PDA

Versiunea completa : Biserica Sf. Nicolae

arianaluca2000
01.04.2009, 12:01:18
Ciao miresicilor;;)
Care dintre voi va face cununia religioasa sau a participat la vreuna, la Biserica Sf. Nicolae din Piata Unirii. Cum e amosfera, preotul...:D

TOFI
01.04.2009, 12:38:24
Ciao miresicilor;;)
Care dintre voi va face cununia religioasa sau a participat la vreuna, la Biserica Sf. Nicolae din Piata Unirii. Cum e amosfera, preotul...:D
Buna!
Eu am avut cununia religioasa la aceasta biserica. Mie mi-a placut, chiar daca a fost si preotul mai tanar.Slujba a fost frumoasa. Spun asta pt ca mie imi place f tare parintele cel batran, dar din pacate slujesc pe rand cel tanar cu cel batran, iar cand am facut noi cununia era randul celui tanar. De aceea l-am invitat si pe cel batran. Ce n-a fost prea placut a fost faptul ca, preotul cel tanar i-a jecmanit pe nasi de bani, si ne-a cerut bani inca o data pe cor, desi noi platisem odata direct corului, adica unei doamne din cor.Daca aveti norocul sa prindeti randul celui batran cand aveti voi cununia, nu cred ca o sa patiti ce-am patit noi!

arianaluca2000
01.04.2009, 12:41:00
Buna!
Eu am avut cununia religioasa la aceasta biserica. Mie mi-a placut, chiar daca a fost si preotul mai tanar.Slujba a fost frumoasa. Spun asta pt ca mie imi place f tare parintele cel batran, dar din pacate slujesc pe rand cel tanar cu cel batran, iar cand am facut noi cununia era randul celui tanar. De aceea l-am invitat si pe cel batran. Ce n-a fost prea placut a fost faptul ca, preotul cel tanar i-a jecmanit pe nasi de bani, si ne-a cerut bani inca o data pe cor, desi noi platisem odata direct corului, adica unei doamne din cor.Daca aveti norocul sa prindeti randul celui batran cand aveti voi cununia, nu cred ca o sa patiti ce-am patit noi!
Stim pe cineva care il cunoaste personal pe preotul mai in varsta, asa ca ne punem toate sperantele ca ne vom alege cu el[-o<

TOFI
02.04.2009, 07:35:57
Stim pe cineva care il cunoaste personal pe preotul mai in varsta, asa ca ne punem toate sperantele ca ne vom alege cu el[-o<
Daca nu e randul lui sa slujeasca, nu cred ca va putea sa tina numai el slujba! Trebuie sa mergeti sa vedeti, ca ei deja stiu cine o sa fie cand aveti voi nunta.

deea2210
30.08.2009, 15:57:42
Ciao miresicilor;;)

si eu am auzit numai lucruri bune de biserica din schei.nu stiu mai multe,dar sper ca voi afla de pe aici!
spor la pregatiri!

Pookynella
05.10.2009, 21:08:11
Deea, se pare ca tu vei trai in curand experienta religioasa acolo, asa ca astept cu nerabdare impresii de la cununia ta, pentru ca acolo ma voi cununa si eu. ;))

Codruta_Florentina
11.10.2009, 06:50:19
Servus.
Eu m-am cununat acolo. Preotul care a savarsit slujba a fost pr. Prodea si a tinut o binecuvantare care a emotionat pe toata lumea.

ale26
16.10.2009, 11:19:59
Servus.
Eu m-am cununat acolo. Preotul care a savarsit slujba a fost pr. Prodea si a tinut o binecuvantare care a emotionat pe toata lumea.
si eu tot acolo vreau...cat va costat?si tre sa fiti din parohie?

futurebride2b
18.10.2009, 22:08:54
Vi s-a spus cumva cu cat timp inainte trebuie / puteti sa rezervati ziua si data, va rog? Noi acolo planuim sa ne casatorim religios...

ale26
19.10.2009, 11:56:55
Vi s-a spus cumva cu cat timp inainte trebuie / puteti sa rezervati ziua si data, va rog? Noi acolo planuim sa ne casatorim religios...
si eu as vrea sa stiu cu cat timp sa merg inainte!

Pookynella
19.11.2009, 21:24:11
Fetelor, a fost viitorul meu sot sa se intereseze, iar preotul i-a spus sa revina in ianuarie pentru programare.
Acum pentru cine vrea sa calculeze, in 22 mai 2010 va fi preotul cel batran.
Mai stiu de la logodnicul meu ca cel mai sigur ii gasesti pe preoti pana in ora 12, el a trebuit sa faca doua drumuri. Dar a aflat ce preot va sluji de la prima vizita, persoana care avea grija de biserica i-a zis cine va fi si cand trebuie sa revina ca sa vorbeasca cu dansul.

Sper ca am fost de ajutor.

blankadina
19.11.2009, 23:19:38
Fetelor, a fost viitorul meu sot sa se intereseze, iar preotul i-a spus sa revina in ianuarie pentru programare.
Mai stiu de la logodnicul meu ca cel mai sigur ii gasesti pe preoti pana in ora 12, el a trebuit sa faca doua drumuri. Dar a aflat ce preot va sluji de la prima vizita, persoana care avea grija de biserica i-a zis cine va fi si cand trebuie sa revina ca sa vorbeasca cu dansul.

eu cred ca trebuie sa vb personal cu preotul ca cei care se ocupa de biserica sunt mai bagareti de fel;));))

morocria
24.11.2009, 20:10:31
Buna seara tuturor! :x
A avut cineva cununia religioasa la Biserica Sf.Nicolae din Rasnov?
Noi acolo vrem pt. ca ne e drag preotul.E loc destul pt. invitati? Cum a fost?:-\ Sunt foarte curioasa sa aflu mai multe...
Am vazut ca se discuta si despre coruri.Cam cat costa sa ai cor la cununie?
Multumesc respondentelor:*:">

futurebride2b
07.12.2009, 00:07:06

Si noua ni s-a spus sa venim inainte cu jumatate de an...asa ca mai stau cumintica inca un pic si ma duc iar sa stresez :)

ale26
10.12.2009, 15:26:50
Si noua ni s-a spus sa venim inainte cu jumatate de an...asa ca mai stau cumintica inca un pic si ma duc iar sa stresez :)
hmm deci sa mai stau putin linistita!

Pookynella
11.01.2010, 21:39:56
Fetelor, a venit in sfarsit ianuarie si o data cu asta au inceput programarile la Biserica.
In sambetele cu sot este preotul cel batran, iar taxa este de 200 de RON. Il gasiti la birou intre orele 10 si 12.
M-am cam pierdut astazi la programare, am uitat sa intreb de cor...

futurebride2b
13.02.2010, 21:15:12
Noi ne-am razgandit, desi locatia e frumoasa, doar pt poze...caci slujba in sine, am participat si vazut cum este facuta si nu m-a incantat :( plus ce am mai auzit de cor, de preot care iti spune de la obraz cat ii datorezi...

ale26
02.03.2010, 12:54:29
Noi ne-am razgandit, desi locatia e frumoasa, doar pt poze...caci slujba in sine, am participat si vazut cum este facuta si nu m-a incantat :( plus ce am mai auzit de cor, de preot care iti spune de la obraz cat ii datorezi...
:)daca nici acei preoti nu au har............ma indoiesc sa gasesti ceva mai bun in bv!dar e alegerea ta..........
toti zic de la obraz cati bani vor!si despre cor nu ne detaliezi si noua?

futurebride2b
03.03.2010, 14:04:23
:)daca nici acei preoti nu au har............ma indoiesc sa gasesti ceva mai bun in bv!dar e alegerea ta..........
toti zic de la obraz cati bani vor!si despre cor nu ne detaliezi si noua?
Ma scuzi ca te contrazic...
Am lecturat subforumul de pe Judetul Brasov, sectiunea Cununia religioasa -- subsectiunea Biserica, adica forumul mai jos de acesta pe care suntem...cititi si voi pe acolo, pe la paginile 18 (mesajul postat de miresica georgia_jojo) din 28.07.2008 precum si paginile dinainte, cam toate miresicile fac referire la biserica Sf Nicolae in aceste posturi, plus in cele urmatoare. Ca sa ma conving, am fost si eu acolo si poate am nimerit eu intr-o zi cand nu mai aveau preotii chef de cununie...oricum, ca pe banda a mers treaba, nu intelegeam nimic din ce cantau sau spunea preotul, parca aveau prune in gura.

ale26
03.03.2010, 14:34:23
Ma scuzi ca te contrazic...
Am lecturat subforumul de pe Judetul Brasov, sectiunea Cununia religioasa -- subsectiunea Biserica, adica forumul mai jos de acesta pe care suntem...cititi si voi pe acolo, pe la paginile 18 (mesajul postat de miresica georgia_jojo) din 28.07.2008 precum si paginile dinainte, cam toate miresicile fac referire la biserica Sf Nicolae in aceste posturi, plus in cele urmatoare. Ca sa ma conving, am fost si eu acolo si poate am nimerit eu intr-o zi cand nu mai aveau preotii chef de cununie...oricum, ca pe banda a mers treaba, nu intelegeam nimic din ce cantau sau spunea preotul, parca aveau prune in gura.
care biserica din centru crezi ca e mai buna?(macar sa stiu ce sa caut)

futurebride2b
03.03.2010, 22:11:01
care biserica din centru crezi ca e mai buna?(macar sa stiu ce sa caut)
La momentul de fata nu cunosc, as fi putut sa recomand biserica sf Gheorghe inainte sa moara parintele Grindu, D-zeu sa il odihneasca, ce slujbe frumoase facea ...

ale26
04.03.2010, 15:01:50
La momentul de fata nu cunosc, as fi putut sa recomand biserica sf Gheorghe inainte sa moara parintele Grindu, D-zeu sa il odihneasca, ce slujbe frumoase facea ...
of, ce complicat e de ales!si tre sa ma decid si repede!

MiauMiau
17.03.2010, 08:55:32
Fetelor, a venit in sfarsit ianuarie si o data cu asta au inceput programarile la Biserica.
In sambetele cu sot este preotul cel batran, iar taxa este de 200 de RON. Il gasiti la birou intre orele 10 si 12.
M-am cam pierdut astazi la programare, am uitat sa intreb de cor...

Noua ni s-au cerut 250 de RON ca taxa de cununie si din cate am inteles, se plateste totul inainte. Pe mine m-ar interesa mai multe date despre cor. Care ar fi tariful corului? De regula e mai mare decat taxa de cununie?

TOFI
17.03.2010, 10:22:06
Noua ni s-au cerut 250 de RON ca taxa de cununie si din cate am inteles, se plateste totul inainte. Pe mine m-ar interesa mai multe date despre cor. Care ar fi tariful corului? De regula e mai mare decat taxa de cununie?
Da e mai mare! Acum aproape 3 ani noi am dat 250 Ron pt cor, iar taxa ce zici ca ai platit-o tu, e de fapt donatie biserica, asa scrie pe chitanta, caci ei n-au voie sa ia nicio taxa pt cununie, practic acest serviciu e gratis, si la noi a fost de 100.Si stai linistita, ca are grija preotul sa-i plateasca nasii direct lui taxa de cununie si ce stiu eu ce alte taxe, in cazul nostru au cerut inclusiv pt cor, desi noi il platisem deja!

ale26
18.03.2010, 14:10:41
ce preot vei avea?niic eu cand am fost saptamana asta nu am aflat nik de taxe!

ale26
18.03.2010, 14:11:12
Da e mai mare! Acum aproape 3 ani noi am dat 250 Ron pt cor, iar taxa ce zici ca ai platit-o tu, e de fapt donatie biserica, asa scrie pe chitanta, caci ei n-au voie sa ia nicio taxa pt cununie, practic acest serviciu e gratis, si la noi a fost de 100.Si stai linistita, ca are grija preotul sa-i plateasca nasii direct lui taxa de cununie si ce stiu eu ce alte taxe, in cazul nostru au cerut inclusiv pt cor, desi noi il platisem deja!
adica ati platit de 2 ori?si voi si nasii?

Pookynella
18.03.2010, 21:22:58
Este un lucru cunoscut la orice biserica, mirii platesc rezervarea bisericii iar nasii platesc preotul dupa ceremonie. Depinde del a preot la preot cat ii taxeaza, dar de obicei am inteles ca e cam tot cat e is taxa initiala.

Acum despre chitanta, chiar m-am uitat pe a mea si scrie "clar":
"reprezentand c. 22 mai ora 13".

Eu de cor ma voi interesa in mai inainte de cununie, dar daca are cineva detalii le voi citi cu placere.;))

TOFI
19.03.2010, 07:16:32
adica ati platit de 2 ori?si voi si nasii?
Exact! Si asta pt ca a avut grija domnul preot!

ale26
19.03.2010, 14:22:05
Exact! Si asta pt ca a avut grija domnul preot!
cine te-a cununat?

TOFI
19.03.2010, 18:19:29
cine te-a cununat?

Era tura celui tanar, insa eu il vroiam pe cel batran, si atunci i-am avut pe amandoi.(cel tanar a fost "seful")

RuxyC
19.04.2010, 11:52:21
MiauMiau...tu de la ce ora ai cununia religioasa? eu am de la 12:00, tot pe 24.07.2010

ioanny_maria
20.04.2010, 15:33:25
Salutare!

Stie cineva cu cat timp inainte trebuie sa te programezi pentru cununia religioasa?Am inteles ca la acesta biserica se cere si avans?este adevarat?

RuxyC
22.04.2010, 10:37:15
eu am fost in ianuarie -anul asta- si mi-am facut "rezervare"...si mai era deja o nunta tot pe 24 iulie....deci ar cam trebui sa mergi, mai ales daca vrei sa iti alegi ora singura, nu in functie de celelalte cununii din ziua respectiva.
nu este avans, este o taxa de programare...250 ron ca sa te treaca in caiet....pe chitanta o sa scrie "donatie"...dar de fapt e doar taxa de inscriere.

ale26
23.04.2010, 14:21:29
MiauMiau...tu de la ce ora ai cununia religioasa? eu am de la 12:00, tot pe 24.07.2010
;))va intalniti!super

ale26
23.04.2010, 14:22:31
Salutare!

Stie cineva cu cat timp inainte trebuie sa te programezi pentru cununia religioasa?Am inteles ca la acesta biserica se cere si avans?este adevarat?
la toate bisericile se cere avans!noi am dat 200 de lei...........si daca vrei o ora anume trebuie sa mergi din timp(asta la orice biserica).

TRex
25.04.2010, 09:59:37
la toate bisericile se cere avans!noi am dat 200 de lei...........si daca vrei o ora anume trebuie sa mergi din timp(asta la orice biserica).

Salutare!
Eu am fost vineri la Sf Nicolae sa programez botezul fetitei mele. Taxa de botez e 100 de lei, iar cea de cununie 200. Cel putin asa m-a informat nenea de la lumanari.
Si asta doar pentru data. Pentru ca in ziua evenimentului, nasul trebuie sa mai scoata din buzunar niste bani pentru toti cei care sunt acolo (preot, dascal, nenea de la lumanari, cor etc.). Cel putin asa a zis nenea cu care am vorbit.

MiauMiau
11.05.2010, 13:08:27

Eu de la ora 13.00 !

MiauMiau
11.05.2010, 13:13:11

Sunt convinsa ca asa se va intampla, intr-adevar pe "chitanta" scrie donatie (taca de cununie in mod real cred ca e undeva pe la vreo 10 RON):)), m-am pregatit sufleteste pentru asta. Ce pot sa spun, se practica si pe la alte Biserici. Eu am o intrebare legata de cor: din cine e format? Sa-mi fie cu iertare, dar sper ca nu e vorba de niste persoane care nu au nicio tangenta cu muzica!? Eu am fost la o cununie la Biserica de pe Aurel Vlaicu si corul a cantat foarte profi, se vedea ca erau bine pregatiti, se armonizau foarte bine, suna divin...
Decat sa dau 350 de RON unor doamne semi-afone, mai bine fara, sau mai bine aduc alt cor. Se poate oare asa ceva?

MiauMiau
11.05.2010, 13:14:31
;))va intalniti!super
Da, foarte probabil

bebea2010
12.05.2010, 11:43:46
Cine ma poate ajuta? Cautam o biserica care sa fie frumoasa (arhitectura), sa se faca slujbe frumoase si sa-ti dea acea senzatie de piosenie (nu cum e la multe biserici unde toti sunt niste afaceristi)

Pookynella
01.06.2010, 12:41:32
bebea... cred ca Brasovul nu este cea mai buna alegere pentru ceea ce cauti tu.
Ceremonia de la Sf Nicolae a fost extrem de frumoasa, si preotul Prodea a tinut o cuvantare dea dreptul emotionanta, dar nasii au scos bani seriosi din buzunar pentru tot acest "spectacol", care a fost si unul redus avand in vedere ca noi aveam logodna deja facuta.
Daca nu te uiti la bani eu iti recomand cu caldura biserica Sf. Nicolae.

Iar MiauMiau - noi am avut si ceva cor in timpul slujbei si iti garantez ca nu sunt babe semi-afone, iar daca vrei sa te convingi te poti duce intr-o duminica la slujba acolo si le vei auzi cu urechile tale.
Mi se pare mult 350 pentru 3 cantece, dar va fi o experienta unica. Eu am regretat ca nu am cerut corul.

bebea2010
05.06.2010, 16:18:36
Pookynella iti multumesc pentru raspuns, inca nu mi-am pierdut speranta ca poate ma ajuta cineva sa gasesc si in Brasov ceea ce caut, daca nu, ma voi orienta catre biserica Sf. Nicolae, care e foarte frumoasa ... si am auzit de bine despre cununiile de acolo.

mxm
26.04.2011, 14:23:51
bebea... cred ca Brasovul nu este cea mai buna alegere pentru ceea ce cauti tu.
Ceremonia de la Sf Nicolae a fost extrem de frumoasa, si preotul Prodea a tinut o cuvantare dea dreptul emotionanta, dar nasii au scos bani seriosi din buzunar pentru tot acest "spectacol", care a fost si unul redus avand in vedere ca noi aveam logodna deja facuta.
Daca nu te uiti la bani eu iti recomand cu caldura biserica Sf. Nicolae.

Iar MiauMiau - noi am avut si ceva cor in timpul slujbei si iti garantez ca nu sunt babe semi-afone, iar daca vrei sa te convingi te poti duce intr-o duminica la slujba acolo si le vei auzi cu urechile tale.
Mi se pare mult 350 pentru 3 cantece, dar va fi o experienta unica. Eu am regretat ca nu am cerut corul.

Buna!
Toata lumea spune ca "nasii scot bani seriosi din buzunar", dar nimeni nu spune CAT COSTA. Noi nu vrem sa obligam nici nasii si nici familia la costuri mari si mai ales, fara sa le cunoastem, asa ca poate imi spune si mie cineva care sunt de fapt sumele finale (cu tot cu nasi).
Merci!

AlexandraU
26.04.2011, 20:23:41
Pai problema e ca se da dupa cununie cat il tin buzunarele pe nas. Teoretic, daca stiu eu bine, si taxa aia de la biserica tot nasii o platesc, dar nu stiu daca iti da mana sa stai pana platesc nasii si intre timp eventual sa se programeze altii.

Noi tot pe principiul asta mergem, o sa platim noi taxa, sper sa se simta nasul dupa cununie...

vladymyry
26.04.2011, 23:02:49
Buna!
Toata lumea spune ca "nasii scot bani seriosi din buzunar", dar nimeni nu spune CAT COSTA. Noi nu vrem sa obligam nici nasii si nici familia la costuri mari si mai ales, fara sa le cunoastem, asa ca poate imi spune si mie cineva care sunt de fapt sumele finale (cu tot cu nasi).
Merci!
taxa la biserica o platesc mirii dar dupa slujba preotul il chiama pe nas sa dea si el o donatie,la unele biserici preotii cer chiar taxa care este platita de miri si alta obligatie a nasilor mai este ca ei sa faca lumanarile.

oana_o
21.10.2011, 13:36:04
Salut,

Noi am avut cununia religioasa la biserica Sf Nicolae. In mare am fost multumita, insa trebuie sa recunosc ca m-a nemultumit atitudinea de superioritate a preotului care ne-a oficiat slujba. In rest, totul a fost bine, am intrat la timp, nu a durat foarte mult (cca 45 min). Taxa de slujba este de 250 RON. Din pacate, nu stiu cat a dat nasul :(

aneee
04.01.2012, 14:55:17
Salut,

Noi am avut cununia religioasa la biserica Sf Nicolae. In mare am fost multumita, insa trebuie sa recunosc ca m-a nemultumit atitudinea de superioritate a preotului care ne-a oficiat slujba. In rest, totul a fost bine, am intrat la timp, nu a durat foarte mult (cca 45 min). Taxa de slujba este de 250 RON. Din pacate, nu stiu cat a dat nasul :(

Sper sa apara vre-o miresica care sa fi facut nunta la Sf. Nicolae care sa stie cam cat a dat nasul. Miresoiul meu vrea neaparat acolo eu am auzit sume de la 500- 1200 lei ( cu tot cu cor) mi se pare foaaaarteeeee mult !!!!! Nu as vrea sa pun nasi la o asemenea cheltuiala! Daca exista vreo miresica care sa stie la despre ce suma este vb astept un raspuns !

aneee
09.01.2012, 09:47:27
Am fost ieri la biserica, era un domn acolo care s-a uitat intr-o carticica :) si ne-a zis ca in data de 09.06.2012 va fi de servici preotul tanar:)Ne zis sa mergem saptamana viitoare lui pentru ca atunci va fi dansul sa putem vb cu el :)
Taxa este de 200/250 in functie de preot, din ce m-am intersat nasul mai plateste 200 -250 lei ( depinde de cat este de negociator:)

Flamingo
09.01.2012, 09:53:49
Am fost ieri la biserica, era un domn acolo care s-a uitat intr-o carticica :) si ne-a zis ca in data de 09.06.2012 va fi de servici preotul tanar:)Ne zis sa mergem saptamana viitoare lui pentru ca atunci va fi dansul sa putem vb cu el :)
Taxa este de 200/250 in functie de preot, din ce m-am intersat nasul mai plateste 200 -250 lei ( depinde de cat este de negociator:)

Noi inca nu am fost sa vorbim la noi dar mie mi se par fabuloase sumele pe care le spuneti voi.Nu sunt neaparat cea mai saraca dar chiar si asa mi se par exagerate aceste sume, ma revolta sincera sa fiu :(
Cu siguranta si la noi sunt cam aceleasi ca din cate stiu Sf.Petru si Pavel e cea mai cautata din oras dar totusi..

aneee
09.01.2012, 10:03:44
Noi inca nu am fost sa vorbim la noi dar mie mi se par fabuloase sumele pe care le spuneti voi.Nu sunt neaparat cea mai saraca dar chiar si asa mi se par exagerate aceste sume, ma revolta sincera sa fiu :(
Cu siguranta si la noi sunt cam aceleasi ca din cate stiu Sf.Petru si Pavel e cea mai cautata din oras dar totusi..

Eu am auzit si de sume mai mari, tot timpul se poate si mai rau :(.
Cert este ca de cand m-am apusca sa organizez acest eveniment ma tot lovesc de sume :) Primul soc a fost cu muzica... pe urma preturile la meniuri .. iar sumele de la biserica sunt la pitici :) In teorie nasul nu ar trebui sa mai platesca nimic 200 lei mi se pare mai mult decat suficient , dar vorba nasului " Asta e piata :)) " .

aneee
23.01.2012, 10:07:22
He he..Join the club! :D

Super ... ai schimbat semnatura ca stie toate miresicile de intalnire :) . Sper sa fim cat mai multe :D

Izabelutz
22.08.2012, 14:15:04
Dragele mele,

Am avut slujba de cununie la Sf. Nicolae si va pot spune ca este extraordinar. Slujba a oficiat-o parintele Herda si a fost totul foarte bine, de la slujba propriu-zisa, pana la cuvantarea si remunerarea lui. Nu a fost nici mult, nici putin, noi consideram ca omlu si-a meritat banii.

Biserica este foarte frumoasa si a dat intregului eveniment un aer de noblete. Deci nu va speriati ca este costisitor, nu e chiar ce se aude pe "piata" :), dar cu siguranta merita!

aneee
27.08.2012, 20:29:46
Si eu am avut cununia religioasa tot aici. A fost foarte frumo , am avut doi preoti cu toate ca noi nu am cerut asa ceva.
Am avut ceva emotii cu "taxa" dar nasul s-a descurcat. Nu stiu cat au platit nasii Izabelei, nasul meu mi-a zis ca a dat 300 lei, partea aiurea a fost ca el a dat banii unui preot si pe urma celalta a venit sa ii ceara partea lui:-&. I s-a comunicat sec faptul ca s-a platit deja. Deci foarte frumos dar cam greu la capitolul decenta !

mihaela_toma
28.08.2012, 09:58:06
Si eu am avut cununia religioasa tot aici. A fost foarte frumo , am avut doi preoti cu toate ca noi nu am cerut asa ceva.
Am avut ceva emotii cu "taxa" dar nasul s-a descurcat. Nu stiu cat au platit nasii Izabelei, nasul meu mi-a zis ca a dat 300 lei, partea aiurea a fost ca el a dat banii unui preot si pe urma celalta a venit sa ii ceara partea lui:-&. I s-a comunicat sec faptul ca s-a platit deja. Deci foarte frumos dar cam greu la capitolul decenta !

Cu cat timp inainte ai facut programarea la biserica? :-?

Mutumesc!

aneee
31.08.2012, 14:40:04
Cu cat timp inainte ai facut programarea la biserica? :-?

Mutumesc!

Cu 6 luni inainte !!

Izabelutz
07.09.2012, 10:38:31
Cu 6 luni inainte !!

Noi cu 8 luni inainte, ca sa ne alegem ora dorita :>