PDA

Versiunea completa : Pregatirile miresicilor de mai 2010

Pagini : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 [30] 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40

jelly
10.02.2010, 10:15:44
si eu sunt o mireasa de mai!!! chiar mi-am dorit sa fiu, nu am fost conditionata de nimic!!! si sunt sigura ca o sa fie super, in ciuda tuturor superstitiilor! pupici si spor la pregatiri!

RamiP
10.02.2010, 10:25:12
Salutare tutror!

rugaminte mare, cine are idee cam care ar fi preturile rochitelor "andree"?.... www.adreesalon.ro
va rog, am vazut acolo un modelas frumusel cum imi doresc eu, dar nu am cum deocamdata sa ajung sa le vad live...va rog frumos! pupici!

...CHIAR NU STIE NIMENI NIMIC?! :(

jelly
10.02.2010, 10:27:34
felicitari pt sandalute! sunt chiar f elegante, daca sunt si comode...e super! eu mi-am cumparat o pereche de sandale si un plic, vara trecuta, cand eram in vacanta, fara sa ma gandesc ca as putea sa le folosesc la nunta. abia acasa mi-am dat seama ca sunt potrivite pt eveniment...asa ca am rezolvat o problema fara sa vreau! spor la pregatiri si recomandati-mi si mie un cameraman, ca sunt cam in cumpana la domeniul asta....

Biu
10.02.2010, 10:30:29

nu cred ca sunt exagerate. am o prietena care chiar a probat cateva modele la ei, preturi intre ceva sub 2000 de lei si cam 3500. sper ca nu fac vreo confuzie, dar lasa ca o intreb si iti spun sigur:)>-

RamiP
10.02.2010, 10:54:55
nu cred ca sunt exagerate. am o prietena care chiar a probat cateva modele la ei, preturi intre ceva sub 2000 de lei si cam 3500. sper ca nu fac vreo confuzie, dar lasa ca o intreb si iti spun sigur:)>-

multumesc!....abia astept sa-mi zici :)

dianaruxi
10.02.2010, 10:55:34
eu zic sa te uiti la topicul cu andreesalon uite aici http://www.miresici.ro/showthread.php?t=6128&page=24

angye16
10.02.2010, 11:04:31
neatza fetelor :D ce faceti??

@ biu: fff frumosi pantofii si plicul.. ai renuntat la cei de la thea???

in sff mi-am gasit si eu rochie de civila :D #:-S asa ca urmeaza pantofii.. alt stres :( (si de nunta si de civila) am probat la benvenuti o pereche dar erau fff incomozi :(((

Biu
10.02.2010, 11:11:59
neatza fetelor :D ce faceti??

@ biu: fff frumosi pantofii si plicul.. ai renuntat la cei de la thea???

in sff mi-am gasit si eu rochie de civila :D #:-S asa ca urmeaza pantofii.. alt stres :( (si de nunta si de civila) am probat la benvenuti o pereche dar erau fff incomozi :(((

cei de la thea ii doresc in continuare, pt rochia de la civila ;;)

ce rochie ti-ai luat pt civila ? noua nu ne areti ? :D

angye16
10.02.2010, 11:38:01
cei de la thea ii doresc in continuare, pt rochia de la civila ;;)

ce rochie ti-ai luat pt civila ? noua nu ne areti ? :D

mie mi-au placut la thea o pereche de mireasa, ar trebui sa ajung la magazin sa-i probez.. sper sa fie comozi :D

rochia am luat-o de la agnes toma.. e modelul atasat

emilinicole
10.02.2010, 11:43:56

eu am vazut cateva rochite erau la 20 si ceva de milioane...27-28...30...

dianaruxi
10.02.2010, 11:57:57
mie mi-au placut la thea o pereche de mireasa, ar trebui sa ajung la magazin sa-i probez.. sper sa fie comozi :D

la ce pret?

angye16
10.02.2010, 12:01:22
la ce pret?
8 mil si.. parca, nu imi amintesc sigur, 840-860 roni... erau reduse rochitele, a mea costa 1150 roni

dianaruxi
10.02.2010, 12:02:43
e super sa o porti sanatoasa si pretul e ok pt agnes toma.

angye16
10.02.2010, 12:09:41
merci :)

e super sa o porti sanatoasa si pretul e ok pt agnes toma.

andrelutza_2010
10.02.2010, 12:36:21
merci :)

Foarte draguta rochia. Sa o porti sanatoasa !

Biu, sa stii ca e de folos smecheria de care ziceai tu, ca sa mearga site-ul :D.

RamiP
10.02.2010, 13:47:19
eu zic sa te uiti la topicul cu andreesalon uite aici http://www.miresici.ro/showthread.php?t=6128&page=24

ok...merci frumos!

irina
10.02.2010, 15:07:22
da am vazut, desi cele de iulie au offtopic de nu stiu cat timp, am vazut acum ca l-au inchis si pe ala. ma enerveaza pentru ca eu am incercat sa vb cu fetele de la offtopic de 2010 si nu a mers, nu m-a bagat nimeni in seama, ele se cunosc deja si nu prea mai accepta pers noi venite. Asa pe voi va cunosc si voi ma bagati in seama.

Cele de iulie au topicul inchis din 15.12.2009, adica de aproape doua luni.

Pentru oricine e greu cand vrea sa se integreze intr-un grup nou, dar daca mai incerci, o sa va cunoasteti reciproc si va fi mai usor. :)

ruxi86
10.02.2010, 15:23:12
Bine.. dar Dianaruxi a vazut abia acum ca e inchis topicul.
Oare daca plecam mai multe de aici si vb intre noi si pe topicul de 2010, ce se intampla? :D
Se lasa cu bisericute?

ramanem atunci la bisericuta noastra aici pe miresici de mai 2010, daca restul nu ne accepta :-p

RamiP
10.02.2010, 16:27:03
fetele, imi povestiti si mie cum a fost la targul de la romexpo 2010, please!...eu mi-am dorit mult sa ajung si sa probez rochitele si sa imi si cumpar cat mai multe, dar n-a fost sa fie :( ...impresii...poze aveti...?

pupici!

ruxi86
10.02.2010, 16:42:55
fetele, imi povestiti si mie cum a fost la targul de la romexpo 2010, please!...eu mi-am dorit mult sa ajung si sa probez rochitele si sa imi si cumpar cat mai multe, dar n-a fost sa fie :( ...impresii...poze aveti...?

pupici!

eu nu am fost asa incantata de targul de la romexpo, poate si pt ca n-am gasit ce imi trebuia mie ... dar au fost cam aceleasi firme care au fost si la palatul parlamentului ... foarte multi cu rochite de mireasa, bijuterii, costume de miri, 2-3 magazine parca cu pantofi, erau si cu decoratiuni de sali, muzica, foto/video. erau reduceri de pana la 25%.

Arahne
10.02.2010, 17:04:10
cat e intrarea?

dianaruxi
10.02.2010, 17:06:57
cat e intrarea?
tot 10 ron, eu chiar nu inteleg de ce se pune intrare. platesc ca sa cumpar?

RamiP
10.02.2010, 17:11:21
cica platesti ca daca intri si nu cumperi nimic?!....o mare prostie parerea mea :-B

ojitosazules85
10.02.2010, 18:04:33
Fetelor, am facut poze cu rochia, dar nu merge sa le atasez, merge greu netu! Mi-am luat si bolerou si manusi, acum mai trebuie voalul! Dar nush asa ce voal sa imi cumpar! Rochia are un fel de matasica pe deasupra, si nujsh daca ar merge si voalul obisnuit, ea e destul de simpla, oare merge un voal cu un pic de broderie? Trebuie sa mai caut!

vera_b
10.02.2010, 18:16:06
Fetelor am primit raspuns de la starea civila e sectorului 6:

"Ca urmare a solicitării adresată Serviciului Relații cu Mass-Media și Societatea Civilă suntem în măsură să vă transmitem următoarele informații:

Serviciul de Stare Civilă acționează în baza Legii nr. 201/2009 care modifică și completează Legea 119/1996 privind actele de stare civilă.
Până acum, angajații Serviciului de Stare Civilă erau plătiți pentru orele suplimentare prestate de aceștia la oficierile din zilele de sâmbătă și duminică.
Conform legii salarizării unice plata acestor ore nu mai este posibilă, astfel că oficierile căsătoriilor vor fi făcute doar în timpul săptămânii de lucru, de luni până vineri, între orele 9.00 și 15.00.

Serviciul Relații cu Mass-Media și Societatea Civilă
Va multumim pentru intelegere si va stam la dispozitie pentru orice intrebare."

De la alte fete am inteles ca e valabil si pentru sectorul 3. :(

marianamateescu
10.02.2010, 18:17:33
felicitari pt sandalute! sunt chiar f elegante, daca sunt si comode...e super! eu mi-am cumparat o pereche de sandale si un plic, vara trecuta, cand eram in vacanta, fara sa ma gandesc ca as putea sa le folosesc la nunta. abia acasa mi-am dat seama ca sunt potrivite pt eveniment...asa ca am rezolvat o problema fara sa vreau! spor la pregatiri si recomandati-mi si mie un cameraman, ca sunt cam in cumpana la domeniul asta....

... m-am bagat si eu ca musca-n lapte:D daca vrei poti intra pe site-ul celor de la idealevents, eu cu ei voi colabora pt nunta, am ales pachetul de 1130 de euro (2 fotografi, 2 cameramani si un dj - un fel de all inclusive)... am fost deja la 3 nunti la care au lucrat ei... am vazut rezultatele... le poti vedea si pe site... sunt profesionisti<:-P ... crede-ma stiu ce spun, nu de alta dar lucrez in domeniu - in tv.

bafta multa!
sper sa gasesti ceea ce cauti!
:*

marianamateescu
10.02.2010, 18:23:34

forte frumoasa rochita! imi plce modelul!
si eu mi-am luat-o tot de la agnes toma, doar ca pe cea de mireasa!

sa-ti poarte noroc![-o<

ojitosazules85
10.02.2010, 18:42:04
Fetelor am primit raspuns de la starea civila e sectorului 6:

"Ca urmare a solicitării adresată Serviciului Relații cu Mass-Media și Societatea Civilă suntem în măsură să vă transmitem următoarele informații:

Serviciul de Stare Civilă acționează în baza Legii nr. 201/2009 care modifică și completează Legea 119/1996 privind actele de stare civilă.
Până acum, angajații Serviciului de Stare Civilă erau plătiți pentru orele suplimentare prestate de aceștia la oficierile din zilele de sâmbătă și duminică.
Conform legii salarizării unice plata acestor ore nu mai este posibilă, astfel că oficierile căsătoriilor vor fi făcute doar în timpul săptămânii de lucru, de luni până vineri, între orele 9.00 și 15.00.

Serviciul Relații cu Mass-Media și Societatea Civilă
Va multumim pentru intelegere si va stam la dispozitie pentru orice intrebare."

De la alte fete am inteles ca e valabil si pentru sectorul 3. :(
E valabil doar pentru Bucuresti?

adelinad2003
10.02.2010, 21:14:15
Probabil daca au inceput in Bucuresti o sa ia rapid exemplu si restul tarii ca doar nu sunt mai fraieri , eu vroiam sa fac oricum cununia vineri da o faceam asa sa evit aglomeratia de sambata si duminica si in cazul asta o sa se inghesuie toata lumea vineri

ojitosazules85
10.02.2010, 21:16:36
Sper sa nu fie asa si in Brasov! Ar fi naspa rau de tot! Mi se pare o prostie, noi oricum trebuia sa platim o taxa pentru ca ne cununau sambata!

ojitosazules85
10.02.2010, 21:29:00
Nu e nimeni pe aici? Slabut zilele astea!:(

mitze
10.02.2010, 21:38:22
Acest subiect, ca de altfel toate din sectiunea Miresici de 2010 (http://www.miresici.ro/forumdisplay.php?f=295), este deschis pentru a discuta intre voi si a va sfatui in ce priveste organizarea nuntii, pentru a impartasi experientele acumulate de fiecare dintre voi pe parcursul pregatirilor pentru nunta, astfel incat fiecare miresica, mai noua sau mai veche, care il parcurge sa se poata inspira ori sa invete de la voi. Scopul subiectului este acela de a oferi tuturor miresicilor care-l acceseaza informatii relevante si la care sa aiba acces rapid. Ori, intre sute de mesaje off topic cine are rabdare sa scotoceasca? O miresica in cautarea unei informatii legate de nunta, nu!

Acum, imaginati-va ca intrati pe un topic cautand o informatie precisa (de exemplu: cocarde din flori naturale), dar acolo toti userii discuta despre ce a facut fiecare in cursul zilei respective. Si parcurgeti o pagina, doua, trei, dar in final renuntati pentru ca nu gasiti informatia dorita.

Pentru tot ce inseamna off-topic s-a creat Off-topic miresici de 2010 (http://www.miresici.ro/showthread.php?t=13074&page=4084). Aici puteti discuta ce vreti despre iubiti/soti, serviciu, probleme, week-end-uri, concedii, tot ce nu se incadreaza in discutii despre nunta.

Pana la urma scopul intregului forum este acela de ajuta miresicile sa-si pregateasca ziua nunti, iar nu de a crea mici camere de chat. Regulile sunt simple si sunt facute pentru a servi acestui scop. Iar cei care vegheaza la atingerea scopului si la respectarea regulilor (moderatorii) o fac benevol, dar cu satisfactia asigurarii calitatii forumului si a informatiilor oferite de acesta.

Un alt punct pe care vreau sa-l ating este acela al listelor de furnizori. Reclama pe site-ul miresici.ro este platita si, ca atare, nu se accepta postarea de liste cu furnizori ori linkuri catre astfel de liste. Pentru acest motiv orice mesaje cuprinzand astfel de liste ori linkuri vor fi sterse.

Va multumesc pentru intelegere :)

angye16
10.02.2010, 21:53:14
ok, si atunci apare intrebarea... ce tre sa discutam aici ca sa nu fim offtopic... despre rochii de mireasa?? pai exista atatea topicuri deschise cu acest subiect.. restaurante??? la fel.. foto/video... si lista poate continua.
poate celelalte miresici de mai nu sunt interesate de restaurantul/rochia/fotograful.. etc care mie imi place..
sincer, eu daca sunt in cautare de anumite informatii, numai in topicurile "miresici de".. nu le caut ;)
daca tot ce se discuta aici e offotpic, lamuriti-ma si pe mine pls ce ar fi ontopic.
Merci :)

mortisha_20
10.02.2010, 21:53:23
Fetelor am dat astazi comanda de invitatii! Sunt tare incantata! Nu stiu cum vor iesi! :-SS

angye16
10.02.2010, 21:55:52
Felicitari!!! de unde le-ai luat?
Ale mele ajung maine, abia astept :D

Fetelor am dat astazi comanda de invitatii! Sunt tare incantata! Nu stiu cum vor iesi! :-SS

mortisha_20
10.02.2010, 22:02:33
Felicitari!!! de unde le-ai luat?
Ale mele ajung maine, abia astept :D
De aici din Galati, dar am observat k sunt aceleasi modele k si pe net, numai k pe site nu mi-au atras atentia! Va vine sa credeti k am dat 1,5 ron/ invitatie?

angye16
10.02.2010, 22:08:00
le-ai luat super bine :) bv.. sa va aduca cat mai multi invitati <:-P

De aici din Galati, dar am observat k sunt aceleasi modele k si pe net, numai k pe site nu mi-au atras atentia! Va vine sa credeti k am dat 1,5 ron/ invitatie?

mortisha_20
10.02.2010, 22:09:49
Multumesc la fel! sa ne arati maine si noua invitatiile

angye16
10.02.2010, 22:10:30
merci frumos :D
si tie iti doresc sa o porti fericita si iubita :)

sa-ti poarte noroc![-o<

alesoso
10.02.2010, 22:18:04
Buna fetelor!
si eu fac parte din categoria miresici de mai!

mortisha_20
10.02.2010, 22:19:22
Bine ai venit!>:D<

ojitosazules85
10.02.2010, 22:27:20
Bine ai venit!:D:D

angye16
10.02.2010, 22:27:28
Buna fetelor!
Hey.. buna.. cum stai cu pregatirile? :)

Multumesc la fel! sa ne arati maine si noua invitatiile

Sigur :D sunt ff curioasa sa vad cum au iesit, pt ca am adus mici modificari la modelul ales si habar n-am daca arata ok sau nu :P

mitze
10.02.2010, 22:30:46
ok, si atunci apare intrebarea... ce tre sa discutam aici ca sa nu fim offtopic... despre rochii de mireasa?? pai exista atatea topicuri deschise cu acest subiect.. restaurante??? la fel.. foto/video... si lista poate continua.
poate celelalte miresici de mai nu sunt interesate de restaurantul/rochia/fotograful.. etc care mie imi place..
sincer, eu daca sunt in cautare de anumite informatii, numai in topicurile "miresici de".. nu le caut ;)
daca tot ce se discuta aici e offotpic, lamuriti-ma si pe mine pls ce ar fi ontopic.
Merci :)

Ce se discuta aici? Despre pregatirile fiecareia dintre noi pentru nunta - rochii, voaluri, accesorii, pantofi, costum pentru ginere, buchete, lumanari, verighete, marturi etc. Tot ce se incadreaza la discutii despre nunta.

Aici discutiile sunt la modul general, de exemplu: "am rezervat restarantul X, iar aranjamentele vor fi asa si asa....". Ah, daca vrei sa discuti in mod special si in detaliu despre restaurantul X, atunci, normal, te vei duce pe topicul special creat pentru acel restaurant. Daca nu exista, atunci creezi tu unul.

Si faptul ca exista atatea topicuri deschise pentru rochii de mirese v-a impiedicat sa postati aici poze cu modelele alese sau care va plac? V-a impiedicat sa discutati aici despre rochii? Sau existenta unui topic special unde sunt postate pozele de la proba v-a impiedicat sa le postati aici si nu acolo? Si situatia este similara si in cazul verighetelor, buchetelor, marturiilor, accesoriilor, pantofilor etc. Toate informatiile astea se pierd intre mesaje off topic, iar miresicile cauta informatii in tot forumul, nu numai la topicurile dedicate unui anumit subiect.

angye16
10.02.2010, 22:47:34
Pai cam asta s-a si discutat pana acum.. inseamna ca mi-au scapat mie mesajele off topic, sau au fost sterse intre timp..
anyways
mc pt lamuriri ;)

Ce se discuta aici? Despre pregatirile fiecareia dintre noi pentru nunta - rochii, voaluri, accesorii, pantofi, costum pentru ginere, buchete, lumanari, verighete, marturi etc. Tot ce se incadreaza la discutii despre nunta.

Aici discutiile sunt la modul general, de exemplu: "am rezervat restarantul X, iar aranjamentele vor fi asa si asa....". Ah, daca vrei sa discuti in mod special si in detaliu despre restaurantul X, atunci, normal, te vei duce pe topicul special creat pentru acel restaurant. Daca nu exista, atunci creezi tu unul.

Si faptul ca exista atatea topicuri deschise pentru rochii de mirese v-a impiedicat sa postati aici poze cu modelele alese sau care va plac? V-a impiedicat sa discutati aici despre rochii? Sau existenta unui topic special unde sunt postate pozele de la proba v-a impiedicat sa le postati aici si nu acolo? Si situatia este similara si in cazul verighetelor, buchetelor, marturiilor, accesoriilor, pantofilor etc. Toate informatiile astea se pierd intre mesaje off topic, iar miresicile cauta informatii in tot forumul, nu numai la topicurile dedicate unui anumit subiect.

ojitosazules85
10.02.2010, 22:58:26
Pana la urma pot sa pun poze cu rochia mea de mireasa sau nu
? :P As vrea sa atasez cateva! Abia astept sa o port! As vrea pareri cam ce voal ar merge?

mitze
10.02.2010, 23:03:37
Pai cam asta s-a si discutat pana acum.. inseamna ca mi-au scapat mie mesajele off topic, sau au fost sterse intre timp..
anyways
mc pt lamuriri ;)

cu placere :)

Pana la urma pot sa pun poze cu rochia mea de mireasa sau nu
? :P As vrea sa atasez cateva! Abia astept sa o port! As vrea pareri cam ce voal ar merge?

poti pune poze :) discutiile despre nunta le purtati aici ca si pana acum.

doar discutiile pe off topic pe Off topic miresici de 2010.

ojitosazules85
10.02.2010, 23:10:08
Am reusit cu pozele! :d

ojitosazules85
10.02.2010, 23:15:19
Inca una:D. Astept pareri despre voal, sa fie din organza sau din tul, cu sau fara dantela? Parca as vrea ceva broderie pe el ca rochia e destul de simpla!

mortisha_20
10.02.2010, 23:29:43
Inca una:D. Astept pareri despre voal, sa fie din organza sau din tul, cu sau fara dantela? Parca as vrea ceva broderie pe el ca rochia e destul de simpla!
e superba rochita, si iti zic asta ptr k seamna cu a mea :) Si eu trebuie sa-mi iau un bolero ptr ea! Eu la voal, nu stiu ce sa zic...iti zic cum am facut eu! La magazinul de unde mi-am luat rochitza, doamnele de acolo au fost f dragutze, si mi-au aplicat danteluza la fel k pe rochitza pe voal! Nu f multa , doar asha aruncata din loc in loc! Voalul din tulle! Am probat si din organza, dar mi se pare prea opac si ia din frum rochitei! Acum e alegerea ta! Poti sa-mi trimiti Pm cu numele de unde ai luat rochita? MC

Biu
11.02.2010, 00:21:25
mesaj editat

beanna
11.02.2010, 08:55:58

Si mie-mi place voalul din tulle, cu broderie pe margine; am vazut la o mireasa din organza, dar mie mi se pare ca seamana cu un fel de ,,celofan".Sper sa nu se supere nimeni, e parerea mea...
Rochita iti vine ca turnata, sa o porti sanatoasa

ruxi86
11.02.2010, 08:56:13

foarte bine iti vine rochita, sa o porti sanatoasa!

daca vrei voalul cu broderie, poti ruga doamnele de acolo sa ti-l faca cu putina broderie cum ai pe rochita ... ca vad ca pe rochita ai ceva broderie in zona mijlocului. iar la material, asta depinde de cum vrei tu sa fie ... eu de exemplu il vreau din tiul mat, care sa nu luciasca la blit, si sa fie fin la atingere ... numai ca eu il voi face simplu simplu, fara broderie, margelute, pietricele, pt ca rochita mea e mult prea incarcata de pietricele.
ai putea chiar sa iti faci un voal lunggggg ca observ ca nu ai trena la rochie ... ar da superb in poze. acum depinde de ce iti doresti tu si cum iti imaginezi tu voalul.

dianaruxi
11.02.2010, 09:38:20
iti vine fff bine rochia, cat despre voal eu zic sa iei simplu, cele cu broderie merg doar dc ai broderie si pe rochie.
Eu zic ca la tine ar merge si unu cu pietricele la baza.

marianamateescu
11.02.2010, 09:58:04

uite unde era printesa!!!:) felicitari, iti vine ca turnata! sa-ti poarte noroc![-o<
cred ca dianaruxi are dreptate, merge unul simplu fara broderie... dar alegerea iti apartine!

marianamateescu
11.02.2010, 10:01:22
merci frumos :D
si tie iti doresc sa o porti fericita si iubita :)

multumesc asemenea!

marianamateescu
11.02.2010, 10:02:14
Buna fetelor!

bine ai venit... si mult noroc cu pregatirile!

dianaruxi
11.02.2010, 10:12:36

sa-ti poarte noroc![-o<
si noua nu ne pui poze? ne lasi asa ?sau ai pus si n-am vazut eu?

norishor
11.02.2010, 10:37:59
Ojitosazules iti vine foarte bine rochita! Cred ca il vei lasa fara cuvinte pe mire cand te va vedea pt prima oara imbracata in ea. >:D<

ruxi86
11.02.2010, 10:45:25
fetelor eu sunt singurica pe offtopic miresici de 2010 ... nu ma acompaniati? :D ca nu ma baga nimeni in seama :((

ojitosazules85
11.02.2010, 13:56:03
Mersi pt aprecieri miresici :d. Am vazut un voal din tul pe margine cu putina broderie si margelute. Arata foarte bine. Imi place voalul lung, dar eu il vreau scurt, nu vreau sa il dau jos la sala! Si eu abia astept sa ii vad fata mireselului! Sper sa ii placa! :DMersi inca odata pt sfaturi :d

ojitosazules85
11.02.2010, 13:57:19
fetelor eu sunt singurica pe offtopic miresici de 2010 ... nu ma acompaniati? :D ca nu ma baga nimeni in seama :((
Sunt si eu, nu esti singura, abia acum am venit!

dianaruxi
11.02.2010, 13:58:30
Mersi pt aprecieri miresici :d. Am vazut un voal din tul pe margine cu putina broderie si margelute. Arata foarte bine. Imi place voalul lung, dar eu il vreau scurt, nu vreau sa il dau jos la sala! Si eu abia astept sa ii vad fata mireselului! Sper sa ii placa! :DMersi inca odata pt sfaturi :d
Da e mai util asa, eu deja am trena la rochie in biserica nu mai am nevoie si de voal. Si eu tot scurt il am si imi convine asa.

ojitosazules85
11.02.2010, 14:10:52
Da e mai util asa, eu deja am trena la rochie in biserica nu mai am nevoie si de voal. Si eu tot scurt il am si imi convine asa.
Pai, no, e mai comod, voalul lung acopera coafura, eu vreau coafura sa se vada, si apoi e greu! Anul trecut o prietena a avut voal lung si zicea ca nu mai poate de durere de cap din cauza voalului!

dianaruxi
11.02.2010, 14:12:57
Pai, no, e mai comod, voalul lung acopera coafura, eu vreau coafura sa se vada, si apoi e greu! Anul trecut o prietena a avut voal lung si zicea ca nu mai poate de durere de cap din cauza voalului!
pai ala ca si trena nu e decat pt biserica, dupa aia il scoti sau il prinzi. il inlocuiesti cu ceva mai scurt, dar eu deja am grija trenei, si oricum nu imi plac voalurile, deci unul mai scurt a fost perfect. si il voi prinde mai jos sa nu se vada ff tare.

ojitosazules85
11.02.2010, 14:14:30
Sunt foarte frumoase voalurile lungi, n-am ce zice, cel putin ieri am vazut unul incredibil, da pentru cine are rabdare sa le poarte! Eu sunt mai practica de felul meu!

ojitosazules85
11.02.2010, 14:15:32
pai ala ca si trena nu e decat pt biserica, dupa aia il scoti sau il prinzi. il inlocuiesti cu ceva mai scurt, dar eu deja am grija trenei, si oricum nu imi plac voalurile, deci unul mai scurt a fost perfect. si il voi prinde mai jos sa nu se vada ff tare.
Ati luat costumul mirelui? Cat v-a costat?

dianaruxi
11.02.2010, 14:52:35
Ati luat costumul mirelui? Cat v-a costat?
am luat costum pt civila, am dat 400 euro. ma rog a dat el ca eu deja mi-am consumat finantele cu rochia de mireasa si restul treburilor. eu mai am de cumparat o bratara si un pieptan si asta e tot.

ojitosazules85
11.02.2010, 15:06:22
am luat costum pt civila, am dat 400 euro. ma rog a dat el ca eu deja mi-am consumat finantele cu rochia de mireasa si restul treburilor. eu mai am de cumparat o bratara si un pieptan si asta e tot.
O ati avansat:D. Mai aveti putin de tot! Noi mai avem o gramada de bani de cheltuit! :(

dianaruxi
11.02.2010, 15:21:32
O ati avansat:D. Mai aveti putin de tot! Noi mai avem o gramada de bani de cheltuit! :(
mai avem buchetul si lumanarile, costum pt el si pantofi pt el, marturii, biserica si tot ce tine de ea si decoratiunile in plus la restaurant.

ojitosazules85
11.02.2010, 15:35:05
mai avem buchetul si lumanarile, costum pt el si pantofi pt el, marturii, biserica si tot ce tine de ea si decoratiunile in plus la restaurant.
Aha, noi am incheiat contract cu o agentie, pt tot ce tine de decor, flori, lumanari, suporti etc! Si in rest mai avem tortul, catev camere de inchiriat, transportul pt cativa nuntasi, tinuta lui, accesoriile mele!

dianaruxi
11.02.2010, 15:44:14
Aha, noi am incheiat contract cu o agentie, pt tot ce tine de decor, flori, lumanari, suporti etc! Si in rest mai avem tortul, catev camere de inchiriat, transportul pt cativa nuntasi, tinuta lui, accesoriile mele!
eu am de la restaurant decoratiuni si flori, dar nu-mi decoreaza decat la interior, si la exterior o sa platesc in plus la meniu.

ojitosazules85
11.02.2010, 16:09:09
eu am de la restaurant decoratiuni si flori, dar nu-mi decoreaza decat la interior, si la exterior o sa platesc in plus la meniu.
Fain, noi avem de la restaurant, vezele, husele de mese si scaune, oglinzile de martini, nu avem si florile, ar fi fost super sa avem si florile! Apropo cat va costa pe voi meniul?

atreya
11.02.2010, 16:27:04

wOOOWWWW..este superba!!!
serios!

RamiP
11.02.2010, 16:40:28
serios!

superb!!!=D>...din curiozitate, cat a costa?

dianaruxi
11.02.2010, 17:02:30
Fain, noi avem de la restaurant, vezele, husele de mese si scaune, oglinzile de martini, nu avem si florile, ar fi fost super sa avem si florile! Apropo cat va costa pe voi meniul?
muuult 88 euro.

angye16
11.02.2010, 17:27:35
Mi-au ajuns invitatiile...yiuuuuhuu :D <:-P
de sambata ne apucam sa le impartim /:)

angye16
11.02.2010, 17:29:45
iti vine fff bine rochita.. e f frumoasa.. sa o porti fericita !!!

ruxi86
11.02.2010, 19:11:42
Mi-au ajuns invitatiile...yiuuuuhuu :D <:-P
de sambata ne apucam sa le impartim /:)

ce norocoasa esti! :)
eu le primesc abia vinerea viitoare ... nu mai pot de rabdare ... abia astept sa le vad :))

ojitosazules85
11.02.2010, 19:48:50
muuult 88 euro.
Chiar mult!:)

ojitosazules85
11.02.2010, 19:49:41
iti vine fff bine rochita.. e f frumoasa.. sa o porti fericita !!!
Mersi mult! :d si iti urez la fel!

ojitosazules85
11.02.2010, 19:51:16
serios!
Mersi mult pentru aprecieri! Eu una sunt foarte incantata de ea! N-as mai fi dat-o jos de pe mine!

Biu
11.02.2010, 19:53:46
Sa va spun ce am patit ieri. Am fost pe la bunica mea, care acum la 77 de ani cateodata mai intelege lucrurile pe dos 8-} . Ma tot intreba ea daca am vb cu preotul sa rezervam ora. Ii spun ca tocma ce urmeaza sa mergem la el, si insista sa nu ma duc la cine intentionam,ci sa vina o ruda de-a noastra care e preot. Ma gandesc, ok, hai sa fac o concesie sa se simta si ea bine ( pe mine bunica m-a crescut ), ca oricum nu ii place ei de ce fac ceremonia religioasa pe terasa restaurantului, si nu la "sfanta beserica". Nu stiu ce vb ea cu preotul asta, dar ma suna si imi zice ca a vb, e totul ok, poate sa vina impreuna cu preotul meu :O :O :O . Na ! mi-a facut-o buni nu gluma, acuma tre sa am 2 preoti. Uffff, maine trebuie sa ma duc sa vb cu preotul la care vroiam sa ma duc initial, sa-i explic telenovela :-w

Edit : Ojito foarte draguta rochita ta ! Asta e semnul cand iti gasesti rochia visurilor : nu iti vine sa o mai dai jos :D. ( Spune-mi cum sa te alintam ca e foarte lung id-ul tau :P )

sper ca nu e offtopic, ca are relevanta chiar majora pentru nunta mea

tcv16
11.02.2010, 20:02:52
Tare buni a ta :)

ojitosazules85
11.02.2010, 20:16:55
Sa va spun ce am patit ieri. Am fost pe la bunica mea, care acum la 77 de ani cateodata mai intelege lucrurile pe dos 8-} . Ma tot intreba ea daca am vb cu preotul sa rezervam ora. Ii spun ca tocma ce urmeaza sa mergem la el, si insista sa nu ma duc la cine intentionam,ci sa vina o ruda de-a noastra care e preot. Ma gandesc, ok, hai sa fac o concesie sa se simta si ea bine ( pe mine bunica m-a crescut ), ca oricum nu ii place ei de ce fac ceremonia religioasa pe terasa restaurantului, si nu la "sfanta beserica". Nu stiu ce vb ea cu preotul asta, dar ma suna si imi zice ca a vb, e totul ok, poate sa vina impreuna cu preotul meu :O :O :O . Na ! mi-a facut-o buni nu gluma, acuma tre sa am 2 preoti. Uffff, maine trebuie sa ma duc sa vb cu preotul la care vroiam sa ma duc initial, sa-i explic telenovela :-w

Edit : Ojito foarte draguta rochita ta ! Asta e semnul cand iti gasesti rochia visurilor : nu iti vine sa o mai dai jos :D. ( Spune-mi cum sa te alintam ca e foarte lung id-ul tau :P )

Mersi mult! Stiu asa am simtit de prima data cand am luat-o pe mine! Ojitosazules mi-a spus un prieten bun care e mexican! Si el ma alinta ojitos! Deci e foarte oki, sa imi ziceti ojitos daca vreti! :d. Chiar ca ti-a facut-o bunica ta. Foarte tare, lasa ca oricum e frumoasa cununia religioasa oficiata de doia preoti, am mai vazut si mi-a placut!:D

Arcee
11.02.2010, 20:27:56
Buna seara fetelor! Din pacate nu prea mai am timp de miresit si incerc sa recuperez cat de cat seara! Felicitari Ojitos pt rochita..se vede pe fata ta ca e THE ONE.
Angy ador rochita ta de cununie. am vazut-o si eu in vitrina in unirea..din pacare "rotunjimile" mele nu ma ajuta deloc=P~ . Ma bucur ca ti-au venit invitatiile, eu mai am de asteptat pana in prima saptamana din martie.
Biu..bunica ta parca ar fi bunica-mea..la fel face faze neanuntate...Lasa, o sa fie slujba mai frumoasa tinuta de 2 preoti.
Aseara am fost sa testez unghii cu gel pt nunta. Nu le-am vrut prea lungi pt ca nu am stiut daca o sa pot sa ma obisnuiesc usor...o sa schimb floricica pt nunuta pt ca nu sunt foarte incantata de ea. iata ce a iesit...

ojitosazules85
11.02.2010, 20:31:26
Buna seara fetelor! Din pacate nu prea mai am timp de miresit si incerc sa recuperez cat de cat seara! Felicitari Ojitos pt rochita..se vede pe fata ta ca e THE ONE.
Angy ador rochita ta de cununie. am vazut-o si eu in vitrina in unirea..din pacare "rotunjimile" mele nu ma ajuta deloc=P~ . Ma bucur ca ti-au venit invitatiile, eu mai am de asteptat pana in prima saptamana din martie.
Biu..bunica ta parca ar fi bunica-mea..la fel face faze neanuntate...Lasa, o sa fie slujba mai frumoasa tinuta de 2 preoti.
Aseara am fost sa testez unghii cu gel pt nunta. Nu le-am vrut prea lungi pt ca nu am stiut daca o sa pot sa ma obisnuiesc usor...o sa schimb floricica pt nunuta pt ca nu sunt foarte incantata de ea. iata ce a iesit...
Mersi! Sunt faine unghiile, asa ceva vreau si eu pt nunta, dar parca n-as pune unghiii din gel, poate imi face pe unghiile mele :d. Oricum arata bine!

ruxi86
11.02.2010, 20:46:03

vai biu, cum asa ... acuma deja e mult prea tarziu, pt ca e faptul consumat ... buni ti-a luat-o inainte cu "beserica" ;))
mai poti anula acum cu celalalt preot? sau ce o sa faci? o sa ai 2? :D

ruxi86
11.02.2010, 20:48:52

roxy, arata f bine unghiile tale ... daca nu ne spuneai ca sunt cu gel, chiar nu mi-as fi dat seama. imi place foarte mult cum au iesit, iti vin f bine ... si ai niste degetele tare finute ;))

angye16
11.02.2010, 20:56:39
Merci

si cum te simti cu noile unghii? :D te-ai obisnuit cu ele?
imi place cum ti le-a facut.. par naturale si asta e ff bine, nu-mi plac unghiile care arata ca niste lopetzi :D
unde le-ai facut?

Arcee
11.02.2010, 21:11:46
Merci

si cum te simti cu noile unghii? :D te-ai obisnuit cu ele?
imi place cum ti le-a facut.. par naturale si asta e ff bine, nu-mi plac unghiile care arata ca niste lopetzi :D
unde le-ai facut?
multumesc fetelor...Si eu m-am mirat de cat de repede m-am obisnuit cu ele..nu prea port unghii lungi de fel... Chiar ma gandesc pt nunta sa le fac un pic mai lungi. Imi place ca desi sunt cu gel sunt subtiri..am prietene care si-au pus si sunt destul de groase ale lor. Le-am facut la un salonas de cartier pe langa caminele moxa daca stii unde sunt.

atreya
11.02.2010, 21:49:03

woowww. pt nunta de sambata a nasilor mi-am pus is eu..dar nu sunt nici pe depate asa...cat au fost?

dianaruxi
11.02.2010, 21:53:20
Biu nu prea am inteles ce s-a intamplat cu preotul deci nu stiu sa-ti zic nasol sau felicitari
Roxya arata super ok unghiile am zis ca-s pe bune ale tale. cat te-au costat?
ojitos abia acum mi-am dat seama ce insemna id-ul tau eu credeam ca e nume unguresc si eu nu am mai auzit de el=))

Arcee
11.02.2010, 22:20:53
Multumesc,multumesc fetelor! Unghiutele m-au costat 112 ron, din care 12 ron cele 2 strasuri, practic 100 ron si mi s-a spus ca intretinerea ma costa intre 40-60 ron..
ps: m-a tinut de la 6 jumatatea seara pana la 9..am crezut ca mor pe scaun..nu ma asteptam sa dureze atat

Biu
11.02.2010, 22:27:32
Biu nu prea am inteles ce s-a intamplat cu preotul deci nu stiu sa-ti zic nasol sau felicitari
Roxya arata super ok unghiile am zis ca-s pe bune ale tale. cat te-au costat?
ojitos abia acum mi-am dat seama ce insemna id-ul tau eu credeam ca e nume unguresc si eu nu am mai auzit de el=))

:)) concluzia nasol :-B . eu vroiam un preot, bunica-mea s-a bagat pe felie ca nu ala, ca altu, si acuma ala al doilea care il vroia ea a zis ca vine ca si preot 2, alaturi de preotul de la biserica de care apartin. deci acum am 2 si eu vroiam 1:O
tradu si mie ce inseamna ojitos... ca eu nu m-am prins ( azi n-am baut lapte gros :-$ )

vn_mihaela
12.02.2010, 08:22:05
:)) concluzia nasol :-B . eu vroiam un preot, bunica-mea s-a bagat pe felie ca nu ala, ca altu, si acuma ala al doilea care il vroia ea a zis ca vine ca si preot 2, alaturi de preotul de la biserica de care apartin. deci acum am 2 si eu vroiam 1:O
tradu si mie ce inseamna ojitos... ca eu nu m-am prins ( azi n-am baut lapte gros :-$ )

"ochisori", nu?:D

vn_mihaela
12.02.2010, 08:27:52
Multumesc,multumesc fetelor! Unghiutele m-au costat 112 ron, din care 12 ron cele 2 strasuri, practic 100 ron si mi s-a spus ca intretinerea ma costa intre 40-60 ron..
ps: m-a tinut de la 6 jumatatea seara pana la 9..am crezut ca mor pe scaun..nu ma asteptam sa dureze atat

au iesit foarte bine. eu imi pun cu gel de prin octombrie si am devenit dependenta. desi...uneori si la mine ies un pic mai groase. week-endul trecut mi le-am pus la alt salon si desi arata un pic mai bine, tot cred ca se poate si mai bine.
la mine intretinerea dureaza cam doua ore, in medie, insa m-am obisnuit, nu mi se mai pare asa mult. in privinta banilor, e super ok pretul. :*

dianaruxi
12.02.2010, 09:30:35
ojitosasulez inseamna ochisor albastri dc nu ma insel in spaniola.

beanna
12.02.2010, 11:29:10
Biu, n-ar trebui sa-ti faci griji in privinta preotilor, mie-mi place ideea cu 2 preoti, o sa vezi ca o sa fie frumos.
Ojitos, abia acum m-am prins si eu de numele tau...si eu credeam ca e in ungureste si m-am lasat pagubasa; felicitari pt rochie, iti vine foarte bine.
Roxy, imi plac la nebunie unghiutele si mai ales floricica, este bestiala.Sa ne tii la curent, pt ca si eu vreau sa-mi fac si mi-e ca o sa ma simt ciudat cu ele mai ales ca n-am mai avut si am auzit ca iti strica putin unghiile naturale.
Va pun o poza cu verighetele noastre, dar e de pe site, nu le am la mine sa le fac poza

ruxi86
12.02.2010, 11:33:25
Biu, n-ar trebui sa-ti faci griji in privinta preotilor, mie-mi place ideea cu 2 preoti, o sa vezi ca o sa fie frumos.
Ojitos, abia acum m-am prins si eu de numele tau...si eu credeam ca e in ungureste si m-am lasat pagubasa; felicitari pt rochie, iti vine foarte bine.
Roxy, imi plac la nebunie unghiutele si mai ales floricica, este bestiala.Sa ne tii la curent, pt ca si eu vreau sa-mi fac si mi-e ca o sa ma simt ciudat cu ele mai ales ca n-am mai avut si am auzit ca iti strica putin unghiile naturale.
Va pun o poza cu verighetele noastre, dar e de pe site, nu le am la mine sa le fac poza

foarte frumoase verighetele, beanna! sa le purtati sanatosi, cu multa placere si sa va aduca numai bucurii si noroc!

dianaruxi
12.02.2010, 11:37:56
FFF dragute sa le purtati fericiti.

beanna
12.02.2010, 12:10:39
Multumesc mult fetelor, si voua va dorec acelasi lucru.

norishor
12.02.2010, 13:01:00
Salutare miresici!
Biu in privinta preotilor, ne asemanam. Iubitul meu este din jud Alba, acolo s-a nascut si a crescut, doar de cativa ani s-a mutat cu familia la noi in oras. Asta inseamna ca si noi vom avea 2 preoti la nunta. :D Preotul de la biserica de care apartin acum si preotul din localitatea natala, cu care s-au inteles foarte bine (este tanar preotul respectiv).
Pe mine nu ma deranjeaza deloc acest lucru...mai ales daca slujba va dura la fel de putin ca una obisnuita. Poate va fi si la tine la fel sau ai putea sa specifici preotilor, inainte de slujba, daca ar putea sa faca o slujba mai scurta...daca asta iti doresti, bineinteles.>:D<

Beanna, felicitari pt verighete. Imi plac mult. Sa le purtati cu placere tot restul vietii!>:D<

Eu am terminat cu examenele si acum ma pot concentra din nou la miresit. Ma bucur ca pot face asta, mai ales ca mai e atat de putin pana la momentul mult asteptat.

Maine mergem sa dam textul pt invitatii siiiii ....s-ar putea ca si rochita mea sa fie gata.<:-P Am emotii cand ma gandesc ca s-ar putea sa o pot lua acasa chiar maine.:madlaugh:

andrelutza_2010
12.02.2010, 13:05:21
multumesc fetelor...Si eu m-am mirat de cat de repede m-am obisnuit cu ele..nu prea port unghii lungi de fel... Chiar ma gandesc pt nunta sa le fac un pic mai lungi. Imi place ca desi sunt cu gel sunt subtiri..am prietene care si-au pus si sunt destul de groase ale lor. Le-am facut la un salonas de cartier pe langa caminele moxa daca stii unde sunt.

Arata natural. Imi place rezultatul. Asa mi-as face si eu .. cele lungi tare nu cred ca le-as suporta. Cum mai tastez pe urma :))..

dianaruxi
12.02.2010, 13:09:06
Arata natural. Imi place rezultatul. Asa mi-as face si eu .. cele lungi tare nu cred ca le-as suporta. Cum mai tastez pe urma :))..
eu mai astept sa vad dc da rezultate tratamentul de la farmec si dc nu imi pun si eu tot asa, mai scurte, ca alea lungi nu prea imi plac, mi se par cam mari.

beanna
12.02.2010, 13:09:07
Salutare miresici!
Biu in privinta preotilor, ne asemanam. Iubitul meu este din jud Alba, acolo s-a nascut si a crescut, doar de cativa ani s-a mutat cu familia la noi in oras. Asta inseamna ca si noi vom avea 2 preoti la nunta. :D Preotul de la biserica de care apartin acum si preotul din localitatea natala, cu care s-au inteles foarte bine (este tanar preotul respectiv).
Pe mine nu ma deranjeaza deloc acest lucru...mai ales daca slujba va dura la fel de putin ca una obisnuita. Poate va fi si la tine la fel sau ai putea sa specifici preotilor, inainte de slujba, daca ar putea sa faca o slujba mai scurta...daca asta iti doresti, bineinteles.>:D<

Beanna, felicitari pt verighete. Imi plac mult. Sa le purtati cu placere tot restul vietii!>:D<

Eu am terminat cu examenele si acum ma pot concentra din nou la miresit. Ma bucur ca pot face asta, mai ales ca mai e atat de putin pana la momentul mult asteptat.

Maine mergem sa dam textul pt invitatii siiiii ....s-ar putea ca si rochita mea sa fie gata.<:-P Am emotii cand ma gandesc ca s-ar putea sa o pot lua acasa chiar maine.:madlaugh:
Multumesc, asteptam poze cu rochita!

norishor
12.02.2010, 14:44:58
Multumesc, asteptam poze cu rochita!

Da, voi pune cateva poze, cu siguranta.
Ai observat ca mai ai fix 3 luni pana la nunta? Ce putiiiin.:A

beanna
12.02.2010, 16:30:41
Da, voi pune cateva poze, cu siguranta.
Ai observat ca mai ai fix 3 luni pana la nunta? Ce putiiiin.:A
Da, am vazut...si in fiecare zi cand imi imaginez ce va urma, am niste emotii de nu mai pot, parca mi-e frica:-SS
Fetelor, unde sunteti astazi?

cristina08
12.02.2010, 16:38:11
Salutare miresici de mai 2010.
E prima data pentru mine cand scriu pe forum desi sunt membra din 2008 :).
Si noi avem nunta pe 15 mai. Mai e putin si sper sa gasesc sfaturi utile aici :).

Lucia a fost foarte frumoasa sala voastra. Moderna si fancy :). Iar rochia cu combinatia de culori iarasi f frumoasa. Am vrut si eu la rochie o combinatie de culori dar pana la urma s-a nimerit sa imi placa alta :).
Oricum felicitari din partea mea :)

dianaruxi
12.02.2010, 16:41:01
Si noi avem nunta pe 15 mai. Mai e putin si sper sa gasesc sfaturi utile aici :).

Lucia a fost foarte frumoasa sala voastra. Moderna si fancy :). Iar rochia cu combinatia de culori iarasi f frumoasa. Am vrut si eu la rochie o combinatie de culori dar pana la urma s-a nimerit sa imi placa alta :).
ai cumparat rochia?
ne pui si noua poze?

beanna
12.02.2010, 16:43:24
Cine ma ajuta si pe mine cu niste poze cu coc spaniol.As vrea sa fie ceva mai ridicat, nu din acela jos de tot.

emilinicole
12.02.2010, 16:48:58
Cine ma ajuta si pe mine cu niste poze cu coc spaniol.As vrea sa fie ceva mai ridicat, nu din acela jos de tot.

dianaruxi parca avea:)
dar coc spaniol..eu credeam ca e doar jos de tot..nu mai ridicat

beanna
12.02.2010, 16:51:54
Pentru fetele care adora pantofii albasti pt nunta

dianaruxi
12.02.2010, 16:54:39
uite aici le-am luat de la o tipa de pe forum

emilinicole
12.02.2010, 16:56:55
uite aici le-am luat de la o tipa de pe forum

chiar misto..nu ai si din fata cumva?
:D

Arcee
12.02.2010, 16:59:29
Vezi ca e targ acum pe 19-21 la Polivalenta....poate iti gasesti rochia mult visata. Si poate imi gasesc si eu ceva de nasica...Poate aveti ceva idei unde as putea sa-mi gasesc una draguta!
Si va delectez cu cateva idei de la nunta mea de anul trecut :-p
multumesc de informatie, dar ai raspuns la un mesaj foarte vechi:-$ ...rochita mi-am ales-o..

in alta ordine de idei azi am dat o raita prin mall vitan si mi-am gasit rochita si pantofi pt cununia civila. cred ca nu am fost foarte inspirata cand am facut pozele cu blitul. rochita e usor lucioasa si pare gri deschis..in realitate e un gri inchis-petrol:D

ojitosazules85
12.02.2010, 17:00:57
ojitos azules inseamna ochi albastri! ojitos-ochisori! :D ii placeau ochii mei! :))

dianaruxi
12.02.2010, 17:01:32
multumesc de informatie, dar ai raspuns la un mesaj foarte vechi:-$ ...rochita mi-am ales-o..

in alta ordine de idei azi am dat o raita prin mall vitan si mi-am gasit rochita si pantofi pt cununia civila. cred ca nu am fost foarte inspirata cand am facut pozele cu blitul. rochita e usor lucioasa si pare gri deschis..in realitate e un gri inchis-petrol:D
ffff draguta combinatia, sunt de efect pantofii, te rog sa-ti faci si unghiile rosii, dar sa nu mai iei alte accesorii rosii, ca e prea mult pe urma.

dianaruxi
12.02.2010, 17:02:48
chiar misto..nu ai si din fata cumva?
:D
parca da ia stai

ojitosazules85
12.02.2010, 17:03:33
Sunt frumoase verighetele, sa le purtati cu placere! :D

ojitosazules85
12.02.2010, 17:04:43

E frumoasa rochia, ti-ai cumparat-o?

emilinicole
12.02.2010, 17:07:26
parca da ia stai

pooooop you....
le salvez...ca eu m-am reprofilat pe cocuri mai nou
:))))))))))))))))

dianaruxi
12.02.2010, 17:09:12
pooooop you....
le salvez...ca eu m-am reprofilat pe cocuri mai nou
:))))))))))))))))
pai dc vrei iti mai dau , ia uite

emilinicole
12.02.2010, 17:16:33

esti de vis:)
le iau si pe astea:)))))))))))
eu acum vreau semidesfacut la civila..si coc mireasa..si parca spaniol as vrea si voalul sub:)

Arcee
12.02.2010, 17:19:54
ffff draguta combinatia, sunt de efect pantofii, te rog sa-ti faci si unghiile rosii, dar sa nu mai iei alte accesorii rosii, ca e prea mult pe urma.
nu mai imi iau:* ...nici gentuta nu o sa imi iau. ma gandeam la un buchetel mic din lalele rosii si albe. cu unghile nu sunt atat de sigura ca o sa mi le fa rosii, in functie de cand o sa fac cununia..daca o fac joi sau vineri, poate, dar daca o fac sambata dimineata nu cred:D

RamiP
12.02.2010, 17:25:14

si asta...

beanna
12.02.2010, 17:28:16
Eu as vrea un coc facut cumva in crestetul capului, dar nu stiu cum sa fac cu voalul, fiind lung.Mie mi-ar placea sa fie voalul deasupra cocului, dar nu stiu cum ar arata...[-o< :-SS

RamiP
12.02.2010, 17:40:25
Eu as vrea un coc facut cumva in crestetul capului, dar nu stiu cum sa fac cu voalul, fiind lung.Mie mi-ar placea sa fie voalul deasupra cocului, dar nu stiu cum ar arata...[-o< :-SS

...ceva de genul?

beanna
12.02.2010, 17:58:10
...ceva de genul?
Cam asa ceva, insa poate ma mai gandesc si la altceva.Oare cum rezista frezele alea cu parul lasat pe spate, ridicat putin in crestet?

RamiP
12.02.2010, 18:01:37
Cam asa ceva, insa poate ma mai gandesc si la altceva.Oare cum rezista frezele alea cu parul lasat pe spate, ridicat putin in crestet?

alea imi plac si mie mult si ma gandesc ca logic ar fi facute cu la fel de mult fixativ ca si un coc...dar nu stiu ceva sigur....

beanna
12.02.2010, 18:12:23
De asta ce spuneti?

beanna
12.02.2010, 18:13:44
Sau asta...

ojitosazules85
12.02.2010, 18:40:29
Ce parere aveti de astea?

ojitosazules85
12.02.2010, 18:42:29
Eu as vrea sa imi fac ceva de genul! Sper sa imi stea oki toata noaptea! Cred ca s-ar potrivi cu rochia mea!

beanna
12.02.2010, 18:52:02
Ce parere aveti de astea?
Primele 2 sunt frumusele, dar mai trebuie sa caut...

ojitosazules85
12.02.2010, 19:14:51
Mai am cateva:d. Sper sa te ajute:d

ruxi86
12.02.2010, 19:23:42

foarte frumoase si rochita si pantofii ... sa le porti cu multa placere! :*
si vroiam tot pantofii rosii la cununia civila ;)) dar nu m-am apucat inca de cautari, ca nici rochita nu mi-am luat-o.
apropo ... de la ce magazin ai luat pantofiorii si cat ai dat pe ei? ma incanta f mult, mai ales ca au si tocul mic.

Arcee
12.02.2010, 19:46:56
foarte frumoase si rochita si pantofii ... sa le porti cu multa placere! :*
si vroiam tot pantofii rosii la cununia civila ;)) dar nu m-am apucat inca de cautari, ca nici rochita nu mi-am luat-o.
apropo ... de la ce magazin ai luat pantofiorii si cat ai dat pe ei? ma incanta f mult, mai ales ca au si tocul mic.
sarumana ruxi..i-am luat de la debenhams si am dat 63 lei, redusi de la 219...din pacate era singura pereche.:">

ruxi86
12.02.2010, 19:53:17
sarumana ruxi..i-am luat de la debenhams si am dat 63 lei, redusi de la 219...din pacate era singura pereche.:">

wowwww ... ce prettt bun ai gasit! ai mai prins reducerile, norocoaso :">
o sa ma apuc si eu sa caut si rochita si pantofiori, dar mai avem ceva timp :D

ojitosazules85
12.02.2010, 19:59:33
Felicitari pentru pantofiori! Sa te bucuri de ei :D.

ojitosazules85
12.02.2010, 20:50:21
A, am uitat si spor la cumparaturi daca mai aveti de facut, noi trebuie sa ne uitam dupa costumul de miresel!

norishor
12.02.2010, 21:09:43
Roxya, imi plac foarte mult atat rochita cat si pantofii... mai ales pantofii. Sa te simti bine in ei! ;-)

Beanna sa stii ca si eu ma tot gandesc si ma stresez pt coafura si pur si simlu nu ma pot hotari. Chiar nu imi dau seama cum voi arata la nunta.:gen_07: Initial vroiam sa las parul desfacut, cu voalul prins cumva in spate dar acum nu mai stiu, de cand am gasit rochia. Nu as vrea sa fiu prea incarcata...Mi-ar place ceva mai simplu...Pfff, ce greu e.

Happy Valentine's Day si tie Ojitos si tuturor indragostitilor din clubuletul nostru.;))

chrissie
12.02.2010, 21:17:57
Salut fetelor...eu sunt mai noua pe site..pana acum doar am citit, am invatat, am "furat" din sfaturile si ideile voastre. Va multumesc.
Noi ne-am hotarat pentru luna mai fiindca e cald, dar nu sa lesini, dar mai ales pentru ca infloresc majoritatea florilor. De cand am inceput sa ne anuntam prietenii, am descoperit ca foarte multa lume are nunta in mai, sau mai problematic, chiar in 22. Asa ca multi prieteni au spus ca va trebui sa se imparta intre noi si ceilalti. Totusi, ne bucuram ca cei mai multi au ales deja sa vina la noi!<:-P
Sa aveti parte de vreme faina si de tot ce va doriti!

angye16
12.02.2010, 21:20:39
foarte dragute!!! sa le porti fericita!!!

si eu tre sa imi cumpar pantofi de civila.. tre sa ma gandesc ce s-ar potrivi la rochia mea :-?:-?
am fost azi la benvenutti si am probat pantofi de mireasa.. si vreau sa zic ca erau destul de incomozi.. ce mi-a placut mie aveau ditamai tocul :(

stiti ceva de pantofi de dans (de mireasa :))) ) la comanda??? ati auzit ceva, si-a mai facut cineva??
cred ca astia ar fi pantofii ideali :-"

Arcee
12.02.2010, 21:23:19
Roxya, imi plac foarte mult atat rochita cat si pantofii... mai ales pantofii. Sa te simti bine in ei! ;-)

Beanna sa stii ca si eu ma tot gandesc si ma stresez pt coafura si pur si simlu nu ma pot hotari. Chiar nu imi dau seama cum voi arata la nunta.:gen_07: Initial vroiam sa las parul desfacut, cu voalul prins cumva in spate dar acum nu mai stiu, de cand am gasit rochia. Nu as vrea sa fiu prea incarcata...Mi-ar place ceva mai simplu...Pfff, ce greu e.

Happy Valentine's Day si tie Ojitos si tuturor indragostitilor din clubuletul nostru.;))

multumesc mult norishor! si eu sunt pro par strans/coc..ma gandesc numai la cat o sa dansam noi inevitabil o sa transpiram (2 sarbe si un meniaito una dupa alta) si cum se lipeste parul lasat desfacut pe la ceafa..groaznic:-s

Arcee
12.02.2010, 21:27:55

si eu tre sa imi cumpar pantofi de civila.. tre sa ma gandesc ce s-ar potrivi la rochia mea :-?:-?
am fost azi la benvenutti si am probat pantofi de mireasa.. si vreau sa zic ca erau destul de incomozi.. ce mi-a placut mie aveau ditamai tocul :(

stiti ceva de pantofi de dans (de mireasa :))) ) la comanda??? ati auzit ceva, si-a mai facut cineva??
angy, cel mai bine e sa-ti faci pantofi la comanda..kaloni, thea visconti, veronesse...iti alegi marimea tocului, calapodul..fac totul pe piciorul tau. Eu cred ca asa o sa procedez, pt ca am mari probleme cu "inaltimile". o sa ma duc cu voalul in manuta ca sa fiu sigura ca ies aceeasi culoare si mai vreau sa-mi pun si cateva perlute pe ei:D

emilinicole
12.02.2010, 21:34:53
De asta ce spuneti?

super si asta..o pastrez:))))

fetelor..
intrebare intrebatoare?!?
am gasit un set de biju care imi place foarte mult..ma caracterizeaza, la Unicat biju..
problema e ca se comanda doar pe net..adica nu pot sa vad setul face to face..voi ce ziceti, sa ma incred si sa comand.
se potriveste cu rochia, ca pe rochie am "multe cristale" mici(nu sunt cristale..pietre incolore:))

dianaruxi
12.02.2010, 21:36:44

fetelor..
am gasit un set de biju care imi place foarte mult..ma caracterizeaza, la Unicat biju..
problema e ca se comanda doar pe net..adica nu pot sa vad setul face to face..voi ce ziceti, sa ma incred si sa comand.
se potriveste cu rochia, ca pe rochie am "multe cristale" mici(nu sunt cristale..pietre incolore:))
mie nu mi se pare super super dar dc tie iti plac comanda

Melek
12.02.2010, 21:37:06

Da, eu am avut asa ceva: pantofi de dans cu talpa din piele intoarsa. Avantaje: comozi la dans si pe toata durata serii - efectiv nu`i simti in picioare.
Dezavantaje: afara nu prea poti iesi cu ei (daca optezi pt. varianta cu piele intoarsa pe talpa), simti orice imperfectiune de pe parchet/covor (ai ocazia sa fii "printesa cu bobul de mazare" pentru o seara).
Iti atasez si o poza cu ei. Nu am avut mari pretentii la aspect (pretul lor nu a fost deloc piscator la buzunar), ci doar sa fie comozi.

ojitosazules85
12.02.2010, 21:37:07

fetelor..
Arata foarte bine, de comandat nu pot sa iti zic nimic pentru ca eu n-as comanda de pe net, nu am incredere! Eu trebuie sa am lucrul in fata mea! Si eu caut bijuterii, as vrea ceva din argint si sa aiba chesti albastre!

dianaruxi
12.02.2010, 21:39:36

am o colega care si-a facut pantofi de dans pe comanda de aici mihuta-international. dai search asa pe google. a zis ca poti varia culorile si tocul si nu mai stiu ce.

ojitosazules85
12.02.2010, 21:39:38
multumesc mult norishor! si eu sunt pro par strans/coc..ma gandesc numai la cat o sa dansam noi inevitabil o sa transpiram (2 sarbe si un meniaito una dupa alta) si cum se lipeste parul lasat desfacut pe la ceafa..groaznic:-s
Am postat mai inainte niste poze care mi-ar place mie, unele sunt cu parul mai lejer, credeti ca ar fi o problema? Mie nush cat de bine mi-ar sta cu coc!

ojitosazules85
12.02.2010, 21:40:56
Salut fetelor...eu sunt mai noua pe site..pana acum doar am citit, am invatat, am "furat" din sfaturile si ideile voastre. Va multumesc.
Noi ne-am hotarat pentru luna mai fiindca e cald, dar nu sa lesini, dar mai ales pentru ca infloresc majoritatea florilor. De cand am inceput sa ne anuntam prietenii, am descoperit ca foarte multa lume are nunta in mai, sau mai problematic, chiar in 22. Asa ca multi prieteni au spus ca va trebui sa se imparta intre noi si ceilalti. Totusi, ne bucuram ca cei mai multi au ales deja sa vina la noi!<:-P
Sa aveti parte de vreme faina si de tot ce va doriti!
Multumim si tie la fel, spor la pregatiri! Bine ai venit printre miresicile de mai!;;)

angye16
12.02.2010, 22:03:26
Sunt draguti.. iar asta ma intereseaza si pe mine sa fie COMOZI.. pentru ca la cat de zbantuita sunt sigur voi fi mereu pe ringul de dans :D
spune-mi te rog unde ti i-ai facut si cat te-au costat... ^:)^>:D<

Da, eu am avut asa ceva: pantofi de dans cu talpa din piele intoarsa. Avantaje: comozi la dans si pe toata durata serii - efectiv nu`i simti in picioare.
Dezavantaje: afara nu prea poti iesi cu ei (daca optezi pt. varianta cu piele intoarsa pe talpa), simti orice imperfectiune de pe parchet/covor (ai ocazia sa fii "printesa cu bobul de mazare" pentru o seara).
Iti atasez si o poza cu ei. Nu am avut mari pretentii la aspect (pretul lor nu a fost deloc piscator la buzunar), ci doar sa fie comozi.

angye16
12.02.2010, 22:05:18
aham.. i-am gasit... sarumana >:D<
da vad ca sunt din timisoara.. or avea reprezentanta si prin bucuresti ??

am o colega care si-a facut pantofi de dans pe comanda de aici mihuta-international. dai search asa pe google. a zis ca poti varia culorile si tocul si nu mai stiu ce.

dianaruxi
12.02.2010, 22:06:44
aham.. i-am gasit... sarumana >:D<
da vad ca sunt din timisoara.. or avea reprezentanta si prin bucuresti ??
nu dar lui melek i-au cerut toate masuratorile pe mail si au iesit perfect

angye16
12.02.2010, 22:10:42
asa voi face.. ii fac la comanda, ori de dans, ori de la firmele de mai jos..
astept mai intai sa ajunga rochita sa vad cam ce lungime a tocului mi-ar trebui

apropo de rochite.. roxya mai avem de asteptat o luna :D can't wait :P

angy, cel mai bine e sa-ti faci pantofi la comanda..kaloni, thea visconti, veronesse...iti alegi marimea tocului, calapodul..fac totul pe piciorul tau. Eu cred ca asa o sa procedez, pt ca am mari probleme cu "inaltimile". o sa ma duc cu voalul in manuta ca sa fiu sigura ca ies aceeasi culoare si mai vreau sa-mi pun si cateva perlute pe ei:D

emilinicole
12.02.2010, 22:12:45
mie nu mi se pare super super dar dc tie iti plac comanda

am comandat:)va spun dupa ce a iesit:)
daca nu ma da pe spate il pastrez asa:)))
nu pot sa zic ca e extraordinar, dar chiar imi place si merge ft bine cu rochia..am vazut si altele mai misto..tot cu swarovski..dar mai scumpe:)

angye16
12.02.2010, 22:15:29
hmm..:-? o sa-i sun luni sa imi dea mai multe detalii..
daca sunt ok si la pret, atunci ma hotarasc la ei.. (parca nu as da 5-7 mil pe o pereche de pantofi de dans)

nu dar lui melek i-au cerut toate masuratorile pe mail si au iesit perfect

Arcee
12.02.2010, 22:16:50
asa voi face.. ii fac la comanda, ori de dans, ori de la firmele de mai jos..
astept mai intai sa ajunga rochita sa vad cam ce lungime a tocului mi-ar trebui

apropo de rochite.. roxya mai avem de asteptat o luna :D can't wait :P
daaa...nu mai am rabdare. Deja am avut cateva cosmaruri cum ca era murdara, rupta, scurta nu se inchidea peste sani...de-abia astept sa vina. Sa nu mai zic ca am visat ca in ziua nuntii eram imbracata in niste pantaloni bufanti, din aia care se purtau pe sub rochii la 1700. Si vroiam sa aman nunta ca nu puteam sa ies asa din casa...si culmea al meu incerca sa ma convinga ca arat superb=)) Ma gandeam sa le rog pe fete sa-mi faca modificarile la inceputul lui mai ca poate cine stie mai dau jos un kilogram doua acolo;))

dianaruxi
12.02.2010, 22:16:51
daca sunt ok si la pret, atunci ma hotarasc la ei.. (parca nu as da 5-7 mil pe o pereche de pantofi de dans)
mi se pare ca ea a dat 180 ron pe ei.

dianaruxi
12.02.2010, 22:17:51
daaa...nu mai am rabdare. Deja am avut cateva cosmaruri cum ca era murdara, rupta, scurta nu se inchidea peste sani...de-abia astept sa vina. Sa nu mai zic ca am visat ca in ziua nuntii eram imbracata in niste pantaloni bufanti, din aia care se purtau pe sub rochii la 1700. Si vroiam sa aman nunta ca nu puteam sa ies asa din casa...si culmea al meu incerca sa ma convinga ca arat superb=)) Ma gandeam sa le rog pe fete sa-mi faca modificarile la inceputul lui mai ca poate cine stie mai dau jos un kilogram doua acolo;))
da clar trebuie facute modificarile inainte de nunta.

emilinicole
12.02.2010, 22:17:55
Arata foarte bine, de comandat nu pot sa iti zic nimic pentru ca eu n-as comanda de pe net, nu am incredere! Eu trebuie sa am lucrul in fata mea! Si eu caut bijuterii, as vrea ceva din argint si sa aiba chesti albastre!

stii care e faza..ca eu nu vroiam bju clasic de mireasa, si aici pe forum, am vazut la o miresica, intr-un album de picasa, un se in genul asta, si dadea foarte bine:)

PS: cheltiile albastre ca sa mearga cu ojitos, nu? tot azules:)
:))))

emilinicole
12.02.2010, 22:18:44
fetele,

in mall baneasa, ce magazine sa vizitez maine pt costume mire si pantofi eleganti pt mine..e nine west acolo, nu?

angye16
12.02.2010, 22:22:17
esti tare... eu inca nu visez nimic legat de nunta :))) dar nu mai am mult pan acolo :)))
eu ce sa zic, ca nici macar nu am probat modelul care l-am comandat... nici n-am vazut-o in realitate.. dar sunt sigura ca va fi la fel de frumoasa ca pe site.. sper :))))

angye16
12.02.2010, 22:23:29
foarte tare.. deci luni ii sun :D <:-P

mi se pare ca ea a dat 180 ron pe ei.

Melek
12.02.2010, 22:25:24

Care 5 milioane???? Nu dadeam eu atat de mult pt. o pereche pe care`i port o data`n viata (ca dans sportiv nu ma vad practicand prea curand =)) ) Au fost 180, parca - sper sa nu vorbesc cu pacat. Oricum, n`au depasit 200 lei cu tot cu transport.

Edit: Pfoai, Ruxi... da` rapida esti, mama :))

angye16
12.02.2010, 22:27:32
pt costume ar fi peek & clopenburg, alb&negru,

fetele,

in mall baneasa, ce magazine sa vizitez maine pt costume mire si pantofi eleganti pt mine..e nine west acolo, nu?

angye16
12.02.2010, 22:32:42
pai mai stii... :))))
nepotelul meu face dansuri sportive si stiu ca este destul de scumpa vestimentatia :D de aia mi-au venit in minte asa scoruri.. dar daca e cat zici tu, atunci chiar sunt hotarata sa imi fac si eu pantofi de dans :)

Care 5 milioane???? Nu dadeam eu atat de mult pt. o pereche pe care`i port o data`n viata (ca dans sportiv nu ma vad practicand prea curand =)) ) Au fost 180, parca - sper sa nu vorbesc cu pacat. Oricum, n`au depasit 200 lei cu tot cu transport.

Edit: Pfoai, Ruxi... da` rapida esti, mama :))

Melek
12.02.2010, 22:35:46
pai mai stii... :))))
nepotelul meu face dansuri sportive si stiu ca este destul de scumpa vestimentatia :D de aia mi-au venit in minte asa scoruri.. dar daca e cat zici tu, atunci chiar sunt hotarata sa imi fac si eu pantofi de dans :)

Sa`i suni luni.. tipul de acolo este un amabil si jumatate. M`a sunat de 100 de ori sa ma intrebe tz detalii, sa ma intrebe daca mai vreau ceva in plus, etc. La sfarsit, am primit odata cu pantofii si o husa speciala pentru ei si o perie de sarma speciala, cu care sa "tratez" talpile pantofilor dupa ce`i port de fiecare data - ca se "niveleaza si aluneca pe ringul de dans" 8-}

emilinicole
12.02.2010, 22:38:57

sa stii ca asa am patit si eu..am visat intr-o seara ca rochia nu mi se inchidea..ca nu se inchidea la sani..la mine e cam imposibilla sa nu se inkida ca sunt departe de pamela anderson:)))cas-a rupt cand dansam..si nu era cusuta cu ata ci prinsa cu sarma..ca lautarii nu mai vroiau sa cante:)))))))))

cand vad cat mai e de putin.....

ojitosazules85
12.02.2010, 22:39:02
stii care e faza..ca eu nu vroiam bju clasic de mireasa, si aici pe forum, am vazut la o miresica, intr-un album de picasa, un se in genul asta, si dadea foarte bine:)

PS: cheltiile albastre ca sa mearga cu ojitos, nu? tot azules:)
Sa fie acel ceva albastru al miresicii, apropo am vazut o diadema alabstra, dar nu o sa gasesc asa ceva pe aici, asa ca ma voi multumi cu cerceii daca ii gasesc!
Uite defapt sunt doua, mie mi-au placut enorm!

angye16
12.02.2010, 22:41:48
Sa`i suni luni.. tipul de acolo este un amabil si jumatate. M`a sunat de 100 de ori sa ma intrebe tz detalii, sa ma intrebe daca mai vreau ceva in plus, etc. La sfarsit, am primit odata cu pantofii si o husa speciala pentru ei si o perie de sarma speciala, cu care sa "tratez" talpile pantofilor dupa ce`i port de fiecare data - ca se "niveleaza si aluneca pe ringul de dans" 8-}

:)))))) ce m-a amuzat faza :)))))) mi te inchipui cu peria in mana inaintea primului dans al mirilor =))

ojitosazules85
12.02.2010, 22:42:27
sa stii ca asa am patit si eu..am visat intr-o seara ca rochia nu mi se inchidea..ca nu se inchidea la sani..la mine e cam imposibilla sa nu se inkida ca sunt departe de pamela anderson:)))cas-a rupt cand dansam..si nu era cusuta cu ata ci prinsa cu sarma..ca lautarii nu mai vroiau sa cante:)))))))))

cand vad cat mai e de putin.....
Daca tot suntem la capitolul cosmaruri, eu am visat dupa ce am luat rochia, ca tot probez rochii, ca nu gasesc, alea erau asa urate, ca la intarea in magazin erau niste monstri micuti, pe care trebuia sa ii bat ca sa ma lase sa intru ,,...stresuri inainte de nunta, intr-adevar, timpul zboara, nu trece!

Melek
12.02.2010, 22:44:11
:)))))) ce m-a amuzat faza :)))))) mi te inchipui cu peria in mana inaintea primului dans al mirilor =))
Culmea e ca - spre sfarsitul nuntii - alunecam pe marmura de la restaurant de numa` - numa`. Am regretat ca nu am avut periuta minune la mine :-<

cristina08
12.02.2010, 22:48:58
ai cumparat rochia?
ne pui si noua poze?

mi-am cumparat si rochia. va trimit si poze cu ea :)

angye16
12.02.2010, 22:49:03
la restaurantul nostru e mocheta.. din cate imi amintesc, asa ca sper sa nu am nevoie de periuta :D

Culmea e ca - spre sfarsitul nuntii - alunecam pe marmura de la restaurant de numa` - numa`. Am regretat ca nu am avut periuta minune la mine :-<

angye16
12.02.2010, 22:51:09
:))) deci e clar.. suntem stresate :)))
mai avem 3 luni... si inca ff multe de facut (cel putin eu)

Daca tot suntem la capitolul cosmaruri, eu am visat dupa ce am luat rochia, ca tot probez rochii, ca nu gasesc, alea erau asa urate, ca la intarea in magazin erau niste monstri micuti, pe care trebuia sa ii bat ca sa ma lase sa intru ,,...stresuri inainte de nunta, intr-adevar, timpul zboara, nu trece!

angye16
12.02.2010, 22:52:03
e frumoasa rochita..sa o porti fericita si iubita :)

cristina08
12.02.2010, 22:56:16
e frumoasa rochita..sa o porti fericita si iubita :)

Multumesc. Iti doresc si tie la fel.
Vad ca avem nunta in aceeasi zi. Multa fericire va doresc.

emilinicole
12.02.2010, 23:06:26

imi place ft mult:)
sa o porti sanatoasa si fericita:)
si eu tot de la decosta am:)
1191:)

emilinicole
12.02.2010, 23:07:24
Sa fie acel ceva albastru al miresicii, apropo am vazut o diadema alabstra, dar nu o sa gasesc asa ceva pe aici, asa ca ma voi multumi cu cerceii daca ii gasesc!
Uite defapt sunt doua, mie mi-au placut enorm!

ee..eu nu sunt fan diademe...dar astea chiar sunt misto:)
poate poti face pe comanda, ai cautat?
oricum, cercei gasesti sigur:)

cristina08
12.02.2010, 23:20:28
imi place ft mult:)
sa o porti sanatoasa si fericita:)
si eu tot de la decosta am:)
1191:)

:)
foarte frumoasa si rochia ta. Si eu m-am gandit la ea pt ca mi-a placut destul de mult numai ca pe mine nu ma avantaja la piept. Am pieptul mic si mie nu mi-a venit bine. Oricum e foarte frumoasa. Sa o porti sanatoasa si fericita :)

ojitosazules85
13.02.2010, 00:09:05
ee..eu nu sunt fan diademe...dar astea chiar sunt misto:)
poate poti face pe comanda, ai cautat?
oricum, cercei gasesti sigur:)
N-am cautat ce-i drept! Da cred ca o sa caut! Oare nu ar veni prea deocheata? Adica sa fie cam ciudata?

ojitosazules85
13.02.2010, 00:10:50
Foarte frumoasa rochia, sa stii! Sa o porti sanatoasa si sa iti aduca fericire!

frooxy
13.02.2010, 06:51:26

Foarte frumoase unghiile si bun si pretul. Si eu vreau unghii de gel dar nu o sa am timp sa alerg prin Bucuresti sa caut saloane ca o sa ajung in tara doar cu 2 sapt inainte de nunta. Imi place mult cum ti-au iesit tie .... imi poti trimite si mie un PM cu nr de telefon de la salon si daca ai cumva si adresa exacta [-o<

Merci mult!!!!

Arahne
13.02.2010, 11:48:01
Am ratat faza poti sa-mi dai si mie pm te rog de unde ti-ai luat/comandat? Se gasesc si produsele pt tratarea talpii sa nu alunece acolo? Multam mult

Biu
13.02.2010, 11:52:50
Am ratat faza poti sa-mi dai si mie pm te rog de unde ti-ai luat/comandat? Se gasesc si produsele pt tratarea talpii sa nu alunece acolo? Multam mult

vezi ca a spus mai in spate dianaruxi de unde i-a luat Melek. Oricum, suni acolo si intrebi, ca de obicei pantofii de dans poti sa ii faci ori cu talpa de dans ( dar cu astia nu ai ce cauta afara, ca parca ai merge desculta :-s ) sau cu talpa de strada, ca e putin mai rigida ( si cu asta nu te dai pe derdelush ;)) )

Arahne
13.02.2010, 12:46:44
vezi ca a spus mai in spate dianaruxi de unde i-a luat Melek. Oricum, suni acolo si intrebi, ca de obicei pantofii de dans poti sa ii faci ori cu talpa de dans ( dar cu astia nu ai ce cauta afara, ca parca ai merge desculta :-s ) sau cu talpa de strada, ca e putin mai rigida ( si cu asta nu te dai pe derdelush ;)) )
nu exista un compromis intre ? ca eu vreau pentru amandoua :-p Ah credeam ca mai e un magazin prin Buc, nu-mi place sa ma risc sa fac la comanda

fragolita
13.02.2010, 14:20:54
Buna.. sunt o miresica de mai 2009... si ma alaturi voua sa va ajut cu orice indrumare si pentru a va impartasi din experienta mea la pregatirea nuntii...;;)

marianamateescu
13.02.2010, 15:12:08
si noua nu ne pui poze? ne lasi asa ?sau ai pus si n-am vazut eu?
nu am pus dar nu o am inca acasa... este la modificat, evident nu am corp de manechin si cum era de asteptat este mai lunga... cred ca in 10 zile o voi avea, promit ca o sa pun si poze!
;;)

marianamateescu
13.02.2010, 15:22:07
Chiar mult!:)

chiar fff mult... noi sincer avem un meniu cu all inclusive la 55 euro... avem tot: masa, bautura, decoratiuni (vaze flori+lumanarele), meniuri si carduri de masa, fructe, alune, sampanie de bun venit si pt tort... tot!!! facem la celebration events... puteti sa va uitati pe site... restaurantul este de vis... chiar arata extraordinar, renovat anul trecut... este modern si fff spatios! de fapt meniul simplu fara bauturi este 40 euro, apoi open bar 10 euro si 5 euro decoratiunile = 55 euro!

am facut afacere!
:))

marianamateescu
13.02.2010, 15:23:47

wow!
imi place ff mult manichiura ta!
vreau si eu... cat te-a costat si unde????

felicitari!

angye16
13.02.2010, 15:24:20
wow.. asa putin.. este frumos localul, iar meniul mi se pare super ieftin.. felicitari pt alegerea facuta

chiar fff mult... noi sincer avem un meniu cu all inclusive la 55 euro... avem tot: masa, bautura, decoratiuni (vaze flori+lumanarele), meniuri si carduri de masa, fructe, alune, sampanie de bun venit si pt tort... tot!!! facem la celebration events... puteti sa va uitati pe site... restaurantul este de vis... chiar arata extraordinar, renovat anul trecut... este modern si fff spatios! de fapt meniul simplu fara bauturi este 40 euro, apoi open bar 10 euro si 5 euro decoratiunile = 55 euro!

am facut afacere!

marianamateescu
13.02.2010, 15:27:09

bine ai revenit!

marianamateescu
13.02.2010, 15:30:34

gri cu rosu, superba combinatia!
asa am vrut si eu, dar mi-a luat-o inainte o prietena fff buna, care face nunta cu 2 sapt inaintea mea... si nu am vrut sa fiu la fel ca ea... asa ca am ramas la rosu rochia, alb la pantofi si voaleta ...

super!
sa le porti sanatoasa si fericita!

marianamateescu
13.02.2010, 15:31:54

si daca iti mai iei si un plic rosu... o sa fii de senzatie!

beanna
13.02.2010, 17:04:34
esti tare... eu inca nu visez nimic legat de nunta :))) dar nu mai am mult pan acolo :)))
eu ce sa zic, ca nici macar nu am probat modelul care l-am comandat... nici n-am vazut-o in realitate.. dar sunt sigura ca va fi la fel de frumoasa ca pe site.. sper :))))

Ce rochita ti-ai comandat? Nici eu n-am probat-o inainte si nici n-am vazut-o in realitate, asa ca suntem in aceeasi oala.Sper sa nu regret alegerea.

dianaruxi
13.02.2010, 17:09:16

am facut afacere!
la ce restaurant faci si unde e?
Si in banii astia iti alegi tu ce flori vrei si ce huse vrei?
Iar bautura este de care?

angi300
13.02.2010, 17:59:48
buna fetele!
mi-am gasit si eu ceva timp liber...asa ca am recuperat paginile.
sapt asta am dat si noi avansurile la muzica si la foto/video..si cu ocazia asta am stabilit si sedintele. in 3 aprilie avem sedinta foto pt logodna...si in 18 mai cea pentru TDD. in final am tras si linia la culori..logic ca ne-am schimbat acuma suntem la alb si negru si tema cinema. (tema o aveam de la inceput ..chiar nu stiu de ce cautam alte combinatii de culori)pana una alta ne-am hotarat sa luam florile de la magnolia, cica ajungem la 0,7 firul de garoafa. (facem globuri).
teoretic ar trebui sa ma duc si eu sa probez ceva rochii de mireasa....
sa aveti spor la treaba!

beanna
13.02.2010, 18:40:24
Norisor si eu sunt in dilema asta cu parul si pe masura ce trece timpul sunt mai indecisa.Mie clar ca mi-ar sta bine in ambele cazuri, dar trebuie o coafeza care sa stie sa lucreze, ca am mai dat eu peste unele de iti iesea un cuib de viespe...mi-ar trebui un coc dar sa nu-mi lipeasca parul de cap in partea din fata:-s dar nici sa nu arate finisat destul8-} . Nu stiu cu cine sa ma consult de pe zona mea, caci pe miresici de Bistrita bate vantul...
Roxy ai dreptate in ce priveste parul care se lipeste de spate, am patit-o cand mergeam pe la disco=)) .Si in noaptea nuntii sper ca o sa dansez cu toate ca prietenul meu nu se da in vant dupa dans;))

angye16
13.02.2010, 20:00:55
paradiso de la san patrick
tu???
eu am probat ceva ff asemanator :D asa ca nu cred ca voi regreta :))) sper :D
Ce rochita ti-ai comandat? Nici eu n-am probat-o inainte si nici n-am vazut-o in realitate, asa ca suntem in aceeasi oala.Sper sa nu regret alegerea.

dianaruxi
13.02.2010, 20:24:33
ieri am fost sa ma vad cu cei ce imi vor face buchetul lumanarile si cocardele si tot ce e din flori. sunt super ok pana acum sa vedem ce iese. imi place de ei. Azi mi-am luat un palton pt civila, imi place la nebunie e fin din angora.

ruxi86
13.02.2010, 20:47:28
ieri am fost sa ma vad cu cei ce imi vor face buchetul lumanarile si cocardele si tot ce e din flori. sunt super ok pana acum sa vedem ce iese. imi place de ei. Azi mi-am luat un palton pt civila, imi place la nebunie e fin din angora.

cat iti cer pt buchet, lumanari si cocarde? ca si eu tot strang oferte si pana acum am dat numai peste scoruri fff mari ... 390-400 ron numai un buchet si e exagerat de mult dupa parerea mea.

marianamateescu
13.02.2010, 20:55:59
la ce restaurant faci si unde e?
Si in banii astia iti alegi tu ce flori vrei si ce huse vrei?
Iar bautura este de care?

OPEN BAR - 10 euro
Whiskey Ballantines, J & B, Red Label si Baileys
*
Martini, Cinzano, Campari, Gin Beefeater
*
Vodca Absolut
*
Bere Stella Artois, Tuborg si Ursus
*
Vinuri Casa Recas (alb si rosu)
*
Vinuri Crama Oprisor (5 tipuri)
*
Sampanie pentru final/tort

Gustare rece
Chiftelute de pui
Rosii umplute cu salata de vinete
Rulou de sunca cu salata de cruditati
Evantai de cascaval normal si afumat
Ardei rosii cu crem bonjour
Sunculita taraneasca
Salam Banatean
Ceapa verde sau rosie
Masline negre
Peste
Salau Parisian cu sos de lamaie
Cosulet cu legume sote
Sarmale
Sarmalute in foi de varza
cu mamaliguta, ardei si smantana
Mixed grill
Cotlet de porc
Piept de pui
Cartofi taranesti
Salata de muraturi
Paine de casa franzela alba si neagra
Fructe si alune
Include: sampanie de bun venit, apa minerala/plata,
sucuri gama Coca-Cola, sucuri naturale si cafea espresso - 40euro

si aici se mai adauga pt decoratiuni (noi ne-am ales frezie cu trandafiri somon), tot noi ne-am ales si husele si cum vor arata aranjamentele de pe mese - totul este ales de noi - pt doar 5 euro/pers.

asa cum am mai scris se numeste celebration hall events.<:-P :suuuper: :gen_08: in total 55euro!

marianamateescu
13.02.2010, 21:05:07

sa-l porti iubita!
vreau si eu din angora, de unde l-ai luat si cat ai dat pe el?
tot pt cununie il vreau si eu, pt ca vom face cununia pe 6 aprilie si sigur va fi frig...:) si cum eu am rohita chimono din voal... cu siguranta voi tremura!

poop

beanna
13.02.2010, 21:33:25
paradiso de la san patrick
tu???
eu am probat ceva ff asemanator :D asa ca nu cred ca voi regreta :))) sper :D
La Sposa, Ferida. Si eu am probat cv asemanator da na...tot am emotii

Arcee
13.02.2010, 22:43:43
wow!
imi place ff mult manichiura ta!
vreau si eu... cat te-a costat si unde????

felicitari!
am incercat sa-ti trimit mesaj privat, dar din pacate ai selecatat optiunea ca sa nu primesti astfel de mesaje...:-s ..am scri mai in urma ca le-am facut la un salonas de cartier si m-au costat 112 ron

dianaruxi
14.02.2010, 15:39:41
sa-l porti iubita!
vreau si eu din angora, de unde l-ai luat si cat ai dat pe el?
tot pt cununie il vreau si eu, pt ca vom face cununia pe 6 aprilie si sigur va fi frig...:) si cum eu am rohita chimono din voal... cu siguranta voi tremura!

poop
de la zara l-am luat.

dianaruxi
14.02.2010, 15:40:36
cat iti cer pt buchet, lumanari si cocarde? ca si eu tot strang oferte si pana acum am dat numai peste scoruri fff mari ... 390-400 ron numai un buchet si e exagerat de mult dupa parerea mea.
Initial mi-au propus un buchet din hortensii anemone si narcise era la 200 ron, iar lumanarile cu orhidee si cu hortensii 600 ron ambele.

dianaruxi
14.02.2010, 19:22:07
asa cum am mai scris se numeste celebration hall events.<:-P :suuuper: :gen_08: in total 55euro!

eu cand am cautat nu era nimic atat de avantajos cat e CH. si sunt in continuare convinsa ca am facut alegerea buna. noi voiam gradina si mese rotunde si huse frumoase.

marianamateescu
15.02.2010, 01:13:39
eu cand am cautat nu era nimic atat de avantajos cat e CH. si sunt in continuare convinsa ca am facut alegerea buna. noi voiam gradina si mese rotunde si huse frumoase.

bineinteles ca ai facut alegerea corecta... felicitari, voi stiti ce vi se potriveste mai bine!
ce-i drept CH nu are gradina:( dar are mese rotunde... fff spatios... si elegant! nu as fi putut sa fac o alegere mai buna, decat daca as fi facut la palatul mogosoaia... sau la restaurant riviera pe lac... dar de unde bani??? mai era o varianta cu restaurant casa doina din baneasa... cata verdeata... dar si ce preturi....:( bugetul nostru a fost de la inceput pe minus... in fine - cred ca am facut alegerea corecta!

poop!

marianamateescu
15.02.2010, 01:18:36

felicitari!
sa fie cu noroc!
sa o porti iubita!

emilinicole
15.02.2010, 10:40:23
fetelor pe unde sunteti?
eu am terminat cu mireasa in nunta asta:)
aseara mi-am luat si pantofi de civila, de la nine west cu super reducere, de la 400 si ceva la 127:D
mai avem pt ginerica, cravata de civila si costum si pantofi de ginere

Dianaruxi: am anulat comanda la setul ala..mi-am luat altul din argint, batut in pietricele..aveai dreptate, ala nu era super super,asta e:)
nu am inca poze

dianaruxi
15.02.2010, 10:44:48
fetelor pe unde sunteti?
aseara mi-am luat si pantofi de civila, de la nine west cu super reducere, de la 400 si ceva la 127:D

Dianaruxi: am anulat comanda la setul ala..mi-am luat altul din argint, batut in pietricele..aveai dreptate, ala nu era super super,asta e:)
nu am inca poze
felicitari, sa ne pui poze si cu pantofii si cu bijuurile.
Eu mi-am luat palton pt civila si cu asta am terminat tot ce era de luat. Mai astept bratara de la josephine si floarea de par de la amiramo.

ruxi86
15.02.2010, 10:53:46
fetelor pe unde sunteti?

nu am inca poze

felicitari pt achizitii! sa le porti sanatoasa!
sa ne pui poze cand ai timp ... si sa imi spui si mie te rog de unde ti-ai luat setul de bijuuri si cat ai dat pe el?

emilinicole
15.02.2010, 11:02:21
felicitari pt achizitii! sa le porti sanatoasa!
sa ne pui poze cand ai timp ... si sa imi spui si mie te rog de unde ti-ai luat setul de bijuuri si cat ai dat pe el?

doar pe cercei si pe pandantiv am dat 170..daca mai am bani mai iau si bratara, ca aia singura e 200 lei..
l-am luat de la un magazin cu argintarii din idm, ca am fost in uniriii si erau ft scumpe..parca nu imi venea sa dau 5 milioane..si aici aveau aceleasi seturi, dar nu erau la B&B..ci la magazin no name..fac diseara poze si va pun:)
dianaruxi..bv pt achzitie..gata ne-am scos:)aveai mai dreptate cu nine west..nu as mai fi plecat de acolo..niste preturi, de nu imi venea sa cred, si ma simt asa bine in pantofi parca nici nu au toc:)

Ps: e ceva in genul asta setul:)
http://www.silverzone.ro/Set-lantisor-pandantiv-si-cercei-lungi-din-argint-placat-cu-rodiu-cu-zirconiu-alb-15-R-163-p-19733-c-289-p.html

beanna
15.02.2010, 11:12:33
doar pe cercei si pe pandantiv am dat 170..daca mai am bani mai iau si bratara, ca aia singura e 200 lei..
l-am luat de la un magazin cu argintarii din idm, ca am fost in uniriii si erau ft scumpe..parca nu imi venea sa dau 5 milioane..si aici aveau aceleasi seturi, dar nu erau la B&B..ci la magazin no name..fac diseara poze si va pun:)
dianaruxi..bv pt achzitie..gata ne-am scos:)aveai mai dreptate cu nine west..nu as mai fi plecat de acolo..niste preturi, de nu imi venea sa cred, si ma simt asa bine in pantofi parca nici nu au toc:)

http://www.silverzone.ro/Set-lantisor-pandantiv-si-cercei-lungi-din-argint-placat-cu-rodiu-cu-zirconiu-alb-15-R-163-p-19733-c-289-p.html
Frumos setul, sa ne pui poze sa vedem cum vine.Sunt aceleasi de pe site-ul asta? Te intreb pt ca imi plac si mie cateva seturi si nu stiu cum sunt in realitate.

emilinicole
15.02.2010, 11:19:13
Frumos setul, sa ne pui poze sa vedem cum vine.Sunt aceleasi de pe site-ul asta? Te intreb pt ca imi plac si mie cateva seturi si nu stiu cum sunt in realitate.

nu e asta setul, eu am luat ceva in genul, fac diseara poze si o sa pun.
pot sa spun ca multe din seturile astea erau la magazinul de unde am luat eu din idm.mai e un set de aici care era si acolo..si era super;)dar nu aveau pandantivul.

dianaruxi
15.02.2010, 11:23:19

Da si eu ma simt super in pantofii aia, si i-am luat tot asa la super reducere. Ma mir ca au facut asa reduceri anul asta, ca inainte mai putin de 50% nu faceau> Si la zara vreau sa zic ca am dat jos eticheta de la palton sa vad cat era inainte de reducere (am eu asa placerea asta cu toate articolele cumparate la reduceri) si era 850 ron iar eu am dat 200.

atreya
15.02.2010, 11:58:58
nu e asta setul, eu am luat ceva in genul, fac diseara poze si o sa pun.
pot sa spun ca multe din seturile astea erau la magazinul de unde am luat eu din idm.mai e un set de aici care era si acolo..si era super;)dar nu aveau pandantivul.

setul meu e de la silverzone, si sunt perlute...pe asta merg:)

emilinicole
15.02.2010, 12:03:10
Da si eu ma simt super in pantofii aia, si i-am luat tot asa la super reducere. Ma mir ca au facut asa reduceri anul asta, ca inainte mai putin de 50% nu faceau> Si la zara vreau sa zic ca am dat jos eticheta de la palton sa vad cat era inainte de reducere (am eu asa placerea asta cu toate articolele cumparate la reduceri) si era 850 ron iar eu am dat 200.

da si eu..mor de drag...cand am vazut 400 si ceva(nu mai stiu cat dar era ceva peste 400)..si i-am luat cu 120...deci pomana:))

ruxi86
15.02.2010, 12:03:25

chiar mi-ai dat o idee fff buna ... la idm nici nu ma gandisem ... ca si acolo sunt o gramada de magazinase cu bijuuri :D
o sa dau o fuga si pe acolo, poate gasesc ceva dragutz ... si oricum am inteles ca in martie ar mai fi un targ in mall-ul de la cotroceni, AFI ... poate daca nu gasesc nimic pana atunci, oi gasi acolo ca altfel fac fff urat ...

dianaruxi
15.02.2010, 12:07:38
chiar mi-ai dat o idee fff buna ... la idm nici nu ma gandisem ... ca si acolo sunt o gramada de magazinase cu bijuuri :D
o sa dau o fuga si pe acolo, poate gasesc ceva dragutz ... si oricum am inteles ca in martie ar mai fi un targ in mall-ul de la cotroceni, AFI ... poate daca nu gasesc nimic pana atunci, oi gasi acolo ca altfel fac fff urat ...
si in H mai sunt o gramada de magazine cu argint, dar nu stiu dc mai e deschis H-ul.

ruxi86
15.02.2010, 12:39:45
si in H mai sunt o gramada de magazine cu argint, dar nu stiu dc mai e deschis H-ul.

stiu ca mai era deschis ... cel putin anul trecut prin toamna asa cand am fost eu ... era deschis. o sa dau o fuga si pe acolo ca nu e departe de mine.
am gasit bijuterii ff dragute si pe silverzone.ro dar din pacate nu sunt cu mov cum vreau eu ... cu mov au mai mult perlutze si eu nu vreau perlutze.
am sa iau contactul cu ei, poate fac si pe comanda si atunci m-am scos :D

dianaruxi
15.02.2010, 12:43:48
stiu ca mai era deschis ... cel putin anul trecut prin toamna asa cand am fost eu ... era deschis. o sa dau o fuga si pe acolo ca nu e departe de mine.
am gasit bijuterii ff dragute si pe silverzone.ro dar din pacate nu sunt cu mov cum vreau eu ... cu mov au mai mult perlutze si eu nu vreau perlutze.
am sa iau contactul cu ei, poate fac si pe comanda si atunci m-am scos :D
Tu ce vrei colier si cercei? sau vrei si bratara?

ruxi86
15.02.2010, 13:05:10
Tu ce vrei colier si cercei? sau vrei si bratara?

colier si cercei ... eventual si bratara, insa bratara nu o vreau in mod obligatoriu.
uite cam ce imi doresc eu si am gasit chiar pe silverzone

vreau neaparat ca piatra de la cercei sa fie in forma aia, de lacrima ... si automat pandantivul trebuie sa fie asemanator.

dianaruxi
15.02.2010, 13:13:15
colier si cercei ... eventual si bratara, insa bratara nu o vreau in mod obligatoriu.
uite cam ce imi doresc eu si am gasit chiar pe silverzone

vreau neaparat ca piatra de la cercei sa fie in forma aia, de lacrima ... si automat pandantivul trebuie sa fie asemanator.
Da si eu consider ca forma cea mai potrivita pt nunta este lacrima si de aia mi i-am luat si eu asa. imi plac la nebunie primii.
astia nu iti plac? http://www.********/components/com_virtuemart/shop_image/product/d25e05125b7e352872ccddc2fe0fe6be.jpg (http://www.carlabrillanti.ro/components/com_virtuemart/shop_image/product/d25e05125b7e352872ccddc2fe0fe6be.jpg)
http://www.*********/components/com_virtuemart/shop_image/product/dae137d5448334d352145cb3cc4c75e3.jpg (http://www.carlabrillanti.ro/components/com_virtuemart/shop_image/product/dae137d5448334d352145cb3cc4c75e3.jpg)

ruxi86
15.02.2010, 14:13:05
Da si eu consider ca forma cea mai potrivita pt nunta este lacrima si de aia mi i-am luat si eu asa. imi plac la nebunie primii.
astia nu iti plac? http://www.*********/components/com_virtuemart/shop_image/product/d25e05125b7e352872ccddc2fe0fe6be.jpg (http://www.carlabrillanti.ro/components/com_virtuemart/shop_image/product/d25e05125b7e352872ccddc2fe0fe6be.jpg)
http://www.********/components/com_virtuemart/shop_image/product/dae137d5448334d352145cb3cc4c75e3.jpg (http://www.carlabrillanti.ro/components/com_virtuemart/shop_image/product/dae137d5448334d352145cb3cc4c75e3.jpg)

cerceii imi plac si pretul este OK ... insa colierul mi se pare cam incarcat ... vreau un lantic simplu si un pandantiv asemanator cu cerceii ... practic nu as mai avea nevoie decat de pandantiv pt ca lantic de argint am.

am mai gasit o pereche de cercei care imi plac mai mult

http://www.********/components/com_virtuemart/shop_image/product/38fe94bcbf52f6a7e372ec8dc78aef67.jpg (http://www.carlabrillanti.ro/components/com_virtuemart/shop_image/product/38fe94bcbf52f6a7e372ec8dc78aef67.jpg)

sper insa sa ii poate personaliza cum vreau eu ... sa faca pietricele cu amethyst si poate este posibil sa imi faca numai pandantivul la fel ca cerceii.

cred ca cerceii astia sunt ce mai buna alegere ... si daca nu gasesc nimic in oras, am sa comand de la carla brillanti.

ps: tocmai am descoperit cat este taxa de transport la carla .. 29 lei ... iar daca platesti in avans in contul lor, atunci este 15 lei.

dianaruxi
15.02.2010, 14:31:28
cerceii imi plac si pretul este OK ... insa colierul mi se pare cam incarcat ... vreau un lantic simplu si un pandantiv asemanator cu cerceii ... practic nu as mai avea nevoie decat de pandantiv pt ca lantic de argint am.

am mai gasit o pereche de cercei care imi plac mai mult

http://www.***********/components/com_virtuemart/shop_image/product/38fe94bcbf52f6a7e372ec8dc78aef67.jpg (http://www.carlabrillanti.ro/components/com_virtuemart/shop_image/product/38fe94bcbf52f6a7e372ec8dc78aef67.jpg)

sper insa sa ii poate personaliza cum vreau eu ... sa faca pietricele cu amethyst si poate este posibil sa imi faca numai pandantivul la fel ca cerceii.

cred ca cerceii astia sunt ce mai buna alegere ... si daca nu gasesc nimic in oras, am sa comand de la carla brillanti.

ps: tocmai am descoperit cat este taxa de transport la carla .. 29 lei ... iar daca platesti in avans in contul lor, atunci este 15 lei.
eu am inteles ca pot personaliza. da-le un mail si vezi ce zic, pt ca preturile mi se par acceptabile, am inteles ca pot face si modele care nu sunt pe site, daca le trimiti poza iti pot spune dc pot sau nu sa iti faca modelul respectiv.

ruxi86
15.02.2010, 14:56:09
eu am inteles ca pot personaliza. da-le un mail si vezi ce zic, pt ca preturile mi se par acceptabile, am inteles ca pot face si modele care nu sunt pe site, daca le trimiti poza iti pot spune dc pot sau nu sa iti faca modelul respectiv.

le-am dat mail deja, acum sa vedem ce imi spun.
le-am dat mail si celor cu buchetele, lumanarile, cocardele ... si mi-au scris inapoi ca vor reveni in curand cu oferta. sunt curioasa ce oferta o sa imi faca. chestia este ca nici nu stiu cate flori intra normal intr-un buchet de mireasa ... una dintre firmele carora le-am cerut o oferta pt un buchet de mireasa mi-au calculat 35 de flori in buchet si imi cereau vreo 4 mil :D mie mi se par cam multe flori ... eu as fi pus 22 de flori (la fel ca data nuntii) insa este nr par si nu e bine asa ...

voi ce stiti? cate flori se pun normal intr-un buchet de mireasa?

dianaruxi
15.02.2010, 15:05:35
le-am dat mail deja, acum sa vedem ce imi spun.
le-am dat mail si celor cu buchetele, lumanarile, cocardele ... si mi-au scris inapoi ca vor reveni in curand cu oferta. sunt curioasa ce oferta o sa imi faca. chestia este ca nici nu stiu cate flori intra normal intr-un buchet de mireasa ... una dintre firmele carora le-am cerut o oferta pt un buchet de mireasa mi-au calculat 35 de flori in buchet si imi cereau vreo 4 mil :D mie mi se par cam multe flori ... eu as fi pus 22 de flori (la fel ca data nuntii) insa este nr par si nu e bine asa ...

voi ce stiti? cate flori se pun normal intr-un buchet de mireasa?
poti sa pui si mai putine si mai multe, 35 alea ce erau? ca daca sunt trandafiri mi se par cam multi.

ruxi86
15.02.2010, 15:25:51
poti sa pui si mai putine si mai multe, 35 alea ce erau? ca daca sunt trandafiri mi se par cam multi.

era vorba de 9 cale, 9 orhidee si 17 trandafiri ... cica asa si-a dat seama ca ar fi din poza. mie mi se par cam multi trandafiri ... cred ca voi pune tot 9 trandafiri sau chiar mai putini.
uite buchetul care il vreau pt cun. religioasa ....

dianaruxi
15.02.2010, 15:30:50
era vorba de 9 cale, 9 orhidee si 17 trandafiri ... cica asa si-a dat seama ca ar fi din poza. mie mi se par cam multi trandafiri ... cred ca voi pune tot 9 trandafiri sau chiar mai putini.
da mi se par cam multi 17. si nici calele nu mi se pare ca ar fi 9

ruxi86
15.02.2010, 15:37:37
da mi se par cam multi 17. si nici calele nu mi se pare ca ar fi 9

hai ca am stat sa numar floare cu floare =))
si imi ies 7 cale, 9 orhidee si 9 trandafiri ... asta ar insemna 25 de flori ... asa parca mai merge :D
sa vedem ce zic astia de la glam.

dianaruxi
15.02.2010, 15:38:10
hai ca am stat sa numar floare cu floare =))
si imi ies 7 cale, 9 orhidee si 9 trandafiri ... asta ar insemna 25 de flori ... asa parca mai merge :D
sa vedem ce zic astia de la glam.
le trimiti poza si vad ei.

ruxi86
15.02.2010, 16:09:49
le trimiti poza si vad ei.

le-am trimis de ieri ... si cu buchetul asta ... si cu cel pt cun. civila si cu modelul de lumanari care ne-ar placea sa il avem .. si mi-au spus ca imi vor trimite in curand oferta. deocamdata nimic, astept sa vad ce oferta imi fac.

angye16
15.02.2010, 16:20:10
ce mai faceti fetelor :D

ruxi fff frumos buchetul..ceva de genu vreau si eu :)

dianaruxi
15.02.2010, 16:25:08
le-am trimis de ieri ... si cu buchetul asta ... si cu cel pt cun. civila si cu modelul de lumanari care ne-ar placea sa il avem .. si mi-au spus ca imi vor trimite in curand oferta. deocamdata nimic, astept sa vad ce oferta imi fac.
arata-ne si noua ce buchet vrei la civila si lumanarile.

ruxi86
15.02.2010, 17:21:06
arata-ne si noua ce buchet vrei la civila si lumanarile.

sigur ca va arat.

Arcee
15.02.2010, 17:54:21
sigur ca va arat.
wow ruxi foarte original buchetul de cununie...exista petale de trandafiri asa mari?
eu am dat aseara peste un buchet super din orhidee rosii si cale (fara cale pt civila ca o sa am la religioasa) si ma gandeam sa le iau cu o seara inainte din piata de flori si le leg eu cu o panglicuta...:D

ruxi86
15.02.2010, 18:04:02
wow ruxi foarte original buchetul de cununie...exista petale de trandafiri asa mari?
eu am dat aseara peste un buchet super din orhidee rosii si cale (fara cale pt civila ca o sa am la religioasa) si ma gandeam sa le iau cu o seara inainte din piata de flori si le leg eu cu o panglicuta...:D

l-am cules si eu de pe undeva ... nici nu mai stiu de unde si mi-a placut tare mult mai ales ca nu prea am vazut un astfel de buchet. oricum am inteles ca buchetul asta din petale este in realitate tare micut, nu este asa mare ca in poze. probabil se prind cumva intre ele petalele ca sa para asa mare, habar n-am :D

superb buchetul asta, roxy ... poti folosi cale si dimineata la cununia civila ... ce are :-p
dar cred ca si numai orhideele rosii legate cu o panglicuta ar arata superb ... mie imi plac ffff mult orhideele si mai nou am facut o pasiune si pt cale :">

raluca_m
15.02.2010, 18:20:01
l-am cules si eu de pe undeva ... nici nu mai stiu de unde si mi-a placut tare mult mai ales ca nu prea am vazut un astfel de buchet. oricum am inteles ca buchetul asta din petale este in realitate tare micut, nu este asa mare ca in poze. probabil se prind cumva intre ele petalele ca sa para asa mare, habar n-am :D

superb buchetul asta, roxy ... poti folosi cale si dimineata la cununia civila ... ce are :-p
dar cred ca si numai orhideele rosii legate cu o panglicuta ar arata superb ... mie imi plac ffff mult orhideele si mai nou am facut o pasiune si pt cale :">
imi cer scuze anticipat daca ma bag ca musca-n lapte, dar uneori cand ma mai apuca nostalgia perioadei pregatirilor nuntii, va mai urmaresc :"> .. un buchet din petale lipite am vazut mai demult AICI (http://www.miresici.ro/showpost.php?p=2169116&postcount=1381), miresica spunand "in mijloc e un trandafir si in jur sunt petale puse intr-un fel de spuma...ceva de genu asta".. poza pe care ai postat-o tu Ruxi, cea cu trandafirul rosu, am vazut-o AICI (http://www.miresici.ro/showpost.php?p=2662038&postcount=1816) :)>-

nicoletaa
15.02.2010, 18:52:17
cam asa e invitatia noastra:

A fost de ajuns doar o clipa sa ne gasim
Clipa in care am invatat ce-i fericirea
Fericirea de a iubi,de a trai,de a fii...un singur suflet
Si nu v-a fi de ajuns o viata sa ne unim
Zambetele,lacrimile si sperantele
sa ne descoperim si sa ne redescoperim...unul pe altul.
Unul fara altul suntem fara rost, dar împreunna;,
CRISTIAN si NICOLETA
doi străini hoinari prin Univers …vom da sens și valoare cuvântului dragoste.
Vom împarți zâmbete și stropi de fericire alături de părinții
Iar cu îngerii deasupra noastră
vom primi binecuvântarea nașilor
In prima zi a vieții noastre împreuna; …
zi care va fi mai frumoasa; daca; voi, cei dragi, veți accepta invitația noastră și va; veți bucura împreuna; cu noi.
In data de 8 mai 2010 vom primi binecuvântarea Cerului la ora 20, în cadrul Bisericii Ortodoxe „”din Arad
după care vom sărbători bucuria la restaurantul „” incepand cu ora 21.Va asteptam cu drag!
Va rugam sa ne confirmati participarea Dumneavoastra pana la data de 20.04.2010 la numerele:

Biu
15.02.2010, 19:33:23
vad ca ati ajuns la capitolul flori ;;) .ia sa va arat cam ce vreau eu :
poza 1 . buchetul de mireasa, din poza 2 vreau manerul ( adica invelit in panglica de catifea ( cred ca mov, daca nu am sandale mov, macar buchetul sa il asortez cu cerceii :)) ) si o brosa frumoasa acolo. poza 3 lumanari care imi plac si poza 4 buchetul de civila ( asta vreau sa il fac singura din cale albe si pene de paun dar mult mai mic decat asta din poza )

@nicoletaa : foarte frumoase invitatiile =D>

Arahne
15.02.2010, 20:07:59
sigur ca va arat.
lumanari dinastea colorate nu am vazut in Romania, se gasesc pe undeva? Am vazut cum le faceau in Dubrovnik si erau foarte scumpe...

dianaruxi
15.02.2010, 20:12:24
vad ca ati ajuns la capitolul flori ;;) .ia sa va arat cam ce vreau eu :
poza 1 . buchetul de mireasa, din poza 2 vreau manerul ( adica invelit in panglica de catifea ( cred ca mov, daca nu am sandale mov, macar buchetul sa il asortez cu cerceii :)) ) si o brosa frumoasa acolo. poza 3 lumanari care imi plac si poza 4 buchetul de civila ( asta vreau sa il fac singura din cale albe si pene de paun dar mult mai mic decat asta din poza )

@nicoletaa : foarte frumoase invitatiile =D>
eu mi-am luat deja brosa pt buchet ;))
va atasez si poze cu paltonul pt civila.

ruxi86
15.02.2010, 20:44:26
imi cer scuze anticipat daca ma bag ca musca-n lapte, dar uneori cand ma mai apuca nostalgia perioadei pregatirilor nuntii, va mai urmaresc :"> .. un buchet din petale lipite am vazut mai demult AICI (http://www.miresici.ro/showpost.php?p=2169116&postcount=1381), miresica spunand "in mijloc e un trandafir si in jur sunt petale puse intr-un fel de spuma...ceva de genu asta".. poza pe care ai postat-o tu Ruxi, cea cu trandafirul rosu, am vazut-o AICI (http://www.miresici.ro/showpost.php?p=2662038&postcount=1816) :)>-

nu-i problema ... nu ne deranjeaza ... multumim pt indicii ... macar asa stiu ce sa le spun celor care imi vor face buchetul pt cun. civila :D

ruxi86
15.02.2010, 20:45:44
cam asa e invitatia noastra:

A fost de ajuns doar o clipa sa ne gasim
Clipa in care am invatat ce-i fericirea
Fericirea de a iubi,de a trai,de a fii...un singur suflet
Si nu v-a fi de ajuns o viata sa ne unim
Zambetele,lacrimile si sperantele
sa ne descoperim si sa ne redescoperim...unul pe altul.
Unul fara altul suntem fara rost, dar împreunna;,
CRISTIAN si NICOLETA
doi străini hoinari prin Univers …vom da sens și valoare cuvântului dragoste.
Vom împarți zâmbete și stropi de fericire alături de părinții
Iar cu îngerii deasupra noastră
vom primi binecuvântarea nașilor
In prima zi a vieții noastre împreuna; …
zi care va fi mai frumoasa; daca; voi, cei dragi, veți accepta invitația noastră și va; veți bucura împreuna; cu noi.
In data de 8 mai 2010 vom primi binecuvântarea Cerului la ora 20, în cadrul Bisericii Ortodoxe „”din Arad
după care vom sărbători bucuria la restaurantul „” incepand cu ora 21.Va asteptam cu drag!
Va rugam sa ne confirmati participarea Dumneavoastra pana la data de 20.04.2010 la numerele:

tot textul asta ni l-am ales si noi pt invitatie ;)) insa noi avem alt motto.
foarte frumoasa invitatia! sa va aduca cati mai multi invitati!!!

ruxi86
15.02.2010, 20:46:44
lumanari dinastea colorate nu am vazut in Romania, se gasesc pe undeva? Am vazut cum le faceau in Dubrovnik si erau foarte scumpe...

eu le-am vazut la o miresica pe aici pe forum ... si am inteles ca le-ar fi facut in tara ... problema e ca nu mai stiu cine era miresica, treb sa caut si sa ii cer mai multe info.