PDA

Versiunea completa : Stil - Copou

Cat_Eyes
22.03.2009, 23:09:33
Buna seara,
va invit pe cele care ati avut - veti avea - nunta la Stil la discutii.
eu tocmai am inchiriat sala pentru iulie 2010 si mi-ar fi de mare folos orice informatie de asezare a meselor etc etc.
:* <:-P

Cat_Eyes
30.03.2009, 11:00:29
chiar nimeni nu a facut aici?

Cat_Eyes
30.03.2009, 14:06:45
waw, mi-a raspuns cineva, super!!
tu ai avut nunta acolo?
esti draguta incat sa imi arati si niste poze, te rog?
ti-as fi recunoscatoare pentru orice informatie.. si despre firmele care ajuta la decorat.. totul..

ah, acum am vazut pe celalalt topic ca ai avut la Copou nunta.

se pot da artificii aici?

Cat_Eyes
31.03.2009, 09:52:49
draga mea, chiar daca faci reclama, pe mine nu ma intereseaza - chiar iti sunt recunoscatoare, asa mai aflu si eu cate ceva! in VS vin o data pe luna - ca sa fiu optimista - si stau o zi, maximum doua. deci iti dai seama cat timp de cutreierat avem..
mai mult, m-ar incanta sa lucrez cu o persoana care intra aici, pentru ca ar fi foarte inspirata ;;)
resto l-am ales intr-o zi ..:-$ :">
eu ma refeream la foc de artificii in afara, trebuiesc montate artificiile undeva sus.. daca ai idee..
si astept si pozele! poate ne si cunoastem :)>- :*

ciocolatika
31.03.2009, 11:01:34
se pot da artificii aici?
cu ce firma ai vorbit de artificii?? cat costa?... lasa si mie un numar ceva te rog...eu sunt in italia si am nunta la anu in august...si acum in august knd vin tre sa rezolv totul..

Cat_Eyes
01.04.2009, 20:16:17
vad ca tu esti o comoara la casa omului, sursa de informatii! <:-P

ciocolatika
01.04.2009, 20:29:49
Asha sa faci Laura...multumim mult... Care Mugurel.... cel si cu muzik? d prin cdc?

cristal_cristalin
02.04.2009, 02:32:10
la stil e foarte simplu de ornat.
intrareacu flori,stalpi,covor,arcada. apoi in hol la garderoba cu fantana de ciocolata, iar sala:
chiar in fata intrarii masa mirilor, decorata elegant,cu gust,acolo merg scaune huse-colorate cu fete de masa deschise, un crem ca alb nu se mai poarta. in spate la masa miri, 2 suporti mari cu lumanari si 2 buchete impunatoare, si pe masa voastra la fel.
mesele rotunde de o parte si de alta a mesei voastre, iar in separeul dinspre baie, mese drept. bradut
stalpii decorati cu lumini, sau voal, si flori
peretii sau tavanul cu lumini si el
doamne ce frumos poate iesi.
m-am mai marita odata
pe ringul de dans, baloane de sapun, iar ei acolo au fum si lumini de discoteca- se potrivesc impreuna
flori pe suportii de fier forjat-ca localul este rustic, si merge numai bine
flori naturale, nu musai trandafiri, ca is scumpi.
am vazut niste nunti acolo, trasnet. dak vrei iti recomand firma de decor

Buna pbarleanu!!!
Mas intereseaza si pe mine firma de decor ... te rog, poti sa imi dai un nr de contact sau o adresa... e-mail?! Merci frumos, anticipat !!!

ciocolatika
02.04.2009, 11:31:38
mugurel, da e cel de care ati auzit si voi, de la casa de cultura.el are artificiile. dar ca dj va recomand pe altcineva tot de la casa de cultura, care e acum MC. are altfel de scule, si face altfel atmosfera.uite ca nu imi aduc aminte numele lui acum.
comoara? eu? ma bucur ca ceea ce va interreseaza pe voi, eu is in tema deja. asa o sa fiti si voi dupa trecerea evenimentului. eu pot sa ma laud ca am deja doua evenimente organizate. si nunta si cumatria minunii mele mici.
cei care vor sa le dau numar de contact de la firma de ornat, sa imi dea un buzz pe mess sau un mail. am aceeasi id ca aici.
daca nu raspund imediat, inseamna ca imi iau rolul de mami in serios. :D
astept si alte intrebari. sper sa fiu un ajutor pt voi
Cristi il cheama p Mc... va pot da un numar...dak avetzi nevoie

tcv16
07.10.2009, 18:39:21
Buna!

Cine ma poate ajuta si pe mine cu informatii despre Stil - cum e meniul acolo, cum e sala, cum sunt ospatarii...cine orneaza pe acolo...

Orice informatie e ff importanta

Merci

Cat_Eyes
07.10.2009, 21:07:32
tcv
de obicei au formatia policrom - 2000 e, dar daca nu iti convin, aia isi iau jucariile si pleaca si aduci pe cine vrei
au meniu separat - mancare: 3 sau 4 feluri + meniu bar (minimum e de 25 lei). daca ajungi pe acolo, iti dau mai multe variante si iti combini cum vrei
orneaza cine vrei tu
ospatarii nu stiu
dar daca ai in 2011 nunta, ohoho, se mai scumpeste si se vor schimba multe..

tcv16
08.10.2009, 18:23:10
Multumesc mult pt detalii...tu tot la Stil vei face? Ti ai ales deja fotograful, muzica, firma de ornat?

Cat_Eyes
08.10.2009, 19:09:27
la stil am si eu, dar nu m-am ocupat de nimic pana acum. mai e timp.

tcv16
08.10.2009, 19:15:00
Tu in 2010 ai ? Deja ai rezervat, nu?

Cat_Eyes
08.10.2009, 19:22:34
da, in ianuarie sau februarie am rezervat

tcv16
08.10.2009, 19:42:14
Felicitari....ai fost foarte rapida.Cad ai semnat contractul ti s-au impus anumite lucruri care nu ar fi fost la locul lor, sa zic asa....nu stiu un nr de invitati .....nu stiu

Cand ai nunta....vei avea disponibila si terasa sau la ea vor putea veni clienti ?

Ai auzit cum e mincarea acolo? Iti alegi tu ce vrei din meniu ...dar e ok, ca si gust ....

Multumesc multtt

Cat_Eyes
08.10.2009, 20:03:02
merci.
am inteles ca e gustoasa, acum depinde si de combinatiile pe care vrei. au de exemplu o lista cu 20 de feluri sa spunem, si tu iti alegi 5 sau 8 - in functue de meniul pe care il pfereri.
nu am vorbit de terasa de afara.. am semnat si atat. am vazut, mi-a placut, am semnat. nu o fi prima nunta a mea.. stiu ei cum sa se descurce ;)
ca numar de persoane stiu ca au spus un minim (150 parca), dar nu s-a tinut cont pana la urma.

lady26
22.10.2009, 12:03:58
Buna,

Si eu voi avea nunta in 2010 la Stil. E cel mai frumos restaurant din Vaslui si ma bucur mult ca am reusit sa gasesc liber pentru luna septembrie cand voiam eu. A fost ceva de genul: vazut, placut, inchiriat. Minunat!!!

Stiu ca mai e pana la anul, insa ma tot interesez ce firme de decorat avem noi in Vaslui. Daca stici cate ceva, da-ti de stire.

Merci

Cat_Eyes
22.10.2009, 19:03:21
foarte tare :)
imi poti da si mie detalii despre contractul tau?
noi am semnat si atat.. tu te-ai mai interesat de ceva??

lady26
27.10.2009, 12:29:05
foarte tare :)
imi poti da si mie detalii despre contractul tau?
noi am semnat si atat.. tu te-ai mai interesat de ceva??

Am semnat si ne-a dat si un meniu. E prea devreme pt mai multe detalii. (*)

Cat_Eyes
27.10.2009, 18:03:39
aha
presupun ca v-a dat meniul de 2009. pretul va mai creste cu cateva procente pentru 2010.

bianca24sv
27.10.2009, 22:41:17
si eu am in iulie 2010 la stil, am ramas super incantata de locatie .
am totusi o intrebare, e bun tortul miresicii oare;)) ?

bianca24sv
27.10.2009, 22:52:50
aha
presupun ca v-a dat meniul de 2009. pretul va mai creste cu cateva procente pentru 2010.

mai creste sigur pretul meniului cu cel putin 10 lei zic, eu am ales meniul cu 4 feluri .
ati semnat contract cu vreo formatie?

ciocolatika
27.10.2009, 23:34:10

pe cat iulie?:-?

Cat_Eyes
28.10.2009, 13:24:55
mai creste sigur pretul meniului cu cel putin 10 lei zic, eu am ales meniul cu 4 feluri .
ati semnat contract cu vreo formatie?

nu, bianca, inca nu am gasit ceva care sa imi placa.
ne-au fost propusi cei de la policrom, dar eu nu cred ca isi merita banii..
tu ai gasit ceva?? vad ca ai nunta tot in iulie..

Cat_Eyes
28.10.2009, 13:25:50

buna intrebare.
a facut cineva la stil, stiti de unde se ia tortul?
eu ma gandesc sa renunt la el, poate negociez sa-mi dea altceva in shimb. decat sa ma risc sa fie altceva decat ceea ce-mi doresc.........

bianca24sv
29.10.2009, 12:32:44
pe cat iulie?:-?

pe 25 :), pica duminica

Cat_Eyes
29.10.2009, 12:33:59
sa fie cu noroc!
cand te apuci de pregatirile propriu zise?
stai in VS?

bianca24sv
29.10.2009, 12:36:08
nu, bianca, inca nu am gasit ceva care sa imi placa.
ne-au fost propusi cei de la policrom, dar eu nu cred ca isi merita banii..
tu ai gasit ceva?? vad ca ai nunta tot in iulie..

:), eu pe ei i-am ales, ramane sa mai negociem. am zis ca dau ceva in plus si mai tai din alta parte. is de parere ca muzica si macarea fac totul la o nunta. i-am ascultat pe trilulilu si youtube si mi-au placut .

bianca24sv
29.10.2009, 12:40:32
sa fie cu noroc!
cand te apuci de pregatirile propriu zise?
stai in VS?

pai de celelalte pregatiri ne apucam dupa ianuarie, ca sa mai strangem ceva banuti ;-) .
eu sunt din suceava

Cat_Eyes
29.10.2009, 12:41:49
aha
cam asa ma gandeam si eu .. mai e timp.
ati semnat deja cu policrom? erau aglomerati?

bianca24sv
29.10.2009, 12:43:33
aha
cam asa ma gandeam si eu .. mai e timp.
ati semnat deja cu policrom? erau aglomerati?

nu am semnat inca, zilele urmatoare ( cred ca au toate sambetele pline vara.
u cand ai nunta? dupa cum am calculat ai cu o sapt inaintea mea :)
sper sa mai vorbim despre aranjarea salii ca si asta e important , eu vreau ceva simplu si cu bun gust ;))

Cat_Eyes
29.10.2009, 12:45:25
cu o saptamana inaintea ta ;))B-)(*)
cunosti orasul?

bianca24sv
29.10.2009, 12:49:43
cu o saptamana inaintea ta ;))B-)(*)
cunosti orasul?

daca vrei sa mai vorbim, sa ne consultam putem vorbi si pe mess, e mai bine( am sa ti trimit un mesaj)

Cat_Eyes
29.10.2009, 12:51:44
oke, ar fi bine.
cred ca am avea cu ce sa ne ajutam reciproc >:/
sper ca vor mai intra si alte fete care au avut/vor avea la Stil.
>:D<

bianca24sv
29.10.2009, 12:53:13
oke, ar fi bine.
cred ca am avea cu ce sa ne ajutam reciproc >:/
sper ca vor mai intra si alte fete care au avut/vor avea la Stil.

stai ca nu-mi da voie, cica tre sa am 10 mesaje scrise, poate-mi poti trimite tu daca ai mai multe mesaje scrise
:">

Cat_Eyes
29.10.2009, 12:53:54
hai ca iti dau eu PM acum.

bianca24sv
29.10.2009, 12:54:16
stai ca nu-mi da voie, cica tre sa am 10 mesaje scrise, poate-mi poti trimite tu daca ai mai multe mesaje scrise
:">

nu stiu vasluiul mai deloc, dar imi place mult(mai ales parcul)

Cat_Eyes
30.10.2009, 12:42:49
Andrea, sa inteleg ca implicit sunt de la toporas? sau .. a fost o intamplare in seara aceea cu tortul de care spui?

bianca24sv
30.10.2009, 19:48:09
Asa cred,cel putin asa era anul trecut,prajiturile si tortul de la toporas,anul asta nu am fost la nici o nunta la stil dar nu vad de ce s-ar fi schimbat ceva.

[-o< sper sa fie bun tortul, deobicei pe la ce nunti am fost am nimerit numai torturi fara gust...dar poate ne da sa degustam o feliuta cand stabilim meniul :>

Cat_Eyes
30.10.2009, 22:08:28
nu cred.. nu vad logica
asta ar insemna sa aiba cate o feliuta de tort pentru orice eventualitate in fiecare zi, ca poate eu ma duc marti, tu joi, X vineri..
slabe sanse, parerea mea

bianca24sv
06.11.2009, 16:07:40
nici o miresica noua care va face la stil?

Cat_Eyes
06.11.2009, 17:11:56
or fi, dar nu stiu de existenta forumului.. :-"

bianca24sv
06.11.2009, 20:10:10
or fi, dar nu stiu de existenta forumului.. :-"

asa cred si eu....m-ai cam speriat cu perdeaua aia portocalie, acum sunt la vaslui si inainte sa plec acasa am sa trag o fuga la restaurant sa o admir :-s .
eu nu as pune nimic in geam dc se vede frumos parcul

aaa...am semnat cu policrom :-" ,dar iti zic mai multe dupa nunta (daca au fost buni sau rai) :rockon:

Cat_Eyes
07.11.2009, 11:33:48
pai sa mergi sa vezi.. chiar ca e groaznica draperia aia
...
policrom astia erau ocupati luna iulie?

bianca24sv
07.11.2009, 12:12:48
pai sa mergi sa vezi.. chiar ca e groaznica draperia aia
...
policrom astia erau ocupati luna iulie?

ne unim fortele si o dam jos...daca le zici si tu si am se le zic si eu poate-i convingem

nush ce sa zic, cred ca sambetele is ocupati, dar ii poti suna sa vezi

anaBmaria
08.11.2009, 12:25:28
ne unim fortele si o dam jos...daca le zici si tu si am se le zic si eu poate-i convingem

nush ce sa zic, cred ca sambetele is ocupati, dar ii poti suna sa vezi
FETELOR, EU NU INTELEG CE ATATA STRES CU PERDELELLE ALEA. FIRMA CU CARE O SA ORNATI, DACA LE CERETI O SA VA PUNA C\SI PERDELE. DE LUMINI SI/SAU PERDEA DE ORGANZA
AM FOST NU LA UNA, CI LA 3 NUNTI ACOLO. CU ALTE PERDELE DECAT CELE PORTOCALII CARE VA INSPAIMANTA.
MKE IMI PLAC, SE ASORTEAZA CU LOCALUL. NU MERG DACA VRETI SA DECORATI CU LILA, VERDE...ETC

Cat_Eyes
08.11.2009, 12:59:03
:) merci pentru incurajare
mie nu imi place portocaliul in general.. dar mai e pana atunci, vedem ce se poate face

bianca24sv
08.11.2009, 15:10:57
FETELOR, EU NU INTELEG CE ATATA STRES CU PERDELELLE ALEA. FIRMA CU CARE O SA ORNATI, DACA LE CERETI O SA VA PUNA C\SI PERDELE. DE LUMINI SI/SAU PERDEA DE ORGANZA
AM FOST NU LA UNA, CI LA 3 NUNTI ACOLO. CU ALTE PERDELE DECAT CELE PORTOCALII CARE VA INSPAIMANTA.
MKE IMI PLAC, SE ASORTEAZA CU LOCALUL. NU MERG DACA VRETI SA DECORATI CU LILA, VERDE...ETC

;)) , asa este....dar din lipsa de subiecte ne legam de saracuta perdeluta :) .

multumesc de incurajare .... o duminica placuta!

lady26
17.11.2009, 14:53:30
asa cred si eu....m-ai cam speriat cu perdeaua aia portocalie, acum sunt la vaslui si inainte sa plec acasa am sa trag o fuga la restaurant sa o admir :-s .
eu nu as pune nimic in geam dc se vede frumos parcul

aaa...am semnat cu policrom :-" ,dar iti zic mai multe dupa nunta (daca au fost buni sau rai) :rockon:

Buna,

Va ajut si eu cu perdeluta :>!
La cum m-am gandit eu ca as vrea sa ornez sala, acea perdea/draperie portocalie nu se potriveste:-B

Cat_Eyes
17.11.2009, 16:13:46
lady, intre nuntile noastre e distanta.. probabil o vor pune inapoi intre timp..
dar trebuie sa ne sustinem parerea :)
mie cel putin nu imi place deloc!
cum te-ai gandit sa decorrezi? ti-ai gasit firma?

bianca24sv
17.11.2009, 21:17:37
Buna,

Va ajut si eu cu perdeluta :>!
La cum m-am gandit eu ca as vrea sa ornez sala, acea perdea/draperie portocalie nu se potriveste:-B

nici la mine nu se va potrivi sigur
cum vrei sa decorezi....ce culori alegi?

lady26
19.11.2009, 11:14:59
nici la mine nu se va potrivi sigur
cum vrei sa decorezi....ce culori alegi?

Am vazut doar o singura data sala, atunci cand am fost si am inchiriat-o si nu prea imi aduc aminte exact cum e, dar nici nu intru in panica ca am timp suficient;;)
MA gandeam la o combinatie de verde cu maro, dar totul va depinde de firma cu care voi lucra si de flexibilitatea lor. Ar trebui totusi sa ma gandesc si la un plan de back-up, dar trebuie sa mai fac sapaturi.

Voi cum v-ati gandit? Ati gasit pe cineva cu care sa aranjati sala?
Stiu ca mai e timp, dar nu vreau sa intru in criza si sa iau ce mi se va oferi, doar de dragul de a orna sala.

bianca24sv
19.11.2009, 13:49:07
Am vazut doar o singura data sala, atunci cand am fost si am inchiriat-o si nu prea imi aduc aminte exact cum e, dar nici nu intru in panica ca am timp suficient;;)
MA gandeam la o combinatie de verde cu maro, dar totul va depinde de firma cu care voi lucra si de flexibilitatea lor. Ar trebui totusi sa ma gandesc si la un plan de back-up, dar trebuie sa mai fac sapaturi.

Voi cum v-ati gandit? Ati gasit pe cineva cu care sa aranjati sala?
Stiu ca mai e timp, dar nu vreau sa intru in criza si sa iau ce mi se va oferi, doar de dragul de a orna sala.

eu as vrea un verde crud cu alb
am vb ieri cu o firma din vs. dar pe mess, daca vrei iti pot da un pm cu id-ul tipei

uite aici ceva ce-mi place ft. mult si asa as vrea sa arate si sala http://www.miresici.ro/attachment.php?attachmentid=280059&d=1249941192

lady26
20.11.2009, 11:52:22
am vb ieri cu o firma din vs. dar pe mess, daca vrei iti pot da un pm cu id-ul tipei

uite aici ceva ce-mi place ft. mult si asa as vrea sa arate si sala http://www.miresici.ro/attachment.php?attachmentid=280059&d=1249941192

Buna,

Daaaaaaaaaaaaaaaaaaa, imi placeeeeeee! Vreau si eu id-ul ei, pls. Chiar ma intrebam daca voi gasi pe cineva din Vaslui cu care sa lucrez sau va trebui sa merg in Iasi.
Mie imi place si alb cu verde insa nu numai eu decid :)
Astept un pm cu id

Merci mult

tcv16
20.11.2009, 12:03:22
Buna Bianca!

Cum ti s a parut oferta facuta de dna respectiva pe mess? ti-au indicat un site, niste poze cu aranjamentele realizate?

Imi poti sa si mie te rog id ul ei prin pm?

Merci mult!

crina1458
20.11.2009, 12:30:22
Fetelor eu vreau sa fac nunta la stil prima oara am vrut sa fac ca si sora mea la caru cu flori dar mi se pare mai frumos acolo si am vb cu firma care ia facut lu sormea amenajarea si mi-au trimis poze cu stiulul ameanjat de ei mai multe variante iese super cred ca acolo o sa fac pana la urma urmeaza sa ma duc da mai astept ca mai este pana in 2011 :-< ori cum eu am vb cu tipu din timp si ce am vazut pare superrr;)) da preturi la meniu acolo cum sunt?

crina1458
20.11.2009, 12:32:46

Ce firma e ca vreau sa vad diferenta are ceva poze ? ca eu am primit poze de la tipu cu care am vb. anunta-ma si pe mine:*

tcv16
20.11.2009, 12:36:32
Crina...

merci mult pentru poze...imi trimiti si pozele cu stilul te rog mult..amenajat

lady26
20.11.2009, 13:51:55
Fetelor eu vreau sa fac nunta la stil prima oara am vrut sa fac ca si sora mea la caru cu flori dar mi se pare mai frumos acolo si am vb cu firma care ia facut lu sormea amenajarea si mi-au trimis poze cu stiulul ameanjat de ei mai multe variante iese super cred ca acolo o sa fac pana la urma urmeaza sa ma duc da mai astept ca mai este pana in 2011 :-< ori cum eu am vb cu tipu din timp si ce am vazut pare superrr;)) da preturi la meniu acolo cum sunt?

Buna,

Imi poti trimite poze te rog cu Stilul amenajat de firma de care spui^:)^

Merci mult

bianca24sv
20.11.2009, 14:13:59

pretul la meniu e in jur de 170 dar pana in 2011 se mai schimba multe
oricum te sfatuiesc sa faci de pe acum rezervarea rest. daca vrei sa-l mai prinzi vara

Cat_Eyes
21.11.2009, 21:21:58
as vrea sa vad si eu poze, daca sunt puse pe un site.
ai cu cine sa amenajezi in VS.. nu conteaza ce buget ai.

Din cate imi amintesc eu, la meniu au un minim - gen: minim 3 feluri + minim bar .. astea adunate dadeau 150 lei. daca vrei 4 feluri .. deja discuti despre mai mult.
eu cred ca va ajunge cam 200 un meniu/persoana.

eska
15.03.2010, 01:06:59
salut, voi avea si eu nunta in iulie la Stil. Noi ne-am decis doar de vreo 2 saptamani, si intamplarea a facut sa prindem data asta, abia renuntase cineva la ea. Asa ca acum ne interesam de zor ce mai trebuie rezolvat, daca tot am avut noroc cu restaurantul...poate ne descurcam si cu celelalte :)

eska
15.03.2010, 01:08:26
mai fusesem aici la o nunta in sept 2009 asa ca am o idee despre cum va arata. ce-i drept regret ca n-am stat pana la tort sa-l fi gustat

Cat_Eyes
15.03.2010, 10:02:25
bine ai venit!
eu voi avea la stil cu 2 saptamani inaintea ta nunta >:D<

bianca24sv
15.03.2010, 12:00:09
salut, voi avea si eu nunta in iulie la Stil. Noi ne-am decis doar de vreo 2 saptamani, si intamplarea a facut sa prindem data asta, abia renuntase cineva la ea. Asa ca acum ne interesam de zor ce mai trebuie rezolvat, daca tot am avut noroc cu restaurantul...poate ne descurcam si cu celelalte :)

Chiar ca ai avut noroc :A

Ce ai rezolvat pana acum, ce ai achizitionat pt. nunta?

bianca24sv
03.05.2010, 15:19:12
Buna miresici...aveti habar care e numarul maxim de persoane care incap in restaurant?

eska
04.05.2010, 17:33:22
Buna miresici...aveti habar care e numarul maxim de persoane care incap in restaurant?

tipa de la bar spunea ceva de max 220-240 (desi cred ca a doua cifra e exagerata). eu as zice ca max 200 e ok. daca stie cineva ceva mai concret.... sau mai dam o raita pe acolo, sa ne orientam mai bine

bianca24sv
04.05.2010, 20:36:10
tipa de la bar spunea ceva de max 220-240 (desi cred ca a doua cifra e exagerata). eu as zice ca max 200 e ok. daca stie cineva ceva mai concret.... sau mai dam o raita pe acolo, sa ne orientam mai bine

Da..cred ca 240 ar sta cam inghesuiti ....dar vara mai este si terasa, mai rau va fi poate cand se va servi masa. Eu initial am socotit pana in 200 persoane iar acum imi ies 230 :O:> si sunt putin ingrijorata, dar ma gandesc ca nu vor veni toti .....

Cat_Eyes
11.05.2010, 00:01:51
eu m-am gandit la 180 maxim..
240 inseamna toate mesele acelea lungi, ceea ce ar arata ca la praznic - parerea mea. cel din capat trebuie sa deranjeze pe toata lumea daca vrea sa se ridice...

bianca24sv
11.05.2010, 17:48:00
eu m-am gandit la 180 maxim..
240 inseamna toate mesele acelea lungi, ceea ce ar arata ca la praznic - parerea mea. cel din capat trebuie sa deranjeze pe toata lumea daca vrea sa se ridice...

Da cam asa este...faza e ca dupa ultimul meu calcul am ajuns la 210 persoane :)) Dar e posibil sa nu vina toti.....e cam la risc 8-}

aryanna
19.06.2010, 00:08:19
in costul meniului intra si sucurile, prajiturile si tortul?
sau mai intra si bauturile alcoolice?

eska
20.06.2010, 00:47:03
in costul meniului intra si sucurile, prajiturile si tortul?
sau mai intra si bauturile alcoolice?

Depinde ce alegi; noua ni s-a zis asa: pt mancare ai 2 variante, 3 feluri mancare la 100 ron/pers sau 4 feluri la 130 ron/pers.
Separat de asta vine meniul de bar, cu trei variante I la 40 ron/pers, II la 70 ron si III la 100 ron/ pers.
In varianta I de bar intra apa, sucuri, tort, prajituri si sampania la intrare.
varianta II are in plus vinul parca
var III include si fructe, plus bere, tarie, gin, etc (cam 100 ml/pers)

eska
20.06.2010, 00:50:23
Cat_Eyes, cum adica vi s-a impus o suma minima de 200 mil? in sensul ca indiferent ce tip de meniu alegi si cati invitati ai tre sa dai cel putin suma asta,nu?
Sunt curioasa, voua vi se impune o anumita varianta de meniu? sunteti obligati sa luati ceva din meniul de bar?

eska
20.06.2010, 00:54:04
Are cineva idee daca ai tortul inclus in meniul de bar ales de unde il aduc cei de la Stil? Pot sa aleg cumva design-ul? Voi cum procedati?

Cat_Eyes
20.06.2010, 11:34:09
tortul este inclus in meniu. te duci la cofetaria toporas si iti alegi orice model, orice umplutura si orice finisaj (fundite, trandafiri etc)
in functie de nr. de persoane cei de la resto calculeaza kg. tortului si transmit celor de la cofetarie.
:)

Cat_Eyes
20.06.2010, 11:36:24
Cat_Eyes, cum adica vi s-a impus o suma minima de 200 mil? in sensul ca indiferent ce tip de meniu alegi si cati invitati ai tre sa dai cel putin suma asta,nu?
Sunt curioasa, voua vi se impune o anumita varianta de meniu? sunteti obligati sa luati ceva din meniul de bar?

draga eska, (acum am vazut si acest mesaj)
faci si tu nunta la stil? daca da, nu ai citit contractul? (in cazul in care acesta exista)
scrie acolo ca trebuie sa platesti o suma minima, fie ca vii cu un invitat sau cu 200.
ai inteles bine!
nu ni se impune meniul, oricum, la minimul de meniuri (bucatarie si resto) trebuie sa ai 140 de invitati ca sa acoperi suma. ceea ce mie mi se pare foarte bine.

eska
21.06.2010, 16:44:56
Cat_Eyes, multumesc de raspuns!
Intr-adevar nu ma mai uitasem in contract, din toate cate avem cred ca e singurul care a ramas la parinti. Faza e ca atunci cand am incheiat contractul adica pe la sfarsitul lunii februarie 2010 tipa a zis ca politica lor e ca pt nuntile din "plin sezon", adica iunie-august, sa iei minim un pachet de bar din cele 3 posibile (si de care noi am vrea sa ne lipsim,sa ramana doar meniul cu 4 feluri mancare de 130 ron).
Am vorbit acum acasa si in contract nu e stipulat ce zicea tipa, adica sa ne oblige cu barul. Si am gasit ce-i drept clauza cu suma de 225 milioane minim chiar si in cazul in care ai mai putini invitati...
In conditiile astea parerea mea e ca am putea lua doar meniul de bucatarie, fara bar, nu?

Cat_Eyes
21.06.2010, 17:12:45
eska, mie mi-au zis: bucatarie SI bar.
cel mai bine e sa vorbesti cu ei.
cele 225 de mili s-au transformat in 210. deci.. asta e minimul de platit acum. fie ca ai atati invitati, fie ca nu, cum spuneam mai sus.

eska
21.06.2010, 23:06:18
eska, mie mi-au zis: bucatarie SI bar.

hmm, deci si tie ti s-a zis ca e musai un pachet de bar, cat de mic,nu? eh, cand incepeam sa ma bucur...m-am dezumflat acu :(

Cat_Eyes
22.06.2010, 11:34:21
dar tu cand ai de gand sa mergi la ei? vad ca ai nunta luna viitoare :)

86roxykka
22.06.2010, 16:21:39
salut si eu as vrea sa fac nunta la stil,eu momentan nu sunt in tara si as vrea sa stiu ce pret au pe meniuri si daca iti poti aduce tu bautura

eska
22.06.2010, 18:00:11
dar tu cand ai de gand sa mergi la ei? vad ca ai nunta luna viitoare :)

pai pana atunci mai e timp.... :) Nu stiu, probabil cam intr-o sapt, doua ajung pe la ei, desi nu-mi propusesem sa mai trec pe acolo pana dadeam comanda de meniuri

Cat_Eyes
22.06.2010, 18:41:47
pai pana atunci mai e timp.... :) Nu stiu, probabil cam intr-o sapt, doua ajung pe la ei, desi nu-mi propusesem sa mai trec pe acolo pana dadeam comanda de meniuri

eu am mers cam acum 2 saptamni, deci o luna si ceva pana la nunta mai aveam. e bine sa te duci sa stabilesti pentru ca mai apoi sa te focusezi pe detalii..

bianca24sv
22.06.2010, 18:55:05
hmm, deci si tie ti s-a zis ca e musai un pachet de bar, cat de mic,nu? eh, cand incepeam sa ma bucur...m-am dezumflat acu :(

Mie mi se pare super ok primul pachet de bar, te scuteste de grija tortului si a prajiturilor . Oricum cel mai bine e sa mergi sa vorbesti de meniu si sa stabilesti in mare ce vei vrea.

Cat_Eyes
22.06.2010, 18:58:56
Bia are dreptate :D minimul la bucatarie si bar mi se pare foarte ok si mie! oricum.. nu cred ca iti accepta doar meniul, fara bar.

bianca24sv
25.06.2010, 15:35:30

Eska ...ce culori ai ales pentru decorul salii?

Cat_Eyes
22.07.2010, 14:48:15
ca si o concluzie --- restaurantul nu se numeste degeaba Stil.
prostioare au fost .. dar am trecut peste ele si .. asta a fost.
minunat.

bianca24sv
29.07.2010, 15:41:31
Stil este cu adevarat un restaurant care se respecta. Mancarea foarte buna, chelneri prezentabili, totul a fost foarte bine.........plus de asta la cei 190 de invitati pe care i-am avut a fost racoare in sala, a facut fata climatizarea.
Sunt sigura ca au mai fost si inconveniente dar eu una nu le-am simtit in timpul nuntii.
O sa revin curand cu foto................

savi
19.10.2010, 12:06:44
Buna miresicilor...si eu am rezervat Stil-ul pentru 1 octombrie 2011...vad ca voi ati facut nunta acolo...poate ma ajutati cu niste sfaturi utile....a ornat cineva sala cu firma lor? am inteles ca daca aduc alta firma trebuie sa achit o taxa???

bianca24sv
19.10.2010, 19:32:12
Buna miresicilor...si eu am rezervat Stil-ul pentru 1 octombrie 2011...vad ca voi ati facut nunta acolo...poate ma ajutati cu niste sfaturi utile....a ornat cineva sala cu firma lor? am inteles ca daca aduc alta firma trebuie sa achit o taxa???

Nu este adevarat, cel putin la mine nu a fost asa, eu am semnat pt. decor cu KIKI.
Restaurantul este foarte bun, mancare gustoasa.........eu am fost foarte multumita de absolut tot. Dar acum depide si de tine ce algi ca meniu, bautura etc.

savi
22.10.2010, 14:33:05
Buna bianca24sv, mersi pentru raspuns, noi nu suntem in tara, socri au semnat contractul pentru noi, am ales meniul de 4 feluri, fara bar. Poti sa imi dai si mie niste poze cu sala aranjata de cei de la Kiki? Daca nu te superi cat a costat aranjamentul sali?..Imi cer scuze ca iti pun atatea intrebari..O zi frumoasa!

Cat_Eyes
25.10.2010, 00:20:25
Savi, se poate alege si fara bar?
la noi a fost bar + meniuri.
eu am avut meniul minim de la bar si 4 feluri de mancare :)

Kalini
07.11.2010, 19:13:38
Va rog sa va rezumati strict la postarile on topic. Va multumim.

dumitriulumi
19.08.2011, 18:41:25
Am avut nunta acum 2 ani in vara. Vreau sa le multumesc patronilor de la Stil, Vaslui pentru atmosfera care ne-au creat-o la nunta. Ce pot spune legat de meniu este faptul ca am fost cu vreo 2 luni inainte pentru a gusta meniul si nu aveam decat vorbe de lauda ,mancare gustoasa, suficienta si frumos aranjata. La nunta insa am avut o mare si neplacuta supriza ca la noi la masa mirilor sa fie multa mancare pe farfurii iar pe mesele invitatilor mancare cat mai putina si foarte, dar foarte urat aranjata . Pestele a fost stricat si am primit o multitudine de reclamatii din partea invitatilor. Ne-am dus si am anuntat bucatarul si pe d-na administrator care a inceput sa planga spunandu-ne ca a fost dezghetat mult pre devreme pestele si ca isi cere scuze si ca ni se vor inapoia banii cand va veni patronul. l-am sunat pe acesta ulterior si nu a mai recunoscut nimic si ne-a si injurat. Nu am vrut sa ii facem rau chemand protectia Consumatorilor si DSV-ul, sperand ca totul se va remedia. Din tort s-a taiat foarte, foarte putin , niste felii de maxim 1 cm si restul l-au furat la fel si sucurile ramase. Nu pot spune decat ca am fost foarte dezamagiti si si inselati cu aproximativ 80 de milioane dati pe felul respectiv de mancare, care nu a putut fi consumat de nimeni. Cu astfel de servicii nu poti decat sa te faci de ras in fata invitatilor din cauza unor parati de oameni. Sa va fie rusine D-le Parvu si D-na administrator Liliana. Imi pare foarte rau de alegerea facuta si vreau sa va spun ca e mare pacat ca aveti o asemenea locatie(dragut amenajata) si niste servicii atat de proaste.

dumitriulumi
19.08.2011, 18:47:35
Am avut nunta acum 2 ani in vara. Vreau sa le multumesc patronilor de la Stil, Vaslui pentru atmosfera care ne-au creat-o la nunta. Ce pot spune legat de meniu este faptul ca am fost cu vreo 2 luni inainte pentru a gusta meniul si nu aveam decat vorbe de lauda ,mancare gustoasa, suficienta si frumos aranjata. La nunta insa am avut o mare si neplacuta supriza ca la noi la masa mirilor sa fie multa mancare pe farfurii iar pe mesele invitatilor mancare cat mai putina si foarte, dar foarte urat aranjata . Pestele a fost stricat si am primit o multitudine de reclamatii din partea invitatilor. Ne-am dus si am anuntat bucatarul si pe d-na administrator care a inceput sa planga spunandu-ne ca a fost dezghetat mult pre devreme pestele si ca isi cere scuze si ca ni se vor inapoia banii cand va veni patronul. l-am sunat pe acesta ulterior si nu a mai recunoscut nimic si ne-a si injurat. Nu am vrut sa ii facem rau chemand protectia Consumatorilor si DSV-ul, sperand ca totul se va remedia. Din tort s-a taiat foarte, foarte putin , niste felii de maxim 1 cm si restul l-au furat la fel si sucurile ramase. Nu pot spune decat ca am fost foarte dezamagiti si si inselati cu aproximativ 80 de milioane dati pe felul respectiv de mancare, care nu a putut fi consumat de nimeni. Cu astfel de servicii nu poti decat sa te faci de ras in fata invitatilor din cauza unor parati de oameni. Sa va fie rusine D-le Parvu si D-na administrator Liliana. Imi pare foarte rau de alegerea facuta si vreau sa va spun ca e mare pacat ca aveti o asemenea locatie(dragut amenajata) si niste servicii atat de proaste.
Last edited by dumitriulumi; Azi at 17:45:13.

andreeastate1985
11.05.2013, 13:16:47
Buna pbarleanu!!!
Mas intereseaza si pe mine firma de decor ... te rog, poti sa imi dai un nr de contact sau o adresa... e-mail?! Am nunta anul acesta in septembrie.
Merci frumos, anticipat !