PDA

Versiunea completa : Pregatirile miresicilor de mai 2010

Pagini : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 [21] 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40

andrelutza_2010
25.11.2009, 09:04:25
Buna dimineata fetelor !

~o) ~o) ~o)

dianaruxi
25.11.2009, 09:07:46
neata fetelor,
arahne sper sa fie ce-ti doresti rochita,
roxxya imi plac meniurile
angi felicitari pt noul rang.

alinaggg
25.11.2009, 09:13:41
Neata fetelor :)

beanna
25.11.2009, 09:58:05
Buna dimineata~o) ~o) ~o) ,vad ca stati destul de bine cu pregatirile.Eu m-am impotmolit, e greu sa iei decizii, poate ma ajutati intr-o privinta.V-am mai zis intr-o zi ca am gasit bucatar pentru nunta; ei bine el s-a oferit sa aranjeze si sala, numai ca noi ne-am razgandit pentru ca nu ne placea aranjamentul si i-am zis ca vrem numai contract pt mancare.Acuma dupa cateva zile a zis ca bine...dar eu nu stiu daca n-o sa ne poarte pica daca va vedea ca face altcineva aranjamentul.Sa iau alt bucatar? Voi ce ati face

mortisha_20
25.11.2009, 10:06:57
Buna dimineata~o) ~o) ~o) ,vad ca stati destul de bine cu pregatirile.Eu m-am impotmolit, e greu sa iei decizii, poate ma ajutati intr-o privinta.V-am mai zis intr-o zi ca am gasit bucatar pentru nunta; ei bine el s-a oferit sa aranjeze si sala, numai ca noi ne-am razgandit pentru ca nu ne placea aranjamentul si i-am zis ca vrem numai contract pt mancare.Acuma dupa cateva zile a zis ca bine...dar eu nu stiu daca n-o sa ne poarte pica daca va vedea ca face altcineva aranjamentul.Sa iau alt bucatar? Voi ce ati face
Nu esti obligata sa iei tot pachetul! daca tie iti place cum gateste il iei numai ptr gatit! Eu zic ...pana la urma fiecare cu ce stie mai bine! Nu trebuie amestecat. Si nu cred k ar trebui sa iti poarte pica si sa iti strice ceva ptr ca e si reputatia lui la mijloc

dianaruxi
25.11.2009, 10:11:05
Nu esti obligata sa iei tot pachetul! daca tie iti place cum gateste il iei numai ptr gatit! Eu zic ...pana la urma fiecare cu ce stie mai bine! Nu trebuie amestecat. Si nu cred k ar trebui sa iti poarte pica si sa iti strice ceva ptr ca e si reputatia lui la mijloc
asta zic si eu, dc vrea sa mai aiba clienti dupa aia nu are ce sa faca decat sa se poarte exemoplar

beanna
25.11.2009, 10:16:08
Multumesc fetelor, sunteti foarte dragute, si eu m-am gandit ca si-ar strica reputatia...oricum, ma interesez si de altcineva...mi-e foarte greu sa ma hotarasc

sttefi
25.11.2009, 10:30:24
neatza fetelor :)

Pt cele care doreau sa mearga in Europa...va sfatuiesc deocamdata sa nu mergeti. Nu stiu ce probleme au fost pe acolo intre mascati si comercianti, s-au inchis standuri...s-au batut.
Faza e ca o cunostinta care locuieste in voluntari (f aproape de europa, pt cine nu stie), m-a sfatuit sa nu merg acum ca se bat aia pe locuri, cica e haos. Asa ca mi-am amanat vizita pe acolo, ca sa nu ies sifonata sau cu banii luati :)), stiti voi victime colaterale.

so...spor la miresit

mortisha_20
25.11.2009, 10:30:49
Ai timp sa te hotarasti! Mai cauta si un altul! Vezi oferta! pune in balanta ! Asha macar sa fii tu cu sufletul impacat!

mortisha_20
25.11.2009, 10:31:38
neatza fetelor :)

Pt cele care doreau sa mearga in Europa...va sfatuiesc deocamdata sa nu mergeti. Nu stiu ce probleme au fost pe acolo intre mascati si comercianti, s-au inchis standuri...s-au batut.
Faza e ca o cunostinta care locuieste in voluntari (f aproape de europa, pt cine nu stie), m-a sfatuit sa nu merg acum ca se bat aia pe locuri, cica e haos. Asa ca mi-am amanat vizita pe acolo, ca sa nu ies sifonata sau cu banii luati :)), stiti voi victime colaterale.

so...spor la miresit
Am vazut la Tv si de dragonul rosu!

sttefi
25.11.2009, 10:42:31
Am vazut la Tv si de dragonul rosu!

da...pai toata zona aia de complexuri comerciale. nu stiu ce au gasit in neregula. am inteles ca au inchis 2000 de standuri..

alinaggg
25.11.2009, 10:55:23
da...pai toata zona aia de complexuri comerciale. nu stiu ce au gasit in neregula. am inteles ca au inchis 2000 de standuri..

au inchis maghernitele de tabla dintre dragonul rosu si samexpo. Pe acolo gaseai si diverse pentru nunta.
Oricum nu e momentul pentru a le face o vizita :D

norishor
25.11.2009, 11:03:32
Salutare fetelor!
Am vazut si eu aseara la tv despre revolta de la Dragonul Rosu. Parca era revolutie. Foarte urat ce se intampla acolo. De alte complexe n-am auzit dar voi stiti mai bine ca sunteti din zona.

Ma bucur ca vine rochita in sfarsit Arahne, sa ne-o arati si noua cand o ai.
Roxya, sunt foarte dragute invitatiile. Fundita aceea e super. Daca va fi si rosie va fi perfecta.
Angi, cum e sa fi printesa? :D

Arahne
25.11.2009, 11:12:37
au inchis maghernitele de tabla dintre dragonul rosu si samexpo. Pe acolo gaseai si diverse pentru nunta.
Pai alea erau in europa, ualeu sper sa nu se fi inchis:-s

ruxi86
25.11.2009, 11:34:05

Pai erau foarte multi care functionau fara acte in regula ... la negru asha :D
Dar si in Samexpo am inteles ca erau standuri cu accesorii pt nunta ... nu cred ca or fi inchis tot ... la TV au spus doar de Dragonul Rosu ... poate avem noroc si mai prindem si noi ceva deschis. :-s

PS: Cica e din cauza taxei de parcare care era inclusa in contract, asa spun comerciantii, dar de fapt ar trebui sa mai scoata niste bani din buzunar si nu au fost de acord ... de aceea au facut debandada aia ... asha am gasit pe net ... acum care o fi adevarul nu se stie :)

emilinicole
25.11.2009, 13:06:22
hop si eu:)
Arhane bv pr rochita, sper sa fie asa cum doresti..

si RUXY..hai cu rochita si sa puneti poze:)

norishor
25.11.2009, 15:30:17
Ce liniste e azi la noi in clubulet. Pe unde sunteti? Va pregatiti de sarbatori?;))

dianaruxi
25.11.2009, 15:41:13
Ce liniste e azi la noi in clubulet. Pe unde sunteti? Va pregatiti de sarbatori?;))
eu am de munca mult

ruxi86
25.11.2009, 16:45:02
eu am de munca mult

si eu la fel ... munca multa la sfarsit de quarter #-o

am intrat repejor sa va urez o zi buna in continuare ca am fugeat ... trec pe la mama si dupa aia ma duc dupa rochita. pupici dragele mele!

emilinicole
25.11.2009, 17:01:45
si eu la fel ... munca multa la sfarsit de quarter #-o

am intrat repejor sa va urez o zi buna in continuare ca am fugeat ... trec pe la mama si dupa aia ma duc dupa rochita. pupici dragele mele!

bafta cu rochitaaaaaaaaaaaaaaaaaa
il pui pe al tau sa te lege si sa iti faca poze

edit..sa iti lege corsetul:P

angi300
25.11.2009, 18:55:31
buna fetele!
multumesc de urari, norishor o sa vezi si tu in curand cum e.<:-P
hm...treaba cu mascatii o inceput se pare ca de martea trecuta..cand am fost eu...au intrat vreo 5-6 masini si direct la dragonul rosu s-au dus...atunci ne-am trezit sa intram si noi acolo...da era o galagie de numa, erau toate inchise si adunati acolo in centru(dragonul 2) si plin de mascati pe la etaje si intrare. no naspa treaba daca ziceti ca o degenerat totul...sapt asta trebuia sa mergem dupa materiale.:-w
arahne si ruxi86..va asteptam cu poze.

norishor
25.11.2009, 19:43:23
buna fetele!
no naspa treaba daca ziceti ca o degenerat totul...sapt asta trebuia sa mergem dupa materiale.:-w

Poate gasesti si in alta parte ceea ce iti doresti.
Ce materiale vrei sa cumperi?

Ruxi la aceasta ora este probabil dupa rochita.:rocking: Asteptam pozele...:)

nicoletaa
25.11.2009, 21:33:55
:* da asteptam pozicile...

angi300
25.11.2009, 22:28:37
Poate gasesti si in alta parte ceea ce iti doresti.
Ce materiale vrei sa cumperi?

Ruxi la aceasta ora este probabil dupa rochita.:rocking: Asteptam pozele...:)
pai acolo sunt mai ieftine...pt fetele de masa, huse, servetele, covor....eu le fac.;));))

Biu
26.11.2009, 08:54:02
unde-s fetele mele matinale ? ~o) ~o) ~o)
ruxi, esti restanta cu poza , arahne , la fel :-w ;))

beanna
26.11.2009, 09:10:08
Neata ~o) ~o) ~o) ~o)

alinaggg
26.11.2009, 09:21:39
Neata girls <:-P

dianaruxi
26.11.2009, 09:27:27
neata fetelor~o) ~o) ~o) ~o)

emilinicole
26.11.2009, 09:46:53
Neata,
hai fetele cu poze:D

ruxi86
26.11.2009, 09:55:11
neata fetele, azi n-am mai fost asa matinala ... eram rupta de somn si abia am ajuns la birou ;))
gata, am rochita, am facut si poze, dar n-am cum sa le scot din aparat ca n-am luat cablul bun ;)) diseara cand ajung acasa am sa scot cardul din aparatul foto si il bag in calc, in asta de la serv nu merge ... asa ca am sa va rog sa mai aveti putintica rabdare ca urmeaza si pozele in seara asta.

Arcee
26.11.2009, 10:05:08
buna dimineata fetelor! am intrat si eu un pic..azi iar am o gramada de treaba si nu prea o sa fiu prezenta...ruxi de-abia asteptpozele cu rochita. ma bucur tare mult pt tine...am mai dat si eu peste o rochita care imi place (tare nehotarata sunt in ultima vreme) si le-am dat mail sa intreb de pret celor de la sposa del amore..modelul este erial din colectia ssan patrick 2010. cum vi se pare?

ruxi86
26.11.2009, 10:07:34
buna dimineata fetelor! am intrat si eu un pic..azi iar am o gramada de treaba si nu prea o sa fiu prezenta...ruxi de-abia asteptpozele cu rochita. ma bucur tare mult pt tine...am mai dat si eu peste o rochita care imi place (tare nehotarata sunt in ultima vreme) si le-am dat mail sa intreb de pret celor de la sposa del amore..modelul este erial din colectia ssan patrick 2010. cum vi se pare?

fff frumoasa rochita, ai apucat sa o probezi sau urmeaza?

Arcee
26.11.2009, 10:13:56
fff frumoasa rochita, ai apucat sa o probezi sau urmeaza?
urmeaza, dar modelul ma avantajeaza in partea de sus...mai am o rochie de seara la fel la bust si arata foarte bine ;))

dianaruxi
26.11.2009, 10:25:47
urmeaza, dar modelul ma avantajeaza in partea de sus...mai am o rochie de seara la fel la bust si arata foarte bine ;))
imi place rochia aia, la ce pret e?

ruxi86
26.11.2009, 10:29:07

aaaa, am inteles, pai f bine atunci ... trebuie sa punem in evidenta cu ce ne-a inzestrat mama natura ;))
abia astept sa te duci sa o probezi si sa ne spui cum iti vine.

emilinicole
26.11.2009, 10:34:51
Mie imi place ft mult:)e in genul rochiei Adelinei Chivu:)

mortisha_20
26.11.2009, 11:09:27
neatza fetelor! observ ca discutati despre rochii de mireasa! chiar azi dimineatza ma gandeam: "ce-ar fi sa-mi iau rochitza cu maneci din acelea din matase brodate...eu sunt mai slabutza si mi-ar ascunde oasele! plus k e si pe 1 mai si nu-mi pot da seama cum va fi vremea

emilinicole
26.11.2009, 11:31:48
neatza fetelor! observ ca discutati despre rochii de mireasa! chiar azi dimineatza ma gandeam: "ce-ar fi sa-mi iau rochitza cu maneci din acelea din matase brodate...eu sunt mai slabutza si mi-ar ascunde oasele! plus k e si pe 1 mai si nu-mi pot da seama cum va fi vremea

se crede ca va fi cald..primavara timpurie etc:)

ruxi86
26.11.2009, 12:05:15

sau poti lua un bolera cu manecile din matase brodata asa cum vrei tu care sa se asorteze cu rochita, si in caz ca va fi cald sa il poti da jos.
cine stie ce caldura va fi la anul de 1 mai ... la cum se tot schimba clima asta ;-)

beanna
26.11.2009, 13:10:02
Roxya007 e foarte frumoasa rochita, sa ne anunti si pe noi ce pret ti-au spus.
Ar fi frumos, fetelor, sa fie vreme buna in mai, desi primavara nu stii niciodata...
Si eu ma tot gandesc daca sa-mi iau si bolero la rochita pt ca e destul de scump (200E):-? :-? :-?

mortisha_20
26.11.2009, 13:33:18
hmm sper si eu k va fi cald! Mie nu prea mi-e de vremea de afara, ci de restaurant...k in mai nu cred k va mai da drumul la caldura si sa nu fie frig in salon! Nici nu stiu...oricum mie nu-mi sta bine fara bretele...oricum ar fi imi trebuie o rochita ori cu bretele sau manecutza. La voi feteel e mai bine cat de cat pe 15 se mai stabilizeaza caldura :))

mortisha_20
26.11.2009, 13:37:14
Cateva rochite cu maneca care imi plac!

alinaggg
26.11.2009, 13:41:27
Cateva rochite cu maneca care imi plac!

de fapt sunt bolero-uri atasate de rochie. Cred ca poate fi prins de rochie cu niste capse

mortisha_20
26.11.2009, 13:45:34
de fapt sunt bolero-uri atasate de rochie. Cred ca poate fi prins de rochie cu niste capse
A da? hmm dar la penultima e din rochita nu cred k e bolero

dianaruxi
26.11.2009, 13:54:54
A da? hmm dar la penultima e din rochita nu cred k e bolero
penultima e ca o bluzita din dantela care se pune peste rochie, dar tot bolero ii zice.

mortisha_20
26.11.2009, 14:13:33
off deci sunt total pe langa :)) trebuie sa imi fac curaj si sa ma duc sa probez dar eu spun k totusi e prea devreme

atreya
26.11.2009, 14:15:34
sau poti lua un bolera cu manecile din matase brodata asa cum vrei tu care sa se asorteze cu rochita, si in caz ca va fi cald sa il poti da jos.
cine stie ce caldura va fi la anul de 1 mai ... la cum se tot schimba clima asta ;-)

Hai cu pozeeee....pup :)

alinaggg
26.11.2009, 14:19:11
off deci sunt total pe langa :)) trebuie sa imi fac curaj si sa ma duc sa probez dar eu spun k totusi e prea devreme
Nu e devreme deloc!
E chiar momentul sa incepi. Daca ar fi sa dai o comanda la o rochita care dureaza 3 luni livrarea, firma nu o sa dea comanda fix din ziua in care te-ai hotarat. O sa dea comanda cand o sa stranga suficient de multe persoane cat sa renteze transportul. (Asta daca comanzi o rochita de la o firma de renume).

mortisha_20
26.11.2009, 14:24:33
Nu e devreme deloc!
E chiar momentul sa incepi. Daca ar fi sa dai o comanda la o rochita care dureaza 3 luni livrarea, firma nu o sa dea comanda fix din ziua in care te-ai hotarat. O sa dea comanda cand o sa stranga suficient de multe persoane cat sa renteze transportul. (Asta daca comanzi o rochita de la o firma de renume).
Eu sunt sincera si zic ca bugetul meu este de maxim 20 de mil! Deci in nicun caz firma de renume...Ma gandesc numai la faptul k o sa ma plictisesc de ea :)

alinaggg
26.11.2009, 14:30:08
Eu sunt sincera si zic ca bugetul meu este de maxim 20 de mil! Deci in nicun caz firma de renume...Ma gandesc numai la faptul k o sa ma plictisesc de ea :)

atunci ar trebui sa iti cumperi in timpul targului din ianuarie sau cel de la romexpo. Atunci gasesti rochii in buget ;)

mortisha_20
26.11.2009, 14:38:38
atunci ar trebui sa iti cumperi in timpul targului din ianuarie sau cel de la romexpo. Atunci gasesti rochii in buget ;)
Eu am drum in ianuarie la Bucuresti! Vad atunci ce gasesc daca nu in februarie este in Galati targ de nunti! Nu-mi fac griji si aici sunt f multe magazine cu rochii de mireasa! trebuie sa fie si rochia mea pe undeva

emilinicole
26.11.2009, 14:44:29
Eu am drum in ianuarie la Bucuresti! Vad atunci ce gasesc daca nu in februarie este in Galati targ de nunti! Nu-mi fac griji si aici sunt f multe magazine cu rochii de mireasa! trebuie sa fie si rochia mea pe undeva

este cu siguranta undeva..si sigur gasesti:)si sa stii ca sigur gasesti pana in 2000 RON..eu am vazut rokii dragute in Buc pana in 2000:)
e bine sa te uiti si acu, dar daca nu comanzi undeva unde o aduc din afara e ok..eu cu a mea am av norok ca era pe stoc in romania..si am luat-o, daca nu venea in 4 luni.

norishor
26.11.2009, 15:02:11

Si eu ma incadrez in cele spuse de tine iar bugetul e la fel de limitat. Sper sa gasim amandoua ceva frumos cu acesti bani. :) Eu in ianuarie incep cautarile. >:D<

dianaruxi
26.11.2009, 15:10:15
Si eu ma incadrez in cele spuse de tine iar bugetul e la fel de limitat. Sper sa gasim amandoua ceva frumos cu acesti bani. :) Eu in ianuarie incep cautarile. >:D<
in banii astia am vazut chestii dragute la white lady, si mi s-a parut ca materialele sunt de calitate.

mortisha_20
26.11.2009, 15:19:28
Si eu am zis k pe ianuarie las rochia, acum vin sarbatorile si nu mai am chef de rochie! Toata lumea umbla dupa mos craciun si eu dupa rochie...nu merge...in ianuarie e luna moarta,,,inceput de an ..poate reduceri:-"

mortisha_20
26.11.2009, 15:20:01
in banii astia am vazut chestii dragute la white lady, si mi s-a parut ca materialele sunt de calitate.
White lady au site?

dianaruxi
26.11.2009, 15:24:44
White lady au site?
da da search pe google.

mortisha_20
26.11.2009, 15:30:30
Am gasit mersic! A rochitze dragutze! Dar sunt de la piatra neamt! Hmm sa vad ce-o mai fi...

piripii
26.11.2009, 15:32:43
hello,scuzati ca ma bag in discutiile voastre.vroiam sa-i spun lui norishor ca-mi place mult buchetul care-i apare in dreptul numelui ,si inca ceva pt miresici in general;sunt splendide rochiile de mireasa de la san patrick.eu am ales san patrick baleare.pupici

dianaruxi
26.11.2009, 15:48:47
Am gasit mersic! A rochitze dragutze! Dar sunt de la piatra neamt! Hmm sa vad ce-o mai fi...
sunt in mai multe orase, vezi poate gasesti unu aproape de tine.

dianaruxi
26.11.2009, 15:55:37
si maya fashion mi se pare ok, si andree salon, dar mai bine intri pe topic la galati si vezi ce magazine ok sunt.

ruxi86
26.11.2009, 17:35:54
fetele, revin cu poze ... de fapt cablul care il luasem era bun, dar gaura usb era in alta parte ... asta nu e aparatul meu ci al cumnatei si acum ca am ajuns acasa l-am studiat pe toate partile si i-am dat de cap.

sa imi spuneti ce parere aveti ... dar sa tineti cont de faptul ca rochia nu era stransa bine de tot, ci doar asa cat sa pot face cateva poze, oricum se observa si in partea de sus ca nu e stransa bine.

ps: si scuzati moaca, va rog, eram rupta de oboseala ... pozele au fost facute pe la 11 noaptea ;))

atreya
26.11.2009, 17:54:17
fetele, revin cu poze ... de fapt cablul care il luasem era bun, dar gaura usb era in alta parte ... asta nu e aparatul meu ci al cumnatei si acum ca am ajuns acasa l-am studiat pe toate partile si i-am dat de cap.

sa imi spuneti ce parere aveti ... dar sa tineti cont de faptul ca rochia nu era stransa bine de tot, ci doar asa cat sa pot face cateva poze, oricum se observa si in partea de sus ca nu e stransa bine.

ps: si scuzati moaca, va rog, eram rupta de oboseala ... pozele au fost facute pe la 11 noaptea ;))

Wooow...deci rochita e superba!
iti vine f bine!
Ma bcuur mult pt tine...ca ai reusit sa rezolvi proiblema asta asa importanta :)

te pup!

alinaggg
26.11.2009, 17:59:58

Iti vine foarte bine!
Sa te bucuri de ea :)

ruxi86
26.11.2009, 18:01:27
Wooow...deci rochita e superba!
iti vine f bine!
Ma bcuur mult pt tine...ca ai reusit sa rezolvi proiblema asta asa importanta :)

te pup!

Multumescccccc :* :* :*

Deea, esti restanta cu poze imbracata cu rochita ta :-w ;))

Pupici!

beanna
26.11.2009, 18:02:39
hello,scuzati ca ma bag in discutiile voastre.vroiam sa-i spun lui norishor ca-mi place mult buchetul care-i apare in dreptul numelui ,si inca ceva pt miresici in general;sunt splendide rochiile de mireasa de la san patrick.eu am ales san patrick baleare.pupici

E din 2008, nu? se mai poate comanda? Mie mi-au zis ca astea din 2009 se comanda pana in decembrie anul asta;

ruxi86
26.11.2009, 18:02:41
Iti vine foarte bine!
Sa te bucuri de ea :)

Multumesc, asemenea va doresc si voua :* :* :*

beanna
26.11.2009, 18:05:53

Uau...acum am vazut pozele. Este suuuuper, te avantajeaza decolteul sweetheart, sa o porti sanatoasa si fericita.Felicitarile mele

emilinicole
26.11.2009, 18:09:54

am incercat sa imi imaginez fara sutien...intr-un mod clar asta e the ONE..serios...felicitari, e chiar superba...iti sta super bine....si inca ceva....nici nu zici ca a fost purtata!!:)
=D>

Cristina_84
26.11.2009, 19:23:14

Si eu,tot in ianuarie,chiar nu cred ca e tarziu deloc.Eu poate m-as plictisi de ea s-o iau de pe acum,sau poate ma mai ingras,mai slabesc,nu se stie,pana in mai....Oricum felicitari fetelor care si-au gasit rochita perfecta de pe acum.
Ruxi,foarte frumoasa rochita ta.:suuuper:

ruxi86
26.11.2009, 19:33:03
Va multumesc din suflet, iubitele :* :* :*
Rochita intr-adevar este in stare perfecta, nici nu ai spune ca a mai fost purtata, daca nu ai stii acest lucru, este curata, nu este rupta, nu ii lipseste absolut nimic de pe ea, tocmai de aceea am fost tare incantata de ea, mai ales ca este modelul care mi-l doream.

Va doresc sa va gasiti si voi rochita care sa va faca sa simtiti ca este "the one" si sa fiti multumite de alegerea facuta!!!

Biu
26.11.2009, 19:41:51
ruxi !!! :suuuper: :suuuper: :suuuper: nu-i asa ca iti vine sa o probezi in fiecare zi ? hai te rog zi ca da, sa nu fiu singura nebuna care saliveaza cand se uita la dulap =))

azi am fost la rest, ca e zi linistita, si am stat 3 ore ( :)) ) pe capul sefului de sala. aveam nevoie de detalii gen cati metri lungime are teasa ca sa stiu de cati metri imi trebuie covor rosu ( sau ma tenteaza mai nou covor de iarba ;)) ) cum noi facem la ei pe terasa ceremonia religioasa

ruxi86
26.11.2009, 19:51:26
ruxi !!! :suuuper: :suuuper: :suuuper: nu-i asa ca iti vine sa o probezi in fiecare zi ? hai te rog zi ca da, sa nu fiu singura nebuna care saliveaza cand se uita la dulap =))

azi am fost la rest, ca e zi linistita, si am stat 3 ore ( :)) ) pe capul sefului de sala. aveam nevoie de detalii gen cati metri lungime are teasa ca sa stiu de cati metri imi trebuie covor rosu ( sau ma tenteaza mai nou covor de iarba ;)) ) cum noi facem la ei pe terasa ceremonia religioasa

Biu, sa stii ca asta i-am spus lu' cumnatamea (pt ca rochita a ramas la ea in dulap ca la mine oricum nu mai avea loc, si acolo e in siguranta, nu o vede mirele) ... i-am spus ca de fiecare data cand ma duc la ei sa pregateasca rochita ca sa o port proba ;)) Ei stau la cateva stradutze de noi si ne vedem f des asa ca ar insemna sa probez rochita la fiecare 2-3 zile =))

cred ca ar arata super sa aveti un covor rosu pe terasa restaurantului, dar nu cat teresa de lat .. ci doar asa o portiune .. si cu o arcada din flori sub care sa stati voi si cu nasii si bineinteles dra/dre de onoare langa tine si cavalerul/cavalerii de onoare langa mire ... iar in fata voastra preotul ... asa ca in filmele americane ;)) mie asa mi-ar fi placut, tare mult imi plac ceremoniile de genul asta ;;)

dianaruxi
26.11.2009, 19:53:33

superba rochia, si iti sta super, mult mai bine decat cu printesele alea cu mult tul, te subtiaza. felicitari, sa o porti sanatoasa si sa iti aduca noroc.

ruxi86
26.11.2009, 20:07:58
superba rochia, si iti sta super, mult mai bine decat cu printesele alea cu mult tul, te subtiaza. felicitari, sa o porti sanatoasa si sa iti aduca noroc.

multumesc mult, ruxi.
asa e ca e mult peste rochitele alea care le-am probat eu la inceput.
mie nu mi-au placut nicioadata rochitele gen printesica, si tot cautam un model care sa nu fie asa, insa numai asta gaseam ... pana cand am incercat la marile case de moda rochite tip A si am vazut ca de fapt asta e modelul care ma prinde.
iar rochita asta este tip A cu ceva tente de printesica, bine ca nu sunt fff accentuate si rochita nu este asa mare in partea jos, mai ales ca in poze am avut si crinolina cu 2 cercuri jos, si chiar este mult mai OK asa ca sa nu intre toate fustele alea intre picioare.

abia astept sa ne arati si tu poze cu rochita ta cand soseste. iti doresc din suflet sa fie exact cum ti-ai dorit tu si sa iti aduca numai noroc.

dianaruxi
26.11.2009, 20:10:21
am fost sa ridic verighetele azi. ruxi si eu sper sa fie ok rochia.apropo iar a crescut pretul la aur, azi era 82 ron dar eu am platit 79 ca atat era cand am dat comanda.

ruxi86
26.11.2009, 20:31:12
am fost sa ridic verighetele azi. ruxi si eu sper sa fie ok rochia.apropo iar a crescut pretul la aur, azi era 82 ron dar eu am platit 79 ca atat era cand am dat comanda.

ff frumoase verighetele, si ff eleganta ... chiar imi plac ... iar despre inelushul de logodna ... nu am cuvinte ... este superbbbbb.
sa purtati sanatosi verighetele si cu multa placere si sa va aduca numai noroc si bucurii!

Biu
26.11.2009, 20:32:09

sa fie intr-un ceas bun >:D< sunt simple si frumoase !
si foarte frumos inelul de logodna !!!!! =D>

Biu
26.11.2009, 20:35:51
Biu, sa stii ca asta i-am spus lu' cumnatamea (pt ca rochita a ramas la ea in dulap ca la mine oricum nu mai avea loc, si acolo e in siguranta, nu o vede mirele) ... i-am spus ca de fiecare data cand ma duc la ei sa pregateasca rochita ca sa o port proba ;)) Ei stau la cateva stradutze de noi si ne vedem f des asa ca ar insemna sa probez rochita la fiecare 2-3 zile =))

cred ca ar arata super sa aveti un covor rosu pe terasa restaurantului, dar nu cat teresa de lat .. ci doar asa o portiune .. si cu o arcada din flori sub care sa stati voi si cu nasii si bineinteles dra/dre de onoare langa tine si cavalerul/cavalerii de onoare langa mire ... iar in fata voastra preotul ... asa ca in filmele americane ;)) mie asa mi-ar fi placut, tare mult imi plac ceremoniile de genul asta ;;)

da, in stil maerican facem ;))
pe terasa vor fi 2 randuri de scaune pt invitati, pe mijloc covorul ( rosu sau de iarba ) iar in fata vom pune un cort cum e cel din imagine. au la rest, si azi am intrebat daca il pot folosi <:-P . il voi decora cu iedera si flori. sub cort va fi masa preotului (altarul ) ;))

ruxi86
26.11.2009, 20:49:03
pe terasa vor fi 2 randuri de scaune pt invitati, pe mijloc covorul ( rosu sau de iarba ) iar in fata vom pune un cort cum e cel din imagine. au la rest, si azi am intrebat daca il pot folosi <:-P . il voi decora cu iedera si flori. sub cort va fi masa preotului (altarul ) ;))

fff mijto asa ... imi place fff ideea asta ... din pacate eu nu o pot pune in aplicare pt ca nu am unde :(
abia astept sa vad poze la nunta ta ;))
cu preotul ai apucat sa vb? a acceptat propunerea ta de a va cununa pe terasa restaurantului? :D

dianaruxi
26.11.2009, 20:50:43
sa fie intr-un ceas bun >:D< sunt simple si frumoase !
si foarte frumos inelul de logodna !!!!! =D>
multumesc fetelor, inelul de logodna dupa cum bine stiti eu l-am ales.:">

dianaruxi
26.11.2009, 20:51:35
e chiar superb victorian asa.

Arcee
26.11.2009, 21:28:58

cu o mica intarziere...superba rochita ruxi.. ce ma bucur.. iti vine foarte bine..o sa fii o mireasa superba;))

ruxi86
26.11.2009, 21:38:56
cu o mica intarziere...superba rochita ruxi.. ce ma bucur.. iti vine foarte bine..o sa fii o mireasa superba;))

multumesc multumesc pt aprecieri!!!!
sunt sigura ca toate vom fi niste miresici superbeeeeee <:-P

nicoletaa
26.11.2009, 23:13:54
ruxi86 de-a dreptul superbaaaaaaaa rochiitttaaaa,felicitari pt achizitie si sa o porti sanatoasa...te prinde ffff bine modelul:*:*:*:*

nicoletaa
26.11.2009, 23:17:20

fff frumoase si fff simple,langa asa inelus arata superb,sa le purtati sanatosiiii si fericitiii...(ai gusturi bune f frumusel inelusu de logodna..:*:*:*:*:*

nicoletaa
26.11.2009, 23:34:55
inelusul meu de logodna...si fratioru lui:)):))

ruxi86
27.11.2009, 00:09:39
inelusul meu de logodna...si fratioru lui:)):))

ff frumos inelushul tau de logodna ... sa il porti sanatoasa si sa iti aduca numai fericire alaturi de cel care ti l-a daruit ;))
si unghiutzele tale imi plac tare mult (presupun ca erau ale tale cele cu rosu si floricica alba) ;-)

ruxi86
27.11.2009, 00:12:12
ruxi86 de-a dreptul superbaaaaaaaa rochiitttaaaa,felicitari pt achizitie si sa o porti sanatoasa...te prinde ffff bine modelul:*:*:*:*

multumesc mult, nico :*
abia astept sa ne luam toate rochitzele si sa vina ziua cea mare ca sa fim cele mai mumoaseeeeee ;))

Sannda
27.11.2009, 09:03:29
Neata'

Ruxi felicitari pentru rochita.Este superba si iti vine foarte bine.Sa o porti sanatoasa.

Arcee
27.11.2009, 09:16:01
buna dimineata fetelor! Ce planuri marete aveti azi?;))

alinaggg
27.11.2009, 09:41:42
Neata fetelor!

Eu pregatesc petrecerea de maine pentru ziua iubitului :)

Idei de pub-uri sau cafenele dragute ? :D

Arcee
27.11.2009, 10:04:12
fetelor....tocmai mi-am facut programare la sposa del amore azi la 3...sper sa fie cu noroc, desi rochita care imi place mie nu o au la proba si costa si 1680 euro:-s

ruxi86
27.11.2009, 10:40:24
Neata'

Ruxi felicitari pentru rochita.Este superba si iti vine foarte bine.Sa o porti sanatoasa.

mii de multumiri pt aprecieri puuuuuup

ruxi86
27.11.2009, 10:44:38
fetelor....tocmai mi-am facut programare la sposa del amore azi la 3...sper sa fie cu noroc, desi rochita care imi place mie nu o au la proba si costa si 1680 euro:-s

super ca ai facut programare ... nu fi trista ca nu au rochita care o vrei tu, poate gasesti altceva care iti va placea si iti va sta bine, si sper sa fie si la un pret acceptabil ... desi cei de la sposa del amore au niste scoruri exagerate, cel putin asa mi s-a parut mie :D

iti tinem pumnii si asteptam pozici de la proba ;))

ruxi86
27.11.2009, 10:46:45
Neata fetelor!

Eu pregatesc petrecerea de maine pentru ziua iubitului :)

Idei de pub-uri sau cafenele dragute ? :D

Sa iti traiasca iubitul si sa te bucuri de el/cu el/alaturi de el :)

Vrei sa faci o party mare mare sau mai restrans asa?

Biu
27.11.2009, 10:47:05
neata fetele. eu sunt la capitolul verighete. ia sa va arat ce modele am gasit interesante ;))
vrem verighete fara aspect finisat, si la exterior cu amprenta noastra. pe a mea amprenta lui, si invers <:-P . acuma problema e ca vom merge la un designer sa ni le faca, si nu ii pot arata poze, " ca se simte jignit " 8-} . am sa incerc o strategie, si sa ii dau numai indicii, sperand ca o sa ii vina aceaasi idee =))

Arcee
27.11.2009, 10:51:47
super ca ai facut programare ... nu fi trista ca nu au rochita care o vrei tu, poate gasesti altceva care iti va placea si iti va sta bine, si sper sa fie si la un pret acceptabil ... desi cei de la sposa del amore au niste scoruri exagerate, cel putin asa mi s-a parut mie :D

iti tinem pumnii si asteptam pozici de la proba ;))
mda.. nu stiu cat de exagerate sunt pt ca sunt mai ieftini decat cei de la novias... pe mie m-au linistit cei de la bien savvy..pt rochita marsella care e din 2008 vor 7000ron:-"

alinaggg
27.11.2009, 10:57:35
Sa iti traiasca iubitul si sa te bucuri de el/cu el/alaturi de el :)

Vrei sa faci o party mare mare sau mai restrans asa?

Ceva mai restrans ca facem in 2 ture. Deci 10 persoane :D

Arcee
27.11.2009, 10:58:13
neata fetele. eu sunt la capitolul verighete. ia sa va arat ce modele am gasit interesante ;))
vrem verighete fara aspect finisat, si la exterior cu amprenta noastra. pe a mea amprenta lui, si invers <:-P . acuma problema e ca vom merge la un designer sa ni le faca, si nu ii pot arata poze, " ca se simte jignit " 8-} . am sa incerc o strategie, si sa ii dau numai indicii, sperand ca o sa ii vina aceaasi idee =))
imi plac ultimele...ca sunt din aur galben=))...noi ne-am hotarat astea vrem sa ni le facem..

Biu
27.11.2009, 11:02:37
imi plac ultimele...ca sunt din aur galben=))...noi ne-am hotarat astea vrem sa ni le facem..

eu inca nu stiu din ce metal vreau sa le fac :)) . poate aur galben cu palladiu, si rezulta un metal alb, mai rezistent decat "aurul alb " care e aur galben lungit de regula cu argint si/sau nichel.

sunt frumoase verighetele care iti plac roxya. imi plac si verighetele de aur galben si diamante negre, sunt ceva mai aparte. am vazut la o miresica ;))

emilinicole
27.11.2009, 11:03:03
mda.. nu stiu cat de exagerate sunt pt ca sunt mai ieftini decat cei de la novias... pe mie m-au linistit cei de la bien savvy..pt rochita marsella care e din 2008 vor 7000ron:-"

asa m-au linistit si pe mine astia...si uite asa nu am mai fost la ei la proba..la ce naiba sa merg daca nu am atatia bani

norishor
27.11.2009, 11:04:44

Multumesc mult! Si mie imi place foarte mult buchetul, chiar de aceea l-am ales. Buna alegere a rochitei. E superba.=D>

E superba rochia si iti vine perfect. Parca e turnata pe tine. Sa o porti sanatoasa si sa fii foarte fericita in ea cat timp o vei purta. Felicitari inca o data!>:D<

Sunt elegante verighetele voastre. Sa le purtati sanatosi! :suuuper:

Sper sa iti gasesti o rochie care sa te avantajeze, chiar daca nu va fi aceea pe care ai vazut-o tu pe net.
E altfel dupa ce probezi o rochie.
Am incercat si eu una cu ceva timp in urma, care nu mi-a placut deloc cand era pe umeras. Cand am luat-o pe mine, nu mi-a venit sa cred cat de bine imi venea. Sper sa fie asa si in cazul tau si daca se poate sa fie si la un pret acceptabil.;-)

Biu, imi place foarte mult cum va fi totul la nunta voastra. Ai idei foarte bune si ma bucur ca la voi se pot pune in practica. Aici nu ar fi nimeni de acord sa ne casatoreasca in afara bisericii.

emilinicole
27.11.2009, 11:09:25

mi se pare foarte interesanta ideea:)
apropo de verighete, sfatul meu e sa nu va luati dupa poze, noi am vazut in poze multe modele dragute, dar care la fata locului nu ne veneau bine, si erau mai urate ca in catalog/net, unele chiar nu prea semanau ...etc..asadar mai bine mergeti si probati sa vedeti cum va vin, cum arata in realitate si apoi va hotarati:)

Biu
27.11.2009, 11:14:15
mi se pare foarte interesanta ideea:)
apropo de verighete, sfatul meu e sa nu va luati dupa poze, noi am vazut in poze multe modele dragute, dar care la fata locului nu ne veneau bine, si erau mai urate ca in catalog/net, unele chiar nu prea semanau ...etc..asadar mai bine mergeti si probati sa vedeti cum va vin, cum arata in realitate si apoi va hotarati:)

nu am cum sa le probez. ca designerul acesta face doar unicate....
in schimb am vazut si probat ceva asemanator. prima data nu ma foarte atrageau in poze, in realitate le-am gasit a fi mai frumoase. si stilul acesta ni se potriveste si ca personalitate ;))

@ norishor : nu exista nu se poate in vocabularul meu. orice se poate, daca iti doresticu adevarat ;-)

lau_si
27.11.2009, 11:19:14
Eu zic ca in restaurant se va incalzi repede, deoarece e lume multa.
Sincer si mie imi este un pic groaza de vreme... ca nu fie frig, ca eu sunt un pic mai friguroasa :-p

emilinicole
27.11.2009, 11:22:58
nu am cum sa le probez. ca designerul acesta face doar unicate....
in schimb am vazut si probat ceva asemanator. prima data nu ma foarte atrageau in poze, in realitate le-am gasit a fi mai frumoase. si stilul acesta ni se potriveste si ca personalitate ;))

@ norishor : nu exista nu se poate in vocabularul meu. orice se poate, daca iti doresticu adevarat ;-)

asa zic si eu..dar daca Popa ala chiar nu vrea sa te cunune pe terasa restaurantului...ca e bar auzi si tu:))))
fotografii mei asa au vrut(au facut la acelasi restaurant ca mine)si nu a vrut sa ii cunune pe terasa ca e BAR>>>>si mare pacat....

dianaruxi
27.11.2009, 11:24:31
neata fetelor, multumesc pentru aprecieri.

Biu
27.11.2009, 11:29:00
asa zic si eu..dar daca Popa ala chiar nu vrea sa te cunune pe terasa restaurantului...ca e bar auzi si tu:))))
fotografii mei asa au vrut(au facut la acelasi restaurant ca mine)si nu a vrut sa ii cunune pe terasa ca e BAR>>>>si mare pacat....

=)) =)) =))
sa o auzi pe bunica-mea cand i-am zis ca ne cununam pe terasa : " cum ???? :-w :-w :-w sa nu va cununati la sfanta beserica ??? " asa zice ea, "beserica ".... dupa 2 saptamani de nedorimt si visat urat ca nu ma marit in sfanta beserica, s-a resemnat pana si bunicuta mea de 75 de ani. ideea sa gasesti un preot tanar, cu siguranta nu va refuza ;))

emilinicole
27.11.2009, 11:31:26
Eu zic ca in restaurant se va incalzi repede, deoarece e lume multa.
Sincer si mie imi este un pic groaza de vreme... ca nu fie frig, ca eu sunt un pic mai friguroasa :-p

le fel de frig, naspa poate fi oricand.
anul trecut pe 30 mai am fost la nunta unor prieteni..caldura mare pana pe 28...pe 29 inorat..un pic rece..pe 30(ziua nunti)..frig si ploaie cat cuprinde..a plouat pana pe la 4..si a fost si frig..desi noi toti ne asteptam sa fie cald...vreme e loterie..poate fi cald sau nu...:)dar asta nu inseamna ca daca e pe 1/8/15 e mai frig ca pe 30:)

norishor
27.11.2009, 11:34:38
=)) =)) =))
sa o auzi pe bunica-mea cand i-am zis ca ne cununam pe terasa : " cum ???? :-w :-w :-w sa nu va cununati la sfanta beserica ??? " asa zice ea, "beserica ".... dupa 2 saptamani de nedorimt si visat urat ca nu ma marit in sfanta beserica, s-a resemnat pana si bunicuta mea de 75 de ani. ideea sa gasesti un preot tanar, cu siguranta nu va refuza ;))

Ma bucur mult ca ai gasit asa ceva. Preot tanar la noi in oras nu prea gasesti asa ca, m-am resemnat si eu ca bunica ta, ca o sa facem nunta la biserica. Nu e rau nici asa.
Abia astept si eu sa vad pozele de la nunta voastra, cu siguranta vor fi inedite. :)

Referitor la vreme, sper sa avem toate parte de soare si caldura in acea zi importanta.

Biu
27.11.2009, 11:34:48
le fel de frig, naspa poate fi oricand.
anul trecut pe 30 mai am fost la nunta unor prieteni..caldura mare pana pe 28...pe 29 inorat..un pic rece..pe 30(ziua nunti)..frig si ploaie cat cuprinde..a plouat pana pe la 4..si a fost si frig..desi noi toti ne asteptam sa fie cald...vreme e loterie..poate fi cald sau nu...:)dar asta nu inseamna ca daca e pe 1/8/15 e mai frig ca pe 30:)

asa e. doar nu e degeaba expresia " te schimbi ca vremea " :-s
anul acesta a fost mai frumos in mai si iunie decat in iulie ;))
noi toate bineinteles tinem pumnii sa fie vreme superba in oriuce sambata si duminica din luna mai <:-P

emilinicole
27.11.2009, 11:38:27
=)) =)) =))

asa si bunica-mea..la noi vineri seara se face bradul, cu tineret, acasa la mireasa si eu nu fac asta, k nu vreau..sau mireasa tre sa ude(la rascruce, la o fantana..cred ca stiti) si nici asta nu fac...si saraca e socata ca ce mireasa sunt eu..dar macar o creanga de brad acolo, fac si eu, atunci sambata, mireasa:))), i-am zis k nu, s-a mai resemnat dar mai incearca sa ma convinga cateodata:)

dianaruxi
27.11.2009, 11:40:46
asa si bunica-mea..la noi vineri seara se face bradul, cu tineret, acasa la mireasa si eu nu fac asta, k nu vreau..sau mireasa tre sa ude(la rascruce, la o fantana..cred ca stiti) si nici asta nu fac...si saraca e socata ca ce mireasa sunt eu..dar macar o creanga de brad acolo, fac si eu, atunci sambata, mireasa:))), i-am zis k nu, s-a mai resemnat dar mai incearca sa ma convinga cateodata:)
si mama imi zice " cum mama pantofi albastri?" bunici nu am.

norishor
27.11.2009, 11:45:40
asa e. doar nu e degeaba expresia " te schimbi ca vremea " :-s
anul acesta a fost mai frumos in mai si iunie decat in iulie ;))
noi toate bineinteles tinem pumnii sa fie vreme superba in oriuce sambata si duminica din luna mai <:-P

Asa e, tinem pumnii pt toate fetele. Dar daca va ploua, tot va fi frumos. Ia uitati-va ce poze dragute am putea face.

Biu
27.11.2009, 11:45:49
si mama imi zice " cum mama pantofi albastri?" bunici nu am.

eu nu le zic nimic de pantofi, ca mi-i fac mov cu verde :)) . acuma ca am ochit cerceii mov. a!!! si buchetul colorat. nu mai zic nimic, ca oricum nu am de castigat :)) . vor vedea in ziua nuntii si gata ;))

ruxi86
27.11.2009, 11:58:27
Asa e, tinem pumnii pt toate fetele. Dar daca va ploua, tot va fi frumos. Ia uitati-va ce poze dragute am putea face.

chiar ca sunt ff reusite pozele facute pe ploaie ... dar bineinteles ca noi ne dorim sa fie soare si frumos si cald sau macar placut afara.

eu nu le zic nimic de pantofi, ca mi-i fac mov cu verde :)) . acuma ca am ochit cerceii mov. a!!! si buchetul colorat. nu mai zic nimic, ca oricum nu am de castigat :)) . vor vedea in ziua nuntii si gata ;))

si tu pana la urma tot la mov ai apelat?;)) dar cu verde chiar nu am mai vazut combinat, abia astept sa ne arati cum va iesi.
eu nu le-am mai zis nimic de pantofii mei mov ... tata saracu' s-a resemnat cand a vazut ca nu are cu cine discuta, a spus sa fac cum vreau eu, maica-mea nu prea e incantata ca cica movul este culoarea de doliul a caselor regale ... numai sormea a fost incantata de nebuniile mele ;))
bunicii inca n-au aflat, vor avea o surpriza in ziua nuntii =))

emilinicole
27.11.2009, 12:03:00

asta e cea mai buna idee..si eu daca am zis toti se bagau..asa ca nu mai zic nimik,...da ce te faci cand te intreaba:[email protected]

dianaruxi
27.11.2009, 12:05:01
asta e cea mai buna idee..si eu daca am zis toti se bagau..asa ca nu mai zic nimik,...da ce te faci cand te intreaba:[email protected]
zici nu stiu inca.

Biu
27.11.2009, 12:11:59

te faci ca ploua ;))

Arcee
27.11.2009, 12:12:32
foarte dragute...dar sincer...prefer soarele....:))

dianaruxi
27.11.2009, 12:16:34
foarte dragute...dar sincer...prefer soarele....:))
si eu sper ca in iunie va fi ok.

Arcee
27.11.2009, 12:18:53
fetelor eu va las... ma duc sa ma pregatesc si o iau usor spre mama...si sper ca diseara se revin cu poze si impresii..pupici si sa aveti o zi minunata:*

norishor
27.11.2009, 12:23:19
fetelor eu va las... ma duc sa ma pregatesc si o iau usor spre mama...si sper ca diseara se revin cu poze si impresii..pupici si sa aveti o zi minunata:*

Multa bafta la gasirea rochitei. >:D<

emilinicole
27.11.2009, 12:26:37
te faci ca ploua ;))

:))))))))))))))
buna idee

ruxi86
27.11.2009, 12:43:47

Bafta multaaaaaaa, Roxy ... sper sa iti gasesti rochitzica "the one" :*:*:*
O zi cat mai frumoasa si tie si asteptam sa revii cu tot cu pozicile de la proba!

norishor
27.11.2009, 14:20:38
V-ati gandit pe ce melodie veti dansa primul vostru dans ca sot si sotie?
Eu nu ma pot hotari. As vrea ceva combinat, la inceput vals apoi tango si la final tot vals.

dianaruxi
27.11.2009, 14:22:07
Eu nu ma pot hotari. As vrea ceva combinat, la inceput vals apoi tango si la final tot vals.
chiar habar nu am, asta e problematic si la mine, ca noi nu avem o melodie a noastra.

Biu
27.11.2009, 14:22:52

noi pe sophia, my love :D .
ma tot gandesc sa luam vreo 2-4 ore de dans sa ne faca o coregrafie cineva care se pricepe ;;)
Edit : sper ca nu o sa ma calce pe trena de la rochie, ca am de gand sa o las desfacuta. e foarte lejera si pe mine nu ma incurca

Biu
27.11.2009, 14:24:04
chiar habar nu am, asta e problematic si la mine, ca noi nu avem o melodie a noastra.

melodia nostra-i trista, leonard cohen, waiting for a miracle :-$

dianaruxi
27.11.2009, 14:26:27
noi pe sophia, my love :D .
ma tot gandesc sa luam vreo 2-4 ore de dans sa ne faca o coregrafie cineva care se pricepe ;;)
ce melodie e asta?

Biu
27.11.2009, 14:28:55
ce melodie e asta?

http://www.youtube.com/watch?v=BiikTvuCIDY

dianaruxi
27.11.2009, 14:31:01
http://www.youtube.com/watch?v=BiikTvuCIDY
e mai saltareata asa, vreti sa faceti ceva mai activ sa inteleg. eu as vrea un vals simplut.

Biu
27.11.2009, 14:33:01
e mai saltareata asa, vreti sa faceti ceva mai activ sa inteleg. eu as vrea un vals simplut.

pai da, sa se potriveasca cu melodia. alta dezamagire pentru buni =))

dianaruxi
27.11.2009, 14:33:36
pai da, sa se potriveasca cu melodia. alta dezamagire pentru buni =))
eu as vrea un slow, ceva gen mariah carey cu luther vandross endless love.

Biu
27.11.2009, 14:34:41
imi place si the goo goo dolls, iris, dar e prea lenta
http://www.youtube.com/watch?v=FpO9MSEWpxc

Edit : acuma am vazut ce ai scris, dianaruxi. eu am o slabiciune pt vocile ragusite...dramatice....

norishor
27.11.2009, 14:36:36
La noi in oras, pt o coregrafie pt miri am inteles ca e nevoie de vreo 10 sedinte de o ora. Pretul e 14 euro de pereche/sedinta. Eu as vrea foarte mult sa merg insa iubitul meu e mai greu de convins. Azi am aflat preturile si chiar mi-ar place sa avem o coregrafie deosebita pt primul dans. Nu stiu ce sa fac sa-l conving pe iubi meu.:-s

Nici noi n-avem o melodie a noastra.:-$

Biu
27.11.2009, 14:41:04
La noi in oras, pt o coregrafie pt miri am inteles ca e nevoie de vreo 10 sedinte de o ora. Pretul e 14 euro de pereche/sedinta. Eu as vrea foarte mult sa merg insa iubitul meu e mai greu de convins. Azi am aflat preturile si chiar mi-ar place sa avem o coregrafie deosebita pt primul dans. Nu stiu ce sa fac sa-l conving pe iubi meu.:-s

Nici noi n-avem o melodie a noastra.:-$

eftin. la noi nu cred ca gasesc asa ieftin. eu chiar ma miram ce scump e, dar nu imi aduc aminte exact cat mi-au spus fetele ca au dat pe lectiile de dans. oricum, noroc ca al meu e dezinhibat la dans. ii place sa fie in centrul atentiei, m-am scos #:-S

dianaruxi
27.11.2009, 14:47:23
imi place si the goo goo dolls, iris, dar e prea lenta
http://www.youtube.com/watch?v=FpO9MSEWpxc

Edit : acuma am vazut ce ai scris, dianaruxi. eu am o slabiciune pt vocile ragusite...dramatice....
da e misto melodia, insa as vrea ceva sa ma caracterizeze oarecum. mie imi place ff mult melodia asta http://www.youtube.com/watch?v=oQ_Nf7yGxbc da imi aduce aminte de fostul si nu as vrea sa avem asa o melodie.

Biu
27.11.2009, 14:52:09
da e misto melodia, insa as vrea ceva sa ma caracterizeze oarecum. mie imi place ff mult melodia asta http://www.youtube.com/watch?v=oQ_Nf7yGxbc da imi aduce aminte de fostul si nu as vrea sa avem asa o melodie.

imi place melodia. daca ai noul winamp, poti sa ii dai sa caute melodii similare, de la alti artisti. mai ca imi vine sa inlocuiesc dj-ul cu noul winamp, atat de fain l-au facut :D

dianaruxi
27.11.2009, 15:02:14
imi place melodia. daca ai noul winamp, poti sa ii dai sa caute melodii similare, de la alti artisti. mai ca imi vine sa inlocuiesc dj-ul cu noul winamp, atat de fain l-au facut :D
nu am winampul nou. mai imi place si asta http://www.youtube.com/watch?v=7VBex8zbDRs&feature=fvst

alinaggg
27.11.2009, 15:08:04
Daca tot veni vorba de melodia de la dans. Noi ne gandeam la melodia aceasta:

http://www.youtube.com/watch?v=Euci0_BBmNE&feature=related

Frank Sinatra - come fly with me

alinaggg
27.11.2009, 15:08:43
Din pacate ... nu am gasit o varianta mai buna pe net....

ruxi86
27.11.2009, 15:11:41
noi ne gandeam la un vals pe melodia "once upon a december" din anastacia ... vazusem si niste coregrafii fff mijto pe youtube

http://www.youtube.com/watch?v=Fk8V99L_sT4&feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=0bTZgLwmIds&feature=PlayList&p=3F3544A49095056B&playnext=1&playnext_from=PL&index=18

al 2-lea mi-a placut tare mult ... la asta ne gandeam dar acum nu stiu daca vor fi de acord dre de onoare si cavalerii .. mai ales ca nu am decat 2 perechi :D

dianaruxi
27.11.2009, 15:12:31
Din pacate ... nu am gasit o varianta mai buna pe net....
ff draguta e happy asa, un clasic. mie imi place si etta james at last

ruxi86
27.11.2009, 15:25:08
am un ditamai playlist-ul cu bluzuri, muzica veche ... chiar acum ma uitam prin ea .. si sunt ffff multe melodii care imi plac, de ex: andy williams - love story theme, kenny g - forever in love sau orice alta mel de la kenny g, michael bolton ... sunt fff multi

la ore de dans ne-am gandit si noi ... dar asta abia la anul ... mai aproape de nunta ... vreo 2-3 ore de dans ... la noi in bucuresti stiu ca incep de pe la 100 ron/sedinta :D

emilinicole
27.11.2009, 15:28:56
am un ditamai playlist-ul cu bluzuri, muzica veche ... chiar acum ma uitam prin ea .. si sunt ffff multe melodii care imi plac, de ex: andy williams - love story theme, kenny g - forever in love sau orice alta mel de la kenny g, michael bolton ... sunt fff multi

la ore de dans ne-am gandit si noi ... dar asta abia la anul ... mai aproape de nunta ... vreo 2-3 ore de dans ... la noi in bucuresti stiu ca incep de pe la 100 ron/sedinta :D

noi nu avem nicun dubiu..:"you still the one" shania twain:D
si la 80 de ani knd om vedea filmarile, tot you still the one sa zicem:)

dianaruxi
27.11.2009, 15:33:57
noi nu avem nicun dubiu..:"you still the one" shania twain:D
si la 80 de ani knd om vedea filmarile, tot you still the one sa zicem:)
si asta imi place http://www.youtube.com/watch?v=rCrbN9ZRzXs&feature=related
e ragusit biu sa stii asta.

Biu
27.11.2009, 16:58:38
si asta imi place http://www.youtube.com/watch?v=rCrbN9ZRzXs&feature=related
e ragusit biu sa stii asta.

imi place :)>-
si emilinicole : u're still the one e printre preferatele mele \:D/

dianaruxi
27.11.2009, 17:05:19
imi place :)>-
si emilinicole : u're still the one e printre preferatele mele \:D/
fetelor voi stiti cand vine make-up artistul la tine acasa si o platesti, tre sa-i mai dai si spaga ca la salon?sa nu ma fac de rahat daca imi place si numai vrea ea sa vina ca nu i-am dat spaga?

Biu
27.11.2009, 17:10:02
fetelor voi stiti cand vine make-up artistul la tine acasa si o platesti, tre sa-i mai dai si spaga ca la salon?sa nu ma fac de rahat daca imi place si numai vrea ea sa vina ca nu i-am dat spaga?

pai cand vine acasa lucreaza oarecum la negru. toti banii ii raman ei, pe cand al salon tre sa bata pe casa si plateste taxe din ei... eu zic ca nu ar mai trebui...

dianaruxi
27.11.2009, 17:14:19
pai cand vine acasa lucreaza oarecum la negru. toti banii ii raman ei, pe cand al salon tre sa bata pe casa si plateste taxe din ei... eu zic ca nu ar mai trebui...
la asta ma gandeam si eu dar nu stiu cum se procedeaza, poate ar trebui sa intreb pe topicul de probe.

emilinicole
27.11.2009, 17:19:23
la asta ma gandeam si eu dar nu stiu cum se procedeaza, poate ar trebui sa intreb pe topicul de probe.

mai eu cred ca acolo 100 mii peste tot dai..nush ce sa zic..sa stii k nu m-am gandit la asta..la nunta si eu vreau sa vina ea acasa..acu nush daca se poate...si acu am si o dilema..thnx dianaruxy:))))

Arcee
27.11.2009, 17:33:53
bun..m-am intors...sa va povestesc cum a fost...ma duc eu cu listuta...nu aveau nimic de pe ea la proba. pe planeta o dadusera acum 2 zile. imi zice tipa ca se duce sa-mi ia niste rochite si ca ma asteapta la cabina...probez una masura mea culmea...nu mai stiu exact ce model...era alba..ma facea mai purcica decat sunt..nu stiu nu mi-a placut...si mi-o da pe a doua nu se inchidea la bust ca deh era cu vreo 2-3 nr mai mica si imi pune voalul in cap..si atunci parca s-a luminat totul in jurul meu...nu conta ca rochia nu se inchidea la bust...era ea the one...am gasit-o...model san patrick 2010 estampa..noroc ca avea mama ceva bani la ea..am lasat un mic avans pt rochie si am cumparat voalul ...singurul care mai era si l-am lasat la curatat...luni ma duc sa dau diferenta pana la 50% si cel mai tarziu pe 10 martie imi vine rochita..
ps: scuzati sutienul negru

alinaggg
27.11.2009, 17:45:40
bun..m-am intors...sa va povestesc cum a fost...ma duc eu cu listuta...nu aveau nimic de pe ea la proba. pe planeta o dadusera acum 2 zile. imi zice tipa ca se duce sa-mi ia niste rochite si ca ma asteapta la cabina...probez una masura mea culmea...nu mai stiu exact ce model...era alba..ma facea mai purcica decat sunt..nu stiu nu mi-a placut...si mi-o da pe a doua nu se inchidea la bust ca deh era cu vreo 2-3 nr mai mica si imi pune voalul in cap..si atunci parca s-a luminat totul in jurul meu...nu conta ca rochia nu se inchidea la bust...era ea the one...am gasit-o...model san patrick 2010 estampa..noroc ca avea mama ceva bani la ea..am lasat un mic avans pt rochie si am cumparat voalul ...singurul care mai era si l-am lasat la curatat...luni ma duc sa dau diferenta pana la 50% si cel mai tarziu pe 10 martie imi vine rochita..

Este frumoasa rochia. Sa te bucuri de ea!
Cat a fost?
Si voalul?

Arcee
27.11.2009, 17:47:49
Este frumoasa rochia. Sa te bucuri de ea!
Cat a fost?
Si voalul?
rochita 6100 ron si voalul 525 ron..am depasit cu muuult bugetul..:-SS

alinaggg
27.11.2009, 17:50:54
rochita 6100 ron si voalul 525 ron..am depasit cu muuult bugetul..:-SS

Oho :) E ceva.
Dar ce mai conteaza daca te face fericita nu? :D

emilinicole
27.11.2009, 17:51:26

e foarte misto rokia:)
bravooooooooooo

Arcee
27.11.2009, 17:56:07
e foarte misto rokia:)
bravooooooooooo
sarumana mult....:*

Arcee
27.11.2009, 17:57:21
Oho :) E ceva.
Dar ce mai conteaza daca te face fericita nu? :D
mda....cam mult totusi...oricum dupa nunta o voi vinde ca nu am prea mult loc sa o tin...si nici sentimente sa o las mostenire viitoarei fiice:D

ruxi86
27.11.2009, 17:57:48

ffff frumoasa rochita, sa o porti sanatoasa si sa iti aduca numai bucurii!!!

intr-adevar cam multicel rochita :D dar important este ca tu esti fericita si multumita de alegerea facuta.:*

Arcee
27.11.2009, 18:06:32
ffff frumoasa rochita, sa o porti sanatoasa si sa iti aduca numai bucurii!!!

intr-adevar cam multicel rochita :D dar important este ca tu esti fericita si multumita de alegerea facuta.:*
multumesc ruxi...poate zilele astea ne vedem si noi sa-ti dau pietricelele daca le mai vrei:D

nicoletaa
27.11.2009, 18:13:48
ff frumos inelushul tau de logodna ... sa il porti sanatoasa si sa iti aduca numai fericire alaturi de cel care ti l-a daruit ;))
si unghiutzele tale imi plac tare mult (presupun ca erau ale tale cele cu rosu si floricica alba) ;-)
ms mult:* ...da erau unghiutele mele roz cu floricele albe...

piripii
27.11.2009, 18:36:36
hello,norishor stii cat va costa buchetul?ai vorbit deja pentru el esti sigura ca va iesi ca in fotografie?mie mi-au placut doar 2 buchete din ce am vazut pe net unul este asta iar celalalt este din lalele roz aprins.insa preocuparea mea ca nu va iesi buchetul asa cum vreau eu.pupici

foxxy
27.11.2009, 18:43:33

Si eu am probat Estampa, vine foarte bine. In plus, este mai material mai...aparte, la fel si culoarea. Pe lumina mai difuza ...rochia luceste, se vede bine..nu stiu cum sa-ti explic.

Felicitari !!!! <:-P

Biu
27.11.2009, 18:46:20
roxya <:-P <:-P <:-P

ruxi86
27.11.2009, 18:49:04
multumesc ruxi...poate zilele astea ne vedem si noi sa-ti dau pietricelele daca le mai vrei:D

da da le mai vreau :D
problema e ca nu prea am avut timp, am avut si inca mai am fff multa treaba la birou pt ca e sfarsit de an ... si nici sfarsitul asta de saptamana nu sunt acasa ... dar vb noi, stai linistita :*

piripii
27.11.2009, 18:49:17
noi am ales sa dansam pe melodia noastra, cea din filmul robin hood cantata de bryan adams.cu toate ca stiu ca nu are nici o legatura cu o nunta pentru noi reprezinta inceputul relatiei noastre si mi se pare foarte romantic.

Arcee
27.11.2009, 18:53:34
da da le mai vreau :D
problema e ca nu prea am avut timp, am avut si inca mai am fff multa treaba la birou pt ca e sfarsit de an ... si nici sfarsitul asta de saptamana nu sunt acasa ... dar vb noi, stai linistita :*
ok nici o problema.. gasim noi timp:*
multumesc biu..si foxxy<:-P sunt f f fericita....al meu a venit acasa si a zis ca nu vrea sa vada nici macar modelul pe manechin..ca la banii astia nu are cum sa nu fie decat frumoasa=P~

ruxi86
27.11.2009, 19:11:14
ok nici o problema.. gasim noi timp:*
multumesc biu..si foxxy<:-P sunt f f fericita....al meu a venit acasa si a zis ca nu vrea sa vada nici macar modelul pe manechin..ca la banii astia nu are cum sa nu fie decat frumoasa=P~

superrrrr asa va fi o surpriza fff placuta pt el :">
al meu stie rochita, ca a fost cu mine cand am probat modelul la magic bride si i-am aratat si dupa aia poze cu fata care mi-a vandut rochita asta, dar nu i-am mai aratat-o acum cand am luat-o ;))

Biu
27.11.2009, 19:15:48
ia sa va arat ce am achizionat : un frumos puf de par pe care am de gand sa-l port la nunta <:-P
si daca tot eram acolo mi-a facut cu ochiul si o cordelutza cu pene fuchsia ;;)
A ! si o posetuta ca era la reducere :> . vai nu am fost cuminte deloc :-$

Arcee
27.11.2009, 19:22:30
ia sa va arat ce am achizionat : un frumos puf de par pe care am de gand sa-l port la nunta <:-P
vai..ce-mi place puful..ce frumos e...de unde l-ai luat? vreau si eu:(( ori nu stiu eu unde sa caut ori in bucuresti nu se gasesc:-s

Biu
27.11.2009, 19:25:39
vai..ce-mi place puful..ce frumos e...de unde l-ai luat? vreau si eu:(( ori nu stiu eu unde sa caut ori in bucuresti nu se gasesc:-s

un butic no name de cartier. de la el am luat puful si cordeluta.ambele cate 20 de lei. moca o:-)

ruxi86
27.11.2009, 19:27:16

nu prea ai fost cuminte, biu ;)) ti-ai luat numai lucruri mumoaseeeee :*
si eu vreau un puf dar pt cununia civila dar il vreau in ton cu rochia .. iar rochia o vreau rosie, dar momentan nu am gasit o rochita sa imi placa ... dar mai avem timp :)

ruxi86
27.11.2009, 19:28:09
un butic no name de cartier. de la el am luat puful si cordeluta.ambele cate 20 de lei. moca o:-)

super ieftinnnnn :)
bv, felicitari ... sa le porti sanatoasa!:*

Biu
27.11.2009, 19:30:12
super ieftinnnnn :)
bv, felicitari ... sa le porti sanatoasa!:*

merci :*
i-am zis lui Mister ca acum am cordeluta cu pene fuchsia, sper ca ma scoate undeva de revelion =))

norishor
27.11.2009, 19:44:52
hello,norishor stii cat va costa buchetul?ai vorbit deja pentru el esti sigura ca va iesi ca in fotografie?mie mi-au placut doar 2 buchete din ce am vazut pe net unul este asta iar celalalt este din lalele roz aprins.insa preocuparea mea ca nu va iesi buchetul asa cum vreau eu.pupici

Hello! Nu stiu inca pretul buchetului. In jur de 300-350 lei va costa probabil. Trandafiri si stephanotis. Cu siguranta nu va fi identic cu cel din poza dar va semana 95% cu el.;-) Eu voi duce poza la florarie si sper sa fie artista florareasa. Sa nu-ti faci griji, pt ca iti va placea cu siguranta buchetul. Te pup!

Felicitari roxya pt rochita! E foarte frumoasa si delicata. De pret ce sa spun, bine ca ai avut acesti bani. Esti o norocoasa.=D>
Eu dispun de maxim 2000 ron pt rochie :( dar asta e. Felicitari inca o data si sa o porti sanatoasa!

Biu, super dragute lucrusoarele cumparate!

ruxi86
27.11.2009, 19:51:56
merci :*
i-am zis lui Mister ca acum am cordeluta cu pene fuchsia, sper ca ma scoate undeva de revelion =))

hehe buna abordare, mi-a placut :))
si raspunsul lui care a fost? :P

Biu
27.11.2009, 19:53:41
Hello! Nu stiu inca pretul buchetului. In jur de 300-350 lei va costa probabil. Trandafiri si stephanotis. Cu siguranta nu va fi identic cu cel din poza dar va semana 95% cu el.;-) Eu voi duce poza la florarie si sper sa fie artista florareasa. Sa nu-ti faci griji, pt ca iti va placea cu siguranta buchetul. Te pup!

Felicitari roxya pt rochita! E foarte frumoasa si delicata. De pret ce sa spun, bine ca ai avut acesti bani. Esti o norocoasa.=D>
Eu dispun de maxim 2000 ron pt rochie :( dar asta e. Felicitari inca o data si sa o porti sanatoasa!

Biu, super dragute lucrusoarele cumparate!

Nori, stai linistita ca sigur iti vei gasi ceva care sa se incadreze in buget ;;)
noi am fost sapt trecuta sa cautam costum pt Mr, si am vazut reduceri de 50
% pt rochiile din colectiile din 2008. Erau multe care se incadrau in bugetul tau,. si foarte frumoase pe deasupra. Numai dca mai vrei sa prinzi la reducere, eu zic ca ar cam trebui sa mergi la cautat... >:D<

Biu
27.11.2009, 19:54:50
hehe buna abordare, mi-a placut :))
si raspunsul lui care a fost? :P

"si cu poseta noua unde trebuie sa te scot ? " =))

norishor
27.11.2009, 19:58:10
Nori, stai linistita ca sigur iti vei gasi ceva care sa se incadreze in buget ;;)
noi am fost sapt trecuta sa cautam costum pt Mr, si am vazut reduceri de 50
% pt rochiile din colectiile din 2008. Erau multe care se incadrau in bugetul tau,. si foarte frumoase pe deasupra. Numai dca mai vrei sa prinzi la reducere, eu zic ca ar cam trebui sa mergi la cautat... >:D<

Multumesc pt sugestie. Cred ca asa o sa fac, daca zici ca sunt reduceri. Chiar daca aveam de gand sa cumpar abia prin ianuarie, voi face o plimbare si in zilele urmatoare prin magazine, ca doar nu am nimic de pierdut.
Sper sa gasesc ceva sa-mi placa la pretul asta. [-o<

Biu
27.11.2009, 20:02:12
Multumesc pt sugestie. Cred ca asa o sa fac, daca zici ca sunt reduceri. Chiar daca aveam de gand sa cumpar abia prin ianuarie, voi face o plimbare si in zilele urmatoare prin magazine, ca doar nu am nimic de pierdut.
Sper sa gasesc ceva sa-mi placa la pretul asta. [-o<

in cluj am vazut la cel putin 2 magazine ;))

norishor
27.11.2009, 20:16:32
in cluj am vazut la cel putin 2 magazine ;))

Hm...fericite clujencele. Daca as fi avut avion particular, ajungeam in cateva minute si probam cateva rochite de acolo. :-p
Pfff, imi doresc si eu rochita, sa fiu linistita, ca voi. :) Ma panichez cand ma gandesc ca majoritatea miresicilor de mai au deja rochiile sau asteapta sa le soseasca.

Ma pun in pat. Incepe in curand "Dansez pt tine". Mai invat si eu niste pasi...pt nunta. :D
Va pup! Somnic usor miresici de mai si iunie(dianaruxi)! :)

ruxi86
27.11.2009, 20:55:40
"si cu poseta noua unde trebuie sa te scot ? " =))

bun asha ... deci iti este "dator" cu 2 iesiri in oras ;))

Hm...fericite clujencele. Daca as fi avut avion particular, ajungeam in cateva minute si probam cateva rochite de acolo. :-p
Pfff, imi doresc si eu rochita, sa fiu linistita, ca voi. :) Ma panichez cand ma gandesc ca majoritatea miresicilor de mai au deja rochiile sau asteapta sa le soseasca.

Ma pun in pat. Incepe in curand "Dansez pt tine". Mai invat si eu niste pasi...pt nunta. :D
Va pup! Somnic usor miresici de mai si iunie(dianaruxi)! :)

Si eu ma bag la dansezzzzz :D
Pupici si noapte buna, miresici mumoase :*

beatrice_cossma
28.11.2009, 10:25:19
Buna dimineata miresici de mai!

sttefi
28.11.2009, 10:59:26
noi ne gandeam la un vals pe melodia "once upon a december" din anastacia ... vazusem si niste coregrafii fff mijto pe youtube

http://www.youtube.com/watch?v=Fk8V99L_sT4&feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=0bTZgLwmIds&feature=PlayList&p=3F3544A49095056B&playnext=1&playnext_from=PL&index=18

al 2-lea mi-a placut tare mult ... la asta ne gandeam dar acum nu stiu daca vor fi de acord dre de onoare si cavalerii .. mai ales ca nu am decat 2 perechi :D

asta e de la spanioli. ei au valsul asa.
edit: ma refeream la cel in care mireasa danseaza cu 4 cavaleri

ruxi86
28.11.2009, 12:26:47
asta e de la spanioli. ei au valsul asa.
edit: ma refeream la cel in care mireasa danseaza cu 4 cavaleri

da? habar n-aveam ... mie mi-a placut dansul ala ... oricum nu am cum sa il pun in practica pt ca nu am decat 2 cavaleri ... o sa ramanem probabil la primul dans, insa nu suntem foarte hotarati :D

dianaruxi
28.11.2009, 13:31:12
neata fetelor,
roxxya felicitari este superb modelul si mie mi-a placut ala numai ca mie imi trebuie neaparat cu bretele asa ca am abandonat ideea, insa superb abia astept sa o vad pe cea nrul tau
biu ca de obicei vreau si eu ce ti-ai luat tu, 20 ron? mor...

Biu
28.11.2009, 14:42:06
neata fetelor,
roxxya felicitari este superb modelul si mie mi-a placut ala numai ca mie imi trebuie neaparat cu bretele asa ca am abandonat ideea, insa superb abia astept sa o vad pe cea nrul tau
biu ca de obicei vreau si eu ce ti-ai luat tu, 20 ron? mor...

si eu m-am mirat la ce pret bun l-am gasit, sincer :D
in urma cu cateva zile vazusem la un salon de rochii de mireasa un puf de par cu 195 de lei. bine ca era din pene de strut, si asta cu 20 de lei e din alt fel de pene( habar nu am ce ), dar totusi e de 10 ori mai ieftin. daca vrei, iti trimit de aici, daca-ti place modelul o:-)

sttefi
28.11.2009, 16:25:12
da? habar n-aveam ... mie mi-a placut dansul ala ... oricum nu am cum sa il pun in practica pt ca nu am decat 2 cavaleri ... o sa ramanem probabil la primul dans, insa nu suntem foarte hotarati :D

Pai poti face ceva cu cei doi cavaleri la inceput, si dupa sa intre mirele in scena :)

nush, ma gandisem si eu la ceva de genul...dar e prea complicat ca nu am mari dansatori in jur ...mai ales miresoiul...e cam praf in ale dansului :)), nush ce m-oi face

sttefi
28.11.2009, 16:26:25
ok am facut proba va pun poze sa ziceti ce credeti.

si eu tot pentru maro votez:)>-
te prinde mult mai bine decat albastru

ruxi86
28.11.2009, 16:40:16
Pai poti face ceva cu cei doi cavaleri la inceput, si dupa sa intre mirele in scena :)

nush, ma gandisem si eu la ceva de genul...dar e prea complicat ca nu am mari dansatori in jur ...mai ales miresoiul...e cam praf in ale dansului :)), nush ce m-oi face

nici eu nu sunt inconjurata de mari dansatori :P
macar al meu se mai misca cat de cat, eu nu prea dansez, doar daca e blues atunci e ok ca nu treb sa ma misc prea mult :))

ok am facut proba va pun poze sa ziceti ce credeti.

si eu tot pt partea cu maro votez ... te prinde mult mai bine ... e mult mai proeminenta decat partea cu albastru si a pus si mai mult accent in coltzul ochiului cu maro ... cu cine ai facut proba de machiaj si cat te-a costat?

ps: incearca sa nu te demachiezi ca sa vezi cat te tine machiaju asa vezi daca se merita sau nu ... zic si eu :D

mortisha_20
29.11.2009, 19:05:08
Cam liniste in ultimele zile! Se distreaza miresicile in weekend:)! Fetelor eu am fost aseara invitata la un concurs de dans sportiv si vreau sa zic k am ramas cu gura cascata! vreau si eu la nunta 2-3 perechi de dansatori! La tv m-am mai uitat la concursuri , dar live, e cu totul altceva, ai senzatia ca acesti copilasi plutesc pe muzica

andrekymba
29.11.2009, 20:52:03
Buna fetelor eu m am casatorit anul asta in mai :d si eu am auzit ca nu e bine sa faci nunta in mai, cica te MAI casatoresti o data , dar acum cine stie :)))
iar daca va intereseaza o rochie de mirea ieftina si frumoasa cu tot cu voal si coronita si doar la 800 de ron astept sa imi lasati un msj.Va pup si va urez bafta la nunta

vn_mihaela
29.11.2009, 22:18:31

:* :* :*ce mireasa frumusica

ca sa dau si eu raportul pt ultima vreme: am bifat decoratiunile, mai precis pe cele florale, caci doar de astea am nevoie;;)
maine va fi ziua cea mare, ori imi comand rochita, ori cad in depresie, iar pana la sfarsitul anului nu mai de fixat decat video (au existat ceva discutii prealabile, dar nu am semnat inca nimic)

o saptamana usoara!va pup!

Biu
30.11.2009, 09:21:09
ce faceti fetele ? e prea frig afara ? sau aveti de lucru ca e luni ? >:D<
~o) ~o) ~o)

dianaruxi
30.11.2009, 09:21:53
neata fetelor.

ruxi86
30.11.2009, 09:34:27
neata fetelor ~o)~o)~o)
o saptamana usoara va doresc si un 1 Decembrie minunat :*

norishor
30.11.2009, 10:15:45
Buna dimineata fetelor!:*

sttefi
30.11.2009, 10:19:36
buna dimineata,

cam putina activitate astazi pe aici:)
in alte zile, la ora asta nu mai faceam fata cu recuperatul :))

norishor
30.11.2009, 10:33:28
buna dimineata,

cam putina activitate astazi pe aici:)
in alte zile, la ora asta nu mai faceam fata cu recuperatul :))

Ce sa facem, asa e perioada asta. Cu totii ne concentram acum atentia pe altceva, pe organizarea concediului, vin Sarbatorile de iarna iar pregatirile pt nunta nu mai sunt atat de intense, mai ales ca multe fete au deja rezolvate lucrurile pt perioada "cu 6 luni inainte".;-)

sttefi
30.11.2009, 10:37:25
Ce sa facem, asa e perioada asta. Cu totii ne concentram acum atentia pe altceva, pe organizarea concediului, vin Sarbatorile de iarna iar pregatirile pt nunta nu mai sunt atat de intense, mai ales ca multe fete au deja rezolvate lucrurile pt perioada "cu 6 luni inainte".;-)

daaaa...

eu sunt in pom :))
inca nu am nimic in afara de locatie8-|

Lalu
30.11.2009, 10:37:30
Cred ca luna asta cam toata lumea este linistita cu pregatirile de nunta...de acu la anu..

alinaggg
30.11.2009, 10:37:50
Neata fetelor!

emilinicole
30.11.2009, 10:43:42
si eu tot pentru maro votez:)>-
te prinde mult mai bine decat albastru

neata

si eu tot pt maro votez:)

Arcee
30.11.2009, 10:47:44
buna dimineata fetelor! dianaruxi si mie tot pe maro imi place...>:D<..noi am fost in sfarsit si am dat avansul la biserica pt ca fixasem ora si data dar nu dadusem banii. am hotarat pt ora 17.00. inca ma gandesc restaurantul la cat sa-lo pun 19.00 sau 19.30...sedinta foto o sa o fac inainte de biserica

Biu
30.11.2009, 10:53:16
buna dimineata fetelor! dianaruxi si mie tot pe maro imi place...>:D<..noi am fost in sfarsit si am dat avansul la biserica pt ca fixasem ora si data dar nu dadusem banii. am hotarat pt ora 17.00. inca ma gandesc restaurantul la cat sa-lo pun 19.00 sau 19.30...sedinta foto o sa o fac inainte de biserica

ar trebui sa ma cam duc si eu sa vad de vreun preot...8-|
ma tot gandesc la ce ora sa pun ceremonia religioasa. daca cu petrecerea incepem teoretic la 14.00, cred ca o pun la ora 13.00 #:-S

Biu
30.11.2009, 10:54:29

aoleu nu-mi aminti ca vine craciunu :-SS
anul asta nu am bani de cadouri. ce ma enerveaza ce marketing a ajuns sarbatoarea asta /:)

dianaruxi
30.11.2009, 10:55:51
ar trebui sa ma cam duc si eu sa vad de vreun preot...8-|
ma tot gandesc la ce ora sa pun ceremonia religioasa. daca cu petrecerea incepem teoretic la 14.00, cred ca o pun la ora 13.00 #:-S
si eu de cand tot vreau sa ma duc la biserica, azi ma gandeam sa sun sa vad dc s-a deschis cartea pt 2010.

mortisha_20
30.11.2009, 11:01:04
Neatza fetele! La mine deja se simte miros de srabatoare! Strazile sunt pline de oameni si de tarabutze cu tot feluri de lucruri ptr craciun! Se aud pocnitori :) Sunt zilele Galatiului! Si sa nu uit La Multi Ani tututuror miresicilor ce poarta numele de Andreea Si sotiorilor lor cu numele de Andrei

sttefi
30.11.2009, 11:15:39
Neatza fetele! La mine deja se simte miros de srabatoare! Strazile sunt pline de oameni si de tarabutze cu tot feluri de lucruri ptr craciun! Se aud pocnitori :) Sunt zilele Galatiului! Si sa nu uit La Multi Ani tututuror miresicilor ce poarta numele de Andreea Si sotiorilor lor cu numele de Andrei

eu de obicei sunt f fericita in preajma sarbatorilor...ador sarbatorile de iarna...
anul acesta e prima oara cand sunt deprimata:(, exact cum zice BIU nu am bani de cadouri :((

ruxi86
30.11.2009, 11:18:18

bv, felicitari pt biserica!

la ce biserica vei face si cat te va costa cu tot cu cor in caz ca ai?

si eu de cand ma tot duc la biserica :D uofffff ar cam trebui sa imi fac neaparat timp sa ma duc la biserica ... dar am cam facut o mare gaura in bugettttt .. macar daca am putea vb cu preotul sa ne treaca in carnetzel acolo si sa ii dam banii mai tarziu putin. avansul parca e de 100 ron, nu?

eu ma gandeam ca biserica sa fie pe la 18-18.30 si la restaurant la 20, si noi sedinta foto tot inainte de biserica o vom avea ... bine asta mai ramane de vazut in functie de cum gasim liber la biserica.

ruxi86
30.11.2009, 11:20:30
eu de obicei sunt f fericita in preajma sarbatorilor...ador sarbatorile de iarna...
anul acesta e prima oara cand sunt deprimata:(, exact cum zice BIU nu am bani de cadouri :((

vaiii nu-mi aminti de cadouri pt sarbatori ca nici eu nu stiu de unde ii vom scoate :-SS
cred ca mai toata lumea se afla in pasa asta proasta ... cu criza asta .. salarii mai mici ... preturile cresc :((

norishor
30.11.2009, 11:23:22
Nici noi nu avem bani pt cadouri. E criza financiara si nu ni se mai acorda prima de Craciun. :(( Asta e. Anul 2009 la noi a fost unul de sacrificiu. Sa speram ca 2010 va fi cel mai frumos. Va fi anul cand vom intemeia o familie. :A

Arcee
30.11.2009, 11:27:39
bv, felicitari pt biserica!

la ce biserica vei face si cat te va costa cu tot cu cor in caz ca ai?

si eu de cand ma tot duc la biserica :D uofffff ar cam trebui sa imi fac neaparat timp sa ma duc la biserica ... dar am cam facut o mare gaura in bugettttt .. macar daca am putea vb cu preotul sa ne treaca in carnetzel acolo si sa ii dam banii mai tarziu putin. avansul parca e de 100 ron, nu?

eu ma gandeam ca biserica sa fie pe la 18-18.30 si la restaurant la 20, si noi sedinta foto tot inainte de biserica o vom avea ... bine asta mai ramane de vazut in functie de cum gasim liber la biserica.
Biserica este Sf Vasile... e pe calea victoriei vis-a-vis de muzeul George EWnescu..am optat pt ea pt ca e la 2 min de unde stau, am fost botezata acolo si cel mai important ne accepta cu nasii necununati... avansul a fost taxa de biserica/cununie 300 ron...o sa ma mai coste corul 300 ron cate 100 ron femeia de serviciu si dascalii cred...si lor au zis sa le dam cat credem si sunt 2 preoti.. mai mult de 200 ron la fiecare nu dau.. asa a estimativ va fi undeva pe la 1000-1100 ron:((

Biu
30.11.2009, 11:31:05
Biserica este Sf Vasile... e pe calea victoriei vis-a-vis de muzeul George EWnescu..am optat pt ea pt ca e la 2 min de unde stau, am fost botezata acolo si cel mai important ne accepta cu nasii necununati... avansul a fost taxa de biserica/cununie 300 ron...o sa ma mai coste corul 300 ron cate 100 ron femeia de serviciu si dascalii cred...si lor au zis sa le dam cat credem si sunt 2 preoti.. mai mult de 200 ron la fiecare nu dau.. asa a estimativ va fi undeva pe la 1000-1100 ron:((

cattttttt roxyaaaaaaaaa ??????? aici lesin :-\ :-\ :-\
poa sa-mi ceara cat vrea, cine accepta max 500 de ron vine la mine( in care includ taxa cu chitanta, spaga, si cantaretii ), cine nu, ii fac si reclamatie la preamaritu, ca eu e aia platesc taxe anual la biserica, macar odata-n viata cand ma marit sa nu ma jupoaie. ce-i asta ? ce afacere mai e biserica >-)

mortisha_20
30.11.2009, 11:40:07
Eu inca nu mi-am facut bugetul ptr sarbatori, dar clar nu am banutzi ptr cadouri. O sa daruiesc ceva simbolic! La nasi m-am gandit sa fac cadou un cos cu bunatati! ce zice-ti de ideea asta?

sttefi
30.11.2009, 11:53:08
Eu inca nu mi-am facut bugetul ptr sarbatori, dar clar nu am banutzi ptr cadouri. O sa daruiesc ceva simbolic! La nasi m-am gandit sa fac cadou un cos cu bunatati! ce zice-ti de ideea asta?

e buna ideea :)
eu m-am scos ca nasul e cumnatu' :)) asa ca tot trebuia sa-i fac cadou, ii fac doar unul, la fel si nasei, care e sormea :)

hai ca incep sa apara lucruri frumoase :)

Arcee
30.11.2009, 11:54:18
poa sa-mi ceara cat vrea, cine accepta max 500 de ron vine la mine( in care includ taxa cu chitanta, spaga, si cantaretii ), cine nu, ii fac si reclamatie la preamaritu, ca eu e aia platesc taxe anual la biserica, macar odata-n viata cand ma marit sa nu ma jupoaie. ce-i asta ? ce afacere mai e biserica >-)
cam astea sunt preturile in bucuresti...la casin de exemplu costa 1500 ron pt anul viitor...:((

sttefi
30.11.2009, 11:56:44

sunt de acord cu tine...eu inca nu m-am dus la Biserica sa ma interesez, dar daca mi se pare exagerata suma...fac 'scandal" :D, adica am sa cer chitanta pentru bani in prima instanta...

stiu ca suna aiurea, dar si eu m-am saturat sa platim atatea taxe pentru nimic...sa ma fi vazut cand am fost internata in spital la stat...i-am facut praf pe aia :)), m-au tratat exemplar, la cel mai jegos (scuzati-mi expresia) spital din Bucuresti...Caritas
faza e ca daca stii sa-ti ceri drepturile si lupti pentru ele uneori castigi...trebuie doar sa insisti :)

Arcee
30.11.2009, 11:57:37
Nici noi nu avem bani pt cadouri. E criza financiara si nu ni se mai acorda prima de Craciun. :(( Asta e. Anul 2009 la noi a fost unul de sacrificiu. Sa speram ca 2010 va fi cel mai frumos. Va fi anul cand vom intemeia o familie. :A
Si noi o sa chitaim de sarbatori:(...vrem de craciun sa prindem oferte si sa luma bauturile alcoolice...asa ca vom sta cumintei acasa..si de craciun si de revelion...

sttefi
30.11.2009, 11:58:51
cam astea sunt preturile in bucuresti...la casin de exemplu costa 1500 ron pt anul viitor...:((

wow :(
daca si preotii au ajuns sa ne jecmaneasca...ce pretentie sa mai avem de la cei care ne conduc...

sincer...unde se duc banii aia? va dati seama cat castiga bisericile din cununii si botezuri? mai ales vara cand banuiesc ca au "plin" de dimineata pana seara...

pffff, hai mai fetelor ca ma ingrijorati cu scorurile astea

sttefi
30.11.2009, 11:59:52
Si noi o sa chitaim de sarbatori:(...vrem de craciun sa prindem oferte si sa luma bauturile alcoolice...asa ca vom sta cumintei acasa..si de craciun si de revelion...

eu astept Pastele pentru bauturi.

mi se pare inca devreme sa le cumpar de acum :).sigur si atunci vor fi oferte

dianaruxi
30.11.2009, 12:01:14
100 ron femeia de serviciu? adica aia face cat mine intr-o zi de munca?iti trebuie facyultate sa fii femeie de serviciu?

mortisha_20
30.11.2009, 12:01:20
e buna ideea :)
eu m-am scos ca nasul e cumnatu' :)) asa ca tot trebuia sa-i fac cadou, ii fac doar unul, la fel si nasei, care e sormea :)

hai ca incep sa apara lucruri frumoase :)
La mine nasa este matusa mea:d

Arcee
30.11.2009, 12:07:59
eu astept Pastele pentru bauturi.

mi se pare inca devreme sa le cumpar de acum :).sigur si atunci vor fi oferte
Noi vream sa le luam acum pt ca de la 1 ianuarie se scumpeste alcoolul, cresc accizele.. ceva in genul...si la o cantitate mai mare se simte si daca va creste cu 1 leu pretul/sticla:D

Arcee
30.11.2009, 12:09:15
100 ron femeia de serviciu? adica aia face cat mine intr-o zi de munca?iti trebuie facyultate sa fii femeie de serviciu?
noi ne gandeam ieri cat castiga daca are 7-8 nunti intr-un weekend si ia de la fiecare 100 ron:-SS

sttefi
30.11.2009, 12:13:19
Miresici....

Stiu ca e criza, ca nu avem bani...ca vine Craciunul, ca avem cheltuieli.... dar, daca aveti timp...citit acest site...stiu... sunt sute, poate chiar mii ca el ... http://www.donnas.ro/

este vorba de o fata, oarecare (nu o cunosc personal, doar pe mama ei am cunoscut-o, cu ea am vorbit doar la telefon si pe mess), care face un lucru extraordinar....

ideea e ca eu anul trecut, mi-am facut ordine la haine si jucarii (am o colectie impresionanta de jucarii de plus...dar am renuntat la cateva (aprox. 20:D ) pentru niste copii) si le-am donat

Daca aveti orice posibilitate (haine folosite de orice varsta, dar in stare buna...jucarii, rechizite, obiecte de igiena personala)...eu zic ca merita sa le dam altora decat sa le aruncam.

Asa ca daca vreti, eu ma voi intalni mai spre jumatatea lunii sa-i mai duc diverse, ce mai reusesc sa colectez de la cunoscuti....daca mai este cineva care vrea sa ajute cu oricat de putin...o poate face.

Se pot dona si bani...chiar si 5 lei, 10 lei...oricat. Daca vreti puteti lua legatura direct cu ea, sau cu mine...si sa-i ajutam si noi cum putem.

Stiu ca nu are legatura cu forumul, dar ma gandesc ca merita macar sa aruncati o privire pe site.

eu una, anul trecut m-am simtit extraordinar stiind ca am putut aduce un zambet unui om...

Biu
30.11.2009, 12:22:45
noi ne gandeam ieri cat castiga daca are 7-8 nunti intr-un weekend si ia de la fiecare 100 ron:-SS

asta pe de o parte. gandeste-te preotii, la cate 7-8 nunti /weekend...

dianaruxi
30.11.2009, 12:30:50
asta pe de o parte. gandeste-te preotii, la cate 7-8 nunti /weekend...
deci pe mine ma scarbeste treaba asta, eu muncesc ca disperata 9-10 ore pe zi ca sa fac un ban, si ei fac o .... si isi iau banii pe care ii iau eu pe juma de luna, intr-un weekend, marfa frate numai la noi in rom. pai ma duc si ma marit la cucuietii din deal ca sa nu le dau lor banii. Am o amica care s-a casatorit la Pestera si a dat 5 mil cu totul.

Arcee
30.11.2009, 12:38:40
deci pe mine ma scarbeste treaba asta, eu muncesc ca disperata 9-10 ore pe zi ca sa fac un ban, si ei fac o .... si isi iau banii pe care ii iau eu pe juma de luna, intr-un weekend, marfa frate numai la noi in rom. pai ma duc si ma marit la cucuietii din deal ca sa nu le dau lor banii. Am o amica care s-a casatorit la Pestera si a dat 5 mil cu totul.
mad.. la nunta si la inmormantare nu stiu cum sa te mai jupoaie de bani...in primavara cand a murit bunicul meu mi-au cerut 600ron ca sa sape o groapa...asa ca nu ma mai mira nimic...

ruxi86
30.11.2009, 12:55:22
Nu avem din pacate ce sa le facem ... depindem de ei oarecum pt ca ne dorim sa fim cununati in fata Domnului si atunci trebuie sa apelam la biserici ... iar ei vor sa se imbogateasca intr-un week-end ... cine stie cate nunti au ei intr-un sfarsit de saptamana de fac cat facem noi intr-o luna :((
E ca la nebuni ... dar din pacate astea sunt preturile .. am tot incercat sa caut o biserica mai ieftina dar vad ca sub 10 milioane nu gasesc nimic.
Noi vroiam sa facem la Elefterie in prima instanta ... am fost acolo la cateva nunti si ne-au placut tare mult ... preotii au tinut de fiecare data o predica impresionanta ... corul canta superb ... iar biserica nu mai spun ... ne-a placut ff mult ... insa anul asta asha zisa plata a fost de 15 milioane .. deci cine stie cat mai poate ajunge pana la anul ... asa ca am zis lasa.
Va trebui probabil sa apelam la bisericutzele mai mici sau de cartier ... care sper eu sa nu ne jermaneasca in halul asta.
Te gandesti ca o data in viata vei face nunta si vrei ca totul sa fie frumos, impecabil ... dar cu astfel de preturi ajungi la sapa de lemn :((

Arcee
30.11.2009, 13:06:43
Nu avem din pacate ce sa le facem ... depindem de ei oarecum pt ca ne dorim sa fim cununati in fata Domnului si atunci trebuie sa apelam la biserici ... iar ei vor sa se imbogateasca intr-un week-end ... cine stie cate nunti au ei intr-un sfarsit de saptamana de fac cat facem noi intr-o luna :((
E ca la nebuni ... dar din pacate astea sunt preturile .. am tot incercat sa caut o biserica mai ieftina dar vad ca sub 10 milioane nu gasesc nimic.
Noi vroiam sa facem la Elefterie in prima instanta ... am fost acolo la cateva nunti si ne-au placut tare mult ... preotii au tinut de fiecare data o predica impresionanta ... corul canta superb ... iar biserica nu mai spun ... ne-a placut ff mult ... insa anul asta asha zisa plata a fost de 15 milioane .. deci cine stie cat mai poate ajunge pana la anul ... asa ca am zis lasa.
Va trebui probabil sa apelam la bisericutzele mai mici sau de cartier ... care sper eu sa nu ne jermaneasca in halul asta.
Te gandesti ca o data in viata vei face nunta si vrei ca totul sa fie frumos, impecabil ... dar cu astfel de preturi ajungi la sapa de lemn :((
Stiu ca la Kretulescu e 7 sau 8 mil cu tot cu cor pt anul viitor...am intrebat eu, dar nu ma primeau cu nasii necununati...biserica e cea de langa sala palatului.. e micuta si are un gradina mare in fata..multe flori...

ruxi86
30.11.2009, 13:18:39
Stiu ca la Kretulescu e 7 sau 8 mil cu tot cu cor pt anul viitor...am intrebat eu, dar nu ma primeau cu nasii necununati...biserica e cea de langa sala palatului.. e micuta si are un gradina mare in fata..multe flori...

Multumesc mult, Roxy >:D<... dar nu cred ca ma vor primi nici pe mine, ca 22 Mai 2010 este ajun de Rusalii ... deci daca nu te-au primit pe tine cu nasi necununati, nu cred ca vor face nunta in post ... oricum am sa incerc si acolo, poate poate am noroc ... incercarea moarte n-are :D

mortisha_20
30.11.2009, 13:18:40
Preotii nu dau chitanta! Pana la urma dupa nunta dai cat vrei si cat ai! Auzisem la o miresica k dupa nunta preotul l-a chemat pe nas in altar si i-a zis ca ar trebui sa faca o "donatie" bisericii! Atunci nasu a scos cate 1 mil ptr fiecare preot (adik 3 mil) plus taxa de 150 ron., si i-a zis preotului :"de la mine mai putin de la Dumnezeu mai mult". Si tot in ton cu biserica: acum 5 min a fost nasica intr-un suflet la mine si mi-a daruit o icoana cu Sf Andrei! Ma bucur ca s-a gandit la noi! Eu si sotul avem numele de familia Andrei

Arcee
30.11.2009, 13:26:16
fetelor...intrebare...cui se pun la piept cocarde din flori naturale? mire, nas si atat? help...va rog..

mortisha_20
30.11.2009, 13:35:30
fetelor...intrebare...cui se pun la piept cocarde din flori naturale? mire, nas si atat? help...va rog..
nasul nasului si socrii si frati, cumnati! Acum tu pui cui vrei!

Biu
30.11.2009, 13:37:55

eu mai pun la parinti si frati :)

Arcee
30.11.2009, 13:40:15
am inteles....mai intai sa ma hotarasc la flori..ca e greu tare:-SS
..dianaruxi am vazut niste cercelusi cu albastru pe topicul de la tri alfa...

norishor
30.11.2009, 13:45:30

Nu conteaza. Faci cum doresti, pui de care flori vrei, cel putin la noi asa se face, nu se impune nimic in aceasta privinta.
Eu pun cocarde doar mirelui, parintilor, socrilor, nasilor si domnisorilor de onoare, toate flori naturale. >:D<

ruxi86
30.11.2009, 14:02:06

Din cate am vazut, cocarde din flori naturale se pun mirelui, nasilor, parintilor, fratilor/surorilor, bunicilor, dre + cavalerii de onoare ... practic membrilor de familie cei mai apropiati. Si eu tot asa vreau sa fac!

Arcee
30.11.2009, 14:06:30
Din cate am vazut, cocarde din flori naturale se pun mirelui, nasilor, parintilor, fratilor/surorilor, bunicilor, dre + cavalerii de onoare ... practic membrilor de familie cei mai apropiati. Si eu tot asa vreau sa fac!
complicat cu nunta asta... acum am vazut ca mai am 5 luni fara o zi..ce repede a trecut timpul.. parca ieri era martie si semnam pt restaurant

Biu
30.11.2009, 14:12:04
complicat cu nunta asta... acum am vazut ca mai am 5 luni fara o zi..ce repede a trecut timpul.. parca ieri era martie si semnam pt restaurant

da, parca a zburat. si eu am inceput sa ma ambalez. nu avem muzica, n-am vb cu popa, nu i-am luat costum la miresoiu meu, nu mi-am gasit pantofi (haha ), cercei....astia de la rest mi-or spus ca zugravesc in ianuarie, si deci pana nu vad cum fac nu ma pot hotara la culori, cu ce decorez.... ioi multe mai sunt

ruxi86
30.11.2009, 14:12:55

weddingcoutdown-ul tau spune ca mai ai 5 luni si 29 de zile :D

mai sunt destule de facut ... si abia acum realizam ca nu e usor si cate sunt de facut pt ca o simtim pe pielea noastra ... dar cand va veni ziua cea mare si vom fi laudati ca este frumos si ce bine ne-a iesit totul, vom fi foarte mandre toate >:D<

norishor
30.11.2009, 14:15:35

Da, am vazut. Si eu mai am 6 luni fara o zi, ca si tine. Vom juca impreuna la nunta...doar ca in locatii diferite.>:D<

Dupa ce voi avea rochia acasa voi realiza ca ma marit, deocamdata mi se pare doar un vis.;))

ruxi86
30.11.2009, 14:17:13
da, parca a zburat. si eu am inceput sa ma ambalez. nu avem muzica, n-am vb cu popa, nu i-am luat costum la miresoiu meu, nu mi-am gasit pantofi (haha ), cercei....astia de la rest mi-or spus ca zugravesc in ianuarie, si deci pana nu vad cum fac nu ma pot hotara la culori, cu ce decorez.... ioi multe mai sunt

si eu am aceeasi problema cu restaurantul ... spuneau ca zugravesc sala unde vom face petrecerea ... si pana nu sunt gata, nu am cum sa imi aleg culorile pt aranjamente.
costumul pt miresoiul nu-l am nici eu ... de fapt imi trebuiesc 2 si pt cun. civila si pt cea religioasa ... pantofi pt miresoi ... bijuterii n-am nici eu .. plus ca eu nici voal nu am ... nici diadema ... rochita si pantofi pt cun. civila ... ohoooo mai sunt destule.
sper sa scap luna asta de invitatii si marturii poate si pahare si eventual si casutza pt dar ... asta in functie de ce oi mai gasi in europa, daca oi mai gasi ceva :D am inteles ca accesoriile pt nunta erau exact tarabele alea intre dragonul rosu si samexpo care anuntau astia ca le-au desfiintat :((

Arcee
30.11.2009, 14:18:32
weddingcoutdown-ul tau spune ca mai ai 5 luni si 29 de zile :D

mai sunt destule de facut ... si abia acum realizam ca nu e usor si cate sunt de facut pt ca o simtim pe pielea noastra ... dar cand va veni ziua cea mare si vom fi laudati ca este frumos si ce bine ne-a iesit totul, vom fi foarte mandre toate >:D<
6 am vrut sa zic...dar eram cu animalul in brate si imi feream mainile sa nu ma suga=))

Arcee
30.11.2009, 14:22:57
si eu am aceeasi problema cu restaurantul ... spuneau ca zugravesc sala unde vom face petrecerea ... si pana nu sunt gata, nu am cum sa imi aleg culorile pt aranjamente.
costumul pt miresoiul nu-l am nici eu ... de fapt imi trebuiesc 2 si pt cun. civila si pt cea religioasa ... pantofi pt miresoi ... bijuterii n-am nici eu .. plus ca eu nici voal nu am ... nici diadema ... rochita si pantofi pt cun. civila ... ohoooo mai sunt destule.
sper sa scap luna asta de invitatii si marturii poate si pahare si eventual si casutza pt dar ... asta in functie de ce oi mai gasi in europa, daca oi mai gasi ceva :D am inteles ca accesoriile pt nunta erau exact tarabele alea intre dragonul rosu si samexpo care anuntau astia ca le-au desfiintat :((
eu am fost in europa prin septembrie si am vazut accesorii de nunta afara..la tarabe in europa nu in dragon sau sam expo...eu am casuta de bani mostenire de la o prietena care a avut nunta asta vara si tot de la ea si pernuta de verighete...singurul lucru pe care trebuie sa-l fac este sa inlocuiesc florile lila de pe ele :D

norishor
30.11.2009, 14:27:16

Ooo, tu stai bine cu pregatirile, in primul rand, ai rochia, cel mai important lucru zic eu. :)Sa iti enumar eu cate n-am.
ROCHIA, voalul, pantofii, bijuteriile, costumul si pantofii mirelui, butonii, invitatiile, casuta, perinuta pt verighete, cosuletul pt cocarde si n-am stabilit ora pt biserica si primarie.:D
Incerc sa le tai de pe lista in ianuarie. Paharele le am, doar trebuie sa le impodobesc.

Ma bucur roxya pt tine ca ai casuta, mie imi e frica sa ma apuc de constructii. :-"

ruxi86
30.11.2009, 14:29:38
eu am fost in europa prin septembrie si am vazut accesorii de nunta afara..la tarabe in europa nu in dragon sau sam expo...eu am casuta de bani mostenire de la o prietena care a avut nunta asta vara si tot de la ea si pernuta de verighete...singurul lucru pe care trebuie sa-l fac este sa inlocuiesc florile lila de pe ele :D

pai tarabele sunt afara ... sunt cele dintre dragon si sam expo ... iar la tv anuntasera ca tarabele alea le-au desfiintat.
acum sa vedem .. oricum pe 14 dec am sa fac un drum pana in europa, deci vedem atunci.