PDA

Versiunea completa : Targuri de nunti in Bacau

delmo
03.11.2006, 11:14:26
buna! stie cumva cineva cand are loc un targ de nunti la bacau^:)^ @};- :bye_03:

Ela
03.11.2006, 13:16:27
Draga Delia,

Cu parere de rau, dar in Bacau nu se fac astfel de targuri.

delmo
04.11.2006, 09:00:27
ba se fac chiar si anul trecut s-a facut la muzeul de istorie langa brd dar nu stiu anul asta pe ce data va avea loc!:-s nu as vrea sa il pierd

Ela
05.11.2006, 10:41:40
Dragă Delia,

Nu vreau să te dezamăgesc....acel târg e de fapt o adunare a magazinelor din Bacău. Magazinele din Bacău vin cu produsele care le au în acel moment și le prezintă, nu aduc nimic nou. La acest târg nici măcar firmele (renumite) cu rochii de mireasă din Piatra Neamț nu se prezintă.

Nu e primul târg organizat la Bacău care ma dezamăgit. :(

Bondocica
17.02.2007, 18:01:30
Fetelor, est targde nunti in perioada 8 - 11 martie 2007 la casa de cultura in bacau, intrarea gratuita
am auzit de la cineva care lucreaza cu organizatorii ca vor veni si firme din Bacau, cateva din Bucuresti, Piatra Neamt....
Intr-adevar nu este Expo-mariaj Bucuresti dar tot ne va ajuta sa ne facem o idee! Asa ca...ne vedem pe-acolo!!!!

delmo
24.02.2007, 09:08:01
wow e super......chiar ma intrebam cand va fi anul asta......cu toate anul trecut am inteles ca a fost o tentativa de targ=(( .....sper anul asta sa fie ok!!!<:-P

laura_bc
27.02.2007, 17:09:53
buna! stie cumva cineva cand are loc un targ de nunti la bacau^:)^ @};- :bye_03:
am inteles ca o sa fie la muzeu intre 8 si 11 martie.

ellen
09.03.2007, 10:04:27
A ajuns careva dintre voi la targ? Cica a inceput de ieri...:-\

lakra_c
09.03.2007, 13:08:34
am fost eu azi la targ...parerea mea e ca este o mare prostie!!! sunt firme care se ocupa de decoratiuni , dar cu rochiile slabutz de tot...am remarcat in schimb standul Rita Muresan. mai era Diva (de la Iasi)si alte cateva chestii nesemnificative....

Bondocica
11.03.2007, 15:48:22
si eu am fost azi la targ, daca aveti timp duceti-va e pana la 6 seara. Noi ne-am ales deja firma de decorat si ne-am cam ales si invitatiile- ne-au placut mult unele de la o firma din Bucuresti. Am vorbit si cu un fotograf- ne-au placut mult de tot fotografiile lui. La rochii de mireasa... nu m-am bagat sa probez am vazut cateva modele dragute cred ca maxim 3, de fapt mi-a placut corsetul de la o rochie, la cealalata mi-a placut modelul dar materialul era cam aiurea si inca una care era cu totul si parca as inclina spre un model din 2 piese . Da, e cam slabut la rochii [-( dar mai exista si magazine...mai cautam... >:/ Aproape ca ne-am hotarat cu muzica... Oricum decat nimic tot ne-am facut o idee. De-acum incep sa se lege lucrurile :) .
Eu am inceput sa am cosmaruri ca intru in criza de timp:-SS si ma trezesc f agitata dimineata ... sunt singura????[-o<

Andreia
11.03.2007, 19:08:54
Salut! Ce e drept, sunt noua pe acest site... dar sper sa ma descurc..;;) Am fost si eu la targul de nunti... Ce m-au impresionat au fost firmele de decorari.. unele cam incarcate si obositoare, ce e drept, dar altele chiar dragute.. E bine ca avem de unde alege..:-B

alinautas
12.03.2007, 12:13:42
Am fost si eu sambata si am fost f. incantata super...

alinavanca
13.03.2007, 20:07:32
la partea de foto am fost foarte surprinsa o gramada de lucruri noi si foarte interesante fotografii gen colaje :) foarte deosebite .Voi ce parere ati avut?

Yonika
11.02.2008, 10:53:52
Fetelor, miresici din Bacau, stiti ceva de vreun targ de nunti aici la noi in oras?:-?

ankutza_bc
11.02.2008, 17:25:38
Insa vedeti ca data trecuta in acel calendar nu este cea reala. Firma care se ocupa de ornarea nuntii mele a zis ca targu incepe pe 27 martie. Acuma...nu stiu pe cine sa cred, dar am sa sun de curiozitate la camera de comert.

Yonika
18.02.2008, 18:45:17
Fetelor, am inteles de la o d-na care are in Iasi magazinul Diva cu rochii de mireasa, ca targul de nunti de la bacau va fi pe data de 28-30 martie pt ca in per 13 martie e ocupata sala de atletism si nu se va putea tine at targul.

Yonika
19.02.2008, 13:45:04
Cu multa placere. Iar daca va intereseaza si puteti merge, pe 28.02-02.03 e targ de nunti la Iasi la Palatul Culturii.

anamary
08.03.2008, 22:53:44
fetelor...sunt reduceri mari la rochiile de mireasa la Alb& Negru...30%...
ce spuneti??? nu merita sa trageti o fuga???
am indraznit si eu sa intru zilele trecute...si am vazut rochitze si cu 8 mil...
deci...se poate...:)>- :)>- :)>-

Yonika
13.03.2008, 10:32:43
Am vazut prin oras afise cu "targul de nunti" din Bacau, si va fi in perioada 27-30 martie.
Poate ne vedem acolo fetelor!

anamary
18.03.2008, 20:29:20
abia astept targul de nunti din Bacau\:D/ ...asa avem ocazia fetelor sa vedem rochitze dintre cele mai variate...

silviotta
21.03.2008, 11:01:48
dragi miresici , stiti cumva ce firma participa la targul de saptamana viitoare? :-\...

georgiana_matei
23.03.2008, 18:08:38
Buna miresici!!!!!!
cred ca o sa avem o mare dezamagire cu acest targ de nun de la bacau...
...si eu sunt ff curioasa sa vad ce firme vor veni la targ...dar am intrebat pe cineva la un magazin de rochii de mireasa daca nu stie ce firme vor veni....si persoana respectiva avea chiar planul cum vor fi aranjate standurile si ce firme vor veni...si am fost ff dezamagita...bine...eu imi caut rochie de miresica si speram la mai multe firme de rochii de mireasa...prin urmare urmatoarele firme vor veni, in ceea ce priveste rochiile de mireasa: VIPASION, NOELA STYLE, ALB SI NEGRU, BRUMIHAR, EVERGREEN si cam atat...doamna aceea a zis ca doar atatea firme de rochii erau inscrise pana la acel moment....dar e posibil sa se mai fi inscris...si un singur stand si pt viitorii nostri sotiori...
oricum sunt multe firme de decoratiuni si alte chestii...daca a mai auzit cineva cine mai vine la targ....

Yonika
26.03.2008, 15:46:57
Pai 27 este joi, sigur incepe de joi? Pana la ce ora este deschis ca as vrea sa vin si eu maine seara. Am vazut ca discutai despre rochiile de la salon Diva din Iasi, eu am fost acolo si am ramas f dezamagita.
Pai normal incepe joi, cred ca de pe la 10 pana pe la ora 20, dar ma repet, asa cred eu, nu stiu sigur.
Si eu am cam fost dezamagita de d-na de la salonul Diva. dar la Dona Alba ai incercat? Vezi ca s-au mai deschis niste magazine cu rochii de mireasa pe Mihai Viteazu, Noela Style si inca in magazin, fata in fata cu restaurantul One Moment, mai cauta si pe acolo.

Yonika
27.03.2008, 10:59:09
Iata ce am gasit eu legat de targul care tocmai a inceput:

Vor fi prezente peste 40 de firme din toata tara:
case de moda, producatori de rochii de mirese, costume, comercianti de bijuterii, saloane de infrumusetare, organizatori de evenimente,
firme de sonorizare, filmare, producere artificii,
inchiriere limuzine si multi altii care pot contribui
din plin la organizarea unei nunti de vis.

Deschidere oficiala:
27 martie 2007 ora 11.30

Program de vizitare
joi 11.30 - 19.00
vineri 10.00 - 19.00
sambata 10.00 - 19.00
duminica 10.00 -19.00

Eu merg maine dupa servici, cine vrea sa mai vina dupa ora 17.30..?

iulia_vero
28.03.2008, 07:37:17
Si eu am fost chiar la ora la care a fost intalnirea voastra si probam rochita!!!! Si am si gasit-o! Am probat una si aia mi-am luat-o<:-P

silviotta
28.03.2008, 10:20:21
cum e miresici? se merita un drum la targul de nunti? care ati fost....cum a fost....ce firme sunt??eu maine vreau sa vin cand ies de la servici...

dinko19
28.03.2008, 21:15:06
Buna seara! Am fost la targ ...shi numai targ nu e! Sunt cateva rokitzele,dar nu sunt pantofi,nu sunt accesorii,nu sunt hainutze pt copii,nu e nimic sclipitor sau macar atractiv! Este clar k ink mai e loc in acest domeniu de dezvoltat o afacere. Mai ales pentru zona asta. Tot capitala sau Iashul ne salveaza! Puuuup shi succes!

silviotta
30.03.2008, 14:00:34
8-| ...buna...fetelor...am fost ieri la targ...crunt...nimic spectaculos...m-a mancat sa probez o rochie...care nu se aseza de nici o culoare..era batoasa...rigida...si ma tot borfaia vanzatoarea ca imi "sta senzational...ca asta e rochia mea...":gen_07:
dezamagite totala!!!!

PS: felicitari miresicilor care v-ati gasit rochia la targ...>:D<

just_a_bride
31.03.2008, 10:31:19
Salut..ma primiti si pe mine in randul vostru?:))
Ieri am fost si eu la targ cu al meu viitor sot...Prea multe nu am vazut..cel putin nu interesante...:)) insa ne am gasit modelul de verighete pe care le dorim..din pacate nu le am cumparat dar se pot comanda. Nush daca pot zice numele firmei..insa va pot spune ca era sg stand cu bijuterii de acolo iar firma e din iasi. Ce mi a mai incantat privirea a fost standul din stanga de la intrare...a lui jackie sau cam asa ceva....a fost muuuult verde..
Acum per total....m au dezamagit unele firme...mult zgomot pt nimik...
Va puuup

meryanha
31.03.2008, 13:32:09
am fost si noi sambata la targ sa-mi caut rochita. nu spun decat ca imi caut in continuare ...(:|
standurile au fost in general interesante, dar parca prea multe beculete-beculete :-&, si cam la toate erau aceleasi lucruri. m-a dezamagit o firma care mi-a fost recomandata, cea din dreapta de la intrare, unde am fost tratati cu aroganta si parca totul era secret de nu ziceau nimik decat cica la o intalnire.
cam asta a fost tot targul pe care il asteptam cu nerabdare: beculete-beculete, panglicute-panglicute si mult bling-bling. unde e eleganta simplitatii?

just_a_bride
31.03.2008, 14:17:28
Am vazut standul la care te refereai..din fericire(sau nefericire) cunosc o persoana care lucreaza la acea firma si care era la expozitie.Ce stiu e ca cei prezenti la standul respectiv erau studenti platiti... inkiriati daca pot zice:-SS Seful firmei e cineva foarte cunoscut..cred sa stiti cu toate la cine ma refer.
PS.Imi pastrez parerea..mult zgomot pentru nimik.

AAAA...ce parere aveti de verdele pal care si a pus amprenta la targ?

Andreia
01.04.2008, 21:26:10
Am vazut standul la care te refereai..din fericire(sau nefericire) cunosc o persoana care lucreaza la acea firma si care era la expozitie.Ce stiu e ca cei prezenti la standul respectiv erau studenti platiti... inkiriati daca pot zice:-SS Seful firmei e cineva foarte cunoscut..cred sa stiti cu toate la cine ma refer.
PS.Imi pastrez parerea..mult zgomot pentru nimik.

AAAA...ce parere aveti de verdele pal care si a pus amprenta la targ?
la care stand te referi?

andalyna
09.01.2009, 19:32:32
Buna miresici din bacau,
Stie cineva cand e targul pe anul 2009?

Gina25
09.01.2009, 21:23:24
BACAU
Targ de nunti Beauty Expo - editia a IV-a
12-15 martie, ExpoBacau International

ancapsy
18.01.2009, 16:00:27
Pentru cunoscatoare...la targ vin multe firme....ai de unde sa alegi.....?

otilik
18.01.2009, 16:03:43
Pentru cunoscatoare...la targ vin multe firme....ai de unde sa alegi.....?
anu trecut targurile de nunti din iasi si bacau au fost cam aiurea.nu prea aveai ce vedea din pacate....eu sunt de parere ca cel mai bun targ e cel din bucuresti.ziceau niste fete aici pe site ca multi dintre cei prezenti la targul de nunti de la bucuresti au zis ca e singurul la care participa.

ancapsy
19.01.2009, 11:42:27
Imi imaginez ca cel de la Bucuresti este cel mai complex dar am auzit ca si preturile sunt pe masura.....oricum nu cred ca fac contracte cu "provincia" doar te trimit la colaboratori si te va costa mai mult..........

CONT-INCHIS-23057
28.01.2009, 15:42:16
eu sper ca anul acesta sa fie mai multi furnizori prezenti. Macar la servicii daca nu la rochii..
Anul trecut aveau niste rochii oribile.
Iar targul de la PN stateau si mai prost. Erau doar 3 standuri prezente din care unul era alb si negru:))

ancapsy
13.03.2009, 19:50:48
A fost cineva la targ? Care e atmosfera?

CONT-INCHIS-23057
13.03.2009, 20:32:20
A fost cineva la targ? Care e atmosfera?

eu am fost ca muream de curiozitate sa vad standul celor de la decoratiuni care-mi fac mie si spre rusinea mea, i-am cam subestimat Standul lor e cel mai fain dintre toate<:-P <:-P . La rochii e slab spre binisor, adik sunt rochii dar nu pe gustul meu: luoana style, mirandi, alb si negru, casa de piatra cu rochii de la maya fashion. E bine la foto, video,(am vazut-o pe d-na geanina, am recunoscut-o dupa poza ei din avatar =)) ) marturii, invitatii si foarte bine la decoratiuni. Sunt si verighete..foarte, foarte faine. Ma duc maine sa le comand. Deci fetelor, e ok targul, sunt chiar mai multe standuri decat targul de la iasi. Merita sa-l vedeti!!!

ancapsy
13.03.2009, 20:38:33
Cat e gr? Ce firme sunt cu verighete??

CONT-INCHIS-23057
13.03.2009, 20:50:23
Cat e gr? Ce firme sunt cu verighete??
pai...ce-am vazut eu in graba, erau doua standuri de bijuterii. Unul de la coriolans unde spre surprinderea mea am gasit si modelele care-mi doresc desi nu gasisem in cataloagele lor care circula pe la magazinele din bacau nici pe site-ul lor. Si mai este un stand cu bijuterii de la "donna oro"(de aici e si inelul de logodna), am inteles ca firma e din buzau. Astia au si bijuterii faine, no name, la 120lei gr/aur 18k, 100 lei (parca )cel de 14k si iti fac la comanda modelul dorit. Ma duc maine cu iubi sa vedem ce-i place si lui.

ancapsy
13.03.2009, 20:53:11
Cei de la coriolans nu au reducerea aia de 10% cum au avut-o la celelalte targuri? Maine pana la ce ora e?

CONT-INCHIS-23057
13.03.2009, 20:56:01
aaa sunt si multe standuri de turism. Va puteti planifica si luna de miere;)

CONT-INCHIS-23057
13.03.2009, 20:59:57
Cei de la coriolans nu au reducerea aia de 10% cum au avut-o la celelalte targuri? Maine pana la ce ora e?

Oferta celor de coriolans am vazut-o pe fuga pt ca le-am vazut standul destul de tarziu, ei aveau deja totul impachetat. Am apucat sa vad doar doua cutii cu verighete si cand le-am spus ca imi doresc simple, din aur alb si fara diamante, au spus ca au multe modele dar sa revin maine. Deci n-am apucat sa vb cu ei. Nu stiu daca au reducere sau nu.

ancapsy
13.03.2009, 21:04:34
Multumim k ne tii la curent!! Am vazut k maine e pana la 19..poate imi fac si eu timp sa ajung pana in Bacau sa vad de verighete!!!

CONT-INCHIS-23057
14.03.2009, 09:43:39
uitat..si pensiunea lored. are un stand. si sunt si doua cofetarii=P~ =P~ Va las pe voi sa descoperiti care:)

amalia_dogaru
15.03.2009, 14:46:36
am trecut si eu ieri pe la targ (din curiozitate) si am vazut chestii interesante, La capitolul rochii nu am vazut nimic "wow' decat o rochie demetrios care costa 1500 euro. Atasez poze cu ceea ce mi-a placut... in special ultima moda la capitolul decoratiuni, nuanta de gri. Arata bestial !!!

otilik
15.03.2009, 18:30:58
si mie mi-a placut targul de la bacau...am avut ce vedea.
la capitolul rochii au stat foarte prost...nu am vazut niciuna care sa-mi placa.
mi-au placut standurile cu decoratiuni,cei de la "decorativ" au fost cei mai deosebiti dupa parerea mea...dar doar asa de reclama.eu una nu as vedea o nunta frumoasa cu acel gri...nu cred ca avem noi restaurante in bacau unde sa mearga culoarea respectiva.in schimb mi-a placut floraria cu care ei colaboreaza.
mi-am gasit si invitatii<:-P ....dar habar nu am ce firma sunt:))tre sa mearga soacra mea saptamana asta sa dea comanda.mi-au palcut ca sunt de calitate,si foarte deosebite.
hmmm si daca stau bine si ma gandesc poate schimb si cofetaria:))mi-au placut mult cei de la Ania...prajiturile erau foarte bune si torturile aratau chiar bine.azi am fost la ei la cofetarie sa vad despre ce este vorba;))

CONT-INCHIS-23057
16.03.2009, 10:39:18
mc floricica pt adresa:)de la ei imi iau invitatiile...numai ca nu le au pe site pe cele care le vreau eu:(acolo aveau 2 cataloage iar pe site au cateva modele...sincer la ei mi s-au parut cele mai frumoase invitatii...nu le gasesti peste tot iar cartonul este de foarte buna calitate...dau comanda si de carduri de masa tot de la ei si abia astept sa ma duc sa le iau;;)
de cofataria maria nu am auzit...era pe la targ??/:) eu am fost ieri la ania si mi-au placut prajiturile de acolo,acum urmeaza sa ma duc sambata sa vorbesc exact de blat si model cu patroana.

da, ne-am saturat cu totii de invitatiile obisnuite, ei fac ceva deosebit. Cofetaria maria era si ea prezenta doar cu pliante:) Fac prajituri foarte bune, la cofetaria lor merg si ma mai relaxez cu fetele:) Nu stiu nimik de tort in schimb ca nu m-a interesat pana in prezent:)
La targ, am aflat si datele de contact ale lui george, dintr-un pliant ;) Sunt mai ieftini cei de la ania decat de la d.a.?

otilik
16.03.2009, 10:47:33
da sunt putin mai ieftini.la tort kg la ania este 40 iar la d.a e 45,iar la prajituri la d.a kg este 30,iar la ania 29.sincera sa fiu tortul de la d.a este mai deosebit decat ceea ce fac cei de la ania,dar eu m-am saturat de dulce acrisor:(la fiecare nunta la care am mers in ultimul timp am mancat numai de la d.a,parca la nunta mea as dori altceva..alt gust.si de aceea cred ca voi alege ania pana la urma.la ei mi-au placut foarte mult cremele....nu sunt gretoase deloc,sunt chiar foarte bune.si din cate am inteles de la fata de la cofetarie,fac ce model imi doresc...duc o poza de pe net si se rezolva.acum sa vad......

CONT-INCHIS-23057
16.03.2009, 12:01:58
eu ii am la decoratiuni pe cei de la lucris, is mandra de ei, au facut o treaba excelenta la targ. Se cunoaste munca unor tineri, cu energie si talent. La video, n-am gasit nimik interesant :(( decat unul care nu-mi lasa nimik din pret si-mi cerea 5000lei, nu stiu daca tu erai acela=))
Am gasit ceva oferte frumoase si la excursii.
Mi-au placut si mie de cei de daisy sara, in special c-au inceput sa faca tot felul de accesorii pt par, foarte, foarte dragute. Si..albumele..bestiale..in special ale lui cosmin D. Am vazut ca si cosmin a mai lasat din pret. Are un tarif mai acceptabil.

otilik
16.03.2009, 13:17:29
si mie mi-au placut ornamentele florale ale celor de la lucris,numai ca cel din poza de la floricica e mult prea mare pentru masa mirilor.
floricica ai spus ca si tu vei avea aceleasi culori ca in poza,care sunt acelea?nu-mi prea dau seama...in poza parca e un caramiziu cu auriu,sau galben....sincer mie caramiziul ala nu-mi place...poate in realitate e alta culoare,nu prea imi mai aduc aminte de la targ

CONT-INCHIS-23057
16.03.2009, 13:26:17
si mie mi-au placut ornamentele florale ale celor de la lucris,numai ca cel din poza de la floricica e mult prea mare pentru masa mirilor.
floricica ai spus ca si tu vei avea aceleasi culori ca in poza,care sunt acelea?nu-mi prea dau seama...in poza parca e un caramiziu cu auriu,sau galben....sincer mie caramiziul ala nu-mi place...poate in realitate e alta culoare,nu prea imi mai aduc aminte de la targ

Da, e mult prea mare..Nu se vad mirii de flori =)).
Va fi grena cu alb sau bej. Pe mine ma incanta ce a facut ea din cateva floricele, am inteles ca are cursuri de florareasa, nu stiam ca exista asemenea curs :)). Am stabilit cu ea sa-i platesc doar manopera pt ca florile mi le aduce un transportator din olanda. Ajung mai ieftin asa, sper.

CONT-INCHIS-23057
16.03.2009, 16:54:27
targul de la PN ..sper sa fie mai bun anul asta. Nu reusesc sa ajung la el pt ca plecam din localitate, fiind ziua lui iubi. Anul trecut a fost ca si inexistent, doar 3 standuri expozante, din care unul era nelipsitul alb si negru.

bluzme
16.03.2009, 20:11:11
Buna, mai aveti poze de la targ? Nu mai vreti sa le mai puneti? Sunt curioasa cum au fost ideile de decor si a cui firma apartinea. Multumesc celor binevoitori.

andalyna
29.03.2009, 22:32:15
Buna
V-am trimis ceva poze de la targ.

geocry
26.10.2009, 19:51:06
Buna seara! Cunoaste careva cand va avea loc un nou targ de nunti in Bacau?

mirele09
29.10.2009, 20:31:03
Intre 6 - 8 noiembrie va fi un targ de nunti in Piata Constitutiei la Bucuresti.

ancapsy
29.10.2009, 20:41:33
Intre 6 - 8 noiembrie va fi un targ de nunti in Piata Constitutiei la Bucuresti.

Deja au inceput cu targurile? De obicei asteptau sa inceapa noul an....:D

mihaela102
06.01.2010, 10:27:21
In fiecare an targul de nunti de la Bacau s-a tinut in luna martie. Anul trecut a fost in perioada 13-15 martie.
Sunt aproape 5 luni de la data targului si data nuntii tale, si dupa parerea mea nu e tarziu pentru a te decide cu cine sa colaborezi pentru organizarea nuntii tale.
pana in martie deja vor fi luate multe decizii in ceea ce priveste organizarea; am sperat sa fie targ si in bacau in luna ianuarie, asa cum este in bucuresti, dar se pare ca nu avem8-|...ne-ar fi ajutat foarte mult

AnaSabau
15.02.2010, 15:22:19
buna...ce bine imi para ca stie cineva si data targului din bacau...abia astept sa inceapa...mai avem atatea de facut....:-SS

loridana
16.02.2010, 09:50:43
buna...ce bine imi para ca stie cineva si data targului din bacau...abia astept sa inceapa...mai avem atatea de facut....:-SS
Sincera sa fiu nu cred ca o sa avem parte de prea multe la targ. Sper sa imi mai rezolv din treburi dar ......sperantele sunt mici. Dar trebuie sa recunosc ca abia astept si eu targul :-p

irongirl
19.02.2010, 16:13:48
Fetelor stiti cumva in ce perioada se tine targul de nunti de anul acesta si unde?

Multumesc!

oana_alexandra
19.02.2010, 23:52:57
Fetelor stiti cumva in ce perioada se tine targul de nunti de anul acesta si unde?

Multumesc!
Din cate stiu eu e pe la inceputl lunii martie...de pe 5 martie la Plazza Mall (Carrefour).

mirele09
03.03.2010, 15:06:56
Din cate stiu eu e pe la inceputl lunii martie...de pe 5 martie la Plazza Mall (Carrefour).

In weekendul acesta este targ de nunti la Bacau la Carrefour (Cornisa)

loridana
04.03.2010, 08:28:36
In weekendul acesta este targ de nunti la Bacau la Carrefour (Cornisa)
Daaaa, dar tare sunt curioasa ce noutati aduc. Am inteles ca vor fi 60 de expozanti. Sincer sper sa fie ceva frumos, desi majoritatea treburilor le-am realizat. ;))

mirele09
04.03.2010, 11:23:11
eu tre sa-mi gasesc costumul de mire. cam greu de gasit ca pretentiile sunt mari.

oana_alexandra
07.03.2010, 19:27:05
Fetelor..ati fost la targ??? Ce ati vazut frumos???

RoxaLee
07.03.2010, 20:51:17
Fetelor..ati fost la targ??? Ce ati vazut frumos???

Am reusit sa merg si eu azi cu sotul meu. :)

mihaela102
08.03.2010, 13:10:50
dragelor cochetelor...am fost si eu la targ inca de vineri dupa-amiaza...mi-a placut atat de mult incat as fi vrut sa mai merg :)) (din pacate nu am mai avut timp)...ma simtem in universul meu ;))....mi-a placut ca am vazut multe modele la orice doreai sa vezi, pt fiecare gust :)....ne-am ales si verighetele pt ca, spre norocul nostru, cei de la coriolan au fost si ei prezenti cu o gama larga de modele :D si urmeaza ca azi/maine sa mergem sa dam comanda ferma :D:D:D

ce sa mai zic....de vineri am un zambet tampit pe fata de parca m-as marita maine :)) (scuzati limbajul)

va pup si astept si parerile celorlalte fete care au mai fost :*

darwina
08.03.2010, 22:53:47
sintetic: mai slab ca in alti ani. multi nou intrati pe piata. multe "chinezisme" plasate ca mari inventii. paleta coloristica limitata, variind intre sters si agresiv. copii mai mult sau mai putin palide ale expozantilor, targurilor si site-urilor cu ceva nume. ici colo scapari de bun gust. daca se doreste exista de optiuni valide pt orice buget si..."gust"

ionela1976
10.03.2010, 23:04:01
Am fost si eu la targ si mi-am gasit firma cu care voi colabora pt aranjamentele salii,iar mie personal mi-au placut mai multi chiar daca este asa cum spunea cineva mai sus exista multe "chinezisme" am gasit si o firma altfel <:-P

darwina
14.03.2010, 11:12:16
>:D< deci acum lucrez pt fiesta...nice. am o evolutie draguta... pe alt topic lucram pt altcareva...nestatornica mai sunt!

multe lume are cateva obiecte din China acasa care nu-s luate din Red Dragon si nici nu intra la categoria ieftineli stupide prezentate la mirabilul targ.

penele si broderiile au facut acum cativa ani mare voga la Bucuresti si au ajuns si acum ca nouveaute absolute in Bacau. nu mai sunt atat de scumpe intre timp. culorile standard se gasesc la preturi civilizate la furnizorii dedicati.

cat despre mirabilul obicei local de a-ti zdrangani la nunta 2 tambalagii si un gurist, cand la mai putini bani poti aduce din Iasi (spre exemplu) cativa absolventi de conservator +o soprana+ un dj pentru pauze , cu un repetoriu complet si complex... sau clasica solutie a unui dj foarte bun...

PS cu restaurantele se poate negocia, totul e sa stii cand, cum si cu cine sa o faci!

marideea
16.03.2010, 10:46:40
mie mi-a placut la targul de anul acesta, nu am gasit un stand cu accesorii((figurina pt tort cautam)...acum fiecare cu parerea ei:)

Dianaim
05.05.2010, 11:15:44
buna,
stie careva daca v-a mai fi vreun targ prin bacau ? eu am auzit ca ar fi pe 4-6 iunie, dar nu am mai gasit mai multe informatii.
multam si spor la pregatiri.

Ancut
05.05.2010, 14:53:40
buna,
stie careva daca v-a mai fi vreun targ prin bacau ? eu am auzit ca ar fi pe 4-6 iunie, dar nu am mai gasit mai multe informatii.
multam si spor la pregatiri.

Buna,din pacate, nu se mai face targ de nunti pana la toamna. Din ce am vazut pe site-ul Camerei de Comert va mai fi unul abia in 19-21 noiembrie .
Poate mai gasesti in alte orase !
Intra pe expobacau, pentru mai multe detalii.

AndreeaLuiza
26.09.2010, 22:23:36
si daca tot suntem la targuri de noiembrie..m-am uitat si la Romexpo..si am vazut k exact in aceeasi perioada este BUCHAREST WEDDING SHOW - Targ de nunti 19 Noiembrie 2010 - 21 Noiembrie 2010...la care sa merg ?? :-s

simobc
27.09.2010, 22:35:32
si daca tot suntem la targuri de noiembrie..m-am uitat si la Romexpo..si am vazut k exact in aceeasi perioada este BUCHAREST WEDDING SHOW - Targ de nunti 19 Noiembrie 2010 - 21 Noiembrie 2010...la care sa merg ?? :-s

pe 19 la bacau, pe 20 la bucuresti si ai rezolvat problema;))

myss
30.09.2010, 21:13:44
sigur Bucurestiul va avea o gama mai diversificata si preturi mai bune ...... daca nu poti ajunge la ambele alege capitala:*

simobc
18.10.2010, 22:54:16
stie cineva cand e targul de nunti in 2011 la bacau?:-\

simobc
21.10.2010, 12:56:47
Pentru cine e interesat, targ de nunti in Bacau:11-13 martie 2011, sursa sigura;;)

AndreeaLuiza
24.10.2010, 00:50:21
la Bacau targul este pe 19-20-21 noiembrie..la fel ca si in Bucuresti la Romexpo..la care merg???

myss
25.10.2010, 11:39:44
Targul de nunti din Bacau din luna noiembrie nu se mai tine, deoarece nu au fost destui expozanti doritori.
Asa ca ... urmatorul targ va fi in luna martie 2011.
[-( ... nu e corect , abia asteptam targul si aveam si o lista pregatita cu ceea ce aveam de gand sa cumpar .... pana in martie e destul de mult timp si se pot face multe achiziti pana atunci .... poate vor aparea expozanti doritori si se va tine totusi sper:)

FANUCA
04.11.2010, 18:07:32
esti sigura? sigura?eu abia asteptam:((

bita_me
02.01.2011, 00:51:56
Data inca ramane valabila?
Din experientele anterioare, daca ati mai fost, ce ar merita sa cumpar de acolo? Vor exista si rochii, pantofi si accesorii variate sau mai mult chestii mai ieftine, gen invitatii, marturii?
Cum

myss
03.01.2011, 12:08:47
Targul de nunti s-a decalat cu o saptamana, asa incat va fi in perioda 18 - 20 martie 2011.
asta e perioada din sursa sigura???:-\:-p .....

bita_me
16.03.2011, 19:15:42
Din sursa sigura sigura :D :D

Se apropie targul. Ce planificati sa va cumparati de acolo?

myss
19.03.2011, 10:41:39
Fetelor ati fost la targ .... eu ma duc azi ;-), sper sa gasesc multe din lucrurile trecute pe lista si mai ales la preturi convenabile ..... sa probez multe rochitele , la 14 este o prezentare(defilare) de rochi de mireasa:):*

cine nu a reusit sa ajunga la acest targ de nunti sa nu fie dezamagita ca nu a pierdut nimic (:|.... din cele cateva standuri puse iindgesuite :))in cea mai mare parte erau standuri cu firme de filmat, cateva cu standuri cu rochi de mireasa ( dar nimic oooaauu in ceea ce ma priveste) 2 cu firme de prajituri ... dar nu era nici un stand cu verighete si multe alte lucruri ... ma asteptam la ceva mai bun si mult dar asta e :*

AndreeaLuiza
03.04.2011, 23:08:27
cine nu a reusit sa ajunga la acest targ de nunti sa nu fie dezamagita ca nu a pierdut nimic (:|.... din cele cateva standuri puse iindgesuite :))in cea mai mare parte erau standuri cu firme de filmat, cateva cu standuri cu rochi de mireasa ( dar nimic oooaauu in ceea ce ma priveste) 2 cu firme de prajituri ... dar nu era nici un stand cu verighete si multe alte lucruri ... ma asteptam la ceva mai bun si mult dar asta e :*

nu aveam cum sa ajung, dar eram curioasa cum arata un targ in Bacau..ai facut cateva poze?

myss
09.05.2011, 11:12:19
nu aveam cum sa ajung, dar eram curioasa cum arata un targ in Bacau..ai facut cateva poze?
scuze ca raspund asa de tarziu dar nu am mai intrat de multisor ... poze nu am facut decat la cateva rochi de mireasa pentru ca in rest nu aveam ce sa pozez decat cameramani =)) care erau destui .... atata imi pare rau ca nu am fotografiat mesele de la 2 firme de decorat care sincer mi-au placut mult

iepurash_mada
27.10.2011, 18:20:55
Salut, vad ca ultimul update pe acest subiect a fost prin 2009....asa ca, poate imi va raspunde careva: am inteles ca exista si un targ de nunti in Bacau in decembrie 2011, este adevarat??? Daca nu este asta din decembrie, se va tine ala din prin februarie - martie 2012???
Sper sa-mi raspunda careva, sau macar sa convingem pe cei de pe acest site sa aibe o rubrica speciala acestui eveniment si sa faca rost sau sa posteze o lista cu toate orasele si datele cand vor veni. Multumesc

Denisa2013
27.10.2011, 19:13:42
Salut, vad ca ultimul update pe acest subiect a fost prin 2009....asa ca, poate imi va raspunde careva: am inteles ca exista si un targ de nunti in Bacau in decembrie 2011, este adevarat??? Daca nu este asta din decembrie, se va tine ala din prin februarie - martie 2012???
Sper sa-mi raspunda careva, sau macar sa convingem pe cei de pe acest site sa aibe o rubrica speciala acestui eveniment si sa faca rost sau sa posteze o lista cu toate orasele si datele cand vor veni. Multumesc

Intra pe siteul organizatorului targului de nunti din Bacau, adica ExpoBacau, si ai sa vezi acolo programul expozitiilor din Bacau in anul 2011.

iepurash_mada
27.10.2011, 19:27:21
Intra pe siteul organizatorului targului de nunti din Bacau, adica ExpoBacau, si ai sa vezi acolo programul expozitiilor din Bacau in anul 2011.

Multumesc mult de idee, asta am si facut si ca sa fac un bine viitoarelor miresici care aveau aceeasi dilema ca mine, postez informatiile concrete:
Targ de nunti 2011 - Bacau: se va tine intre data de 2 - 4 decembrie, la Central Plaza Bacau
Domenii (sau mai bine spus ce speram sa fie pe acolo :-p):
-agentii organizari nunti
-bijuterii, verighete, inele
-cadouri nunti
-catering, meniu nunta
-coafura, manichiura si cosmetica
-costume pentru miri
-cursuri de dans pentru miri
-decoratiuni, accesorii, aranjamente florale
-flori, buchete de mireasa
-fotografii, filmari, sonorizari
-hostess pentru nunti
-invitatii nunti si botez
-limuzine de lux
-muzica, sonorizari, DJ
-organizare luna de miere
-restaurante, cofetarii
-rochii de mireasa si accesorii
-saloane de infrumusetare / moda

Sper sa-i fie de folos cuiva :)

simonett
13.03.2012, 11:12:11
la ultimul targ la care am fost: erau rochii de mireasa cica la reducere de la 2500 ron in sus(am intrat pe site lor si erau mai ieftine cu 2-3 milioane)-cateva standuri, restul erau firme foto-video, si vreo 2 cu aranjamente(care mi-au placut cel mai mult): nu tu invitatii, verighete, saloane si alte chestii la care te astepti cand te duci la un targ de nunti. eu am fost dezamagita

Ancut
13.03.2012, 21:45:14
Buna fetelor,
pt cele interesate, am aflat intamplator ca se face si la noi targ de nunti, asta e afisul !
Multa bafta in alegeri, aveti grija ca la targ toata lumea vine poleita si aranjata, dar in ziua nuntii poti avea mari dezamagiri !!!!

malina90
17.03.2012, 17:54:34
Nu se merita sa mergi la targul de nunti deoarece pleci foarte dezamagita de acolo. Cateva standuri cu rochii de mireasa (care bineanteles au niste scoruri.......) vreo 3 cu decoratiuni, un singur stand cu torturi iar restul cu muzica si ceea ce tine de amintirea nuntii (filmare si fotografiere) si bineinteles nici un stand destinat mirelui. Dezamagire totala :(

miha834
18.03.2012, 20:10:17
Nu se merita sa mergi la targul de nunti deoarece pleci foarte dezamagita de acolo. Cateva standuri cu rochii de mireasa (care bineanteles au niste scoruri.......) vreo 3 cu decoratiuni, un singur stand cu torturi iar restul cu muzica si ceea ce tine de amintirea nuntii (filmare si fotografiere) si bineinteles nici un stand destinat mirelui. Dezamagire totala :(

Subscriu la ceea ce e mai sus!!!! Dezamagire totala!!!!
Rochiile de mireasa aveau niste preturiiii!!!! Parca toti am fi milionari, sau am face toate nuntile doar in locatii exclusiviste...
sau poate eu nu ma ridic la standardele actuale!!!!

spor la cautari,dragi miresici!!!