PDA

Versiunea completa : Pregatirile miresicilor de mai 2010

Pagini : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 [12] 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40

anette10
17.10.2009, 12:07:11
Salutari miresici! Nu am mai intrat de ceva timp pe forum si vad ca ati avansat, nu gluma! Unele am vazut ca au fost chiar si la proba la coafat....Eu in afara de restaurant, muzica si fotot, nu am mai facut nimic. Mi se pare f devreme....>:D<

Arahne
17.10.2009, 15:03:42
Stai linistita eu am doar rochie si restaurant, dar ma rog m-am mutat in iulie acu. Oricum astept targurile sa rezolv cu restul

dianaruxi
17.10.2009, 15:12:15
neata, eu acum m-am trezit ca am fost aseara la o aniversare.

Arahne
17.10.2009, 15:21:27
neata, eu acum m-am trezit ca am fost aseara la o aniversare.
norocoas-o ;)

dianaruxi
17.10.2009, 15:24:07
norocoas-o ;)
nu pot sa zic ca a fost cine stie ce. obligatii. prefer sa ma culc devreme si sa ma scol devreme, acum nu mai am nici un chef sa fac curat

dianaruxi
17.10.2009, 15:32:25
norocoas-o ;)
am vazut ca ai scris de pantofi ceva si cred ca am vazut modelul ala la kaloni shoes. da search pe google asa si o sa le gasesti situl si intra la mirese si uita-te pe acolo cred ca sunt mai ieftini de 300 de euro, dar nici nu e exact modelul ala. Cred ca costa in jur de 330 ron.

Arahne
17.10.2009, 18:36:36
am vazut ca ai scris de pantofi ceva si cred ca am vazut modelul ala la kaloni shoes. da search pe google asa si o sa le gasesti situl si intra la mirese si uita-te pe acolo cred ca sunt mai ieftini de 300 de euro, dar nici nu e exact modelul ala. Cred ca costa in jur de 330 ron.
uuuu multam o sa ma uit. Da inca sufar dupa ei,stii cum e cand ti se pune pata pe ceva;))

angi300
17.10.2009, 20:38:06
ce faceti fetelor? eu nu am mai facut mare lucru: azi am fost sa vb si eu cu cineva pt make up si a zis ca ma costa 30 lei..;))..am cumparat un tub vopsea lemn culoare fuchsia pt cutia de dar...si am inceput sa fac chemarile pt domnisoarele de onoare, doar 3 am chemat pana acuma, au acceptat si am ramas surprinsa cand au zis ca daca vreau se imbraca la fel..<:-P

o duminica cat mai frumoasa!

Biu
17.10.2009, 21:08:49
ce faceti fetelor? eu nu am mai facut mare lucru: azi am fost sa vb si eu cu cineva pt make up si a zis ca ma costa 30 lei..;))..am cumparat un tub vopsea lemn culoare fuchsia pt cutia de dar...si am inceput sa fac chemarile pt domnisoarele de onoare, doar 3 am chemat pana acuma, au acceptat si am ramas surprinsa cand au zis ca daca vreau se imbraca la fel..<:-P

o duminica cat mai frumoasa!

sa vezi faza, eu le-am zis sa isi aleaga fiecare model de rochie, si 2 din 3 si-au ales la fel =))

angi300
17.10.2009, 21:18:35
sa vezi faza, eu le-am zis sa isi aleaga fiecare model de rochie, si 2 din 3 si-au ales la fel =))
pai atunci o combini si pe a 3.....si poate poate iasa de un "la fel". :*

Biu
17.10.2009, 21:28:37
pai atunci o combini si pe a 3.....si poate poate iasa de un "la fel". :*
nu-i zic nimic la a3-a, trebuie sa imi trimita pe mail modelul. totusi, din cate o cunosc o sa is aleaga altceva,... dar "never say never" :*
Apropos de machioza, cu ce produse lucreaza? Mi se pare suspect de ieftin 30 lei. Musai sa mergi la proba sa vezi daca rezista o si intraga ...

angi300
17.10.2009, 23:55:51
nu-i zic nimic la a3-a, trebuie sa imi trimita pe mail modelul. totusi, din cate o cunosc o sa is aleaga altceva,... dar "never say never" :*
Apropos de machioza, cu ce produse lucreaza? Mi se pare suspect de ieftin 30 lei. Musai sa mergi la proba sa vezi daca rezista o si intraga ...

a zis ca seventeen...o sa ma duc cat de curand la o proba, sa-mi satisfac curiozitatea referitor la pret si la rezultat. :*

gandacika
18.10.2009, 01:59:28
Miresici de mai care ati trecut peste superstitia ca "nu e bine sa faci nunta in mai" va astept aici sa ne sfatuim...:*
draga mea, si eu am nunta pe 29 mai, 2010, nu cred in superstitii, abia astept momentul acesta !
vreau sa-mi dati cateva sugentii de rochite de mireasa, nu stiu ce m-ar avantaja, cert e k trebuie sa mai scap de cateva kilograme pe care le am in plus.

dianaruxi
18.10.2009, 11:47:14
a zis ca seventeen...o sa ma duc cat de curand la o proba, sa-mi satisfac curiozitatea referitor la pret si la rezultat. :*
auzi da fixarea machiajului ti-o face?in banii astia?

Biu
18.10.2009, 12:16:14
da 17 o fi avand fixator de machiaj ? :-\

dianaruxi
18.10.2009, 12:21:03
da 17 o fi avand fixator de machiaj ? :-\
nu stiu nici dc fac produse profesionale de machiaj.

angi300
18.10.2009, 13:25:48
buna miresici
acuma asa in detaliu nu am intrebat ce si cum...ca degeaba imi tot zice ea una si alta ca ma intereseaza mai mult rezultatul. am intrebat doar pret si cu ce produse. in rest, o sa ma duc curand la o proba si atunci o sa vad. poate pana atunci imi gasesc si eu cablul pt poze, se pare ca a fugit de la mine, si vreau sa va arat si casuta de dar.;))

angi300
18.10.2009, 13:29:57
draga mea, si eu am nunta pe 29 mai, 2010, nu cred in superstitii, abia astept momentul acesta !
vreau sa-mi dati cateva sugentii de rochite de mireasa, nu stiu ce m-ar avantaja, cert e k trebuie sa mai scap de cateva kilograme pe care le am in plus.
bine ai venit. cred ca cel mai bine este sa probezi mai multe variante, doar asa iti dai seama, ca poate tu vrei un anume model dar dupa ce il probezi nu te avantajeaza deloc. cat despre kilogramele in plus...#-o:gen_07: am si eu de lucrat la capitolul asta.
off topic: ce tare e semnul asta :gen_08:

Biu
18.10.2009, 14:10:15
bine ai venit. cred ca cel mai bine este sa probezi mai multe variante, doar asa iti dai seama, ca poate tu vrei un anume model dar dupa ce il probezi nu te avantajeaza deloc. cat despre kilogramele in plus...#-o:gen_07: am si eu de lucrat la capitolul asta.
off topic: ce tare e semnul asta :gen_08:

nu-mi aminti, ca trebuie sa ma apuc de alergat. eu n-am nimic cu kg, dar parca am prea mult tesut adipos >:/ , si ala numa cu alergat il dau jos...
pacat ca stai in dej, ca ce bine trageam una de alta pt niste ture de babes ;;)

ruxi86
18.10.2009, 16:16:06
Super,
Da-mi un PM cu numarul si numele ei.
Mersi

Stefi, s-a rezolvat, ti-am dat PM. Cu multa placere si multa bafta!

ruxi86
18.10.2009, 16:25:01
FETELOR..V-AM CITIT AZI, NU PREA AM AV TIMP SA RASPUND...
VA UREZ WEEK-END PLACUT!

ps: MAINE MA DUC LA DECOSTA LA PROBA:d

Emilinicole, asteptam pozici si impresii ;;)

ruxi86
18.10.2009, 16:29:40
Fetelor, cunosc problema cu kilogramele in plus ... eu deja am inceput de vreo 3 saptamani sa lucrez la asta. Am fost la nutritionist, mi-a dat sa fac niste analize de sange ca sa imi faca un regim alimentar personalizat si se pare ca da rezultate. Din pacate nu prea am timp de alergari sau exercitii, insa va trebui sa apelez la metoda exercitiilor in casa cum am mai facut si inainte.
Nutritionista imi spunea ca in 3-4 luni as ajunge la greutatea care ar trebui sa o am, deci zic eu ca ar fi timp destul pana in mai si cu regim alimentar si cu exercitii, sa aratam bine in ziua nuntii. ;))

dianaruxi
18.10.2009, 17:33:50
Fetelor, cunosc problema cu kilogramele in plus ... eu deja am inceput de vreo 3 saptamani sa lucrez la asta. Am fost la nutritionist, mi-a dat sa fac niste analize de sange ca sa imi faca un regim alimentar personalizat si se pare ca da rezultate. Din pacate nu prea am timp de alergari sau exercitii, insa va trebui sa apelez la metoda exercitiilor in casa cum am mai facut si inainte.
Nutritionista imi spunea ca in 3-4 luni as ajunge la greutatea care ar trebui sa o am, deci zic eu ca ar fi timp destul pana in mai si cu regim alimentar si cu exercitii, sa aratam bine in ziua nuntii. ;))
zi-mi si mie la ce nutritionist ai fost?

angi300
18.10.2009, 18:02:03
nu-mi aminti, ca trebuie sa ma apuc de alergat. eu n-am nimic cu kg, dar parca am prea mult tesut adipos >:/ , si ala numa cu alergat il dau jos...
pacat ca stai in dej, ca ce bine trageam una de alta pt niste ture de babes ;;)

ai dreptate...eu mai pot sa mai imi trec un numar la convorbiri nelimitate... te trec....si ne punem amandoua castile..si mergem la alergat..tu acolo eu aici....si musai sa se auda "gafaitul" in casti....;)) si atunci zicem ca alergam "impreuna".

ruxi86
18.10.2009, 18:29:25
zi-mi si mie la ce nutritionist ai fost?

Am fost la dr. Colda de la Medsana ... pt ca firma la care lucrez eu imi ofera asigurare medicala la Medsana si am gratuitate la foarte multe analize, consultatii. Ma pot interesa daca vrei cat costa normal o consultatie la doctora asta la care am fost eu si iti spun.

Arahne
18.10.2009, 20:17:23
Si eu am o problema. Mai ales cand am fost in Germania am pus 9 kg, oricum sunt obisnuita cu cresterile si scaderile in greutate. Am incercat cam tot ce e pe piata de la nutritionist la pastile cel mai bun e sportul ;))

dianaruxi
18.10.2009, 22:42:50
Am fost azi la mall si am gasit niste pahare de sampanie absolut superbe, numai ca erau 1,7 mil fiecare, imi vine sa imi bag unghia in gat, nu stiu ce sa fac.

Biu
18.10.2009, 22:47:14
Am fost azi la mall si am gasit niste pahare de sampanie absolut superbe, numai ca erau 1,7 mil fiecare, imi vine sa imi bag unghia in gat, nu stiu ce sa fac.

femeie nebuna, te rog nu da 1,7 mil pe un pahar :-SS

ruxi86
19.10.2009, 08:22:27
Neata neata fetele ~o)

Este asa frig si urat afara ca nici nu imi venea sa ma dau jos din pat sa vin la scarbici brrrrrrr.

Cum 1,7 mil un pahar de sampanie? :O Mai bine dai o fuga pana in Ikea poate gasesti ceva frumos, macar ca model de pahar de sampanie si eventual le mai aranjezi tu putintel. Eu asa am de gand sa fac pentru ca am vazut niste preturi exagerat de mari la paharele de sampanie pt miri.

Biu
19.10.2009, 08:30:57
neatza fetele (:| ~o)~o)~o)

georgeta26
19.10.2009, 09:07:17
buna dimineata
un model de pahare care mi-a placut mie

ruxi86
19.10.2009, 09:24:34
buna dimineata
un model de pahare care mi-a placut mie

da, e tare mumos ... si mie imi place foarte mult ... si exista si un set de taiat tortul la fel ca aceste pahare, numai ca mie mi se pare cam scumpe si paharele si setul pt tort.

dianaruxi
19.10.2009, 09:24:57
neatza fetele (:| ~o)~o)~o)
neata, fetelor, dar stiti cat de frumoase erau paharele si luceau asa frumos, erau de cristal. O sa ma duc si la ikea.

sttefi
19.10.2009, 09:45:44
femeie nebuna, te rog nu da 1,7 mil pe un pahar :-SS

neatza :)

Doamne, cum sa dai atata pe un pahar? :))

Eu o sa fiu echilibrata in ceea ce priveste cheltuielile astea pe nimicuri.
Totusi, trebuie sa ne gandim ca sunt multe lucruri care nu ne vor mai folosi niciodata. Stiu ca e ziua nuntii, si e cea mai importanta :[email protected] ....dar eu nu as da atata pe un pahar :)), mai mult de 100 de lei pe amandoua nici nu ma gandesc :D

:*

Biu
19.10.2009, 09:53:55
neata, fetelor, dar stiti cat de frumoase erau paharele si luceau asa frumos, erau de cristal. O sa ma duc si la ikea.
fa-le o poza (daca poti )si arata-ne si noua

dianaruxi
19.10.2009, 09:56:43
fa-le o poza (daca poti )si arata-ne si noua
dc nu gasesc nimik altceva mai ieftin sa ma multumeasca o sa le iau pe alea, ca oricum ne raman noua si sunt cu adevarat superbe.

ruxi86
19.10.2009, 10:01:26
dc nu gasesc nimik altceva mai ieftin sa ma multumeasca o sa le iau pe alea, ca oricum ne raman noua si sunt cu adevarat superbe.

trebuie sa fie cu siguranta si ceva mai ieftin, la preturi acceptabile ... ar mai fi un magazin in spate la unirii care are tot felul de nebunii din astea, nu ii stiu din pacate numele si nici nu am ajuns acolo ca sa iti spun exact ce si cum.

mai ai putintica rabdare, mai ales ca acum in noiembrie este si primul targ pt 2010, si acolo sunt reduceri, si trebuie sa gasim ceva sa ne placa, sau macar sa furam ceva idei ;)) eu una am sa fiu prezenta la targul din noiembrie, ca trebuie sa ma uit dupa invitatii, marturii, pahare, etc. :D

dianaruxi
19.10.2009, 10:04:11
trebuie sa fie cu siguranta si ceva mai ieftin, la preturi acceptabile ... ar mai fi un magazin in spate la unirii care are tot felul de nebunii din astea, nu ii stiu din pacate numele si nici nu am ajuns acolo ca sa iti spun exact ce si cum.

mai ai putintica rabdare, mai ales ca acum in noiembrie este si primul targ pt 2010, si acolo sunt reduceri, si trebuie sa gasim ceva sa ne placa, sau macar sa furam ceva idei ;)) eu una am sa fiu prezenta la targul din noiembrie, ca trebuie sa ma uit dupa invitatii, marturii, pahare, etc. :D
rabdare am oricum o sa ma duc in franta de craciun, si e si acolo magazinul asta poate le gasesc mai ieftine. Si eu ma duc in noiembrie sa ma uit de invitatii.

ruxi86
19.10.2009, 10:12:40
rabdare am oricum o sa ma duc in franta de craciun, si e si acolo magazinul asta poate le gasesc mai ieftine. Si eu ma duc in noiembrie sa ma uit de invitatii.

da, e posibil sa gasesti mai ieftin pe acolo prin franta ... mai ales daca te duci de craciun, poate au si reduceri ceva ;))
si eu cred ca o sa o pun pe sormea sa se uite prin austria dupa nebunii din astea poate gaseste ceva frumos si la preturi rezonabile, ca tot vine de sarbatori in tara si sa nu vina cu mana goala :D

dianaruxi
19.10.2009, 10:19:00
da, e posibil sa gasesti mai ieftin pe acolo prin franta ... mai ales daca te duci de craciun, poate au si reduceri ceva ;))
si eu cred ca o sa o pun pe sormea sa se uite prin austria dupa nebunii din astea poate gaseste ceva frumos si la preturi rezonabile, ca tot vine de sarbatori in tara si sa nu vina cu mana goala :D
de craciun nu sunt reduceri in franta, au doar in februarie-martie si in iunie-iulie. O sa ma duc candva si prin ikea oricum acum e prea devreme, si nu stiu ce tema voi alege la restaurant, deci tre sa mai astept pt ca se poate ca paharele alea sa nu mearga la ce aleg eu pt restaurant, dar dc aleg tema alb-negru ar merge perfect, ca aveau un fel de insertie neagra in picior.

ruxi86
19.10.2009, 10:39:47
de craciun nu sunt reduceri in franta, au doar in februarie-martie si in iunie-iulie. O sa ma duc candva si prin ikea oricum acum e prea devreme, si nu stiu ce tema voi alege la restaurant, deci tre sa mai astept pt ca se poate ca paharele alea sa nu mearga la ce aleg eu pt restaurant, dar dc aleg tema alb-negru ar merge perfect, ca aveau un fel de insertie neagra in picior.

inteleg ... suna interesant ... nici noi inca nu ne-am gandit ce culoare o sa aiba aranjamentele salii, si mai ales ca si mie mi-ar fi placut sa le fac pe toate cam in acelasi ton ... dar momentan treb sa mai astept pt ca patronul restaurantului spunea ca va schimba culoarea salonului din verde pal in crem, asa ca nu avem incotro decat sa vedem ce va face si plus ca spunea ca vor mai baga si alte culori pt huse si fetele de masa ca sa aiba toata gama de culori.

dianaruxi
19.10.2009, 10:42:02
inteleg ... suna interesant ... nici noi inca nu ne-am gandit ce culoare o sa aiba aranjamentele salii, si mai ales ca si mie mi-ar fi placut sa le fac pe toate cam in acelasi ton ... dar momentan treb sa mai astept pt ca patronul restaurantului spunea ca va schimba culoarea salonului din verde pal in crem, asa ca nu avem incotro decat sa vedem ce va face si plus ca spunea ca vor mai baga si alte culori pt huse si fetele de masa ca sa aiba toata gama de culori.
ff bine asa ca sa ai mai multe optiuni.

norishor
19.10.2009, 10:47:19
Salutare fetelor! Imi pare rau ca nu va pot scrie atat de des pe cat as vrea insa nu prea am timp la serviciu. O sa ma revansez eu pana la urma. Oricum, nu prea am noutati. N-am mai stabilit nimic si nici nu am cuparat.

Pupici si sa aveti grija de voi si logodnicii vostri.:grouphug:

Arahne
19.10.2009, 11:34:26
Eu sincer ma gandeam sa le iau de la europa au pahare, set de taiat tort cosulete si pernute,chiar nu am de gand sa dau multi bani pe asa ceva. Eventual invitatiile si cocardele le iau din alte parti ca nu mi-a placut ce era pe acolo

andrelutza_2010
19.10.2009, 11:44:11
Neata :-" !

Noutati ?

tre sa ajungem neaparat pe locul 1 la miresici de 2010 ...

dianaruxi
19.10.2009, 11:52:11
Eu sincer ma gandeam sa le iau de la europa au pahare, set de taiat tort cosulete si pernute,chiar nu am de gand sa dau multi bani pe asa ceva. Eventual invitatiile si cocardele le iau din alte parti ca nu mi-a placut ce era pe acolo
ai vazut ceva interesant in europa?eu nici nu am fost acolo.

ruxi86
19.10.2009, 11:59:05

si eu ma gandeam sa dau o fuga in europa, ca am inteles ca eu multe chestii frumoase, si chiar ieftine, nu mai ca imi este tare groaza de drumul pana acolo ca stii doar ca e nebunie mare. mi-au spus niste neamuri ca aveau lucruri dragute, dar nu s-au uitat si la preturi ;))
de exemplu pernuta mea de verighete, care am mai aranjat-o eu putin, mi-a luat-o cumnata-mea din europa, si a dat 100 de mii pe ea (10 ron).

ce preturi ai vazut la pahare, set de tort, cosulete?

Arahne
19.10.2009, 12:19:18
ai vazut ceva interesant in europa?eu nici nu am fost acolo.
Da e o ulitsa sa-i spun asa cu magazine cu rochii si accesorii de nunta, gasesti tot ce vrei de la diademe de "haur" pana la casute pt dar. Este chiar aproape de intrare. Eu cred ca o sa-mi cumpar si posetuta de acolo (am vazut una gen saculet) in principiu cam tot ce e pe lipsacani vine de acolo. Si da drumu e naspa si aglomeratie si mizerie. Oricum daca mergeti pe acolo aveti grija la genti;))

Arahne
19.10.2009, 12:20:58
si eu ma gandeam sa dau o fuga in europa, ca am inteles ca eu multe chestii frumoase, si chiar ieftine, nu mai ca imi este tare groaza de drumul pana acolo ca stii doar ca e nebunie mare. mi-au spus niste neamuri ca aveau lucruri dragute, dar nu s-au uitat si la preturi ;))
de exemplu pernuta mea de verighete, care am mai aranjat-o eu putin, mi-a luat-o cumnata-mea din europa, si a dat 100 de mii pe ea (10 ron).

ce preturi ai vazut la pahare, set de tort, cosulete?
nu mai stiu paharele erau ceva in genul 200 mii ce am tinut minte e ca pernutele cosuletele si posetutele erau intre 100 si 150 mii. Aveau si confetti si funde pt ornat masini, cam tot ce iti trece prin minte

dianaruxi
19.10.2009, 12:42:16
nu mai stiu paharele erau ceva in genul 200 mii ce am tinut minte e ca pernutele cosuletele si posetutele erau intre 100 si 150 mii. Aveau si confetti si funde pt ornat masini, cam tot ce iti trece prin minte
si aratau decent? eu nu vreau pahare din alea ornate cu fundite si alte treburi, vreau ceva simplu dar deosebit.

Biu
19.10.2009, 12:49:11
si aratau decent? eu nu vreau pahare din alea ornate cu fundite si alte treburi, vreau ceva simplu dar deosebit.
un pahar de sticla n-o sa fie niciodata un pahar de cristal.
atata ca sunt sigura ca poti gasi pahare de cristal si mai acceptabile ca pret ;))
La noi nu se folosesc paharele astea. Ni le da restaurantul ca sunt incluse in pierderi, si noi le spargem :)) .
Daca ar fi si la noi obiceiul cu intampianatul si ciocnitul cu fiecare invitat, as alege pahare de cristal si eu o:-)

dianaruxi
19.10.2009, 13:09:14
un pahar de sticla n-o sa fie niciodata un pahar de cristal.
atata ca sunt sigura ca poti gasi pahare de cristal si mai acceptabile ca pret ;))
La noi nu se folosesc paharele astea. Ni le da restaurantul ca sunt incluse in pierderi, si noi le spargem :)) .
Daca ar fi si la noi obiceiul cu intampianatul si ciocnitul cu fiecare invitat, as alege pahare de cristal si eu o:-)
si noua ne da restaurantul pahare, dar eu vreau ceva mai deosebit pt noi doi. La noi e treaba cu intampinatul, nu stiam ca nu e peste tot chestia asta. pai si cum se face la voi?

ruxi86
19.10.2009, 13:24:17
Da e o ulitsa sa-i spun asa cu magazine cu rochii si accesorii de nunta, gasesti tot ce vrei de la diademe de "haur" pana la casute pt dar. Este chiar aproape de intrare. Eu cred ca o sa-mi cumpar si posetuta de acolo (am vazut una gen saculet) in principiu cam tot ce e pe lipsacani vine de acolo. Si da drumu e naspa si aglomeratie si mizerie. Oricum daca mergeti pe acolo aveti grija la genti;))

Pai majoritatea lucrurilor sunt "imprumutate" din europa si apoi amplasate pe lipscani, unirii, idm, h in herastrau si tot asa ;))
Ce preturi aveau posetutele gen saculet? Ca tot asa vreau sa imi iau si eu ca altceva nu va merge la rochita mea.
Tu ai fost pe la tarabele alea in aer liber din europa sau in samexpo, dragonul rosu & co? Ca sa ma duc exact la tinta, ca am o groaza de complexul ala :-s

Arahne
19.10.2009, 13:27:34
mai nu mai tin minte exact, o sa ma duc weekendul asta sau dupa targ si-ti zic.

dianaruxi
19.10.2009, 13:30:09
Pai majoritatea lucrurilor sunt "imprumutate" din europa si apoi amplasate pe lipscani, unirii, idm, h in herastrau si tot asa ;))
Ce preturi aveau posetutele gen saculet? Ca tot asa vreau sa imi iau si eu ca altceva nu va merge la rochita mea.
Tu ai fost pe la tarabele alea in aer liber din europa sau in samexpo, dragonul rosu & co? Ca sa ma duc exact la tinta, ca am o groaza de complexul ala :-s
eu vreau o poseta gen geanta plic.

Arahne
19.10.2009, 13:31:03
Am zis cam intre 100 si 150 mii e in europa nu in dragon intrarea e prima sau a 2-a, mi se pare ca se vad de la intrare rochiile. Oricum sunt gen buticuri nu cladiri. Oricum eu astept targul nu o sa fac cumparaturi serioase inainte.

Biu
19.10.2009, 13:31:14
si noua ne da restaurantul pahare, dar eu vreau ceva mai deosebit pt noi doi. La noi e treaba cu intampinatul, nu stiam ca nu e peste tot chestia asta. pai si cum se face la voi?

La noi in primul rand mirii ajung ultimii, cam la 20 - 30 min dupa ora scrisa pe invitatie. Intra in rest alaturi de nasi, si sunt serviti toti cu cate o cupa de sampanie, iar mirii sparg paharele din care au baut sampania ( ca sa aduca cioburile noroc ).
Invitatii sunt intampinati de parintii mirilor si de alte rude apropiate ( frati, surori ) si condusi la masa.

Arahne
19.10.2009, 13:32:47
da cred ca se potriveste la rochia ta, la a mea fiind pe crinolina se potriveste ceva mai "old style". Oricum geanta o cumpar de acolo dar o sa o modific dupa bunul meu obicei;))

Biu
19.10.2009, 13:33:50

si eu mi-am luat una gen plic. si cand am ajuns acasa am constatat ca nu se potriveste cu culoarea rochiei :O . Rochia e bej mai inchis, iar poseta pare destul de aurie in comparatie cu rochia.:-<

Arahne
19.10.2009, 13:35:05
La noi in primul rand mirii ajung ultimii, cam la 20 - 30 min dupa ora scrisa pe invitatie. Intra in rest alaturi de nasi, si sunt serviti toti cu cate o cupa de sampanie, iar mirii sparg paharele din care au baut sampania ( ca sa aduca cioburile noroc ).
Invitatii sunt intampinati de parintii mirilor si de alte rude apropiate ( frati, surori ) si condusi la masa.
Deci daca le sparg cu atat mai mult sa nu dai multi bani pe ele ;-)

Apropo sedinta foto e intre cununia religioasa si restaurant nu?

Arahne
19.10.2009, 13:36:41
si eu mi-am luat una gen plic. si cand am ajuns acasa am constatat ca nu se potriveste cu culoarea rochiei :O . Rochia e bej mai inchis, iar poseta pare destul de aurie in comparatie cu rochia.:-<
Naspa. Tu ti-ai facut rochia la comanda nu? Daca da cere-i material si fa-ti si poseta la fel. E de stul de greu sa asortezi beju-ul pt ca sunt multe nuante

Biu
19.10.2009, 13:40:47
Deci daca le sparg cu atat mai mult sa nu dai multi bani pe ele ;-)

Apropo sedinta foto e intre cununia religioasa si restaurant nu?
Eu nu o sa cumpar deloc, le sparg pe ale lor si gata :> .
Sedinta foto de regula asa e, intre cununia religioasa si rest.

Biu
19.10.2009, 13:43:51
Naspa. Tu ti-ai facut rochia la comanda nu? Daca da cere-i material si fa-ti si poseta la fel. E de stul de greu sa asortezi beju-ul pt ca sunt multe nuante
nu am nicio sansa sa fac asa ceva. rohia nu e facuta la comanda.
M-am gandit in schimbsa imi bag niste auriu la pantofi :> ( ca vreau sa mi-i fac la comanda)

dianaruxi
19.10.2009, 13:49:43
Eu nu o sa cumpar deloc, le sparg pe ale lor si gata :> .
Sedinta foto de regula asa e, intre cununia religioasa si rest.
eu o sa fac sedinta foto in alta zi sa nu mai stau dupa cununia religioasa, o sa merg cu fotografii intr-un weekend la brasov si fac acolo. Asa pot sa ma duc direct la restaurant dupa biserica, ca sa nu mai trimit invitatii acasa dupa biserica.

ruxi86
19.10.2009, 13:57:06
eu o sa fac sedinta foto in alta zi sa nu mai stau dupa cununia religioasa, o sa merg cu fotografii intr-un weekend la brasov si fac acolo. Asa pot sa ma duc direct la restaurant dupa biserica, ca sa nu mai trimit invitatii acasa dupa biserica.

inseamna ca ai sa faci sedinta foto doar tu cu mirele si atat? fara nasi, parinti?
sau faci repede dupa biserica si cate o poza cu fiecare invitat si dupa aia fuga la restaurant?

eu una cred ca am sa fac sedinta foto inainte de biserica, ma tot gandesc ca dupa biserica poate nu avem timp destul si de sedinta foto si sa ajungem si la restaurant, mai ales ca noi si nasii trebuie sa ajungem primii si sa intampinam restul invitatiilor. de regula ar fi trebuit sa stea si parintii cu noi si nasii si sa intampine invitatii, dar am renuntat la asta, pt ca ai mei sunt divortati si nici nu sunt in tangente prea bune, de aceea si la prezidiul nu vom sta decat noi cu nasii fara parinti, iar in stanga si dreapta prezidiul va fi cate o masa cu parintii mei si parintii lui si rudele cele mai apropiate gen frate, surori, matusi, unchi (mai ales ca nu avem un familion foarte mare).
hai ca am dat-o dintr-una in alta ;))

Biu
19.10.2009, 14:00:18

Eu nu sunt hoarata absolut deloc in legatura cu sedinta foto.
Unu la mana nu ne-am hotarat daca facem civila in acceasi zi sau nu. Nu as face-o in aceeasi pentru a elibera programul.
Insa inclin sa cred ca o vom face in aceeasi zi din ratiuni financiare ( pt civila trebuie alte tinute, coafor, masa.... ). Asa ca daca facem civila in acceasi zi, mergem dupa civila la sesiunea foto, pe urma facem cununia religioasa ( noi o facem pe terasa motelului unde e si petrecerea ) si nu e de plimbat. Motelul nostru este in afara orasului la 15 km, iar noi o sa asiguram transportul invitatilor cu niste autobuse, si ma gnadesc ca intre civila si religioasa numai bine au timp sa mearga cu busul, si cei care au participat la civila pot sta la motel si pot fi serviti cu racoritoare si asa...
Iar dupa tura asta sa vina, in functie de preferinte, la religioasa sau numai la petrecere.
Ce ziceti voi fetelor? Ca de mult ma meditez la problema asta o:-)

dianaruxi
19.10.2009, 14:07:31
inseamna ca ai sa faci sedinta foto doar tu cu mirele si atat? fara nasi, parinti?
sau faci repede dupa biserica si cate o poza cu fiecare invitat si dupa aia fuga la restaurant?

Nu fac sedinta foto cu nasi ca nasi nu am, iar parintii ar insemna sa vina doar ai mei, ca ai lui sunt in franta, plus ca ai lui sunt divortati si ar insemna sa vina fiecare cu noul consort, ceea ce ar multiplica cu 2 pers implicate, deci bla bla si mai bine fac singura, iar noi la restaurant cred ca o sa stam chiar noi doi singurei la masa.

dianaruxi
19.10.2009, 14:08:58
Unu la mana nu ne-am hotarat daca facem civila in acceasi zi sau nu. Nu as face-o in aceeasi pentru a elibera programul.
Insa inclin sa cred ca o vom face in aceeasi zi din ratiuni financiare ( pt civila trebuie alte tinute, coafor, masa.... ). Asa ca daca facem civila in acceasi zi, mergem dupa civila la sesiunea foto, pe urma facem cununia religioasa ( noi o facem pe terasa motelului unde e si petrecerea ) si nu e de plimbat. Motelul nostru este in afara orasului la 15 km, iar noi o sa asiguram transportul invitatilor cu niste autobuse, si ma gnadesc ca intre civila si religioasa numai bine au timp sa mearga cu busul, si cei care au participat la civila pot sta la motel si pot fi serviti cu racoritoare si asa...
Iar dupa tura asta sa vina, in functie de preferinte, la religioasa sau numai la petrecere.
dc poti si rezisti sa le faci pe toate in aceeasi zi, go for it, ca e intr-adevra mai economic. Eu deja am pierdut aceasta batalie, eu nu numai ca ma casatoresc civil in alta zi dar si in alta tara, si facem si a doua petrecere.

ruxi86
19.10.2009, 14:13:48

Tocmai din aceeasi cauza vom face si noi cununia civila si cea religioasa in aceeasi zi. Asa daca vor fi in zile diferite, pe langa faptul ca iti trebuie alta tinuta, asta hai ca nu ar fi asa o problema mare, ca se poti gasi rochite dragute si la preturi mai mici, si eventual poti alege ceva ca sa il mai poti purta dupa aceea la o alta petrecere (cel putin asa am de gand sa procedez eu) ... dar o sa mai fie si petrecerea dupa civila, ca iti dai seama ca trebuie sa dai o masa ceva in ziua respectiva.
Asa daca faci in aceeasi zi, ar fi un castig din punct de vedere financiar.
In cazul tau, intr-adevar sedinta foto ar putea sa aiba loc dupa cununia civila, si eventual cat sunt pe drum invitatii ca sa ajunga la motel, tu iti poti schimba coafura, tinuta. Mai ales ca avand cununia religioasa la motelul unde vei tine si petrecerea, ai posibilitatea sa ai mare parte din invitati la cununia religioasa.

ruxi86
19.10.2009, 14:16:43
Nu fac sedinta foto cu nasi ca nasi nu am, iar parintii ar insemna sa vina doar ai mei, ca ai lui sunt in franta, plus ca ai lui sunt divortati si ar insemna sa vina fiecare cu noul consort, ceea ce ar multiplica cu 2 pers implicate, deci bla bla si mai bine fac singura, iar noi la restaurant cred ca o sa stam chiar noi doi singurei la masa.

Cunosc situatia cu parintii divortati, ai mei sunt divortati, si ma gandesc cu groaza cum va fi sa se intalneasca la nunta mea, mai ales ca mai exista si divergente intre ei :-s Sper sa trecem cu bine peste acea zi ;))

Biu
19.10.2009, 14:19:55
Tocmai din aceeasi cauza vom face si noi cununia civila si cea religioasa in aceeasi zi. Asa daca vor fi in zile diferite, pe langa faptul ca iti trebuie alta tinuta, asta hai ca nu ar fi asa o problema mare, ca se poti gasi rochite dragute si la preturi mai mici, si eventual poti alege ceva ca sa il mai poti purta dupa aceea la o alta petrecere (cel putin asa am de gand sa procedez eu) ... dar o sa mai fie si petrecerea dupa civila, ca iti dai seama ca trebuie sa dai o masa ceva in ziua respectiva.
Asa daca faci in aceeasi zi, ar fi un castig din punct de vedere financiar.
In cazul tau, intr-adevar sedinta foto ar putea sa aiba loc dupa cununia civila, si eventual cat sunt pe drum invitatii ca sa ajunga la motel, tu iti poti schimba coafura, tinuta. Mai ales ca avand cununia religioasa la motelul unde vei tine si petrecerea, ai posibilitatea sa ai mare parte din invitati la cununia religioasa.

La noi nuntile se fac de zi. Petrecerea incepe la 14 sau 15. Nu am timp sa schimb coafuri si machiaj. Pornesc de dimineata gatita mireasa o:-)
Daca fac de ex civila la 11.00, si religioasa o pun la 13.00 am 2 ore pt sedinta foto.

ruxi86
19.10.2009, 14:20:23
Fetelor fetelor, veste mare veste mare ... ne-am gasit si locatie pt luna de miere ... au tot existat discutii referitoare la luna de miere dar nu eram asa siguri, dar acum este confirmat ... vom merge la turci in antalya la hotelul miracle. Si vom fi si in gasca mare, cu nasii, cumnatii, prieteni. Vom fi foarte multi.
Aseara le-am scris celor de la miracle sa imi faca o oferta pt septembrie 2010, pt ca atunci vrem sa plecam si astept o mica confirmare in legatura cu pretul si avansul, pt ca este posibil sa nu fie nevoie de avans pt ca cei de la hotel mi-au spus ca self payment cand ajungem la hotel, si vreau sa clarific acest termen cu ei.

Voi ce planuri aveti pt luna de miere?

dianaruxi
19.10.2009, 14:22:17
Fetelor fetelor, veste mare veste mare ... ne-am gasit si locatie pt luna de miere ... au tot existat discutii referitoare la luna de miere dar nu eram asa siguri, dar acum este confirmat ... vom merge la turci in antalya la hotelul miracle. Si vom fi si in gasca mare, cu nasii, cumnatii, prieteni. Vom fi foarte multi.
Aseara le-am scris celor de la miracle sa imi faca o oferta pt septembrie 2010, pt ca atunci vrem sa plecam si astept o mica confirmare in legatura cu pretul si avansul, pt ca este posibil sa nu fie nevoie de avans pt ca cei de la hotel mi-au spus ca self payment cand ajungem la hotel, si vreau sa clarific acest termen cu ei.

nu faceti luna de miere singuri?
eu as vrea sa mergem in maldive, dar sa vedem. deocamdata nu ne-am hotarat.

ruxi86
19.10.2009, 14:23:42
La noi nuntile se fac de zi. Petrecerea incepe la 14 sau 15. Nu am timp sa schimb coafuri si machiaj. Pornesc de dimineata gatita mireasa o:-)
Daca fac de ex civila la 11.00, si religioasa o pun la 13.00 am 2 ore pt sedinta foto.

E mai mult decat suficient pt sedinta foto ... normal dureaza 1 ora ... cel putin asa e aici, din cate am vazut eu si din ce mi-a spus fotograful nostru.
Eu voi fi nevoita sa pun cununia civila la prima ora 8-9 depinde la cat deschide la primarie, ca sa am timp sa ajung la coafor sa ma aranjez pt religioasa, sa imi puna voalul, sa ajung inapoi acasa, sa ma imbrac cu rochita, dansul miresei sau cum s-o numi cand se rupe turta ... uofff o sa fie o mare agitatie, dar na asta e.

ruxi86
19.10.2009, 14:26:56
nu faceti luna de miere singuri?
eu as vrea sa mergem in maldive, dar sa vedem. deocamdata nu ne-am hotarat.

nu, o sa fie mai distractiv cu mai multi prieteni. si oricum sunt doar prieteni apropiati, deci cu siguranta ne vom simti bine.

dianaruxi
19.10.2009, 14:40:07
nu, o sa fie mai distractiv cu mai multi prieteni. si oricum sunt doar prieteni apropiati, deci cu siguranta ne vom simti bine.
eu vreau sa mergem singuri, asa ca doi porumbei.

acidutza
19.10.2009, 15:58:39
buna fetelor observ ca sunteti f vorbarete eu sunt miresica de aprilie si m-as bucura f tare daca ma primiti si pe mine printre voi
pupis

dianaruxi
19.10.2009, 16:01:52
buna fetelor observ ca sunteti f vorbarete eu sunt miresica de aprilie si m-as bucura f tare daca ma primiti si pe mine printre voi
pupis
sigur te primim, mai suntem si de iunie pe aici, la aprilie nu se vb prea mult?

acidutza
19.10.2009, 16:11:24
sigur te primim, mai suntem si de iunie pe aici, la aprilie nu se vb prea mult?
nu prea si simt nevoia sa vorbesc cu fete la fel de emotionate de apropierea evenimentului si voi sunteti cele mai aproape

beatrice_cossma
19.10.2009, 16:41:27

Buna fetelor? Ruxi, ai facut o alegere FOARTE BUNA!
Eu am fost anul trecut tot in Antalia , in Lara, la Hotelul Royal Wings care este langa Miracle! A fost MINUNAT! Am avut ultra-all inclusive, sea view, si crede-ma ca niciodata nu m-am simtit asa de bine ca acolo. O sa-ti placa la nebunie.
De cheltuit nu o sa aveti pe unde pentru ca este un complex turistic ... iar mancarea si bautura este inclusa. http://www.miresici.ro/images/icons/icon7.gif

ruxi86
19.10.2009, 16:42:21
pupis

sigur ca te primim printre noi, bine ai venit >:D<

dianaruxi
19.10.2009, 16:46:53
Eu am fost anul trecut tot in Antalia , in Lara, la Hotelul Royal Wings care este langa Miracle! A fost MINUNAT! Am avut ultra-all inclusive, sea view, si crede-ma ca niciodata nu m-am simtit asa de bine ca acolo. O sa-ti placa la nebunie.
De cheltuit nu o sa aveti pe unde pentru ca este un complex turistic ... iar mancarea si bautura este inclusa. http://www.miresici.ro/images/icons/icon7.gif
eu in turcia am mai fost si de aia as vrea sa merg in alta parte de data asta undeva exotic, cu bungalouri pe apa, cu planseul transparent prin care sa vad pestii. Stiu ca visez dar poate reusim sa gasim ceva in genul la un pret decent.

acidutza
19.10.2009, 16:47:04
sigur ca te primim printre noi, bine ai venit >:D<
bine v-am gasit vad ca discutati despre luna de miere noi inca nu am decis unde vom merge de fapt initial vroiam cancun dar apoi ne-am hotarat ca vrem sa ne facem casa si asta cam presupune o luna de miere mai aproape de casa si mai ieftina
acum ramane de vazut mai e juma de an nu se stie cum ne razgandim

ruxi86
19.10.2009, 16:47:54

Multumesc mult. Sunt sigura ca ne vom simti bine, pt ca o parte dintre cei cu care vom merge au mai fost in Antalya, la Pinebay si la Royal Wings, si o buna prietena de a mea si-a petrecut luna de miere la Miracle unde vrem noi sa mergem si tot asa este UAI cu toate nebuniile incluse, mancare cata vrei, bautura la fel etc etc.
Apropo care au fost preturile anul trecut la Royal Wings? :D
Noua acum cei de la Miracle ne-au facut o oferta de 1.050 de euro camera dubla, 7 nopti ... adica 150 de euro camera dubla/noapte ... avantajul este ca nu ne cer avans cei de la hotel ca am intrebat direct la hotel nu prin agentie si platim toata suma cand ajungem acolo, insa as mai astepta poate prindem vreo reducere ceva .... mai ales ca la anul in ianuarie incep ofertele pt 2010.

ruxi86
19.10.2009, 16:50:10
bine v-am gasit vad ca discutati despre luna de miere noi inca nu am decis unde vom merge de fapt initial vroiam cancun dar apoi ne-am hotarat ca vrem sa ne facem casa si asta cam presupune o luna de miere mai aproape de casa si mai ieftina
acum ramane de vazut mai e juma de an nu se stie cum ne razgandim

pai dezbatem orice subiect ... sarim de la una la alta ;))
si noi ne facem casa de ceva timp, dar am zis ca o luna de miere undeva in afara tarii meritam si noi.
iar la miracle ne dorim de vreo 2 ani sa ajungem, si pt ca au intervenit altele, nu s-a mai putut, asa ca am zis ca luna de miere o facem acolo. :-"

ruxi86
19.10.2009, 16:52:47
eu in turcia am mai fost si de aia as vrea sa merg in alta parte de data asta undeva exotic, cu bungalouri pe apa, cu planseul transparent prin care sa vad pestii. Stiu ca visez dar poate reusim sa gasim ceva in genul la un pret decent.

noi ne doream tare mult sa ajungem in turcia pt ca nu am mai fost, si vrem neaparat sa atingem acest scop, si dupa aia poate om ajunge si intr-un loc mai exotic asa. dar cred ca si la turci e destul de frumos, poate fi si exotic totodata ;))

beatrice_cossma
19.10.2009, 16:53:00
Multumesc mult. Sunt sigura ca ne vom simti bine, pt ca o parte dintre cei cu care vom merge au mai fost in Antalya, la Pinebay si la Royal Wings, si o buna prietena de a mea si-a petrecut luna de miere la Miracle unde vrem noi sa mergem si tot asa este UAI cu toate nebuniile incluse, mancare cata vrei, bautura la fel etc etc.
Apropo care au fost preturile anul trecut la Royal Wings? :D
Noua acum cei de la Miracle ne-au facut o oferta de 1.050 de euro camera dubla, 7 nopti ... adica 150 de euro camera dubla/noapte ... avantajul este ca nu ne cer avans cei de la hotel ca am intrebat direct la hotel nu prin agentie si platim toata suma cand ajungem acolo, insa as mai astepta poate prindem vreo reducere ceva .... mai ales ca la anul in ianuarie incep ofertele pt 2010.

Noi am cumparat bilete printr-o agentie (care are preturi foarte bune, mereu luam de la ei) si am platit pentru 10 zile, UAI, sea-view, biletele de avion incluse cu transfer pana la hotel, 1200 Euro de persoana.

beatrice_cossma
19.10.2009, 16:54:40

Si eu la fel... http://www.miresici.ro/images/icons/icon10.gif Ma gandeam Bora-Bora ... ceva de genul asta... genul programului : romance...
http://www.miresici.ro/images/icons/icon7.gif

dianaruxi
19.10.2009, 16:56:02
Si eu la fel... http://www.miresici.ro/images/icons/icon10.gif Ma gandeam Bora-Bora ... ceva de genul asta... genul programului : romance...
http://www.miresici.ro/images/icons/icon7.gif
as vrea ceva in genul asta http://www.kuredu.com/accommodation/kuredu_island_maldives_accommodation.aspx =P~=P~=P~=P~

ruxi86
19.10.2009, 16:56:09
Noi am cumparat bilete printr-o agentie (care are preturi foarte bune, mereu luam de la ei) si am platit pentru 10 zile, UAI, sea-view, biletele de avion incluse cu transfer pana la hotel, 1200 Euro de persoana.

Poti sa imi dai si mie te rog numele agentiei? Oricum noi vom merge cu masina, vrem sa inchiriem o dubita ceva, si mergem cu totii, mai ales ca vrem sa mai facem si opriri, sa ne mai plimbam pe acolo.
Iar 1200 euro de persoana e ceva cam multicel pt buzunarul meu :O

ruxi86
19.10.2009, 16:57:48
as vrea ceva in genul asta http://www.kuredu.com/accommodation/kuredu_island_maldives_accommodation.aspx =P~=P~=P~=P~

E super frumos =P~ Dar cred ca si pretul este pe masura ;))
Eventual daca prinzi o oferta buna, cred ca s-ar merita.

dianaruxi
19.10.2009, 16:59:17
E super frumos =P~ Dar cred ca si pretul este pe masura ;))
Eventual daca prinzi o oferta buna, cred ca s-ar merita.
da pai asta sau thailanda unde iar e genial, si e mai ieftin.

acidutza
19.10.2009, 17:00:11
pai dezbatem orice subiect ... sarim de la una la alta ;))
si noi ne facem casa de ceva timp, dar am zis ca o luna de miere undeva in afara tarii meritam si noi.
iar la miracle ne dorim de vreo 2 ani sa ajungem, si pt ca au intervenit altele, nu s-a mai putut, asa ca am zis ca luna de miere o facem acolo. :-"
in afara tarii clar doar ca in afara tarii inseamna si europa si america
noi am zis ca daca nu o sa avem bani de cancun o sa mergem in croatia

dianaruxi
19.10.2009, 17:01:48
eu nu am fost in croatia, si chiar as merge, am auzit ca arata super, si ca nu e ff scump.

beatrice_cossma
19.10.2009, 17:02:40

:)) cred c-o sa stau mai mult pe camera :))

acidutza
19.10.2009, 17:03:33
eu nu am fost in croatia, si chiar as merge, am auzit ca arata super, si ca nu e ff scump.
nici noi nu am fost am studiat piata si e chiar ieftinut tocmai daia vroiam ceva mai sofistica ca am zis ca aici aproape ne permitem sa mai mergem si cu alta ocazie of ce greu sunt de luat deciziile astea referitoare la nunta si ce vine dupa

beatrice_cossma
19.10.2009, 17:05:52
Poti sa imi dai si mie te rog numele agentiei? Oricum noi vom merge cu masina, vrem sa inchiriem o dubita ceva, si mergem cu totii, mai ales ca vrem sa mai facem si opriri, sa ne mai plimbam pe acolo.
Iar 1200 euro de persoana e ceva cam multicel pt buzunarul meu :O

Ti-am trimis un mesaj.

ruxi86
19.10.2009, 17:12:10
Ti-am trimis un mesaj.

Merci mult de PM!

ruxi86
19.10.2009, 17:14:48

deocamdata ramanem in europa, pt ca in america ar fi ceva mai greu, ne trebuie viza care se obtine mai greu, asa in europa ne-am mai plimbat ... am fost prin austria, germania ... acum urmeaza turcia ... iar destinatiile gen cancun, bora bora vor mai astepta putintel ... asta in caz ca nu ne razgandim daca prindem o oferta buna.

beatrice_cossma
19.10.2009, 21:05:53
deocamdata ramanem in europa, pt ca in america ar fi ceva mai greu, ne trebuie viza care se obtine mai greu, asa in europa ne-am mai plimbat ... am fost prin austria, germania ... acum urmeaza turcia ... iar destinatiile gen cancun, bora bora vor mai astepta putintel ... asta in caz ca nu ne razgandim daca prindem o oferta buna.

Daca ai casa si o masina pe numele tau, cont in banca... si o adeverinta care sa dovedeasca ca lucrezi ... iei viza foarte simplu. Eu am luat viza pe 10 ani...;))

angi300
20.10.2009, 00:05:15
doamne suparata is.
mergem azi la cj sa ne interesam de agentii..si din vb in vb ne intreaba daca avem restaurant....daca nu vrem sa vedem unul in cj...noi zicem da..si mergem...e superb...deci acuma avem o mare problema...noi vrem sa schimbam locatia deci sa facem in cluj, insa cu siguranta o sa ne faca un circ parintii de numa plus ca ma gandesc ca poate o sa ne trezim cu sala goala ca nu o sa vina 60 de km lumea (chiar daca o sa fie mijloc de transport) dar sala cum arata....vai cum arata...unde am ales sa facem in dej nici nu exista mijloc de comparatie....of...si acuma...noi ce sa facem?????:((
ori ne calmam si ne vedem de treaba ori "luptam" cu parinti, surori ...etc

adina_mari
20.10.2009, 01:47:49
doamne suparata is.
mergem azi la cj sa ne interesam de agentii..si din vb in vb ne intreaba daca avem restaurant....daca nu vrem sa vedem unul in cj...noi zicem da..si mergem...e superb...deci acuma avem o mare problema...noi vrem sa schimbam locatia deci sa facem in cluj, insa cu siguranta o sa ne faca un circ parintii de numa plus ca ma gandesc ca poate o sa ne trezim cu sala goala ca nu o sa vina 60 de km lumea (chiar daca o sa fie mijloc de transport) dar sala cum arata....vai cum arata...unde am ales sa facem in dej nici nu exista mijloc de comparatie....of...si acuma...noi ce sa facem?????:((
sfatul e sa faceti asa cum vreti voi decat sa regreti dupa aceea. nunta e un eveniment unic de care iti aduci aminte toata viata si e pacat sa nu o organizezi exact asa cum iti doresti

Arahne
20.10.2009, 08:28:56
Eu am fost anul trecut in Dubrovnik asa ca peisaje e frumos numai ca plajele sunt ffff naspa nu au nisip si te cam tai in pietre. E adevarat ca e foarte scump si uneori nejustificat.
Eu nu vreau luna de miere ca o sa am licenta rezi etc etc dupa care intentam sa emigram asa ca nu cred ca o sa avem timp. Oricum daca as merge nu as vrea in europa.

Arahne
20.10.2009, 08:31:37
doamne suparata is.
Pacat ca nu pot sa injur pe forum. Gandeste-te ca e nunta ta nu a lor incearca sa le explici situatia cu calm si daca nu merge nu au decat sa nu vina sincer nu au scuze mai ales daca au transportul asigurat.

ruxi86
20.10.2009, 08:34:35
Neata (:| ~o)~o)~o)

Azi imi trebuie un expresso ca imi pica ochii-n gura :D

Angi, nu te necaji ... adina_mari ti-a dat un sfat foarte bun ... nunta trebuie sa o faci dupa cum vrei tu si viitorul tau sot, chiar daca localul nu este in dej, si este in cluj, daca acolo va doriti sa faceti, organizati totul acolo ... voi doi trebuie sa fiti in primul rand multumiti si incantati de alegerea care o veti face.
Si eu ma gandesc cu groaza sa stii daca imi va veni toata lumea, pt ca si la mine restaurantul este aproape de iesirea din Bucuresti, mai e un pic si intri pe autostrada, dar stii ... ma tot gandesc, ca cei care vor sa iti fie alaturi, vin oriunde ar fi, daca vor sa va vada cum va casatoriti si va jurati credinta si iubire, vor veni cu siguranta.

ruxi86
20.10.2009, 08:45:54
Eu am fost anul trecut in Dubrovnik asa ca peisaje e frumos numai ca plajele sunt ffff naspa nu au nisip si te cam tai in pietre. E adevarat ca e foarte scump si uneori nejustificat.
Eu nu vreau luna de miere ca o sa am licenta rezi etc etc dupa care intentam sa emigram asa ca nu cred ca o sa avem timp. Oricum daca as merge nu as vrea in europa.

Asta am auzit si eu despre Croatia, ca plaja e foarte naspa ... dar peisajele sunt de vis ... am vazut niste poze de la o colega care se tot duce de cativa ani in Croatia si intr-adevar erau niste peisaje minunate.

georgeta26
20.10.2009, 08:53:52
buna dimineata ~o) ~o) ~o)
ce bine ca vorbiti de luna de miere. eu duc lipsa de idei.
initial vroiam in bora-bora, dar miresoiul meu nu vrea ca e mult prea departe. asa ca acum stau si ma uit la alte destinatii.....
nici noi nu vom merge singuri in luna de miere. vom merge cu nasii si niste prieteni foarte buni

Biu
20.10.2009, 09:26:10
Asta am auzit si eu despre Croatia, ca plaja e foarte naspa ... dar peisajele sunt de vis ... am vazut niste poze de la o colega care se tot duce de cativa ani in Croatia si intr-adevar erau niste peisaje minunate.

Nu stiu de ce ziceti ca e plaja naspa :-s , din punctul meu de vedere a fost cea mai frumoasa plaja pe care am fost <:-P . Mi-a placut foarte mult ca nu avea nsip, ci pietris, pentru ca era extrem de curata apa din cauza asta ;)) . Ca sa nu te intepe la picioare sunt niste sandale de plastic cu care poti umbla pe plaja si intra in apa.
V-am pus si niste poze. Prima e cu apa, de un turcuaz cum am mai vazut de atunci ( decat in Sardinia, din avion ;;) ). Urmatoarele sunt din parcul national croat Plitvice. Am ramas asa masca cand am fost acolo. Iar ultimele 2 sunt de pe plaja din insula Krk, unde am fost cazati ( cu 10 euro/noapte/pers ). A foar cel mai bun raport pret-calitate din toate vacantele unde am fost.
Eu zic sa mergi ;))

beatrice_cossma
20.10.2009, 09:28:01
Nu stiu de ce ziceti ca e plaja naspa :-s , din punctul meu de vedere a fost cea mai frumoasa plaja pe care am fost <:-P . Mi-a placut foarte mult ca nu avea nsip, si pietris, pentru ca era extrem de curata apa din cauza asta ;)) . Ca sa nu te intepe la picioare sunt niste sandale de plastic cu care poti umbla pe plaja si intra in apa.
V-am pus si niste poze. Prima e cu apa, de un turcuaz cum am mai vazut de atunci ( decat in Sardinia, din avion ;;) ). Urmatoarele sunt din parcul national croat Plitvice. Am ramas asa >-) cand am fost acolo. Iar ultimele 2 sunt de pe plaja din insula Krk, unde am fost cazati ( cu 10 euro/noapte/pers ). A foar cel mai bun raport pret-calitate din toate vacantele unde am fost.
Eu zic sa mergi ;))

Neatza... Aseara am vizitat multe site-uri care te trimit in honeymoon... iar azi-noapte am visat mare ... soare... palmieri... Bora-Bora... ;)) Abia astept ! ;;)

beatrice_cossma
20.10.2009, 09:32:38
Neatza... Aseara am vizitat tot felul de site-uri care tetrimit in honeymoon... iar azi-nopate am visat mare ... soare... palmieri... Bora-Bora... ;)) Abia astept ! ;;)

Dar pana la "luna de miere"... sa revenim cu picioarele pe pamant. ;;)
Eu am rezolvat cu restaurantul, cu muzica, cu biserica... deci, urmeaza: INVITATIILE. Am un mare stres: nu stiu ce sa aleg... Problema e ca nu prea am timp sa alerg prin oras ... termin destul de tarziu la sv, iar majoritatea magazinelor se inchid la h.18. Prefer sa "aleg" ceva dupa vre-un site. Ideea e ca as vrea sa fac invitatiile, cartoanele acelea cu numele invitatilor care se pun pe mese si meniurile la aceeasi firma, ca sa aiba acelasi ton. Ma uitam pe site-ul de la Calin Events... aveti alte sugestii?

ruxi86
20.10.2009, 09:36:25
Nu stiu de ce ziceti ca e plaja naspa :-s , din punctul meu de vedere a fost cea mai frumoasa plaja pe care am fost <:-P . Mi-a placut foarte mult ca nu avea nsip, si pietris, pentru ca era extrem de curata apa din cauza asta ;)) . Ca sa nu te intepe la picioare sunt niste sandale de plastic cu care poti umbla pe plaja si intra in apa.
V-am pus si niste poze. Prima e cu apa, de un turcuaz cum am mai vazut de atunci ( decat in Sardinia, din avion ;;) ). Urmatoarele sunt din parcul national croat Plitvice. Am ramas asa >-) cand am fost acolo. Iar ultimele 2 sunt de pe plaja din insula Krk, unde am fost cazati ( cu 10 euro/noapte/pers ). A foar cel mai bun raport pret-calitate din toate vacantele unde am fost.
Eu zic sa mergi ;))

De mers am sa merg cu siguranta, insa nu acum ... anul asta in nici un caz si nici la anul, pt ca este planificata Turcia ;-)
Sunt multe locuri pe care as vrea sa le vad ... dar na, toate usor usor, sanatosi sa fim si bani sa avem ;))

ruxi86
20.10.2009, 09:42:21
Eu am rezolvat cu restaurantul, cu muzica, cu biserica... deci, urmeaza: INVITATIILE. Am un mare stres: nu stiu ce sa aleg... Problema e ca nu prea am timp sa alerg prin oras ... termin destul de tarziu la sv, iar majoritatea magazinelor se inchid la h.18. Prefer sa "aleg" ceva dupa vre-un site. Ideea e ca as vrea sa fac invitatiile, cartoanele acelea cu numele invitatilor care se pun pe mese si meniurile la aceeasi firma, ca sa aiba acelasi ton. Ma uitam pe site-ul de la Calin Events... aveti alte sugestii?

Din pacate nu prea stiu sa iti spun site-uri pt invitatii, ca eu am dat asa pe google sa vad ce imi arata ... si m-am uitat asa informativ, nici eu nu prea am timp de mers prin magazine, decat la sfarsit de saptamana.
Dar mai asteapta un picutz ca vine targul de nunti pe 6, 7 si 8 noiembrie in Pta. Constitutiei ... eu vreau sa ma duc, ca tot dupa invitatii ma duc si eu, si poate cine stie mai gasesc ceva interesant, ca marturii stiu ce voi face, insa la invitatii nu prea am reusit sa cad de acord cu iubi meu. ;))

dianaruxi
20.10.2009, 09:42:44
neata fetelor, de invitatii eu m-am uitat la calin si nu mi-a placut nimik, mi-au placut cele de pe oviline, e un blog si mi-au mai placut cele de la deluxe cards sunt ok ca pret si ca model, si mai sunt unele super misto la inviteco punct ro, dar alea costa cam 6 ron.

beatrice_cossma
20.10.2009, 09:45:18
neata fetelor, de invitatii eu m-am uitat la calin si nu mi-a placut nimik, mi-au placut cele de pe oviline, e un blog si mi-au mai placut cele de la deluxe cards sunt ok ca pret si ca model, si mai sunt unele super misto la inviteco punct ro, dar alea costa cam 6 ron.

Multumesc mult DinaRuxi . Acum o sa intru si eu pe site-urile alea ...poate gases ceva... ;;)

beatrice_cossma
20.10.2009, 09:47:55
Din pacate nu prea stiu sa iti spun site-uri pt invitatii, ca eu am dat asa pe google sa vad ce imi arata ... si m-am uitat asa informativ, nici eu nu prea am timp de mers prin magazine, decat la sfarsit de saptamana.
Dar mai asteapta un picutz ca vine targul de nunti pe 6, 7 si 8 noiembrie in Pta. Constitutiei ... eu vreau sa ma duc, ca tot dupa invitatii ma duc si eu, si poate cine stie mai gasesc ceva interesant, ca marturii stiu ce voi face, insa la invitatii nu prea am reusit sa cad de acord cu iubi meu. ;))

Multumesc Ruxi, dar 6 nov. pica vinerea deci nu ma pot duce ...
iar sambata si duminica cred c-o sa fie macel acolo. Sincer, prefer un magazin sau site... mi-i se face rau in aglomeratie... evit sa ma afirm in zone d-astea. ;;)

ruxi86
20.10.2009, 09:52:08
Multumesc Ruxi, dar 6 nov. pica vinerea deci nu ma pot duce ...
iar sambata si duminica cred c-o sa fie macel acolo. Sincer, prefer un magazin sau site... mi-i se face rau in aglomeratie... evit sa ma afirm in zone d-astea. ;;)

Intr-adevar, targul va fi vineri, sambata si duminica, insa eu imi voi lua liber vineri si ma duc la targ ... trebuie ;)) doar e pt mine, si asa foarte multe nu cred ca vor fi de vazut, pt ca casele mari de moda se duc la alea din ianuarie, februarie 2010 ... mai peste tot pe unde am fost la probe, toti imi spuneau ca nu vor fi acum la asta din noiembrie, pt ca asta e un targ micutz.

alinaggg
20.10.2009, 09:54:24
e olivine :P invitatii cu stil

dianaruxi
20.10.2009, 09:57:02
ooops, mersi de corectie, mie mi-au formatat calc si nu mai am nici un bookmark.

beatrice_cossma
20.10.2009, 10:00:46

:) THX ... nu gasisem oviline ... Chiar voiam sa intreb daca asa se scrie ...;;)

beatrice_cossma
20.10.2009, 10:04:05
Intr-adevar, targul va fi vineri, sambata si duminica, insa eu imi voi lua liber vineri si ma duc la targ ... trebuie ;)) doar e pt mine, si asa foarte multe nu cred ca vor fi de vazut, pt ca casele mari de moda se duc la alea din ianuarie, februarie 2010 ... mai peste tot pe unde am fost la probe, toti imi spuneau ca nu vor fi acum la asta din noiembrie, pt ca asta e un targ micutz.

Eu am ales rochita. Am fost la Magic Bride si m-am oprit la COCO- Maggie Sottero - 1200 Euro cu voal, ajustat si silicoanele de sustinere a pieptului. Incearca si acolo... au preturi bune iar rochiile sunt superbe. ;-)

dianaruxi
20.10.2009, 10:05:49
Eu am ales rochita. Am fost la Magic Bride si m-am oprit la COCO- Maggie Sottero - 1200 Euro cu voal, ajustat si silicoanele de sustinere a pieptului. Incearca si acolo... au preturi bune iar rochiile sunt superbe. ;-)
si eu tot maggie sottero, modelul layne.

beatrice_cossma
20.10.2009, 10:08:28
si eu tot maggie sottero, modelul layne.

S-o vad ... s-o vad...

N-o gasesc pe Magic Bride

alinaggg
20.10.2009, 10:09:10

Hey!!

Ce marime ti-ai comandat? Presupun ca este empress taffeta la 1200 euro. Si ce culoare ai ales?
Eu am tot Coco, pe french taffeta si culoarea almond.

Oricum, felicitari pe alegere :)

dianaruxi
20.10.2009, 10:09:38
S-o vad ... s-o vad...
nu mi-a ajuns inca dar iti pun linkul de pe site http://www.maggiesottero.com/dress.aspx?keywordText=layne&keywordType=any&page=0&pageSize=15&style=A3272 seamana cu coco

ruxi86
20.10.2009, 10:11:57

Pai si eu tot de la Maggie Sottero imi iau rochita ... Monalisa Royale ;-)
Numai ca nu o iau de la Magic Bride, ci o iau la mana a doua, de la tipa care isi vine rochita care a purtat-o in august anul asta .. 20 mil ;)) De la MB, rochita mea ar fi fost 1400 euro.

beatrice_cossma
20.10.2009, 10:12:28
nu mi-a ajuns inca dar iti pun linkul de pe site http://www.maggiesottero.com/dress.aspx?keywordText=layne&keywordType=any&page=0&pageSize=15&style=A3272 seamana cu coco

=)) este ca rochita mea... numai ca a mea este fara bretele ...;;)
http://www.magicbride.ro/rochie-de-mireasa/127-Coco
Se pareca miresicile de mai au gusturi asemanatoare . ;;)

dianaruxi
20.10.2009, 10:15:57
=)) este ca rochita mea... numai ca a mea este fara bretele ...;;)
http://www.magicbride.ro/rochie-de-mireasa/127-Coco
Se pareca miresicile de mai au gusturi asemanatoare . ;;)
eu am probat coco si mi-am comandat layne, pt ca voiam cu bretele, mai e o diferenta ca rochia mea e din saten coco e din tafta.

beatrice_cossma
20.10.2009, 10:15:57
Hey!!

Ce marime ti-ai comandat? Presupun ca este empress taffeta la 1200 euro. Si ce culoare ai ales?
Eu am tot Coco, pe french taffeta si culoarea almond.

Oricum, felicitari pe alegere :)

Nu stiu, sincer. Am probat si am zis asta e...
Ma simteam ca un super-star in ea... Ma face asa de inalta si supla....;))
Care e diferenta? A ta cat a costat?

beatrice_cossma
20.10.2009, 10:23:00
Pai si eu tot de la Maggie Sottero imi iau rochita ... Monalisa Royale ;-)
Numai ca nu o iau de la Magic Bride, ci o iau la mana a doua, de la tipa care isi vine rochita care a purtat-o in august anul asta .. 20 mil ;)) De la MB, rochita mea ar fi fost 1400 euro.

Ruxi, eu te sfatuiesc sa mergi la Magic Bride s-o probezi si sa mai incerci si alte modele... Chiar daca nu o s-o iei d-acolo sa stii ce te avantajeaza.
Eu am 1,70 si 52 kg... am probat Monalisa Royale si Bianca si aratam ca o salata in ele.
Rochitele astea sunt superbe... insa parearea mea e ca vin bine pe fetele care sunt mult mai inalte si au soldurile late. Nu vreau sa te dezumflu insa, probeaz-o inainte.
Crede-ma eu am ajuns la Magic Bride pentru Bianca si Monalisa... eram 100% sigura ca una din astea voi alege... dar n-a fost sa fie ... pentru ca nu ma avantajeaza stilul...

dianaruxi
20.10.2009, 10:25:29
Ruxi, eu te sfatuiesc sa mergi la Magic Bride s-o probezi si sa mai incerci si alte modele... Chiar daca nu o s-o iei d-acolo sa stii ce te avantajeaza.
Eu am 1,70 si 52 kg... am probat Monalisa Royale si Bianca si aratam ca o salata in ele.
Rochitele astea sunt superbe... insa parearea mea e ca vin bine pe fetele care sunt mult mai inalte si au soldurile late. Nu vreau sa te desumflu insa, probeaz-o inainte.
Crede-ma eu am ajuns la Magic Bride pentru Bianca si Monalisa... eram 100% sigura ca una din astea voi alege... dar n-a fost sa fie ... pentru ca nu ma avantajeaza stilul...
pai a fost deja si a probat-o si ii sta ff bine din cate am inteles.

beatrice_cossma
20.10.2009, 10:29:17
pai a fost deja si a probat-o si ii sta ff bine din cate am inteles.

Eu n-am inteles asta... ci ca doar a "ochit-o" :-B

ruxi86
20.10.2009, 10:32:01
Rochitele astea sunt superbe... insa parearea mea e ca vin bine pe fetele care sunt mult mai inalte si au soldurile late. Nu vreau sa te dezumflu insa, probeaz-o inainte.

Am fost la MB acum vreo 2 saptamani, si am probat si Monalisa si Monalisa Royale si Selma si inca una dar i-am uitat numele. Monalisa Royale imi vine fff bine, sunt si inalta si am si solduri late ;)) Iti dai seama ca nu mi-as fi luat ceva care sa nu imi vina bine ... am fost si cu sotzioru si lui i-a placut.
Initial vroiam sa o fac la comanda pe Monalisa Royale undeva pe un site care fac copii dupa diferite modele, tocmai de aceea am fost sa o probez.
Eu vroiam o rochita tip A, iar Monalisa mea s-a nimerit sa fie tip A insa cu tendinte de printesica, pacat ca nu m-a lasat sa fac poze ca as fi pus aici pe forum ... asta e ... dar am sa va pun poze cand primesc rochita de la tipa care o vinde. ;-)

beatrice_cossma
20.10.2009, 10:33:21
Am fost la MB acum vreo 2 saptamani, si am probat si Monalisa si Monalisa Royale si Selma si inca una dar i-am uitat numele. Monalisa Royale imi vine fff bine, sunt si inalta si am si solduri late ;)) Iti dai seama ca nu mi-as fi luat ceva care sa nu imi vina bine ... am fost si cu sotzioru si lui i-a placut.
Initial vroiam sa o fac la comanda pe Monalisa Royale undeva pe un site care fac copii dupa diferite modele, tocmai de aceea am fost sa o probez.
Eu vroiam o rochita tip A, iar Monalisa mea s-a nimerit sa fie tip A insa cu tendinte de printesica, pacat ca nu m-a lasat sa fac poze ca as fi pus aici pe forum ... asta e ... dar am sa va pun poze cand primesc rochita de la tipa care o vinde. ;-)

SUPER ! FELICITARI! Astept poze! ;;)

ruxi86
20.10.2009, 10:44:50
SUPER ! FELICITARI! Astept poze! ;;)

Multumesc multumesc >:D< Si eu abia astept sa imi vina rochita ;))

beatrice_cossma
20.10.2009, 10:55:56
Multumesc multumesc >:D< Si eu abia astept sa imi vina rochita ;))

si voalul?

ruxi86
20.10.2009, 10:57:10
Am recitit anuntul de la tipa care o vinde pe Monalisa Royale, si in pret intra si voalul ivory care vine pana la mijloc (exact cum vroiam eu), bustle-ul (cred ca este sistemul de prindere al rochitei din cate inteleg eu), crinolina si husa rochitei ... f tare zic eu ... iar ultimul pret este 2000 ron ;-)

beatrice_cossma
20.10.2009, 11:01:56
Am recitit anuntul de la tipa care o vinde pe Monalisa Royale, si in pret intra si voalul ivory care vine pana la mijloc (exact cum vroiam eu), bustle-ul (cred ca este sistemul de prindere al rochitei din cate inteleg eu), crinolina si husa rochitei ... f tare zic eu ... iar ultimul pret este 2000 ron ;-)

FOARTE TARE! Cand mergi s-o iei gaseste-i niste cusururi ca sa ti-o dea la 1700 Ron. ;-)

Initial si eu m-am gandit s-o cumpar la "mana a 2 a" insa, mama viitorului sot insista sa mi-o cumpere... asa ca...

beatrice_cossma
20.10.2009, 11:07:58
Azi, cand sunt si eu singura la birou... nu sunteti prea vorbarete :-<

ruxi86
20.10.2009, 11:10:58
FOARTE TARE! Cand mergi s-o iei gaseste-i niste cusururi ca sa ti-o dea la 1700 Ron. ;-)

Initial si eu m-am gandit s-o cumpar la "mana a 2 a" insa, mama viitorului sot insista sa mi-o cumpere... asa ca...

Da ... sa vedem daca reusesc sa gasesc ceva, poate o lasa un picutz mai jos ;))

Daca ai norocul asta sa iti cumpere "soacra" rochita de mireasa, foarte tare. Normal asa am inteles ca se procedeaza, mama mirelui cumpara rochia miresei, iar mama miresei cumpara costumul mirelui ... la noi insa nu se va tine cont de asta, pentru ca in primul rand nu vrem noi, desi probabil eu va trebui sa apelez la mama mea sa imi dea banii pt rochita, pt ca eu nu am de unde momentan ... contul meu e zero barat ;))

ruxi86
20.10.2009, 11:13:22
Azi, cand sunt si eu singura la birou... nu sunteti prea vorbarete :-<

Pai uite vorbesc eu cu tine ... ca nici eu nu prea mai am ce face ;))
Ascult oldies din 80s si 90s si sunt "calare" pe miresici :-"
Ce bine e cand bosul e strain, si e in alta tara si avem doar call-uri saptamanale ca sa vada cum ne merge cu proiectele la care lucram si ce planuri avem pt sapt. care urmeaza. ;))

georgeta26
20.10.2009, 11:18:23
mai sunt si eu pe aici tot timpul.... eu stau singura in birou (din pacate)... noroc ca v-am descoperit ca asa am ce face dupa ce-mi termin treaba

beatrice_cossma
20.10.2009, 11:18:46
Pai uite vorbesc eu cu tine ... ca nici eu nu prea mai am ce face ;))
Ascult oldies din 80s si 90s si sunt "calare" pe miresici :-"
Ce bine e cand bosul e strain, si e in alta tara si avem doar call-uri saptamanale ca sa vada cum ne merge cu proiectele la care lucram si ce planuri avem pt sapt. care urmeaza. ;))

Si al meu e strain... ma rog, basarabean ... ;;)

georgeta26
20.10.2009, 11:29:28
aceasta este rochia pe care vreau sa mi-o iau. ce spuneti?

beatrice_cossma
20.10.2009, 11:31:08

Foarte frumoasa.
De unde e? Cat costa?

Eu nu vreau cu crinolina. E grea, incomoda... ma freaca de fund... (:|

Biu
20.10.2009, 11:33:03
e draguta ;;)
ai probat stilul acesta de rochie?

ruxi86
20.10.2009, 11:33:34

e foarte frumoasa ... si imi place ca are trena lunga ;))
eu la asta visam .. la o rochie cu trena lunga ... noroc ca a mea are 2 metri .. sper sa imi ajunga =))

de la ce casa de moda e rochita? ai probat-o?

Biu
20.10.2009, 11:33:48
Foarte frumoasa.
De unde e? Cat costa?

=)) hai ca ai fost tare

dianaruxi
20.10.2009, 11:36:27
e foarte frumoasa ... si imi place ca are trena lunga ;))
eu la asta visam .. la o rochie cu trena lunga ... noroc ca a mea are 2 metri .. sper sa imi ajunga =))

de la ce casa de moda e rochita? ai probat-o?
asta e de la bien savvy colectia 2010, care dupa cate mi-a spus tanti aia nu se mai fabrica.

ruxi86
20.10.2009, 11:37:29
Foarte frumoasa.
De unde e? Cat costa?

Sa stii ca nici eu nu vroiam crinolina, ziceam ca se va ridica cand ma voi aseza pe scaun ... dar nu este deloc asa ... si nu este deloc grea ... eu am probat cu crinolina cu 2 cercuri jos cand am probat-o pe Monalisa, si nu pare mare deloc sau incomoda ... incearca sa probezi asa cu crinolina cu 2 cercuri ca sa vina mai pe corp asa .. si vezi cum vine, daca iti place sau nu.

georgeta26
20.10.2009, 11:38:16
inca nu am probat nici o rochie inca. am vazut-o si am spus ca asta va fi rochia mea. "live" arata si mai bine (parerea mea). fetele de la magazinul respectiv mi-au recomandat sa probez si alte modele, chiar daca sunt foarte hotarata sa o iau pe asta. acum astept sa mai treaca vremea, pentru ca mi se pare cam devreme sa merg la probat

dianaruxi
20.10.2009, 11:38:29
Sa stii ca nici eu nu vroiam crinolina, ziceam ca se va ridica cand ma voi aseza pe scaun ... dar nu este deloc asa ... si nu este deloc grea ... eu am probat cu crinolina cu 2 cercuri jos cand am probat-o pe Monalisa, si nu pare mare deloc sau incomoda ... incearca sa probezi asa cu crinolina cu 2 cercuri ca sa vina mai pe corp asa .. si vezi cum vine, daca iti place sau nu.
crinolina e buna vara cand e calc, tine toata rochia departe de picioarele tale, si cercurile alea oricum sunt flexibile.

dianaruxi
20.10.2009, 11:39:41
inca nu am probat nici o rochie inca. am vazut-o si am spus ca asta va fi rochia mea. "live" arata si mai bine (parerea mea). fetele de la magazinul respectiv mi-au recomandat sa probez si alte modele, chiar daca sunt foarte hotarata sa o iau pe asta. acum astept sa mai treaca vremea, pentru ca mi se pare cam devreme sa merg la probat
vezi ca din ce am inteles eu colectia aia nu se mai fabrica asa ca dc o vrei du-te anu asta, ca tanti aia de la magazin a zis ca s-a vandut asa de bine colectia incat pe 2010 vor scoate colectia de 2011, deci rochia ta va disparea.

ruxi86
20.10.2009, 11:39:57
asta e de la bien savvy colectia 2010, care dupa cate mi-a spus tanti aia nu se mai fabrica.

aham, bine de stiut ... nu a avut succes rochita de nu se mai fabrica, ca doar e colectia 2010, care abia a iesit?

ruxi86
20.10.2009, 11:41:04
aham, bine de stiut ... nu a avut succes rochita de nu se mai fabrica, ca doar e colectia 2010, care abia a iesit?

am vazut tarziu raspunsul tau, Ruxi ;))

dianaruxi
20.10.2009, 11:41:59
colectia 2010 la bien savvy a iesit la inceputul anului 2009, si tocmai ca a avut mult succes, dar nu stiu exact care e treaba, cert e ca cine vrea rochii din alea sa se duca acum anu asta, eu cand m-am dus mi-a zis ca nu mai fac, ca s-au vandut toate, bla bla, n-am inteles de ce nu le mai fac, probabil ca atelierul nu e ff mare si nu pot fabrica mai multe colectii deodata.

georgeta26
20.10.2009, 11:44:39
am vorbit la atelierul lor... si se poate trage o sfoara....

dianaruxi
20.10.2009, 11:45:09
am vorbit la atelierul lor... si se poate trage o sfoara....
atunci ff bine. ma bucur pt tine.

georgeta26
20.10.2009, 11:47:50
atunci ff bine. ma bucur pt tine.
multumesc.... abia astept sa vina luna ianuarie sa merg sa-mi fac rochita... va voi "bombarda" cu poze de la probe....

ruxi86
20.10.2009, 11:49:50
multumesc.... abia astept sa vina luna ianuarie sa merg sa-mi fac rochita... va voi "bombarda" cu poze de la probe....

abia asteptam pozici ;))

dianaruxi
20.10.2009, 11:52:51
abia asteptam pozici ;))
uite ce sisteme pt trena am gasit http://www.weddingbycolor.com/valentinebride/milestones/36933

Biu
20.10.2009, 11:55:50
vineri trebuie sa ma duc sa ascult o formatie ;;) sper sa nu imi placa ca prea multe imi trebuiesc =))
vreau cvartet de coarde la ceremonia religioasa ( cand intram si cand iesim ), sa mai cante vreo 30-40 min la inceput.
Acuma am dat si de formatia asta care mi-e teama ca o sa-mi placa. Si daca iau formatie trebuie sa iau si dj, ca doar nu pot canta ei non stop , si nu am bani de toate astea 8-} 8-} 8-}

ruxi86
20.10.2009, 11:55:56
uite ce sisteme pt trena am gasit http://www.weddingbycolor.com/valentinebride/milestones/36933

ceva in genul ala imi aratase si mie tipa de la MB cand am fost la proba pt monalisa ... ca se baga pe sub cumva asa ... nu stiu sa iti explic prea bine ...

georgeta26
20.10.2009, 11:57:24
sunt super prinse trenele...

ruxi86
20.10.2009, 11:58:49
vineri trebuie sa ma duc sa ascult o formatie ;;) sper sa nu imi placa ca prea multe imi trebuiesc =))
vreau cvartet de coarde la ceremonia religioasa ( cand intram si cand iesim ), sa mai cante vreo 30-40 min la inceput.
Acuma am dat si de formatia asta care mi-e teama ca o sa-mi placa. Si daca iau formatie trebuie sa iau si dj, ca doar nu pot canta ei non stop , si nu am bani de toate astea 8-} 8-} 8-}

vorba ta, Biu ... ce femeie nebuna esti ;))
nu e neaparat nevoie sa iei si dj, eventual faceti voi cateva cd-uri de acasa cu muzica de petrecere, sau mai lenta, depinde ce vreti voi, si il mai bagi in pauza ... dar treb sa ii intrebi, si cate pauze vor face, sa nu faca prea dese, ca nu o sa dea frumos.

dianaruxi
20.10.2009, 12:00:06
nu e neaparat nevoie sa iei si dj, eventual faceti voi cateva cd-uri de acasa cu muzica de petrecere, sau mai lenta, depinde ce vreti voi, si il mai bagi in pauza ... dar treb sa ii intrebi, si cate pauze vor face, sa nu faca prea dese, ca nu o sa dea frumos.
si eu vreau cvartet la inceput vreo ora.

ruxi86
20.10.2009, 12:00:12
sunt super prinse trenele...

chiar dadea frumos cu trena prinsa asa ... a mea si este un pic bufanta la spate si statea un pic altel ... altfel nu prea ai avea cum prinzi trena aia. acum depinde si de rochie bineinteles.

georgeta26
20.10.2009, 12:01:59
dar ei nu pot pune muzica atunci cand se "odihnesc"???
adica sa va faceti voi cateva cd-uri cu tot felul de muzica si sa puna ei atunci cand fac pauze??? eu am fost la o nunta unde asa au facut mirii si a fost super.... nici nu puteai sta la masa....

georgeta26
20.10.2009, 12:03:19
ruxi86 a fost mai rapida decat mine la raspuns....

ruxi86
20.10.2009, 12:06:57
ruxi86 a fost mai rapida decat mine la raspuns....

=)) facem concurs de tastat =))

georgeta26
20.10.2009, 12:12:01
eu ma gandeam sa imi iau pentru inceput (pana se aseaza invitatii la mese) pe dl valentin albesteanu. canta la vioara angelic....

blondyna82
20.10.2009, 12:12:35
E-mariage Fest - 6-7-8 noiembrie 2009 - Piata Constitutiei

am aflat ieri de acest targ de nunti......... nu stiu daca am voie sa pun linkul dar da-ti cautare pe google asa cum e scris mai sus sa aflati detalii. Am vrut sa fac un mesaj nou sa le spun si celorlalte miresici dar nu stiu cum....... daca stie vre-una din voi, sigur v-a fi de ajutor vre-unei miresici de "primavara". Pupicei!

Biu
20.10.2009, 12:13:52

o sa vb cu ei. oricum il stiu pe solist. el a lucrat la noi la firma, si ne-a zis ca pleca sa se faca artist, da cine l-a bagat in seama? =)) am crezut ca nu-i convine salariul, ca era casier .
Si acuma bomba, s-a maritat o fosta colega de serviciu, si cand mi-a spus ca l-a chemat pe respectivul cu formatia si ca ce atmosfera au facut, sa pic de pe scaun =D> =D> =D>
E o idee buna sa puna ei muzica cand fac pauze ;))

beatrice_cossma
20.10.2009, 12:13:52
E-mariage Fest - 6-7-8 noiembrie 2009 - Piata Constitutiei

am aflat ieri de acest targ de nunti......... nu stiu daca am voie sa pun linkul dar da-ti cautare pe google asa cum e scris mai sus sa aflati detalii. Am vrut sa fac un mesaj nou sa le spun si celorlalte miresici dar nu stiu cum....... daca stie vre-una din voi, sigur v-a fi de ajutor vre-unei miresici de "primavara". Pupicei!

Multumim... ;;)

CONT-INCHIS-023
20.10.2009, 12:13:56
fetelor, ajutati-ma si pe mine cu alegerea voalului....pt rochia aceea printesa...o mai pun o data...vreau ceva care sa nu se vada...eu nu vreau voal...dar m-a innebunit lumea ca ce mireasa fara voal...eu o sa am parul desfacut ...si o sa-l pun pe undeva pe dedesubt...deci nu stiu cum , unde il voi pune pana la urma...si vreau sa comand la cei de la landy..sa fie din acelasi voal ca fusta

beatrice_cossma
20.10.2009, 12:15:54
o sa vb cu ei. oricum il stiu pe solist. el a lucrat la noi la firma, si ne-a zis ca pleca sa se faca artist, da cine l-a bagat in seama? =)) am crezut ca nu-i convine salariul, ca era casier .
Si acuma bomba, s-a maritat o fosta colega de serviciu, si cand mi-a spus ca l-a chemat pe respectivul cu formatia si ca ce atmosfera au facut, sa pic de pe scaun =D> =D> =D>

am scapat... Despre cine e vorba? Despre ce formatie? Eu am luat-o pe Mihaela Barbu cu band-ul ei. A mai avut-o cineva?

ruxi86
20.10.2009, 12:18:35

pai acum precis castiga mult mai bine ;)) asha e cu artistii astia ;-)

beatrice_cossma
20.10.2009, 12:19:13
Quartet imi iau si eu la inceput... o ora... la primirea invitatilor. Am vb cu Capriccio si cu Arpeggionne. Inca nu am semnat ...

dianaruxi
20.10.2009, 12:19:54
am scapat... Despre cine e vorba? Despre ce formatie? Eu am luat-o pe Mihaela Barbu cu band-ul ei. A mai avut-o cineva?
eu nu am auzit de ea. Ce canta?

ruxi86
20.10.2009, 12:20:47
fetelor, ajutati-ma si pe mine cu alegerea voalului....pt rochia aceea printesa...o mai pun o data...vreau ceva care sa nu se vada...eu nu vreau voal...dar m-a innebunit lumea ca ce mireasa fara voal...eu o sa am parul desfacut ...si o sa-l pun pe undeva pe dedesubt...deci nu stiu cum , unde il voi pune pana la urma...si vreau sa comand la cei de la landy..sa fie din acelasi voal ca fusta

pai mai pune odata rochita de printzesica care o vei purta ... cat despre voal, si eu tot parul desfacut o sa am ... eventual ia un voal cu pieptene si il prinzi undeva in crestetul capului, oricum cand vei merge la coafor sa te aranjezi, cred ca va stii coafeza cum sa il puna daca vei purta parul desfacut ;-)

ruxi86
20.10.2009, 12:21:36

buna intrebare, asta vroiam sa intreb si eu, ca nici eu habar n-am cine e tipa aia :|

beatrice_cossma
20.10.2009, 12:22:15

Pls. intra pe mihaelabarbu.ro si spune-mi parerea ta. A cantat cu NICO la Eurovision. Canta coveruri, muz rom, populara, de petrecere...

Biu
20.10.2009, 12:22:26
de ce nu iti pui voaleta? ;;) eventaul si accesorizata cu niste pene ( is obsedata de pene =)) )
Si apropos, bine ca m-am prins cine esti, ca nu ne-ai zis ca ti=ai schimbat numele :)

ruxi86
20.10.2009, 12:23:13
hai k am dat un search pe youtube dupa mihaela barbu si am gasit cateva postari de la nunti live unde a cantat ea ... canta dragutz, imi place.

cate persoane sunt in formatia ei apropo? si cat iti cere?

PS: a fost la ploaia de stele ... la fel ca mihai iordache al meu hahaha ce tare

Biu
20.10.2009, 12:24:03
pai acum precis castiga mult mai bine ;)) asha e cu artistii astia ;-)
ce rau imi pare ca nu am voce, m-as fi afcut si eu artista =)) =)) =))

beatrice_cossma
20.10.2009, 12:26:26
hai k am dat un search pe youtube dupa mihaela barbu si am gasit cateva postari de la nunti live unde a cantat ea ... canta dragutz, imi place.

Eu am semnat pentru un pachet de 1700 euro: intra sonorizare 2000W, microfoane fara cablu, DJ, acordeon, vioara, clape si ea solista. Imi aduce microfoane si pentru "coarde"- quartet (la inceput, la primirea invitatilor)...

dianaruxi
20.10.2009, 12:27:12
Quartet imi iau si eu la inceput... o ora... la primirea invitatilor. Am vb cu Capriccio si cu Arpeggionne. Inca nu am semnat ...
si ce preturi ti-au dat?

ruxi86
20.10.2009, 12:27:17
Pls. intra pe mihaelabarbu.ro si spune-mi parerea ta. A cantat cu NICO la Eurovision. Canta coveruri, muz rom, populara, de petrecere...

tocmai asta vroiam sa zic si eu, ca am gasit pe youtube ca a cantat cu nico la eurovision 2008 ... e chiar tare tipa, imi place cum canta ... canta si latino.

beatrice_cossma
20.10.2009, 12:28:00

PS: a fost la ploaia de stele ... la fel ca mihai iordache al meu hahaha ce tare

Tu il iei pe Mihai Iordache? Are band? Cat iti cere?

beatrice_cossma
20.10.2009, 12:29:31
si ce preturi ti-au dat?

Oferta CVARTET CAPRICCIO

Recital
Onorariu
60 - 70 min
350 €
90 -120 min
450 €
120 -180 min
550€

beatrice_cossma
20.10.2009, 12:30:27
Cvartetul Arpeggione, o muzica deosebita pentru un eveniment special!

Puteti opta deasemenea pentru alte tarife dupa cum urmeaza:
Recital: 30 minute | Pret: 275 euro
Recital: 45 minute | Pret: 300 euro
Recital: 60 minute | Pret: 350 euro
Recital: 90 minute | Pret: 425 euro
Recital: 120 minute | Pret: 500 euro
Recital: 150 minute | Pret: 550 euro
Recital: 180 minute | Pret: 600 euro
Recital: 240 minute | Pret: 700 euro
Recital: 300 minute | Pret: 800 euro

ruxi86
20.10.2009, 12:30:45
Tu il iei pe Mihai Iordache? Are band? Cat iti cere?

dap, pe mihai iordache il iau .. cu band-ul lui bineinteles ... mai are o solista, dana care canta f bine muzica populara ... mai are un tip la clape, unul la acordeon, si inca un tip care numai stiu ce face ... in total sunt 5 pers.
mi-a cerut 50 de mil cu tot cu acordeonistul care va veni sa ne cante acasa.

beatrice_cossma
20.10.2009, 12:31:46
Asta am primit... mi-i se par ok preturile. Tie?

beatrice_cossma
20.10.2009, 12:33:58
dap, pe mihai iordache il iau .. cu band-ul lui bineinteles ... mai are o solista, dana care canta f bine muzica populara ... mai are un tip la clape, unul la acordeon, si inca un tip care numai stiu ce face ... in total sunt 5 pers.
mi-a cerut 50 de mil cu tot cu acordeonistul care va veni sa ne cante acasa.

Are site? Cum il gasesc... Pentru o prietena care are nunta in sept... ptr ca eu deja am platit 30 % avans... deci, nu mai e cale de intoarcere...

dianaruxi
20.10.2009, 12:34:46
Cvartetul Arpeggione, o muzica deosebita pentru un eveniment special!

Puteti opta deasemenea pentru alte tarife dupa cum urmeaza:
Recital: 30 minute | Pret: 275 euro
Recital: 45 minute | Pret: 300 euro
Recital: 60 minute | Pret: 350 euro
Recital: 90 minute | Pret: 425 euro
Recital: 120 minute | Pret: 500 euro
Recital: 150 minute | Pret: 550 euro
Recital: 180 minute | Pret: 600 euro
Recital: 240 minute | Pret: 700 euro
Recital: 300 minute | Pret: 800 euro
ms mult pt info

dianaruxi
20.10.2009, 12:36:25
Asta am primit... mi-i se par ok preturile. Tie?
da dar cand compari cu dj-ul care mi-a cerut 14 mil pe toata seara.

ruxi86
20.10.2009, 12:36:47
Are site? Cum il gasesc... Pentru o prietena care are nunta in sept... ptr ca eu deja am platit 30 % avans... deci, nu mai e cale de intoarcere...

uite ca am reusit sa il gasesc pana la urma pe youtube ...

http://www.youtube.com/watch?v=0g4yeP_v3qU&feature=related

si daca vrei iti las un nr de tel al lui pe PM si poate discuta prietena ta cu el. eventual mai poate negocia cu el, poate ii mai lasa la pret cine stie ... noi i-am dat avans 10 mil.

beatrice_cossma
20.10.2009, 12:46:21
uite ca am reusit sa il gasesc pana la urma pe youtube ...

http://www.youtube.com/watch?v=0g4yeP_v3qU&feature=related

si daca vrei iti las un nr de tel al lui pe PM si poate discuta prietena ta cu el. eventual mai poate negocia cu el, poate ii mai lasa la pret cine stie ... noi i-am dat avans 10 mil.

Chiar imi place. Pls. da-mi nr lui. Mi-i se pare super-ok.

beatrice_cossma
20.10.2009, 12:53:15
Voi v-ati gandit cum faceti cu florile (aranjamentele ) pentru masini? Am studiat piata si am vazut niste preturi... de-ti vine rau... Sincer nu-mi vine sa dau 200- 250 RON pe un aranjament care va sta pe masina fix cateva ore.

dianaruxi
20.10.2009, 12:55:12
Voi v-ati gandit cum faceti cu florile (aranjamentele ) pentru masini? Am studiat piata si am vazut niste preturi... de-ti vine rau... Sincer nu-mi vine sa dau 200- 250 RON pe un aranjament care va sta pe masina fix cateva ore.
eu cred ca o sa le fac eu din trandafiri din panglici.

ruxi86
20.10.2009, 12:58:18
eu cred ca o sa le fac eu din trandafiri din panglici.

si eu ma gandeam sa le facem noi nu sa le cumpar de-a gata ... insa inca nu stiu exact ce aranjamente o sa folosesc.
numai ca nu stiu cum se face exact ... se pun aranjamente pe toate masinile? sau doar pe cea in care este mireasa?

CONT-INCHIS-023
20.10.2009, 12:59:58
am vb cu cel de landy si i-am zis a-mi fac un voal 65-75 lungime...trei piese una petse alta ...la forma ca cele de pe fusta ...si ce adin mijloc sa aiba pietricele pe margine..ca si cele de pe fusta... am 5 buc din fulgii aia care au pietricele...si una mai scurta decta cealalta...adica lungime 65-70,55-60,45-50...si latime:30.25.20

dianaruxi
20.10.2009, 13:00:07
si eu ma gandeam sa le facem noi nu sa le cumpar de-a gata ... insa inca nu stiu exact ce aranjamente o sa folosesc.
numai ca nu stiu cum se face exact ... se pun aranjamente pe toate masinile? sau doar pe cea in care este mireasa?
pe cele mai importante adica masina miresei, cea a mirelui dc e una separata, si cele ale parintilor si nasilor. iar la restul se pun cred mai mici.

beatrice_cossma
20.10.2009, 13:05:44
pe cele mai importante adica masina miresei, cea a mirelui dc e una separata, si cele ale parintilor si nasilor. iar la restul se pun cred mai mici.

Eu ma gandeam sa fac niste funde mari... Ce parere aveti?
In nebunia aia nu cred c-o sa am timp sa fac aranjamentele pentru masini... si repet, la florarii imi par exagerate! Credeti ca fundele sunt de prost gust?

Biu
20.10.2009, 13:07:38
In nebunia aia nu cred c-o sa am timp sa fac aranjamentele pentru masini... si repet, la florarii mi-i se par exagerate! Fundele vi-i se par de prost gust?
sau ai putea sa folosesti acelasi aranjament pt masina mirilor si sa il muti pe prezidiu. numai sa nu ploua sau ceva sa ti se distruga.

dianaruxi
20.10.2009, 13:07:53
In nebunia aia nu cred c-o sa am timp sa fac aranjamentele pentru masini... si repet, la florarii imi par exagerate! Credeti ca fundele sunt de prost gust?
nu mmie mi se par ok si fundele, si dc ma enervez numai pun nimik pe masini.

ruxi86
20.10.2009, 13:10:19

eu as pune la masina mirilor in spate niste borcane din alea de metal pe care sa scrie "just married" ca la americani =))
o sa zica al meu ca am luat-o razna de tot =))
iar daca aude familionul, precis o sa strambe iar din nas, comentarii si toate cele ;))

beatrice_cossma
20.10.2009, 13:10:46

CE TARE ESTI... Iti atasez niste masini cu funde... ca idee...

Eu oricum am renuntat la fundele din piept... sau cum se numesc alea...

beatrice_cossma
20.10.2009, 13:12:19
eu as pune la masina mirilor in spate niste borcane din alea de metal pe care sa scrie "just married" ca la americani =))
iar daca aude familionul, precis o sa strambe iar din nas, comentarii si toate cele ;))

Niste cutii de bere ! http://www.miresici.ro/images/icons/icon7.gif

dianaruxi
20.10.2009, 13:12:40

cocardele le pastrez, ca nu-s asa bataie de cap, si nu trebuie sa le aplic eu.mi se par super ok fundele alea de tul.

norishor
20.10.2009, 13:16:54

Si eu am pozele astea salvate. Tot cam asa as vrea sa avem si noi aranjata masina. Imi par elegante funditele... Deci eu te sustin in alegerea facuta. >:D<

Biu
20.10.2009, 13:17:20
noi asa ne punem, badoage goale ;;)
sa le trancanim dupa Cadillac <:-P

ruxi86
20.10.2009, 13:17:49

sunt foarte mijto fundele astea pt masini ... a doua imi place mai mult ca da mai bine si cu florile alea, face un pic de contrast de culoare, chiar e o idee foarte buna cu fundele pt masini.

ruxi86
20.10.2009, 13:18:40
noi asa ne punem, badoage goale ;;)
sa le trancanim dupa Cadillac <:-P

foarte tare, mi-ar placea si mie sa aplicam chestia asta ... sa vad cum il conving pe al meu ;))

beatrice_cossma
20.10.2009, 13:21:21
cocardele le pastrez, ca nu-s asa bataie de cap, si nu trebuie sa le aplic eu.

Mie nu-mi plac "cocardelele" . O sa dau ca amintire... "marturii"...
Ma rog, si marturiile astea sunt ... dupa capul meu...
Am luat special pentru asta un fotograf care va sta dupa noi la inceput, la primirea invitatilor ... si ne va face cu toti cei sositi cate o poza...
Voi avea pregatite niste plicuri (asemanatoare invitatiilor) pe care va fi scris " va multumim ...blablabla... si numele nostru"... iar la plecare le vom da invitailor fotografia (facuta la intrare).
Asa scap si de grija pozelor catre invitati.
Eu am fost la multe nunti insa, sunt putine de la care am o poza cu mirii... ca amintire.

beatrice_cossma
20.10.2009, 13:23:54
foarte tare, mi-ar placea si mie sa aplicam chestia asta ... sa vad cum il conving pe al meu ;))

Poate la Cluj sunt cainii mai civilizati... sau poate nu sunt caini... ca la Bucuresti... imi imaginez ce haita o sa fie dupa masina voastra... la zgomotul pe care-l veti face... :))

dianaruxi
20.10.2009, 13:25:17
Mie nu-mi plac "cocardelele" . O sa dau ca amintire... "marturii"...
Ma rog, si marturiile astea sunt ... dupa capul meu...
Am luat special pentru asta un fotograf care va sta dupa noi la inceput, la primirea invitatilor ... si ne va face cu toti cei sositi cate o poza...
Voi avea pregatite niste plicuri (asemanatoare invitatiilor) pe care va fi scris " va multumim ...blablabla... si numele nostru"... iar la plecare le vom da invitailor fotografia (facuta la intrare).
Asa scap si de grija pozelor catre invitati.
Eu am fost la multe nunti insa, sunt putine de la care am o poza cu mirii... ca amintire.
eu o sa pun si marturii dar nu stiu inca ce anume, sunt in cautare de idei. Daca o sa fac cu tema marina, o sa dau o stea de mare sau ceva in genul.

beatrice_cossma
20.10.2009, 13:25:39
Si eu am pozele astea salvate. Tot cam asa as vrea sa avem si noi aranjata masina. Imi par elegante funditele... Deci eu te sustin in alegerea facuta. >:D<

Mai ai si alte poze cu funde? Poate mai "furam "idei ... http://www.miresici.ro/images/icons/icon7.gif

beatrice_cossma
20.10.2009, 13:26:12
eu o sa pun si marturii dar nu stiu inca ce anume, sunt in cautare de idei. Daca o sa fac cu tema marina, o sa dau o stea de mare sau ceva in genul.

NUUUUU... Nu scoici la nunta!!!! E semn rau!
Am citit eu undeva... perlele purtate de nasa sau mireasa : lacrimi multe in casnicie... iar scoicile la nunta ... vaduvie. Stiu ca e o stupizenie dar...

acidutza
20.10.2009, 13:28:25
buna fetelor ce de ati mai guralivit da ma tin bine dupa voi
hai sa o iau de la inceput :rochia -este ivett de la bien sawy2010si este la nasa in dulap
muzica -este gelu voicu si taraful plus un dj tot de la ei
masinile -le voi imbraca in mire si mireasa cum sunt intr-o poza care am vazut-o tot pe miresici da nu stiu exact unde
marturii -da si la sf mai dam cadou si o poza cu noi si invitatul respectiv
cocarde -nu la toata lumea decat celor apropiati
cred ca am atins toata subiectele daca nu mai spuneti-mi voi ce am ratat si va mai zic
pup la toata lumea

dianaruxi
20.10.2009, 13:30:06
Am citit eu undeva... perlele purtate de nasa sau mireasa : lacrimi multe in casnicie... iar scoicile la nunta ... vaduvie. Stiu ca e o stupizenie dar...
hmm, da si eu stiu ca sunt stupizenii, dar perle nu vreau ca nu sunt super fana. Dar dc zici tu ca e vaduvie nu trebuie riscat.

beatrice_cossma
20.10.2009, 13:30:08
hai sa o iau de la inceput :rochia -este ivett de la bien sawy2010si este la nasa in dulap
masinile -le voi imbraca in mire si mireasa cum sunt intr-o poza care am vazut-o tot pe miresici da nu stiu exact unde
cred ca am atins toata subiectele daca nu mai spuneti-mi voi ce am ratat si va mai zic
pup la toata lumea

cum adik: "masinile -le voi imbraca in mire si mireasa cum sunt intr-o poza care am vazut-o tot pe miresici da nu stiu exact unde"

Biu
20.10.2009, 13:30:39
Poate la Cluj sunt cainii mai civilizati... sau poate nu sunt caini... ca la Bucuresti... imi imaginez ce haita o sa fie dupa masina voastra... la zgomotul pe care-l veti face... :))
nu prea sunt caini vagabonzi ;-)

dianaruxi
20.10.2009, 13:31:26
pup la toata lumea
fff frumoasa rochia ta, a mea nu a ajuns inca si numai pot de nerabdare.

beatrice_cossma
20.10.2009, 13:31:32
hmm, da si eu stiu ca sunt stupizenii, dar perle nu vreau ca nu sunt super fana. Dar dc zici tu ca e vaduvie nu trebuie riscat.

Sper ca nu te superi pe mine ca ti-am zis... eu nu sunt superstitioasa... sau sunt un pic ... http://www.miresici.ro/images/icons/icon11.gif

beatrice_cossma
20.10.2009, 13:32:38
nu prea sunt caini vagabonzi ;-)

Alta lume Domne'...
Adevarul e ca de la Brasov incolo parca treci in alta tara...

dianaruxi
20.10.2009, 13:36:38
Sper ca nu te superi pe mine ca ti-am zis... eu nu sunt superstitioasa... sau sunt un pic ... http://www.miresici.ro/images/icons/icon11.gif
nu ma supar, oricum nu eram eu ff pornita pe aceasta tema, mi se pare cam uzata. deci ma intorc la tema mea cu alb-negru.

acidutza
20.10.2009, 13:43:50
cum adik: "masinile -le voi imbraca in mire si mireasa cum sunt intr-o poza care am vazut-o tot pe miresici da nu stiu exact unde"
uite asa credeam ca stiti poza

beatrice_cossma
20.10.2009, 13:49:52
foarte tare >

dianaruxi
20.10.2009, 13:51:53
uite asa credeam ca stiti poza
da o stiu poza. sunt haioase.

norishor
20.10.2009, 13:56:14
Mai ai si alte poze cu funde? Poate mai "furam "idei ... http://www.miresici.ro/images/icons/icon7.gif

Uite cateva. Sper sa iti placa ceva de aici. Eu funda din poza a 2-a pe care ai atasat-o tu o voi face. :)

ruxi86
20.10.2009, 13:57:21

primul pas e sa il conving pe al meu si dupa aia vedem noi cum rezolvam problema cainilor vagabonti ;))
desi sa stii ca in ultima vreme nu prea am mai vazut caini vagabonti pe strada, foarte putini ... sau probabil s-au bagat la adapost din cauza frigului =))

dianaruxi
20.10.2009, 13:58:45
Uite cateva. Sper sa iti placa ceva de aici. Eu funda din poza a 2-a pe care ai atasat-o tu o voi face. :)
ff misto aia cu funde rosii.

ruxi86
20.10.2009, 13:58:50

foarte frumoase fundele ... mai ales prima si ultima ;;)

emilinicole
20.10.2009, 14:07:37

noi suntem miresici de mai...deci...ce superstiti...ce lacrimi...ce scoici si perle??

nu tin:)))

beatrice_cossma
20.10.2009, 14:13:06
Deci... astea ca marturii sunt caterinca maxima... ;))
Sunt dopuri pentru sticla cu vin ...

norishor
20.10.2009, 14:17:07
noi suntem miresici de mai...deci...ce superstiti...ce lacrimi...ce scoici si perle??

nu tin:)))

Si eu zic la fel :))

Eu ma mai gandesc la decorarea curtii casei. Am mai discutat pe tema asta mai demult dar abia acum mi-am dat seama ca nu stiu cum sa fac. Poate aveti vreo idee. Nu stiu din ce sa fac suportul acela pt flori care este invelit in tulle. Ce as putea sa volosesc? Chiar nu stiu...:((

norishor
20.10.2009, 14:23:29
Deci... astea ca marturii sunt caterinca maxima... ;))
Sunt dopuri pentru sticla cu vin ...

Sunt foarte dragute. :))

ruxi86
20.10.2009, 14:47:23
Si eu zic la fel :))

Eu ma mai gandesc la decorarea curtii casei. Am mai discutat pe tema asta mai demult dar abia acum mi-am dat seama ca nu stiu cum sa fac. Poate aveti vreo idee. Nu stiu din ce sa fac suportul acela pt flori care este invelit in tulle. Ce as putea sa volosesc? Chiar nu stiu...:((

ceva asemanator cu prima poza as vrea si eu sa fac pt biserica ... cu covoras rosu, o arcada invelita in tull si cu stalpisori cu flori.
pt stalpisorii aia nu stiu ce ai putea sa folosesti .. un stativ ceva din fier pe care sa stea ghiveciul cu flori ... stativul ala nu trebuie sa fie cine stie ce ca oricum va fi invelit in tull.
dar stalpisorii aia ii poti lua si de la firma care iti face aranjamentele salii, eu cel putin asa am sa fac ... un stalpisor din ala era 300 de mii

emilinicole
20.10.2009, 14:59:39
http://www.decosta.ro/detaliiprodus/34/rochiemireasa1191/161/

am probat rochita aceasta in WE....si gata...this is the one...m-am decis..o cumpar dupa targ, poate ma surprind si vin la targ si o iau si cu reducere, dar la tel mi-au zis ca nu vin:)

ruxi86
20.10.2009, 15:04:37
http://www.decosta.ro/detaliiprodus/34/rochiemireasa1191/161/

am probat rochita aceasta in WE....si gata...this is the one...m-am decis..o cumpar dupa targ, poate ma surprind si vin la targ si o iau si cu reducere, dar la tel mi-au zis ca nu vin:)

e frumoasa foc rochita .. dar poze cu tine la proba nu ne arati si noua? ce pret avea?

emilinicole
20.10.2009, 15:07:25
e frumoasa foc rochita .. dar poze cu tine la proba nu ne arati si noua? ce pret avea?

asta faceam..incercam sa atasez..pozele au o calitate ft proasta..ca am probat-o ultima, si se descarcase aparatu si sunt facute cu un nokia vechi :))))

era mare de mine..era marime 12 si mie cica imi trebuie 10..

norishor
20.10.2009, 15:12:56
ceva asemanator cu prima poza as vrea si eu sa fac pt biserica ... cu covoras rosu, o arcada invelita in tull si cu stalpisori cu flori.
pt stalpisorii aia nu stiu ce ai putea sa folosesti .. un stativ ceva din fier pe care sa stea ghiveciul cu flori ... stativul ala nu trebuie sa fie cine stie ce ca oricum va fi invelit in tull.
dar stalpisorii aia ii poti lua si de la firma care iti face aranjamentele salii, eu cel putin asa am sa fac ... un stalpisor din ala era 300 de mii

Multumesc sraga ruxi pt sfaturi! O sa gasesc eu pana la urma o solutie, nu ma las asa de usor :D

Sper sa iti iasa la fel de frumos la biserica, asa cum e in poza. >:D<

Emilinicole, e super de tot rochita. Ai ales bine. Ascult-o pe ruxi...si pune-ne poze cu tine imbracata cu frumosetea asta. :)

Am observat ca ai atasat poze emilinicole. Cred ca am postat amandoua de-odata. Iti vine foarte bine acest model. Felicitari! Vei straluci la nunta...sigur. :suuuper:

emilinicole
20.10.2009, 15:26:23
Multumesc sraga ruxi pt sfaturi! O sa gasesc eu pana la urma o solutie, nu ma las asa de usor :D

Emilinicole, e super de tot rochita. Ai ales bine. Ascult-o pe ruxi...si pune-ne poze cu tine imbracata cu frumosetea asta. :)

Am observat ca ai atasat poze emilinicole. Cred ca am postat amandoua de-odata. Iti vine foarte bine acest model. Felicitari! Vei straluci la nunta...sigur. :suuuper:

imi pare rau ca nu sunt clare, si nu se vede prea bine..dar imi venea ft bine..am simtit ca asta e de cum am luat-o pe mine..era cam mare..dar na..ma refer la model:)))

eu la biserica nu cred ca decorez..o las asa
acasa vreau doar sa pun flori...si ceva din tiul..ma fac mireasa la curte, dar nu vreau sa pun baloane si dastea ca nu imi plac...iar la masini, ca si dianaruxi, ma gandeam la boboci din panglici, si doar la masina noastra si a naslior sa pun aranjamente naturale:)..sa vedem.

spor la treaba...va pup!

emilinicole
20.10.2009, 15:28:18
scuze ruxi...acum am vazut ca ai intrebat cat costa..e 2740 RON

beatrice_cossma
20.10.2009, 15:40:51
asta faceam..incercam sa atasez..pozele au o calitate ft proasta..ca am probat-o ultima, si se descarcase aparatu si sunt facute cu un nokia vechi :))))

era mare de mine..era marime 12 si mie cica imi trebuie 10..

Unde ai probat-o? N-am fost atenta... Imi place modelul...

beatrice_cossma
20.10.2009, 15:41:56
aaa
la DECOSTA... scuze...
Intrati pe mirajulnuntilor.ro. Am gasit o firma din Targoviste... super-ok la preturi....

ruxi86
20.10.2009, 15:49:50
scuze ruxi...acum am vazut ca ai intrebat cat costa..e 2740 RON

nici o problema .. stai linistita ca nu era graba ... iti sta foarte bine cu rochita aia, chiar ca zici ca este facuta pt tine ... foarte buna alegere, sa o porti cu multa placere!

ruxi86
20.10.2009, 15:52:31

Cu multa placere, norishor! Ma bucur ca pot ajuta!

Trebuie sa iasa totul asa cum imi doresc ... nu exista cale de intoarcere ;)) Sa dea Domnu' sa iasa totul asa cum ne dorim fiecare, si sa avem o nunta splendida! ;-)

emilinicole
20.10.2009, 15:54:41
nici o problema .. stai linistita ca nu era graba ... iti sta foarte bine cu rochita aia, chiar ca zici ca este facuta pt tine ... foarte buna alegere, sa o porti cu multa placere!

multumesc:)

sper sa ne gasim toate rokiile pe care le dorim(cred ca 80%deja le stim:)))..si sa iasa totul bine la toata lumea:)

ruxi86
20.10.2009, 15:56:32
multumesc:)

sper sa ne gasim toate rokiile pe care le dorim(cred ca 80%deja le stim:)))..si sa iasa totul bine la toata lumea:)

pai cam este timpul sa ne gasim modelul care il vrem, sa il probam, pt ca daca rochia respectiva trebuie adusa din afara, am vazut ca la majoritatea caselor de moda asa se procedeaza si dureaza vreo 3-4 luni ... deci cel tarziu la sfarsitul lui noiembrie trebuie comandata ca sa mai fie si timp de retusari in caz ca este necesar.