PDA

Versiunea completa : Pregatirile miresicilor de mai 2010

Pagini : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 [22] 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40

ruxi86
30.11.2009, 14:38:53
Ooo, tu stai bine cu pregatirile, in primul rand, ai rochia, cel mai important lucru zic eu. :)Sa iti enumar eu cate n-am.
ROCHIA, voalul, pantofii, bijuteriile, costumul si pantofii mirelui, butonii, invitatiile, casuta, perinuta pt verighete, cosuletul pt cocarde si n-am stabilit ora pt biserica si primarie.:D

Incerc sa le tai de pe lista in ianuarie. Paharele le am, doar trebuie sa le impodobesc.

Ma bucur roxya pt tine ca ai casuta, mie imi e frica sa ma apuc de constructii. :-"

Cred ca tu stai cel mai bine noi toate, nori ... pai ai costumatia intreaga si pt tine si pt mire.
Eu din lista care ai enumerat-o tu nu am decat rochia, pantofii, pernitza pt verighete. :D
Sunt un pic cam in urma. Iar cu primaria este o mare problema la noi, pt ca poti depune actele abia cu 10 zile inainte de ziua nuntii si sa vezi atunci ce nebunie va fi. Cred ca va trebui sa stau la coada ca babele cu cine stie cate zile inainte :D

norishor
30.11.2009, 14:44:29
Cred ca tu stai cel mai bine noi toate, nori ... pai ai costumatia intreaga si pt tine si pt mire.
Eu din lista care ai enumerat-o tu nu am decat rochia, pantofii, pernitza pt verighete. :D
Sunt un pic cam in urma. Iar cu primaria este o mare problema la noi, pt ca poti depune actele abia cu 10 zile inainte de ziua nuntii si sa vezi atunci ce nebunie va fi. Cred ca va trebui sa stau la coada ca babele cu cine stie cate zile inainte :D

Lista asta lunga era cu lucrurile pe care NU le am.:"> As vrea eu sa fie asa cum zici tu. :)

Am doar restaurantul, nasii, verighetele, foto/video, aranjamentul salii, paharele pt sampanie, tuica, vinul si gainile pt supa :D

dianaruxi
30.11.2009, 14:47:39
am inteles....mai intai sa ma hotarasc la flori..ca e greu tare:-SS
..dianaruxi am vazut niste cercelusi cu albastru pe topicul de la tri alfa...
multumesc insa deja mi-am gasit cercei, sunt exact cum voiam eu http://www.josephine.ro/wp-content/uploads/2008/09/tablou15.jpg, i-am comandat si nu stiu exact cand o sa-mi vina.

beanna
30.11.2009, 14:55:18
multumesc insa deja mi-am gasit cercei, sunt exact cum voiam eu http://www.josephine.ro/wp-content/uploads/2008/09/tablou15.jpg, i-am comandat si nu stiu exact cand o sa-mi vina.
Uau, super frumosi cercelusii, sa-i porti sanatoasa si sa te bucuri din plin de ei

Arcee
30.11.2009, 15:07:01
pai tarabele sunt afara ... sunt cele dintre dragon si sam expo ... iar la tv anuntasera ca tarabele alea le-au desfiintat.
acum sa vedem .. oricum pe 14 dec am sa fac un drum pana in europa, deci vedem atunci.
hmmm..eu pe unde am fost..acolo unde se vand covoare.. cum vii pe colentina..cum incep tarabele in dreapta...
fetelor eu va las...ca ma duc sa dau avansul la rochita si cu mama sa-si ridice verighetele ca miercuri se casatoreste...

ruxi86
30.11.2009, 15:07:02
Lista asta lunga era cu lucrurile pe care NU le am.:"> As vrea eu sa fie asa cum zici tu. :)

Am doar restaurantul, nasii, verighetele, foto/video, aranjamentul salii, paharele pt sampanie, tuica, vinul si gainile pt supa :D

Ah ups ... n-am citit corect :D Se mai intampla, e abia luni si sunt inca adormita :))))

norishor
30.11.2009, 15:08:02

Oau, ce draguti sunt. Sunt foarte eleganti. Sa-i porti cu drag!:*

norishor
30.11.2009, 15:09:29
Ah ups ... n-am citit corect :D Se mai intampla, e abia luni si sunt inca adormita :))))

Nu e nici o problema, se mai intampla. :)

emilinicole
30.11.2009, 15:11:20

sunt ft misto cerceii:)
bv

edit:
am trecut la 4 luni si..:D:D

dianaruxi
30.11.2009, 15:15:27
multumesc fetelor nu mi s-au parut nici ff scumpi, 110 ron si sunt cica cu pietre swarovsky.

norishor
30.11.2009, 15:16:56
sunt ft misto cerceii:)
bv

edit:
am trecut la 4 luni si..:D:D

Vaaaai, ce putin mai e. Se apropie momentul cel mai asteptat.:azn:

emilinicole
30.11.2009, 15:32:27
Vaaaai, ce putin mai e. Se apropie momentul cel mai asteptat.:azn:

da..nu stiu cand a trecut timpul..parca ieri mai era 1 an si 2 luni:)

LadyR
30.11.2009, 16:41:53
Multumesc. Spune-mi, ai mai auzit-o la vre-o alta nunta?

Am vazut-o eu la nunta mea:)) si a altei prietene careia i-am recomandat-o, sigur nu dai gres cu ea, stie sa faca antren ,o sa iaas f bine

amaliatoma33
30.11.2009, 17:44:51
Am vazut-o eu la nunta mea:)) si a altei prietene careia i-am recomandat-o, sigur nu dai gres cu ea, stie sa faca antren ,o sa iaas f bine

Despre cine e vorba ,cine face antren ?

Arcee
30.11.2009, 20:37:10
...mi-am luat voalul acasa...sunt asa de fericita..mama mi-a dat o idee sa-mi iau niste manusi scurte din dantela ceva asemanator cu broderia de la voal. cred ca ar fi interesant. aveti idee pe unde gasesc manusi din dantela?>:D<

Cristina_84
30.11.2009, 20:43:46
da..nu stiu cand a trecut timpul..parca ieri mai era 1 an si 2 luni:)

Da,asa e,parca numai cand am facut rezervarea la restaurant si ziceam ca mai avem un an jumate pana la nunta,asa de mult ... si acum am ajuns la 5 luni si ceva,azi-maine vom zice"maine e ziua cea mare":x vai ce trece timpul...apropo fetelor,se apropie Sarbatorile,v-ati facut planuri?>:D<

Biu
30.11.2009, 21:23:34
...mi-am luat voalul acasa...sunt asa de fericita..mama mi-a dat o idee sa-mi iau niste manusi scurte din dantela ceva asemanator cu broderia de la voal. cred ca ar fi interesant. aveti idee pe unde gasesc manusi din dantela?>:D<

si mie mi-ar fi placut sa port manusi, mi se par foarte elegante, dar nu prevedeam nicicum rochie cu maneci :)
nu ai intrebat la salonul de unde ai cumparat rochia si voalul, ei sigur pot sa iti faca din aceeasi dantela :)

Arcee
30.11.2009, 21:34:23
si mie mi-ar fi placut sa port manusi, mi se par foarte elegante, dar nu prevedeam nicicum rochie cu maneci :)
nu ai intrebat la salonul de unde ai cumparat rochia si voalul, ei sigur pot sa iti faca din aceeasi dantela :)
mama si-a expus ideea dupa ce am plecat de acolo=))...m-am uitat la ei in vitrina si nu aveau manusi, doar pantofi kaloni extrem de inalti si cateva bijuterii...cam greu sa imi faca din aceeasi dantela pt ca rochia este facuta in afara...o sa intreb cand ma duc sa o iau daca nu gasesc in ianuarie pe la targuri ceva sa-mi placa...
..Biu tu ai rochie cu maneci?? nu ti-ai comandat-o de pe net? sau incurc eu rau borcanele?

nicoletaa
30.11.2009, 22:16:30

foarte draguti,felicitari sa-i porti sanatoasa..:*

dianaruxi
30.11.2009, 22:40:39
mi-am luat niste pantofi albastri din auchan nu sunt cine stie ce sa vedem dc ma descurc cu astia, 100 ron am dat pe ei. nu-mi place chestia aia de metal din fata dar dc sunt comozi o sa-i port pe astia.

Biu
30.11.2009, 22:43:04
mi-am luat niste pantofi albastri din auchan nu sunt cine stie ce sa vedem dc ma descurc cu astia, 100 ron am dat pe ei. nu-mi place chestia aia de metal din fata dar dc sunt comozi o sa-i port pe astia.

de frumosi sunt chiar frumosi =D>
poarta-i prin casa vezi cat or fi de comozi. depinde si de calapod, nu numai de cati cm are tocul #:-S

Biu
30.11.2009, 22:46:29
mama si-a expus ideea dupa ce am plecat de acolo=))...m-am uitat la ei in vitrina si nu aveau manusi, doar pantofi kaloni extrem de inalti si cateva bijuterii...cam greu sa imi faca din aceeasi dantela pt ca rochia este facuta in afara...o sa intreb cand ma duc sa o iau daca nu gasesc in ianuarie pe la targuri ceva sa-mi placa...
..Biu tu ai rochie cu maneci?? nu ti-ai comandat-o de pe net? sau incurc eu rau borcanele?

nu incurci borcanele :">
mi-am luat 2 :-$
in prima poza e prima rochie ( mai bine zis dupa asta din poza mi-am luat copie de la landy ), iar a doua mi-a iesit pur si simplu in cale dupa ce o luasem pe prima, si a fost love at fist sight, am luat-o pe loc, si astao port la nunta o:-)
diferenta fata de asta din poza e ca a mea nu e transparenta pe burta, decat o foarte mica parte

andreeasmiley
01.12.2009, 00:13:00
nu incurci borcanele :">
mi-am luat 2 :-$
in prima poza e prima rochie ( mai bine zis dupa asta din poza mi-am luat copie de la landy ), iar a doua mi-a iesit pur si simplu in cale dupa ce o luasem pe prima, si a fost love at fist sight, am luat-o pe loc, si astao port la nunta o:-)
diferenta fata de asta din poza e ca a mea nu e transparenta pe burta, decat o foarte mica parte

Hop si eu cu bagarea in seama, desi am nunta in septembrie si nu in mai. Am vazut ca ai comandat rochita de pe landy, poti sa imi dai un sfat? Esti multumita de rezultat? Ai mai comanda inca o data rochita de la ei? Ma bate gandul sa-mi comand si eu, si, cu siguranta stii cat de greu este sa iei aceasta decizie, de aceea orice sfat este binevenit. Multumesc! Sa aveti o nunta ca in povesti! :*

beanna
01.12.2009, 09:38:14
Neata fetele, mi-au venit pantofii...mai repede. Pareri?

sttefi
01.12.2009, 09:41:04
ia sa vedem cine mai lucreaza de 1 dec ? :-SS

neatza, EU :D, dar lucrez "de buna voie si nesilita de nimeni" :)), ca sa-mi iau liber de sarbatori ca nu mai am CO

Frumosi, sa-i dansezi cu placere :) eu imi iau balerini :))

alinaggg
01.12.2009, 09:50:10
Neata!

Frumosi pantofii Diana :)

ruxi86
01.12.2009, 09:52:40

f frumosi pantofii si da bine si cu chestia aia de metal din fata ... eventual poate o poti inlocui cu altceva daca nu iti place asa mult. sa ii porti sanatoasa!!!

f frumosi, sa ii porti sanatoasa! singurul lucru e ca mi se par cam inaltzi ... cati cm are tocul? desi e posibil sa fie comozi din cauza calapodului ca si ai mei seamana la calapod cu ai tai si sunt tare comozi.

sa ii mai purtati prin casa fetelor ca sa va obisnuiti cu ei si sa se mai lase ca sa nu va stranga sau sa va faca bataturi.

am auzit ca se pune o carpa imbibata in otzet inauntrul pantofilor ca sa se mai lase ... dar nu erau sigure pers care mi-au spus lucrul asta asa ca inca nu am testat :D voi ce spuneti?

norishor
01.12.2009, 10:31:44

Sunt superbi pantofii si nici n-au fost scumpi. Sa ii porti sanatoasa! :)>-

Ce rapizi au fost cei cu pantofii. Sunt draguti si ai tai. Imi place danteluta aceea foarte mult. Felicitari pt achizitie!

Biu, si eu sunt la munca. :((:((:((

foxxy
01.12.2009, 11:57:56
Mi-am comandat si eu pantofii de la Veronesse.
Am ales materialul si modelul, am dat un avans.
Dupa 4-5 zile m-au sunatd e la ei de la atelier ca nu au indeajuns material , si daca pot trece pe acolo sa aleg altceva.

A fost norocul meu, cand am ajuns la ei ( undeva pe langa City Mall )...am gasit munti de materiale, rabdare sa ai sa alegi. Si un nene - sef de atelier super amabil.

Per total, felicitari !

dianaruxi
01.12.2009, 12:03:44
Dupa 4-5 zile m-au sunatd e la ei de la atelier ca nu au indeajuns material , si daca pot trece pe acolo sa aleg altceva.

A fost norocul meu, cand am ajuns la ei ( undeva pe langa City Mall )...am gasit munti de materiale, rabdare sa ai sa alegi. Si un nene - sef de atelier super amabil.

Per total, felicitari !
ce model ai comandat?

Biu
01.12.2009, 12:04:11

Per total, felicitari !

ar trebui sa ma duc si eu la veronesse astia sa vad ce calapod au. poate au si cu toc mai mic. eu vreau cu platforma in fata, dar cu toc mai mic, ca nu pot sta o zi intreaga pe toc mare...:-<

foxxy
01.12.2009, 12:07:48
Acesta.

Dar fara "pampon" si fara marginea de tull, sunt simpli-smpli, sa-i mai pot purta si cu alte ocazii.
Culoarea: sidefiu cu nuanta usoara de roz ( ca si culoarea rochitzei ). Fara nici un fel debri-brizuri pe material, simplu !
Au toc mediu, de 7 cm, si mi s-au parut f comozi cand i-am probat.

Aaa...marimile sunt nitel mai ciudatzele, am comandat 35, eu port cam 36.5.
Orice model din magazin il poti comanda pe ce culoarevrei tu, in Cora Militari aveau un cos imens cu mostrare.

dianaruxi
01.12.2009, 12:45:28
Acesta.

Dar fara "pampon" si fara marginea de tull, sunt simpli-smpli, sa-i mai pot purta si cu alte ocazii.
Culoarea: sidefiu cu nuanta usoara de roz ( ca si culoarea rochitzei ). Fara nici un fel debri-brizuri pe material, simplu !

Orice model din magazin il poti comanda pe ce culoarevrei tu, in Cora Militari aveau un cos imens cu mostrare.
sa-i porti sanatoasa si sa-ti aduca noroc.

Arcee
01.12.2009, 13:44:37
Acesta.

Sunt frumosi sa-i porți cu plăcere.... Acum urmează sirul meu de intrebari:D Au si modele cu toc mai mic? Cam la ce preț sunt pantofiorii de mireasa la ei? Printre materiale au si ceva in gen dantela sau cu pietricele?

Cristina_84
01.12.2009, 13:52:48
Acesta.

Sunt foarte dragutei pantofii. Mie imi plac mult si cu "pamponul"acela:D

foxxy
01.12.2009, 14:14:38
Multumesc fetelor !
Sunt mult mai multe modele decat pe site-ul lor, au si cu toc mai micutz de atat.
Poti sa-ti alegi modelul unui pantof si calapodul de la altul ( daca sunt compatibile ).

Nu am vrut sa-i fac funde / pmpoane , asa ii mai pot purta si dupa nunta.
In plus, de sub ditamai fustele..nu stiu cat se va vedea din pantof.

Pretul era 260 ron, dar pt cumparaturile din week-end au 10% reducere.

Nu imi aminetsc sa fi avut ceva materiale cu pietricele, dar eu am cautat doar ceva simplu si nuanta sidefiu,la alte materiale nu m-am uitat dar se poate sa fie.

Merita sa treceti pe la ei daca aveti drum prin Cora. Eu aveam deja luati pantofii de nunt, dar i-am luat si pe acestia.

P.S. Dianaruxi, aveau sigur nuanta aceea de albastru electric care o vrei tu :)

dianaruxi
01.12.2009, 14:37:27
Multumesc fetelor !

mi-am luat deja pantofi sa vedem dc ma obisnuiesc cu ei, daca nu imi fac si eu pe comanda.

Arcee
01.12.2009, 16:02:00
Multumesc fetelor !
Sunt mult mai multe modele decat pe site-ul lor, au si cu toc mai micutz de atat.
Poti sa-ti alegi modelul unui pantof si calapodul de la altul ( daca sunt compatibile ).

Nu am vrut sa-i fac funde / pmpoane , asa ii mai pot purta si dupa nunta.
In plus, de sub ditamai fustele..nu stiu cat se va vedea din pantof.

Pretul era 260 ron, dar pt cumparaturile din week-end au 10% reducere.

Nu imi aminetsc sa fi avut ceva materiale cu pietricele, dar eu am cautat doar ceva simplu si nuanta sidefiu,la alte materiale nu m-am uitat dar se poate sa fie.

Merita sa treceti pe la ei daca aveti drum prin Cora. Eu aveam deja luati pantofii de nunt, dar i-am luat si pe acestia.

multumesc pt raspuns..eu as vrea ceva in genul acestor pantofiori...sunt de la kaloni, dar sunt mult prea inalti pt mine

Arcee
01.12.2009, 17:23:47
aseara mi-am luat voalul..pun pozici...nu e foarte lung putin peste fund:D ce cercei imi pun?:-SS initial vroiam unii lungi, candelabru fara nimic la gat..acum ca voalul e destul de incarcat nu prea stiu ce sa aleg. sugestii?

Arahne
01.12.2009, 18:42:53
Hop si eu dupa ceva timp de absente. Felicitari fetelor pt achizitii. Diana patofii sunt frumosi intr-adevar chestia aia in fata nu e cel mai bun accesoriu dar daca iti sunt comozi go for them. Am probat si eu cateva perechi prin magazine dar nu prea gasesc cu tocuri mai mici, nu am chef sa am 2m la nunta :D

Biu
01.12.2009, 18:49:49
Hop si eu dupa ceva timp de absente. Felicitari fetelor pt achizitii. Diana patofii sunt frumosi intr-adevar chestia aia in fata nu e cel mai bun accesoriu dar daca iti sunt comozi go for them. Am probat si eu cateva perechi prin magazine dar nu prea gasesc cu tocuri mai mici, nu am chef sa am 2m la nunta :D

hei, sa nu crezi ca am uitat ! poze cu rochia landy..... ???;;) tii secret ?:-p

ruxi86
01.12.2009, 19:11:57
Acesta.

felicitari pt pantofiori, foxxy, sa ii porti sanatoasa!!!

ruxi86
01.12.2009, 19:23:54
aseara mi-am luat voalul..pun pozici...nu e foarte lung putin peste fund:D ce cercei imi pun?:-SS initial vroiam unii lungi, candelabru fara nimic la gat..acum ca voalul e destul de incarcat nu prea stiu ce sa aleg. sugestii?

e superb voalul, roxy ... imi place tare mult ... sa il porti sanatoasa si sa iti aduca numai bucurii!

bine ai revenit, Arahne! ce se mai aude cu rochita ta de la landy? ti-au mai scris? cand vine? abia astept sa ne dai vesti despre rochita, sa vedem poze ... sper sa fie asha cum iti doresti tu!!!

dianaruxi
01.12.2009, 21:29:56
eu acum ma plimb prin casa in noii pantofi, pot sa zic ca pt cat am dat pe ei sunt ff comozi. si incep sa ma obisnuiesc si cu chestia aia metalica nasoala. oricum culoarea si forma este exact ce cautam.

Biu
01.12.2009, 21:32:31
eu acum ma plimb prin casa in noii pantofi, pot sa zic ca pt cat am dat pe ei sunt ff comozi. si incep sa ma obisnuiesc si cu chestia aia metalica nasoala. oricum culoarea si forma este exact ce cautam.

in poze nu se vede urat nici chestiunea metalica. de unde ziceai ca i-ai luat ?

dianaruxi
01.12.2009, 21:38:28
in poze nu se vede urat nici chestiunea metalica. de unde ziceai ca i-ai luat ?
dintr-un magazin cu pantofi ieftinache din auchan. dar aveau chestii multe de saten toate culorile. unii chiar draguti si ieftini erau si la 50 ron.si aveau si posete asortate, dar eu nu vreau poseta albastra.

Biu
01.12.2009, 21:40:13
dintr-un magazin cu pantofi ieftinache din auchan. dar aveau chestii multe de saten toate culorile. unii chiar draguti si ieftini erau si la 50 ron.si aveau si posete asortate, dar eu nu vreau poseta albastra.

eu cred ca nici nu-mi iau poseta. intr-o mana buchetul, intr-o mana sotul :D

dianaruxi
01.12.2009, 21:43:14
eu cred ca nici nu-mi iau poseta. intr-o mana buchetul, intr-o mana sotul :D
da sunt cam multe de tinut dar eu am nevoie, sa-mi tin mobilul, servetele, gloss si alte din astea. eu sunt pierduta fara geanta.

Biu
01.12.2009, 21:45:32
da sunt cam multe de tinut dar eu am nevoie, sa-mi tin mobilul, servetele, gloss si alte din astea. eu sunt pierduta fara geanta.

eu m-am gasit interesanta sa imi iau plic. si nu are nimic sa il spanzur cumva de mana sau ceva... de asta ma gandesc sa-l abandonez :))

beanna
02.12.2009, 09:18:48
Fetelor, buna dimineata si multumesc pentru aprecierea pantofiorilor; intr-adevar, sunt innalti (10 cm), dar avand platforma in fata mai compenseaza.O sa incerc sa-i mai iau prin casa; la mine erau necesare tocurile innalte pt ca eu am 1,60 si sotiorul 1,84...
Aseara am incheiat contractul cu firma de amenajari si am luat si foto-video, sper sa iasa bine.

Roxya007 nici eu nu stiu ce bijuterii sa-mi iau pt si eu o sa am o rochitza la sposa si o sa aiba voal luuuuuuung cu broderie, asa ca, daca ai vreo idee sa pui poze sa ma inspir si eu.

Biu
02.12.2009, 09:31:18
neatzaaaaa

fetelor, ce parere aveti, merge la rochia mea un voal lung de 3 m, brodat pe margini ? eu vreau sa il port numai la sedinta foto si la ceremonia religioasa, in sala intru direct cu un puf in par si atat.

beanna
02.12.2009, 09:41:37
neatzaaaaa

fetelor, ce parere aveti, merge la rochia mea un voal lung de 3 m, brodat pe margini ? eu vreau sa il port numai la sedinta foto si la ceremonia religioasa, in sala intru direct cu un puf in par si atat.

Nu pui si o poza cu rochita?

dianaruxi
02.12.2009, 09:46:44
neatzaaaaa

eu zic ca ar merge. numai sa vezi la culoare.

ruxi86
02.12.2009, 09:57:08
neatzaaaaa

biu, eu zic ca s-ar potrivi un voal lung cat rochia sau poate chiar mai lung si cu broderie la fel ca rochia ... cred ca ar da fff bine in poze.

sttefi
02.12.2009, 10:31:30
neata fetelor,

am taiat si eu ceva de pe lista :D , foto - video si sunt f fericita de raportul calitate pret. Va recomand sa va scoateti poze pe hartie mata, si sa fie si alb negru si sepia (am vazut ieri unele superbe la firma cu care am incheiat contractul)
azi ma vad cu DJ-ul, sper sa fie cel potrivit

hai ca va ajung imediat si cu rochia :))

Biu
02.12.2009, 10:34:14
Nu pui si o poza cu rochita?

uite am pus aici http://www.miresici.ro/showpost.php?p=2699972&postcount=5482

rochia din a doua poza o voi purta la nunta. are ceva dantela pe bust si maneci.
@ dinaruxi : e cam la noroc :-SS si voalul e ivoy. rochia mea e ceva nuanta mai inchisa de ivory, dar nu e atat de inchisa ca in poza, ca asta e poza de la site... eu zic ca se potrivesc si la nuanta, dar trebuie sa pun una langa alta fizic ca sa imi dau seama. ca mi-am luat si poseta dupa ochi, si e muuuulllttt mai inchisa la culoare decat rochia.
@ ruxi, e mai lung decat rochia, asta imi place si mie :D

Arcee
02.12.2009, 10:34:18
Fetelor, buna dimineata si multumesc pentru aprecierea pantofiorilor; intr-adevar, sunt innalti (10 cm), dar avand platforma in fata mai compenseaza.O sa incerc sa-i mai iau prin casa; la mine erau necesare tocurile innalte pt ca eu am 1,60 si sotiorul 1,84...
Aseara am incheiat contractul cu firma de amenajari si am luat si foto-video, sper sa iasa bine.

Roxya007 nici eu nu stiu ce bijuterii sa-mi iau pt si eu o sa am o rochitza la sposa si o sa aiba voal luuuuuuung cu broderie, asa ca, daca ai vreo idee sa pui poze sa ma inspir si eu.
buna dimineata fetelor!!!
beanna uite niste poze...mie personal nu imi place nicio bijuterie din poze. cred totusi voi opta pe ceva cu perle.
pt biu: ar merge foarte bine un voal lug cu broderie..ti-ar da asa un aer princiar:D...felicitari pt ca ai devenit "regina"
sttefi: ai mai bifat ceva\:D/

Biu
02.12.2009, 10:42:11
beanna uite niste poze...mie personal nu imi place nicio bijuterie din poze. cred totusi voi opta pe ceva cu perle.
pt biu: ar merge foarte bine un voal lug cu broderie..ti-ar da asa un aer princiar:D...felicitari pt ca ai devenit "regina"

merci :*
la voal cu broderie sa sti ca merg si alt fel de cercei. in primul rand criteriul trebuie sa iti fie forma fetei si coafura ! din cate te-am vazut in poze ti-ar merge niste cercei putin alungiti, si nu grosi sau incarcati. daca ai vazut cerceii care si i-a comandat dianaruxi, asa ceva as vedea eu la forma fetei tale si la voalul acesta :D

Arcee
02.12.2009, 10:48:15
merci :*
la voal cu broderie sa sti ca merg si alt fel de cercei. in primul rand criteriul trebuie sa iti fie forma fetei si coafura ! din cate te-am vazut in poze ti-ar merge niste cercei putin alungiti, si nu grosi sau incarcati. daca ai vazut cerceii care si i-a comandat dianaruxi, asa ceva as vedea eu la forma fetei tale si la voalul acesta :D
:*...i-am vazut si mi-au placut:>...eh, oricum am timp...astept targutile din ianuarie poate gasesc ceva dragut

dianaruxi
02.12.2009, 10:48:27
neata fetelor,

am taiat si eu ceva de pe lista :D , foto - video si sunt f fericita de raportul calitate pret. Va recomand sa va scoateti poze pe hartie mata, si sa fie si alb negru si sepia (am vazut ieri unele superbe la firma cu care am incheiat contractul)

bv steffi la ce rochie te-ai gandit?

sttefi
02.12.2009, 10:54:45
bv steffi la ce rochie te-ai gandit?

vreau stil printesa, dar acum sa vad daca ma si avantajeaza... :)
am probat o sg rochie la targ, dar nu am facut nici acum rost de poze :( sa vi le arat sa-mi spuneti ce parere aveti

oricum rochia am zis ca prin februarie - martie o cumpar, mi se pare devreme.
poate mai slabesc, poate ma ingras :-SS

alinaggg
02.12.2009, 10:55:19
Neata fetelor,

La Meli Melo aveau niste floricele de pus in cap si un fel de voaleta...aviz amatoarelor.
Aveau si ceva pe albastru ;)

beanna
02.12.2009, 10:56:13

Eu cred ca o sa optez pentru cercei cu pietricele ca parca nu reau perle; inca nu ma pot hotara

Biu, cred ca merge voal lung la prima rochie; ca idee te poti uita pe site-ul la sposa sau san patrick si vezi cum vine cu o rochita de genul asta.Ideea cu puful la a doua rochita e splendida, merge perfect pt ca rochia oricum e nonconformista

Biu
02.12.2009, 11:10:43
Neata fetelor,

La Meli Melo aveau niste floricele de pus in cap si un fel de voaleta...aviz amatoarelor.

am vazut si eu si nici nu sunt scumpe, intre 40 si 60 de lei ( la cele la care m-am uitat eu. nu m-am uitat la toate ca nu am rabdare sa stau in meli melo )

dianaruxi
02.12.2009, 11:14:55
Neata fetelor,

eu deja mi-am luat floare pt civila, si voaleta pt nunta si floare pt dezgatit deci nu mai am nevoie de nimic la capitolul asta. Astept sa vina rochia sa dau comanda de geanta si am cam terminat cu tinutele, mai trebuie un palton pt civila.

alinaggg
02.12.2009, 11:15:25
am vazut si eu si nici nu sunt scumpe, intre 40 si 60 de lei ( la cele la care m-am uitat eu. nu m-am uitat la toate ca nu am rabdare sa stau in meli melo )

Mie nu mi se potrivea niciuna :((

Arcee
02.12.2009, 11:15:56
vreau stil printesa, dar acum sa vad daca ma si avantajeaza... :)
am probat o sg rochie la targ, dar nu am facut nici acum rost de poze :( sa vi le arat sa-mi spuneti ce parere aveti

oricum rochia am zis ca prin februarie - martie o cumpar, mi se pare devreme.
poate mai slabesc, poate ma ingras :-SS
sa nu fie prea tarziu prin februarie martie pt rochita.. am vazut ca cei de la avangarde brides au reduceri substantiale in perioada asta la rochitele de pe stoc... o coleguta de restaurant si-a luat o rochita cu 2600 ron http://picasaweb.google.com/Nikkole86/RochiaDeMireasa#

Biu
02.12.2009, 11:19:59
Mie nu mi se potrivea niciuna :((
pai tu ai nevoie de ceva rozaliu. ai incercat sa te uiti pe breslo ?

ruxi86
02.12.2009, 11:20:55
neata fetelor,

felicitari sttefi, sa fie intr-un ceas bun :*

ruxi86
02.12.2009, 11:23:35
eu deja mi-am luat floare pt civila, si voaleta pt nunta si floare pt dezgatit deci nu mai am nevoie de nimic la capitolul asta. Astept sa vina rochia sa dau comanda de geanta si am cam terminat cu tinutele, mai trebuie un palton pt civila.

unde ai gasit voaleta pana la urma? si floarea pt dezgatit ... cum arata? un fel de puf din ala?

paltoane aveau la zara in mall plaza sau cel din cotroceni, eu acolo am vazut modele dragutze ... preturile incepeau de pe la 300 ron.

atreya
02.12.2009, 11:34:23
sa nu fie prea tarziu prin februarie martie pt rochita.. am vazut ca cei de la avangarde brides au reduceri substantiale in perioada asta la rochitele de pe stoc... o coleguta de restaurant si-a luat o rochita cu 2600 ron http://picasaweb.google.com/Nikkole86/RochiaDeMireasa#

Superba rochita ei...aaa...apropo ce mica-i lumea...ne cunoastem, eu si cu ea :)
neata fetelor si va doresc o saptamana usoara :)
pup

alinaggg
02.12.2009, 11:50:35
pai tu ai nevoie de ceva rozaliu. ai incercat sa te uiti pe breslo ?

ma uit acum si pe breslo
merci :)

Biu
02.12.2009, 11:58:06
ma uit acum si pe breslo
merci :)

m-am uitat si eu intre timp, si nu am vazut nimic roz, numai culori foarte puternice. dar acolo poti lua legatura cu fetele alea si sa iti faca la comanda ;;)

dianaruxi
02.12.2009, 12:50:08
unde ai gasit voaleta pana la urma? si floarea pt dezgatit ... cum arata? un fel de puf din ala?

paltoane aveau la zara in mall plaza sau cel din cotroceni, eu acolo am vazut modele dragutze ... preturile incepeau de pe la 300 ron.
pai cerceii si voaleta mi le iau de la josephine, bagi asa cu punct ro pe google. iar floarea pt dezgatit e pusa pe o cordeluta am mai pus eu poze am luat-o de la fandacsia bagi in google si pe asta, si floarea pt civila am luat-o de la luca de la targ.

ruxi86
02.12.2009, 13:18:13
pai cerceii si voaleta mi le iau de la josephine, bagi asa cu punct ro pe google. iar floarea pt dezgatit e pusa pe o cordeluta am mai pus eu poze am luat-o de la fandacsia bagi in google si pe asta, si floarea pt civila am luat-o de la luca de la targ.

floarea pt civila o stiu ... ca ai pus la un momentan poze cu ea cand ai luat-o de la targ ... dar de restul nu stiam ... o sa ma uit si eu pe google sa vad ce gasesc ... eu ziceam ca mai astept targurile din ianuarie si februarie sa ma uit dupa voal, diadema, bijuterii, poate gasesc si rochie pt civila.

dianaruxi
02.12.2009, 16:22:57
floarea pt civila o stiu ... ca ai pus la un momentan poze cu ea cand ai luat-o de la targ ... dar de restul nu stiam ... o sa ma uit si eu pe google sa vad ce gasesc ... eu ziceam ca mai astept targurile din ianuarie si februarie sa ma uit dupa voal, diadema, bijuterii, poate gasesc si rochie pt civila.
voaleta pe care am comandat-o e asta*******, iar floarea pt dezgatit e mai mult un pampon

ruxi86
02.12.2009, 17:16:02
voaleta pe care am comandat-o e asta **********, iar floarea pt dezgatit e mai mult un pampon

e ff frumoasa :x ... sa o porti sanatoasa si sa iti aduca numai noroc si bucurii!

ai comandat-o chiar pe alb?

eu as vrea ceva cu fulgi, asa in gen cum si-a luat biu ... si ne-a aratat ea noua zilele trecute ... insa pt cununia civila ... iar pt dezgatit vreau o palarie cu esarfa mov sau funda mov ... sa vad ce gasesc :D

Biu
02.12.2009, 17:54:22
e ff frumoasa :x ... sa o porti sanatoasa si sa iti aduca numai noroc si bucurii!

ai comandat-o chiar pe alb?

eu as vrea ceva cu fulgi, asa in gen cum si-a luat biu ... si ne-a aratat ea noua zilele trecute ... insa pt cununia civila ... iar pt dezgatit vreau o palarie cu esarfa mov sau funda mov ... sa vad ce gasesc :D

ei ruxi, era si un accesoriu pe mov de unde mi-am luat eu :>

angi300
02.12.2009, 18:20:53
buna fetele!
biu ce-ti pasa esti regina...
felicitari celor care au mai taiat de pe lista una alta....mai ales cele care v-ati luat rochita.
mi-am comandat si eu pantofii de la veronesse..eu pe net m-am uitat la model 322...dar in magazin nu il aveau....tipa mi-a arata o poza cu ei...eu nu imi aminteam exact daca e acel model sau nu...dar am ramas la ei...dupa aia o zis tipa ca nu e 322 ..dar nici nu stie ce e...:"> asta e irelevant. Eu port 39 au luat 36, irelevant. Pret 340 lei....irelevant si asta. cel mai important este ca sunt fuchsia....\:D/\:D/ sufar enorm pt ca nu pot sa zic familiei de achizitionarea lor..:-p

Arcee
02.12.2009, 19:15:54
voaleta pe care am comandat-o e asta *********, iar floarea pt dezgatit e mai mult un pampon
felicitari pt achizitii!!! foarte frumoasa voaleta..tare sic :*..de-abia astept sa te vad mireasa;;)

dianaruxi
02.12.2009, 19:18:36
felicitari pt achizitii!!! foarte frumoasa voaleta..tare sic :*..de-abia astept sa te vad mireasa;;)
multumesc:* si eu abia astept sa va vad pe toate, eu voi fi ultima.

dianaruxi
02.12.2009, 19:25:10
buna fetele!
felicitari celor care au mai taiat de pe lista una alta....mai ales cele care v-ati luat rochita.
mi-am comandat si eu pantofii de la veronesse..eu pe net m-am uitat la model 322...dar in magazin nu il aveau....tipa mi-a arata o poza cu ei...eu nu imi aminteam exact daca e acel model sau nu...dar am ramas la ei...dupa aia o zis tipa ca nu e 322 ..dar nici nu stie ce e...:"> asta e irelevant. Eu port 39 au luat 36, irelevant. Pret 340 lei....irelevant si asta. cel mai important este ca sunt fuchsia....\:D/\:D/ sufar enorm pt ca nu pot sa zic familiei de achizitionarea lor..:-p
super 36 in loc de 39, lasa ca te descurci tu sunt doar 24 ore.:D

Biu
02.12.2009, 20:29:50
buna fetele!

cum doamne iarta-ma tu porti 39 si ei iti fac 36 ? :))
:* :*

atreya
02.12.2009, 23:58:58
voaleta pe care am comandat-o e asta **********, iar floarea pt dezgatit e mai mult un pampon

buna, e superba!
sa o porti cu multa placere...eu inca nu m-am gandit..chiar e important pt acel dezgatit? de fapt sorry..la ce se refera exact?:">

angi300
03.12.2009, 01:06:16
super 36 in loc de 39, lasa ca te descurci tu sunt doar 24 ore.:D

neata.=))=))

o fost ciudata faza ca in 39 mai incapea juma de picior...apoi mi-o dat 38...tot mare..apoi 37...maricel...si 36...numa bun. #:-S
au tocuri cam de 10 (cred) si chiar daca au platforma tare imi e ca o sa-i schimb..oricum o sa mai am o pereche la sala..si o sa vad atunci cum o sa rezist. ma gandesc ca va luati si voi ceva de schimb....:">

dianaruxi
03.12.2009, 09:23:19
neata.=))=))

o fost ciudata faza ca in 39 mai incapea juma de picior...apoi mi-o dat 38...tot mare..apoi 37...maricel...si 36...numa bun. #:-S
au tocuri cam de 10 (cred) si chiar daca au platforma tare imi e ca o sa-i schimb..oricum o sa mai am o pereche la sala..si o sa vad atunci cum o sa rezist. ma gandesc ca va luati si voi ceva de schimb....:">
aha deci la astia e in sens invers. mai dc iti sunt buni ff bine.

ruxi86
03.12.2009, 09:36:41
buna fetele!

felicitari angi ca ai mai taiat ceva de pe listutza!!!:*
las' nu suferi ca nici tot neamu' meu nu stie ce il va astepta cand ma va vedea :D

Biu
03.12.2009, 09:40:58
neata.=))=))

vai de mine, atunci mie ce nr imi da, daca in mod normal port 36,5 ? =))
ma trimite la raionu de copii ? :-p

sttefi
03.12.2009, 09:43:35
Neatza fetele,

Am scapat si de DJ :)>-

ruxi86
03.12.2009, 09:44:43

dragelor, si eu port tot 39, iar pantofii care mi i-am luat acum cei mov de miresica sunt 37 :D
dar nu stiu sa va explic fenomenul :))

ruxi86
03.12.2009, 09:45:39
Neatza fetele,

bravoooo, felicitari!!!!:*

dianaruxi
03.12.2009, 09:48:21
Neatza fetele,

super steffi pe cine ai luat?

sttefi
03.12.2009, 10:15:06
super steffi pe cine ai luat?

Il cheama George, nu cred ca-i celebru :D, dar mi l-a recomandat cineva care l-a vazut la mai multe evenimente.
Si ieri m-am intalnit cu el si mi-a placut tare mult de el ca si om, mi-a facut o impresie f buna.

E un pic cam scump...dar asta e. M-a costat 350 E dj + 150 (masina de fum, de balonase, lumini..)

Are si site daca intereseaza pe cineva...

dianaruxi
03.12.2009, 10:18:34
Il cheama George, nu cred ca-i celebru :D, dar mi l-a recomandat cineva care l-a vazut la mai multe evenimente.
Si ieri m-am intalnit cu el si mi-a placut tare mult de el ca si om, mi-a facut o impresie f buna.

E un pic cam scump...dar asta e. M-a costat 350 E dj + 150 (masina de fum, de balonase, lumini..)

150 euro masina de fum si balonase? sau 150 ron?
dc e ron mi se pare ok pretul dc e euro mi se pare cam mult, intr-adevar.

Arcee
03.12.2009, 10:45:06

felicitari pt dj...si noi am vrut sa luam lumini si masina de fum, dar fotograful ne-a explicat ca pt el si pt cameraman va fi dificil cu lumina si e posibil sa nu iasa lucruri de calitate...dianaruxi nu e chiar asa de scump..pe noi ne costa 100 euro masina de fum + lumini si 2000 ron dj-ul:-$

dianaruxi
03.12.2009, 10:58:47
felicitari pt dj...si noi am vrut sa luam lumini si masina de fum, dar fotograful ne-a explicat ca pt el si pt cameraman va fi dificil cu lumina si e posibil sa nu iasa lucruri de calitate...dianaruxi nu e chiar asa de scump..pe noi ne costa 100 euro masina de fum + lumini si 2000 ron dj-ul:-$
noi am luat si fum si lumini dar fum nu o sa bagam, doar luminile. Dar era la pachet ca zicea ca separat nu aduce.

sttefi
03.12.2009, 11:03:52
150 euro masina de fum si balonase? sau 150 ron?
dc e ron mi se pare ok pretul dc e euro mi se pare cam mult, intr-adevar.

150 E ... astea's preturile (lumini ne aduce mai multe si de-aia, ca a zis ca nu vrea sa fie 'saracie", dar a reusit sa se incadreze in cat i-am cerut)

nici noi nu o sa punem f mult fum, doar asa de atmosfera la inceput :)

dianaruxi
03.12.2009, 11:05:07
150 E ... astea's preturile (lumini ne aduce mai multe si de-aia, ca a zis ca nu vrea sa fie 'saracie", dar a reusit sa se incadreze in cat i-am cerut)

nici noi nu o sa punem f mult fum, doar asa de atmosfera la inceput :)
mie mi-a cerut 200 ron pt lumini, bine acum nu stiu ce lumini sunt. dar dc nu-mi plac nu le voi folosi, ca 200 de ron nu mor.

beanna
03.12.2009, 13:05:17
Eu in mod normal port 37 si astia de la veronesse sunt 36; mie mi-a zis ca numai un numar difera

Arcee
03.12.2009, 16:28:27
am dat peste o pereche de sandalute in calculator si nu mai stiu de unde le-am luat. au tocul fix cat mi-ar trebui mie. gasesc oare pe undeva cea asemanator?

emilinicole
03.12.2009, 16:37:02
am dat peste o pereche de sandalute in calculator si nu mai stiu de unde le-am luat. au tocul fix cat mi-ar trebui mie. gasesc oare pe undeva cea asemanator?

eu zic sa te gandesti de unde le-ai luat ca si mie tot asa imi trebuie tocul:D:D:D:D

;;)

dianaruxi
03.12.2009, 16:44:48
eu zic sa te gandesti de unde le-ai luat ca si mie tot asa imi trebuie tocul:D:D:D:D

;;)
vazusem ceva in genul la coca zaboloteanu, nu erau pe alb dar ea le poate face pe orice culoare.

ojitosazules85
03.12.2009, 21:07:21
Fetelor cum stati cu pregatirile, ce ati mai facut! Eu nu mi-am luat nici rochia, nici pantofii..mai am timp, cel putin asa cred! Nu e prea degraba oare?

andrelutza_2010
04.12.2009, 12:41:14
Am revenit si eu ...

De dimineata recuperez :)). In plus ascult si radioul lui Mos Craciun .. ca m-ati inspirat.

Felicitari tuturor pentru achizitii. Mama ce multe lucruri dragute am mai vazut ;)).
si papucei, verighete, rochite si de toate.

Dianaruxi, cat te-a costat voaleta josephine ? a ta ce pietricica are? cea de pe site e rozie ... asortata cu cerceii. Superba :x !

Un weekend frumos tuturor!

dianaruxi
04.12.2009, 12:45:06
Am revenit si eu ...

De dimineata recuperez :)). In plus ascult si radioul lui Mos Craciun .. ca m-ati inspirat.

Felicitari tuturor pentru achizitii. Mama ce multe lucruri dragute am mai vazut ;)).

Dianaruxi, cat te-a costat voaleta josephine ? a ta ce pietricica are? cea de pe site e rozie ... asortata cu cerceii. Superba :x !

voaleta costa 100 ron, si cred ca piatra o s-o asorteze cu cerceii adica albastra, dc nu nu stiu. chiar nu ma intereseaza, sa vedem cum iese ca la 100 ron nu mi se pare mult deloc, fata de cat costa un voal calumea.

Biu
04.12.2009, 13:09:47
voaleta costa 100 ron, si cred ca piatra o s-o asorteze cu cerceii adica albastra, dc nu nu stiu. chiar nu ma intereseaza, sa vedem cum iese ca la 100 ron nu mi se pare mult deloc, fata de cat costa un voal calumea.

pretul la voaluri ma frapeaza si pe mine :-?

dianaruxi
04.12.2009, 13:11:24
pretul la voaluri ma frapeaza si pe mine :-?
pai am auzit de la cineva care si-a luat voalul de la demetrios ca a dat 7 mil, mi se pare enorm, mai dau o treime din rochie doar pe voal?

ruxi86
04.12.2009, 13:12:26
Am revenit si eu ...

si ti-ai luat cate ceva? :D eu nu cred ca as fi rezistat tentatiei ;))
unde ai fost .. prin ce magazine?

Biu
04.12.2009, 13:15:05
pai am auzit de la cineva care si-a luat voalul de la demetrios ca a dat 7 mil, mi se pare enorm, mai dau o treime din rochie doar pe voal?

si mie mi se pare foarte mult :|

ruxi86
04.12.2009, 13:16:03

e cam mult totusi 7 milioane pt un voal.
si asa daca ai o rochie care deja e incarcata de tot felul de pietricele si broderie, nu cred ca se mai merita sa iei si un voal incarcat ... eu una vreau un voal simplu simplu poate cu cateva pietricele ca cele de pe rochie, dar asta mai vedem ca nu vreau sa arat ca un pom de craciun :D
nu cred ca ar trebui sa ma coste mai mult de 2-3 mil, mai ales ca nu il vreau nici lung, ci sa treaca putin peste fund.

dianaruxi
04.12.2009, 13:17:16
si mie mi se pare foarte mult :|
da asa ca la 100 ron chiar mi-e indiferent cum iese, dc nu iese ok vad eu ce fac, dar din ce am vazut la fetele de pe site arata bine. face treaba buna tipa.

Arcee
04.12.2009, 13:22:10
7 mil??? la demetrios am inteles ca poate ajunge si la 3-400 de euro un voal poate si mai mult.. cu cat e mai lung si mai cu broderie cu atat costa mai mult#-o

Arcee
04.12.2009, 13:24:20
e cam mult totusi 7 milioane pt un voal.
si asa daca ai o rochie care deja e incarcata de tot felul de pietricele si broderie, nu cred ca se mai merita sa iei si un voal incarcat ... eu una vreau un voal simplu simplu poate cu cateva pietricele ca cele de pe rochie, dar asta mai vedem ca nu vreau sa arat ca un pom de craciun :D
nu cred ca ar trebui sa ma coste mai mult de 2-3 mil, mai ales ca nu il vreau nici lung, ci sa treaca putin peste fund.
daca vrei sa treaca de fund trebuie sa aiba cam 110 cm (atat are al meu si trece de fund)...inainte sa-l iau ma gandeam ca pot sa mi-l fac singura. imi gasesc un pieptan frumos si caut material la picasso;))..dar socoteala de acasa nu se potriveste cu cea din targ:-w

ruxi86
04.12.2009, 13:29:30
daca vrei sa treaca de fund trebuie sa aiba cam 110 cm (atat are al meu si trece de fund)...inainte sa-l iau ma gandeam ca pot sa mi-l fac singura. imi gasesc un pieptan frumos si caut material la picasso;))..dar socoteala de acasa nu se potriveste cu cea din targ:-w

cei de la picasso sunt cam scumpi ... am simtit-o pe pielea mea cand m-am dus la ei asta vara sa imi puna 2 bretelutze la o rochie pe care nu dadusem mai mult de 80 ron ... iar bretelutzele m-au costat aproape cat rochia :D
am inteles ca la shiral ar fi materialele mai ieftine ... am fost si m-am uitat asta vara la shiral dar am uitat preturile.
o sa vad daca gasesc ceva la targurile de anul viitor, daca nu o sa iau material si il duc la croitoreasa sa mi-l faca.

tu cat ai dat pe voalul tau? sper ca nu mai mult de 3 mil :D
dar din cate imi amintesc voalul tau avea broderie ca cea de pe rochie pe margine, nu?

Arcee
04.12.2009, 13:40:53
cei de la picasso sunt cam scumpi ... am simtit-o pe pielea mea cand m-am dus la ei asta vara sa imi puna 2 bretelutze la o rochie pe care nu dadusem mai mult de 80 ron ... iar bretelutzele m-au costat aproape cat rochia :D
am inteles ca la shiral ar fi materialele mai ieftine ... am fost si m-am uitat asta vara la shiral dar am uitat preturile.
o sa vad daca gasesc ceva la targurile de anul viitor, daca nu o sa iau material si il duc la croitoreasa sa mi-l faca.

tu cat ai dat pe voalul tau? sper ca nu mai mult de 3 mil :D
dar din cate imi amintesc voalul tau avea broderie ca cea de pe rochie pe margine, nu?
am dat mai mult de 3, defapt a dat mama ca ea a zis ca-mi ia "costumatia":D
..ma e si pe lipscani un magazin cu materiale ..sharbek parca sau e shiral si le confund eu.. acolo au o multime de materiale..de acolo sunt pietricelele pe care nici in ziua de azi nu ti l-am dat:-"

ruxi86
04.12.2009, 13:45:13
am dat mai mult de 3, defapt a dat mama ca ea a zis ca-mi ia "costumatia":D
..ma e si pe lipscani un magazin cu materiale ..sharbek parca sau e shiral si le confund eu.. acolo au o multime de materiale..de acolo sunt pietricelele pe care nici in ziua de azi nu ti l-am dat:-"

cred ca e vorba de shiral, ca acela e pe lipscani ... altul nu stiu sa mai fie cu materiale ca am batut lipscani atunci in lung si in lat :D
da, stiu ca nu am luat pietricelele ... sper sa nu ma injuri ... dar stau chiar fff prost cu timpul din pacate ... ne-om face odata timp sa ne vedem, dar nu iti pot promite o zi anume ca nu prea am cand ... nici timp sa ma vad cu fetele nu mai am uofffff :((

dianaruxi
04.12.2009, 13:47:44
7 mil??? la demetrios am inteles ca poate ajunge si la 3-400 de euro un voal poate si mai mult.. cu cat e mai lung si mai cu broderie cu atat costa mai mult#-o
da chiar de la alexxa de la voi de la topicul de alexander am auzit, dar nu bag mana in foc.

Arcee
04.12.2009, 13:53:31
da chiar de la alexxa de la voi de la topicul de alexander am auzit, dar nu bag mana in foc.
da... asa e... ea si-a luat rochita de la eddy k si voalul de la demetrios...a aratat superb...eleganta si rafinata...;))

Arcee
04.12.2009, 13:55:42
cred ca e vorba de shiral, ca acela e pe lipscani ... altul nu stiu sa mai fie cu materiale ca am batut lipscani atunci in lung si in lat :D
da, stiu ca nu am luat pietricelele ... sper sa nu ma injuri ... dar stau chiar fff prost cu timpul din pacate ... ne-om face odata timp sa ne vedem, dar nu iti pot promite o zi anume ca nu prea am cand ... nici timp sa ma vad cu fetele nu mai am uofffff :((
stai linistita ca si eu stau foarte prost cu timpul. desi inca nu muncesc sunt tot pe drumuri, iar in weekend tot in vizite..
felicitari alina la cat mai multi ani!!! Si noi tot 4 am facut in toamna asta, din pacate noi nu mai stim ziua=((

Biu
04.12.2009, 14:07:56
stai linistita ca si eu stau foarte prost cu timpul. desi inca nu muncesc sunt tot pe drumuri, iar in weekend tot in vizite..
felicitari alina la cat mai multi ani!!! Si noi tot 4 am facut in toamna asta, din pacate noi nu mai stim ziua=((

nici noi nu stiam, noroc cu arhiva de la mess, asa am aflat =))

dianaruxi
04.12.2009, 14:11:39
da... asa e... ea si-a luat rochita de la eddy k si voalul de la demetrios...a aratat superb...eleganta si rafinata...;))
da intr-adevar, e frumoasa alexxa, si stilata in general.

angi300
04.12.2009, 17:30:44
dianaruxi cel mai tare e cand mergem la magnolia...se opreste la cactusi..si sta si sta....daca nu-si ia unul e suparat toata ziua.=))

m-am "chinuit" si eu cu un luminary....:-"

Biu
04.12.2009, 17:58:14
dianaruxi cel mai tare e cand mergem la magnolia...se opreste la cactusi..si sta si sta....daca nu-si ia unul e suparat toata ziua.=))

good job !!!!!!! =D> =D> =D>
ala-i trifoi cu 4 foi ? ce idee buna angi ;))

angi300
04.12.2009, 18:01:43
good job !!!!!!! =D> =D> =D>
ala-i trifoi cu 4 foi ? ce idee buna angi ;))
are mai multe foi=))
oricum cred ca o sa le las asa rotunde...ca patrate nu prea as avea cum....cel putin asa cred...ca e coala subtire...

Biu
04.12.2009, 18:20:25
are mai multe foi=))
oricum cred ca o sa le las asa rotunde...ca patrate nu prea as avea cum....cel putin asa cred...ca e coala subtire...

no sa-mi spui si ie cu ce le-ai capsat ;))
ma-ntind acuma, nu sunt si forme de pasarele, ca sa nu zic paun ?:-"

liviacoco
04.12.2009, 18:25:08
nu cred ca nu e bine sa faci nunta in mai....eu abia astept nunta...poop

angi300
04.12.2009, 18:32:30
no sa-mi spui si ie cu ce le-ai capsat ;))
ma-ntind acuma, nu sunt si forme de pasarele, ca sa nu zic paun ?:-"
pai nu le-am capsat...ca le-am lipit ;))
perforatorul e un fel de trifoi cu 6 foi :-"
nu aveau, insa difera preturile la ele de la magazin la magazin...l-am gasit si cu 4 si cu 6 si cu 9 si cu 12(asta in cj). eu l-am luat cu 4 ( mai avea modelul asta si un ursulet=))), insa ziceau ca o sa mai primeasca....

Gaby211081
04.12.2009, 18:54:43

Sunt superbi! Culoarea e super!!! Mie chestia din fata nu mi se pare rea...;;)

Biu
04.12.2009, 19:26:59
vai ce disperare pe capu meu !!!! am intrat in meli melo, si am gasit ceva set cu cercei si colier movvvvvv....dar nu e argint si costa 129 lei. dar e cu swarowsky. eu sincer nu am avut niciodata pasiune pt swarowsky dar arata minunat <:-P <:-P <:-P
nu stiu daca ma abtin sa nu le cumpar :-s :-s :-s

Edit : l-am cumparat :D

ruxi86
04.12.2009, 21:16:59

f frumos ti-a iesit, angi =D>
vrei sa le pui pe mesele invitatiilor sau ce vei face cu ele? sau eventual pe ringul de dans de jur imprejur in timpul valsului vostru? :D

ruxi86
04.12.2009, 21:20:00
vai ce disperare pe capu meu !!!! am intrat in meli melo, si am gasit ceva set cu cercei si colier movvvvvv....dar nu e argint si costa 129 lei. dar e cu swarowsky. eu sincer nu am avut niciodata pasiune pt swarowsky dar arata minunat <:-P <:-P <:-P
nu stiu daca ma abtin sa nu le cumpar :-s :-s :-s

Edit : l-am cumparat :D

hahaha, ce nebuna esti biu ;)) le-ai si cumparat? felicitari pt achizitie:*
la meli melo zici ca ai gasit accesorii mov? hmmm va trebui sa fac si eu un drum :D

asteptam pozeeee ca acum m-ai facut curioasa rau mai ales ca e mov ;))

angi300
04.12.2009, 21:44:22
f frumos ti-a iesit, angi =D>
vrei sa le pui pe mesele invitatiilor sau ce vei face cu ele? sau eventual pe ringul de dans de jur imprejur in timpul valsului vostru? :D

pai o sa apara dupa ce intram noi in sala....inainte de intrare este o alee...initial acolo o sa fie covor si dupa ce o sa se intunece..o sa deleg pe cineva sa ridice covorul si sa puna luminary....cel putin asta e planul in momentul de fata...:-?

ruxi86
04.12.2009, 22:02:55
pai o sa apara dupa ce intram noi in sala....inainte de intrare este o alee...initial acolo o sa fie covor si dupa ce o sa se intunece..o sa deleg pe cineva sa ridice covorul si sa puna luminary....cel putin asta e planul in momentul de fata...:-?

suna ff interesant ce vrei tu sa faci ... buna idee ... cred ca o sa dea f frumos sa aveti un "covor" din luminary :)

Biu
04.12.2009, 22:51:04
hahaha, ce nebuna esti biu ;)) le-ai si cumparat? felicitari pt achizitie:*
la meli melo zici ca ai gasit accesorii mov? hmmm va trebui sa fac si eu un drum :D

asteptam pozeeee ca acum m-ai facut curioasa rau mai ales ca e mov ;))

here it is ;;)
vezi ce se intampla cand locuiesti in mall 8-}

angi300
04.12.2009, 23:34:09
here it is ;;)

is superbi....ii inchiriezi?;))

Biu
04.12.2009, 23:39:13
is superbi....ii inchiriezi?;))

ioi nebuna vezi ca sunt si asa mai fuchsia ;;)
daca-ti plac astia mov ti-i dau eu la nunta, nu-i bai ;-)

angi300
04.12.2009, 23:51:37
ioi nebuna vezi ca sunt si asa mai fuchsia ;;)
daca-ti plac astia mov ti-i dau eu la nunta, nu-i bai ;-)
fuchsia zici? tu ma omori....lasa-ma ca din ziua aia tot la cerceii tai turcoaz visez =))|-)|-)

dianaruxi
05.12.2009, 00:54:41
here it is ;;)
SUPER BIU imi place la nebunie.=D>=D>=D>

Biu
05.12.2009, 09:14:27
SUPER BIU imi place la nebunie.=D>=D>=D>

merci :* :* :* :*

Arcee
05.12.2009, 13:07:56
here it is ;;)
foarte frumos Biu!!<:-P este chiar deosebit..

Arahne
05.12.2009, 23:00:44
here it is ;;)
Mai sincer mie nu mi se pare mult e superb. Sa-l porti sanatoasa

Biu
06.12.2009, 09:06:10
Mai sincer mie nu mi se pare mult e superb. Sa-l porti sanatoasa

merci arahne, este exact de cautam :x
rochita ta ? nu ne zici nimic de ea ?

fetelor, azi ii moshu, am uitat :))

Arahne
06.12.2009, 11:46:59
merci arahne, este exact de cautam :x
rochita ta ? nu ne zici nimic de ea ?

fetelor, azi ii moshu, am uitat :))
tot incerc de ieri sa pun poze cu ea am luat-o joi de la dhl :D

Biu
06.12.2009, 11:58:46
tot incerc de ieri sa pun poze cu ea am luat-o joi de la dhl :D

pai micsoreaza-le cu picture manager >:D<

Arahne
06.12.2009, 11:58:46
Uite hai ca a mers cu imageshack. Sunt 80% multumita de ea mai trb umblat la fusta si la manecute in rest vine perfect. Cam asa arata sifonata dupa ce am scos-o dintr-un pachetel de 3/4

http://img8.imageshack.us/g/dsc08698t.jpg/

so originalul

(http://www.rochiimireasa-adore.ro/produse/Colectia_REFINED_DESIRE/9229.htm)

Biu
06.12.2009, 12:01:23
Uite hai ca a mers cu imageshack. Sunt 80% multumita de ea mai trb umblat la fusta si la manecute in rest vine perfect. Cam asa arata sifonata dupa ce am scos-o dintr-un pachetel de 3/4

so originalul

e chiar reusita :x :x :x

Arahne
06.12.2009, 12:09:52
e chiar reusita :x :x :x
Da la corset e suberb facuta dar nu-i stau pliurile alea la fusta calumea presupun ca si pt ca-i sifonata oricum cred ca o sa apelez la croitoreasa aia pe care care mi-ai recomandat-o tu parca :D

Biu
06.12.2009, 12:29:51
Da la corset e suberb facuta dar nu-i stau pliurile alea la fusta calumea presupun ca si pt ca-i sifonata oricum cred ca o sa apelez la croitoreasa aia pe care care mi-ai recomandat-o tu parca :D

nu cred ca eu am fost pt ca sunt din cj :D
dar in orice caz calcata capata alta forma, incearca sa o duci intai numai la calcat la o croitoreasa, e mare diferenta

dianaruxi
06.12.2009, 13:26:05
neata fetelor,
la multi ani pt nicolete si nicolai,
Arahne a iesit super asemanatoare, nu-mi vine sa cred ce fac chinezii astia. la ce trebuie sa mai umbli ca mie mi se pare ca arata perfect, cred ca ii trebuie crinolina, si un pic calcata cu aburi.

Arcee
06.12.2009, 13:30:19

so originalul

Wow!!! Îmi place...si îți vine si bine>:D< Felicitari pt curajul de a avea rochita cu negru!!!

norishor
06.12.2009, 14:02:35
Buna fetelor!
La multi ani pentru fetele care isi serbeaza ziua de nume. <:-P

Biu, e superb setul de bijuterii. Abia astept sa te vad cu costumatia completa inclusiv cu bijuteriile. Sa le porti sanatoasa.
Arahne, e interesanta rochia ta si intr-adevar, e o copie fidela dupa original. Felicitari pt achizitie! Sa o porti cu placere!
Avem numai miresici curajoase in clubuletul nostru...si tu te numeri printre ele.>:D<

Va pup!

Arahne
06.12.2009, 14:12:07
neata fetelor,
la multi ani pt nicolete si nicolai,
Arahne a iesit super asemanatoare, nu-mi vine sa cred ce fac chinezii astia. la ce trebuie sa mai umbli ca mie mi se pare ca arata perfect, cred ca ii trebuie crinolina, si un pic calcata cu aburi.
Da asta am zis si eu, cand am vazut-o. Foarte ingenios facuta. Pai e pe crinolina mi-am comandat cu tot cu ea numai ca e f mica in talie (chiar extrem de mica) si am pus-o pe mine deschisa, dar nu-i problema crinolina e pe elastic si se poate mari.

Multumesc mult pt aprecieri >:D<

dianaruxi
06.12.2009, 14:17:03
Da asta am zis si eu, cand am vazut-o. Foarte ingenios facuta. Pai e pe crinolina mi-am comandat cu tot cu ea numai ca e f mica in talie (chiar extrem de mica) si am pus-o pe mine deschisa, dar nu-i problema crinolina e pe elastic si se poate mari.

Multumesc mult pt aprecieri >:D<
deci in poze ai deja crinolina pe tine?

Arahne
06.12.2009, 14:53:57
deci in poze ai deja crinolina pe tine?
dap, ce nu ti se pare destul de umflata? :-p Faza e ca trebuie aranjata captuseala de dedesubt care face sa stea faldurile. In poza am si patofi cu toc asa ca trebuie oricum scurtata

foxxy
06.12.2009, 15:01:56
Arahne, super rochitza, felicitari pt alegere si pt curaj !!!
Fusta s-ar putea sa se aranjeze doar din calcat, apoi vezi daca mai trebuie sa-i faci ceva. Partea de sus iti vine fff bine. :)>-
Dianaruxi are dreptate, nici eu nu credeam ca este crinolina pe dedesubt.

nicoletaa
06.12.2009, 20:54:09
multumesc fetelor pt urari..:*:*:*:*:* noi astazi am sarbatorit ziua de nume a mea si a lu iubi...la multi ani pt voi care purtati acest nume sf sau pentru parteneri vostri...

sttefi
06.12.2009, 21:40:27

so originalul

felicitari pentru rochie si pentru curaj :)
seamana f bine cu originalul

dunia
06.12.2009, 21:45:15
Intr-adevar, o rochie foarte, foarte frumoasa, foarte originala, Arahne! Felicitari si sa o porti fericita!

ruxi86
07.12.2009, 09:55:48
Neata fetelor!

Biu, este superbul setul acela mov ... splendid, nici nu am cuvinte, sa il porti sanatoasa!

Arahne, rochita a iesit chiar f bine, sincer nu ma asteptam sa iasa asa bine din mana chinezilor, iar tie iti vine fff bine modelul asta ... felicitari, sa o porti sanatoasa!

emilinicole
07.12.2009, 10:20:39
ARHANE:

e ft tare rochia..nu zici ca e copie..eu nu vad nicio diferenta!!!
sa o porti sanatoasa, fericita si iubita:)

EDIT:fetele eu ieri mai aveam 4 luni 3 saptamani si 2 zile:)))))stiti voi filmul:)

Biu
07.12.2009, 11:03:47
neatza! noi am fost ieri sa vb cu un maestru de ceremonii, cred ca il luam. si luam de la el si muzica si sonorizare si cvartet, toate cu 2400 lei. cred ca e ok pretul....

foxxy
07.12.2009, 11:05:40
Este super pret ^:)^ .
Pa mine cvartetul + dj-ul ma costa aprope 3.500 ron..fara lumini, fum, baloane, spume si alte gadget-uri.

Arcee
07.12.2009, 11:20:43
buna dimineata fetelor! Am mai bifat si noi ceva ieri..am luat alcoolul. mai raman florile saptamana asta sau cealalta si gata pe anul asta;-)

Biu
07.12.2009, 11:22:46
Este super pret ^:)^ .
Pa mine cvartetul + dj-ul ma costa aprope 3.500 ron..fara lumini, fum, baloane, spume si alte gadget-uri.

la mine nici nu se preteaza asa ceva, pt ca e nunta de zi ....
staroste+dj+sonorizare 1600 de lei, si cvartet ( fara pian ) 200 de euro si canta pe durata ceremoniei religioase ( aprox 40-45 min) pauza 20 de min si dupa canta in sala pana venim noi, spargem paharele si pana la dansul nostru.
La noi desfasuratorul e asa : cred ca facem sedinta foto dimineata, dupa care ne prefacem ca nu ne-am vazut :)) , merge "alaiul " la mire pe al 11.30 ma gandesc, vin dupa nasi, care stau cu mine in bloc :)) , vin la mine, ca stau cu un etaj mai jos, mergem la civila pe la 12.20 ma gandesc, acolo pana pupa lumea camila si ne facem toti pozeeeee....., plecam la ceremonia religioasa la ora 13.00 pe terasa restaurantului. terminam pe la 13.45, mai mergem pe malul lacului pe acolo sa ne mai facem o poza doua, si la 14.25 intram in sala ( ca la noi mirii intra ultimii ;-) )
nu imi place la planul asta ca se pierde tot farmecul reactiilor naturale, dar nu stim cum sa impacam si capra si varza, daca punem civila dimineata la 10, ce fac cu oamenii care vin acolo? ii trimit 3 ore acasa ?....:-s

alinaggg
07.12.2009, 11:26:00
Ieri am luat camasa de la Steillman de ginerica :D
Erau reduceri 30% la accesorii , camasi si pantaloni.

foxxy
07.12.2009, 11:29:17
Si eu am cununia religioasa pe pajistea restaurantului.
Dupa aceea....cvartetul face atmosfera, lumea se fataie prin curte, au beuturicile si ceva crontanele la dispozitie, facem poze cu invitatii, apoi noi singuri. Cum al meu nu vrea " sa se traga in poze", sedinta foto va fi foarte scurta, intre "religioasa" si intrarea in restaurnat am pus doar 1h si juma.

dianaruxi
07.12.2009, 11:34:35
Eu mi-am luat ieri pantofii si geanta pt civila cele de la mango cu imprimeu de sarpe, am constatat acasa ca nu sunt exact aceeasi culoare dupa care m-am holbat pe net vreo ora la situl mango si am constatat din nou ca nu exista aceeasi culoare. De ce oare or fi facut pantofi si genti dar nu de aceeasi culoare, ca imprimeul e la fel.

andrelutza_2010
07.12.2009, 11:36:51
Eu mi-am luat ieri pantofii si geanta pt civila cele de la mango cu imprimeu de sarpe, am constatat acasa ca nu sunt exact aceeasi culoare dupa care m-am holbat pe net vreo ora la situl mango si am constatat din nou ca nu exista aceeasi culoare. De ce oare or fi facut pantofi si genti dar nu de aceeasi culoare, ca imprimeul e la fel.

Neata !

Ce culoare sunt ? :)

Sa le porti sanatoasa.

Arahne, felicitari pt rochita. Iti sta f bine cu ea.

dianaruxi
07.12.2009, 11:40:35
Neata !

Ce culoare sunt ? :)

Sa le porti sanatoasa.

Arahne, felicitari pt rochita. Iti sta f bine cu ea.
pantofii sunt astia

http://aka.mangoshop.com/zoomProducto.faces?state=she_001_066_IN&id=13920094&type=zoom&idioma=IN

iar geanta e asta

http://aka.mangoshop.com/zoomProducto.faces?state=she_001_066_IN&id=13601257&type=zoom&idioma=IN

numai ca e pe culoarea asta

http://aka.mangoshop.com/zoomProducto.faces?state=she_001_066_IN&id=13610272&type=zoom&idioma=IN

andrelutza_2010
07.12.2009, 11:42:05
Sunt frumoase :D . Gentuta imi place in mod special. Cat a costat ? :x

pantofii sunt astia

http://aka.mangoshop.com/zoomProducto.faces?state=she_001_066_IN&id=13920094&type=zoom&idioma=IN

iar geanta e asta

http://aka.mangoshop.com/zoomProducto.faces?state=she_001_066_IN&id=13601257&type=zoom&idioma=IN

http://aka.mangoshop.com/zoomProducto.faces?state=she_001_066_IN&id=13610272&type=zoom&idioma=IN

Arcee
07.12.2009, 11:48:34
pantofii sunt astia

iar geanta e asta

Foarte frumoase! Felicitari pt achizitii! Eu nu stiu in ce ma imbrac la cununia civila:-? Am zis ca astept pana la primavara cand vor aparea rochitele subtiri si colorate de vara

ruxi86
07.12.2009, 11:55:21
ce active ati fost sfarsitul asta de saptamana :)
noi am tot fost prin vizite si nu am reusit sa facem nimic ... saptamana asta vrem sa mergem neaparat la biserica sa rezolvam cu cun. religioasa iar sambata ne ducem in doraly sa mai luam diferite accesorii.

ruxi, f frumoase gentutza si pantofiorii tai, sa le porti sanatoasa si sa iti aduca numai noroc!

biu, suna bine organizarea ta si ai luat la un pret f bun cvartetul + sonorizare + dj etc. nu stiu daca ai putea face altfel, pt ca nu prea bine nici sa lasi invitatii sa astepte atatea ore.

alina, felicitari pt achizitie. ai luat si costum de la steilmann sau numai camasa?

roxy, de unde ai luat bauturile alcoolice si la ce pret?

alinaggg
07.12.2009, 11:59:24
noi am tot fost prin vizite si nu am reusit sa facem nimic ... saptamana asta vrem sa mergem neaparat la biserica sa rezolvam cu cun. religioasa iar sambata ne ducem in doraly sa mai luam diferite accesorii.

ruxi, f frumoase gentutza si pantofiorii tai, sa le porti sanatoasa si sa iti aduca numai noroc!

biu, suna bine organizarea ta si ai luat la un pret f bun cvartetul + sonorizare + dj etc. nu stiu daca ai putea face altfel, pt ca nu prea bine nici sa lasi invitatii sa astepte atatea ore.

alina, felicitari pt achizitie. ai luat si costum de la steilmann sau numai camasa?

Am luat doar camasa. A probat si un costum dar nu era "the one" :)

Arcee
07.12.2009, 12:09:18

whiskey jack daniels cu 60,25ron /0,7l din carrefour (cora 66 ron, metro 69 ron), campari 47,25 ron carrefor (51 cora, 58 metro), sharidans 74 ron cora (metro 79, carrefour nu aveau), martini alb 35 ron cora (carrefour 37, metro 38) :D...si am mai luat si vinul eticheta neagra de la mulfatlar 5,31 ron sticla din cora (a fost alegerea gastii dupa ce au testat vreo 5 sortimente..sper sa nu se strice in pivnita)

dianaruxi
07.12.2009, 12:30:28
Sunt frumoase :D . Gentuta imi place in mod special. Cat a costat ? :x
100 ron iar pantofii 175.

dianaruxi
07.12.2009, 12:31:40
Foarte frumoase! Felicitari pt achizitii! Eu nu stiu in ce ma imbrac la cununia civila:-? Am zis ca astept pana la primavara cand vor aparea rochitele subtiri si colorate de vara
eu nu pot sa ma imbrac in rochita subtire pt ca acolo e frig mereu daramite in aprilie, va trebui sa-mi iau si palton, si mai imi trebuie un colier ca sa fac tinuta mai festiva, si niste ciorapi mai grosuti.

ruxi86
07.12.2009, 12:34:22
whiskey jack daniels cu 60,25ron /0,7l din carrefour (cora 66 ron, metro 69 ron), campari 47,25 ron carrefor (51 cora, 58 metro), sharidans 74 ron cora (metro 79, carrefour nu aveau), martini alb 35 ron cora (carrefour 37, metro 38) :D...si am mai luat si vinul eticheta neagra de la mulfatlar 5,31 ron sticla din cora (a fost alegerea gastii dupa ce au testat vreo 5 sortimente..sper sa nu se strice in pivnita)

ms mult pt informatii. le-am notat ;)

dianaruxi
07.12.2009, 12:36:29
ms mult pt informatii. le-am notat ;)
eu zic sa te duci la auchan e mai ieftin decat carrefour.

Arcee
07.12.2009, 12:42:06
eu zic sa te duci la auchan e mai ieftin decat carrefour.
da, asa este e mai ieftin in auchan, dar in carrefour la jack daniels si la campari erau promotii...

dianaruxi
07.12.2009, 12:49:13
da, asa este e mai ieftin in auchan, dar in carrefour la jack daniels si la campari erau promotii...
atunci poate e mai convenabil. imi pare bine ca nu trebuie sa umblu dupa atatea chestii.

ruxi86
07.12.2009, 12:59:07
atunci poate e mai convenabil. imi pare bine ca nu trebuie sa umblu dupa atatea chestii.

eu trebuie sa umblu dupa astea, pt ca m-ar fi costat mult prea mult sa accept bautura restaurantului .. acum depinde si de cat va creste pretul bauturilor.
eu abia la anul ma bag sa cumpar bauturile, dar vroiam sa imi fac o idee a preturilor.

Arcee
07.12.2009, 13:09:51
eu trebuie sa umblu dupa astea, pt ca m-ar fi costat mult prea mult sa accept bautura restaurantului .. acum depinde si de cat va creste pretul bauturilor.
eu abia la anul ma bag sa cumpar bauturile, dar vroiam sa imi fac o idee a preturilor.
pai cred ca vor creste ceva...anul acesta accizele s-au calculat la un euro de 3,7 lei, iar de la anul la 4,2 sau 4,3...:((

Arcee
07.12.2009, 13:12:03
da, esti norocoasa...eu am de la restaurant numai bauturile nealcoolice. daca luam alcoolul de la ei insemna extra 69 ron/pers..asa alcoolul pt 100 pers m-a costat 2000 ron:D

dianaruxi
07.12.2009, 13:24:47
da, esti norocoasa...eu am de la restaurant numai bauturile nealcoolice. daca luam alcoolul de la ei insemna extra 69 ron/pers..asa alcoolul pt 100 pers m-a costat 2000 ron:D
la mine nu prea se merita sa iau separat, ca doar mancarea ma costa 69 euro, asa ca am preferat all inclusive, la 88 euro am tot.

ruxi86
07.12.2009, 16:59:23
Eu am dat o fuga aici langa mine la Biserica Bazilescu, dar n-am dat de preot si l-am sunat .. mi-au spus ca inca n-au inceput rezervariile pt 2010 si sa vin la sfarsitul lunii sa ma treaca in caiet, iar cat despre darul nasilor sa dea cat cred ei de cuviinta.
Si am mai fost si la Biserica Sf. Martiri Bucovineni din Pajura unde tot asa nu era preotul, dar am dat de el la telefon, si darul nasilor ar fi in jur de 300 ron, dar daca nu au atata, pot da si mai putin sau deloc, dar aici am o problema si anume ca este doar o bisericutza mica din lemn, iar biserica mare este inca in constructie si nu cred ca o termina pana in mai 2010.
Cand am revenit acasa, am mai dat niste telefoane la Elefterie si la Sf. Vineri din Drumul Taberei, si mi-au spus ca inca n-au inceput rezervarile pt 2010 si sa revin dupa anul nou ca sa ma treaca in caiet .. desi din cate am vazut pe forum exista deja cupluri care si-au facut rezervari si la Elefterie si la cea din Dr. Taberei.
Iar preotii din pacate mai toti sunt de gasi miercurea si vinerea pana in ora 12 sau dupa ora 16, deci va trebui sa mergem in timpul saptamanii.

Arahne
07.12.2009, 19:41:36
Eu am dat o fuga aici langa mine la Biserica Bazilescu, dar n-am dat de preot si l-am sunat .. mi-au spus ca inca n-au inceput rezervariile pt 2010 si sa vin la sfarsitul lunii sa ma treaca in caiet, iar cat despre darul nasilor sa dea cat cred ei de cuviinta.
Si am mai fost si la Biserica Sf. Martiri Bucovineni din Pajura unde tot asa nu era preotul, dar am dat de el la telefon, si darul nasilor ar fi in jur de 300 ron, dar daca nu au atata, pot da si mai putin sau deloc, dar aici am o problema si anume ca este doar o bisericutza mica din lemn, iar biserica mare este inca in constructie si nu cred ca o termina pana in mai 2010.
Cand am revenit acasa, am mai dat niste telefoane la Elefterie si la Sf. Vineri din Drumul Taberei, si mi-au spus ca inca n-au inceput rezervarile pt 2010 si sa revin dupa anul nou ca sa ma treaca in caiet .. desi din cate am vazut pe forum exista deja cupluri care si-au facut rezervari si la Elefterie si la cea din Dr. Taberei.
Iar preotii din pacate mai toti sunt de gasi miercurea si vinerea pana in ora 12 sau dupa ora 16, deci va trebui sa mergem in timpul saptamanii.
Tu chiar vrei sa dai 17 mil pe biserica? Mai bine mergi la biserica alba ca au si acolo cor...

Arahne
07.12.2009, 19:48:54
Mama ce in pregatiri sunteti eu m-am culcat pe o ureche in afara de rochie si restaurant nu am nimic, oricum m-am mai desumflat.
Diana sunt f frumosi pantofii nu stiu cum gasesti tu tot timpul modele misto, u got a nose for it :)

ruxi86
07.12.2009, 22:18:39
Tu chiar vrei sa dai 17 mil pe biserica? Mai bine mergi la biserica alba ca au si acolo cor...

Eu vreau sa dau cel putin 10 mil la biserica cu totul.

Ce biserica e 17 mil? Biserica Alba pe unde este si ce stii de pret?

angi300
08.12.2009, 00:45:20
biu felicitari pt achizitie...eu ma duc pe maine (adica azi) sa ma intalnesc cu un dj....tarif 1300 lei.
dianaruxi frumoase de tot...imi plac mult pantofii.

beanna
08.12.2009, 08:56:16
Neata, nu e nimeni?:(( :(( :(( Nu stiti pe nimeni care a cumparat rochita Ferida la sposa? Sunt tare curioasa cum arata in realitate

Biu
08.12.2009, 09:03:56
Neata, nu e nimeni?:(( :(( :(( Nu stiti pe nimeni care a cumparat rochita Ferida la sposa? Sunt tare curioasa cum arata in realitate

care-i baiu beanna ? >:D<
intraba si tu la topicul de rochite :D , vezi, cel mai probabil este si topic pt la sposa, sau cine importa brandul asta. oare nu e looksury ? ca in cluj au reduceri :D

sttefi
08.12.2009, 09:36:53
neatza fetele,

am primit si eu in sfarsit pozele cu rochia pe care am probat-o la targ.

ce parere aveti, imi sta bine cu modelul asta

scuzati-mi fatza :)), era dimineata

inca una...tot cu aceeasi rochie

parca in poza asta am talia mai bine conturata...

ruxi86
08.12.2009, 10:03:38
neata fetelor!

steffi, e dragutza rochitza si iti vine bine cu ea ... intr-adevar in a 2-a poza se vede mai bine conturata talia decat in celelalte.
pe aceasta vrei sa o achizitionezi? sau vrei sa mai probezi si alte modele?

dianaruxi
08.12.2009, 10:05:15
neata fetelor, steffi mi se pare ca arata bine rochia insa cred ca poti gasi unele care sa contureze mai bine talia, sau poate trebuia stransa mai bine.

dianaruxi
08.12.2009, 10:15:16
Mama ce in pregatiri sunteti eu m-am culcat pe o ureche in afara de rochie si restaurant nu am nimic, oricum m-am mai desumflat.
Diana sunt f frumosi pantofii nu stiu cum gasesti tu tot timpul modele misto, u got a nose for it :)
ms mult arahne, pai eu am o obsesie cu pantofii, am colectie de pantofi acasa, dc vrei fac poze la toata colectia.:D

sttefi
08.12.2009, 10:36:48
neata fetelor!

steffi, e dragutza rochitza si iti vine bine cu ea ... intr-adevar in a 2-a poza se vede mai bine conturata talia decat in celelalte.
pe aceasta vrei sa o achizitionezi? sau vrei sa mai probezi si alte modele?

multumesc fetele,

am sa mai probez la urmatorul targ (daca nu ma mai enerveaza vreuna ca data trecuta:)) ) cam in perioada aia vreau sa o si cumpar.

asta e singura pe care am probat-o, dar si mie mi se pare ca nu vine bine la talie...bine, eu sunt si mai mare in zona aia...tre sa ma orientez la un model care sa mascheze mai bine.

ruxi86
08.12.2009, 10:52:58
multumesc fetele,

am sa mai probez la urmatorul targ (daca nu ma mai enerveaza vreuna ca data trecuta:)) ) cam in perioada aia vreau sa o si cumpar.

asta e singura pe care am probat-o, dar si mie mi se pare ca nu vine bine la talie...bine, eu sunt si mai mare in zona aia...tre sa ma orientez la un model care sa mascheze mai bine.

si eu sunt mai lata in solduri, dar stai linistita ca vei gasi cu siguranta rochita care sa iti subtieze talia. incearca sa probezi mai multe modele tip A si vei gasi sigur sigur rochita "the one".
la targurile de la anul din ianuarie si februarie este imposibil sa nu gasesti rochita mult visata mai ales ca am inteles ca vin mai toate casele de moda.
si am inteles ca si la alea tot cu invitatii pt cate 2 persoane va fi si putem intra gratuit.

Biu
08.12.2009, 11:23:26
multumesc fetele,

sfatul meu e sa probezi absolut toate modelele : princess, a line, sirena, babydoll.... numai asa o vezi care te avantajeaza mai bine :)
rochia asta cu care ai pus poze nu e rea, dar nici WOW. trebuie sa fie WOW :)>-
eu de ex nu prea indrazneam sa probez sirena, pt ca sunt obsedata ca sunt lata in solduri, dar spre marea mea surprindere asta m-a avantajat cel mai bine. eu sunt mica de inaltime, am 1,57, si rochia asta parca ma face sa arat si mai inalta :)) , are si croiul foarte inteligent : decolteu in v, broderie in v pe abdomen, care parca subtiaza si lungeste optic. in cazul meu a fost o surpriza chiar si pt mine modelul care mi s-a potrivit cel mai bine :x
asa ca probeaza tot, fara discriminari >:D<

Arcee
08.12.2009, 11:30:40
buna fetelor! azi nu o sa prea stau pe aici ca am o gramada de treaba..mi-am luat pana la urma gentuta asta...e aceeasi culoare cu voalul. o sa vad cand vine rochia ce si cum..
sttefi: cum a zis si biu mai incearca si alte modele...rochita iti vine foarte bine, dar cred ca se poate si mai bine. si eu am probt la targ rochite de la il creatore si curgeau atele din ele:(

dianaruxi
08.12.2009, 11:44:25
buna fetelor! azi nu o sa prea stau pe aici ca am o gramada de treaba..mi-am luat pana la urma gentuta asta...e aceeasi culoare cu voalul. o sa vad cand vine rochia ce si cum..
sttefi: cum a zis si biu mai incearca si alte modele...rochita iti vine foarte bine, dar cred ca se poate si mai bine. si eu am probt la targ rochite de la il creatore si curgeau atele din ele:(
ai luat-o de la bazar ca am vazut una la fel acolo?

ruxi86
08.12.2009, 11:49:01

e f shic gentutza ta ;) sa o porti sanatoasa!!!

Arcee
08.12.2009, 11:56:54
ai luat-o de la bazar ca am vazut una la fel acolo?
da..am luat-o de la Greenlady. in realitate e mai mica decat ma asteptam din poze (intra un telefon, un pachet de servetele si poate un ruj) si un pic cam lucioasa si cred ca rochia e mai mata:-?

dianaruxi
08.12.2009, 11:59:44
da..am luat-o de la Greenlady. in realitate e mai mica decat ma asteptam din poze (intra un telefon, un pachet de servetele si poate un ruj) si un pic cam lucioasa si cred ca rochia e mai mata:-?
e lasa ca merge, nici eu nu stiu dc o sa gasesc aceeasi culoare cu rochia, pt ca a mea nu e alba alba.

Arcee
08.12.2009, 12:03:19
e lasa ca merge, nici eu nu stiu dc o sa gasesc aceeasi culoare cu rochia, pt ca a mea nu e alba alba.
pai nici a mea nu e alba alba... e ivory:D...daca vrei ti-o dau dupa nunta (gentuta) ca oricum nu o sa mai am ce face cu ea

emilinicole
08.12.2009, 12:05:42
eu am hotarat sa nu iau nicio gentuta..nici la civila nici la religioasa:)ca intr-o mana ginerica in alata buchetul(biu tu ziceai asa, sau cine?

va pup

alinaggg
08.12.2009, 12:36:54
eu am hotarat sa nu iau nicio gentuta..nici la civila nici la religioasa:)ca intr-o mana ginerica in alata buchetul(biu tu ziceai asa, sau cine?

va pup

si eu am zis la fel. fara gentuta... oricum o sa am un rucsac plin cu de toate

ruxi86
08.12.2009, 12:39:04
si eu am zis la fel. fara gentuta... oricum o sa am un rucsac plin cu de toate

si eu cred ca voi renunta la gentutza .. pt ca am sa pun pe cinva sa imi care geanta mea in format XXL plina cu toate nebuniile :D

Biu
08.12.2009, 12:42:51

va pup

eu ziceam, da :D

dianaruxi
08.12.2009, 14:23:38
am gasit pantofi albastrii cum vreau eu cu 15 euro la hm. ma duc si ii iau si pe astia. asa am de schimb daca ma dor picioarele.

Ballet
08.12.2009, 14:39:07
eu ziceam, da :D
Nici eu n-am avut geanta si unii au zis ca-s ciudata. Dar credeti-ma, chiar nu mi-a lipsit deloc. Oricum nu-mi incapea acolo tot ce aveam nevoie.:))

andrelutza_2010
08.12.2009, 14:46:38
am gasit pantofi albastrii cum vreau eu cu 15 euro la hm. ma duc si ii iau si pe astia. asa am de schimb daca ma dor picioarele.

superbi pantofii , iar pretul e mai mult decat ok.

:(( vreau si eu ....

ruxi86
08.12.2009, 15:40:19

sunt superbi pantofiori astia si chiar se merita la banii astia.

h&m au lucrusoare fff frumoase, si eu am o gramada de nebunii de la ei, mai ales bijuuri :d

Arahne
08.12.2009, 16:42:46
Eu vreau sa dau cel putin 10 mil la biserica cu totul.

Ce biserica e 17 mil? Biserica Alba pe unde este si ce stii de pret?
Scz de intarziere, la Elefterie e c.a. 17 mil din cate am auzit. 10 mil tot mi se pare mult 5 zic eu ca e ok. La biserica alba e mai ieftin 8 parca (nu mai stiu sigur)

Arahne
08.12.2009, 16:45:53
neatza fetele,

am primit si eu in sfarsit pozele cu rochia pe care am probat-o la targ.

ce parere aveti, imi sta bine cu modelul asta

scuzati-mi fatza :)), era dimineata
Imi place cum iti vine dar nu imi place modelul nu mi se pare ca are ceva special.

emilinicole
08.12.2009, 17:49:07
Scz de intarziere, la Elefterie e c.a. 17 mil din cate am auzit. 10 mil tot mi se pare mult 5 zic eu ca e ok. La biserica alba e mai ieftin 8 parca (nu mai stiu sigur)

doamne noroc ca eu nu fac nunta in bucuresti...si fac in slatina...acolo biserica ma costa 500, si corul 300 RON...

Biu
08.12.2009, 19:20:00
fetelor, eu m-am fixat pe tortul asta...
oare merge daca eu dau invitatilor cheesecake cu topping de fructe de padure si mai pun si cateva fructe in farfurie iar in sala prezint tortul acesta ? (tortul vreau sa il fac fals )

alinaggg
08.12.2009, 19:41:52
fetelor, eu m-am fixat pe tortul asta...
oare merge daca eu dau invitatilor cheesecake cu topping de fructe de padure si mai pun si cateva fructe in farfurie iar in sala prezint tortul acesta ? (tortul vreau sa il fac fals )

conteaza foarte mult fructele daca sunt proaspete sau nu si daca gasesti rulouri de ciocolata albe fiindca sunt cofetarii care nu fac rulourile.
daca fructele sunt congelate in momentul in care o sa se topeasca o sa isi lase zeama si o sa intre in ciocolata :(

Biu
08.12.2009, 19:52:19
conteaza foarte mult fructele daca sunt proaspete sau nu si daca gasesti rulouri de ciocolata albe fiindca sunt cofetarii care nu fac rulourile.
daca fructele sunt congelate in momentul in care o sa se topeasca o sa isi lase zeama si o sa intre in ciocolata :(

pai in luna mai nici nu ma gandesc sa iau congelate....
despre rulorile de coicolata nu m-am interesat inca. tb sa ma duc la laboratorul de unde iau praji sa le arat poza, sa se ia de cap, ca orice alt furnizor cu care interactionez :))

Arcee
08.12.2009, 19:58:08

Eu știam ca la Biserica Alba taxa e 1200 pt anul viitor. La Casin e 1500, iar la Kretulescu 700

elenaliliana
08.12.2009, 20:08:51
bine v-am gasit dragi miresici...sunt si eu o miresica de mai 2010 si sincer nu cred in nici o superstitie legata de aceasta luna....asa ca astept sa gasesc aici cat mai multe idei si sfaturi in tot ceea ce priveste organizarea unei nunti:"> ;;) pupici

foxxy
08.12.2009, 20:23:45
Cand am anuntat data nuntii in familie...bunica-mea era sa cada cu scaunul de atatea griji: maica, cine se marita in mai ...divorteaza !!! Si noi i-am raspuns ca daca divortam, atunci vom da vina pe luna mai.

Apoi am discutat cu nasii, care sunt din Banat, am spus luna mai....si nici o reactie:-? .....Pentru ca in acea zona superstitia este sa nu te mariti in iulie...ca-i cu ghinion.=P~

Asa ca....ignoram superstitia si ne declaram banateni !

Biu
08.12.2009, 20:26:20
Cand am anuntat data nuntii in familie...bunica-mea era sa cada cu scaunul de atatea griji: maica, cine se marita in mai ...divorteaza !!! Si noi i-am raspuns ca daca divortam, atunci vom da vina pe luna mai.

Apoi am discutat cu nasii, care sunt din Banat, am spus luna mai....si nici o reactie:-? .....Pentru ca in acea zona superstitia este sa nu te mariti in iulie...ca-i cu ghinion.=P~

Asa ca....ignoram superstitia si ne declaram banateni !

bunica-mea avea de obiectat sa de ce fac anul viitor ca-i criza, si repede sa gasesc sala anu asta :))
lasa luna mai, nu a mai bagat de seama :)) . a zis totusi ca e mai bine toamna, ca toate sunt mai "lesne" ( in traducere pt non ardeleni, mai ieftine :)) )

angi300
08.12.2009, 22:31:08
biu si eu am ochit tortul acela...dar in final o sa facem mini torturi (ciocolata si fructe de padure) tre sa mergem la o degustare..sa vedem cum iasa.
si legat de fructe....ce zici? unde gasim mure si zmeura?:-w eu as vrea sa le pun pe masa cu fructe..intre timp am hotarat ca sa cumparam fantana de ciocolata..si acuma ma uit dupa oferte..nu mi se par foarte scumpe. si oricum e mai bine asa decat 20 de mil cand pot sa le scot cu 6 mil.

jelly
08.12.2009, 22:34:38
si eu sunt o mireasa de mai si chiar am insistat sa fac nunta in aceasta luna. mi se pare foarte potrivita pentru un astfel de eveniment. gata cu superstitiile!!!

alinaggg
09.12.2009, 09:17:59
pai in luna mai nici nu ma gandesc sa iau congelate....
despre rulorile de coicolata nu m-am interesat inca. tb sa ma duc la laboratorul de unde iau praji sa le arat poza, sa se ia de cap, ca orice alt furnizor cu care interactionez :))

Eu am fost la cofetaria unde o sa facem tortul si mi-au zis ca daca fructele nu sunt la pretul pietii (adica sa aiba un pret mic) o sa cumpere congelate :(
In mai tocmai apar capsunile insa nu sunt chiar ieftine...
De obicei, genul acesta de torturi se monteaza la restaurant si de aceea arata asa bine. In Romania, nu se intampla sa iti vina cofetarul la restaurant si sa iti asambleze tortul inainte de a=l taia :(
Asa ca sfatul meu este sa te duci la cofetarie si sa intrebi daca se poate sau nu.
Fix cu poza de la tortul tau m-am dus si eu si ai vazut ce mi-au zis :((

Biu
09.12.2009, 09:31:22
Eu am fost la cofetaria unde o sa facem tortul si mi-au zis ca daca fructele nu sunt la pretul pietii (adica sa aiba un pret mic) o sa cumpere congelate :(
In mai tocmai apar capsunile insa nu sunt chiar ieftine...
De obicei, genul acesta de torturi se monteaza la restaurant si de aceea arata asa bine. In Romania, nu se intampla sa iti vina cofetarul la restaurant si sa iti asambleze tortul inainte de a=l taia :(
Asa ca sfatul meu este sa te duci la cofetarie si sa intrebi daca se poate sau nu.
Fix cu poza de la tortul tau m-am dus si eu si ai vazut ce mi-au zis :((

la rest meu e o problema : nu ma lasa sa aduc tortul la rest, decat cu max 30 de minute inainte de a-l baga in sala, pt ca zic ei ca nu au loc in camera frigorifica, si in plus, nu vor sa fie raspunzatori de el. asa ca as putea vb cu astia de la laborator sa vad ce zic.
din pacate trasportul pajiturilor la rest va fi un criteriu de selectie al laboratorului, pt ca va trebui sa faca 2 drumuri : odata sa imi aduca praji de pus pe masa, si inca o data sa aduca tortul....

ruxi86
09.12.2009, 10:02:39
neata fetelor si bun venit noilor miresici!

biu, este foarte frumos tortul ala, l-am ochit si eu cand eram in cautare dupa un model de tort.
daca nu pot cei de la cofetarie sa faca rulourilea alea din ciocolata alba, nu ai putea tu sa le aduci din comert si ei doar sa se apuce sa il asambleze? sau nu se gaseste asa ceva in comert? si cu fructele nu poti face la fel? decat sa te lasi de mana celor de la cofetarie si sa iti aduca congelate, daca nu sunt la pretul de pe piata, cumpara tu fructele si le duci la laborator. si ei doar asambleaza tortul. :D

ruxi86
09.12.2009, 10:34:17

La Elefterie ma asteptam la sume astronomice ... am tot auzit ca au fost pers care au dat 15 mil anul asta ... deci cine stie cat va creste pt anul viitor. Eram curioasa sa vad cat imi cere, dar spre mirarea mea toti spun "da si nashu cat crede dansu de cuviinta"

Arahne
09.12.2009, 12:29:39
si eu sunt o mireasa de mai si chiar am insistat sa fac nunta in aceasta luna. mi se pare foarte potrivita pentru un astfel de eveniment. gata cu superstitiile!!!
Bun venit printre noi. Ai mei s-au tinut cap de mine pana am schimbat nunta acum imi pare rau ca in mai daca era aveam nasi....

krisu10
09.12.2009, 15:58:46
Si eu tot in mai am nunta si nu sunt superstitioasa. Initial am vrut in iunie, dar fiind post pentru Sf Petru si Pavel ne-am hotarat pentru mai. Oricum sunt vesela pana la urma pentru ca este o luna frumoasa, plina de flori :-p . Am citit multe mesaje de pe forum si daca pana acum nu eram asa de emotionata acum a inceput sa ma cuprinda si pe mine. Oricum mi se pare ca mai e mult pana atunci.
Deja avem verighetele, am facut contract cu restaurantul, maine primesc si invitatiile. Cred ca cel mai greu o sa fie cu rochia de mireasa pentru ca am vazut la Sposa un model superb pe care nu mi-l pot scoate din cap dar care totusi este prea scump si nu mi-l pot permite:( . Poate totusi voi gasi unul mai ok ca pret la targurile de la inceputul anului viitor. Voi de unde va cumparati sau v-ati cumparat rochia de mireasa si la ce pret?

dianaruxi
09.12.2009, 16:35:22
Si eu tot in mai am nunta si nu sunt superstitioasa. Initial am vrut in iunie, dar fiind post pentru Sf Petru si Pavel ne-am hotarat pentru mai. Oricum sunt vesela pana la urma pentru ca este o luna frumoasa, plina de flori :-p . Am citit multe mesaje de pe forum si daca pana acum nu eram asa de emotionata acum a inceput sa ma cuprinda si pe mine. Oricum mi se pare ca mai e mult pana atunci.
Deja avem verighetele, am facut contract cu restaurantul, maine primesc si invitatiile. Cred ca cel mai greu o sa fie cu rochia de mireasa pentru ca am vazut la Sposa un model superb pe care nu mi-l pot scoate din cap dar care totusi este prea scump si nu mi-l pot permite:( . Poate totusi voi gasi unul mai ok ca pret la targurile de la inceputul anului viitor. Voi de unde va cumparati sau v-ati cumparat rochia de mireasa si la ce pret?
Buna krisu bine ai venit,
Eu fac in iunie dar pt ca topicul de iunie nu e prea frecventat, datorita postului, m-am aciuat si eu pe aici.
Si eu mi-am dat deja comanda de rochie la maggie sottero, am luat verighetele, avem restaurant primaria, dj, foto, video. si mi-am mai luat si o rochie pt civila, pantofi pt civila si religioasa, si alte accesorii.

ruxi86
09.12.2009, 16:49:28

bine ai venit printre noi >:D<
sa stii ca initial si noi tot in iunie vroiam sa facem nunta, dar cum este post am renuntat, si am ales luna mai. dar se pare ca si de data asta am avut "bafta" pt ca ziua nuntii noastre e iar post, fiind ajunul rusaliilor ... asta e :D
noi avem pana acum contractul cu restaurantul, cu formatia, cu foto +video, verighetele, rochia de mireasa - care este un model de la maggie sottero, insa am luat-o la mana a 2-a chiar de la o miresica de aici de pe forum si pantofiorii mei mov pt cun. religioasa de care sunt tare incantata :D

ce model de rochita iti place de la sposa? cea de la avatar?

Arahne
09.12.2009, 20:23:58
Ia-ti gandul nu se merita. Si mie mi s-a pus pata prima oara pe la sposa dar mi-a trecut repede :))

nicoletaa
09.12.2009, 22:49:34
buna fetelor..atasez ceva pozici cu machiaje,sper sa va placa:*

nicoletaa
09.12.2009, 22:58:19
si posetute...

nicoletaa
09.12.2009, 23:07:59
buchetelele.........

moorrrreeee.....

Biu
09.12.2009, 23:27:08
ft frumoase buchetele, eu in sfarsit m-am hotarat la flori : liliac :D :D :x :x :x

nicoletaa
09.12.2009, 23:30:22
ft frumoase buchetele, eu in sfarsit m-am hotarat la flori : liliac :D :D :x :x :x

fff buna hotararea ta,si mie imi plac ,dar inca nu m'am hotarat:)

Cristina_84
10.12.2009, 02:43:51
[quote=ruxi86;2738159]bine ai venit printre noi >:D<
sa stii ca initial si noi tot in iunie vroiam sa facem nunta, dar cum este post am renuntat, si am ales luna mai. dar se pare ca si de data asta am avut "bafta" pt ca ziua nuntii noastre e iar post, fiind ajunul rusaliilor ... asta e :D

Dar nu e post in Ajun de Rusalii,se precizeaza in calendarul ortodox ca nu se fac nunti in zilele Praznicelor Imparatesti si in Ajunul acestora..la noi problema a fost ca nu am stiut,spre rusinea noastra:( ca Praznic Imparatesc este si de Rusalii.....dar post nu e.

dianaruxi
10.12.2009, 09:57:27
Imi place si mie aparatul ala la care se tot face reclama la tv.E tare "simpatic";)),insa cam scump.
da e scump plus ca dupa aia trebuie sa dai bani pe dozetele alea, care si ele sunt scumpe.

Sannda
10.12.2009, 11:09:07
Am gasit acest set de bijuuri pe net.Oare merge la rochita mea?

sau astea?

dianaruxi
10.12.2009, 11:31:11
Am gasit acest set de bijuuri pe net.Oare merge la rochita mea?
cred ca cu decolteul ala drept nu merge ceva atarnator, deci ar fi bine sa-ti iei ceva pe rotund, ca bijuterie, maxim cu un pandativ.

dianaruxi
10.12.2009, 11:35:47
sau astea?
astea sunt dragute dar mi se pare ca nu merg la ocazie. si alelalte sunt dragute, eu le prefer pe primele.

dianaruxi
10.12.2009, 11:40:08
uite ce mi se pare mie ca ar merge la rochia ta
http://www.carlabrillanti.ro/components/com_virtuemart/shop_image/product/676a04ae89e29758aebea92c744f3a26.jpg
sau ceva de genul
http://www.carlabrillanti.ro/components/com_virtuemart/shop_image/product/dc92fc9a8ac644e666734a31dfd07c28.jpg
si ai si cerceii
http://www.carlabrillanti.ro/components/com_virtuemart/shop_image/product/d25e05125b7e352872ccddc2fe0fe6be.jpg

krisu10
10.12.2009, 11:45:23
bine ai venit printre noi >:D<
noi avem pana acum contractul cu restaurantul, cu formatia, cu foto +video, verighetele, rochia de mireasa - care este un model de la maggie sottero, insa am luat-o la mana a 2-a chiar de la o miresica de aici de pe forum si pantofiorii mei mov pt cun. religioasa de care sunt tare incantata :D

ce model de rochita iti place de la sposa? cea de la avatar?

Da, cea de la avatar, dar nici o sansa. Asta e, gasesc eu ceva pana la urma:) . Eu nu am fost la nici un targ de nunti pana acum si sper sa gasesc ceva pe la urmatoarele targuri din ianuarie si februarie.

Sannda
10.12.2009, 11:45:47
uite ce mi se pare mie ca ar merge la rochia ta
http://www.carlabrillanti.ro/components/com_virtuemart/shop_image/product/676a04ae89e29758aebea92c744f3a26.jpg
sau ceva de genul
http://www.carlabrillanti.ro/components/com_virtuemart/shop_image/product/dc92fc9a8ac644e666734a31dfd07c28.jpg
si ai si cerceii
http://www.carlabrillanti.ro/components/com_virtuemart/shop_image/product/d25e05125b7e352872ccddc2fe0fe6be.jpg

Sant intradevar foarte frumoase.:x
Se pot comanda pe net colierele ce le-ai trimis?

dianaruxi
10.12.2009, 11:50:34
Sant intradevar foarte frumoase.:x
Se pot comanda pe net colierele ce le-ai trimis?
cred, uita-te la ei pe site.

Arcee
10.12.2009, 12:36:39
da pai si eu dc le zic ca meniul la restaurant e mai putin decat am eu trecut in contract ce naiba fac ca nu mai scot banii de nici o culoare, si florile mie nu mi se par mofturi si nici dj-ul, nu tot invitatii se bucura de ele, nu le pui lor muzica? nu le dai lor aranjamentele dupa nunta? nu vreau sa fac bani la nunta da nici sa ies in minus rau de tot.
exact.. nici eu nu vreau sa fac o afacere, dar macar dimineata sa pot sa-mi achit restaurantul..noroc ca am dat 25% avans

dianaruxi
10.12.2009, 12:41:21
exact.. nici eu nu vreau sa fac o afacere, dar macar dimineata sa pot sa-mi achit restaurantul..noroc ca am dat 25% avans
eu am dat 4000 ron, nu stiu cat la suta e, ca nu stiu cate pers voi avea in total.

Arcee
10.12.2009, 12:48:15
eu am dat 4000 ron, nu stiu cat la suta e, ca nu stiu cate pers voi avea in total.
eu am semnat pe 100 de persoane si am dat avans vreo 70 mil..:-SS