PDA

Versiunea completa : Pregatirile miresicilor de mai 2010

Pagini : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 [27] 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40

andrelutza_2010
22.01.2010, 10:21:28
stiu si la noi! la fel! ai uitat de biserica, knd iese mirele pune bani in galeata cu apa pe care o varsa :))

Te pomini ca tre sa cumpar si-o galeata :-w..

Arahne
22.01.2010, 10:21:31
Neata fetelor!
Mi-am adus aminte sa postez o pozna cu pantofii mei (i-am cumparat acum o luna). I-am luat pe comanda cu un nr mai mare si desi au tocul de 11 cm sunt f comozi. O sa schimb funda alba cu una din organza neagra sa fie in ton cu rochia:-p

mortisha_20
22.01.2010, 10:26:50
Te pomini ca tre sa cumpar si-o galeata :-w..
aia o da de la biserica cred...:)

mortisha_20
22.01.2010, 10:27:49
Neata fetelor!
Mi-am adus aminte sa postez o pozna cu pantofii mei (i-am cumparat acum o luna). I-am luat pe comanda cu un nr mai mare si desi au tocul de 11 cm sunt f comozi. O sa schimb funda alba cu una din organza neagra sa fie in ton cu rochia:-p
Frumosi, dar nu stiu cum puteti sa mergeti cu tocurile astea, dap\ai sa mai stau si toata noaptea incaltata

andrelutza_2010
22.01.2010, 10:28:22
aia o da de la biserica cred...:)

inchirierea galetii e inclusa in taxa de rezervare nu ? 8-|

criston84
22.01.2010, 10:33:09
Neata fetelor!

Salut,

Imi plac pantofi tai:) sunt pe gustul meu, ceva in genul acesta am gasit si eu dar tocul are 12 cm ;-) .

Sa ii porti sanatoasa :)

shtrengaritza3
22.01.2010, 10:33:45
inchirierea galetii e inclusa in taxa de rezervare nu ? 8-|

cred ca galeata o au copii aia care stau pe acolo..macar atat sa investeasca daca vor sa scoata bani :)

mortisha_20
22.01.2010, 10:39:22
cred ca galeata o au copii aia care stau pe acolo..macar atat sa investeasca daca vor sa scoata bani :)
macar atat! fetelor am mai auzit una buna acum! Trebuie set de tort?

Arahne
22.01.2010, 10:42:51
Frumosi, dar nu stiu cum puteti sa mergeti cu tocurile astea, dap\ai sa mai stau si toata noaptea incaltata
da stiu stiu mai ales ca nu-s obisnuita sa stau mult pe tocuri, planuiesc sa-mi cumpar pantofi de dans sa na schimbi daca nu imi iau slapi :))

Biu
22.01.2010, 10:43:29
macar atat! fetelor am mai auzit una buna acum! Trebuie set de tort?

mortisha, hai sa iti zic parerea mea : trebuie numai ce consideri tu necesar ;-)
eu nu imi iau pahare ca oricum le sparg, nu imi iau set de tort ca or avea si la rest, doar de aceea le mai dau si o carutza de bani si asa mai departe
de galeti n-am auzit in viatza mea si la noi nu se plateste nimic :D

mortisha_20
22.01.2010, 10:46:58
mortisha, hai sa iti zic parerea mea : trebuie numai ce consideri tu necesar ;-)
eu nu imi iau pahare ca oricum le sparg, nu imi iau set de tort ca or avea si la rest, doar de aceea le mai dau si o carutza de bani si asa mai departe
pai eu chiar ma gandeam, nu au astia la rest un cutit sa tai tortul, chiar tre sa mai dau 50 de ron si pe acel set de tort! Tai cu cutitu de friptura si tot nu dau bani! Voi puneti si flori in piept si marturii! sau ori una ori alta?

dianaruxi
22.01.2010, 10:48:13
motirsha te operezi de ce?
de galeata am auzit si eu, am si fost obligata sa fac chestia asta la o nunta, cica donsoara si donsorul de onoare stau in fata intrarii la rest cu o galeata si cine vrea sa intre tre sa puna bani in galeata. mi se pare ridicol.

Arahne
22.01.2010, 10:51:33
Eu am vazut set de pahare de nunta cu 100 mii. Cat despre set de tort mi se pare o aberatie oricum planuiesc sa-l manjesc pe impricinatul cu tort asa ca-s mai bune degetele >:)

andrelutza_2010
22.01.2010, 10:57:13
pai eu chiar ma gandeam, nu au astia la rest un cutit sa tai tortul, chiar tre sa mai dau 50 de ron si pe acel set de tort! Tai cu cutitu de friptura si tot nu dau bani! Voi puneti si flori in piept si marturii! sau ori una ori alta?

Pai cred ca numai una din ele... eu prefer marturii. Cocarde doar la nasi, parinti, frati.

dianaruxi
22.01.2010, 10:59:07
Pai cred ca numai una din ele... eu prefer marturii. Cocarde doar la nasi, parinti, frati.
da si eu la fel pun marturii la toata lumea si cocarde naturale doar la nasi parinti si frati.

negutescuioanaroxana
22.01.2010, 11:00:21
roxya007 e sueprb buchetul si de invitatie nu mai zic nimic.
si eu am probleme in alegere florilor ,deoarece mie imi plac f mult lalele,dar toata lumea zice ca macar la buchetul de mireasa sa am altceva.
nu stiu......
pun o poza cu buchetul care mi-a placut,e putin ciudat dar tocmai asta mi-a placut.
astept pareri,pls.

mortisha_20
22.01.2010, 11:03:01
roxya007 e sueprb buchetul si de invitatie nu mai zic nimic.
si eu am probleme in alegere florilor ,deoarece mie imi plac f mult lalele,dar toata lumea zice ca macar la buchetul de mireasa sa am altceva.
nu stiu......
pun o poza cu buchetul care mi-a placut,e putin ciudat dar tocmai asta mi-a placut.
astept pareri,pls.
e dragutz bughetul , dar pare inghesuit! iti poti face un buchet cu lalele si alte flori pe langa!

atreya
22.01.2010, 11:14:59
da si eu la fel pun marturii la toata lumea si cocarde naturale doar la nasi parinti si frati.

si eu pun doar marturii, in rest doar la parinti cocarde, nasi si dnsoare bratari din flori naturale.

pup

mortisha_20
22.01.2010, 11:17:35
si eu pun doar marturii, in rest doar la parinti cocarde, nasi si dnsoare bratari din flori naturale.

pup
Eu pun cate o marturie de fam si concarde mici la toata lumea! diferite la printi nasi si cumnata

mortisha_20
22.01.2010, 11:44:03
bafta multa, mortisha ... fara teama ca o sa iasa totul bine, ai sa vezi! >:D<
sper sa fie bine! :d auziti, pe mine ma ajunge 15 mil decorarea salii ptr 100 de persoane e bine?

ruxi86
22.01.2010, 11:44:30
Eu pun cate o marturie de fam si concarde mici la toata lumea! diferite la printi nasi si cumnata

asa am sa procedez si eu ... marturie de fam .. cocarde mici la toata lumea, la nasi, parinti, cumnati, frati, surori .. rudele mai apropiate cocarde mai diferite cred ca renunt la ideea de a le pune din flori naturale ca se vor ofili si vor arata groaznic, iar la dre de onoare panglica din aia cu floare la mana (habar n-am cum se cheama).

ruxi86
22.01.2010, 11:46:48
sper sa fie bine! :d auziti, pe mine ma ajunge 15 mil decorarea salii ptr 100 de persoane e bine?

eu zic ca e bine ... pe mine s-ar putea sa ma coste in jur de 10 mil numai intrarea in rest adica arcada aia din fier forjat imbracata in tiul si flori, stalpisorii si aranjamentul de la masa de prezidiu.

dianaruxi
22.01.2010, 11:47:09
este super bine.

mortisha_20
22.01.2010, 11:47:25
asa am sa procedez si eu ... marturie de fam .. cocarde mici la toata lumea, la nasi, parinti, cumnati, frati, surori .. rudele mai apropiate cocarde mai diferite cred ca renunt la ideea de a le pune din flori naturale ca se vor ofili si vor arata groaznic, iar la dre de onoare panglica din aia cu floare la mana (habar n-am cum se cheama).
da si eu vreau din aia de mana :)

loridana
22.01.2010, 11:54:34
Teoretic si pe noi o sa ne ajunga in jur de 15 mil, dar cu siguranta o sa mai creasca pentru ca vrem flori naturale.

mortisha_20
22.01.2010, 11:58:18
Teoretic si pe noi o sa ne ajunga in jur de 15 mil, dar cu siguranta o sa mai creasca pentru ca vrem flori naturale.
pai eu am tot flori naturale !

dianaruxi
22.01.2010, 12:29:21
da si eu vreau din aia de mana :)
corsaje se numesc, iar florile naturale nu se ofilesc daca sunt facute calumea,

mortisha_20
22.01.2010, 12:33:53
corsaje se numesc, iar florile naturale nu se ofilesc daca sunt facute calumea,
naturale am zis k pun doar la mire si la nas

Arahne
22.01.2010, 13:06:03
hmm totusi florile naturale la mana sunt cam incomode si se cam zdrentuiesc. Eu ma gandeam sa le pun voalete la domnisoarele de onoare, rochii nu prea as vrea sa le iau pt ca or sa coste prea mult (am vre-o 7-8 domnisoare) si nu pot sa le impac pe toate in legatura cu modelul... Cocardele cred ca le iau la punga de la europa si le modific eu.

atreya
22.01.2010, 13:21:52
Da, total diferite, evident :)
si bafta la operatie!

mortisha_20
22.01.2010, 13:46:26
Da, total diferite, evident :)
si bafta la operatie!
da ms frumos

adelinad2003
22.01.2010, 17:19:28
hmm totusi florile naturale la mana sunt cam incomode si se cam zdrentuiesc. Eu ma gandeam sa le pun voalete la domnisoarele de onoare, rochii nu prea as vrea sa le iau pt ca or sa coste prea mult (am vre-o 7-8 domnisoare) si nu pot sa le impac pe toate in legatura cu modelul... Cocardele cred ca le iau la punga de la europa si le modific eu.

da o idee buna sa nu le iei rochite , eu regret ca le-am zis ca iau asta pentru faptul ca desi am doar 3 domnisoare e imposibil sa se puna de acord care mai de care sa se impuna , cu orgoliul ei , sincer nu ma asteptam sa iasa asa sunt oarecum dezamagita de ele , corsaje nu le iau ca am avut si eu cand am fost domnisoara si intr-o ora am ramas fara flori o sa le fac un buchetel mai mic la fiecare

dianaruxi
22.01.2010, 18:13:49
da o idee buna sa nu le iei rochite , eu regret ca le-am zis ca iau asta pentru faptul ca desi am doar 3 domnisoare e imposibil sa se puna de acord care mai de care sa se impuna , cu orgoliul ei , sincer nu ma asteptam sa iasa asa sunt oarecum dezamagita de ele , corsaje nu le iau ca am avut si eu cand am fost domnisoara si intr-o ora am ramas fara flori o sa le fac un buchetel mai mic la fiecare
da si eu am vrut sa le fac rochii la fel, sau macar de aceeasi culoare dar nici macar asupra culorii nu au fost in stare sa se decida asa ca le-am zis sa se imbrace cum vor ele si gata.

ruxi86
22.01.2010, 18:53:42
da si eu am vrut sa le fac rochii la fel, sau macar de aceeasi culoare dar nici macar asupra culorii nu au fost in stare sa se decida asa ca le-am zis sa se imbrace cum vor ele si gata.

eu le-am propus asta inca de la bun inceput pt ca sunt fire diferite si stiam ca nu le puteam impune eu o anumita culoare sau forma a rochiei ... asa ca le-am spus sa decida singure daca vor sa poarte ori aceeasi culoare ori acelasi model de rochie ... am fost si eu dra de onoare si mi s-a parut groaznic sa mi se impuna un anumit model de rochie si culoare.

adelinad2003
22.01.2010, 19:07:32
Nici eu nu le-am impus ceva anume , adica in mare am discutat dar na cand una vrea scurta , una cum a vazut ea la nu stiu ce miss , una ca nu vrea la fel ca celelalte , ca nu vor sa o poarte rochia respectiva decat cateva ore ca ele isi fac oricum altceva , adica mie una sincer nu le-am propus asta decat ca daca as fi fost eu in locul lor as fi purtat orice , m-as fi simtit speciala ca sunt domnisoara de onoare si gata , mie mi s-ar fi parut ceva mai special sa aibe rochite la fel , sa se vada ca ele sunt prietenele mele ca au un rol special dar in fine

Arcee
22.01.2010, 20:23:40
Fetelor am fost si am vazut invitatia pe care v-am aratat-o ieri...in pasaj la sf gheorghe...vai.. cartonul era oribil. eu l-am comparat cu acela pe car e infasurata hartia igienica...in rest acolo au numai invitatii cu sclipici, inimioare si verighete...am ajuns si la Koza in seara asta si le-am gasit....sunt bordo cu scris auriu, iar bordura este din catifea=P~...din pacate poza e facuta cu telefonul si nu a iesit asa cum trebuie

adelinad2003
22.01.2010, 20:37:37
Fetelor am fost si am vazut invitatia pe care v-am aratat-o ieri...in pasaj la sf gheorghe...vai.. cartonul era oribil. eu l-am comparat cu acela pe car e infasurata hartia igienica...in rest acolo au numai invitatii cu sclipici, inimioare si verighete...am ajuns si la Koza in seara asta si le-am gasit....sunt bordo cu scris auriu, iar bordura este din catifea=P~...din pacate poza e facuta cu telefonul si nu a iesit asa cum trebuie

Au vreun site ceva cei de la Koza ca am mai vazut invitatii de la ei frumoase da nu gasesc pe net adica am gasit ceva da nu in romana , vreau si eu un PM

dianaruxi
22.01.2010, 20:54:31
Au vreun site ceva cei de la Koza ca am mai vazut invitatii de la ei frumoase da nu gasesc pe net adica am gasit ceva da nu in romana , vreau si eu un PM
pai ala e .

dianaruxi
22.01.2010, 20:55:12
le stiu si mie mi-au placut. cum ti s-au parut? nu-i asa ca arata mai bine in realitate?

Arcee
22.01.2010, 21:07:30
le stiu si mie mi-au placut. cum ti s-au parut? nu-i asa ca arata mai bine in realitate?
da arata suuper si sunt asa de fine.. mie imi placeau si celelalte cu interiorul auriu si mai mari, dar ma costau aproape 10 mil si am zis ca atatia bani nu dau..
adelinad ai pm

ojitosazules85
22.01.2010, 21:08:17
neatza fetelor. si noi o sa avem lautar dar nu cred k va costa mai mult de 200 de lei, oricum nu se poate fara. imi explicati si mie care e traditia cu oglinda? merci
Oglinda este tinuta intr-adevar de domnisoara de onoare, la noi nu se plateste, in schimb dupa ce i se aseaza voalul miresei pe cap, cavalerii si domnisoarele trebuie sa joace "hobotul" asa se numeste in zona moldovei. Adica, sunt doua crengute de busuioc legate una de alta cu beteala.Cavalerii si domnisoarele trebuie invarta hobotul pe la capul miresei. Se stie ca busuiocul e o planta aducatoare de noroc. Care se zice ca daca e jucat cat mai mult ii va aduce noroc miresei! Deasemenea se inteapa mireasa cu un ac pentru a o face sa planga. Acum a ramas doar simbolul, care se refera la faptul ca mireasa trebuie sa planga pentru ca se desparte de familia sa si pleaca cu sotul. Galeata e pentru pus bani in ea, si bineanteles se rastoarna de catre miri cu piciorul pentru a aduce noroc la bani si spor in casnicie.
In brasov un lautar e 600 ron. Mi se pare foarte scump.

norishor
22.01.2010, 21:53:44
Roxya, e tare eleganta invitatia pe care ai postat-o! Imi place si mie.

Ojitosazules multumim ca ne-ai explicat cum e traditia asta cu oglinda. Eu nu am auzit de ea. Se pare ca in fiecare zona a tarii sunt alte traditii. Interesant totusi obiceiul asta.

Referitor la domnisoarele de onoare, eu voi avea cred ca 9. Vor purta rochii rosii. Le-am spus din start ca as vrea sa poarte culoarea asta si ca modelul e alegerea lor. Au accepat majoritatea cu usurinta si s-au bucurat, dar au fost si care au avut de obiectat dar care s-au conformat pana la urma. Si eu daca as fi fost d-soara de onoare si mireasa mi-ar fi propus o anumita culoare pt rochie, as fi fost de acord.

O seara frumoasa!:)>-

adelinad2003
22.01.2010, 21:55:38
Multumesc pentru PM .
Nu imi dau seama exact dupa site , sunt unele ca un fel de rama sau sunt puse pentru prezentare pe acel suport dar au plic ma refer la invitatiile Koza ?

Arcee
22.01.2010, 22:04:12
Multumesc pentru PM .
Nu imi dau seama exact dupa site , sunt unele ca un fel de rama sau sunt puse pentru prezentare pe acel suport dar au plic ma refer la invitatiile Koza ?
da, sunt unele mai groase si care se dau intr-o cutie..sunt vreo 30 de ron una:-SSrestul vin "la plic"...nu te lua dupa site....da o fuga sa le vezi au 4 cataloage pline. ai de unde alege ..preturi de la 2 si ceva la 30 lei fara tva si fara scris..sunt cam scupe, dar merita fiecare banut. sunt deosebite...

Arcee
22.01.2010, 22:06:24
Roxya, e tare eleganta invitatia pe care ai postat-o! Imi place si mie.

Ojitosazules multumim ca ne-ai explicat cum e traditia asta cu oglinda. Eu nu am auzit de ea. Se pare ca in fiecare zona a tarii sunt alte traditii. Interesant totusi obiceiul asta.

Referitor la domnisoarele de onoare, eu voi avea cred ca 9. Vor purta rochii rosii. Le-am spus din start ca as vrea sa poarte culoarea asta si ca modelul e alegerea lor. Au accepat majoritatea cu usurinta si s-au bucurat, dar au fost si care au avut de obiectat dar care s-au conformat pana la urma. Si eu daca as fi fost d-soara de onoare si mireasa mi-ar fi propus o anumita culoare pt rochie, as fi fost de acord.

O seara frumoasa!:)>-
multumesc mult norishor...eu nu o sa am decat o domnisoara..o sa o las sa se imbrace in ce vrea ea, numai alb sau crem sa nu fie:D

gnm
22.01.2010, 23:42:48
buna fetelor! ma pot alatura clanului?:))
eu fac doar cununia civila,pe 29mai2010.
religios nu ma pot cununa,asa ca .....zic pas!
ma bucur ca existati!>:D<>:D<>:D<>:D<>:D<

Biu
23.01.2010, 07:18:59
buna fetelor! ma pot alatura clanului?:))
eu fac doar cununia civila,pe 29mai2010.
religios nu ma pot cununa,asa ca .....zic pas!
ma bucur ca existati!>:D<>:D<>:D<>:D<>:D<

bine ai venit gnm >:D< ( vezi ca mi-ai luat motto-u :-p )

fetele, am fost ieri la targurile din cluj, mi-am gasit material de voal, sunt in extaz, pt ca in cj batusem toate magazinele de textile si gasisem numai plastic, ca la specimenele acelea nu le pot zice tulle ).
Am ajuns si la o finalista pt firma de decoratiuni :D .
M-am mutat inapoi acasa, ca nu stiu daca v-am povestit ca in 18 decembrie a trebuit sa plec de la mine din casa pt ca am ramas fara gaz, deci fara incalzire :-L :-L :-L . Ieri s-a rezolvat problema si aseara la 22 aduceam ultimele ture de bagaje :x :x :x me happy ! ( somera somera, da macar acasa la mine :)) )

mortisha_20
23.01.2010, 12:20:09

fetele, am fost ieri la targurile din cluj, mi-am gasit material de voal, sunt in extaz, pt ca in cj batusem toate magazinele de textile si gasisem numai plastic, ca la specimenele acelea nu le pot zice tulle ).
M-am mutat inapoi acasa, ca nu stiu daca v-am povestit ca in 18 decembrie a trebuit sa plec de la mine din casa pt ca am ramas fara gaz, deci fara incalzire :-L :-L :-L . Ieri s-a rezolvat problema si aseara la 22 aduceam ultimele ture de bagaje :x :x :x me happy ! ( somera somera, da macar acasa la mine :)) )
Ma bucur si ptr materia si ptr k ai ajuns acasa! Nicaieri nu e mai bine k acasa!!!

Kittys
23.01.2010, 13:19:49
buna! si eu sunt noua pe aici!!!!!
ma bucur ca suntem atatea miresci in luna mai! Intr-adevar e cea mai frumoasa luna din an cu cele mai multe flori!
Ma gandesc sa-mi fac buchetul din lalele dar mi-e frica ca nu o sa tina=(( ma poate sfatiu cineva
mersi mult

Arcee
23.01.2010, 13:31:21
buna! si eu sunt noua pe aici!!!!!
ma bucur ca suntem atatea miresci in luna mai! Intr-adevar e cea mai frumoasa luna din an cu cele mai multe flori!
Ma gandesc sa-mi fac buchetul din lalele dar mi-e frica ca nu o sa tina=(( ma poate sfatiu cineva
mersi mult
bine ai venit printre noi!!! lalelele sunt pretentioase si au nevoie de apa multa. sa nu ai surprize neplacute...

gnm
23.01.2010, 17:04:28
Na,ca l-am schimbat!=))=))=))
pupici:*:*:*

dianaruxi
23.01.2010, 17:18:58
Na,ca l-am schimbat!=))=))=))
pupici:*:*:*
bine ai venit,
vezi ca ai o greseala in semnatura "imi" nu se scrie cu cratima. nu o zic sa te supar.
>:D<

alinaggg
23.01.2010, 17:22:07
Buna fetelor

Ne-au venit invitatiile! sunt super incantata de ele :d
si am facut azi si proba de machiaj si sunt f multumita de rezultat! o sa va pun poze curand

gnm
23.01.2010, 23:11:23
bine ai venit,
vezi ca ai o greseala in semnatura "imi" nu se scrie cu cratima. nu o zic sa te supar.
>:D<
:">am cam uitat cum se scrie corect:">

Kittys
23.01.2010, 23:16:31
mersi de sfat! o sa ma gandesc la alte flori mai putin pretentioase:((
Am dat si eu comanda la invitatii astazi,sper sa iasa bine!!!!!!!
Apropo,poate a mai facut cineva nunta la Levisticum in Bacau,,sunt curioasa cum sunt cei de la restaurant(daca sunt corecti sau nu ...... intelege-ti voi)
pupici

mikabubu
23.01.2010, 23:49:29
..o idee pt miresicile din luna mai..pt cununia civila..eu una mi-as dori f mult..insa in luna iulie mai greu cu zambilele

dianaruxi
24.01.2010, 13:11:21
Buna fetelor

si am facut azi si proba de machiaj si sunt f multumita de rezultat! o sa va pun poze curand
pozeeeeeeeeeeeee

angye16
24.01.2010, 15:32:26
felicitari !!!! :D
in cat timp au venit???
eu abia ieri am trimis textul, sper sa le primesc si eu intr- o saptamana asa cum au promis fetele la targ :D

apropo de machiaj... la cine ai facut proba??
asteptam poze :)

Buna fetelor

dianaruxi
24.01.2010, 15:51:41
felicitari !!!! :D
in cat timp au venit???
eu abia ieri am trimis textul, sper sa le primesc si eu intr- o saptamana asa cum au promis fetele la targ :D

apropo de machiaj... la cine ai facut proba??
asteptam poze :)
proba a facut-o ca si mine la gabriela cherestes.

Arcee
24.01.2010, 16:33:34
proba a facut-o ca si mine la gabriela cherestes.
tipa vine acasa sau te duci tu undeva. cum ti s-a parut? e profesionista? serioasa etc?

ruxi86
24.01.2010, 16:37:07
asteptam poze alina si cu invitatiile si de la proba de machiaj ;))

roxy, felicitari pt invitatii ... tare frumoase intr-adevar si mie mi-a placut modelul ala.

si bun venit noilor miresici printre noi ... ma bucur ca ne inmultim pe zi ce trece mai ales ca mai este putintel pana in luna mai :-SS

ruxi86
24.01.2010, 16:40:32

biu, ma bucur ca ti-ai gasit in sfarsit material pt voal ... si felicitari ca esti din nou acasa ... home sweet home :D

si eu sper sa imi gasesc voal la culoarea rochiei in week-end-ul asta la targul de la romexpo ca altfel nu stiu ce ma fac ... ca nu prea gasesc ce vreau eu :((

norishor
24.01.2010, 17:12:48
Bun venit noilor miresici!
Felicitari biu pt material si pt intoarcerea acasa!
Alina, ma bucur pt tine ca ai primit invitatiile!

Eu n-am vesti extraordinare. :( Nu mi-am gasit pantofi. Am fost prin toata Timisoara si nu am gasit ceva care sa imi si placa si sa fie totusi la un pret acceptabil. Singura pereche care mi-a placut-o enorm a fost una cu 600 lei. Nu m-a lasat sufletul sa dau atatia bani pe pantofii aia, chiar daca erau cu cristale swarowski.:-< Saptamana asta poate am mai mult noroc, mai caut si la mine in oras.

O duminica frumoasa in continuare!>:D<

dianaruxi
24.01.2010, 18:10:33
tipa vine acasa sau te duci tu undeva. cum ti s-a parut? e profesionista? serioasa etc?
da, vine acasa, cu produsele ei si cu un scaun din ala de machiaj, are numai mac si make up forever. e ff serioasa si punctuala si de cuvant. si e ok la pret. 200 ron proba si la fel si machiajul in ziua nuntii. mie mi-a placut de ea. eu la ea am ramas. m-a trecut acolo pt 12 iunie.

Biu
24.01.2010, 18:49:19
Bun venit noilor miresici!
Felicitari biu pt material si pt intoarcerea acasa!
Alina, ma bucur pt tine ca ai primit invitatiile!

Eu n-am vesti extraordinare. :( Nu mi-am gasit pantofi. Am fost prin toata Timisoara si nu am gasit ceva care sa imi si placa si sa fie totusi la un pret acceptabil. Singura pereche care mi-a placut-o enorm a fost una cu 600 lei. Nu m-a lasat sufletul sa dau atatia bani pe pantofii aia, chiar daca erau cu cristale swarowski.:-< Saptamana asta poate am mai mult noroc, mai caut si la mine in oras.

O duminica frumoasa in continuare!>:D<

Si eu ca tine am patit nori, si nu am gasit nimic mai frumos nici macar la targuri. M-am dus sa ii cumpar, dar mi-a spus vanzatoarea ca peste o sapt mai primesc marfa, si am zis ca mai astept, poate primesc colorati, ca eu colorati voriam si astia de imi plac sunt crem.... Daca tot dau o carutza de bani pe ei macar sa fie si culoarea care mi-o doream :D

Arcee
24.01.2010, 20:02:36
Tocmai am trimis textul pt invitatii...dupa lungi negocieri am ramas la textul acesta (fonturile nu vor fi astea):

Familiile

S și N

Au onoarea si bucuria de a va invita la

casatoria copiilor lor:

Roxana si Cristian

sambata 29 mai 2010.

Ceremonia religioasa se va oficia la orele xxxx

la Biserica Sf. Vasile cel Mare

cu binecuvantarea nasilor

G si D V.

Receptia va avea loc

la Hotelul Alexander Sala Pella,

începand cu orele xxxx.

nicoletaa
24.01.2010, 23:24:07
noi asteptam targul din 5 februarie sa vedem de invitatii,sper sa gasim ceva dragut si poate gasim si costum pt mire.Ne-am scapa de o grija>:D< .va pun pozici cu accesorii

ruxi86
25.01.2010, 08:13:31
Tocmai am trimis textul pt invitatii...dupa lungi negocieri am ramas la textul acesta (fonturile nu vor fi astea):

Familiile

S și N

Au onoarea si bucuria de a va invita la

casatoria copiilor lor:

Roxana si Cristian

sambata 29 mai 2010.

Ceremonia religioasa se va oficia la orele xxxx

la Biserica Sf. Vasile cel Mare

cu binecuvantarea nasilor

G si D V.

Receptia va avea loc

la Hotelul Alexander Sala Pella,

începand cu orele xxxx.

simplu si la obiect ... mie imi place, roxy ... felicitari ca ati mai scapat de o grija <:-P
in cat timp sunt gata? cum le primesti si incepi sa le imparti sau mai astepti ceva timp?

deliag
25.01.2010, 10:47:39
neatza fetelor, si eu o sa primesc invitatiile miercuri. cred k o sa incep sa le impart pe la sfarsitul lunii februarie, acum mi se pare prea devreme.

norishor
25.01.2010, 11:17:46
Si eu ca tine am patit nori, si nu am gasit nimic mai frumos nici macar la targuri. M-am dus sa ii cumpar, dar mi-a spus vanzatoarea ca peste o sapt mai primesc marfa, si am zis ca mai astept, poate primesc colorati, ca eu colorati voriam si astia de imi plac sunt crem.... Daca tot dau o carutza de bani pe ei macar sa fie si culoarea care mi-o doream :D

Biu, eu la targuri nu am vazut nici macar o pereche de pantofi. Nu stiu de ce. Se putea gasi orice acolo in afara de asta, asa ca singura varianta ramane sa caut prin magazine. Sper sa am mai mult noroc de aceasta data. Bafta si tie sa iti gasesti exact ce iti doresti!

Tocmai am trimis textul pt invitatii...dupa lungi negocieri am ramas la textul acesta (fonturile nu vor fi astea)

E foarte bun textul. Daca e ceea ce va place voua e ok, asta e important.
Al nostru va fi cam de genul asta....

Noi doi,
Sorin și Nori
ne-am gândit că prima zi a vieții noastre ca soț și soție,
Sâmbătă, 29 Mai 2010,
va fi mai frumoasă, dacă voi, cei dragi
veți accepta invitația noastră și vă veți bucura alături de noi.
Plini de speranță vom păși în Casa Domnului
pentru săvârșirea tainei Sfintei Cununii,
la Biserica . . . , orele 18:00,
cu binecuvântarea dată de părinții noștri:

C. H.
Aurel si Aurelia Iosif și Rozalia

De-acum pașii vieții noastre vor fi călăuziți de cei care
au acceptat cu bucurie să ne fie nași:
și
Începând cu orele . . . vom petrece o noapte de vis
la Restaurantul Romantique
(adresa)
Vă așteptăm cu drag !

Va rugam sa confirmati prezenta dvs la urmatoarele nr de telefon:

noi asteptam targul din 5 februarie sa vedem de invitatii,sper sa gasim ceva dragut si poate gasim si costum pt mire.Ne-am scapa de o grija>:D< .va pun pozici cu accesorii

Si noi suntem in cautare de invitatii si costum pt mire. El inca nu este hotarat la culoare. Oscileaza intre crem si negru. Daca va lua crem, va fi mai deosebit fata de ceilalti invitati insa va fi ultima oara cand il va purta. Daca alege negru, il va mai lua de cateva ori pe el insa va putea fi confundat usor cu oricare alt invitat de la nunta. Nu stiu ce va alege pana la urma.

neatza fetelor, si eu o sa primesc invitatiile miercuri. cred k o sa incep sa le impart pe la sfarsitul lunii februarie, acum mi se pare prea devreme.

Ma bucur Delia ca va mai scapati de o grija. Ma gandesc si eu cu ingrijorare la momentul cand va trebui sa le impartim si sa mergem la atatea persoane acasa. Acum cred ca urmeaza ce e mai greu. Sper sa fie cat mai multe confirmari.

Fug, ca la 12 am examen.
Va pup!

dianaruxi
25.01.2010, 11:18:04
eu mai am pana le primesc. cred ca pana la sfarsitul lunii februarie o sa le am.

ruxi86
25.01.2010, 11:21:39
eu mai am pana le primesc. cred ca pana la sfarsitul lunii februarie o sa le am.

si eu tot cam asa o sa le primesc ... mi-au zis ca pe 19 feb le am acasa si e tocmai bine sa incep impartirea lor.

DanielaB
25.01.2010, 11:23:37
Ciao!
Acum am vazut ca avem nunta in aceeasi zi!\:D/

DanielaB
25.01.2010, 13:44:35
Ce parere aveti de modelul acesta de invitatie? Ca al meu viitor sot tare greu se hotaraste...nu vrea cu flori, inimioare, fluturi, etc#:-S

Arahne
25.01.2010, 13:46:41
Ce parere aveti de modelul acesta de invitatie? Ca al meu viitor sot tare greu se hotaraste...nu vrea cu flori, inimioare, fluturi, etc#:-S
mie mi se pare prea sobru nuanta aia de gri, plus frunzele alea nu stiu daca reprezinta bine o nunta in luna mai

DanielaB
25.01.2010, 13:48:34
mie mi se pare prea sobru nuanta aia de gri, plus frunzele alea nu stiu daca reprezinta bine o nunta in luna mai
Nu e gri e verde...dar nu se vede bine in contrast cu albastru....ti-am zis ca vrea ceva simplu...

norishor
25.01.2010, 13:51:23

E draguta, imi place! Si al meu iubit zice la fel. Nu stiu ce model ne gasim si noi. Cam toate sunt cu floricele sau fluturasi....>:D<

ruxi86
25.01.2010, 14:00:11

e dragutza invitatia ... imi place :">
si noi am avut aceeasi problema cand am ales invitatia .. sa nu fie cu flori, inimioare si alte nebunii ... cred ca e ceva normal in cazul sotilor =))
si a noastra are cateva frunze pe ea ... frunze negre :D foaia pe care vine textul e alba si cartonul pe care sta acea foaia e negru ... dar tocmai asta ne-a placut ... intotdeauna mi-a placut combinatia dintre negru si alb si mi se pare destul de eleganta.

dianaruxi
25.01.2010, 14:01:12
si noi am avut aceeasi problema cand am ales invitatia .. sa nu fie cu flori, inimioare si alte nebunii ... cred ca e ceva normal in cazul sotilor =))
si a noastra are cateva frunze pe ea ... frunze negre :D foaia pe care vine textul e alba si cartonul pe care sta acea foaia e negru ... dar tocmai asta ne-a placut ... intotdeauna mi-a placut combinatia dintre negru si alb si mi se pare destul de eleganta.
noi suntem cam pe aceeasi lungime de unda, si asta ne-a placut cel mai mult la amandoi, si relativ la pret si la model.

deliag
25.01.2010, 14:02:04
E draguta, imi place! Si al meu iubit zice la fel. Nu stiu ce model ne gasim si noi. Cam toate sunt cu floricele sau fluturasi....>:D<

din fericire al meu iubit a fost de acord sa aiba invitatia un fluturas pe ea, nu a avut nimic de obiectat, din contra chiar i-a placut.
invitatia expusa mai sus e draguta, daca voua va place nu conteaza ce spun altii

ruxi86
25.01.2010, 14:10:35
noi suntem cam pe aceeasi lungime de unda, si asta ne-a placut cel mai mult la amandoi, si relativ la pret si la model.

deobicei si noi la fel ... insa in cazul invitatiei a fost o mare nebunie ... nu-mi explic de ce :D

azi am intalnire cu o tipa sa imi oferta la buchete si lumanari ... sper sa imi faca o oferta buna ... si maine treb sa trec pe la restaurant sa vad daca au schimbat culoarea salonului sau nu ... sa vedem ce culoare vom alege pt husele scaunelor si fetele de mese, aranjamentele floarele ... cofetaria cu care colaboreaza ...

dianaruxi
25.01.2010, 14:21:23
deobicei si noi la fel ... insa in cazul invitatiei a fost o mare nebunie ... nu-mi explic de ce :D

azi am intalnire cu o tipa sa imi oferta la buchete si lumanari ... sper sa imi faca o oferta buna ... si maine treb sa trec pe la restaurant sa vad daca au schimbat culoarea salonului sau nu ... sa vedem ce culoare vom alege pt husele scaunelor si fetele de mese, aranjamentele floarele ... cofetaria cu care colaboreaza ...
bafta, eu am trimis o cerere de oferta la un designer floral, dar nu mi-au raspuns.

Arcee
25.01.2010, 15:11:26
simplu si la obiect ... mie imi place, roxy ... felicitari ca ati mai scapat de o grija <:-P
in cat timp sunt gata? cum le primesti si incepi sa le imparti sau mai astepti ceva timp?
Multumesc ruxi! Dureaza o gramada pana vin pentru ca nu le mai aveau pe stoc...cel tarziu prima saptamana din martie. Asa ca o sa incep sa le distribui imediat. O sa mai atasez un cartonel crem ( facut de mine) cu "va rugam confirmati prezenta dvs pana la data de.." cu adresa restaurantului si o mica schema daca mai intra:D
ps: ruxi nu am inteles explicatia ta cu citat in citat..poate imi mai explica cineva inca o data pe pm...ca's cam blonda

Arcee
25.01.2010, 15:14:34
bafta, eu am trimis o cerere de oferta la un designer floral, dar nu mi-au raspuns.
tie nu-ti fac cei de la CH toate aranjamentele, inclusiv buchetele si lumanarile?..am vazut ca fetele fac niste minunatii=P~

dianaruxi
25.01.2010, 15:36:18
tie nu-ti fac cei de la CH toate aranjamentele, inclusiv buchetele si lumanarile?..am vazut ca fetele fac niste minunatii=P~
ba da, dar vreau sa vad si ce preturi au in alta parte

DanielaB
25.01.2010, 15:41:37

Merci Ruxi! Sunt stresata..ca si la noi a fost un circ cu invitatiile..am zis ca daca la invitatii face atatea fitze...o sa fie nasol de mine#:-S, ca am fost la targuri, in mall, in magazine si niciuna nu i-a placut! Asta totusi i s-a parut ok! Ce o sa patesc cu toate celalalte ale lui...vai de mine:-<!

Arcee
25.01.2010, 15:49:16
e draguta invitatia ta..imi place ca e relativ simpla si nu are verighete sau inimioare din sclipici (sper sa nu jignesc pe nimeni)...nu-mi prea dau seama de culoare verde? gri? un turcoaz inchis?..o sa mergi pe aceleasi nunante si cu sala/flori?
cu al tau..stai linistita..asa e si al meu..eu il stresez cu tone de poze stranse de pe net..si apoi ca sa scape de gura mea zice..cum vrei tu asa le facem.. e tactica buna...

DanielaB
25.01.2010, 15:53:59
e draguta invitatia ta..imi place ca e relativ simpla si nu are verighete sau inimioare din sclipici (sper sa nu jignesc pe nimeni)...nu-mi prea dau seama de culoare verde? gri? un turcoaz inchis?..o sa mergi pe aceleasi nunante si cu sala/flori?
cu al tau..stai linistita..asa e si al meu..eu il stresez cu tone de poze stranse de pe net..si apoi ca sa scape de gura mea zice..cum vrei tu asa le facem.. e tactica buna...
E un verde inchis...nu merge, pe aceeasi nuanta cu sala....o sa fie albastru...blue ciel si tot asa...si florile..eu vreau doar trandafiri albi...ca sunt preferatii mei;;)....si il inteleg pe al meu...e programator... deci are rabdare, eu nu am! Spor!o:-)

Si ca am uitat merci pt pecizari...ma bucur ca iti place :*

dianaruxi
25.01.2010, 15:56:26
E un verde inchis...nu merge, pe aceeasi nuanta cu sala....o sa fie albastru...blue ciel si tot asa...si florile..eu vreau doar trandafiri albi...ca sunt preferatii mei;;)....si il inteleg pe al meu...e programator... deci are rabdare, eu nu am! Spor!o:-)

Si ca am uitat merci pt pecizari...ma bucur ca iti place :*
eu zic ca la invitatii poti sa mergi pe ce culoare vrei, nu are legatura cu sala,ca oricum invitatiile le dai separat.

DanielaB
25.01.2010, 16:01:15
eu zic ca la invitatii poti sa mergi pe ce culoare vrei, nu are legatura cu sala,ca oricum invitatiile le dai separat.
Da si asta e adevarat ....dar mi se pare un lucru asa marunt...pt care noi ne stresam si altii dupa ce le primesc le si arunca la gunoi ;))...eu le pastrez...ca asa mi se pare ok!

dianaruxi
25.01.2010, 16:02:10
Da si asta e adevarat ....dar mi se pare un lucru asa marunt...pt care noi ne stresam si altii dupa ce le primesc le si arunca la gunoi ;))...eu le pastrez...ca asa mi se pare ok!
si eu le pastrez, ca sa vad la ce nunti m-am dus, sa-mi aduc aminte, si pastrez in general si marturiile dc nu sunt bomboane.

Arcee
25.01.2010, 16:02:57
si asta e adevarat..dar mie mi s-a pus piticul ca sa merg pe acelesi nuante...acum problema e alta...astia de la koza nu fac meniuri sau placecardo-plicuri..cred ca o sa le iau de la cei din mall vitan erau putin lucioase si fine la atingere. ma gandeam sa le atasez eu o fundita/panglica din organza bordo..sau sa folosesc catifea ca la pe invitatii?:-s..sper sa nu va stresez prea tare, dar eu incep sa intru in stadiul de bridezilla..mi se pare ca mai am atatea de facut si mai e asa putin timp..:-<

DanielaB
25.01.2010, 16:06:38
si asta e adevarat..dar mie mi s-a pus piticul ca sa merg pe acelesi nuante...acum problema e alta...astia de la koza nu fac meniuri sau placecardo-plicuri..cred ca o sa le iau de la cei din mall vitan erau putin lucioase si fine la atingere. ma gandeam sa le atasez eu o fundita/panglica din organza bordo..sau sa folosesc catifea ca la pe invitatii?:-s..sper sa nu va stresez prea tare, dar eu incep sa intru in stadiul de bridezilla..mi se pare ca mai am atatea de facut si mai e asa putin timp..:-<
Eu ce sa mai zic...ca nici rochia nu mi-am gasit-o....o sa ajung la Craiova dupa ea...si am mai putin timp ca si tine...si mai ales ca noi facem nunta in Motru...nu in Timisoara..iti dai seama cu cat timp inainte trebuie sa merg acasa sa pun totul la punct...dar ma calmez...incerc macar#:-S!

dianaruxi
25.01.2010, 16:12:26
Eu zic sa nu te stresezi atata, te duci la mall si te uiti, dupa place carduri, alegi ce iti place si iti iei cam cate iti trebuie si in ziua dinainte de nunta, le dai la restaurant odata cu lista cu invitati, si o sa scrie ei pe ele, numele fiecarui invitat.
Iar tu Daniela stai calma ca o rochie daca o iei din romania nu dureaza mult pana o aduce de la depozit, daca vrei rochii de la marci cunoscute, gen pronovias, si alte din astea dureaza mai mult.
Cu calm fetelor, ca altfel nu o sa fie o experienta placuta, planificare nuntii.

Arcee
25.01.2010, 16:23:42
Eu zic sa nu te stresezi atata, te duci la mall si te uiti, dupa place carduri, alegi ce iti place si iti iei cam cate iti trebuie si in ziua dinainte de nunta, le dai la restaurant odata cu lista cu invitati, si o sa scrie ei pe ele, numele fiecarui invitat.
Iar tu Daniela stai calma ca o rochie daca o iei din romania nu dureaza mult pana o aduce de la depozit, daca vrei rochii de la marci cunoscute, gen pronovias, si alte din astea dureaza mai mult.
Cu calm fetelor, ca altfel nu o sa fie o experienta placuta, planificare nuntii.
NUU cum sa le dau lor!! Vai sa-mi ameteasca invitatii...daca ii incurca? nuu.. vineri seara inaintea nuntii (la noi mesele sunt aranjate de vineri, iar sambata pun florile) ma duc la restaurant si le asez cu manuta mea si marturiile la fel...apropo voi ce marturii alegeti?

ruxi86
25.01.2010, 16:38:03
NUU cum sa le dau lor!! Vai sa-mi ameteasca invitatii...daca ii incurca? nuu.. vineri seara inaintea nuntii (la noi mesele sunt aranjate de vineri, iar sambata pun florile) ma duc la restaurant si le asez cu manuta mea si marturiile la fel...apropo voi ce marturii alegeti?

si eu vreau sa procedez la fel ... sa ma duc eu la restaurant sa le pun cu manutza mea sa fiu eu sigura ca e totul bine.

noi am ales niste marturii gen cufarashe din lemn cu o pietricica in diferite culori ... n-are nici o treaba cu invitatia care am ales-o ... n-am vrut sa fie neaparat in aceeasi nuanta ... astea ne-au placut, astea le-am luat.

uite va pun si o poza cu ele ... le-am luat din dorally cu 2,5 lei/bucata.

dianaruxi
25.01.2010, 16:38:23
pai dc le faci harta cu aranjarea oamenilor la masa cred ca o sa se descurce cu placecardurile.
Marturii nu am ales inca, pt ca nu stiu ce culori voi avea la sala.:D

atreya
25.01.2010, 16:45:14
pai dc le faci harta cu aranjarea oamenilor la masa cred ca o sa se descurce cu placecardurile.
Marturii nu am ales inca, pt ca nu stiu ce culori voi avea la sala.:D
eu o sa le plasez de marturii, sprijin...altfel e prea incarcata masa..
pupici

Arcee
25.01.2010, 16:47:09
si eu vreau sa procedez la fel ... sa ma duc eu la restaurant sa le pun cu manutza mea sa fiu eu sigura ca e totul bine.

noi am ales niste marturii gen cufarashe din lemn cu o pietricica in diferite culori ... n-are nici o treaba cu invitatia care am ales-o ... n-am vrut sa fie neaparat in aceeasi nuanta ... astea ne-au placut, astea le-am luat.

sunt dragute? si in interior ce pui bombonele? daca da pot sa-ti sugerez altceva, gen dropsurile sau jeleurile acelea multicolore (si delicioase) de la standurile de la intrare in cora, carrefour...
o sa dau si eu o fuga in dorally. e deschis si sambata? eu ma gandeam la niste evantaie din lemn pt doamne...

dianaruxi
25.01.2010, 16:47:23

eu chiar nu am chef sa ma stresez, cred ca se descurca si ei singuri, le duc marturiile si place cardurile cu o zi inainte si cu asta basta. Dc e le scriu eu ca sa fiu sigura ca-s scrise frumos, le fac o harta cu mesele si aranjarea persoanelor la mese si gata.

DanielaB
25.01.2010, 17:40:18

Sunt foarte dragute pt ca nu sunt clasice...eu ma gandisem la saculeti cu ceva pietricele..dar parca nu-mi mai place, Dorally nu are site?

ojitosazules85
25.01.2010, 17:41:37
Ne-am comandat si noi verighete. Sambata o sa fie gata. Ce bine imi pare. A mea o sa aiba trei prietricele. Abia astept sa le aduca. Si azi mi-am cumparat cutiuta pentru ele:D

DanielaB
25.01.2010, 17:44:59
Ne-am comandat si noi verighete. Sambata o sa fie gata. Ce bine imi pare. A mea o sa aiba trei prietricele. Abia astept sa le aduca. Si azi mi-am cumparat cutiuta pentru ele:D
Felicitari! Sa le purtati cu placere , sanatosi si fericiti! <:-P

Arcee
25.01.2010, 17:48:35
Felicitari!! Vrem pozici<:-P

dianaruxi
25.01.2010, 18:21:54
Sunt foarte dragute pt ca nu sunt clasice...eu ma gandisem la saculeti cu ceva pietricele..dar parca nu-mi mai place, Dorally nu are site?
Dorally e ca un fel de engros in ilfov, deci nu cred sa aiba site, si dc are nu-s expuse produsele, pt ca sunt multe mici firme care vand tot felul de chestii. e ca un fel de piata numai ca acoperita si nu cu legume si fructe. *******dar dupa cum am zis nu iti arata ce produse vand oamenii aia acolo, ca nu sunt produsele lu doraly, doraly doar inchiriaza spatiul.

ojitosazules85
25.01.2010, 18:35:47
Mersi mult!

ojitosazules85
25.01.2010, 18:36:22
Felicitari!! Vrem pozici<:-P
Nu le-am facut poze, am uitat sa le facem, dar o sa pun poze sambata :D.

ojitosazules85
25.01.2010, 18:38:00
Tu ce ai mai facut? Ce ai mai cumparat? Trebuie sa aranjam saptamana asta cu agentia, ca in weekend nu am mai avut timp si pentru asta!

dianaruxi
25.01.2010, 19:10:35
eu mi-am luat jartiera, albastra, de la id sarierri. sunt ff incantata de ea. am dat 45 ron.

ojitosazules85
25.01.2010, 19:28:00
eu mi-am luat jartiera, albastra, de la id sarierri. sunt ff incantata de ea. am dat 45 ron.
ce frumos:D trebuie sa o scoata mireselul cu dintii
:D

ruxi86
25.01.2010, 20:22:19
sunt dragute? si in interior ce pui bombonele? daca da pot sa-ti sugerez altceva, gen dropsurile sau jeleurile acelea multicolore (si delicioase) de la standurile de la intrare in cora, carrefour...
o sa dau si eu o fuga in dorally. e deschis si sambata? eu ma gandeam la niste evantaie din lemn pt doamne...

buna idee roxy ... o sa tin cont de ea ... o sa tratez cu miresoiul sa vedem pana la urma ce facem ... noi ne gandeam la pietricele din alea decorative.

asta e programul de la doraly:

Luni - Vineri: 8:00 - 17:00,
Sambata: 8:00 - 15:00,
Duminica:Inchis

ruxi86
25.01.2010, 20:23:50

multumesc mult, dana ;;)

ruxi86
25.01.2010, 20:25:03
multumesc mult, dana ;;)

am vazut tarziu ca ti-a raspuns ruxi deja :D

Arahne
25.01.2010, 20:26:34
Si a mea tot albastra e ,dar e imprumutata pt faza cu something old, something new, something borrwed, something blue. Asa ca am impuscat 2 iepuri :D desi nu stiu la faza cu something old ce o sa iau...

nicoletaa
25.01.2010, 22:22:43
Ciao!
Acum am vazut ca avem nunta in aceeasi zi!\:D/
da asa-i o sa avem cea mai frumoasa zi din viata noastra,acus ne vine randul la toate,asa repede trece timpuuuuulllllll:D

DanielaB
25.01.2010, 22:35:51
da asa-i o sa avem cea mai frumoasa zi din viata noastra,acus ne vine randul la toate,asa repede trece timpuuuuulllllll:D
Nico tu ti-ai luat rochia? ca am auzit ca e plin de magazine cu rochii de mirease in Arad....:>

DanielaB
25.01.2010, 22:37:29
multumesc mult, dana ;;)
Merci...acum am vazut ca e bazar...am crezut ca pot cumpara si online, ca tare dragi mi-au fost!:P

DanielaB
25.01.2010, 22:39:20
Dorally e ca un fel de engros in ilfov, deci nu cred sa aiba site, si dc are nu-s expuse produsele, pt ca sunt multe mici firme care vand tot felul de chestii. e ca un fel de piata numai ca acoperita si nu cu legume si fructe. ********dar dupa cum am zis nu iti arata ce produse vand oamenii aia acolo, ca nu sunt produsele lu doraly, doraly doar inchiriaza spatiul.
Merci Dia pt informatii...e un fel de centru comercial de fapt...am crezut ca pot vinde si online...ca mai scapam de o grija!o:-)

DanielaB
25.01.2010, 22:48:45
Tu ce ai mai facut? Ce ai mai cumparat? Trebuie sa aranjam saptamana asta cu agentia, ca in weekend nu am mai avut timp si pentru asta!
Nu am prea rezolvat nimic...ne-am hotarat la o invitatie...si am mai probat rochii...dar o sa merg la Craiova in final...ca am gasit cateva faine acolo!:">

nicoletaa
25.01.2010, 23:23:15
Nico tu ti-ai luat rochia? ca am auzit ca e plin de magazine cu rochii de mirease in Arad....:>

ar fi fost bine sa fie,dar nu sunt...recent s-au inchis 2 magazine cu rochite,si ce magazine sunt nu prea au rochite pe gustul meu.Eu o sa merg la suceava la inceputul luni martie ca am o verisoara care cunoaste pe cineva de akolo care duce rochite din stainatate,la noi sunt niste preturi si calitatea lasa de dorit,cel putin ce am vazut eu.Intradevar sunt 2 magazine care da au calitate si de toate dar depaseste bugetul is intre 25-50 mil care imi plac mie:D...astept si targul sa vad,o sa incerc sa probez (dak am ce):*

beanna
26.01.2010, 08:41:53
Neata fetelor, am inteles ca pe invitatii n-ar trebui sa scriem cu negru, ci cu alte culori, voi stiti ceva despre asta?

Biu
26.01.2010, 08:46:16
Neata fetelor, am inteles ca pe invitatii n-ar trebui sa scriem cu negru, ci cu alte culori, voi stiti ceva despre asta?

eu nu am auzit asa cava #:-S . scrie cu ce ti se potriveste culorii invitatiei o:-)

ruxi86
26.01.2010, 09:00:09

nici eu n-am auzit de asa ceva ... scrii cu ce culoare vrei tu ... de ex eu voi scrie cu negru pe invitatie ;))

beanna
26.01.2010, 09:32:21
Banuiesc eu ca daca e scris color iese si mai scump, nu? Chiar nu stiu ca sa fac...bine ca nu ma grabesc...am fost sa chemam nasi (a2-a pereche) si inca se mai gandesc...Voi nu aveti probleme de genul asta?Eu asa de m-am suparat pe tema asta...

Biu
26.01.2010, 09:38:54
Banuiesc eu ca daca e scris color iese si mai scump, nu? Chiar nu stiu ca sa fac...bine ca nu ma grabesc...am fost sa chemam nasi (a2-a pereche) si inca se mai gandesc...Voi nu aveti probleme de genul asta?Eu asa de m-am suparat pe tema asta...

e posibil sa fie si ceva mai scump, dar nu cred ca e o avere scrisul color.
De ce te-ai suparat? Ca nu v-au dat inca un raspuns posibilii nasi ?
Nici noi nu i-am chemat inca pe a doua pereche, si pe mine ma enerveaza chestiunea asta. Dar problema e iubitul meu care nici cum nu vrea sa ii chemam odata, asteapta mereu ziua de maine, si l-am amenintat ca eu dau ok-u pt printat la invitatii in februarie, asa ca are dead line :-B

beanna
26.01.2010, 09:49:30
Nici noi nu i-am chemat inca pe a doua pereche, si pe mine ma enerveaza chestiunea asta. Dar problema e iubitul meu care nici cum nu vrea sa ii chemam odata, asteapta mereu ziua de maine, si l-am amenintat ca eu dau ok-u pt printat la invitatii in februarie, asa ca are dead line :-B

Pai asa e, trebuie facute din timp, ca sa nu stai stresat. Si nu mai e asa mult pana in mai si oricum nasii trebuie chemati din timp pt ca poti avea surpriza sa fie chemati de altcineva inaintea ta, cum am patit eu. Si nimeni nu vrea sa fie nas de 2-3 ori pe an. Acuma nu stiu nici eu ce o sa fie, ma astept la ce-i mai rau.

Arcee
26.01.2010, 10:25:23

Cred ca depinde nu de culoare ci de felul de imprimare: scos la imprimanta sau un fel de stantat..in relief nu știu cat de bine mă exprim. De exemplu in Pasaj la sf gheorge era vreun leu scrisul la imprimanta. Pe mine scriscu auriu in relief mă costa 2,5 pe invitatie.

atreya
26.01.2010, 10:41:20
Hello, nu e o problema culoarea de pe invitatii. Noi am scris cu auriu pentru ca invitatia este nisipie si asta se potrivea dar de unde am ales scrisul si culoarea exista si negru, deci....

va pup!

dianaruxi
26.01.2010, 11:09:45
Cred ca depinde nu de culoare ci de felul de imprimare: scos la imprimanta sau un fel de stantat..in relief nu știu cat de bine mă exprim. De exemplu in Pasaj la sf gheorge era vreun leu scrisul la imprimanta. Pe mine scriscu auriu in relief mă costa 2,5 pe invitatie.
depinde si de culoare, auriul si argintiul sunt mai scumpe decat o culoare normala.

deliag
26.01.2010, 11:57:24
Ceau.In timisoara e mai ieftin, costa 50 de bani scrisul cu negru si 60 de bani orice alta culoare. invitatiile mele de exemplu sunt scrise cu un roz spre mov.

DanielaB
26.01.2010, 13:45:01
Ceau.In timisoara e mai ieftin, costa 50 de bani scrisul cu negru si 60 de bani orice alta culoare. invitatiile mele de exemplu sunt scrise cu un roz spre mov.
La ce firma ati comandat pana la urma invitatiile...imi dai te rog site-ul sau numele pe pm? Merci!:*

dianaruxi
26.01.2010, 13:45:38
La ce firma ati comandat pana la urma invitatiile...imi dai te rog site-ul sau numele pe pm? Merci!:*
dc i se cere de catre o mireasa il poate da si aici.

ojitosazules85
26.01.2010, 15:11:48
Fetelor am fost la probat rochii, dati-va cu parerea!

deliag
26.01.2010, 15:18:42

mie imi place rochita ta, e frumoasa, simpla si eleganta. te-ai hotarat si ai cumparat-o sau doar ai probat-o?

deliag
26.01.2010, 15:21:55
ma refeream la prima poza..

ojitosazules85
26.01.2010, 15:23:57
mie imi place rochita ta, e frumoasa, simpla si eleganta. te-ai hotarat si ai cumparat-o sau doar ai probat-o?
Nu m-am hotarat, imi plac amandoua in aceeasi masura. Azi am fost la probat, si mi-au placut mult acestea. Acum trebuie sa ma hotarasc:d

marianamateescu
26.01.2010, 15:24:32

super tare! chiar imi plac, ma bucur ca aveti initiativa si creativitate.... asta e mare lucru!
sunt altceva decat cele pe care le stim de obicei, bravo!
important e sa reprezinte evenimentul cat mai bine - invitatia este cartea de vizita a nuntii voastre! daca e haioasa este o nunta funny...in cazul vostru (ca si la mine) se vede ca va fi o nunta eleganta!

:)>-

krisu10
26.01.2010, 15:51:15
Buna fetelor,
Am avut o luna de cosmar, un deces in familie :( si multe alte probleme de aceea nu am mai scris.
Insa am reusit sa-mi iau si rochia de mireasa intre timp. Acum am alta problema. Am ales ca tematica nuntii sa fie fluturasii. Toate bune si frumoase: am gasit pahare miri, pernuta verighete, marturii, invitatiile au fost cu 2 fluturasi, insa nu gasesc figurine pentru tort, si tare as vrea sa fie tot cu 2 fluturasi. Va rog mult daca ati vazut pe undeva sau ati gasit pe vreun site sa ma ajutati. [-o<
Va pup:gen_17:

krisu10
26.01.2010, 15:57:39

Eu am scris cu negru pentru ca le-am comandat pe net si nu am vrut sa risc, pentru ca de multe ori culoare afisata nu este la fel cu cea finala. Si in plus am trecut peste toate superstitiile cand am ales ca nunta sa fie in mai :) .

ojitosazules85
26.01.2010, 16:15:23
Miresici am nevoie de pareri despre rochii! Am pus poze mai devreme!

emilinicole
26.01.2010, 16:17:25

mi se pare mai frumoasa prima..si cred ca iti vine si mai bine...dar tu stii cel mai bine:)

ojitosazules85
26.01.2010, 16:44:03
mi se pare mai frumoasa prima..si cred ca iti vine si mai bine...dar tu stii cel mai bine:)
mersi mult, e cu un nr mai mare, dar si mie imi place, ce greu e sa te hotarasti

ruxi86
26.01.2010, 16:44:44

amandoua iti vin f bine ... dar prima rochita imi place mai mult ... ma refer la modelul rochitei in sine, parca e mult mai dragutz fata de al doilea ... insa decizia ramane a ta ... tu cu care te-ai simtit mai bine? care te-a facut sa te simti ca este aleasa? :)

ruxi86
26.01.2010, 16:47:44
Buna fetelor,
Am avut o luna de cosmar, un deces in familie :( si multe alte probleme de aceea nu am mai scris.
Insa am reusit sa-mi iau si rochia de mireasa intre timp. Acum am alta problema. Am ales ca tematica nuntii sa fie fluturasii. Toate bune si frumoase: am gasit pahare miri, pernuta verighete, marturii, invitatiile au fost cu 2 fluturasi, insa nu gasesc figurine pentru tort, si tare as vrea sa fie tot cu 2 fluturasi. Va rog mult daca ati vazut pe undeva sau ati gasit pe vreun site sa ma ajutati. [-o<

imi pare rau sa aud ca ai avut neplaceri luna asta ... condoleante pt pierderea suferita ... trebuie insa sa fii tare si totul va fi bine ... este insa bine ca ai reusit sa mai rezolvi cate ceva pt nunta. ce rochita ti-ai luat? nu ne arati si noua o poza cu ea sa te admiram si noi? >:D<

emilinicole
26.01.2010, 16:49:23
amandoua iti vin f bine ... dar prima rochita imi place mai mult ... ma refer la modelul rochitei in sine, parca e mult mai dragutz fata de al doilea ... insa decizia ramane a ta ... tu cu care te-ai simtit mai bine? care te-a facut sa te simti ca este aleasa? :)

dap..pur si simplu e altfel modelul asta..cealalta parca e prea comuna(no offence)..asa ca go for the first one;)

PS:

mai probeaza nu te opri aici..eu am probat 12 sau 13

vera_b
26.01.2010, 16:49:47

Sunt cumva de la Mirandi rochitele? Toate iti vin bine si sunt foarte dragute.

ojitosazules85
26.01.2010, 16:49:57
mai la ambele am avut senzatie asemanatoare, dar in a doua m-am simtit mai bine, poate si pentru ca era numarul meu! Si in prima m-am simtit foarte bine, numai ca era cu un numar mai mare, o simteam un pic larguta, insa pe ea am ochit-o prima data cand am intrat in magazin:D:D. Ambele imi plac ce sa mai zic, la fel de mult! Merg acum la 5 cu nasica, sa vada si ea, sa probez iar doar rochiile astea doua si ma voi decide.

ojitosazules85
26.01.2010, 16:50:43
Sunt cumva de la Mirandi rochitele? Toate iti vin bine si sunt foarte dragute.
sunt de la White lady.

ojitosazules85
26.01.2010, 16:51:55
dap..pur si simplu e altfel modelul asta..cealalta parca e prea comuna(no offence)..asa ca go for the first one;)

PS:

mai probeaza nu te opri aici..eu am probat 12 sau 13
am probat azi 5, dar nu am facut poze la toate, ca nu imi placeau, am mai probat si in alte dati,dar astea imi plac si vreau sa o aleg pe una din ele.

Arcee
26.01.2010, 16:58:56
si mie imi place tot prima mai mult, dar parca e prea simpla breteaua aia pe umar..vine cam ciudatel.. a doua e cam prea lucioasa (nu striu daca e de la aparat sau de la material) pt gustul meu. Mai incearca si alte croieli ca esti slabuta si cred ca-ti vine bine orice nu numai printesa>:D<

alinaggg
26.01.2010, 17:14:40
Buna fetelor,
cred ca la giuseppina pasticeria ai putea sa le faci. Or sa bage nu stiu ce chestii decorative din tematica natura din luna februarie.
Eu zic sa dai o fuga la aceasta cofetarie si sa vorbesti cu dna de acolo.

dianaruxi
26.01.2010, 17:17:13
am probat azi 5, dar nu am facut poze la toate, ca nu imi placeau, am mai probat si in alte dati,dar astea imi plac si vreau sa o aleg pe una din ele.
eu o sa-ti zic doar atat ca iti vin amandoua bine. ca la model nu imi dau cu parerea, ca fiecare cu gusturile lui.

DanielaB
26.01.2010, 17:42:01
super tare! chiar imi plac, ma bucur ca aveti initiativa si creativitate.... asta e mare lucru!
sunt altceva decat cele pe care le stim de obicei, bravo!
important e sa reprezinte evenimentul cat mai bine - invitatia este cartea de vizita a nuntii voastre! daca e haioasa este o nunta funny...in cazul vostru (ca si la mine) se vede ca va fi o nunta eleganta!

:)>-
Merci draga mea!:*

Arahne
26.01.2010, 18:51:22
Buna fetelor,
Imi pare rau de ce ti s-a inamplat. M-am uitat pe net pt figurine nu am gasit nimic cu fluturi in Ro.
Cea mai simpla solutie e sa te duci la cofetarul care iti face tortul si sa-l rogi sa-ti faca din zahar.

dianaruxi
26.01.2010, 18:53:33
Imi pare rau de ce ti s-a inamplat. M-am uitat pe net pt figurine nu am gasit nimic cu fluturi in Ro.
Cea mai simpla solutie e sa te duci la cofetarul care iti face tortul si sa-l rogi sa-ti faca din zahar.
vai cat sunt de superbi ultimii, genial.

Arahne
26.01.2010, 18:53:47
eu te-as sfatui si probezi si gen sirena ca ai corpul frumos ;-)

Biu
26.01.2010, 19:40:45

Eu vreau o figurina cu mireasa care nu se hotaraste ce pereche de pantofi sa aleaga dintr-un dulap imens, si mirele care e la calculator. Asa suntem noi de fapt :-$ . Normal ca nu gasesc niciunde, dar eu cred ca ar avea mare succes o asftel de figurina pt ca sunt multe nebune cu pantofii ca mine, si barbati total dezinteresati de ei, in schimb pasionati de it :D

Biu
26.01.2010, 19:46:53

cat poate fi de tare asta :))

Cristina_84
26.01.2010, 19:48:09
Eu vreau o figurina cu mireasa care nu se hotaraste ce pereche de pantofi sa aleaga dintr-un dulap imens, si mirele care e la calculator. Asa suntem noi de fapt :-$ . Normal ca nu gasesc niciunde, dar eu cred ca ar avea mare succes o asftel de figurina pt ca sunt multe nebune cu pantofii ca mine, si barbati total dezinteresati de ei, in schimb pasionati de it :D

Da,asa o figurina ni s-ar potrivi si noua:D :D .

Fetelor,am vazut o rochie care m-a dat pe spate pe site-ul "calinevents",imi place la nebunie modelul asta,"mi s-a pus pata":)) ,stiti careva cam ce preturi practica acest magazin? Va atasez si modelul mult ravnit:D

Arahne
26.01.2010, 20:01:06
e prea mare dulapul sa incapa pe tort :-p :-p :-p

Arcee
26.01.2010, 20:01:33

Fetelor,am vazut o rochie care m-a dat pe spate pe site-ul "calinevents",imi place la nebunie modelul asta,"mi s-a pus pata":)) ,stiti careva cam ce preturi practica acest magazin? Va atasez si modelul mult ravnit:D
Foarte reusita rochita...Din ce auzisem eu pe topicul de la calin events rochitele ar fi undeva la max 3000 ron. sper sa nu ma insel prea tare. acum, daca e colectie 2010 s-ar putea sa fie mai scumpe. da si tu un telefon si intreaba>:D<

dianaruxi
26.01.2010, 20:06:02

nu sunt ff scumpe din cate stiu eu, in jur de 25 mil.

Arahne
26.01.2010, 20:18:10
mie-mi place rochie de seara (pt civila) de la calin events, numai ca e prea colorata pt gustul meu dar croiala e :x
in alta ordine de idei am luat si noi verighete (o sa pun pozne) cameraman&fotograf si nasi. Mi-a comandat si coronita
http://www.medievalbridalfashions.com/images/moonlight/Mae-circlet.jpg
cam scumpa ce-i drept dar e piticu meu pe creier

ruxi86
26.01.2010, 20:25:19
mie-mi place rochie de seara (pt civila) de la calin events, numai ca e prea colorata pt gustul meu dar croiala e :x

in alta ordine de idei am luat si noi verighete (o sa pun pozne) cameraman&fotograf si nasi. Mi-a comandat si coronita
http://www.medievalbridalfashions.com/images/moonlight/Mae-circlet.jpg
cam scumpa ce-i drept dar e piticu meu pe creier

foarte mijto coronita, arahne ... chiar e f reusita ... sa o porti sanatoasa si sa iti aduca numai fericire!>:D<

eu am vb azi cu tipa care se va ocupa de aranjarea salii noastre ... si urmeaza sa schimbe culoarea salonului dupa paste in crem si ar merge in felul asta si cu mania mea pe mov :D
mi-a spus ca au un mov f mijto ... mai inchis asa si cica arata f bine.
e posibil sa imi fac si buchetele la ei si lumanarile ... au niste pachete f avantajoase ... sunt practica o firma de organizari evenimente si doar ei sunt agreati de restaurant.

Arahne
26.01.2010, 20:29:53
foarte mijto coronita, arahne ... chiar e f reusita ... sa o porti sanatoasa si sa iti aduca numai fericire!>:D<

eu am vb azi cu tipa care se va ocupa de aranjarea salii noastre ... si urmeaza sa schimbe culoarea salonului dupa paste in crem si ar merge in felul asta si cu mania mea pe mov :D
mi-a spus ca au un mov f mijto ... mai inchis asa si cica arata f bine.
e posibil sa imi fac si buchetele la ei si lumanarile ... au niste pachete f avantajoase ... sunt practica o firma de organizari evenimente si doar ei sunt agreati de restaurant.
Multam mult
Da chiar merge , ai noroc :D Pt ce flori o sa optezi? (decoratiuni si buchet)

ruxi86
27.01.2010, 09:44:53
Multam mult
Da chiar merge , ai noroc :D Pt ce flori o sa optezi? (decoratiuni si buchet)

decoratiunile florale vor fi alese de cei de la restaurant pt ca eu nu le cumpar de la ei, doar le inchiriez si ei le folosesc si la nunta de sambata si la cea de duminica ... si vor face aranjamentele florale in asa fel incat sa se potriveasca cu ambele nunti .. vor folosi trandafiri, lisiantus, margarete, crizanteme ... mie imi plac aranjamentele lor florale ... sunt chiar frumoase.
iar buchetul meu pt cun. religioasa va fi mov din trandafiri mov, cale mov, frezii mov si orhidee albe ... mi-au facut si pt un buchet un pret destul de bun zic eu ... ca au ei un pachet buchetul miresei + al nasei 300-400 lei setul.

dianaruxi
27.01.2010, 09:56:03
decoratiunile florale vor fi alese de cei de la restaurant pt ca eu nu le cumpar de la ei, doar le inchiriez si ei le folosesc si la nunta de sambata si la cea de duminica ... si vor face aranjamentele florale in asa fel incat sa se potriveasca cu ambele nunti .. vor folosi trandafiri, lisiantus, margarete, crizanteme ... mie imi plac aranjamentele lor florale ... sunt chiar frumoase.
iar buchetul meu pt cun. religioasa va fi mov din trandafiri mov, cale mov, frezii mov si orhidee albe ... mi-au facut si pt un buchet un pret destul de bun zic eu ... ca au ei un pachet buchetul miresei + al nasei 300-400 lei setul.
chiar ff ieftin, buchetele. si eu am trimis un mail la glam floral design sa vad cat imi iau pt un buchet, doua lumanari si 8 cocarde naturale.

ruxi86
27.01.2010, 10:40:55
chiar ff ieftin, buchetele. si eu am trimis un mail la glam floral design sa vad cat imi iau pt un buchet, doua lumanari si 8 cocarde naturale.

si mie mi s-a parut destul de ieftin ... acum sa vedem daca iese ce vreau eu.
am mai primit o oferta de la kuda events si este cam dubla fata de cei de la restaurant cel putin la buchete ... ca la lumanari sunt mai ieftin cei de la kuda ;))
cocardele naturale am observat ca sunt in jur de 10 lei bucata cam peste tot.

dianaruxi
27.01.2010, 10:59:22
si mie mi s-a parut destul de ieftin ... acum sa vedem daca iese ce vreau eu.
am mai primit o oferta de la kuda events si este cam dubla fata de cei de la restaurant cel putin la buchete ... ca la lumanari sunt mai ieftin cei de la kuda ;))
cocardele naturale am observat ca sunt in jur de 10 lei bucata cam peste tot.
eu nu am primit inca oferta dar cand o primesc te anunt si pe tine, asa informativ.

mortisha_20
27.01.2010, 11:19:52
Neatza fetelor! Arahne am si eu o intrebare k esti in domeniu! Imi face conizatie daca am temperatura, adik 37,2 sau 37,5 cam aici oscilez! Trebuia sa plec azi nopate dar aveam temp si am zis sa nu dau bani degeaba pe drum! Astept raspunsul tau! Scuze k am deviat de la subiect dar nu mai pot simt k imi iau campii de 3 sapt tot aman!

DanielaB
27.01.2010, 11:39:30
Neatza fetelor! Arahne am si eu o intrebare k esti in domeniu! Imi face conizatie daca am temperatura, adik 37,2 sau 37,5 cam aici oscilez! Trebuia sa plec azi nopate dar aveam temp si am zis sa nu dau bani degeaba pe drum! Astept raspunsul tau! Scuze k am deviat de la subiect dar nu mai pot simt k imi iau campii de 3 sapt tot aman!
Chiar m-am gandit la tine in dimineata asta....imi pare tare rau ca s-a intamplat asa:(...trebuia sa suni doctorul si ma gandesc ca iti spunea daca da sau nu...Ai grija de tine...si mergi la un medic la tine acasa ca probabil ai racit!

ynuska
27.01.2010, 12:03:26
bunaaaa,
si eu o sa am nunta in mai anul asta.

cum stati cu pregatirile?!

dianaruxi
27.01.2010, 12:10:41
bunaaaa,
si eu o sa am nunta in mai anul asta.

cum stati cu pregatirile?!
buna, bine ai venit, eu am asa
- biserica
- restaurantul
- rochia
- pantofi rochie
- tinuta civila
- costumul mire civila
- verighete
- pahare miri
- invitatii
- decoratiuni
Tu?

ruxi86
27.01.2010, 12:54:53
eu nu am primit inca oferta dar cand o primesc te anunt si pe tine, asa informativ.

da, chiar te rog cand ai oferta sa imi spui si mie.

dianaruxi
27.01.2010, 12:59:23
am vb din nou cu josephine pt o bratara, care sa fie oarecum asemanatoare cu cerceii, o sa ma coste 190 ron. O voi avea la inceputul lui martie. si imi trimit si invitatiile pana la sfarsitul lui februarie.

mortisha_20
27.01.2010, 13:04:00
nu paracetamolul?

sau poate o fi si in functie de organism ... cel putin la mine algocalminul n-are nici un efect.

mortisha, cred ca tot mai bine ar fi sa il intrebi pe doctor ... daca e bine sa iti faca acum operatia.
Vad cum e pana deseara! Eu stiam k algocalmin se da la bebei supozitoare, dar nu stiam de adulti1 Eu iau paracetamol si nurofen! Si ceai hapciu

ynuska
27.01.2010, 14:02:32
Buna DianaRuxi,

Aoleu!!!! Noi suntem in urma rau ..weekendul asta mergem sa vedem prima locatie. Sper sa ne placa si sa ne intelegem la pret.

Am gasit o rochie de mireasa care imi place, dar nu am cumparat-o inca, vreau sa aman pana gasesc localul sa fiu sigura ca o sa existe o armonie intre stiluri.
Noi o sa facem nunta la munte undeva.

Un fotograf bun..stie cineva ?

dianaruxi
27.01.2010, 14:10:20
Buna DianaRuxi,

Aoleu!!!! Noi suntem in urma rau ..weekendul asta mergem sa vedem prima locatie. Sper sa ne placa si sa ne intelegem la pret.

Am gasit o rochie de mireasa care imi place, dar nu am cumparat-o inca, vreau sa aman pana gasesc localul sa fiu sigura ca o sa existe o armonie intre stiluri.
Noi o sa facem nunta la munte undeva.

Un fotograf bun..stie cineva ?
aaa in acest caz e usor de gasit, si nici bataie pe localuri nu e, si bisericile sunt mai ieftine. e super la munte in mai.
nu pot sa-ti recomand fotograf aici, ca ar fi publicitate. dar ce buget ai?

norishor
27.01.2010, 15:35:05
Salutare miresici!
Ojitosazules sa stii ca imi place prima rochie. Iti vine foarte bine si iti scoate in evidenta talia subtire. A doua rochie are floarea aia, care nu-mi place. Sper sa te hotarasti si sa o alegi pe cea care te face sa simti ceva special.
Ruxi, si eu voi avea sala crem.;;)
E bine ca zugravesc totusi intr-o culoare neutra si bineinteles ca movul tau se va potrivi de minune cu tot ce va fi acolo.
Mortisha, iti doresc multa sanatate si sa iti revii cat mai repede! Eu stiu ca temperatura 37, sau 37 si ceva, indica o infectie in corp. Nu e o parere avizata, de aceea cel mai bine ar fi sa mergi la medic. >:D<

Sper sa revin cu poze cu pantofii...daca ii cumpar azi. :zz:

Va pup!

krisu10
27.01.2010, 16:42:28
imi pare rau sa aud ca ai avut neplaceri luna asta ... condoleante pt pierderea suferita ... trebuie insa sa fii tare si totul va fi bine ... este insa bine ca ai reusit sa mai rezolvi cate ceva pt nunta. ce rochita ti-ai luat? nu ne arati si noua o poza cu ea sa te admiram si noi? >:D<

Din pacte nu am poze :( , dar va promit ca o sa pun cand o sa am poze dupa retusari.

PS Multumesc frumos tuturor pentru mesajele de incurajare!:gen_17:

krisu10
27.01.2010, 16:46:26
Imi pare rau de ce ti s-a inamplat. M-am uitat pe net pt figurine nu am gasit nimic cu fluturi in Ro. Cateva idei dina afara daca vrei
http://www.weddingcollectibles.com/images/P/20080903_cr_1598%20copy-.jpg
http://www.eastbeachdesigns.co.uk/images/cake_topper/butterfly%20cake%20topper.jpg
http://pics.gallery.weddingbee.com/2921.dfvafd.jpg.resize

Ultimul este superb! Tortul face parte din meniu asa ca o sa trec pe la restaurant sa intreb ca pot face ei. Mersi frumos de ajutor! :gen_17:

Arahne
27.01.2010, 16:48:07
Scuze nu am mai intrat, s-ar putea sa ai o viroza in general nu e contraindicatie pt operatie dar oricum e bine sa-l intrebi, fiecare are pasaricile lui. Ai zis ca iei pastile sper ca nu iei antibiotice, ia cat mai multa vitamina C ( e cam singura de folos)

krisu10
27.01.2010, 16:52:03
cred ca la giuseppina pasticeria ai putea sa le faci. Or sa bage nu stiu ce chestii decorative din tematica natura din luna februarie.
Eu zic sa dai o fuga la aceasta cofetarie si sa vorbesti cu dna de acolo.

Mersi frumos pentru idee. Am gasit site-ul sunt sunt superbe torturile, dar din pacate la mine tortul este in meniu asa ca il face restaurantul.

Arahne
27.01.2010, 16:55:17
aa si la capitorlul antipiretice mai bine ia paracetamol nu te baga la aspirina ca intervine si in coagulare si multa vitamina C precum ziceam.

ruxi86
27.01.2010, 17:24:32
Salutare miresici!
Ojitosazules sa stii ca imi place prima rochie. Iti vine foarte bine si iti scoate in evidenta talia subtire. A doua rochie are floarea aia, care nu-mi place. Sper sa te hotarasti si sa o alegi pe cea care te face sa simti ceva special.
Ruxi, si eu voi avea sala crem.;;)
E bine ca zugravesc totusi intr-o culoare neutra si bineinteles ca movul tau se va potrivi de minune cu tot ce va fi acolo.
Mortisha, iti doresc multa sanatate si sa iti revii cat mai repede! Eu stiu ca temperatura 37, sau 37 si ceva, indica o infectie in corp. Nu e o parere avizata, de aceea cel mai bine ar fi sa mergi la medic. >:D<

Sper sa revin cu poze cu pantofii...daca ii cumpar azi. :zz:

Va pup!

Eu sper din tot sufletul sa o zugraveasca asa ... nu erau f siguri ca au avut si ei probleme acum cu criza asta ... nu le-a mers chiar asa bine ... dar abia dupa paste vor stii cu siguranta daca vor schimba culoare salonului sau nu si mi-au spus sa revin atunci cu un telefon ca sa imi spuna sigur.

Bafta sa iti gasesti pantofiori ... ai sa vezi ca ce e al tau e pus deoparte >:D<

mortisha_20
27.01.2010, 20:45:12
aa si la capitorlul antipiretice mai bine ia paracetamol nu te baga la aspirina ca intervine si in coagulare si multa vitamina C precum ziceam.
Nu aspirina nu iau, stiu k nu e bine! Am luat paracetamol si nurofen si ceai hapciu! Am amanat conizatia k oricum nu mai puteam! mai bine sa fiu sanatoasa la doctor, decat sa ma trimita acasa! ms oricum

Cristina_84
27.01.2010, 21:35:37
Foarte reusita rochita...Din ce auzisem eu pe topicul de la calin events rochitele ar fi undeva la max 3000 ron. sper sa nu ma insel prea tare. acum, daca e colectie 2010 s-ar putea sa fie mai scumpe. da si tu un telefon si intreaba>:D<

Pai din cate stiu cei de la "Calin Events"participa la targul de la Romexpo,noi tragem o fuga vineri sau sambata pana in Bucuresti si o sa intreb atunci:* .Voi mergeti la targ fetelor?

dianaruxi
27.01.2010, 21:36:47
Pai din cate stiu cei de la "Calin Events"participa la targul de la Romexpo,noi tragem o fuga vineri sau sambata pana in Bucuresti si o sa intreb atunci:* .Voi mergeti la targ fetelor?
da eu o sa merg, vreau sa ma uit de voal si alte chestii minore.

Arahne
27.01.2010, 22:21:43
si eu o sa merg ma uit dupa voal (care sunt sigura ca nu-l gasesc dar speranta moare ultima) si manusi.

dianaruxi
28.01.2010, 08:52:27
si eu o sa merg ma uit dupa voal (care sunt sigura ca nu-l gasesc dar speranta moare ultima) si manusi.
eu ma mai uit dupa pernuta de verighete, set de taiat tortul, si pix si carte de oaspeti.

michelline_bv
28.01.2010, 08:54:42
si eu sunt tot o miresica de mai, 16 mai...

dianaruxi
28.01.2010, 08:55:07
bine ai venit

tcv16
28.01.2010, 09:12:35
Ultimul este superb! Tortul face parte din meniu asa ca o sa trec pe la restaurant sa intreb ca pot face ei. Mersi frumos de ajutor! :gen_17:

Chiar sunt foarte dragute figurinile...multumim pentru link-uri

ruxi86
28.01.2010, 09:47:16

si eu merg la targul de la romexpo ... mai ales ca este la 5 min de mine :D
poate am si eu noroc si imi gasesc voal si eventual pantofi pt mire.

ruxi86
28.01.2010, 09:47:53

bine ai venit printre noi >:D<

dianaruxi
28.01.2010, 09:48:42
si eu merg la targul de la romexpo ... mai ales ca este la 5 min de mine :D
poate am si eu noroc si imi gasesc voal si eventual pantofi pt mire.
noi pt mire nu avem decat costumul de la civila, pantofi nu avem de nici o culoare.

emilinicole
28.01.2010, 10:13:10
noi pt mire nu avem decat costumul de la civila, pantofi nu avem de nici o culoare.

si noi la fel:gen_09:nush ce om face
mi-au venit verighetele..le luam diseara:)

ruxi86
28.01.2010, 10:18:36

pt civila avem pantofi ... nu stiu daca isi mai ia altii ... doar daca se razgandeste el intre timp si vrea altii ... iar pt civila nu isi mai ia costum ... ca n-are rost si asa el nu poarta costum.
acum sa vedem daca gasim pantofi pt religioasa ... o sa fie o mare problema pt ca el are piciorul mic si se gasesc greu nr mici la barbati ... mereu am avut probleme aici cand mergeam sa isi caute incaltaminte.

si noi la fel:gen_09:nush ce om face
mi-au venit verighetele..le luam diseara:)

sa ne arati si noua poze cu verighetele cand le-ai luat :D

dianaruxi
28.01.2010, 10:26:57
si eu mi-am luat verighetele de la gravat sunt ff multumita de cum au iesit.

Arahne
28.01.2010, 10:40:30
eu nu le-am gravat ca pierd din gramaj si oricum se cam duce in timp scrisul

emilinicole
28.01.2010, 10:50:09

noua ni le-ai si gravat..sper ca au iesit ok:)
va zic eu..oricum candtarec mai mult decat credeam ca le-am facut din aur de 18K..si asta e mai greu..

Arahne
28.01.2010, 10:52:49
pt Biu
http://www.ninewest.com/Bowtie/4208871,default,pd.html?cgid=1062&itemNum=28&variantSizeClass=&variantColor=PURPLSA

au si reprezentanta in Ro

dianaruxi
28.01.2010, 10:55:28
eu nu le-am gravat ca pierd din gramaj si oricum se cam duce in timp scrisul
deci nu am pierdut nimic din gramaj, 17.05 aveau cand le-am dus 17.05 aveau cand le-am luat

Arahne
28.01.2010, 11:01:01
deci nu am pierdut nimic din gramaj, 17.05 aveau cand le-am dus 17.05 aveau cand le-am luat
:)) posibil, mie asa mi s-a spus

dianaruxi
28.01.2010, 11:02:48
:)) posibil, mie asa mi s-a spus
nu a dat cu dalta si cu ciocanul in ele, le-a gravat cu laser, a luat super putin, din ele, abia se vede scrisul. mi le-a cantarit in fata.

Biu
28.01.2010, 11:09:05
pt Biu
http://www.ninewest.com/Bowtie/4208871,default,pd.html?cgid=1062&itemNum=28&variantSizeClass=&variantColor=PURPLSA

ioi, m-ai lovit in moalele capului cu sandalele astea :x :x :x
au reprezentanta in ro, dar in bucuresti, ca in cluj tot se inchide :-SS :-SS :-SS :((
Edit : i-am dat mail tipei de la fabrica care face pantofi la comanda sa vad daca nu ii poate copia :D. Merci Arahne ! :*

Arahne
28.01.2010, 11:30:29
ioi, m-ai lovit in moalele capului cu sandalele astea :x :x :x
au reprezentanta in ro, dar in bucuresti, ca in cluj tot se inchide :-SS :-SS :-SS :((
Edit : i-am dat mail tipei de la fabrica care face pantofi la comanda sa vad daca nu ii poate copia :D. Merci Arahne ! :*
Cu placere. Inca un motiv sa treci prin Bucuresti :))

norishor
28.01.2010, 11:33:55
Hello! Am cumparat pantofii. \:D/Sunt foarte frumosi. Au costat 380 lei, si sunt foarte comozi. Incerc sa pun poze mai tarziu, sa vad mai intai cum le descarc de pe telefon. :D

dianaruxi
28.01.2010, 11:40:35
Hello! Am cumparat pantofii. \:D/Sunt foarte frumosi. Au costat 380 lei, si sunt foarte comozi. Incerc sa pun poze mai tarziu, sa vad mai intai cum le descarc de pe telefon. :D
felicitari, asteptam pozele.

tcv16
28.01.2010, 11:46:51
pt Biu

Unde este magazinul in bucuresti?

dianaruxi
28.01.2010, 11:55:50
sunt mai multe, unul in mall baneasa, unul in mall vitan, si nu stiu dc mai e vreunul.

Arahne
28.01.2010, 11:56:06
Mall-ul din Vitan parca si Baneasa shopping city. Nu stiu daca au exact modelele de pe site eu am aflat de al ca m-am uitat in revista Femeia la niste pantofi albastrii (initial m-am gandit la Dianaruxi) dar pe siteul lor nu e modelul ala...

dianaruxi
28.01.2010, 11:57:36
Mall-ul din Vitan parca. Nu stiu daca au exact modelele de pe site eu am aflat de al ca m-am uitat in revista Femeia la niste pantofi albastrii (initial m-am gandit la Dianaruxi) dar pe siteul lor nu e modelul ala...
da nu prea sunt aceleasi modele ca pe site, nu stiu ce colectii baga astia din romania.

norishor
28.01.2010, 12:00:33
Am facut aseara pozele astea cu telefonul. In realitate pantofiorii arata si mai bine. :love: Voi ce ziceti, sunt draguti? Stiu ca gusturile difera...

ruxi86
28.01.2010, 12:02:55
Am facut aseara pozele astea cu telefonul. In realitate pantofiorii arata si mai bine. :love: Voi ce ziceti, sunt draguti? Stiu ca gusturile difera...

sunt f frumosi sa stii ... imi plac ... sa ii porti sanatoasa!:*

Biu
28.01.2010, 12:05:27

foarte frumosi nori >:D< ! sa-i dansezi toata noaptea \:D/

norishor
28.01.2010, 12:05:38
sunt f frumosi sa stii ... imi plac ... sa ii porti sanatoasa!:*

Multumesc! Sunt foarte incantata de ei. Sunt si comozi...voi dansa toata noaptea cu ei. :)

emilinicole
28.01.2010, 12:13:57

sunt super frumosi!
felicitari..
la comoditate nu ma pronunt ca eu nu sunt in stare sa merge pe toc mai mare de 5cm:))dar te cred pe cuvant ca sunt comozi

dianaruxi
28.01.2010, 12:14:03
fff draguti, sa-i porti sanatoasa, sa-i iei la purtat prin casa, ca sa nu te bata.

Arahne
28.01.2010, 12:17:39
F frumosi si eu i-am vazut intr-un magazin prin Buc dar nu aveau nr meu. Sa-i porti sanatoasa

mortisha_20
28.01.2010, 12:40:57
F frumosi si eu i-am vazut intr-un magazin prin Buc dar nu aveau nr meu. Sa-i porti sanatoasa
In galati nu gasesc pantofii! Ca nu e sezonul!

dianaruxi
28.01.2010, 12:42:37
In galati nu gasesc pantofii! Ca nu e sezonul!
cum asa? nu e sezon de ce?

mortisha_20
28.01.2010, 12:55:49
cum asa? nu e sezon de ce?
de pantofi! Au numai cizme si ghete!

dianaruxi
28.01.2010, 12:58:29
de pantofi! Au numai cizme si ghete!
pai si dc ai o ocazie iarna, nu poti sa-ti cumperi pantofi?

mortisha_20
28.01.2010, 13:06:29
pai si dc ai o ocazie iarna, nu poti sa-ti cumperi pantofi?
ba da dar de sezon! adik pantofi de iarna! f inchisi gen botine! si in niciun caz albi

andrelutza_2010
28.01.2010, 13:48:27
superbi pantofii Norishor. Sa-i porti sanatoasa ! :*

Arcee
28.01.2010, 13:52:29
Foarte frumosi pantofiorii..si atat de inalti! Felicitari! Sa-i porti fara bataturi:D

DanielaB
28.01.2010, 14:00:14
Sunt superbi draga mea...dar eu din pacate nu pot purta toc asa inalt...as fi mult mai inalta ca si el...sper sa-mi gasesc ceva pana la urma...imi iau balerini si gata;))...sa-i porti sanatoasa si cu mare placere!>:D<

deliag
28.01.2010, 14:02:46

foarte frumosi pantofiorii, unde i-ai gasit? in timisoara? ca eu m-am uitat ieri si nu am prea vazut nimic deosebit

norishor
28.01.2010, 14:28:13
Sunt obisnuita sa merg cu tocuri inalte, port destul de des.
Eu nu sunt inalta iar iubitul meu are 1,85, din fericire, asa ca pot purta linistita pantofi cu ce toc imi doresc.:A

Deliag, pantofii i-am cumparat din Lugoj, de la Pantoful galben. In Timisoara nu am avut noroc, am cautat in tot orasul. Magazinul asta stiu ca este si in Timisoara, insa nu mai stiu exact unde, cred ca pe str. Lacului pe undeva. Au o multime de perechi, chiar n-am stiut ce sa aleg la un moment dat.

Va multumesc fetelor pt felicitari! Va doresc si voua sa va bucurati de pantofiorii vostri de mireasa si sa va simtiti bine in ei. >:D<

dianaruxi
28.01.2010, 14:32:08
Eu nu sunt inalta iar iubitul meu are 1,85, din fericire, asa ca pot purta linistita pantofi cu ce toc imi doresc.:A

Deliag, pantofii i-am cumparat din Lugoj, de la Pantoful galben. In Timisoara nu am avut noroc, am cautat in tot orasul. Magazinul asta stiu ca este si in Timisoara, insa nu mai stiu exact unde, cred ca pe str. Lacului pe undeva. Au o multime de perechi, chiar n-am stiut ce sa aleg la un moment dat.

Va multumesc fetelor pt felicitari! Va doresc si voua sa va bucurati de pantofiorii vostri de mireasa si sa va simtiti bine in ei. >:D<
si eu purtam, dar de cand mi-am luat masina nu prea mai port, ca nu pot conduce cu tocuri.

norishor
28.01.2010, 14:40:22
si eu purtam, dar de cand mi-am luat masina nu prea mai port, ca nu pot conduce cu tocuri.

Ce fain de tine ca ai masina....si ca ai carnet. Eu inca nu am, s-ar putea anul viitor sa fac si eu scoala. Pana atunci, mai merg cu tocuri. :)
Am o prietena, care, la fel ca tine, nu poate conduce cu tocuri..si isi ia pantofi de rezerva in portbagaj. Poti face si tu la fel. :D

dianaruxi
28.01.2010, 14:46:12
Ce fain de tine ca ai masina....si ca ai carnet. Eu inca nu am, s-ar putea anul viitor sa fac si eu scoala. Pana atunci, mai merg cu tocuri. :)
Am o prietena, care, la fel ca tine, nu poate conduce cu tocuri..si isi ia pantofi de rezerva in portbagaj. Poti face si tu la fel. :D
da am incercat si eu, dar mai mult ma enervez. :))

deliag
28.01.2010, 15:10:44

merci de informatii, o sa mai caut .. oricum nu ma grabesc, ce era mai urgent am rezolvat

norishor
28.01.2010, 16:08:21
merci de informatii, o sa mai caut .. oricum nu ma grabesc, ce era mai urgent am rezolvat

Cu placere! >:D< Multa bafta in continuare la pregatiri!

Ce mai ai de luat?

Biu
28.01.2010, 16:31:14

eu pot, nu prea am treaba, numai sa aiba ceva creste, sa nu fie lucioasa talpa ca de skiuri :)) , atunci imi aluneca piciorul pe pedala 8-}

Arahne
28.01.2010, 16:37:45
Eu am carnet de la 18 ani si tot de atunci nu conduc (adik de 6 ani :-p ) Nu suport traficul din Bucuresti ma enervez repede si incep sa injur :D Prefer sa merg cu bicicleta sau pe jos . Totusi am zis ca imi iau incurand motocileta si o sa ma incumet iar la condus B-)

krisu10
28.01.2010, 16:39:10
pt Biu

WOW Sunt superbe! Din pacate eu din motive de sanatate nu pot purta tocuri mai mari de 5-6 cm, dar acestea sunt superbe!

ojitosazules85
29.01.2010, 10:45:55
Fetelor, maine o sa am si eu verighetele:D. Mi-am ales rochita! Sunt happy! De acum trebuie sa ma uit dupa rochie pt cununia civila! Saptamana viitoare o sa am si invitatiile, am semnat cu agentia de decoruri!

ruxi86
29.01.2010, 10:57:25
Fetelor, maine o sa am si eu verighetele:D. Mi-am ales rochita! Sunt happy! De acum trebuie sa ma uit dupa rochie pt cununia civila! Saptamana viitoare o sa am si invitatiile, am semnat cu agentia de decoruri!

felicitari pt achizitii! sa iti aduca numai bucurii!
asteptam pozici cu verighetele si cu rochita.
ce rochita ti-ai luat pana la urma?
pt cun civila eu nu mi-am luat nimic momentan ... mai astept ca nu e asa graba ... vreau sa termin cu ce e mai important si mai urgent.

ojitosazules85
29.01.2010, 11:04:45
felicitari pt achizitii! sa iti aduca numai bucurii!
asteptam pozici cu verighetele si cu rochita.
ce rochita ti-ai luat pana la urma?
pt cun civila eu nu mi-am luat nimic momentan ... mai astept ca nu e asa graba ... vreau sa termin cu ce e mai important si mai urgent.
Pai mi-am luat-o pe cea stil printesa, "it is the one". :D Pai care chestii mai sunt asa importante? Ca nu imi mai trece nimic prin cap acum. Noi de la agentie am ales mai multe chestii, inclusiv florile si voi primi buchetul de mireasa gratuit! Mi trebuie sa luam costumul de mire si pantofii lui, uitasem:d

deliag
29.01.2010, 11:10:12
neatza fetelor.. cam liniste pe aici. sa fie linistea dinaintea furtunii? eu una am deja emotii pt ziua cea mare. am o intrebare: am mai vazut pe la tv si cred k si aici pe site ca si nasa are buchet? nu doar mireasa?

ruxi86
29.01.2010, 11:26:12
Pai mi-am luat-o pe cea stil printesa, "it is the one". :D Pai care chestii mai sunt asa importante? Ca nu imi mai trece nimic prin cap acum. Noi de la agentie am ales mai multe chestii, inclusiv florile si voi primi buchetul de mireasa gratuit! Mi trebuie sa luam costumul de mire si pantofii lui, uitasem:d

f frumos ... daca tu esti fericita in acea rochita, asta e cel mai important >:D<
pai vezi pe miresoiul tau l-ai uitat =))
eu mai am de luat voalul, bijuteriile, pantofii mirelui.
buchetele si lumanarile nu stiu momentan cu cine le vom face ... ori cu cei care ne organizeaza sala ori cu alta agentie.
f tare ca iti primesti buchetul gratuit.

neatza fetelor.. cam liniste pe aici. sa fie linistea dinaintea furtunii? eu una am deja emotii pt ziua cea mare. am o intrebare: am mai vazut pe la tv si cred k si aici pe site ca si nasa are buchet? nu doar mireasa?

da, si nasa are buchet ... cel putin asa se face la noi ... si se plateste de mire pt ca nasii platesc lumanarile ... bine, acum ramane sa faceti cum doriti voi .. eu una am sa ii iau buchet si nasei pt cun. religioasa, la cea civila nu se ia buchet decat miresei.
momentan nu stiu inca ce buchet va avea nasa ... treb sa vb cu ea sa vad din ce flori il vrea, in ce culoare.

norishor
29.01.2010, 11:36:38
Delia, la noi in Banat am vazut ca se poarta acest obicei, cu nasa cu buchet. O intrebi pe nasa voastra daca vrea...nu e obligatoriu. A mea de exemplu nu isi doreste buchet.

Ojitosazules, pe care din cele 2 rochii din pozele postate de tine ai ales-o? Ca amandoua cred ca erau stil printesa. :) Felicitari pt rochie si verighete! Sa le porti cu placere!

Emilinicole, ai nunta fix cu o luna mai devreme decat mine. Peste 3 luni iti vom tine pumnii sa fie totul bine si sa va distrati la nunta voastra!

Ruxi, ce putine lucruri mai ai de luat. Incet-incet, se apropie momentul mult asteptat!

ojitosazules85
29.01.2010, 11:41:16
[quote=norishor;2909085]
Ojitosazules, pe care din cele 2 rochii din pozele postate de tine ai ales-o? Ca amandoua cred ca erau stil printesa. :) Felicitari pt rochie si verighete! Sa le porti cu placere!
Pe cea care porneste din talie! :d Ma simt super bine in ea!<:-P

norishor
29.01.2010, 11:51:17
[quote=norishor;2909085]
Pe cea care porneste din talie! :d Ma simt super bine in ea!<:-P

Prima sau a doua? :D

Oricare ar fi, felicitari inca o data si ma bucur ca te simti bine in ea, asa si trebuie.
Si eu merg maine la proba. Sper ca rochia sa fie exact asa cum am spus eu sa o faca. Am emotii, imi doresc sa fie superba! Saptamana viitoare o voi avea acasa, in sfarsit!

emilinicole
29.01.2010, 12:02:30
Emilinicole, ai nunta fix cu o luna mai devreme decat mine. Peste 3 luni iti vom tine pumnii sa fie totul bine si sa va distrati la nunta voastra!

da nori..asa e..dau startul..vai cat de putin mai e..
aseara am luat verighetele..am incercat sa faca poza dar nu se vedea clar deloc..asa ca va pun poza de pe site..au iesit ft bine..si gravarea e ft reusita, cu litere italice de mana.

http://www.cuatroperla.ro/mari/verighete/b82_a.jpg

deliag
29.01.2010, 12:13:31
f frumos ... daca tu esti fericita in acea rochita, asta e cel mai important >:D<
pai vezi pe miresoiul tau l-ai uitat =))
eu mai am de luat voalul, bijuteriile, pantofii mirelui.
buchetele si lumanarile nu stiu momentan cu cine le vom face ... ori cu cei care ne organizeaza sala ori cu alta agentie.
f tare ca iti primesti buchetul gratuit.

da, si nasa are buchet ... cel putin asa se face la noi ... si se plateste de mire pt ca nasii platesc lumanarile ... bine, acum ramane sa faceti cum doriti voi .. eu una am sa ii iau buchet si nasei pt cun. religioasa, la cea civila nu se ia buchet decat miresei.
momentan nu stiu inca ce buchet va avea nasa ... treb sa vb cu ea sa vad din ce flori il vrea, in ce culoare.

eu ma intreb cum va tine nasa la biserica in mana si buchetul ei si lumanarea?

norishor
29.01.2010, 12:14:52

da nori..asa e..dau startul..vai cat de putin mai e..
aseara am luat verighetele..am incercat sa faca poza dar nu se vedea clar deloc..asa ca va pun poza de pe site..au iesit ft bine..si gravarea e ft reusita, cu litere italice de mana.

http://www.cuatroperla.ro/mari/verighete/b82_a.jpg

Sunt foarte frumoase, elegante! Sa le purtati cu placere pana la adanci batraneti! :)

emilinicole
29.01.2010, 12:16:06
Sunt foarte frumoase, elegante! Sa le purtati cu placere pana la adanci batraneti! :)
multu...la fel si voi..