PDA

Versiunea completa : Opera Plaza

deliapop
23.03.2009, 16:34:47
Nu este nici o miresica la Opera Plaza? As vrea sa stiu impresii de acolo. Mersi. Spor!

laura2112
26.03.2009, 19:38:51
Serios? Ce capacitate are? O sa merg la sa il vad curand. De mult imi sta gandul la el

Off topic
Delia vezi ca toata luna iunie 2010 este post. Ai grija cand iti alegi data
Pentru informatii vezi: http://calendarortodox2010.crez.ro/

deliapop
27.03.2009, 17:03:30
Off topic
Delia vezi ca toata luna iunie 2010 este post. Ai grija cand iti alegi data
Pentru informatii vezi: http://calendarortodox2010.crez.ro/

Stiu :(( M-am reorientat deja, o sa schimb cand rezervam clar o sala. Mersi de atentionare >:D<

teotrans11
29.06.2009, 13:51:27
e un loc superb... dupa parerea mea, daca ai putine persoane e locatia ideala.>:D<

andreea_moo
11.11.2010, 17:09:10
Stiu ca nu sunt obiectiva dar locul este minunat, oamenii sunt foarte atenti, mancarea este extraordinara.
Nu are capacitate mare (150 pers) dar sala se poate extinde. Se deschid usile complet spre gradina de iarna si se creeaza suficient spatiu in caz ca nu e de ajuns cat are sala principala.

ATH
12.11.2010, 13:08:54
Unde e parcarea lor, pentru masinile invitatilor?

alinaoltean
12.11.2010, 15:10:37
in cazul in care are loc de parcare nu stiu cam de ce numar ar fi vb.....

ATH
12.11.2010, 16:42:31
Poate cineva e mai informat in privinta numarului de locuri de parcare si a pozitionarii parcarii; mai asteptam!

andreea_moo
13.11.2010, 00:42:27
Din cate stiu eu masinile se pot lasa si in fata hotelului, se pot duce si in parcarea subterana. Nu stiu exact cate locuri au, dar nu le ofera toate pentru ca isi pastreaza si pentru cei cazati in hotel. Oricum in apropiere este o parcare destul de mare si se pot lasa si acolo masinile. E cu plata, dar din cate stiu in weekend e liber.

alexalia
15.11.2010, 09:18:59
Din cate stiu eu masinile se pot lasa si in fata hotelului, se pot duce si in parcarea subterana. Nu stiu exact cate locuri au, dar nu le ofera toate pentru ca isi pastreaza si pentru cei cazati in hotel. Oricum in apropiere este o parcare destul de mare si se pot lasa si acolo masinile. E cu plata, dar din cate stiu in weekend e liber.

Daca te referi la parrea cu bariera de langa catedrala aia care e in constructie.... nu cred ca parcarea e libera... poate duminica, dar sambata nu cred! Oricum pe strada pe care e Opera Plazza sigur se gasesc locuri de parcare.... si, fiind locatie centrala, nu cred ca vin atat de multi invitati cu masina.

dydo
14.08.2011, 23:12:53
Cam cat costa un meniu ... fiind de 5 stele e mult mai scump decat in locuri cu mai putine stele ? :)

AndreeaAndreea
24.08.2011, 19:55:25
Cam cat costa un meniu ... fiind de 5 stele e mult mai scump decat in locuri cu mai putine stele ? :)
Și pe mine m-ar interesa cam ce prețuri au...dacă știe cineva.Mersi

Blecky
02.07.2012, 13:44:09
Am avut nunta la Opera Plaza, in 23 iunie si vin cu un scurt review despre ei.

Am fost foarte multumiti de toate serviciile lor, nu stiu daca puteam face o alegere mai buna pentru cei 70 de invitati pe care i-am avut:
- ne-au ajutat sa alegem un meniu potrivit pentru toate categoriile de persoane pe care le-am avut la petrecere, iar mancarea a fost apreciata de toti;
- portiile au fost mari, ca de obicei la astfel de evenimente si, bineinteles, nu s-a putut manca tot; ultimul fel servit sub forma de bufet a fost o combinatie de sarmale cu bacon si smantana si platouri cu branzeturi si fructe si a trecut foarte bine, desi nu ne asteptam, lumea fiind de obicei satula, la sfarsitul petrecerii
- ospatarii au fost foarte atenti si discreti, am primit doar aprecieri de la invitati la adresa lor; desi am depasit cu 1h, ora de incheiere trecuta in contract, nu am simtit nici o nemultumire din partea lor, au asteptat discret sa plece si ultimii invitati, inainte sa inceapa sa stranga
- la sfarsit ne-au pregatit fructele si prajiturile de la candy bar, florile si aranjamentele de pe mese, ca sa le putem lua a doua zi
- am ales varianta de open bar, nu stim cata bautura s-a consumat, dar am vazut ca au trecut foarte bine cocktail-urile
- am avut mese de 10 persoane, rotunde, iar sala a fost foarte aerisita, din cauza ca am avut doar 70 de invitati; lumea s-a putut misca in voie si nu se ciocnea de cel de la masa vecina
- in restaurant a fost racoare, clima a mers tot timpul; nu s-a fumat decat pe terasa, ceea ce a fost o binecuvantare pentru toti invitatii, obijnuiti sa plece acasa cu ochii rosii de la fumul de tigara
- DJ-ul ne-a fost recomandat de ei si a facut o treaba foarte buna; a pus exact genurile de muzica pe care le-am cerut si nu am simtit niciun moment ca nu ma pot inteleeg cu vecinul din cauza volumului
- am primit un apartament superb, pentru noi doi si tot acolo am cazat si invitatii ce au ramas peste noapte

Daca imi mai amintesc ceva, revin cu un update. :)

shimmy
17.08.2012, 10:26:12
Salut. Noi vom avea nunta in septembrie acolo.
Deocamdata mi-au lasat o impresie tare buna cei de acolo.
Personalul este foarte amabil.
Nu au multe decoratiuni si optiuni pentru accesorizarea salii, dar eu oricum eram decisa sa imi fac eu toate decoratiunile, pentru ca nu vreau culori comune cum vezi la toate nuntile. Asa ca mi-am cumparat eu cartoane si materiale turcoaz, nuanta care am vrut-o :D Si am confetionat toate accesoriile. In schimb vom folosi fundele lor pentru scaun, care sunt de culoare grena (visiniu inchis)
Au fost deacord sa ne tinem cununia religioasa la ei pe terasa. Terasa lor este suuuper, aproape doar pentru terasa am ales restaurantul acesta :))
Sper ca si la noi sa se fumeze doar pe terasa.
Pretul meniul la noi este de 175 de lei. Fara bauturi, fara nimic, doar mancarea. Se poate opta pentru open-bar de la ei, cu bauturi foarte bune, la 60lei/persoana, se poate duce bautura de acasa sau se poate cumpara de la furnizorul lor, stric cat se bea. Toate lucrurile astea fara taxe suplimentare.
Era o promotie, pentru nunti organizate in iunie-iulie-august, meniul era 165 de lei, dar noi nu ne mai incadram in promotie. Dar pentru ca i-am gasit la targul de nunti din februarie, si am facut contractul cu ei in martie si am dat avansul (de 2000 de lei) atunci ne-au putut lasa meniul la pretul acesta. Altfel fiind 195 de lei/meniu, dar si asa nu mi se pare scump avand in vedere preturile de peste 200 de lei de la alte restaurante din cadrul hotelurilor. Aici diversitatea de mancare este foarte mare si poate satisface orice pretentios, zic eu. Meniul se degusta inainte de nunta pentru a ne convinge ca este alegerea buna :))
Voi reveni cu amanunte dupa nunta din 22 septembrie.

P.S. daca stiti cumva de unde pot cumpara servetele de masa din hartie - turcoaz, as fi recunoscatoare daca imi spuneti si mie. nu gasesc nicaieri - metro, selgros, carefour, auchan, nobila casa, bamboo.

mio_cngl
31.05.2015, 21:28:40
Salut, are cineva informatii mai noi despre nuntile organizate la Opera Plaza? Multumesc.