PDA

Versiunea completa : Pregatirile miresicilor de mai 2010

Pagini : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 [26] 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40

norishor
17.01.2010, 17:43:41
Fetelor am fost si am probat si eu niste rochii! Din pacate nu am avut aparat foto la mine:(. Am facut niste poze cu tel, si nu se observa prea bine! Atasez cateva mai clare. Ce parere aveti?

Imi place cum iti sta corsetul in prima poza si ultima rochie imi place in intregime. Important e sa iti placa tie, sa te reprezinte. Am avut si eu ceva probleme pana sa imi gasesc rochia, insa pana la urma a iesit cum mi-am dorit. Multa bafta in a gasi rochia visurilor tale. Imi plac si pantofiorii.

sigur ca va pun poze ... cu invitatia si cu palarioara care am luat-o ... din pacate cu costumul mirelui nu am poze ... sa vad poate il pacalesc intr-una din zile sa stea la o poza ceva :))
din pacate invitatia nu arata asa bine in poza ... cel putin mie nu imi place deloc cum a iesit ... insa macar asa sa va faceti o idee.

Iti vine foarte bine palarioara! Iar de invitatie...super!!!

nu se pot vopsi, ca sunt din piele de sarpe. si pe baretele din fata mai au si strasuri... dar mi-a zis vanzatoarea ca mai au un magazin si dau o fuga si la celalat magazin sa vad poate acolo au si alte modelele. azi m-a sunat mama ca daca nu mi-i cumpar eu mi-i cumpara ea ca i-a visat azi noapte :)) .
ruxi, foarte faine si elegante invitatiile voastre ! felicitari pt alegere ! ;-)

Ce implicata e si mamica ta :)) Sper sa gasesti pe culoarea care ti-o doresti si sa faci si poze....ca ne-ai facut pe toate curioase.

Deliag te asteptam si pe tine cu impresii si poze de la cumparaturi!

Sannda
17.01.2010, 18:49:40
Pentru Ruxi :pai i-am luat de la un magazin nush exact cum se chema, acolo au numai pantofi din piele, mie mi-au placut mult ca au tocul mic si ca sunt foarte comozi. Am dat 200 ron. Nu mi sa parut mult!

Ti-ai luat pantofi exact ca ai mei.Eu am dat pe ei doar 165 de lei.Sant intradevar foarte comozi.
http://www.miresici.ro/showthread.php?t=19509&page=150

Sannda
17.01.2010, 18:50:52
Pentru Ruxi :pai i-am luat de la un magazin nush exact cum se chema, acolo au numai pantofi din piele, mie mi-au placut mult ca au tocul mic si ca sunt foarte comozi. Am dat 200 ron. Nu mi sa parut mult!

Ti-ai luat pantofi exact ca ai mei.Eu am dat pe ei doar 165 de lei.Sant intradevar foarte comozi.

(http://www.miresici.ro/showthread.php?t=19509&page=150)

Biu
17.01.2010, 19:58:28
Fetelor am fost si am probat si eu niste rochii! Din pacate nu am avut aparat foto la mine:(. Am facut niste poze cu tel, si nu se observa prea bine! Atasez cateva mai clare. Ce parere aveti?

eu numai acuma am vazut postul tau. hai sa imi dau cu parerea. din tot ce au probat nu imi place nimic ! sper sa nu te deranjeze parerea mea, dar cred ca ai putea gasi un model care sa te avantajeze mult mai bine.
Daca iti plac rochiite tip printesa, nu e musai sa iei una clasica, parerea mea e ca ai putea incerca una cu talia joasa, cam asa :**********
sau asa :********
Asta pt jumatatea de jos. Iar pt bust, avand in vedere ca nu ai sanii mari, ai putea sa incerci un model din acesta, nu stiu daca iti place, mie una mi se par deosebit de elegante, si mi-as fi dorit sa pot purta un asa model, dar eu am sanii mari, si acest model ii faca sa para si mai mari .
sau asa daca nu esti fan dantela :**********
Nu iti va fi usor sa iti gasesti asa o rochie, dar trebuie sa probezi mai multe croiuri, ca sa fii 100% sigura care rochie/croi ti se potriveste cel mai bine. >:D<

ojitosazules85
17.01.2010, 20:08:53
http://www.miresici.ro/showthread.php?t=19509&page=150
Intr-adevar, dar n-am vazut poza ta cu ei.:d Mie mi-au placut pentru ca asa cum ai spus si tu, au tocul mic si sunt foarte comozi. :d Ce coincidenta :d

ojitosazules85
17.01.2010, 20:21:02
eu numai acuma am vazut postul tau. hai sa imi dau cu parerea. din tot ce au probat nu imi place nimic ! sper sa nu te deranjeze parerea mea, dar cred ca ai putea gasi un model care sa te avantajeze mult mai bine.
Daca iti plac rochiite tip printesa, nu e musai sa iei una clasica, parerea mea e ca ai putea incerca una cu talia joasa, cam asa :********
[/URL]
sau asa :*******
Asta pt jumatatea de jos. Iar pt bust, avand in vedere ca nu ai sanii mari, ai putea sa incerci un model din acesta, nu stiu daca iti place, mie una mi se par deosebit de elegante, si mi-as fi dorit sa pot purta un asa model, dar eu am sanii mari, si acest model ii faca sa para si mai mari .
[URL="http://www.maggiesottero.com/dress.aspx?style=A3111"] (http://www.maggiesottero.com/dress.aspx?style=S5260)
sau asa daca nu esti fan dantela :***********
Nu iti va fi usor sa iti gasesti asa o rochie, dar trebuie sa probezi mai multe croiuri, ca sa fii 100% sigura care rochie/croi ti se potriveste cel mai bine. >:D<
Nu ma deranjeaza deloc, e normal sa gandim diferit si sa avem gusturi diferite. Imi place Artie din dantela, numai ca in Brasov nu e reprezentanta maggie sottero. La ce pret e o rochie in genul acesteia? Eu nici nu vreau sa dau foarte multi bani pe ea. Celelalte nu mi s-au parut a fi stil printesa, adica asa cum mi-am imaginat eu sa fie. Oricum o sa mai probez si alte rochii. Abia am probat 4 rochii.

norishor
17.01.2010, 20:23:19
Am uitat sa va pun poza cu tortul pe care l-am comandat. :xIn loc de negru va fi rosu. In varf nu va fi fundita aceea ci figurina cu mirii. Va fi acoperit cu martipan iar in interior va avea fructe. La 200 persoane va avea cam 32 de kg.

Ce ziceti, e dragut? Eu as gusta putin din el acum.=P~

Biu
17.01.2010, 21:25:41
Am uitat sa va pun poza cu tortul pe care l-am comandat. :xIn loc de negru va fi rosu. In varf nu va fi fundita aceea ci figurina cu mirii. Va fi acoperit cu martipan iar in interior va avea fructe. La 200 persoane va avea cam 32 de kg.

nori si eu iau in considerare modelul acesta :x :x :x imi place si mie foarte mult.
momentan pe locul 1 e cel din poza, dar sa vad daca e in stare cineva sa mi-l faca :-?

Biu
17.01.2010, 21:28:20
Nu ma deranjeaza deloc, e normal sa gandim diferit si sa avem gusturi diferite. Imi place Artie din dantela, numai ca in Brasov nu e reprezentanta maggie sottero. La ce pret e o rochie in genul acesteia? Eu nici nu vreau sa dau foarte multi bani pe ea. Celelalte nu mi s-au parut a fi stil printesa, adica asa cum mi-am imaginat eu sa fie. Oricum o sa mai probez si alte rochii. Abia am probat 4 rochii.

mie Jenna mi se pare a fi printesa , dar e cu talie joasa.
Rochiile de la Maggie Sottero sunt destul de scumpe, nu stiu fiecare model cat costa ( poate ne zice Dianaruxi ;-) ). Depinde ce buget ai alocat pt rochie, pentru ca oricand scump si ieftin poate fi relativ, in functie de bugetul pe care il ai.

norishor
17.01.2010, 22:12:49
nori si eu iau in considerare modelul acesta :x :x :x imi place si mie foarte mult.
momentan pe locul 1 e cel din poza, dar sa vad daca e in stare cineva sa mi-l faca :-?

Oau, ce interesant e. Ma intreb cum veti reusi sa il taiati. Mi-ai facut o pofta. Capsunele alea arata atat de bine.

frooxy
17.01.2010, 23:49:00

Interesant tortul si pare foarte racoritor cu atatea fructe .... yummmyyy .... bafta sa gasesti pe cineva care sa-l poata face

frooxy
17.01.2010, 23:51:56
eu asa as vrea tortul dar cum nu sunt intr-un oras foarte mare nu stiu daca am sanse sa gasesc pe cineva care sa-l faca cum vreau 8-|

ruxi86
18.01.2010, 08:02:34

vrem si noi un pic din tortul tau, nori ;))
foarte bine arata, felicitari pt alegere, e chiar super!
noi inca nu ne-am decis pt tort ... sa vedem mai intai ce rezolv cu cei care se ocupa cu aranjarea salii noastre ca urmeaza zilele astea sa ma vad cu tipa respectiva sa mai punem unele detalii la punct.
dar tare imi e mie teama ca o sa ajungem tare greu tocmai in partea cealalta a orasului pe ninsoarea asta :(

deliag
18.01.2010, 08:49:51
neatza fetelor.. am rochie, am incercat sa atasez poza cu ea dar e prea mare. Nu e stil printesa, e in A, adica putin stransa la sani si apoi mai larguta pana jos, e din dantela si foarte simpluta si eleganta. O voi imbraca alaturi de un voal lung care va tine loc si de trena. Rochia inca nu o am acasa deorece mai necesita mici modificari si am nevoie de pantofi pentru proba finala.

beanna
18.01.2010, 09:03:06
Apropos de accesorii, in weekend am primit un colier si o bratara de la soacra mea, dar fiind din aur si destul de grosute nu stiu daca le voi purta la nunta.Eu ma gandeam sa port doar cercei si bratara...problema e ca n-am cercei care sa fie la fel.:(

deliag
18.01.2010, 09:26:53
incarci poza in paint ... te duci apoi la image si selectezi stretch/skew si schimbi procentul de la stretch din 100% in alt procent de ex 50% sau 60% ... dar pui acelasi procent si la horizontal si la vertical la stretch .. dai OK si salvezi poza cu alt nume eventual ca sa nu se salveze peste aceeasi poza.

cred k am reusit... rochita mai vine putin modificata la sani..

beanna
18.01.2010, 09:31:13

Foarte draguta, sa o porti cu placere si sa fii fericita.Nu are trena, asa-i?

ruxi86
18.01.2010, 09:32:48

foarte frumoasa rochita si iti vine ff bine. sa o porti fericita si sa iti aduca numai noroc si bucurii!

deliag
18.01.2010, 09:39:20
Foarte draguta, sa o porti cu placere si sa fii fericita.Nu are trena, asa-i?

nu are trena.. dar voi avea un voal foarte lung care "va cadea" putin pe jos ca si o trena.

norishor
18.01.2010, 09:59:04
eu asa as vrea tortul dar cum nu sunt intr-un oras foarte mare nu stiu daca am sanse sa gasesc pe cineva care sa-l faca cum vreau 8-|

Arata foarte bine si tortul tau...pare si delicios. mmm

nu are trena.. dar voi avea un voal foarte lung care "va cadea" putin pe jos ca si o trena.

E foarte frumoasa rochia ta. Felicitari! Sa o porti cu placere!
La fel am optat si eu pt un voal lung, pt ca rochia nu are deloc trena.
<:-P

dianaruxi
18.01.2010, 10:16:55
neata fetelor, am facut proba de machiaj cu gabriela cherestes va atasez poze. sunt foarte multumita, si am rezervat data mi-am gasit machioza.
ultimele doua poze sunt cu machiajul dupa vreo 8 ore.

dianaruxi
18.01.2010, 10:17:54
felicitari delia sa o porti sanatoasa.

beanna
18.01.2010, 10:19:32
neata fetelor, am facut proba de machiaj cu gabriela cherestes va atasez poze. sunt foarte multumita, si am rezervat data mi-am gasit machioza.
A iesit foarte frumos, iti scoate ochii in evidenta. Ma bucur ca te-ai scapat de grija asta.

ruxi86
18.01.2010, 10:22:04

a iesit chiar fff bine machiajul ... si te prinde super ... tot ceva in genul asta vreau si eu, insa cu un mov mai tare, un pic mai inchis decat nuanta care o ai tu.
cat te-a costat proba? si cat te costa machiajul in ziua nuntii?

dianaruxi
18.01.2010, 10:24:31
a iesit chiar fff bine machiajul ... si te prinde super ... tot ceva in genul asta vreau si eu, insa cu un mov mai tare, un pic mai inchis decat nuanta care o ai tu.
cat te-a costat proba? si cat te costa machiajul in ziua nuntii?
acum proba costa la ea 200 ron si machiajul tot atat, dar eu am dat pe proba 150 pt ca eu am intrebat cat costa inainte sa schimbe tarifele, si e o tipa care se tine de cuvant, am vrut sa-i dau spaga nu a vrut sa ia, are numai produse mac si make up forever, si e super super de treaba si o dulceata, si numai spun ca ff punctuala. o ador!!!

ruxi86
18.01.2010, 10:32:10
acum proba costa la ea 200 ron si machiajul tot atat, dar eu am dat pe proba 150 pt ca eu am intrebat cat costa inainte sa schimbe tarifele, si e o tipa care se tine de cuvant, am vrut sa-i dau spaga nu a vrut sa ia, are numai produse mac si make up forever, si e super super de treaba si o dulceata, si numai spun ca ff punctuala. o ador!!!

tocmai m-am uitat si eu pe site-ul ei si am vazut ca machiajul de ocazie de 200 RON ... ma gandeam ca proba e mai putin ... luna viitoare vreau sa ma duc si eu la proba de machiaj si coafat la tipa aia in otopeni, si in caz ca nu sunt multumita, sa am ceva referinte ca sa pot apela la altcineva.

dianaruxi
18.01.2010, 10:40:30
tocmai m-am uitat si eu pe site-ul ei si am vazut ca machiajul de ocazie de 200 RON ... ma gandeam ca proba e mai putin ... luna viitoare vreau sa ma duc si eu la proba de machiaj si coafat la tipa aia in otopeni, si in caz ca nu sunt multumita, sa am ceva referinte ca sa pot apela la altcineva.
eu sper sa-ti convina de tipa aia ca e mai ieftina, dar sincer pe mine nu m-a satisfacut deloc.

emilinicole
18.01.2010, 10:50:12
Dianaruxi: ft misto machiajul!
delia: imi place rochita,si modificata la sani va fi si mai misto
Nori: super misto tortul:)

PS: mi-am luat pantofi de mireasa, am scapat:gen_08:
nu sunt cu toc, sunt balerini, deschisi in fata( la degete), din piele, albi(mie imi trebuiau fara toc pt ca sunt inalta)

dianaruxi
18.01.2010, 10:51:28
mi-am luat si eu invitatii

norishor
18.01.2010, 10:55:38

Superb machiajul. E cu mult mai bine ca data trecuta cand ai fost la cealalta fata. Iti vine foarte bine culoarea asta.

Sunt minunate si invitatiile. De unde le-ai luat si cu cat? Mi-ar placea sa le am si eu.;))

Emilinicole, felicitari pt pantofi! Sa ii porti sanatoasa si sa nu iti faca bataturi.;-)

dianaruxi
18.01.2010, 11:13:37
Superb machiajul. E cu mult mai bine ca data trecuta cand ai fost la cealalta fata. Iti vine foarte bine culoarea asta.

Sunt minunate si invitatiile. De unde le-ai luat si cu cat? Mi-ar placea sa le am si eu.;))

Emilinicole, felicitari pt pantofi! Sa ii porti sanatoasa si sa nu iti faca bataturi.;-)
de la graficard le-am comandat la targ cu 25 % reducere in mod normal e 6.45 ron una. si arata mult mai bine in realitate.

atreya
18.01.2010, 11:21:49

Buna, e superb machiajul. Doar ca eu o sa vreu pe vernil inchis (rochia fiind ivoire si am ochi verzi...)
imi poti da site-ul ei?

multumesc,

Biu
18.01.2010, 11:31:47
Buna, e superb machiajul. Doar ca eu o sa vreu pe vernil inchis (rochia fiind ivoire si am ochi verzi...)
imi poti da site-ul ei?

multumesc,

da un search pe google cu numele ei, si il gasesti foarte repede :*

adelinad2003
18.01.2010, 11:33:27

F frumos tortu , ceva in genu asta vreau si eu sper doar sa reuseasca cineva sa il faca

deliag
18.01.2010, 11:34:03

foarte frumoasele invitatiile.. si eu am dat comanda dar ca de obicei am uitat sa le pozez.. azi am rezolvat si cu verighetele, am gasit pe marimea noastra si le-am lasat la gravat, miercuri vor fii gata

dianaruxi
18.01.2010, 11:36:03
foarte frumoasele invitatiile.. si eu am dat comanda dar ca de obicei am uitat sa le pozez.. azi am rezolvat si cu verighetele, am gasit pe marimea noastra si le-am lasat la gravat, miercuri vor fii gata
nici eu nu am facut poza, asta e luata de pe site de la ei.

sttefi
18.01.2010, 11:45:09
neata fetele,

sunt tare deprimata :(. Gasisem o rochie care imi placea f mult in poza (De la Maya Fashion) si cand am ajuns la targ sa o probez era oribila :((. Materiale naspa...aplicatii proaste...ufff, si asta dupa ce am mai stat si o ora jumatate pana sa intru la targ.

Vad ca avansati...deja aveti o gramada de chestii...eu sunt cam tot in pom :((

deliag
18.01.2010, 11:47:55

superb machiajul..., voi in functie de ce v-ati ales culoarea la machiaj?

ruxi86
18.01.2010, 11:54:02
eu sper sa-ti convina de tipa aia ca e mai ieftina, dar sincer pe mine nu m-a satisfacut deloc.

si eu sper sa imi convina tot din aceeasi cauza ca e mai ieftina ... dar daca nu imi place ce iese, clar o sa caut alta ... prefer sa dau mai mult dar sa stiu ca face treaba buna.

dianaruxi
18.01.2010, 11:54:10
superb machiajul..., voi in functie de ce v-ati ales culoarea la machiaj?
pai initial am vrut cu albastru ca am cercei albastrii si pantofii si buchetul, dar nu-mi statea bine, dupa aia am dat pe maro dar mi s-a parut ca maro nu ar fi o culoare super pt nunta, si in sfarsit am ajuns la acest pruna.

ruxi86
18.01.2010, 12:00:44
F frumos tortu , ceva in genu asta vreau si eu sper doar sa reuseasca cineva sa il faca

f frumos tortul asta ... pe asta il aveam si eu in calcul printre altele.
uitati ce mi-ar placea mie ... la al 2-lea imi place forma tare mult ... acum sa vedem daca cofetaria cu care colaboreaza restaurantul va putea sa faca asa ceva.

adelinad2003
18.01.2010, 12:10:45
uitati ce mi-ar placea mie ... la al 2-lea imi place forma tare mult ... acum sa vedem daca cofetaria cu care colaboreaza restaurantul va putea sa faca asa ceva.

uau sunt super , amandoua imi plac da nu imi fac sperante sunt convinsa ca nici o cofetarie din Craiova nu ar reusi sa le faca

emilinicole
18.01.2010, 12:17:28
aa, am uitat
am luat si noi invitatiile, am facut contractul, de la koza.
atasez modelul, am luat cu 25 %reducere si pretul final a fost de 2.15 lei pe invitatie(include text si plic)

dianaruxi
18.01.2010, 12:21:57
aa, am uitat
atasez modelul, am luat cu 25 %reducere si pretul final a fost de 2.15 lei pe invitatie(include text si plic)
ff dragute invitatiile, la un pret super ok.

Biu
18.01.2010, 12:22:53
aa, am uitat
foarte frumoase, si pretul foarte bun =D>
pantofiorii nu ni-i areti ? ;))

DanielaB
18.01.2010, 12:22:56
Ciao!
Am gasit si eu un model pe care o sa-l avem...mi s-a parut interesant...dar in loc de mov o sa fie albastru..ca asa e si sala! Am dat doar print screen...ca sunt la munci!
Va pup!<:-P

ruxi86
18.01.2010, 12:24:06
aa, am uitat

f frumoase invitatiile, felicitari pt alegere ... si mie mi-au placut astea ... insa miresoiul a vrut ceva mai sofisticat ;))

monica_i22
18.01.2010, 12:31:37
neata fetele,

sunt tare deprimata :(. Gasisem o rochie care imi placea f mult in poza (De la Maya Fashion) si cand am ajuns la targ sa o probez era oribila :((. Materiale naspa...aplicatii proaste...ufff, si asta dupa ce am mai stat si o ora jumatate pana sa intru la targ.

Vad ca avansati...deja aveti o gramada de chestii...eu sunt cam tot in pom :((

imi pare rau ca esti deprimata,eu mi-am luat rochie de la targ de la maya fashion si sunt foarte incantata de ea

sttefi
18.01.2010, 12:34:42
imi pare rau ca esti deprimata,eu mi-am luat rochie de la targ de la maya fashion si sunt foarte incantata de ea

ce model ai ales?
mie imi placea acesta, dar arata f urat in realitate..

angye16
18.01.2010, 12:56:00
hellooo miresici..

fff frumoase invitatiile diana... le-am vazut si eu la "marele targ"... care a fost o dezamagire totala, cica cel mai important.. inafara de invitatii nu am reusit sa rezolvam nimic :(((

dianaruxi
18.01.2010, 12:57:41
hellooo miresici..

fff frumoase invitatiile diana... le-am vazut si eu la "marele targ"... care a fost o dezamagire totala, cica cel mai important.. inafara de invitatii nu am reusit sa rezolvam nimic :(((
eu ma bucur ca am rezolvat si asta ca nu am reusit sa intru la cel de la palatul parlamentului ca era ditamai coada si un frig de nu am putut sa stau acolo. deci sa vedem la romexpo acum, ca mai am de luat voal, pernuta de verighete, cutite pt tort, carte de invitati, si marturii.

andrelutza_2010
18.01.2010, 13:00:06

Foarte fain.
Imi place mult de tot ;))...

felicitari!

dianaruxi
18.01.2010, 13:00:54
Foarte fain.
Imi place mult de tot ;))...

felicitari!
multumesc, si mie mi-a placut ff mult, o s-o recomand oricui ma intreaba. merita toti banii.

angye16
18.01.2010, 13:25:43
tu stai ff bine cu pregatirile.. eu mai am de rezolvat o gramada.. costumatie mire, voal, pantofi, video, aranjamente florale, verighete.. etc :)))) cred ca e mai scurta lista cu ce am rezolvat :)))

eu ma bucur ca am rezolvat si asta ca nu am reusit sa intru la cel de la palatul parlamentului ca era ditamai coada si un frig de nu am putut sa stau acolo. deci sa vedem la romexpo acum, ca mai am de luat voal, pernuta de verighete, cutite pt tort, carte de invitati, si marturii.

dianaruxi
18.01.2010, 13:40:39
tu stai ff bine cu pregatirile.. eu mai am de rezolvat o gramada.. costumatie mire, voal, pantofi, video, aranjamente florale, verighete.. etc :)))) cred ca e mai scurta lista cu ce am rezolvat :)))
da am rezolvat destule eu, mai trebuie sa ii luam si lu al meu costum de nunta, ca de civila am luat, si sa inscriptionez verighetele, si pantofi pt el pt ambele ceremonii.

emilinicole
18.01.2010, 13:40:58
foarte frumoase, si pretul foarte bun =D>
pantofiorii nu ni-i areti ? ;))

nu am inca poze..vi-i arat maine..\
invitatiile sunt mult mai frumoase in realitatea..florile care se vad sunt din catifea:)

dianaruxi
18.01.2010, 13:42:07
nu am inca poze..vi-i arat maine..\
invitatiile sunt mult mai frumoase in realitatea..florile care se vad sunt din catifea:)
da si la koza am obs acelasi lucru, pozele de pe site sunt urate in comparatie cu realitatea, si le-am si zis-o faceti alte poze ca arata urat pe site, nu stimulati pe nimeni.

mortisha_20
18.01.2010, 14:01:52
buna miresici! si eu am fost la bucuresti vineri la targ, dar am ajuns la 10 si nu era inceput si vestea bomba incepe la 13! Apoi suparata k era si frig am plcat sa caut rochitze prin magazine! Am intrebat in stanga si in dreapta si am ajuns pe Lipscani! Am intrat la casa de moda florenta si acolo mi-am gasit rochitza! Mi-o facut modificarile necesare intr-o ora , tot de acolo mi-am luat si voalul, initial era simplu apoi am cerut sa-mi puna un pic de broderie ca si pe rochie, manusile, bijuteriile si coronitza!!! eu care nu eram adepta diademei, uite ca mi-a facut cu ochiu! Atat de entuziasmata am fost incat am uitat total de poze! Cum am ajuns in Gl am dus-o la mama! si nimeni nu o sa ma vada imbracata cu rochitza pana la nunta! acum au mai ramas pantofiorii, costumul mirelui si pantofii, marturii, invitatii si decoratiunile! stau bine ?

dianaruxi
18.01.2010, 14:04:28
buna miresici! si eu am fost la bucuresti vineri la targ, dar am ajuns la 10 si nu era inceput si vestea bomba incepe la 13! Apoi suparata k era si frig am plcat sa caut rochitze prin magazine! Am intrebat in stanga si in dreapta si am ajuns pe Lipscani! Am intrat la casa de moda florenta si acolo mi-am gasit rochitza! Mi-o facut modificarile necesare intr-o ora , tot de acolo mi-am luat si voalul, initial era simplu apoi am cerut sa-mi puna un pic de broderie ca si pe rochie, manusile, bijuteriile si coronitza!!! eu care nu eram adepta diademei, uite ca mi-a facut cu ochiu! Atat de entuziasmata am fost incat am uitat total de poze! Cum am ajuns in Gl am dus-o la mama! si nimeni nu o sa ma vada imbracata cu rochitza pana la nunta! acum au mai ramas pantofiorii, costumul mirelui si pantofii, marturii, invitatii si decoratiunile! stau bine ?
felicitari mortisha, stai bine cu pregatirile, stai linistita.

andrelutza_2010
18.01.2010, 14:05:49
da si la koza am obs acelasi lucru, pozele de pe site sunt urate in comparatie cu realitatea, si le-am si zis-o faceti alte poze ca arata urat pe site, nu stimulati pe nimeni.

Stiu ca mai demult ai primit niste mostre de la caroussel cards. Cum ti s-au parut? Erau ok, din punctul de vedere al calitatii hartiei/cartonului ?
Am gasit si eu la ei un model care-mi place, si astept sa primesc mult promisa mostra...

deliag
18.01.2010, 14:07:10

imi place de tine.. esti o miresica foarte hotarata.felicitari pentru cumparaturi.

mortisha_20
18.01.2010, 14:07:33
ms ms ! Bine k mai trebuiesc cumparate paharele ptr miri! Am gasit aici la mine la gl 30 ron 2 pahare? e bun pretul?

dianaruxi
18.01.2010, 14:07:40
Stiu ca mai demult ai primit niste mostre de la caroussel cards. Cum ti s-au parut? Erau ok, din punctul de vedere al calitatii hartiei/cartonului ?
Am gasit si eu la ei un model care-mi place, si astept sa primesc mult promisa mostra...
da arata bine unele, dar dc nu iti convine ceva la ele se poate schimba ca le fac ei. ce model astepti?

mortisha_20
18.01.2010, 14:08:41
imi place de tine.. esti o miresica foarte hotarata.felicitari pentru cumparaturi.:
Multumesc! Pai nu ajunsesem in faza : cu cat probam mai multe rochii cu atat eram mai nehotarata

dianaruxi
18.01.2010, 14:11:42
ms ms ! Bine k mai trebuiesc cumparate paharele ptr miri! Am gasit aici la mine la gl 30 ron 2 pahare? e bun pretul?
da fff bun pretul, dc iti plac ia-le.

mortisha_20
18.01.2010, 14:15:50
da fff bun pretul, dc iti plac ia-le.
Ms deci o sa le cumpar, ptr noi albe, iar la nasi astept dupa ce stabilesc in ce culoare voi amenaja sala

deliag
18.01.2010, 14:16:23

pretul e foarte ok... cam asa am vazut si eu prin timi preturile, si chiar si mai scumpe

mortisha_20
18.01.2010, 14:19:32
pretul e foarte ok... cam asa am vazut si eu prin timi preturile, si chiar si mai scumpe
mai scumpe am gasit, mai ieftine nu:))

andrelutza_2010
18.01.2010, 14:23:39
da arata bine unele, dar dc nu iti convine ceva la ele se poate schimba ca le fac ei. ce model astepti?

Burgundy.

Nu pot spune ca la 3.5 lei am gasit ceva care sa fie si un model dragut si mai putin intalnit. Peste tot pe unde am fost aveau aceleasi modele ... :-<

andrelutza_2010
18.01.2010, 14:26:36

Daca iti achizitionezi un set de pahare de sampanie simple (eu am luat cu 10 lei/pahar - set de 4 pahare), si apoi aduni decorarea lor, nu cred ca iesi mai ieftin de-atat. Deci, go for it ! e super pretul !

deliag
18.01.2010, 14:32:31
dupa atata osteneala cu nunta s-a gandit cineva unde pleaca in luna de miere.. la o binemeritata relaxare?

dianaruxi
18.01.2010, 14:42:14
Burgundy.

Nu pot spune ca la 3.5 lei am gasit ceva care sa fie si un model dragut si mai putin intalnit. Peste tot pe unde am fost aveau aceleasi modele ... :-<
e misto modelul, l-am vazut in realitate, dc vrei eu am mai multe, am turcoaz, am damasc, am victorian vert bineinteles, si plicuri mai multe, si alina o are si pe care ai comandat-o tu, si e frumoasa.

DanielaB
18.01.2010, 14:42:43
dupa atata osteneala cu nunta s-a gandit cineva unde pleaca in luna de miere.. la o binemeritata relaxare?
Noi mergem in Turcia....ca se vb f bine de tara asta!\:D/

dianaruxi
18.01.2010, 14:43:48
da si noi ar trebui sa ne gandim, dar eu nu cred ca o sa mai am atatea zile de concediu. cred ca va trebui sa-mi iau fara plata si nu-mi convine.

ruxi86
18.01.2010, 14:46:19

felicitari pt rochita! sa iti aduca numai noroc!
stai chiar f bine cu pregatirile, nu iti face griji!
eu n-am nici voalul, nici diadema, si nici bijuteriile ;))
poate la targul de la romexpo o fi mai cu noroc.

ruxi86
18.01.2010, 14:48:44

si noi in turcia vrem ;))
si cred ca o sa plecam imediat dupa nunta ... cam la o saptamana ... in iunie.
bine noi o sa mai avem o mica vacanta si prin aprilie :">

mortisha_20
18.01.2010, 14:49:42
felicitari pt rochita! sa iti aduca numai noroc!
stai chiar f bine cu pregatirile, nu iti face griji!
eu n-am nici voalul, nici diadema, si nici bijuteriile ;))
poate la targul de la romexpo o fi mai cu noroc.
Ms mult! succes in gasirea celor dorite!

mortisha_20
18.01.2010, 14:50:49
in turcia am fi vrut si noi! Ar inseamna sa plecam 3 mai! Cum e vremea in turcia la inceputul lunii mai stie cineva?

dianaruxi
18.01.2010, 14:54:45
in turcia am fi vrut si noi! Ar inseamna sa plecam 3 mai! Cum e vremea in turcia la inceputul lunii mai stie cineva?
e ok, dar nu cred ca e super cald. ar trebui sa mai asteptati un pic.

deliag
18.01.2010, 15:02:13
noi ne gandeam la corfu.. am auzit numai de bine.

dianaruxi
18.01.2010, 15:04:24
noi ne gandeam la corfu.. am auzit numai de bine.
fff frumoasa insula, intr-adevar dar mai frumoasa mi s-a parut santorini.

andrelutza_2010
18.01.2010, 15:05:46
e misto modelul, l-am vazut in realitate, dc vrei eu am mai multe, am turcoaz, am damasc, am victorian vert bineinteles, si plicuri mai multe, si alina o are si pe care ai comandat-o tu, si e frumoasa.

:D M-am mai linistit un pic.
Dar nu stii pe nimeni care sa fi finalizat o comanda la ei, nu ?

dianaruxi
18.01.2010, 15:08:00
:D M-am mai linistit un pic.
Dar nu stii pe nimeni care sa fi finalizat o comanda la ei, nu ?
eu am finalizat .

norishor
18.01.2010, 15:11:07

E foarte frumos tortul. Seamana putin cu al meu. Sper sa gasesti un cofetar bun. :)

aa, am uitat

Imi plac mult si invitatiile voastre. Sunt elegante iar raportul calitate pret e super ok. Ati facut o afacere buna!

Bravo pt hotarare! Esti norocoasa. Tot raul spre bine, nu? Asa a fost sa fie sa nu gasesti rochita la targ ci in alta parte. Felicitari!
Am cumparat si eu azi o diadema. Aveam aceeasi parere despre coronite ca si tine. Nu credeam ca voi purta...insa era atat de frumoasa...

Ai foarte multe deja. Stai foarte bine la capitolul pregatiri. Cam ca tine sunt si eu. Mai am pantofii, bijuteriile, costumul mirelui si pantofii lui, invitatiile...si alte lucrusoare marunte.
Ma apuc in curand de constructia casutei de bani. :)<:-P

da si noi ar trebui sa ne gandim, dar eu nu cred ca o sa mai am atatea zile de concediu. cred ca va trebui sa-mi iau fara plata si nu-mi convine.

Pai vom primi de la stat 5 zile de concediu. Calculeaza-le si pe acelea si poate reusiti sa fugiti undeva intr-un loc frumos. Nici noi nu stim inca ce facem. Dupa cum va spuneam mai demult, viitorul sotior se ocupa de luna de miere si imi va face surpriza. Poate surpriza va fi ca ramanem acasa. :-SS

andrelutza_2010
18.01.2010, 15:13:42
eu am finalizat .

Am vazut ca ai zis ceva de invitatii cateva pagini mai in urma, si ca le-ai comandat, dar n-am sesizat ca la caroussel:">, scuze. Le-ai primit deja? :D
Victorian vert nu? cu plic de carton ?

dianaruxi
18.01.2010, 15:16:11
Am vazut ca ai zis ceva de invitatii cateva pagini mai in urma, si ca le-ai comandat, dar n-am sesizat ca la caroussel:">, scuze. Le-ai primit deja? :D
Victorian vert nu? cu plic de carton ?
eu am doua seturi de invitatii, am avut unele pt cei din franta de la caroussel, victorian vert cu plic de carton, si altele de la graficard in romana.
da le-am primit, si le-am si distribuit in franta

monica_i22
18.01.2010, 15:23:29
ce model ai ales?
mie imi placea acesta, dar arata f urat in realitate..

am ales modelul M1510

andrelutza_2010
18.01.2010, 15:24:36
eu am doua seturi de invitatii, am avut unele pt cei din franta de la caroussel, victorian vert cu plic de carton, si altele de la graficard in romana.
da le-am primit, si le-am si distribuit in franta

am recitit in urma acum si mi-am dat seama..

Au fost apreciate presupun? Ai primit numai raspunsuri pozitive ;;)? si la ei e tot cu confirmare nu?
Bine ca mai stiu macar o persoana care sa-si fi luat de la ei. :A
Inseamna ca sunt seriosi. Au respectat termenul de livrare?

dianaruxi
18.01.2010, 15:28:23
am recitit in urma acum si mi-am dat seama..

Au fost apreciate presupun? Ai primit numai raspunsuri pozitive ;;)? si la ei e tot cu confirmare nu?
Bine ca mai stiu macar o persoana care sa-si fi luat de la ei. :A
Inseamna ca sunt seriosi. Au respectat termenul de livrare?
Da tuturor le-au placut invitatiile, si sunt francezi mai simandicosi asa, si cat despre tranzactie am fost fff multumita de ei, au respectat termenul si s-au agitat ca totul sa iasa bine, tipa a fost in permanenta comunicare cu mine si a facut toate modificarile pe care le-am vrut eu. deci din partea mea au un mare 10, nu am nimic sa le reprosez. cert e insa ca pozele arata ff bine dar invitatiile trebuiesc vazute ca unele au nevoie de modificari, pt ca ei in incercarea de a le scoate la preturi fff mici au folosit in unele locuri materiale nu de ff buna calitate, dar aia pe care ai cerut-o tu mie mi-a placut.

andrelutza_2010
18.01.2010, 15:52:55
Merci beaucoup pt. feedback-ul pozitiv :*!

Da tuturor le-au placut invitatiile, si sunt francezi mai simandicosi asa, si cat despre tranzactie am fost fff multumita de ei, au respectat termenul si s-au agitat ca totul sa iasa bine, tipa a fost in permanenta comunicare cu mine si a facut toate modificarile pe care le-am vrut eu. deci din partea mea au un mare 10, nu am nimic sa le reprosez. cert e insa ca pozele arata ff bine dar invitatiile trebuiesc vazute ca unele au nevoie de modificari, pt ca ei in incercarea de a le scoate la preturi fff mici au folosit in unele locuri materiale nu de ff buna calitate, dar aia pe care ai cerut-o tu mie mi-a placut.

dianaruxi
18.01.2010, 15:54:46
cu placere comanda cu incredere ca eu nu am avut nici o probl, si in plus am putut plati prin virament bancar, eu prefer asa ca fac viramentele de acasa de pe calc.

dianaruxi
18.01.2010, 17:08:36
Pai vom primi de la stat 5 zile de concediu. Calculeaza-le si pe acelea si poate reusiti sa fugiti undeva intr-un loc frumos. Nici noi nu stim inca ce facem. Dupa cum va spuneam mai demult, viitorul sotior se ocupa de luna de miere si imi va face surpriza. Poate surpriza va fi ca ramanem acasa. :-SS
pai si cu alea tot nu-mi iese la socoteala, ca tre sa ma duc acum in februarie sa depun actele, pe urma in aprilie ma duc din nou pt o sapt, si inainte de nunta tre sa ma mai duc cateva zile pt nunta unui var de alui meu. si imi mai trebuiesc si zile pt craciun.

Ann04
18.01.2010, 17:25:28
buna fetelor
la targ mi-am comandat si eu rochita, la casa de moda florentza, in 2 luni va fi gata
felicitari mortisha pt rochita, sa o porti cu placere.
sunt curioasa ce model ti-ai luat tu, o mica descriere, poate e acelasi k la mine
spor la pregatiri dragelor :*

alinaggg
18.01.2010, 17:48:33
Iti pot confirma ca aceasta invitatie arata bine in realitate. Sugestia mea este sa prinzi foaia de calc cu fundita de invitatia propriu zisa.

ojitosazules85
18.01.2010, 20:08:01
Bravo fetelor, vad ca merg cumparaturile. Eu o sa iau o pauza cateva zile, pentru ca am de dat examene. Dar o sa revin cu forte proaspete. La sfarsitul saptamanii vine al meu miresel din Germania si mergem sa incheiem contractul cu agentia de decorari si o sa cautam verighete. Daca am timp o sa mai umblu si dupa rochie! Sper sa scap cu bine de toate! Spor la trebi.

ruxi86
18.01.2010, 20:40:27
Bravo fetelor, vad ca merg cumparaturile. Eu o sa iau o pauza cateva zile, pentru ca am de dat examene. Dar o sa revin cu forte proaspete. La sfarsitul saptamanii vine al meu miresel din Germania si mergem sa incheiem contractul cu agentia de decorari si o sa cautam verighete. Daca am timp o sa mai umblu si dupa rochie! Sper sa scap cu bine de toate! Spor la trebi.

Bafta la examene si spor la pregatiri si tie in continuare!

monica_i22
18.01.2010, 20:47:15

daca vrei sa te duci in turcia(antalya)iti recomand eu un hotel:SUSESI,este super frumos.sper ca nu te superi ca m-am bagat si eu in discutie:)

Arahne
18.01.2010, 22:59:15
e din state as expected, s-ar putea sa livreze si in Ro dar te costa mai mult transportul decat materialul. Am auzit ca se gaseste plasa si in Buc la Picasso, te anunt dak e sa gasesc ceva

nicoletaa
18.01.2010, 23:02:31

asa da,ii fffff frumos se vede diferenta,ma bucur ca ai gasit-o chiar merita toti bani se vede ca ii profesionista:*:*:*

nicoletaa
18.01.2010, 23:26:04
astazi ne-am scos verighetele:D,au fost mai rapizi decat trebuiau(o greseala din partea patronului,care noua ne-a convenit:)important ii ca le avem>:D<

Biu
18.01.2010, 23:49:29
e din state as expected, s-ar putea sa livreze si in Ro dar te costa mai mult transportul decat materialul. Am auzit ca se gaseste plasa si in Buc la Picasso, te anunt dak e sa gasesc ceva

:x :x ce materiale superbe au astia. dar da, shippingu ma costa cat voalete pt toate tinutele cumparate direct din magazin. Daca mergi la Picasso asta zi-mi si mie ce gasesti, ca eu nu am drum prin Buc [-o< >:D<

frooxy
19.01.2010, 05:52:40
Eu am comandat de pe accesoriievenimente.ro , prima data cand am facut comanda au venit a doua zi produsele dar a doua oara a durat cam 3 saptamanii deoarece comandasem un cosulet pe alb pe care nu il aveau pe stoc , oricum si prima si a doua oara nu mi-au luat banii pe transport ori a fost greseala ori nu se ia cu toate ca am vazut la ei pe site ca transportu e 15 ron

multumesc mult adelina .... imi plac unele lucruri si de pe site-ul asta .... trebuie doar sa ma hotarasc ce-o sa iau pana la urma 8-| 8-|

deliag
19.01.2010, 07:50:45

neata, ti-ai gasit voaleta neagra? dc nu uite ce am gasit eu pe un site...

english_muffin
19.01.2010, 09:04:48

E superba!! POti sa-mi dai un pm cu site-ul?

Biu
19.01.2010, 09:15:49

delia da-mi si mie pm cu siteul te rog >:D<

dianaruxi
19.01.2010, 09:58:15
neata vreau si eu pm.

ruxi86
19.01.2010, 10:01:18
astazi ne-am scos verighetele:D,au fost mai rapizi decat trebuiau(o greseala din partea patronului,care noua ne-a convenit:)important ii ca le avem>:D<

foarte frumoase verighetele, sa le purtati cu placere si sa va aduca numai fericire!

dianaruxi
19.01.2010, 10:02:14
nico ms de complimente si felicitari pt verighete, super si unghiile:D

Biu
19.01.2010, 10:07:44
neata vreau si eu pm.

e de unde ti-ai luat si tu deja ;-)

dianaruxi
19.01.2010, 10:11:37
e de unde ti-ai luat si tu deja ;-)
da dar dupa cum am mai spus calitatea voaletelor este patetica la josephine, insa bijuteriile sunt super, deci eu recomand dar doar pt bijuterii. pt voalete si astea mai bine te uiti la situl ala pe care ni l-a dat arahne acu cateva pagini.

norishor
19.01.2010, 10:32:20

Sunt frumoase verighetele voastre. Sa le purtati cu placere toata viata!>:D<

elenucam
19.01.2010, 10:42:50
Neatza!!!am si o intrebare....stie cineva pana la ce ora este deschis magazinul White lady din bucuresti de pe lipscani??mersi...

dianaruxi
19.01.2010, 10:49:36
Neatza!!!am si o intrebare....stie cineva pana la ce ora este deschis magazinul White lady din bucuresti de pe lipscani??mersi...
nu dar uite nrul de tel de la magazinul din bucuresti 021-3102042

mortisha_20
19.01.2010, 11:44:04
buna fetelor
la targ mi-am comandat si eu rochita, la casa de moda florentza, in 2 luni va fi gata
felicitari mortisha pt rochita, sa o porti cu placere.
sunt curioasa ce model ti-ai luat tu, o mica descriere, poate e acelasi k la mine
spor la pregatiri dragelor :*
vai daca ma crezi, nici nu mai stiu cum arata! :)) e alba , f finutza! Nu e nici printesa nici forma A, nici sirena! e dintr-o bucata, corsetul coboara mai jos pe talie si de acolo mai umflata! are fronseuri orizontale si o funditza sub bust! Nu sunt buna la descrieri :))

mortisha_20
19.01.2010, 11:45:39
daca vrei sa te duci in turcia(antalya)iti recomand eu un hotel:SUSESI,este super frumos.sper ca nu te superi ca m-am bagat si eu in discutie:)
Ms ptr recomandare, dar cred k las turcia ptr luna iunie, macar sa ma bucur deplin de soare! iar dupa nunta sa mergem cateva zile prin tara, pe la munte!

Ann04
19.01.2010, 11:46:14
vai daca ma crezi, nici nu mai stiu cum arata! :)) e alba , f finutza! Nu e nici printesa nici forma A, nici sirena! e dintr-o bucata, corsetul coboara mai jos pe talie si de acolo mai umflata! are fronseuri orizontale si o funditza sub bust! Nu sunt buna la descrieri :))
ba daaaaaaaa
asa-i si a mea
pun poza
ce tare
:)))
cat te-a costat?

mortisha_20
19.01.2010, 11:47:47
Dupa ora 10, cam asha au program acolo

mortisha_20
19.01.2010, 11:49:20
ba daaaaaaaa
asa-i si a mea
pun poza
ce tare
:)))
cat te-a costat?
Mai sper sa fi descris bine :)) astept poza ta! ca eu am tot cautat pe net ceva asemanator si nu am gasit! eu nu vreau sa o mai scot de la locul ei, plus k e si la mama dusa! Nu ai poza de la proba?

mortisha_20
19.01.2010, 11:51:06
Mai sper sa fi descris bine :)) astept poza ta! ca eu am tot cautat pe net ceva asemanator si nu am gasit! eu nu vreau sa o mai scot de la locul ei, plus k e si la mama dusa! Nu ai poza de la proba?
pai rochitza era in magazin, 1550, dar fiind nr meu, mi&#236;-a facut reducere de 10% deci 1395, dar am mai luat de acolo si voalul si crinolina, si coronitza, bijuteriile!

Ann04
19.01.2010, 11:52:16
ba da
oricum a mea va fi un pik modificata ca sunt mik de inaltime si corsetu se va opri un pik mai sus, sa zic asa

Ann04
19.01.2010, 11:53:29
ba da
oricum a mea va fi un pik modificata ca sunt mik de inaltime si corsetu se va opri un pik mai sus, sa zic asa
modelul pe care il vor concepe pt mine, pe masurile mele, zic
asta e?
cat te-a costat?

mortisha_20
19.01.2010, 11:56:32
ba da
ufaa nu e la fel :)) la mine corsetul e drept sus, adik fara decolteul. si poalele nu sunt asha in valuri valuri jos! plus k eu mi-am modificat-o pe loc la magazin si mi.am pus bretelutze,

mortisha_20
19.01.2010, 11:57:32
ufaa nu e la fel :)) la mine corsetul e drept sus, adik fara decolteul. si poalele nu sunt asha in valuri valuri jos! plus k eu mi-am modificat-o pe loc la magazin si mi.am pus bretelutze,
am spus mai sus pretul era de 1550, dar mi l-a lasat la 1395! pe tine cat te ajunge?

Ann04
19.01.2010, 12:00:54
pai vroiam sa le strang de gat pe alea
a mea e 2000 ron dupa cateva reduceri in targ cand daca a vazut ca
a platit iubi 50% din ea si cand a auzit k venim din ct pt ea a mai facut o reducere si ne da si voal facut cum vreau eu in pret si poseta pe care mi-o aleg eu
pai ma duceam peste ele (glumesc, ca erau niste dragutze)
:))))))

mortisha_20
19.01.2010, 12:04:48
pai vroiam sa le strang de gat pe alea
a mea e 2000 ron dupa cateva reduceri in targ cand daca a vazut ca
a platit iubi 50% din ea si cand a auzit k venim din ct pt ea a mai facut o reducere si ne da si voal facut cum vreau eu in pret si poseta pe care mi-o aleg eu
pai ma duceam peste ele (glumesc, ca erau niste dragutze)
:))))))
pai cred k colcluzia mea a fost buna, k la unele targuri sunt rochitze mai scumpe decat in magazinele de desfacere! Eu m-am dus direct la sursa :))! Mi-au placut doamnele de acolo! Initial mi-am ales un voal simplu, apoi am primit un sfat prin partea lor si mi-au zis k poate aplica din loc in loc un pic de dantela k si pe rochitza! si toate acestea din partea lor

Ann04
19.01.2010, 12:09:15
pai cred k colcluzia mea a fost buna, k la unele targuri sunt rochitze mai scumpe decat in magazinele de desfacere! Eu m-am dus direct la sursa :))! Mi-au placut doamnele de acolo! Initial mi-am ales un voal simplu, apoi am primit un sfat prin partea lor si mi-au zis k poate aplica din loc in loc un pic de dantela k si pe rochitza! si toate acestea din partea lor

depinde si de model, cred eu, rochita mea are multe multe strasuri, iar partea de jos e numai in valuri din tull fronsat , nu stiu in ce masura se vad in poza, pt ca e facuta cu tel, dar din curiozitate, ai vazut u rochita ca a mea in magazin? pup

mortisha_20
19.01.2010, 12:15:40
depinde si de model, cred eu, rochita mea are multe multe strasuri, iar partea de jos e numai in valuri din tull fronsat , nu stiu in ce masura se vad in poza, pt ca e facuta cu tel, dar din curiozitate, ai vazut u rochita ca a mea in magazin? pup
Era pe alb in magazin! dar nu se vedeu chiar asha bine valurile acelea de tulle cum se vad la tine! si nu m-a atras! Cred k fiecare model arata mai bine pe o anumita culoare! Am vazut rochitze care aratu mai bine la ivoire ptr ca se vedea mai bine broderia si strasurile, altele care ratau mai bine pe alb. uite k nu m-am uitat sa vad pretul la a ta! la rochitza mea a zis k e model 2010, acum sincer nu stiu cat e de adevarat! :)

andrelutza_2010
19.01.2010, 12:19:57
Iti pot confirma ca aceasta invitatie arata bine in realitate. Sugestia mea este sa prinzi foaia de calc cu fundita de invitatia propriu zisa.

:-? nu inteleg .. cred ca am inteles putin diferit poza, fata de realitate. Eu credeam ca din calc e facut un fel de plic.. de fapt e doar o foita ?

Sapt asta primesc si eu mostra ...

Ann04
19.01.2010, 12:20:49
Era pe alb in magazin! dar nu se vedeu chiar asha bine valurile acelea de tulle cum se vad la tine! si nu m-a atras! Cred k fiecare model arata mai bine pe o anumita culoare! Am vazut rochitze care aratu mai bine la ivoire ptr ca se vedea mai bine broderia si strasurile, altele care ratau mai bine pe alb. uite k nu m-am uitat sa vad pretul la a ta! la rochitza mea a zis k e model 2010, acum sincer nu stiu cat e de adevarat! :)
mie imi place la nebunie si m-a atras in mod deosebit faptul ca tullul fronsat dadea f bine, iar strasurile desi sunt din abundenta nu dau impresia de prost-gust. Sa fim sanatoase si fericite, :P . Si tu ai strasuri asa?

mortisha_20
19.01.2010, 12:23:02
mie imi place la nebunie si m-a atras in mod deosebit faptul ca tullul fronsat dadea f bine, iar strasurile desi sunt din abundenta nu dau impresia de prost-gust. Sa fim sanatoase si fericite, :P . Si tu ai strasuri asa?
la mine are dantelutza, iar pe dantelutza puse cateva starsuri, dar tot asha de bun gust, nu f incarcata! si tot asha in partea de jos

Arahne
19.01.2010, 12:29:28
Da il stiu, nu-mi place ,daca te uiti mai atenta e carpa floarea, doar plasa e de ea. Asa mai bine ma duc in europa iau voaleta de acolo scot plasa si pun eu ce vreau la ea :D

monica_i22
19.01.2010, 13:13:14
fetelor voi ce cadou luati la nasi??dati-mi si mie o idee ca nu stiu, mi-e cam greu tinand cont ca nasii nostri au multi bani.va rog

andrelutza_2010
19.01.2010, 13:21:27
fetelor voi ce cadou luati la nasi??dati-mi si mie o idee ca nu stiu, mi-e cam greu tinand cont ca nasii nostri au multi bani.va rog

Eu inca nu stiu ce sa le ducem cand ii "cerem" oficial :)).Pe urma, ma gandesc la ceva pt casa, ce le lipseste :-?.
Apropo, voi ce-ati dus ?
si in ce buget vreti sa va incadrati cu cadoul ?

ruxi86
19.01.2010, 13:50:26
Eu inca nu stiu ce sa le ducem cand ii "cerem" oficial :)).Pe urma, ma gandesc la ceva pt casa, ce le lipseste :-?.
Apropo, voi ce-ati dus ?

tot la ceva pt casa ma gandeam si eu sa le luam ... insa nu prea stiu ce, ca au mai de toate.

cand te duci sa ii "ceri" nu trebuie sa te duci cu cine stie ce cadou ... uite noi de exemplu ne-am dus cu un tort si vin si ceva dulciuri pt copii, pt ca ei au si 2 copii.
deobicei asa se practica din cate am auzit ... tort, sampanie si eventual flori pt nasa.

andrelutza_2010
19.01.2010, 14:24:34
tot la ceva pt casa ma gandeam si eu sa le luam ... insa nu prea stiu ce, ca au mai de toate.

cand te duci sa ii "ceri" nu trebuie sa te duci cu cine stie ce cadou ... uite noi de exemplu ne-am dus cu un tort si vin si ceva dulciuri pt copii, pt ca ei au si 2 copii.
deobicei asa se practica din cate am auzit ... tort, sampanie si eventual flori pt nasa.

:-? deci e bun cu alcoholuri, ciocolata am deja, si o cafea, cred ca mai merge un panettone ceva ... ca am un cos frumos in care sa le pun, si tort nu merge pus in cos ... si flori. Ai dreptate ! >:D<

ruxi86
19.01.2010, 14:53:57
:-? deci e bun cu alcoholuri, ciocolata am deja, si o cafea, cred ca mai merge un panettone ceva ... ca am un cos frumos in care sa le pun, si tort nu merge pus in cos ... si flori. Ai dreptate ! >:D<

superrr ... suna interesant cosul tau ;-)
spor la petzit atunci >:D<

mortisha_20
19.01.2010, 14:54:31
Apropo, voi ce-ati dus ?
Cand i-am "cerut" am luat o sticla de sampanie, o cutie de bomboane si dulciuri lu ala micu! Si cam atat! Nici eu nu stiu ce sa le luam cadou, ma gandeam la un dvd k asta nu au, desi au multi bani

andrelutza_2010
19.01.2010, 15:02:53
superrr ... suna interesant cosul tau ;-)
spor la petzit atunci >:D<

:*:*:* multumesc !

alinaggg
19.01.2010, 15:26:47
Cand i-am "cerut" am luat o sticla de sampanie, o cutie de bomboane si dulciuri lu ala micu! Si cam atat! Nici eu nu stiu ce sa le luam cadou, ma gandeam la un dvd k asta nu au, desi au multi bani

Noi i-am invitati la noi si am facut o masa delicioasa. Copiii s-au jucat la wii si cu cainele :)
Noi am aflat mai tarziu ca trebuie sa le dai cadou nasilor cand ii ceri. Macar le-a placut masa :D

andrelutza_2010
19.01.2010, 15:33:48
Noi i-am invitati la noi si am facut o masa delicioasa. Copiii s-au jucat la wii si cu cainele :)
Noi am aflat mai tarziu ca trebuie sa le dai cadou nasilor cand ii ceri. Macar le-a placut masa :D

Nu-i nimic. Oricum urmeaza cadoul acela ;-)..

Cum se da, inainte sau dupa nunta ?

ruxi86
19.01.2010, 15:40:10
Nu-i nimic. Oricum urmeaza cadoul acela ;-)..

Cum se da, inainte sau dupa nunta ?

Nu cred ca exista o regula ... poti sa il dai cand vrei ... cunoscutii nostri au facut schimb de cadouri cu nasii inainte de nunta ... si noi tot la fel cred ca vom proceda, inca nu ne-am decis nici macar asupra cadoului. :D

mortisha_20
19.01.2010, 15:48:27
aaa dar eu nu vb de cadou ptr cerut! Eu zicea de cadou care-l dam pe colaci/torturi

dianaruxi
19.01.2010, 15:51:25
aaa dar eu nu vb de cadou ptr cerut! Eu zicea de cadou care-l dam pe colaci/torturi
ce cadou pe colaci?

ruxi86
19.01.2010, 15:55:43

de asta nu stiam ... cred ca este vreun alt obicei care difera de la zona la zona.
spune-ne mai multe despre acest cadou care se da pe colaci/torturi ... chiar m-ai facut curioasa acum pt ca de asta chiar nu auzisem :D

andrelutza_2010
19.01.2010, 15:58:38
Nu cred ca exista o regula ... poti sa il dai cand vrei ... cunoscutii nostri au facut schimb de cadouri cu nasii inainte de nunta ... si noi tot la fel cred ca vom proceda, inca nu ne-am decis nici macar asupra cadoului. :D

E mai frumos sa dai inainte, parerea mea. Asa cred ca o sa facem si noi, desi am auzit ca se mai da si dupa nunta ..

andrelutza_2010
19.01.2010, 15:59:47
de asta nu stiam ... cred ca este vreun alt obicei care difera de la zona la zona.
spune-ne mai multe despre acest cadou care se da pe colaci/torturi ... chiar m-ai facut curioasa acum pt ca de asta chiar nu auzisem :D

Eu stiam ceva de "plocon" la cerut, si pe vremuri consta intr-un curcan parca, ceva de genu, ulei si faina. Nu ma intrebati de unde stiu, ca nu-mi amintesc :)).

mortisha_20
19.01.2010, 16:54:13
Pai ... off la noi in zona Moldovei sunt mai multe obiceiuri! de ex. la tara cred k se mai tine, cu o saptamana inainte de nunta mirele si mireasa merg pe la toti cunoscutii, familie,etc chipurile cu ploconu! Ei merg cu o sticla de vin si anunta nunta, iar din fiecare casa pleaca cu cate o gaina vie :)) . bine n-am sa fiu nebuna sa tin aceasta traditie, una k vecinii de la bloc nu au gaini vii :)) glumesc! apoi alte traditii, dar nu le pot numi traditii, ci simple obiceiuri. Se duce la nasi cu un tort sau o cutie de bomboane , sampanie sau vin si ii ceri! apoi mai e inchinatul voalului! Turta miresei! Alta cred k e peste tot! La noi se mai joaca gaina la nasi, la fratii si cumnatii nasilor si la nasii nasilor daca vin. apoi nu mai stiu exact in ce parte a nuntii, se joaca colacii, mai nou colacii sau transformat in torturi! Sub tava cu colaci se puneau stergare, acum prosoape, si tot atunci se da cadoul nasilor! Daca vrei sa respecti si vin la nunta nasii nasilor le iei si lor o pereche de pijamale! AA si la nasi chipurile trebuiesc pijamale, k a doua zi la ciorba de potroace nuntasii care vin ii plimba pe nasi imbracati in pijamale cu roaba! Wow cat am scris sper sa fi fost cat de cat explicita si sa fi inteles ceva! scriu mai naspa k am o tastatura mica mica si nu gasesc tastele :)

mortisha_20
19.01.2010, 16:56:12
si la dezgatit nasa iti ia o rochie sau un material ptr rochie si ti-l pune dupa gat! Ia floarea de la mire din piept si o agata la mireasa ii pune baticul sau palaria! Iar mireasa trebuie sa aiba un sapun si prosop sa spele pe maini nasa! aaa si nu ma intrebati ce inseamna k nu stiu :))

dianaruxi
19.01.2010, 16:57:14
Pai ... off la noi in zona Moldovei sunt mai multe obiceiuri! de ex. la tara cred k se mai tine, cu o saptamana inainte de nunta mirele si mireasa merg pe la toti cunoscutii, familie,etc chipurile cu ploconu! Ei merg cu o sticla de vin si anunta nunta, iar din fiecare casa pleaca cu cate o gaina vie :)) . bine n-am sa fiu nebuna sa tin aceasta traditie, una k vecinii de la bloc nu au gaini vii :)) glumesc! apoi alte traditii, dar nu le pot numi traditii, ci simple obiceiuri. Se duce la nasi cu un tort sau o cutie de bomboane , sampanie sau vin si ii ceri! apoi mai e inchinatul voalului! Turta miresei! Alta cred k e peste tot! La noi se mai joaca gaina la nasi, la fratii si cumnatii nasilor si la nasii nasilor daca vin. apoi nu mai stiu exact in ce parte a nuntii, se joaca colacii, mai nou colacii sau transformat in torturi! Sub tava cu colaci se puneau stergare, acum prosoape, si tot atunci se da cadoul nasilor! Daca vrei sa respecti si vin la nunta nasii nasilor le iei si lor o pereche de pijamale! AA si la nasi chipurile trebuiesc pijamale, k a doua zi la ciorba de potroace nuntasii care vin ii plimba pe nasi imbracati in pijamale cu roaba! Wow cat am scris sper sa fi fost cat de cat explicita si sa fi inteles ceva! scriu mai naspa k am o tastatura mica mica si nu gasesc tastele :)
mamaaaaaa ce de traditii, chiar e greu sa le respecti pe toate.

mortisha_20
19.01.2010, 17:01:17
mamaaaaaa ce de traditii, chiar e greu sa le respecti pe toate.
Greu n-ar fi k si se da mana, adik e in sange :))

ps: eu nu-mi gasesc pantofi :(

ruxi86
19.01.2010, 17:06:13

chiar ca ce de traditii ... e bine totusi ca se mai respecta o parte din ele :D observ ca in bucuresti nici nu se stie de ele, tocmai pt ca nici nu se mai respecta.

si la dezgatit nasa iti ia o rochie sau un material ptr rochie si ti-l pune dupa gat! Ia floarea de la mire din piept si o agata la mireasa ii pune baticul sau palaria! Iar mireasa trebuie sa aiba un sapun si prosop sa spele pe maini nasa! aaa si nu ma intrebati ce inseamna k nu stiu :))

asta cu sapunul am vazut-o in vara asta la sormea ... pt ca nasii ei sunt tot din moldova si au vrut sa tina obieceiul asta ... mi-a scapat insa sa ii intreb ce semnifica pt ca e prima oara cand l-am vazut :)

mortisha_20
19.01.2010, 17:12:33
sa intreb si va zic si voua :)

mortisha_20
19.01.2010, 17:13:51
auziti la voi vine nenea ala cu dinti de aur sa canta la acordeon "ia-ti mireasa ziua buna"? :)

Biu
19.01.2010, 17:57:48

mortisha, you made my day :)) :)) :)) rad aici singura.
La noi nu se respecta nici unul din obiceiurile astea \:D/ \:D/ \:D/ ce ma bucur. Noi am mers cu cate ceva cand i-am cerut, dar asta din bun simt, nu e vreo traditie. Nu se merge cu ploconul, si nici cadou nu se face la nasi. Intr-adevar era obiciul sa le dai niste colaci si acuma s-a trecut la tort. Dar sincer nici asta n-o prea pricep, ca ce chestie sa le dai un tort ? in fine...
Pe de alta parte nici nasii nu au atatea indatoriri, nu trebuie sa cumpere voal si ce am mai citit eu aici pe forum, o lista de cumparaturi pt mireasa, e obiceiul sa cumpere lumanarile, miere si piscoturi pt biserica.
Consider ca e mai bine asa, cu mai putine obligatii si cumparaturi, pentru ca sunt prea materialiste obiciurile astea, parerea mea, si risti sa iei din placerea de a fi nas/fin. Cel putin pe mine m-ar cam impovara atatea cadouri de facut. Nu imi place sa cumpar cadouri la comanda, ci mai mare bucurie am sa fac un cadou chiar si fara ocazie, daca asa imi vine.

si nici nenea cu dintii de haur nu vine la mine. In cel mai bun caz niste studenti la conservator cu vioara, chiatara sau saxofon. Dar au interdicitie de a canta pe scara blocului :))

Si apropos de incaltaminte, eu mi-am gasit, dar prea scumpi :-SS :-SS :-SS Ma duc weekendul asta la targuri, daca nu gasesc ceva care sa imi placa la fel de mult si sa fie mai acceasibili la pret, am sa o las pe mama sa mi-i cumpere pe astia scumpi :))

mortisha_20
19.01.2010, 18:15:35
intradevar sunt multe obiceiuri, dar nu le tin pe toate! eu le-am enumerat k mi-au cerut fetele! mie mi-a luat nasa voalul bijuteriile si diadema. altceva nu cer! si nu accept! oricum mi le luam singura dk nu era cu mine.
eu zic sa o lasi pe mami sa-ti ia pantofii scumpi daca are placerea si ti-a ramas gandul la ei!
Eu am vazut o pereche de la mihai albu, dar deh.... ma consolez cu gandul k oricum erau prea inalti si nu puteam sa stau cu ei incaltzata :))

Biu
19.01.2010, 18:25:10
intradevar sunt multe obiceiuri, dar nu le tin pe toate! eu le-am enumerat k mi-au cerut fetele! mie mi-a luat nasa voalul bijuteriile si diadema. altceva nu cer! si nu accept! oricum mi le luam singura dk nu era cu mine.
eu zic sa o lasi pe mami sa-ti ia pantofii scumpi daca are placerea si ti-a ramas gandul la ei!
Eu am vazut o pereche de la mihai albu, dar deh.... ma consolez cu gandul k oricum erau prea inalti si nu puteam sa stau cu ei incaltzata :))

azi am fost in vizita la un atelier care face pantofi de dans, sunt exagerat de comozi, dar tocul e mic, cam de 5 cm, si ca sa nu calc pe rochie imi trebuie sa fie de 9 cm.... Ma bate gandul sa imi iau o pereche de pantofi de dans ( costa 165 de lei), pt ca sunt super super comozi, ar fi buni ca si pantofi de schimb....si eu oricum aveam de gand sa ma duc la ore de dans...acuma sa vad cum stau cu timpul ( a se citi bani :[email protected] ) daca tot raman somera, mi se cam schimbe prioritatile.....8-|
Vezi poate gasesti si tu vreun atelier care ii face la comanda. Am avut norocul si sa o prind pe acolo pe manageritza, si a fost foarte cooperanta, a zis ca imi poate face pe ce culoare doresc si asa, insa numai din calapodurile existente la ei.
Sper ca nu te-ai suparat pe mine, nu ma refeream la tine personal, ci la cate obiceiuri exista in cultura asta :* >:D<

mortisha_20
19.01.2010, 18:35:02
nuu stai linistita nu ma supar eu asha usor, dar si cand ma supar :)) Glumesc am intels k nu faceai referire la mine! si pe mine ma batea gandu sa-mi fac pantofi de dans, dar am auzit k nu se pot purta la exterior! si eu trebuie sa-mi iau pantofi de 6 -7 cm , k sa nu calc pe rochie, dar a gandesc k am sa ma schimb si tot am sa o calc pana la urma :))

Biu
19.01.2010, 18:41:24
nuu stai linistita nu ma supar eu asha usor, dar si cand ma supar :)) Glumesc am intels k nu faceai referire la mine! si pe mine ma batea gandu sa-mi fac pantofi de dans, dar am auzit k nu se pot purta la exterior! si eu trebuie sa-mi iau pantofi de 6 -7 cm , k sa nu calc pe rochie, dar a gandesc k am sa ma schimb si tot am sa o calc pana la urma :))
astia faceau cu talpa de strada sau cu talpa de interior, poti opta ;-)

Arahne
19.01.2010, 18:56:20
da nu merge si cu dezinfectant de maini? 8-}

Arahne
19.01.2010, 19:00:58
azi am fost in vizita la un atelier care face pantofi de dans, sunt exagerat de comozi, dar tocul e mic, cam de 5 cm, si ca sa nu calc pe rochie imi trebuie sa fie de 9 cm.... Ma bate gandul sa imi iau o pereche de pantofi de dans ( costa 165 de lei), pt ca sunt super super comozi, ar fi buni ca si pantofi de schimb....si eu oricum aveam de gand sa ma duc la ore de dans...acuma sa vad cum stau cu timpul ( a se citi bani :[email protected] ) daca tot raman somera, mi se cam schimbe prioritatile.....8-|
Vezi poate gasesti si tu vreun atelier care ii face la comanda. Am avut norocul si sa o prind pe acolo pe manageritza, si a fost foarte cooperanta, a zis ca imi poate face pe ce culoare doresc si asa, insa numai din calapodurile existente la ei.
Sper ca nu te-ai suparat pe mine, nu ma refeream la tine personal, ci la cate obiceiuri exista in cultura asta :* >:D<
:x :x :x Si eu vreau pantofi de dans chiar ma gandeam sa-mi iau ca pereche de schimb dar nu gasesc la preturi sub 3 mil si pe comanda pt numar, stii cumva au si reprezentanta in buc ? :D

mortisha_20
19.01.2010, 19:58:33
astia faceau cu talpa de strada sau cu talpa de interior, poti opta ;-)
atunci e bine ! Go for it :D

mortisha_20
19.01.2010, 19:59:17
da nu merge si cu dezinfectant de maini? 8-}
Mai incerc eu si daca merge va zic :)) chiar am luat unu cu particule de glicerina si cu miros de lamaie:))

Biu
19.01.2010, 20:03:14
:x :x :x Si eu vreau pantofi de dans chiar ma gandeam sa-mi iau ca pereche de schimb dar nu gasesc la preturi sub 3 mil si pe comanda pt numar, stii cumva au si reprezentanta in buc ? :D

aici fac si pe comanda de nr, chiar si de latime la picior. intreb si te anunt ;-)

dianaruxi
19.01.2010, 20:28:08
fetelor in sfarsit am ajuns si eu la biserica, am rezervat si cum am presupus nu era nimeni pe data mea. la ora 6 pe 12 iunie la biserica Sfanta cruce.

Biu
19.01.2010, 20:33:09
fetelor in sfarsit am ajuns si eu la biserica, am rezervat si cum am presupus nu era nimeni pe data mea. la ora 6 pe 12 iunie la biserica Sfanta cruce.

Super, cred ca e ora cea mai ravnita ;-) . Ce mi-ar placea sa pot sa vad si eu mandre miresici, pe toate, pacat ca suntem de prin toate colturile tarii. ( angi300 insa nu scapa :D )

dianaruxi
19.01.2010, 20:43:20
Super, cred ca e ora cea mai ravnita ;-) . Ce mi-ar placea sa pot sa vad si eu mandre miresici, pe toate, pacat ca suntem de prin toate colturile tarii. ( angi300 insa nu scapa :D )
si nici nu o sa ma coste mult e 250 ron taxa.

mortisha_20
19.01.2010, 20:44:12
a vrut sa te cunune preotul pe 12 iunie sau esti la catolici?

mortisha_20
19.01.2010, 20:45:11
lasa k o sa ne admiram in poze ;-)
ps eu am si uitat de biserica! trebuie sa dau si eu o fuga!

dianaruxi
19.01.2010, 20:45:12
a vrut sa te cunune preotul pe 12 iunie sau esti la catolici?
la catolici suntem noi.

mortisha_20
19.01.2010, 20:51:19
la catolici suntem noi.
e bun k nu ai probleme k la noi! ba bucur ptr voi! inca un pas spre realizare!

Arahne
19.01.2010, 20:54:41
Bv felicitari. E ieftin la voi:D

dianaruxi
19.01.2010, 20:58:58
Bv felicitari. E ieftin la voi:D
da si eu m-am mirat ca e totusi o biserica mare.

ojitosazules85
19.01.2010, 21:25:44
Si eu vroiam la 12 da era ocupat, asa ca ne vom cununa la 13 30. :D Cum merg pregatirile?

nicoletaa
19.01.2010, 22:24:55
foarte frumoase verighetele, sa le purtati cu placere si sa va aduca numai fericire!
multumesc la fel sa va aduca si voua cat mai multa fericire si multa iubire:*

nicoletaa
19.01.2010, 22:25:45
nico ms de complimente si felicitari pt verighete, super si unghiile:D
multumesc:*

nicoletaa
19.01.2010, 22:27:05
Sunt frumoase verighetele voastre. Sa le purtati cu placere toata viata!>:D<
multumesc sa aveti si voi parte d ele si sa va aduca multa fericire>:D<

andrelutza_2010
20.01.2010, 08:22:49
Neatza fetelor !

~o)

Dianaruxi, felicitari pt. biserica.

Eu una nu sunt de acord cu taxa aceea de rezervare, dar .. asta e. daca fara ea nu se poate ... :[email protected]

criston84
20.01.2010, 09:37:17
Buna,

Sunt si eu o miresica de mai 2010, pe data de 30:)

ruxi86
20.01.2010, 09:46:59

felicitari pt biserica, ruxi! sa fie intr-un ceas bun! >:D<

ruxi86
20.01.2010, 09:50:34
Neatza fetelor !

~o)

Dianaruxi, felicitari pt. biserica.

Eu una nu sunt de acord cu taxa aceea de rezervare, dar .. asta e. daca fara ea nu se poate ... :[email protected]

Pai au facut din Biserica o afacere fff profitabila ... si baga taxe peste tot ... taxa de rezervare, taxa pt cor, dupa aia mai dai si la preoti 400-500 lei in ziua cununiei si tot asa :D

ruxi86
20.01.2010, 09:51:38
Buna,

Sunt si eu o miresica de mai 2010, pe data de 30:)

bine ai venit printre noi >:D<

cum stai cu pregatirile pt ziua cea mare?

criston84
20.01.2010, 09:58:40
bine ai venit printre noi >:D<

cum stai cu pregatirile pt ziua cea mare?

Ma bucur si eu ::))
Pai acuma incep sa intru mai in detali cu toate, sa merg la sala sa stabilesc decoratiunile(culoare, florii etc).
Rochia nu am cumparato, abia acuma am inceput sa merg pe la magazine si targuri, la fel si pantofi si accesoriile.
Oricum sunt multe de facut dar mai este si timp;-)
Am cumparat deja de anul trecut verighetele;-)
Tu cum stai?

norishor
20.01.2010, 10:24:15
Buna dimineata miresici!
Felicitari Dianaruxi pt biserica! Sa fie intr-un ceas bun! Eu tot imi fac curaj pt asta. Cum sunt reformata, am inteles ca trebuie sa imi faca o slujba preotul, ca sa ma pot casatori la o biserica ortodoxa. Iubitelul meu ma tot tachineaza cu slujba asta, ba ca ma boteaza din nou, ca ma baga in cristelnita...etc. Sunt curioasa ce va fi pana la urma. Abia astept sa scapam si de programarea orei la biserica...Noi tot la 6 vrem sa avem cununia la biserica.

Bine ai venit Criston84! Spor la pregatiri! Te mai asteptam la noi in clubulet...cat mai des.>:D<

emilinicole
20.01.2010, 11:42:38
Neata,

Dianaruxi felicitari pt biserica.ai ales o ora ft buna:)

Arcee
20.01.2010, 15:21:31
vai cat am de recuperat...vorbarete mai sunteti...felicitari tuturor fetelor pt achizitii! felicitari dianaruxi pt biserica..
pentru voalete stiu ca aveau intr-un timp si la lust of creation punct ro >:D<

adelinad2003
20.01.2010, 15:34:37
Eu am vazut un DVD cu ei cap-coada la o nunta si chiar nu mi-au placut deci nu am zis de ei ca am auzit de la nu stiu cine si de regula cand am zis ceva negativ despre cineva a fost din cele vazute , proprie experienta nu din auzite oricum nu m-am stresat eu foarte tare ca nu fac parte din categoria fanilor acelei formatii

dianaruxi
20.01.2010, 15:39:51
Eu am vazut un DVD cu ei cap-coada la o nunta si chiar nu mi-au placut deci nu am zis de ei ca am auzit de la nu stiu cine si de regula cand am zis ceva negativ despre cineva a fost din cele vazute , proprie experienta nu din auzite oricum nu m-am stresat eu foarte tare ca nu fac parte din categoria fanilor acelei formatii
da asta e unii chiar nu suporta sa fie criticati, eu sa fiu in locul lor as intreba de ce nu v-a placut ca sa ameliorez.

Smiley26
20.01.2010, 23:12:45
vezi ca e o biserica la intersectia lacul tei cu maica domnului.
Mersi mult! Abia acum am vazut! O sa ma interesez. Pup

Biu
21.01.2010, 09:28:02
Neatza !

Ar trebui sa-i dea bani pt copyright >:), ca sigur dupa verighetele lor o sa mai vrea si al altii modelul respectiv.

nu-i al meu copyrightu ca e un designer italian care a facut deja, si de la el am si salvat poza. :)
italienii astia ce ma pot enerva, si sandalele dupa care salivez tot de un italiano vero sunt facute. Poate o fi celebru la el in sat, ca eu una nu am auzit veci de el ( poate-s io inculta :)) )

dianaruxi
21.01.2010, 09:33:33
nu-i al meu copyrightu ca e un designer italian care a facut deja, si de la el am si salvat poza. :)
italienii astia ce ma pot enerva, si sandalele dupa care salivez tot de un italiano vero sunt facute. Poate o fi celebru la el in sat, ca eu una nu am auzit veci de el ( poate-s io inculta :)) )
sunt ff misto oricum, felicitari ca ai reusit, dc vrei cu adevarat se poate, eu as vrea sa imprim ceva inauntru lor, ma gandeam ca la el sa imprim pesti ( zodia mea) si la mine lei(zodia lui).

Biu
21.01.2010, 09:37:46
sunt ff misto oricum, felicitari ca ai reusit, dc vrei cu adevarat se poate, eu as vrea sa imprim ceva inauntru lor, ma gandeam ca la el sa imprim pesti ( zodia mea) si la mine lei(zodia lui).

foarte faina ideea :suuuper: acuma se poate imprima orice simbol cu laser ;-)
Eu niciodata nu ma las pana nu gasesc ce vreau, cateodata e greu si imi vine sa le fac singura pe toate. Acuma-s in extaz ca am gasit plasa de voaleta din aceea cu ochi mari. Tre sa o comand din state, da nu conteaza, macar va fi hand made :D

atreya
21.01.2010, 09:46:18
Va pup.
Ca si gravare noi am pus: "Te iubesc, Andreea"(pe a lui)
"Te iubesc, Tibi"(pe a mea), in magazinul victoria la parter pe dreapta. iti graveaza de pe o zi/alta si costa <100 ron. e f ok acolo.

Va puup si o zi usoara!>:D<

dianaruxi
21.01.2010, 09:47:32
Va pup.
Ca si gravare noi am pus: "Te iubesc, Andreea"(pe a lui)
"Te iubesc, Tibi"(pe a mea), in magazinul victoria la parter pe dreapta. iti graveaza de pe o zi/alta si costa <100 ron. e f ok acolo.

Va puup si o zi usoara!>:D<
dar cu ce fel de litere?ca nu vreau cu litere de tipar.

ruxi86
21.01.2010, 10:13:56

am inteles ca acum se fac numai cu litere de tipar ... cel putin asa ni s-a spus noua la cateva magazine pe unde am intrebat ... inainte se faceau manual din cauza se ieseu literele asa mai caligrafice acum cica le fac la masina si nu au decat litere de tipar. acum cine stie poate totusi gasesti altfel >:D<

biu, ma bucur ca ai gasit in sfarsit pe cineva sa iti faca frumusetea aia de verighete ... chiar sunt frumoase foc ... si mie mi-au placut mult insa iubi nu prea a fost incantat de tipul asta de verighete :D

emilinicole
21.01.2010, 10:26:52

noua ni le graveaza cu litere de mana..
dar avand in vedere ca nou deja ne-au gresit verightele..numai la gravat nu ma gandesc eu acum..
acum asteptam sa ii faca lui alta(pe a lui au gresit-o)..si desi am dat comanda in dec..pe 12..deabea sapt viitoare le luam..si apoi le graveaza..

dianaruxi
21.01.2010, 10:42:46
am inteles ca acum se fac numai cu litere de tipar ... cel putin asa ni s-a spus noua la cateva magazine pe unde am intrebat ... inainte se faceau manual din cauza se ieseu literele asa mai caligrafice acum cica le fac la masina si nu au decat litere de tipar. acum cine stie poate totusi gasesti altfel >:D<
:D
nu e adevarat eu am gravat bricheta lui iulica si au gravat cu litere de mana.

ruxi86
21.01.2010, 10:51:59
nu e adevarat eu am gravat bricheta lui iulica si au gravat cu litere de mana.

eh na ... atunci ne-au mintit aia si noi am luat-o de buna :-w
noi am gravat verighetele tot in obor de unde le-am si luat ... insa in sir tot asha le faceau cu litere de tipar.

dianaruxi
21.01.2010, 11:06:43
eh na ... atunci ne-au mintit aia si noi am luat-o de buna :-w
noi am gravat verighetele tot in obor de unde le-am si luat ... insa in sir tot asha le faceau cu litere de tipar.
stiu si am vazut si eu ce gravuri fac, si nu mi-au placut deloc, si de aia vreau sa le gravez in alta parte, ala care mi-a gravat bricheta graveaza si aur, dar nu reusesc sa ajung la el pana in ora la care inchide.

dianaruxi
21.01.2010, 11:18:24
tocmai am sunat la la rosa si graveaza si verighete care nu le-am luat de la ei. si cu litere de mana.

marianamateescu
21.01.2010, 11:35:03
Pai au facut din Biserica o afacere fff profitabila ... si baga taxe peste tot ... taxa de rezervare, taxa pt cor, dupa aia mai dai si la preoti 400-500 lei in ziua cununiei si tot asa :D

au tampit toti preotii! cica e casa Domnului...:[email protected]
si mie la Sf Maria mi-au cerut 4 mil avans pt administratia bisericii... i-am spus ca nu-mi permit si i-am dat doar un mil - evident fara chitanta!8-|
pana la urma m-am scos si eu si nasii, pt ca ei vor achita mai putin avand in vedere ca v-a trebui sa le dea chitanta![-o<

fetelor, unde va puneti unghii false???
cat costa si cu cat timp inainte vi le puneti?

multumesc si spor la pregatiri!

dianaruxi
21.01.2010, 11:42:45
si mie la Sf Maria mi-au cerut 4 mil avans pt administratia bisericii... i-am spus ca nu-mi permit si i-am dat doar un mil - evident fara chitanta!8-|
pana la urma m-am scos si eu si nasii, pt ca ei vor achita mai putin avand in vedere ca v-a trebui sa le dea chitanta![-o<

eu zic sa iti pui cu gel ca unghiile false am inteles ca dauneaza unghiei mai mult decat astea cu gel, despre preturi stiu ca sunt scumpe ceva gen 100 euro si pe urma te mai costa si intretinerea.

emilinicole
21.01.2010, 11:47:33
eu zic sa iti pui cu gel ca unghiile false am inteles ca dauneaza unghiei mai mult decat astea cu gel, despre preturi stiu ca sunt scumpe ceva gen 100 euro si pe urma te mai costa si intretinerea.

nu sunt atat de scumpe..gasesti si sub 100 euro..undeva la 2 milioane adica..dar daca te duci la nush ce salon renumit dai 100 euro..
cautati mai multe variante:)..oricum intretinerea e cam cat pusul:)))
o prietena si-a pus unghiile in craiova cu 100 lei sau 152..si la o sedinta de intretinere in bucuresti(ca din buc este)dadea cam 100 lei..

angye16
21.01.2010, 12:00:24
mi se pare cam mult 100 de euro... :)
mie mi-a pus gelul o tipa (lucreaza la perfect nails), am fost la ea acasa si m-a costat 120 roni.. iar intretinerea ma costa 80 de roni... sunt ff multumita.
la salon intr-adevar e mai scump.. dar sigur nu ajunge 100 de euro ..

dianaruxi
21.01.2010, 12:03:58
mi se pare cam mult 100 de euro... :)
mie mi-a pus gelul o tipa (lucreaza la perfect nails), am fost la ea acasa si m-a costat 120 roni.. iar intretinerea ma costa 80 de roni... sunt ff multumita.
la salon intr-adevar e mai scump.. dar sigur nu ajunge 100 de euro ..
hmm inseamna ca pe cine am intrebat eu si le pusese la cel mai scump salon:)):))
Oricum spune-mi si mie ti le-ai dat vreodata jos? te dor unghiile dupa aia?

mortisha_20
21.01.2010, 12:04:20
fetelor veniti la Galati Contrcutia 80 lei , intretinerea 50! Si asta la un salon cunoscut ;-)

emilinicole
21.01.2010, 12:09:04
hmm inseamna ca pe cine am intrebat eu si le pusese la cel mai scump salon:)):))

eu nu mi-am pus, dar mi-a zis prietena mea..nu au durut-o..dar i s-au cam degradat unghiile..se subtiasera..nu i s-a parut chiar ok..si-a pus mireasa si apoi a renuntat dupa vreo 3 luni.

angye16
21.01.2010, 12:09:06
probabil :D :)))
mi le-am dat jos.. dar nu acasa. tot la salon.. nu m-au durut unghiile si nici nu s-au deteriorat cum au patit alte fete.. nu stiu.. depinde foarte mult si de gel si de persoana care ti-l pune ,
deocamdata sunt multumita.. ma duc maine la intretinere.. pt ca sunt fff lungi, si nu mai pot tasta :))))

Arahne
21.01.2010, 12:09:08
foarte faina ideea :suuuper: acuma se poate imprima orice simbol cu laser ;-)
Eu niciodata nu ma las pana nu gasesc ce vreau, cateodata e greu si imi vine sa le fac singura pe toate. Acuma-s in extaz ca am gasit plasa de voaleta din aceea cu ochi mari. Tre sa o comand din state, da nu conteaza, macar va fi hand made :D
Canada :-p
Sunt superbe :x :x :x vezi ca ti-am dat pm

ruxi86
21.01.2010, 12:09:34

eu nu imi voi pune unghii false ... le las pe ale mele care cresc foarte frumos si sunt tari ... n-am nici o problema ... bine, probleme am avut si eu candva ca erau prea moi, se exfoliau ... insa folosesc de ceva vreme lac pt prevenirea exfolierii si craparii unghiilor ... il mai folosesc si acum ca baza inainte sa imi dau cu oja.
oricum din cate stiu eu nu e bine sa iti pui unghii false fie ele cu gel sau mai stiu eu ce ... tot iti strica unghiile oricum ar fi.

dianaruxi
21.01.2010, 12:13:37
probabil :D :)))
mi le-am dat jos.. dar nu acasa. tot la salon.. nu m-au durut unghiile si nici nu s-au deteriorat cum au patit alte fete.. nu stiu.. depinde foarte mult si de gel si de persoana care ti-l pune ,
deocamdata sunt multumita.. ma duc maine la intretinere.. pt ca sunt fff lungi, si nu mai pot tasta :))))
da-mi si mie pm te rog cu numele tipei si unde lucreaza.

DanielaB
21.01.2010, 13:38:48
eu ma tot gandesc, ca nu cred ca o sa am unghii lungi la nunta, si as vrea totusi sa arate bine, nu niste boante, dar nici sa le stric pe boantele astea pe care le am.

Ciao dragelor!
Nu am mai intrat demult...in legatura cu Biserica...la noi nu se plateste nimic pt rezervare, platesc doar nasii o suma modica...adica 200 ron! Si in legatura cu unghiile la Timisoara costa in jur de 50-80 ron pus gel...dar exista ceva gel mai nou unde nu-t pilesc asa mult din unghiile tale...asa ca o sa incerc si eu:)! Si ne-am gravat si noi verighetele...si nu cu litere de tipar...gratis la firma unde le-am facut !
Va pup si spor la toate!
:gen_17:

Arcee
21.01.2010, 15:37:58
ce fac miresicile mele? din pacate eu intru din ce in ce mai rar sa va scriu, da sa stiti ca va citesc in fiecare seara...eu incep sa disper. mi se pare ca mai am atatea de facut si atat de putin timp.. acum caut invitatii pt ca pana la urma le voi cumpara..si nu imi place nimic..vreau sa merg pe crem/ivoire cu bordo. ce parere aveti de invitatia asta? mie nu prea imi place cerculetul din trandafiri, iar verighetele cu sclipici ma termina..in rest e ok...
in alta ordine de idei am facut schimbari majore la buchet si lumanari. in loc ede trandafiri mov si frezii albe voi folosi pt lumamari trandafiri albi si frezii albe, iar pt buchet cale bordo si frezii albe...pun poza cu buchetul...aa si nu am spus decat lui iubi si celei mai bune prietene ca voi avea buchet de cale ca sa nu am discutii..ca doar nu mi-or zice in ziua nuntii la biserica...sper>:D<

ruxi86
21.01.2010, 15:47:52
ce fac miresicile mele? din pacate eu intru din ce in ce mai rar sa va scriu, da sa stiti ca va citesc in fiecare seara...eu incep sa disper. mi se pare ca mai am atatea de facut si atat de putin timp.. acum caut invitatii pt ca pana la urma le voi cumpara..si nu imi place nimic..vreau sa merg pe crem/ivoire cu bordo. ce parere aveti de invitatia asta? mie nu prea imi place cerculetul din trandafiri, iar verighetele cu sclipici ma termina..in rest e ok...
in alta ordine de idei am facut schimbari majore la buchet si lumanari. in loc ede trandafiri mov si frezii albe voi folosi pt lumamari trandafiri albi si frezii albe, iar pt buchet cale bordo si frezii albe...pun poza cu buchetul...aa si nu am spus decat lui iubi si celei mai bune prietene ca voi avea buchet de cale ca sa nu am discutii..ca doar nu mi-or zice in ziua nuntii la biserica...sper>:D<

sa stii ca imi place invitatia asa cum este cu tot cu cercul ala ... mie mi se pare tare dragutza. ai incercat sa cauti si la helen, koza sau graficard? au invitatii dragute si poate gasesti ceva sa iti placa.

cat despre buchet ... nu iti face probleme ... fa-l asa cum iti place si cum doresti ... si eu voi avea cale in buchetul meu de mireasa ... si am spus la mai toata lumea si bineinteles ca mi-au sarit toti la gat ca nu e bine sa am cale in buchetul de mireasa ... si le-am spus ca nu ma intereseaza superstitiile si ca fac cum vreau eu ... si in continuare merg pe asta ... fac cum vreau si cum imi place ca eu sa fiu multumita, fara sa ascult de cei care imi spun ca nu e bine din cauza nu stiu caror superstitii sau obiceiuri.

Arcee
21.01.2010, 16:01:00
sa stii ca imi place invitatia asa cum este cu tot cu cercul ala ... mie mi se pare tare dragutza. ai incercat sa cauti si la helen, koza sau graficard? au invitatii dragute si poate gasesti ceva sa iti placa.

cat despre buchet ... nu iti face probleme ... fa-l asa cum iti place si cum doresti ... si eu voi avea cale in buchetul meu de mireasa ... si am spus la mai toata lumea si bineinteles ca mi-au sarit toti la gat ca nu e bine sa am cale in buchetul de mireasa ... si le-am spus ca nu ma intereseaza superstitiile si ca fac cum vreau eu ... si in continuare merg pe asta ... fac cum vreau si cum imi place ca eu sa fiu multumita, fara sa ascult de cei care imi spun ca nu e bine din cauza nu stiu caror superstitii sau obiceiuri.
da am tot cautat..si nu au pe nuantele pe care le vreau eu si nici sa coste 8.5 lei una (aia cu bordo si auriu de la koza) fara scris..iar la graficard si helen nu prea ma incanta...imi plac f mult unele dar nu merg cu nunta mea... astea costa 6,1 lei una cu tot cu scris si tva
aaa..si ar mai plico-placecardurile astea care sunt 2,61 lei la e...accesorii punct ro...poate le gasesc mai ieftin in alta parte..
..aa si paharele pe care o sa mi le iau..cu pufff:))

ruxi86
21.01.2010, 16:12:13
da am tot cautat..si nu au pe nuantele pe care le vreau eu si nici sa coste 8.5 lei una (aia cu bordo si auriu de la koza) fara scris..iar la graficard si helen nu prea ma incanta...imi plac f mult unele dar nu merg cu nunta mea... astea costa 6,1 lei una cu tot cu scris si tva
aaa..si ar mai plico-placecardurile astea care sunt 2,61 lei la e...accesorii punct ro...poate le gasesc mai ieftin in alta parte..

la targ cele de la koza cu bordo si auriu care si mie mi-au placut erau 6,5 ron din care se scadea 20% ... dar se mai adauga scrisul si ajungea pe la 8 lei invitatia ... inseamna ca au avut reducerea asta doar pe perioada targului si acum au revenit la preturile vechi.

imi plac paharele, sunt f frumoase ... haios rau paharul cu puful ala :))

dianaruxi
21.01.2010, 16:17:25
da le-ai vazut invitatiile de la graficard ca arata mai bine in realitate decat pe site. mie nu-mi placeau deloc pe site, ca si cele de la koza. mi se pareau oribile, si am gasit o gramada la targ care mi-au placut, dar sunt cam scumpute.

mortisha_20
21.01.2010, 18:06:10
Si mie imi plac calele, iar buchetul ales de tine e super! DAr ce au calele?

ojitosazules85
21.01.2010, 18:37:16
Dragi miresici am si eu cateva intrebari daca ma puteti ajuta! In primul rand voi doriti sa aveti lautar la nunta(adica acasa la mireasa, nas si mire)? Stiti cumva cat costa unu? In al doilea rand, am vazut ca unele dintre voi v-ati luat pahare pt miri, personalizate, cat ati dat pe ele? Oglinda miresei v-ati cumparat-o sau o inchiriati de la agentie?

ojitosazules85
21.01.2010, 18:43:11
Sunt simpatice paharele!;-)

dianaruxi
21.01.2010, 18:50:09
Dragi miresici am si eu cateva intrebari daca ma puteti ajuta! In primul rand voi doriti sa aveti lautar la nunta(adica acasa la mireasa, nas si mire)? Stiti cumva cat costa unu? In al doilea rand, am vazut ca unele dintre voi v-ati luat pahare pt miri, personalizate, cat ati dat pe ele? Oglinda miresei v-ati cumparat-o sau o inchiriati de la agentie?
buna eu nu voi avea lautar nimic. paharele pt miri le-am luat cu 30 euro amandoua iar oglinda presupun ca orice oglinda merge la ce te referi de zici ca sa o inchiriezi?

dianaruxi
21.01.2010, 18:51:06
Oki si filmul nu-l vedem si noi?
stai calma era o reclama probabil ca pana scriu eu mesajul va disparea ala. iar despre cale se zice ca-s flori de inmormantare si ca aduc ghinion la nunta. da deci a disparut moderatorii l-au sters.

Arcee
21.01.2010, 19:07:19
da le-ai vazut invitatiile de la graficard ca arata mai bine in realitate decat pe site. mie nu-mi placeau deloc pe site, ca si cele de la koza. mi se pareau oribile, si am gasit o gramada la targ care mi-au placut, dar sunt cam scumpute.
din pacate nu le-am vazut in realitate sper sa reusesc sa nu mai ratez targul de weekendul viitor caci altfel va fi tragic...
in alta ordine de idei daca am biserica la 17.00 e ok daca pun la 19.30 restaurantul? sau sa-l pun la 20.00 ...sedinta foto e inainte
...ah si ma gandeam la textul asta pt invitatii scurt si la obiect..si totusi nu e prea sec?..

Familile

S si N

Va aduc cu bucurie vestea casatoriei copiilor lor

Roxana si Cristian

Cununia religioasa se va oficia la Biserica "Sf. Vasile cel Mare", sambata, 29 mai 2010, ora 17.00.

Receptia va avea loc la Hotelul Alexander Sala Pella la ora 19.30.

Nasi vor fi G si D V

Arcee
21.01.2010, 19:10:36
Nici noi nu vom avea lautari nici acasa nici la restaurant. nu voi avea traditii de genul oglinda, brad, turta, hora in fata blocului, jartea etc...voi pastra numai aruncatul buchetului, dezgatitul si furatul miresei..paharele din poza pe care am atasat-o eu sunt 50 si ceva de lei, dar gasesti si mai ieftine...
ma invata si pe mine cineva sa fac citat in citat ca sa leg raspunsurile va rog mult ca nici pana acum nu stiu>:D<

norishor
21.01.2010, 19:29:42
Roxya, e tare dragut buchetul. Initial si eu am vrut cale dar pana la urma m-am razgandit. Nu ar trebui sa te intereseze ce spun oamenii din jur. E nunta voastra si voi, amandoi trebuie sa fiti multumiti. Mereu vor exista oameni care comenteaza. Pt noi, miresicile cu nunta in mai, nici o supersitie nu ar trebui sa existe. :)
Invitatiile sunt si ele frumoase. Arata chiar elegant, chiar si cu acel cerc. Verighetele nu se vad chiar atat de sclipitoare...dar e alegerea voastra.Si noi suntem in cautari.
Paharele imi plac cel mai mult. Sunt superbe!
Mortisha, multa bafta cu firma de decoratiuni! Sa fie pe placul vostru si mai ales, cum ziceai, sa fie la un pret convenabil.
Ojitosazules85 sa stii ca la noi vor veni cei care ne vor canta la nunta. Cand am facut contractul ne-au spus ca vor canta si acasa la noi.
De oglinda eu nu am auzit. La noi nu e traditia asta.
Dianaruxi eu am auzit ca si garoafele sunt flori de inmormantare si nu se pun la nunta. Nu cred ca in alte tari mai civilizate sunt aceste superstitii...sau vorbe.

Eu sunt ocupata cu invatatul in aceasta perioada si nu va pot scrie foarte des.

Va pup si spor la miresit!>:D<

ojitosazules85
21.01.2010, 19:31:52
Nici noi nu vom avea lautari nici acasa nici la restaurant. nu voi avea traditii de genul oglinda, brad, turta, hora in fata blocului, jartea etc...voi pastra numai aruncatul buchetului, dezgatitul si furatul miresei..paharele din poza pe care am atasat-o eu sunt 50 si ceva de lei, dar gasesti si mai ieftine...
ma invata si pe mine cineva sa fac citat in citat ca sa leg raspunsurile va rog mult ca nici pana acum nu stiu>:D<
Nu vreau nici eu sa imi urle la cap un lautar, o ora si sa imi ia 600 de ron. Mi se pare mult, doar pentru faptul ca isi "incalzeste" el degetele putin acolo. Oauuu, in legatura cu paharele sunt ieftine, eu am vazut mai scumpe:(( 2 pahare -300 ron:(. Sper sa gasesc si eu.

ojitosazules85
21.01.2010, 19:33:40
buna eu nu voi avea lautar nimic. paharele pt miri le-am luat cu 30 euro amandoua iar oglinda presupun ca orice oglinda merge la ce te referi de zici ca sa o inchiriezi?
Ma refeream la oglinda in care te gateste nasa! Adica iti pune voalul si alte chestii. In oferta celor de la agentie aparea si de asta m-am gandit sa va intre si pe voi!

Arcee
21.01.2010, 19:39:03
Ma refeream la oglinda in care te gateste nasa! Adica iti pune voalul si alte chestii. In oferta celor de la agentie aparea si de asta m-am gandit sa va intre si pe voi!
ojitos..noi cred ca facem parte din randul miresicilor care nu le prea au cu traditiile...eu o sa-mi pun voalul la coafor ca sa stea perfect=P~..si apoi sa ma vedeti pe mine in trening si cu voalul in cap la volan spre casa:))
norishor..incerc sa ajung maine sa vad invitatiile ca azi mi-a fost prea lene sa mai ies din casa dupa ce am ajuns de la munca...cu toate ca sunt la 200m de unde stau, dar lenea e mare:D...ce bine ca e lenea mare..am dat un search pe google si le-am gasit in alta parte cu 5,5 ron (cu tot cu scris)

ojitosazules85
21.01.2010, 19:59:47
ojitos..noi cred ca facem parte din randul miresicilor care nu le prea au cu traditiile...eu o sa-mi pun voalul la coafor ca sa stea perfect=P~..si apoi sa ma vedeti pe mine in trening si cu voalul in cap la volan spre casa:))
norishor..incerc sa ajung maine sa vad invitatiile ca azi mi-a fost prea lene sa mai ies din casa dupa ce am ajuns de la munca...cu toate ca sunt la 200m de unde stau, dar lenea e mare:D...ce bine ca e lenea mare..am dat un search pe google si le-am gasit in alta parte cu 5,5 ron (cu tot cu scris)
Mai ce sa zic, eu le am cu traditiile, dar ideea e ca daca e sa dau banii pe ceva, sa ii dau cu cap(asta e in legatura cu lautaru). Cu voalul, e alta poveste, si eu as vrea sa fie prins la coafor, ca sa nu mi se strice coafura. Nasa sa se prefaca ca imi aseaza voalul ca ii ajunge. Eu as vrea sa vina coafeza acasa ca sa nu umblu in treining :))). Sa vedem cum dam la pace!

dianaruxi
21.01.2010, 20:03:59
din pacate nu le-am vazut in realitate sper sa reusesc sa nu mai ratez targul de weekendul viitor caci altfel va fi tragic...
in alta ordine de idei daca am biserica la 17.00 e ok daca pun la 19.30 restaurantul? sau sa-l pun la 20.00 ...sedinta foto e inainte
...ah si ma gandeam la textul asta pt invitatii scurt si la obiect..si totusi nu e prea sec?..

Familile

S si N

Va aduc cu bucurie vestea casatoriei copiilor lor

Roxana si Cristian

Cununia religioasa se va oficia la Biserica "Sf. Vasile cel Mare", sambata, 29 mai 2010, ora 17.00.

Receptia va avea loc la Hotelul Alexander Sala Pella la ora 19.30.

Nasi vor fi G si D V
eu zic ca textul e ok, si eu am facut ceva la fel de simplu. in schimb eu am dat adresele si nrele noastre de tel.
cat despre invitatii du-te si uita-te live ca sunt total altceva.

Biu
21.01.2010, 20:26:55
eu zic ca textul e ok, si eu am facut ceva la fel de simplu. in schimb eu am dat adresele si nrele noastre de tel.
cat despre invitatii du-te si uita-te live ca sunt total altceva.

eu am citit aici pe forum o chestie nostima : zicea o miresica ca regreta ca si-a trecut numarul de tel pe invitatie pt ca desi nu a sunat nimeni sa confirme prezenta/absenta la nunta, au sunat-o dupa nunta toate rubedeniile cu diverse probleme ( ea fiind asistenta medicala ) :))
nici eu nu imi trec nr de tel pe invitaite, pt ca din cate pers am intrebat daca au i-au sunat invitatii, au spus ca doar cam 10% au sunat....

Arcee
21.01.2010, 20:42:13
imi zicea o prietena ca se pune numele lui intai pe invitatii..asa e?

Biu
21.01.2010, 21:00:32

eu il pun pe al meu primul. adica nu e suficient ca renunt la numele meu si il iau pe al lui ? :-p

dianaruxi
21.01.2010, 21:03:53
eu am citit aici pe forum o chestie nostima : zicea o miresica ca regreta ca si-a trecut numarul de tel pe invitatie pt ca desi nu a sunat nimeni sa confirme prezenta/absenta la nunta, au sunat-o dupa nunta toate rubedeniile cu diverse probleme ( ea fiind asistenta medicala ) :))
nici eu nu imi trec nr de tel pe invitaite, pt ca din cate pers am intrebat daca au i-au sunat invitatii, au spus ca doar cam 10% au sunat....
eu nu sunt asistenta medicala si nu am nici o functie super interesanta, am citit si eu despre tipa aia, dar prefer sa pun nrul de tel.

dianaruxi
21.01.2010, 21:05:44
eu il pun pe al meu primul. adica nu e suficient ca renunt la numele meu si il iau pe al lui ? :-p
si eu tot pe al meu l-am pus primul, el a vrut asa

Arahne
21.01.2010, 21:51:31
Voi faceti chestia cu scos jartiera cu dintii? :))

Atunci sa stiu sa nu pun nici eu nr ca si asa ma seaca lumea cu problemele "medicale" in loc sa se duca la specialist ma intreaba pe mine:-L

samirasamira
21.01.2010, 21:59:00
fetelor, helloooo...o intrebare am si eu: v-ati interesat sau stiti cumva ceva despre vreme la sf lunii mai 2010...;)) ...ca eu una mi-am luat rochie dar nimik altceva(sacou,bolero..etc) si nu stiu ce sa ac..eu asa ceva n-as vrea sa port
dar...macar daca ploua sa am ceva sa ma apere...

ojitosazules85
21.01.2010, 22:29:58
fetelor, helloooo...o intrebare am si eu: v-ati interesat sau stiti cumva ceva despre vreme la sf lunii mai 2010...;)) ...ca eu una mi-am luat rochie dar nimik altceva(sacou,bolero..etc) si nu stiu ce sa ac..eu asa ceva n-as vrea sa port
dar...macar daca ploua sa am ceva sa ma apere...
Iti dai seama ca nu poti avea inceredere in ce spun astia de la meteo! Asa ca pentru orice eventualitate..

nicoletaa
21.01.2010, 22:56:07
buna miresci. In legatura cu unghiiutele ca tot vorbeati azi eu zic ca se merita sa va puneti unghii false sau gel ,ele oricum vor creste si unghia tot unghie v-a fi. La noi pretul la unghii false e de la 80 lei in sus iar la gel de la 45 in sus(bine depinde si de salon dar in general cam asa sunt,cel putin asa e pretul unde imi fac eu manichiura).Eu am avut unghii false iar acum am gel si se prezinta foarte bine in plus alt aspect are un gel si alt aspect are un lac.(parerea mea)>:D<

maia27
21.01.2010, 23:41:02
Buna fetelor!Sunt si eu miresica lunii mai si sincer nu cred in superstii deloc mai ales cea cu nunta in luna lui mai..;-) planurile pentru ziua nuntii,majoritatea acum sunt puse la punct...si spun majoritatea pentru ca nu vreau sa inchei nimic sa nu regret pe urma ca se putea mai bine=P~ .am nunta la un restaurant care se numeste Oldtimer(zona Unirii) din Bucuresti,si as vrea sa stiu daca e pe aici o miresica draguta sa imi spuna daca stie cum a decurs o nunta acolo..ei organizeaza mai tot cica ,nu doar nunti...poate e cineva care si-a facut acolo nunta,botez sau aniversare ceva....sper sa gasesc la voi un raspuns curand ,ms mult>:D<

Cristina_84
21.01.2010, 23:50:36
Am fost azi cu nasii sa comandam verighetele.Sunt foarte frumoase,combinatie de aur alb si galben ,in 3 saptamani vin,atunci o sa pun si poze.Verighetele sunt cadou din partea nasilor:) .

mortisha_20
22.01.2010, 00:17:24
Lautar la nunta o sa am si eu...cred...aici e in jur de 3 mil, onglinda am una la bunici

deliag
22.01.2010, 09:45:12
neatza fetelor. si noi o sa avem lautar dar nu cred k va costa mai mult de 200 de lei, oricum nu se poate fara. imi explicati si mie care e traditia cu oglinda? merci

ruxi86
22.01.2010, 09:49:53

roxy, nu este o regula chestia asta ... poti face cum vrei tu ... in cazul nostru tot pe el l-am pus primul ca asa si-a dorit si atunci am mers pe varianta asta.

noi ne-am ales un text mai sofisticat un pic si l-am trimis ieri tipei de la graficard ... acum astept sa imi trimita template-ul invitatiei cu textul pe el si fontul care l-am ales sa vad cum da.

lautar la imbracatul miresei nici eu nu o sa am ... dar hora miresei in fata casei o sa o jucam ... eu stau la casa si atunci nu va fi asa urat ... vreau sa respect macar unele traditii ... oglinda nu mi-am luat-o inca ... mai poate astepta ca nu e asa urgenta :D
oricum toate fetele se aranjeaza la coafor si dupa aia nasa doar se preface ca ii pune voalul cu oglinda in fata.

bun venit noilor miresici!

shtrengaritza3
22.01.2010, 09:50:03
neatza fetelor. si noi o sa avem lautar dar nu cred k va costa mai mult de 200 de lei, oricum nu se poate fara. imi explicati si mie care e traditia cu oglinda? merci

eu stiu ca oglinda o tine domnishoara de onoare si cu cavalerul, si ca se intoarce ca sa nu se vada mireasa iar mirele sau nasul ii plateste..la mine la imbracatul miresei vin tot cei care vin si seara la nunta, deci nu-i platesc separat

ruxi86
22.01.2010, 09:58:44
eu stiu ca oglinda o tine domnishoara de onoare si cu cavalerul, si ca se intoarce ca sa nu se vada mireasa iar mirele sau nasul ii plateste..la mine la imbracatul miresei vin tot cei care vin si seara la nunta, deci nu-i platesc separat

da, una dintre domnisoarele de onoare tine oglinda ... dar ca treb platiti asta nu stiam ...

iti dai seama ca sunt multe traditii si obiceiuri care difera de la zona la zona sau au mai fost putin personalizate si tot asa :D
iar cum nu peste tot se mai tine cont de ele, se pierde din traditie si nimeni nu mai stie cum trebuia sa fie exact de la cap la coada.

mortisha_20
22.01.2010, 10:01:09
ei hai partea cu platitu iar nu-mi convine :)) fetele am terminat cu decoratiunile, am scapat sapt viitoare dupa ce ies din covalescenta operatiei ma duc dupa marturii invitatii si biserica

ruxi86
22.01.2010, 10:04:05
ei hai partea cu platitu iar nu-mi convine :)) fetele am terminat cu decoratiunile, am scapat sapt viitoare dupa ce ies din covalescenta operatiei ma duc dupa marturii invitatii si biserica

bv, felicitari ca ai mai taiat ceva de pe listutza!
iti doresc sa iasa totul asa cum iti doresti cu decoratiunile!

ce operatie? te operezi sapt viitoare?

shtrengaritza3
22.01.2010, 10:04:21

pai..aici la iasi se plateshte ca sa vada mirele mireasa, se plateshte ca sa se vada mireasa in oglinda, se plateshte ca iti toarna cu apa prin fata, se plateshte ca iti joaca gaina...te plictiseshti de cat tot scoti bani :))

andrelutza_2010
22.01.2010, 10:19:08
pai..aici la iasi se plateshte ca sa vada mirele mireasa, se plateshte ca sa se vada mireasa in oglinda, se plateshte ca iti toarna cu apa prin fata, se plateshte ca iti joaca gaina...te plictiseshti de cat tot scoti bani :))

Bine ca mi-ai spus. Sa stiu ce scot din program :)).

mortisha_20
22.01.2010, 10:19:17
stiu si la noi! la fel! ai uitat de biserica, knd iese mirele pune bani in galeata cu apa pe care o varsa :))