PDA

Versiunea completa : Pregatirile miresicilor de mai 2010

Pagini : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 [32] 33 34 35 36 37 38 39 40

marianamateescu
19.02.2010, 17:35:45
multumesc pt aprecieri ;;)
intr-adevar au fost cam scumpe, m-a cam durut sufletelul sa dau atata ... dar pana la urma am zis sa ne rasfatam si noi ca doar odata o facem, iar al meu era asa incantat de ele, si mai ales ca greu am ajuns de comun acord asupra unei invitatii, asa ca le-am luat pe astea.
sunt foarte sigura de faptul ca nu toti carora le vom da invitatiile vor veni, dar asta e ... daca vor sa ne fie alaturi, vin, daca nu, atunci nu.

am auzit ca e problematic cu copii astia ... se lasa asteptati ;))
si de cele mai multe ori, am inteles ca stresul este de vina ... asa ca cine stie poate apare in luna de miere cel mic ... atunci nu o sa mai fiti stresati ... o sa fiti bine-dispusi, fericiti ... si cine stie ... eventual va intoarceti 3 sau 4, in loc de 2 ;))

multumim!
asa sa dea Dumnezeu! sa venim mai multi;)) din luna de miere!
poop!

ruxi86
19.02.2010, 17:46:20
mi-au venit invitatiile, sunt super incantata le ador.

superrrr ... abia astept sa vad cum au iesit si ale tale ... cu siguranta au iesit perfect :*

ruxi86
19.02.2010, 17:48:34
hi hi.. de-abia astept sa le vad...:*
tu ai scris si pt confirmare in invitatii. eu m-am gandit sa mai pun un cartonel in lic cu ceva in genul "Pentru o mai buna desfasurare a evenimentului, va rugam sa confirmati prezenta dumneavoastra pana la data de... (nume si nr de tel) Va asteptam cu drag!" Cum suna? alte idei?^:)^

noi am lipit pe interiorul plicului o hartiuta pe care scria "Va rugam sa confirmati prezenta dvs. pana la data de ... la urmatoarele numere de telefon" si am trecut numele si nr meu de telefon si numele si nr de tel al sotului.
am sa fac niste poze si am sa va arat cum am facut ca momentan inca nu le-am lipit pe toate plicurile.

ruxi86
19.02.2010, 17:49:37
va plac marturiile mele? Bine k funditza va fi alta culoare, cred k alb! scuzati calitatea pozelor, sunt facute cu webcamu

foarte dragutze marturiile! ce vei pune inauntru? bombonele, pietricele din alea de decor?

mortisha_20
19.02.2010, 17:49:41
euu am scris direct pe invitatie nr meu si al nasei!

ruxi86
19.02.2010, 17:50:26
Tocmai am primit un telefon.. de la Koza: maine intre 12-16 sa ma duc sa-mi ridic invitatiile... Am asa niste emotii. Sper sa fie bine sa nu am vreo surpriza:-s

iupiiii, sa ne pui pozeeeeee ;))
stai linistita, cu siguranta au iesit asa cum iti doresti tu :*

dianaruxi
19.02.2010, 18:34:54
astea sunt invitatiile, nu am nimic de reprosat.

Arcee
19.02.2010, 18:45:51
sunt foarte frumoase ruxi.. sa le imparti cu spor si sa-ti aduca cat mai multi invitati:*

dianaruxi
19.02.2010, 18:49:40
sunt foarte frumoase ruxi.. sa le imparti cu spor si sa-ti aduca cat mai multi invitati:*
Multumesc roxya, sunt fff incantata, au iesit perfect.
Si sper sa nu ai nici o problema cu ale tale. iti tin pumnii.

au iesit superbbbb! sa iti aduca cati mai multi invitati! :*
ms ruxi :*

ruxi86
19.02.2010, 19:01:17

au iesit superbbbb! sa iti aduca cati mai multi invitati! :*

angye16
19.02.2010, 19:04:21
ff frumoase invitatiile :)
am pus si noi ochii pe ele la targu de la PP.

dianaruxi
19.02.2010, 19:06:31
ff frumoase invitatiile :)
am pus si noi ochii pe ele la targu de la PP.
noi nu am vazut invitatiile de la helen, insa deja ni se pusese pata pe astea. am avut o pata comuna, amandurora ni s-a pus, desi eu nu prea suport rosu

beanna
19.02.2010, 19:13:43
Suuuuuuuuuuuper imi plac mult.Felicitari!

angye16
19.02.2010, 19:17:08
sunt ff frumoase.. si noua ne-au placut ff mult, doar ca pana la urma ne-am oprit la helen :D mie imi plac ff mult si invitatiile noastre.. sunt simple dar, zic eu, frumoase :)))

noi nu am vazut invitatiile de la helen, insa deja ni se pusese pata pe astea. am avut o pata comuna, amandurora ni s-a pus, desi eu nu prea suport rosu

dianaruxi
19.02.2010, 20:02:23
sunt ff frumoase.. si noua ne-au placut ff mult, doar ca pana la urma ne-am oprit la helen :D mie imi plac ff mult si invitatiile noastre.. sunt simple dar, zic eu, frumoase :)))
da clar sunt ff frumoase, elegante, si mie imi plac.

angye16
19.02.2010, 20:19:06
merci :)
maine mergem sa le dam nasilor \:D/
si tot maine tre sa mergem sa dam comanda de verighete, apoi sa ajungem la restaurant sa alegem aranjamentele .. ufff ce zi
da clar sunt ff frumoase, elegante, si mie imi plac.

Arcee
19.02.2010, 20:59:28
merci :)
maine mergem sa le dam nasilor \:D/
si tot maine tre sa mergem sa dam comanda de verighete, apoi sa ajungem la restaurant sa alegem aranjamentele .. ufff ce zi
angye unde comanzi verighetele? ca si eu sunt in cautare...

Biu
19.02.2010, 21:54:27

foarte frumoase invitatiile :* sunt elegante si vesele in acelasi timp \:D/

ruxi86, imi plac bijuteriile ;)) . daca ii consideri cerceii prea scurti de ce nu vb cu ei sa iti mai adauge niste pietre :>

angye16
19.02.2010, 23:00:26
la "la rosa"... i-am gasit la targul de la romexpo, si ne-au placut mult verighetele lor

angye unde comanzi verighetele? ca si eu sunt in cautare...

mortisha_20
19.02.2010, 23:12:52
foarte frumoase invitatiile! ma bucur k sunt ok

mortisha_20
19.02.2010, 23:15:27
foarte dragutze marturiile! ce vei pune inauntru? bombonele, pietricele din alea de decor?
cred k niste bombonele sau ciocolatele in forma de inima! mai vedem! acum sa incep sa lucrez la ele k nu am facut decat una! si sunt migaloase

dianaruxi
20.02.2010, 10:24:49
la "la rosa"... i-am gasit la targul de la romexpo, si ne-au placut mult verighetele lor
si eu ii recomand, cei de pe calea victoriei, au modele super, preturile sunt ok, iar nenea ala de acolo e un dulce.

Arcee
20.02.2010, 11:07:20
si eu ii recomand, cei de pe calea victoriei, au modele super, preturile sunt ok, iar nenea ala de acolo e un dulce.

M-am uitat si eu pe site si din păcate nu prea sunt pe gustul meu. Majoritatea sunt destul de încărcate si eu vreau ceva relativ simplu...mai caut:-s

Arcee
20.02.2010, 16:16:07
Fetelor mi-am ridicat si eu invitatiile. Am un zambet larg pe fata si cred ca asta spune tot. Din pacate din poza nu reiese culoarea exacta bordo si plicul crem. Nu m-am putut abtine sa nu pun ultima poza cu inspectorul sef=))

Biu
20.02.2010, 18:42:44
mi-ati dat impuls fetelor cu invitatiile, azi am dat si eu comanda si avans pt ele :) . mai trebuie sa obtin ceva dispensa de la episcopie sapt viitoare si pot stabili si ora pt ceremonia religioasa si dau ok la print #:-S
roxya foarte frumoase ti-au iesit invtiatiile :suuuper:

dianaruxi
20.02.2010, 19:36:24
Fetelor mi-am ridicat si eu invitatiile. Am un zambet larg pe fata si cred ca asta spune tot. Din pacate din poza nu reiese culoarea exacta bordo si plicul crem. Nu m-am putut abtine sa nu pun ultima poza cu inspectorul sef=))
fff frumoase , si pisicul la fel.

ojitosazules85
20.02.2010, 20:05:15
Frumoase invitatiile, iar pisicul este varianta mai mica a pitzipoancei mele (asa o cheama pe pisica), e un scump!

angye16
20.02.2010, 22:05:11
pai da, modele lucrate manual sunt destul de incarcate, noi ne-am ales un model din cele lucrate la masina.. e foarte simplu :)
ideea e ca am vazut destule verighete, dar cele de la "la rosa" ni s-au parut printre cele mai bine lucrate :)

M-am uitat si eu pe site si din păcate nu prea sunt pe gustul meu. Majoritatea sunt destul de încărcate si eu vreau ceva relativ simplu...mai caut:-s

angye16
20.02.2010, 22:06:38
ff frumoase invitatiile si pisoiul la fel :D

ruxi86
21.02.2010, 14:38:29
foarte frumoase invitatiile :* sunt elegante si vesele in acelasi timp \:D/

ruxi86, imi plac bijuteriile ;)) . daca ii consideri cerceii prea scurti de ce nu vb cu ei sa iti mai adauge niste pietre :>

cred ca momentan am sa las cerceii asa ... si miresoiului ii plac asa si spune ca ar fi suficient de mari ca altfel as arata ca un pom de craciun ... o sa probez si cu rochita sa vad cum arata si cu cerceii si cu lanticul si dupa aia vad care e pasul urmator.

ruxi86
21.02.2010, 14:41:38

superbe, roxy, chiar superbe! tot astea ne-au ramas si noua la inima de la koza ;)) sa iti aduca cati mai multi invitati :*
iar de pisoi nu am ce sa mai spun ... e criminal inspectorul sef =))
ce a zis? a fost multumit de invitatii? =))

ruxi86
21.02.2010, 14:51:36
Sa va povestesc ce am patit ieri ca eram si eu si iubitul meu la pamant de nervi. Ieri il suna preotul de la biserica unde am facut noi programare pe iubitul meu, pt ca am facut programarea pe numele lui si am lasat nr. lui de telefon ... si ii spune ca daca nu putem amana nunta pt o alta zi ca nu se mai poate pe data de 22 mai ca e ajun de Praznic Imparatesc si ca ne trebuie dezlegare de la Patriarhie. Si atunci iubitul meu s-a tot luat de el, ca de ce nu ne-a spus din ianuarie cand ne-am dus sa facem programare ca nu este posibil sa fi aflat abia acum ca Rusaliile pica pe data de 23 mai, pt ca preotul tot sustinea mare si tare ca el abia acum cateva zile a aflat cand pica Rusaliile :-? Ceea ce mi se pare un pic cam tras de par ... cum e posibil ca un preot sa nu stie cand sunt sarbatorile in anul respectiv. Mai ales ca pana sa ne treaca in caietul lor acolo la biserica s-a uitat in calendar si ne-a spus ca este OK.
La un moment dat, preotul ii spune miresoiului daca nu putem cumva sa facem slujba cu juma de ora mai repede =)) Pai cum vine asta ... cu juma de ora mai devreme avem dezlegare de la Patriarhie si o juma de ora mai tarziu nu ... gata s-a inchis dezlegarea? =))
Plus ca i-am spus ca nu putem amana nimic pt ca am rezervat restaurant, formatie, fotograf, am facut invitatiile pe care deja am inceput sa le impartim si nu putem anula totul acum.
Am impresia ca venise altcineva care avea pile pe acolo si vroia aceeasi ora ca noi si acum incercau sa ne ia la intimidare sa vada daca cedam ora respectiva.
A ramas sa mergem luni dupa-amiaza la biserica ca sa ne ajute parintele sa facem acea cerere de dezlegare catre Patriarhie.
Oribil ce se intampla in ziua de astazi si cum esti tratat pana chiar si de biserica ... sunt in stare sa treaca peste orice si oricine numai ca sa isi atinga ei scopurile.

Melek
21.02.2010, 15:14:02
Sa va povestesc ce am patit ieri ca eram si eu si iubitul meu la pamant de nervi. Ieri il suna preotul de la biserica unde am facut noi programare pe iubitul meu, pt ca am facut programarea pe numele lui si am lasat nr. lui de telefon ... si ii spune ca daca nu putem amana nunta pt o alta zi ca nu se mai poate pe data de 22 mai ca e ajun de Praznic Imparatesc si ca ne trebuie dezlegare de la Patriarhie. Si atunci iubitul meu s-a tot luat de el, ca de ce nu ne-a spus din ianuarie cand ne-am dus sa facem programare ca nu este posibil sa fi aflat abia acum ca Rusaliile pica pe data de 23 mai, pt ca preotul tot sustinea mare si tare ca el abia acum cateva zile a aflat cand pica Rusaliile :-? Ceea ce mi se pare un pic cam tras de par ... cum e posibil ca un preot sa nu stie cand sunt sarbatorile in anul respectiv. Mai ales ca pana sa ne treaca in caietul lor acolo la biserica s-a uitat in calendar si ne-a spus ca este OK.
La un moment dat, preotul ii spune miresoiului daca nu putem cumva sa facem slujba cu juma de ora mai repede =)) Pai cum vine asta ... cu juma de ora mai devreme avem dezlegare de la Patriarhie si o juma de ora mai tarziu nu ... gata s-a inchis dezlegarea? =))
Plus ca i-am spus ca nu putem amana nimic pt ca am rezervat restaurant, formatie, fotograf, am facut invitatiile pe care deja am inceput sa le impartim si nu putem anula totul acum.
Am impresia ca venise altcineva care avea pile pe acolo si vroia aceeasi ora ca noi si acum incercau sa ne ia la intimidare sa vada daca cedam ora respectiva.
A ramas sa mergem luni dupa-amiaza la biserica ca sa ne ajute parintele sa facem acea cerere de dezlegare catre Patriarhie.
Oribil ce se intampla in ziua de astazi si cum esti tratat pana chiar si de biserica ... sunt in stare sa treaca peste orice si oricine numai ca sa isi atinga ei scopurile.

Off.. se pare ca e practica curenta, asta, cu mutatul nuntii. Si noi - anul trecut am avut aceeasi problema: initial am rezervat data bine-merci (parintele uitandu`se in calendar) pentru ca apoi sa fim sunati peste 3 saptamani sa ni se spuna ca`i Anjun de praznic imparatesc si ca "nu se poate fara dezlegare". Noroc ca nu apucasem sa dam invitatiile... m`am dus si - dupa ce am facut scandal - mi`am luat banii de avans si m`am dus direct la alta biserica unde nimeni nu mi`a cerut nici o dezlegare /:) .
Ma rog.. pacat ca se intampla asa ceva si in ziua de azi. Daca si pentru Casa Domnului ne trebuie pile, e rau :(

ruxi86
21.02.2010, 15:49:29
Off.. se pare ca e practica curenta, asta, cu mutatul nuntii. Si noi - anul trecut am avut aceeasi problema: initial am rezervat data bine-merci (parintele uitandu`se in calendar) pentru ca apoi sa fim sunati peste 3 saptamani sa ni se spuna ca`i Anjun de praznic imparatesc si ca "nu se poate fara dezlegare". Noroc ca nu apucasem sa dam invitatiile... m`am dus si - dupa ce am facut scandal - mi`am luat banii de avans si m`am dus direct la alta biserica unde nimeni nu mi`a cerut nici o dezlegare /:) .
Ma rog.. pacat ca se intampla asa ceva si in ziua de azi. Daca si pentru Casa Domnului ne trebuie pile, e rau :(

La mine e tare problematic, pt ca nu mai pot schimba absolut nimic, mai ales ca deja am impartit o buna parte din invitatii si nici nu imi permit sa fac alte invitatii. Asta ar insemna sa arunc vreo 500 si ceva de ron pe fereastra, pt ca s-a trezit preotul ca mai este altcineva care vrea sa faca cununia religioasa fix exact la aceeasi ora ca si mine. Mi se pare lipsit de respect!!!
O sa incercam sa o rezolvam luni dupa-amiaza, sper sa decurga totul cu bine si sa o scoatem la lumina, pt ca e groaznic ceea ce se intampla.

ojitosazules85
21.02.2010, 17:26:40
La mine e tare problematic, pt ca nu mai pot schimba absolut nimic, mai ales ca deja am impartit o buna parte din invitatii si nici nu imi permit sa fac alte invitatii. Asta ar insemna sa arunc vreo 500 si ceva de ron pe fereastra, pt ca s-a trezit preotul ca mai este altcineva care vrea sa faca cununia religioasa fix exact la aceeasi ora ca si mine. Mi se pare lipsit de respect!!!
O sa incercam sa o rezolvam luni dupa-amiaza, sper sa decurga totul cu bine si sa o scoatem la lumina, pt ca e groaznic ceea ce se intampla.
Nu ceda ora! Voi ati fost primii care ati rezervat, sa faca altii la alta ora! OOOFFF, ce tampenie mai e si asta!/:)

Arahne
21.02.2010, 18:06:18
Eu zic sa mai intrbi si alt preot sa vezi daca pe bune asa e...sau poti sa te duci personal la patriarhie.

Eu tocmai weekendul asta am facut rost de nasi si sunt tot doctori:D in sfarsit mi s-a luat o piatra dp inima

ioanaina
21.02.2010, 18:50:43
si eu sunt viitoare miresica si am nunta tot in luna mai.....in ceea ce priveste superstitiile, eu nu le bag in seama. asa sa faceti si voi. bafta la pregatiri(aveti nevoie:D)

Biu
21.02.2010, 21:50:01

aha, si marmota invelea ciocolata. hai ca eu nu m-am prins ca 22 mai e ajun de rusalii, dar sa aiba tupeu popa sa zica asa ceva :)) :)) :)) , hai lasa-ma. ruxi, fii tare pe pozitie, mergi acolo si asa pe romaneste cu o spagulie se rezolva orice. eu cand m-am dus sa rezerv ora la biserica m-a "invatat" dom' parinte a little white lie, sa zic la episcopie ca facem doar logodna, ca asa tre sa dam "donatia" mai mica 8-| . in mod evident a aparut vreun important care vrea ora ta, nu te lasa :-w

emilinicole
22.02.2010, 09:51:59
wow!
super tare ideea! bravo!
asta este altceva! felicitari creatorilor!
aveti imaginatie!
bravo!
noi pe langa cele facute de noi, mai fecem si o invitatie electronica, voce, ambianta, text, imagine:)
poop!
sa va iasa cum v-ati propus!

Multumim!!
ft tare si ideea asta cu invitatie electronica:D:D

ruxi86
22.02.2010, 10:03:00
Nu ceda ora! Voi ati fost primii care ati rezervat, sa faca altii la alta ora! OOOFFF, ce tampenie mai e si asta!/:)

Nu o sa cedez, clar ca nu am sa fac asta, doar nu sunt nebuna sa cedez ora, dupa ce am rezervat tot ce trebuia, plus ca am impartit mare parte din invitatii. Ma pregatesc sufleteste de pe acum pt discutia cu preotul :D

Eu zic sa mai intrbi si alt preot sa vezi daca pe bune asa e...sau poti sa te duci personal la patriarhie.

Eu tocmai weekendul asta am facut rost de nasi si sunt tot doctori:D in sfarsit mi s-a luat o piatra dp inima

Am mai intrebat si la alte biserici pana sa facem rezervare la asta, si din 5 biserici doar 1 singura ne-a spus ca nu ne poate cununa tocmai din aceasta cauza, iar restul nu aveau nici o treaba ... a fost ceva de genul "ce data daca este sarbatoare, asta nu inseamna ca nu se mai fac nunti, daca alte biserici nu vor sa faca asta e treaba lor" :)) Ce replica sa mai ai la faza asta? :))

ruxi86
22.02.2010, 10:03:58
si eu sunt viitoare miresica si am nunta tot in luna mai.....in ceea ce priveste superstitiile, eu nu le bag in seama. asa sa faceti si voi. bafta la pregatiri(aveti nevoie:D)

bine ai venit printre noi si spor la pregatiri >:D<

ruxi86
22.02.2010, 10:09:30
aha, si marmota invelea ciocolata. hai ca eu nu m-am prins ca 22 mai e ajun de rusalii, dar sa aiba tupeu popa sa zica asa ceva :)) :)) :)) , hai lasa-ma. ruxi, fii tare pe pozitie, mergi acolo si asa pe romaneste cu o spagulie se rezolva orice. eu cand m-am dus sa rezerv ora la biserica m-a "invatat" dom' parinte a little white lie, sa zic la episcopie ca facem doar logodna, ca asa tre sa dam "donatia" mai mica 8-| . in mod evident a aparut vreun important care vrea ora ta, nu te lasa :-w

e clar ca a venit vreun mare important, care acum vrea ora mea, pt ca i-a fost greu respectivului sa isi organizeze din timp toate cele si acum trebuie sa sufere altii din cauza lor [-( ce mor eu pe astia ... atata tupeu pe ei de nu ai vazut.
iubi cel putin e pornit rau de tot :)) socrelu' la fel ... ca cica isi ia o bata cu el :))
in caz ca va fi nevoie, asa prin absurd, sa ajungem pana la patriarhie sa facem cerere de dezlegare, voi tine minte de pontul tau :D

dianaruxi
22.02.2010, 10:10:51
e clar ca a venit vreun mare important, care acum vrea ora mea, pt ca i-a fost greu respectivului sa isi organizeze din timp toate cele si acum trebuie sa sufere altii din cauza lor [-( ce mor eu pe astia ... atata tupeu pe ei de nu ai vazut.
iubi cel putin e pornit rau de tot :)) socrelu' la fel ... ca cica isi ia o bata cu el :))
in caz ca va fi nevoie, asa prin absurd, sa ajungem pana la patriarhie sa facem cerere de dezlegare, voi tine minte de pontul tau :D
da crezi ca daca era vreunu mahar nu se ducea la vreo biserica gen elefterie?

Biu
22.02.2010, 10:17:07

:)) , lasa bata n-are a face. fii atenta, ia o invitatie cu tine, si arata-i-o preotului, sa vada ce a "lucrat ". dupa aia fa pe victima :oops: :wacko: ( auzi nu ai pile pe la patriarhie :)) ? te-ar scuti de un drum :-p )

Arcee
22.02.2010, 10:23:59
Multumesc mult fetelor. Am reușit sa-mi găsesc la târg puf bordo pt dezgatit, camasa pt miresoi, iar aseară când am fost la cumpărături in Cora ne-am găsit la un magazinas cu aur verighetele perfecte. Nu am vrut sa le luam pe cele din magazin pt ca erau ușor zgariate si a mea era mare, asa ca le-am comandat si vin de martisor. Sunt simple, clasice o sa pun poze.

Ruxi îmi pare tare rău ce s-a întâmplat, ia niște bani la tine... Si dacă tot ni vrea spune-i ca aduci derogare. Nu v-au dat chitanta ceva pe avans? Ca noua ne-au dat si scrie si ora cununiei.

ruxi86
22.02.2010, 10:42:48
da crezi ca daca era vreunu mahar nu se ducea la vreo biserica gen elefterie?

nu stiu cine era respectivul/respectiva, poate vreo cunostiinta ceva de-a lor ... ca altfel nu ne spunea daca nu putem cumva cu juma de ora mai repede fata de cat am programat. ce cu juma de ora mai repede aveam dezlegare si juma de ora mai tarziu nu mai era posibil?

ruxi86
22.02.2010, 10:44:35
:)) , lasa bata n-are a face. fii atenta, ia o invitatie cu tine, si arata-i-o preotului, sa vada ce a "lucrat ". dupa aia fa pe victima :oops: :wacko: ( auzi nu ai pile pe la patriarhie :)) ? te-ar scuti de un drum :-p )

da, buna idee ... o sa iau si o invitatie cu mine ... eventual iau si contractele de la restaurant, formatie ... ii fac un dosarel frumusel sa ii dau in cap cu el :))
la patriarhie nu cunosc pe nimeni din pacate ... iti dai seama ca asa ma scuteam de un drum si de nervi, nu iti mai spun :-p

ruxi86
22.02.2010, 10:47:06
Multumesc mult fetelor. Am reușit sa-mi găsesc la târg puf bordo pt dezgatit, camasa pt miresoi, iar aseară când am fost la cumpărături in Cora ne-am găsit la un magazinas cu aur verighetele perfecte. Nu am vrut sa le luam pe cele din magazin pt ca erau ușor zgariate si a mea era mare, asa ca le-am comandat si vin de martisor. Sunt simple, clasice o sa pun poze.

Ruxi îmi pare tare rău ce s-a întâmplat, ia niște bani la tine... Si dacă tot ni vrea spune-i ca aduci derogare. Nu v-au dat chitanta ceva pe avans? Ca noua ne-au dat si scrie si ora cununiei.

ba da, am chitanta pt suma de 150 ron ca atat am dat pt programare si scrie ca este pt cununie religioasa pe data de 22 mai ora 18.00
si scrie si data cand am facut chitanta ... e stampilata, semnata de ei si de mine ... o iau si pe aia cu mine.

dianaruxi
22.02.2010, 10:49:52
nu stiu cine era respectivul/respectiva, poate vreo cunostiinta ceva de-a lor ... ca altfel nu ne spunea daca nu putem cumva cu juma de ora mai repede fata de cat am programat. ce cu juma de ora mai repede aveam dezlegare si juma de ora mai tarziu nu mai era posibil?
ce tampenie, isi bate joc de oameni, pt ce ?
sa se duca la alta biserica dc nu a fost in stare sa rezerve, ce cred ei ca e asa usor sa schimbi invitatiile etc.

atreya
22.02.2010, 10:56:21

ooofff...patesti ca noi:(
acum toate invitatiile au modificare pe ele, 2 stelute une e trecuta biserica si in stanga: "Modificare:.....bla bla"...dar asta e...sper ca astia de la Icoanei sa nu ne faca vreo surpriza acum1!!!!

pup, se rezolva sigur ;)

emilinicole
22.02.2010, 11:29:43
deci...e clar ca popa ala minte..nu tre sa fie cine stie ce mahar care sa vrea nunta acolo..mai ales cu faza ca sa puneti voi cu juma de ora mai dev..
eu zic sa te dai asa la el..sa vada ca stiti despre ce vb si sigur rezolvi..

beatrice_cossma
22.02.2010, 11:40:32
Neatza fetelor... Stiti ca maine trebuia sa ma intanlesc cu cei de la Lyora Agency sa-mi aleg pachetul si sa semnez contractul. Ei bine,n-o sa se mai intample. Aseara am intrat pe topicul cu fotografi de nunta si am luat cateva nunte,am intrat pe site-urile lor si ... m-am indragostit de un fotograf Daniel Chindea. Asa ca, azi dimineata l-am sunat p Dl. Frimu (parca asa il cheama) sa-i spun ca nu voi mai venii maine, si sa pastreze avansul... Ma rog, s-a suparat foarte tare... m-a amenintat ca o sa ma dea in judecata, sa-i dau jumatate din banii de pachet... (care pachet nu stiu, ca in contract nu scrie decat rezervare data si banii pecare i-am dat...) Oricum, nu asta e important... important este ca l-am sunat de dimineata pe acest domn - fotograf, si e liber pe 29 mai ... si el, si Valentin Dilta (de la videostil, cameramanul cu care lucreaza). Doamne, ma simt atat de linistita... Aveam un stres maxim cu Lyora asta, pentru ca eram indoita de calitatea serviciilor pe care mi le-ar fi oferit. :)

dianaruxi
22.02.2010, 11:44:39
Neatza fetelor... Stiti ca maine trebuia sa ma intanlesc cu cei de la Lyora Agency sa-mi aleg pachetul si sa semnez contractul. Ei bine,n-o sa se mai intample. Aseara am intrat pe topicul cu fotografi de nunta si am luat cateva nunte,am intrat pe site-urile lor si ... m-am indragostit de un fotograf Daniel Chindea. Asa ca, azi dimineata l-am sunat p Dl. Frimu (parca asa il cheama) sa-i spun ca nu voi mai venii maine, si sa pastreze avansul... Ma rog, s-a suparat foarte tare... m-a amenintat ca o sa ma dea in judecata, sa-i dau jumatate din banii de pachet... (care pachet nu stiu, ca in contract nu scrie decat rezervare data si banii pecare i-am dat...) Oricum, nu asta e important... important este ca l-am sunat de dimineata pe acest domn - fotograf, si e liber pe 29 mai ... si el, si Valentin Dilta (de la videostil, cameramanul cu care lucreaza). Doamne, ma simt atat de linistita... Aveam un stres maxim cu Lyora asta, pentru ca eram indoita de calitatea serviciilor pe care mi le-ar fi oferit. :)
ce tupeu de ce sa va dea in judecata?
dupa ce ca i-ai lasat avansul. cat era avansul apropo?

beatrice_cossma
22.02.2010, 12:08:28
ce tupeu de ce sa va dea in judecata?
dupa ce ca i-ai lasat avansul. cat era avansul apropo?

Practic, nu e avans. Este rezervare data. Am dat 300Ron. Ca avans,nu aveam la ce sa dam...ca nu am stabilit un pachet. El a vrut sa ne prinda cu ceva. Va imaginati ce disperat , de a venit el la servici la mine sa ia banii... si eu nebuna de i-am dat :))

Arahne
22.02.2010, 12:31:05
Practic, nu e avans. Este rezervare data. Am dat 300Ron. Ca avans,nu aveam la ce sa dam...ca nu am stabilit un pachet. El a vrut sa ne prinda cu ceva. Va imaginati ce disperat , de a venit el la servici la mine sa ia banii... si eu nebuna de i-am dat :))
Pai tot e mult e pacat de banii aia

In legatura cu faza cu biserica
Biserica ortodoxa romana interzice organizare nuntilor in anumite zile. Dar se poate obtine ‘dezlegare‘ de la preot si astfel se pot oficia in anumite zile din post, de exemplu. In general nu se fac nunti in urmatoarele zile:
-in toate zilele de post de peste an
-in Ajunul Paznicelor Imparatesti
-in Saptamana dinaintea Postului Sfintelor Pasti
-in Postul Sfintelor Pasti
-in Saptamana Luminata
-in Duminica Rusaliilor
-in Postul Sf. Apostoli Petru si Pavel
-in Postul Adormirii Maicii Domnului
-in Postul Nasterii Domnului
-de la Nasterea Domnului la Botezul Domnului

deci abereaza

dianaruxi
22.02.2010, 12:32:19
ce disperare, dar pe tine nu te-a pus pe ganduri?
parea om normal?

Biu
22.02.2010, 12:35:51

Biserica ortodoxa romana interzice organizare nuntilor in anumite zile. Dar se poate obtine ‘dezlegare‘ de la preot si astfel se pot oficia in anumite zile din post, de exemplu. In general nu se fac nunti in urmatoarele zile:
-in Saptamana Luminata
-in Duminica Rusaliilor

deci abereaza

abereaza ca n-a stiut, dar 22 mai e ajun de praznic imparatesc. oricum se obtine dezlegare, pe mine m-a socat tupeul sa ii sune sa zica asa ceva dupa ce au chitanta de la el

beatrice_cossma
22.02.2010, 12:55:48
ce disperare, dar pe tine nu te-a pus pe ganduri?
parea om normal?

Eu am vrut sa-mi iau grija asta dupa cap... ca parca nu mai reusesc sa termin cu pregatirile .:( Asta e, acum imi pare tare rau... Oricum mi-a vorbit foarte urat la telefon respectivul domn... ca intram in litigii... ca trebuie sa-i platesc jumatate din contract... auzi tu...ca o sa mai aud eu de el. :)) Povestindu-i unei prietene care e avocat m-a sfatuit sa-i fac o somatie de plata... sa-mi returneze avansul... Cred ca innebuneste daca primeste asa ceva... Il las in plata Domnului , sa se bucure de avansul ala... si sa numai aud de el sau de Lyora Agency! Si e bine de stiut pentru toate miresicile care ar mai avea de gand sa lucreze cu agentia asta!

beatrice_cossma
22.02.2010, 12:57:58
Are idee cineva cam ce preturi au: Daniel Chindea - fotograf si Valentin Dilta - cameraman? Mi-i se par foarte ok ... acum trebuie sa stiu si scorurile ... :)

dianaruxi
22.02.2010, 13:03:45
Are idee cineva cam ce preturi au: Daniel Chindea - fotograf si Valentin Dilta - cameraman? Mi-i se par foarte ok ... acum trebuie sa stiu si scorurile ... :)
suna si intreaba ca nu cred ca mai ai timp de stat pe ganduri, actioneaza ca mai e putin, si fotografii buni se ocupa din timp.
dar eu vad ca e din baia mare, sunt doi daniel chindea?

Biu
22.02.2010, 13:25:12
suna si intreaba ca nu cred ca mai ai timp de stat pe ganduri, actioneaza ca mai e putin, si fotografii buni se ocupa din timp.

eu asa cred

ruxi86
22.02.2010, 13:38:38

-in Saptamana Luminata
-in Duminica Rusaliilor

deci abereaza

daca ar fi sa facem ca la carte, dupa lege, ar trebuie sa cerem dezlegare de la patriarhie, pt ca 22 mai este ajun de praznic imparatesc.

chestia care m-a deranjat este comportamentul preotului ... a facut pe prostovanu' ca nu stia pana acum de aceste sarbatori si a incercat sa ma ia la intimidare numai ca sa cedez ora respectiva pt ca s-a trezit X si Y ca vor si ei data si ora aia ... ca pana acum le-a fost greu sa isi miste formele sa isi caute o biserica libera ... e mai usor sa te duci la nenea preotul ca il cunosti sa te bage si pe tine pe acolo chiar daca asta inseamna sa strici calculele altcuiva. :-w

ne ducem pe la ora 5 si ceva la biserica sa discutam cu parintele si va tin la curent cum s-a rezolvat.

beatrice_cossma
22.02.2010, 14:23:41

Sincer, nu stiu. Am vb si am maine intanlire cu ei. Va anunt dupa intanlire.:) Sper sa nu-mi ceara 3000 euro ca mor .:(

beatrice_cossma
22.02.2010, 14:25:41
Oricum va dati seama ca am dat toate planurile peste cap... Va trebui sa ma gandesc ce marturii fac... ca Daniel Chindea e profesionist, nu sta el sa faca marturii-poze .:)

RamiP
22.02.2010, 14:29:58
334314

asta e rochita mea :)

emilinicole
22.02.2010, 14:32:54
334314

foarte draguta..m-am gandit la alba ca zapada cand am vazut-o:)

atreya
22.02.2010, 14:40:13
334314

woow...e superba!

RamiP
22.02.2010, 14:42:47
foarte draguta..m-am gandit la alba ca zapada cand am vazut-o:)

iti multumesc!...marturisesc ca prima oara pe manechin cand am vazut-o la targ, nu mi-a placut si totusi am probat-o de dragul mamei care era topita langa ea....in clipa in care am imbracat-o, atat de tare mi-a placut incat am dat-o jos numai dupa ce am platit-o \:D/

atreya
22.02.2010, 14:43:38
daca ar fi sa facem ca la carte, dupa lege, ar trebuie sa cerem dezlegare de la patriarhie, pt ca 22 mai este ajun de praznic imparatesc.

chestia care m-a deranjat este comportamentul preotului ... a facut pe prostovanu' ca nu stia pana acum de aceste sarbatori si a incercat sa ma ia la intimidare numai ca sa cedez ora respectiva pt ca s-a trezit X si Y ca vor si ei data si ora aia ... ca pana acum le-a fost greu sa isi miste formele sa isi caute o biserica libera ... e mai usor sa te duci la nenea preotul ca il cunosti sa te bage si pe tine pe acolo chiar daca asta inseamna sa strici calculele altcuiva. :-w

ne ducem pe la ora 5 si ceva la biserica sa discutam cu parintele si va tin la curent cum s-a rezolvat.
oof...deci eu am mers la Icoanei si a fost ok...sper ca nu e cazul sa-mi fac griji...mai are cineva acolo pe 22 mai?

RamiP
22.02.2010, 14:45:05
woow...e superba!

doar ca imi pare rau ca in poza asta nu apare si trena...8-|

beatrice_cossma
22.02.2010, 14:53:06
woow...e superba!

S-o porti sanatoasa! E superba! :)

Am sunat si eu acum 5 min la Domnita Balasa sa "confirm"... :) Parintele a zis ca ma asteapta cu o duminica inainte sa-mi zica ce sa mai aduc... :-? Oare ce trebuie sa mai aduc in afara de bani?

aaaa... am sunat si la Casa de casatorii a sect.3. tel.021/3180309
Nu se mai oficializeaza cununii civile sambata! Ca sa stiti!

RamiP
22.02.2010, 15:11:05
la sectorul 4 a reusit cineva sa vorbeasca?...eu nu reusesc, imi raspunde o "doamna" ca nu e sefu'la birou.... :-w

beatrice_cossma
22.02.2010, 15:24:58
la sectorul 4 a reusit cineva sa vorbeasca?...eu nu reusesc, imi raspunde o "doamna" ca nu e sefu'la birou.... :-w

Nu e sefu la birou ...:)) Foarte tare!

atreya
22.02.2010, 15:32:48
Tocmai am vbit in sector 2, nu e nici o priobelma se oficiaza!

beatrice_cossma
22.02.2010, 16:01:58
Tocmai am vbit in sector 2, nu e nici o priobelma se oficiaza!

Felicitari... :)

emilinicole
22.02.2010, 16:10:04
astia au inebunit..am sunat si eu la slatina si nici nu au auzit de asa ceva..acolo se oficiaza:)

alinaggg
22.02.2010, 17:26:34
oof...deci eu am mers la Icoanei si a fost ok...sper ca nu e cazul sa-mi fac griji...mai are cineva acolo pe 22 mai?

eu am la ora 17

ruxi86
22.02.2010, 17:54:09
Am ajuns acasa de la biserica si se pare ca pana la urma tot ca nea preotul se va proceda ... adica am facut o cerere catre Preafericitul Patriarh ca sa fie totul legal ... ca astea sunt formalitatile conform preotului insa el ne va oficia cununia religioasa pe 22 mai la ora 18.00 asa cum am stabilit. Dar vroia el neaparat sa fie totul legal, ca ei abia de curand au aflat chestia asta.
Si ne-a spus ca trebuie sa venim cu vreo 2 zile inainte de data nuntii ca sa ne spovedim ca asa e bine mai ales daca am trait impreuna pana acum, iar in ziua nuntii pe langa verighete si certificatul de casatorie trebuie sa mai avem la noi o sticla de vin si niste piscoturi.
Daca vreti si credeti ca va fi necesar, fac maine o copie la cererea care am scris-o impreuna cu preotul (el mi-a dictat-o cuvant cu cuvant) si o pun si aici pt doritoare.

Biu
22.02.2010, 18:23:45
Am ajuns acasa de la biserica si se pare ca pana la urma tot ca nea preotul se va proceda ... adica am facut o cerere catre Preafericitul Patriarh ca sa fie totul legal ... ca astea sunt formalitatile conform preotului insa el ne va oficia cununia religioasa pe 22 mai la ora 18.00 asa cum am stabilit. Dar vroia el neaparat sa fie totul legal, ca ei abia de curand au aflat chestia asta.
Si ne-a spus ca trebuie sa venim cu vreo 2 zile inainte de data nuntii ca sa ne spovedim ca asa e bine mai ales daca am trait impreuna pana acum, iar in ziua nuntii pe langa verighete si certificatul de casatorie trebuie sa mai avem la noi o sticla de vin si niste piscoturi.
Daca vreti si credeti ca va fi necesar, fac maine o copie la cererea care am scris-o impreuna cu preotul (el mi-a dictat-o cuvant cu cuvant) si o pun si aici pt doritoare.

da,da, te rog !!! eu maine merg la episcopie 8-|

Cristina_84
22.02.2010, 20:19:57

Noua nu ne-a zis preotul deocamdata nimic de nici o cerere,nici cand am mers sa stabilim ora..

sorinico
22.02.2010, 22:38:55
si eu am tot la biserica icoanei pe 22 mai la ora 18

simina02
23.02.2010, 07:27:50
eu am la ora 17

Buna,

si eu am de la 16.00 tot la Gradina Icoanei.
Eu zic ca nu o sa fie nici o problema

ruxi86
23.02.2010, 08:43:16
Noua nu ne-a zis preotul deocamdata nimic de nici o cerere,nici cand am mers sa stabilim ora..

norocul vostru ... asta al nostru vrea sa faca totul formal, ca vezi doamne el ne oficiaza cununia religioasa oricum, dar sa faca formalitatile astea, si patriarhia iti aproba imediat cererea aia de dezlegare ... numai ca atunci cand se depune trebuie facute copii si dupa chitanta de la restaurant pe care scrie data cand ai facut rezervarea, de la formatie, foto etc.

ruxi86
23.02.2010, 08:57:23

uite cam asa suna cererea pe care trebuie sa o semneze si stampileze si preotul vostru, cel putin al meu asa a facut ... o sa scriu eu aici pana la urma ca vad ca scanner-ul nu merge ca sa scanez cererea:

"Preafericite Parinte Patriarh,

Subsemnatul, (numele tau sau al iubitului - in cazul nostru a fost numele lui), din (numele orasului) str. (numele strazii si numarul), va rog sa aprobati oficierea casatoriei mele religioase cu (numele tau sau al iubitului - depinde cine este subsemnatul) in seara zilei de 22 mai a.c., in ajunul sarbatoririi Pogorarii Duhului Sfant.
Am facut rezervarea la restaurantul (numele restaurantului) din data de (si data care o aveti pe chitanta cand ati dat avansul la restaurant) si am initiat in scris si invitati din afara tarii care si-au rezervat biletele de avion cu cateva luni in urma pentru nunta.
Cununia va fi oficiata la biserica (numele bisericii) din orasul (numele orasului). In plus, am facut si alte organizari pentru nunta.
Nu am stiut ca in ajunul Pogorarii Sfantului Duh nu se fac nunti.
Rugam insistent sa aprobati cererea, tinand cont de starea in care ma aflu.
Va multumim!

(semnatura si data in partea dreapta)

Preafericitului Daniel
Patriarhul Bisericii Ortodoxe Romane"

Tin sa precizez ca toata polologia asta eu am scris-o de mana cu aliant frumusel ca la scoala :))))
Oricum cred ca daca o scrieti la calculator, va trebui eventual sa treceti pe la preot sa il intrebati daca nu trebuie cumva si semnata si stampilata de el.

Biu
23.02.2010, 09:25:06
uite cam asa suna cererea pe care trebuie sa o semneze si stampileze si preotul vostru, cel putin al meu asa a facut ... o sa scriu eu aici pana la urma ca vad ca scanner-ul nu merge ca sa scanez cererea:

"Preafericite Parinte Patriarh,

Subsemnatul, (numele tau sau al iubitului - in cazul nostru a fost numele lui), din (numele orasului) str. (numele strazii si numarul), va rog sa aprobati oficierea casatoriei mele religioase cu (numele tau sau al iubitului - depinde cine este subsemnatul) in seara zilei de 22 mai a.c., in ajunul sarbatoririi Pogorarii Duhului Sfant.
Am facut rezervarea la restaurantul (numele restaurantului) din data de (si data care o aveti pe chitanta cand ati dat avansul la restaurant) si am initiat in scris si invitati din afara tarii care si-au rezervat biletele de avion cu cateva luni in urma pentru nunta.
Cununia va fi oficiata la biserica (numele bisericii) din orasul (numele orasului). In plus, am facut si alte organizari pentru nunta.
Nu am stiut ca in ajunul Pogorarii Sfantului Duh nu se fac nunti.
Rugam insistent sa aprobati cererea, tinand cont de starea in care ma aflu.
Va multumim!

(semnatura si data in partea dreapta)

Preafericitului Daniel
Patriarhul Bisericii Ortodoxe Romane"

Tin sa precizez ca toata polologia asta eu am scris-o de mana cu aliant frumusel ca la scoala :))))
Oricum cred ca daca o scrieti la calculator, va trebui eventual sa treceti pe la preot sa il intrebati daca nu trebuie cumva si semnata si stampilata de el.

ruxi :* :* >:D< >:D< , mie preotul nu mi-a zis ce sa scriu, nici ca trebuie si el sa semneze:-< , noroc cu PCR ( pile, cunostine si relatii )

ruxi86
23.02.2010, 09:43:30
ruxi :* :* >:D< >:D< , mie preotul nu mi-a zis ce sa scriu, nici ca trebuie si el sa semneze:-< , noroc cu PCR ( pile, cunostine si relatii )

bafta multa, biu la episcopie >:D<
noi ne ducem maine dimineata pt ca azi a trebuit sa fac copii dupa chitanta de la restaurant si formatie, plus ca mai avem ceva treaba la scarbici.
bine ar fi fost daca aveam si eu PCR la patriarhie, dar din pacate aici chiar nu am :(
sunt tare curioasa cat de repede se va aproba, preotul ne-a spus ca pe loc iti spune DA sau NU ... ma lasa-ma e prea de tot asa ... ca trebuie sa ne ducem la secretariat a spus nu direct la patriarh si cei de la secretariat ne spun pe loc daca se aproba sau nu ... in fine, vom vedea maine ... sper sa fie cu noroc :D

Arahne
23.02.2010, 10:29:53
pana la urma ce e praznicul imparatesc? Ma gandeam ca poate si eu o sa am probleme sambata 31 iul e lasatata secolului (cand am eu nunta) iar dum incepe postul adormirii maicii Domnului. Eu nu am vorbit inca cu preotul...

Biu
23.02.2010, 10:39:54
pana la urma ce e praznicul imparatesc? Ma gandeam ca poate si eu o sa am probleme sambata 31 iul e lasatata secolului (cand am eu nunta) iar dum incepe postul adormirii maicii Domnului. Eu nu am vorbit inca cu preotul...

teoretic nu vad nicio problema, dar practic mai bine intreaba un preot. nici la mine nu scria in calendar, si eu habar nu am avut socoteala cu praznicele imparatesti :-\

ruxi86
23.02.2010, 10:52:13

da, 23 mai e praznic imparatesc ... iar in calendar scrie ca nu se fac nunti in ajun de praznic imparatesc.
cel mai bine vorbeste cu preotul sau cu mai multi daca al tau nu iti spune nimic, sa nu te trezesti cumva ca iti spune si tie cu cateva luni inainte ca trebuie sa depui cerere de dezlegare la patriarhie.
acum am aflat ca ar fi mai multe nebunii atunci pe 22 mai ... cica mai sunt si mosii de vara (ce-o insemna aia habar n-am) si cica bisericile deobicei sunt pline ca vin oamenii cu coliva sa o slujeasca parintele si tot asa.

atreya
23.02.2010, 11:27:13
si eu am tot la biserica icoanei pe 22 mai la ora 18
Aha...si ati mai fost de curand la biserica sa intrebati?
eu am platit un vaans si am intrebat atunci daca e vreo problema, si au zis ca pana in ora 14 se tine slujba de ajun praznic imp, si apoi se fac cununii...

uf#:-S

marianamateescu
23.02.2010, 11:39:55
334314

sa o porti iubita, si sa-ti poarte noroc!
si eu mi-am luat rochita pt cununia civila de la nava bride!
poop!

norishor
23.02.2010, 12:17:55
Buna fetelor!
N-am mai scris de cateva zile pt ca am fost ocupata, insa am citit aproape tot. :)
Felicitari Ruxi pt invitatii. Sunt minunate. Nu as schimba nimic la ele. La fel si ale tale Dianaruxi. Superbe.
Din pacate noi a trebuit sa facem 200 si bineinteles a trebuit sa alegem ceva mai ieftin. Oricum si ale noastre sunt dragute. :) Mergem joi dupa ele.

Emilinicole, daca as fi vazut invitatiile voastre mai devreme, iti furam ideea. :D
Roxya, sunt foarte frumoase si ale voastre. Sa va aduca muuuulti invitati!
Ruxi imi pare rau pt pataniile cu preotul si ma bucur ca ati rezolvat pana la urma.
RamiP, sa porti sanatoasa rochita. E foarte delicata si eleganta. Felicitari!
Multa bafta Biu cu cererea.

Va pup!

ruxi86
23.02.2010, 12:25:13
Buna fetelor!
N-am mai scris de cateva zile pt ca am fost ocupata, insa am citit aproape tot. :)
Felicitari Ruxi pt invitatii. Sunt minunate. Nu as schimba nimic la ele. La fel si ale tale Dianaruxi. Superbe.
Din pacate noi a trebuit sa facem 200 si bineinteles a trebuit sa alegem ceva mai ieftin. Oricum si ale noastre sunt dragute. :) Mergem joi dupa ele.

Emilinicole, daca as fi vazut invitatiile voastre mai devreme, iti furam ideea. :D
Ruxi imi pare rau pt pataniile cu preotul si ma bucur ca ati rezolvat pana la urma.

Va pup!

multumesc pt aprecieri, nori :*
asteptam pozici cu ale voastre cand va duceti sa le luati.

emilinicole
23.02.2010, 12:35:28
Buna fetelor!

Va pup!

pastreaz-o pt botez si o adaptezi:))))
ms pt aprecieri:*

mortisha_20
23.02.2010, 12:57:59
buna ziua fetele...eu v-am citit, dar nu am mai scris de mult. astazi ies si eu din casa...ma duc sa dau BT la invitatii, sper sa fie gata pana la sf saptamanii. eu am emotii k am ales un model mai simplu si mai ieftin, din cauza nr de 200 de invitatii, dar si cu gandul ca marea majoritate a invitatilor le vor arunca! Maine sper sa iau drumul spre bucuresti in cautare de bolero, pantofi, marturii si sa-si caute nasa rochita!
m-a cuprins o avalansa de emotii knd am citit astazi k mai avem 2 luni si cateva zile...

emilinicole
23.02.2010, 13:53:32
buna ziua fetele...eu v-am citit, dar nu am mai scris de mult. astazi ies si eu din casa...ma duc sa dau BT la invitatii, sper sa fie gata pana la sf saptamanii. eu am emotii k am ales un model mai simplu si mai ieftin, din cauza nr de 200 de invitatii, dar si cu gandul ca marea majoritate a invitatilor le vor arunca! Maine sper sa iau drumul spre bucuresti in cautare de bolero, pantofi, marturii si sa-si caute nasa rochita!
m-a cuprins o avalansa de emotii knd am citit astazi k mai avem 2 luni si cateva zile...

cum te mai simti cu operatia?
auzi a fost grea?ce anestezie ai folosit?

bafta la cumparaturi:)

mortisha_20
23.02.2010, 14:29:59
cum te mai simti cu operatia?
auzi a fost grea?ce anestezie ai folosit?

bafta la cumparaturi:)
pai bine..inafara de faptul k trebuie sa stau linistita si sa nu fac efort nu e nimic rau...mai simt cateodata o durere, dar nu f tare! operatia..nu am simtit nimic, anestezia generala, mi-a bagat ceva in vena si gata. dupa operatie mi-a fost rau cateva ore de la anestezie!

emilinicole
23.02.2010, 14:32:38
pai bine..inafara de faptul k trebuie sa stau linistita si sa nu fac efort nu e nimic rau...mai simt cateodata o durere, dar nu f tare! operatia..nu am simtit nimic, anestezia generala, mi-a bagat ceva in vena si gata. dupa operatie mi-a fost rau cateva ore de la anestezie!

nu stiam ca fac anestezie generala..o prietena si-a facut..si ia facut locala..si a durut-o..
daca poti da-mi si mie, te rog, PM cu numele doctorei si cat te-a costat..mai multe detalii.

:*>:D<

mortisha_20
23.02.2010, 14:39:46
nu stiam ca fac anestezie generala..o prietena si-a facut..si ia facut locala..si a durut-o..
daca poti da-mi si mie, te rog, PM cu numele doctorei si cat te-a costat..mai multe detalii.

:*>:D<
ti-am trimis pm, am scris in fuga daca am greseli gramaticale sau lipseste vreo informatie sa-mi zici.pop

vn_mihaela
23.02.2010, 14:55:11

Am sunat si eu acum 5 min la Domnita Balasa sa "confirm"... :) Parintele a zis ca ma asteapta cu o duminica inainte sa-mi zica ce sa mai aduc... :-? Oare ce trebuie sa mai aduc in afara de bani?

Confirm! si eu am primit acelasi raspuns!desi...cu putina insistenta si "amabilitate" si in cazul in care se aduna 10-15 perechi....poate se rezolva. asta mi-a fost mie sugerat.

Eu_miresica
23.02.2010, 15:02:32
\
:) stiu ce spui.. asa sunt si eu... mai conservatoare... Dar la nunta vreau sa "explodez".:)) Vreau sa-mi fac un voal scurt si infoiat la rochia mea Coco... Abia astept! Iar machiajul o sa mi-l faca Miki Puran. :)
Buna fetelor!
Si eu sunt o miresica de mai!!! :D Referitor la Miki Puran, poti sa-mi dai detalii despre ea?cat costa, dc te duci la ea sa-ti faca proba?
Mersi

beatrice_cossma
23.02.2010, 15:52:01

Confirm! si eu am primit acelasi raspuns!desi...cu putina insistenta si "amabilitate" si in cazul in care se aduna 10-15 perechi....poate se rezolva. asta mi-a fost mie sugerat.

Pai suntem deja 2 perechi, nu?

Buna fetelor!
Si eu sunt o miresica de mai!!! :D Referitor la Miki Puran, poti sa-mi dai detalii despre ea?cat costa, dc te duci la ea sa-ti faca proba?
Mersi

Da, Miki Puran ia 200 euro ptr machiaj... fara proba... Crede-ma , la Miki nu ai nevoie de proba! :)

atreya
23.02.2010, 16:40:18
Da, Miki Puran ia 200 euro ptr machiaj... fara proba... Crede-ma , la Miki nu ai nevoie de proba! :)
200 eur este enorm!
eu stiu o fata (de aici de pe forum) care cu 200 ron te face superb!
am fost admirata mult!!!

ruxi86
23.02.2010, 16:51:15
200 eur este enorm!
eu stiu o fata (de aici de pe forum) care cu 200 ron te face superb!
am fost admirata mult!!!

si nu ne arati si noua niste poze sa te admiram si noi? :-p

RamiP
23.02.2010, 16:57:01
[quote=vn_mihaela;3012158]

...3 PERECHI...:)

atreya
23.02.2010, 17:33:37
si nu ne arati si noua niste poze sa te admiram si noi? :-p

:)
nu am inca poze...si oricum nu tin neaparat sa postez poze cu mine pe forum:)

dar garantez ca e super:)

beatrice_cossma
23.02.2010, 17:40:42
[quote=beatrice_cossma;3012436]

...3 PERECHI...:)

Foarte tare!!!! mmm... ma gandeam sa facem o petitie!

:)
nu am inca poze...si oricum nu tin neaparat sa postez poze cu mine pe forum:)

dar garantez ca e super:)

Te cred pe cuvant! Dar eu o vreau pe Miki! Stiu ce iese din mana ei si vreau macar o noapte in viata mea sa fiu "MODELA ":))

RamiP
23.02.2010, 17:42:08
[quote=RamiP;3012774]

Foarte tare!!!! mmm... ma gandeam sa facem o petitie!

de acord...

beanna
23.02.2010, 18:17:09
Vai fetelor, uitati-va ce a patit miresica asta http://www.miresici.ro/showthread.php?t=2461&page=177 E de-a dreptul scandalos ca se intampla asta.Pana-mi vine rochia nu stiu ce fac...[-o< :-SS

dianaruxi
23.02.2010, 18:31:32
Vai fetelor, uitati-va ce a patit miresica asta http://www.miresici.ro/showthread.php?t=2461&page=177 E de-a dreptul scandalos ca se intampla asta.Pana-mi vine rochia nu stiu ce fac...[-o< :-SS
Pai de ce te stresezi? tu ai comandat un model pe care l-ai probat si care era in catalog nu? nu ai cerut ceva pe comanda.

beanna
23.02.2010, 18:33:21
Pai de ce te stresezi? tu ai comandat un model pe care l-ai probat si care era in catalog nu? nu ai cerut ceva pe comanda.
Eu am comandat Ferida, la sposa si am probat Frontera care e asemanatoare, dar am asa un gol in stomac...

beanna
23.02.2010, 18:36:43
Asta este rochita probata si cea de la avatar e cea pe care am comandat-o.

dianaruxi
23.02.2010, 18:55:40
SI eu am facut ca tine si am fost ff multumita de rezultat.

beanna
23.02.2010, 19:06:40
SI eu am facut ca tine si am fost ff multumita de rezultat.
Multumesc pentru incurajare.

dianaruxi
23.02.2010, 19:08:19
Multumesc pentru incurajare.
da stai linistita ca nu are ce sa se intample, sunt marci cu renume si nu isi permit sa se faca de ras.

sttefi
23.02.2010, 20:45:52
buna fetele, ce mai faceti?

Eu sunt prinsa rau cu altele...dar am zis sa va arat si proba mea de la machiaj.

Bine..la nunta o sa fie probabil mai finut ca asta a fost destul de puternic, dar asa ca si idee...

Va pup, o seara buna

dianaruxi
23.02.2010, 21:00:38

Eu sunt prinsa rau cu altele...dar am zis sa va arat si proba mea de la machiaj.

Bine..la nunta o sa fie probabil mai finut ca asta a fost destul de puternic, dar asa ca si idee...

Va pup, o seara buna
Arata f bine, cine te-a machiat?

ruxi86
23.02.2010, 21:25:08

Va pup, o seara buna

A iesit foarte bine, si chiar te prinde minunat machiajul asta. Eu zic ca merge si asa, chiar daca este mai puternic. Cine te-a machiat si cat te-a costat?

adelinad2003
23.02.2010, 23:14:04
Stai linistita rochiile La sposa sunt fenomenale , muuult mai frumoase in realitate , materialele super la fel si modul de lucru , sigur nu poti fi dezamagita

vn_mihaela
24.02.2010, 09:27:09
[quote=beatrice_cossma;3012436][quote=vn_mihaela;3012158]

Eu am cununia civila pe 9/10 aprilie :D, in functie de cum se lucreaza. nu o fac in aceeasi zi cu nunta.

P.S: am inceput si noi sa impartim invitatiile!!!!

sttefi
24.02.2010, 09:33:36
A iesit foarte bine, si chiar te prinde minunat machiajul asta. Eu zic ca merge si asa, chiar daca este mai puternic. Cine te-a machiat si cat te-a costat?

Multumesc,
M-a machiat o tipa, Nico se numeste si stiu ca lucreaza la Antena 2. Mi-a recomandat-o cineva. M-a costat 100 de lei proba si machiajul ma va costa la fel pentru ca am vbit cu ea de mai mult timp. (f ieftin in comparatie cu altii).

Acum si-a schimbat tariful in 150 de lei, dar din pacate stiu ca lucreaza numai prin cunostinte...

Eu as putea daca intereseaza pe cineva sa vorbesc cu ea.

Stefi

ruxi86
24.02.2010, 10:00:59
Multumesc,
M-a machiat o tipa, Nico se numeste si stiu ca lucreaza la Antena 2. Mi-a recomandat-o cineva. M-a costat 100 de lei proba si machiajul ma va costa la fel pentru ca am vbit cu ea de mai mult timp. (f ieftin in comparatie cu altii).

Acum si-a schimbat tariful in 150 de lei, dar din pacate stiu ca lucreaza numai prin cunostinte...

Stefi

wow ... super bun pretul!
te anunt daca e sa nu gasesc pe nimeni sa ma machieze frumos, si poate imi pui si mie o vorba buna la ea :D
ea vine acasa sau are salon ceva si te duci tu la ea? te si coafeaza sau e doar specializata pe machiaj?

emilinicole
24.02.2010, 10:41:51
Multumesc,

Stefi

arata foarte bine..go 4 it:)

yepu
24.02.2010, 12:11:11

Unele din cele mai elegante invitatii pe care la-am vazut! Ai gusturi bune! :)>-

atreya
24.02.2010, 13:06:40

Va pup, o seara buna

woow..e superb!!!!!
bravooo

norishor
24.02.2010, 15:40:52
Steffi imi place mult machiajul. S-ar potrivi si la rochia de mireasa, nu mi se pare deloc prea puternic.:up

Beanna, sa nu iti faci griji, ca sigur va iesi bine rochita ta. Iti tin pumnii. Mai sunt si exceptii insa nu va fi cazul tau.%%-

Imi pare rau fetelor ca nu se mai pot face cununii civile in week-end la voi, sper sa va adunati mai multe si sa reusiti sa va casatoriti cand doriti voi. Oricum nu mi se pare corect. In restul tarii nu s-a auzit de asa ceva, cum de numai la voi e asa? Ar trebui sa va interesati mai mult, poate e vreo greseala. Ce le-a apucat pe doamnele acelea asa brusc? Nici in presa nu s-a auzit de asta. Hm...Va tin pumnii dragelor.

Abia astept sa merg maine dupa invitatii. O sa ascult sfatul vostru si o sa deschid cutia sa ma uit daca sunt scrise corect. Nu cred ca o sa le numar, ca sunt 200 si as innebuni pana as termina numaratoarea. :D

Va pup dragi miresici!>:D<

emilinicole
24.02.2010, 16:07:40
Steffi imi place mult machiajul. S-ar potrivi si la rochia de mireasa, nu mi se pare deloc prea puternic.:up

Beanna, sa nu iti faci griji, ca sigur va iesi bine rochita ta. Iti tin pumnii. Mai sunt si exceptii insa nu va fi cazul tau.%%-

Imi pare rau fetelor ca nu se mai pot face cununii civile in week-end la voi, sper sa va adunati mai multe si sa reusiti sa va casatoriti cand doriti voi. Oricum nu mi se pare corect. In restul tarii nu s-a auzit de asa ceva, cum de numai la voi e asa? Ar trebui sa va interesati mai mult, poate e vreo greseala. Ce le-a apucat pe doamnele acelea asa brusc? Nici in presa nu s-a auzit de asta. Hm...Va tin pumnii dragelor.

Abia astept sa merg maine dupa invitatii. O sa ascult sfatul vostru si o sa deschid cutia sa ma uit daca sunt scrise corect. Nu cred ca o sa le numar, ca sunt 200 si as innebuni pana as termina numaratoarea. :D

Va pup dragi miresici!>:D<

pune mana si numarale..ca nu se stie..hai k termini rpd:)

Eu_miresica
24.02.2010, 16:53:07
Te cred pe cuvant! Dar eu o vreau pe Miki! Stiu ce iese din mana ei si vreau macar o noapte in viata mea sa fiu "MODELA ":))[/quote]

E scumpisor, DAR, i am vazut machiajele de pe site si am mai auzit de ea ca este super tare in domeniu! Asa ca si eu sunt de parere ca merita treaba cu MODELA:-B !!

Arcee
24.02.2010, 18:29:02
Buna fetelor nu am prea mai intrat sa va scriu:(
stefi foarte frumos machiajul..arati super
beatrice bine ca ai rezolvat cu foto video:-p super la machiaj miki e foarte buna
yepu multumesc pt aprecieri
beana stai linistita cu rochita. cu o firma cu asa renume nu o sa ai "surprize"
norishor te rog eu mult numara invitatiile. eu am numarat si invitatiile si plicurile (180 in total) sa nu ai Doamne fereste surprize...

mi-am comandat si eu pantofiori la Kaloni, dupa o mica aventura http://www.miresici.ro/showpost.php?p=3013310&postcount=9149

modelul este cel din poza, dar cu tocul mai mic de 4 cm

vn_mihaela
24.02.2010, 19:20:19
beatrice bine ca ai rezolvat cu foto video:-p super la machiaj miki e foarte buna
norishor te rog eu mult numara invitatiile. eu am numarat si invitatiile si plicurile (180 in total) sa nu ai Doamne fereste surprize...

mi-am comandat si eu pantofiori la Kaloni, dupa o mica aventura http://www.miresici.ro/showpost.php?p=3013310&postcount=9149

Foarte frumosi, felicitari!cand vad cum tu le rezolvi pe toate, imi dau seama cat de delasatoare sunt eu!:-< felicitari si pt invitatii, desi... te-am mai felicitat o data. :*

norishor
24.02.2010, 19:26:09
Ma supun fetelor! :D Ma pun sa le numar pe toate cele 200 de invitatii si plicuri. Sper sa nu fie probleme.

Roxya, sunt superbi pantofii. Sa ii porti cu placere! Seamana putin cu ai mei...Ma bucur ca s-a terminat cu bine povestea cu alesul pantofilor. Felicitari pt alegere!=D>

dianaruxi
24.02.2010, 20:05:22

fff frumosi pantofii. :x

Arcee
24.02.2010, 20:50:46
sarumana mult fetelor:*

ana0808
24.02.2010, 21:33:06

superbi pantofiorii...

beanna
25.02.2010, 08:43:58

Foarte frumosi pantofiorii si eleganti, sa-i porti sanatoasa.Ma bucur ca ai rezolvat-o chiar daca ai avut atatea peripetii cu vanzatoarea.Chiar 650 ai dat pe ei? N-au reduceri? Vreau sa te intreb totusi daca la Kaloni corespund marimile cu cele pe care le ai tu; de ex la veronesse am cu un nr mai mic decat stiam eu.La Cluj nu sunt Kaloni si poate mi-as lua si eu dat trebuie sa faci comanda fara sa-i probez.

ruxi86
25.02.2010, 08:53:31

superbi pantofiorii, roxy! :* sa ii porti sanatoasa si sa ii poti dansa toata seara fara probleme! >:D<

astazi urmeaza sa ne ducem la patriarhie ca tocmai am sunat la ei si mi-au spus exact unde sa vin sa depun cererea aceea de dezlegare si ce program eu.
chestia este ca iti trebuie neaparat stampila si semnatura celor de la biserica unde vrei sa te cununi ... deci daca mai sunt fete in aceeasi situatie ca mine si trebuie sa depuna cerere pt a se casatori in zile de post sau in ajun de praznic imparatesc neaparat trebuie sa aveti pe cerere stampila si semnatura de la biserica unde va veti cununa.

biu, tu ce ai rezolvat? ziceai ca te duci la episcopie sa depui cererea? ai reusit pana la urma sa iei semnatura si stampila de la biserica unde te vei cununa sau la tine a mers si fara? multa bafta sa se aprobe!!! :*

fetelor, mai am o intrebare intrebatoare ... gasesc eu in dorally mesa de par? ca sambata ma duc in dorally sa iau carton ca vrem sa facem plicurile pt bani si am umblat peste tot in bucuresti si e fff scumpa o coala de carton, asa ca mai bine merg pana in dorally si iau un top de 200 de coli de carton cu vreo 30 de lei. si asa mai am de luat niste pietricele decorative ca sa le pun in cufarasul meu care il voi folosi ca marturie.

emilinicole
25.02.2010, 09:50:46

cum ai patit tu cu astia(ma refer la postarea din link)...asa am patit eu cu cei de la Koza..acum intelegi?si eu mai aveam si avans dat...deci...
bine ca ti-ai gasit..asta e cel mai important..

Arcee
25.02.2010, 10:07:33
Foarte frumosi pantofiorii si eleganti, sa-i porti sanatoasa.Ma bucur ca ai rezolvat-o chiar daca ai avut atatea peripetii cu vanzatoarea.Chiar 650 ai dat pe ei? N-au reduceri? Vreau sa te intreb totusi daca la Kaloni corespund marimile cu cele pe care le ai tu; de ex la veronesse am cu un nr mai mic decat stiam eu.La Cluj nu sunt Kaloni si poate mi-as lua si eu dat trebuie sa faci comanda fara sa-i probez.

Din păcate atât am dat pe ei, am dat foarte putin pe verighete pt ca am dat aur la schimb si am transferat banutii pt pantofiori:D . S-au scumpit de anul trecut si din ce stiu eu nu au reduceri si e pretul standard pt pantofiorii de mireasa. Restul sunt vreo 400 ron. Legat de nr eu port 38, dar acestia vor fi 37 pt ca 38 imi scapa don picior.

mortisha_20
25.02.2010, 11:46:23
neatza fetele. Am fost si eu ieri in bucuresti. mi-am luat pantofiori, bolero si jartelutza. Si gata am terminat cu mireasa! sapt viitoare incep cu el si gata. Acum astept telefon de la cei cu invitatiile sa ma duc sa le ridic. uffa se apropie the big day si ma cuprind emotii puternice, mai ales knd mai tai cate ceva de pe listuta

dianaruxi
25.02.2010, 11:58:01
eu ma duc azi sa-mi iau figurina mi s-a pus pata pe alea care sunt litere.

ruxi86
25.02.2010, 12:02:33
neatza fetele. Am fost si eu ieri in bucuresti. mi-am luat pantofiori, bolero si jartelutza. Si gata am terminat cu mireasa! sapt viitoare incep cu el si gata. Acum astept telefon de la cei cu invitatiile sa ma duc sa le ridic. uffa se apropie the big day si ma cuprind emotii puternice, mai ales knd mai tai cate ceva de pe listuta

felicitari pt achizitii! sa le porti sanatoasa si sa iti aduca mult noroc!
si asteptam pozici cu achizitiile :-p

ruxi86
25.02.2010, 12:07:07

este intr-adevar foarte frumoasa figurina asta. si ce litere vei pune? doar initialele voastre?

noi am luat o figurina clasica pt tort ... un mire si o mireasa din dorally cand am fost anul trecut si am luat mai multe. dar eu sunt multumita de figurina noastra ... pacat insa ca miresica este cam satena, iar eu sunt bruneta ... sa vad cu ce o pot colora sa fie bruneta ca sa aduca cat de cat cu realitatea :))
si el trebuie putin pictat ... treb sa fie un saten mai inchis ... o sa imi bag eu gherutele sa ii pictez un pic :))

mortisha_20
25.02.2010, 12:07:57
vai eu am uitat complet de pahare, set de tort si fugurina si doar am fost ieri la buc, prin dragon si prin mai multe magazineL-)

dianaruxi
25.02.2010, 12:09:45
este intr-adevar foarte frumoasa figurina asta. si ce litere vei pune? doar initialele voastre?
:))
da o sa pun R & J sau invers ca sa ii dau lui intaietate, ca pe invitatii am fost eu prima.

mortisha_20
25.02.2010, 12:09:48
felicitari pt achizitii! sa le porti sanatoasa si sa iti aduca mult noroc!
si asteptam pozici cu achizitiile :-p
pozici dupa-amiaza k sunt la mama! nici nu va spun cat am dat pe pantofi, k la ce preturi se vad pe aici eu sunt pitica :)) intai vii arat si apoi va zic cat am dat, si eu am f foarte uimita mai ales k sunt de piele

dianaruxi
25.02.2010, 12:11:17
pozici dupa-amiaza k sunt la mama! nici nu va spun cat am dat pe pantofi, k la ce preturi se vad pe aici eu sunt pitica :)) intai vii arat si apoi va zic cat am dat, si eu am f foarte uimita mai ales k sunt de piele
din dragon ai luat pantofii?

mortisha_20
25.02.2010, 12:13:07
din dragon ai luat pantofii?
nuuu.. din dragon am plecat cu un gust amar

ruxi86
25.02.2010, 12:57:43
nuuu.. din dragon am plecat cu un gust amar

in dragon stiu ca sunt pantofi dar materialele lasa foarte mult de dorit ... mai bine iti iei din alta parte, mai ales ca am vazut ca mai sunt inca fff multe reduceri.
eu am vazut la deichmann si la humanic in militari pantofi fff ieftini in week-end-ul trecut ... noi am fost in auchan si am trecut rapid asa si prin deichmann si prin humanic ... si este fff posibil sa ne intoarcem sa luam pantofi pt miresoi pt ca am gasit niste pantofi fff misto, din piele la 180 sau 190 ron.

ruxi86
25.02.2010, 12:59:04
da o sa pun R & J sau invers ca sa ii dau lui intaietate, ca pe invitatii am fost eu prima.

cred ca o sa arate super pt tort, o idee foarte buna.
dar unde ai vazut astfel de figurine pt tort? ca si eu am tot cautat dar nu am gasit? le comanzi din afara sau le faci la comanda aici la noi?

mortisha_20
25.02.2010, 13:04:33
in dragon stiu ca sunt pantofi dar materialele lasa foarte mult de dorit ... mai bine iti iei din alta parte, mai ales ca am vazut ca mai sunt inca fff multe reduceri.
eu am vazut la deichmann si la humanic in militari pantofi fff ieftini in week-end-ul trecut ... noi am fost in auchan si am trecut rapid asa si prin deichmann si prin humanic ... si este fff posibil sa ne intoarcem sa luam pantofi pt miresoi pt ca am gasit niste pantofi fff misto, din piele la 180 sau 190 ron.
mai faza e ca nici nu am vazut pantofi in dragon si oricum nu-mi luam de acolo, ptr k eu nu am voie sa port altceva inafara de piele, doar k am gasit un magazin in bucuresti cu 70 % -80% reduceri, fiind din stocul de anul trecut, era si ultima pereche, si a fost ceva de genu intrat uitat probat luat. nu cred k am stat mai mult de 5 min :)). mi-am zis chiar daca mai gasesc alta pereche sa nu-mi para rau k nu le-am luat.

dianaruxi
25.02.2010, 13:06:39
cred ca o sa arate super pt tort, o idee foarte buna.
dar unde ai vazut astfel de figurine pt tort? ca si eu am tot cautat dar nu am gasit? le comanzi din afara sau le faci la comanda aici la noi?
le-am gasit pe site de la noi pe accesoriievenimente

ruxi86
25.02.2010, 13:19:01
mai faza e ca nici nu am vazut pantofi in dragon si oricum nu-mi luam de acolo, ptr k eu nu am voie sa port altceva inafara de piele, doar k am gasit un magazin in bucuresti cu 70 % -80% reduceri, fiind din stocul de anul trecut, era si ultima pereche, si a fost ceva de genu intrat uitat probat luat. nu cred k am stat mai mult de 5 min :)). mi-am zis chiar daca mai gasesc alta pereche sa nu-mi para rau k nu le-am luat.

foarte bine ai facut ... si eu mai reactionez asa ... daca vad ceva care imi place foarte mult, nu mai stau pe ganduri si il cumpar. :))
sa ne spui si cat ai dat pe ei ca m-ai facut tare curioasa acum.

mortisha_20
25.02.2010, 13:20:22
foarte bine ai facut ... si eu mai reactionez asa ... daca vad ceva care imi place foarte mult, nu mai stau pe ganduri si il cumpar. :))
sa ne spui si cat ai dat pe ei ca m-ai facut tare curioasa acum.
pai anul trecut erau 250 lei, in toamna 130 si acum cu 80% mai iar acum....va zic dupa ce pun poza :))

ruxi86
25.02.2010, 13:22:03
le-am gasit pe site de la noi pe accesoriievenimente

cunosc site-ul asta ... si eu vazusem figurine care mi-au placut foarte mult dar mi s-au parut cam scumpe ... 100 si ceva de lei parca nu imi venea sa dau, dar pe astea cu litere nu le-am observat, ori nu le-am vazut eu, ori nu eram atunci cand m-am uitat eu. si sunt ok si la pret ... eu pe figurina mea am dat 10-20 de lei, nu mai stiu sigur.

ruxi86
25.02.2010, 13:23:56
pai anul trecut erau 250 lei, in toamna 130 si acum cu 80% mai iar acum....va zic dupa ce pun poza :))

am calculat eu ceva ... dar cred ca nu am calculat bine ... imi iese prea putin :)) mai bine astept sa ne spui tu ce si cum, ca imi este ca zic vreo prostie :))

mortisha_20
25.02.2010, 13:31:41
am calculat eu ceva ... dar cred ca nu am calculat bine ... imi iese prea putin :)) mai bine astept sa ne spui tu ce si cum, ca imi este ca zic vreo prostie :))
ei da hai k va zic 30 de lei :)). eu i-am probat, dar pretul il avea pe talpa pantofului. mai aveam la mine 300 de lei, dupa ce imi cumparasem bolero-ul si jartiera, si mi-am zis k mai imprumut de la nasa daca e sa-mi vina si sa nu-mi ajunga banii. in timp ce vanzatoarea imi pregatea pantofii ptr probat am anuntat-o pe nasa k mai am doar 300 lei. ii probez,imi vin, imi plac. si a urmat intrebarea magica :" la ce pret sunt?" mi-a zis 30, eu am inteles 300, pregatesc 300 din care caserita imi smulge un 50 de lei si imi da si rest 20 :)) am crezut k face o gluma. apoi a venit sefa si mi-a explicat ca sunt din colectia trecuta. am facut o afacere :)) am avut noroc, era singura pereche alba de pantofi din magazin :d

Biu
25.02.2010, 13:41:59
am obtinut dispensa fetelor, suntem in linie dreapta ;-)
mi-am gasit si job <:-P ( nori, sutul in fund chiar a fost un pas in fata :D )
m-au luat la emisiunea aia de pe euphoria " Nunta cu stil " :))
cam astea-s vestile mele, maine pot da la printat si eu invitatiile:x

mortisha_20
25.02.2010, 13:52:35
Felicitari ptr biserica. Acum totul va decurge de la sine. Felicitari ptr job, dar eu nu am inteles ceva.. cum te-au luat la euforia? te-au angajat sau participi la concursul nunta cu stil?

mortisha_20
25.02.2010, 13:53:28
Sa ai bafta cu invitatiile. eu sper k azi sa le pot scoate

Biu
25.02.2010, 13:58:42
Felicitari ptr biserica. Acum totul va decurge de la sine. Felicitari ptr job, dar eu nu am inteles ceva.. cum te-au luat la euforia? te-au angajat sau participi la concursul nunta cu stil?

nu m-au angajat, sunt participanta la concurs :)
jobul e aici in cluj, n-are de-a face cu televiziunea( desi dintotdeauna mi-am dorit sa fiu vedeta :)) ce ciuda mi-era ca n-am si eu voce sa ma fac cantareata )

mortisha_20
25.02.2010, 14:01:25
nu m-au angajat, sunt participanta la concurs :)
jobul e aici in cluj, n-are de-a face cu televiziunea( desi dintotdeauna mi-am dorit sa fiu vedeta :)) ce ciuda mi-era ca n-am si eu voce sa ma fac cantareata )
bravo felicitari! sper sa castigi luna de miere :) ce tare o sa vedem o miresica la tv. sa ne anunti knd va veni timpul difuzarii emisiunii.
si eu as fi vrut sa fiu cantareatza, dar nu m-a facut mama cu voce

mortisha_20
25.02.2010, 14:02:24
mai am 4 zile si scad sub 2 luni

emilinicole
25.02.2010, 14:04:29

si eu:D:D
sa ne vedem atunci..eu nu stiu ce am dar toata lumea ma intreaba daca sunt streasata ca vine nunta..si eu nu am nimic:)))

beanna
25.02.2010, 14:06:32
Ce putin mai avem, fetelor...mie nu-mi vine sa cred...parca ieri vorbisem pentru sala si de atunci a trecut 1 an.
Biu, mult noroc si sa te vedem la tv; sa ne anunti si pe noi.

mortisha_20
25.02.2010, 14:08:12
si eu:D:D
sa ne vedem atunci..eu nu stiu ce am dar toata lumea ma intreaba daca sunt streasata ca vine nunta..si eu nu am nimic:)))
acum am obs k avem nunta in aceeasi zi :D daca trece 1 si 8 martie, o sa mai fie 1 luna jumate, terce si pastele si raman 3 sapt :))

mortisha_20
25.02.2010, 14:12:11
Ce putin mai avem, fetelor...mie nu-mi vine sa cred...parca ieri vorbisem pentru sala si de atunci a trecut 1 an.
Biu, mult noroc si sa te vedem la tv; sa ne anunti si pe noi. da exact, parca acum fugeam de colo colo. la mine a fost si o sit mai speciala eu intai am vb cu formatia, k o vroiam neaparat. singura data libera era 1 mai. apoi am fugit la restaurantul dorit sa vad daca e liber . spre bucuria mea era, apoi iar la formatie si tot asha :) acum.. mai e putin. sotul meu mereu ma intreaba ce am sa fac dupa nunta, despre ce am sa mai vb pe miresici, si eu ii zic gasesc eu la aspirante de bebe de exemplu :))

beanna
25.02.2010, 14:13:24
Din păcate atât am dat pe ei, am dat foarte putin pe verighete pt ca am dat aur la schimb si am transferat banutii pt pantofiori:D . S-au scumpit de anul trecut si din ce stiu eu nu au reduceri si e pretul standard pt pantofiorii de mireasa. Restul sunt vreo 400 ron. Legat de nr eu port 38, dar acestia vor fi 37 pt ca 38 imi scapa don picior.
Las, nu fii suparata, ca sunt foarte faini si plus de aia poti sa-i mai porti cred si dupa cu ceva rochita mai vaporoasa...nu cred ca vrei sa-i vinzi, nu?

norishor
25.02.2010, 14:14:33
Biu ce veste buna!
Felicitari pt biserica si mai ales pt emisiune. Pana la urma nunta ta o vom vedea cu totii la tv. Sa ne spui neaptarat cand va fi difuzata, sa va vedem.

Bafta si cu invitatiile!

Mortisha, oau, nu imi vine sa cred. Tu chiar esti norocoasa! Sa ii porti cu placere!

Ce fain de voi fetelor, e mai aproape nunta. La mine mai e putin si ajung sub 3 luni. Ma trec fiori din cand in cand mai ales cand ma gandesc la momentul cand va trebui sa ies din casa imbracata in mireasa. :rockon:

mortisha_20
25.02.2010, 14:17:57
Biu ce veste buna!
Felicitari pt biserica si mai ales pt emisiune. Pana la urma nunta ta o vom vedea cu totii la tv. Sa ne spui neaptarat cand va fi difuzata, sa va vedem.

Bafta si cu invitatiile!

Mortisha, oau, nu imi vine sa cred. Tu chiar esti norocoasa! Sa ii porti cu placere!

Ce fain de voi fetelor, e mai aproape nunta. La mine mai e putin si ajung sub 3 luni. Ma trec fiori din cand in cand mai ales cand ma gandesc la momentul cand va trebui sa ies din casa imbracata in mireasa. :rockon:
sa stii k sunt norocoasa, asha zice toata lumea

emilinicole
25.02.2010, 14:22:22
acum am obs k avem nunta in aceeasi zi :D daca trece 1 si 8 martie, o sa mai fie 1 luna jumate, terce si pastele si raman 3 sapt :))

nebuna esti..ai calculat tu repede..da si eu ma gandesc asa..trece si 8 martie..vine pastele..si vine nunta:)))

mortisha_20
25.02.2010, 14:27:00
nebuna esti..ai calculat tu repede..da si eu ma gandesc asa..trece si 8 martie..vine pastele..si vine nunta:)))
pai knd ma inintreaba cineva cat mai e pana la nunta stiu sa ii zic exact. Noroc cu miresicile :))

ojitosazules85
25.02.2010, 14:32:13
Felicitari fetelor pt tot ce ati realizat! O sa vedem miresica la tv! Cu toate ca nu m-am uitat pana acum la emisiunea aia, acu o sa ma uit!
Eu nu am mai facut multe, mi-am cumparat bijuteriile si cam atat! Trebuie sa ma duc sa caut dresuri si jartiera si o rochie de civila si am terminat cu mine!
Spor la trebi!

mortisha_20
25.02.2010, 14:34:52
Felicitari fetelor pt tot ce ati realizat! O sa vedem miresica la tv! Cu toate ca nu m-am uitat pana acum la emisiunea aia, acu o sa ma uit!
Eu nu am mai facut multe, mi-am cumparat bijuteriile si cam atat! Trebuie sa ma duc sa caut dresuri si jartiera si o rochie de civila si am terminat cu mine!
Spor la trebi!
apropo de dresuri. de care va puneti fetelor, normale sau cu banda elastica. si ce culoare albe?
eu mi-am luat ieri jartiera din buc cu 15 lei de pe lipscani.

dianaruxi
25.02.2010, 14:41:19
biu super pt job imi pare ff bine ca nu ai ramas neangajata mult timp. si la nunta cu stil sa ne anunti si pe noi cand e ca sa stam lipite de tv.

Arahne
25.02.2010, 14:56:32
Super tare! Astia ce fac te filmeaza inainte de nunta la pregatiri?

Eu mi-am luat ieri voal si margele m-am apucat sa-l brodez (de-o cam data am facut doar un rand pe margine). De asemenea am gasit acolo si sarma modelaj, pene si voalete gata facute
(cu pene). Mi-am luat si alta crinolina(de la o miresica) cu 5 cercuri (ati avut dreptate aia de la landy era prea mica), dar tot vine partea din sus a fustei aiurea cred ca tine de captuseala...ma dispera speram sa scap de croitoreasa (bine oricum trebuie si scurtata)

emilinicole
25.02.2010, 14:59:50
pai knd ma inintreaba cineva cat mai e pana la nunta stiu sa ii zic exact. Noroc cu miresicile :))

daa, si eu la fel..stiu sa spun la toata lumea cat mai am:))

BIU: NEAPARAT SA SPUI CAND E EMISIUNEA!!

atreya
25.02.2010, 15:00:06
Biu, mult noroc si sa te vedem la tv; sa ne anunti si pe noi.

Daa... mai avem putin!
Biu, sa ne spui cand sti mai multe detalii :)

Biu
25.02.2010, 15:07:18
biu super pt job imi pare ff bine ca nu ai ramas neangajata mult timp. si la nunta cu stil sa ne anunti si pe noi cand e ca sa stam lipite de tv.

da, si eu ma bucur, faceam purici toata ziua acasa, m-am apucat si am retapitat canapaua din living de plictiseala 8-} . noroc ca am terminat :)) am facut-o turcuaz, cam pipm, mda imi place :x
zicea producatoarea ca se difuzeaza prin iunie-iulie emisiunea, oricum va anunt :D

Biu
25.02.2010, 15:08:49

Eu mi-am luat ieri voal si margele m-am apucat sa-l brodez (de-o cam data am facut doar un rand pe margine). De asemenea am gasit acolo si sarma modelaj, pene si voalete gata facute
(cu pene). Mi-am luat si alta crinolina(de la o miresica) cu 5 cercuri (ati avut dreptate aia de la landy era prea mica), dar tot vine partea din sus a fustei aiurea cred ca tine de captuseala...ma dispera speram sa scap de croitoreasa (bine oricum trebuie si scurtata)

fain arahne, nu merge sa pui si niste margelute sau broderie neagra ?
pune si tu poze cu voaleta sa o vedem :x

mortisha_20
25.02.2010, 15:09:50

superb . tu ai pus perlutele pe marginea voalului? ai rabdare nu gluma:)

dianaruxi
25.02.2010, 15:10:18

esti tare rau, faceai pe dracula prin casa?

Arahne
25.02.2010, 15:24:01
superb . tu ai pus perlutele pe marginea voalului? ai rabdare nu gluma:)
da, eu le-am pus primul rand il fac numai alb dupa care o sa fac un model cu alb si negru.
Nu am luat inca voaleta ca nu mi-am luat inca rochia, dar am pus ochii pe unele crem (rochie si voaleta)
Ma dispera fusta de la rochie vine aiurea rau :-L
Nu e dracula e defapt stafie :-p

dianaruxi
25.02.2010, 15:30:04
da, eu le-am pus primul rand il fac numai alb dupa care o sa fac un model cu alb si negru.
Nu am luat inca voaleta ca nu mi-am luat inca rochia, dar am pus ochii pe unele crem (rochie si voaleta)
Ma dispera fusta de la rochie vine aiurea rau :-L
Nu e dracula e defapt stafie :-p
da ai dreptate stafie, dar nu stiu de ce mi-a venit sa zic dracula anyway, ce s-a intamplat cu cel cu broderie neagra pe care il voiai?

Arahne
25.02.2010, 15:49:55
da ai dreptate stafie, dar nu stiu de ce mi-a venit sa zic dracula anyway, ce s-a intamplat cu cel cu broderie neagra pe care il voiai?
Nu-l fac aia cu broderie neagra. M-am bucurat cand l-am gasit pe asta ca nu e nici din tulle si nici nu e asa de moale ca organza e mai batos ceva intre, imi si place ca sta ondulat pe margine plus ca n-a costat mult asa ca daca il stric nu-mi pare rau :))

beanna
25.02.2010, 16:01:24
apropo de dresuri. de care va puneti fetelor, normale sau cu banda elastica. si ce culoare albe?
eu mi-am luat ieri jartiera din buc cu 15 lei de pe lipscani.
Eu mi-am luat o pereche cu banda din dantela si fara intaritura la degete. Parca mi-as lua si portjartier.Nu stiu, cred ca imi mai voi lua o pereche de rezerva, in caz ca...Am uitat sa zic, sunt albi.

emilinicole
25.02.2010, 16:05:27
Eu mi-am luat o pereche cu banda din dantela si fara intaritura la degete. Parca mi-as lua si portjartier.Nu stiu, cred ca imi mai voi lua o pereche de rezerva, in caz ca...Am uitat sa zic, sunt albi.

eu nu o sa port dress, nu imi plac:)

beanna
25.02.2010, 19:09:37
Fetelor stiti cumva ce pret au piepenii de la magic bride? Astia de exemplu

ruxi86
25.02.2010, 20:30:11
Mortisha, ai dat fff bine pe pantofi, sa ii porti sanatoasa! Inca asteptam pozici cu ei sa ii admiram si noi :-p

Biu, felicitari pt biserica si pt job bineinteles. Ma bucur ca s-a rezolvat asa repede cu job-ul. Noi am fost astazi si am depus cererea pt dispensa si ni s-a spus sa nu ne facem griji ca se va aproba, insa sa dam un telefon miercurea viitoare si sa intrebam daca s-a aprobat sau nu.

Arahne, felicitari pt voal, arata fff bine! Si eu mi-am luat voal astazi de pe Lipscani. In sfarsit am scapat si de asta, ca eram tare stresata ca nu gaseam voal cum vroiam eu la culoarea rochiei, si am dat si super bine pe el: 50 de lei :D Voalul meu seamana fff mult cu al tau, Arahne, insa al meu este din organza, cel putin asa mi s-a spus si este si light ivoire, asta m-a bucurat cel mai mult.

Am cautat si pieptene cu tot cu coronita, asa cum a postat Beanna, dar nu am gasit nimic sa imi placa. Aveti idee unde as putea gasi asa ceva?

mortisha_20
25.02.2010, 23:23:47
astia sunt pantofiorii mei :D

ruxi86
26.02.2010, 08:33:07

Sunt foarte frumosi! Sa ii porti sanatoasa si sa iti aduca mult noroc! >:D<

dianaruxi
26.02.2010, 09:29:25
ff draguti si ff ieftini, sa ii joci sanatoasa.

emilinicole
26.02.2010, 10:14:13

sunt ft misto:)
chiar zici ca sunt de mireasa:)

Arahne
26.02.2010, 10:21:16
Mortisha, ai dat fff bine pe pantofi, sa ii porti sanatoasa! Inca asteptam pozici cu ei sa ii admiram si noi :-p

Biu, felicitari pt biserica si pt job bineinteles. Ma bucur ca s-a rezolvat asa repede cu job-ul. Noi am fost astazi si am depus cererea pt dispensa si ni s-a spus sa nu ne facem griji ca se va aproba, insa sa dam un telefon miercurea viitoare si sa intrebam daca s-a aprobat sau nu.

Arahne, felicitari pt voal, arata fff bine! Si eu mi-am luat voal astazi de pe Lipscani. In sfarsit am scapat si de asta, ca eram tare stresata ca nu gaseam voal cum vroiam eu la culoarea rochiei, si am dat si super bine pe el: 50 de lei :D Voalul meu seamana fff mult cu al tau, Arahne, insa al meu este din organza, cel putin asa mi s-a spus si este si light ivoire, asta m-a bucurat cel mai mult.

Am cautat si pieptene cu tot cu coronita, asa cum a postat Beanna, dar nu am gasit nimic sa imi placa. Aveti idee unde as putea gasi asa ceva?
Eu am dat 40 lei :D Noroc ca-s in vacanta si am timp sa buchisesc la el...
Si eu caut pieptan simplu sa cos voalul pe el ai vazut ceva pe lipscani?

@ Mortisha fffff frumosi pantofii si tocul mi se pare super, sa-i porti sanatoasa

ruxi86
26.02.2010, 10:42:07
Eu am dat 40 lei :D Noroc ca-s in vacanta si am timp sa buchisesc la el...
Si eu caut pieptan simplu sa cos voalul pe el ai vazut ceva pe lipscani?

@ Mortisha fffff frumosi pantofii si tocul mi se pare super, sa-i porti sanatoasa

Pieptene simplu simplu am vazut pe Lipscani ... am vazut chiar si acolo de unde mi-am luat voalul, Andreea se numeste magazinul respectiv. Nu stiu insa sa iti spun pretul, dar presupun ca nu sunt fff scumpe.
Eu vroiam pieptene cu tot cu diadema, dar nu mare asa cat pe tot capul, mai micut, dar nu am vazut asa cum caut eu, asa cum a pus Beanna poza aia cu pieptenele de la MB vreau eu.

dianaruxi
26.02.2010, 10:51:12
Pieptene simplu simplu am vazut pe Lipscani ... am vazut chiar si acolo de unde mi-am luat voalul, Andreea se numeste magazinul respectiv. Nu stiu insa sa iti spun pretul, dar presupun ca nu sunt fff scumpe.
Eu vroiam pieptene cu tot cu diadema, dar nu mare asa cat pe tot capul, mai micut, dar nu am vazut asa cum caut eu, asa cum a pus Beanna poza aia cu pieptenele de la MB vreau eu.
da evzi ca ala nu e cu diadema ala nu se pune in frunte ca diadema, se pune pe coc sau pe lateral.

mortisha_20
26.02.2010, 11:07:24
multumesc fetelor ptr aprecieri. tin sa spun k sunt f comozi zici k mergi pe jos:) si imi place f mult modelul si ii pot purta si dupa nunta.

mortisha_20
26.02.2010, 11:08:32
mi-am ridicat si invitatiile! sunt multumita de ele! nu le-am inumarat k mi se pareau f multe, dar am avut surpriza ca acasa sa fie cu 2 in plus :D

dianaruxi
26.02.2010, 11:11:31
mi-am ridicat si invitatiile! sunt multumita de ele! nu le-am inumarat k mi se pareau f multe, dar am avut surpriza ca acasa sa fie cu 2 in plus :D
bv felicitari sa ne pui poze, si eu am avut doua plicuri in plus.

ruxi86
26.02.2010, 11:13:00
da evzi ca ala nu e cu diadema ala nu se pune in frunte ca diadema, se pune pe coc sau pe lateral.

am vazut si ceva sa se puna pe cap asa ca diadema ... dar nu vreau din ala ... ci exact ca pieptenele ... cred ca o sa il pun intr-o parte.

ruxi86
26.02.2010, 11:13:42

ma bucur ca e totul in ordine cu invitatiile tale! sa ne pui pozici cu ele cand ai timp sa le admiram si noi! si sa iti aduca cati mai multi invitati! >:D<

si eu am avut vreo 2-3 plicuri in plus :D
au fost foarte bune ca am facut cateva probe pe ele ... ca noi am printat numele familiei careia ii dam invitatia direct pe plic, iar pe partea aia a plicului mai ingusta care deobicei se lipeste am scris tot la imprimanta sa ne confirme prezenta la numerele noastre de telefon.

mortisha_20
26.02.2010, 11:19:42
mersic , am sa pun si pozici

au fost foarte bune ca am facut cateva probe pe ele ... ca noi am printat numele familiei careia ii dam invitatia direct pe plic, iar pe partea aia a plicului mai ingusta care deobicei se lipeste am scris tot la imprimanta sa ne confirme prezenta la numerele noastre de telefon.
f interesanta ideea cu scrisu pe plic, dar e prea multa migaleala. eu am scris pe invitatie faza cu confirmarile

dianaruxi
26.02.2010, 11:21:17
eu nu am printat, am scris de mana, nu m-am mai obosit

mortisha_20
26.02.2010, 11:24:27
fetelor eu mai am o problema arzatoare :)). cand am fost cu nasa sa-mi cumpere bijuteriile, voalul si ce mai trebuia, mi-a atras atentia o diadema simpla, am sa caut modelul sa va arat, acum nu stiu cum sa o pun, parca imi plac coafurile fara nimic in pe cap, dar imi place si diadema, poate nu am vazut o coafura cu diadema, daca gasiti imi aratati si mie?

cam asha arata diadema mea

ruxi86
26.02.2010, 11:31:40
f interesanta ideea cu scrisu pe plic, dar e prea multa migaleala. eu am scris pe invitatie faza cu confirmarile

sa stii ca nu a fost migala ... a fost chiar usor, si eu am zis initial ca o sa fie nebunie si o sa ne chinuim, dar a facut miresoiul o proba si a iesit din prima bine si atunci le-am facut pe toate asa.

cam asha arata diadema mea

e draguta diadema ta ... simpla.
sa stii ca sunt atatea coafuri cu diadema ... uite iti pun cateva exemple.

mortisha_20
26.02.2010, 11:35:19
sa stii ca nu a fost migala ... a fost chiar usor, si eu am zis initial ca o sa fie nebunie si o sa ne chinuim, dar a facut miresoiul o proba si a iesit din prima bine si atunci le-am facut pe toate asa.
bravo, oricum credk au iesit superb =D>

e draguta diadema ta ... simpla.
sa stii ca sunt atatea coafuri cu diadema ... uite iti pun cateva exemple.
le-am vazut si eu...dar mie nu-mi sta bine cu parul lipit de cap...ehh eu vreau su pe spate, dar mi-e sa nu-mi fie clad, si strans, dar nu sunt obisnuita cu cocurile. cred k si din cauza k se apropie nunta cu pasi repezi sunt stresata

ruxi86
26.02.2010, 11:41:46
bravo, oricum credk au iesit superb =D>

multumesc mult :">
am sa le fac o poza si am sa va arat.

le-am vazut si eu...dar mie nu-mi sta bine cu parul lipit de cap...ehh eu vreau su pe spate, dar mi-e sa nu-mi fie clad, si strans, dar nu sunt obisnuita cu cocurile. cred k si din cauza k se apropie nunta cu pasi repezi sunt stresata

nici mie nu imi sta bine cu parul prins asa ... tocmai d-aia si eu prefer parul desfacut ... o sa ma duc sa imi iau si o mesa sa o am in caz ca este nevoie de un par mai lung :D
si in curand o sa ma duc si eu la proba ca ar cam fi cazul.

mortisha_20
26.02.2010, 11:49:36
nici mie nu imi sta bine cu parul prins asa ... tocmai d-aia si eu prefer parul desfacut ... o sa ma duc sa imi iau si o mesa sa o am in caz ca este nevoie de un par mai lung :D
si eu vreau sa fac o proba, dar acum nu indraznesc k vie 1-8 martie o sa fie ocupate coafezele cu doamenele, cred k dupa 8 incolo, vreau sa fiu cu inima impacata, cu machiajul am rezolvat-o am vb cu o fata care a facut make-up profesionist

norishor
26.02.2010, 11:52:32
Salutare fetelor!
Arahne esti o "chinezoaica batrana":D. Asta este o expresie care se foloseste la noi pt oamenii extrem de migalosi si rabdatori, sa nu te superi pe mine. Nu-mi vine sa cred cata rabdare ai sa decorezi cu manuta ta voalul. Bravo! Sper sa fie in final asa cum iti doresti.>:D<

Mortisha ai fost harnica! Felicitari pt pantofi si invitatii! Si noi le-am luat ieri si sunt exact cate trebuiau, 200. Le-am numarat acolo...si plicurile la fel.
Le voi poza cand ajung acasa daca am timp.
Super si diadema ta. Sa o porti cu placere!

Despre coafuri ce sa zic, am aceeasi dilema ca si tine. Nu-mi sta bine cu parul lipit de cap...Initial vroiam sa las parul desfacut dar intre timp m-am razgandit. Sper sa gasesc ceva pana la urma. Sper sa nu ma trezesc cu cateva zile inainte de nunta fara nicio idee de coafura. :D

Iti atasez cateva poze ca sa te inspiri.>:D<

mortisha_20
26.02.2010, 11:57:02
Salutare fetelor!
Arahne esti o "chinezoaica batrana":D. Asta este o expresie care se foloseste la noi pt oamenii extrem de migalosi si rabdatori, sa nu te superi pe mine. Nu-mi vine sa cred cata rabdare ai sa decorezi cu manuta ta voalul. Bravo! Sper sa fie in final asa cum iti doresti.>:D<

Mortisha ai fost harnica! Felicitari pt pantofi si invitatii! Si noi le-am luat ieri si sunt exact cate trebuiau, 200. Le-am numarat acolo...si plicurile la fel.
Le voi poza cand ajung acasa daca am timp.
Super si diadema ta. Sa o porti cu placere!

Despre coafuri ce sa zic, am aceeasi dilema ca si tine. Nu-mi sta bine cu parul lipit de cap...Initial vroiam sa las parul desfacut dar intre timp m-am razgandit. Sper sa gasesc ceva pana la urma. Sper sa nu ma trezesc cu cateva zile inainte de nunta fara nicio idee de coafura. :D

Iti atasez cateva poze ca sa te inspiri.>:D<
imi place prima poza

dianaruxi
26.02.2010, 12:32:02
am si eu niste poze cu coafuri din astea

mortisha_20
26.02.2010, 12:44:21
imi place ultima

dianaruxi
26.02.2010, 12:49:06
si mie imi place ultima si mai imi plac si astea

mortisha_20
26.02.2010, 12:52:50
si mie imi place ultima si mai imi plac si astea
imi place prima....e sofisticata

ruxi86
26.02.2010, 13:05:36

pe prima si pe a 3-a le am si eu ... si imi plac tare mult ... vreau sa incerc ceva in genul celei de a 3-a .. mi s-a cam pus pata pe freza aia :D

mortisha_20
26.02.2010, 13:43:46
feletelor, eu mai am sa-l imbrac pe miresoi si marturiile si tortul la care dau comanda cu 1 luna inainte. si gata! si cand ma gandesc cate pregatiri ptr o noapte! voi cum stati cu pregatirile?aaa si sa nu uit...buchetele

dianaruxi
26.02.2010, 13:44:31
feletelor, eu mai am sa-l imbrac pe miresoi si marturiile si tortul la care dau comanda cu 1 luna inainte. si gata! si cand ma gandesc cate pregatiri ptr o noapte! voi cum stati cu pregatirile?aaa si sa nu uit...buchetele
pai si noi mai avem marturii, meniuri, place carduri, si toale miresoi.

mortisha_20
26.02.2010, 13:48:23
mai e putin..

maine implinim 1 an de la civila :D

dianaruxi
26.02.2010, 13:55:03
maine implinim 1 an de la civila :D
wow felicitari, noi civila o avem pe 17 aprilie, sapt asta ne ducem sa depunem actele.

mortisha_20
26.02.2010, 13:56:36
wow felicitari, noi civila o avem pe 17 aprilie, sapt asta ne ducem sa depunem actele.
multumim! asha devreme depuneti actele? noi am depus cu 10 zile inainte

dianaruxi
26.02.2010, 13:57:15
multumim! asha devreme depuneti actele? noi am depus cu 10 zile inainte
pai noi facem civila in franta. acolo se pot depune cu 3 luni inainte

mortisha_20
26.02.2010, 14:00:06
pai noi facem civila in franta. acolo se pot depune cu 3 luni inainte
ahaaa, acum am inteles! si nunta in romania?

ruxi86
26.02.2010, 14:16:51

pt miresoi noi mai treb sa luam pantofii, tortul, buchetele, lumanarile, si pt cun. civila nu am luat nimic nimic.

felicitari pt aniversarea cun. civile! la multi multi ani impreuna plin de bucurii si impliniri!

mortisha_20
26.02.2010, 14:27:48
pt miresoi noi mai treb sa luam pantofii, tortul, buchetele, lumanarile, si pt cun. civila nu am luat nimic nimic.

felicitari pt aniversarea cun. civile! la multi multi ani impreuna plin de bucurii si impliniri!
multumim frumos! ma uit la voi k va agitati cu starea civila! nu dureaza decat 10 min. asha k noi ne-am dus in blugi doar cu parintii mei si nasii si m-am simtit f bine

ruxi86
26.02.2010, 14:34:25
multumim frumos! ma uit la voi k va agitati cu starea civila! nu dureaza decat 10 min. asha k noi ne-am dus in blugi doar cu parintii mei si nasii si m-am simtit f bine

Deocamdata nu ma agit deloc, pt ca stiu ca mai am fff mult timp. Si nu am de gand sa imi iau cine stie ce, el se va imbraca in niste pantaloni negri gen blugi si o camasa sau o bluzita frumoasa, iar eu vreau o rochita colorata mai flu-flu asa. Degeaba ma apuc sa caut de acum pt ca este mult prea devreme pt astea, si prefer sa iau altele care sunt mult mai importante acum, de ex bautura alcoolica ... ca nu am luat absolut nimic ... si ar trebui sa incepem sa luam cate ceva asa usor usor.

Arahne
26.02.2010, 14:36:30
uite niste pozne cu parul desfacut, dar fara diademe. sper sa-ti fie de folos

dianaruxi
26.02.2010, 14:49:17
ahaaa, acum am inteles! si nunta in romania?
pai nunta in ro in iunie pe 12

ruxi86
26.02.2010, 14:57:39
uite niste pozne cu parul desfacut, dar fara diademe. sper sa-ti fie de folos

multumesc, penultima imi place tare mult.

uite ce coafuri as vrea sa incerc ca am ramas de mult cu gandul la ele ....

mortisha_20
26.02.2010, 15:00:41
of o sa patresc cu coafura exact k la rochia de mireasa, prea multe modele si nu stii la care sa te opresti.

emilinicole
26.02.2010, 15:33:13
of o sa patresc cu coafura exact k la rochia de mireasa, prea multe modele si nu stii la care sa te opresti.

exact..:)))
nici eu nu stiu..
eu mai am o dilema: ce culoare sa aiba buchetul meu de civila?
ca rochia e gri..pantofii gri..ma gandeam la mov..alta varianta nu mai am:((

dianaruxi
26.02.2010, 15:40:12
exact..:)))
nici eu nu stiu..
eu mai am o dilema: ce culoare sa aiba buchetul meu de civila?
ca rochia e gri..pantofii gri..ma gandeam la mov..alta varianta nu mai am:((
ai toate optiunile posibile galben, fuchsia, verde, rosu ce vrei tu.
eu m-am hotarat la verde.

ruxi86
26.02.2010, 15:49:52

eu il vreau rosu, la fel ca pantofiorii pt civila, insa rochia nu stiu ce culoarea va avea ... poate voi folosi clasicul negru, inca nu m-am hotarat.

emilinicole
26.02.2010, 16:48:19

galben o sa am la religioasa..fuchsia..ce flori sunt fuchsia?:)))

ruxi86
26.02.2010, 16:53:04

fuchsia este o culoare :))
este un roz-siclam ... nu stiu cum sa iti explic ... este un derivat din roz. :D

dianaruxi
26.02.2010, 16:53:12
pai multe lalele, orhidee, si poti amesteca cu roz, gen trandafiri etc.

ruxi86
26.02.2010, 16:55:05
este un roz-siclam ... nu stiu cum sa iti explic ... este un derivat din roz. :D

haha ce tare ... este si o planta cu numele asta :))
bun asa ... am facut si eu de oaie :D
uite cum arata fuchsia asta

dianaruxi
26.02.2010, 17:01:38
da este si o floare fuchsia de unde si numele culorii.

anisoara2010
26.02.2010, 17:20:32
Buna fetelor. Sunt o miresica pe 31 Iulie 2010. si am intrat in criza de timp cu Lautarii, imi puteti da un sfat [-o< sau putine delatii despre cateva formatii pe care le aveti voi , multumesc>:D< .

emilinicole
26.02.2010, 17:21:42
stiu ce culoare este..imi place..dar ce flori au culoarea asta:)))

pai multe lalele, orhidee, si poti amesteca cu roz, gen trandafiri etc.
aham, am inteles:)
:*

culoarea e frumoasa..si floarea...dar de buchet nu merge:)

dianaruxi
26.02.2010, 18:20:58
culoarea e frumoasa..si floarea...dar de buchet nu merge:)
da dar ai alte optiuni, orhidee sunt o gramada de feluri si cred ca sunt si trandafiri, ranunculus, etc.cert e ca nu trebuie sa ramai la culoarea asta. mai sunt si altele, mie una imi plac buchetele cu verde si albastru, poti face si buchet albastru la rochia gri, accesoriile ce culoare sunt? uita-te aici prin buchete mele. http://picasaweb.google.com/dianaruxi/BucheteMireasa#
poate te tenteaza ceva, oricum griul merge cam cu orice.

ruxi86
26.02.2010, 18:48:17
stiu ce culoare este..imi place..dar ce flori au culoarea asta:)))

m-am prins dupa aia ca tu de fapt intrebai ce flori poti gasi la culoarea respectiva :D

da dar ai alte optiuni, orhidee sunt o gramada de feluri si cred ca sunt si trandafiri, ranunculus, etc.cert e ca nu trebuie sa ramai la culoarea asta. mai sunt si altele, mie una imi plac buchetele cu verde si albastru, poti face si buchet albastru la rochia gri, accesoriile ce culoare sunt? uita-te aici prin buchete mele. http://picasaweb.google.com/dianaruxi/BucheteMireasa#

ai o colectie impresionanta de buchete, ruxi! super arata toate :x
si restaurantul arata foarte bine ... gradina aia e superbaaaaa ... daca e vreme frumoasa, ar fi pacat sa nu faci afara, cred ca ar fi minunat.

emilinicole
26.02.2010, 22:55:00

clar ma tenteaza:))))))))0
merci mult..e ft misto primul:)..oricum toate sunt ft ft misto:)
ms..si noapte buna!

va pup

PS: Ruxi..m-am prin ca te-ai prin dupa aia:)))

beatrice_cossma
27.02.2010, 10:58:55
Ciao!
Am gasit si eu un model pe care o sa-l avem...mi s-a parut interesant...dar in loc de mov o sa fie albastru..ca asa e si sala! Am dat doar print screen...ca sunt la munci!
Va pup!<:-P

Salut! nu te sfatuiesc... in Romania, nu sunt asa buni cofetari care sa-ti scoata patratele alea si sa toarne mertipanul bine pe ele. Am vazut multe torturi patrate esuate. :(

imi pare rau ca esti deprimata,eu mi-am luat rochie de la targ de la maya fashion si sunt foarte incantata de ea

si eu am fost multa vreme deprimata pana am gasit-o pe THE ONE... Navigam pe net, gaseam cate una care-mi lua mintile iar apoi cand o vedeam ... mai ca nu ziceam : pai, asta nu e ce era pe site...

Biu
27.02.2010, 14:57:39
fetelor, am o problema, mai nou tot mai multa lume pe care nu intentionam sa o invit la nunta se "autoinvita" :-SS . rest meu nu e f mare, si daca vin mai multi de 140 nu mai pot baga mese rotunde, trebuie sa bag mese patrate, si eu de un an visez la mese rotunde 8-| . poate suna copilaresc, dar de 2 zile nu-mi da pace povestea asta:-SS :-SS :-SS

cristina08
27.02.2010, 15:12:58
fetelor, am o problema, mai nou tot mai multa lume pe care nu intentionam sa o invit la nunta se "autoinvita" :-SS . rest meu nu e f mare, si daca vin mai multi de 140 nu mai pot baga mese rotunde, trebuie sa bag mese patrate, si eu de un an visez la mese rotunde 8-| . poate suna copilaresc, dar de 2 zile nu-mi da pace povestea asta:-SS :-SS :-SS

Te inteleg :). Aceeasi problema o avem si noi. Mi-am dorit si eu foarte mult mese rotunde dar pana la urma am renuntat la ele pentru ca oricat am incercat sa restrangem lista nu am reusit. Cred totusi ca mai exista o sansa in momentul in care o sa avem si confirmarile exacte cu cine vine la nunta. Atunci vom sti daca sunt mai multi de 250 si daca vom avea loc de mese rotunde sau nu.

Arahne
27.02.2010, 15:24:16
Ce frumoase sunt orhideele alea albastre, nu am vazut asa ceva pe la noi :((

dianaruxi
27.02.2010, 16:05:35
Ce frumoase sunt orhideele alea albastre, nu am vazut asa ceva pe la noi :((
eu zic ca daca dai comanda din timp iti poate aduce orice.

beatrice_cossma
28.02.2010, 18:01:16
Buna fetelor. Sunt o miresica pe 31 Iulie 2010. si am intrat in criza de timp cu Lautarii, imi puteti da un sfat [-o< sau putine delatii despre cateva formatii pe care le aveti voi , multumesc>:D< .

Iti recomand Mihaela Barbu... daca e libera! > Intra pe site-ul ei si ascul-o... Are un pachet ok cu sonorizare inclusa.

lukyYYY
28.02.2010, 18:28:18
bafta tuturor miresicilor am si eu o nelamurire se mai poata coronita sau nu?
nu stiu ce sa aleg coronita sau cateva floricele mici prin par

ruxi86
28.02.2010, 18:51:12
bafta tuturor miresicilor am si eu o nelamurire se mai poata coronita sau nu?
nu stiu ce sa aleg coronita sau cateva floricele mici prin par

Se poarta si coronite si floricele in par, depinde ce iti place tie mai mult si bineinteles cum iti va sta mai bine.
Se poarta orice iti place tie! Cel mai bine ai face o proba de coafura sa vezi cum iti vine mai bine: cu coronita sau cu floricele.
Eu una nu ma prea dau in vant dupa coronite/diademe/tiare ... eu as prefera ori niste floricele, ori un pieptenas dragut sau o clema/brosa mai mare asa in par intr-o parte.

ruxi86
28.02.2010, 18:58:35
Fetelor, in sfarsit am facut poze la un plic de la invitatie ca sa va arat cum am tiparit la imprimanta numele familiei si confirmarea prezentei ... ca m-am tot "laudat" ca va arat ce am facut.

Mi-am luat si carton A4 sa facem plicuri pt bani/place cardurile ... o sa fie 2 in 1 ... plic de bani si place card. Urmeaza sa ne apucam de ele saptamana viitoare. Si am mai scapat de o grija si anume marturii ... am luat niste pietricele de decor mov pt cufarasele care le cumparasem din Doraly.