PDA

Versiunea completa : Pregatirile miresicilor de mai 2010

Pagini : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 [10] 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40

dianaruxi
09.10.2009, 09:25:31
ai avut dreptate....albastrul ala....:-? poate daca nu il intindea atat si poate vrei sa incerci cum vine cu mai mult rosu in obraji. imi place nuanta de ruj.
cat despre coc, nu am inteles eu bine..ma gandeam ca vrei dintr-o sg "invarteala", adica nu atatea cate sunt in poza (sper sa intelegi ce zic)..^:)^
totul era mult mai tipator in realitate decat a iesit in poze, inchipuie-ti albastrul ala de 3 ori mai pronuntat. Iar despre rosul in obraji ma daduse si la lumina normala era chiar prea mult, ca se vedea diferenta intre fata si gat, dar ma rog asta e.

dianaruxi
09.10.2009, 09:28:06
Neata fetele >:D<

Ruxi, coafura aia nu e asa rea, intr-adevar cam multe cercuri pe acolo, nu asta vazusem eu. Cand ai zis ca e coc sus, m-am gandit ca si cercurile vor fi tot sus, in crestetul capului, dar ea vad ca le-a facut pe toata partea din spate, nu inteleg de ce :-? Coafura cu una peste alta imi place, e draguta, si chiar iti sta bine.
Iar albastrul ala ... no way [-X e prea tare. Poate daca l-ar fi intins mai bine sau nu punea asa multa culoare ...
Poate pana la urmatoarea proba, se mai perfectioneaza la micile astea detalii care se observa ;))
nu cred ca ma mai duc, nu vreau sa o mai pun sa ma coafeze degeaba si gratis, cand eu ma gandesc ca nu vreau sa risc in ziua nuntii, mai bine ma duc si fac proba la una scumpa si dc imi convine o iau pe aia, ca sa nu stau cu stres.

Biu
09.10.2009, 09:48:11
Da asta a fost si parerea mea plus ca eu ii dusesem doua poze pt coafat care nu au nici o legatura cu ce a iesit. Va atasez pozele pe care i le-am dus.
vai de mine, nu are nici in clin nici in manecat cu ce i-ai aratat. Eu zis sa incerci altundeva ;-).
Nici eu de felu meu nu imi permit sa dau sute de lei la un tuns si aranjat, dar la nunta crede-ma ca voi da ( cred ca v-am mai zis) vreo 600 de lei. pentru ca stiu 100% ca e priceputa femeia. Nu doar ca ma face asa cum ii zic, dar si adapteaza coafura la tipul meu de par si la structura fetei. De cate ori am fost la pentru aranjat, m-a facut mai frumos decat ii ceream.

dianaruxi
09.10.2009, 09:50:57
vai de mine, nu are nici in clin nici in manecat cu ce i-ai aratat. Eu zis sa incerci altundeva ;-).
Nici eu de felu meu nu imi permit sa dau sute de lei la un tuns si aranjat, dar la nunta crede-ma ca voi da ( cred ca v-am mai zis) vreo 600 de lei. pentru ca stiu 100% ca e priceputa femeia. Nu doar ca ma face asa cum ii zic, dar si adapteaza coafura la tipul meu de par si la structura fetei. De cate ori am fost la pentru aranjat, m-a facut mai frumos decat ii ceream.
am zis si eu ca poate am dat peste un diamant neslefuit, si ca ma scot mai ieftin, dar cred ca pana la urma o sa fac si eu la fel sa caut pe cineva calumea si ma duc la acel cineva cand l-oi gasi.

alinaggg
09.10.2009, 09:52:04
cum sunt astea?!pt marturii le folosesti?!

Da, le voi folosi drept marturii. Le voi pune o fundita ceva sa arate mai bine :)

alinaggg
09.10.2009, 10:01:26
da-mi te rog si mie un pm. eu ce am gasit era in mall la 5 lei borcanasul.

done :) e pe pm

emilinicole
09.10.2009, 10:17:30
eu am un sfat pentru fetele care aveti parul lung...o coafura cat mai lejera cu parul desfacut e de o mie de ori mai eleganta decat orice bucle prinse...un breton lasat intr-o parte,niste bucle lejere naturale..prinse cu o clamitza ceva in loc de diadema intr-o parte undeva...dar lasat cat mai desfacut...parul lung este de o mie de ori mai elegant...;)

bravoooooooooooo

asa zic si eu..
diana coafura e asa si asa, dar machiajul.....NU..clar NU

incearca si cu el desfacut:)

dianaruxi
09.10.2009, 10:21:36
bravoooooooooooo

asa zic si eu..
diana coafura e asa si asa, dar machiajul.....NU..clar NU

incearca si cu el desfacut:)
numai incerc la ea, ma duc la altcineva.

emilinicole
09.10.2009, 10:32:43
numai incerc la ea, ma duc la altcineva.

ziceam sa incerci asa, in general, sincer eu nu as mai incerca la ea..acu pe de alta parte, cumnata mea la proba..a insemnat s ii ridice un pic parul, sa umble prin el..si gata...si in ziua nunti a fost coafoata kiar super...si machiata la fel..

dianaruxi
09.10.2009, 10:41:37
cu parul desfacut m-as face eu, dar mi-e ca o sa mor de cald cu el asa, ca am o tona de par.

andrelutza_2010
09.10.2009, 10:47:23
cu parul desfacut m-as face eu, dar mi-e ca o sa mor de cald cu el asa, ca am o tona de par.

Neata !

Dianaruxi, am vazut si eu pozele cu proba. Coafura pare ca sta sa-si dea drumul .. cele din pozele tale in schimb sunt faine. Nu prea se compara...
Iar machiajul .. mie mi-ar placea unul cat mai natural .. Sunt sigura ca si cu albastru ar putea iesi ceva mai discret decat cum e in poza ta ..

Iti dau dreptate in decizie ^:)^.

Spor la cautari atunci! %%-

andrelutza_2010
09.10.2009, 10:50:09

Cred ca acel coc spaniol ar iesi f frumos si elegant. trebuie neaparat sa-l incerci la proba ;-). si sa pui si poza... ^:)^

dianaruxi
09.10.2009, 10:54:26
Neata !

Dianaruxi, am vazut si eu pozele cu proba. Coafura pare ca sta sa-si dea drumul .. cele din pozele tale in schimb sunt faine. Nu prea se compara...
Iar machiajul .. mie mi-ar placea unul cat mai natural .. Sunt sigura ca si cu albastru ar putea iesi ceva mai discret decat cum e in poza ta ..

Iti dau dreptate in decizie ^:)^.

Spor la cautari atunci! %%-
la machiat as vrea ceva mai accentuat la ochi am gasit eu niste poze pe aici pe forum.

beatrice_cossma
09.10.2009, 11:04:55
buna fetele,
Am citit mesajele voastre si nu imi vine sa cred.
nu pot pe 22 mai 2010?????????///////////////

eu am semnat contractul pt 05.06.2010
si am schimbat data pt ca in iunie este post
acum nu pot nici pe 22 mai????????

ma ia cu lesin !!!!!!!!!chiar nu mai pot face nunta?????????????:-L:-L:-L:-L:-L:-L
Cine a zis ca nu se poate pe 22 mai? Eu am calendarul de la Patriarhie. Pana la sf. lunii mai se fac nunti.

andrelutza_2010
09.10.2009, 11:27:24
la machiat as vrea ceva mai accentuat la ochi am gasit eu niste poze pe aici pe forum.

machiajul din a doua poza imi place la nebunieee ;))

Arahne
09.10.2009, 11:31:43
si te plangi? altele isi pun extensii sa aiba par (eu) ;))

Eu zic sa te ma duci la ea ca tot e gratis :D puate iese si nici nu mai trebuie sa dai alti bani la alta coafeza. Mie nu mi-a placut cocul e prea varza dar nu pot spune ca nu se pricepe, imi place cum straluceste parul e super.

Unghii (suna ciudat) cat ti-au luat comision la banca cand ai platit rochia?

Pe mine ma cam urmareste ghinionul dupa ce mi-au spart apartamentul acum 2 sapt ieri am aflat ca a ramas nasa mea insarcinata asa ca acum imi trb alti nasi :-s

norishor
09.10.2009, 11:35:26
Salutare miresici!
Dianaruxi am vazut si eu pozele de la proba. Sunt de acord cu tine, trebuie sa mergi la cineva profesionist. Coafura pare foarte comuna si instabila iar machiajul e mult prea tare si nu s-ar potrivi cu rochia alba de mireasa. Sper sa gasesti ceea ce iti doresti in curand.

Eu as vrea o coafura cu parul lasat pe spate...sper sa nu mor de cald cu el si nici sa nu ma incomodeze. Voi ce ziceti de pozele astea?

P.S.Eu maine merg sa caut perinuta pt verighete si pahare de sampanie. Sper sa gasesc ceva frumos si pe gustul meu.

dianaruxi
09.10.2009, 11:36:54

Eu zic sa te ma duci la ea ca tot e gratis :D puate iese si nici nu mai trebuie sa dai alti bani la alta coafeza. Mie nu mi-a placut cocul e prea varza dar nu pot spune ca nu se pricepe, imi place cum straluceste parul e super.

Pe mine ma cam urmareste ghinionul dupa ce mi-au spart apartamentul acum 2 sapt ieri am aflat ca a ramas nasa mea insarcinata asa ca acum imi trb alti nasi :-s
cum ti-au spart apart?
ce ti-au luat?

CONT-INCHIS-023
09.10.2009, 11:38:04

Pe mine ma cam urmareste ghinionul dupa ce mi-au spart apartamentul acum 2 sapt ieri am aflat ca a ramas nasa mea insarcinata0 asa ca acum imi trb alti nasi :-s

la 275 , mi-au luat 27....si gata vb chiar si acum pe scype cu cel care am tot vb cu rochia...m-a mai linistit ca o sa fac ceva fffffffff frumos...si ca va iesi aproape ca originalul..nefiind ceva fff complicat a zis...acum ramane doar sa ma rog...si m-am mai gandit si eu ..n-are ce sa nu iasa bine...ca e alba, e umflata...cum sunt orchiile de mireasa toate...;))

CONT-INCHIS-023
09.10.2009, 11:40:14

offf..lasa ca tot raul e spre bine..asha a fost sa fie..inseamna ca ai ceva mai bun rezervat acolo de sus...;)

Arahne
09.10.2009, 11:52:09
cum ti-au spart apart?
ce ti-au luat?
I-au luat mamei 31 mil care tocma ii imprumutase de la cineva sa plateasca actele pt un imobil (long story) si o bratara de aur care era mai la vedere in rest nu s-au atins de bijuteriile de argint si pe cele din aur nu le-au gasit. Mie nu mi-au luat nimic ca nu au gasit banii (erau ascunsi strategic in niste papusi rusesti). In rest au venit politistii si au dat peste tot cu mazga dinaia pt amprente care nu prea se mai ia:-L . Evident ca degeaba ca oricum nu-i prinde, deh politia romana....

Apropo ca uitasem sa te intreb ce fel de diadema iti pui?

dianaruxi
09.10.2009, 11:52:26
la 275 , mi-au luat 27....si gata vb chiar si acum pe scype cu cel care am tot vb cu rochia...m-a mai linistit ca o sa fac ceva fffffffff frumos...si ca va iesi aproape ca originalul..nefiind ceva fff complicat a zis...acum ramane doar sa ma rog...si m-am mai gandit si eu ..n-are ce sa nu iasa bine...ca e alba, e umflata...cum sunt orchiile de mireasa toate...;))
stai linistita ca ceva ceva tre sa iasa, si dc nu iese cum ti-ai dorit nu conteaza ca poti sa o folosesti la un trash the dress sau sa o vinzi.

dianaruxi
09.10.2009, 11:53:31
I-au luat mamei 31 mil care tocma ii imprumutase de la cineva sa plateasca actele pt un imobil (long story) si o bratara de aur care era mai la vedere in rest nu s-au atins de bijuteriile de argint si pe cele din aur nu le-au gasit. Mie nu mi-au luat nimic ca nu au gasit banii (erau ascunsi strategic in niste papusi rusesti). In rest au venit politistii si au dat peste tot cu mazga dinaia pt amprente care nu prea se mai ia:-L . Evident ca degeaba ca oricum nu-i prinde, deh politia romana....

nu-mi plac diademele, asa ca n-o sa-mi pun. imi pare rau si un amic de al meu la fel a patit si acum rahatul ala de amprente e tot acolo pe mobila lui noua.

ruxi86
09.10.2009, 11:53:55
machiajul din a doua poza imi place la nebunieee ;))

tot cel din a 2-a poza imi place si mie mai mult ;))

dar si cel din prima e frumos ... albastrul ala e mumos rau, nu se compara deloc cu ce a facut coafeza aia.

Arahne
09.10.2009, 11:56:19

Foarte tare sa-i zici daca iti pot trimite poze cu ea cand e aproape gata. Nu cred ca o sa ai probleme dpv al croielii fusta mi se pare extrem de simplu de facut corsetul e mai greu sa-i intrebi ce-ti pun pe el ca in poze nu prea se vede

ruxi86
09.10.2009, 11:59:19
Salutare miresici!
Dianaruxi am vazut si eu pozele de la proba. Sunt de acord cu tine, trebuie sa mergi la cineva profesionist. Coafura pare foarte comuna si instabila iar machiajul e mult prea tare si nu s-ar potrivi cu rochia alba de mireasa. Sper sa gasesti ceea ce iti doresti in curand.

Eu as vrea o coafura cu parul lasat pe spate...sper sa nu mor de cald cu el si nici sa nu ma incomodeze. Voi ce ziceti de pozele astea?

P.S.Eu maine merg sa caut perinuta pt verighete si pahare de sampanie. Sper sa gasesc ceva frumos si pe gustul meu.

Foarte frumoase coafurile astea, norishor. Tot ceva in genul asta imi doresc si eu, cu parul desfacut asa lasat pe spate, sper numai sa imi creasca parul asta mai repede pana la anul ca altfel fac foarte urat ;))
Abia in 4 luni de zile, mi-a crescut doar 2 degete ... imi vine sa plang ca m-am mancat sa ma tund :((
Prima si ultima coafura imi plac foarte mult ... mai ales ultima, pentru ca are floricica aia in par, asa mi-ar placea sa imi puna o floricica mare asa si mov ;))
Eu am sa ma duc mai spre sfarsitul anului la fata asta care te-a facut pe tine, Ruxi ... sunt curioasa ce o sa iasa ... n-ar trebui sa fie chiar asa de greu sa imi faca o coafura din asta asa cu parul liber, pe spate ... dar cine stie.:-"

Arahne
09.10.2009, 12:00:08
Salutare miresici!

Sunt super coafurile daca ai cu ce go for it. Si eu as vrea tot ceva in genul dar mi-e frica sa nu-mi faca prea bat parul de la atata fixativ si in al 2-lea rand sunt putine coafeze care se pricep sa faca bucle eu din nefericire nu ma nimerit nici una pana acum

ruxi86
09.10.2009, 12:10:33

Super naspa treaba asta care ti s-a intamplat :( E bine totusi ca paguba nu a fost asa mare, desi suma aia de bani care v-a luat-o e destul de maricica :(
Dar stii tu vorba aia ... totul raul spre bine >:D<

Bine ca ai adus vorba de diademe ... la ce diademe v-ati gandit? ati gasit ceva frumos? vreun site ceva sau poate stiti magazine ceva?
Eu am tot cautat si nu am gasit nimic sa imi placa ... nu vreau din alea care se gasesc in toate magazinele si care ruginesc si li se duc culoarea ... vazusem undeva o diadema foarte draguta si finuta, dintr-un material foarte usor de modelat, se indoia cum vroiai tu si nu ruginea ... dar nu o mai gasesc acum :((

Cristina_84
09.10.2009, 12:20:59
eu am un sfat pentru fetele care aveti parul lung...o coafura cat mai lejera cu parul desfacut e de o mie de ori mai eleganta decat orice bucle prinse...un breton lasat intr-o parte,niste bucle lejere naturale..prinse cu o clamitza ceva in loc de diadema intr-o parte undeva...dar lasat cat mai desfacut...parul lung este de o mie de ori mai elegant...;)

Eu din contra,am alta parere,pentru o mireasa o coafura cu parul prins intr-un coc elegant da de o mie de ori mai bine decat orice coafura cu parul desfacut.De cate ori am fost la cate o nunta,am avut parul aranjat cum zici tu,ceva bucle lejere,cate o clama eleganta prinsa,sau doar o parte din el prins si restul lasat liber,deci cand voi fi mireasa neaparat vreau parul prins,sa fiu altfel.

Arahne
09.10.2009, 12:24:17
Super naspa treaba asta care ti s-a intamplat :( E bine totusi ca paguba nu a fost asa mare, desi suma aia de bani care v-a luat-o e destul de maricica :(
Dar stii tu vorba aia ... totul raul spre bine >:D<

Bine ca ai adus vorba de diademe ... la ce diademe v-ati gandit? ati gasit ceva frumos? vreun site ceva sau poate stiti magazine ceva?
Eu am tot cautat si nu am gasit nimic sa imi placa ... nu vreau din alea care se gasesc in toate magazinele si care ruginesc si li se duc culoarea ... vazusem undeva o diadema foarte draguta si finuta, dintr-un material foarte usor de modelat, se indoia cum vroiai tu si nu ruginea ... dar nu o mai gasesc acum :((

Da ai dreptate deja am mai trecut peste ;-)
Eu m-am hotarat sa-mi comand pe asta (odata cu rochia sper weeekendul asta sa am timp)
http://www.medievalbridalfashions.com/images/gallery/mae/100_0360-221.jpg
Poti sa mergi pe la targuri (de nunti) poate gasesti ceva acolo.

cat despre tuns sa-mi vars dinnou of-ul uite un before and after :-"

Arahne
09.10.2009, 12:27:24
Eu din contra,am alta parere,pentru o mireasa o coafura cu parul prins intr-un coc elegant da de o mie de ori mai bine decat orice coafura cu parul desfacut.De cate ori am fost la cate o nunta,am avut parul aranjat cum zici tu,ceva bucle lejere,cate o clama eleganta prinsa,sau doar o parte din el prins si restul lasat liber,deci cand voi fi mireasa neaparat vreau parul prins,sa fiu altfel.
Asta depinde de gursturi si cel mai mult de tipul rochiei si conformatia fetei, oricum conteaza sa te simti tu bine :)>- Eu nici sa vreau coc nu am din ce ;))

dianaruxi
09.10.2009, 12:32:10
Eu m-am hotarat sa-mi comand pe asta (odata cu rochia sper weeekendul asta sa am timp)

mie imi place si cum iti sta acum, de fapt prefer. si pana la anu o sa vezi ca o sa ajungi la o lungime mai mare si sa poti sa faci ce vrei cu el.

ruxi86
09.10.2009, 12:57:31

Interesanta diadema ta, foarte draguta ;-)
Am sa merg si la targuri, abia il astept pe cel de la inceputul lunii viitoare ;))

Cat despre parul tau ... e foarte OK ca lungime ... al tau chiar e lung fata de al meu ;)) Al meu ajunge pana la gat, unde se termina fata, e fff scurt si ma gandesc cu groaza la aranjarea lui :-w

dianaruxi
09.10.2009, 13:03:12
Interesanta diadema ta, foarte draguta ;-)
Am sa merg si la targuri, abia il astept pe cel de la inceputul lunii viitoare ;))

Cat despre parul tau ... e foarte OK ca lungime ... al tau chiar e lung fata de al meu ;)) Al meu ajunge pana la gat, unde se termina fata, e fff scurt si ma gandesc cu groaza la aranjarea lui :-w
uite ceva dragut pt par scurt

Cristina_84
09.10.2009, 13:10:11
Asta depinde de gursturi si cel mai mult de tipul rochiei si conformatia fetei, oricum conteaza sa te simti tu bine :)>- Eu nici sa vreau coc nu am din ce ;))

Da,normal,gusturile nu se discuta never ever:)) .Si mie imi plac foarte mult buclele lejere si parul desfacut in general,dar asa il poti purta toata ziua si la birou,de ex.De asta spun ca imi doresc o coafura mai speciala,in sensul ceva ce nu-mi fac zilnic si la mine asta ar fi parul prins,ca eu nu mi-l prind decat foarte foarte rar

Arahne
09.10.2009, 13:14:39
Multam e fff draguta. Eu ma gandeam sa investesc niste bani in extensii cu clipsuri macar pt nunta "mare" la civila o sa-l fac ceva in genul pozei de la tine sau asa

dianaruxi
09.10.2009, 13:26:26
uite inca cateva imi place in special ultima.

ruxi86
09.10.2009, 13:48:00

intr-adevar chiar este draguta coafura asta ... buna de tinut minte;))

Biu
09.10.2009, 13:49:52
Multam e fff draguta. Eu ma gandeam sa investesc niste bani in extensii cu clipsuri macar pt nunta "mare" la civila o sa-l fac ceva in genul pozei de la tine sau asa
si eu imi pun extensii cu clipsuri ca vreau freza asta din poza , si eu am parul pana la umeri asa, nu stiu daca se vede in poza

ruxi86
09.10.2009, 13:50:03

Si asta e foarte frumoasa ... mai ales ca are si clama acea mare ... am facut o pasiune in ultima vreme pentru clamele alea asa mari. ;))

beatrice_cossma
09.10.2009, 13:51:26

E superba coafura asta! Am salvat-o si eu ... Pe asta o sa mi-o fac :) Thx>

dianaruxi
09.10.2009, 13:56:50
si eu imi pun extensii cu clipsuri ca vreau freza asta din poza , si eu am parul pana la umeri asa, nu stiu daca se vede in poza
parul tau e super misto asa, esti fff draguta. ce ochi frumosi ai.

andrelutza_2010
09.10.2009, 14:01:01

Sa stii k am vazut un fel de coc facut din par mult mai scurt ca al tau de acum. Deci ai avea sanse mari si pt. coc. Insa e foarte draguta coafura care ai aratat-o tu ;)).

Biu
09.10.2009, 14:03:52
parul tau e super misto asa, esti fff draguta. ce ochi frumosi ai.
multumesc >:D<

alinaggg
09.10.2009, 14:14:17
Haideti sa va pun si eu niste poze cu coafuri care imi plac :)

alinaggg
09.10.2009, 14:18:18
Alte poze...

alinaggg
09.10.2009, 14:22:20
Si poza cu rochia mea pe roz...alb...

pentru care imi trebuie voal :D

dianaruxi
09.10.2009, 14:26:23
Haideti sa va pun si eu niste poze cu coafuri care imi plac :)
imi place a 5-a am salvat-o la mine pe calc.

alinaggg
09.10.2009, 14:27:48
Si niste poze cu machiaje

andrelutza_2010
09.10.2009, 14:29:58
Si poza cu rochia mea pe roz...alb...

pentru care imi trebuie voal :D

foarte draguta rochia =D>.

Mi-am salvat si eu cateva cocuri ;)) din colectia ta.

Arahne
09.10.2009, 14:34:04
f frumos e parul tau natural. Le-ai cumparat deja? Unde te coafezi? Stiu coafura aia dar ce ai de gand sa folosesti pt coc (par niste lanturi in poza)

alinaggg
09.10.2009, 14:34:08
foarte draguta rochia =D>.

Mi-am salvat si eu cateva cocuri ;)) din colectia ta.

Pe mine o sa vina mai bine :D :D :D

Biu
09.10.2009, 14:39:30
f frumos e parul tau natural. Le-ai cumparat deja? Unde te coafezi? Stiu coafura aia dar ce ai de gand sa folosesti pt coc (par niste lanturi in poza)
nu le-am cumparat inca, ca mi se pare cam devreme.
habar nu am ce-s alea, si inca caut ceva sa semene...

ruxi86
09.10.2009, 14:39:48

foarte frumoase, le-am salvat si eu ;))

ruxi86
09.10.2009, 14:41:59
uite mie mi-ar placea o freza in genul asta

andrelutza_2010
09.10.2009, 14:44:32

sexyyy ;)) ! si romantic. :x

dianaruxi
09.10.2009, 14:45:48
imi place ultima mult.

alinaggg
09.10.2009, 14:48:58
Si buchetul de mireasa pe care mi-l doresc

Catalina2009
09.10.2009, 14:50:11
Foarte tare (daca ai par pentru asa ceva;)) )

CONT-INCHIS-023
09.10.2009, 15:07:20
Foarte tare sa-i zici daca iti pot trimite poze cu ea cand e aproape gata. Nu cred ca o sa ai probleme dpv al croielii fusta mi se pare extrem de simplu de facut corsetul e mai greu sa-i intrebi ce-ti pun pe el ca in poze nu prea se vede
k

broderie si pietricele de diferite marimi...le-am trimis un link cu o poza pe care cu un clik se maresc portiunile dorite...si se vede destul de bine si broderia si tot...la asta am emotii la corset

CONT-INCHIS-023
09.10.2009, 15:14:53

si eu tot pe ultima mi-o voi face...cu un breton pe o parte lung...bineinteles cu extensiile care le am deja..

emilinicole
09.10.2009, 15:19:49

super makiajele..in afara de cel cu roz, imi plac toate..le-am salvat si eu:)>:D<

ruxi86
09.10.2009, 15:41:02
Si buchetul de mireasa pe care mi-l doresc

foarte frumos buchetul!!!!!

ruxi86
09.10.2009, 15:42:34
Foarte tare (daca ai par pentru asa ceva;)) )

Da, stiu, nu-mi aminti de par ca imi vine sa plang ca l-am tuns acum 4 luni. Mi-ar fi placut tare mult sa imi faca una dintre frezele alea, dar acum asteptam sa mai creasca parul :-w

ruxi86
09.10.2009, 15:52:57
am mai gasit niste coafuri si machiaje care imi plac foarte mult.

machiajul din a 4-a poza imi place foarte mult ... cred ca ala mi-ar placea sa il folosesc.

alinaggg
09.10.2009, 15:54:07
Imi place prima poza :)

emilinicole
09.10.2009, 16:00:59
Da, stiu, nu-mi aminti de par ca imi vine sa plang ca l-am tuns acum 4 luni. Mi-ar fi placut tare mult sa imi faca una dintre frezele alea, dar acum asteptam sa mai creasca parul :-w

dar de ce l-ai tuns?ca era asa lung...

ruxi86
09.10.2009, 16:09:07
dar de ce l-ai tuns?ca era asa lung...

eh ... cand ti se pun piticii pe creieri si vrei o schimbare din aia asa radicala ;))
si ma facusem si roscata cu suvite brunete, eu de fapt roscata am fost dintotdeauna ... numai ca de vreo 4 ani ma tot fac bruneta ... bine in cele din urma am revenit la brunetul meu, ca nu imi mai place cum arat roscata :-"
oricum de crescut o sa mai creasca, dar probabil nu asa de lung cat as vrea eu ... poate o sa recurg si eu la extensii sau la mesa cine stie, depinde de cum o sa imi prind parul ... ca va depinde si de lungimea lui.

beanna
09.10.2009, 16:20:35
Fetele care mai aveti nunta in 22 mai 2010, m-am uitat pe un calendar al lunii mai din 2010 si nu este nici un post. Va trimit link-ul sa va uitati, scrie zilele in care nu se tin nunti http://calendarortodox2010.crez.ro/

Arcee
09.10.2009, 16:21:47
buna fetelor....am avut ceva de recuperat...vorbarete mai sunteti>:D<
va pun si eu poze cu par si ochisori:))
(am furat ochisorii de la 2 miresici sper sa nu se supere pe mine)

beanna
09.10.2009, 16:22:12
M-am uitat si pe calendarul de anul asta si intr-adevar in nu se tineau nunti pana pe 25, dar eu am fost la una pe 23=D>

Arcee
09.10.2009, 16:23:15
Fetele care mai aveti nunta in 22 mai 2010, m-am uitat pe un calendar al lunii mai din 2010 si nu este nici un post. Va trimit link-ul sa va uitati, scrie zilele in care nu se tin nunti http://calendarortodox2010.crez.ro/
da, nu e post, e ajun de nu stiu ce (rusalii parca) nu prea le am cu astea...si am inteles ca trebuie sa intrebi preotul daca te cununa pt ca nu toti accepta;-)

dianaruxi
09.10.2009, 16:23:57
buna fetelor....am avut ceva de recuperat...vorbarete mai sunteti>:D<
va pun si eu poze cu par si ochisori:))
(am furat ochisorii de la 2 miresici sper sa nu se supere pe mine)
fff tare primul machiaj.

alinaggg
09.10.2009, 16:27:47

Nu este post dar pe 23 sunt Rusaliile si teoretic nu poti face nunti in ajun de praznic imparatesc.
Unele biserici cununa de Rusalii si cu si fara derogare :-"

Arcee
09.10.2009, 16:34:53
fff tare primul machiaj.
si mie mi-a placut.. eu am ochii verzi si imi sta bine cu nuante de auriu, dar si cu un mov aprins (o sa am trandafirii din buchet mov si ma gandeam sa-i asortez cu ceva);))

emilinicole
09.10.2009, 16:37:06
eh ... cand ti se pun piticii pe creieri si vrei o schimbare din aia asa radicala ;))
si ma facusem si roscata cu suvite brunete, eu de fapt roscata am fost dintotdeauna ... numai ca de vreo 4 ani ma tot fac bruneta ... bine in cele din urma am revenit la brunetul meu, ca nu imi mai place cum arat roscata :-"
oricum de crescut o sa mai creasca, dar probabil nu asa de lung cat as vrea eu ... poate o sa recurg si eu la extensii sau la mesa cine stie, depinde de cum o sa imi prind parul ... ca va depinde si de lungimea lui.

si eu am facut prostia asta dar eram in clasa a 7-a....
dar lasa ca iti trece..si sigur schimbarea te prinde:)

stai linistita ca iti gasesti tu o coafura misto..si daca nu iti creste, pui extensii, dar crede-ma am o prietena care l-a nunta il avea pana sub urechi, si i-a facut o coafura super ok:)

dianaruxi
09.10.2009, 16:45:18
si mie mi-a placut.. eu am ochii verzi si imi sta bine cu nuante de auriu, dar si cu un mov aprins (o sa am trandafirii din buchet mov si ma gandeam sa-i asortez cu ceva);))
eu as vrea albastru machiajul

Arcee
09.10.2009, 16:48:06
ruxi..creste crede-ma.. eu in aprilie intr-un moment de "geniala inspiratie" m-am tuns bob/frantuzeste/cu colt..sau cum s-o numi tunsoarea..pana la barbie (aveam parul pana aproape de jumatatea spatelui)...acum e pana la umeri..si sper ca pana in mai sa mai creasca:-w

Arcee
09.10.2009, 16:49:16
foarte frumos machiajul....chiar imi place...frumoasa si finuta si miresica;))

ruxi86
09.10.2009, 16:53:25
ruxi..creste crede-ma.. eu in aprilie intr-un moment de "geniala inspiratie" m-am tuns bob/frantuzeste/cu colt..sau cum s-o numi tunsoarea..pana la barbie (aveam parul pana aproape de jumatatea spatelui)...acum e pana la umeri..si sper ca pana in mai sa mai creasca:-w

asa m-am tuns si eu ;)) numai ca eu m-am tuns prin mai, nu in aprilie =))
al meu ajunge pana la umeri daca il indrept cu placa ... mda acum nu ramane decat sa asteptam :D

ruxi86
09.10.2009, 16:54:11

uau ... e superb machiajul ... precis te va prinde bine >:D<

ruxi86
09.10.2009, 16:55:13
si eu am facut prostia asta dar eram in clasa a 7-a....
dar lasa ca iti trece..si sigur schimbarea te prinde:)

stai linistita ca iti gasesti tu o coafura misto..si daca nu iti creste, pui extensii, dar crede-ma am o prietena care l-a nunta il avea pana sub urechi, si i-a facut o coafura super ok:)

multumesc pt incurajare ... da, o sa gasesc eu pana la urma ceva sa imi stea bine .. si daca nu, si nu, pun extensii si cu asta basta ;))

Arahne
09.10.2009, 17:38:59
eu am deja o colectie cu parul meu taiat =)) Sper sa nu vi se para prea sinistru

Nu stiu daca s-a mai discutat, dar voi ce faceti cu domnisoarele de onoare le imbracati la fel?

Arcee
09.10.2009, 17:51:31
eu am deja o colectie cu parul meu taiat =)) Sper sa nu vi se para prea sinistru

Nu stiu daca s-a mai discutat, dar voi ce faceti cu domnisoarele de onoare le imbracati la fel?
ce coada groasa...suuper.. eu nu am avut niciodata parul atat de lung..am un fir moale si subtire..si sta drept de zici ca m-a lins o vaca=))
..domnisoara de onoare, caci o sa fie una cea care tine lumanare in biserica o sa o las sa se imbrace cum vrea ea, numai sa evite albul, ivoire-ul, cremul...ca nu vreau sa apara "2 mirese"

CONT-INCHIS-023
09.10.2009, 17:59:28
ia uitati ce mi-am luat!!!abia astept sa mi-o pun sambata viitoare la o nunta...:D

CONT-INCHIS-023
09.10.2009, 18:01:18
ia uitati ce mi-am luat!!! abia astept sa mi-o pun sambata viitoare la nunta!!!:D

Arcee
09.10.2009, 18:01:59
ia uitati ce mi-am luat!!!abia astept sa mi-o pun sambata viitoare la o nunta...:D
ce frumoasa e!!! e unde ai luat-o? oare gasesc si prin bucuresti (ca am vazut si pe net dar nu ma incanta ideea sa comand ca cine stie ce imi vine)

Arahne
09.10.2009, 18:32:20
ia uitati ce mi-am luat!!! abia astept sa mi-o pun sambata viitoare la nunta!!!:D
Beleasa faci pozne cum ti-o prinzi

CONT-INCHIS-023
09.10.2009, 18:36:53
ce frumoasa e!!! e unde ai luat-o? oare gasesc si prin bucuresti (ca am vazut si pe net dar nu ma incanta ideea sa comand ca cine stie ce imi vine)

d la un magazin cu articole nunti...e super tare di fulgi...si a costat doar 80 ron...;;)) merita si dublu la cat de frumoasa este

CONT-INCHIS-023
09.10.2009, 18:37:31
Beleasa faci pozne cum ti-o prinzi

aha...acum tot in capul meu era prinsa..dar asa de poza doar

CONT-INCHIS-023
09.10.2009, 18:40:03
d la un magazin cu articole nunti...e super tare di fulgi...si a costat doar 80 ron...;;)) merita si dublu la cat de frumoasa este

tipa le aduce de afara a zis...si avea o groaza de chestii de genu...de ffffffffff buna calitate...si ieftineee

angi300
09.10.2009, 19:27:46
si ca vorbim de valurile tineretii....normal ca il aveam si eu lung lung lung....si o venit valu' peste mine....am uitat ca o sa ma marit odata....asa ca acuma is in asteptare sa creasca, il am cu o palma peste umeri....insa nu se compara cu ce aveam.
dianaruxi..daca tipa nu stie sa faca trecerea de la fata la gat..eu zic sa mergi si in alta parte. ^:)^
arahne la domnisoare o sa fie doar materialul la fel, ma gandesc sa pun 5, la domnisori cred ca o sa fie cravata in culoarea materialului, singura sarcina a celor 5 "cupluri" este sa intre inaintea mea in biserica.
alinaggg ms.
ceva in genul pozelor de mai jos mi-as dori eu.

Biu
09.10.2009, 20:19:14
si ca vorbim de valurile tineretii....normal ca il aveam si eu lung lung lung....si o venit valu' peste mine....am uitat ca o sa ma marit odata....asa ca acuma is in asteptare sa creasca, il am cu o palma peste umeri....insa nu se compara cu ce aveam.
dianaruxi..daca tipa nu stie sa faca trecerea de la fata la gat..eu zic sa mergi si in alta parte. ^:)^
arahne la domnisoare o sa fie doar materialul la fel, ma gandesc sa pun 5, la domnisori cred ca o sa fie cravata in culoarea materialului, singura sarcina a celor 5 "cupluri" este sa intre inaintea mea in biserica.
alinaggg ms.
ceva in genul pozelor de mai jos mi-as dori eu.
si eu o sa am tot 5, si la aceeasi varianta m-am gandit.
Dar am o dilema, tu cum ii pui ? cupluri? sau 5 prietene de-ale tale si 5 prienteni de-ai logodnicului tau?

angi300
09.10.2009, 20:28:33
si eu o sa am tot 5, si la aceeasi varianta m-am gandit.
Dar am o dilema, tu cum ii pui ? cupluri? sau 5 prietene de-ale tale si 5 prienteni de-ai logodnicului tau?

am si cupluri,insa o sa fie si din prietenii lui,singuri, si am si eu prietene tot singure....si ii "combinam"....cat de cat se cunosc intre ei....oricum o sa ne intalnim si inainte de nunta in formatul de 12, asa ca sper sa fie in regula. poate o sa se faca si cupluri dintre cele "combinate". 2 iepuri..un singur foc. ;))

Biu
09.10.2009, 20:34:54
am si cupluri,insa o sa fie si din prietenii lui,singuri, si am si eu prietene tot singure....si ii "combinam"....cat de cat se cunosc intre ei....oricum o sa ne intalnim si inainte de nunta in formatul de 12, asa ca sper sa fie in regula. poate o sa se faca si cupluri dintre cele "combinate". 2 iepuri..un singur foc. ;))
una din domnisoarele mele e sora mea de 15 ani, cand avem nunta va avea 16 ani, si daca nu vreau sa il vad pe tata imbufnat toata nunta, ar face bine sa vina singura =)) . noroc ca si unu din baieti e single, asa ca cred ca asa vom face si noi, mai vedem.pana una alta m-am uitat dupa materiale de rochite pt fete ;)) , ca vreau ceva pe albastru sau verde, sa imi mearga cu pene mele de paun ;-)

Arahne
09.10.2009, 20:41:09
la mine e cam discordanta vre-o 9 domnisoare si vreo 4 baieti. Voi cum faceti le cumparati voi rochiile sau le platesc singure?

Biu
09.10.2009, 20:44:52
la mine e cam discordanta vre-o 9 domnisoare si vreo 4 baieti. Voi cum faceti le cumparati voi rochiile sau le platesc singure?
eu le platesc

angi300
09.10.2009, 21:11:01
una din domnisoarele mele e sora mea de 15 ani, cand avem nunta va avea 16 ani, si daca nu vreau sa il vad pe tata imbufnat toata nunta, ar face bine sa vina singura =)) . noroc ca si unu din baieti e single, asa ca cred ca asa vom face si noi, mai vedem.pana una alta m-am uitat dupa materiale de rochite pt fete ;)) , ca vreau ceva pe albastru sau verde, sa imi mearga cu pene mele de paun ;-)

cunosc senzatia...pe langa cele 5 "cupluri" ramane nepoata mea....are 13 ani....deci ea cred ca o sa fie singurica...plus 5 "cupluri". un albastru inchis as vrea si eu...totusi o sa le intreb la momentul potrivit. cat despre cost nu stiu ce sa fac...materialele le platim noi sigur....restul nu stim...inca.

ruxi86
09.10.2009, 21:55:57
Fetele fetele ... sunt printesica ;))

Tocmai am observat noua titulatura hahaha ... let's partyyyyy:rocking:

ruxi86
09.10.2009, 21:58:59
Ce de domnisoare de onoare aveti!

Eu am doar 2 pana acum, desi imi doream 3 ... probabil o sa fie 3 pana la urma ... si in cazul meu a 3-a fata ar fi solo ... deci o vom cupla cu un prieten de-al miresoiului.
Insa de cumparat rochite, isi vor cumpara ele ce vor, mai ales ca nici nu le impun eu o culoarea anume sau vreun model anume ... eu am sa le iau doar floricele din alea care sunt la mana domnisoarelor de onoare (numai ca nu stiu cum se numesc prostioarele alea).

Biu
09.10.2009, 22:11:27

Eu am doar 2 pana acum, desi imi doream 3 ... probabil o sa fie 3 pana la urma ... si in cazul meu a 3-a fata ar fi solo ... deci o vom cupla cu un prieten de-al miresoiului.
Insa de cumparat rochite, isi vor cumpara ele ce vor, mai ales ca nici nu le impun eu o culoarea anume sau vreun model anume ... eu am sa le iau doar floricele din alea care sunt la mana domnisoarelor de onoare (numai ca nu stiu cum se numesc prostioarele alea).
cred ca corsaj

Cristina_84
09.10.2009, 23:47:43

Noi vom avea fie 5,fie 7 perechi de cavaleri-domnisoare,toate cupluri.In ce priveste rochitele,fiecare va purta ce va dori;-)

dianaruxi
10.10.2009, 14:27:56
fff draguta treaba ta de pus in cap. cum se cheama magazinul, sa ma duc si eu cand mai ajung prin constanta?

CONT-INCHIS-023
11.10.2009, 09:23:31
fff draguta treaba ta de pus in cap. cum se cheama magazinul, sa ma duc si eu cand mai ajung prin constanta?

e un mag de articloe nunti...printr-o piatza ...n-are nume, renume....

nicoletaa
11.10.2009, 12:50:52
Duminica placuta miresici:*=;

Arahne
11.10.2009, 13:59:46
Duminica placuta miresici:*=;
mersi la fel;;)

CONT-INCHIS-023
11.10.2009, 19:03:15
fetele, unde gasesc pe site-ul celor de la landy rochiile facute de ei, copiile adica...?

ruxi86
12.10.2009, 08:18:47
Neata dragele mele >:D< ... coffee time ~o)

Sambata am fost asa cum va spuneam la Magic Bride, si am probat-o pe Monalisa Royale ... si este superbaaaaaaa ... o avea pe light ivory si e tare frumoasa ... am probat-o si pe Monalisa (nu cea Royale) care era diamond white. Mi-a placut foarte mult cea Royale, si m-am linistit intre timp pt ca am sa raman la ea ;)) nu mai caut alta ... this is the one ;))

Din pacate nu se pot face poze, asa cum spuneati si voi. Pretul Monalisei Royale se pare ca a mai scazut cu 10% ca fac ei reduceri acum, si este 1400 de euroi, deci mai mult ca sigur ca voi apela la o copie.

Ma intreba la un moment dat cineva de pretul Selma ... am probat-o si pe Selma, e tare frumoasa, iar pretul e de 1300 euro cu tot cu reducerea aia de 10%.

Nu am mai ajuns si la Salon Gabriela, pt ca am decis sa raman la Monalisa mea Royale. ;))

O saptamana usoara dragele mele :*

andrelutza_2010
12.10.2009, 08:54:13
Neata neata ! ~o)

Felicitari Ruxi <:-P. Ma bucur ca ai gasit "the one" :>.

O saptamana usoara tuturor !

La mine ploua ... :-s mult si marunt |-)|-)..

Neata dragele mele >:D< ... coffee time ~o)

Sambata am fost asa cum va spuneam la Magic Bride, si am probat-o pe Monalisa Royale ... si este superbaaaaaaa ... o avea pe light ivory si e tare frumoasa ... am probat-o si pe Monalisa (nu cea Royale) care era diamond white. Mi-a placut foarte mult cea Royale, si m-am linistit intre timp pt ca am sa raman la ea ;)) nu mai caut alta ... this is the one ;))

Din pacate nu se pot face poze, asa cum spuneati si voi. Pretul Monalisei Royale se pare ca a mai scazut cu 10% ca fac ei reduceri acum, si este 1400 de euroi, deci mai mult ca sigur ca voi apela la o copie.

Ma intreba la un moment dat cineva de pretul Selma ... am probat-o si pe Selma, e tare frumoasa, iar pretul e de 1300 euro cu tot cu reducerea aia de 10%.

Nu am mai ajuns si la Salon Gabriela, pt ca am decis sa raman la Monalisa mea Royale. ;))

O saptamana usoara dragele mele :*

ruxi86
12.10.2009, 09:15:37
Neata neata ! ~o)

Felicitari Ruxi <:-P. Ma bucur ca ai gasit "the one" :>.

O saptamana usoara tuturor !

La mine ploua ... :-s mult si marunt |-)|-)..

Neata andrelutza!

Multumesc mult, si eu ma bucur tare mult ca rochita care mi-o doream imi vine bine ;))

Si aici la Bucuresti ploua ... mult si marunt ... mai bate si vantul asta ... e super innorat si urat afara :-<

alinaggg
12.10.2009, 09:24:40
Neata fetelor :)

dianaruxi
12.10.2009, 10:00:06
neata , felicitari ruxi pt decizie si pt finding the one.

ruxi86
12.10.2009, 10:23:53
neata , felicitari ruxi pt decizie si pt finding the one.

multumesc multumesc :*

sunt tare fericita pt decizia luata ... acum mai urmeaza sa dau comanda la copia rochitei pe shopforlover ... abia astept sa imi vina acasa ;))

emilinicole
12.10.2009, 10:26:50
Neata Fetele mele

sambata am fost la salon gabriela.ca impresie, rokiile mari nu imi vin bine..zic eu, si al meu sot zice la fel..vanzatoarele sunt amabile, probezi cate vrei si poti face si poze.apoi daca tot l-am prins pe domn cu mine am zis hai sa mai mergem si am luat-o pe lipscani, unde daca vrei rokie gen printesa sau mai umflata cu siguranta gasesti, insa in genul celei pe care o vreau eu nu prea..am intrat la andre salon..care pt un magazi de pe lipscani..e cam scump si vanzatoare infecta..m-a pus sa aleg doar 2 rochii la proba, mai multe nu aveam voie..m-a pus sa ma cocotez pe tocuri,desi eu nu o sa port tocuri mireasa..poate cam de 2 cm, ca sa nu dau cu rochia pe jos...deci de groaza...
va atasez cateva pozici sa imi ziceti impresii, eu cred ma avantajeaza o rochie in genul ultimei.

emilinicole
12.10.2009, 10:27:25
nu ma lasa sa atasez,

incerc mai tarziu

emilinicole
12.10.2009, 10:29:00
neata,

bravo RUXI=D>
eu mai am...merg sambata la decosta,apoi latarg..si abea apoi dau comanda:)

dianaruxi
12.10.2009, 10:29:04
nu ma lasa sa atasez,

incerc mai tarziu
micsoreaza-le ca altfel nu o sa te lase nici mai tarziu.

dianaruxi
12.10.2009, 10:34:26

sunt tare fericita pt decizia luata ... acum mai urmeaza sa dau comanda la copia rochitei pe shopforlover ... abia astept sa imi vina acasa ;))
dar pe acest site ai vazut poze cu copii de pe rochia ta?

Biu
12.10.2009, 10:39:25

neatza fetele ~o)

ruxi, dar nu a ramas nicicum cu rochia care o vinde pink flamingo? e originala si la pret foarte bun ...

ruxi86
12.10.2009, 11:00:51
neata,

bravo RUXI=D>
eu mai am...merg sambata la decosta,apoi latarg..si abea apoi dau comanda:)

multumesc multumesc ... bafta multa si tie sa iti gasesti rochita ... la targul din noiembrie am sa merg si eu ;)) insa nu pentru rochita, pentru ca deja mi-am gasit, ci pentru restul accesoriilor.

ruxi86
12.10.2009, 11:04:03
dar pe acest site ai vazut poze cu copii de pe rochia ta?

nu aveau copii cu rochita mea, si nici poze nu mi-au trimis, dar mi-au spus sa nu imi fac probleme pentru ca rochiile ies foarte aproape de cele originale. bineinteles ca mi-au bagat link-ul cu testimonials sa vad parerea celor care au mai luat de la ei. mai mult am sa merg pe mana unei prietene care a luat de acolo si a fost super incantata de ce a iesit.
rochia mea nu e foarte complicata ... imi este teama de corset ... ca nu va iesi broderia care este ... in rest nu ar avea ce sa greseasca ... ea este din saten, dar este un saten foarte usor si sper sa nimereasca si culoarea ... ca vreau sa fie light ivory nu ivory ... e mult mai eleganta asa decat alba.

ruxi86
12.10.2009, 11:08:43
neatza fetele ~o)

ruxi, dar nu a ramas nicicum cu rochia care o vinde pink flamingo? e originala si la pret foarte bun ...

dap, stiu ca are un pret foarte bun ... mai ales ca ea imi spunea ca pana si aia 20 de mil sunt si aia negociabili ... imi e teama sa ii pun familia pe drumuri sa imi trimita rochia la prietenii care ii au in bucuresti, ca vreau neaparat sa o probez sa vad daca imi este buna ... pt ca imi trebuie un nr mai mare decat ce am probat eu la MB ... la MB am probat un 38 care imi venea perfect ... insa ar fi mai bun un 40 (dupa cum mi-a spus si tipa de acolo) ca sa vina mai bine pe sani si se mai retuseaza pe mijloc sa se muleze frumos.
tipa asta, pink flamingo, imi spunea ca daca sunt sigura sigura ca vreau sa o iau o poate trimite la prietenii ei in bucuresti sa o vad, sa o probez ... iar problema este ca eu nu sunt sigura sigura daca vreau sa o iau de la ea ... nu stiu ce sa fac ... trebuie sa ma gandesc bine si la asta sa vad cum fac, pt ca totusi mi-ar placea mult mai mult sa fie originala, sa fie exact cum am probat-o ... pt ca o copie nu o sa fie nicioadata ca originalul.

dianaruxi
12.10.2009, 11:10:32
dap, stiu ca are un pret foarte bun ... mai ales ca ea imi spunea ca pana si aia 20 de mil sunt si aia negociabili ... imi e teama sa ii pun familia pe drumuri sa imi trimita rochia la prietenii care ii au in bucuresti, ca vreau neaparat sa o probez sa vad daca imi este buna ... pt ca imi trebuie un nr mai mare decat ce am probat eu la MB ... la MB am probat un 38 care imi venea perfect ... insa ar fi mai bun un 40 (dupa cum mi-a spus si tipa de acolo) ca sa vina mai bine pe sani si se mai retuseaza pe mijloc sa se muleze frumos.
tipa asta, pink flamingo, imi spunea ca daca sunt sigura sigura ca vreau sa o iau o poate trimite la prietenii ei in bucuresti sa o vad, sa o probez ... iar problema este ca eu nu sunt sigura sigura daca vreau sa o iau de la ea ... nu stiu ce sa fac ... trebuie sa ma gandesc bine si la asta sa vad cum fac, pt ca totusi mi-ar placea mult mai mult sa fie originala, sa fie exact cum am probat-o ... pt ca o copie nu o sa fie nicioadata ca originalul.
sa stii ca la rochia asta probleme nu ar fi numai la broderie, mai sunt si jos pe fusta pliurile alea, care dc nu sunt facute calumea risti sa iti stea plate.

ruxi86
12.10.2009, 11:11:54
pana la urma marimea 8 cat inseamna la noi?

am gasit ca e ba 38 ca e ba 40-42 ... uofff ... need some help va rog

norishor
12.10.2009, 11:14:35
Buna dimineata fetelor! Felicitari Ruxi pentru rochita. Sa o porti sanatoasa la nunta si sa il lasi fara cuvinte pe miresoiul tau.;))

Am fost sambata la Timisoara. Am vrut sa cumpar cupele pt sampanie si perinuta pt verighete. Am ramas socata de preturi. Un singur pahar costa 30 de lei. Arata superb insa nu m-a lasat sufletul sa dau atatia bani, mai ales ca imi trebuie 4 bucati. Nu stiu cum e la voi, dar aici, paharele acelea se sparg dupa ce se bea sampania din ele. Va dati seama ca as arunca 120 de lei pe fereastra.
Asa ca...m-am hotarat sa cumpar un set de pahare si sa le impodobesc eu. Nu cred ca va fi ceva foarte complicat.
Perinutele nu prea mi-au placut, asa ca mai caut.

Va pup si spor la miresit!

dianaruxi
12.10.2009, 11:17:13

eu stiu ca 8 este marimea 40 mie atat imi trebuie, atat am comandat, si in rest am probat numai rochii 40.

dianaruxi
12.10.2009, 11:17:56
Buna dimineata fetelor! Felicitari Ruxi pentru rochita. Sa o porti sanatoasa la nunta si sa il lasi fara cuvinte pe miresoiul tau.;))

Am fost sambata la Timisoara. Am vrut sa cumpar cupele pt sampanie si perinuta pt verighete. Am ramas socata de preturi. Un singur pahar costa 30 de lei. Arata superb insa nu m-a lasat sufletul sa dau atatia bani, mai ales ca imi trebuie 4 bucati. Nu stiu cum e la voi, dar aici, paharele acelea se sparg dupa ce se bea sampania din ele. Va dati seama ca as arunca 120 de lei pe fereastra.
Asa ca...m-am hotarat sa cumpar un set de pahare si sa le impodobesc eu. Nu cred ca va fi ceva foarte complicat.

Da daca le spargi cam scump paharul, la noi nu se sparg se pastreaza ca amintire.

Biu
12.10.2009, 11:30:34
eu stiu ca 8 este marimea 40 mie atat imi trebuie, atat am comandat, si in rest am probat numai rochii 40.
confirm, marimea 8 americana este 40. nu mai sta pe ganduri Ruxi, eu zic ca este solutia ideala pt tine.
Gandeste-te ca eu am gasit rochia la bazar, si asa orientativ m-am gandit ca mi-ar veni, pt ca miresica care o vindea avea mai putine kg fata de mine si cativa cm in plus la inaltime. Dar eu lucrez in comert cu textile, asculta-ma cand iti spun, ia-o la proba, eu zic ca iti va veni 100%. Nu conteaza numai inaltime si kg, e mult mai important ce conformatie ai !!!

norishor
12.10.2009, 11:30:47
Da daca le spargi cam scump paharul, la noi nu se sparg se pastreaza ca amintire.

Cu cat cioburile sunt mai multe, cu atat mai mult noroc vom avea in viata. ;))

dianaruxi
12.10.2009, 11:35:12

da tipa de la bazar ce nr ziceai ca avea?

Biu
12.10.2009, 11:36:12
8 parca, ca am citit si eu anuntul

emilinicole
12.10.2009, 11:36:17
am atasat in sfarsit pozele...

Biu
12.10.2009, 11:37:57
cu cele din pozele 2 si 4 iti sta cel mai bine, dar preferata mea e nr 2 ;;)

emilinicole
12.10.2009, 11:37:58
8 parca, ca am citit si eu anuntul

eu cred ca ii vine bine 8 lui ruxi..ai putea sa o probezi ruxi..nu ar strica si sigur ar fi mai bine asta decat o copie, la urma urmei nu e un deranj prea mare sa o probezi, ca sa stii daca cumperi tre sa probezi nu??deci daca nu iti place nu o iei..e ca la magazin..eu zic sa o incerci si pe a tipei.

emilinicole
12.10.2009, 11:42:29
cu cele din pozele 2 si 4 iti sta cel mai bine, dar preferata mea e nr 2 ;;)
mie parca mai mult imi place prima...de fapt numai in genul primei o sa probez..
sapt viit o probez pe asta...: http://www.decosta.ro/detaliiprodus/34/rochiemireasa1191/161/imagine/fata_9.jpg/ care pana acum imi place cel mai mult:)

andrelutza_2010
12.10.2009, 11:42:32
Norishor, eu gasisem la oferta 50 de lei perechea de pahare impodobite, dar cum eu imi cumparasem deja pahare simple am cumparat numai accesoriile pt impodobit. Au costat 20 de lei decoratiunile pt pahare miri si 10 lei cele pt. pahare nasi. Plus 40 de lei paharele ..
Nu mai zic, mai nou am gasit alte pahare acum, de cristal, si inca stau pe ganduri pe care sa le folosesc .. :">

Biu
12.10.2009, 11:43:19

ruxi, ce marime porti la sutien? Ea poarta 80B, informatia asta este foarte importanta.

Biu
12.10.2009, 11:46:13
mie parca mai mult imi place prima...de fapt numai in genul primei o sa probez..
sapt viit o probez pe asta...: http://www.decosta.ro/detaliiprodus/34/rochiemireasa1191/161/imagine/fata_9.jpg/ care pana acum imi place cel mai mult:)

nu pot sa deschid linkul. mie in prima poza mi se pare ca rochia iti arata umerii prea lati in comparatie cu talia si soldurile...
de aceea imi place mai mult 2, ca te proportioneaza mai bine
Edit : am deschis linkul pana la urma

dianaruxi
12.10.2009, 11:50:15
mie imi plac asa prima a doua si ultima, pe care am probat-o si eu si e superba.;;)

dianaruxi
12.10.2009, 11:51:52
e fff frumoasa si asta, dar eu cum am problema cu bretelele nici nu am mai ajuns sa fac proba la decosta, oricum ma cam enerveaza sa probez o mie de rochii.

Sannda
12.10.2009, 11:54:27

Neata'

Votez si eu cu a 2-a rochita.

andrelutza_2010
12.10.2009, 12:13:22

Mie a doua imi place cum te prinde, dar daca tie nu-ti place genul ... ;;)
nici de prima nu pot zice k nu-i frumoasa ;))
Cea de la decosta e superba .. si nici exagerat de scumpa. Pot sa votez pt ea? sau astept intai proba

ruxi86
12.10.2009, 12:14:32

marimea 8 mi-a spus ... oricum i-am dat PM acum si i-am spus sa imi spuna daca stie ce marimea romana este .. poate ii scrie pe eticheta ceva ... si sa imi dea si un pret final ... si sa vedem cum facem sa o trimita in bucuresti sa o probez.

dianaruxi
12.10.2009, 12:15:16
marimea 8 mi-a spus ... oricum i-am dat PM acum si i-am spus sa imi spuna daca stie ce marimea romana este .. poate ii scrie pe eticheta ceva ... si sa imi dea si un pret final ... si sa vedem cum facem sa o trimita in bucuresti sa o probez.
pai atunci e super ok dc e marimea 8, ca aia de la magazin ti-a zis ca ar trebui 40 nu?

ruxi86
12.10.2009, 12:19:48
ruxi, ce marime porti la sutien? Ea poarta 80B, informatia asta este foarte importanta.

85 C cam la toate modelele care le-am achizitionat ;))

deci exact cum ma asteptam ... imi e mica la cupe :-<... uofffff ... am sa incerc sa o probez totusi poate cine stie ... vreun miracol sa aiba loc ;))

PS: Emili eu tot pt a 2-a rochita votez ... te prinde bine si prima rochita .. e tip A, nu? dar parca a 2-a e mai dragutza, e mai deosebita asa ... cel mai important e sa iti placa tie si sa te simti bine in ea :*

ruxi86
12.10.2009, 12:23:27
pai atunci e super ok dc e marimea 8, ca aia de la magazin ti-a zis ca ar trebui 40 nu?

da, mi-a zis ca 40 imi trebuie ca sa vina mai bine la sani, si apoi se mai ajusteaza pe mijloc .. pt ca ce am probat era un nr mai mic ... imi venea bine, adica era fixa fixa, si probabil la dans si zbamtuiala precis mi-ar fi fugit una intr-o parte si alta in alta parte ;))

da ... deci, am sa o probez pe cea de la pinkflamingo ... astept ma intai reply-ul ei care va fi probabil mai pe seara, ca ea este in SUA ... si o sa vb cu ea sa vad cum facem sa probez rochita ei.

multumesc mult fetelor, stiam ca ma pot baza pe voi >:D<:*

Biu
12.10.2009, 12:29:19
85 C cam la toate modelele care le-am achizitionat ;))

deci exact cum ma asteptam ... imi e mica la cupe :-<... uofffff ... am sa incerc sa o probez totusi poate cine stie ... vreun miracol sa aiba loc ;))

PS: Emili eu tot pt a 2-a rochita votez ... te prinde bine si prima rochita .. e tip A, nu? dar parca a 2-a e mai dragutza, e mai deosebita asa ... cel mai important e sa iti placa tie si sa te simti bine in ea :*
Depinde si cat de corecta este masura asta pentru tine. Sa-ti dau un exemplu, eu imi cumpar de regula sutiene marimea 75 D, dar eu de fapt port 70DD, care nu se prea gaseste.
In orice caz, ma bucur ca ai decis sa o probezi, asta e singura metoda de a afla daca iti vine sau nu ! Noi iti tinem pumnii ;-)

dianaruxi
12.10.2009, 12:31:47
da, mi-a zis ca 40 imi trebuie ca sa vina mai bine la sani, si apoi se mai ajusteaza pe mijloc .. pt ca ce am probat era un nr mai mic ... imi venea bine, adica era fixa fixa, si probabil la dans si zbamtuiala precis mi-ar fi fugit una intr-o parte si alta in alta parte ;))

da ... deci, am sa o probez pe cea de la pinkflamingo ... astept ma intai reply-ul ei care va fi probabil mai pe seara, ca ea este in SUA ... si o sa vb cu ea sa vad cum facem sa probez rochita ei.

multumesc mult fetelor, stiam ca ma pot baza pe voi >:D<:*
poate ea a purtat-o cu buretei, trebuie intrebata.

norishor
12.10.2009, 12:40:02
Emilinicole sa stii ca si mie imi place a doua rochita pentru ca iti scoate in evidenta silueta si e un model spectaculos. La prima rochita, pe care o preferi, imi place foarte mult partea de sus cum iti sta. Dupa gusturile mele mi-ar fi placut sa fie mai bufanta fusta. Insa e alegerea ta si gusturile oricum nu se discuta. Asadar, multa bafta in alegerea rochiei mult visate.
P.S. Ai o silueta super!;-)

Andrelutza ma bucur ca ai gasit paharele deja. Banii pe care i-ai dat sunt mai putini decat ar fi trebuit eu sa dau pt ce am gasit. O sa aleg si eu varianta ta, sa impodobesc cu manuta mea paharele. Nu mai stiu daca le-ai atasat poza sau nu pe site dar te rog...mi le arati si mie? :">

emilinicole
12.10.2009, 12:42:57
e fff frumoasa si asta, dar eu cum am problema cu bretelele nici nu am mai ajuns sa fac proba la decosta, oricum ma cam enerveaza sa probez o mie de rochii.

mie aia de la decosta imi place cel mai mult..acum sa vad si cum imi sta(dar cred ca bine)..si sa vad cum e face to face...
eu deja deabea astept sa mai probez:)))kiar mi-a placut...ma mai duc la decosta...si apoi la targ..
faza e ca eu nu vreau sa dau mai mult de 3000 de RON...si astea se incadreaza in pret..si in afara de gabriela, decosta..am mai vazut white lady dar nu mi-a placut nimik..andre salon..dezamagire mare...deci nu prea de sa mai probez..o sa mai merg la targ..si apoi ma decid.

emilinicole
12.10.2009, 12:44:02
Mie a doua imi place cum te prinde, dar daca tie nu-ti place genul ... ;;)
nici de prima nu pot zice k nu-i frumoasa ;))
Cea de la decosta e superba .. si nici exagerat de scumpa. Pot sa votez pt ea? sau astept intai proba

poti sa votezi in avans:*
:))))))
sincer spe sa imi vina bine..ca e 27 mil...deci ar fi ok..si imi si place ft mult..ma tot benoclez duoa ea mai mereu

ruxi86
12.10.2009, 12:45:55
Depinde si cat de corecta este masura asta pentru tine. Sa-ti dau un exemplu, eu imi cumpar de regula sutiene marimea 75 D, dar eu de fapt port 70DD, care nu se prea gaseste.
In orice caz, ma bucur ca ai decis sa o probezi, asta e singura metoda de a afla daca iti vine sau nu ! Noi iti tinem pumnii ;-)

Da, e singura metoda de a afla daca imi vine sau nu!

Multumesc mult, sa fie cu noroc!!!

ruxi86
12.10.2009, 12:49:08
poate ea a purtat-o cu buretei, trebuie intrebata.

da, asa este, cel mai bine o probez si vedem ce si cum ... daca e buna, daca mai trebuie ajustata ... eu tot ce sper este sa imi vina bine la sani, si eventual sa imi fie mai mare in talie, ca acolo nu e problema se mai ajusteaza ;))

momentan astept raspunsul ei sa vedem ce spune.

oricum miresoiul m-a vazut imbracata in rochita asta, pt ca l-am luat cu mine cand am fost sambata la proba, si a fost tare incantat de rochita si el este de acord ca este "the one". pacat ca nu am reusit sa ii fac surpriza cu rochita, dar o sa fie altceva cand voi fi si coafata si machiata in ziua nuntii, voi arata altfel ;))

emilinicole
12.10.2009, 12:49:12
Emilinicole sa stii ca si mie imi place a doua rochita pentru ca iti scoate in evidenta silueta si e un model spectaculos. La prima rochita, pe care o preferi, imi place foarte mult partea de sus cum iti sta. Dupa gusturile mele mi-ar fi placut sa fie mai bufanta fusta. Insa e alegerea ta si gusturile oricum nu se discuta. Asadar, multa bafta in alegerea rochiei mult visate.

Andrelutza ma bucur ca ai gasit paharele deja. Banii pe care i-ai dat sunt mai putini decat ar fi trebuit eu sa dau pt ce am gasit. O sa aleg si eu varianta ta, sa impodobesc cu manuta mea paharele. Nu mai stiu daca le-ai atasat poza sau nu pe site dar te rog...mi le arati si mie? :">

Multumesc:">, mie imi plac rokiile mai bufante..dar pt mine prefer una in genul primei, nush daca e in A...cred ca da...de aceea imi place atat de mult cea de la decosta..si asa iubitu meu mi-a zis clar...daia infoiata clar nu :))))..

daca pot face la decosta va mai pun si de acolo..ca doar ne consultam aici la orice, nu???

dianaruxi
12.10.2009, 12:49:18
poti sa votezi in avans:*
:))))))
sincer spe sa imi vina bine..ca e 27 mil...deci ar fi ok..si imi si place ft mult..ma tot benoclez duoa ea mai mereu
dc vrei ceva pana in 3000 ron am vazut la maggie sottero ceva care ti-ar placea cred http://www.maggiesottero.com/dress.aspx?keywordText=adrianna&keywordType=any&page=0&pageSize=15&style=A3189 si mi se pare ca era 1025 dolari.

emilinicole
12.10.2009, 12:50:35
da, asa este, cel mai bine o probez si vedem ce si cum ... daca e buna, daca mai trebuie ajustata ... eu tot ce sper este sa imi vina bine la sani, si eventual sa imi fie mai mare in talie, ca acolo nu e problema se mai ajusteaza ;))

momentan astept raspunsul ei sa vedem ce spune.

oricum miresoiul m-a vazut imbracata in rochita asta, pt ca l-am luat cu mine cand am fost sambata la proba, si a fost tare incantat de rochita si el este de acord ca este "the one". pacat ca nu am reusit sa ii fac surpriza cu rochita, dar o sa fie altceva cand voi fi si coafata si machiata in ziua nuntii, voi arata altfel ;))

eu zic ca e mai bine ca te-a vazut..daca nu ii placea..nu ti-ar fi zis nimic atunci..dar totusi, paraca alta e cand ii vezi fata si vezi ca e incantat..si eu ma gandeam sa nu o vada...dar lasa..mai bine sa vada..doar nu o pitul apoi;))))

emilinicole
12.10.2009, 12:52:36
dc vrei ceva pana in 3000 ron am vazut la maggie sottero ceva care ti-ar placea cred http://www.maggiesottero.com/dress.aspx?keywordText=adrianna&keywordType=any&page=0&pageSize=15&style=A3189 si mi se pare ca era 1025 dolari.

imi place ft mult..ai ghicit..genul asta imi place, acum sunt sigura dupa ce am probat..rokita asta mi-a placut la inceput, si anul asta cea mai buna prietena a mea a fost mireasa in ea:)deci nu pot fi si eu
dar la noi e 1000 euro, ea atat a dat de la MB, 43 mil a dat ea.

dianaruxi
12.10.2009, 12:55:31
imi place ft mult..ai ghicit..genul asta imi place, acum sunt sigura dupa ce am probat..rokita asta mi-a placut la inceput, si anul asta cea mai buna prietena a mea a fost mireasa in ea:)deci nu pot fi si eu
dar la noi e 1000 euro, ea atat a dat de la MB, 43 mil a dat ea.
da stiu dar eu mi-am comandat printr-o tipa din state, rochia layne pe care voi da 1025 dolari iar la MB era 1150 euro.

emilinicole
12.10.2009, 12:57:09
da stiu dar eu mi-am comandat printr-o tipa din state, rochia layne pe care voi da 1025 dolari iar la MB era 1150 euro.

aaaaa..trebuia sa ma prind:)
sa vad..

ruxi86
12.10.2009, 13:40:29
eu zic ca e mai bine ca te-a vazut..daca nu ii placea..nu ti-ar fi zis nimic atunci..dar totusi, paraca alta e cand ii vezi fata si vezi ca e incantat..si eu ma gandeam sa nu o vada...dar lasa..mai bine sa vada..doar nu o pitul apoi;))))

pai am mai probat si altele, si mi-a zis in fata ca nu ii place ... el nu are retineri de genul asta sa nu imi spuna de fata cu vanzatoarea ca nu ii place ceva ... e fff direct baiatu' ;))

andrelutza_2010
12.10.2009, 13:46:38

cand ajung acasa pozez, ok ? ;))

emilinicole
12.10.2009, 14:43:12
pai am mai probat si altele, si mi-a zis in fata ca nu ii place ... el nu are retineri de genul asta sa nu imi spuna de fata cu vanzatoarea ca nu ii place ceva ... e fff direct baiatu' ;))
si al meu e direct, asta imi place, ca el sigur imi spune daca da sau daca nu..
sambata a fost un dragut, a avut rabdare, a stat sa probez..si desi il dureau picioarele si ii era o foame....a mai mers si pe lipscani la toate magazinele:)

ruxi86
12.10.2009, 14:59:27
sambata a fost un dragut, a avut rabdare, a stat sa probez..si desi il dureau picioarele si ii era o foame....a mai mers si pe lipscani la toate magazinele:)

=D> Felicitari pt un asa sotior ... al meu nu cred ca ar fi avut rabdare sa bat tot lipscaniul ... eu nici nu l-am luat cu mine cand am fost pe lipscani, pt ca initial am vrut sa nu ii arat rochia .. si dupa aia m-am razgandit ca am vazut ca se tot stramba cand ii aratam modele care le probasem si am zis ca mai bine il iau cu mine si vede cu ochii lui cum vine rochia respectiva pe mine.

Oricum presimt ca va mai rau cu el sa isi costum ... am fost acum cateva saptamani sa isi caute costum ... si deja ma terminase psihic ... ca ala e prea lucios, ca ala nu e negru, ca ala nu ii vine mai pe corp, ca ala nu stiu ce mai are si tot asa. ;))

Am inteles ca pe la Zara ar fi costume de barbati frumoase si acceptabile ca pret? Voi ce stiti? Pe unde pot gasi costume frumoase, nu culori lucioase, si mai stramte asa, mai pe langa corp ... pt ca al meu e si micut de statura ... are 1,73 inaltime si e slabut rau ... deci nu isi poate lua un costum prea largut ca arata groaznic. Am fost prin mall, dar am omis Zara .. am fost si prin Sir, si prin Cora, si nimic.

dianaruxi
12.10.2009, 15:00:00
al meu nu a vrut de nici o culoare sa vina cu mine sa ma vada imbracata in rochie de mireasa, nici macar acasa nu se uita la pozele de la proba, a zis ca e ghinion.

dianaruxi
12.10.2009, 15:01:47
=D> Felicitari pt un asa sotior ... al meu nu cred ca ar fi avut rabdare sa bat tot lipscaniul ... eu nici nu l-am luat cu mine cand am fost pe lipscani, pt ca initial am vrut sa nu ii arat rochia .. si dupa aia m-am razgandit ca am vazut ca se tot stramba cand ii aratam modele care le probasem si am zis ca mai bine il iau cu mine si vede cu ochii lui cum vine rochia respectiva pe mine.

Oricum presimt ca va mai rau cu el sa isi costum ... am fost acum cateva saptamani sa isi caute costum ... si deja ma terminase psihic ... ca ala e prea lucios, ca ala nu e negru, ca ala nu ii vine mai pe corp, ca ala nu stiu ce mai are si tot asa. ;))

Am inteles ca pe la Zara ar fi costume de barbati frumoase si acceptabile ca pret? Voi ce stiti? Pe unde pot gasi costume frumoase, nu culori lucioase, si mai stramte asa, mai pe langa corp ... pt ca al meu e si micut de statura ... are 1,73 inaltime si e slabut rau ... deci nu isi poate lua un costum prea largut ca arata groaznic. Am fost prin mall, dar am omis Zara .. am fost si prin Sir, si prin Cora, si nimic.
La zara chiar nu am fost, dar si noi avem o problema, e slab si inalt si costumele care ii vin la lungime ii sunt enorm de largi, iar cele care ii vin la latime au manecile si pantalonii prea scurte. Am inteles ca la buzatu aia fac costume misto in baneasa.

dianaruxi
12.10.2009, 15:05:20
am mai vazut costume calumea la cacharel, la hugo boss si mi se pare ca sunt si cele de la apaca fff bune, ca cica le fac pt marcile mari si doar eticheta e alta. si la mariaj lux au pat maseda care cica pica extraordinar de bine dar sunt si enorm de scumpe si carlo pignatelli.

ruxi86
12.10.2009, 15:12:53
Am fost prin Baneasa Mall ... dar nu am gasit nimic sa il incante ... ca erau cu dungulite, ca erau prea lucioase ... si tot asa ... am sa mai incerc odata sa mergem acolo ... mai ales ca e si aproape de noi si tot trebuie sa trecem si prin Zara, poate om gasi ceva placut.

Dar la Hugo Boss si restu' care i-ai mentionat tu ... s-ar putea totusi sa gasim ceva, dar cred ca preturile vor fi enorm de mari ;))

dianaruxi
12.10.2009, 15:15:07
Am fost prin Baneasa Mall ... dar nu am gasit nimic sa il incante ... ca erau cu dungulite, ca erau prea lucioase ... si tot asa ... am sa mai incerc odata sa mergem acolo ... mai ales ca e si aproape de noi si tot trebuie sa trecem si prin Zara, poate om gasi ceva placut.

Dar la Hugo Boss si restu' care i-ai mentionat tu ... s-ar putea totusi sa gasim ceva, dar cred ca preturile vor fi enorm de mari ;))
mai este narman dar nu stiu ce preturi au arata bine pe site la ei. baga ginere pe google.

ruxi86
12.10.2009, 15:20:55
mai este narman dar nu stiu ce preturi au arata bine pe site la ei. baga ginere pe google.

da, am sa aplic asta cu goagal ;))

momentan nu m-am preocupat de ginerica ... ci doar de rochita mea ... si mai voi de pantofiori mov ... ca nu prea am vazut nimic interesant in unirii sau pe lipscani. am vazut pe niste niste modele dragute la aldo si deichmann ... numai ca deichmann este prin ploiesti.

dianaruxi
12.10.2009, 15:25:11
da, am sa aplic asta cu goagal ;))

momentan nu m-am preocupat de ginerica ... ci doar de rochita mea ... si mai voi de pantofiori mov ... ca nu prea am vazut nimic interesant in unirii sau pe lipscani. am vazut pe niste niste modele dragute la aldo si deichmann ... numai ca deichmann este prin ploiesti.
eu cred ca o sa-mi iau de la kaloni aia pe care si i-a facut tipa aia pe roz numa ca din saten albastru. ca am vb cu coca zaboloteanu si mi-a zis ca nu imi poate face ce vreau eu, decat dc ii platesc eu calapodul si ma enerveaza sa-i platesc eu.

emilinicole
12.10.2009, 15:26:22
si eu sunt interesata pe unde sunt costume de ginere..dar la fel nu sa dam nu stiu cat..eu ziceam ca 1200-1400 RON..oare la narman cat or fi?aaaaaaaaaaaaaaadeci am dat pe google, preturi costume ginere narman...de pe la 2200 in sus:)))))iese din discutie:))))

ruxi86
12.10.2009, 15:31:59
eu cred ca o sa-mi iau de la kaloni aia pe care si i-a facut tipa aia pe roz numa ca din saten albastru. ca am vb cu coca zaboloteanu si mi-a zis ca nu imi poate face ce vreau eu, decat dc ii platesc eu calapodul si ma enerveaza sa-i platesc eu.

si cat te-ar costa calapodul ala?

la kaloni ce preturi or fi? m-ar tenta sa ma uit si eu poate gasesc ceva dragut.

ruxi86
12.10.2009, 15:34:07
si eu sunt interesata pe unde sunt costume de ginere..dar la fel nu sa dam nu stiu cat..eu ziceam ca 1200-1400 RON..oare la narman cat or fi?aaaaaaaaaaaaaaadeci am dat pe google, preturi costume ginere narman...de pe la 2200 in sus:)))))iese din discutie:))))

uauuuu ... mult mult, dincolo era mai ieftin :))

am inteles si ca la tata si fiul sunt costume frumoase ... noi am fost acolo, dar nu am gasit ceva sa ii placa lui ginerica ... preturile chiar sunt accesibile ... au costume si pe la 10 mil.

dianaruxi
12.10.2009, 15:38:04
si cat te-ar costa calapodul ala?

la kaloni ce preturi or fi? m-ar tenta sa ma uit si eu poate gasesc ceva dragut.
am inteles ca se invart in jurul a 3-4 mil pe pantofii pe care i-au mai facut ei si la restul la vreo 6.

dianaruxi
12.10.2009, 15:39:32

am inteles si ca la tata si fiul sunt costume frumoase ... noi am fost acolo, dar nu am gasit ceva sa ii placa lui ginerica ... preturile chiar sunt accesibile ... au costume si pe la 10 mil.
noi inca nu ne-am interesat ca el e slab si slabeste intr-una asa ca o sa-l faca atunci inainte.

emilinicole
12.10.2009, 15:40:05

10 mil la tata si fiul...ca eu am un prtieten, care si-a luat de la el..si a dat 800 euro..vreo 34 de mil..ia sa caut eu pe net, poate au si mai ieftine.al lui era dala cu frac..

andrelutza_2010
12.10.2009, 15:41:30
noi inca nu ne-am interesat ca el e slab si slabeste intr-una asa ca o sa-l faca atunci inainte.

ia sa-mi zici si mie secretul :)). as vrea si eu sa slabesc incontinuu .

ruxi86
12.10.2009, 15:41:42
am inteles ca se invart in jurul a 3-4 mil pe pantofii pe care i-au mai facut ei si la restul la vreo 6.

ouch .. cam multicel pt buzunarul meu ... si oricum adineauri m-am uitat pe site-ul lor si nu mi-a placut nici un model din colectia care o au ei pt mirese iar celelalte colectii nu se deschid.
eventual am sa merg acolo sa vedem ce si cum, am sa duc si la aldo, si poate om ajunge si la deichmann ... ca stiu ca aveau modele frumoase, cel putin in afara am vazut niste modele tare mumoase.

ruxi86
12.10.2009, 15:43:26

problema cu slabitul o am si eu cu al meu ... si nu inteleg de ce slabeste intruna aia ... mai ales ca mananca foarte foarte foarte mult ... lumea cand il vede zice ca il tin nemancat si cand se aseaza la masa cu el nu fac fata ;))

dianaruxi
12.10.2009, 15:46:51
ia sa-mi zici si mie secretul :)). as vrea si eu sa slabesc incontinuu .
nu stiu fratioare ca si eu sunt frustrata rau.

dianaruxi
12.10.2009, 15:47:26
ouch .. cam multicel pt buzunarul meu ... si oricum adineauri m-am uitat pe site-ul lor si nu mi-a placut nici un model din colectia care o au ei pt mirese iar celelalte colectii nu se deschid.
eventual am sa merg acolo sa vedem ce si cum, am sa duc si la aldo, si poate om ajunge si la deichmann ... ca stiu ca aveau modele frumoase, cel putin in afara am vazut niste modele tare mumoase.
au site kaloni? ca eu nu am gasit.

ruxi86
12.10.2009, 15:57:57
au site kaloni? ca eu nu am gasit.

eu am gasit kalonishoes.ro si acolo am intrat, dar nu au decat colectii pentru mirese, colectiile primvara-vara si toamna-iarna nu se pot deschide.

dianaruxi
12.10.2009, 16:00:35
eu am gasit kalonishoes.ro si acolo am intrat, dar nu au decat colectii pentru mirese, colectiile primvara-vara si toamna-iarna nu se pot deschide.
woooowwww, stii de cand caut eu situl asta? mersiiiiii^:)^^:)^^:)^

ruxi86
12.10.2009, 16:06:54
woooowwww, stii de cand caut eu situl asta? mersiiiiii^:)^^:)^^:)^

cu multa placere ;;)

ma bucur ca am putut fi de ajutor ;))

ruxi86
12.10.2009, 16:07:46
apropo ... stii ce imi place de la kaloni? ai vazut cand intri pe site-ul lor au o pereche de pantofi mov in colt stanga si dreapta sus ... modelul ala imi place ;))

dianaruxi
12.10.2009, 16:10:33
apropo ... stii ce imi place de la kaloni? ai vazut cand intri pe site-ul lor au o pereche de pantofi mov in colt stanga si dreapta sus ... modelul ala imi place ;))
dar nu merge decat colectia mirese.:((:((:((

dianaruxi
12.10.2009, 16:11:32
da sunt super misto, tocul e cam mare dar asta e.

alinaggg
12.10.2009, 16:16:50
La Zara costumele de barbati sunt pe la vreo 7-8 mil si arata foarte bine. In weekend a probat un costum la Cacharel de vreo 24 mil, ii venea foarte bine cu mici exceptii insa totusi e cam mult pentru un costum...

ruxi86
12.10.2009, 16:26:38
da sunt super misto, tocul e cam mare dar asta e.

da, intr-adevar tocul e cam mare, dar sunt foarte mumosi.

mai incearca cu alt browser sa accesezi colectia de mirese ... eu folosesc firefox, si mi-a mers ... oricum se pare ca pana si la pantofi e tot cu programare.

ruxi86
12.10.2009, 16:27:22
La Zara costumele de barbati sunt pe la vreo 7-8 mil si arata foarte bine. In weekend a probat un costum la Cacharel de vreo 24 mil, ii venea foarte bine cu mici exceptii insa totusi e cam mult pentru un costum...

Multumim de info ... deci, neaparat trebuie sa trecem pe la Zara, sa vedem ce gasim.

dianaruxi
12.10.2009, 16:30:03
da, intr-adevar tocul e cam mare, dar sunt foarte mumosi.

mai incearca cu alt browser sa accesezi colectia de mirese ... eu folosesc firefox, si mi-a mers ... oricum se pare ca pana si la pantofi e tot cu programare.
pai eu cu firefox am incercat si nu merge decat colectia de mirese, adineaori am incercat si cu explorer si tot degeaba. am incercat si cu opera si nimik.

ruxi86
12.10.2009, 16:35:32
pai eu cu firefox am incercat si nu merge decat colectia de mirese, adineaori am incercat si cu explorer si tot degeaba. am incercat si cu opera si nimik.

ah scuze, greseala mea .. citisem gresit .. am inteles ca nu merge colectia de mirese.

si mie tot asa mi s-a intamplat ... numai colectia de mirese merge, restul nu. cred ca asta e o problema cu site-ul lor, nu cu browserele noastre.

dianaruxi
12.10.2009, 16:39:55
ah scuze, greseala mea .. citisem gresit .. am inteles ca nu merge colectia de mirese.

si mie tot asa mi s-a intamplat ... numai colectia de mirese merge, restul nu. cred ca asta e o problema cu site-ul lor, nu cu browserele noastre.
sau poate e inca in constructie, ca eu am cautat acu vreo doua luni de mi-a iesit pe nas kaloni.

ruxi86
12.10.2009, 16:47:09
sau poate e inca in constructie, ca eu am cautat acu vreo doua luni de mi-a iesit pe nas kaloni.

este posibil si asta ... dar oricum cred cel mai bine dam o fuga la magazin sa vedem si ce modele mai au acolo, desi mi se pare cam aiurea ca si aici trebuie sa iti faci programare ... ca asa scrie pe site-ul lor.

CONT-INCHIS-023
12.10.2009, 16:52:58
off..fetelor...m-a apucat plansul...eu nu am probat niciodata nici o rochie de mireasa...dar mi-am comandat deja una la landy....nu stiu nu am nici o tragere de inima sa probez o rochie alba....nu-mi placee..;((

dianaruxi
12.10.2009, 17:09:11
este posibil si asta ... dar oricum cred cel mai bine dam o fuga la magazin sa vedem si ce modele mai au acolo, desi mi se pare cam aiurea ca si aici trebuie sa iti faci programare ... ca asa scrie pe site-ul lor.
pai e atelier nu e magazin, si de aia, cred ca nu au pe cineva tot timpul acolo.

dianaruxi
12.10.2009, 17:09:49
off..fetelor...m-a apucat plansul...eu nu am probat niciodata nici o rochie de mireasa...dar mi-am comandat deja una la landy....nu stiu nu am nici o tragere de inima sa probez o rochie alba....nu-mi placee..;((
ia-o crem.

CONT-INCHIS-023
12.10.2009, 17:16:58
ia-o crem.

nuuu..nici crem..nimik deschis....mi-as fi dorit una gri sau neagra:))...dar fac invitatii infarct....nu stiu ce sa ma fac...cert e ca am platit deja rochia pe landy...sper sa iasa ceva...macar s-o pot vinde...ca eu mai mult ca sigur nu ma voi imbraca in ea...

emilinicole
12.10.2009, 17:30:58
nuuu..nici crem..nimik deschis....mi-as fi dorit una gri sau neagra:))...dar fac invitatii infarct....nu stiu ce sa ma fac...cert e ca am platit deja rochia pe landy...sper sa iasa ceva...macar s-o pot vinde...ca eu mai mult ca sigur nu ma voi imbraca in ea...

...de ce nu iti place??si de ce nu ai comandat gri...hai la negru era prea de tot, dar gri e ok, uite asta de ex..http://www.magicbride.ro/rochie-de-mireasa/110-Sosi,

sa stii k am mai vazut mirese in alte culori, bleu marin, roz(nu cred ca e pe gustul tau)..dar daca deja ai comandat si deja esti hoatarat sa nu o porti, nush care e soulutia:(
oricum bafta:)

angi300
12.10.2009, 18:42:28

nici eu..da lasa ca nu-i bai. pai dupa ce iti vine rochia..mi-o areti si mie...ti-am zis ca modelul ala il vreau si eu..
se pare ca eu nu sunt pe faza la voturi..insa mai adaug si eu o parere: emilinicole 1 si 4 imi place.

m-am mai uitat si eu la material pt huse..biu mi-ai zis de minimat...era exact materialul pe care am pus eu ochii..si cand am intrebat sa-mi arate minimatul...mi l-au aratat pe ala..deci a fost o surpriza placuta. aici costa 7 lei...deci m-ar costa in jur de 30 mil. cam mult.

CONT-INCHIS-023
12.10.2009, 18:54:40
nici eu..da lasa ca nu-i bai. pai dupa ce iti vine rochia..mi-o areti si mie...ti-am zis ca modelul ala il vreau si eu..
se pare ca eu nu sunt pe faza la voturi..insa mai adaug si eu o parere: emilinicole 1 si 4 imi place.

m-am mai uitat si eu la material pt huse..biu mi-ai zis de minimat...era exact materialul pe care am pus eu ochii..si cand am intrebat sa-mi arate minimatul...mi l-au aratat pe ala..deci a fost o surpriza placuta. aici costa 7 lei...deci m-ar costa in jur de 30 mil. cam mult.

ar fi ceva..din doua..poate o nimeri-o pe una din noi...;))

dianaruxi
12.10.2009, 19:08:51
am uitat sa-ti zic felicitari pt noul titlu de printesa.

Biu
12.10.2009, 19:14:32

si de ce nu inchiriezi femeie nebuna? eu am gasit huse de minimat plus brosa ( ca nu imi plac fundele) la 3,5 lei/scaun. la banii astia nu merita sa te complici cu facutu.parerea mea ;))
da nu mai stiu ce culoare vrei, ca astia de i-am gasit eu au ivory

dianaruxi
12.10.2009, 19:17:45
are dreptate biu, angi inchiriaza sunt nu stiu vreo cativa ron husele de masa iar alea de scaun mi se pare ca vreo 3 ron, dar depinde poti gasi si mai ieftin.
Biu m-ai amuzat rau de tot cu "femeia nebuna" =))=))=))

Biu
12.10.2009, 19:21:59
are dreptate biu, angi inchiriaza sunt nu stiu vreo cativa ron husele de masa iar alea de scaun mi se pare ca vreo 3 ron, dar depinde poti gasi si mai ieftin.
Biu m-ai amuzat rau de tot cu "femeia nebuna" =))=))=))
asa le alint eu pe fetele care-mi sunt dragi ;));));))

ruxi86
12.10.2009, 19:25:31
am uitat sa-ti zic felicitari pt noul titlu de printesa.

multumesc multumesc >:D<

dianaruxi
12.10.2009, 19:29:20
la rest meu husele de masa sunt 30 ron una si cele de scaun 6 ron , dar e scump sunt agentii de nunti care le inchiriaza mult mai ieftin.

Biu
12.10.2009, 19:31:21
si de ce nu inchiriezi femeie nebuna? eu am gasit huse de minimat plus brosa ( ca nu imi plac fundele) la 3,5 lei/scaun. la banii astia nu merita sa te complici cu facutu.parerea mea ;))

am pus si poza cu husele

dianaruxi
12.10.2009, 19:35:07
am pus si poza cu husele
super draguta brosa

ruxi86
12.10.2009, 20:04:19
am pus si poza cu husele

chiar e mijto brosa aia ... asta va fi aranjamentul si pt nunta ta? cu huse albe si cu brosa aia neagra?

Biu
12.10.2009, 20:28:58
chiar e mijto brosa aia ... asta va fi aranjamentul si pt nunta ta? cu huse albe si cu brosa aia neagra?

inca nu m-am hotarat intre firma care ofera husele astea si inca una. daca raman la firma asta, iau exact husele din poza+ brosa, pe masa suport din fier forjat pe care pun ghiveci din orhidee si pene de paun ;;)

angi300
12.10.2009, 20:30:43
=))=))
pai situatia e asa: am intrebat cat costa inchiriatul huselor...intre 3,5 si 4 lei...contine husa si esarfa. esarfa nu vreau din start. bun..numai ca husele sunt doar pe alb si sunt din saten. nu vreau din astea. noi le vrem pe albastru si sa fie un material mat. si in loc de esarfa ne gandeam sa facem o floare gen trandafir dar din material (si anume culoare portocaliu). brosa ce ai pus-o e intradevar super. plus ca am fost pe la vreo 4 agentii...nu aveau ce am zis eu mai sus..si au zis ca nici nu avem sanse sa gasim. acuma eu am luat-o dea buna....si atunci am zis ca le facem noi...ne trebuie 440 metri..insa aici vin incluse si fetele pt 20 de mese..total 31 de mil la pretul de 7 lei cat am gasit aici minimatul.
deci biu..varianta pe care o zici tu e super..insa au pe albastru? ^:)^ au si fete de masa?
mi s-a pus pata albastru si portocaliu....mda..stiu ca sunt nebuna (acuma la propriu) pt ca la cine am zis toti au dat din nas.:-<ca cei cu culorile astea? e o combinatie chiar asa urata?...si ma enerveaza si tickerul asta....ca tot trece timpul...ma scuzati ca m-am intins, mi-am spus si eu supararile.:-<

dianaruxi
12.10.2009, 20:33:51
=))=))
pai situatia e asa: am intrebat cat costa inchiriatul huselor...intre 3,5 si 4 lei...contine husa si esarfa. esarfa nu vreau din start. bun..numai ca husele sunt doar pe alb si sunt din saten. nu vreau din astea. noi le vrem pe albastru si sa fie un material mat. si in loc de esarfa ne gandeam sa facem o floare gen trandafir dar din material (si anume culoare portocaliu). brosa ce ai pus-o e intradevar super. plus ca am fost pe la vreo 4 agentii...nu aveau ce am zis eu mai sus..si au zis ca nici nu avem sanse sa gasim. acuma eu am luat-o dea buna....si atunci am zis ca le facem noi...ne trebuie 440 metri..insa aici vin incluse si fetele pt 20 de mese..total 31 de mil la pretul de 7 lei cat am gasit aici minimatul.
deci biu..varianta pe care o zici tu e super..insa au pe albastru? ^:)^ au si fete de masa?
mi s-a pus pata albastru si portocaliu....mda..stiu ca sunt nebuna (acuma la propriu) pt ca la cine am zis toti au dat din nas.:-<ca cei cu culorile astea? e o combinatie chiar asa urata?...si ma enerveaza si tickerul asta....ca tot trece timpul...ma scuzati ca m-am intins, mi-am spus si eu supararile.:-<
nu te da batuta cauta in continuare, dc biu a gasit ce voia tre sa gasesti si tu. intreab-o pe ea de unde le ia. iar pe ticker lasa-l in pace. al meu parca nu se misca destul de repede. ma enerveaza. adevarul e ca ma si enervez repede.

angi300
12.10.2009, 20:41:56
nu te da batuta cauta in continuare, dc biu a gasit ce voia tre sa gasesti si tu. intreab-o pe ea de unde le ia. iar pe ticker lasa-l in pace. al meu parca nu se misca destul de repede. ma enerveaza. adevarul e ca ma si enervez repede.

ai dreptate...o sa mai caut....ms^:)^ pe mine sg motiv ce ma incalzeste ca se mista tickul asta aste ca o sa-l pot strange pe al meu in brate in fiecare noapte..ca in rest sunt un pachet de nervi.
cam asta e genul de model pe care-l vreau...cu diferentele de culoare.

dianaruxi
12.10.2009, 20:45:57
ai dreptate...o sa mai caut....ms^:)^ pe mine sg motiv ce ma incalzeste ca se mista tickul asta aste ca o sa-l pot strange pe al meu in brate in fiecare noapte..ca in rest sunt un pachet de nervi.
e prea mica poza nu se deschide.

ruxi86
12.10.2009, 20:46:03
inca nu m-am hotarat intre firma care ofera husele astea si inca una. daca raman la firma asta, iau exact husele din poza+ brosa, pe masa suport din fier forjat pe care pun ghiveci din orhidee si pene de paun ;;)

suna foarte interesant ce iti ofera agentia asta ;))

si cealalta agentie ce iti ofera fata de asta de la care ai pus tu poze?

ruxi86
12.10.2009, 20:58:16

e foarte interesant ce vrei tu sa faci chiar daca poza e mica.

apropo nici eu prin bucuresti nu prea am vazut altceva decat huse din saten si funda aia tipica care se pune pe scaune ... adica ceva in genul cum sunt in pozele puse de Biu cu brosa aia nu am vazut ... probabil daca as face cu o agentie mai scumpa, as gasi ... dar din pacate la mine nu se poate face asta, pt ca restaurantul unde fac eu, are contract cu o firma care ne va face aranjamentul salii si tot cu aia treb sa lucrez sa facem si prezidiul si intrarea in restaurant.

uite va pun si eu cateva pozici cu aranjamentele de la restaurantul meu.
singura diferenta este ca inimioara aceia de la prezidiu va fi din flori multe multe multe si nu cred ca am sa pastrez perdeaua aia de lumini ... si nici arcada aia din intrare nu va fi asa ca in poza asta, ci tot asa cu flori multe multe ... arcada va fi din fier forjat si pe ea vor veni florile. si bineinteles culoarea huselor nu va ramane verde ;-) pt ca ei vor sa schimbe culoarea restaurantului in crem.

dianaruxi
12.10.2009, 21:29:41

apropo nici eu prin bucuresti nu prea am vazut altceva decat huse din saten si funda aia tipica care se pune pe scaune ... adica ceva in genul cum sunt in pozele puse de Biu cu brosa aia nu am vazut ... probabil daca as face cu o agentie mai scumpa, as gasi ... dar din pacate la mine nu se poate face asta, pt ca restaurantul unde fac eu, are contract cu o firma care ne va face aranjamentul salii si tot cu aia treb sa lucrez sa facem si prezidiul si intrarea in restaurant.

singura diferenta este ca inimioara aceia de la prezidiu va fi din flori multe multe multe si nu cred ca am sa pastrez perdeaua aia de lumini ... si nici arcada aia din intrare nu va fi asa ca in poza asta, ci tot asa cu flori multe multe ... arcada va fi din fier forjat si pe ea vor veni florile. si bineinteles culoarea huselor nu va ramane verde ;-) pt ca ei vor sa schimbe culoarea restaurantului in crem.
restaurantul meu are si altfel de huse nu numai de saten, iar fundele nu sunt numai de un fel si alea difera, am ff multe optiuni dar e adevarat ca brose nu au.

vera_b
12.10.2009, 22:13:26
Fetelorrrr,

Avem un targ de nunti pe 6, 7, 8 noiembrie in Piata Constitutiei...ce ziceti? poate ne intalnim pe acolo..http://www.e-mariage.ro/advertorial/e-mariage_fest_-_6-7-8_noiembrie_2009_-_piata_constitutiei-14.html

angi300
12.10.2009, 22:25:34
e prea mica poza nu se deschide.

of..nu prea am habar sa o pun mai mare.
ruxi86 e frumos localul....isi place arata bine si acel verde....intradevar un pic daca lucrezi la inimioara..eu am vazut una cum e cea de jos..mi-a placut mult... asa ma gandesc sa o fac si eu doar la scara mai mare...deja perdeaua aia de lumini in spate nu mai ma atrage nici pe mine..

vera_b
12.10.2009, 22:44:53

Foarte frumos restaurantul nostru Ruxi;;)

Biu
12.10.2009, 23:09:54
=))=))
chill out, nu ai cautat unde trebuie. iti spun eu ca exista si firme dispuse sa faca ceea ce vrei, o sa fie putin mai scump dacat banalele huse de saten, dar asta e, decat sa le faci tu...e multa bataie de cap. Si marea intrebare e ce faci cu ele dupa?Daca nu vrei sa iti deschizi agentie dupa nunta, eu zic mai bine sa mai cauti putin, ca gasesti ;))

ruxi86
13.10.2009, 08:45:48
Neata fetele mele ~o)

ruxi86
13.10.2009, 08:48:14
Foarte frumos restaurantul nostru Ruxi;;)

Nu-i asa? E frumos foc, mie mi-a placut extraordinar de mult ;))

alinaggg
13.10.2009, 09:07:42
Neata fetelor!

Cine mai e racita? ca mine :O

dianaruxi
13.10.2009, 09:11:25
neata ~o)~o)~o)~o)~o)

Biu
13.10.2009, 09:23:06
~o) neatza fetele !
aseara am semnat in sfarsit contractul pt video <:-P<:-P<:-P

emilinicole
13.10.2009, 09:26:59
Neataaaaa...e marti 13:>

dianaruxi
13.10.2009, 09:28:03
~o) neatza fetele !
felicitari? pana la urma ai gasit pe cineva sa iti convina?

ruxi86
13.10.2009, 09:29:29
~o) neatza fetele !

felicitari, felicitari!!!

pana la urma cat te costa tot pachetul foto + video? si ce include pachetul?

ruxi86
13.10.2009, 09:30:07
Neataaaaa...e marti 13:>

yeahhh ... ziua cu noroc ;))

andrelutza_2010
13.10.2009, 09:34:49
~o) neatza fetele !

Neatza ~o) ~o)

Felicitari Biu, ai mai taiat ceva de pe lista ! Sa fie cu noroc %%-.

Biu
13.10.2009, 09:36:33
felicitari? pana la urma ai gasit pe cineva sa iti convina?
intr-un final da \:D/

Biu
13.10.2009, 09:38:57
felicitari, felicitari!!!

pana la urma cat te costa tot pachetul foto + video? si ce include pachetul?
nu e pachet foto video, foto am de prin mai :>, si astia cu foto nu aveau si video. Cred ca de 2 luni cautam pe cineva pt video, si in sfarsit sunt multumita. Video ma costa 2200 lei, include 2 videoclipuri ( 1 de nunta, 1 TTD =P~) si normal, filmul nuntii, HD.

dianaruxi
13.10.2009, 09:48:25
nu e pachet foto video, foto am de prin mai :>, si astia cu foto nu aveau si video. Cred ca de 2 luni cautam pe cineva pt video, si in sfarsit sunt multumita. Video ma costa 2200 lei, include 2 videoclipuri ( 1 de nunta, 1 TTD =P~) si normal, filmul nuntii, HD.
felicitari, eu dau 15 mil pe filmare SD, ca hd ma costa inca 150 euro si am zis ca nu-mi trebuie si asa eu nu voiam deloc filmare, asa ca la insistentele mamei am luat pe cineva mai ieftinache pe care il va plati ea.

ruxi86
13.10.2009, 10:07:30

suna bine, bravo =D>

si foto cat te costa? tot cam atat?

eram curioasa sa fac o diferenta preturilor din tara ... dar se pare ca toate se invart cam pe acolo.

Biu
13.10.2009, 10:18:21
suna bine, bravo =D>

si foto cat te costa? tot cam atat?

eram curioasa sa fac o diferenta preturilor din tara ... dar se pare ca toate se invart cam pe acolo.
foto cam 300 euro, dar fara poze printate si album. Am dar avansul pentru pachetul de baza ca sa rezervam data. inca nu ne-am hotarat la ce pachet o sa upgradam.

angi300
13.10.2009, 14:14:23
chill out, nu ai cautat unde trebuie. iti spun eu ca exista si firme dispuse sa faca ceea ce vrei, o sa fie putin mai scump dacat banalele huse de saten, dar asta e, decat sa le faci tu...e multa bataie de cap. Si marea intrebare e ce faci cu ele dupa?Daca nu vrei sa iti deschizi agentie dupa nunta, eu zic mai bine sa mai cauti putin, ca gasesti ;))
te rog daca poti sa-mi dai si mie un nume ceva...la agentia unde ai fost tu.
ideea e ca imi deschid magazin(deschiderea in 1 noiembrie<:-P) si de aceea ziceam sa le fac..numai ca daca imi trebuie albastre nu stiu daca o sa le mai vrea careva apoi. oricum inca o sa mai cercetez zona....
felicitari pt video..daca ai cautat atat inseamna ca sunt super. unde mergi la tdd? la noi i varianta este la bontida la castel si ma tot gandeam unde este apa prin zona..doar tarnita mi-a venit in minte...
voi fetelor..pe unde v-ati gandit?
spor sa aveti..eu azi nu ies din casa..ploua de dimineata pe aici..si e urat tare.:-<

dianaruxi
13.10.2009, 14:36:26
te rog daca poti sa-mi dai si mie un nume ceva...la agentia unde ai fost tu.
ideea e ca imi deschid magazin(deschiderea in 1 noiembrie<:-P) si de aceea ziceam sa le fac..numai ca daca imi trebuie albastre nu stiu daca o sa le mai vrea careva apoi. oricum inca o sa mai cercetez zona....
felicitari pt video..daca ai cautat atat inseamna ca sunt super. unde mergi la tdd? la noi i varianta este la bontida la castel si ma tot gandeam unde este apa prin zona..doar tarnita mi-a venit in minte...
voi fetelor..pe unde v-ati gandit?
spor sa aveti..eu azi nu ies din casa..ploua de dimineata pe aici..si e urat tare.:-<
ce magazin iti deschizi?

angi300
13.10.2009, 15:07:14
ce magazin iti deschizi?

pai magazinul de care vorbeam cu ceva zeci de pagini in urma. tinde sa fie agentie de nunti, dar deocamdata o sa fie doar salon..(imbracaminte si accesorii).

ruxi86 legat de preturile la foto..noi nu platim prezenta insa la final o poza ne costa 2,5 lei.

dianaruxi
13.10.2009, 15:17:23
pai magazinul de care vorbeam cu ceva zeci de pagini in urma. tinde sa fie agentie de nunti, dar deocamdata o sa fie doar salon..(imbracaminte si accesorii).

ruxi86 legat de preturile la foto..noi nu platim prezenta insa la final o poza ne costa 2,5 lei.
fff tare. in ce oras? in dej?

emilinicole
13.10.2009, 15:28:52
a picat guvernul...sa vedeti acu crestere la euro...astia sunt nebuni

angi300
13.10.2009, 15:31:36
fff tare. in ce oras? in dej?
da.=)) =))

angi300
13.10.2009, 15:32:20
na..super...ca la noi nicaieri. #-o

ruxi86
13.10.2009, 15:34:30

am inteles ... deci tot cam pe acolo ajungi ... daca e sa ai 1000 de poze ... ajungi pe 2500 ron.

ruxi86
13.10.2009, 15:35:56

fff tare ... la noi e posibil orice ;))

dar parca joi anuntau astia ca va pica guvernul ... intre timp s-au razgandit?
s-au gandit ei ca ar fi mai bine sa inceapa de marti =))

angi300
13.10.2009, 15:40:15
am inteles ... deci tot cam pe acolo ajungi ... daca e sa ai 1000 de poze ... ajungi pe 2500 ron.
pai depinde cate poze o sa ne alegem....nu cred ca o sa scoatem 1000 de poze......dar ramane sa vedem si cum aratam in acele poze. doamna care o sa faca pozele zicea ca face cam in jur de 1500-2000 de poze la nunta.

dianaruxi
13.10.2009, 15:40:41
aoleo, numai la noi e posibil. incredibil.

dianaruxi
13.10.2009, 15:41:30
da.=)) =))
de ce razi?

emilinicole
13.10.2009, 15:47:15
fff tare ... la noi e posibil orice ;))

dar parca joi anuntau astia ca va pica guvernul ... intre timp s-au razgandit?
s-au gandit ei ca ar fi mai bine sa inceapa de marti =))

pai..de marti 13...e nasol, oricum...eu sunt anti PDl...dar nu e bine ce se intampla..deloc..