PDA

Versiunea completa : Pregatirile miresicilor de mai 2010

Pagini : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 [14] 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40

georgeta26
26.10.2009, 08:10:00
neata miresici~o) va doresc o saptamana cat mai frumoasa. azi voi incerca sa va urmaresc din umbra... munca asta..

Biu
26.10.2009, 08:11:16
~o) neatza fetele

andrelutza_2010
26.10.2009, 09:04:10
Neata Georgeta, Biu >:D< .

O saptamana usoara tuturor !

sttefi
26.10.2009, 09:26:09
Neata :)

abia astept sa vina vineri :)))

dianaruxi
26.10.2009, 09:27:59
neata, fetelor ~o)~o)~o)~o)~o)

andrelutza_2010
26.10.2009, 09:30:32
Neata :)

abia astept sa vina vineri :)))

Daca supravietuim zilei de luni, ajungem noi si pana vineri :))

Arcee
26.10.2009, 09:48:51
neata fetelor!!! mai trag si eu pe aici un ochi asa din cand in cand ca iar am treaba azi:(

ruxi86
26.10.2009, 09:52:11
neata fetele ~o)~o)~o)

ce active ati fost in week-end ... am inteles ca ati fost pe la shopping ;))

biu, ziceai ca ai dat o gaura in buget ... ce ai mai taiat de pe listutza? :D

noi am fost in cornu sfarsitul asta de saptamana pe la cumnatei ... si am zis sa dam si o raita prin magazine sa ma uit dupa pantofiori mov ... si surpriza mare cand am vazut ca magazinele de imbracaminte/incaltaminte sunt inchise duminica :-s

Biu
26.10.2009, 10:02:23
neata fetele ~o)~o)~o)

ce active ati fost in week-end ... am inteles ca ati fost pe la shopping ;))

biu, ziceai ca ai dat o gaura in buget ... ce ai mai taiat de pe listutza? :D

noi am fost in cornu sfarsitul asta de saptamana pe la cumnatei ... si am zis sa dam si o raita prin magazine sa ma uit dupa pantofiori mov ... si surpriza mare cand am vazut ca magazinele de imbracaminte/incaltaminte sunt inchise duminica :-s

ziceam ca am de gand sa dau gaura in buget :D
am fost la expozitia de care va ziceam, de bijuterii cu pietre semipretioase.
Am gasit niste lucruri nemapomenit de frumoase.
La loc de cinste in visele mele vor ramane : un set de colier, cercei si inel din topaz mistic :x . Incredibil de frumos, montat in argint, pret 1000 lei ...:-<
Tot pe locul 1, pentru ca nu m-as putea hotara intre cele 2, este un set de 3 ( era si varianta cu 5 ) siraguri de pietre de rubin ...:x Un sirag costa 300 de lei. Deci colierul cu 3 costa 900 de lei, cel cu 5 randuri costa 1400 lei..:-B
Am innebunit instant, dar nu mi-am cumparat nimic, pentru ca nu vroiam sa dau asemenea gaura la buget....:-< , desi s-a oferit soacra sa imi plateasca ea jumatate din setul de 1000 de lei ( da, suntem prietene, si mergem impreuna la shopping :-p )

andrelutza_2010
26.10.2009, 10:06:47
Felicitari pt. soacra ! =D>

uite ce-am gasit cu topaz mistic ... superbbb :x

La loc de cinste in visele mele vor ramane : un set de colier, cercei si inel din topaz mistic :x . Incredibil de frumos, montat in argint, pret 1000 lei ...:-<
Tot pe locul 1, pentru ca nu m-as putea hotara intre cele 2, este un set de 3 ( era si varianta cu 5 ) siraguri de pietre de rubin ...:x Un sirag costa 300 de lei. Deci colierul cu 3 costa 900 de lei, cel cu 5 randuri costa 1400 lei..:-B
Am innebunit instant, dar nu mi-am cumparat nimic, pentru ca nu vroiam sa dau asemenea gaura la buget....:-< , desi s-a oferit soacra sa imi plateasca ea jumatate din setul de 1000 de lei ( da, suntem prietene, si mergem impreuna la shopping :-p )

Biu
26.10.2009, 10:08:47
Felicitari pt. soacra ! =D>

uite ce-am gasit cu topaz mistic ... superbbb :x
dap, hai sa vad daca pot descarca niste poze ce le-am facut cu telefonul.

ruxi86
26.10.2009, 10:20:14

uauuuu minunat ... asa soacra sa tot ai! felicitari! esti o norocoasa ... eu una am avut parte de soacra aia tipica de baieti :-<dar na ... noi sa fim fericiti si sanatosi ca nu ma marit cu masa si nici el cu ai mei :D

si asteptam pozici daca reusesti sa le descarci si sa le atasezi aici ;;)

Biu
26.10.2009, 10:25:34
nu stiu daca se vede in poze cat de minunat este

dianaruxi
26.10.2009, 10:53:01
chiar ca e frumos, si zici ca era 1000 ron?

Biu
26.10.2009, 11:00:56
chiar ca e frumos, si zici ca era 1000 ron?

da...
m-am gandit si la varianta inchiriatului de bijuterii. cel putin la noi am vazut o bijuterie care inchiriaza, insa tare ma tem ca cer mut si pe inchiriat
intre timp am ramas bosumflata, ca am fost la o nunta ieri, la un verisor de gradul 100, la care m-am plictisit ingrozitor...si la sfarsit cand m-am dus sa ii felicit nici macar nu m-a recunoscut ( invitatia mi-au adus-o parintii lui )
si m-am gandit ca de banii aia mai bine imi luam eu bijuteriile ( stiu ca suna foarte urat, dar adevarul e rareori frumos )

dianaruxi
26.10.2009, 11:08:39
da...
m-am gandit si la varianta inchiriatului de bijuterii. cel putin la noi am vazut o bijuterie care inchiriaza, insa tare ma tem ca cer mut si pe inchiriat
intre timp am ramas bosumflata, ca am fost la o nunta ieri, la un verisor de gradul 100, la care m-am plictisit ingrozitor...si la sfarsit cand m-am dus sa ii felicit nici macar nu m-a recunoscut ( invitatia mi-au adus-o parintii lui )
si m-am gandit ca de banii aia mai bine imi luam eu bijuteriile ( stiu ca suna foarte urat, dar adevarul e rareori frumos )
trebuie sa se gaseasca si ceva mai ieftin, eu oricum nu vreau colier, o sa-mi iau doar niste cercei din aia mari. si poate un ceas din argint, sau dc nu nici macar ceas.

dianaruxi
26.10.2009, 11:25:25
mie mi-ar placea niste cercei in genul astora

Biu
26.10.2009, 11:30:36
mie mi-ar placea niste cercei in genul astora
wow, safir si diamante ;))

dianaruxi
26.10.2009, 11:33:02
wow, safir si diamante ;))
da si mai am

ruxi86
26.10.2009, 11:42:20

chiar este tare minunat, biu!!!

si mie mi-ar place un colier asa ca sa atarne si niste cercei asa mai lungi ca cei din pozele puse de ruxi ... eu insa nu m-am uitat inca dupa modele de bijuterii ... inca astept rochita sau un semn sa imi spuna daca a trimis-o sau nu ... incep sa intru la dubii si fac urat :-s

dianaruxi
26.10.2009, 11:48:34

si mie mi-ar place un colier asa ca sa atarne si niste cercei asa mai lungi ca cei din pozele puse de ruxi ... eu insa nu m-am uitat inca dupa modele de bijuterii ... inca astept rochita sau un semn sa imi spuna daca a trimis-o sau nu ... incep sa intru la dubii si fac urat :-s
nu ti-a dat un nr de tel al cuiva, sa suni sa intrebi la ea acolo?

atreya
26.10.2009, 11:57:14

Hello, de unde ai comandat rochita pana la urma?
pupic

ruxi86
26.10.2009, 12:04:23
nu ti-a dat un nr de tel al cuiva, sa suni sa intrebi la ea acolo?

nop, nimic ... eu i-am cerut sa imi lase un nr de tel al prietenei ei din bucuresti unde trimite rochita ... si nimic ... i-am mai scris si saptamana trecuta si tot nimic :-<
innebunesc daca nu iau rochita asta ... imi facusem atatea sperante :-s

ruxi86
26.10.2009, 12:07:57
Hello, de unde ai comandat rochita pana la urma?
pupic

Buna Andreea ... nu am mai comandat-o de pe net sau de la vreo casa de moda ... am gasit o tipa aici la bazar care vinde rochita care mi-o doresc ... si o da la un super pret plus ca am inclus si voalul si crinolina in pret ... am tot vb cu ea pe privat si a ramas ca imi trimite rochita in bucuresti la o prietena buna de a ei ... tipa care vinde rochita e in SUA, iar rochia a ramas la parintii ei in barlad. Eu vreau doar sa vad rochita si sa o probez, pt ca daca imi vine si e in stare buna, o cumpar ... asa am vb cu ea ... si de vreo 2 saptamani numai am nici un semn de la ea :(
Tu ce ai mai facut? Ti-ai mai achizitionat ceva? Poze cu rochita cand vedem si noi? ;)) Pupici si spor la pregatiri!

atreya
26.10.2009, 12:16:09
Buna Andreea ... nu am mai comandat-o de pe net sau de la vreo casa de moda ... am gasit o tipa aici la bazar care vinde rochita care mi-o doresc ... si o da la un super pret plus ca am inclus si voalul si crinolina in pret ... am tot vb cu ea pe privat si a ramas ca imi trimite rochita in bucuresti la o prietena buna de a ei ... tipa care vinde rochita e in SUA, iar rochia a ramas la parintii ei in barlad. Eu vreau doar sa vad rochita si sa o probez, pt ca daca imi vine si e in stare buna, o cumpar ... asa am vb cu ea ... si de vreo 2 saptamani numai am nici un semn de la ea :(
Tu ce ai mai facut? Ti-ai mai achizitionat ceva? Poze cu rochita cand vedem si noi? ;)) Pupici si spor la pregatiri!

Buna again, pai rochita am mai dus-o la ajustat si saptamana asta o probez again si atunci ii fac poze si atasez sa vedeti, initial nu era f ok si de aia nu am facut poze.
Am luat si marturiile, din SUA au venit...sunt bestiale.
In rest sunt un pic in pauza ca mai am si alte kestii de facut dar in principiu am luat ce se putea lua din timp sa nu ma stresez atunci.
Dar oricum ma mir ca trece timpul asa de repede...mai ieri era in sept la inceput si acum intram in Noiembrie..incep sa am emotii:)
Ai vreo poza cu rohita?
Te pup

dianaruxi
26.10.2009, 12:22:39
Buna again, pai rochita am mai dus-o la ajustat si saptamana asta o probez again si atunci ii fac poze si atasez sa vedeti, initial nu era f ok si de aia nu am facut poze.
In rest sunt un pic in pauza ca mai am si alte kestii de facut dar in principiu am luat ce se putea lua din timp sa nu ma stresez atunci.
Dar oricum ma mir ca trece timpul asa de repede...mai ieri era in sept la inceput si acum intram in Noiembrie..incep sa am emotii:)
Ai vreo poza cu rohita?
Te pup
ce marturii ti-ai luat? nu ne pui si noua o poza?

Arcee
26.10.2009, 12:27:08
ruxi vorbeste cu fata si da tu o fuga intr-un weekend pana la barlad. nu e chiar asa departe:*
in alta ordine de idei, eu incep sa disper nu mai imi place nici o rochita din top:-s nu stiu ce sa ma fac...mai nou am dat peste colectia 2010 de la demetrios si imi place 974, dar cu siguranta este peste 2000 euro, ceea ce depaseste bugetul alocat..pun poza cu rochita (poza 1)
...alta in top ar mai fi cinema de la maria karin(poza 2)...care are un pret mai rezonabil de 1250, dar nu o au la noi la proba...si mai imi plac cateva modele de la maggie sottero (selma 1300 euro- poza3) si justin alexander

Arcee
26.10.2009, 12:32:38
ruxi tu parca mi-ai zis de selma ca ai fost la proba..eu retinusem 1300 euro, am retinut bine?:*

dianaruxi
26.10.2009, 12:32:49
mai asteapta, poate a avut vreo treaba o fi fost in concediu nu stiu ce sa zic.

ruxi86
26.10.2009, 12:35:48
Ai vreo poza cu rohita?
Te pup

Am atasat pozici cu rochita mea ... de la proba din pacate nu am, pt ca nu m-au lasat sa fac poze cand am fost sa o probez la Magic Bride ca sa vad exact ce marime imi trebuie, daca imi sta bine cu modelul asta.
Ce marturii ai luat? Sa ne pui si noua o poza ceva cand poti ... si un pret ceva sa dai si noua.
Sa stii ca nici mie nu imi vine sa cred ca a trecut asa repede timpul ... mai sunt 7 luni pana la nunta ;)) Incredibil, nu? Pupici!

atreya
26.10.2009, 12:35:49
ce marturii ti-ai luat? nu ne pui si noua o poza?

Cam asa sunt...fete si baieti...

atreya
26.10.2009, 12:37:07
Am atasat pozici cu rochita mea ... de la proba din pacate nu am, pt ca nu m-au lasat sa fac poze cand am fost sa o probez la Magic Bride ca sa vad exact ce marime imi trebuie, daca imi sta bine cu modelul asta.
Ce marturii ai luat? Sa ne pui si noua o poza ceva cand poti ... si un pret ceva sa dai si noua.
Sa stii ca nici mie nu imi vine sa cred ca a trecut asa repede timpul ... mai sunt 7 luni pana la nunta ;)) Incredibil, nu? Pupici!

Deci rochita este superba!!!!
Marturiile le-am atasat...m-au costat in total cam 1300 ron...

pup

dianaruxi
26.10.2009, 12:38:12
ruxi vorbeste cu fata si da tu o fuga intr-un weekend pana la barlad. nu e chiar asa departe:*
in alta ordine de idei, eu incep sa disper nu mai imi place nici o rochita din top:-s nu stiu ce sa ma fac...mai nou am dat peste colectia 2010 de la demetrios si imi place 974, dar cu siguranta este peste 2000 euro, ceea ce depaseste bugetul alocat..pun poza cu rochita (poza 1)
...alta in top ar mai fi cinema de la maria karin(poza 2)...care are un pret mai rezonabil de 1250, dar nu o au la noi la proba...si mai imi plac cateva modele de la maggie sottero (selma 1300 euro- poza3) si justin alexander
imi place foarte mult a doua.

Arcee
26.10.2009, 12:38:14
Cam asa sunt...fete si baieti...
foarte frumoase!!! o sa ai tema marina? de-abia astept sa vad cum decorezi olimpia...te-ai hotarat la agentie?:*

ruxi86
26.10.2009, 12:39:34

pai eu am tot vb cu fata, dar daca nu imi raspunde la mailuri, ce sa fac? :-<
Selma e superba, intr-adevar ... am probat-o cand am fost atunci la MB, si este ffff frumoasa ... si da, este 1300 euro ... mie mi-a placut tare mult Selma, daca nu imi venea bine Monalisa, Selma era a doua alegere ;))
Fa-ti o programare la MB, si probeaz-o ca sa vezi exact cum iti vine, ce marime ti-ar trebui. Si daca chiar o doresti pe Selma, eventual ai putea sa comanzi prin tipa aia din SUA de la care a comandat si ruxi rochita ei ca e mai ieftin decat la MB.

ruxi86
26.10.2009, 12:42:13
Deci rochita este superba!!!!
Marturiile le-am atasat...m-au costat in total cam 1300 ron...

pup

Multumesc mult :*

Sunt foarte frumoase marturiile ... vorba lu' roxya, vei folosi o tema marina ceva?

Arcee
26.10.2009, 12:45:16
pai eu am tot vb cu fata, dar daca nu imi raspunde la mailuri, ce sa fac? :-<
Selma e superba, intr-adevar ... am probat-o cand am fost atunci la MB, si este ffff frumoasa ... si da, este 1300 euro ... mie mi-a placut tare mult Selma, daca nu imi venea bine Monalisa, Selma era a doua alegere ;))
Fa-ti o programare la MB, si probeaz-o ca sa vezi exact cum iti vine, ce marime ti-ar trebui. Si daca chiar o doresti pe Selma, eventual ai putea sa comanzi prin tipa aia din SUA de la care a comandat si ruxi rochita ei ca e mai ieftin decat la MB.
la MB pe ce culoare o aveau la proba? aveau pe alb?o:-) scuze daca am tabarat pe tine cu intrebarile...
si eu tot la tipa din state m-am gandit. dar, a fost un pic neserioasa cu mine. i-am dat vreo 3 mailuri sa o intreb pretul pt 4 modele si nimic...nici in ziua de azi si au trecut vreo 2 luni

dianaruxi
26.10.2009, 13:02:52
la MB pe ce culoare o aveau la proba? aveau pe alb?o:-) scuze daca am tabarat pe tine cu intrebarile...
si eu tot la tipa din state m-am gandit. dar, a fost un pic neserioasa cu mine. i-am dat vreo 3 mailuri sa o intreb pretul pt 4 modele si nimic...nici in ziua de azi si au trecut vreo 2 luni
Trebuie sa te dai ff interesata, si niciodata nu vrea sa dea preturile la mai multe modele, si la mine la fel a fost, pana am obtinut de la ea cateva preturi a fost ff dificil, dar pana la urma economia se merita. Mie mi-a dat intai pretul la un model, si pe urma cand a vazut ca eram hotarata sa comand prin ea mi-a mai dat pretul la 3 modele.

ruxi86
26.10.2009, 13:05:31

nu ma deranjeaza intrebarile, stai linistita ... daca pot ajuta, o fac cu cea mai mare placere :*
da, o aveau pe alb la proba ... dar era mumoasa pe alb ... mie mi-a placut ... poate or mai fi adus intre timp si pe alte nuante cine stie ... de exemplu cand m-am dus eu atunci la proba, pe monalisa mea de abia o primise ... ca nu mai aveau pt proba ;))

ciudat ... cu mine a fost destul de prompta tipa ... bine, nici mie nu a vrut sa imi dea prea multe detalii despre pret si asa mai departe ... mi-a zis cand ma decid si sunt sigura sigura atunci sa ii spun ce model imi doresc. mai incearca sa ii scrii inca odata, cine stie ce s-a intamplat atunci de nu a raspuns. mie mi-a zis ca rochia la MB este 1600 de euro, de la ea o iau cu 700 dolari mai ieftin si calculasem eu si luam rochia de la ea cu 1200 euro, toate taxele incluse ... si cand i-am scris inapoi sa o intreb daca am calculat bine, si 1200 euro e pretul rochitei ... ea mi-a spus ca imi da toate info aditionale dupa ce probez rochita la MB si sunt hotarata ca vreau sa cumpar de la ea.

eu ma mai gandeam la o posibilitate ... dar nu stiu cum sa apelez la ei ... ma gandeam sa o iau direct de la fabrica lor din state ... nu de la magazinele care vand rochiile MS ... dar din pacate pe site-ul MS din america, la contact gasesti doar magazinele cu datele lor de contact ... ziceam ca poate o scot mai ieftin in caz ca tipa asta care o da la mana a doua imi face vreo faza nasoala.

Arcee
26.10.2009, 13:25:48
nu ma deranjeaza intrebarile, stai linistita ... daca pot ajuta, o fac cu cea mai mare placere :*
da, o aveau pe alb la proba ... dar era mumoasa pe alb ... mie mi-a placut ... poate or mai fi adus intre timp si pe alte nuante cine stie ... de exemplu cand m-am dus eu atunci la proba, pe monalisa mea de abia o primise ... ca nu mai aveau pt proba ;))

ciudat ... cu mine a fost destul de prompta tipa ... bine, nici mie nu a vrut sa imi dea prea multe detalii despre pret si asa mai departe ... mi-a zis cand ma decid si sunt sigura sigura atunci sa ii spun ce model imi doresc. mai incearca sa ii scrii inca odata, cine stie ce s-a intamplat atunci de nu a raspuns. mie mi-a zis ca rochia la MB este 1600 de euro, de la ea o iau cu 700 dolari mai ieftin si calculasem eu si luam rochia de la ea cu 1200 euro, toate taxele incluse ... si cand i-am scris inapoi sa o intreb daca am calculat bine, si 1200 euro e pretul rochitei ... ea mi-a spus ca imi da toate info aditionale dupa ce probez rochita la MB si sunt hotarata ca vreau sa cumpar de la ea.

eu ma mai gandeam la o posibilitate ... dar nu stiu cum sa apelez la ei ... ma gandeam sa o iau direct de la fabrica lor din state ... nu de la magazinele care vand rochiile MS ... dar din pacate pe site-ul MS din america, la contact gasesti doar magazinele cu datele lor de contact ... ziceam ca poate o scot mai ieftin in caz ca tipa asta care o da la mana a doua imi face vreo faza nasoala.
sper sa se rezolve cu rochita ta. daca nu reusesti sa o iei de la tipa care o vinde, cel mai bine e sa o iei de la tipa din state..dai cu mult mai putini bani decat la MB. Am o prietena care si-a luat de la ea Krisha si a fost extrem de multumita...a facut economie la vreo 2000 ron;))

dianaruxi
26.10.2009, 13:40:05
sper sa se rezolve cu rochita ta. daca nu reusesti sa o iei de la tipa care o vinde, cel mai bine e sa o iei de la tipa din state..dai cu mult mai putini bani decat la MB. Am o prietena care si-a luat de la ea Krisha si a fost extrem de multumita...a facut economie la vreo 2000 ron;))
pai si eu fac economie de 18 mil. sper sa fiu multumita cand o primesc. va tin la curent.

ruxi86
26.10.2009, 13:43:24

de la MB in nici un caz nu o voi lua ... e mult prea mult ... eu nu vreau ca rochita sa treaca de 3000 ron ... si asa sunt destule cheltuieli de facut ... daca nu reusesc sa o iau de la pinkflamingo, o sa iau legatura din nou cu tipa aia care are magazin MS in state, sa vad daca o mai are pe monalisa pe stoc si eventual daca o da si mai ieftin daca rochita e 1400 euro acum la MB ;))

atreya
26.10.2009, 13:50:32
foarte frumoase!!! o sa ai tema marina? de-abia astept sa vad cum decorezi olimpia...te-ai hotarat la agentie?:*

Da, tema este marina...si invitatiile au 2 inimioare in nisip facute si o poza vaga cu marea pe fundal. Multumesc mult, si mie mi s-au parut frumoase si deosebite...
Pai, pentru decoratie am o firma recomandata de dl Laurentiu...inca nu am decis ce si cum...:):*

atreya
26.10.2009, 13:52:41
Multumesc mult :*

Sunt foarte frumoase marturiile ... vorba lu' roxya, vei folosi o tema marina ceva?

Da, tema marina :)...am asociat cu Mai...luna cand primul lucru ne atrage marea...;))

ruxi86
26.10.2009, 13:56:29
Da, tema este marina...si invitatiile au 2 inimioare in nisip facute si o poza vaga cu marea pe fundal. Multumesc mult, si mie mi s-au parut frumoase si deosebite...
Pai, pentru decoratie am o firma recomandata de dl Laurentiu...inca nu am decis ce si cum...:):*

suna frumos ... nu ne pui si o poza cu invitatiile? ;))

noi inca nu ne-am hotarat ce tema vom folosi ... poate vom clarifica asta dupa targul de vinerea viitoare, dupa ce mai vedem cateva idei :)

dianaruxi
26.10.2009, 14:03:01
si eu ma gandeam la tema marina, dar nu mai stiu acum, am vb cu o dna pt invitatii, si cred ca o sa le iau pe bleu marin, sa vad cum ies dc nu le iau pe verde. o sa ma coste cam 2.7 ron invitatia.

ruxi86
26.10.2009, 14:06:05
si eu ma gandeam la tema marina, dar nu mai stiu acum, am vb cu o dna pt invitatii, si cred ca o sa le iau pe bleu marin, sa vad cum ies dc nu le iau pe verde. o sa ma coste cam 2.7 ron invitatia.

ne arati si noua la ce model te-ai gandit? :*

dianaruxi
26.10.2009, 14:12:25
ne arati si noua la ce model te-ai gandit? :*
eu am ales pt cele de la civila deocamdata, ca alea sunt mai urgente, urmatoarele doua modele.

Arcee
26.10.2009, 14:16:30
eu am ales pt cele de la civila deocamdata, ca alea sunt mai urgente, urmatoarele doua modele.
ador movul...=P~ dar imi place la nebunie plicul (cred ca e) verde de la a doua invitatie. e foarte elegant;))

dianaruxi
26.10.2009, 14:21:57
ador movul...=P~ dar imi place la nebunie plicul (cred ca e) verde de la a doua invitatie. e foarte elegant;))
nu e plicul ala aia e o foita semitransparenta care vine peste invitatie. plicul nu am reusit sa-l atasez, ca era poza prea mare. si nu am progr la munca sa le micsorez.

ruxi86
26.10.2009, 14:23:01

si eu sunt cu movul ;)) si eu care gandeam ca sunt singura care o manie pt mov ;))

insa amandoua sunt foarte frumoase si elegante.

de unde le vei cumpara, ce companie?

dianaruxi
26.10.2009, 14:25:25
si eu sunt cu movul ;)) si eu care gandeam ca sunt singura care o manie pt mov ;))

insa amandoua sunt foarte frumoase si elegante.

de unde le vei cumpara, ce companie?
caroussel se cheama ei. sunt noi pe piata si au preturi acceptabile zic eu. iti fac si machete pe alte culori dc vrei, au paletar enorm, si costul e pt invitatie plic si imprimare.

ruxi86
26.10.2009, 14:29:15
caroussel se cheama ei. sunt noi pe piata si au preturi acceptabile zic eu. iti fac si machete pe alte culori dc vrei, au paletar enorm, si costul e pt invitatie plic si imprimare.

merci mult de info :*
tocmai de asta te intrebam ca mi se pare destul de acceptabil sa dai in jur de 3 lei pt o invitatie ... eu ce vazusem pe aici pe net erau de la 4 lei in sus.

dianaruxi
26.10.2009, 14:29:24
uite si plicul de la cea verde

dianaruxi
26.10.2009, 14:30:19
din greseala am atasat din nou invitatia. asta e plicul

dianaruxi
26.10.2009, 14:31:34
merci mult de info :*
tocmai de asta te intrebam ca mi se pare destul de acceptabil sa dai in jur de 3 lei pt o invitatie ... eu ce vazusem pe aici pe net erau de la 4 lei in sus.
vezi ca situl este made2impress punct com. bagi in google.

andrelutza_2010
26.10.2009, 15:01:37
vezi ca situl este made2impress punct com. bagi in google.

am intrat pe site, si vad ca e al unui tip webdesigner.. modele de invitatii unde gasesc ? :">

Edit: Le-am dat mail, si mi-au dat link cu cele 20 de modele.

dianaruxi
26.10.2009, 15:11:20
am intrat pe site, si vad ca e al unui tip webdesigner.. modele de invitatii unde gasesc ? :">
bizar iti trimit pm, aparent e acelasi site.

atreya
26.10.2009, 15:12:26
suna frumos ... nu ne pui si o poza cu invitatiile? ;))

noi inca nu ne-am hotarat ce tema vom folosi ... poate vom clarifica asta dupa targul de vinerea viitoare, dupa ce mai vedem cateva idei :)

Da, o sa atasez in curand, nu am apucat sa le pozez;))

andrelutza_2010
26.10.2009, 15:16:05

Multumesc mult.

Au niste modele foarte frumoase ... acum de m-as putea decide asupra unui singur model :)).

dianaruxi
26.10.2009, 15:33:33
Multumesc mult.

Au niste modele foarte frumoase ... acum de m-as putea decide asupra unui singur model :)).
eu am redus alegerea la doua, pt cele la civila, si ma mai gandesc pt cele de la religioasa.

Arcee
26.10.2009, 15:43:21
eu am redus alegerea la doua, pt cele la civila, si ma mai gandesc pt cele de la religioasa.
bine ca am civila si religioasa in aceeasi zi...ca altfel nu stiu cum ma descurcam. pe mine m-a lovit "creatia" si am decis sa-mi fac singura invitatiile, meniurile si place cardurile..cu un pic de ajutor din partea domnisoarei de onoare care e relativ in domeniu (face postere, reclame in reviste)..ma gandeam la ceva in genul:

dianaruxi
26.10.2009, 15:47:16
bine ca am civila si religioasa in aceeasi zi...ca altfel nu stiu cum ma descurcam. pe mine m-a lovit "creatia" si am decis sa-mi fac singura invitatiile, meniurile si place cardurile..cu un pic de ajutor din partea domnisoarei de onoare care e relativ in domeniu (face postere, reclame in reviste)..ma gandeam la ceva in genul:
fff dragute, imi plac sunt in genul la ce vreau si eu, tot clasice. spor la treaba si sa ne arati rezultatul.

Arcee
26.10.2009, 15:56:22
fff dragute, imi plac sunt in genul la ce vreau si eu, tot clasice. spor la treaba si sa ne arati rezultatul.
cu siguranta o sa va arat. imi place mai mult al doilea model desi cred ca e mai greu de realizat. intai trebuie sa ma duc sa cumpar carton. numai ca depozitul e in capatul celalalt al bucurestiului:-s si sa dau si o fuga pe lipscani dupa materiale...sau prin europa ca am inteles ca sunt mult mai ieftine acolo

ruxi86
26.10.2009, 16:33:23

da-mi si mie te rog PM ca si eu tot acelasi site ca andrelutza gasesc ;))

ruxi86
26.10.2009, 16:38:16
cu siguranta o sa va arat. imi place mai mult al doilea model desi cred ca e mai greu de realizat. intai trebuie sa ma duc sa cumpar carton. numai ca depozitul e in capatul celalalt al bucurestiului:-s si sa dau si o fuga pe lipscani dupa materiale...sau prin europa ca am inteles ca sunt mult mai ieftine acolo

si mie tot al doilea model de invitatie imi place mai mult ;))
eu tot europa te-as recomanda sa folosesti ca sa iti cumperi tot ce iti trebuie pt invitatii, place carduri etc .... e mult mai ieftina ... plus ca tot de acolo isi iau si restul materialele si isi mai adauga ceva la pret ;)) si eu va treb sa dau o fuga prin europa, dar mai astept un picutz ... ca nu e asa mare graba ... mai ales ca noi nici nu ne-am ales un model de invitatie inca :D ci doar marturii stiu ce model vreau ;))
spor cu invitatiile si asteptam rezultatul :*

beanna
26.10.2009, 17:13:39
Fetelor, sunteti atat de vorbarete ca eu nu pot sa tin pasul cu voi...eu am schimbat data nuntii de pe 22 mai pe 15 pt ca preotul a zis ca la biserica respectiva nu s-au oficiat niciodata nunti in ajun de Rusalii asa ca...am avut noroc sa putem schimba si muzica pentru care platisem cu o zi inainte pt data de 22^:)^

ruxi86
26.10.2009, 17:13:57
ruxi, dar tu cum ai luat legatura cu ei? ca dau la contact si imi scrie intr-o limba tare aiurea, nu inteleg nimic ;))
ii gasesc undeva prin oras? poate or avea mai multe modele fata de ce au pe net, pt ca chiar mi-a placut ce am vazut pe site-ul lor.

beanna
26.10.2009, 17:15:02
La voi cati nasi se pun? Noi trebuie sa avem 2 perechi si eu inca nu am din partea mea:sad:

dianaruxi
26.10.2009, 17:17:20
ruxi, dar tu cum ai luat legatura cu ei? ca dau la contact si imi scrie intr-o limba tare aiurea, nu inteleg nimic ;))
ii gasesc undeva prin oras? poate or avea mai multe modele fata de ce au pe net, pt ca chiar mi-a placut ce am vazut pe site-ul lor.
au 20 de modele si sunt toate pe net, si cred ca pot sa faca si ceva dupa ce le dai tu, sau o adaptare. Iar modelele de pe net vin in multe culori. Ca eu am vrut sa imi schimbe sa imi treaca pe bleu marine.

dianaruxi
26.10.2009, 17:17:53
La voi cati nasi se pun? Noi trebuie sa avem 2 perechi si eu inca nu am din partea mea:sad:
eu nu am nasi deloc. <:-P

ruxi86
26.10.2009, 17:35:42
au 20 de modele si sunt toate pe net, si cred ca pot sa faca si ceva dupa ce le dai tu, sau o adaptare. Iar modelele de pe net vin in multe culori. Ca eu am vrut sa imi schimbe sa imi treaca pe bleu marine.

am vazut modelele de pe site-ul lor ... ma gandeam insa ca poate au mai multe de atat ... dar poate doar la magazinul lor ... le-am scris acum, sa vedem ce imi spun.

ruxi86
26.10.2009, 17:38:56

Din cate stiu eu, nu exista o regula anume ... daca vrei, iti pui o pereche, sau mai multe ... noi am fi vrut 2 perechi de nasi ... dar pe cei cu care am vb prima data sa ne naseasca, nu sunt de acord cu a doua pereche ... oricum este posibil cat de curand sa renuntam la ei ... si sa apelam la altcineva ... pt ca nu suport chestiile astea ... sa mi se impuna cate perechi de nasi sa pun si cum sa ii pun si asa mai departe ... pana la urma fiecare ar trebui sa faca ce doreste si cum doreste!

atreya
26.10.2009, 18:33:39
Din cate stiu eu, nu exista o regula anume ... daca vrei, iti pui o pereche, sau mai multe ... noi am fi vrut 2 perechi de nasi ... dar pe cei cu care am vb prima data sa ne naseasca, nu sunt de acord cu a doua pereche ... oricum este posibil cat de curand sa renuntam la ei ... si sa apelam la altcineva ... pt ca nu suport chestiile astea ... sa mi se impuna cate perechi de nasi sa pun si cum sa ii pun si asa mai departe ... pana la urma fiecare ar trebui sa faca ce doreste si cum doreste!

Ruxi...sunt perfect de acord cu tine. Si noi am avut o pereche de nasi care initial au zis ca vor sa se mai gandeasca... Am inteles asta dar cand a trecut deja o luna si tot imi bagau ca sa vada, ca le e greu sa promita...pana mea zi-mi direct daca poti sau nu. Bineinteles ca am ales alti nasi (bine ca am facut-o ca sunt bestiali), si le-am zis eu ca ma decis asa si ca stiu ca le e greu sa decida asta asa ca o fac eu ca sa le usurez sarcina. Bineintels ca nu au mai dat nici un semn...erau prieteni de familie de 20 ani!!!!
le explicasem ca nu vreu nimic de la ei (bani) doar sa fie alaturi de noi cu sufletul si sa o faca pentru ca asa vor si se simt ok cu asta...dar asta pana la a ma duce cu vorba...

Uneori oameni la care te astepti mai putin, aia iti "ofera" cele mai misto surprize ;))

atreya
26.10.2009, 18:34:44

Chiar cine va vor fi nasi? Cumva FLorin? sau poate Dani ?:)

Biu
27.10.2009, 08:28:55
~o) ~o) ~o) ce vreme deosebita....:-< (:|

dianaruxi
27.10.2009, 09:11:31
neata.~o)~o)~o)~o)

Arcee
27.10.2009, 09:29:26
neata fetelor!!! Biu, imi pare rau pt vremea de la tine, dar la Bucuresti e soare!!:*

georgeta26
27.10.2009, 09:29:28
neata~o) ~o) azi portie dubla de cafea...

Sannda
27.10.2009, 10:06:14
Neata fetelor!

Am o rugaminte la fetele din capitala^:)^.Eu saptamana viitoare merg la Bucuresti si as vrea sa ajung si pe la targul de nunti.Imi mai spuneti va rog inca o data unde o sa fie mai exact?
Multumesc mult:*

dianaruxi
27.10.2009, 10:10:09
Neata fetelor!

Am o rugaminte la fetele din capitala^:)^.Eu saptamana viitoare merg la Bucuresti si as vrea sa ajung si pe la targul de nunti.Imi mai spuneti va rog inca o data unde o sa fie mai exact?
Multumesc mult:*
e in piata constitutiei, in fata casei poporului.

ruxi86
27.10.2009, 10:39:46
neata fetele mele :*

ruxi86
27.10.2009, 10:42:34
Chiar cine va vor fi nasi? Cumva FLorin? sau poate Dani ?:)

Nici Dani si nici Florin ... pai Dani s-a insurat cu sor-mea ... iar Florin e fratele lui Marius ... si nu vroiam pe nimeni din familie, frati, surori, veri si alte nebunii ... era vorba de o buna prietena de-a Alinei, sotia lui Florin ... Alina si Florin au nasit anul trecut pe prietena asta a Alinei ... si noi ne-am gandit sa ii punem pe ei nasi, pe prietena Alinei cu barbatasu' ... dar cam incep sa faca figuri, nu in sensul ca nu ar vrea sa ne naseasca ... dar incep sa impuna lucruri, chestia care mie nu imi convine.

Sannda
27.10.2009, 10:43:49
e in piata constitutiei, in fata casei poporului.

Mersi dianaruxi:*

ruxi86
27.10.2009, 10:45:48
Mersi dianaruxi:*

Si eu voi fi la targul de sapt viitoare din pta constitutiei, Sanda ... poate ne intalnim acolo ;)) eu ma voi duce vineri ca sa prind de la inceput totul ;))

emilinicole
27.10.2009, 10:58:18
Si eu voi fi la targul de sapt viitoare din pta constitutiei, Sanda ... poate ne intalnim acolo ;)) eu ma voi duce vineri ca sa prind de la inceput totul ;))

dar ce program au astia la trag?de la cat la cat?aveti idee?

ruxi86
27.10.2009, 11:09:02
dar ce program au astia la trag?de la cat la cat?aveti idee?

inca nu au afisat programul si nici lista de participanti ... probabil va fi ca si targul din aprilie ca si acela a fost organizat tot de e-mariage ... atunci inseamna ca vineri va fi in intervalul 12-20, sambata: 10-20 si duminica: 10-18.

Arcee
27.10.2009, 11:12:07
si eu tot vineri ma duc. am pus-o pe mama sa-si elibereze programul si la ora 1 vreau sa fiu acolo, inainte sa inceapa nebunia.. sa probez si eu niste rochite;))

ruxi86
27.10.2009, 11:16:36
si eu tot vineri ma duc. am pus-o pe mama sa-si elibereze programul si la ora 1 vreau sa fiu acolo, inainte sa inceapa nebunia.. sa probez si eu niste rochite;))

si eu tot in jur de 1 vreau sa fiu pe acolo ;)) hahaha ce tare ... inseamna ca ne intalnim acolo ;)) va trebui sa ne punem placute cu numele atarnate de gat, ca sa ne recunoastem =))

emilinicole
27.10.2009, 11:19:05
peste tot am vazut ca furnizorii mai mari nu vin..eu unde am fost si am probat rochii mi-au zis ca nu vin la targ...(decosta si salon gabriela)..am mai vazut ca nici MB si tot asa..oare va fi chiar asa aglomerat?eu merg sambata....dar nu stiu pe la ce ora..sa nu prind aglomerat.

Sannda
27.10.2009, 11:19:47

Daca e pana la ora 20 deschis vineri poate ajungem si noi,ca iubi meu lucreaza pana la 18.Singura nu ma incumet sa merg ca nu cunosc orasul:D.Cred ca vom ajunge sambata dimineata pe la targ,dam o raita si pe urma venim inapoi acasa la Cluj.

Arcee
27.10.2009, 11:23:28
peste tot am vazut ca furnizorii mai mari nu vin..eu unde am fost si am probat rochii mi-au zis ca nu vin la targ...(decosta si salon gabriela)..am mai vazut ca nici MB si tot asa..oare va fi chiar asa aglomerat?eu merg sambata....dar nu stiu pe la ce ora..sa nu prind aglomerat.
nu vin nici cei de la salon gabriela?:-s ufff...chiar vroiam sa probez niste rochite eddy k...o sa-mi fac programare dupa targ si la ei si la MB..trebuie neaparat sa probez selma=P~

Biu
27.10.2009, 11:25:28

eu am fost in ian anul asta, in cluj ce-i drept, si dimineata nu e asa mare inchesuiala, dupamasa e crima, nu-ti mai vine sa te uiti la nimic :-<
problema cu care m-am confruntat eu e ca nu prea am gasit mare lucru in materie de rochii, deco, invitatii....aveau cam toti "reduceri " de vreo 10-20% dar nu ma incantau asa mult produsele

ruxi86
27.10.2009, 11:35:39

nu e vorba de aglomeratie, dar targul acesta din noiembrie, este un targ mic la care nu se prea inghesuie furnizorii mari gen MB, Bien Savvy, Mori Lee si tot asa ... toti acesti furnizori mari vor fi la targurile de la anul din ianuarie si februarie. eu vreau sa ma duc de vineri ca sa scap de aglomeratie de WE, sper cel putin ... sa vedem ce si cum va fi ...

emilinicole
27.10.2009, 11:40:37
atunci cred ca ma duc de dimineata..oricum eu pe la 8.30-9.00 ma trezesc..daca se deschide la 10..la 10 sunt acolo si gata

georgeta26
27.10.2009, 11:57:57
vineri voi fi si eu prezenta la targ.... sper sa avem la ce sa ne uitam

dianaruxi
27.10.2009, 12:03:26
nu vin nici cei de la salon gabriela?:-s ufff...chiar vroiam sa probez niste rochite eddy k...o sa-mi fac programare dupa targ si la ei si la MB..trebuie neaparat sa probez selma=P~
la salon gabriela nu-ti trebuie programare, te poti duce cand vrei fara.

Arcee
27.10.2009, 12:18:15
la salon gabriela nu-ti trebuie programare, te poti duce cand vrei fara.
aa super nu stiam???\:D/

dianaruxi
27.10.2009, 12:29:09
aa super nu stiam???\:D/
si eu sunasem sa-mi fac programare si tipa nu stia despre ce vb credea ca vreau progr pt ajustari.

dianaruxi
27.10.2009, 12:29:40
nu e vorba de aglomeratie, dar targul acesta din noiembrie, este un targ mic la care nu se prea inghesuie furnizorii mari gen MB, Bien Savvy, Mori Lee si tot asa ... toti acesti furnizori mari vor fi la targurile de la anul din ianuarie si februarie. eu vreau sa ma duc de vineri ca sa scap de aglomeratie de WE, sper cel putin ... sa vedem ce si cum va fi ...
da cum faceti cu munca? sau sunteti la fac?

ruxi86
27.10.2009, 12:39:55
da cum faceti cu munca? sau sunteti la fac?

eu lucrez ... am terminat facultatea in iulie dupa licenta ;;)
si imi voi lua liber de la munca ca nu e o problema ... o zi de concediu ca nu moare nimeni ;))

Arcee
27.10.2009, 12:41:07
si imi voi lua liber de la munca ca nu e o problema ... o zi de concediu ca nu moare nimeni ;))
eu am terminat acum in septembrie.. si nu am nici un program fix;))

dianaruxi
27.10.2009, 12:51:09
eu numai am zile de concediu, nu mai am decat una si inca cateva care le pastrez pt craciun si revelion.

ruxi86
27.10.2009, 12:58:53
eu numai am zile de concediu, nu mai am decat una si inca cateva care le pastrez pt craciun si revelion.

am inteles ... atunci e cam aiurea daca nu prea mai ai zile de concediu ... in cazul asta ori vii dupa munca, dar asta depinde pe la ce ora termini, sau sambata sau duminica. eu nu duceam lipsa de zile de concediu ... mai am vreo 9 zile ;)) nu prea mi-am luat pt ca incepusem cu cheltuielile pt nunta gen restaurant, formatie, foto si noi anul asta nema vacanta de vara la fel si cea de sarbatori ... doar zilele care se dau de la stat si atat.

dianaruxi
27.10.2009, 13:03:08
am inteles ... atunci e cam aiurea daca nu prea mai ai zile de concediu ... in cazul asta ori vii dupa munca, dar asta depinde pe la ce ora termini, sau sambata sau duminica. eu nu duceam lipsa de zile de concediu ... mai am vreo 9 zile ;)) nu prea mi-am luat pt ca incepusem cu cheltuielile pt nunta gen restaurant, formatie, foto si noi anul asta nema vacanta de vara la fel si cea de sarbatori ... doar zilele care se dau de la stat si atat.
noi nu am stiut de nunta pana prin mai si mi-am luat in aprilie concediu si il planificasem deja si pe cel din vara deci am mers.si mai am si eu 9 zile de concediu pt craciun si rev.

ruxi86
27.10.2009, 13:08:37
noi nu am stiut de nunta pana prin mai si mi-am luat in aprilie concediu si il planificasem deja si pe cel din vara deci am mers.si mai am si eu 9 zile de concediu pt craciun si rev.

noi mereu am planificat vacanta de vara asa mai scurt ... nu cu foarte mult timp inainte ... si in iunie cand a venit cererea ... cu o zi inainte de ziua mea ca nu mai avea rabdare ;)) atunci nu am mai planificat nici o vancata de vara nimic ... am fost doar un WE la mare si noi sa ne relaxam putin si atat ... iar de sarbatori vom merge din nou la cornu ca are acolo fratele iubitului meu o casa .. si petrecem acolo WE ala cu sarbatorile 24, 25, 26 si 27 decembrie.
eu mai tin de zilele de concediu pt la anul ... cand va trebui sa plec o saptamana in austria pe la ai mei ... si dupa aia in septembrie luna de miere ... si probabil o sa imi mai iau liber cu pregatirile de nunta, de aia am preferat sa nu iau acum liber, ca nu e asa urgent ... mai ales ca nu am nici un job foarte obositor si extenuant.

dianaruxi
27.10.2009, 13:12:40
noi mereu am planificat vacanta de vara asa mai scurt ... nu cu foarte mult timp inainte ... si in iunie cand a venit cererea ... cu o zi inainte de ziua mea ca nu mai avea rabdare ;)) atunci nu am mai planificat nici o vancata de vara nimic ... am fost doar un WE la mare si noi sa ne relaxam putin si atat ... iar de sarbatori vom merge din nou la cornu ca are acolo fratele iubitului meu o casa .. si petrecem acolo WE ala cu sarbatorile 24, 25, 26 si 27 decembrie.
eu mai tin de zilele de concediu pt la anul ... cand va trebui sa plec o saptamana in austria pe la ai mei ... si dupa aia in septembrie luna de miere ... si probabil o sa imi mai iau liber cu pregatirile de nunta, de aia am preferat sa nu iau acum liber, ca nu e asa urgent ... mai ales ca nu am nici un job foarte obositor si extenuant.
si eu trebuie sa ma duc in aprilie pt civila in franta si nu stiu cat o sa-mi iau ca trebuie sa-mi scot si actele. dar asta va intra la vacanta de la anu. si pe urma vad eu cum fac poate imi iau fara plata.

dianaruxi
27.10.2009, 14:14:29
ruxi fii atenta ce am gasit aici:http://www.miresici.ro/showthread.php?t=13172
arata ca monalisa royale numa ca e de la decosta. anuntul asta nu stiu de ce a fost arhivat.

ruxi86
27.10.2009, 14:26:52
arata ca monalisa royale numa ca e de la decosta. anuntul asta nu stiu de ce a fost arhivat.

daaa seamana foarte mult cu monalisa mea ... problema e ca e marimea foarte mare ... e 44-46 si mie imi trebuie 40 ;)) dar oricum nu inteleg de ce l-a inchis, pt ca eu vad ca ea inca nu a vandut rochita, cel putin asa reiese din mesajele de pe topic.

dianaruxi
27.10.2009, 14:31:31
daaa seamana foarte mult cu monalisa mea ... problema e ca e marimea foarte mare ... e 44-46 si mie imi trebuie 40 ;)) dar oricum nu inteleg de ce l-a inchis, pt ca eu vad ca ea inca nu a vandut rochita, cel putin asa reiese din mesajele de pe topic.
probabil ca nu a mai avut activitate pe topic, ca am inteles ca nu le tin mult deschise dc nu e activitate, dar iti aratam ca seamana, eu am avut impresia ca chiar monalisa ta.

Arcee
27.10.2009, 14:32:25
pai da-i un pm poate cine stie.. rochitele se pot stramta daca ai o croitoreasa buna...o:-)

Biu
27.10.2009, 14:39:01
:O izbitor de asemanatoare

Arcee
27.10.2009, 14:46:40
m-am uitat acum pe site-ul celor de la decosta..pret maxim 5000 ron:-B

dianaruxi
27.10.2009, 14:47:08
da si eu am ramas uimita, fff ciudat cum se copiaza intre ei.

ruxi86
27.10.2009, 14:50:02
pai da-i un pm poate cine stie.. rochitele se pot stramta daca ai o croitoreasa buna...o:-)

already done ;))

acum asteptam raspuns ... rugati-va sa am noroc ... ca incep sa imi pierd orice speranta cu rochita asta :-<

ruxi86
27.10.2009, 14:52:24
da si eu am ramas uimita, fff ciudat cum se copiaza intre ei.

mirarea este si mai mare ca totusi le-a iesit extraordinar de bine ... se apropie foarte mult de original ... clar daca o faceam la shopforlover sau landybridal nu iesea asa nici in 1000 de ani ;))

astept sa vad ce imi spune ca vreau sa merg sa o probez.

sarumana mult ruxi, ce ma faceam eu fara tine :* eu m-am mai uitat zilele trecuta asa prin bazar, dar peste asta nu am dat ... cine stie cum am omis-o.

dianaruxi
27.10.2009, 14:54:09
mirarea este si mai mare ca totusi le-a iesit extraordinar de bine ... se apropie foarte mult de original ... clar daca o faceam la shopforlover sau landybridal nu iesea asa nici in 1000 de ani ;))

astept sa vad ce imi spune ca vreau sa merg sa o probez.

sarumana mult ruxi, ce ma faceam eu fara tine :* eu m-am mai uitat zilele trecuta asa prin bazar, dar peste asta nu am dat ... cine stie cum am omis-o.
pai nu e la bazar e la subiecte arhivate am dat peste ea uitandu-ma la alt topic.

ruxi86
27.10.2009, 15:00:48
pai nu e la bazar e la subiecte arhivate am dat peste ea uitandu-ma la alt topic.

ouf ... da .. ca spuneai tu ca a fost arhivat topicul respectiv ;))

sorry sunt tare obosita ... ca aseara am iesit in oras si am venit tarziu acasa ... nu am dormit decat 4 ore (:|

dianaruxi
27.10.2009, 15:02:50
ouf ... da .. ca spuneai tu ca a fost arhivat topicul respectiv ;))

sorry sunt tare obosita ... ca aseara am iesit in oras si am venit tarziu acasa ... nu am dormit decat 4 ore (:|
np, te inteleg. stai linistita.

atreya
27.10.2009, 15:17:07
Nici Dani si nici Florin ... pai Dani s-a insurat cu sor-mea ... iar Florin e fratele lui Marius ... si nu vroiam pe nimeni din familie, frati, surori, veri si alte nebunii ... era vorba de o buna prietena de-a Alinei, sotia lui Florin ... Alina si Florin au nasit anul trecut pe prietena asta a Alinei ... si noi ne-am gandit sa ii punem pe ei nasi, pe prietena Alinei cu barbatasu' ... dar cam incep sa faca figuri, nu in sensul ca nu ar vrea sa ne naseasca ... dar incep sa impuna lucruri, chestia care mie nu imi convine.

Aha, da stiam ca Dani s-a insurat cu sora ta...chiar imi poti trimite niste poze...plsssss...iti dau PM cu adresa de mail...
Am inteles, important este sa va simtiti super ok cu nasii nu ca va fac ei favoruri sau ca voi trebuie sa va calcati pe inima...

pup

ruxi86
27.10.2009, 15:24:38
Aha, da stiam ca Dani s-a insurat cu sora ta...chiar imi poti trimite niste poze...plsssss...iti dau PM cu adresa de mail...
Am inteles, important este sa va simtiti super ok cu nasii nu ca va fac ei favoruri sau ca voi trebuie sa va calcati pe inima...

pup

Lasa-mi o adresa de mail pe PM te rog ca sa iti trimit cateva poze de la nunta lor ... nu am insa foarte multe ... pt ca eu nu am apucat sa le iau pe alea de la fotografii lor.
Tocmai din cauza asta si vreau sa renunt la cei care ii am acum pt ca nu vreau nici favoruri din partea lor, nici impuneri, nici sa ma calc pe inima ... vreau niste oameni care sa ne fie alaturi si la bine si la rau, sa fim prieteni buni, nu doar asha la cununie si gata.
Cred ca ar fi fost mult mai bine daca nu trebuie sa am nasi ... atata bataie de cap si cheltuiala si din partea lor si din partea mea pt ei si tot asa ... asa imi plateam singura biserica si toate celelalte si nu aveam dureri de cap si nici plina de nervi nu eram.

Arcee
27.10.2009, 15:53:12
Lasa-mi o adresa de mail pe PM te rog ca sa iti trimit cateva poze de la nunta lor ... nu am insa foarte multe ... pt ca eu nu am apucat sa le iau pe alea de la fotografii lor.
Tocmai din cauza asta si vreau sa renunt la cei care ii am acum pt ca nu vreau nici favoruri din partea lor, nici impuneri, nici sa ma calc pe inima ... vreau niste oameni care sa ne fie alaturi si la bine si la rau, sa fim prieteni buni, nu doar asha la cununie si gata.
Cred ca ar fi fost mult mai bine daca nu trebuie sa am nasi ... atata bataie de cap si cheltuiala si din partea lor si din partea mea pt ei si tot asa ... asa imi plateam singura biserica si toate celelalte si nu aveam dureri de cap si nici plina de nervi nu eram.
ruxi, e nunta ta nu trebuie sa lasi nasii sa-ti impuna ideile lor. nasa m-a intrebat ce culoare as vrea eu sa-si faca ea rochia..cum vreau eu..i-am zis ca orice culoare mai putin alb sau crem/// cel mai bine e sa-ti iei nasi prieteni, care sa va inteleaga...noi avem nasi un cuplu...v-am mai zis eu ca au nunta dupa a noastra in septembrie...noi stim deja ce implica o nunta si cate cheltuieli sunt asa ca ne vom plati noi biserica (1000 ron) lumanarile, voaleul si ce mai e. le-am spus ca nu avem nici o pretentie, doar sa ne fie alaturi... cred ca in gasca sunt vreo 5 cupluri deja casatorite, printre care si cel mai bun prieten al lui iubi si nici unul nu a zis "hai mai ca va cununam noi" cand stiau ca nu avem nasi si cautam cu disperare. si ei au fost singurii care ne-au zis stim ca nu suntem cununati, dar am inteles ca se poate si asa si dava si voi vreti noi vrem...nu stiu cat de coerenta am fost...

ruxi86
27.10.2009, 16:03:11
ruxi, e nunta ta nu trebuie sa lasi nasii sa-ti impuna ideile lor. nasa m-a intrebat ce culoare as vrea eu sa-si faca ea rochia..cum vreau eu..i-am zis ca orice culoare mai putin alb sau crem/// cel mai bine e sa-ti iei nasi prieteni, care sa va inteleaga...noi avem nasi un cuplu...v-am mai zis eu ca au nunta dupa a noastra in septembrie...noi stim deja ce implica o nunta si cate cheltuieli sunt asa ca ne vom plati noi biserica (1000 ron) lumanarile, voaleul si ce mai e. le-am spus ca nu avem nici o pretentie, doar sa ne fie alaturi... cred ca in gasca sunt vreo 5 cupluri deja casatorite, printre care si cel mai bun prieten al lui iubi si nici unul nu a zis "hai mai ca va cununam noi" cand stiau ca nu avem nasi si cautam cu disperare. si ei au fost singurii care ne-au zis stim ca nu suntem cununati, dar am inteles ca se poate si asa si dava si voi vreti noi vrem...nu stiu cat de coerenta am fost...

foarte coerenta, roxy ... noi din pacate nu avem nici un cuplu de prieteni casatoriti ... acestia la care am recurs erau singurii ... si plus ca ei s-au oferit ... ma tot bateau la cap sa ne fie nasi ... eu nu le-am spus nici ca da si nici ca nu ... am stat cu iubitul meu si am pus toate cap la cap sa vedem daca intr-adevar se merita sa facem acest pas ... si intr-un final am zis ca ii luam pe ei ... lucrurile au decurs normal ... fara certuri ... impuneri sau mai stiu eu ce altceva ... pana cand am petrecut vreo 3-4 zile la mare ... un WE ... asa zisa noastra vacanta de vara ;)) ... in care bineinteles ca si-au dat arama pe fata cum se spune ... pana nu vezi omul si in ipostazele lui bune si in cele proaste ... na, nu ai de unde sa il stii ... apoi s-a mai intamplat ca un alt cuplu ... prieteni de ai noastrii ... nu foarte apropiati ... sunt de fapt nasii cumnatului meu ... s-au oferit si ei sa ne naseasca ... si ne-au intrebat daca vrem 2 perechi de nasi ... dar sa discutam si cu cealalta pereche care am ales-o initial ... eu si cu iubi am fost tare incantati sa avem 2 perechi de nasi ... eh, pe cand cealalta pereche nici nu a vrut sa auda de asa ceva ... a fost ceva de genul "cum 2 perechi de nasi? pai dar eu nu vreau sa impart asta cu nimeni, daca vreti alegetii pe ei, noi nu ne suparam ... noi nu ii vrem pe ceilalti nasi ... dar decizia e a voastra"
eh ... si de atunci eu sunt cam cu pata pusa ... si ma tot gandesc cu iubi cum sa le spunem ca ar fi totusi mai bine sa ramanem prieteni, ca nu ne potrivim ca nasi si fini ... relatia de nasi-fini e un pic cam mult ... dar imi dau seama ca astia o sa se supere asa rau ca nici nu o sa mai vb cu noi.

sttefi
27.10.2009, 16:05:41

Si noi tot nasi necununati avem. Bine, noi facem la catolici, unde am inteles ca nu e obligatoriu ca nasii sa fie cununati, si oricum nasii au o logodna in Biserica.
E bine ca ati gasit preot ortodox care sa accepte.

dianaruxi
27.10.2009, 16:06:56
Si noi tot nasi necununati avem. Bine, noi facem la catolici, unde am inteles ca nu e obligatoriu ca nasii sa fie cununati, si oricum nasii au o logodna in Biserica.
da, se poate sa va cunune si la ortodoxa dc sunt logoditi in biserica.
ruxi, nu ai prieteni care vor sa se logodeasca la biserica si sa va fie nasi?

emilinicole
27.10.2009, 16:11:34
vazusem si eu rochita asta la decosta..1167..pretul e intre 45 si 50 de milioane..si mie mi s-a parut foarte asemanatoare..zici ca e monalisa..dar am uitat sa iti zic, eu vazusem acum 2 sapt cand am fost la ei la proba.

dar RUXY...nu ai mai vb cu tipa aia sa o iei de la ea?

Arcee
27.10.2009, 16:13:28
foarte coerenta, roxy ... noi din pacate nu avem nici un cuplu de prieteni casatoriti ... acestia la care am recurs erau singurii ... si plus ca ei s-au oferit ... ma tot bateau la cap sa ne fie nasi ... eu nu le-am spus nici ca da si nici ca nu ... am stat cu iubitul meu si am pus toate cap la cap sa vedem daca intr-adevar se merita sa facem acest pas ... si intr-un final am zis ca ii luam pe ei ... lucrurile au decurs normal ... fara certuri ... impuneri sau mai stiu eu ce altceva ... pana cand am petrecut vreo 3-4 zile la mare ... un WE ... asa zisa noastra vacanta de vara ;)) ... in care bineinteles ca si-au dat arama pe fata cum se spune ... pana nu vezi omul si in ipostazele lui bune si in cele proaste ... na, nu ai de unde sa il stii ... apoi s-a mai intamplat ca un alt cuplu ... prieteni de ai noastrii ... nu foarte apropiati ... sunt de fapt nasii cumnatului meu ... s-au oferit si ei sa ne naseasca ... si ne-au intrebat daca vrem 2 perechi de nasi ... dar sa discutam si cu cealalta pereche care am ales-o initial ... eu si cu iubi am fost tare incantati sa avem 2 perechi de nasi ... eh, pe cand cealalta pereche nici nu a vrut sa auda de asa ceva ... a fost ceva de genul "cum 2 perechi de nasi? pai dar eu nu vreau sa impart asta cu nimeni, daca vreti alegetii pe ei, noi nu ne suparam ... noi nu ii vrem pe ceilalti nasi ... dar decizia e a voastra"
eh ... si de atunci eu sunt cam cu pata pusa ... si ma tot gandesc cu iubi cum sa le spunem ca ar fi totusi mai bine sa ramanem prieteni, ca nu ne potrivim ca nasi si fini ... relatia de nasi-fini e un pic cam mult ... dar imi dau seama ca astia o sa se supere asa rau ca nici nu o sa mai vb cu noi.
sincera sa fiu nici mie nu mi-ar placea sa vina cineva la mine (dupa ce am hotarat sa-i nasim) si sa-mi zica stii noi ne intelegem mai bine cu ceilalti si ii vrem pe ei, nu va mai vrem pe voi. si eu m-as supara si m-as supara rau... nici eu nu vad cu ochi buni treaba cu 2 perechi de nasi. parintii spirituali sunt doar unii. noi am vrut initial sa ne cununam la kretulescu nu am putut din motiv de nasi necununati. preotul ne-a zis veniti cu altii si se rezolva si noi i-am zis ca venim, dar purem sa-i avem si pe ei..si a zis daca vreti voi dupa da, dar la savarsirea slujbei nu vor sta langa voi...incearca sa vb cu prima pereche. sa le spuneti ca voi vreti sa ii aveti drept nasi, dar sa nu impuna anumite chestii legate de nunta pt ca e nunta voastra, nu a lor...si a doua pereche o pastrezi pt botez...asa impaci si capra si varza...daca vezi ca nu o scoti la capat cu prima pereche.. acum asta e nu e un capat de tara...decat sa fiti nefericiti si peste ani sa nu vorbiti decat de paste si de craciun..renuntati de pe acum..cu riscul de a va strica o prietenie..si alege cuplul doi...alte pareri fetelor?

Arcee
27.10.2009, 16:16:18
da, am avut noroc..preotul e tanar si a acceptat..cu toata ca ma doare sufletul la cele 10 mil pe care trebuie sa le dau la biserica. mi se pare enorm pt o cununie, dar asta e.
mai accepta un preot sa ne cunune, o cunostinta de familie, un om extraodinar, un adevarat duhovnic, dar biserica la care slujeste este foarte departe de noi..undeva in titan si noi stam pe calea victoriei..asa biserica asa e vis-a-vis:-s

ruxi86
27.10.2009, 16:16:34
da, se poate sa va cunune si la ortodoxa dc sunt logoditi in biserica.
ruxi, nu ai prieteni care vor sa se logodeasca la biserica si sa va fie nasi?

da? chiar nu stiam asta ... am o prietena care va urma sa se casatoreasca in 2011 ... nu stiu daca s-au logodit in biserica sau vor sa o faca ... dar chiar am sa vb cu ea, ca imi este o prietena buna.
mai am o prietena la care ma gandeam sa ma naseasca ... numai ca ea e catolica ... e maritata la catolici, are si copil ... dar ma gandeam ca ar fi o mare nebunie sa ma cunune ea la ortodoxi ... ca stiam ca treb sa faca nu stiu ce dezlegare sau ceva de genul.

ruxi86
27.10.2009, 16:17:23
vazusem si eu rochita asta la decosta..1167..pretul e intre 45 si 50 de milioane..si mie mi s-a parut foarte asemanatoare..zici ca e monalisa..dar am uitat sa iti zic, eu vazusem acum 2 sapt cand am fost la ei la proba.

dar RUXY...nu ai mai vb cu tipa aia sa o iei de la ea?

eu tot vb cu ea, numai ca ea nu imi mai raspunde mie la mailuri de vreo 2 saptamani, si d-aia am intrat la banuieli. sa vedem ce se intampla.

ruxi86
27.10.2009, 16:21:30
sincera sa fiu nici mie nu mi-ar placea sa vina cineva la mine (dupa ce am hotarat sa-i nasim) si sa-mi zica stii noi ne intelegem mai bine cu ceilalti si ii vrem pe ei, nu va mai vrem pe voi. si eu m-as supara si m-as supara rau... nici eu nu vad cu ochi buni treaba cu 2 perechi de nasi. parintii spirituali sunt doar unii. noi am vrut initial sa ne cununam la kretulescu nu am putut din motiv de nasi necununati. preotul ne-a zis veniti cu altii si se rezolva si noi i-am zis ca venim, dar purem sa-i avem si pe ei..si a zis daca vreti voi dupa da, dar la savarsirea slujbei nu vor sta langa voi...incearca sa vb cu prima pereche. sa le spuneti ca voi vreti sa ii aveti drept nasi, dar sa nu impuna anumite chestii legate de nunta pt ca e nunta voastra, nu a lor...si a doua pereche o pastrezi pt botez...asa impaci si capra si varza...daca vezi ca nu o scoti la capat cu prima pereche.. acum asta e nu e un capat de tara...decat sa fiti nefericiti si peste ani sa nu vorbiti decat de paste si de craciun..renuntati de pe acum..cu riscul de a va strica o prietenie..si alege cuplul doi...alte pareri fetelor?

uofff ... ne-am bagat intr-o intreaga debandada ... si eu m-as supara sa stii daca as fi in aceeasi situatie ... dar cum puii mei sa imi spuna "ah mie nu imi convine asha si asha si asha, dar faceti cum vreti ca e nunta voastra" ... iti dai seama ca mi-a crescut tensiunea 100 ... trebuie analizata foarte bine problema ... pt ca eu nu vreau pe cineva doar sa ma cunune si atat ... eu vroiam o pereche de prieteni cu care ma inteleg bine ... din pacate toate prietenele mele sunt necasatorite si nici ganduri de maritis nu au ... numai eu am rupt lantul ca sa zic asha ;))

sttefi
27.10.2009, 16:28:23
da? chiar nu stiam asta ... am o prietena care va urma sa se casatoreasca in 2011 ... nu stiu daca s-au logodit in biserica sau vor sa o faca ... dar chiar am sa vb cu ea, ca imi este o prietena buna.
mai am o prietena la care ma gandeam sa ma naseasca ... numai ca ea e catolica ... e maritata la catolici, are si copil ... dar ma gandeam ca ar fi o mare nebunie sa ma cunune ea la ortodoxi ... ca stiam ca treb sa faca nu stiu ce dezlegare sau ceva de genul.

Cel mai bine ar fi sa vorbesti cu preotul care urmeaza sa va cunune.
Unii accepta logodna, altii nu. Eu nu am putut cununa fata careia i-am botezat copilul pentru ca nu a vrut preotul de acolo sub nicio forma. Nu a vrut sa auda de nicio logodna...

Eu stiam ca puteti avea nasi catolici, pentru ca este o religie crestina.

Dar cum am inceput mesajul, vorbeste cu preotul care urmeaza sa va cunune. Noi asa am facut si am aflat ca pot fi nasii necununati. Bine...nasa mea e si sora mea...Probabil ca a contat si treaba asta. ;))

Arcee
27.10.2009, 16:33:59
Unii accepta logodna, altii nu. Eu nu am putut cununa fata careia i-am botezat copilul pentru ca nu a vrut preotul de acolo sub nicio forma. Nu a vrut sa auda de nicio logodna...

Dar cum am inceput mesajul, vorbeste cu preotul care urmeaza sa va cunune. Noi asa am facut si am aflat ca pot fi nasii necununati. Bine...nasa mea e si sora mea...Probabil ca a contat si treaba asta. ;))
da, din ce stiu eu pot cununa frate-sora, tata-fiica sau el-ea dar care nu locuiesc impreuna..nu formeaza un cuplu nu au relatii "lumesti" intelegeti voi ideea:))

ruxi86
27.10.2009, 16:35:19

Asa am sa fac ... va trebui oricum sa vb si cu preotul care ne va cununa pt ca ne trebuie dezlegare pt data de 22 Mai 2010 ... problema e ca inca nu ne-am hotarat la o biserica anume.
Multumesc mult de sfaturi fetelor, sunteti niste scumpe >:D<:*:*:*

dianaruxi
27.10.2009, 16:36:51
uofff ... ne-am bagat intr-o intreaga debandada ... si eu m-as supara sa stii daca as fi in aceeasi situatie ... dar cum puii mei sa imi spuna "ah mie nu imi convine asha si asha si asha, dar faceti cum vreti ca e nunta voastra" ... iti dai seama ca mi-a crescut tensiunea 100 ... trebuie analizata foarte bine problema ... pt ca eu nu vreau pe cineva doar sa ma cunune si atat ... eu vroiam o pereche de prieteni cu care ma inteleg bine ... din pacate toate prietenele mele sunt necasatorite si nici ganduri de maritis nu au ... numai eu am rupt lantul ca sa zic asha ;))
da si la mine la fel e, dar din fericire nu am nevoie de nasi. dar stiu sigur ca se poate ca nasii sa fie doar logoditi la biserica si sa va cunune pe voi ca asa fac niste prieteni de ai mei, numa sa vb cu preotul tau sa vezi dc e ok.

ruxi86
27.10.2009, 16:41:46
da si la mine la fel e, dar din fericire nu am nevoie de nasi. dar stiu sigur ca se poate ca nasii sa fie doar logoditi la biserica si sa va cunune pe voi ca asa fac niste prieteni de ai mei, numa sa vb cu preotul tau sa vezi dc e ok.

da, am sa vb cu el despre asta, dupa ce lamuresc situatia si vedem ce facem mai departe ... chestie care trebuie facuta cat mai repede.

Arcee
27.10.2009, 16:56:18
fetelor eu va las pe ziua de azi.. mai am ceva treaba si trebuie sa apara al meu sa mergem la cumparaturi..ca bate vantul prin frigider...va pup si ne auzim maine...>:D<

simina02
27.10.2009, 18:28:56
Buna

Poate imi dati si mie un sfat... voua cum vi se pare mai ok: pozele sa se faca inainte sau dupa biserica? Voi cum faceti? Eu am auzit opinii de ambele parti si sincer, nu ma pot hotara...
ce ziceti?

Pup,
Simina

dianaruxi
27.10.2009, 19:45:56
Buna

Poate imi dati si mie un sfat... voua cum vi se pare mai ok: pozele sa se faca inainte sau dupa biserica? Voi cum faceti? Eu am auzit opinii de ambele parti si sincer, nu ma pot hotara...
ce ziceti?

Pup,
Simina
eu o sa fac o sedinta de logodna inainte de nunta, deci nu in aceeasi zi. si asa invitatii pot sa mearga direct de ka biserica la restaurant, nu mai trebuie sa ii trimit acasa.

beatrice_cossma
27.10.2009, 19:50:25
eu o sa fac o sedinta de logodna inainte de nunta, deci nu in aceeasi zi. si asa invitatii pot sa mearga direct de ka biserica la restaurant, nu mai trebuie sa ii trimit acasa.

EEEE Dianruxi ai un cockeras? Ce frumos e... am si eu unul...:)

dianaruxi
27.10.2009, 19:53:29
EEEE Dianruxi ai un cockeras? Ce frumos e... am si eu unul...:)
daaa am are 12 ani e babalac. si acum sta la ai mei, e baiat si il cheama leo. al tau e tot maro?

beatrice_cossma
27.10.2009, 19:59:20
daca va ajuta cu ceva...:D..(apropo cum micsorez pozele imi ziceti,sa va mai tr.):*

Foarte dragutza ultima rochie... De unde e?

adelinad2003
27.10.2009, 22:25:08
Buna

ce ziceti?

Pup,
Simina

Noi o sa facem sedinta foto inainte de biserica -dimineata , ma refer la pozele cu noi doi si poate nasii persoane mai apropiate , apoi cu toata lumea dupa biserica cateva poze , am zis sa facem asa deoarece din experienta altora am vazut ca oamenii nu prea au rabdare sa stea dupa tine si de obicei catalogheaza drept lipsa de organizare

ruxi86
28.10.2009, 08:29:21
neata fetele ~o)~o)~o) - coffee time ;))

ruxi86
28.10.2009, 08:32:34
Buna

ce ziceti?

Pup,
Simina

Simina, si eu ma gandeam sa fac sedinta foto inainte de biserica ... si dupa biserica, cateva poze cu cei care au fost la biserica. Dar asta mai vedem si in functie de ora la care se va tine slujba la biserica si de unde este localizata biserica.

dianaruxi
28.10.2009, 09:34:14
neata fetele, am gasit niste posete albastre, dar ma gandesc sa nu fac abuz.

georgeta26
28.10.2009, 09:36:38
neata miresici

dianaruxi
28.10.2009, 09:57:01
ruxi am mai gasit ceva http://www.miresici.ro/showthread.php?t=24029, nu e la fel, dar seamana si asta.

Arcee
28.10.2009, 10:12:10
buna dimineata fetelor!!!>:D< o zi cat mai placuta

ruxi86
28.10.2009, 10:18:39
ruxi am mai gasit ceva http://www.miresici.ro/showthread.php?t=24029, nu e la fel, dar seamana si asta.

ce bafta ai de le gasesti ;)) ms mult de tot, am sa ii dau PM, poate am bafta si din 3 rochii s-o lipi si una de mine =)) dar stii ce imi place .. incepe asa sa scada pretul =)) prima de la pinkflamingo era 20 mil, a doua, cea de ieri, era 16 mil, iar asta de acum e 15 mil =))

ruxi86
28.10.2009, 10:23:22
neata fetele, am gasit niste posete albastre, dar ma gandesc sa nu fac abuz.

nu ne arati si noua ce posetutze albastre ai gasit tu? sa ne mai clatim si noi ochii cu ceva mumos ;;)

dianaruxi
28.10.2009, 10:37:12
nu ne arati si noua ce posetutze albastre ai gasit tu? sa ne mai clatim si noi ochii cu ceva mumos ;;)
astea sunt toate.

dianaruxi
28.10.2009, 10:38:29
am pus una de doua ori mai e una

ruxi86
28.10.2009, 10:40:46
astea sunt toate.

place mult a 2-a ... e chiar mijto

Arcee
28.10.2009, 10:45:00
place mult a 2-a ... e chiar mijto
si mie imi place a doua... diana mi-ai dat boala ta cu uitatul in bazar..am gasit o rochita frumusica..seamana cu margot de la maggie sottero http://www.miresici.ro/showthread.php?p=2545472#post2545472

dianaruxi
28.10.2009, 10:46:25
si mie imi place a doua... diana mi-ai dat boala ta cu uitatul in bazar..am gasit o rochita frumusica..seamana cu margot de la maggie sottero http://www.miresici.ro/showthread.php?p=2545472#post2545472
o stiu pe asta e copie dupa nu stiu ce rochie super scumpa.

Arcee
28.10.2009, 10:48:32
astea sunt toate.
am gasit si eu cateva poate te inspira>:D<

ruxi86
28.10.2009, 10:53:03

mumoasa rochitzica asta ... aduce cu margot intr-adevar numai ca nu are bretelutzele alea si nici corsetul nu este chiar ca cel de la margot ... cred ca ruxi are dreptate si este o copie, nu rochia originala de la MS.

dianaruxi
28.10.2009, 10:59:36
mumoasa rochitzica asta ... aduce cu margot intr-adevar numai ca nu are bretelutzele alea si nici corsetul nu este chiar ca cel de la margot ... cred ca ruxi are dreptate si este o copie, nu rochia originala de la MS.
nu e copie dupa ms, e copie dupa alta rochie super scumpa.mult mai scumpa decat rochiile ms

beanna
28.10.2009, 11:01:00
Fetelor cum se micsoreaza o poza? Nu pot s-o atasez

ruxi86
28.10.2009, 11:02:20
nu e copie dupa ms, e copie dupa alta rochie super scumpa.mult mai scumpa decat rochiile ms

aham ... dar nu stii ce rochie? ca eram curioasa sa vad originalul

dianaruxi
28.10.2009, 11:02:23
uite am gasit ceva http://images.google.ro/imgres?imgurl=http://www.blogcdn.com/www.aisledash.com/media/2008/07/londongownart.gif&imgrefurl=http://www.aisledash.com/tag/wedding-gown/&usg=__XKBGYbh56H8dBDiLrTQEuA8nBes=&h=287&w=400&sz=62&hl=ro&start=6&um=1&tbnid=bGWGZEkafwrdEM:&tbnh=89&tbnw=124&prev=/images%3Fq%3Dexpensive%2Bwedding%2Bdress%2Bstephan ie%2Blondon%26hl%3Dro%26sa%3DG%26um%3D1

ruxi86
28.10.2009, 11:04:13
Fetelor cum se micsoreaza o poza? Nu pot s-o atasez

incearca cu paint-ul ... te duci la image si selectezi stretch/skew si schimbi stretch-ul horizontal si vertical ... eventual 60% sau 70%

Biu
28.10.2009, 11:06:28

si eu tot la bazar mi-am gasit rochita ;))

dianaruxi
28.10.2009, 11:09:08
ruxi uite au discutat fetele de rochia asta la comandati rochia online http://www.miresici.ro/showpost.php?p=2147892&postcount=4299

ruxi86
28.10.2009, 11:12:22
si eu tot la bazar mi-am gasit rochita ;))

se pare ca bazar-ul asta face minuni ;))

am si primit raspuns de la tipa care vinde rochita aia care seamana cu monalisa mea la 15 mil ... mai am de discutat niste detalii cu ea si sa vedem cand ma duc la proba ;))

dianaruxi
28.10.2009, 11:14:36
se pare ca bazar-ul asta face minuni ;))

am si primit raspuns de la tipa care vinde rochita aia care seamana cu monalisa mea la 15 mil ... mai am de discutat niste detalii cu ea si sa vedem cand ma duc la proba ;))
tipa aia e si din bucuresti e mult mai usor.

georgeta26
28.10.2009, 11:14:55
ruxi iti tin puminii... poate acesta va fi rochia ta

Arcee
28.10.2009, 11:17:50
uite am gasit ceva http://images.google.ro/imgres?imgurl=http://www.blogcdn.com/www.aisledash.com/media/2008/07/londongownart.gif&imgrefurl=http://www.aisledash.com/tag/wedding-gown/&usg=__XKBGYbh56H8dBDiLrTQEuA8nBes=&h=287&w=400&sz=62&hl=ro&start=6&um=1&tbnid=bGWGZEkafwrdEM:&tbnh=89&tbnw=124&prev=/images%3Fq%3Dexpensive%2Bwedding%2Bdress%2Bstephan ie%2Blondon%26hl%3Dro%26sa%3DG%26um%3D1
tare!!=)) ...ce ai gasit-o...eu vreau sa-mi iau o rochita noua...

beanna
28.10.2009, 11:18:32
ce ziceti de rochita asta?

dianaruxi
28.10.2009, 11:19:49
ce ziceti de rochita asta?
care rochie?

beanna
28.10.2009, 11:21:28
scuze acuma se vede

ruxi86
28.10.2009, 11:22:32
tipa aia e si din bucuresti e mult mai usor.

dap, si cea de ieri tot din bucuresti era =D>

dianaruxi
28.10.2009, 11:23:40
scuze acuma se vede
e frumoasa rochia, vrei sa ti-o cumperi?

beanna
28.10.2009, 11:28:06
Asta e cu bretelute

beanna
28.10.2009, 11:29:17
Asa ceva as vrea, dar inca n-am fost sa probez; mi se pare un model usor de purtat nefiind foarte voluminoasa

ruxi86
28.10.2009, 11:35:26
Asa ceva as vrea, dar inca n-am fost sa probez; mi se pare un model usor de purtat nefiind foarte voluminoasa

e foarte frumoasa prima rochita ... si eu am probat un model din dantela de la bien savvy .. mi-a placut tare mult. si sa stii ca e foarte usor acest material, si se aseaza tare frumos.
eu zic sa probezi, o sa iti placa ;))

ruxi86
28.10.2009, 11:38:26
saptamana viitoare ma duc sa probez rochitzicaaaaaaaa .. iupiiiiii \:D/<:-P

dianaruxi
28.10.2009, 11:42:04
bv felicitari, corespunde la marime?

dianaruxi
28.10.2009, 11:43:04
alea mai voluminoase poti sa le pui crinolina si e mai racoare asa, si a mea e fara crinolina si mi-e ca o sa mor de cald, dar asta e dc aia mi-a placut.

Arcee
28.10.2009, 11:43:12
felicitari!! Sa fie intr-un ceas bun!!!

ruxi86
28.10.2009, 11:45:25
bv felicitari, corespunde la marime?

multumesc multumesc :*
se pare ca ar corespunde la marime ... acuma sa vedem cand ma duc sa probez saptamana viitoare ca sapt asta nu pot eu din pacate, si tipa care vinde rochita a fost de acord cu sapt viitoare.

ruxi86
28.10.2009, 11:45:59
felicitari!! Sa fie intr-un ceas bun!!!

saru-mana, sa dea domnu' sa iasa bine pt noi toate :*

emilinicole
28.10.2009, 11:46:15

ruxy..rokitia 1186, se incadreaza si noua in banii tai..e pana in 3000 RON..cred ca 28 de mil..eu am fost la ei (decosta)si o aveau:)

spor la probat si cautari

georgeta26
28.10.2009, 11:54:58
felicitari! la proba faci si probe, nu? (si ni le arati si noua!!!)

emilinicole
28.10.2009, 12:05:04
fetelor am castigat o invitatie la targ:D
intrati pe cancan.ro...si sus aveti reclama cu targul..dati click..si va duce pe pagina emariage..unde completati cu niste date..si va trimite invitatia pe mail.:)..mie deja mi-au trimis-o.
pup

dianaruxi
28.10.2009, 12:12:54
fetelor am castigat o invitatie la targ:D
intrati pe cancan.ro...si sus aveti reclama cu targul..dati click..si va duce pe pagina emariage..unde completati cu niste date..si va trimite invitatia pe mail.:)..mie deja mi-au trimis-o.
pup
uuuuu o sa ma pun si eu acum, dar cat costa intrarea.

ruxi86
28.10.2009, 12:32:09
ruxy..rokitia 1186, se incadreaza si noua in banii tai..e pana in 3000 RON..cred ca 28 de mil..eu am fost la ei (decosta)si o aveau:)

spor la probat si cautari

da? eh lasa ca e mai bine si daca e mai putin ;)) si asa nu o port decat o seara :-"

ruxi86
28.10.2009, 12:36:49
felicitari! la proba faci si probe, nu? (si ni le arati si noua!!!)

da, fac poze bineinteles si le postez si aici sa vedeti si voi.

emilinicole
28.10.2009, 12:44:16
uuuuu o sa ma pun si eu acum, dar cat costa intrarea.
nu stiu..cred ca 10 RON..habar nu am...dar daca tot putem intra cu invitatiile astea..si sunt pt 2 persoane.

dianaruxi
28.10.2009, 12:46:25
nu stiu..cred ca 10 RON..habar nu am...dar daca tot putem intra cu invitatiile astea..si sunt pt 2 persoane.
am trimis si eu, mi-a aparut acolo ca-mi trimite o invitatie pe adresa de mail, dar nimik.

emilinicole
28.10.2009, 12:48:21
am trimis si eu, mi-a aparut acolo ca-mi trimite o invitatie pe adresa de mail, dar nimik.

mie mi-a venit cam intr-o ora

dianaruxi
28.10.2009, 12:56:37
mie mi-a venit cam intr-o ora
ahaaa, pai atunci mai am de asteptat.

ruxi86
28.10.2009, 13:05:50
eu nu vad reclama pe cancan.ro ... incerc sa intru pe e-mariage sa vad poate reusesc de acolo sa completez formularul ca sa primesc si eu invitatia.

dianaruxi
28.10.2009, 13:07:39
eu nu vad reclama pe cancan.ro ... incerc sa intru pe e-mariage sa vad poate reusesc de acolo sa completez formularul ca sa primesc si eu invitatia.
nici eu nu o vedeam e o banda subtire, intre cancan si reclama aia cu cancaniada.

ruxi86
28.10.2009, 13:07:44
a aparut si programul ... ca intreba cineva care este programul targului:
vineri, 6 noiembrie - 12-20
sambata, 7 noiembrie - 10-20
duminica, 8 noiembrie - 10-18

Arcee
28.10.2009, 13:23:21
hai ca am completat si eu formularul pt invitatiile la targ...aveti grija sa verificati si spam-ul la mail ca e posibil sa intre acolo

ruxi86
28.10.2009, 13:24:25
nici eu nu o vedeam e o banda subtire, intre cancan si reclama aia cu cancaniada.

uoffff mai port si ochelari si degeaba ;))

tot nu vad unde ar putea fi ... o sa iau la puricat site-ul astora de la cancan sa vad poate reusesc sa dau de formularul ala

alinaggg
28.10.2009, 13:29:30
Poze cu o miresica care a purtat rochia Coco de la Maggie Sottero :)

http://www.bysergio.ro/gallery/gallery.php?directory=Miha_and_Mac

ruxi86
28.10.2009, 13:32:20
uoffff mai port si ochelari si degeaba ;))

tot nu vad unde ar putea fi ... o sa iau la puricat site-ul astora de la cancan sa vad poate reusesc sa dau de formularul ala

uite ce va vad eu .. nici o banda mai subtire ... cand e reclama cu cancaniada ... cand e reclama cu o masina

nu puteti sa imi dati un link direct catre formular? ;))

ruxi86
28.10.2009, 13:36:46
Poze cu o miresica care a purtat rochia Coco de la Maggie Sottero :)

http://www.bysergio.ro/gallery/gallery.php?directory=Miha_and_Mac

foarte frumosi mirii ... si mi-au placut tare mult accesoriile miresei ;))

Arcee
28.10.2009, 13:43:49
mi-a sosit si mie invitatia pe mail.. cum o scoatem o printam???
fetelor au aparut pozele de la TTD miresici..iata link-ul http://www.miresici.ro/albums/trash-the-dress/

dianaruxi
28.10.2009, 13:44:25
uite ce va vad eu .. nici o banda mai subtire ... cand e reclama cu cancaniada ... cand e reclama cu o masina

nu puteti sa imi dati un link direct catre formular? ;))
nici mie nu-mi mai apare, pt ca cred ca eu mi-am luat deja invitatia. habar n-am ce se intampla

dianaruxi
28.10.2009, 13:46:00
mi-a sosit si mie invitatia pe mail.. cum o scoatem o printam???
fetelor au aparut pozele de la TTD miresici..iata link-ul http://www.miresici.ro/albums/trash-the-dress/
pai nu poti sa-i dai direct print? nu are deja formatul facut?

georgeta26
28.10.2009, 13:55:16
fetele help... am vazut verighetele astea pe forum aici si nu-mi pot lua ochii de la ele.... le-ati mai vazut voi pe undeva? miresica care le-a pus nu prea are activitate pe forum (decatcateva mes si ultimul in vara)

ruxi86
28.10.2009, 13:58:21
nici mie nu-mi mai apare, pt ca cred ca eu mi-am luat deja invitatia. habar n-am ce se intampla

eh ... mai incerc eu .. pana sapt viitoare oi reusi ... oricum intrarea e 10 lei cred, atata a fost la editia din primavara anul asta, deci nu e o avere.

ruxi86
28.10.2009, 14:02:20
eh ... mai incerc eu .. pana sapt viitoare oi reusi ... oricum intrarea e 10 lei cred, atata a fost la editia din primavara anul asta, deci nu e o avere.

hai ca acum mi-a aparut si mie reclama cu e-mariage fest si posibilitatea de a castiga o rochie ... linkul pt formular este e-mariage punct ro slash cancan daca mai are cineva probleme si doreste sa se inscrie.

beatrice_cossma
28.10.2009, 14:11:57
daaa am are 12 ani e babalac. si acum sta la ai mei, e baiat si il cheama leo. al tau e tot maro?

Da, are 7 ani si il cheama Sunny. E "baiatul meu preferat". Il iubesc foarte tare! ;))

dianaruxi
28.10.2009, 14:30:17
Da, are 7 ani si il cheama Sunny. E "baiatul meu preferat". Il iubesc foarte tare! ;))
si noi il iubim pe leo. e ff cuminte si dragut.

ruxi86
28.10.2009, 14:32:06
pai nu poti sa-i dai direct print? nu are deja formatul facut?

dupa ce primiti mail cu invitatia ... trebuie sa printati invitatia si talonul de participare la concurs unde se poate castiga rochia cu cea mai lunga trena (1.579 m) din lume, o alta rochie, luna de miere sau alte premii.

cu invitatia respectiva pot intra 2 persoane.;))

emilinicole
28.10.2009, 14:35:49
http://www.e-mariage.ro/cancan

link pt invitatii

ruxy acum am vazut ca ai zis tu link-ul.:)
ai primit invitatia?

beatrice_cossma
28.10.2009, 14:36:14
Cum intru si eu pe acel bazar? :-"

dianaruxi
28.10.2009, 14:43:56
Cum intru si eu pe acel bazar? :-"
uite aici http://www.miresici.ro/forumdisplay.php?f=17
dc derulezi in jos pe miresici, gasesti pe undeva aproape de sfarsit bazar.

beatrice_cossma
28.10.2009, 14:45:40
uite aici http://www.miresici.ro/forumdisplay.php?f=17
dc derulezi in jos pe miresici, gasesti pe undeva aproape de sfarsit bazar.

Multam fain ^:)^

ruxi86
28.10.2009, 15:07:45
http://www.e-mariage.ro/cancan

link pt invitatii

ruxy acum am vazut ca ai zis tu link-ul.:)
ai primit invitatia?

da, am primit-o ... si am si printat-o ;))

emilinicole
28.10.2009, 15:23:40
da, am primit-o ... si am si printat-o ;))

bravo..e pt 2 persoane..deci si pt miresoi:D:D
eu o printez inainte de targ:)

dianaruxi
28.10.2009, 15:43:37
bravo..e pt 2 persoane..deci si pt miresoi:D:D
eu o printez inainte de targ:)
eu o sa ma duc cu o amica, pt ca miresoiul no chance.

ruxi86
28.10.2009, 15:56:57
eu o sa ma duc cu o amica, pt ca miresoiul no chance.

nici in cazul meu nu cred ca va veni mirosoiul cu mine ... are programare la dentist sa se faca mumos ;))
eu mi-am luat liber si ma duc cu .. cumnatzica (scuzati cacofonia) si poate si cumnatul daca o avea chef de umblat ;))

dianaruxi
28.10.2009, 16:01:27
nici in cazul meu nu cred ca va veni mirosoiul cu mine ... are programare la dentist sa se faca mumos ;))
eu mi-am luat liber si ma duc cu .. cumnatzica (scuzati cacofonia) si poate si cumnatul daca o avea chef de umblat ;))
eu cred ca o sa ma duc sambata dimineata iar cu miresoiul nu am sanse ca lucreaza in disperare.

emilinicole
28.10.2009, 16:19:22
eu ma duc cu el si cu niste prieteni:)si ei au nunta..si cu inca o prietena:)

dianaruxi
28.10.2009, 16:23:32
eu ma duc cu el si cu niste prieteni:)si ei au nunta..si cu inca o prietena:)
oare kaloni or veni?

emilinicole
28.10.2009, 16:34:55
oare kaloni or veni?
nush ce sa zic...eu cred ca vor veni doar expozanti mai mici..acu sa vedem...dar parca vad ce plec de acolo cu o impresie proasta..

dianaruxi
28.10.2009, 16:36:51
nush ce sa zic...eu cred ca vor veni doar expozanti mai mici..acu sa vedem...dar parca vad ce plec de acolo cu o impresie proasta..
eu chiar nu stiu de ce m-as duce, ca de voal nu pot sa ma uit inca, nu mi-a venit rochia, de invitatii numai am de ce, ca le-am gasit deja, marturii nu pot sa ma uit ca nu m-am hotarat la culori pt salon, deci singurul lucru dupa care m-as putea uita ar fi o tinuta pt civila, si pantofi.

ruxi86
28.10.2009, 16:56:45
eu chiar nu stiu de ce m-as duce, ca de voal nu pot sa ma uit inca, nu mi-a venit rochia, de invitatii numai am de ce, ca le-am gasit deja, marturii nu pot sa ma uit ca nu m-am hotarat la culori pt salon, deci singurul lucru dupa care m-as putea uita ar fi o tinuta pt civila, si pantofi.

iti mai clatesti ochii si tu nitzel ;)) nici eu nu stiu daca ma va ajuta foarte mult targul asta pt ca sunt doar firmulitze mici ... vedem ... poate castigam vreo luna de miere pe undeva sau alte nebunii ;))

beatrice_cossma
28.10.2009, 16:59:36
Cand este targul asta?

emilinicole
28.10.2009, 16:59:47
iti mai clatesti ochii si tu nitzel ;)) nici eu nu stiu daca ma va ajuta foarte mult targul asta pt ca sunt doar firmulitze mici ... vedem ... poate castigam vreo luna de miere pe undeva sau alte nebunii ;))

eee, ar fi bine si asa...eu ma uit de invitatii..flori(de pus in piept), carduri, verighete...la rokie din ce am vazut eu ca vin, nu prea am ce sa vad

dianaruxi
28.10.2009, 17:00:08
Cand este targul asta?
6-7-8 noiembrie in piata constitutiei

amally
28.10.2009, 17:30:50
Buna e prima data cand scriu, bine v-am gasit. Sunt Amalia si tot in mai am nunta. Fetelor ce flori de mai merg pt ornat restaurantul si pt. buchetul de mireasa.

beanna
28.10.2009, 17:49:02
Buna e prima data cand scriu, bine v-am gasit. Sunt Amalia si tot in mai am nunta. Fetelor ce flori de mai merg pt ornat restaurantul si pt. buchetul de mireasa.
Frezii, lacrimioare sau vesnicii trandafiri

beanna
28.10.2009, 17:50:02
Scuze, am uitat sa-ti urez bun-venit printre miresicile de mai>:D<

beanna
28.10.2009, 17:55:44
e foarte frumoasa prima rochita ... si eu am probat un model din dantela de la bien savvy .. mi-a placut tare mult. si sa stii ca e foarte usor acest material, si se aseaza tare frumos.
eu zic sa probezi, o sa iti placa ;))
Nu stii cum erau preturile la modelele cu dantela mai multa? Erau cu mult mai scumpe decat cele din tafta, mai simple?

ruxi86
28.10.2009, 19:08:58

bine ai venit amalia, ne pare bine sa te avem alaturi >:D<

Arahne
28.10.2009, 19:11:39
bun venit. Din ce stiu eu trandafiri crini narcise tuberoze azalee (dar nu se pot folosi la ornat deoarece nu tin in apa) si irisi

ruxi86
28.10.2009, 19:13:25
Nu stii cum erau preturile la modelele cu dantela mai multa? Erau cu mult mai scumpe decat cele din tafta, mai simple?

modelul care l-am probat eu la bien savvy era ffff scump .. 70 mil ... dar presupun ca vei gasi si modele mai ieftine ... oricum si restul modelelor de la bien savvy erau f scumpe ... se invarteau pe la 40-50 mil.
bine depinde si de tine cat esti dispusa sa dai pe rochita, pt buzunarul meu este fff mult.

fetelor, faza tare ... mi-a scris mai devreme pinkflamingo ... ca a fost fff ocupata si nu a avut timp sa intre pe net ... a vb cu parintii ei si vor veni chiar ei in bucuresti sa aduca rochia in curand ... acum incerc sa aflu ce inseamna in curand ca sa stiu si eu ... problema este cu fata cu care am vb sa ma vad sapt viitoare ... uofff eventual mai astept sa vad ce imi spune pinkflamingo sa vedem cand trec parintii ei pe aici. dar ma bucur tare mult ca mi-a raspuns si cresc sansele sa o iau pe monalisa mea draga, nu altceva asemanator ;))

ruxi86
28.10.2009, 19:15:08
bun venit. Din ce stiu eu trandafiri crini narcise tuberoze azalee (dar nu se pot folosi la ornat deoarece nu tin in apa) si irisi

ce flori nu tin in apa? azalele? sau toate florile care le-ai enumerat tu? :D

Arahne
28.10.2009, 19:17:07
ce flori nu tin in apa? azalele? sau toate florile care le-ai enumerat tu? :D
azaleele, a si mai sunt si bujorii care infloresc in mai

ruxi86
28.10.2009, 19:19:37
azaleele, a si mai sunt si bujorii care infloresc in mai

am inteles ... tocmai ce am cautat pe goagal sa vad cum arata azalele pt ca habar nu aveam de florile astea ... sunt tare mumoase si am gasit chiar si mov ;))

dianaruxi
28.10.2009, 23:04:40
am inteles ... tocmai ce am cautat pe goagal sa vad cum arata azalele pt ca habar nu aveam de florile astea ... sunt tare mumoase si am gasit chiar si mov ;))
ruxi dc te duci la proba la fata aia care are rochia de la decosta nu inseamna ca o cumperi tu ia ce iti place mai mult.dc rochia de la pinkflamingo iti vine si iti place ia-o pe aia nu ai nici o obligatie fata de nimeni.

Cristina_84
29.10.2009, 01:24:03
ruxi dc te duci la proba la fata aia care are rochia de la decosta nu inseamna ca o cumperi tu ia ce iti place mai mult.dc rochia de la pinkflamingo iti vine si iti place ia-o pe aia nu ai nici o obligatie fata de nimeni.

Dianaruxi,scuze ca sunt off,dar n-am rezistat cand am vazut catelusul dragut din avatarul tau;)) .E al tau? Am si eu un cocker,are 14 ani...

ruxi86
29.10.2009, 08:11:09
neata fetelor ~o)~o)~o)~o)~o)

Citat:
Postat de dianaruxi http://www.miresici.ro/images/julia/buttons/viewpost.gif (http://www.miresici.ro/showthread.php?p=2549171#post2549171)

da ruxi, de luat am sa iau ce imi place mai mult bineinteles ... oricum nu i-am promis fetei respective ca ii cumpar rochita sigur sigur ... i-am spus doar ca daca imi place rochia, atunci o voi cumpara ... nu mi-am luat nici un angajament fata de nimeni ... mai ales ca trebuie probate si cea de la pinkflamingo si cealalta si vedem care imi place mai mult ... desi e clar ca o sa fie monalisa mea originala ;)) cealalta in primul rand avea partea din fata a fustei simpla simpla doar la spate are o broderie ceva pe fusta, pe cand monalisa avea si in fata la pliurile alea broderia din corset si in spate.

andrelutza_2010
29.10.2009, 09:24:26
Buna dimineata !

~o) ~o) ~o)

bun venit noii miresici de mai

georgeta26
29.10.2009, 09:31:13
neata miresici

dianaruxi
29.10.2009, 09:40:22
Dianaruxi,scuze ca sunt off,dar n-am rezistat cand am vazut catelusul dragut din avatarul tau;)) .E al tau? Am si eu un cocker,are 14 ani...
da e catelul meu, cocker spaniel are 12 ani. Sta la ai mei acum. Eu am o pisica la mine de 1 an si ceva care era in poza mai inainte.

dianaruxi
29.10.2009, 09:43:02
neata fetelor ~o)~o)~o)~o)

Arcee
29.10.2009, 10:44:25
buna dimineata fetelor! o zi cat mai frumoasa in ciuda norilor si frigului de afara!!:*

dianaruxi
29.10.2009, 10:51:00
va mai pun niste genti. albe si ivory de data asta.

Biu
29.10.2009, 10:55:02
faine postele dianaruxi :*
eu mi-am luat una gen plic, dar pe cand am ajuns acasa si am pus-o pe langa rochie e prea inchisa la culoare. acuma asta e, mi-oi cauta niste pantofi mai apropiati de geanta ;))
eu m-am prins aici la o telenovela ce se desfasoara la topicul daca vrei sa afli ca te inseala . nu mai pot, de ieri urmaresc telenovela. :-B

ruxi86
29.10.2009, 11:01:34
va mai pun niste genti. albe si ivory de data asta.

foarte frumoase ... mai ales prima si a 5-a din primul rand ... eu asa vreau sa iau pt rochita mea ... dar pe mov daca gasesc ;))

dianaruxi
29.10.2009, 11:02:49
faine postele dianaruxi :*
eu mi-am luat una gen plic, dar pe cand am ajuns acasa si am pus-o pe langa rochie e prea inchisa la culoare. acuma asta e, mi-oi cauta niste pantofi mai apropiati de geanta ;))
eu m-am prins aici la o telenovela ce se desfasoara la topicul daca vrei sa afli ca te inseala . nu mai pot, de ieri urmaresc telenovela. :-B
pune linkul sa urmarim si noi.

dianaruxi
29.10.2009, 11:04:14
foarte frumoase ... mai ales prima si a 5-a din primul rand ... eu asa vreau sa iau pt rochita mea ... dar pe mov daca gasesc ;))
gentile astea le am de la o tipa care mi le-a trimis pe mail, cica le aduce din state, costa in jur de 2 mil.