PDA

Versiunea completa : Pregatirile miresicilor de mai 2010

Pagini : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 [11] 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40

ruxi86
13.10.2009, 15:56:26
pai depinde cate poze o sa ne alegem....nu cred ca o sa scoatem 1000 de poze......dar ramane sa vedem si cum aratam in acele poze. doamna care o sa faca pozele zicea ca face cam in jur de 1500-2000 de poze la nunta.

eu am sa iau de la fotograf toate pozele care le face cu noi, chiar daca nu iesim bine in toate ... si apoi le selectam noi pe cele care ne plac cel mai mult ca sa ne faca albumul ... ca noi avem si album foto ca bonus in pachet ;))

ruxi86
13.10.2009, 15:58:48
pai..de marti 13...e nasol, oricum...eu sunt anti PDl...dar nu e bine ce se intampla..deloc..

eu una n-am nici o treaba cu politica ... sincera sa fiu nici nu sunt in stare sa numesc partidele din tara asta ... la cat de aiurea merge totul in Romania te poti astepta la orice ... daca au ajuns Eba si cu Becali in Parlamentul EU ... ne putem astepta la orice ... se mai apropie si alegerile pt noul presedinte si tot asa ... asta e, tare mi-e teama ca se va alege praful de noi :-<

angi300
13.10.2009, 16:17:38
de ce razi?
pai cred ca rad de mine ca la cat ma stresez si cu magazinul..din toate punctele de vedere..sa fie ceva altfel....si il deschid in dej...in sensul ca e un oras mic...noroc ca e oras de tranzit..ma apuc si fac sagetute.;))

angi300
13.10.2009, 16:23:48
eu am sa iau de la fotograf toate pozele care le face cu noi, chiar daca nu iesim bine in toate ... si apoi le selectam noi pe cele care ne plac cel mai mult ca sa ne faca albumul ... ca noi avem si album foto ca bonus in pachet ;))
aha..noi nu o sa ne permitem sa facem asta..pt ca ar insemna foarte multi bani....si plus ca o sa faca destule poze si prietenii nostri, deci e de ajuns ca le luam cele mai frumoase de la fotograf, nu toate. legat de album..noi am ales unul cu 300 de euro..incap cam 40 de poze. asta e albumul noastru. pe langa asta mai fac exact albumul noastru la o scara mai mica si pretul e de 100 lei bucata, cred ca o sa comandam si din astea vreo 4 ca sa dam la nasi si la parinti. si mai au ceva gen acordeon ..sunt tot aceleasi poze ca din albumul nostru..acela costa 10 lei bucata. oricum pt foto si video platim cel mai mult (intre noi fie vorba parintilor nu le-am zis adevaratele preturi.. am auzii doar comentarii din partea lor...asa ca am zis sa ii scutim..si pe ei..da si pe noi)

ruxi86
13.10.2009, 16:42:41
aha..noi nu o sa ne permitem sa facem asta..pt ca ar insemna foarte multi bani....si plus ca o sa faca destule poze si prietenii nostri, deci e de ajuns ca le luam cele mai frumoase de la fotograf, nu toate. legat de album..noi am ales unul cu 300 de euro..incap cam 40 de poze. asta e albumul noastru. pe langa asta mai fac exact albumul noastru la o scara mai mica si pretul e de 100 lei bucata, cred ca o sa comandam si din astea vreo 4 ca sa dam la nasi si la parinti. si mai au ceva gen acordeon ..sunt tot aceleasi poze ca din albumul nostru..acela costa 10 lei bucata. oricum pt foto si video platim cel mai mult (intre noi fie vorba parintilor nu le-am zis adevaratele preturi.. am auzii doar comentarii din partea lor...asa ca am zis sa ii scutim..si pe ei..da si pe noi)

noi am convenit cu fotograful la 1000 de poze in format digital ... si ni le va da si pe cele brute si pe cele prelucrate de el ... apoi mai avem 100 de poze pe hartie fotografica care intra in album ... filmarea va fi pe toata perioada evenimentului incepand de la pregatiri, obiceiuri, cununie civila, sedinta foto/video in parc, cununia religioasa, restaurant ... ne-a mai zis el ceva acolo de un rezumat al intregii filmari parca de vreo ora sau o ora si ceva, numai tin minte exact ... si tot pachetul asta foto + video ne duce la 650 de euro.

cat despre comentariile din partea familiei ... incearca sa nu le pui la suflet ... si eu m-am necajit tare rau din cauza asta, cand am auzit-o pe soacra-mea ca a inceput sa comenteze incepand de la data nuntii ... ca vai de mine e in mai ... pana la restaurant ... ca vai e prea departe si cine vine pana acolo ... si continuand cu foto + video ... ca vai e prea scump ... m-a deranjat tare mult asta, mai ales ca nu cotizeaza deloc la nunta noastra, si nici nu le-am cerut ceva, si plus de asta e nunta noastra, deci ne-o facem fix cum vrei noi .... in fine, m-am descarcat si eu un picut, ca iar mi-a crescut tensiunea cand ma gandesc ;))

emilinicole
13.10.2009, 16:59:33
eu zic sa ii intelegem si pe parinti, isi fac si ei griji, ca si maica-mea e la fel...ca dau mult la lautari..ca e mult foto(desi nu am luat inca dar i-am zis cam ce preturi sunt)..ca si rochiile sunt scumpe..si eu ma gandeam sa nu le zic pe cele adevarate..dar na...nici sa ii mint nu pot:)

Simona35
13.10.2009, 17:28:32
Salutare miresici de mai!!!
Dupa lungi ore de stat cu ochii in calculator pe sute de pagini iata-ma ca ma inscriu si eu in randul miresicilor de mai. Sper...inca nu am semnat contractul dar umeaza.... Ma bucur sa citesc atatea lucruri frumoase, stadiul in care este fiecare cu pregatirile(de fapt ma bucur cand mai citesc de miresici care nu au inca nimic rezervat asa cum sunt eu..:)):-p)
Imi puteti recomanda o formatie, un fotograf si un cameraman? Asta ar fi urmatorul pas banuiesc....Apoi incep sa ma orientez catre lucrurile mai placute:rochita, marturiile, invitatiile, toate pe care vreau sa le fac cu manuta mea.:D
Va pup.

emilinicole
13.10.2009, 17:41:56
Dupa lungi ore de stat cu ochii in calculator pe sute de pagini iata-ma ca ma inscriu si eu in randul miresicilor de mai. Sper...inca nu am semnat contractul dar umeaza.... Ma bucur sa citesc atatea lucruri frumoase, stadiul in care este fiecare cu pregatirile(de fapt ma bucur cand mai citesc de miresici care nu au inca nimic rezervat asa cum sunt eu..:)):-p)
Imi puteti recomanda o formatie, un fotograf si un cameraman? Asta ar fi urmatorul pas banuiesc....Apoi incep sa ma orientez catre lucrurile mai placute:rochita, marturiile, invitatiile, toate pe care vreau sa le fac cu manuta mea.:D
Va pup.

bine ai poposit:D

angi300
13.10.2009, 17:49:06
[quote=ruxi86;2484056
cat despre comentariile din partea familiei ... incearca sa nu le pui la suflet ... [/quote]

mda..pai asta e singurul lucru pe care pot sa-l fac...da zici ca e ceva incredibil..toata lumea comenteaza....oricum pana acuma tot ce am zis noi..nu o fost bine..mereu ne zic sa nu cheltuim prea multi bani ca o sa ne trebuiasca..de fapt stiti voi...vesnicul sfat..cu toate ca nu l-o cerut nimeni.
si ca ziceai de descarcat ;)) e musai sa mai zic si eu ceva. le-am zis ca buchetele naselor o sa fie din lalele..surprinzator au zis ca f bine, is de sezon si arata bine. toate buna si frumoase pana le-am zis ca o sa fie nu doar o sg culoare cu fiecare o alta culoare. atata mi-o trebuit. ca cica nu se poarta.. na...zici ca au vazut ei la alta nunta si am decis acolo nuntasii cum ca se poarta buchet de lalele o sg culoare nu multicolor. cum sa nu te enervezi?
emilinicole noi nu i-am mintit daca o iau asa mot a mot. ne-au intrebat cat e video si am zis 12 mil..cand am vazut ca sare toata lumea in sus...nu am mai continuat cu 300 euro album cu 300 euro tdd cu restul albumelor si cu foto 2,5 lei/poza. ei cred ca toate astea ne costa 12 mil si tot li se pare mult.
simona35 bine ai venit.

dianaruxi
13.10.2009, 18:46:24
mda..pai asta e singurul lucru pe care pot sa-l fac...da zici ca e ceva incredibil..toata lumea comenteaza....oricum pana acuma tot ce am zis noi..nu o fost bine..mereu ne zic sa nu cheltuim prea multi bani ca o sa ne trebuiasca..de fapt stiti voi...vesnicul sfat..cu toate ca nu l-o cerut nimeni.
si ca ziceai de descarcat ;)) e musai sa mai zic si eu ceva. le-am zis ca buchetele naselor o sa fie din lalele..surprinzator au zis ca f bine, is de sezon si arata bine. toate buna si frumoase pana le-am zis ca o sa fie nu doar o sg culoare cu fiecare o alta culoare. atata mi-o trebuit. ca cica nu se poarta.. na...zici ca au vazut ei la alta nunta si am decis acolo nuntasii cum ca se poarta buchet de lalele o sg culoare nu multicolor. cum sa nu te enervezi?
emilinicole noi nu i-am mintit daca o iau asa mot a mot. ne-au intrebat cat e video si am zis 12 mil..cand am vazut ca sare toata lumea in sus...nu am mai continuat cu 300 euro album cu 300 euro tdd cu restul albumelor si cu foto 2,5 lei/poza. ei cred ca toate astea ne costa 12 mil si tot li se pare mult.
simona35 bine ai venit.
hmm da de ce ii intereseaza pe ei ce faceti voi la nunta voastra cu banii vostri. Ai mei nu au zis nimik, mama a incercat sa comenteze ceva, da i-am inchis repede gura, ba chiar s-a oferit sa ma ajute sa se ocupe de oaspeti a doua zi de potroace singura. Zi-le ca faci ce vrei ca e nunta ta, si nu te mai stresa.

dianaruxi
13.10.2009, 18:50:48
Va pup.
bine ai venit , deci vrei la alexander? formatie habar n-am ca eu nu vreau, fotograf eu am pe margineni, iar cameraman, l-am luat pe sotul unei miresici de pe forum.

angi300
13.10.2009, 18:53:56
hmm da de ce ii intereseaza pe ei ce faceti voi la nunta voastra cu banii vostri. Ai mei nu au zis nimik, mama a incercat sa comenteze ceva, da i-am inchis repede gura, ba chiar s-a oferit sa ma ajute sa se ocupe de oaspeti a doua zi de potroace singura. Zi-le ca faci ce vrei ca e nunta ta, si nu te mai stresa.
pai ca le place sa tot comenteze. si noi le-am zis din astea, dar a doua zi o luat-o de la capat. #-o

Biu
13.10.2009, 19:45:12
sunt 2 grade la cluj,si e lapovita....la naiba ! :-<

Simona35
13.10.2009, 20:20:41
Dianaruxy, cat te-a costat fotograful si cameramanul ca nu am nici cea mai mica idee de preturi...:">
Si cu riscul de a parea penibila cine este sau sunt margineni? Ar trebui sa ii stiu?:-SS:gen_13:

emilinicole
13.10.2009, 21:10:50
pai ca le place sa tot comenteze. si noi le-am zis din astea, dar a doua zi o luat-o de la capat. #-o

Angi, apropo de buchet..la mine 80 % dintre toti care au aflat ca il fac din cale au avut reactie nasoala..vezi domne floare de mort...deci...oricum una alteia e usor sa ne zice sa nu mai punem la suflet dar cand vezi atatea comentarii rautacioase..parca nu-i bine..ideea e ca ne intelegem, si ca stim cum e:)

va pup si seara buna:)

nicoletaa
13.10.2009, 22:16:51
pan la urma urmei cred ca tot se gaseste unu/una care sa comenteze,dar asta e noi ii lasam sa comenteze, stiti cum e zisa: zi ca ei si fa ca tine :) . somnik dulcik sa aveti,pusiciiiiii:* :* :* :* :* =;

Arahne
14.10.2009, 08:28:37
neatza fetelor! ~o)

Ce mai faceti? nu am mai intrat de ceva timp. Am rezolvat cu rochia imi vine in 30 zile<:-P

ruxi86
14.10.2009, 08:47:15
Neata Neata ~o)

Bun venit noii miresici! Ne bucuram sa te avem printre noi si speram sa te simti bine pe aici!!!

Arahne, felicitari pt comanda ... sa ne spui cum arata rochita cand o primesti ;;)

apropo de rochita, am primit raspuns de la pinkflamingo, tipa care o vinde pe monalisa mea ... si marimea rochitei e 8, si ar fi 40-42 numar european asa cum ati spus si voi ... pretul rochitei este 800 de dolari negociabili ... acum astept sa imi spuna cum putem proceda sa vad rochita si sa o probez, pt ca sunt dispusa sa o cumpar daca imi vine bine. <:-P

Ruxi, cat despre cei care comenteaza ... vorba lu' Angi le place sa comenteze, sa aiba si ei ceva de spus ... dar na, eu imi fac nervi, al meu imi spune sa nu mai pun la suflet, ca nu se merita ... si tot asa ... acum sunt asa suparata pe soacra-mea ca nici nu i-am mai aratat poze de la probe cu rochite de miresica. ;)) Asa si maica-mea a incercat sa comenteze, dar a vazut ca eu o tin una si buna, si atunci mi-a spus sa fac cum doresc eu, si daca eu sunt fericita, si multumita de alegerea facuta, ea ma va sustine.
In fine ... trecem peste si mergem mai departe, ca pana la anul am sa tot mai aud tot felul de comentarii.

Biu
14.10.2009, 08:50:13
~o) neata fetele :*

Sannda
14.10.2009, 08:56:26
Neata fetelor!

Si la voi e asa de frig? 1 grad azidimineata. brrr:-s

dianaruxi
14.10.2009, 09:14:27
neata si la noi e frig, am inghetat de la masina pana la birou.

dianaruxi
14.10.2009, 09:15:39
Dianaruxy, cat te-a costat fotograful si cameramanul ca nu am nici cea mai mica idee de preturi...:">
Si cu riscul de a parea penibila cine este sau sunt margineni? Ar trebui sa ii stiu?:-SS:gen_13:
nu esti penibila, marginenii sunt niste fotografi care aici pe miresici sunt destul de cunoscuti si apreciati as indrazni sa spun, m-a costat asa foto 600 euro, video 350. Am investit mai mult in ce mi s-a parut mai important.

Arahne
14.10.2009, 09:31:09
Neata Neata ~o)

Arahne, felicitari pt comanda ... sa ne spui cum arata rochita cand o primesti ;;)

apropo de rochita, am primit raspuns de la pinkflamingo, tipa care o vinde pe monalisa mea ... si marimea rochitei e 8, si ar fi 40-42 numar european asa cum ati spus si voi ... pretul rochitei este 800 de dolari negociabili ... acum astept sa imi spuna cum putem proceda sa vad rochita si sa o probez, pt ca sunt dispusa sa o cumpar daca imi vine bine. <:-P

Da de abia astept, i-am intrebat daca pot sa-mi dea poze cu ea inainte sa o trimita
Vezi poate o lasa la 600 incearca sa-i gasesti defecte inexistente. Sper sa-ti vina bine. Bafta iti tinem pumnii ;-)

Arahne
14.10.2009, 09:31:51
nu esti penibila, marginenii sunt niste fotografi care aici pe miresici sunt destul de cunoscuti si apreciati as indrazni sa spun, m-a costat asa foto 600 euro, video 350. Am investit mai mult in ce mi s-a parut mai important.
Si stau la toata petrecerea pana cand se sting luminile?

Biu
14.10.2009, 09:43:23
Da de abia astept, i-am intrebat daca pot sa-mi dea poze cu ea inainte sa o trimita
Vezi poate o lasa la 600 incearca sa-i gasesti defecte inexistente. Sper sa-ti vina bine. Bafta iti tinem pumnii ;-)

oare cum le ies la Landy rochiile negre ? cu aspect de rochie de mireasa...?

dianaruxi
14.10.2009, 09:53:36
Si stau la toata petrecerea pana cand se sting luminile?
da stau pana la sfarsit.

ruxi86
14.10.2009, 09:55:28

Si ti-au trimis poze cu ea? Sunt tare curioasa ce o sa le iasa.

Tot cam la banii aia ma gandeam si eu ... dar sigur cred ca mai lasa la pret pt ca zicea ca intelege cum e cu cheltuielile pt nunta si stie ca este, si mai lasa la pret, daca ma decid sa o cumpar, in functie de posibilitatile mele. Daca e marimea care mi-a spus cea de la MB cand am probat-o, atunci e cea care imi trebuie. Abia astept sa imi raspunda .... ca nu mai am rabdare ... sa ma stiu eu cu rochia luata sa pot sta linistita ;))

ruxi86
14.10.2009, 09:58:00

apropo de Landy ... mie nici pana in ziua de azi nu mi-au raspuns la mailurile care le-am dat ... si au trecut 2 sapt :-? ... foarte profi ei asa de fel ce sa zic :D ... oricum pt mine asta nu mai conteaza, ca oricum ma hotarasem sa nu iau de la ei rochia cand am vazut cum arata copia dupa rochita mea, dar totusi ma asteaptam sa imi raspunda la mail, mai ales dupa ce mi-a venit out of office .. whatever.

Biu
14.10.2009, 10:16:46
apropo de Landy ... mie nici pana in ziua de azi nu mi-au raspuns la mailurile care le-am dat ... si au trecut 2 sapt :-? ... foarte profi ei asa de fel ce sa zic :D ... oricum pt mine asta nu mai conteaza, ca oricum ma hotarasem sa nu iau de la ei rochia cand am vazut cum arata copia dupa rochita mea, dar totusi ma asteaptam sa imi raspunda la mail, mai ales dupa ce mi-a venit out of office .. whatever.
chiar ciudat. mie mi-au raspuns tot timpul, desi au cam multe "sarbatori " in care nu lucreaza cate o sapt... Am suspectat intodeauna ca e un mod oarecum diplomat de a mai trage de timp ca nu termina rochia. Dar chiar daca imi raspundeau dupa "sarbatorile " lor, imi raspundeau o:-)

ruxi86
14.10.2009, 11:25:48
chiar ciudat. mie mi-au raspuns tot timpul, desi au cam multe "sarbatori " in care nu lucreaza cate o sapt... Am suspectat intodeauna ca e un mod oarecum diplomat de a mai trage de timp ca nu termina rochia. Dar chiar daca imi raspundeau dupa "sarbatorile " lor, imi raspundeau o:-)

da, stiu ca au multe sarbatori ... chiar au multe sarbatori ... eu lucrez cu indienii, si deja m-am obisnuit cu ei ... sunt inceti si foarte inceti ... insa astia de la landy sparg recordurile ... bine, inteleg si faza cu fusul orar ca ei sunt cu 3 ore si jumate inaintea noastra ... dar totusi ... macar colegii mei dragi indieni mi-o bagau pe aia cu "da, lucram la problema ta, si revenim cat mai repede posibil", insa cu astia de la landy se pare ca e o situatie mai speciala ;))

Arahne
14.10.2009, 12:16:15
nu stiu ca a mea e mai mult alba:-p vb aia om trai si om vedea

Biu
14.10.2009, 12:49:06
nu stiu ca a mea e mai mult alba:-p vb aia om trai si om vedea
stiu ca a ta e mai mult alba ;-). Eu ma intrebam cum le iese ceva de genul

Sannda
14.10.2009, 12:51:03

Vrei sa iti faci rochita neagra de mireasa?:O

Biu
14.10.2009, 12:57:35
Vrei sa iti faci rochita neagra de mireasa?:O
=)) am deja 2 sanda, m-am oprit ;))
ma intereseaza pentru alta ocazie.

Sannda
14.10.2009, 12:58:40
=)) am deja 2 sanda, m-am oprit ;))
ma intereseaza pentru alta ocazie.

Aha.M-am linistit;))

dianaruxi
14.10.2009, 13:34:02
da pt ce ocazie iti trebuie?

negutescuioanaroxana
14.10.2009, 15:37:32
si eu fac nunta in mai 2010 si am o rugaminte .....adica mai multe
nu prea stiu cum se umbla pe acest forum,dar imi doresc si eu f mult un weddingcounter si nu stiu cum sa fac.
a doua rugaminte....e cineva din prahova?
as dori sa vb despre o formatie si anume formatia ,,impuls'' ,daca stiti de ei ,cum sunt.....etc
despre rochia de mireasa ,la fel de unde o luati
si daca vreau sa deschid un subiect nou ....cum se face.?
va rog sa ma scuzati daca deranjez prea rau,dar pe acest forum am gasit toate informatiile de care am avut nevoie pana acum,numai ca aici m-am cam incurcat.
astept raspuns
mult noroc la pregatiri:*

negutescuioanaroxana
14.10.2009, 15:39:16
ma scuzati,am revenit
am gresit vad ca am un wedding counter pana la urma.
dar celelalte probleme nu le-am rezolvat
multam fain
va pup
si scuze inca o data.^:)^

emilinicole
14.10.2009, 15:51:25
si eu fac nunta in mai 2010 si am o rugaminte .....adica mai multe
nu prea stiu cum se umbla pe acest forum,dar imi doresc si eu f mult un weddingcounter si nu stiu cum sa fac.
a doua rugaminte....e cineva din prahova?
as dori sa vb despre o formatie si anume formatia ,,impuls'' ,daca stiti de ei ,cum sunt.....etc
despre rochia de mireasa ,la fel de unde o luati
si daca vreau sa deschid un subiect nou ....cum se face.?
va rog sa ma scuzati daca deranjez prea rau,dar pe acest forum am gasit toate informatiile de care am avut nevoie pana acum,numai ca aici m-am cam incurcat.
astept raspuns
mult noroc la pregatiri:*

pt subiect nou faci asa : alegi subforumul unde vrei sa dicuti,pe pagina cu toate subiectele in stanga jos ai optiunea SUBIECT NOU..dai click, ti se deschide o pagina unde ai TITLU(scrii un titlu)..si apoi intrebarea, sau ceea ce vrei sa discuti.

dianaruxi
14.10.2009, 15:52:48
ma scuzati,am revenit
multam fain
va pup
dc vrei sa deschizi subiect nou depinde unde ca in unele locuri nu ai voie, dar unde ai se face in felul urmator te duci la forumul unde vrei sa deschizi subiectul apesi pe optiuni forum si dai creeaza subiect nou.
Despre rochia de mireasa, eu mi-am luat de la maggie sottero unele fete si-au luat de pe net, de pe landybridal, si de pe alte situri de genul.
Dc mai ai intrebari nu ezita.

emilinicole
14.10.2009, 15:52:55
ma scuzati,am revenit
multam fain
va pup

pt formatia aceea cauta aici la miresici de prahova : http://www.miresici.ro/forumdisplay.php?f=51

dianaruxi
14.10.2009, 15:53:58
pt subiect nou faci asa : alegi subforumul unde vrei sa dicuti,pe pagina cu toate subiectele in stanga jos ai optiunea SUBIECT NOU..dai click, ti se deschide o pagina unde ai TITLU(scrii un titlu)..si apoi intrebarea, sau ceea ce vrei sa discuti.
am intarziat cam mult cu explicatiile mele :))

Arahne
14.10.2009, 16:02:48
Sincer cred ca ei au experienta cu rochiile "colorate" pt ca la ei albul e culoare de doliu,regret etc
Eu m-am certat cu ai mei pe tema asta initial vroiam rochie neagra dar mi-a trecut :D . Culmea e ca se puarta de exemplu in germania am vazut voal negru si voal alb cu negru. Totusi down to earth nu vreau sa faca lumea infarcte la nunta mea :>

angi300
14.10.2009, 16:16:17
Sincer cred ca ei au experienta cu rochiile "colorate" pt ca la ei albul e culoare de doliu,regret etc
Eu m-am certat cu ai mei pe tema asta initial vroiam rochie neagra dar mi-a trecut :D . Culmea e ca se puarta de exemplu in germania am vazut voal negru si voal alb cu negru. Totusi down to earth nu vreau sa faca lumea infarcte la nunta mea :>

buna miresici.
imi place prima rochie...=P~
asta ar fi o idee de folosit gen "arsenal de mare greutate" in caz ca mai comenteaza lumea mult legat de ce facem...

emilinicole
14.10.2009, 16:44:36
buna miresici.
imi place prima rochie...=P~
asta ar fi o idee de folosit gen "arsenal de mare greutate" in caz ca mai comenteaza lumea mult legat de ce facem...

pai ai putea sa arati poza asta ca fiind rochita ta...sigur le-ai inchide gura :)))))cred c-ar lesina pe rand:))))

norishor
14.10.2009, 16:51:13
Biu, Arahne superbe rochiile atasate...as purta si eu unele din ele la diverse ocazii. Sunt deosebite...mai ales ca negru e atat de elegant.

Sunt tare bucuroasa azi. <:-PAseara am semnat in sfarsit cu formatia. Abia am gasit ceva pe placul nostru si cu un pret deloc piperat. 1100 euro costa. 100 am dat deja avans. Nu e o formatie renumita insa au primit recomandari foarte bune de la cunoscuti. A fost destul de greu sa gasim pe cineva care sa cante si in romaneste si pe ungureste.;))

Acum urmeaza sa cumparam whisky si sheridan s. :-"

Va pup si spor la miresit in continuare!

ruxi86
14.10.2009, 17:04:01

Foarte frumoase rochitele, Arahne ... mai ales prima si ultima ;))
Cred ca ar iesi mare scandal la mine daca le-as spune ca rochia mea va avea alta culoare decat alb ... bine, ea oricum nu va fi alba alba ... ci un light ivory ;))

Arahne
14.10.2009, 17:06:48
Deja cumparati CH3CH2OH? De unde iei din Ro?

ruxi86
14.10.2009, 17:10:08
Biu, Arahne superbe rochiile atasate...as purta si eu unele din ele la diverse ocazii. Sunt deosebite...mai ales ca negru e atat de elegant.

Sunt tare bucuroasa azi. <:-PAseara am semnat in sfarsit cu formatia. Abia am gasit ceva pe placul nostru si cu un pret deloc piperat. 1100 euro costa. 100 am dat deja avans. Nu e o formatie renumita insa au primit recomandari foarte bune de la cunoscuti. A fost destul de greu sa gasim pe cineva care sa cante si in romaneste si pe ungureste.;))

Acum urmeaza sa cumparam whisky si sheridan s. :-"

Va pup si spor la miresit in continuare!

Felicitari, norishor pt formatie!!! =D> Sa va bucure la nunta si sa va simtiti bine!
Pupici si spor in continuare!

emilinicole
14.10.2009, 17:11:10
Deja cumparati CH3CH2OH? De unde iei din Ro?

what is that??k eu habar n-am:)))

angi300
14.10.2009, 17:11:22
pai ai putea sa arati poza asta ca fiind rochita ta...sigur le-ai inchide gura :)))))cred c-ar lesina pe rand:))))
tocmai ce i-am zis la mama ca m-am uitat pe net dupa rochii negre de mireasa ..si-o facut cruce..si citez "tu copila, ai innebunit?"..:-"

norishor felicitari pt formatie....si noi tot sheridan's vrem sa luam..insa aici e cam scump..si mie mi-ar trebui vreo 25 de sticle (minim)...zicea cineva sa intreb prin italia... voi il luati din tara?

emilinicole
14.10.2009, 17:15:56
tocmai ce i-am zis la mama ca m-am uitat pe net dupa rochii negre de mireasa ..si-o facut cruce..si citez "tu copila, ai innebunit?"..:-"

norishor felicitari pt formatie....si noi tot sheridan's vrem sa luam..insa aici e cam scump..si mie mi-ar trebui vreo 25 de sticle (minim)...zicea cineva sa intreb prin italia... voi il luati din tara?

ti-am zis eu, cu asta ii lasi muti:))))

Arahne
14.10.2009, 17:17:41
what is that??k eu habar n-am:)))
E formula chimica de la alcool:-p
Pai asta intrebasem pe norisor daca ia din tara. Eu am auzit ca in bulgaria e mai ieftin...

Arahne
14.10.2009, 17:19:16
ti-am zis eu, cu asta ii lasi muti:))))
Ai mei deja s-au obisnuit;-) Vorba aia parintii trebuiesc educati de mici :D

emilinicole
14.10.2009, 17:20:50
E formula chimica de la alcool:-p
Pai asta intrebasem pe norisor daca ia din tara. Eu am auzit ca in bulgaria e mai ieftin...

:))
mai eu am facut facultatea de istorie..si lucrez la o firma portugheza de instalatii..deci:))))

eu nu am inceput..in schimb se intereseaza cineva pt mine cat e in bulgaria sa vada daca mi-l ia de acolo:)va anunt knd imi zice preturile.

ruxi86
14.10.2009, 17:28:12
Vorba aia parintii trebuiesc educati de mici :D

=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))
buna asta, chiar mi-a placut ... partea nasoala este ca acum e cam tarziu sa ii mai educi pe unii dintre ei :D

auziti ... intrebare intrebatoare ... stiu ca o sa sune cam aiurea ... si cu siguranta foarte stupid ... dar nu le am deloc cu bauturile alcoolice ... ce este sheridan-ul? :D

emilinicole
14.10.2009, 17:33:26
=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))
buna asta, chiar mi-a placut ... partea nasoala este ca acum e cam tarziu sa ii mai educi pe unii dintre ei :D

auziti ... intrebare intrebatoare ... stiu ca o sa sune cam aiurea ... si cu siguranta foarte stupid ... dar nu le am deloc cu bauturile alcoolice ... ce este sheridan-ul? :D

e un lichior pt femei cu cafea si rom alb cred...e ft bun:d
e cam 800 mii sticla la cora

ruxi86
14.10.2009, 17:36:22
e un lichior pt femei cu cafea si rom alb cred...e ft bun:d
e cam 800 mii sticla la cora

aaaaa ... acum am inteles ;))
multumesc de lamurire ... am sa iau o sticla data viitoare cand mai merg in hipermarket sa vad cat de bun este sheridan asta ;))

emilinicole
14.10.2009, 17:38:38
aaaaa ... acum am inteles ;))
multumesc de lamurire ... am sa iau o sticla data viitoare cand mai merg in hipermarket sa vad cat de bun este sheridan asta ;))

ai grija..ca e bun bun...e o sticla impartita in 2 sticle unite, ca sa zic asa..intr-o parte alb(rom) si in alta mai mare maro(lichior de cafea)...si se amesteca in pahar..eu de revelion am baut aproape o sticla cu inca o prietena:)))

ruxi86
14.10.2009, 17:46:27
ai grija..ca e bun bun...e o sticla impartita in 2 sticle untie, ca sa zic asa..intr-o parte alb si in alta mai mare maro...si se amesteca in pahar..eu de revelion am baut aproape o sticla cu inca o prietena:)))

pai incerc si eu acum inainte de nunta .... ca atunci nu cred ca o sa am timp sa mananc ceva sau sa beau ;))
si cum ai reactionat dupa o sticla de sheridan? ;;) sa stiu la ce ma astept, nu de alta :)) ca daca zici ca e asa bun, s-ar putea sa se duca repejor o sticla :))

emilinicole
14.10.2009, 17:53:06
pai incerc si eu acum inainte de nunta .... ca atunci nu cred ca o sa am timp sa mananc ceva sau sa beau ;))
si cum ai reactionat dupa o sticla de sheridan? ;;) sa stiu la ce ma astept, nu de alta :)) ca daca zici ca e asa bun, s-ar putea sa se duca repejor o sticla :))

mai nu ne-am imbatat...nu te imbeti din el...e foarte aromat asa, si e normal sa placa:)incearca-l k sigur iti place:)
eu nu pun la nunt ca mi se pare scump:)

ruxi86
15.10.2009, 08:46:23
Neataaaaaaa :* ~o)~o)~o)~o)

Sunt super happyyyyyy fetele mele ... am primit raspuns de la pinkflamingo in legatura cu rochita mea si acum discutam sa vedem cum procedam sa trimita rochita la Bucuresti sa o pot vedea si proba. ;))
Abia astept <:-P

Sannda
15.10.2009, 08:57:21
Neata'~o)

Felicitari Ruxi pentru rochita.Sa ai bafta si sa ti se potriveasca la fix.;-)

ruxi86
15.10.2009, 09:05:39
Neata'~o)

Felicitari Ruxi pentru rochita.Sa ai bafta si sa ti se potriveasca la fix.;-)

Saru-mana saru-mana ... sa dea Domnu sa fie asa!!! Ca nu mai am rabdare deloc deloc, abia astept sa o stiu in dulap, cumparata ... sa scap de o grija ;))

dianaruxi
15.10.2009, 09:17:03
Saru-mana saru-mana ... sa dea Domnu sa fie asa!!! Ca nu mai am rabdare deloc deloc, abia astept sa o stiu in dulap, cumparata ... sa scap de o grija ;))
neata si bafta dar eu am incredere ca o sa-ti vina.

Biu
15.10.2009, 09:17:35
~o) neatza :*
ruxi, sa ne areti si noua !!!

ruxi86
15.10.2009, 09:21:26
Si eu cred ca o sa imi vina, mai ales ca tipa mi-a spus ca ea a purtat-o si cu sutien ca altfel i-ar fi fost mai mare la bust ... trebuie sa imi vina, ca altfel fac urat ;))

Cand am sa primesc rochita, sa o probez, o sa fac poze si am sa le postez si aici ca sa ma vedeti si voi.

dianaruxi
15.10.2009, 09:26:32
Si eu cred ca o sa imi vina, mai ales ca tipa mi-a spus ca ea a purtat-o si cu sutien ca altfel i-ar fi fost mai mare la bust ... trebuie sa imi vina, ca altfel fac urat ;))

Cand am sa primesc rochita, sa o probez, o sa fac poze si am sa le postez si aici ca sa ma vedeti si voi.
asa sa faci te rog. cand vine ?

emilinicole
15.10.2009, 09:51:32
Neataaaaaaa :* ~o)~o)~o)~o)

Sunt super happyyyyyy fetele mele ... am primit raspuns de la pinkflamingo in legatura cu rochita mea si acum discutam sa vedem cum procedam sa trimita rochita la Bucuresti sa o pot vedea si proba. ;))
Abia astept <:-P

<:-P<:-P<:-P<:-P<:-P

sigur iti vine:)
sa ne pui poze:D

ruxi86
15.10.2009, 10:06:23
Deocamdata nu stiu cand vine rochita, abia i-am raspuns tipei la PM, ca ma intreba de unde sunt ... ca ai ei sunt in barlad ... si acum astept sa vad ce imi spune ... ar fi foarte bine daca ar veni rochita saptamana viitoare.

Biu
15.10.2009, 10:33:42
mai tai cate una alta de pe "to do list"
Mi-am gasit masinuta pentru nunta <:-P
Si am gasit melodia perfecta pentru dans , Sophia - My Love - nu e vals, dar ne reprezinta mai bine decat valsul ;))

dianaruxi
15.10.2009, 10:36:37
mai tai cate una alta de pe "to do list"
Mi-am gasit masinuta pentru nunta <:-P
Si am gasit melodia perfecta pentru dans , Sophia - My Love - nu e vals, dar ne reprezinta mai bine decat valsul ;))
ce masina?

Biu
15.10.2009, 10:38:35
ce masina?
Cadillac fucsia decapotabil :x:x:x

dianaruxi
15.10.2009, 10:45:03
eu am gasit un site cu masini de epoca asa ceva as vrea. mi se pare ca sunt unii chiar un cluj care inchiriaza masini de epoca

Biu
15.10.2009, 10:48:02
eu am gasit un site cu masini de epoca asa ceva as vrea. mi se pare ca sunt unii chiar un cluj care inchiriaza masini de epoca
da, sunt in cluj mai multi. astia de la care iau eu nu cred ca au site.

norishor
15.10.2009, 11:14:07
Scuzati-ma fetelor ca n-am mai intrat ieri sa va raspund. Noi vom cumpara bauturile alcoolice din vama cu Iugoslavia. Acolo sunt preturi foarte bune. Vom merge mai multi cu masina pt ca este permis doar un litru de alcool de persoana. Oscilam intre Jack Daniels si Ballantines si sigur vom lua Sheridan s.

Sheridan s este o bautura pt femei. :-"

Nu as vrea sa cumparam foarte multe sticle de bauturi fine pt ca oricum vom avea si tuica, vin si bere si va fi mai mult decat suficient.:gen_05:

Felicitari ruxi pt rochita! Sper sa fie pe placul tau.>:D<

ruxi86
15.10.2009, 11:18:25

Ai o poza ceva cu masina sa o admiram si noi? ;))

Si eu vroiam o masina ... o limuzina de preferinta ;)) E posibil sa fac rost chiar de aia de la emisiunea "Frumusete pe muchie de cutit" ... mi-a promis cumnata-miu ca vorbeste aia care le inchiriaza limuzina pt emisiune, problema e sa nu aiba nevoie de ea pt filmari in ziua nuntii mele.

Apropo cat te costa sa iti inchiriezi masina aia? Eu am tot gasit pe net ca te obliga sa o inchiriezi 3-4 ore.

ruxi86
15.10.2009, 11:19:21
Scuzati-ma fetelor ca n-am mai intrat ieri sa va raspund. Noi vom cumpara bauturile alcoolice din vama cu Iugoslavia. Acolo sunt preturi foarte bune. Vom merge mai multi cu masina pt ca este permis doar un litru de alcool de persoana. Oscilam intre Jack Daniels si Ballantines si sigur vom lua Sheridan s.

Sheridan s este o bautura pt femei. :-"

Nu as vrea sa cumparam foarte multe sticle de bauturi fine pt ca oricum vom avea si tuica, vin si bere si va fi mai mult decat suficient.:gen_05:

Felicitari ruxi pt rochita! Sper sa fie pe placul tau.>:D<

Saru-mana mult :* Este pe placul meu rochita, numai sa imi vina bine, e tot ce imi doresc ... si daca reusesc sa o scot la 20 milioane ... e perfect ;))

norishor
15.10.2009, 11:24:50
Saru-mana mult :* Este pe placul meu rochita, numai sa imi vina bine, e tot ce imi doresc ... si daca reusesc sa o scot la 20 milioane ... e perfect ;))

Atunci iti urez multa bafta si sa fie cum iti doresti! Sa pui poze cand o primesti.>:D<

Sannda
15.10.2009, 11:32:13
da, sunt in cluj mai multi. astia de la care iau eu nu cred ca au site.

Cat te costa inchiriatul unei astfel de masini ?
Stiu doar ca la limuzina e 100 euro / ora.

ruxi86
15.10.2009, 11:41:31
Atunci iti urez multa bafta si sa fie cum iti doresti! Sa pui poze cand o primesti.>:D<

>:D< multumesc multumesc mult de urari :*

pun si poze, bineinteles.

dianaruxi
15.10.2009, 11:43:16
Ai o poza ceva cu masina sa o admiram si noi? ;))

Si eu vroiam o masina ... o limuzina de preferinta ;)) E posibil sa fac rost chiar de aia de la emisiunea "Frumusete pe muchie de cutit" ... mi-a promis cumnata-miu ca vorbeste aia care le inchiriaza limuzina pt emisiune, problema e sa nu aiba nevoie de ea pt filmari in ziua nuntii mele.

Apropo cat te costa sa iti inchiriezi masina aia? Eu am tot gasit pe net ca te obliga sa o inchiriezi 3-4 ore.
nu cred ca te obliga doar pretul e pe ora. Dar s-ar putea sa ai nevoie de ea mai mult de o ora.

ruxi86
15.10.2009, 12:19:44
nu cred ca te obliga doar pretul e pe ora. Dar s-ar putea sa ai nevoie de ea mai mult de o ora.

da, pretul e pe ora ... dar pe site-urile unde m-am uitat eu, scria ca este obligatoriu 3-4 ore ... eu ma gandeam la vreo 2-3 ore ... ca mai mult nu am nevoie de ea ... sa ma ia de acasa sa ma duca la biserica, sedinta foto/video in parc si apoi la restaurant, si dupa aia ii dau liber limuzinei. dimineata la cununia civila nu am nevoie de ea ca acolo pot merge si cu masina mea.

dianaruxi
15.10.2009, 12:23:06
da, pretul e pe ora ... dar pe site-urile unde m-am uitat eu, scria ca este obligatoriu 3-4 ore ... eu ma gandeam la vreo 2-3 ore ... ca mai mult nu am nevoie de ea ... sa ma ia de acasa sa ma duca la biserica, sedinta foto/video in parc si apoi la restaurant, si dupa aia ii dau liber limuzinei. dimineata la cununia civila nu am nevoie de ea ca acolo pot merge si cu masina mea.
uita-te pe highclasslimos ca acolo iti da si cu ora si e 80 euro, sau 260 pe 3 ore.

Arahne
15.10.2009, 12:45:31
Nu vrea nimeni trasura cu cai? ;)) Ceva in genul

ruxi86
15.10.2009, 12:48:19
uita-te pe highclasslimos ca acolo iti da si cu ora si e 80 euro, sau 260 pe 3 ore.

am gasit si mai ieftin ... cu 60 de euro la bon mariage ... limuzina cadillac alba sau lincoln alba sau neagra generatia '90 si masinile de epoca, dar nu specifica ce modele, sunt 70-90 euro.

dar nu mai stiu unde vazusem si cu preturi mai mici de atat ... proasta am fost ca nu mi-am notat site-urile ca acum numai stiu :-s

andrelutza_2010
15.10.2009, 12:48:27
hello !

felicitari Norishor pt formatie! Sa tina lumea in picioare toata noaptea %%- ! Cand stii, zi-ne si noua preturile din vama la beuturi :-p.

Ruxi, sper sa-ti vina rochita perfect ! si abia astept pozele de la proba desigur :*.

ruxi86
15.10.2009, 12:50:08
Nu vrea nimeni trasura cu cai? ;)) Ceva in genul

m-am gandit si eu la trasura ... dar mi-e teama ca imi strica freza ;)) si pana ajung eu cu trasura de la biserica la restaurant cred ca se termina si petrecerea ;))

tu iti vei lua trasura?

ruxi86
15.10.2009, 12:51:28
hello !

felicitari Norishor pt formatie! Sa tina lumea in picioare toata noaptea %%- ! Cand stii, zi-ne si noua preturile din vama la beuturi :-p.

Ruxi, sper sa-ti vina rochita perfect ! si abia astept pozele de la proba desigur :*.

:* multumesc tare mult, andrelutza ... sa ne vina la toate perfect rochitele!!!

Biu
15.10.2009, 12:52:36
Cat te costa inchiriatul unei astfel de masini ?
Stiu doar ca la limuzina e 100 euro / ora.
poza nu am, ca nu are site. Poate vrea sa imi trimita una pe mail si va arat o:-) . Tariful este de 60E /ora sau 200E toata ziua. Aici este inclus si sofer in pretul asta.

Sannda
15.10.2009, 13:01:35
poza nu am, ca nu are site. Poate vrea sa imi trimita una pe mail si va arat o:-) . Tariful este de 60E /ora sau 200E toata ziua. Aici este inclus si sofer in pretul asta.

Nu e foarte mult.
200 de euro e acceptabil pretul pentru o zi intreaga.

Arahne
15.10.2009, 13:06:47
m-am gandit si eu la trasura ... dar mi-e teama ca imi strica freza ;)) si pana ajung eu cu trasura de la biserica la restaurant cred ca se termina si petrecerea ;))

tu iti vei lua trasura?
Mie mi-e teama daca o sa aiba caii indigestie, plus ca in traficul din Bucuresti....Raman la planul cu dacia 1100

angi300
15.10.2009, 13:11:07

pretul ca pretul... dar ai zis fuchsia si am lesinat pe aici=P~. bunnn..deci astazi e din nou o zi de tratative cu al meu...#-o

Biu
15.10.2009, 13:21:03
pretul ca pretul... dar ai zis fuchsia si am lesinat pe aici=P~. bunnn..deci astazi e din nou o zi de tratative cu al meu...#-o
o vrei si tu ? =))

angi300
15.10.2009, 13:31:13
o vrei si tu ? =))
daaaa....initial am zis ca mergem pe jos, tocmai pt ca sunt f aproape una de alta...al meu tot nu credea.....se pare ca o avut dreptate...daca e vb de fuchsia renunt la mersul pe jos. te contactez pt detalii..:*

dianaruxi
15.10.2009, 13:35:07

tu iti vei lua trasura?
o sa puta de la rahatul cailor.

Arahne
15.10.2009, 13:38:03
o sa puta de la rahatul cailor.
Acu s-au inventat niste pungi care se pun sub cozi si colecteaza direct balega :D

norishor
15.10.2009, 13:38:31
hello !

Multumesc draga andrelutza, asemenea! Stiu doar niste preturi aproximative la "beuturi". :-pCand aflu exact, va zic cu mare drag.

Ma amuz de discutiile voastre cu caii. :)) Iubi meu nu ar vrea trasura tot din acelasi motiv...mirosul. Eu ma gandeam ca nu pot fi chiar asa de ghinionista sa se intample toate astea la noi la nunta. :D Asadar, cautam alt mijloc de transport...

ruxi86
15.10.2009, 13:44:15
Acu s-au inventat niste pungi care se pun sub cozi si colecteaza direct balega :D

Mai ca sa vezi ce a avansat tehnologia asta =))

Oricum ... chiar si asa ... vorba ta Arahne, la traficul din Bucuresti nu cred ca am avea sanse sa mergem cu trasura ... decat daca eventual sunt una langa alta :D

dianaruxi
15.10.2009, 13:59:08
pai tocmai de la alea pute, ca dc facea pe strada nu putea. iti pute ca stai in trasura si mirosi tot rahatul pe care l-a facut calul im ziua respectiva.

RamiP
15.10.2009, 14:13:29
Buna fetele!

eu sunt o noua miresica de mai 2010 :)...ma primiti si pe mine in grupul vostru? :)...vad ca voi sunteti cu mult inainte in organizarea nuntii, eu doar am stabilit data, locatia pt.petrecere si biserica ...dar mai am inca timp, nu-i asa? :)

andrelutza_2010
15.10.2009, 14:18:43
Buna fetele!

eu sunt o noua miresica de mai 2010 :)...ma primiti si pe mine in grupul vostru? :)...vad ca voi sunteti cu mult inainte in organizarea nuntii, eu doar am stabilit data, locatia pt.petrecere si biserica ...dar mai am inca timp, nu-i asa? :)

bun venit ! >:D<

ruxi86
15.10.2009, 14:22:35
Buna fetele!

Bine ai venit printre noi! Speram sa te simti bine alaturi de noi si spor la pregatiri!

RamiP
15.10.2009, 14:29:31
multumesc frumos!>:D<
..spor la pregatiri...sper din tot sufletelul sa am...maine seara semnez contractul cu restaurantul si in weekend vreau sa vorbesc la biserica....apoi cred ca ar trebui sa caut cameraman si fotograf sau poate fi aceeasi persoana?..cum ar trebui?:-s

dianaruxi
15.10.2009, 14:38:21
multumesc frumos!>:D<
..spor la pregatiri...sper din tot sufletelul sa am...maine seara semnez contractul cu restaurantul si in weekend vreau sa vorbesc la biserica....apoi cred ca ar trebui sa caut cameraman si fotograf sau poate fi aceeasi persoana?..cum ar trebui?:-s
bun venit,
nu recomand aceeasi pers la filmat si foto, ca o sa iasa o varza totala si filmarea si fotografiile. Dc nu-ti permite buzunarul sa dai ff mult iti recomand firmele care ofera pachete foto video, si in 600 euro ti le da pe amandoua, sau si mai ieftin. Si cel putin vei avea un om pe foto si unu pe video.

RamiP
15.10.2009, 14:50:19
super! :)

inca o intrebare, cand voi ati incheiat contractul cu restaurantele, cam ce ati specificat..maine seara voi face pasul acesta si as vrea sa fiu f.atenta la toate detaliile...nu vreau sa ma bazez pe "las'ca mai vorbim" sau ceva de genul....

dianaruxi
15.10.2009, 14:52:50

inca o intrebare, cand voi ati incheiat contractul cu restaurantele, cam ce ati specificat..maine seara voi face pasul acesta si as vrea sa fiu f.atenta la toate detaliile...nu vreau sa ma bazez pe "las'ca mai vorbim" sau ceva de genul....
pai pe mine m-a interesat ce intra in pretul meniului, dc au o ora la care ne dau afara, dc au taxe de dop, sau de altceva, pretul euro la cat ramane, ca meniul meu era in euro.in rest numai tin minte ca am semnat in mai contractul.

norishor
15.10.2009, 14:58:49

Bine ai venit RamiP! Cand am fost sa semnam contractul, noi am avut in vedere urmatoarele (pe care le-am luat si noi de pe miresici):

Intrebari de pus la restaurant:

- pretul meniului ( se trece in contract )
- va mai creste si daca da, cu cat ? ( de specificat clar in contract )
- avans ( neaparat chitanta, cu semnatura managerului si stampila firmei, iar suma va fi trecuta si in contract )
- nr. de meniuri impuse ( salile mari impun un nr / daca ai mai putini invitati, te baga automat duminica )
- meniul exact si gramajul aproximativ ( e bine sa fie trecute ca o anexa a contractului )

- cate meniuri asigura in plus, daca vin mai multi invitati ( 5 / 10 )
- daca nu vin toti invitatii, meniurile se platesc ( de obicei da, dar sunt si cazuri cand se platesc doar sarmalele )
- ce se aduce de acasa ( bautura, fructe, etc; de trecut in contract faptul ca voi aduceti bautura )
- cafeaua intra in pret
- cate cafele ofera ( de obicei 2, dar si una / deloc )
- pretul include TVA
- unde se pregateste mancarea ( in bucataria rest / lucreaza cu firma de catering )
- se pot vedea bucataria si toaleta
- chirie de sala
- ora maxima de stat

- se plateste in plus, daca depasiti ora si cat

- comision ospatari ( variaza de la 0 la 15 %, de obicei, 10 % )
- se cer bani in plus pentru restul serviciilor ( bucatar, femeie de serviciu ) sau sunt inclusi in cei pt. ospatari
- aranjamente de sala ( husele variaza de la 0 la 2 euro / scaun sau au contracte cu firme specializate, pot / nu aranja cu flori, baloane, etc. sau... te descurci )
- vesela, tacamuri ( atentie sa nu fie ciobite, 2 furculite de-un fel, una de alt fel / macar sa fie la fel la aceeasi masa )
- cati ospatari vor servi ( cam 1 / 15 pers )
- impun formatia lor ( daca au ) / poti aduce tu ce vrei
- muzica se asculta tare sau in surdina ( restaurantele de hotel / cele aproape de locuinte cam impun muzica mai... incetisor, sa nu deranjeze... )
- exista suficiente prize ( daca au formatie, au si prize )

- parcare pt. masinile invitatilor
- daca au terasa, se inchiriaza / este gratuita / iti baga pe gat si consumatorii de rand ( acelasi lucru este valabil si pt. restaurantele cu sali comune )
- daca sala voastra e la etaj, exista intrare separata / deranjati o posibila nunta de la parter

Sper sa iti fie de folos!>:D<

beatrice_cossma
15.10.2009, 15:54:04
La cati bani dam... ar trebui "sa joace" dupa cum vrem noi.
Cere-le o intanlire si spune-le ca vrei sa faceti impreuna un desfasurator al evenimentului. Mancarea ar trebui sa intre la ce ore stabilesti tu.

dianaruxi
15.10.2009, 15:56:13
La cati bani dam... ar trebui "sa joace" dupa cum vrem noi.
Cere-le o intanlire si spune-le ca vrei sa faceti impreuna un desfasurator al evenimentului. mancarea ar trebui sa intre la ce ore stabilesti tu.
eu am semnat deja si ii spuneam fetei ce m-a interesat pe mine cand am semnat, sunt multi care iti impun cate ore trebuie sa dureze petrecerea.

beatrice_cossma
15.10.2009, 16:02:29
Maine, la h. 19:30, voi merge din nou la biserica, de data asta cu nasul... sa dam banii pentru biserica. Parintele cam anti-social... de la obraz mi-a zis ca e cam scumpa biserica lui ... ca o sa ne coste 13 mil si ca mrrrr... ca prrr... ca nu stie sigur daca poate face cununie in sambata pe care-am ales-o eu, mai ales la h.18... ca poate-i cere Patriarhia sa faca slujba in ziua aia... niste aberatii. http://www.miresici.ro/images/icons/icon7.gif Cert este ca maine ma duc cu nasul, vreau sa-i dam toti banii si sa fiu sigura de biserica.http://www.miresici.ro/images/icons/icon7.gif

beatrice_cossma
15.10.2009, 16:08:32
eu am semnat deja si ii spuneam fetei ce m-a interesat pe mine cand am semnat, sunt multi care iti impun cate ore trebuie sa dureze petrecerea.

Ai dreptate! Imi amintesc acum, ca mama mi-a povestit mai demult cum a fost la o nunta, la Brasov, care a inceput la h.14 si fix la h.23 au aprins luminile si i-a dat afara...desi mai erau nuntasi ... FRATE, ce nesimtiti !!! http://www.miresici.ro/images/icons/icon8.gif Cred ca muream de inima daca-mi faceau asa ceva...

beatrice_cossma
15.10.2009, 16:12:00
Hey, miresici de mai... v-ati ales melodia pe care o sa dansati "dansul mirilor"?
Va dau niste sugestii:

Dance me to the end of love – Leonard Cohen
This never happened before – Paul Mc.Carthney
Once upon a December – Deana Carter
Take my breath away – Berlin
Amazed- Lonestar
Tonight I celebrate my love – Peabo Bryson & Roberta Flack
The power of Love _ celine Dion
What a wonderful world – Louis Armstrong
We have all the time in the world – Louis Armstronghttp://www.miresici.ro/images/icons/icon12.gif

andrelutza_2010
15.10.2009, 16:12:04
Ai punctat f multe chestii importante. Sigur vor fi de folos !
Insa, nu cred ca se pot aplica chiar toate pt toata lumea.. De ex noi n-am putut semna pt un meniu anume sau pt o suma, pt k nu se procedeaza asa aici. Meniurile se stabilesc pt fiecare an, la inceputul anului, si abia atunci vom vedea exact ce este si ce sa alegem. La fel si cu plata personalului. Teoretic, am semnat doar pt sala. Restul va urma la inceputul anului, in functie de noile preturi. Totusi, cred k e mai ok pt cei care semneaza pt o suma .. e mai sigur asa. $-)

Bine ai venit RamiP! Cand am fost sa semnam contractul, noi am avut in vedere urmatoarele (pe care le-am luat si noi de pe miresici):

Sper sa iti fie de folos!>:D<

andrelutza_2010
15.10.2009, 16:15:38
Ai dreptate! Imi amintesc acum, ca mama mi-a povestit mai demult cum a fost la o nunta, la Brasov, care a inceput la h.14 si fix la h.23 au aprins luminile si i-a dat afara...desi mai erau nuntasi ... FRATE, ce nesimtiti !!! http://www.miresici.ro/images/icons/icon8.gif Cred ca muream de inima daca-mi faceau asa ceva...

Foarte urata faza .. din ce stiu eu, nuntile tin pana dimineata, sa zic ora 7 ?
In functie de cat de distractiva e petrecerea...
Cum sa dea lumea afara ... :-"|-)

RamiP
15.10.2009, 16:17:45
da, asa este, si eu am intalnit in cautarea mea, sefi de sala care spuneau ca muzica sa fie mai incet si nunta sa nu tina mai tarziu de 4 dimineata.... e aiurea ....

ce sa zic....am vrea toate sa "joace" dupa cum vrem noi ca doar noi platim, insa am auzit multe fete care au "patit-o" in diverse feluri dupa ce atunci cand au dat avansul in baza unei foi care continea meniul doar stampilata si semnata....

va multumesc frumos pt.sfaturi!

beatrice_cossma, bafta!...si eu vreau in acest weekend sa vorbesc la biserica...dar nu stiam ca trebuie sa merg cu nasii si sa platim deja de pe acum.....asa se face?

dianaruxi
15.10.2009, 16:29:16
Hey, miresici de mai... v-ati ales melodia pe care o sa dansati "dansul mirilor"?
http://www.miresici.ro/images/icons/icon12.gif
chiar nu stiu ce melodie sa aleg, asta imi da bataie de cap.

beatrice_cossma
15.10.2009, 16:31:04
da, asa este, si eu am intalnit in cautarea mea, sefi de sala care spuneau ca muzica sa fie mai incet si nunta sa nu tina mai tarziu de 4 dimineata.... e aiurea ....

ce sa zic....am vrea toate sa "joace" dupa cum vrem noi ca doar noi platim, insa am auzit multe fete care au "patit-o" in diverse feluri dupa ce atunci cand au dat avansul in baza unei foi care continea meniul doar stampilata si semnata....

beatrice_cossma, bafta!...si eu vreau in acest weekend sa vorbesc la biserica...dar nu stiam ca trebuie sa merg cu nasii si sa platim deja de pe acum.....asa se face?

Da, de fapt ar trebui sa merg cu viitorul sot si cu nasa... insa, toti suntem in criza de timp ... asa ca... ma voi duce eu cu nasul...
Parintele m-a chemat la biserica vineri la 17:30... sa "discutam" dupa slujba. Dar de la h.17 nu pot pleca de la sv.

Cred ca stii ca biserica o platesc nasii...
Sunt unele biserici care inca nu au deschis listele... am inteles ca dupa Boboteaza o vor face... desi trebuie sa te interesezi daca deja stii la ce biserica vrei sa te cununi...
Biserica pe care-am ales-o este monument istoric si probabil d-aia e asa... mai aglomerata... si sunt sigura ca parintele se uita si cam "cum esti imbracat". Probabil ca eu nu i-am inspirat incredere... c-o sa am posibilitatea sa-i platesc suma pe care o cere .http://www.miresici.ro/images/icons/icon7.gif

beatrice_cossma
15.10.2009, 16:33:00
chiar nu stiu ce melodie sa aleg, asta imi da bataie de cap.

Eu, parca n-as mai vrea eternul vals... "Valurile Dunarii" a lui Ivanovici ...

RamiP
15.10.2009, 16:34:03
[quote=beatrice_cossma;2492702]Hey, miresici de mai... v-ati ales melodia pe care o sa dansati "dansul mirilor"?
Va dau niste sugestii:

nici nu m-am gandit....cred mi-ar placea chiar vals sa fie , insa iubitelul cred ca va avea ceva de zis aici... ;))

beatrice_cossma
15.10.2009, 16:34:49

NOI AVEM NUNTA IN ACEEASI ZI >>> http://www.miresici.ro/images/icons/icon7.gif

RamiP
15.10.2009, 16:36:43
Da, de fapt ar trebui sa merg cu viitorul sot si cu nasa... insa, toti suntem in criza de timp ... asa ca... ma voi duce eu cu nasul...
posibilitatea sa-i platesc suma pe care o cere .http://www.miresici.ro/images/icons/icon7.gif

stiu ca platesc nasii la cununie atunci...de aceea am intrebat....

beatrice_cossma
15.10.2009, 16:38:09
[quote=beatrice_cossma;2492702]Hey, miresici de mai... v-ati ales melodia pe care o sa dansati "dansul mirilor"?
Va dau niste sugestii:

nici nu m-am gandit....cred mi-ar placea chiar vals sa fie , insa iubitelul cred ca va avea ceva de zis aici... ;))

Eu nu as vrea si din alt considerent. Iubitzelul meu e "o statuie" la dans... si sincer nu vreau ca pe langa rochie sa-l car si pe el...

RamiP
15.10.2009, 16:49:14
ce dragut descrii "situatia"....si in cazul meu e valabil, mai ales ca imi doresc rochita "printesa" si ar fi cam dificil....:)

ziceai mai devreme ca avem nunta in aceeasi zi, dar vad ca la tine e selectat 22...eu sunt pe 29 mai..... oricum, indiferent de data sincer NE doresc la toate sa fie ca-n povesti :)

dianaruxi
15.10.2009, 16:50:58
vezi ca la tine scrie 29/05/2009, m-ai indus in eroare, am zis ca deja ai avut nunta.

RamiP
15.10.2009, 16:51:15
scuzele mele!!!!.....m-am uitat aiurea....ce sa fac?!...e prima mea zi si sunt putin stangace 8-}

RamiP
15.10.2009, 17:01:15
Cumva stie cineva ceva despre restaurantul meu?...poate ati fost la vreun eveniment ceva sau din auzite....asa...de curiozitate...de 5 ani de cand sunt in Bucuresti nu am avut ocazia sa merg in acest local pana acum...:|

dianaruxi
15.10.2009, 17:15:02
Cumva stie cineva ceva despre restaurantul meu?...poate ati fost la vreun eveniment ceva sau din auzite....asa...de curiozitate...de 5 ani de cand sunt in Bucuresti nu am avut ocazia sa merg in acest local pana acum...:|
nope sorry, la tine pe topic nu ai reusit sa fli nimik?

beatrice_cossma
15.10.2009, 17:15:12
vezi ca la tine scrie 29/05/2009, m-ai indus in eroare, am zis ca deja ai avut nunta.

Multam fain ... http://www.miresici.ro/images/icons/icon7.gif

dianaruxi
15.10.2009, 17:21:04
Multam fain ... http://www.miresici.ro/images/icons/icon7.gif
nu intelegeam de ce vb tu cu noi atata :)

somnoroasa
15.10.2009, 17:22:45
Ma alatur si eu. Am ales ziua muncii in ideea ca nu vor exista scuze ca nu pot sta pana dimineata ca au fost la servici :d
Referitor la melodia de deschidere ma gandeam la margineanu 10 sau ceva de la celine dion the power of love, ce ziceti, merge?

beatrice_cossma
15.10.2009, 17:25:32
Ma alatur si eu. Am ales ziua muncii in ideea ca nu vor exista scuze ca nu pot sta pana dimineata ca au fost la servici :d
Referitor la melodia de deschidere ma gandeam la margineanu 10 sau ceva de la celine dion the power of love, ce ziceti, merge?

MARGINEANU "10" e FENOMENALA... Te pup... am si uitat de ea!

RamiP
15.10.2009, 17:26:52
nope sorry, la tine pe topic nu ai reusit sa fli nimik?

nu mai zice nimeni nimic... :|

beatrice_cossma
15.10.2009, 17:27:35
Am o intrebare... voi stiti de obiceiul asta ... ca finii trebuie sa faca un cadou nasilor? Cam cand ar trebui sa le dam acest cadou?

RamiP
15.10.2009, 17:39:38
Am o intrebare... voi stiti de obiceiul asta ... ca finii trebuie sa faca un cadou nasilor? Cam cand ar trebui sa le dam acest cadou?

eu am auzit doua variante, una ca ar fi acasa dupa "gatitul miresei" si alta ca ar fi la restaurant dimineata....

vera_b
15.10.2009, 17:53:54

si eu...tot pe 29.05.2009

vera_b
15.10.2009, 17:55:48
si eu...tot pe 29.05.2010

2010 ma scuzati :d

RamiP
15.10.2009, 17:56:46
si eu...tot pe 29.05.2009

cred ca suntem multe pe 29 :)

vera_b
15.10.2009, 17:57:18
eu am auzit doua variante, una ca ar fi acasa dupa "gatitul miresei" si alta ca ar fi la restaurant dimineata....

sau cand se duce ginerele la sa ia nasii?

beatrice_cossma
15.10.2009, 17:58:36
2010 ma scuzati :d

FOARTE TARE! :)

RamiP
15.10.2009, 18:05:31
sau cand se duce ginerele la sa ia nasii?

eu nu sunt din bucuresti, si la mine acolo in Botosani, traditiile sunt putin diferite de cele de aici... acum sincer, eu nu prea as vrea sa tin cont de toate traditiile, iar asta cu luatul nasilor de catre mire....nu stiu daca mai e respectata.....este :-" ?!

ruxi86
15.10.2009, 18:21:16
Parintele m-a chemat la biserica vineri la 17:30... sa "discutam" dupa slujba. Dar de la h.17 nu pot pleca de la sv.

Cred ca stii ca biserica o platesc nasii...
Sunt unele biserici care inca nu au deschis listele... am inteles ca dupa Boboteaza o vor face... desi trebuie sa te interesezi daca deja stii la ce biserica vrei sa te cununi...
Biserica pe care-am ales-o este monument istoric si probabil d-aia e asa... mai aglomerata... si sunt sigura ca parintele se uita si cam "cum esti imbracat". Probabil ca eu nu i-am inspirat incredere... c-o sa am posibilitatea sa-i platesc suma pe care o cere .http://www.miresici.ro/images/icons/icon7.gif

La ce biserica te duci, beatrice_cossma? Noi inca nu ne-am hotarat la ce biserica sa facem cununia religioasa ... initial ne doream la Elefterie, insa am aflat ca sunt niste scoruri de te doare mintea ... si sincera sa fiu nu prea imi vine sa dau 15-17 mil doar ca sa ma cunun religios la Elefterie.

ruxi86
15.10.2009, 18:24:21
Va dau niste sugestii:

Dance me to the end of love – Leonard Cohen
This never happened before – Paul Mc.Carthney
Once upon a December – Deana Carter
Take my breath away – Berlin
Amazed- Lonestar
Tonight I celebrate my love – Peabo Bryson & Roberta Flack
The power of Love _ celine Dion
What a wonderful world – Louis Armstrong
We have all the time in the world – Louis Armstronghttp://www.miresici.ro/images/icons/icon12.gif

Noi ne gandeam la "Once upon a december" din Anastasia ... nu este tocmai un vals ... dar ne place tare mult melodia ... si am gasit si niste pasi tare frumosi pe net executati de alti miri ;))

ruxi86
15.10.2009, 18:30:03

Bine ai venit printre noi!>:D<

Biu
15.10.2009, 20:35:01
am primit poze cu Cadillacu meu :x:x:x

ruxi86
15.10.2009, 21:08:10

e superb, Biu :x ... nemaipomenit =D> felicitari inca odata pt alegerea facuta ... iar culoarea asta fucsia ii vine de minune :x

Biu
15.10.2009, 21:18:30
e superb, Biu :x ... nemaipomenit =D> felicitari inca odata pt alegerea facuta ... iar culoarea asta fucsia ii vine de minune :x
da :* merci, sunt atat de fericita ca l-am intalnit \:D/\:D/\:D/

Arahne
15.10.2009, 22:17:46
Foarte tare felicitari pt alegere

sorinico
15.10.2009, 22:34:16
buna , am si eu o intrebare
am vazut ca avem nunta in aceeasi zi<:-P<:-P<:-P<:-P
te-ai interesat la biserica?
pe 23 mai sunt rusaliile , avem voie sa facem cununia religioasa pe 22 mai?
cred ca este ajunul unui praznic imparatesc(rusallile)
stii ceva? terog..........
am aflat si eu acum si ma cam ia cum tremurat pt ca eu am mai schimbat o data :am avunt initial pe 05 iunie si era post

Biu
15.10.2009, 22:54:36
buna , am si eu o intrebare
am vazut ca avem nunta in aceeasi zi<:-P<:-P<:-P<:-P
te-ai interesat la biserica?
pe 23 mai sunt rusaliile , avem voie sa facem cununia religioasa pe 22 mai?
cred ca este ajunul unui praznic imparatesc(rusallile)
stii ceva? terog..........
am aflat si eu acum si ma cam ia cum tremurat pt ca eu am mai schimbat o data :am avunt initial pe 05 iunie si era post

da, cam asa e :)
e post si ai nevoie de dezlegare pentru oficierea cununiei religioase. eu zic sa nu te panichezi, mergi si vb cu preotul. dupa cum bine vezi suntem multe pe data de 22 ;))

ruxi86
16.10.2009, 08:17:58
Neata neata ~o)~o)~o)

Vine week-end-ulllllll <:-PProblema este ca se anunta un WE ploios si friguros :-<cel putin aici in Bucuresti.

Fetelor, mi-a raspuns pinkflamingo si mi-a spus ca vb cu parintii ei sa trimita rochita la Bucuresti la prietena ei cea mai buna si cand ajunge aici, ma anunta ... iuhuuuuuu abia astept ;))

andrelutza_2010
16.10.2009, 08:29:01
Neata all si iuhuuuu ! iaca vine uicheduu :A
<:-P<:-P<:-P<:-P

abia astept si eu pozele, sa stii :-B;)).

Bun venit somnoroasa ... numai nickul tau imi induce somn (:| .. Multa bafta cu pregatirile. Si uite - ~o) o cafea <:-P

Neata neata ~o)~o)~o)

Vine week-end-ulllllll <:-PProblema este ca se anunta un WE ploios si friguros :-<cel putin aici in Bucuresti.

Fetelor, mi-a raspuns pinkflamingo si mi-a spus ca vb cu parintii ei sa trimita rochita la Bucuresti la prietena ei cea mai buna si cand ajunge aici, ma anunta ... iuhuuuuuu abia astept ;))

Sannda
16.10.2009, 08:36:58
Neata miresici!

Ma alatur si eu bucuriei voastre <:-P,vine weekendullllllllllllllllll!!!

Biu
16.10.2009, 08:38:52
neatza fetelor (:| ~o)

andrelutza_2010
16.10.2009, 08:39:57
Neata miresici!

Ma alatur si eu bucuriei voastre <:-P,vine weekendullllllllllllllllll!!!

>:D< ia sa facem o hora a miresicilor de mai :)). Asa ca exercitiu pt nunta ..

Biu, imi place la nebunie masinuta ^:)^. O sa fie superrrr plimbarea cu ea !

Biu
16.10.2009, 08:45:25
>:D< ia sa facem o hora a miresicilor de mai :)). Asa ca exercitiu pt nunta ..

Biu, imi place la nebunie masinuta ^:)^. O sa fie superrrr plimbarea cu ea !

Merci Andre & Arahne :*.
Si eu de abia astept sa mai scada lunile la tickeru asta :-<.
Ati auzit ca din 2010 scad taxele la aur? In mod normal ar trebnui sa scada si bijutierii, numai sa nu dubleze manopera, ca la noi nu m-ar mira nimic >:P.

vn_mihaela
16.10.2009, 08:47:51
Neataaaa,
Ma trec si eu pe lista de prezenta ;))

Sannda
16.10.2009, 08:48:56
eu nu sunt din bucuresti, si la mine acolo in Botosani, traditiile sunt putin diferite de cele de aici... acum sincer, eu nu prea as vrea sa tin cont de toate traditiile, iar asta cu luatul nasilor de catre mire....nu stiu daca mai e respectata.....este :-" ?!

In Cluj mai este respectata aceasta traditie.La noi se procedeaza cam asa ( in mare ):incepand de dimineata ( atat cununia civila cat si cea religioasa se fac inainte de pranz ,si nunta incepe de la ora 14 ) mirele insotit de domnisoarele de onoare merge dupa nasi ,apoi mirele cu acesti nasi merg dupa cealalta pereche de nasi ( in cazul in care sant doua perechi) ,dupa care tot alaiul merge dupa mireasa.De aici se pleaca la starea civila si mai apoi la biserica.Dupa biserica se face sedinta foto si apoi se merge la restaurant, unde invitatii asteapta mirii si nu invers cum am vazut ca se procedeaza in alte parti.Si de aici incepe petrecerea.

Vorbiti de niste tarife imense care se dau la biserica.Este normal sa ceara atatia bani?:O La biserica unde facem noi ( nu stiu daca si la celelalte,dar sincer nu am auzit pe nimeni pana acuma) nu se cere nici un leu,dar conform obiceiului nasii lasa o suma modica dupa ceremonie (de obicei 100 -150 de lei)

Sannda
16.10.2009, 08:52:08
Felicitari Biu pentru cadillac.Este o alegere excelenta.Foarte frumoasa masina,iar culoarea nemaipomenita.Cu siguranta o sa atragi priviri;))

Lalu
16.10.2009, 09:32:40
Am vazut ca sunt si miresici de mai si de Botosani....si eu sunt din Botosani...ma bucur sa va cunosc.....iar vizavi de traditii si in botosani sunt cam ca la cluj traditiile cu exceptia faptului ca la noi la biserica sunt niste tarife de te doare capul....iar la restaurant ajung mirii primii....insa plimbatul mirelui pe la nasi si apoi pe la mireasa e si la noi
Buna dimi....

ruxi86
16.10.2009, 09:38:30
Merci Andre & Arahne :*.
Si eu de abia astept sa mai scada lunile la tickeru asta :-<.
Ati auzit ca din 2010 scad taxele la aur? In mod normal ar trebnui sa scada si bijutierii, numai sa nu dubleze manopera, ca la noi nu m-ar mira nimic >:P.

Serios? Scad taxele la aur? Chiar nu stiam ... ar fi super atunci ... mai achizitionam ceva bijuuri ;))

ruxi86
16.10.2009, 09:39:03
Neataaaa,
Ma trec si eu pe lista de prezenta ;))

Bine ai venit! >:D<

Biu
16.10.2009, 09:42:51
Serios? Scad taxele la aur? Chiar nu stiam ... ar fi super atunci ... mai achizitionam ceva bijuuri ;))

http://www.ziare.com/business/taxe-si-impozite/10-07-2009/produsele-de-lux-nu-mai-sunt-accizate-din-2010-910627

eu am auzit sapt trecuta la teve

ruxi86
16.10.2009, 09:42:53
In Cluj mai este respectata aceasta traditie.La noi se procedeaza cam asa ( in mare ):incepand de dimineata ( atat cununia civila cat si cea religioasa se fac inainte de pranz ,si nunta incepe de la ora 14 ) mirele insotit de domnisoarele de onoare merge dupa nasi ,apoi mirele cu acesti nasi merg dupa cealalta pereche de nasi ( in cazul in care sant doua perechi) ,dupa care tot alaiul merge dupa mireasa.De aici se pleaca la starea civila si mai apoi la biserica.Dupa biserica se face sedinta foto si apoi se merge la restaurant, unde invitatii asteapta mirii si nu invers cum am vazut ca se procedeaza in alte parti.Si de aici incepe petrecerea.

Vorbiti de niste tarife imense care se dau la biserica.Este normal sa ceara atatia bani?:O La biserica unde facem noi ( nu stiu daca si la celelalte,dar sincer nu am auzit pe nimeni pana acuma) nu se cere nici un leu,dar conform obiceiului nasii lasa o suma modica dupa ceremonie (de obicei 100 -150 de lei)

Tarifele la biserici, aici in Bucuresti, sunt exagerat de mari ... am observat ca in alte parti e mult mai bine ... adica doar taxa normala pt cor care se invarte in jurul sumei de 2 milioane si mai lasi si tu acolo ceva ... cand am fost anul trecut la o nunta in Bacau, asa s-a intamplat. Aici in Bucuresti sunt in stare sa strige preotii dupa tine in biserica daca nu le dai cat vor ei si le dai mai putin ... asa ca mai bine faci cununia religioasa intr-o biserica mai mica, unde preotii isi dau mult mai mult silinta ca slujba sa iasa frumoasa.

ruxi86
16.10.2009, 09:44:45
http://www.ziare.com/business/taxe-si-impozite/10-07-2009/produsele-de-lux-nu-mai-sunt-accizate-din-2010-910627

eu am auzit sapt trecuta la teve

Intrebarea capcana este daca va tine cineva cont de asta si vor scadea preturile? ;)) Lucru care cu siguranta nu se va intampla ... aceeasi poveste este si cu gazul ... auzisem la TV ca s-a ieftin foarte mult in afara, iar la noi tot creste :-s

dianaruxi
16.10.2009, 09:46:28
neata si bun venit noilor miresici.

Arahne
16.10.2009, 09:54:16
Neatza
Dap biserica e scumpa in ziua de azi. Initial am vrut sa fac la Elefterie ca e langa mine dar cand am auzit ca e 15 mil, no way. Asa ca fac tot la Calugareni ca-i mai heftin

sttefi
16.10.2009, 09:54:41
Neatza fetele,

Si-a gasit cineva unde sa mearga pentru cursurile de dans? (din Bucuresti) M-ar interesa si pe mine.

Multumesc

Biu
16.10.2009, 10:03:14
Intrebarea capcana este daca va tine cineva cont de asta si vor scadea preturile? ;)) Lucru care cu siguranta nu se va intampla ... aceeasi poveste este si cu gazul ... auzisem la TV ca s-a ieftin foarte mult in afara, iar la noi tot creste :-s

corect. pe mine m-ar surprinde placut o scadere de preturi, dar sunt rezervata. poate scad accizele si cresc tva. sau un lucru din asta mioritic....
cateodata asa ma ard calcaiele sa plec de aici...

andrelutza_2010
16.10.2009, 10:17:39
Bun venit fetelor noi ! >:D<

Lalu, esti moldoveanca de-a mea ;;).

ruxi86
16.10.2009, 10:23:25
Neatza
Dap biserica e scumpa in ziua de azi. Initial am vrut sa fac la Elefterie ca e langa mine dar cand am auzit ca e 15 mil, no way. Asa ca fac tot la Calugareni ca-i mai heftin

Arahne, si eu tot la Elefterie vroiam initial ... dar tot asa am renuntat cand am auzit pretul ;))

Pe unde este Calugareni? Si cat costa? Au cor ceva, vreau si eu mai multe detalii te rog ca eu sunt in cautare de biserica, nu ne-am hotarat inca.

ruxi86
16.10.2009, 10:26:46
Neatza fetele,

Si-a gasit cineva unde sa mearga pentru cursurile de dans? (din Bucuresti) M-ar interesa si pe mine.

Multumesc

Stefi, eu am facut rost zilele trecute de nur de tel al unei profesoare de dans ... noi am fost la o nunta acum vreo 2 sapt si mirii au avut un vals superb, nu greu deloc, pasi foarte simpli, dar a fost frumos sa mai vezi si altceva. Profesoara respectiva are o sala de dans undeva pe Mihai Eminescu, si face doar cu voi 2 singuri, am inteles ca tot in sala respectiva puteti si exersa. Mirii care au facut cu ea au luat doar 3 sedinte de dans adica 3 ore ... intr-o ora au invatat pasii, au mai exersat ei separat, si ultimele 2 ore i-a invatat si pasi de sarbe, hore si altele. Sedinta costa in jur de 1 mil dar am inteles ca se poate si negocia.
Daca vrei sau mai intereseaza pe cineva, va dau un PM cu numarul de telefon al tipei.

norishor
16.10.2009, 10:35:22
Buna dimineata!
Bun venit noilor miresici!
Felicitari Biu pt masina, e superba. Sigur vor intoarce totii capul dupa voi...
Ruxi, ma bucur sincer pt tine ca vei primi in sfarsit rochita si o vei putea incerca. Sper sa iti vina de minune.

Referitor la taxa de la biserica, nu am nici o idee cam cat ar costa aici la noi. Sper sa nu fie totusi asa de scump pt ca Lugojul este un oras micut, nu ca si Bucurestiul.:-s

beatrice_cossma
16.10.2009, 10:50:28
La ce biserica te duci, beatrice_cossma? Noi inca nu ne-am hotarat la ce biserica sa facem cununia religioasa ... initial ne doream la Elefterie, insa am aflat ca sunt niste scoruri de te doare mintea ... si sincera sa fiu nu prea imi vine sa dau 15-17 mil doar ca sa ma cunun religios la Elefterie.

Neatza. La Domnita Balasa, e la Unirii, in spatele fostului tribunal. E foarte frumoasa biserica si are o gradina mare unde, dupa cununia religioasa putem face fotografiile. Abia astept!

beatrice_cossma
16.10.2009, 10:53:46
da, cam asa e :)
e post si ai nevoie de dezlegare pentru oficierea cununiei religioase. eu zic sa nu te panichezi, mergi si vb cu preotul. dupa cum bine vezi suntem multe pe data de 22 ;))

Dar de 29 mai stii ceva Biu? Se poate face cununia religioasa sau imi trebuie si mie dezlegare ...?

beatrice_cossma
16.10.2009, 10:54:53
Stefi, eu am facut rost zilele trecute de nur de tel al unei profesoare de dans ... noi am fost la o nunta acum vreo 2 sapt si mirii au avut un vals superb, nu greu deloc, pasi foarte simpli, dar a fost frumos sa mai vezi si altceva. Profesoara respectiva are o sala de dans undeva pe Mihai Eminescu, si face doar cu voi 2 singuri, am inteles ca tot in sala respectiva puteti si exersa. Mirii care au facut cu ea au luat doar 3 sedinte de dans adica 3 ore ... intr-o ora au invatat pasii, au mai exersat ei separat, si ultimele 2 ore i-a invatat si pasi de sarbe, hore si altele. Sedinta costa in jur de 1 mil dar am inteles ca se poate si negocia.
Daca vrei sau mai intereseaza pe cineva, va dau un PM cu numarul de telefon al tipei.

PLS Ruxi, vreau si eu nr detelefon al profesoarei. Raman datoare!

Biu
16.10.2009, 10:59:54
Dar de 29 mai stii ceva Biu? Se poate face cununia religioasa sau imi trebuie si mie dezlegare ...?
nu e nicio problema cu 29. Singura sambata cu probleme e 22 :-<.
Eu in 29 vroiam, dar era deja ocupata cand am fost sa fac rezervare...
Insa am vb cu 5 preoti despre aceasta problema, 4 din 5 nu au vazut niciun impediment... ;))

Sannda
16.10.2009, 11:01:30

Iti raspund eu.Pentru 29 mai nu trebuie dezlegare,doar pentru 22 mai.

andrelutza_2010
16.10.2009, 11:10:53

Cazusem pe ganduri acuma .. dezlegare pt 29 ? am pierdut ceva ? am vb cu mai multi preoti si nu-mi spusese nici unul ceva de dezlegare .. o:-)

Eu stiu k e ok.

beatrice_cossma
16.10.2009, 11:11:45

Ufff...va multumesc fetelor! Inca ceva... am rezolvat si cu muzica pentru nunta! Am decis la Mihaela Barbu. Maine dau banutzii si semnez contractul. Imi ia 1600 euro (toata noaptea) , vine si cu DJ care are sonorizare si lumini... cu un acordeonist , vioara si clapa. Sunt super-fericita!

andrelutza_2010
16.10.2009, 11:29:29
Ufff...va multumesc fetelor! Inca ceva... am rezolvat si cu muzica pentru nunta! Am decis la Mihaela Barbu. Maine dau banutzii si semnez contractul. Imi ia 1600 euro (toata noaptea) , vine si cu DJ care are sonorizare si lumini... cu un acordeonist , vioara si clapa. Sunt super-fericita!

Felicitari ! Sa fie intr-un ceas bun !=D>

Arahne
16.10.2009, 11:35:41
Arahne, si eu tot la Elefterie vroiam initial ... dar tot asa am renuntat cand am auzit pretul ;))

Pe unde este Calugareni? Si cat costa? Au cor ceva, vreau si eu mai multe detalii te rog ca eu sunt in cautare de biserica, nu ne-am hotarat inca.

E un sat la vre-o 30 km de Bucuresti. Nu cred ca au cor nu am fost inca la biserica dar am cunostinte care il cunosc pe preot. Tot ce stiu e ca e micuta si ca o pot impodobi daca doresc. Oricum nu ma astept sa fie mai mult de 2-3 mil.

Cat despre cursurile de dans eu ma gandeam sa ma inscriu la magicdance au si cursuri normale si lectii pt cupluri separat(pt nunta).

ruxi86
16.10.2009, 11:55:14
Neatza. La Domnita Balasa, e la Unirii, in spatele fostului tribunal. E foarte frumoasa biserica si are o gradina mare unde, dupa cununia religioasa putem face fotografiile. Abia astept!

Merci mult de info. Dar din cate stiam si Domnita Balasa e cam scumpa, tie cat ti-a cerut?

ruxi86
16.10.2009, 11:57:24
PLS Ruxi, vreau si eu nr detelefon al profesoarei. Raman datoare!

Nu iti pot da PM cu datele de contact ale profei, pt ca imi spune ca nu permiti mesaje private ... verificati si tu te rog setarile si dezactiveaza optiunea aia ca sa iti pot da PM-ul.

ruxi86
16.10.2009, 11:59:25
E un sat la vre-o 30 km de Bucuresti. Nu cred ca au cor nu am fost inca la biserica dar am cunostinte care il cunosc pe preot. Tot ce stiu e ca e micuta si ca o pot impodobi daca doresc. Oricum nu ma astept sa fie mai mult de 2-3 mil.

Cat despre cursurile de dans eu ma gandeam sa ma inscriu la magicdance au si cursuri normale si lectii pt cupluri separat(pt nunta).

Am inteles ... am crezut ca este vreo biserica prin Bucuresti.

Pai 2-3 milioane ar fi tariful normal pt o cununie religioasa, pt ca din cate am auzit taxa pt cor, asta in caz ca vrei cor, este de vreo 2 mil, si ii mai lasi si tu acolo preotului ceva ... si s-au facut 3 mil.

ruxi86
16.10.2009, 12:01:04
Buna dimineata!
Bun venit noilor miresici!
Felicitari Biu pt masina, e superba. Sigur vor intoarce totii capul dupa voi...
Ruxi, ma bucur sincer pt tine ca vei primi in sfarsit rochita si o vei putea incerca. Sper sa iti vina de minune.

Referitor la taxa de la biserica, nu am nici o idee cam cat ar costa aici la noi. Sper sa nu fie totusi asa de scump pt ca Lugojul este un oras micut, nu ca si Bucurestiul.:-s

Multumesc tare mult, norishor! Si eu sper din tot sufletul sa imi vina bine ;))

ralu_uka
16.10.2009, 12:21:03
hop si eu in discutie :D ...traisca luna MAI!! :))

Arahne
16.10.2009, 12:26:26
Bine ai venit

ruxi86
16.10.2009, 12:29:16

bine ai venit printre noi!>:D<

emilinicole
16.10.2009, 12:31:29

welcome....

tie si tuturor miresicilor noi:)

andrelutza_2010
16.10.2009, 12:50:38
Am inteles ... am crezut ca este vreo biserica prin Bucuresti.

Pai 2-3 milioane ar fi tariful normal pt o cununie religioasa, pt ca din cate am auzit taxa pt cor, asta in caz ca vrei cor, este de vreo 2 mil, si ii mai lasi si tu acolo preotului ceva ... si s-au facut 3 mil.

La noi corul costa intre 300 si 400 lei ... :-s

andrelutza_2010
16.10.2009, 12:51:28
Bun venit ralu_uka ! Spor la pregatiri !

beatrice_cossma
16.10.2009, 13:02:25
Merci mult de info. Dar din cate stiam si Domnita Balasa e cam scumpa, tie cat ti-a cerut?

13 milioane biserica. Dar am auzit ca se obisnuieste ca in ziua nuntii ... sa-ti mai dea un "cadou" din partea bisericii ... o icoana ... pe care , evident ti-e jena s-o refuzi... si care mai costa vre-o 10 milioane . http://www.miresici.ro/images/icons/icon6.gif

beatrice_cossma
16.10.2009, 13:03:07
Nu iti pot da PM cu datele de contact ale profei, pt ca imi spune ca nu permiti mesaje private ... verificati si tu te rog setarile si dezactiveaza optiunea aia ca sa iti pot da PM-ul.

Gata Ruxi, am modificat! Scuze... Thx.

beatrice_cossma
16.10.2009, 13:04:03

Bine ai venit !!! http://www.miresici.ro/images/icons/icon12.gif

dianaruxi
16.10.2009, 13:08:16
eu fac la biserica catolica de la muncii, si am inteles ca acolo nu te costa nimik, dar cica tre sa dai o donatie cat vrei tu da nu stiu cam cat se da de obicei, am incercat sa vb cu cineva care a mai facut acolo dar vad ca scriu degeaba pe topicul bisericii ca nu vb nimeni cu mine.=))

ruxi86
16.10.2009, 13:16:44
13 milioane biserica. Dar am auzit ca se obisnuieste ca in ziua nuntii ... sa-ti mai dea un "cadou" din partea bisericii ... o icoana ... pe care , evident ti-e jena s-o refuzi... si care mai costa vre-o 10 milioane . http://www.miresici.ro/images/icons/icon6.gif

Peste tot am vazut ca primesc mirii o icoana din partea bisericii, dar aia nu te cost nimic ... cel putin asa s-a intamplat la Sf. Dumitru anul asta, la biserica de la Razoare acum 2 saptamani si la Elefterie acum vreo 4 ani :D
Asta asa sa va faceti o impresie despre cum se vor schimba lucrurile in urmatoarele luni ;))

beatrice_cossma
16.10.2009, 13:17:51
eu fac la biserica catolica de la muncii, si am inteles ca acolo nu te costa nimik, dar cica tre sa dai o donatie cat vrei tu da nu stiu cam cat se da de obicei, am incercat sa vb cu cineva care a mai facut acolo dar vad ca scriu degeaba pe topicul bisericii ca nu vb nimeni cu mine.=))

Ba da........ vb eu... esti catolica?

beatrice_cossma
16.10.2009, 13:21:07
Peste tot am vazut ca primesc mirii o icoana din partea bisericii, dar aia nu te cost nimic ... cel putin asa s-a intamplat la Sf. Dumitru anul asta, la biserica de la Razoare acum 2 saptamani si la Elefterie acum vreo 4 ani :D
Asta asa sa va faceti o impresie despre cum se vor schimba lucrurile in urmatoarele luni ;))

Mda, ce sa zic... nu vreau sa incep sa gandesc rau despre lacasul unde o sa ma casatoresc... Nu ar trebui...
Tin foarte tare sa fac cununia religioasa la Domnita Balasa deoarece nasii mei tot aici s-au casatorit si tot aici au botezat un baietel drag noua...

ruxi86
16.10.2009, 13:21:19
Gata Ruxi, am modificat! Scuze... Thx.

Gata, Beatrice, PM trimis catre tine cu numarul de tel al profei si numele ei. Sper sa iti fie de ajutor ... mie una mi-a placut ce a scos din mirii respectivi, mai ales ca amandoi am inteles ca erau paraleli cu dansul, si chiar s-au sbantuit oamenii toata seara.
Eu inca nu am ajuns la ea pt cursuri, mai asteptam pana la anul ca sa fie mai aproape de nunta ;))

beatrice_cossma
16.10.2009, 13:22:42
Gata, Beatrice, PM trimis catre tine cu numarul de tel al profei si numele ei. Sper sa iti fie de ajutor ... mie una mi-a placut ce a scos din mirii respectivi, mai ales ca amandoi am inteles ca erau paraleli cu dansul, si chiar s-au sbantuit oamenii toata seara.
Eu inca nu am ajuns la ea pt cursuri, mai asteptam pana la anul ca sa fie mai aproape de nunta ;))
http://www.miresici.ro/images/icons/icon10.gifAbia astept... MULTUMESC MULT! http://www.miresici.ro/images/icons/icon7.gif

dianaruxi
16.10.2009, 13:23:14
Ba da........ vb eu... esti catolica?
unde vb tu ca eu sunt pe topicul Biserica romano-catolica sf cruce si nu vb nimeni cu mine. da si mie link pe unde vb tu. Nu sunt eu catolica e al meu.

ruxi86
16.10.2009, 13:23:37

Nu pot sa ma trec si eu la catoloci? ;))

Ca am impresia ca preotii astia nu stiu cum sa faca bani cat mai multi dupa oficierea unei cununii religioase, si eu chiar imi doresc sa fac o cununie religioasa ca la carte ... ca sa fie in fata Domnului ... nu sunt eu o super religioasa, dar tin foarte mult la chestia asta.

ruxi86
16.10.2009, 13:27:36
Mda, ce sa zic... nu vreau sa incep sa gandesc rau despre lacasul unde o sa ma casatoresc... Nu ar trebui...
Tin foarte tare sa fac cununia religioasa la Domnita Balasa deoarece nasii mei tot aici s-au casatorit si tot aici au botezat un baietel drag noua...

Eu imi doream tare mult la Elefterie ... acolo s-a cununat fratele iubitului meu si ne-a placut tare mult slujba ... au avut un cor superb si au cantat extraordinar ... era si aproape de Gradina Botanica, pt ca acolo am fi vrut sa avem sedinta foto, dar am renuntat la Elefterie ... sa vedem la care ne vom decide, oricum am inteles ca abia de prin ianuarie 2010 incep preotii sa isi faca caietelele si atunci trebuie mers la ei, imediat dupa anul nou.

beatrice_cossma
16.10.2009, 13:27:46
unde vb tu ca eu sunt pe topicul Biserica romano-catolica sf cruce si nu vb nimeni cu mine. da si mie link pe unde vb tu. Nu sunt eu catolica e al meu.

Re: Miresici de mai 2010

ruxi86
16.10.2009, 13:28:09
http://www.miresici.ro/images/icons/icon10.gifAbia astept... MULTUMESC MULT! http://www.miresici.ro/images/icons/icon7.gif

Cu mult placere, sa fie cu noroc!!!>:D<

beatrice_cossma
16.10.2009, 13:30:00
Eu imi doream tare mult la Elefterie ... acolo s-a cununat fratele iubitului meu si ne-a placut tare mult slujba ... au avut un cor superb si au cantat extraordinar ... era si aproape de Gradina Botanica, pt ca acolo am fi vrut sa avem sedinta foto, dar am renuntat la Elefterie ... sa vedem la care ne vom decide, oricum am inteles ca abia de prin ianuarie 2010 incep preotii sa isi faca caietelele si atunci trebuie mers la ei, imediat dupa anul nou.

Prietena mea a facut la Elefterie ... E superba biserica... am amintiri frumoase de la nunta ei. Insa la Elefterie s-au deschis listele. O alta prietena deja s-a inscris... si are nunta in iulie.
Am auzit ca si la Biserica Alba care e undeva pe Calea Victoriei se face o ceremonie foarte frumoasa... cu cor... 2-3 preoti...

BluePink
16.10.2009, 13:30:03
Buna miresicelor!acum am dat doar de acest toppic .....si eu sunt miresica de mai!;))

dianaruxi
16.10.2009, 13:30:23
Re: Miresici de mai 2010
nu eu ziceam de topicul cu biserici adica asta http://www.miresici.ro/showthread.php?t=21159

beatrice_cossma
16.10.2009, 13:35:46
Buna miresicelor!acum am dat doar de acest toppic .....si eu sunt miresica de mai!;))
Bine ai venit printre noi , Printesa Kitchyke, care are nunta duminica pe 30.05.2010 !

beatrice_cossma
16.10.2009, 13:37:15
nu eu ziceam de topicul cu biserici adica asta http://www.miresici.ro/showthread.php?t=21159

atunci... cred ca te-ai grabit si ai gresit topicul ... http://www.miresici.ro/images/icons/icon7.gif

dianaruxi
16.10.2009, 13:37:39
atunci... cred ca te-ai grabit si ai gresit topicul ... http://www.miresici.ro/images/icons/icon7.gif
de ce sa gresesc topicul? eu l-am creat

ruxi86
16.10.2009, 13:38:12

Bine ai venit printre noi! >:D<

beatrice_cossma
16.10.2009, 13:39:13
de ce sa gresesc topicul? eu l-am creat

http://www.miresici.ro/images/icons/icon11.gif aaa... am inteles... atunci asteapta... Eu nu te pot ajuta ptr ca nu sunt catolica... si nici viitorul sot . http://www.miresici.ro/images/icons/icon7.gif

Dar , am vazut eu in filme... in bisericile catolice ies niste nunti...de neuitat...

ruxi86
16.10.2009, 13:41:54
Prietena mea a facut la Elefterie ... E superba biserica... am amintiri frumoase de la nunta ei. Insa la Elefterie s-au deschis listele. O alta prietena deja s-a inscris... si are nunta in iulie.
Am auzit ca si la Biserica Alba care e undeva pe Calea Victoriei se face o ceremonie foarte frumoasa... cu cor... 2-3 preoti...

Eh na, s-au si deschis listele la Elefterie? Nu stiam ... oricum noi am renuntat din cauza taxei foarte mari, nu am de gand sa dau 15 mil pe o slujba.

De Biserica Alba nu stiam ... o sa verific ... mi-am facut deja o lista cu bisericile din Bucuresti pe care vreau sa le vizitez, sa discut cu preotii, sa vedem cum se desfasoara o slujba.

dianaruxi
16.10.2009, 13:42:01
http://www.miresici.ro/images/icons/icon11.gif aaa... am inteles... atunci asteapta... Eu nu te pot ajuta ptr ca nu sunt catolica... si nici viitorul sot . http://www.miresici.ro/images/icons/icon7.gif

Dar , am vazut eu in filme... in bisericile catolice ies niste nunti...de neuitat...
Stiu dar ma enerveaza ca nu am cu cine vb despre asta, nu gasesc mai pe nimeni.

dianaruxi
16.10.2009, 13:42:39
Eh na, s-au si deschis listele la Elefterie? Nu stiam ... oricum noi am renuntat din cauza taxei foarte mari, nu am de gand sa dau 15 mil pe o slujba.

De Biserica Alba nu stiam ... o sa verific ... mi-am facut deja o lista cu bisericile din Bucuresti pe care vreau sa le vizitez, sa discut cu preotii, sa vedem cum se desfasoara o slujba.
stiu eu pe cineva care a facut acum in august la biserica alba, dc vrei il intreb cat a dat.

andrelutza_2010
16.10.2009, 13:43:52
bun venit Kitchyke ! spor la pregatiri !! %%-

dianaruxi
16.10.2009, 13:44:52
L-am intrebat cica a dat 6-7 milioane la biserica alba repet in august anul asta. in banii astia intra si corul.

andrelutza_2010
16.10.2009, 13:48:57
stiu eu pe cineva care a facut acum in august la biserica alba, dc vrei il intreb cat a dat.

Am aruncat o privire pe topicul asta al tau, cu biserica. E foarte frumoasa ;;)! O sa aveti o ceremonie de vis ;)).

andrelutza_2010
16.10.2009, 13:51:26
L-am intrebat cica a dat 6-7 milioane la biserica alba repet in august anul asta. in banii astia intra si corul.

da.. cam asa e si la noi .
Numai ca taxa de rezervare o platim noi, si probabil si corul. La voi cum e? Cine plateste corul ?

Din cate stiu eu, doar preotul e platit de nasi, la finalul cununiei.
:[email protected]

dianaruxi
16.10.2009, 13:51:49
Am aruncat o privire pe topicul asta al tau, cu biserica. E foarte frumoasa ;;)! O sa aveti o ceremonie de vis ;)).
mersi mult, sper sa fie asta biserica noastra ca inca nu am rezervat, preotul ne-a zis sa venim prin aprilie desi eu cred ca o sa ma duc mai la inceputul anului ca nu stii nicioadata, desi la noi nu sunt multi catolici.

beatrice_cossma
16.10.2009, 14:15:24

Am fost la masa... a dat foarte bine!

ruxi86
16.10.2009, 14:47:34

i-auzi, foarte bine ... e perfect asa pt ca mai mult de 7 milioane nu am vrea sa dam la biserica.
am sa caut pe aici pe forum sa vad cum arata biserica alba.

mai stiu o biserica frumoasa, si pare si maricica, nu mai ca este in reamenajare momentan si e plina de schele si toate cele ... e pe jiului, in bucurestii noi, aproape de unde stau eu ... daca stie cineva detalii ceva, va rog mult.

dianaruxi
16.10.2009, 14:54:17
i-auzi, foarte bine ... e perfect asa pt ca mai mult de 7 milioane nu am vrea sa dam la biserica.
am sa caut pe aici pe forum sa vad cum arata biserica alba.

mai stiu o biserica frumoasa, si pare si maricica, nu mai ca este in reamenajare momentan si e plina de schele si toate cele ... e pe jiului, in bucurestii noi, aproape de unde stau eu ... daca stie cineva detalii ceva, va rog mult.
biserica alba este cea de pe victoriei , fata in fata cu hotel bucuresti, actualul radisson. este ff draguta si intima mi se pare mie.

ruxi86
16.10.2009, 15:03:01
biserica alba este cea de pe victoriei , fata in fata cu hotel bucuresti, actualul radisson. este ff draguta si intima mi se pare mie.

merci mult pt detalii :*

chiar am citit acum ce scriau fetele care au facut la biserica alba, si am vazut numai laude si pareri de bine ... o notez si pe asta pe listuta mea si o sa dam o fuga si acolo.

btw ... am vazut si eu pozele care le-ai pus cu biserica sf. cruce si mi se pare superba, chiar este foarte frumoasa, felicitari pt alegere!

andrelutza_2010
16.10.2009, 15:13:00
merci mult pt detalii :*

chiar am citit acum ce scriau fetele care au facut la biserica alba, si am vazut numai laude si pareri de bine ... o notez si pe asta pe listuta mea si o sa dam o fuga si acolo.

ce chestie ..

la Bucuresti - Biserica Alba si la Brasov - Biserica Neagra :D

beatrice_cossma
16.10.2009, 15:15:35

Ptr "dianaruxi" ... o idee ... http://www.miresici.ro/images/icons/icon12.gif. Pupici

ruxi86
16.10.2009, 15:25:19
ce chestie ..

la Bucuresti - Biserica Alba si la Brasov - Biserica Neagra :D

;-) Numai ca cea din Brasov este mult mai mare si impunatoare decat cea din Bucuresti. Cel putin asa mi s-a parut de cate ori am tot trecut prin Brasov, si am vazut-o din afara.

dianaruxi
16.10.2009, 15:28:02
Ptr "dianaruxi" ... o idee ... http://www.miresici.ro/images/icons/icon12.gif. Pupici
nu vreau sa mai decorez si biserica pt ca deja ma costa destul restaurantul.

beatrice_cossma
16.10.2009, 16:25:37
Mai - este luna cand apar bujorii...
Ma gandeam sa-mi fac buchetul de mireasa din bujorii si sa aleg decoratiunile florale de la restaurant tot din bujori.
Voi v-ati gandit la vre-o floare anume ...?

beatrice_cossma
16.10.2009, 16:28:17
ia uitati ...http://www.miresici.ro/images/icons/icon7.gif

dianaruxi
16.10.2009, 16:31:40
ia uitati ...http://www.miresici.ro/images/icons/icon7.gif
eu as vrea buchet cu multe flori,dar vreau sa fie albastre.

ruxi86
16.10.2009, 16:44:14
astea sunt buchetele care mi le doresc eu ... primul este pt cununia civila si al doilea pt cea religioasa ;)) eu am o manie pt mov si rosu ;))

beatrice_cossma
16.10.2009, 16:50:20
astea sunt buchetele care mi le doresc eu ... primul este pt cununia civila si al doilea pt cea religioasa ;)) eu am o manie pt mov si rosu ;))
SUPERBE ... trandafiri si orhidee, nu?

dianaruxi
16.10.2009, 16:51:21
SUPERBE ... trandafiri si orhidee, nu?
si cale vad eu si frezii si inca ceva de care nu-mi dau seama

angi300
16.10.2009, 17:12:17
buna miresici.
ce de fete noi sunt pe aici..bine ati venit....tre sa facem cumva sa ajungem in top...ca deocamdata suntem pe locul 4 la miresici de 2010...:))

beatrice_cossma
16.10.2009, 17:20:08
buna miresici.
ce de fete noi sunt pe aici..bine ati venit....tre sa facem cumva sa ajungem in top...ca deocamdata suntem pe locul 4 la miresici de 2010...:))

Adik? ce trebuie sa facem?

dianaruxi
16.10.2009, 17:28:26
Adik? ce trebuie sa facem?
adica sa avem mai multe pag si implicit mai multe mesaje, hai sa iti arat doua buchete cu bujori care imi plac mie, sau cel putin cred ca sunt bujori

beatrice_cossma
16.10.2009, 17:37:12
adica sa avem mai multe pag si implicit mai multe mesaje, hai sa iti arat doua buchete cu bujori care imi plac mie, sau cel putin cred ca sunt bujori

Cred ca-s bujori din Olanda..

ruxi86
16.10.2009, 17:50:44
Primul buchet e din orhidee, trandafiri si cale, iar al doilea e din trandafiri, frezii, orhidee si merisori.

Imi doream tare mult un buchet curgator, asa ca am sa il fac pe cel pt cununia civila curgator, pt ca am sa raman cu el, si pe cel de la cununia religioasa, care in cele din urma va fi aruncat la petrecere, il fac normal, rotund, dar va fi mov asa cum vi l-am aratat in poza care am atasat-o.

ruxi86
16.10.2009, 17:54:19

asa par a bujori, sunt foarte frumoase buchetele ... numai ca nu sunt albastre cum iti doreai tu ;))
Ruxi, tu vrei tot buchetul albastru, sau in combinatie cu alte culori? Tot bujori? Sau ai alte preferinte?

emilinicole
16.10.2009, 18:34:32
FETELOR..V-AM CITIT AZI, NU PREA AM AV TIMP SA RASPUND...
VA UREZ WEEK-END PLACUT!

ps: MAINE MA DUC LA DECOSTA LA PROBA:d

sttefi
16.10.2009, 19:00:56
Stiu dar ma enerveaza ca nu am cu cine vb despre asta, nu gasesc mai pe nimeni.

Hei,

Si eu tot la catolici fac :), viitorul sot e catolic.

Nu stiu inca nimic despre ce implica, si nici el nu stie...:D, doar ca pe noi ne-a chemat din ianuarie pentru "invataturi" :)

sttefi
16.10.2009, 19:44:18

Super,
Da-mi un PM cu numarul si numele ei.
Mersi

sttefi
16.10.2009, 19:48:26

Eu nu pot tine pasul cu voi :)), sunteti f vorbarete. Mai mult va citesc decat sa scriu ca pierd sirul :D

Oricum eu sunt cam praf si la capitolul pregatiri :((.

dianaruxi
16.10.2009, 20:43:33
asa par a bujori, sunt foarte frumoase buchetele ... numai ca nu sunt albastre cum iti doreai tu ;))
Ruxi, tu vrei tot buchetul albastru, sau in combinatie cu alte culori? Tot bujori? Sau ai alte preferinte?
nu dar e frumos, eu am salvat toate buchetele care mi se pareau frumoase.

sorinico
16.10.2009, 23:18:51
mersi!!!!!!!!!!
m-am linistit
o sa ma duc sa intreb, dar cred ca e prea devreme
oricum succes miresicilorde [email protected]};[email protected]};[email protected]};[email protected]};[email protected]};[email protected]};[email protected]};[email protected]};[email protected]};[email protected]};-
o sa avem cele mai frumoase nunti! o sa vedeti
pupici

Biu
17.10.2009, 11:54:41
pe unde umblati fetelor pe frigu asta ? mie nici nu imi vine sa ies de sub plapuma, noroc ca am tastatura wireless :))

vera_b
17.10.2009, 11:59:35
pe unde umblati fetelor pe frigu asta ? mie nici nu imi vine sa ies de sub plapuma, noroc ca am tastatura wireless :))

Neata Biu >:D< ,

Se pare ca fetele nu s-au trezit inca sau la fel ca si tine nu le vine sa iasa de sub plapuma ;))