PDA

Versiunea completa : Pregatirile miresicilor de mai 2010

Pagini : 1 2 [3] 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40

dianaruxi
18.08.2009, 10:20:18
Mie imi place foarte mult a doua! Sa inteleg insa ca dai doua invitatii (una pt civila una pt biserica)? si vei avea aceeasi invitati si la una si la cealalta?..si eu le voi avea la distanta cam de o luna una fata de cealalta si inca nu sunt sigura cum voi proceda...tu cum faci?
mult succes:)
pai civila e in franta, pt rudele alui meu, care nu pot veni in rom la cununia religioasa, si voi da invitatii pt civila tuturor care vor veni acolo, si acestea vor fi in franceza. Civila e in aprilie, iar religioasa si restaurantul in iunie in rom.
Pt religioasa voi da inca un set de invitatii, tuturor care vor sa vina in rom la rest, care vor fi si in romana si in franceza.

Oanaflo
18.08.2009, 10:51:40
Multumesc frumos de intampinare fetelor. Sambata am fost sa vb cu DJ-ul, din pacate ajungand prea tarziu n-am apucat sa povestesc multe cu el, sambata asta ne infiintam iar la restaurant sa vedem ce si cum. Macar vad sala cum e amenajata "ca de nunta", vb cu DJ, mai vad meniuri, una alta. Cu biserica am rezolvat si noi oarecum azi. In Cluj e o porcarie nemaipomenita: vrei slujba in lb romana la biserica catolica? ai de ales 1 biserica! Nu conteaza ce biserica vreau eu, nu conteaza absolut nimic, ti se pune la dispozitie una bucata biserica si una bucata preot vorbitor de lb romana care sa-ti oficieze cununia religioasa. Acasa la Arad din cate stiu, la biserica catolica se oficiaza slujbe in maghiara, germana, romana. Aici nu:gen_07:
Asta e, ce sa facem? Si cu astea am cam rezolvat pe anul asta, ca prea multe nu mai am ce rezolva acum. O sa vorbim prin septembrie cu preotul, ca acum e in concediu :D . Si din ianuarie cand sunt si targurile de nunti ma apuc iar de organizat. Cam prin februarie - martie incep si cu rochia (in principiu o fac la comanda), doar daca gasesc ceva gata de cumparat atunci poate ma grabesc. Dar altfel nu prea cred.

Voi cum stati cu organizatul? Cum v-ati impartit timpul pt cele 9 luni ramase?

dianaruxi
18.08.2009, 10:59:50
pai deocamdata eu ma uit de invitatii pentru civila, dar nu pot inca sa le fac pt ca nu stiu la ce ora o sa fie civila, abia cand rezerva soacra primaria putem sa dam comanda, vreau sa ma uit din timp ca nu prea ma pricep la siturile franceze de invitatii si la preturi, si am vazut ca la ei se comanda cu card de multumire si cu card de nu stiu ce, bla bla ma enerveaza.

Arcee
18.08.2009, 13:29:58
neata fetelor, ce mai ziceti, eu ma uit de invitatii pt civila, care e in aprilie, si ma gandesc sa le iau direct din franta ca sunt mai dragute. ce ziceti de astea?
http://www.monfairepart.com/faire-part-6596-82-71_72-12.html
http://www.lc-faire-part.com/mariage/faire-part-regalb-jn752-papillons-mauve-et-blanc-p-4295.html
si mie imi place mai mult a doua..e mai vesela. prima parca e prea sobra:D

dianaruxi
18.08.2009, 14:24:33
si mie imi place mai mult a doua..e mai vesela. prima parca e prea sobra:D
da e draguta a doua, nu stiu inca ce a hotarat mama soacra dc pune sau nu decoratiuni in restaurant, ca parca le-as asorta cu decoratiunile. va pun un link cu restaurantul, sa nu radeti:D http://www.labodegaenseine.com/particulier.php

corinavasile
18.08.2009, 14:26:43
Si eu sunt pe aici....Este careva si din Sibiu??

Arcee
18.08.2009, 14:38:41
da e draguta a doua, nu stiu inca ce a hotarat mama soacra dc pune sau nu decoratiuni in restaurant, ca parca le-as asorta cu decoratiunile. va pun un link cu restaurantul, sa nu radeti:D http://www.labodegaenseine.com/particulier.php
e foarte frumos. imi plac trandafirii de la intrare...norocoaso o sa ai parte de 2 nunti>:D<

Arcee
18.08.2009, 14:39:32
buna bine ai venit printre noi...exista si un topic al miresicilor de sibiu (la impartirea pe regiuni)>:D<

dianaruxi
18.08.2009, 14:41:53
e foarte frumos. imi plac trandafirii de la intrare...norocoaso o sa ai parte de 2 nunti>:D<
partea asta nu o sa fie cine stie ce , ca vor fi numai rudele lui iulica, si parintii mei si fratele meu si vreo 3 prieteni de ai mei, deci presupun ca eu nu ma voi distra ff mult.

angi300
18.08.2009, 15:30:38
In acest caz ai putea sa te gandesti la: portocaliu cu bleu sau auriu/galben cu verde/olive sau poate chiar galben pai cu rosu sangeriu (depinde ce tonuri de galben si portocaliu are sala si daca merg cu rosu). Bineinteles, conteaza f mult si care culori iti plac tie pt ca e f important sa te simti tu bine si impacata cu alegerea facuta si sunt sigura ca o sa ai o nunta f frumoasa! >:D<
ms mult de raspuns...acea culoare de galben de care ziceam e foarte deschisa zici ca e mai mult alb....=P~ iar acel portocaliu e de asemenea deschis. chiar sper sa pot sa-mi organizez si eu asa un pic nunta, ca deja soacra a stabilit tot de la a la z....(normal ca si culorile)...of :(

dianaruxi
18.08.2009, 15:42:50
ms mult de raspuns...acea culoare de galben de care ziceam e foarte deschisa zici ca e mai mult alb....=P~ iar acel portocaliu e de asemenea deschis. chiar sper sa pot sa-mi organizez si eu asa un pic nunta, ca deja soacra a stabilit tot de la a la z....(normal ca si culorile)...of :(
io zic ca ar merge si un alb cu verde, sau alb cu portocaliu. Alb cu verde as prefera eu dar pt ca eu sunt fan verde, si verdele poate fi ceva fff deschis spre pal, doar fundele de la scaune, eventual funde din tul sau mai misto organza. Iar pe mese doar servetele verzi, si aranajamentele florale cu verde si alb si cale portocalii.

anette10
18.08.2009, 16:36:01
neata fetelor, ce mai ziceti, eu ma uit de invitatii pt civila, care e in aprilie, si ma gandesc sa le iau direct din franta ca sunt mai dragute. ce ziceti de astea?
http://www.lc-faire-part.com/mariage/faire-part-regalb-jn752-papillons-mauve-et-blanc-p-4295.html

Inca un vot pentru al doilea model!

anette10
18.08.2009, 16:44:10
Multumesc frumos de intampinare fetelor. Sambata am fost sa vb cu DJ-ul, din pacate ajungand prea tarziu n-am apucat sa povestesc multe cu el, sambata asta ne infiintam iar la restaurant sa vedem ce si cum. Macar vad sala cum e amenajata "ca de nunta", vb cu DJ, mai vad meniuri, una alta. Cu biserica am rezolvat si noi oarecum azi. In Cluj e o porcarie nemaipomenita: vrei slujba in lb romana la biserica catolica? ai de ales 1 biserica! Nu conteaza ce biserica vreau eu, nu conteaza absolut nimic, ti se pune la dispozitie una bucata biserica si una bucata preot vorbitor de lb romana care sa-ti oficieze cununia religioasa. Acasa la Arad din cate stiu, la biserica catolica se oficiaza slujbe in maghiara, germana, romana. Aici nu:gen_07:
Asta e, ce sa facem? Si cu astea am cam rezolvat pe anul asta, ca prea multe nu mai am ce rezolva acum. O sa vorbim prin septembrie cu preotul, ca acum e in concediu :D . Si din ianuarie cand sunt si targurile de nunti ma apuc iar de organizat. Cam prin februarie - martie incep si cu rochia (in principiu o fac la comanda), doar daca gasesc ceva gata de cumparat atunci poate ma grabesc. Dar altfel nu prea cred.

Eu zic ca ai putea sa te uiti macar ca idee dupa modele de rochii sa-ti dai seama cam ce stil vrei si incotro s-o apuci cand te apuci de cautat calumea.
Noi avem doar restaurantul rezervat si sapt asta sper sa rezolvam si cu muzica (am vb deja dar inca n-am batut palma) si cu foto si video. Eu rochia am gasit-o din intamplare pe un site si pur si simplu m-am indragostit de ea incat nu mai vreau alta. In rest, am inceput sa ma gandesc la invitatii, marturii, decoratiuni etc pt ca as vrea sa existe o legatura intre toate astea, nu neaparat o tema dar sa fie toate din acelasi film :D .

Cristina_84
18.08.2009, 20:26:55

Ceau! Eu sunt din Sibiu:D si pe deasupra mai am si nunta la Majestic:)) ce ne-am gasit,tu la care din cele doua sali o sa ai nunta? Eu la cea de sus:* .
Te astept sa ne sfatuim>:D<

angi300
18.08.2009, 20:58:39
io zic ca ar merge si un alb cu verde, sau alb cu portocaliu. Alb cu verde as prefera eu dar pt ca eu sunt fan verde, si verdele poate fi ceva fff deschis spre pal, doar fundele de la scaune, eventual funde din tul sau mai misto organza. Iar pe mese doar servetele verzi, si aranajamentele florale cu verde si alb si cale portocalii.
ideea de cale portocalii suna foarte bine......combinatiile de culori la fel...insa mi-a picat pata sa nu combin o culoare cu alb...dar...poate ca nu gandesc tocmai bine. ms mult.

Biu
19.08.2009, 00:10:32

wow, dianaruxi, eu m-am apucat sa-mi fac singura modelul din primul link. Pana acum esec total #-o
modelul ce vroiam sa il copiez este acesta http://www.invitationsbyalecia.com/NewSite/Wedding/GateFolds/Damask/Damask.html l-am gasit mai demult si am o fixatie cu el. Acum cred ca ma reorientez catre acesta : http://www.coilldesign.ie/Green_Passion.htm. e mlt mai usor de realizat ;;) ( ca eu vreau sa mi le fac singura )
Anyway, clar votez cu primul model ;)).

nicoletaa
19.08.2009, 00:46:50
buna viitoare miresici de mai!!!si eu voi fi o viitoare miresica de mai,,, fara superstiti pentru luna mai,,,e chiar ...cea mai frumoasa luna..asa ca gata cu superstitiile:* ..noi am rezolvat restaurantul si muzica deocamdata,restul urmeaza,,spor la pregatiri si pupiceiiiii:bye_04:

dianaruxi
19.08.2009, 09:14:10
buna viitoare miresici de mai!!!si eu voi fi o viitoare miresica de mai,,, fara superstiti pentru luna mai,,,e chiar ...cea mai frumoasa luna..asa ca gata cu superstitiile:* ..noi am rezolvat restaurantul si muzica deocamdata,restul urmeaza,,spor la pregatiri si pupiceiiiii:bye_04:
te primim cu bratele deschise

dianaruxi
19.08.2009, 09:15:12
wow, dianaruxi, eu m-am apucat sa-mi fac singura modelul din primul link. Pana acum esec total #-o
modelul ce vroiam sa il copiez este acesta http://www.invitationsbyalecia.com/NewSite/Wedding/GateFolds/Damask/Damask.html l-am gasit mai demult si am o fixatie cu el. Acum cred ca ma reorientez catre acesta : http://www.coilldesign.ie/Green_Passion.htm. e mlt mai usor de realizat ;;) ( ca eu vreau sa mi le fac singura )
Anyway, clar votez cu primul model ;)).
sunt superbe amandoua, dar eu o prefer pe cea cu verde, ca sunt obsedata de verde. mie mi-e cam lene sa le fac singura.

corinavasile
19.08.2009, 09:25:52
Si eu tot acolo am! :*:*

corinavasile
19.08.2009, 09:26:59
Ceau! Eu sunt din Sibiu:D si pe deasupra mai am si nunta la Majestic:)) ce ne-am gasit,tu la care din cele doua sali o sa ai nunta? Eu la cea de sus:* .
Te astept sa ne sfatuim>:D<

Si eu tot acolo am...Is noua cu site-ul asta si scriu tot aiurea. Am mai raspuns o data si mi s-a postat raspunsul aiurea...off..#:-S

emilinicole
19.08.2009, 10:45:55
Si eu tot acolo am...Is noua cu site-ul asta si scriu tot aiurea. Am mai raspuns o data si mi s-a postat raspunsul aiurea...off..#:-S

stai linistita ca inveti;)

si usor usor, ne strangem atatea miresici de mai:)

va pup pe toate..si va spun, am luat si noi nasii.pana acum avem: restaurantul, formatia, nasii..de restul ne-am tot uitat, avem o gramada de foldere cu torturi, invitatii, cosulete..si urmeaza peste 2 sapt sa vb si cu cameramanaul si foto:)

Sannda
19.08.2009, 15:30:22
Buna fetelor!:bye_04: Si eu sant miresica de mai 2010.Nici eu nu cred in superstitiile legate de luna mai.In fond e luna florilor, cea mai frumoasa din an.
Va pup si spor la pregatiri. MAI avem putin.

dianaruxi
19.08.2009, 16:37:12
Buna fetelor!:bye_04: Si eu sant miresica de mai 2010.Nici eu nu cred in superstitiile legate de luna mai.In fond e luna florilor, cea mai frumoasa din an.
Va pup si spor la pregatiri. MAI avem putin.
welcome :D, sa fii binevenita.

nicoletaa
19.08.2009, 17:17:34
ola,,,:* ..azi dam avansul la sala si la muzica\:D/ ...am scapat de-o grija, urmeaza altele dar,asta e trebuie sa mai avem si griji nu??? ce ziceti de invitatii?eu as vrea sa le fac singura,adik sa iau eu coli sa gasesc textu si sa merg sa mi le printeze un profesionist ce ziceti???cu putina imaginatie si timp liber se poate..:* :* >:D< :bye_01:

angi300
19.08.2009, 20:10:53
ola,,,:* ..azi dam avansul la sala si la muzica\:D/ ...am scapat de-o grija, urmeaza altele dar,asta e trebuie sa mai avem si griji nu??? ce ziceti de invitatii?eu as vrea sa le fac singura,adik sa iau eu coli sa gasesc textu si sa merg sa mi le printeze un profesionist ce ziceti???cu putina imaginatie si timp liber se poate..:* :* >:D< :bye_01:
pai coli poti sa intrebi la tipografii...au acolo de toate...la faza cu printatul ai putea chiar tu sa-ti iei un tus si sa le scoti la tine acasa. mi-am permis sa spun aceste lucruri pt ca asa o sa facem si noi. oricum spor la ele, si sa-ti pui imaginatia la bataie.>:D<

Sannda
20.08.2009, 11:14:00
welcome :D, sa fii binevenita.

Multumesc dianaruxi de primire :*

nicoletaa
20.08.2009, 11:24:54
pai coli poti sa intrebi la tipografii...au acolo de toate...la faza cu printatul ai putea chiar tu sa-ti iei un tus si sa le scoti la tine acasa. mi-am permis sa spun aceste lucruri pt ca asa o sa facem si noi. oricum spor la ele, si sa-ti pui imaginatia la bataie.>:D<

mersi pt sfaturi:* >:D< am auzit ca colii se gasesc si chiar dragute,am vorbit cu o prietena care lucreaza la o librarie si mi-a zis ca au,tre sa merg sa vad ce modele,asta dupa ce vin de la tara,,,

dianaruxi
20.08.2009, 11:29:12
mie mi se pare cam multa bataie de cap sa le fac singura cand sunt atat de ieftine pe piata, nu stiu dc nu iesi cumva mai scump.

Oanaflo
20.08.2009, 12:20:33
Deja stiu cum vreau sa fie rochia. Am ideea, modelul, tot, dar mai astept pana anul viitor pt ca o fac la comanda si pana atunci sper sa mai si slabesc un pic sau mai mult :)) , asa ca nu are rost sa o cumpar/fac de acum. Stiu exact ce si cum vreau. In marele mare stiu si buchetul cum o sa fie, si tortul si decoratiunile. Marturii avem deja, mai trebuie sa vedem de invitatii. Dar modelul care il vreau eu nu-l gasesc niciunde :-L

Succes si spor in continuare la pregatiri.

Eu zic ca ai putea sa te uiti macar ca idee dupa modele de rochii sa-ti dai seama cam ce stil vrei si incotro s-o apuci cand te apuci de cautat calumea.
Noi avem doar restaurantul rezervat si sapt asta sper sa rezolvam si cu muzica (am vb deja dar inca n-am batut palma) si cu foto si video. Eu rochia am gasit-o din intamplare pe un site si pur si simplu m-am indragostit de ea incat nu mai vreau alta. In rest, am inceput sa ma gandesc la invitatii, marturii, decoratiuni etc pt ca as vrea sa existe o legatura intre toate astea, nu neaparat o tema dar sa fie toate din acelasi film :D .

Sannda
20.08.2009, 12:43:05
Deja stiu cum vreau sa fie rochia. Am ideea, modelul, tot, dar mai astept pana anul viitor pt ca o fac la comanda si pana atunci sper sa mai si slabesc un pic sau mai mult :)) , asa ca nu are rost sa o cumpar/fac de acum. Stiu exact ce si cum vreau. In marele mare stiu si buchetul cum o sa fie, si tortul si decoratiunile. Marturii avem deja, mai trebuie sa vedem de invitatii. Dar modelul care il vreau eu nu-l gasesc niciunde :-L

Vad ca o sa fim miresici in aceeasi zi, Oana!;))

anette10
20.08.2009, 13:09:35

Imi place de tine ca esti hotarata :) Si eu sunt acum in cautare de idei/modele de invitatii, marturii, decoratiuni etc. Adica stiu in mare ce vreau si caut oferte care sa se potriveasca dorintelor mele. Voi ce marturii ati ales? (daca poti si vrei sa dezvalui ;) )

anette10
20.08.2009, 13:10:53
mie mi se pare cam multa bataie de cap sa le fac singura cand sunt atat de ieftine pe piata, nu stiu dc nu iesi cumva mai scump.

Si eu sunt de aceasi parere, dar pentru cine are rabdare si timp.....

dianaruxi
20.08.2009, 13:49:52
Imi place de tine ca esti hotarata :) Si eu sunt acum in cautare de idei/modele de invitatii, marturii, decoratiuni etc. Adica stiu in mare ce vreau si caut oferte care sa se potriveasca dorintelor mele. Voi ce marturii ati ales? (daca poti si vrei sa dezvalui ;) )
eu nu pot inca sa aleg marturii ca nu stiu ce culoare voi alege la decoratiuni la restaurant, pentru ca pana la anu vor mai introduce modele.

Cristina_84
20.08.2009, 14:46:46
Fetelor,sunt happy;-) ,aseara ne-am cerut in sfarsit nasii...dupa indelungi amanari ..si au fost foarte bucurosi,ne-am pupacit,ne-am imbratisat<:-P si ne-au spus ca ei oricum se asteptau sa-i cerem.A iesit o seara foarte frumoasa si le-am spus si ca exista posibilitatea sa avem o a doua pereche(fata nasei de botez a viitorului sot)si au zis ca nu e nici o pb(desi la noi in Sibiu nu se practica 2 perechi de nasi).
In rest,azi avem o programare la o firma(foto/video). Va pup!:*

anette10
20.08.2009, 15:39:16
Fetelor,sunt happy;-) ,aseara ne-am cerut in sfarsit nasii...dupa indelungi amanari ..si au fost foarte bucurosi,ne-am pupacit,ne-am imbratisat<:-P si ne-au spus ca ei oricum se asteptau sa-i cerem.A iesit o seara foarte frumoasa si le-am spus si ca exista posibilitatea sa avem o a doua pereche(fata nasei de botez a viitorului sot)si au zis ca nu e nici o pb(desi la noi in Sibiu nu se practica 2 perechi de nasi).

Felicitari, Cristina! Ai avansat :)

angi300
20.08.2009, 20:59:29
hmm..zi-mi te rog si mie unde ai vazut cum ca-s mai ieftine....eu doar ce m-am uitat pe net si am vazut incepand de la 2,5 lei....dar am zis pas din prima in sensu ca erau albe si cam atat ( la pretul asta) restul mai "de seama" incepeau de la 4 lei. Of...din nou nu ma stiu orienta in spatiu..:-<

dianaruxi
20.08.2009, 21:38:55
hmm..zi-mi te rog si mie unde ai vazut cum ca-s mai ieftine....eu doar ce m-am uitat pe net si am vazut incepand de la 2,5 lei....dar am zis pas din prima in sensu ca erau albe si cam atat ( la pretul asta) restul mai "de seama" incepeau de la 4 lei. Of...din nou nu ma stiu orienta in spatiu..:-<
pai da ai socotit cat te costa dc le faci singura? depnde si ce vrei dar cu hartie si accesorii si ce iti trebuie sa le tai sau mai stiu eu ce cred ca te duce la mai scump.nu stiu exact dar ma uitam pe topicul cum sa faci singura invitatiile si ziceau ceva fetele pe acolo, deci uita-te si poate iti dau ele idei si informatii. mie mi se pare ok sa faci una doua dar sa faci 100 la fel, mi se pare plictisitor.

nicoletaa
20.08.2009, 22:14:09
pentru cele care vor sa confectioneze singure invitatiile cautati colii in librarii,coli cu modele,desene si tot ce vreti am auzit ca se gasesc multe acum stiti cum ii zisa gusturile nu se discuta fiecare stie cum vrea si ce vrea... eu am vazut la cineva si mi-a placut mult:* =;

Cristina_84
20.08.2009, 22:28:23
[quote=angi300;2285673]hmm..zi-mi te rog si mie unde ai vazut cum ca-s mai ieftine....eu doar ce m-am uitat pe net si am vazut incepand de la 2,5 lei....dar am zis pas din prima in sensu ca erau albe si cam atat ( la pretul asta) restul mai "de seama" incepeau de la 4 lei. Of...din nou nu ma stiu orienta in spatiu..:-<[/quot

Pe net sunt intr-adevar mai scumpe,eu insa o sa mi le comand de la nasa-mea;;) si preturile incep de la 1 leu,sau chiar mai ieftin,nu mai stiu(normal ca alea nu sunt cine stie ce),insa la un pret acceptabil,3.6 lei eu mi-am ales un model foarte frumos+plic,pe auriu,sa fie in ton cu restaurantul;;)

alinaggg
21.08.2009, 09:07:57
Buna fetelor!

Am rezolvat si cu cameramanul :)
Am mai scapat de o grija:D

Biu
21.08.2009, 09:17:12
si cu mine 3 >:D<. poate ne vedem la starea civila :D

vn_mihaela
21.08.2009, 09:19:10

Nici in Bucuresti nu prea se intampla sa auzi de nunti cu 2 perechi de nasi, dar noi suntem una dintre exceptii. Ideea e ca s-au oferit, oarecum, amandoi si nu am putut refuza pe niciunul, pt ca ne sunt la fel de apropiati; le-am explicat acest lucru si au fost de acord. Mai multe emotii am avut cu biserica, dar in final am gasit una la care ne-au acceptat.:D

Sannda
21.08.2009, 09:20:27

>:D< Abia astept!

Sannda
21.08.2009, 09:25:20

Biu tu ti-ai rezervat biserica? Ti s-a spus cumva ca in 22 e ajun de Rusalii si ca iti trebuie derogare de la nu stiu ce preainalt preot?:D
Eu trebuie sa mai vb o data cu preotul la care am facut rezervarea la biserica sa fiu sigura ca nu e nici o problema.

Biu
21.08.2009, 13:21:13
Biu tu ti-ai rezervat biserica? Ti s-a spus cumva ca in 22 e ajun de Rusalii si ca iti trebuie derogare de la nu stiu ce preainalt preot?:D
Eu trebuie sa mai vb o data cu preotul la care am facut rezervarea la biserica sa fiu sigura ca nu e nici o problema.

Noi facem ceremonia religioasa pe terasa la motel gilau. Stiu ca teoretic nu se oficiaza nunti, dar niciun preot nu m-a refuzat cand am intrebat. Ai nevoie doar de o derogare, si o "donatie la biserica", sau dom parinte :-p .Eu oricum tre sa "donez" si pentru deplasare.
Nu-ti fa probleme in lagatura cu data, e ok :)>- .

Sannda
21.08.2009, 13:31:21
Noi facem ceremonia religioasa pe terasa la motel gilau. Stiu ca teoretic nu se oficiaza nunti, dar niciun preot nu m-a refuzat cand am intrebat. Ai nevoie doar de o derogare, si o "donatie la biserica", sau dom parinte :-p .Eu oricum tre sa "donez" si pentru deplasare.
Nu-ti fa probleme in lagatura cu data, e ok :)>- .

Sper sa fie in regula.Dar pentru linistea mea o sa merg totusi sa vb cu preotul.
Ce frumos de tine ca faci cununia religioasa afara in aer liber.:x.[-o<[-o<Sper sa avem vreme frumoasa in ziua nuntii.

angi300
21.08.2009, 14:57:41
pai da ai socotit cat te costa dc le faci singura? depnde si ce vrei dar cu hartie si accesorii si ce iti trebuie sa le tai sau mai stiu eu ce cred ca te duce la mai scump.nu stiu exact dar ma uitam pe topicul cum sa faci singura invitatiile si ziceau ceva fetele pe acolo, deci uita-te si poate iti dau ele idei si informatii. mie mi se pare ok sa faci una doua dar sa faci 100 la fel, mi se pare plictisitor.
pai invitatiile o sa fie doar o coala albastra cu scris argintiu. prin urmare doar dau drumul la imprimanta si le tai in final. nu foarte complicat, chiar m-am enervat dupa ce am vb cu o prietena si zicea ca ea se uita o data pe invitatie si apoi o arunca "ca doar are hartie igienica"...personal eu am pastrat intr-o cutie toate invitatiile primite si tocmai de asta m-am cam suparat un pic pe ce a zis.[-( si atunci am zis ca nu o sa ma mai stresez deloc cu invitatiile.

angi300
21.08.2009, 14:59:16
pentru cele care vor sa confectioneze singure invitatiile cautati colii in librarii,coli cu modele,desene si tot ce vreti am auzit ca se gasesc multe acum stiti cum ii zisa gusturile nu se discuta fiecare stie cum vrea si ce vrea... eu am vazut la cineva si mi-a placut mult:* =;
ms de idee. eu tot o tineam una si buna cu tipografia...nu m-am gandit la librarie.=P~:">

cosm_yna
21.08.2009, 17:03:23
incet, incet mai apar miresici de mai 2010...salutari, pt ca am aparut si eu....>:D<

Cristina_84
21.08.2009, 19:22:03
incet, incet mai apar miresici de mai 2010...salutari, pt ca am aparut si eu....>:D<

Bine ai venit Cosmyna!>:D<
Hey,fetele de 22.05.2010 pe mine m-ati uitat?:-p

frooxy
21.08.2009, 19:35:34

Bine ai venit printre noi cosm_yna. Avem nunta in aceeasi zi :):)

angi300
21.08.2009, 20:40:27
Bine ai venit printre noi cosm_yna. Avem nunta in aceeasi zi :):)
si eu si eu....:)
ati mai rezolvat ceva din lista? :-\
ma ajutati si pe mine..albastru ..portocaliu.....ceva idei?? pleaseeeee

nicoletaa
22.08.2009, 00:25:31
ms de idee. eu tot o tineam una si buna cu tipografia...nu m-am gandit la librarie.=P~:">

>:D< si dak cauti bine gasesti cu tot felu de forme ,si contur facut gata si nu mai trebuie sa iti bati capul cu taiatul :bye_02: :*

nicoletaa
22.08.2009, 00:28:08
Ne auzim peste o saptamana,(merg la munte in concediu),spor la cautari,,,
aveti grija de voi.pupiceiiiiiiiiiiiiiiiiiii>:D< :bye_04:

frooxy
22.08.2009, 00:44:20
si eu si eu....:)
ati mai rezolvat ceva din lista? :-\
ma ajutati si pe mine..albastru ..portocaliu.....ceva idei?? pleaseeeee

Pai noi pana acum avem restaurantul, formatie, foto/video, rochita mi-am comandat-o....deci cred ca pana in ianuarie/februarie o sa luam pauza pt ca am cam facut ce era mai important ;;);;)

alinaggg
22.08.2009, 09:38:37
Noi ne-am aranjat urmatoarele
- restaurant
- biserica
- fotografi
- cameraman
- rochie de mireasa + cununie
- verighete :D :D :D (ieri le-am comandat spre surprinderea mea )

dianaruxi
22.08.2009, 13:35:48
- restaurant
- biserica
- fotografi
- cameraman
wow super v-ati luat si verighete. sa ne pui si noua o poza cand le primesti.

alinaggg
22.08.2009, 13:56:22
O sa le primesc in maxim 1 luna :D
Verighetele le-am comandat in aur galben. A mea cu un diamant si a lui simpla :)

Arahne
22.08.2009, 22:46:59
- restaurant
- biserica
- fotografi
- cameraman

-rochie de mireasa
- rochie de mireasa
- rochie de mireasa
:-p glumesc. Ce face fetele? Salutari tutror din Germania :)>-

dianaruxi
23.08.2009, 11:49:58
-rochie de mireasa
- rochie de mireasa
- rochie de mireasa
:-p glumesc. Ce face fetele? Salutari tutror din Germania :)>-
esti in germania? in vacanta?

Ina_k
23.08.2009, 13:02:21
Buna fetelor!

Fac si eu parte din miresici de luna mai, cu precadere viitorul sot vrea 16 mai iar eu 8 mai. Pe 16 mai stiu sigur ca se poate organiza nunta, insa
pe 8 se poate? Eu sper ca da. Data de 8 este ziua noastra si implinim un anumit nr de ani.

trebuia ca nunta sa aibe loc pe data de 7 nov. 2009, insa...bunicul meu a decedat acum o luna jumatate....si am dori sa treaca macar 6 luni .... stiu ca durerea nu prin haine, nu prin comportament .... ci in suflet ramane.

Astept raspuns de la voi!
Mult succes!

Arahne
23.08.2009, 14:56:47
esti in germania? in vacanta?

Nu sunt in vacanta din nefericire, muncesc :D

Arahne
23.08.2009, 14:59:09
Buna fetelor!

Fac si eu parte din miresici de luna mai, cu precadere viitorul sot vrea 16 mai iar eu 8 mai. Pe 16 mai stiu sigur ca se poate organiza nunta, insa
pe 8 se poate? Eu sper ca da. Data de 8 este ziua noastra si implinim un anumit nr de ani.

trebuia ca nunta sa aibe loc pe data de 7 nov. 2009, insa...bunicul meu a decedat acum o luna jumatate....si am dori sa treaca macar 6 luni .... stiu ca durerea nu prin haine, nu prin comportament .... ci in suflet ramane.

Astept raspuns de la voi!
Mult succes!

Bun venit printre noi! Poti pe 8 mai si eu fac atunci ;))

anette10
24.08.2009, 10:04:11
O sa le primesc in maxim 1 luna :D
Verighetele le-am comandat in aur galben. A mea cu un diamant si a lui simpla :)

Sunt f frumoase, sa va aduca noroc! Poti sa-mi spui cam cat au costat?:*

alinaggg
24.08.2009, 10:14:46
Sunt f frumoase, sa va aduca noroc! Poti sa-mi spui cam cat au costat?:*

In aur de 14 kt costa 450 euro iar de 18kt sunt 600 euro.

Sannda
24.08.2009, 10:36:20
Miresici din Cluj , stiti cumva unde se fac pungute de cadouri personalizate?

angi300
24.08.2009, 15:26:36
Miresici din Cluj , stiti cumva unde se fac pungute de cadouri personalizate?
normal ca stiam ..logic ca am uitat...ma documentez..si iti spun...in caz ca nu o sa fie prea tarziu( in sensu ca sapt asta nu ajung in cj)...oricum sigur sigur se pot face la tipografii. bafta.
p.s. pana atunci intra la miresele din judetul cluj, la servicii si furnizorii si acolo este exact topicul intrebarii tale..(scuze ca nu am pus direct linkul ..nu m-am prins cum se face) :(

angi300
24.08.2009, 15:29:44
noi avem asa:
- mireasa;
- mirele;
- sala;
- foto si video;
- o dom'soara de onoare;
- o mireasa mica.
=))

Sannda
24.08.2009, 15:55:37
normal ca stiam ..logic ca am uitat...ma documentez..si iti spun...in caz ca nu o sa fie prea tarziu( in sensu ca sapt asta nu ajung in cj)...oricum sigur sigur se pot face la tipografii. bafta.
p.s. pana atunci intra la miresele din judetul cluj, la servicii si furnizorii si acolo este exact topicul intrebarii tale..(scuze ca nu am pus direct linkul ..nu m-am prins cum se face) :(

Mersi angi300:).Nici eu nu stiu cum se pune,dar nu-i nimik,invatam noi ...pana la nunta:D

anette10
25.08.2009, 08:59:34
noi avem asa:
- mireasa;
- mirele;
- sala;
- foto si video;
- o dom'soara de onoare;
- o mireasa mica.
=))

:)) Mi-a placut asta si crede-ma, primii doi din lista ta sunt cei mai importanti!

anette10
25.08.2009, 09:06:03
In aur de 14 kt costa 450 euro iar de 18kt sunt 600 euro.

Multumesc! Habar nu aveam cat costa niste verighete si am vrut sa-mi fac o idee pt ca mi-au placut mult cele alese de tine. >:D<

Oanaflo
25.08.2009, 13:58:13
Azi ne intalnim si noi cu o firma de decoratiuni sa vad ce parerea au de ideile mele si ce tarife ne spun. Eu o vreau o nunta cu decor grecesc, mai bine zis cu modele grecesti ornate unele altele. Nu cred ca o sa pot face rost de coloane sau alte cele, dar macar rochia mea va fi model grecesc, "ornamentele" mele sunt tot cu model grecesc, marturiile sunt niste sticlute de diferite forme cu ulei de masline (Made in Greece :-p ) si ceva mirodenii inauntru. Sper sa gasesc macar invitatiile cu un asemenea model si sa vad ce pot face cei de la cofetarie cu tortul (avand in vedere ca vrem sa facem tortul la o cofetarie greceasca sper sa fie moment de creatie artistica pt ei si sa fie mandri de ce vrem noi sa realizeze ei ;))).

Sa vedem ce va urma....pe cei de la restaurant ii las in pace ca prea i-am stresat pana acum :D

Spor in continuare la pregatiri. :*

Oanaflo
25.08.2009, 14:05:37
Avem sanse sa ne vedem pe acolo, dar poate reusim sa ne intalnim dinainte sa facem schimb de pareri si impresii. Cred ca e mai fain sa ne stim dinainte si in ziua aia cand ne intalnim sa ne bucuram impreuna de marele eveniment. Asa in graba cum o sa fie, dar mie personal mi se pare un moment frumos. Si nici nu cred in vorba aia ca nu e bine sa se vada 2 mirese in aceeasi zi sau inainte de nunta etc

Va pup.

Oanaflo
25.08.2009, 14:08:45
=)) =)) =))
Tare m-am binedispus cu "mireasa si mire". E fff bine ca ii aveti, si noi avem dinastia =))

noi avem asa:
- mireasa;
- mirele;
- sala;
- foto si video;
- o dom'soara de onoare;
- o mireasa mica.
=))

Oanaflo
25.08.2009, 14:11:26
Nu te-am uitat, dar cu tine va fi mai greu sa ne intalnim in ziua cu pricina :D Doar daca nu se fura vreo mireasa si ajunge pe la Sibiu sau Cluj <:-P

Bine ai venit Cosmyna!>:D<
Hey,fetele de 22.05.2010 pe mine m-ati uitat?:-p

anette10
25.08.2009, 14:35:31
Azi ne intalnim si noi cu o firma de decoratiuni sa vad ce parerea au de ideile mele si ce tarife ne spun. Eu o vreau o nunta cu decor grecesc, mai bine zis cu modele grecesti ornate unele altele. Nu cred ca o sa pot face rost de coloane sau alte cele, dar macar rochia mea va fi model grecesc, "ornamentele" mele sunt tot cu model grecesc, marturiile sunt niste sticlute de diferite forme cu ulei de masline (Made in Greece :-p ) si ceva mirodenii inauntru. Sper sa gasesc macar invitatiile cu un asemenea model si sa vad ce pot face cei de la cofetarie cu tortul (avand in vedere ca vrem sa facem tortul la o cofetarie greceasca sper sa fie moment de creatie artistica pt ei si sa fie mandri de ce vrem noi sa realizeze ei ;))).

Sa vedem ce va urma....pe cei de la restaurant ii las in pace ca prea i-am stresat pana acum :D

Spor in continuare la pregatiri. :*

Wow, suna f interesant ! =D> pt originalitate!

angi300
25.08.2009, 16:07:06
:)) Mi-a placut asta si crede-ma, primii doi din lista ta sunt cei mai importanti!
:D ms, ms...cum esti cu marturiile..ai gasit?...la noi nu prea se pun..eu inca mai meditam daca da sau nu....inclin catre nu....sambata am fost la o nunta unde au dat marturii..lumea nici nu a inteles despre ce este vorba....era o cutiuta si inauntru bomboane (3 la nr) vandute la kg (foarte tari)...normal ca au fost mai ieftine bombonicile decat cutia, au fost desfacute de curiozitate..si au ramas pe masa..:(

angi300
25.08.2009, 16:11:22
=)) =)) =))
Tare m-am binedispus cu "mireasa si mire". E fff bine ca ii aveti, si noi avem dinastia =))
;)).....sa ne zici ce o sa rezolvi cu firma de decoratiuni.....si daca poti ceva preturi...si daca poti,pe la ce pret ajunge husa?...>:D<

Cristina_84
25.08.2009, 18:12:24
Fetelor,de site-ul landybridal.com stiti careva ceva? Sunt rochii foarte frumoase si ieftine. Take a look :*

anette10
25.08.2009, 19:24:05
:D ms, ms...cum esti cu marturiile..ai gasit?...la noi nu prea se pun..eu inca mai meditam daca da sau nu....inclin catre nu....sambata am fost la o nunta unde au dat marturii..lumea nici nu a inteles despre ce este vorba....era o cutiuta si inauntru bomboane (3 la nr) vandute la kg (foarte tari)...normal ca au fost mai ieftine bombonicile decat cutia, au fost desfacute de curiozitate..si au ramas pe masa..:(

Am gasit un site cu multe modele de marturii ff dragute: rame foto, semne de carte in forma de inima sau fluture, magneti, ai de unde alege si sunt f originale. deci cred ca o sa comand acolo dupa ce ma hotarasc care s-ar potrivi, sunt asa multe ca nu ma pot decide!
Sincer, nici mie nu-mi plac saculetii cu bombonele, prefer ceva mai original...

Oanaflo
25.08.2009, 20:24:19
Imi cer scuze, m-am exprimat gresit. Noi de fapt nu marturii avem, ci pachetelul pt acasa. Asta reprezinta sticlutele cu ulei. Marturii nu cred ca o sa avem, avem o oarecare marturie care va veni tot in plasuta "to go". E o vedere cu o terasa la malul marii (bineinteles in stil grecesc) care va fi personalizata cu gandurile si multumirile noastre pt fiecare invitat in parte (cupluri).

Oanaflo
25.08.2009, 20:34:40
;)).....sa ne zici ce o sa rezolvi cu firma de decoratiuni.....si daca poti ceva preturi...si daca poti,pe la ce pret ajunge husa?...>:D<

Ufff....cu firma de decoratiuni...am primit o lista cu preturile, nimic concret, lista standard, noi acasa am inceput sa facem calculele inmultind si inpartind si primul total ne-a lasat muti in prima faza. Apoi am inceput sa reducem din "pretentii" si am ajuns la un total de 2300 Ron pt 80 pers calculat, dar din pacate nu pot spune cu siguranta ca asta este totalul final, avand in vedere ca nu am stabilit din cate fire sa fie buchetul meu, al nasei, aranjamentele de pe masa, etc. Sunt tarife peste tarife si la finalul zilei ma gandesc cum sa fac sa iasa cat mai bine. Husele + esarfe sunt 5 ron, naproane 6 ron, covor 10 m 70 ron. Si sincer spun decoratiunile de pe masa nu stiu la ce pret o sa iasa. Ba calculez doar aranjamentul de flori, ba si suportul-vaza, ba si oglinda cu bilute. O sa ma lamuresc eu pana la urma, dar momentan parca mi se pare mare pretul total. Poate ca nu imi calculasem eu bine de la inceput, dar pare mult. Si o alta problema discuti si iti vin o sumedenie de idei, raspuns primesti ca se pot realiza si la final iti dai seama ca depasesti cu muuuuult bugetul alocat intregului eveniment daca iti pui toate ideile in practica.

Seara faina si pt intrebari sunt tot aici :-p

dianaruxi
25.08.2009, 20:57:44
Fetelor,de site-ul landybridal.com stiti careva ceva? Sunt rochii foarte frumoase si ieftine. Take a look :*
pe landybridal sunt copii dupa modele de marca, dar nu ies intotdeauna reusite. oricum merita dc stii sa te masori bine, si dc iei un model pe care l-au mai facut si le-a iesit bine.

angi300
25.08.2009, 21:57:47
Am gasit un site cu multe modele de marturii ff dragute: rame foto, semne de carte in forma de inima sau fluture, magneti, ai de unde alege si sunt f originale. deci cred ca o sa comand acolo dupa ce ma hotarasc care s-ar potrivi, sunt asa multe ca nu ma pot decide!
da-mi te rog si mie un privat cu site-ul ala....sa studiez un pic piata..;)) mss>:D<

angi300
25.08.2009, 22:02:05
Ufff....cu firma de decoratiuni...am primit o lista cu preturile, nimic concret, lista standard, noi acasa am inceput sa facem calculele inmultind si inpartind si primul total ne-a lasat muti in prima faza. Apoi am inceput sa reducem din "pretentii" si am ajuns la un total de 2300 Ron pt 80 pers calculat, dar din pacate nu pot spune cu siguranta ca asta este totalul final, avand in vedere ca nu am stabilit din cate fire sa fie buchetul meu, al nasei, aranjamentele de pe masa, etc. Sunt tarife peste tarife si la finalul zilei ma gandesc cum sa fac sa iasa cat mai bine. Husele + esarfe sunt 5 ron, naproane 6 ron, covor 10 m 70 ron. Si sincer spun decoratiunile de pe masa nu stiu la ce pret o sa iasa. Ba calculez doar aranjamentul de flori, ba si suportul-vaza, ba si oglinda cu bilute. O sa ma lamuresc eu pana la urma, dar momentan parca mi se pare mare pretul total. Poate ca nu imi calculasem eu bine de la inceput, dar pare mult. Si o alta problema discuti si iti vin o sumedenie de idei, raspuns primesti ca se pot realiza si la final iti dai seama ca depasesti cu muuuuult bugetul alocat intregului eveniment daca iti pui toate ideile in practica.

Seara faina si pt intrebari sunt tot aici :-p
eu inca nu am inceput sa ma documentez de decoratiuni si de alea alea....dar....am fost la o mini firma din asta..pt o alta nunta..si cu ocazia asta am intrebat cat vine un aranjament pt mese din 7 trandafiri...si 4 anthurium....cica mi-a facut tanti acolo repede calcule....si a zis 90 de lei...tinand cont de faptul ca e sg loc in care am intrebat....nu pot sa fac comparatie...pot doar sa zic ca e mi se pare scump....deci eu am 20 de mese in sala...ori 90 lei.....m-am scos..:((....si asta ar fi doar aranjamentul pe mese....bine..nu o sa ramana astea oricum...ziceam asa...de pret..
la fantana de cioco..se gandeste careva?

Cristina_84
25.08.2009, 22:26:43
pe landybridal sunt copii dupa modele de marca, dar nu ies intotdeauna reusite. oricum merita dc stii sa te masori bine, si dc iei un model pe care l-au mai facut si le-a iesit bine.

Da,am vazut ca sunt copii dupa Maggie Sottero,Morilee,etc...stiu o tipa care si-a comandat de la ei si e superba rochia,seamana perfect cu originalul..ma bate si pe mine gandul:D

kuzzi
25.08.2009, 22:34:50

parearea mea este sa nu le dai nu este o traditie romaneasca eu sunt obligata pentru ca in italia e traditie si socrela vrea trei feluri
:(

frooxy
26.08.2009, 00:25:18

Imi poti trimite si mie un PM cu site-ul ... mersi mult >:D<

Sannda
26.08.2009, 08:49:14
Avem sanse sa ne vedem pe acolo, dar poate reusim sa ne intalnim dinainte sa facem schimb de pareri si impresii. Cred ca e mai fain sa ne stim dinainte si in ziua aia cand ne intalnim sa ne bucuram impreuna de marele eveniment. Asa in graba cum o sa fie, dar mie personal mi se pare un moment frumos. Si nici nu cred in vorba aia ca nu e bine sa se vada 2 mirese in aceeasi zi sau inainte de nunta etc

Va pup.

100 % sant sanse sa ne vedem la cununia civila din parc ( asta in cazul in care nu o sa faceti mai repede cununia ).Si asa cum spui tu, ar fi foarte fain sa ne intalnim dinainte sa ne cunoastem :D . Insa pana atunci mai vb pe forum. In ce zona a Clujului stai? ( eu sant din Marasti - A.Vlaicu )

Oanaflo
26.08.2009, 09:01:25
100 % sant sanse sa ne vedem la cununia civila din parc ( asta in cazul in care nu o sa faceti mai repede cununia ).Si asa cum spui tu, ar fi foarte fain sa ne intalnim dinainte sa ne cunoastem :D . Insa pana atunci mai vb pe forum. In ce zona a Clujului stai? ( eu sant din Marasti - A.Vlaicu )

In principiu, si probabil asa va ramane pt ca nu vrem sa ne punem parintii pe drumuri de 2 ori, vom face si cununia civila in aceeasi zi. Eu stau in Gruia langa stadion :-p . Sa vedem ce zice si Biu (sper ca nu am gresit numele :D ) si poate ne intalnim candva la o poveste.

Zi frumoasa va doresc.

Oanaflo
26.08.2009, 09:08:05
eu inca nu am inceput sa ma documentez de decoratiuni si de alea alea....dar....am fost la o mini firma din asta..pt o alta nunta..si cu ocazia asta am intrebat cat vine un aranjament pt mese din 7 trandafiri...si 4 anthurium....cica mi-a facut tanti acolo repede calcule....si a zis 90 de lei...tinand cont de faptul ca e sg loc in care am intrebat....nu pot sa fac comparatie...pot doar sa zic ca e mi se pare scump....deci eu am 20 de mese in sala...ori 90 lei.....m-am scos..:((....si asta ar fi doar aranjamentul pe mese....bine..nu o sa ramana astea oricum...ziceam asa...de pret..
la fantana de cioco..se gandeste careva?

90 Ron parca si mie mi se pare mult. Acum adevarul e ca nici nu cunosc bine piata si nici cum arata aranjamentul sa zic ca da, isi merita banii. Plus ca e si o chestie de gust, poate unora li se pare prea mult, altora prea putin un asemenea aranjament. Eu de ex am vazut o gramada de aranjamente fff simple si imi plac mult mai mult decat ce se ofera la noi. Dar din pacate nu imi pot face o imagine prea clara despre cum o sa arate sala/masa cu asemenea aranjamente florale. E cam greu un pic cand vrei sa iesi din tipar si toata lumea iti spune ca nu e chiar bine asa, mai bine faceti .....

dianaruxi
26.08.2009, 11:39:00
ce site zi-ne si noua.

roxana_btn
26.08.2009, 12:34:41
Miresici de mai care ati trecut peste superstitia ca "nu e bine sa faci nunta in mai" va astept aici sa ne sfatuim...:*
Buna.nu credeam ca s a incumetat cineva sa se casatoreasca in mai.in ceea ce priveste luna mai eu cred ca este o prostie , atat mama cat si soacra mea sunt casatorite in mai si totul e ok. pe mine ma sperie vremea , ce credeti o sa avem parte de soare?

Sannda
26.08.2009, 12:34:50
In principiu, si probabil asa va ramane pt ca nu vrem sa ne punem parintii pe drumuri de 2 ori, vom face si cununia civila in aceeasi zi. Eu stau in Gruia langa stadion :-p . Sa vedem ce zice si Biu (sper ca nu am gresit numele :D ) si poate ne intalnim candva la o poveste.

Zi frumoasa va doresc.

Iti doresc si eu o zi frumoasa si abia astept sa ne intalnim.>:D<
Te-ai uitat dupa rochite de mireasa? Eu astept expozitia.Sper sa nu fie prea tarziu.

alinaggg
26.08.2009, 12:38:45
90 Ron parca si mie mi se pare mult. Acum adevarul e ca nici nu cunosc bine piata si nici cum arata aranjamentul sa zic ca da, isi merita banii. Plus ca e si o chestie de gust, poate unora li se pare prea mult, altora prea putin un asemenea aranjament. Eu de ex am vazut o gramada de aranjamente fff simple si imi plac mult mai mult decat ce se ofera la noi. Dar din pacate nu imi pot face o imagine prea clara despre cum o sa arate sala/masa cu asemenea aranjamente florale. E cam greu un pic cand vrei sa iesi din tipar si toata lumea iti spune ca nu e chiar bine asa, mai bine faceti .....

Eu am primit oferta de 115 ron pentru un aranjament floral:

Flori:

-Orhidee dendrobium

-Trandafir bordeaux

-Crin alb

-Orhidee imperiala verde cu centrul bordeaux

-Wax flower

Frunze

-Aspidistra

-Asparagus

Accesorii:

-Cristale

roxana_btn
26.08.2009, 12:57:09
ce site zi-ne si noua.
buna. te rog daca reusesti sa faci rost de site sa imi trimiti si mie pe privat. mai intereseaza si nu am gasit nimic interesant.iti multumesc anticipat.

Arahne
26.08.2009, 15:54:42
Buna. nu credeam ca ma este cineva care s a incumetat sa faca nunta in mai.felicitari. in ceea ce priveste luna mai sa stiti ca este o prostie, atat mama cat si soacra mea sunt casatorite in mai si totul e ok . pe mine ma sperie alt aspect vremea. ce credeti o sa avem parte de soare?
Eu sper sa avem ca o sa fac nunta afara :D

alinaggg
26.08.2009, 16:48:56
Eu sper sa avem ca o sa fac nunta afara :D

Unde faci nunta afara?

angi300
26.08.2009, 20:18:54
Buna. nu credeam ca ma este cineva care s a incumetat sa faca nunta in mai.felicitari. in ceea ce priveste luna mai sa stiti ca este o prostie, atat mama cat si soacra mea sunt casatorite in mai si totul e ok . pe mine ma sperie alt aspect vremea. ce credeti o sa avem parte de soare?
bine ai venit...pai eu anul asta in 9 mai am avut festivitatea..si stiu ca a fost teribil de cald....m-am ghidat un pic dupa chestia asta...sper sa fie bine.

pt ca vorbeam mai sus de aranjamente...voi cum va ganditi sa fie? in sensul ca pe mijlocul mesei, sa fie inalte...in boluri....in vaza....?
p.s. anette10 ms. >:D<

Cristina_84
26.08.2009, 20:55:29

Buna!

Pai tu o sa ai nunta in 29 mai,eu in 22,deja e sfarsit de mai:D ,cu siguranta va fi cald,numai sa nu ploua....

Arahne
26.08.2009, 22:21:16
Unde faci nunta afara?
hanul calugarenilor

Sannda
27.08.2009, 09:09:35

Anul acesta am fost la 3 nunti in luna mai.La doua dintre ele vremea a fost foarte frumoasa si foarte cald afara ( in 10 si 16 mai ) , insa la cea din 31 mai a fost urat si frig:(.Sa speram ca la anul va fi cald atunci cand avem noi marele [email protected]};-.Daca nu , poate e valabila zicala :ca daca iti ploua la nunta o sa fi bogat.:D

Oanaflo
27.08.2009, 09:48:37
Anul acesta am fost la 3 nunti in luna mai.La doua dintre ele vremea a fost foarte frumoasa si foarte cald afara ( in 10 si 16 mai ) , insa la cea din 31 mai a fost urat si frig:(.Sa speram ca la anul va fi cald atunci cand avem noi marele [email protected]};-.Daca nu , poate e valabila zicala :ca daca iti ploua la nunta o sa fi bogat.:D

Anul asta in 22 mai stateam la lucru in curte la o cafeluta si vb cu colegele ca mai am fix 1 an pana la nunta si ca sper ca vremea sa fie la fel de buna. Cred ca au fost pe undeva pe la 28-30 de grade in ziua aia, cer senin, tot ce vrei :D Exact, eu am fost la un banchet in 29 mai anul asta si a fost oribil afara, frig si ploaie, meniul intreg. Si a fost diferenta de 1 saptamana. Se pot schimba usor lucrurile, starea vremii mai vine zis. Important e sa ne facem noi ziua frumoasa si insorita chiar daca afara tuna si fulgera. Va pup >:D<

anette10
27.08.2009, 10:45:15
bine ai venit...pai eu anul asta in 9 mai am avut festivitatea..si stiu ca a fost teribil de cald....m-am ghidat un pic dupa chestia asta...sper sa fie bine.

pt ca vorbeam mai sus de aranjamente...voi cum va ganditi sa fie? in sensul ca pe mijlocul mesei, sa fie inalte...in boluri....in vaza....?
p.s. anette10 ms. >:D<

Cu placere! Ce zici, ti-a placut ceva de acolo?

ingerasuoana
27.08.2009, 11:16:40
miresici de mai 2010 sa aveti o nunta de vis!
spor la pregatiri
>:D<
e o luna superba a anului si sa nu regretati ca ati ales-o!noi vroiam in septembrie, dar n-a fost sa fie si am ales mai....inainte regretam dar acum nu regret nici un pic!
:x
va pup!spor!

dianaruxi
27.08.2009, 14:36:58
buna fetelor, ce mai ziceti, eu am platit avansul la rochie, am comandat-o pe aia pe care ati votat-o majoritatea.

angi300
27.08.2009, 18:57:49
Cu placere! Ce zici, ti-a placut ceva de acolo?
hm...sunt dragute.....sunt sticlutele acelea gen sampanie cu balonasele inauntru ....si lumanarile alea cu 2 cale..(dar alea livreaza doar 24 odata..:( )..insa eu mai meditez daca mi se merita sau nu...nici nu am da banii asa aiurea, ca pe la noi nu-s tare apreciate. tu esti sigura ca vrei sa pui? care?>:D<

angi300
27.08.2009, 18:59:23
buna fetelor, ce mai ziceti, eu am platit avansul la rochie, am comandat-o pe aia pe care ati votat-o majoritatea.
buna...si mie mi-a placut acea rochie....o sa fii foarte frumoasa in ea.
pe ce culori faci?

dianaruxi
28.08.2009, 09:29:14
buna...si mie mi-a placut acea rochie....o sa fii foarte frumoasa in ea.
pe ce culori faci?
mi-am ales gold/ivory lace era culoarea de pe site.imi vine pe 15 ianuarie

corinavasile
28.08.2009, 10:48:39
miresici de mai 2010 sa aveti o nunta de vis!
spor la pregatiri
>:D<
e o luna superba a anului si sa nu regretati ca ati ales-o!noi vroiam in septembrie, dar n-a fost sa fie si am ales mai....inainte regretam dar acum nu regret nici un pic!
:x
va pup!spor!

Multumim de urari....ti-am admirat fotografiile...sunt superbe. Felicitari ci Casa de Piatra!

anette10
28.08.2009, 10:51:11
hm...sunt dragute.....sunt sticlutele acelea gen sampanie cu balonasele inauntru ....si lumanarile alea cu 2 cale..(dar alea livreaza doar 24 odata..:( )..insa eu mai meditez daca mi se merita sau nu...nici nu am da banii asa aiurea, ca pe la noi nu-s tare apreciate. tu esti sigura ca vrei sa pui? care?>:D<

Si mie mi-au placut sticlutele alea cu balonase si semnele de carte cu fluturasi si ramele foto in care ma gandeam ca ar fi dragut sa punem o poza cu noi 2 (inca nu m-am hotarat). Eu sigur o sa pun ceva pt ca nu imi plac florile puse in piept si mi-ar placea ca lumea sa plece cu o amintire de la nunta noastra. Eu am pastrat cam tot ce am primit de la nunti (mai putin saculetii cu bomboane) si pot sa zic ca am adunat cateva lucrusoare: cd-uri cu muzica si poza mirilor pe ele, obiecte decorative, rame cu foto .... etc.

Sannda
28.08.2009, 13:10:10
Fetelor,credeti ca e cu ghinion daca m-a vazut prietenul meu imbracata in rochita de mireasa pe care vreau sa mi-o cumpar?:-SS

dianaruxi
28.08.2009, 13:40:50
Fetelor,credeti ca e cu ghinion daca m-a vazut prietenul meu imbracata in rochita de mireasa pe care vreau sa mi-o cumpar?:-SS
eu nu cred asa ceva, dar al mau crede asa ca el nu vrea sa se uite.al tau crede in chestia asta?

angi300
28.08.2009, 14:33:47
anette10 eu am semne de intrebare legate de marturii pt ca pe unde am fost la nunti ori nu erau ori erau vesnicele bomboane (pe care nu le aprecia nimeni).
sannda stai linistita..nu esti singura..am prietene care au fost cu viitorii lor mirii ca sa-si cumpere rochia de mireasa..si sunt maritate foarte bine..;))..asta e o superstitie ce tine mai mult de fiecare....eu de ex am zis ca nu o sa-l las sa-mi vada deloc rochia..pt simplul motiv ca vreau sa ii vad reactia cand ma vede aranjata din cap pana in picioare..:)
dianaruxi te intrebam de culori la sala. tu mi-ai raspuns culori la rochie? ca nu am inteles exact. :)

as avea nevoie de un sfat: la mine o sa fie nunta de noapte...se intampla ca in sala respectiva sa fie neoane (din acelea patrate..nu stiu exact cum le zice) albastre (deci au lumina albastra)....si neoane albe....daca vin stinse cele albe...lumina ramane suficienta in sala....si se vede foarte frumos albastrul ala. credeti ca ar fi aiurea daca las doar cele albastre (daca da, o sa fie toata noaptea pt ca tre sa "lucrez" la cele albe sa nu mi le tot aprinda copii si restul lumii, cum s-a facut la o nunta anterioara, deci nu ma pot razgandi pe timpul nuntii)

alinaggg
28.08.2009, 17:54:41

al meu m-a vazut in rochia de mireasa...
plus ca facem si nunta in mai :D ... asa ca se anuleaza una pe cealalta
si daca ma supar, imi fac buchetul din cale si imi pun si perle si sandale ... fiindca bineinteles toate aduc ghinion...
:)>-

dianaruxi
28.08.2009, 18:05:17
eu la culorile la sala nu m-am hotarat. ca am prea multe dintre care sa aleg.

dianaruxi
28.08.2009, 18:29:52
anette10 eu am semne de intrebare legate de marturii pt ca pe unde am fost la nunti ori nu erau ori erau vesnicele bomboane (pe care nu le aprecia nimeni).
sannda stai linistita..nu esti singura..am prietene care au fost cu viitorii lor mirii ca sa-si cumpere rochia de mireasa..si sunt maritate foarte bine..;))..asta e o superstitie ce tine mai mult de fiecare....eu de ex am zis ca nu o sa-l las sa-mi vada deloc rochia..pt simplul motiv ca vreau sa ii vad reactia cand ma vede aranjata din cap pana in picioare..:)
dianaruxi te intrebam de culori la sala. tu mi-ai raspuns culori la rochie? ca nu am inteles exact. :)

as avea nevoie de un sfat: la mine o sa fie nunta de noapte...se intampla ca in sala respectiva sa fie neoane (din acelea patrate..nu stiu exact cum le zice) albastre (deci au lumina albastra)....si neoane albe....daca vin stinse cele albe...lumina ramane suficienta in sala....si se vede foarte frumos albastrul ala. credeti ca ar fi aiurea daca las doar cele albastre (daca da, o sa fie toata noaptea pt ca tre sa "lucrez" la cele albe sa nu mi le tot aprinda copii si restul lumii, cum s-a facut la o nunta anterioara, deci nu ma pot razgandi pe timpul nuntii)
oscilez insa intre alb cu negru, sau alb cu negru si cu altceva, insa mai e timp pana atunci plus ca la restaurantul meu sunt multe optiuni si introduc in fiecare an decoratiuni noi.

monmonik
28.08.2009, 22:57:03
si daca ma supar, imi fac buchetul din cale si imi pun si perle si sandale ... fiindca bineinteles toate aduc ghinion...

:)) foarte tare!!
si eu am nunta tot in mai pe 22 si toti prietenii au facut ochii cat cepele cand au auzit in ce luna vom face nunta!Chiar nu inteleg, atata timp cat biserica iti da binecuvantarea , de ce trebuie sa plecam urechea la toate superstitiile babelor!:hm: Luna mai e cea mai frumoasa din an!

Cristina_84
29.08.2009, 01:12:23
[quote=angi300;2312004]anette10 eu am semne de intrebare legate de marturii pt ca pe unde am fost la nunti ori nu erau ori erau vesnicele bomboane (pe care nu le aprecia nimeni).

1.Referitor la "marturii",am si eu o intrebare,sa nu radeti:)) ,dar ce sunt mai exact marturiile,ca nu prea am intalnit termenul pana pe site-ul asta...am eu o mica banuiala:)) ,dar as fi recunoscatoare daca m-ati lumina >:D<
2.eu nu datorita superstitiei...dar,cum ziceai si tu angi300,n-as vrea ca miresoiul meu sa-mi vada rochita pentru a avea o surpriza in ziua nuntii si pt a-i vedea privirea pe care o va avea atunci:x

andrada21
29.08.2009, 10:28:40
si eu am nunta tot in mai pe 22 si toti prietenii au facut ochii cat cepele cand au auzit in ce luna vom face nunta!Chiar nu inteleg, atata timp cat biserica iti da binecuvantarea , de ce trebuie sa plecam urechea la toate superstitiile babelor!:hm: Luna mai e cea mai frumoasa din an!
si noi am avut nunta in mai!a avut parte de o zi superba plina de soare ....pacat ca a trecut asa repede.eu nu am crezut nici o clipa in superstitia asta,si a fost superb...acum am 4 luni de la nunta si parca a fost ieri.mereu ma gandesc la ziua aia.a fost frumos,daca s ar intoarce as schimba doar umpic atitudinea mea(eram umpic cam stresata)dar ziua cu siguranta ar ramane aceiasi.Intr o seara de mai...

cris226
29.08.2009, 12:33:06
asa e monica .. nu mai asculta la ce zic altii .. luna mai e superba :)>- :)>- :)>-

Arahne
29.08.2009, 15:34:18
off topic. M-am uitat prin Munchen dupa rochii&accesorii. Doamne ce preturi si nu prea gasesti cine stie ce. Am gasit niste accesorii de par "curlies" le zice, in Romania nu prea am vazut asa ceva. Stie cineva unde se pot gasi aici sunt cam scumpe 3-4 eur bucata. Imi plac ca sunt simple de atasat si arata bine pe parul ondulat
http://www.strassworld.de/epages/15509582.sf/de_DE/?ObjectPath=/Shops/15509582/Categories/Brautschmuck/Curlies&gclid=CK-V3oHwyJwCFUgTzAodkhRCLQ

angi300
29.08.2009, 20:26:56
1.Referitor la "marturii",am si eu o intrebare,sa nu radeti:)) ,dar ce sunt mai exact marturiile,ca nu prea am intalnit termenul pana pe site-ul asta...am eu o mica banuiala:)) ,dar as fi recunoscatoare daca m-ati lumina >:D<
2.eu nu datorita superstitiei...dar,cum ziceai si tu angi300,n-as vrea ca miresoiul meu sa-mi vada rochita pentru a avea o surpriza in ziua nuntii si pt a-i vedea privirea pe care o va avea atunci:x

nici la noi in ardeal nu se prea stiu de marturii. definitia din dex nu o stiu, insa asa pe ardeleneste zis, sunt chestii :)) nu de mari dimensiuni ce se dau la fiecare nuntas in parte, ceva gen amintire de la nunta ta. Majoritatea pun bombonici in cutii, sau ceva material. Acuma in general lumea ori alege sa dea marturii ori acel "pachetel" la final. Am fost doar la o sg nunta unde am primit de ambele.

norishor
29.08.2009, 20:28:03
Buna fetelor si bine v-am regasit! >:D<
Referitor la ce povesteati voi mai devreme, la culorile din sala, vreau sa va spun si eu ca sunt cam ingrijorata. Nu stiu exact ce culori sa combin ca sa nu fie nici strident dar nici sters. Sala noastra este crem cu maro si accesorii aurii. In pretul meniului este inclus si aranjamentul cu huse si fundite. Ei au mai multe culori pentru aranjament printre care si visiniu si auriu, intre care oscilez eu. As vrea pe masa sa avem buchete cu flori rosii dar si albe.
Rochita inca nu mi-am ales, astept targurile de nunti si poate ma hotarasc. Deocamdata traim momentele acestea magice si incercam sa nu ne stresam. :x

Ne-am ales si verighetele iar la sfarsitul lui septembrie le primim. Ma bucur foarte mult pentru asta. Desi inca nu imi vine sa cred ca voi fi sotie si voi purta acel inel pt toata viata. :)

Va pup si spor la miresit!>:D<>:D<>:D<

Cristina_84
29.08.2009, 22:53:59
nici la noi in ardeal nu se prea stiu de marturii. definitia din dex nu o stiu, insa asa pe ardeleneste zis, sunt chestii :)) nu de mari dimensiuni ce se dau la fiecare nuntas in parte, ceva gen amintire de la nunta ta. Majoritatea pun bombonici in cutii, sau ceva material. Acuma in general lumea ori alege sa dea marturii ori acel "pachetel" la final. Am fost doar la o sg nunta unde am primit de ambele.

Bine spus,ca de la ardeleanca la ardeleanca =)) ,la cele mai multe nunti la care am fost,la noi in Ardeal;;) , erau saculeti cu bomboane,la o singura nunta,in Tm erau sticlute de vin cu numele mirilor si data nuntii,mi s-a parut interesanta ideea.si asa am inteles ce-i si cu marturiile astea,mersi mult.:*

angi300
29.08.2009, 23:54:43
Bine spus,ca de la ardeleanca la ardeleanca =)) ,la cele mai multe nunti la care am fost,la noi in Ardeal;;) , erau saculeti cu bomboane,la o singura nunta,in Tm erau sticlute de vin cu numele mirilor si data nuntii,mi s-a parut interesanta ideea.si asa am inteles ce-i si cu marturiile astea,mersi mult.:*

ma gandesc ca o sa dati pachetele la final...eventual te poti gandi sa dai ceva mai diferit...ca io de combinatia caserola prajituri + tuica is terminata. #-o
>:D< pupici.

Cristina_84
30.08.2009, 13:06:07
ma gandesc ca o sa dati pachetele la final...eventual te poti gandi sa dai ceva mai diferit...ca io de combinatia caserola prajituri + tuica is terminata. #-o
>:D< pupici.

Pai pachetelul de la sfarsit e pe langa marturii,nu? Sau..?:)) Minitorturi(sa le zic asa:D )in caserole,cum vi se par? Mama a fost saptamana trecuta la o nunta,tot la noi in Sb si a venit acasa cu o caserola cu tort,foarte bun tortul de altfel:-p si arata foarte bine,asta in loc de prajituri...tuica n-am primit la nici o nunta pana acum

Oanaflo
30.08.2009, 14:44:52
Noi o sa dam doar pachetelul la final. Si scrisesem inainte ca nu e nici praji si nici tuica. E ceva mai special, oarecum pe tematica nuntii.
N-am fost la multe nunti in viata mea, dar de primit am primit asa: la una nimic, pt ca era doar petrecerea dupa cununia civila, cea religioasa s-a tinut dupa o sapt in alt oras si probabil ca acolo s-a dat, dar nu m-a deranjat mai ales ca pe atunci nici nu stiam ca se da asa ceva. La alte nunti am primit caserola cu praji plus tuica, sau praji plus o doza de bere. Marturii pe masa nu am intalnit inca la nicio nunta. Si nici noi nu o sa dam. Nici nu stim ce si mai ales ca avem deja ce sa dam la sfarsit.

De decorat sala nu prea stiu nici eu. La culori m-am gandit sau la un verde olive sau sa las alb. Stiu deja ce "aranjamente" vreau pt masa dar sa vad daca cele 2 agentii pe care le pot alege sunt de acord cu asa ceva. Plus tortul, pt care vrem sa mergem sapt viitoare la cofetarie sa vedem daca ne pot face dupa modelul ales de noi (un pic mai ciudat in forma de coloana greceasca :D ). Rochia dupa cum ziceam, la anu, dupa targuri, dar mai mult ca sigur ca o fac la comanda pt ca am un corp mai dificil si mai bine dotat in partea de sus :D si greu mi-as gasi ceva potrivit. Recunosc ca inca nu am probat niciunde vreo rochita, dar am eu un model pe care il vreau neaparat. Si in magazin e vreo 2000 E.

Duminica frumoasa tuturor :*

Sannda
31.08.2009, 08:20:41

Scuze de intarziere,dar va multumesc acum pentru raspunsuri>:D<>:D<.
Pana la urma mi-am cumparat rochita in care m-a vazut prietenul meu si e super incantat de cum imi vine:x.

Sannda
31.08.2009, 08:25:42

:)) esti foarte simpatica.Cu chestiile astea sigur spargi ghinionul.

Sannda
31.08.2009, 08:27:49
eu nu cred asa ceva, dar al mau crede asa ca el nu vrea sa se uite.al tau crede in chestia asta?

Al meu nu crede in superstitii.Si pana la nunta oricum mai uita cum e modelul rochiei:-p.

anette10
31.08.2009, 09:45:03

La nuntile la care am fost in ultima perioada (si sunt vreo 10), atat in Bucuresti cat si in zona Moldovei, am primit marturii. Cred ca am mai mentionat dar vi le mai spun o data, poate dau cuiva idei: cd-uri personalizate cu muzica si foto miri, rama foto eventual cu poza facuta impreuna cu mirii la inceputul nuntii, lumanari personalizate cu initialele mirilor, cuburi de sticla cu un mire si o mireasa 3D inauntru, prajiturele cu un ingeras decorativ etc. Mie mi se pare un mod placut de a surprinde invitatii care isi vor aminti cu drag de nunta voastra atunci cand vor avea acasa o amintire de la voi. "parerea mea!" :D >:D<

ramonac
31.08.2009, 11:00:12
Buna,
Si eu ma inscriu primtre miresicile din mai 2010. Am nunta in 15 mai 2010.

Mult succes la toate!

vn_mihaela
31.08.2009, 11:26:39
Buna,

Mult succes la toate!

Sa fie intr-un ceas bun! Bine ai venit printre noi!

norishor
31.08.2009, 13:05:38
Buna,

Mult succes la toate!

Bine ai venit Ramona! Te asteptam cu intrebari, sfaturi si marturisiri de acum incolo.>:D<

alinaggg
31.08.2009, 14:22:47
Ar trebui sa facem o lista cu ordinea miresicilor la insuratoare :P

dianaruxi
31.08.2009, 14:33:00
Ar trebui sa facem o lista cu ordinea miresicilor la insuratoare :P
da chiar dar cine sta sa vada cate suntem?

Ann04
31.08.2009, 15:00:32
Buna,

Mult succes la toate!
Sa fie intr-un ceas bun!
Si eu tot pe 15 mai voi avea.
Pupici :*

cris226
31.08.2009, 15:03:08
da chiar dar cine sta sa vada cate suntem?
buna idee
diana si noi, miresicile de mai 2009, am avut tabel facut cu id-ul de pe site, prenume,prenumele sotului, nume dupa casatorie, data cununiei civile, data nuntii si locatia ... daca vreti va arat cum era :)>- :)>-

dianaruxi
31.08.2009, 15:10:30
buna idee
diana si noi, miresicile de mai 2009, am avut tabel facut cu id-ul de pe site, prenume,prenumele sotului, nume dupa casatorie, data cununiei civile, data nuntii si locatia ... daca vreti va arat cum era :)>- :)>-
si cum ati colectat toate informatiile?

cris226
31.08.2009, 15:12:51
si cum ati colectat toate informatiile?
ori scriau pe forum cand eram eu ... ca eu l-am facut sau imi dadeau PM si le treceam cand aveam timp
e super mai ales cand incep nuntile .. stiam care cum avem si eram destule sa stii
daca vrei o sa iti arat tabelul si il continuati si voi pe 2010 :)>- :)>- >:D<

dianaruxi
31.08.2009, 15:16:06
ori scriau pe forum cand eram eu ... ca eu l-am facut sau imi dadeau PM si le treceam cand aveam timp
e super mai ales cand incep nuntile .. stiam care cum avem si eram destule sa stii
daca vrei o sa iti arat tabelul si il continuati si voi pe 2010 :)>- :)>- >:D<
da te rog da-mi un email la aceeasi adresa ca nickul meu, cu yahoo. com la coada.

cris226
31.08.2009, 15:21:10
da te rog da-mi un email la aceeasi adresa ca nickul meu, cu yahoo. com la coada.
gata diana ti-am trimis >:D<

dianaruxi
31.08.2009, 15:22:30
gata diana ti-am trimis >:D<
am primit ms mult.

dianaruxi
31.08.2009, 15:25:04
fetelor fac tabelul cu miresici de mai 2010 si eu de iunie. Cine vrea sa apara in tabel, va rog sa-mi trimiteti pm cu numele vostru al mirelui, numele care il va avea familia voastra si data civila si religioasa si orasul in care faceti nunta.

cris226
31.08.2009, 15:25:42
am primit ms mult.
bafta diana :)>- :)>- :)>- >:D<

nicoletaa
31.08.2009, 15:44:15
buunnaaa iddeaa voastra,,,felicitari!!!!>:D<

angi300
31.08.2009, 18:28:09
buna fetelor...daca vreti sa vedeti modele de lumanari personalizate cu initialele mirilor dati-mi un mesaj pe id-ul meu katrynel_simona....>:D<
hm...ti-am trimis privat..l-ai vazut? :)

dianaruxi
31.08.2009, 20:39:14
fetelor fac tabelul cu miresici de mai 2010 si eu de iunie. Cine vrea sa apara in tabel, va rog sa-mi trimiteti pm cu numele vostru al mirelui, numele care il va avea familia voastra si data civila si religioasa si orasul in care faceti nunta.

angi300
31.08.2009, 21:39:32
avem data limita? nu de alta dar eu tot o tin pe a mea una si buna sa nu-mi schimb numele .....si nu stiu ce nume sa-ti dau sa treci =)).....

anette10
01.09.2009, 09:05:16
avem data limita? nu de alta dar eu tot o tin pe a mea una si buna sa nu-mi schimb numele .....si nu stiu ce nume sa-ti dau sa treci =)).....

Chiar asa, si eu stau pe ganduri daca sa-mi schimb numele sau nu. Problema e ca mie imi place foarte mult numele meu actual care suna mai degraba a prenume de fata si, prin urmare, nu as putea sa-l pastram amandoi pt ca ar suna urat pt el. Pe de alta parta eu as avea 4 nume intrucat am doua prenume. uff, cred ca v-am zapacit dar nu stiu cum sa fac :((

dianaruxi
01.09.2009, 09:21:35
fetelor pana una alta dati-mi restul datelor.

Arcee
01.09.2009, 10:55:38
fetelor pana una alta dati-mi restul datelor.
nici eu nu vreau sa-mi schimb numele de familie:(( ..hai ca-ti dau pm

dianaruxi
01.09.2009, 11:31:28
nici eu nu vreau sa-mi schimb numele de familie:(( ..hai ca-ti dau pm
dc nu vrei nu-l schimba, ce te obliga cineva ?sau se supara dansul?

Arcee
01.09.2009, 11:32:44
dc nu vrei nu-l schimba, ce te obliga cineva ?sau se supara dansul?
..se supara..dar mai am 8 luni de munca de convingere:D

dianaruxi
01.09.2009, 12:50:18
..se supara..dar mai am 8 luni de munca de convingere:D
mie mi-a zis ca pot sa fac ce vreau dar pe mine nu ma deranjeaza sa schimb numele dupa al lui.

dianaruxi
01.09.2009, 15:02:43

alinaggg
01.09.2009, 16:14:44
Cate miresici s-au inscris in tabel pana acum?

dianaruxi
01.09.2009, 16:29:14
Cate miresici s-au inscris in tabel pana acum?
sunt 6 miresici cu toate datele inclusiv eu.

frooxy
01.09.2009, 16:45:33

Ti-am trimis si eu PM. Multumim ca faci tabelul >:D<

dianaruxi
01.09.2009, 16:46:56
Ti-am trimis si eu PM. Multumim ca faci tabelul >:D<
acum am trecut 7 pers. cu toate datele, in total am numarat eu suntem 24 de miresici pana acum, numai ca nu au trimis datele decat 7.

angi300
01.09.2009, 21:17:56
mie mi-a zis ca pot sa fac ce vreau dar pe mine nu ma deranjeaza sa schimb numele dupa al lui.
norocoasa ce esti...:)
1. mda..eu nu cred ca o sa am nici o sansa....sa fie si numele meu + numele lui....e aiurea....pana ma prezint trece minutul..:))
2. el pe al meu...nu vrea..
3. si de fapt si cand s-a pus in genunchi...m-a intrebat "vrei sa fii sotia mea si viitoarea doamna X"....si eu acolo toata in lacrimi si de alea ...am zis da....asa ca acuma are cu ce ma santaja..=))

dianaruxi
01.09.2009, 21:39:09
norocoasa ce esti...:)
1. mda..eu nu cred ca o sa am nici o sansa....sa fie si numele meu + numele lui....e aiurea....pana ma prezint trece minutul..:))
2. el pe al meu...nu vrea..
3. si de fapt si cand s-a pus in genunchi...m-a intrebat "vrei sa fii sotia mea si viitoarea doamna X"....si eu acolo toata in lacrimi si de alea ...am zis da....asa ca acuma are cu ce ma santaja..=))
fff tare, =))

dianaruxi
01.09.2009, 21:41:00
fetelor s-a ivit o chestiune. Ce vom face cu tabelul? il facem public? unele miresici nu prea ar vrea sa-si dea datele sa apara aici, ca este un forum public. eu ziceam ca as putea sa-l postez odata intr-un mesaj, sub forma de pdf.

norishor
01.09.2009, 22:50:09

Iti trimit si eu Diana datele. Eu zic sa le faci publice, ca altfel ce rost are sa mai faci tabelul, daca il ai doar tu? Miresicile care ti-au dat pm cu informatiile banuiesc ca au stiut ca vor aparea pe site la un moment dat, nu?

Te pup si iti multumesc ca te ocupi de tabel.=D> >:D<>:D<>:D<

Arcee
01.09.2009, 22:56:32
Fetelor sunt extrem de incantata. Am mai taiat ceva de pe lista...am fotograf, super poze azi nu ma mai dezlipeam de albumele lui<:-P

Arahne
01.09.2009, 23:01:40
Pai daca nu il faci public chiar ca nu are nici un rost ;;) ti-am trimis pm. Multa bafta

norishor
01.09.2009, 23:04:05
Fetelor sunt extrem de incantata. Am mai taiat ceva de pe lista...am fotograf, super poze azi nu ma mai dezlipeam de albumele lui<:-P

Felicitari! <:-P Si eu astept un raspuns de la o firma. La ce pret va face pozele?

Arcee
01.09.2009, 23:44:25
Felicitari! <:-P Si eu astept un raspuns de la o firma. La ce pret va face pozele?

Iti trimit pm

frooxy
02.09.2009, 04:55:24
fetelor s-a ivit o chestiune. Ce vom face cu tabelul? il facem public? unele miresici nu prea ar vrea sa-si dea datele sa apara aici, ca este un forum public. eu ziceam ca as putea sa-l postez odata intr-un mesaj, sub forma de pdf.

Sau odata cu datele personale iti putem da si emailul nostru pe PM si cand e gata tabelul il trimiti fara sa fie postat pe forum. Asta sa impacam toate miresicile :)

alinaggg
02.09.2009, 09:17:51
O alta idee ar fi sa postezi doar ID-ul de pe miresici impreuna cu data si orasul in care fac nunta.

dianaruxi
02.09.2009, 09:25:48
felicitari roxya si pe cine ati ales?

dianaruxi
02.09.2009, 09:26:33
O alta idee ar fi sa postezi doar ID-ul de pe miresici impreuna cu data si orasul in care fac nunta.
asta am facut deja lista cu nickurile si orasele si data este deja gata. Dc vreti o public asa.

Oanaflo
02.09.2009, 09:34:43
Ieri am avut intalnire cu un alt organizator de nunti. Mi-a lasat o impresie mult mai buna decat primul. Acum sa vedem ce va fi la tarife, pt ca inca nu am primit o oferta, in cursul zilei de azi o voi primi. Sper sa nu-mi faca o figura si sa fie cu mult mai scump decat primul, pt ca tare as vrea sa-l aleg. Mi-a placut in primul rand tonul pe care ne-a abordat, deschiderea, disponibilitatea de a face ce vrem noi, nu el, fara sa incerce sa ma convinga ca mai bine fac cum zice el. Plus ca s-a aratat dispus sa ne ajute cu tot, pana si la degustare de tort sa vina cu noi. Mi-a mai placut faptul ca ne-a sprijinit si incurajat ideea de nunta cu tente grecesti. Chiar daca poate nu asta era parerea lui, dar macar ne-a mintit frumos. Ce mai, intr-un cuvant a fost tare pe placul nostru. Acum sa vedem oferta. Sper sa fie ok ca tare nu l-as alege pe celelalt.

Voi cum mai stati cu pregatirile? Maine vreau sa merg la probat cateva rochite de mireasa, sa imi fac si eu o parere despre cum arat intr-una :))

O zi buna va doresc.

dianaruxi
02.09.2009, 09:40:12
Ieri am avut intalnire cu un alt organizator de nunti. Mi-a lasat o impresie mult mai buna decat primul. Acum sa vedem ce va fi la tarife, pt ca inca nu am primit o oferta, in cursul zilei de azi o voi primi. Sper sa nu-mi faca o figura si sa fie cu mult mai scump decat primul, pt ca tare as vrea sa-l aleg. Mi-a placut in primul rand tonul pe care ne-a abordat, deschiderea, disponibilitatea de a face ce vrem noi, nu el, fara sa incerce sa ma convinga ca mai bine fac cum zice el. Plus ca s-a aratat dispus sa ne ajute cu tot, pana si la degustare de tort sa vina cu noi. Mi-a mai placut faptul ca ne-a sprijinit si incurajat ideea de nunta cu tente grecesti. Chiar daca poate nu asta era parerea lui, dar macar ne-a mintit frumos. Ce mai, intr-un cuvant a fost tare pe placul nostru. Acum sa vedem oferta. Sper sa fie ok ca tare nu l-as alege pe celelalt.

Voi cum mai stati cu pregatirile? Maine vreau sa merg la probat cateva rochite de mireasa, sa imi fac si eu o parere despre cum arat intr-una :))

O zi buna va doresc.
Dar de ce va luati coordonator de nunta?si chiar cat costa unul?

nicoletaa
02.09.2009, 10:00:18

de ce sa-l faci si sa nu-l postezi???eu una sunt de acord sa-l faci public, ramane sa vedem care cum vrea,dar sper sa fie public,ca doar nu o sa-l vezi numa tu(=)) ):* :* :*

Oanaflo
02.09.2009, 10:24:32
Pe mine m-a interesat cel mai tare partea de amenajare a salii. Vreau sa stiu ca cineva se ocupa de asta, sa nu stau eu cu o seara inainte sa aranjez florile in vaze, sau mai stiu eu ce. Husele si esarfele pe care le are restaurantul (culorile ma refer) nu-mi plac. Eu vreau altceva. Prin urmare si astea trebuie sa le iau de undeva. Restaurantul nu are vaze din care vreau. Trebuie sa fac rost din alta parte. La fel si cu biserica, nu vreau sa stau sa leg eu buchetele de banci. Invitatii, place carduri, etc - la fel. Nu o sa am timpul necesar, si nici nu prea am pe cine sa rog. Si daca reusesc sa gasesc toate serviciile intr-un singur loc, de ce sa ma complic sa fac nu stiu cate contracte cu mai multi furnizori. La inceput nici eu nu vroiam asa ceva, dar mi-am dat seama ca ma scuteste de multa alergatura, mult timp pierdut si plus ca in ziua respectiva nu voi avea nici o bataie de cap. Cam astea sunt motivele pt care as opta pt cineva care sa-mi organizeze cum vreau eu.

Oanaflo
02.09.2009, 10:27:05
De costat costa cate servicii iti alegi, mai bine zis ce servicii. Normal ca banii care ii revin lui sunt mascati in pretul pt vaze, buchete, aranjamente, etc. La cel care am fost inainte pt ce vroiam noi, la 80 pers ne cerea in jur de 1900 Ron. In conditiile in care eu nu eram deloc multumita cu aranjamentul de pe mese.

dianaruxi
02.09.2009, 10:32:36
de ce sa-l faci si sa nu-l postezi???eu una sunt de acord sa-l faci public, ramane sa vedem care cum vrea,dar sper sa fie public,ca doar nu o sa-l vezi numa tu(=)) ):* :* :*
nu vreau sa-l vad numai eu, ziceam ca sa-l postez odata intr0un mesaj, sa nu-l pun la semnatura mea.

dianaruxi
02.09.2009, 10:37:29
Pe mine m-a interesat cel mai tare partea de amenajare a salii. Vreau sa stiu ca cineva se ocupa de asta, sa nu stau eu cu o seara inainte sa aranjez florile in vaze, sau mai stiu eu ce. Husele si esarfele pe care le are restaurantul (culorile ma refer) nu-mi plac. Eu vreau altceva. Prin urmare si astea trebuie sa le iau de undeva. Restaurantul nu are vaze din care vreau. Trebuie sa fac rost din alta parte. La fel si cu biserica, nu vreau sa stau sa leg eu buchetele de banci. Invitatii, place carduri, etc - la fel. Nu o sa am timpul necesar, si nici nu prea am pe cine sa rog. Si daca reusesc sa gasesc toate serviciile intr-un singur loc, de ce sa ma complic sa fac nu stiu cate contracte cu mai multi furnizori. La inceput nici eu nu vroiam asa ceva, dar mi-am dat seama ca ma scuteste de multa alergatura, mult timp pierdut si plus ca in ziua respectiva nu voi avea nici o bataie de cap. Cam astea sunt motivele pt care as opta pt cineva care sa-mi organizeze cum vreau eu.
Da asa inteleg, eu am ales un restaurant la care au tot ce vrei si ce nu vrei si le combini tu cum vrei si ti le aranjeaza ei , si aranjamentele florale tot ei le fac sunt superbe.ti-am atasat un exemplu de decoratiune realizat de ei.

Oanaflo
02.09.2009, 10:50:13
Da asa inteleg, eu am ales un restaurant la care au tot ce vrei si ce nu vrei si le combini tu cum vrei si ti le aranjeaza ei , si aranjamentele florale tot ei le fac sunt superbe.ti-am atasat un exemplu de decoratiune realizat de ei.

E foarte frumos. Din cate vad mesele sunt rotunde, fff fain. Mie ce mi-au recomandat nu mi-a placut. Restaurantul nu se ocupa deloc de flori, imi poate pune la dispozitie doar suportul pe care sa pun eu buchetelele. Care bineinteles trebuie sa le fac in alta parte. De amenajat amenajeaza ei masa, adica imi pot pune pietricele si lumanarele, naproane, dar cam atat. In schimb eu vreau ceva de genu ( sa vad daca reusesc sa atasez poza :D ).

Nu stiu ce a iesit :))
Am vazut ca m-am descurcat. Pt asa ceva imi trebuie pe cineva care sa se ocupe. De restaurant am zis sa ca nu-mi plac culorile pe care le au ei pt esarfe si naproane, asa ca daca vreau sa fac cum vreau eu trebuie sa gasesc pe cineva. Plus ca eu nu sunt un talent in aranjamente ca sa fac singura =)) Eu sper doar sa iasa bine si sa nici nu ne ceara o suma imensa. Ca atunci va trebui sa devin talent peste noapte. =))

dianaruxi
02.09.2009, 11:07:37
uite inca niste aranjamente.

dianaruxi
02.09.2009, 11:14:10
si inca cateva

Arahne
02.09.2009, 14:16:52
Prietenul meu a facut niste poze la o nunta in locul in care o sa facem si noi. Ei au angajat o firma de catering, alta posibilitate ar fi sa inchiriezi de le ei husele si sa platesti separat aranjamentele florale, noi inca nu ne-am hotarat cum de-o cam data dezbatem intre rosu si verde :> .Atasez poze

dianaruxi
02.09.2009, 15:22:15
Prietenul meu a facut niste poze la o nunta in locul in care o sa facem si noi. Ei au angajat o firma de catering, alta posibilitate ar fi sa inchiriezi de le ei husele si sa platesti separat aranjamentele florale, noi inca nu ne-am hotarat cum de-o cam data dezbatem intre rosu si verde :> .Atasez poze
fff frumoasa locatia, cat va costa meniul?

ankgeorgia2584
02.09.2009, 21:20:48
Buna fetelor.....wow....n-am intrat de mult pe forum....ati miresit ceva vreme....s-au adunat multe mesaje pe care trebuie sa le recuperez.(in seara asta nu prea cred ca e posibil). Majoritatea stati foarte bine la capitolul organizare....am vazut, unele va alegeti rochiile de mireasa...foarte frumos....recuperez si eu in curand. Buna venit miresicilor noi >:D<
Va pup pe toate, fetelor, si spor in continuare la miresit. revin in curand ;-)

P.S. Diana, ti-am trimis si eu datele pentru tabel :D....
O seara frumoasa!!!>:D<

Arahne
02.09.2009, 21:47:10
fff frumoasa locatia, cat va costa meniul?

cel mai ieftin e in jur de 1mil 600 cel mai scump 3 mil 500.Noi cred ca o sa-l luam pe cel mai ieftin (3 serviri) bautura si dulciurile avem de unde sa le luam asa ca nu-si are rost cel scump. Husele si florile se cumpara/inchirieaza separat. Stiu ca e caraghios dar pe mine ma preocupa cel mai mult decorul, am lucrat la niste decoratii singura si imi trb cineva sa-mi puna planul in aplicatie :-?

Cristina_84
03.09.2009, 02:00:04
si inca cateva

Da chiar ca au multe variante,ai de unde alege,tie ce culori iti plac?|Eu o sa merg pe auriu,tot oferit de ei,arata foarte bine.:)

corinavasile
03.09.2009, 09:02:10
Da chiar ca au multe variante,ai de unde alege,tie ce culori iti plac?|Eu o sa merg pe auriu,tot oferit de ei,arata foarte bine.:)

Si mie imi place cum arata sala, asa cu auriu...noua ne-au zis ca pana la anu sigur mai au si alte culori pentru sala. Mai e pana atunci. Eu sunt relaxata! >:D<

iuburas
03.09.2009, 09:30:55
buna fetelor..ma alatur si eu miresicilor de mai..trebuie sa recunosc ca am fost putin suparata din cauza superstitiilor cu nunta in luna mai..acum mi-a trecut si sper sa fie cu noroc la toata lumea..sunt atatea de rezolvat si nu stiu cu ce sa incep..daca e sa ma iau dupa sfaturi nu mai inteleg nimic pentru ca toata lumea ma sfatuieste sa fac intr-un anume fel..tulai greu mai e,mai ales ca sunt balanta si ma hotarasc mai greu..cel mai greu e cu rochia de mireasa..nu ma vad intr-un model anume..se zice ca atunci cand gasesti rochia potrivita simti asta..sper sa fie asa...va poop fetelor sau mai bine zis viitoare doamne..

dianaruxi
03.09.2009, 09:41:31
Mai sunt o gramada in afara de astea, astea sunt ce am primit de la dna de acolo, si o sa mai introduca la anu, deci urmeaza sa vad ce introduc ca sa pot sa aleg, acum imi place cel cu alb si negru.

dianaruxi
03.09.2009, 09:42:31
buna fetelor..ma alatur si eu miresicilor de mai..trebuie sa recunosc ca am fost putin suparata din cauza superstitiilor cu nunta in luna mai..acum mi-a trecut si sper sa fie cu noroc la toata lumea..sunt atatea de rezolvat si nu stiu cu ce sa incep..daca e sa ma iau dupa sfaturi nu mai inteleg nimic pentru ca toata lumea ma sfatuieste sa fac intr-un anume fel..tulai greu mai e,mai ales ca sunt balanta si ma hotarasc mai greu..cel mai greu e cu rochia de mireasa..nu ma vad intr-un model anume..se zice ca atunci cand gasesti rochia potrivita simti asta..sper sa fie asa...va poop fetelor sau mai bine zis viitoare doamne..
Bine ai venit, noi intocmim un tabel cu miresici de mai dc vrei sa apari in el te rog sa-mi dai intr-un pm numele tau al viitorului sot, numele vostru de familie si data pt civila si religioasa.

Biu
03.09.2009, 18:21:36
asta am facut deja lista cu nickurile si orasele si data este deja gata. Dc vreti o public asa.
eu zic ca ai putea sa o pui asa;-)

Cristina_84
03.09.2009, 19:06:42
Si mie imi place cum arata sala, asa cu auriu...noua ne-au zis ca pana la anu sigur mai au si alte culori pentru sala. Mai e pana atunci. Eu sunt relaxata! >:D<

Da,arata foarte bine cu auriu,chiar daca vor mai avea si alte culori,eu tot la auriu o sa raman,se asorteaza perfect cu sala.
Tu cum stai cu pregtirile,in rest?

Arahne
03.09.2009, 22:31:57
e frumos auriul dar mi se pare cam pretentios. Eu ma gandeam ca e primavara si ar merge verde sau rosu.
listaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa <:-P

dianaruxi
04.09.2009, 09:57:39
eu vi-l pun dar nu e complet. ff putine dintre fete mi-au trimis datele. nu prea se vede, ca nu m-a lasat sa-l atasez pana nu l-am micsorat rau de tot. Cine il vrea mai mare sa-mi dea un pm cu adresa de mail si-l trimit.

dianaruxi
04.09.2009, 09:59:26
ok am reusit sa-l atasez mai mare. Victorie!!!!

corinavasile
04.09.2009, 10:12:44
Da,arata foarte bine cu auriu,chiar daca vor mai avea si alte culori,eu tot la auriu o sa raman,se asorteaza perfect cu sala.

Pai am cam semnat contracte cu tot ce tine de nunta (muzica, foto-video sala), mai putin partea de flori-aranjamente, verighetele si costumatiile inca nu le avem, dar eu zic ca mai avem timp. Bineinteles nici model de invitatii, marturii, cadourile pentru sfarsit...
Daca poti trimite-mi adresa de yahoo pe privat sa putem vorbi mai multe, mai ales ca avem aceeasi locatie. O zi buna!

dianaruxi
04.09.2009, 10:24:14
atasez din nou tabelul ca am mai primit datele unei miresici, si l-am completat.

emilinicole
04.09.2009, 10:28:06
eu vi-l pun dar nu e complet. ff putine dintre fete mi-au trimis datele. nu prea se vede, ca nu m-a lasat sa-l atasez pana nu l-am micsorat rau de tot. Cine il vrea mai mare sa-mi dea un pm cu adresa de mail si-l trimit.

e ok tabelul.iti dau si eu datele:)

corinavasile
04.09.2009, 10:30:01

S-a facut o lista pentru a ne intalni... Ce zici??? 15.09 ora 19.00

Postat de thedee http://www.miresici.ro/images/julia/buttons/viewpost.gif (http://www.miresici.ro/showthread.php?p=2330699#post2330699)
Perfect. Pana acuma suntem 6:
1.TheDee (Diana)
2.Iubiana (Anamaria)
3.Anamaria
4.ElleM (Elena)
5.Corinavasile (Corina)
6.Cosminadorina

Pot sa propun o terasa? mi-a placut: terasa din piata mare...pe colt cu Balcescu...are inghetata buna;-)ce parere aveti?

dianaruxi
04.09.2009, 10:33:04
o sa mai postez lista mai incolo dupa ce mai primesc date, ca dc o postez de fiecare data cand imi trimite cineva datele o sa va plictisiti de mine.

oprescu
04.09.2009, 10:35:57
buna.
si eu fac nunta tot in mai 2010, mai exact pe 22mai.asta a fost singura data care am gasit-o si tin sa va anunt ca sunt f incantata.
am si eu o intreabare.....
voi aranjati sala la nunta?
prin firme sau va descurcati singure?
si de unde pot cumpara baloane ptr nunta?
astept raspuns
bafta la pregatiri

dianaruxi
04.09.2009, 10:54:14
buna.
si eu fac nunta tot in mai 2010, mai exact pe 22mai.asta a fost singura data care am gasit-o si tin sa va anunt ca sunt f incantata.
astept raspuns
bafta la pregatiri
Da cam toate cred ca aranjam, unele prin firme, altele prin restaurant direct, iar baloane gasesti la toate firmele de organizare de evenimente, dc vrei ceva special.dc vrei baloane simple cred ca gasesti si la carrefour.

kinderash
04.09.2009, 11:07:41
Buna miresicilor de 2010,

Eu am avut nunta anul acesta, totul a iesit bine cu exceptia fotografului.
Fotografiile sunt foarte importante si tocmai cu acestea am avut ghinion.
Firma respectiva si-a batut joc de noi la propriu.

Nunta am facut-o in Focsani, Vrancea si firma respectiva are sediul in Focsani.

Deci, fetelor care sunteti din Vrancea sau imprejurimi si doriti sa apelati la vreo firma de foto&video din Focsani, sa ocoliti firma Digital Foto Center, care se afla undeva prin spate la Leonardo.

Site-ul lor este http://www.digitalfotocenter.ro/ .

Groaznici si deloc profesionali.

Sper sa va fie de ajutor informatia, va urez sa gasiti cei mai buni si mai de treaba fotografi.

Va pupic

Arahne
04.09.2009, 23:30:20
buna.
astept raspuns
bafta la pregatiri

Eu doar imi fac singura decoratiile baloanele poti sa le gasesti pe la papetarii/supermarketuri probl e sa gasesti gaz cu care sa le umflii.
Desi as vrea sa pot sa decorez singura totul e imposibil sa o fac in ziua nuntii. Cat despre firme mi se par prea scumpe.

Inca odata multam dianaruxi pt tabel

frooxy
05.09.2009, 00:13:45
Ce activitate intensa pe forum ... am ramas in urma cu cititul :)
Bun venit miresicilor iuburas si oprescu.

Noi ne-am comandat verighetele acum cateva zile si o sa ne ajunga intr-o luna... pun poze cand le primim. O sa avem cununia civila in mai putin de 2 luni, pe 27 octombrie pentru ca atunci facem 9 ani de cand suntem impreuna...nu-mi vine sa cred ce repede trece timpul, parca ieri eram in liceu :-< :-< :-<

Am vazut din tabelul postat de dianaruxi ca majoritatea miresicilor au cununia civila si religioasa in aceeasi .... nu o sa fie prea multa alergatura pt voi??

cris226
05.09.2009, 12:18:05
atasez din nou tabelul ca am mai primit datele unei miresici, si l-am completat.
diana foarte bine tabelul, dar incearca sa asezi in ordinea nuntii .. ca e mai usor asa pentru toata lumea :*:*:*

bebelusa26
05.09.2009, 12:26:16
chiar sunt singura miresica de mai? fetelor unde sunteti?=((
nu esti singura..e posibil sa fiu si eu ..chiar dc am alta data trecuta..avem o mare problema cu data si sper sa ma puteti ajuta cu un sfat..eu si iubitul meu trebuia sa facem anul asta nunta dar banii nu ne ajungeau si am hotarat pt la anul, dar nu am stabilit data si ne-am trezit ca sora iubitului meu si-a pus nunta in septembrie fara sa vb cu noi si stia ca noi vrem la anu..si noi am putea in octombrie pt ca nasii nostrii atunci se cununa religios iar acum nu mai putem si sincer ar merita sa fac ca ea sa nu zic nimic si sa pun nunta inaintea ei dar nici nu vreau sa o incurc..si ma gandeam si eu la MAI

angi300
05.09.2009, 19:33:36
Am vazut din tabelul postat de dianaruxi ca majoritatea miresicilor au cununia civila si religioasa in aceeasi .... nu o sa fie prea multa alergatura pt voi??

Personal mi se pare mai multa alergatura daca le-as face separat. Pana acuma nu am fost la nici o nunta la care sa fie cununiile separat.....prin urmare la noi nici macar nu a existat in discutie acest subiect. Plus ca ar fi duble cheltuielile...ca nu pot sa-l chem pe x fara sa-l chem pe y, si apoi afla z ca nu l-am chemat...si tot asa. Cununia religioasa o sa fie la o ora distanta de cea civila, deci mi se pare mai mult decat perfect, plus ca sunt foarte aproape una de alta (maxim 5 min..asta daca mergi fara masina).

Spor la treaba fetelor!

Biu
05.09.2009, 21:50:31
Personal mi se pare mai multa alergatura daca le-as face separat. Pana acuma nu am fost la nici o nunta la care sa fie cununiile separat.....prin urmare la noi nici macar nu a existat in discutie acest subiect. Plus ca ar fi duble cheltuielile...ca nu pot sa-l chem pe x fara sa-l chem pe y, si apoi afla z ca nu l-am chemat...si tot asa. Cununia religioasa o sa fie la o ora distanta de cea civila, deci mi se pare mai mult decat perfect, plus ca sunt foarte aproape una de alta (maxim 5 min..asta daca mergi fara masina).

Spor la treaba fetelor!

Angi, cred ca trebuie sa le spunem fetelor si faptul ca la noi nuntile se fac de regula ziua, si nu noaptea;-)

Arahne
05.09.2009, 22:38:45
Angi, cred ca trebuie sa le spunem fetelor si faptul ca la noi nuntile se fac de regula ziua, si nu noaptea;-)

Pai cum trei zicle si trei nopti \:D/

ankgeorgia2584
06.09.2009, 10:55:29
Am vazut din tabelul postat de dianaruxi ca majoritatea miresicilor au cununia civila si religioasa in aceeasi .... nu o sa fie prea multa alergatura pt voi??[/quote]

Eu am trecut aceeasi data pentru ca nu suntem inca siguri cand va fi starea civila, nu stim exact data....Mai e o problema la noi cu starea civila, soacra mea e in america si vine doar in 21 aprilie si sta pana in 21 mai....asa ca trebuie sa alegem o data in care sa fie si ea in romania, mai ales ca vine acasa o data la cativa ani, sau mergem noi acolo o data pe an. Pana una alta....ramanem cu civila in aceeasi zi....desi e alergatura multa si oboseala cu toate in aceeasi zi. Sigur schimb data si facem civila in aprilie dupa paste....cu familia, nasii si prietenii cei mai apropiati.
Va pup pe toate, spor la miresit.......
Oooooo...ma duc sa pun mana pe niste grile [-(.....gata cu miresitul azi 8-|
O duminica frumoasa tuturor! si o saptamana minunta!>:D<

bebelusa26
06.09.2009, 15:22:29
si noi o sa facem in aceeasi zi ambele.. o sa fie de alergat dar asta e..ce miresica de mai sau alta luna face la restaurantul piatra alba din drumul taberei..am vb ieri cu ei si in iulie mai aveau doar 17 si 31 liber..si nu mai pot face in mai..ma ajutati si pe mine ca nu stiu ce sa fac..eu si iubitul meu anuntaseram nunta de anul trecut si ne-am trezit ca sora lui face in septembrie si ne-a dat toate planurile peste cap ca noi vroiam in octombrie ca atunci fac nasii nostri nunta religioasa ca sa ne poata cununa...si acum nu stim ce sa facem ca in oct e prea una dupa alta si va trebui sa facem in iulie cel tarziu..ce sa fac?..astept un sfat de la voi ca sunt tare supi:-<

angi300
06.09.2009, 18:30:09
of, da ...ai dreptate...nu am mai fost de mult la o nunta de noapte, nu inteleg de ce nu se mai fac..intro vreme parca era ceva restrictie dar acuma cica nu mai este, cel putin la localurile unde am intrebat.
noi o sa facem de noapte, la cine am zis..abia asteapta, toti spun ca nu au fost de mult. <:-P

Biu
06.09.2009, 18:58:06
of, da ...ai dreptate...nu am mai fost de mult la o nunta de noapte, nu inteleg de ce nu se mai fac..intro vreme parca era ceva restrictie dar acuma cica nu mai este, cel putin la localurile unde am intrebat.
noi o sa facem de noapte, la cine am zis..abia asteapta, toti spun ca nu au fost de mult. <:-P

Am remarcat si eu ca in ultimul an s-au mai facut si pe aici nunti de noapte. La localul unde facem noi nu ne dau voie :-<, ca au si hotel, si sa nu deranjam clientii hotelului....:-". Ma rog, o buna izolare ar trebui sa fie solutia tuturor localurilor, dar eu cred ca pe aici s-a cam format obiceiul nuntii de zi. Persoanelor mai in varsta cu siguranta le place mult mai bine.

CONT-INCHIS-023
06.09.2009, 20:25:27
buna, fetelor!!! am citi p-aici ca aveti nunta in luna iunie 2010 cateva dintre voi...dar vedeti ca la de pe 31 mai -29 iunie 2010 nu se fac nunti....si eu am avut si formatie si restaurant arvunte pe 5 iunie...pana nu stiu cum m-am uitat o data si am avzut ac nu se fac o luna aproape....interesati-va si voi dac sunteti ortodoxe...

Biu
06.09.2009, 21:39:44
buna, fetelor!!! am citi p-aici ca aveti nunta in luna iunie 2010 cateva dintre voi...dar vedeti ca la de pe 31 mai -29 iunie 2010 nu se fac nunti....si eu am avut si formatie si restaurant arvunte pe 5 iunie...pana nu stiu cum m-am uitat o data si am avzut ac nu se fac o luna aproape....interesati-va si voi dac sunteti ortodoxe...
de asemenea in 22 mai, data care apare la tine la avatar... este ajunul rusaliilor. in orice caz, nu e o tragedie, si se pot oficia cununii cu dispensa o:-)

Cristina_84
07.09.2009, 01:36:43
si noi o sa facem in aceeasi zi ambele.. o sa fie de alergat dar asta e..ce miresica de mai sau alta luna face la restaurantul piatra alba din drumul taberei..am vb ieri cu ei si in iulie mai aveau doar 17 si 31 liber..si nu mai pot face in mai..ma ajutati si pe mine ca nu stiu ce sa fac..eu si iubitul meu anuntaseram nunta de anul trecut si ne-am trezit ca sora lui face in septembrie si ne-a dat toate planurile peste cap ca noi vroiam in octombrie ca atunci fac nasii nostri nunta religioasa ca sa ne poata cununa...si acum nu stim ce sa facem ca in oct e prea una dupa alta si va trebui sa facem in iulie cel tarziu..ce sa fac?..astept un sfat de la voi ca sunt tare supi:-<

Pai de ce nu faceti in 17 iulie,daca e libera data la restaurantul care vi-l doriti? E nasol ca vi s-au dat planurile peste cap dar asta e ... e ok si in iulie,nu? Pupici :*

dianaruxi
07.09.2009, 09:15:13
da stiu ca e post, doar nu rezervam restaurantul si tot fara sa intreb intai la biserica, dar eu fac la catolici.

dianaruxi
07.09.2009, 09:27:53
Eu zic sa faceti in iulie, daca va place restaurantul ala si vreti la anul sa faceti nunta, si pana la urma n-o muri lumea daca se duce la 2 nunti anul viitor, eu am avut anul asta 3 nunti si nu m-am plans.m-am dus la toate. Si pana la urma din iulie pana in septembrie sunt 2 luni.

Sannda
07.09.2009, 11:06:51

Ai grija ca si 22 mai este data in care nu se fac nunti pentru ca este ajunul de rusalii.
Eu anul trecut cand mi-am rezervat sala nu am stiut de aceasta data si acum stau ca pe ace pana cand o sa primesc raspunsul din partea preotului,daca ne cununa sau nu,pentru ca trebuie sa ceara derogare de la episcop ( maine dimineata imi da raspunsul ,sper sa fie pozitiv ):-SS.

Sannda
07.09.2009, 11:14:33
Am vazut din tabelul postat de dianaruxi ca majoritatea miresicilor au cununia civila si religioasa in aceeasi .... nu o sa fie prea multa alergatura pt voi??[/quote]

Eu la toate nuntile la care am fost pana acuma cununia civila si cea religioasa s-a tinut in aceeasi zi si nici o pereche nu s-a plans de oboseala.Parerea mea este ca e mai frumos sa le faci pe toate in aceeasi zi, mai ales ca la noi in Cj cununia civila ( daca o faci sambata sau duminica : din mai pana in octombrie )se tine in parc intr-un foisor aproape de malul unui lac:x.

CONT-INCHIS-023
07.09.2009, 13:08:12
cum nu se fac pe 22 mai 2010...stiam ca nu se fac pe 23 mai ca-s rusaliile..dar de ajunul lor nu stiam asa ceva...nici in calendar nu scrie...

CONT-INCHIS-023
07.09.2009, 13:12:24
si trebuie sa cer derograre de la preot?!!!!!1:O

alinaggg
07.09.2009, 13:32:12

in calendar se specifica ca nu ai voie sa faci nunta in ajunul praznicelor imparatesti. 22 este ajunul rusaliilor

Sannda
07.09.2009, 13:40:50
cum nu se fac pe 22 mai 2010...stiam ca nu se fac pe 23 mai ca-s rusaliile..dar de ajunul lor nu stiam asa ceva...nici in calendar nu scrie...

Eu cand i-am spus preotului k am nunta in 22 mai si-a pus mana in cap :Dsi a zis ca vai nu se poate k e ajun de rusalii , k sa mergem sa schimbam data la restaurant ...bla bla.I-am spus k e prea tarziu sa mai schimb ceva si atunci a spus ca o sa vada cum poate rezolva la episcop sa ne dea o derogare.Maine imi da raspunsul si sper sa fie unul pozitiv.^:)^

Sannda
07.09.2009, 13:47:50

Noua, preotul la care am ales sa facem cununia religioasa ne cere derogarea de la episcop.Se prezinta el personal acolo si face cerere scrisa cum ca X si Y se casatoresc pe 22 mai... si cere aprobarea ca el sa oficieze slujba in acea zi.
Ar trebui sa mergi si tu din timp la biserica unde vrei sa faci cununia si sa vorbesti cu preotul de acolo,sa vezi daca vor sa va cunune pt ca nu toti preotii sant de acord sa ceara derogare.

Cristina_84
07.09.2009, 15:14:10
Eu cand i-am spus preotului k am nunta in 22 mai si-a pus mana in cap :Dsi a zis ca vai nu se poate k e ajun de rusalii , k sa mergem sa schimbam data la restaurant ...bla bla.I-am spus k e prea tarziu sa mai schimb ceva si atunci a spus ca o sa vada cum poate rezolva la episcop sa ne dea o derogare.Maine imi da raspunsul si sper sa fie unul pozitiv.^:)^

Deci chiar depinde de preoti..si eu m-am tot agitat cand am aflat ca e Ajun de Rusalii,am intrebat trei preoti si la nici unul nu i s-a parut ceva deplasat,mi-au zis simplu"se rezolva" asa ca nu-mi mai fac nici o problema,nu e pacat stati linistite,asta sa fie tot pacatul.

Cristina_84
07.09.2009, 15:21:12

Da,mergeti la preotul la care vreti sa va cununati si va explica el cum se procedeaza,depinde de preot cum reactioneaza,asta e ce sa facem nici una n-am stiut ca e Ajun de Praznic Imparatesc,daca stiam,ne alegeam alta data atunci cand am facut rezervarea....:-<

CONT-INCHIS-023
07.09.2009, 16:08:44
Doamneeee!!! Nu mai rezist...nu stiu ce sa fac...parca totul merge inapoi...nu stiu daca o s arezolv cu preotul..o sa mai merg iar dupa-amiaza...ca acum se pare ca-s la odihna,...sper sa se rezolve...ca alta data nu mai am ....nu mai am restaurant, formatie nimik...ca la mine e fff dificil...ca e nunta macedoneasca...si cu formatia e problema...

alinaggg
07.09.2009, 16:46:49
Doamneeee!!! Nu mai rezist...nu stiu ce sa fac...parca totul merge inapoi...nu stiu daca o s arezolv cu preotul..o sa mai merg iar dupa-amiaza...ca acum se pare ca-s la odihna,...sper sa se rezolve...ca alta data nu mai am ....nu mai am restaurant, formatie nimik...ca la mine e fff dificil...ca e nunta macedoneasca...si cu formatia e problema...

Nu iti face griji! Noi am avut probleme cu preotii de la bisericile in vecinatatea Mitropoliei.
Cei de la Gradina Icoanei au zis ca nu e nici o problema. :)

dianaruxi
07.09.2009, 16:55:13
Vb la mai multe biserici si vezi la care va cununa pe 22 ca trebuie sa fie unu mai ingaduitor.

stefana0909
07.09.2009, 17:44:02
Buna miresici,

Ma inscriu si eu in "gasca" voastra. Se pare ca sunt inca singura care face nunta la Craiova. As fi vrut sa mai schimb impresii cu alte miresici de acolo.
Noi suntem cam in grafic: am rezervat restaurantul, biserica, formatia. In schimb, nu avem inca nasi. Dar nu este timpul pierdut. Oricum, inainte de nunta noastra cu 2 saptamani, vom fi nasi la niste prieteni.
In ceea ce priveste rochita, am ales f. multe modele, dar am observat ca miresicile de aici au, majoritatea, rochite de printesa. Mi mi-ar placea una pe corp. Chiar as fi incantata sa cumpar una de la o miresica, dar nu am gasit nimic care sa-mi placa.
Oricum, sunt hotarata ca dupa nunta, sa imi donez rochita unei miresici.
Asa ca mai astept pana la targurile de nunti de la inceputul anului , sa vad ce mai apare nou.
Pan acum, cea mai dragutza rochitza mi s-a parut aceasta: http://opheliabridal.ro/colectie/BRIDAL-2010/3/OBB21003/53/2

Pupici si spor la pregatiri!

CONT-INCHIS-023
07.09.2009, 19:28:10
yuhuuuu!!!! am rezolvat cu preotul....se poate s afc fara derogare...ca are hrmul constantin si elena care e pe 21 mai...si pot pe 22 sa fc acolo fara derogare....:D<:-P

frooxy
07.09.2009, 19:34:48
Eu la toate nuntile la care am fost pana acuma cununia civila si cea religioasa s-a tinut in aceeasi zi si nici o pereche nu s-a plans de oboseala.Parerea mea este ca e mai frumos sa le faci pe toate in aceeasi zi, mai ales ca la noi in Cj cununia civila ( daca o faci sambata sau duminica : din mai pana in octombrie )se tine in parc intr-un foisor aproape de malul unui lac:x.[/QUOTE]

Super ca puteti face cununia civila in natura :) , si intradevar poate e mai comod sa le faci pe amandoua in aceeasi zi, in special daca aveti nunta de zi si nu trebuie sa stati pana la 6 dim a doua zi. Pt noi e mai bine sa facem cununia civila in Canada pt ca aici locuim ... singura chestie e ca nimeni din familie nu o sa fie alaturi de noi la civila pt ca sunt pe alte meleaguri :( :( :( Daca aveam cununia civila in tara cred ca o faceam intr-o alta zi (poate si cu o zi inainte) cu familia si prietenii apropiati...oricum nu toti vin la cununia civila chiar daca ii inviti, multi prefera sa vina seara la masa

frooxy
07.09.2009, 19:39:53
Buna miresici,

Ma inscriu si eu in "gasca" voastra. Se pare ca sunt inca singura care face nunta la Craiova. As fi vrut sa mai schimb impresii cu alte miresici de acolo.
Noi suntem cam in grafic: am rezervat restaurantul, biserica, formatia. In schimb, nu avem inca nasi. Dar nu este timpul pierdut. Oricum, inainte de nunta noastra cu 2 saptamani, vom fi nasi la niste prieteni.
In ceea ce priveste rochita, am ales f. multe modele, dar am observat ca miresicile de aici au, majoritatea, rochite de printesa. Mi mi-ar placea una pe corp. Chiar as fi incantata sa cumpar una de la o miresica, dar nu am gasit nimic care sa-mi placa.
Oricum, sunt hotarata ca dupa nunta, sa imi donez rochita unei miresici.
Asa ca mai astept pana la targurile de nunti de la inceputul anului , sa vad ce mai apare nou.
Pan acum, cea mai dragutza rochitza mi s-a parut aceasta: http://opheliabridal.ro/colectie/BRIDAL-2010/3/OBB21003/53/2

Pupici si spor la pregatiri!

Bine ai venit si spor la pregatiri!!
Puteti cununa fara sa fiti casatoriti? :O :O

frooxy
07.09.2009, 19:51:49
Am si eu o intrebare pt miresicile din Buc...poate ma puteti ajuta. [-o< [-o<
Noi o sa avem (poate) 4 perechi de domnisoare/cavaleri de onoare si vroiam sa inchiriem costume pt baieti. Am incercat sa caut pe internet ceva firme din Buc care inchiriaza costume dar nu am gasit nimic ...aveti idee de vreo firma care inchiriaza costume???

Arcee
07.09.2009, 19:53:42
Bine ai venit si spor la pregatiri!!
Puteti cununa fara sa fiti casatoriti? :O :O
se poate, mai freu, dar se poate... sunt preoti care accepta, in special cei mai tineri. nasii nostri vor avea nunta in sept 2010, iar cand ne vor cununa pe noi vor fi doar casatoriti civil si cu logodna facuta la biserica...asta a fost conditia preotului.. ce-i drept am intrebat pe la o gramada de biserici.

frooxy
07.09.2009, 20:01:42
se poate, mai freu, dar se poate... sunt preoti care accepta, in special cei mai tineri. nasii nostri vor avea nunta in sept 2010, iar cand ne vor cununa pe noi vor fi doar casatoriti civil si cu logodna facuta la biserica...asta a fost conditia preotului.. ce-i drept am intrebat pe la o gramada de biserici.

Interesant, nu stiam ... bine ca stati in Buc si aveti o gramada de biserici in jurul vostru :)

Cristina_84
07.09.2009, 23:27:11
yuhuuuu!!!! am rezolvat cu preotul....se poate s afc fara derogare...ca are hrmul constantin si elena care e pe 21 mai...si pot pe 22 sa fc acolo fara derogare....:D<:-P

Na vezi ca s-a rezolvat si ca n-a fost asa o problema mare? Acum poti sta linistita ;;)

sam_ro
07.09.2009, 23:59:51
Hey si eu sunt miresica de mai 2010, pana acum am stat in umbra si m-am documentat.
Am gast restaurantul, rustic, si de aici si tema nuntii :D, insa nu am putut face programarela biserica; ni s-a spus ca trebuie sa venim in ianuarie :S.
In rest am facut lista lunnngggaa de activitati ce trebuie bifate pana la eveniment <:-P

alinaggg
08.09.2009, 09:19:48

Super! Felicitari !! :)

Biu
08.09.2009, 12:10:10
Fetelor, noi pana acum stam cam asa :
Avem : restaurant rezervat, eu am rochia ( 2 de fapt :-p) si foto. Acum sunt pe cale sa termin reparatiile capitale la dentist :D.
Tot caut video, dar nu prea imi place nimic...
Imi e drag tickeru asta..."mai ai 8 luni, o saptamana...." si m-am gandit ca e timpul sa ne invitam nasii. La noi se obisnuieste sa se cheme 2 perechi de nasi, 1 din partea miresei si 1 din partea mirelui. Pe cei din partea mea vreau sa ii invitam saptamana aceasta, ca suntem (noi 2 ) in concediu.Nu stiu ce sa fac, sa ii chem pe ei la noi sau sa mergem noi la ei. Situatia e urmatoarea : ea e fiica nevestei lui tata, deci oarecum un fel de sora vitrega, dar mie nu imi place cuvantul asta, "vitrega", asa ca nu il folosesc. Ei stau la etajul 2, noi la etajul 1 ( sa nu va mai zis ca tata si nevasta la etajul 4), toti in acelasi bloc =)) ( vecinii ne spun "clanul " =))). Ei avand 2 copii m-am gandit ca poate le-ar placea mai bine daca i-am invita la noi, sa nu mai aiba ai de strans si alea. Si sa gatesc eu ceva bun. Ce ziceti?
La a doua pereche de nasi, pe care vroiam sa ii invitam tot saptamana asta, a intervenit o problema. Este vora de prietenul din copilarie a lui D. Ei s-au casatorit vara asta in iulie, iar sotia lui este gravidutza deja :D, in 4 saptamani. Pe vremea cand vom avea nunta, daca naste la termen, copilul ar trebui sa aibe 3 saptamani. Eu am zis ca mai bine nu ii mai invitam, pentru ca mi se pare pentru ea un moment in care nu iti prea arde de nasit, la 3 saptamani dupa nastere. Nu?
Dupa ce invitam nasii, o sa urmeze angajarea decoratorilor de sala ( asteptam targurile sa vedem poate vin cu oferte ), cameraman, costumul lui iubi, accesoriile mele...si verighetele.

Sannda
08.09.2009, 12:32:16
Sa ma laud si eu cu ce am realizat pana acuma:D:
Avem rezervat restaurantul si biserica ( inca astept sa vad daca primesc derogare :D am rezervat biserica inainte sa stim ca e sarbatoare in aceea zi ).
Am incheiat contracte cu foto-video , muzica si staroste.
Am chemat ambele perechi de nasi , mi-am cumparat rochita de mireasa ( voalul l-am primit :-p ) si am mai cumparat o parte din bautura.Cam atat.
Urmeaza anul acesta sa cautam o firma de amenajari si restul pentru la anul.
Va doresc spor la pregatiri.:*

Biu
08.09.2009, 12:40:22
Sa ma laud si eu cu ce am realizat pana acuma:D:
Avem rezervat restaurantul si biserica ( inca astept sa vad daca primesc derogare :D am rezervat biserica inainte sa stim ca e sarbatoare in aceea zi ).
Am incheiat contracte cu foto-video , muzica si staroste.
Am chemat ambele perechi de nasi , mi-am cumparat rochita de mireasa ( voalul l-am primit :-p ) si am mai cumparat o parte din bautura.Cam atat.
Urmeaza anul acesta sa cautam o firma de amenajari si restul pentru la anul.
Va doresc spor la pregatiri.:*
Wow, ai rezolvat multe \:D/. Eu am mare dilema la staroste...mi se pari scumpi si asa de la o extrema la alta: ba prea traditionalisti, ba am vazut din aceia de nu intretineau deloc atmostfera. Eu vreau unul care sa intretina totusi atmosfera sa mai plaseze o gluma inteligenta, dar sa nu dea in kitchos sau lacrimogen :-<. Cu cine ai incheiat contract de foto-video ? Din timpul cautarilor, nu ai retinut un cameraman bun?

dianaruxi
08.09.2009, 12:44:43
fetelor eu am asa: 2 restaurante, foto-video, dj, rochie de mireasa, si in curand cred ca vom avea si verighete. Nasi nu-mi trebuie, dar am nevoie de martori, cred ca astia nu se gasesc greu.

Sannda
08.09.2009, 12:50:44
Wow, ai rezolvat multe \:D/. Eu am mare dilema la staroste...mi se pari scumpi si asa de la o extrema la alta: ba prea traditionalisti, ba am vazut din aceia de nu intretineau deloc atmostfera. Eu vreau unul care sa intretina totusi atmosfera sa mai plaseze o gluma inteligenta, dar sa nu dea in kitchos sau lacrimogen :-<. Cu cine ai incheiat contract de foto-video ? Din timpul cautarilor, nu ai retinut un cameraman bun?

Noi la starostele pe care l-am ales i-am spus ca nu vrem sa intervina prea mult peste nunta,doar sa organizeze un pic nunta pana ajungem la sala si acolo sa anunte doar momentele importante.Ne-a cerut 800 de lei,un pret foarte bun fata de cei cu care am mai vorbit.
Contract foto-video am incheiat cu o firma de pe Eroilor ,is doi baieti tare de treaba pe care i-am vazut la nunta unor prieteni.Am vazut pozele si filmul dupa nunta si am fost incantati de ce le-a iesit.
Muzica am luat-o de la studio Dario.

Sannda
08.09.2009, 12:54:48
fetelor eu am asa: 2 restaurante, foto-video, dj, rochie de mireasa, si in curand cred ca vom avea si verighete. Nasi nu-mi trebuie, dar am nevoie de martori, cred ca astia nu se gasesc greu.

Daca martorii pe care vrei sa ii ai nu sunt casatoriti , trebuie sa vezi la biserica daca te lasa.Unii preoti nu accepta decat perechi de nasi casatorite.( of , preotii astia cate pretentii au,Doamne iarta-ma [-o<)