PDA

Versiunea completa : Incaltaminte pentru miri si mirese in Judetul Alba

micki23
26.03.2009, 14:07:26
eu fac nunta in 3 octombrie..insa nu stiu daca va fi cald sau frig..inca nu stiu ce sa incalt pantofi sau sandale..problema e ca prefer sandalele deoarece pantofii sunt cam inervanti si cam jeneaza...
voi ce alegeti?
poate ma inervez si afra port pantofi daca e gerul bobotez iar in sala schimb cu sandale:)
[]

scumpiti_laura
26.03.2009, 14:25:53
eu fac nunta in 3 octombrie..insa nu stiu daca va fi cald sau frig..inca nu stiu ce sa incalt pantofi sau sandale..problema e ca prefer sandalele deoarece pantofii sunt cam inervanti si cam jeneaza...
voi ce alegeti?
poate ma inervez si afra port pantofi daca e gerul bobotez iar in sala schimb cu sandale:)

Si eu am aceeasi problema cu pantofii...cand aveam vreo 10 ani m-au batut niste pantofi ffff rau si de atunci ma bat toti...fac rani, nu alta..indiferent daca sunt sau nu moi...:((
cum cununia mea va fi pe 1 octombrie...suntem cam in aceeasi oala de paste :-p
eu ma gandeam la varianta unui pantof plin in partea din fata si la spate cu o curelusa.:-? desi imi place tare muult genul asta de pantofiori....

poate imi iau genul asta sa-mi fac moftul si o pereche de adidasi...sa-i schimb cand or incepe picioarele sa sangereze =)) ramane de vazut...

micki23
26.03.2009, 16:48:34
Si eu am aceeasi problema cu pantofii...cand aveam vreo 10 ani m-au batut niste pantofi ffff rau si de atunci ma bat toti...fac rani, nu alta..indiferent daca sunt sau nu moi...:((
eu ma gandeam la varianta unui pantof plin in partea din fata si la spate cu o curelusa.:-? desi imi place tare muult genul asta de pantofiori....

poate imi iau genul asta sa-mi fac moftul si o pereche de adidasi...sa-i schimb cand or incepe picioarele sa sangereze =)) ramane de vazut...

buna idee..
eu cred ca imi i-au cizme de cauciuc :))) ca oricum nu se vad sub rochie :))) hahha

poate e cald de umblam desculte pe atuncea :)

scumpiti_laura
27.03.2009, 09:38:17
buna idee..
eu cred ca imi i-au cizme de cauciuc :))) ca oricum nu se vad sub rochie :))) hahha

poate e cald de umblam desculte pe atuncea :)
=)) din alea pescaresti, mama, lungi cat piciorul =))
asta cu descultul o stiu...diriginta mea din liceu era mai hippioata si s-a maritat desculta.... a avut un buchet de flori de camp.
pe mine nu cred ca m-ar prinde...dar ei i se potrivea ca o manusa.

micki23
27.03.2009, 18:49:24
=)) din alea pescaresti, mama, lungi cat piciorul =))
asta cu descultul o stiu...diriginta mea din liceu era mai hippioata si s-a maritat desculta.... a avut un buchet de flori de camp.
pe mine nu cred ca m-ar prinde...dar ei i se potrivea ca o manusa.

interesant..ca si nebunul de Mihai margineanu..in blugi descult pe plaja...

eu prefer mireasa printesa ca la mare desculta ma pot duce cand vreau :))

carmen_aiud
03.04.2009, 09:17:11

Aceeasi problema o am si eu.... dar poate ca eu in mai o sa imi cumpar sandale.... ce e sigur e ca o sa imi cumpar si niste balerini sau sandalute joase de schimb...Renunt la cizmele de cauciuc ca nu ma prind prea bine=)) =))

micki23
04.04.2009, 00:01:17
Aceeasi problema o am si eu.... dar poate ca eu in mai o sa imi cumpar sandale.... ce e sigur e ca o sa imi cumpar si niste balerini sau sandalute joase de schimb...Renunt la cizmele de cauciuc ca nu ma prind prea bine=)) =))

si eu care credeam ca o sa revolutionez o noua moda ..cizme de cauciuc la mirese :)))=))=))=))

rox_y
05.04.2009, 18:03:55
As vrea sanadale pt nunta in genu asta...cu toc max de 5 cm..stiti unde pot gasi?

eveline11
14.05.2009, 15:45:33
Cam greu cu pantofii sau sandalele albe in orasul nostru...cica nu este cerere :)) am umblat cu sora mea de ne-am saturat

rox_y
17.05.2009, 20:25:33
cred ca ma reprofilez pe cluj. Nici in micul mall nu am reusit sa gasesc ceva fain

DDianaG
24.05.2009, 19:27:31
Si eu am nevoie de ceva pantofi, avand in vedere data nuntii, dar banuiesc ca la noi la mall nu o sa gasesc mare lucru. plus de asta am nevoie de ceva pe crem...am vazut un model frumos la benvenutti dar aveau un toc imposibil pentru stat o noapte intreaga pe ei...Deci clujul ramane singura varianta?

micki23
25.05.2009, 22:59:56
in Cluj sunt multe magazine in domeniul asta :))

carmina_ariana
26.05.2009, 15:54:33
Eu o sa fiu incaltata in sandale albe, la fel ca si rochita, am vazut cateva modele si in curand imi cumpar... Nu voi avea tocuri prea mari, nu este cazul, nici nu o sa imi schimb sandalele in toiul noptii.

micki23
27.05.2009, 22:06:41
:P incaltaminte mirese

pac_iulia
15.06.2009, 16:06:00
Eu am luat deja ceva super comod :D

carmen_aiud
15.06.2009, 20:48:17
ceva poze.... ne arati si noua???????

carmina_ariana
28.08.2009, 15:29:48
In cele din urma, am avut doua perechi de sandale, ambele albe si cu tocuri inalte, dar diferenta e ca a doua pereche era mult mai comoda. Am dansat toata noaptea, asa ca orice incaltaminte m-ar fi jenat, dar sunt multumita ca toata lumea a dansat si s-a distrat. Sunt convinsa ca altfel, daca noi doi nu dansam toata noaptea, nu era aceeasi atmosfera...

carmina_ariana
30.08.2009, 15:11:20
Prima pereche de sandale...

carmina_ariana
30.08.2009, 15:13:51
Si perechea numarul 2, muuuult mai comoda...

bubulika
22.10.2009, 00:52:43
buna fetelor eu sunt un pic mai norocoasa.am nunta in iulie.pot sa imi iau ceva sandale.problema la mine e alta.port numarul 35-36.si nu prea gasesc.oricum de acum stiu ca a doua pereche de scimb vor fii niste balerini:))ce ziceti?

bibianca
22.10.2009, 23:03:27
buna fetelor eu sunt un pic mai norocoasa.am nunta in iulie.pot sa imi iau ceva sandale.problema la mine e alta.port numarul 35-36.si nu prea gasesc.oricum de acum stiu ca a doua pereche de scimb vor fii niste balerini:))ce ziceti?

si eu port la fel,marime mica 35,si am gasit in alba din prima zi de cand am cautat si nu intr-un singur magazin au fost .....asa ca stai linistita ca o sa gasesti:*:*:*

ale mele au fost acestea

Nik0IIe
03.11.2009, 16:49:04
Stiti daca se poate face si incaltaminte la comanda?
Merci!!

Tessy
22.11.2009, 19:49:09
As vrea sanadale pt nunta in genu asta...cu toc max de 5 cm..stiti unde pot gasi?
@rox_y: sunt frumoase sandalutele din poza.
Imi poti spune, te rog, (poate PM, ca sa nu fie publicitate etc) cum se numeste producatorul sau site-ul de unde ai luat poza sau orice alta informatie.
Multumesc mult!

rox_y
29.11.2009, 21:18:32
@rox_y: sunt frumoase sandalutele din poza.
Imi poti spune, te rog, (poate PM, ca sa nu fie publicitate etc) cum se numeste producatorul sau site-ul de unde ai luat poza sau orice alta informatie.
Multumesc mult!

Buna,

poza am luat-o de la una dintre miresici de pe site-ul acesta. Nu mai tin minte care. Sorry:(. M-am uitat prin album si le-am vazut...Am cautat dar nu am gasit in cj si alba nimic care sa semene.

Tessy
06.12.2009, 13:25:34
Buna,

poza am luat-o de la una dintre miresici de pe site-ul acesta. Nu mai tin minte care. Sorry:(. M-am uitat prin album si le-am vazut...Am cautat dar nu am gasit in cj si alba nimic care sa semene.

Multumesc rox_y!
Am cautat si eu mult sa vad daca gasesc ceva asemanator, insa nimic. Sunt foarte finute si elegante sandalutele astea. M-am hotarat intr-un final pentru o pereche de pantofi inchisi in fata.

bebedinio
19.03.2010, 17:04:46
stie cineva unde se gasesc pantofiori de mirese in Alba Iulia?

r_kmy
19.03.2010, 22:05:31
stie cineva unde se gasesc pantofiori de mirese in Alba Iulia?
eu voi incepe de maine sa caut. nu cred ca o sa gasesc mare lucru mai ales ca am 35:((

bebedinio
20.03.2010, 11:48:07
am fost azi dimineata sa caut si am gasit la magazinul de mirese de peste drum de raema !!!

ancamicu
20.03.2010, 11:49:52
eu voi incepe de maine sa caut. nu cred ca o sa gasesc mare lucru mai ales ca am 35:((

Nu stiu sigur daca mai exita magazinul sau nu, dar iti dau niste indicii. Langa piata dupa Bella Donna inspre Liceul Militar, este un magazin cu papuci din piele, si acolo gasesti numere mici de la 34/35/36, toate modelele si toate culorile, sunt super comozi.Sper sa iti gasesti. :*

r_kmy
22.03.2010, 21:12:56
am fost azi dimineata sa caut si am gasit la magazinul de mirese de peste drum de raema !!!am fost dar aveau marimea 35 varianata mare ;))