PDA

Versiunea completa : Pregatirile miresicilor de mai 2010

Pagini : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 [13] 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40

Biu
20.10.2009, 15:58:44
multumesc:)

sper sa ne gasim toate rokiile pe care le dorim(cred ca 80%deja le stim:)))..si sa iasa totul bine la toata lumea:)
eu acuma imi bat capul cu costumul de miresoi ( daca ar fi dupa el bineinteles l-ar lua in saptamana nuntii, din primul magazin =)) )
Imi plac foarte mult costumele cu redingota, dar el nu le sufera >:/ .

emilinicole
20.10.2009, 16:04:49
pai cam este timpul sa ne gasim modelul care il vrem, sa il probam, pt ca daca rochia respectiva trebuie adusa din afara, am vazut ca la majoritatea caselor de moda asa se procedeaza si dureaza vreo 3-4 luni ... deci cel tarziu la sfarsitul lui noiembrie trebuie comandata ca sa mai fie si timp de retusari in caz ca este necesar.

da , astia mi-au zis ca daca nu e pe stoc vine in 4 luni..deci asta zic si eu ca ne-am incadrat binisor:)...

Biu..si al meu cred ca tot asa...dar nu are incotro..si in ian plecam si dupa costume:)

eu astept targul..apoi imi platesc rokita, au zis ca o au pe stoc..deci cred ca o si iau(sper ca nu ia altcineva), daca o ia asta e..o comand..si scap de o grija..apoi restul..le elimin una cate una:)

PS: e simpla teoria:)))

ruxi86
20.10.2009, 16:09:22
eu acuma imi bat capul cu costumul de miresoi ( daca ar fi dupa el bineinteles l-ar lua in saptamana nuntii, din primul magazin =)) )
Imi plac foarte mult costumele cu redingota, dar el nu le sufera >:/ .

da ... mai stiu eu pe cineva care ar face exact la fel =)) dar la cum il stiu eu de mofturos cu siguranta imi va trebui o gramada de timp sa se decida

cum arata costumele cu redingota? ca habar nu am ce e aia ;))

ruxi86
20.10.2009, 16:11:45
gata gata am gasit ce e redingota ... e un fel de frac din cate imi dau eu seama din poza

beatrice_cossma
20.10.2009, 17:59:46
Unde e toata lumea???

atreya
20.10.2009, 18:01:52
gata gata am gasit ce e redingota ... e un fel de frac din cate imi dau eu seama din poza

Arata f dragut asa...eu am avut noroc..am intrat in mag Victoria, la et 2 (parca) au costumele de barbati. A vazut unul (primul chiar) l-a probat si a zis ca ala e...si gata plus camasa, lavaliera etc...si gata mai avem pantofii:)

Biu
20.10.2009, 18:07:30
da ;;) mi se pare mai de "mire " decat un costum clasic....
da acuma ce sa fac? macar daca am gasi ceva brocart frumos sa si-l faca la comanda, ca prin magazine nu am vazut nimic deosebit

Biu
20.10.2009, 18:09:16
Arata f dragut asa...eu am avut noroc..am intrat in mag Victoria, la et 2 (parca) au costumele de barbati. A vazut unul (primul chiar) l-a probat si a zis ca ala e...si gata plus camasa, lavaliera etc...si gata mai avem pantofii:)

lucky you ;))

atreya
20.10.2009, 18:12:50
lucky you ;))

eh...da :)

Biu
20.10.2009, 18:17:32
eh...da :)
tu parca ti-ai comandat rochia online... cum ti-a iesit?

santon
20.10.2009, 19:50:28
Salutare fetelor!
Intru si eu in grupul vostru de azi...:D. Ce ma bucur ca mai sunt si alte miresici de 22 mai, pentru ca imi era teama de ziua asta, fiindca atunci cand ne-am programat data la restaurant nu aveam si calendarul la noi sa vedem ca pe 23 mai sunt Rusaliile si ca in Ajun de praznic Imparatesc nu se fac nunti (cununii religioase). Am avut un mic soc cand am aflat despre asta pentru ca nu ne mai puteam schimba data, totul fiind rezervat din timp. Am trecut peste pana la urma, ar fi fost culmea sa imi aman nunta din cauza asta. Am vorbit si cu un preot care a spus ca e in regula, se poate obtine dispensa si sa nu ne facem probleme.
Legat de mit, am citit in revista Ideal Mariaj un articol despre nuntile din luna mai si cu vorbe din popor, promit ca imi fac timp si vi-l scriu si voua. Eu cel putin nu vreau sa cred in ele...
Va pup si spor la pregatiri!

deia_sb
20.10.2009, 19:55:41
fetelor...daca tot aveti nunta in mai , la rochii v-ati gandit? daca vreti modele superbe, la preturi incredibile...trageti o privire in album...scrieti un mesaj iar daca nu sunt chiar pe placul vostru, spuneti cum ati vrea sa fie... poop

ruxi86
20.10.2009, 19:56:09

Hei bine ai revenit printre noi ... nu ai mai intrat de ceva vreme>:D<
Deci gata ati si luat costumul de mire? Norocoaso ;)) Cat te-a costat?
Poate ne pui si noua o poza cu costumul de mire ... si inca mai astept poze cu tine imbracata in rochita de miresica ;))

ruxi86
20.10.2009, 19:57:35
da ;;) mi se pare mai de "mire " decat un costum clasic....
da acuma ce sa fac? macar daca am gasi ceva brocart frumos sa si-l faca la comanda, ca prin magazine nu am vazut nimic deosebit

intr-adevar e tare mumos modelul asta de costum ... dar nu stiu daca al meu ar fi incantat de tipul asta ... a cam strambat din nas ... asta eventual pana la proba contrarie cand va trebui sa si probeze, ca nu scapa el cu una cu doua ;))

ruxi86
20.10.2009, 20:01:12
Salutare fetelor!
Intru si eu in grupul vostru de azi...:D. Ce ma bucur ca mai sunt si alte miresici de 22 mai, pentru ca imi era teama de ziua asta, fiindca atunci cand ne-am programat data la restaurant nu aveam si calendarul la noi sa vedem ca pe 23 mai sunt Rusaliile si ca in Ajun de praznic Imparatesc nu se fac nunti (cununii religioase). Am avut un mic soc cand am aflat despre asta pentru ca nu ne mai puteam schimba data, totul fiind rezervat din timp. Am trecut peste pana la urma, ar fi fost culmea sa imi aman nunta din cauza asta. Am vorbit si cu un preot care a spus ca e in regula, se poate obtine dispensa si sa nu ne facem probleme.
Legat de mit, am citit in revista Ideal Mariaj un articol despre nuntile din luna mai si cu vorbe din popor, promit ca imi fac timp si vi-l scriu si voua. Eu cel putin nu vreau sa cred in ele...

Bine ai venit printre noi >:D<
Si eu sunt in aceeasi situatie ca si tine ... am nunta pe 22 mai, insa eu deocamdata nu am vb cu nici un preot despre asta ... dar se rezolva cu siguranta.
Cat despre superstitii, stai linistita ca nu suntem noi asa superstitioase mai ales ca facem nunta in luna mai ... si se pune ca asa cum sunt florile de mai trecatoare, asa va fi si casnicia ... eu cel putin nu am treaba cu superstitiile de nici o culoare, mi se pare pur si simplu prostioare. ;))
Spor la pregatiri si tie!

ruxi86
20.10.2009, 20:02:41
fetelor...daca tot aveti nunta in mai , la rochii v-ati gandit? daca vreti modele superbe, la preturi incredibile...trageti o privire in album...scrieti un mesaj iar daca nu sunt chiar pe placul vostru, spuneti cum ati vrea sa fie... poop

care album? ca eu nu il pot accesa ... dau click pe album, dar imi apare ca nu sunt poze in el :-"

Nitzi82
20.10.2009, 21:21:10
am scapat... Despre cine e vorba? Despre ce formatie? Eu am luat-o pe Mihaela Barbu cu band-ul ei. A mai avut-o cineva?

Buna,

Am auzit si eu de Mihaela Barbu de cuand. Am ascultat-o pe YouTube si am intrat si pe site si mi-a placut foarte mult.
Am citit ca ai avut-o la nunta, poti sa-mi spui cat a fost tariful sau aproximativ care ar fi preturile?

Multumesc

ruxi86
21.10.2009, 08:35:24
neata fetele mele :* ~o)~o)~o)

cam liniste pe aici de aseara, nimeni nu a mai zis nimic :-s

Biu
21.10.2009, 08:55:46
neata fetele mele :* ~o)~o)~o)

cam liniste pe aici de aseara, nimeni nu a mai zis nimic :-s

vin eu la cafelutza ~o) ;))

ruxi86
21.10.2009, 08:57:52
vin eu la cafelutza ~o) ;))

iupiiii ... hai ca incepeam deja sa ma simt singurica pe aici ;))

georgeta26
21.10.2009, 09:02:31
neata fetele

Biu
21.10.2009, 09:05:56
iupiiii ... hai ca incepeam deja sa ma simt singurica pe aici ;))

ruxi, a scazut tickerul sub 7 luni ;))

georgeta26
21.10.2009, 09:14:24
vorbarete ati mai fost ieri.... am recuperat si eu acum.... pana apare sefu' la munca imi fac de cap pe aici:D

ruxi86
21.10.2009, 09:30:21
ruxi, a scazut tickerul sub 7 luni ;))

da, si nu imi vine sa cred ... ieri ma uitam si imi arata 7 luni fix ... incredibil cum trece timpul asta ... sa treaca mai repede ca abia astept ziua cea mare <:-P

ruxi86
21.10.2009, 09:32:59
vorbarete ati mai fost ieri.... am recuperat si eu acum.... pana apare sefu' la munca imi fac de cap pe aici:D

eu am noroc ... il aud pe sefu' numai in convorbiri telefonice vinerea cand tinem asa zisa sedinta ;)) ... iar de vazut, il vom vedea abia in decembrie cand vine sa ne viziteze :D
eu mi-am cam terminat task-urile pe saptamana asta si nu prea mai am ce face, asa ca sunt "calare" pe netul asta ... acum ma uit dupa rochite pt cununia civila ... si deja am gasit ceva dragutzel, numai ca mie mi-ar placea sa fie pe rosu pt cununia civila :D

georgeta26
21.10.2009, 09:55:47
eu ma gandeam sa imi fac rochia lunga... voi avea cununia civila seara (cred ca pe la 5). inca nu am stabilit data cununiei, dar ma gandeam sa o fac in ultima sambata din aprilie sau prima sambata din mai.

georgeta26
21.10.2009, 09:57:39
in schimb imi palce aceasta rochita si ma gandeam sa o iau pentru a doua zi dupa nunta

georgeta26
21.10.2009, 09:59:51
acum ma uit dupa rochite pt cununia civila ... si deja am gasit ceva dragutzel, numai ca mie mi-ar placea sa fie pe rosu pt cununia civila :D
la ceva in genul asta ma gandesc si eu, dar sa fie lunga. inca nu am vazut ceva care sa-mi atraga atentia...

ruxi86
21.10.2009, 10:01:36
eu ma gandeam sa imi fac rochia lunga... voi avea cununia civila seara (cred ca pe la 5). inca nu am stabilit data cununiei, dar ma gandeam sa o fac in ultima sambata din aprilie sau prima sambata din mai.

nu faci in aceeasi zi si cununia civila si cea religioasa?
eu una asa fac ca sa scap mai repede ;)) si daca este si posibil, as vrea sa fie dimineata la prima ora la un 8-9, depinde cand incepe la primarie.
si mi-ar placea o rochita scurta asa pana la genunchi sau un pic deasupra genunchiilor, dar nu pana la fund ca nu ma duc la disco;))

Arcee
21.10.2009, 10:01:58
buna dimineata fetelor! Sunt si eu astazi cu voi pe aici! Am avut ceva de recuperat...:*

ruxi86
21.10.2009, 10:02:44
in schimb imi palce aceasta rochita si ma gandeam sa o iau pentru a doua zi dupa nunta

uauuuu ... e foarte frumoasa ... pe asta o salvez si eu ;))
ai vazut-o prin magazine undeva sau doar pe net?

ruxi86
21.10.2009, 10:04:50
uite am mai gasit ceva dragutzel ... una pare asa mai de spanioloaica ... e mumoasa foc ... dar nu stiu cat de potrivita ar fi pt cununia civila

Arcee
21.10.2009, 10:05:11
eu am noroc ... il aud pe sefu' numai in convorbiri telefonice vinerea cand tinem asa zisa sedinta ;)) ... iar de vazut, il vom vedea abia in decembrie cand vine sa ne viziteze :D
eu mi-am cam terminat task-urile pe saptamana asta si nu prea mai am ce face, asa ca sunt "calare" pe netul asta ... acum ma uit dupa rochite pt cununia civila ... si deja am gasit ceva dragutzel, numai ca mie mi-ar placea sa fie pe rosu pt cununia civila :D
mie mi-a placut mult rochita asta (prima poza).. am vazut-o pe site-ul unui magazin...numai ca la noi nu o au ca sa o probez... si inca 2 care mi-au mai placut

georgeta26
21.10.2009, 10:11:59
am vazut-o aseara pe situl unui magazin.... ma gandeam sa dau o fuga pe la ei in viitor sa vad cum arata pe mine

georgeta26
21.10.2009, 10:15:59
mie si astea mi-au placut...

Arcee
21.10.2009, 10:20:40
este foarte frumoasa, insa cum eu am civila dimineata nu mi se pare foarte potrivita.. rochita e destul de eleganta si merge purtata seara:*

ruxi86
21.10.2009, 10:24:22
mie mi-a placut mult rochita asta (prima poza).. am vazut-o pe site-ul unui magazin...numai ca la noi nu o au ca sa o probez... si inca 2 care mi-au mai placut

cea din mijloc imi place tare multttttt =P~=P~=P~
mai tii minte ce magazin era? poate reusesc sa dau si eu o fuga acolo sa vad pe viu rochita si sa o probez ;))

ruxi86
21.10.2009, 10:25:12
am vazut-o aseara pe situl unui magazin.... ma gandeam sa dau o fuga pe la ei in viitor sa vad cum arata pe mine

ce magazin ce magazin? vreau si eu numele magazinului te rog daca mai tii minte ;))

georgeta26
21.10.2009, 10:26:59
da. daca e cununia dimineata nu merge rochia lunga. dar la mine fiind seara, ar merge. eu inca sunt in cautare de idei/imagini de pe net. imi fac un top 10 (20) cu ce mi-ar place si dupa ce trec sarbatorile de iarna voi incepe sa cutreier magazinele...

ruxi86
21.10.2009, 10:27:59

este foarte frumoasa intr-adevar ... dar si eu sunt tot in cazul lu' roxy si nu pot purta o astfel de rochita dimineata la cununia civila, pt tine ar fi adecvata daca vrei sa faci civila seara ... mai ales ca eu nu pot purta rochite prea stramte pe corp pt ca am soldurile cam late si nu imi sta bine cu astfel de rochii ... dar modelul e super!!!

georgeta26
21.10.2009, 10:29:04
ti-am trimis un pm cu situl

Arcee
21.10.2009, 10:29:56
cea din mijloc imi place tare multttttt =P~=P~=P~
mai tii minte ce magazin era? poate reusesc sa dau si eu o fuga acolo sa vad pe viu rochita si sa o probez ;))
offf..nu mai stiu..,.am luat-o mai demult de pe un site....daca o mai gasesc te anunt;;)

ruxi86
21.10.2009, 10:39:01
da. daca e cununia dimineata nu merge rochia lunga. dar la mine fiind seara, ar merge. eu inca sunt in cautare de idei/imagini de pe net. imi fac un top 10 (20) cu ce mi-ar place si dupa ce trec sarbatorile de iarna voi incepe sa cutreier magazinele...

mie imi este teama ca dupa sarbatori sa nu mai fie rochite de primavara-vara in magazine, dat fiind faptul ca e iarna ... dar cine stie

ruxi86
21.10.2009, 10:41:00
offf..nu mai stiu..,.am luat-o mai demult de pe un site....daca o mai gasesc te anunt;;)

da, te rog mult, merci mult de tot:*

Arcee
21.10.2009, 10:43:22
mie imi este teama ca dupa sarbatori sa nu mai fie rochite de primavara-vara in magazine, dat fiind faptul ca e iarna ... dar cine stie
pai, vor baga colectia de primavara prin martie-aprilie si sigur vor aparea si rochite mai subtiri..uite am mai gasit 2 modele. primul de la vera sposa si al doilea calin events

georgeta26
21.10.2009, 11:24:20
fetelor voi ati vazut vreo sala amenajata cu brocard argintiu??? eu ma gandesc sa imi amenajez sala alb/argintiu.
eu nu am vazut decat brocard alb/auriu (de fapt un crem/auriu)

ruxi86
21.10.2009, 11:24:37
pai, vor baga colectia de primavara prin martie-aprilie si sigur vor aparea si rochite mai subtiri..uite am mai gasit 2 modele. primul de la vera sposa si al doilea calin events

am inteles .. bine de stiut .. prima rochita o stiu, o am si eu salvata pe calc, mi-a placut tare mult.

Arcee
21.10.2009, 11:26:26
am inteles .. bine de stiut .. prima rochita o stiu, o am si eu salvata pe calc, mi-a placut tare mult.
mi-ar placea la civila sa-mi pun in par ceva in genul...

Arcee
21.10.2009, 11:30:33
fetelor voi ati vazut vreo sala amenajata cu brocard argintiu??? eu ma gandesc sa imi amenajez sala alb/argintiu.
ceva in genul asta e sala mea...galben/ alb

emilinicole
21.10.2009, 11:35:53

cea roz, de la calin events se face pe mai multe culori si e 400 RON.

alinabubuianu
21.10.2009, 11:37:39

Vreau si eu sa-mi cumpar asa ceva...aveti idee unde gasesc?

Arcee
21.10.2009, 11:39:31
Vreau si eu sa-mi cumpar asa ceva...aveti idee unde gasesc?
iti dau eu imediat un pm..ca sa nu se considere reclama:*

georgeta26
21.10.2009, 11:47:09
ceva in genul asta e sala mea...galben/ alb
foarte frumoasa sala. tot asa vei amenaja si tu?

Biu
21.10.2009, 11:49:36
eu ma duc sa-mi cumpar astazi una, dar colorata, ca ma duc duminica la o nunta.
atata ca o vreau pe pieptanas, ca nu-s prietena cu cordelutele ;))
din astea pe cordeluta am vazut la cel putin 2 magazine in mall.

norishor
21.10.2009, 11:49:46
Roxya007 bine ai revenit!
Felicitari fetelor pt faptul ca mai aveti doar 6 luni si un pic pana la nunta :)

Sunt foarte frumoase rochitele atasate de voi. Noi o sa avem cununia civila in aceeasi cu cea religioasa si voi purta rochia de mireasa la ambele. Am vrut si eu sa scap mai repede. :D

Ma bucur pt voi ca veti avea ocazia sa purtati 2 tinute.

Arcee
21.10.2009, 11:55:44
foarte frumoasa sala. tot asa vei amenaja si tu?
da, husele in aceasta varianta sunt din partea restaurantului. pe viu arata mult mai bine decat in poze. eu m-am speriat prima data cand le-am vazut, pt ca atunci cand am semnat noi, in martie, sala era un mare santier si au spus ca va fi asemanatoare cu cealalta sala care e pe rosu inchis, dar cand am vazut-o m-am linistit...am firat de la o miresica si o idee de aranjamente simpla, dar eleganta cu lalele (miresica avea cale) rosu inchis si vreo 2-3 pene albe:D ..si am primit de la o firma de decoratiuni si pret de 39 lei/decoratiune. ceea ce e mai mult decat ok...
pt biu: te rog da-mi si mie un pm cu magazinele la care ai vazut. eu pe aici prin mall-uri nu am gasit nimic

Biu
21.10.2009, 11:57:15
asta mi-am facut-o eu ;))

Arcee
21.10.2009, 11:58:16
Roxya007 bine ai revenit!
Felicitari fetelor pt faptul ca mai aveti doar 6 luni si un pic pana la nunta :)

Sunt foarte frumoase rochitele atasate de voi. Noi o sa avem cununia civila in aceeasi cu cea religioasa si voi purta rochia de mireasa la ambele. Am vrut si eu sa scap mai repede. :D

Ma bucur pt voi ca veti avea ocazia sa purtati 2 tinute.
:* , eh lasa ca in ardeal nuntile sunt de zi...e mult mai usor asa. o sa merg si eu la o nunta la medias dar de-abia in septembrie anul viitor. de-abia astept... eu o sa am civila la 10 dimineata (sper sa prind loc la ora aia), biserica la 17.00, restaurantul la 19 sau 19.30.. cred ca la miezul noptii o sa fiu deja zombie....

Biu
21.10.2009, 11:58:44
da, husele in aceasta varianta sunt din partea restaurantului. pe viu arata mult mai bine decat in poze. eu m-am speriat prima data cand le-am vazut, pt ca atunci cand am semnat noi, in martie, sala era un mare santier si au spus ca va fi asemanatoare cu cealalta sala care e pe rosu inchis, dar cand am vazut-o m-am linistit...am firat de la o miresica si o idee de aranjamente simpla, dar eleganta cu lalele (miresica avea cale) rosu inchis si vreo 2-3 pene albe:D ..si am primit de la o firma de decoratiuni si pret de 39 lei/decoratiune. ceea ce e mai mult decat ok...
pt biu: te rog da-mi si mie un pm cu magazinele la care ai vazut. eu pe aici prin mall-uri nu am gasit nimic
pune te rog poze cu aranjamentele astea ;))

georgeta26
21.10.2009, 12:03:23
foarte frumoasa!!! esti talentata, nu gluma! eu cred ca nici intr-o mie de ani nu as putea face asa ceva

Biu
21.10.2009, 12:13:42
foarte frumoasa!!! esti talentata, nu gluma! eu cred ca nici intr-o mie de ani nu as putea face asa ceva
merci !
nimic nu e greu daca faci cu placere o:-)

Arcee
21.10.2009, 12:17:52
pune te rog poze cu aranjamentele astea ;))
cum ziceam sunt foarte simple...

ruxi86
21.10.2009, 12:21:42
eu vroiam o toca pt cununia civila .. initial vroiam pentru dezgatitul miresei (sau cum se spune) in loc de palarie o toca ... dar na nu prea merge ... nu mai ca acum sa vad daca se potriveste toca cu rochita care o sa mi-o aleg pt civila.
uite va atasez o poza cu modelul care mi-ar placea pt toca ... cu voaleta asa, insa nu culoarea asta :D

Arcee
21.10.2009, 13:09:58
unde sunteti fetelor? ati disparut?:-s

beatrice_cossma
21.10.2009, 13:43:33
Salutare fetelor!

mai bine nu ni-l scrie... nu vrem sa stim ...

beatrice_cossma
21.10.2009, 13:45:16
Buna,

Am auzit si eu de Mihaela Barbu de cuand. Am ascultat-o pe YouTube si am intrat si pe site si mi-a placut foarte mult.
Am citit ca ai avut-o la nunta, poti sa-mi spui cat a fost tariful sau aproximativ care ar fi preturile?

Multumesc

Nu am avut-o.. o voi avea... si sunt foarte incantata. Are pachete diferite.. eu am luat un Basic modificat cu 1700 euro.

beatrice_cossma
21.10.2009, 13:47:47

A doua zi dupa nunta??? Ce se mai intampla a doua zi??? Trebuie sa mai facem ceva?

beatrice_cossma
21.10.2009, 13:52:06

Pls. spune-mi si mie unde ai gasit rochita a 2 a... E minunata!

georgeta26
21.10.2009, 13:53:23
A doua zi dupa nunta??? Ce se mai intampla a doua zi??? Trebuie sa mai facem ceva?
da... la cioba de potroace....

Arcee
21.10.2009, 13:53:26
probabil ca se referea la "ciorba de potroace"...noi vom sari peste;))
..nu mai stiu de unde am luat-o de pe net de undeva..imi pare rau

Arcee
21.10.2009, 13:54:29
da... la cioba de potroace....
=)) ..ai fost mai rapida cu cateva secunde:*

beatrice_cossma
21.10.2009, 13:54:41

Foarte frumoasa! Felicitari!

beatrice_cossma
21.10.2009, 13:55:17

Unde le-ai gasit? Si eu vreau ceva asemanator...

beatrice_cossma
21.10.2009, 13:55:50

ALB/ARGINTIU e foarte tare! Eu am optat pentru aceeasi culoare.

beatrice_cossma
21.10.2009, 13:57:27
=)) ..ai fost mai rapida cu cateva secunde:*

da ... thx

Arcee
21.10.2009, 14:03:43
Unde le-ai gasit? Si eu vreau ceva asemanator...
ti-am trimis PM...
vad ca avem nunta in aceeasi zi...unde faci?

ruxi86
21.10.2009, 14:05:02
Fetelor, tot vorbeam ieri despre aranjamentele masinilor pt nunta ... am mai gasit ceva dragutz .... printre care si una cu mov asa cum imi place mie ;))

georgeta26
21.10.2009, 14:07:03
alb-argintiu mi s-a parut mie mai elegant pentru sala mea.iar aranjamentele florale sa fie cu cale...

Arcee
21.10.2009, 14:08:41
Fetelor, tot vorbeam ieri despre aranjamentele masinilor pt nunta ... am mai gasit ceva dragutz .... printre care si una cu mov asa cum imi place mie ;))
sunt dragute....eu inca nu m-am hotarat la ele...poate o sa optez pt ceva de tull legat de oglinzi..nu stiu...
..in alta ordine de idei unde e dianaruxi? ca nu am vazut-o azi pe aici

ruxi86
21.10.2009, 14:09:03

roxy, da-mi si mie te rog un PM cu magazinul sau site-ul unde ai gasit accesoriile astea ... imi cam face cu ochiul cea rosie ;))

ruxi86
21.10.2009, 14:11:27
sunt dragute....eu inca nu m-am hotarat la ele...poate o sa optez pt ceva de tull legat de oglinzi..nu stiu...
..in alta ordine de idei unde e dianaruxi? ca nu am vazut-o azi pe aici

nici eu nu m-am hotarat inca cum va fi funda ... mi-ar placea insa sa fie ceva in genul asta asa din tull ... dar mai avem timp de gasit si gandit ... am salvat doar ce mi-a placut de la topicul pt decorari masini.

da, buna intrebare pe unde o fi cealalata ruxi ;)) ... cred ca e ff ocupata la servici si nu are timp ... sau cine stie, o fi intervenit ceva si nu poate intra sa stea de vb cu noi.

georgeta26
21.10.2009, 16:10:21
gata munca pe ziua de azi! o dupa amiaza cat mai placuta!

ruxi86
21.10.2009, 16:44:20
asemenea si tie, georgeta.

si iar s-a facut liniste pe aici :-<

Arcee
21.10.2009, 16:45:42
asemenea si tie, georgeta.

si iar s-a facut liniste pe aici :-<
eu inca sunt pe aici....:*

Biu
21.10.2009, 16:59:57
am fost sa imi cumpar pene de par, si nu am gasit decat pe negru, si vroiam colorat (:| , o sa-l port pe cel vechi

Arahne
21.10.2009, 17:21:48
pai de ce nu le porti pe cele pe care le-ai facut sunt super.
Am vazut ca ati tot pus poze cu rochii pt civila, ma bag si eu in seama cu cateva ;;)

Arcee
21.10.2009, 17:29:28
Am vazut ca ati tot pus poze cu rochii pt civila, ma bag si eu in seama cu cateva ;;)
foarte frumoasa a doua rochita. de unde ai luat poza? si asta e mai mult de seara...=P~

Arahne
21.10.2009, 17:32:49
foarte frumoasa a doua rochita. de unde ai luat poza? si asta e mai mult de seara...=P~
Da asa este, daca imi aduc aminte e un designer american nu mai stiu sigur cum il cheama

Arcee
21.10.2009, 17:48:41
fetelor sunt fericita..a mai aparut un comentariu pozitiv la adresa restaurantului meu. pana acum nu au fost plangeri si asta nu poate decat sa ma bucure:*

ruxi86
21.10.2009, 18:47:38

foarte frumoase rochitele ... sa ne spui numele designerului cand iti amintesti ;))

ruxi86
21.10.2009, 18:48:48
fetelor sunt fericita..a mai aparut un comentariu pozitiv la adresa restaurantului meu. pana acum nu au fost plangeri si asta nu poate decat sa ma bucure:*

sa auzim numai de bine atunci ... am vazut si eu cateva pozici cu restaurantul tau, si este intr-adevar tare mumos ... felicitari pt alegere =D>

ruxi86
21.10.2009, 18:49:27
am fost sa imi cumpar pene de par, si nu am gasit decat pe negru, si vroiam colorat (:| , o sa-l port pe cel vechi

dar este foarte frumos cel facut de tine ... de ce nu il porti pe acela?

sttefi
21.10.2009, 18:56:47
Foarte frumoasa.
De unde e? Cat costa?

Eu nu vreau cu crinolina. E grea, incomoda... ma freaca de fund... (:|

Apropo de crinolina...am o cunostinta care la fel ca tine...a vrut fara crinolina. Si a avut o experienta f neplacuta, pentru ca i-a fost f cald, s-a iritat pe picioare atat de tare incat nu mai putea sa tina picioarele apropiate...carne vie... De la 12 noaptea deja se vedea pe fatza ei ca nu se simte bine. Acum depinde si din ce material e rochia facuta si cat de multe staturi are...a ei a avut multe chestii pe dedesubt sa o umfle.

Mai intreaba si tu, sau vezi cat de lejera pare fara...

ruxi86
21.10.2009, 19:05:42
Apropo de crinolina...am o cunostinta care la fel ca tine...a vrut fara crinolina. Si a avut o experienta f neplacuta, pentru ca i-a fost f cald, s-a iritat pe picioare atat de tare incat nu mai putea sa tina picioarele apropiate...carne vie... De la 12 noaptea deja se vedea pe fatza ei ca nu se simte bine. Acum depinde si din ce material e rochia facuta si cat de multe staturi are...a ei a avut multe chestii pe dedesubt sa o umfle.

Mai intreaba si tu, sau vezi cat de lejera pare fara...

Eu cel mai bine zic sa probeze si cu crinolina ... eventual cu 2 cercuri ca sa nu para rochita asa mare ... si sa vada cum este cu crinolina ... poate o face sa se razgandeasca ... e mult mai usor cu crinolina ... eu abia dupa cateva probe am realizat asta ... pt ca si eu tot la fel ziceam fara crinolina ... nici nu vroiam sa aud de crinolina ... si toate fetele pe unde am fost la proba imi dadeau sfaturi si imi spuneau ca este mult mai bine cu crinolina tocmai de aceea ma puneau sa probez cu si fara ca sa observ diferenta.
Insa pana la urma decizia este numai a ta, ca doar e nunta ta, si tu trebuie sa te simti bine in primul rand!!!

sttefi
21.10.2009, 19:10:57
Eu ma gandeam sa fac niste funde mari... Ce parere aveti?
In nebunia aia nu cred c-o sa am timp sa fac aranjamentele pentru masini... si repet, la florarii imi par exagerate! Credeti ca fundele sunt de prost gust?

Mie nu nu mi se par de prost gust fundele sincer, iar daca cumperi niste tul poti face ceva dragutz ca in poza asta http://media1.ghidul-nuntilor.wgz.ro/images/media1:49f206bec0126.jpg/15anosg.jpg (bine, tu nu o sa ai timp, asa ca vorbeste din timp cu persoane dispuse sa te ajute) :)

Eu va citesc numai seara, si raspund in sir :))

sttefi
21.10.2009, 19:22:43
Deci... astea ca marturii sunt caterinca maxima... ;))
Sunt dopuri pentru sticla cu vin ...

Ce tari sunt :)))

sttefi
21.10.2009, 19:32:53

la voi mai exosta "a doua zi dupa" ? :D

Unde se intampla asta? Unde o tii?

Arcee
21.10.2009, 20:02:29
la voi mai exosta "a doua zi dupa" ? :D

Unde se intampla asta? Unde o tii?
se refera la "ciorba de potroace".. avantaj cele care stau la casa, o pot face in curte. noi la bloc...bere si adunat poze de la prieteni<:-P

ruxi86
21.10.2009, 20:30:44
se refera la "ciorba de potroace".. avantaj cele care stau la casa, o pot face in curte. noi la bloc...bere si adunat poze de la prieteni<:-P

eu de exemplu, o voi face la curte, pt ca noi stam la curte ... insa nu cred ca vom avea toti loc in curte, pt ca curtea nu este foarte mare, mai ales ca la anul va fi gazon acolo ... si al meu cred ca va face destul de urat, daca o vor calca invitatii in picioare ;))

la voi nu se obisnuieste sa se tina aceasta "ciorba de potroace"? sau nu vreti voi sa il tineti? ;))

Cristina_84
21.10.2009, 20:39:52
eu de exemplu, o voi face la curte, pt ca noi stam la curte ... insa nu cred ca vom avea toti loc in curte, pt ca curtea nu este foarte mare, mai ales ca la anul va fi gazon acolo ... si al meu cred ca va face destul de urat, daca o vor calca invitatii in picioare ;))

la voi nu se obisnuieste sa se tina aceasta "ciorba de potroace"? sau nu vreti voi sa il tineti? ;))

Si noi ne tot gandim la ziua de dupa nunta,la noi se obisnuieste sa se faca un fel de continuare,cum stam la bloc se exclude din start ca aceasta continuare sa se tina acasa,asa ca ne gandim sa inchiriem o pensiune,cabana,ceva.
Apropo,fetelor,v-ati gandit unde veti caza invitatii din alte orase/tari?

ruxi86
21.10.2009, 21:48:21
Si noi ne tot gandim la ziua de dupa nunta,la noi se obisnuieste sa se faca un fel de continuare,cum stam la bloc se exclude din start ca aceasta continuare sa se tina acasa,asa ca ne gandim sa inchiriem o pensiune,cabana,ceva.
Apropo,fetelor,v-ati gandit unde veti caza invitatii din alte orase/tari?

eu am noroc ca nu o sa am invitati din alte orase ;))
dar in caz contrat, am sa le cazez pe la alte rude ... facem loc nu e problema ;))
alta solutie ar fi la hotel/motel ... ceva de genul ... nu foarte scumpicel ... pt ca daca vor fi multe neamuri din alte orase/tari ar fi o cheltuiala prea mare.

georgeta26
21.10.2009, 22:06:08
"ciorba de potroace" va fi la acelasi restaurant ca si nunta. desi stam la curte, nu vom face la noi.. prea mare deranjul nostru (vom fi si obositi).
rudele din alte orase le vom caza la un hotel de langa noi. desi avem destuuul spatiu, nu vrem sa ne impiedicam de ei. mai ales ca vor sta cel putin 3 zile (cel mai probabil vor veni vineri si vor pleca luni)....

dianaruxi
21.10.2009, 22:11:45
iti dau eu imediat un pm..ca sa nu se considere reclama:*
vreau si eu roxya, pls pm cu cordelutele alea.

ruxi86
21.10.2009, 22:36:27
vreau si eu roxya, pls pm cu cordelutele alea.

heii ... bine ai revenit >:D< ne-a fost dor de tine ca nu ai dat nici un semn ... bizi la scarbici?
va pup fetele ca eu ma bag la nani!

georgeta26
22.10.2009, 08:39:26
~o) ~o)neata

beatrice_cossma
22.10.2009, 09:11:24
Buna dimineata fetelor. Peste 7 luni pe vremea asta sunt in mari pregatiri... Abia astept... http://www.miresici.ro/images/icons/icon7.gif

Biu
22.10.2009, 09:32:38
~o) ~o) ~o) (:| neatza fetele

CONT-INCHIS-023
22.10.2009, 09:49:41
netza !!!
feteleor,,voiam sa ma lamuriti si pe mine un pic...am lungime rochiei de la umar la podea 150 cm(fara bretele)....si am si crinolina...cat mi-o scurta-o crinoloina asta?!

yepu
22.10.2009, 09:56:55
Buna dragelor,

Ma alatur si eu voua, desi sunt mireasa de iunie, dat fiind faptul ca la miresicile de iunie bate un vant... :-s

Va pup.

Biu
22.10.2009, 10:09:45
netza !!!
feteleor,,voiam sa ma lamuriti si pe mine un pic...am lungime rochiei de la umar la podea 150 cm(fara bretele)....si am si crinolina...cat mi-o scurta-o crinoloina asta?!
ei calculeaza lungimea finala a rochiei luand in considerare si crinolina. nu-ti fa griji, de regula nu le fac prea scurte, eventual prea lungi

sttefi
22.10.2009, 10:11:00
Buna dragelor,

Ma alatur si eu voua, desi sunt mireasa de iunie, dat fiind faptul ca la miresicile de iunie bate un vant... :-s

Va pup.

Neatza si bine ai venit!

Aici nu vei putea tine pasul...suntem f vorbarete :)

yepu
22.10.2009, 10:20:37
Neatza si bine ai venit!

Aici nu vei putea tine pasul...suntem f vorbarete :)

Am observat... am vrut sa ma pun la curent cu toate cele discutate, dar deocamdata m-am lasat pagubasa. ;))

Arcee
22.10.2009, 10:34:33
Buna dimineața fetelor! Bine ai venit yepu! Din păcate nu o sa fiu prea activa azi pentru ca am o grămadă de treaba. O sa recuperez eu.... Pupici si spor la "miresit":*

ruxi86
22.10.2009, 10:42:25
Neata dragele mele si bun venit noii miresici!

Din pacate, nici eu nu o sa fiu prea vorbareata pentru ca am foarte multa treaba la birou!

Pupici si spor la pregatiri!

CONT-INCHIS-023
22.10.2009, 10:51:30
ei calculeaza lungimea finala a rochiei luand in considerare si crinolina. nu-ti fa griji, de regula nu le fac prea scurte, eventual prea lungi

oricum le-am dat lungimea cam cu 10 cm-15 cm mai mult...

CONT-INCHIS-023
22.10.2009, 10:53:07
oricum le-am dat lungimea cam cu 10 cm-15 cm mai mult...

acum sper s-o po scurta daca o trebui...ca e si modelul ala cam dificil

Biu
22.10.2009, 11:02:42
acum sper s-o po scurta daca o trebui...ca e si modelul ala cam dificil
nu trebuia sa le dai alte dimensiuni in afara de cele reale. acum 99% va trebui sa o duci la scurtat, si nu e lucru usor, mai ales la rochia ta#-o

CONT-INCHIS-023
22.10.2009, 11:16:11
nu trebuia sa le dai alte dimensiuni in afara de cele reale. acum 99% va trebui sa o duci la scurtat, si nu e lucru usor, mai ales la rochia ta#-o

stiu...dar chiar nu ma puteam risca sa iasa scurta...chiar nu....asha am 6 luni la dispozitie s-o scurtez undeva klumea..plus ca inca nu stiu tocul pantofului...si d-aia am dat lungimea cu 10-15 cm mai mult

emilinicole
22.10.2009, 11:43:13
stiu...dar chiar nu ma puteam risca sa iasa scurta...chiar nu....asha am 6 luni la dispozitie s-o scurtez undeva klumea..plus ca inca nu stiu tocul pantofului...si d-aia am dat lungimea cu 10-15 cm mai mult

oricum sa te gandesti ca nu poti sta pe tocuri o noaptea intreaga(si ziua..).vreau sa zic sa ai asta in vedere daca o scurtezi..daca e lunga..daca nu..intelegi tu, sa nu vina aiurea dupa ce dai tocurile jos.:)

Biu
22.10.2009, 12:00:43
a, nu ai calculat si tocurile !!! asta schimba situatia ;;)

andrelutza_2010
22.10.2009, 12:45:54
Buna dimineața fetelor! Bine ai venit yepu! Din păcate nu o sa fiu prea activa azi pentru ca am o grămadă de treaba. O sa recuperez eu.... Pupici si spor la "miresit":*

Hello !

Plizzzz, trimite-mi si mie pe privat site-ul acela cu accesoriile acelea de par. sunt superbe.

andrelutza_2010
22.10.2009, 12:50:01
Bun venit noilor miresici.
Emilinicole, felicitari pt. rochita. E frumoasa foc si te prinde de minune !;))

Edit: Biu, am uitat sa iti laud pieptanasul cu pene de paun. E superrr !

georgeta26
22.10.2009, 13:32:10
se pare ca toata lumea munceste azi... ce urat ca ne pun sefii sa facem treaba...

dianaruxi
22.10.2009, 13:41:18
hello, i'm back, nu mi-a mers netu azi si ieri. Dar am revenit.

beatrice_cossma
22.10.2009, 13:58:38
Bine ai revenit...
mie-mi merge netul doar ca sunt super-ocupata. Luni voi avea o delegatie din Rusia si ardeeeeeeeeeee.........

andrelutza_2010
22.10.2009, 14:23:43
Bine ai revenit...
mie-mi merge netul doar ca sunt super-ocupata. Luni voi avea o delegatie din Rusia si ardeeeeeeeeeee.........

multa bafta !

dianaruxi
22.10.2009, 15:38:15
despre ce ati mai vb in lipsa mea, am vazut ca ati vb un pic de voalete, as vrea si eu una pt civila sau chiar si pt nunta, ca voalul parca nu prea ma caracterizeaza, stiti de unde o pot lua in Buc?

georgeta26
22.10.2009, 16:07:20
bafta beatrice luni...
voaletele sunt foarte elegante... si pe mine ma bate gandul sa renunt la voal...

dianaruxi
22.10.2009, 16:10:02
bafta beatrice luni...
voaletele sunt foarte elegante... si pe mine ma bate gandul sa renunt la voal...
eu astept totusi sa-mi vina rochia si vad pe urma dc merge voaleta sau nu

beatrice_cossma
22.10.2009, 16:28:24
Multumesc fetelor... Chiar daca nu scriu... va urmaresc din ora-n ora... dar vad ca azi nu sunteti prea vorbarete... http://www.miresici.ro/images/icons/icon10.gif

Arcee
22.10.2009, 17:22:37
buna fetelor! Am aparut si eu...Se para ca toata lumea a fost cam ocupata azi...:*

dianaruxi
22.10.2009, 17:28:07
buna fetelor! Am aparut si eu...Se para ca toata lumea a fost cam ocupata azi...:*
eu sunt aici in continuare

beatrice_cossma
22.10.2009, 20:48:43
Helloooo... nu e nimeni? Am ramas singurica???

dianaruxi
22.10.2009, 20:50:52
Helloooo... nu e nimeni? Am ramas singurica???
nope, i'm here.:*

nicoletaa
22.10.2009, 20:59:38
daca va ajuta cu ceva...:D..(apropo cum micsorez pozele imi ziceti,sa va mai tr.):*

dianaruxi
22.10.2009, 21:05:44
daca va ajuta cu ceva...:D..(apropo cum micsorez pozele imi ziceti,sa va mai tr.):*
super draguta ultima.

nicoletaa
22.10.2009, 21:14:41
:):*........

nicoletaa
22.10.2009, 21:20:06
:* :* :* :* :* :* :* :* :* :*

nicoletaa
22.10.2009, 21:32:57
sper sa va placa...

Sannda
23.10.2009, 08:09:35
Neata!!!

Sant foarte bucuroasa,pentru ca ieri am mai taiat ceva de pe lista cu " trebuie facut"<:-P:am incheiat contract cu cei care ne vor amenaja sala.In mare le-am rezolvat pe toate,mai ramane pentru anul viitor sa ne ocupam de detalii si sa asteptam marele eveniment.;;)

georgeta26
23.10.2009, 08:37:57
~o) buna dimineata

georgeta26
23.10.2009, 08:39:14
nicoletaa de unde sunt primele poze luate? (imi place a doua si a treia din prima serie postata de tine)

dianaruxi
23.10.2009, 09:21:10
neata fetelor.

sttefi
23.10.2009, 09:56:20
neata fetelor.

neata :)
vine "uichenduuuu' " :D

dianaruxi
23.10.2009, 10:24:22
neata :)
vine "uichenduuuu' " :D
super, poate ma duc si eu prin unirea in cautare de cercei albastri.<:-P

ruxi86
23.10.2009, 10:36:49
Neata fetele :*

Sanda, felicitari ca ai mai taiat ceva de pe listuta!!!

Nicoletaa, foarte frumoase rochitele ... chiar am vazut niste modele pe acolo care imi faceau cu ochiul ;)) De unde le-ai luat? Ne dai si noua un site ceva sau numele magazinului unde le putem gasi?

Lalu
23.10.2009, 10:39:19
neatza miresicilor....chiar daca nu scriu prea des citesc in fiecare dimineatza mesajele voatre.....vreau si eu site-ul cu rochitele ...sunt foarte frumoasa
=P~

Celitia
23.10.2009, 10:40:38
http://cursa.automarket.ro/profil/celitia/529567580 va rog mult imi dati si mie un vot?

multumesc mult :*:*:*

va doresc un sfarsit de saptamana absolut minunat >:D<

CONT-INCHIS-023
23.10.2009, 10:42:47

ahh..ma anunti si pe mine daca gasesti ceva...si eu tot albastrii vreau...cu piatra,pietre albastru electric

ruxi86
23.10.2009, 10:58:59

sa imi spui si mie te rog, daca apuci sa ajungi in unirii, cam ce preturi sunt pe acolo la bijuuri ;))
ah mi-am adus aminte ... pantofiori ti-ai gasit asa cum vroiai tu ... albastru electric parca, nu?
eu una m-am tot uitat pe net, n-am apucat inca sa ajung in magazine sa ma uit, astept mai intai sa vina rochita, dar nu prea am vazut pantofi mov cum vreau eu :-<

Biu
23.10.2009, 11:17:57
hei fetele, weekendu asta toata lumea dupa bijuterii :>
si eu ma duc, ca va fi ceva expozitie de bijuterii cu pietre naturale semipretioase la cluj. Sper sa gasesc si eu ceva \:D/

Sannda
23.10.2009, 11:21:10
hei fetele, weekendu asta toata lumea dupa bijuterii :>
si eu ma duc, ca va fi ceva expozitie de bijuterii cu pietre naturale semipretioase la cluj. Sper sa gasesc si eu ceva \:D/

Unde anume este expozitia?

dianaruxi
23.10.2009, 11:25:01
eu am vazut ceva frumos si pe net dar nu era albastru, cum vreau eu.

ruxi86
23.10.2009, 11:26:02
eu am vazut ceva frumos si pe net dar nu era albastru, cum vreau eu.

unde pe net mai exact? imi dai si mie un link ceva te rog ;;)

dianaruxi
23.10.2009, 11:28:38
unde pe net mai exact? imi dai si mie un link ceva te rog ;;)
http://fr.vente-privee.com/VP4/Login/Portal.ashx asta e dar nu e romanesc, si trebuie sa-ti faci cont ca sa vezi vanzarile.

ruxi86
23.10.2009, 11:31:41
http://fr.vente-privee.com/VP4/Login/Portal.ashx asta e dar nu e romanesc, si trebuie sa-ti faci cont ca sa vezi vanzarile.

merci beaucoup :* ;))
hai ca incerc sa imi creez cont aici poate poate gasesc ceva mumos ... asa pe bajbaite ;))

Arcee
23.10.2009, 11:32:02
buna dimineata fetelor! vad ca vorbiti despre bijuterii. eu vreau sa-mi iau niste cercei lungi si sa nu-mi pun nimic la gat. imi plac cei din poza asta...oare unde as putea gasi?

ruxi86
23.10.2009, 11:35:17
buna dimineata fetelor! vad ca vorbiti despre bijuterii. eu vreau sa-mi iau niste cercei lungi si sa nu-mi pun nimic la gat. imi plac cei din poza asta...oare unde as putea gasi?

vaiii sunt foarte frumosi ... tot asa vreau si eu ceva ... dar vreau si lantic tot asa cu un medalion ceva care sa atarne un picut ;))
eu vazusem acum ceva timp ceva asemanator in meli melo si in moa, dar nu stiu sa iti spun un pret ceva, ca m-am uitat asa fugitiv.

dianaruxi
23.10.2009, 11:35:33
merci beaucoup :* ;))
hai ca incerc sa imi creez cont aici poate poate gasesc ceva mumos ... asa pe bajbaite ;))
vezi ca nu livreaza in rom.

Arcee
23.10.2009, 11:39:13
vaiii sunt foarte frumosi ... tot asa vreau si eu ceva ... dar vreau si lantic tot asa cu un medalion ceva care sa atarne un picut ;))
eu vazusem acum ceva timp ceva asemanator in meli melo si in moa, dar nu stiu sa iti spun un pret ceva, ca m-am uitat asa fugitiv.
multumesc:* macar sa stiu unde incep cautarile

ruxi86
23.10.2009, 11:41:37
vezi ca nu livreaza in rom.

da, am observat ... franta, germania, italia, UK ... vreau sa ma uit doar daca gasesc ceva sa imi placa ... oricum am ales germania, si imi scrie totul in germana, ca sa inteleg si eu ceva din site-ul ala ;))

ruxi86
23.10.2009, 11:42:22
multumesc:* macar sa stiu unde incep cautarile

cu multa placere :*
daca ajungi de curand pe acolo, sa imi spui si mie ce si cum ;))

Biu
23.10.2009, 11:46:19
Unde anume este expozitia?
la muzeul langa melody

georgeta26
23.10.2009, 11:55:18
ce bine ca ati deschis subiectul asta. eu nu am nici o idee ce bijuterii sa-mi iau. dar sigur voi "fura" o idee de la voi:D

Sannda
23.10.2009, 12:06:45
la muzeul langa melody

Mersi de info ,Biu

CONT-INCHIS-023
23.10.2009, 12:17:24
mi-am gasit rochia de nasha!!=))

georgeta26
23.10.2009, 12:18:48
felicitari.... poze???? :D

andrelutza_2010
23.10.2009, 12:27:31

hey....

unghiigel...?

acum am facut legatura :O..

unde cum cat? rochia ...

CONT-INCHIS-023
23.10.2009, 12:28:25
felicitari.... poze???? :D

bine..mie imi place fusta foarte tare...costa 20 mil toata rochia...dar vreau alt corset..fara aplicatiile acelea...e de la idelier

dianaruxi
23.10.2009, 12:28:58
esti deja nasa?v-ati gasit fini?

CONT-INCHIS-023
23.10.2009, 12:32:20
[quote=dianaruxi;2527440]esti deja nasa?v-ati gasit fini?[/quote

ohoo...am destui..dar vor astepta dupa nunta mea claaar

dianaruxi
23.10.2009, 12:40:29
[quote=dianaruxi;2527440]esti deja nasa?v-ati gasit fini?[/quote

ohoo...am destui..dar vor astepta dupa nunta mea claaar
eu nu am pe nimeni, prietenele mele cred ca vor toate sa ramana celibatare :D. Eu sunt prima care se marita, din grup, si vad ca nimeni nu mai are perspective. Dar tu nu aveai alt nume de utilizator?ce s-a intamplat?

georgeta26
23.10.2009, 12:44:50
bine..mie imi place fusta foarte tare...costa 20 mil toata rochia...dar vreau alt corset..fara aplicatiile acelea...e de la idelier
:A impresionanta

CONT-INCHIS-023
23.10.2009, 12:47:46
[quote=CONT-INCHIS-023;2527457]
eu nu am pe nimeni, prietenele mele cred ca vor toate sa ramana celibatare :D. Eu sunt prima care se marita, din grup, si vad ca nimeni nu mai are perspective. Dar tu nu aveai alt nume de utilizator?ce s-a intamplat?
da...l-am schimbat mai demult

Biu
23.10.2009, 12:48:09
[quote=CONT-INCHIS-023;2527457]

am intrebat-o si eu mai demult http://www.miresici.ro/showpost.php?p=2510951&postcount=3121
m-am prins ca e ea de la rochita :>

Arahne
23.10.2009, 13:04:07
apropo de bijuterii eu as vre asa-mi fac ceva de genul:

negutescuioanaroxana
23.10.2009, 13:22:36
pantru ruxi86
este superba rochita
la asa ceva ma gandeam si eu ,dar problema e ca nu prea am sani si nu stiu cat de bine mi-ar veni.
oricum felicitari ptr alegere.

dianaruxi
23.10.2009, 13:26:38
apropo de bijuterii eu as vre asa-mi fac ceva de genul:
prima poza imi place mult

ruxi86
23.10.2009, 13:34:47
pantru ruxi86
este superba rochita
la asa ceva ma gandeam si eu ,dar problema e ca nu prea am sani si nu stiu cat de bine mi-ar veni.
oricum felicitari ptr alegere.

multumesc mult, cu siguranta vei gasi si tu o rochita care sa iti vina bine, numai sa ai rabdare sa probezi mai multe modele asa cum am fost sfatuita de fete si au avut mare dreptate ... si sigur ai sa gasesti "the one" :*

ruxi86
23.10.2009, 13:35:22
prima poza imi place mult

si eu tot pt prima poza votez ;))

andrelutza_2010
23.10.2009, 14:01:01
[quote=dianaruxi;2527505]

am intrebat-o si eu mai demult http://www.miresici.ro/showpost.php?p=2510951&postcount=3121
m-am prins ca e ea de la rochita :>

Deatunci ma tot intreb despre cine era vb :)).

M-am uitat mai bine azi la detalii (data nunta, oras) si pe urma mi-a picat fisa o:-).

angi300
23.10.2009, 14:02:42
buna miresici!
noi de bifat nu am mai bifat nimic, cat am mai facut unele cercetari, insa am ramas socata de preturi..ori sunt niste preturi normale si am trait eu pe alta lume. de ex am vb cu o agentie, si in final pentru niste chestii nu tare multe si fara huse si fete de masa, cica pret final 5000 lei. (si un exemplu mai concret fata de masa de la prezidiu si un voal pe deasupra pret 120 lei)
in rest cu husele nu am nici un noroc, am luat minimat pt testare, insa e lat de 1,50 si nu prea ajunge..si oricum eu ma gandeam ca ajunge un metru, nici poveste...
CONT-INCHIS-023 si noi o sa fim nasi in iulie...nu am ales exact modelul de rochie, insa mi-ar surade ceva de genul: lunga la stare civila si biserica, si apoi sa se poata "rupe" o mica parte pt a ramane scurta.

ruxi86
23.10.2009, 15:42:17
buna miresici!
noi de bifat nu am mai bifat nimic, cat am mai facut unele cercetari, insa am ramas socata de preturi..ori sunt niste preturi normale si am trait eu pe alta lume. de ex am vb cu o agentie, si in final pentru niste chestii nu tare multe si fara huse si fete de masa, cica pret final 5000 lei. (si un exemplu mai concret fata de masa de la prezidiu si un voal pe deasupra pret 120 lei)
in rest cu husele nu am nici un noroc, am luat minimat pt testare, insa e lat de 1,50 si nu prea ajunge..si oricum eu ma gandeam ca ajunge un metru, nici poveste...
CONT-INCHIS-023 si noi o sa fim nasi in iulie...nu am ales exact modelul de rochie, insa mi-ar surade ceva de genul: lunga la stare civila si biserica, si apoi sa se poata "rupe" o mica parte pt a ramane scurta.

in aia 5000 de lei intra doar aranjamentul masei de prezidiu si cu voalul ala? :O asta intr-adevar e tare exagerat
pe mine ma costa aranjamentul mesei de prezidiu si cu arcada aceea de la intrarea in local vreo 1000 de lei. restul aranjamentelor intra in meniul (adica husele de la scaune, fetele de masa, si aranjamentele florale, care de altfel nu le pot lua acasa invitatii ca le platim ... noi doar le inchiriem sau ceva de genul).

sttefi
23.10.2009, 16:34:47
[quote=angi300;2527978]buna miresici!
quote]

Si mie una dintre firmele de aranjamente mi-a cerut 6000 lei. Ceea ce mi s-a parut exagerat...asa ca sunt din nou in cautare.
Nu stiu care-i faza....cred ca oamenii astia nu's normali. :D Sa va dau cateva exemple: pe 2 stalpi din aceia pt biserica imi cereau 240 de lei, pt prezidiu 1200 de lei, pe o husa de scaun 14 lei (e adevarat ca eu am vrut din brocard...dar totusi). Pe un nr de masa 5 lei...prefer sa le fac singura din carton..:D

Poate am noroc sa gasesc o firma cu preturi mai normale la targul de nunti din noiembrie.

sorinico
23.10.2009, 17:00:41
buna ,ruxi 86, am vazut ca avem nunta in aceeasi zi
zi-mi te rog daca ai gasit biserica pt 22 mai pt ca eu nu stiu ce sa fac
e ajunul rusallilor si cica trebuie dezlegare

zi-mi te rog daca stii ceva :*

Biu
23.10.2009, 17:08:23
buna ,ruxi 86, am vazut ca avem nunta in aceeasi zi
zi-mi te rog daca ai gasit biserica pt 22 mai pt ca eu nu stiu ce sa fac
e ajunul rusallilor si cica trebuie dezlegare

zi-mi te rog daca stii ceva :*

da, trebuie dezlegare. dar dezlegarea asta inseamna de fapt o cerere scrisa cum ca vreti sa va cununtati in ziua respectiva si sa faceti o donatie la biserica o:-)

ruxi86
23.10.2009, 17:44:51
sorinico, ascult-o pe biu ... eu din pacate nu am ajuns inca la biresica sa ma interesez ce si cum ... daca ajung cat de curand am sa iti spun.

angi300
23.10.2009, 18:20:25
in aia 5000 de lei intra doar aranjamentul masei de prezidiu si cu voalul ala? :O asta intr-adevar e tare exagerat
pe mine ma costa aranjamentul mesei de prezidiu si cu arcada aceea de la intrarea in local vreo 1000 de lei. restul aranjamentelor intra in meniul (adica husele de la scaune, fetele de masa, si aranjamentele florale, care de altfel nu le pot lua acasa invitatii ca le platim ... noi doar le inchiriem sau ceva de genul).
nu, am dat un ex ce intra in aia 50 mil..si anume masa de prezidiu 120 lei, aranjamentul pe masa 250 lei, o inimioara in spate 250 lei, perinita 60 lei, un porumbel 60 lei, 3 lumanari pe masa cu oglinda sub 20 lei, aranjament pe fiecare masa 80 lei unul si era compus din vaza si 3 flori, buchet mireasa, nase..si inca vreo 4-5 chestii..total 5000 lei.

ruxi86
23.10.2009, 18:36:18
nu, am dat un ex ce intra in aia 50 mil..si anume masa de prezidiu 120 lei, aranjamentul pe masa 250 lei, o inimioara in spate 250 lei, perinita 60 lei, un porumbel 60 lei, 3 lumanari pe masa cu oglinda sub 20 lei, aranjament pe fiecare masa 80 lei unul si era compus din vaza si 3 flori, buchet mireasa, nase..si inca vreo 4-5 chestii..total 5000 lei.

aham, inteleg ... dar tot mi se pare cam exagerat de mult ... astia parca vor sa se imbogateasca din nuntile astea :-s
d-aia am preferat sa nu apelez la nici o firma ca sa imi organizeze nunta, prefer sa mi-o fac eu singura cum stiu si cum pot ... singurul lucru pt care voi apela este arcada de la intrare si masa de prezidiu care sper sa nu depaseasca 10 mil asa cum mi-a spus patronul restaurantului.

Arcee
23.10.2009, 19:02:33
vai..ce de bani!!! am norocul ca sala mea nu mai are nevoie decat de flori. husele le am de la restaurat, din pacate o singura culoare. sper ca la prezidiu florile sa nu depaseasca 250 lei, iar la mese un aranjament (din ce am intrebat la 2 agentii) m-ar costa intre 39-55 ron si o sa am cam 12-14 mese:* ..fetelor profitati de luna mai si alegeti flori de sezon: lalele, zambile, bujori etc...

nicoletaa
23.10.2009, 19:16:08
buna miresicilor,eu una am scapat de o cheltuiala;)) cu amenajatu salii pt ca ne-o amenajeaza ei doar ca ne alegem noi culoriile...si nu sunt incluse aranjamentele florare,dar le facem noi pt ca sunt fff scumpe(150 de lei/buc),,,
Fetelor in legatura cu rochiile nu mai stiu exact de pe ce site sunt luate, am cautat un model sa imi fac o rochita pt o nunta si am luat toate pozele posibile pt inspiratie,pana sa gasesc modelul perfect(o sa va tr o poza cu rochita mai tz.) si va mai pun si poze,o seara placuta:* :* :*

Arcee
23.10.2009, 19:20:12
buna miresicilor,eu una am scapat de o cheltuiala;)) cu amenajatu salii pt ca ne-o amenajeaza ei doar ca ne alegem noi culoriile...si nu sunt incluse aranjamentele florare,dar le facem noi pt ca sunt fff scumpe(150 de lei/buc),,,
Fetelor in legatura cu rochiile nu mai stiu exact de pe ce site sunt luate, am cautat un model sa imi fac o rochita pt o nunta si am luat toate pozele posibile pt inspiratie,pana sa gasesc modelul perfect(o sa va tr o poza cu rochita mai tz.) si va mai pun si poze,o seara placuta:* :* :*
imi plac: ultima de pe primul rand, a doua de pe randul 2 si ultima de pe ultimul rand=P~

nicoletaa
23.10.2009, 19:25:02
mmmmaaaiiiii.....

nicoletaa
23.10.2009, 19:27:13
imi plac: ultima de pe primul rand, a doua de pe randul 2 si ultima de pe ultimul rand=P~

iti place blue...:*

ruxi86
23.10.2009, 19:33:25

votez si eu pt ultima de pe primul rand si ultima din ultimul rand ... sunt superrrr!;))

ruxi86
23.10.2009, 20:09:11
mmmmaaaiiiii.....

foarte mijto rochitele ... mai ales ultima, cea rosie ;;)

ruxi86
23.10.2009, 20:24:59
fetelor, unde ati disparut? am ramas singurica pe aici? :-s

nicoletaa
23.10.2009, 20:30:55
si eu mai sunt p-aici...

ruxi86
23.10.2009, 20:35:42
si eu mai sunt p-aici...

>:D<
sunt cu un ochi aici pe forum si pe site-ul agentiei care se va ocupa de aranjamentul localului meu sa vad ce au mai bagat ... si descopar ca au mai multe nebunii, printre care si limuzine, si buchete, lumanari .... si celalalt ochi e pe dansez pt "mine" ;))

nicoletaa
23.10.2009, 20:38:42
si eu ma uit la dansez pt tine...

ruxi86
23.10.2009, 20:51:43
ia uite ce marturii mumoase am gasit

ruxi86
23.10.2009, 20:58:38
tot vorbeam de limuzine zilele trecute ... ce parere aveti despre asta? ;;)

sttefi
23.10.2009, 21:04:01
tot vorbeam de limuzine zilele trecute ... ce parere aveti despre asta? ;;)

Mie nu-mi place ideea cu limuzina ;)), eu cred ca ma orientez spre caleasca sau masina de epoca 8->

nicoletaa
23.10.2009, 21:19:38
nici mie nu imi plac limuzinele....mai bine as opta pt o caleasca:D ..more photos...

nicoletaa
23.10.2009, 21:24:57
more and more..

ruxi86
23.10.2009, 21:26:09
Mie nu-mi place ideea cu limuzina ;)), eu cred ca ma orientez spre caleasca sau masina de epoca 8->

si eu initial m-am gandit la caleasca ... dar din cauza traficului din bucuresti, si faptul ca restaurantul meu e cam departe, am renuntat la aceasta idee.

ruxi86
23.10.2009, 21:28:12
nici mie nu imi plac limuzinele....mai bine as opta pt o caleasca:D ..more photos...

cerceii si diadema din ultimul rand sunt superbeeeee :D

PS: de unde ai luat pozele? un site ceva te rog? :D

dianaruxi
23.10.2009, 21:32:48
more and more..
ce dragute sunt aia roz lunga si aia verde, pacat ca nu pot si eu sa port din astea fara bretele.

nicoletaa
23.10.2009, 21:34:03
cerceii si diadema din ultimul rand sunt superbeeeee :D

PS: de unde ai luat pozele? un site ceva te rog? :D

ti-am tr pm:)

dianaruxi
23.10.2009, 21:34:39
si mie te rog un pm.

Biu
23.10.2009, 21:34:52
ce dragute sunt aia roz lunga si aia verde, pacat ca nu pot si eu sa port din astea fara bretele.
colega de suferinta >:D<

dianaruxi
23.10.2009, 21:36:42
colega de suferinta >:D<
nici tu nu poti? :* te inteleg, te inteleg.

Biu
23.10.2009, 21:40:44
eu am pus ochii pe una da buna .
este o rochie converitbila, o poti purta cam in 6 stiluri
victoria's secret este slabiciunea mea ..... :-<

Biu
23.10.2009, 21:41:23
nici tu nu poti? :* te inteleg, te inteleg.
port 70 DD, iti imaginezi....

ruxi86
23.10.2009, 21:44:54

multumescccccc :*

dianaruxi
23.10.2009, 21:45:19
eu am pus ochii pe una da buna .
este o rochie converitbila, o poti purta cam in 6 stiluri
victoria's secret este slabiciunea mea ..... :-<
toate rochiile alea sunt una singura?

dianaruxi
23.10.2009, 21:46:57
port 70 DD, iti imaginezi....
eu am niste galme urate, la subrat.

nicoletaa
23.10.2009, 21:47:19
moreeeeeeeeeeeeeeeeeeee

ruxi86
23.10.2009, 21:49:20
fetelor incep sa intru la banuieli si sa imi fac griji, pt ca nu am mai primit nici un raspuns de la pinkflamingo in legatura cu monalisa mea :-s
sper ca rochita mea sa fie pe drum si pinkflamingo sa fie prea ocupata incat sa nu poate intra pe net [-o<

Biu
23.10.2009, 21:50:47
toate rochiile alea sunt una singura?
da, e una singura :> . parca imi face cu ochiu. si e 88 dolari ... aici nu cred ca imi gasesc asa ceva la banii astia .
poate te deruteaza ca in poza e si pe mai multe culori, da asta e numai ca sa arata ca au pe mai multe culori. mie imi palce cea albastru electric.

si sa va mai arat tot de la victorita secretoasa niste sandalute

Biu
23.10.2009, 21:52:25
eu am niste galme urate, la subrat.
poate sunt prea rigide sarmele de la cupe

dianaruxi
23.10.2009, 21:52:30
da, e una singura :> . parca imi face cu ochiu. si e 88 dolari ... aici nu cred ca imi gasesc asa ceva la banii astia .
poate te deruteaza ca in poza e si pe mai multe culori, da asta e numai ca sa arata ca au pe mai multe culori. mie imi palce cea albastru electric.

e super draguta, dar cu marimile cum faci si de unde comanzi?sandalelele le stiu ca m-am mai uitat si eu pe victoria's secret. si cum eu am o obsesie cu incaltarile....

ruxi86
23.10.2009, 21:53:54

sandalutzele alea movvvvv sunt SUPERBE ;))

pe site-ul de unde le-ai luat e trecut si vreun pret ceva pt sandalutze?

PS: rochita aia e ffff mumoasa ... si pe 88 de dolari ... go for it, daca iti place! eu din pacate nu port purta ceva asa mulat :( tare mi-ar fi placut si mie rochita aia ...

dianaruxi
23.10.2009, 21:57:06
sandalutzele alea movvvvv sunt SUPERBE ;))

pe site-ul de unde le-ai luat e trecut si vreun pret ceva pt sandalutze?

PS: rochita aia e ffff mumoasa ... si pe 88 de dolari ... go for it, daca iti place! eu din pacate nu port purta ceva asa mulat :( tare mi-ar fi placut si mie rochita aia ...
mie tocmai astea imi vin mai bine ca imi accentueaza talia, si asa par mai slaba

Biu
23.10.2009, 21:59:03
mie tocmai astea imi vin mai bine ca imi accentueaza talia, si asa par mai slaba
si pe mine la fel.

eu fac comanda frecvent de pe victoria's $-) direct de pe net si imi vin pe posta.
@ ruxi sandalele sunt 215 $.....

ruxi86
23.10.2009, 22:03:06
si pe mine la fel.

eu fac comanda frecvent de pe victoria's $-) direct de pe net si imi vin pe posta.

da, mai fetelor, dar eu nu sunt asa slabuta ca voi ... am si burtica ... si solduri late ... uofffff ... si oricat as mai slabi eu in astea 7 luni, tot nu e de ajuns cat sa tonific muschii ... uof uof :-<

dianaruxi
23.10.2009, 22:09:46
si pe mine la fel.

si cum platesti? si taxe de vama iti iau?

Biu
23.10.2009, 23:05:38
si cum platesti? si taxe de vama iti iau?
cu cardu. taxe nu mi-au luat. cred ca daca nu comanzi de sume foarte mari nu se leaga de tine.

ruxi86
23.10.2009, 23:17:13
cu cardu. taxe nu mi-au luat. cred ca daca nu comanzi de sume foarte mari nu se leaga de tine.

tu cam de ce suma comanzi? ca am gasit si eu ceva pe aici si ma cam tenteaza sa cumpar ;))
pachetul vine la posta sau prin curier direct acasa? taxe de transport ceva ai avut?

Biu
23.10.2009, 23:30:26
tu cam de ce suma comanzi? ca am gasit si eu ceva pe aici si ma cam tenteaza sa cumpar ;))
pachetul vine la posta sau prin curier direct acasa? taxe de transport ceva ai avut?
taxele de transport sunt cam maricele, si sunt in functie de valoarea comenzii. cu cat valoarea e mai mare, cu atat creste taxa de transport. dar eu mereu comand alaturi de 2,3 prietene, si nu tin minte sa fi venit mai mult de 13 $ de una.
mi-a venit coletul la posta de internationale.

Biu
23.10.2009, 23:38:39
nu pot sa cred ce kinky sunt chilotii astia =))

ruxi86
23.10.2009, 23:48:54
nu pot sa cred ce kinky sunt chilotii astia =))

ce tari suntttttt ;)) sexy sexy =P~
chiar ar trebui sa ne uitam si dupa o lenjerie mumoasa si mai speciala asa pt noaptea nuntii ... in caz ca mai putem dupa toata agitatia ;)) sper sa nu fie cazul!!!

Biu
24.10.2009, 12:10:47
fetelor pe unde-mi umblati ? spargeti bugetu la shopping ? $-)
nu de alta da si eu o sa cam dau spargere la buget weekendu asta :-"

sorinico
24.10.2009, 21:21:30
corect
trebuie sa fim sexyyyyyyyy
daca mai suntem in stare

Ralu77
24.10.2009, 23:30:56
Buna fetelor! Astazi m-am inregistrat pe forum. Vroiam sa aud parerea voastra despre organizarea nuntii in luna mai. Care sunt superstitiile stiute de voi? Astept pareri

adelinad2003
25.10.2009, 11:07:56
Fetelor ce ziceti de targul de nunti care o sa fie la Buc in noiembrie , se merita sa bat drumul de la Craiova pana la Bucuresti adica nu stiu vreau sa zic la aceste targuri fac si ei reduceri sau din contra sunt preturile si mai mari , eu sunt chitita pe o rochita de mireasa si am dat mail la toate magazinele care aduc colectia respectiva oare am vreo sansa sa o gasesc la reducere la targ?

dianaruxi
25.10.2009, 11:12:38
Fetelor ce ziceti de targul de nunti care o sa fie la Buc in noiembrie , se merita sa bat drumul de la Craiova pana la Bucuresti adica nu stiu vreau sa zic la aceste targuri fac si ei reduceri sau din contra sunt preturile si mai mari , eu sunt chitita pe o rochita de mireasa si am dat mail la toate magazinele care aduc colectia respectiva oare am vreo sansa sa o gasesc la reducere la targ?
pai ce marca e? o sa iti dau linkul cu situl targului, sa vezi toti expozantii.

sttefi
25.10.2009, 11:17:04
Buna fetelor! Astazi m-am inregistrat pe forum. Vroiam sa aud parerea voastra despre organizarea nuntii in luna mai. Care sunt superstitiile stiute de voi? Astept pareri

Buna,

Mie mi-a spus atat mama, cat si bunica si vreo alte 10-15 persoane ca nu e bine sa faci nunti in mai, pentru ca atunci casnicia va fi trecatoare ca florile de mai... Adica se spune ca te desparti repede daca te casatoresti in mai.

Eu am zis ca daca va fi sa ne despartim, ne despartim si daca facem in iunie, iulie sau o alta luna.

In plus, bunicii miresoiului si unchiul s-au casatorit in mai si sunt bine mersi. Ambii au 40 si respectiv 20 de ani de casnicie. Parintii lui s-au casatorit in mai si s-au despartit.... :)

Deci pot fi cazuri si cazuri. Eu sunt credincioasa, dar nu sunt superstitioasa. Asa ca am ales luna mai :)

Sper ca te-am ajutat sa te decizi

Pupici

sttefi
25.10.2009, 11:20:37

Buna,

Din ce am auzit acest targ e unul mai mic, cele mari urmand in ianuarie si februarie. De exemplu stiu ca marile case de moda sau firme de organizare nu se duc. (cum ar fi Magic Bride)

Eu am dedus ca preturile vor fi accesibile, din moment ce nu vor fi firmele "de top'. Acum tu decizi daca merita sa vii sau nu. Depinde si ce asteptari ai de la targ.

Pupici

dianaruxi
25.10.2009, 11:30:25
http://www.e-mariage.ro/targuri_nunti/e-_mariage_fest_2009_editia_de_toamna-21.html asta e linkul, dar nu stiu de ce numai gasesc lista cu expozanti. Dar cred ca merita mai mult sa vii la alea din ianuarie, sau cand mai sunt. alea de la mariott si de la romexpo.

adelinad2003
25.10.2009, 11:37:00
De la San Patrick modelu Paraguay , in ianuarie ma gandeam sa nu fie prea tarziu pentru comanda ca ziceau ceva ca in 3-4 luni vine comanda

dianaruxi
25.10.2009, 11:40:21
De la San Patrick modelu Paraguay , in ianuarie ma gandeam sa nu fie prea tarziu pentru comanda ca ziceau ceva ca in 3-4 luni vine comanda
chiar imi pare rau ca nu mai gasesc lista cu expozanti si nici nu imi aduc aminte dc erau sau nu si cei de la san Patrick.

Arcee
25.10.2009, 11:47:26
http://www.e-mariage.ro/targuri_nunti/e-_mariage_fest_2009_editia_de_toamna-21.html asta e linkul, dar nu stiu de ce numai gasesc lista cu expozanti. Dar cred ca merita mai mult sa vii la alea din ianuarie, sau cand mai sunt. alea de la mariott si de la romexpo.
am dat si eu search pe google.. si nu e decat o singura lista cu participantii de la targul din aprilie..:(

Cristina_84
25.10.2009, 11:51:26
Cred ca am sa bat si eu drumul pana in Bucuresti,sa vizitez targul.Din Sibiu nu e asa mult de mers si oricum miresoiul face drumul asta o data pe saptamana...

dianaruxi
25.10.2009, 11:55:54
am dat si eu search pe google.. si nu e decat o singura lista cu participantii de la targul din aprilie..:(
probabil ca o pun dupa ce se termina targul, dar asa e cam inutil.

simina02
25.10.2009, 13:20:52
Buna Miresici,

Pentru nunta mea, m-am gandit la un Dj, dar cineva mi-a spus ca si o formatie care sa faca un "moment artistic" de aprox 1 ora ar fi foarte bine venit. Mi-au fost recomendati cei de la Los Platanos.... Voi stiti ceva despre ei? Cum se desfasoara un moment de-al lor la nunta?

Voi v-ati gandit la asa ceva? Faceti vreun "moment artistic"??? Aveti vreo recomandare?

pup si spor la pregatiri!

Arcee
25.10.2009, 13:44:17
Buna Miresici,

Pentru nunta mea, m-am gandit la un Dj, dar cineva mi-a spus ca si o formatie care sa faca un "moment artistic" de aprox 1 ora ar fi foarte bine venit. Mi-au fost recomendati cei de la Los Platanos.... Voi stiti ceva despre ei? Cum se desfasoara un moment de-al lor la nunta?

Voi v-ati gandit la asa ceva? Faceti vreun "moment artistic"??? Aveti vreo recomandare?

buna, eu am luat dj pt nunta. m-am gandit sa iau o pereche sau doua de dansatori profesionisti..un vals, latino..si apoi sa ia lumea la dans. Am avut asa ceva la balul de absolvire al facultatii si au facut senzatie:-p

sttefi
25.10.2009, 14:27:59
Buna fetele,

Uitati ce am gasit pentru verighete :)

Costa doar 24 de lei :)

Ce ziceti?

Arcee
25.10.2009, 14:37:03
Buna fetele,

Uitati ce am gasit pentru verighete :)

Costa doar 24 de lei :)

Ce ziceti?
foarte draguta cutiuta...eu o sa folosesc o pernita in forma de inima. am primit de la o prietena care a avut nunta in august pernita ei de verighete si cufarul pt bani. ambele sunt pe alb, trebuie doar sa le schimb floricelele lila ca nu se potrivesc cu sala:D

georgeta26
26.10.2009, 08:07:41
Buna Miresici,

prietena mea i-a avut la nunta ei. si eu am de gand sa-i iau . mie imi plac. sunt altceva fata de clasicele formatii si fac atmosfera.