PDA

Versiunea completa : Totul despre muzica in Valcea

catutz23
13.11.2007, 11:16:18
a rzolvat cineva cu muzica?de populara nu luati?astept sugestii[-o<

morenna1004
13.11.2007, 20:15:06
Eu in materie de muzica populara o prefer pe Maria Dragomiroiu...Canta foarte bine, o sa o contactez sa vad ce preturi are...

catutz23
13.11.2007, 23:02:08
Eu in materie de muzica populara o prefer pe Maria Dragomiroiu...Canta foarte bine, o sa o contactez sa vad ce preturi are...

Cred ca e ocupata..eu am sunat-o pe niculina stoican si are toata vara luata:(..oricum mult noroc:*

morenna1004
14.11.2007, 17:38:04
Eu i-am scris un mail si mi-a raspuns personal dandu-mi nr. de tel al sotului ei care ii este si impresar, si mi-a spus ca i-ar face placere sa vina.Poate am norocul ca nu fac nunta vara ci la inceputul lui mai.Acum am emotii in legatura cu cat o cere...O fi scump???

puiutscump
14.11.2007, 19:55:23
Dupa parerea mea...neavizata :-p cred ca va fi un pret..cat de cat (depinde si de cat iti permiti tu) dar poate mai face reducere ca e valceanca de-a noastra :D Oricum, daca se poate, cred ca e un lucru deosebit si merita.
Bafta la organizat!

catutz23
14.11.2007, 19:59:48
Eu i-am scris un mail si mi-a raspuns personal dandu-mi nr. de tel al sotului ei care ii este si impresar, si mi-a spus ca i-ar face placere sa vina.Poate am norocul ca nu fac nunta vara ci la inceputul lui mai.Acum am emotii in legatura cu cat o cere...O fi scump???

Ma bucur pentru tine,dar nu cred ca cere asa mult..nu stiu ce sa zic:-?,ei lasa ca o data te mariti macar sa iasa perfect:*

morenna1004
14.11.2007, 20:45:57
Dar in afara de asta ma intereseaza si lautari, formatie ceva nu stiu....Ai habar de cineva?Ca asta a mai ramas unica mea problema.

catutz23
14.11.2007, 23:01:43
Dar in afara de asta ma intereseaza si lautari, formatie ceva nu stiu....Ai habar de cineva?Ca asta a mai ramas unica mea problema.Tu esti si tipa care machiaza?

poti sa-l iei pe danut,canta la joyce,a cantat la nunta la sorumea si canta super,sau poti sa-l iei pe adrian daca te tine buzunarul;-)multa bafta si sa ne zici daca ai rezolvat ceva cu maria dragomiroiu:*

morenna1004
14.11.2007, 23:22:24
Habar n-am cine e Danut care a cantat la Joyce. Dar o formatie ceva nu stiti?

catutz23
15.11.2007, 13:07:08
Habar n-am cine e Danut care a cantat la Joyce. Dar o formatie ceva nu stiti?

Poi are formatia care canta la instrumente daca la asta te referi,poti sa te duci la joyce intr-o seara sa-l asculti,canta super si face si atmosfera;-)

morenna1004
15.11.2007, 15:33:21
Cum eu acum stau in Timisoara habar n-am de joyce.E un club ceva? Imi spui te rog unde e, ca atunci cand vin in Valcea sa merg? In cweea ce priveste machiajul, o s ate sun cand alung in oras...Asta cam inainte de sarbatori.>:D<

catutz23
15.11.2007, 17:35:57
Cum eu acum stau in Timisoara habar n-am de joyce.E un club ceva? Imi spui te rog unde e, ca atunci cand vin in Valcea sa merg? In cweea ce priveste machiajul, o s ate sun cand alung in oras...Asta cam inainte de sarbatori.>:D<

E un club sau ceva de genu' in ostroveni pe langa sere,pe maidan parca,sau daca vrei o sa-ti aduc eu un cd de la soru-mea de la nunta ca sa-l auzi cand facem machiajul de proba:)

morenna1004
18.11.2007, 13:18:10
Mi-am gasit si formatie.Se numeste Divertis si din cate mi s-a spus sunt foarte talentati...M-am bucurat ca nu canta manele deoarece mie nu-mi plac absolut deloc.La viitorul meu sot i-ar placea si manele si asa am cazut de acord ca atunci cand face pauza formatia sa mai punem si ceva manele.
Voi miresici din Valcea ati vorbit cu cineva pt. aranjamentul salii? Eu am vb. cu cei de la Pro Mariage si mi s-au parut super profesionisti.Adica din book-ul lor am vazut numai lucruri de calitate!!!

anku_yo
02.04.2008, 15:27:41
Eu sunt in stadiul in care am vorbit cu fotograf iar formatia mi-a cerut 24 mil.
Ce spuneti cum e pretul la formatie?E rezonabil?

La coafura si machiaj m-am gandit sa merg la salonul Miss.Ati mai fost careva acolo?Ce ziceti de salon?
Nu sunt din Valcea si mi-ar placea sa primesc unele sugestii de la miresicile din Valcea.
Va multumesc!

CONT-INCHIS-027
04.04.2008, 02:34:42
Eu sunt in stadiul in care am vorbit cu fotograf iar formatia mi-a cerut 24 mil.

La coafura si machiaj m-am gandit sa merg la salonul Miss.Ati mai fost careva acolo?Ce ziceti de salon?
Nu sunt din Valcea si mi-ar placea sa primesc unele sugestii de la miresicile din Valcea.
Va multumesc!
Poate poti sa imi dai si date formatiei tale, nici eu nu am formatie inca si dat fiind ca nu avem nunta in acelasi timp, ar fi super daca ar fi disponibili si in august1. Multumesc mult.

ca_georgiana
04.04.2008, 21:25:23
buna miresici din valcea. sunt noua pe aici va rog mult daca se poate sa imi dati si mie niste informatii despre formatii ceva sau dj si daca stiti un salon unde se poate coafa dar si machia. multumesc si astept rspunsuri si spor la pregatiri.

CONT-INCHIS-027
14.04.2008, 22:21:25
Fetelor, nu gasesc formatie, aveti vreo idee? Poate imi recomandati si mie pe cineva. Multumesc.

stefania_lemnaru
16.04.2008, 10:17:35

Va multumesc!

waaaaaaaaaaaaa.doar 24 de mil?e super bine?unde o sa ai nunta?e din oras formatia?as vrea si eu nr lor de tel?canta bine?

casa de piatra miresicilor.sunt o noua miresica pe forum>:D<

anku_yo
16.04.2008, 18:46:23
waaaaaaaaaaaaa.doar 24 de mil?e super bine?unde o sa ai nunta?e din oras formatia?as vrea si eu nr lor de tel?canta bine?
casa de piatra miresicilor.sunt o noua miresica pe forum>:D<

Casa de piatra ,tie si tuturor miresicilor!Formatia e din Valcea, e formatia restaurantului la care fac nunta.

lispas
23.04.2008, 13:00:35
eu fac numai petrecere seara la restaurant si cameramanul ma costa 100 euro, iar formatia 35 mil, sunt cei de la capela. mi s-a parut putin cam mult, dar nu am avut alta alternativa

Larya
23.04.2008, 16:55:17
eu am formatia mea,de fapt ai mei se ocupa d muzica si au luat pe cine le-a placut,bn k ne-a placut si noua,nu stiu cum o sa facem cu statia,boxele daca ne lasa sa o folosim pe cea d acolo au tre sa aducem noi

lispas
25.04.2008, 11:03:25
in principiu formatia trebuie sa vina cu tot ceea ce trebuie. eu am noroc ca fac nunta la Alutus si aduc foramatia de la Capela si ambele fac parte din acelasi lant hotelier, sper sa nu fie probleme. Stiu numai ca trebuie sa luam ceva hartii de la primarie ca sa poata canta si dupa 12 noaptea, este ceva ordonanta locala.

poisonivy
22.05.2008, 14:16:24
Buna fetelor, eu fac nunta in Pitesti, insa formatia de la nunta este din valcea, o trupa formata din 2 barbati si o femeie. Pe unul din barbati il cheama Marius si are mustata, iar celalalt este George, un tip scundut. Pe tipa daca nu ma insel o cheama Gabriela. Voi ati auzit ceva de ei? Momentan canta la un restaurant din Valcea, noi i-am ascultat si i-am si vazut pe dvd la o nunta, canta f bine.
Ceva pareri? plssssssss;-)

monik77
22.05.2008, 21:01:09
Buna fetelor, eu fac nunta in Pitesti, insa formatia de la nunta este din valcea, o trupa formata din 2 barbati si o femeie. Pe unul din barbati il cheama Marius si are mustata, iar celalalt este George, un tip scundut. Pe tipa daca nu ma insel o cheama Gabriela. Voi ati auzit ceva de ei? Momentan canta la un restaurant din Valcea, noi i-am ascultat si i-am si vazut pe dvd la o nunta, canta f bine.
Ceva pareri? plssssssss;-)

Ai facut o alegere super... Tipa are, probabil, cea mai misto voce din Valcea, iar George este un tip super de treaba. Din intamplare il cunosc. El face is poze si filmare si este un profesionist. Stiu ca nu prea canta manele, dar in rest...canta orice...super bine. Am fost la cateva nunti pe vremea cand cantau la Supca si mi-au placut mult.

poisonivy
22.05.2008, 21:31:13
Ai facut o alegere super... Tipa are, probabil, cea mai misto voce din Valcea, iar George este un tip super de treaba. Din intamplare il cunosc. El face is poze si filmare si este un profesionist. Stiu ca nu prea canta manele, dar in rest...canta orice...super bine. Am fost la cateva nunti pe vremea cand cantau la Supca si mi-au placut mult.

Multumesc, sa stii ca si mie mi s-au parut niste oameni super, dar din pacate, stii cum e, pana nu auzi si o alta parere parca tot stai cu inima cat un purice :)
uffff parca m-am mai linistit acum! multumesc! [-o<

PS: Nici nu aveam nevoie de manele la nunta [-(

gratielau
24.10.2008, 16:46:38
noi am mai fost la nunti acolo si ni s-a parut ok,iar cand am vb cu formatia localului ,,am descoperit''ca socrul meu se cunoaste cu un membru al formatiei,si de aceea sper ca o sa fie bine.alta formatie nu se pune problema pt ca nu te lasa sa aduci.este formatia localului,dar pt siguranta,o sa fac si niste cd-uri.eu am fost la o nunta la Maria.este superb totul,incepand de la meniu....pana la ultimele detalii
se pare ca amandoua avem nunta in luna Mai.nu esti superstitioasa:">

raula
25.10.2008, 22:50:18
noi am mai fost la nunti acolo si ni s-a parut ok,iar cand am vb cu formatia localului ,,am descoperit''ca socrul meu se cunoaste cu un membru al formatiei,si de aceea sper ca o sa fie bine.alta formatie nu se pune problema pt ca nu te lasa sa aduci.este formatia localului,dar pt siguranta,o sa fac si niste cd-uri.eu am fost la o nunta la Maria.este superb totul,incepand de la meniu....pana la ultimele detalii
se pare ca amandoua avem nunta in luna Mai.nu esti superstitioasa:">

da te inteleg..oricum pentru siguranta ta va trebui sa le pregatesti un playlist asa ca sa nu ai surprize:) si cum spuneai si cd-uri...vedeti voi.

Am auzit si eu multa lume ca la Maria e deosebit si servirea ireprosabila, muzica la fel de buna insa, noi ne aducem formatie din alta parte

Daa am vazut ca si tu ai nunta in luna mai:)..sa speram ca vom avea o primavara frumosa si calda....nu nu sunt superstitioasa si mi-au spus mai multi apropiati ca nu e bine si...sincer e o tampenie:)) ....nu inteleg de unde pana unde...

andrusca_84
26.03.2009, 16:00:45
Buna fetelor, ma numesc Andreea si sunt din Rm Valcea.Eu am nunta dupa cum se vede in profil este putin timp, pe 9 mai 2009 la restaurant ok.Am o formatie care se numeste Cristal, si as vrea sa imi ziceti dac a-ti auzit de ea, cum canta si cum sunt in general.Va rog.Va multumesc, va pup.:*:*

skipper_sim21
26.03.2009, 23:06:23
Buna miresicilor,

Ma puteti ajuta va rog cu cateva recomadari de formatii? Eu am nunta la anul in septembrie la Valentina , dar cred ca trebuie sa cautam de pe acum formatie. Aveti vreo recomandare? Eventual niste nume/ date de contact?

Multumesc mult pentru ajutor!
Simona

CristinaKitty
26.03.2009, 23:33:33
Buna miresicilor,

Ma puteti ajuta va rog cu cateva recomadari de formatii? Eu am nunta la anul in septembrie la Valentina , dar cred ca trebuie sa cautam de pe acum formatie. Aveti vreo recomandare? Eventual niste nume/ date de contact?

Multumesc mult pentru ajutor!
Simona
buna Simona!
noi am avut dj la nunta
din pacate nu stiu ce formatii avem in oras...poate ca te pot ajuta celelalte feteo:-)

sandawells
27.03.2009, 01:41:52
Buna fetelor, ma numesc Andreea si sunt din Rm Valcea.Eu am nunta dupa cum se vede in profil este putin timp, pe 9 mai 2009 la restaurant ok.Am o formatie care se numeste Cristal, si as vrea sa imi ziceti dac a-ti auzit de ea, cum canta si cum sunt in general.Va rog.Va multumesc, va pup.:*:*

Buna Andreea!Uite ca te-am gasit!;))Chiar ma intrebam cine are nunta la OK sambata aia?!Eu o sa am duminica,pe 10 mai,ca numai asa am gasit si am vrut neaparat in mai.Imi pare rau ca nu pot sa-ti dau nici un detaliu despre formatie,ca nu sunt din Valcea si noi o sa avem dj,dar poate ne mai sfatuim cu alte chestii legate de nunta,meniuri,flori.Spor la pregatiri si mai vb>:D<

skipper_sim21
31.03.2009, 11:15:43
Buna,

Multumesc pentru raspuns!
Poate cineva care a avut formatie o sa ma poata ajuta cu cateva recomandari. :))

Toate cele bune si spor la organizari!
Simona

orion2009
01.04.2009, 16:20:04
Buna miresicilor,

Si pe mine ma intereseaza foarte mult acest topic. Daca stiti vreo formatie buna astept cu mare nerabdare recomandarile voastre. Noi avem nunta in septembrie 2010, dar cred ca ar fi bine sa ne apucam deja de cautari :) .

Multumesc mutl pentru ajutor!:)
Salut Simona!
Eu am nunta anul asta in Valcea, dar formatia am luat-o din Sibiu. Sunt foarte multumita de ceea ce am vazut si auzit cand am fost sa-i vedem. Acum o sa vedem ce-o sa iasa la nunta. Din pacate din Valcea nu stiu nici o formatie...poate te ajuta celelalte fete.
Bafta

ileanait9
05.04.2009, 18:33:36

Buna Andreea
Formatia este a Hotelului Parang din Olanesti si este compusa din Silvia ,Marius si Florin. Gusturile nu se discuta dar sa fi atenta ca fac pauze cam dese :-s

skipper_sim21
07.04.2009, 16:19:38
Salut Simona!
Eu am nunta anul asta in Valcea, dar formatia am luat-o din Sibiu. Sunt foarte multumita de ceea ce am vazut si auzit cand am fost sa-i vedem. Acum o sa vedem ce-o sa iasa la nunta. Din pacate din Valcea nu stiu nici o formatie...poate te ajuta celelalte fete.
Bafta

Buna,

Poti, te rog, sa imi spui cum se numeste formatia din Sibiu si cam cat costa?

Multumesc mult,
Simona

Fatjon
11.04.2009, 16:47:31
Aveti idee cat cere Adi de la Valcea fetelor? L-as vrea macar 2 ore... daca nu el, atunci o contactez sa o intreb pe Daniela Gyorfi, in cazul in care el ia prea mult... mi se pare o sufletista ea si nu am chef sa aduc fitzosi care sa imi strice ei atmosfera doar pt ca se numesc Clejanii si mai stiu multe exemple asa. Spre exemplu mi-ar fi placut multi si Andra, insa repet, sunt atat de fitzosi ca imi fac sila unii... formatii in rest caut sa vad pe cele de la restaurante, ca sa fiu mai sigura, ca la ce cuvant au unii in ziua de azi, nu vreau sa stau stresata. Oricum ma intereseaza de Adi cam cat ia.

orion2009
14.04.2009, 11:31:31
Buna,

Poti, te rog, sa imi spui cum se numeste formatia din Sibiu si cam cat costa?

Multumesc mult,
Simona
Formatia se numeste "Magic". Cand am vorbit noi cu ei (anul trecut) cereau undeva la 1500 euro. Mie mi-au placut ca sunt toti tineri si canta chiar foarte bine.

ANDRESA
06.05.2009, 23:41:42
da te inteleg..oricum pentru siguranta ta va trebui sa le pregatesti un playlist asa ca sa nu ai surprize:) si cum spuneai si cd-uri...vedeti voi.

Am auzit si eu multa lume ca la Maria e deosebit si servirea ireprosabila, muzica la fel de buna insa, noi ne aducem formatie din alta parte

Daa am vazut ca si tu ai nunta in luna mai:)..sa speram ca vom avea o primavara frumosa si calda....nu nu sunt superstitioasa si mi-au spus mai multi apropiati ca nu e bine si...sincer e o tampenie:)) ....nu inteleg de unde pana unde...

Sal ! sunt o miresica noua p acest site si ma bucur ca v-am descoperit..eu o sa am nunta in octombrie tot la hotel Maria ....dar fiind plecata in strainatate o sa -mi fie f greu sa gasesc formatie si altele dat fiind faptul k o sa vin k 3 sapt inaite d nunta.....te rog sa-mi dati si mie niste idei si sa-mi spui parerea ta d hotel si servire....si o formatie dak mi-ati recomanda....pup....
CASA DE PIATRA!

georgiap
17.06.2009, 09:22:50
Eu sunt disperata cu formatia...am avut pe cineva despre care ni se spusese ca sunt super tari, dar cand i-am ascultat nu ne-au placut deloc, iar cealalta formatie cu care vorbisem numai ce ne-a sunat sa ne zica ca nu mai pot :((

Lavi4
22.06.2009, 13:29:09
Cu cat timp inainte de nunta cautati formatie?Si cam cat costa?

ileanait9
22.06.2009, 17:42:39
Cu cat timp inainte de nunta cautati formatie?Si cam cat costa?

Cu un an inainte am cautat si pot sa zic am avut noroc ca au fost liberi. Pretul depinde de la o formatie la alta. Noi am avut formatia Doina Gorjului si pe doamna Niculina Stoican ;-)

elenucam
23.06.2009, 12:10:16
a auzit cineva de formatia atlas??si unde canta??

LauraPopian
01.07.2009, 10:06:09
Buna fetelor,
Eu o sa am nunta la anul si as vrea un DJ, dar nu stiu pe nimeni. Aveti idee de cineva si cam cat costa?
Multumesc.

flory_mika
05.07.2009, 20:15:10
buna andreea eu am nunta anul asta si am vazut la tn un mesaj de formatia cristal k i-ai avut u...cum ti s-au parut ?ai fost multumita?si cat ti-au cerut?pretul...

me_little_princess
05.07.2009, 21:07:53
Buna fetelor,
Eu o sa am nunta la anul si as vrea un DJ, dar nu stiu pe nimeni. Aveti idee de cineva si cam cat costa?
Multumesc.
hop si eu.. noi am avut dj la nunta.mai exact dj-ul care are grija de muzik usoara +o cantareata de muzik populara, care vin impreuna la nunti.
noi am fost tare multumiti, fiindca nu as fi vrut sa ascult toata seara acceasi voce pe ritmuri diferite.
in felul asta toata lumea a fost multumita...;;) pupicii dulci la voi toate:*

mirelamirela
10.07.2009, 16:34:35
Spune-mi si mie cine sunt si da-mi mai multe detalii eventual si intr-un mesaj privat.Multumesc!

noi cautam o formatie buna. poate cineva sa ne recomande una? niste recomandari ar fi perfecte :))

bagpipers
12.07.2009, 01:12:19
noi cautam o formatie buna. poate cineva sa ne recomande una? niste recomandari ar fi perfecte :))

Numai formatii din Vilcea ??? Din Craiova pot sa-ti dau citeva sugestii.
Daca ai drum prin Dragasani pe 26 iul . poti sa asculti formatie din Craiova care cinta la o nunta ( o verisoara e miresica de iulie)

me_little_princess
14.07.2009, 18:02:41

personal din cate formatii am ascultat la nunti, una singura mi-a placut si anume cea de la zimbru, tipa are o voce buna, in schimb ei sunt angajati ai Zimbrului, sunt cam greu de luat, asta daca nu faci nunta acolo ;)) ...

LauraPopian
15.07.2009, 08:55:07
O formatie buna am auzit ca ar fi cei de la Contrast. Ei canta in timpul sap la Milenum, fosta cantina TCH. Eu am auzit numai de bine de ei, dar sunt destul de cautati. Puteti sa incercati sa mergeti intr-o seara pe acolo.

ANDRESA
16.07.2009, 02:07:28
Eu sunt disperata cu formatia...am avut pe cineva despre care ni se spusese ca sunt super tari, dar cand i-am ascultat nu ne-au placut deloc, iar cealalta formatie cu care vorbisem numai ce ne-a sunat sa ne zica ca nu mai pot :((

SAL! Stai linistita totul se rezolva,eu am patit la fel cand sa sun sa vb k formatia era deja ocupata,,,,nervi si stres pana cand am gasit-o libera p LAURA de la SLATINA cea care canta cu ALEX DE LA ORASTIE. Sper sa iasa totul ok!!

dianarosu
24.07.2009, 15:50:28
Buna fetelor,
Multumesc.

Sal!
Pentru un DJ am fi optat si noi, dar tipul care este cel mai bun in domeniul asta din Valcea era ocupat. Cauta pe google detalii despre dj Tomita. Sigur vei gasi ceva.

Pupici!

LauraPopian
27.07.2009, 08:42:40
Sal!
Pentru un DJ am fi optat si noi, dar tipul care este cel mai bun in domeniul asta din Valcea era ocupat. Cauta pe google detalii despre dj Tomita. Sigur vei gasi ceva.

Pupici!

Da, ai dreptate. E foarte bun. Am fost la doua nunti unde era el DJ si a fost foarte frumos. Intre timp am vorbit cu o formatie ca iubi meu nu vrea DJ. Am zis sa fie OK pentru amandoi si am gasit o formatie care chiar ne place. Dar pentru cine vrea DJ Tomita e super tare.

dianarosu
29.07.2009, 15:25:20
Da, ai dreptate. E foarte bun. Am fost la doua nunti unde era el DJ si a fost foarte frumos. Intre timp am vorbit cu o formatie ca iubi meu nu vrea DJ. Am zis sa fie OK pentru amandoi si am gasit o formatie care chiar ne place. Dar pentru cine vrea DJ Tomita e super tare.

Are dreptate prietenul tau;-) E mult mai frumos cu formatie...alta atmosfera. Bine, asta in cazul in care aia chiar canta bine. E bine ca ati gasit ce va place. Noi ne-am hotarat in la sfarsitul lui mai, anul asta, pentru septembrie...tot anul asta si...toate formatiile despre care am auzit si noi ca sunt bune erau deja luate. Ne-am gasit si noi in final pe cineva, dar, sincer, nu prea avem habar ce canta. Baietii canta pe la Filarmonica si speram sa fie in regula. Oricum noi vom pregati si un playlist pentru orice eventualitate (Doamne fereste:-SS).

LauraPopian
30.07.2009, 08:30:50
Foarte bine ca aveti si un playlist, dar sfatul meu e sa te duci sa ii asculti. Ii suni si ii intrebi pe unde canta si cand. Sau daca au un CD. Asa am facut si eu. Si nu mai ai nici o surpriza si nici emotii. :-p

Lavi4
05.08.2009, 09:57:14
Am fost saptamana trecuta in Valcea iar seara am iesit la terasa de la motel Capela.Am auzit cantand o formatie care m-a impresionat!Stie cineva vreo informatie legata de cei care canta acolo??

LauraPopian
06.08.2009, 15:59:44
Am fost saptamana trecuta in Valcea iar seara am iesit la terasa de la motel Capela.Am auzit cantand o formatie care m-a impresionat!Stie cineva vreo informatie legata de cei care canta acolo??

Pai cel mai bine intrebi la Capela. Si iti dau nr lor de telefon si vorbesti cu ei.

luiza2503
08.08.2009, 20:06:08
Salut, miresici!
Noi am vb cu formatia de la TCH si il avem si pe tomita ca DJ, sper sa fie ok. Din partea mea as fi luat doar DJ, dar stiti cum sunt batranii... nunta fara lautari nu e nunta domn-le...:[email protected]

Lavi4
11.08.2009, 19:39:31
Cu un an inainte am cautat si pot sa zic am avut noroc ca au fost liberi. Pretul depinde de la o formatie la alta. Noi am avut formatia Doina Gorjului si pe doamna Niculina Stoican ;-)

Vreau si eu mai multe detalii despre Niculina Stoican.Cam cati bani cere si cum as putea lua legatura cu dansa.Multumesc!

ileanait9
11.08.2009, 20:14:45
Vreau si eu mai multe detalii despre Niculina Stoican.Cam cati bani cere si cum as putea lua legatura cu dansa.Multumesc!

Noi in 2007 am platit 500 euro pe ora iar formatia am platito separat. Pt mai multe detalii intra pe mess acelas id. intre timp caut numarul.

Lavi4
13.08.2009, 21:24:16
Pai cel mai bine intrebi la Capela. Si iti dau nr lor de telefon si vorbesti cu ei.

Aveti cumva un nr de telefon al celor de la Capela?Am tot dat search pe google si nu gasesc nici un numar ! Incepe sa ma strezese cautarea unei formatii...#-o

LauraPopian
14.08.2009, 08:22:10
Aveti cumva un nr de telefon al celor de la Capela?Am tot dat search pe google si nu gasesc nici un numar ! Incepe sa ma strezese cautarea unei formatii...#-o

Vezi ca au site si acolo gasesti toate informatiile. Cauta si Alutus pentru ca sunt aceeasi firma.

dyannedees
17.08.2009, 14:39:37
Buna,
eu am fost in weekend pe la Capela, formatia e ok, ai grija la cantareata ca e cam dificila.

Stie cineva pe unde mai e formatia Cromatic? cantau acum vreo 2-3 ani la unul dintre cele 3 hoteluri de la Calimanesti.

Amelania
23.08.2009, 20:38:36
@ Ileanait9

Buna, am vazut ca sti cate ceva de formatia Cristal. Si noi ii avem tot pe ei, la anul, in Olanesti, la Suprem...i-am vazut cantand si ne-au placut mult..tu spui ca sunt 3 ( 2 tipi si o tipa), insa la nunta la care i-am vazut, erau 4 (3 tipi si o tipa)..s-or fi inmultit?!...ai cumva vreo piesa de-a lor, ceva, sa-i ascultam si noi, sau poate sti cand au program la Olanesti..ca vad ca ai scris ca ei canta acolo....merci fain

Amelania
24.08.2009, 11:32:10
Buna,

A avut cineva pe Emilia Ghinescu la nunta? Imi place f. mult, desi cand am vazut-o si ascultat-o la o nunta nu aveam informatii despre ea . Ma intereseaza daca pot afla un pret orientativ si ceva date de contact. Multumesc!

alexandra_sp
26.08.2009, 13:54:17
daca are cineva numarul de telefon de la formatia compact

ancamihai84
05.09.2009, 01:42:39
O formatie buna am auzit ca ar fi cei de la Contrast. Ei canta in timpul sap la Milenum, fosta cantina TCH. Eu am auzit numai de bine de ei, dar sunt destul de cautati. Puteti sa incercati sa mergeti intr-o seara pe acolo.
Buna,

I-ai ascultat personal? S-au dus ai mei d 2 ori la restaurant sa asculte formatia, dar nu erau acolo.. Mai incearca ei si maine seara k tot sunt la o nunta in Zimbru... Dau rpd u fuga sa asculte formatia la Millenium... Am asa mari emotii k as vrea intr-un fel sa ii pastram k sa am o grija in minus... Muzica e asa d importanta...

Pupik si bafta la cautari :)

Gioia
16.09.2009, 23:22:09
Poi are formatia care canta la instrumente daca la asta te referi,poti sa te duci la joyce intr-o seara sa-l asculti,canta super si face si atmosfera;-)
buna! nu cumva Danutz a mai cantat si la Capela pt o perioada? Este cumva mic de statura??? dar pe unul Catalin care a cantat cu acest Danutz(daca este cel de care vb) il cunosti??:*

Lavi4
17.09.2009, 14:36:26
Dupa ce mi-am batut capul cu ce formatia sa inchei contract...am ajuns la concluzia ca e mai bine sa luam un dj.Am citit aici de Dj Tomy si m-am uitat pe site-ul lui si mi s -a parut cea mai buna solutie.Din pacate el este ocupat in ziua nuntii noastre asa ca ni l-a recomandat pe fratele lui.L-a avut cineva la nunta ca dj pe Laurentiu Toma?Daca da,cum este?Noi suntem incantati ca ofera mai multe servicii...am ales sa inchiriem de la ei si un video-proiector.

Gioia
17.09.2009, 20:17:14
Buna, fetelor! Imi puteti spune cam cat mai merge muzica? Ce pret?:( Eu am sunat anul trecut pt anul acesta si mi-a cerut fiind 4 , 1500 euro. Este mult? Ce parere aveti pt anul 2010? Va multumesc!!!:*

LauraPopian
18.09.2009, 10:02:42
Dupa ce mi-am batut capul cu ce formatia sa inchei contract...am ajuns la concluzia ca e mai bine sa luam un dj.Am citit aici de Dj Tomy si m-am uitat pe site-ul lui si mi s -a parut cea mai buna solutie.Din pacate el este ocupat in ziua nuntii noastre asa ca ni l-a recomandat pe fratele lui.L-a avut cineva la nunta ca dj pe Laurentiu Toma?Daca da,cum este?Noi suntem incantati ca ofera mai multe servicii...am ales sa inchiriem de la ei si un video-proiector.

Eu am fost la trei nunti cu el dj si a fost super.

LauraPopian
18.09.2009, 10:04:17
Buna,

I-ai ascultat personal? S-au dus ai mei d 2 ori la restaurant sa asculte formatia, dar nu erau acolo.. Mai incearca ei si maine seara k tot sunt la o nunta in Zimbru... Dau rpd u fuga sa asculte formatia la Millenium... Am asa mari emotii k as vrea intr-un fel sa ii pastram k sa am o grija in minus... Muzica e asa d importanta...

Pupik si bafta la cautari :)

Buna scuze de intarzier edar am fost in concediu. Da si imi plac mult si eu ii am pentru mine la nunta. Ai reusit sa ii asculti intre timp? Eu am si un cd al lor.

Lavi4
23.09.2009, 21:32:01
Eu am fost la trei nunti cu el dj si a fost super.

Multumesc pentru raspuns.
Am citit pe site-ul lor ca au si jocuri de lumini,etc si vroiam sa te mai intreb daca la nuntile acestea au avut ceva de genul asta.Daca da,cum a fost?Ce ti-a placut mai mult?

LauraPopian
24.09.2009, 09:34:55
Multumesc pentru raspuns.
Am citit pe site-ul lor ca au si jocuri de lumini,etc si vroiam sa te mai intreb daca la nuntile acestea au avut ceva de genul asta.Daca da,cum a fost?Ce ti-a placut mai mult?

Da au avut si ceva de geenul si au avut si plasme pe care au tot rulat poze cu cei doi. Foarte frumos si cand se intampla ceva mai special in sala se punea si pe plasme. Asta la ultima nunta. Erau multi invitati. Foarte frumos si stie cum sa puna muzica. Toata lumea a dansat.

Lavi4
24.09.2009, 14:42:30
Da au avut si ceva de geenul si au avut si plasme pe care au tot rulat poze cu cei doi. Foarte frumos si cand se intampla ceva mai special in sala se punea si pe plasme. Asta la ultima nunta. Erau multi invitati. Foarte frumos si stie cum sa puna muzica. Toata lumea a dansat.

Noi vroiam un proiector dar tot el ne-a sugerat plasmele.
Multumesc pentru raspuns.Ma bucur ca am primit un raspuns pozitiv. :)

Gioia
27.09.2009, 21:49:07
Fetele mele, cel care imi va canta la nunta este super!!!!!! Daca vreti sa il ascultati cautati pe youtube kata folclor, vedeti ca sunt multe melodii, in jur de 19, este si muzica usoara!!! Va pup, miresicile mele si spr la pregatiri!!!<:-P <:-P <:-P <:-P

carinna
30.09.2009, 18:44:02
buna! nu cumva Danutz a mai cantat si la Capela pt o perioada? Este cumva mic de statura??? dar pe unul Catalin care a cantat cu acest Danutz(daca este cel de care vb) il cunosti??:*
buna!eu il stiu pe danut ca am lucrat la un restaurant in vl si am vazut cum canta..este super,canta toate genurile de muzica ireprosabil..dar cred k si cere mult!stie cineva?

Gioia
04.10.2009, 16:38:53
Buna, Mirra!!! Cum mai merg pregatirile?
Ai vb de muzica? Daca vrei iti dau un pm cu nr celui care imi canta la nunta.... sau daca nu cauta pe youtube kata folclor si acolo este si nr de tel si adresa de e-mail...anunta-ma daca ai rez ceva....pupici>:D<

MIRRA2010
05.10.2009, 23:00:01
Buna, Mirra!!! Cum mai merg pregatirile?
Ai vb de muzica? Daca vrei iti dau un pm cu nr celui care imi canta la nunta.... sau daca nu cauta pe youtube kata folclor si acolo este si nr de tel si adresa de e-mail...anunta-ma daca ai rez ceva....pupici>:D<
hello.l-am vazut pe kata pe you tube.canta f bine?de unde e ca are un accent mai ...altfel?si cat ti-a cerut.pupici

skipper_sim21
21.10.2009, 13:34:32
Buna ,daca inca nu ti-ai gasit formatie eu iti pot da un numar de telefon al unei formatii foarte bune din Rm.Valcea pt,nunta in septembrie 2010.Succes

Buna,

Trimite-mi te rog un PM cu numarul lor. Cine stie.. Poate am timp sai i vad la o nunta la care canta ca sa imi fac o idee despre ei.

Acum am vb si cu Laurentiu Toma... Vrem si DJ si formatie acum... Eu am insa emotii cu Laurentiu.. Am auzit ca le cam are cu bautura... A mai auzit cineva ceva despre el?

csilvia2002
28.10.2009, 17:54:42
a rzolvat cineva cu muzica?de populara nu luati?astept sugestii[-o<
eu imi doresc daca se poate ca 90% din nunta sa fie populara...ca mi se pare foarte misto....dar pentru asta trebuie sa ai noroc si sa gasesti o formatie super misto...dar acum inca suntem in cautari si nu mai am rabdare:-s

alinajanine
29.10.2009, 17:51:08
buna miresicilor, sunt Janina si o sa am nunta in februarie 2010. Eu o sa am formatia Cromatic pentru muzica usoara iar pentru muzica populara formatia lui Cristi Pleanta. I-am ascultat si noua ne-au placut foarte mult. Casa de piatra tuturor si multa intelegere sa aveti

Iri43
29.10.2009, 19:21:15
eu imi doresc daca se poate ca 90% din nunta sa fie populara...ca mi se pare foarte misto....dar pentru asta trebuie sa ai noroc si sa gasesti o formatie super misto...dar acum inca suntem in cautari si nu mai am rabdare:-s
Buna ! Am curaj sa recomand o formatie care e compusa din tobe electronice, acordeon, chitara, orga si solista pentru ca i-am vazut, dar nu stiu cat costa, (ei canta pe la Casa Romaneasca din Calimanesti) acolo fara solista, daca doresti sa te ajut cu amanunte pe PM. Unul din ei este vecin cu mine,exact ce iti trebuie 90% populara si 10% usoara.

mihaela30
20.11.2009, 14:57:56
Fetele mele, cel care imi va canta la nunta este super!!!!!! Daca vreti sa il ascultati cautati pe youtube kata folclor, vedeti ca sunt multe melodii, in jur de 19, este si muzica usoara!!! Va pup, miresicile mele si spr la pregatiri!!!<:-P <:-P <:-P <:-P
Buna....chiar eare voce tipul si pt muzica usoara si pt populara!!!
Felicitari..si casa de piatra! pup

Miresicasorina
26.11.2009, 11:37:25
iTI MULTUMEC MULT!!!!!!!!!!!:)>-

si eu sper sa gasim o formatie buna... chiar am emotii.. e destuld e complicat.. oare merita sa ai un dj pt backup

alinajanine
28.11.2009, 22:22:56
si eu sper sa gasim o formatie buna... chiar am emotii.. e destuld e complicat.. oare merita sa ai un dj pt backup
Buna Sorina. Sunt Alina si o sa am nunta in februarie 2010. Personal eu nu sunt adepta dj-ului la nunta. Am fost la cateva nunti cu dj si parca le lipsea sarea si piperul, dar gusturile nu se discuta. Sa faci nunta asa cum iti place tie. Eu am la nunta formatia Cromatic care canta muzica usoara si populara si nu plictisesc cu aceeasi voce toata nunta pentru ca trei membri ai formatiei canta cu vocea, mai nou au luat si o tipa care canta mai mult muzica usoara. Daca te intereseaza iti dau un pm

Gioia
30.11.2009, 20:55:08
important este daca voi vreti.....fiecare cu placerea lui....sincera sa fiu nu sunt adepta pt un dj dar alegerea este mereu a ta si a miresicului tau.....:x >:D<

marialexandra
03.12.2009, 12:05:39
Buna miresici!Eu am muzicanti pentru populara si un dj pentru usoara...nu-mi place combinatia de cantaret de populara care incearca sa cante gasca mea...:-SS sau mai stiu eu ce...stiti cum e fiecare cu treaba lui!Am ales si dj pentru ca intre pauze vrem muzica anilor 50-80 si mai ales rock&roll.Putin din fiecare...acum sa nu va ganditi ca o sa cante mai mult rock&roll decat populara...sarba e pe primul loc normal!:*

alinajanine
03.12.2009, 17:34:39
Buna miresici!Eu am muzicanti pentru populara si un dj pentru usoara...nu-mi place combinatia de cantaret de populara care incearca sa cante gasca mea...:-SS sau mai stiu eu ce...stiti cum e fiecare cu treaba lui!Am ales si dj pentru ca intre pauze vrem muzica anilor 50-80 si mai ales rock&roll.Putin din fiecare...acum sa nu va ganditi ca o sa cante mai mult rock&roll decat populara...sarba e pe primul loc normal!:*
Buna, nici mie nu-mi place ca un solist de populara sa-mi cante Gasca mea, dar avem in Valcea 2 - 3 formatii care pot sa cante si muzica usoara si populara foarte bine. Este buna si alegerea ta, mai ales daca tie iti place. Multa bafta

simonikool
14.12.2009, 10:44:09
Buna fetelor! Eu o sa am Dj la nunta, ca si asa nu ma dau in vant dupa muzica populara si vreau sa fie ceva mai deosebit :D. Deja am stabilit si cred ca o sa iasa super.

mihaela30
02.01.2010, 11:03:35
LA MULTI ANI , MIRESICI! Un an nou fericit sa aveti si plin de realizari!
Vreau si eu sa va intreb daca ati auzit de formatia Atlas si ce pareri aveti despre ei? Va pup ...o zi frumoasa!!!

elenucam
02.01.2010, 19:39:04
LA MULTI ANI , MIRESICI! Un an nou fericit sa aveti si plin de realizari!
Vreau si eu sa va intreb daca ati auzit de formatia Atlas si ce pareri aveti despre ei? Va pup ...o zi frumoasa!!!

Am auzit ca sunt foarte buni si foarte cautati!!

Iri43
03.01.2010, 14:12:10
Am auzit ca sunt foarte buni si foarte cautati!!
La Multi Ani ! Pot sa confirm ca asa este, unul din ei este chiar vecin cu mine, i-am vazut si cantand la cateva nunti, stiu sa faca si atmosfera, cred ca am si cateva melodii cu ei daca doresti sa le asculti o sa le caut.

mihaela30
03.01.2010, 16:53:10
La Multi Ani ! Pot sa confirm ca asa este, unul din ei este chiar vecin cu mine, i-am vazut si cantand la cateva nunti, stiu sa faca si atmosfera, cred ca am si cateva melodii cu ei daca doresti sa le asculti o sa le caut.
Buna....si eu i-am ascultat si mi-au placut...insa nu era la o nunta ...si eram curioasa cum fac atmosfera la nunti....si ..da daca ai ceva melodii cu ei as dori sa le ascult....iti dau pe PM adresa de mess. te pup

pisicutz09
03.01.2010, 18:47:08
Buna!!
Eu am avut DJ la nunta si a fost super. Iar la intrarea invitatilor am ales cvartet. A fost super, fetele au fost senzationale, toata lumea a apreciat momentul.=D>

boboalexutza
04.01.2010, 22:00:00
Buna fetelor! Eu sunt din Slatina dar as vrea sa stiu si eu ce parere aveti de danut dinca din valcea? canta cu rodica mitran

andreea4ia
09.01.2010, 23:46:16
Mi-am gasit si formatie.Se numeste Divertis si din cate mi s-a spus sunt foarte talentati...M-am bucurat ca nu canta manele deoarece mie nu-mi plac absolut deloc.La viitorul meu sot i-ar placea si manele si asa am cazut de acord ca atunci cand face pauza formatia sa mai punem si ceva manele.
Voi miresici din Valcea ati vorbit cu cineva pt. aranjamentul salii? Eu am vb. cu cei de la Pro Mariage si mi s-au parut super profesionisti.Adica din book-ul lor am vazut numai lucruri de calitate!!!

te rogzi-mi si mie despre formatie cat iau simaimule un nr de contact pls

andreea4ia
09.01.2010, 23:47:19

pls zi ai mie ce formatie

Gioia
14.01.2010, 20:04:06
pls zi ai mie ce formatie
Ciao! La multi ani pe anul acesta!!!!
Nu au un nume....:( imi pare rau:( :* :*

mihaela_17
22.01.2010, 16:32:15
buna miresici, cela care aveti deja muzica voua cat va cerut? as vrea sa vad cum sunt preturile prin valcea la muzica. >:D< mersi.

mariaalexandra10iulie2010
23.01.2010, 15:56:23
buna miresici, cela care aveti deja muzica voua cat va cerut? as vrea sa vad cum sunt preturile prin valcea la muzica. >:D< mersi.
Buna!Eu de exemplu am gasit formatie doar pentru populara cu 27 mil. pentru usoara luam dj.De obicei preturile incep de la 35-40 mil., pretul mediu este de 50 mil.Pup!

Lavi4
26.01.2010, 09:56:06
Fetelor,stiti cumva vreo formatie sau vreun cantaret din Valcea care ar fi dispus sa cante 2-3 ore la nunta numai muzica populara?Pentru restul serii avem deja Dj.

andreea4ia
02.02.2010, 10:29:23
iTI MULTUMEC MULT!!!!!!!!!!!:)>-

sal zi si mie cam cat ia kata folclor

Gioia
02.02.2010, 13:57:29
sal zi si mie cam cat ia kata folclor
Anul acesta 1500 euro si sunt in patru avand si o fata de canta numai folclor.....t pup<:-P

nicoleta15
10.02.2010, 15:35:27
Buna!Stie cineva cum se numeste formatia care canta la Zimbru?Va pup si spor la preagatiri cele care aveti nunta anul acesta.

mihaela_17
12.02.2010, 23:21:06
buna fetele, de foarmatia cristal stie cineva cum canta? sau preturi ceva? >:D<

zarzarel
15.02.2010, 13:35:58
Salutare, miresici!
Nu am mai postat de multa vreme pe aici, deci rusine sa imi fie :D
Voiam sa va intreb si eu ceva, poate ma ajutati cu o parere: voi ati auzit de Danut Dinca ? Stiu ca a din Vl, am vz cateva filmulete cu el pe youtube. dar cam atat. Imi placea cum canta dar as prefera sa mai aud si alte pareri.

Va pup ! >:D<

mihaela_17
20.02.2010, 22:33:44
buna, fetele stiti cumva cat costa un dj ?^:)^ :X

andreea4ia
24.02.2010, 08:39:30
chiar nu-l stiti? sau nu vorbiti cu "intruse" din alte judete?

sigur ca vb danut e super pe el vreau sa-l iau si eu il gasesti pe youtube, bafta multa astept intrebari dak mai ai , te pup

andreea4ia
24.02.2010, 08:40:41
buna, fetele stiti cumva cat costa un dj ?^:)^ :X

ma un dj e intre 200-500 euro din cate stiu eu si cel la 500 de euro e tomitza de la noi din vl in rest gasesti si mai ok

boboalexutza
24.02.2010, 21:38:06
sigur ca vb danut e super pe el vreau sa-l iau si eu il gasesti pe youtube, bafta multa astept intrebari dak mai ai , te pup
Mersi frumos>:D< .
L-am vazut pe youtube, dar vroiam o parere de la cineva care l-a vazut prestand live. Face atmosfera?

yasminuta
02.03.2010, 12:02:43
buna fetelor eu am avut un Dj.din Bucuresti care presteaza intr-un club,si ne-a luat 300 eoro,am avut o nunta superba,nu a lipsit nimic din ea.Faza cu muzica populara mi se pare cam demodata pt anii 2010,dar ma rog fiecare cum doreste in plus sunt f.multi bani40-50 mil.sa-i arunci pe fereastra.pt cateva ore,pt ca,chiar daca le pui populara la nunta sau Dj credeti-ma ca tot 400-500,ron va dau de familie pe masa nu va dau mai mult pt ca sau distrat..si un DJ baga populara atunci cand e cazul.Daca este cineva interesat va pot da un nr de tel.al Dj.El canta intr-un club f.tare din Bucuresti dar a mai venit si aici la Valentina,cred.Va pup si bafta la pregatiri.

zarzarel
02.03.2010, 13:54:23
buna fetelor eu am avut un Dj.din Bucuresti care presteaza intr-un club,si ne-a luat 300 eoro,am avut o nunta superba,nu a lipsit nimic din ea.Faza cu muzica populara mi se pare cam demodata pt anii 2010,dar ma rog fiecare cum doreste in plus sunt f.multi bani40-50 mil.sa-i arunci pe fereastra.pt cateva ore,pt ca,chiar daca le pui populara la nunta sau Dj credeti-ma ca tot 400-500,ron va dau de familie pe masa nu va dau mai mult pt ca sau distrat..si un DJ baga populara atunci cand e cazul.Daca este cineva interesat va pot da un nr de tel.al Dj.El canta intr-un club f.tare din Bucuresti dar a mai venit si aici la Valentina,cred.Va pup si bafta la pregatiri.

Salut,

Ne poti da mai multe detalii despre el, pls ? (nume, nr de tel, orice consideri tu important).

Multumim >:D<

zarzarel
04.03.2010, 17:05:25
Buna Sorina. Sunt Alina si o sa am nunta in februarie 2010. Personal eu nu sunt adepta dj-ului la nunta. Am fost la cateva nunti cu dj si parca le lipsea sarea si piperul, dar gusturile nu se discuta. Sa faci nunta asa cum iti place tie. Eu am la nunta formatia Cromatic care canta muzica usoara si populara si nu plictisesc cu aceeasi voce toata nunta pentru ca trei membri ai formatiei canta cu vocea, mai nou au luat si o tipa care canta mai mult muzica usoara. Daca te intereseaza iti dau un pm

Salut,

Imi poti spune si mie, te rog, ce tarif au cei de la formatia Cromatic?
Iti multumesc

andreea4ia
10.03.2010, 11:47:01
Mersi frumos>:D< .
L-am vazut pe youtube, dar vroiam o parere de la cineva care l-a vazut prestand live. Face atmosfera?

eu l-am vazut la o nunta si mia placut enorm ,mi se par super tari deci toate respectele mele , inca sunt cam scumpi si eu totusi o sa mai caut si altii, va rog fetelor dak stiti formatii bune as dori si eu sa mai studiez piata un pic.

andreea4ia
10.03.2010, 11:55:24

buna dami si mie mai multe date despre dj cum il cheama are site ceva il pot vedea pe youtube

boboalexutza
19.03.2010, 23:43:27
eu l-am vazut la o nunta si mia placut enorm ,mi se par super tari deci toate respectele mele , inca sunt cam scumpi si eu totusi o sa mai caut si altii, va rog fetelor dak stiti formatii bune as dori si eu sa mai studiez piata un pic.

eu stiu un tip sorin din slatina care canta super.

zarzarel
20.03.2010, 13:33:54
Se pare ca Danut Dinca are un tarif de la 1400-1800 euro( 1800 daca vreti mai multa muzica populara, diferenta de bani vine de la faptul ca mai vine si cineva cu un acordeon).
Pt noi e mai mult decat ne-am putea permite, asa ca fetelor voi ce alte formatii mai cunoasteti?

Noua ne-au placut cei care canta la Rest Zimbru, aveti idee daca ii putem "fura" de acolo pt o nunta in alt restaurant? :)

Va pupic!

mihaela_17
20.03.2010, 16:18:57
Se pare ca Danut Dinca are un tarif de la 1400-1800 euro( 1800 daca vreti mai multa muzica populara, diferenta de bani vine de la faptul ca mai vine si cineva cu un acordeon).
Pt noi e mai mult decat ne-am putea permite, asa ca fetelor voi ce alte formatii mai cunoasteti?

Noua ne-au placut cei care canta la Rest Zimbru, aveti idee daca ii putem "fura" de acolo pt o nunta in alt restaurant? :)

Va pupic!

buna pe cei de la Zimbru i-am vrut si eu , am fost sa vb cu ei mai ales ca cel de la orga este fiinul nostru , si mi-a spus cu parere de rau ca nu poate pleca din restaurant formatia :( chiar daca au sau nu nunta in seara respectiva :(( .
Atunci am apelat la varianta lu tata de ai contacta pe cei de la formatia Cristal (ia vazut la o nunta si ia placut) mi-au cerut un pret destul de rezonabil zic eu , carora le-am si dat avansul :)>-

gingasutza
21.03.2010, 17:04:33
Eu am nunta in octombrie anu asta, aceeasi problema ma framanta si pe mine, iar cu ajutorul unui prieten am gasit o formatie de '' milioane''. ei mai canta din cand in cand la un restaurant dinspre copacelu, sunt 3 instrumentisti plus o cantareata si cantaret. cantareata le are cu populara din toate zonele tarii, iar cantaretu cu sarbele si muzica de petrecere.eu am ajuns la un pret de 4000 de lei cu tot cu obiceiuri asta datorita faptului ca ne-am dus recomandati. Cand mi-au cantat sa ii ascult am ramas cu gura cascata. Mi-au cantat i-ati mireasa ziua buna, mi-au dat lacrimile.

andreea4ia
27.03.2010, 19:51:00
[quote=zarzarel;3114854]Se pare ca Danut Dinca are un tarif de la 1400-1800 euro( 1800 daca vreti mai multa muzica populara, diferenta de bani vine de la faptul ca mai vine si cineva cu un acordeon).

buna de unde ai aflat tariful lor eu pe el as vrea sa-l iau, am mai auzit de o tipa denisa cica f buna dar nu stiu pretul

zarzarel
28.03.2010, 19:05:54
[quote=zarzarel;3114854]Se pare ca Danut Dinca are un tarif de la 1400-1800 euro( 1800 daca vreti mai multa muzica populara, diferenta de bani vine de la faptul ca mai vine si cineva cu un acordeon).

buna de unde ai aflat tariful lor eu pe el as vrea sa-l iau, am mai auzit de o tipa denisa cica f buna dar nu stiu pretul

Pai l-am sunat si l-am intrebat :)

gingasutza
01.04.2010, 19:42:23
Buna skipper_sim21, momentan eu nu pot trimite prv, dar daca chiar vrei sa asculti formatia respectiva, du-te la restaurant- pensiune Vera in Copacelu, Inaintea barierei care te duce prin zona aia industriala, pana in curba cu Ocnele Mari.

skipper_sim21
06.04.2010, 10:50:28
Buna skipper_sim21, momentan eu nu pot trimite prv, dar daca chiar vrei sa asculti formatia respectiva, du-te la restaurant- pensiune Vera in Copacelu, Inaintea barierei care te duce prin zona aia industriala, pana in curba cu Ocnele Mari.

Buna Gingasutza,

Iti multumesc tare mult pentru mesaj!Am sa incerc sa vorbesc cu ei.
Ei canta in orice zi acolo? Sau sunt doar in weekenduri?

Merci mult de ajutor,

jadech
19.04.2010, 19:00:52
Imi poate recomanda si mie va rog un DJ din Valcea? O sa am nunta pe 21 aug si inca nu am gasit...

alinajanine
20.04.2010, 17:26:25
Salut,

Imi poti spune si mie, te rog, ce tarif au cei de la formatia Cromatic?
Iti multumesc
Buna imi cer mii de scuze ca intarzii atat de mult cu raspunsul, dar sotul meu a avut niste probleme grave de sanatate si nu mi-a mai ars sa intru pe forum. Te ajut cu cea mai mare placere. Mie mi-au cerut 1100 euro dar iti spun sincer ca le-am dat cu cea mai mare placere. Au facut o nunta extraordinara. Mai nou sunt postati pe net Iti dau un PM

danutzaaa
02.05.2010, 21:12:37
Buna stie cineva cum se numeste formatia care canta la rest zimbru?
am auzit k se pricep si alte formatii ce-mi mai puteti recomanda?

ayram0106
05.05.2010, 01:00:03
Buna.Poti sa mergi sa asculti formatia care canta la Casa Valceana.Mie mi-au placut.....;)

danutzaaa
07.05.2010, 10:54:03
Buna Alex, vorbim si cu intrusele numai ca se pare ca nu-l cunoaste nimeni:-? Eu voi mai intreba daca aud ceva iti transmit!Intra in sectiune Miresici dei Ramnicu Valcea si intreaba fiindca acolo suntem mai multe si poate cineva stie despre el!Te pup!
buna eu am nunta la rest.paradis si cei de acolo mi-au dat cateva nr de tel sa contactez formatii care au cantat la ei si le-au placut foarte mult mi-a zis ceva de de o cantareata din vl se numeste denisa si canta impreuna cu formatia stie cineva ceva?

danutzaaa
07.05.2010, 10:56:03
ma intereseaza si pe mine imi poti da un nr de telefon te rog?

elenucam
09.06.2010, 19:07:33
buna eu am nunta la rest.paradis si cei de acolo mi-au dat cateva nr de tel sa contactez formatii care au cantat la ei si le-au placut foarte mult mi-a zis ceva de de o cantareata din vl se numeste denisa si canta impreuna cu formatia stie cineva ceva?

buna...eu pe ei i-am avut la nunta..sunt super super buni...ti recomand din tot sufletul....

danutzaaa
28.07.2010, 17:08:23
dar sti cumva cum se numeste formatia?
daca ii pot gasi pe internet si cam ce preturi au?mersi

buna...eu pe ei i-am avut la nunta..sunt super super buni...ti recomand din tot sufletul....
sti cumva cum se numeste formatia si daca ii pot gasi pe internet?si cam ce preturi practica?mersi

elenucam
03.08.2010, 22:23:41
sti cumva cum se numeste formatia si daca ii pot gasi pe internet?si cam ce preturi practica?mersi

formatia se numeste diversity si nu stiu daca i gasesti pe net...oricum canta foarte bine...

zarzarel
04.08.2010, 17:20:27
formatia se numeste diversity si nu stiu daca i gasesti pe net...oricum canta foarte bine...
Ma poti ajuta si pe mine te rog cu cateva detalii legate de aceasta formatie? Orice informatie este binevenita :)

Lavi4
06.08.2010, 14:40:23
Noi l-am avut pe Dj Tomitza de care am fost incantati. Pana si parintilor le-a placut mult desi ei nu au fost de acord sa luam dj la nunta. In permanenta erau oameni pe ring care dansau, a stiut ca muzica sa puna. Si mi-a placut ca mi-a facut o surpriza cu o melodie. Ii spusesem in treacat ca imi place o melodie si dupa ce m-au furat si m-au adus inapoi am dansat cu sotul meu si m-am trezit cu melodia respectiva. Aproape ca mi-au dat lacrimile de fericire. Am adus si o cantareata, pe Mariana Popescu Capitanescu care s-a purtat minunat cu toata lumea si a canta foarte bine.

elenucam
09.08.2010, 18:48:48
Ma poti ajuta si pe mine te rog cu cateva detalii legate de aceasta formatie? Orice informatie este binevenita :)

in formatie sunt 2 cantarete,una canta muzica populara si una muzica usoara....canta foarte foarte bine...noi am fost multumiti de ei../

Sh3nia
17.08.2010, 16:07:41
Noi l-am avut pe Dj Tomitza de care am fost incantati. Pana si parintilor le-a placut mult desi ei nu au fost de acord sa luam dj la nunta. In permanenta erau oameni pe ring care dansau, a stiut ca muzica sa puna. Si mi-a placut ca mi-a facut o surpriza cu o melodie. Ii spusesem in treacat ca imi place o melodie si dupa ce m-au furat si m-au adus inapoi am dansat cu sotul meu si m-am trezit cu melodia respectiva. Aproape ca mi-au dat lacrimile de fericire. Am adus si o cantareata, pe Mariana Popescu Capitanescu care s-a purtat minunat cu toata lumea si a canta foarte bine.
Buna iubita..intr-adevar Mariana Ionescu(nu Popescu)Capitanescu:">canta minunat si este o adevarata doamna.In formatie cu ea canta si nasul meu :-p:">.De nota 20!!!!

Sh3nia
17.08.2010, 16:21:10
eu stiu un tip sorin din slatina care canta super.
:)>-Buna ,intr-adevar Sorin din Slatina este un solist exceptional,de mare valoare!!!!!!!!!!Face atmosfera incendiara la nunti!Sa-i dea Dumnezeu sanatate lui ,sotiei si fetitei lor!!!!

Sh3nia
17.08.2010, 16:25:00
[QUOTE=zarzarel;3494751]Ma poti ajuta si pe mine te rog cu cateva detalii legate de aceasta formatie? Orice informatie este binevenita :)[/QUOTE
Salutare Zarzarel ,ce faci iti cauti formatie?Poate reusesc sa te ajut.Vorbim.Te pup

blondyk_dedey
22.08.2010, 12:15:21
Buna fetelor. Nu am mai intrat de f mult timp pe forum si citind acum pe aici m-a apucat disperarea. :(( Spuneti-mi va rog daca stiti ceva de formatia Orpheus. Daca i-ati mai vazut la nunti cantand. Formatia are 5 persoane : tipul, care canta la orga si din voce, sotia si fata lui cara sunt soliste, baiatul care canta la saxofon si inca un nene care nu m-am dumirit la ce canta. Pe astia o sa ii avem la nunta si sunt destul de crizata pentru ca nu stiu nimic despre ei.

Sh3nia
24.08.2010, 20:57:56
Buna fetelor. Nu am mai intrat de f mult timp pe forum si citind acum pe aici m-a apucat disperarea. :(( Spuneti-mi va rog daca stiti ceva de formatia Orpheus. Daca i-ati mai vazut la nunti cantand. Formatia are 5 persoane : tipul, care canta la orga si din voce, sotia si fata lui cara sunt soliste, baiatul care canta la saxofon si inca un nene care nu m-am dumirit la ce canta. Pe astia o sa ii avem la nunta si sunt destul de crizata pentru ca nu stiu nimic despre ei.
Buna..numele lor de scena mie nu imi spune nimic...habar nu am cine sunt...daca mi-ai spune numele real al vreunuia dintre ei..poate as reusi sa te ajut.Oricum daca faci la Olanesti este posibil sa fie o doamna Silvia..cantareata la nunta ta??Daca este ea..atunci este de milioane..canta super si face atmosfera la nunti.Te pup si succes,sa iti iasa totul cum iti doresti!:*

danutzaaa
25.08.2010, 11:46:28
in formatie sunt 2 cantarete,una canta muzica populara si una muzica usoara....canta foarte foarte bine...noi am fost multumiti de ei../
buna imi poti spune si mie cam ce preturi practica ?mersi

danutzaaa
25.08.2010, 11:50:02
buna pe cei de la Zimbru i-am vrut si eu , am fost sa vb cu ei mai ales ca cel de la orga este fiinul nostru , si mi-a spus cu parere de rau ca nu poate pleca din restaurant formatia :( chiar daca au sau nu nunta in seara respectiva :(( .
Atunci am apelat la varianta lu tata de ai contacta pe cei de la formatia Cristal (ia vazut la o nunta si ia placut) mi-au cerut un pret destul de rezonabil zic eu , carora le-am si dat avansul :)>-
buna m-ar interesa si pe mine o formatie si sunt foarte nehotarata.am vrut sa vb cu danut dar am auzit k are preturi cam mari,poti sa-mi spui si mie cam ce preturi practica cei de la formatia cristal si cat ai platit avans?mersi

ramo0584
25.08.2010, 12:14:28
buna m-ar interesa si pe mine o formatie si sunt foarte nehotarata.am vrut sa vb cu danut dar am auzit k are preturi cam mari,poti sa-mi spui si mie cam ce preturi practica cei de la formatia cristal si cat ai platit avans?mersi

Buna draguta,
Pana acum nu am scris pe topicul de Valcea,pentru ca eu stau in Buc,insa nunta am avut-o la Calimanesti.
L-am avut pe Danut Dinca si noua ne-a facut super atmosfera la nunta,a cantat pana au plecat toti invitatii (ora 7 dimineata) ,ne-au ascultat dorintele si sfaturile ...deci si-au meritat toti banii.Am dat 1600 euro,si sicer nu am regretat nici un cent :-p

Cat despte formatia Cristal,chiar sambata trecuta am fost la o nunta si nu s-au ridicat "pretentiilor" noastre.Adica:
- au cantat la inceputul nuntii,inainte de dansul de deschidere, niste melodii dragute,de dans (desi nu era ok sa ne punem sa dansam noi inaintea mirilor)...iar apoi au bagat la greu hore de mana si sarbe de nu mai dansa nimeni.
- au repetat Pinguinul si Basarabeanca (ceea ce nu mi se pare ok)
- dupa ce au terminat minii primul dans nu au facut nici o "legatura" cu alta melodie unde sa invite nasii si parintiii si apoi invitatii....ci a fost o luuuunga pauza in care noi am fost "obligati",practic, sa aplaudam mai mult decat era cazul, iar mirii se simteau stanjeniti de chestia asta :O
- au existat pe tot parcursul nuntii prea multe pauze in care se auzea decat zumzetul invitatiilor :))
- cand venea mancarea ei ne invitau la dans (pana atunci puneau muzica in surdina :)) )
Deci..cred ca am dar destul de multe argumente pentru afirmatia de mai sus ,ca nu mi-ai placut.

Eu nu fac reclama sau antireclama nimanui ( nu am nici o intentie de genul asta) ,doar am impartasit din experienta mea.
Pup toate valcencele mele, sper sa faceti alegerea cea mai buna si sa aveti o nunta de vis :*

mihaela_17
26.08.2010, 15:18:40
Buna draguta,
Pana acum nu am scris pe topicul de Valcea,pentru ca eu stau in Buc,insa nunta am avut-o la Calimanesti.
L-am avut pe Danut Dinca si noua ne-a facut super atmosfera la nunta,a cantat pana au plecat toti invitatii (ora 7 dimineata) ,ne-au ascultat dorintele si sfaturile ...deci si-au meritat toti banii.Am dat 1600 euro,si sicer nu am regretat nici un cent :-p

Cat despte formatia Cristal,chiar sambata trecuta am fost la o nunta si nu s-au ridicat "pretentiilor" noastre.Adica:
- au cantat la inceputul nuntii,inainte de dansul de deschidere, niste melodii dragute,de dans (desi nu era ok sa ne punem sa dansam noi inaintea mirilor)...iar apoi au bagat la greu hore de mana si sarbe de nu mai dansa nimeni.
- dupa ce au terminat minii primul dans nu au facut nici o "legatura" cu alta melodie unde sa invite nasii si parintiii si apoi invitatii....ci a fost o luuuunga pauza in care noi am fost "obligati",practic, sa aplaudam mai mult decat era cazul, iar mirii se simteau stanjeniti de chestia asta :O
- au existat pe tot parcursul nuntii prea multe pauze in care se auzea decat zumzetul invitatiilor :))
- cand venea mancarea ei ne invitau la dans (pana atunci puneau muzica in surdina :)) )
Deci..cred ca am dar destul de multe argumente pentru afirmatia de mai sus ,ca nu mi-ai placut.

Eu nu fac reclama sau antireclama nimanui ( nu am nici o intentie de genul asta) ,doar am impartasit din experienta mea.
Pup toate valcencele mele, sper sa faceti alegerea cea mai buna si sa aveti o nunta de vis :*

buna in primul rand casa de piatra , multumim e foarte buna informatia, eu am pe cei de la cristal, daca nu-mi plac o sa-l bat pe tata el ia contratat :)), o sa am grija ca aceste greseli care ei le fac sa nu se repete si la mine :-w. M-a intrebat o miresica pretul lor, din cate stiu parca 1000 de euro, si avansul sper sa nu gresesc 4 milioane.

blondyk_dedey
27.08.2010, 01:57:02
Buna..numele lor de scena mie nu imi spune nimic...habar nu am cine sunt...daca mi-ai spune numele real al vreunuia dintre ei..poate as reusi sa te ajut.Oricum daca faci la Olanesti este posibil sa fie o doamna Silvia..cantareata la nunta ta??Daca este ea..atunci este de milioane..canta super si face atmosfera la nunti.Te pup si succes,sa iti iasa totul cum iti doresti!:*

Buna :* In primul rand, multumesc pentru urari. Acum, in legatura cu lautarii, tot ce pot sa zic este ca unul din ei "Nea Bebe", canta la o terasa in Olanesti, daca stii de "termopane" sau flori radut...pentru ca nu mai stiu cum se numeste. Este a 3-a terasa cum cobori dinspre izvoare mi se pare. Acolo canta el, este un domn pe la vreo 40 de ani, mai plinut la fata, se poarta cu un inceput asa de barba si are tenul mai ciocolatiu. Pe Silvia nu am vrut-o, pentru ca in ultimul timp incepusem sa aud pareri din ce in ce mai proaste despre ea cu privire la ultimele nunti la care a cantat. In rest...nu stiu ce sa iti zic de orpheus....

Mersi frumos. Te pup si succes si tie :*

pentru miresicile care va cautati lautari, mie una mi-a placut foarte mult Catalin Iovan. Pe al l-am vrut dar, nu dispuneam de prea multi bani pentru ca ne facem nunta singurei. Noua ne-a cerut 4000 sau 4500 de lei, cu tot cu obiceiuri, si asta pana sa negociem. Cred ca ar mai lasa la pret. Si mie si sotului ne-a placut super mult cum canta. Nu se da in laturi de la niciun gen, adica noi cand am vb cu el a zis ca ne canta orice vrem si e dispus sa accepte si colaborari. Are cateva melodii si pe youtube.

Succes si spor la pregatiri. Va pup!

Sh3nia
27.08.2010, 14:10:22
Buna :* In primul rand, multumesc pentru urari. Acum, in legatura cu lautarii, tot ce pot sa zic este ca unul din ei "Nea Bebe", canta la o terasa in Olanesti, daca stii de "termopane" sau flori radut...pentru ca nu mai stiu cum se numeste. Este a 3-a terasa cum cobori dinspre izvoare mi se pare. Acolo canta el, este un domn pe la vreo 40 de ani, mai plinut la fata, se poarta cu un inceput asa de barba si are tenul mai ciocolatiu. Pe Silvia nu am vrut-o, pentru ca in ultimul timp incepusem sa aud pareri din ce in ce mai proaste despre ea cu privire la ultimele nunti la care a cantat. In rest...nu stiu ce sa iti zic de orpheus....

Mersi frumos. Te pup si succes si tie :*
Buna...ma uimeste sa aud asa ceva despre Silvia de la Olanesti8-|...eu o stiam altfel...am vazut chiar si vreo 2 nunti facute de ea si a facut destule colaborari cu persoane pe care le cunosc si au fost foarte multumiti....Eu,ce-i drept o stiu de mai demult..am ceva ani de cand nu mai vin la Valcea decat in concedii..dar daca tu ai auzit recent asa ceva despre ea....8-|poate e bine sa ti cont..oamenii in timp se mai schimba..cine stie..Oricum mult succes si sa iti iasa o nunta de vis:x

flory_necsuliu
27.08.2010, 19:59:32
Buna draguta,

Sieu il am tot pe danut dinca sper sa fie frumos sa fie multumiti invitatii tot atata mi=a luat si mie danut

danutzaaa
28.08.2010, 09:01:58
stie cineva ceva de formatia sistem sau regal din valcea?

Ina2010
05.09.2010, 14:21:32
Buna fetelor!
Va inteleg framantarile si cautarile, pentru ca eu am avut nunta pe 17 iulie 2010 si am alergat foarte mult (am organizat totul singuri). In legatura cu muzica pot sa va dau un sfat: daca aveti multi tineri, luati-va DJ. Merita. Noua inca ne mai zic prietenii cat s-au distrat la nunta noastra. A fost excelent. Nu am stat un minut. Adevarul este ca la noi 90% din invitati aveau sub 40-45 de ani. Am fost foarte multi tineri. A fost un mare chef. Va recomand din suflet sa va luati DJ. Nu pierdeti nimic. Eu a doua zi am avut nunta si la tara si acolo am avut formatie si mi s-a parut ingrozitor fata de ce avusesem la Valcea.
Va pup si va urez sa aveti parte de nunta perfecta!:*

grena_tulip
16.01.2011, 00:36:03
Buna, sunt noua pe forum :rocking: ...cu nunta-n mai.. . :x
muzica lipseste cu desavarsire de pe lista de subiecte rezolvate... :bye_01:
As dori sa va intreb daca nu aveti recomandari legate de o formatie sau un DJ in zona judetului...
Daca nu, eventual Dj si din Bucuresti...
va super multumesc anticipat de raspuns si ajutor...sunt deja semi-mult stresata :((

rozzzy1987
23.01.2011, 21:08:35
Buna!sunt si eu tot din Valcea si tot noua pe forum.Cautam si eu o formatie pentru nunta si mi a placut din ce am vazut pe net formatia VIS.Dar nu canta la niciun restaurant sa ii poti asculta live.daca gasesti ceva interesant te rog sa ma anunti si pe mine.

roxanarlx
23.01.2011, 22:15:03
Buna!sunt si eu tot din Valcea si tot noua pe forum.Cautam si eu o formatie pentru nunta si mi a placut din ce am vazut pe net formatia VIS.Dar nu canta la niciun restaurant sa ii poti asculta live.daca gasesti ceva interesant te rog sa ma anunti si pe mine.
Eu am luat formatia lui nineta popa .. si o sa cante si ea cateva ore...sotul ei este impresar...daca vrei pot sa fac rost de nr de tel...pup

mihaela_17
24.01.2011, 17:02:34
buna miresici preucupari avem majoritatea, o formatie buna care face admosfera din cate se vorbea pe la miresicile de 2010 este Danut dinca, nustiu sa dau detali despre el dar cautati pe youtube si poate va ajuta. mult succes.:*

brunhilda
24.01.2011, 23:04:33
Buna, sunt noua pe forum :rocking: ...cu nunta-n mai.. . :x
muzica lipseste cu desavarsire de pe lista de subiecte rezolvate... :bye_01:
As dori sa va intreb daca nu aveti recomandari legate de o formatie sau un DJ in zona judetului...
Daca nu, eventual Dj si din Bucuresti...
va super multumesc anticipat de raspuns si ajutor...sunt deja semi-mult stresata :((

Noi l-am luat pe Dj Edi, un tip care lucreaza la Filarmonica. Se pare ca este destul de faimos in oras; ne-a fost recomandat de mai multe persoane. Daca te intereseaza, iti pot da nr. lui de telefon.

zarzarel
25.01.2011, 13:46:10
buna miresici preucupari avem majoritatea, o formatie buna care face admosfera din cate se vorbea pe la miresicile de 2010 este Danut dinca, nustiu sa dau detali despre el dar cautati pe youtube si poate va ajuta. mult succes.:*

Salut, initial tot pe el il voiam si noi dar era peste puterea noastra financiara. Nu imi aduc exact aminte cat cerea, am impresia ca 1800 EUR.

grena_tulip
21.02.2011, 11:37:20
Salut!

va multumesc pt raspunsurile legate de muzica.
In final am optat pt o formatie...si i-am gasit pe cei de la Cromatic Slatina.
Am fost sa ii vedem la un botez si acolo au ridicat lumea in picioare cu toate ca la botez nu e chiar aceeasi atmosfera.
Sunt oameni de viata, deschisi, au zis ca ne pun si muzica de pe statie (la cererea noastra) ca se vor orienta si in functie de pulsul participantilor la nunta....
cu toate ca nu sunt din VL ador sarbele mi se par super antrenante si in toate videoclipurile pe care le-am vazut pe ele danseaza tineri si batrani deopotriva.

Ni s-a recomandat si Danutz Dinca dar e un pic prea scump....iar formatia Vis din cate stiu eu cer destul de mult...eu ma refer la cea din Ploiesti parca unde sunt niste tineri care fac o atmosfera superba.

Si noi am stat mult sa ne gandim intre DJ si formatie si suntem multumiti de alegere!
Va doresc spor in a gasi ceea ce va doriti!

ramonaluci
11.03.2011, 20:23:04
Buna fetelor,are cineva formatia Cristal grup din Vl,sunt doi baieti si doua fete, daca aveti informatii despre ei va rog sa-mi raspundeti,noi i-am vazut cantand ne-au facut o demonstratie si ne-a placut dar nu gasesc nici o melodie de-a lor pe youtube ,nici o informatie,sper ca ma puteti ajuta.am citit cateva mesaje anterioare dar nu stiu daca se refera la aceasi formatie, pe liderul trupeo il cheama Marius.:*:*

mihaela_17
11.03.2011, 22:12:07
Buna fetelor,are cineva formatia Cristal grup din Vl,sunt doi baieti si doua fete, daca aveti informatii despre ei va rog sa-mi raspundeti,noi i-am vazut cantand ne-au facut o demonstratie si ne-a placut dar nu gasesc nici o melodie de-a lor pe youtube ,nici o informatie,sper ca ma puteti ajuta.am citit cateva mesaje anterioare dar nu stiu daca se refera la aceasi formatie, pe liderul trupeo il cheama Marius.:*:*
buna si bine ai venit ,formatia cristal o am si eu , dar stiam ca este doar o fata :-\ , prea multe informatii nustiu ce sa-ti spun tatal meu i-a ascultat la o nunta si lui i-au placut de asta i-am ales:-<.
cred ca acum de pasti o sa iau legatura cu ei sa-i vad si eu , si poate am si ocazia sa-i ascult.
acum cateva luni aveau cateva melodi pe youtube dar nici eu nu le mai gasesc :-<.:*

alba10
03.05.2011, 10:59:07
A avut cineva din voi pe Laurentiu la nunta, canta si este si DJ? Lucreaza la Filarmonica.
Daca da astept impresii oricare ar fi acelea.

Multumesc mult!

musculitz
18.05.2011, 00:04:36
Buna tuturor!

Eu am o problema gravissima! Am citit toate paginile pe forum la subiectul acesta, dar tot nelamurita sunt. Pe deasupra, sunt si noua pe forum, nu stiu ce pot face si ce nu, daca pot trimite PM-uri etc.

Aveti idee de o formatie (nu neaparat din Valcea) care sa-mi duca o nunta olteneasca, dar si cu destui invitati moldoveni? Nu-i putem neglija, insa nici nu imi vine sa iau formatie din Iasi pentru ei. Trupa 9 mi-a cam taiat macaroana, pentru ca repertoriul moldovenesc cuprindea 5-6 melodii, fara prea mari sanse de extindere. Danut Dinca e scumpicel, din cate aflu. Catalin Iovan (acel Kata Folclor de care povestea cineva mai demult) nu e tocmai pe gustul nostru pe CD, poate live e altfel.

Despre formatia Galati, din Orlesti, ce-mi puteti spune? Eu i-am vazut acum cativa ani la o nunta, au fost ok, dar nu-mi amintesc prea multe, ca nu ma gandeam la nunta mea atunci.

Tot mai demult spunea una din voi despre Doina Gorjului. Se poate mai multe detalii, va rog? Pret, repertoriu? PM?

Mi-e teama ca ramanem pe din-afara. Mai e un an si doua luni pana la nunta, dar cei buni sunt mereu rezervati din timp. Optiunea DJ nu e tocmai luata in calcul, e mai mult de rezerva.

Si mai aflu despre Denisa (din mai multe surse), dar tot nu am inteles numele formatiei, daca are site, pe youtube nu apare nimic...

Multumesc anticipat. Si pentru rabdare, si pentru raspunsuri. :)

TheGirl
17.06.2011, 10:23:20
Buna tuturor!

Eu am o problema gravissima! Am citit toate paginile pe forum la subiectul acesta, dar tot nelamurita sunt. Pe deasupra, sunt si noua pe forum, nu stiu ce pot face si ce nu, daca pot trimite PM-uri etc.

Aveti idee de o formatie (nu neaparat din Valcea) care sa-mi duca o nunta olteneasca, dar si cu destui invitati moldoveni? Nu-i putem neglija, insa nici nu imi vine sa iau formatie din Iasi pentru ei. Trupa 9 mi-a cam taiat macaroana, pentru ca repertoriul moldovenesc cuprindea 5-6 melodii, fara prea mari sanse de extindere. Danut Dinca e scumpicel, din cate aflu. Catalin Iovan (acel Kata Folclor de care povestea cineva mai demult) nu e tocmai pe gustul nostru pe CD, poate live e altfel.

Despre formatia Galati, din Orlesti, ce-mi puteti spune? Eu i-am vazut acum cativa ani la o nunta, au fost ok, dar nu-mi amintesc prea multe, ca nu ma gandeam la nunta mea atunci.

Tot mai demult spunea una din voi despre Doina Gorjului. Se poate mai multe detalii, va rog? Pret, repertoriu? PM?

Mi-e teama ca ramanem pe din-afara. Mai e un an si doua luni pana la nunta, dar cei buni sunt mereu rezervati din timp. Optiunea DJ nu e tocmai luata in calcul, e mai mult de rezerva.

Si mai aflu despre Denisa (din mai multe surse), dar tot nu am inteles numele formatiei, daca are site, pe youtube nu apare nimic...

Poti cauta pe youtube formatia MONDEN din Pitesti(canta toate genurile de muzica populara), noi i-am ascutat la o nunta si au facut super atmosfera, noi ne gandim sa ii luam pe ei, dar inca nu am exclus din calcul optiunea DJ, asta pt ca avem un buget limitat. Te pup si sper sa iti fie de folos.

cirypica
21.06.2011, 11:45:51
Salut fetelor. eu am nunta abia la anul dar deja imi fac probleme in legatura cu muzica la nunta.nu ne putem decide daca sa luam formatie sau dj. viitorul meu sot vrea dj dar eu sunt cam rezervata.n-am fost la nici o nunta cu dj.mi-e teama ca nuntasii se vor rezuma la a asculta muzica si nu vor iesi la dans.in schimb la formatie daca au o cantareata buna reuseste sa scoata oamenii la dans.am dreptate sau e doar o idee de-a mea?
A avut careva dj? Ceva recomandari? Noi nu avem idee.Suntem plecati di Romania de 5 ani.Asa ca multe s-au schimbat de atunci.:-?
Mersi mult. Astept impresii de la nunta voastra

mihaela_17
22.06.2011, 21:42:54
Salut fetelor. eu am nunta abia la anul dar deja imi fac probleme in legatura cu muzica la nunta.nu ne putem decide daca sa luam formatie sau dj. viitorul meu sot vrea dj dar eu sunt cam rezervata.n-am fost la nici o nunta cu dj.mi-e teama ca nuntasii se vor rezuma la a asculta muzica si nu vor iesi la dans.in schimb la formatie daca au o cantareata buna reuseste sa scoata oamenii la dans.am dreptate sau e doar o idee de-a mea?
A avut careva dj? Ceva recomandari? Noi nu avem idee.Suntem plecati di Romania de 5 ani.Asa ca multe s-au schimbat de atunci.:-?
Mersi mult. Astept impresii de la nunta voastra
cauta pe google formatii nunta valcea, poate gasestipe cineva sa-ti placa , mie personal i-mi plac cei de la zimbru , ii poti asculta pe youtube. dar sunt sigura ca mai sunt si altii :*succes la pregatiri

cirypica
23.06.2011, 11:16:48
cauta pe google formatii nunta valcea, poate gasestipe cineva sa-ti placa , mie personal i-mi plac cei de la zimbru , ii poti asculta pe youtube. dar sunt sigura ca mai sunt si altii :*succes la pregatiri

buna.multumesc pentru raspuns. noi suntem in Italia. amandoi suntem din Babeni. primavara asta am vb cu cei de la restaurant. acum in august cand venim in concediu trebuie sa aranjam cu muzica si fotograful. fotograful ni l-a recomandat o prietena din Anglia care s-a maritat anul trecut. e fotograful de la foto maria.mi-au placut foarte tare pozele facute de el. inca ramane problema cu muzica. e una dintre deciziile cele mai importante pentru o nunta.
aaa am uitat eu am 26 de ani. tu de unde esti?

cirypica
24.06.2011, 10:20:16
chiar imi place danut.l-a ascultat si miresoiul si i-a placut si lui.ramane sa-l sunam in august sa vedem ce preturi are... daca rezolvam si cu muzica ne linistim putin.
ms mult. tu in ce stadiu esti cu nunta?ma refer cu organizarea...

cirypica
25.06.2011, 01:36:44
o scurta intrebare.a auzit cineva de dj mada?

floricica12
16.07.2011, 11:24:24
A avut cineva ca formatie la nunta formatia Trupa 9. Imi puteti spune ceva detalii despre ei (seriozitate, se semneaza contract, care e onorariul lor). I-am vazut pe youtube si am vazut ca au un program f. frumos in special pe populara cu Elena Iordan.

sweeet
19.07.2011, 14:52:16
A avut cineva ca formatie la nunta formatia Trupa 9. Imi puteti spune ceva detalii despre ei (seriozitate, se semneaza contract, care e onorariul lor). I-am vazut pe youtube si am vazut ca au un program f. frumos in special pe populara cu Elena Iordan.

Buna, floricica! eu am nunta in octombrie si am vorbit cu ei inca de anul trecut. dap, sunt seriosi si fac atmosfera, dar ne-au cerut 1800 de euro. mi s-a parut putin cam mult pt ca ziceau ca variaza in functie de nr de persoane, de locatie etc. deci ar fi putut creste sau, putin probabil, sa scada... asa ca am renuntat si am luat alta formatie, la fel de buna. lucrez la un restaurant si am vazut o gramada de formatii, asa ca am avut de unde alege.

cirypica
20.07.2011, 11:15:01
:-?:-?:-?
deci fetelor sa inteleg ca astea sunt preturile formatiilor?peste 1500€ daca vrei cat de cat calitate....pai daca faci o nunta "restransa" cam la 100-120 de pers cu preturile astea trebuie sa mai aduci bani de acasa ca nu se acopera cheltuielile cu darul de la invitati....sunt deja ingrijorata....

mihaela_17
20.07.2011, 14:20:32
:-?:-?:-?
deci fetelor sa inteleg ca astea sunt preturile formatiilor?peste 1500€ daca vrei cat de cat calitate....pai daca faci o nunta "restransa" cam la 100-120 de pers cu preturile astea trebuie sa mai aduci bani de acasa ca nu se acopera cheltuielile cu darul de la invitati....sunt deja ingrijorata....
cred ca da, cam astea ar fi preturile, eu dau 1000 euro o sa va spun dupa nunta daca i-si merita si banii astia ;)) sau nu.

musculitz
21.07.2011, 18:27:33
Asta ma scoate si pe mine din sarite: pretul! Mi se pare odios de mult 1500 EUR pentru o noapte de cantare. Pai banii astia imi sunt jumatate din avansul de casa sau chiria pe jumatate de an. Plus meniurile lor, mai pui si acolo 150EUR, in fctie de numarul de persoane. Si nici nu pot sa zic ca a fost vreo formatie, la vreo nunta, care sa ma dea pe spate.

Ma enerveaza. Nu stiu si ei ca inca e criza??? :))

Eu n-am gasit pe nimeni. O sa luam DJ probabil. Am vazut la mare, la o nunta (eram in trecere), o formatie de mariachi. Cantau perfect! Armonie totala. Foarte frumos. Costuri pentru 1h-2h? Nici nu vreau sa ma gandesc.

fluflu14
22.07.2011, 16:11:10
Buna fetelor!

Ce stiti despre formatia fratii Cotoarba?

Multumesc

floricica12
12.08.2011, 19:53:51
Buna, floricica! eu am nunta in octombrie si am vorbit cu ei inca de anul trecut. dap, sunt seriosi si fac atmosfera, dar ne-au cerut 1800 de euro. mi s-a parut putin cam mult pt ca ziceau ca variaza in functie de nr de persoane, de locatie etc. deci ar fi putut creste sau, putin probabil, sa scada... asa ca am renuntat si am luat alta formatie, la fel de buna. lucrez la un restaurant si am vazut o gramada de formatii, asa ca am avut de unde alege.

Buna Sweet.Poti sa ne ajuti cu ceva nume bune de formatii? Noi vrem pe cineva care sa faca atmosfera, bineinteles la un pret acceptabil, care sa se plieze pe stilul celor de la TRUPA 9, adica si populara si DJ.

floricica12
13.08.2011, 23:32:35
Eu am luat formatia lui nineta popa .. si o sa cante si ea cateva ore...sotul ei este impresar...daca vrei pot sa fac rost de nr de tel...pup

Poti sa imi spui cum a fost? Crezi ca pot combina formatia Ninetei Popa cu un DJ? Cum a fost atmosfera cu Nineta Popa si cat a fost onorariu(cum au decurs negocierele)?

floricica12
13.08.2011, 23:52:35

Ce combinatie ai ales? Cum a fost si cat te-a costat? Multumesc

roxanarlx
18.08.2011, 00:32:57
Poti sa imi spui cum a fost? Crezi ca pot combina formatia Ninetei Popa cu un DJ? Cum a fost atmosfera cu Nineta Popa si cat a fost onorariu(cum au decurs negocierele)?
A fost super formatia..toate laudele..Mai ales doamna Nineta Popa care face super atmosfera, s-au ridicat aproape toti oamenii la dans. Ca sa o combini cu un dj nu stiu ce sa zic pt ca eu nu am avut nevoie de dj, am avut-o pe Nineta Popa si cand nu era dansa cantau altii folclor international sau muzica usoara asa ca dj-ul nu-si are rostul. Acum depinde cat vrei sa-ti cante Nineta Popa si ce formatie ai tu pe langa. La mine a facut 2 programe : unul de la 10-11 si altul de la 02-04.si a coostat 3000 euro, dar daca vrei pret mai mic probabil ca-ti poate da si alti cantareti decat cei pe care i-am avut eu pe langa dansa.sper ca te-am lamurit. pup

simina21
30.08.2011, 13:04:50
A fost super formatia..toate laudele..Mai ales doamna Nineta Popa care face super atmosfera, s-au ridicat aproape toti oamenii la dans. Ca sa o combini cu un dj nu stiu ce sa zic pt ca eu nu am avut nevoie de dj, am avut-o pe Nineta Popa si cand nu era dansa cantau altii folclor international sau muzica usoara asa ca dj-ul nu-si are rostul. Acum depinde cat vrei sa-ti cante Nineta Popa si ce formatie ai tu pe langa. La mine a facut 2 programe : unul de la 10-11 si altul de la 02-04.si a coostat 3000 euro, dar daca vrei pret mai mic probabil ca-ti poate da si alti cantareti decat cei pe care i-am avut eu pe langa dansa.sper ca te-am lamurit. pup

si eu cred ca dj + cantaeata de muzica populara e cea mai buna combinatie

am sa va spun saptamana viitoare cum a iesit la mine....
ihmm abia astept ziua cea mare :">

ramona90
03.10.2011, 15:42:20
buna fetelor..am nunta la vara in august si vreau sa intreb si eu miresicile din valcea sau care cunoasteti ce parere aveti de formatia astral din valcea??:):)

sweeet
05.10.2011, 22:38:19
formatia asta nu o stiu...scuzati-mi intarzierea, dar sunt pe ultima suta de metrii si nu am mai apucat sa intru... cea mai buna formatie din valcea, dupa parerea mea, este cea a lui danut dinca. din pacate, nu a fost disponibil pentru data mea:( iar ca dj, fara nici un fel de dubiu vi-l recomand pe tomita. are un pret putin piperat, dar daca il aveti pe el nu mai e nevoie de formatie. alte formatii bune sunt cei de la zimbru, cu silvia cantareata, adi marinescu si narcis(au cantat la capela; nu stiu daca au un nume al formatiei), formatia de la casa valceana( de sus din restaurant)-formatia marian costea

Denyy
11.10.2011, 23:06:06
gasesti si site-ul lui,dar am inteles k sunt ocupati toata vara,cel putin mie asa mia raspuns la mail...

Miresica draga, am rezolvat problema cu formatia, in sfarsit pot rasufla usurata, cum se spune :), sunt extrem de multumita, cantareata de muzica populara se numeste Denisa ( tiza mea :D ), se aseamana cu Maria Dragomiroiu la podoaba capilara, are o voce ffff buna si atmosfera nu mai spun...sunt fff multumita! Te pup!

brunhilda
07.12.2011, 21:43:21
Eu am refuzat ideea de a face nunta cu formatie, asa ca, in urma mai multor recomandari, am ales un DJ din Valcea, care a selectat muzica in asa fel incat ringul de dans a fost plin mai tot timpul. A si cantat cateva melodii si a facut pe MC-ul cand a fost cazul.
Parintii nostri au fost reticenti la inceput, dar dupa nunta nu mai conteneau laudele la adresa lui. Si nu numai din partea lor, ci si din partea invitatilor! :-)

mihaela71
15.12.2011, 17:00:35
Nu stiu ce sa zic....am fost la cateva nunti cu DJ si a fost cam plictisitor,chiar daca pun muzica buna nu se compara cu o formatie buna...pana se incing oamenii pe la 11,12 noaptea stai si te uiti unul la altul...nu ai la ce privi...asa la o formatie mai vine si o cantareata sau un cantaret la masa te mai dispune face lumea sa se simta bine,vezi pe viu cum canta acei oameni.Stiti cum e...nunta fara lautari...muzica mecanica la nunta mi se pare o porcarie.

mya83
16.12.2011, 21:32:23
Nu stiu ce sa zic....am fost la cateva nunti cu DJ si a fost cam plictisitor,chiar daca pun muzica buna nu se compara cu o formatie buna...pana se incing oamenii pe la 11,12 noaptea stai si te uiti unul la altul...nu ai la ce privi...asa la o formatie mai vine si o cantareata sau un cantaret la masa te mai dispune face lumea sa se simta bine,vezi pe viu cum canta acei oameni.Stiti cum e...nunta fara lautari...muzica mecanica la nunta mi se pare o porcarie.

intr-adevar o melodie live mai binedispune si incurajeaza si pe cei fara chef...e bun si un dj ca are toate genurile de muzica iar tinerii parca nu mai sunt atrasi de muzica de altadata.noi am optat atat ptr formatie cat si ptr dj....

FreakinHell
18.12.2011, 18:39:20
Deranjez cu o intrebare: Imi puteti recomanda un DJ bun fie din Ramnicu Valcea sau care se poate deplasa in Ramnicu Valcea? Multumesc tare mult!

mya83
18.12.2011, 19:46:25
Deranjez cu o intrebare: Imi puteti recomanda un DJ bun fie din Ramnicu Valcea sau care se poate deplasa in Ramnicu Valcea? Multumesc tare mult!
unul dintre cei mai cunoscuti este tomitza,dar cand am fost noi sa vorbil cu el era deja ocupat toata vara..sau mai e fratele lui care colaboreaza cu el

adinafrintu
27.12.2011, 23:58:38
Intamplator am discutat cu solista unei formatii din Horezu, pe ea o chema Lisigenia (Lixigenia, sau ceva de genu' si e profesoara la liceul din horezu. Stie cineva despre ce formatie e vorba? As vrea sa discut cu ei dar nu stiu cum se cheama si nici nu gasesc pe net. I-a avut cineva la nunta? Multumesc

brunhilda
30.12.2011, 21:29:06

Ei bine, chiar si cu aceasta "porcarie" de "muzica mecanica", la nunta mea a fost distractie mare! Si nu de la 11-12 noaptea, ci imediat dupa dansul mirilor, cand s-a umplut ringul de dans!
Ce sa zic, poate am avut eu noroc de invitati care stiu sa se distreze, nu care vin sa se uite unul la altul pana la 11-12 noaptea sau sa admire cantareata/cantaretul!

mihaela71
31.12.2011, 10:52:27
Intamplator am discutat cu solista unei formatii din Horezu, pe ea o chema Lisigenia (Lixigenia, sau ceva de genu' si e profesoara la liceul din horezu. Stie cineva despre ce formatie e vorba? As vrea sa discut cu ei dar nu stiu cum se cheama si nici nu gasesc pe net. I-a avut cineva la nunta? Multumesc
Am fost la o nunta si canta aceasta solista Lisigenia dar personal cred ca aveti optiuni mult mai bune in oras,daca faceti nunta in Rm. Valcea,de exemplu formatia Danut Dinca sau formatia Zimbru mi se par cele mai tari formatii din oras.

mihaela71
31.12.2011, 10:58:37
Ei bine, chiar si cu aceasta "porcarie" de "muzica mecanica", la nunta mea a fost distractie mare! Si nu de la 11-12 noaptea, ci imediat dupa dansul mirilor, cand s-a umplut ringul de dans!
Ce sa zic, poate am avut eu noroc de invitati care stiu sa se distreze, nu care vin sa se uite unul la altul pana la 11-12 noaptea sau sa admire cantareata/cantaretul!
Draga mea nu trebuie sa te simti frustrata,eu am spus ce am trait si ce am vazut nimic mai mult,ma bucur ca la tine a fost altfel si ai putut sa te bucuri de cele mai frumoase momente.Suntem aici sa impartasim pareri si sa aflam cat mai multe lucruri care ne pot fi de folos.

adinafrintu
01.01.2012, 13:34:56
Am fost la o nunta si canta aceasta solista Lisigenia dar personal cred ca aveti optiuni mult mai bune in oras,daca faceti nunta in Rm. Valcea,de exemplu formatia Danut Dinca sau formatia Zimbru mi se par cele mai tari formatii din oras.

Inca nu m-am hotarat la nimic, si tocmai de aia ziceam ca am discutat cu solista respectiva si mi s-a parut o tipa faina, dar nu i-am auzit cantand. Merci de sugestii oricum.

brunhilda
02.01.2012, 23:05:31
Draga mea nu trebuie sa te simti frustrata,eu am spus ce am trait si ce am vazut nimic mai mult,ma bucur ca la tine a fost altfel si ai putut sa te bucuri de cele mai frumoase momente.Suntem aici sa impartasim pareri si sa aflam cat mai multe lucruri care ne pot fi de folos.

Ar trebui sa te abtii de la a folosi asemenea apelative, caci eu doar am impartasit o opinie!
Seara buna!

P.s.: Fiecare alege dupa cum il taie capul!

aleena4u
03.01.2012, 01:41:43
Miresica draga, am rezolvat problema cu formatia, in sfarsit pot rasufla usurata, cum se spune :), sunt extrem de multumita, cantareata de muzica populara se numeste Denisa ( tiza mea :D ), se aseamana cu Maria Dragomiroiu la podoaba capilara, are o voce ffff buna si atmosfera nu mai spun...sunt fff multumita! Te pup!

Denisa a cantat si la mine la nunta si a fost super!!Ai facut o alegere buna!

Denyy
14.01.2012, 23:57:48
Denisa a cantat si la mine la nunta si a fost super!!Ai facut o alegere buna!

Ce ma bucur sa aud asta! Povesteste-mi mai detaliat, cum a decurs nunta cu ea...? Ms mult!

aleena4u
17.01.2012, 17:25:39
Ce ma bucur sa aud asta! Povesteste-mi mai detaliat, cum a decurs nunta cu ea...? Ms mult!
A fost foarte frumos. Bine, la mine la nunta a mai cantat si matusa mea, care e de meserie, ca sa zic asa, precum si cei din formatie (Supca), dar Denisa a fost imbracata in costum national si a cantat foarte frumos. Ea a fost invitata de parintii mei si a fost cadou din partea lor. Am fost foarte multumiti.

Sper sa ai o nunta foarte frumoasa, ca si a mea :)!

Denyy
19.01.2012, 00:40:16
A fost foarte frumos. Bine, la mine la nunta a mai cantat si matusa mea, care e de meserie, ca sa zic asa, precum si cei din formatie (Supca), dar Denisa a fost imbracata in costum national si a cantat foarte frumos. Ea a fost invitata de parintii mei si a fost cadou din partea lor. Am fost foarte multumiti.

Sper sa ai o nunta foarte frumoasa, ca si a mea :)!

Multumesc frumos! Daca parintii tau ti-au facut-o cadou pentru nunta ta, insamna ca au stiut de ce. Astept cu nerambare momentul :x O sa o am si peste o luna la botez! Te pup!

adina92
04.03.2012, 10:53:14
la o nunta la Hotel Caciulata, am descoperit un dj grozav. intamplator imi este prieten... se ocupa si de artificii. combina foarte bine muzica populara cu cea de dans... pe cea veche cu cea noua... s-a dansat si jucat de la 21.00 pana la 06.00 in continuu. eu l-am "agatat" cu artificii cu tot. daca va ajuta, are postate cateva anunturi pe care la gasiti daca dati pe google - dj valcea dance fire

alexia14
03.04.2012, 14:32:17
Nu stiu ce sa fac ... daca sa imi mai iau DJ sau nu.
Am o formatie...dar in pauze oare e ok daca pun cateva melodii alese de acasa atent....oare imi mai trebuie DJ?

musculitz
04.04.2012, 22:51:49
Nu stiu ce sa fac ... daca sa imi mai iau DJ sau nu.
Am o formatie...dar in pauze oare e ok daca pun cateva melodii alese de acasa atent....oare imi mai trebuie DJ?

Vezi daca formatia nu are cumva un DJ in componenta. Acum depinde si ce inseamna pauza pentru ei...am vazut pauze lungi si dese, dar fara succese. :) si am vazut formatii care n-au stat sa infulece mai nimic, au cantat ca nebunii. Eu zic sa iti alegi, ori DJ ori formatie. Pot aparea discutii intre ei, se poate intampla o varza totala, ceea ce nu-ti doresti. Adica...niciunii nu-si pot face treaba ca lumea, din cauza celorlalti.

alexia14
05.04.2012, 14:54:49
Da, ai dreptate!
Formatia mea din cate am auzit nu vor lua prea multe pauze...dar nici nu vreau sa imi cante toata seara numai muzica populara. In special am ales-o pentru muzica populara si cateva romante.
Ma gandeam sa mergem noi cu laptopul si cu melodiile alese pentru fiecare pauza (pauza fiind de 30-40 min)...si apoi il rog pe tipul de la clape doar sa apese play :) .... trebuie sa fac un program!

Sper sa iasa asa...

adina92
08.04.2012, 21:21:36
Da, ai dreptate!
Formatia mea din cate am auzit nu vor lua prea multe pauze...dar nici nu vreau sa imi cante toata seara numai muzica populara. In special am ales-o pentru muzica populara si cateva romante.
Ma gandeam sa mergem noi cu laptopul si cu melodiile alese pentru fiecare pauza (pauza fiind de 30-40 min)...si apoi il rog pe tipul de la clape doar sa apese play :) .... trebuie sa fac un program!

Sper sa iasa asa...
E destul de greu sa faci un program care sa aiba succes garantat. eu sunt adepta unui DJ,pt ca melodiile trebuiesc alese in functie de starea de spirit pe care o au invitatii la momentul respectiv. cu atat mai mult ca nu este deloc scump. nu poti sa lasi o noapte intreaga numai muzica populara, fara dans. daca vrei o recomandare, vis a vis de Boropan Cafe (de la 24 de trepte), saptamana viitoare se deschide un show room care se numeste PARTY STORE unde poti lua legatura pentru DJ care, pe langa muzica, vine si cu schela de lumini, lumini, fum greu care nu se ridica sa te deranjeze, ci pluteste la nivelul solului...si inca o noutate, se ocupa si de lampioane zburatoare (chinezesti). au multe culori deosebit de frumoase lansate atat ziua, la cununie, cat si noaptea. Atat DJ-ul, cat si luminile si lampioanele sunt lucruri ieftine dar au un efect grozav. Sper sa va ajute informatiile mele!

musculitz
09.04.2012, 19:53:34
Da, ai dreptate!

Sper sa iasa asa...

eu zic sa ii intrebi daca au pe cineva pe post de dj. nu cred ca vor canta exclusiv populara si, da, trebuie pusa muzica in functie de atmosfera generala. un dj nu e scump, e adevarat...dar ca sa-l iei doar pentru cateva pauze...mi se pare risipa de bani. si-asa unele formatii au niste preturi de te doare mintea, dupa parerea mea.

mya83
10.04.2012, 22:37:51
eu zic sa ii intrebi daca au pe cineva pe post de dj. nu cred ca vor canta exclusiv populara si, da, trebuie pusa muzica in functie de atmosfera generala. un dj nu e scump, e adevarat...dar ca sa-l iei doar pentru cateva pauze...mi se pare risipa de bani. si-asa unele formatii au niste preturi de te doare mintea, dupa parerea mea.
si noi am renuntat la dj,deoarece asa cum ziceai si tu ar fi fost o cheltuiala inutila mai ales ca formatia ne va costa destul de mult iat ptr pauze am decis ca vom face 3cd cu genuri diferite de muzica iar cineva apropiat noua va face pe dj-ul..

Aurelya
12.10.2012, 19:53:03
Buna miresici,
Poate ma puteti sfatui Noi cautam o formatie buna de nunta (2-3 interpreti) care sa cante si muzica populara si muzica usoara, eventual din Rm Valcea ( sau nu neaparat).
De curand am auzit ceva de Formatia Filon X, din Valcea, cum ca ar fi una foarte buna. Ce parere aveti ?

Si daca aveti informatii de genul, poate puteti sa ne spuneti si un pret si sa ne dati un link ceva cu ei .

Va multumim muult!
Pupici :*

P.S: Deasemenea mai vrem sa o luam pt 2 ore si pe dna Niculina Stoican, stie cineva un pret aproximativ? Ms!

musculitz
14.10.2012, 17:55:08
Buna miresici,
Poate ma puteti sfatui Noi cautam o formatie buna de nunta (2-3 interpreti) care sa cante si muzica populara si muzica usoara, eventual din Rm Valcea ( sau nu neaparat).
De curand am auzit ceva de Formatia Filon X, din Valcea, cum ca ar fi una foarte buna. Ce parere aveti ?

Si daca aveti informatii de genul, poate puteti sa ne spuneti si un pret si sa ne dati un link ceva cu ei .

Va multumim muult!
Pupici :*

P.S: Deasemenea mai vrem sa o luam pt 2 ore si pe dna Niculina Stoican, stie cineva un pret aproximativ? Ms!

Buna.

Noi am avut Trupa 9, condusa de Cristi Iordan. Nimic de reprosat, au fost minunati. Si muzica usoara, si populara, si greceasca, si DJ. Am primit numai cuvinte de lauda legat de ei. Cauta-i pe net.

Spor!

goanga29
15.10.2012, 23:33:34
Buna,

Trimite-mi te rog un PM cu numarul lor. Cine stie.. Poate am timp sai i vad la o nunta la care canta ca sa imi fac o idee despre ei.

Acum am vb si cu Laurentiu Toma... Vrem si DJ si formatie acum... Eu am insa emotii cu Laurentiu.. Am auzit ca le cam are cu bautura... A mai auzit cineva ceva despre el?

buna, ma poti ajuta si pe mine cu un nr de tel al unei formatii bune in valcea
multumesc mukt

goanga29
15.10.2012, 23:45:18
stie cineva ceva de formatia sistem sau regal din valcea?

buna, si pe mine ma intereseaza ceva informatii referitoare la formatia sistem pentru ca ma gandeam sa o aleg pentru nunta mea,
am vazut ca muzica populara canta foarte frumos insa muzica usoara nu m-a convins

multumesc pentru ajutor

goanga29
15.10.2012, 23:57:53
Buna tuturor!

buna si pe mine ma intereseaza niste date de contact penntru formatia doina gorjului
multumesc

mya83
25.10.2012, 07:11:28
Noi am avut formatia cromatic(canta si la hotel parang) ,va pot spune ca am avut numai cuvinte de laude din partea invitatilor.au cantat toata noaptea,pauze au facut doar la servirea mancarii dar s-a compensat cu dj(unul din colaboratorii lui tomy dj).solista pe langa muzica populara,canta foarte bine si alte stiluri de muzica,iar in duet cu solistul sunt exceptionali! daca doriti ii puteti gasi pe you tube,ii recomand cu toata increderea!p.s. Avand in vedere ca sunt ff ocupati,noi a trebuit sa-i blocam cu un an inainte..

mya83
25.10.2012, 07:32:30
O poza cu formatia si dj'ul

andreea.amelia
27.10.2012, 13:35:45
Buna miresici. Noi doi nu suntem din Valcea, dar am vrut neaparat la salina asa ca e mai complicat cu furnizorii. ce parere aveti de serviciile de la ok catering? e buna papa? iar ca dj am luat legatura cu events by tomy si mi l-au propus pe dragosh sau cristi daca vreau si lumini...etc. voi ce parere aveti. petrecerea va fii la piscina Divino cu aproximativ 35 de invitati, numai familia si prietenii apropiati(prin familie intelegandu-se familie nu rude unchii verii etc) asa ca o sa organizez un bufet suedez si m-am gandit la cei de la ok. eu insa am fost doar o data in valcea si nu stiu cum e mancarea, daca sunt ok sau daca exista variante mai bune. va rog ajutooooooooooor!

andreea.amelia
27.10.2012, 13:38:59
Noi am avut formatia cromatic(canta si la hotel parang) ,va pot spune ca am avut numai cuvinte de laude din partea invitatilor.au cantat toata noaptea,pauze au facut doar la servirea mancarii dar s-a compensat cu dj(unul din colaboratorii lui tomy dj).solista pe langa muzica populara,canta foarte bine si alte stiluri de muzica,iar in duet cu solistul sunt exceptionali! daca doriti ii puteti gasi pe you tube,ii recomand cu toata increderea!p.s. Avand in vedere ca sunt ff ocupati,noi a trebuit sa-i blocam cu un an inainte..

poti spune care colaborator cu event by tomy vreau si eu sa fac mi l-au propus pe dragosh sau cristi(cu tot cu lumini). help.... nu stiu nimic despre ei decat ce am vazut pe net.

Aurelya
28.10.2012, 02:53:40
Buna miresici. Noi doi nu suntem din Valcea, dar am vrut neaparat la salina asa ca e mai complicat cu furnizorii. ce parere aveti de serviciile de la ok catering? e buna papa? iar ca dj am luat legatura cu events by tomy si mi l-au propus pe dragosh sau cristi daca vreau si lumini...etc. voi ce parere aveti. petrecerea va fii la piscina Divino cu aproximativ 35 de invitati, numai familia si prietenii apropiati(prin familie intelegandu-se familie nu rude unchii verii etc) asa ca o sa organizez un bufet suedez si m-am gandit la cei de la ok. eu insa am fost doar o data in valcea si nu stiu cum e mancarea, daca sunt ok sau daca exista variante mai bune. va rog ajutooooooooooor!

Hey buna!
Personal am degustat unul din meniul celor de la OK, la o nunta si pot sa spun ca chiar sunt profesionisti in tot ceea ce fac. Poti apela cu incredere la ei, tot la ei am apelat si noi! Meniurile lor sunt foarte incarcate si de bun gust si ce e interesant e ca poti sa alegi unul din meniurile lor gata facute sau puteti crea voi unul. :D Uita-te pe googlee , cauta restaurante Ok si o sa afli mai multe detalii acolo sau daca aveti ocazia, puteti vorbi personal cu cei de la Ok, in Valcea.
Sper ca v-am fost de ajutor,
Mult succes, sa aveti o nunta de vis asa cum v-o doriti voi! si Casa de Piatra! :D

mya83
28.10.2012, 07:53:37
poti spune care colaborator cu event by tomy vreau si eu sa fac mi l-au propus pe dragosh sau cristi(cu tot cu lumini). help.... nu stiu nimic despre ei decat ce am vazut pe net.

Noi am colaborat cu Dragos,pot spune ca avem doar cuvinte de lauda si recomandam cu toata increderea.in poza de mai sus este baiatul blond(al2lea din dreapta),iar daca vrei il gasesti si pe fb,Dragos Muscalu.

serbanescu.ruxandra
25.11.2012, 16:45:35
Buna.. ce stiti despre Horatiu si Flori? I-a avut cineva la nunta? Toate formatiile pe care le-am contactat sunt deja ocupate pentru 17 august 2013 si ei sunt singura noastra optiune. Daca ii cunoaste cineva, sau i-a avut la un eveniment, va rog spuneti-mi parerea voastra despre ei. Multumesc!!:-SS

mya83
26.11.2012, 13:28:00
Buna.. ce stiti despre Horatiu si Flori? I-a avut cineva la nunta? Toate formatiile pe care le-am contactat sunt deja ocupate pentru 17 august 2013 si ei sunt singura noastra optiune. Daca ii cunoaste cineva, sau i-a avut la un eveniment, va rog spuneti-mi parerea voastra despre ei. Multumesc!!:-SS

Eu una nu am auzit de ei...nici cei de la restaurantul unde faceti nunta,nu v-au putut recimanda pe nimeni? Cum ziceam si mai sus,eu pot recomanda doar formatia cromatic,daca vrei iti pot da un nr de contact..

vl05tgv
19.01.2013, 11:45:08
Buna!

M-am uitat selectiv peste restul articolelor dar nu am retinut un detaliu...ce ma intereseaza destul de mult: cam cat ia un DJ la o nunta, in Valcea?

denny89
29.03.2013, 10:56:18
de formatia diversity din valcea stie cineva ceva? va multumesc!

Adriana89
15.05.2013, 00:22:58
Ma poate ajuta cineva cu informatii despre trupa 9? Imi plac mult cum canta, dar nu imi place atutudinea lor, poate mi-am facut eu o impresie gresita despre ei?

denny89
17.05.2013, 14:52:51
Ma poate ajuta cineva cu informatii despre trupa 9? Imi plac mult cum canta, dar nu imi place atutudinea lor, poate mi-am facut eu o impresie gresita despre ei?

noi am vb cu ei si au inceput sa ne intrebe cati invitati avem,unde facem nunta,ca in functie se asta se decide pretul care il vor cere!!! sincer mie nu mi-a cazut bine asta...ca si cum ai 300 de invitati deci bani iti ies deci poti sa platesti bine!!! stiu ca fac atmosfera dar.....acum depinde....si mi se pare ca nu vin la traditii!!! nu vrreau sa la fac proasta publicitate ...este doar o parere personala!!! spor la treaba!!

musculitz
18.05.2013, 19:28:57
Buna, fetelor.

Noi i-am avut pe cei de la Trupa 9, de care am fost extrem de multumiti. Nu fac obiceiuri, asa este, dar nici noi nu le-am tinut. Nu canta manele, dar impaca publicul avand melodii grecesti in repertoriu. Noi avem numai cuvinte de lauda pentru ei, sunt foarte ok.

Intr-adevar, seful trupei are momente cand pare ca n-are chef de tine, dar este un om foarte serios si implicat, vrea ca lucrurile sa iasa bine. Nu mi-a placut ca doi din echipa lor s-au cam aventurat in whiskey mai devreme decat invitatii - nu s-au ametit, dar aveam o cantitate limitata. S-a rezolvat rapid, nu li s-a lasat sticla pe masa.

Per total, ii recomand. Raportul calitate/pret este mai mult decat convenabil.

Acuma...depinde ce va doriti fiecare. Noi am vrut un echilibru, fara obiceiuri, muzica de toate felurile, mai mult petrecere.

d33a_da
11.08.2013, 12:19:48
Buna miresici...sunt noua pe aici...Desi mai e mult pana la nunta (nu am gasit la paradis events decat in 2015 :( ) am inceput sa ne interesam si de formatii sa scapam de griji o perioada..... Am tot citit ce ati recomandat dar nu am vazut nimic de Artistic Band (fosta formatie Zimbru). Nu sunt ok? Eu din cate stiam, cel putin acum cativa ani, erau chiar buni. Voi ce parere aveti?
Mersi :D

cont_inchis_110488
03.09.2013, 14:45:35
Buna miresici,

Ce puteti sa-mi spuneti de DJ Adrian Gusu?Dar despre sotia sa, fotograf?
Am nunta in curand si nu vreau sa am surprize8-|

Multumesc si pupici!

Fiamma
02.12.2013, 18:55:11
Buna, miresicilor. as vrea si eu pareri despre formatia Unic din Rm. Valcea-cum canta, daca fac atmosfera, sunt seriosi etc. Si as vrea sa stiu ce ati alege , dintre Formatia Unic si Artisctic Band (formatia care canta la restaurantul Zimbru)? multumesc anticipat

Fiamma
02.12.2013, 18:57:42
d33a_da,
eu din cate imi amintesc, cand am citit forumul, am gasit pareri despre formatia artistic band (dar sub numel vechi-formatia zimbru) si erau pareri foarte bune. personal mie mi-a recomandat cineva artistic band-fac atmosfera, canta bine si melodii variate. la fel si formatia unic. asa ca nu stiu ce sa aleg:D

d33a_da
04.01.2014, 14:51:57
Pt andreeastefan73:

Buna...Mi-ai lasat un PM in legatura cu o formatie buna din pitesti care era chiar super ok la pret...dar nu pot sa iti dau PM inca....Poti sa imi spui te rog cum se numesc?
Oare de trupa Amigos din Pitesti a auzit cineva?
Pentru restul miresicilor....m-am tot uitat pe videoclipuri cu trupe din valcea dar parca nu prea ma incanta nimic....bugetul nostru e maxim maxim 2000 E si deja multe din trupe sunt luate pe 4 iulie 2015 cand avem noi....Stiti cumva vreo trupa din Valcea sau Pitesti care sa cante muzica usoara si de petrecere? Nu as vrea lautari, intrucat 80% din invitati sunt tineri si vrem sa imbinam ambele genuri.

Multumesc mult!

d33a_da
05.01.2014, 16:38:34
Pt andreeastefan73:

Buna...Mi-ai lasat un PM in legatura cu o formatie buna din pitesti care era chiar super ok la pret...dar nu pot sa iti dau PM inca....Poti sa imi spui te rog cum se numesc?
Oare de trupa Amigos din Pitesti a auzit cineva?
Pentru restul miresicilor....m-am tot uitat pe videoclipuri cu trupe din valcea dar parca nu prea ma incanta nimic....bugetul nostru e maxim maxim 2000 E si deja multe din trupe sunt luate pe 4 iulie 2015 cand avem noi....Stiti cumva vreo trupa din Valcea sau Pitesti care sa cante muzica usoara si de petrecere? Nu as vrea lautari, intrucat 80% din invitati sunt tineri si vrem sa imbinam ambele genuri.

Multumesc mult!

Andreea, am vazut ca mi-ai lasat mesaj...Da, as fi interesata de trupa pe care a avut-o prietena ta, dar si de cei pe care i-ai avut tu...parca tot din pitesti ziceai ca sunt...sau aunt aceeasi?
Trebuie sa dau formatiei un raspuns cat de curand si nu stiu ce sa fac :(

Mersi

d33a_da
05.01.2014, 22:27:22
Buna miresici,

As avea nevoie de o recomandare...pe cine ati alege intre Filon X si Danut Dinca? Mentionez ca am o nunta cu mai mult tineret, dar caruia ii place muzica de petrecere si usoara.

Multumesc!

KinderAri
08.04.2014, 18:14:25
Buna miresici,

As avea nevoie de o recomandare...pe cine ati alege intre Filon X si Danut Dinca? Mentionez ca am o nunta cu mai mult tineret, dar caruia ii place muzica de petrecere si usoara.

Multumesc!

Buna,

Si eu sunt in situatia ta, si am optat pentru Danut Dinca. Mi-a fost recomandat de foarte multa lume.

Succes!

oanabe
25.02.2015, 12:41:39
Buna miresici, am nunta vara aceasta si as vrea sa imi spuneti ceva pareri despre Formatia Sistem Rm Valcea >:D<

madalinaz
16.02.2016, 11:12:57
Buna Miresici,
Am nunta in 2017 dar as vrea sa incep sa ma documentez cat de bine pot in toate privintele. Ce formatii imi puteti recomanda la un pret decent?
Multumesc!