PDA

Versiunea completa : Pregatirile miresicilor de mai 2010

Pagini : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 [15] 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40

ruxi86
29.10.2009, 11:05:33
si la mine incepe sa se creeze o intreaga telenovela ... la capitolul nasi :-s
ieri am avut o discutie foarte dura cu cea care urma sa imi fie nasa pt ca am auzit niste vorbe foarte nasoale la adresa mea ... lucruri care i le-a spus chiar iubitului meu si am ramas masca cand mi-a povestit iubitul meu si plus ca mi-a trimis discutia care au avut-o pe mess.
cel mai mult pe lumea asta urasc minciunea si sa imi puna cineva vorbe in gura ... si daca incepem de acum cu chestiile astea, nu vreau sa stiu ce se va intampla mai tarziu ... acum e mai clar ca niciodata ca cei care urmau sa ne fie nasi nu vor mai fi nasii nostrii. pacat pt ca i-am crezut oameni de cuvant, dar daca incep de acum cu strambele ... imi pare foarte rau dar nu vreau sa am oameni de genul asta langa mine mai ales ca parinti spirituali.

ruxi86
29.10.2009, 11:06:55
gentile astea le am de la o tipa care mi le-a trimis pe mail, cica le aduce din state, costa in jur de 2 mil.

poate gasesc si niste modele mumoase la targ sapt viitoare ... gentutza nu este asa urgenta acum ... mai intai treb sa rezolv problema cu rochitza.

Biu
29.10.2009, 11:08:09
ieri am avut o discutie foarte dura cu cea care urma sa imi fie nasa pt ca am auzit niste vorbe foarte nasoale la adresa mea ... lucruri care i le-a spus chiar iubitului meu si am ramas masca cand mi-a povestit iubitul meu si plus ca mi-a trimis discutia care au avut-o pe mess.
cel mai mult pe lumea asta urasc minciunea si sa imi puna cineva vorbe in gura ... si daca incepem de acum cu chestiile astea, nu vreau sa stiu ce se va intampla mai tarziu ... acum e mai clar ca niciodata ca cei care urmau sa ne fie nasi nu vor mai fi nasii nostrii. pacat pt ca i-am crezut oameni de cuvant, dar daca incep de acum cu strambele ... imi pare foarte rau dar nu vreau sa am oameni de genul asta langa mine mai ales ca parinti spirituali.

nu fi suparata ruxi, e mult mai bine ca ti=ai dat seama acum, si nu dupa nunta \:D/
priveste partea plina a paharului :*

emilinicole
29.10.2009, 11:08:49
faine postele dianaruxi :*
eu mi-am luat una gen plic, dar pe cand am ajuns acasa si am pus-o pe langa rochie e prea inchisa la culoare. acuma asta e, mi-oi cauta niste pantofi mai apropiati de geanta ;))
eu m-am prins aici la o telenovela ce se desfasoara la topicul daca vrei sa afli ca te inseala . nu mai pot, de ieri urmaresc telenovela. :-B

unde e topicu asta:D

dianaruxi
29.10.2009, 11:09:00
poate gasesc si niste modele mumoase la targ sapt viitoare ... gentutza nu este asa urgenta acum ... mai intai treb sa rezolv problema cu rochitza.
nici eu nu pot sa rezolv cu geanta, ca nu mi-a venit rochia, care nu e chiar alba, e un pic crem. ma gandesc ca poate gasesc pantofi si tinuta pt civila. As vrea o rochie si un sacou, dar din tafta ceva mai gros.

Biu
29.10.2009, 11:09:20
pune linkul sa urmarim si noi.

http://www.miresici.ro/showthread.php?p=2552020#post2552020

a inceput ieri telenovela

dianaruxi
29.10.2009, 11:20:35
http://www.miresici.ro/showthread.php?p=2552020#post2552020

a inceput ieri telenovela
deci nu reusesc sa gasesc inceputul atat de lunga e.

Arcee
29.10.2009, 11:26:10
ruxi, nu fi suparata..tot raul spre bine. cum zicea si Biu, bine ca v-ati dat seama acum ce fel de oameni sunt pt ca dupa nunta era mai greu:* ..alegeti-va nasii pe care ii simtiti cel mai aproape, care va sunt prieteni cu adevarat..

Biu
29.10.2009, 11:27:48
deci nu reusesc sa gasesc inceputul atat de lunga e.

te cred :)) si eu abia tineam pasul :))

Arcee
29.10.2009, 11:35:18
uite aici link-ul de la avangarde brides http://www.miresici.ro/showthread.php?t=9892&page=165
a fost o miresica la probe si a pus si preturile la cateva modele..si sunt reduse..nu depasesc 900 euro..ana era 600..merita sa dai o fuga pana acolo. oare ei vin la targ?
...am aflat orientativ cat va costa modelul 974 demetrios...2300euro:((

ruxi86
29.10.2009, 11:47:22
Acum nu mai sunt suparata, ieri eram foarte nervoasa, dar am incercat sa ma calmez gandindu-ma la faptul ca am avut noroc sa le vedem adevarata fata inainte de a face acest pas foarte important ... problema e deranjeaza sa primesti niste bombe de genul asta de la niste persoane de la care te astepti mai putin ... dar na ... stiti voi vorba aia ... un sut in cur un pas inainte :D

dianaruxi
29.10.2009, 12:02:25
Acum nu mai sunt suparata, ieri eram foarte nervoasa, dar am incercat sa ma calmez gandindu-ma la faptul ca am avut noroc sa le vedem adevarata fata inainte de a face acest pas foarte important ... problema e deranjeaza sa primesti niste bombe de genul asta de la niste persoane de la care te astepti mai putin ... dar na ... stiti voi vorba aia ... un sut in cur un pas inainte :D
da e mai bine ca s-a intamplat asa, macar ai timp sa-i schimbi.

dianaruxi
29.10.2009, 12:03:29
uite aici link-ul de la avangarde brides http://www.miresici.ro/showthread.php?t=9892&page=165
a fost o miresica la probe si a pus si preturile la cateva modele..si sunt reduse..nu depasesc 900 euro..ana era 600..merita sa dai o fuga pana acolo. oare ei vin la targ?
...am aflat orientativ cat va costa modelul 974 demetrios...2300euro:((
mai asta e ce sa zic, si mie imi placea o rochie de la pronovias dar era 1650 de euro cea din stoc, probata si calcata in picioare. Dar am gasit alta care sa ma multumeasca.

emilinicole
29.10.2009, 12:10:07
da e mai bine ca s-a intamplat asa, macar ai timp sa-i schimbi.

ruxi asa zic si eu..desi eu sunt mai colerica si pt inceput maturam cu ei pe jos...dar bine ca e inainte de nunta..acu pune pe altcineva si gata...doamne..eu am noroc..am niste nasi...de nota 20:)ceea ce urez tuturor.

ruxi86
29.10.2009, 12:15:18
ruxi asa zic si eu..desi eu sunt mai colerica si pt inceput maturam cu ei pe jos...dar bine ca e inainte de nunta..acu pune pe altcineva si gata...doamne..eu am noroc..am niste nasi...de nota 20:)ceea ce urez tuturor.

eu nu sar la gatul omului cand ma enerveaza sau imi face ceva rau ... eu sunt o fire care tine in ea ca proasta asta (asta-i adevarul ce sa fac) si se consuma de numai poate ... si cand se umple paharul foarte rau ... fac urat de tot ... i-am spus ieri ce ma doare de la cap la coada ... si bineinteles ca ea a bagat-o pe aia ca iubitul meu n-a inteles de fapt bine ce i-a zis ea, si ca ea nu minte, ca ne iubeste foarte mult si ca eu de ma port asa cu ea, si tot felul de texte de genul asta ... a ramas sa ne vedem odata sa discutam face to face toata intamplarea asta ... inca nu i-am zis ca nu ii mai vreau nasi, dar probabil si-o fi dat si ea seama de asta, daca nu ... am sa ii spun cand ne vom vedea.

felicitari pt nasi, emilinicole ... asa imi doresc si eu ... niste oameni cu capul pe umeri!

PS: de unde incepe fetelor telenovela? ca am tot dat la pagini in urma si nu reusesc sa gasesc inceputul? :D

ruxi86
29.10.2009, 12:26:13
eu nu sar la gatul omului cand ma enerveaza sau imi face ceva rau ... eu sunt o fire care tine in ea ca proasta asta (asta-i adevarul ce sa fac) si se consuma de numai poate ... si cand se umple paharul foarte rau ... fac urat de tot ... i-am spus ieri ce ma doare de la cap la coada ... si bineinteles ca ea a bagat-o pe aia ca iubitul meu n-a inteles de fapt bine ce i-a zis ea, si ca ea nu minte, ca ne iubeste foarte mult si ca eu de ma port asa cu ea, si tot felul de texte de genul asta ... a ramas sa ne vedem odata sa discutam face to face toata intamplarea asta ... inca nu i-am zis ca nu ii mai vreau nasi, dar probabil si-o fi dat si ea seama de asta, daca nu ... am sa ii spun cand ne vom vedea.

felicitari pt nasi, emilinicole ... asa imi doresc si eu ... niste oameni cu capul pe umeri!

PS: de unde incepe fetelor telenovela? ca am tot dat la pagini in urma si nu reusesc sa gasesc inceputul? :D

gata gata am gasit inceputul telenovelei ... pag 62 =))
doamne fereste sa trec prin asa ceva ... ca il castrez =))

dianaruxi
29.10.2009, 12:45:38
gata gata am gasit inceputul telenovelei ... pag 62 =))
doamne fereste sa trec prin asa ceva ... ca il castrez =))
asta i-am zis si eu lu al meu, dar n-ai de unde sa stii, e complicat o relatie de durata trece prin multe chestii de-a lungul anilor. poate o sa-i vina mintile la cap aluia.

ruxi86
29.10.2009, 12:49:26
asta i-am zis si eu lu al meu, dar n-ai de unde sa stii, e complicat o relatie de durata trece prin multe chestii de-a lungul anilor. poate o sa-i vina mintile la cap aluia.

da, bine ar fi sa ii vina mintea la cap.
eu pe al meu l-am vazut in destul de multe ipostaze ... nu stiu daca 5 ani .. aproape 6 ani in 2 luni ... isi spun cuvantul prea mult ... insa in cazul nostru o fac destul de mult ... am trait si o relatie la distanta timp de un an de zile .. in care nu ne-am vazut decat 2 luni in vacanta de vara si 2 saptamani de craciun ... dar vb zilnic, non-stop vorbeam ... ori pe mess ... ori la telefon .. nu avea cum sa umble cu alta .. decat in timp ce vb cu mine la telefon sau pe mess, eventual sa faca una alta cu vreo fufa ;))
dar vorba ta ... o relatie de lunga durata e destul de complicata ... e nasol cand apara monotonia ... sau intervine orice altceva.

dianaruxi
29.10.2009, 12:55:25
da, bine ar fi sa ii vina mintea la cap.
eu pe al meu l-am vazut in destul de multe ipostaze ... nu stiu daca 5 ani .. aproape 6 ani in 2 luni ... isi spun cuvantul prea mult ... insa in cazul nostru o fac destul de mult ... am trait si o relatie la distanta timp de un an de zile .. in care nu ne-am vazut decat 2 luni in vacanta de vara si 2 saptamani de craciun ... dar vb zilnic, non-stop vorbeam ... ori pe mess ... ori la telefon .. nu avea cum sa umble cu alta .. decat in timp ce vb cu mine la telefon sau pe mess, eventual sa faca una alta cu vreo fufa ;))
dar vorba ta ... o relatie de lunga durata e destul de complicata ... e nasol cand apara monotonia ... sau intervine orice altceva.
presupun ca te confrunti cu de toate cu cat mai mult dureaza relatia. eu sper sa ma casatoresc o singura data. si noi am avut o relatie la distanta vreo 6 luni am fost eu plecata, si tot asa vb la tel in fiecare zi si ne vedeam odata la doua luni. si a fost greu dar ne-am descurcat. dar nici nu mai vreau sa mai fac asta inca odata.

ruxi86
29.10.2009, 13:08:10
presupun ca te confrunti cu de toate cu cat mai mult dureaza relatia. eu sper sa ma casatoresc o singura data. si noi am avut o relatie la distanta vreo 6 luni am fost eu plecata, si tot asa vb la tel in fiecare zi si ne vedeam odata la doua luni. si a fost greu dar ne-am descurcat. dar nici nu mai vreau sa mai fac asta inca odata.

sa stii ca singurul motiv de "cearta" care il avem acum este casa ... constructia casei ... si doamna masa ;)) de care v-am mai povestit zilele trecute, ca ii place sa isi bage nasul peste tot si sa aiba ceva de zis in toate ... noi 2 impreuna cu ai lui, pt ca noi stam la ai lui, ne chinuim sa reconditionam vechea casa si sa ii facem un etaj unde vom sta noi, si la parter vor sta ai lui. iti dai seama ca mai apar discutii, confruntari si tot asa ... practic noi daca ne ciondanim acum e numai din nimicuri ... dar astea vor inceta cand se va termina casa si vom fi total separati de ai lui.
si in cazul nostru tot la fel a fost ... eu eram cea care a fost plecata ... de fapt eu am locuit in afara ... in austria mai bine zis ... si am venit aici pt el ... lucru care a meritat ... nu regret absolut nimic ... dar a 2-a oara nu vreau sa mai experimentez acest lucru .. sa stau iar despartita de el!!!

dianaruxi
29.10.2009, 13:55:39
sa stii ca singurul motiv de "cearta" care il avem acum este casa ... constructia casei ... si doamna masa ;)) de care v-am mai povestit zilele trecute, ca ii place sa isi bage nasul peste tot si sa aiba ceva de zis in toate ... noi 2 impreuna cu ai lui, pt ca noi stam la ai lui, ne chinuim sa reconditionam vechea casa si sa ii facem un etaj unde vom sta noi, si la parter vor sta ai lui. iti dai seama ca mai apar discutii, confruntari si tot asa ... practic noi daca ne ciondanim acum e numai din nimicuri ... dar astea vor inceta cand se va termina casa si vom fi total separati de ai lui.
si in cazul nostru tot la fel a fost ... eu eram cea care a fost plecata ... de fapt eu am locuit in afara ... in austria mai bine zis ... si am venit aici pt el ... lucru care a meritat ... nu regret absolut nimic ... dar a 2-a oara nu vreau sa mai experimentez acest lucru .. sa stau iar despartita de el!!!
da e de inteles ca se isca mici neintelegeri in legatura cu casa. noi nu stam cu ai mei, si nici nu as vrea, desi mamei i-ar placea, ca asa poate sa ne indoape cu mancare, ca ea numai la asta se gandeste, oare mananca copiii suficient? dar presupun ca dc aveti etajul vostru doar pt voi sunteti oarecum separati de ei.
Noi am vrea sa ne luam un apartament, ca la casa nu prea imi place.

angi300
29.10.2009, 13:57:51
buna fetele
ruxi86 am urmarit ce ai spus de fosti tai viitori nasi...si sincer nu mai este nimic de adaugat, sunt de aceeasi parere cu fetele...lasa-i....mai bine mai repede decat mai tarziu. :*
eu sunt asa fara nici un chef...al meu pleaca...in total pe un an....eh...ca mai vine acasa la o luna....ar trebui sa ma incalzeasca da nu o face deloc. o sa fie cu adevarat "distractiv" mai ales ca raman aici singura in gura lupilor.

ruxi86
29.10.2009, 13:59:48
da e de inteles ca se isca mici neintelegeri in legatura cu casa. noi nu stam cu ai mei, si nici nu as vrea, desi mamei i-ar placea, ca asa poate sa ne indoape cu mancare, ca ea numai la asta se gandeste, oare mananca copiii suficient? dar presupun ca dc aveti etajul vostru doar pt voi sunteti oarecum separati de ei.
Noi am vrea sa ne luam un apartament, ca la casa nu prea imi place.

eu as fi vrut sa nu stam nici cu ai lui si nici cu ai mei ... total separati si eventual si unii aici si altii la ploiesti ;))
si eu as fi vrut la apartament ca asa am fi fost separati de ai lui si stam noi 2 singuri.
cand casa va fi gata ... vom fi total separati ... vor fi 2 intrari separate ... noi avem casa pe coltz, si atunci ei au intrarea pe o strada, si noi pe alta strada ;)) plus ca punem contoare separate pt apa, gaze, electricitate, si toate cele ... centrala separata ... vom fi separati de tot ... si daca avem chef sa ii vedem si sa vb cu ei, coboram si ii bagam in seama, daca nu, nu ;))

ruxi86
29.10.2009, 14:02:13
buna fetele
ruxi86 am urmarit ce ai spus de fosti tai viitori nasi...si sincer nu mai este nimic de adaugat, sunt de aceeasi parere cu fetele...lasa-i....mai bine mai repede decat mai tarziu. :*
eu sunt asa fara nici un chef...al meu pleaca...in total pe un an....eh...ca mai vine acasa la o luna....ar trebui sa ma incalzeasca da nu o face deloc. o sa fie cu adevarat "distractiv" mai ales ca raman aici singura in gura lupilor.

multumesc angi de sustinere :*
te inteleg cum e sa stai departe de al tau ... am trecut prin asta, si e ff groaznic ... dar daca ai incredere, si rabdare se rezolva totul cu siguranta. presupun ca dupa ce va veti casatori, lucrurile se vor schimba, nu-i asa? adica va petrece mult mai mult timp alaturi de tine?

angi300
29.10.2009, 14:09:37
multumesc angi de sustinere :*
te inteleg cum e sa stai departe de al tau ... am trecut prin asta, si e ff groaznic ... dar daca ai incredere, si rabdare se rezolva totul cu siguranta. presupun ca dupa ce va veti casatori, lucrurile se vor schimba, nu-i asa? adica va petrece mult mai mult timp alaturi de tine?
:-<pai nu..o sa fie departe pana anul viitor in noiembrie. la un moment dat m-am gandit sa amanam si nunta....

ruxi86
29.10.2009, 14:33:59
:-<pai nu..o sa fie departe pana anul viitor in noiembrie. la un moment dat m-am gandit sa amanam si nunta....

uoffff ... si presupun ca pleaca cu serviciul, nu?
nu stiu ce sa zic despre chestia cu amanatul nuntii ... nu cred ca este solutia cea mai buna ... ai stat si cu el de vorba? ce parere are? el ce simte despre situatia in care va aflati? si daca este din cauza serviciului de calatoreste asa mult, nu poate gasi altceva, ca sa ii permita sa petreaca mai mult timp cu tine?

emilinicole
29.10.2009, 15:11:36
am terminat telenovela..deci: nasol rau de tot...nush ce as face...io zic ca i-as da cianura...dar nu merge..nu stii cum reactionezi, oricum imi pare rau de ea, dar sincer, nu mai cred ca au un viitor comun kiar daca se impaca, nu cred ca ea o sa treaca peste neincredere, suspiciuni...etc..

RUXY: Lu' "naseta'" i-as zice vreo 2 in locul tau..oricum..macar un pic asa, pt nervii de ti i-a facut..

Biu
29.10.2009, 15:23:06
am terminat telenovela..deci: nasol rau de tot...nush ce as face...io zic ca i-as da cianura...dar nu merge..nu stii cum reactionezi, oricum imi pare rau de ea, dar sincer, nu mai cred ca au un viitor comun kiar daca se impaca, nu cred ca ea o sa treaca peste neincredere, suspiciuni...etc..

RUXY: Lu' "naseta'" i-as zice vreo 2 in locul tau..oricum..macar un pic asa, pt nervii de ti i-a facut..

telenovela a luat o noua turnura, merge sa se intalneasca cu el. nici eu nu stiu ce as face, ca eu devin asa o super bitch cand ma calca careva pe coada, dar nu fac scandal, am metode mai crude de razbunare :-$

ruxi86
29.10.2009, 15:23:10

e fff mult de citit ... am citit si eu vreo 10-15 pag dar mai am si treaba si nu pot sa stau numai cu ochii pe telenovela ... pai cum ce sa ii faci? castrare scrie pe el ;))
iti dai seama ca i-am zis ... dar nu am luat-o la injuraturi sau mai stiu eu ce ... ci i-am explicat cu frumosul cum stau lucrurile .. si ca nu imi place sa mi se impuna anumite lucruri, sau sa ma puna sa aleg ca nu suntem la gradinita. urmeaza sa vedem ce va iesi cand ne vom intalni fatza in fatza ... eu ca eu, ca eu tac, nu stau sa ii iau la 3 pazeste, dar al meu are talentul de a lua pe cineva peste picior, daca o da la intors ;))

ruxi86
29.10.2009, 15:24:10
telenovela a luat o noua turnura, merge sa se intalneasca cu el. nici eu nu stiu ce as face, ca eu devin asa o super bitch cand ma calca careva pe coada, dar nu fac scandal, am metode mai crude de razbunare :-$

cum ar fi? ;)) nu ne impartasesti si noua din metodele tale crude de razbunare? ;;)

emilinicole
29.10.2009, 15:31:42
cum ar fi? ;)) nu ne impartasesti si noua din metodele tale crude de razbunare? ;;)

crima si pedeapsa:))))

Biu
29.10.2009, 15:40:19
nu am o reteta fixa :)) , in orice caz nu imediat, si nu cu scandal ;))

norishor
29.10.2009, 15:46:34
Lipsesc si eu putin si deja am de recapitulat pagini intregi. Ce guralive sunteti.;))
Sunt cam ocupata in zilele astea si nu prea pot scrie, dar va citesc.

Nu-mi vine sa cred...fix 7 luni mai sunt pana la nunta. <:-P

dianaruxi
29.10.2009, 15:51:25
nu am o reteta fixa :)) , in orice caz nu imediat, si nu cu scandal ;))
io-s mai fraiera asa, nu prea ma razbun. ca ma gandesc mereu ca se intoarce roata si poate mi-o iau si eu.

Biu
29.10.2009, 15:54:55
io-s mai fraiera asa, nu prea ma razbun. ca ma gandesc mereu ca se intoarce roata si poate mi-o iau si eu.
stii cum e, kharma : you do good things, good things will happen to you :* , dar eu cred ca merge si reversul : you do bad things, bad things will happen to you :>

ruxi86
29.10.2009, 16:00:37
stii cum e, kharma : you do good things, good things will happen to you :* , dar eu cred ca merge si reversul : you do bad things, bad things will happen to you :>

ups .. inseamna ca mi-o iau dupa treaba cu ex-nashimea ;))

emilinicole
29.10.2009, 16:02:41
ups .. inseamna ca mi-o iau dupa treaba cu ex-nashimea ;))

si-o ia naseta,..nu tu;)

emilinicole
29.10.2009, 16:03:13
fetele, eu maine trec la 5 luni...4sapt...etc:)))

dianaruxi
29.10.2009, 16:03:54
fetele, eu maine trec la 5 luni...4sapt...etc:)))
pai tu esti prima, eu ultima.

emilinicole
29.10.2009, 16:05:24
trece repede timpul...parca iei am pus nunta..si deja au trecut 8 luni...acus vine..iti dai seama, diana, cand intram in ianuarie..mai repede o sa treaca de atunci!

dar asta ne dorim, nu?
:)

dianaruxi
29.10.2009, 16:08:26
trece repede timpul...parca iei am pus nunta..si deja au trecut 8 luni...acus vine..iti dai seama, diana, cand intram in ianuarie..mai repede o sa treaca de atunci!

dar asta ne dorim, nu?
da dar si cand o sa vina o sa treaca atat de repede, de fapt e misto si asteptarea asta.

emilinicole
29.10.2009, 16:13:40
da dar si cand o sa vina o sa treaca atat de repede, de fapt e misto si asteptarea asta.

sa stii.am o prietena care a avut nunta pe 30 mai...nici nu stie cand a trecut, se vede si ea in poze..si toti spun ca trece prea repede si nici nu apuci sa iti dai seama..parca vad ca o sa ne para asa rau(mai putin sotului meu..el deabea asteapta sa treaca:))))))dar cred ca toti miresoi sunt asa..naumai sa fii amabil si zambaret cu atata lume...:))

dianaruxi
29.10.2009, 16:16:01
sa stii.am o prietena care a avut nunta pe 30 mai...nici nu stie cand a trecut, se vede si ea in poze..si toti spun ca trece prea repede si nici nu apuci sa iti dai seama..parca vad ca o sa ne para asa rau(mai putin sotului meu..el deabea asteapta sa treaca:))))))dar cred ca toti miresoi sunt asa..naumai sa fii amabil si zambaret cu atata lume...:))
nici mie nu-mi place sa fiu amabila si zambareata cu toata lumea. eu abia astept sa ma imbrac in mireasa.

dianaruxi
29.10.2009, 16:30:56
fetelor voi stiti de unde se poate lua voaleta la noi in bucuresti?sau vreun site ceva?

emilinicole
29.10.2009, 16:43:06
fetelor voi stiti de unde se poate lua voaleta la noi in bucuresti?sau vreun site ceva?

tu cu cat ai zis ca iti iei rokia?
ca imi zicea o tipa, ca adescoperit o prt a ei, ca poate sa isi ia rochie de la MB din america, pe comanda si sa vina la Sofia...nu la Bucuresti, si o ia cu 400 de dolari..parca e prea putin..

ruxi86
29.10.2009, 16:45:40
am terminat si eu in sfarsit telenovela ;))

sunt tare curioasa sa vad ce iese dupa intalnirea cu sotzul ... daca exista amanta sau nu ;))

ruxi, uite am gasit un link care te poate ajuta

http://www.smartbride.ro/01/mireasa-cu-sau-fara-palarie-sau-voaleta-de-a-lungul-istoriei/

jos de tot scrie ca ei fac unele modele la comanda.

dianaruxi
29.10.2009, 16:46:36
tu cu cat ai zis ca iti iei rokia?
ca imi zicea o tipa, ca adescoperit o prt a ei, ca poate sa isi ia rochie de la MB din america, pe comanda si sa vina la Sofia...nu la Bucuresti, si o ia cu 400 de dolari..parca e prea putin..
nu exista rochie Maggie sottero la 400 de dolari.cred ca e fake.

emilinicole
29.10.2009, 16:47:35
nu exista rochie Maggie sottero la 400 de dolari.cred ca e fake.

asa i-am zis si eu..poate sa fie din 1900 toamna..

dianaruxi
29.10.2009, 16:48:05
am terminat si eu in sfarsit telenovela ;))

sunt tare curioasa sa vad ce iese dupa intalnirea cu sotzul ... daca exista amanta sau nu ;))

ruxi, uite am gasit un link care te poate ajuta

http://www.smartbride.ro/01/mireasa-cu-sau-fara-palarie-sau-voaleta-de-a-lungul-istoriei/

jos de tot scrie ca ei fac unele modele la comanda.
multumesc ruxi :*

atreya
29.10.2009, 18:48:43
=D> Felicitari pt un asa sotior ... al meu nu cred ca ar fi avut rabdare sa bat tot lipscaniul ... eu nici nu l-am luat cu mine cand am fost pe lipscani, pt ca initial am vrut sa nu ii arat rochia .. si dupa aia m-am razgandit ca am vazut ca se tot stramba cand ii aratam modele care le probasem si am zis ca mai bine il iau cu mine si vede cu ochii lui cum vine rochia respectiva pe mine.

Oricum presimt ca va mai rau cu el sa isi costum ... am fost acum cateva saptamani sa isi caute costum ... si deja ma terminase psihic ... ca ala e prea lucios, ca ala nu e negru, ca ala nu ii vine mai pe corp, ca ala nu stiu ce mai are si tot asa. ;))

Am inteles ca pe la Zara ar fi costume de barbati frumoase si acceptabile ca pret? Voi ce stiti? Pe unde pot gasi costume frumoase, nu culori lucioase, si mai stramte asa, mai pe langa corp ... pt ca al meu e si micut de statura ... are 1,73 inaltime si e slabut rau ... deci nu isi poate lua un costum prea largut ca arata groaznic. Am fost prin mall, dar am omis Zara .. am fost si prin Sir, si prin Cora, si nimic.

Draguta, incercati la mag Victoria...al meu viitor norocos si l-a luat din prima...erau o gramada care i se pareau f ok...
recomand asta clar!

sttefi
29.10.2009, 19:17:43

Eu nu am reusit sa o termin. Dupa ce mi-am petrecut un sfert din ziua de munca:-$ sa citesc...am renuntat

Am inteles cat de cat...dar sincer eu nu i-as mai da nicio sansa in locul ei, si niciun timp. Si asta nu neaparat pt ca a gresit, ci pt ca el vrea sa plece la aia...dus sa fie dupa mine :D

Oricum noi haideti sa ne vedem de ale noastre...sa nu lasam gandurile negre sa ne intre in suflet :)

atreya
29.10.2009, 19:20:30
Iti raspund eu.Pentru 29 mai nu trebuie dezlegare,doar pentru 22 mai.

wooowwww...pt 2 mai trebuie dezlegare???:O

eu am facut deja programarea la biserica din Floreasca si nu au zis nimic despre asta...

m-am panicat acum:(((

sttefi
29.10.2009, 19:30:06
Este aici linkul cu invitatia de la targ. Cred ca se poate printa in mai multe exemplare pentru cine are mai multe persoane.

Eu nu vad sa scrie nicaieri numele pe ea ... asa ca...singura varianta de verificare ar fi sa aiba o lista sa ne intrebe la intrare, dar nu cred...
http://www.e-mariage.ro/images/Invitatie-can-can.jpg

atreya
29.10.2009, 19:31:02
Multumesc mult. Sunt sigura ca ne vom simti bine, pt ca o parte dintre cei cu care vom merge au mai fost in Antalya, la Pinebay si la Royal Wings, si o buna prietena de a mea si-a petrecut luna de miere la Miracle unde vrem noi sa mergem si tot asa este UAI cu toate nebuniile incluse, mancare cata vrei, bautura la fel etc etc.
Apropo care au fost preturile anul trecut la Royal Wings? :D
Noua acum cei de la Miracle ne-au facut o oferta de 1.050 de euro camera dubla, 7 nopti ... adica 150 de euro camera dubla/noapte ... avantajul este ca nu ne cer avans cei de la hotel ca am intrebat direct la hotel nu prin agentie si platim toata suma cand ajungem acolo, insa as mai astepta poate prindem vreo reducere ceva .... mai ales ca la anul in ianuarie incep ofertele pt 2010.

Woww...scumpa, e super!
Noi ne gandeam la Venetia...

sttefi
29.10.2009, 19:33:27
wooowwww...pt 2 mai trebuie dezlegare???:O

eu am facut deja programarea la biserica din Floreasca si nu au zis nimic despre asta...

m-am panicat acum:(((

Daca preotul nu ti-a spus nimic stai linistita. Daca aveai nevoie de dezlegare oricum tot el ti-o facea, asa ca nu-ti face griji.

beanna
30.10.2009, 08:58:03
Neata fetelor! Pentru 2 mai nu trebuie nici o dezlegare, numai pt 22 pt ca este ajun de praznic imparatesc (Rusalii), in rest se pot face nunti.Si eu am schimbat de pe data de 22 pe 15 (noroc ca s-a putut)

beanna
30.10.2009, 08:59:06
Sper ca nu sunt singura azi pe forum[-o<

beanna
30.10.2009, 09:00:54
Cer si eu un sfat...oare sa-mi iau pantofii inainte de rochie si sa-i iau cu mine cand ma duc la proba? Voi cum veti face sau cum ati facut?

sttefi
30.10.2009, 09:09:33
Cer si eu un sfat...oare sa-mi iau pantofii inainte de rochie si sa-i iau cu mine cand ma duc la proba? Voi cum veti face sau cum ati facut?

Neatza,
nu esti singura...am ajuns si eu :D

Eu o sa-mi iau intai rochia...apoi toate accesoriile. Poti sa-ti iei la proba pantofi cu aceeasi masura la toc. Dar eu te sfatuiesc sa-ti iei intai rochia ca sa nu dai banii pe accesorii si dupa sa ti se para ca nu merg :)

dianaruxi
30.10.2009, 09:23:18
neata beanna si eu zic la fel, ia intai rochia si pe urma pantofii.

sttefi
30.10.2009, 09:26:32
neata beanna si eu zic la fel, ia intai rochia si pe urma pantofii.

Si tot apropo de pantofi ... o intrebare pentru fetele inalte, peste 1.75....voi mai purtati tocuri?:D Eu am 1.77 si sigur o sa renunt la tocuri...dar nu am vazut nimic asa de frumos fara toc...pentru nunta.

dianaruxi
30.10.2009, 09:34:53
Si tot apropo de pantofi ... o intrebare pentru fetele inalte, peste 1.75....voi mai purtati tocuri?:D Eu am 1.77 si sigur o sa renunt la tocuri...dar nu am vazut nimic asa de frumos fara toc...pentru nunta.
poti sa iei balerini, ca am vazut cateva perechi dragute.

emilinicole
30.10.2009, 10:21:28
neata,

eu o sa iau balerini..poate nu balerini-balerini, daca as gasi ceva cu un toc de 2 cm as lua...daca nu BALERINI...oricum nu se vad de sub rokie.

georgeta26
30.10.2009, 10:39:07
neata
eu sunt deparere ca balerinii nu se vad frumos la rochia de mireasa. tocul face pantoful mult mai elegant, fie el cat de mic

dianaruxi
30.10.2009, 10:50:29
mie mi-au placut balerinii acestei miresici, dar e numar mare http://www.miresici.ro/showthread.php?t=24330

beanna
30.10.2009, 10:50:49
Cred ca inaltimea tocurilor o stabilesti si in functie de inaltimea ta fata de mire.Asa ma gandesc eu care oricum am 1,60 si mirele 1,83 :)>-

dianaruxi
30.10.2009, 10:53:29
Cred ca inaltimea tocurilor o stabilesti si in functie de inaltimea ta fata de mire.Asa ma gandesc eu care oricum am 1,60 si mirele 1,83 :)>-
si la mine e diferenta mare, pot sa port si tocuri de 10cm , dar cred ca trebuie sa porti si ceva care sa fie comod ca trebuie sa dansezi toata seara pe ei.

beanna
30.10.2009, 10:54:26
Am uitat sa va spun ca am vazut niste pantofi pe site-ul celor de la sposa del amore, iar daca sunteti din Bucuresti puteti merge sa vedeti cum sunt. Eu din pacate numai de la Cluj pot sa-mi iau ca la Bistrita sufla vantul prin magazine

beanna
30.10.2009, 10:56:08
Mie-mi plac pantofii cu toc conic, dar nu prea gros, sa vedem ce-o sa gasesc

beanna
30.10.2009, 10:58:54
si la mine e diferenta mare, pot sa port si tocuri de 10cm , dar cred ca trebuie sa porti si ceva care sa fie comod ca trebuie sa dansezi toata seara pe ei.
Ma gandeam ca ar fi bine sa cumpar pantofii cu ceva vreme inainte de nunta si sa-i mai iau prin casa pt a nu risca sa ma jeneze toata noaptea. Abia astept sa merg sa cumpar$-)

dianaruxi
30.10.2009, 10:59:39
Am uitat sa va spun ca am vazut niste pantofi pe site-ul celor de la sposa del amore, iar daca sunteti din Bucuresti puteti merge sa vedeti cum sunt. Eu din pacate numai de la Cluj pot sa-mi iau ca la Bistrita sufla vantul prin magazine
pantofii de la sposa del amore sunt pantofii de la kaloni shoes.

beanna
30.10.2009, 11:13:47
http://www.sposadelamore.ro/colectie.php?id=33 pantofi

ruxi86
30.10.2009, 11:19:38
Neata fetelor!

Beanna, si eu iti recomand sa iei rochita mai intai si apoi pantofiorii ... si la prima proba te duci cu pantofii ca sa iti faca lungimea rochitei dupa tocurile care le vei purta.
Nici eu nu pot purta tocuri fff mari ... eu am 1,68 inaltime iar miresoiul 1,73 ... si oricum nu prea sunt obisnuita sa umblu pe tocuri f mari, deci eu voi recurge la ceva cu tocuri mici 3-5 cm.

beanna
30.10.2009, 11:22:29
pantofii de la sposa del amore sunt pantofii de la kaloni shoes.
Stii cumva ce preturi au?

dianaruxi
30.10.2009, 11:25:56
Stii cumva ce preturi au?
cred ca in jur de 3-4 mil dar trebuie zic eu sa te duci direct la ei, ca s-ar putea ca la sposa del amore sa mai puna un adaos.

beanna
30.10.2009, 11:28:58
cred ca in jur de 3-4 mil dar trebuie zic eu sa te duci direct la ei, ca s-ar putea ca la sposa del amore sa mai puna un adaos.
Sunt foarte draguti pantofiorii, dar speram sa gasesc ceva in Cluj-Napoca pt ca nu am drum la Bucuresti:( :( :(

beanna
30.10.2009, 11:30:41
Neata fetelor!

Beanna, si eu iti recomand sa iei rochita mai intai si apoi pantofiorii ... si la prima proba te duci cu pantofii ca sa iti faca lungimea rochitei dupa tocurile care le vei purta.
Nici eu nu pot purta tocuri fff mari ... eu am 1,68 inaltime iar miresoiul 1,73 ... si oricum nu prea sunt obisnuita sa umblu pe tocuri f mari, deci eu voi recurge la ceva cu tocuri mici 3-5 cm.
O sa incerc sa ma abtin pana gasesc rochita pt ca nici eu nu sunt sigura ca o sa se potriveasca bine

dianaruxi
30.10.2009, 11:42:55
O sa incerc sa ma abtin pana gasesc rochita pt ca nici eu nu sunt sigura ca o sa se potriveasca bine
oricum sunt multi care iti dau pantofi la proba sa incerci cu rochia, sa vezi cum vine, si oricum rochia se poate scurta in functie de ce pantofi iti alegi. Te duci dupa aia cu pantofii la proba finala.

Sannda
30.10.2009, 12:19:59
Sunt foarte draguti pantofiorii, dar speram sa gasesc ceva in Cluj-Napoca pt ca nu am drum la Bucuresti:( :( :(

La magazinele de pantofi din Polus Center gasesti pantofiori draguti,dar foarte multe modele eu am vazut pe crem.

sttefi
30.10.2009, 16:10:41
fetele ce linistite ati fost azi :)

dianaruxi
30.10.2009, 16:26:11
ruxi ia uite http://1.bp.blogspot.com/_UnHZfyOYACc/Sp-YElV1CZI/AAAAAAAASt4/W9Rt7UrMA6w/s1600-h/IMG_7881.JPG

beanna
30.10.2009, 16:59:55
La magazinele de pantofi din Polus Center gasesti pantofiori draguti,dar foarte multe modele eu am vazut pe crem.
Maine merg si eu pana la Cluj si sper sa ajung si la Polus sa imi fac o idee; eu as vrea albi sau alb cu argintiu. Merg sa vad si rochii=P~

emilinicole
30.10.2009, 17:03:40
ruxi ia uite http://1.bp.blogspot.com/_UnHZfyOYACc/Sp-YElV1CZI/AAAAAAAASt4/W9Rt7UrMA6w/s1600-h/IMG_7881.JPG

mai sincer..rochia asta chiar pare de printesa :)

dianaruxi
30.10.2009, 18:15:09
e rochia preferata a lui ruxi.

ruxi86
30.10.2009, 18:28:08

pare .. dar nu este printesica 100% :D este rochie tip A cu tente de printesica ... scrie si in descrierea rochiei ca este tip A si mi-a confirmat si vanzatoarea ca este tip A cu tente de printesica.
este superba oricum ... asta e rochita care mi-o doresc ;;)

beanna
30.10.2009, 19:20:40
****Fetele care ziceau ca vor pantofi de mireasa albasti, poate va place modelul expus. Sunt dragutei

Biu
30.10.2009, 21:19:14
**** Fetele care ziceau ca vor pantofi de mireasa albasti, poate va place modelul expus. Sunt dragutei
da, stiu site-ul. incaltamintea cred ca e din State, si de regula ei au incaltaminte comoda, dar totusi, nu stiu daca as risca ca comand online incaltaminte, pt ca e foarte importat sa fie foarte foarte comoda .
modelel sunt dragute de altfel :)>-

beanna
30.10.2009, 21:23:10
Nici eu n-as comanda, dar ca idee pentru cei care fac la comanda sunt destul de reusiti. Vad ca azi fetele nu s-au prea imghesuit la povesti

Biu
30.10.2009, 21:26:36
Nici eu n-as comanda, dar ca idee pentru cei care fac la comanda sunt destul de reusiti. Vad ca azi fetele nu s-au prea imghesuit la povesti
eu am dus-o pe bunica la tzara :D
dar eu raman logata pe forum, si daca e calcu deschis, apar online, chiar daca nu sunt la calc:">

elenahanu
01.11.2009, 00:23:44
ma alatur si eu miresicilor din mai ! Sper sa avem o vreme frumoasa !

beanna
01.11.2009, 11:16:54
ma alatur si eu miresicilor din mai ! Sper sa avem o vreme frumoasa !
Bine ai venit, sper si eu sa fie frumos afara mai ales ca in mai nu stii niciodata[-o<

beatrice_cossma
01.11.2009, 13:05:59
Neata! Am aparut si eu...
Fetelor, am o intrebare... ce parere aveti despre site-ul: rochiimireasa.eu?
O prietena mi-a trimis un link cu rochia mea postata pe acel site cu o reducere de vre-o 600euro... Sincer, mi-e teama sa nu fie teapa... mai ales ca la contact sunt 2 nr de mobil la care cand am sunat nu a raspuns nimeni.. :-? Si-a mai comandat cineva rochita dupa acel site?

Biu
01.11.2009, 14:05:36
O prietena mi-a trimis un link cu rochia mea postata pe acel site cu o reducere de vre-o 600euro... Sincer, mi-e teama sa nu fie teapa... mai ales ca la contact sunt 2 nr de mobil la care cand am sunat nu a raspuns nimeni.. :-? Si-a mai comandat cineva rochita dupa acel site?

ei vand de fapt copii dupa rochiile prezentate in poza. exact ca si landybridal de exemplu ;-)

Arahne
01.11.2009, 18:24:03
Vezi ca e o discutie despre ei la topicul comandati rochia online, din cate tin eu minte nu erau pareri pozitivie.

andrelutza_2010
02.11.2009, 08:17:02
Hello,

Am vazut eu poze cu o rochita de la ei, la cineva, si arata f bine.
Plus ca voalul era foarte dragut... N-a fost teapa, asta e clar.

O saptamana usoara sa aveti ! %%-

ruxi86
02.11.2009, 08:19:00
Neata fetelor ~o)~o)~o)~o)~o)

Ma bucur sa vad ca miresicile de mai tot apar. Bine ai venit, elenahanu >:D<

Fetelor, vinerea asta e primul targ de nunti pt 2010 ... abia astept ;-)

beanna
02.11.2009, 08:40:50
Buna dimineata fetelor, v-ati intors? Pe week-end a fost cam gol

georgeta26
02.11.2009, 08:46:12
buna dimineata. sa aveti o saptamana cat mai usoara.

dianaruxi
02.11.2009, 09:23:21
neata, fetelor. si eu astept mariage fest numai ca eu ma duc sambata.

Arahne
02.11.2009, 09:34:44
Neatza fetelor. M-am intors si eu cam racita ce-i drept. Eu am de gand sa merg vineri de dimineata (asta in loc de facultate ;-) )

adelinad2003
02.11.2009, 09:35:47
Feteleee cum ajung de la Gara in Piata Constitutiei la targ - mijloace de transport ?

Arahne
02.11.2009, 09:37:09
Feteleee cum ajung de la Gara in Piata Constitutiei la targ - mijloace de transport ?
metrou pana la izvor

dianaruxi
02.11.2009, 09:46:24
mergi pana la unirii si de acolo o iei pe blv unirii mai departe spre casa poporului pe jos ca nu e departe. pana la unirii depinde din ce parte vii, sunt tramvaie autobuze si metrou pana la izvor.

adelinad2003
02.11.2009, 09:54:58
Multumesc !!! Schimb undeva metroul sau de la gara pana la Izvor merg cu acelasi ?

Arahne
02.11.2009, 10:06:11
Multumesc !!! Schimb undeva metroul sau de la gara pana la Izvor merg cu acelasi ?
nu trebuie sa schimbi
http://www.bucurestiromania.ro/wp-content/uploads/2008/11/harta_metrou_romania_bucuresti.png

alinaggg
02.11.2009, 10:33:18
Neata fetelor,

Anul trecut la aceasta expozitie am primit un sms cu o parola care o ziceai la intrarea in expozitie si nu mai plateai intrarea.
Anul acesta o fi la fel? nu prea cred :(

dianaruxi
02.11.2009, 10:38:55
Neata fetelor,

Anul trecut la aceasta expozitie am primit un sms cu o parola care o ziceai la intrarea in expozitie si nu mai plateai intrarea.
Anul acesta o fi la fel? nu prea cred :(
intra pe cancan si de acolo am downloadat invitatia, si pe urma o imprimi si te duci cu ea.

emilinicole
02.11.2009, 10:49:01
neata,

eu am sunt la cei care organizeaza targul..si le-am zis de invitatii, si mi-au zis ca le printam si mergem cu ele..intrebarea mea era de fapt: cum intram daca nu scrie pe ele numele nostru..ca putem printa si 100 si sa le vindem..dar nu..pur si simplu intram si gata..acus..sa vedem:)

o zi frumoasa!

dianaruxi
02.11.2009, 10:50:28
neata,

eu am sunt la cei care organizeaza targul..si le-am zis de invitatii, si mi-au zis ca le printam si mergem cu ele..intrebarea mea era de fapt: cum intram daca nu scrie pe ele numele nostru..ca putem printa si 100 si sa le vindem..dar nu..pur si simplu intram si gata..acus..sa vedem:)

o zi frumoasa!
cred ca nu-i intereseaza.

emilinicole
02.11.2009, 11:03:50
cred ca nu-i intereseaza.

eu am zis sa intreb..acu nu ma duc fara bani la mine, dar asa mi s-a parut normal, de fapt al meu mi-a zis, si am zis sa ii sun.daca nu-i intereseaza asta e:)oricum nu cred ca gasim mare lucru, dar impresiile la final:)

dianaruxi
02.11.2009, 11:05:51
eu am zis sa intreb..acu nu ma duc fara bani la mine, dar asa mi s-a parut normal, de fapt al meu mi-a zis, si am zis sa ii sun.daca nu-i intereseaza asta e:)oricum nu cred ca gasim mare lucru, dar impresiile la final:)
da nici eu nu cred ca e ceva super de vazut dar merita sa te duci sa-ti faci o idee, eu sper ca o sa vina kaloni. macar dau si eu comanda de pantofi.

Arahne
02.11.2009, 11:09:47
dar cat e intrarea?

dianaruxi
02.11.2009, 11:11:49
dar cat e intrarea?
cred ca in jur de 10 ron.

alinaggg
02.11.2009, 11:12:35
si printam in dublu exemplar sau doar unu? scria ca ar fi pentru 2 persoane ...dar u never know...

dianaruxi
02.11.2009, 11:16:57
si printam in dublu exemplar sau doar unu? scria ca ar fi pentru 2 persoane ...dar u never know...
habar nu am eu zic ca una e de ajuns, dar nu stiu. oricum vad ca nu are nici un cod de bare sau ceva de genul.

Arahne
02.11.2009, 11:17:51
poate cineva sa-mi dea va rog un pm cu linkul de unde pot sa iau invitatia. mersi

ruxi86
02.11.2009, 11:26:44

un exemplar este suficient, Alina ... pt ca o singura invitatie e pt 2 persoane ... asa scria pe linkul unde completai formularul cu datele tale.

ruxi86
02.11.2009, 11:27:49
poate cineva sa-mi dea va rog un pm cu linkul de unde pot sa iau invitatia. mersi

uite linkul unde treb sa completezi formularul si primesti pe mail invitatia si talonul de participare la concursul care il organizeaza ei:

http://www.e-mariage.ro/cancan

Arahne
02.11.2009, 11:32:18
uite linkul unde treb sa completezi formularul si primesti pe mail invitatia si talonul de participare la concursul care il organizeaza ei:

http://www.e-mariage.ro/cancan
da am primit-o, mersi. Pot sa o scot si la imprimata alb-negru? :-p Astia nu-si dau seama ca oricine poate sa faca rost si mai ales poti sa completezi 100 de taloane de concurs.....

dianaruxi
02.11.2009, 11:35:08
da am primit-o, mersi. Pot sa o scot si la imprimata alb-negru? :-p Astia nu-si dau seama ca oricine poate sa faca rost si mai ales poti sa completezi 100 de taloane de concurs.....
cred ca poti sa o printezi si alb-negru, eu asa am facut, acum urmeaza sa vad dc ma lasa sa intru cu ea asa.

ruxi86
02.11.2009, 12:16:22

eu tot alb-negru am printat-o ca altfel nu am cum ;-)
nu cred ca asta va fi vreo problema, important e sa ai invitatia aia cu tine.

dianaruxi
02.11.2009, 12:26:20
ca sa schimb subiectul, am fost in weekend la vicina, sa imi caut pantofi, aveau niste modele super dragute, si comode si pe toate culorile, dar nu fac pe comanda decat pe piele, nu fac si pe alte materiale, am ramas super dezamagita. Pe urma am fost si in Victoria, si erau toate marcile de incaltaminte romanesti, viflor, guban etc. dar modelele sunt invechite. Erau si verighete m-am uitat si la alea, dar sunt aceleasi modele ca in obor numai ca la pret dublu.

ruxi86
02.11.2009, 12:39:16
ca sa schimb subiectul, am fost in weekend la vicina, sa imi caut pantofi, aveau niste modele super dragute, si comode si pe toate culorile, dar nu fac pe comanda decat pe piele, nu fac si pe alte materiale, am ramas super dezamagita. Pe urma am fost si in Victoria, si erau toate marcile de incaltaminte romanesti, viflor, guban etc. dar modelele sunt invechite. Erau si verighete m-am uitat si la alea, dar sunt aceleasi modele ca in obor numai ca la pret dublu.

Bine ca ne-ai spus ... asa nu mai bat drumul pana in Victoria dupa verighete.
Cat era gramul de aur in Victoria, mai tii minte? In Obor era 75 lei/gramul si am gasit niste modele tare dragutze.

dianaruxi
02.11.2009, 12:45:06
Bine ca ne-ai spus ... asa nu mai bat drumul pana in Victoria dupa verighete.
Cat era gramul de aur in Victoria, mai tii minte? In Obor era 75 lei/gramul si am gasit niste modele tare dragutze.
125 ron e in Victoria, si sunt destul de nasoale modelele, pt modele simple ma pot duce si in obor, ca e pretul mult mai mic.

Biu
02.11.2009, 12:57:54
125 ron e in Victoria, si sunt destul de nasoale modelele, pt modele simple ma pot duce si in obor, ca e pretul mult mai mic.

eu vreau sa ma duc sa vad verighetele mokume gane, ca este atelier aici in Cluj :D .
si cum trebuie sa ma duc in concediu obligat-fortzat ( nu mai suport criza asta, imediat emigrez in Canada =(( ), sapt viitoare o sa am timp

andrelutza_2010
02.11.2009, 14:31:25
eu vreau sa ma duc sa vad verighetele mokume gane, ca este atelier aici in Cluj :D .
si cum trebuie sa ma duc in concediu obligat-fortzat ( nu mai suport criza asta, imediat emigrez in Canada =(( ), sapt viitoare o sa am timp

Apropo de verighete.. am dat si noi comanda ieri :D.

Biu
02.11.2009, 14:36:53
Apropo de verighete.. am dat si noi comanda ieri :D.

nu ai poza cu modelul ? :D

andrelutza_2010
02.11.2009, 14:39:07
nu ai poza cu modelul ? :D

ba da.

Vroiam ceva cu zirconia, dar n-am ajuns la un consens in privinta asta. Ce-mi placea mie nu-i placea lui si invers. Asa ca pana la urma am renuntat la pietricica. In realitate arata mai bine ca in poza.. cred eu.

atreya
02.11.2009, 14:40:15

Nu e chiar asa, noi am luat verighetele din Victoria si a fost 75ron/gr..pe 10 gr am dat 1000ron (inclus manopera)..

Deci depinde l;a ce stand te duci...

andrelutza_2010
02.11.2009, 14:44:02
Nu e chiar asa, noi am luat verighetele din Victoria si a fost 75ron/gr..pe 10 gr am dat 1000ron (inclus manopera)..

Ale noastre au fost la 99 lei/gr, dar la coriolan sunt mult mai scumpe :[email protected]
Eu n-am vazut pe-aici pe nicaieri aur la 75 lei/gr :((:((. Ati iesit f bine la pret.
Apropo.. tu nu pui pozica?

dianaruxi
02.11.2009, 14:48:15

aha inseamna ca am ales ce era mai scump de acolo:)). In rest nu prea erau atenti se uitau pe pereti. dar oricum eu o sa le iau din obor cred, dar de imprimat nu vreau sa le imprim acolo, ca am vazut cum lucreaza si nu mi-a placut.

ruxi86
02.11.2009, 14:51:50
aha inseamna ca am ales ce era mai scump de acolo:)). In rest nu prea erau atenti se uitau pe pereti. dar oricum eu o sa le iau din obor cred, dar de imprimat nu vreau sa le imprim acolo, ca am vazut cum lucreaza si nu mi-a placut.

si eu tot din obor am de gand sa le iau, pt ca acolo am gasit niste modele care ne-au placut tare mult ... le-am si probat .. si amandoua verighetele ar costa in jur de 9 mil. din pacate nu am nici un model sa va pun sa vedeti, sunt insa simplute, nu foarte sofisticate ... sunt din aur galben cu 2 linii subtiri pe mijloc de jur imprejur din aur alb.

ruxi86
02.11.2009, 14:55:33

Nu ne arati si noua ce model de verighete v-ati luat? :D

dianaruxi
02.11.2009, 14:56:28
si eu tot din obor am de gand sa le iau, pt ca acolo am gasit niste modele care ne-au placut tare mult ... le-am si probat .. si amandoua verighetele ar costa in jur de 9 mil. din pacate nu am nici un model sa va pun sa vedeti, sunt insa simplute, nu foarte sofisticate ... sunt din aur galben cu 2 linii subtiri pe mijloc de jur imprejur din aur alb.
noi vrem ceva simplu, dc voiam ceva complicat mai vedeam sensul sa dau o gramada de bani dar asa, nu are rost.

georgeta26
02.11.2009, 14:58:21
abia astept targul din week-end... stiti ce firme voi fi prezente? sper sa vad ceva verighete dragute... eu am pus deja ochii pe una... dar mai studiez piata inca...

ruxi86
02.11.2009, 15:03:41
abia astept targul din week-end... stiti ce firme voi fi prezente? sper sa vad ceva verighete dragute... eu am pus deja ochii pe una... dar mai studiez piata inca...

nu se stie momentan ce firme vor fi prezente, nu au publicat inca lista ... eu le-am dat si mail si i-am rugat sa imi spuna ce firme vor fi prezente si nimic. or publica lista in ultimul minut, ori dupa targ cand nu va mai fi nevoie :D

dianaruxi
02.11.2009, 15:03:45
am vazut ca, cateva si-au afista pe site prezenta, dar pe situl lor propriu. dar nu stiu decat de cateva cu rochii de mireasa in rest nimik.

foxxy
02.11.2009, 15:23:52
Bine v-am gasit !
Prezent: inca o miresica de mai 2010! >:D<

dianaruxi
02.11.2009, 15:26:20
Bine v-am gasit !
Heyyyy, bine ai venit, coleguta.

beanna
02.11.2009, 15:30:16
Buna fetelor! In cat timp veti avea verighetele dupa comanda?

dianaruxi
02.11.2009, 15:30:49
Bine v-am gasit !
am vazut ca ai fost la proba si la avngarde brides. ti-a placut ceva?

foxxy
02.11.2009, 15:35:51
DAAAA.
Acest model: http://www.morilee.com/dressint.php?idves=2204&idcat=1&idscat=1

Mai am proba de la Maggie Sottero maine, aboi deliberez.

Vreau ceva mai infoiat, cu un corset care sa vine super si sa mascheze imperfectiunile, dar sa nu fie o rochie serioasa / sobra, ci mai vesela .

Si vreau floare in plete ;))

dianaruxi
02.11.2009, 15:39:06
DAAAA.
Acest model: http://www.morilee.com/dressint.php?idves=2204&idcat=1&idscat=1

Mai am proba de la Maggie Sottero maine, aboi deliberez.

Vreau ceva mai infoiat, cu un corset care sa vine super si sa mascheze imperfectiunile, dar sa nu fie o rochie serioasa / sobra, ci mai vesela .

Si vreau floare in plete ;))
Ffff frumos modelul, eu nu l-am probat, ca am fost si eu la avangarde. uite sa-ti pun linkul spre poze.http://www.miresici.ro/showpost.php?p=1953173&postcount=1358
dar nu mi-a placut nimik din ce am probat, dar m-a ajutat sa-mi dau seama ce ma avantajeaza. La alt magazin nu ai mai fost?
Si eu vreau o clama in par ceva gen pieptan, nu vreau diadema.

ruxi86
02.11.2009, 15:41:13
Bine v-am gasit !

Bine ai venit printre noi >:D<

foxxy
02.11.2009, 15:43:03
Hmm...ai probat mai demult?
Pt ca eu am fost vineri la ei....si arata altfel :)

Daca ai timp de citit..uite povestea probelor mele: http://www.miresici.ro/showpost.php?p=2563270&postcount=11886

dianaruxi
02.11.2009, 15:45:19
Hmm...ai probat mai demult?
Pt ca eu am fost vineri la ei....si arata altfel :)

Daca ai timp de citit..uite povestea probelor mele: http://www.miresici.ro/showpost.php?p=2563270&postcount=11886
Da eu am fost prin mai, nu stiu cum arata acum.

foxxy
02.11.2009, 15:47:33
Acum ca imi amintesc ce am pobat eu......e clar ! :)) :))
Avem gusturi total diferite, doar la alegerea restaurantului am fost pe aceasi lungime de unda :))

andrelutza_2010
02.11.2009, 16:05:46
Buna fetelor! In cat timp veti avea verighetele dupa comanda?

Comanda e gata in 3 sapt, plus inca una pt gravare.

dianaruxi
02.11.2009, 16:06:58
Acum ca imi amintesc ce am pobat eu......e clar ! :)) :))
Avem gusturi total diferite, doar la alegerea restaurantului am fost pe aceasi lungime de unda :))
Si mie mi-au placut initial rochiile grecesti asa, dar ma faceau sa par grasa, am preferat ca tine cele care strang talia. Dar in acelasi timp am vrut ceva care sa fie mai simplu, si de aia am ales acea rochie, insa calitatea celor de la Maggie sottero mi s-a parut mult peste celor de la Mori Lee. La avangarde mi s-a parut ca rochiile aratau mai prost in realitate, in schimb la MB mi s-a parut ca arata mai bine in realitate.

foxxy
02.11.2009, 22:48:56
WOW, asta chiar este o veste buna, pt ca pe site la MBride arata oricum foarte bine rochiile, daca in realitate este si mai si.....hihihi, maine am proba, abia astept sa vad daca o gasesc pe mult-asteptata The One !

Fetelor, cu cat timp inainte de nunta dati oamenilor si invitatiile in labutze?

ruxi86
03.11.2009, 08:04:14
neata fetelor ~o)~o)~o)

ruxi86
03.11.2009, 08:06:21
WOW, asta chiar este o veste buna, pt ca pe site la MBride arata oricum foarte bine rochiile, daca in realitate este si mai si.....hihihi, maine am proba, abia astept sa vad daca o gasesc pe mult-asteptata The One !

Fetelor, cu cat timp inainte de nunta dati oamenilor si invitatiile in labutze?

Foxxy, asteptam pozici de la proba rochitelor de la MB :)

Invitatiile eu stiu ca se dau cam cu 4 luni inainte de nunta ... eu una am de gand sa incep sa le impart pe la sfarsitul lui ianuarie si cel tarziu inceputul lui februarie sa fiu gata ... si asa nu am foarte multe de impartit si toate lumea stie ce si cum ... acum mai ramane ca si toata lumea sa fie prezenta, mai ales ca este doar familie si prieteni foarte apropiati.

ruxi86
03.11.2009, 08:08:26
Fetelor, ati mai urmarit telenovela "noastra" ?:D Se pare ca dupa intalnirea cu sotziorul, nu mai avem nici o veste, fie buna sau rea :D
Eu sper sa fie totul bine intre cei doi si sa nu fi fost vreo gluma proasta!!!

georgeta26
03.11.2009, 08:56:51
neata fetelor.

dianaruxi
03.11.2009, 09:11:24
neata ~o)~o)~o)~o)

foxxy
03.11.2009, 09:22:18
Nu vor fi poze de la proba MB, politica lor este impotriva papparazzi :))

Ce telenovela, cine, unde, cand? :D :D
da-ti un link si pt astia mai batrani :-SS

Mneatza fete cucuiete !

ruxi86
03.11.2009, 09:28:30
Nu vor fi poze de la proba MB, politica lor este impotriva papparazzi :))

Ce telenovela, cine, unde, cand? :D :D
da-ti un link si pt astia mai batrani :-SS

Mneatza fete cucuiete !

Ah da, am uitat ca la MB nu se fac poze ... vezi ce face varsta din om :))
Si eu am fost la MB si am uitat de la mana pana la gura lucrul asta http://mail.yimg.com/us.yimg.com/i/mesg/tsmileys2/18.gif

Uite linkul cu telenovela, care de fapt si de drept incepe pe la pagina 62 parca ... deci ai o gramada de citit ... in caz ca nu ai ce face :D

http://www.miresici.ro/showthread.php?t=18639&page=108

emilinicole
03.11.2009, 10:10:22
neata fetele

am foto video....yupiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii iiiiiiiii
am mai scapat de una:D

Arahne
03.11.2009, 10:12:34
neatza, Am citit si eu prima parte, nu vreu sa fiu insensibila dar prefer sa citesc ziarul

Arahne
03.11.2009, 10:13:13
neata fetele

felicitari de abia astept sa scap si eu. Cum ai facut ai dat un avans sau?

emilinicole
03.11.2009, 10:21:02
felicitari de abia astept sa scap si eu. Cum ai facut ai dat un avans sau?

noi am fost duminica si i-am vazut, ai a ramas ca sa dam un avans mic..2 mil acolo..dar ei sunt din slatina si dam avansul knd mergem acasa pe 1 dec.

andrelutza_2010
03.11.2009, 10:38:23
noi am fost duminica si i-am vazut, ai a ramas ca sa dam un avans mic..2 mil acolo..dar ei sunt din slatina si dam avansul knd mergem acasa pe 1 dec.

Felicitari ! %%-

Cat costa ? in total .

ruxi86
03.11.2009, 10:42:31
neata fetele

bravooooo, felicitari! \:D/

aceeasi curiozitate/intrebare ca si andrelutza am si eu ... cat te-au costat?
si ce include pachetul care ti-l ofera?

irinastef
03.11.2009, 10:49:22
buna ziua viitoare miresici.
sunt noua pe acest forum, si m-am inscris in speranta ca voi gasii la voi niste sfaturi pentru o prietena de a amea, care va avea si ea nunta in luna mai a anului viitor.
Ea in principiu s-a ocupat cam de tot pana acum, ultimul lucru mai este de lamurit.....sunt decoratiunile. Si-a ales ceva pe verde sticla, foarte frumos......dar la flori insa......are mici dubii. Ea s-a gandit la margarete. Stiti cam ce preturi au atunci? Aveti ceva idei? Poze cu asa aranjamente din margarete?? Sau voi ce ati ales?
Imi pare rau......ca poate s-a scris pe undeva prin urma.....dar din pacate lipsa de timp si de r\abdare nu ma lasa sa citesc 100 de pagini din urma.
Va multumesc anticipat

emilinicole
03.11.2009, 10:56:51
bravooooo, felicitari! \:D/

aceeasi curiozitate/intrebare ca si andrelutza am si eu ... cat te-au costat?
si ce include pachetul care ti-l ofera?

foarte ok pretul: ofera asa:
filmare cu montaj, pusa pe dvd-uri personalizate, cu poza noastra atat ele cat si carcasa, facuta pe capitole cu introducere la fiecare capitol, videoclip cu noi 2 de 4-5 min, album de 60 de pagini, plus toate pozele pe dvd=2200 RON
daca mai iau si rezumat de o ora+inca un videoclip+prezentare slide show cu poze inca 100 de euro deci cam 2600 RON
in principiu acum am zis pachetul de 2200 ROn, dar il putem extinde nu e problema..

pretul e mic, ca e de slatina(oras mic, intelegeti)...dar sunt ft ok calitativ, si ft deschisi...in buc pt asta dadeam peste 3000 RON..cred

dianaruxi
03.11.2009, 10:58:58
filmare cu montaj, pusa pe dvd-uri personalizate, cu poza noastra atat ele cat si carcasa, facuta pe capitole cu introducere la fiecare capitol, videoclip cu noi 2 de 4-5 min, album de 60 de pagini, plus toate pozele pe dvd=2200 RON
daca mai iau si rezumat de o ora+inca un videoclip+prezentare slide show cu poze inca 100 de euro deci cam 2600 RON
in principiu acum am zis pachetul de 2200 ROn, dar il putem extinde nu e problema..

pretul e mic, ca e de slatina(oras mic, intelegeti)...dar sunt ft ok calitativ, si ft deschisi...in buc pt asta dadeam peste 3000 RON..cred
felicitari , eu am dat mai mult, dar nu am luat impreuna am luat separat, la foto aveam pretentii mai mari si de aia am luat pe cineva cunoscut.

Biu
03.11.2009, 11:09:37

ieftin \:D/
filmarea e hd ?
eu dau pe foto si filamare 3300 lei, dar la foto am nu am nimic printat si nici album. s-ar putea sa upgradez si pachetul video si foto :-$

ruxi86
03.11.2009, 11:10:17

daca nu chiar mai mult de 3000 RON :-"

felicitari, ai gasit o oferta super buna! si chiar iti ofera tot ce iti trebuie.
sedinta foto nu am vazut-o inclusa in pachet ... nu faci sedinta foto sau o faci separat in alta zi?

ruxi86
03.11.2009, 11:13:55
sunt noua pe acest forum, si m-am inscris in speranta ca voi gasii la voi niste sfaturi pentru o prietena de a amea, care va avea si ea nunta in luna mai a anului viitor.
Ea in principiu s-a ocupat cam de tot pana acum, ultimul lucru mai este de lamurit.....sunt decoratiunile. Si-a ales ceva pe verde sticla, foarte frumos......dar la flori insa......are mici dubii. Ea s-a gandit la margarete. Stiti cam ce preturi au atunci? Aveti ceva idei? Poze cu asa aranjamente din margarete?? Sau voi ce ati ales?
Imi pare rau......ca poate s-a scris pe undeva prin urma.....dar din pacate lipsa de timp si de r\abdare nu ma lasa sa citesc 100 de pagini din urma.
Va multumesc anticipat

Bine ai venit printre noi, chiar daca esti aici doar sa iti ajuti o prietena >:D<

Pana acum noi nu prea am vb de margarete si nu stiu daca cineva dintre noi isi va face vreun buchet din margarete sau care sa contina margarete.

De exemplu, eu nu vreau sa folosesc neaparat florile care apar in mai ... buchetul care mi-l doresc eu are trandafiri, cale, frezii, orhidee.

Poate stiu fetele preturi ceva sau daca vreuna dintre ele s-a gandit la margarete.

emilinicole
03.11.2009, 11:18:11
ieftin \:D/
filmarea e hd ?
eu dau pe foto si filamare 3300 lei, dar la foto am nu am nimic printat si nici album. s-ar putea sa upgradez si pachetul video si foto :-$

dap, e hd filmarea:)
sunt sot si sotie si lucreaza impreuna sau pe echipe, ea cu cineva el cu altcineva

Arahne
03.11.2009, 12:02:57
Va multumesc anticipat
Bun venit printre noi. Uite niste poze aici sper sa te ajute (si eu vreau sa fac o nunta"verde" dar nu prea am multe poze cu margarete). Am vazut aranjamente cu flori dinacelea cu petale verzi (poza 3) si arata f bine merg combinate cu flori albe gen crini/trandafiri

dianaruxi
03.11.2009, 12:05:55
Bun venit printre noi. Uite niste poze aici sper sa te ajute (si eu vreau sa fac o nunta"verde" dar nu prea am multe poze cu margarete). Am vazut aranjamente cu flori dinacelea cu petale verzi (poza 3) si arata f bine merg combinate cu flori albe gen crini/trandafiri
ar merge panglici roz fuchsia la verdele asta crud. pt scaune.

alinaggg
03.11.2009, 12:12:45
Sambata ma intalnesc cu o firma de decoratiuni de care sunt multumita. Mi-au raspuns prompt, au o oferta buna, ideile lor sunt ingenioase, chiar sunt foarte ok.

Ii voi duce la salon sa stabilim impreuna ce merge si ce nu.
Tematica va fi "sweet wedding" :D

Arahne
03.11.2009, 12:15:14
Sambata ma intalnesc cu o firma de decoratiuni de care sunt multumita. Mi-au raspuns prompt, au o oferta buna, ideile lor sunt ingenioase, chiar sunt foarte ok.

Cam cat te costa in mare?

Tocmai mi-au zis aia de la landy ca-mi trimit la sfarsitul sap asteia rochia\:D/

emilinicole
03.11.2009, 12:33:22
Cam cat te costa in mare?

Tocmai mi-au zis aia de la landy ca-mi trimit la sfarsitul sap asteia rochia\:D/

se ne pui pozeeeeeeee:D

foxxy
03.11.2009, 12:39:04
Si ca preview....un link cu rochia aleasa ;)

dianaruxi
03.11.2009, 12:44:40
nu ai pus linkul..

Arahne
03.11.2009, 12:47:01
http://www.rochiimireasa-adore.ro/produse/Colectia_REFINED_DESIRE/9229.htm

Am mai dat un link mai demult....parca;))

atreya
03.11.2009, 12:53:52
Ale noastre au fost la 99 lei/gr, dar la coriolan sunt mult mai scumpe :[email protected]
Eu n-am vazut pe-aici pe nicaieri aur la 75 lei/gr :((:((. Ati iesit f bine la pret.
Apropo.. tu nu pui pozica?

Da, pai in rest erau f scumpe...am avut noroc...
o sa pun poze

foxxy
03.11.2009, 12:56:23
http://www.rochiimireasa-adore.ro/produse/Colectia_REFINED_DESIRE/9229.htm

Am mai dat un link mai demult....parca;)).

Iti iei rochie alb cu negu <:-P<:-P
Esti curajoasa !!!
Rochia este foarte, foarte frumoasa, felicitari !!!!

atreya
03.11.2009, 12:57:56
Da, pai in rest erau f scumpe...am avut noroc...
o sa pun poze

voila :)
astea sunt

ruxi86
03.11.2009, 13:13:01

\:D/ Bravooooo, felicitari! <:-P

Cum va fi aceasta nunta "sweet dreams"? Nu ne dai si noua mai multe detalii? ;))

alinaggg
03.11.2009, 13:48:03
\:D/ Bravooooo, felicitari! <:-P

Cum va fi aceasta nunta "sweet dreams"? Nu ne dai si noua mai multe detalii? ;))

Nu e dreams, ci doar wedding :)
In principiu o sa fie caracterizata de multe dulciuri si detalii dulci. Cei de la agentie au avut multe idei dar din pacate presupune si multi bani.
Un mic exemplu ar fi ca paharele mirilor sa fie glazurate sau fructiere cu floricele mici la prezidiu etc

Sa vedem cum va decurge intrevederea la "fata locului" :P

ruxi86
03.11.2009, 13:51:29
Nu e dreams, ci doar wedding :)
In principiu o sa fie caracterizata de multe dulciuri si detalii dulci. Cei de la agentie au avut multe idei dar din pacate presupune si multi bani.
Un mic exemplu ar fi ca paharele mirilor sa fie glazurate sau fructiere cu floricele mici la prezidiu etc

Sa vedem cum va decurge intrevederea la "fata locului" :P

Ups ... da, era "sweet wedding" ;)) eh, se mai intampla ...

Cu ce agentie vei lucra si cam cat te va costa?

Arahne
03.11.2009, 14:00:05
.

Iti iei rochie alb cu negu <:-P<:-P
Esti curajoasa !!!
Rochia este foarte, foarte frumoasa, felicitari !!!!
Mersi, Initial vroiam neagra dar mi-au sarit toti in cap ;))

alinaggg
03.11.2009, 14:00:29
Ups ... da, era "sweet wedding" ;)) eh, se mai intampla ...

Cu ce agentie vei lucra si cam cat te va costa?

ce m-a interesat pe mine cel mai mult au fost aranjamentele florale. Restul huse si fete de masa sunt ale restaurantului.
Aranjament masa invitati = 130 ron
Liliac alb
Bujori rosii
Lalele parrot rosii
Alstroemeria portocalii
Narcise galbene

Aranjamente prezidiu 300 ron/2 buc
Fructiera etajata cu 3 nivele
Mini aranjamente in hartie de briose
Flori folosite: narcise, santini, garofite, alstroemeria

Primul set de lumanari = 530 ron/set
Lumanari maro 110 cm
Trandafiri portocalii
Frezii mov
Altsroemeria roz
Wax flower roz
Solidago galben
Funda saten roz

Buchet nasa 1 = 270 ron
Trandafiri portocalii
Trandafiri roz deschis
Frezii mov
Alstroemeria roz
Solidagogalben
Wax Flower roz
Ranunculus roz

In privinta numelui, o sa vi-l spun pe privat interesatelor :) nu vreau sa se creada ca le fac reclama.
Oricum, sunt in concurenta directa cu alta firma de aranjamente :P[/font]

[/font]

Arahne
03.11.2009, 14:01:39
voila :)
astea sunt
Superbe! Ceva in genul vroiam si eu, combinatie de aur alb cu galben. Btw e adevarat ca-i mai bine sa le cumperi mai groase; sa nu se toceasca asa repede?

beatrice_cossma
03.11.2009, 14:02:49
Sautare! Voiam sa va intreb daca aveti idee cum se va desfasura targul acela de nunti din Piata Constitutiei... Am inteles ca incepe vineri si tine pana duminica. Aveti idee la ce ora incepe si la ce ora se termina? O sa fie in aer liber? brrrrrrrrrr... Ma ingrozeste gandul sa probez o rochie intr-un cort improvizat...

georgeta26
03.11.2009, 14:04:19
foarte frumoase verighetele atreya. sa le purtati sanatosi si sa va aduca muuulta fericire

Arahne
03.11.2009, 14:04:21
Nu mi se pare exagerat, din cate vad au pus accent pe roz-rosu, super combinatiile de flori

alinaggg
03.11.2009, 14:06:46
Sautare! Voiam sa va intreb daca aveti idee cum se va desfasura targul acela de nunti din Piata Constitutiei... Am inteles ca incepe vineri si tine pana duminica. Aveti idee la ce ora incepe si la ce ora se termina? O sa fie in aer liber? brrrrrrrrrr... Ma ingrozeste gandul sa probez o rochie intr-un cort improvizat...

Eu stiam ca se deschide sambata de la ora 10. In interior este cald. Este un cort pus chiar in piata constitutiei si cu multe randuri de standuri.
In interior chiar este cald, si cand se aglomereaza e insuportabil :)
Insa arata ok, nu pare nimic improvizat, e ca o sala mare

Arahne
03.11.2009, 14:09:20
Program expozitional:

Vineri (6 noiembrie) : 12-20
Sambata (7 noiembrie): 10-20
Duminica (8 noiembrie): 10-18

cred ca o sa fie cald au sisteme de incalzire

beatrice_cossma
03.11.2009, 14:23:44
:* Multumesc

Program expozitional:

Vineri (6 noiembrie) : 12-20
Sambata (7 noiembrie): 10-20
Duminica (8 noiembrie): 10-18

cred ca o sa fie cald au sisteme de incalzire

beatrice_cossma
03.11.2009, 14:28:12
Vai... ce in urma am ramas... nu v-am mai citit demult iar acum mi-e greu sa tin pasul... am mult de recuperat din urma... ;;)

vasile2na
03.11.2009, 14:28:18
Miresici de mai care ati trecut peste superstitia ca "nu e bine sa faci nunta in mai" va astept aici sa ne sfatuim...:*

buna miresci,sunt noua pe site si sunt tot miresica de mai
va pup pe toate :*

vasile2na
03.11.2009, 14:43:54
buna fetelor,
cumva ati apucat sa faceti rezervare si la biserica?ca eu am incercat si dina pacate mi-au spus ca nu au registru pt 2010:sad:

dianaruxi
03.11.2009, 14:47:30
buna fetelor,
cumva ati apucat sa faceti rezervare si la biserica?ca eu am incercat si dina pacate mi-au spus ca nu au registru pt 2010:sad:
nici eu n-am facut inca, pt biserica, mie mi-a zis sa vin prin martie.

Arahne
03.11.2009, 14:54:28
buna fetelor,
Nici eu nu am facut dar nu ma ingrijoreaza ca o sa fie aglomerat, e in afara Bucurestiului. Acum depinde de biserica unele au deja

alinaggg
03.11.2009, 14:56:45
buna fetelor,

Depinde de biserica

Noi am facut inca din aprilie la Gradina Icoanei

vasile2na
03.11.2009, 15:06:30
cred ca o sa mai incerc...poate am noroc cu registrul o:-) ca asa as putea sa ma ocup si de invitatii
voi in ce stadiu sunteti cu pregatirile?

CONT-INCHIS-023
03.11.2009, 15:50:08
arahne...cand ai facut exact comanda si cum te-au anuntat ca-ti vine rochita? msss

Arcee
03.11.2009, 15:56:29
cred ca o sa mai incerc...poate am noroc cu registrul o:-) ca asa as putea sa ma ocup si de invitatii

Buna! Bine ai venit printre noi draga coleguta de restaurant. Vezi ca la păreri despre restaurante exista un topic al hotelului Alexander si suntem o grămadă de fete. O sa vezi si poze de la 2 nunti din Olimpia si când o sa ajung la un calculator o sa te trec si pe listuta noastră... suntem vreo 25 pe ea. Legat de pregatiri eu am restaurantul, muzica dj de la Alexander, biserica, foto si parțial video. Spor la pregatiri:*

alinaggg
03.11.2009, 15:58:37

Eu sunt in urmatorul stadiu:
- Am rochie de mireasa si de cununie
- Am fotografi si cameraman
- Am cercei pentru rochia de mireasa
- Am restaurant si biserica rezervata
- Am verighete
- Am DJ
- Am fantana de ciocolata

Sunt in tratative pentru
- Invitatii
- Decoratiuni florale + buchete + lumanari
- Marturii (aproape 90% sigur)

Imi lipseste cu desavarsire voalul sau voaleta pentru rochia de mireasa :((

Am ratat ceva?

Arahne
03.11.2009, 16:08:00
arahne...cand ai facut exact comanda si cum te-au anuntat ca-ti vine rochita? msss
pe 10 oct. Le-am dat azi un mail sa-i intreb ce mai fac si mi-au zis ca-mi trimit la sf sapt rochia si mi-au dat un "tracking number" dar nu mi-au zis prin ce firma

CONT-INCHIS-023
03.11.2009, 16:09:48
pe 10 oct. Le-am dat azi un mail sa-i intreb ce mai fac si mi-au zis ca-mi trimit la sf sapt rochia si mi-au dat un "tracking number" dar nu mi-au zis prin ce firma
ahaa..eu am dat pe 9 oct...dar aia pe 10-11 parca mi-au zis ca s-au apucat...si chiar nu am mai intrebat cand vie..acum vreo 2 zile am vb cu hunk pe scype si zicea ca lucreaza la fusta...acum..sa vedem..maine s-al intreb si eu exact..msss

Arahne
03.11.2009, 16:18:14
ahaa..eu am dat pe 9 oct...dar aia pe 10-11 parca mi-au zis ca s-au apucat...si chiar nu am mai intrebat cand vie..acum vreo 2 zile am vb cu hunk pe scype si zicea ca lucreaza la fusta...acum..sa vedem..maine s-al intreb si eu exact..msss
Ti-au aratat-o? eu am intrebat daca imi pot da poze si nu mi-a raspuns

vasile2na
03.11.2009, 16:20:53
Buna! Bine ai venit printre noi draga coleguta de restaurant. Vezi ca la păreri despre restaurante exista un topic al hotelului Alexander si suntem o grămadă de fete. O sa vezi si poze de la 2 nunti din Olimpia si când o sa ajung la un calculator o sa te trec si pe listuta noastră... suntem vreo 25 pe ea. Legat de pregatiri eu am restaurantul, muzica dj de la Alexander, biserica, foto si parțial video. Spor la pregatiri:*

merci pt informatii de abia astept sa intru sa vad
eu pregatirile nu stau f bine,ina afara de restaurant si formatie nu am facut nimic

Arahne
03.11.2009, 16:24:06
- Am verighete
- Am DJ

Sunt in tratative pentru
- Invitatii

Am ratat ceva?

wow chiar ai lucrat ceva. Ai uitat pantofii;)) si eventual place-carduri hmm masina

emilinicole
03.11.2009, 16:28:13
eu am restaurant
- formatie
- biserica
-foto-video
-biju pt miresica si cununie civila
-casuta dar/pernuta verghete/set tort/(mostenite de la o prietena)
-peste 2 sapt platesc si rokia si o comand, sau o iau direct daca o mai au in stoc

alinaggg
03.11.2009, 16:44:13
wow chiar ai lucrat ceva. Ai uitat pantofii;)) si eventual place-carduri hmm masina

Am si pantofi de mireasa :D
Bine ca mi-ai adus aminte
Trebuie sa gasesc pentru cununie :P

Pentru place-carduri aproape am aranjat.
Masina... va fi cea casnica :P

Arcee
03.11.2009, 16:44:48
eu am restaurant
- formatie
- biserica
-foto-video
-biju pt miresica si cununie civila
-casuta dar/pernuta verghete/set tort/(mostenite de la o prietena)
-peste 2 sapt platesc si rokia si o comand, sau o iau direct daca o mai au in stoc

Ca bine zici, uitasem de aceste detalii. Mai am figurina de tort "la pescuit" luată de la o miresica din bazar si mostenire de la o prietena casuta de dar si pernuta de verighete numai ca trebuie sa le scot floricelele lila si sa pun altele in ton cu nunta mea. Invitatiile place cardurile si meniurile vreau sa mi le fac singura. Iar la marturii încă nu m-am hotarat. Ah, si mai vreau pana de anul nou sa iau alcoolul. Nu știu cum e cu vinul mi-e sa nu se strice chiar dacă îl iau imbuteliat la sticla nu varsat.

dianaruxi
03.11.2009, 16:56:14
Ca bine zici, uitasem de aceste detalii. Mai am figurina de tort "la pescuit" luată de la o miresica din bazar si mostenire de la o prietena casuta de dar si pernuta de verighete numai ca trebuie sa le scot floricelele lila si sa pun altele in ton cu nunta mea. Invitatiile place cardurile si meniurile vreau sa mi le fac singura. Iar la marturii încă nu m-am hotarat. Ah, si mai vreau pana de anul nou sa iau alcoolul. Nu știu cum e cu vinul mi-e sa nu se strice chiar dacă îl iau imbuteliat la sticla nu varsat.
eu as vrea sa rezerv biserica dar nu stiu dc au deschis catstifele pt 2010, si as vrea sa cumpar si verighetele ca mi-e ca se scumpeste aurul.

Arahne
03.11.2009, 16:57:22
eu ma gandeam sa-mi fac casuta pernutele si cosurile singura, cosurile le am deja trebuie doar sa le "accesorizez" si casuta ma gandeam sa o fac ceva in genul "hounted house" cum e in desenele cu familia Adams;;)

Arahne
03.11.2009, 16:58:08
eu as vrea sa rezerv biserica dar nu stiu dc au deschis catstifele pt 2010, si as vrea sa cumpar si verighetele ca mi-e ca se scumpeste aurul.
Nu zicea luna trecuta parca ca acum e aurul cel mai ieftin?

dianaruxi
03.11.2009, 16:59:17
Nu zicea luna trecuta parca ca acum e aurul cel mai ieftin?
nu cred, aurul creste cu euroul
ziceam ca in obor e cel mai ieftin.

Cristina_84
03.11.2009, 17:38:24
nu cred, aurul creste cu euroul
ziceam ca in obor e cel mai ieftin.

Se pare ca incepand cu ianuarie 2010,scad accizele la aur si metale pretioase,deci e posibil ca aurul sa se mai ieftineasca...
Apropo de aur si verighete :D ,nasii nostri vor sa ne ia cadou de Craciun verighetele:x ,sunt foarte draguti si ne-am gandit sa le facem si noi un cadou pe masura,ma ajutati cu ceva sugestii?:*

Arahne
03.11.2009, 17:48:36
Se pare ca incepand cu ianuarie 2010,scad accizele la aur si metale pretioase,deci e posibil ca aurul sa se mai ieftineasca...
Apropo de aur si verighete :D ,nasii nostri vor sa ne ia cadou de Craciun verighetele:x ,sunt foarte draguti si ne-am gandit sa le facem si noi un cadou pe masura,ma ajutati cu ceva sugestii?:*
parfumuri? sau chestii de genul geanta, cravata etc depinde de ce gen sunt loc de munca copii etc

emilinicole
03.11.2009, 17:49:22

complicat, complicat..tre sa fie ceva durabil, cum sunt si verighetele, dar eu una nu am nicio idee

sttefi
03.11.2009, 18:25:07

Spune-mi si mie cum se numeste firma in privat, te rog.
Si eu sunt inca in cautare, dupa ce mi-au cerut unii 60 de mil...

Mersic

atreya
03.11.2009, 19:37:23
Bunaaa...

Sa va impartasesc ultima mea nebunie!!!
Am povesti in topicul "comandati rochita online?" cum eu am luat-o online.
ei bine, totul e perfect doar ca rochita nu e pentru mine!!!
E pentru cineva mai inalt, cam 1.7 m...nu am cum s-o scurtez si in plus nu e pentru mine in partea de sus, e nefiind chiar f slaba :)

Asadar de 1 sapt tot stau suparata si azi m-am dus sa ma uit la o rochie pe care am ochit-o acum o luna....am pobat-o si pica superb pe mine...si in final...Am cumparat-o ;))$-);))
Iar pe prima am s-o vand...

Asta pe care am luat-o imi vine perfect...de sus pana jos :)
Va pup

dianaruxi
03.11.2009, 20:07:11
Bunaaa...

E pentru cineva mai inalt, cam 1.7 m...nu am cum s-o scurtez si in plus nu e pentru mine in partea de sus, e nefiind chiar f slaba :)

Asadar de 1 sapt tot stau suparata si azi m-am dus sa ma uit la o rochie pe care am ochit-o acum o luna....am pobat-o si pica superb pe mine...si in final...Am cumparat-o ;))$-);))

Va pup
UUU de unde cum cat poze?

CONT-INCHIS-023
03.11.2009, 20:10:31
Bunaaa...

Va pup

de ce nu poate fi scurtata?! si eu mi-am comandat on line si sper sa poata fi scurtata ca...sigur va fi mai lungutza...ca am dat lungimea mai mare un pic sa fiu sigura ca nu va fi scurta...

Biu
03.11.2009, 20:16:42
Bunaaa...

Va pup

exact la fel am patit si eu, dar cand am povestit la topicul cu pricina mi-au sarit fetele-n cap.
rochia mea de la chineji seamana da nu rasare, si nu se aseaza bine... si la fel ca si tine mi-am luat alta, de care sunt indragostita, si as proba-o in fiecare zi ;))

Biu
03.11.2009, 20:21:45
eu ma gandeam sa-mi fac casuta pernutele si cosurile singura, cosurile le am deja trebuie doar sa le "accesorizez" si casuta ma gandeam sa o fac ceva in genul "hounted house" cum e in desenele cu familia Adams;;)

de ce nu faci toata nunta pe tema asta? ar fi foarte interesant ;))

CONT-INCHIS-023
03.11.2009, 20:27:14
exact la fel am patit si eu, dar cand am povestit la topicul cu pricina mi-au sarit fetele-n cap.
rochia mea de la chineji seamana da nu rasare, si nu se aseaza bine... si la fel ca si tine mi-am luat alta, de care sunt indragostita, si as proba-o in fiecare zi ;))

d p landy ti-ai luat-o?

Biu
03.11.2009, 20:31:46
d p landy ti-ai luat-o?
da, de pe landy

Arahne
03.11.2009, 20:37:11
de ce nu faci toata nunta pe tema asta? ar fi foarte interesant ;))
N-am cu ce, sa zic asa. M-am uitat la poze cu nunti alb-negru si mi se par sincer monotone si parca prea sofisticate si mai ales nu merg la o nunta in aer liber. Totusi nu vreau sa exagerez cu ideile mele. Revenind la faza cu rochia sunt sigura ca nu o sa-mi vina perfect, pe de-o parte de abia astept sa bag foarfeca in ea sa fac modificari>:) Si daca tot nu atunci plan B

Biu
03.11.2009, 20:46:03
N-am cu ce, sa zic asa. M-am uitat la poze cu nunti alb-negru si mi se par sincer monotone si parca prea sofisticate si mai ales nu merg la o nunta in aer liber. Totusi nu vreau sa exagerez cu ideile mele. Revenind la faza cu rochia sunt sigura ca nu o sa-mi vina perfect, pe de-o parte de abia astept sa bag foarfeca in ea sa fac modificari>:) Si daca tot nu atunci plan B

Sa sti ca nici eu nu credeam ca as gasi ceva pe gustul meu, si dintr-o pura intamplare am gasit-o pe o tipa, care nici macar nu se ocupa in principal de aranjat nunti. Atata ca poate fi costisitoare o nunta pe o tematica care nu e foarte ceruta, cum ar fi de ex asta. Dar mie mi se pare o tema foarte interesanta. O nunta ai, trebuie sa te reprezinte :>
Si eu am vazut nunti pe alb negru si sincer mi s-au parut interesante. Cel mai fain am vazut alb negru si fucsia . Si orice merge in aer liber, daca ai imaginatie o:-)

Arahne
03.11.2009, 21:04:41
Sa sti ca nici eu nu credeam ca as gasi ceva pe gustul meu, si dintr-o pura intamplare am gasit-o pe o tipa, care nici macar nu se ocupa in principal de aranjat nunti. Atata ca poate fi costisitoare o nunta pe o tematica care nu e foarte ceruta, cum ar fi de ex asta. Dar mie mi se pare o tema foarte interesanta. O nunta ai, trebuie sa te reprezinte :>
Si eu am vazut nunti pe alb negru si sincer mi s-au parut interesante. Cel mai fain am vazut alb negru si fucsia . Si orice merge in aer liber, daca ai imaginatie o:-)
Eu nu cred ca-mi permit sa angajez o firma pt decoratii de asta m-am apucat sa-mi fac singura nu mi se pare f greu. Faza cu alb negru pe bune chiar nu merge acolo piscina e albastra si pavilioanele sunt verzi inchis plus ca mai e si decorat rustic arata foarte bine asa.

atreya
03.11.2009, 23:32:14

Da exact, e ok rochia dar nu vine dragut pe mine...nu ma avantajeaza in partea de sus
Eu am sanii cam mari, si corsetul in forma de inima imi vine mult mai bine decat cel drept, plus ca era prea jos corsetul si in parti sub maini vine f nasol.
Nu o pot scurta pentru ca are broderie...si e f fin materialul si asa.

Iar asta pe care am luat-o...e absolut perfecta. Nu trebuie sa-i fac nimic.
Am descoperit ca au fost lucruri la care nu ma gandisem. De exemplu foma corsetului si cum ca daca e putin in digonala usor spre sold lungeste talia si astfel slabeste...asta pentru genul meu mai cu forme asa...

gen cum e poza.

va pp si o sa pun f curnd poze, incerc maine.

ruxi86
04.11.2009, 08:10:36
Da exact, e ok rochia dar nu vine dragut pe mine...nu ma avantajeaza in partea de sus
Eu am sanii cam mari, si corsetul in forma de inima imi vine mult mai bine decat cel drept, plus ca era prea jos corsetul si in parti sub maini vine f nasol.
Nu o pot scurta pentru ca are broderie...si e f fin materialul si asa.

Iar asta pe care am luat-o...e absolut perfecta. Nu trebuie sa-i fac nimic.
Am descoperit ca au fost lucruri la care nu ma gandisem. De exemplu foma corsetului si cum ca daca e putin in digonala usor spre sold lungeste talia si astfel slabeste...asta pentru genul meu mai cu forme asa...

gen cum e poza.

va pp si o sa pun f curnd poze, incerc maine.

Andreea, de unde ai luat rochitza? Si cat ai dat pe ea?
Baga eventual cealalta rochita care ai luat de la shopforlover aici pe bazar, poate se gaseste vreo miresica care sa o ia. Si asteptam si poze cu prima rochita sa vedem cum a iesit. ;))

Apropo ... neata fetelor!

Arahne
04.11.2009, 08:14:05
neatza! Ce matinale suntem ;))

ruxi86
04.11.2009, 08:20:54

Ce sa-i faci, daca asa cere serviciul ;)) Desi cand am vazut ce vreme oribila e afara, nu imi venea sa ma dau jos din pat, dar cica se incalzeste de astazi :D

andrelutza_2010
04.11.2009, 08:57:14
Neata ~o) !

O cafea fierbinte sa ne incalzim ;)).

dianaruxi
04.11.2009, 09:31:02
neata ~o)~o)~o)

emilinicole
04.11.2009, 09:43:31
hop si eu
nu beau cafea, dar sunt p-aici:)

CONT-INCHIS-023
04.11.2009, 10:14:00
\
am vb si eu cu hunk al meu acum..si mi-a zis ca maiau nevoie de cateva zile ca e un model mai complex pt ei....si a zs ca o sa-mi arate poze cand e gata rochitza...am niste emotii iar dupa ce am citit aici..despre dezamagirile la rochitza...iar am intrat intr-o pasta ffff aiurea cu gandul la ea...cine stie cum mi-o veni corsetul...bal; bla....doamneeeeeeeee ajuta-ma!!!!

atreya
04.11.2009, 10:42:56
;))
Andreea, de unde ai luat rochitza? Si cat ai dat pe ea?
Baga eventual cealalta rochita care ai luat de la shopforlover aici pe bazar, poate se gaseste vreo miresica care sa o ia. Si asteptam si poze cu prima rochita sa vedem cum a iesit. ;))

Apropo ... neata fetelor!

Buna scumpa,

A 2-a am luat-o aseara, de la un magazin la sf Gheorghe (capatul 21).
Pe prima astept sa o iau de la modificat..mai exact i-am pus bretelel mai bine si am scurtat-o putin, nu prin taiere ci printr-o mica modificare. Atunci o sa fac poze si dupa ce fac 6 luni pe forum o sa o pot pune la bazar...
Pe cea de ieri am dat 1100 ron +100 ron bolero-ul...

Este mult mai ok pentru mine modelul, tipa de la mag mi-a explicat ce ma avantajeaza, si in final asta e super. Pe ea o vazusem acum o luna dar na, am zis ca deja am luat una si nu vreau sa stiu, pe urma de vreo o sapt m-am tot gandit ce sa fac, concluzia: nu sunt dispusa sa fac un compromis prea mare incat sa stau stresata in ziua aia din cauza rochiei. Am probat-o si am stiu ca ea e.

Asta e...pot zice pana o vand pe prima ca mi-am luat rochie cu 2000 ron..ceea ce e ok

beatrice_cossma
04.11.2009, 10:46:59
Bine v-am gasit !
Bine ai venit!!! \:D/

ruxi86
04.11.2009, 10:49:56
;))

Buna scumpa,

A 2-a am luat-o aseara, de la un magazin la sf Gheorghe (capatul 21).
Pe prima astept sa o iau de la modificat..mai exact i-am pus bretelel mai bine si am scurtat-o putin, nu prin taiere ci printr-o mica modificare. Atunci o sa fac poze si dupa ce fac 6 luni pe forum o sa o pot pune la bazar...
Pe cea de ieri am dat 1100 ron +100 ron bolero-ul...

Este mult mai ok pentru mine modelul, tipa de la mag mi-a explicat ce ma avantajeaza, si in final asta e super. Pe ea o vazusem acum o luna dar na, am zis ca deja am luat una si nu vreau sa stiu, pe urma de vreo o sapt m-am tot gandit ce sa fac, concluzia: nu sunt dispusa sa fac un compromis prea mare incat sa stau stresata in ziua aia din cauza rochiei. Am probat-o si am stiu ca ea e.

Asta e...pot zice pana o vand pe prima ca mi-am luat rochie cu 2000 ron..ceea ce e ok

Uau ... ai dat super bine pe rochitza ... si modelul chiar imi place ... e foarte mumos ... abia astept sa imi arati poze de la nunta ;))
Poate cu bretelutzele si scurtata, va arata mult mai bine prima rochitza ... sau esti hotarata sa o porti pe a 2-a in ziua nuntii?
Acum sa nu te mai uiti dupa rochitze, gata, ca dupa aia poate mai vezi ceva sa iti placa ;)) Pupici!

beanna
04.11.2009, 10:55:51
Buna fetelor, ce parere aveti de frezii pentru decoratul salii? Oare sunt rezistente, stiti ceva de la altii care au folosit?

beatrice_cossma
04.11.2009, 10:59:50
buna miresci,sunt noua pe site si sunt tot miresica de mai
va pup pe toate :*
SALUTARE!!! Bine ai venit ! =D>

andrelutza_2010
04.11.2009, 11:01:00
Buna fetelor, ce parere aveti de frezii pentru decoratul salii? Oare sunt rezistente, stiti ceva de la altii care au folosit?

Ador freziile ..
Ce frumos ar mirosi acolo... =P~.

Eu cred ca tin daca le iei imbobocite. O noapte cel putin...

atreya
04.11.2009, 11:01:45
Uau ... ai dat super bine pe rochitza ... si modelul chiar imi place ... e foarte mumos ... abia astept sa imi arati poze de la nunta ;))
Poate cu bretelutzele si scurtata, va arata mult mai bine prima rochitza ... sau esti hotarata sa o porti pe a 2-a in ziua nuntii?
Acum sa nu te mai uiti dupa rochitze, gata, ca dupa aia poate mai vezi ceva sa iti placa ;)) Pupici!

Da, m-am decis sa o port pe a 2-a. Asta clar.
Si prima e f ok dar nu pentru mine.
De scurtat am scurtat-o, adica cu semne si tot e prea lunga pt mine si cum se vede in avatar are broderie jos. Dar pt cine la 1.7 m e perfecta sigur.

Nu ma mai uit, oricum de asta m-am indragostit mult acum ceva timp...alta oricum nu-mi mai place...dar in rest ma inchid in casa :)

beatrice_cossma
04.11.2009, 11:02:14
buna fetelor,

Eu am facut de acum 2 saptamani... sau 3 saptamani...
Ma rog, la Domnita Balasa e deschis registrul. Am si platit avans 5 mil... de fapt, nu eu am platit... nasul...
Vai fetelor, abia astept ziua de 29 mai 2010... \:D/

atreya
04.11.2009, 11:06:07
Ma rog, la Domnita Balasa e deschis registrul. Am si platit avans 5 mil... de fapt, nu eu am platit... nasul...
Eu am reusit, adica m-au trecut pe un carnetel provizoriu...o sa ma mai duc in ianuarie o data pe la ei..

beatrice_cossma
04.11.2009, 11:08:49
complicat, complicat..tre sa fie ceva durabil, cum sunt si verighetele, dar eu una nu am nicio idee

Un semineu ptr casa. Eu asta vreau sa le iau. :>

beatrice_cossma
04.11.2009, 11:09:47
- Am verighete
- Am DJ

Sunt in tratative pentru
- Invitatii

Am ratat ceva?

Am dat print la lista ta... eu sunt in urma..........

Biu
04.11.2009, 11:11:39
Da, m-am decis sa o port pe a 2-a. Asta clar.
Si prima e f ok dar nu pentru mine.
De scurtat am scurtat-o, adica cu semne si tot e prea lunga pt mine si cum se vede in avatar are broderie jos. Dar pt cine la 1.7 m e perfecta sigur.

Nu ma mai uit, oricum de asta m-am indragostit mult acum ceva timp...alta oricum nu-mi mai place...dar in rest ma inchid in casa :)

Sa stii ca si astea care au broderie jos se pot scurta, numai ca iti trebuie o croitoreasa priceputa. Se desface rochia unde se imbina corsetul cu fusta, se taie de acolo si se coase la loc, si astfel bordura de jos nu are de suferit. Eu te inteleg perfect de ce nu vrei sa o porti, insa in momentul cand o pui in vanzare, poti sa spui linistita ca se poate scurta. Am o prietena care si-a comandat rochie de la landy model foarte asemanator cu al tau, singura diferenta e ca a ei nu are breletute, si la fel i-au facut-o exagerat de lunga, si a reusit sa si-o scurteze, si a iesit ok scurtatul !
( P.S. si eu adun pretul ambelor rochii :-$ )

andrelutza_2010
04.11.2009, 11:12:04

Nu esti singura \:D/ :)) !

Give me five =; !