PDA

Versiunea completa : Buchete / corsaje pentru domnisoarele de onoare

mireasa
02.11.2006, 13:33:42
Fetelor Vroiam Sa Stiu Daca Voi I-ati Facut Buchet Si Domnisoarei De Onoare?!!

dj
02.11.2006, 13:59:27
Nu, eu nu i-am facut. Iar cocarda a fost la fel ca pentru toti invitatii.

Sylvester
02.11.2006, 14:04:54
Eu nu i-am facut buchet ca si-asa a tinut lumanarea intr-o mana si posetuta in cealalta...De buchet nu mai era loc!

nico85
02.11.2006, 14:51:52
nici eu nu am facut nici un buchet pt domnisoarele de onoare

cecilia
05.11.2006, 05:31:52
am avut 4 domnisoare si le-am facut niste corsaje,adica niste bratari din flori.ma gandisem si la varianta de buchet dar...l-ar fi tinut in biserica si pe urma uitau de el prin vreun colt,asa ca am renuntat la idee.

bianca17
05.11.2006, 06:22:48
Si eu voi face la fel, adica corsaje pentru cele trei domnisoare formate din cateva floricele naturale (frezii albe probabil) si legate de mana, iar domnisoara de onoare va tine si lumanarea in biserica.:-"

Irinamaria
06.11.2006, 10:26:42
E o idee grozava corsajul. Nici nu ma gandisem. Am ca domnisoara de onoare pe sora mea mai mare. Eu am lasat-o pe ea sa se preocupe ce doreste in materie de rokie si flori, si alte probleme in prvinta domnisoarelor de onoare. Ma gandesc insa ca logodnicul meu are un frate mai mic, care are la randul lui o prietena. Desi nu prea o plac, ma gandesc ca va trebui sa fie si ea domnisoara mea de onoare. Nu prea vreau, dar asta asteapta cam toata lumea( fratele logodnicului meu, socrii, ca sa nu mai spun de fata respectiva). In fine, daca nu voi avea de ales, va fi a doua domnisoara.

luthien
18.04.2007, 09:57:49
nu intre neaparat la capitolul asta, dar ...
poze cu bratarile pentru domnisoare :) sunt cam 85% finisate
astept pareri ... :madlaugh:
sa nu dati cu rosii...:gen_02:

otilia3nigma
18.04.2007, 10:47:45

Sunt foarte frumoase! ce idee buna mi-ai dat!! imi dai voie sa ma inspir de la tine? ;;)

Ancuta_Weiser
18.04.2007, 14:38:23

Tare frumoase sunt!Bravo!:*

innaa
18.04.2007, 15:02:57

Ne spui si cum le-ai confectionat?

Sunt tare dragute!

alli_utza
19.04.2007, 16:31:39
Interesante si ffff finutze!:suuuper:

MADALINA81
13.08.2007, 09:51:25
Foarte Frumos! Le-ai Facut Sau Sunt Cumparate?

Andreea_arad
13.08.2007, 10:05:51
Foarte frumoase. Si eu ma apuc de facut pe saptamana viitoare.:)

dalayla
11.03.2008, 08:31:31
vreau sa vad si eu mai multe poze cu corsaje,asa pe mana pt domnisoare,mai aveti???

unicka
11.03.2008, 08:47:20
Nici eu nu m-am gandit la buchetel pana sa imi spuna ele ca ar vrea buchetele, sa vad cum s-or descurca si cu buchetelul!Poate totusi raman la corsaje.

alexisyasmin
11.03.2008, 12:41:20
eu o sa am 1 domnisoara mica si 2 mari...pentru cea mica o sa am un buchetel din trandafirasi iar pentru cele mari 2 corsaje cu trandafiri si orhidee.Atasez o poza cu buchetelul pentru domnisoara mica <:-P :

Joliutza
11.03.2008, 15:18:42
eu o sa am 1 domnisoara mica si 2 mari...pentru cea mica o sa am un buchetel din trandafirasi iar pentru cele mari 2 corsaje cu trandafiri si orhidee.Atasez o poza cu buchetelul pentru domnisoara mica <:-P :

Foarte frumos.....si eu o sa am o domnisoara de onoare de 20 de ani si una micutza de 14....celei mari ii fac buchetel, iar celei mici corsaj...inca nu stiu din ce flori si ce culori....sa se hotarasca ele la toalete...si apoi.

gabitza_sta
11.03.2008, 15:27:43
La ultima nunta la care am fost domnisoara de onoare a avut un buchet foarte frumos, asortat cu rochia ei. foarte frumos a venit.
eu o sa am doua domnisoare de onoare, sor-mea si prietena mea cea mai buna din liceu. nu stiu inca daca sa le fac buchete...sincer cred ca mai bine am sa le fac niste bratari cu flori naturale, de pus la mana.
asa am avut si eu cand am fost d-soara de onoare, am avut o bratara din trandafiri albi. s-a ofilit ea spre final...dar ca idee a fost foarte misto.
Buchet o sa am doar eu si nasha....
G.

ryanaro
29.03.2008, 10:07:18
ale mele vor avea buchetele.o:-)

iulicik
29.03.2008, 11:17:10
Eu cred ca o sa le cumpar floricele asortate cu rochia,in jur de 7 fire si le voi lega cu o panglica satinata :>

Daiana26
29.03.2008, 12:08:51
Eu am avut corsaje facute cu orhidee, au fost foarte frumoase, dar din pacate nu au rezistat foarte bine.

tasha
29.03.2008, 13:36:32
Eu am avut o domnisoara de onoare si o flower girl (o domnisorica mai mica :) ) Domnisoara de onoare a avut buchet asortat cu rochita ei (norocul meu a fost ca si domnisoara de onoare si nasa au avut rochiile de asa natura incit am putut sa le fac buchete care sa se si asorteze cu tinuta lor si care puse impreuna sa fie buchetul meu ;)) Adica eu am avut buchet din trandafiri maronii si orhidee verzi, domnisoara din trandafiri maronii-aurii iar nasa din orhidee verzi). Pentru flower girl am facut un corsaj din orhidee.

Bine, pentru ca noi am avut luminari mici din ceara naturala, pentru domnisoara de onoare nici nu a fost o problema sa tina si luminarea si buchetul ei :)

miha08
06.04.2008, 19:59:24
si eu am o problema cu domnisoarele de onoare, ca nu stiu exact ce sa le fac, buchet sau ceva prins de mana; nici ele nu stiu exact ce vor :), mai ales ca una dintre ele vrea neeaparat sa prinda buchetul meu cand il arunc ;))

oricum..cele prinse de mana, mi se par mult mai frumoase..

vroiam sa va intreb daca stiti voi, ce atributii le revin domnisoarelor de onoare? sa puna flori in piept, sa tina lumanarea...?

nu stiu...

astept pareri..pup

sandagina
21.07.2008, 11:45:41
Super tare ideea.Dar eu nu vreau sa arunc buchetul meu.....vreau sa il pastresz,pot sa fac unul mai mic pe care sa il arunc?;))

elizuca
29.08.2008, 17:35:06
dar ce spuneti de niste buchetele perfect rotunde si mici ca o mingiuta, care sa stea prinse de mana?...si asa nu o sa fie nici pierdute, nici nu vor incurca...

piersicuta
29.08.2008, 22:53:26
Eu am o singura domnisoara. Si ii fac bratara...

simena
30.09.2008, 21:44:36
eu am o singura domnisoara si mi-as dori tare mult sa aiba bratarica, dar avand in vedere ca e rece afara, sigur va avea ceva cu maneca lunga. ar mai merge?

prapadeala
01.10.2008, 23:02:20
dar ce spuneti de niste buchetele perfect rotunde si mici ca o mingiuta, care sa stea prinse de mana?...si asa nu o sa fie nici pierdute, nici nu vor incurca...

Sunt deosebit de frumoase, daca floraria va sti sa le faca asa cum iti doresti . Cred ca te gandesti la ceva asemanator cu ce e in poza (poate fara margele :) ).. foarte frumos si de efect

prapadeala
01.10.2008, 23:03:09
eu am o singura domnisoara si mi-as dori tare mult sa aiba bratarica, dar avand in vedere ca e rece afara, sigur va avea ceva cu maneca lunga. ar mai merge?

Depinde daca are o hainuta cu maneca lunga care si-o da jos mai tarziu.. dar daca poarta ceva permanent cu maneca lunga ar fi pacat sa nu i se vada bratara

elizuca
03.10.2008, 11:32:50
Sunt deosebit de frumoase, daca floraria va sti sa le faca asa cum iti doresti . Cred ca te gandesti la ceva asemanator cu ce e in poza (poate fara margele :) ).. foarte frumos si de efect

cam asa, da!..nu sunt dragute foc?
doar ce eu ma gandeam sa fie din crizanteme si rotunde...si cu margelute mai mici putin care vor fii snuruletul de legat!..
si cu floraria...cred ca ma descurc sa le fac singura pentru ca eu sunt una dintre domnisoarele de onoare :D
pupici!

prapadeala
03.10.2008, 15:51:15
cam asa, da!..nu sunt dragute foc?
doar ce eu ma gandeam sa fie din crizanteme si rotunde...si cu margelute mai mici putin care vor fii snuruletul de legat!..
si cu floraria...cred ca ma descurc sa le fac singura pentru ca eu sunt una dintre domnisoarele de onoare :D
pupici!

Cred ca o sa arate foarte dragut si din crizanteme! Si pt ca este nevoie de f multe flori, crizantemele sunt si mai accesibile la pret. O sa iasa tare dragut! Astept sa vad poze :-p

ala091183
24.10.2008, 17:09:10
da, i-am facut dar se poarta si bratarile din flori naturale

aloe
24.10.2008, 17:13:22
eu voi avea doua domnsioare de onoare si nu le fac buchet. Le voi face corsaj din flori naturale (cum arata ma voi hotari dupa ce le vad rochiile :)>-)

mamuska
24.10.2008, 17:20:47
eu am avut 14 domnisoare de onoare si 3 miresici mici...le-am facut la 8 dintre domnisoare,rochite identice ,iar buchete am facut pt toate 17...plus ca au avut flori diferite in piept......eu cred ca asa e frumos sa le facem buchete sau mai nou corsaje....

delphi
24.10.2008, 17:29:42
Eu cred ca o sa am vreo 5 domnisoare de onoare. Mi-ar placea sa fie imbracate la fel sau macar aceeasi culoare/nunata, dar sincer nu imi permit sa le imbrac si nu le spun eu in ce sa se imbrace. Plus ca nu stiu daca mie mi-ar fi placut sa ma imbrac ca in uniforma. No ofence,multe poze mi s-au parut super din ce am vazut eu la unele nunti dar eu nu cred ca imi permit sa fac asta (financiar vorbind). In schimb vreau sa le fac bratarici din flori fiindca mi se opar super de efect si reprezinta o nota distinctiva pentru ele. Le ramane o amintire placuta. :-p

carmenushka
24.10.2008, 23:16:13
Eu am luat fetitei nasilor un buchetel micut de flori naturale si tuturor celorlalte domnisoare prezente la nunta le fac corsaj cu manutele mele: am prins pe un baton de scortisoara cate 3 trandafirasi din poliuretan(arata cel mai bine, daca facem cu flori naturale ma costa prea mult, plus ca asa se pastreaza "ca noi":D) am legat o fundita de organza in ton(nuante de oranj) si ornamentul asta il fixez pe o bentita de satin ivoire care va fi legata de mana fetelor. Apoi le voi invita pe toate cele cu bratarele sa prinda buchetul

denisa2007
26.10.2008, 17:54:39
eu o sa am 4 domnisoare de onoare si am decis sa le fac buchetele di florile pe care le-voi primi la cununia civila pt ca va avea loc inainte si nu are rost sa mai dau bani si pe alte buchete cand si asa o sa primesc fffffffoarte multe flori.sper sa va inspire ideea mea si sa va fie de ajutor;;)

bubyluk
27.10.2008, 14:05:20
acestea au fost buchetele domnisoarelor mele de onoare nu se vad prea bine in poza dar in realitate au fost superbe

nanutza
25.11.2008, 16:32:54
eu le-am facut la domnisoarele de onoare corsaje.....e mult mai usor pentru ele

aloe
25.11.2008, 16:36:00
eu le-am facut la domnisoarele de onoare corsaje.....e mult mai usor pentru ele

exact asa ceva vreau si eu pt. ale mele :).

b3llamisha
26.11.2008, 13:25:27
o doamne cate emotii ma incearca ... mai am in jur de 10 luni si ceva pana la nunta si deja incepem cumparaturile ... el oricum ma lasa tot pe mine sa fac ce si cum vreau....voi cum rezistati?:grin:

fadia
26.11.2008, 14:21:12
Si domnisoarele mele de onoare tot corsaje au avut.pup

Rodica_d
27.11.2008, 12:27:10
o doamne cate emotii ma incearca ... mai am in jur de 10 luni si ceva pana la nunta si deja incepem cumparaturile ... el oricum ma lasa tot pe mine sa fac ce si cum vreau....voi cum rezistati?:grin:

Buna, si eu am inceput cumparaturile, acum incerc sa gasesc modele de baratarici pentru domnisoarele de onoare. Cred ca le voi face din flori naturale in ton cu buchetelul meu de mireasa. Si al meu viitor sot ma lasa sa fac asa cum vreau dar oricum inainte de a decide ceva in legatura cu nunta ma consult cu el. Emotii aveam cand eram asa mai pe la 1 an inainte de nunta, acum par sa fi trecut da nici o pb ca ma reapuca sigur!

laurabs22
01.12.2008, 17:58:54
corsajele pe care le-au avut cele 4 domnisoare, in ton cu restul aranjamentelor

lauramaria5
10.12.2008, 10:18:05
Eu am 3 dre de onoare si am sa le fac rochii la fel iar in ceea ce priveste corsajele,vor fi din flori artificiale,am si eu de la nunta prietenei mele si mi-a placut mult ideea.:x

Alina_cv99
11.01.2009, 21:13:19
Buna, si eu am inceput cumparaturile, acum incerc sa gasesc modele de baratarici pentru domnisoarele de onoare. Cred ca le voi face din flori naturale in ton cu buchetelul meu de mireasa. Si al meu viitor sot ma lasa sa fac asa cum vreau dar oricum inainte de a decide ceva in legatura cu nunta ma consult cu el. Emotii aveam cand eram asa mai pe la 1 an inainte de nunta, acum par sa fi trecut da nici o pb ca ma reapuca sigur!
Eu am vorbit cu cei de la star events sa-mi faca 1 bratara pentru domnisoara de onoare, aveau niste modele f. frumoase. Eu ma gandeam si lui mama sa-i fac o bratara mai mare , dar nu stiu daca merge, daca nu e deplasat. Ea nu vrea sa auda de asa ceva.

Rodica_d
12.01.2009, 10:18:45
Eu am 3 dre de onoare si am sa le fac rochii la fel iar in ceea ce priveste corsajele,vor fi din flori artificiale,am si eu de la nunta prietenei mele si mi-a placut mult ideea.:x

Este o idee super sa iti imbraci domnisoarele de onoare la fel. Asa ma gandisem si eu numai ca la mine o domnisorica va veni din Spania cu o zi max 2 inainte de nunta si nu am cum sa ii fac rochita. Asa ca sa nu se supere nici o domnisoara de onoare nu le mai fac la nici una. Corsajele cred ca le voi face din orhidee pt ca mie imi plac foarte mult acest flori si tot din orhidee imi voi face si buchetelul. Vreau de asemnea sa imi pun si in par o orhidee naturala. Va pup.

meliaro
12.01.2009, 10:22:24
Eu m-am gandit sa le fac doar surorilor mele (domnisoare de onoare nu voi avea la nunta). Este o idee foarte buna!

Multumim ca impartasesti cu noi din ideile tale!!:*

Rodica_d
12.01.2009, 11:26:54
Eu am vorbit cu cei de la star events sa-mi faca 1 bratara pentru domnisoara de onoare, aveau niste modele f. frumoase. Eu ma gandeam si lui mama sa-i fac o bratara mai mare , dar nu stiu daca merge, daca nu e deplasat. Ea nu vrea sa auda de asa ceva.
Eu voi face corsajele pentru domnisoarele de onoare acolo undei voi face si lumarile si buchetele (inca nu m-am decis unde pentru ca am mai multe optiuni). Sincer pentru soacre nu am auzit sau vazut sa se puna corsaj. Daca tu vrei de ce nu?

karmy
25.01.2009, 00:01:38
Feetteelllorrrr.......ce idee buna cu bratari cu flori pt domnisoare!!!!!

daca ati mai facut sau stiti cum se fac...plsss......invatati-ma si pe mine...si mai puneti poze...plllssss.....

eu vreau sa fac cat mai multe lucruri eu personal pt nunta...dar mai am de invatat.....

multu!!!!!!!

fadia
26.01.2009, 11:08:55
Asa au fost brataricile la mine la nunta sper sa va placa.

monan
26.01.2009, 11:57:34
O idee exceptionala! Felicitari!

Maiev
02.02.2009, 10:32:53
Si eu o sa am vreo 6 domnisoare de onoare si cel putin o "miresica mica" :)
M-am gandit ca fetelor sa le fac din mini rose corsaje asortate cu rochitele lor, iar copiilor sa le fac 1-2 buchetele mici in ton cu buchetul meu.

lauramaria5
10.02.2009, 00:24:18
Asa vor arata corsajele domnisoarelor de onoare !;;)

alinduta
11.02.2009, 00:07:57
Asa vor arata corsajele domnisoarelor de onoare !;;)
SUNT FFF DRAGUTE.UNDE LE FACI?

kalismera47
11.02.2009, 14:29:58
Salutare tuturor,
Am tot urmarit acest topic, incercand sa aflu de una pot sa cumpar floricelele artificiale in craiova.
As vrea sa imi fac singura cocardele, corsajele, marturiile si paharele mirilor (imi doresc de mult asta), dar floricele artificale am vazut doar in sucpi si cateva modele in banie.
Daca ma poate ajuta cineva sa gasesc si atlceva, ii multumesc anticipat.
Astept raspunsul vostru.

lauramaria5
11.02.2009, 23:21:20
SUNT FFF DRAGUTE.UNDE LE FACI?

;;) Le fac eu ,cu manutele mele...

lauramaria5
11.02.2009, 23:26:09
Salutare tuturor,
Am tot urmarit acest topic, incercand sa aflu de una pot sa cumpar floricelele artificiale in craiova.
As vrea sa imi fac singura cocardele, corsajele, marturiile si paharele mirilor (imi doresc de mult asta), dar floricele artificale am vazut doar in sucpi si cateva modele in banie.
Astept raspunsul vostru.

Du-te pe lipscani la magazinele de profil...acolo gasesti tot ce iti trebuie \:D/

Rodica_d
12.02.2009, 09:38:31
Am si o mare dilema: bratarica domnisoarelor de onoare as vrea sa fie din orhidee pentru ca asa va fi si buchetul meu si implicit si lumanarile, oare or fi frumoase din orhidee? Eu pana acum am vazut numai din trandafirasi :(.

alisuka
12.02.2009, 15:02:36
O sa fie foarte frumoase numai ca buchetul tau o sa reziste dar bratarile cred ca nu prea ca doar nu o sa stea nemiscate fetele,daca vrei potzi cauta orhidee artificiale si alta culoare fatza de cele din buchetul tau!

Rodica_d
12.02.2009, 15:54:56
O sa fie foarte frumoase numai ca buchetul tau o sa reziste dar bratarile cred ca nu prea ca doar nu o sa stea nemiscate fetele,daca vrei potzi cauta orhidee artificiale si alta culoare fatza de cele din buchetul tau!
O idee buna cu orhidee artificiala. Stii cumva pe unde as putea gasi?

fadia
12.02.2009, 21:11:51
O idee buna cu orhidee artificiala. Stii cumva pe unde as putea gasi?

Asa este florile naturale la bratarici nu prea rezista eu am avut 3 bratari din trandafiri si pana la restaurant nu au rezistat.Pupici

Rodica_d
13.02.2009, 09:11:18
Asa este florile naturale la bratarici nu prea rezista eu am avut 3 bratari din trandafiri si pana la restaurant nu au rezistat.Pupici
:-s :-s Pai si de unde as putea sa iau flori artificiale sau bratari deja facute din flori artificiale?

Alina_cv99
13.02.2009, 12:19:43
ptr. kalismera47- vezi ca floricele artificiale foarte reusite sunt in baumax.

caramel
14.02.2009, 09:54:37
Salutare tuturor,
Astept raspunsul vostru.

Flori artificiale mai gasesti si la magazinul din statia de taxiuri de la smit (e un magazin micut dar are mai multe modele, iar cele mici costa 15 lei 140 buc) succes!

caramel
14.02.2009, 09:57:09
Am si o mare dilema: bratarica domnisoarelor de onoare as vrea sa fie din orhidee pentru ca asa va fi si buchetul meu si implicit si lumanarile, oare or fi frumoase din orhidee? Eu pana acum am vazut numai din trandafirasi :(.

O sa pui o fiola mica la baza orhideei, si o sa fie frumoasa, uite o poza

Rodica_d
16.02.2009, 11:15:33
O sa pui o fiola mica la baza orhideei, si o sa fie frumoasa, uite o poza
Este superba aceasta bratarica. Buna ideea cu fiola. Cred ca asa vor rezista mult mai mult! Multumesc!

Rodica_d
16.02.2009, 11:16:30
Fetelor am si eu o problema: stiti cumva unde s-a mutat Cami Flowers? Inainte stiu ca era pe Calea Bucuresti dar acum habar nu am unde as putea sa o gasesc. Multumesc mult!

Larisa1982
20.03.2009, 17:04:22
domnisoara mea de onoare are 11 ani, ii voi face sigur si ei buchetel pt ca abia asteapta, insa no voi pune sa tina lumanarile in biserica deorece mi se pare greu pt ea. e destul de micuta iar lumanarile sunt destul de grele pt ea.oare se va supara?

aby_heroes
30.04.2009, 13:21:08
Eu o sa am 3 domisoare de onoare si o sa le fac niste buchetele , nu stiu exact cum o sa arate dar mie asa mi se pare cel mai normal , ca atunci cand merg spre altar sa aiba ce sa tina in mana si sa nu mearga cu mana in buzunar ( vorba vine ) . Iar eu eram curioasa, daca avem domisoare de onoare oare e mai bine sa avem si cavaleri ?

annybunny
30.04.2009, 16:20:57
Eu am avut 4 domnisoare de onoare. Cele 2 domnisoare mai mari au avut buchete (http://picasaweb.google.com/annysimarius/ACASALANASI#5252998830079813842) (din pacate una din ea, cumnata mea a uitat buchetul la poze in parc:() si cele mici (12/13 ani) au avut corsaje (http://picasaweb.google.com/annysimarius/PozePrieteniNunta#5243267506835767762) ;))

mimish
30.04.2009, 21:47:50
Cand am fost dra de onoare si eu tot corsaj am primit la mana. Din trandafirasi mici, asemanatori celor din buchetul miresicii si cu flori albe micute (parca floarea miresei). Au fost de efect corsajele. Buchetul nu stiu daca as fi apucat sa il tin in mana.

Ralukbv
07.05.2009, 09:37:16
buna miresici,
eu o sa am 5 domnisoare de onoare
si tot corsaje m-am gandit sa le pun
am auzit de multe cazuri unde domnisoarele isi uitau buchetelele pe mai stiu eu unde
asa ca...........

vpvaly
23.05.2009, 21:10:41
eu voi avea o singura domnisoara de onoare
ea va avea o bratara din flori naturale

radovits_mirela
24.05.2009, 19:28:18
initial ma gandeam la buchet pt domnisoara dar parca as vrea si o bratara mica din flori pe mana inca sunt in dubii nu stiu care sa aleg ma mai gandesc pana atunci ,eu o sa am doua domnisoare si cred ca cel mai bine ar fi sa le intreb pe ele ce le-ar place pana la urma

camenele
08.06.2009, 14:48:50
Pana la urma cum se procedeaza? Pentru domnisoara de onoare buchet din flori sau bratara? Sau cum se mai procedeaza?

MimiEla
08.06.2009, 23:18:17
Pana la urma cum se procedeaza? Pentru domnisoara de onoare buchet din flori sau bratara? Sau cum se mai procedeaza?
totul este la alegerea ta :)
dupa cum preferi, dupa cum crezi ca i-ar veni bine drei de onoare :)

andreutza_hd
12.06.2009, 08:13:25
Eu pt domnisoarele de onoare am ales corsaje,mi s-au parut mai finute,acum fiecare cum prefera;-) .Atasez si poze,numai ca nu cred ca se vad asa bine,oricum revin cu poze...pupici

raluca_m
12.06.2009, 08:49:55
eu am avut bratari din flori naturale pt.d-rele de onoare - mi s-a parut o solutie de mijloc intre buchetel si corsajul clasic...

Larisa1982
15.06.2009, 19:38:09
eu am 7 domnisoare de onoare dar doar unei pustoaice ii voi face buchetel, ca i-am promis, ii fac din 3 trandafiri probabil roz.

kikioana
16.06.2009, 18:58:19
Eu o sa am 3 domisoare de onoare si o sa le fac niste buchetele , nu stiu exact cum o sa arate dar mie asa mi se pare cel mai normal , ca atunci cand merg spre altar sa aiba ce sa tina in mana si sa nu mearga cu mana in buzunar ( vorba vine ) . Iar eu eram curioasa, daca avem domisoare de onoare oare e mai bine sa avem si cavaleri ?

#-o cate detalii miresicilor ... #:-S

In concluzie: :-B
1. buchetele pt d-rele de onoare dau bine in poze, dar acestea sunt lasate prin parc/masina/etc iar d-rele au mainile ocupate cand trebuie sa ajute cu ceva
2. bratarile/cocardele sunt prietenoase din punct de vedere al cheltuielilor dar fetele "nu au ce face cu mainile" cand se plictisesc, dar au mainile libere cand trebuie sa ajute
3. apropo de buzunare - am vazut colectii de rochite pt d-rele de onoare cu buzunare, tocmai pentru ca fetele sa-si puna mainile in buzunare pentru o postura relaxata in loc sa-si framante mainile cand se plictisesc, sau cand intra in biserica sa adopte mersul de "pasarela" cu mainile in buzunare ;)) (pe mine ma dispera d-rele care umbla astfel pe strada, dar totusi, poate, toate adunate au o oarecare logica:-" )
4. Stiam ca nr cavalerilor este egal cu nr domnisoarelor, sau nu mai este la moda?:zz: Dar fiecare face cum considera ca e mai bine: putem avea numai domnisoare f cavaleri, dar daca avem si cavaleri consider ca nu se lasa d-ra fara cavaler numai daca este micuta pentru ca atunci poate intra singura in biserica, inaintea noastra.
5. Daca d-rele de onoare sunt micute nu le chinuiti in timpul ceremoniei religioase obligandu-le sa stea langa voi la altar, mai bine lasati-le sa se duca sa se aseze langa parinti, se vor plictisi/pierde interesul.
6. .... va las pe voi sa continuati[-o<

RamonaS
16.06.2009, 22:33:09
Domnisoarelor mele le-am facut un corsaj din 5 minirose roz pal si iedera(poze in semnatura) si mi s-a parut cea mai buna solutie. Eu le-am facut cadou rochitele...roz! Ele au fost foarte mandre cand le-am gatit. Buchetul meu l-a prins una dintre ele si l-a pastrat foarte frumos si sa se usuce. :*

http://picasaweb.google.ro/lh/photo/4qRF60yuetmBmjCTkBaBLA?authkey=Gv1sRgCJXI2rbklfi-pwE&feat=directlink
Un link spre poza exacta!

blueioana
16.07.2009, 14:56:23
astea au fost buchetele domnisoarelor mele....le-am facut gen posetute ca sa nu le incomodeze

mikaeLe
11.09.2009, 01:34:47
Corsajul uneia din domnisoare:">

gabygo80
09.10.2009, 21:25:48
Floarea domnisoarei mele!

marci
22.11.2009, 08:58:58
Domnisoarelor mele le-am facut un corsaj din 5 minirose roz pal si iedera(poze in semnatura) si mi s-a parut cea mai buna solutie. Eu le-am facut cadou rochitele...roz! Ele au fost foarte mandre cand le-am gatit. Buchetul meu l-a prins una dintre ele si l-a pastrat foarte frumos si sa se usuce. :*

http://picasaweb.google.ro/lh/photo/4qRF60yuetmBmjCTkBaBLA?authkey=Gv1sRgCJXI2rbklfi-pwE&feat=directlink
Un link spre poza exacta!

foarte frumoase corsajele...

cristina_val1986
24.11.2009, 15:40:53
foarte frumoase corsajele...

fetelor eu o sa am 3 domnisoare de onoare, drept urmare am sa pun una la lumanare care va avea bratara la mana din floare naturale , celelelte 2 vor avea buchete din 3 trandafiri si floarea miresei...mi s-a parut cea mai buna solutie.
ce credeti?

micuta_nicoleta
24.11.2009, 16:43:02
Parerea mea este ca cel mai bine si mai comod pentru domnisoarele de onoare,este sa le faci bratarele la mana din flori naturale.Sunt mult mai cochete si nu deranjeaza absolut deloc.Si eu tot asa o sa fac pentru ca am vasut la mai multe nunti si mi-a placut fmult.

ileanait9
24.11.2009, 21:56:31
fetelor eu o sa am 3 domnisoare de onoare, drept urmare am sa pun una la lumanare care va avea bratara la mana din floare naturale , celelelte 2 vor avea buchete din 3 trandafiri si floarea miresei...mi s-a parut cea mai buna solutie.
ce credeti?

Si eu te sfatuiesc tot pt bratari de mana;-) le au toata nunta, buchetele dupa biserica pot sa fie uitate prin masina sau pe acasa.

neyse
20.12.2009, 04:24:37
astea au fost buchetele domnisoarelor mele....le-am facut gen posetute ca sa nu le incomodeze

Foarte frumoase buchetele si suoer ideea de gentutza=D> =D>

lil_kim
21.12.2009, 10:22:17
eu am avut buchetul din cale ....15 ..sau 17 cale ...:D

poneyalma
05.01.2010, 21:05:52
Asa au aratat bratarile doamnelor la nunta mea >:D<

raluu
27.01.2010, 14:19:16
buna.eu am nunta peste 3 luni in aprilie pe 17 si am 5 domnisoare de onoare care vor fi imbracate toate la fel<:-P Eu vreau sa le fac bratarele si le voi face din florile care le voi avea si pe lumanari si la mese si la cele de pus in piept,vreau sa merg pe aceeasi idee

blueioana
28.01.2010, 11:33:32
Foarte frumoase buchetele si suoer ideea de gentutza=D> =D>

multumesc mult....a fost mai usor si comod pentru ele asa :)

Bzz-Bzz
28.01.2010, 11:51:28
spuneti-mi si mie,va rog,unde se fac acele corsaje...
le pot face si singura ? ma gandeam ca pot lua o funda oarecare si sa atasez o floare...am vazut la cineva o panglica din organza lata si la care avea atasata o gerbera..venea fff frumos
cum ma indrumati ?

ileanait9
28.01.2010, 21:47:13
spuneti-mi si mie,va rog,unde se fac acele corsaje...
le pot face si singura ? ma gandeam ca pot lua o funda oarecare si sa atasez o floare...am vazut la cineva o panglica din organza lata si la care avea atasata o gerbera..venea fff frumos
cum ma indrumati ?

Da le poti face si singura. Se poate face si cu panglica dar si cu un elastic de par. Multa bafta

IuliaSilvia
29.01.2010, 13:21:53
Mi se par foarte frumoase si potrivite corsajele pentru domnisoricile de onoare.
Problema mea este ca nu prea gasesc modele fainute pentru inspiratie.
Va prezint cateva modele.
Spor la pregatiri

Laura2nd
29.01.2010, 13:37:33
Mi se par foarte frumoase si potrivite corsajele pentru domnisoricile de onoare.
Spor la pregatiri
Vai ce idee faina mi-ai dat!
o sa vorbesc si eu cu tipa care se ocupa de flori poate reuseste sa-mi faca si mie asa ceva!
Ma gandeam sa nu fie domnisoara de onoare cu mana ocupata de buchet pt ca va avea de pus flori in piept.
Asa are si mainile libere si are si chestia aia faina la mana.
Multumesc!
Cu drag!

mihaelaat
31.01.2010, 19:00:12
super ideea asta cu corsajele ! gata m-am hotarat : corsaje le fac domnisoarelor !!! mai ales ca tb sa aiba si mainile libere ca sa puna flori invitatiilor ...:-p

IuliaSilvia
03.02.2010, 15:17:43
Buna dragelor,

imi pare bine ca v-am dat o idee buna.

Va pup si spor la treburi.

crissu07
04.02.2010, 16:57:45
tot asa am avut si eu..2 domnisoare de onoare si le-am facut corsaje..nu eu, fata care mi-a facut toate aranjamentele..si au iesit super..cu minirose si verdeata si fundita aceeasi culoare cu cea de la buchetul meu..au avut mainile libere, si-au tinut posete, au dansat cu ele, etc...cu buchet ar fi fost mai greu..a fost suficient pentru mine ca in unele poze am o pozitie destul de "teapana" cu buchetul in mana :)

iuliutza23
07.02.2010, 14:19:36
Eu cred ca o sa am vreo 5 domnisoare de onoare. Mi-ar placea sa fie imbracate la fel sau macar aceeasi culoare/nunata, dar sincer nu imi permit sa le imbrac si nu le spun eu in ce sa se imbrace. Plus ca nu stiu daca mie mi-ar fi placut sa ma imbrac ca in uniforma. No ofence,multe poze mi s-au parut super din ce am vazut eu la unele nunti dar eu nu cred ca imi permit sa fac asta (financiar vorbind). In schimb vreau sa le fac bratarici din flori fiindca mi se opar super de efect si reprezinta o nota distinctiva pentru ele. Le ramane o amintire placuta. :-p

mie o sa imi fie domnisoare surorile mele. si o sa aiba corsaje pe mana . inca nu stiu din ce flori sau culoare o sa le las le ele sa si le aleaga avand in vedere ca mi-au facut surpriza si o sa fie imbracate la fel. isi fac ele rochiile sa stiu ca eu nu o sa pot... da au fost dragute ca s-au oferit ca eu nu puteam sa le cer asa ceva ....

annybunny
11.02.2010, 16:13:44
mie o sa imi fie domnisoare surorile mele. si o sa aiba corsaje pe mana . inca nu stiu din ce flori sau culoare o sa le las le ele sa si le aleaga avand in vedere ca mi-au facut surpriza si o sa fie imbracate la fel. isi fac ele rochiile sa stiu ca eu nu o sa pot... da au fost dragute ca s-au oferit ca eu nu puteam sa le cer asa ceva ....
Buchetele d-soare >:D<

crazy_alina4u
17.02.2010, 16:19:54
buna fetele! eu voi avea 10 domnisoare de onoare!:x prietenele mele, si initial am mers pe buchete pt ele, iar pentru domnisori de onoare trandafir in piept! apoi am renuntat la buchetele si am hotarat sa le pune un prandafir extrordinar de frumos(parerea mea:-p ) pe mana stanga,nu natural trandafirul, iar pe mana in sus voi pune o panglica de culoarea rochitelor.arata extraodinar de bine si vreau sa zic ca sunt si practice!

Bub
22.02.2010, 15:57:51
buna fetele! eu voi avea 10 domnisoare de onoare!:x prietenele mele, si initial am mers pe buchete pt ele, iar pentru domnisori de onoare trandafir in piept! apoi am renuntat la buchetele si am hotarat sa le pune un prandafir extrordinar de frumos(parerea mea:-p ) pe mana stanga,nu natural trandafirul, iar pe mana in sus voi pune o panglica de culoarea rochitelor.arata extraodinar de bine si vreau sa zic ca sunt si practice!

Buna,
Ai cumva o poza sa ne arati si noua?
Eu sincer nu am inteles cum vine panglica si ce rol are ea?

ellls
22.02.2010, 18:23:56
http://www.youtube.com/watch?v=agPJl5xOTtc
Fetelor ce parere aveti de corsajul care este facut in video pe care l-am gasit pe youtube, mie personal imi place f mult si am de gand sa il fac la d-soarele mele de onoare.
Este f simplu de facut dc ai materialele necesare, eu am incercar si este super, iar pt bratari le poti gasi de cumparat.
Astept pareri.:D Pupici.:*

viorica
03.03.2010, 11:17:45
Buna fetelor!
Acestea au fost corsajele domnisoarelor mele de onoare.
Domnisoarele mici au avut trandafirasi din aceia micuti iar domnisoarele mari au avut trandafirasi mai mari.

roserose15
04.03.2010, 18:43:39
337579

Acestea sunt corsajele pe care le-au avut domnisoarele mele de onoare.

jade84
09.03.2010, 00:34:18
Fetelor, as vrea si eu o idee cum sa prind florile de banda de saten? Sau de o bratarica? Sau de un elastic de par, astfel incat sa arate cat mai frumos? Merg cusute sau lipita? Voi cum ati procedat?
Eu as vrea sa le fac eu impreuna cu d-rele de onoare...mi se pare mult 15 lei/corsaj si eu am nevoie de 6...

lady_in_white
21.03.2010, 22:10:58
Fetelor, as vrea si eu o idee cum sa prind florile de banda de saten? Sau de o bratarica? Sau de un elastic de par, astfel incat sa arate cat mai frumos? Merg cusute sau lipita? Voi cum ati procedat?
Eu as vrea sa le fac eu impreuna cu d-rele de onoare...mi se pare mult 15 lei/corsaj si eu am nevoie de 6...

Eu am vazut prin Europa corsaje cu 5 lei. Erau niste floricele prinse cu silicon de o banda de saten si atat.
Nu iesim mai ieftin daca le facem noi, oare?

Pistol cu silicon am, floricele si banda de saten cumpar....mai aveti idei despre cum se fac aceste corsaje????>:D< Si poze???

jade84
22.03.2010, 14:32:04
Eu am vazut prin Europa corsaje cu 5 lei. Erau niste floricele prinse cu silicon de o banda de saten si atat.
Nu iesim mai ieftin daca le facem noi, oare?

Pistol cu silicon am, floricele si banda de saten cumpar....mai aveti idei despre cum se fac aceste corsaje????>:D< Si poze???

Eu le-as vrea cu flori naturale...care nu merg lipite cu silicon...

lady_in_white
22.03.2010, 14:55:44

In cazul asta nu prea am idei...decat doar niste sarmulite cu care sa le legi de panglica si pe care sa le maschezi cu ceva....
Bafta la gasit solutii....!

thimora
22.03.2010, 16:52:30

..poate poti sa le faci ca si coronitele din flori de camp..intai faci un strat, sa zicem de floarea miresei peste care poti sa aplici niste trandafirasi sau ce alte flori iti plac tie...>:D<

jade84
22.03.2010, 22:01:25
In cazul asta nu prea am idei...decat doar niste sarmulite cu care sa le legi de panglica si pe care sa le maschezi cu ceva....
Bafta la gasit solutii....!

Da, uite la sarmulite nu ma gandisem...o sa incerc cu sarma pe o bratara si apoi maschez cu banda de saten...

lady_in_white
25.03.2010, 12:27:12
Fetelor,
Am vazut la Calin events corsaje foarte frumoase pentru domnisoare, dar erau cam scumpe...14 lei unul...Voi pe unde ati mai zarit corsaje asa frumoase si bogate?

Idei de site-uri? Astept si pe privat.

Multumesc!:*

tsukinoakari
25.03.2010, 12:42:39
Da, uite la sarmulite nu ma gandisem...o sa incerc cu sarma pe o bratara si apoi maschez cu banda de saten...
Daca-ti ies te rog mult sa postezi pozici. Si eu vreau sa le fac pentru ca le-am promis prietenelor mele ca vor fi toate dre. de onoare(acum sa vedem daca vin toate).

jade84
25.03.2010, 12:58:04
Daca-ti ies te rog mult sa postezi pozici. Si eu vreau sa le fac pentru ca le-am promis prietenelor mele ca vor fi toate dre. de onoare(acum sa vedem daca vin toate).

Solutia cea mai simpla la care m-am gandit este sa cumpar niste bratari de lemn si sa aplic o gerbera cu ajutorul unei sarmulite, apoi pot sa maschez cu o fundita de saten.
Am facut un desen in paint cum ma gandesc eu sa bag sarma.
In acelasi mod o sa fac si o coronita cu flori pentru o domnisorica de 7 ani, i-am cumparat deja o cordeluta simpla din plastic alba si o sa ii aplic vreo 3-5 floricele mai mici, crizanteme sau ce voi gasi la momentul respectiv.

tsukinoakari
25.03.2010, 13:06:04
Solutia cea mai simpla la care m-am gandit este sa cumpar niste bratari de lemn si sa aplic o gerbera cu ajutorul unei sarmulite, apoi pot sa maschez cu o fundita de saten.
Am facut un desen in paint cum ma gandesc eu sa bag sarma.
In acelasi mod o sa fac si o coronita cu flori pentru o domnisorica de 7 ani, i-am cumparat deja o cordeluta simpla din plastic alba si o sa ii aplic vreo 3-5 floricele mai mici, crizanteme sau ce voi gasi la momentul respectiv.
Eu ma gandeam la trandafiri, dar nu stiu cum sa-i prind si nici nu stiu daca rezista prea mult.
off-topic: Ti-ai luat rochita?

jade84
25.03.2010, 13:12:28
Eu ma gandeam la trandafiri, dar nu stiu cum sa-i prind si nici nu stiu daca rezista prea mult.
off-topic: Ti-ai luat rochita?

Trandafirii sunt mai greu de prins...de aceea m-am orientat la gerbera.
Aici e un filmulte care te invata cum sa faci o cocarda naturala dar poti sa te inspiri si pentru corsaje http://www.videojug.com/film/how-to-make-a-corsage

Mai am o luna pana la nunta...mi-am luat rochita din decembrie:) Acum e la magazin pentru facut sistem de prindere la trena, abia astept sa o am din nou acasa!
Asta e:

Fetelor,
Am vazut la Calin events corsaje foarte frumoase pentru domnisoare, dar erau cam scumpe...14 lei unul...Voi pe unde ati mai zarit corsaje asa frumoase si bogate?

Presupun ca cele pe care le-ai vazut tu sunt din flori artificiale...si mi se par f scumpe...mie mi-au cerut 15 lei pe corsaj cu flori naturale si mi s epare mult pentru ca am 3 d-re de onoare, 2 domnisorici si fetita nasilor, deci cu 60 ron le fac eu si sigur ies mai ieftin...

Inna_
30.03.2010, 09:27:28
Acestea au fost corsajele domnisoarelor mele de onoare. Sper sa va placa.

Bzz-Bzz
30.03.2010, 09:57:44
le-ai facut singura sau le-ai cumparat ?
sunt f frumoase si delicate
daca le-ai facut singurica,poate ne "vinzi" niste ponturi cum sa prindem floricelele,ca eu personal,nu ma pricep deloc :P

Inna_
30.03.2010, 15:15:11
le-ai facut singura sau le-ai cumparat ?
sunt f frumoase si delicate
daca le-ai facut singurica,poate ne "vinzi" niste ponturi cum sa prindem floricelele,ca eu personal,nu ma pricep deloc :P

As minti sa spun ca le-am facut singura. Le-am cumparat. 15 lei/buc, parca. Asa imi amintesc.

stefannya
10.04.2010, 09:22:56
fetelor,vreau sa ma sfatuiti si pe mine in legatura cu o problema..eu ma gandeam sa iau bratari cu flori pt domnisoara de onoare si pt fetele tinere..iar pt <doamne< sa cumpar vestitele flori de pus in piept:D...voi ce ziceti????

alipety
10.04.2010, 09:55:22
fetelor,vreau sa ma sfatuiti si pe mine in legatura cu o problema..eu ma gandeam sa iau bratari cu flori pt domnisoara de onoare si pt fetele tinere..iar pt <doamne< sa cumpar vestitele flori de pus in piept:D...voi ce ziceti????

la ce doamne te referi? daca sunt persoane apropiate: soacra, mama, nasa, mai bine le intrebi daca vor sa-si intepe rochia pentru o floare.

personal eu refuz orice ac care vine in contact cu rochia mea de seara si am auzit multe cazuri cand s-a stricat iremediabil tinuta. eu le-am intrebat si pe doamnisoare de onoare, dar si pe doamne ce prefera la nunta: bratara sau floare in piept? si ce culoare sau tip de floare?
toate au fost de acord cu bratarica si ca un facut, s-au si imbracat in rochite compatibile cu roz si argintiu.
atasez bratara mamei mele, toate au fost la fel ( 2 domnisoare de onoare, mama si soacra)

stefannya
10.04.2010, 12:42:12
la ce doamne te referi? daca sunt persoane apropiate: soacra, mama, nasa, mai bine le intrebi daca vor sa-si intepe rochia pentru o floare.

personal eu refuz orice ac care vine in contact cu rochia mea de seara si am auzit multe cazuri cand s-a stricat iremediabil tinuta. eu le-am intrebat si pe doamnisoare de onoare, dar si pe doamne ce prefera la nunta: bratara sau floare in piept? si ce culoare sau tip de floare?
toate au fost de acord cu bratarica si ca un facut, s-au si imbracat in rochite compatibile cu roz si argintiu.
atasez bratara mamei mele, toate au fost la fel ( 2 domnisoare de onoare, mama si soacra)
nu ma refer la mama,soacra ,nasa,domnisoara...ci la celelalte pers invitate...am intrebat asta tocmai pt ca am cerut parerea anumitor pers si am ramas socata sa aud ca pt ele o nunta nu este nunta dak nu li se pun flori in piept:O..stiu ca suna aiurea,asa mi s aparut si mie...si eu urasc sa mi se strice tinuta din cauza acelor..si de aceea m am gandit la bratari...dar se parea ca unele pers inca prefera acele ...flori...de aceea m am gandit ca pt invitatele tinere sa aleg bratari iar pt restul ..flori...asa va fi toata lumea multumita...oricum ,ma mai gandesc la acest aspect..voiam si parerea voastra.foarte frumoasa bratara mamei tale

adelinad2003
10.04.2010, 13:22:24
Da si eu am patit-o , am zis ca nu mai pun cocarde ca nu imi place nik din ce gasesc in oras iar ce imi place mie e cam scump plus ca nu la toate nuntile se pune si tot reactii din astea cum sa nu pui , ca lasa ia din alea ieftine da pune dar eu daca nu imi place ceva nu fac adica daca mie nu imi plac alea nu vreau sa le pun nici la oamenii , a ramas sa mai vedem , pana la urma poate le comand pe cele pe care le vreau

Deea_deiutza
20.04.2010, 16:22:55
Buna fetelor...eu vreau ca domnisoarele mele de onoare sa aiba buchete tip glob din trandafiri rosii si albi...cam asa ca in poze..ce ziceti arata bine?

andrea85
20.04.2010, 18:28:00

Sunt foarte frumoase...si eu tot la corsaje din trandafiri m-am gandit, dar eu vreau trandafiri mov. ;-)

Princes
20.04.2010, 18:35:08
buchetele domnisoarelor noastre

Deea_deiutza
20.04.2010, 18:35:49
buchetele domnisoarelor noastre
Foparte furmoase...si rochitele au fost frumoase:)

Princes
20.04.2010, 18:37:35
Foparte furmoase...si rochitele au fost frumoase:)
multumim!>:D<^:)^

alynna89
30.04.2010, 12:04:51
Fetelor,

buna,
am mers si eu la calin events dar mi-am luat cosuletele, pernuta ptr. verighete si petalele (au fost mai accesibile). daca vrei corsaje mai ieftine eu am gasit in dragonul rosu la 5 lei, si chiar sunt dragute;;)

Albastrel
04.05.2010, 17:55:07
Spor la pregatiri

Buna Iulia...ai incercat sa dai un google image search pt "corsage". Ar trebui sa apara destul de multe imagini.
Probabil poti sa cauti si cu anumite denumiri de flori daca esti interesata in ceva special, ex. orchid corsage.

Spor la pregatiri!!!
Si eu am nunta pe 18 Sept, dar la Cluj :)

Eu ma gindeam ca la domnishoare sa le fac buchete, si la mame vroiam sa le fac corsaje pt ca nu imi plac florile in piept si la domnishoarele miculutze (flower girls) la cele mai mari buchetele mici doar citeva fire de flori, iar la cele mai micutze, coshuletz cu petale, care sa le presare la biserica.

tcv16
15.05.2010, 15:00:42
Bune idei....

Buna Iulia...ai incercat sa dai un google image search pt "corsage". Ar trebui sa apara destul de multe imagini.
Probabil poti sa cauti si cu anumite denumiri de flori daca esti interesata in ceva special, ex. orchid corsage.

Spor la pregatiri!!!

Eu ma gindeam ca la domnishoare sa le fac buchete, si la mame vroiam sa le fac corsaje pt ca nu imi plac florile in piept si la domnishoarele miculutze (flower girls) la cele mai mari buchetele mici doar citeva fire de flori, iar la cele mai micutze, coshuletz cu petale, care sa le presare la biserica.

misscherie
17.05.2010, 10:48:02
358238

Eu asta am ales pt. cele doua domnisoare de onoare, casatoria a fost in stil catolic asa k erea musai;))

RalucaAndreea
17.05.2010, 11:24:49

Spor la pregatiri!!!

foarte frumoase ideile tale... inteleg ca nu mai pui flori si in piept, nu?

irisirina
29.05.2010, 02:16:56
atasez eu niste poze cu corsaje mai indraznete

361903 361904 361905

361906 361907 361908

361909 361910 361911

nu inteleg de ce nimeni nu vrea o nunta altfel :( si toate avem acelasi tipar clasic doar pentru ca am vazut pe altul ca a facut nush cum si vrem si noi la fel .....

danadanuta
04.06.2010, 21:54:16

361903 361904 361905

361906 361907 361908

361909 361910 361911

nu inteleg de ce nimeni nu vrea o nunta altfel :( si toate avem acelasi tipar clasic doar pentru ca am vazut pe altul ca a facut nush cum si vrem si noi la fel .....
frumusele foc=P~

aciandra
04.06.2010, 22:26:59

361903 361904 361905

361906 361907 361908

361909 361910 361911

sunt f frumoase...si eu sunt de aceeasi parere..hai sa mai spargem tiparele!

w_martina
08.06.2010, 09:37:56
sunt f frumoase...si eu sunt de aceeasi parere..hai sa mai spargem tiparele!

si mie imi plac foarte mult, am tot cautat, as vrea si eu ca domnisoarele mele sa poarte ceva asemanator, nu vreau cocarde ptr ca vor avea rochite delicate si nu vreau sa si le strice impungind-le cu acul de la cocarda. Sper sa gasesc, am sa merg la Timisoara pe weekend in cautare :)

app de pozele de la nunta ta aciandra, ai fost divina, super au iesit, rochita....uau.
o viata in 2 implinita!
felicitari

jade84
08.06.2010, 21:28:19
fetelor, dar de ce vi se par astea atasate niste corsaje iesite din tipare?
Asa arata majoritatea...niste floricele prinse la mana domnisoarelor de onoare, asa am avut si noi...
Lumanarile noastre au fost din gerbera galbene si la fel si corsajele...

pitigrasa
08.06.2010, 22:05:11

361903 361904 361905

361906 361907 361908

361909 361910 361911

sunt superbe corsajele tale spune-mi si mie le-ai facut tu?sau de unde le-ai cumparat?vreau si eu
merci mult

andrea85
13.06.2010, 16:56:44
Acestea vor fi corsaje pentru domnisoara de onoare. E o brosa de saten care o foloseste si dupa nunta. Imi plac tare mult mai ales ca le poti folosi si dupa aceea

Ce bine arata. Imi poti spune de unde le-ai cumparat? ;-)

Biu
13.06.2010, 17:16:33
un altfel de corsaj :azn:

RalucaAndreea
13.06.2010, 17:32:32

361903 361904 361905

361906 361907 361908

361909 361910 361911

ori nu pricep eu ce-ai vrut sa zici, ori nu pricepi tu ca toate nuntile sunt "altfel" :)
foarte frumoase pozele, intr-adevar...

dianaruxi
19.06.2010, 01:57:22
corsajele mele pt domnisoarele de onoare au fost formate din hortensii verzi http://picasaweb.google.com/dianaruxi/Nunta12Iunie2010#5484251392863557218

aciandra
19.06.2010, 22:57:49
si mie imi plac foarte mult, am tot cautat, as vrea si eu ca domnisoarele mele sa poarte ceva asemanator, nu vreau cocarde ptr ca vor avea rochite delicate si nu vreau sa si le strice impungind-le cu acul de la cocarda. Sper sa gasesc, am sa merg la Timisoara pe weekend in cautare :)

app de pozele de la nunta ta aciandra, ai fost divina, super au iesit, rochita....uau.
o viata in 2 implinita!
felicitari

multumesc! ai gasit corsajele pe care le cautai?

alynna89
21.06.2010, 00:14:25
domnisoarelor mele de omoare le-am pus corsaje..erau in forma de buchetel din trandafiri albi:)

catasicata
23.06.2010, 09:34:19
este obligatoriu sa aiba buchet sau corsaj?cumnata mea(care o sa-mi fie domnisoara de onoare)a zis ca ea vrea buchet,eu as fi preferat mai degraba un corsaj ca e mai accesibil si ca pret si o sa-i fie mai usor si cu lumanarea.

andrea85
23.06.2010, 10:40:10
este obligatoriu sa aiba buchet sau corsaj?cumnata mea(care o sa-mi fie domnisoara de onoare)a zis ca ea vrea buchet,eu as fi preferat mai degraba un corsaj ca e mai accesibil si ca pret si o sa-i fie mai usor si cu lumanarea.

Nu e deloc obligatoriu, la nunta ta faci totul asa cum iti place tie...nu esti deloc singura, care o sa aiba buchete la domnisoarele de onoare si nu corsaje, deci e chiar ok. :)>-

ramonici_1111
19.07.2010, 17:33:37
eu am avut 5 domnisoare de onoare care au avut rochite roz iar ca accesoriu comun o orhidee alba in par:). Am renuntat la ideea de buchet ptr ca in afara de cateva poze la biserica si la restaurant nu prea e vizibil.

Artemis82
11.08.2010, 18:44:46
Eu o sa am 2 domnisoare si o sa le fac bratari din orhidee verzi cu niste floricele rosii marunte ca niste bilute nu le stiu exact denumirea:)sper sa fie frumos si sa fie multumite:)

simonika82
30.08.2010, 16:47:41
buna fetelor
am citit ce ati scris in legatura cu corsajele si buchetelele. eu o sa le dau corsaje din flori artificiale, ceva dragut ce am vazut pe net si o sa le comand , dar am si eu o intrebare. voi cate domnisoare de onoare o sa aveti?
exista vreun nr anume de domnisoare?

MissSwan
30.08.2010, 17:39:59
Buchetul meu de domnisoara pt sedinta foto si corsajul pt biserica/restaurant :x

simonika82
01.09.2010, 00:27:51
foarte fain si buchetul tau si corsajul
eu iar sunt nehotarata:zz:....sa fac buchet sau corsaj pentru domnisoare? e de ajuns 2 domnisoare de onoare?si o sa am si 2 mirese mici;))

Buchetul meu de domnisoara pt sedinta foto si corsajul pt biserica/restaurant :x

MissSwan
01.09.2010, 12:58:45
foarte fain si buchetul tau si corsajul
eu iar sunt nehotarata:zz:....sa fac buchet sau corsaj pentru domnisoare? e de ajuns 2 domnisoare de onoare?si o sa am si 2 mirese mici;))

Multumesc frumos! Din proprie experienta iti spun ca e de ajuns si una. :D Eu am fost singura si nu m-am simtit coplesita de indatoriri, ba chiar mi-a placut. :))
Daca iei domnisoarele la sedinta foto, e frumos sa le faci buchete pt ca arata mult mai bine in poze, ceva in linie cu buchetul tau si al nasei (de ex, la noi mireasa a avut hortensie alba, nasa verde si eu albastra). Daca nu le iei la foto, e ok doar corsaj pt ca tinand lumanarea, e prea incomod sa mai aiba si buchet.

blizzarda2200
07.09.2010, 22:06:47
Pentru domnisoara mea eu am ales un corsaj din orhidee

Nu am putut incarca poza. incerc acum393175

wise_babe
15.09.2010, 15:21:28
Eu o sa am 5 dre de onoare si le voi face corsaje (ori de pus la mana ori in par) pentru ca va fi mai usor pentru ele... le vor avea cu ele in permanenta si vor avea minile libere asa.

Aici e filmuletul meu preferat de pe youtube care-ti arata cum sa faci corsajul singura.. si mie se pare extrem de simplu!

http://www.youtube.com/watch?v=tophzTnaK-Q

MedaT
17.09.2010, 19:56:49
Corsajul domnisoarelor mele de onoare.

dreamer
27.09.2010, 02:37:13
Buna miresici,

Ce ziceti de corsajul din poza? Mie imi place tare mult si se potriveste culorilor nuntii: mov, lila si verde.

Miresici care ati avut corsaje asemanatoare, cat credeti ca m-ar costa?

Va multumesc anticipat.

dianaruxi
27.09.2010, 09:27:44
Buna miresici,

Ce ziceti de corsajul din poza? Mie imi place tare mult si se potriveste culorilor nuntii: mov, lila si verde.

Va multumesc anticipat.
eu zic ca in jur de 30 lei.

andrea85
27.09.2010, 14:06:52
eu zic ca in jur de 30 lei.

Cam asa, poate ca si mai mult, pentru ca e vorba de orhidee. ;;)

ant
27.09.2010, 23:38:42
Buna miresici,

Va multumesc anticipat.

cred ca 15-20 lei, cam asa..maaxximm;;)

dreamer
01.10.2010, 03:20:43
Ar fi bine sa fie asa de ieftin...Ma gandeam ca ar fi mult mai mult avand in vedere ca sunt orhidee. Ar fi bine sa fie pana in 50 RON.

ant
02.10.2010, 23:37:47
Ar fi bine sa fie asa de ieftin...Ma gandeam ca ar fi mult mai mult avand in vedere ca sunt orhidee. Ar fi bine sa fie pana in 50 RON.

sunt orhidee dendrobium care costa 5 lei firul iar pe fir sunt mai mult de 4 cupe..ar fi culmea sa coste mai mult..:^o

cori77
09.11.2010, 09:42:49
Buna miresici,

Va multumesc anticipat.

E foarte frumos , nu ma pricep la preturi, dar e deosebit.

amarilda
09.11.2010, 20:22:59
Buna miresici,

Va multumesc anticipat.
buna,
decoratoarea mi-a propus acelasi timp de corsaj (dendrobium mov) si ma costa 25 lei/corsaj. precizez ca sunt din iasi, poate in buc e mai scump...:-?
eu parca as inclina spre ceva in genul asta...niste mini sfere de flori care se agata cu o panglica de saten de mana..414884

hellen_floryn
09.11.2010, 21:02:18
Buna miresici,

Va multumesc anticipat.
foarte dragut !nu cred nici eu sa coste mai mult de 25 de lei avand in vedere k aceasta orhidee e destul de ieftina si se gaseste la florarii peste tot ....
si eu am avut la fel corsaje la mana domnisoarelor doar k ale mele au fost din miniroze in tot cu toate aranjamentele nuntii kre au fost din trandafiri in general ..... si o pozica poate inspira pe cineva ;-)

maria_mc2k
20.11.2010, 14:45:42
Domnisoarele mele au avut corsaje din frezii s-au asortat cu lumanarile care au fost din cale si frezii iar domnisoara cea mai mica a avut un corsaj mai special din cala mango ca si buchetul nasei.

Miresicasorina
04.01.2011, 15:54:20
Domnisoarele mele au avut corsaje din frezii s-au asortat cu lumanarile care au fost din cale si frezii iar domnisoara cea mai mica a avut un corsaj mai special din cala mango ca si buchetul nasei.

foarte fruumoase. mi se pare o idee f buna. si domnisoarele mele vor purta tot corsaje

iar combinatia de cale si frezii e super

Ileanca
27.01.2011, 11:50:14
Eu am comandat corsajele impreuna cu buchetele si lumanarile.. la aceeasi florarie. Din pacate corsajele au fost prea mari si prea grele. Domnisoara de onoare era micuta si slabuta si parca ii atarna ceva de mana...
Ar fi bine sa le vedeti si in realitate.. nu doar in poze:)

miha2009
27.01.2011, 11:55:17
Eu am comandat corsajele impreuna cu buchetele si lumanarile.. la aceeasi florarie. Din pacate corsajele au fost prea mari si prea grele. Domnisoara de onoare era micuta si slabuta si parca ii atarna ceva de mana...

Asta asa e:)

maria_mc2k
31.01.2011, 13:51:37
foarte fruumoase. mi se pare o idee f buna. si domnisoarele mele vor purta tot corsaje

iar combinatia de cale si frezii e super
Multumesc foarte mult

dianaruxi
31.01.2011, 14:50:09

ff elegante si rochitele domnisoarelor, si combinatia de flori

maria_mc2k
31.01.2011, 15:03:59
ff elegante si rochitele domnisoarelor, si combinatia de flori
multumesc foarte mult pt apreciere

chochi
03.02.2011, 20:09:56

Foarte reusite si rochita si lumanarile. Culorile sunt calde . Eu vreau ceva cu mult roz.

stef_andra
08.02.2011, 10:09:44
ce buchete frumoase si originale

superbe.....

maria_mc2k
08.02.2011, 11:08:32
ce buchete frumoase si originale

superbe.....
multumesc foarte mult

alinuzza
04.03.2011, 14:21:57

Foarte bine arata! Nu s-au ofilit freziile de la corsaje?? Ca si eu voi avea buchetul din frezii (tot galbene:x), frezii si lalele la lumanari, dar am o retinere in ceea ce priveste corsajele si cocardele. Oare vor rezista??....

maria_mc2k
04.03.2011, 14:46:53
Foarte bine arata! Nu s-au ofilit freziile de la corsaje?? Ca si eu voi avea buchetul din frezii (tot galbene:x), frezii si lalele la lumanari, dar am o retinere in ceea ce priveste corsajele si cocardele. Oare vor rezista??....
Au resistat foarte bine, nu s-au stricat deloc; fetele chiar le-au pus la uscat si sunt la fel de frumoase si acum. Am avut si lumanarile si buchetul de la cununia civila facute cu frezii si s-au pastrat bine si acolo. Pana la urma desi sunt niste flori foarte delicate sunt destul de rezistente asa ca nu cred ca ai de ce sa iti faci griji.
Spor la pregatiri!

lorieda
04.03.2011, 16:02:53
Uite si eu am avut corsaje pentru fetite...au fost 3 fetite si am avut 3 culori: culoarea somon, ivoire si burgundy...
va pun cateva poze sper sa va placa

alinuzza
05.03.2011, 08:41:42
Au resistat foarte bine, nu s-au stricat deloc; fetele chiar le-au pus la uscat si sunt la fel de frumoase si acum. Am avut si lumanarile si buchetul de la cununia civila facute cu frezii si s-au pastrat bine si acolo. Pana la urma desi sunt niste flori foarte delicate sunt destul de rezistente asa ca nu cred ca ai de ce sa iti faci griji.
Spor la pregatiri!

<:-P<:-P<:-P
Multumesc pt raspuns! Sper sa inteleaga si nasa mea ca nu se ofilesc asa usor freziile, mai ales dak sunt pe burete dintr-ala special...

mymoni
23.04.2011, 20:57:14
As dori...pt o domnisorica de onoare....un buchet din acadele....am vazut...pentru o secunda o prezentare la tV...dar nu gasesc nici o poza...nimic...ma poate ajuta cineva? plz...plz...[-o<

Kalini
23.04.2011, 22:24:22
As dori...pt o domnisorica de onoare....un buchet din acadele....am vazut...pentru o secunda o prezentare la tV...dar nu gasesc nici o poza...nimic...ma poate ajuta cineva? plz...plz...[-o<

In general sunt numai acadele in buchete. Se intalnesc si buchete cu flori si acadele sau fructe caramelizate si infoliate.

tcv16
23.04.2011, 22:30:22
ff interesante..

In general sunt numai acadele in buchete. Se intalnesc si buchete cu flori si acadele sau fructe caramelizate si infoliate.

mymoni
25.04.2011, 19:49:03

Multumesc tare mult!>:D<

Sper sa reusesc sa gasesc pe cineva sa-l faca!!!!!!!

myss
09.05.2011, 12:36:45
ce tare ... dar ceva mai in miniatura ar fi? mi-ar placea sa folosesc acest lucru ca si marturie ... merci;-)

myss
09.05.2011, 12:59:56
ai dreptate conteaza realitatea ... eu vreau un corsaj pentru domnisoara de onoare si 2 corsaje mai micute pentru finutele mele care vor avea una 3 anisori si una 7 luni in ziua nuntii sper sa gasesc ceva usor si dragut pentru ele

Kalini
10.05.2011, 11:41:41
ce tare ... dar ceva mai in miniatura ar fi? mi-ar placea sa folosesc acest lucru ca si marturie ... merci;-)

Banuiesc ca s-ar putea, de ce nu? :)

QueenBee
26.06.2011, 14:23:52
corsaje :P ;))

monikutza_78
11.08.2011, 21:23:36
Banuiesc ca s-ar putea, de ce nu? :)
Te rog mult de tot daca ai cateva poze de corsaje ca inca nu stiu cum sa le fac>:D<

miyria
23.08.2011, 13:25:19
Corsajele scumpelor mele domnisoare :)

zorzonica
23.08.2011, 20:56:01
Foarte delicate!

purple_light
23.08.2011, 21:06:23
si eu tot corsaje o sa fac , doar ca inca nu sunt sigura daca o sa am una singura sau 3 :-p

alexutza_23
27.09.2011, 12:16:48
Buchetelele domnisoarelor mele de onoare...;;)
https://picasaweb.google.com/105683334319976819532/BuchetulMeuSiLumanarileDeCununie#56569360854602207 54

sabinastaicu
04.10.2011, 13:02:34
Domnisoara mea a purtat albastru si am rugat florareasa sa-i vopseasca floricelele. Prin urmare, in imagine primul buchet este al nasei, cel din mijloc al meu, si cel albastru al domnisoarei.

annybunny
04.10.2011, 14:28:06
Foarte dragute corsajele!

Domnisoara mea a purtat albastru si am rugat florareasa sa-i vopseasca floricelele. Prin urmare, in imagine primul buchet este al nasei, cel din mijloc al meu, si cel albastru al domnisoarei.
Foarte frumoase!

andrea85
04.10.2011, 18:49:03

Buchete frumoase si colorate. o:-)

dreamer
18.10.2011, 03:35:11
Corsajele domnisoarelor mele.

dreamcatcher
21.10.2011, 18:00:42
corsajele pt domnisoarele mele au fost bratari ivoire din perle cu trandafiri din dantela

andrea85
21.10.2011, 19:42:54
corsajele pt domnisoarele mele au fost bratari ivoire din perle cu trandafiri din dantela

Foarte interesante, mai ales daca dupa se mai pot folosi ca simpla bratara, fara floricica.

dreamcatcher
21.10.2011, 20:14:35
Foarte interesante, mai ales daca dupa se mai pot folosi ca simpla bratara, fara floricica.

pe ideea asta am si mers, sa aiba ceva sa reziste in timp, sa poata fi refolosite si sa le aduca aminte de ziua nuntii mele:) ( nu ca ar putea uita, ca imi sunt toate rude:-p)
floarea era detasabila, se poate folosi ca brosa.

andrea85
21.10.2011, 21:02:06
pe ideea asta am si mers, sa aiba ceva sa reziste in timp, sa poata fi refolosite si sa le aduca aminte de ziua nuntii mele:) ( nu ca ar putea uita, ca imi sunt toate rude:-p)
floarea era detasabila, se poate folosi ca brosa.

Super, asa domnisoarele tale au ramas cu un accesoriu 2 in 1. :)
mi-ar placea si mie sa raman cu o asemenea amintire de la o nunta. :D

liku
03.11.2011, 12:59:15
497875eu le-am facut domnisoarelor de onoare buchete...si au fost foarte incantate.

mirabela_d
05.11.2011, 21:10:39
Am avut 2 domnisoare de onoare mari(sora mea si o prietena) si 3 mici (fetitele nasilor de 3 si 8 ani si o verisoara de 12 ani), dar le-am facut la toate corsaje din minirosa, mai ales ca una din domnisoarele cele mari trebuia sa tina si lumanarea si a fost mult mai comod si practic pentru toate. Nu mai spun ca cele mici erau in al noualea cer cand au vazut ca au si ele ceva la manuta.

danaghita
28.11.2011, 18:06:07
corsajele pt domnisoarele mele au fost bratari ivoire si mov din orhidee, au fost de efect si in ton cu lumanarile

Nicoleta_Ema
01.12.2011, 14:43:53
Domnisoarele mele superbe au avut corsaje din flori albe

500895 500894 500896 500893

andrea85
01.12.2011, 16:33:34

Superb corsaj...la fel si domnisoarele. =D> ;;)

danaghita
03.01.2012, 16:05:53

superbe, intradevar =D>

buturuga_sorina
04.01.2012, 16:32:51
Micile mele domnisoare au avut coronite din miniroze iar pentru mame,cumnate si domnisoarele mari am folosit corsaje....

mya83
10.01.2012, 09:47:59
Micile mele domnisoare au avut coronite din miniroze iar pentru mame,cumnate si domnisoarele mari am folosit corsaje....

Frumoase foc fetitele si cred ca iti voi fura ideea...rochitele sunt facute la croitor?cum tema nuntii va verde&alb mi-ar placea si ptr fetite cv in tema...

alinaEC
15.01.2012, 20:43:30
sal. sa aveti grija cu bratarile din flori naturale... Noi am facut greseala sa le luam vineri dupa-masa si pana sambata s-a ofilit bratara pentru domnisoara mea de onoare... aiurea era k nu aveam cum sa ud trandafirasii lipiti pe panglica...

andrea85
15.01.2012, 20:55:35
sal. sa aveti grija cu bratarile din flori naturale... Noi am facut greseala sa le luam vineri dupa-masa si pana sambata s-a ofilit bratara pentru domnisoara mea de onoare... aiurea era k nu aveam cum sa ud trandafirasii lipiti pe panglica...

Noi abia in dimineata nuntii le-am luat de la florarie si asa n-au patit nimic. ;-)

Katiush
15.01.2012, 21:07:06
din cate am inteles, se pot tine la frigider florile luate de vineri....dar da, si noi tot sambata le-am luat, ba chiar pe la 12 a mers cineva dupa ele, ca sa fiu 100% sigura ca ajung impecabile pe mainile fetelor, mai ales ca erau frezii si afara era destul de cald...

Risha
16.01.2012, 17:17:11
Si eu cand am fost domnisoara de onoare am avut un corsaj cu 5 mini-trandafiri (nu cunosc denumirea oficiala) si pana am ajuns la local imi cazusera toti. Plus ca eu am incheietura foarte subtire si nu am reusit nicicum sa fac corsajul ala sa stea normal pe mana, mi-era prea larg.... abia am asteptat sa-l dau jos (primul lucru cum am ajuns la local).

andrea85
16.01.2012, 19:03:58
Si eu cand am fost domnisoara de onoare am avut un corsaj cu 5 mini-trandafiri (nu cunosc denumirea oficiala) si pana am ajuns la local imi cazusera toti. Plus ca eu am incheietura foarte subtire si nu am reusit nicicum sa fac corsajul ala sa stea normal pe mana, mi-era prea larg.... abia am asteptat sa-l dau jos (primul lucru cum am ajuns la local).

Inseamna ca acel corsaj nu a fost facut bine.

Monica04
28.03.2012, 19:52:47
Inseamna ca acel corsaj nu a fost facut bine.

Si eu am avut corsaj ca domnisoara de onoare si era facut pe o panglica si atunci se putea strange cat trebuie in functie de incheietura fiecareia, avea si doua floricele si a rezistat ca l-am purtat si la restaurant la rochia de seara ca era pe o culoare care s-a potrivit(m-a intrebat oricum dinainte ce culoare vreau sa fie).

maiaemi
03.04.2012, 19:14:47
Si eu am avut corsaj ca domnisoara de onoare si era facut pe o panglica si atunci se putea strange cat trebuie in functie de incheietura fiecareia, avea si doua floricele si a rezistat ca l-am purtat si la restaurant la rochia de seara ca era pe o culoare care s-a potrivit(m-a intrebat oricum dinainte ce culoare vreau sa fie).

Si eu am facut asa ceva pentru d-soarele de onoare
518348518349

andrea85
03.04.2012, 19:46:50
518348518349

Si inca ce frumos ti-au iesit. Bravo!

n_alexandra
24.05.2012, 08:30:46
518348518349
Sunt foarte frumoase, eu am dat comanda de corsaje pentru ele, din acelea care se leaga cu panglica.

adelinacristinaduna
24.05.2012, 10:12:28
518348518349
sunt superbe.nu se gasesc si in comert??daca da ai idee p unde?ms

roxanaistratie
24.05.2012, 20:05:28
Eu m-am gandit sa le las pe ele sa aleaga. Si au ales corsaje pentru ca sunt mai comode si pot avea mainile libere.

kittydeea
25.05.2012, 13:30:51
E o idee grozava corsajul. Nici nu ma gandisem. Am ca domnisoara de onoare pe sora mea mai mare. Eu am lasat-o pe ea sa se preocupe ce doreste in materie de rokie si flori, si alte probleme in prvinta domnisoarelor de onoare. Ma gandesc insa ca logodnicul meu are un frate mai mic, care are la randul lui o prietena. Desi nu prea o plac, ma gandesc ca va trebui sa fie si ea domnisoara mea de onoare. Nu prea vreau, dar asta asteapta cam toata lumea( fratele logodnicului meu, socrii, ca sa nu mai spun de fata respectiva). In fine, daca nu voi avea de ales, va fi a doua domnisoara.
saluty ...sa stii ca ideea asta cu corsajul este chiar buna si foarte funky asa ...decat sa aibe grija si ea de buchet .Ea trebuie sa aibe grija de tine si sa fie cu ochii in 4 ca sa nu t supere nimic si nimeni in ziua aceea.Eu asa o sa fac si voi avea 3 dr. Am vazut niste buchete si aranjamente frumoase in niste poze la BELLA boutique in BRAILA ;)
:)

larah
25.05.2012, 19:55:01
518348518349
Vai ce frumoase sunt!! tu le-ai facut? eu am 4 domnisoare de onoare si m-am gandit sa le fac asa ceva, poti sa imi spui ce materiale ai folosit si cum le-ai facut asa incretite?

AleM
14.06.2012, 23:04:54

Buna fetelor,

Aveti idee unde putem gasii aceste buchete din acadele/ dulciuri, in Romania?

Kalini
15.06.2012, 10:41:36
Buna fetelor,

Aveti idee unde putem gasii aceste buchete din acadele/ dulciuri, in Romania?

Eu am vazut acadele in Polus, este un stand cu dulciuri in fata la Carrefour. Iar mai apoi, iti faci singura buchetul. :)

AleM
15.06.2012, 10:56:13
Eu am vazut acadele in Polus, este un stand cu dulciuri in fata la Carrefour. Iar mai apoi, iti faci singura buchetul. :)

Multumesc frumos. Polus este in Cluj, nu? : D ... Undeva prin Bucuresti stiti?

Kalini
15.06.2012, 12:20:43
Multumesc frumos. Polus este in Cluj, nu? : D ... Undeva prin Bucuresti stiti?

Da, in Cluj. :) Sorry.

ariez
05.07.2012, 21:00:57
Buchetul pentru domnisoare

Kalini
05.07.2012, 22:07:37
Buchetul pentru domnisoare

Tare dragut :x Cine ti-a facut aranjamentele si buchetele?

ariez
05.07.2012, 23:29:00
Tare dragut :x Cine ti-a facut aranjamentele si buchetele?

Am colaborat cu doamna Gabriela Panait din Buzau. Buchetele de domnisoare au fost o surpriza completa. M-am trezit in ultimul moment ca as vrea doua buchete pentru sora mea si o prietena foarte apropiata :)

ddenisa
14.08.2012, 11:25:15
518348518349
Absolut suberbe...cred k ma apuc si eu sa cos... :D

larah
18.09.2012, 22:57:03
Astea sunt bratarile domnisoarelor de onoare, ale naselor si ale surorilor (cele cu fundita)
Mama mea si soacra au vrut sa aiba floare in piept asa ca lor nu le-m mai facut...

mada08
30.11.2012, 22:42:04

de unde le-ai luat si cat te-au costat?

eleena
23.03.2013, 23:04:49
Astea sunt bratarile domnisoarelor de onoare, ale naselor si ale surorilor (cele cu fundita)
Mama mea si soacra au vrut sa aiba floare in piept asa ca lor nu le-m mai facut...

Poti sa spui si de unde le-ai luat? imi place ideea si m-ar interesa si pe mine ceva asemanator.

eleena
23.03.2013, 23:08:04

Pfff, superb, felicitari ! m-ar incat si pe mine insa cu 2-3 fete nu prea cred ca iese cine stie ce..

eleena
23.03.2013, 23:12:42

361903 361904 361905

361906 361907 361908

361909 361910 361911

Ei bine tocmai am rasfoit pe aici si sa sti ca majoritatea cam sunt "identice" si vroiam ceva mai deosebit.Pozele astea chiar sunt ceva mai indraznete si chiar dragute , inca mai caut idei

ellena22
05.07.2013, 11:26:45
Ei bine tocmai am rasfoit pe aici si sa sti ca majoritatea cam sunt "identice" si vroiam ceva mai deosebit.Pozele astea chiar sunt ceva mai indraznete si chiar dragute , inca mai caut idei

Noua mireasa ne-a pus cate un trandafir rosu..a rezistat de pe la ora 2 pana a doua zi dimineata <:-P

alinaghenea
03.09.2013, 16:08:07

dragute cele pentru domnisorici :). cumparate sau home made ?:-?

emaflo
24.04.2014, 22:01:26
Buna,
domnisoarele mele au avut rochite din dantela roz pal si buchetelele din poza adica trandafiri. Buchetele au fost comandate pe ultima suta de metri si nu a fost ceva sofisticat dar mi-au placut.

Anomisimo
22.07.2014, 15:32:52
D-rele mele vor avea bratarele din perle, cu floare naturala alba.

roxxana_s
30.11.2014, 13:36:31
Sunt un pic pe langa subiect,dar am o nelamurire.Pt barbati pun cocarde,pt domnisoarele de onoare corsaje,dar nu stiu ce sa pun la mama/soacra.Voi ce ati pus?

lorelay_k
02.12.2014, 21:23:46
Din ce am observat la alte nunti, soacrele aveau fie tot bratarica de flori la mana dar deosebita de a domnisoarelor de onoare, fie cocarda de flori naturale in piept. Acum depinde si de ce vor tu sau ele.

Sunt un pic pe langa subiect,dar am o nelamurire.Pt barbati pun cocarde,pt domnisoarele de onoare corsaje,dar nu stiu ce sa pun la mama/soacra.Voi ce ati pus?

roxxana_s
03.12.2014, 12:08:57
Din ce am observat la alte nunti, soacrele aveau fie tot bratarica de flori la mana dar deosebita de a domnisoarelor de onoare, fie cocarda de flori naturale in piept. Acum depinde si de ce vor tu sau ele.
Multumesc.Cred ca le voi pune cocarde .