PDA

Versiunea completa : Pregatirile miresicilor de mai 2010

Pagini : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 [23] 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40

dianaruxi
10.12.2009, 12:54:42
eu am semnat pe 100 de persoane si am dat avans vreo 70 mil..:-SS
eu am semnat pe 80 de pers, dar nu voi avea atatea, cred ca ajung lejer la 150.

ruxi86
10.12.2009, 12:57:58
al meu are masina de cafea din aia cu dozete si le aduce din franta si isi face in fiecare dimineata, ca nu are rabdare sa stea sa-si faca la a mea, care e o din aia cu doua recipiente de metal, jos pui apa la mijloc cafeaua si sus se face cafea fara zat. Asa ca numai eu beau din aia. a lui e ceva in genul alea de la nescafe care a aparut acum de faceau reclama si aici pe miresici.

da, stiu la ce te referi ... e un fel de expresor din ala ... f mijto .. si eu visez la asa ceva :D

ruxi86
10.12.2009, 13:02:36
eu am semnat pe 80 de pers, dar nu voi avea atatea, cred ca ajung lejer la 150.

ce norocoasa esti ca ai semnat pt 80 de pers ... noi am semnat pt 100 ca eram siguri ca atatia vom avea ... si zilele trecute am tot inceput sa taiem si am ajuns pe la 80 dar nici de aia nu suntem siguri :((

ruxi86
10.12.2009, 13:06:33
Am gasit acest set de bijuuri pe net.Oare merge la rochita mea?

si eu sunt de parere ca iti trebuie ceva la baza gatului, asa pe rotund ca sa mearga cu rochita ta ... asa cum ti-a arata ruxi seturile alea ... si pe mine ma bate gandul sa imi iau de la carla brillanti dar inca nu m-am decis :D

Sannda
10.12.2009, 13:16:09
si eu sunt de parere ca iti trebuie ceva la baza gatului, asa pe rotund ca sa mearga cu rochita ta ... asa cum ti-a arata ruxi seturile alea ... si pe mine ma bate gandul sa imi iau de la carla brillanti dar inca nu m-am decis :D

Imi placeau acele seturi,dar se pare ca nici unul din ele nu se potriveste cu rochita mea.Mai am timp sa caut.Totusi mi-ar placea ceva pe galben sau portocaliu ,pentru ca in aceste culori vreau sa imi fac buchetul de mireasa si sa fie asortate cat de cat.
Miresoiul meu cand a vazut ca ma uit dupa bijuuri colorate a facut urat:[email protected] ma vrea toata in alb;)).Dar nu o sa ii mai spun nimic.Sa fie surpriza:-p

ruxi86
10.12.2009, 13:31:13
Imi placeau acele seturi,dar se pare ca nici unul din ele nu se potriveste cu rochita mea.Mai am timp sa caut.Totusi mi-ar placea ceva pe galben sau portocaliu ,pentru ca in aceste culori vreau sa imi fac buchetul de mireasa si sa fie asortate cat de cat.
Miresoiul meu cand a vazut ca ma uit dupa bijuuri colorate a facut urat:[email protected] ma vrea toata in alb;)).Dar nu o sa ii mai spun nimic.Sa fie surpriza:-p

Si al meu zicea ca e mai bine alb ... dar pana la urma ma lasa sa fac cum vreau eu ... oricum acum deja nu mai are incotro pt ca mi-am luat pantofii si treb sa ii asortez cu ceva ;))
Buchetul il vrei galben sau portocaliu sau amestecate amandoua culoriile?

dianaruxi
10.12.2009, 13:32:11
Si al meu zicea ca e mai bine alb ... dar pana la urma ma lasa sa fac cum vreau eu ... oricum acum deja nu mai are incotro pt ca mi-am luat pantofii si treb sa ii asortez cu ceva ;))
al meu e mereu incantat de ideile mele, chiar dc nu-i plac i se pare fascinant ce idei crete pot sa am si ma lasa sa fac ce vreau.

alinaggg
10.12.2009, 13:33:35
Eu am platit 35 mil avans pentru 100 pers.
Urmeaza sa mai platesc inca pe atat cu o luna inainte de nunta parca....
Oricum, sper sa strang suficienti bani cat sa nu imi trebuiasca de niciunele.

Sannda
10.12.2009, 13:42:27

Pana vad altul mai frumos,imi place asta.In loc de roz deschis sa fie galben sau portocaliu deschis,si in loc de roz inchis sa fie portocaliu inchis.Am vazut buchet in aceste culori la o miresica ,pe euforia,la emisiunea ''nunta cu stil''.Arata foarte bine.

ruxi86
10.12.2009, 13:42:33
Eu am platit 35 mil avans pentru 100 pers.
Urmeaza sa mai platesc inca pe atat cu o luna inainte de nunta parca....
Oricum, sper sa strang suficienti bani cat sa nu imi trebuiasca de niciunele.

inca 35 de mil? pt ce? a mai ramas o parte din avans neplatita?
eu am platit 10 mil avansul :D

ruxi86
10.12.2009, 13:44:09
Pana vad altul mai frumos,imi place asta.In loc de roz deschis sa fie galben sau portocaliu deschis,si in loc de roz inchis sa fie portocaliu inchis.Am vazut buchet in aceste culori la o miresica ,pe euforia,la emisiunea ''nunta cu stil''.Arata foarte bine.

arata f bine in nuantele astea chiar daca nu sunt eu cu rozul :D
si cred ca ar da f bine si in portocaliu sau chiar in galben ... vazusem la un moment dat un buchet galben la o miresica aici pe forum ... fff dragalash era :) am sa il caut, si daca il gasesc iti arat.

Sannda
10.12.2009, 13:46:08
arata f bine in nuantele astea chiar daca nu sunt eu cu rozul :D
si cred ca ar da f bine si in portocaliu sau chiar in galben ... vazusem la un moment dat un buchet galben la o miresica aici pe forum ... fff dragalash era :) am sa il caut, si daca il gasesc iti arat.

Nici mie nu imi place pe roz.Dar pe portocaliu cred ca ar arata bine.

alinaggg
10.12.2009, 13:48:00

asa e contractul..cu plata in 2 transe :)
ca sa nu te razgandesti :))

ruxi86
10.12.2009, 13:55:28
asa e contractul..cu plata in 2 transe :)
ca sa nu te razgandesti :))

buna strategie :))
tu probabil ai inclus in banii astia si bautura si mancarea, nu? :D

alinaggg
10.12.2009, 14:55:43
buna strategie :))
tu probabil ai inclus in banii astia si bautura si mancarea, nu? :D

si bautura si tortul si sampania si fructele :)
am mai luat fantana de sampanie si fantana de ciocolata + punch

emilinicole
10.12.2009, 15:12:19
noi am dat 2000 de lei avans.atat cerea restaurantul si i-am zis noi cam cati invitati am avea..dar asta asa ca disciutam, nu ca trebuia sa ii zic numar de persoane..mi se pare mult 7000 sau 3500

alinaggg
10.12.2009, 15:16:42
noi am dat 2000 de lei avans.atat cerea restaurantul si i-am zis noi cam cati invitati am avea..dar asta asa ca disciutam, nu ca trebuia sa ii zic numar de persoane..mi se pare mult 7000 sau 3500

Din pacate astea sunt conditiile. Nu prea ai de ales.
Pe de o parte e bine ca mai platesti din datorie pe de alta parte sunt niste bani pe care ei ii ruleaza :)

ruxi86
10.12.2009, 15:40:27
si bautura si tortul si sampania si fructele :)
am mai luat fantana de sampanie si fantana de ciocolata + punch

asa da ... asa cred ca s-ar merita ... desi cred ca daca le-ai lua separat nu cred ca se ajunge la suma asta, insa asta depinde bineinteles de bugetul de care dispune fiecare.

atreya
10.12.2009, 15:53:17
WOOW..eu am platit 2000 avansul si apoi inca 3000, vbim in RON.

Dar, e ok, oricum se scade din suma finala...

ruxi86
10.12.2009, 16:22:34
WOOW..eu am platit 2000 avansul si apoi inca 3000, vbim in RON.

Dar, e ok, oricum se scade din suma finala...

da, de RON este vorba ;)

alinaggg
10.12.2009, 16:27:48
asa da ... asa cred ca s-ar merita ... desi cred ca daca le-ai lua separat nu cred ca se ajunge la suma asta, insa asta depinde bineinteles de bugetul de care dispune fiecare.

fantanile le platesc separat, nu au legatura cu meniul :)
Ce mai conteaza, nunta sa iasa frumoasa ...fara numar, fara numar :))

Arcee
10.12.2009, 16:55:46
fantanile le platesc separat, nu au legatura cu meniul :)
Ce mai conteaza, nunta sa iasa frumoasa ...fara numar, fara numar :))
si eu ma gandeam sa-mi iau fantana si as vrea si cvartet la primirea invitatiilor..sa vad cum stau cu finantele pt ca tocmai m-a anuntat matusica mea (care e cu 1 an mai mare decat mine) ca pe 24 aprilie face nunta. initial zicea ca o face in iulie, dar acum vad ca s-a hotarat pt apilie..trebuie sa ma apuc sa pun bani deoparte

angi300
11.12.2009, 00:01:40
sannda pt tine buchetul...
biu pt tine torturile...

beanna
11.12.2009, 09:05:19
ce rochie comanzi si unde?

Abia acum am vazut ca m-ai intrebat, scuze...as vrea o rochita tip sirena la sposa, dar am mari emotii pt ca nu o pot proba; am probat ceva de genul asta dar mai larga in partea de jos decat modelul ochit de mine.Acuma nu stiu cum o veni pe mine, dar maine merg si mai probez la ambele saloane din Cluj, sa vad poate au totusi ceva asemanator.Soacra mea s-a oferit sa-mi cumpere rochita$-)

dianaruxi
11.12.2009, 09:07:10
Abia acum am vazut ca m-ai intrebat, scuze...as vrea o rochita tip sirena la sposa, dar am mari emotii pt ca nu o pot proba; am probat ceva de genul asta dar mai larga in partea de jos decat modelul ochit de mine.Acuma nu stiu cum o veni pe mine, dar maine merg si mai probez la ambele saloane din Cluj, sa vad poate au totusi ceva asemanator.Soacra mea s-a oferit sa-mi cumpere rochita$-)
super, si ti-a impus limita de pret?:D

beanna
11.12.2009, 09:09:56
super, si ti-a impus limita de pret?:D
Pai rochia e 1600E si am primit jumate pt ,,avans" si restul cand vine.Voalul mi-l ia mama, asta e limita; e foarte scump, dar n-aveau ce face cu mine...de...mi s-a pus pata;al meu le-a zis initial ca o rochie e 2000e, sa fi vazut atunci...

Sannda
11.12.2009, 09:18:20
sannda pt tine buchetul...
biu pt tine torturile...

Mersi de poza

E dragut buchetul.L-am salvat,pentru inspiratie;-)

atreya
11.12.2009, 10:33:32
da, de RON este vorba ;)

stiu, explicam doar la ce ma refer eu :)

oricum e mult!

Sannda
11.12.2009, 11:18:26
Si pe mine ma ingrijoreaza criza asta.Daca nu ne mai vine lumea la nunta din cauza asta?:-SS

dianaruxi
11.12.2009, 12:24:42
Si pe mine ma ingrijoreaza criza asta.Daca nu ne mai vine lumea la nunta din cauza asta?:-SS
eu ma tem ca am prea multi invitati. si n-o sa incapa.

Sannda
11.12.2009, 12:30:23
eu ma tem ca am prea multi invitati. si n-o sa incapa.

Si noi pe lista avem 320 de invitati.Dar pe motiv de criza sant sigura ca multi o sa zica ca nu vin,desi jumatate din ei au obligatie,cum se zice.

dianaruxi
11.12.2009, 12:32:33
Si noi pe lista avem 320 de invitati.Dar pe motiv de criza sant sigura ca multi o sa zica ca nu vin,desi jumatate din ei au obligatie,cum se zice.
noi avem 80 pe lista dar s-au adaugat colegii lui de care initial nu zisese nimic, apoi niste rude care nu stiu dc or sa vina sau nu, si eu ma stresez ca nu o sa avem loc, pt ca capacitate max la rest e de 150 pers. si mama care se mandreste atata ca invita pe toata lumea, i-am zis termina ca nu am unde sa-i pun si nici nu ii cunosc.

Sannda
11.12.2009, 12:36:58
noi avem 80 pe lista dar s-au adaugat colegii lui de care initial nu zisese nimic, apoi niste rude care nu stiu dc or sa vina sau nu, si eu ma stresez ca nu o sa avem loc, pt ca capacitate max la rest e de 150 pers. si mama care se mandreste atata ca invita pe toata lumea, i-am zis termina ca nu am unde sa-i pun si nici nu ii cunosc.

Doamne,asa sant si ai mei.Cum sa nu cheme pe X si pe Y ,ca daca se supara.Cum sa nu cheme si pe varu Z cu care nu s-a mai vazut de 20 de ani.Ma innebunesc./:)

dianaruxi
11.12.2009, 12:39:17
Doamne,asa sant si ai mei.Cum sa nu cheme pe X si pe Y ,ca daca se supara.Cum sa nu cheme si pe varu Z cu care nu s-a mai vazut de 20 de ani.Ma innebunesc./:)
da ca a vb cu verisoara din patagonia, si i-a zis ca ma marit si ca o asteapta la nunta, eu pe aia nu am vazut decat de 2 ori in viata mea.

Sannda
11.12.2009, 12:46:19
da ca a vb cu verisoara din patagonia, si i-a zis ca ma marit si ca o asteapta la nunta, eu pe aia nu am vazut decat de 2 ori in viata mea.

:)) eu nu i-am vazut niciodata , pe verii astia Z.Is de rangu 20.
Si mai vine si tata si spune : ''sti,m-am intalnit cu X-ulescu,si a zis ca neaparat sa il chemam la nunta , ca altfel se supara.'' :[email protected]

Arahne
11.12.2009, 14:53:47
Asta-i adevarat la nunta in cel mai bun caz cunosti 50% din persoane :))

Biu
11.12.2009, 15:46:46

cred ca la toti e la fel. se cred inc ape vremea cand organziau parintii nunta :))
la mine bunica saraca inca incerca sa ma convinga pe cine sa chem de nasi :)) incredibil...8-|
eu sunt tare curioasa cum o fi numaratoarea finala, pt ca eu din incapatanare nu am vrut sa trec pe lista decat cine mi-a convenit mie, si pana la urma am avut certuri urate 8-| . am 150 pe lista, dar se pare ca ar fi trebuit sa trec mai multi. o sa fac 100 de invitatii pt ca oricum nu stiu cati vin din cati invit...

Sannda
11.12.2009, 16:00:31
cred ca la toti e la fel. se cred inc ape vremea cand organziau parintii nunta :))
la mine bunica saraca inca incerca sa ma convinga pe cine sa chem de nasi :)) incredibil...8-|
eu sunt tare curioasa cum o fi numaratoarea finala, pt ca eu din incapatanare nu am vrut sa trec pe lista decat cine mi-a convenit mie, si pana la urma am avut certuri urate 8-| . am 150 pe lista, dar se pare ca ar fi trebuit sa trec mai multi. o sa fac 100 de invitatii pt ca oricum nu stiu cati vin din cati invit...

Asa e cel mai bine,pentru ca oricum din aceste 150 de persoane nu vin toate.

emilinicole
11.12.2009, 16:38:48
mie nu imi dispalce chestia asta ca invita si parinitii prieteni de-ai lor:)ca na vor si ei sa se mandreasca.mi se pare ok, kiar daca eu nu o sa ii cunosc pe toti:)

dianaruxi
11.12.2009, 16:43:07
mie nu imi dispalce chestia asta ca invita si parinitii prieteni de-ai lor:)ca na vor si ei sa se mandreasca.mi se pare ok, kiar daca eu nu o sa ii cunosc pe toti:)
nici mie nu-mi displace, dar sa se limiteze, ca nu am spatiu nelimitat la restaurant, pe urma o sa aud dupa nunta ca vai ce m-au inghesuit carcoteli din astea, si tot maica-mea o sa se enerveze ca ea le pune la suflet.

foxxy
11.12.2009, 16:47:05
La mine a fost mai simplu. Parintii nu s-au amestecat, nunta o platim noi cu totul. Am hotarat de la inceput ca vrem sa vina doar familiile, rudele apropiate cu care am mai pastrat legatura, prietenii si amicii apropiati.
Lista initiala, facuta " la sange" era de 50-60 pers. Cum la restaurant aveam limita minima de 100 pers, am mai adaugat persoane.
Ulterior am primit si "cereri de invitatie" :)) de genul " am auzit ca te mariti, vrau sa vin su eu la nunta, cheama-ma " :)), asa ca i-am trecut la contor.
Vedem cati dintre ei vin =P~

dianaruxi
11.12.2009, 16:55:34
La mine a fost mai simplu. Parintii nu s-au amestecat, nunta o platim noi cu totul. Am hotarat de la inceput ca vrem sa vina doar familiile, rudele apropiate cu care am mai pastrat legatura, prietenii si amicii apropiati.
Lista initiala, facuta " la sange" era de 50-60 pers. Cum la restaurant aveam limita minima de 100 pers, am mai adaugat persoane.
Ulterior am primit si "cereri de invitatie" :)) de genul " am auzit ca te mariti, vrau sa vin su eu la nunta, cheama-ma " :)), asa ca i-am trecut la contor.
Vedem cati dintre ei vin =P~
da si noi platim nunta, dar dc pe mama o ia gura pe dinainte ce sa fac, iar al meu nu stie sa intrebe la familionul lui cine vrea sa vina si cine nu din timp. si astia care cer invitatie pe mine ma scot din sarite. adica eu nu vreau sa te invit si atunci te autoinviti?

foxxy
11.12.2009, 17:09:01
Ei bine da....asa au facut :))
Pe cei pecare i-am considerat " in plus" le-am zis " ihhimmm" si ca facem petrecere in cadru restrans, doar familiile si cativa prieteni:). Sper ca au inteles mesajul.
Altii au fost amici, cu care nu ne vedem chiar des, nu i-as fi invitat pt ca nu vroiam " nunta mare" si chiar ma gandisem ca m-ar fi refuzat ( ne vedem ocazional...la cate un party )...dar uite surpriza ca tin ei mortis sa vina.
Unele sunt persoane mult prea placute ca sa nu le dau invitatie :))

Asa ca media de varsta va fi pe la 35 ani ( nici noi nu suntem prea tinerei ...), daca nu pun la socoteaal vreo....10 copilasi :D:D:D care vor avea masa lor.

dianaruxi
11.12.2009, 17:18:37
Ei bine da....asa au facut :))
Pe cei pecare i-am considerat " in plus" le-am zis " ihhimmm" si ca facem petrecere in cadru restrans, doar familiile si cativa prieteni:). Sper ca au inteles mesajul.
Altii au fost amici, cu care nu ne vedem chiar des, nu i-as fi invitat pt ca nu vroiam " nunta mare" si chiar ma gandisem ca m-ar fi refuzat ( ne vedem ocazional...la cate un party )...dar uite surpriza ca tin ei mortis sa vina.
Unele sunt persoane mult prea placute ca sa nu le dau invitatie :))

Asa ca media de varsta va fi pe la 35 ani ( nici noi nu suntem prea tinerei ...), daca nu pun la socoteaal vreo....10 copilasi :D:D:D care vor avea masa lor.
noi nu avem copii, iar media de varsta tot vreo 35 va fi ca eu nu mai am rude in varsta

angi300
11.12.2009, 18:14:18
eu is satula de povestile astea inainte de nunta.."ca venim...cum sa nu....musai sa ne chemi...vrem sa venim.." bla bla..si cand e ziua nuntii....nu-i vezi pe astia ce aveau gura mare inainte.
oricum parerea mea este ca fiind asa criza....anul urmator lumea o sa fie si mai pe spate cu banii...asa ca sigur nu au ei chef de petreceri si asa..cat sa vina..sa puna bani si sa plece...

ruxi86
11.12.2009, 19:35:26
fetelor, am avut ceva de recuperat daca nu am fost activa astazi :D
noi am avut un soc zilele trecute cand am pus din nou invitatii pe lista si am observat ca de fapt sunt vreo 80 ... asta inseamnand doar familiile, rudele f apropiate cu care am pastrat legatura si prietenii apropiati.
mai ales ca nici una din familii nu a vrut sa imprastie vorba in stanga si in dreapta pe motiv ca oricum nu vor veni aia si ailalti ca doar e criza si asa mai departe ... acum sa vedem pana la urma cati vor veni din astia 80 sau daca se strang mai multi .... la noi se cereau minim 100 pers la restaurant.

dianaruxi
11.12.2009, 19:43:52
fetelor, am avut ceva de recuperat daca nu am fost activa astazi :D
noi am avut un soc zilele trecute cand am pus din nou invitatii pe lista si am observat ca de fapt sunt vreo 80 ... asta inseamnand doar familiile, rudele f apropiate cu care am pastrat legatura si prietenii apropiati.
mai ales ca nici una din familii nu a vrut sa imprastie vorba in stanga si in dreapta pe motiv ca oricum nu vor veni aia si ailalti ca doar e criza si asa mai departe ... acum sa vedem pana la urma cati vor veni din astia 80 sau daca se strang mai multi .... la noi se cereau minim 100 pers la restaurant.
vad ca eu sunt singura care se plange ca va avea prea multi, poate am si eu noroc si anuleaza din cauza crizei cativa.

foxxy
11.12.2009, 19:49:05
Sau trimiti " surplusul" la noi ...daca nu strangem numarul minim ! :)):))

dianaruxi
11.12.2009, 19:51:33
Sau trimiti " surplusul" la noi ...daca nu strangem numarul minim ! :)):))
da la o parte le zic ca e pe o data si la alta parte ca e pe alta data si cu alta mireasa si mire:))

ruxi86
11.12.2009, 19:53:49
ah ... am uitat sa va povestesc prin ce patzanii am trecut astazi :)

astazi mi-am luat liber si eu si iubi si am mers la cateva biserici, dupa ce ne-am facut noi frumushel listutza de acasa cu cele in drum spre restaurantul nostru sau macar in apropiere ... si am fost in drumul taberei la biserca sf. vineri, cea de la moghioros ... care nu este gata inauntru ... este gata la glet, cu icoane pe pereti, dar nu este pictata ... "donatia" pt biserici este 100 ron si dupa aia se da la parinte si la cor cat creste nashu' de cuviinta .. insa aici nu incepusera rezervariile pt anul 2010 si mi-a spus sa revin pe 4 ianuarie ca de atunci incep programarile pt nunti.
am mai fost si la biserica sf. constantin si elena care este mai sus putin de sf. vineri, imediat cum se termina parcul pe aleea aia care se face pe langa parc .... aici "donatia" este 150 ron, si tot asa se da cat crede nashu de cuviinta, insa aici nu vor sa faca nunti pe 22 mai.
si in drum spre casa, ne-am mai oprit la biserica sf. elefterie unde ni s-a spus ca ei fac nunti oricand ... "ce asta inseamna ca daca sunt atatea sarbatori pe an nu se mai oficiaza nunti" - asa mi-a spus preotul :)) iar la elefterie, slujba costa acum 1500 ron, dar poate ajunge la 1600-1700 ron pana la anul.

deci practic n-am rezolvat nimic ... insa macar ne-am facut o idee si urmeaza sa stabilim la anul prin ianuarie la care biserica vom face.

dianaruxi
11.12.2009, 19:57:38
ah ... am uitat sa va povestesc prin ce patzanii am trecut astazi :)

astazi mi-am luat liber si eu si iubi si am mers la cateva biserici, dupa ce ne-am facut noi frumushel listutza de acasa cu cele in drum spre restaurantul nostru sau macar in apropiere ... si am fost in drumul taberei la biserca sf. vineri, cea de la moghioros ... care nu este gata inauntru ... este gata la glet, cu icoane pe pereti, dar nu este pictata ... "donatia" pt biserici este 100 ron si dupa aia se da la parinte si la cor cat creste nashu' de cuviinta .. insa aici nu incepusera rezervariile pt anul 2010 si mi-a spus sa revin pe 4 ianuarie ca de atunci incep programarile pt nunti.
am mai fost si la biserica sf. constantin si elena care este mai sus putin de sf. vineri, imediat cum se termina parcul pe aleea aia care se face pe langa parc .... aici "donatia" este 150 ron, si tot asa se da cat crede nashu de cuviinta, insa aici nu vor sa faca nunti pe 22 mai.
si in drum spre casa, ne-am mai oprit la biserica sf. elefterie unde ni s-a spus ca ei fac nunti oricand ... "ce asta inseamna ca daca sunt atatea sarbatori pe an nu se mai oficiaza nunti" - asa mi-a spus preotul :)) iar la elefterie, slujba costa acum 1500 ron, dar poate ajunge la 1600-1700 ron pana la anul.

deci practic n-am rezolvat nimic ... insa macar ne-am facut o idee si urmeaza sa stabilim la anul prin ianuarie la care biserica vom face.
deci diferenta de pret e de 14 mil?

ruxi86
11.12.2009, 19:57:58
vad ca eu sunt singura care se plange ca va avea prea multi, poate am si eu noroc si anuleaza din cauza crizei cativa.

zi "doamne fereste" sa anuleze oamenii pe ultima suta de metri. oricum acum toata lumea spune ca vine bineinteles ....si atunci cine stie ce surprize vom avea.
oricum de la mine nici nu cred ca puteam sa strangem ffff multi, adica chiar 200-300 de pers, pt ca nu avem nici eu si nici iubi neamul f numeros, si mai ales ca nu am vrut sa ii chemam nici pe aia de la tara pe care nu i-am mai vazut de n ani.

ruxi86
11.12.2009, 20:06:26
deci diferenta de pret e de 14 mil?

nu chiar ... donatia este suma care se da cand face programarea pt data respectiva ... dar dupa aia se mai da la preot si cor in ziua respectiva in jur de 5 mil zic eu .... diferenta intre elefterie si celelalte ar fi de vreo 10 mil ceea ce mie mi se pare exagerat de mult, mai ales ca nu prea mai e ce era odata ... nu e renovata ... era cam neagra asa ... biserica era cam intunecata ... faceau probabil economie la lumina nu stiu :D

dianaruxi
11.12.2009, 20:17:14
nu chiar ... donatia este suma care se da cand face programarea pt data respectiva ... dar dupa aia se mai da la preot si cor in ziua respectiva in jur de 5 mil zic eu .... diferenta intre elefterie si celelalte ar fi de vreo 10 mil ceea ce mie mi se pare exagerat de mult, mai ales ca nu prea mai e ce era odata ... nu e renovata ... era cam neagra asa ... biserica era cam intunecata ... faceau probabil economie la lumina nu stiu :D
da foarte mult.

Smiley26
12.12.2009, 20:00:02
Buna miresici! Ma alatur si eu grupului. Va pup

elenucam
12.12.2009, 22:07:27
buna!!stiti in ce perioada sunt targuri de nunti in bucuresti?:)

dianaruxi
12.12.2009, 22:38:59
buna!!stiti in ce perioada sunt targuri de nunti in bucuresti?:)
cred ca e unul pe 30 ianuarie la romexpo

dianaruxi
12.12.2009, 22:43:05
am fost la fashion house outlet sa iau cadouri de craciun eu, si am gasit la B&B reduceri, mi-am luat un colier de argint cu 100 ron, din ala cu multe lanturi.

irina
13.12.2009, 03:20:58
Subiectul acesta este deschis pentru a discuta despre tot ce inseamna pregatiri de nunta. Prin urmare, va rog foarte mult sa nu mai discutati off-topic, pentru asta existand Off-topic miresici de 2010 (http://www.miresici.ro/showthread.php?t=13074&page=4084).

Va multumesc pentru intelegere. :gen_17:

dianaruxi
13.12.2009, 11:41:47
Subiectul acesta este deschis pentru a discuta despre tot ce inseamna pregatiri de nunta. Prin urmare, va rog foarte mult sa nu mai discutati off-topic, pentru asta existand Off-topic miresici de 2010 (http://www.miresici.ro/showthread.php?t=13074&page=4084).

Va multumesc pentru intelegere. :gen_17:
pai colierul pt nunta l-am luat .

irina
13.12.2009, 13:29:54
pai colierul pt nunta l-am luat .

Nu la tine m-am referit, ca altfel era sters mesajul deja :) Este vorba despre toate cele 595 de pagini, care sunt pline de cafelute, urari de noapte buna si de povesti cu ce ati mai facut in weekend.
Este foarte greu pentru o miresica nou-venita sa caute informatii folositoare pentru nunta intre sute de mesaje tip chat. :)

Smiley26
13.12.2009, 13:57:00
Vad ca majoritatea stati f bine cu organizarea. Noi am reusit in sfarsit sa ne ocupam de foto si video, si suntem in cautarea bisericii. Am vrea sa fie undeva langa restaurant : Turabo din Tei. Aveti recomandari? Va pup

dianaruxi
13.12.2009, 14:24:15
Vad ca majoritatea stati f bine cu organizarea. Noi am reusit in sfarsit sa ne ocupam de foto si video, si suntem in cautarea bisericii. Am vrea sa fie undeva langa restaurant : Turabo din Tei. Aveti recomandari? Va pup
vezi ca e o biserica la intersectia lacul tei cu maica domnului.

beanna
14.12.2009, 09:02:56
Neata fetelor, unde sunteti? Mi-am comandat rochita si pana in martie la sfarsit nu stiu care va fi starea mea de spirit...m-am cam speriat avand in vedere ca n-am probat decat rochii cat de cat asemanatoare, dar nu pe cea comandata.Voi cum stati cu pregatirile?

dianaruxi
14.12.2009, 09:04:33
Neata fetelor, unde sunteti? Mi-am comandat rochita si pana in martie la sfarsit nu stiu care va fi starea mea de spirit...m-am cam speriat avand in vedere ca n-am probat decat rochii cat de cat asemanatoare, dar nu pe cea comandata.Voi cum stati cu pregatirile?
ce rochie ai comandat pana la urma?

alinaggg
14.12.2009, 09:13:30
Neata fetelor!

Curand cred ca o sa imi comand invitatiile :D

beanna
14.12.2009, 09:16:57
ce rochie ai comandat pana la urma?

Pai am comandat acelasi model la care m-am gandit la inceput...Ferida, La Sposa; sunt asa de ingrijorata...cu toate ca de la salon m-au asigurat oarecum ca o sa fiu multumita, ca toate fetele au fost...dar na, e vorba de rochita mea, plus ca am mers sa mai probez asemanatoare cu asta si al meu n-a vrut sa ma vada in rochie, deci n-am avut pe nimeni alaturi de mine:((

ruxi86
14.12.2009, 09:26:40
Neate fetele, si eu am mai taiat cateva de pe listutza ... am fost in dorally, dar pana la urma tot din europa am ajuns si mi-am luat majoritatea accesoriilor ... se pare ca inca nu au inchis standurile cu accesoriile pt nunta asa ca fetele care doreau sa mearga in europa dupa diferite lucrushoare pt nunta pot merge liniste.

dianaruxi
14.12.2009, 09:32:06
Neate fetele, si eu am mai taiat cateva de pe listutza ... am fost in dorally, dar pana la urma tot din europa am ajuns si mi-am luat majoritatea accesoriilor ... se pare ca inca nu au inchis standurile cu accesoriile pt nunta asa ca fetele care doreau sa mearga in europa dupa diferite lucrushoare pt nunta pot merge liniste.
neata ruxi, spune-ne te rog si la ce pret ai luat toate accesoriile?

ruxi86
14.12.2009, 09:49:07
neata ruxi, spune-ne te rog si la ce pret ai luat toate accesoriile?

mirii pt tort - 16 ron din dorally
casutza pt dar - 50 ron din europa
marturiile (cutiutzele acele de lemn) - 2,5 ron/bucata din dorally
paharele pt miri si nashi - 10 ron/bucata din europa
jartelutza - 10 ron din europa

alinaggg
14.12.2009, 09:50:51
Eu ma gandeam sa fac un joben pe post de casuta de dar :)
sau sa gasesc un cufar ceva mai vechi

dianaruxi
14.12.2009, 09:56:01
am avut si eu o incercare esuata aseara de imi face paharele de miri. o sa va pun o poza sa va amuzati poate diseara.

ruxi86
14.12.2009, 10:00:34
pana la urma eu le-am cumparat ... pt 10 lei bucata se merita ... si eventual le mai adaug ceva sau iau altele daca gasesc altceva .. momentan sunt multumita de achizitiile mele :D

Biu
14.12.2009, 10:50:33
Eu ma gandeam sa fac un joben pe post de casuta de dar :)
sau sa gasesc un cufar ceva mai vechi

eu cufar iau. ca am de gand sa il tin dupa nunta, il si vad ce bine ar sta in dormitor, plin de esarfele mele :x

andrelutza_2010
14.12.2009, 11:01:19
eu cufar iau. ca am de gand sa il tin dupa nunta, il si vad ce bine ar sta in dormitor, plin de esarfele mele :x

Neata !

Eu mi-am luat un cufar de lemn, cum zici tu, macar sa-l pot folosi dupa ... :D si oricum a costat si mai putin decat cele special pt nunta.

dianaruxi
14.12.2009, 11:04:23
Neata !

Eu mi-am luat un cufar de lemn, cum zici tu, macar sa-l pot folosi dupa ... :D si oricum a costat si mai putin decat cele special pt nunta.
de unde l-ai luat?

Biu
14.12.2009, 11:05:15
Neata !

al meu nu e tare ieftin, 120 de lei, dar e de lemn si cam mare :D , o sa zica invitatii ca astept pliguri grase :-p ( glumesc, nu il pun in fata mesei, ci in spate #:-S ). dar imi trebuia mare, ca am exagerat de multe esarfe :x

alinaggg
14.12.2009, 11:36:24
poate gasim pe la bamboo
ca tot sunt reduceri acum :))

Sannda
14.12.2009, 12:21:54
al meu nu e tare ieftin, 120 de lei, dar e de lemn si cam mare :D , o sa zica invitatii ca astept pliguri grase :-p ( glumesc, nu il pun in fata mesei, ci in spate #:-S ). dar imi trebuia mare, ca am exagerat de multe esarfe :x

Biu,imi spui te rog de unde ti-ai luat cufarul?Si eu m-am tot uitat pe la bambo si king art,dar am gasit numai dinala mic.

andrelutza_2010
14.12.2009, 12:39:37
Biu,imi spui te rog de unde ti-ai luat cufarul?Si eu m-am tot uitat pe la bambo si king art,dar am gasit numai dinala mic.

Eu l-am luat de la Carrefour, nu e foarte mare. Deci nu primim cash, doar cec-uri :)), glumesc. Dar abia am gasit unul ok, ba aveau sistemul de inchidere defect, ori o crapatura ceva ...

Sannda
14.12.2009, 12:51:24
Eu l-am luat de la Carrefour, nu e foarte mare. Deci nu primim cash, doar cec-uri :)), glumesc. Dar abia am gasit unul ok, ba aveau sistemul de inchidere defect, ori o crapatura ceva ...

In Carrefour nu am cautat,dar acum ca mi-ai "spus" ,o sa merg sa ma uit sa vad ce gasesc.Sper sa gasesc unul mai maricel,ca noi nu primim cecuri ,doar cash:-p.

Biu
14.12.2009, 12:56:58

de la un magazin no name, si era singurul :( . zicea tanti ca nu mai aduce, ca nu a avut asa trecere :( . dar ai incercat la nobila casa ? eu acolo am ochit o perna care cred ca fi perna de verighete. si iar poti sa incerci la jisk. la jisk sunt cufere mari 100%, dar nu sunt din lemn, sunt din impletitura. dar si alea le poi folosi dupa, sa depozitezi fel si fel >:D<

Sannda
14.12.2009, 13:26:42
de la un magazin no name, si era singurul :( . zicea tanti ca nu mai aduce, ca nu a avut asa trecere :( . dar ai incercat la nobila casa ? eu acolo am ochit o perna care cred ca fi perna de verighete. si iar poti sa incerci la jisk. la jisk sunt cufere mari 100%, dar nu sunt din lemn, sunt din impletitura. dar si alea le poi folosi dupa, sa depozitezi fel si fel >:D<

Hmmm,mi-ai dat o idee buna cu jiskul.Nici acolo nu am cautat.Si chiar daca sant din impletitura sant frumoase.Iti multumesc.>:D<

Biu
14.12.2009, 13:34:33
Hmmm,mi-ai dat o idee buna cu jiskul.Nici acolo nu am cautat.Si chiar daca sant din impletitura sant frumoase.Iti multumesc.>:D<

daca tot mergi, uit-ate si la perne, daca intentionezi sa foloste perna pt verighete, sunt frumoase si la pret bun : 9.90 lei. eu m-am gandit sa imi iau 2 : una pt verighete si din captusala celei de-a doua sa imi imbrac un caiet de ganduri. dar inca nu am contract cu frma de deco, si mai si urmeaza sa zugraveasca la mine la rest in ianuarie, asa ca nu m-am putut hotari la culori...

danielascepchin
14.12.2009, 13:39:21
Buna fetelor! Sunt o fosta miresica de mai. Este doar o superstie, chestia cu luna mai. Eu acum dupa aproximativ 22 de ani de casnicie, pot sa spun ca, din contra luna mai este super. Si baiatul meu tot in luna mai a avut nunta si este OK. Va doresc tuturor o nunta ca in povesti si o casnicie durabila si grumoasa.

Sannda
14.12.2009, 14:02:21
daca tot mergi, uit-ate si la perne, daca intentionezi sa foloste perna pt verighete, sunt frumoase si la pret bun : 9.90 lei. eu m-am gandit sa imi iau 2 : una pt verighete si din captusala celei de-a doua sa imi imbrac un caiet de ganduri. dar inca nu am contract cu frma de deco, si mai si urmeaza sa zugraveasca la mine la rest in ianuarie, asa ca nu m-am putut hotari la culori...

O sa ma uit si de perna.Sper sa gasesc pe alb sau pe crem.Nu stiu cand ajung pe acolo.Cred ca e nebunie acuma pe acolo,cu cumparaturile de craciun.Poate in ianuarie,cand se mai potolesc apele.
Noi am incheiat contract si cu firma deco.Mi-au placut ca au preturi mici la husele pentru scaun si sant foarte deschisi la idei.

alinaggg
14.12.2009, 14:08:52
Apropo de pernute de verighete.
Imi plac cele facute din flori:

Biu
14.12.2009, 14:22:02
O sa ma uit si de perna.Sper sa gasesc pe alb sau pe crem.Nu stiu cand ajung pe acolo.Cred ca e nebunie acuma pe acolo,cu cumparaturile de craciun.Poate in ianuarie,cand se mai potolesc apele.
Noi am incheiat contract si cu firma deco.Mi-au placut ca au preturi mici la husele pentru scaun si sant foarte deschisi la idei.

spune-mi si mie pe privat cu cine au facut contract >:D<

negutescuioanaroxana
14.12.2009, 14:24:50
buna fetelor.
eu mi-am comandat marturiile,cosuletul si cocardele.le-am gasit super ieftine pe toate.
cocarde la 0.65lei,marturii la0.5lei si cosuletul la 25 lei
va pup si spor la pregatiri.
o saptamana usoara tuturor

emilinicole
14.12.2009, 15:52:59
am comandat si noi verighetele.vin in ianuarie:)
chiar mai crescuse pretul la aur, dar norocul nostru ca a crescut doar la cel de 14K, la cel de 18 era la fel.

va pup.

Sannda
14.12.2009, 16:00:15
chiar mai crescuse pretul la aur, dar norocul nostru ca a crescut doar la cel de 14K, la cel de 18 era la fel.

va pup.

Cat e acum gramul la aur?

Oare in ianuarie va fi mai scump?

dianaruxi
14.12.2009, 16:01:12

eu cred ca da, in 3 sapt a luat la magazinul de unde mi-am luat eu 7 ron.

emilinicole
14.12.2009, 16:44:47

de unde am luat noi era 110 lei de 14 K si 139 de 18 K...dar cred ca e atat din cauza ca au propriile modele si le fac in atelierul lor, ca in obor de ex era 80 si ..dar nush daca de 14k sau de 18k

dianaruxi
14.12.2009, 16:54:13
de unde am luat noi era 110 lei de 14 K si 139 de 18 K...dar cred ca e atat din cauza ca au propriile modele si le fac in atelierul lor, ca in obor de ex era 80 si ..dar nush daca de 14k sau de 18k
in obor era 80? inseamna ca a scazut ca ultima data cand am fost eu era 82.

emilinicole
14.12.2009, 17:00:04
in obor era 80? inseamna ca a scazut ca ultima data cand am fost eu era 82.

80 si...adik 80 lei +inca ceva..nu mai stiu cat..parca 87?

dianaruxi
14.12.2009, 17:01:12
80 si...adik 80 lei +inca ceva..nu mai stiu cat..parca 87?
deci a mai crescut, eu cand am fost prima data era 75, cand am dat comanda era 79 si cand am fost sa ridic era 82.

emilinicole
14.12.2009, 17:41:07
deci a mai crescut, eu cand am fost prima data era 75, cand am dat comanda era 79 si cand am fost sa ridic era 82.

da s-a mai scumpit..cred ca se mai scumpeste..cand am fost noi acum o luna sa vedem verighetele astea cel de 14 era 99..si acum 110 mai mult cu 10 lei..

ruxi86
15.12.2009, 07:39:26

va pup.

emili ce model de verighete ai comandat? asteptam poze cand ridici verighetele. >:D<

ps: scuzati de offtopic ... dar nu puteam sa ma abtzin si sa nu va spun ce frumos este afara ... ninge de cateva ore in bucuresti si deja s-a pus zapada pe jos si se vede totul asa frumos acum :D

emilinicole
15.12.2009, 11:07:24
emili ce model de verighete ai comandat? asteptam poze cand ridici verighetele. >:D<

ps: scuzati de offtopic ... dar nu puteam sa ma abtzin si sa nu va spun ce frumos este afara ... ninge de cateva ore in bucuresti si deja s-a pus zapada pe jos si se vede totul asa frumos acum :D

astea sunt:)in realitate arata mult mai bine:)
am comandat fara piatra la a lui

alinaggg
15.12.2009, 11:13:55
Eu v-am aratat verighetele mele? De la Mardikian?

Biu
15.12.2009, 11:23:49

foarte frumoase emilinicole, sa le purtati sanatosi o:-)
@ alinaggg : nu ne-ai aratat :>

eu acuma ma plimb pe la toate bijuteriile cu poza pe telefon sa vad cine o vrea sa mi le faca. vreau verighete cu amprenta pe exterior ( pe a mea, amprenta lui, si invers ), si mai vreau pe a mea 2 diamante, ca am si pe inelul de logodna 1, si vreau sa le port impreuna.
sa va pun poze cu modelele http://picasaweb.google.com/Biu220510/Verighete#5414825735586824914

dianaruxi
15.12.2009, 11:27:34

eu acuma ma plimb pe la toate bijuteriile cu poza pe telefon sa vad cine o vrea sa mi le faca. vreau verighete cu amprenta pe exterior ( pe a mea, amprenta lui, si invers ), si mai vreau pe a mea 2 diamante, ca am si pe inelul de logodna 1, si vreau sa le port impreuna.
sa va pun poze cu modelele http://picasaweb.google.com/Biu220510/Verighete#5414825735586824914
fff frumoase si originala ideea, insa nu stiu cati sunt dispusi sa faca. ninge si am ajuns la munca in 3 ore. yupiiii. tre sa-mi pun cauciucuri pt zapada.

Biu
15.12.2009, 11:42:58
fff frumoase si originala ideea, insa nu stiu cati sunt dispusi sa faca. ninge si am ajuns la munca in 3 ore. yupiiii. tre sa-mi pun cauciucuri pt zapada.

pana acum nu am gasit pe nimeni dispus sa mi le faca. erau unii care mi le fac cu amprenta, dar nu vor sa monteze diamante....:(
mai caut... poate gasesc [-o<

offtopic : eu am cauciuri de iarna, si tot m-am dat pe derdelus, ca nu au deszapezit deloc !!!!! si locuiesc in varful dealului, asta da distractie :-<

dianaruxi
15.12.2009, 11:48:57
pana acum nu am gasit pe nimeni dispus sa mi le faca. erau unii care mi le fac cu amprenta, dar nu vor sa monteze diamante....:(

offtopic : eu am cauciuri de iarna, si tot m-am dat pe derdelus, ca nu au deszapezit deloc !!!!! si locuiesc in varful dealului, asta da distractie :-<
pai fa-le fara diamant, ai nevoie neaparat de diamant? ai inel de logodna?
da si eu m-am dat pe derdelus, intr-o curba era sa ma duc pe contrasens, cred ca tre sa le iau cu 3km/h.

Arcee
15.12.2009, 12:09:30
buna fetelor!...sunt foarte frumoase verighetele..eu sper sa ajung sapatamana asta sa ma intelnesc cu doamna de la agentie pt flori, dar nu am reusit sa ma hotarasc la ceva:(
alina, si mie imi plac verighetele de la mardikian. cam la ce pret sunt? accepta si aur la schimb?

alinaggg
15.12.2009, 12:14:58
Verighetele de 18ct si un diamant de 0.08 ct au costat 600 euro
De 14 ct erau 450 euro. Nu cred ca accepta aur la schimb insa poti sa le iei fara TVA daca nu vrei factura.

dianaruxi
15.12.2009, 12:21:23
De 14 ct erau 450 euro. Nu cred ca accepta aur la schimb insa poti sa le iei fara TVA daca nu vrei factura.
ti-am mai zis-o dar sunt fff frumoase, si in pozele alea pe care le-am vazut eu nu se vedea asa bine, shinyyy

Arcee
15.12.2009, 12:23:28
multumesc pt raspuns. sunt foarte frumoase si ale voastre..clasice...noi, mai nou, ne gandeam la aceste 2 modele (nu e prea mare diferenta intre ele 1 mm latime:D)

Sannda
15.12.2009, 12:23:38

Sant frumoase verighetele,dar oare nu o sa te deranjeje la purtat acele amprente?

dianaruxi
15.12.2009, 12:25:02
multumesc pt raspuns. sunt foarte frumoase si ale voastre..clasice...noi, mai nou, ne gandeam la aceste 2 modele (nu e prea mare diferenta intre ele 1 mm latime:D)
imi plac, sunt finute, dar stii ca matuiala aia nu ramane.

Arcee
15.12.2009, 12:35:57
imi plac, sunt finute, dar stii ca matuiala aia nu ramane.
da stiu..am reusit sa-l conving pe al meu sa le facem lucioase<:-P..cred ca asteptam sa traca sarbatorile si ne apucam si noi de verighete, invitatii, marturii, costum pt el..apropo de costume..am fost prin mall baneasa: preturi - la alb si negru costumele dinasty aprox 2700ron, la peek & cl..erau reduceri 1500 (hugo boss)-5000lei (tommy hilfiger)

beanna
15.12.2009, 13:29:32
Mai am 5 luni pana la nunta:"> <:-P

alinaggg
15.12.2009, 13:32:41
Mai am 5 luni pana la nunta:"> <:-P

neah...mai ai 4 luni si 4 saptamani :))

ruxi86
15.12.2009, 14:31:28
Foarte frumoase verighete v-ati ales fetelor, toate sunt speciale ... unele mai frumoase ca altele :)>-

Fetelor, tot nu reusesc sa ma hotaresc la biserica ... mai ales ca au niste preturi de nu se poate ... astia nu stiu din ce sa mai scoata profit pe vremurile astea ... pana si biserica a ajuns o afacere, groaznic :(

ps: si la noi in bucuresti e ca la nebuni pe jos ... m-a sunat al meu sa imi spuna ca plecase la serv ca sapt asta e dupa-amiaza ... si e groaznic pe jos ... trebuie sa mearga cu 30 km/h ... si cica aparuse o masina de dezapezit care stropea cu nu stiu ce prostie si al meu s-a bagat in spatele masinii de dezapezit ca poate e mai bine ... si degeaba ... ca n-a facut nici o afacere ... pt ca ingheta soseaua instant in spatele masinii dezapezit.

dianaruxi
15.12.2009, 14:38:58
Foarte frumoase verighete v-ati ales fetelor, toate sunt speciale ... unele mai frumoase ca altele :)>-

Fetelor, tot nu reusesc sa ma hotaresc la biserica ... mai ales ca au niste preturi de nu se poate ... astia nu stiu din ce sa mai scoata profit pe vremurile astea ... pana si biserica a ajuns o afacere, groaznic :(

pana la urma care e cea mai ieftina si care iti place si cum arata?

alinaggg
15.12.2009, 14:45:08

ps: si la noi in bucuresti e ca la nebuni pe jos ... m-a sunat al meu sa imi spuna ca plecase la serv ca sapt asta e dupa-amiaza ... si e groaznic pe jos ... trebuie sa mearga cu 30 km/h ... si cica aparuse o masina de dezapezit care stropea cu nu stiu ce prostie si al meu s-a bagat in spatele masinii de dezapezit ca poate e mai bine ... si degeaba ... ca n-a facut nici o afacere ... pt ca ingheta soseaua instant in spatele masinii dezapezit.

Poti incerca la o biserica mai putin pretentioasa si mai putin cunoscuta. Sunt atatea biserici cochete unde poti intreba. E si un site cu multe biserici in bucuresti...trebuie sa il caut si iti zic.

alinaggg
15.12.2009, 14:49:48
Acesta este site-ul

[]
ai si poze ;)

ruxi86
15.12.2009, 14:53:29
pana la urma care e cea mai ieftina si care iti place si cum arata?

din cele care le-am vazut ... mi-a placut biserica sf. constantin si elena din drumul taberei, insa nu face nunti pe 22 mai 2010 ... iar ca pret mai ieftina era sf. vineri de la moghioros, insa aia nu e pictata in interior, doar are icoane ... uoffff nu stiu ...

ruxi86
15.12.2009, 14:56:01
Acesta este site-ul

ai si poze ;)

stiu de link-ul asta, multumesc mult :*

am sa il mai iau odata la mana ca mi-am notat niste biserici, sa vad care dintre ele imi place mai mult ... nici nu stiu ce sa mai selectez si pe care sa le mai aleg ...

uite mai stiu unul care iti arata si pe zone si are si harta cu localizarea bisericilor ... poate ii este cuiva de ajutor:

(http://bucuresti.itbox.ro/biserici/biserici-ortodoxe/)

dianaruxi
15.12.2009, 14:56:52
din cele care le-am vazut ... mi-a placut biserica sf. constantin si elena din drumul taberei, insa nu face nunti pe 22 mai 2010 ... iar ca pret mai ieftina era sf. vineri de la moghioros, insa aia nu e pictata in interior, doar are icoane ... uoffff nu stiu ...
auzi dar la sfantul dumitru acolo in tei ai incercat?

ruxi86
15.12.2009, 15:05:02
auzi dar la sfantul dumitru acolo in tei ai incercat?

aia e cu schelele in mijlocul bisericii :D

era si asta vara cand s-a cununat sor-mea, si cica acum e in continuare la fel si nu vor termina prea curand ... biserica aia imi place, e mare, frumoasa, acolo am fost botezata, pacat ca numai este parintele dumitru, si pacat de schelele alea din biserica.

dianaruxi
15.12.2009, 15:07:13
aia e cu schelele in mijlocul bisericii :D

era si asta vara cand s-a cununat sor-mea, si cica acum e in continuare la fel si nu vor termina prea curand ... biserica aia imi place, e mare, frumoasa, acolo am fost botezata, pacat ca numai este parintele dumitru, si pacat de schelele alea din biserica.
eu am fost botezata la ghica tei, si frate-miu la sf dumitru, incearca la ghica tei e o biserica superba, mica dar frumoasa, si cu gradina aia in fata e de mare efect.

ruxi86
15.12.2009, 15:21:24
eu am fost botezata la ghica tei, si frate-miu la sf dumitru, incearca la ghica tei e o biserica superba, mica dar frumoasa, si cu gradina aia in fata e de mare efect.

la ghica tei nu m-am gandit ... am sa incerc si acolo ... ms mult de tot :*

tu pana la urma ce ai rezolvat cu biserica? ai facut programare sau mai astepti?

dianaruxi
15.12.2009, 15:22:40
la ghica tei nu m-am gandit ... am sa incerc si acolo ... ms mult de tot :*

tu pana la urma ce ai rezolvat cu biserica? ai facut programare sau mai astepti?
n-am facut inca, preotul mi-a zis atunci cand am fost sa ma duc inainte de postul pastelui, deci prin martie cred.

ruxi86
15.12.2009, 15:47:19
n-am facut inca, preotul mi-a zis atunci cand am fost sa ma duc inainte de postul pastelui, deci prin martie cred.

bine ca macar nu e asa agitatie la cele catolice ... dar invitatiile pt cun. religioasa cu cat timp inainte le vei da, nu e prea tarziu ?

dianaruxi
15.12.2009, 15:53:28
bine ca macar nu e asa agitatie la cele catolice ... dar invitatiile pt cun. religioasa cu cat timp inainte le vei da, nu e prea tarziu ?
pai cred ca le dau cu vreo luna juma inainte. sau doua max. deci prin martie. pai eu o sa ma duc mai devreme la biserica, nu astept martie, asa mi-a zis preotul dar eu sunt precoca, mie imi place sa fac treburile din timp.

emilinicole
15.12.2009, 16:23:53
pai cred ca le dau cu vreo luna juma inainte. sau doua max. deci prin martie. pai eu o sa ma duc mai devreme la biserica, nu astept martie, asa mi-a zis preotul dar eu sunt precoca, mie imi place sa fac treburile din timp.

asa sa faci..
asa sunt si eu:)
sapt viit merg sa dau avansul la biserica, rezervarea am facut-o deja:)

ruxi86
15.12.2009, 16:29:59
asa sa faci..
asa sunt si eu:)
sapt viit merg sa dau avansul la biserica, rezervarea am facut-o deja:)

me too, tocmai d-aia vreau rezolv cat mai multe din ele, iar chestia cu biserica ma termina cel mai mult ... tocmai am terminat listutza cu bisericile ... o sa ma consult si cu miresoiul si urmeaza dupa sarbatori sa mergem sa rezervam una neaparat ca sa pot da comanda de invitatii.

ce biserica ai rezervat, emili? ce catedrala ca asa scrie in profilu' tau?

alinaggg
15.12.2009, 16:37:18
Eu sper sa primesc oferta de flori saptamana aceasta cat mai repede ca deja dureaza de prea mult timp subiectul asta :(

dianaruxi
15.12.2009, 16:40:01
me too, tocmai d-aia vreau rezolv cat mai multe din ele, iar chestia cu biserica ma termina cel mai mult ... tocmai am terminat listutza cu bisericile ... o sa ma consult si cu miresoiul si urmeaza dupa sarbatori sa mergem sa rezervam una neaparat ca sa pot da comanda de invitatii.

eu am dat comanda asa fara sa stiu, am pus ora si biserica ep care le vreau si am dat comanda, ca nu am avut timp sa ma duc la biserica si cand sunam nu rasp nimeni. Dar presupun ca la catolica nu e asa bataie.

emilinicole
15.12.2009, 16:53:52

pai catedrala din slatina, ca facem nunta in slatina, ca de acolo suntem, doar ca de 5 ani locuim in Buc..

emilinicole
15.12.2009, 16:55:05
Eu sper sa primesc oferta de flori saptamana aceasta cat mai repede ca deja dureaza de prea mult timp subiectul asta :(

eu sper sa ma vad cu cateva firme de aranjamente sapt viit, cat o sa fiu la slatina..:)sper sa gasesc oferte ok:d

ruxi86
15.12.2009, 16:58:04
eu am dat comanda asa fara sa stiu, am pus ora si biserica ep care le vreau si am dat comanda, ca nu am avut timp sa ma duc la biserica si cand sunam nu rasp nimeni. Dar presupun ca la catolica nu e asa bataie.

nu cred ca e asa mare bataie la bisericile catolice, mai ales daca ti-a spus sa te duci asa tarziu.

ruxi86
15.12.2009, 16:58:48
pai catedrala din slatina, ca facem nunta in slatina, ca de acolo suntem, doar ca de 5 ani locuim in Buc..

ah capishi :D
si cat te costa slujba acolo? au si cor?

ruxi86
15.12.2009, 17:00:02
eu sper sa ma vad cu cateva firme de aranjamente sapt viit, cat o sa fiu la slatina..:)sper sa gasesc oferte ok:d

eu abia in ianuarie am programare sa ma vad cu o tipa de la o agentie de organizari nunti, unde am vazut un buchet care mi-a placut tare mult ... si urmeaza sa ma vad cu ea luna viitoare pe la mijloc sa imi faca niste oferte, sa ii arat cam ce vreau eu.

alinaggg
15.12.2009, 17:02:43
eu sunt in tratative de prin august. Sper ca acum sa primesc varianta finala si aia e :)

emilinicole
15.12.2009, 17:03:54
ah capishi :D
si cat te costa slujba acolo? au si cor?

mi-a zis k ea 500 de lei Slujba, pt slatina e cam mult, ca alte biserici au 200.300 dar asta e catedrala si banuiesc ca daia e atat..au si cor..cred ca e 300-sau 400 lei

emilinicole
15.12.2009, 17:05:57
eu abia in ianuarie am programare sa ma vad cu o tipa de la o agentie de organizari nunti, unde am vazut un buchet care mi-a placut tare mult ... si urmeaza sa ma vad cu ea luna viitoare pe la mijloc sa imi faca niste oferte, sa ii arat cam ce vreau eu.

da, pai eu as vrea sa ma vad cu cateva firme sapt viit, ca apoi mai ajung acasa la sf lui ianuarie, si daca e pana atunci sa am un raspuns final:)

Biu
15.12.2009, 20:25:56

<

am gassssssssiiiiiiiiitttttttt <:-P <:-P <:-P
mi-au dat mail unii ( de care printre altele imi si place ca ofera garantie pe viata ) ca imi fac verighetele cu amprenta si cu diamante uraaaaa :x :x :x

ruxi86
16.12.2009, 07:38:43
am gassssssssiiiiiiiiitttttttt <:-P <:-P <:-P
mi-au dat mail unii ( de care printre altele imi si place ca ofera garantie pe viata ) ca imi fac verighetele cu amprenta si cu diamante uraaaaa :x :x :x

felicitariiiiiiiiiii \:D/
ma bucur tare mult pt tine, biu ... chiar sunt f reusite verighetele care le vrei ... abia astept sa ni le arati cand sunt gata. :*

dianaruxi
16.12.2009, 09:57:39
neata fetelor azi trebuie sa-mi vina cerceii si voaleta.
offtopic cum fu drumul spre munca?
Eu am dormit la mama care sta foarte aproape de munca mea si am facut 20min.

alinaggg
16.12.2009, 10:11:18
neata!
eu am venit pe jos si am facut cam 30 min.
Am gasit cufere la bam boo pe site-ul lor. Unele mari sunt pana intr-un milion fata de cele special concepute pentru nunta din carton care sunt peste 1 mil.
Sper sa le aiba si in magazine :D

dianaruxi
16.12.2009, 10:22:38
neata!
eu am venit pe jos si am facut cam 30 min.
Am gasit cufere la bam boo pe site-ul lor. Unele mari sunt pana intr-un milion fata de cele special concepute pentru nunta din carton care sunt peste 1 mil.
Sper sa le aiba si in magazine :D
dar presupun ca tre sa le dai gaura nu?

dianaruxi
16.12.2009, 10:49:28
mama mi-a zis aseara ca a mai invitat doua familii. mor.

ruxi86
16.12.2009, 10:52:33
mama mi-a zis aseara ca a mai invitat doua familii. mor.

trimite-le la mine :-p eu si asa nu stiu de unde sa mai aduc persoane ca sa fac 100.

alinaggg
16.12.2009, 10:55:25
dar presupun ca tre sa le dai gaura nu?

Nu, il las intredeschis sau il deschid cand pentru incasat :))

Biu
16.12.2009, 11:07:52
nici cufarul meu nu are gaura :-p , dar la fel, il voi tine deschis cand e cazul.
dupa cum v-am zis, e MAARE ;;) , ca eu de fapt mi l-am luat mai mult sa-mi tin esarfele in el :D .
am primit inca unul in miniatura de la o prietena, si cred ca il voi folosi pt verighete :D . pot sa pun buretel in el, sau niste garofitze verzi, cum ne-ai pus poza, alinaggg :)>- .
acum ma duc pe la magazinul de textile cand ma duc la munca sa vad ce material frumos gasesc, ca vreau sa il captusesc cufarul mare, mi-ar placea daca as gasi un brocart cum v-am pus ultima poza, cu captuseala din poseta ;;)

alinaggg
16.12.2009, 11:10:56
nici cufarul meu nu are gaura :-p , dar la fel, il voi tine deschis cand e cazul.
dupa cum v-am zis, e MAARE ;;) , ca eu de fapt mi l-am luat mai mult sa-mi tin esarfele in el :D .
am primit inca unul in miniatura de la o prietena, si cred ca il voi folosi pt verighete :D . pot sa pun buretel in el, sau niste garofitze verzi, cum ne-ai pus poza, alinaggg :)>- .
acum ma duc pe la magazinul de textile cand ma duc la munca sa vad ce material frumos gasesc, ca vreau sa il captusesc cufarul mare, mi-ar placea daca as gasi un brocart cum v-am pus ultima poza, cu captuseala din poseta ;;)

CARE sunt dimensiunile cufarului? cu aproximatie :P

dianaruxi
16.12.2009, 11:12:17
chiar fff frumos cufarul tau. eu ma mai gandesc la asta.

ruxi86
16.12.2009, 11:14:49
eu zic ca ar merge ff bine si cerceii si bratara, si ii poti zice sa foloseasca aceeasi culoare de pietre la ambele. sa si pe mine m-a intrebat daca vreau sa-mi puna piatra de aceeasi culoare cu cerceii la floarea de voaleta.

pai asa vreau si eu sa fac .. sa le fac in aceleasi nuante ... am gasit ca pot face comanda si de alte culori si vad ca au si purple velvet ... dar parca da bine si cu fuchsia combinat cu amethyst ... mai caut sa vad ce mai gasesc, dar la cerceii astia chiar mi-a ramas gandul :D

si asa renunt la colier ca deja o sa fie mult prea mult ... si e suficient doar bratarica si cerceii.

Biu
16.12.2009, 11:14:53
CARE sunt dimensiunile cufarului? cu aproximatie :P

lungime 50cm, latime 31, h 35 cm.
tocma ce il masurasem pt a cumpara captusala o:-)

ruxi86
16.12.2009, 11:16:58

f frumos cufarul tau .. intr-adevar este maaaaare :D
si cred ca ar arata super cu captuseala aia ;;)

sttefi
16.12.2009, 11:30:21
Buna fetele,

am mai taiat ceva de pe lista...ne-am inscris la biserica :D
am omis sa intreb cat costa :)), eram prea fericita ca nu a comentat preotul ca vreau sa-mi pastrez religia...si nici ca nasii nu's cununati (eu sunt ortodoxa, sotul catolic...si facem la catolici)

Plec in vacanta pe 18, asa ca sa nu scrieti prea mult, ca sa mai pot recupera dupa...

Va pup,

ruxi86
16.12.2009, 11:44:53
Buna fetele,

am mai taiat ceva de pe lista...ne-am inscris la biserica :D
am omis sa intreb cat costa :)), eram prea fericita ca nu a comentat preotul ca vreau sa-mi pastrez religia...si nici ca nasii nu's cununati (eu sunt ortodoxa, sotul catolic...si facem la catolici)

Plec in vacanta pe 18, asa ca sa nu scrieti prea mult, ca sa mai pot recupera dupa...

Va pup,

felicitari sttefi pt biserica <:-P

vacanta placuta si te asteptam cu bine inapoi si cu forte noi bineinteles pt continuarea pregatirilor de nunta :D

ps: am mai gasit niste cercelushi care imi plac ... ce ma fac eu acum?
(http://www.bijou-brigitte.com/Modeschmuck/Modeschmuck/Ohrclips/Ohrclips/p_4616.php)

ruxi86
16.12.2009, 13:22:09
Multumesc mult fetelor pt aprecieri ... urmeaza sa ma decid ... ca vreau sa mai vad si altele ... buget cam restrans :D

ojitosazules85
16.12.2009, 14:51:47
Fetelor, incep sa fiu agitata, nu ma pot hotara pentru nimic, nici pentru flori, nici pentru agentia de decoratiuni, de rochie ce sa zic nici n-am inceput sa caut si timpul trece. As vrea un buchet cu mai multe feluri de flori - satu in dilema stephanotis sau floare de portocal :((. Daca aveti sfaturi.. va rog mult!!

dianaruxi
16.12.2009, 14:56:07
Fetelor, incep sa fiu agitata, nu ma pot hotara pentru nimic, nici pentru flori, nici pentru agentia de decoratiuni, de rochie ce sa zic nici n-am inceput sa caut si timpul trece. As vrea un buchet cu mai multe feluri de flori - satu in dilema stephanotis sau floare de portocal :((. Daca aveti sfaturi.. va rog mult!!
pai incepe tu de undeva, la rochie ai fost la vreo proba? daca nu ar fi cazul sa-ti faci o lista cu magazinele care iti plac si suni si te duci la proba.

alinaggg
16.12.2009, 15:23:29

cu florile poti sa astepti targurile de nunti. sigur au oferte bune :)

beanna
16.12.2009, 15:23:32

Pai oricum in privinta florilor din buchet sau pt aranjat te hotarasti mai aproape de nunta.Eu le-am zis estimativ ca vreau frezii si crini, iar pt buchet cel mai probabil frezii cu trandafiri, deci oricum ma pot razgandi daca-mi trazneste altceva...Tre sa alegi agentia uitandu-te la pozele din prtofoliu ca sa-ti fie mai usor; uite, eu prima data am vrut sa fac aranj cu altii si cand mi-au dat cd-ul cu poze:( nu mi-a placut. In privinta rochiei...pai depinde de buget: daca vrei ceva gen pronovias (san patrick, la sposa, manuel mota etc), enzoani, magie sottero trebuie sa te hotarasti pt ca se comanda si ajung in 3-4 luni; daca vrei poti cumpara si din ce au pe stoc daca ai noroc sa gasesti exact ce-ti place si in luna asta am vazut ca au reducere 30%.Eu n-am simtit nici o rochita probata ca fiind cea pe care as fi vrut-o.Succes

dianaruxi
16.12.2009, 15:57:56
mi-au venit cerceii si voaleta,
cerceii sunt superbi, dar voaleta nu prea imi dau seama cum se pune in cap, ca pe agrafa aia pe care o are nu prea sta. cred ca mai trebuie sustinuta cu ceva. va pun poze zilele astea cand am timp ca sunt pe fuga total.
Maine tre sa ma duc sa pun cauciucuri de iarna.

ojitosazules85
16.12.2009, 18:26:08
Mda . Trebuie sa incep sa probez rochii. Asa in mare stiu cam cum as vrea - stil printesa. Voi ati comandat verighetele? Stie cineva cand va fi targul de nunti in Brasov?

ruxi86
16.12.2009, 19:02:55
mi-au venit cerceii si voaleta,
cerceii sunt superbi, dar voaleta nu prea imi dau seama cum se pune in cap, ca pe agrafa aia pe care o are nu prea sta. cred ca mai trebuie sustinuta cu ceva. va pun poze zilele astea cand am timp ca sunt pe fuga total.
Maine tre sa ma duc sa pun cauciucuri de iarna.

iupiiii ... abia astept sa ne pui poze ... ma bucur ca sunt asa cum ti-ai dorit tu ... sa le porti sanatoasa si sa iti aduca numai noroc!:*

ruxi86
16.12.2009, 19:08:58
Mda . Trebuie sa incep sa probez rochii. Asa in mare stiu cam cum as vrea - stil printesa. Voi ati comandat verighetele? Stie cineva cand va fi targul de nunti in Brasov?

Incearca sa probezi mai multe tipuri de rochita, nu numai stil printesa ... e posibil sa te avantajeze alt tip mai bine .. sa stii ca si mie mi se tot spunea ca stil printesa ar fi cel mai potrivit pt mine, desi uite ca n-a fost asa ... rochita mea este tip A :D
Majoritatea dintre noi si-au comandat verighetele ... uite astea sunt ale mele

Si uite aici gasesti lista cu targurile de nunti pe 2010 ... momentan nu figureaza nici un targ in Brasov

http://www.miresici.ro/showthread.php?t=23283&page=29

ojitosazules85
16.12.2009, 19:16:58
Am vazut niste verighete frumoase, mi-au placut. Aveau o pietricica \:D/simpatice foc. Poate il conving pe al meu mieresel sa mergem la magazin sa ne interesam mai indeaproape.:D

ojitosazules85
16.12.2009, 19:19:58
Incearca sa probezi mai multe tipuri de rochita, nu numai stil printesa ... e posibil sa te avantajeze alt tip mai bine .. sa stii ca si mie mi se tot spunea ca stil printesa ar fi cel mai potrivit pt mine, desi uite ca n-a fost asa ... rochita mea este tip A :D

Si uite aici gasesti lista cu targurile de nunti pe 2010 ... momentan nu figureaza nici un targ in Brasov

E superba verigheta ta. Cum adica rochie tip A. Trebuie sa ma interesez mai bine. Eu m-am uitat pe net la tot felul de rochii de mireasa, inca n-am vazut una care sa fie "the one". Mersi pt sfat:D

Biu
16.12.2009, 19:20:44

daaa, de 100 de ori iti sta mai bine cu monalysa o:-)
hei ruxi, esti reginaaaa \:D/ \:D/ \:D/
io vreau sa ne dea si cate o coroana ;))

ojitosazules85
16.12.2009, 19:21:48
Eu sunt cam slabuta, de asta ziceam eu ca mi s-ar potrivi rochie tip printesa, nu sunt nici foarte inalta. De culoarea rochiei sunt sigura ca va fi alba:)) macar atat:))

ojitosazules85
16.12.2009, 19:24:07
Ce pacat ca nu va fi nici un targ de nunti in brasov!:( Asa mai vedeam si noi una alta. Au fost scumpe verighetele voastre?

ojitosazules85
16.12.2009, 19:27:40
Inca o intrebare. Nush daca este un topic pt subiectul asta. Stie careva un salon cosmetic in brasov sau o cosmeticiana care sa lucreze cu produse de la Holy Land Cosmetics? Eu folosesc produsele acestea si nu imi mai gasesc cosmeticiana si vreau sa imi arate fata foarte bine la nunta, iar tratamentul trebuie sa il fac din timp! Mor de ciuda! Daca ma poate ajuta cineva, ii voi fi recunoscatoare.

ojitosazules85
16.12.2009, 19:31:54

Aha. Deci tu ti-ai cumparat rochita deja. Ce frumos! Ai poze cu ea? Ai putea sa atasezi macar una sa o vad? Daca vrei bineiinteles!

Biu
16.12.2009, 19:33:13
Eu sunt cam slabuta, de asta ziceam eu ca mi s-ar potrivi rochie tip printesa, nu sunt nici foarte inalta. De culoarea rochiei sunt sigura ca va fi alba:)) macar atat:))

sunt foarte multe optiuni in ceea ce priveste rochia de mireasa. daca esti micuta de inaltime si subtire, ti s-ar putea potrivi si o rochie tip sirena ;;) .
iar in ceea ce priveste culoarea, nu paria pe alb, pt ca sunt multe nuante deschise de ivory. depinde ce arata bine pe pielea ta.
asa ziceam si eu ca tine la inceput.... si uite ce rochie mi-am luat pana la urma o:-)

iar in ceea ce priveste targurile, esti in brasov : poti sa dai o fuga la cj sau bucuresti...

ojitosazules85
16.12.2009, 19:37:30
sunt foarte multe optiuni in ceea ce priveste rochia de mireasa. daca esti micuta de inaltime si subtire, ti s-ar putea potrivi si o rochie tip sirena ;;) .
iar in ceea ce priveste culoarea, nu paria pe alb, pt ca sunt multe nuante deschise de ivory. depinde ce arata bine pe pielea ta.
asa ziceam si eu ca tine la inceput.... si uite ce rochie mi-am luat pana la urma o:-)

iar in ceea ce priveste targurile, esti in brasov : poti sa dai o fuga la cj sau bucuresti...

Uoauuuuuuuuuuu! E ...superba! E foarte frumoasa! Ai facut comanda la o firma anume? Sau ai gasit-o la magazin de rochii de mirese! E foarte delicata si sexi totodata! Felicitari! Nu as dori rochie cu trena, pentru ca imi este mila da saraca rochita, care se va murdari. O prietena de-a mea a avut nunta in octombrie anul acesta si a avut rochie cu trena. Era de nerecunoscut! Desi eu visam de mica la rochie cu trena!:-<

ojitosazules85
16.12.2009, 19:39:17
Uoauuuuuuuuuuu! E ...superba! E foarte frumoasa! Ai facut comanda la o firma anume? Sau ai gasit-o la magazin de rochii de mirese! E foarte delicata si sexi totodata! Felicitari! Nu as dori rochie cu trena, pentru ca imi este mila da saraca rochita, care se va murdari. O prietena de-a mea a avut nunta in octombrie anul acesta si a avut rochie cu trena. Era de nerecunoscut! Desi eu visam de mica la rochie cu trena!:-<
Oricum se va murdari, dar imi va fi mila si decat sa imi stric seara nuntii.. mai bine una stil printesa. Sper sa va fi si mai usoara, si ma voi putea descurca cu ea!

Biu
16.12.2009, 19:44:13

ei, riscurile meseriei :)) . iti dai seama ca si a mea se va murdari, dar nu ma intereseaza, nici nu o voi ridica, pt ca e mica trena si nu ma incomodeaza de loc #:-S .
Este de la Atelier Ersa. Merci de aprecieri, si eu sunt indragostita de ea <:-P

ojitosazules85
16.12.2009, 19:46:59
ei, riscurile meseriei :)) . iti dai seama ca si a mea se va murdari, dar nu ma intereseaza, nici nu o voi ridica, pt ca e mica trena si nu ma incomodeaza de loc #:-S .
Este de la Atelier Ersa. Merci de aprecieri, si eu sunt indragostita de ea <:-P
Au rochii scumpe cei de acolo? Poti sa imi spui o medie asa?

Biu
16.12.2009, 19:50:42
Au rochii scumpe cei de acolo? Poti sa imi spui o medie asa?

preturile sunt cam mari, da... de pe la 1500 de euro in sus...
dar eu mi-am luat-o de aici de pe miresici de la bazar, cu un pret foarte convenabil :-$

frumushica3004
16.12.2009, 20:13:10

Am vazut ca vrei verighetele cu amprenta digitala, eu iti recomand Coriolan, noi acolo ne-am facut verighetele si sunt foarte frumoase. E drept ca noi nu ni le-am facut cu amprenta digitala, ci doar cu scris( nume, data nuntii si un citat despre iubire).Sper sa iti fiu de folos si sa te duci sa le vezi, ca au foarte multe modele si sunt foarte frumoase. Eu tot de acolo am si inelul de logodna.

Biu
16.12.2009, 20:15:59
Am vazut ca vrei verighetele cu amprenta digitala, eu iti recomand Coriolan, noi acolo ne-am facut verighetele si sunt foarte frumoase. E drept ca noi nu ni le-am facut cu amprenta digitala, ci doar cu scris( nume, data nuntii si un citat despre iubire).Sper sa iti fiu de folos si sa te duci sa le vezi, ca au foarte multe modele si sunt foarte frumoase. Eu tot de acolo am si inelul de logodna.

da, am vazut ca ei fac...dar nu am avut o interactiune prea buna cu reprezentanta lor de la mine din oras...
merci de info :*

ruxi86
16.12.2009, 20:37:58
E superba verigheta ta. Cum adica rochie tip A. Trebuie sa ma interesez mai bine. Eu m-am uitat pe net la tot felul de rochii de mireasa, inca n-am vazut una care sa fie "the one". Mersi pt sfat:D

multumesc mult!

de exemplu tip A este rochita mea care este la avatarul meu ... monalisa royale de la maggie sottero ... da un search pe google si ai sa gasesti cu siguranta mai multe detalii.

ruxi86
16.12.2009, 20:46:33
Aha. Deci tu ti-ai cumparat rochita deja. Ce frumos! Ai poze cu ea? Ai putea sa atasezi macar una sa o vad? Daca vrei bineiinteles!

sigur ca iti pot arata poze :)
iti atasez si cu modelul si cu ea pe mine, numai ca nu am strans-o f bine, se poate observa chestia asta, mai ales ca nu se muleaza corsetul asa cum ar treb.

ojitosazules85
16.12.2009, 23:00:53
Mersi pentru sfaturi si poze:D. E foarte frumoasa rochita si iti sta bine! Sa te bucuri de ea:D . Ce pacat ca nu le mai putem purta si dupa nunta:d.

ojitosazules85
16.12.2009, 23:06:31
Si eu m-am jucat la psp uenori chiar toata ziua! Am facut capatul la bomberman si la l;uxor :))
Ai nunta cu o saptamana inaintea mea:d ce frumos:D

dianaruxi
17.12.2009, 08:39:00
trena se prinde intr-un sistem, nu o vei tara pe jos, ca oricum te-ar incomoda la mers.

alinaggg
17.12.2009, 09:17:43
Ai nunta cu o saptamana inaintea mea:d ce frumos:D

In Brasov poti sa te duci la Atelier Diagonal. Fac rochite foarte dragute

maneacristina80
17.12.2009, 10:51:23
sigur ca iti pot arata poze :)
iti atasez si cu modelul si cu ea pe mine, numai ca nu am strans-o f bine, se poate observa chestia asta, mai ales ca nu se muleaza corsetul asa cum ar treb.

Rochiile astea nu arata niciodata in realitate cum arata in pozele de prezentare !:( Care o fi explicatia ?

ojitosazules85
17.12.2009, 11:00:46
Nush. Acum ar fi mai bine sa arate in realitate mai frumoase decat in poze nu?

dianaruxi
17.12.2009, 11:22:53
Rochiile astea nu arata niciodata in realitate cum arata in pozele de prezentare !:( Care o fi explicatia ?
ce vrei sa zici? mie mi se pare ca arata foarte bine si ca este exact ca in poza de prezentare, ca pozele nu sunt de o calitate super asta e alta treaba. poate ruxi a facut poze cu telefonul.

ojitosazules85
17.12.2009, 11:33:12
Eu sunt sigura ca arata mai bine in realitate:D. Oricum nici in poze nu arata rau deloc, mie una imi place rochia!;))

ojitosazules85
17.12.2009, 11:35:49
Aoleu!!! Ce repede trece timpul! Stie careva daca in Eliana Mall se face programare pentru probarea rochiillor de mireasa?

dianaruxi
17.12.2009, 11:37:40
Eu sunt sigura ca arata mai bine in realitate:D. Oricum nici in poze nu arata rau deloc, mie una imi place rochia!;))
da chiar sunt superbe rochiile maggie sottero, si sunt singurele care mi s-a parut mie ca arata ca in pozele de pe site
chiar mai frumoase.

ojitosazules85
17.12.2009, 12:58:36
da chiar sunt superbe rochiile maggie sottero, si sunt singurele care mi s-a parut mie ca arata ca in pozele de pe site
chiar mai frumoase.
M-am uitat si eu acum pe site si au niste rochite superbe. Ce pacat ca majoritatea au trena:((.

dianaruxi
17.12.2009, 13:06:05
M-am uitat si eu acum pe site si au niste rochite superbe. Ce pacat ca majoritatea au trena:((.
ti-am zis cred ca trena se fixeaza cu un sistem uite aici http://jgharper.com/bridal/bustles.html si arata ca o rochie fara trena, si nu o tarasti pe jos decat daca nu e ea bine scurtata pt inaltimea ta.

ruxi86
17.12.2009, 13:13:25

calitatea pozelor e cam proasta din cauza aparatului foto, insa rochita arata exact ca cea din prezentare .... mie mi se pare superba rochita, chiar nu am absolut nimic de obiectat ... dar vb aia ... gusturile nu se discuta :D

ruxi86
17.12.2009, 13:35:06

toate au sisteme de prindere daca au trena ... asa ca stai linistita ... si eu am pt a mea sistem de prindere ca sa nu tarai trena pe jos ... nu e f complicat sistemul de prindere care il am eu ... se prinde intr-un nasturel la spate si rochita se aseaza frumos ... nici nu iti dai seama ca ar avea trena.
fa-ti o programare la magic bride ca sa probezi rochitele maggie sottero, daca iti plac, si ai sa vezi ca iti va explica tipa de acolo ca toate au sistem de prindere si iti si va arata cum se va prinde ... daca tu o vrei fara trena, precis vei gasi si o rochita fara trena!

dianaruxi
17.12.2009, 13:40:23
toate au sisteme de prindere daca au trena ... asa ca stai linistita ... si eu am pt a mea sistem de prindere ca sa nu tarai trena pe jos ... nu e f complicat sistemul de prindere care il am eu ... se prinde intr-un nasturel la spate si rochita se aseaza frumos ... nici nu iti dai seama ca ar avea trena.
fa-ti o programare la magic bride ca sa probezi rochitele maggie sottero, daca iti plac, si ai sa vezi ca iti va explica tipa de acolo ca toate au sistem de prindere si iti si va arata cum se va prinde ... daca tu o vrei fara trena, precis vei gasi si o rochita fara trena!
ele nu vin din fabrica cu sistem de prindere a trenei, se face la croitoreasa pt ca fiecare fata vrea alt sistem asa ca dupa preferinte. A ta are sistem deja ruxi pentru ca a purtat-o deja altcineva si i-a facut, altfel nu avea. Insa ele sunt concepute astfel incat este usor sa faci un sistem dupa forma ei.
Nu e magic bride in brasov.

beanna
17.12.2009, 13:56:35

Cum ti-ai dat tu seama ca nu este in realitate ca in poze? Ai vazut-o de aproape?:-\ =D>
Acuma toti putem comenta doar sa-i suparam pe ceilalti.Tu ce rochie iti vei lua?

ruxi86
17.12.2009, 14:06:38
ele nu vin din fabrica cu sistem de prindere a trenei, se face la croitoreasa pt ca fiecare fata vrea alt sistem asa ca dupa preferinte. A ta are sistem deja ruxi pentru ca a purtat-o deja altcineva si i-a facut, altfel nu avea. Insa ele sunt concepute astfel incat este usor sa faci un sistem dupa forma ei.
Nu e magic bride in brasov.

da, ai dreptate ... nu m-am exprimat eu in totalitate corect ... tipa care mi-a dat-o a facut-o asa la reprezentanta MS din SUA de unde a luat rochita.

ups .. am observat prea tarziu ca ojitosazules85 e din brasov :D

ojitosazules85
17.12.2009, 14:15:24
Nu-i nimic! Si nu e mai grea rochita cu trena? Eu sunt mai slabuta si nu as vrea ca rochia sa cantareasca mai mult decat mine:)). Glumesc si eu, nici chiar asa! Dar toata lumea ma batut la cap: fara trena, fara trena ca e grea! Sper sa gasesc rochita care imi place si daca ziceti voi ca trena se da jos si mai bine!

dianaruxi
17.12.2009, 14:23:04
Nu-i nimic! Si nu e mai grea rochita cu trena? Eu sunt mai slabuta si nu as vrea ca rochia sa cantareasca mai mult decat mine:)). Glumesc si eu, nici chiar asa! Dar toata lumea ma batut la cap: fara trena, fara trena ca e grea! Sper sa gasesc rochita care imi place si daca ziceti voi ca trena se da jos si mai bine!
nu stai linistita rochiile sunt grele si cu trena si fara, depinde de rochie de model, de material. dar intra pe topicul de rochii cu trena si acolo isi dau fetele cu parerea sa vezi ca nici una nu s-a plans de cat de grea era trena. Si eu tot rochie cu trena mi-am comandat si nu cred ca va fi grea, si alina la fel are cu trena si a zis ca nu e grea.

ruxi86
17.12.2009, 14:24:43

Sa stii ca a mea nu este asa grea cum ma asteptam ... este un pic mai grea decat o rochie normala, dar nu este fff grea ... te poti misca destul de bine in ea ... cred ca depinde si de cate fuste (sau cum s-or numi) are partea de jos a rochiei ... a mea mi se pare ca are doar 4 straturi cu tot cu cea de la suprafata care se vede.
Ai putea sa incerci sa probezi si cu crinolina, eventual numai cu 2 cercuri in partea de jos, cum am si eu, in caz ca nu vrei sa para f mare rochia, te ajuta mai mult cand mergi ca sa nu iti intre fustele intre picioare.
Tie, mai ales ca esti si slabutza, s-ar putea sa iti stea f bine si cu o rochita tip sirena, si alea nu sunt deloc grele, numai ca si alea au trena :)
Ar trebui in perioada asta sa te duci la probe, mai ales data fiind perioada asta de sarbatori, poate gasesti si ceva promotii bune, si cu putin noroc iti vei gasi si rochita "the one" cu siguranta. :*

Arcee
17.12.2009, 14:33:55
rochita poate sa fie grea si cu trena si fara trena, depinde foarte mult de material. taftaua (cea duchesse) este mult mai grea decat satinul sau tull-ul...o crinolina, fie ea si cu un singur cerc rezolva aceasta problema - preia din greutatea rochiei, o ridica, te poti misca mai usor in ea;;)...cel mai bine este sa te duci si sa probezi diverse modele, din diferite materiale, cu si fara crinolina si apoi sa iei o decizie
ps: hello fetelor am aparut si eu..:*

raluca_m
17.12.2009, 14:42:20
Rochiile MS sunt superbe, chiar mult mai frumoase in realitate decat in pozele de catalog - au niste detalii extraordinare, sunt fff atent lucrate, iar corsetele lor ofera o 'sustinere' impecabila. Sunt convinsa ca daca ai proba o rochita MS ti-ai schimba parerea de mai sus ;-)

P.S - Ruxi, mie imi place cum iti vine rochita si cred ca vei fi o mireasa superba. Abia astept sa vad poze cu tine mireasa :D.. >:D<

dianaruxi
17.12.2009, 14:54:47
Rochiile MS sunt superbe, chiar mult mai frumoase in realitate decat in pozele de catalog - au niste detalii extraordinare, sunt fff atent lucrate, iar corsetele lor ofera o 'sustinere' impecabila. Sunt convinsa ca daca ai proba o rochita MS ti-ai schimba parerea de mai sus ;-)

P.S - Ruxi, mie imi place cum iti vine rochita si cred ca vei fi o mireasa superba. Abia astept sa vad poze cu tine mireasa :D.. >:D<
da total de acord multumim de interventie.

raluca_m
17.12.2009, 15:26:32
da total de acord multumim de interventie.
ce faci? ti-a venit rochita :-\

ruxi86
17.12.2009, 15:27:55

Multumesc mult >:D<

Cu siguranta toate vom fi niste mirese superbe!!!

PS: Ai fost o miresica ffff frumoasa! Casa de piatra, sa ai parte numai de bucurii si impliniri!!!

ojitosazules85
17.12.2009, 15:38:44
Mersi de sfaturi si de incurajari miresici. Si eu cred ca o sa fim frumoase si speciale in ziua nuntii. :) Doar o data vom fi mirese nu!

angye16
17.12.2009, 16:26:16
Buna miresici dragutze... cum stati cu pregatirile??? mi s-a facut pielea gaina cand am vazut pe profilul meu ca au mai ramas 4 luni si 28 de zile pana la fericitul eveniment :(((:-$ >:D<

ojitosazules85
17.12.2009, 16:39:37
Sa stii ca a mea nu este asa grea cum ma asteptam ... este un pic mai grea decat o rochie normala, dar nu este fff grea ... te poti misca destul de bine in ea ... cred ca depinde si de cate fuste (sau cum s-or numi) are partea de jos a rochiei ... a mea mi se pare ca are doar 4 straturi cu tot cu cea de la suprafata care se vede.
Ai putea sa incerci sa probezi si cu crinolina, eventual numai cu 2 cercuri in partea de jos, cum am si eu, in caz ca nu vrei sa para f mare rochia, te ajuta mai mult cand mergi ca sa nu iti intre fustele intre picioare.
Tie, mai ales ca esti si slabutza, s-ar putea sa iti stea f bine si cu o rochita tip sirena, si alea nu sunt deloc grele, numai ca si alea au trena :)
Ar trebui in perioada asta sa te duci la probe, mai ales data fiind perioada asta de sarbatori, poate gasesti si ceva promotii bune, si cu putin noroc iti vei gasi si rochita "the one" cu siguranta. :*
Am vazut o rochita pe net care imi place mult! Sper sa gasesc, sau cel putin ceva asemanator si in magazine.

ojitosazules85
17.12.2009, 16:41:54
Buna miresici dragutze... cum stati cu pregatirile??? mi s-a facut pielea gaina cand am vazut pe profilul meu ca au mai ramas 4 luni si 28 de zile pana la fericitul eveniment :(((:-$ >:D<

Eu am mai putin timp decat tine si nu am facut nimic altceva in afara de inchiriat sala, dj, fotografi:D. Dar sunt in cautare de agentie de decorare si de rochie, inca n-am probat nici una!

ojitosazules85
17.12.2009, 16:42:35
Trebuie sa ma apuc de facut chestii ca timpul zboara:d

angye16
17.12.2009, 16:46:42
:D aproximativ atat am facut si eu... sala, biserica, dj, foto si rochie.. in rest habar n-am... daca dureaza si gasirea costumul de ginerica la fel de mult ca gasirea rochitei:-SS.. atunci sigur va trebui sa rezolv restul lucrurilor in luna aprilie :)));))

Eu am mai putin timp decat tine si nu am facut nimic altceva in afara de inchiriat sala, dj, fotografi:D. Dar sunt in cautare de agentie de decorare si de rochie, inca n-am probat nici una!

ruxi86
17.12.2009, 17:01:15
Ruxi tocmai am vazut poze in albumul youtube cu miresica ce a purtat rochita ca si a ta.E super, ai vazut? Speciala, felicitari, sa o porti fericita si iubita

Multumesc mult, beanna :*
Am vazut ca sunt multe miresici aici pe forum care au avut rochita Monalisa Royale, intr-adevar e o rochita f speciala ... a fost prima rochita care am vazut-o si mi-a placut tare mult si se pare ca pana la urma pe ea am ajuns sa o cumpar ;))

ruxi86
17.12.2009, 17:02:55

Mai este un picutz si devenim doamne cu acte in regula :D
Tu ce rochita ti-ai luat?

ruxi86
17.12.2009, 17:03:56
Am vazut o rochita pe net care imi place mult! Sper sa gasesc, sau cel putin ceva asemanator si in magazine.

Ce rochita ti-a placut? Ai o poza ceva cu ea sau link-ul cu rochita care iti place?

angye16
17.12.2009, 17:11:59
daaa.. sa vedeti ce rpd va trece timpul ...:-"
astazi mi-am luat rochita.. am fost la pranz si am dat avansul, e paradiso din colectia san patrick

Mai este un picutz si devenim doamne cu acte in regula :D
Tu ce rochita ti-ai luat?

ruxi86
17.12.2009, 17:25:31
astazi mi-am luat rochita.. am fost la pranz si am dat avansul, e paradiso din colectia san patrick

foarte frumoasa rochita ta ... iar tie iti vine ffff bine, vei fi o miresica superbaaa :*

angye16
17.12.2009, 17:32:52
merci frumos :*... rochita ta e cea din avatar??

foarte frumoasa rochita ta ... iar tie iti vine ffff bine, vei fi o miresica superbaaa :*

dianaruxi
17.12.2009, 18:34:36
ce faci? ti-a venit rochita :-\
nu inca astept cand vine va pun poze sigur.

ruxi86
17.12.2009, 19:12:59
merci frumos :*... rochita ta e cea din avatar??

dap, cea de la avatar este rochita mea ... monalisa royale de la maggie sottero.

uite poti vedea aici cateva poze cand am probat rochita dupa ce am luat-o acasa

http://www.miresici.ro/showpost.php?p=2768034&postcount=6064

ojitosazules85
17.12.2009, 19:48:53
Ai poze?
Vrem sa vedem:D.

ojitosazules85
17.12.2009, 19:53:01
Ai poze?
Asta e o rochie care imi place. Cred ca e simpatica.

ojitosazules85
17.12.2009, 20:00:13
Si totusi parca e destul de simpla. Imi place mai mult a lui Ruxi:D

ruxi86
17.12.2009, 20:09:50
Si totusi parca e destul de simpla. Imi place mai mult a lui Ruxi:D

Fa o programare la Magic Bride si da o fuga in Bucuresti ca sa probezi rochita Monalisa Royale, daca si tie tot asta iti face cu ochiu' :-p

Cristina_84
17.12.2009, 20:47:11
Cum ti-ai dat tu seama ca nu este in realitate ca in poze? Ai vazut-o de aproape?:-\ =D>
Acuma toti putem comenta doar sa-i suparam pe ceilalti.Tu ce rochie iti vei lua?

Fata si-a spus parerea,sincer,m-am uitat si eu la poze si mi se pare si mie putin diferita cea de pe manechin fata de cea de pe Ruxi,dar asta nu inseamna ca rochita nu e frumoasa sau ca nu-i sta bine la Ruxi doar ca ...putin difera.Si nu,nu am vazut-o de aproape,doar din poze,ne dam cu parerea referitor la poze,nu?
P.S. Ruxi iti vine foarte bine rochita.;;)

ojitosazules85
17.12.2009, 21:09:08
Fa o programare la Magic Bride si da o fuga in Bucuresti ca sa probezi rochita Monalisa Royale, daca si tie tot asta iti face cu ochiu' :-p
Imi place, numai ca eu n-am bust mare, si nu mi s-ar potrivi rochia, ar cadea dupa mine :(

angye16
17.12.2009, 22:17:34
aici sunt pozele de la proba... a doua rochita, ultimele 3 poze :)
de fapt rochia din ultimele 3 poze e extasis din colectia 2010, iar eu mi-am comandat paradiso din 2009 pt ca imi place mai mult.. sunt aproape identice, diferenta o face o floare pt extasis si mai multe broderii pe corset pt paradiso.. :)

http://www.miresici.ro/showpost.php?p=2770602&postcount=301

Ai poze?

angye16
17.12.2009, 22:24:52
e chiar ff frumoasa... si nu mi se pare simpla.. o rochie ff dragutza :) fugi la proba.. si atunci iti vei da seama daca e rochita ta sau nu... (faci si poze - pt noi :))):D )

Asta e o rochie care imi place. Cred ca e simpatica.

angye16
17.12.2009, 22:28:09
ff frumoasa.. iti vine ff bine.. si chiar arata ca in pozele de prezentare.. sa o porti fericita >:D<

dap, cea de la avatar este rochita mea ... monalisa royale de la maggie sottero.

uite poti vedea aici cateva poze cand am probat rochita dupa ce am luat-o acasa

http://www.miresici.ro/showpost.php?p=2768034&postcount=6064

ojitosazules85
17.12.2009, 22:51:37
de fapt rochia din ultimele 3 poze e extasis din colectia 2010, iar eu mi-am comandat paradiso din 2009 pt ca imi place mai mult.. sunt aproape identice, diferenta o face o floare pt extasis si mai multe broderii pe corset pt paradiso.. :)

E frumoasa si iti sta bine in ea! Eu zic ca pentru unele rochii trebuie sa ai si tupeu! Asa cum ai tu! Oricum felicitari pentru alegere! O sa fii superba in ziua nuntii.

angye16
17.12.2009, 23:07:48
:))))) merci
si o poza de prezentare... mult mai clara :)

E frumoasa si iti sta bine in ea! Eu zic ca pentru unele rochii trebuie sa ai si tupeu! Asa cum ai tu! Oricum felicitari pentru alegere! O sa fii superba in ziua nuntii.

dianaruxi
18.12.2009, 10:04:13
Imi place, numai ca eu n-am bust mare, si nu mi s-ar potrivi rochia, ar cadea dupa mine :(
nu conteaza ca nu ai bust mare, tu dc esti mai slaba rochia oricum va veni pe o masura mai mica care implica si bust mai mic, si in al doilea rand dc tot nu reusesti sa umpli cupele iti vor face ei niste bureti pe care ii vor coase pe interiorul rochiei si va fi totul perfect.

dianaruxi
18.12.2009, 10:05:06

fff frumoasa rochia, pe asta ai ales-o? felicitari sa o porti sanatoasa.

ojitosazules85
18.12.2009, 10:30:02
nu conteaza ca nu ai bust mare, tu dc esti mai slaba rochia oricum va veni pe o masura mai mica care implica si bust mai mic, si in al doilea rand dc tot nu reusesti sa umpli cupele iti vor face ei niste bureti pe care ii vor coase pe interiorul rochiei si va fi totul perfect.
Atunci inseamna ca nu trebuie sa imi fac prea multe griji, ca au ei ac si de cojocul meu:)). Mersi de sustinere:*

dianaruxi
18.12.2009, 10:35:20
Atunci inseamna ca nu trebuie sa imi fac prea multe griji, ca au ei ac si de cojocul meu:)). Mersi de sustinere:*
clar stai linistita, numai cine nu se pricepe iti va da scuze dintr-astea.

ojitosazules85
18.12.2009, 10:44:47
clar stai linistita, numai cine nu se pricepe iti va da scuze dintr-astea.
Atunci sper sa dam numai de oameni priceputi si sa avem noroc! Poate dau si eu o fuga astazi pana la magazinul cu rochii de mireasa de la coltul blocului! E aproape de mine, dar eu n-am indraznit sa intru niciodata!

dianaruxi
18.12.2009, 10:46:28
Atunci sper sa dam numai de oameni priceputi si sa avem noroc! Poate dau si eu o fuga astazi pana la magazinul cu rochii de mireasa de la coltul blocului! E aproape de mine, dar eu n-am indraznit sa intru niciodata!
pai acum ai un motiv, dar cam de ce buget dispui pt rochie? si ce magazine aveti prin brasov, am fost si eu de multe ori dar nu m-am uitat niciodata de rochii de mireasa. adica ce marci de rochii sunt acolo?

alinaggg
18.12.2009, 10:50:09
Neata fetelor!

Mi-am luat ieri cufar de la Bam boo :D

ojitosazules85
18.12.2009, 10:56:30
pai acum ai un motiv, dar cam de ce buget dispui pt rochie? si ce magazine aveti prin brasov, am fost si eu de multe ori dar nu m-am uitat niciodata de rochii de mireasa. adica ce marci de rochii sunt acolo?
Pai sunt magazine : White Lady, Simfonie in alb, Donna Alba, Evergreen, Atelier Diagonal, Agnes Toma etc. Nu le stiu pe toate sdar am mai citit ca unele magazine au si rochii de la alte magazine din tara, au parteneriate!

ojitosazules85
18.12.2009, 10:57:21
Am uitat sa spun de buget, pai nu mai mult de 3000 de ron. e criza si salariul meu e micut, noroc cu al lui!!

Biu
18.12.2009, 10:57:31
Neata fetelor!

niceee , mi-au placut si de la bam boo.
eu mi-am luat o captuseala super faina, din brocart. cand termin va pun poze ;))

dianaruxi
18.12.2009, 10:58:16
Pai sunt magazine : White Lady, Simfonie in alb, Donna Alba, Evergreen, Atelier Diagonal, Agnes Toma etc. Nu le stiu pe toate sdar am mai citit ca unele magazine au si rochii de la alte magazine din tara, au parteneriate!
mie imi plac foarte mult cele de la atelier diagonal, sunt superbe, dar ca pret nu imi puteam permite, erau in jur de 50 mil modelele care imi placeau.

ojitosazules85
18.12.2009, 10:58:21
Neata fetelor!

E scump? Cred ca arata bine, alea de acolo sunt frumoase!

ojitosazules85
18.12.2009, 10:59:48
mie imi plac foarte mult cele de la atelier diagonal, sunt superbe, dar ca pret nu imi puteam permite, erau in jur de 50 mil modelele care imi placeau.
E prea mult! Parca nu se merita sa dau atatia bani pe o rochita, pe care o port doar o noapte! Sper sa gasesc ceva mai rezonabil la pret si sa imi placa!

dianaruxi
18.12.2009, 11:00:47
eu de la maggie sottero mi-am luat cu 30 mil.

dianaruxi
18.12.2009, 11:04:05
Neata fetelor!

felicitari un link ceva?

ojitosazules85
18.12.2009, 11:05:11
eu de la maggie sottero mi-am luat cu 30 mil.
Pai nu e asa de scumpa! Adica no, e cat de cat oki! Am auzit ca in Eliana Mall de aici gasesc rochii frumoase si ieftine! Cand o sa am timp o sa trag o fuga si pana acolo!

dianaruxi
18.12.2009, 11:09:01
Pai nu e asa de scumpa! Adica no, e cat de cat oki! Am auzit ca in Eliana Mall de aici gasesc rochii frumoase si ieftine! Cand o sa am timp o sa trag o fuga si pana acolo!
da dar eu nu am luat-o de la reprezentanta.

ojitosazules85
18.12.2009, 11:21:59
da dar eu nu am luat-o de la reprezentanta.
Da, eu oricum nu am banutii de rochie acum, ma duc la probat dar de cumparat mai astept un picut, de salariu mic:))

dianaruxi
18.12.2009, 11:38:27
Da, eu oricum nu am banutii de rochie acum, ma duc la probat dar de cumparat mai astept un picut, de salariu mic:))
nici eu nu aveam banii cand am dat comanda, dar cum comanda dureaza 4 luni am reusit sa strang banii.

beanna
18.12.2009, 11:56:37
nici eu nu aveam banii cand am dat comanda, dar cum comanda dureaza 4 luni am reusit sa strang banii.

Ai platit ceva avans sau ai comandat-o pur si simplu?Mie mi-au cerut 50%