PDA

Versiunea completa : Fotografi, locatii pentru sedinta foto in Buzau

alysava
11.11.2007, 21:18:54
Dragele mele miresici,am si eu o nelamurire:cand este momentul cel mai indicat de a face ;asa zisele;; poze oficiale ale nuntii,cum se fac in ziua de azi,in spatii cu verdeata
Ma gandesc,inainte de a ajunge toti invitatii la casa miresei,nu se poate...dar apoi trebuie sa ajungi la biserica,la ora fixata-cum poti sa planuiesti acest lucru?
Deja,o data ajuns la local,nu mai poti pleca,deoarece vor incepe sa-ti soseasca invitatii
Deci,ca ultima alternativa ar ramane,dupa plecarea de la casa miresei,dar inainte de a te duce la biserica.....voi ce pareri aveti???:-\ :-\ :-\

ralu_ela
12.11.2007, 06:22:45
Dragele mele miresici,am si eu o nelamurire:cand este momentul cel mai indicat de a face ;asa zisele;; poze oficiale ale nuntii,cum se fac in ziua de azi,in spatii cu verdeata
Ma gandesc,inainte de a ajunge toti invitatii la casa miresei,nu se poate...dar apoi trebuie sa ajungi la biserica,la ora fixata-cum poti sa planuiesti acest lucru?
Deja,o data ajuns la local,nu mai poti pleca,deoarece vor incepe sa-ti soseasca invitatii
Deci,ca ultima alternativa ar ramane,dupa plecarea de la casa miresei,dar inainte de a te duce la biserica.....voi ce pareri aveti???:-\ :-\ :-\

eu voi face pozele dupa ce se termina slujba religioasa....voi chema invitatii la ora 8 la local .....slujba la biserica va incepe la 5 jumatate si sper ca nu va dura mai mult de o ora.....si cred ca pana la ora 8 am timp sa fac si pozele.

pupici

ionela_oany
12.11.2007, 15:05:53
Dupa cununia religioasa(depinde insa la ce ora se termina aceasta si la ce ora astepti invitatii la restaurant!) poti merge int-un parculet pentru cateva fotografii sau...ar fi ideal...ca biserica unde faceti religioasa sa aiba o mica/mare curte cu verdeata si pomi si puteti astfel profita sa faceti pozele!Te pup!

alysava
18.11.2007, 13:38:15
Dupa cununia religioasa(depinde insa la ce ora se termina aceasta si la ce ora astepti invitatii la restaurant!) poti merge int-un parculet pentru cateva fotografii sau...ar fi ideal...ca biserica unde faceti religioasa sa aiba o mica/mare curte cu verdeata si pomi si puteti astfel profita sa faceti pozele!Te pup!
da,ideea asa ar fi,eu una ma gandeam inainte de religioasa...dar sunt putin preocupata dintr-o cauza-cumnata mea,asa avea planuit,dar s-a intarziat muuuult la mire,apoi nasa era la coafor,si s-a decalat totul extrem de mult.la mireasa s-a stat f putin,ceeea ce nu e obisnuit.,,apoi fuga la biserica
N u a mai avut timp sa faca poze.dupa biserica,toti au mers la local,si apoi nu au mai putut pleca-au f putine poze impreuna,si eu nu vreau sa mi se intample asta
Daca un imprevizibil intarzie totul?de aceea,eu,cum am cununia civila facuta deja,o sa incep nunta mai devreme,ca sa imi ramana putin inainte de biserica.
cam ce biserici au verdeata?eu ma gandeam la biserica greci,dar cum nu sunt in tara,nici nu stiu cum arata.ma puteti ajuta?;-)

ralucaibr
20.11.2007, 17:30:04
Am auzit ca s-a constriut una noua pe bd n balcescu.Bulevardul e inchis in weekend si e aproape de crang,unde se pot face multe poze.Inca nu am vazut-o ,o sa merg vineri la Buzau si o sa-ti scriu dupa.

ionela_oany
20.11.2007, 19:02:30
da,ideea asa ar fi,eu una ma gandeam inainte de religioasa...dar sunt putin preocupata dintr-o cauza-cumnata mea,asa avea planuit,dar s-a intarziat muuuult la mire,apoi nasa era la coafor,si s-a decalat totul extrem de mult.la mireasa s-a stat f putin,ceeea ce nu e obisnuit.,,apoi fuga la biserica
N u a mai avut timp sa faca poze.dupa biserica,toti au mers la local,si apoi nu au mai putut pleca-au f putine poze impreuna,si eu nu vreau sa mi se intample asta
Daca un imprevizibil intarzie totul?de aceea,eu,cum am cununia civila facuta deja,o sa incep nunta mai devreme,ca sa imi ramana putin inainte de biserica.
cam ce biserici au verdeata?eu ma gandeam la biserica greci,dar cum nu sunt in tara,nici nu stiu cum arata.ma puteti ajuta?;-)
Nu cred ca treb sa fii atat de pesimista incat sa gandesti ca ce s-a intamplat la nunta lor se va intampla si la tine....Biserica Greci sa stii ca are curte interioara plina cu verdeata si cred ca se pot face poze destul de frumoase acolo...Daca tot ai facuta civila atunci de ce nu mergeti inainte de religioasa in Crang sa faceti poze,astfel zic eu ca scapati si de grija intarziatului din varii motive si de grija ''verdetii'' ...Te pup!

prapadeala
20.11.2007, 19:10:51

Eu am luat poze cu multi dintre invitati dupa biserica, in curtea interioara a bisercii, iar cand am cosiderat ca ajunge, parintii i-au indrumat pe toti spre restaurant, in afara de noi si nasii. Multi au mers sa se schimbe. Noi (mirii), nasii si d-soara de onoare am mers sa luam poze in vreo 2 parcuri inainte de restaurant.

Ideea este ca dupa biserica, desi este multa lume cu voi, tu si mirele tau trebuie sa mergeti la o sedinta foto (cu sau fara nasi) unde iti doresti tu cel mai tare (mai ales daca ai si timp destul). Nu te ingrijora de restul, ca e nunta voastra, si ramaneti cu poze (cat mai multe) si amintiri. Toti invitatii isi dau seama ca trebuie sa mergeti sa luati poze si voi doi, nu numai cu ei, deci nu te ingrijora de ei. Instruieste parintii sa se ocupe de invitati :D

Ar trebui sa deosebesti intre poze "oficiale" doar cu mirii, si poze oficiale cu mai mult invitati. Daca vrei niste poze doar tu si mirele, este o idee buna sa le faci inainte sa vina invitatii acasa la tine, sa mergeti voi doi vreo ora jumate undeva, daca aveti timp. Daca nu, merge varianta de sus, care am facut-o eu, adica sa iei poze dupa biserica, inainte de restaurant. Dar lucrul cel mai important este sa ai timp!! Fotograful meu a zis ca singurele nunti care nu ii plac sunt cele in care toata lumea e pe graba si se grabesc sa ia poze. Eu am avut biserica la ora 11 si restaurantul la ora 2, noi planuind sa mergem la restaurant la 3. Deci am avut aprox 3 ore in care am avut timp sa mergem la 2 parcuri si sa luam multe poze. Nu a fost prea mult timp liber. A fost suficient.

Daca faci nunta de noapte, sa ai grija sa ai lumina multa la poze, sa nu fie pe inserate cand ai sedinta foto :).
Am cateva poze la album, dar nu prea multe din parc. Dar intelegi ideea. E pacat ca multe mirese nu isi dau seama cat de repede se intuneca si iau poze cand e seara afara, si nu iasa pozele tocmai cum si-ar fi dorit.

Succes!

ionela_oany
20.11.2007, 19:17:40
Am auzit ca s-a constriut una noua pe bd n balcescu.Bulevardul e inchis in weekend si e aproape de crang,unde se pot face multe poze.Inca nu am vazut-o ,o sa merg vineri la Buzau si o sa-ti scriu dupa.
Biserica de pe bulevard nu este terminata si nu cred ca o vor termina pana la vara...si oricum biserica nu are curte si este practic la '''sosea'''.Te pup!

alysava
20.11.2007, 20:03:09
Eu am luat poze cu multi dintre invitati dupa biserica, in curtea interioara a bisercii, iar cand am cosiderat ca ajunge, parintii i-au indrumat pe toti spre restaurant, in afara de noi si nasii. Multi au mers sa se schimbe. Noi (mirii), nasii si d-soara de onoare am mers sa luam poze in vreo 2 parcuri inainte de restaurant.

Ideea este ca dupa biserica, desi este multa lume cu voi, tu si mirele tau trebuie sa mergeti la o sedinta foto (cu sau fara nasi) unde iti doresti tu cel mai tare (mai ales daca ai si timp destul). Nu te ingrijora de restul, ca e nunta voastra, si ramaneti cu poze (cat mai multe) si amintiri. Toti invitatii isi dau seama ca trebuie sa mergeti sa luati poze si voi doi, nu numai cu ei, deci nu te ingrijora de ei. Instruieste parintii sa se ocupe de invitati :D

Ar trebui sa deosebesti intre poze "oficiale" doar cu mirii, si poze oficiale cu mai mult invitati. Daca vrei niste poze doar tu si mirele, este o idee buna sa le faci inainte sa vina invitatii acasa la tine, sa mergeti voi doi vreo ora jumate undeva, daca aveti timp. Daca nu, merge varianta de sus, care am facut-o eu, adica sa iei poze dupa biserica, inainte de restaurant. Dar lucrul cel mai important este sa ai timp!! Fotograful meu a zis ca singurele nunti care nu ii plac sunt cele in care toata lumea e pe graba si se grabesc sa ia poze. Eu am avut biserica la ora 11 si restaurantul la ora 2, noi planuind sa mergem la restaurant la 3. Deci am avut aprox 3 ore in care am avut timp sa mergem la 2 parcuri si sa luam multe poze. Nu a fost prea mult timp liber. A fost suficient.

Daca faci nunta de noapte, sa ai grija sa ai lumina multa la poze, sa nu fie pe inserate cand ai sedinta foto :).
Am cateva poze la album, dar nu prea multe din parc. Dar intelegi ideea. E pacat ca multe mirese nu isi dau seama cat de repede se intuneca si iau poze cand e seara afara, si nu iasa pozele tocmai cum si-ar fi dorit.

Succes!
Iti multumesc mult pt sfaturi si idei,sigur imi vor fi de folos in viitor.Tocmai asta as incerca si eu sa evit:lipsa de timp,de aceea imi pun toate variantele de imprevizibil ce pot aparea,ca sa castig timp pt poze
oricum,pare buna ideea de a pleca doar eu cu mirele,dar sigur nu se supara invitatii?
inca nu am vazut pozele de care ziceai-le-ai postat undeva?
mersic mult:*

prapadeala
20.11.2007, 21:33:03
Iti multumesc mult pt sfaturi si idei,sigur imi vor fi de folos in viitor.Tocmai asta as incerca si eu sa evit:lipsa de timp,de aceea imi pun toate variantele de imprevizibil ce pot aparea,ca sa castig timp pt poze
oricum,pare buna ideea de a pleca doar eu cu mirele,dar sigur nu se supara invitatii?
inca nu am vazut pozele de care ziceai-le-ai postat undeva?
mersic mult:*

Am postat, in dreapta , unde scrie orasul de unde sunt si data nuntii, este un link unde scrie "album". Sa apesi pe "album".

Invitatii nu se supara sigur, mai ales daca parintii tai ii indruma de-acolo si voi puteti pleca in liniste :). Invitatii stiu ca este nunta voastra si trebuie sa luati poze. Vad ca ai nunta in iulie, deci mai ai timp. Daca ai timp, sa iti faci un itinerar pentru ziua nuntii care sa includa programarile la coafor, manichiura, acasa, biserica poze, etc, impreuna cu orele de rigoare. Asa iti vei da seama daca ai timp de poze. De exemplu daca ai biserica la ora 14, si restaurantul la ora 16, nu vei avea timp de poze, ca biserica dureaza cam o ora, si ora ramasa iti acorda timp sa mergi la restaurant.

uite aici am facut un fel de lista de organizare cu tot felul pentru nunta, adica am pus poze cum arata, ca nu pot posta deoarece este in Excel:

http://www.miresici.ro/showthread.php?p=332532&highlight=organizare#post332532

miresica_iuliana
29.11.2007, 14:38:46
Fetelor, noi ne-am gandit sa facem 2 sesiuni foto, una dupa cununia civila si una dupa sau inainte de cununia religioasa (pt ca eu voi avea rochitze diferite). Dupa cununia civila mergem in Crang pt ca e relativ aproape. Cu biserica nu ne-am hotarat inca, nu stim unde sunt biserici frumoase sau parcuri mai frumoase pe langa biserici ... poate ma puteti ajuta aici. Noi stam in Dorobanti si nunta va fi la Aquamax. Am auzit ca Parcul Tineretului s-a mai schimbat si e frumos pt sesiune foto. Stie cineva? Si de Marghiloman auzisem, dar am fost eu si nu m-a impresionat. Am vazut ca vorbiti de biserica greci ,dar eu nu stiu unde e :( ... e cumvape langa policlinica?

Sper sa fie timp de 2 sesiuni foto pt ca noi vrem sa chemama lumea la restaurant la 20.30. Voi ce parere aveti?

lizibuzau
29.11.2007, 18:53:54
si eu tot la greci vreau sa ma cunun.....in primul rand este parohia de care apartin si apoi pentru ca preotii de acolo sunt foarte de treaba, adevarati duhovnici mai ales preotul Calin....cat priveste peisajul au in curtea bisericii verdeata, trandafiri, copacei...eu una am de gand sa fac fotografii acolo.nu seamana chiar cu un parculet dar eu zic ca merge.....pupici!!!

coty
18.02.2008, 19:51:11
cam ca preturi pt fotografii si filmat ati gasit? credeti ca e mult 12.mil?
va rod imi dati si mie nr lui voicu? pls

CONT-INCHIS-006
26.02.2008, 15:19:20
12mil. ambele? super putin. Pe mine ma costa 300€ fiecare in parte.

piscotica
15.03.2008, 23:35:50
asa este....super putin si pe mine tot 300 fiecare m-a costat

miresica_iuliana
03.08.2008, 20:56:45
Fetelor, dati-ne si noua niste idei (exemplificate cu poze) de locuri pentru sesiuni foto in buzau.
Pnetru mine Parcul Marghiloman va fi sigur locul unde vom face pozele de dupa cununia religioasa, mai ales dupa ce am vazut pozele lui miraj si valys :).
Dupa cununia civila inclin deocamdata spre Crag dar nu sunt ocnvinsa ... am vazut ca au mai amenajat cate ceva pe acolo. Despre Parcul tineretului stiti ceva, aveti poze ?

miresica_iuliana
03.08.2008, 21:13:34
buna.
a avut cineva la nunta fotograful de la starea civila ?
ce puteti spune despre el, il recomandati?

ralu_ela
03.08.2008, 22:14:49
Fetelor, dati-ne si noua niste idei (exemplificate cu poze) de locuri pentru sesiuni foto in buzau.
Pnetru mine Parcul Marghiloman va fi sigur locul unde vom face pozele de dupa cununia religioasa, mai ales dupa ce am vazut pozele lui miraj si valys :).
Dupa cununia civila inclin deocamdata spre Crag dar nu sunt ocnvinsa ... am vazut ca au mai amenajat cate ceva pe acolo. Despre Parcul tineretului stiti ceva, aveti poze ?

si eu initial am vrut sa fac pozele in crang...dar dupa ce am vazut pozele fetelor, m-am reorintat catre marghiloman.....cat despre tineretuli nu am vazut nimic amenajat pe acolo...asa ca iese din discutie

va pup

TzUmPi
04.08.2008, 12:11:00
buna.
a avut cineva la nunta fotograful de la starea civila ?
ce puteti spune despre el, il recomandati?

Parerea mea despre acel fotograf........foarte proasta ca si om....am fost sa ne interesam de pretul perceput si pana nu i-am zis locatia nu ne-a zis pretul..si ne-a cerut 25 de mil pt poze dar cum...pe CD neprelucrate si vreo 100 scoase sau ceva de genu' . Si ne-a zis cineva ca l-au avut la nunta si in pozele de la cununia civila facute pe scari... capul unor invitati nu este....nu stiu eu am un gust amar cu privire la acest fotograf..

ionela_oany
04.08.2008, 20:49:46
In Tineretului nu ai cadre asa frumoase ca cele din Crang sau cele din Marghiloman.Eu voi merge in Crang dupa civila.poop

miresica_iuliana
05.08.2008, 12:56:03
Crang si Marghiloman sa fie :A !
Am vazut si eu Crangul de curand si mi-a placut :)

miresica_iuliana
05.08.2008, 13:02:49
Parerea mea despre acel fotograf........foarte proasta ca si om....am fost sa ne interesam de pretul perceput si pana nu i-am zis locatia nu ne-a zis pretul..si ne-a cerut 25 de mil pt poze dar cum...pe CD neprelucrate si vreo 100 scoase sau ceva de genu' . Si ne-a zis cineva ca l-au avut la nunta si in pozele de la cununia civila facute pe scari... capul unor invitati nu este....nu stiu eu am un gust amar cu privire la acest fotograf..

:(( tb sa recunosc ca noua nu ne-a cerut asa mult - 12 mil pt dvd + poze + album cu poze prelucrate (sa aiba legatura cu restaurantul unde facem nunta?!?!?) .... nu prea am avut timp sa cautam fotograf in Buzau si acolo ne-au placut pozele atunci, dar ulterior nu am auzit nimic de bine :(
multumesc pt raspuns ... oarecum mi-ai confirmat unele banuieli

... o sa va spun dupa nunta, sper sa nu imi para rau ca l-am ales :(

dc mai aveti experiente placute/ neplacute, please spuneti-mi si mie ...

delia17
05.08.2008, 14:29:33
Am fost eu prin parcul tinteretului, cel de pe langa sala sprotului si e total nearanjat, e plin de stuf si arata ca pe vremea lui Ceasca. Asa ca va sfatuiesc sa nici nu il puneti ca posibilitate. Interbare catre voi, nu exista nici un castel, ruina ceva mai deosebit pentru sedinta foto decat pozele in parc? Eu sincer nu stiu ce aveti prin bz ca nu prea ies din curte cand ajung pe acolo, si daca ies ajung mereu in crang.......

alina_i_2006
05.08.2008, 15:25:21
Exista Castelul din Parcul Marghiloman.Este in constructie de muuuuullllttttiii ani dar e o idee.

ionela_oany
07.08.2008, 21:50:15
Am fost eu prin parcul tinteretului, cel de pe langa sala sprotului si e total nearanjat, e plin de stuf si arata ca pe vremea lui Ceasca. Asa ca va sfatuiesc sa nici nu il puneti ca posibilitate. Interbare catre voi, nu exista nici un castel, ruina ceva mai deosebit pentru sedinta foto decat pozele in parc? Eu sincer nu stiu ce aveti prin bz ca nu prea ies din curte cand ajung pe acolo, si daca ies ajung mereu in crang.......
Crede-ma ca arata mai bine decat arata pe vremea raposatului si iti spun asta pentru ca a fost parcul copilariei mele eu locuind in Brosteni...arata bine pentru un parc de cartier si noi suntem multumiti ca primaria nu l-a lasat in paragina...asa cum era cu vreo' 4 ani in urma .Insa revenind la idee in tineretului nu ai cadre pe sedinta foto de nunta,in schimb in Crang si/sau Marghiloman ^:)^^:)^^:)^Slava Domnului!
Iar castel gasesti pe platoul Dacia adica la Palatul comunal Buzau.
:*:*:*

ionela_oany
07.08.2008, 21:53:50
:(( tb sa recunosc ca noua nu ne-a cerut asa mult - 12 mil pt dvd + poze + album cu poze prelucrate (sa aiba legatura cu restaurantul unde facem nunta?!?!?) .... nu prea am avut timp sa cautam fotograf in Buzau si acolo ne-au placut pozele atunci, dar ulterior nu am auzit nimic de bine :(
multumesc pt raspuns ... oarecum mi-ai confirmat unele banuieli

... o sa va spun dupa nunta, sper sa nu imi para rau ca l-am ales :(

dc mai aveti experiente placute/ neplacute, please spuneti-mi si mie ...
Ai achitat deja suma asta? daca nu ...inca mai ai timp sa cauti alt fotograf/cameraman si daca gasesti unul liber atunci te sfatuiesc sa renunti la primul...nu face compromisuri tocmai la nunta ta este sfatul meu!

alysava
09.08.2008, 15:08:00
Buna,pe ei i-am avut si eu la nunta,si am fost extraordinar de multumita.Pozele au iesit de nota 10,iar filmatul,a fost super(include la fel,o sesiune video in crang).Sunt niste profesionisti,nu vei regreta ca i-ai ales.Pozele iti vor ramane ca amintire de la nunta,si au niste cadre si editari grozave.am cateva poze la album,ca sa-ti mai faci o idee
pupici

delia17
11.08.2008, 13:14:29
In weekend am fost iar prin crang si nu puteam sa ne oprim din minunat, cum arata prima oara cand am fost acolo, adica cam acum 4 ani si cum arata azi. Atunci mi s-a parut sinistru, iar acum este fffff frumos, cochet si ingrijit. Ma bucur sa vad ca s-au ocupat de el. Poate mai e o speranta si pentru celelalte parcuri. Oricum a meritat fiindca impreuna cu faptul ca inchid bulevardul a devenit un loc de promenada atat pentru bunici cat si pentru nepoti. =D> Scuze ca v-am plictisit.:-B

delia17
11.08.2008, 13:16:12
Crede-ma ca arata mai bine decat arata pe vremea raposatului si iti spun asta pentru ca a fost parcul copilariei mele eu locuind in Brosteni...arata bine pentru un parc de cartier si noi suntem multumiti ca primaria nu l-a lasat in paragina...asa cum era cu vreo' 4 ani in urma .Insa revenind la idee in tineretului nu ai cadre pe sedinta foto de nunta,in schimb in Crang si/sau Marghiloman ^:)^^:)^^:)^Slava Domnului!
Iar castel gasesti pe platoul Dacia adica la Palatul comunal Buzau.
:*:*:*
Pe platou mi se pare cam ciudat, mai ales ca ca acolo e plin de lume mereu, dar cine stie poate ca ar iesi bine. Poate exista cineva mai indraznet inaintea mea.....:*

ionela_oany
11.08.2008, 17:24:21
Pe platou mi se pare cam ciudat, mai ales ca ca acolo e plin de lume mereu, dar cine stie poate ca ar iesi bine. Poate exista cineva mai indraznet inaintea mea.....:*
uite aici...

Miraj
12.08.2008, 13:01:38
Fetele, am vazut la Codruta - trutzi niste poze mortale intr-un lan de grau...MORTALE..super idee!!!! si am mai vazut la o miresica pe aici pozew facute dupa nunta, la malul marii, nu i-a mai pasat ca-si uda/murdareste rochita si au iesit foarte fain, asa la rasaritul soarelui...

delia17
12.08.2008, 13:08:21
Da alea in lanul de grau erau chiar ffff frumoase, are una si la avatar.Am mai vazut la o prietena unele intre-o fabrica parasita si pe un camp. Oricum nu o sa am eu noroc de nici un lan si asa ceva, ca e de ceva timp graul deja faina , sau chiar paine sau altele;)) . Ma mai documentez si va mai spun ce am mai gasit.

Diana2000
13.08.2008, 15:25:23
Si eu am fost in Tineretului sa vad in ce conditii este parcul si intradevar am fost dejamagita de acelasi aspect invechit asa ca am decis sa facem pozie in Parcul Crang sa acolo sunt destule locuri frumoase ....

delia17
13.08.2008, 20:51:56
Fetele, am vazut la Codruta - trutzi niste poze mortale intr-un lan de grau...MORTALE..super idee!!!! si am mai vazut la o miresica pe aici pozew facute dupa nunta, la malul marii, nu i-a mai pasat ca-si uda/murdareste rochita si au iesit foarte fain, asa la rasaritul soarelui...
Dupa ce a trecut nunta nu te mai simti mireasa si nici nu cred ca mai ai aceiasi sclipire ca in ziua magica. In plus mai apare problema ca nu mai esti machiata si coafata... ca sa nu mai zic ca tb sa platesti iar fototgraful ...deci eu raman la parerea ca tot mai bine e in ziua cea mare.

petruta_pp
30.09.2008, 10:13:29
buna! ce fotograf imi recomandati si mie care sa fie bun, sa faca treaba buna si sa fe din buzau? ci cit timp inainte de nunta ati vb voi cu fotograful? pipiciiii

danyelawar
04.11.2008, 12:07:04
Si eu inclin spre Crang, mai ales ca l-au reamenajat dar mi-ar place si intr-un lan de grau dar si cu niste fantani arteziene prin jur.
Oare se poate la fantanile de pe platou? In Parcul Marghiloman au fantani?

Merci si pupici.

Diana2000
05.11.2008, 09:38:11
Si eu inclin spre Crang, mai ales ca l-au reamenajat dar mi-ar place si intr-un lan de grau dar si cu niste fantani arteziene prin jur.
Oare se poate la fantanile de pe platou? In Parcul Marghiloman au fantani?

Merci si pupici.
Da Crangul este o optiune buna, sunt multe locuri unde poti face poze si chiar unele f deosebite, asta de cand a fost reamaneajat.
Poti face poze oriunde numai sa te intelegi cu fotograful, si el iti poate da ideei bune, sfaturii, ca e meseria lui, nu?;-)

danyelawar
06.11.2008, 18:51:35
Asa este, voi vorbi cu fotograful.

Merci mult Diana

Diana_Peter
06.11.2008, 19:06:39
Fetelor, ce fotograf bun imi puteti recomanda? Oare e tarziu acum sa mai gasesc unul bun, avand in vedere ca pe 23 Mai am nunta?

ralu_ela
06.11.2008, 21:02:52
Fetelor, ce fotograf bun imi puteti recomanda? Oare e tarziu acum sa mai gasesc unul bun, avand in vedere ca pe 23 Mai am nunta?

Buna

Uita-te la pozele mele din semnatura...si daca iti plac iti pot trimite nr fotografului....eu l-am facut in parcul Matghiloman

pup

Diana_Peter
10.11.2008, 20:31:59
Buna

Uita-te la pozele mele din semnatura...si daca iti plac iti pot trimite nr fotografului....eu l-am facut in parcul Matghiloman

pup

buna Raluca,

CASA DE PIATRA!

daaa, mi-au placut f. mult pozele voastre...as vrea nr fotografului daca nu-ti e cu suparare :">
Colaboreaza cumva cu cineva si pe partea video?

Merci mult!:*

delia17
17.11.2008, 16:38:46
Revenind la subiectul original al acestui topic: cevai idei ptr locuri mai deosebite de sedinte foto?

simonapetruta
18.11.2008, 12:35:37
Fetelor, a trecut si nnta noastra.
Va rog mult uitati-va la albume si va astept cu impresiii!
A fost super!!!!!!
Baietii de la Studio Master au fost extraordinari.
Dupa cum o sa vedeti, noi am ales si un album cu foto prelucrate superb, la care nu ne asteptam sa iasa asa.
Daca doreste cineva detalii, va rog sa nu ezitati.

danyelawar
22.11.2008, 10:42:11
Petruta, in primul rand "Casa de piatra" si sa fiti mereu asa de fericiti ca in ziua nuntii. M-am uitat la pozele tale si sunt superbe, cei de la studio au facut o treaba foarte buna.

Mi-a intarit convingerea sa-i iau pe ei pt nunta (sper sa fie liberi) si daca poti sa-mi trimiti si mie datele lor de contact.

PS - in pozele de la nunta ta am vazut un fost coleg de scoala generala, ca sa vezi ce mica e lumea.

Pupici.

Diana_Peter
22.11.2008, 18:22:04
Petruta, in primul rand "Casa de piatra" si sa fiti mereu asa de fericiti ca in ziua nuntii. M-am uitat la pozele tale si sunt superbe, cei de la studio au facut o treaba foarte buna.

Mi-a intarit convingerea sa-i iau pe ei pt nunta (sper sa fie liberi) si daca poti sa-mi trimiti si mie datele lor de contact.
PS - in pozele de la nunta ta am vazut un fost coleg de scoala generala, ca sa vezi ce mica e lumea.

Pupici.

Si eu am fost astazi la cei de la Studio Master si dupa aproape 2 ore de vizionat filmulete si poze am plecat de-a dreptul incantata. Toate pozele pe care le-am vazut sunt superbe.
Am semnat si contractul si am dat un avans. Am toata increderea ca va iesi super la nunta.

Apropo, Petruta, am vazut acolo si pozele voastre. :)
Chiar si dl. Bogdan a zis ca ati fost niste miri deosebit de frumosi si veseli si ca ati avut o nunta foarte reusita.

T_NICOL
24.11.2008, 11:53:53
Si eu am fost astazi la cei de la Studio Master si dupa aproape 2 ore de vizionat filmulete si poze am plecat de-a dreptul incantata. Toate pozele pe care le-am vazut sunt superbe.
Am semnat si contractul si am dat un avans. Am toata increderea ca va iesi super la nunta.

Apropo, Petruta, am vazut acolo si pozele voastre. :)
Chiar si dl. Bogdan a zis ca ati fost niste miri deosebit de frumosi si veseli si ca ati avut o nunta foarte reusita.

Spune-mi te rog unde au sediul cei de la Studio Master si cat avans ai dat. Multumesc!
Pupici!

Diana_Peter
24.11.2008, 18:31:21
Spune-mi te rog unde au sediul cei de la Studio Master si cat avans ai dat. Multumesc!
Pupici!

Au sediul pe Spiru Haret, vis a vis de Liceul Pedagogic. Insa inainte ar fi indicat sa il suni pe dl Bogdan Stan. Iti dau PM cu nr telefon. :*

alina_i_2006
08.12.2008, 16:34:56
Fetelor,cunoaste cineva un fotograf care sa fi facut la vreo nunta poze cu mirii si cu invitatii si sa le scoata in seara aia ca mai tarziu sa le dam invitatilor?Adik exista asa ceva in Buzau?Chiar m-ar interesa.Poate ma puteti ajuta.pooop:*

delia17
12.12.2008, 20:27:44
Fetelor,cunoaste cineva un fotograf care sa fi facut la vreo nunta poze cu mirii si cu invitatii si sa le scoata in seara aia ca mai tarziu sa le dam invitatilor?Adik exista asa ceva in Buzau?Chiar m-ar interesa.Poate ma puteti ajuta.pooop:*
Dap, m-am gandit si eu la asta. E super pe post de marturii. Am primit si eu asa ceva la o nunta, dar nu era in tara nunta=D> si acum mai am poza. Era un fel de vedere, pe coperta erau mirii, iar in interior poza noastra cu mirii.

T_NICOL
15.12.2008, 21:02:36
Au sediul pe Spiru Haret, vis a vis de Liceul Pedagogic. Insa inainte ar fi indicat sa il suni pe dl Bogdan Stan. Iti dau PM cu nr telefon. :*
Am vorbit la telefon, mi-a spus ca au mai multe echipe si inca nu au ocupata ziua de 5 septembrie. A ramas sa ne intalnim pe 24 decembrie. Sper sa imi placa ce o sa vad, pentru ca nu am timp sa umblu dupa altcineva. :-SS
Multumesc! Pupici!

Miraj
15.01.2009, 16:10:28
Eu cred ca stiu pe cineva, e fotograf amator sa zic asa, merge la nunti, are aparate bune dar nu traieste din asta..cred ca pot face rost de un numar de telefon

Velvet
05.03.2009, 15:25:16
Ajutoooor!! va rog sa ma ajutati cu numere/adrese de mail ale fotografilor/ cameramanilor vostri. Ce pot sa spun?? am cam ramas in pana , nu ii stiam decat pe cei de la StudioMaster si ei nu mai sunt disponibili iar aici am gasit niste scoruri...:(( :(( de la 400 de euro in sus filmat sau fotografiat, impreuna cred ca ma duc pe la 1000 de euro si nu vreau sa dau atata

Diana2000
05.03.2009, 15:37:32
Ajutoooor!! va rog sa ma ajutati cu numere/adrese de mail ale fotografilor/ cameramanilor vostri. Ce pot sa spun?? am cam ramas in pana , nu ii stiam decat pe cei de la StudioMaster si ei nu mai sunt disponibili iar aici am gasit niste scoruri...:(( :(( de la 400 de euro in sus filmat sau fotografiat, impreuna cred ca ma duc pe la 1000 de euro si nu vreau sa dau atata
Eu te indrum la cei pe care i-am avut eu, incearca si la ei. Iti trimit PM. Multa Bafta.

adriana23
06.03.2009, 08:01:41
Eu te indrum la cei pe care i-am avut eu, incearca si la ei. Iti trimit PM. Multa Bafta.

Vreau si eu Diana..daca se poate un fotograf ..cameraman am unul, dar nu strica sa fac o comparatie ..ms!!:*

Velvet
06.03.2009, 11:05:33
Iti multumesc frumos!!!:* Tie ti-a facut pozele supeeer!! :)>-:)>-

Eu am vb deja cu el:D, preturile sunt mai mult decat ok

Multumesc mult Diana

Diana2000
06.03.2009, 13:00:45

Multumesc mult Diana
Cu placere si sa fie intr-un ceas bun!
Si eu am fost surprinsa in mod placut de fotograf.....

roxamyka
06.03.2009, 13:34:32
buna...este vro miresica care a lucrat cu cei de la lucstudio??? ce parere aveti???

adriana23
06.03.2009, 14:06:13

Multumesc mult Diana

poti sa mi spui cat ti-au cerut ? ^:)^^:)^

Velvet
10.03.2009, 15:43:00
poti sa mi spui cat ti-au cerut ? ^:)^^:)^

Buna,

Eu am vb joi cu dl Catalin si mi-a spus ca in functie de ce aleg(tipul de editare) preturile sunt pt foto intre 400-1000 ron, iar pt filmat 600 ron-800 euro. Pentru mine e mai mult decat ok, pe langa ce am gasit aici (foto incepand cu 550euro pachetul de baza la care se mai adauga si albumul, etc).
Aseara a fost soacra mea si i-a dat avansul, 200 RON iar cand mergem noi acasa o sa ne ducem sa vedem si ce ne poate oferi(tipul de editare).

Multumesc Diana!:* am mai scapat de o grija.

roxamyka
10.03.2009, 19:27:04
hellllllllllllllllppppppppppppppppppppp....chiar nu a lucrat nimeni cu lucstudio??????

Velvet
16.03.2009, 08:12:03
Vineri am fost la D-l Catalin sa discutam despre pret, ce vrem...cum vrem..Toata afacerea ne costa 1800 ron, 800 pozele si 1000 video. Ca fotograf o sa vina chiar el..

P.S Diana avea pozele tale in calculator, adica erau singurele poze de nunta pe care le avea atunci in calc :D :D si i-am zis ca tu mi l-ai recomandat.

Diana2000
17.03.2009, 11:44:16
Vineri am fost la D-l Catalin sa discutam despre pret, ce vrem...cum vrem..Toata afacerea ne costa 1800 ron, 800 pozele si 1000 video. Ca fotograf o sa vina chiar el..

P.S Diana avea pozele tale in calculator, adica erau singurele poze de nunta pe care le avea atunci in calc :D :D si i-am zis ca tu mi l-ai recomandat.
Ma bucur f mult ca esti multumita si mai ales ca o sa faca el toata treaba. Este un tip profi. Noi ne-am inteles super din prima clipa si am fost deschisi la orice idee pe care el vroia sa o puna in practica. Pacat ca eu in ziua nunti am fost f obosita si am realizat dupa nunta ca nu am facut multe chestii pe care imi propusesem sa fac, dar oricum am fost fff multumita. Sper ca a reactionat bine cand i-ai spus ca eu v-am recomandat.
>:D< Apropo ai obtinut un pret f convenabil :)>- .

Velvet
17.03.2009, 12:33:36
Ma bucur f mult ca esti multumita si mai ales ca o sa faca el toata treaba. Este un tip profi. Noi ne-am inteles super din prima clipa si am fost deschisi la orice idee pe care el vroia sa o puna in practica. Pacat ca eu in ziua nunti am fost f obosita si am realizat dupa nunta ca nu am facut multe chestii pe care imi propusesem sa fac, dar oricum am fost fff multumita. Sper ca a reactionat bine cand i-ai spus ca eu v-am recomandat.
>:D< Apropo ai obtinut un pret f convenabil :)>- .

Da a reactioanat foarte bine, initial nu i-am spus dar cand ne a aratat pozele i-am spus..ca le am vazut de multe ori si ca tu l-ai recomandat. Oricum era foarte surprins,nu ii venae sa creada ca noi am vb la telefon, "teoretic" nu ii cunosteam munca, ceea ce poate sa faca si am trimis o pe soacra sa dea avansul..ca noi abia dupa am ajuns la el...dar mi a palcut tipul:)>-

Diana2000
18.03.2009, 14:17:17
Da a reactioanat foarte bine, initial nu i-am spus dar cand ne a aratat pozele i-am spus..ca le am vazut de multe ori si ca tu l-ai recomandat. Oricum era foarte surprins,nu ii venae sa creada ca noi am vb la telefon, "teoretic" nu ii cunosteam munca, ceea ce poate sa faca si am trimis o pe soacra sa dea avansul..ca noi abia dupa am ajuns la el...dar mi a palcut tipul:)>-
Da Velevt, intradevar situatia a fost un pic intortochiata ... ca sa zic asa .... si poate din acest motiv a fost surprins.
Sti ca ti-am zis si in PM sa i-l ceri la video pe Zamfir si el face o treaba f buna.... asta daca mai colaboreaza cu el sau daca nu e la la alta nunta programat, ca se poate intampla. ;-)

Velvet
18.03.2009, 14:58:30
Da Velevt, intradevar situatia a fost un pic intortochiata ... ca sa zic asa .... si poate din acest motiv a fost surprins.
Sti ca ti-am zis si in PM sa i-l ceri la video pe Zamfir si el face o treaba f buna.... asta daca mai colaboreaza cu el sau daca nu e la la alta nunta programat, ca se poate intampla. ;-)

asa a ramas ca la foto sa vina Catalin , iar la video Zamfir...chiar am insistat:D

Diana2000
18.03.2009, 15:42:43
asa a ramas ca la foto sa vina Catalin , iar la video Zamfir...chiar am insistat:D
<:-P Bravo!!!! i-ai "obtinut" pe cei mai buni =; . Acum chiiar sunt curioasa de "rezultat" si mai am de asteptat pana in octombrie ..... off ce de ghilimele ....:D ....

andreea_dt
20.03.2009, 23:04:29
Revenind la subiectul original al acestui topic: cevai idei ptr locuri mai deosebite de sedinte foto?

buna delia... si eu ma gandeam la ce locuri ar fi potrivite pentru sedinta foto. initial ma gandeam la marghiloman, sunt coloanele acelea din piatra, dau bine, dar in rest am vazut poze si mi se pare de-a dreptul urat parcul, parca e un loc abandonat, e tare neingrijit... pacat :(
apoi ar mai fi in tineretului, dar acolo in afara de poduletul acela, balustradele respective sunt interesante, in rest, pe scena si pe treptele de acolo sa zic ca ar mai merge, dar oricum nu prea ai de unde alege.
detasat in frunte ramane crangul, f frumos amenajat in ultima perioada, aici cred ca ai de unde alege. in primul rand gazonul de un verde tare frumos si ingrijit, poduletul de la bisericuta, foisorul, piesele de sah, poze pe langa lac... gasesti multe...
o alta idee pe care as vrea sa o pun in practica este pe calea ferata... nu in gara, ci la iesirea din buzau. am vazut poze pe calea ferata (nu neaparat la noi) si mi-au placut tare mult, simbolizeaza drumul la care pleaca cei doi :)
deocamdata cam atat ar fi, in caz ca imi mai vine vreo idee o voi posta...
astept si alte sugestii....

alina_i_2006
21.03.2009, 13:46:57
Am rezolvat si noi cu foto/video si cred eu ca am scapat chiar foarte ieftin.Pentru 3 ore de filmare montate +album foto cu 80 de poze+cd cu poze+dublura la cele 3 dvd-uri cu filmarea=1200 ron.Nu mi se pare mult in contextul in care am cunostinte care dau 2000 de ron sau poate chiar mai mult si noi gasisem pe altcineva doar pentru filmare cu 700 ron si poze 1000 ron.Eu zic ca am iesit bine.Baietii lucreaza amandoi la Adipan langa Leonardo.

adriana23
23.03.2009, 12:21:29
Am rezolvat si noi cu foto/video si cred eu ca am scapat chiar foarte ieftin.Pentru 3 ore de filmare montate +album foto cu 80 de poze+cd cu poze+dublura la cele 3 dvd-uri cu filmarea=1200 ron.Nu mi se pare mult in contextul in care am cunostinte care dau 2000 de ron sau poate chiar mai mult si noi gasisem pe altcineva doar pentru filmare cu 700 ron si poze 1000 ron.Eu zic ca am iesit bine.Baietii lucreaza amandoi la Adipan langa Leonardo.

Buna Alina ! II cunosti p baieti?A mei lucrat cineva cu ei ?Oferta este foarte buna si m-ar tenta si p mine :) Ms:)

alina_i_2006
23.03.2009, 13:10:06
Buna Alina ! II cunosti p baieti?A mei lucrat cineva cu ei ?Oferta este foarte buna si m-ar tenta si p mine :) Ms:)

Eu il cunosc pe cel care face poze,pe celalalt nu l-am cunoscut inca.Am aflat de ei printr-o cunostinta.Eu am vazut acasa la baiatul asta cam cum lucreaza cum filmeaza,monteaza si cam ce poze face.Mie mi-a placut.Au fost si au pozat si filmat si cand a cununat Boscodeala ca am vazut poze cu el in calitate de nas,si ma gandesc ca daca si Boscodeala i-a ales poate ofera calitate.Daca vrei iti dau pe pm un nr de tel.Pooop>:D<

adriana23
23.03.2009, 13:21:13
Eu il cunosc pe cel care face poze,pe celalalt nu l-am cunoscut inca.Am aflat de ei printr-o cunostinta.Eu am vazut acasa la baiatul asta cam cum lucreaza cum filmeaza,monteaza si cam ce poze face.Mie mi-a placut.Au fost si au pozat si filmat si cand a cununat Boscodeala ca am vazut poze cu el in calitate de nas,si ma gandesc ca daca si Boscodeala i-a ales poate ofera calitate.Daca vrei iti dau pe pm un nr de tel.Pooop>:D<

ma ajuti, te rog cu un nr de telefon ?:) ms mult !!

simonel84
28.03.2009, 20:56:22
Nu reusesc deloc sa ma descurc cu alegerea unui fotograf si a celui care filmeaza....stie cineva vreo firma serioasa care sa faca amandoua lucrurile?
Multumesc!

alina_i_2006
30.03.2009, 10:20:34
Nu reusesc deloc sa ma descurc cu alegerea unui fotograf si a celui care filmeaza....stie cineva vreo firma serioasa care sa faca amandoua lucrurile?
Multumesc!

Incearca la Adipan.Este un laborator de fotografie pe Cuza Voda langa Leonardo.Eu cu ei lucrez si imi iau 1200 ron pe filmat si album cu 80 de poze plus un cd cu poze.Eu sunt multumita de ce am vazut la ei.Daca vrei iti trimit pm cu un nr de tel.pooop:*

simonel84
30.03.2009, 19:36:00
Multumesc din suflet!Cu cat timp inainte trebuie sa te programezi?sumt asa de aglomerati incat trebuie sa te duci cu 6 luni inainte?
Cam cati bani se cer avans?Se semneaza cumva si un contract?

alina_i_2006
31.03.2009, 11:13:44
Multumesc din suflet!Cu cat timp inainte trebuie sa te programezi?sumt asa de aglomerati incat trebuie sa te duci cu 6 luni inainte?
Cam cati bani se cer avans?Se semneaza cumva si un contract?

Pai noi ne-am programat luna asta pentru 15 august.Am dat 200 ron avans.De contract chiar nu stiu pentru ca sotul meu a fost sa dea avansul,eu am fost doar sa vad poze si cateva scene filmate ca sa imi dau acordul.(si sincera sa fiu nu am intrebat daca a facut contract pentru ca ei sunt prieteni).Iti trimit un nr de tel pe pm.Pooop>:D<

simonel84
01.04.2009, 07:36:12
Multumesc frumos!O sa ma duc si eu sa vad ce fel de fotografii fac!

diana_alexandra2007
01.04.2009, 22:28:43
Buna, eu am incheiat un contract cu studiomaster si mi-a placut f mult ce am vazut , in special video , iar pozele erau iesite f bine. Preturile sunt acceptabile, depinde ce vrei. Eu am dat 2000 roni , in care intra dvd de 4 ore (de obicei e de 3, dar noi nu ne incadram in 3 h ), 130 poze scoase pe hartie, intre 550-700 poze pe cd si o sedinta foto intre 45 min - 1h , 30 min intr-o locatie aleasa de noi (crangul de exemplu). Pretul standard e undeva la 15-16 mil pt un dvd de 3 h si poze, dar depinde de ce vrei tu . Avansul e undeva intre 300-500 roni si iti da un contract semnat si stampilat. Cam atat. :D

simonel84
02.04.2009, 20:16:57
poti sa imi dai un nr de tel pe privat sau sa imi spui unde sa ii gasesc?Multumesc !:*

roxamyka
02.04.2009, 21:07:17
revin din nou cu intrebarea mea...nu a lucrat nimeni cu lucstudio????

miresica_iuliana
07.05.2009, 14:24:06
noi am facut pozele in crang si in marghiloman ... se putea si mai bine ..

http://ir1402wedding.shutterfly.com/ (http://ir1402wedding.shutterfly.com/)

Lorelay_777
15.11.2009, 14:22:25
Buna
Daca doresti te pot ajuta cu numarul de telefon de la fotograful pe care o sa-l avem noi
Da-mi un pm cu adresa de mail si iti trimit
Multumesc

Buna miresici,
Am nevoie de sfatul vostru. Credeti ca pentru o nunta de 150-200 persoane este suficient un fotograf care sa si filmeze?

Multam.

andreea_dt
15.11.2009, 14:47:30
Buna miresici,
Am nevoie de sfatul vostru. Credeti ca pentru o nunta de 150-200 persoane este suficient un fotograf care sa si filmeze?

Multam.

parerea mea este sa iei totusi un cameraman separat... lasa fotograful sa faca poze ca alea mi se par cele mai importante, mai des o sa te uiti la poze decat la filmare, parerea mea....

Alynuta87
16.11.2009, 09:27:33
SUBSCRIU! Fiecare cu treaba lui daca vrei sa iasa ceva frumos. Eu am vazut poze facute cineva care incerca sa si filmeze, si nu a facut tocmai alegerea potrivita.

Lorelay_777
16.11.2009, 12:20:45
SUBSCRIU! Fiecare cu treaba lui daca vrei sa iasa ceva frumos. Eu am vazut poze facute cineva care incerca sa si filmeze, si nu a facut tocmai alegerea potrivita.

Te referi cumva la Dj Jean si echipa lui? A auzit cineva de ei/el?

Alynuta87
23.11.2009, 14:47:12
Te referi cumva la Dj Jean si echipa lui? A auzit cineva de ei/el?

Nu stiu exact cum ii chema, pt ca erau niste poze pe care le-am vazut din intamplare la o amica. Nu prea mi-au placut. Depinde de gusturi.

silviam0009
24.11.2009, 22:00:14
Buna miresici,

Multam.

Buna. Nu iti recomand ca o persoana sa iti fotografieze si sa filmeze. Fiecare cu treaba lui. Am vazut si eu poze si film facute la o nunta de o singura persoana si nu vreau sa va descriu reactia prietenei mele (mireasa) cand a vazut. foarte urate. La nunta mea eu am optat pentru cameraman + fotograf. Si suntem super multumiti si fericiti ca avem amintiri, poze faine + film + album foarte foarte frumos nu cum am vazut din alea cu 150 de poze dimensiuni mici.

Va pup... si spor la organizare... mai vorbim

giselle23
27.12.2009, 11:15:32
Buna,

Am si eu nevie de ajutorul vostru :) Despre Vali Blidaru ce imi puteti spune? Stiti ce preturi practica, daca se ocupa si de video. Am vazut la o prietena pozele de la nunta ei si sunt superbe facute de Vali.

cami_d
05.01.2010, 09:45:07
Buna ............miresicilor care sunt interesate de fotograf si cameraman, eu il recomand pe fotograful nostru de la nunta, este un baiat din braila si vine impreuna cu un cameraman, asta daca se doreste, daca nu.........
Are mai multe pachete, unele includ si foto si video,iar pretul eu zic ca este ok............daca vrea cineva mai multe informatii.......astept:D >:D<

valentina85
21.01.2010, 12:48:36
daca la o nunta de 200 de persoane angajezi un singur om care sa filmeze si sa si fotografieze,nu cred ca vei avea nici poze nici dvd ca lumea.pai cand spui "da" el ce face?filmeaza sau fotografiaza?

larryssa83
01.02.2010, 14:24:07
In primul rand cameramanul si fotograful trebuie sa dea dovada de profesionalism...noi am avut 2 cameramani si un fotograf...din Oradea. Au plecat spre TGV vineri cu o zi inainte de nunta...inainte de asta fotograful (care este si patronul) si-a dus sotia la maternitate ca sa nasca...a lasat-o in sala de travaliu si a plecat spre Tgv ca sa ajunga la timp.
Oare cati ar fi facut asta?
In plus au fost toti imbracati la costum de nu stiai care sunt invitatii si care sunt cameramanii

Cutza
01.02.2010, 16:28:03
Buna!
In primul rand multumesc pentru raspunsuri.
Pot, insa, sa o fac pe nesuferitul si sa solicit imaginatiei vostre sa isi faca datoria un pic mai mult?:D
Vreau sa aflu ce ati vrea voi sa se intample la nunta voastra sau cum ati vrea ca fotograful sa se poarte si sa isi faca treaba. Spre exemplu, eu stau de vorba cu mirii si incerc sa aflu ceea ce vor ca sa stiu ce trebuie sa fac. Insa, nu stiu de ce, dar acestia nu spun niciodata exact ceea ce doresc si de multe ori aud spunandu-se...."te lasam pe tine sa iti faci meseria".
Le multumesc pentru ca au incredere in mine, dar ar fi de mare folos si parerile, dorintele lor....nu-i asa?

Cred ca trebuie sa intelegi ca cele mai multe persoane nu sunt obisnuite sa fie in centrul atentiei si de aceea se simt usor incomfortabil in prezenta camerelor de filmat sau a blitzurilor. Probabil ca momentul nuntii este singurul din viata lor in care au parte de o sedinta photo programata (ma refer mai mult la momentul sesiunii artistice din parc sau unde o fi). De cele mai multe ori, mirii n-au nici cea mai vaga idee cum ar trebui sa decurga o astfel de sesiune foto. Si de aceea se astepta ca tu, fotograful profesionist, sa stii in ce loc sa-i duci, in ce pozitii sa-i asezi, ce ipostaze sa prinzi, ce detalii sunt mai importante.

Si nu trebuie sa pierzi din vedere nici emotiile si grijile care ii coplesesc in ziua respectiva. Probabil ca gandul le zboara in o mie de locuri: Doamne, azi e ziua in care ma casatoresc!, oare or fi adus tortul la restaurant, or nimeri biserica rudele venite din Suceava, etc, etc, etc. Oricat ar dori, cred ca le este destul de greu sa se detaseze. Aici, zic eu, ca intervine rolul unui fotograf bun: trebuie sa stie si sa faca putin pe psihologul
si sa reuseasca sa-i destinda pe cei doi miri si sa-i determine sa se comporte cat mai natural.
Pe de alta parte, daca mirii au unele sugestii si nu ti le comunica, asta e deja problema lor. Cam asta vroiam sa punctez pt moment. Daca imi mai vine si altceva in minte o sa iti spun.

Adrianaa1984
05.02.2010, 00:31:10
Imi poate recomanda si mie cineva un fotograf bun?Dar care l-a incercat pe pielea sa...Si nu ar strica niste idei referitoare la locurile pe unde am putea face poze...Ms...Poop

Alynuta87
05.02.2010, 08:25:00
Imi poate recomanda si mie cineva un fotograf bun?Dar care l-a incercat pe pielea sa...Si nu ar strica niste idei referitoare la locurile pe unde am putea face poze...Ms...Poop

Buna!

La noi in oras e mai greu sa gasesti locuri f frumoase. Majoritatea fac in Crang. Noi am facut in Parcul Marghiloman. Daca ati avea putin timp ati putea iesi putin din oras, sa faceti cateva poze pe un camp...intr-un loc cu multa verdeata si flori. Da foarte bine in poze. Depinde de anotimp, ca nu imi dau seama cand aveti voi nunta, ca nu ai scris data :D

giselle23
08.02.2010, 16:10:38
Eu l-am gasit pe fotograful vali blidarul. sunt mai mult decat multumita de cum arata pozele facute de el! este profesionist, este scumpicel dar merita pana la ultimul banut! creative image este studioul lui. daca va intereseaza va pot da detalii

klau_ella
28.02.2010, 11:40:52
Cine imi poate recomanda un fotograf bun si accesibil la pret?!!!! Asta e principalul stres mai mare pe care il am pentru ca nu am reusit sa gasim inca foto si video!!!! va multumesc anticipat...!!!

monicaalina
28.02.2010, 12:09:48
Cine imi poate recomanda un fotograf bun si accesibil la pret?!!!! Asta e principalul stres mai mare pe care il am pentru ca nu am reusit sa gasim inca foto si video!!!! va multumesc anticipat...!!!
nu stiu ce ins accesibil pt tine asa ca eu o sa iti zic pe cine am eu.pai sunt 2 sot si sotie,si pt suma de 16 mil am 1200 poze pe dvd,5 ore de filmat,100 poze digitale scoase in album,albumul ales de mine de la el.cam atat dar sa stii ca ar tb sa vb cu cineva pt ca orasul este mic si cereri multe mai ales cand faci tu in aug in plin sezon.parerea mea...
eu am vb cu ai mei inca din sept anul trecut

selena1824
06.03.2010, 12:28:03
Eu l-am gasit pe fotograful vali blidarul. sunt mai mult decat multumita de cum arata pozele facute de el! este profesionist, este scumpicel dar merita pana la ultimul banut! creative image este studioul lui. daca va intereseaza va pot da detalii

Buna!M-ar interesa si pe mn mai multe detalii daca ai putea sa imi dai..si cam "scumpicel" ce ar in semna la tine?:-?

Leyla86b
21.04.2010, 11:55:11

Poti da mai multe detalii : pret, calitate, dak e si cameraman?
Msik anticipat!

Leyla86b
21.04.2010, 11:59:34
Buna ............miresicilor care sunt interesate de fotograf si cameraman, eu il recomand pe fotograful nostru de la nunta, este un baiat din braila si vine impreuna cu un cameraman, asta daca se doreste, daca nu.........
Are mai multe pachete, unele includ si foto si video,iar pretul eu zic ca este ok............daca vrea cineva mai multe informatii.......astept:D >:D<

Buna.
Sper sa mai fii activa pe acest forum si sa ne mai ajuti si pe noi cu detalii despre acest fotograf/cameraman(pret, calitate poze si video).

giselle23
21.04.2010, 19:54:43
Poti da mai multe detalii : pret, calitate, dak e si cameraman?
Msik anticipat!
Scuza-ma ca nu ti-am raspuns nu am vazut decat azi ce ai postat.vali are mau multe oferte: 600euro in care sunt incluse aprox 700 poze pe dve prelucrate si un album foto(albumul inclus in pret), 900 euro 700 de poze+2 albume foto,1200 euo 3 albume foto si 700 de poze prelucrate. Cameramanul este 350 euro,asociatul lui Vali Blidaru.

cami_d
22.04.2010, 07:46:11
Buna.
Sper sa mai fii activa pe acest forum si sa ne mai ajuti si pe noi cu detalii despre acest fotograf/cameraman(pret, calitate poze si video).
Da, sunt aciva pe forum;)). Noi am platit 2500 de lei si pentru foto si pentru video si am primit 4 dvd-uri cu filmarea, fiecare dvd personalizat, 1dvd cu o prezentare slide show realizata din fotografii( la alegre se poate face videoclip), un album format A4 printat la tipogarfie pe hartie panzata si dvd cu toate fotografiile realizate pe tot parcursul nuntii, cca 600.
P.S . La pagina 1006 a topicului permanent gasesti cateva fotografii...

niko84r
27.04.2010, 03:11:19
am si eu o intrebare...daca contractezi un fotograf, vine si la cununia civila (chiar daca e de ex. la 10 dimineata) si in parc dupa cununie si la cea religioasa si in parc iar si la restaurant? :-s
sau trebuie ceva separat?

andreea_dt
27.04.2010, 09:15:16
am si eu o intrebare...daca contractezi un fotograf, vine si la cununia civila (chiar daca e de ex. la 10 dimineata) si in parc dupa cununie si la cea religioasa si in parc iar si la restaurant? :-s
in mod normal vine, nu prea am auzit de vreun fotograf sa nu vina :) oricum tu stabilesti cu el toate detaliile si daca ceva nu iti convine nu il iei, cauti altul

b00b0ana
28.04.2010, 15:13:42
vine sigur si la cununia civila daca o ai in aceeasi zi. si de obicei nu cere nimic in plus.

Pixy
26.07.2010, 13:46:17
Fetelor, ce stiti de fotograful de la Smile Foto? E ok? Nu am vazut poze facute de el, dar am auzit ca e ok...

Leyla86b
02.08.2010, 15:07:10
Fetelor, ce stiti de fotograful de la Smile Foto? E ok? Nu am vazut poze facute de el, dar am auzit ca e ok...

Buna

Nici eu nu mi-am gasit fotograf si nici cameraman si mai am doar 2 luni :(( .... spune-mi te rog dak ai gasit ceva?

Ms

intern
30.09.2010, 17:30:30

Buna, vad ce mesajul tau e postat acum cateva luni... Fotograful de la SMile e super ok, am vazut poze facute de el si sunt super profi. Cere-i sa ii vezi cateva poze, eventual site-ul.

andreea_gh
15.01.2011, 19:42:51
Buna fetelor! Am si eu o problema, nu am reusit sa-mi gasesc fotograt la nunta..am tot intrebat si din pacate tot ce am gasit si mi-a placut zic eu k e scump( peste 800 euro) si sunt din bucuresti.
recomandati-mi si mie pe cineva!:*

b00b0ana
16.01.2011, 20:47:45
Buna fetelor! Am si eu o problema, nu am reusit sa-mi gasesc fotograt la nunta..am tot intrebat si din pacate tot ce am gasit si mi-a placut zic eu k e scump( peste 800 euro) si sunt din bucuresti.
recomandati-mi si mie pe cineva!:*
buna, iti pot recomanda eu pe cineva f bun, dar nu pot da datele lui aici, trebuie sa scrii cel putin 10 mesaje ca sa iti pot trimite mesaj privat. este super fotograful! vezi semnatura

andreea_gh
20.01.2011, 12:00:32
Gata!!! cautarea a luat farsit, am rezolvat si cu fotograful.;;) sunt foarte incantata asa k o sa va zic pe cine am gasit , adfoto.ro , un tip pasionat de ceea ce face, iar preturile sunt super ok:*

monicaalina
21.01.2011, 07:59:50
ma bag si eu intre voi...sper sa nu regret,eu nu vad rostul la discutiile astea asa....in calitate de fosta miresica pot sa spun ca intradevar pozele si filmarile sunt singura amintire de la nunta si tb sa aveti grija cu cine vb ca si eu am patit o.dar fiecare stie care este bugetul alocat nuntii si dupa puteri acum ...na.eu am dat 1600 ron ,pt noi a fost bine ca suma nu mi s a parut nici f mult dar nici putin.tb sa stii sa vb,ce sa ceri,cum sa ceri.eu sunt patita in sensul ca daca respectivi fotografi au facut o treaba buna la altcineva la noi nu a mai fost asa,deci totul este sa te documentezi tu mai bine,sa vezi ce poate face,nu sa te raportezi numai la ce au facut ei in trecut

oana_zuina
21.02.2011, 13:47:34
Buna fetelor,

Viitorul meu sot mi-a spus ca un loc f frumos pt fotografii este la Manastirea Ciolanu, care insa e cam la 28 km de Buzau, asa tin minte. Am vazut fotografiile unei prietene acolo, este pe langa McPietroasa, si erau superbe.
Asta in cazul in care ai timp sa te duci acolo pt fotografii :)

Inna_
21.02.2011, 13:51:37
Buna fetelor,

Viitorul meu sot mi-a spus ca un loc f frumos pt fotografii este la Manastirea Ciolanu, care insa e cam la 28 km de Buzau, asa tin minte. Am vazut fotografiile unei prietene acolo, este pe langa McPietroasa, si erau superbe.
Asta in cazul in care ai timp sa te duci acolo pt fotografii :)

Langa Manastirea Ciolanu este si Tabara de Sculptura. Probabil ca acolo a facut poze, nu? Nu este foarte departe de oras dar iti trebuie totusi putin timp disponibil sa ajungi pana acolo. E frumoasa zona.

oana_zuina
21.02.2011, 18:17:43
Langa Manastirea Ciolanu este si Tabara de Sculptura. Probabil ca acolo a facut poze, nu? Nu este foarte departe de oras dar iti trebuie totusi putin timp disponibil sa ajungi pana acolo. E frumoasa zona.

Da, exact acolo :) Iti trebuie timp, asa este, dar daca nu faci cununia civila in aceeasi zi sau daca ora la care trebuie sa te duci mai tarziu la biserica e mai tarzie este ok cred eu. :)

Inna_
21.02.2011, 20:52:50
Da, exact acolo :) Iti trebuie timp, asa este, dar daca nu faci cununia civila in aceeasi zi sau daca ora la care trebuie sa te duci mai tarziu la biserica e mai tarzie este ok cred eu. :)

Da, ai dreptate. :)>-

Danet
27.02.2011, 21:15:57
Pe mine ma intereaza gara =P~ca loc de poze, insa cred ca o sa le fac pe la palat si pe Cuza Voda, ca restaurantul si biserica sunt pe acolo

lilliana_85
28.02.2011, 10:27:25
Pe mine ma intereaza gara =P~ca loc de poze, insa cred ca o sa le fac pe la palat si pe Cuza Voda, ca restaurantul si biserica sunt pe acolo
Si eu vreau sa fac poze la palat dar seara cand ma fura, ca se vede tare frumos luminat <:-P

Gianinaid
28.02.2011, 16:04:59
Danet, sa nu uiti sa faceti poze din spate cu capul intors catre fotograf avand sinele de cale ferata in fata......simbolizeaza drumul pe care il aveti de facut impreuna in viata.Plus contrastu intre faptul ca sinele de cale ferata sunt paralele si nu se intalnesc niciodata iar voi sunteti impreuna strans lipiti mie imi place tare mult.
Regret ca nu am si eu o astfel de poza.Multe miresici am vazut ca au....Dar cel mai bine iti mai poate spune si fotograful, daca stie bineinteles:-p

Danet
02.03.2011, 10:57:47
Danet, sa nu uiti sa faceti poze din spate cu capul intors catre fotograf avand sinele de cale ferata in fata......simbolizeaza drumul pe care il aveti de facut impreuna in viata.Plus contrastu intre faptul ca sinele de cale ferata sunt paralele si nu se intalnesc niciodata iar voi sunteti impreuna strans lipiti mie imi place tare mult.
Regret ca nu am si eu o astfel de poza.Multe miresici am vazut ca au....Dar cel mai bine iti mai poate spune si fotograful, daca stie bineinteles:-p

Da asa sper si eu numai ca nu gasesc fotograful...

niko84r
02.03.2011, 22:45:21
Da asa sper si eu numai ca nu gasesc fotograful...

va trebui sa facem schimb de experienta fetelor :))
asta mi se pare ca lipseste buzaului
am o prietena din brasov care a avut nunta in octombrie si are niste poze super pe acolo...biserica neagra, nu stiu ce strada mica si draguta :-<
in buzaaaauuuuu
ruinele conacului in marghiloman si un helesteu obosit in crang :-L

niko84r
03.03.2011, 00:03:34
ma bag si eu intre voi...sper sa nu regret,eu nu vad rostul la discutiile astea asa....in calitate de fosta miresica pot sa spun ca intradevar pozele si filmarile sunt singura amintire de la nunta si tb sa aveti grija cu cine vb ca si eu am patit o.dar fiecare stie care este bugetul alocat nuntii si dupa puteri acum ...na.eu am dat 1600 ron ,pt noi a fost bine ca suma nu mi s a parut nici f mult dar nici putin.tb sa stii sa vb,ce sa ceri,cum sa ceri.eu sunt patita in sensul ca daca respectivi fotografi au facut o treaba buna la altcineva la noi nu a mai fost asa,deci totul este sa te documentezi tu mai bine,sa vezi ce poate face,nu sa te raportezi numai la ce au facut ei in trecut

so true :D
cel mai bine sa ceri poze de la mai multe nunti si mai multe la numar
ca asa fiecare fotograf arata ce are ma bun, dar poate de la o nunta are 1 poza buna si restul sunt......
fotografii buni vor reusi sa aiba mai multe poze bune de la o nunta
parerea mea :D

Inna_
03.03.2011, 09:03:29
va trebui sa facem schimb de experienta fetelor :))
asta mi se pare ca lipseste buzaului
am o prietena din brasov care a avut nunta in octombrie si are niste poze super pe acolo...biserica neagra, nu stiu ce strada mica si draguta :-<
in buzaaaauuuuu
ruinele conacului in marghiloman si un helesteu obosit in crang :-L

Asa e...nu prea gasesti locuri frumoase pe aici.:hm: Nici nu se compara Brasovul cu Buzau. Cred ca strada de care spui tu este str. Sforii.
Am vazut ca ziceau fetele ca vor sa faca poze noaptea la Palat. E foarte buna ideea , ies foarte frumoase pozele acolo.

niko84r
03.03.2011, 10:00:28
Asa e...nu prea gasesti locuri frumoase pe aici.:hm: Nici nu se compara Brasovul cu Buzau. Cred ca strada de care spui tu este str. Sforii.
Am vazut ca ziceau fetele ca vor sa faca poze noaptea la Palat. E foarte buna ideea , ies foarte frumoase pozele acolo.

da, dar alea le poti face doar cand te fura...ca na!
o sa le zic sa fure si mirele ca sa facem poze amandoi =))
glumesc...ma bazez pe fotograf ca o sa scoata tot ce poate din ambient :))

Danet
03.03.2011, 10:24:24

Sunt de acord cu tine , insa trebuie sa te gandesti bine si la bani. Eu m-am tot interesat si am vazut niste preturi fabuloase pt ce ne ofera. Pai fetelor sunt doar niste poze . Sa fim seriosi daca ai un fotograf bun si un cameraman e de ajuns format dvd , de ce sa dau 1000 E pt ca imi face si 2 albume? Eu nu vreau... mai bine imi scot singura 50 de poze ... eu asa gandesc plus de asta calitatea o vezi si dupa ce aparatura au... De ex. la nunta fratelui meu a venit un fotograf cu un aparat ca al meu...(:| bine nu unul mic am unul cu zoom optic si care stie sa faca multe, dar nu e profesional ci pare , pt ca este mai mare datorita proiectiei zoom.... si culmea eu am facut 350 de poze si ei 400 dar sunt 80 % la fel, si mai dat si 1600 lei...Idee e ca eu vreau un fotograf bun si cu bani putini...;;)

Inna_
03.03.2011, 11:49:57
Sunt de acord cu tine , insa trebuie sa te gandesti bine si la bani. Eu m-am tot interesat si am vazut niste preturi fabuloase pt ce ne ofera. Pai fetelor sunt doar niste poze . Sa fim seriosi daca ai un fotograf bun si un cameraman e de ajuns format dvd , de ce sa dau 1000 E pt ca imi face si 2 albume? Eu nu vreau... mai bine imi scot singura 50 de poze ... eu asa gandesc plus de asta calitatea o vezi si dupa ce aparatura au... De ex. la nunta fratelui meu a venit un fotograf cu un aparat ca al meu...(:| bine nu unul mic am unul cu zoom optic si care stie sa faca multe, dar nu e profesional ci pare , pt ca este mai mare datorita proiectiei zoom.... si culmea eu am facut 350 de poze si ei 400 dar sunt 80 % la fel, si mai dat si 1600 lei...Idee e ca eu vreau un fotograf bun si cu bani putini...;;)

Ar fi ideal! :)>-
Cand cautam noi fotograf pentru nunta, am intalnit un domn care avea un aparat foarte bun dar habar nu avea sa-l foloseasca. Nici asa nu e bine. Am mai intalnit si cazuri asa cum spui si tu, fotograf care a venit cu un aparat care numai profesional nu era. Asta e dezastruos! =;
In afara de aparatura, pe care trebuie sa stie sa o exploateze la maxim, consider ca un fotograf bun trebuie sa aiba si imaginatie.
Nici eu nu sunt de acord sa dai o avere pe poze, dar trebuie sa acorzi suficienta atentie acestui aspect pt ca sunt singurele amintiri care iti raman...Si filmarea conteaza dar sunt convinsa ca mai des ne uitam la poze decat la filmare.:-B

Inna_
03.03.2011, 12:08:30
da, dar alea le poti face doar cand te fura...ca na!
o sa le zic sa fure si mirele ca sa facem poze amandoi =))
glumesc...ma bazez pe fotograf ca o sa scoata tot ce poate din ambient :))

Pai vine mirele dupa tine sa te gaseasca...si la intoarcere va opriti putin pe drum.:-" :))

niko84r
03.03.2011, 13:23:25
Pai vine mirele dupa tine sa te gaseasca...si la intoarcere va opriti putin pe drum.:-" :))

saracu' se pierde pe drum...el nu e din buzau si pe acolo merge ca teleghidat pe unde il duc eu
stie si el sa ajunga la crang si pe platou la dacia :))
cam atat :))

niko84r
03.03.2011, 13:30:57
Ar fi ideal! :)>-
Cand cautam noi fotograf pentru nunta, am intalnit un domn care avea un aparat foarte bun dar habar nu avea sa-l foloseasca. Nici asa nu e bine. Am mai intalnit si cazuri asa cum spui si tu, fotograf care a venit cu un aparat care numai profesional nu era. Asta e dezastruos! =;
In afara de aparatura, pe care trebuie sa stie sa o exploateze la maxim, consider ca un fotograf bun trebuie sa aiba si imaginatie.
Nici eu nu sunt de acord sa dai o avere pe poze, dar trebuie sa acorzi suficienta atentie acestui aspect pt ca sunt singurele amintiri care iti raman...Si filmarea conteaza dar sunt convinsa ca mai des ne uitam la poze decat la filmare.:-B

da...am luat ultima oara cand am fost la bz dvd-urile cu nunta unui var de-al 2lea de-al meu...
pe langa faptul ca avea enspe mii de oreeeeee mai era si filmat TOT numai pe miri...nimic altceva..nu tu un invitat, nu tu aaaallttceva! :-w
eu cu dl vali am vb pt un montaj scurt de o ora juma, ca sa ma pot uita ca la un film, nu sa adorm uitandu-ma la 5 ore de dantuiala :D
si as vrea si un filmulet scurt gen videoclip cu o melodie pe fundal

si sa revin on topic - pozele sunt clar mai importante si eu una nu cred ca exista fotografi buni si ieftin..
calitatea se plateste...ok poate nu dai 1000E dar nici 300E...pentru ca se va vedea diferenta...
in calitatea fotografiilor, imaginatie, spirit artistic :D
plus ca eu vreau album din ala cu poze printate direct pe coala albumului...pare ca o carte cu foi un pic cartonate asa...ii zice intr-un fel dar imi scapa acum :D

Inna_
03.03.2011, 14:24:13
da...am luat ultima oara cand am fost la bz dvd-urile cu nunta unui var de-al 2lea de-al meu...
pe langa faptul ca avea enspe mii de oreeeeee mai era si filmat TOT numai pe miri...nimic altceva..nu tu un invitat, nu tu aaaallttceva! :-w
eu cu dl vali am vb pt un montaj scurt de o ora juma, ca sa ma pot uita ca la un film, nu sa adorm uitandu-ma la 5 ore de dantuiala :D
si as vrea si un filmulet scurt gen videoclip cu o melodie pe fundal

si sa revin on topic - pozele sunt clar mai importante si eu una nu cred ca exista fotografi buni si ieftin..
calitatea se plateste...ok poate nu dai 1000E dar nici 300E...pentru ca se va vedea diferenta...
in calitatea fotografiilor, imaginatie, spirit artistic :D
plus ca eu vreau album din ala cu poze printate direct pe coala albumului...pare ca o carte cu foi un pic cartonate asa...ii zice intr-un fel dar imi scapa acum :D

Te ajut eu:) Fotocarte! Avem si noi una! Se pastreaza mult mai bine pozele, si e tare frumoasa.;;)

niko84r
03.03.2011, 14:31:58
Nu stiam. :)) Pai e perfect daca stie sa ajunga pe platou, va dati intalnire acolo. :))

ar fi o treaba
eu i-am aratat fotografului crangul in pozele altei miresici din bz si a zis ca e ok...se descurca :))
i'm hoping for the best :D

Inna_
03.03.2011, 14:35:25
ar fi o treaba
eu i-am aratat fotografului crangul in pozele altei miresici din bz si a zis ca e ok...se descurca :))
i'm hoping for the best :D

Eu nu am mai facut poze si in Crang, desi asa imi propusesem. Dar am vazut cateva poze frumoase din Crang, facute acolo la castel, sau ce e ala. Bineinteles si clasicele poze langa lac, si in foisor erau frumoase...dar astea erau "altceva" fata de pozele pe care le mai vazusem facute in Crang.

P.s. Iti trimit un link sa vezi cateva poze.

Gianinaid
03.03.2011, 15:46:24
....si eu cred ca printre putinele locuri frumoase ale Buzaului ar fi Crangul.Acum, ca s-au mai ocupat de el si au facut curatenie, dar ne-am obisnuit noi cu el si ni se pare "ceva obisnuit"....nu stiu cum sa ma exprim...
Daca va aduceti aminte, pe partea dreapta in Crang aproape de obelisc, era trecuta ziua, luna si anul din plante, sau nu stiu din ce, chiar sunt curioasa sa stiu din ce materiale afisau data.Cred ca stiti la ce ma refer.Mi se pare o idee buna de facut poze acolo, avand in spate data facuta din plante.....sa nu mai vorbesc ca in jurul datei sunt numai floricele ingrijite...
Ce parere aveti? Sigur avand aceasta poza nu veti uita data nuntii ...:*

niko84r
03.03.2011, 16:13:04
Eu nu am mai facut poze si in Crang, desi asa imi propusesem. Dar am vazut cateva poze frumoase din Crang, facute acolo la castel, sau ce e ala. Bineinteles si clasicele poze langa lac, si in foisor erau frumoase...dar astea erau "altceva" fata de pozele pe care le mai vazusem facute in Crang.

P.s. Iti trimit un link sa vezi cateva poze.

la ce "castel" te referi?
am vaz si eu asta in poze - e ala de apa?
dar nu stiam unde e :D

Inna_
03.03.2011, 20:06:00
ori ala de apa
ori restaurantul din mijloc..alta cladire nu stiu

Va rog sa ma iertati, nu m-am exprimat corect. Acela nu e castel! :gen_07: Ma refeream la restaurantul ala din mijloc. :D

Danet
04.03.2011, 22:05:31
Te ajut eu:) Fotocarte! Avem si noi una! Se pastreaza mult mai bine pozele, si e tare frumoasa.;;)

Buna ! Tu ai lucrat cu studiomaster , nu? cum sunt? am vb si eu cu ei

Inna_
06.03.2011, 19:28:59
Buna ! Tu ai lucrat cu studiomaster , nu? cum sunt? am vb si eu cu ei

Eu nu am lucrat cu Studiomaster, nu stiu ce sa iti spun despre ei. :(

niko84r
08.03.2011, 14:13:54
Eu nu am lucrat cu Studiomaster, nu stiu ce sa iti spun despre ei. :(
dar cu cine ai lucrat?
ca eu cred ca am zis ca parca ai lucrat cu studio master...oi fi incurcat borcanele :D

off topic - care e treaba cu infractiunile? cum le primesti? pentru ce? :D

Inna_
09.03.2011, 10:08:03
dar cu cine ai lucrat?
ca eu cred ca am zis ca parca ai lucrat cu studio master...oi fi incurcat borcanele :D

off topic - care e treaba cu infractiunile? cum le primesti? pentru ce? :D

Pentru filmare am lucrat cu Marius Putere, e un tip de aici din Buzau, iar pentru fotografii am lucrat cu un tip Dan. Noi am fost multumiti.

niko84r
09.03.2011, 16:36:16
Pentru filmare am lucrat cu Marius Putere, e un tip de aici din Buzau, iar pentru fotografii am lucrat cu un tip Dan. Noi am fost multumiti.

dap, mi-au placut pozele..as fi curioasa de filmare..ca mi-a mai zis cineva de putere asta :D

intern
22.04.2011, 14:42:29
Buna fetele,

stie cineva vren lan de flori (as vrea sa zic de maci dar eu am nunta in iulie si nu cred ca sunt maci infloriti in iulie) sau vreo cladire faina, fie ea si parasita prin imprejurimile Buzaului? Merci!

Inna_
13.05.2011, 08:10:36
dap, mi-au placut pozele..as fi curioasa de filmare..ca mi-a mai zis cineva de putere asta :D

Noua ne-a placut ce a iesit si cum a montat filmarea. Te poti duce sa vb cu el si sa vezi o filmare realizata de el.

niko84r
23.05.2011, 08:27:54
Buna fetele,

stie cineva vren lan de flori (as vrea sa zic de maci dar eu am nunta in iulie si nu cred ca sunt maci infloriti in iulie) sau vreo cladire faina, fie ea si parasita prin imprejurimile Buzaului? Merci!

mai, de existat or fi existand, dar eu una te-as sfatui sa faci astfel de poze la TTD, ca atunci in ziua nuntii nu o sa iti poti lasa invitatii balta atatea ore ca sa faci poze, doar tu cu el
mie imi mai recomandase cineva sa mergem la ciolanu, unde sunt sculpturile alea sau la vulcanii noroiosi..frumos nu zic nu, dar iti ia 3 ore cu drum si sesiune foto...
te dau invitatii disparuta
eu una ma rezum la un parc in ziua aia si apoi vedem noi unde facem TTD :)

Inna_
28.06.2011, 19:34:34
mai, de existat or fi existand, dar eu una te-as sfatui sa faci astfel de poze la TTD, ca atunci in ziua nuntii nu o sa iti poti lasa invitatii balta atatea ore ca sa faci poze, doar tu cu el
mie imi mai recomandase cineva sa mergem la ciolanu, unde sunt sculpturile alea sau la vulcanii noroiosi..frumos nu zic nu, dar iti ia 3 ore cu drum si sesiune foto...
te dau invitatii disparuta
eu una ma rezum la un parc in ziua aia si apoi vedem noi unde facem TTD :)

O sedinta foto la Vulcanii Noroiosi costa 900 lei....ca am vazut ca scriai despre ei. (mi-am adus acum aminte ca am vrut sa fac si eu poze acolo, am reusit sa fac cateva) Intr-adevar nu ai timp pt o sedinta TTD in ziua nuntii. Oricum sedinta nici nu poate fi numita TTD - pt ca nu iti poti murdari rochia, sau sa o agati pe undeva chiar in ziua nuntii.

niko84r
28.06.2011, 22:11:39
O sedinta foto la Vulcanii Noroiosi costa 900 lei....ca am vazut ca scriai despre ei. (mi-am adus acum aminte ca am vrut sa fac si eu poze acolo, am reusit sa fac cateva) Intr-adevar nu ai timp pt o sedinta TTD in ziua nuntii. Oricum sedinta nici nu poate fi numita TTD - pt ca nu iti poti murdari rochia, sau sa o agati pe undeva chiar in ziua nuntii.

900 lei? jesus!!!!!!!!! mai bine ma duc la mare!

niko84r
29.06.2011, 12:10:18
Daaaa...Acolo nu iti cere nimeni bani.

e incredibil ce fac astia...si macar daca ar fi ceva mai spectaculos
eu am o prietena care face poze la castelul iulia hasdeu si da 100 ron sau 200 ron
ceva de genu'
si astia cer 900 de ron pt niste gropi in care bolboteste noroiul? nici macar nu e meritul lor ca sunt acolo :-L

Elizaa
29.06.2011, 16:14:25
eu am o prietena care face poze la castelul iulia hasdeu si da 100 ron sau 200 ron
ceva de genu'
si astia cer 900 de ron pt niste gropi in care bolboteste noroiul? nici macar nu e meritul lor ca sunt acolo :-L
Foarte corect ce spune Nicoleta, nu e meritul lor.
Se mandreste si Buzaul asta cu ceva, si cand colo auzi tu preturi......Mi-ar fi rusine, pe vremurile astea sa cer 900 lei, si pentru ce?

Inna_
30.06.2011, 14:10:14
Foarte corect ce spune Nicoleta, nu e meritul lor.
Se mandreste si Buzaul asta cu ceva, si cand colo auzi tu preturi......Mi-ar fi rusine, pe vremurile astea sa cer 900 lei, si pentru ce?

Am auzit de curand ca daca le dai acolo o atentie, adica 150 lei te lasa.;)

justina
30.06.2011, 17:27:43
Din cate stiu terenul cu vulcanii noroiosi e concesionat nenelui ala care taie bilete la intrare (taie, vine vorba caci am fost de curand si doar a incasat banii, nu a si eliberat bilete).
Oricum, trebuie sa-i mearga bine judecand dupa ditamai pensiune pe care a ridicat-o langa.

Deci sa inteleg ca pretul oficial e 900 RON dar se multumeste si cu o mica atentie de 150 RON :D

Inna_
30.06.2011, 17:54:02
Din cate stiu terenul cu vulcanii noroiosi e concesionat nenelui ala care taie bilete la intrare (taie, vine vorba caci am fost de curand si doar a incasat banii, nu a si eliberat bilete).
Oricum, trebuie sa-i mearga bine judecand dupa ditamai pensiune pe care a ridicat-o langa.

Deci sa inteleg ca pretul oficial e 900 RON dar se multumeste si cu o mica atentie de 150 RON :D

Mai eu asa am auzit. :D

intern
30.06.2011, 23:25:06
stie cineva daca la Conacul Marghiloman se pot face poze?

intern
30.06.2011, 23:29:25
ceva de genu'

Am cautat castelul in google, nu stiam unde e. Arata foarte bine dar vad ca e in Campina, cam departe de mers in ziua nuntii daca ai nunta in Buzau. Stiti ceva asemanator mai aproape de oras?

Elizaa
01.07.2011, 00:24:38

Justina, si pana la urma cum a fost ?S-a schimbat ceva prin zona, sau e aceeasi locatie care o stim de demult?Nu de alta dar sa stim pentru ce dam 150...:D
Dar sunt curioasa, cum procedeaza nenea asta, daca te vede imbracata in mireasa, schimba tariful?:))Ms

niko84r
01.07.2011, 02:34:17
Am cautat castelul in google, nu stiam unde e. Arata foarte bine dar vad ca e in Campina, cam departe de mers in ziua nuntii daca ai nunta in Buzau. Stiti ceva asemanator mai aproape de oras?

nope..in bz nu-s prea multe variante
iar conacul marghiloman e o ruina :-w

Inna_
01.07.2011, 08:06:10
nope..in bz nu-s prea multe variante
iar conacul marghiloman e o ruina :-w

Da, asa e. Si de cand spun ca il renoveaza.
Am cautat si eu poze cu castelul Iulia Hasdeu, arata tare bine.

justina
04.07.2011, 13:50:09
Justina, si pana la urma cum a fost ?S-a schimbat ceva prin zona, sau e aceeasi locatie care o stim de demult?Nu de alta dar sa stim pentru ce dam 150...:D
Dar sunt curioasa, cum procedeaza nenea asta, daca te vede imbracata in mireasa, schimba tariful?:))Ms

Buna Elizaa,

Eu am fost doar in vizita cu niste prieteni sa le arat vulcanii.
Nu am mai fost de vreo 2 ani. Singurul lucru care mi s-a parut ca s-a schimbat e ca parca au inaltat cumva vulcanii; in rest nimic special.
Probabil ca atunci cand te vede in mireasa schimba tariful $-), cam asa cum se intampla peste tot de altfel.

Elizaa
04.07.2011, 17:39:40
Buna Elizaa,

Eu am fost doar in vizita cu niste prieteni sa le arat vulcanii.
Nu am mai fost de vreo 2 ani. Singurul lucru care mi s-a parut ca s-a schimbat e ca parca au inaltat cumva vulcanii; in rest nimic special.
Probabil ca atunci cand te vede in mireasa schimba tariful $-), cam asa cum se intampla peste tot de altfel.
Ms Justina, adevarul e ca sunt putine locatii in Buzaul asta si-asa mic cum este. Nu inteleg , de ce naiba cere atatia bani daca nu s-a facut mai nimic.Aproape nici un serviciu nu mai este sub 50 de euro.
Dar nu-i nimic care sa ma mire la ora actuala, mai au un pic astia si daca te vad in rochie de mireasa sa-ti ia tarif si pentru mers pe strada, sau pentru ca te imbraci in mireasa... pentru faptul ca e cel mai frumos eveniment din viata ta si totul trebuie platit..... :D

Danet
05.07.2011, 11:25:51
Ms Justina, adevarul e ca sunt putine locatii in Buzaul asta si-asa mic cum este. Nu inteleg , de ce naiba cere atatia bani daca nu s-a facut mai nimic.Aproape nici un serviciu nu mai este sub 50 de euro.
Dar nu-i nimic care sa ma mire la ora actuala, mai au un pic astia si daca te vad in rochie de mireasa sa-ti ia tarif si pentru mers pe strada, sau pentru ca te imbraci in mireasa... pentru faptul ca e cel mai frumos eveniment din viata ta si totul trebuie platit..... :D

Fetelor dar nu e cam greu sa faci sedinta foto la vulcanii? Ma gandesc ca trebuie sa cari dupa tine toata lumea acolo plus ca mai risti sa te fci si numai noroi....
Si vreau sa va ajut pt cele cre vreti acolo si nu vreti sa platiti nimic.. noi am descoperit un loc care nu se plateste cu vulcanii mult mai mari si mai frumosi acolo unde fac astia videoclipuri... cum te duci pana la intrare se face un drum la dreapta si in dreptul unei sonde este un deal care are pe el urme de masinha urci dealul si in varful lui sunt numai vulcanii superbii...

monicaalina
05.07.2011, 21:48:11
Fetelor dar nu e cam greu sa faci sedinta foto la vulcanii? Ma gandesc ca trebuie sa cari dupa tine toata lumea acolo plus ca mai risti sa te fci si numai noroi....
Si vreau sa va ajut pt cele cre vreti acolo si nu vreti sa platiti nimic.. noi am descoperit un loc care nu se plateste cu vulcanii mult mai mari si mai frumosi acolo unde fac astia videoclipuri... cum te duci pana la intrare se face un drum la dreapta si in dreptul unei sonde este un deal care are pe el urme de masinha urci dealul si in varful lui sunt numai vulcanii superbii...
daaa acolo am fost si noi in week end cu finii,cica sunt vulcanii mici dar sunt mai mari,nici nu se plateste intrare doar parcarea 2 ron.dar e asa mult noroi acolo sus,eu zic ca ar merge mai degraba pt un TTD decat pt sedinta dinaintea nuntii

Elizaa
05.07.2011, 22:13:07
daaa acolo am fost si noi in week end cu finii,cica sunt vulcanii mici dar sunt mai mari,nici nu se plateste intrare doar parcarea 2 ron.dar e asa mult noroi acolo sus,eu zic ca ar merge mai degraba pt un TTD decat pt sedinta dinaintea nuntii
Pai nu mai fiti asa secretoase si dati mai multe detalii...:(
in cat timp se ajunge din Buzau, si unde e exact locatia ?Sa nu ne lasam pacalite tocmai pentru ca avem un eveniment frumos in viata....ma refer la tot felul de taxe.
Eu mai astept un eveniment si mai frumos...:*Vi-l doresc tuturor dupa nunta !!!

niko84r
06.07.2011, 08:57:52
Pai nu mai fiti asa secretoase si dati mai multe detalii...:(
in cat timp se ajunge din Buzau, si unde e exact locatia ?Sa nu ne lasam pacalite tocmai pentru ca avem un eveniment frumos in viata....ma refer la tot felul de taxe.
Eu mai astept un eveniment si mai frumos...:*Vi-l doresc tuturor dupa nunta !!!
de ajuns se ajunge cam in 30 min - cel putin atat ne-a luat noua si nu stiam drumul...ca eu nu mai fusesem de mica si puiu' nu e din bz sa stie...dar am cautat pe google maps (iti recomand si tie asta, daca nu ai mai fost...poti vedea si poze) inainte de plecare (ca gps-ul in romania e varza) si apoi ne-am orientat dupa semne...

e o locatie interesanta. dar nu merita nici pe departe 900 lei ca sa faci poze

Danet
06.07.2011, 11:02:09
de ajuns se ajunge cam in 30 min - cel putin atat ne-a luat noua si nu stiam drumul...ca eu nu mai fusesem de mica si puiu' nu e din bz sa stie...dar am cautat pe google maps (iti recomand si tie asta, daca nu ai mai fost...poti vedea si poze) inainte de plecare (ca gps-ul in romania e varza) si apoi ne-am orientat dupa semne...

e o locatie interesanta. dar nu merita nici pe departe 900 lei ca sa faci poze

Nu... nu.. noi vb de un alt loc pana la cel ingradit care iti iau astia bani, nu se vede decat daca urci dealul, e pana in zona cu taxa se face un drum in dreapta dar eu stiu ca ne-a spus un satean sa ne ducem acolo si nu era vb de nici o parcare era un drum de tara parasit si am oprit in dreptul unei sonde ,am urcat dealul si... surpriza ...multi vulcani frumosi pe care nu a pus nimeni monopol sa ne ia banii sa ii vedem... dar vb Monicai mai degraba este ptTTD ....

monicaalina
06.07.2011, 15:54:17
Nu... nu.. noi vb de un alt loc pana la cel ingradit care iti iau astia bani, nu se vede decat daca urci dealul, e pana in zona cu taxa se face un drum in dreapta dar eu stiu ca ne-a spus un satean sa ne ducem acolo si nu era vb de nici o parcare era un drum de tara parasit si am oprit in dreptul unei sonde ,am urcat dealul si... surpriza ...multi vulcani frumosi pe care nu a pus nimeni monopol sa ne ia banii sa ii vedem... dar vb Monicai mai degraba este ptTTD ....
eu am fost samb trecuta,acum este un magazinas mic cu o terasa mica,unde platesti parcarea 2 ron si urci acolo sus.eu nu am inteles de ce dincolo la ceilalti vulcani platesti intrare si aici nu??

Elizaa
06.07.2011, 17:01:15
Chiar asa de ce se plateste?Ce e privat?
Cumva locatia de mai sus s-o fi numind Paclele(Mari sau Mici)...?

Danet
07.07.2011, 11:10:10
Chiar asa de ce se plateste?Ce e privat?
Cumva locatia de mai sus s-o fi numind Paclele(Mari sau Mici)...?

La noi in tara totul se plateste, nimc nu mai este gratis, nici macar sa vezi natura.... e trist[-(
Cred ca alea sunt paclele mari ca sunt niste vulcanii mari...de cat la cei cu taxa...

Danet
07.07.2011, 11:11:05
eu am fost samb trecuta,acum este un magazinas mic cu o terasa mica,unde platesti parcarea 2 ron si urci acolo sus.eu nu am inteles de ce dincolo la ceilalti vulcani platesti intrare si aici nu??

Da asa o fii ca eu am fost acum vreo 3 ani si nu era nimic dar acum romanul calic pune pret pe orice farama de pamant....

niko84r
07.07.2011, 16:50:10
Da asa o fii ca eu am fost acum vreo 3 ani si nu era nimic dar acum romanul calic pune pret pe orice farama de pamant....

voi unde ati decis pana la urma sa faceti sedinta foto din ziua nuntii?

Danet
11.07.2011, 11:36:16
voi unde ati decis pana la urma sa faceti sedinta foto din ziua nuntii?

o sa facem in Crang si apoi TTD la gara...:D

Elizaa
11.07.2011, 22:10:32
Printre putinele posibilitati care sa se incadreze in timpul adecvat.Sunt o alegere buna pentru o amintire frum oasa in Buzau.

niko84r
12.07.2011, 13:44:28

da, cred ca pt crang vom opta si noi
si daca se arata dispusi invitatii prezenti la cununie, sa mergem dupa o fuga in marghiloman, sa facem poze :)

daca nu, mai ramane TTD...pt care o sa ma sfatuiesc cu fotograful unde sa facem
poate la mare
sau la o cetate ceva :)

ana_maria_urse
19.08.2011, 08:43:11
intreb ca o incepatoare....ce inseamna TTD?...:))

sskyppy
19.08.2011, 12:37:32
intreb ca o incepatoare....ce inseamna TTD?...

:))Trash The Dress! treaba asta se intampla dupa nunta

ariez
22.08.2011, 03:51:13
Parerea mea e ca locatia conteaza prea putin daca fotograful este priceput. Crangul este frumos, dar este destul de monoton ca fundal pentru poze. Eu as prefera detalii de arhitectura, chiar poze pe strada, par mai autentice.

niko84r
22.08.2011, 14:11:29
Parerea mea e ca locatia conteaza prea putin daca fotograful este priceput. Crangul este frumos, dar este destul de monoton ca fundal pentru poze. Eu as prefera detalii de arhitectura, chiar poze pe strada, par mai autentice.

da. ar fi ok si pe strada...cadru contemporan cum zic unii...numai ca in buzau nici ala nu e :)
daca l-ai descoperit tu, pls share :)

intrebare: oare in curtea episcopiei am voie sa fac poze? :D dupa cununia de la catedrala, cu invitatii?

monicaalina
23.08.2011, 16:02:25
da. ar fi ok si pe strada...cadru contemporan cum zic unii...numai ca in buzau nici ala nu e :)
daca l-ai descoperit tu, pls share :)

intrebare: oare in curtea episcopiei am voie sa fac poze? :D dupa cununia de la catedrala, cu invitatii?
nu vad de ce nu ai avea voie...eu am facut poze in curtea bisericii...sau nu se compara cu catedrala?

niko84r
23.08.2011, 18:34:06
nu vad de ce nu ai avea voie...eu am facut poze in curtea bisericii...sau nu se compara cu catedrala?

pai curtea episcopiei ma refer la aia din capatul aleii, unde sunt flori si chestii
o sa ma duc sa ma interesez in ultima sapt :)

toaderanna
01.09.2011, 20:49:54
Cei de la sorynpower studio din Buzau cum filmeaza la evenimente? A colaborat cineva cu ei?

Inna_
14.09.2011, 21:17:55
Cei de la sorynpower studio din Buzau cum filmeaza la evenimente? A colaborat cineva cu ei?

Noi am colaborat la botezul finutul nostru si la botezul lui Mihnea si am fost multumiti.

niko84r
29.09.2011, 15:22:44
pana la urma am facut in crang....au iesit ceva poze dragute (am avut un slide show pregatit de fotograf la 1 am)...de-abia astept sa le primesc oficial :D
vi le arat si voua ;-)

lilliana_85
29.09.2011, 15:29:22
Si noi am facut pozele tot in crang, avem niste poze de poveste, mie alea imi plac cel mai mult;))

Danet
01.10.2011, 19:49:23
Eu m-a gandit sa le fac la palat ca se aprind luminile dupa 19.00, oricum nu am timp sa mai merg in Crang...

ariez
01.10.2011, 23:25:43
Eu m-a gandit sa le fac la palat ca se aprind luminile dupa 19.00, oricum nu am timp sa mai merg in Crang...

Daca este deja intuneric, chiar si cu luminile aprinse pozele de exterior nu vor iesi bine. Poate poti avea sedinta foto inainte de biserica, sau gasesti o locatie de interior mai deosebita.

niko84r
09.10.2011, 11:12:31
Daca este deja intuneric, chiar si cu luminile aprinse pozele de exterior nu vor iesi bine. Poate poti avea sedinta foto inainte de biserica, sau gasesti o locatie de interior mai deosebita.

ies ok daca ai fotograf capabil, dar in niciun caz nu la fel de bine ca alea ziua
cel mai bine e 17-18 cand e inca lumina, dar nu puternica :)

jack
14.10.2011, 18:07:20
Noi o sa facem nunta acasa la tara, pozele avem unde sa le facem, socrii locuiesc intr-o zona impadurita de unde se vede raul Buzau si chiar orasul Buzau in departare.

Deci avem locuri destule unde sa facem pozele de-a doua zi, daca nu cumva ma imbat si bat cameramanul :))

Glumesc, cred ca o sa facem cu aparatul nostru, ca sa nu ma taxeze cameramanul daca il tin si a doua zi.
Ca la cat o sa manance si mai ales o sa bea, ca acolo se bea tuica cu cana :) va dati seama ce poze face el dupa nunta :))

Nu de alta, dar la o nunta de anul acesta unul din cei doi fotografi s-a imbatat si-a scos pozele fara cap la mire si mireasa :))

niko84r
15.10.2011, 16:51:40
Noi o sa facem nunta acasa la tara, pozele avem unde sa le facem, socrii locuiesc intr-o zona impadurita de unde se vede raul Buzau si chiar orasul Buzau in departare.

Deci avem locuri destule unde sa facem pozele de-a doua zi, daca nu cumva ma imbat si bat cameramanul :))

Glumesc, cred ca o sa facem cu aparatul nostru, ca sa nu ma taxeze cameramanul daca il tin si a doua zi.
Ca la cat o sa manance si mai ales o sa bea, ca acolo se bea tuica cu cana :) va dati seama ce poze face el dupa nunta :))

Nu de alta, dar la o nunta de anul acesta unul din cei doi fotografi s-a imbatat si-a scos pozele fara cap la mire si mireasa :))
mie una nu mi se pare normal ca un om contractat pentru ceva sa bea....
ok, mananca, logic, poate bea un pahar de vin..dar nu isi toarna in cap :D
ca e la munca nu la distractie

deea83_stef
07.12.2011, 13:19:23
am vazut la o prietena niste poze superbe la Vulcanii Noroiosi si inca unele facute tot p acolo undeva pe un camp...nu stiu unde o sa fac sedinta din ziua nuntii,dar TTD e clar ca o sa fie ori la Vulcani ori la mare...sa vedem ce parere are si fotograful:)

Inna_
08.12.2011, 18:52:52
am vazut la o prietena niste poze superbe la Vulcanii Noroiosi si inca unele facute tot p acolo undeva pe un camp...nu stiu unde o sa fac sedinta din ziua nuntii,dar TTD e clar ca o sa fie ori la Vulcani ori la mare...sa vedem ce parere are si fotograful:)

Pentru poze la Vulcanii Noroiosi stiu ca se plateste o taxa. Oricum ies super pozele acolo!

niko84r
13.12.2011, 15:24:22

eu as vota pentru la mare, daca si sotul tau e pentru :)
al meu nu a fost (lui nu-i plac pozele asa ca m-am multumit cu ce am primit :D:D)...asa ca noi am facut ceva "urban" prin bucuresti :)

GeoxLoca
05.03.2012, 21:12:48

:) tot pe tine te stresez. am auzit si eu de tipul acesta. imi poti spune ce tarife are? tnx[-o<

Ioana_Bogdan
15.03.2012, 14:36:46
Dragi miresici,

Va scriu in numele unei prietene foarte bune care va fi miresica de septembrie in Monteoru. Are mare nevoie de recomandari privind fotograf/ cameraman din zona, caci ea locuieste in alta parte si nu poate ajunge sa cerceteze piata cum s-ar spune. Va rog mult sa-mi dati sugestii ca sa i le dau mai departe. >:D<>:D<
Ioana

Inna_
22.08.2012, 13:10:05
:) tot pe tine te stresez. am auzit si eu de tipul acesta. imi poti spune ce tarife are? tnx[-o<

Sincer, nu mai știu deloc tarifele.:( Poate undeva Ón jur de 9 mil-10mil...

danacrista
23.08.2012, 23:29:22
Dragele mele pentru o super filmare si un film extraordinar al nuntii voastre va recomand colaborarea cu Geany Costache ca operator video si montaj si fotograful Eduard Ciobota,impreuna fac o echipa de nota 20!!!Au aparatura pro inclusiv macara video,ceea ce nu prea am mai vazut la nimeni in Buzau si preturi accesibile

onuskka2012
23.08.2012, 23:41:47
Buna!
Lasa-ne shi date de contact ceva.........

danacrista
23.08.2012, 23:48:02
Buna!
Ceea ce va pot lasa este adresa de email [email protected]

Aalecu
13.01.2014, 19:56:16

Buna,

Se poate si pentru mine un numar de contact? :) Sunt in cautare de fotograf dragut