PDA

Versiunea completa : Coafura si machiaj in Judetul Vaslui

ciocolatika
03.04.2009, 20:46:01
Buna miresici...haidetzi sa miresim aici....despre coafat si machiaj.... cunoaste cineva vreun salon...vreo doamna kre lucreaza bine si frumos??? ....eu sunt plekta d doi ani din tzara...si inainte d a plek... am stat in Iasi la facultate..si mergeam acolo.... poate ma putetzi ajuta..astept parerei....miresit placut..

ANCAsalavastru
03.04.2009, 22:30:35
buna,uite dc vrei sa stii un coafor bun sa stii ca e unul exact in zona garii de care s-ar zice ca e cel mai bun
nu mai stiu exact pt ca si eu sunt plecata de 5 ani
dar din cate m-am interesat de pe la nasa mea si de la niste prietene asa se pare daca stii unde este in gara magazinul aurocor chiar pe partea cealalta a strazii

ciocolatika
03.04.2009, 22:54:41
fetelor acolo sunt 2 acum. salonul lui didna si a lui george
mai e si nina's mai pe la crucea garii cu un stillist din buc.
sunt acum. avem de unde
multumim.....inseamna k va fi bine....:)>- \:D/

ciocolatika
06.04.2009, 21:22:54
am inteles k didina si klaudia style... is cele mai populate...

Cat_Eyes
06.04.2009, 22:50:36
care e aia klaudia style?

ciocolatika
07.04.2009, 14:28:46
nu stiu sa-ti zic exact Adina...dar stiu k este acum sigur...mi-a zis si mie fetele din tara.... boo..vedem noi..

Cat_Eyes
07.04.2009, 16:44:46
eu am o nunta in mai, cred ca o sa imi trebuiasca si atunci un coafor ceva.. daca are ce sa coafeze 8-| 8-|
aflu eu care-i asta :)

ciocolatika
08.04.2009, 07:50:59
klaudia style, daca nu ma insel este undeva in spatele politiei sus, langa cooperatie. la o vila undeva mai prin spate.are si solar,masaj,coafor..tot ce trebuie.
nina e in crucea garii in spatele turnului. cel vis-a-vis de anl.
iar george si ididna is la pod in gara.
cam astia is cei mai buni
multumim lavinya...\:D/ si Buna dimineatza;))

kraluca
15.06.2009, 15:19:14
buna
coafatul si machiatul pentru nunta le-am facut la didina. de machiat nu sunt multumita, deoarece am ajuns acasa si l-am retusat, iar baza pe care a aplicat-o a fost egal cu zero (chiar daca mi-a spus ca va tine); in schimb, de coafura am fost multumita si a rezistat (chiar daca m-au calcat mai multi pe voal - care era pana la pamant si-mi tragea si coafura in jos). atasez o poza in care se vede -partial- coafura
poop

Cat_Eyes
15.06.2009, 22:13:04
buna
coafatul si machiatul pentru nunta le-am facut la didina. de machiat nu sunt multumita, deoarece am ajuns acasa si l-am retusat, iar baza pe care a aplicat-o a fost egal cu zero (chiar daca mi-a spus ca va tine); in schimb, de coafura am fost multumita si a rezistat (chiar daca m-au calcat mai multi pe voal - care era pana la pamant si-mi tragea si coafura in jos). atasez o poza in care se vede -partial- coafura
poop

preturi? :-"
nu stii pe nimeni care ar veni acasa in ziua respectiva?

kraluca
16.06.2009, 13:09:21
preturi? :-"
nu stii pe nimeni care ar veni acasa in ziua respectiva?
eu am dat 150 lei coafat si machiat in ziua nuntii... oricum, am mai fost la o proba de coafura si manichiura tehnica in saptamana nuntii si am mai lasat aproape 300 lei. nu mi s-a parut atat de exagerat cum spun altii!
legat de coafeza care sa vina acasa.... as fi dorit si eu!
si inca ceva: la 12 am fost programata pentru coafura si la 13 eram gata; cand e vorba despre mirese se respecta programarile

Cat_Eyes
16.06.2009, 21:26:31
eu am dat 150 lei coafat si machiat in ziua nuntii... oricum, am mai fost la o proba de coafura si manichiura tehnica in saptamana nuntii si am mai lasat aproape 300 lei. nu mi s-a parut atat de exagerat cum spun altii!
legat de coafeza care sa vina acasa.... as fi dorit si eu!
si inca ceva: la 12 am fost programata pentru coafura si la 13 eram gata; cand e vorba despre mirese se respecta programarile

uite ca mie mi se pare exagerat ;)
am fost la o nunta si a avut fata acasa.. am fost mai multe fete. si ghici cat mi-a luat? 50 de ron. pentru fiecare pe care a coafat-o.. si drept sa va zic, mi-a iesit foarte bine! mi-a placut! nu era coafura de mireasa (dar era un coc) , normal, insa eu vreau atunci doar parul putin ondulat si lasat pe spate. deci nu e complicat.
o prietena a fost la salon si a dat 200 de ron si cand a ajuns acasa a vazut ca pierdea agrafe ;-) :)

kraluca
17.06.2009, 09:35:49
am fost la o nunta si a avut fata acasa.. am fost mai multe fete. si ghici cat mi-a luat? 50 de ron. pentru fiecare pe care a coafat-o.. si drept sa va zic, mi-a iesit foarte bine! mi-a placut! nu era coafura de mireasa (dar era un coc) , normal, insa eu vreau atunci doar parul putin ondulat si lasat pe spate. deci nu e complicat.
o prietena a fost la salon si a dat 200 de ron si cand a ajuns acasa a vazut ca pierdea agrafe ;-) :)
sper sa gasesti pe cineva care sa vina sa te coafeze! ar fi foarte bine deoarece eu am stat cu emotii, imi era frica sa nu stau prea mult la coafor, lucru care l-a patit nasa mea.

Cat_Eyes
17.06.2009, 09:59:40
voi cauta, e solutia cea mai buna, zic eu.. mai ales ca vor mai fi doamne pentru coafat.. si decat sa mutam toata casa la coafor, mai bine... :)

kraluca
18.06.2009, 08:12:59
voi cauta, e solutia cea mai buna, zic eu.. mai ales ca vor mai fi doamne pentru coafat.. si decat sa mutam toata casa la coafor, mai bine... :)
si inca ceva: eu am facut o proba la coafura, sa vad cum m-ar putea coafa; cu aceasta ocazie am probat vreo 2 coafuri, din care am ales-o pe a doua, cu unele modificari.

Cat_Eyes
18.06.2009, 11:16:53
Ralu, eu vreau parul pe spate, ondulat usor.
deci n-am ce proba sa fac.. pentru celelalte doamne as vrea pe cineva care sa vina acasa.
pupicei, esti draguta ca ne spui toate lucrurile astea!
ia zi, nu pleci in luna de miereeeeeeeeee? :"> :">

kraluca
18.06.2009, 11:29:22
luna de miere?... suntem satui de munca! am plecat cateva zile in viena, insa a trebuit sa ne intoarcem la munca... speram sa mai recuperam pe la sfarsitul verii!

Cat_Eyes
18.06.2009, 22:29:00
si inca ceva: eu am facut o proba la coafura, sa vad cum m-ar putea coafa; cu aceasta ocazie am probat vreo 2 coafuri, din care am ales-o pe a doua, cu unele modificari.

vaiiiiiiii, ce avatar ai, nu ne pui si noua niste poze?? sa ne mandrim cu o vasluianca frumoasa?? :x

ciocolatika
18.06.2009, 22:47:13
vaiiiiiiii, ce avatar ai, nu ne pui si noua niste poze?? sa ne mandrim cu o vasluianca frumoasa?? :x
Subscriu.....VREM POZEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE http://cdn.content.sweetim.com/sim/cpie/emoticons/00020075.gif (http://www.sweetim.com/s.asp?im=gen&lpver=3&ref=10)

kraluca
19.06.2009, 10:49:19
Subscriu.....VREM POZEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE http://cdn.content.sweetim.com/sim/cpie/emoticons/00020075.gif (http://www.sweetim.com/s.asp?im=gen&lpver=3&ref=10)
poze cu mine miresica...

kraluca
19.06.2009, 11:04:19
si la biserica

anutza184
21.06.2009, 15:25:19
poze cu mine miresica...

Ai fost o scumpica....si coafura e frumoasa..iar machiajul ziceai ca nu ai fost multumita de el dar sa stii ca e destul de reusit....iti da o luminozitate aparte.Casa de piatra si sa fiti fericiti :* :* :*

ciocolatika
21.06.2009, 22:13:10
Raluca ce ingerash mmumos.... ai fost speciala... superba FELICITARI!
:* :* <:-P

madamme
22.06.2009, 15:32:57
Casa de piatra si multaaa fericire,Raluca!Ai fost f frumoasa!Felicitari!<:-P

madamme
22.06.2009, 15:36:09
Fetelor,stiti cumva coaforul din cartier?vizavi de bloc.405?Am auzit ca s-a deschis de vreun an de zile!Sunt bune coafezele de acolo?

andreeaar
23.06.2009, 15:45:33
nu te supara:D la ce salon a fost prietena ta de ii cadeau agrafele? nu de alta dar as vrea sa evit acel salon.nu as vrea k nici bine sa nu ies din salon si coafura sa se lase sau sa se desfaca:-SS am avut numai experiente negative la coafor si mie tare teama de ce o sa mai iasa si la nunta.daca cunoaste cineva o coafeza la vreun coafor care sa fie cum se zice de-a dreptul profesionista...va rog ma anuntati si pe mine!

Cat_Eyes
23.06.2009, 19:30:13
nu te supara:D la ce salon a fost prietena ta de ii cadeau agrafele? nu de alta dar as vrea sa evit acel salon.nu as vrea k nici bine sa nu ies din salon si coafura sa se lase sau sa se desfaca:-SS am avut numai experiente negative la coafor si mie tare teama de ce o sa mai iasa si la nunta.daca cunoaste cineva o coafeza la vreun coafor care sa fie cum se zice de-a dreptul profesionista...va rog ma anuntati si pe mine!

Andreea, nu ma supar, dar nu e vorba despre un salon din VS.
acolo n-am experiente :) in iulie voi merge la o nunta si va zic unde merg .. si daca sunt multumita de ei si de ceea ce fac :)
daca iti gasesti.. intreaba CE produse folosesc.. eu am gasit pe cineva pentru machiaj si mi-a zis de ruby rose =))
ia-ti de acasa produse de calitate daca nu au ei!

andreeaar
24.06.2009, 12:54:29
Andreea, nu ma supar, dar nu e vorba despre un salon din VS.
acolo n-am experiente :) in iulie voi merge la o nunta si va zic unde merg .. si daca sunt multumita de ei si de ceea ce fac :)
daca iti gasesti.. intreaba CE produse folosesc.. eu am gasit pe cineva pentru machiaj si mi-a zis de ruby rose =))
ia-ti de acasa produse de calitate daca nu au ei!
ruby rose foloseam si eu,dar pe vremea cand abia intrasem la liceu=)) si au trecut ceva ani de atunci. De machiat o sa ma machez singura,cred,eu imi cunosc tenul cel mai bine si pe deasupara folosesc doar produse de calitate si nu ar avea sens sa ma duc cu produele mele la coafor pt k nu am asa mare incredere in ce fac ele,mai bine incerc eu timp de o saptamana diferite machiajuri si il aleg pe cel care mi se potriveste mai bine.
machiatul la coafor il recomnd doar persoanelor care de obicei nu se machiaza si doresc ceva special.desi cred k toata vrem un machiaj profesionist in ziua nunti,dar in vaslui...nu garantez k o sa gasim asa ceva.

madamme
25.06.2009, 02:47:11
Salutare!Pt. Vaslui...mai greu cu machiajul!Nu avem make-up artisti in saloanele din Vs.!Si produse de calitate...nici atat !Cred ca mai bine apelam la o vecina,o prietena sa ne machieze ,decat la cele din saloanele de frumusete ...care habar nu au!Chiar sunt curioasa daca exista vreun make-up artist in Vaslui!Spor la pregatiri si numai bine!

madamme
25.06.2009, 02:54:25
Cateva poze

andreeaar
25.06.2009, 16:58:22
de aceiasi parere sunt si eu,mai bine vecina,prietena decat la cosmetica in vaslui,apopo superbe pozele cu make-up.

madamme
08.07.2009, 23:33:54
;-) Merci! :)

madamme
08.07.2009, 23:42:14
:) :) :) :) :)

anutza184
01.08.2009, 11:18:31
de aceiasi parere sunt si eu,mai bine vecina,prietena decat la cosmetica in vaslui,apopo superbe pozele cu make-up.

Buna
Am vazut ca ai avut nunta.Nu ne arati si nou nist poze cu tine miresica?:D :D
Asteptam sa ne spui unde ti-ai facut coafura machiajul cat a costat , dc a fost de calitate...

anutza184
01.08.2009, 12:11:35
Cine a fost la salonul Claudia Style?
Mi-am facut programare pentru caoafat si machiaj si am inteles ca sunt 2 tipe la cosmetica si doau la machiaj si u stiu la care din ele sa merg.Ma poate ajuta cineva?

anutza184
01.08.2009, 12:12:29
Am vrut sa zic doaua la cosmetica si doua la coafat:-p :-p

Cat_Eyes
01.08.2009, 21:51:39
eu nu stiu unde e acest salon.. dar dupa probe esti draguta sa ne pui si noua poze? suntem interesate!!

ciocolatika
02.08.2009, 01:13:42
eu nu stiu unde e acest salon.. dar dupa probe esti draguta sa ne pui si noua poze? suntem interesate!!

eu am inteles k salonul e pe langa politia judeteana...intr'o vila.....:-$

asteptam pozici :)>-
eu am sa'l vizitez peste 2 saptamani....sa vad ce si cum:D

ciocolatika
05.08.2009, 19:36:57
Buna fetele....kre are sa'mi dea si mie numarul de la salonul Claudya style sa'mi fac si eu o programare... va roggggg[-o< [-o< [-o< [-o<

anutza184
08.08.2009, 17:13:51
Buna
Ti-am trim pm cu nr. de tel:)>-

ciocolatika
08.08.2009, 17:54:26
Buna
Ti-am trim pm cu nr. de tel:)>-

Multumesc....am primit>:D< >:D<

andreeaar
09.08.2009, 17:48:39
buna fetelor,vroiam sa va spun k eu m-am coafat la BEL MAX la didina cum se spune prin targ;-) si m-au facut super,asa cum mi-am dorit si m-am machiat tot la didina,a iesit bestial machiajul,cu produse profesionale si in pozele de la nunta a iesit machiajul in evidenta ,super eu una am fost foarte incantata de cum am iesit din coaforul ala ,si dupa nunta am revenit si m-am tuns bob, pe mine m-au incantat serviciile lor.

andreeaar
09.08.2009, 17:51:30
Buna
Am vazut ca ai avut nunta.Nu ne arati si nou nist poze cu tine miresica?:D :D
Asteptam sa ne spui unde ti-ai facut coafura machiajul cat a costat , dc a fost de calitate...
coafura a costat cam 150lei si machiajul 42lei mie una nu mi s-a parut scump si am iesit multumita de acolo,il recomand bel max

sandaluta
10.08.2009, 10:09:59
coafura a costat cam 150lei si machiajul 42lei mie una nu mi s-a parut scump si am iesit multumita de acolo,il recomand bel max

buna!
cu cat timp inainte te-ai programat?

andreeaar
11.08.2009, 17:38:39
|-) |-)
buna!
cu cat timp inainte te-ai programat?
e bine sa te duci cu macar o sapt la programat nu de alta da sa gasesty lier la ora care iti doresty,k eu m-am targuit ...e destul de aglomerat la ei

irinaoana
12.08.2009, 22:23:47
Buna
stie cineva daca la didina se poate doar machaj fara coafat
eu am doamna mea care ma face la par si n-as face experimente chiar inainte de nunta, oricata reclama ar face
dar de machiat m-as machia acolo si chiar nu e scump

kraluca
14.08.2009, 14:27:25
Buna
stie cineva daca la didina se poate doar machaj fara coafat
eu am doamna mea care ma face la par si n-as face experimente chiar inainte de nunta, oricata reclama ar face
dar de machiat m-as machia acolo si chiar nu e scump
bineinteles ca te poti programa doar pentru machiaj... probl este ca machiajul se face intre spalat si coafat...

miresik25
14.08.2009, 18:35:05
bineinteles ca te poti programa doar pentru machiaj... probl este ca machiajul se face intre spalat si coafat...
nu e obligatori ca machiajul sa se faca intre spalat si coafat...pe mine m-a machiat dupa coafat

Cat_Eyes
14.08.2009, 20:01:45
poti sa te machiezi oricand.
nu mi se pare nici mie scump.. la cine ai fost? cum o cheama pe fata?
de asemenea.. ce produse profesionale folosesc??

Cat_Eyes
31.08.2009, 13:51:21
eu am fost la o nunta si m-a aranjat o fata de la un coafor din apropierea buiumului. fara fite (am dat 50 de ron) si a iesit cum am vrut. am cam foit-o, ce e drept, dar pana la urma rezultatul a fost cel asteptat. si cu cat i-am lasat ei pe langa, am fost foarte multumita.
prima data am incercat sa fac programare la bel max, insa era plin .. am gasit doar la doamna aceasta. inaintea mea aranjase si pe alta doamna, chiar frumos i-a iesit si ei (venise cu un model, ondulat si placa)

ciocolatika
01.09.2009, 20:48:19
fetelor.....eu am fost aksa ....la DIDINA ...si mi'am pus unghii false...mi'a facut manichiura si pedichiura......m'a vopsit ....mi'a facut suvite si iar m'a vopsit....si am dat 400 ron..... e km mult....dar am fost si sunt foarte multumita de tot .....

acolo mi'am facut programare si ptr nunta la coafat ...machiaj....manichiura...pedichiura....epilat... .pensat.....
mi'a placut mult ....;-)

andreeaar
08.09.2009, 15:57:44
nu e obligatori ca machiajul sa se faca intre spalat si coafat...pe mine m-a machiat dupa coafat
SI pe mine tot dupa coafat m-a machiat si a fost ok asa.

anutza184
16.09.2009, 15:33:05
SI pe mine tot dupa coafat m-a machiat si a fost ok asa.

Andreea ai putea sa pui o pozica sa vad machiajul mai de aproape...as vrea sa incerc si eu ca am o nunta peste o luna si vreau sa vd cum lucreaza si ce produse folosesc.Cand am fost mireasa am fost la Claudia Style e o tipa acolo care machiaza f bine dar nu prea mi-au placut produsele(au produse pe care le am si eu acasa):-< ....si as vrea sa incerc si acolo
Ms mult:* :*

miresik25
27.09.2009, 13:05:22
la didina folosesc produse profesionale...am uitat marca

anutza184
27.09.2009, 15:00:13
la didina folosesc produse profesionale...am uitat marca

Parerea mea e ca la pretul care il au pentru un machiaj nush cat de profesionale sunt.Am fost si eu la ei si am intrebat ce marca folosesc si tot la fel au zis ca sunt profesionale dar iti spun sigur ca nu se numara printre cele care le stiu eu si care sunt de cea mai buna calitate.Pacat ca la noi nu gasesti un salon unde sa dai un ban mai mult dar sa stii ca merita:)>-

ciocolatika
27.09.2009, 15:30:41
Parerea mea e ca la pretul care il au pentru un machiaj nush cat de profesionale sunt.Am fost si eu la ei si am intrebat ce marca folosesc si tot la fel au zis ca sunt profesionale dar iti spun sigur ca nu se numara printre cele care le stiu eu si care sunt de cea mai buna calitate.Pacat ca la noi nu gasesti un salon unde sa dai un ban mai mult dar sa stii ca merita:)>-

Ai dreptate Anutza=D> =D> =D>

mirela_mir
28.09.2009, 21:34:15
cosmeticele folosite sunt master colors parca,nici eu nu auzisem de ele ce-i drept,insa machiajul de miresica la didina l-am facut si am fost foarte multumita

Cat_Eyes
29.09.2009, 20:18:43
dap. machiajul a fost superb, chiar a tinut perfect toata noaptea <:-P
la fel si manichiura, foarte reusite.

andreeaar
30.09.2009, 16:18:12
eu cand am intrebat ce marca sunt produsele pt machiaj mi0a spus k sunt englezesti,parca asa imi aduc aminte iar machiajul a rezistat pana dimineata neavand nevoie de nici o retusare,eu cel putin am fost foarte multumita.

lady26
22.10.2009, 12:12:55
Buna,

Poti pune o poza sa ne facem si noi o idee?

lady26
22.10.2009, 12:14:08
[quote=mirela_mir;2421606]cosmeticele folosite sunt master colors parca,nici eu nu auzisem de ele ce-i drept,insa machiajul de miresica la didina l-am facut si am fost foarte multumita

Buna,

Poti pune o poza sa ne facem si noi o idee?

bianca24sv
31.10.2009, 15:27:21
:-w chiar nu sunt saloane cu profesionisti in tot vasluiul? coafura mea e mai greu de realizat dc.am firul de par subtire si cred ca o sa vreau si niste suvite-n plus, m-ati cam pus pe ganduri:-SS
dar sper ca pana la anu in vara sa apara ceva [-o<

Cat_Eyes
31.10.2009, 15:33:53
bianca, nu ai de ce sa iti faci griji.
normal ca sunt. si chiar lucreaza bine feetle.

bianca24sv
01.11.2009, 13:52:51
bianca, nu ai de ce sa iti faci griji.
normal ca sunt. si chiar lucreaza bine feetle.

super...:x

mirela_mir
01.11.2009, 22:14:27
cateva poze (au trebuit micsorate din pacate)... :|

ciocolatika
01.11.2009, 22:40:10
cateva poze (au trebuit micsorate din pacate)... :|

ai fost o printesa....foarte frumos si finut...bravo>:D< >:D<

mirela_mir
04.11.2009, 21:04:43
multumesc frumos :*

cristal_cristalin
03.12.2009, 02:25:30
fetelor.....eu am fost aksa ....la DIDINA ...si mi'am pus unghii false...mi'a facut manichiura si pedichiura......m'a vopsit ....mi'a facut suvite si iar m'a vopsit....si am dat 400 ron..... e km mult....dar am fost si sunt foarte multumita de tot .....

acolo mi'am facut programare si ptr nunta la coafat ...machiaj....manichiura...pedichiura....epilat... .pensat.....
mi'a placut mult ....;-)

Buna ciocolatika ... citem ce scriati pe aici si acum vad ca avem nunta in aceiasi zi ... aceiasi biserica... eu la restaurantul Copou ... tu unde????
Ma intereseaza si pe mine sa imi fac programare la Didina ... cu tot ce se poate face ... am citit ca deja te-ai brogramat? Adica ar cam fi timpul si eu sa fac programare ... sa inteleg. Astept sa imi spui unde ai nunta... la ce restaurant... ulterior iti voi spune de ce te intreb.... :-p

Cat_Eyes
03.12.2009, 10:56:23
am intrebat eu cam cand se fac programarile si au zis ca e Ok cu o luna inainte.
nici prea din timp nu e bine, ca sa nu se piarda..

giacarangi
07.12.2009, 01:57:04
Fetelor sa inteleg ca la Didina e cel mai ok?? Eu nu sunt din Vaslui deci habar nu am cine e cea mai ok. In principiu nu conteaza cat costa atata timp cat voi fi multumita. Eu voi avea nunta in sept 2010 la vaslui. Trebuie sa imi fac deja programarea???? Asa din timp???

Cat_Eyes
07.12.2009, 12:01:17
tocmai ce am scris eu mai sus ...............

giacarangi
05.02.2010, 00:11:11
Fetelor coaforul didinei de care vorbiti are vreo denumire?? Au site pe net??:-\

Cat_Eyes
07.02.2010, 17:43:17
bella max sau ceva de genul
daca stii orasul - este fix langa pod, pe partea stanga cum mergi spre oras.
totusi, e cam devreme pentru programari. mie mi-au zis sa sun cu o luna inainte, maximum doua.

rroana
11.02.2010, 11:46:27
fetelor....v-ati gandit la un machiaj anume?...sau la o coafura anume pentru nunta voastra?...ceva poze...sau idei....
eu nu stiu exact cum vreau....
astept propunerile voastre....

Cat_Eyes
11.02.2010, 13:44:36
fetelor....v-ati gandit la un machiaj anume?...sau la o coafura anume pentru nunta voastra?...ceva poze...sau idei....
eu nu stiu exact cum vreau....
astept propunerile voastre....

depinde de figura, de culoarea ochilor - machiaj. voi opta pentru un smoky eyes, inseratii de roz sau mov pal.
cat despre par, eu il vreau lasat pe spate si ondulat.

ti-ai luat voalul? si in functie de acesta iti alegi coafura

ciocolatika
11.02.2010, 17:10:15
eu machiajul il vreau strident sa iasa bine in poze...
coafura o vreau lasata pe spate...cum zicea si Caty_eyes...
nu vreau voal... o sa'l pun doar la biserica....si la poze... in rest imi voi cumpara o floricik ceva.... vad eu:-?
genul din poza:)>-

rroana
11.02.2010, 18:22:52
eu machiajul il vreau strident sa iasa bine in poze...
coafura o vreau lasata pe spate...cum zicea si Caty_eyes...
nu vreau voal... o sa'l pun doar la biserica....si la poze... in rest imi voi cumpara o floricik ceva.... vad eu:-?
genul din poza:)>-
eu in nici un caz nu vreau coc.....
tot ceva de genul...numai k nu ma pot decide exact...ink mai sunt in cautare....8-}

rroana
16.02.2010, 19:39:28
deci...prima si prima data....trebuie avuta in vedere rochita...apoi...parul...machiajul....accesoriile. ...
offf...sunt multe la care trebuie sa ma gandesc...
am asa in mare detalii cum as vrea..numai k trebuie sa le si asortez...trebuie sa se potriveasca...
fetelor...cum stati cu accesoriile....cu asortatul...:">

rroana
08.04.2010, 17:30:18
fetelor....ce stiti de coaforul Nina's?:-?

bunduc_madalina
16.04.2010, 15:01:23
am reusit si eu intr-un final sa imi fac o programare la salonul bellmax din crucea garii, coaforul vestitei didina...acum sper sa iasa ceva frumos am incredere ca am vazut unele miresici coafate aici si erau intr-adevar frumoase...acum sper sa ma nimereasca si pe mine...eu zic ca e ceva de bun gust si cu un pic de stil s-a purtat f frumos d-na didina cu mine si mi-a promis si ea ca o sa iasa ceva frumos ca am un par pe care il poate aranja mai ales ca l-am lasat sa creasca cat mai mult...

rroana
03.05.2010, 12:06:38
am reusit si eu intr-un final sa imi fac o programare la salonul bellmax din crucea garii, coaforul vestitei didina...acum sper sa iasa ceva frumos am incredere ca am vazut unele miresici coafate aici si erau intr-adevar frumoase...acum sper sa ma nimereasca si pe mine...eu zic ca e ceva de bun gust si cu un pic de stil s-a purtat f frumos d-na didina cu mine si mi-a promis si ea ca o sa iasa ceva frumos ca am un par pe care il poate aranja mai ales ca l-am lasat sa creasca cat mai mult...
ma bucur tare mult pentru tine...
si eu cred k tot acolo ma voi duce sa-mi fac parul si sa ma machiez...
oare cu cat timp inainte trebuie sa-mi fac programare???...totusi nunta e pe 2 oct...nu este asa aglomerat...cred:">
iti faci si probe..inainte de nunta?

bianca24sv
03.05.2010, 15:07:31
ma bucur tare mult pentru tine...
si eu cred k tot acolo ma voi duce sa-mi fac parul si sa ma machiez...
oare cu cat timp inainte trebuie sa-mi fac programare???...totusi nunta e pe 2 oct...nu este asa aglomerat...cred:">
iti faci si probe..inainte de nunta?

Buna, eu pe 15 mai merg sa dau avansul la Belmax....deci cu aproximativ 2-3 luni inainte de nunta sa te programezi sau poate chiar mai repejor daca vei avea nunta sambata.
Eu voi avea duminica nunta si nu e asa aglomerat.

agnesas
03.05.2010, 15:24:41
Buna, eu pe 15 mai merg sa dau avansul la Belmax....deci cu aproximativ 2-3 luni inainte de nunta sa te programezi sau poate chiar mai repejor daca vei avea nunta sambata.
Eu voi avea duminica nunta si nu e asa aglomerat.

am auzit ac duminca e dublu..e adevarat?

giuana
05.05.2010, 23:35:31
buna, eu am ceva timp de cand nu am mai fost la un salon in vaslui asa ca am recurs la altceva. am pe cineva care lucreaza la un salon in iasi , la care merg de cava timp, cu care am vb si o sa vina in ziua nuntii in vaslui pt mine , nasa mea, mama , sora-mea, cumnata , asa ca am rezolvat coafatul si machiajul. puteti incerca si voi metoda asta daca aveti pe cineva de incredere in alt oras.

tcv16
09.05.2010, 13:45:57
Imi poti spune te rog la ce salon lucreaza tipa in iAsi?
buna, eu am ceva timp de cand nu am mai fost la un salon in vaslui asa ca am recurs la altceva. am pe cineva care lucreaza la un salon in iasi , la care merg de cava timp, cu care am vb si o sa vina in ziua nuntii in vaslui pt mine , nasa mea, mama , sora-mea, cumnata , asa ca am rezolvat coafatul si machiajul. puteti incerca si voi metoda asta daca aveti pe cineva de incredere in alt oras.

bianca24sv
09.05.2010, 19:00:50
am auzit ac duminca e dublu..e adevarat?

Nu cred....te conditioneaza doar sa vii cu mai multe persoane, adica sa nu fii doar tu. Eu voi veni cu inca 2-3 . Mi-a zis ca ma ajunge in jur de 120 ron coafatul si 40 ron machiajul....eu oricum voi merge peste cateva saptamani sa ma coafez pt. o nunta si va fi si ca un fel de proba pt. nunta iar daca-mi va place voi da avansul daca nu....mai caut;-)

agnesas
10.05.2010, 08:16:17
Nu cred....te conditioneaza doar sa vii cu mai multe persoane, adica sa nu fii doar tu. Eu voi veni cu inca 2-3 . Mi-a zis ca ma ajunge in jur de 120 ron coafatul si 40 ron machiajul....eu oricum voi merge peste cateva saptamani sa ma coafez pt. o nunta si va fi si ca un fel de proba pt. nunta iar daca-mi va place voi da avansul daca nu....mai caut;-)

Mersi de raspuns. La ce salon mergi?

bianca24sv
10.05.2010, 20:43:20
Mersi de raspuns. La ce salon mergi?

La belmax unde e si Didina

ciocolatika
10.05.2010, 22:55:52
La belmax unde e si Didina

acolo mi'a facut si mie mama programare....8-}
a dat avans 50 ron;-)

Cat_Eyes
11.05.2010, 00:04:36
am facut si eu vreo 5 6 7 programari la Belmax.
am dat pentru fiecare avans 50 lei.
cocul e undeva la 50 de lei.. nu mai retin de restul, oricum, coafura mireasa pana in 120 de lei.
machiaj 45 lei. manichiura 24
cred ca am facut aceste programari de vreo luna si era libera ziua de iulie in care voi avea eu nunta.
deci nu e graba. eu pur si simplu am avut drum atunci in VS.

bianca24sv
11.05.2010, 17:51:30
am facut si eu vreo 5 6 7 programari la Belmax.
am dat pentru fiecare avans 50 lei.
cocul e undeva la 50 de lei.. nu mai retin de restul, oricum, coafura mireasa pana in 120 de lei.
machiaj 45 lei. manichiura 24
cred ca am facut aceste programari de vreo luna si era libera ziua de iulie in care voi avea eu nunta.
deci nu e graba. eu pur si simplu am avut drum atunci in VS.

Da...aceleasi preturi le stiu si eu; singura problema la mine e ca voi avea duminica nunta si trebuie neaparat sa mai vin cu inca 2-3 persoane. Pe 15 acum merg si eu sa dau avansul

rroana
14.05.2010, 17:09:23
miresicilor ce parere aveti despre....

rroana
14.05.2010, 17:12:16
despre machiaj ce parere aveti...:-?

Cat_Eyes
15.05.2010, 11:38:11
Oana, ce rau imi pare ca unele imagini sunt mici.. le-as fi salvat cu siguranta..
cred ca depinde mult de fizionomie si de culoarea ochilor, a pielii.
in plus, depinde si de cea care te machiaza.. offf...

bianca24sv
18.05.2010, 18:07:27
Buna miresici...imi mai puteti recomanda un coafor bun in Vaslui sau Barlad inafara de Belmax.

Cat_Eyes
18.05.2010, 23:46:40
Bia, cel de langa belmax am inteles ca e foarte ok :)

bianca24sv
19.05.2010, 16:35:51
Bia, cel de langa belmax am inteles ca e foarte ok :)

sper sa lucreze duminica dc. cei de la Belmax nu prea par a fi dispusi, si vreau ceva sigur

Cat_Eyes
19.05.2010, 21:20:11
oricum la belmax iti iau avans - deci daca dai banii, e destul de clar, zic eu.

bianca24sv
20.05.2010, 12:43:19
oricum la belmax iti iau avans - deci daca dai banii, e destul de clar, zic eu.

Da, oricum m-am reprofilat ma voi face in alta parte. Faza este ca m-am facut acum pentru sambata si nu am fost foarte incantata, s-a lasat repede parul :( desi coafura a fost simpatica.

Cat_Eyes
20.05.2010, 13:29:51
la belmax ai fost?
si eu am un fir foarte pretentios.. daca e coc sta fara probleme, dar ondulat..
asta e.. vom vedea.

ciocolatika
29.06.2010, 13:24:06
Buna fetelor...
am auzit k s'a deschis un coafor pe Traian langa Bancpost si fetele sunt laudate:)>-
se numeste SALON NICO:)>-:">

irina1980
26.01.2011, 07:30:31
S-a machiat cineva pentru nunta in vaslui? Ati fost multumite?

irina1980
26.01.2011, 07:49:07
Eu mai am un pic pana la nunta si cofeza recomandata de mama soacra m-a dezamagit profund, asa ca mi-ar prinde bine daca ati posta pareri despre cum au rezistat coafurile voastre si eventual si niste poze

ciocolatika
27.01.2011, 18:22:30
Buna...
eu m'am coafat si machiat la Bell Max

irina1980
28.01.2011, 07:32:40
coafura este super interesanta nu s-au desprins buclele la dans? despre machiaj nu prea pot sa imi dau seama din poze dar pare putin lucios

ciocolatika
28.01.2011, 17:13:34
nu s'a desprins....a ramas exact cum era pana la ora 9 a doua zi:>:>

agnesas
01.02.2011, 13:15:37
Buna! Si eu tot la BellMax m-am coafat si machiat.Fac treaba de calitate

DAISYS
26.03.2011, 08:55:23
Oare cu cat timp inainte pot sa fac rezervare pt machiaj si coafat acolo la Bellmax?am vrut in februarie si cica era orea devreme ,nu vreau sa risc dar nici nu stiu inca ora cand vor fi civila si religioasa ,plus k am visat k venise ziua nuntii si nu ma facea nimeni la par k nu aveam programare :) voi care ati avut nunta cu cat timp inainte ati facut programarea?

anutza184
26.03.2011, 09:27:17
Oare cu cat timp inainte pot sa fac rezervare pt machiaj si coafat acolo la Bellmax?am vrut in februarie si cica era orea devreme ,nu vreau sa risc dar nici nu stiu inca ora cand vor fi civila si religioasa ,plus k am visat k venise ziua nuntii si nu ma facea nimeni la par k nu aveam programare :) voi care ati avut nunta cu cat timp inainte ati facut programarea?

Rezervarile se fac cam cu 2 luni inainte.Acum depinde de salon...eu mi-am facut cu 2 luni inainte dar am fost la Claudia Style care acum nu mai este....ar fi trebuit sa intrebi pe tipele de acolo cam cu cat timp inainte se pot fc rezervari..

DAISYS
26.03.2011, 09:33:58
Rezervarile se fac cam cu 2 luni inainte.Acum depinde de salon...eu mi-am facut cu 2 luni inainte dar am fost la Claudia Style care acum nu mai este....ar fi trebuit sa intrebi pe tipele de acolo cam cu cat timp inainte se pot fc rezervari..
pai am intrebat cand am fost la pensat si a zis k e prea devreme pt septembrie,de asta v-am intrebat pe voi cu cat timp inainte ati facut.stiu unde era claudia,acolo mi-am pus unghii prima oara :) stiu k era o fata acolo Ana park.facea super fain la par,cel putin asa am auzit,toata lumea o lauda,nush unde e acum.

anutza184
28.03.2011, 07:55:52
pai am intrebat cand am fost la pensat si a zis k e prea devreme pt septembrie,de asta v-am intrebat pe voi cu cat timp inainte ati facut.stiu unde era claudia,acolo mi-am pus unghii prima oara :) stiu k era o fata acolo Ana park.facea super fain la par,cel putin asa am auzit,toata lumea o lauda,nush unde e acum.

Dap...asa-i...ea m-a coafat atunci..sincer nu stiu unde este acum ..stiu ca a alucrat la Didina.Si tipa care se ocupa de machiaj era ff priceputa si acum lucreaza la Didina.Eu am fost ff multumita de ce iese din mana ei.Am sa postez 2 foto : unul cu machiajul de la nunta si unul cu cel de la cumatrie: https://picasaweb.google.com/anaonuta/CununiaCivila#5377603264842954594 https://picasaweb.google.com/anaonuta/BotezAlexiaMaria?authkey=Gv1sRgCPePgYayhoXMew#5566 186662116906530 si unul cu coafura dc tot veni vorba: https://picasaweb.google.com/anaonuta/CununiaCivila#5377606247158367730 https://picasaweb.google.com/anaonuta/CununiaCivila#5377606247158367730 https://picasaweb.google.com/anaonuta/CununiaCivila#5377606247158367730 https://picasaweb.google.com/anaonuta/CununiaCivila#5377606247158367730 mai multe de fapt...nu am gasit una singura care sa o arate bine :-B

DAISYS
03.04.2011, 21:49:26
Dap...asa-i...ea m-a coafat atunci..sincer nu stiu unde este acum ..stiu ca a alucrat la Didina.Si tipa care se ocupa de machiaj era ff priceputa si acum lucreaza la Didina.Eu am fost ff multumita de ce iese din mana ei.Am sa postez 2 foto : unul cu machiajul de la nunta si unul cu cel de la cumatrie: https://picasaweb.google.com/anaonuta/CununiaCivila#5377603264842954594 https://picasaweb.google.com/anaonuta/BotezAlexiaMaria?authkey=Gv1sRgCPePgYayhoXMew#5566 186662116906530 si unul cu coafura dc tot veni vorba: https://picasaweb.google.com/anaonuta/CununiaCivila#5377606247158367730 https://picasaweb.google.com/anaonuta/CununiaCivila#5377606247158367730 https://picasaweb.google.com/anaonuta/CununiaCivila#5377606247158367730 https://picasaweb.google.com/anaonuta/CununiaCivila#5377606247158367730 mai multe de fapt...nu am gasit una singura care sa o arate bine :-B
ai8 fost o miresica frumoasa.Nadia te-a machiat?

agnesas
08.04.2011, 21:33:43

Nu mai retin exact...cred ca am facut cu o luna inainte

tcv16
08.04.2011, 22:15:53
fetelor, aveti vreun nr de contact de la bellmax ? mai exista si alte saloane prin vaslui unde as putea obtine o coafora de miresica ok?

adriana_m_2005
15.05.2011, 16:25:36
In Barlad voi la ce salon va coafati? Eu cunosc pe cineva la Modern dar nu stiu cum ar iesi pentru o nunta. Am auzit ca ar fi niste fete de treaba la The One. Voi ce parere aveti?:)

mirela_mir
21.05.2011, 20:02:30
fetelor, aveti vreun nr de contact de la bellmax ? mai exista si alte saloane prin vaslui unde as putea obtine o coafora de miresica ok?

cred ca de acum ai aflat numarul,daca nu e numarul pe care il am eu pentru programari; sigur ca mai sunt si alte saloane, tot in zona garii este un salon numit Nicol, unde lucreaza una din fetele de la Belmax
sper sa-ti fie de folos

dohanallynaro
09.06.2011, 20:01:40

Buna,
Incearca la salonul Ada, la Angela, lucreaza ok, eu am fost super multumita! Iar tipa de la machiaj pur si simplu face minuni. Daca vrei iti dau numerele de telefon.:)

tcv16
09.06.2011, 20:09:17
offff acum imi spui :(( maine am cununia si am deja rezervat la bell max..

Buna,
Incearca la salonul Ada, la Angela, lucreaza ok, eu am fost super multumita! Iar tipa de la machiaj pur si simplu face minuni. Daca vrei iti dau numerele de telefon.:)

dany_22vs
12.06.2011, 12:17:18
"Buna,
Incearca la salonul Ada, la Angela, lucreaza ok, eu am fost super multumita! Iar tipa de la machiaj pur si simplu face minuni. Daca vrei iti dau numerele de telefon.:) "

buna,
da-mi si mie te rog nr de telefon de la Ada.

dohanallynaro
15.06.2011, 10:31:05
"Buna,
Incearca la salonul Ada, la Angela, lucreaza ok, eu am fost super multumita! Iar tipa de la machiaj pur si simplu face minuni. Daca vrei iti dau numerele de telefon.:) "

buna,
da-mi si mie te rog nr de telefon de la Ada.

am trimis mesaj pe privat :)

katinutza
16.06.2011, 21:16:53
Buna,
Buna miresici,unde este acest salon,este in vaslui?8-}

dany_22vs
19.06.2011, 15:15:54
buna dohanallynaro,
am primit PM de la u.mersi mult.

Ralk
31.07.2011, 20:45:12
Buna miresici,unde este acest salon,este in vaslui?8-}

Salut,

As vrea sa stiu si eu unde e acest salon.

Stiti cumva unde e si o cosmetica buna? O cosmeticiana mi-a zis ca o masca cu 'aur' (nu stiu exact in ce consta) face minuni inainte de nunta, intinde pielea sau ceva de genu si nu e nevoie de machiaj prea incarcat. Partea prosta e ca efectul e de maxim 48h, prin urmare daca ai nunta sambata trebuie facut de vineri seara, sau ceva in genu.

katinutza
09.08.2011, 16:17:28
Miresici dragi ajutati-ma si pe mine cu o coafeza buna in Vaslui.Am incercat la Ada dar din nefericire dna Angela este foarte ocupata pe 28 august.La Didina am gasit liber la Oana,dar nu stiu ce si cum sa fac.^:)^

tcv16
04.09.2011, 07:48:18
Buna! Asa cum ziceam si dupa nunta am fost ff multumita de Didina. Nu acelasi lucru s a intamplat si la nasa meadin pacate.

Mai jos puteti vedea cateva poze cu coafura mea:
https://picasaweb.google.com/114706966293813550282/US#