PDA

Versiunea completa : Pregatirile miresicilor de mai 2010

Pagini : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 [19] 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40

ruxi86
17.11.2009, 11:58:33
ruxi, ce ai mai facut cu rochita? ..ca ma uitam prin bazar si am vazut ca pink flamingo a fost activa azi-noapte http://www.miresici.ro/showthread.php?t=22809&page=3

serios? a fost activa azi-noapte?
uofff ... pai trebuia sa imi spuna sambata sau duminica cum procedam ca a zis ca nu vrea sa ma incurce si pe mine pt ca stie cat de greu este sa iti cauti rochia de mireasa.
am sa ii mai scriu inca odata acum sa vedem cum stam.

ankgeorgia2584
17.11.2009, 12:05:57
Hello fetelor!!!!!
Bine v-am regasit!!!! Acum am timp de stat la miresit...atat ca ati vorbit foarte mult....sute de pagini de cand n-am intrat....voi recupera.
Va pup si va doresc o zi minuntata!!!

dianaruxi
17.11.2009, 12:06:38
Hello fetelor!!!!!
Bine v-am regasit!!!! Acum am timp de stat la miresit...atat ca ati vorbit foarte mult....sute de pagini de cand n-am intrat....voi recupera.
Va pup si va doresc o zi minuntata!!!
bine ai revenit!!! cum mai stai cu pregatirile?

Arcee
17.11.2009, 12:12:05
Multumesc. Spune-mi, ai mai auzit-o la vre-o alta nunta?
nu, dar din ce am vazut pe youtube si din ce mi-au povestit niste prieteni care au fost la o nunta unde a cantat..si au dansat toata noaptea\:D/

ankgeorgia2584
17.11.2009, 12:18:21
bine ai revenit!!! cum mai stai cu pregatirile?

Sunt in urma rau de tot....acuma incerc sa contactez firmele de foto video sa vad ce oferte au.....ma intalnesc cu 3 firme de amenajari, in weekend voi merge sa caut laboratorul de cofetarie care sa imi faca torul mult visat...etc....incet, incet, recuperez....in plus.....cea mai mare problema a mea e ca nu mi-am gasit rochia de mireasa...de cateva zile caut modelul care mi-ar placea....am sute de poze salvate....inca sunt la inceput cu cautarile.....;;)

mortisha_20
17.11.2009, 12:54:42
neata fetele ~o)~o)~o)

aseara am reusit sa fac poze si la pantofiori si la verighete si va pun acum cateva. am facut si o poza cu inelul de logodna, daca tot eram la poze ;))

ps: culoarea ojei nu era albastru cum se vede in poze, e asa din cauza blitzului, era de fapt mov ;))
Foarte frumosi pantofii ce sa mai zic de inel si verigheta....si oja imi place ;))

mortisha_20
17.11.2009, 13:01:35
Uite ce am gasit eu... maxim 1,7 Ron... mie chiar imi plac...
Eu vreau sa investesc mai multi banutzi in poze si in muzica.
Pentru fotografii si video am luat firma Lyora iar muzica Mihaela Barbu cu band (toata noaptea) si un DJ... si Andra 1 ora.
Scuze ca sunt indiscreta ce tarif are andra ptr 1 ora?

Arcee
17.11.2009, 13:17:29
vreo 2500-3000 cred..atat am citit pe miresici

ruxi86
17.11.2009, 13:17:30
Foarte frumosi pantofii ce sa mai zic de inel si verigheta....si oja imi place ;))

tenciu veri muci ;)) si mie imi place oja tare mult, chiar asa albastru cum arata de la blitzul ala ;))

mortisha_20
17.11.2009, 13:19:51
2500 3000 de euor sau ron?

Arcee
17.11.2009, 13:45:57
2500 3000 de euor sau ron?
euro...pai cu 3000 ron nu iei nici macar o formatie

beanna
17.11.2009, 13:49:56
euro...pai cu 3000 ron nu iei nici macar o formatie
??? 3000 de euro pentru o ora? Nu cred... cine da atat ? Daca era pt toata petrecerea mai zic...

beanna
17.11.2009, 13:51:39
Am gasit si eu invitatii foarte dragute cu 1,9 lei. Sunt din acelea cu hartie de calc peste cartonul scris cu mov. Oricum nici eu nu cred ca trebuie sa investim mult in invitatii

ruxi86
17.11.2009, 13:55:02
Am gasit si eu invitatii foarte dragute cu 1,9 lei. Sunt din acelea cu hartie de calc peste cartonul scris cu mov. Oricum nici eu nu cred ca trebuie sa investim mult in invitatii

ai un link ceva unde ai gasit invitatiile sau numele firmei, te rog? ;;)

mortisha_20
17.11.2009, 13:55:36
e foarte mult 3000 de euro....

beanna
17.11.2009, 14:02:03
ai un link ceva unde ai gasit invitatiile sau numele firmei, te rog? ;;)
http://www.ccevents.ro/ sunt din Bistrita

beanna
17.11.2009, 14:05:19
http://www.ccevents.ro/ sunt din Bistrita
Partea buna e ca in pret sunt incluse si plicurile si imprimatul. Dar oricum cred ca in Bucuresti sunt o sumedenie de oferte

Arcee
17.11.2009, 14:06:24
??? 3000 de euro pentru o ora? Nu cred... cine da atat ? Daca era pt toata petrecerea mai zic...
vedetele sunt scumpe..e un intreg topic..gasesti preturi pt aproape oricine de la andra la irina loghin etc...uite aici despre andra daca nu ma crezi http://www.miresici.ro/showthread.php?p=2605066&highlight=andra#post2605066

beanna
17.11.2009, 14:15:53
vedetele sunt scumpe..e un intreg topic..gasesti preturi pt aproape oricine de la andra la irina loghin etc...uite aici despre andra daca nu ma crezi http://www.miresici.ro/showthread.php?p=2605066&highlight=andra#post2605066
N-am vrut sa zic neaparat ca nu te cred, dar cand am vazut acum pe topic despre ce sume se vorbeste ma intreb in ce tara traim. Si noi am luat o formatie care costa 1500E in final si acum zilele astea ma intrebam daca nu ne-am pripit cumva pt ca mi se pare mult.Acum cand vad cat dau altii....dar pana la urma tot nu cred ca merita; fiecare cu ce-i place si cat e dispus sa cheltuie.Dar avand in vedere ca mai toti mirii isi fac nunta din banii care se aduna la final sau mai au ceva deoparte (dar fara bani de la parinti) cred ca e scump

Arcee
17.11.2009, 14:42:05
N-am vrut sa zic neaparat ca nu te cred, dar cand am vazut acum pe topic despre ce sume se vorbeste ma intreb in ce tara traim. Si noi am luat o formatie care costa 1500E in final si acum zilele astea ma intrebam daca nu ne-am pripit cumva pt ca mi se pare mult.Acum cand vad cat dau altii....dar pana la urma tot nu cred ca merita; fiecare cu ce-i place si cat e dispus sa cheltuie.Dar avand in vedere ca mai toti mirii isi fac nunta din banii care se aduna la final sau mai au ceva deoparte (dar fara bani de la parinti) cred ca e scump
da.. si mie mi se pare foarte mult..mie una nu imi place ideea de formatie, la toate nuntile la care am fost se dansa mai mult pe muzica dj-ului decat pe ce canta formatie..asa ca noi am luat dj de la restaurant..destul de scump si ala 2000 ron, dar toate miresicile care l-au avut m-au asigurat ca face super atmosfera;))

beatrice_cossma
17.11.2009, 14:42:48

Pentru 1 ora : 3000 euro. Eu am vb cu tatal ei.

beatrice_cossma
17.11.2009, 14:48:51

Se pare ca EU! \:D/ Vreau sa am super-atmosfera ... Repet: vreau sa nu am buget restrans la muzica si foto-video... in rest, amanuntele...:-"

Arcee
17.11.2009, 15:44:12
am gasit pe forum un super tort.. mi-a placut tare mult... ce parere aveti?

dianaruxi
17.11.2009, 15:49:37
fff dragut. imi place

ruxi86
17.11.2009, 15:53:43

e super tortul, imi pace mult :">

beanna
17.11.2009, 15:55:13
E frumusel tortul, dar ma gandesc ca n-ar trebui sa folosesti suport negru pentru tort de nunta

norishor
17.11.2009, 15:55:17
roxya este foarte frumos tortul. Este foarte elegant.
ankgeorgia nu dispera ca nu e atat de mare graba. Mai e destul pana la nunta. Eu de exemplu, imi cumpar rochia anul viitor. Din ianuarie incep pregatirile intense.
Ruxi cred ca imi fac eu invitatiile in photoshop. Cat am incercat brush-urile pt voi, m-am gandit ca si pt mine ar fi foarte frumoase. Dupa ce fac un model va arat si voua.
Am mai gasit in Iulius Mall in Timisoara niste invitatii dragute si ieftine. Dupa ce termin modelul meu, trebuie sa intreb la tipografie cat ar costa bucata, ca poate ies mai scump.

Arcee
17.11.2009, 15:56:11
fff dragut. imi place
si mie imi place...si cred ca merge cu figurina...nu puteam sa am si tort haios si figurina haioasa

Arcee
17.11.2009, 15:59:50
E frumusel tortul, dar ma gandesc ca n-ar trebui sa folosesti suport negru pentru tort de nunta
de ce?? e de rau?..fac nunta in mai..ce poate fii mai rau decat asta? (glumesc) mie mi se pare super contrastul alb-negru...mai ales restaurantul unde face dianaruxi..au niste aranjamente alb-negre de sta matzul in coada=))

beanna
17.11.2009, 16:01:03
si mie imi place...si cred ca merge cu figurina...nu puteam sa am si tort haios si figurina haioasa
Eu am vazut candva figurina pt tort cu mire si mireasa, dar avea in plus inca doua figurine cu fete care incercau sa se catere pe treptele tortului catre cei doi. Acuma unde gasesc eu asa ceva? Am cautat pe "goagal" dar n-am gasit nimik:-s

dianaruxi
17.11.2009, 16:04:02
de ce?? e de rau?..fac nunta in mai..ce poate fii mai rau decat asta? (glumesc) mie mi se pare super contrastul alb-negru...mai ales restaurantul unde face dianaruxi..au niste aranjamente alb-negre de sta matzul in coada=))
da asa e si pana acum alea imi plac cel mai mult, si dc nu introduc chestii noi, care sa-mi placa mai mult eu asta voi alege.

beanna
17.11.2009, 16:04:07
De fapt ai dreptate, dupa ce ca mi-am pus nunta in mai si am mai si schimbat data, ma mai gandesc la...negru...=))

Arcee
17.11.2009, 16:12:50
da asa e si pana acum alea imi plac cel mai mult, si dc nu introduc chestii noi, care sa-mi placa mai mult eu asta voi alege.
sunt suuper...ti-am mai zis eu ca sunt indragostita de aranjamentele de la CH....daca iti faci si un tort ca asta..o sa li se faca rau la toate neamurile mai batrane=)) ...oricum la mine au comentat ca ce-mi trebuie nunta la hotel de 'enspe mii de stele#-o de parca se marita ele

dianaruxi
17.11.2009, 16:26:16
sunt suuper...ti-am mai zis eu ca sunt indragostita de aranjamentele de la CH....daca iti faci si un tort ca asta..o sa li se faca rau la toate neamurile mai batrane=)) ...oricum la mine au comentat ca ce-mi trebuie nunta la hotel de 'enspe mii de stele#-o de parca se marita ele
eu as vrea ceva cu minitorturi, asa imi zisese mie ca vor face anu asta, cei de la CH, dar tot ce am vazut eu pana acum de la ei sunt din alea impodobite cu flori naturale care mie nu-mi plac. mie nu-mi place sa nu mai vad tortul de balarii.
Am atasat niste exemople de ceea ce mi-ar placea mie.

ruxi86
17.11.2009, 16:28:52
roxya este foarte frumos tortul. Este foarte elegant.
ankgeorgia nu dispera ca nu e atat de mare graba. Mai e destul pana la nunta. Eu de exemplu, imi cumpar rochia anul viitor. Din ianuarie incep pregatirile intense.
Ruxi cred ca imi fac eu invitatiile in photoshop. Cat am incercat brush-urile pt voi, m-am gandit ca si pt mine ar fi foarte frumoase. Dupa ce fac un model va arat si voua.
Am mai gasit in Iulius Mall in Timisoara niste invitatii dragute si ieftine. Dupa ce termin modelul meu, trebuie sa intreb la tipografie cat ar costa bucata, ca poate ies mai scump.

Eu m-am lasat pagubasa cu photoshop-ul ala ... este ff mult de munca si imi mananca nervii ... si probabil cel mai sigur o sa recurgem la achizitionarea lor de pe piata.
Dar cand ai un model pt invitatia ta, sa ne arati te rog, mi-ar placea sa vad ce ai realizat.

ruxi86
17.11.2009, 16:32:25
eu as vrea ceva cu minitorturi, asa imi zisese mie ca vor face anu asta, cei de la CH, dar tot ce am vazut eu pana acum de la ei sunt din alea impodobite cu flori naturale care mie nu-mi plac. mie nu-mi place sa nu mai vad tortul de balarii.

f frumoase torturile, mai ales ultimul, cel cu inimioare, imi place f mult.

DanielaB
17.11.2009, 16:41:38
Miresici de mai care ati trecut peste superstitia ca "nu e bine sa faci nunta in mai" va astept aici sa ne sfatuim...:*

Ciao!
Ma bucur din suflet ca mai pot conversa cu miresici din mai...eu nu m-am gandit o secunda...m-am bucurat ca am gasit sala din restaurant libera care mi-a placut mie (retaurantul are 2 sali...si una parca e mansarda..si nu mi-a placut). Si era super aglomerat...dar cand am vorbit cu sora mea m-a tot ametit cu luna mai...cica inseamna "mai o data".....deci nu sunt de acord cu astea!
Va pup!<:-Po:-):*

dianaruxi
17.11.2009, 16:43:40
Ciao!
Ma bucur din suflet ca mai pot conversa cu miresici din mai...eu nu m-am gandit o secunda...m-am bucurat ca am gasit sala din restaurant libera care mi-a placut mie (retaurantul are 2 sali...si una parca e mansarda..si nu mi-a placut). Si era super aglomerat...dar cand am vorbit cu sora mea m-a tot ametit cu luna mai...cica inseamna "mai o data".....deci nu sunt de acord cu astea!
bine ai venit !!

norishor
17.11.2009, 16:45:31

Te sustin dianaruxi. Nici mie nu-mi plac torturile cu flori naturale. Mie imi place ca tot ce este in si pe tort, sa se poata manca. :):)>-

Bun venit DanielaB!Esti din Timisoara...ce super.
Ce ti-ai mai luat pt nunta? Cand te-a cerut? Povesteste-ne. :)

Arcee
17.11.2009, 16:51:00
Ciao!
bine ai venit printre noi!!
pt dianaruxi inca un tort..si asta imi place mult

DanielaB
17.11.2009, 16:51:01
bine ai venit !!
Multumesc!\:D/
Am ajuns cam tarziu pe aici..dar cu voie buna!;))

dianaruxi
17.11.2009, 16:53:40
Multumesc!\:D/
Am ajuns cam tarziu pe aici..dar cu voie buna!;))
np , acum povesteste tot.

elenucam
17.11.2009, 18:24:33
Buna!! si eu sunt o miresica de mai 2010!Va urez spor la pregatiri!<:-P

Arcee
17.11.2009, 18:48:14
Buna! Bine ai venit printre noi!! Ce pisic frumos ai la avatar! Ce de miresici de mai cu pisici! Tu cum stai cu pregatirile?:*

foxxy
17.11.2009, 18:48:33
Bine ai venit printre noi !!!

Observ ....cu multa bucurie....ca printre "fetele" de mai 2010 sunt foarte multe iubitoare / stapane de pisiciiiii... ( sau mai bine zis sclave de pisici :"> )
Sa ne bucuram de ele !

ruxi86
17.11.2009, 19:31:49
Ciao!

bine ai venit printre noi >:D<

ruxi86
17.11.2009, 19:34:34

bine ai venit >:D<

se pare ca ne tot inmultim pe zi ce trece ;)) f frumos, chiar ma bucura acest lucru!

si cum stati cu pregatirile fetelor, DianaB si elenucam?

norishor
17.11.2009, 20:11:49
Bine ati venit noilor miresici!
Dianaruxi, mai exista lista aia cu miresicile? Suntem multe? :)

norishor
17.11.2009, 22:01:27
mortisha_20 am observat ca e ziua ta azi. La multi [email protected]};- Distractie placuta!<:-P

elenucam
17.11.2009, 22:10:09
Buna! Bine ai venit printre noi!! Ce pisic frumos ai la avatar! Ce de miresici de mai cu pisici! Tu cum stai cu pregatirile?:*

El este motanelul meu drag:x !!pregatirile acum incep...avem restaurantul si muzica doar...am fost mai lenesi....am vazut ca voi sunteti harnicute...

dianaruxi
17.11.2009, 22:45:17
Bine ati venit noilor miresici!
Dianaruxi, mai exista lista aia cu miresicile? Suntem multe? :)
mai exista dar nu am mai updatat ca numai reusesc sa o mai micsorez la o dimensiune lizibila.

elyelyely
18.11.2009, 01:11:37
Buna miresici.... sunt si eu o miresica ratacita....:"> :*

ruxi86
18.11.2009, 08:41:52
neata fetele ~o)~o)~o)

si bun venit lu' elyelyely >:D< ne bucuram sa te avem alaturi de noi :*

cum stai cu pregatirile pt ziua cea mare? ;))

dianaruxi
18.11.2009, 09:29:46
neata fetele~o)~o)~o)~o)

andrelutza_2010
18.11.2009, 09:43:59
Neata ! ~o)

Ruxi, faini si pantofii si verighetele. Sa va bucurati de toate ! :*

Bun venit fetelor noi !

Arahne
18.11.2009, 09:50:45
Neatza fetelor!
Eu iar mi-am amanat nunta pe 31 iulie pana la urma o sa ajung sa o fac la pastele....cailor. Aia de la landy au intarziat cu rochia (cum era si de asteptat) si nu mai imi raspund la mail. Prin urmare sunt cam desumflata cu nunta si nu mai am chef de nik :-L

dianaruxi
18.11.2009, 09:52:20
Neatza fetelor!
Eu iar mi-am amanat nunta pe 31 iulie pana la urma o sa ajung sa o fac la pastele....cailor. Aia de la landy au intarziat cu rochia (cum era si de asteptat) si nu mai imi raspund la mail. Prin urmare sunt cam desumflata cu nunta si nu mai am chef de nik :-L
de ce ai amanat-o?

Arahne
18.11.2009, 09:56:32
de ce ai amanat-o?
cam complicat ceva de genul tipu care lucra acolo si facea rezervarile a fost dat afara si a plecat cu condica de rezervari si pe 24 cand vroiam noi (si am vorbit) era vezi doamne alta nunta, personal cred ca e un bullshit din partea fratelui sefului prietenului meu care din cate am auzi face faze de genul...

Biu
18.11.2009, 10:07:03
cam complicat ceva de genul tipu care lucra acolo si facea rezervarile a fost dat afara si a plecat cu condica de rezervari si pe 24 cand vroiam noi (si am vorbit) era vezi doamne alta nunta, personal cred ca e un bullshit din partea fratelui sefului prietenului meu care din cate am auzi face faze de genul...

daaaa, asta cu "am pierdut lista cu rezervarea ta " se traduce de fapt " vrea un preten de-al meu data respectiva " [-X

ruxi86
18.11.2009, 10:08:21
Neata ! ~o)

Ruxi, faini si pantofii si verighetele. Sa va bucurati de toate ! :*

Bun venit fetelor noi !

multumesc mult, andrelutza :*

ruxi86
18.11.2009, 10:10:58

si nu puteai face la restaurantul respectiv decat abia pe 31 iulie? :(

iar cu aia de la landy ce s-a intamplat? cand trebuia sa iti vina rochita de fapt? ai incercat sa ii suni, poate asa dai de ei si vezi ce se intampla?

Arahne
18.11.2009, 10:19:22
Acum 2 sapt mi-au zis ca mi-o trimit, o sapt i-am lasat in pace si le-am trimis mail alalta ieri daca nu-mi raspund saptamana asta o sa-i sun dar oricum cam peste tot pe unde am citit de ei se zice ca le au cu intarzierile, dar nu ma asteptam sa nu-mi raspunda.
Faza cu restaurantul e ca noi nici nu am facut contract (desi eu am insistat) a fost vorba ca "nu-i nevoie ne cunoastem" eu cred ca au vrut altii cu mai multi bani (probabil iau un meniu mai scump)sa faca atunci, naiba stie...
Nu pot sa zic ca ma deranjeaza f tare o sapt in plus dar mi-e ca o sa fie prea cald sau ca iar o sa intervina ceva

norishor
18.11.2009, 10:34:47
Acum 2 sapt mi-au zis ca mi-o trimit, o sapt i-am lasat in pace si le-am trimis mail alalta ieri daca nu-mi raspund saptamana asta o sa-i sun dar oricum cam peste tot pe unde am citit de ei se zice ca le au cu intarzierile, dar nu ma asteptam sa nu-mi raspunda.
Faza cu restaurantul e ca noi nici nu am facut contract (desi eu am insistat) a fost vorba ca "nu-i nevoie ne cunoastem" eu cred ca au vrut altii cu mai multi bani (probabil iau un meniu mai scump)sa faca atunci, naiba stie...
Nu pot sa zic ca ma deranjeaza f tare o sapt in plus dar mi-e ca o sa fie prea cald sau ca iar o sa intervina ceva

Vaai arahne prin cate treci. Nu-mi vine sa cred ce neseriosi sunt unii.
N-ai vrea sa schimbi localul?
Si eu saptamanile trecute am ramas surprinsa cand am auzit de la prieteni ca restaurantul unde avem noi programata nunta, s-ar putea inchide pt ca are probleme cu datoriile. Din fericire, a fost doar un zvon. Pe moment m-am speriat.

Incearca sa gandesti pozitiv. O sa fii sotia lui, orice ar fi.;-) Solutii se gasesc. Te pup!

dianaruxi
18.11.2009, 10:40:28
da e chiar enervant sa tot amani, eu stiu ca dc tickerul ala ar indica mai mult decat indica acum, cred ca as innebuni.

emilinicole
18.11.2009, 10:57:45
salutareee
eu sunt acasa in medical:D:D

maine e ziua cea mare,ma duc sa imi cumpar rochita:D

ruxy bv pt verighete si pantofiori:)

norishor
18.11.2009, 10:58:56
salutareee

Felicitari! Sa fie asa cum iti doresti.

Arahne
18.11.2009, 11:00:46
da e chiar enervant sa tot amani, eu stiu ca dc tickerul ala ar indica mai mult decat indica acum, cred ca as innebuni.
Pana la urma noi am hotarat sa facem doar civila in mai pt ca nu era deschisa piscina si probabil ar fi fost prea frig seara pt o nunta afara.
Cat despre alt restaurant nu se pune problema sa mai gasesc deja am intrebat la cateva in buc si no way eventual pt 2011 mai ales ca in iulie sunt cele mai multe nunti, acum sincer imi e sa nu mai gasesc fotograf sau cameraman si ma zgarii pe fata ca nu am vb cu unu care a fost la targ, aveau reduceri de 30% daca incheiai contractul in cadul tragului.

Apropo cand e urmatorul targ?

Arahne
18.11.2009, 11:04:37
salutareee

Update ca nu ma mai fost de mult pe forum pe care ti-ai ales-o ?

emilinicole
18.11.2009, 11:10:53
Update ca nu ma mai fost de mult pe forum pe care ti-ai ales-o ?

http://www.decosta.ro/detaliiprodus/34/rochiemireasa1191/161/
am mai pus-o:)da o mai pun o data:)

emilinicole
18.11.2009, 11:16:21
Pana la urma noi am hotarat sa facem doar civila in mai pt ca nu era deschisa piscina si probabil ar fi fost prea frig seara pt o nunta afara.
Cat despre alt restaurant nu se pune problema sa mai gasesc deja am intrebat la cateva in buc si no way eventual pt 2011 mai ales ca in iulie sunt cele mai multe nunti, acum sincer imi e sa nu mai gasesc fotograf sau cameraman si ma zgarii pe fata ca nu am vb cu unu care a fost la targ, aveau reduceri de 30% daca incheiai contractul in cadul tragului.

Apropo cand e urmatorul targ?

cred ca pe 14-15 ianuarie la Mariott si Casa Poporului, apoi pe 31..mai e si in feb...

Arahne
18.11.2009, 11:19:04
http://www.decosta.ro/detaliiprodus/34/rochiemireasa1191/161/
am mai pus-o:)da o mai pun o data:)
E ff frumoasa sa pui poze cu cea cand o imbraci;)) Nu vreau sa fiu carcotasa dar sa ceri certificat la ea sa fii sigura ca nu e contrafacuta.

Biu
18.11.2009, 11:34:06
sa va arat ceva. dupa ce tot discutam cu un coleg despre trenduri, am zis eu odata la misto, ca dupa valul cu cizmele de vara, mai avem putin si vedem slapi imblaniti. uitati ce am gasit azi navigand pe net : sandale imblanite =))
acuma tre sa ma rog sa nu vad asa ceva in realitate la vreo pitzi in picioare ca nu o sa ma pot abtine de la a face o criza de ras 8-}

Arahne
18.11.2009, 11:39:04
sa va arat ceva. dupa ce tot discutam cu un coleg despre trenduri, am zis eu odata la misto, ca dupa valul cu cizmele de vara, mai avem putin si vedem slapi imblaniti. uitati ce am gasit azi navigand pe net : sandale imblanite =))
acuma tre sa ma rog sa nu vad asa ceva in realitate la vreo pitzi in picioare ca nu o sa ma pot abtine de la a face o criza de ras 8-}
Da sunt superbe :-p merg cu niste bluze si/sau fuste cu imprimeu de leopard sau alte feline accesorizare cu mult haur

Biu
18.11.2009, 11:50:35
Da sunt superbe :-p merg cu niste bluze si/sau fuste cu imprimeu de leopard sau alte feline accesorizare cu mult haur

asta asa e :))

atreya
18.11.2009, 11:53:11

Buna...sunt f tari:)

dianaruxi
18.11.2009, 12:01:08
dar totusi sunt imblanite, nu mori de cald in ele? ca alea sunt sandale.

norishor
18.11.2009, 12:02:47

=))
nu-mi vine sa cred. Sper sa fie doar in colectia de haute couture a vreunui designer si nu vor fi fabricati la scara larga. Ce m-am amuzat de ei.:))

ruxi86
18.11.2009, 12:05:55

=))=))=))=))
incredibil ce le-a trecut prin creier unora ... orice e posibil =))
poate va deveni vreun trend ceva si cat de curand vor aparea si la noi prin magazine si ca urmare si la vreo pitzi in picioare ;))

ruxi86
18.11.2009, 12:09:44
salutareee

multumesc :*:*:* si "insanatosire grabnica" ;))

si eu sunt acasa ... insa nu in medical, ci lucrez de acasa, fac si eu greva ca metrorex-ul :))

bafta multa pt maine cand te duci dupa rochita. sper din tot sufletul sa fie asa cum iti doresti si sa nu ai surprize!!!! sa ne tzi la curent cum decurg treburile!

elyelyely
18.11.2009, 13:47:39
Multu pt urarile de bun venit iar la intrebarea legata de stadiul pregatirilor va pot spune ca sunt sigure : data:-p restaurantul muzica si.... cam atat inca nu m-am hot la foto video am cateva optiuni.... in rest muuulllte ideei.... ;)) vad ca voi sunteti f harnicute dar o sa recuperez si eu:-p
Sa aveti o zi super.....

elyelyely
18.11.2009, 13:49:46

Super tare!=)) =)) sunt sigura ca sunt deja si prin cluburile de pitzi de prin buc (am eu niste colege care ar da bani grei pe asa ceva...)=)) =))

CONT-INCHIS-023
18.11.2009, 14:11:08
[quote=Arahne;2645598]Acum 2 sapt mi-au zis ca mi-o trimit, o sapt i-am lasat in pace si le-am trimis mail alalta ieri daca nu-mi raspund saptamana asta o sa-i sun dar oricum cam peste tot pe unde am citit de ei se zice ca le au cu intarzierile, dar nu ma asteptam sa nu-mi raspunda.
Nu pot sa zic ca ma deranjeaza f tare o sapt in plus dar mi-e ca o sa fie prea cald sau ca iar o sa intervina ceva[/quote

mi-e nu mi s-a intamplata sha ceav cu cei de la landy...cand mi-au zis ca trebuie trimisa ..au trimis-o direct...si stai lin ca si eu am avut aceeasi probl cu restaurantul: noi am rezervat pt 5 iunie...si da e liber...apoi nu mai e liber...e liber pe 22 mai...si en suna dupa ..ca avenit unu e la garda si vrea data de 22 mai si seu a hot ca de la amia re nevoie ..si etc...si-am ramas...ca prostii...am gasit la alt restaurant si ami luxos...cel mai bun de fapt in domeniu...si tot raul spre bine...plus ca am pierdut si ormatia...am cautat altii ..si la no la mahidoni cum e problema mare cu formatia...chiar am zis ca e sf lumii...megi inainte...toate vin o data ..la fel si pleaca..toate o data

CONT-INCHIS-023
18.11.2009, 14:20:53
[quote=Arahne;2645598]Acum 2 sapt mi-au zis ca mi-o trimit, o sapt i-am lasat in pace si le-am trimis mail alalta ieri daca nu-mi raspund saptamana asta o sa-i sun dar oricum cam peste tot pe unde am citit de ei se zice ca le au cu intarzierile, dar nu ma asteptam sa nu-mi raspunda.
Nu pot sa zic ca ma deranjeaza f tare o sapt in plus dar mi-e ca o sa fie prea cald sau ca iar o sa intervina ceva[/quote

mi-e nu mi s-a intamplata asha ceva cu cei de la landy...cand mi-au zis ca trebuie trimisa ..au trimis-o direct...si stai lin ca si eu am avut aceeasi probl cu restaurantul: noi am rezervat pt 5 iunie...si da e liber...apoi nu mai e liber...e liber pe 22 mai...si ne suna dupa ..ca a venit unu e la garda si vrea data de 22 mai si sefu a hot ca de ala mai are nevoie ..si etc...si-am ramas...ca prostii...am gasit la alt restaurant si mai luxos...cel mai bun de fapt in domeniu...si tot raul spre bine...plus ca am pierdut si formatia...am cautat altii ..si la noi, la mahidoni, cum e problema mare cu formatia...chiar am zis ca e sf lumii...mergi inainte...toate vin o data ..la fel si pleaca..toate o data

scz pt greseli...am degetele varza..unghiile de fapt...:P

CONT-INCHIS-023
18.11.2009, 14:21:40
[quote=CONT-INCHIS-023;2647222]

mi-e=mie....scz inca o data

Biu
18.11.2009, 14:22:14
[quote=CONT-INCHIS-023;2647222]

tocmai tu ai unghiile varza ? :-p

Arcee
18.11.2009, 14:27:58
buna fetele! am aparut si eu un pic...nu stau foarte mult pt ca sunt la o prietena...
pt dianaruxi..am vazut azi la debenhams in vitan sandalute albastre din catifea sub scara pe care se urca la raionul de barbati...
in rest nimic..nici pamponele cu pene..am mai vazut tot la debenhams si la accesorize gentute-plic albe f finute pt ca eu nu vreau saculet pe post de gentuta..dar trebuie intai sa-mi iau rochia...:*

dianaruxi
18.11.2009, 14:36:41
buna fetele! am aparut si eu un pic...nu stau foarte mult pt ca sunt la o prietena...
pt dianaruxi..am vazut azi la debenhams in vitan sandalute albastre din catifea sub scara pe care se urca la raionul de barbati...
in rest nimic..nici pamponele cu pene..am mai vazut tot la debenhams si la accesorize gentute-plic albe f finute pt ca eu nu vreau saculet pe post de gentuta..dar trebuie intai sa-mi iau rochia...:*
inseamna ca au pus pantofi si acolo ca eu m-am uitat doar in stanga acolo langa genti.

norishor
18.11.2009, 14:37:43
Imi spuneti va rog ce parere aveti despre aceste modele de invitatii? Galbenul, de fapt este auriu.

angi300
18.11.2009, 14:41:17
bun venit noilor fete.

am ajuns si eu acasa din buc, din pacate nu am reusit sa dau de nici un stand legat de nunta, cei din europa m-am trimis la dragon, cei din dragon in europa..a fost super:-w, in final am luat ceva marfa (haine & co) si m-am uitat la materiale..minimat am gasit la 3 lei si brocart era la 12 lei....mergem peste 2 sapt sa cumparam materialele si sper ca pana atunci sa aflu exact unde sunt accesoriile pt nunta.

la iesire ne-am oprit la ikea, mi-au placut cum erau aranjate camerele, in rest nu am vazut cine stie ce, erau ceva servetele la 50 buc pret 7,9 lei toate culorile si ceva vaze dar nu foarte mari la 5,6 lei.

norishor sunt frumoase, imi place prima si a treia.

CONT-INCHIS-023
18.11.2009, 14:49:07
[quote=CONT-INCHIS-023;2647275]

tocmai tu ai unghiile varza ? :-p
:)) daa..mi-am dat jos unghiile ca sunt in renovare...si m-am obisnuit protejata de alea...si-acum ma lovesc, le rup ...etc pe ale mele

Biu
18.11.2009, 14:50:58
Imi spuneti va rog ce parere aveti despre aceste modele de invitatii? Galbenul, de fapt este auriu.

imi plac variantele 1 si 2, cu urmatoarele observatii :
la modelul 1, nu lasa jumatatea de sus chiar goala, arata de parca lipseste ceva. fa-o crem de ex
la modelul 2 ( care imi place mai mult decat 1) singura obs e ca mi-ar placea mai mult dunga aceea sa nu fie de culoare galben intens, parca e prea mult. as alege tot un crem ;))
in rest, good job !

edit : la modelul 2, mai fa si un cadran, auriu

DanielaB
18.11.2009, 14:53:24
bine ai venit >:D<

se pare ca ne tot inmultim pe zi ce trece ;)) f frumos, chiar ma bucura acest lucru!

si cum stati cu pregatirile fetelor, DianaB si elenucam?

Ciao!
Nu am facut mare lucru, am platit un avans la restaurant 1500 ron, am platit si la o formatie, ca doar e nunta in Oltenia si nu se poate fara lautari;)), si acum ne cautam fotograf!
M-am mai uitat dupa rochii dar pe unde merg imi zic ca se schimba colectia in ianuarie si mai am putintica rabdare...asta in Timisoara ca aici locuim!
Am gasit ceva site-uri de invitatii, marturiile le iau de la un magazin super ieftin...adica 35 ron 100 saculeti...in care o sa fie ceva pietricele sau bombomici;-).
Am fost si am vazut si ceva verighete...dar viitorul meu sot e f simplist o sa fie mai greu de gasit!
Va pup!:* Spor!

norishor
18.11.2009, 15:35:14
imi plac variantele 1 si 2, cu urmatoarele observatii :
la modelul 1, nu lasa jumatatea de sus chiar goala, arata de parca lipseste ceva. fa-o crem de ex
la modelul 2 ( care imi place mai mult decat 1) singura obs e ca mi-ar placea mai mult dunga aceea sa nu fie de culoare galben intens, parca e prea mult. as alege tot un crem ;))
in rest, good job !

edit : la modelul 2, mai fa si un cadran, auriu

Iti multumesc mult pt sfaturi. In loc de galben, la toate modelele as fi folosit auriu, cumva mai discret, ceva mai sters, nu stiu cum sa-ti explic, insa in photoshop nu am gasit culoarea :D. Foarte bune ideile, voi tine cont de ele. Lucrezi in domeniu?

Biu
18.11.2009, 15:41:52
Iti multumesc mult pt sfaturi. In loc de galben, la toate modelele as fi folosit auriu, cumva mai discret, ceva mai sters, nu stiu cum sa-ti explic, insa in photoshop nu am gasit culoarea :D. Foarte bune ideile, voi tine cont de ele. Lucrezi in domeniu?

nu lucrez. dar la cat m-am uitat dupa invitatii... :))
as fi vrut sa mi le fac si eu singura, dar nu ma princep sa le fac designu in PS, sau Corel, asa ca a trebuit sa renunt, si sa mi le faca altcineva. v-as pune si poza dar e cu sigla firmei si nu pot. zilele urmatoare in schimb o sa primesc o mostra, si atunci va arat ;))

Edit, pt modelul 2, si daca e un auriu mai sters modelul, dunga nu o fa aceeasi culoare, asta am zvrut sa zic, ca am prins ideea cu auriul. incearca la print, fa modelul auriu si dunga crem. eu asa as vedea-o

ruxi86
18.11.2009, 15:45:48

f frumoase toate, norishor, insa cel mai mult imi place a 2-a invitatie.

acum parca imi pare rau ca nu stiu sa lucrez cu PS ala cand vad ce lucruri frumoase ies. cred ca mai fac o incercare mai tarziu cand vine al meu acasa, poate poate reusesc de data sa fac o mostra frumoasa. ;))

apropo, norishor, ce dimensiuni ai folosit pt invitatiile astea?

norishor
18.11.2009, 15:49:34
nu lucrez. dar la cat m-am uitat dupa invitatii... :))
as fi vrut sa mi le fac si eu singura, dar nu ma princep sa le fac designu in PS, sau Corel, asa ca a trebuit sa renunt, si sa mi le faca altcineva. v-as pune si poza dar e cu sigla firmei si nu pot. zilele urmatoare in schimb o sa primesc o mostra, si atunci va arat ;))

Edit, pt modelul 2, si daca e un auriu mai sters modelul, dunga nu o fa aceeasi culoare, asta am zvrut sa zic, ca am prins ideea cu auriul. incearca la print, fa modelul auriu si dunga crem. eu asa as vedea-o

Iti multumesc inca o data! Abia astept sa vad modelul invitatiei tale.
Te pup!

norishor
18.11.2009, 15:53:16
Nu mai stiu exact ce dimensiune am folosit, insa ma uit daca vrei. Am vrut sa imi fac o idee de cum ar iesi o invitatie facuta de mine. Cand ma voi hotari sa le printez, voi folosi C6, dimensiunea unui plic normal. 114,0 mm/162,0 mm

Ruxi, pt tine e raspunsul. :)

ruxi86
18.11.2009, 16:01:32
Nu mai stiu exact ce dimensiune am folosit, insa ma uit daca vrei. Am vrut sa imi fac o idee de cum ar iesi o invitatie facuta de mine. Cand ma voi hotari sa le printez, voi folosi C6, dimensiunea unui plic normal. 114,0 mm/162,0 mm

daca poti sa verifici ce dimensiuni ai folosit, chiar te rog. eu am tot incercat cu A5 cum a spus tipa respectiva ca a folosit ca sa faca modelul ala de invitatii, si mi se para exagerat de mare.
multumesc mult :*

norishor
18.11.2009, 16:15:56
daca poti sa verifici ce dimensiuni ai folosit, chiar te rog. eu am tot incercat cu A5 cum a spus tipa respectiva ca a folosit ca sa faca modelul ala de invitatii, si mi se para exagerat de mare.
multumesc mult :*

Sa sti ca si eu am folosit dimensiuni destul de mari, 12 cm/20 cm, insa ideal ar fi 11,4 cm/16,2 adica 1346 pixeli/1913 pixeli. Acum depinde ce forma vrei sa aiba invitatia ta, poate o vrei patrata. Eu cred ca fac de dimensiunea unui plic normal. Voi cumpara si plicurile ca nu sunt scumpe. :)

ruxi86
18.11.2009, 16:23:09
Sa sti ca si eu am folosit dimensiuni destul de mari, 12 cm/20 cm, insa ideal ar fi 11,4 cm/16,2 adica 1346 pixeli/1913 pixeli. Acum depinde ce forma vrei sa aiba invitatia ta, poate o vrei patrata. Eu cred ca fac de dimensiunea unui plic normal. Voi cumpara si plicurile ca nu sunt scumpe. :)

nu o vreau neaparat patrata, poate fi si patrata si dreptunghiulara.
mie mi s-a parut ca modelul acela cu visiniu era cam dreptunghiulara.
am sa vad cum arata si patrata si dreptunghiulara, sa vad care da mai bine.
multumesc mult pt ajutor :*:*:*

norishor
18.11.2009, 16:26:59

Cu placere! >:D<

Arcee
18.11.2009, 16:44:38
buna ruxi..si mie mi s-a parut un pic dreptunghiulara invitatia..cred ca arata mai bine asa..si A5 e cam mare..am vazut azi la diverta plicuri sclipicioase din pacate erau numai maro si mov inchis...aaa..mov inchis..tu vroiai cu mov, nu?;))

ruxi86
18.11.2009, 17:14:42
buna ruxi..si mie mi s-a parut un pic dreptunghiulara invitatia..cred ca arata mai bine asa..si A5 e cam mare..am vazut azi la diverta plicuri sclipicioase din pacate erau numai maro si mov inchis...aaa..mov inchis..tu vroiai cu mov, nu?;))

da, mov mi-ar fi placut sa fie invitatiile ... nu neaparat complet, poate fi mov combinat cu o alta culoare ... dar mai vedem, daca raman la mov, pt ca iubi nu este asa incantat de culoarea asta ;))

ce preturi aveau plicurile? stii si ce dimensiuni erau? daca erau dreptunghiulare si patrate? :D
sunt curioasa sa vad daca se merita sa fac eu plicurile sau sa le cumpar din comert.

Arcee
18.11.2009, 21:57:17
da, mov mi-ar fi placut sa fie invitatiile ... nu neaparat complet, poate fi mov combinat cu o alta culoare ... dar mai vedem, daca raman la mov, pt ca iubi nu este asa incantat de culoarea asta ;))

ce preturi aveau plicurile? stii si ce dimensiuni erau? daca erau dreptunghiulare si patrate? :D
sunt curioasa sa vad daca se merita sa fac eu plicurile sau sa le cumpar din comert.

Din păcate nu m-am uitat la preț pt ca nu m-au interesat (mai aveau si pe roz pal, galben, bleu). Erau de dimensiunea unui plic clasic pătrat, dar aveau si un pic mai mari dreptunghiulare in stilul celor in care vin facturile de telefon (fara partea aceea din plastic pe unde se vede adresa). Totuși cred ca sunt mai ieftine la o librarie de cartier sau la un depozit de carton/hârtie. Mi s-a spus ca exista unul in cernica si au tot felul de culori/ modele de cartoane si ieftine. Miresica respectiva îmi spunea ca a dat pana in 4 lei pe o coala de carton pe care ei ti-o taie in 9 coli A4. Convenabil, nu? Trebuie sa-mi fac timp sa ajung si pe acolo...

mortisha_20
18.11.2009, 23:48:50
mortisha_20 am observat ca e ziua ta azi. La multi [email protected]};- Distractie placuta!<:-P
Multumesc frumos de urare!

dianaruxi
19.11.2009, 09:21:26
neata fetelor~o)~o)~o)

lumy_b
19.11.2009, 10:10:13

BUNA! UITE UN SITE DE INVITATII. EU DE AICI AM COMANDAT SI SUT SERIOSI.
http://www.publiserv.ro/index.php?catalog=0&camp_ord=pret&mod_sort=cresc&show=51&start=0

beanna
19.11.2009, 10:33:48
Neata fetelor! Eu sunt suparata...am impresia ca doar eu ma agit cu pregatirile astea...in rest toti sunt relax.La voi cum e? Astia au impresia ca doar mai e destul; nici macar nu ne-am hotarat cu cine facem aranjamentele pt ca nu mi-a placut ce am vazut de la primii.Acuma s-ar putea sa nu mai gasesc nici bucatar pt ca asta cu care am vb facea si aranjamente si daca nu-mi plac nu prea mai vrea sa vina numai pt bucatarie.:madlaugh:

dianaruxi
19.11.2009, 10:36:15
Neata fetelor! Eu sunt suparata...am impresia ca doar eu ma agit cu pregatirile astea...in rest toti sunt relax.La voi cum e? Astia au impresia ca doar mai e destul; nici macar nu ne-am hotarat cu cine facem aranjamentele pt ca nu mi-a placut ce am vazut de la primii.Acuma s-ar putea sa nu mai gasesc nici bucatar pt ca asta cu care am vb facea si aranjamente si daca nu-mi plac nu prea mai vrea sa vina numai pt bucatarie.:madlaugh:
Pai si la mine la fel, numai eu ma agit dar mie nu-mi place sa se bage altcineva ca vreau sa iasa dupa placul meu nu al altcuiva.

beanna
19.11.2009, 10:42:23
Pai si la mine la fel, numai eu ma agit dar mie nu-mi place sa se bage altcineva ca vreau sa iasa dupa placul meu nu al altcuiva.
Pai si eu vreau la fel, dar sa-i vad si pe ei mai cu viatza. Parca nu mai iese nimik si ei nu vin cu o idee, ceva cat de mic.Tot timpul aud numai: cat costa aia, de ce de aia si nu mai ieftin...

dianaruxi
19.11.2009, 10:58:43
Pai si eu vreau la fel, dar sa-i vad si pe ei mai cu viatza. Parca nu mai iese nimik si ei nu vin cu o idee, ceva cat de mic.Tot timpul aud numai: cat costa aia, de ce de aia si nu mai ieftin...
eu trebuie sa vb cu preotul pt biserica dar mi-e tarsala, tot aman, dar va trebui in curand.

norishor
19.11.2009, 11:02:50
Buna dimineata fetelor!
Sunt foarte incantata ca am gasit de unde sa cumpar tul la un pret foarte bun. Cred ca voi lua de acolo si panglicute. Am primit adresa de la o alta mireasa care a comandat de acolo. Are profil pe hi5. Daca vreti si voi adresa pot sa v-o dau pe pm, livreasa si prin posta. E o firma din Bucuresti. Au de toate culorile si pretul e in jur de 1.60-1.80 lei.
Mie imi trebuie tul pentru decorarea curtii, a masinilor... <:-P<:-P<:-P

beanna
19.11.2009, 11:05:34
Buna dimineata fetelor!
Sunt foarte incantata ca am gasit de unde sa cumpar tul la un pret foarte bun. Cred ca voi lua de acolo si panglicute. Am primit adresa de la o alta mireasa care a comandat de acolo. Are profil pe hi5. Daca vreti si voi adresa pot sa v-o dau pe pm, livreasa si prin posta. E o firma din Bucuresti. Au de toate culorile si pretul e in jur de 1.60-1.80 lei.
Iesi mai bine la pret daca le faci singura? Adica avand in vedere transport si manopera

ruxi86
19.11.2009, 11:06:05

si in cazul meu, tot eu ma agit mai mult. acum a inceput si miresoiul ca si-a dat seama ca se cam apropie ziua nuntii ;))

la noi cu firma de aranjamente nu e problema, ca este firma cu care lucreaza restaurantul nostru si e fiicei patronului restaurantului unde facem noi petrecerea si a ramas ca vorbim la anul cu cateva luni inaintea nuntii ca sa ne alegem un aranjament anume.
la mine arde acum biserica, ca am observat ca s-au deschis deja caietele pt anul viitor si va cam trebui sa ne decidem repejor si pt o firma care face invitatii, sa vedem cat dureaza sa le faca. ca sunt unii care ti le fac in 1-2 saptamani dar sunt si altii la care dureaza peste 3 saptamani, iar pe la sfarsitul lui ianuarie ar cam trebui sa ne apucam sa le impartim.

norishor
19.11.2009, 11:19:18
Iesi mai bine la pret daca le faci singura? Adica avand in vedere transport si manopera

Da, ies mai bine. Nici nu ma gandeam sa angajez o firma ca sa-mi decoreze curtea, ca doar nu trebuie facut mare lucru.;)) La masini, sper sa ma descurc cu funda aia mare.

lumy_b
19.11.2009, 11:21:42
Da, ies mai bine. Nici nu ma gandeam sa angajez o firma ca sa-mi decoreze curtea, ca doar nu trebuie facut mare lucru.;)) La masini, sper sa ma descurc cu funda aia mare.

SPER SA AI NOROC DE VREME FRUMOASA CA LA NOI A PLOUAT SI TOT TULUL S-A PLEOSTIT;)) ;))

norishor
19.11.2009, 11:26:03
SPER SA AI NOROC DE VREME FRUMOASA CA LA NOI A PLOUAT SI TOT TULUL S-A PLEOSTIT;)) ;))

Multumesc! Sper si eu sa fie frumos afara. Daca va ploua, asta e. Ne descurcam si asa. ;))

norishor
19.11.2009, 11:31:08
si in cazul meu, tot eu ma agit mai mult. acum a inceput si miresoiul ca si-a dat seama ca se cam apropie ziua nuntii ;))

la noi cu firma de aranjamente nu e problema, ca este firma cu care lucreaza restaurantul nostru si e fiicei patronului restaurantului unde facem noi petrecerea si a ramas ca vorbim la anul cu cateva luni inaintea nuntii ca sa ne alegem un aranjament anume.
la mine arde acum biserica, ca am observat ca s-au deschis deja caietele pt anul viitor si va cam trebui sa ne decidem repejor si pt o firma care face invitatii, sa vedem cat dureaza sa le faca. ca sunt unii care ti le fac in 1-2 saptamani dar sunt si altii la care dureaza peste 3 saptamani, iar pe la sfarsitul lui ianuarie ar cam trebui sa ne apucam sa le impartim.

Oau, asa devreme le impartiti? Eu ma gandeam sa le impartim din martie. Avem si cununia civila si de la biserica in aceeasi zi. Voi cum aveti?

ruxi86
19.11.2009, 11:36:24
Buna dimineata fetelor!

Eu am sa imi incerc norocul mai intai in Europa, Dragonul Rosu, Samexpo ... ca am inteles ca acolo au toate nebuniile pt nunta. Cumnatzica mea a fost acolo de cateva ori si mi-a spus ca a vazut si pahare frumoase pt miri, casutze pt dar, tot de acolo mi-a luat si pernuta de verighete care am mai aranjat-o eu nitzel cu niste tull mov si niste pietricele tot mov ;))
Norishor, insa te-as ruga sa imi lasi si mie pe PM datele de contact de la firma respectiva, in caz ca nu gasesc ceva sa imi placa in Europa, sa am si o a 2-a optiune. :*

ruxi86
19.11.2009, 11:39:49
Oau, asa devreme le impartiti? Eu ma gandeam sa le impartim din martie. Avem si cununia civila si de la biserica in aceeasi zi. Voi cum aveti?

Pai si noi la fel, cununia civila si cea religioasa si bineinteles cu restaurantul cu tot in aceeasi zi.
Pai din cate stiu eu si tot asa s-a intamplat si la nuntile la care am mai fost noi, se impart invitatiile cu 4 luni inainte. Si daca incepem sa le impartim pe la sfarsitul lui ianuarie - inceputul lui februarie, e tocmai perfect.
Acum sa vedem cum decurge totul, cat de repede ne miscam cu invitatiile, cu facutul lor. :D

dianaruxi
19.11.2009, 11:41:58
Buna dimineata fetelor!
da-mi si mie pm cu linkul te rog.

ruxi86
19.11.2009, 11:42:37
Ah ... am uitat sa va dau vestea mare ... saptamana asta, cel tarziu pana la sfarsitul sapt viitoare, ar trebui sa primesc rochitzaaaaaaaa :D
Ieri mi-a scris pinkflamingo si parintii ei vor trimite rochita sapt asta prin curier, a spus ca imi mai scrie inca odata sa imi spuna exact cand a plecat rochita si bineinteles sa imi dea datele de contact ale prietenei ei unde trimit rochita ca sa ma pot intalni cu ea si sa probez rochita. Abia astept <:-P<:-P<:-P

norishor
19.11.2009, 11:50:38
Ah ... am uitat sa va dau vestea mare ... saptamana asta, cel tarziu pana la sfarsitul sapt viitoare, ar trebui sa primesc rochitzaaaaaaaa :D
Ieri mi-a scris pinkflamingo si parintii ei vor trimite rochita sapt asta prin curier, a spus ca imi mai scrie inca odata sa imi spuna exact cand a plecat rochita si bineinteles sa imi dea datele de contact ale prietenei ei unde trimit rochita ca sa ma pot intalni cu ea si sa probez rochita. Abia astept <:-P<:-P<:-P

La noi se obisnuieste sa se trimita invitatiile cu 3 luni inainte de nunta. Se pare ca in fiecare zona din tara sunt alte obiceiuri.

Felicitari pt rochita!<:-P Sper sa fie exact asa cum e in poza si sa iti vina bine. Sa ne mai tii la curent.

ruxi86
19.11.2009, 12:05:19
La noi se obisnuieste sa se trimita invitatiile cu 3 luni inainte de nunta. Se pare ca in fiecare zona din tara sunt alte obiceiuri.

Felicitari pt rochita!<:-P Sper sa fie exact asa cum e in poza si sa iti vina bine. Sa ne mai tii la curent.

Da, difera foarte mult obiceiurile, traditiile de la o regiune la alta.

Sper din tot sufletul sa fie asa cum arata in poza, si sa imi vina bine, sa fie in stare buna, lucru care il doresc la toate fetele, eu sincera sa fiu nu stiu daca as mai avea nervi sa o iau de la capat cu cautarile sau sa ma duc sa caut case de moda care sa imi faca modelul asta de rochita. :D

Arcee
19.11.2009, 12:12:29
Eu am sa imi incerc norocul mai intai in Europa, Dragonul Rosu, Samexpo ... ca am inteles ca acolo au toate nebuniile pt nunta. Cumnatzica mea a fost acolo de cateva ori si mi-a spus ca a vazut si pahare frumoase pt miri, casutze pt dar, tot de acolo mi-a luat si pernuta de verighete care am mai aranjat-o eu nitzel cu niste tull mov si niste pietricele tot mov ;))
Norishor, insa te-as ruga sa imi lasi si mie pe PM datele de contact de la firma respectiva, in caz ca nu gasesc ceva sa imi placa in Europa, sa am si o a 2-a optiune. :*
ruxi...eu am pe undeva prin casa niste pietricele mov de diferite dimensiuni care au 2 gaurele sa poti sa le cosi..le-am luat de pe lipscani de la magazinul ala mare cu materiale.. nu am foarte multe cred ca sunt max 20...daca vrei eu as fi bucuroasa sa ti le dau (donez) pt ca efectiv nu am ce face cu ele..le-am luat asta vara sa le pun pe niste sandalute care intre timp s-au rupt de bune ce erau si le-am aruncat..

dianaruxi
19.11.2009, 12:17:32
ruxi...eu am pe undeva prin casa niste pietricele mov de diferite dimensiuni care au 2 gaurele sa poti sa le cosi..le-am luat de pe lipscani de la magazinul ala mare cu materiale.. nu am foarte multe cred ca sunt max 20...daca vrei eu as fi bucuroasa sa ti le dau (donez) pt ca efectiv nu am ce face cu ele..le-am luat asta vara sa le pun pe niste sandalute care intre timp s-au rupt de bune ce erau si le-am aruncat..
neata roxxya ai gasit stapan pt motan?

beanna
19.11.2009, 12:36:07
Eu am gasit pahare pentru miri foarte frumoase, personalizate (impodobite cu putina danteluta si initiale) la firma de aranjamente si sunt 40/ 2 buc. Ce ziceti de pret? Eu trebuie sa iau si pentru nasi, deci inca 2 seturi in plus. Casuta de dar au zis ca o aduc ei impreuna cu pernuta pt verighete si ma gandeam ca n-are rost sa le cumpar.Voi la ce preturi le-ati gasit pt ca eu am dat search pe google si erau vreo 180 lei (casuta):O

Arcee
19.11.2009, 12:41:07
neata roxxya ai gasit stapan pt motan?
nu am gasit:-s .. e cu burta in sus, latit doarme la mine in pat...

ruxi86
19.11.2009, 13:04:52

roxy, multumesc mult ca te-ai gandit la mine .... daca nu mai ai nevoie de ele, decat sa le arunci le-as lua eu, le gasesc eu o intrebuintzare ceva. ;))
multumesc mult inca odata :*

norishor
19.11.2009, 13:17:32
roxy, multumesc mult ca te-ai gandit la mine .... daca nu mai ai nevoie de ele, decat sa le arunci le-as lua eu, le gasesc eu o intrebuintzare ceva. ;))
multumesc mult inca odata :*

Ruxi, mai ai fix 6 luni pana la nunta, ai observat?=D>

Arcee
19.11.2009, 13:22:52
norisor..am uitat sa-ti zic ieri..defapt nici nu am apucat pt ca am probleme cu netul care pica din 2 in 2 minute..imi place mult invitatia a doua.. e mai altfel...nu pare asa "incarcata" ca si celelalte:*

angi300
19.11.2009, 13:28:10
beanna cunosc sentimentul..asa e si la mine..noi doi ne agitam...acuma e mai grav am ramas singura, deci daca pana acuma nu ma baga nime in seama, acuma nici atat.....da dupa ce cumpar stiu sa faca scandal ca de ce nu le-am cerut parerea...#-o

hm...la noi invitatiile se dau cu o luna inainte...de fapt eu de fiecare data am primit cel mai repede cu 2 sapt inainte de nunta invitatia. (insa stiam de nunta, normal) raman socata sa vad ca la voi cu 3 luni...interesant.

ruxi86
19.11.2009, 13:29:53

Tocmai acum am observat cand mi-ai spus ;))

Incredibil ce repede trece timpul asta ... maine poimaine incepe si numaratoarea inversa :)

Incepe sa mi se pare ca mai este asa putin timp si mai avem atatea de facut :D

norishor
19.11.2009, 13:40:21
Tocmai acum am observat cand mi-ai spus ;))

Incredibil ce repede trece timpul asta ... maine poimaine incepe si numaratoarea inversa :)

Incepe sa mi se pare ca mai este asa putin timp si mai avem atatea de facut :D

La mine e exact invers. Eu simt ca e atat de mult timp pana la nunta si lucrurile pe care le mai am de luat, imi par putine. ;))

Cred ca dupa Anul Nou ma voi trezi si voi realiza ca se apropie nunta, de fapt chiar foare repede.

Roxya, multumesc pt aprecieri! :)

ruxi86
19.11.2009, 14:06:11
beanna cunosc sentimentul..asa e si la mine..noi doi ne agitam...acuma e mai grav am ramas singura, deci daca pana acuma nu ma baga nime in seama, acuma nici atat.....da dupa ce cumpar stiu sa faca scandal ca de ce nu le-am cerut parerea...#-o

hm...la noi invitatiile se dau cu o luna inainte...de fapt eu de fiecare data am primit cel mai repede cu 2 sapt inainte de nunta invitatia. (insa stiam de nunta, normal) raman socata sa vad ca la voi cu 3 luni...interesant.

este incredibil cat de diferite sunt traditiile :)
si eu am spus la toata lumea despre nunta, si noi la randul nostru stiam de nuntile celor la care am fost din timp, dar invitatiile le primeam cu 3-4 luni inainte. nu stiu sa iti spun de ce se face asa, oricum eu zic ca e mai bine sa ii dai invitatia mai din timp, asa ii mai reamintesti. oricum va trebui 1-2 sapt inainte de nunta cand ne ducem sa spunem restaurantului nr exact de invitati, va trebui sa ii sunam pe fiecare in parte sa avem confirmarea finala, pt ca nu toti te suna sa iti confirme ca vin.

ruxi86
19.11.2009, 14:08:32
La mine e exact invers. Eu simt ca e atat de mult timp pana la nunta si lucrurile pe care le mai am de luat, imi par putine. ;))

Cred ca dupa Anul Nou ma voi trezi si voi realiza ca se apropie nunta, de fapt chiar foare repede.

Roxya, multumesc pt aprecieri! :)

Norishor, iti tot admir de fff multa vreme buchetul de la avatar ... este superb .... rosu ala asa intens este tare frumos ... si imi plac fff mult floricele acelea micutze albe ... ce flori or fi? am tot vazut in diferite buchete dar nu stiu ce sunt ... sunt doar ceva ornamente sau sunt floricele?
asa vrei sa iti faci tu buchetul?

andrelutza_2010
19.11.2009, 14:18:44
Norishor, iti tot admir de fff multa vreme buchetul de la avatar ... este superb .... rosu ala asa intens este tare frumos ... si imi plac fff mult floricele acelea micutze albe ... ce flori or fi? am tot vazut in diferite buchete dar nu stiu ce sunt ... sunt doar ceva ornamente sau sunt floricele?

Stephanotis se cheama cred ...

norishor
19.11.2009, 14:18:44

Si mie imi place foarte mult acest buchet. Asa imi doresc sa il am.:love: Voi duce poza la florarie si cu siguranta voi afla cum se numesc acele floricele. Sper sa le aiba in stoc sau sa le poata comanda. Fara ele nu stiu daca ar mai avea acelasi farmec.

norishor
19.11.2009, 14:49:34
Andrelutza iti multumesc pt informatie. Eu habar n-aveam cum se numesc floricelele alea albe. Am cautat pe google si am gasit o multime de buchete frumoase impodobite si cu stephanotis.

Voi cum vreti buchetele?

Ruxi, vrei pe mov? Sunt curioasa cum iti faci, pt ca dupa cum ti-am mai zis si alta data, viitoarea mea finuta are tema nuntii...MOV.
Poate o ajut cu sfaturi. :)

Sannda
19.11.2009, 14:54:00
Am gasit poza asta pe net.Imi place foarte mult acest buchet.
Oare o fi din flori dinacelea nemuritoare ,cum a zis cineva cateva pagini mai in urma?

norishor
19.11.2009, 15:00:00
Oare o fi din flori dinacelea nemuritoare ,cum a zis cineva cateva pagini mai in urma?

Eu cred ca sunt orhidee, sper sa nu ma insel.

ruxi86
19.11.2009, 15:14:23
Stephanotis se cheama cred ...

multumim :*:*:*

ruxi86
19.11.2009, 15:21:26
Andrelutza iti multumesc pt informatie. Eu habar n-aveam cum se numesc floricelele alea albe. Am cautat pe google si am gasit o multime de buchete frumoase impodobite si cu stephanotis.

Voi cum vreti buchetele?

Ruxi, vrei pe mov? Sunt curioasa cum iti faci, pt ca dupa cum ti-am mai zis si alta data, viitoarea mea finuta are tema nuntii...MOV.
Poate o ajut cu sfaturi. :)

Nu stiam ca finuta ta vrea tema nuntii mov, habar n-aveam, ai spus la un moment dat ca vei avea o finuta. Si mie mi-ar fi placut sa se bazeze totul pe mov, insa probabil nu va fi asa, ci doar unele elemente pt ca iubi nu este asa incantat de culoarea asta, si trebuie sa tin cont si de ce ii place lui.

Primul buchet il vreau pt cununia civila, iar al doilea il vreau pt cununia religioasa, iar celelalte le aveam prin calc si am zis sa te ajut cu o idee ceva, poate se inspira finuta ta.

norishor
19.11.2009, 15:32:31
Nu stiam ca finuta ta vrea tema nuntii mov, habar n-aveam, ai spus la un moment dat ca vei avea o finuta. Si mie mi-ar fi placut sa se bazeze totul pe mov, insa probabil nu va fi asa, ci doar unele elemente pt ca iubi nu este asa incantat de culoarea asta, si trebuie sa tin cont si de ce ii place lui.

Primul buchet il vreau pt cununia civila, iar al doilea il vreau pt cununia religioasa, iar celelalte le aveam prin calc si am zis sa te ajut cu o idee ceva, poate se inspira finuta ta.

Sunt superbe buchetele tale. Al doilea e ... n-am cuvinte. Daca aveam si eu tema mov, sigur il alegeam tot pe acesta. E atat de delicat si elegant.

Le voi arata si finutei buchetele, sigur ii vor placea. :*

ruxi86
19.11.2009, 15:33:48

Frumos buchet, il stiu pe asta ;)) L-am vazut cand ma uitam dupa rochii.
Si tu tot mov il vrei? V-am imbolnavit si pe voi cu mania mea? ;))

ruxi86
19.11.2009, 15:36:55
Sunt superbe buchetele tale. Al doilea e ... n-am cuvinte. Daca aveam si eu tema mov, sigur il alegeam tot pe acesta. E atat de delicat si elegant.

Le voi arata si finutei buchetele, sigur ii vor placea. :*

Multumesc mult :*

Mai am o gramada de buchete pe calculator, dar sunt multicolore, daca mai vreti, va mai trimit :D Eu le-am pastrat pe toate, pt ca mi-au placut tare mult toate, chiar daca nu sunt toate mov :P
Cand m-or vedea neamurile in ziua nuntii, cine stie ce or sa spuna despre mine ... ca am luat-o razna cu movul asta :-"

Sannda
19.11.2009, 15:43:56
Frumos buchet, il stiu pe asta ;)) L-am vazut cand ma uitam dupa rochii.
Si tu tot mov il vrei? V-am imbolnavit si pe voi cu mania mea? ;))

:) Nici eu nu stiu ce culoare va avea buchetelul meu.Imi schimb preferintele de la o zi la alta in functie de ce gasesc pe net;)).
Sala mea va fi pe crem cu maro si cred ca imi voi asorta buchetelul cu sala,pentru a nu fi o mie de culori.
Daca te rog,mai pune poze cu buchetele daca mai ai.Poate mi se pune si mie rau de tot pata pe unul din ele.

norishor
19.11.2009, 15:50:08
:) Nici eu nu stiu ce culoare va avea buchetelul meu.Imi schimb preferintele de la o zi la alta in functie de ce gasesc pe net;)).
Sala mea va fi pe crem cu maro si cred ca imi voi asorta buchetelul cu sala,pentru a nu fi o mie de culori.
Daca te rog,mai pune poze cu buchetele daca mai ai.Poate mi se pune si mie rau de tot pata pe unul din ele.

Sannda, la fel va fi si sala mea. Iti recomand sa iti iei totusi un buchet cu flori mai viu colorate pt o pata de culoare. Sa nu fie totul prea sters. Iti recomand si pt mese sa folosesti aranjamente cu flori colorate. Va arata super contrastul, mai ales ca maroul si cremul sunt culori neutre, care se potrivesc cu orice culoare. Oricum, e alegerea voastra, ca doar voi aveti nunta.
Te pup si sper sa iti gasesti buchetul perfect pt tine.:*

Sannda
19.11.2009, 15:56:35
Sannda, la fel va fi si sala mea. Iti recomand sa iti iei totusi un buchet cu flori mai viu colorate pt o pata de culoare. Sa nu fie totul prea sters. Iti recomand si pt mese sa folosesti aranjamente cu flori colorate. Va arata super contrastul, mai ales ca maroul si cremul sunt culori neutre, care se potrivesc cu orice culoare. Oricum, e alegerea voastra, ca doar voi aveti nunta.
Te pup si sper sa iti gasesti buchetul perfect pt tine.:*

Multumesc pentru sfat norishor,dar noi nu vom avea flori pe mese.Vom pune un aranjament din lumanarele si pietricele.E destul de incarcata sala mea si florile ar fi prea mult.Asa ca optez pentru ceva simplu.
Dar o sa tin cont de sfatul tau si o sa imi fac un buchetel mai viu colorat.

Sannda
19.11.2009, 16:01:31
Mai vorbim maine.Ma duc acasuca.
Va doresc o zi buna.:*

angi300
19.11.2009, 16:02:42

noi inca nu am reusit sa definitivam culorile....acuma suntem la stadiul de crem si maro. vad ca si voi aveti la fel? si cum faceti cu husele si fetele de masa? care e crem, care e maro?

ruxi86
19.11.2009, 16:07:12

Sigur ca mai pun poze cu buchete. Le pun pe toate care le am, sper sa va ajute!

norishor
19.11.2009, 16:08:35
Sannda cred ca si eu va trebui sa renunt la flori din cauza bugetului, insa tot voi avea ceva rosu pe mese. Niste fructe rosii :D.

angi, sunt frumoase buchetele.

Mai vorbim maine ca si eu plec. Va pup!

ruxi86
19.11.2009, 16:12:35
si mai vine o tura :D

cam asta e tot ce am ... sper sa va fie de folos :*

ruxi86
19.11.2009, 16:14:22
Mai vorbim maine.Ma duc acasuca.
Va doresc o zi buna.:*

O zi buna in continuare :*

Pe maine!

ruxi86
19.11.2009, 16:14:52
Sannda cred ca si eu va trebui sa renunt la flori din cauza bugetului, insa tot voi avea ceva rosu pe mese. Niste fructe rosii :D.

angi, sunt frumoase buchetele.

Mai vorbim maine ca si eu plec. Va pup!

Pe maine, norishor :*

lumy_b
19.11.2009, 16:21:07
Fetelor Care Aveti Plita Electrica Acasa?

angi300
19.11.2009, 16:21:15
ruxi86 foarte frumoasa buchetele.
pt mine la inceput totul a fost foarte simplu acuma mi se pare destul de greu sa aleg o culoare, o rochie, un buchet, o invitatie etc...tinand cont de faptul ca toate arata super...

ruxi86
19.11.2009, 16:39:53
ruxi86 foarte frumoasa buchetele.
pt mine la inceput totul a fost foarte simplu acuma mi se pare destul de greu sa aleg o culoare, o rochie, un buchet, o invitatie etc...tinand cont de faptul ca toate arata super...

ma bucur ca iti plac!

si mie mi s-a parut simplu la inceput ... dar vorba ta, cum incepi sa intri mai in detaliu devine din ce in ce mai greu ... macar am taiat cateva lucruri de pe listutza, dar mai sunt atatea si timpul trece asa repede :D

ruxi86
19.11.2009, 16:43:45

din pacate nu :(

dar ce s-a intamplat?

lumy_b
19.11.2009, 16:47:54
din pacate nu :(

dar ce s-a intamplat?

AM CUMPARAT DE CURAND UNA DAR NU AM MONTAT-O INCA.FRATII MEI SUNT DE PARERE CA SUNT SCUMPE ,CA AU CONSUMUL MARE SI CA NU AU PUTERE. SUNT FOARTE CURIOASA DE CUM SUNT SI DE ACEEA VA INTREBAM

ruxi86
19.11.2009, 17:00:55
AM CUMPARAT DE CURAND UNA DAR NU AM MONTAT-O INCA.FRATII MEI SUNT DE PARERE CA SUNT SCUMPE ,CA AU CONSUMUL MARE SI CA NU AU PUTERE. SUNT FOARTE CURIOASA DE CUM SUNT SI DE ACEEA VA INTREBAM

Si eu am auzit ca au consumul mare ... dar din pacate mai multe informatii nu iti pot da, pt ca nu am asa ceva in casa ... poate te ajuta fetele cu mai multe info cand pot.

dianaruxi
19.11.2009, 17:16:55
eu nu am plita dar am avut in alta parte, si asa e consuma electricitate multa, si incalzesc mai greu, dar sunt ideale pt blocurile care nu au gaze.

ruxi86
19.11.2009, 18:29:31
Vai fetelor cata bucurie pe capul meu ... rochita mea ajunge maine seara in bucuresti, si este foarte posibil sa o probez chiar maine seara <:-P<:-P<:-P

Nu pot sa cred ca in sfarsit vad rochita mult dorita! Iupiiiiiiiiiii

beanna
19.11.2009, 18:44:14
Eu am plita pe gaz si cuptor electric. De plita nu stiu pt ca intradevar erau scumpe, dar despre cuptor pot sa-ti zic ca este super fata de ala pe gaz. Mai ales la prajituri, uniformizeaza caldura si coace foarte bine; are un ventilator pt uniformizarea temperaturii

Cand mergi sa te uiti vezi ca scrie pe foaia cu informatiile produsului cat consuma

elenucam
19.11.2009, 18:52:46

intr-adevar sunt scumpe ,dar nu cred ca au un consum mare...eu am cuptorul electric si nu consuma mult....in cartea tehnica a plitei trebuie sa scrie cat consuma:)

angi300
19.11.2009, 19:52:02
Vai fetelor cata bucurie pe capul meu ... rochita mea ajunge maine seara in bucuresti, si este foarte posibil sa o probez chiar maine seara <:-P<:-P<:-P

ma bucur sincer pentru tine. :*

ruxi86
19.11.2009, 20:10:38
ma bucur sincer pentru tine. :*

multumes tare mult :*:*:*

sambata a ramas sa ma vad cu prietena lu' pinkflamingo ca sa probez rochita, pt ca maine ajunge rochita la ora 11 noaptea si este cam tarziu sa ma duc atunci pe capul fetei.

abia astept, cred ca de atatea emotii nici nu voi putea dormi, o sa stau numai cu gandul la rochita ;))

dianaruxi
19.11.2009, 21:00:49
multumes tare mult :*:*:*

sambata a ramas sa ma vad cu prietena lu' pinkflamingo ca sa probez rochita, pt ca maine ajunge rochita la ora 11 noaptea si este cam tarziu sa ma duc atunci pe capul fetei.

abia astept, cred ca de atatea emotii nici nu voi putea dormi, o sa stau numai cu gandul la rochita ;))
iei abia astept sa te vad in ea, sper sa fie tot ce ti-ai dorit.

ruxi86
19.11.2009, 21:10:29
iei abia astept sa te vad in ea, sper sa fie tot ce ti-ai dorit.

si eu sper din tot sufletul sa fie asa ... ea mi-a tot trimis poze cu rochita, si este superba ... nu am cuvinte ... si acum mi-a ma trimis un link unde si-a incarcat ea poze de la nunta ... si rochita este superbaaaaa ... eu sper din tot sufletul sa imi vina. daca vrei iti dau un PM cu link-ul ala ca sa vezi mai multe poze cu rochita ca sa nu il postez aici.

rochita ta cand treb sa ajunga? ziceai parca ianuarie,nu?

Arcee
19.11.2009, 21:32:36
si eu sper din tot sufletul sa fie asa ... ea mi-a tot trimis poze cu rochita, si este superba ... nu am cuvinte ... si acum mi-a ma trimis un link unde si-a incarcat ea poze de la nunta ... si rochita este superbaaaaa ... eu sper din tot sufletul sa imi vina. daca vrei iti dau un PM cu link-ul ala ca sa vezi mai multe poze cu rochita ca sa nu il postez aici.

ruxi..iti tin pumnii stransi sa-ti vina rochita.. sa ne pui poze de la probe...:*

ruxi86
19.11.2009, 21:50:28
ruxi..iti tin pumnii stransi sa-ti vina rochita.. sa ne pui poze de la probe...:*

da, roxy, pun sigur ca da. :*
nu-mi vine sa cred ca mai este asa putin si vad rochitza ;))

Arcee
19.11.2009, 22:01:49
fetelor.....sunt si eu in sfarsit regina!!!!<:-P <:-P <:-P ..pun si eu poze cu buchete ca am vazut cateva in paginile anterioare....pe cel cu lalele mi-l doresc pt cununia civila. sper sa gasesc atatea culori in piata de flori pentru ca intentionez sa mi-l fac singura:*

atreya
19.11.2009, 22:07:39
De unde ti-ai luat si ce ai patit? acu m-ai facut curioasa....:-SS

Pai am comandat-o pe net si e f misto dar nu ma prinde pe mine modelul in partea de sus :(
Am luat una pe la sf Gheorghe cu 1100 ron....care e perfecta pt mine...

pup

atreya
19.11.2009, 22:08:54

Super! ma bucur pt tine...de unde vine si cum e modelul?:)

Biu
19.11.2009, 22:10:29
fetelor.....sunt si eu in sfarsit regina!!!!<:-P <:-P <:-P ..pun si eu poze cu buchete ca am vazut cateva in paginile anterioare....pe cel cu lalele mi-l doresc pt cununia civila. sper sa gasesc atatea culori in piata de flori pentru ca intentionez sa mi-l fac singura:*

felicitari pt titlu ! <:-P
super pozele cu buchete ! cred ca imi voi face si eu buchgetul din liliac ;;)

Arcee
19.11.2009, 22:18:27
felicitari pt titlu ! <:-P
super pozele cu buchete ! cred ca imi voi face si eu buchgetul din liliac ;;)
mie mi-ar placea sa folosesc si lacramioare, dar nu stiu daca se gasesc in piata de flori...voi vedea atunc..ma orientez la fata locului...:-B

Biu
19.11.2009, 22:20:06
mie mi-ar placea sa folosesc si lacramioare, dar nu stiu daca se gasesc in piata de flori...voi vedea atunc..ma orientez la fata locului...:-B

nu vad de ce nu ai gasi in mai ;;)
arata bine, sunt atat de delicate...

atreya
19.11.2009, 22:23:49
Pune-ne cate o poza cu cele 2 alese-cumparate. Sau un link unde le putem vedea. pups

prima cumparata am pus poza dar nu are trena si acum o vand....
cu a doua am pus mai in spate si nu o vand :):*
va pup

ruxi86
19.11.2009, 22:24:29

felicitari pt noul titlu =D> <:-P

foarte frumoase buchetele. cu siguranta vei gasi flori de toate culori pe piata.

atreya
19.11.2009, 22:25:07
da, roxy, pun sigur ca da. :*
nu-mi vine sa cred ca mai este asa putin si vad rochitza ;))
pozeeeee....abia astept<:-P

atreya
19.11.2009, 22:26:19
Pup toate miresicile mai ales pe cele care mai au 6 luni pana la nunta din mai ;) si va doresc o seara superba!

ruxi86
19.11.2009, 22:28:06
Super! ma bucur pt tine...de unde vine si cum e modelul?:)

Multumesc :*

Rochita e aici in tara, insa la Barlad, si o aduce cineva in Bucuresti la prietena cea mai buna a tipei care o vinde ... rochita nu e noua, e la mana a doua. Este vorba de rochita de la avatar, insa noua m-ar fi costat exagerat de mult si nu aveam de unde sa scot 1400 de euro :D

Fetelor, am reusit in cele din urma sa fac un model de invitatie cu Photoshop-ul iupiiiiiiiii
Va arat si voua prima mea incercare .... astept pareri, critici, dar sa nu fiti prea dure ca mi-a luat ceva timp pana m-am prins cum merge PS ;))

dianaruxi
19.11.2009, 22:34:00

DA IN ianuarie, da-mi te rog pm.

Arcee
19.11.2009, 22:34:24

Rochita e aici in tara, insa la Barlad, si o aduce cineva in Bucuresti la prietena cea mai buna a tipei care o vinde ... rochita nu e noua, e la mana a doua. Este vorba de rochita de la avatar, insa noua m-ar fi costat exagerat de mult si nu aveam de unde sa scot 1400 de euro :D

Fetelor, am reusit in cele din urma sa fac un model de invitatie cu Photoshop-ul iupiiiiiiiii
Va arat si voua prima mea incercare .... astept pareri, critici, dar sa nu fiti prea dure ca mi-a luat ceva timp pana m-am prins cum merge PS ;))
hai ca ti-a iesit bine, zic eu, pentru prima incercare. nu trebuia sa pui si numele de familie al nasilor?:-B renunti la mov...te-am corupt la rosu? poti sa nu pui banda aceea rosie. sa lasi tot alb si sa legi panglicuta:*

dianaruxi
19.11.2009, 22:34:57
felicitari roxxya, eu acum mai am pana ajung zana.

dianaruxi
19.11.2009, 22:35:28

e ok, totul are un inceput, continua.

Biu
19.11.2009, 22:36:00

hei ruxi, well done =D>
pt sugestii si comentarii tb sa ne pui si jumatatea a doua, si coperta ;))

Edit : o virgula dupa "noi "

Arcee
19.11.2009, 22:45:07
hei ruxi, well done =D>
pt sugestii si comentarii tb sa ne pui si jumatatea a doua, si coperta ;))

Edit : o virgula dupa "noi "
biu:* ....invitatia "noastra" nu are coperta...ufff....ai uitat:*
..pt dianaruxi...eu o sa ajung zana poate peste ani la botez=))

Biu
19.11.2009, 22:54:15
biu:* ....invitatia "noastra" nu are coperta...ufff....ai uitat:*
..pt dianaruxi...eu o sa ajung zana poate peste ani la botez=))

am uitat ca e modelul asta :-$
atunci obiectez dunga rosie o:-) , mai bine panglica ;;)

peste o ora primesc si eu invitatia mea.live sample. abia astept !!!!!

Arcee
19.11.2009, 23:01:12
am uitat ca e modelul asta :-$
atunci obiectez dunga rosie o:-) , mai bine panglica ;;)

peste o ora primesc si eu invitatia mea.live sample. abia astept !!!!!
sa ne pui poza...
fetelor eu va las. ma duc la somnic ca maine am o zi mai grea...pupici si noapte buna:*

lumy_b
20.11.2009, 07:42:09
Neata Fetele Si Va Multumesc Pt Raspunsuri. Pupici Si O Cafeluta

Sannda
20.11.2009, 08:26:21
Neata'.

Multumesc mult pentru buchete Ruxi.Acuma am de unde alege.

ruxi86
20.11.2009, 09:04:34
Neata fetele ~o)~o)~o)

Sannda, ma bucur ca am putut fi de ajutor :*

Fetelor, multumesc pt aprecieri in legatura cu invitatia ... mai trebuie prelucrata, era doar prima mostra ... si nici textul nu e ala ... al cautam un text mai scurticel care sa se incadreze sa vad cum arata si cu text ... iar dunga aia rosie lata tine loc de banda aia de saten :D

Nu stiu daca va ramane rosie sau daca va fi mov, am incercat sa ma apropii de original ... cel putin la culori pt ca motivul floral nu este acelasi ;))

Sannda
20.11.2009, 09:11:52
noi inca nu am reusit sa definitivam culorile....acuma suntem la stadiul de crem si maro. vad ca si voi aveti la fel? si cum faceti cu husele si fetele de masa? care e crem, care e maro?

Pai,pe scaune o sa avem o husa crem si o fundita maro , ceva in genul celor din poza atasata , iar pe mase ,fetele de masa crem si naproanele maro ( la fel ca in poza ,doar ca fata de masa va fi crem si nu va fi atat de lucioasa.)
Pozele nu sant de la restaurantul unde vom face noi,dar ceva in genul vrem sa fie aranjata si sala noastra.

beanna
20.11.2009, 09:44:29

E foarte frumoasa, felicitari! Cat despre text, aproape mi-au dat lacrimile, e atat de frumos, insa ai putea daca vrei, sa scrii ,,in fata lui Dumnezeu si spre multumirea parintilor...". Mie-mi place foarte mult formularea, cred ca o sa ti-o fur.
Apropo, nu are nimeni parinti divortati? Ideea e ca nu stim cum sa scriem...ii scriem pe amandoi cu numele de familie sau pe fiecare cu numele actual de familie? HELP

dianaruxi
20.11.2009, 10:01:55
neata fetele, ruxi intr-adevar rochia arata super, parca mai bine ca pe site.

Sannda
20.11.2009, 10:05:19
E foarte frumoasa, felicitari! Cat despre text, aproape mi-au dat lacrimile, e atat de frumos, insa ai putea daca vrei, sa scrii ,,in fata lui Dumnezeu si spre multumirea parintilor...". Mie-mi place foarte mult formularea, cred ca o sa ti-o fur.
Apropo, nu are nimeni parinti divortati? Ideea e ca nu stim cum sa scriem...ii scriem pe amandoi cu numele de familie sau pe fiecare cu numele actual de familie? HELP

Am primit si eu invitatii de la miri cu parinti divortati si erau trecuti cu numele actual de familie.

ruxi86
20.11.2009, 10:14:15

Multumesc mult ... chiar nu ma gandeam ca textul invitatiei va avea asa o nota buna :)

Parintii mei sunt divortati, tocmai de aceea i-am pus unul sub altul:
Mircea Stanciu
Nicoleta Stanciu

I-am trecut pe amandoi cu numele de familie, pt ca mama si-a pastrat numele asta dupa divort, altfel i-as fi trecut cu numele actual.

ruxi86
20.11.2009, 10:15:52
neata fetele, ruxi intr-adevar rochia arata super, parca mai bine ca pe site.

da, nu-i asa? eu sunt topita dupa ea :">
daca nu imi vine rochita, cred ca voi fi super dezamagita ... mama mi-a tot spus aseara sa ma calmez, sa nu ma mai gandesc la ea, ca nu vrea sa fiu dezamagita :D

dianaruxi
20.11.2009, 10:23:29
da, nu-i asa? eu sunt topita dupa ea :">
daca nu imi vine rochita, cred ca voi fi super dezamagita ... mama mi-a tot spus aseara sa ma calmez, sa nu ma mai gandesc la ea, ca nu vrea sa fiu dezamagita :D
pai ziceai ca rochia e chiar marimea care ti-ar trebui tie nu?

emilinicole
20.11.2009, 10:27:05
Eu cred ca sunt orhidee, sper sa nu ma insel.

orhidee este:)

beanna
20.11.2009, 10:31:43
Multumesc mult ... chiar nu ma gandeam ca textul invitatiei va avea asa o nota buna :)

Parintii mei sunt divortati, tocmai de aceea i-am pus unul sub altul:
Mircea Stanciu
Nicoleta Stanciu

I-am trecut pe amandoi cu numele de familie, pt ca mama si-a pastrat numele asta dupa divort, altfel i-as fi trecut cu numele actual.
Chiar vroiam sa te intreb de ce i-ai scris unul sub altul...in cazul nostru, nu si-a pastrat numele sotului.Noua ne ziceau sa ne trecem pe noi cu nume de familie ca sa-i scutimpe ei de aceasta ,,onoare". Mie nu-mi place, o sa sune ca naiba...unde s-a mai vazut invitatie in care mirii sa-mi scrie fiecare numele de familie dupa ce ca oricum ei vor forma o familie. Tot timpul neintelegerile lor trebuie sa se rasfranga asupra altora. :-s

atreya
20.11.2009, 10:32:40

Vreau si eu link-ul sa o vad mai bine :)

e ok textul pt invitatie, dar poate trebuie si numele nasilor de familie....

pup

emilinicole
20.11.2009, 10:34:46
fetelor gataaaaaaaaa
am cumparat rochita de mireasa...fix marimea mea, zici ca au luat masurile mele si au facut-o special pentru mine:)

si am luat si voal, chiar voalul facut special pentru rochita:)este mediu(dar il pot face si scurt)
acum sunt in dulap...la nasa in dulap ca la mine ar intra pisicuta si.....nu vreau sa imi imaginez:)

Biu
20.11.2009, 10:42:30
Chiar vroiam sa te intreb de ce i-ai scris unul sub altul...in cazul nostru, nu si-a pastrat numele sotului.Noua ne ziceau sa ne trecem pe noi cu nume de familie ca sa-i scutimpe ei de aceasta ,,onoare". Mie nu-mi place, o sa sune ca naiba...unde s-a mai vazut invitatie in care mirii sa-mi scrie fiecare numele de familie dupa ce ca oricum ei vor forma o familie. Tot timpul neintelegerile lor trebuie sa se rasfranga asupra altora. :-s

asa ceva chiar nu am mai vazut, mirii cu numele de familie. o idee este sa nu le mentionezi numele deloc, sa spui doar numele vostru, impreuna cu familiile :>
sau la tine sa ii scrii ca si ruxi unul sub altul, fiecare cu numele sau de familie.
imagineaza-ti ca ai mei sunt divortati, dar mama si-a pastrat numele de familie, deci hai sa zicem ca e ok, dar mama logodnicului meu este recasatorita, are alt nume de familie, si pe invitatie vom trece numai numele ei si al actulului sot, pt ca tatal natural al lui este doar atat, tata natural, nu va fi invitat la nunta si nici nu ii va aparea numele pe invitatie :| deci la mine 2 parinti divortati, si la el 2 parinti cu alt nume de familie :))
asa ca sunt cazuri si mai ciudate, don't worry ;))

atreya
20.11.2009, 10:44:13
fetelor gataaaaaaaaa
am cumparat rochita de mireasa...fix marimea mea, zici ca au luat masurile mele si au facut-o special pentru mine:)

si am luat si voal, chiar voalul facut special pentru rochita:)este mediu(dar il pot face si scurt)
acum sunt in dulap...la nasa in dulap ca la mine ar intra pisicuta si.....nu vreau sa imi imaginez:)
Sa vedeemmmm!!!!pozeeeeee

Cand facem o intalnire a miresicilor de mai?
Ce ziceti in Dec la inceput, undeva pe 10.12, joi seara?:)

ruxi86
20.11.2009, 10:46:23
pai ziceai ca rochia e chiar marimea care ti-ar trebui tie nu?

da, din spusele ei este marimea care am probat-o la MB, si aia imi trebuie ... dar acum cine stie ....

dianaruxi
20.11.2009, 10:49:48
da, din spusele ei este marimea care am probat-o la MB, si aia imi trebuie ... dar acum cine stie ....
eu cred ca o sa fie ok, stai linistita.

ruxi86
20.11.2009, 10:50:00
Vreau si eu link-ul sa o vad mai bine :)

e ok textul pt invitatie, dar poate trebuie si numele nasilor de familie....

pup

Ti-am dat PM cu link-ul :*

Dap, am uitat si numele de familie al nashilor :D

Aia am facut-o asa la repezeala doar ca sa vad cum arata invitatia cu tot cu text ... nici macar nu stiu daca va ramane textul ala ... nu l-am dezbatut inca cu miresoiul .. am ales doar un text care sa se incadreze in invitatie :D

ruxi86
20.11.2009, 10:51:03
fetelor gataaaaaaaaa

Felicitariiiiiiiiiiii <:-P<:-P<:-P
Sa o porti sanatoasa, si sa iti aduca numai bucurii! :*

atreya
20.11.2009, 10:52:20
Ti-am dat PM cu link-ul :*

Dap, am uitat si numele de familie al nashilor :D

Aia am facut-o asa la repezeala doar ca sa vad cum arata invitatia cu tot cu text ... nici macar nu stiu daca va ramane textul ala ... nu l-am dezbatut inca cu miresoiul .. am ales doar un text care sa se incadreze in invitatie :D

Aha, am inteles....te pup

emilinicole
20.11.2009, 10:54:03
Felicitariiiiiiiiiiii <:-P<:-P<:-P
Sa o porti sanatoasa, si sa iti aduca numai bucurii! :*

multumesc:)la fel si voi toate:)

acum...poze nu am...ca si eu si nasa eram asa incantate de cum imi sta...k am uitat sa facem:)))))

angi300
20.11.2009, 11:03:54
emilinicole felicitari pt achizitionarea rochitei..
roxya felicitari pt titlu..
sannda ceva in genu cred ca o sa facem si noi, cu toate ca initial vroiam ceva mai mult maro, dar o sa inchida sala pt ca este cam joasa#-o si tare nu as pune naproane, ma bate gandul sa pun un voal sau ceva deasupra...inca nu am meditat exact.

Sannda
20.11.2009, 11:09:23
emilinicole felicitari pt achizitionarea rochitei..
roxya felicitari pt titlu..
sannda ceva in genu cred ca o sa facem si noi, cu toate ca initial vroiam ceva mai mult maro, dar o sa inchida sala pt ca este cam joasa#-o si tare nu as pune naproane, ma bate gandul sa pun un voal sau ceva deasupra...inca nu am meditat exact.

Materialul naproanelor si al funditelor pentru scaun sant din organza.
Si la mine e nebunie cu sala,pentru ca este si pe doua nivele ,are si stalpi si fier forjat,pare destul de incarcata si cand e goala daramite cand e plina.Sper sa nu incarc si eu cu aranjamentele mele.

angi300
20.11.2009, 11:17:17
Materialul naproanelor si al funditelor pentru scaun sant din organza.
Si la mine e nebunie cu sala,pentru ca este si pe doua nivele ,are si stalpi si fier forjat,pare destul de incarcata si cand e goala daramite cand e plina.Sper sa nu incarc si eu cu aranjamentele mele.
da, iti cunosc sala...si te-ai gandit ce o sa pui in spatele vostru? un paravan sau doar suporturi cu lumanari? eu am vazut ambele variante...mai bine arata cu paravan. cat despre incarcata...acuma depinde si cati invitati aveti...:*

norishor
20.11.2009, 11:25:59
Hello fetelor!
Ce active ati fost ieri dupa ce am plecat, am avut de recuperat pagini intregi. :) Ce harnicute sunteti.
Roxya, felicitari pt noul titlu, ce mult ai avut de muncit, eu mai am foarte muuuult pana te ajung!
Ruxi, imi place mult invitatia facuta de tine. Ai reusit pana la urma si ai fost asa de ingrijorata.:* Sa-mi trimiti si mie un link cu pozele cu rochita. Sper sa fie totul in regula la ea, asa cum ti-ai imaginat.
Emilinicole, felicitari pt rochie. Imi pare rau ca nu ai poze dar daca tu zici ca e pe gustul tau si ca iti vine bine, noi ne bucuram. Cand mai ai chef sa o incerci, sa ii faci si poze, ca sa nu asteptam pana in ziua nuntii tale. :)

Eu am fost ieri in Timisoara in mall si am cumparat un set de 6 pahare. N-aveau doar 4. Le voi impodobi eu. Sper sa gasesc tot ce-mi trebuie pt asta si rezultatul sa fie super. Nu m-a lasat inima sa dau 40 lei pe un pahar deja aranjat. Daca tot vor fi sparte toate....

Sannda
20.11.2009, 11:27:43
da, iti cunosc sala...si te-ai gandit ce o sa pui in spatele vostru? un paravan sau doar suporturi cu lumanari? eu am vazut ambele variante...mai bine arata cu paravan. cat despre incarcata...acuma depinde si cati invitati aveti...:*

Paravan o sa punem si noi ca sa mascheze scarile acelea din spate.Cat despre invitati...speram la 300:D, asa ca din acest motiv nu vreau sa o incarc prea tare.Nu vreau nici flori nici alte brizbrizuri.Ceva simplu.

ruxi86
20.11.2009, 11:39:14
Hello fetelor!
Ce active ati fost ieri dupa ce am plecat, am avut de recuperat pagini intregi. :) Ce harnicute sunteti.
Roxya, felicitari pt noul titlu, ce mult ai avut de muncit, eu mai am foarte muuuult pana te ajung!
Ruxi, imi place mult invitatia facuta de tine. Ai reusit pana la urma si ai fost asa de ingrijorata.:* Sa-mi trimiti si mie un link cu pozele cu rochita. Sper sa fie totul in regula la ea, asa cum ti-ai imaginat.
Emilinicole, felicitari pt rochie. Imi pare rau ca nu ai poze dar daca tu zici ca e pe gustul tau si ca iti vine bine, noi ne bucuram. Cand mai ai chef sa o incerci, sa ii faci si poze, ca sa nu asteptam pana in ziua nuntii tale. :)

Eu am fost ieri in Timisoara in mall si am cumparat un set de 6 pahare. N-aveau doar 4. Le voi impodobi eu. Sper sa gasesc tot ce-mi trebuie pt asta si rezultatul sa fie super. Nu m-a lasat inima sa dau 40 lei pe un pahar deja aranjat. Daca tot vor fi sparte toate....

Multumesc mult, norishor, pt aprecieri :* ... si eu sunt multumita de cum a iesit primul model ... am sa mai lucrez la invitatie ... poate mai gasesc un alt model ... mai schimb culorile ... vedem :) Ti-am dat PM cu link-ul unde poti gasi poze cu rochita.

angi300
20.11.2009, 11:43:36
Paravan o sa punem si noi ca sa mascheze scarile acelea din spate.Cat despre invitati...speram la 300:D, asa ca din acest motiv nu vreau sa o incarc prea tare.Nu vreau nici flori nici alte brizbrizuri.Ceva simplu.

nici macar o sg fir de floricica?:"> acuma procedati cum vreti voi, sala e frumoasa si servirea e super ....ati facut o alegere buna.
ruxi86..eu zic ca daca mai stai cateva zile cu photoshopul...arta iasa din mana ta.:*

Sannda
20.11.2009, 11:49:43
nici macar o sg fir de floricica?:"> acuma procedati cum vreti voi, sala e frumoasa si servirea e super ....ati facut o alegere buna.
ruxi86..eu zic ca daca mai stai cateva zile cu photoshopul...arta iasa din mana ta.:*

Flori vor fi doar pe masa mirilor.Pe mesele invitatiilor o sa facem un aranjament de lumanari si pietricele pe un suport plat de sticla.

ruxi86
20.11.2009, 11:51:04

daaaa ;)) cu siguranta asa va fi ... mai ales ca tot spun astia la zodiac ca sunt o artista adevarata :)
dar precis daca ma mai joc cateva zile cu el, am sa invat sa fac mai multe nebunii cu PS si am sa fac o invitatie f mumoasa ... cere doar rabdare si intelegere :D

norishor
20.11.2009, 12:05:34
Ruxi, e intr-adevar foarte frumoasa rochia. Sper sa iti vina de minune. Am si eu emotii deja. ;))

ruxi86
20.11.2009, 12:51:07
Ruxi, e intr-adevar foarte frumoasa rochia. Sper sa iti vina de minune. Am si eu emotii deja. ;))

Multumesccccccccccccccc tare mult :*:*:*

Mie-mi spui de emotii ;)) ... aseara nu am putut dormi deloc ... m-am foit pe toate partile si acum casc de numai pot :D
Precis nici in seara asta nu voi putea dormi ca abia astept s-o vad :)
Si dupa ziua de maine, voi putea spune ca am taiat o piesa tare importanta de pe listutza :)

Biu
20.11.2009, 13:30:27
din categoria nebuna cu penele, capitolul 1 : invitatiile <:-P

Ballet
20.11.2009, 13:32:21
:x:x:x:x:x

cristiana_loredana
20.11.2009, 13:34:12
Buna miresicilor

Sunt foarte fericita sa descopar acest forum cu miresicile din mai 2010.Eu voi avea nunta pe 29.05.2010 in Ploiesti.
Noi pana acum am rezolvat cu restaurantul , nasii, biserica si muzica .Urmatorul pas ar cam fi fotograful si cameramanul, aranjamentele .
Cu rochia de mireasa , nu stiu cum e la voi dar eu deocamdata nu m-am hotarat .Am mai vazut cateva rochite chiar am probat 2 dar nici una nu m-a impresionat.Nu a fost chimia aia.Cred ca trebuie sa o vezi si sa zici gata asta e rochia pe care am visat-o mereu.Oricum mai am destul timp.
Voi la ce aranjamente v-ati gandit pt restaurant?
Am nevoie de sfaturi de la voi: aranjamentele florale mi se par cam scumpe si ma gandeam sa optez pentru tafta sau organza pentru scaune si mese in loc de satin .Aranjamentele din tafta sau organza mi se par mai elegante si cred ca ar salva oarecum lipsa florilor.Problema e ca nici aranjamente cu baloane nu as vrea.Voi ce parere aveti sa optez pentru huse si funde din organza sau tafta sau sa pun satin si sa adaug totusi flori pe cat posibil.
Astept parerile voastre.

ruxi86
20.11.2009, 13:39:19

wow .... ffff frumoasa invitatia ... chiar imi place fff mult =P~

dianaruxi
20.11.2009, 13:48:10
MAI BIU, invitatia ta arata exact ca niste invitatii pe care le-am gasit eu pe un blog, din cluj.

Biu
20.11.2009, 13:49:18
MAI BIU, invitatia ta arata exact ca niste invitatii pe care le-am gasit eu pe un blog, din cluj.

da,da...de acolo sunt o:-) , dar nu puteam pune poza de pe blog...

dianaruxi
20.11.2009, 13:50:03
da,da...de acolo sunt o:-) , dar nu puteam pune poza de la blog...
le-ai comandat de acolo, sau te-ai inspirat?

Biu
20.11.2009, 13:52:31
le-ai comandat de acolo, sau te-ai inspirat?

le comand de acolo ;))
am incercat si eu sa imi fac un model, mi-a iesit ca naiba, si acesta e modelul care l-a facut, imbunatit dupa tentativa mea esuata :))

dianaruxi
20.11.2009, 13:53:07
Buna miresicilor

Sunt foarte fericita sa descopar acest forum cu miresicile din mai 2010.Eu voi avea nunta pe 29.05.2010 in Ploiesti.
Noi pana acum am rezolvat cu restaurantul , nasii, biserica si muzica .Urmatorul pas ar cam fi fotograful si cameramanul, aranjamentele .
Cu rochia de mireasa , nu stiu cum e la voi dar eu deocamdata nu m-am hotarat .Am mai vazut cateva rochite chiar am probat 2 dar nici una nu m-a impresionat.Nu a fost chimia aia.Cred ca trebuie sa o vezi si sa zici gata asta e rochia pe care am visat-o mereu.Oricum mai am destul timp.
Am nevoie de sfaturi de la voi: aranjamentele florale mi se par cam scumpe si ma gandeam sa optez pentru tafta sau organza pentru scaune si mese in loc de satin .Aranjamentele din tafta sau organza mi se par mai elegante si cred ca ar salva oarecum lipsa florilor.Problema e ca nici aranjamente cu baloane nu as vrea.Voi ce parere aveti sa optez pentru huse si funde din organza sau tafta sau sa pun satin si sa adaug totusi flori pe cat posibil.
Astept parerile voastre.
bine ai venit, si cu rochia ar cam trebui sa te uiti, ca marile case de moda le aduc in 4 luni.
cat despre decoratiuni eu sunt total pierduta, ca la restaurantul meu am prea multe optiuni, si deja numai stiu ce sa aleg.
apropo fetelor la CH au bagat decoratiuni noi si vesela, abia astept sa le vad, pe toate va atasez cateva poze avampremiera.

dianaruxi
20.11.2009, 13:54:17
le comand de acolo ;))
am incercat si eu sa imi fac un model, mi-a iesit ca naiba, si acesta e modelul care l-a facut, imbunatit dupa tentativa mea esuata :))
este super, credeam ca tu esti cea care are blogul respectiv,ziceam ca am dat peste comoara ascunsa.
la ce pret te duce?
si eu baleam zilele trecute, insa ma enerveaza ca nu trimite mostre, si nici nu au plic.

ruxi86
20.11.2009, 13:54:48
Buna miresicilor

Astept parerile voastre.

bine ai venit printre noi >:D< speram sa te simti bine alaturi de noi!

eu am taiat si ce ai mentionat tu mai sus, la care se adauga foto+video, verighetele, pantofii de mireasa si in curand rochitza.

eu voi opta pt aranjamentele din clasicul saten pt mese si scaune pt ca asta imi ofera restaurantul, dar chiar si asa, tot pe astea le-as fi ales pt ca imi plac, iar aranjamentele florale in cazul meu sunt incluse in meniul, insa dupa terminarea petrecerii nu avem voie sa plecam cu ele acasa, raman restaurantului ... noi le "inchiriem" oarecum - ma refer la aranjamentele florale de pe mesele invitatiilor, pt ca cel de la prezidiu il platesc separat si acela imi ramane mie.
nici eu nu voi opta la baloane ... poate eventual doar unul mareeeee plin cu confetti care sa se sparga la vals :D in spatele prezidiului vreau o inimioara din flori, iar la intrare imi doresc o arcada tot din flori, si pana in acea arcada cred ca am sa pun petale de flori si lumanarele care vor forma un culoar :)

sper sa iti fi fost de folos ... daca mai ai nevoie de sfaturi, intrebari ... nu ezita >:D<

Biu
20.11.2009, 13:54:54
bine ai venit, si cu rochia ar cam trebui sa te uiti, ca marile case de moda le aduc in 4 luni.
cat despre decoratiuni eu sunt total pierduta, ca la restaurantul meu am prea multe optiuni, si deja numai stiu ce sa aleg.
apropo fetelor la CH au bagat decoratiuni noi si vesela, abia astept sa le vad, pe toate va atasez cateva poze avampremiera.

foarte faine decoratiunile ! ar prinde bine si aici un rest din asta, ca al meu, in afara de locatie bestiala si mancare buna, trebuie sa aduc eu tot :-<

Biu
20.11.2009, 13:57:03
este super, credeam ca tu esti cea care are blogul respectiv,ziceam ca am dat peste comoara ascunsa.
la ce pret te duce?
si eu baleam zilele trecute, insa ma enerveaza ca nu trimite mostre, si nici nu au plic.

acuma plicul sa fie cea mai mare problema :>
cu mostrele i-am zis si eu :-B , ii transmit ca devine o problema generalizata ;))
ma gandesc totusi ca poate nu trimite mostre, sa nu copiezi modelul....

dianaruxi
20.11.2009, 13:57:14
foarte faine decoratiunile ! ar prinde bine si aici un rest din asta, ca al meu, in afara de locatie bestiala si mancare buna, trebuie sa aduc eu tot :-<
uite inca cateva poze

ruxi86
20.11.2009, 13:57:59

foarte frumos aranjamentul =P~

arata superrrrrrrr ... au bagat si alte culori? ca spuneai tu la un moment dat ca daca nu baga altceva, vei folosi alb cu negru, nu?

dianaruxi
20.11.2009, 13:58:39
cu mostrele i-am zis si eu :-B , ii transmit ca devine o problema generalizata ;))
mai dar dc nu trimite mostre nu am cum sa comand, nu ma incred intr-o poza de pe un site, nu stiu cat de mare e invitatia nu stiu dc imi plac materialele, de ex la aia la care vreau eu sa comand, dc nu imi trimitea mostra nu aveam cum sa vad ca plicul era din ala ordinar si ca ar fi aratat naspa. deci cat te costa una?

dianaruxi
20.11.2009, 14:00:03
foarte frumos aranjamentul =P~

arata superrrrrrrr ... au bagat si alte culori? ca spuneai tu la un moment dat ca daca nu baga altceva, vei folosi alb cu negru, nu?
da am inteles ca a fost patroana lor la un fel de conferinta in Miami si de acolo a venit cu idei noi, cica baga turcoaz si fuchsia si verde crud si nu mai stiu ce, si pe langa asta au adus vaze noi, pahare si alte chestii, devine din ce in ce mai dificil sa aleg.

ruxi86
20.11.2009, 14:00:04

cat te costa o invitatie, biu?

Biu
20.11.2009, 14:02:40
mai dar dc nu trimite mostre nu am cum sa comand, nu ma incred intr-o poza de pe un site, nu stiu cat de mare e invitatia nu stiu dc imi plac materialele, de ex la aia la care vreau eu sa comand, dc nu imi trimitea mostra nu aveam cum sa vad ca plicul era din ala ordinar si ca ar fi aratat naspa. deci cat te costa una?

te inteleg perfect, nici eu daca nu as putea sa o vad, nu as comanda
dar noi suntem din acelasi oras, mi-a dat-o sa o vad, dar nu mi-a dat-o de tot mie. no free sample policy :-B

ruxi86
20.11.2009, 14:02:41

ai cerut o mostra de la caroussel? si cum a iesit? asa groaznic este?
si eu i-am intrebat daca pot face invitatia mea, si m-au dat pe spate cu preturile si daca au vazut ca nu le mai scriu, au incercat sa ma "mituiasca" cu o mostra ... dar inca nu le-am spus sa imi trimita mostra.

ruxi86
20.11.2009, 14:04:39
da am inteles ca a fost patroana lor la un fel de conferinta in Miami si de acolo a venit cu idei noi, cica baga turcoaz si fuchsia si verde crud si nu mai stiu ce, si pe langa asta au adus vaze noi, pahare si alte chestii, devine din ce in ce mai dificil sa aleg.

wow ... cred ca o sa arate superb restaurantul tau cu toate decoratiile astea noi ... abia astept sa mai arati poze cu decoratiile care le vor baga.

dianaruxi
20.11.2009, 14:07:20
wow ... cred ca o sa arate superb restaurantul tau cu toate decoratiile astea noi ... abia astept sa mai arati poze cu decoratiile care le vor baga.
si eu abia astept sa le vad, se duce azi o colega de la restaurant pe acolo si a zis ca face poze abia astept sa le incarce.

dianaruxi
20.11.2009, 14:08:35
ai cerut o mostra de la caroussel? si cum a iesit? asa groaznic este?
si eu i-am intrebat daca pot face invitatia mea, si m-au dat pe spate cu preturile si daca au vazut ca nu le mai scriu, au incercat sa ma "mituiasca" cu o mostra ... dar inca nu le-am spus sa imi trimita mostra.
nu e groaznic, prima era cam nasoala, ca era plicul din ala oridinar, dar a doua a iesit calumea, o sa-mi mai trimita niste mostre luni si dupa dau comanda ca numai am timp.

ruxi86
20.11.2009, 14:12:08
nu e groaznic, prima era cam nasoala, ca era plicul din ala oridinar, dar a doua a iesit calumea, o sa-mi mai trimita niste mostre luni si dupa dau comanda ca numai am timp.

am inteles ... deci pana la urma comanzi de la caroussel :)
ce model ai ales pana la urma, ca oscilai intre 2 modele?

eu mai fac cateva incercari cu PS sa vad ce mai iese ... luna viitoare ma duc sa ma uit dupa materiale ... sa fac un calcul sa vad cat m-ar costa daca mi le fac eu singura .... eu mai am ceva timp, nu este chiar asa graba, dar tu spuneai ca treb deja sa imparti cateva de sarbatori.

ce au spus in cat timp ti le fac?

ruxi86
20.11.2009, 14:13:03
si eu abia astept sa le vad, se duce azi o colega de la restaurant pe acolo si a zis ca face poze abia astept sa le incarce.

sa ne arati si noua ;;)

dianaruxi
20.11.2009, 14:23:23
te inteleg perfect, nici eu daca nu as putea sa o vad, nu as comanda
dar noi suntem din acelasi oras, mi-a dat-o sa o vad, dar nu mi-a dat-o de tot mie. no free sample policy :-B
nu vreau moca, ii dau bani pe ea, numai sa vad ca altfel ciao nici nu ma mai gandesc la ele.