PDA

Versiunea completa : Pregatirile miresicilor de mai 2010

Pagini : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 [17] 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40

Arahne
06.11.2009, 13:51:06
Fetelor eu tocmai am venit de la targ.
E slabutz rau de tot cam 30 de standuri asa max sunt foarte dezamagita. E totusi bine ca invitatiile functioneaza.

dianaruxi
06.11.2009, 13:56:07
E slabutz rau de tot cam 30 de standuri asa max sunt foarte dezamagita. E totusi bine ca invitatiile functioneaza.
pai am vazut si eu de dimineata expozantii, nu e cine stie ce, si n-ai vazut nimik?

beatrice_cossma
06.11.2009, 16:37:17

SERIOS? :-? Standuri cu invitatii pentru nunta sunt? Eu asta caut ...
Dar pe site-ul e-mariage erau anuntati multi... Oare or sa vina de maine?

alinaggg
06.11.2009, 17:18:19

Ai mancat prajituri? :P

foxxy
06.11.2009, 17:20:41
Coriolan-ul cu verighete era cumva prezent? :-s

Arcee
06.11.2009, 17:53:59
fetelor..tocmai m-am intors de la targ..dezamagire...rochii "numai una si una" adica una mai urata ca alta, de o calitate mai mult decat indoielnica la preturi de max. 2000 mil (la Il Creatore unde am probat). la restul nu am probat pt ca au venit cu niste marimi foarte mici gen 34,36 max 38 , in conditiile in care eu port 44. Am probat 2 rochite la il creatore pe crem prima era marimea 40 si a doua 42...prima nu imi place cum vine la bust, iar la a doua imi plac volanele dar parca e prea umflata...macar mi-am format o parere despre ce imi vine bine si ce nu (am probat si una sirena dar am uitat sa fac poze)..cei de la marithe erau doar cu standul, fara nimic de probat si cu reducere 20% pana la sfarsitul anului.
erau 2 standuri cu invitatii si erau si cei de la coriolan...
si acum cu ..critica inainte^:)^

beatrice_cossma
06.11.2009, 17:56:08
THX. in 10 min plec si eu. O sa vin cu comentarii... pups

beanna
06.11.2009, 18:31:46
fetelor..tocmai m-am intors de la targ..dezamagire...rochii "numai una si una" adica una mai urata ca alta, de o calitate mai mult decat indoielnica la preturi de max. 2000 mil (la Il Creatore unde am probat). la restul nu am probat pt ca au venit cu niste marimi foarte mici gen 34,36 max 38 , in conditiile in care eu port 44. Am probat 2 rochite la il creatore pe crem prima era marimea 40 si a doua 42...prima nu imi place cum vine la bust, iar la a doua imi plac volanele dar parca e prea umflata...macar mi-am format o parere despre ce imi vine bine si ce nu (am probat si una sirena dar am uitat sa fac poze)..cei de la marithe erau doar cu standul, fara nimic de probat si cu reducere 20% pana la sfarsitul anului.
Prima intr-adevar nu vine bine la bust insa in partea de jos e destul de ok; a doua nu-mi place, e prea mult dupa parerea mea. Eu as zice ca ti-ar veni bine o rochita ce bretelute din acelea peste umeri (gen ,,barcuta"-nu stiu exact cum ii spune).Acuma tu stii mai bine ce iti doresti.Bafta

sttefi
06.11.2009, 18:44:18
Buna,

M-am intors si eu de la targ. Fetele au dreptate, nu e cine stie ce. Desi pe lista sunt multi, acolo par mai putini.
Eu ma duc si maine si poate probez ceva :D, azi am fost cu munca si nu am avut chef de probe...

Asteptam alte miresici cu impresii ;))

Biu
06.11.2009, 18:45:30

Per total prima rochia iti vine mai bine. Te prinde bine rochia in forma de A, te avantajeaza, in timp ce rochia printesa nu te avantajeaza.
Prima rochie intr-adevar nu iti vine bine sus, poate o fi si din cauza ca marimea nu era potrivita pentru tine.

sttefi
06.11.2009, 18:50:56
SERIOS? :-? Standuri cu invitatii pentru nunta sunt? Eu asta caut ...
Dar pe site-ul e-mariage erau anuntati multi... Oare or sa vina de maine?

Era un stand care avea invitatii dragute si erau si ieftine.
Imi sacapa numele..

Arcee
06.11.2009, 20:13:23
multumesc mult fetelor..sunteti in asentimentul meu...si eu vreau o rochita cu bretelute sau sa atasez bretelute la o rochita...asa e cand iti da natura prea mult;)) imi place partea de sus de la a doua cu partea de jos de la prima..azi a fost pt prima oara cand am probat rochite si din pacate materialele au fost sub orice critica...trebuie neaparat sa o probez pe selma de la maggie sottero.. sunt cu gandul la ea:-"

sttefi
06.11.2009, 20:15:03
uitandu-ma printre fluturasii luati am gasit si conceptul "trash the dress". Ce parere aveti? :)

Arahne
06.11.2009, 22:04:14
Si eu sunt de parere ca prima
Scuze nu eram la calc sa raspund la intrebari
Nu mi-am luat nimic desi am vazut un voal dar nu vreau sa ma pripesc astept sa vina rochia. Ma dusesem cu gandul sa-mi iau pantofi dar aveau numai la un stand
Nu am mancat prajituri erau niste buseuri cu pate (cred) care erau asa de mici ca nu-mi ajungeau nici pe o masea ;))

Arahne
06.11.2009, 22:05:47
uitandu-ma printre fluturasii luati am gasit si conceptul "trash the dress". Ce parere aveti? :)
eu o sa fac cu aia de la landy daca nu o sa fie pe placul meu. Biu cred ca are idei de genul

dianaruxi
07.11.2009, 08:37:33
si eu o sa fac asta, inca ma mai gandesc unde sa ma duc, dar sigur o facem. Intra in pretul, pachetului foto, plus ca fotografii mei sunt super, si sunt dispusi sa faca si nebunii, eu ma gandeam sa merg pe santier, pt ca noi suntem amandoi ingineri.

dianaruxi
07.11.2009, 08:38:37
multumesc mult fetelor..sunteti in asentimentul meu...si eu vreau o rochita cu bretelute sau sa atasez bretelute la o rochita...asa e cand iti da natura prea mult;)) imi place partea de sus de la a doua cu partea de jos de la prima..azi a fost pt prima oara cand am probat rochite si din pacate materialele au fost sub orice critica...trebuie neaparat sa o probez pe selma de la maggie sottero.. sunt cu gandul la ea:-"
roxxya mie imi plac ambee rochii pe care le-ai probat, iti sta bine cu ele doua, desi la prima cred ca-ti trebuia mai mare la bust, si cred ca ideal pt tine ar fi rochiile de la atelier diagonal, ca forma ma refer.

beanna
07.11.2009, 12:19:59
Uite modelul asta pare foarte frumos si se aseaza bine http://www.airecollection.es/
Scuze nu arata modelul, dar uita-te la colectia aire barcelona, modelul bobbie al 5-lea model de rochie

Biu
07.11.2009, 12:26:37
Uite modelul asta pare foarte frumos si se aseaza bine http://www.airecollection.es/
Scuze nu arata modelul, dar uita-te la colectia aire barcelona, modelul bobbie al 5-lea model de rochie

ai dat link la home page :-?

Edit : acuma am vazut ca ai editat. Amgasit modelul, dar cred ca pt Roxya ar fi mai bun un model cu bretelute. Are bagaje... :P

beanna
07.11.2009, 12:28:18
ai dat link la home page :-?
Da asa apare si cand te uiti la rochie, nu stiu de ce. Dar e model in colectia Aire Barcelona, nr 5 cum rasfoiesti

beanna
07.11.2009, 12:49:58
Da, ar merge si o rochita cu bretele, dar la sani sa vina in forma de V ca sa nu arate sanii ,,turtiti"

beatrice_cossma
07.11.2009, 15:58:06
:-L sunt trista... n-am gasit nimik interesant la targ. Proasta organizare #-o , o caldura insuportabila in corturile alea... spatiile de expunere foarte mici... si foarte putini participanti.

Biu
07.11.2009, 16:00:17
:-L sunt trista... n-am gasit nimik interesant la targ. Proasta organizare #-o , o caldura insuportabila in corturile alea... spatiile de expunere foarte mici... si foarte putini participanti.

#-o imi pare rau sa aud fetelor ca e un fiasco targul >:D<

angi300
07.11.2009, 18:30:24
#-o imi pare rau sa aud fetelor ca e un fiasco targul >:D<
vai si cand ma gandesc ca era un gand cum ca sa mergem....bine ca statusi acasa.;))
ca sa vedeti ce grei putem sa fim noi..vrem sa ne schimbam localul (dar tot in dej, clujul a picat)..numai ca unde ne-am dus..au doar 1 si 8 mai liber.=(( maine ne hotaram, ca ne asteapta nenea cu un raspuns.
spor fetele!

Biu
07.11.2009, 19:45:35
vai si cand ma gandesc ca era un gand cum ca sa mergem....bine ca statusi acasa.;))
ca sa vedeti ce grei putem sa fim noi..vrem sa ne schimbam localul (dar tot in dej, clujul a picat)..numai ca unde ne-am dus..au doar 1 si 8 mai liber.=(( maine ne hotaram, ca ne asteapta nenea cu un raspuns.
spor fetele!

ia 8 ! o sapt diferenta nu se simte >:D<

dianaruxi
07.11.2009, 21:11:29
am fost si eu la targ, intr-adevar ff cald, nu erau multi expozanti si rochiile care mai de care mai urate.
era carla brillanti unde mi s-a spus, ca dc vreau ceva anume sa le trimit poza si vor vedea dc se poate realiza. si mi-am luat un piepten cu pene pt civila. am dat 50 ron pe el, mi se pare ok.

Biu
07.11.2009, 21:12:36
am fost si eu la targ, intr-adevar ff cald, nu erau multi expozanti si rochiile care mai de care mai urate.
era carla brillanti unde mi s-a spus, ca dc vreau ceva anume sa le trimit poza si vor vedea dc se poate realiza. si mi-am luat un piepten cu pene pt civila. am dat 50 ron pe el, mi se pare ok.

foarte fumos ;)) !!! pene de paun si de cocos daca bine vad

dianaruxi
07.11.2009, 21:17:14
foarte fumos ;)) !!! pene de paun si de cocos daca bine vad
nu stiu ce sunt dar alea care se vad maronii sunt de fapt verzulii si reflecta lumina, sunt multumita de achizitia mea.;))

Biu
07.11.2009, 21:23:09
nu stiu ce sunt dar alea care se vad maronii sunt de fapt verzulii si reflecta lumina, sunt multumita de achizitia mea.;))

acelea verzi le-am vazut si eu , sunt de paun. pana de paun e foarte lunga, si pe langa ochiul din varf, de-a lungul penei sunt astea mici verzi ;-) . cele lunguietze sunt de cocos.
sa o porti cu placere >:D<

dunia
07.11.2009, 21:35:08
Buna fetele,

Am fost si eu la targ astazi si am probat vreo..6 rochite...mi-au placut vreo 3 dintre ele, dar m-am oprit la una care este absolut superba, pe care am si cumparat-o! Sunt foarte fericita ca am mai facut un pas si mi-am gasit rochita mult visata. Va atasasez niste poze. Ultima este THE ONE...

Biu
07.11.2009, 21:41:58
Buna fetele,

Am fost si eu la targ astazi si am probat vreo..6 rochite...mi-au placut vreo 3 dintre ele, dar m-am oprit la una care este absolut superba, pe care am si cumparat-o! Sunt foarte fericita ca am mai facut un pas si mi-am gasit rochita mult visata. Va atasasez niste poze. Ultima este THE ONE...

ma bucur ca ai gasit-o pe the one ! >:D<

Cristina_84
08.11.2009, 07:47:22
Buna fetele,

Ai scapat de-o grija.Felicitari pentru rochita.
Si cand ma gandesc ca eu nu am probat inca nici o rochita;)) iar multe din voi le-ati si achizitionat deja....eu o sa merg prin decembrie,sau cel tarziu ianuarie in cautari

beatrice_cossma
08.11.2009, 11:11:05
Buna dimi! >:D< LA MULTI ANI pentru toate miresicile MIHAIELA/MIHAELA si GABRIELA ... :gen_17:

dianaruxi
08.11.2009, 11:16:25
neata, la multi ani si din partea mea.

sttefi
08.11.2009, 11:26:20
Buna fetele,

Super, Felicitari.

O sa atasez si eu poze in curand:D

dianaruxi
08.11.2009, 11:37:36
Buna fetele,

intr-adevar si mie mi se pare cea mai frumoasa din ce ai probat, si iti vine ff bine. sa o porti sanatoasa.

beanna
08.11.2009, 16:16:00
Buna fetele,

Felicitari, sa o porti sanatoasa si fericita!

ruxi86
08.11.2009, 18:41:30
Buna fetelor,

Am cam lipsit zilele astea ... si cu targul pe la mijloc si sarbatorirea Sf. Mihail si Gavril ... La multi ani tuturor!
Cat despre targ, si eu sunt fff dezamagita de organizare si de participanti ... o caldura insuportabila in primul rand, si nu prea am vazut ceva sa ma incante extraordinar ... doar standul cu invitatii de la cadouri.ro ... m-am mai oprit si la tria alfa si la carla brillanti unde am pus ochii pe niste seturi de coliere cu bratari ... si imi pot face si orice altceva si cu pietricele mov asa cum vreau eu.
Urmeaza zilele astea sa mai arunc o privire pe pliantele care le-am strans de la targ si sa le dau mailuri celor de tria alfa si carla brillanti sa imi dea niste preturi pt seturile care le vreau.
Am mai observat o chestie ... nu stiu daca au fost acelasi aranjamente pe tot parcurs zilelor de targ .. insa vineri, prima zi, am tot vazut aranjamente de sala pe mov si am ramas surprins impresionata sa vad ca se va purta movul in sezonul nuntilor pt 2010 ;))

dianaruxi
08.11.2009, 21:04:03
hello mi-am luat rochie pt civila, nu e cine stie ce dar imi venea bine si nu a costat mult. 200 ron.

Biu
08.11.2009, 21:06:15
hello mi-am luat rochie pt civila, nu e cine stie ce dar imi venea bine si nu a costat mult. 200 ron.

la fix cu accesoriul de par :madlaugh:
sa o porti sanatoasa ! ( sper ca iti iei la ea pantofi colorati ;)) )

dianaruxi
08.11.2009, 21:11:10
la fix cu accesoriul de par :madlaugh:
sa o porti sanatoasa ! ( sper ca iti iei la ea pantofi colorati ;)) )
da am vazut ceva la mango arata ca pielea de sarpe, maro cu crem si visiniu, cu gentuta asortata, si am mai vazut un fel de sacou la promod da mai scurt negru cu niste fir stralucitor care cred ca ar da ff bine. rochia tot de la mango am luat-o. am gasit ceva interesant si la zara dar era facuta dintr-un material ff sensibil, ca am vazut ca majoritatea rochiilor erau deja rupte pe alocuri, insa aia venea mai bine pe mine, dar era neagra si am zis ca mireasa in negru nu prea merge. Am observat ca rochiile de la mango imi vin ca turnate.

Biu
08.11.2009, 21:22:41
da am vazut ceva la mango arata ca pielea de sarpe, maro cu crem si visiniu, cu gentuta asortata, si am mai vazut un fel de sacou la promod da mai scurt negru cu niste fir stralucitor care cred ca ar da ff bine. rochia tot de la mango am luat-o. am gasit ceva interesant si la zara dar era facuta dintr-un material ff sensibil, ca am vazut ca majoritatea rochiilor erau deja rupte pe alocuri, insa aia venea mai bine pe mine, dar era neagra si am zis ca mireasa in negru nu prea merge. Am observat ca rochiile de la mango imi vin ca turnate.

Imi place colectia asta de la Mango, si mie imi vin foarte bine :)) ( ultima rochie pe care mi-am cumparat-o , de la Mango e :)) ), si incaltamintea cu aspect de piele de sarpe am remarcat-o si eu ;)) , cred ca ar merge cu rochia ;)) .
Si apropos de Zara, imbracamintea slim fit mie nu imi vine de la ei, pentru ca e croita pentru femei inguste in solduri, adica clar nu pt mine [-( .

dianaruxi
08.11.2009, 21:27:52
Imi place colectia asta de la Mango, si mie imi vin foarte bine :)) ( ultima rochie pe care mi-am cumparat-o , de la Mango e :)) ), si incaltamintea cu aspect de piele de sarpe am remarcat-o si eu ;)) , cred ca ar merge cu rochia ;)) .
Si apropos de Zara, imbracamintea slim fit mie nu imi vine de la ei, pentru ca e croita pentru femei inguste in solduri, adica clar nu pt mine [-( .
nici mie nu-mi vin, alea si eu am incercat, si rochiile tot asa sunt facute pt fete slabe. dar am observat niste incaltari aurii, cu poseta asortata, dar cred ca mai pôtrivite ar fi alea de la mango. si eu am cumparat o rochie tot de la mango inainte de asta, una cu niste romburi albe si negre, fff bine vine pe corp.

Biu
08.11.2009, 21:39:07
nici mie nu-mi vin, alea si eu am incercat, si rochiile tot asa sunt facute pt fete slabe. dar am observat niste incaltari aurii, cu poseta asortata, dar cred ca mai pôtrivite ar fi alea de la mango. si eu am cumparat o rochie tot de la mango inainte de asta, una cu niste romburi albe si negre, fff bine vine pe corp.

uite-o pe a mea. il scuzati pe al meu, el e vedeta in poza, eu si mama-sa faceam doar figuratie :))

dianaruxi
08.11.2009, 21:44:57
uite-o pe a mea. il scuzati pe al meu, el e vedeta in poza, eu si mama-sa faceam doar figuratie :))
e fff frumoasa nu am vazut-o la mango, iti face talia subtire, si cred ca ti-am mai zis-o dar si tu esti fff frumoasa, ai niste ochi superbi.

Biu
08.11.2009, 21:54:43
e fff frumoasa nu am vazut-o la mango, iti face talia subtire, si cred ca ti-am mai zis-o dar si tu esti fff frumoasa, ai niste ochi superbi.
e din colectia de azi vara ;-)
multumesc >:D<

dianaruxi
08.11.2009, 22:01:25
e din colectia de azi vara ;-)
multumesc >:D<
mi se pare ca semeni cu actrita asta din grey's anatomy http://www.televisionando.it/wp-galleryo/tr-knight-jessica-capshaw/081103_b_capshaw.jpg, care mie mi se pare fff frumoasa.

Biu
08.11.2009, 22:17:13
mi se pare ca semeni cu actrita asta din grey's anatomy http://www.televisionando.it/wp-galleryo/tr-knight-jessica-capshaw/081103_b_capshaw.jpg, care mie mi se pare fff frumoasa.
oarecum. am avut si parul tentativa de blond, dar m-am lecuit repede, parut cret nu se intelege cu vopseaua care deschide prea mult. cel putin al meu. am zis ca nu mi-l mai vopsesc decat cand o fi carunt, si lupt cu aparentele ;))

ruxi86
09.11.2009, 08:11:08

e f frumoasa rochita, ruxi si iti vine fff bine. felicitari, f buna alegere!

ruxi86
09.11.2009, 08:13:24

f frumoasa si rochita ta, biu ... sa o porti sanatoasa!
si pantofiorii tai imi plac tare mult ... sunt mumosi rau :*

ruxi86
09.11.2009, 08:19:08
neata fetelor ~o)~o)~o)~o)~o)

sa aveti o saptamana usoara :*

dianaruxi
09.11.2009, 09:21:41
neata si mersi ruxi :">~o)~o)

emilinicole
09.11.2009, 09:22:47
Neata,

am fost si eu la targ, sambata.mai bine nu mai mergeam, am pierdut timpul de pomana, nu mi-a placut absolut nimic..caldura mare si cam atat.
eu asteptam targul ca am zis k cine stie ce rochii gasesc, dar m-am inselat..asa ca azi dau comanda de rokita la decosta:)de fapt le sunt sa mi-o opreasca si ma duc next week sa o platesc.

PS: La multi ani laMihaele si Gabriele:*

Biu
09.11.2009, 09:28:04
f frumoasa si rochita ta, biu ... sa o porti sanatoasa!
si pantofiorii tai imi plac tare mult ... sunt mumosi rau :*

neatzaaa ~o) ~o) ~o)
merci ruxi :gen_17:
noi avem sapt asta concediu, sa vedeti ce il tarasc pe al meu peste tot \:D/ . azi cred ca mergem sa vedem verighetele acelea, mokume gane. tot nu m-am dumirit daca se ieftineste aurul de la anu (adica pe bune )

dianaruxi
09.11.2009, 09:32:30
neatzaaa ~o) ~o) ~o)
merci ruxi :gen_17:
noi avem sapt asta concediu, sa vedeti ce il tarasc pe al meu peste tot \:D/ . azi cred ca mergem sa vedem verighetele acelea, mokume gane. tot nu m-am dumirit daca se ieftineste aurul de la anu (adica pe bune )
pai cred ca depinde de euro dc creste sau scade, eu am auzit ca o sa explodeze pretul euroiului. ce as vrea si eu concediu...

beatrice_cossma
09.11.2009, 09:35:09
Buna dimineata dragelor ! :gen_16: ~o)

Biu
09.11.2009, 09:39:53
pai cred ca depinde de euro dc creste sau scade, eu am auzit ca o sa explodeze pretul euroiului. ce as vrea si eu concediu...

cica scad accizele la aur, si asta ar tb in mod logic sa determine o scadere a pretului. dar daca scad accizele si creste euro... :(

ruxi86
09.11.2009, 10:07:06
cica scad accizele la aur, si asta ar tb in mod logic sa determine o scadere a pretului. dar daca scad accizele si creste euro... :(

cred ca ne facem sperante degeaba, nu cred ca se va ieftini aurul si la noi daca scad accizele :(
aceeasi poveste este si cu gazul, la sursa s-a ieftinit si automat ar fi trebuit sa se ieftineasca si la noi, insa din contra, la noi se mareste in fiecare an :-<

georgeta26
09.11.2009, 10:45:18
buna dimineta miresici!
am fost si eu la targ sambata si am ramas putin dezamagita. sper ca la urmatorul sa fie multi expozanti.

sttefi
09.11.2009, 11:12:30
neatza fetele,

Sa va povestesc si "patania" mea de la targ.
Am fost sa probez rochii. Si m-am oprit si la EVERGREEN. Si luasem o rochie de acolo sa ma duc spre cabina...si vine la mine o "nu stiu ce functii au", o doamna de acolo...si-mi zice "nu aveti voie sa luati rochia, ca le agatati....". Ma rog, mi-am cerut scuze si i-am zis ca vreau sa o probez....si-mi zice "Pentru poze nu se probeaza" :O. Am ramas socata, si-i zic "Doamna, nu vreau sa probez pentru poze, vreau sa probez pentru ca imi caut rochia si asta imi place"... Ma rog, m-a bagat la cabina, m-am imbracat...si am iesit afara, si-mi tinea de corset la spate...adica nu m-a inchis, sa pot sa ma misc in ea...si-i spun " Doamna, nu ma vad bine, nu pot sa ma intorc, oglinda era micuta..." si zice "Haideti sa va dezbrac" :))... ma rog, restul a fost ca m-am luat de ea..si i-am zis ca daca are astfel de atitudine nu o sa vanda rochii, si am intrebat-o care ii e motivul de se poarta asa...ma rog, o micutza scena...
Si azi am de gand sa-i fac reclamatie pe site...

Si sa nu va mai spun ca mi-a stricat ziua si nu am apucat sa probez decat o rochie, ca dupa nu am mai avut chef... O sa va pun poze cand le primesc de la prietena mea

Va pup, si o saptamana usoara!

sttefi
09.11.2009, 11:14:07
Am uitat sa va spun ca la faza cu "haideti sa va dezbrac", incepuse sa traga de mine pe acolo...si-i zic "doamna, nu vedeti ca sunt in sutien, unde ma dezbracati aici in stand" ...

atreya
09.11.2009, 11:16:36
neata fetelor ~o)~o)~o)~o)~o)

sa aveti o saptamana usoara :*

Neata, va doresc o saptamana superba si usoara!

pupici

dianaruxi
09.11.2009, 11:17:17
Am uitat sa va spun ca la faza cu "haideti sa va dezbrac", incepuse sa traga de mine pe acolo...si-i zic "doamna, nu vedeti ca sunt in sutien, unde ma dezbracati aici in stand" ...
da de ce le-au mai adus dc nu voiau sa le probeze lumea? sa faca ca marithe, aveau doar 2 expuse sa le vada lumea nu pt proba.

ruxi86
09.11.2009, 11:48:48
da de ce le-au mai adus dc nu voiau sa le probeze lumea? sa faca ca marithe, aveau doar 2 expuse sa le vada lumea nu pt proba.

si cei de la luca atelier tot la fel ... aveau rochiile expuse doar asa de vazul lumii, dar daca vroiai sa probezi nu aveai unde ... "va asteptam la magazinul nostru, poftiti o carte de vizita" :O

dianaruxi
09.11.2009, 11:51:02
si cei de la luca atelier tot la fel ... aveau rochiile expuse doar asa de vazul lumii, dar daca vroiai sa probezi nu aveai unde ... "va asteptam la magazinul nostru, poftiti o carte de vizita" :O
macar nu te ia la suturi, eu mi-am luat de la luca un puf de par.

dianaruxi
09.11.2009, 11:53:50
biu uite rochia cealalta de la mango

Biu
09.11.2009, 11:58:45

nu mai pot cu tine dia, am probat-o si asta, dar nu aveau numarul meu :O

ruxi86
09.11.2009, 11:59:40
macar nu te ia la suturi, eu mi-am luat de la luca un puf de par.

vineri cand am fost eu nu aveau pufuri de par, doar cateva rochite pe umeras atarnate acolo ... inseamna ca in zilele urmatoare au mai adus si altceva.
pufuri mumoase am vazut la carla brillanti si la tria alfa, dar asta tot vineri :D

eu inca imi astept rochita de la pinkflamingo :-<sper sa soseasca cat mai repede!!!

ruxi86
09.11.2009, 12:00:46

f mijto rochita, si iti vine ca turnata :*

dianaruxi
09.11.2009, 12:02:50
nu mai pot cu tine dia, am probat-o si asta, dar nu aveau numarul meu :O
eu port M, la mango si am gasit-o, dar voiam alta, pe care o probasem la un moment dat dar nu stiu de ce nu am luat-o, si cand m-am dus a doua oara nu o mai aveau deloc, era una cu print de sarpe, si cu un singur umar, si cu o mare funda pe umar, era de efect. Am zis ca e prea mare funda aia si de aia nu am luat-o dar pe urma am regretat ca arata ff bine.

dianaruxi
09.11.2009, 12:03:54
vineri cand am fost eu nu aveau pufuri de par, doar cateva rochite pe umeras atarnate acolo ... inseamna ca in zilele urmatoare au mai adus si altceva.
pufuri mumoase am vazut la carla brillanti si la tria alfa, dar asta tot vineri :D

eu inca imi astept rochita de la pinkflamingo :-<sper sa soseasca cat mai repede!!!
uite puful l-am postat ieri http://www.miresici.ro/showpost.php?p=2597535&postcount=4215

emilinicole
09.11.2009, 12:25:17
uite puful l-am postat ieri http://www.miresici.ro/showpost.php?p=2597535&postcount=4215

e ft misto asta.as vrea sa imi iau si eu, dar inainte sa imi iau rochita, ca nu m-am hotarat la model si nu stiu daca va merge:)

Biu
09.11.2009, 12:29:19
eu port M, la mango si am gasit-o, dar voiam alta, pe care o probasem la un moment dat dar nu stiu de ce nu am luat-o, si cand m-am dus a doua oara nu o mai aveau deloc, era una cu print de sarpe, si cu un singur umar, si cu o mare funda pe umar, era de efect. Am zis ca e prea mare funda aia si de aia nu am luat-o dar pe urma am regretat ca arata ff bine.

eu mai vazusem una gri petrol cu o curelusa subtire in talie, dar imi venea foarte urat

dianaruxi
09.11.2009, 12:30:47
e ft misto asta.as vrea sa imi iau si eu, dar inainte sa imi iau rochita, ca nu m-am hotarat la model si nu stiu daca va merge:)
ms am dat 50 ron pe el.

ruxi86
09.11.2009, 12:52:49

f frumos intr-adevar, dar si eu tot asa vroiam sa procedez, sa imi iau mai intai rochita si dupa aia puful ca vreau sa il asortez cu rochita. ;;)

dianaruxi
09.11.2009, 12:54:19
f frumos intr-adevar, dar si eu tot asa vroiam sa procedez, sa imi iau mai intai rochita si dupa aia puful ca vreau sa il asortez cu rochita. ;;)
pai eu mi-am luat si rochia.

ruxi86
09.11.2009, 13:02:25
pai eu mi-am luat si rochia.

dap, stiu ... in cazul tau era ok asa ... eu insa vreau o rochita rosie scurtutza asa cum ti-ai luat si tu pt cununia civila si vreau ca puful ala sa fie si el rosu ... dar deocamdata nu am gasit o rochita sa imi placa, si atunci mai astept cu puful.
eu vazusem numai stiu in ce magazin o palarioara micuta de tot cu un puf si palarioara avea o agrafa care se prindea in par ... tare mijto combinatia, dar degeaba mi-o luam daca nu am rochita :(

dianaruxi
09.11.2009, 14:20:52
dap, stiu ... in cazul tau era ok asa ... eu insa vreau o rochita rosie scurtutza asa cum ti-ai luat si tu pt cununia civila si vreau ca puful ala sa fie si el rosu ... dar deocamdata nu am gasit o rochita sa imi placa, si atunci mai astept cu puful.
eu vazusem numai stiu in ce magazin o palarioara micuta de tot cu un puf si palarioara avea o agrafa care se prindea in par ... tare mijto combinatia, dar degeaba mi-o luam daca nu am rochita :(
eu nu voiam neaparat ca puful sa fie aceeasi culoare cu rochia, s-a nimerit sa aiba .

emilinicole
09.11.2009, 14:30:16
eu nu voiam neaparat ca puful sa fie aceeasi culoare cu rochia, s-a nimerit sa aiba .

nici eu nu vreau acelasi culoare, dar sa se asorteze, cu rokia adica(virgula) cu genul rochiei, si cu pantofii la culoare:)

PS: gata mi-am rezervat rokita de mireasa.o platesc saptamana viitoate si o si iau acasa:)

dianaruxi
09.11.2009, 14:34:31
nici eu nu vreau acelasi culoare, dar sa se asorteze, cu rokia adica(virgula) cu genul rochiei, si cu pantofii la culoare:)

PS: gata mi-am rezervat rokita de mireasa.o platesc saptamana viitoate si o si iau acasa:)
ce model ai ales pana la urma?

emilinicole
09.11.2009, 14:56:47
ce model ai ales pana la urma?

1191 de la Alfred angelo(Decosta)

dianaruxi
09.11.2009, 15:12:28
superba sa o porti sanatoasa si fericita!!!

emilinicole
09.11.2009, 15:19:48
superba sa o porti sanatoasa si fericita!!!
multumesc la fel:)

ruxi86
09.11.2009, 15:23:52

f mijto rochita, sa o porti sanatoasa si sa iti aduca numai bucurii :*

cat te costa rochita?

daca nu imi soseste monalisa mea, am sa dau si eu o fuga la decosta, sa probez rochita care seamana cu ea :D

foxxy
09.11.2009, 15:25:38
Ruxi, ai probat Monalisa la MB?

Arcee
09.11.2009, 15:34:16
Foarte frumoasa rochita:*
..am intrat un pic sa va salut fetelor..am o gramada de treaba si va citesc mai mult seara.. sper de saptamana viitoare lucrurile sa fie mai linistite si sa ma duc si eu la probat rochite si sa-mi si iau una...

ruxi86
09.11.2009, 15:49:14
Ruxi, ai probat Monalisa la MB?

Dap, acum cateva saptamani am probat Monalisa, Monalisa Royale si Selma :D Si Monalisa Royale is THE ONE ;))

dianaruxi
09.11.2009, 15:50:06

cat te costa rochita?

daca nu imi soseste monalisa mea, am sa dau si eu o fuga la decosta, sa probez rochita care seamana cu ea :D
da chiar ruxi ai fost la proba la fata aia si la pink flamingo?

ruxi86
09.11.2009, 15:50:38
Foarte frumoasa rochita:*
..am intrat un pic sa va salut fetelor..am o gramada de treaba si va citesc mai mult seara.. sper de saptamana viitoare lucrurile sa fie mai linistite si sa ma duc si eu la probat rochite si sa-mi si iau una...

spor, roxy, si multa bafta la alegerea rochitei! sa ne arati si noua ce model ai ales in cele din urma, si asteptam si pozici :*

emilinicole
09.11.2009, 15:50:59

cat te costa rochita?

2745 RON, multumesc:)

ruxi86
09.11.2009, 15:54:54
da chiar ruxi ai fost la proba la fata aia si la pink flamingo?

la fata aia care vindea un model de la decosta asemanator cu monalisa royale am fost sambata asta, dar rochita nu imi venea si mi s-a parut si un picutz scurtutza ... cred ca daca mai taiam din "bagajele" mi-ar fi venit :D

de la pinkflamingo nu am mai primit nici un raspuns momentan, mi-a spus ca parintii ei vor veni in bucuresti sa o aduca si o lasa la o buna prietena de a tipei, dar depinde de programul parintilor ei, a spus ca ma tine la curent ... ea imi scrie mai rar ca are foarte multa treaba in perioada asta si nu prea are timp sa intre pe net ... nu vreau sa par nici cicalitoare, dar nici fara rochita nu vreau sa ramana. nu imi ramane decat sa mai astept si sa vad ce se intampla.

dianaruxi
09.11.2009, 17:31:34
la fata aia care vindea un model de la decosta asemanator cu monalisa royale am fost sambata asta, dar rochita nu imi venea si mi s-a parut si un picutz scurtutza ... cred ca daca mai taiam din "bagajele" mi-ar fi venit :D

de la pinkflamingo nu am mai primit nici un raspuns momentan, mi-a spus ca parintii ei vor veni in bucuresti sa o aduca si o lasa la o buna prietena de a tipei, dar depinde de programul parintilor ei, a spus ca ma tine la curent ... ea imi scrie mai rar ca are foarte multa treaba in perioada asta si nu prea are timp sa intre pe net ... nu vreau sa par nici cicalitoare, dar nici fara rochita nu vreau sa ramana. nu imi ramane decat sa mai astept si sa vad ce se intampla.
ai rabdare ca dc a zis fata ca o trimite o s-o trimita, ca si ea e interesata sa o vanda nu?

Arcee
09.11.2009, 18:01:48
ca sa mai schimbam un pic registrul...voi la verighete v-ati gandit? noi vrem ceva simplu, clasic si mai mult ca sigur le vom face pe comanda...pozele le-am luat de pe net...al meu le vrea ca in prima poza mate..eu totusi le-as vrea lucioase ca in a doua, dar cu modelul cu pietricele de la prima;))

emilinicole
09.11.2009, 18:08:15
noua astea ne plac cel mai mult..cel mai probabil p-astea le luam:)
fara piatra la a lui:)

Arcee
09.11.2009, 18:23:42
noua astea ne plac cel mai mult..cel mai probabil p-astea le luam:)
fara piatra la a lui:)
uff...vad ca se poarta "matul"..al meu zice ca cele lucioase oricum se matuiesc in timp...vad eu cum il conving..:-s

beanna
09.11.2009, 19:26:31
Ce ziceti de verighetele de la Doremavix?
Stiti ceva de acestia?

beanna
09.11.2009, 19:31:53
Am uitat sa va intreb ce preturi ati obtinut pentru aranjatul salii, ma refer la huse, fara flori. Noi am vb pentru cca. 300 de persoane si ne-au zis ca ne costa 2000 aranjat cu huse, stalpisori biserica, plasa de lumini, cocarde, bolta de la intrare, covor la intrare in biserica.La flori nu stiu inca pretul pana in apropierea evenimentului pt ca ei lucreaza cu cei de la florarie,dar oricum vreau sa-mi dati sfaturi.Este mult, putin...?
Si apropo, voi cu restaurantul cum va descurcati, in sensul ca platiti strict nr de meniuri sau restaurantul se retine platind o suma aparte?

dianaruxi
09.11.2009, 19:41:51
uff...vad ca se poarta "matul"..al meu zice ca cele lucioase oricum se matuiesc in timp...vad eu cum il conving..:-s
este invers cele mate se luciuiesc in timp.

dianaruxi
09.11.2009, 19:43:04
Am uitat sa va intreb ce preturi ati obtinut pentru aranjatul salii, ma refer la huse, fara flori. Noi am vb pentru cca. 300 de persoane si ne-au zis ca ne costa 2000 aranjat cu huse, stalpisori biserica, plasa de lumini, cocarde, bolta de la intrare, covor la intrare in biserica.La flori nu stiu inca pretul pana in apropierea evenimentului pt ca ei lucreaza cu cei de la florarie,dar oricum vreau sa-mi dati sfaturi.Este mult, putin...?
Si apropo, voi cu restaurantul cum va descurcati, in sensul ca platiti strict nr de meniuri sau restaurantul se retine platind o suma aparte?
beanna mi se pare ff ok pretul , dar eu nu ma pricep prea bine, pt ca la mine intra in meniul, aranjarea salii, inclusiv florile.

Arcee
09.11.2009, 19:48:49
bun, bun argument..esti o salvatoare...>:D<

Arcee
09.11.2009, 19:51:02
si eu cred ca este ok pretul. nu ma prea pricep, noi avem husele de la restaurant, iar aranjamentele de pe mese ma vor costa pana in 1000 ron..
ps: imi plac verighetele cred ca le-am mai vazut pe la o miresica pe aici...imi sunt cunoscute

dianaruxi
09.11.2009, 19:51:27
bun, bun argument..esti o salvatoare...>:D<
cu multa placere, cele lucioase se zgarie, dar dc le iei din aur de 14k o sa se vada mai putin si o sa se zgarie mai greu, ca aurul la baza este fff moale, si ff galben, de aia se amesteca cu alte materiale.

Biu
09.11.2009, 19:53:17

cam da. inelul meu de logodna este mat... cam 2 saptamani :-" . devine foarte lucios in special in partea de catre palma. hai sa zic ca la suprafata nu devine lucios decat cam in 2 luni... ca eu trebuie sa il duc la verificat/lustruit la 3 luni

Biu
09.11.2009, 19:59:46

in primul rand ma astept sa tarifele sa difere in functie de oras. pentru aceste servicii cred exista anumite tarife in bucuresti, altele in cluj, si altele la tine in oras ;-)
acuma depinde ce anume iei de la ei. am remarcat ca husele din saten lucios sunt cam la cel mai mic tarif, de la 2,7 lei sunt in cluj, cele de brocart de ex nu cred ca am vazut sub 6 lei.
Eu am umblat pe la agentii de m-am saturat. Majoritatea m-au dezamagit. Am gasit si variante ok, chiar daca putin mai scumpe. Si am gasit si agentii care nu taxeaza la "husa" sau la vaza inchirata, ci per total, dar asta e alta poveste.
Oferta ta, de 2000 de lei pt 300 de invitati mi se pare chiar buna, iti iese 6,66 lei/invitat.

Arcee
09.11.2009, 20:16:15
cu multa placere, cele lucioase se zgarie, dar dc le iei din aur de 14k o sa se vada mai putin si o sa se zgarie mai greu, ca aurul la baza este fff moale, si ff galben, de aia se amesteca cu alte materiale.
Eu vreau sa le fac la un bijutier cu aurul meu...imi da bunica verigheta ei si a lui bunicu' si mai am inca doua verighete de la nu stiu ce sora a strabunicii...am inteles ca poti sa dai tu aurul si ti-l transforma ei in cate karate vrei..ufff..inelul meu e tot aur de 14 k nu s-a matuit..s-a mai zgariat usor pe ici pe colo;))

dianaruxi
09.11.2009, 20:26:00
Eu vreau sa le fac la un bijutier cu aurul meu...imi da bunica verigheta ei si a lui bunicu' si mai am inca doua verighete de la nu stiu ce sora a strabunicii...am inteles ca poti sa dai tu aurul si ti-l transforma ei in cate karate vrei..ufff..inelul meu e tot aur de 14 k nu s-a matuit..s-a mai zgariat usor pe ici pe colo;))
la obor iau aur la schimb si iti dau un model de al lor.

MachuPicchu
09.11.2009, 20:36:41
numai din aurul tau (fata adaosuri) e imposibil

Arcee
09.11.2009, 20:37:56
la obor iau aur la schimb si iti dau un model de al lor.
am fost acum vreo luna prin obor si nu mi-a placut nimic..nici prin victoria nu mi-a facut cu ochiul nimic...

dianaruxi
09.11.2009, 20:39:52
am fost acum vreo luna prin obor si nu mi-a placut nimic..nici prin victoria nu mi-a facut cu ochiul nimic...
dc te duci la un bijutier, si le faci pe comanda, el tot iti va lua bani pt manopera, numai stiu cat e acum dar mi se pare ca e vreo 20 ron pe gram.

nicoletaa
09.11.2009, 22:10:30
fetelor am fost sambata la o nunta si am fost la coafor mi-a facut un coculet simplu dar fff dragut,va pun pozici...:* :* :* :* :*

dianaruxi
10.11.2009, 09:00:39
fetelor am fost sambata la o nunta si am fost la coafor mi-a facut un coculet simplu dar fff dragut,va pun pozici...:* :* :* :* :*
arata bine cocul, iar pisoiul tau e absolut adorabil.

ruxi86
10.11.2009, 09:03:09
neata fetele ~o)~o)~o)

nicoleta, cocul tau e f frumos, si iti vine f bine.

emilinicole
10.11.2009, 09:11:46

ale noastre sunt mat-aurul alb si lucios-aurul galben....io nu cred ca se poarta sau nu, dar dute si probeazale..noua ne placeau alte modele pe net si la fata locului erau oribile, in schimb astea sunt superbe in realitate, pe net nu se vede:)

Ps: multumesc pt aprecierea rochitei:*

emilinicole
10.11.2009, 09:16:36
neata fetele ~o)~o)~o)

nicoleta, cocul tau e f frumos, si iti vine f bine.

si eu zic la fel..dar si pisoiul e frumos foc:)))

sttefi
10.11.2009, 09:36:36

Este super pret, mie mi-a cerut 60 de milioane pentru 100 de persoane :))...bineinteles ca nu mi-a convenit si sunt in cautare...cerusem huse de scaun din brocard cu esarfe din organza si imi cerea 14 lei / scaun :))...sa fie sanatosi. Am luat de la targ o oferta si am intrat pe net si au preturi omenesti, am sa ii chem la fatza locului sa-mi faca o oferta detaliata.

sttefi
10.11.2009, 09:40:00
si in pretul ala nu intrau nici aranjamentele florale...am uitat sa specific :)

alinaggg
10.11.2009, 09:42:55
Neata fetelor!

beanna
10.11.2009, 10:58:52
Eu am uitat sa-i intreb ce materiale au la huse, dar ei mi-au zis ca vor veni asortati pana si ospatarii, in canditiile in care am zis ca vrem aranjament pe alb cu mov.Inseamna ca este un pret bun, astept sa-mi aduca niste poze de la alte nunti la care au lucrat...sper sa fie bine.Nici eu nu am flori incluse in pret

ruxi86
10.11.2009, 11:08:04
Eu am uitat sa-i intreb ce materiale au la huse, dar ei mi-au zis ca vor veni asortati pana si ospatarii, in canditiile in care am zis ca vrem aranjament pe alb cu mov.Inseamna ca este un pret bun, astept sa-mi aduca niste poze de la alte nunti la care au lucrat...sper sa fie bine.Nici eu nu am flori incluse in pret

cand ai poze, sa ne arati si noua cateva te rog ... si pe mine ma tot bate gandul sa fac aranjamentele cu mov, asta numai in conditia in care vor schimba culoarea salii intr-un crem deschis, acum nu prea ar merge pt ca sala este un vernil deschis.

dianaruxi
10.11.2009, 11:23:45
m-am uitat pe site la maggie sottero si a aparut noua colectie. sunt frumoase rochiile.

beanna
10.11.2009, 11:52:08
cand ai poze, sa ne arati si noua cateva te rog ... si pe mine ma tot bate gandul sa fac aranjamentele cu mov, asta numai in conditia in care vor schimba culoarea salii intr-un crem deschis, acum nu prea ar merge pt ca sala este un vernil deschis.
O sa postez poze, de indata ce le primesc

mixi
10.11.2009, 11:54:06

Salutare miresici! Am mai trecut eu pe aici la inceput apoi am descoperit 'miresele de SB' si v-am cam uitat :(, dar cum si eu am nunta in mai 2010 am revenit si am citit tot de unde am ramas in urma :)

La noi, cei de la sala se ocupa de aranjamente (huse, masa mirilor, stalpisori, covor la intrare, arcada etc), fara ca noi sa platim ceva in plus fata de costul meniului. Cu florile... ne au sfatuit (tot cei de la restaurant :) ) sa trimitem cu o ora inainte florile de la cununia civila, pe care o sa le aranze ei in vaza (au 2 3 modele care se asorteaza). Inca nu m am decis, mi e frica sa nu cumva sa fie aiurea cu atatea feluri de flori, dar pe de alta parte poate arata bine si mai deosebit decat aranjamentele trase la indigo :) Ma mai gandesc...voi ce ziceti?

sttefi
10.11.2009, 12:06:38
Salutare miresici! Am mai trecut eu pe aici la inceput apoi am descoperit 'miresele de SB' si v-am cam uitat :(, dar cum si eu am nunta in mai 2010 am revenit si am citit tot de unde am ramas in urma :)

La noi, cei de la sala se ocupa de aranjamente (huse, masa mirilor, stalpisori, covor la intrare, arcada etc), fara ca noi sa platim ceva in plus fata de costul meniului. Cu florile... ne au sfatuit (tot cei de la restaurant :) ) sa trimitem cu o ora inainte florile de la cununia civila, pe care o sa le aranze ei in vaza (au 2 3 modele care se asorteaza). Inca nu m am decis, mi e frica sa nu cumva sa fie aiurea cu atatea feluri de flori, dar pe de alta parte poate arata bine si mai deosebit decat aranjamentele trase la indigo :) Ma mai gandesc...voi ce ziceti?

Avand in vedere ca mai este luna florilor...eu zic ca ar merge foarte bine, mai ales ca e ceva interesant si deosebit cum spui tu ... tocmai mi-ai dat o idee :)).

Acum depinde si de maiestria celor care le aranjeaza si le combina.

Oricum mi se pare ok ideea...poate o copiez:P

dianaruxi
10.11.2009, 12:10:55

bine ai venit, in legatura cu florile sa nu arate ca o sorcova, eu zic ca e mai ok, ca toate sa fie la fel.

ruxi86
10.11.2009, 12:16:02

bine ai venit, mixi >:D<

foarte buna ideea, si este chiar si ceva deosebit, chiar merita incertat.

eu din pacate nu voi putea pune in practica asta pt ca florile vor fi aduse de cei cu care lucreaza restaurantul meu dar bineinteles cele pe care le aleg eu din ce imi ofera ei ... atat aranjamentul salii cat si florile intra in meniul si nu platesc nimic in plus, doar in cazul in care dispar din aranjamentele florale, atunci va trebui sa le platim.

mixi
10.11.2009, 12:31:15
Avand in vedere ca mai este luna florilor...eu zic ca ar merge foarte bine, mai ales ca e ceva interesant si deosebit cum spui tu ... tocmai mi-ai dat o idee :)).

Acum depinde si de maiestria celor care le aranjeaza si le combina.

Oricum mi se pare ok ideea...poate o copiez:P

Cei de la sala par sa fie destul de priceputi, am fost acum 2 sapt sa vedem cu arata sala aranjata, si am fost ff multumiti, florile erau de la cununia mirilor, dar aratau fff bine aranjate, doar pe masa mirilor era un aranjament mai deoebit, comandat special.
Noi vrem aranjamentele in alb si diverse nuante de visiniu, iar aranjamentele florale sa fie cu bujori (ca tot sunt de sezon), dar daca o sa merge pe varianta cu flori de la cununie o sa facem doar pe masa mirilor cu bujori. Mai vedem :) Mai avem timp, pana atunci poate imi mai dati si voi alte ideii :)

Pupici >:D<

beanna
10.11.2009, 12:34:53
bine ai venit, mixi >:D<

foarte buna ideea, si este chiar si ceva deosebit, chiar merita incertat.

eu din pacate nu voi putea pune in practica asta pt ca florile vor fi aduse de cei cu care lucreaza restaurantul meu dar bineinteles cele pe care le aleg eu din ce imi ofera ei ... atat aranjamentul salii cat si florile intra in meniul si nu platesc nimic in plus, doar in cazul in care dispar din aranjamentele florale, atunci va trebui sa le platim.
Cat costa un meniu la nunta voastra ruxi?

foxxy
10.11.2009, 12:55:11
O prietena a unei prietene a unei..stiti voi, lantul slabiciunilor....mi-a dat o oferta: coafat + machiaj = 500 ron. ( "tanti" a fost deja testata de mai multe fete )
Cum vi se pare? Seems ok to me :-?
Cred ca ma programez la un " drive-test" :-SS

ruxi86
10.11.2009, 13:05:15
Cat costa un meniu la nunta voastra ruxi?

e jur de 300 ron ... 270-280 ron calculasem noi la un moment dat ...

ruxi86
10.11.2009, 13:07:16
O prietena a unei prietene a unei..stiti voi, lantul slabiciunilor....mi-a dat o oferta: coafat + machiaj = 500 ron. ( "tanti" a fost deja testata de mai multe fete )

mie mi se pare cam mult 500 ron machiaj si coafat ... acum depinde si de bugetul tau, si cat esti dispusa sa dai, si bineinteles cat de buna e tanti respectiva la treaba asta :D
eu una mai mult de 200 ron nu as vrea sa dau pe machiaj si coafat :D

foxxy
10.11.2009, 13:10:37
si gasesti....sa dai 200 ron pe amandoua? :-?
Din ce am vazut pe net...machiajul ar fi pe la 100 euro ( cu sedinta de proba inclusa ) iar coafatul intre 100-300 ron.
De aceea 500 ron pt un pachet mi s-a parut ok :)

mixi
10.11.2009, 13:12:21
E ok, eu am primit cea mai buna oferta de 550-600: coafat, machiaj, manichiura (ceva supersimplu), + proba la coafat. Inca nu mi am facut progamare, si oricum din cate am inteles pana la anu' o sa mai fie modificari de pret :( Dar in principiu e ok, mai ales daca e tati testata de cineva cunoscut :)

mixi
10.11.2009, 13:15:33
e jur de 300 ron ... 270-280 ron calculasem noi la un moment dat ...

Uauuu, e cam scump :( La noi nu o sa depaseasca 200 ron meniul, si e destul de bogat.

dianaruxi
10.11.2009, 13:16:16
Din ce am vazut pe net...machiajul ar fi pe la 100 euro ( cu sedinta de proba inclusa ) iar coafatul intre 100-300 ron.
mie mi se pare ok, dc vrei ceva calumea, cum o cheama pe tanti?
dar totusi as recomanda pers diferite, ca una se pricepe la machiat si una la coafat mai rar la ambele.

ruxi86
10.11.2009, 13:16:38

dap, am gasit o tipa la care ma coafez de ceva vreme si mie imi place ce iese din mana ei ... dar mi-a facut coafuri simplutze, nu cine stie ce, acum depinde ce va iesi din mana ei cand ma duc la proba.
as mai avea o alta optiune unde pe dorobanti ar fi un salon de la igiena care are preturi acceptabile.

intr-adevar, avand in vedere preturile de pe piata, 500 de ron este f bine.

dianaruxi
10.11.2009, 13:17:16
Uauuu, e cam scump :( La noi nu o sa depaseasca 200 ron meniul, si e destul de bogat.
da asa e in bucuresti, totul e mai mult decat dublu fata de orice alt oras din rom, si pe mine ma enerveaza dar asta e de aici sunt, n-am cum sa fac nunta in alta parte.

ruxi86
10.11.2009, 13:19:43

cred ca depinde si de oras :D

e cel mai mic pret pe care l-am putut gasi din bucuresti si crede-ma ca am bantuit pana nu am mai putut.

majoritatea preturilor pt meniuri incep de pe la 59 euro.

beanna
10.11.2009, 13:32:41
Intr-adevar, in Bucuresti este mai scump, desi toti ne confruntam cu situatia de criza...noi platim manopera bucatarului, care ne face ce meniu vrem noi, cumparand de la producatori.Asa va iesi un pret bunicel, inca nu stiu pt ca numai prin ianuarie incolo vom stabili

mixi
10.11.2009, 13:33:08
da asa e in bucuresti, totul e mai mult decat dublu fata de orice alt oras din rom, si pe mine ma enerveaza dar asta e de aici sunt, n-am cum sa fac nunta in alta parte.

Da, ai dreptate, scuze, nu mi am dat seama ca era vb de bucuresti. In provincie e mult mai ieftin. Totusi, important e sa fiti voi multumtiti :)

mixi
10.11.2009, 13:37:59
Intr-adevar, in Bucuresti este mai scump, desi toti ne confruntam cu situatia de criza...noi platim manopera bucatarului, care ne face ce meniu vrem noi, cumparand de la producatori.Asa va iesi un pret bunicel, inca nu stiu pt ca numai prin ianuarie incolo vom stabili

Si noi am gasit o astfel de sala, unde poti sa ti aduci bucatar, ospatari, mancare, etc, dar tinand cont ca ne costa 2000 inchirierea salii, plus platit ospatarii/bucatar, plus aranjamente, materie prima pt papa, plus toata nebunia aia cu organizarea... am zis ca mai bine lipsa, mai ales ca nu stiu sigur daca economiseam ceva la costul total :(

dianaruxi
10.11.2009, 13:49:42
Da, ai dreptate, scuze, nu mi am dat seama ca era vb de bucuresti. In provincie e mult mai ieftin. Totusi, important e sa fiti voi multumtiti :)
sa vedem cum iese, iti dai seama ca noi speram spre exceptional.

Arahne
10.11.2009, 14:15:02
Mmmm la mine meniul meu e de 40 eur dar e cu pila sa zic asa si locatia nu e chiar in Bucuresti

sttefi
10.11.2009, 14:28:23
cred ca depinde si de oras :D

e cel mai mic pret pe care l-am putut gasi din bucuresti si crede-ma ca am bantuit pana nu am mai putut.

majoritatea preturilor pt meniuri incep de pe la 59 euro.

la restaurantul unde fac eu au meniu de nunta cu 38 E (adica 4 feluri de mancare), cine a fost la targ poate a primit fluturasi :).
Oricum oferta e limitata pana la 1 dec.

Intr'adevar in Bucuresti preturile meniurilor sunt f. piperate...rar gasesti ceva ok si acceptabil la pret.

dianaruxi
10.11.2009, 14:29:33
la restaurantul unde fac eu au meniu de nunta cu 38 E (adica 4 feluri de mancare), cine a fost la targ poate a primit fluturasi :).
Oricum oferta e limitata pana la 1 dec.

Intr'adevar in Bucuresti preturile meniurilor sunt f. piperate...rar gasesti ceva ok si acceptabil la pret.
si chiar dc gasesti ceva acceptabil la meniu, se adauga decoratiunile, aranjamentele florale, etc care ridica mult pretul unei nunti.

Biu
10.11.2009, 14:31:32
am lucrat azi ! :D
astea vreau sa le dau marturii. sunt niste brose ca intial vreau sa le pun pe servetel, cum am pun ultima poza. din pacate am mai gasit pe acasa numai servetele albe, arata ca naiba, trebuie musai alta culoare =P~
oricum, as vrea niste pareri, am facut 3 modele ( modelul cu panglica de catifea trebuia sa il strang mai tare )

monik3005
10.11.2009, 14:32:53
buna miresicilor de mai,eu din fire sunt superstitioasa dar uite ca in data alegerii nunti chiar nu am fost si asta pentru ca anul trecut un cuplu de prieteni si-au facut nunta in mai si sunt foarte bine si oricum parerea mea e ca indiferent de luna in care faci nunta daca e sa nu te intelegi,nu te intelegi si gata

sttefi
10.11.2009, 14:33:00
Eu gasisem ceva 'all inclusive" (nunta la cheie, cu tot inclus adica poze, aranjamente, video, dj) cu 79 de E

Mi s-a parut cel mai bun pret posibil...dar intr-un final s-a certat cumnatul cu cei de acolo si am renuntat (adica nu au mai vrut ei:)) )

angi300
10.11.2009, 14:35:43
buna miresici. in final am tras si noi linie si am ramas la localul initial.
intre timp am calculat pt huse si fete de masa ...si la huse ne trebuie 400 m e oki lat de 1,50 deci minimatul e numai bun, insa la fete de masa ne trebuie lat de 1,80 si nu prea gasim...am inteles ca brocartul este mai lat de atat...insa la magazin cand intrebam de ceva mai lat de 1,50 cica nu aveau.
minimat cel mai ieftin am gasit la 4,2 lei. fetele din buc...stiti cumva daca in europa sunt mai ieftine materialele?
biu mie imi place nr 1 (din poza cu toate 3) harnicuta esti!

sttefi
10.11.2009, 14:35:49
buna miresicilor de mai,eu din fire sunt superstitioasa dar uite ca in data alegerii nunti chiar nu am fost si asta pentru ca anul trecut un cuplu de prieteni si-au facut nunta in mai si sunt foarte bine si oricum parerea mea e ca indiferent de luna in care faci nunta daca e sa nu te intelegi,nu te intelegi si gata

Bine ai venit :)
Aici nu e niciuna superstitioasa cu privire la luna MAI, ca altfel nu ne mai vedeai pe aici. Sunt de aceeasi parere cu tine...nu te intelegi..nu te intelegi, indiferent ca te casatoresti in august, septembrie sau mai.

Cum stai cu pregatirile?:)

Biu
10.11.2009, 14:38:15
buna miresici. in final am tras si noi linie si am ramas la localul initial.
intre timp am calculat pt huse si fete de masa ...si la huse ne trebuie 400 m e oki lat de 1,50 deci minimatul e numai bun, insa la fete de masa ne trebuie lat de 1,80 si nu prea gasim...am inteles ca brocartul este mai lat de atat...insa la magazin cand intrebam de ceva mai lat de 1,50 cica nu aveau.
minimat cel mai ieftin am gasit la 4,2 lei. fetele din buc...stiti cumva daca in europa sunt mai ieftine materialele?

cea mai buna alegere !>:D<

mixi
10.11.2009, 14:44:35

Bine ai venit in clubul mireselor de mai! Eu nu sunt superstitiosa din fire, nici macar nu am stiut de chestia asta cum ca nunta in mai nu e ok, am aflat dupa ce am stabulit data. Oricum nu poate fi ceva universal valabil, cred ca o casnicie ti o faci asa cum esti, dupa chipul si asemanarea ta (si a lui bineinteles :) ) Eu iti doresc una la fel de frumoasa ca si luna Mai.

mixi
10.11.2009, 14:46:33
astea vreau sa le dau marturii. sunt niste brose ca intial vreau sa le pun pe servetel, cum am pun ultima poza. din pacate am mai gasit pe acasa numai servetele albe, arata ca naiba, trebuie musai alta culoare =P~
oricum, as vrea niste pareri, am facut 3 modele ( modelul cu panglica de catifea trebuia sa il strang mai tare )

Foarte frumoase, trebuie sa ai multa rabdare si imaginatie...eu sunt varza la din astea :((
Ultima pe servetel imi place fff mult

angi300
10.11.2009, 14:53:46
am zis mai sus ca nr 1 (din cele 3 puse impreuna), ultimele 2 mi se par prea sugrumate :-p eventual poti sa perforezi o bucatica de hartie si sa scrii numele vostru pe ele si sa-l treci prin panglica sa vina prins de pana, asta daca zici ca vrei sa o dai ca marturie. nu cred ca ar arata urat. plus ca poti sa folosesti un sg rand de panglica de sus pana jos sa-l lipesti cu ceva. cred ca ar arata mai finut.>:D<

Biu
10.11.2009, 14:58:09
am zis mai sus ca nr 1 (din cele 3 puse impreuna), ultimele 2 mi se par prea sugrumate :-p eventual poti sa perforezi o bucatica de hartie si sa scrii numele vostru pe ele si sa-l treci prin panglica sa vina prins de pana, asta daca zici ca vrei sa o dai ca marturie. nu cred ca ar arata urat. plus ca poti sa folosesti un sg rand de panglica de sus pana jos sa-l lipesti cu ceva. cred ca ar arata mai finut.>:D<

este modelul cu panglica de catifea. credeam si eu ca o sa fie cel mai frumos, dar in realitate nu e [-( . mie in realitate imi place modelul 3, cu panglica turquaz. si daca le fac numai cu panglica, fara funda si nesturel sunt foarte usor de facut ;-) . dar mi se pareau prea saracacioase oarecum. hai ca mai fac una fara fundita B-)

dianaruxi
10.11.2009, 15:01:28
este modelul cu panglica de catifea. credeam si eu ca o sa fie cel mai frumos, dar in realitate nu e [-( . mie in realitate imi place modelul 3, cu panglica turquaz. si daca le fac numai cu panglica, fara funda si nesturel sunt foarte usor de facut ;-) . dar mi se pareau prea saracacioase oarecum. hai ca mai fac una fara fundita B-)
biu ff dragute brosele tale, nu-mi vine sa cred ca le-ai facut singura.

sttefi
10.11.2009, 15:18:50

Biu, daca te intereseaza am gasit aici un site de unde iti poti comanda panglica personalizata), ca vad ca esti tare harnicuta :)

http://www.celebration.ro/detaliuProdus.aspx?produs=105 - poate va foloseste la mai multe, eu mi-am salvat site-ul poate-mi vine vreo idee :)

ruxi86
10.11.2009, 15:21:09

ti-au iesit tare mumos marturiile, biu =D>
eu una votez pt prima marturie, cea cu panglica maro :D

ruxi86
10.11.2009, 15:22:21

bine ai venit printre noi >:D<

angi300
10.11.2009, 15:28:37
ti-au iesit tare mumos marturiile, biu =D>
eu una votez pt prima marturie, cea cu panglica maro :D

asa si io da zice biu ca in realitate nu arata asa bine.
pune si maro si turcoaz....si du-te cu ambele in jurul coditei....si nu e musai sa pui pietricica.

ruxi86
10.11.2009, 15:34:08
pune si maro si turcoaz....si du-te cu ambele in jurul coditei....si nu e musai sa pui pietricica.

chiar biu ia incearca sa combini panglica maro cu cea turcoaz, dar fara funda si nasturel, poate o da bine, numai ca nu stiu cat de bine s-or potrivi culorile intre ele :-?

Arcee
10.11.2009, 15:37:38
buna..mie imi place cea cu funada albastra..a treia cred ca e..dar poate fara pietricica...auzi..uite hai ca mi-a venit o idee in timp ce-ti scriam...nu ar merge sa prinzi de pana 2-3 betisoare de scortisoara?

emilinicole
10.11.2009, 15:45:42
buna..mie imi place cea cu funada albastra..a treia cred ca e..dar poate fara pietricica...auzi..uite hai ca mi-a venit o idee in timp ce-ti scriam...nu ar merge sa prinzi de pana 2-3 betisoare de scortisoara?

betisoarele astea de scortisoara cam cat costa?

Biu
10.11.2009, 15:55:21

am incercat deja :D , esec total. panglica maro e foarte groasa, cele albastre sunt de saten si sunt foarte subtiri. au si texturi foarte diferite, si aspect si grosime. nu mi-a placut si le-am desfacut pe loc.
uite si una cu panglica de catifea maro fara fundita, si de data asta am strnas-o mai bine :D

Biu
10.11.2009, 15:56:14

ce faina idee roxya ! dar nu stiu cum se comporta scortisoara, nu se farmiteaza ? :-?

Arcee
10.11.2009, 16:00:02
ce faina idee roxya ! dar nu stiu cum se comporta scortisoara, nu se farmiteaza ? :-?
nu cred in poze.. par destul de rezistente.. nu am idee de unde se pot procura..plafar?

Biu
10.11.2009, 16:03:56
nu cred in poze.. par destul de rezistente.. nu am idee de unde se pot procura..plafar?

stii care-i chestia, scortisoara arata foarte bine, dar nu stiu cat e de practica. e frumos parfumata ce-i drept. Dar...eu am gandit marturiile astea sa poata fi purtate brose. Nu stiu cat le-ar mai purta cu scortisoara :-?

dianaruxi
10.11.2009, 16:04:35
nu se sfarama, e ca scoarta de copac.

Biu
10.11.2009, 16:27:00
nu se sfarama, e ca scoarta de copac.

oricum ideea o retin ! merci roxya ! vad eu cum, cred ca as putea sa pun in vaze. meditez >:D<

alinadianab
10.11.2009, 16:27:38
Fetelor, am nevoie de ajutorul vostru.[-o< Va rog sa-mi dati un sfat sau o parere macar. Am fost sambata, dupa cum v-am mai spus, la incercat de rochite de mireasa si acum atasez pozele sa le vedeti si voi. Imi spuneti, care din ele imi sta mai bine? Eu si prietenele mele am zis ca rochia mulata pana sub fund e cea care ma avantajeaza.:"> Voi ce ziceti? Cam ce format de rochie ar fi bun pt mine? :-\ Nu vreau sa o cumpar pe niciuna, dar sa stiu in genul careia sa caut data viitoare.

P.S. Scuzati calitatea pozelor, sunt facute cu telefonul. :D

Buna, si eu sunt pt prima rochita, asta doar ca parere, si tot ca parere, daca nu te ai hotarat pana acum, ai putea sa incerci si o rochita tip printesa. Sper ca gresesc, dar din poza pari micuta de starura...iar rochitele tip sirena si A-line am citit ca nu ar avantaja fetele mai micute de statura.

Cauta pe net sa vezi ce ti se potriveste. Sunt multe articole pe tema asta. >:D<

Arcee
10.11.2009, 16:33:12
stii care-i chestia, scortisoara arata foarte bine, dar nu stiu cat e de practica. e frumos parfumata ce-i drept. Dar...eu am gandit marturiile astea sa poata fi purtate brose. Nu stiu cat le-ar mai purta cu scortisoara :-?
pai daca le vrei brose..poti incerca ceva gen clame de par..cumpara niste clame-clesti-cioc de rata (nu stiu cum sa le zic sper ca ai inteles)..si lipesti pana pe ele:-?

Biu
10.11.2009, 16:42:45
pai daca le vrei brose..poti incerca ceva gen clame de par..cumpara niste clame-clesti-cioc de rata (nu stiu cum sa le zic sper ca ai inteles)..si lipesti pana pe ele:-?

din astea oricum iau ca nu vreau sa isi intepe cineva bunatate de rochie :D .mai testez, sa vad daca apuc maine ca trebuie sa fug putin din oras. daca nu, joi.
multumesc fetelor de sfaturi si sugestii >:D<

Arcee
10.11.2009, 16:52:12
cu multa placere Biu>:D<
in alta ordine de idei..mi s-a pus pata pe invitatia asta. am vazut-o la o miresica aici..mi-a zis ca a facut-o singura..mi-a raspuns asa mai in doi peri. intrebarea mea e unde gasesc eu sa iau modelul acele de pe margine? m-am indragostit de invitatiile fetei:x

dianaruxi
10.11.2009, 17:00:06
in alta ordine de idei..mi s-a pus pata pe invitatia asta. am vazut-o la o miresica aici..mi-a zis ca a facut-o singura..mi-a raspuns asa mai in doi peri. intrebarea mea e unde gasesc eu sa iau modelul acele de pe margine? m-am indragostit de invitatiile fetei:x
mai n-arata rau invitatiile deloc, dar sigur le-a facut singura? ca mie mi se par impecabile, dc da felicitari fetei se pricepe si ar trebui sa intre in businessul asta.

ruxi86
10.11.2009, 17:04:29

sunt foarte frumoase invitatiile, si mie imi plac mult, le gasisem pe un site ieri cand ma mai uitam dupa diferite modele :D

dar vb lu' ruxi, par fff bine lucrate ... dar ai cautat sa vezi cat te-ar costa ele asa la vreo firma care vinde invitatii? daca nu costa f mult, poate nu se merita sa le faci singurica si le cumperi de-a gata.

alta idee ar fi sa faci rost de un sablon care sa aiba modelul ala de pe margine, dar nu prea stiu unde ai putea gasi sablonul ala ... decat sa incerci pe nenea google, poate gasesti vreun sablon care sa te ajute. nu cred ca am fost de prea mare ajutor, din pacate :D

Arcee
10.11.2009, 17:22:19
mai n-arata rau invitatiile deloc, dar sigur le-a facut singura? ca mie mi se par impecabile, dc da felicitari fetei se pricepe si ar trebui sa intre in businessul asta.
mai sa stii ca eu inainte sa dau de invitatiile fetei aveam o alta poza..nu mai stiu de unde cu exact aceeasi invitatie...acum nu stiu ce sa zic..eu sunt de buna credinta..mai credula... vreau sa le fac singure..am si eu piticii mei:D

emilinicole
10.11.2009, 17:30:51
mai sa stii ca eu inainte sa dau de invitatiile fetei aveam o alta poza..nu mai stiu de unde cu exact aceeasi invitatie...acum nu stiu ce sa zic..eu sunt de buna credinta..mai credula... vreau sa le fac singure..am si eu piticii mei:D

bravooooooooo
sincer eu te felicit..eu nu am domne atata tarie si dedicatie sa le fac eu...mi se pare mai simplu sa dau comanda, dar parca imi pare si un pic rau, ca nu am pic de inclinatie spre astea:))))

alinadianab
10.11.2009, 17:51:07

Am si eu niste prieteni care si au facut invitatii aseamanatoare, putin mai faine zic eu. Stiu ca modelul l au facut amandoi in photoshop, sau in flash...2 programele cam greu de utilizat, dar poate gasesti pe cineva care sa te ajute, apoi le au imprimat pe un caton special.

Mult spor, pupici.

Arcee
10.11.2009, 17:56:25
Am si eu niste prieteni care si au facut invitatii aseamanatoare, putin mai faine zic eu. Stiu ca modelul l au facut amandoi in photoshop, sau in flash...2 programele cam greu de utilizat, dar poate gasesti pe cineva care sa te ajute, apoi le au imprimat pe un caton special.

Mult spor, pupici.
Multumesc de info.. eu vreau sa-mi exploatez domnisoara de onoare care face postere si reclame prin reviste...asa ca fata se pricepe la photoshop si inca nu stie ce o asteapta:)) dar avand in vedere ca ne stim de 19 ani...cred ca o sa ma ajute:-SS

Biu
10.11.2009, 18:31:27

si eu am salva poza cuinvitatiile astea de pe net. deci poate le-a facut ea dar a copiat modelul ;-)
daca ai prietena care se pricepe la photoshop o sa fie floare la ureche. :)

nicoletaa
10.11.2009, 21:11:41
buna fetelor...multumesc pentru pareri in legatura cu cocul,si intradevar matoaca mea e superba si foarte inteligenta...(o cheama printes:)):)),e o adevarata printesa, rasfatata...

Arcee
10.11.2009, 21:21:26
buna fetelor...multumesc pentru pareri in legatura cu cocul,si intradevar matoaca mea e superba si foarte inteligenta...(o cheama printes:)):)),e o adevarata printesa, rasfatata...
ca mata frumoasa ai...hai si eu o mai arat inca o data pe a mea shila (eu ii zic shilutz, iar iubi uratanie:[email protected] )

Biu
10.11.2009, 22:10:39
daca o sa stau vreodata la casa, vreau si eu un labrador prostanac si iubaretz si o matza ca a ta nico :x

ruxi86
11.11.2009, 08:37:12

e tare mumoasa printes, sa iti traiasca >:D<

ruxi86
11.11.2009, 08:40:55
ca mata frumoasa ai...hai si eu o mai arat inca o data pe a mea shila (eu ii zic shilutz, iar iubi uratanie:[email protected] )

si shillutz a ta e mumoasa foc, pare si foarte haioasa cu blanitza aia ;)) sa iti traiasca!

dianaruxi
11.11.2009, 09:31:03
cam scoate limba la tine mata ta, dar e superba ca si cea a lui nico. sa va pun si eu din nou poze cu divolul impielitat: Mumu.

CONT-INCHIS-023
11.11.2009, 09:39:44
fetelor...care v-ati comandat de la landy..a trebuit sa mai platiti ceva?!! mie cei de la landy au zis ca nu...si acum astia de la dhl ca trebuie nu stiu ce taxa...ii astept sa vad ce taxa o fi...

CONT-INCHIS-023
11.11.2009, 09:41:27
aaa..astept rochitza pana in pranz....:-SS:-SS:-SSnu mai pooot...am emotii rau...daca nu-mi place?1, daca nu e ok?!

dianaruxi
11.11.2009, 09:43:07
aaa..astept rochitza pana in pranz....:-SS:-SS:-SSnu mai pooot...am emotii rau...daca nu-mi place?1, daca nu e ok?!
iti iei alta ai vazut cum a facut si atreya, lasa ca nu e grav.

CONT-INCHIS-023
11.11.2009, 09:50:28
iti iei alta ai vazut cum a facut si atreya, lasa ca nu e grav.

daaa...alta clar....dar mi-ar parea rau asha de ea....

dianaruxi
11.11.2009, 09:55:07
daaa...alta clar....dar mi-ar parea rau asha de ea....
de ce? o poti vinde sau folosi la un trash the dress. sau poti sa o donezi cuiva care nu are bani sa-si cumpere.

CONT-INCHIS-023
11.11.2009, 10:02:09
de ce? o poti vinde sau folosi la un trash the dress. sau poti sa o donezi cuiva care nu are bani sa-si cumpere.

pt k imi place modelul...si pe cea originala nu o au nici la noi, nici turcia, nici bulgaria...si nu am de unde sa o iau

dianaruxi
11.11.2009, 10:04:44
pt k imi place modelul...si pe cea originala nu o au nici la noi, nici turcia, nici bulgaria...si nu am de unde sa o iau
pai vezi cum iti vine copia, si dc ti se pare ca ar fi ok, dar nu te multumeste in totalitate, comand-o la noi ca trebuie sa o aduca dc o comanzi.

beanna
11.11.2009, 10:12:15
Neata fetelor~o) ~o) ~o)
Ati incheiat contractele pentru foto-video? Ce oferte ati primit? Mie mi-au cerut 800 pt foto (vreo 100 de poze) si 800 video. Am vazut ca mai nou se face photobook in loc de album traditional si e tare frumos, dar mai scump.

beanna
11.11.2009, 10:14:18
Ne pui si noua niste poze?

dianaruxi
11.11.2009, 10:14:22
Neata fetelor~o) ~o) ~o)
Ati incheiat contractele pentru foto-video? Ce oferte ati primit? Mie mi-au cerut 800 pt foto (vreo 100 de poze) si 800 video. Am vazut ca mai nou se face photobook in loc de album traditional si e tare frumos, dar mai scump.
da eu am incheiat deja contractele pt toti prestatarii de servicii. mie mi-au facut si o oferta de album dar costa 270 euro si mi s-a parut cam scump, deci deocamdata mai astept cu albumul, vedem dupa nunta. Arata super ok ce-i drept albumul.

Arcee
11.11.2009, 10:14:31
cam scoate limba la tine mata ta, dar e superba ca si cea a lui nico. sa va pun si eu din nou poze cu divolul impielitat: Mumu.

Ce botic mustacios are:)) se pare ca matele noastre ( a lui nico, a ta, a mea) au pasiuni nebune pt asternuturi:-p

Fetelor ne citim mai pe după-amiaza ... am o grămadă de treaba.

ruxi86
11.11.2009, 10:20:28

ce mumoasa e si mitzi a ta ;-)

din pacate eu nu am poze cu mitzi mea sa v-o arat si eu pe a mea ... eu am un motan vargat asa ca un tigrishor .. si ii spunem tigrutz :D tigrutz a avut si o surioara, zuza, ca era tare nebuna, si era un gri deschis, fff mumoasa era zuza mea, dar nu mai este :((

ruxi86
11.11.2009, 10:23:03

CONT-INCHIS-023, stai linistita, nu te mai gandi la tot ce e rau, asteapta sa iti vina rochitza, sa o vezi, sa o probezi, si in caz ca nu iti vine, nu iti place, cu siguranta vei gasi alta care sa iti placa si sa iti vina mult. si pe asta de la landy ori o vinzi, ori o dai altcuiva care nu isi permite, o porti la TTD, sigur ii gasesti o intrebuintare. :D
dar momentan stai linistita, nu iti pierde speranta tocmai acum cand iti soseste rochitza >:D<

mixi
11.11.2009, 10:23:55
Neata fetelor~o) ~o) ~o)

Noi inca nu ne am decis cu foto-video :( am gasit o oferta (foto+video poze fara numar, album traditional, si 2 dvd-uri cu filmarea) la 1800 ron, si asta pentru ca respectivul e o cunostinta mai veche :) o alta oferta era la 1200 ron plus albumul care costa intre 500-700 ron in functie de ce model doresti. Inca nu ne am hotarat :( mai prospectam piata.

mixi
11.11.2009, 10:26:21
Si cu muzica? ce parere aveti? d j sau formatie? si cam ce preturi sunt ca eu sunt debusolata total. Am auzit de 1500-2000 pentru un dj, iar pt formatie habar nu am de preturi :(

ruxi86
11.11.2009, 10:26:52
Neata fetelor~o) ~o) ~o)

te referi la euro, nu? :D
eu dau 650 euro pe foto + video, incluzand albumul cu 100 de poze printate , insa nu photobook pt ca ma costa cam mult (era tot in jur de 300 euro), ci cel traditional. asa photobook pot face si dupa aia, mai tarziu, cand mai strang bani ceva.

dianaruxi
11.11.2009, 10:29:12
Si cu muzica? ce parere aveti? d j sau formatie? si cam ce preturi sunt ca eu sunt debusolata total. Am auzit de 1500-2000 pentru un dj, iar pt formatie habar nu am de preturi :(
eu am luat dj , cu 1400 ron +lumini si fum.

dianaruxi
11.11.2009, 10:29:52
eu dau 650 euro pe foto + video, incluzand albumul cu 100 de poze printate , insa nu photobook pt ca ma costa cam mult (era tot in jur de 300 euro), ci cel traditional. asa photobook pot face si dupa aia, mai tarziu, cand mai strang bani ceva.
da si eu am zis la fel, cand o sa am mai multi bani il fac si pe photobook ala.

ruxi86
11.11.2009, 10:32:08

eu am semnat deja cu o formatie pt 5000 ron cu tot cu acordeonistul care vine acasa si canta la imbracatul mirelui si al miresei.
pt dj tot cam asa am gasit si eu pe net si am auzit de la prieteni: 1500-2000 ron.

beanna
11.11.2009, 10:56:39
Nu, ma refer la RON...de aia va intreb, pt ca nu stiu ce sa zic.Poze am vazut facute de ei pt ca aveau acolo de la alta nunta.Trebuie sa mai merg si la altii sa-mi faca o oferta concreta pt ca astia erau cam ametiti...m-am dus de 2 ori sa-mi spuna un pret final si ma innebuneste cu 800 foto-800 video:[email protected]

beanna
11.11.2009, 10:59:57
Noi vom avea formatie si costa 1500E, am platit 300E avans.Sper sa fie bine, pt ca cel care are formatia e si verisor cu mirele; acuma si eu stau si ma gandesc ca era mai ieftin un dj, am auzit ceva de 300-400E:-SS

norishor
11.11.2009, 11:01:30
Salutare fetelor! Sper ca nu m-ati uitat. :-s
N-am reusit sa mai scriu pt ca am fost foarte ocupata. Sper de acum incolo acest lucru sa schimbe. Mi-a fost dor de miresit.
In curand vor mai fi 5 luni si cateva zile pana la nunta. Ce zboara timpul asta. parca ieri am devenit logodnica.:x

Va pup dragelor!>:D<

ruxi86
11.11.2009, 11:11:02
Nu, ma refer la RON...de aia va intreb, pt ca nu stiu ce sa zic.Poze am vazut facute de ei pt ca aveau acolo de la alta nunta.Trebuie sa mai merg si la altii sa-mi faca o oferta concreta pt ca astia erau cam ametiti...m-am dus de 2 ori sa-mi spuna un pret final si ma innebuneste cu 800 foto-800 video:[email protected]

deci practic te-ar costa 1600 ron foto + video ... e bine, fata de restul preturilor de pe piata ... acum depinde si calitatea pozelor si a filmarii.
asa si eu am mai gasit oferte foto+video pe la 1800 ron, sau pe la 2000 ron dar nu prea am fost incantata de pozele care le faceau.
mai mergi si pe la altii, si vezi ce oferte iti mai fac, insa cel mai important este ca tu si cu iubi tau sa fiti multumiti.

dianaruxi
11.11.2009, 11:23:58
N-am reusit sa mai scriu pt ca am fost foarte ocupata. Sper de acum incolo acest lucru sa schimbe. Mi-a fost dor de miresit.
In curand vor mai fi 5 luni si cateva zile pana la nunta. Ce zboara timpul asta. parca ieri am devenit logodnica.:x

si noi te pupam draga norishor si bine ai revenit.

ruxi86
11.11.2009, 11:35:29

sigur ca nu te-am uitat norishor >:D<
te pupam si te asteptam sa ne mai scrii cand ai timp :*

CONT-INCHIS-023
11.11.2009, 13:42:31
FETELOR.....mi-a venit rochitza
e fffffffffffffffffffffffffffffffffffff frumoasa cu excepia unor pietricele care nu-mi plac...desi eu le-am cerut....dar le schimb eu la un salon undeva....e exact ca in poza...o sa fac poze cand are cine sa ma lege la corset...acum am pus-o doar asha pe mine ...ca forma ma interesa corsetul e ffffffffff bine lucrat si tyotul la ea...in schimb nu-mi place voalul, floarea si manusile...oricum nu am ce sa ac cu ele ca nu imi trebuie,..le-am luat in cazul in care i-ar lipsi ceva rochiei...dra nu mai are nevoie de nimik din toate astea....huuuu...m-am usurat...sunt ffffff incantata...nu ma asteptam,,jur...eu fiind ffff pretentioasa de obicei...dar zic hai sa incerc si eu cu site-ul landy ca am vaut multe dintre voi incantate...si ca nu gaseam modelul original...d-aia m-am mult m-am aruncat ..desi eram convinsa ca nu ma va multumi....dar...i'm very very happyyyyyyyyyyyyyyyyyy

dianaruxi
11.11.2009, 13:44:21
e fffffffffffffffffffffffffffffffffffff frumoasa cu excepia unor pietricele care nu-mi plac...desi eu le-am cerut....dar le schimb eu la un salon undeva....e exact ca in poza...o sa fac poze cand are cine sa ma lege la corset...acum am pus-o doar asha pe mine ...ca forma ma interesa corsetul e ffffffffff bine lucrat si tyotul la ea...in schimb nu-mi place voalul, floarea si manusile...oricum nu am ce sa ac cu ele ca nu imi trebuie,..le-am luat in cazul in care i-ar lipsi ceva rochiei...dra nu mai are nevoie de nimik din toate astea....huuuu...m-am usurat...sunt ffffff incantata...nu ma asteptam,,jur...eu fiind ffff pretentioasa de obicei...dar zic hai sa incerc si eu cu site-ul landy ca am vaut multe dintre voi incantate...si ca nu gaseam modelul original...d-aia m-am mult m-am aruncat ..desi eram convinsa ca nu ma va multumi....dar...i'm very very happyyyyyyyyyyyyyyyyyy
nu ne pui si noua poze?
felicitari.

norishor
11.11.2009, 13:47:26
Va multumesc fetelor pt reprimire!>:D<
Eu n-am mai facut nimic pt nunta in ultima vreme, in afara de planuri.:D
Rochia abia anul viitor o voi cumpara, nu vreau la comanda ca nu am rabdare sa astept dupa ea. Costumul lui, la fel, abia dupa Anul Nou il vom cumpara.

Tot in ianuarie vom merge la primarie sa stabilim ora la care vom face cununia civila si la biserica. Dupa aceea facem invitatiile. De atunci incep emotiile cele mai mari si cosmarurile vor fi mai dese. Apropo...voi aveti cosmaruri cu privire la nunta? Eu am avut deja cateva. Dimineata m-am trezit ingrijorata...:-s
Sper sa nu se adevereasca nici unul.[-o<
Felicitari Lucya pt rochita, asteptam poze.

dianaruxi
11.11.2009, 13:52:49
Rochia abia anul viitor o voi cumpara, nu vreau la comanda ca nu am rabdare sa astept dupa ea. Costumul lui, la fel, abia dupa Anul Nou il vom cumpara.

Tot in ianuarie vom merge la primarie sa stabilim ora la care vom face cununia civila si la biserica. Dupa aceea facem invitatiile. De atunci incep emotiile cele mai mari si cosmarurile vor fi mai dese. Apropo...voi aveti cosmaruri cu privire la nunta? Eu am avut deja cateva. Dimineata m-am trezit ingrijorata...:-s
la primarie mi se pare ca nu poti sa te inscrii decat cu 10 zile inainte dc faci la noi in rom. cosmaruri n-am avut inca.:))

Cristina_84
11.11.2009, 14:19:15
la primarie mi se pare ca nu poti sa te inscrii decat cu 10 zile inainte dc faci la noi in rom. cosmaruri n-am avut inca.:))

Nici eu nu am avut cosmaruri...inca:)) .
Referitor la primarie,da,doar cu 10 zile inainte te poti duce sa-ti depui actele,apoi incepe "goana"dupa ora potrivita:)) ...o mare prostie

ruxi86
11.11.2009, 14:38:00

CONT-INCHIS-023, ma bucur ca rochitza este asa cum ti-ai dorit ... asteptam pozici sa te vedem imbracata in ea :*

ruxi86
11.11.2009, 15:00:14

tot asa stiu si eu ca abia cu 10 zile inainte de ziua nuntii te poti duce la primarie sa te inscrii si sa iti alegi ora pt cununia civila.
cat despre cosmaruri, nu am nici unul.

emilinicole
11.11.2009, 15:49:36
am intrat si eu in sfarsit..si daca tot va laudati cu pisicutele voastre...uite-o si pe a mea;;)fetita mea, sau ghemotoc de blana, sau mai simplu Milika sau mili:)

dianaruxi
11.11.2009, 15:51:28
am intrat si eu in sfarsit..si daca tot va laudati cu pisicutele voastre...uite-o si pe a mea;;)fetita mea, sau ghemotoc de blana, sau mai simplu Milika sau mili:)
este ff tare pisica ta, m-am amuzat teribil cu primele doua poze.

emilinicole
11.11.2009, 15:56:58
este ff tare pisica ta, m-am amuzat teribil cu primele doua poze.

nu am mai multe la munca, dar vreau sa iti zic(virgula)ca sta in niste pozitii de zici ca nu-i adevarat...pe langa faptul ca "vobeste in continuu", mananca flori, imi fura elasticele de par, adora sa sachimb lenjeria, ca se baga sub cearsaf..e criminala:))

dianaruxi
11.11.2009, 15:58:10
nu am mai multe la munca, dar vreau sa iti zic(virgula)ca sta in niste pozitii de zici ca nu-i adevarat...pe langa faptul ca "vobeste in continuu", mananca flori, imi fura elasticele de par, adora sa sachimb lenjeria, ca se baga sub cearsaf..e criminala:))
si al meu vb non-stop, eu zic ca comenteaza ca pare nemultumit mereu. si al meu adora sa schimb cearceafurile si sa manance flori.

ruxi86
11.11.2009, 16:09:19

e frumoasa foc mili a ta, e o scumpa :)

emilinicole
11.11.2009, 16:36:06
e frumoasa foc mili a ta, e o scumpa :)

multu'

toate sunt frumoase.
mili are o poveste aparte, a gasit-o socrul meu acum 2 ani de craciun, degerata, prin sat pe la tara, nemancata, asa ca pt ea ce are la noi e o viata de vis...:)exact cum mi-am dorit eu:)

nicoletaa
11.11.2009, 19:07:26
Toate pisicutzele sunt superbe,si vad ca toate prefera lenjeriile,a mea doarme toata ziua la caldurica(calorifer,televizor),e o scumpa o am de cand avea cateva luni..Povestea ei e cam asa: acum 2 ani m-am mutat cu viitorul sot la o matusa ea fiind plecata...si al meu iubit tot imi zicea am visat o pisica,am visat o pisica...si s-a trezit cu o pisica in casa... atunci a inceput cosmarul pentru el schimba nisipu,adu nisip,(pana am dat de cel la punga=)) )iar dupa ce ne-am mutat inapoi, fiecare la el akasa,pisica a ramas la mine, nu mai trebuie sa ii schimb nisipu ca iasa afara isi face treburile si vine,,,e mai facil...apropo si a voastre sunt tot asa geloase???a mea parca e turbata cand ii calca cineva teritoriu ma refer la alt animal..:* :* :*

beanna
11.11.2009, 19:34:40
Felicitari pentru rochita, ma bucur ca a iesit pe masura asteptarilor tale.Sa o porti sanatoasa, fericita si mai ales iubita!<:-P <:-P <:-P

angi300
11.11.2009, 20:30:52
buna fetele!
CONT-INCHIS-023 ce ma bucur ca iti place....abia astept sa pui poze (mai ales ca modelul asta il vreau si eu) insa nu am reusit sa aflu un pret exact pe ea pt ca de atunci am fost doar o sg data in ucraina..cat am lasat poza..urma sa aflu mai multe data urmatoare..insa cu gripa asta...:(
noi acuma ne cautam apartament (eu stau la etaj insa la parter stau ai mei..si cu toate ca avem intrare separata...tot deasupra parintiilor suntem, idea era sa stam aici pana ne facem casa...dar cred ca ne mutam in apartament si apoi traind in lume o sa trecem si la casa) voi ce planuri aveti?
nu mi-ati mai raspuns daca stiti ceva preturi pe la europa:(
norishor normal ca nu te-am uitat.
dragute foc pisicile voastre...mie de paste al meu mi-a venit cu 2 hamsteri pitici..saraci cred ca-s terorizati cat ii tot motrosesc :">
v-am pupat!

norishor
11.11.2009, 21:56:06
Ma bucur ca va mai amintiti de mine. @};-
Noi am fost la primarie deja, ca am aflat de la niste prieteni ca daca vrem o ora anume ar fi bine sa mergem din timp pt ca s-ar putea sa fie luata. Asa ca am mers sa intrebm si ne-a zis dl de acolo sa revenim pe la sfarsitul lui ianuarie ca sa ne treaca in caiet, ca acum e prea devreme. ;))Apoi cererea o vom face mai tarziu. Noi vrem sa ne cunune primarul. Avem unul super de treaba, foarte popular si iubit de tineri.;;)

Ma bucur ca nu aveti cosmaruri...sper sa fie la fel si la mine de acum incolo.

Eu nu mai am pisicuta. A disparut in urma cu cateva luni. L-a luat cineva. Am fost asa de trista ca era foarte frumos pisoiasul meu.
Va pun o poza cu motanelul meu frumos de care mi-e dor. Era micut si dragut.:(

O seara frumoasa!:*

vera_b
11.11.2009, 22:07:48
Hei fetelor>:D< ...Daca tot suntem la capirolul pisicute, va atasez si eu o pozik cu motanelul meu urias si batranel:*

dianaruxi
11.11.2009, 22:12:20
Hei fetelor>:D< ...Daca tot suntem la capirolul pisicute, va atasez si eu o pozik cu motanelul meu urias si batranel:*
mai da numai pisici superbi pe la noi, super dragut motanul tau. sa-ti traiasa, iar pt tine norishor imi pare rau ca ti-ai pierdut pisicul, era super simpatic cu petele alea pe botic. Dar poti sa iei altul ca sunt atatia fara casa care mor de foame.

norishor
11.11.2009, 22:18:23
mai da numai pisici superbi pe la noi, super dragut motanul tau. sa-ti traiasa, iar pt tine norishor imi pare rau ca ti-ai pierdut pisicul, era super simpatic cu petele alea pe botic. Dar poti sa iei altul ca sunt atatia fara casa care mor de foame.

Da, sunt tare frumosi motaneii si pisicutele voastre.
Voi adopta si eu unul cand voi gasi unul, deocamdata nu ma grabesc pt ca inca nu l-am uitat pe motanelul meu. Stiu ca suna ciudat, dar eu chiar m-am atasat de el.:(

Ma duc la somnic. Noapte buna!:bye_02:

mortisha_20
11.11.2009, 22:25:02
Buna seara! Sunt si eu o miresica de mai 2010! Astazi am impacat muzica si restaurantul! Am fost o norocoasa k am gasit si muzica si restaurantul dorit pe data dorita :D. Sper sa ma primiti printre voi

norishor
11.11.2009, 22:29:15
Buna seara! Sunt si eu o miresica de mai 2010! Astazi am impacat muzica si restaurantul! Am fost o norocoasa k am gasit si muzica si restaurantul dorit pe data dorita :D. Sper sa ma primiti printre voi

Felicitari!!! Sa fie intr-un ceas bun!
In perioada asta ai fost ceruta de sotie sau mai de mult timp?

mortisha_20
11.11.2009, 22:41:57
Am fost ceruta acum 2 ani pe 24 decembrie dupa aprox 3 luni de relatie, anul acesta in februarie am facut starea civila! Si anul urmator in mai nunta:d

nicoletaa
11.11.2009, 23:27:15

buna...esti fff bine primita:*:*:*

mortisha_20
11.11.2009, 23:35:53
Multumesc! :*

ruxi86
12.11.2009, 08:25:58
Am fost ceruta acum 2 ani pe 24 decembrie dupa aprox 3 luni de relatie, anul acesta in februarie am facut starea civila! Si anul urmator in mai nunta:d

bine ai venit printre noi >:D<
casa de piatra iti dorim si sa ai o nunta frumoasa asa cum ai visat-o!

ruxi86
12.11.2009, 08:29:08

Vera, pisicul tau e leit cu al meu ;)) Or fi neamuri ceva si nu stim noi :D
Eu din pacate nu am nici o poza cu motanelu' meu, chestia este ca nici nu stiu daca l-as prinde sa ii fac poza ca nu il vad decat dimineata cand ma trezesc si i se aude glasciorul in toata casa de la cat poate mieuna si dupa aia umbla brambura, dupa gagici probabil ;))

ruxi86
12.11.2009, 08:32:01
Ma bucur ca va mai amintiti de mine. @};-
Noi am fost la primarie deja, ca am aflat de la niste prieteni ca daca vrem o ora anume ar fi bine sa mergem din timp pt ca s-ar putea sa fie luata. Asa ca am mers sa intrebm si ne-a zis dl de acolo sa revenim pe la sfarsitul lui ianuarie ca sa ne treaca in caiet, ca acum e prea devreme. ;))Apoi cererea o vom face mai tarziu. Noi vrem sa ne cunune primarul. Avem unul super de treaba, foarte popular si iubit de tineri.;;)

Ma bucur ca nu aveti cosmaruri...sper sa fie la fel si la mine de acum incolo.

Eu nu mai am pisicuta. A disparut in urma cu cateva luni. L-a luat cineva. Am fost asa de trista ca era foarte frumos pisoiasul meu.
Va pun o poza cu motanelul meu frumos de care mi-e dor. Era micut si dragut.:(

O seara frumoasa!:*

foarte scump si mitzi tau, pare tare dragalas ... pare rau ca l-ai pierdut, numai fi trista ca poate se reintoarce si daca nu, adopti altul ca sunt atatia pisoiasi frumosi fara casa.

dianaruxi
12.11.2009, 09:25:45
neata fetelor.

mixi
12.11.2009, 09:40:12

Am gasit si eu o rochita pe Landy :) Poti sa ma ajuti cu ceva detalii despre comanda? plsssssssssss! Cum ai comandat? Cat costa transportul? Cumn ai platit? S-au tinut de termene sau ba? Va rog si pe voi miresici sa ma ajutati cu info daca stiti ceva despre landy :-SS

mortisha_20
12.11.2009, 09:40:57
Neatza miresici!!>:D<

mixi
12.11.2009, 09:45:55

Bine ai venit printre noi!!! Ai nimerit unde trebuia >:D<

beanna
12.11.2009, 09:58:20
Mai fetelor, voi toate aveti pisici....eu am vrut un bichon, dar toti cereau o enormitate de bani. Si eu vreau un animalutz mic:(

norishor
12.11.2009, 10:07:17
Buna dimineata fetelor!
Felicitari mortisha_20 pt cununia civila. Deci asteptam cu nerabdare nunta! :grouphug:

Va vine sa credeti ca vom fi sotii in aproximativ sase luni? Eu inca ma minunez.:A

andrelutza_2010
12.11.2009, 11:36:46
Hello !

Sa va traiasca la toate pisoii :x ! I-am admirat de ieri dar n-am mai apucat sa fac urarile de rigoare..

Bun venit mortisha !

Felicitari pt rochita Lucya. M-ai facut curioasa ... sper sa pui poze L-).

Stiti cumva cand e urmatorul targ de nunti in Bucuresti ?

andrelutza_2010
12.11.2009, 11:38:40
Buna dimineata fetelor!
Felicitari mortisha_20 pt cununia civila. Deci asteptam cu nerabdare nunta! :grouphug:

Va vine sa credeti ca vom fi sotii in aproximativ sase luni? Eu inca ma minunez.:A

Si eu ma minunez cateodata Norishor .. Fac pregatiri, planuri, alea alea ... dar cand incerc sa ma imaginez in ziua aia .. parca ca ma trece un fior :)).

CONT-INCHIS-023
12.11.2009, 11:45:10
Am gasit si eu o rochita pe Landy :) Poti sa ma ajuti cu ceva detalii despre comanda? plsssssssssss! Cum ai comandat? Cat costa transportul? Cumn ai platit? S-au tinut de termene sau ba? Va rog si pe voi miresici sa ma ajutati cu info daca stiti ceva despre landy :-SS))

ashaa...am comndata prin email...am tinut leg prin email si scype...zilnic..de 5 ori pe zi;))...am platit cand am dat comanda....transportul intra in banii aia..doar ca atunci cand trim banii prin western platesi un comision la 300 am platit inca 27 comision...si apoi iar la 50 inca 20 parca....cev ade genu...si avenit in fin 4 sapt...asha cum au zi...am mai platit aici la noi 32 lei o taxa de vama...care o plateste destinatarul...si cam atat

CONT-INCHIS-023
12.11.2009, 11:46:53
fetelor...cum micsorez pozele ...sa va pun si voua...dar sunt prea mari

CONT-INCHIS-023
12.11.2009, 11:47:48
cum micsorez? scuze

dianaruxi
12.11.2009, 11:53:07
cum micsorez? scuze
vezi ca ti-am zis si la comandati online le deschizi cu Windows office picture manager
te duci sus pe bara si apesi pe edit pictures, si in dreapta o sa-ti apara un toolbar si apesi pe compress, si pe urma pe web pages, si dupa aia dai save
si gata. Dar ai grija ca trebuie salvate in dublu exemplar, ca dupa aia o sa le ai doar asa micsorate.