PDA

Versiunea completa : Luna de miere in luna iulie

klamy
27.03.2009, 09:29:58
Buna,

Am vazut ca sunt subiecte luna de miere in luna xxx, dar pentru iulie nu am gasit nimic.Avem si noi nunta in iulie si vrem sa plecam imediat in luna de miere cam pe la sfarsitul lunii. Problema este destinatia...Din ce am vazut in cele exotice,Punta Cana in Republica Dominicana,Indonezia-Bali unde este de vis sunt destul de scumpe si am mai citit si ca vremea nu e favorabila in aceasta perioada.In Egipt la fel e f cald,Tunisia la fel...Nu mai stim unde sa mergem undeva frumos cu plaja ceva mai special pentru luna de miere.M-ar ajuta mult sa ma mai hotaresc daca imi spuneti in perioada 24 iulie -inceputul lui ausgut unde se merita de mers si e frumos afara.:)

Multumesc mult pentru ajutor,
Catrinel

corinuta
03.04.2009, 08:20:44
Buna,

Am vazut ca sunt subiecte luna de miere in luna xxx, dar pentru iulie nu am gasit nimic.Avem si noi nunta in iulie si vrem sa plecam imediat in luna de miere cam pe la sfarsitul lunii. Problema este destinatia...Din ce am vazut in cele exotice,Punta Cana in Republica Dominicana,Indonezia-Bali unde este de vis sunt destul de scumpe si am mai citit si ca vremea nu e favorabila in aceasta perioada.In Egipt la fel e f cald,Tunisia la fel...Nu mai stim unde sa mergem undeva frumos cu plaja ceva mai special pentru luna de miere.M-ar ajuta mult sa ma mai hotaresc daca imi spuneti in perioada 24 iulie -inceputul lui ausgut unde se merita de mers si e frumos afara.:)

Multumesc mult pentru ajutor,
Catrinel

Buna! Noi avem nunta in iulie iar la doua zile dupa plecam in luna de miere<:-PAm ales...Parisul:)

klamy
03.04.2009, 11:05:49
Super..Va doresc o luna de miere cat mai frumoasa.Noi mergem in Paris in mai oricum si nu mai putem alege aceasta destinatie.:P
Cred ca in Tenerife ramane...

natymotanel
03.04.2009, 11:10:19
Poti alege Tenerife, Palma de Mallorca, Costa Brava etc;))

klamy
03.04.2009, 13:41:41
ma gandeam ca poate mai sunt si alte destinatii in afara de Tenerife, Palma de Mallorca,..,care mi-au scapat mie.:)

any_voinea
03.04.2009, 13:48:30
si noi avem nunta in iulie. vrem sa plecam exact dupa nunta in grecia, corfu sau creta, nu ne-am decis inca. o luna de miere frumoasa va doresc la toate :*

cori_iasi
08.04.2009, 11:17:48
Si noi am ales tot Parisul;)) Abia astept.

corinuta
08.04.2009, 12:17:12

Bv! sigur o sa fie o luna (defapt, cateva zile;))) de miere de neuitat:) Si eu abia astept...

corinuta
08.04.2009, 12:18:28

Apropo..vad ca ai nunta la o sapt dupa mine (si esti si moldoveanca:-p), pe ce data plecati la Paris?

aria_cluj
18.05.2009, 16:40:35
Apropo..vad ca ai nunta la o sapt dupa mine (si esti si moldoveanca:-p), pe ce data plecati la Paris?

si noi avem nunta in iulie,pe 12,si vrem sa mergem in 14-15 iulie in luna de miere,adica saptamana de miere,cred ca pana la urma o sa mergem in cipru,pt ca avem ceva cunostinte acolo si s-ar putea sa fie cea mai buna alegere!mai ales ca am auzit ca e superb!

serena82
22.05.2009, 14:25:50
Si eu tot in iulie vreau sa-mi programez luna de miere, imediat dupa nunta. Problema e ca nu stiu unde sa merg. Vreau sa plec cu masina si ma intereseaza niste destinatii mai accesibile ca si pret. Oare daca nu-mi fac nici o rezervare la hotel, voi gasi vre-un loc liber la sfarsitul lui iulie? As opta parca pt Grecia, dar habar n-am in ce statiune sa merg.:-s

aria_cluj
22.05.2009, 15:16:36
Si eu tot in iulie vreau sa-mi programez luna de miere, imediat dupa nunta. Problema e ca nu stiu unde sa merg. Vreau sa plec cu masina si ma intereseaza niste destinatii mai accesibile ca si pret. Oare daca nu-mi fac nici o rezervare la hotel, voi gasi vre-un loc liber la sfarsitul lui iulie? As opta parca pt Grecia, dar habar n-am in ce statiune sa merg.:-s

anul trecut am fost aasa in concediu cu masina,in italia ,f frumos!
In Grecia nu stiu,tb sa mergi undeva unde nu-i nevoie si de feribot sa te treaca cu tot cu masina,ca-s f scumpe taxele astea...

aMELLIAAAA
27.01.2010, 15:37:46
si eu am nunta in iulie si nu ca destinatie suntem nehotarati ?
Cum a fost la paris ? si cipru ar fii ok ....nu stiu ..pls help.

adelat
27.01.2010, 16:30:24
O destinatie foarte frumoasa si extrem de accesibila ca si pret este Croatia. Noi am facut un tur de la nord la sud in 11 zile si am ramas foarte placut impresionata de plaje, de orase, de calitatea serviciilor. Din punctul meu este destinatia perfecta pentru un buget redus.

Princes
10.02.2010, 09:16:12
noi am fost anul trecut in iulie la turci si a fost superb as merge si anul acesta daca mi-as permite.<:-P

louie23
28.05.2010, 13:43:47
fetelor am o mare problema. vrem sa plecam in luna de miere in iulie la 3 zile dupa nunta. Vrem intr-un loc mai special mai indepartat asa....eventual o insula. problema e ca nu vrem in Europa, majoritatea tarilor le-am vizitat si e mai accesibil de mers in alte vacante, vrem ceva mai special. Din cate am vazut majoritatea insulelor ca Maldive, Bahamas, Caraibe sunt in sezonul de umiditate ploi si uragane.
aveti idee unde ar fi bine de mers? sa nu fim in extrasezon sau sa prindem vreme urata.....

fulgdenea
28.05.2010, 16:10:57
fetelor am o mare problema. vrem sa plecam in luna de miere in iulie la 3 zile dupa nunta. Vrem intr-un loc mai special mai indepartat asa....eventual o insula. problema e ca nu vrem in Europa, majoritatea tarilor le-am vizitat si e mai accesibil de mers in alte vacante, vrem ceva mai special. Din cate am vazut majoritatea insulelor ca Maldive, Bahamas, Caraibe sunt in sezonul de umiditate ploi si uragane.
aveti idee unde ar fi bine de mers? sa nu fim in extrasezon sau sa prindem vreme urata.....

Poti merge in Tenerife, e insula, e exotica, vremea e ok, Tenerife fiind considerata "insula eternei primaveri" si e la ocean.
Si apropo si eu am nunta pe 3 iulie si pe 10 iulie plec in Tenerife.
Daca mai ai intrebari spune-mi.