PDA

Versiunea completa : Pregatirile miresicilor de mai 2010

Pagini : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 [24] 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40

dianaruxi
18.12.2009, 12:02:51
Ai platit ceva avans sau ai comandat-o pur si simplu?Mie mi-au cerut 50%
eu am dat 200 dolari avans, unde ti-au cerut la reprezentanta?

deliag
18.12.2009, 12:08:04
Buna... si eu sunt noua pe aici. Sunt tot o viitoare miresica mai 2010. Tocmai am aflat ca luna mai ar purta "ghinion" dar dupa cate am vazut sunt multe miresici care au aceasta luna.. As avea o intrebare.. cu cat timp inainte de nunta cumperi rochia? Am vazut multe modele dragute pe net, magazine etc.. dar inca nu m-am gandit sa probez vreuna. Ar fi timpul sau mai astept?
Merci pentru sfaturile voastre

ojitosazules85
18.12.2009, 12:20:42
Buna... si eu sunt noua pe aici. Sunt tot o viitoare miresica mai 2010. Tocmai am aflat ca luna mai ar purta "ghinion" dar dupa cate am vazut sunt multe miresici care au aceasta luna.. As avea o intrebare.. cu cat timp inainte de nunta cumperi rochia? Am vazut multe modele dragute pe net, magazine etc.. dar inca nu m-am gandit sa probez vreuna. Ar fi timpul sau mai astept?
Merci pentru sfaturile voastre
Pai eu am pe 8 mai si nu mi-am luat inca rochia, daca tu ai gasit ceva ce iti place si ai si banutii, atunci nu cred ca e prea devreme! Nici eu n-am probat pana acum rochii. Dar multe miresici si-au luat deja rochia! Acum depinde de tine!

ojitosazules85
18.12.2009, 12:24:40
E vrajeala chestia cu superstitia! Ne gandeam si noi la inceput, ca mai bine alegem aprilie, bla bla. E chestia aia, ca in luna mai sa insurat dracu cu masa si ca nu merge bine, sau ca se scutura dragostea ca florile din luna mai! Eu stiu cupluri longevive care s-au casatorit in mai si n-au nimic. E o prostie, conteaza mai mult cum va intelegeti voi! Luna mai e asa frumoasa! A si tu ai nunta si in apropierea Sfintilor Imparati Constantin si Elena, protectorii casniciei.

deliag
18.12.2009, 12:31:25
Da.. acum am observat ca s-ar putea sa fie ceva probleme, cred k o sa mergem cat de curand sa intrebam preotul... in cazul in care nu e de acord sa mutam pe 29.. sper sa nu fie nevoie.. imi placea ideea ca e aproape de o mare sarbatoare si deja puneam la cale un chef in duminica de dupa pt Constantini si Elenele prezente la nunta.. \:D/

ojitosazules85
18.12.2009, 12:38:47
Am mai gasit doua rochii care imi plac mult! Ce parere aveti?;))

ojitosazules85
18.12.2009, 12:41:05
E frumos cufarul! Sper sa atraga numai bani mari:)

ojitosazules85
18.12.2009, 12:42:09
Da.. acum am observat ca s-ar putea sa fie ceva probleme, cred k o sa mergem cat de curand sa intrebam preotul... in cazul in care nu e de acord sa mutam pe 29.. sper sa nu fie nevoie.. imi placea ideea ca e aproape de o mare sarbatoare si deja puneam la cale un chef in duminica de dupa pt Constantini si Elenele prezente la nunta.. \:D/
Si eu o sa am sarbatoriti la nunta! Cavalerul de onoare:)) si inca cativa prieteni.

dianaruxi
18.12.2009, 12:42:54
Am mai gasit doua rochii care imi plac mult! Ce parere aveti?;))
mie nu-mi plac rochiile tip printesa, dar a doua mi se pare mai draguta, dar vezi ca e demetrios si mi se pare ca modelul asta ajunge la 100 mil.

deliag
18.12.2009, 12:45:53
a doua e mai frumoasa rochia dar mi se pare prea scumpa.. parerea mea

ojitosazules85
18.12.2009, 12:48:34
mie nu-mi plac rochiile tip printesa, dar a doua mi se pare mai draguta, dar vezi ca e demetrios si mi se pare ca modelul asta ajunge la 100 mil.
Pai sa stea acolo ca nu dau 100 de milioane:))

deliag
18.12.2009, 12:52:14
Ce ziceti de rochia asta? Costa 1280 lei.

ojitosazules85
18.12.2009, 12:56:51
E simpatica, dar e prea incarcata pentru gustul meu. Dar daca tie iti place e oki. Nu e scumpa deloc! Imi place mult partea de jos!

atreya
18.12.2009, 12:57:13
Buna, mie mi se pare cam incarcata...dar oricum trebuie s-o probezi ca nu e scumpa oricum...

deliag
18.12.2009, 12:59:21
Si mie mi se pare putin incarcata.. dar pana nu o probez nu stiu exact cum e. Inca nu m-am hotarat asupra rochiei, am doar o idee vaga.. oricum 100 milioane nu dau pe nicio rochie

ojitosazules85
18.12.2009, 13:01:09
Daca as avea bani cu care sa n-am ce face poate as da 50 mil dar nu mai mult! Oricum eu am zis ca nu vreau sa sar de 30 indiferent cat de mult mi-ar place o rochie!;))

dianaruxi
18.12.2009, 13:03:20
Daca as avea bani cu care sa n-am ce face poate as da 50 mil dar nu mai mult! Oricum eu am zis ca nu vreau sa sar de 30 indiferent cat de mult mi-ar place o rochie!;))
eu zisesem initial ca mai mult de 40 nu dau dar am gasit chiar mai ieftina, dar e un model simplu, ca mie dupa cum am zis nu imi plac printesele. initial voiam ceva gen empress, dar cand am probat nu ma avantaja prea mult, asa ca probati fetelor, veti fi uimite de ce mult vi se schimba alegerile.

dianaruxi
18.12.2009, 13:04:03
Si mie mi se pare putin incarcata.. dar pana nu o probez nu stiu exact cum e. Inca nu m-am hotarat asupra rochiei, am doar o idee vaga.. oricum 100 milioane nu dau pe nicio rochie
da asta e clar si mie mi se pare exagerat, dar sunt unele fete care fac si credit ca sa aiba rochia dorita de la demetrios.

beanna
18.12.2009, 13:26:50
eu am dat 200 dolari avans, unde ti-au cerut la reprezentanta?
Da, la reprezentanta pe care o dau cei din Spania pe site.

dianaruxi
18.12.2009, 13:29:44
Da, la reprezentanta pe care o dau cei din Spania pe site.
asa fac cei de la reprezentanta, eu nu aveam oricum banii pe care mi-i cereau cei de la magic bride, si asa am dat doar 200 dolari avans din totalul de 1025 dolari.

angye16
18.12.2009, 13:31:33
merci frumos >:D<

fff frumoasa rochia, pe asta ai ales-o? felicitari sa o porti sanatoasa.

beanna
18.12.2009, 13:33:05
Am uitat sa va zic: am gasit la bazar ofera pt rochie maggie sottero Rubi noua
http://www.miresici.ro/showthread.php?t=22354 am vazut ca va placea si m-am gandit ca poate va ajuta
Si mai era o rochie noua San Patrick pe prima pagina a bazarului. De...miresici norocoase, au primit cate 2 rochite
Dianaruxi, nici mie nu-mi plac rochii princes, tu ce model ai luat, n-ai un link?

angye16
18.12.2009, 13:33:39
credittt.... pt o rochie????:-\

da asta e clar si mie mi se pare exagerat, dar sunt unele fete care fac si credit ca sa aiba rochia dorita de la demetrios.

beanna
18.12.2009, 13:35:36
credittt.... pt o rochie????:-\
Doamne fereste de asa ceva...pe criza, sa faci credit nu se recomanda nici pentru casa, d-apoi pt rochie.

dianaruxi
18.12.2009, 13:36:38
Doamne fereste de asa ceva...pe criza, sa faci credit nu se recomanda nici pentru casa, d-apoi pt rochie.
era o fata la bazar care vindea urgent rochia ca avea nevoie de bani sa plateasca creditul pe care il facuse pt rochie.

beanna
18.12.2009, 13:36:54
Foarte reusit modelul si finut.Ai reusit sa o si probezi?

deliag
18.12.2009, 13:37:14
miresicilor, referitor la data de 22 mai, sf constantin si elena se sarbatoreste in 21 mai nu in 23 mai, deci nu e ajun de sarbatoare imparateasca ...asa ca nu vad ce problema ar fi.

beanna
18.12.2009, 13:38:22
Saracuta de ea:-\ .Bine, dar de ce mai zice ca a luat credit? Vrea compatimire?

beanna
18.12.2009, 13:41:17
miresicilor, referitor la data de 22 mai, sf constantin si elena se sarbatoreste in 21 mai nu in 23 mai, deci nu e ajun de sarbatoare imparateasca ...asa ca nu vad ce problema ar fi.
Te-ai uitat in calendarul pe 2010? Ca si eu aveam stabilita nunta pe 22 si preotul a zis ca pe 23 e sarbatoare, pe 22 ajun de praznic si nu face nunti.Cauta pe ,,goagle" calendarul si te lamuresiti.Bine, mai sunt preoti care fac si pe 22, dar mie mi-a fost frica...daca sunt invitati care nu vin...

angye16
18.12.2009, 13:41:51
mda... nasoll... oricum mi se pare o prostie sa faci credit pt astfel de lucruri... sunt fff multe rochii frumoase si la preturi mai mici, chiar nu vad sensul.. dar .. ma rog , pana la urma fiecare face ce vrea cu banii lui..

era o fata la bazar care vindea urgent rochia ca
avea nevoie de bani sa plateasca creditul pe care il facuse pt rochie.

ojitosazules85
18.12.2009, 13:42:19
N-as lua pe credit o rochie nici sa ma bati, dar daca fata asa a dorit si nu a gasit alta rochie care sa ii placa nu o putem invinovati!

dianaruxi
18.12.2009, 13:45:46
23 mai sunt rusaliile, si de aia pe 22 nu ai voie sa faci nunti dar se rezolva nu e chiar asa de greu.

deliag
18.12.2009, 13:46:04
Sfintii Constantin si Elena se sarbatoresc in 21 mai, indiferent ce an este si in ce zi pica nu? au o data prestabilita si nu cred k se modifica in fiecare an..

dianaruxi
18.12.2009, 13:47:26
nu stiu si oricum toata lumea stie ca o rochie chiar dc reusesti sa o vinzi nu vei recupera decat jumate de bani.

dianaruxi
18.12.2009, 13:53:13
frumoasa rochia.. sa o porti fericita si iubita :)
multumesc la fel >:D<

angye16
18.12.2009, 13:55:11
acum am observat ca faci nunta la CH... ff buna alegere.. si noi initial am vrut sa facem nunta acolo dar a trebuit sa renuntam la idee din cauza numarului minim de persoane impus

multumesc la fel >:D<

beanna
18.12.2009, 13:59:48
Sfintii Constantin si Elena se sarbatoresc in 21 mai, indiferent ce an este si in ce zi pica nu? au o data prestabilita si nu cred k se modifica in fiecare an..

Pai daca Sf Constantin si Elena sunt acelasi lucru ca si Rusaliile, atunci nu e datta fixa.Se calculeaza 40 zile de la Paste care e prin aprilie nu stiu cat

beanna
18.12.2009, 14:00:59
Da pai ii aceeasi rochie numai fara bretele.Putine lucruri diferite...cum de n-ai ales-o pe cea fara bretele? Zic, pt ca eu sunt disperata dupa cele fara bretele...=P~

Oricum, o sa fii o mireasa suuuuuper frumoasa.Rochita scoate perfect in evidenta silueta.Felicitari inca o data.

dianaruxi
18.12.2009, 14:01:41
Da pai ii aceeasi rochie numai fara bretele.Putine lucruri diferite...cum de n-ai ales-o pe cea fara bretele? Zic, pt ca eu sunt disperata dupa cele fara bretele...=P~
pai eu am niste galme la subrat si arata nasol daca nu le acopar, si am si sanii destul de mari si mi se parea ca pica de pe mine.

beanna
18.12.2009, 14:03:41
pai eu am niste galme la subrat si arata nasol daca nu le acopar, si am si sanii destul de mari si mi se parea ca pica de pe mine.
Nu ma speria, ca si eu am balcoane destul de mari (92cm) si nici eu n-am probat exact modelul comandat...sper sa fie cu noroc;))

Arcee
18.12.2009, 14:13:12
Nu ma speria, ca si eu am balcoane destul de mari (92cm) si nici eu n-am probat exact modelul comandat...sper sa fie cu noroc;))
buna fetelor....\:D/ te-am luat 105 (la sutien 38DD)=))....eu mi-am luat rochita fara bretele. mi-au garantat fetele de la magazin ca daca este masura mea nu o sa am probleme. si intr-adevar am probat una nr meu (ma strangea peste bust), m-au pus sa-mi dau sutienul jos si sa topai..si nici o miscare din partea "lor":-B

dianaruxi
18.12.2009, 14:16:36
buna fetelor....\:D/ te-am luat 105 (la sutien 38DD)=))....eu mi-am luat rochita fara bretele. mi-au garantat fetele de la magazin ca daca este masura mea nu o sa am probleme. si intr-adevar am probat una nr meu (ma strangea peste bust), m-au pus sa-mi dau sutienul jos si sa topai..si nici o miscare din partea "lor":-B
da stiu ca sunt stabile rochiile fara bretele, dar eu mai mult pt motivul celalalt nu mi-am luat asa.
Buna roxxya, cam pustiu azi pe la noi

beanna
18.12.2009, 14:24:48

Atunci ar trebui sa dorm linistita...ar trebui sa deschidem un topic...cine da mai mult?Eu 92, tu 105, altcineva?=)) =)) =)) Apropos,ce mai faci?Cum iti place la serviciu?

angye16
18.12.2009, 14:35:07
norocoaselor......>:P :)))) :*

Atunci ar trebui sa dorm linistita...ar trebui sa deschidem un topic...cine da mai mult?Eu 92, tu 105, altcineva?=)) =)) =)) Apropos,ce mai faci?Cum iti place la serviciu?

flori_de_camp
18.12.2009, 14:38:07
Am uitat sa va zic: am gasit la bazar ofera pt rochie maggie sottero Rubi noua
http://www.miresici.ro/showthread.php?t=22354 am vazut ca va placea si m-am gandit ca poate va ajuta
Si mai era o rochie noua San Patrick pe prima pagina a bazarului. De...miresici norocoase, au primit cate 2 rochite
Dianaruxi, nici mie nu-mi plac rochii princes, tu ce model ai luat, n-ai un link?
sper ca nu va deranjez fetelor :"> am vazut link-ul si mi-a atras atentia.ruby e o rochita superba merita purtata e deosebit de fina si eleganta spun pt.ca si eu am purtat acelasi model de asta imi pemit sa o laud.asa ca cine isi doreste rochita sa nu stea pe ganduri.nu eu am postat anuntul la bazar deci nu fac reclama sau ceva de genul.si s anu uit rochitele MS sunt superbe :)

Arcee
18.12.2009, 14:49:42
off-topic: incep de la 1 ian..f bun si salariul si avantaje..sper sa fie ok
on-topic>>>ce flori sa pun pe mese ca sa mearga cu husele astea? ca nici eu nu mai stiu ce vreau..ma gandeam ceva cu trandafiri albi si frezii rosii sau invers?

beanna
18.12.2009, 15:01:00
on-topic>>>ce flori sa pun pe mese ca sa mearga cu husele astea? ca nici eu nu mai stiu ce vreau..ma gandeam ceva cu trandafiri albi si frezii rosii sau invers?

Noi o sa avem ceva in genul aranjam. din poza 3, cu fructiera.La culoarea huselor merge ceva in combinatie cu alb (ar fi super trandafiri albi si frezii rosii, sau poti lua crini albi, asa o sa luam noi, in combinatie cu frezii mov)Asta daca nu ne razgandim

beanna
18.12.2009, 15:02:49
sper ca nu va deranjez fetelor :"> am vazut link-ul si mi-a atras atentia.ruby e o rochita superba merita purtata e deosebit de fina si eleganta spun pt.ca si eu am purtat acelasi model de asta imi pemit sa o laud.asa ca cine isi doreste rochita sa nu stea pe ganduri.nu eu am postat anuntul la bazar deci nu fac reclama sau ceva de genul.si s anu uit rochitele MS sunt superbe :)

Si eu sunt fan dantela si este o rochie superba.Eu mi-am luat deja si e model sirena, cel in A nu ma prinde.

flori_de_camp
18.12.2009, 15:07:41
Si eu sunt fan dantela si este o rochie superba.Eu mi-am luat deja si e model sirena, cel in A nu ma prinde.
ce model ti-ai ales? si d eunde? eu nu am fost fan dantela pana nu am probat ruby.a fost dragoste la prima proba,ca sa zic asa :)))

flori_de_camp
18.12.2009, 15:10:19
din trandafiri rosii si ferezii albe ies combinatii foarte frumoase....iar daca trandafirii sunt de un rosu mai inchis atunci da si mai bine,cel putin mie asa mi se pare.sau poti sa faci decoratii numai din lalele albe de exemplu.sau liliac alb in combinatii cu alte flori.

Arcee
18.12.2009, 15:13:24
din trandafiri rosii si ferezii albe ies combinatii foarte frumoase....iar daca trandafirii sunt de un rosu mai inchis atunci da si mai bine,cel putin mie asa mi se pare.sau poti sa faci decoratii numai din lalele albe de exemplu.sau liliac alb in combinatii cu alte flori.
si eu m-am gandit sa fac cu lalele rosii, dar am inteles ca nu tin asa de bine in aranjamentele pe burete, necesita multa apa...la liliac alb nu m-am gandit..sarumana de idee:*

flori_de_camp
18.12.2009, 15:18:48
si eu m-am gandit sa fac cu lalele rosii, dar am inteles ca nu tin asa de bine in aranjamentele pe burete, necesita multa apa...la liliac alb nu m-am gandit..sarumana de idee:*
liliacul nici nu cred ca e asa de scump e si bogat si miroase divin.cat despre lalele eu am vazut niste decoratii cu vaza mare patrata din sticla plina cu apa si asa puse lalele nu pe burete. oricum din cate am inteles ei le si stropesc cu ceva sa reziste.eu am avut si hortensii in aranjamente si eu rezistat super bine,nasa era super stresata ca o sa se plosteasca dar nu a fost asa.

Arcee
18.12.2009, 15:23:08
liliacul nici nu cred ca e asa de scump e si bogat si miroase divin.cat despre lalele eu am vazut niste decoratii cu vaza mare patrata din sticla plina cu apa si asa puse lalele nu pe burete. oricum din cate am inteles ei le si stropesc cu ceva sa reziste.eu am avut si hortensii in aranjamente si eu rezistat super bine,nasa era super stresata ca o sa se plosteasca dar nu a fost asa.
am vazut si eu aranjamente cu lalele albe si rosii la o miresica de pe aici...parca nu ma incanta asa tare.. plus ca "mesele mele" sunt un pic mai mici

beanna
18.12.2009, 15:23:57
ce model ti-ai ales? si d eunde? eu nu am fost fan dantela pana nu am probat ruby.a fost dragoste la prima proba,ca sa zic asa :)))
Am ales La Sposa, Ferida, dar am probat alte modele din dantela, nu pe acesta.

flori_de_camp
18.12.2009, 15:25:51
super model,l-am vazut la topicum cu pobatul rochitelor :D

flori_de_camp
18.12.2009, 15:28:34
am vazut si eu aranjamente cu lalele albe si rosii la o miresica de pe aici...parca nu ma incanta asa tare.. plus ca "mesele mele" sunt un pic mai mici
dar sunt tot pe rorund? si cum vrei sa ai suportul:vaza mare mica? sfesnic din fier forjat? pahar martinii(asta merge in general la mesele puse pe lung,eu pahar martinii am avut).pt.o masa rotunda merg bine vazele sau ceva din fier forjat dar daca masuta e mai mica vaza ar trebui s afie si ea mai micuta ca sa s evada oamenii,zic eu.

beanna
18.12.2009, 15:28:46
super model,l-am vazut la topicum cu pobatul rochitelor :D
Sigur era asta, eu am mai cautat innebunita sa vad cum vine pe cineva dar n-am gasit.Sau erau pozele puse de mine din catalog de pe net?

flori_de_camp
18.12.2009, 15:31:49
Sigur era asta, eu am mai cautat innebunita sa vad cum vine pe cineva dar n-am gasit.Sau erau pozele puse de mine din catalog de pe net?
era din catalog...

Arcee
18.12.2009, 15:35:11
este superba rochita..cand iti vine? ti-ai luat si voal lung?;))

beanna
18.12.2009, 15:53:16
este superba rochita..cand iti vine? ti-ai luat si voal lung?;))

Da,imi iau, vine prin 20 martie, asa mi-a zis.Acuma sa vedem daca se tin de cuvant

ojitosazules85
18.12.2009, 16:27:23
Fetelor nici eu nu stiu cam ce flori ar merge pentru salonul meu. Ma gandeam la ceva trandafiri.. Ce parere aveti?

beanna
18.12.2009, 16:34:54
Fetelor nici eu nu stiu cam ce flori ar merge pentru salonul meu. Ma gandeam la ceva trandafiri.. Ce parere aveti?
Ce frumoasa este culoarea din primul aranjament!

beanna
18.12.2009, 16:37:08
Pai trebuie sa alegi florile care-ti plac tie cel mai mult,ca sa u-ti para rau si sa te gandesti ,,cum era daca".Oricum iti raman tie dupa nunta si-ti poti umple o camera...;))

ojitosazules85
18.12.2009, 16:42:03
Pai trebuie sa alegi florile care-ti plac tie cel mai mult,ca sa u-ti para rau si sa te gandesti ,,cum era daca".Oricum iti raman tie dupa nunta si-ti poti umple o camera...;))
serios?
eu credeam ca se arunca:)). Pai mie imi plac trandafirii, dar in aranjamente cerd ca sunt scumpi, imi mai plac narciselele, mai este o floare care nu stiu cum se numeste. Este alba si are forma unui clopotel:))

beanna
18.12.2009, 16:50:30
serios?
eu credeam ca se arunca:)). Pai mie imi plac trandafirii, dar in aranjamente cerd ca sunt scumpi, imi mai plac narciselele, mai este o floare care nu stiu cum se numeste. Este alba si are forma unui clopotel:))
Oare nu e floarea aia de-i zice ,,floarea miresei"? Eu asa auzisem de la cineva...nu sunt sigura.Da de ce sa arunci florile?Mie imi plac mult.

ojitosazules85
18.12.2009, 16:56:02
Oare nu e floarea aia de-i zice ,,floarea miresei"? Eu asa auzisem de la cineva...nu sunt sigura.Da de ce sa arunci florile?Mie imi plac mult.
Nu ca as vrea eu sa le arunc, credeam ca le vor arunca cei de la restaurant! Eu iubesc florile de tot felul!

ojitosazules85
18.12.2009, 18:09:18
Fetelor stiti cumva daca la toate magazinele din Brasov trebuie sa facem programare pentru a putea proba rochii de mireasa. Puteti da niste exemple? Exista cumva pe miresici, o lista cu toate magazinele cu rochii de mireasa din brasov

flori_de_camp
18.12.2009, 18:26:00

avand in vedere culoarea salonului poti sa mergi pe ce culori vrei tu.sfatul meu legat de flori e sa nu le aruncati ci sa le oferiti invitatiilor.eu asa am facut iar ei au fost mai mult decat incantati.

ojitosazules85
18.12.2009, 18:30:00
Ar merge si rosu nu? E buna ideea cu florile, mie nu mi-a trecut prin cap lucrul asta ! Si cum ai facut? La sfarsit ai luat florile si le-ai oferit invitatilor?

flori_de_camp
18.12.2009, 18:36:39
Ar merge si rosu nu? E buna ideea cu florile, mie nu mi-a trecut prin cap lucrul asta ! Si cum ai facut? La sfarsit ai luat florile si le-ai oferit invitatilor?
da si eu dar si parintii mei.invitatii au fost incantati cei drept am avut aranjamente mai deosebite.am pus si poze pe forum cu ele....
da merge si rosu dar eu as alege alte culori,am vazut in poze huse verzi sunt niste trandafiri albi verziu foarte frumosi,ar merge foarte bine dupa parerea mea cu husele.

ojitosazules85
18.12.2009, 18:47:59
da si eu dar si parintii mei.invitatii au fost incantati cei drept am avut aranjamente mai deosebite.am pus si poze pe forum cu ele....
da merge si rosu dar eu as alege alte culori,am vazut in poze huse verzi sunt niste trandafiri albi verziu foarte frumosi,ar merge foarte bine dupa parerea mea cu husele.
Cat te-au costat aranjamentele pentru flori? Si eu am gasit poze cu trandafiri albi verzui si im plac, dar ma gandeam sa dau si putina culoare, macar la buchetul meu de mireasa, as vrea sa fie cu ceva trandafiri rosii, si floare de portocal sau stephanotis. Pentru sala ce flori ar mai merge in afara de trandafiri? Are cineva idei?

flori_de_camp
18.12.2009, 18:52:04
Cat te-au costat aranjamentele pentru flori? Si eu am gasit poze cu trandafiri albi verzui si im plac, dar ma gandeam sa dau si putina culoare, macar la buchetul meu de mireasa, as vrea sa fie cu ceva trandafiri rosii, si floare de portocal sau stephanotis. Pentru sala ce flori ar mai merge in afara de trandafiri? Are cineva idei?
eu mi-am luat tot de la agentia cu care am colaborat(huse scaune,fete de masa aranjamente florale si altele) am dat peste 1500 de euro pe tot.merg ce flori vrei tu...eu am avut mai multe tipuri de flori in aranjamente.daca vrei pot sa pun sa iti da pm cu pozele cu aranjamente :)

ojitosazules85
18.12.2009, 19:08:36
eu mi-am luat tot de la agentia cu care am colaborat(huse scaune,fete de masa aranjamente florale si altele) am dat peste 1500 de euro pe tot.merg ce flori vrei tu...eu am avut mai multe tipuri de flori in aranjamente.daca vrei pot sa pun sa iti da pm cu pozele cu aranjamente :)
Te rog frumos, daca nu e prea mult! Trimite cateva ca sa imi fac o idee.

beanna
18.12.2009, 19:09:41
Fetelor stiti cumva daca la toate magazinele din Brasov trebuie sa facem programare pentru a putea proba rochii de mireasa. Puteti da niste exemple? Exista cumva pe miresici, o lista cu toate magazinele cu rochii de mireasa din brasov

Pai vezi ca in lista cu subiectele forumului exista sectiunea cu judetul tau si acolo posteaza miresicile din Brasov

beanna
18.12.2009, 19:12:37
Uite aici link-ul http://www.miresici.ro/forumdisplay.php?s=&daysprune=&f=59

flori_de_camp
18.12.2009, 19:58:14
Te rog frumos, daca nu e prea mult! Trimite cateva ca sa imi fac o idee.
le-am postat pe forum mai bine iti las link-ul ca pana la incarc iar in mesajul PM dureaza! e ultimul mesaj de pe pag.respectiva

http://www.miresici.ro/showthread.php?t=4296&page=25

atreya
19.12.2009, 23:12:11
Hello, intr-un final va arat si eu pozele mult promise cu mine si rochitza mea pup

Biu
20.12.2009, 12:11:55
Hello, intr-un final va arat si eu pozele mult promise cu mine si rochitza mea pup

e draguta rochita atreya ! vad ca si tu ai fost furnicutza harnicutza si ai achizitionat-o deja ;;)

ruxi86
20.12.2009, 15:53:03

tare ma bucur ca ne-ai pus in sfarsit poze cu rochita ta .... vaiii iubita ce bine iti vine rochita, superbbbbbb :* ai sa fii o miresica superba :*

atreya
21.12.2009, 10:41:38
tare ma bucur ca ne-ai pus in sfarsit poze cu rochita ta .... vaiii iubita ce bine iti vine rochita, superbbbbbb :* ai sa fii o miresica superba :*

:)..multumesc muult!
sper, dar tb sa mai slabesc vreo 4 kg si pe urma o sa fiu superba :)

ojitosazules85
21.12.2009, 11:02:38
E foarte frumoasa rochita si iti sta bine! Sa o porti sanatoasa! Ai dat mult pe ea?>:D

alinaggg
21.12.2009, 12:17:58
buna fetelor!

mi-am luat de la nine west acesti pantofi pentru rochia de cununie civila.

Arcee
21.12.2009, 13:47:59
foarte frumoasa rochita si iti vine si foarte bine:*
alina..foarte frumoase sandalutele. bine ca poti sa mergi pe tocuri asa inalte\:D/

dianaruxi
21.12.2009, 14:31:03
buna fetelor!

sunt superbi, azi ma duc si eu pe la h m sa vad ce imi cumpar dau iama pe acolo.

ruxi86
21.12.2009, 15:25:32
buna fetelor!

sunt ffff frumosi ... sa ii porti sanatoasa! >:D<

apropo ... cat ai dat pe ei? :D

sunt superbi, azi ma duc si eu pe la h m sa vad ce imi cumpar dau iama pe acolo.

ruxi, unde la h&m? ca din cate stiu eu in buc. nu este nici un h&m ... sau esti deja in FR? :D

alinaggg
21.12.2009, 16:05:35
[quote=ruxi86;2781944]sunt ffff frumosi ... sa ii porti sanatoasa! >:D<

I-am luat de la nine west cu 225 ron. Erau la reducere 50%

ruxi86
21.12.2009, 18:06:36
[quote=ruxi86;2781944]sunt ffff frumosi ... sa ii porti sanatoasa! >:D<

I-am luat de la nine west cu 225 ron. Erau la reducere 50%

ms mult, sa ii porti sanatoasa ca sunt superbiiii :*

atreya
21.12.2009, 18:48:34
E foarte frumoasa rochita si iti sta bine! Sa o porti sanatoasa! Ai dat mult pe ea?>:D

Mersi mult, am dat 1000 ron..nu e mult...

ojitosazules85
21.12.2009, 19:27:07
Mersi mult, am dat 1000 ron..nu e mult...
Chia ca nu e mult!E chiar bine. sa o porti sanatoasa. De la ce magazin ?

Biu
21.12.2009, 21:03:13
am fost sambata cu nasii la o mica sedinta foto. sedinta foto era pt ei, dar daca tot eram acolo ne-au facut si noua ceva poze, asa, ca sa ne acomodam cu pozatu pana la nunta. si foarte bine am facut, ca asa am descoperit ca al meu barbat face mutre la misto. jumate din poze nici nu le-am putu urca in picasa, ca pana si pe mine ma infunda rasul ;))
http://picasaweb.google.com/Biu220510/PozeCraciun09#5417761228599070050

foxxy
21.12.2009, 21:13:29
Foarte frumoase pozele....sunteti tare zambitori <:-P, felicitari !!!
Va fi fotograful vostru la nunta?
Tare bine aratati in poze !!! =D>

Biu
21.12.2009, 21:21:25
Foarte frumoase pozele....sunteti tare zambitori <:-P, felicitari !!!
Va fi fotograful vostru la nunta?
Tare bine aratati in poze !!! =D>

da, sunt fotografii nostri pt nunta. ms >:D< , aparent arat bine, freza imi era dezastru ca ma prinsese un viscol cu ninsoare de nu m-am vazut bine :-$ , dar pozele au iesit bine \:D/

beanna
22.12.2009, 09:26:12
am fost sambata cu nasii la o mica sedinta foto. sedinta foto era pt ei, dar daca tot eram acolo ne-au facut si noua ceva poze, asa, ca sa ne acomodam cu pozatu pana la nunta. si foarte bine am facut, ca asa am descoperit ca al meu barbat face mutre la misto. jumate din poze nici nu le-am putu urca in picasa, ca pana si pe mine ma infunda rasul ;))
Frumosi sunteti...ce ochi albastri ai!Super...felicitari.Eu am inceput sa fac o lista cu invitati:-B

Arcee
22.12.2009, 11:42:49
tare reusite pozele..biu sper ca nu te-am deochiat ca ti-am tot admirat ochii:*
...fetelor maine am intalnire cu tipa de la flori...sper sa ma incadrez in max 2000 ron cu florile

ruxi86
22.12.2009, 11:59:59

foarte frumoase pozele, biu ... se vede ca are mana fotograful tau, felicitari pt alegere!
iar voi 2 sunteti superbi, ff zambitori, tare bine va sta impreuna ... abia astept sa vad pozele de la nunta ta, vor iesi cu siguranta superbe :*

atreya
22.12.2009, 12:44:54
Chia ca nu e mult!E chiar bine. sa o porti sanatoasa. De la ce magazin ?

Este un magazin la SF Gheorghe (Buc), pe partea dreapta inainte de pasajul pietonal. Pe straduta colt cu strada cu clubul TWICE...

Arcee
22.12.2009, 12:56:04
Este un magazin la SF Gheorghe (Buc), pe partea dreapta inainte de pasajul pietonal. Pe straduta colt cu strada cu clubul TWICE...
atreya, tu te-ai hotarat la aranjamentele florale?

Biu
22.12.2009, 15:06:41
fetelor, multumesc de aprecieri :*
@ roxya : cred ca mi-au si trecut pozele prin ceva filtre si au intensificat culorile ;))

azi am mai rezolvat ceva : am cumparat costum de mire !!!!! sunt foarte incantata. Este un costum Al Ciucu, dar l-am luat de la bazar, nu nou. Va pun si poze cu el ca sunt foarte entuziasmata, si alturi orchita mea, mi se pare ca se potrivesc f bine o:-)

ojitosazules85
22.12.2009, 15:15:56
Fetelor, ce mai faceti? Ce zicceti de rochiile astea? Credeti ca m-ar prinde bine? Eu sunt mai slabutza asa, v-am mai spus!:d

mortisha_20
22.12.2009, 16:24:47
Fetelor, ce mai faceti? Ce zicceti de rochiile astea? Credeti ca m-ar prinde bine? Eu sunt mai slabutza asa, v-am mai spus!:d
a 2a e superba! Si eu sunt slabutza am 45 de kg si 1.65! Eu as alege a doua rochitza ptr a-mi acoperi putin oasele de la umeri :)

(http://versu.ro/Andrei%20Laura%20F-6529.html)

ruxi86
22.12.2009, 16:25:54
fetelor, multumesc de aprecieri :*
@ roxya : cred ca mi-au si trecut pozele prin ceva filtre si au intensificat culorile ;))

azi am mai rezolvat ceva : am cumparat costum de mire !!!!! sunt foarte incantata. Este un costum Al Ciucu, dar l-am luat de la bazar, nu nou. Va pun si poze cu el ca sunt foarte entuziasmata, si alturi orchita mea, mi se pare ca se potrivesc f bine o:-)

f chic costumul de mire ... si cred ca s-ar potrivi f bine cu rochita ta ... asta intareste si mai mult ce am mai spus si anume ca sunteti un cuplu f frumos si ca veti avea o nunta superba ... abia astept pozele dupa marele eveniment :">

ruxi86
22.12.2009, 16:28:28

tot a 2-a imi place si mie mai mult ... arata mult mai frumos decat prima ... dar depinde si pe care ti-o doresti tu ... daca o vrei cu bretelutze sau fara .... daca o vrei neaparat printesica ... eu una as merge si pe ceva mai pe corp in cazul tau pt ca esti slabutza, cred ca s-ar vedea f bine ... treb sa probezi mai multe modele sa vezi care te prinde cel mai bine.

alinaggg
22.12.2009, 17:05:50
fetelor peste 5 luni, la ora 17 incepe cununia noastra :D

Biu
22.12.2009, 18:46:29
fetelor peste 5 luni, la ora 17 incepe cununia noastra :D

noi la 12 incepem ca facem nunta de zi ;))
incep si eu sa simt tic tac tic tac....parca mai ieri imi rezervasem rest si mai avem 14 luni....sunt foarte multumita ca am rezolvat multe din timp si nu am motive de stress, decat ca sunt nerabdatoare \:D/

ojitosazules85
22.12.2009, 20:15:41
a 2a e superba! Si eu sunt slabutza am 45 de kg si 1.65! Eu as alege a doua rochitza ptr a-mi acoperi putin oasele de la umeri :)

Si mie imi place foarte mult a doua! Oare gasesc asa ceva pe aici prin bv? Eu nu mai stiu exact cate kg am, cred ca 48 :)) si 1.66 sau 67 :)) trebuie sa ma masor! #:-S

ojitosazules85
22.12.2009, 20:16:50
tot a 2-a imi place si mie mai mult ... arata mult mai frumos decat prima ... dar depinde si pe care ti-o doresti tu ... daca o vrei cu bretelutze sau fara .... daca o vrei neaparat printesica ... eu una as merge si pe ceva mai pe corp in cazul tau pt ca esti slabutza, cred ca s-ar vedea f bine ... treb sa probezi mai multe modele sa vezi care te prinde cel mai bine.
Da as vrea sa fie printesica, imi place a doua ca vreau bretele, ca sa o sustina, si sa mai acopere golurile :)

angi300
22.12.2009, 20:26:23
buna fetele!
mi-am scos si eu pantofii de nunta(fuchsia)! de ieri tot un zambet sunt..

alinaggg
22.12.2009, 20:43:29
eu sunt suparata ca astept de o gramada de timp sa imi trimita oferta pentru flori.
Chipurile e facuta dar de fiecare data cand trebuia sa o trimita ba nu mai aveau net, ba nu s-a trimis, ba a intervenit ceva....
>:/ cata rabdare sa am si eu?

ruxi86
23.12.2009, 10:25:18
buna fetele!
mi-am scos si eu pantofii de nunta(fuchsia)! de ieri tot un zambet sunt..

f frumosi pantofii ... sa ii porti sanatoasa si sa iti aduca numai noroc si fericire!>:D<

ruxi86
23.12.2009, 10:27:47
eu sunt suparata ca astept de o gramada de timp sa imi trimita oferta pentru flori.
Chipurile e facuta dar de fiecare data cand trebuia sa o trimita ba nu mai aveau net, ba nu s-a trimis, ba a intervenit ceva....

dar nu te poti duce la firma respectiva care treb sa iti trimita oferta? si sa iti spuna pretul acolo pe loc ... asa nu au cum sa mai gaseasca scuze ca le-a cazul netul, sau ca nu s-a putut trimite etc etc ...

Biu
23.12.2009, 10:33:00

pai daca comunicarea e defectuoasa, renunta la ei :-"
eu am renuntat la multi furnizori de servicii pt ca nu comunicam bine, sau pur si simplu nu eram pe aceeasi lungime de unda ;))

deliag
23.12.2009, 11:48:05
Buna.. am si eu o intrebare: cum ați calculat de cate flori aveti nevoie pentru restaurant?

dianaruxi
24.12.2009, 00:02:20
sunt ffff frumosi ... sa ii porti sanatoasa! >:D<

ruxi, unde la h&m? ca din cate stiu eu in buc. nu este nici un h&m ... sau esti deja in FR? :D
sunt deja in franta, de aia am scris mai putin, am fost la paris si mi-am cumparat pantofii aia albastrii, si doua fuste si mai multe chestii, o sa va pun poze cand ma intorc. va pup pe toate.

dianaruxi
24.12.2009, 00:04:40
Buna.. am si eu o intrebare: cum ați calculat de cate flori aveti nevoie pentru restaurant?
calculezi cati invitati ai si cum ii imparti la mese, si pe urma vezi cate aranjamente ai nevoie, unu pe fiecare masa de invitati si unu mai mare pe preziudiu, si pe urma vezi ce fel de aranjamente vrei, pe masa si stailesti cu furnizorul de flori. acesta ar trebui sa-ti faca si aranjamentele si sa ti le aduca la restaurant.

Arcee
24.12.2009, 11:16:48
Gata, am mai scapat si eu de ceva de pe lista: aseara am semnat la flori :-"
Fetelor, sa aveti un Craciun fericit alaturi de cei dragi, iar bucuria Nasterii Domnului sa va umple casa de lumina si fericire>:D<

ruxi86
24.12.2009, 12:24:42
sunt deja in franta, de aia am scris mai putin, am fost la paris si mi-am cumparat pantofii aia albastrii, si doua fuste si mai multe chestii, o sa va pun poze cand ma intorc. va pup pe toate.

superrrrr ... abia astept poze cand revii ... distractie placuta in continuare si relax la maxim >:D<

ruxi86
24.12.2009, 12:27:01
Sarbatori fericite fetelor! Sa ne "revedem" in noul an pline de noi puteri pt pregatirile ce au mai ramas pt ziua cea mare!:*:*:*

Biu
27.12.2009, 21:18:12
hello fetele, ce faceti ?>:D<
am gasit o oferta la vin, ( pentru vinul de dat acasa )mi se pare buna : vin la 0,75, Feteasca Alba Premiat cu 4,72 lei. Habar nu am cat costa la sticla mica de 0.33, dar eu zic ca e bun pretul pt sticla mare, ce ziceti ?
Trebuie sa iau intai o sticla sa il gust, sa vedem daca e si bun ;))

norishor
27.12.2009, 22:01:12
Buna seara fetelor! Am revenit si eu din scurta vacanta. Am mult de recuperat, stiu, dar va ajung eu pana la urma. ;;)
Biu, aveti un fotograf foarte bun, mi-au placut pozele voastre si sunt de acord cu celelalte fete, va potriviti de minune, tu cu viitorul sot. :)
Dianaruxi, te invidiez :D mi-ar fi placut si mie sa fiu la Paris de Craciun. Sa ne pui poze cu Parisul impodobit de sarbatoare. Am o pasiune pt Franta. :D

Cu pregatirile am luat o pauza dar de anul viitor incep cu forte proaspete. :)

Va pup pe toate miresicile si va urez distractie placuta de Revelion! Sa ne reintalnim cu bine la anul, sa fim sanatoase, fericite si 2010 sa ne aduca tot ceea ce ne dorim....o nunta de vis si poate si un bebe in burtica! >:D<>:D<>:D<

atreya
28.12.2009, 22:06:22
atreya, tu te-ai hotarat la aranjamentele florale?

Buna, din pacateavand in vedere ca mai e pana atunci, probabil prin aprilie o sa ma gandesc mai serios la asta...pe lista primul lucru este bautura, costumul de civila pt el si pantofii lui...atat momentan.

atreya
28.12.2009, 22:07:25

heyy.. a 2-a este superba!

nicoletaa
28.12.2009, 22:44:40
am mai taiat ceva de pe lista:fotografu' si paharele:D:*am pus poze cu ele,is chiar dragute si de pret nu mai zic nimik...:D:D

norishor
28.12.2009, 23:19:24
am mai taiat ceva de pe lista:fotografu' si paharele:D:*am pus poze cu ele,is chiar dragute si de pret nu mai zic nimik...:D:D

Foarte dragute paharele si pretul super. Sa le folositi cu placere!:*

nicoletaa
28.12.2009, 23:47:00
Foarte dragute paharele si pretul super. Sa le folositi cu placere!:*

multumesc...:*

Arcee
29.12.2009, 11:35:38
Buna, din pacateavand in vedere ca mai e pana atunci, probabil prin aprilie o sa ma gandesc mai serios la asta...pe lista primul lucru este bautura, costumul de civila pt el si pantofii lui...atat momentan.
e bine ca poti sa stai asa de relaxata..eu nu am putut sa ma linistesc pana nu am semnat pt flori. noi mai avem verighetele, invitatiile (placecarduri, meniuri marturii), costumul lui, accesoriile mele (inclusiv pantofi - sper sa rezolv in ianuarie la targ) si hainele pt civila. am hotarat ca el sa se imbrace in blugi si o camasa si eu intr-o rochita de vara...pt ca e in aceeasi zi la 10 dimineata am zis ca nu are rost sa ne complicam:*

mortisha_20
29.12.2009, 19:54:58
Foarte frumoase paharele! Acela este pretul lor real? de unde le-ai achizitionat?

nicoletaa
29.12.2009, 20:12:47
Foarte frumoase paharele! Acela este pretul lor real? de unde le-ai achizitionat?

pai...lucrez intr-un centru comercial si le-am luat de la vecini:))..acela a fost pretul lor''11,70'' si mi le-a lasat la 10 lei,foarte ieftin, Ma-m bucurat mult de ele si mai ales ca nu o trebuit sa mai umblu dupa ele.

mortisha_20
29.12.2009, 20:32:51
pai...lucrez intr-un centru comercial si le-am luat de la vecini:))..acela a fost pretul lor''11,70'' si mi le-a lasat la 10 lei,foarte ieftin, Ma-m bucurat mult de ele si mai ales ca nu o trebuit sa mai umblu dupa ele.
Superrr! eu am vazut un set de 6 pahare 17 lei, si ma gandeam sa le iau si sa le ornez eu, dar am sa caut gata facute! Oricum, oricat m-as chinui nu pot sa le fac cum le ai tu! Hey mai am 4 luni pana la nunta <:-P

english_muffin
29.12.2009, 21:36:39
Buna fetelor...si eu sunt o miresica de mai, dar n-am mai intrat pe topicul asta de ceva vreme. M-ati speriat cat de avansate sunt pregatirile la voi.... Am vazut ca cineva a semnat si pentru flori:O .... Eu nici nu stiu cate mese vor fi ocupate... Dar ma rog, toate la timpul lor. Noi pana acum acum avem: restaurant, muzica, foto+video, rochita comandata... si invitatii concepute. Nu stiu inca unde vom face cununia civila si nici pe cea religioasa... mda, cred ca ar trebui sa speed things up.

Sa aveti Sarbatori Fericite si spor la pregatiri.

nicoletaa
29.12.2009, 22:14:59
Superrr! eu am vazut un set de 6 pahare 17 lei, si ma gandeam sa le iau si sa le ornez eu, dar am sa caut gata facute! Oricum, oricat m-as chinui nu pot sa le fac cum le ai tu! Hey mai am 4 luni pana la nunta <:-P

dak chiar nu o sa gasesti iti cumperi si le ornezi tu cumva,oricum se sparg:D...cauta la magazinele cu lucruri chinezesti,poate poate...ai sa gasesti.ce se scurge timpul,,,:*

Arcee
29.12.2009, 22:40:48
dak chiar nu o sa gasesti iti cumperi si le ornezi tu cumva,oricum se sparg:D...cauta la magazinele cu lucruri chinezesti,poate poate...ai sa gasesti.ce se scurge timpul,,,:*
nici eu nu am pahare:-s...la noi nu se sparg, se pastreaza:*

nicoletaa
29.12.2009, 23:02:34
nici eu nu am pahare:-s...la noi nu se sparg, se pastreaza:*

dar nu se gasesc akolo la voi in bucuresti asa gata facute sau numa simple?

nicoletaa
29.12.2009, 23:08:49
[quote=roxya007;2796686]nici eu nu am pahare:-s...la noi nu se sparg, se pastreaza:*[/quote

nu sunt lucrate f bine dar avand in vedere ca se sparg eu sunt f multumita:d

shtrengaritza3
29.12.2009, 23:54:25
Sunt si eu o miresica de mai :D de 1 mai chiar !

shtrengaritza3
29.12.2009, 23:56:12
Am vazut ca pe aici circula superstitia de casatoria in mai..stati linishtite..eu cel mai bun exemplu il am in parintii mei care au facut nunta in mai acum 30 de ani..si inca se iubesc... deci..sa traim noi miresici de mai 2010!

frooxy
30.12.2009, 08:23:20
Salutare tuturor miresicilor,

Nu am mai intrat de ceva vreme pe forum si cam greu sa recuperez sutele de pagini pe care le-ati scris :)

Noi intre timp nu prea am mai evoluat cu pregatirile dar de curnad mi-a venit rochita de miresik si azi tocmai mi-am cumparat pantofii iar acum suntem in cautare de costum si pantofi de ginerica si de invitatii. Voi cam cu cat timp inainte trimiteti invitatiile?

Intre timp am avut cununia civila intr-un cadru mai restrans :D :D .... am pus cateva pozici aici http://picasaweb.google.ca/roxana.fainus/CununieCivila27102009#

Va pup si mult spor la pregatiri in noul an!!!!!

Biu
30.12.2009, 11:42:54

Nu am mai intrat de ceva vreme pe forum si cam greu sa recuperez sutele de pagini pe care le-ati scris :)

Noi intre timp nu prea am mai evoluat cu pregatirile dar de curnad mi-a venit rochita de miresik si azi tocmai mi-am cumparat pantofii iar acum suntem in cautare de costum si pantofi de ginerica si de invitatii. Voi cam cu cat timp inainte trimiteti invitatiile?

Intre timp am avut cununia civila intr-un cadru mai restrans :D :D .... am pus cateva pozici aici http://picasaweb.google.ca/roxana.fainus/CununieCivila27102009#

hei frooxy, felicitari <:-P <:-P <:-P
ce rochie frumoasa ai avut !!! ;))
eu ma gandesc sa dam invitatiile inainte cu 6 sapt, cam asa....
oricum, dupa ce stabilesc ora pt ceremonia religioasa le si dau la printat, ca nu mai am rabdare ;-)

emilinicole
30.12.2009, 18:35:37
Sunt si eu o miresica de mai :D de 1 mai chiar !

welcomeeeeeeeee
hai ca ne inmultim si cele de 1 mai:)

deja mai avem ft putin:)

shtrengaritza3
30.12.2009, 18:44:02
welcomeeeeeeeee
hai ca ne inmultim si cele de 1 mai:)

deja mai avem ft putin:)

da...4 luni fixe...
dar din ce`am citit pe aici..eu sunt cam in urma...ca nu am stabilit decat la restaurant si muzica, foto si video..
eu ma gandeam ca e cam devreme sa fac invitatiile... :-s

frooxy
31.12.2009, 05:52:53
hei frooxy, felicitari <:-P <:-P <:-P
ce rochie frumoasa ai avut !!! ;))
eu ma gandesc sa dam invitatiile inainte cu 6 sapt, cam asa....
oricum, dupa ce stabilesc ora pt ceremonia religioasa le si dau la printat, ca nu mai am rabdare ;-)

Merci Biu!!!
Am crezut ca se dau ceva mai devreme invitatiile .... eu as vrea sa avem confirmarea invitatilor cu cel putin 1-1.5 luni inainte de nunta sa stim si noi mai devreme cine vine si cine nu .... cu criza asta economica nu vreau sa avem surprize cu 1-2 saptamani inainte de nunta si sa ne trezim cu o gramada de bautura si alte chestii cumparate si jumate din invitati.

alinaggg
31.12.2009, 10:16:01
Merci Biu!!!
Am crezut ca se dau ceva mai devreme invitatiile .... eu as vrea sa avem confirmarea invitatilor cu cel putin 1-1.5 luni inainte de nunta sa stim si noi mai devreme cine vine si cine nu .... cu criza asta economica nu vreau sa avem surprize cu 1-2 saptamani inainte de nunta si sa ne trezim cu o gramada de bautura si alte chestii cumparate si jumate din invitati.

eu ma gandeam sa dau invitatiile cu 3 luni inainte.
Deja oamenii isi fac programul de pe acum si mai bine sa dai mai devreme decat prea tarziu :)

Biu
31.12.2009, 11:25:42
Merci Biu!!!

exact asa si eu. abia acum apreciez utilitatea cardurilor "save the date " care se dau la americani inainte cu 6 luni de nunta, dupa care invitatia propriu zisa cu 1-2 luni inainte. noi tocmai ce ne gandeam cata baututra sa luam, si e f greu de calculat daca nu stim cati invitati vor veni...
eu una m-as bucura sa primesc invitatia mai din timp sa sa stiu sa ma organizez, asa ca noi asa vom face o:-)

martuka
31.12.2009, 11:28:58
Mai e putin pana in mai 2010, n'am crezut ca timpul trece asa repede...dar e spre bine, ca vine cu bucurie in suflet! cat despre superstitiile legate de nunta facuta in luna mai, nici gand, caci eu si viitorul sot nu credem in asa ceva ci ne incredem in ceea ce vrem noi si facem cu mare drag, ca doar e pentru binele nostru! Nasii sunt super draguti si atenti! sa ne traiasca!!

ruxi86
02.01.2010, 22:39:21

Casa de piatra, frooxy :* :* :*
Sa aveti parte numai de bucurii si impliniri impreuna ... va sta tare bine impreuna :*
Apropo ... ai avut o rochita superbaaaaa ;))

PS: Bun venit noilor miresici si spor la pregatiri dragele mele ca mai avem putintel de tot :D

Biu
03.01.2010, 18:18:50
ce facetzi feteleeeeee ? a venit anul nostru <:-P <:-P <:-P
sapt viitoare trebuie sa dam comanda la verighete hihi, abia astept :D

shtrengaritza3
03.01.2010, 22:34:11

superba a doua rochita...de unde ai luat`o?

Cristina_84
03.01.2010, 22:42:41

Ai avut o rochie foarte frumoasa!
Nici noi nu am mai evoluat cu nimic,de acum incepem in forta,acum ca am intrat in noul an mi se pare ca mai e atat de putin pana la nunta....:D

ruxi86
04.01.2010, 08:26:30
Fetelor, la multi ani, bine v-am gasit in anul nostru >:D<

Din pacate, azi inapoi la munca ... cel putin in cazul meu :((

Pe perioada vacantei, nici noi n-am mai evoluat cu nimic, insa urmeaza sapt asta sa incheiem treaba cu biserica pt ca normal incepand de astazi se deschid caietele pt noul an si acum incep programarile. Si urmeaza apoi invitatiile pt ca ar trebui cam pe la sfarsitul lunii sa incep sa le impart.

dellutza
04.01.2010, 08:40:14

Pe perioada vacantei, nici noi n-am mai evoluat cu nimic, insa urmeaza sapt asta sa incheiem treaba cu biserica pt ca normal incepand de astazi se deschid caietele pt noul an si acum incep programarile. Si urmeaza apoi invitatiile pt ca ar trebui cam pe la sfarsitul lunii sa incep sa le impart.

Imparti invitatiile asa repede??? Eu ma gandeam sa le dau cam cu 2 luni inainte.:-\

andrelutza_2010
04.01.2010, 08:59:49

Buna dimineata si la multi ani !

Sa avem cu totii un 2010 asa cum il visam. :x

Noi am fost ieri la biserica sa platim taxa de rezervare, si nu primisera inca nu stiu ce documente de la protopopiat. A ramas pe duminica viitoare.
Iar despre invitatii, si eu sunt de parere ca trebuie date din timp, pt. ca ne asteapta un an greu dupa cum se anunta deja, si e posibil ca multa lume sa nu poata veni, deci macar sa stim cum sa ne organizam cheltuielile care au ramas de facut ..

ruxi86
04.01.2010, 09:09:45
Imparti invitatiile asa repede??? Eu ma gandeam sa le dau cam cu 2 luni inainte.:-\

Pai eu stiu ca invitatiile se impart cu 3-4 luni inainte de nunta ... asta depinde bineinteles si de oras, zona ... ca nu peste tot este la fel ... si noi tot asa am primit la randul nostru invitatii pt alte nunti ... cu 3-4 luni inainte.
Si vb lu' andrelutza e mai bine mai din timp, mai ales dat fiind perioada in care ne aflam ... toate au inceput sa creasca si vor mai creste ... tare mie teama ca ne vor mari si meniul din cauza cresterii preturilor, care se par ca in anul asta au depasit ori ce limita a bunului simt. :((

dianaruxi
04.01.2010, 09:34:53
neata fetelor,
mi-am luat pahare de sampanie si inca o pereche de pantofi albastrii. va pun imediat poze.

emilinicole
04.01.2010, 09:44:57
neata si La multi ani!
in pauza asta noi am luat wiskey-ul si am dat avansul la biserica:) am luat si cor:)

hai diana cu pozele:D:D:D

sttefi
04.01.2010, 09:49:40
Buna dimineata si "La multi ani", sa avem un an mai bun si o nunta asa cum ne dorim!

Am inceput ziua bine, am primit pahare pentru miri cadou de la sefa mea :) Poate reusesc sa fac poze sa vi le arat.

O saptamana usoara!

dianaruxi
04.01.2010, 10:06:58
uitati si pozele

Arcee
04.01.2010, 10:10:50
Buna dimineata fetelor. La multi ani si sa aveti un an nou cat mai bun! Nici noi nu am mai avansat cu pregatirile in afara de contractul pt flori pe care l-am semnat inainte de craciun. Eu ma gandeam sa dau invitatiile de martisor:D

Biu
04.01.2010, 10:11:20
uitati si pozele

foarte frumosi pantofii :madlaugh: spune-mi ca sunt si comozi ca sa-mi fie ciuda de-a binelea >:D<

Sannda
04.01.2010, 10:13:04
La multi ani miresicilorrrr!!! Va doresc in noul an,multa fericire,multa sanatate si cat mai multe realizari.

Apropo de "realizari",ne-am cumparat si noi paharele de sampanie,2 baxuri de Angeli bianco si roso (oferata buna de pret la Selgros) si mi-am mai achizitionat niste fluturi decorativi,carora vreau sa le gasesc un rol in cadrul aranjamentelor.
Acum asteptam targurile de nunti pentru a da comanda la invitatii si verighete.

ruxi86
04.01.2010, 10:18:59
uitati si pozele

f frumosi pantofii ... sa ii porti sanatoasa si sa iti aduca numai noroc! >:D<

dianaruxi
04.01.2010, 10:23:53
foarte frumosi pantofii :madlaugh: spune-mi ca sunt si comozi ca sa-mi fie ciuda de-a binelea >:D<
sunt chiar comozi, dar tocul e cam mare pt mine, insa sunt comozi. am dat 20 euro pe ei.

dianaruxi
04.01.2010, 10:27:55
am primit si cerceii pt nunta de la josephine, si voaleta, o sa va pun poze maine si mi-am luat si un colier de argint pt civila. sunt super multumita de cercei.

andrelutza_2010
04.01.2010, 11:44:11
am primit si cerceii pt nunta de la josephine, si voaleta, o sa va pun poze maine si mi-am luat si un colier de argint pt civila. sunt super multumita de cercei.

poze poze :D !

Foarte frumosi pantofii. Imi plac la nebunieee. Sa-i porti sanatoasa!
Si paharele sunt f elegante.

dianaruxi
04.01.2010, 11:45:21
poze poze :D !

Foarte frumosi pantofii. Imi plac la nebunieee. Sa-i porti sanatoasa!
Si paharele sunt f elegante.
da chiar mi-au placut paharele sunt simple si lungi, le-am luat de la lafayette cu 15 euro bucata. m-am carat cu ele pe avion, la bagajele de mana, am avut un stres cu ele.

sttefi
04.01.2010, 11:46:51
Am si eu o dilema :)

Mie DJ-ul mi-a spus ca ar fi mai bine sa servim intai aperitivul, apoi sa deschidem dansul. (ca daca facem invers lumea iese la dans, apoi ar trebui la scurt timp sa se aseze pt aperitiv...)

Eu pana sa vbesc cu el ma gandeam ca intai se deschide dansul, danseaza invitatii....apoi se serveste aperitivul.

Voi cum o sa faceti?

angye16
04.01.2010, 11:54:27
La Multi Ani fetelor !!!!!!!!!! >:D<

DianaRuxi ff frumosi pantofii, sa-i porti fericita !!!!!!!!!!!!!!>:D<

andrelutza_2010
04.01.2010, 11:57:43
da chiar mi-au placut paharele sunt simple si lungi, le-am luat de la lafayette cu 15 euro bucata. m-am carat cu ele pe avion, la bagajele de mana, am avut un stres cu ele.

Bine ca au ajuns in regula la destinatie #:-S. Daca erau la cala, aveai o colectie de cioburi acum :)).

Sannda
04.01.2010, 12:01:04

Mie DJ-ul mi-a spus ca ar fi mai bine sa servim intai aperitivul, apoi sa deschidem dansul. (ca daca facem invers lumea iese la dans, apoi ar trebui la scurt timp sa se aseze pt aperitiv...)

Eu pana sa vbesc cu el ma gandeam ca intai se deschide dansul, danseaza invitatii....apoi se serveste aperitivul.

Voi cum o sa faceti?

Nu stiu cum este la voi in Buc.,dar la noi asa se petrece:se serveste mai intai aperitivul si abia apoi se deschide dansul.Dj-ul vostru v-a sfatuit foarte bine.

ruxi86
04.01.2010, 12:07:44

Voi cum o sa faceti?

Cred ca depinde de cum vrei tu sa organizezi ... eu am fost la nunti unde s-au practic ambele cazuri ... eu una imi doresc sa deschid mai intai dansul si apoi servirea aperitivului ... cred ca e cel mai bine asa ... dansam un picutz .. dupa aia bagam la ghiozdanel ca sa prindem forte noi si iar dansam :D

dianaruxi
04.01.2010, 12:11:56
Cred ca depinde de cum vrei tu sa organizezi ... eu am fost la nunti unde s-au practic ambele cazuri ... eu una imi doresc sa deschid mai intai dansul si apoi servirea aperitivului ... cred ca e cel mai bine asa ... dansam un picutz .. dupa aia bagam la ghiozdanel ca sa prindem forte noi si iar dansam :D
da si eu tot asa o sa fac, ca nu moare lumea de foame un dans, asa e treaba asta facuta si cine vrea sa danseze va putea nu trebuie sa stea sa ma astepte pe mine sa mananc.

Cristina_84
04.01.2010, 17:27:03
Fetelor,spune-ti-mi si mie,paharele de sampanie le-ati luat pentru intrarea in restaurant? Se iau pahare pentru miri si nasi?
Referitor la aperitiv si dans,la noi asa se procedeaza,se pune mai intai aperitivul si dupa aceea se deschide dansul,pentru ca se asteapta sa se adune lumea in sala si dupa aceea se porneste dansul.Apropo de dans,v-ati gandit sa luati ceva cursuri?

ruxi86
05.01.2010, 08:06:24
Fetelor,spune-ti-mi si mie,paharele de sampanie le-ati luat pentru intrarea in restaurant? Se iau pahare pentru miri si nasi?
Referitor la aperitiv si dans,la noi asa se procedeaza,se pune mai intai aperitivul si dupa aceea se deschide dansul,pentru ca se asteapta sa se adune lumea in sala si dupa aceea se porneste dansul.Apropo de dans,v-ati gandit sa luati ceva cursuri?

Paharele de sampanie le-am luat pt intrare ... la noi se iau pahare pt miri si nasi ... si din cate stiu si am vazut sunt luate de miri, nu de nasi. Dar la noi nu se sparg cum se fac in alte regiuni, dupa aia le pastrezi sau le dai mai departe, cum crede fiecare de cuviinta.
Noi initial vroiam sa luam cateva ore de dans ... vroiam un vals mai special si plus sa mai invatam si cativa pasi pt ale genuri de muzica de ex. populara ... ca sunt tare varza ... insa cu criza asta in care vad ca ne tot adancim ... nu stiu daca ne mai permite bugetul :((

andrelutza_2010
05.01.2010, 08:36:14
Paharele de sampanie le-am luat pt intrare ... la noi se iau pahare pt miri si nasi ... si din cate stiu si am vazut sunt luate de miri, nu de nasi. Dar la noi nu se sparg cum se fac in alte regiuni, dupa aia le pastrezi sau le dai mai departe, cum crede fiecare de cuviinta.
Noi initial vroiam sa luam cateva ore de dans ... vroiam un vals mai special si plus sa mai invatam si cativa pasi pt ale genuri de muzica de ex. populara ... ca sunt tare varza ... insa cu criza asta in care vad ca ne tot adancim ... nu stiu daca ne mai permite bugetul :((

Neata ! ~o)

Mi-ai luat vorbele din gura :)).

ruxi86
05.01.2010, 08:43:37
Neata ! ~o)

Mi-ai luat vorbele din gura :)).

>:D< Am fost un picutz mai rapida ;))

andrelutza_2010
05.01.2010, 09:14:58
>:D< Am fost un picutz mai rapida ;))

Da. Eu ma trezesc mai greu :">..

Ti-ai ales model de invitatii ?

ruxi86
05.01.2010, 09:19:53
Da. Eu ma trezesc mai greu :">..

Ti-ai ales model de invitatii ?

Nu prea ... ne-am tot razgandit de atatea ori pt ca nu era ce ne doream noi ... asteptam targul de nunti de la romexpo de la sfarsitul lunii ... si poate inainte sau dupa vom mai da inca o fuga la koza ... acolo gasisem niste invitatii care ne-au placut tare mult ... poate au bagat si modele mai noi.

Tu ti-ai ales invitatia? Ca nu mai tin minte :">

andrelutza_2010
05.01.2010, 09:33:58
Nu prea ... ne-am tot razgandit de atatea ori pt ca nu era ce ne doream noi ... asteptam targul de nunti de la romexpo de la sfarsitul lunii ... si poate inainte sau dupa vom mai da inca o fuga la koza ... acolo gasisem niste invitatii care ne-au placut tare mult ... poate au bagat si modele mai noi.

Tu ti-ai ales invitatia? Ca nu mai tin minte :">

Inca nu.. astept intai sa intre nasii in schema >-) ! 8-|

dianaruxi
05.01.2010, 09:42:34
neata fetelor,
mi-a venit rochia, asta seara ma duc sa o iau si sa dau restul de bani. sper sa-mi placa si sa-mi vina. :-SS:-SS:-SS:-SS
paharele de sampanie sunt cumparate pt a ciocni sampania cu invitatii la intrare, ca la noi la buc cand iti vin invitatii tu si cu nasii trebuie sa stati la intrare si sa ciocniti cu fiecare dintre ei, si se obisnuieste ca mirii si nasii sa aiba niste pahare mai speciale, dar eu cum nu am nasi nu am luat decat doua pahare.

deliag
05.01.2010, 10:44:31
la multi ani si un an nou cat mai bogat. fetelor am si eu o intrebare.. stie cineva cam cât costă un pahar din acela mai special?

dianaruxi
05.01.2010, 10:49:16
la multi ani si un an nou cat mai bogat. fetelor am si eu o intrebare.. stie cineva cam cât costă un pahar din acela mai special?
pai depinde eu am vazut unele mai simplute la 40 ron setul de doua, si altele mai scumpe la 175 ron setul.

emilinicole
05.01.2010, 10:52:20
neata fetelor,
mi-a venit rochia, asta seara ma duc sa o iau si sa dau restul de bani. sper sa-mi placa si sa-mi vina. :-SS:-SS:-SS:-SS
paharele de sampanie sunt cumparate pt a ciocni sampania cu invitatii la intrare, ca la noi la buc cand iti vin invitatii tu si cu nasii trebuie sa stati la intrare si sa ciocniti cu fiecare dintre ei, si se obisnuieste ca mirii si nasii sa aiba niste pahare mai speciale, dar eu cum nu am nasi nu am luat decat doua pahare.

bravoooooooooo
sigur vine..nu stiu cum faci dar neaparat sa pui poze:)

deliag
05.01.2010, 10:54:40
merci.., toata lumea si-a cumparat deja rochie? eu inca nu am probat nici macar o rochie.. doar m-am uitat pe net dupa modele.

norishor
05.01.2010, 10:56:47
LA MULTI ANI TUTUROR! Anul acesta va fi cel mai frumos de pana acum si cu siguranta il vom tine minte cat timp vom trai. Mai e atat de putin pana la nunta...
Am citit paginile pe care le-ati scris de la ultima mea postare si vreau sa va felicit pe cele care ati mai rezolvat ceva sau ati cumparat pt nunta.
Noi am stagnat pe perioada sarbatorilor insa de sambata continuam cu pregatirile. In week-end as vrea sa imi cumpar si eu rochia...daca o gasesc. Sper sa nu trebuiasca sa caut mult...si sa aiba un pret bun.
Dupa aceea voi trece si eu la pantofi. Am vazut ca voi aveti si cate 2 perechi.

Dianaruxi, sunt super pantofii si paharele, sa le folosesti sanatoasa si cu placere!

sttefi
05.01.2010, 12:00:53
Neatza,

Mai am o intrebare...poate ati auzit sau ati vazut pe undeva...

Pe invitatii scrie la un moment dat de parintii care le-au dat viata (mirilor). La mine tatal a murit..si nu stiu cum sa fac...nu se scrie nimic sau se scrie intr-un chenar (asa am vazut pe o sg invitatie)

Voi cum stiti?

dianaruxi
05.01.2010, 12:09:46
Neatza,

Pe invitatii scrie la un moment dat de parintii care le-au dat viata (mirilor). La mine tatal a murit..si nu stiu cum sa fac...nu se scrie nimic sau se scrie intr-un chenar (asa am vazut pe o sg invitatie)

Voi cum stiti?
il treci intr-un chenar negru. asa se face pt pers decedate si pe carti si peste tot.

andrelutza_2010
05.01.2010, 12:25:26
il treci intr-un chenar negru. asa se face pt pers decedate si pe carti si peste tot.

Asa stiu si eu. Se trece in chenar.

ruxi86
05.01.2010, 12:31:20
neata fetelor,

cu siguranta iti va veni rochita ... abia asteptam poze sa iti vedem rochita pe tine!

ruxi86
05.01.2010, 12:32:09
Neatza,

Voi cum stiti?

parintii decedati se trec si ei pe invitatie insa intr-un chenar negru.

dianaruxi
05.01.2010, 12:34:30
merci.., toata lumea si-a cumparat deja rochie? eu inca nu am probat nici macar o rochie.. doar m-am uitat pe net dupa modele.
pai du-te si probeaza, dc vrei o rochie de la o marca mai cunoscuta, comanda dureaza in jur de 3 luni.

sttefi
05.01.2010, 15:24:51
parintii decedati se trec si ei pe invitatie insa intr-un chenar negru.

Multumesc fetele,

Asa am vazut si eu pe o invitatie, insa nu eram sigura.

AlexandraSalomeea
05.01.2010, 15:49:58
Buna dragele mele,

La sfarsit de an, dupa cum este obiceiul, ma-m inoit cu ceva.... Ati ghicit, chiar cu rochita de mireasa :) Pot spune ca am facut un pas mare de tot. Urmeaza lista facuta special pentru targul de la jumatatea lunii, unde sper sa am noroc si sa gasesc cat mai multe.
Voi cum stati cu pregatirile?
Va pupic

sttefi
05.01.2010, 16:01:25
Buna dragele mele,

La sfarsit de an, dupa cum este obiceiul, ma-m inoit cu ceva.... Ati ghicit, chiar cu rochita de mireasa :) Pot spune ca am facut un pas mare de tot. Urmeaza lista facuta special pentru targul de la jumatatea lunii, unde sper sa am noroc si sa gasesc cat mai multe.
Va pupic

Felicitari pt rochie...asteptam pozici :)

ruxi86
05.01.2010, 16:18:22
Multumesc fetele,

Asa am vazut si eu pe o invitatie, insa nu eram sigura.

Cu multa placere, stefi .. ne bucuram ca te-am putut ajuta >:D<

ruxi86
05.01.2010, 16:22:47
Buna dragele mele,

Va pupic

Felicitari pt rochita, Alexandra ... sa iti aduca numai noroc! >:D< Asteptam pozici ... sau macar pana incarci pozele aici, spune-ne ce model si de la ce casa de moda ti-ai luat rochita :)
Majoritatea dintre noi ne-am luat deja rochita ... plus mai avem restaurantul rezervat, foto+video, formatie sau DJ, verighetele, pantofii de mireasa, o parte din restul accesoriilor cum ar fi: paharele pt miri si nasi, bijuteriile ...
Tu cum stai cu pregatirile?

ani_diana
05.01.2010, 17:57:16

Buna, tuturor !

Deliag , nu pot sa-ti spun sa stai linistita , insa pot sa spun ca nu esti singura care inca nu are rochia de mireasa . Eu voi avea nunta in 15 mai . Am intrat un pic in panica , insa sper sa rezolv alegerea ei pana la sf acestei luni . Am probat cateva modele , insa nu mi-au placut deloc si cum am stabilit un buget "X" imi este si mai greu sa ma decid , iar oferta nu este nici ea foarte bogata. Deocamdata, astept cu interes targurile din ianuarie .

frooxy
06.01.2010, 06:08:00
uitati si pozele

foarte faine paharele .... si noi le avem deja, le-am primit cadou la cununia civila de la niste prieteni dragi noua :)

deliag
06.01.2010, 07:55:59
merci ani diana pentru incurajari, si eu astept targurile din luna ianuarie pentru a proba si a imi cumpara rochia visata, in cazul in care nu o voi gasi acolo am vazut o gramada de magazine de rochii de mireasa... asa ca incerc sa nu intru in panica.

ruxi86
06.01.2010, 08:07:49
foarte faine paharele .... si noi le avem deja, le-am primit cadou la cununia civila de la niste prieteni dragi noua :)

f frumoase paharele frooxy, sunt chiar f speciale ... sa va aduca numai bucurii!>:D<

emilinicole
06.01.2010, 09:28:35

astea sunt cele mai tari pahare de miri pe care le-am vazut!!!
felicitari si jos palaria:)

dianaruxi
06.01.2010, 09:47:13
ff dragute , elegante. sa va poarte noroc.

dianaruxi
06.01.2010, 09:59:39
ok si acum pozele, care au iesit cam aiurea, e mai frumoasa rochia in realitate, si nu e asa lucioasa.

andrelutza_2010
06.01.2010, 10:06:38
ok si acum pozele, care au iesit cam aiurea, e mai frumoasa rochia in realitate, si nu e asa lucioasa.

Oau ! e frumoasa ;-). Blitzul o face sa para asa lucioasa.
Iti vine numai bine. Felicitari !

Biu
06.01.2010, 10:51:51

heiii super rochitza :suuuper: :suuuper: :suuuper:
talie subtire, "bagajele " le aranjeaza super si pare si usurica :x
da totusi daca ai incaltat sandalele albastre, de ce ti-a fost lene sa dai jos ciorapii negri de 100 de deni ? =)) acuma trebuie sa le mai imbraci o data, sa dai jos ciorapii si sa faci o poza mai de-antregul, sa vedem si noi tinuta completa :*

alinabubuianu
06.01.2010, 10:54:13

E superba! Si stai linistita ca stim ca blitzul joaca feste in ceea ce priveste luciul...Esti foarte eleganta in rochita! Pupici

dianaruxi
06.01.2010, 11:03:32
heiii super rochitza :suuuper: :suuuper: :suuuper:
talie subtire, "bagajele " le aranjeaza super si pare si usurica :x
da totusi daca ai incaltat sandalele albastre, de ce ti-a fost lene sa dai jos ciorapii negri de 100 de deni ? =)) acuma trebuie sa le mai imbraci o data, sa dai jos ciorapii si sa faci o poza mai de-antregul, sa vedem si noi tinuta completa :*
asa sunt eu mai puturoasa.=)) oricum pana m-am imbracat am innebunit dureaza pana te trage cineva de toate firele alea.

Biu
06.01.2010, 11:10:16
asa sunt eu mai puturoasa.=)) oricum pana m-am imbracat am innebunit dureaza pana te trage cineva de toate firele alea.
ce-ai crezut, ca-i usor sa fi mireasa ? =))

emilinicole
06.01.2010, 11:22:05
Sper misto rochia dianaruxi
bravoooooooooooooooooooo..mie si asa lucioasa imi place:))))))
cea mai buna afacere pe care ai facut-o..iti vine ca turnata:)

dianaruxi
06.01.2010, 11:24:37
Sper misto rochia dianaruxi
bravoooooooooooooooooooo..mie si asa lucioasa imi place:))))))
cea mai buna afacere pe care ai facut-o..iti vine ca turnata:)
da si mie imi place ca vine perfect, si am economisit 18 mil.

ruxi86
06.01.2010, 11:25:51

e superba rochita, ruxi ... si iti vine ca turnata ... iti subtiaza talia ... iti vine fff bine ... felicitari pt alegerea facuta! vei fi o miresica mumoasa foc :*

Arcee
06.01.2010, 12:08:34
diana...ce pot sa zic super rochie, super pantofi..o sa fii o miresica frumoasa rau si ai facut si super afacere cu rochita=D>
@frooxy...deosebite paharele
...din pacate eu o sa intru din ce in ce mai rar pt ca am inceput munca

norishor
06.01.2010, 12:14:29
Salutare fetelor!
Dianaruxi, felicitari pt rochie! E foarte frumoasa si iti vine de minune. Sa o porti cu placere!>:D<
Ruxi, ce program lung ai. Eu de la 10 la 5-6 sunt aici.
Roxya si eu ma intorc la treaba. Mai intru putin mai tarziu.
Va pup!

dianaruxi
06.01.2010, 12:22:57
va multumesc fetelor pentru complimente.

ruxi86
06.01.2010, 15:03:21
Salutare fetelor!
Dianaruxi, felicitari pt rochie! E foarte frumoasa si iti vine de minune. Sa o porti cu placere!>:D<
Ruxi, ce program lung ai. Eu de la 10 la 5-6 sunt aici.
Roxya si eu ma intorc la treaba. Mai intru putin mai tarziu.
Va pup!

pai e program de 8 ore si plus o ora pauza .. adica 9 .. cam asa se practica in general ... oricum e bine ca programul este destul de flexibil si pot pleca si mai repede daca imi termin treaba.

roxya, tare ma bucur pt locul tau de munca .. mult spor! si sa ne spui cum iti place ce faci acolo >:D<

atreya
06.01.2010, 16:12:09
Dianaruxi, superba rochita!!!iti vine ca si turnata :)

Ruxi ai un program ok, eu incep la 9 si cand scap la 7 e super!!!

va pup

norishor
06.01.2010, 16:49:02
Sunt asa de incantata. Abia astept sa vina ziua de sambata, sa caut rochita. Am aflat chiar azi ca in acest week-end va fi un targ de nunti in Timisoara.

deliag
07.01.2010, 07:56:21
buna fetelor, ma bucur ca nu sunt singura care asteapta targul de la timisoara... am vazut ca si norishor e interesata, ceea ce vroiam sa iti spun e ca in perioada 22-24 decembrie mai sunt inca 2 targuri in timisoara si cred k inca unul la inceputul lui februarie.. oricum daca te intereseaza o sa caut in agenda unde mi-am notat si o sa iti spun exact... pana atunci iti urez multa bafta la targ.. sa gasesti tot ceea ce ai nevoie

ruxi86
07.01.2010, 08:01:07
Stai linistita, ca nici eu nu am rochita.Si nici nu intentionez inca.Intai vreau sa dau jos ceva kg, apoi imi fac la comanda rochita.Deocamdata mai caut modelul...ca daca o fac de pe acum, ma impusc daca gasesc apoi un model mai frumos.Asa, n-o sa mai am timp sa ma mai uit la altele cu vreo luna inainte.

Dar si la croitorie daca te duci sa iti faca rochia pe comanda, va dura cateva luni in functie de restul comenzilor care le au ... si eu am vrut initial sa imi fac rochita pe comanda si am fost sa ma interesez cam cat ar dura, cat m-ar costa ... si sa stii ca dura cam 2-3 luni ... cat despre kg in plus, nu e asa o mare problema, daca iti faci rochita cu corset care se mai poate strange cu snuruletz, este OK, ca se poate ajusta cum vrei tu ... si eu vreau sa mai dau ceva jos, dar nu imi fac probleme din pricina asta chiar daca am achizitionat rochita mai din timp.

dianaruxi
07.01.2010, 09:24:10
neata fetelor,
si eu sunt interesata de targul de la romexpo, ca vreau sa-mi iau voal, pana la urma voaleta aia nu merge cu rochia mea, asa ca o sa-mi iau un voal ivory dar nu stiu cat de lung, ca nu stiu ce ar merge cu rochia mea. nu-mi place mie ideea de voal dar voaleta si rochia sunt din povesti diferite.

ruxi86
07.01.2010, 09:29:32
neata fetelor,
si eu sunt interesata de targul de la romexpo, ca vreau sa-mi iau voal, pana la urma voaleta aia nu merge cu rochia mea, asa ca o sa-mi iau un voal ivory dar nu stiu cat de lung, ca nu stiu ce ar merge cu rochia mea. nu-mi place mie ideea de voal dar voaleta si rochia sunt din povesti diferite.

va fi pe 29-30-31 ian. si tot cam din aceeasi cauza imi doresc si eu sa ajung la targul de la romexpo ... pt voal si plus ca poate gasesc niste invitatii care ne vor placea in sfarsit :D

dianaruxi
07.01.2010, 09:30:37
va fi pe 29-30-31 ian. si tot cam din aceeasi cauza imi doresc si eu sa ajung la targul de la romexpo ... pt voal si plus ca poate gasesc niste invitatii care ne vor placea in sfarsit :D
eu la invitatii nu m-am hotarat inca tre sa caut modele, pt seria a doua. dar mai astept ca mai am timp. ar trebui in schimb sa ma duc la biserica, sa rezerv.

deliag
07.01.2010, 09:34:14
seria a doua de invitatii? ce am pierdut?

dianaruxi
07.01.2010, 09:39:58
seria a doua de invitatii? ce am pierdut?
:)) eu am doua nunti, una in franta si una aici, si fac doua serii de invitatii unele pt franta in franceza, si unele pt rom in romana.

ruxi86
07.01.2010, 09:49:43
eu la invitatii nu m-am hotarat inca tre sa caut modele, pt seria a doua. dar mai astept ca mai am timp. ar trebui in schimb sa ma duc la biserica, sa rezerv.

pai nici noi nu ne-am hotarat ... d-aia speram sa gasim ceva la targul asta de la romexpo mai ales ca mai sunt si promotii ... si am incepe eventual cu impartitul invitatiilor prin feb.
numai ca treb sa rezolvam cu biserica mai intai de toate ... sper sa rezolvam zilele astea neaparat.

apropo ... la multi ani celor care poarta numele de ioana, ionela ... iubitiilor, familiei cu numele de ion, ioana >:D<

dianaruxi
07.01.2010, 09:53:02
pai nici noi nu ne-am hotarat ... d-aia speram sa gasim ceva la targul asta de la romexpo mai ales ca mai sunt si promotii ... si am incepe eventual cu impartitul invitatiilor prin feb.
numai ca treb sa rezolvam cu biserica mai intai de toate ... sper sa rezolvam zilele astea neaparat.

apropo ... la multi ani celor care poarta numele de ioana, ionela ... iubitiilor, familiei cu numele de ion, ioana >:D<
nu ai gasit inca biserica?

ruxi86
07.01.2010, 09:58:35
nu ai gasit inca biserica?

nu, dar nici nu am mai cautat ... am zis ca incercam din nou zilele astea ca am o listutza cu bisericile la care sa mergem ... n-avea rost sa mai incerc anul trecut pt ca majoritatea la care am fost incepeau rezervarile abia de anul asta de pe 4 ian.

norishor
07.01.2010, 10:38:50
buna fetelor, ma bucur ca nu sunt singura care asteapta targul de la timisoara... am vazut ca si norishor e interesata, ceea ce vroiam sa iti spun e ca in perioada 22-24 decembrie mai sunt inca 2 targuri in timisoara si cred k inca unul la inceputul lui februarie.. oricum daca te intereseaza o sa caut in agenda unde mi-am notat si o sa iti spun exact... pana atunci iti urez multa bafta la targ.. sa gasesti tot ceea ce ai nevoie

Iti multumesc draga pentru informatii. De unul din perioada 22-24 ianuarie stiu si eu,la Palatul Baroc, si in perioada 5-7 februarie la Centrul Regional de Afaceri. Poate ne intalnim acolo. :)
Me bucur sa te cunosc. Am si eu o prietena care este din Jimbolia.
Spor la pregatiri!

emilinicole
07.01.2010, 10:47:15
Voi stiti ca e targ si pe 15-16-17 ian la Mariott(doar expozitie)si la Palatul Parlamentului(expo si proba), nu?ca vad ca vb doar de romexpo dar si la asta sunt promotii..reduceri..si ft multi expozanti(cel putin la Palat..am fost eu anul trecut) :)

ani_diana
07.01.2010, 10:48:03
nu, dar nici nu am mai cautat ... am zis ca incercam din nou zilele astea ca am o listutza cu bisericile la care sa mergem ... n-avea rost sa mai incerc anul trecut pt ca majoritatea la care am fost incepeau rezervarile abia de anul asta de pe 4 ian.

Nici eu nu am rezolvat cu biserica - vom face la Sf Mina, iar aici programarile incep zilele acestea . Am fost in decembrie pentru a vorbi cu preotul insa nu a vrut sa faca nicio derogare de la data inceperii "inscrierilor" asa ca a ramas sa mergem dupa 7 ianuarie . Am deja emotii , mi se pare cel mai important pas in organizarea nuntii, sper sa gasec disponibila data si ora pe care o doresc .

krisz
07.01.2010, 11:09:44
Buna feletor, si eu sunt o miresica de mai :).Mai este cineva din Cluj?

deliag
07.01.2010, 11:35:20
Mai este un targ la inceputul lui februarie la mall. Cum se numeste prietena ta din Jimbolia?

ruxi86
07.01.2010, 11:39:40
Voi stiti ca e targ si pe 15-16-17 ian la Mariott(doar expozitie)si la Palatul Parlamentului(expo si proba), nu?ca vad ca vb doar de romexpo dar si la asta sunt promotii..reduceri..si ft multi expozanti(cel putin la Palat..am fost eu anul trecut) :)

am auzit si de targul ala ... dar mai toata lumea care am auzit-o se bazeaza mai mult pe cel de la romexpo. se spune ca este cel mai mare targ la care vor fi prezente toate firmele mari ... acum nu stiu ce sa zic.

ruxi86
07.01.2010, 11:40:43
Nici eu nu am rezolvat cu biserica - vom face la Sf Mina, iar aici programarile incep zilele acestea . Am fost in decembrie pentru a vorbi cu preotul insa nu a vrut sa faca nicio derogare de la data inceperii "inscrierilor" asa ca a ramas sa mergem dupa 7 ianuarie . Am deja emotii , mi se pare cel mai important pas in organizarea nuntii, sper sa gasec disponibila data si ora pe care o doresc .

mult noroc sa poti rezerva data si ora dorita ... si eu ma bazez tare mult pe asta ca altfel nu stiu ce as face :D

deliag
07.01.2010, 11:46:17
fetelor inainte de a vorbi la biserica nu trebuie stiuta ora la care mergi la primarie? sau acum se stabileste ziua si ora ramane sa se transmita mai tarziu?

emilinicole
07.01.2010, 11:48:40
am auzit si de targul ala ... dar mai toata lumea care am auzit-o se bazeaza mai mult pe cel de la romexpo. se spune ca este cel mai mare targ la care vor fi prezente toate firmele mari ... acum nu stiu ce sa zic.

dap..dar si cel mai scump e la romexpo..eu stiu de anu trecut..am fost cu niste prieteni la palatul parlamentuli..si sunt firme mari care vin..puteti intra pe site..eu merg si la asta:)

ruxi86
07.01.2010, 11:53:29
fetelor inainte de a vorbi la biserica nu trebuie stiuta ora la care mergi la primarie? sau acum se stabileste ziua si ora ramane sa se transmita mai tarziu?

la primarie te poti duce abia cu 2 saptamani inainte de ziua nuntii ca sa iti depui dosarul ... cel putin asa se practica in bucuresti ... in alte parti poate fi diferit, treb doar sa te interesezi cum se face la tine in oras.

ruxi86
07.01.2010, 11:55:28
dap..dar si cel mai scump e la romexpo..eu stiu de anu trecut..am fost cu niste prieteni la palatul parlamentuli..si sunt firme mari care vin..puteti intra pe site..eu merg si la asta:)

eu stiu de la fete care au fost la targul de la romexpo (cel putin cel de anul trecut) ca reducerile sunt de 15-20% iar preturile sunt destul de accesibile.
eu momentan mi-am pus in gand sa merg la romexpo nu stiu daca ajung si la cel de la palatul parlamentului ... poate eventual in WE ...

emilinicole
07.01.2010, 12:24:31
eu stiu de la fete care au fost la targul de la romexpo (cel putin cel de anul trecut) ca reducerile sunt de 15-20% iar preturile sunt destul de accesibile.
eu momentan mi-am pus in gand sa merg la romexpo nu stiu daca ajung si la cel de la palatul parlamentului ... poate eventual in WE ...

da, pai si eu tot in we ma duc..sambata...

Sannda
07.01.2010, 12:39:09
Buna feletor, si eu sunt o miresica de mai :).Mai este cineva din Cluj?

Salut,
Si eu sant din Cluj.Cred ca stam si in cartiere apropiate ( Marasti-A.Vlaicu);-)

vivirica
07.01.2010, 14:18:34
buna fetelor
si eu am nunta tot in mai, pe 15, la rest aroma de acasa. a auzit careva de el? ceva pareri imi puteti spune? eu nu cred in superstitia cu luna mai. cununia civila am facut -o anul trecut tot in mai, si suntem f ok. cumnata mea are 11 ani de casnicie, si a facut nunta in mai, si sunt f fericiti impreuna, cu 2 copii...asa ca vitoare miresici, nu va temeti...

DanielaB
07.01.2010, 15:51:31
Ciao!
Nu am mai intrat de mult pe "miresici" ca nu prea am avut timp...dar si eu locuiesc in Timisoara ...si vroiam sa va informez ca este Targ de Nunti la Casa Tineretului in perioada 8-10 ianuarie...adica de maine, o sa merg si eu sa vad ce ne ofera!
Va pup si spor!>:D<

Am reusit sa luam si verighetele...de fapt le-am comandat ca nu au fost ok marimea...pt el! Va atasez si o poza...sunt destul de simple!

ali81
07.01.2010, 18:46:55
Ciao!
Nu am mai intrat de mult pe "miresici" ca nu prea am avut timp...dar si eu locuiesc in Timisoara ...si vroiam sa va informez ca este Targ de Nunti la Casa Tineretului in perioada 8-10 ianuarie...adica de maine, o sa merg si eu sa vad ce ne ofera!

Am reusit sa luam si verighetele...de fapt le-am comandat ca nu au fost ok marimea...pt el! Va atasez si o poza...sunt destul de simple!

Sunt super verighetele . Poti sa imi zici si mie de unde le iei si cat te costa? Mersi mult...^:)^

norishor
07.01.2010, 20:45:49
Ciao!

Foarte frumoase verighetele! Sa le purtati sanatosi si sa va aduca multa fericire.
Poate ne vedem la targ sambata.
O seara frumoasa!

DanielaB
07.01.2010, 21:42:31
Sunt super verighetele . Poti sa imi zici si mie de unde le iei si cat te costa? Mersi mult...^:)^

Ciao!
Le-am luat de la Sabrini din Timisoara...in spate la Bega...cam 1000 ron ...am dat si aur in schimb...deci nu stiu exact!;-) Daca vrei ne vedem si te duc la sursa! Pusi!

DanielaB
07.01.2010, 21:44:10
Foarte frumoase verighetele! Sa le purtati sanatosi si sa va aduca multa fericire.
O seara frumoasa!

Ciao draga mea!
Sigur ca ne vedem daca vrei! Poti sa-mi lasi un numar de telefon pe privat si vorbim ca sunt tare stresata de alegerea rochiei si poate ne mai dam cate un sfat!;-)

DanielaB
07.01.2010, 22:01:25
O seara frumoasa!
Nu pot sa-ti trimit mesaj pe privat...pt ca sunt noua pe site:)....asa ca poti sa-mi lasi tu nr tau...

Sannda
08.01.2010, 08:41:13
pai in loc sa te plimbi dupa oferte, nu mai bine vii si iti zic fetele atatea optiuni, de ai de unde sa alegi ;-)

Era programata dinainte intalnirea la florarie,nu puteam sa refuz.:)

Cum a fost la intalnire?

deliag
08.01.2010, 08:47:22
Neatza fetelor, foarte frumoase verighetele si simple. Norishor si DanielaB sper ca nu veti cumpara tot targul sambata, eu o sa ajung abia duminica.. sambata merg la o nunta si sper sa mai fur niste idei.

alinaggg
08.01.2010, 09:23:52
Neata fetelor,

Am gasit si firma care o sa faca aranjamentele florale si mirele si-a gasit si el costumul de ginerica de la Dinasty.
Acum trebuie sa mai cautam pantofi si papion.
Mai avem invitatiile, marturiile, placecards-urile, voalul meu si cam atat?

dianaruxi
08.01.2010, 09:30:40
Neata fetelor,

Am gasit si firma care o sa faca aranjamentele florale si mirele si-a gasit si el costumul de ginerica de la Dinasty.
Acum trebuie sa mai cautam pantofi si papion.
Mai avem invitatiile, marturiile, placecards-urile, voalul meu si cam atat?
felicitari si noi am gasit costum de civila in franta. e superb.

deliag
08.01.2010, 10:23:23
pentru cine e interesată: si la primarie trebuie facuta programare ca si la biserica pentru ziua nuntii... mai ales in orasele mai mari unde e mai aglomerat.

norishor
08.01.2010, 10:39:36
Ciao draga mea!
Sigur ca ne vedem daca vrei! Poti sa-mi lasi un numar de telefon pe privat si vorbim ca sunt tare stresata de alegerea rochiei si poate ne mai dam cate un sfat!;-)

Ti-am dat pm.>:D<

Neatza fetelor, foarte frumoase verighetele si simple. Norishor si DanielaB sper ca nu veti cumpara tot targul sambata, eu o sa ajung abia duminica.. sambata merg la o nunta si sper sa mai fur niste idei.

Cu siguranta vor mai ramane destule lucruri la targ, ca sa fim toate multumite. Vor fi 40 de firme.
Distractie placuta la nunta! :)