PDA

Versiunea completa : Pregatirile miresicilor de mai 2010

Pagini : 1 [2] 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40

Arcee
30.06.2009, 18:02:38
scuze fetelor ca m-am dat la fund, dar am fost in sesiune..insa acum gata...pana in septembrie cand am licenta si apoi..<:-P
..legat de rochitze am inteles pe topicul de la maggie sottero ca nu avem voie sa vb despre tipa din state ca se considera reclama. in fine, eu ma duc pe 18 iulie la o nunta, iar mireasa are rochita krisha din state de la fata respectiva cu 3600 ron si la noi era vreo 5400. promit sa iau info de la ea si sa-mi spun si o opine obiectiva despre rochitza + poze si ti le dau eventual intr-un mail, ok?:*

alinaggg
01.07.2009, 09:07:35
scuze fetelor ca m-am dat la fund, dar am fost in sesiune..insa acum gata...pana in septembrie cand am licenta si apoi..<:-P
..legat de rochitze am inteles pe topicul de la maggie sottero ca nu avem voie sa vb despre tipa din state ca se considera reclama. in fine, eu ma duc pe 18 iulie la o nunta, iar mireasa are rochita krisha din state de la fata respectiva cu 3600 ron si la noi era vreo 5400. promit sa iau info de la ea si sa-mi spun si o opine obiectiva despre rochitza + poze si ti le dau eventual intr-un mail, ok?:*

Eu astept sa imi vina rochia in august. O sa va tin la curent :)
Sa faci multe poze :D rochita este foarte frumoasa :)

Arcee
01.07.2009, 09:23:53
Eu astept sa imi vina rochia in august. O sa va tin la curent :)
Sa faci multe poze :D rochita este foarte frumoasa :)
acum am vazut ca faci la salon traian...ce-mi place acolo e asa frumos numai ca noi nu cred ca ne incadram la minimul impus...in care salon faci?

alinaggg
01.07.2009, 11:13:05
acum am vazut ca faci la salon traian...ce-mi place acolo e asa frumos numai ca noi nu cred ca ne incadram la minimul impus...in care salon faci?

Cel de la etajul 1. Pentru luna mai noi am semnat pe 100 persoane.

ankgeorgia2584
01.07.2009, 14:36:50
Felicitari pentru ca ai terminat sesiunea .Eu mai am un examen pe 6 iulie si termin ,iar licenta tot in septembrie o dau,iar in noembrie mai am un examen mult mai greu si mai important.Spor la miresit .Pupici la fete.>:D<

buna fetelor...foarte harnicute in ultima vreme...eu am lasat-o moale de tot in ultima vreme...am si eu licenta, abia am terminat cu examenele ca studenta...Apropo Eliza...si eu am licenta tot in septembrie si examen greu in noiembrie :D...e cumva rezidentiatul? :)

In legatura cu miresitul, eu doar ma informez deocamdata...voi incepe in forta din decembrie pregatirile...pana atunci ma bucur pentru voi care evoluati incet incet...va pup si spor la miresit

ankgeorgia2584
03.07.2009, 11:14:05
Am uitat sa salut toate miresicile de mai :)...va salut fetelor...si ca sa fiu ontopic si sa nu mai vb de rezidentiat, :D am sa pun niste poze cu restaurantul meu din padure (poienita) :D ...din interior am ceva poze,dar nu va ramane asa, il renoveaza complet toamna asta dupa ce trece sezonul nuntilor...de asta nu ma hazardez cu decoratiunile, culorile,astept sa vad cum va arata si ce culoare va fi pana la urma decorat. Am inteles ca il va face pe crem...asa ca pot alege ce culoare vreau pentru decoratiuni.....va pup pe toate...si bafta la licenta,rezi :D, miresit :)

am uitat sa atasez pozele 8-|.....

iulika
05.07.2009, 17:12:21
Buna, fetelor!
Ma alatur si eu voua, caci si eu intru in categoria miresicilor de mai 2010, si din cate am vazut sunt a treia care va avea nunta pe 29 mai. Vad ca e o zi cautata...:)).Noi am rezervat sala din august 2008, deci cu aproape 2 ani inainte, ca toti se minunau cand auzeau, si ziceau ca suntem curajosi, ca in 2 ani se pot intampla multe. Pana acum, multumim lui Dumnezeu, e bine si ne mai punem incet, incet, nunta la punct, caci acusi trec si astea 10 luni si vine nunta. Spor la pregatiri tuturor!

andrelutza_2010
05.07.2009, 17:41:40
Buna, fetelor!
Ma alatur si eu voua, caci si eu intru in categoria miresicilor de mai 2010, si din cate am vazut sunt a treia care va avea nunta pe 29 mai. Vad ca e o zi cautata...:)).Noi am rezervat sala din august 2008, deci cu aproape 2 ani inainte, ca toti se minunau cand auzeau, si ziceau ca suntem curajosi, ca in 2 ani se pot intampla multe. Pana acum, multumim lui Dumnezeu, e bine si ne mai punem incet, incet, nunta la punct, caci acusi trec si astea 10 luni si vine nunta. Spor la pregatiri tuturor!

>:D< bine-ai venit in ramura de 29 mai a grupului miresicilor de mai 2010 :-p . Ati fost foarte harnici ! Spor la pregatiri si tie.

In rest ... offtopic, cu ce va mai condimentati serile si week-endurile supercalduroase de vara ? \:D/

dianaruxi
05.07.2009, 17:44:24
Buna, fetelor!
wow din 2008? dar de ce v-ati grabit asa?
nu sunteti in tara?
PS bine ai venit printre noi

alinaggg
05.07.2009, 20:21:20
wow din 2008? dar de ce v-ati grabit asa?
nu sunteti in tara?
PS bine ai venit printre noi

Si noi am semnat contractul din octombrie 2008 :) si a fost foarte bine :D

norishor
06.07.2009, 10:11:16
Buna, fetelor!

Bine ai venit Iulika! >:D<>:D<>:D< Bravo pt curaj si sa fie intr-un ceas bun! Avem nunta in aceeasi zi, nu-mi vine sa cred. Cate emotii vom avea noi impreuna in acea zi. Felicitari inca o data pentru logodna voatra trainica si pentru viitoarea casatorie!:up

Fetelor despre pisicute pot sa va spun ca am si eu una, de cateva zile si e inca pui. Ma simt de parca am un bebelus. Pana sunt la serviciu ma gandesc daca e bine, daca plange dupa noi...pentru ca e singurel acasa. E foarte frumos sa ai un animalut care te asteapta acasa.:A:A:A

Si acum on-topic, referitor la nunta, se pare ca stagnam. Nu mai avem ce sa facem acum. Doar planuri. Aduceti-mi voi aminte, poate mi-a scapat ceva. :-?
Pupici dragelor si bafta la licenta, celor care o vor da in curand!>:D<>:D<>:D< :bye_01:

dianaruxi
06.07.2009, 10:18:55
da cam da asta e stagnam. Eu mai am cameramanul, dar il astept sa se intoarca din concediu si pe urma semnam.

norishor
06.07.2009, 12:11:59
da cam da asta e stagnam. Eu mai am cameramanul, dar il astept sa se intoarca din concediu si pe urma semnam.

Ma bucur ca te-ai razgandit si va luati cameraman pana la urma. Sa vezi ce emotionata vei fi si peste ani si ani, cand vei revedea imaginile de la nunta. Nu se compara cu nimic filmarile. >:D< Iti tin pumnii sa fie bine cand se intoarce cameramanul si sa scapati de inca o grija. Oricum, mai sunt muuuulte de facut. @};-

dianaruxi
06.07.2009, 13:53:53
Ma bucur ca te-ai razgandit si va luati cameraman pana la urma. Sa vezi ce emotionata vei fi si peste ani si ani, cand vei revedea imaginile de la nunta. Nu se compara cu nimic filmarile. >:D< Iti tin pumnii sa fie bine cand se intoarce cameramanul si sa scapati de inca o grija. Oricum, mai sunt muuuulte de facut. @};-
pai i-am zis mamei dc vrei cameraman platesti si a zis bine.
Deci vom avea si cameraman.

andrelutza_2010
07.07.2009, 09:16:16
pai i-am zis mamei dc vrei cameraman platesti si a zis bine.
Deci vom avea si cameraman.

pot sa intreb cat costa ? serviciile video ... :">
daca nu sunt prea indiscreta

:*

eu una nu stagnez =)) .. k ma chinuie talentul sa fac marturii ;)) .

dianaruxi
07.07.2009, 09:54:22
pot sa intreb cat costa ? serviciile video ... :">
daca nu sunt prea indiscreta

:*

eu una nu stagnez =)) .. k ma chinuie talentul sa fac marturii ;)) .
pai ma va costa 350 euro filmare sd toata nunta si imi face si cd-uri personalizate si un videoclip cu rezumatul nuntii.

andrelutza_2010
07.07.2009, 13:56:57
pai ma va costa 350 euro filmare sd toata nunta si imi face si cd-uri personalizate si un videoclip cu rezumatul nuntii.

Aha. Cam asa am gasit si eu.
Ma gandeam k in Bucuresti sunt mai mari preturile ca in Iasi ...

A disparut de tot pisicul sa stii ... si chiar azi am vazut unul "decedat" pe marginea strazii, mama lui il mieuna de zor :(( . Mi s-a facut asa milaa :-< ...

andrelutza_2010
07.07.2009, 16:20:33
asta e cel mai mare risc cu pisicii, ca si mama logodnicului meu avea 2 pisici si le lasa sa iasa prin curte se jucau se plimbau si se intorceau mereu, dar pe unul l-a calcat masina intr-o zi, ca stiu ei sa se intoarca dar sa se fereasca de masini nu stiu.
si de aia nici eu nu-l las pe al meu sa iasa din casa, ca mi-e ca-l gasesc lat, desi el saracu toata ziua sta la geam si se uita prin plasa de muste la pasarele si alte balarii, dar nu am ce sa-i fac.

De regula astia crescuti de mici in casa, nici nu indraznesc sa iasa afara. Are o prietena de-a mea asa un motan, si daca se vede iesit pe usa, face urat de tot :)) .
Eu cand aveam pisica o mai scoteam cate putin pe-afara, dar stateam cu ea. Exact ca pe un catel :-" ...

Revenind on-topic, nu prea am ce sa mai zic de nunta ...
Te-ai uitat dupa rochite de mireasa ? eu nu ma pot gandi inca la ce model mi-ar placea ... :-"

dianaruxi
07.07.2009, 16:24:21
De regula astia crescuti de mici in casa, nici nu indraznesc sa iasa afara. Are o prietena de-a mea asa un motan, si daca se vede iesit pe usa, face urat de tot :)) .
Eu cand aveam pisica o mai scoteam cate putin pe-afara, dar stateam cu ea. Exact ca pe un catel :-" ...

Revenind on-topic, nu prea am ce sa mai zic de nunta ...
Te-ai uitat dupa rochite de mireasa ? eu nu ma pot gandi inca la ce model mi-ar placea ... :-"
al meu l-am adoptat de la cineva din iasi si nu stiu unde a trait inainte de apartamentul meu. L-as scoate si eu dar nu gasesc un ham din ala asa mic pt el.
eu m-am uitat ca mie numai la rochie imi sta gandul de cand am hotarat data. M-am dus si la o proba si ma mai duc si maine la novias ca au reduceri.
dar in rest nu cred ca o sa ma mai duc pana prin ianuarie dc nu gasesc la novias nimik.

andrelutza_2010
07.07.2009, 16:26:40
al meu l-am adoptat de la cineva din iasi si nu stiu unde a trait inainte de apartamentul meu.
eu m-am uitat ca mie numai la rochie imi sta gandul de cand am hotarat data. M-am dus si la o proba si ma mai duc si maine la novias ca au reduceri.
dar in rest nu cred ca o sa ma mai duc pana prin ianuarie dc nu gasesc la novias nimik.

Oauuu ! si n-ai facut si poze la proba ? ;;)

ai pisic din Iasi ? :)) l-ai primit prin curier :-p ?
eu n-o scoteam cu ham.. ca statea s-o prind, dar motaneii sunt mai obraznicuti

dianaruxi
07.07.2009, 16:39:00
Oauuu ! si n-ai facut si poze la proba ? ;;)

ai pisic din Iasi ? :)) l-ai primit prin curier :-p ?
eu n-o scoteam cu ham.. ca statea s-o prind, dar motaneii sunt mai obraznicuti
am poze de la proba uite linkul http://www.miresici.ro/showpost.php?p=1953173&postcount=1358

alinaggg
07.07.2009, 17:04:51
Fetelor!!!
Tocmai mi-a venit rochia in Bucuresti!!! Azi ma duc sa o ridic <:-P
Sa imi tineti pumnii ca am mari emotii 8-}

dianaruxi
07.07.2009, 19:27:03
Fetelor!!!
Tocmai mi-a venit rochia in Bucuresti!!! Azi ma duc sa o ridic <:-P
Sa imi tineti pumnii ca am mari emotii 8-}
FELICITARI, sa ne pui poze.

alinaggg
07.07.2009, 21:59:01
FELICITARI, sa ne pui poze.

Am fost sa iau rochia si vreau sa va spun ca este superba!!! Imi vine perfect pana si lungimea rochiei!!
Am primit si certificat de autenticitate la ea si a venit cu o luna mai devreme.<:-P
Nu am facut inca poze cu ea dar am sa fac la urmatoarea proba :D
Acum urmeaza voalul, pantofii, accesoriile etc ...

frooxy
08.07.2009, 02:04:07
am poze de la proba uite linkul http://www.miresici.ro/showpost.php?p=1953173&postcount=1358

Dragute rochitele....imi place cea din a 4 a poza (se vede de la spate). Te-ai hotarat la vreouna sau esti doar in stadiul de probat toate modelele care iti plac :smile:

Cred ca o sa ma duc si eu weekendul asta la admirat si poate si probat rohii de miresik.

frooxy
08.07.2009, 02:11:20
Am fost sa iau rochia si vreau sa va spun ca este superba!!! Imi vine perfect pana si lungimea rochiei!!
Am primit si certificat de autenticitate la ea si a venit cu o luna mai devreme.<:-P
Nu am facut inca poze cu ea dar am sa fac la urmatoarea proba :D
Acum urmeaza voalul, pantofii, accesoriile etc ...

Felicitari pt rochita!!!! Asteptam poze ... poate ne inspira si pe noi modelul ales de tine cum majoritatea dintre noi suntem la inceputul cautarilor ;;)

Cristina_84
08.07.2009, 02:27:19

Sunt frumoase rochiile,hmm...greu de decis asupra unui singur model;)) ,eu rochita o sa-mi caut abia la anul,incepand de prin ianuarie,e timp,pana atunci ma mai uit pe net la modele;-)

andrelutza_2010
08.07.2009, 08:56:14
Sunt frumoase rochiile,hmm...greu de decis asupra unui singur model;)) ,eu rochita o sa-mi caut abia la anul,incepand de prin ianuarie,e timp,pana atunci ma mai uit pe net la modele;-)

Same here Cristina ;-) !

Dianaruxi, iti sta bine cu toate (ai o silueta super) . Am vazut vreo 3 care-mi plac mult de tot :x . Iti sta foarte bine cu decolteuri generoase ;-).
Sa ne zici la care te decizi >:D< .

dianaruxi
08.07.2009, 09:11:51
Same here Cristina ;-) !

Dianaruxi, iti sta bine cu toate (ai o silueta super) . Am vazut vreo 3 care-mi plac mult de tot :x . Iti sta foarte bine cu decolteuri generoase ;-).
Sa ne zici la care te decizi >:D< .
nu mi-a placut nimik de acolo, in mod special si aia a fost singura proba la care am fost pt ca aveau reduceri, si acum ma duc la novias ca tot asa au reduceri.

Arahne
08.07.2009, 09:35:22
La avangarde ai ce proba :).Au mai adus rochii? Sa alegi decolteuri in V. Iti stateau mai bine rochiile ample la poale (in my opinion) si fara bretelute prea fine. Spor la cautat sa mai pui poze :D

dianaruxi
08.07.2009, 09:56:28
La avangarde ai ce proba :).Au mai adus rochii? Sa alegi decolteuri in V. Iti stateau mai bine rochiile ample la poale (in my opinion) si fara bretelute prea fine. Spor la cautat sa mai pui poze :D
nu stiu dc au mai aduc eu am fost in mai la proba. stiu ca imi trebuie bretele groase, dar fetele mi-au dat si ele ce aveau nrul meu.

vn_mihaela
08.07.2009, 12:42:26
Buna, fetelor!

eeehhee....mai sunt si eu pe aici..tot pe 29, numai ca am absentat (motivat, spun eu!:))
in legatura cu pregatirile, eu am ramas la faza de cercetare, sper sa concretizez cat de curand toate "studiile" mele de pe miresici;))
dar sincera sa fiu nici prin cap nu mi-a trecut ca as putea sa ma duc deja la probat rochii, mi se parea mult prea devreme. dar se pare ca nu e.. :D

dianaruxi
08.07.2009, 13:27:45
eeehhee....mai sunt si eu pe aici..tot pe 29, numai ca am absentat (motivat, spun eu!:))
in legatura cu pregatirile, eu am ramas la faza de cercetare, sper sa concretizez cat de curand toate "studiile" mele de pe miresici;))
dar sincera sa fiu nici prin cap nu mi-a trecut ca as putea sa ma duc deja la probat rochii, mi se parea mult prea devreme. dar se pare ca nu e.. :D
este devreme dar dupa cum am spus aveau reduceri, si sa economisesti 500 de euro nu-i de ici de colo, asa ca m-am dus. dar nu mi-a placut nimik, plus ca reducerea era la rochiile din stoc, deci alea care au fost probate de 100 de pers inaintea mea.

emilinicole
09.07.2009, 09:55:58
Voi va cumparati rokitele de acum?Nu e devreme?adica ma gandesc ca mai apar modele pana la anu..
eu prin ian ma apuc serios, pana atunci ma uit, sun, aflu preturi..dar pana acum nu am probat niciuna.
sper ca nu sunt eu in intarziere:)

dianaruxi
09.07.2009, 09:58:09
Voi va cumparati rokitele de acum?Nu e devreme?adica ma gandesc ca mai apar modele pana la anu..
eu prin ian ma apuc serios, pana atunci ma uit, sun, aflu preturi..dar pana acum nu am probat niciuna.
sper ca nu sunt eu in intarziere:)
nu vreau sa o cumpar de pe acum, doar ma duc la niste probe pt ca au reduceri, dar oricum eu vreau sa-mi cumpar din colectia 2009 ca presupun ca va fi mai ieftina.

vn_mihaela
09.07.2009, 10:08:08
nu vreau sa o cumpar de pe acum, doar ma duc la niste probe pt ca au reduceri, dar oricum eu vreau sa-mi cumpar din colectia 2009 ca presupun ca va fi mai ieftina.

da, si eu ma gandeam la reduceri, dar asa cum spuneai si tu...rochitele din stoc sunt probate si rasprobate si in plus banuiesc ca au doar o marime-doua. imi puteti spune si mie, va rog, cele care sunteti la curent, ce reduceri sunt si pe unde...?:D

emilinicole
09.07.2009, 10:13:14
da, si eu ma gandeam la reduceri, dar asa cum spuneai si tu...rochitele din stoc sunt probate si rasprobate si in plus banuiesc ca au doar o marime-doua. imi puteti spune si mie, va rog, cele care sunteti la curent, ce reduceri sunt si pe unde...?:D

reduceri vor fi cu siguranta in perioada targurilor.targurile incep in ianuarie,in jur de 20 ian:)

dianaruxi
09.07.2009, 10:32:41
pai la pronovias au reduceri la rochiile din stoc adica cele de la proba, si majoritatea sunt nrul 40. acolo am fost eu ieri dar mi se pare ca nici cu reducere nu se merita.

andrelutza_2010
09.07.2009, 16:03:50
pai la pronovias au reduceri la rochiile din stoc adica cele de la proba, si majoritatea sunt nrul 40. acolo am fost eu ieri dar mi se pare ca nici cu reducere nu se merita.

Mai ai timp suficient sa gasesti "the one !" :x :D . Spor la cautari ;-) !

Cristina_84
09.07.2009, 22:16:16
reduceri vor fi cu siguranta in perioada targurilor.targurile incep in ianuarie,in jur de 20 ian:)

E bine atunci,pentru noi miresicile de mai e ideal sa incepem cautarile pentru rochita in ianuarie,asa mi se pare mie,nici prea devreme,nici prea tarziu...;;)

andrelutza_2010
10.07.2009, 08:06:27
E bine atunci,pentru noi miresicile de mai e ideal sa incepem cautarile pentru rochita in ianuarie,asa mi se pare mie,nici prea devreme,nici prea tarziu...;;)

asa ma gandeam si eu .. prin ianuarie. Si-asa mai sunt atatea de rezolvat pana atunci .. :-B

vn_mihaela
10.07.2009, 08:35:35
asa ma gandeam si eu .. prin ianuarie. Si-asa mai sunt atatea de rezolvat pana atunci .. :-B

eu intentionez sa ma orientez deja prin noiemvrie-decembrie. desi ideea targurilor e foarte buna, mi-e teama ca nu o sa gasesc si va trebui sa fac comanda care dureaza de cele mai multe ori in jur de 4 luni; asta ar insemna ca as fi pe muchie de cutit - si daca mai punem la socoteala eventuale retusuri..#-o. as vrea totusi sa probez cateva inainte doar pt a sti care tip ma avantajeaza, si astfel sa stiu exact ce caut (in cazul asta as avea o sansa cu targurile).:)

dianaruxi
10.07.2009, 09:14:20
aseara am semnat si cu cameramanul, am rezolvat tot ce era de facut cu un an inainte.#:-S

andrelutza_2010
10.07.2009, 09:55:37
aseara am semnat si cu cameramanul, am rezolvat tot ce era de facut cu un an inainte.#:-S

Bravo ! sa fie cu noroc. Cat ati dat avans ?

dianaruxi
10.07.2009, 10:23:27
Bravo ! sa fie cu noroc. Cat ati dat avans ?
nu am dat avans pt ca nu a vrut, a zis ca avans 20% cu 15 zile inainte de eveniment.

Cristina_84
10.07.2009, 14:19:20

Bravo,v-ati mai scapat de-o grija,saptamana viitoare ne apucam si noi de cautat cameramani si fotografi si tot saptamana viitoare...urmeaza nasii.;-)

andrelutza_2010
12.07.2009, 19:37:49
Bravo,v-ati mai scapat de-o grija,saptamana viitoare ne apucam si noi de cautat cameramani si fotografi si tot saptamana viitoare...urmeaza nasii.;-)

Pai spor la cautari atunci ! sa dea Domnul sa gasiti fotograf si cameraman bun si la pret acceptabil ;-) . Si la cerut de nasi, noroc %%- %%-

Cristina_84
12.07.2009, 23:07:03
Pai spor la cautari atunci ! sa dea Domnul sa gasiti fotograf si cameraman bun si la pret acceptabil ;-) . Si la cerut de nasi, noroc %%- %%-

Multumesc^:)^ sa fie,la toata lumea.>:D<

andriga
15.07.2009, 09:32:49
Buna fetelor si eu mireasa de mai 2010......fetelor noi avem un an greu ....cu schimbarile , cu criza, cu euro.....trebuie sa facem o nunta bine gandita.....ati gasit oferte bune la restaurante , eu inca nu ama pcuat sa semnez nimic, doar programare....
succes la cautari

carmenluna
15.07.2009, 09:48:47
salutare fetelor, acum am vazut ca a aparut acest subiect ,,miresici de mai 2010,, >:D< >:D< >:D<
va doresc spor la pregatiri, si sa fiti vorbarete macar pe jumatate din cat suntem NOI ,,miresici de mai 2009,,!!!!
va pup si daca aveti nevoie de sfaturi , informatii nu ezitati sa intrebati suroriile voastre mai mari de MAI !!!!! multa bafta si emotii constructive:)

andriga
15.07.2009, 09:53:27
Binenteles ca intrebam....de exemplu cuma fost la restaurant taste??cate locuri, meniu etc...si casa de piatra ca la tine s-a terminat esti o fericita!!!si multi ani fericiti

carmenluna
15.07.2009, 09:57:22
Buna fetelor si eu mireasa de mai 2010......fetelor noi avem un an greu ....cu schimbarile , cu criza, cu euro.....trebuie sa facem o nunta bine gandita.....ati gasit oferte bune la restaurante , eu inca nu ama pcuat sa semnez nimic, doar programare....
succes la cautari
mai intai tre sa stii cam cati invitati ai, pt a face alegerea corecta a restaurantului, fa o lista in mare cu invitatii vostri, stabileste ce fel de nunta va doriti(tu si viitorul sot) dupa care va apucati de cautat restaurantul perfect, sa mergeti sa vedeti minim 3, sa aveti ce compara, cautati un restaurant care sa nu va impuna nimic, sa puteti fii liberi sa alegeti totul, asa cum va place voua.
bafta!!:)

carmenluna
15.07.2009, 10:07:21
Binenteles ca intrebam....de exemplu cuma fost la restaurant taste??cate locuri, meniu etc...si casa de piatra ca la tine s-a terminat esti o fericita!!!si multi ani fericiti
multumesc, chiar sunt fericita, am avut o nunta de VIS , si asta pt ca nu am lasat pe nimeni sa intervina in organizarea nuntii, doar eu si sotul am stabilit ce si cum, a fost o nunta exact cum am visat noi>:D<

eu am avut 90 de invitati, meniul a fost 180 lei (4 feluri de mancare, fructe si cafea) bautura am luat o noi, tortul, si a fost 220 lei cu totul (am bagat in meniu doar mancarea si bautura, restul nu mi se pare corect sa bagi in meniu....adica decoratiunile,muzica, marturiile etc...)
salonul avea o capacitate de 130 persoane, sa ramana loc de dans suficient. am fost foarte multumita de acest restaurant, si de personalul de acolo, nu am avut probleme grave cu ei:)

Cristina_84
15.07.2009, 21:35:49
[quote=carmenluna;2164429]multumesc, chiar sunt fericita, am avut o nunta de VIS , si asta pt ca nu am lasat pe nimeni sa intervina in organizarea nuntii, doar eu si sotul am stabilit ce si cum, a fost o nunta exact cum am visat noi>:D<

Felicitari pentru nunta voastra de vis! Speram ca si ale noastre,miresicile de 2010 sa fie la fel;-) .Casa de piatra!:*

andrelutza_2010
16.07.2009, 08:35:34
Buna fetelor!!! Cun stati cu pregatirile..eu am cam lipsit de pe aici... Imi pare bine ca vad si o miresica din Iasi....Va pup. Spor!!!

>:D< >:D< si mieeee !

Arahne
17.07.2009, 19:09:36
Bafta la licenta. Iunie nu prea cred ca sunt multe e post toata luna #-o
Ce ziceti e o idee buna nunta in aer liber in mai? ;)) Voi cum v-ati hotarat cu rochia? Eu am fost deja la maj caselor de moda din Buc si nu stiu inca(alea care imi plac sunt prea scumpe)....

Cristina_84
19.07.2009, 23:22:29
Bafta la licenta. Iunie nu prea cred ca sunt multe e post toata luna #-o
Ce ziceti e o idee buna nunta in aer liber in mai? ;)) Voi cum v-ati hotarat cu rochia? Eu am fost deja la maj caselor de moda din Buc si nu stiu inca(alea care imi plac sunt prea scumpe)....

Cred ca merge nunta in aer liber in mai,de ex anul asta,a fost cald si frumos in mai,dar ... cu vremea nu stii niciodata...eu am in minte:)) un anume fel de rochita,de printesa,cu corset,dar cum n-am prbat inca nici una..cine stie ,poate o sa ajung sa-mi iau o cu totul alta rochita decat mi-am imaginat..cand voi incepe sa probez:))

norishor
23.07.2009, 11:57:32
Oau Cristina, ce coincidenta si eu tot la economia comertului, turismului si serviciilor am terminat. Inca nu lucrez in turism dar in viitor, cine stie, poate o voi face.
Multumesc inca o data pentru felicitari!

Dianaruxi, povesteste-ne cum a fost in Grecia, unde mai exact ai fost.
Noi ne gandim deja la luna de miere...si intreb lumea pe unde a mai calatorit, daca le-a placut si daca e potrivit pt "saptamana de miere".

dianaruxi
23.07.2009, 12:05:05
Oau Cristina, ce coincidenta si eu tot la economia comertului, turismului si serviciilor am terminat. Inca nu lucrez in turism dar in viitor, cine stie, poate o voi face.
Multumesc inca o data pentru felicitari!

Noi ne gandim deja la luna de miere...si intreb lumea pe unde a mai calatorit, daca le-a placut si daca e potrivit pt "saptamana de miere".
pai noi am fost in santorini, e superb, e o insula micuta, dar fff frumoase, cu case albe pe coline, si cu plaje superbe cu nisip negru, alb si rosu.
Eu m-as mai duce atat de mult mi-a placut, hotelul la care am stat noi cred ca era tinut de niste romani, era chiar pe plaja, si aveam sezlonguri pt hotel gratuite.
Capitala insulei este Fira si este din nou superba, e pe o faleza ff abrupta si nu e plaja acolo insa are niste peisaje absolut uimitoare, cu terase restaurante chiar pe margine.
o sa va pun niste poze dupa ce le micorez dc vreti.

Cristina_84
23.07.2009, 17:07:45

Si noi ne gandim deja la luna de miere;;) ,ne-am gandit sa mergem in Turcia,cred ca de ex Antalya e super pt honeymoon,plus ca e frumoasa si vremea acolo la sf de mai,inceput de iunie,dar ar mai fi si Grecia..hmm..greu;))

Cristina_84
23.07.2009, 17:09:12
pai noi am fost in santorini, e superb, e o insula micuta, dar fff frumoase, cu case albe pe coline, si cu plaje superbe cu nisip negru, alb si rosu.
Eu m-as mai duce atat de mult mi-a placut, hotelul la care am stat noi cred ca era tinut de niste romani, era chiar pe plaja, si aveam sezlonguri pt hotel gratuite.
Capitala insulei este Fira si este din nou superba, e pe o faleza ff abrupta si nu e plaja acolo insa are niste peisaje absolut uimitoare, cu terase restaurante chiar pe margine.
o sa va pun niste poze dupa ce le micorez dc vreti.

Cat v-a costat sejurul in Santorini,Dianaruxi?Ce mijloc de transport ati ales?

dianaruxi
23.07.2009, 18:14:02
Cat v-a costat sejurul in Santorini,Dianaruxi?Ce mijloc de transport ati ales?
Am fost cu avionul, si ne-a costat cu totul 750 de euro de pers, cu taxele de aeroport, cu cazare si transfer de la aeroport la hotel. Hotelul a fost de 4 stele chiar pe plaja. Iar camera era un studio, cu salon , bucatarie, si camera, si terasa cu masa si scaune, si jacuzzi in baie.

dianaruxi
23.07.2009, 20:14:44
poze din santorini

Cristina_84
23.07.2009, 22:46:28
poze din santorini

Wow.. .e superb in Santorini,felicitari pentru alegerea voastra,cu siguranta v-ati simtit minunat in Grecia:* ,mi se pare o optiune foarte buna pentru luna de miere Santorini,...nu?:*

dianaruxi
24.07.2009, 09:12:41
Wow.. .e superb in Santorini,felicitari pentru alegerea voastra,cu siguranta v-ati simtit minunat in Grecia:* ,mi se pare o optiune foarte buna pentru luna de miere Santorini,...nu?:*
este chiar super pt luna de miere, si am impresia ca daca zici la hotel ca sunteti in luna de miere ori va da o sticla de sampanie ori va muta intr-o camera mai frumoasa dc au disponibila.

norishor
24.07.2009, 12:03:06
Superbe peisajele din poze. Dianaruxi, cred ca a fost o saptamana minunata pentru voi. Parca e un vis...cu casute albe. Si pretul a fost foarte bun. E o alegere excelenta pentru tinerii casatoriti.

Eu ma tot uit la oferte si locatii insa vreau sa va spun ca, iubitul meu scump si drag, mi-a zis ca vrea sa imi faca o surpriza. Imi va spune doar cand urcam in autocar sau avion unde ne vom petrece luna de miere. :xInca nu s-a hotarat nici el, insa eu sunt incantata de idee. I-am zis ca vreau undeva la mare si sa fie peisaje frumoase.
Abia astept...si sunt tare curioasa unde mergem sa ne balacim la anul dupa nunta.:-?

dianaruxi
24.07.2009, 12:06:21
Superbe peisajele din poze. Dianaruxi, cred ca a fost o saptamana minunata pentru voi. Parca e un vis...cu casute albe. Si pretul a fost foarte bun. E o alegere excelenta pentru tinerii casatoriti.

Eu ma tot uit la oferte si locatii insa vreau sa va spun ca, iubitul meu scump si drag, mi-a zis ca vrea sa imi faca o surpriza. Imi va spune doar cand urcam in autocar sau avion unde ne vom petrece luna de miere. :xInca nu s-a hotarat nici el, insa eu sunt incantata de idee. I-am zis ca vreau undeva la mare si sa fie peisaje frumoase.
Abia astept...si sunt tare curioasa unde mergem sa ne balacim la anul dupa nunta.:-?
noi am vrea sa mergem undeva exotic gen polinezia sau bali sau ceva insule cu casute din alea pe apa si cu planseul transparent prin care vezi pestii.
dar cred ca costa cam mult si nu stiu dc ne vom permite, insa poate primim cadou de la socrii.;))

andrelutza_2010
27.07.2009, 08:13:55
Felicitari economistei licentiate !

Dianaruxi, foarte frumoase pozele. Sa va fie de bine concediul !

AlexandraSalomeea
28.07.2009, 11:37:25
Buna miresici de Mai!
Ma alatur voua, desi nu am data nuntii inca fixata. Oscilez intre 15 si 29. Imi doresc sa fie cat mai apropiata de ziua mea de nastere care este pe 6.
Cum stati cu pregatirile?
Va pup si numai bine

dianaruxi
28.07.2009, 11:41:15
Buna miresici de Mai!
Ma alatur voua, desi nu am data nuntii inca fixata. Oscilez intre 15 si 29. Imi doresc sa fie cat mai apropiata de ziua mea de nastere care este pe 6.
Cum stati cu pregatirile?
Va pup si numai bine
bine ai venit, ne pare bine ca familia noastra se mareste.

Biu
28.07.2009, 16:53:10
Buna miresicilor de mai 2010. Am nevoie de ajutorul vostru[-o<
Noi ne-am rezervat sala pt 22 mai 2010, si tocmai am aflat ca nu se pot oficia ceremonii religioase ina cea data ( sau se poate cu dispensa, dar nu as vrea sa ma complic).
Am mai gasit libere in luna mai data de 1 si 8 pt 2010. Stiti ceva impediment dpdv al Bisericii Ortodoxe in aceste dati? Vad ca in 9 mai e ceva cu ziua orbului din nastere. Sincer nu ma pricep sa sarbatorile religioase.
Pls help !

Yours truly, miresica de mai 2010

Cristina_84
28.07.2009, 20:14:56
Noi ne-am rezervat sala pt 22 mai 2010, si tocmai am aflat ca nu se pot oficia ceremonii religioase ina cea data ( sau se poate cu dispensa, dar nu as vrea sa ma complic).
Am mai gasit libere in luna mai data de 1 si 8 pt 2010. Stiti ceva impediment dpdv al Bisericii Ortodoxe in aceste dati? Vad ca in 9 mai e ceva cu ziua orbului din nastere. Sincer nu ma pricep sa sarbatorile religioase.
Pls help !

Buna ! Si noi o sa avem nunta tot in 22 mai 2010,la fel ne-am stresat si noi cand am aflat ca e Ajun de Rusalii in acea zi insa ne-a linistit preotul,chiar nu e nici o problema,se face o dezlegare si totul e OK,fara nici o complicatie.. si anul asta in Ajun de Rusalii s-au oficiat foarte multe cununii religioase,cel putin la noi in SB.
Deci sfatul meu e sa nu renuntati la aceasta data,daca preotul e de accord atunci nu e nici un pacat si voi tot asa o sa fiti fericiti>:D< .

alinaggg
29.07.2009, 08:41:48
Pls help !

Buna

Si noi ne-am intalnit cu aceasta problema si vreo 2 biserici au refuzat sa ne oficieze nunta. Asa ca am fost la alta biserica, Gradina Icoanei, care a acceptat sa ne cunune. Pe 22 mai este Ajunul Praznicului Imparatesc (Sambata inainte de Rusalii).
Eu te sfatuiesc sa mergi sa vorbesti la mai multe biserici ca in mod sigur va accepta cel putin una sa va cunune.

Succes!

Biu
29.07.2009, 09:34:39
merci de raspuns alinaggg si cristina84.
Dupa ce m-am plimbat ieri toata ziua pe la biserici si preoti, cam jumatate mi-ai spus ca nu se pot oficia cununii in acea zi, dar jumatate din ei au spus ca se pot :D. Bingo !
Eu nu mi-am imaginat niciodata ca e atat de dificil sa faci rezervare pt o nunta, dar cand am inceput sa ma interesez la propriu am remarcat ca jumatate din an sunt posturi/sarbatori si practic ai la dispozitie vreo 20 de sambete pe an... Ca sa nu mai zic daca vrei si intr-o anumita luna din an 8-|
Asta e, eu mi-am rezervat sala cu mai bine de un an inainte si nu o mai schimb.
Va pup fetelor !

Ann04
29.07.2009, 11:20:43
buna miresici
am mai scris pe aici acum ceva timp si iata ca revin
cum merg pregatirile?
a probat vreuna din voi rochii de miresici?
ce modele?
eu cand voi proba voi incerca de printesa, cu corset, de preferat alba.
va pupic

dianaruxi
29.07.2009, 11:38:10
buna miresici
cum merg pregatirile?
ce modele?
va pupic
pai eu am probat, si am impresia ca unei miresici deja i-a venit rochia, si-a comandat-o in martie.
am fost la pronovias si avangarde brides, dar doar pt ca erau reduceri, si sambata ma duc la magic bride.
am postat poze in paginile din urma de la proba cred.

ankyy
29.07.2009, 15:04:27
buna. si eu o sa am nunta tot in mai, sau in aprilie, depinde cand gasesc liber un restaurant din cele la care m-am gandit.
voi ce credeti? e tarziu deja pentru rezervarea localului? ar trebui sa incep cautarile?
nu prea am inceput cine stie ce pregatiri.....am doar niste idei pentru invitatii (pe care o sa le facem noi), am vreo 3 idei pentru tema nuntii din care trebuie sa aleg una....
cat despre rochia de mireasa, inca nu am fost sa probez niciuna. ar cam trebui sa incep cautarile? voi ce ziceti?

dianaruxi
29.07.2009, 15:28:15
buna. si eu o sa am nunta tot in mai, sau in aprilie, depinde cand gasesc liber un restaurant din cele la care m-am gandit.
voi ce credeti? e tarziu deja pentru rezervarea localului? ar trebui sa incep cautarile?
nu prea am inceput cine stie ce pregatiri.....am doar niste idei pentru invitatii (pe care o sa le facem noi), am vreo 3 idei pentru tema nuntii din care trebuie sa aleg una....
cat despre rochia de mireasa, inca nu am fost sa probez niciuna. ar cam trebui sa incep cautarile? voi ce ziceti?
restaurantul ar cam trebui sa incepi sa cauti, mai ales dc vrei in aprilie. Noi toate am rezervat deja, invitatiile nu prea conteaza acum, alea se fac cu 2-3 luni inainte.

vn_mihaela
29.07.2009, 15:39:38
Buna

Si noi ne-am intalnit cu aceasta problema si vreo 2 biserici au refuzat sa ne oficieze nunta. Asa ca am fost la alta biserica, Gradina Icoanei, care a acceptat sa ne cunune. Pe 22 mai este Ajunul Praznicului Imparatesc (Sambata inainte de Rusalii).
Eu te sfatuiesc sa mergi sa vorbesti la mai multe biserici ca in mod sigur va accepta cel putin una sa va cunune.

Succes!

Si noi tot la Biserica Icoanei am gasit rezolvarea "problemei" noastre,(2 perechi de nasi) ca sa zic asa. Mi-a placut foarte mult atitudinea preotului de acolo.
In seara asta ma intalnesc cu cei de la foto, sper sa bifez si acest aspect al nuntii!wish me luck (elena :D )

Arahne
29.07.2009, 16:01:32
Si eu mi-am rezervat restaurantul in sfarsit!!!!!!!!<:-P Ne-am hoatarat pe 8 mai ca este si ziua mea :D Problema e ca nu am vorbit cu preotul inca, pica sambata si este marcata cu o cruce neagra in calendar, sper sa fie ok nici eu nu le am cu "cele sfinte"; si mai am inca o problema rochia pe care mi-am ales-o are si un pic de negru, mi-a zis cineva ca s-ar putea sa am probleme la biserica :gen_07::gen_07::gen_07:.

Mult spor celorlalte miresici, daca nu v-ati rezervat inca restaurantu-l grabiti-va.

Cristina_84
29.07.2009, 23:15:09
[quote=Biu;2204970]merci de raspuns alinaggg si cristina84.
Dupa ce m-am plimbat ieri toata ziua pe la biserici si preoti, cam jumatate mi-ai spus ca nu se pot oficia cununii in acea zi, dar jumatate din ei au spus ca se pot :D. Bingo !
Eu nu mi-am imaginat niciodata ca e atat de dificil sa faci rezervare pt o nunta, dar cand am inceput sa ma interesez la propriu am remarcat ca jumatate din an sunt posturi/sarbatori si practic ai la dispozitie vreo 20 de sambete pe an... Ca sa nu mai zic daca vrei si intr-o anumita luna din an 8-|
Va pup fetelor

Ma bucur ca s-a rezolvat si pentru tine[-o< ..si eu am fost tare stresata si suparata cand am aflat ca ar putea fi o problema cu oficierea cununiei religioase,noi cand am facut rezervarea la restaurant(in februarie anul asta)habar n-am avut ca va fi Ajun de Praznic Imparatesc=(( ..insa intre timp m-am linistit,dupa ce am vazut ca dpdv al preotului nu e nici o problema,asta e...ar fi trebuit sa ne interesam mai bine inainte sa facem rezervarea...sper ca pentru noi,toate miresicile de 22 mai 2010 totul sa fie in regula si sa fim cele mai fericite>:D<

alinaggg
30.07.2009, 09:24:33
[quote=Biu;2204970]merci de raspuns alinaggg si cristina84.
Va pup fetelor

Ma bucur ca s-a rezolvat si pentru tine[-o< ..si eu am fost tare stresata si suparata cand am aflat ca ar putea fi o problema cu oficierea cununiei religioase,noi cand am facut rezervarea la restaurant(in februarie anul asta)habar n-am avut ca va fi Ajun de Praznic Imparatesc=(( ..insa intre timp m-am linistit,dupa ce am vazut ca dpdv al preotului nu e nici o problema,asta e...ar fi trebuit sa ne interesam mai bine inainte sa facem rezervarea...sper ca pentru noi,toate miresicile de 22 mai 2010 totul sa fie in regula si sa fim cele mai fericite>:D<

Eu din pacate chiar m-am interesat la biserica inainte de a semna contractul. Am fost in octombrie 2008 si am intrebat daca se pot face nunti pe 22 mai si au zis ca nu e nici o problema. Bine, ce-i drept era o biserica din cartier care probabil nu aveau probleme in oficia nunti si de Rusalii.
Conteaza finalul pana la urma :D si anume ca totul este in regula :x

Arahne
30.07.2009, 10:34:22
[quote=Cristina_84;2208843]

Eu din pacate chiar m-am interesat la biserica inainte de a semna contractul. Am fost in octombrie 2008 si am intrebat daca se pot face nunti pe 22 mai si au zis ca nu e nici o problema. Bine, ce-i drept era o biserica din cartier care probabil nu aveau probleme in oficia nunti si de Rusalii.
Conteaza finalul pana la urma :D si anume ca totul este in regula :x

Si preotii astia,fiecare cu legea lui :hm:

Arcee
30.07.2009, 16:40:54
buna fetelor! am reaparut si eu...stati linistite cu preotii ca se "rezolva" orice. de ex, noi nu avem inca nasi si una din propunerile care ne-ar surade e din partea unui cuplu care are nunta in sept 2010. Unii zic ca nu se poate, altii ca se poate..depinde de preot cat de intelegator e. noi am gasit pe unul care este prieten de familie numai ca biserica e cam departe (pe mine ma vor lua de undeva de pe langa piata victoriei, biserica e vis-a-vis de billa titan, iar restaurantul in pipera):((

frooxy
31.07.2009, 04:48:31
buna miresici
cum merg pregatirile?
ce modele?
va pupic

Nici eu nu am mai intrat de ceva timp...dar intre timp mi-am comandat rochia de miresica. Culoarea este light ivory, nu alba, dar imi place super mult. O sa ajunga in 5-6 luni si apoi modificarile necesare se fac in 1-2 luni...deci la fix pt nunta.

Am pus poze de la proba aici http://picasaweb.google.com/roxana.fainus/PregatiriNunta#

alinaggg
31.07.2009, 09:06:07
Nici eu nu am mai intrat de ceva timp...dar intre timp mi-am comandat rochia de miresica. Culoarea este light ivory, nu alba, dar imi place super mult. O sa ajunga in 5-6 luni si apoi modificarile necesare se fac in 1-2 luni...deci la fix pt nunta.

Am pus poze de la proba aici http://picasaweb.google.com/roxana.fainus/PregatiriNunta#

Este foarte frumoasa rochia! Sa o porti cu placere si sa iti aduca mult noroc :)

alinaggg
31.07.2009, 09:07:02
buna fetelor! am reaparut si eu...stati linistite cu preotii ca se "rezolva" orice. de ex, noi nu avem inca nasi si una din propunerile care ne-ar surade e din partea unui cuplu care are nunta in sept 2010. Unii zic ca nu se poate, altii ca se poate..depinde de preot cat de intelegator e. noi am gasit pe unul care este prieten de familie numai ca biserica e cam departe (pe mine ma vor lua de undeva de pe langa piata victoriei, biserica e vis-a-vis de billa titan, iar restaurantul in pipera):((

Noi am pus-o pe sora mea si cumnatul meu drept nasi :)

dianaruxi
31.07.2009, 09:19:00

fff bine iti sta si e frumoasa foc.de unde ai luat-o?

andrelutza_2010
31.07.2009, 10:53:52
fff bine iti sta si e frumoasa foc.de unde ai luat-o?

Si eu si eu ... vreau sa stiu de unde :D

E foarte frumoasa ! :x

Cat costa ? daca nu sunt indiscreta ... :-p

Arahne
31.07.2009, 11:31:42

5-6 luni :O E ffff frumoasa. Cum ti se pare ca te misti cu trena? e incomod?

emilinicole
31.07.2009, 15:02:42
chiar frumoasa rokia:)
o sa merg si eu la proba....dar nu stiu cand...curand:)

frooxy
31.07.2009, 22:47:37
Multumesc mult pt urari si aprecieri >:D< >:D<

dianaruxi & adrelutza_2010:
- Rochita am comandat-o la un magazin din Toronto, CA pt ca aici locuiesc. Este de la Blue by Enzoani, da-ti un search pe google si o sa vedeti toata colectia. Nu stiu sigur daca se poate comanda online in cazul in care va intereseaza, dar poate aveti norocul sa o gasiti si in RO
- A costat 1.880 $ canadieni

arahne:
- si eu am fost surprinsa sa aflu ca le ia 5-6 luni...eram asa relaxata cand am inceput cautarile acum vreo 2 sapt, dar la toate magazinele la care am fost mi-au spus ca atat le ia sa aduca rochia din Europa/China sau de unde o fac. Ciudat nu?! Cei din Europa vor rochii din America si celor din America le vin din Europa =))
- Nu e incomoda trena si rochia este destul de usoara - este facuta din matase. In plus o sa ii faca un sistem de prindere la trena ca sa nu o car toata seara dupa mine...doar tre sa dansez toata noapte \:D/ \:D/

Cristina_84
01.08.2009, 20:17:29

E foarte frumoasa rochita,felicitari pentru alegerea facuta.>:D<

raluca1986
01.08.2009, 22:12:16
nu stiu exact la care parte de nunta se refera superstitia asta...la starea civila sau cea religioasa :-\ ? eu nu sunt superstitioasa de fel....dar parca nici nu as vrea sa fie ceva care sa imi dea de gandit....nu am inchiriat inca restaurantul dar is foarte suparata k in 2010 nu se fac nunti in iunie:(

frooxy
02.08.2009, 06:11:11
E foarte frumoasa rochita,felicitari pentru alegerea facuta.>:D<

Mersi mult Cristina... de abia astept sa aud ca si voi v-ati gasit rochia mult visata >:D<>:D<

Arahne
02.08.2009, 10:32:03
http://www.rochiimireasa-adore.ro/produse/Colectia_REFINED_DESIRE/9229.htm
asta mi-a placut pana acum, daca nu ma razgandesc pana in decembrie "she should be the one" Sper sa nu aud prea multa lume ca se plange de faptul ca e cu negru :D Nu prea stiu ce voal ar merge la ea, pls help [-o<

frooxy
02.08.2009, 19:06:03
asta mi-a placut pana acum, daca nu ma razgandesc pana in decembrie "she should be the one" Sper sa nu aud prea multa lume ca se plange de faptul ca e cu negru :D Nu prea stiu ce voal ar merge la ea, pls help [-o<

Rochia e fff interesanta....important e sa iti placa tie rochia ;-);-) Eu cred ca merge un voal alb, mediu sau scurt.

norishor
02.08.2009, 22:46:35
N-am intrat de mult timp si ma bucur sa va regasesc asa de vorbarete. Ma bucur pt cele care v-ati gasit rochite si pt cele care au macar un model anume preferat. Eu nu gasesc nimic care sa imi placa intr-un mod deosebit. Sunt dragute, dar parca nu e niciuna "the one", cum zicea arahne. E adevarat ca nici nu am cautat in magazine ci doar pe net. Abia astept momentul in care voi face plimbari in cautarea rochiei mult visate.

Va pup

dianaruxi
03.08.2009, 09:29:01
Nici eu nu pot sa zic ca am gasit the one, ca de fiecare data cand ma duc la proba, mi se da peste cap tot ce stabilisem dinainte, ca mai imi dau seama de niste lucruri si asa o iau din nou de la capat.

Arahne
03.08.2009, 11:48:40
Apropo de net, norishor te sfatuiesc sa mergi la probe, de obicei rochiile arata muuuuuuuult mai bine in realitate decat sunt pe net (poti sa vezi mai bine detaliile) plus ca-ti faci o idee de ce croiala iti vine mai bine :) eu am fost cam la toate casele de moda (marturisesc ca mi-am facut o obsesie :P ) si da mi-a dat peste cap cam toate ideiile de cum mi-as fi imaginat rochia. La sfarsit mi-au ramas 3 optiuni, am ales-o pe asta ca nu presupunea comanda online :D
Oricum daca va place vre-o rochie la noi sunt muuult mai scumpe decat in alte parti (gen demetrios, Alfred Angelo), ar fi bine s-o probati in magazin si s-o comandati online din alta tara.

dianaruxi
03.08.2009, 12:18:41
Apropo de net, norishor te sfatuiesc sa mergi la probe, de obicei rochiile arata muuuuuuuult mai bine in realitate decat sunt pe net (poti sa vezi mai bine detaliile) plus ca-ti faci o idee de ce croiala iti vine mai bine :) eu am fost cam la toate casele de moda (marturisesc ca mi-am facut o obsesie :P ) si da mi-a dat peste cap cam toate ideiile de cum mi-as fi imaginat rochia. La sfarsit mi-au ramas 3 optiuni, am ales-o pe asta ca nu presupunea comanda online :D
Oricum daca va place vre-o rochie la noi sunt muuult mai scumpe decat in alte parti (gen demetrios, Alfred Angelo), ar fi bine s-o probati in magazin si s-o comandati online din alta tara.
Eu am fost sambata la MAgic Bride si am probat 2 rochii, si nu reusesc sa-mi mai dau seama de nimik, cred ca trebuie sa ma duc si la bien savvy, sa probez niste atelier diagonal.

Arahne
03.08.2009, 13:36:31
Eu am fost sambata la MAgic Bride si am probat 2 rochii, si nu reusesc sa-mi mai dau seama de nimik, cred ca trebuie sa ma duc si la bien savvy, sa probez niste atelier diagonal.

Nu-ti dau multe rochii de probat la bien savvy, am fost si eu. Cred ca cel mai mult m-au ajutat sa-mi fac o idee cele de la avangarde brides (am probat vre-o 6 acolo) si cele de la mariaj lux. Nu am fost la magic bride inca (nu-mi raspund la telefon :-w ) Oricum mai avem timp pana in decembrie sa probam colectiile din 2009, dupa care se complica lucrurile ca intra si cele de 2010 (la maj) :D

dianaruxi
03.08.2009, 13:39:56
Nu-ti dau multe rochii de probat la bien savvy, am fost si eu. Cred ca cel mai mult m-au ajutat sa-mi fac o idee cele de la avangarde brides (am probat vre-o 6 acolo) si cele de la mariaj lux. Nu am fost la magic bride inca (nu-mi raspund la telefon :-w ) Oricum mai avem timp pana in decembrie sa probam colectiile din 2009, dupa care se complica lucrurile ca intra si cele de 2010 (la maj) :D
la magic bride si eu am sunat de o mie de ori inainte sa dau de ele, tre sa suni intre 8-12 si sa ai si norocul sa nu fie cu o clienta, ca dc sunt cu o clienta nu rasp la tel.
Eu la avangarde am fost dar nu mi-a placut nimik din ce am vazut si probat, aproape toate rochiile imi stateau aiurea si nu aveau nimik din ce am vrut eu sa probez.

dianaruxi
03.08.2009, 13:48:03
la mariaj lux cam ce preturi aveau si ce anume ai probat, ca mie nu prea imi place mai nimik. Sunt prea pretentioase pt mine eu vreau ceva cat de cat simplut.

Arahne
03.08.2009, 17:04:18
onorfi sunt scumpe in jur de 5000 eur o.0 nu am probat nik din acea colectie (evident)
de la demetrios am probat : 151 (1550 eur) DB-106 (1700 eur care mi-a placut fffff mult) 2751 (188o eur) 7155( de la cosmobella rochie mai simpla, 1350 eur) si inca 2 alte modele. Rochiile sunt intr-adevar scumpe (si overpriced) dar merita sa te duci sa probezi pt ca sunt fff frumoase (au si modele simple) asta daca esti genul care nu-si face sange rau. Pt demetrios m-am interesat si in state cat costa sunt mult mai ieftine:in just de 1000-1500 $ Te sfatuiesc sa mergi si pe la DeCosta (au rochii Alfred Angelo - sunt f bine "dotati" si nu-ti impun un nr max de rochii pe care poti sa le probezi,stau cu tine la proba si 5 ore :D )

dianaruxi
03.08.2009, 23:05:21
eu as vrea sa-mi comand o rochie maggie sottero prin tipa aia care le aduce din state si de aia nu vreau sa ma mai duc la probe, o sa ma duc la bien savvy joi, si dc nu-mi place nimik, cred ca comand maggie sottero.

cocorhica
04.08.2009, 09:49:25
Buna!!!

si eu voi fi mireasa de mai...cred ca va fi pe 15...cand va fi soare, nici prea cald si nici prea rece...si voi toate astrele aliniate =P~

dianaruxi
04.08.2009, 10:13:54
Buna!!!

si eu voi fi mireasa de mai...cred ca va fi pe 15...cand va fi soare, nici prea cald si nici prea rece...si voi toate astrele aliniate =P~
Ne pare bine ca grupul se mareste. Welcome!!>:D<

dianaruxi
04.08.2009, 10:14:46
onorfi sunt scumpe in jur de 5000 eur o.0 nu am probat nik din acea colectie (evident)
de la demetrios am probat : 151 (1550 eur) DB-106 (1700 eur care mi-a placut fffff mult) 2751 (188o eur) 7155( de la cosmobella rochie mai simpla, 1350 eur) si inca 2 alte modele. Rochiile sunt intr-adevar scumpe (si overpriced) dar merita sa te duci sa probezi pt ca sunt fff frumoase (au si modele simple) asta daca esti genul care nu-si face sange rau. Pt demetrios m-am interesat si in state cat costa sunt mult mai ieftine:in just de 1000-1500 $ Te sfatuiesc sa mergi si pe la DeCosta (au rochii Alfred Angelo - sunt f bine "dotati" si nu-ti impun un nr max de rochii pe care poti sa le probezi,stau cu tine la proba si 5 ore :D )
chiar scump, nu-mi permit. In state sunt toate mai ieftine. Ma enerveaza

crinaioana
04.08.2009, 10:22:33
Delphi!!! am vazut ca ai avut la nunta fantana de ciocolata si fructele langa , si eu ma gandeam la asa ceva..dar daca lumea nu se serveste nefiind obisnuita cu asa ceva...ce ma fac?

emilinicole
04.08.2009, 11:42:59
salutare fetele,

sambata ma duc la proba si eu..debea astept sa vad cum imi sta:)))
o sa merg la decosta si la salon grabriela.daca ma lasa sa fac poze, o sa fac si pun:)

va pup si spor la probe si toate cele:)

dianaruxi
04.08.2009, 12:03:49
salutare fetele,

sambata ma duc la proba si eu..debea astept sa vad cum imi sta:)))
o sa merg la decosta si la salon grabriela.daca ma lasa sa fac poze, o sa fac si pun:)

va pup si spor la probe si toate cele:)
da da pune pune, la salon gabriela m-as duce si eu ca e eddy k si rosemarie, dar la decosta nu mi-a placut decat o rochie.

emilinicole
04.08.2009, 12:22:20
da da pune pune, la salon gabriela m-as duce si eu ca e eddy k si rosemarie, dar la decosta nu mi-a placut decat o rochie.
la decosta imi plac 3, iar la salon gabriela 6:D
la decosta nu imi raspund la telefon..orea merge fara programare?

ankyy
04.08.2009, 12:26:49
eu as vrea sa-mi comand o rochie maggie sottero prin tipa aia care le aduce din state si de aia nu vreau sa ma mai duc la probe, o sa ma duc la bien savvy joi, si dc nu-mi place nimik, cred ca comand maggie sottero.

poti sa imi spui si mie te rog intr-un PM cine aduce rochii maggie sottero din state? m-ar interesa si pe mine, pentru ca sunt modele foarte dragute.
multumesc!

ankyy
04.08.2009, 12:34:09
ms mult dianaruxi. PM inca nu pot sa scriu :)

dianaruxi
04.08.2009, 12:34:39
la decosta imi plac 3, iar la salon gabriela 6:D
la decosta nu imi raspund la telefon..orea merge fara programare?
habar nu am n-am fost si nici nu planuiesc sa ma duc, dar la salon gabriela m-as duce si eu.

dianaruxi
04.08.2009, 12:35:10
ms mult dianaruxi. PM inca nu pot sa scriu :)
cu mare placere

dulcineea
04.08.2009, 15:01:01
si eu sunt o miresica de mai 2010.
va pup pe toate:* :* :* :*

dianaruxi
04.08.2009, 15:38:36
si eu sunt o miresica de mai 2010.
va pup pe toate:* :* :* :*
buna dulcineea, fii binevenita!!!

vn_mihaela
04.08.2009, 16:08:52
poti sa imi spui si mie te rog intr-un PM cine aduce rochii maggie sottero din state? m-ar interesa si pe mine, pentru ca sunt modele foarte dragute.
multumesc!

si pe mineeee, dianaruxi, imi trimiti si mie un PM, te rog, cu detalii

frooxy
05.08.2009, 02:03:02

Si mie tot rochiile maggie sotero mi-au placut super mult, asta intentionam sa-mi cumpar pana sa incep sa ma duc prin magazine si sa probez ... in final nu mi-am luat maggie :-p

Dar, acum 2 zile am vb cu o prietena de-a mea din RO care si-a luat rochia online de pe un site care are niste preturi de am ramas :O:O:O. Poti gasi rochii maggie sotero la 200-300 euro, si modele noi. Iti trimit site-ul pe PM, poate au si modelul care iti place tie.

Mi se pare ca o miresica de mai 2009 (carmenluna) a comandat de pe acelasi site, ii poti cere ei mai multe detalii.

ankyy
05.08.2009, 09:43:08
Si mie tot rochiile maggie sotero mi-au placut super mult, asta intentionam sa-mi cumpar pana sa incep sa ma duc prin magazine si sa probez ... in final nu mi-am luat maggie :-p

Dar, acum 2 zile am vb cu o prietena de-a mea din RO care si-a luat rochia online de pe un site care are niste preturi de am ramas :O:O:O. Poti gasi rochii maggie sotero la 200-300 euro, si modele noi. Iti trimit site-ul pe PM, poate au si modelul care iti place tie.

Mi se pare ca o miresica de mai 2009 (carmenluna) a comandat de pe acelasi site, ii poti cere ei mai multe detalii.

poti te rog sa imi trimiti si mie pe PM site-ul respectiv? poate as gasi si eu modelul care ma intereseaza. ms mult!

dianaruxi
05.08.2009, 09:46:37
poti te rog sa imi trimiti si mie pe PM site-ul respectiv? poate as gasi si eu modelul care ma intereseaza. ms mult!
fiti atente ca alea sunt fakuri nu sunt maggie sottero originale, sunt copii si cateodata copii proaste, uitati-va la topicul comandati rochia on-line si o sa aflati mai multe.

Arahne
05.08.2009, 09:57:24
fiti atente ca alea sunt fakuri nu sunt maggie sottero originale, sunt copii si cateodata copii proaste, uitati-va la topicul comandati rochia on-line si o sa aflati mai multe.
Da asa este, uita-te pe siteu lor ca arata cateva magazine acreditate (nu pe toate) Diana, la Magic Bride avau cumva modelul Vincenza? (ala cu al si negru) ca nu l-am vazut pe site. Am citit postul tau la capitolul rochia de mireasa si sincer mi se par cam f piperate preturile.

Arahne
05.08.2009, 10:06:07
Aaa si apropo de comanda online am descoperit un site unde comercializeaza rochii Alfred Angelo/Mori Lee etc mult mai ieftine+free shipping+O rochie de domnisoara de onoare gratis. Preturile sunt mult mai ieftine de ex o rochie AA care la noi e cam 42 mil acolo e 800 dolari. M-am intalnit cu o miresica care si-a comndat o pereche de pantofi si altele de acolo (ea era totusi in state atunci) si nu a avut probleme cu livrare/falsuri.

dianaruxi
05.08.2009, 10:06:13
Da asa este, uita-te pe siteu lor ca arata cateva magazine acreditate (nu pe toate) Diana, la Magic Bride avau cumva modelul Vincenza? (ala cu al si negru) ca nu l-am vazut pe site. Am citit postul tau la capitolul rochia de mireasa si sincer mi se par cam f piperate preturile.
nu au nimic la proba din ce nu e pe situl lor, si nici pe alea nu le au pe toate, iar in legatura cu preturile sunt diferente mari intre sua si magic bride, deci eu prefer dc e sa-mi iau rochie maggie sottero sa o comand prin tipa aia.

dianaruxi
05.08.2009, 10:09:04
Aaa si apropo de comanda online am descoperit un site unde comercializeaza rochii Alfred Angelo/Mori Lee etc mult mai ieftine+free shipping+O rochie de domnisoara de onoare gratis. Preturile sunt mult mai ieftine de ex o rochie AA care la noi e cam 42 mil acolo e 800 dolari. M-am intalnit cu o miresica care si-a comndat o pereche de pantofi si altele de acolo (ea era totusi in state atunci) si nu a avut probleme cu livrare/falsuri.
mie rochiile de la AA nu prea imi plac, insa astea Maggie Sottero sunt super, dar Magic bride sunt varza nu au mai nimik la proba, si nu au marimi normale, au numa din alea super mici, si eu nu sunt grasa dar cand iti trebuie 40 si ele au doar 34, asta e. insa tipa de acolo e super si face observatii pertinente.

Arahne
05.08.2009, 14:36:42
Da stiu, am zis pt restul miresicilor. Oricum ai dreptate cu rochiile din state nu merita cumparate in Romania. Sper sa iti iasa bine faza cu tipa aia, iti tin pumnii :)>-

dianaruxi
05.08.2009, 15:13:31
Da stiu, am zis pt restul miresicilor. Oricum ai dreptate cu rochiile din state nu merita cumparate in Romania. Sper sa iti iasa bine faza cu tipa aia, iti tin pumnii :)>-
nu stiu pe care sa o comand, ca cea care imi place ca model nu prea imi place materialul si cealalta la care imi place materialul nu prea imi place ca model.
Dilema mare nu?

Arahne
05.08.2009, 16:20:14
nu stiu pe care sa o comand, ca cea care imi place ca model nu prea imi place materialul si cealalta la care imi place materialul nu prea imi place ca model.
Dilema mare nu?
Este, este. Daca ai poze si nu te deranjeaza posteaza-le si o sa-si dea si alte misresici cu parerea. Eu am trimis poze cu modelele la mai multi prieteni/prietene si am facut un fel "sondaj de opinie" pt ca eu chiar nu ma puteam hotari :D

danielal
06.08.2009, 13:08:12
mai sunt si eu pe aici...pe 9 mai, in bucuresti
inca nu ne-am hotarat la restaurant...poate imi dati niste idei :*

dianaruxi
06.08.2009, 13:15:58
mai sunt si eu pe aici...pe 9 mai, in bucuresti
inca nu ne-am hotarat la restaurant...poate imi dati niste idei :*
buna, pai ce anume aveti ca criterii la alegerea restaurantului?

danielal
06.08.2009, 13:22:41
mi-as dori sa fie undeva afara sau la un restaurant intr-un parc, la lac...ceva in natura si daca s-ar putea ca restaurantul sa aiba niste usi mari care sa se poata deschida...ar fi perfect!!!

dianaruxi
06.08.2009, 13:28:44
mi-as dori sa fie undeva afara sau la un restaurant intr-un parc, la lac...ceva in natura si daca s-ar putea ca restaurantul sa aiba niste usi mari care sa se poata deschida...ar fi perfect!!!
hmm, eu am cautat destul pana sa gasesc ce imi trebuia, si cred ca ar trebui sa cauti ca cred ca multe sunt ocupate, pt ca la anu luna iunie e toata post.

Arcee
06.08.2009, 14:25:32
depinde si acum in ce buget te incadrezi, ce invitati ai: ca variante (nu bag mana in foc despre ele cu nu le-am vizitat) calul, balan club cortina, pescarus...

Arcee
06.08.2009, 17:23:03
help....duminica cealalta ma duc la nunta unor prieteni. cununia religioasa o vor face sambata si apoi au rezervat o masa la un restaurant dragut si nu scump. ideea e mai le luam ceva sau mai dam ceva in afara de "plicul" de duminica?...in afara de flori...

Arahne
06.08.2009, 22:20:41
help....duminica cealalta ma duc la nunta unor prieteni. cununia religioasa o vor face sambata si apoi au rezervat o masa la un restaurant dragut si nu scump. ideea e mai le luam ceva sau mai dam ceva in afara de "plicul" de duminica?...in afara de flori...
Din cate stiam eu la petrecerea de cununie civila se dau cadouri pt "casa noua" asta daca e separat de nunta propriu-zisa

Arahne
06.08.2009, 22:23:10
Nu vreau sa te stressez dar maj restaurantelor in parcurile din buc sunt rezervate, inceraca prin imprejurimi. Eu am vazut nunti la Snagov arata suuuper dar presupun ca si costurile sunt pe masura

danielal
06.08.2009, 23:58:23
la calul baln am fost la un botez...mie mi-a placut, dar as prefera sa fie in bucuresti sac cat mai aproape de bucuresti...
spuneti ca majoritatea celor din bucuresti sunt rezervate, dar m-ar ajuta si cateva nume (poate stiti si altele fata de ceea ce stiu eu deja)...si ceva impresii...
de cel putin o luna nu fac decat sa caut restaurante care sa corespunda...va maturisesc ca deja ma doare capul...va raman datoare pentru orice sgestie si va tin la curent :*

dianaruxi
07.08.2009, 09:51:55
la calul baln am fost la un botez...mie mi-a placut, dar as prefera sa fie in bucuresti sac cat mai aproape de bucuresti...
spuneti ca majoritatea celor din bucuresti sunt rezervate, dar m-ar ajuta si cateva nume (poate stiti si altele fata de ceea ce stiu eu deja)...si ceva impresii...
de cel putin o luna nu fac decat sa caut restaurante care sa corespunda...va maturisesc ca deja ma doare capul...va raman datoare pentru orice sgestie si va tin la curent :*
eu am vazut riviera in parcul 23 august, e frumos dar cam scump depinde de ce iti permiti.
Mai e si monte carlo in cismigiu, dar ala nu e cine stie ce, dar cred ca e mai ieftin.

dianaruxi
07.08.2009, 09:52:41
cununia religioasa o fac sambata sau cea civila?

Arcee
07.08.2009, 10:48:39
cununia religioasa o fac sambata sau cea civila?

Sambata civila + o bere si ce vrea fiecare cateva pers apropiate max 20 la potcoava si duminica cununia religioasa si seara petrecerea de nunta

dianaruxi
07.08.2009, 11:57:09
Sambata civila + o bere si ce vrea fiecare cateva pers apropiate max 20 la potcoava si duminica cununia religioasa si seara petrecerea de nunta
in acest caz nu trebuie nimik, ca oricum o sa dea bani duminica, poate sa nu se duca dupa cununie la berica aia, dc ii e jena.

Arcee
07.08.2009, 12:54:11
Fetelor sunt extrem de fericita! mi-am gasit biserica. Este biserica la care am fost botezata si este fix vis-a-vis de unde stau. Am programat si ora pt 17.00. Singura nemultumire e de pret, dar ma rog nu am ce sa comentez 1000 ron din care 300 corul. La Kretulescu imi cerea 700 ron cu tot cu cor dar trebuia sa-mi schimb nasii...

dianaruxi
07.08.2009, 13:11:49
Fetelor sunt extrem de fericita! mi-am gasit biserica. Este biserica la care am fost botezata si este fix vis-a-vis de unde stau. Am programat si ora pt 17.00. Singura nemultumire e de pret, dar ma rog nu am ce sa comentez 1000 ron din care 300 corul. La Kretulescu imi cerea 700 ron cu tot cu cor dar trebuia sa-mi schimb nasii...
fff frumos, felicitari, dar cam scump. eu cred ca numai iau cor.

Arcee
07.08.2009, 13:14:53
fff frumos, felicitari, dar cam scump. eu cred ca numai iau cor.
da stiu..300 ron taxa biserica 100 ron curatenie fiecare preot 100 ron si sunt 3 (cred k vor vrea mai mult atunci am eu asa un sentiment) si 300 corul..aa..si 200 ron avansul cre se scade.... nu ma mai mira nimic legat de preturi. in mai cand a murit bunicul meu au cerut 600 ron ca sa-mi sape o groapa..asa ca...no comment

dianaruxi
07.08.2009, 13:23:39
da stiu..300 ron taxa biserica 100 ron curatenie fiecare preot 100 ron si sunt 3 (cred k vor vrea mai mult atunci am eu asa un sentiment) si 300 corul..aa..si 200 ron avansul cre se scade.... nu ma mai mira nimic legat de preturi. in mai cand a murit bunicul meu au cerut 600 ron ca sa-mi sape o groapa..asa ca...no comment
:O doamne fereste sunt sariti de pe fix, biserica face la bani pe spatele nostru.

Arahne
07.08.2009, 19:51:59
:O doamne fereste sunt sariti de pe fix, biserica face la bani pe spatele nostru.
Amin
la Elefterie am auzit ca e c.a. 15-20 mil. In schimb la biserica alba (cred) e 4 mil si cu cor

dianaruxi
08.08.2009, 11:55:37
Amin
la Elefterie am auzit ca e c.a. 15-20 mil. In schimb la biserica alba (cred) e 4 mil si cu cor
eu vreau la biresica romano-catolica sfanta cruce. stiti cat costa acolo?

Cristina_84
08.08.2009, 12:28:20

La noi in Sibiu nu sunt asa preturi la biserici...Slava Domnului :)) ,insa am vazut un reportaj filmat cu camera ascunsa la o biserica din Bucuresti unde preotul a cerut 1000 lei nasului...hmmm

Arcee
08.08.2009, 14:36:11
Amin
multumesc pt pont. o sa ma duc si acolo sa intreb. biserica alba este cea de pe calea victoriei vis-a vis de hotel raddisson fost bucuresti...

Arahne
08.08.2009, 23:13:58
eu vreau la biresica romano-catolica sfanta cruce. stiti cat costa acolo?
din cate stiu eu catolicii nu cer bani, chiar pe forum scria la topicul biserici, dar nu sunt sigura. Normal ar fi sa nu ceara, sa dea omul cat il lasa dar deh criza :P

Cristina_84
09.08.2009, 01:14:11
din cate stiu eu catolicii nu cer bani, chiar pe forum scria la topicul biserici, dar nu sunt sigura. Normal ar fi sa nu ceara, sa dea omul cat il lasa dar deh criza :P

Arahne,tu ai avansat la "mai am 8 luni ... etc ... pana la nunta":D

Arahne
09.08.2009, 10:29:51
Arahne,tu ai avansat la "mai am 8 luni ... etc ... pana la nunta":D

=)) pai sunt la inceputul lunii, de ziua partidului :D Chiar, nu e nimeni pe 1?

dianaruxi
09.08.2009, 20:45:18
stiu ca scrie dar zice ca accepta donatii, deci nu stiu ce inseamna o donatie la ei.

Arcee
09.08.2009, 21:57:21
stiu ca scrie dar zice ca accepta donatii, deci nu stiu ce inseamna o donatie la ei.
intreaba preotul, fara jena. la noi dupa diverse discutii de genul cume se desfasoara ce trebuie sa aducem am intrebat "asa si cat ne costa?" ca la piata...=))

Cristina_84
09.08.2009, 22:46:36
intreaba preotul, fara jena. la noi dupa diverse discutii de genul cume se desfasoara ce trebuie sa aducem am intrebat "asa si cat ne costa?" ca la piata...=))

Asa e in ziua de azi,din pacate,peste tot...asa ca rusinea trebuie lasata deoparte;))

emilinicole
10.08.2009, 11:12:29

salutare..

eu sunt pe 1...deci am avansat si eu:))))

Arahne
10.08.2009, 11:33:53
salutare..

eu sunt pe 1...deci am avansat si eu:))))
Felicitari si la mai mare <:-P

Arcee
12.08.2009, 16:31:35
Ce e linistea asta pe aici? pe unde sunteti fetelor?>:D<

madalinasoare
12.08.2009, 21:12:39
ba da eu!
si e super pt ca in fiecare an o sa avem liber si o sa pot sarbatorii cu sotul.

alinaggg
13.08.2009, 09:05:57
Buna fetelor!

Cum mai stati cu pregatirile? :)

dianaruxi
13.08.2009, 09:12:32
da cam liniste in ultima vreme, eu ma tot chinui sa decid ce rochie sa comand. voi ce ziceti fetelor?
1. http://www.maggiesottero.com/dress.aspx?keywordText=layne&keywordType=any&page=0&pageSize=12&style=A3272
2. http://www.maggiesottero.com/dress.aspx?keywordText=pamela+royale&keywordType=any&page=0&pageSize=12&style=A3343T
3.http://www.maggiesottero.com/dress.aspx?keywordText=gatsby&keywordType=any&page=0&pageSize=12&style=J1205LU
4.http://www.maggiesottero.com/dress.aspx?keywordText=adrianna&keywordType=any&page=0&pageSize=12&style=A3189
pe care sa o aleg?

Arahne
13.08.2009, 10:04:25
mie-mi place Gatsby e asa mai retro. Pana la urma de unde iti comanzi de la tipa aia care aduce din state sau landy?

dianaruxi
13.08.2009, 11:03:47
mie-mi place Gatsby e asa mai retro. Pana la urma de unde iti comanzi de la tipa aia care aduce din state sau landy?
vreau sa comand la tipa aia din state, e mai scump ca pe landy da cel putin stiu ca o sa fie exact ca in pozele de pe site, ca rochia e originala, iti da si certificat de autenticitate, spre deosebire de comerciantii marcii din romania care nu-ti dau.

emilinicole
13.08.2009, 12:02:27
ba da eu!
si e super pt ca in fiecare an o sa avem liber si o sa pot sarbatorii cu sotul.

stii ca eu nu m-am gandit si la asta, dar ai mare dreptate..in fiecare an suntem liberi si putem sarbatori:D:D:D:D

emilinicole
13.08.2009, 12:06:36
da cam liniste in ultima vreme, eu ma tot chinui sa decid ce rochie sa comand. voi ce ziceti fetelor?
1. http://www.maggiesottero.com/dress.aspx?keywordText=layne&keywordType=any&page=0&pageSize=12&style=A3272
2. http://www.maggiesottero.com/dress.aspx?keywordText=pamela+royale&keywordType=any&page=0&pageSize=12&style=A3343T
3.http://www.maggiesottero.com/dress.aspx?keywordText=gatsby&keywordType=any&page=0&pageSize=12&style=J1205LU
4.http://www.maggiesottero.com/dress.aspx?keywordText=adrianna&keywordType=any&page=0&pageSize=12&style=A3189
pe care sa o aleg?

layne, mie imi place cel mai mult
adriana a avut o prietena, si e misto..dar acum parca layne(sunt asemanatoare)are ceva mai aparte:)

emilinicole
13.08.2009, 12:07:38
daca nu te superi, zi-mi si mie cu cat ti-o aduce?la ce pret, ca de ex adriana e 1000 euro la noi, cu atat a luat-o prietena mea:)

dianaruxi
13.08.2009, 12:28:34
daca nu te superi, zi-mi si mie cu cat ti-o aduce?la ce pret, ca de ex adriana e 1000 euro la noi, cu atat a luat-o prietena mea:)
pai nu stiu inca dar cred ca in jur de 1000 de dolari.

emilinicole
13.08.2009, 12:31:46

pai e ft bine.e bine ca are cine sa ti-o aduca, aici sigur nu luai la banii astia!:

vn_mihaela
13.08.2009, 12:32:48
si mie tot Layne imi place mai mult , dar tb sa ai ce baga in corset;)) tu ai probat la noi aceste modele?
Ca eu ma tot chinui sa imi fac o programare, dar nu reusesc sa gasesc timp :((

Oanaflo
13.08.2009, 12:32:49
Buna fetelor,

intru si eu in clubul mireselor de mai. Si mie imi place la nebunie aceasta luna si nu cred in superstitia cu "mai". Noi am ales data de 22 pt ca e imiediat dupa ziua de nastere a viitorului meu sot, la 2 zile dupa, si e cu o zi inainte de a implini 4 ani si 4 luni decand suntem un cuplu. Noi in fiecare luna in data de 23 ne uram La Multi Ani. Nu sarbatorim de fiecare data, dar incercam sa facem ceva special in acea zi.
Restaurantul l-am rezervat din februarie, eu eram foarte stresata ca nu o sa mai gasim nimic, desi avem nunta mica, aprox 70 pers, si cand ne-am dus sa rezervam ni s-a zis sa stam linistiti ca pe anul 2010 nu au inca nici o rezervare. Am platit avans si ne-am adjudecat sala. Avem deja fotograf, cameraman, verighete, marturii. Avem oarecum aranjat si cu biserica, doar ca preotul ce trebuia sa ne cunune, a fost mutat in alt oras. Acum trebuie sa vedem cine il inlocuieste.
Restul lucrurilor le vom mai organiza pe rand, pe masura ce se mai strang si banii ;)) , pt ca e nunta facuta de noi 2. Eu sper sa iasa totul bine si inca nu ma stresez pt ca mai e mult timp pana atunci.

Oanaflo
13.08.2009, 12:33:59
Am uitat: avem si nasi, niste oameni minunati, care chiar daca sunt la distanta ne sprijina si incearca sa ne ajute cum pot (momentan cu sfaturi dar e arhisuficient si asa) ;-)

dianaruxi
13.08.2009, 12:39:52
si mie tot Layne imi place mai mult , dar tb sa ai ce baga in corset;)) tu ai probat la noi aceste modele?
Ca eu ma tot chinui sa imi fac o programare, dar nu reusesc sa gasesc timp :((
am probat brandy si coco, dar mie imi trebuie cu bretele si coco e la fel ca layne numai ca cu bretele. Am ce baga de asta nu duc lipsa.

dianaruxi
13.08.2009, 12:40:59
Am uitat: avem si nasi, niste oameni minunati, care chiar daca sunt la distanta ne sprijina si incearca sa ne ajute cum pot (momentan cu sfaturi dar e arhisuficient si asa) ;-)
suntem fericite sa te avem alaturi.

Arcee
13.08.2009, 13:00:19
pe care sa o aleg?
mie imi place cel mai mult prima... si a treia e frumoasa.. ai reusit sa probez ceva in genul sa vezi cum iti vin?

dianaruxi
13.08.2009, 13:07:40
mie imi place cel mai mult prima... si a treia e frumoasa.. ai reusit sa probez ceva in genul sa vezi cum iti vin?
da am probat coco care e fara bretele si din alt material. si vin ff bine, sunt de o calitate exceptionala.

emilinicole
13.08.2009, 13:54:37

pai e ft bine.e bine ca are cine sa ti-o aduca, aici sigur nu luai la banii astia!:

alinaggg
13.08.2009, 13:54:46
Votez pentru Layne :)

seamana cu rochia mea Coco :P

Arahne
13.08.2009, 14:04:09
Bun venit printre noi (fetele care nu sunt superstitioase) >:D<

Eu am tot dat pmuri la cele care si-au luat de la landy pana acum toate au laudat siteu, nu stiu ce sa fac acum...ma risc, rochiile pe care le vreau eu sunt de la 1000 eur in sus la noi.

Diana sa ne zici ce ai hotarat ;))

dianaruxi
13.08.2009, 14:06:26
Bun venit printre noi (fetele care nu sunt superstitioase) >:D<

Eu am tot dat pmuri la cele care si-au luat de la landy pana acum toate au laudat siteu, nu stiu ce sa fac acum...ma risc, rochiile pe care le vreau eu sunt de la 1000 eur in sus la noi.

Diana sa ne zici ce ai hotarat ;))
tind sa aleg layne si eu tot pe aia am votat-o
dar mi-a zis cineva ca arata ca un furou, insa cred ca o sa imi pese undeva de parerea acelei pers si o s-o iau pe aia.
Tu ce vrei de la landy?

Arahne
13.08.2009, 14:33:17
mie mi se pare cam simpla dar stiu ca tie asa iti place, oricum cu cat mai simpla cu atat mai comoda.

As vrea sa-mi iau pt civila (dar fara trena)
http://www.landybridal.com/Product/Pro3180.html
si pt rest
http://www.demetriosbride.com/us/index.php?page=collection_blue&styleID=2195
sau
am auzit ca fac ce model vrei tu asa ca ma gandesc la combinatie, nu vreau rochie alba simpla. Oricum am probat de toate dar la demetrios imi venau cel mai bine dar nu am chef sa dau 2000 eur pe o rochie si nici in state nu sunt cu mult mai ieftine (a sunat varul meu la ei si a intrebat)

dianaruxi
13.08.2009, 14:37:11
mie mi se pare cam simpla dar stiu ca tie asa iti place, oricum cu cat mai simpla cu atat mai comoda.

si pt rest
sau
am auzit ca fac ce model vrei tu asa ca ma gandesc la combinatie, nu vreau rochie alba simpla. Oricum am probat de toate dar la demetrios imi venau cel mai bine dar nu am chef sa dau 2000 eur pe o rochie si nici in state nu sunt cu mult mai ieftine (a sunat varul meu la ei si a intrebat)
a deci pe landy vrei sa-l folosesti doar pt rochia de la civila. Toate sunt dragute. Eu pt civila cred ca imi iau compleu, ca acolo e frig si mi-e ca o sa congelez in rochie, plus ca e in aprilie.

Arahne
13.08.2009, 14:44:36
pt civila vreau model "original" de la ei si pt rest vreau custom-made dar tot de la ei (am citit ca poti sa trimiti poze/desene si iti fac dupa ele), in mod surprinzator rochiile cu corset-crinolina costa mai putin decat cele simple (gen roman) la ei.

Sper sa fie cald in aprilie, oricum in anii trecuti a fost. Cum faci ai petrecere dupa cununie la un local ceva? sau e restrans?

dianaruxi
13.08.2009, 14:49:36
pt civila vreau model "original" de la ei si pt rest vreau custom-made dar tot de la ei (am citit ca poti sa trimiti poze/desene si iti fac dupa ele), in mod surprinzator rochiile cu corset-crinolina costa mai putin decat cele simple (gen roman) la ei.

Sper sa fie cald in aprilie, oricum in anii trecuti a fost. Cum faci ai petrecere dupa cununie la un local ceva? sau e restrans?
da dar eu nu am aici, am in franta civila, la rouen unde e frig mereu, in august sunt 16 grade, si da mai am o petrecere acolo, inca o nunta cum ar veni, singura diferenta fiind ca nu ma imbrac in rochie de mireasa.

Biu
13.08.2009, 14:51:07
pe care sa o aleg?

pamela sau gatsby. Acuma depinde si de corpul tau, si cum ar sta pe tine.
Eu nici nu mi-am imaginat ca mi-ar sta bine cu rochia care mi-am luat-o pana la urma.;))

Biu
13.08.2009, 15:01:00

si pt rest
sau

rochia din linkul al treilea nu te sfatuiesc sa o faci copie la landy, pentru ca iti vor pune o dantela de calitate ..low...si mi-e teama ca, mai ales daca sunt culori diferite, se va vedea foarte tare aspectul asta.

Arcee
13.08.2009, 15:09:34
auzi diana dar de ce o iei de pe landy? sau am inteles eu gresit... nu e mai ieftina la tipa aia (stim noi care) si macar stii ca sunt originale, cu certificat cu tot...:*

Arcee
13.08.2009, 15:11:32

foarte frumoasa rochita pe care o vrei pt civila, dar nu e un pic cam pretentioasa pt zi? (sa nu te superi pe mine intreb doar) eu ma gandeam pt civila sa gasesc o rochita de vara dintr-un material finut (voal cred) pana la genunchi:*

dianaruxi
13.08.2009, 15:17:54
auzi diana dar de ce o iei de pe landy? sau am inteles eu gresit... nu e mai ieftina la tipa aia (stim noi care) si macar stii ca sunt originale, cu certificat cu tot...:*
nu o iau de pe landy, o iau prin tipa aia din state.

Arcee
13.08.2009, 15:24:37
nu o iau de pe landy, o iau prin tipa aia din state.
#:-Sma speriasem...ti-a raspuns? mi-e nici acum nu mi-a raspuns la mail...cred ca ii mai dau unul>:)

dianaruxi
13.08.2009, 15:39:51
#:-Sma speriasem...ti-a raspuns? mi-e nici acum nu mi-a raspuns la mail...cred ca ii mai dau unul>:)
da rasp destul de prompt, eu am vb si cu ea pe mess voice, ne-am dat intalnire intr-o seara si mi-a dat mai multe lamuriri.

Arcee
13.08.2009, 16:18:46
da rasp destul de prompt, eu am vb si cu ea pe mess voice, ne-am dat intalnire intr-o seara si mi-a dat mai multe lamuriri.
..norocoaso...o sa mai incerc si eu:-<

anette10
13.08.2009, 16:41:33
Salutare miresici de mai ! Sunt si eu una din "deschizatoarele de nunti" cu data de 1 Mai :) Pana acum am rezervat localul si saptamana viitoare mergem in Sv sa batem palma cu formatia (noi locuim in Bucuresti). Am cerut si o pereche de nasi si mai vrem inca una dar inca nu am apucat sa vb cu ei.
Am vazut ca sunt discutii intense cu privire la rochie; si eu am gasit o rochitza care imi place ff mult, am sentimentul ca e "the one" cum zicea o miresica, insa ma gandeam ca e cam devreme sa ma ocup de asta( ma gandesc ca poate o sa ma ingras sau slabesc pana atunci ;)) ) Am gasit-o pe un site unde ziceau ca tb comandata din Italia, insa am sunat la ei pt ca mi-e putin frica sa comand fara sa probez si au spus ca pot sa-mi faca acelasi model si in Romania. Trebuie sa merg pana la Craiova sa vad materialul si sa-mi ia masurile pt ca acolo se confectioneaza, dar inainte de asta as vrea sa merg sa probez niste rochii pt a-mi da seama ca model daca mi se potriveste. Puteti sa-mi recomandati unde as putea merge la probat in Bucuresti?
Multumesc si spor la pregatiri tuturor! Ma bucur ca v-am gasit si ca am cu cine sa ma sfatuiesc!

Arcee
13.08.2009, 16:50:34
Salutare miresici de mai ! Sunt si eu una din "deschizatoarele de nunti" cu data de 1 Mai :) Pana acum am rezervat localul si saptamana viitoare mergem in Sv sa batem palma cu formatia (noi locuim in Bucuresti). Am cerut si o pereche de nasi si mai vrem inca una dar inca nu am apucat sa vb cu ei.
Am vazut ca sunt discutii intense cu privire la rochie; si eu am gasit o rochitza care imi place ff mult, am sentimentul ca e "the one" cum zicea o miresica, insa ma gandeam ca e cam devreme sa ma ocup de asta( ma gandesc ca poate o sa ma ingras sau slabesc pana atunci ;)) ) Am gasit-o pe un site unde ziceau ca tb comandata din Italia, insa am sunat la ei pt ca mi-e putin frica sa comand fara sa probez si au spus ca pot sa-mi faca acelasi model si in Romania. Trebuie sa merg pana la Craiova sa vad materialul si sa-mi ia masurile pt ca acolo se confectioneaza, dar inainte de asta as vrea sa merg sa probez niste rochii pt a-mi da seama ca model daca mi se potriveste. Puteti sa-mi recomandati unde as putea merge la probat in Bucuresti?
Multumesc si spor la pregatiri tuturor! Ma bucur ca v-am gasit si ca am cu cine sa ma sfatuiesc!
buna bine ai venit printre noi! intra aici pe miresici la "case de moda" si o sa gasesti o gramada. sau da un search pe google la "rochii de mireasa":*

Arahne
13.08.2009, 18:22:15
foarte frumoasa rochita pe care o vrei pt civila, dar nu e un pic cam pretentioasa pt zi? (sa nu te superi pe mine intreb doar) eu ma gandeam pt civila sa gasesc o rochita de vara dintr-un material finut (voal cred) pana la genunchi:*
Da asa este dar nu pot purta rochii scurte :D am gambele prea mari si un semn in zona genunchiului asa ca nu pot. Vroiam sa o scurtez pana la glezne ma gandesc ca nu o sa arate asa de sofisticata :D

M-am gandit la faza cu dantela nu stiu ce sa zic, pana la urma ai mei au zis ca 200 eur daca o dau in bara nu e asa mult, plus ca pot sa o inlocuiesc si singura daca nu e ok. Pana la urma no risk no fun ;;)

Arahne
13.08.2009, 18:27:29
Bun venit printre noi :D eu te sfatuiesc sa te uiti la topicul "case de moda" acolo sunt mai toate firmele din bucuresti, accesezi siteul lor iti notezi modelele care-ti plac si faci programari pt probe. Daca vrei sa te duci asa mai pe neve mergi pe lipscani, macar sa-ti faci o idee cam ce tip de croiala ti-ar veni bine

Arcee
13.08.2009, 19:34:25
Da asa este dar nu pot purta rochii scurte :D am gambele prea mari si un semn in zona genunchiului asa ca nu pot. Vroiam sa o scurtez pana la glezne ma gandesc ca nu o sa arate asa de sofisticata :D

M-am gandit la faza cu dantela nu stiu ce sa zic, pana la urma ai mei au zis ca 200 eur daca o dau in bara nu e asa mult, plus ca pot sa o inlocuiesc si singura daca nu e ok. Pana la urma no risk no fun ;;)uite daca vrei iti trimit pe privat nr de tel al unei tipe (croitoreasa) care din cate am inteles face costumele pt cei de la circ. tipa e f buna i-a facut nasei mele o rochie cu trena si volane (o chestie complicata) si i-a luat numai 200 ron manopera. eu am fost la ea numai cu un stramtat si a fost f draguta . iti spune cam cu ce ti-ar sta bine, ce culori ce croieli.;))

anette10
13.08.2009, 19:57:45
Bun venit printre noi :D eu te sfatuiesc sa te uiti la topicul "case de moda" acolo sunt mai toate firmele din bucuresti, accesezi siteul lor iti notezi modelele care-ti plac si faci programari pt probe. Daca vrei sa te duci asa mai pe neve mergi pe lipscani, macar sa-ti faci o idee cam ce tip de croiala ti-ar veni bine

Multumesc de informatie, o sa studiez topicul recomandat. Totusi mi-a ramas gandul la rochitza pe care am gasit-o pe net, e exact ca in imaginea din mintea mea pe care o aveam despre rochia de mireasa :)

Cristina_84
13.08.2009, 23:56:53
pe care sa o aleg?

Dianaruxi,mie imi plac mult prima si ultima,Layne & Adrianna,bafta s-o alegi pe cea mai potrivita pentru tine:* .Rochitele Maggie Sottero sunt superbe

Cristina_84
14.08.2009, 00:09:42
Oanaflo,anette 10,bine ati venit! Ne inmultim!!! <:-P

anette10
14.08.2009, 09:03:46
Oanaflo,anette 10,bine ati venit! Ne inmultim!!! <:-P

Multumim, Cristina! >:D<

Fetelor, v-ati gandit ce cadouri cumparati pt nasi? eu nu am nici o idee cum se procedeaza si ce gen de cadouri se dau. Si mai am o nelamurire: care e roul nasilor dpdv organizatoric?

alinaggg
14.08.2009, 09:13:49

Mai incearca, ea raspunde destul de repede la mailuri. Insa in urmatoarele zile cred ca este plecata ...
Dar cand se intoarce sigur o sa iti raspunda :)

dianaruxi
14.08.2009, 10:15:07
trebuie sa iti rasp ca e destul de prompta de obicei, dar oricum acum cred ca e plecata, ca nici mie nu mi-a mai rasp la mailuri.

dianaruxi
14.08.2009, 10:15:55
Dianaruxi,mie imi plac mult prima si ultima,Layne & Adrianna,bafta s-o alegi pe cea mai potrivita pentru tine:* .Rochitele Maggie Sottero sunt superbe
multumesc inca un vot pt layne, pana acum ea are cele mai multe voturi.

Arcee
14.08.2009, 10:37:36
Mai incearca, ea raspunde destul de repede la mailuri. Insa in urmatoarele zile cred ca este plecata ...
Dar cand se intoarce sigur o sa iti raspunda :)
am mai incercat...problema nu e ca raspunde greu, e ca raspunde evaziv...nimic concret:(

Arcee
14.08.2009, 10:41:05

Fetelor, v-ati gandit ce cadouri cumparati pt nasi? eu nu am nici o idee cum se procedeaza si ce gen de cadouri se dau. Si mai am o nelamurire: care e roul nasilor dpdv organizatoric?
vezi ca e un intreg topic cu nasii idei ce sa le iei? ce rol au?
rol: parinti spirituali; teroretic: platesc biserica, lumanarile, voalul; practic poti sa le platesti si singura:D
chiar trebuie sa le luam ceva la nasi?...(ma gandeam la o masina de facut paine)>:D<

dianaruxi
14.08.2009, 11:13:28
am mai incercat...problema nu e ca raspunde greu, e ca raspunde evaziv...nimic concret:(
da asta asa e, si eu am avut probl, asta cu ea. Trebuie sa te uiti tu la rochii calumea iti alegi ce iti place cel mai mult si ii zici sa-ti dea preturi, ca nu stiu de ce dar nu vrea sa dea toate preturile la toate rochiile.
uita-te si pe thebridalshop. com acolo mai dau preturile la rochiile maggie si o sa vezi ca dau doua preturi ala mai mare ar fi ceva apropiat de cel al cristinei

Arcee
14.08.2009, 11:50:57
da asta asa e, si eu am avut probl, asta cu ea. Trebuie sa te uiti tu la rochii calumea iti alegi ce iti place cel mai mult si ii zici sa-ti dea preturi, ca nu stiu de ce dar nu vrea sa dea toate preturile la toate rochiile.
uita-te si pe thebridalshop. com acolo mai dau preturile la rochiile maggie si o sa vezi ca dau doua preturi ala mai mare ar fi ceva apropiat de cel al cristinei
multam de pont asa o sa fac>:D<

dianaruxi
14.08.2009, 12:19:24
multam de pont asa o sa fac>:D<
la rochia aia layne era aproximativ acelasi pret pe site, ea mi-a dat 1025 dolari ca pret.

Arcee
14.08.2009, 12:31:44
la rochia aia layne era aproximativ acelasi pret pe site, ea mi-a dat 1025 dolari ca pret.
eu sunt fan margot si e 1462 dolari oricum cu siguranta e mult mai ieftina decat la noi...scria o fata la topicul respectiv ceva in jur de 1500 euro parca...cu siguranta e mult mai ieftina asa>:D<
mai imi plac hampton, ashley si cassandra, dar margot e pe sufletelul meu:x

dianaruxi
14.08.2009, 12:53:34
eu sunt fan margot si e 1462 dolari oricum cu siguranta e mult mai ieftina decat la noi...scria o fata la topicul respectiv ceva in jur de 1500 euro parca...cu siguranta e mult mai ieftina asa>:D<
ai probat-o?
stii cum vine?

Arcee
14.08.2009, 13:27:14
ai probat-o?
stii cum vine?
nu am probat nimic. aici nu o au pe margot, cel mult sa probez ceva asemanator. dar vreau sa ma duc la sfarsitul lui septembrie sa scap cu licenta si apoi

dianaruxi
14.08.2009, 13:45:46
nu am probat nimic. aici nu o au pe margot, cel mult sa probez ceva asemanator. dar vreau sa ma duc la sfarsitul lui septembrie sa scap cu licenta si apoi
da nu au mai nimik la proba, eu am probat 2 rochii.

Arcee
14.08.2009, 13:50:38
da nu au mai nimik la proba, eu am probat 2 rochii.
vor aduce ei in toamna cand incepe nebunia cu probatul...

dianaruxi
14.08.2009, 14:27:25
vor aduce ei in toamna cand incepe nebunia cu probatul...
nu stiu cert e ca m-a cam enervat, imi zicea ca aia nu mi-ar veni, in aia nu m-ar vedea ea, ca mie mi-ar trebui ceva de genul ala, etc, asa ca m-am dus si la alte magazine si am probat, si am vazut cu ce mi-ar sta bine, si dupa aia m-am ghidat.

vn_mihaela
14.08.2009, 16:13:16
daca tot vorbiti de rochii de mireasa...ma bag si eu in seama cu o intrebare: stiti ceva despre cei de la "e" si apoi rochiidemireasa (totul scris legat)? am descoperit si eu ieri site-ul dar habar nu am ce calitate au..au si preturile pe site iar unele sunt fff mici... (ma rog, in comparatie cu vestitele case de moda)

alinaggg
14.08.2009, 16:31:02
daca tot vorbiti de rochii de mireasa...ma bag si eu in seama cu o intrebare: stiti ceva despre cei de la "e" si apoi rochiidemireasa (totul scris legat)? am descoperit si eu ieri site-ul dar habar nu am ce calitate au..au si preturile pe site iar unele sunt fff mici... (ma rog, in comparatie cu vestitele case de moda)

Din cate stiu eu sunt o versiune romaneasca a celor de la Landy. Adica fac copii ale rochiilor de renume. :)

dianaruxi
14.08.2009, 16:36:45
n-am auzit nimik despre acesti producatori, sorry.
Fa-ti programare si du-te si vezi despre ce e vb.

bertamonica
14.08.2009, 17:00:46
salutare miresici! Abia acum am vazut si eu topicul acesta :) dar ma bucur ca exista pt ca sunt si eu miresica de mai 2010 (15 mai, mai exact)...dupa toata nebunia cu alesul salii si al formatiei am decis sa iau o pauza de la pregatiri...si ma gandesc ca am sa ma reapuca spre final de an...voi cum procedati, care e "planningul"?w/e placut!

dianaruxi
14.08.2009, 18:23:34
salutare miresici! Abia acum am vazut si eu topicul acesta :) dar ma bucur ca exista pt ca sunt si eu miresica de mai 2010 (15 mai, mai exact)...dupa toata nebunia cu alesul salii si al formatiei am decis sa iau o pauza de la pregatiri...si ma gandesc ca am sa ma reapuca spre final de an...voi cum procedati, care e "planningul"?w/e placut!
mai mai ce ne mai inmultim, bun venit printre noi.

Cristina_84
14.08.2009, 20:20:11

Noi nici macar nu ne-am cerut nasii inca...o fi tarziu sau mai e timp,ce ziceti? Mi-am propus neaparat luna asta sa facem si pasul asta.

Cristina_84
14.08.2009, 20:23:02

Bine ai venit!>:D< . Noi avem asa pana acum : sala,formatia,biserica.....acum suntem in cautari intense de fotografi/cameramani:D si vrem sa ne cerem nasii cat de curand. In rest,ca si tine,restul spre final de an sau chiar inceput de 2010 (rochita,invitatii,decoratiuni.....ufff si muuuulteeee altele)

anette10
14.08.2009, 21:13:56
Noi nici macar nu ne-am cerut nasii inca...o fi tarziu sau mai e timp,ce ziceti? Mi-am propus neaparat luna asta sa facem si pasul asta.

Nu cred ca e tarziu deloc, cum spuneam noi vrem 2 perechi de nasi si inca nu i-am cerut decat pe primii. Parerea mea e ca jumatate de an inainte e ok, ca sa aiba si ei timp sa se pregateasca :) . Insa am prietene care si-au pregatit nunta in 3 luni de zile, prin urmare, se pot cere si mai aproape de eveniment.

anette10
14.08.2009, 21:16:46
Din cate stiu eu sunt o versiune romaneasca a celor de la Landy. Adica fac copii ale rochiilor de renume. :)

Daca tot veni vorba, de miresele.ro stie cineva ceva? Eu pur si simplu m-am indragostit de o rochie de acolo!:x

frooxy
15.08.2009, 08:02:21

Eu am probat Hampton si poate ca arata bine dar materialul (taffeta) din care e facuta rochia este foarte greu si sa o cari toata ziua dupa tine e cam chinuitor...

Ultimele 2 poze sunt cu rochia Hampton - http://picasaweb.google.com/roxana.fainus/PregatiriNunta#

dianaruxi inca un vot pt Layne de la mine >:D<

Arcee
15.08.2009, 19:23:09
Eu am probat Hampton si poate ca arata bine dar materialul (taffeta) din care e facuta rochia este foarte greu si sa o cari toata ziua dupa tine e cam chinuitor...

Ultimele 2 poze sunt cu rochia Hampton - http://picasaweb.google.com/roxana.fainus/PregatiriNunta#

...iti vine f bine in ea. mi-am imaginat eu ca nu poate fi foarte usoara, sper ca margot sa nu fie chiar asa de grea. oricum trebuie sa astept ceva pana ma voi duce la proba pt ca am inteles ca la noi nu mai au mai nimic in magazin:( ..multumesc pt sfat:*

angi300
15.08.2009, 22:30:05
ma primiti si pe mine?:-SScu toate ca mai is doar 9 luni pana la nunta eu sunt doar in pragul de cercetare si din nou cercetare...of...acuma dezbat culorile.....ma gandesc la albastru si portocaliu...am vazut tot pe miresici vreo 2 poze si chiar au fost foarte frumoase. aveti niste idei cu care sa ma ajutati? multumesc

frooxy
16.08.2009, 05:11:48
...iti vine f bine in ea. mi-am imaginat eu ca nu poate fi foarte usoara, sper ca margot sa nu fie chiar asa de grea. oricum trebuie sa astept ceva pana ma voi duce la proba pt ca am inteles ca la noi nu mai au mai nimic in magazin:( ..multumesc pt sfat:*

Cu placere roxy!!! Bafta multa sa-ti gasesti rochita, e chiar superba Margot...

frooxy
16.08.2009, 05:22:45
ma primiti si pe mine?:-SScu toate ca mai is doar 9 luni pana la nunta eu sunt doar in pragul de cercetare si din nou cercetare...of...acuma dezbat culorile.....ma gandesc la albastru si portocaliu...am vazut tot pe miresici vreo 2 poze si chiar au fost foarte frumoase. aveti niste idei cu care sa ma ajutati? multumesc

Bine ai venit angi! Noi am ales bordeaux si alb... interesanta combinatie albastru si portocaliu, nu am vazut niciodata
Culorile le puteti alege si mai tarziu ... daca sunteti la inceput cred ca cel mai important este sa va rezervati restaurantul, formatia/DJ, foto, video....sau poate deja ati facut-o :-?

alinaggg
16.08.2009, 11:21:21

Iti vine foarte bine rochia. Si rochia mea este din tafta si cantareste vreo 4 kg :-<

angi300
16.08.2009, 12:01:24
Bine ai venit angi! Noi am ales bordeaux si alb... interesanta combinatie albastru si portocaliu, nu am vazut niciodata
Culorile le puteti alege si mai tarziu ... daca sunteti la inceput cred ca cel mai important este sa va rezervati restaurantul, formatia/DJ, foto, video....sau poate deja ati facut-o :-?

multumesc....da, suntem la inceput inceput..pt ca nu avem nimic rezervat...si din toate lucrurile multe ce trebuie facute eu ma opresc la culori...:no_02: suntem tinuti in loc de niste probleme si cam 3 sapt nu mai putem face nimic...si daca tot stam in stand by am zis sa ma gandesc la culori macar..:( imi place si combinatia ta de culori....

Cristina_84
16.08.2009, 17:19:07
multumesc....da, suntem la inceput inceput..pt ca nu avem nimic rezervat...si din toate lucrurile multe ce trebuie facute eu ma opresc la culori...:no_02: suntem tinuti in loc de niste probleme si cam 3 sapt nu mai putem face nimic...si daca tot stam in stand by am zis sa ma gandesc la culori macar..:( imi place si combinatia ta de culori....

Buna Angi!
Parerea mea e ca daca vreti sa gasiti restaurant in mai,ar cam trebui sa va grabiti,mai ales daca va doriti un restaurant care e solicitat de obicei pt nunti....la restaurantul unde facem noi,nu mai era nici o sambata disponibila pt anul viitor de acum 2 luni...acuma,eu nu vreau sa te stresez:D imi ziceam doar parerea:-p :*

frooxy
16.08.2009, 18:57:39
Iti vine foarte bine rochia. Si rochia mea este din tafta si cantareste vreo 4 kg :-<

Mersi...Daca ai probat-o si nu ti-a fost incomoda nu conteaza cate kg are :smile:
Cea pe care mi-am cumparat-o eu este foarte usoara, si tinand cont ca are si trena si e destul de mare, asta m-a incantat super mult la ea ... bineinteles si felul cum arata ;;);;)

dianaruxi
16.08.2009, 19:29:38

pai vad ca majoritatea ati votat pt layne, ca si mine ceea ce imi cam confirma alegerea mea. pai cred ca pe asta o voi comanda.
Va multumesc, fetelor ati fost de mare ajutor.

Cristina_84
16.08.2009, 20:28:11
pai vad ca majoritatea ati votat pt layne, ca si mine ceea ce imi cam confirma alegerea mea. pai cred ca pe asta o voi comanda.
Va multumesc, fetelor ati fost de mare ajutor.

E intr-adevar foarte frumoasa rochita Layne,asa ca .. go for it:D
noi ne bucuram ca ti-am putut fi de folos:*

bertamonica
17.08.2009, 12:40:01
Bine ai venit!>:D< . Noi avem asa pana acum : sala,formatia,biserica.....acum suntem in cautari intense de fotografi/cameramani:D si vrem sa ne cerem nasii cat de curand. In rest,ca si tine,restul spre final de an sau chiar inceput de 2010 (rochita,invitatii,decoratiuni.....ufff si muuuulteeee altele)

Deja ar trebui sa cautam cameraman?? eu ma gandeam ca nu e asa de urgent...dar poate ar tb sa caut si eu. Noi avem deja sala, biserica formatia si nasii...in rest, in asteptare...poate ar tb sa revin cu picioarele pe pamant si sa imi amintesc ca nu mai e totusi asa de mult...ms de idee :)

dianaruxi
17.08.2009, 12:43:43
Deja ar trebui sa cautam cameraman?? eu ma gandeam ca nu e asa de urgent...dar poate ar tb sa caut si eu. Noi avem deja sala, biserica formatia si nasii...in rest, in asteptare...poate ar tb sa revin cu picioarele pe pamant si sa imi amintesc ca nu mai e totusi asa de mult...ms de idee :)
noi avem si dj si fotograf si cameraman, mai trebuie biserica, dar cu aia nu ma grabesc, ca e catolica.
dar odata ce intram in iarna o sa ma duc si pe la biserica sa rezerv, ca trebuie sa fac invitatiile si tre sa stiu la ce ora.

anette10
17.08.2009, 13:46:49

Buna Angi!
Si eu sunt de parere ca in primul rand ar trebui sa rezervati sala. Sau macar daca stii in ce sala va doriti sa faceti nunta, gandeste-te ce culori s-ar potrivi acolo. Eu am ales alb cu mov, de fapt tema coloristica a nuntii o sa fie mov, pana si rochia mea va avea o panglica de aceasta culoare :)

anette10
17.08.2009, 13:49:04

In general pe furnziorii de servicii buni e bataia cea mai mare, de aceea e bine sa-i contactezi din timp sa fii sigur ca nu ti-o iau altii inainte!

norishor
17.08.2009, 13:56:14
Buna fetelor, n-am intrat de mult ca sunt in concediu si am fost mai tot timpul pe drumuri. Mai am doua saptamani si revin in forta.

In acest timp, pot sa va spun ca am rezolvat cu nasii. Am vorbit cu ei si au fost foarte incantati sa ne fie alaturi ca parinti spirituali. Ma bucur ca am scapat de asta pt ca am fost emotionata de cum vor reactiona. #:-S

La biserica nici nu stiu cand trebuie sa mergem sa vorbim, mai ales ca eu trebuie sa trec de la reformati la ortodocsi. :-SS

Spor la miresit dragelor si sper sa va gasiti rochite faine!>:D<>:D<>:D<
pupici

dianaruxi
17.08.2009, 14:05:48
Buna fetelor, n-am intrat de mult ca sunt in concediu si am fost mai tot timpul pe drumuri. Mai am doua saptamani si revin in forta.

In acest timp, pot sa va spun ca am rezolvat cu nasii. Am vorbit cu ei si au fost foarte incantati sa ne fie alaturi ca parinti spirituali. Ma bucur ca am scapat de asta pt ca am fost emotionata de cum vor reactiona. #:-S

La biserica nici nu stiu cand trebuie sa mergem sa vorbim, mai ales ca eu trebuie sa trec de la reformati la ortodocsi. :-SS

Spor la miresit dragelor si sper sa va gasiti rochite faine!>:D<>:D<>:D<
pupici
dar de ce nu va casatoriti la reformati? nu vrea el?sau nu se poate?

Cristina_84
17.08.2009, 14:43:21
[quote=norishor;2269978]Buna fetelor, n-am intrat de mult ca sunt in concediu si am fost mai tot timpul pe drumuri. Mai am doua saptamani si revin in forta.

Buna Norishor! Felicitari pt nasi,ati mai scapat de-o grija. Cand ati mers la ei sa le cereti sa va fie nasi,cu ce v-ati dus?:D Flori,bomboane,prajituri,sampanie?...Asa ceva m-am gandit eu sa ducem cand o sa mergem sa-i cerem...ne dai si noua mai multe detalii? [-o<

anette10
17.08.2009, 14:52:36
[quote=norishor;2269978]Buna fetelor, n-am intrat de mult ca sunt in concediu si am fost mai tot timpul pe drumuri. Mai am doua saptamani si revin in forta.

Buna Norishor! Felicitari pt nasi,ati mai scapat de-o grija. Cand ati mers la ei sa le cereti sa va fie nasi,cu ce v-ati dus?:D Flori,bomboane,prajituri,sampanie?...Asa ceva m-am gandit eu sa ducem cand o sa mergem sa-i cerem...ne dai si noua mai multe detalii? [-o<

Noi ne-am dus cu un buchet de flori pt nasa si o sticla de whiskey pt nasul .

bertamonica
17.08.2009, 16:26:33

Noi ne-am dus cu un tort :) dar la noi nasii sunt doar putini mai mari ca noi si cred ca si banuiau ca pe ei ii vom ruga...deci a fost fara emotii sau peripetii :)

angi300
17.08.2009, 18:21:25
Buna Angi!
Si eu sunt de parere ca in primul rand ar trebui sa rezervati sala. Sau macar daca stii in ce sala va doriti sa faceti nunta, gandeste-te ce culori s-ar potrivi acolo. Eu am ales alb cu mov, de fapt tema coloristica a nuntii o sa fie mov, pana si rochia mea va avea o panglica de aceasta culoare :)
of..sala..stiu...din pacate pentru ca toate s-au cam luat ...(pt ca noi suntem niste adormiti..si inca nu am inceput sa facem nimic) cred ca o sa ramanem la o sala mai comuna..ca sa zic asa...are peretii un fel de galben dar foarte deschis....si draperiile sunt portocalii. sala chiar nu are nimic interesant si de aia ma gandesc sa folosesc culori mai tari si poate cu decoratiunile potrivite si cu ajutorul vostru o sa iasa ceva.:-SSziceam mai sus ca nu putem sa facem nimic pt urmat 3 sapt..(intampinam niste probleme)..si tocmai de asta am zis sa meditez asupra culorilor. >:D<

norishor
17.08.2009, 23:24:31
Pai sa va zic. Familia lui este foarte credincioasa si nici nu concep sa renunte la religia ortodoxa, puiului ii este indiferent insa eu nu tin neaparat sa facem la reformati. Dumnezeu e unul singur, asa ca daca trec la ortodocsi, nu va fi nici o diferenta.
In ceea ce priveste nasii, nici nu stiam ca trebuie sa-i "momim" cu ceva. :DOricum, a fost ceva neasteptat si nu cred ca am fi reusit sa le cumparam ceva. Ne-au luat cu ei in Germania duminica trecuta, pe 8. Am aflat in acea zi ca plecam peste 2 ore cu ei. N-am avut timp de nimic, abia ne-am facut bagajele.
Ei stiau de nunta si ne-au tot pus intrebari despre ea. Cand au intrebat si de nasi, atunci i-am intrebat. bineinteles ca eu a trebuit sa pun intrebarea ca daca era sa astept dupa iubitul meu viitor sot, ramaneam fara nasi. :D Dar il iubesc si asa! Apropos, peste 36 de minute va fi ziua lui. La multi ani, pui!

Va pup fetelor, sper ca v-am fost de ajutor!

anette10
18.08.2009, 08:31:56
of..sala..stiu...din pacate pentru ca toate s-au cam luat ...(pt ca noi suntem niste adormiti..si inca nu am inceput sa facem nimic) cred ca o sa ramanem la o sala mai comuna..ca sa zic asa...are peretii un fel de galben dar foarte deschis....si draperiile sunt portocalii. sala chiar nu are nimic interesant si de aia ma gandesc sa folosesc culori mai tari si poate cu decoratiunile potrivite si cu ajutorul vostru o sa iasa ceva.:-SSziceam mai sus ca nu putem sa facem nimic pt urmat 3 sapt..(intampinam niste probleme)..si tocmai de asta am zis sa meditez asupra culorilor. >:D<

In acest caz ai putea sa te gandesti la: portocaliu cu bleu sau auriu/galben cu verde/olive sau poate chiar galben pai cu rosu sangeriu (depinde ce tonuri de galben si portocaliu are sala si daca merg cu rosu). Bineinteles, conteaza f mult si care culori iti plac tie pt ca e f important sa te simti tu bine si impacata cu alegerea facuta si sunt sigura ca o sa ai o nunta f frumoasa! >:D<

dianaruxi
18.08.2009, 09:38:55
neata fetelor, ce mai ziceti, eu ma uit de invitatii pt civila, care e in aprilie, si ma gandesc sa le iau direct din franta ca sunt mai dragute. ce ziceti de astea?
http://www.monfairepart.com/faire-part-6596-82-71_72-12.html
http://www.lc-faire-part.com/mariage/faire-part-regalb-jn752-papillons-mauve-et-blanc-p-4295.html

bertamonica
18.08.2009, 10:15:18
neata fetelor, ce mai ziceti, eu ma uit de invitatii pt civila, care e in aprilie, si ma gandesc sa le iau direct din franta ca sunt mai dragute. ce ziceti de astea?
http://www.monfairepart.com/faire-part-6596-82-71_72-12.html
http://www.lc-faire-part.com/mariage/faire-part-regalb-jn752-papillons-mauve-et-blanc-p-4295.html

Mie imi place foarte mult a doua! Sa inteleg insa ca dai doua invitatii (una pt civila una pt biserica)? si vei avea aceeasi invitati si la una si la cealalta?..si eu le voi avea la distanta cam de o luna una fata de cealalta si inca nu sunt sigura cum voi proceda...tu cum faci?
mult succes:)