PDA

Versiunea completa : Casa Prahoveana

danutzicutza
22.03.2009, 22:38:45
Buna! As vrea si eu pareri despre restaurantul Casa Prahoveana din Boldesti Scaieni. Am fost acolo la o zi de nastere si ne-a placut localul k este f spatios si are un ring mare de dans. M-ar interesa parerea vostra vizavi de serviciile oferite in vederea organizarii petrecerii de nunta acolo.
Multumesc! Astept parerile voastre.

danutzicutza
23.03.2009, 15:06:02
Miresicilor, chiar nimeni nu stie nimic de restaurantul Casa Prahoveana!? Va rog sa ma ajutati cu parerile voastre despre acest local. Please! Si daca mai face vreuna dintre voi nunta acolo as vrea sa discutam si sa ne sfatuim... Multumesc!

Alexa_raz
26.07.2009, 16:36:52
Buna,

La casuta prahoveana voi avea eu nunta , este un local super....nu stiu daca vrei mai multe detalii iti pot oferii eu il stiu pe patronul localului de 20 de ani ...este super acolo...este si ringul de dans mare , are un local mare unde incap 250 de persoane...si inca unul mai mic unde incap 100 de persoane dar eu iti recomand localul mare...pentru ca ai acces totodata la piscina, si terasa plus ca este si spatios........meniul si formatia este super chiar week-endul trecut am ascultat formatia si canta super misto chiar mi-au dat si un cd de al lor sunt 5 cantareti printre care si dan ardelean....si inca un atu in plu nu va mai trebui sa cauti tu firma de aranjamente pentru ca are el si iti alegi cum vrei si tot.....

mirella21
26.08.2009, 10:45:51
Buna,

La casuta prahoveana voi avea eu nunta , este un local super....nu stiu daca vrei mai multe detalii iti pot oferii eu il stiu pe patronul localului de 20 de ani ...este super acolo...este si ringul de dans mare , are un local mare unde incap 250 de persoane...si inca unul mai mic unde incap 100 de persoane dar eu iti recomand localul mare...pentru ca ai acces totodata la piscina, si terasa plus ca este si spatios........meniul si formatia este super chiar week-endul trecut am ascultat formatia si canta super misto chiar mi-au dat si un cd de al lor sunt 5 cantareti printre care si dan ardelean....si inca un atu in plu nu va mai trebui sa cauti tu firma de aranjamente pentru ca are el si iti alegi cum vrei si tot.....
buna.te rog mult imi poti da cateva detalii referitor la pretul meniului ?

mirella21
26.08.2009, 10:48:59
buna.te rog mult imi poti da cateva detalii referitor la pretul meniului ?
putem sa vb pe mess , te rog? as vrea sa fac si eu tot acolo nunta...dar inca nu am vazut restaurantul...decat din auzite...id ul meu este mirela_scumpika

deutza21
13.01.2010, 20:56:08
Buna ,

Cine imi poate da si mie mai multe detalii despre pretul meniului de la Casa Prahoveana din Boldesti Scaieni va rog mult?
Multumesc

ancasinana
16.01.2010, 00:48:57
Buna,pot sa iti spun k anul asta o sa fie in jur de 150 ron de persoana.acolo fac si eu si m am informat...;-)

ancasinana
24.01.2010, 18:48:40
Nu mai vine nimeni in completare cu nimic?=((

deutza21
05.02.2010, 21:46:45
AA, este ok, ca auzisem ca este 180 ron, in martie ma duc si eu sa vb acolo.Mersi frumos pentru raspuns.
Ca lautari pe cine ai ales?

ancasinana
12.02.2010, 19:12:47
Buna,scuze k nu am mai raspuns dar cu munka asta nu prea am mai avut timp sa intru.Noi am ales o formatie din Boldesti....stai sa ma gandesc cum se numesc:-\...nu mi amintesccccc:(.il intreb pe iubi si iti raspund......pupici.

ancasinana
13.02.2010, 22:05:38
este ok, ca auzisem ca este 180 ron, in martie ma duc si eu sa vb acolo.Mersi frumos pentru raspuns.
Ca lautari pe cine ai ales?
Buna,am ales ca lautar pe Florin de la Constanta.Am auzit da iti face o nunta frumosa si canta foarte bine,acum nu pot sa iti garantez,nu l am auzit inca..(:|.

neamucatalina
12.04.2010, 15:54:11
Buna miresici!
Am si eu nunta in aceasta toamna la Casa Prahoveana. Stie cineva cu ce firma colaboreaza ei pentru decor; si la ce preturi? Multumesc!

lenia
20.03.2011, 18:50:31
Am avut in intentie sa-mi sarbatoresc ziua de nastere aici. A fost prima locatie aleasa dupa ce am consultat mai multe pareri care s-au exprimat pozitiv cu privire la atmosfera, meniu si servire. Dar, un al 7-lea simt mi-a spus ca ar fi mai bine sa vad daca asa este. Asadar, duminica seara, pe data de 20 martie 2011, am pus pentru prima data piciorul in restaurant. Placut la prima vedere. Comandam o apa tonica cu lamaie, un lipton de lamaie, o pizza cu ton si o portie de papanasi cu branza. Ospatarul, aduce 2 pahare: unul cu lamaile feliate, altul fara. In paharul cu lamaie, ospatarul toarna sticluta de lipton. Apoi pune si apa tonica in paharul fara lamaie…. de la sine inteles ca alte pahare nu mai erau. Isi da seama de greseala si aduce separat alte lamai. Inutil.. pana a venit el cu alte felii de lamaie am facut transferul lamailor in paharul cu tonic si….. asteptam comanda. Vine pizza. Ne uitam lung la ea si cautam ton-ul. Era de fapt in alta balta.. ca in “balta noastra” (pizza) nu l-am gasit. Deloc... Pentru simplul motiv ca ne-a adus alta marca de pizza. Nu mai conteaza care. Astept cu interes panapasii. La prima vedere superb aranjati in farfurie cu liniute fine de ciocolata si mult gem si smantana. Dau sa tai cu cutitul..... Probabil ca-mi trebuia un topor... In fine reusesc sa tai cateva bucati.. dar nu prea reusesc sa le mestec.. "Tare ca piatra" se potriveste perfect.. ca "iute ca sageata" am plecat noi de-acolo. Si nu cred ca mai revenim vreodata....

lenia
21.03.2011, 09:18:51
Revin la postarea mea anterioara despre Casuta Prahoveana. Am intrat si pe site-ul lor sa le spun ceea ce v-am spus si voua mai sus. Aveti cumva impresia ca au postat-o? In nici un caz! Au numai postari despre cat de bine, cat de mult, cat de dragut.. etc.

Chirrox
03.05.2011, 10:47:49
Revin la postarea mea anterioara despre Casuta Prahoveana. Am intrat si pe site-ul lor sa le spun ceea ce v-am spus si voua mai sus. Aveti cumva impresia ca au postat-o? In nici un caz! Au numai postari despre cat de bine, cat de mult, cat de dragut.. etc.

Pai cum sa posteze o parere proasta despre ei? Ca sa aiba clientela trebuie sa aiba numai cuvinte/pareri pozitive despre ei...asa sunt toti...si eu am facut reclamatie scrisa dar si pe site-ul hypermagazinului Real din Ploiesti...nu am vazut postarea mea acolo.....
Imi pare bine ca ti-ai dat seama la timp despre acest local.:)

elaionescu
22.06.2012, 23:42:29
Mai stie cineva ce preturi au pt meniu la casa prahoveana?