PDA

Versiunea completa : Rochia de mireasa in Vrancea

Pagini : [1] 2

Emanuela180980
12.02.2008, 23:40:33
Am cautat peste tot in Focsani si nu am gasit nimic pe gustul meu. As vrea o rochita nu asa ampla, mai micuta, fara cercuri si jupon. Cunoasteti un atelier de croitorie...sau o croitoreasa care se pricepe in Focsani?
Ma ajutati?

MiresicaDana
23.03.2009, 14:07:20
Ti-ai luat Laura sau v-ati luat miresicilor de Vrancea deja rochia de mireasa?

Eu inca nu am fost, dar planuiesc prin Aprilie - Mai sa incep sa caut.

laura_21
23.03.2009, 14:14:57
Ti-ai luat Laura sau v-ati luat miresicilor de Vrancea deja rochia de mireasa?

Eu inca nu am fost, dar planuiesc prin Aprilie - Mai sa incep sa caut.
pentru mine e cam devreme..am asa cateva idei insa o sa astept pana in noiembrie ca aici la roma se face targ de nunti si o sa decid atunci daca o sa cumpar rochia de aici sau din tara
aici sunt cam scumpe.....1500 de euro pe o rochie nu as da.....deci o sa fie o decizie grea:-<:-<:-<
e ok....ai timp destul....

MiresicaDana
23.03.2009, 14:24:14
pentru mine e cam devreme..am asa cateva idei insa o sa astept pana in noiembrie ca aici la roma se face targ de nunti si o sa decid atunci daca o sa cumpar rochia de aici sau din tara
aici sunt cam scumpe.....1500 de euro pe o rochie nu as da.....deci o sa fie o decizie grea:-<:-<:-<
e ok....ai timp destul....

Sa stii ca si pe aici sunt cam acelasi preturi la rochiile de mireasa de la designerii internationali dar nici cei din tara nu sunt mai prejos :p
Nici eu nu as da atatia bani pe o rochie, dar o sa vad cand o sa plec in cautari :P

anda832002
02.04.2009, 17:02:15
Salutare! si eu am nunta anul acesta in Focsani, pe 11 iulie la Romantic. Eu mi-am comandat deja rochia la Marriage Couture Bucuresti. Atasez o poza sa o vedeti. De unde va luati invitatiile, cardurile de masa, marturiile? Eu m-am gandit sa fac comanda de pe net, dar am auzit ca este un magazin La Sposa dragut. Stiti ceva de el?
Va pup pe toate!

mon84ica
02.04.2009, 17:19:57
Foarte frumoasa rochia, sa o porti sanatoasa si fericita!!! La Sposa , din cate stiu e un magazin serios, nu am auzit plangeri, dar, daca mai sunt fete care te pot ajuta cu pareri....

laura_21
02.04.2009, 21:27:34
Salutare! si eu am nunta anul acesta in Focsani, pe 11 iulie la Romantic. Eu mi-am comandat deja rochia la Marriage Couture Bucuresti. Atasez o poza sa o vedeti. De unde va luati invitatiile, cardurile de masa, marturiile? Eu m-am gandit sa fac comanda de pe net, dar am auzit ca este un magazin La Sposa dragut. Stiti ceva de el?
Va pup pe toate!
e draguta rochita ta:)
as fi curioasa cam cat te-e costat....daca nu te deranjeaza intrebarea:D

anda832002
02.04.2009, 21:39:42
Buna Laura! rochia costa 1150 euro fara voal...te pup!

alina512
10.04.2009, 12:53:15
Va pup pe toate!

E foarte frumoasa rochia ta, a mea a costat ceva mai putin (2500 lei) si am luat-o de la Piatra Neamt (e cea de la avatar), sunt foarte multe magazine cu haine dragute acolo, nici nu se compara cu Focsaniul. In ceea ce priveste accesoriile de la Sposa sunt foarte bine executate si mi se par cam cele mai frumoase din Focsani. Eu mi le-am comandat la targul de nunti in ianuarie la Bucuresti.

gabi_myx_mail
24.04.2009, 14:48:20
Buna!

Eu chiar azi "m-am documentat" in legatura cu rochiile de mireasa. Nu am fost prin magazine, dar m-am uitat pe net si vreau sa spun ca cele mai cautate, LaSposa, sunt in jur de 1500-2000 EUR. In plus, voalul mai costa vreo 400-700 EUR. La Mariage Couture sunt cam aceleasi preturi. Eu stau in Bucuresti si foarte probabil mai intai o sa imi caut ceva pe aici. Totusi, eu am vazut magazinele din Focsani si mi s-au parut destul de ok (inca nu am calcat pragul vreunuia pentru rochie de mireasa). Parerea mea este, laura 21, ca ar trebui sa iti iei din Italia, mai ales din punct de vedere al pretului si din cauza faptului ca in Romania aduc foarte tarziu sau chiar deloc colectiile care au aparut deja in afara. Ca sa te covingi, du-te si probeaza o rochie care iti place foarte mult si apoi poti sa trimiti un mail in tara, ca sa verifici pretul si disponibilitatea. Eu asa as face!
Chiar ma gandesc sa imi comand o rochie din afara, pentru ca m-ar costa mai putin cu siguranta!

Pupici!

kinderash
28.04.2009, 20:15:35
Va pup pe toate!

suuuuuperbaaaaaaaaaaaaaa rochita =D>

pup

gabi_myx_mail
13.05.2009, 10:32:16
Buna fetelor!

Am revenit cu noutati... m-am gandit ca o sa va intereseze. Am dat o tura pe Lipscani, centrul vechi al capitalei noastre dragi (care acum arata de parca ar fi fost bombardat apropo). Am trecut pe la Calin Events, White Lady, Sposa del Amore si Christian Phillipe. La Calin Events preturile erau chiar f ok, sub 2000 lei (dar nici nu am vazut ceva deosebit), la White Lady erau dragute, aveau corsetul putin mai incarcat cu broderie, etc. Partea buna era ca rochitele erau destul de usoare si, surprinzator, erau din 2 piese. Ca pret, in jur de 2500 lei. La Sposa del Amore (unde se gasesc colectiile Eddy K, pentru doritoare), am ramas putin dezamagita deoarece nu aveau decat cateva modele - vanzatoarea mi-a spus ca aduc pe rand cateva modele din colectie pe care ulterior nu le mai aduc decat la comanda. Pretul era de 1600 Euro cu bolero, fara voal, crinolina, etc..
La Christian Phillipe nu aveau decat 3 modele in magazin, restul se fac la comanda, dar preturile erau f rezonabile.
Am trecut si pe la micile magazine, care erau pline de rochite si se putea face la comanda modelul propriu sau al clientei. Preturile variau de la 800 lei pana la 2000 lei - deci pentru toate gusturile, marimile si buzunarele. ;;)
Eu inca nu mi-am gasit o rochita care sa imi placa....dar astept si parerile voastre.

V-am pupat!

ElenaMR
18.05.2009, 12:45:43
Buna fetelor!

Am dat o tura pe Lipscani, centrul vechi al capitalei noastre dragi (care acum arata de parca ar fi fost bombardat apropo). Am trecut pe la Calin Events, White Lady, Sposa del Amore si Christian Phillipe. La Calin Events preturile erau chiar f ok, sub 2000 lei (dar nici nu am vazut ceva deosebit)

Am trecut si eu pe la Calin Events si mi-a cazut cu tronc rochia pe care o am in album... ;;) Am pus-o pe mine si s-a lipit. Acum trebuie sa merg sa dau comanda si o voi primi pe masurile mele (nu aveau pe stoc). Imi place ca e foarte simpluta cu broderia draguta si lucrata foarte frumos.
Sincer, am fost la multe magazine (si in Bucuresti, si in Focsani, si in Iasi, si in Bacau) insa nu am gasit altceva care sa imi placa mai mult... Daca imi placea forma nu imi placea cum era lucrata, sau avea aplicatii urate (bine, mi-au placut altele de firma :-p dar bugetul are o limita)
Pupici :*

gaya24
29.05.2009, 10:40:55
buna si eu sunt o viitoare miresica din focsani si mie mi-a intrat la inimioara de la calin events si era doar 14mil cate pers intra la ambasador si ce avans tiau cerut sau cu meniu ce trebuie sa aduci u, eu la anu vreau s ma marit si inca nu mam interesat de nimik k nu sunt in focsani daca imi poti da cateva informatii legat de restaurante.ms pls#:-S

ElenaMR
29.05.2009, 11:34:50
buna si eu sunt o viitoare miresica din focsani si mie mi-a intrat la inimioara de la calin events si era doar 14mil cate pers intra la ambasador si ce avans tiau cerut sau cu meniu ce trebuie sa aduci u, eu la anu vreau s ma marit si inca nu mam interesat de nimik k nu sunt in focsani daca imi poti da cateva informatii legat de restaurante.ms pls#:-S

Buna

La Ambasador (sala de jos) intra cam 100-120 pers. Avans am dat 1.500 RON. Meniul si mai multe detalii stabilim in weekend (revind dupa sa iti spun mai multe) si nu include bauturile.
Si cu rochia iti recomand sa nu te grabesti ;-) Sa astepti targurile de nunti si noile colectii.

gabi_myx_mail
29.05.2009, 16:30:54
Am trecut si eu pe la Calin Events si mi-a cazut cu tronc rochia pe care o am in album... ;;) Am pus-o pe mine si s-a lipit. Acum trebuie sa merg sa dau comanda si o voi primi pe masurile mele (nu aveau pe stoc). Imi place ca e foarte simpluta cu broderia draguta si lucrata foarte frumos.
Sincer, am fost la multe magazine (si in Bucuresti, si in Focsani, si in Iasi, si in Bacau) insa nu am gasit altceva care sa imi placa mai mult... Daca imi placea forma nu imi placea cum era lucrata, sau avea aplicatii urate (bine, mi-au placut altele de firma :-p dar bugetul are o limita)
Pupici :*

;;) Ma bucur tare mult ca ti-ai gasit rochita visurilor! Eu mai am timp sa caut ;)) o sa astept pana in februarie, sa vad ce mai apare! Pana atunci, incerc sa imi dau seama ce ma avantajeaza...ca ce vreau eu nu mi se potriveste deloc ;))

Am incercat sa iti vad rochita, dar nu am reusit, poate o atasezi la mesaj!

Oricum, sunt sigura ca este f finuta...sunt facute cu gust cele de la Calin Events! (sa nu mai vb de preturi - mai mult decat rezonabile, fata de "cele de firma")

Pupici multi! Si asteptam pozici... >:D< >:D< >:D<

LauraLuiOda
29.05.2009, 21:52:09
Buna fetelor,
Stiti cumva cam cat costa un boler din dantela la magazinul Mirandi?
La noi in Constanta nu exista reprezentanta, ci doar un intermediar, magandeam ca in magazinele lor nu exista adaosul la pret.
Pupici

cerasela1980
30.05.2009, 12:27:45
direct la piatra neamt, toate bolerourile costa 250 ron.probeaza si u unu in magazin la ct si apoi dai comanda la neamt.

ElenaMR
01.06.2009, 09:30:15
;;) Ma bucur tare mult ca ti-ai gasit rochita visurilor! Eu mai am timp sa caut ;)) o sa astept pana in februarie, sa vad ce mai apare! Pana atunci, incerc sa imi dau seama ce ma avantajeaza...ca ce vreau eu nu mi se potriveste deloc ;))

Am incercat sa iti vad rochita, dar nu am reusit, poate o atasezi la mesaj!

Oricum, sunt sigura ca este f finuta...sunt facute cu gust cele de la Calin Events! (sa nu mai vb de preturi - mai mult decat rezonabile, fata de "cele de firma")

Pupici multi! Si asteptam pozici... >:D< >:D< >:D<

Sper sa mearga cu atasatul pozelor... :-SS

file:///C:/DOCUME%7E1/ELENA%7E1.DED/LOCALS%7E1/Temp/moz-screenshot-1.jpgfile:///C:/DOCUME%7E1/ELENA%7E1.DED/LOCALS%7E1/Temp/moz-screenshot-2.jpgfile:///C:/DOCUME%7E1/ELENA%7E1.DED/LOCALS%7E1/Temp/moz-screenshot-3.jpg

gaya24
01.06.2009, 10:16:35
E foarte frumoasa rochia ta, a mea a costat ceva mai putin (2500 lei) si am luat-o de la Piatra Neamt (e cea de la avatar), sunt foarte multe magazine cu haine dragute acolo, nici nu se compara cu Focsaniul. In ceea ce priveste accesoriile de la Sposa sunt foarte bine executate si mi se par cam cele mai frumoase din Focsani. Eu mi le-am comandat la targul de nunti in ianuarie la Bucuresti.

buna miresico care ai nunta la romantic imi poti da si mie un nr de tel nu ai idee pentru august septembrie mai sunt locuri pt 2010. ms :-\

gabi_myx_mail
01.06.2009, 11:38:43
Sper sa mearga cu atasatul pozelor... :-SS

file:///C:/DOCUME%7E1/ELENA%7E1.DED/LOCALS%7E1/Temp/moz-screenshot-1.jpgfile:///C:/DOCUME%7E1/ELENA%7E1.DED/LOCALS%7E1/Temp/moz-screenshot-2.jpgfile:///C:/DOCUME%7E1/ELENA%7E1.DED/LOCALS%7E1/Temp/moz-screenshot-3.jpg

este superba rochita!!!
chiar am fost weekendul acesta la calin events si pentru prima oara am gasit un corset cu care chiar imi sta bine<:-P
rochita ta nu era in magazin, am vazut-o decat in catalog...

asteptam pozici cu tine! ;))

gaya24
01.06.2009, 12:28:04
Buna

La Ambasador (sala de jos) intra cam 100-120 pers. Avans am dat 1.500 RON. Meniul si mai multe detalii stabilim in weekend (revind dupa sa iti spun mai multe) si nu include bauturile.
Si cu rochia iti recomand sa nu te grabesti ;-) Sa astepti targurile de nunti si noile colectii.

ms mult de informatie de alte restaurante nu ai idee, eu am cca 140 pers sper sa am si eu noroc sa ma amrit la anul:-<

gabi_myx_mail
01.06.2009, 13:29:38
ms mult de informatie de alte restaurante nu ai idee, eu am cca 140 pers sper sa am si eu noroc sa ma amrit la anul:-<

buna!

la restaurantul la care fac eu nunta (Oscar) parca mai aveau ceva liber prin iunie-iulie si restul lunii septembrie(acum o luna). poti incerca acolo daca iti place!

si stiu ca si la Zimbru era liber, nu aveau nimic programat pentru anul urmator.

de asemenea, la Amadeus mai aveau zile libere!

la Elegance nu stiu daca mai erau date disponibile, dar sala este mare.

toate astea sunt restaurante suficient de spatioase pentru ce ai tu nevoie...si eu am in jur de 150 pers si vroiam o sala mare, incapatoare :)

daca mai ai nevoie de ceva, te ajut cu placere! >:D<

gaya24
01.06.2009, 14:31:53
buna!

la restaurantul la care fac eu nunta (Oscar) parca mai aveau ceva liber prin iunie-iulie si restul lunii septembrie(acum o luna). poti incerca acolo daca iti place!

si stiu ca si la Zimbru era liber, nu aveau nimic programat pentru anul urmator.

de asemenea, la Amadeus mai aveau zile libere!

la Elegance nu stiu daca mai erau date disponibile, dar sala este mare.

toate astea sunt restaurante suficient de spatioase pentru ce ai tu nevoie...si eu am in jur de 150 pers si vroiam o sala mare, incapatoare :)

daca mai ai nevoie de ceva, te ajut cu placere! >:D<

ma ms mult noi am facut momentan lista bani nu avem panan iulie, da la oscar ai dat cv acont si meniul cat ajunge de persoana.popycy:-?

gabi_myx_mail
01.06.2009, 14:45:57
ma ms mult noi am facut momentan lista bani nu avem panan iulie, da la oscar ai dat cv acont si meniul cat ajunge de persoana.popycy:-?

sa stii ca am dat 500 EUR, dar patronul este intelegator si te lasa sa dai si mai putin, cu conditia sa ii aduci restul de bani intr-o anumita perioada de timp.

meniul este intre 150 - 170 lei (sunt vreo 4 variante aproximative, peste inclusiv, dar le poti combina, simplifica dupa bunul plac). mancarea arata f bine, iar bucatarul este acelasi care a fost la fashion (a mai fost undeva, dar nu imi mai aduc aminte)... de-asta restaurantul are 4* :)

este nou, din august 2008, iar decoratiunile sunt incluse in pret ;))

il poti gasi si pe net, dar sa stii ca au mai extins sala... incap 180 persoane lejer!

pupicei

gaya24
01.06.2009, 15:19:54
sa stii ca am dat 500 EUR, dar patronul este intelegator si te lasa sa dai si mai putin, cu conditia sa ii aduci restul de bani intr-o anumita perioada de timp.

meniul este intre 150 - 170 lei (sunt vreo 4 variante aproximative, peste inclusiv, dar le poti combina, simplifica dupa bunul plac). mancarea arata f bine, iar bucatarul este acelasi care a fost la fashion (a mai fost undeva, dar nu imi mai aduc aminte)... de-asta restaurantul are 4* :)

il poti gasi si pe net, dar sa stii ca au mai extins sala... incap 180 persoane lejer!

pupicei

ms mult esty o draguta bucatareasa este vecina cu bunica mea ne cunoastem da sa vad p ce data o sa gasesc. am vazut poze imi place mult e cv elegant, mia placut si la romantic daca stii am fosct la o nunta si mia placut.mai tinem legatura;;)

alina512
01.06.2009, 15:38:06
buna miresico care ai nunta la romantic imi poti da si mie un nr de tel nu ai idee pentru august septembrie mai sunt locuri pt 2010. ms :-\

Eu am nunta la Elegance, nu la Romantic. Oricum eu zic sa iti cauti un local in functie de nr de persoane. La Elegance spre exemplu au un nr minim de 200 pers. si maxim 250 pers. Eu am vreo 230 cu totul ;)) . La Romantic in sala de jos cred ca merg 140, Zimbrul e cam la aceeasi capacitate, Oscar e frumos si cred ca iti inchiriaza si numai cu 140 ( incap vreo 180). :*

gabi_myx_mail
01.06.2009, 17:21:09
ms mult esty o draguta bucatareasa este vecina cu bunica mea ne cunoastem da sa vad p ce data o sa gasesc. am vazut poze imi place mult e cv elegant, mia placut si la romantic daca stii am fosct la o nunta si mia placut.mai tinem legatura;;)

cu placere!

stiu, ca am fost si la romantic...este dragut! dar era deja full pentru perioada pe care o vroiam...
cat despre rezervare, cel mai bine, du-te pana la restaurant...asa vei sti cu siguranta!

pupici

Lusa23
02.06.2009, 01:24:47
Eu am nunta la Elegance, nu la Romantic. Oricum eu zic sa iti cauti un local in functie de nr de persoane. La Elegance spre exemplu au un nr minim de 200 pers. si maxim 250 pers. Eu am vreo 230 cu totul ;)) . La Romantic in sala de jos cred ca merg 140, Zimbrul e cam la aceeasi capacitate, Oscar e frumos si cred ca iti inchiriaza si numai cu 140 ( incap vreo 180). :*

alina, am vazut costumul de mire pe care il ai in galeria picassa, imi poti spune un pret aproximativ pentru toata tinuta? ^:)^

gaya24
02.06.2009, 10:58:34

pupicei

am vb la oscar imi da raspunsul diseara, ce tea pus sa aduci(bautura....)miau mai spus daca vreau si la zimbru daca lai vazut s vad akum poate oi gasi la oscar.ai inceput cumparaturile?pupycy

gaya24
02.06.2009, 11:20:08
miresici din focsani ce parere aveti de restaurant zimbru nu prea am auzit fete care sa faca nunta acolo, aveti idee cum e?

gaya24
02.06.2009, 11:21:51

miresici din focsani ce parere aveti de restaurant zimbru nu prea am auzit fete care sa faca nunta acolo, aveti idee cum e?

LauraLuiOda
02.06.2009, 22:14:10
direct la piatra neamt, toate bolerourile costa 250 ron.probeaza si u unu in magazin la ct si apoi dai comanda la neamt.
Mersi de raspuns. Nu e rentabil, si la noi tot 250 lei costa.:(

gabi_myx_mail
02.06.2009, 22:21:25

restaurantul in sine e dragut, doar ca au sala fff lunga, mie nu mi-a placut dispunerea! undeva pe centru este masa mirilor, intr-o zona mai ingusta cu vedere la perete :-$ , in stanga mesei mirilor se pun mesele, iar la dreapta este ringul de dans, este f ciudata...

husele sunt incluse in pret...si au pe verde si portocaliu...

oricum, din descriere este f greu...trebuie sa il vezi ca sa iti faci o parere!

la oscar nu ai reusit sa faci nimic?

gaya24
03.06.2009, 10:03:54
restaurantul in sine e dragut, doar ca au sala fff lunga, mie nu mi-a placut dispunerea! undeva pe centru este masa mirilor, intr-o zona mai ingusta cu vedere la perete :-$ , in stanga mesei mirilor se pun mesele, iar la dreapta este ringul de dans, este f ciudata...

husele sunt incluse in pret...si au pe verde si portocaliu...

oricum, din descriere este f greu...trebuie sa il vezi ca sa iti faci o parere!

la oscar nu ai reusit sa faci nimic?

miresiko am pe 18sept 2010 dupa tine, sunt asa happy:*

gabi_myx_mail
03.06.2009, 10:16:04
miresiko am pe 18sept 2010 dupa tine, sunt asa happy:*

unde?la Oscar?
sa inteleg ca ti-a placut? ;))

Lusa23
03.06.2009, 10:21:07

buna,

eu am nunta la zimbru' in septembrie, restaurantul arata f ok, e decorat in culori calde, neutre, bucataria lor e printre cele mai bune din Focsani...daca vrei, iti pot trimite niste fotografii cu sala, sa iti faci o idee, e adevarat ca este pe lung, insa mesele se pot aranja in functie de numarul de invitati, si ringul se poate face in mijlocul salii....sper ca ti-am fost de ajutor!

gaya24
03.06.2009, 21:15:13
e draguta rochita ta:)
as fi curioasa cam cat te-e costat....daca nu te deranjeaza intrebarea:D

buna scuze tu la amadeus platesti si ospatarii si bucatarii.pls raspunde-mi

mon84ica
03.06.2009, 21:19:47
fetelor, asta e topic de rochite, este si topic de restaurante separat, nu de alta, dar intru sa citesc despre rochite, ce ati mai gasit, cautat, si nu vad nimic.....fara suparare.

Lusa23
04.06.2009, 09:58:29
Scuze, Monica, ai dreptate, am vazut postul si i-am raspuns fara sa ma mai gandesc... Uite, iti spun eu despre rochita mea, pe care am dus-o la modificat saptamana trecuta, cu pantofii, jupa si lenjeria intima, pe 15 iunie au zis ca e gata! A fost super tare ca initial ma dusesem la o tipa 'designer' cica si imi ceruse 200 de lire pentru modificari si era gata prin iulie, ca e cu dantela si broderii si mi s-a parut enorm, am zis ca mai caut, plus ca nu aveam pantofii si restul cumparate inca, si m-am dus la altii mult mai aproape de noi, una mi-a zis ca 'aaaa, cu atata broderie', ea nu lucreaza asa ceva, nu are timp,....si, super nervoasa, ies si ma duc la ultimul atelier, cativa metri mai in fata pe aceeasi strada unde era un nene indian... Se uite la ea intai, ii zic ce trebuie facut, se uita, se uita si zice 'te costa 65 de lire' :)), eu, in soc bineinteles, repet dupa el de vreo 3 ori suma ca sa nu fie vreo confuzie, cand am auzit ca zice 'six...ty five', am crezut 'mama, asta imi ia sase sute de lire!' ;))...Asa ca mi-a luat masuri, tot si dureaza 2 saptamani... Acum, eu, paranoica fiind, normal ca ma gandesc ca ma duc acolo si e rochia varza si trebuie sa imi iau alta :-s, dar sper, totusi, sa fie ok!Si asta e aventura mea cu rochia...

gaya24
04.06.2009, 10:52:16
Buna!

Eu chiar azi "m-am documentat" in legatura cu rochiile de mireasa. Nu am fost prin magazine, dar m-am uitat pe net si vreau sa spun ca cele mai cautate, LaSposa, sunt in jur de 1500-2000 EUR. In plus, voalul mai costa vreo 400-700 EUR. La Mariage Couture sunt cam aceleasi preturi. Eu stau in Bucuresti si foarte probabil mai intai o sa imi caut ceva pe aici. Totusi, eu am vazut magazinele din Focsani si mi s-au parut destul de ok (inca nu am calcat pragul vreunuia pentru rochie de mireasa). Parerea mea este, laura 21, ca ar trebui sa iti iei din Italia, mai ales din punct de vedere al pretului si din cauza faptului ca in Romania aduc foarte tarziu sau chiar deloc colectiile care au aparut deja in afara. Ca sa te covingi, du-te si probeaza o rochie care iti place foarte mult si apoi poti sa trimiti un mail in tara, ca sa verifici pretul si disponibilitatea. Eu asa as face!
Chiar ma gandesc sa imi comand o rochie din afara, pentru ca m-ar costa mai putin cu siguranta!

Pupici!

salve am rezolvat cu restaurantul am dupa tine pe 18<:-Pla oscar mai explicami si mie ce tiau zis ca ai de platit ospatari....cat costa, decorare flori eu am trimis o verisoara ca nu pot ajunge panan iulie in focsani ca am licenta.pls dami u mai multe amanunte#:-S

gaya24
04.06.2009, 10:53:56
buna,

eu am nunta la zimbru' in septembrie, restaurantul arata f ok, e decorat in culori calde, neutre, bucataria lor e printre cele mai bune din Focsani...daca vrei, iti pot trimite niste fotografii cu sala, sa iti faci o idee, e adevarat ca este pe lung, insa mesele se pot aranja in functie de numarul de invitati, si ringul se poate face in mijlocul salii....sper ca ti-am fost de ajutor!

am rezolvat am gasit pe 18 09 2010 sa vedem kum o fi:*

danusza
23.06.2009, 23:27:40
am rezolvat am gasit pe 18 09 2010 sa vedem kum o fi:*

Nu stii ce date mai aveau disponibile?

danusza
23.06.2009, 23:36:28
Am auzit ca peste Prut, in Rep Moldova se gasesc rochii de mireasa foarte frumoase si foarte ieftine...stie cineva mai multe? Cred ca ar merita o plimbare...daca am sti unde sa mergem exact :)

alina512
24.06.2009, 09:06:44
Am auzit ca peste Prut, in Rep Moldova se gasesc rochii de mireasa foarte frumoase si foarte ieftine...stie cineva mai multe? Cred ca ar merita o plimbare...daca am sti unde sa mergem exact :)

Si eu am auzit acelasi lucru, dar am o ruda care merge frecvent acolo si nu sunt chiar asa deosebite, ieftine sunt: 100-300 USD. Ea a spus ca exact aceleasi rochii se gasesc in bazar la Suceava si au si cataloage daca vrei sa iti aduca altceva. Dar am ramas la casele de moda din Piatra Neamt.

nicoletadurlea
29.06.2009, 15:39:25
Eu am fost invitata la o nunta la zimbru. Sala este foarte frumoasa, dar au fost probleme cu ospatarii. Am auzit ca ar fi schimbatintre timp seful de sala, dar pritene mea care a fost mireasa a fost foarte nemultumita, deoarece invitatii nu au fost serviti asa cum si-au dorit.
Au adus baxuri de diverse bauturi, pentru ca si-au permis, si totusi, dimineata, nu au mai avut de luat inapoi nici macar o sticla.

laura_21
29.06.2009, 21:18:17
Buna!

Pupici!
spre rusinea mea abia acum am vazut mesajul tau:">
in principiu ma gandesc sa o cumpar de aici pentru ca in tara nu am timp sa caut rochita...

laura_21
29.06.2009, 21:20:29
este superba rochita!!!
chiar am fost weekendul acesta la calin events si pentru prima oara am gasit un corset cu care chiar imi sta bine<:-P
rochita ta nu era in magazin, am vazut-o decat in catalog...

asteptam pozici cu tine! ;))
te-ai apucat serios de cautat si probat rochite:)
eu nu am probat nimic pana acum:(

gabi_myx_mail
29.06.2009, 21:58:21
pai am fost sa stiu cam ce sa caut cand o sa fie momentul potrivit...
evident ca nu o sa imi cumpar rochita acum, dar trebuie sa am baza de comparatie si mi-am dat seama de f multe lucruri astfel de care o sa tin cont

laura_21
30.06.2009, 15:51:39
pai am fost sa stiu cam ce sa caut cand o sa fie momentul potrivit...
evident ca nu o sa imi cumpar rochita acum, dar trebuie sa am baza de comparatie si mi-am dat seama de f multe lucruri astfel de care o sa tin cont
mi-ai trimis si mie 2 pozici:)....una din rochite imi place si iti vine bine:x
e normal ca nu o cumperi acum.....insa e bine ca ai timp si rabdare sa cauti....
la mine cu cat se apropie nunta..cu atat....mai dispare din entuziasm.....si e stres-ul la putere:-<

gabi_myx_mail
30.06.2009, 17:23:51
mi-ai trimis si mie 2 pozici:)....una din rochite imi place si iti vine bine:x
e normal ca nu o cumperi acum.....insa e bine ca ai timp si rabdare sa cauti....
la mine cu cat se apropie nunta..cu atat....mai dispare din entuziasm.....si e stres-ul la putere:-<

pai da....dar am mai probat inca vreo 6 de atunci <:-P
o sa le pun diseara in album

ebonyoana
16.07.2009, 11:49:45
buna,

si eu tot la zimbru am.mi se pare ok si nu prea sunt necesare decoratiunile.imi place asa cum este.eu fac doar aranjamentele pentru mese. imi plac husele crem dar ma gandesc sa fac in 2 culori si sa mai aleg o culoare.

ebonyoana
16.07.2009, 12:00:38
Nu stii ce date mai aveau disponibile?
eu am mers la oscar la sf lu iunie sa intreb dak mai au vreo data libera anu asta.si mai aveau doar duminici(dar nu am vrut asa) si inca o data in noiembrie in ziua cand incepea postul(cik se pot face nunti si atunci cu derogare am intrebat un preot).in fine pana la urma am mers la zimbru.
dar in 2010 cred ca au locuri libere la oscar (doar ca atunci sunt foarte multe posturi)din cauza asta noi facem in februarie.sunt putine date disponibile in calendar.

mon84ica
16.07.2009, 12:18:16
fetelor, cam care sunt preturile la Arbia, la rochite de mireasa? nu prea am gasit momentul sa intru sa ma interesez, dar am vazut cateva modele dragute in vitrina.

ebonyoana
16.07.2009, 12:25:36
fetelor, cam care sunt preturile la Arbia, la rochite de mireasa? nu prea am gasit momentul sa intru sa ma interesez, dar am vazut cateva modele dragute in vitrina.
cea mai ieftina e 11 mil si cea mai scumpa 20 si ceva parca.am fost acolo dar nu prea ma incanta.eu merg la piatra neamt sa caut acolo sunt multe magazine cu rochii faine.

alina512
16.07.2009, 13:12:43
cea mai ieftina e 11 mil si cea mai scumpa 20 si ceva parca.am fost acolo dar nu prea ma incanta.eu merg la piatra neamt sa caut acolo sunt multe magazine cu rochii faine.

Si eu tot din Piatra Neamt am cumparat rochia, acolo oferta este mult mai bogata. Va recomand sa mergeti.;-)

Lusa23
17.07.2009, 10:20:08
si eu tot la zimbru am.mi se pare ok si nu prea sunt necesare decoratiunile.imi place asa cum este.eu fac doar aranjamentele pentru mese. imi plac husele crem dar ma gandesc sa fac in 2 culori si sa mai aleg o culoare.

heeei, in sfarsit cineva care are nunta in acelasi local cu mine >:D<!! ma bucur mult! eu nu stiu exact cate culori de huse au, si eu ma voi ocupa doar de aranjamentele florale de pe mese si cam atat, cred... in rest, e ok, mai mult nu stiu ce s-ar putea face... mie imi placeau globurile acelea din flori agatate de tavan, nu stiu daca merg la grinzile lor de acolo si nu stiu nici cum vom sta cu finantele ca sa le facem :-", dar vedem noi... nu stiu daca restaurantul face aceste buchetele de pe mese sau trebuie vorbit cu o florarie separat...

danusza
17.07.2009, 10:47:17
heeei, in sfarsit cineva care are nunta in acelasi local cu mine >:D<!! ma bucur mult! eu nu stiu exact cate culori de huse au, si eu ma voi ocupa doar de aranjamentele florale de pe mese si cam atat, cred... in rest, e ok, mai mult nu stiu ce s-ar putea face... mie imi placeau globurile acelea din flori agatate de tavan, nu stiu daca merg la grinzile lor de acolo si nu stiu nici cum vom sta cu finantele ca sa le facem :-", dar vedem noi... nu stiu daca restaurantul face aceste buchetele de pe mese sau trebuie vorbit cu o florarie separat...

De obicei tb vorbit cu floraria. Referitor la globuri de flori, asta as vrea si eu, dar nu pe tavan ci agatate de un suport de fier forjat pe masa (am vazut asa ceva tot pe undeva pe forum). Problema e ca sunt cam scumpe atat florile cat si buretii sub forma de sfera (la depozit buretul es in jur de 15 lei, depinde de diametru) iar daca le faci la florarie sigur o sa te ajunga destul de mult.
Eu ma gandeam sa-mi cumpar buretii din timp si sa-mi iau florile cu 1-2 zile inainte de la un depozit de flori din iasi. Trebuie mai intai sa vad cat costa florile si daca merita efortul.

ebonyoana
17.07.2009, 11:49:11
salut:)
si eu ma bucur ca mai e cineva care face la zimbru.eu cand am mers sa dau acontul am intrebat ce culori de huse au si au zis cam asa:crem,violet,verde si parca un rosu(nu mai stiu sigur).eu am zis ca vreau sa imi decorez singura sala si a zis ca se poate numa ca nu vrea sa se bata cuie sau altceva care sa strice lemnul si peretii.aranjamentele florare trebuie neaparat sa le facem ca ei au unele dar din plastic si nu prea dau bine:P

o nunta superba>:D<

Lusa23
18.07.2009, 10:43:56
salut:)
si eu ma bucur ca mai e cineva care face la zimbru.eu cand am mers sa dau acontul am intrebat ce culori de huse au si au zis cam asa:crem,violet,verde si parca un rosu(nu mai stiu sigur).eu am zis ca vreau sa imi decorez singura sala si a zis ca se poate numa ca nu vrea sa se bata cuie sau altceva care sa strice lemnul si peretii.aranjamentele florare trebuie neaparat sa le facem ca ei au unele dar din plastic si nu prea dau bine:P

o nunta superba>:D<

aaa, bine ca mi-ai zis atunci, deci trebuie vorbit cu o florarie din timp...

gaya24
18.07.2009, 17:53:31
pai da....dar am mai probat inca vreo 6 de atunci <:-P
o sa le pun diseara in album

c f gaby, gata si k licenta am term k bine, akum ne pregatim de mare, am probat si eu 2 rochite la sposa dragute tare... ;))

alina512
20.07.2009, 08:01:00
c f gaby, gata si k licenta am term k bine, akum ne pregatim de mare, am probat si eu 2 rochite la sposa dragute tare... ;))

Toate rochitele de la Sposa sunt White Lady (Piatra Neamt), doar ca la noi au rochite si din colectiile mai vechi. Si eu am probat aici rochite, dar ulterior am fost la Piatra Neamt, acolo au mult mai multe modele. Daca iti plac aceste rochite mai bine mergi acolo. Ai 3 case de moda mari de unde sa alegi. :*

gabi_myx_mail
20.07.2009, 10:02:58
gaya felicitari!!! <:-P

eu nu am mai avut timp de postat pozici, ca am fost f ocupata, dar cand o sa reusesc nu stiu :-"

eu nu am probat rochite La Sposa, inca mai e timp..

alina, cred ca gaya se referea de fapt la marca, nu la magazinul la sposa din focsani. am fost si eu acolo si vreau sa va spun ca rochitele sunt complet diferite de ceea ce gasiti in bucuresti la white lady

laura_21
20.07.2009, 11:12:27
gaya felicitari!!! <:-P

eu nu am mai avut timp de postat pozici, ca am fost f ocupata, dar cand o sa reusesc nu stiu :-"

eu nu am probat rochite La Sposa, inca mai e timp..

alina, cred ca gaya se referea de fapt la marca, nu la magazinul la sposa din focsani. am fost si eu acolo si vreau sa va spun ca rochitele sunt complet diferite de ceea ce gasiti in bucuresti la white lady
"la sposa" ca marca au niste preturi ceva mai ridicate :-ssi daca nu ma insel de gasesc la bien savy:)>-

alina512
20.07.2009, 12:11:09
"la sposa" ca marca au niste preturi ceva mai ridicate :-ssi daca nu ma insel de gasesc la bien savy:)>-

Magazinul de la noi nu este acelasi cu cel din Bucuresti. Intr-adevar rochiile din Bucuresti de la magazinul "la Sposa" sunt Bien Savy si pretul unei rochii de seara porneste de la 2000 lei. In magazinul de la noi atat rochiile de seara cat si cele de mireasa sunt White Lady (vedeti rochiile din magazin ca au etichetele firmei).

alina_it
21.07.2009, 16:18:06
Magazinul de la noi nu este acelasi cu cel din Bucuresti. Intr-adevar rochiile din Bucuresti de la magazinul "la Sposa" sunt Bien Savy si pretul unei rochii de seara porneste de la 2000 lei. In magazinul de la noi atat rochiile de seara cat si cele de mireasa sunt White Lady (vedeti rochiile din magazin ca au etichetele firmei).

si ai sti indicativ sa-mi spui niste preturi de la white lady? mersi:*

gabi_myx_mail
21.07.2009, 22:47:24
din ce stiu eu, la white lady sunt intre 1200 si 2500 ron

alina512
22.07.2009, 07:42:00
din ce stiu eu, la white lady sunt intre 1200 si 2500 ron

Aproximativ asa este, depinde de model, materiale si din ce colectie face parte, dar si de locul de unde cumperi. Spre exemplu rochita mea am luat-o de la Piatra Neamt cu 2500 lei, iar la Bucuresti era 3000 lei, iar in timpul targului puteai cumpara aceeasi rochita cu 2300 lei.

alina_it
22.07.2009, 14:28:15
mersi ^:)^ ....vreau sa ajung si eu la Piatra Neamt in august ;))

anna_sandu
26.08.2009, 01:32:43
ce spuneti despre o rochie scurta? ati vazut modele frumoase? ati auzit pe cineva care sa isi doreasca sa imbrace una? eu una nu cred ca mi se potriveste o rochie lunga si ma gandeam ca n-ar fi chiar rau sa-mi fac o rochie mai potrivita cu personalitatea mea (mai anormala :-p >-)).. credeti ca e prea mult? astept parerile voastre!:-p

alina512
26.08.2009, 07:53:57
ce spuneti despre o rochie scurta? ati vazut modele frumoase? ati auzit pe cineva care sa isi doreasca sa imbrace una? eu una nu cred ca mi se potriveste o rochie lunga si ma gandeam ca n-ar fi chiar rau sa-mi fac o rochie mai potrivita cu personalitatea mea (mai anormala :-p >-)).. credeti ca e prea mult? astept parerile voastre!:-p

Nasa mea a purtat rochie scurta la nunta ei (acum 10 ani) si nu cred ca ar fi prea mult, daca asa te simti bine si esti tu insati. Spre exemplu eu nici nu pot sa mi-o imaginez pe nasa cu o rochie lunga, nu cred ca ar prinde-o. :D

Lusa23
26.08.2009, 10:07:24

daca esti sigura ca asta iti doresti si reusesti sa convingi mamele/soacrele/matusile din jur sa nu protesteze prea mult, cred ca ar trebui sa alegi rochia scurta, poti cumpara sau face pe comanda o rochie alba scurta foarte frumoasa....insa fii sigura ca asta vrei, sa nu iti para rau mai tarziu ca nu ai avut o rochie de mireasa 'traditionala'... exista si foarte multe modele mai moderne de rochii lungi din care poti alege, daca vrei ceva mai putin conventional... tine-ne la curent cu alegerea ta ;;)

danusza
26.08.2009, 10:31:19

Important e cum te simti tu :)
Eu spun totusi sa probezi si cateva rochite "normale"...s-ar putea sa ramai placut surprinsa :) iar daca vrei sa fie mai "anormala" o poti face de alta culoare :D

gaya24
26.08.2009, 10:54:32

da si eu ma gandeam la o rochie scurta in fata si lunga in spate , sa vedem k in poze e una si knd te imbraci e alta da sa vedem ce gasim

anna_sandu
26.08.2009, 14:59:12
nu m-as putea gandi la alta culoare.cred ca ma prinde albul si as compensa cumva prin model ...adica sa nu fie si scurta si simpla, as "incarca-o" putin....cat despre rude... mda...greu....mama nu comenteaza matusi n-am multe, soacra nu cred ca se supara iar restul...treaba lor...
iar la biserica cred ca as purta ceva lung deasupra adica o chestie gen fusta parte peste parte ca sa nu ne dea popa afara din biserica :D

alina512
27.08.2009, 07:52:09
nu m-as putea gandi la alta culoare.cred ca ma prinde albul si as compensa cumva prin model ...adica sa nu fie si scurta si simpla, as "incarca-o" putin....cat despre rude... mda...greu....mama nu comenteaza matusi n-am multe, soacra nu cred ca se supara iar restul...treaba lor...
iar la biserica cred ca as purta ceva lung deasupra adica o chestie gen fusta parte peste parte ca sa nu ne dea popa afara din biserica :D

Eu in locul tau m-as imbraca exact asa si la biserica. Daca tie iti place si te simt bine, e problema lui, doar sa-i spui inainte sa nu-ti faca vreo faza. In rest important e sa fii tu fericita! >:D<

Alynutza1
01.09.2009, 12:00:24
Din ce am vazut eu pe net in ultimele zile, am ajuns la concluzia ca o rochie Demetrios stil printesa mi s-ar potrivi :D Macar in ziua aia sa fiu printesa daca in rest sunt zana cea rea :)) Glumesc. Oare se gasesc in Focsani rochii de mireasa marca Demetrios? Parca nu as vrea sa ma duc tocmai pana la Bucuresti.

underlinecriss
01.09.2009, 12:06:28
Din ce am vazut eu pe net in ultimele zile, am ajuns la concluzia ca o rochie Demetrios stil printesa mi s-ar potrivi :D Macar in ziua aia sa fiu printesa daca in rest sunt zana cea rea :)) Glumesc. Oare se gasesc in Focsani rochii de mireasa marca Demetrios? Parca nu as vrea sa ma duc tocmai pana la Bucuresti.

nu, nu se gasesc. si dc demetrios??? sunt o mie si una de firme care fac rochii stil printesa.asta nu inseamna ca numai un demetrios ti se potriveste. o rochie f frumoasa poti gasi si la o alta firma, dintr-un material de calitate si bine cusuta

Alynutza1
01.09.2009, 12:16:13
Nu stiu, desi Demetrios are tarife mari :P Cam asta e stilul de rochie pe care mi-l doresc. Nu e neaprat sa scrie Demetrios dar vreau sa ma simt bine in ea. Oricum, de unde imi recomandati sa imi iau o asemenea rochie? Tot aud de Piatra Neamt, dar ce magazin? unde? cum? etc. habar nu am :P

underlinecriss
01.09.2009, 12:19:26
Nu stiu, desi Demetrios are tarife mari :P Cam asta e stilul de rochie pe care mi-l doresc. Nu e neaprat sa scrie Demetrios dar vreau sa ma simt bine in ea. Oricum, de unde imi recomandati sa imi iau o asemenea rochie? Tot aud de Piatra Neamt, dar ce magazin? unde? cum? etc. habar nu am :P

agnes toma, mirandi , white lady, = astea sunt la pt neamt, si parca mai erau vreo 2 firme, da nu-mi mai aduc aminte numele

alina512
01.09.2009, 13:01:07

Sunt frumoase, mi-au placut si mie, dar totusi 2000 euro /:) . Eu am ales White Lady. La noi gasesti Mirandi pe Independentei la Magic Day si White Lady la Sposa si altele "no name" la alte magazine. Eu zic sa incepi prin a proba cateva rochite pe aici, sa vezi cum ti se par cand le pui pe tine. >:D<

Alynutza1
01.09.2009, 13:22:04
Magic Day e cumva cel de pe langa a 2a biserica pe Independentei? La fosta reprezentanta Mazda?

alina512
01.09.2009, 13:58:51
Magic Day e cumva cel de pe langa a 2a biserica pe Independentei? La fosta reprezentanta Mazda?

Da si acolo iti aduce pe comanda orice rochie de la Mirandi.

ana_web2000
19.09.2009, 21:15:15
mai bine te duci si o cumperi direct de la mirandi din piatra-neamt eu am cumparat rochia de la white lady tot din Piatra si nu au preturi exagerate,pup

ingerash_mic
21.09.2009, 09:18:25
Buna fetelor!Ieri am dat un tur fugitiv Oborului.Nu stiti de la ce firma sunt rochiile de mireasa care se vand acolo?Sunt pe primul rand.Va intreb pentru ca la intrare e panoul cu LA SPOSA.Dar mi-e greu sa cred ca sunt de firma ca am vazut o rochie de mireasa ca pornea de la 350 ron(!?!)

alina512
22.09.2009, 08:13:18
Buna fetelor!Ieri am dat un tur fugitiv Oborului.Nu stiti de la ce firma sunt rochiile de mireasa care se vand acolo?Sunt pe primul rand.Va intreb pentru ca la intrare e panoul cu LA SPOSA.Dar mi-e greu sa cred ca sunt de firma ca am vazut o rochie de mireasa ca pornea de la 350 ron(!?!)

In nici un caz nu sunt "La Sposa", sunt alte firme "no name", dar daca te intereseaza ceva mai ieftin de ce nu incerci sa gasesti ceva la bazar la mana a doua, fiindca poti gasi rochii de firma la preturi mici si bine intretinute. Eu asa as fi facut, dar depinde de fiecare. >:D<

ingerash_mic
22.09.2009, 08:40:05
In nici un caz nu sunt "La Sposa", sunt alte firme "no name", dar daca te intereseaza ceva mai ieftin de ce nu incerci sa gasesti ceva la bazar la mana a doua, fiindca poti gasi rochii de firma la preturi mici si bine intretinute. Eu asa as fi facut, dar depinde de fiecare. >:D<
Multumesc.Dar nu...ori e noua...ori e noua:))In niciun caz nu o vreau la mana a doua.Oricum pana la nunta mai e...o gramada.O sa gasesc eu ceva asa cum imi doresc.

ingerash_mic
22.09.2009, 08:45:32
O alta intrebare...:-" pe 10 octombrie trebuie sa ajung la o nunta importanta in Arad.Vreau o rochie lunga si frumoasa foc!Dar...unde as putea s-o gasesc?Am mai fost la o nunta in august si am luat orasul cap-coada doua zile si..nimic..pana la urma mi-am luat una scurta.Dar acum vreau altceva.Unde as mai putea gasi?Am vazut o gramada de modele cu pietre dar nu as vrea.../:) Daca as gasi in doua piese ar fi minunat.Dati-mi idei...pe unde as putea merge^:)^

Lusa23
30.09.2009, 01:11:23
Buna, fetelor, imi vand si eu rochita Pronovias, a fost curatata si e gata pentru o noua noapte speciala, pentru cine e interesat, sunt in tara pana pe 15 octombrie, mai multe poze si detalii, va rog sa ma contactati.

nicpitic
01.10.2009, 13:11:24
O alta intrebare...:-" pe 10 octombrie trebuie sa ajung la o nunta importanta in Arad.Vreau o rochie lunga si frumoasa foc!Dar...unde as putea s-o gasesc?Am mai fost la o nunta in august si am luat orasul cap-coada doua zile si..nimic..pana la urma mi-am luat una scurta.Dar acum vreau altceva.Unde as mai putea gasi?Am vazut o gramada de modele cu pietre dar nu as vrea.../:) Daca as gasi in doua piese ar fi minunat.Dati-mi idei...pe unde as putea merge^:)^
Eu am fost nashica in luna septembrie. Am luat la pas tot orashul, am fost la mall la Constanta si la Bacau. Spre uimirea mea rochita am gasit-o chiar la noi in oras, la Magic Day pe Independetei. Eu am fost foarte incantata de ea, iar restul lumii m-a felicitat pentru alegere.
http://picasaweb.google.com/nicoletadurlea/Finutzi#5381561551804623666
Pozele sunt in format brut!

alina512
01.10.2009, 14:43:54
Eu am fost nashica in luna septembrie. Am luat la pas tot orashul, am fost la mall la Constanta si la Bacau. Spre uimirea mea rochita am gasit-o chiar la noi in oras, la Magic Day pe Independetei. Eu am fost foarte incantata de ea, iar restul lumii m-a felicitat pentru alegere.
http://picasaweb.google.com/nicoletadurlea/Finutzi#5381561551804623666
Pozele sunt in format brut!

Ai dreptate, au rochii de ocazie dragute si din cate stiu eu iti pot aduce si alte rochii din catalog.

ingerash_mic
01.10.2009, 20:06:12
Multumesc fetelor..Mi-am gasit pana la urma.E draguta.Acum sunt in cautare de ceva de incaltat.Am vazut ceva dragut si la Carmens si la Leonardo.Trebuie doar sa ma hotarasc.Va pup.

gaya24
02.10.2009, 11:27:23
Ai dreptate, au rochii de ocazie dragute si din cate stiu eu iti pot aduce si alte rochii din catalog.

nici eu nu miam gasit rochita, ma gandeam knd vin acasa s dau un tur fugitiv al orasului, imposibil s nu gasesc si in focsani rochite, cat dam pe drum s cumpar din alt oras, o iau din focsani, vizavi de polivalenta la AR... cik face la comanda orice rochita vrei, dar pe independentei ce magazine sunt k nam idee?:*

alina512
02.10.2009, 13:01:57
nici eu nu miam gasit rochita, ma gandeam knd vin acasa s dau un tur fugitiv al orasului, imposibil s nu gasesc si in focsani rochite, cat dam pe drum s cumpar din alt oras, o iau din focsani, vizavi de polivalenta la AR... cik face la comanda orice rochita vrei, dar pe independentei ce magazine sunt k nam idee?:*

Rochiile de mireasa care le au in magazin la AR... mi s-au parut uratele, dar la comanda iti fac ce fel de rochie vrei tu si am vazut rochite fooooarte frumoase facute la comanda.
Pe Independentei este Mirandi, poti intra pe site-ul lor sa vezi rochitele.

danusza
02.10.2009, 17:16:06
Eu am fost azi la La Sposa. Au preturi cuprinse intre 9 mil si 20 si ceva de mil. Sunt dragute, insa niciuna nu m-a indemnat sa probez...mai astept sa apara colectia pentru 2010..poate nu mai trebuie sa caut si prin alte parti.
Problema cea mai mare este ca am apucat sa vad niste rochite pe net de la pronovias (parca) Aire Barcelona, Rosa Clara etc...iar acum sunt tare mofturoasa si am asteptari cam mari...:-s Tare mi-e teama ca nu o sa-mi placa nici o rochita :((

alina512
03.10.2009, 09:03:18
Eu am fost azi la La Sposa. Au preturi cuprinse intre 9 mil si 20 si ceva de mil. Sunt dragute, insa niciuna nu m-a indemnat sa probez...mai astept sa apara colectia pentru 2010..poate nu mai trebuie sa caut si prin alte parti.
Problema cea mai mare este ca am apucat sa vad niste rochite pe net de la pronovias (parca) Aire Barcelona, Rosa Clara etc...iar acum sunt tare mofturoasa si am asteptari cam mari...:-s Tare mi-e teama ca nu o sa-mi placa nici o rochita :((

Asa se intampla mereu cand vezi altceva, dar eu am incercat sa ma limitez financiar. Chiar daca mi-as fi permis nu stiu daca o rochie merita 2000-3000 euro, cand te gandesti ce altceva poti face cu banii astia. ;))
Oricum iti doresc spor la cautat si asteapta si colectiile 2010 fiindca ai tot timpul pana la nunta. ;-)

danusza
03.10.2009, 11:22:13
Asa se intampla mereu cand vezi altceva, dar eu am incercat sa ma limitez financiar. Chiar daca mi-as fi permis nu stiu daca o rochie merita 2000-3000 euro, cand te gandesti ce altceva poti face cu banii astia. ;))
Oricum iti doresc spor la cautat si asteapta si colectiile 2010 fiindca ai tot timpul pana la nunta. ;-)

In nici un caz nu as da mii de euro. In cel mai rau caz, daca nu gasesc ceea ce-mi place, cred ca o fac la comanda. Majoritatea rochitelor care mi-au placut erau din voal, iar voalul nu e asa scump ca dantela...Oricum, cumparata, nu cred ca as da mai mult de 20 mil:-p

nicpitic
05.10.2009, 10:13:31
Multumesc fetelor..Mi-am gasit pana la urma.E draguta.Acum sunt in cautare de ceva de incaltat.Am vazut ceva dragut si la Carmens si la Leonardo.Trebuie doar sa ma hotarasc.Va pup.
Nu stiu cat esti de pretentioasa, dar eu am cautat o vara intreaga de incaltat si pana la urma am gasit la Mallul de la Bacau o pereche de sandalute foarte frumoase, pe care am dat 190.00 lei.

cristina1984
05.10.2009, 20:13:20
Nu stiu cat esti de pretentioasa, dar eu am cautat o vara intreaga de incaltat si pana la urma am gasit la Mallul de la Bacau o pereche de sandalute foarte frumoase, pe care am dat 190.00 lei.

Buna fetelor!
Eu mi-am gasit in sfarsit rochita de miresica la casa de moda mirandi mai ramane sa o probez sa vad cum imi sta si sa o cumpar la un pret foarte rezonabil aviz amatoarelor :)
Va pup!
:*

danusza
05.10.2009, 22:47:08
Buna fetelor!
Eu mi-am gasit in sfarsit rochita de miresica la casa de moda mirandi mai ramane sa o probez sa vad cum imi sta si sa o cumpar la un pret foarte rezonabil aviz amatoarelor :)
Va pup!

Ma bucur mult pentru tine. Eu deocamdata am fost doar la La Sposa...cand o sa am timp cred ca o sa iau orasul la pas, sa vad ce se mai gaseste pe la noi :)

pure_poisson87
14.10.2009, 19:37:02
Eu mi-am luat rochita de mireasa din Fcs de la mag."La nasha" de pe langa Comisariat(peste drum de Polivalenta).Sa nu-l incurcati(mai e unul langa,dar nu e deloc ... "mijto") o sa ma explic mai in detaliu.De la Comisariat o luatzi inspre Sud,treceti de statie si il gasiti.E micutz,are rochite de le Darfil daca nu gresesc :-" .Pe a mea am dat 10 mil. si m-am simtzit o adevarata printesa in ea.;;)poop

sharque99
14.10.2009, 20:15:42
Eu mi-am luat rochita de mireasa din Fcs de la mag."La nasha" de pe langa Comisariat(peste drum de Polivalenta).Sa nu-l incurcati(mai e unul langa,dar nu e deloc ... "mijto") o sa ma explic mai in detaliu.De la Comisariat o luatzi inspre Sud,treceti de statie si il gasiti.E micutz,are rochite de le Darfil daca nu gresesc :-" .Pe a mea am dat 10 mil. si m-am simtzit o adevarata printesa in ea.;;)poop

pai si poze nu ne pui ???

cristina1984
16.10.2009, 14:37:46
pai si poze nu ne pui ???
da pune si tu pozele :)

pure_poisson87
19.10.2009, 19:15:50
am incercat de 100 de ori,dar imi da error... :-<

ingerash_mic
29.10.2009, 10:02:58
Dar de accesorii nu vorbiti?Ce bijuterii purtati?Mie nu-mi plac de niciun chip cele din argint cum am vazut foarte des pe la geamurile magazinelor cu rochii si accesorii.

danusza
29.10.2009, 10:38:19
Dar de accesorii nu vorbiti?Ce bijuterii purtati?Mie nu-mi plac de niciun chip cele din argint cum am vazut foarte des pe la geamurile magazinelor cu rochii si accesorii.

Dar ce fel de biju'uri iti plac?
Eu cred ca o sa mi le fac singurica...mi-am descoperit de curand pasiunea pentru bijuterit iar prima comanda speciala a venit de la andreea (fata nasei mele).
Fiind comanda speciala (pt ca si andreea e speciala) am facut comanda de sarma de argint...iar acum mai am putin si le termin...mai am de lucarat la colier si putin putin la bratara (scumpa a vrut neaparat ceva cu multe multe floricele) ;))
Uite, am facut niste poze sa ma laud (ce-i drept, pentru o prima incercare cu sarma de argint mi-au iesit foarte bine...sunt foarte mandra de mine;;) )

Edit: am uitat sa spun...mie cred ca mi-ar placea ceva cu perlute :love:

Margelutza
29.10.2009, 11:24:46
Buna

Si eu am avut bijuterii facute la comanda de catre o tipa din Constanta si au fost unicate :D plus primele ei bijuterii pt o miresica :D

Va atases niste poze cu ele, sunt super finute si s-au potrivit perfect cu perlutzele de pe rochie ;)

danusza
29.10.2009, 11:32:56
Buna

Si eu am avut bijuterii facute la comanda de catre o tipa din Constanta si au fost unicate :D plus primele ei bijuterii pt o miresica :D

Va atases niste poze cu ele, sunt super finute si s-au potrivit perfect cu perlutzele de pe rochie ;)

Foarte frumoase :) sa ne arati si o poza cu tine purtandu-le ;;)

alina512
29.10.2009, 14:35:05
Eu am avut un set de perle naturale de-al soacrei mele, a fost acel lucru "imprumutat", plus ca mie imi placeau foarte mult. ;))

danusza
29.10.2009, 16:02:17
Eu am avut un set de perle naturale de-al soacrei mele, a fost acel lucru "imprumutat", plus ca mie imi placeau foarte mult. ;))

Le-am vazut, foarte frumoase!!
Dupa cum am spus, si eu as vrea ceva cu perle, chiar daca se spune ca aduc ghinion (nu sunt deloc superstitioasa [-X)

ingerash_mic
30.10.2009, 08:29:53
Nu stiu...:( eu nu vreau perle.Cred ca cel mai mult mi s-ar potrivi un set finut din aur..si cum gramul de aur e din ce in ce mai scump...:-< O sa fie greu

ElenaMR
30.10.2009, 09:54:13
Nu stiu...:( eu nu vreau perle.Cred ca cel mai mult mi s-ar potrivi un set finut din aur..si cum gramul de aur e din ce in ce mai scump...:-< O sa fie greu

Ai putea incerca bijuterii placate cu aur... sunt mai ieftine dar arata foarte bine :)>- (La MeliMelo au bijuterii finute).

danusza
30.10.2009, 11:17:51
Ai putea incerca bijuterii placate cu aur... sunt mai ieftine dar arata foarte bine :)>- (La MeliMelo au bijuterii finute).

Gand la gand :) la asta m-am gandit si eu cand am vazut mesajul :-p

Acum...trebuie stiut cate ceva despre aur si din pacate nu stiu daca se ofera aceste informatii in magazine.
Bijuteriile care contin din aur pot fi astfel:
Solid glod - adica 100% aur (bineinteles, in functie de concentratia de aliaj se da si nr de karate...un nr de k cat mai mare inseamna aur cat mai pur - nu e recomandat sa iei bijuterii din aur pur, deoarece aurul este un metal relativ moale iar rezistenta biju'urilor va fi scazuta)
Gold filled - sau cum am spune noi, placat cu aur, inseamna un tub de aur (de diferite k) umplut cu un alt metal (de regula argint sau cupru)
Gold plated - sau ceea ce numim noi "suflat" cu aur. Aici avem un metal (argint, cupru sau alt metal care nu oxideaza usor) care este invelit cu un strat de aur de cativa microni - de aceea, in timp astfel de bijuterii isi schimba culoarea (aurul sufla se duce destul de repede) spre deosebire de aurul placat, care are o grosime considerabil mai mare.

Eu toate astea le-am invatat cand a trebuit sa cumpar sarma pt biju'urile andreei. Am gasit acolo, pe langa sarma de ag si sarma de aur sau placata/suflata si habar nu aveam care e diferenta dintre ele ;;)
Din preturile care erau acolo, concluzia mea este ca bijuteriile "suflate" cu aur ar trebui sa aiba cam ac pret cu cele din argint, in timp ce cele placate sunt ceva mai scumpe (acum numai sa avem noroc sa nu ni se vanda suflat la pret de placat :) )

Aaa, ce am mai citit...aurul mai rosu este obtinut prin aliaj cu metale precum cupru...iar aurul mai galben (galbenul ala frumos) prin aliaj cu argint.
Iar aur alb nu exista (asta am citit mai intai pe aici pe forum) ci este aur galben tratat cu....nu mai stiu ce :-p parca rodiu

ingerash_mic
31.10.2009, 09:05:56
Oau cate informatii...:madlaugh: Am trecut si eu ieri pe la Meli Melo si intr-adevar am vazut un colier asa dragut..:x Dar poate mai apar pana la anu'

danusza
31.10.2009, 17:48:30
Oau cate informatii...:madlaugh: Am trecut si eu ieri pe la Meli Melo si intr-adevar am vazut un colier asa dragut..:x Dar poate mai apar pana la anu'

Daca nu e prea scump, eu zic sa ti-l iei..de obicei nu aduc aceleasi biju'uri de la sezon la sezon :)

maryus_cd
08.12.2009, 22:45:23
ptr fetele care nu si-au luat rochie..am un site unde se comanda din strainatate sunt f seriosi si promti mai multe citit la ei pe site: fara www ca nu este voie da deci : landybridal . com

maryus_cd
08.12.2009, 22:47:30
deja cateva fete de pe miresici de iulie au facut plata si la unele le-au venit rochiile...deci asta denota ca sunt f seriosi... iti dau si i9ndicatii cum sa-ti iei masura singurica si totul e ok ...daca miresica mea nu luase deja decizia de a lua rochita de acolo o cumpara ptr ca sunt f multe modele si preturi f bune...
sfat: asteptati targurile din primavara si apoi cumparati

Lusa23
09.12.2009, 10:20:46
daca imi amintesc bine, e un site care face reproduceri fidele dupa rochii de la firme renumite, dar materialele si finisajele nu se compara cu varianta originala...

dianacol
20.12.2009, 18:53:25
ptr fetele care nu si-au luat rochie..am un site unde se comanda din strainatate sunt f seriosi si promti mai multe citit la ei pe site: fara www ca nu este voie da deci : landybridal . com
Cat costa transportul?? si daca nu este asa cum iti doresti, ce faci???

ingeras000
01.02.2010, 08:42:49
Buna dimineata!
stie cineva unde se pot inchiria rochii de mireasa in Focsani, Onesti sau Bacau, oricare localitate din jud Bacau si Vrancea

va multumesc

sonyta
01.02.2010, 12:20:11
Buna dimineata!
stie cineva unde se pot inchiria rochii de mireasa in Focsani, Onesti sau Bacau, oricare localitate din jud Bacau si Vrancea

va multumesc

la incepul lunii februarie se va deschide un nou magazin in focsani cu rochii de seara, de mireasa, haine de zi, office, etc. este o firma de bucuresti.insa daca vor inchiria rochii nu mai stiu.o sa o intreb pe fata vecinei mele ( fata vecinei lucreaza la aceasta firma in bucuresti)

cristina1984
01.02.2010, 19:37:09
da pune si tu pozele :)
pai...poze nu am :( pentru ca este ultima rochie pe care am probat-o si eram in euforia momentului asa ca am uitat sa fac poze si nici adresa web nu au cei de la care am comandat rochia:( asa ca o sa va atasez poze cam prin vara dupa nunta.....:-"

leelutza
12.02.2010, 10:48:44
Salutare miresici
Eu nu mi-am luat rochia de la targul din 29-31 ian., probasem un model rochie la o casa de moda, dar m-am sucit in privinta modelului asa ca am decis la propunerea unei colege sa merg sa-mi fac rochie la comanda la noi in oras. Am fost pentru o prima discutie si sunt foarte incantata, iar pretul este cel in care mi-am propus sa ma incadrez. Si nu ma indoiesc ca o sa fie lucrata foarte bine si ce poate iesi mai bine decat un model lucrat direct pe tine?
Asa ca mi-am luat de grija in privinta rochiei. Imi propusesm sa merg din nou la targ in martie dar ma tem ca veneam iar fara rochie de mireasa.
Doresc tuturor miresicilor succes in gasirea modelului de rochie visat!

Promit ca voi veni cu poze la momentul potrivit.

gabi_myx_mail
12.02.2010, 14:10:23
Salutare miresici
Eu nu mi-am luat rochia de la targul din 29-31 ian., probasem un model rochie la o casa de moda, dar m-am sucit in privinta modelului asa ca am decis la propunerea unei colege sa merg sa-mi fac rochie la comanda la noi in oras. Am fost pentru o prima discutie si sunt foarte incantata, iar pretul este cel in care mi-am propus sa ma incadrez. Si nu ma indoiesc ca o sa fie lucrata foarte bine si ce poate iesi mai bine decat un model lucrat direct pe tine?
Asa ca mi-am luat de grija in privinta rochiei. Imi propusesm sa merg din nou la targ in martie dar ma tem ca veneam iar fara rochie de mireasa.

Buna!
Poti sa ne spui si noua unde anume iti faci rochita?
Pe mine m-ar interesa accesoriile ;;)

alina512
12.02.2010, 14:40:43
Salutare miresici

Multa bafta atunci si sa-ti iasa rochita mult visata! :)

serban_valentina
06.03.2010, 19:00:40
Buna! Am fost azi la Targul de nunti de la Bacau si mi-am luat o rochita. Mie imi place foarte mult!! Ce parere aveti?

danusza
06.03.2010, 23:20:32
Buna! Am fost azi la Targul de nunti de la Bacau si mi-am luat o rochita. Mie imi place foarte mult!! Ce parere aveti?

Foarte frumoasa rochita si te prinde foarte bine!!! Sa fie intr-un ceas bun <:-P
Ceva in genul asta mi-am luat si eu ;))

gabi_myx_mail
07.03.2010, 08:36:14

Modelul este f frumos si te avantajeaza, insa s-ar putea sa ai probleme cu materialul la poze, sa nu se vada mai mult decat o pata de lumina. Vorbeste cel mai bine cu un fotograf, sa vezi ce poate face :*

gaya24
07.03.2010, 15:04:02

frumoasa so stapanesty sanatoasa:*

danusza
08.03.2010, 00:06:49
Modelul este f frumos si te avantajeaza, insa s-ar putea sa ai probleme cu materialul la poze, sa nu se vada mai mult decat o pata de lumina. Vorbeste cel mai bine cu un fotograf, sa vezi ce poate face :*

Nu cred ca o sa aiba probleme...e diferenta ca de la cer la pamant intre o foto facuta cu camera "de vacanta" sau cu tel si cea facuta cu un aparat foto profi :) Iar faptul ca e mai lucios materialul nu cred ca o sa devina o problema ;;)

gaya24
09.03.2010, 19:19:55
este targ de nunti in bv 11-14 martie sper sa gasesc ceva pe gustul meu...
miresici dar de rochie cumparata de la o alta miresik ce parere aveti aduce ghinion..eu nu sunt de parere:-":-?

alina512
10.03.2010, 09:53:05
este targ de nunti in bv 11-14 martie sper sa gasesc ceva pe gustul meu...
miresici dar de rochie cumparata de la o alta miresik ce parere aveti aduce ghinion..eu nu sunt de parere:-":-?

Eu zic ca nu aduce ghinion si stiu persoane care au cumparat de la alte miresici si acum au o casnicie fericita, implinita, au copii si tot ce isi puteau dori, cred. Nu cred ca norocul sta in asta. Si mie mi se spunea ca perlele sunt lacrimi si sa nu port la nunta, dar eu am purtat si pana acum am tot ce imi puteam dori (pe plan sentimental si de realizari, ca banii vin, pleaca) si pentru asta ii multumesc lui Dumnezeu. :suuuper:

ella1986
14.03.2010, 16:35:30
Eu mi-am dat comanda de rochita model 234 de la Gabriela de luca.Culmea e ca rochita la Tulcea ( direct la producator) este de 1650 ron , iar la magazinul Eden's din Focsani ( reprezentatul lor zonal) este de 1500 ron si mi-au dat si bonus o umbreluta de dantela pentru ca am luat marturiile , paharele si restul de la ei.
Sapt viit o sa merg la magazin sa iau rochita si o sa revin cu poze.

mihapet
15.03.2010, 14:08:50
Eu mi-am dat comanda de rochita model 234 de la Gabriela de luca.Culmea e ca rochita la Tulcea ( direct la producator) este de 1650 ron , iar la magazinul Eden's din Focsani ( reprezentatul lor zonal) este de 1500 ron si mi-au dat si bonus o umbreluta de dantela pentru ca am luat marturiile , paharele si restul de la ei.
Sapt viit o sa merg la magazin sa iau rochita si o sa revin cu poze.
Foarte frumoasa. Sa o stapanesti sanatoasa si sa te faca cea mai fericita mireasa>:D< >:D< >:D<

ella1986
15.03.2010, 14:25:05
Foarte frumoasa. Sa o stapanesti sanatoasa si sa te faca cea mai fericita mireasa>:D< >:D< >:D<

multumesc din suflet *:*:*

nicpitic
18.03.2010, 09:59:46
Buna fetelor!
Va pup!
Buna fetelor,
N-am mai scris de ceva vreme, am stat doar si am citit cu interes pentru ca am fost foarte ocupata cu propria nunta. Nunta s-a desfasurat la Antal, rochitele le-am cumparat de la Magic Day, formatia de nota zece a fost Politon de la Tecuci. Eu zic ca a fost o nunta reusita. Pun si cateva poze.
Pupici!
http://picasaweb.google.com/nicoletadurlea/NuntaNoastra?feat=directlink

ella1986
18.03.2010, 10:10:13
Buna fetelor,
N-am mai scris de ceva vreme, am stat doar si am citit cu interes pentru ca am fost foarte ocupata cu propria nunta. Nunta s-a desfasurat la Antal, rochitele le-am cumparat de la Magic Day, formatia de nota zece a fost Politon de la Tecuci. Eu zic ca a fost o nunta reusita. Pun si cateva poze.
Pupici!

foarte faina rochita rosie :P. cat ai dat pe voaleta ?? eu am gasit in magazine din focsani, insa e diferenta foarte mare de pret intre ele si as vrea sa mai "aud" un pret. am gasit la La Sposa cu 110 ron si la Eden's cu 55 ron, iar la Nausica imi pot face una la comanda cu 100 ron insa trebuie sa le duc model.

mihapet
18.03.2010, 10:11:17
Buna fetelor,
Pupici!
Foarte frumosi. Casa de piatra si sa va iubiti mereu la fel de mult. Vad ca ati fost si nasi.\:D/

nicpitic
18.03.2010, 10:19:33
Foarte frumosi. Casa de piatra si sa va iubiti mereu la fel de mult. Vad ca ati fost si nasi.\:D/
Noi am inceput un pic invers fata de altii. Finutzii nostri ne-au dorit foarte mult pe noi ca nashi si au cautat un preot care sa fie de acord sa-i cununam, desi noi nu aveam cununia facuta. Spre bucuria tuturor am gasit un astfel de preot si astfel, finii au dansat la nunta nashilor.

nicpitic
18.03.2010, 10:20:35
foarte faina rochita rosie :P. cat ai dat pe voaleta ?? eu am gasit in magazine din focsani, insa e diferenta foarte mare de pret intre ele si as vrea sa mai "aud" un pret. am gasit la La Sposa cu 110 ron si la Eden's cu 55 ron, iar la Nausica imi pot face una la comanda cu 100 ron insa trebuie sa le duc model.
Voaleta mi-a cumparat-o nashica de la "La Sposa" si a fost cam 100 de ron.

mihapet
18.03.2010, 10:29:18
Noi am inceput un pic invers fata de altii. Finutzii nostri ne-au dorit foarte mult pe noi ca nashi si au cautat un preot care sa fie de acord sa-i cununam, desi noi nu aveam cununia facuta. Spre bucuria tuturor am gasit un astfel de preot si astfel, finii au dansat la nunta nashilor.
Foarte frumos. <:-P <:-P

ella1986
18.03.2010, 10:35:52
Voaleta mi-a cumparat-o nashica de la "La Sposa" si a fost cam 100 de ron.

Multumes.Deci 55 ron e ok pretul.

big_dana2007
19.03.2010, 11:56:54
Buna fetelor!sunt o fosta miresica si am o rochita daca va intereseaza dati-mi pm.>:D<

ingerash_mic
01.04.2010, 22:12:23
Fetelor,HEEEELPPP!!!Exista magazin de inchiriat rochii de mireasa in Focsani?Daca da,unde,cat costa?Va rog...

ella1986
01.04.2010, 22:23:02
Mergi la Eden's pe Stefan cel Mare. Sunt doua magazine cu rochii de mireasa,Eden's e chiar langa rest central , pe culoar, are chestii foarte faine , preturi accesibile, rochii cu de la 10 mil - 15 mil de foarte buna calitate plus ca ofera si discounturi , si mai e unul, Casa Blanca, rochiile sunt aduse din Anglia, insa sunt foarte scumpe, de la 20 mil la 45 milioane parca.Poate la unul din aceste magazine se pot si inchiria.

alina512
02.04.2010, 12:14:52
Fetelor,HEEEELPPP!!!Exista magazin de inchiriat rochii de mireasa in Focsani?Daca da,unde,cat costa?Va rog...

Din cate stiu eu nu sunt asemenea firme in Focsani, dar gasesti multe in Bucuresti daca preferi aceasta varianta. ;-)

Merisor
08.04.2010, 01:25:06
Buna,

am inceput sa ma uit pe mesajele de dinainte, dar deja simt ca ma cam pierd in informatie...o sa fiu in Focsani doar 12 zile la sfarsitul lui mai...si tre sa imi gasesc si rochie...printre multe altele...ce magazine imi recomandati? Eu nu am o figura tip, asa ca probabil va fi nevoie sa mai modific rochia...:-p

Mersi si o noapte buna,

Mariana

danusza
08.04.2010, 09:10:15
Buna,

am inceput sa ma uit pe mesajele de dinainte, dar deja simt ca ma cam pierd in informatie...o sa fiu in Focsani doar 12 zile la sfarsitul lui mai...si tre sa imi gasesc si rochie...printre multe altele...ce magazine imi recomandati? Eu nu am o figura tip, asa ca probabil va fi nevoie sa mai modific rochia...:-p

Mersi si o noapte buna,

Mariana

In Focsani oferta nu este chiar variata...dar daca tot esti in belgia de ce nu cauti si pe acolo? Poate o gasesti acolo la un pret mai bun decat aici. Sunt multe miresici care fac economie de cateva sute de euro cumparandu-si rochitele din afara :)

gaya24
08.04.2010, 22:23:23
hristos a inviat miresici ce mai faceti..va place rochita care am probat-o e scurta cu trena detasabila de la sposa dar nu mam hotarat...:*

ella1986
09.04.2010, 07:20:18
hristos a inviat miresici ce mai faceti..va place rochita care am probat-o e scurta cu trena detasabila de la sposa dar nu mam hotarat...:*

foarte frumoasa, insa ai pus o poza ce nu poate fi deschisa.

gaya24
10.04.2010, 08:03:17
foarte frumoasa, insa ai pus o poza ce nu poate fi deschisa.

nu pot sa o atasez le-m trecut in album:*

CarmenBarbu
17.04.2010, 14:53:47
da si eu ma gandeam la o rochie scurta in fata si lunga in spate , sa vedem k in poze e una si knd te imbraci e alta da sa vedem ce gasim

Super ideea. Ceva in genul rochiei din November rain- Gun's n roses. Si mie imi place dar imi e teama de vanatai. Mereu ma lovesc de ceva.

cristina1984
19.04.2010, 15:57:28
Buna,

Mersi si o noapte buna,

Mariana

S-a deschis un magazin nou Casa Blanca e pe str. STEFAN CEL MARE si am vazut ca au rochii frumoase, La Sposa, Magic Day (pe bd. independentei langa fostul sediu Mazda)

Merisor
19.04.2010, 23:19:28
mersi de raspuns Cristina,
o seara buna,

Mariana

Merisor
19.04.2010, 23:21:44
Danusza,

Belgia e foarte scumpa, o sa ma uit, dar din experienta...nu cred ca gasesc ceva frumos si de calitate la un pret mai mic decat in RO. O sa merg si in Germania, in Muenchen pt 2 zile...poate am acolo mai mult succes :)

Numai bine,

Mariana

Lory13
08.05.2010, 18:31:51
Miresici aveti idee unde as putea gasi rochii de mireasa dar nu albe simple ci in combinatie cu alte culori?! N-as vrea rochia albs simpla, mi-as dori alb cu auriu sau alb cu roz sau cu rosu. Multumesc si sa fiti iubite!:*

CarmenBarbu
08.05.2010, 20:12:47
De obicei tb vorbit cu floraria. Referitor la globuri de flori, asta as vrea si eu, dar nu pe tavan ci agatate de un suport de fier forjat pe masa (am vazut asa ceva tot pe undeva pe forum). Problema e ca sunt cam scumpe atat florile cat si buretii sub forma de sfera (la depozit buretul es in jur de 15 lei, depinde de diametru) iar daca le faci la florarie sigur o sa te ajunga destul de mult.
Eu ma gandeam sa-mi cumpar buretii din timp si sa-mi iau florile cu 1-2 zile inainte de la un depozit de flori din iasi. Trebuie mai intai sa vad cat costa florile si daca merita efortul.

Si eu voi avea globuri de flori si am facut studiu de piata. Si nu trebuie neaparat sfera. Eu am intrebat langa salon Ella si merge si pe orice dimensiune si e 5 lei. E aberant sa dai 15 lei!

CarmenBarbu
08.05.2010, 20:15:55

Important e sa gasesti o rochita in care sa te simti excelent! Eu nu prea arat bine in rochie scurta ca nu am picioarele frumoase.

danusza
08.05.2010, 20:25:00
Si eu voi avea globuri de flori si am facut studiu de piata. Si nu trebuie neaparat sfera. Eu am intrebat langa salon Ella si merge si pe orice dimensiune si e 5 lei. E aberant sa dai 15 lei!

Nu mai vreau globuri de flori :D De atunci si pana acum m-am razgandit de 1000 de ori 8-| Acum vreau ceva simplu, dar frumos, pe vaza de sticla inalta. Nu stiu de ce, dar am dezvoltat o antipatie ciudata pentru suportii de fier forjat...nu-mi mai plac deloc :|

danusza
08.05.2010, 20:26:35
Important e sa gasesti o rochita in care sa te simti excelent! Eu nu prea arat bine in rochie scurta ca nu am picioarele frumoase.

Asa si eu!! Nu am purtat niciodata fusta mai scurta de genunchi, deoarece mi se pare ca am pulpele prea groase :( Al meu mereu ma tachineaza ca dupa ce ma trece pe numele lui o sa ma puna sa ma imbrac numai cu curele :))

ella1986
09.05.2010, 14:24:14
Nu mai vreau globuri de flori :D De atunci si pana acum m-am razgandit de 1000 de ori 8-| Acum vreau ceva simplu, dar frumos, pe vaza de sticla inalta. Nu stiu de ce, dar am dezvoltat o antipatie ciudata pentru suportii de fier forjat...nu-mi mai plac deloc :|

Si noi vom avea decor pe mese format dintr-o vaza inalta si cu multe flori colorate si verdeata frumoasa - ne costa 15 ron decorul cu gerbera si verdeata, 25 ron cel cu crizanteme si inca o floare foarte faina sau 30 ron cu mult multa verdeata si trandafiri.

ingerash_mic
12.05.2010, 15:14:03
Unde gasesc pantofi frumosi..frumosi in oras?Dar rochia?

gaya24
12.05.2010, 15:17:39

rochii mergi la lasposa p brailei,langa dogan cik sunt cateva,langa comisariat...pantofi si eu s vad unde gasesc trebuie cv comod cei de dans sunt ff comozi nu sunt nici inalti...:-w

ingerash_mic
12.05.2010, 15:21:58
rochii mergi la lasposa p brailei,langa dogan cik sunt cateva,langa comisariat...pantofi si eu s vad unde gasesc trebuie cv comod cei de dans sunt ff comozi nu sunt nici inalti...:-w
Multumesc mult ptr raspunsuri

gaya24
12.05.2010, 15:24:50
Multumesc mult ptr raspunsuri

nu ai pt ce tre s ne ajutam...;-)

angy80
12.05.2010, 19:50:22
am inteles ca in Piatra Neamt sunt multe magazine cu rochii de mireasa..poate tragi o fuga.

alina512
13.05.2010, 20:03:06

Eu pantofi am gasit pe gang la Milcov, la magazinul cu incaltaminte din piele si la Carmens. Rochia eu am luat-o de la Piatra-Neamt, acolo ai de unde alege.

dania20
13.05.2010, 21:58:14
Miresici aveti idee unde as putea gasi rochii de mireasa dar nu albe simple ci in combinatie cu alte culori?! N-as vrea rochia albs simpla, mi-as dori alb cu auriu sau alb cu roz sau cu rosu. Multumesc si sa fiti iubite!:*
Buna, eu am probat zilele astea niste rochii frumoase la DeCosta, exact asa cum spui tu , in nuantede ivory cu crem, rosu. Foarte frumoase. Mi-a ramas in gand una dar inca nu stiu daca o voi achizitiona caci costa in jur de 3800lei.In plus au trene superbe care se ridica si pari o curtezana. Iti recomand sa mergi la ei, au magazin in Bucuresti.

angie_angel
14.05.2010, 13:21:05

gasesti la Darfil langa dogan, au expus un model alb&negru dar se poate comanda ce combinatie vrei
pretul e 2000 lei

ingerash_mic
17.05.2010, 22:23:31
Si uite-asa a fost si mult asteptatul targ...dragutel...am probat si o rochita...preturile destul de ok...multe firme din oras(..hmm..ma asteptam sa fie si ceva nou)am cautat o pernuta anume de verighete,nu am gasit...a trecut si targul..si...am intrat in febra cautarii mult visatei rochita de mireasa.Am gasit cam ce doream la "Magic Day"..zilele urmatoare ma duc sa o probez..azi am fost la "La sposa"...hmmm...nu m-a atras mai nimic..am plecat cam trista din magazin..Maine vreau sa ajung la "La nasa" si la "Darfill"..apoi..."Eden's".La "Casa Blanca"nu ma duc deoarece am auzit ca ar lua 100 de lei de probat.daca nu gasesc ceva frumos..ori mi-o iau pe cea de la Mirandi..ori ma duc la Bucuresti

danusza
17.05.2010, 23:07:44
Si uite-asa a fost si mult asteptatul targ...dragutel...am probat si o rochita...preturile destul de ok...multe firme din oras(..hmm..ma asteptam sa fie si ceva nou)am cautat o pernuta anume de verighete,nu am gasit...a trecut si targul..si...am intrat in febra cautarii mult visatei rochita de mireasa.Am gasit cam ce doream la "Magic Day"..zilele urmatoare ma duc sa o probez..azi am fost la "La sposa"...hmmm...nu m-a atras mai nimic..am plecat cam trista din magazin..Maine vreau sa ajung la "La nasa" si la "Darfill"..apoi..."Eden's".La "Casa Blanca"nu ma duc deoarece am auzit ca ar lua 100 de lei de probat.daca nu gasesc ceva frumos..ori mi-o iau pe cea de la Mirandi..ori ma duc la Bucuresti

100 lei pentru probat?? Mi se pare aberant si greu de crezut. Eu zic sa te duci sa te convingi singurica...
Cat despre targ, pentru mine a fost dezamagitor. Foarte foarte mic!!! :| Problema o fi fost ca am fost duminica, in ultima zi, dar totusi...mi se pare greu de crezut ca participantii au abandonat chiar in ziua aia :)

ingerash_mic
17.05.2010, 23:14:36
100 lei pentru probat?? Mi se pare aberant si greu de crezut. Eu zic sa te duci sa te convingi singurica...
Cat despre targ, pentru mine a fost dezamagitor. Foarte foarte mic!!! :| Problema o fi fost ca am fost duminica, in ultima zi, dar totusi...mi se pare greu de crezut ca participantii au abandonat chiar in ziua aia :)
Daca ai fost dupa 3,asa e..trebuiau sa inchida...imi pare rau insa ca au stat asa putin si ca nu am castigat si eu la concurs..dar asta e

danusza
17.05.2010, 23:18:27
Daca ai fost dupa 3,asa e..trebuiau sa inchida...imi pare rau insa ca au stat asa putin si ca nu am castigat si eu la concurs..dar asta e

Am fost pe la 10-11 dimineata :(

angie_angel
18.05.2010, 12:32:22
dezamagire mare ...la cata reclama au facut targului asta ma asteptam sa vina firme si din alte orase...pe astea din focsani le stim. dar tot am avut de castigat ceva...am fost singurul cuplu care a luat lectii de dans vineri seara:D, mai mult fortat ce-i drept ca nimeni n-a avut curajul sa se faca de ras :-p.
dar la magic woman ati fost?
eu am fost duminica dar pleca patroana la o pomana si n-a avut timp de mine dar am intrat putin si au foarte multe rochii de mireasa si face si la comanda.

butterfly09
18.05.2010, 15:00:15
M-am nimerit si eu la targ, i-am ascultat putin si pe cei de la sentimentalii, era un stand cu invitatii si poze si avea un catalog cu niste invitatii superbe, putin cam scumpe dar f deosebite, in rest nu m-a impresionat nimic, cateva rochite, cam nimeni nu era interesat sa te atraga, sa isi vanda marfa. Noi mai cautam fotograf si de filmat.

cristina1984
18.05.2010, 15:24:24

Eu te sfatuiesc sa iei rochita de la Magic Day daca iti place sau in loc sa te duci la Bucuresti sa te duci la Piatra Neamt sau Iasi. Spor la cumparaturi!>:D<

ingerash_mic
19.05.2010, 12:57:51
dezamagire mare ...la cata reclama au facut targului asta ma asteptam sa vina firme si din alte orase...pe astea din focsani le stim. dar tot am avut de castigat ceva...am fost singurul cuplu care a luat lectii de dans vineri seara:D, mai mult fortat ce-i drept ca nimeni n-a avut curajul sa se faca de ras :-p.
dar la magic woman ati fost?
eu am fost duminica dar pleca patroana la o pomana si n-a avut timp de mine dar am intrat putin si au foarte multe rochii de mireasa si face si la comanda.
Hmm..cred ca v-am vazut;)) Pe la 18.-18.30?gasesti pe net exact cum va arata si tipul ala lectiile de vals.Si eu vreau sa ajung la Magic Woman.Au niste rochii foarte faine.Am facut noi un bal al bobocilor acu cativa ani si ne-a sponsorizat cu rochite de seara.Dar la rochii..nu stiu mare lucru.Aveti idee cat costa o rochie?

gabi_myx_mail
20.05.2010, 16:59:50
Am trecut si eu prin Focsani weekendul acesta si am vrut sa ma uit dupa pantofiori si voal la magazinele de specialitate; am intrat la 2 magazine si mi-au spus ca sunt la targ marea majoritate a articolelor, dar nu am mai avut timp sa merg si pana acolo... Inseamna ca nu am pierdut mare lucru :">

angie_angel
21.05.2010, 16:55:41
Hmm..cred ca v-am vazut;)) Pe la 18.-18.30?gasesti pe net exact cum va arata si tipul ala lectiile de vals.Si eu vreau sa ajung la Magic Woman.Au niste rochii foarte faine.Am facut noi un bal al bobocilor acu cativa ani si ne-a sponsorizat cu rochite de seara.Dar la rochii..nu stiu mare lucru.Aveti idee cat costa o rochie?
da, am vazut pozele...a fost o experienta destul de naspa :D, in fine , a trecut.
o sa trec duminica pe la magic woman sa vad ce preturi au. oricum nu cred ca sunt sub cele din oras

claudiapetrea
01.06.2010, 19:43:43
buna! Unde s-a tinut targul?? ms

alina512
02.06.2010, 15:51:02
buna! Unde s-a tinut targul?? ms

In galeriile Promenada (Carrefour).

angie_angel
08.06.2010, 10:35:51
fetelor nu stiu cum ati reusit sa va gasiti rochitele ca eu nu gasesc nimic, toate sunt prea comune cu multe margelute, pietricele si trandafirasi :-&. am fost aseara la Magic Day insa tot n-am gasit nimic, doamna de acolo a fost foarte amabila ce-i drept
la Galati a fost careva??? ceva interesant pe acolo?

ella1986
08.06.2010, 13:23:46
vezi ca mai ai magazine cu rochii de mireasa in focsani. La sposa pe brailei, Eden's si Casa Blanca pe stefan cel mare - sunt unul langa altul, eden's e langa restaurantul central si au rochii foarte frumoase 1200 - 1500 ron, casa blanca e in blocul cu bbs, rochii mai tipice americancelor, frumoase insa cam scumpisoare 2200 - 4000 ron, mai e apoi darfil, insa calitatea cam lasa de dorit, rochii frumoase am vazut si la la nasa, de la noela style. la arbia mi-au placut 2, insa costau 3500 respectiv 2900 ron

angie_angel
08.06.2010, 14:28:46
vezi ca mai ai magazine cu rochii de mireasa in focsani. La sposa pe brailei, Eden's si Casa Blanca pe stefan cel mare - sunt unul langa altul, eden's e langa restaurantul central si au rochii foarte frumoase 1200 - 1500 ron, casa blanca e in blocul cu bbs, rochii mai tipice americancelor, frumoase insa cam scumpisoare 2200 - 4000 ron, mai e apoi darfil, insa calitatea cam lasa de dorit, rochii frumoase am vazut si la la nasa, de la noela style. la arbia mi-au placut 2, insa costau 3500 respectiv 2900 ron

crede-ma ca am fost peste tot, mai putin la eden's de asta nu stiam, insa eu nu merg pe stilul "printesa" si deaceea nu-mi gasesc. cea alb cu negru de la darfil e senzationala insa e 2000 ron si ma depaseste:(. firma este din Craiova, am vb cu cei de acolo si o au la 1200 ron , o pot face dupa dimensiunile mele si pe ce culoare vreau , o pot trimite prin curierat dar stii cum e...e posibil sa nu o nimereasca si atunci chiar o sa am o problema:-p

marllenska
10.06.2010, 12:10:13
crede-ma ca am fost peste tot, mai putin la eden's de asta nu stiam, insa eu nu merg pe stilul "printesa" si deaceea nu-mi gasesc. cea alb cu negru de la darfil e senzationala insa e 2000 ron si ma depaseste:(. firma este din Craiova, am vb cu cei de acolo si o au la 1200 ron , o pot face dupa dimensiunile mele si pe ce culoare vreau , o pot trimite prin curierat dar stii cum e...e posibil sa nu o nimereasca si atunci chiar o sa am o problema:-p

Eu imi fac rochia de mireasa la una dintre cele 2 creatoare de moda mai cunoscute din Focsani(N...a). Lucreaza foarte bine.

angie_angel
10.06.2010, 12:42:48
Eu imi fac rochia de mireasa la una dintre cele 2 creatoare de moda mai cunoscute din Focsani(N...a). Lucreaza foarte bine.

aha, dar ca pret? e mai avantajos la comanda ?

marllenska
10.06.2010, 12:53:36
aha, dar ca pret? e mai avantajos la comanda ?
Depinde de tesaturile pe care ti le alegi, daca vrei sau nu cristale, cate cristale vrei... Rochia pe care o vreau eu costa 3000 de euro, este un model al Laurei Olteanu. Costa asa mult pt ca avea cateva sute de cristale pe ea. Superba, nimic de zis... Insa am ales-o pe N... pt ca lucreaza f bine. Iar ca pret, in jur de 3000-4000 de lei, in functie de cristale.

mihapet
10.06.2010, 12:56:31
Depinde de tesaturile pe care ti le alegi, daca vrei sau nu cristale, cate cristale vrei... Rochia pe care o vreau eu costa 3000 de euro, este un model al Laurei Olteanu. Costa asa mult pt ca avea cateva sute de cristale pe ea. Superba, nimic de zis... Insa am ales-o pe N... pt ca lucreaza f bine. Iar ca pret, in jur de 3000-4000 de lei, in functie de cristale.
3000 euro:O:O:O:ODaca copia e atat, atunci cat costa originalul?/:)$-)$-)

marllenska
10.06.2010, 12:57:58
3000 euro:O:O:O:ODaca copia e atat, atunci cat costa originalul?/:)$-)$-)
Ai inteles gresit:). Modelul Laurei Olteanu costa 3000 de euro.

mihapet
10.06.2010, 12:59:21
Ai inteles gresit:). Modelul Laurei Olteanu costa 3000 de euro.
Scuze. Cand am vazut suma asta deja eram setata pe ea:)):)):))

angie_angel
10.06.2010, 13:08:44

mi se pare exagerat de mult. ma bucur pt tine ca iti poti permite o astfel de rochie dar eu sunt afectata rau de criza , in plus vreau sa merg doar pe tiul si dantela, fara cristale, margelute, trandafirasi si alte chestii, problema e ca toate modelele sunt foarte incarcate

mihapet
10.06.2010, 13:11:37
mi se pare exagerat de mult. ma bucur pt tine ca iti poti permite o astfel de rochie dar eu sunt afectata rau de criza , in plus vreau sa merg doar pe tiul si dantela, fara cristale, margelute, trandafirasi si alte chestii, problema e ca toate modelele sunt foarte incarcate
depinde de modelul rochiei. sunt multe rochii cu cristale si margelute, care sunt foarte elegante(gen la sposa, san patrick, dar astea costa o caruta:-L).

leelutza
10.06.2010, 13:58:59
Si eu imi fac rochia la N.....,modelul ales e cel de la avatar si ma costa mai putin vreo 18-20 mil. Nu am cristale sau alte minuni. Abia astept sa ma cheme la proba, am incredere ca va reusi modelul. Oricum pentru iuie mai are 3 mirese si e destul de aglomerata. Spor la cautari si sa va gasiti rochia mult visata!

marllenska
10.06.2010, 22:14:03
Si eu imi fac rochia la N.....,modelul ales e cel de la avatar si ma costa mai putin vreo 18-20 mil. Nu am cristale sau alte minuni. Abia astept sa ma cheme la proba, am incredere ca va reusi modelul. Oricum pentru iuie mai are 3 mirese si e destul de aglomerata. Spor la cautari si sa va gasiti rochia mult visata!
Ma uitam peste pozele tale cu accesorii. Nu ti-ai trecut parintii pe invitatie? Poti sa nu-mi raspunzi daca e ceva personal...:)

leelutza
14.06.2010, 13:41:59
Da nu mi-am trecut parintii pt ca tata socru e decedat se 20 de an si tatal meu anul trecut si ar fi trebuit sa-i trec subliniati si ca sa nu intristez lumea, m-am sfatuit cu maica-mea si cu soacra-mea si au fost de acord sa nu le mai trecem doar pe ele,nu tin neaparat sa apara pe invitatie, spre norocul meu, eu am crezut ca se vor supara, dar si textul permite. As fi trecut si eu parintii cu mare placere, dar asta e situatia. Chiar anul asta am fost la o nunta la o colega si tata socru era decedat si trecut pe invitatie subliniat, sa vezi unul subliniat mai e cum mai e da sa vezi doi te ia cu friguri. Bafta!

angie_angel
14.06.2010, 13:52:50
mi se pare normal sa nu-i treci. si eu sunt cam in ac situatie, parintii mei nu mai sunt si ne-am gandit sa le facem personalizate

leelutza
14.06.2010, 13:54:45
Fetele care-si fac rochia la Nausica, daca aveti un model anume, aveti grija sa cereti daca vreti sa faceti mici modificari sa le spuneti de la inceput. Eu am fost chemata la prima proba, rochia mi-a reusit e foarte frumoasa si bine lucrata, am avut probleme cu masuratorile, rochia imi era mare, a trebuit sa-mi in laterale destul de mult, spunandu-mi d-na de acolo ca am slabit, dar nu aveam cum sa slabesc atat de mult. Modelul meu a fost facut identic cu poza pana si nastureii pe spate ii am, deci e copie perfecta, doar ca eu ma asteptam la prima proba sa fie doar asa "insailata", dar este aproape gata, as fi vrut sa mai modific ceva nu prea se mai poate, de asta va spun aveti grija cand va ia masuratori sa-i spuneti tot pt ca la prima proba rochia va fi croita si cusuta aproape la gata. In rest e ok.

danusza
14.06.2010, 14:39:37
Da nu mi-am trecut parintii pt ca tata socru e decedat se 20 de an si tatal meu anul trecut si ar fi trebuit sa-i trec subliniati si ca sa nu intristez lumea, m-am sfatuit cu maica-mea si cu soacra-mea si au fost de acord sa nu le mai trecem doar pe ele,nu tin neaparat sa apara pe invitatie, spre norocul meu, eu am crezut ca se vor supara, dar si textul permite. As fi trecut si eu parintii cu mare placere, dar asta e situatia. Chiar anul asta am fost la o nunta la o colega si tata socru era decedat si trecut pe invitatie subliniat, sa vezi unul subliniat mai e cum mai e da sa vezi doi te ia cu friguri. Bafta!

Condoleante :(
Si varul meu se casatoreste vara asta, iar socrii lui sunt amandoi decedati, singura ruda apropiata pe care o are viitoarea lui sotie fiind bunica. Astfel ca au scris pe invitatie "X si Y impreuna cu familiie X-ulescu si Y-ulescu, va invita sa......"

leelutza
14.06.2010, 16:25:00
Da o sa-mi fie destul de greu, la gandul ca taica-miu nu va fi fizic langa mine in acele momente, inca nu m-am obisnuit fara el, dar pentru ca dupa nenorocire nu mai aveam de gand sa mai fac vreo nunta, iubitul meu poate ca sa ma faca sa mai depasesc momentul mi-a dat vestea anul trecut de ziua mea ca anul asta vom face nunta (asa cum imi doream eu demult) si vestea asta m-a bucurat asa de mult si m-a facut sa mai uit de suparare si sa ma mobilizez pentru "fericitul" eveniment. Viata merge inainte cu rele cu bune........

leelutza
14.06.2010, 16:26:43
Da o sa-mi fie destul de greu, la gandul ca taica-miu nu va fi fizic langa mine in acele momente, inca nu m-am obisnuit fara el, dar pentru ca dupa nenorocire nu mai aveam de gand sa mai fac vreo nunta, iubitul meu poate ca sa ma faca sa mai depasesc momentul mi-a dat vestea anul trecut de ziua mea ca anul asta de ziua mea vom face nunta (asa cum imi doream eu demult) si vestea asta m-a bucurat asa de mult si m-a facut sa mai uit de suparare si sa ma mobilizez pentru "fericitul" eveniment. Viata merge inainte cu rele cu bune........

ingerash_mic
15.06.2010, 16:36:18
Buna fetelor!!!De cand nu am mai intrat...dar am avut calculatorul stricat.Sa va spun noutatile?Mi-am gasit rochita mult visata.E de la Magic Day si e foarte frumoasa.Dintre toate magazinele la care am fost de profil din oras,vanzatoarea de la Magic Day a fost cea mai de treaba si au un slogan care mi se pare foarte ok:"..cand o sa gasiti modelul potrivit,o sa-l recunoasteti imediat"si exact asa e.Eu recomand magazinul din toata inima.Merita.Ne-am luat si verighetele de la Brilliantul..apropo..s-a scumpit aurul foarte mult iar la Brilliantul e cel mai ieftin.In schimb...stau foarte prost cu incaltamintea.La Carmen's sunt exagerat de scumpe si nu am gasit in tot orasul nimic care sa-mi placa.Singurul magazin in care am vazut ceva nice a fost Adagio,insa,nu avea numarul meu:( iar cand a fost la marfa nu au mai gait modelul care imi placea.Si nici cu bijuteriile nu stau foarte bine.Am gasit ceva pe net dragut dar nu stiu daca m-as risca.Va pup dragele mele.

ggabriela_88
15.06.2010, 18:07:35
Buna fetelor!!!De cand nu am mai intrat...dar am avut calculatorul stricat.Sa va spun noutatile?Mi-am gasit rochita mult visata.E de la Magic Day si e foarte frumoasa.Dintre toate magazinele la care am fost de profil din oras,vanzatoarea de la Magic Day a fost cea mai de treaba si au un slogan care mi se pare foarte ok:"..cand o sa gasiti modelul potrivit,o sa-l recunoasteti imediat"si exact asa e.Eu recomand magazinul din toata inima.Merita.Ne-am luat si verighetele de la Brilliantul..apropo..s-a scumpit aurul foarte mult iar la Brilliantul e cel mai ieftin.In schimb...stau foarte prost cu incaltamintea.La Carmen's sunt exagerat de scumpe si nu am gasit in tot orasul nimic care sa-mi placa.Singurul magazin in care am vazut ceva nice a fost Adagio,insa,nu avea numarul meu:( iar cand a fost la marfa nu au mai gait modelul care imi placea.Si nici cu bijuteriile nu stau foarte bine.Am gasit ceva pe net dragut dar nu stiu daca m-as risca.Va pup dragele mele.

ma bucur k ti_ai gasit rochia mult visata ....ma bucur k ai luat si verighetele .sper sa ai si bafta sa iti gasesti pantofi !!! eu am nunta la anul si in august o sa_mi caut invitatii in augustul acesta. tu ai putea sa ma ajuti? ms si spor la cumparaturi ...pop

angie_angel
16.06.2010, 09:32:31
ma bucur pt tine ca ti-a gasit rochita:) am fost si eu la magic day si am vazut o rochita stransa pe corp frumusica insa mai caut ca nu-mi place corsetul.ne-am luat insa verighetele de la milcov cu 100 lei gr si 50 lei gravatul. pt pantofiori ai fost la alcor? am vz eu duminica o pereche super, talpa dubla si tocul era cam de 9-10 cm . spor la pregatiri ca mai ai putin:-p

ingerash_mic
16.06.2010, 21:53:30
ma bucur k ti_ai gasit rochia mult visata ....ma bucur k ai luat si verighetele .sper sa ai si bafta sa iti gasesti pantofi !!! eu am nunta la anul si in august o sa_mi caut invitatii in augustul acesta. tu ai putea sa ma ajuti? ms si spor la cumparaturi ...pop
Hmmm..la noi cu invitatiile a fost asa:a venit cumnate-meu cu un catalog de invitatii,am ales mai multe modele si ne-am hotarat asupra unei invitatii..am ales mai multe texte si le-am combinat astfel incat a iesit un text foarte dragut:-x ,am dat comanda si le-am primit...1.6lei/invitatia+0.30 bani scrisul.A!Firma era din Bucuresti;))In oras dragute gasesti de la La sposa.Sau...intri pe un site..publiserv parca(sper sa nu fie reclama)si le comanzi online si la fel daca vrei alegi tu.Este o firma foarte serioasa.O cumnata de a mea a colaborat cu ei si a fost foarte multumita.

ingerash_mic
16.06.2010, 22:01:47
ma bucur pt tine ca ti-a gasit rochita:) am fost si eu la magic day si am vazut o rochita stransa pe corp frumusica insa mai caut ca nu-mi place corsetul.ne-am luat insa verighetele de la milcov cu 100 lei gr si 50 lei gravatul. pt pantofiori ai fost la alcor? am vz eu duminica o pereche super, talpa dubla si tocul era cam de 9-10 cm . spor la pregatiri ca mai ai putin:-p
Eu am fost marti cu maica-mea sa-si caute si ea de imbracat si de incaltat si am fost la Alcor dar sincer nu m-a atras nimic.Poate nici nu am fost atenta.Dar maine poate trag o fuga inainte de servici.Mie imi plac foarte mult 2perechi de la Carmen's dar ma doare inima sa dau 300 de lei asa ca incerc sa gasec ceva frumos in orasul asta

gaya24
19.06.2010, 18:47:25
buna miresici azi sunt cea mai fericita mi-am cumparat rochita cum am vazut-o am probat-o si am zis asta este a mea...dupa lungi cautari...este din dantela este pe un crem deschis ivory...si am lasat-o la modificat mai trebuie putin scurtata...am mai tras o linie peste cumparaturi..chiar daca mai sunt sunt bucuroasa k am luat rochita:">\:D/ spor la cautari ...sa vedem ce pantofi gasesc acum....

ingerash_mic
21.06.2010, 19:28:14
buna miresici azi sunt cea mai fericita mi-am cumparat rochita cum am vazut-o am probat-o si am zis asta este a mea...dupa lungi cautari...este din dantela este pe un crem deschis ivory...si am lasat-o la modificat mai trebuie putin scurtata...am mai tras o linie peste cumparaturi..chiar daca mai sunt sunt bucuroasa k am luat rochita:">\:D/ spor la cautari ...sa vedem ce pantofi gasesc acum....
yupyyy!!!!!felicitari!!!!si eu imi caut de incaltat de vreo luna.sper sa ma duc si maine sa mai caut.sunt in febra examenelor de licenta si parca totusi n-as colinda orasul.In afara de Carmen's nu gasec nicaieri ceva sa-mi placa.Caut poza pe net poate ma ajutati voi cu un sfat unde as gasi modelul care-l caut.

alina512
22.06.2010, 19:29:28
[...] Sau...intri pe un site..publiserv parca(sper sa nu fie reclama)si le comanzi online si la fel daca vrei alegi tu.Este o firma foarte serioasa.O cumnata de a mea a colaborat cu ei si a fost foarte multumita.

Eu am comandat la ei (pe net) invitatiile pentru botez. Sunt seriosi si profesionisti.

ggabriela_88
23.06.2010, 12:29:58
multumesc . o sa ma uita sa vad daca imi place ceva. ma multumesc mult. in alina am incredere,pt k deja ,formatia pe care a avut_o ea,o sa am si eu. ms mult

leelutza
01.07.2010, 15:17:06
Am fost la a doua proba la rochie, e superba, numai ca eu am slabit din nou si m-au certat d.nele de acolo mi-au zis ca nu mi-o mai modifica decat in saptamana nuntii, mai am trei saptamani si s-ar putea sa mai dau jos, stres mare... nemancat, nedormit nopti ... se aduna. N-o sa aiba pe ce sa mai stea rochia.:))

gabi_myx_mail
01.07.2010, 17:15:27
Am fost la a doua proba la rochie, e superba, numai ca eu am slabit din nou si m-au certat d.nele de acolo mi-au zis ca nu mi-o mai modifica decat in saptamana nuntii, mai am trei saptamani si s-ar putea sa mai dau jos, stres mare... nemancat, nedormit nopti ... se aduna. N-o sa aiba pe ce sa mai stea rochia.:))

Eu am avut probleme cu rochita de cununie civila, am slabit 2 cm in talie in 3 zile, deci aveti mare grija, chiar o sa slabiti foarte mult in perioada aceea :))

alina512
04.07.2010, 13:01:40
Eu am avut probleme cu rochita de cununie civila, am slabit 2 cm in talie in 3 zile, deci aveti mare grija, chiar o sa slabiti foarte mult in perioada aceea :))

Asa este. Eu in ziua nuntii am prins fusta cu ace de siguranta fiindca imi era larga, se lasa pe solduri si o calcam in picioare. Am slabit 2.5 kg intr-o saptamana. :-w

angie_angel
05.07.2010, 12:25:26
in cazul asta cred ca o sa renunt la tae bo :D, si asa al meu spune ca am slabit prea mult :-p
norocul meu e ca inca nu mi-am gasit rochie :))

Alynutza1
09.07.2010, 19:44:44
Problema e ca eu ma ingras de la stres. Ce ma fac daca nu mai incap in rochie? :))=P~

tamus
28.08.2010, 11:12:12
Eu am tot sperat sa slabesc de la stres :)) , dar nu am dat jos nic macar un 1kg. Bine macar ca nici nu m-am ingrasat.

leelutza
28.08.2010, 17:50:34
Eu mi-am facut ultima modificare a rochiei in saptamana nuntii pt ca slabeam foarte tare si asta a fost singura solutie si cu toate astea facuta dupa lungimea sandalelor pe care le-am purtat, nu stiu s-a lasat mai jos si tot am tinut-o cu mana chiar daca mi-am scurtat-o destul, cred ca am "intrat si la apa" =)), de slabit se poate, da sa te micsorezi in inaltime nu cred ca se poate intampla...

alina512
29.08.2010, 11:12:12
Eu mi-am facut ultima modificare a rochiei in saptamana nuntii pt ca slabeam foarte tare si asta a fost singura solutie si cu toate astea facuta dupa lungimea sandalelor pe care le-am purtat, nu stiu s-a lasat mai jos si tot am tinut-o cu mana chiar daca mi-am scurtat-o destul, cred ca am "intrat si la apa" =)), de slabit se poate, da sa te micsorezi in inaltime nu cred ca se poate intampla...

Probabil se mai lua pe corp si tot slabind, nu mai avea cum sa se aseze ca inainte.

alina_stef
03.09.2010, 12:04:19
Ex miresici si viitoare miresici, cat este "normal" sa coste o rochie de mireasa?...Ma uit pe revistele de specialitate la unele modele superbe din toate punctele de vedere si bineinteles superbe si la "pret"...Cum putem aveam rochia din revista la un pret rezonabil? Sa avem incredere in casele de moda din Focsani? Din experienta voastra sau din auzite, ce ne puteti impartasi?

alina512
03.09.2010, 16:25:10
Ex miresici si viitoare miresici, cat este "normal" sa coste o rochie de mireasa?...Ma uit pe revistele de specialitate la unele modele superbe din toate punctele de vedere si bineinteles superbe si la "pret"...Cum putem aveam rochia din revista la un pret rezonabil? Sa avem incredere in casele de moda din Focsani? Din experienta voastra sau din auzite, ce ne puteti impartasi?

Pentru mine 2500-3000 lei mi se pare un pret ok, avand in vedere bugetul (al meu) si criza, acum fiecare da cat are sau cat vrea, unii mai mult, altii mai putin, eu am dat 2500 lei la reducere (la targul de nunti) pe o rochie care costa 3000. Cat despre casele de moda, cred ca fac treaba buna, mai ale daca te uiti ca leelutza si-a facut rochia dupa un model la sposa, parca, si chiar i-a iesit super.

angie_angel
03.09.2010, 17:43:06
2500-3000??? mi se pare exagerat. eu mi-am facut-o la comanda si m-a costat 1000 de lei cu tot cu voal, floricica din par, manusa si posetuta. eu cred ca a iesit bine :">

ggabriela_88
03.09.2010, 18:41:12
2500-3000??? mi se pare exagerat. eu mi-am facut-o la comanda si m-a costat 1000 de lei cu tot cu voal, floricica din par, manusa si posetuta. eu cred ca a iesit bine :">

nu pui si tu o poza te rog frumos !!!

alina512
03.09.2010, 21:22:17

Asa cum am mai spus : "unii dau mai mult, altii mai putin". Mie chiar nu mi se pare exagerat, ci cum am fost la penultimele 2 nunti si au dat pe rochii cate 2000 euro (8400 lei), dar daca si-au permis si au avut aceasta dorinta, ma bucur pentru ele ca si-au indeplinit-o.

angie_angel
04.09.2010, 13:31:05
392164
392163[/ATTACH]_88;3562797]nu pui si tu o poza te rog frumos !!!
rochita mea

leelutza
04.09.2010, 14:05:14
Da eu mi-am facut rochia la o casa de moda. M-am dus cu un model de la Pronovias si a iesit identica la jumatate de pret, adica rochia era 1000 si ceva de euro si eu am dat putin peste 2000 ron ca am avut un cristal mare pe o floare.Si mai era cineva pe aici care-si facea rochia tot acolo.:)

alina_stef
05.09.2010, 20:23:54
Da eu mi-am facut rochia la o casa de moda. M-am dus cu un model de la Pronovias si a iesit identica la jumatate de pret, adica rochia era 1000 si ceva de euro si eu am dat putin peste 2000 ron ca am avut un cristal mare pe o floare.Si mai era cineva pe aici care-si facea rochia tot acolo.:)
Eu eu!!! Asta pentru ca am vazut ca rochia ta a iesit identica dupa modelul Pronovias! Nu ca nu mi-as permite sa dau mai mult pe ea, dar mi se par suficienti 20 de mil lei vechi pentru o noapte, de acea caut variante, sa iasa si dupa modelul meu, si cu materiale cat de cat de calitate...sper sa reusesc\:D/

marllenska
05.09.2010, 22:44:28
392164
rochita mea

Unde ti-ai facut rochia?

angie_angel
06.09.2010, 13:31:27
Unde ti-ai facut rochia?
La o tipa Dana din fcs.

angie_angel
06.09.2010, 13:40:53
Eu eu!!! Asta pentru ca am vazut ca rochia ta a iesit identica dupa modelul Pronovias! Nu ca nu mi-as permite sa dau mai mult pe ea, dar mi se par suficienti 20 de mil lei vechi pentru o noapte, de acea caut variante, sa iasa si dupa modelul meu, si cu materiale cat de cat de calitate...sper sa reusesc\:D/
la o rochie materialul face diferenta pt ca manopera nu depaseste 600-700 lei -la mine a fost 500 dar n-am facut-o la o casa de moda iar materialele le-am cumparat eu

alina_stef
06.09.2010, 15:01:59
la o rochie materialul face diferenta pt ca manopera nu depaseste 600-700 lei -la mine a fost 500 dar n-am facut-o la o casa de moda iar materialele le-am cumparat eu
Croitoreasa care ti-a facut rochia sta in bahne sau pe langa pompieri?...Am si eu referinte cat de cat bune despre 2 croitorese, dar sincer dupa ce am vazut rochia leelutzei ma bate gandul sa incerc la casa de moda. Dar pana atunci trebuie sa ma hotarasc sigur asupra modelului...:D.

olyvy_20
16.09.2010, 11:56:36
in sfarsit m-am hot asupra modelului,si o sa mi-o fac la cea mai priceputa croitoreasa din focsani,dana.intradevar materialul face diferenta...

angie_angel
17.09.2010, 10:07:00
in sfarsit m-am hot asupra modelului,si o sa mi-o fac la cea mai priceputa croitoreasa din focsani,dana.intradevar materialul face diferenta...
Dana, cea care are atelierul langa gradinita albinuta?? eu la ea mi-am facut rochita si a iesit senzational;-)

ingerash_mic
24.09.2010, 08:48:19
Rochita....a fost minunata...poate si datorita vanzatoarei de la Magic Day care a stiut exact ce creau si mi-a aratat o minunatie de rochita...doamna de la acest magazin o recomand din toata inima,a fost o doamna foarte draguta...Si m-am simtit ca o printesa toata perioada nuntii,chiar as vrea sa se mai intample o data....:-<

quartz
12.11.2010, 13:39:43
Dana, cea care are atelierul langa gradinita albinuta?? eu la ea mi-am facut rochita si a iesit senzational;-)

Fetelor,
Atata vreme cat nu alegeti croitoreasa Ciuta Ioana (are punctul de lucru dupa Dogan, langa coafor) pentru a va face rochia de mireasa e perfect. S-ar putea sa vina ea cu niste idei "geniale" pe care sa le vedeti cand rochia e terminata si sa uite sa va faca ceea ce i-ati spus, sa va amane saptamani in sir pentru ca va crede ca mai este timp pana la nunta voastra etc.

Nunti frumoase, fara batai de cap!
Numai bine!

alina_stef
12.11.2010, 14:30:39
Fetelor,
Atata vreme cat nu alegeti croitoreasa Ciuta Ioana (are punctul de lucru dupa Dogan, langa coafor) pentru a va face rochia de mireasa e perfect. S-ar putea sa vina ea cu niste idei "geniale" pe care sa le vedeti cand rochia e terminata si sa uite sa va faca ceea ce i-ati spus, sa va amane saptamani in sir pentru ca va crede ca mai este timp pana la nunta voastra etc.

Nunti frumoase, fara batai de cap!
Numai bine!

Eu imi scurtez blugi si mai fac anumite modificari la dansa, dar sincer nu mi-as face rochia la ea...e prea "invechita"!!

ella1986
14.11.2010, 16:31:13
cel mai bine e sa va cumparati rochia gata facuta. eu merg pe ideea : am vazut, mi-a placut , am cumparat !!! niciodata nu am apelat la o croitoreasa si nici nu o voi face vreodata !!!

alina512
14.11.2010, 17:15:03
cel mai bine e sa va cumparati rochia gata facuta. eu merg pe ideea : am vazut, mi-a placut , am cumparat !!! niciodata nu am apelat la o croitoreasa si nici nu o voi face vreodata !!!

Sunt de acord cu tine. Eu am apelat (nu la rochia de mireasa) acum cativa ani buni, cand nu se gaseau atatea lucruri dragute si nu mi-a facut ce mi-am dorit, iar in plus mi-a stricat materialul degeaba ca oricum nu am imbracat acele lucruri vreodata si le-am dat de pomana.

alina_stef
15.11.2010, 10:32:01
Eu vreau sa imi cumpar rochia de la targul de nunti , din ianuarie! Cred ca e numai bine, sa o iau cu 5 luni inainte, nu vreau sa ma coste mai mult de 2000 lei. Oare o sa gasesc?. O sa fie o nebunie, la cat imi place mie sa probez....:))#-o

alina512
15.11.2010, 13:09:38
Eu vreau sa imi cumpar rochia de la targul de nunti , din ianuarie! Cred ca e numai bine, sa o iau cu 5 luni inainte, nu vreau sa ma coste mai mult de 2000 lei. Oare o sa gasesc?. O sa fie o nebunie, la cat imi place mie sa probez....:))#-o

Acolo mai mult iti faci o idee si probatul mai putin, cand am fost eu era o coaaaaada la probat de nu am avut rabdare sa probez decat o rochie. 8-}

alina_stef
15.11.2010, 15:15:32
Acolo mai mult iti faci o idee si probatul mai putin, cand am fost eu era o coaaaaada la probat de nu am avut rabdare sa probez decat o rochie. 8-}

o sa ma inarmez cu rabdare, incaltari joase, cu nasa mea si fara miresoi, si o sa razbat!!!!!:))...ma simt oarecum constransa sa gasesc ceva la targ, de aceea o sa iau fiecare rochita la analizat, si bineinteles fiecare pret. eu traiesc cu impresia ca preturile vor fi mai mici decat intr-un magazin, acesta fiind si scopul unui "targ" pana la urma. nu imi permit mai mult psihic, decat financiar sa dau pe o rochie multi bani, (desi cum am mai scris, ador rochiile de la marile case de moda din afara), asta fiind un motiv in plus pentru care trebuie sa imi gasesc o rochie frumoasa pentru bugetul meu.:x

gabi_myx_mail
15.11.2010, 15:50:35
o sa ma inarmez cu rabdare, incaltari joase, cu nasa mea si fara miresoi, si o sa razbat!!!!!:))...ma simt oarecum constransa sa gasesc ceva la targ, de aceea o sa iau fiecare rochita la analizat, si bineinteles fiecare pret. eu traiesc cu impresia ca preturile vor fi mai mici decat intr-un magazin, acesta fiind si scopul unui "targ" pana la urma. nu imi permit mai mult psihic, decat financiar sa dau pe o rochie multi bani, (desi cum am mai scris, ador rochiile de la marile case de moda din afara), asta fiind un motiv in plus pentru care trebuie sa imi gasesc o rochie frumoasa pentru bugetul meu.:x

sa stii ca in noiembrie-decembrie gasesti reduceri mari la magazine si ai sanse mai mari sa iti gasesti ceea ce vrei (la targuri sunt expuse ultimele modele si ultimele marimi disponibile). daca ai posibilitatea, ti-as recomanda macar sa suni sa intrebi ce promotii au in perioada asta ;-)
in plus, asa cum a specificat si alina512, la targuri sunt niste cozi imense (nu numai la probat, cat si la intrare)... sunt persoane care au stat mai bine de o ora ca sa intre, fiindca erau din provincie si toti au venit de dimineata, astfel incat nu puteai sa vezi sau sa probezi nimic :)

alina512
15.11.2010, 17:11:18

De ce nu iei in considerare inchiriatul unei rochii de la o mare casa de moda?

alina_stef
15.11.2010, 19:07:34
De ce nu iei in considerare inchiriatul unei rochii de la o mare casa de moda?

Am vazut oferte pe internet, m-ar fi batut gandul, dar imi e frica sa nu pateasca ceva si sa platesc valoarea integrala! Daca nu o sa imi gasesc la targuri, o sa incerc pe la magazine de prin Bacau sau Piatra Neamt, iar ultimele variante sunt casele de moda de la noi Nausica sau Arbica.

alina512
16.11.2010, 10:21:27
Am vazut oferte pe internet, m-ar fi batut gandul, dar imi e frica sa nu pateasca ceva si sa platesc valoarea integrala! Daca nu o sa imi gasesc la targuri, o sa incerc pe la magazine de prin Bacau sau Piatra Neamt, iar ultimele variante sunt casele de moda de la noi Nausica sau Arbica.

Si asta e adevarat. Bafta!

alina_stef
16.11.2010, 10:31:39
Si asta e adevarat. Bafta!
Multumesc!!! De abia astept sa treaca timpul sa fiu 100% implicata in agitatie, cu cheltuieli, cu stres !!!!;))

ella1986
17.11.2010, 16:57:08
Multumesc!!! De abia astept sa treaca timpul sa fiu 100% implicata in agitatie, cu cheltuieli, cu stres !!!!;))

asteapta pana prin martie aprilie - pt ca atunci sigur vor aparea noile colectii si in magazinele din focsani.ai timp destul pentru a alege rochia

alina_stef
17.11.2010, 20:02:12
asteapta pana prin martie aprilie - pt ca atunci sigur vor aparea noile colectii si in magazinele din focsani.ai timp destul pentru a alege rochia

Parca nici pana in aprilie nu as astepta...nu sunt adepta noilor tentinte in ceea ce priveste rochia de mireasa, poate sa fie si dintr-o colectie trecuta, mai degraba ma uit la material si la cat de simpla si frumoasa sa fie, si sa imi stea bine. In schimb as prefera sa mi-o cumpar din afara judetului, Bucuresti, Bacau sau Piatra Neamt.

alina512
18.11.2010, 09:52:13
Parca nici pana in aprilie nu as astepta...nu sunt adepta noilor tentinte in ceea ce priveste rochia de mireasa, poate sa fie si dintr-o colectie trecuta, mai degraba ma uit la material si la cat de simpla si frumoasa sa fie, si sa imi stea bine. In schimb as prefera sa mi-o cumpar din afara judetului, Bucuresti, Bacau sau Piatra Neamt.

Eu am vazut rochia la targul de la Romexpo de la sf. lunii ianuarie, am vorbit cu ei de reducere fiindca acolo oricum nu aveau toate marimile sau modelele si apoi am mers in februarie la Piatra Neamt de unde mi-am luat rochia.

In Bacau nu am gasit mai nimic, adica afara de Alb si Negru nu era nici un magazin interesant, in Bacau mi-au placut pantofii, in mall. In Bucuresti cu siguranta gasesti aproape toate casele de moda pe Lipscani. Iar in Piatra Neamt, recomandarea mea avand in vedere ca nu vrei sa dai mai mult de 2000 lei, gasesti Alb si Negru, White Lady si Mirandi. Avantajul ar mai fi in Piatra Neamt ca toate 3 au acolo atelierul si iti pot face modivicari, sau daca iti place partea de sus de la o rochie si partea de jos de la alta iti pot face asa cum doresti fara sa iti ia bani in plus.. Cu toate ca ultimele doua se gasesc si in Focsani si iti pot aduce pe comanda orice model de rochie si pe dimensiunile tale.

liutza84
18.11.2010, 11:54:22
Dar la magazinul "La sposa" din Focsani ce fel de rochii au? Ma refer la paralela calitate-pret.

alina512
18.11.2010, 12:15:10
Dar la magazinul "La sposa" din Focsani ce fel de rochii au? Ma refer la paralela calitate-pret.

Magazinul La Sposa au numai rochite White Lady, cand am fost eu erau preturi de la 1100 - 2500 lei, zic eu calitative, eu tot o rochita WL mi-am luat doar ca din Piatra Neamt, nu aveau rochita mea, era 3000 de lei (eu am luat-o cu 2500 la reducere).

Magic Day au numai rochite Mirandi, iarasi mi se pare si aici raportul calitate-pret bun.

Pentru mine astea doua sunt cele mai ok din Focsani.

alina_stef
18.11.2010, 13:18:42

Cei de la "La Sposa" aduc rochii de la White Lady. Daca cauti pe google o sa gasesti site-ul celor de la white unde isi au expuse si colectiile. Sunt rochii frumoase.