PDA

Versiunea completa : Pregatirile miresicilor de mai 2010

Pagini : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 [18] 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40

ruxi86
12.11.2009, 12:20:16
Hello !

Sa va traiasca la toate pisoii :x ! I-am admirat de ieri dar n-am mai apucat sa fac urarile de rigoare..

Bun venit mortisha !

Felicitari pt rochita Lucya. M-ai facut curioasa ... sper sa pui poze L-).

Stiti cumva cand e urmatorul targ de nunti in Bucuresti ?

Uite aici care sunt urmatoarele targuri care vor avea loc in Bucuresti:

- 15-17 ianuarie 2010, JW Marriott Bucharest Grand Hotel/Palatul Parlamentului
- 29-31 ianuarie 2010, Expo Ideal Mariage, Romexpo
- 12-14 februarie 2010, Romanian Wedding Academy, Rin Grand Hotel
- 19-21 februarie 2010, Wedding Mall, Sala Polivalenta
- 19-21 februarie 2010, Wedding & Fashion Show, Radisson BLU Hotel

ruxi86
12.11.2009, 12:21:38
cum micsorez? scuze

poti incerca si cu paint-ul daca nu reusesti cu word-ul. in paint te duci la image - stretch/skew si modifici procentele de la stretch.

mixi
12.11.2009, 12:25:52
))

ashaa...am comndata prin email...am tinut leg prin email si scype...zilnic..de 5 ori pe zi;))...am platit cand am dat comanda....transportul intra in banii aia..doar ca atunci cand trim banii prin western platesi un comision la 300 am platit inca 27 comision...si apoi iar la 50 inca 20 parca....cev ade genu...si avenit in fin 4 sapt...asha cum au zi...am mai platit aici la noi 32 lei o taxa de vama...care o plateste destinatarul...si cam atat

deci stai sa inteleg...rochia a fost 300 eur si cand ai platit prin western a fost un comision de 27 eur nu? pai ar fi ok asa. iti dau ei contul si alte detalii nu? si prin ce firma s a facut transportul? am am vazut acolo ca aveau TNT parca?
Mie mi se pare cam putin sa intre trensportul in pret:-\
Rochia pe care mi am ales o eu costa 230 eur, si ma gandesc ca e cam putin cu transport cu tot.

Arcee
12.11.2009, 12:29:59
Buna fetelor!! Am si eu o rugami te la voi dacă știți pe cineva care ar vrea un motanel. L-am găsit aseară in fata blocului mieuna l-am luat sus i-am dat de mancare si l-am dus înapoi. De dimineața când am coborât era tot acolo zgribulit si speriat si nu mi-a mai rabdat sufletul si l-am luat acasă. Cred ca l-a pierdut cineva pt ca e foarte prietenos, s-a dus ținta la wc sa bea apa. Nu am poze încă, dar e negru cu labute albe si pe botic e alb, doar barbia neagră. Dacă îl vrea cineva... va rog... shilutza mea face urat rău când îl vede si i-am separat pe camere. Multumesc

dianaruxi
12.11.2009, 12:31:55
Buna fetelor!! Am si eu o rugami te la voi dacă știți pe cineva care ar vrea un motanel. L-am găsit aseară in fata blocului mieuna l-am luat sus i-am dat de mancare si l-am dus înapoi. De dimineața când am coborât era tot acolo zgribulit si speriat si nu mi-a mai rabdat sufletul si l-am luat acasă. Cred ca l-a pierdut cineva pt ca e foarte prietenos, s-a dus ținta la wc sa bea apa. Nu am poze încă, dar e negru cu labute albe si pe botic e alb, doar barbia neagră. Dacă îl vrea cineva... va rog... shilutza mea face urat rău când îl vede si i-am separat pe camere. Multumesc
poate il vrea norishor, ca tot l-a pierdut pe al ei, il trimiti la lugoj.
:D

CONT-INCHIS-023
12.11.2009, 12:37:54
da...acum va rog din suflet sa faceti abstractie de decor...eu sunt in constructie ....si ca sa nu o probez la parter unde e prfa...m-am urcat sus la etaj..unde e abia turnata shapa...si nimik altceva in jur...am pus paturi pe jos....si am probat-o...mi-am luat oglinda cu mine sus...si gata rochia..era singurul loc ferit de prea mult praf...sper sa va placa...aaa..scuzati si fatza mea..doar ma trezisem

CONT-INCHIS-023
12.11.2009, 12:39:45
aaa..originalul il stiti...

CONT-INCHIS-023
12.11.2009, 12:41:24
aaa..originalul il stiti...

nunu..nu aceea
scuze...aceasta

CONT-INCHIS-023
12.11.2009, 12:42:49
deci stai sa inteleg...rochia a fost 300 eur si cand ai platit prin western a fost un comision de 27 eur nu? pai ar fi ok asa. iti dau ei contul si alte detalii nu? si prin ce firma s a facut transportul? am am vazut acolo ca aveau TNT parca?
Mie mi se pare cam putin sa intre trensportul in pret:-\
Rochia pe care mi am ales o eu costa 230 eur, si ma gandesc ca e cam putin cu transport cu tot.

daaa...atat e ...acum daca vrei si voal, manusi, crinolina,etc..d-aia m-a ajuns atat...ca de fapt rochia a costat mai putin de 350...

andrelutza_2010
12.11.2009, 12:43:17
nunu..nu aceea
scuze...aceasta

Arata bine :). S-o porti sanatoasa !

Ruxi, multumesc de info :*.

sttefi
12.11.2009, 12:52:02
da...acum va rog din suflet sa faceti abstractie de decor...eu sunt in constructie ....si ca sa nu o probez la parter unde e prfa...m-am urcat sus la etaj..unde e abia turnata shapa...si nimik altceva in jur...am pus paturi pe jos....si am probat-o...mi-am luat oglinda cu mine sus...si gata rochia..era singurul loc ferit de prea mult praf...sper sa va placa...aaa..scuzati si fatza mea..doar ma trezisem

Arata f bine. Sa o porti sanatoasa :)

mi-as comanda si eu modelul care-mi place de la maggie sottero, dar nu-l gasesc pe landy... As risca pentru 350 E :D

ruxi86
12.11.2009, 12:52:20

CONT-INCHIS-023, mie mi se pare tare frumoasa rochita, si iti vine fff bine sa stii.
si mi se pare ca se apropie destul de bine de original.

felicitari, si sa o porti sanatoasa! ai facut o alegere fff buna!>:D<

CONT-INCHIS-023
12.11.2009, 12:54:20

mi-as comanda si eu modelul care-mi place de la maggie sottero, dar nu-l gasesc pe landy... As risca pentru 350 E :D
multumesc....dar sa stii ca nici pe a mea nu o avaeau si au zis ca nu au mai facut-o niciodata....si m-am riscat;)...acum sunt viteaza..dar numai eu stiu ce ganduri imi facaeam...;))

ruxi86
12.11.2009, 12:54:35

da-le eventual celor de la landy un mail si cere-le sa iti arate o poza cu copia lor dupa rochita care ti-o doresti, asta in caz ca au mai facut-o pana acum.

ce model iti doresti de la maggie sottero?

ps: mie nici pana in ziua de azi nu mi-au raspuns landybridal la mailurile care le-am trimis catre ei ... tare urat din partea lor.

CONT-INCHIS-023
12.11.2009, 12:56:08
CONT-INCHIS-023, mie mi se pare tare frumoasa rochita, si iti vine fff bine sa stii.
si mi se pare ca se apropie destul de bine de original.

felicitari, si sa o porti sanatoasa! ai facut o alegere fff buna!>:D<ul in

multumesc...da..se apropie ff tare..ce are schimbat la ea e un pic forma corsetului pe care eu am cerut-o asha...si jos la baza de aseamenea le-am cerut eu sa nu o umfle prea mult ca ar fi avut forma de butoi...corsetul in talie era drept original..si eu l-am facut in v... ca material si cusaturi impecabila..serios

ruxi86
12.11.2009, 12:59:31
ul in

multumesc...da..se apropie ff tare..ce are schimbat la ea e un pic forma corsetului pe care eu am cerut-o asha...si jos la baza de aseamenea le-am cerut eu sa nu o umfle prea mult ca ar fi avut forma de butoi...corsetul in talie era drept original..si eu l-am facut in v... ca material si cusaturi impecabila..serios

bv, ma bucur tare mult pt tine ca a iesit cum ti-ai dorit ... mai ales ca incepusei sa ai tot felul de ganduri :D

eu n-am avut curaj sa imi fac rochita la ei pt ca nu mi-a placut cum le iesea corsetul ca eu gasisem o poza cu copia dupa monalisa mea si m-am cam speriat ... deocamdata astept sa imi soseasca rochita de la pinkflamingo si dupa aia mai vedem :)>-

CONT-INCHIS-023
12.11.2009, 13:00:22
doamneee ..oricum am fost ff speriata dupa ce pe un alt site am gasit o copie a rochitei oribilaaaaaaaaa..am plans 3 zile

CONT-INCHIS-023
12.11.2009, 13:02:33
bv, ma bucur tare mult pt tine ca a iesit cum ti-ai dorit ... mai ales ca incepusei sa ai tot felul de ganduri :D

eu n-am avut curaj sa imi fac rochita la ei pt ca nu mi-a placut cum le iesea corsetul ca eu gasisem o poza cu copia dupa monalisa mea si m-am cam speriat ... deocamdata astept sa imi soseasca rochita de la pinkflamingo si dupa aia mai vedem :)>-

avand in vedere ca nu ma mai probat niciodata o richie dde mireasa....si ca nu imi place ideea de rochie alba...asta parca m-a mai inmuiat...parca imi plaxce si mie ...mi-era ca nu stiu cum o sa ma arate albul...d-astea....dar mi-a mai trecut

sttefi
12.11.2009, 13:07:00
da-le eventual celor de la landy un mail si cere-le sa iti arate o poza cu copia lor dupa rochita care ti-o doresti, asta in caz ca au mai facut-o pana acum.

ps: mie nici pana in ziua de azi nu mi-au raspuns landybridal la mailurile care le-am trimis catre ei ... tare urat din partea lor.

Imi place modelul Cambria Marie, le-am trimis un mail...pentru ca sincer m-as risca. Eventual o vand dupa daca nu-mi place :D

Apropo..in cat timp se livreaza?

Am mai gasit copie dupa model pe rochiidemireasa.ro - dar la pretul de 700 E, ceea ce mi se pare cam mult...pentru o copie.

dianaruxi
12.11.2009, 13:09:52
Imi place modelul Cambria Marie, le-am trimis un mail...pentru ca sincer m-as risca. Eventual o vand dupa daca nu-mi place :D

Apropo..in cat timp se livreaza?

Am mai gasit copie dupa model pe rochiidemireasa.ro - dar la pretul de 700 E, ceea ce mi se pare cam mult...pentru o copie.
da nu lua de acolo e fff scump.

sttefi
12.11.2009, 13:10:57
multumesc....dar sa stii ca nici pe a mea nu o avaeau si au zis ca nu au mai facut-o niciodata....si m-am riscat;)...acum sunt viteaza..dar numai eu stiu ce ganduri imi facaeam...;))

In cat timp ti-au livrat-o. Cum ai luat legatura cu ei? Numai pe mail sau si la tel?

mixi
12.11.2009, 13:11:20

Foarte frumosa rochita, felicitari! Cred ca o sa ma risc si eu sa mi comand de la ei :) Dar mai intai o sa dau o raita prin oras, sa caut ceva asemnator si sa vad cum imi sta cu genul ala de rochie. Eu mi am ales un in A cu o mica trena, daca reusesc sa iau poza o sa va si arat :)

norishor
12.11.2009, 13:11:37

Da, l-as lua eu. Il trimiti prin posta? :D

Sigur vei gasi pe cineva fara animalut acolo in apropiere.

Lucya, imi place cum iti vine rochia. Iti sta foarte bine cu ea. Ma emotionez cand va vad cu rochitele voastre. Ma gandesc ca si eu o voi avea pe a mea in curand. Felicitari inca o data Lucya si fetelor care au rochia acasa!

Arcee
12.11.2009, 13:11:52

Cu cea mai mare plăcere îl trimit dacă îl vrea.... Exista o problema... Când prinde piele monstrul suge...:))

CONT-INCHIS-023
12.11.2009, 13:15:20
In cat timp ti-au livrat-o. Cum ai luat legatura cu ei? Numai pe mail sau si la tel?
numai pe mail si scype..atat...in 4 sapt

Arcee
12.11.2009, 13:16:05
Da, l-as lua eu. Il trimiti prin posta? :D

Sigur vei gasi pe cineva fara animalut acolo in apropiere.

Lucya, imi place cum iti vine rochia. Iti sta foarte bine cu ea. Ma emotionez cand va vad cu rochitele voastre. Ma gandesc ca si eu o voi avea pe a mea in curand. Felicitari inca o data Lucya si fetelor care au rochia acasa!

Sa-mi aducă diseara iubi cablul de la aparatul foto si pun poze si dacă îl vrei trebuie sa existe vreun autocar sau microbuz pana acolo...

sttefi
12.11.2009, 13:18:46

foarte tare, ce repede.
Sa vad daca-mi raspund si mie, si cred ca mi-o comand si eu

sttefi
12.11.2009, 13:22:07

dar oare de ce nu ti-au raspuns?

dianaruxi
12.11.2009, 13:23:26
ti-a iesit super ok rochia, felicitari, si iti vine perfect.

dianaruxi
12.11.2009, 13:24:07
Cu cea mai mare plăcere îl trimit dacă îl vrea.... Exista o problema... Când prinde piele monstrul suge...:))
asa e si pisica unei amice de ale mele, se dezvata, a fost intarcat prea repede.

Arcee
12.11.2009, 13:25:54

Este foarte frumoasa rochita si îți vine si foarte bine. O sa fii o miresica superba>:D<

ruxi86
12.11.2009, 13:31:46
dar oare de ce nu ti-au raspuns?

cine stie ... numai ei pot stii ce au facut ... initial primisem un mail automat in care spuneau ca au liber vreo 4-5 zile parca ca era ziua lor nationala, am asteptat sa treaca mai mult, sa nu fiu stresanta, si le-am mai scris odata dupa o saptamana, nici un raspuns si atunci, am mai scris dupa aia dupa alte 2 sapt si iar nimic, si am lasat-o balta.

sttefi
12.11.2009, 13:49:12
cine stie ... numai ei pot stii ce au facut ... initial primisem un mail automat in care spuneau ca au liber vreo 4-5 zile parca ca era ziua lor nationala, am asteptat sa treaca mai mult, sa nu fiu stresanta, si le-am mai scris odata dupa o saptamana, nici un raspuns si atunci, am mai scris dupa aia dupa alte 2 sapt si iar nimic, si am lasat-o balta.

Inseamna ca n-a fost sa fie :). Rochia ta te asteapta in alta parte, nu la ei :P

ruxi86
12.11.2009, 13:51:43
Inseamna ca n-a fost sa fie :). Rochia ta te asteapta in alta parte, nu la ei :P

dap, la pinkflamingo :D

sttefi
12.11.2009, 13:53:34
dap, la pinkflamingo :D

e cea din poza?

frumushica3004
12.11.2009, 13:58:38
Fetelor sunt extrem de incantata. Am mai taiat ceva de pe lista...am fotograf, super poze azi nu ma mai dezlipeam de albumele lui<:-P

As dori si eu daca se poate sa imi trimiti un mesaj privat cu suma ceruta pentru poze, eu inca nu am nr de mesaje necesare, intrucat sunt o miresica de mai intarziata.M-a cerut de putine zile si de atunci am intrat in priza.Multumesc frumos, iar data nuntii cred ca va fi 15 mai, deci voi intra si eu in randul vostru.:x :D

norishor
12.11.2009, 14:09:15
As dori si eu daca se poate sa imi trimiti un mesaj privat cu suma ceruta pentru poze, eu inca nu am nr de mesaje necesare, intrucat sunt o miresica de mai intarziata.M-a cerut de putine zile si de atunci am intrat in priza.Multumesc frumos, iar data nuntii cred ca va fi 15 mai, deci voi intra si eu in randul vostru.:x :D

Felicitari pt logodna! Bine ai venit in randul miresicilor de mai 2010. Te asteptam sa povestim!

ruxi86
12.11.2009, 14:28:19
e cea din poza?

da, e cea din poze ... uite mai atasez niste poze cu rochita ca sa o vezi mai bine ... este vorba tot de o rochita de la maggie sottero, monalisa royale :)

ruxi86
12.11.2009, 14:30:16

bine ai venit printre noi >:D<

felicitari pt logodna, sa fie intr-un ceas bun si sa fiti fericiti!!!

dar restaurant, formatie ai gasit? ai apucat sa rezervi ceva sau esti inca in cautare? :D

brotacel_mic
12.11.2009, 14:32:57
Buna!Sunt si eu o miresica de mai...:-p...si ma bucur ca am gasit acest topic!Dupa cate am citit...se pare ca sunt cam in urma cu pregatirile...:-SSNoi avem doar sala stabilita si muzica!

atreya
12.11.2009, 14:47:15

Buna, bine ai venit si felicitari pentru logodna!
Sper sa te simti super alaturi de noi, miresicile de Mai.

va puuppp

ruxi86
12.11.2009, 14:49:23
Buna!Sunt si eu o miresica de mai...:-p...si ma bucur ca am gasit acest topic!Dupa cate am citit...se pare ca sunt cam in urma cu pregatirile...:-SSNoi avem doar sala stabilita si muzica!

bine ai venit >:D<

stai linistita ca nici eu nu am foarte multe in plus fata de tine, decat foto + video ... abia de acum ne apucam sa mai luam din ele, cum ar fi verighete, invitatii etc etc.

frumushica3004
12.11.2009, 15:27:24
ti-am trimis un pm cu situl
As dori si eu un mp cu acest site pentru rochite de cununie. Eu inca nu pot trimite mesaje private, intrucat sunt o miresica intarziata.Multumesc anticipat.Pupici

sttefi
12.11.2009, 15:31:59

Eu nu am decat restaurantul...asa ca nu-ti face griji :)

frumushica3004
12.11.2009, 16:01:56
bizar iti trimit pm, aparent e acelasi site.
As dori si eu site-ul cu invitatiile.Au un pret bun si cea verde a ta imi place foarte mult.Multumesc anticipat.Pupici

sttefi
12.11.2009, 16:05:00
fetele...I'm happy.

Mi-au raspuns cei de la Landy si rochia mea costa doar 160 E.

Ma risc....imi dau comanda, dar tre sa ma masor intai :D

Iupiiii...oare cu totul la cat o sa ma duca (taxe, transport)

Arcee
12.11.2009, 16:19:50
fetele...I'm happy.

suupeerr..vezi numai sa te masoare altcineva pt ca singura nu poti sa o faci exact>:D<

Arcee
12.11.2009, 16:22:43
fetelor am facut poze cu telul si am pus anunt si in bazar..poate ii gasesc stapan

sttefi
12.11.2009, 16:23:34
suupeerr..vezi numai sa te masoare altcineva pt ca singura nu poti sa o faci exact>:D<

da, o sa ma masoare o colega de munca. Si culmea e ca a lucrat la casa de moda inainte :)) M-am scos...Sunt fericita, dar nu stiu cum sa fac cu banii..I-am cerut detalii Lucyei in privat...sper sa-mi raspunda azi sa pot lansa comanda
8->

mortisha_20
12.11.2009, 16:23:56
Lucya este foarte reusita rochia! Imi plscr f mult! Si eu am stabilit numai muzica si restaurantul! Am verighetele k am facut starea civila! Mai am si eu destul !:)

mortisha_20
12.11.2009, 16:24:48
Foarte frumos matzu seamana cu pisica mea :-p

Biu
12.11.2009, 16:24:55
fetele...I'm happy.

eu parca am platit 30 de euro. nu mai stiu exact. si alte taxe nu am platit, ca trasportul l-am ales prin dhl si mi l-au adus pachetul la usa :D
le : te sfatuiesc sa platesti cu cardul si nu prin western, ca westernul ia taxe mari, eu de pe card am platit sume infime, gen 9 lei sau ceva

mortisha_20
12.11.2009, 16:28:57
Si poza cu descrierea :))

sttefi
12.11.2009, 16:30:22
eu parca am platit 30 de euro. nu mai stiu exact. si alte taxe nu am platit, ca trasportul l-am ales prin dhl si mi l-au adus pachetul la usa :D
le : te sfatuiesc sa platesti cu cardul si nu prin western, ca westernul ia taxe mari, eu de pe card am platit sume infime, gen 9 lei sau ceva

Cum cu cardul? Transfer bancar sau direct prin site...? Eu nu prea am incredere in site-uri :D

Si tu ai rochie de acolo? Ce model

CONT-INCHIS-023
12.11.2009, 17:00:01
Cum cu cardul? Transfer bancar sau direct prin site...? Eu nu prea am incredere in site-uri :D

ti-am scris pe pm...o sa vb cu hunk asta poate te plasez direct eu..la el..daca o putea....

vera_b
12.11.2009, 17:35:49
ti-am scris pe pm...o sa vb cu hunk asta poate te plasez direct eu..la el..daca o putea....

Fetelor aveti idee daca se poate schimba numele de utilizator pe forum?...daca se poate...plssss help me:( ...cum fac asta?

Arcee
12.11.2009, 17:37:57
Fetelor aveti idee daca se poate schimba numele de utilizator pe forum?...daca se poate...plssss help me:( ...cum fac asta?
trebuie sa vorbesti cu admin..el poate modifica numele utilizatoruli...vazi ca e o sectiune pe forum la discutii cu moderatorii..uite am gasit asta daca te ajuta http://www.miresici.ro/showthread.php?t=18459&page=5

CONT-INCHIS-023
12.11.2009, 17:39:48
acum fetelor am nev de ajutor la cautarea bijuteriilor..si pantofilor albastru electric?! ce ziceti? de voal ce fac? ca am comandat e drgautz...doar ca nu-mi palce mie ideea de voal....nu stiu daca mai mereg sa-mi pun si voal si cercei albastrii...poseta nici nu mai zic..ca nu vreau

vera_b
12.11.2009, 17:39:54
trebuie sa vorbesti cu admin..el poate modifica numele utilizatoruli...vazi ca e o sectiune pe forum la discutii cu moderatorii..uite am gasit asta daca te ajuta http://www.miresici.ro/showthread.php?t=18459&page=5

multumesc mult >:D<

frumushica3004
12.11.2009, 18:30:51
bine ai venit printre noi >:D<

felicitari pt logodna, sa fie intr-un ceas bun si sa fiti fericiti!!!

dar restaurant, formatie ai gasit? ai apucat sa rezervi ceva sau esti inca in cautare? :D

In seara aceasta ma duc sa rezerv restaurantul.Eu vreau un dj, dar viitorul meu sot vrea si o formatie, asa ca o sa vedem, cum vom face pana la urma.Multumesc frumos pentru felicitari!:D

frumushica3004
12.11.2009, 18:34:31
da, e cea din poze ... uite mai atasez niste poze cu rochita ca sa o vezi mai bine ... este vorba tot de o rochita de la maggie sottero, monalisa royale :)

Ruxi e superba rochia aceasta.Asa as vrea si eu un model, dar sa nu fie alba, poate crem , poate ivoire nu stiu exact.Felicitari!

Arcee
12.11.2009, 20:04:05
In seara aceasta ma duc sa rezerv restaurantul.Eu vreau un dj, dar viitorul meu sot vrea si o formatie, asa ca o sa vedem, cum vom face pana la urma.Multumesc frumos pentru felicitari!:D

Sa fie intr-un ceas bun! La ce restaurant te-ai hotărât? Sa îți treci la profil>:D<

sttefi
12.11.2009, 20:13:53
sa va atasez si eu poze cu FIFI a mea :P

Cred ca-i cea mai nebuna si uratica pisica din cate exista :)), dar o iubim :D

edit: are si un defect la ochi, saracutza...si umbla precum copii strazii..asa vine seara in casa, murdara pe fatza si la nas :))

nicoletaa
12.11.2009, 20:28:58
ce de pisicutzeeeee,,,,,:D:D:D:D

norishor
12.11.2009, 21:17:31
Buna seara miresici!

roxya007 sper sa gasesti un stapan pentru pisic. E frumusel.

Bun venit noilor viitoare mirese!>:D<
Va tin pumnii fetelor ca sa va iasa rochiile asa cum va doriti si cei de pe landy sa fie seriosi in continuare. Eu n-as avea curaj. :D Am intrat si eu la ei pe site si intr-adevar au rochite super ieftine.

Lucya, sper sa iti gasesti ceva super...Eu ador culoarea albastru. Sunt curioasa cum vei arata in noaptea nuntii. Interesanta ideea cu pantofii albastri. Si tu si dianaruxi sunteti niste curajoase. Eu as fi vrut rosii dar cred ca e prea de tot. S-ar speria lumea. As arata ca o 3:-0 incaltata.:D

Nici eu parca n-as lua poseta pt ca oricum e atat de mica si n-ar avea nici un rost sa o car dupa mine goala.

Voal as vrea totusi sa am. Pana cand n-am incercat unul, asa am zis si eu, ca nu imi trebuie. Cu el m-am simtit pt prima oara mireasa. Nu il voi pune pe față cand intru in biserica pt ca nu sunt apicultor=:) insa il voi tine cu drag prins cumva in par.

Bijuteriile le voi cumpara dupa ce voi avea rochia pt ca trebuie sa se potriveasca atat cerceii cat si colierul cu decolteul rochiei. Nu mai trece timpul asta, ca maine m-as duce sa le cumpar. ;))

sttefi
12.11.2009, 21:57:15
sa va atasez si eu poze cu FIFI a mea :P

Cred ca-i cea mai nebuna si uratica pisica din cate exista :)), dar o iubim :D

edit: are si un defect la ochi, saracutza...si umbla precum copii strazii..asa vine seara in casa, murdara pe fatza si la nas :))

copiii* ... graba :)

angi300
12.11.2009, 22:20:14
CONT-INCHIS-023 doar laude ai primit la rochie....e frumoasa si iti sta bine.
cred ca o sa arate bine cu pantofi albastri. si buchetul ce culoare vrei? initial vroiam si eu albastri dar m-am razgandit, cred ca o sa sa-mi iau fuchsia. normal ca nu e nimeni de acord :[email protected]
bun venit noilor miresici.

dianaruxi
12.11.2009, 22:25:57
cred ca o sa arate bine cu pantofi albastri. si buchetul ce culoare vrei? initial vroiam si eu albastri dar m-am razgandit, cred ca o sa sa-mi iau fuchsia. normal ca nu e nimeni de acord :[email protected]
da si pe mine tabara mama de fiecare data cand vb cu ea, "da de ce vrei mama pantofi albastrii?" da i-am zis ca ce tie ti se pare normal mie nu-mi place si de ce tre sa fac eu ca toata lumea. asa ca s-a calmat, ea intelege.

Biu
12.11.2009, 22:27:51

angi ! tic tac, mai ai 6 luni >:D<
ti-am mai zis sa faci cum vrei tu, de nu te vad cu pantofi fuchsia aduc eu o pereche in plasa :))

nicoletaa
12.11.2009, 22:29:58
rochiite...

Biu
12.11.2009, 22:35:57

eu am card dedicat cumparaturilor online. nu tin bani pe el, pun numai cand vreau sa cumpar ceva online. am si pay pal de altfel.

rochia mea e model nr HS9326, cauta pe landy.

daca vrei sa comanzi si tu , te sfatuiesc sa citesti topicul "comandati rochia online", vei gasi multe exemple si vei putea sa tragi singura concluzia. parerea mea : nu comanda model cu multa dantela :-SS

nicoletaa
12.11.2009, 22:42:57
more......

nicoletaa
12.11.2009, 23:04:58
accesorii...

angi300
12.11.2009, 23:09:07
angi ! tic tac, mai ai 6 luni >:D<
ti-am mai zis sa faci cum vrei tu, de nu te vad cu pantofi fuchsia aduc eu o pereche in plasa :))

chiar am observat si eu dupa ce am scris...parca acuma ma "plangeam" ca mai is 7 luni....trece repede.
:)):)) esti tare >:D<

dianaruxi ma bucur ca mama ta e mai intelegatoare, la mine nu e chiar asa roz, plus ca ai mei au ajutoare din toate partile:)). mama s-o bucurat cand i-am zis ca nu mai imi iau albastri.... ..apoi i-am zis de fushia :)) tu cum esti ti=ai gasit pantofi?

sttefi
12.11.2009, 23:10:51
eu am card dedicat cumparaturilor online. nu tin bani pe el, pun numai cand vreau sa cumpar ceva online. am si pay pal de altfel.

rochia mea e model nr HS9326, cauta pe landy.

daca vrei sa comanzi si tu , te sfatuiesc sa citesti topicul "comandati rochia online", vei gasi multe exemple si vei putea sa tragi singura concluzia. parerea mea : nu comanda model cu multa dantela :-SS

Foarte frumoasa rochia.
Poti sa-mi trimiti, te rog, o poza la corset la a ta? Sa ma uit cum e lucrata?
Ma gandeam sa le trimit un model care sa fie pe corset...si jos acolo la fusta. Ca am inteles de la Lucya ca ei pun niste margelutze...in loc de pietricele.

sttefi
12.11.2009, 23:11:59
Biu,

Ti-au facut sistem de prindere al trenei?
daca ai mai discutat despre asta scuze...dar eu cu greu tin pasul cu voi :)

brotacel_mic
12.11.2009, 23:14:02
M-am mai linistit acum...nu sunt chiar atat de in urma cu pregatirile...:)
Si daca tot am vazut ca s-a discutat de pisici, va prezint "odorul" meu :D

nicoletaa
12.11.2009, 23:16:09
va pup fetelor merg la somnik..somnik dulce si spor la munci pe maine...:*:*:*>:D< >:D< :*=;

Biu
12.11.2009, 23:42:31
Foarte frumoasa rochia.
Poti sa-mi trimiti, te rog, o poza la corset la a ta? Sa ma uit cum e lucrata?
Ma gandeam sa le trimit un model care sa fie pe corset...si jos acolo la fusta. Ca am inteles de la Lucya ca ei pun niste margelutze...in loc de pietricele.

ei nu pun oricum pietricele. folosind-se de pretextul ca nu pricep tocma bine engleza fac cum au chef 8-|
la rochia mea sunt niste paietute, dragute de altfel. dau bine la lumina naturala, si foarte bine la lumina artificiala. insa dantela e lipita la cald, si paietele la fel. numai margelutele sunt cusute.
oricum, e mai bine ca pun margele decat pietre ieftine
si nu, nu mi-am facut sistem de prindere a trenei, pt ca nu o voi purta la nunta, incerc sa o vand

angi300
13.11.2009, 00:06:56
biu mie imi place suportul unde-s puse bauturile ca e la vedere..la mine is inchise intr-un fel de mini-bar insa nu are sticla...asa ca nu vede nimeni surprizele inchise acolo:)):))

vroiam sa va zic pt cele care nu v-ati luat paharele..am fost la selgros si am vazut niste seturi (6) foarte frumoase la 18 lei.

frumushica3004
13.11.2009, 09:06:19
Buna dimineata miresicilor,

Am fost aseara la restaurant, marti sau miercuri o sa avem degustarea si daca ne place si mancarea, intrucat interiorul restaurantului mi-a placut foarte mult vom incheia contractul pentru 15 mai.Este vorba despre Restaurantul Latin, care s-a deschis de putin timp pe prelungirea Ghencea.

As vrea sa va intreb, degustarea costa si daca da voi cat ati platit?

emilinicole
13.11.2009, 09:16:22
Neataaaaaaa, e vineri:D

fetelori voi cu pantofii vostri colorati., v-ati gandit daca merg cu rochia(culoarea rochiei)..si in plus oricum nu se vad de sub rochita, eu as zice sa probati cu orice alti pantofi colorati inainte sa cumparati pantofii de mireasa colorati, sincer nu stiu cum ar veni, dar e o posibilitate sa nu dea chiar asa bine.

si daca intr-adevar luati colorati..bv pt nebunie si curaj

Biu
13.11.2009, 09:51:40
Neataaaaaaa, e vineri:D

fetelori voi cu pantofii vostri colorati., v-ati gandit daca merg cu rochia(culoarea rochiei)..si in plus oricum nu se vad de sub rochita, eu as zice sa probati cu orice alti pantofi colorati inainte sa cumparati pantofii de mireasa colorati, sincer nu stiu cum ar veni, dar e o posibilitate sa nu dea chiar asa bine.

si daca intr-adevar luati colorati..bv pt nebunie si curaj

o sa imi permit sa postez o poza cu o miresica care imi e draga, cu pantofiorii ei fuchsia <:-P http://picasaweb.google.com/istrateroxana2009/Chios26Iulie2009#5386490513716218642

dianaruxi
13.11.2009, 10:02:00
o sa imi permit sa postez o poza cu o miresica care imi e draga, cu pantofiorii ei fuchsia <:-P http://picasaweb.google.com/istrateroxana2009/Chios26Iulie2009#5386490513716218642
arata super biu,
neata fetelor.

emilinicole
13.11.2009, 10:16:42

mai chiar arata bine:)
nu vazusem pana acum, cel putin in poze dau bine...dar tot cred ca oricum nu se vad de sub rokie..decat daca o ridici:)

atreya
13.11.2009, 10:30:05
M-am mai linistit acum...nu sunt chiar atat de in urma cu pregatirile...:)
Si daca tot am vazut ca s-a discutat de pisici, va prezint "odorul" meu :D

E mortal!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
sa-ti traiasca!

ruxi86
13.11.2009, 10:34:20

vaiiii cat de bine da ;)) am prins si mai mult curaj sa port pantofiori colorati

nici ai mei nu sunt prea incantati de faptul ca vreau sa port pantofi colorati si nu clasicul alb, dar daca au vazut ca nu au cine, s-au lasat pagubasi si au zis sa fac cum vreau ... asa ca am scapat ;))

ruxi86
13.11.2009, 10:35:29
Ruxi e superba rochia aceasta.Asa as vrea si eu un model, dar sa nu fie alba, poate crem , poate ivoire nu stiu exact.Felicitari!

multumesc mult :*

pai nici rochita mea nu este alba, este light ivory ... am probat-o si pe white diamond, dar arata mult mai bine pe light ivory, e mai eleganta asa ;))

dianaruxi
13.11.2009, 10:43:34
multumesc mult :*

pai nici rochita mea nu este alba, este light ivory ... am probat-o si pe white diamond, dar arata mult mai bine pe light ivory, e mai eleganta asa ;))
cea de la pink flamingo e light ivory?

ruxi86
13.11.2009, 10:54:32
cea de la pink flamingo e light ivory?

dap, asa mi-a spus, abia astept sa soseasca rochita ;))

dianaruxi
13.11.2009, 11:09:37
dap, asa mi-a spus, abia astept sa soseasca rochita ;))
vesti noi? iti vine zilele astea?

ruxi86
13.11.2009, 11:10:27
cu multa placere Biu>:D<
in alta ordine de idei..mi s-a pus pata pe invitatia asta. am vazut-o la o miresica aici..mi-a zis ca a facut-o singura..mi-a raspuns asa mai in doi peri. intrebarea mea e unde gasesc eu sa iau modelul acele de pe margine? m-am indragostit de invitatiile fetei:x

roxy, sa stii ca si eu am ramas cu gandul la invitatia asta de cand ai postat-o aici ;)) si cred ca am sa iti "fur" ideea pt ca imi place tare mult invitatia asta, si ma cam bate gandul sa o fac si singurica pt ca nu mai gasesc site-ul unde o vazusem.
insa eu voi folosi in loc de acel bordeaux, un mov mai inchis ;))
si ma bucura si faptul ca in sfarsit al meu a fost de acord cu aceasta invitatie din sutele care i le-am aratat, deci se pare ca asta va ramane, mai trebuie sa gasesc sablonul pt motivul acela din stanga al invitatiei.

ruxi86
13.11.2009, 11:13:41
vesti noi? iti vine zilele astea?

nu cred .. mi-a spus ca vroia sa mi-o trimita sapt trecuta prin cineva care a venit in bucuresti la aeroport ca pleca din tara, dar numai avea loc in masina, iar acum depinde de parintii ei cand pot veni in bucuresti, ea nu a stiut sa imi dea o data exacta, eu i-am propus eventual sa o trimita prin posta sau prin curier, acum astept sa vad ce imi spune. ea mi-a spus ca isi doreste tare mult ca rochita sa ajunga la mine, si m-am mai linistit un picutz ;))

Arcee
13.11.2009, 11:26:58
roxy, sa stii ca si eu am ramas cu gandul la invitatia asta de cand ai postat-o aici ;)) si cred ca am sa iti "fur" ideea pt ca imi place tare mult invitatia asta, si ma cam bate gandul sa o fac si singurica pt ca nu mai gasesc site-ul unde o vazusem.
insa eu voi folosi in loc de acel bordeaux, un mov mai inchis ;))
si ma bucura si faptul ca in sfarsit al meu a fost de acord cu aceasta invitatie din sutele care i le-am aratat, deci se pare ca asta va ramane, mai trebuie sa gasesc sablonul pt motivul acela din stanga al invitatiei.

Buna dimineața fetelor!
Ruxi, dacă gasesti sablonul sa-mi dai si mie te rog un pm cu site-ul^:)^ in alta ordine de idei de-abia astept sa-ți vina rochita.. Sa te vedm si noi...

emilinicole
13.11.2009, 11:31:31
Buna dimineața fetelor!
Ruxi, dacă gasesti sablonul sa-mi dai si mie te rog un pm cu site-ul^:)^ in alta ordine de idei de-abia astept sa-ți vina rochita.. Sa te vedm si noi...

ce frumos e motanicaaaaaaaaaaaaaaaaaa
l-as lua eu...dar il bate mili a mea..si nici domnu sot nu m-ar mai primi cu inca o pisica in casa:)

sper sa ii gasesti stapan!

ruxi86
13.11.2009, 11:44:42
Buna dimineața fetelor!

sigur ca da, cand gasesc sablonul pt invitatia aia, te anunt sigur.
cand vine rochita, o sa fac poze si o sa va arat si voua.

Arcee
13.11.2009, 12:13:56
ce frumos e motanicaaaaaaaaaaaaaaaaaa
l-as lua eu...dar il bate mili a mea..si nici domnu sot nu m-ar mai primi cu inca o pisica in casa:)

sper sa ii gasesti stapan!
si eu sper..si cu matza mea se scuipa..de fapt, shilutza e capul rautatilor, el o ocoleste...matzul a facut baita si a stat asa cuminte si apoi s-a culcat colac pe burta lui iubi. azi-noapte a dormit cu noi in pat si s-a apucat de supt cand la mana lui iubi, cand la a mea. e foarte cuminte cum il pui asa sta si toarce... saracutul mananca non stop.. momentul triumfator a fost ca si-a facut nevoile in tavita matei mele...<:-P

emilinicole
13.11.2009, 12:26:29
si eu sper..si cu matza mea se scuipa..de fapt, shilutza e capul rautatilor, el o ocoleste...matzul a facut baita si a stat asa cuminte si apoi s-a culcat colac pe burta lui iubi. azi-noapte a dormit cu noi in pat si s-a apucat de supt cand la mana lui iubi, cand la a mea. e foarte cuminte cum il pui asa sta si toarce... saracutul mananca non stop.. momentul triumfator a fost ca si-a facut nevoile in tavita matei mele...<:-P

sa stii ca pana la urma s-ar impaca...poate totusi il pastrezi, ca vad ca el deja va iubeste:)

norishor
13.11.2009, 13:00:25
Vreti neaparat modelul acela de pe invitatie? In Photoshop sunt o multime de brush-uri asemanatoare pe care le puteti folosi. Daca vreti va ajut eu. Doar sa imi spuneti sub ce format vreti poza si ce extensie. JPG, BMP sau CDR, PSD? aaa....si dimensiunile invitatiei mi-ar folosi.
Am si fonturi frumoase.

Va referiti la invitatia asta, nu-i asa?

sttefi
13.11.2009, 13:06:45
ei nu pun oricum pietricele. folosind-se de pretextul ca nu pricep tocma bine engleza fac cum au chef 8-|
la rochia mea sunt niste paietute, dragute de altfel. dau bine la lumina naturala, si foarte bine la lumina artificiala. insa dantela e lipita la cald, si paietele la fel. numai margelutele sunt cusute.
oricum, e mai bine ca pun margele decat pietre ieftine
si nu, nu mi-am facut sistem de prindere a trenei, pt ca nu o voi purta la nunta, incerc sa o vand

Mie-mi place rochita ta. Sa inteleg ca tu nu ai fost multumita de rezultat, de-aia nu o vei purta? Incearca sa o pui si pe okazii..am vazut ca si acolo se vand rochii! Succes cu vanzarea.
Eu le-am trimis mail si le-am spus ca nu vreau decat broderie, fara paiete sau margele...sper ca asta au inteles :D

Inca nu mi-au raspuns azi.

Arcee
13.11.2009, 13:07:02
Vreti neaparat modelul acela de pe invitatie? In Photoshop sunt o multime de brush-uri asemanatoare pe care le puteti folosi. Daca vreti va ajut eu. Doar sa imi spuneti sub ce format vreti poza si ce extensie. JPG, BMP sau CDR, PSD? aaa....si dimensiunile invitatiei mi-ar folosi.
Am si fonturi frumoase.

Va referiti la invitatia asta, nu-i asa?
da la asta ne referim...cred ca jpg ar merge..marimea invitatiei nu o stim...eu una presupun ca un maxin A5 pus la landscape;)) sarumana:*

Biu
13.11.2009, 13:25:36
Mie-mi place rochita ta. Sa inteleg ca tu nu ai fost multumita de rezultat, de-aia nu o vei purta? Incearca sa o pui si pe okazii..am vazut ca si acolo se vand rochii! Succes cu vanzarea.
Eu le-am trimis mail si le-am spus ca nu vreau decat broderie, fara paiete sau margele...sper ca asta au inteles :D

Inca nu mi-au raspuns azi.

nu stiu cum o sa arate cu broderie fara paiete si margele. sincer, broderia nu e punctul lor forte. in schimb paietutele si margelutele sa sti ca sunt ok, ar fi fost mai bine sa fie cusute, dar acuma trebuie sa fim realiste, ca si in magazinele de textile o broderie faina e la 300 de lei metru, deci nu are cum sa fie o broderie de nustiu ce calitate cand rochia cu totul a fost 175 euro ( a mea )
uite, broderia de pe corset e ok, si e si cusuta. cea care ma deranjeaza e cea de jos, de la trena care e lipita. si nu vad sensul de ce o lipeste jos, unde e posibil sa mai calci pe ea fie tu ca mireasa, fie invitatii, chiar si fara intentie.
arata-mi si mie ce model vrei sa comanzi de la ei ;))

sttefi
13.11.2009, 13:28:54
nu stiu cum o sa arate cu broderie fara paiete si margele. sincer, broderia nu e punctul lor forte. in schimb paietutele si margelutele sa sti ca sunt ok, ar fi fost mai bine sa fie cusute, dar acuma trebuie sa fim realiste, ca si in magazinele de textile o broderie faina e la 300 de lei metru, deci nu are cum sa fie o broderie de nustiu ce calitate cand rochia cu totul a fost 175 euro ( a mea )
uite, broderia de pe corset e ok, si e si cusuta. cea care ma deranjeaza e cea de jos, de la trena care e lipita. si nu vad sensul de ce o lipeste jos, unde e posibil sa mai calci pe ea fie tu ca mireasa, fie invitatii, chiar si fara intentie.
arata-mi si mie ce model vrei sa comanzi de la ei ;))

http://www.maggiesottero.com/dress.aspx?page=11&style=A3277 asta e modelul. Pe site-ul lor nu am gasit-o.

In cazul in care nu arata bine doar cu broderie, am sa merg la alt atelier sa-i fac ceva modificari...habar nu am.

Faza e ca mie nu-mi plac de nicio culoare nici paietele, nici margelutele...

dianaruxi
13.11.2009, 13:35:39
http://www.maggiesottero.com/dress.aspx?page=11&style=A3277 asta e modelul. Pe site-ul lor nu am gasit-o.

In cazul in care nu arata bine doar cu broderie, am sa merg la alt atelier sa-i fac ceva modificari...habar nu am.

vezi ca landy cu faldurile alea nu prea cred ca o sa se descurce.
s-ar putea sa iasa pleostite.

Biu
13.11.2009, 13:37:49

rochia e foarte frumoasa, dar cred ca mai bine ar putea sa o reproduca lillyonline bridal, sau asa ceva ii zice la site. uita-te pe topicul de comandati rochia online si vezi unde a postat miresica Neraida. lor le iese broderia ;-)

norishor
13.11.2009, 13:42:24
da la asta ne referim...cred ca jpg ar merge..marimea invitatiei nu o stim...eu una presupun ca un maxin A5 pus la landscape;)) sarumana:*

Am atasat cateva modele. Sper sa va placa. Se poate modifica si culoarea si dimensiunea.

sttefi
13.11.2009, 13:54:19
rochia e foarte frumoasa, dar cred ca mai bine ar putea sa o reproduca lillyonline bridal, sau asa ceva ii zice la site. uita-te pe topicul de comandati rochia online si vezi unde a postat miresica Neraida. lor le iese broderia ;-)

deja m-am intristat :(,
Nu gasesc subiectul despre care spuneti..

dianaruxi
13.11.2009, 13:55:30
uite aici http://www.miresici.ro/showthread.php?t=1956&page=481

ruxi86
13.11.2009, 14:14:41
Am atasat cateva modele. Sper sa va placa. Se poate modifica si culoarea si dimensiunea.

ce modele frumoase, norishor, multumim mult :*
dar cum ai reusit sa le faci? eu habar n-am sa lucrez cu photoshop-ul ... aseara am instalat corel-ul si mi-am prins urechile si m-am lasat pagubasa ca se facuse tarziu si eram plina de nervi ca nu imi iesea.
le gasesti in photoshop cumva standard? sau le desenezi tu cumva?
cateva detalii mi-ar fi de ajutor, norishor, te rog mult sa incerc si eu sa fac cu photoshop-ul poate mi-or iesi ;))

ps: poti insera si text in photoshop sau se prelucreaza doar imaginile cu el? :D

Biu
13.11.2009, 14:15:11

uite ca am gasit si postul http://www.miresici.ro/showpost.php?p=2578806&postcount=4715

norishor
13.11.2009, 14:36:23
ce modele frumoase, norishor, multumim mult :*
dar cum ai reusit sa le faci? eu habar n-am sa lucrez cu photoshop-ul ... aseara am instalat corel-ul si mi-am prins urechile si m-am lasat pagubasa ca se facuse tarziu si eram plina de nervi ca nu imi iesea.
le gasesti in photoshop cumva standard? sau le desenezi tu cumva?
cateva detalii mi-ar fi de ajutor, norishor, te rog mult sa incerc si eu sa fac cu photoshop-ul poate mi-or iesi ;))

ps: poti insera si text in photoshop sau se prelucreaza doar imaginile cu el? :D

Pt Photoshop poti gasi o multime de brush-uri pe internet. Nu e greu.
Este un program de creatie si editare foto, deci poti insera linistita texte si poze si ce mai vrei tu. Eu lucrez cu el de cativa ani.

Tu il ai instalat pe calculator? Daca il ai, iti pot trimite brush-urile si iti spun unde trebuie sa le copiezi si ce sa faci.

Corel-ul ar fi ideal daca vrei sa scoti invitatiile la tipografie, pt ca lucreaza vectorial, adica nu vor fi pixelate. In Photoshop daca salvezi la rezolutie mare, ai un rezultat similar. Photoshop-ul il recomand pt ce vrei tu sa faci, pt ca e mai usor. Nu trebuie sa faci tu acele forme ci le gasesti pe internet.
Corel-ul e mai migalos.
Sper ca ai inteles ce am vrut sa zic. :D

Va ajut cu placere!

Arcee
13.11.2009, 14:42:07
multumesc mult norisor....ramane sa ma decid acum:*

ruxi86
13.11.2009, 15:38:33
Pt Photoshop poti gasi o multime de brush-uri pe internet. Nu e greu.
Este un program de creatie si editare foto, deci poti insera linistita texte si poze si ce mai vrei tu. Eu lucrez cu el de cativa ani.

Tu il ai instalat pe calculator? Daca il ai, iti pot trimite brush-urile si iti spun unde trebuie sa le copiezi si ce sa faci.

Corel-ul ar fi ideal daca vrei sa scoti invitatiile la tipografie, pt ca lucreaza vectorial, adica nu vor fi pixelate. In Photoshop daca salvezi la rezolutie mare, ai un rezultat similar. Photoshop-ul il recomand pt ce vrei tu sa faci, pt ca e mai usor. Nu trebuie sa faci tu acele forme ci le gasesti pe internet.
Corel-ul e mai migalos.
Sper ca ai inteles ce am vrut sa zic. :D

Va ajut cu placere!

Am inteles, norishor ... sper cel putin ;)) vedem cum ma descurc dupa ce instalez photoshop-ul acasa, ca acum sunt la servici si ma pregatesc de plecare, ca altfel il instalam aici si iti spuneam cum ma descurc.
Eu as fi vrut sa printez la tipografie pt ca stiu pe cineva care lucreaza la tipografie si ar putea sa ma ajute sa mi le printeze acolo, plus ca nici nu am imprimanta acasa, iar cea de la servici este doar alb-negru si as fi vrut sa fie color.
Norishor, iti propun urmatorul lucru (sper sa nu fiu prea stresanta :D) ... iti trimit pe PM adresa mea de mail si daca poti tu te rog, sa imi trimiti brush-urile si sa imi spui cum sa le copiez sau sa le incarc in photoshop ... ca as vrea sa fac zilele astea o proba cu photoshop-ul sa vedem daca imi iese invitatia asta ... sa pun si textul si tot sa vad cum arata ca intreg ;))

Multumesc mult pt ajutor, norishor :*

norishor
13.11.2009, 15:52:43
Am primit pm-urile. Iti trimit, bineinteles, tot ce ai nevoie cand ajung si eu acasa.
Daca are cine sa-ti explice, nu e asa de greu photoshop-ul. Face minuni acest program. Se pot prelucra si pozele pe care le veti face la nunta. Dupa ce o sa-l inveti cat de cat, nu te vei mai putea dezlipi de el. ;-)

sttefi
13.11.2009, 16:05:42
uite aici http://www.miresici.ro/showthread.php?t=1956&page=481

multumesc!
si tie Biu :)

ruxi86
13.11.2009, 16:30:26
Am primit pm-urile. Iti trimit, bineinteles, tot ce ai nevoie cand ajung si eu acasa.
Daca are cine sa-ti explice, nu e asa de greu photoshop-ul. Face minuni acest program. Se pot prelucra si pozele pe care le veti face la nunta. Dupa ce o sa-l inveti cat de cat, nu te vei mai putea dezlipi de el. ;-)

Il pun pe iubi sa il dezluseasca daca imi prind urechile in el ... si pana la urma il invatz eu ca doar ce poate fi asa greu ;))
Multumesc mult inca odata, norishor :*

emilinicole
13.11.2009, 16:50:59
fetelor...
nasa mea a avut o idee magnifica...sa fac cocardele din flori nemuritoare...mi se pare ft tare..acu unde gasesc eu asa ceva??

Arcee
13.11.2009, 16:55:54
fetelor...
nasa mea a avut o idee magnifica...sa fac cocardele din flori nemuritoare...mi se pare ft tare..acu unde gasesc eu asa ceva??
intr-o piata de flori?..nu stiu, zic si eu...:-B

emilinicole
13.11.2009, 16:58:25
intr-o piata de flori?..nu stiu, zic si eu...:-B

pai eu nu am vazut..dar as putea incerca la cosbuc..mai stii:)

Biu
13.11.2009, 17:31:15
fetelor...

cum arata ?

emilinicole
13.11.2009, 17:37:14
cam asa, dar poza asta este de aproape si pare mai mare...dar e mica floricica:)sunt de mai multe culori

Biu
13.11.2009, 17:40:38
cam asa, dar poza asta este de aproape si pare mai mare...dar e mica floricica:)sunt de mai multe culori

e foarte simpatica. de ce ii zice nemuritoare ? ofileste greu ? sau isi pasteaza culorile cand se ofileste ?

sttefi
13.11.2009, 17:59:27
fetelor...

Buna ideea...mi-amintesc ca la adunam de pe calea ferata cand ma duceam in vacante la bunici.

Oricum e buna de tinut minte ideea:P

Arcee
13.11.2009, 17:59:51
dragute...dar nu te complici prea mult...ma refer si la bani. eu am vazut in europa cocarde albe maricele dragute la 20 bani bucata

sttefi
13.11.2009, 18:00:20
e foarte simpatica. de ce ii zice nemuritoare ? ofileste greu ? sau isi pasteaza culorile cand se ofileste ?

nu se ofileste, ramane asa cum e :)

emilinicole
13.11.2009, 18:12:24

florile astea nu au petalele ca florile normale..eu stiu de la tara..sunt ma tari si parca uscate...nu se ofilesc niciodata si le ramane aceeasi culoare..cam atat stiu eu..sunt frumoase:)

emilinicole
13.11.2009, 18:13:13
Buna ideea...mi-amintesc ca la adunam de pe calea ferata cand ma duceam in vacante la bunici.

Oricum e buna de tinut minte ideea:P

sper ca si gasesc..tare nasica mea oricum:)

norishor
13.11.2009, 20:17:05
Emilinicole, sunt interesante floricelele acelea. Cu siguranta va fi ceva inedit, eu nici nu am vazut cred ca flori din acelea niciodata in piept la nuntasi. Sper sa gasesti unde iti recomanda fetele. E buna ideea. Ce super ca voi aveti oferta mai larga de flori. @};-Eu aici in capatul lumii, nu stiu ce o sa ma fac. :gen_07: Inca nu stiu cum va fi cu cocardele. Cred ca voi pune doar nasilor, parintilor si domnisorilor de onoare, bineinteles si mirelui. Inca nu m-am hotarat ce fel de flori. Daca pun naturale, sunt scumpe, daca pun de plastic, sunt ca de morti. Nu stiu ce sa fac. :((

Ruxi, ai PM.>:D<

beatrice_cossma
14.11.2009, 09:24:20
Buna dimineata!!! :gen_19:

beatrice_cossma
14.11.2009, 09:54:53
Fetelor, nu v-ati trezit?:-s

Biu
14.11.2009, 09:55:15
Buna dimineata!!! :gen_19:

neatzaaa :talk_01: ma si mir ca e cineva pe aici sambata ;))

beatrice_cossma
14.11.2009, 09:57:40
Aseara am fost la proba, la coafor... am gasit un super-baiat : Flo... Florin de la Q-Studio... Am vazut niste cocuri, coafuri, facute de el de "sta mata-n coada"...
Mi-a dat niste idei super la parul meu mediu...inca nu m-am hotarat dar saptamana viitoare vreau sa merg iar. ;;) Are coaforul undeva pe o straduta pe langa Perla-Dorobanti...

beatrice_cossma
14.11.2009, 09:59:29
;-) noi 2>

Arcee
14.11.2009, 10:00:14
buna dimineata! si eu sunt pe aici:*

beatrice_cossma
14.11.2009, 10:02:33
Azi vreau sa ajung in Mall sa ma uit la invitatii...;;)

dianaruxi
14.11.2009, 12:23:01
neata, sunt si eu dar tre sa ma apuc de curatenie, va pup fetelor

angi300
14.11.2009, 14:00:30
neata, sunt si eu dar tre sa ma apuc de curatenie, va pup fetelor
spor la treaba.
eu acuma am terminat.

Biu
14.11.2009, 14:21:07
eu astept o medalie, de la al meu evident ! ca am facut azi ordine in dulap, si e unu din ala cat tot peretele #-o
cu ocazia asta constat ca am o problema, nu pot sa arunc haine, sau sa le donez, desi nu le mai port de multa vreme(:|

dianaruxi
14.11.2009, 15:18:37
eu astept o medalie, de la al meu evident ! ca am facut azi ordine in dulap, si e unu din ala cat tot peretele #-o
cu ocazia asta constat ca am o problema, nu pot sa arunc haine, sau sa le donez, desi nu le mai port de multa vreme(:|
eu le dau mamei si le da ea la tara unor oameni care nu au bani. eu nu pot sa le arunc, mi se pare risipa.

dianaruxi
14.11.2009, 15:20:21
spor la treaba.
eu acuma am terminat.
am terminat si eu. <:-P

Biu
14.11.2009, 15:50:34
eu le dau mamei si le da ea la tara unor oameni care nu au bani. eu nu pot sa le arunc, mi se pare risipa.

nici eu nu le-am aruncat vreodata propriu zis. ma refer ca am o problema, si le tin pe toate, nu ma pot desparti de ele. am un soi de parg totusi, cand nu le-am mai purtat de 2 ani, abia atunci ma indur sa ma despart de ele.
chestia e ca am acelasi nr la blugi de ex cred ca si de 10 ani, mi-ar fi foarte usor daca as slabi sau ingrasa, ca macar nu mi-ar maifi bune =))

dianaruxi
14.11.2009, 16:10:29
nici eu nu le-am aruncat vreodata propriu zis. ma refer ca am o problema, si le tin pe toate, nu ma pot desparti de ele. am un soi de parg totusi, cand nu le-am mai purtat de 2 ani, abia atunci ma indur sa ma despart de ele.
chestia e ca am acelasi nr la blugi de ex cred ca si de 10 ani, mi-ar fi foarte usor daca as slabi sau ingrasa, ca macar nu mi-ar maifi bune =))
eu m-am ingrasat si am dat multe din haine din cauza asta.

Biu
14.11.2009, 16:29:07
eu m-am ingrasat si am dat multe din haine din cauza asta.

eu nu ma mai simt in forma insa, trebuie sa ma apuc de tao bo sau ceva, si cand vine primavara musai de alergat

foxxy
14.11.2009, 16:44:54
Mai fetelor de mai 2010...cine imi face " freza" mi-a dat ideea cu flori naturale in par, liliac mai exact. Va fi cel adus din Olanda, pt restul aranjamentelor de la restaurant. Oare tine si in par? :-B

beatrice_cossma
15.11.2009, 10:29:01
Neatza miresicilor.
Sa stii ca si eu vreau acelasi lucru... sa-mi pun o floare in coc... un bujor alb. ;)) ...pentru ca o sa-mi fac aranjamentele florale din sala cu bujori.
Tipul asta de la Q-Studio mi-a aratat mai multe poze cu coafuri-cocuri cu flori prinse in par. Era una cu o cala ... jurai ca e facuta in photo-shop. Foarte, foarte tare! Abia astept . ;))

ruxi86
16.11.2009, 08:30:06
Neata fetele ~o)~o)~o)

Sfarsitul asta de saptamana a fost unul foarte important pt mine ... am reusit in sfarsit sa ne luam verighete ;)) Am fost in Bucur Obor, si ne-am uitat si la verighete, nu plecasem cu gandul sa le si luam, ci doar sa ne uitam, si am vazut un model care nu era inainte la bijuteriile din Obor, le-am pus de degete si ne-au placut asa de mult ca le-am si cumparat :">
Am sa fac si poze zilele astea sa va arat si voua ce model ne-am luat.

Plus ca mi-am gasit si pantofi movvvvvv si sunt tare happy, pt ca nu gaseam deloc pe nicaieri si eram tare suparata ... dar aseara am fost in mall-ul din Cotroceni, si la Zara mi-am gasit perechea de pantofi mov cea mult dorita si am si cumparat-o ;))

In concluzie am mai taiat ceva de pe lista #:-S... urmeaza luna viitoare sa mergem dupa pahare pt miri si nasi, figurina pt tort, setul de taiat tortul, marturii, cocarde.

beanna
16.11.2009, 08:56:58
#:-S #:-S
Neata fetele ~o)~o)~o)

Sfarsitul asta de saptamana a fost unul foarte important pt mine ... am reusit in sfarsit sa ne luam verighete ;)) Am fost in Bucur Obor, si ne-am uitat si la verighete, nu plecasem cu gandul sa le si luam, ci doar sa ne uitam, si am vazut un model care nu era inainte la bijuteriile din Obor, le-am pus de degete si ne-au placut asa de mult ca le-am si cumparat :">
Am sa fac si poze zilele astea sa va arat si voua ce model ne-am luat.

Plus ca mi-am gasit si pantofi movvvvvv si sunt tare happy, pt ca nu gaseam deloc pe nicaieri si eram tare suparata ... dar aseara am fost in mall-ul din Cotroceni, si la Zara mi-am gasit perechea de pantofi mov cea mult dorita si am si cumparat-o ;))

In concluzie am mai taiat ceva de pe lista #:-S... urmeaza luna viitoare sa mergem dupa pahare pt miri si nasi, figurina pt tort, setul de taiat tortul, marturii, cocarde.
Neata~o) ~o) ~o) , ma bucur ca ati gasit verighetele potrivite si mai ales pantofiorii. Si eu am fost sa-mi caut pantofi si n-am gasit decat pantofi cu toc foarte mic, iar eu am nevoie de tocuri mai inalte.O singura pereche mi-a placut si era pe ivory si nu pe alb. Nu stiu unde sa mai caut pt ca am umblat tot Clujul. Apropos, cu cat v-ati luat verighetele? Am vazut la stiri ca pretul aurului creste continuu

ruxi86
16.11.2009, 09:19:24
#:-S #:-S
Neata~o) ~o) ~o) , ma bucur ca ati gasit verighetele potrivite si mai ales pantofiorii. Si eu am fost sa-mi caut pantofi si n-am gasit decat pantofi cu toc foarte mic, iar eu am nevoie de tocuri mai inalte.O singura pereche mi-a placut si era pe ivory si nu pe alb. Nu stiu unde sa mai caut pt ca am umblat tot Clujul. Apropos, cu cat v-ati luat verighetele? Am vazut la stiri ca pretul aurului creste continuu

Da, am constatat si noi ca fata de saptamanile trecute crescuse gramul de aur .. noi le-am luat cu 77 lei gramul de aur ... in total ne-au costat 15 mil cu tot cu gravat ... verighete au cantarit cam mult: in jur de 19 grame. Mai nou, nu se mai graveaza cu litere de mana, ci cu litere de tipar. Ni s-au spus ca acelea erau facute manual si nu se mai face asa de multa vreme, dar este un caracter frumos si da foarte bine si cu litere de tipar.

La mine cu pantofii era exact invers ... aveam nevoie de tocuri mai joase si nu gaseam ;)) Dar am gasit pana la urma niste pantofi cu o platforma foarte comoda, cred ca tocul este cam de 5 cm, dar sunt super comozi ... bineinteles ca ieri m-am tot plimbat prin casa incaltata in ei ca sa se mai lase ca ma cam bateau ;))

mortisha_20
16.11.2009, 09:21:39
vai fetelor voi va-ti luat si pantofi? eu nici rochie nu am:|. eu zic sa va cumpratai verighetele k de le enu va plictisiti sigur! Eu o port de 9 luni si acum mi-e f draga k la inceput!

beanna
16.11.2009, 09:22:52
Da, am constatat si noi ca fata de saptamanile trecute crescuse gramul de aur .. noi le-am luat cu 77 lei gramul de aur ... in total ne-au costat 15 mil cu tot cu gravat ... verighete au cantarit cam mult: in jur de 19 grame. Mai nou, nu se mai graveaza cu litere de mana, ci cu litere de tipar. Ni s-au spus ca acelea erau facute manual si nu se mai face asa de multa vreme, dar este un caracter frumos si da foarte bine si cu litere de tipar.

La mine cu pantofii era exact invers ... aveam nevoie de tocuri mai joase si nu gaseam ;)) Dar am gasit pana la urma niste pantofi cu o platforma foarte comoda, cred ca tocul este cam de 5 cm, dar sunt super comozi ... bineinteles ca ieri m-am tot plimbat prin casa incaltata in ei ca sa se mai lase ca ma cam bateau ;))
Foarte ieftin ati gasit gramul de aur, noi pe unde am fost era in jur de 100lei si tot asa vrem niste verighete mai groase, pana in 1500 lei

mortisha_20
16.11.2009, 09:24:40
Chiar ai gasit ieftin , noi le-am luat in februarie cu 100 lei gramul

dianaruxi
16.11.2009, 09:25:12
neata fetelor
Ruxi felicitari pt achizitii,. Deci pretul aurului a crescut, stiu ca era 75 ron ce aiurea, deci tooata lumea repede la aur.
mortisha tu porti deja verigheta? o porti pe dreapta?

beanna
16.11.2009, 09:25:36
vai fetelor voi va-ti luat si pantofi? eu nici rochie nu am:|. eu zic sa va cumpratai verighetele k de le enu va plictisiti sigur! Eu o port de 9 luni si acum mi-e f draga k la inceput!
Pai nici eu nu am rochia, dar in decembrie sper sa dau comanda in strainatate pt ca acolo e si mai ieftina decat adusa aici de saloane si o si termina mai repede decat aici.Modelul de rochie il stiu, asa ca imi trebuie pantofii pt ajustari finale....si partea proasta e ca nu gasesti ce vrei din prima cautare
Noi abia prin ianuarie o sa luam verighetele, asa ca ma gandesc cu groaza cat o fi gramul de aur atunci

mortisha_20
16.11.2009, 09:26:54
Initial asha am vrut sa o port de dreapta, dar ma jena f tare si astfel am mutat-o pe stanga! In aprilie am sa o duc la bijutier "sa=i de-a o perie". si pana la nunta nu am sa o mai port

mortisha_20
16.11.2009, 09:27:53
rochia am zis k o las pt ianuarie k am sa dau o fuga la bucuresti k am oleaca de treaba pe acolo sa vad ce gasesc

ruxi86
16.11.2009, 09:34:36
neata fetelor
Ruxi felicitari pt achizitii,. Deci pretul aurului a crescut, stiu ca era 75 ron ce aiurea, deci tooata lumea repede la aur.
mortisha tu porti deja verigheta? o porti pe dreapta?

Multumesc, multumesc >:D<
Pana acum 3 saptamani era 75 lei gramul de aur si acum s-a facut 77 lei, deci slaba sanse sa scada pretul aurului :(
Si mie mi-ar fi placut sa o port, ca imi este asa draga, dar mai astept pana la anul, ca mai este un picutz ;))

ruxi86
16.11.2009, 09:37:36

Nici eu nu am rochia ... astept sa mi-o trimita o fata de la care o cumpar ... dar imi era teama ca nu mai gasesc pantofi mov, si adevarul este ca nu prea am vazut, si am preferat sa ii cumpar ca erau asa frumosi si n-am dat nici fff mult pe ei, am dat 180 lei. Eu zic ca este bine, si oricum mai putin de atat sigur nu gaseam.

dianaruxi
16.11.2009, 09:39:45
Nici eu nu am rochia ... astept sa mi-o trimita o fata de la care o cumpar ... dar imi era teama ca nu mai gasesc pantofi mov, si adevarul este ca nu prea am vazut, si am preferat sa ii cumpar ca erau asa frumosi si n-am dat nici fff mult pe ei, am dat 180 lei. Eu zic ca este bine, si oricum mai putin de atat sigur nu gaseam.
si eu i-am vazut pe aceia mov la zara, dar albastrii nu avea.

mortisha_20
16.11.2009, 09:42:58
eu o port k am facut starea civila! Altfel nu o purtam

mortisha_20
16.11.2009, 09:44:00

Nu mi se par deloc scumpi pantofii! Si oricum poti sa-i porti si dupa nunta.

dianaruxi
16.11.2009, 09:49:28
eu o port k am facut starea civila! Altfel nu o purtam
aha eu nu am facut starea civila inca, in aprilie.

mortisha_20
16.11.2009, 09:50:53
aha eu nu am facut starea civila inca, in aprilie.

Toate cele bune si sa iti iasa totul cum vrei tu

ruxi86
16.11.2009, 09:55:14
si eu i-am vazut pe aceia mov la zara, dar albastrii nu avea.

da, nu avea pe albastru :( dar poate baga si alte culori si modele
ai putea sa incerci si la deichmann, eu nu am mai intrat ieri ca nu am vrut sa imi mai fac sange rau :D

ruxi86
16.11.2009, 09:57:02
Nu mi se par deloc scumpi pantofii! Si oricum poti sa-i porti si dupa nunta.

Pai tocmai din cauza asta vroiam pantofi de alta culoare si nu albi. Iar cum eu momentan sunt in "mov mania", mi i-am luat mov ca sa ii pot purta si dupa nunta, inainte nu prea imi vine pt ca imi e teama sa nu ii stric, mai ales ca era dintr-un material lucios asa si mi-e frica sa nu ii zgarii.

andrelutza_2010
16.11.2009, 10:01:52
Buna dimineata tuturor! ~o)

Ruxi, felicitari pt achizitii ! Sa va bucurati de ele! Poate arati o poza cu papuceii :D, m-ai facut foarte curioasa.

dianaruxi
16.11.2009, 10:02:02
da, nu avea pe albastru :( dar poate baga si alte culori si modele
ai putea sa incerci si la deichmann, eu nu am mai intrat ieri ca nu am vrut sa imi mai fac sange rau :D
am fost peste tot, nu am gasit nicaieri ce vreau eu. La zara aveau ceva dar pe piele intoarsa si culoarea era inchisa rau, iar la deichmann nimic.
am mai gasit ceva la IRis mall ala de langa auchan dar par asa ieftinache, nu-mi plac asa de mult.

Biu
16.11.2009, 10:16:08
neatza fetele ! sa ne areti si noua pantofii ruxi ! ma mir ca ai gasit pantofi comozi la zara ;;)

Arcee
16.11.2009, 10:16:40
am fost peste tot, nu am gasit nicaieri ce vreau eu. La zara aveau ceva dar pe piele intoarsa si culoarea era inchisa rau, iar la deichmann nimic.
am mai gasit ceva la IRis mall ala de langa auchan dar par asa ieftinache, nu-mi plac asa de mult.
buna dimineata fetelor! dianaruxi, la debenhams ai incercat? am vazut la un moment dat si gentute se pantofiori albastrii (cam inalti ce-i drept):*

ruxi86
16.11.2009, 10:29:41

Uoffff :( Prin aceleasi chinuri am trecut si eu, ca nu gaseam deloc ce vroiam ... si am preferat sa ii cumpar pe astia cand i-am vazut.

Am sa fac poze zilele urmatoare si cu verighetele si cu pantofiorii ca sa vedeti si voi.

dianaruxi
16.11.2009, 10:31:37
buna dimineata fetelor! dianaruxi, la debenhams ai incercat? am vazut la un moment dat si gentute se pantofiori albastrii (cam inalti ce-i drept):*
da si acolo am incercat si nu aveau la magazinul din vitan. si nici la cel din mall baneasa.

dianaruxi
16.11.2009, 10:32:27
Uoffff :( Prin aceleasi chinuri am trecut si eu, ca nu gaseam deloc ce vroiam ... si am preferat sa ii cumpar pe astia cand i-am vazut.

Am sa fac poze zilele urmatoare si cu verighetele si cu pantofiorii ca sa vedeti si voi.
o sa-i fac pe comanda o sa ma coste mai mult dar cel putin stiu ca o sa iasa ce vreau eu si comozi.

emilinicole
16.11.2009, 10:34:14
eu am gasit aur, la magazinul unde ne-au placut noua verighetele, cu 100 RON de 14K si 140 RON de 18 K...noi luam de 18 si ne duceau cam la 1500 RON, ca amandoi avem degetele subtiri.

ruxi86
16.11.2009, 10:35:56
o sa-i fac pe comanda o sa ma coste mai mult dar cel putin stiu ca o sa iasa ce vreau eu si comozi.

cat dureaza sa-ti faca la comanda pantofii?

ma gandeam ca poate mai astepti un pic, poate mai baga modele noi prin magazine, si reusesti sa iei ceva si la un pret accesibil, asta in caz ca nu dureaza foarte mult sa iti faca pantofii la comanda.

dar ai gasit un model care sa iti placa si pe care vrei sa il faci la comanda?

dianaruxi
16.11.2009, 10:37:58
cat dureaza sa-ti faca la comanda pantofii?

ma gandeam ca poate mai astepti un pic, poate mai baga modele noi prin magazine, si reusesti sa iei ceva si la un pret accesibil, asta in caz ca nu dureaza foarte mult sa iti faca pantofii la comanda.

dar ai gasit un model care sa iti placa si pe care vrei sa il faci la comanda?
oricum de asteptat mai astept pt ca nu am bani acum sa dau comanda. prin martie asa o sa incep sa ma uit din nou, cand apare noua colectie, poate gasesc prin magazine, si dc nu ma duc la kaloni, ca am vazut un model misto.

dianaruxi
16.11.2009, 10:38:34
eu am gasit aur, la magazinul unde ne-au placut noua verighetele, cu 100 RON de 14K si 140 RON de 18 K...noi luam de 18 si ne duceau cam la 1500 RON, ca amandoi avem degetele subtiri.
vezi ca aurul de 18 se zgarie usor, ca e mai moale.

ruxi86
16.11.2009, 10:40:33

de unde ati luat verighetele?
ale noastre sunt de 14K, sincera sa fiu nici nu stiu care este diferenta intre aurul de 14K si cel de 18K.
si noi avem degetele subtiri, inelul lu' iubi e un picutz mai mare decat al meu, dar marimea exact nu stiu sa va spun :) chestia este ca le-am luat pe cele mai mici, ca mi-a spus tipa aia ca mai mic de atat nu avea :D

dianaruxi
16.11.2009, 10:42:45
de unde ati luat verighetele?
ale noastre sunt de 14K, sincera sa fiu nici nu stiu care este diferenta intre aurul de 14K si cel de 18K.
si noi avem degetele subtiri, inelul lu' iubi e un picutz mai mare decat al meu, dar marimea exact nu stiu sa va spun :) chestia este ca le-am luat pe cele mai mici, ca mi-a spus tipa aia ca mai mic de atat nu avea :D
aurul de 14k e amestecat cu mai mult aliaj decat cel de 18. aurul pur are 24k, dar e fff moale si ff galben, si de aia se amesteca cu alte metale, sa-i dea o culoare mai putin kitchoasa si rezistenta. cel de 18 e mai moale decat cel de 14 si se zgarie mai greu.

ruxi86
16.11.2009, 11:08:01
aurul de 14k e amestecat cu mai mult aliaj decat cel de 18. aurul pur are 24k, dar e fff moale si ff galben, si de aia se amesteca cu alte metale, sa-i dea o culoare mai putin kitchoasa si rezistenta. cel de 18 e mai moale decat cel de 14 si se zgarie mai greu.

multumesc de explicatii :*

e bine totusi ca mai sunt 6 luni de zile si ca mai poti astepta, si precis in primavara ai sa gasesti perechea de pantofi mult dorita :)

dianaruxi
16.11.2009, 11:17:46
multumesc de explicatii :*

e bine totusi ca mai sunt 6 luni de zile si ca mai poti astepta, si precis in primavara ai sa gasesti perechea de pantofi mult dorita :)
deocamdata caut disperata cercei, ca am observat ca nu prea se gaseste ce caut eu. toate magazinele de argintarie au cercei mov, cercei rosii, etc dar albastru ff putin, si nu nuanta care imi trebuie mie.

ruxi86
16.11.2009, 11:20:28
le-am scris mai devreme celor de la caroussel sa imi faca un pret pt invitatia aia care a postat-o roxy cateva pag mai in spate si la care am ramas cu gandul si invitatia exact asa cum este ea cu saten, din 2 straturi de carton, m-ar costa 6 lei :D
ei mi-au spus insa ca o mai putem modifica cum vreau eu ca sa se incadreze in bugetul dorit de ex: putem renunta la acele 2 straturi de carton si sa facem numai dintr-unul si un chenar in asa fel incat sa iti dea impresia ca sunt 2 cartoane unul peste altul, banda acea din saten visiniu, o pot face din carton, si asa ar mai scadea din pret si ar ajunge pe la 4,5 lei.
dar tot mi se pare cam mult si ma bate gandul sa mai dau o fuga luna viitoare la koza sa vedem ce invitatii au mai bagat ca aveau niste invitatii superbe cand am fost noi prima data dar am vrut sa mai studiem piata :)

ruxi86
16.11.2009, 11:23:36
deocamdata caut disperata cercei, ca am observat ca nu prea se gaseste ce caut eu. toate magazinele de argintarie au cercei mov, cercei rosii, etc dar albastru ff putin, si nu nuanta care imi trebuie mie.

pai si nu ii pot face si alte culori?
tin minte de la targul de nunti ala din pta constitutiei ca cei de la carla brillanti si cei de la tria alfa faceau pietrecele ce culoarea vroiam si nu ma costa nimic in plus. chestia era ca ei sa aiba pe stoc pietricelele la culoarea care o vroiam eu si chiar gasisem la un moment dat un colier cu bratari si cercei mov la carla brillanti, dar nu imi mai aduc aminte pretul. stiu ca colierul parca zicea ca este vreo 200 lei, bratara vreo 90 lei.

dianaruxi
16.11.2009, 11:33:54
pai si nu ii pot face si alte culori?
tin minte de la targul de nunti ala din pta constitutiei ca cei de la carla brillanti si cei de la tria alfa faceau pietrecele ce culoarea vroiam si nu ma costa nimic in plus. chestia era ca ei sa aiba pe stoc pietricelele la culoarea care o vroiam eu si chiar gasisem la un moment dat un colier cu bratari si cercei mov la carla brillanti, dar nu imi mai aduc aminte pretul. stiu ca colierul parca zicea ca este vreo 200 lei, bratara vreo 90 lei.
la carla brillanti nu aveau pietre de forma pe care mi-o doresc eu, aveau doar niste pietre urate pe albastru, mi-a aratat ea acolo dar nu mi-a placut nimik.

dianaruxi
16.11.2009, 11:34:38
le-am scris mai devreme celor de la caroussel sa imi faca un pret pt invitatia aia care a postat-o roxy cateva pag mai in spate si la care am ramas cu gandul si invitatia exact asa cum este ea cu saten, din 2 straturi de carton, m-ar costa 6 lei :D

adevarul e ca e cam greu de realizat mai ales ca intra mult material la ele.

ruxi86
16.11.2009, 12:01:50
adevarul e ca e cam greu de realizat mai ales ca intra mult material la ele.

mie tot ce mi se parea greu e prostia aia de motiv floral din stanga care il are invitatia ... si eu il vreau exact pe ala si nu il gasesc ... si mi-am stors creierii tot WE si eu si iubi cu photoshop-ul si ne-am lasat pagubasi ... am zis sa vedem si cat ne-or costa sa ne faca invitatia, daca nu mergem la koza si ne alegem una de acolo, ca aveau invitatii ffff frumoase, intr-adevar mai scumpicele decat altii, dar f frumoase, pt ca nu se prea gasesc modelele care le au ei.

Sannda
16.11.2009, 12:08:14
Salut fetelor!
Eu va sfatuiesc sa nu investiti foarte multi bani in invitatiile de nunta.Nu toata lumea le pastreaza,majoritatea le arunca si atunci e o risipa inutila de bani.

dianaruxi
16.11.2009, 12:10:42
Salut fetelor!
Eu va sfatuiesc sa nu investiti foarte multi bani in invitatiile de nunta.Nu toata lumea le pastreaza,majoritatea le arunca si atunci e o risipa inutila de bani.
pai da nici eu nu vreau ceva scump, si ce arata ff bine costa si mult, asa ca voi incerca oarecum sa pacalesc treaba.

ruxi86
16.11.2009, 12:18:12
pai da nici eu nu vreau ceva scump, si ce arata ff bine costa si mult, asa ca voi incerca oarecum sa pacalesc treaba.

nici eu nu vreau sa bag multi bani in invitatii, tocmai de aceea nu vreau sa fac invitatia aia la 6 lei pt ca mi se pare exagerat de mult. si 4 lei mi se pare .. eu mai mult de 3 lei pe invitatie nu as vrea sa dau, acum sa vedem ce gasim.

dianaruxi
16.11.2009, 12:27:31
nici eu nu vreau sa bag multi bani in invitatii, tocmai de aceea nu vreau sa fac invitatia aia la 6 lei pt ca mi se pare exagerat de mult. si 4 lei mi se pare .. eu mai mult de 3 lei pe invitatie nu as vrea sa dau, acum sa vedem ce gasim.
pai si eu tot cam asa vreau sa dau max 3 lei, hai 3.5.

Sannda
16.11.2009, 12:33:43
Am fost si eu la targul de nunti din Bucuresti si era acolo pe culuarul din stanga un stand cu invitatii foarte frumoase si la preturi foarte bune ( am vazut invitatii dragute si la 2 lei bucata ).Tanti de acolo ne-a spus ca daca facem contract acolo la ei la targ,avem 30 % reducere si in pretul invitatiei intra si scrisul si accesoriile.Daca nu eram din Cj ,incheiam contractul acolo pe loc.Sper sa fie si la targurile de la noi astfel de oferte.

dianaruxi
16.11.2009, 12:40:42
Am fost si eu la targul de nunti din Bucuresti si era acolo pe culuarul din stanga un stand cu invitatii foarte frumoase si la preturi foarte bune ( am vazut invitatii dragute si la 2 lei bucata ).Tanti de acolo ne-a spus ca daca facem contract acolo la ei la targ,avem 30 % reducere si in pretul invitatiei intra si scrisul si accesoriile.Daca nu eram din Cj ,incheiam contractul acolo pe loc.Sper sa fie si la targurile de la noi astfel de oferte.
cei care aveau si suporturi de place card si marturii din hartie?cum ii chema?

ruxi86
16.11.2009, 12:46:01
cei care aveau si suporturi de place card si marturii din hartie?cum ii chema?

aia cu suporturi de place carduri si marturii erau de la cadouri.ro, iar cei cu invitatiile mumoase care faceau reducere de 30% pe perioada targului era TBZ cards. si eu am vazut invitatii frumoase la TBZ, dar lui iubi nu prea i-au placut :D

dianaruxi
16.11.2009, 12:50:22
aia cu suporturi de place carduri si marturii erau de la cadouri.ro, iar cei cu invitatiile mumoase care faceau reducere de 30% pe perioada targului era TBZ cards. si eu am vazut invitatii frumoase la TBZ, dar lui iubi nu prea i-au placut :D
eu i-am vazut pe cei de international cards sau nu stiu cum si paper art. despre international cards am vazut niste chestii nasoale la topicul de invitatii, ziceau fetele ca nu sunt ff seriosi.

CONT-INCHIS-023
16.11.2009, 12:50:39
din cate vad eu p-aici...inseamna ca eu am cele mai ieftine invitatii..;)) am dat pe o sticla de 186 ml de sange de taur 2,5 ron....si 400 de etichete pt ele ma costa 30 ron....si zic eu ca merg pastrate acolo intr-o vitrina ceva..de ornament...chit ca o bea..si tot nu e risipa...s-a ales ceva din ea

norishor
16.11.2009, 13:21:16
Hello fetelor! Ce harnice sunteti. Aveti deja stabilite atatea lucruri.
Voi faceti de pe acum invitatiile? Eu nu stiu inca ora de la starea civila si de la biserica si deci nu le pot face, ca am gasit si eu cateva dragute si destul de ieftine. Nu le voi comanda de pe net ca am observat ca sunt mai scumpe decat cele din comert.

dianaruxi
16.11.2009, 13:21:58
Voi faceti de pe acum invitatiile? Eu nu stiu inca ora de la starea civila si de la biserica si deci nu le pot face, ca am gasit si eu cateva dragute si destul de ieftine. Nu le voi comanda de pe net ca am observat ca sunt mai scumpe decat cele din comert.
eu tre sa fac un set, ca am de dat de craciun.

ruxi86
16.11.2009, 13:30:27

Eu deocamdata ma interesez de modele si preturi, pt ca nici eu nu ma pot apuca de ele, ca nu am stabilit biserica si nici data pt slujba religioasa. Cat despre starea civila, in Bucuresti cel putin, te duci cu 2 sapt inainte de data nuntii si iti depui dosarul la primaria sectorului de care apartii.
Va trebui sa rezolvam si cu biserica destul de repede pt ca se pare ca au inceput sa deschida deja caietele pt anul viitor, desi inainte se facea abia in ianuarie dupa revelion.

beanna
16.11.2009, 13:48:02
Am intrebat cat costa husele pt scaune la alta firma si mi-au zis ca este 3lei/husa, insa nu stiu restul detaliilor; au zis ca o sa ne aduca pernita pt verighete, casuta pt dar...mai multe voi vedea diseara pe la 6 ( au program intre 18-19(:| ). Astia care mi-au cerut 2000lei pt huse, biserica nu-mi prea plac...au zis ca vom avea covor rosu si in poze aveau un covoras mic de nu ajungea pe scarile salii=D>

crisstinnaE
16.11.2009, 17:54:53
Fetelor sunt in situatia de a-mi schimba data nuntii din cauza formatiei, pe 22 mai 2010 se fac nunti? este in ajunul rusaliilor,conteaza? Ms fr

Biu
16.11.2009, 18:18:22
@ dianaruxi : uite ce pantofiori mi-au facut cu ochiul azi ;))

atreya
16.11.2009, 18:56:01
Fetelor sunt in situatia de a-mi schimba data nuntii din cauza formatiei, pe 22 mai 2010 se fac nunti? este in ajunul rusaliilor,conteaza? Ms fr

DA, SE FAC....si eu am avut acceasi dilema..

Cristina_84
16.11.2009, 20:08:36

Da,se fac,suntem mai multe miresici de mai cu aceasta data;;)

angi300
16.11.2009, 21:54:46
asa pe nepusa masa mi s-a ivit sa ma duc la bucuresti, plec in 2 ore..asa ca fetele care stiu unde se gasesc mai multe accesorii pt nunta (europa sau dragonul rosu), imi spuneti si mie? si dragonul rosu este aproape de europa? ms mult..
am reusit si am luat azi paharele pt noi si nasi...au fost 17 lei.#:-S

beanna
16.11.2009, 23:09:11
Depinde de preotul la care vreti sa va oficiati casatoria religioasa. La noi nu a fost de acord si am schimbat de pe 22 pe 15 mai
Si noi am gasit niste pahare minunate personalizate, cu 40 lei/ 2 buc ( noua ne trebuie 6 )

ruxi86
17.11.2009, 08:20:33
neata fetele ~o)~o)~o)

aseara am reusit sa fac poze si la pantofiori si la verighete si va pun acum cateva. am facut si o poza cu inelul de logodna, daca tot eram la poze ;))

ps: culoarea ojei nu era albastru cum se vede in poze, e asa din cauza blitzului, era de fapt mov ;))

ruxi86
17.11.2009, 08:22:59

foarte frumosi pantofii. in ce magazin i-ai vazut, poate ii gaseste ruxi si aici in bucuresti? :D

beanna
17.11.2009, 09:13:48
neata fetele ~o)~o)~o)

aseara am reusit sa fac poze si la pantofiori si la verighete si va pun acum cateva. am facut si o poza cu inelul de logodna, daca tot eram la poze ;))

ps: culoarea ojei nu era albastru cum se vede in poze, e asa din cauza blitzului, era de fapt mov ;))
Foarte frumosi pantofiorii, sa-i porti sanatoasa! Ceva in genul asta de verighete vrem si noi.Felicitari pt alegeri

Fetelor voi va luati artificii de exterior? Noi am gasit ceva la 1500 aproape 4 minute. Nu stim exact daca o sa luam, dar ca idee....ar fi frumos. Voi ce ziceti?

ruxi86
17.11.2009, 09:20:31
Foarte frumosi pantofiorii, sa-i porti sanatoasa! Ceva in genul asta de verighete vrem si noi.Felicitari pt alegeri

Fetelor voi va luati artificii de exterior? Noi am gasit ceva la 1500 aproape 4 minute. Nu stim exact daca o sa luam, dar ca idee....ar fi frumos. Voi ce ziceti?

multumesc multumesc :*

sa stii ca si noi ne gandeam la artificii, dar nu prea stiu daca avem voie sa le dam. mie mi-ar fi placut tare mult. dar din cate am inteles nu se pot da la orice ora, ci ai o limita de ora pana cand poti sa dai artificiile.

dianaruxi
17.11.2009, 09:28:16
neata fetele,
biu multumesc cred ca ii stiu dar eu as vrea ceva din saten
ruxi ff draguti pantofii si verighetele, ai niste unghii superbe.

dianaruxi
17.11.2009, 09:28:54

eu nu am voie artificii, ca restaurantul meu e aproape de aeroport si nu e permis sa dai cu artificii langa aeroport.

beanna
17.11.2009, 09:33:05
multumesc multumesc :*

sa stii ca si noi ne gandeam la artificii, dar nu prea stiu daca avem voie sa le dam. mie mi-ar fi placut tare mult. dar din cate am inteles nu se pot da la orice ora, ci ai o limita de ora pana cand poti sa dai artificiile.

Noua ne-au zis ca daca nu este ceva benzinarie aproape nu-i problema pt ca vor face rost de aprobari si e ok

ruxi86
17.11.2009, 09:35:56
neata fetele,
biu multumesc cred ca ii stiu dar eu as vrea ceva din saten
ruxi ff draguti pantofii si verighetele, ai niste unghii superbe.

multumesc mult, ruxi :*

sunt tare mandra de verighetele si pantofiorii mei ... nu imi venea sa imi mai dau jos de pe deget verigheta, abia astept sa o port ;))

dianaruxi
17.11.2009, 09:47:32
multumesc mult, ruxi :*

sunt tare mandra de verighetele si pantofiorii mei ... nu imi venea sa imi mai dau jos de pe deget verigheta, abia astept sa o port ;))
pantofii sunt de piele?

norishor
17.11.2009, 10:06:31
Buna dimineata! Felicitari Ruxi pt lucrurile cumparate. Sunt superbi pantofii. Sper sa fie comozi si sa te simti bine in ei toata noaptea. Imi plac si verighetele, sa le purtati fericiti si sa va incante privirile pana cand moartea va va desparti. Ce romantic a sunat. :D

atreya
17.11.2009, 10:23:45
neata fetele ~o)~o)~o)

Hei scumpa, cat de tari sunt pantofii!!!!!
Si verighetele,...sunt super!
felicitari...

cat au fost?

Arcee
17.11.2009, 10:31:28
neata fetele ~o)~o)~o)

buna dimineata fetelor!! Foarte frumoase sunt verighetele ruxi.. si pantofiorii imi plac, ddesi trebuie sa recunosc eu nu sunt atat de curajoasa incat sa port pantofi de alta culoare decat rochia:*

Biu
17.11.2009, 10:40:42
eu nu am voie artificii, ca restaurantul meu e aproape de aeroport si nu e permis sa dai cu artificii langa aeroport.

si eu imi doresc sky lanterns si nu le pot lansa, pt ca rest meu e in mijlocul padurilor :-<

@ ruxi : faine verighetele !

ruxi86
17.11.2009, 10:43:23
pantofii sunt de piele?

habar n-am :D
uite o sa ma uit acasa pe eticheta sa vad ce scrie, chiar nu m-am uitat, mi-au placut, comozi, i-am luat :D

ruxi86
17.11.2009, 10:44:28
Buna dimineata! Felicitari Ruxi pt lucrurile cumparate. Sunt superbi pantofii. Sper sa fie comozi si sa te simti bine in ei toata noaptea. Imi plac si verighetele, sa le purtati fericiti si sa va incante privirile pana cand moartea va va desparti. Ce romantic a sunat. :D

Multumesc mult pt urari, sa dea Domnu' sa fim toate fericite alaturi de iubitii nostri pt totdeauna. :*

ruxi86
17.11.2009, 10:47:01
Hei scumpa, cat de tari sunt pantofii!!!!!
Si verighetele,...sunt super!
felicitari...

cat au fost?

:* saru'mana
pe verighete am dat 1500 ron si pe pantofi 180 ron.

acum imi mai treb o pereche pt cununia civila, dar aia mai poate astepta, ca nici rochia nu am gasit-o inca ;))

dianaruxi
17.11.2009, 10:49:13
si eu imi doresc sky lanterns si nu le pot lansa, pt ca rest meu e in mijlocul padurilor :-<

nici asta nu am voie ca si eu voiam din astea in loc de artificii.

ruxi86
17.11.2009, 10:49:49
buna dimineata fetelor!! Foarte frumoase sunt verighetele ruxi.. si pantofiorii imi plac, ddesi trebuie sa recunosc eu nu sunt atat de curajoasa incat sa port pantofi de alta culoare decat rochia:*

multumesc frumos, roxy :*
eu m-am gandit ca va nu arata urat sa am pantofi de alta culoare decat rochia atata timp cat ii asortez si cu accesoriile, buchetul, saculetzul, diadema.
poate cine stie te mai razgandesti pana atunci in privinta pantofilor, dar bineinteles cel mai important este sa fie asa cum iti doresti tu si sa te simti bine in ei. >:D<

ruxi86
17.11.2009, 10:50:50

:* multumesc, biu.

beatrice_cossma
17.11.2009, 10:57:59
pai si eu tot cam asa vreau sa dau max 3 lei, hai 3.5.

Neatza. Eu am vzut unele super-simple si frumoase la 1,7 Ron, jos la Mall-ul din Vitan.

beatrice_cossma
17.11.2009, 10:58:59
eu i-am vazut pe cei de international cards sau nu stiu cum si paper art. despre international cards am vazut niste chestii nasoale la topicul de invitatii, ziceau fetele ca nu sunt ff seriosi.

da.. si sunt super-scumpi

dianaruxi
17.11.2009, 11:00:21
Neatza. Eu am vzut unele super-simple si frumoase la 1,7 Ron, jos la Mall-ul din Vitan.
cum ii cheama?

beatrice_cossma
17.11.2009, 11:02:39
asa pe nepusa masa mi s-a ivit sa ma duc la bucuresti, plec in 2 ore..asa ca fetele care stiu unde se gasesc mai multe accesorii pt nunta (europa sau dragonul rosu), imi spuneti si mie? si dragonul rosu este aproape de europa? ms mult..
am reusit si am luat azi paharele pt noi si nasi...au fost 17 lei.#:-S

Dragonul Rosu este un complex mai mic in centru comercial Europa. Dar scuza-ma ca te intreb ... ce cauti acolo? Nu o sa gasesti accesorii pentru mireasa sau una-alta pentru nunta... :>

beatrice_cossma
17.11.2009, 11:03:48
cum ii cheama?

Sincer nu stiu... sunt undeva pe culoar ...au un stand ...

beatrice_cossma
17.11.2009, 11:04:28

Foarte frumosi... unde? cati banutzi?

Arcee
17.11.2009, 11:06:16
Dragonul Rosu este un complex mai mic in centru comercial Europa. Dar scuza-ma ca te intreb ... ce cauti acolo? Nu o sa gasesti accesorii pentru mireasa sau una-alta pentru nunta... :>
Aici trebuie sa te contrazic in europa gasesti cocarde, cosulete la jumatate de pret fata de lipscani (si chiar rochii de mireasa)...si mai e un compplx.. sam expo parca unde am inteles ca se gasesc kit-ri de marturii..sau gasesti cutiute pt marturii.. etc:*

beatrice_cossma
17.11.2009, 11:08:58
Aici trebuie sa te contrazic in europa gasesti cocarde, cosulete la jumatate de pret fata de lipscani (si chiar rochii de mireasa)...si mai e un compplx.. sam expo parca unde am inteles ca se gasesc kit-ri de marturii..sau gasesti cutiute pt marturii.. etc:*

Pe bune? Foarte tare... eu am o alta imagine despre Europa.
Chinezoi, arabeti si bisnitari cu geanta in spate care striga: PARDON...PARDON ... ;))
Dar asa o fi... e drept, eu am fost o singura data... acum 2ani.

dianaruxi
17.11.2009, 11:09:19
da asa e si in europa si in dragonul rosu gasesti de toata pt nunta, chiar si rochii de mireasa, pt buzunare mai mici.

dianaruxi
17.11.2009, 11:10:58
Pe bune? Foarte tare... eu am o alta imagine despre Europa.
Chinezoi, arabeti si bisnitari cu geanta in spate care striga: PARDON...PARDON ... ;))
Dar asa o fi... e drept, eu am fost o singura data... acum 2ani.
nici eu nu am mai fost de n ani dar am auzit de la alte pers care s-au dus, cica gasesti multe dintre chestiile de pe siturile de specialitate la preturi mult mai mici, o prietena si-a luat ca marturii niste clopotei de cristal pe care ii vazusem cu vreo 6 ron pe siturile astea si in europa erau 1.6 ron.

beatrice_cossma
17.11.2009, 11:14:27
nici eu nu am mai fost de n ani dar am auzit de la alte pers care s-au dus, cica gasesti multe dintre chestiile de pe siturile de specialitate la preturi mult mai mici, o prietena si-a luat ca marturii niste clopotei de cristal pe care ii vazusem cu vreo 6 ron pe siturile astea si in europa erau 1.6 ron.

POFTIM??? mmm... ma faceti sa bat drumul pan-acolo... Dar daca m-aude al meu de Europa... :talk_04:

alinaggg
17.11.2009, 11:14:53

Au si elefantei, lebede, si alte cristale destul de ieftine :)
Gasesti mai tot ce vrei insa trebuie sa ai rabdare si mers foarte de dimineata.

beatrice_cossma
17.11.2009, 11:15:30
cum ii cheama?

Am gasit! Se numesc DeLuxe Cards. Au site si au si preturile pe site!

dianaruxi
17.11.2009, 11:20:01
Am gasit! Se numesc DeLuxe Cards. Au site si au si preturile pe site!
a da ii stiu mie nu mi-a placut decat o invitatie de la ei, dar nici aia asa de mult.

Biu
17.11.2009, 11:20:57
nici asta nu am voie ca si eu voiam din astea in loc de artificii.

ma razbun luandu-mi lampionae din alea de pe pun pe jos. ca rest meu are si o frumoasa terasa si mult gazon imprejur. si pun pe acolo \:D/

Arcee
17.11.2009, 11:21:21
ruxi, ce ai mai facut cu rochita? ..ca ma uitam prin bazar si am vazut ca pink flamingo a fost activa azi-noapte http://www.miresici.ro/showthread.php?t=22809&page=3

Biu
17.11.2009, 11:22:49
Foarte frumosi... unde? cati banutzi?

sunt la Musette, 399 lei

dianaruxi
17.11.2009, 11:23:22
sunt la Musette, 399 lei
da ma gandeam eu ca de acolo sunt, ma intreb insa dc or fi comozi.

Biu
17.11.2009, 11:30:32
da ma gandeam eu ca de acolo sunt, ma intreb insa dc or fi comozi.

intru azi si ii probez ;))
am mai gasit la inceputul sezonului la Aldo, tot asa pe albastru, dar erau 1. peep toe, si pe mine ma jeneaza toti peep toe, cred ca am degetele strambe sau ceva, si 2. erau groaznic de incomozi :-<
ca si calapod, musette e mai bun decat aldo in principiu. nu stiu astia cum sunt exact, dar ii incerc

beatrice_cossma
17.11.2009, 11:31:17
a da ii stiu mie nu mi-a placut decat o invitatie de la ei, dar nici aia asa de mult.

Uite ce am gasit eu... maxim 1,7 Ron... mie chiar imi plac...
Eu vreau sa investesc mai multi banutzi in poze si in muzica.
Pentru fotografii si video am luat firma Lyora iar muzica Mihaela Barbu cu band (toata noaptea) si un DJ... si Andra 1 ora.

dianaruxi
17.11.2009, 11:33:42
intru azi si ii probez ;))
am mai gasit la inceputul sezonului la Aldo, tot asa pe albastru, dar erau 1. peep toe, si pe mine ma jeneaza toti peep toe, cred ca am degetele strambe sau ceva, si 2. erau groaznic de incomozi :-<
ca si calapod, musette e mai bun decat aldo in principiu. nu stiu astia cum sunt exact, dar ii incerc
aldo mie mi se par niste facaturi scumpe, nu sunt din piele, modelele nu sunt originale. mai ok sunt musette si nine west.

beatrice_cossma
17.11.2009, 11:35:21
aldo mie mi se par niste facaturi scumpe, nu sunt din piele, modelele nu sunt originale. mai ok sunt musette si nine west.

Te sustin. Mie-mi place BATA si VERONESSE!

Biu
17.11.2009, 11:37:00

sunt fan nine west, ce pacat ca nu este in cj. am vazut ca in buc este :-B . eu am niste cizme nine west, sunt super ok. le-am luat in 2005 si inca sunt in stare foarte foarte buna, desi sunt din piele intoarsa crem, deci sensibile

dianaruxi
17.11.2009, 11:37:03
Te sustin. Mie-mi place BATA!
nici bata nu sunt prea fana dar oricum sunt mai ok decat aldo, bata mi se par rigizi, dar cel putin modelele sunt de piele si aia se mai lasa.

Biu
17.11.2009, 11:38:05
Te sustin. Mie-mi place BATA si VERONESSE!

bata imi place si mie, in schimb nu sunt prietena cu veronesse, nu-mi place calapodul :-<

dianaruxi
17.11.2009, 11:39:05
sunt fan nine west, ce pacat ca nu este in cj. am vazut ca in buc este :-B . eu am niste cizme nine west, sunt super ok. le-am luat in 2005 si inca sunt in stare foarte foarte buna, desi sunt din piele intoarsa crem, deci sensibile
mie imi place texto o marca franceza, si san marina nu stiu ce marca e , dar astia fac pantofi calumea. De la nine west mi-am luat niste sandale super comode, iar de la musette am doua perechi de sandale, care nu mi-au facut niciodata bataturi, si sunt sandale din alea cu multe bretele si cu toc.

Arcee
17.11.2009, 11:49:31
Uite ce am gasit eu... maxim 1,7 Ron... mie chiar imi plac...
Eu vreau sa investesc mai multi banutzi in poze si in muzica.
Pentru fotografii si video am luat firma Lyora iar muzica Mihaela Barbu cu band (toata noaptea) si un DJ... si Andra 1 ora.
imi plac invitatiile 3 si 4...nu vreau sa te sperii sau ceva, dar am citit pe forum multe nemultumiri la adresa andrei..cum ca nu si-ar onora contractele...nu stiu ce sa cred unele persoane au fost multumite, altele nu...oricum super alegere cu mihaela barbu isi merita fiecare banut<:-P

beatrice_cossma
17.11.2009, 11:56:44
imi plac invitatiile 3 si 4...nu vreau sa te sperii sau ceva, dar am citit pe forum multe nemultumiri la adresa andrei..cum ca nu si-ar onora contractele...nu stiu ce sa cred unele persoane au fost multumite, altele nu...oricum super alegere cu mihaela barbu isi merita fiecare banut<:-P

Multumesc. Spune-mi, ai mai auzit-o la vre-o alta nunta?