PDA

Versiunea completa : Pregatirile miresicilor de mai 2010

Pagini : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 [25] 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40

norishor
08.01.2010, 10:50:18
Neata fetelor,

Am gasit si firma care o sa faca aranjamentele florale si mirele si-a gasit si el costumul de ginerica de la Dinasty.
Acum trebuie sa mai cautam pantofi si papion.
Mai avem invitatiile, marturiile, placecards-urile, voalul meu si cam atat?

Felicitari pentru toate achizitiile. Ce putine lucruri mai aveti de cumparat! Ati fost harnici. Abia astept sa fiu si eu ca tine.=D>

DanielaB
08.01.2010, 11:06:46
Neatza fetelor, foarte frumoase verighetele si simple. Norishor si DanielaB sper ca nu veti cumpara tot targul sambata, eu o sa ajung abia duminica.. sambata merg la o nunta si sper sa mai fur niste idei.

Neatza cu intarziere ca a avut de lucru pana acum....Ma bucur ca va plac verighetele noastre...astfel sunt si eu mai incantata...ca nu cerut parere la nimeni, am vrut sa le aleaga el sa fiu sigura ca o poarta..nu suporta bijuteriile:)
Si in legatura cu targul ...o sa fie ma ok duminica ca nu e asa aglomerat...si eu sper sa fie modele ok...ca sunt asa pretentioasa....mai sunt si scunda...o sa fie complicat! Va pup!

beanna
08.01.2010, 11:33:57
Bine v-am gasit in noul an! Am dat si noi comanda de verighete la Sabion si vin prin 30 ianuarie. Vad ca sunteti foarte harnice. Dianaruxi, felicitari pentru rochita, ma bucur ca a iesit asa cum ti-ai dorit; felicitari si celorlalte fete pentru achizitii.

deliag
08.01.2010, 11:34:10
[quote=DanielaB;2822975]Neatza cu intarziere ca a avut de lucru pana acum....Ma bucur ca va plac verighetele noastre...astfel sunt si eu mai incantata...ca nu cerut parere la nimeni, am vrut sa le aleaga el sa fiu sigura ca o poarta..nu suporta bijuteriile:)
Si in legatura cu targul ...o sa fie ma ok duminica ca nu e asa aglomerat...si eu sper sa fie modele ok...ca sunt asa pretentioasa....mai sunt si scunda...o sa fie complicat! Va pup![/quote

Sunt sigura ca vei avea de unde alege o rochie pe placul tau si daca nu, mai sunt destule magazine cu rochiii de mirese in timisoara, si mai urmeaza si alte targuri.

sttefi
08.01.2010, 11:53:21
bunaaaaa,

m-am indragostit de o rochie...
v-am pus poze sa-mi spuneti parerea...imi place si la sani cum vine, mai ales ca eu nu am fost asa inzestrata :D

...sper sa-mi si vina, abia astept sa o probez la targ :x :x

DanielaB
08.01.2010, 11:56:10
bunaaaaa,

m-am indragostit de o rochie...
v-am pus poze sa-mi spuneti parerea...imi place si la sani cum vine, mai ales ca eu nu am fost asa inzestrata :D

...sper sa-mi si vina, abia astept sa o probez la targ :x :x
Ciao!
E super faina rochia...dar eu am fost intr-un magazin s tipa de acolo...a zis ca pt noi mai putin inzestrate ne trebuie decolteu in V! Asa ca nu prea stiu...probabil tu esti mai inalta...eu am 1.60:)

alinaggg
08.01.2010, 12:02:25
Pentru primarie stiu ca in Bucuresti trebuie sa te duci fix cu 10 zile inainte sa te programezi. Mai devreme nu se poate... :(

deliag
08.01.2010, 12:27:29
foarte frumoasa rochia.. eu zic sa o probezi.. si daca iti place cum iti sta nu mai conteaza ca nu e in V, oricum e putin "impodobita" in zona sanilor, asa cum se si recomanda

deliag
08.01.2010, 12:29:45
eu stau intr-un orasel (de o mie de ori mai mic decat bucurestiul) si am vorbit cu d-na de la starea civila si mi-a spus sa merg dupa ce stabilesc ziua si ora la biserica, sa ma programeze si ei si sa imi spuna exact data cand trebuie sa depun dosarul si ce trebuie sa contina acesta.

ruxi86
08.01.2010, 12:33:48
eu stau intr-un orasel (de o mie de ori mai mic decat bucurestiul) si am vorbit cu d-na de la starea civila si mi-a spus sa merg dupa ce stabilesc ziua si ora la biserica, sa ma programeze si ei si sa imi spuna exact data cand trebuie sa depun dosarul si ce trebuie sa contina acesta.

norocul tau ca te poti programa din timp la primarie pt cununia civila ... insa in bucuresti nu se practica asa ceva ... abia cu 10 zile inainte de data nuntii te duci la primarie si depui dosarul.

andrelutza_2010
08.01.2010, 13:16:09
norocul tau ca te poti programa din timp la primarie pt cununia civila ... insa in bucuresti nu se practica asa ceva ... abia cu 10 zile inainte de data nuntii te duci la primarie si depui dosarul.

Hello !

Eu credeam ca asa e peste tot. Mai devreme nu se poate, nici la mine.
Iti imaginezi ce randuri tb sa fie :[email protected]

acusi acusi o sa stam si noi :D.

emilinicole
08.01.2010, 13:59:08
Hello !

Eu credeam ca asa e peste tot. Mai devreme nu se poate, nici la mine.
Iti imaginezi ce randuri tb sa fie :[email protected]

acusi acusi o sa stam si noi :D.

eu m-am programat la cununia civila..am stabilit ora, m-au trecut acolo in registru si cu 10 zile inainte mergem sa depunem actele.

In legutura cu decolteu in V daca nu ai sani..nici eu nu sunt dotata..si chiar am probat cu decolteu in V...mie chiar nu mi se pare ca ma avantajeaza:)
mie mi se pare ca cea pusa mai sus..chiar e avantajoasa pt cineva fara sani:)

ruxi86
08.01.2010, 14:04:56
eu m-am programat la cununia civila..am stabilit ora, m-au trecut acolo in registru si cu 10 zile inainte mergem sa depunem actele.

In legutura cu decolteu in V daca nu ai sani..nici eu nu sunt dotata..si chiar am probat cu decolteu in V...mie chiar nu mi se pare ca ma avantajeaza:)
mie mi se pare ca cea pusa mai sus..chiar e avantajoasa pt cineva fara sani:)

unde te-ai programat la civila? aici in bucuresti sau in slatina? stiu ca in bucuresti nu se poate ... eventual doar in caz ca cunosti pe cineva la primaria respectiva :D

emilinicole
08.01.2010, 14:45:31
unde te-ai programat la civila? aici in bucuresti sau in slatina? stiu ca in bucuresti nu se poate ... eventual doar in caz ca cunosti pe cineva la primaria respectiva :D

in slatina:)
si m-am programat chiar telefonic..da o si trimit pe soacra-mea sapt viit sa vada ea cu ochii ei ca m-a trecut acolo..disperarea bat-o vina:D:D

ruxi86
08.01.2010, 14:47:51
in slatina:)
si m-am programat chiar telefonic..da o si trimit pe soacra-mea sapt viit sa vada ea cu ochii ei ca m-a trecut acolo..disperarea bat-o vina:D:D

hahaha ... ce sa faci ... asha-i cu soacrele astea :D

bine ca ai reusit sa te programezi ... felicitari!

sttefi
08.01.2010, 14:49:56
Ciao!
E super faina rochia...dar eu am fost intr-un magazin s tipa de acolo...a zis ca pt noi mai putin inzestrate ne trebuie decolteu in V! Asa ca nu prea stiu...probabil tu esti mai inalta...eu am 1.60:)

am 1.76 :D, de-aia nici nu o sa port tocuri la nunta, dar inca nu am gasit ceva fara toc sa-mi placa

emilinicole
08.01.2010, 14:55:31
am 1.76 :D, de-aia nici nu o sa port tocuri la nunta, dar inca nu am gasit ceva fara toc sa-mi placa

welcome in the club.........ce o sa mai cautam noi dupa pantofi:)))

emilinicole
08.01.2010, 14:56:12
hahaha ... ce sa faci ... asha-i cu soacrele astea :D

bine ca ai reusit sa te programezi ... felicitari!

nuuuuuuuu..k a mea e buna..disperata sunt eu nu ea:)))
asa ca am vb cuea sa mearga in verificare:)

DanielaB
08.01.2010, 14:56:56
Atunci o sa-ti vina super rochia asta....la noi cele care suntem scunde nu ne sta bine cu genul asta de rochie...ca o sa parem si mai mici;))
Cauta ceva cu putin toc...sa fii putin eleganta ca o sa ararti bine...si sora mea are 1.78 si cand isi ia putin toc nu se vede...:)
Sa-ti faci poza sa te vedem si noi...cand o probezi!:*
(http://www.********************)

dianaruxi
08.01.2010, 14:59:57
stii cati pantofi fara toc am vazut in franta superbi de saten, la noi nimic.

emilinicole
08.01.2010, 15:26:03
stii cati pantofi fara toc am vazut in franta superbi de saten, la noi nimic.

mda..nu e mai nimik...eu maine o iau la pas..mergem la apaca sa vedem costume..apoi prin mall-uri..cred ca plaza si afi..sa vad..astia or avea pantofi fara toc?!?!?!sau macar de 2 cm 3...nu de la 5 in sus...

ramo22
08.01.2010, 15:54:57
Buna fetelor
Eu trebuia sa am nunta la Restaurantul Paradis din Rm. Valcea anul acesta in 29 mai dar din motive personale (deces) nu mai facem. Daca este cineva sau cunoaste pe cineva interesat ma poate contacta la nr. de tel: ... se pare ca nu ma lasa sa il pun. Astept un mesaj aici sau pe privat

Arcee
08.01.2010, 16:53:39
Buna fetelor! Azi prietena mea cea mai buna mi-a facut o super surpriza: un cadou in avans pentru ziua mea (care e pe 27 mai) = bijuteriile pe care le voi purta la nunta. imi plac la nebunie, mai ales ca am cautat o gramada si nu am gasit nimic sa-mi placa. sunt din argint, cu perlute ivory (e de vina blitzul) la fel ca pe voal si rochie... mai imi trebuie o bratara finuta si un lantisor subtire si la baza gatului din argint:D

emilinicole
08.01.2010, 16:55:25
Buna fetelor! Azi prietena mea cea mai buna mi-a facut o super surpriza: un cadou in avans pentru ziua mea (care e pe 27 mai) = bijuteriile pe care le voi purta la nunta. imi plac la nebunie, mai ales ca am cautat o gramada si nu am gasit nimic sa-mi placa. sunt din argint, cu perlute ivory (e de vina blitzul) la fel ca pe voal si rochie... mai imi trebuie o bratara finuta si un lantisor subtire si la baza gatului din argint:D

sunt foarte frumoase!!!!!!!!bravo..si kiar merg cu rokia ta:)

emilinicole
08.01.2010, 17:15:37
fetelor am o intrebare!
Gasesc pe la noi sa fac tortul invelit in martipan de culoare neagra?

Arcee
08.01.2010, 17:17:15
fetelor am o intrebare!
Gasesc pe la noi sa fac tortul invelit in martipan de culoare neagra?
cred ca da..nu vad de ce nu ai gasi. trebuie sa intrebi pe la cofetarii sa vezi daca iti pot face. La cofetariile cu renume din bucuresti (vezi topic torturi) sigur au:*

Arcee
08.01.2010, 17:18:04
sunt foarte frumoase!!!!!!!!bravo..si kiar merg cu rokia ta:)
multumesc mult. si mie mi-au placut. cred ca o sa renunt la manusile scurte din dantela

beanna
08.01.2010, 17:21:47
multumesc mult. si mie mi-au placut. cred ca o sa renunt la manusile scurte din dantela

Foarte frumusele bijuteriile, felicitari! Eu inca nu stiu de care sa iau, astept prima proba a rochiei si apoi; apropos, se mai poarta manusile? Si inca ceva...la voalul acela lung se mai pune diadema daca voi avea un coc mai simplu?

emilinicole
08.01.2010, 17:24:38
eu nu sunt de acord nici cu diadema nici cu manusile..dar e doar parerea mea..mi se pare ca au fost odata...

beanna
08.01.2010, 17:27:59
eu nu sunt de acord nici cu diadema nici cu manusile..dar e doar parerea mea..mi se pare ca au fost odata...
Pai asa ma gandeam si eu...mi se pare ca ar incarca prea tare tinuta, care si asa e speciala.

emilinicole
08.01.2010, 17:29:30
Pai asa ma gandeam si eu...mi se pare ca ar incarca prea tare tinuta, care si asa e speciala.

de incarcat nici nu mai zic..mie mi se pare ca iau din frumusetea rochiei..da na..asta e parerea mea..adik fara sa se supere cineva..pur si simplu mie nu imi plac:)

Arcee
08.01.2010, 17:34:03
Foarte frumusele bijuteriile, felicitari! Eu inca nu stiu de care sa iau, astept prima proba a rochiei si apoi; apropos, se mai poarta manusile? Si inca ceva...la voalul acela lung se mai pune diadema daca voi avea un coc mai simplu?
se poarta daca iti plac:D de exemplu eu una am ceva impotriva diademelor. nu imi plac pur si simplu. e o chestiune de gust...in schimb mi-ar fi placut sa am un pieptan cu pietricele ceva deosebit la voal, dar cum al meu e cu dantela lata cat casa nu merge:(..la un voal lung simplu eu la pune un pieptan finut..caut acum o poza ca trebuie sa am

beanna
08.01.2010, 17:39:13
se poarta daca iti plac:D de exemplu eu una am ceva impotriva diademelor. nu imi plac pur si simplu. e o chestiune de gust...in schimb mi-ar fi placut sa am un pieptan cu pietricele ceva deosebit la voal, dar cum al meu e cu dantela lata cat casa nu merge:(..la un voal lung simplu eu la pune un pieptan finut..caut acum o poza ca trebuie sa am

Al meu va avea dantela pe margine, dar nu asa lata cum are al tau, oare merge un piepetene mai special? Nu stiu ce sa fac...

Arcee
08.01.2010, 17:42:46
Al meu va avea dantela pe margine, dar nu asa lata cum are al tau, oare merge un piepetene mai special? Nu stiu ce sa fac...
m-am laudat degeaba nu am decat asa ceva prin calculator..pai ia voalul cu tine cand vrei sa-ti cumperi pieptanul si vezi cum merg. voalul meu e foarte bine prins de pieptan. cred ca l-as strica daca l-as scoate.

emilinicole
08.01.2010, 17:43:31

cred ca merge...la pieptene mai special ma gandeam si eu..ca ala e in spate nu se vede,,nu ai treaba..dar knd pronunt cuvantul diadema.................

dianaruxi
08.01.2010, 19:23:05
ok, dupa cum am promis am facut poze, la cercei, la colierul pt civila si la toalele pe care le-am luat de la h and m si la paharul pe care am incercat dar am esuat sa-l decorez. e si voaleta pe care mi-am comandat-o dar nu a iesit genial, si nu cred ca o voi purta.

nicoletaa
08.01.2010, 21:47:09
buna miresicilor.Noi sapt.asta ne-am programat la primarie pe data de 8, la ora 17:15,dar azi ne-am dus la biserica si nu aveau numa inainte de 17 si la 20 ,am ales ora 20 oricum restaurantul e la 5 minute (pe jos)de catedrala,si eu zic ca e ok ora...acum trebuie sa schimbam la primarie:D ..
Tot azi am rezolvat cu verighetele,le-am comandat si vin pan de valentine's,abia asteptam:* va pun pozici:*

dianaruxi
08.01.2010, 22:08:17
buna miresicilor.Noi sapt.asta ne-am programat la primarie pe data de 8, la ora 17:15,dar azi ne-am dus la biserica si nu aveau numa inainte de 17 si la 20 ,am ales ora 20 oricum restaurantul e la 5 minute (pe jos)de catedrala,si eu zic ca e ok ora...acum trebuie sa schimbam la primarie:D ..
Tot azi am rezolvat cu verighetele,le-am comandat si vin pan de valentine's,abia asteptam:* va pun pozici:*
fff dragute nicoletaa, sa le purtati sanatosi

norishor
08.01.2010, 23:04:22

Sunt foarte frumoase bijuteriile! Sa le porti cu placere!

Referitor la diademe si manusi, vreau sa va spun ca nu am nimic impotriva lor. Nu imi par demodate, numai ca eu nu as purta asa ceva. Nu sunt genul meu, cel putin manusile. Diadema e ok, dar nu stiu cum as arata cu ea.

Sa-mi tineti pumnii fetelor sa imi gasesc maine rochita.[-o<

P.S. Nicoletaa sunt super frumoase verighetele...si unghiutele! :*

nicoletaa
08.01.2010, 23:10:24
fff dragute nicoletaa, sa le purtati sanatosi
multumesc,la fel si voi...:*

nicoletaa
08.01.2010, 23:19:40
Sunt foarte frumoase bijuteriile! Sa le porti cu placere!

Referitor la diademe si manusi, vreau sa va spun ca nu am nimic impotriva lor. Nu imi par demodate, numai ca eu nu as purta asa ceva. Nu sunt genul meu, cel putin manusile. Diadema e ok, dar nu stiu cum as arata cu ea.

Sa-mi tineti pumnii fetelor sa imi gasesc maine rochita.[-o<

P.S. Nicoletaa sunt super frumoase verighetele...si unghiutele! :*

multumesc mult,intradevar ii un model tare reusit si l-am gasit la pret de pret in jur la 700 ron amandoua...de unghitute ce sa mai zic luni merg la o noua manichiura ca deja o am de o luna si ceva,tre sa ma gandesc la un model dragut pan pe luni(sa vad ce visez:)) ).(apropo sa stiti ca sunt cu voi in fiecare zi numai ca pe timpul zilei intru de pe mobil si nu v-a pot scrie:(,dar va citesc:),deci o tin aproape)...pusiciiiiiiiii si somnik usor

nicoletaa
08.01.2010, 23:22:35

spune-mi unde il ti sa vin sa ti-l fur:))..superb...imi place la nebunie,sa-l porti sanatoasaaaaa :* :* :*

Biu
09.01.2010, 09:04:33
m-am laudat degeaba nu am decat asa ceva prin calculator..pai ia voalul cu tine cand vrei sa-ti cumperi pieptanul si vezi cum merg. voalul meu e foarte bine prins de pieptan. cred ca l-as strica daca l-as scoate.

Roxya007, cred ca in pozele astea fetele chiar au diadema...eu asa vad ;)) .
Felicitari pentru bijuterii, mi se pare ca se potrivesc la rochita ta ;))
@ Dianaruxi, frumoase toate, de ce nu iti mai place voaleta ? :-s ( la pahare se poate mai bine >:D< )
@ Nicoletaa : foarte frumoase verighetele ! Si eu eram gata sa dau comandam dar m-am dezumflat ca nu primesc la bijuteria respectiva aur la schimb, si am primit foarte mult aur #-o .
@ Beanna : nu cred ca merge inca un accesoriu pe panga voalul cu broderie. Depinde cat e de lata....
@Norishor : tinem pumnii !!!!! Sa ne areti si noua cu poze cu ce ai gasit ! >:D<

Eu trebuie sa ma intalnesc azi cu dj-ul sa facem contract, ca intr-un bun sfarsit m-am hotarat si eu ! In urmatoarele 2 sapt musai trebuie sa ma hotarasc la firma de decoratiuni, ca incep targurile

Arahne
09.01.2010, 10:21:17
ok, dupa cum am promis am facut poze, la cercei, la colierul pt civila si la toalele pe care le-am luat de la h and m si la paharul pe care am incercat dar am esuat sa-l decorez. e si voaleta pe care mi-am comandat-o dar nu a iesit genial, si nu cred ca o voi purta.
Nu-mi place voaleta zici ca e plasa de tantari nu te supara. Era o miresica pe aici care facea ea voalete sunt superbe bine si cam scumpe cam 1 mil una dar eu zic ca se merita, eu planuiesc sa-mi comand una pt civila. Rochia si accesoriile sunt superbe=D>

dianaruxi
09.01.2010, 11:23:23
Nu-mi place voaleta zici ca e plasa de tantari nu te supara. Era o miresica pe aici care facea ea voalete sunt superbe bine si cam scumpe cam 1 mil una dar eu zic ca se merita, eu planuiesc sa-mi comand una pt civila. Rochia si accesoriile sunt superbe=D>
pai nici mie nu-mi place, pare murdara si nu mi se pare bine facuta oricum. si tot 1 mil am dat pe ea. cine e miresica care face voalete?

Arahne
09.01.2010, 12:10:51
pai nici mie nu-mi place, pare murdara si nu mi se pare bine facuta oricum. si tot 1 mil am dat pe ea. cine e miresica care face voalete?
uite asta e pe care o vreau eu
http://www.flickr.com/photos/amiramo/3457228826/
sper sa nu fie considerata reclama, gasesti acolo adresa de contact eu i-am dat mail si mi-a trimis catalogul, din cate am citit culoare de voal ai ca optiuni negru alb si bej. Daca nu iti da catalogul let me know ca ti-l trimit eu;)) .Nu am comandat inca pt ca nu mi-am luat rochia dar are mai multe culori de flori.

Biu
09.01.2010, 12:14:34
sper sa nu fie considerata reclama, gasesti acolo adresa de contact eu i-am dat mail si mi-a trimis catalogul, din cate am citit culoare de voal ai ca optiuni negru alb si bej. Daca nu iti da catalogul let me know ca ti-l trimit eu;)) .Nu am comandat inca pt ca nu mi-am luat rochia dar are mai multe culori de flori.

sunt foarte frumoase !!! la ce pret face ?

dianaruxi
09.01.2010, 13:02:13
chiar arata super bine unde zici ca ii gasesc datele de contact?
am gasit datele, dar tipa e in polonia, oare livreaza si in romania?

beanna
09.01.2010, 14:53:58

Foarte frumoase, sunt mobile sau mi se pare mie? Foarte frumoase si unghiile;-)

ruxi86
09.01.2010, 16:18:08

sunt superbe bijuteriile, roxy ... sa le porti sanatoasa si sa iti aduca numai bucurii! un cadou minunat ... se vede ca ai o prietena de milioane!!!

@ nicoleta - foarte frumoase verighetele, sa le purtati sanatosi!!!
@ ruxi - foarte frumoase toate lucrusoarele care le-ai luat ... voaleta intr-adevar nu e f reusita ... mi se pare mult mai dragutza cea de pe linkul de la arahne.
@ norishor - multa bafta si asteptam pozici!
@ biu - multa bafta cu dj-ul ... sa incheiati contractul si sa fie ce va doritzi voi!

nicoletaa
09.01.2010, 16:38:49
Foarte frumoase, sunt mobile sau mi se pare mie? Foarte frumoase si unghiile;-)
mobile adik cum???(habar nu am),,nu se rotesc dak asta inseamna mobile...;))

nicoletaa
09.01.2010, 16:43:14
Roxya007, cred ca in pozele astea fetele chiar au diadema...eu asa vad ;)) .
Felicitari pentru bijuterii, mi se pare ca se potrivesc la rochita ta ;))
@ Dianaruxi, frumoase toate, de ce nu iti mai place voaleta ? :-s ( la pahare se poate mai bine >:D< )
@ Nicoletaa : foarte frumoase verighetele ! Si eu eram gata sa dau comandam dar m-am dezumflat ca nu primesc la bijuteria respectiva aur la schimb, si am primit foarte mult aur #-o .
@ Beanna : nu cred ca merge inca un accesoriu pe panga voalul cu broderie. Depinde cat e de lata....
@Norishor : tinem pumnii !!!!! Sa ne areti si noua cu poze cu ce ai gasit ! >:D<

Eu trebuie sa ma intalnesc azi cu dj-ul sa facem contract, ca intr-un bun sfarsit m-am hotarat si eu ! In urmatoarele 2 sapt musai trebuie sa ma hotarasc la firma de decoratiuni, ca incep targurile

multumesc mult:*.pai mai incearca si in alte locuri poate gasesti o bijuterie sa aibe si modele nice si sa poti sa dai aur la schimb,Bafta

nicoletaa
09.01.2010, 16:46:22
sunt superbe bijuteriile, roxy ... sa le porti sanatoasa si sa iti aduca numai bucurii! un cadou minunat ... se vede ca ai o prietena de milioane!!!

@ nicoleta - foarte frumoase verighetele, sa le purtati sanatosi!!!
@ ruxi - foarte frumoase toate lucrusoarele care le-ai luat ... voaleta intr-adevar nu e f reusita ... mi se pare mult mai dragutza cea de pe linkul de la arahne.
@ norishor - multa bafta si asteptam pozici!
@ biu - multa bafta cu dj-ul ... sa incheiati contractul si sa fie ce va doritzi voi!

sa le purtam toate sanatoase si miresoi sanatosi:*:*

dianaruxi
09.01.2010, 18:06:24
gentuta mea ivory pe care o gasisem la un milion s-a dublat la pret.:((:((:((
nu stiu dc se mai merita la 2 mil.

Biu
09.01.2010, 18:28:10

da ce zici ca bijuteriile care le-am luat eu s-au ieftinit la juma de pret ? :-w :-w :-w

Arahne
10.01.2010, 10:07:10
chiar arata super bine unde zici ca ii gasesc datele de contact?
am gasit datele, dar tipa e in polonia, oare livreaza si in romania?
Iti dau pm, presupun ca trimite nu vad de ce nu, daca nu era cazul cred ca nu-mi dadea catalogul.

Biu voaletele sunt c.a.1 mil. Agrafele mai ieftin in fct de cat de mari sunt. Ai vazut au si cu pene;))

sorinico
10.01.2010, 12:19:56
buna fetele,
Am si eu o nelemurire: purtam dres sau nu?
eu vreau niste pantofi decupati in fata si nu stiu daca trebuie sa-mi iau dres.
Ma gandeam ca o sa fie cald chiar daca e in mai .
Voi cum faceti?

Biu
10.01.2010, 13:12:51
Iti dau pm, presupun ca trimite nu vad de ce nu, daca nu era cazul cred ca nu-mi dadea catalogul.

Biu voaletele sunt c.a.1 mil. Agrafele mai ieftin in fct de cat de mari sunt. Ai vazut au si cu pene;))

Am vazut ;)) . M-am dus ieri sa caut plasa din asta pt voaleta sa-mi fac singura. Dar nu gasesc [-( . Undeva trebuie sa fie, mai caut, ca parca mi-as face-o singura ;)) . Mai ales ca m-a apucat o panica ca nu am timp in ziua nuntii de nimic si as vrea sa fac civila in alta zi, si mi-as face o voaleta pt civila, ca la nunta cred ca imi iau un voal lung de 2 metri sa am ce matura cu el pe jos :)) .

Arcee
10.01.2010, 17:17:17
dianaruxi (dar si pt celelalte fete interesate) am vazut o gramada de voalete pe site-ul celor de la calin events>:D<

Biu
10.01.2010, 19:39:16
am semnat cu dj-ul azi :D .acum mai trebuie sa gasesc cvartet.
Sa semnez cu agentia pt decorarea salii, sa ma duc la atelierele unde se fac pantofi la comanda ( vreau sa imi fac sandale, sper sa tina vremea cu mine ( pardon, cu noi toate ;-) ) sa nu-mi fie frigutz )....pfuu de repede trece vremea !
Imediat ne inscriem la dansuri ;))

norishor
10.01.2010, 19:40:39
Fetelor...am gasit rochita!!! Va multumesc mult ca mi-ati tinut pumnii stransi.

Sa va povestesc peripetiile pe care le-am facut ca sa o am. Dupa ce am colindat jumatate de Timisoara si n-am gasit nimic interesant, am ajuns si la targul de nunta. Am ramas uimita de zecile de magazine cu rochii, pt ca au fost o multime de modele frumoase. La una din firmele de acolo am gasit 2 rochii. Cand am incercat-o pe prima, am simtit ceva deosebit deja in timp ce o imbracam...dar cand m-am uitat in oglinda, nu-mi placea cum imi statea corsetul. A doua rochie, a fost superba, dar nu ma facea sa ma simt mireasa. Mi-a placut doar corsetul. Am hotarat totusi sa o iau pe a doua.

Am semnat contractul...si cand sa plec acasa, nu m-a lasat sufletul sa fac greseala asta. Patroana mi-a zis ca imi poate face o combinatie intre cele 2 rochii. Fusta de la una si corsetul de la cealalta. Si asa, am mai facut un al doilea contract si de luni merg la ei la salon la croitoreasa de acolo. Am cumparat si un voal. 300 lei a costat. Rochia, cu toate modificarile incluse, 2380 lei. Este un pret foarte bun si am beneficiat si de 10% reducere. Sunt foarte incantata si abia astept sa fie gata rochita mea. Am cateva poze dar pana le scot de pe telefon, va atasez cateva poze de pe site-ul firmei.
Fusta va fi ca in prima poza iar corsetul ca in a doua. Arata mult mai bine decat in poza. :)

Scuze daca am scris prea mult dar sunt foarte incantata.

Eu va sfatuiesc sa mergeti la targuri ca se merita. Nu mai trebuie sa strabateti un oras intreg pentru a cauta magazine, gasiti rochii intr-un singur loc.

Felicitari Biu pt DJ, sper sa faca atmosfera si sa tina in picioare toti invitatii!

Biu
10.01.2010, 20:09:35

Sa va povestesc peripetiile pe care le-am facut ca sa o am. Dupa ce am colindat jumatate de Timisoara si n-am gasit nimic interesant, am ajuns si la targul de nunta. Am ramas uimita de zecile de magazine cu rochii, pt ca au fost o multime de modele frumoase. La una din firmele de acolo am gasit 2 rochii. Cand am incercat-o pe prima, am simtit ceva deosebit deja in timp ce o imbracam...dar cand m-am uitat in oglinda, nu-mi placea cum imi statea corsetul. A doua rochie, a fost superba, dar nu ma facea sa ma simt mireasa. Mi-a placut doar corsetul. Am hotarat totusi sa o iau pe a doua.

Am semnat contractul...si cand sa plec acasa, nu m-a lasat sufletul sa fac greseala asta. Patroana mi-a zis ca imi poate face o combinatie intre cele 2 rochii. Fusta de la una si corsetul de la cealalta. Si asa, am mai facut un al doilea contract si de luni merg la ei la salon la croitoreasa de acolo. Am cumparat si un voal. 300 lei a costat. Rochia, cu toate modificarile incluse, 2380 lei. Este un pret foarte bun si am beneficiat si de 10% reducere. Sunt foarte incantata si abia astept sa fie gata rochita mea. Am cateva poze dar pana le scot de pe telefon, va atasez cateva poze de pe site-ul firmei.
Fusta va fi ca in prima poza iar corsetul ca in a doua. Arata mult mai bine decat in poza. :)

Eu va sfatuiesc sa mergeti la targuri ca se merita. Nu mai trebuie sa strabateti un oras intreg pentru a cauta magazine, gasiti rochii intr-un singur loc.

Felicitari Biu pt DJ, sper sa faca atmosfera si sa tina in picioare toti invitatii!
felicitari nori !!!!!!! :rocking: nu-i asa ce sentiment minunat te incearca sa stii ca ai rochia in care vei fi mireasa ? >:D<

norishor
10.01.2010, 21:34:54
felicitari nori !!!!!!! :rocking: nu-i asa ce sentiment minunat te incearca sa stii ca ai rochia in care vei fi mireasa ? >:D<

Da, asa e. Ma simt linistita, fericita, emotionata.... E atat de frumoasa rochita mea.:x Ma tot uit la poze. Nu-mi vine sa cred ca o voi purta.

ojitosazules85
10.01.2010, 22:26:57
Ce mai faceti fetelor, joi merg si eu sa vorbesc cu preotul sa rezerv ora pentru cununia religioasa! Cum stati cu treaba? eu n-am mai facut nimik, dar saptamana asta sper sa rezolv mai multe, o sa vad!

nicoletaa
10.01.2010, 23:41:42
Da, asa e. Ma simt linistita, fericita, emotionata.... E atat de frumoasa rochita mea.:x Ma tot uit la poze. Nu-mi vine sa cred ca o voi purta.

felicitari pt frumoasa achizitie,e frumoasa rauuuu,s-o porti sanatoasa,;-) :*

frooxy
11.01.2010, 01:41:04
buna fetele,
Am si eu o nelemurire: purtam dres sau nu?
eu vreau niste pantofi decupati in fata si nu stiu daca trebuie sa-mi iau dres.
Ma gandeam ca o sa fie cald chiar daca e in mai .
Voi cum faceti?

Eu optez pentru dres chiar daca o sa fie cald (sa speram :)) ... vreau dres alb sau ivory. Pantofii mei sunt cei din poze dar cred ca merge si la pantofi decupati in fata ....

frooxy
11.01.2010, 01:45:46

Foarte frumoasa rochita ... iti inteleg sentimentele ca si eu admir pozele cu rochita mea aproape in fiecare zi. Inca nu o am acasa dar de abia astept sa mai merg la proba .... pacat ca o sa o purtam doar o zi :-< :-<

ruxi86
11.01.2010, 08:40:53
am semnat cu dj-ul azi :D .acum mai trebuie sa gasesc cvartet.
Sa semnez cu agentia pt decorarea salii, sa ma duc la atelierele unde se fac pantofi la comanda ( vreau sa imi fac sandale, sper sa tina vremea cu mine ( pardon, cu noi toate ;-) ) sa nu-mi fie frigutz )....pfuu de repede trece vremea !
Imediat ne inscriem la dansuri ;))

felicitari biu pt DJ ... sa fie intr-un ceas bun si sa tina lumea pe ringul de dans :*

ruxi86
11.01.2010, 08:42:02

felicitari nori pt rochita ... sa o porti sanatoasa si sa iti aduca numai bucurii! abia asteptam sa vedem poze cu tine imbracata in rochita finala :*

ruxi86
11.01.2010, 08:46:05
Ce mai faceti fetelor, joi merg si eu sa vorbesc cu preotul sa rezerv ora pentru cununia religioasa! Cum stati cu treaba? eu n-am mai facut nimik, dar saptamana asta sper sa rezolv mai multe, o sa vad!

multa bafta la biserica ... si eu ma duc azi dupa servici cu miresoiul meu la cateva biserici ca as vrea totusi saptamana asta sa rezolvam cu biserica ca la sfarsit de saptamana sa mergem la targ sa rezolvam si cu invitatiile ... am observat ca vor veni cei de la koza la targul din WE asta de la marriot si vreau sa vad daca prind ceva promotii de la ei ca am gasit o invitatie care ne-a placut tare mult.

dianaruxi
11.01.2010, 09:09:56
neata fetelor,
norishor felicitari pt alegere
biu si tie felicitari pt dj.
Eu mi-am dus rochia la mama, acum trebuie sa gasesc o croitoreasa buna sa-mi fac modificarile, trebuie scurtata si facut sistem de prindere.

emilinicole
11.01.2010, 10:07:04
multa bafta la biserica ... si eu ma duc azi dupa servici cu miresoiul meu la cateva biserici ca as vrea totusi saptamana asta sa rezolvam cu biserica ca la sfarsit de saptamana sa mergem la targ sa rezolvam si cu invitatiile ... am observat ca vor veni cei de la koza la targul din WE asta de la marriot si vreau sa vad daca prind ceva promotii de la ei ca am gasit o invitatie care ne-a placut tare mult.

ruxi da-mi si mie site-ul astora de la koza ca eu ii tot caut si nu gasesc!!!

PS: in we asta ne-am mai intolit si noi..am luat costumul pt civila si rochita pt civila:)am mai scapat de una alta:)
costumul e gri mai deschis, iar rochita gri sobolan, mulata, deasupra genunchiului, cu un umar descoperit si altul acoperit....cu 3 pampoane din flori..e ft tare..360 de la Rebelle
am gasit si pahare! la cherry accessories:)

atreya
11.01.2010, 10:23:46

Bunaa eu am gasit un site cu posete super...am si comandata una.

sepr sa va fie de folos. va pup

marianamateescu
11.01.2010, 10:26:12
Buna fetelor! iata ca ma alatur si eu miresicilor de mai!
Nunta mea va avea loc pe 15 mai la biserica Sf. Maria - podul grant, restaurantul Celebration Hall Event.<:-P torul il comand de la Alice (Mihai Bravu - metrou Iancului).
Am o intrebare pt voi: stiti unde, cum si cat costa porumbeii pt nunta? As vrea ca la iesirea din biserica sa dam drumul la 5 porumbeio:-) ... de asemenea as mai vrea sa ma ajutati sa caut o formatie care sa cante de toate - exclus manele (muzica usoara, latino, populara,de petrecere, greceasca, evergreen-uri, cafe concert) pt acest eveniment; daca cunoasteti nume, nr. de tel si preturi, va rog sa ma anuntati!
Multumesc miresicilor!

pup!:-p

angelface
11.01.2010, 10:28:00
Buna fetelor!

Sunt noua pe aici, dar am citit cu mare interes discutiile voastre si am furat cateva idei pentru pregatiri.Am tot vazut ca aveti deja aproape tot pregatit si eu sunt cam pe nicaieri.I-mi rod unghiile de stress ca nu vom avea toate gata.Atata noroc ca avem nunta intr-un orasel micut si e mai usor de rezolvat multe lucruri.Prin mai usor ma refer intr-un timp mult mai mic.
Intrebarea mea este cum stati cu emotiile si daca are rost sa-mi cumpar rochita de pe acum dat find ca am tendinta de a nu manca in ultima vreme si presimt ca am sa mai slabesc pana in mai.
Multumesc si pupici.

dianaruxi
11.01.2010, 10:31:31
Bunaa eu am gasit un site cu posete super...am si comandata una.
sepr sa va fie de folos. va pup
multumesc, dar eu vreau gentuta gen plic.

dianaruxi
11.01.2010, 10:38:46
Buna fetelor!

Sunt noua pe aici, dar am citit cu mare interes discutiile voastre si am furat cateva idei pentru pregatiri.Am tot vazut ca aveti deja aproape tot pregatit si eu sunt cam pe nicaieri.I-mi rod unghiile de stress ca nu vom avea toate gata.Atata noroc ca avem nunta intr-un orasel micut si e mai usor de rezolvat multe lucruri.Prin mai usor ma refer intr-un timp mult mai mic.
Intrebarea mea este cum stati cu emotiile si daca are rost sa-mi cumpar rochita de pe acum dat find ca am tendinta de a nu manca in ultima vreme si presimt ca am sa mai slabesc pana in mai.
Multumesc si pupici.
bine ai venit,
despre rochie intrebarea e de unde vrei sa ti-o iei, ca daca vrei sa o iei de la marile marci dureaza comanda vreo 3-4 luni, iar la casele romanesti presupun ca dureaza mai putin.

Arahne
11.01.2010, 10:49:43
neata fetelor,
norishor felicitari pt alegere
biu si tie felicitari pt dj.
Eu mi-am dus rochia la mama, acum trebuie sa gasesc o croitoreasa buna sa-mi fac modificarile, trebuie scurtata si facut sistem de prindere.

Ti-a venit rochia? Am ratat faza,ai pus pozne?

Biu sa ma anunti si pe mine daca gasesti material (french net) eu am tot cautat prin Buc si nu am gasit nimic, am gasit ceva pe un site din SUA dar trebuie sa cumperi la sul...

Norishor felicitari pt achizitie=D>

Btw pe 15 e targ de nunti in Buc nu?

norishor
11.01.2010, 10:54:49
Va multumesc fetelor pentru felicitari!

Ruxi, cand voi avea rochita acasa, voi face o multime de poze cu ea si le voi posta. ;;)

Multa bafta azi! Sper sa gasiti ceva pe placul vostru. La fel si in cazul invitatiilor. E mai ok asa, sa le iei gata facute. Am renuntat si eu la ideea cu Photoshopul. ;))

Eu optez pentru dres chiar daca o sa fie cald (sa speram :)) ... vreau dres alb sau ivory. Pantofii mei sunt cei din poze dar cred ca merge si la pantofi decupati in fata ....

Eu inca sunt in dubii. Nu stiu ce sa fac, mai ales ca eu inca nu mi-am luat pantofii. Sa stii ca vor avea aceeasi culoare ca ai tai.

PS: in we asta ne-am mai intolit si noi..am luat costumul pt civila si rochita pt civila:)am mai scapat de una alta:)
costumul e gri mai deschis, iar rochita gri sobolan, mulata, deasupra genunchiului, cu un umar descoperit si altul acoperit....cu 3 pampoane din flori..e ft tare..360 de la Rebelle

Veti fi super eleganti amandoi iar de tine ce sa zic...vei fi foarte shic cu un umar gol. Felicitari pt toate achizitiile! Raman tot mai putine lucruri de cumparat. <:-P

Si noi vom merge cat mai curand, atat la primarie cat si la biserica. La noi se poate stabili ora de pe acum la primarie.
Cu pregatirile stam mai bine. Sambata am comandat rochita, am dat avansul pt tort si am inchiriat suportul, am luat si mirii de pe tort, si am cumparat whisky jack daniels si lichior Sheridan.
Incet-incet taiem totul de pe lista.

Bun venit noilor miresici!

va pup si spor la miresit!>:D<>:D<>:D<

dianaruxi
11.01.2010, 11:06:38

Biu sa ma anunti si pe mine daca gasesti material (french net) eu am tot cautat prin Buc si nu am gasit nimic, am gasit ceva pe un site din SUA dar trebuie sa cumperi la sul...

:)):)):)) Da mi-a venit rochia uite aici am pus poze.http://www.miresici.ro/showpost.php?p=2814051&postcount=6366

ruxi86
11.01.2010, 11:10:09

emilinicole, ti-am dat PM cu site-ul lor si cum ajungi sa vezi invitatiile lor!

ruxi86
11.01.2010, 11:13:33

da, primul targ pe anul asta incepe pe 15 la marriott si la palatul parlamentului .. la marriott e doar prezentare .. iar la palat prezentare si vanzare ... iar biletul in valoare de 10 lei este valabil in ambele locatii.

Arahne
11.01.2010, 11:13:49
:)):)):)) Da mi-a venit rochia uite aici am pus poze.http://www.miresici.ro/showpost.php?p=2814051&postcount=6366
Beton super. Pai ce vrei sa mai modifici la ea? Ca vad ca-ti vine perfect

dianaruxi
11.01.2010, 11:14:39
Beton super. Pai ce vrei sa mai modifici la ea? Ca vad ca-ti vine perfect
pai trebuie un pic scurtata, si facut sistem de prindere la trena.

ruxi86
11.01.2010, 11:16:51
Va multumesc fetelor pentru felicitari!

Ruxi, cand voi avea rochita acasa, voi face o multime de poze cu ea si le voi posta. ;;)

Multa bafta azi! Sper sa gasiti ceva pe placul vostru. La fel si in cazul invitatiilor. E mai ok asa, sa le iei gata facute. Am renuntat si eu la ideea cu Photoshopul. ;))

Eu inca sunt in dubii. Nu stiu ce sa fac, mai ales ca eu inca nu mi-am luat pantofii. Sa stii ca vor avea aceeasi culoare ca ai tai.

Veti fi super eleganti amandoi iar de tine ce sa zic...vei fi foarte shic cu un umar gol. Felicitari pt toate achizitiile! Raman tot mai putine lucruri de cumparat. <:-P

Si noi vom merge cat mai curand, atat la primarie cat si la biserica. La noi se poate stabili ora de pe acum la primarie.
Cu pregatirile stam mai bine. Sambata am comandat rochita, am dat avansul pt tort si am inchiriat suportul, am luat si mirii de pe tort, si am cumparat whisky jack daniels si lichior Sheridan.
Incet-incet taiem totul de pe lista.

Bun venit noilor miresici!

va pup si spor la miresit!>:D<>:D<>:D<

multumesc mult, nori! sper sa fie cu noroc ziua de azi .. i-am dat deja si miresoiului indicatii sa se uite si el pe lista cu biserici care am scos-o eu ... sa alegem cateva biserici care am putea sa le vedem astazi.
iar cu invitatiile ... nu prea am fost multumita de cum imi ieseau ... prea multa munca si nervi consumati ... asa ca am zis mai bine gata facute ... si noi am facut o slabiciune pt cei de la koza ... acum sper sa nu ne desumflam :D

deliag
11.01.2010, 11:17:56
Buna fetelor.. eu nu mi-am gasit rochie la targul de nunti din timisoara, nu mi-a placut nimic in mod special. Felicitari lui Norishor pentru rochita comandata, sunt sigura ca va arata minunat in ea.

emilinicole
11.01.2010, 11:19:06
emilinicole, ti-am dat PM cu site-ul lor si cum ajungi sa vezi invitatiile lor!

sarumana,
am vazut acum:)
raman datoare:)

fetele..in afara de Coca Zaboloteanu..mai stiti pe cineva ..sau ateliere de facut pantofi?

nu mihai albu:))))k nu dau 7 mil pe pereche

emilinicole
11.01.2010, 11:21:08

ai ales foartte bine....o sa iasa o rochita super frumoasa..kiar merge ft bine fusta de la prima cu corsetul de la a doua:)
o sa fii super:)

dianaruxi
11.01.2010, 11:27:17
sarumana,
am vazut acum:)
raman datoare:)

fetele..in afara de Coca Zaboloteanu..mai stiti pe cineva ..sau ateliere de facut pantofi?

nu mihai albu:))))k nu dau 7 mil pe pereche
buna mai e kaloni shoes, smiling shoes de asemenea si inca unii dalilla design.

dianaruxi
11.01.2010, 12:07:07
arahne am trimis mail tipei aleia din polonia si a zis ca livreaza si in romania, costa 18 ron livrarea. eu am intrebat de o voaleta si costa 120 ron, si de un pieptan mic costa 48 ron. plata se face in avans prin transfer bancar. mi se pare super ok la pret.

emilinicole
11.01.2010, 12:08:40
buna mai e kaloni shoes, smiling shoes de asemenea si inca unii dalilla design.

merci mult..
zi-mi si mie astia de la kaloni ai idee cam ce preturi au..inteleg ca pot sa merg la ei sa imi faca pe comanda ce model vreau eu, nu?

dianaruxi
11.01.2010, 12:11:48
merci mult..
zi-mi si mie astia de la kaloni ai idee cam ce preturi au..inteleg ca pot sa merg la ei sa imi faca pe comanda ce model vreau eu, nu?
am inteles ca modelele lor sunt mai ieftine ceva la 3 mil sau 4 dar dc vrei modelul tau dupa desenul tau e 6 mil.

emilinicole
11.01.2010, 12:12:56
am inteles ca modelele lor sunt mai ieftine ceva la 3 mil sau 4 dar dc vrei modelul tau dupa desenul tau e 6 mil.

eu habar nu am ce vreau:)))
nu am modelul meu..imi plac mii de modele...dar problema e tocul...

Arahne
11.01.2010, 12:55:21
arahne am trimis mail tipei aleia din polonia si a zis ca livreaza si in romania, costa 18 ron livrarea. eu am intrebat de o voaleta si costa 120 ron, si de un pieptan mic costa 48 ron. plata se face in avans prin transfer bancar. mi se pare super ok la pret.
Bleh la transfer bancar iti iau jepatii astia comosion de 30 eur, poate merge si prin Western. Ti-a dat catalogul?

Arcee
11.01.2010, 13:18:17
multumesc mult, nori! sper sa fie cu noroc ziua de azi .. i-am dat deja si miresoiului indicatii sa se uite si el pe lista cu biserici care am scos-o eu ... sa alegem cateva biserici care am putea sa le vedem astazi.
iar cu invitatiile ... nu prea am fost multumita de cum imi ieseau ... prea multa munca si nervi consumati ... asa ca am zis mai bine gata facute ... si noi am facut o slabiciune pt cei de la koza ... acum sper sa nu ne desumflam :D
Ruxi imi trimiti si mie te rog un pm cu datele firmei pt invitatii...ca nu mai am timp sa le fac singura..multumesc:*

dianaruxi
11.01.2010, 13:18:38
Bleh la transfer bancar iti iau jepatii astia comosion de 30 eur, poate merge si prin Western. Ti-a dat catalogul?
pai e pe blogul ei colectia. nu i-am cerut catalogul, are toate preturile in el sau ce?

Arcee
11.01.2010, 13:35:10
ruxi cred ca am gasit site-ul.. este cel din turcia? ai idee cam la ce pret sunt invitatiile? am vazut si eu 2 modele care mi-au placut

ruxi86
11.01.2010, 13:46:39
ruxi cred ca am gasit site-ul.. este cel din turcia? ai idee cam la ce pret sunt invitatiile? am vazut si eu 2 modele care mi-au placut

da astia sunt cei din turcia ... site romanesc nu au ... la al 2-lea model ne gandeam si noi :D din pacate nu stiu sa iti spun preturile invitatiilor respective ... tin minte cand am fost prima data la ei invitatiile erau in jur de 3-4 ron ... aveau si mai scumpe pe la 5-6 ron. acum sa vedem poate ne fac o oferta buna la targ ;;)

Arcee
11.01.2010, 14:08:57
da astia sunt cei din turcia ... site romanesc nu au ... la al 2-lea model ne gandeam si noi :D din pacate nu stiu sa iti spun preturile invitatiilor respective ... tin minte cand am fost prima data la ei invitatiile erau in jur de 3-4 ron ... aveau si mai scumpe pe la 5-6 ron. acum sa vedem poate ne fac o oferta buna la targ ;;)
sunt prezenti la targ? la care din ele?:D

ruxi86
11.01.2010, 15:13:24
sunt prezenti la targ? la care din ele?:D

la asta de pe 15-17 ian de la marriott si de la palatul parlamentului ... vor fi prezenti in ambele locatii.

Arcee
11.01.2010, 15:20:44
la asta de pe 15-17 ian de la marriott si de la palatul parlamentului ... vor fi prezenti in ambele locatii.
suuper. multumesc mult pt informatii:*

ruxi86
11.01.2010, 15:26:52
suuper. multumesc mult pt informatii:*

cu multa placere!!! am sa merg si eu la targul asta, insa sambata.

Arahne
11.01.2010, 15:41:45
pai e pe blogul ei colectia. nu i-am cerut catalogul, are toate preturile in el sau ce?
dap, ala care am eu are numai produsele "albe" adik pt mirese de ex voaleta cu negru nu e. Ti-a zis cam cat dureaza sa o faca? Nu stiu daca sa-mi comand acum pt ca nu am rochia de civila inca...

dianaruxi
11.01.2010, 15:44:00
dap, ala care am eu are numai produsele "albe" adik pt mirese de ex voaleta cu negru nu e. Ti-a zis cam cat dureaza sa o faca? Nu stiu daca sa-mi comand acum pt ca nu am rochia de civila inca...
a zis ca cam 2 sapt.

norishor
11.01.2010, 16:09:23
Buna fetelor.. eu nu mi-am gasit rochie la targul de nunti din timisoara, nu mi-a placut nimic in mod special. Felicitari lui Norishor pentru rochita comandata, sunt sigura ca va arata minunat in ea.

Iti multumesc pt felicitari! Imi pare rau ca nu ai gasit nimic pe placul tau. Poate la urmatorul targ vei gasi. In perioada 22-24 ianuarie va fi urmatorul. Nu mai e mult.>:D<

ai ales foartte bine....o sa iasa o rochita super frumoasa..kiar merge ft bine fusta de la prima cu corsetul de la a doua:)
o sa fii super:)

Iti multumesc pt aprecieri! >:D<Mi-a placut si mie foarte mult combinatia. Acum sa vad si cum va arata reala pt ca eu doar mi-am imaginat-o in varianta finala. In 30 ianuarie am proba si in 5 februarie e gata. Cand merg la proba, voi avea nevoie si de pantofi. Deci, ma alatur si eu voua. Ma pun si eu pe cautat. Am vazut o pereche foarte frumoasa intr-un magazin, dar era 700 lei. Mai mult de 300 lei nu vreau sa dau pe incaltaminte. Sper sa gasesc ceva frumos, mai ales ca acum nu prea e sezon de pantofi. :-?

emilinicole
11.01.2010, 16:18:42
Iti multumesc pt felicitari! Imi pare rau ca nu ai gasit nimic pe placul tau. Poate la urmatorul targ vei gasi. In perioada 22-24 ianuarie va fi urmatorul. Nu mai e mult.>:D<

Iti multumesc pt aprecieri! >:D<Mi-a placut si mie foarte mult combinatia. Acum sa vad si cum va arata reala pt ca eu doar mi-am imaginat-o in varianta finala. In 30 ianuarie am proba si in 5 februarie e gata. Cand merg la proba, voi avea nevoie si de pantofi. Deci, ma alatur si eu voua. Ma pun si eu pe cautat. Am vazut o pereche foarte frumoasa intr-un magazin, dar era 700 lei. Mai mult de 300 lei nu vreau sa dau pe incaltaminte. Sper sa gasesc ceva frumos, mai ales ca acum nu prea e sezon de pantofi. :-?

aolooooooooooo..eu mor cu pantofii astia...inebunesc....si eu vad modele...dar cu toc de 10 cm..mie imi trebuie ft mic k am 1.75...eu deabea merg pe toc de 5 cm..si na......

Sannda
11.01.2010, 20:51:07
Asa cum am spus,vineri am fost la oproba de coafura.
Rezultatul-in pozele de mai jos
Nu prea imi place ceea ce a iesit,de aceea o sa mai incerc si in alta parte.

angi300
11.01.2010, 22:15:18
buna miresici!
noi am mai semnat pt video...13 mil (Dj). in rest nu prea am facut mare lucru pt ca tot aparea altceva la orizont.
spor fetele la cautat pantofi (eu de atunci zilnic ma uit la ei....atata am vrut sa ii iau la rev in picioare...da nu am fost lasata).:(
v-am pupat.
biu lasa ca se inchide o usa si se deschide o fereastra! in final o sa fie bine!

ruxi86
12.01.2010, 08:05:57
ba da. se inchide cu totul ..... :(

biu, fi optimista, cu siguranta vei gasi ceva mai bun in alta parte. noi iti tinem pumnii sa se intample acest lucru cat mai repede :*>:D<>:D<>:D<

Sanda, si eu zic sa mai incerci in alta parte, fara suparare, dar parca se putea mult mai bine .... la spate nu arata asa rau ... dar in fata putea sa iti dea ceva volum, sa il tapeze, trebuia aranjat intr-un fel si in fata.

buna miresici!
noi am mai semnat pt video...13 mil (Dj). in rest nu prea am facut mare lucru pt ca tot aparea altceva la orizont.

angi, felicitari pt video. sa fie intr-un ceas bun!

ruxi86
12.01.2010, 08:11:43
fetelor, asa cum va spuneam, am fost pe la biserici dupa servici ... am zis sa incercam la biserica alba de la victoriei si daca tot eram acolo le-am luat la rand si pe sf. vasile cel mare si pe sf. nicolae tabacu care sunt in apropierea bisericii sf. alba ... si am ramas tare desumflata sincera sa fiu ... sunt prea micutze ... nu prea ma incanta picturiile din interior ... parca n-ar mai fi fost renovate de o vesnicie.
intr-adevar biserica alba pare a fi una dintre cele mai ieftine .. costa 700 de lei cu tot cu cor si sunt 2 preoti ... se da 100 lei acont ... si mai raman 600 de lei care ii da nasul in ziua cununiei. oricum nu puteam sa imi fac rezervare la ei daca vroiam pt ca pe 22 mai era deja ocupat pt orele 17 si 18, mai erau libere de la 16 in sus, 19 si 20.
mai incercam astazi la cateva biserici sa vedem ce om gasi ... sper sa fie cu noroc astazi .... ultima sansa, asta in caz ca nu am gasi nimic, ar fi sf gheorghe de pe grivita care dupa parerea mea arata mult mai bine decat alea de pe victoriei. tineti-mi pumnii fetelor :*

deliag
12.01.2010, 08:35:42
Neatza fetelor. Eu am rezolvat ieri cu programarea la biserica, la primarie si am si ales modelul pentru verighete si urmeaza intr-o zi, doua sa le comandam.Pe vineri rezolvam cu fotograful si facem comanda la invitatii. Sambata urmeaza muzica... si apoi urmeaza sa mai caut rochia de mireasa.

ruxi86
12.01.2010, 08:45:04
Neatza fetelor. Eu am rezolvat ieri cu programarea la biserica, la primarie si am si ales modelul pentru verighete si urmeaza intr-o zi, doua sa le comandam.Pe vineri rezolvam cu fotograful si facem comanda la invitatii. Sambata urmeaza muzica... si apoi urmeaza sa mai caut rochia de mireasa.

Uauuu ... suna fff bine ... ne bucuram ca ai mai taiat cate ceva de pe lista, felicitari!
la ce model de invitatii v-ati decis? ne arati si noua o poza? :D

deliag
12.01.2010, 09:06:31
v-as arata dar nu am nici o poza cu invitatiile, sunt roz, se deschid in lateral si cand se inchid deasupra au un fluturas.... sunt simple si frumoase, cand o sa le primesc o sa va arat poze

dianaruxi
12.01.2010, 09:29:15
neata fetelor,
sanda mie imi place ce ti-a iesit, dar nu pare ff ordonat, si nici prea stabil, adica in cateva ore cred ca se lasa.
mai cauta.
delia felicitari pt realizarile tale si angi bv ai mai taiat ceva de pe lista.

deliag
12.01.2010, 09:29:59
initial am vrut sa fac o nunta cu tema, tema fiind fluturii.. invitatiile sa fie cu fluturi, coronita mea , aranjamentele florale si chiar si marturiile. acum sa vad ce gasesc, ce inspiratie am pana la nunta

dianaruxi
12.01.2010, 09:32:40
initial am vrut sa fac o nunta cu tema, tema fiind fluturii.. invitatiile sa fie cu fluturi, coronita mea , aranjamentele florale si chiar si marturiile. acum sa vad ce gasesc, ce inspiratie am pana la nunta
e cam uzata tema cu fluturii, eu as cauta ceva mai neobisnuit, dar daca tie iti place go for it. Am vazut multe produse cu scoici, daca nu esti superstitioasa poti sa faci tema marina.

marianamateescu
12.01.2010, 10:36:12
musai dres... ca treb sa puratam si jartea... iar jartea pe piciorul gol nu prea merge:)
... revin cu cerinta de ::::AJUTOR:::: am nevoie de formatie pt nunta si nu una care sa ma usuce de bani sau care sa-mi cante manele...
PLS miresici, ajutati-ma!!!#:-S

norishor
12.01.2010, 10:48:11
Sannda, sunt de acord cu tine, ai putea sa incerci si in alta parte. E draguta coafura insa nu este atat de speciala cum ar trebui sa fie pt o mireasa. iti doresc multa bafta pe data viitoare.:*

Angi, ma bucur ca ati mai scapat de un gand.<:-P Nu mai e mult pana la nunta.

Ruxi, sigur ca iti tinem pumnii ca sa gasesti biserica libera la ora la care vreti sa faceti voi nunta.

Felicitari Delia pt biserica! Multa bafta la verighete, sa fie exact cum va doriti.
Nu stii numele firmei de la care vreti invitatiile? Eu am vazut pe internet ceva asemanator cu ce ai descris tu...si mi-a placut. :)

marianamateescu
12.01.2010, 10:49:43

sannda nu-ti fa probleme, e ok, nu iese in evidenta pt ca ai parul castaniu si esti imbracata intr-un pulover maro... asta e motivul, in rest eu cred ca a iesit ok!

iti recomand ca cea care te machiaza sa te si coafeze... bine acum depinde si de buget... tipa care ma machiaza imi ia pt nunta 100E - machiaj si 100E - coafat - 8 mil cu tot cu probe si vine si acasa. produsele sunt profi adica foarte scumpe, tipa lucreaza pt tv. daca nu iti permiti, poti gasi pe cineva mai ieftin dar care sa te faca acasa cu produsele ei, sa nu te mai trambalezi pana la coafor. e mai bine fara griji in trafic si cine stie cum va fi timpul... dar alegere iti apartine! bafta!:*

deliag
12.01.2010, 12:16:27
Norishor, nu stiu numele firmei, nu am retinut-o dar se rezolva ca vineri dam comanda si atunci iti pot spune mai multe, tot ce iti pot spune acum e ca e situata jos in mall si preturile nu sunt foarte mari, acum depinde si de invitatie. A noastra va costa 2,20 lei aproximativ cu tot cu scris.

DanielaB
12.01.2010, 12:24:54
Ciao!

"Clipe magice"...se numeste firma de la Mall....ca si noi am primit catalog la Targ...Va pup!o:-)

deliag
12.01.2010, 12:37:18
"Clipe Magice" e sus in mall langa cinema city, eu vb de o firma care e situata jos in mall, undeva pe langa fornetii.La clipe magice e putin mai scump si are mult mai putine modele de invitatii.

DanielaB
12.01.2010, 12:41:19
"Clipe Magice" e sus in mall langa cinema city, eu vb de o firma care e situata jos in mall, undeva pe langa fornetii.La clipe magice e putin mai scump si are mult mai putine modele de invitatii.

Sorry nu stiam.**********

Sannda
12.01.2010, 12:53:58
sannda nu-ti fa probleme, e ok, nu iese in evidenta pt ca ai parul castaniu si esti imbracata intr-un pulover maro... asta e motivul, in rest eu cred ca a iesit ok!

iti recomand ca cea care te machiaza sa te si coafeze... bine acum depinde si de buget... tipa care ma machiaza imi ia pt nunta 100E - machiaj si 100E - coafat - 8 mil cu tot cu probe si vine si acasa. produsele sunt profi adica foarte scumpe, tipa lucreaza pt tv. daca nu iti permiti, poti gasi pe cineva mai ieftin dar care sa te faca acasa cu produsele ei, sa nu te mai trambalezi pana la coafor. e mai bine fara griji in trafic si cine stie cum va fi timpul... dar alegere iti apartine! bafta!:*

Tipa la care m-am coafat nu face si machiaje,doar tunde.Sincer nu imi place ceea ce a iesit,dar saptamana viitoare mai incerc la o alta coafeza si de data asta ma duc cu poza in mana sa ii arat clar ce vreau.
De chemat acasa nu stiu daca o voi putea chema,pentru ca parul meu fiind foarte moale si subtire are nevoie pentru a sta buclat,pe langa ondulator,si de casca si bigudiuri si nu stiu care din ele e dispusa sa care casca la mine acasa.Nu e asta o problema.Vreau doar sa fiu multumita de coafura,indiferent unde va fi facuta.

deliag
12.01.2010, 13:17:02
Sannda cel mai bine e sa mai mergi si in alta parte.. la cineva care se pricepe mai bine. Eu sambata am fost la nunta si am trecut si pe la coafor, mi-am facut ceva asemanator tie dar vreau sa iti spun ca a rezistat foarte bine toata noaptea, deci se poate si mai bine.. mai cauta ca sa nu ai surprize in ziua nuntii

beanna
12.01.2010, 13:18:33
Tipa la care m-am coafat nu face si machiaje,doar tunde.Sincer nu imi place ceea ce a iesit,dar saptamana viitoare mai incerc la o alta coafeza si de data asta ma duc cu poza in mana sa ii arat clar ce vreau.
De chemat acasa nu stiu daca o voi putea chema,pentru ca parul meu fiind foarte moale si subtire are nevoie pentru a sta buclat,pe langa ondulator,si de casca si bigudiuri si nu stiu care din ele e dispusa sa care casca la mine acasa.Nu e asta o problema.Vreau doar sa fiu multumita de coafura,indiferent unde va fi facuta.

Cand eram la Cluj mergeam la salonul En Vogue, daca ai nevoie de detalii da-mi un pm.

deliag
12.01.2010, 13:31:45
DanielaB, tu ce ai facut la targ? ti-ai gasit rochie?

Sannda
12.01.2010, 14:24:55
Cand eram la Cluj mergeam la salonul En Vogue, daca ai nevoie de detalii da-mi un pm.

Saptamana viitoare mai merg la o coafeza.Daca nici de data asta nu ma incanta ceea ce iese,am sa iti cer detalii.
Mersi:*

DanielaB
12.01.2010, 14:44:14
DanielaB, tu ce ai facut la targ? ti-ai gasit rochie?
Am probat 2...dar nu am fost asa impresionata...asa ca in weekend merg cu nasica in magazinele din timisoara....ca sunt f multe! O sa gasesc sper pana pe 15 februarie ....ca sa fie gata pana in aprilie...sau mai devreme![-o<

deliag
12.01.2010, 14:50:27
si eu merg vineri cu mamicile sa imi caut rochie in timisoara, sper sa imi gasesc dc nu cred k voi face pe comanda

angi300
12.01.2010, 15:15:26
multumesc fetelor!
ruxi86 in final sigur o sa gasesti o biserica pe gustul vostru....macar e bine ca ai epuizat tot ce s-a putut ...asa sigur o sa faci alegerea potrivita.
sannda te inteleg perfect..asa e si parul meu, iti dai seama ca mereu visez la bucle...dar si cand mi se lasa arata aiurea de tot.. eu la nunta o sa-l prind...macar asa nu am surprize sa imi arate plostit...si a doua zi o sa-mi fac ceva in genu blucle..mai fal-fal:D. tu il vrei lasat? incearca un coc spaniol...poate o sa-ti placa.

lady_in_white
12.01.2010, 16:03:50
Hello,

Vreau si eu sa va salut, deoarece sunt si eu mireasa in mai 2010.

:*

ruxi86
12.01.2010, 16:19:14
Hello,

Vreau si eu sa va salut, deoarece sunt si eu mireasa in mai 2010.

:*

bine ai venit printre noi >:D<
tu pe ce data ai nunta ca nu se poate vedea din profilul tau? :D

Arcee
12.01.2010, 17:05:01
fetelor, asa cum va spuneam, am fost pe la biserici dupa servici ... am zis sa incercam la biserica alba de la victoriei si daca tot eram acolo le-am luat la rand si pe sf. vasile cel mare si pe sf. nicolae tabacu care sunt in apropierea bisericii sf. alba ... si am ramas tare desumflata sincera sa fiu ... sunt prea micutze ... nu prea ma incanta picturiile din interior ... parca n-ar mai fi fost renovate de o vesnicie.
intr-adevar biserica alba pare a fi una dintre cele mai ieftine .. costa 700 de lei cu tot cu cor si sunt 2 preoti ... se da 100 lei acont ... si mai raman 600 de lei care ii da nasul in ziua cununiei. oricum nu puteam sa imi fac rezervare la ei daca vroiam pt ca pe 22 mai era deja ocupat pt orele 17 si 18, mai erau libere de la 16 in sus, 19 si 20.
mai incercam astazi la cateva biserici sa vedem ce om gasi ... sper sa fie cu noroc astazi .... ultima sansa, asta in caz ca nu am gasi nimic, ar fi sf gheorghe de pe grivita care dupa parerea mea arata mult mai bine decat alea de pe victoriei. tineti-mi pumnii fetelor :*
la Kretulescu nu ai ajuns? au o gradina super in fata unde se pot face multe poze. sf vasile cel mare nu ti-o recomand..preotii sunt tineri si nu prea au invatat inca slujbele. anult trecut slujba de inviere a fost un fiasco. eu, din pacate, sunt nevoita sa fac acolo datorita situatiei nasilor mei..sper sa iasa bine pana la urma, macar pt tona de bani pe care o dau...spor in continuare la gasit biserica

norishor
12.01.2010, 22:24:51

Cred ca e vorba despre invitatia asta. S-ar putea sa fie in mall acolo unde spui tu aceasta firma.

Am probat 2...dar nu am fost asa impresionata...asa ca in weekend merg cu nasica in magazinele din timisoara....ca sunt f multe! O sa gasesc sper pana pe 15 februarie ....ca sa fie gata pana in aprilie...sau mai devreme![-o<

Imi cer scuze ca nu am reusit sa te sun sambata cand am fost la targ! Am fost super absorbita de tot ce se intampla acolo, mai ales ca am stat de dimineata pana pe la ora 4 acolo. Pana am incercat rochiile a trebuit sa mai stau dupa alte miresici ca era doar o cabina de schimb.

Am vazut o multime de modele frumoase. Poate rochita ta nu era acolo. Daca vrei iti poti face la comanda rochita si de la salonul unde mi-o face mie. E in Timisoara. Intra pe fashionprincess.ro. Poate iti va placea ceva de acolo. Au preturi foarte bune. :)>-

Daca am incalcat vreun regulament ca am dat linkuri catre alte site-uri rog un moderator sa le stearga.

deliag
13.01.2010, 08:40:39
Neatza fetelor... Norishor nu e aia invitatia, seamana dar nu e ea. Am intrat pe site-ul celor de la fashion princess si am vazut o rochie asa cum imi doresc eu, vineri o sa trec pe la magazinul lor sa vad daca o gasesc.

Sannda
13.01.2010, 09:24:05
multumesc fetelor!
ruxi86 in final sigur o sa gasesti o biserica pe gustul vostru....macar e bine ca ai epuizat tot ce s-a putut ...asa sigur o sa faci alegerea potrivita.
sannda te inteleg perfect..asa e si parul meu, iti dai seama ca mereu visez la bucle...dar si cand mi se lasa arata aiurea de tot.. eu la nunta o sa-l prind...macar asa nu am surprize sa imi arate plostit...si a doua zi o sa-mi fac ceva in genu blucle..mai fal-fal:D. tu il vrei lasat? incearca un coc spaniol...poate o sa-ti placa.

Nu vreau coc.Vreau parul lasat pe spate,ondulat,iar in fata ceva mai deosebit,nu cum mi l-a facut acea coafeza.
Vreau ceva in genul acesta:

Biu
13.01.2010, 09:42:08
Nu vreau coc.Vreau parul lasat pe spate,ondulat,iar in fata ceva mai deosebit,nu cum mi l-a facut acea coafeza.

cum e in poza a doua imi palce mai mult :)>-
daca ai parul dificil, si nu sta incretit, s-ar putea sa fie nevoie de stai peste noapte cu bigudiuri. Nu e foarte placut, dar asa sti ca o sa reziste multe ore. Daca iti faci coafura asta si ti se lasa o sa te apuce niste nervi cand te uiti la poze de numa o:-)

deliag
13.01.2010, 10:30:26
Sannda, foarte faine pozele... si eu as vrea de genul asta, mai ales ca parul meu e si putin mai cret.

dianaruxi
13.01.2010, 11:01:03
neata fetelor,
azi ma duc la dentist sa vad dc imi pot albi dintii pana in nunta, ca sa nu am un ranjet galben in pozele de la nunta.

dianaruxi
13.01.2010, 11:01:49
sanda si mie imi place mai mult a doua coafura. eu in schimb am gasit ceva care imi place ff mult si as vrea sa incerc.

Biu
13.01.2010, 11:10:58
sanda si mie imi place mai mult a doua coafura. eu in schimb am gasit ceva care imi place ff mult si as vrea sa incerc.

foarte faina coafura !!!! ti se potriveste foarte bine la rochie :D .
Eu mi-am albit deja dintii (mi-am comandat din state benzi de albit ), si am fost la reparatii capitale #:-S . Inainte de nunta ma duc numai la periaj si detartrat.
Azi ma duc sa ridic coletul de la posta ca mi-a sosit comanda la Victoria's Secret !!!!!! La nunta am sa-mi rasfatz "prietenele " cu lenjerie de la victoritza secretoasa, tare-mi place mie de doamna asta :-p

dianaruxi
13.01.2010, 11:28:52
foarte faina coafura !!!! ti se potriveste foarte bine la rochie :D .
Eu mi-am albit deja dintii (mi-am comandat din state benzi de albit ), si am fost la reparatii capitale #:-S . Inainte de nunta ma duc numai la periaj si detartrat.
Azi ma duc sa ridic coletul de la posta ca mi-a sosit comanda la Victoria's Secret !!!!!! La nunta am sa-mi rasfatz "prietenele " cu lenjerie de la victoritza secretoasa, tare-mi place mie de doamna asta :-p
eu as vrea un body din ala alb fara bretele nu am vazut la victoria, sau nu m-am uitat eu bine. am gasit un site de unde poti sa comanzi de pe o gramada de situri americane, inclusiv forever21 si zappos.

ruxi86
13.01.2010, 13:49:56
la Kretulescu nu ai ajuns? au o gradina super in fata unde se pot face multe poze. sf vasile cel mare nu ti-o recomand..preotii sunt tineri si nu prea au invatat inca slujbele. anult trecut slujba de inviere a fost un fiasco. eu, din pacate, sunt nevoita sa fac acolo datorita situatiei nasilor mei..sper sa iasa bine pana la urma, macar pt tona de bani pe care o dau...spor in continuare la gasit biserica

nu am mai fost la kretulescu ca o stim si nu ne place cum arata :D

am reusit insa in cele din urma sa facem rezervare la biserica ... la sf gheorghe de pe grivita pt ora 18.00 ... am platit si acontul de 150 de lei ... gata, am scapat si de asta <:-P<:-P<:-P
urmeaza invitatiile ... si pt asta asteptam targul din WE asta.

ruxi86
13.01.2010, 13:56:49

foarte frumoase coafurile astea, ruxi ... si eu cred ca s-ar potrivi f bine cu rochitza :)>-
cred ca am sa le "fur" si eu sa vad daca mi-ar sta bine :D

deliag
13.01.2010, 14:01:19
Felicitari Ruxy, pentru ca ai rezolvat si problema cu biserica. La noi cununia va incepe la 18:30, după vecernie.

dianaruxi
13.01.2010, 14:03:52
foarte frumoase coafurile astea, ruxi ... si eu cred ca s-ar potrivi f bine cu rochitza :)>-
cred ca am sa le "fur" si eu sa vad daca mi-ar sta bine :D
fura fura, eu am nevoie de o coafura care sa-mi incadreze cat de cat fata, nu sa o lase complet libera ca nu-mi sta bine. Al meu voia sa imi las parul desfacut dar nu pot sa o sa mor si asa de cald la cat de groasa e rochia.

ruxi86
13.01.2010, 14:08:59
Felicitari Ruxy, pentru ca ai rezolvat si problema cu biserica. La noi cununia va incepe la 18:30, după vecernie.

multumesc mult :*

bine ca am mai scapat de ceva .. ca treaba asta cu biserica nu imi dadea pace deloc.

fura fura, eu am nevoie de o coafura care sa-mi incadreze cat de cat fata, nu sa o lase complet libera ca nu-mi sta bine. Al meu voia sa imi las parul desfacut dar nu pot sa o sa mor si asa de cald la cat de groasa e rochia.

eu vroiam cu parul mai liber asha .. ceva in genul celor postate de Sanda ... dar trebuie sa vad acum la proba care ma avantajeaza mai bine ... vreau luna viitoare sa ma duc la proba sa vedem daca se poate ceva din parul asta al meu ... dupa ce ca am si un par asa problematic, mai e si scurt :-<

dianaruxi
13.01.2010, 14:09:14

am reusit insa in cele din urma sa facem rezervare la biserica ... la sf gheorghe de pe grivita pt ora 18.00 ... am platit si acontul de 150 de lei ... gata, am scapat si de asta <:-P<:-P<:-P
felicitari ruxi si eu ar trebui sa ma duc la biserica duminica asta ca ar cam fi cazul.

ruxi86
13.01.2010, 14:32:38
felicitari ruxi si eu ar trebui sa ma duc la biserica duminica asta ca ar cam fi cazul.

@ruxi: felicitari pt biserica..<:-P

multumesc mult, fetelor ... sa fie intr-un ceas bun pt toata lumea si sa avem cu toate o slujba frumoasa de care sa ne amintim cu drag! >:D<

atreya
13.01.2010, 16:58:48

Bravoo, bine ca ai rezolvat-o si pe asta!
felicitari !

emilinicole
13.01.2010, 17:10:58

bravo ruxi..ati scapat in sfarsit de asta..
deci..vreau sa spun ca eu cum mai scap de una..am asa sentimentul ala de mare realizare:)))))am kiar un exel cu ce tre sa facem si ce am facut..cum mai fac cate una/luam..il fac acolo cu galben..si se ingalbenesc din ce in ce mai multe:))

dianaruxi
13.01.2010, 17:11:53
deci..vreau sa spun ca eu cum mai scap de una..am asa sentimentul ala de mare realizare:)))))am kiar un exel cu ce tre sa facem si ce am facut..cum mai fac cate una/luam..il fac acolo cu galben..si se ingalbenesc din ce in ce mai multe:))
ar trebui sa-mi fac si eu un excel din ala ca la cate sunt de facut uit.

emilinicole
13.01.2010, 17:12:17

imi place prima..am copiat-o..si cred ca merge sa o fac la civila..k am rokia cu umar gol(stangul)si in partea aia sa vina parul mai pe fata si in dreapta strans..cred ca merge:)

ruxi86
13.01.2010, 17:17:05

multumesc multumesc :*

am si eu un excel din ala ... l-am luat de la o fata de pe aici de pe forum care avea un astfel de excel ... am cateva fisiere cu ce treb facut .. cu pregatirile catre treb urmate :D

Bravoo, bine ca ai rezolvat-o si pe asta!
felicitari !

multumesc multumesc :*

emilinicole
13.01.2010, 17:59:32
[quote=ruxi86;2843133]multumesc multumesc :*

am si eu un excel din ala ... l-am luat de la o fata de pe aici de pe forum care avea un astfel de excel ... am cateva fisiere cu ce treb facut .. cu pregatirile catre treb urmate :D

e foarte bun excelul ala...k imi dau seama cum stau..
am un excel si pentru organizare in ziua nuntii..la fiecare ora ce tre sa facem..unde sa fim:)

Cristina_84
13.01.2010, 18:10:00
Fetele din Bucuresti,imi spuneti va rog cand se tine Targul de Nunti de la Romexpo?

ruxi86
13.01.2010, 19:13:05
Fetele din Bucuresti,imi spuneti va rog cand se tine Targul de Nunti de la Romexpo?

targul de la romexpo va fi in perioada 29-31 ianuarie.

norishor
13.01.2010, 20:57:45

Felicitari pt biserica! Ce bine ca ati gasit in sfarsit. Si noi tot la 6 am vrea sa ne cununam. Maine mergem la primarie sa stabilim ora. Civila va fi la 4, de la 5 facem pozele si la 6 la biserica. La 7 intram in restaurant. Sper sa ramana aceste ore, sa fie disponibile.

Sannda imi place foarte mult a doua coafura atasata de tine. Poate o voi incerca si eu. Mie mi-a mai placut si aceasta, din poza de jos.

Delia ce rochie ti-a placut de la fashion princess?

Referitor la dintisori, se pare ca toate ne-am gandit la acest aspect. Eu am program la dentist de luna viitoare.
Sper sa fim toate frumoase si stralucitoare in ziua cea mare si sa avem dintii asa :D

deliag
14.01.2010, 09:10:11
Neatza fetelor, Ruxi ti-am trimis un pm cu adresa mea de mail.. cand ai timp te rog sa imi trimiti si mie acel exel.
Nori, de fapt imi plac doua rochii, nu stiu care imi sta mai bine...le atasez.

ruxi86
14.01.2010, 09:14:16
merci Ruxi, am primit mail-ul tau

cu multa placere, delia :*

incearca sa mai atasezi odata pozele cu rochite, pt ca nu se vede atasamentul. :(

deliag
14.01.2010, 09:35:52
ca sa va faceti o idee asupra a ceea ce caut eu va trimit o alta poza, nu vreau ceva exact ca si cea din poza dar asemanator adica stil sirena

dianaruxi
14.01.2010, 09:36:47
ca sa va faceti o idee asupra a ceea ce caut eu va trimit o alta poza, nu vreau ceva exact ca si cea din poza dar asemanator adica stil sirena
asta nu e chiar stil sirena si mi se pare ca era o tipa la bazar cu rochia asta. este ersa din cate imi dau eu seama. uite aici http://www.miresici.ro/showthread.php?t=22672&highlight=ersa (http://www.miresici.ro/showthread.php?t=22672&highlight=ersa)
nu e chiar aceeasi dar seamana.

Cristina_84
14.01.2010, 09:51:04
targul de la romexpo va fi in perioada 29-31 ianuarie.

Mersi Ruxi. Nu vreau sa-l ratez:D

ruxi86
14.01.2010, 09:53:29

e foarte frumoasa rochita din poza ... intr-adevar nu prea seamana a sirena ... pare mai mult slim A line.

mai degraba astea mi se par tip sirena ...

ruxi86
14.01.2010, 09:55:19
Mersi Ruxi. Nu vreau sa-l ratez:D

cu multa placere! nici eu ... si eu voi fi prezenta la targul de la romexpo, dar si la cel din WE asta de la palatul parlamentului ... trebuie neaparat sa gasim invitatii si sa dam comanda si poate avem noroc si gasim si costum si pantofi pt miresoiul meu ;))

deliag
14.01.2010, 10:30:14
sper sa gasesc maine ceva de genul asta, ceva simplu si elegant.. la targul de duminica nu prea am vazut asa ceva.

Biu
14.01.2010, 10:53:32

superbaaaaaaaa :x :x :x nu poate sa nu imi placa, din moment ce si eu am Ersa, si sunt indragostita pana la moarte de brandul asta ( mai nou si La Fleur, pentru ca au acelasi origini :-$ )
Uite asta e rochia mea. Fusta nu e A line Ruxi, e sirena. Vine stamta pe solduri, se ingusteaza pana la genunchi , ca o fusta creion, si de la genunchi vine mai larga pana jos. A line cred ca vine dreapta de la solduri pana jos, nu se ingusteaza la genunchi.
Deliag, la Atelie Ersa, rochita e cam 2000 de Euro. Eu nu mi-am permis sa dau atata pe rochita, asa ca am luat-o de aici de la bazar.

emilinicole
14.01.2010, 10:56:36
hai k acum am intrat si eu.
va atasez poze cu rochita de cununia civila..sunt facute cu telefonul asa ca scuzati calitatea:)

daca mai vrea careva excel..am si eu:)

deliag
14.01.2010, 10:57:11
foarte frumoasa rochia ta... din ce bazar ai luat-o? si cat a costat?

emilinicole
14.01.2010, 10:58:23
superbaaaaaaaa :x :x :x nu poate sa nu imi placa, din moment ce si eu am Ersa, si sunt indragostita pana la moarte de brandul asta ( mai nou si La Fleur, pentru ca au acelasi origini :-$ )
Uite asta e rochia mea. Fusta nu e A line Ruxi, e sirena. Vine stamta pe solduri, se ingusteaza pana la genunchi , ca o fusta creion, si de la genunchi vine mai larga pana jos. A line cred ca vine dreapta de la solduri pana jos, nu se ingusteaza la genunchi.
Deliag, la Atelie Ersa, rochita e cam 2000 de Euro. Eu nu mi-am permis sa dau atata pe rochita, asa ca am luat-o de aici de la bazar.

inca o data spun..rochia asta e superba:)
bravo

dianaruxi
14.01.2010, 10:59:31
va atasez poze cu rochita de cununia civila..sunt facute cu telefonul asa ca scuzati calitatea:)

super rochia emilinicole, imi place pamponul ala de pe umar rau de tot. si eu am incercat una la mango asa acu cateva luni cu un pampon pe umar dar era mult mai mare si mi-a placut la nebunie.

dianaruxi
14.01.2010, 11:00:45
foarte frumoasa rochia ta... din ce bazar ai luat-o? si cat a costat?
bazarul de aici de pe miresici. http://www.miresici.ro/forumdisplay.php?f=301
uita-te si in linkul pe care ti-l dadusem eu mai sus, ca ai acolo o fata care isi vinde rochia ersa.

emilinicole
14.01.2010, 11:05:33
super rochia emilinicole, imi place pamponul ala de pe umar rau de tot. si eu am incercat una la mango asa acu cateva luni cu un pampon pe umar dar era mult mai mare si mi-a placut la nebunie.

dupa pamponul ala mor si eu:)))
d-asta am si luat-o..(dim mall vitan de la rebelle)

ruxi86
14.01.2010, 11:11:37
multumesc ruxi:*:*

cu multa placere :*

acum, dupa ce am studiat mai bine rochita, iti dau dreptate, biu ... este sirenica ;)) e stramta pe solduri, si se ingusteaza pana la genunchi, si dupa aia mai in jos vine larga.

e superba rochita ta ... imi place la nebunie ... pamponul ala de pe umar e ff sic si imi place tare mult. felicitari pt alegere :*

Biu
14.01.2010, 13:15:54

foarte frumoasa emilnicole !!! si iti vine perfect croiul ;)) .

Eu imi iau una de la DEbenhams. E simpla , turcuaz. Nu am gasit poza pe siteul lor sa v-o arat, dar cand o sa o am acasa fac o poza si va arat.Deja imi fugea mintea sa imi fac un taior de catifea albastru inchis, sa imi iau manusi de plasa si sa imi pun in cap o voaleta. Cred ca ma apuc de creatie si mi-o fac singura. Nu am gasit plasa pt voaleta, numai tulle, sa vad cum iese. Am sanse 50-50. Si in varf ii pun o minipalarioara si niste pene, evident, ca sa nu ma dezmint tocma acuma \:D/ . Mi-as fi luat si pantofi fuchsia, dar am zis ca totusi e cam mult. Crec ca o sa caut in culoare cu taiorul pantofii.

Sannda
14.01.2010, 13:18:50
Gata, fetelor v-am trimis excel-ul minune pe care si eu la randul meu l-am primit de la alta fata de pe forum.

Spor la completat, miresici! :*

Ruxi multumesc mult pt lista:*

Sannda
14.01.2010, 13:20:01
foarte frumoasa emilnicole !!! si iti vine perfect croiul ;)) .

Eu imi iau una de la DEbenhams. E simpla , turcuaz. Nu am gasit poza pe siteul lor sa v-o arat, dar cand o sa o am acasa fac o poza si va arat.Deja imi fugea mintea sa imi fac un taior de catifea albastru inchis, sa imi iau manusi de plasa si sa imi pun in cap o voaleta. Cred ca ma apuc de creatie si mi-o fac singura. Nu am gasit plasa pt voaleta, numai tulle, sa vad cum iese. Am sanse 50-50. Si in varf ii pun o minipalarioara si niste pene, evident, ca sa nu ma dezmint tocma acuma \:D/ . Mi-as fi luat si pantofi fuchsia, dar am zis ca totusi e cam mult. Crec ca o sa caut in culoare cu taiorul pantofii.

Vei arata bestial;;)

Tu nu vei face cununia civila si cea religioasa in aceeasi zi?

Biu
14.01.2010, 13:23:11
Vei arata bestial;;)

Ba da, dar m-am sucit :"> . Nu cred ca o sa am timp de toate in dimineata aceea, si prefer sa inlatur o sursa de stress, pt ca m-am gandit ca pierd cam o ora cu civila, desi dureasa afectiv doar 5 minute. Dupa aceea trebuie sa stau la poze cu camila, ma pupa toata lumea si adio machiaj...si m-am gandit mai bine intr-alta zi, in cadru restrans.

Sannda
14.01.2010, 13:36:06
Ba da, dar m-am sucit :"> . Nu cred ca o sa am timp de toate in dimineata aceea, si prefer sa inlatur o sursa de stress, pt ca m-am gandit ca pierd cam o ora cu civila, desi dureasa afectiv doar 5 minute. Dupa aceea trebuie sa stau la poze cu camila, ma pupa toata lumea si adio machiaj...si m-am gandit mai bine intr-alta zi, in cadru restrans.

E adevarat ca e nebunie sa faci amandoua cununiile in aceeasi zi ,intr-un interval atat de scurt de timp.Noi am discutat cu starostele si am stabilit cat de cat un program,dar totul depinde de cununia civila,la ce ora va fi programata.La biserica am stabilit deja ora,asa ca incercam sa ne incadram in timp sa le facem pe toate in aceeasi zi.

Biu
14.01.2010, 14:13:41
E adevarat ca e nebunie sa faci amandoua cununiile in aceeasi zi ,intr-un interval atat de scurt de timp.Noi am discutat cu starostele si am stabilit cat de cat un program,dar totul depinde de cununia civila,la ce ora va fi programata.La biserica am stabilit deja ora,asa ca incercam sa ne incadram in timp sa le facem pe toate in aceeasi zi.

eu vreau 3 ore pt sedinta foto si video, si nu ma incadrez oricum o intorc

emilinicole
14.01.2010, 15:49:41
Vei arata bestial;;)

buna Sanda,
daca ma intrebi pe mine, da eu fac in aceeasi zi:)
la 10 civila la 18.45 religioasa:)

ms pt complimente..trebuia sa iau si eu niste tocuri ceva cand m-am pozat dar am uitat:)

norishor
14.01.2010, 15:58:44
nu merge, nu pot sa le salvez in jpg si dc le salvez asa si incerc sa le transform tot nu vrea, adica e pagina alba...

Saluti!
Cauta pe site-ul lor codul rochiei, este chiar sub poza. Daca nu le poti posta, te ajut eu dupa ce-mi spui codul, ok? Sunt foarte curioasa. Si mie tot 2 mi-au placut.

M-ai lasat fara cuvinte.=D> Arata superb rochia. Ce sa mai zic de silueta ta. Acum chiar ma pun pe slabit.:-" Felicitari! Vei fi o miresica deosebita!

Eu am fost azi cu logodnicul la primarie si am stabilit ora cand va incepe cununia civila.:gen_08: Abia astept ziua de 29 mai, ora 16!!!

emilinicole
14.01.2010, 16:17:31
Saluti!
Cauta pe site-ul lor codul rochiei, este chiar sub poza. Daca nu le poti posta, te ajut eu dupa ce-mi spui codul, ok? Sunt foarte curioasa. Si mie tot 2 mi-au placut.

M-ai lasat fara cuvinte.=D> Arata superb rochia. Ce sa mai zic de silueta ta. Acum chiar ma pun pe slabit.:-" Felicitari! Vei fi o miresica deosebita!

Eu am fost azi cu logodnicul la primarie si am stabilit ora cand va incepe cununia civila.:gen_08: Abia astept ziua de 29 mai, ora 16!!!

multumesc:))

ruxi86
14.01.2010, 16:27:38
Saluti!

felicitari, nori! sa fie intr-un ceas bun! :*

atreya
14.01.2010, 16:37:17
Saluti!

Nori, se poate stabili de acum ora la civila? Stiam ca se poate doar in ziua cand depui actele...:-"

andreeapucca
14.01.2010, 17:14:56
buna fetelor.....atatea superstitii....ma doare capul....pot sa va spun ca soacra mea a facut nunta in mai acum.....38 de aniii.........si sa va mai zic ca sunt o familie fericita.....iar socrul meu o iubeste si dupa atatia ani de casnicie????deci lasa-ti superstitile si ascultati-va inima si sufletul!

norishor
14.01.2010, 17:19:24
Nori, se poate stabili de acum ora la civila? Stiam ca se poate doar in ziua cand depui actele...:-"

In orasul meu, se practica programatul orei de la civila, cu cat timp inainte de nunta vrei. Vom merge cu actele in 17 mai si facem si o cerere ca sa ne cunune primarul. Avem unul foarte de treaba!
Poate reusesti si tu sa te programezi.
Va pup! Plec acasa!

andreeapucca
14.01.2010, 17:46:28
buna miresici, daca sunteti din bucuresti si aveti nevoie de sfaturi legate de coafura,machiaj deosebit si o manichiura impecabila nu ezitati sa vb cu mine despre acest subiect!!!
pooop cu drag toate miresicile

ojitosazules85
14.01.2010, 22:51:06
Buna fetelor! Ce mai faceti? Cum stati cu pregatirile? Am reusit si eu sa vb cu preotul si am stabilit ora cununiei! Azi mi-am cumparat si pantofii de mireasa! Imi plac mult si sunt foarte comozi! Am probat marti primele rochii! Am avut o senzatie super!:D

frooxy
15.01.2010, 03:41:36

Superba rochita .... iti vine fffff bine

deliag
15.01.2010, 08:30:24
Neata fetelor. Nory, modelele care imi plac mie sunt din colectia 2009 si au urmatoarele coduri: FP215; FP 222. Poate tu reusesti sa le salvezi si sa le postezi in locul meu. Merci de ajutor.l

deliag
15.01.2010, 09:34:42
fetelor, am urmat sfatul lui biu si am cautat in bazar rochita si vreau sa va arat ce am gasit... eu zic ca e minunata, singura problema e ca rochia e in baia mare si nu o pot proba, ce parere aveti?

dianaruxi
15.01.2010, 09:36:42
fetelor, am urmat sfatul lui biu si am cautat in bazar rochita si vreau sa va arat ce am gasit... eu zic ca e minunata, singura problema e ca rochia e in baia mare si nu o pot proba, ce parere aveti?
eu zic sa mai cauti ca sunt atatea fete care isi vand rochia, poate gasesti pe cineva aproape de tine, ca rochia trebuie probata, nu se poate sa o iei fara sa o probezi. mai rasfoieste bazarul iti dadusem si eu un link cu o mireasa care vindea o rochie ersa cam ca cea pe care o postasei tu. Orasul tau e mai aproape de ce orase mari?

Biu
15.01.2010, 09:38:43

e foarte frumoasa rochia ! in legatura cu probatul, cam asta e marea problema, cand vanzatorul si cumparatorul sunt din orase diferite. intreab-o daca nu are ceva rude/prieteni in orasul tau, sa le-o trimita lor ca sa o poti proba.

Biu
15.01.2010, 09:41:23
eu zic sa mai cauti ca sunt atatea fete care isi vand rochia, poate gasesti pe cineva aproape de tine, ca rochia trebuie probata, nu se poate sa o iei fara sa o probezi. mai rasfoieste bazarul iti dadusem si eu un link cu o mireasa care vindea o rochie ersa cam ca cea pe care o postasei tu. Orasul tau e mai aproape de ce orase mari?

nu prea merge sa cauti pe criteriul oras, legile lui murphy : intodeauna rochia cea mai frumoasa e cel mai departe :-p . eu rochia am luat-o de la o tipa din bucuresti, si costumul de ginerica de la o tipa din iasi. eu nu m-am deplasat niciodata de acasa ;;)

deliag
15.01.2010, 09:43:14
si cum ai probat-o dc nu te-ai deplasat niciodata de acasa. Eu stau la aproz. 40 de km de timisoara... as cauta alta rochie dar parca m-am indragostit de asta

Biu
15.01.2010, 09:54:50
si cum ai probat-o dc nu te-ai deplasat niciodata de acasa. Eu stau la aproz. 40 de km de timisoara... as cauta alta rochie dar parca m-am indragostit de asta

i-am cerut multe masuratori pe mail, am vazut ca in principiu mi-ar fi buna, nu stiam nici eu cum sa fac sa o probez, si s-a oferit sa mi-o trimita prin posta. daca imi e buna si imi place sa i-o platesc, daca nu, sa i-o trimit inapoi o:-)
acuma bine ca pana si eu m-am mirat cum a avut asa incredere.daca luam rochia si nu ii mai puneam banii veci ?

dianaruxi
15.01.2010, 10:00:52
i-am cerut multe masuratori pe mail, am vazut ca in principiu mi-ar fi buna, nu stiam nici eu cum sa fac sa o probez, si s-a oferit sa mi-o trimita prin posta. daca imi e buna si imi place sa i-o platesc, daca nu, sa i-o trimit inapoi o:-)
acuma bine ca pana si eu m-am mirat cum a avut asa incredere.daca luam rochia si nu ii mai puneam banii veci ?
poate i-ai inspirat incredere.

ruxi86
15.01.2010, 10:01:55

daca iti place rochita asta de mult, ia legatura cu fata care o vinde ... cere-i mai multe detalii ... masuratori, pret ... vezi daca mai poti negocia pretul .. daca e dispusa sa iti trimita rochita pachet in orasul tau sa o probezi ...
si eu tot asa am procedat pt ca rochita mea este luata tot de aici de la bazar de la o alta miresica care sta in america, si dupa ce am vb cu ea pt mail si mi-a dat masuratori, o gramada de poze, s-a oferit sa imi trimita rochia la bucuresti ... rochita ea o lasase aici la parintii ei in tara ... si a trimis rochita prin cineva la o prietena de a ei din bucuresti ... am probat rochita, imi venea si pt ca era rochia care mi-o doream ... i-am dat banutii si am si luat-o acasa :D

norishor
15.01.2010, 10:03:02
Neata fetelor. Nory, modelele care imi plac mie sunt din colectia 2009 si au urmatoarele coduri: FP215; FP 222. Poate tu reusesti sa le salvezi si sa le postezi in locul meu. Merci de ajutor.l

Am gasit pozele rochitelor care iti plac. Te ajut cu placere! Pretul lor cred ca e cuprins intre 2000 si 3000 lei. Sigur nu gasesti mai ieftin. Eu sunt foarte multumita ca a mea nu e scumpa si de acolo am si comandat-o.

Postez acum pozele cu rochiile preferate de tine.

dianaruxi
15.01.2010, 10:05:32
delia dar tu ai probat rochii de genul asta? sirene? ca sa vezi dc te avantajeaza.

deliag
15.01.2010, 10:07:12
Merci.. astea sunt rochitele care imi plac.

deliag
15.01.2010, 10:15:47
nu am probat.. dar cred k mi-ar veni bine.. adica sunt ok, inaltime 1.68-69, 55 kg, crek k mi s-ar potrivi o rochie de genul asta.. oricum azi merg in timisoara si o sa probez toate genurile de rochii ca sa fiu sigura.

dianaruxi
15.01.2010, 10:22:36
nu am probat.. dar cred k mi-ar veni bine.. adica sunt ok, inaltime 1.68-69, 55 kg, crek k mi s-ar potrivi o rochie de genul asta.. oricum azi merg in timisoara si o sa probez toate genurile de rochii ca sa fiu sigura.
mai bine probeaza intai, ca nu ai de unde sa stii, si eu ziceam ca mi-ar sta bine cu ceva dar pana la urma aratam ca un vitel in rochia aia, asa ca m-am reorientat. Te rog eu sa dai si tu citate cand raspunzi cuiva ca nu prea stim cu cine vorbesti.:D nu te supara.

deliag
15.01.2010, 11:20:22
am emotii.. azi merg sa probez rochite de mireasa. ceva sfaturi?

Biu
15.01.2010, 11:22:11

da. sa probezi toate croiurile, fara discriminari :D . numai asa vei sti care iti vine cel mai bine. si sa faci poze si sa ne areti si noua ;;)

dianaruxi
15.01.2010, 11:25:49
nu fii reticenta, probeaza tot ce-ti dau doamnele alea. si probeaza si ce-ti place tie. probeaza cat mai multe feluri. eu am fost prima data la proba si asa am facut uite iti pun poze. http://www.miresici.ro/showpost.php?p=1953173&postcount=1358
da click pe linkul asta

dianaruxi
15.01.2010, 11:32:09
delia uite si rochia tipei asteia mi-a placut fff mult
http://www.miresici.ro/showthread.php?t=23201

deliag
15.01.2010, 11:48:14
nu fii reticenta, probeaza tot ce-ti dau doamnele alea. si probeaza si ce-ti place tie. probeaza cat mai multe feluri. eu am fost prima data la proba si asa am facut uite iti pun poze. http://www.miresici.ro/showpost.php?p=1953173&postcount=1358
da click pe linkul asta

da, chiar ca te-ai probat.. trebuie sa imi fac curaj, de obicei mi-e rusine sa tot cer rochii la proba

dianaruxi
15.01.2010, 11:50:46
da, chiar ca te-ai probat.. trebuie sa imi fac curaj, de obicei mi-e rusine sa tot cer rochii la proba
nu-ti fie rusine, ca dai bani buni pe rochia aia e dreptul tau. la noi aici faci programare ca sa te duci la proba la magazine, si sa stii ca majoritatea fetelor isi fac programare si nu cumpara din magazinul respectiv. au magazinele zilele intregi ocupate cu programari si nu stiu cate cumpara.

deliag
15.01.2010, 11:50:53
delia uite si rochia tipei asteia mi-a placut fff mult
http://www.miresici.ro/showthread.php?t=23201

mi-a placut rochita, e frumoasa.

dianaruxi
15.01.2010, 11:52:51
mi-a placut rochita, e frumoasa.
deci cauta bine si pe bazar vezi ca poate gasesti the one acolo ca si biu.

ruxi86
15.01.2010, 11:59:35

delia, nu trebuie sa iti fie rushine sa ceri rochii la probat ... tine cont ca si atunci cand te duci si cumperi o bluza sau un pantalon tot probezi cat mai multe modele sa vezi care iti place mai mult, cu care iti sta mai bine.
si aici este la fel ... mai ales ca vei da o suma de bani mult mai mare decat pe o bluza sau un pantalon, deci e normal sa probezi cat mai multe modele sa vezi care te prinde cel mai bine.
asa ca fara rushine ... vanzatoarele sunt tare dragutze si cu siguranta te vor ajuta sa iti gasesti rochita care sa te reprezinte.
noi iti tinem pumnii sa o gasesti pe "the one" si sa fii fericita de alegerea facuta. sa ne tii la curent :*

deliag
15.01.2010, 12:07:46
ok, o sa probez cat mai multe si o sa fac si poze. Sa vad pe cine instruiesc sa faca poze, ca o sa fiu cu mama si cu soacra, viitorul sot va sta pe afara, nu il las sa ma vada.

norishor
15.01.2010, 12:13:02

Nu trebuie sa ai emotii. Mergi in Timisoara? Daca da, poti sta linistita. Am fost si eu iar vanzatoarele mi-au pus la dispozitie toate rochiile pe care le aveau, au avut chiar si propuneri. Mi-ar fi dat sa le incerc pe toate. Deci, nu trebuie sa iti faci griji. Iti doresc multa bafta la cautari si sper sa o gasesti pe cea mult asteptata! Iti tinem toate pumnii!:grouphug:

deliag
15.01.2010, 12:19:02
Nu trebuie sa ai emotii. Mergi in Timisoara? Daca da, poti sta linistita. Am fost si eu iar vanzatoarele mi-au pus la dispozitie toate rochiile pe care le aveau, au avut chiar si propuneri. Mi-ar fi dat sa le incerc pe toate. Deci, nu trebuie sa iti faci griji. Iti doresc multa bafta la cautari si sper sa o gasesti pe cea mult asteptata! Iti tinem toate pumnii!:grouphug:

Va multumesc mult de tot fetelor. Plec in aprox. 20 de minute in timisoara, o sa mergem sa vb si cu fotograful si apoi vom da si comanda pentru invitatii. Va pup pe toate si va doresc un week-end minunat.

ruxi86
15.01.2010, 12:23:43
Va multumesc mult de tot fetelor. Plec in aprox. 20 de minute in timisoara, o sa mergem sa vb si cu fotograful si apoi vom da si comanda pentru invitatii. Va pup pe toate si va doresc un week-end minunat.

Multa bafta! Un week-end minunat si tie! :*

Arcee
15.01.2010, 14:01:32
spor la probat rochite..nu ai de ce sa te temi ca tu dai banii nu vanzatoarele>:D< sa ne pui poze diseara[-o<

dianaruxi
15.01.2010, 14:56:02
delia asta este geniala rochia la un pret super redus, uita-te http://www.miresici.ro/showthread.php?t=25359&page=2 este demetrios.

ruxi86
15.01.2010, 16:35:48
delia asta este geniala rochia la un pret super redus, uita-te http://www.miresici.ro/showthread.php?t=25359&page=2 este demetrios.

rochita e intr-adevar geniala, ruxi .. e superba, ai dreptate :D

am plecat home, dragelor ... va pup si eu ... WE placut si poate ne vedem maine la targ la palatul parlamentului >:D<

marianamateescu
15.01.2010, 17:53:36
fetelor, eu imi iau rochita de la targul din aprilie... asta pt ca vor fi sigur reduceri... si ca sa nu am de ce sa o mai modific, dat fiind faptul ca o voi cumpara cu o luna inainte.... ce-i drept ma voi duce la toate targurile, astfel incat, pana la cel din aprilie sa stiu ce vreau, cu ce imi sta bine si, evident, preturile!;-)

anastoica
15.01.2010, 20:27:17
chiar sunt singura miresica de mai? fetelor unde sunteti?=((

Si eu sunt miresica de mai:D ... de 1 mai:D :x

ojitosazules85
15.01.2010, 21:00:32
Pentru Ruxi :pai i-am luat de la un magazin nush exact cum se chema, acolo au numai pantofi din piele, mie mi-au placut mult ca au tocul mic si ca sunt foarte comozi. Am dat 200 ron. Nu mi sa parut mult!

crazy_alina4u
16.01.2010, 01:36:21
buna miresici! sunt in panica de vreo 2 zile deoarece doar acuma am citit pe niste forumuri ca nu s-ar face nunta pe 22 mai:-SS ..chiar am citit la inceputul acestei teme ca nu s-ar face nunta dar ca totusi s-ar face pana la urma=(( aa..mai vroiam sa zic ca mi-am facut programarea la biserica si nu a zis absolut nimic preotul..acum nu stiu ce sa zic..acuma e tarziu sa dau innapoi deoarece totul e pregatit:-SS va rog sa ma ajutati multumesc:*:*:*
imi cer scuze daca s-a mai discutat aceasta tema dar eu nu am gasito..doar ceva foarte vag..am vazut ca mai sunt si alte miresici care fac nunta pe 22 mai..va rog sa ma ajutati si sa imi spuneti dak a fost de nevoie dezlegare sau ceva de genu:) multumesc din suflet si astept cu nerabdare s=raspunsurile voastre

frooxy
16.01.2010, 03:47:16
am pus online si celelalte liste trimise de Ruxi ... asta in cazul in care nu le aveti deja :)

Lista Organizare Nunta 1 (https://docs.google.com/Doc?docid=0AXbI_eCIRocgZGRia2J0NHFfMWRmM3dremdq&hl=en)
Lista Organizare Nunta 2 (https://spreadsheets.google.com/ccc?key=0AnbI_eCIRocgdE0wNVBuM3dwNjZ4Q0stbFoyUVdUe Wc&hl=en)
Agenda Cheltuieli (https://docs.google.com/Doc?docid=0AXbI_eCIRocgZGRia2J0NHFfMGd4M3dtNGd6&hl=en)

Spor la completat si multumim Ruxi inca odata!!! :* :* :*

Biu
16.01.2010, 09:49:15
am pus online si celelalte liste trimise de Ruxi ... asta in cazul in care nu le aveti deja :)

Lista Organizare Nunta 1 (https://docs.google.com/Doc?docid=0AXbI_eCIRocgZGRia2J0NHFfMWRmM3dremdq&hl=en)
Lista Organizare Nunta 2 (https://spreadsheets.google.com/ccc?key=0AnbI_eCIRocgdE0wNVBuM3dwNjZ4Q0stbFoyUVdUe Wc&hl=en)
Agenda Cheltuieli (https://docs.google.com/Doc?docid=0AXbI_eCIRocgZGRia2J0NHFfMGd4M3dtNGd6&hl=en)

Spor la completat si multumim Ruxi inca odata!!! :* :* :*
frooxy sarmana :x pe prima o culesesem si eu de pe miresici, si e chiar utila, la unele lucruri chiar nu m-as fi gandit ;-)

adelinad2003
16.01.2010, 11:49:23
buna miresici! sunt in panica de vreo 2 zile deoarece doar acuma am citit pe niste forumuri ca nu s-ar face nunta pe 22 mai:-SS ..chiar am citit la inceputul acestei teme ca nu s-ar face nunta dar ca totusi s-ar face pana la urma=(( aa..mai vroiam sa zic ca mi-am facut programarea la biserica si nu a zis absolut nimic preotul..acum nu stiu ce sa zic..acuma e tarziu sa dau innapoi deoarece totul e pregatit:-SS va rog sa ma ajutati multumesc:*:*:*
imi cer scuze daca s-a mai discutat aceasta tema dar eu nu am gasito..doar ceva foarte vag..am vazut ca mai sunt si alte miresici care fac nunta pe 22 mai..va rog sa ma ajutati si sa imi spuneti dak a fost de nevoie dezlegare sau ceva de genu:) multumesc din suflet si astept cu nerabdare s=raspunsurile voastre

Stai linistita daca la biserica nu au zis nimika nu ai de ce sa iti faci probleme

crazy_alina4u
16.01.2010, 13:55:29
Stai linistita daca la biserica nu au zis nimika nu ai de ce sa iti faci probleme

multumesc:* eram curioasa celalate fete din 22 mai cum sunt:"> mersi inca o data

ojitosazules85
16.01.2010, 17:49:25
Fetelor am fost si am probat si eu niste rochii! Din pacate nu am avut aparat foto la mine:(. Am facut niste poze cu tel, si nu se observa prea bine! Atasez cateva mai clare. Ce parere aveti?

ruxi86
16.01.2010, 17:50:45
Si eu sunt miresica de mai:D ... de 1 mai:D :x

bine ai venit printre noi >:D<

ruxi86
16.01.2010, 17:51:29
Pentru Ruxi :pai i-am luat de la un magazin nush exact cum se chema, acolo au numai pantofi din piele, mie mi-au placut mult ca au tocul mic si ca sunt foarte comozi. Am dat 200 ron. Nu mi sa parut mult!

frumosi pantofii, sa ii porti sanatoasa!

ruxi86
16.01.2010, 17:52:52

stai linistita, daca la biserica ai putut sa iti face programare atunci totul este in ordine .. si eu tot pe 22 mai am nunta si imi faceam la fel ca tine griji pt ca normal nu se cununa religios ... insa am reusit si eu sa fac rezervare la biserica zilele trecute, deci totul este in regula. :D

ruxi86
16.01.2010, 17:58:11
Fetelor am fost si am probat si eu niste rochii! Din pacate nu am avut aparat foto la mine:(. Am facut niste poze cu tel, si nu se observa prea bine! Atasez cateva mai clare. Ce parere aveti?

din cate observ, ai probat doar rochite tip printesica .... nu ai incercat si alte modele? eu as zice sa incerci si modele mai pe corp ... gen tip A sau sirena ... eu zic ca ti-ar sta f bine cu tipurile astea.
imi plac rochitele astea cum iti vin la corset ... dar fiind slabutza zic ca ti-ar sta mult mai bine cu ceva gen sirena ... mai pe corp asa. :D
sper sa nu mi-o iei in nume de rau daca am fost prea dura >:D<

ruxi86
16.01.2010, 18:22:21
Fetelor, eu m-am intors azi de la targul de la PP cu ceva achizitii :D
Am dat comanda de invitatii de la graficard, si le primim pe 19 feb ... am luat si costumul de mire de la tata si fiul ... si am mai luat palarioara pt mire care o voi pune in cap la dezgatire.
Gasisem si un voal frumos la Calin Events dar nu aveau culoarea care vroiam eu ... aveau doar pe alb si pe crem si mie imi treb un crem mult mai deschis ... ivory ... eventual poate o sa gasesc ceva sa ma incante la targul de la romexpo.

ojitosazules85
16.01.2010, 20:07:40
din cate observ, ai probat doar rochite tip printesica .... nu ai incercat si alte modele? eu as zice sa incerci si modele mai pe corp ... gen tip A sau sirena ... eu zic ca ti-ar sta f bine cu tipurile astea.
imi plac rochitele astea cum iti vin la corset ... dar fiind slabutza zic ca ti-ar sta mult mai bine cu ceva gen sirena ... mai pe corp asa. :D
sper sa nu mi-o iei in nume de rau daca am fost prea dura >:D<
N-am probat si alte tipuri, ca nu era nimic care sa ma incante! Dar de curiozitate o sa probez! Insa eu rochie tip printesa vreau, imi plac foarte mult, si ma avantajeaza pentru ca eu sunt slaba. Rochiile tip sirena avantajeaja corpul zvelt, cel putin asa cred eu:D. Rochiile cu decolteu nu imi plac asa mult, ma refer la astea doua pe care le-am probat astazi. In schimb cealalta imi place.

ojitosazules85
16.01.2010, 20:09:06
frumosi pantofii, sa ii porti sanatoasa!
Mersi mult!

Arcee
16.01.2010, 20:24:34
Fetelor, eu m-am intors azi de la targul de la PP cu ceva achizitii :D
Am dat comanda de invitatii de la graficard, si le primim pe 19 feb ... am luat si costumul de mire de la tata si fiul ... si am mai luat palarioara pt mire care o voi pune in cap la dezgatire.
Gasisem si un voal frumos la Calin Events dar nu aveau culoarea care vroiam eu ... aveau doar pe alb si pe crem si mie imi treb un crem mult mai deschis ... ivory ... eventual poate o sa gasesc ceva sa ma incante la targul de la romexpo.
eu din pacate nu am ajuns la targ...mi-a spus o prietena ca era nebunie la intrare...ruxi pana la urma cam cat costa invitatiile e la koza?
ps:: nu ne pui poze cu invitatiile?

Biu
16.01.2010, 20:25:50
vai fetelor, azi mi-au iesit in cale niste sandale :madlaugh: :madlaugh: :madlaugh: am innebunit instant cand le-am vazut. cand le-am incercat, vai, parca pluteam :x ( si eu nu ma entuziasmez prea usor in legatura cu comoditatea calapodului ) dar sunt crem , si eu vreau movvvvvvvvvvvv :(( :(( :(( niciodata nu se nimereste cum vreau eu :-< nu le-am cumparat, dar numai la ele ma gandesc.......... ma duc sapt viitoare sa vad si ce modele au cei care fac pantofi la comanda ( ce calapod mai bine zis ), si daca nu o sa ma impresioneze ceva mai mult decat sandalutzele astea minunate, eu ma duc sa le iau :">

Arahne
16.01.2010, 20:39:53
Si eu am fost la targ dar de dimineata, din fericire e langa mine si deja la 10.30 se formase coada:D . Nu mi-am luat nimic am vazut niste voalete dar erau cam scumpe si nu am vazut manusi. Mai vroiam sa-mi iau si voal dar no way sa gasesc unul cu negru. In rest e mai bine aprovizionat decat precedentul.

Biu
16.01.2010, 20:42:45
Si eu am fost la targ dar de dimineata, din fericire e langa mine si deja la 10.30 se formase coada:D . Nu mi-am luat nimic am vazut niste voalete dar erau cam scumpe si nu am vazut manusi. Mai vroiam sa-mi iau si voal dar no way sa gasesc unul cu negru. In rest e mai bine aprovizionat decat precedentul.

si voalete ? la ce pret ? am cautat in tot orasul de am innebunit dupa palsa pt voaleta. nu am gasit. am luat totusi niste tulle si incerc sa fac una , sa vad daca mi-a placea ce iese...
voalul la tine chiar e o provocare. tu vrei voaleta pt civila si voal pt nunta ?

Arahne
17.01.2010, 10:13:03
si voalete ? la ce pret ? am cautat in tot orasul de am innebunit dupa palsa pt voaleta. nu am gasit. am luat totusi niste tulle si incerc sa fac una , sa vad daca mi-a placea ce iese...
voalul la tine chiar e o provocare. tu vrei voaleta pt civila si voal pt nunta ?
pentru civilia asa ca nu o vreau neaparat alba, daa aveau si voalete si chiar aratau bine fata de ce am vazut erau simple cu pene,palariute, blink blinkuri etc. Uite nu m-am uitat de la ce firma calin events park dar nu sunt sigura, erau in jur de 1,5 mil. Da stiu ca tot cauti plasa si eu caut :) Ma gandesc sa-mi fac voalul singura nu mi se pare mare jmen, am gasit deja tulle si 2 feluri de margini una din dantela neagra alta cu o dunga neagra si tulle creponat sa vad cum ma hotarasc.

atreya
17.01.2010, 11:34:53

Buna, mie mi se pare ca penultima iti vine fff bine! dica decolteul in forma de inimioara e cel mai ok:)

pupici

ojitosazules85
17.01.2010, 11:37:22
Buna, mie mi se pare ca penultima iti vine fff bine! dica decolteul in forma de inimioara e cel mai ok:)

pupici
Mersi mult! Dar are corset transparent, si eu nu vreau cu corset transparent, ma simteam prea goala!

ruxi86
17.01.2010, 14:25:18
eu din pacate nu am ajuns la targ...mi-a spus o prietena ca era nebunie la intrare...ruxi pana la urma cam cat costa invitatiile e la koza?
ps:: nu ne pui poze cu invitatiile?

da, a fost f mare nebunie ... f proasta organizarea ... in rest eu pot spune ca se merita sa mergi ... desi se pare ca nu toata lumea a fost de acord cu mine ... majoritatea celor care au fost erau tare dezamagite tocmai din cauza organizarii.
invitatiile acelea de la koza care le-ai pus tu cateva pag mai in spate erau in jur de 6 ron si ceva + TVA ... insa din suma asta se scadea 20% ... preturile care le aveau ei in cataloage nu erau gata reduse ... am facut noi un calcul si era cu cateva sute de mii mai ieftin fata de cele care ne-au placut de la graficard si atunci am preferat sa le luam pe cele de la graficard.
sigur ca va pun poze ... cu invitatia si cu palarioara care am luat-o ... din pacate cu costumul mirelui nu am poze ... sa vad poate il pacalesc intr-una din zile sa stea la o poza ceva :))
din pacate invitatia nu arata asa bine in poza ... cel putin mie nu imi place deloc cum a iesit ... insa macar asa sa va faceti o idee.

ruxi86
17.01.2010, 14:28:07
vai fetelor, azi mi-au iesit in cale niste sandale :madlaugh: :madlaugh: :madlaugh: am innebunit instant cand le-am vazut. cand le-am incercat, vai, parca pluteam :x ( si eu nu ma entuziasmez prea usor in legatura cu comoditatea calapodului ) dar sunt crem , si eu vreau movvvvvvvvvvvv :(( :(( :(( niciodata nu se nimereste cum vreau eu :-< nu le-am cumparat, dar numai la ele ma gandesc.......... ma duc sapt viitoare sa vad si ce modele au cei care fac pantofi la comanda ( ce calapod mai bine zis ), si daca nu o sa ma impresioneze ceva mai mult decat sandalutzele astea minunate, eu ma duc sa le iau :">

biu, dar nu mai aduceau si pe alte culori? sau eventual nu le poti colora tu mov undeva la comanda, daca te-au incantat asa mult?

ruxi86
17.01.2010, 14:31:20
N-am probat si alte tipuri, ca nu era nimic care sa ma incante! Dar de curiozitate o sa probez! Insa eu rochie tip printesa vreau, imi plac foarte mult, si ma avantajeaza pentru ca eu sunt slaba. Rochiile tip sirena avantajeaja corpul zvelt, cel putin asa cred eu:D. Rochiile cu decolteu nu imi plac asa mult, ma refer la astea doua pe care le-am probat astazi. In schimb cealalta imi place.

Pai asta ziceam si eu ... ca rochitele gen sirena te-ar avantaja mult mai bine decat cele printesica. Incearca acum sa iti faci programari la magazinele din orasul tau si probeaza cat mai multe modele tip sirena ... poate mai prinzi eventual si ceva reduceri pana la sfarsitul lunii ... cel putin in bucuresti am vazut ca sunt unele case de moda care mai au reduceri pana la sfarsitul lunii.

Biu
17.01.2010, 14:34:46
biu, dar nu mai aduceau si pe alte culori? sau eventual nu le poti colora tu mov undeva la comanda, daca te-au incantat asa mult?

nu se pot vopsi, ca sunt din piele de sarpe. si pe baretele din fata mai au si strasuri... dar mi-a zis vanzatoarea ca mai au un magazin si dau o fuga si la celalat magazin sa vad poate acolo au si alte modelele. azi m-a sunat mama ca daca nu mi-i cumpar eu mi-i cumpara ea ca i-a visat azi noapte :)) .
ruxi, foarte faine si elegante invitatiile voastre ! felicitari pt alegere ! ;-)

ruxi86
17.01.2010, 15:11:03
nu se pot vopsi, ca sunt din piele de sarpe. si pe baretele din fata mai au si strasuri... dar mi-a zis vanzatoarea ca mai au un magazin si dau o fuga si la celalat magazin sa vad poate acolo au si alte modelele. azi m-a sunat mama ca daca nu mi-i cumpar eu mi-i cumpara ea ca i-a visat azi noapte :)) .
ruxi, foarte faine si elegante invitatiile voastre ! felicitari pt alegere ! ;-)

inteleg ... pacat ca nu merge sa ii vopsesti ... asa iti ia mama ta pe astia ca tot i-a visat si sper sa gasesti in celalalt magazin un model care sa iti placa si sa fie culoarea dorita :D

multumesc mult pt aprecieri! >:D<

ojitosazules85
17.01.2010, 15:47:16
Pai asta ziceam si eu ... ca rochitele gen sirena te-ar avantaja mult mai bine decat cele printesica. Incearca acum sa iti faci programari la magazinele din orasul tau si probeaza cat mai multe modele tip sirena ... poate mai prinzi eventual si ceva reduceri pana la sfarsitul lunii ... cel putin in bucuresti am vazut ca sunt unele case de moda care mai au reduceri pana la sfarsitul lunii.

Inteleg si ce zici tu, insa eu nu am sani mari ca sa iasa ceva in evidenta cu modelul sirena. Fiecare e diferit, eu mereu am visat la o rochie tip printesa!!! pup