PDA

Versiunea completa : Pregatirile miresicilor de mai 2010

Pagini : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 [33] 34 35 36 37 38 39 40

Biu
28.02.2010, 19:38:54
fetelor, voi lipsi 10 zile, sa imi faceti rezumat cand ma intorc, ca nu o sa pot citi atatea pagini :)) . plec la training pt noul job, si din pacate nu am laptop sa imi duc cu mine (:| , si de pe telefon e criminal netu >:/
@ arahne : m-am tinut de cuvant cu concursul :-"

bafta fetele la pregatiri :gen_17:

mortisha_20
28.02.2010, 20:53:49
ce fac fetele! eu am lipsit 2 zile dar v-am citit. a reinceput facultatea, ieri am fost si am impartit cateva invitatii, azi si-a luat miresoiul pantofi, mi s-a luat o piatra dp inima. mi-a facut si mie cadou "un martisor" un inelus, care merge cu bijuurile ptr rochitza. si 3 buchete de flori. el nu se multumeste cu unul :) mai avem costumul si gata#:-S

marianamateescu
01.03.2010, 03:09:00
bafta tuturor miresicilor am si eu o nelamurire se mai poata coronita sau nu?
nu stiu ce sa aleg coronita sau cateva floricele mici prin par

se poarta orice iti place, orice iti vine bine!
eu de exemplu, o sa am flori naturale!

ruxi86
01.03.2010, 08:44:43
fetelor, voi lipsi 10 zile, sa imi faceti rezumat cand ma intorc, ca nu o sa pot citi atatea pagini :)) . plec la training pt noul job, si din pacate nu am laptop sa imi duc cu mine (:| , si de pe telefon e criminal netu >:/

bafta la training, biu! sa fie cu noroc! sa ne povestesti cum a fost cand revii!
si bafta multa si la concurs ... frumoasa povestioara, chiar mi-a placut tare mult cum ai scris ... iti tinem pumnii :*

ce fac fetele! eu am lipsit 2 zile dar v-am citit. a reinceput facultatea, ieri am fost si am impartit cateva invitatii, azi si-a luat miresoiul pantofi, mi s-a luat o piatra dp inima. mi-a facut si mie cadou "un martisor" un inelus, care merge cu bijuurile ptr rochitza. si 3 buchete de flori. el nu se multumeste cu unul :) mai avem costumul si gata#:-S

si noi gasisem niste pantofi frumosi in humanic, dar aveau numere fff mari de la 42 in sus si al meu baiat poarta 39 :((

eu am dat "ordin" de brosa pt martisor si mi-a luat baiatu' brosa si urmeaza sa mi-o dea cand vine dupa mine de la servici. :D

apropo ... la multi ani de 1 martie, fetelor si sa aveti o primavara superbaaaaaaaa! :*

Arahne
01.03.2010, 08:59:48
La Multi Ani!>:D<

Arahne
01.03.2010, 09:11:39

Am citit postul tau, amuzanta poveste :D multa bafta la training

mortisha_20
01.03.2010, 10:33:58
O Primavara frumoasa fetelor! Si un martisor norocos de la mine :* :*

atreya
01.03.2010, 10:39:30
La multi ani!

va doresc o primavara superba, presarata de multe zambete fericite!

va pup

andrelutza_2010
01.03.2010, 12:37:27
O primavara insorita tuturor ! :*:*:*

Si felicitari pt noile achizitii (invitatii - toate modelele mi-au placut, bijuurile mov - care apropo m-au pus pe ganduri :D si mai mai ca mi-as dori si eu niste accesorii pe mov:-SS, rochita turcoaz :x, pantofii thea cu toc mic, si nu numai :D) Am citit despre asa multe incat nu mi le mai amintesc in momentul acesta pe toate.
Biu, felicitari pt viitoarea aparitie televizata, si pt job ! %%- Sa fie cu noroc !!

mortisha_20
01.03.2010, 13:04:47
miresici, eu am uitat sa va mai pun invitatiile mele! Nu sunt ceva special, am ales ceva ieftin si dragutz! Alaturi aveti atasata poza cu "martisorul meu" pe care l-am primit alaturi de 3 buchete de flori( k nu s-a putut hotari la unul singur)

beanna
01.03.2010, 13:06:31
O primavara plima de bucurii, fericire si o nunta ca-n povesti va doresc, fetelor! Spor la pregatiri!

miresici, eu am uitat sa va mai pun invitatiile mele! Nu sunt ceva special, am ales ceva ieftin si dragutz! Alaturi aveti atasata poza cu "martisorul meu" pe care l-am primit alaturi de 3 buchete de flori( k nu s-a putut hotari la unul singur)
Super inelul, felicitari si pentru invitatii! Trebuie sa ma grabesc si eu cu invitatiile, dar din motive care nu depind de noi trebuie sa mai astept:(( .Asa ma panichez cand vad ca voi sunteti gata cu ele si incepeti impartirea:-SS

andrelutza_2010
01.03.2010, 13:11:20

Asa "martisor" ... vreau si eu :)).
E finut si frumos :).

mortisha_20
01.03.2010, 13:16:18
Super inelul, felicitari si pentru invitatii! Trebuie sa ma grabesc si eu cu invitatiile, dar din motive care nu depind de noi trebuie sa mai astept:(( .Asa ma panichez cand vad ca voi sunteti gata cu ele si incepeti impartirea:-SS
nu intra in panica, insa ar trebui sa te grabesti un pic, ptr k si invitatiile dureaza cam 1 sapt pana ti le da.

Asa "martisor" ... vreau si eu :)).
E finut si frumos :).
ms frumos! nu este din aur, e din argint! merge f bine cu setul cumprat ptr nunta! la care nu aveam nimic de pus pe deget!
azi ma duc sa dau comanda de tort! alta alegere grea, am vb si cu "stilista" si mi-a zis k imi va face probe dupa 8 martie!

andrelutza_2010
01.03.2010, 14:16:16
ms frumos! nu este din aur, e din argint! merge f bine cu setul cumprat ptr nunta! la care nu aveam nimic de pus pe deget!
azi ma duc sa dau comanda de tort! alta alegere grea, am vb si cu "stilista" si mi-a zis k imi va face probe dupa 8 martie!

A fost foarte inspirat partenerul. Bravo lui !

Asa repede comanda de tort ? Eu nici variante de meniu n-am vazut inca ...

mortisha_20
01.03.2010, 14:24:47
A fost foarte inspirat partenerul. Bravo lui !

Asa repede comanda de tort ? Eu nici variante de meniu n-am vazut inca ...
da asha devreme! inca este o cofetarie la care trebuie sa dai comanda cu cel putin 6 luni inainte! eu am fost in iarna si mi-a zis sa ma duc cu 1 luna inainte , sambata am fost sa ma indulcesc si am intrebat din curiozitate si mi-a zis cu 2 luni inainte, deci trebuie sa ma grabesc! bine k mi-ai adus aminte de variantele de meniu, eu am 3 variante, pe care le pot combina! sa ma uit si eu pe ele

ruxi86
01.03.2010, 15:07:28

foarte dragutze si invitatiile si martisorul tau! sa stapanesti sanatoasa inelusul, este superb! iar invitatiile sa iti aduca cati mai multi invitati la nunta!

beatrice_cossma
01.03.2010, 17:23:33
Fetelor, voi ce puneti pe masini? Eu ma gandeam sa pun niste pampoane de tul... pe masina cu care vin eu, mirele, parintii mei si ai lui...

Arahne
01.03.2010, 18:12:50
Fetelor, voi ce puneti pe masini? Eu ma gandeam sa pun niste pampoane de tul... pe masina cu care vin eu, mirele, parintii mei si ai lui...

Eu planuiesc sa-mi pun tulle pe masinile principale, le fac eu fundele am gasit niste site-uri cum se fac, pe restul se gasesc niste funde gata facute la Kaufland, sunt facute sul si doar tragi de o atata cand le desfaci si se fac pampoane, problema e cum le prind cu scoci nu merge ca strica vopseaua

beanna
01.03.2010, 18:23:24
Eu planuiesc sa-mi pun tulle pe masinile principale, le fac eu fundele am gasit niste site-uri cum se fac, pe restul se gasesc niste funde gata facute la Kaufland, sunt facute sul si doar tragi de o atata cand le desfaci si se fac pampoane, problema e cum le prind cu scoci nu merge ca strica vopseaua
Cumperi de pe net tulle? Daca da imi dai un Pm cu link-ul?

foxxy
01.03.2010, 19:38:47
De 1 Martie, va doresc sa aveti o primavara minunata !!!

Si eu am avansat cu pregatirile: a sosit rochitza ( pantofii erau deja achizitionati) , verighetele din aur alb (de la Sabrini), am Dj-ul si cvartetul, pe 20 martie am programat degustarea si alegerea aranjamentelor la restaurant, am antamat foto + video, preotul, coafatul si machiatul.
Maine primesc invitatiile ( sub forma de papirus din carton subtire tip calc si legate cu funditza).

Mai trebuie sa imbrac sotul ( care tot amana mersul la cumparaturi, pt ca nu-i place sa probeze ), sa luam pahare de sampanie si sa ne hotaram ce culori alegem pt place-carduri, numerele de mese, meniurile, etc.

Nu am domnisoare de onoare, in schimb vor fi o "turma" de copii, pt fete (sunt vreo 8) o sa fac bratari cu floare pe elastic ( cum vezi prin filme la balul de absolvire ).

Marturiile: un cd legat cu o funda mare cu melodiile noastre de suflet. Va fi mp3, deci muuuuulte melodii. Inca caut un text fain de scris pe cd-uri, daca avei idei ....nu ezitati !! ;))

La capitolul "entertaiment" vor fi dansatori profesionisti (copii) si ne mai gandeam sa punem pe mase niste biletele + pixuri (asortate cu aranjamentele...) , cine doreste sa scrie dedicatii pt miri iar DJ-ul sa le citeasca din ora in ora.

Aveti preferinte unde vreti sa fiti duse cat sunteti furate? ;;)
Eu stiu doar ca nu vreau la biliard / bowling sau la Mc donalds.
As vrea sa fac poze la Arcul de Trimf !

ruxi86
01.03.2010, 20:40:02

Arahne se refera la faptul ca a gasit pe net niste site-uri care iti arata cum sa faci o funda.

De 1 Martie, va doresc sa aveti o primavara minunata !!!

Si eu am avansat cu pregatirile: a sosit rochitza ( pantofii erau deja achizitionati) , verighetele din aur alb (de la Sabrini), am Dj-ul si cvartetul, pe 20 martie am programat degustarea si alegerea aranjamentelor la restaurant, am antamat foto + video, preotul, coafatul si machiatul.
Maine primesc invitatiile ( sub forma de papirus din carton subtire tip calc si legate cu funditza).

Mai trebuie sa imbrac sotul ( care tot amana mersul la cumparaturi, pt ca nu-i place sa probeze ), sa luam pahare de sampanie si sa ne hotaram ce culori alegem pt place-carduri, numerele de mese, meniurile, etc.

Nu am domnisoare de onoare, in schimb vor fi o "turma" de copii, pt fete (sunt vreo 8) o sa fac bratari cu floare pe elastic ( cum vezi prin filme la balul de absolvire ).

Marturiile: un cd legat cu o funda mare cu melodiile noastre de suflet. Va fi mp3, deci muuuuulte melodii. Inca caut un text fain de scris pe cd-uri, daca avei idei ....nu ezitati !! ;))

La capitolul "entertaiment" vor fi dansatori profesionisti (copii) si ne mai gandeam sa punem pe mase niste biletele + pixuri (asortate cu aranjamentele...) , cine doreste sa scrie dedicatii pt miri iar DJ-ul sa le citeasca din ora in ora.

Aveti preferinte unde vreti sa fiti duse cat sunteti furate? ;;)
Eu stiu doar ca nu vreau la biliard / bowling sau la Mc donalds.
As vrea sa fac poze la Arcul de Trimf !

Felicitari pt achizitii, foxxy! Ai realizat foarte multe in timpul cand nu ai intrat pe forum ;)) Sa le stapanesti sanatoasa pe toate si sa va aduca numai bucurii si noroc!
Sa ne arati poze cu rochita, cu verighetele si cu invitatiile cand le primesti.
Foarte interesanta ideea cu cd-ul pe care veti pune melodiile voastre de suflet si le veti da invitatiilor drept marturii ... foarte buna! Sau ai putea sa pui poze cu voi pe cd-ul respectiv si pe fundal sa fie melodiile voastre de suflet ... bine cred ca va trebui sa folositi un dvd in cazul asta ;))
Imi place foarte mult si ideea cu dedicatiile ... o sa fie cu siguranta foarte amuzanta faza respectiva ... mai ales daca veti primi dedicatii haioase din partea invitatiilor.
Eu nu m-am gandit inca unde as vrea sa fiu dusa cand o sa fiu furata ... in nici un caz la discoteca (din care vad ca e o "moda") ... dar nici la Arcul de Triumf nu as vrea ... nici nu stiu unde ar putea sa ma duca mai ales ca restaurantul nostru este in Militari aproape de iesirea pe autostrada.

mortisha_20
01.03.2010, 21:14:27
fetele am rezolvat si eu cu tortul! asha va arata :D

norishor
01.03.2010, 21:18:26
Va doresc o primavara frumoasa fetelor! 336603

Ma bucur mult Biu pt noul job. Multa bafta la training.

Felicitari mortisha pt invitatii, sunt super. Seamana putin cu ale noastre.
Felicitari si pt cadorurile de 1 Martie.

Super de voi fetelor ca ati cumparat hainute pt mirii vostri. Al meu mai asteapta putin.

Referitor la aranjamentele pt masina eu as vrea cam asa ceva. 336619336620 Tulle am cumparat deja de pe net. Am luat suficient ca sa ajunga si pt decorarea curtii mele...pt ca stau la casa. :)

Va pup si bafta la pregatiri!...mai e putin.:-SS

beatrice_cossma
01.03.2010, 21:39:38
Va doresc o primavara frumoasa fetelor! 336603

Ma bucur mult Biu pt noul job. Multa bafta la training.

Felicitari mortisha pt invitatii, sunt super. Seamana putin cu ale noastre.
Felicitari si pt cadorurile de 1 Martie.

Super de voi fetelor ca ati cumparat hainute pt mirii vostri. Al meu mai asteapta putin.

Referitor la aranjamentele pt masina eu as vrea cam asa ceva. 336619336620 Tulle am cumparat deja de pe net. Am luat suficient ca sa ajunga si pt decorarea curtii mele...pt ca stau la casa. :)

Va pup si bafta la pregatiri!...mai e putin.:-SS

Norisor imi poti spune si mie de unde le-ai cumparat? sunt gata facute?

norishor
01.03.2010, 22:13:22
Norisor imi poti spune si mie de unde le-ai cumparat? sunt gata facute?

Am cumparat tulle-ul. Funditele respective va trebui sa ma chinui sa le fac eu sau cineva mai priceput din familie. :)
Nu cred ca e chiar atat de complicat de facut, eu zic sa incerci. >:D<

Mortisha...e super tortuletul vostru. Sa il papati cu placere si sa fie buuuun de tot.

mortisha_20
01.03.2010, 22:21:08
Am cumparat tulle-ul. Funditele respective va trebui sa ma chinui sa le fac eu sau cineva mai priceput din familie. :)
Nu cred ca e chiar atat de complicat de facut, eu zic sa incerci. >:D<

Mortisha...e super tortuletul vostru. Sa il papati cu placere si sa fie buuuun de tot.
Ms frumos!

norishor
01.03.2010, 23:03:52
Ms frumos!

Mortisha ai mai putin de 2 luni pana la nunta...Ce trece timpul. <:-P

mortisha_20
01.03.2010, 23:09:38
Mortisha ai mai putin de 2 luni pana la nunta...Ce trece timpul. <:-P
vai, nici nu vreau sa ma gandesc!!!!! mai devreme ii ziceam sotului, mai eu simt ceva, asha o emotie, parca trebuie sa fac ceva, am o stare de incordare, nu ma pot relaxa! simt k nu mai trece saptamana asta, sa fac proba la coafura sa ma simt cat de cat cu sufletul impacat k am gasit-o pe cea perfecta. La make-up nu mi-e frik , fata machiaza super, dar sa fac si acolo k personal nu m-a machiat niciodata, dar aia mai aproape de nunta! miresoiul e incapatanat, k sa nu-l bat la cap k el daca vrea isi ia costumul cu o noapte inainte :)) bine macar k si-a luat ieri pantofi, nu imi venea a crede k a vrut sa probeze! banii se duc, cheltuieli sunt multe! se aduna cam multe pe cap, acum fac liste(cui ii dau invitatia, notez prima impresie, apoi a doua :)) ) si cand ma uit el pare asha relaxat, cu toate k mi-a marturisit k si el are emotii

marianamateescu
02.03.2010, 02:21:51

stai linistita, tot pe 15 am si eu nunta si evident sunt in aceeasi situatie: nu am inca invitatiile! are Dumnezeu grija... asa sper! inca nu ne-am hotarat cum sa le facem... deci... nu esti singura!

bafta!

dap si eu vreau tot asa pe toata capota, doar ca numai la masina in care sunt eu, mireasa;)) la celelalte o sa pun numai la oglinzi... un aranjament din tull lasat lung "sa curga" cu flori naturale.

fetele am rezolvat si eu cu tortul! asha va arata :D

tot din 3 etaje o sa-l fac si eu, il comand de la Alice cu doar 2 sapt inainte, cel putin asa mi-au spus si o sa-l ornez tot cu flori naturale!

<:-P

era sa uit... sa aveti o primavara reusita, mai ales din pdv al nuntii, sa va iasa asa cum v-ati propus! sa aveti iubire si intelegere de la viitorii soti si evident multa sanatate!

:suuuper: :suuuper: :suuuper: :suuuper: :suuuper:

ruxi86
02.03.2010, 08:21:59
vai, nici nu vreau sa ma gandesc!!!!! mai devreme ii ziceam sotului, mai eu simt ceva, asha o emotie, parca trebuie sa fac ceva, am o stare de incordare, nu ma pot relaxa! simt k nu mai trece saptamana asta, sa fac proba la coafura sa ma simt cat de cat cu sufletul impacat k am gasit-o pe cea perfecta. La make-up nu mi-e frik , fata machiaza super, dar sa fac si acolo k personal nu m-a machiat niciodata, dar aia mai aproape de nunta! miresoiul e incapatanat, k sa nu-l bat la cap k el daca vrea isi ia costumul cu o noapte inainte :)) bine macar k si-a luat ieri pantofi, nu imi venea a crede k a vrut sa probeze! banii se duc, cheltuieli sunt multe! se aduna cam multe pe cap, acum fac liste(cui ii dau invitatia, notez prima impresie, apoi a doua :)) ) si cand ma uit el pare asha relaxat, cu toate k mi-a marturisit k si el are emotii

Am impresia ca toti barbatii se comporta asa ... "pai ce nu mai este timp?" .... "mai avem timp destul" si tot asa. Duminica am fost in Feeria, in Baneasa, am intrat un pic in Carrefour, si dupa aia trebuia sa mergem in mall sa ne uitam pe la magazine ca trebuie sa isi ia pantofi domnu', dar bineinteles ca nu a mai vrut sa mearga pe la magazine, ca se plictisise, si nu mai avea chef =)) "Ce doar mai sunt 2 luni si ceva, mai avem timp sa cautam"

Noi aproape am terminat de impartit invitatiile, mai avem foarte putine invitatii de impartit. Si vad ca au inceput sa se auto-invite persoane care nu erau pe lista si care promit solemn ca abia asteapta sa ne vada in ziua cea mare si cu siguranta ca nu vor lipsi. Noroc ca am mai luat invitatii in plus, ca ne gandeam noi ca se vor gasi persoane care se vor auto-invita.

Si eu as fi vrut fundite din tull pt masina in care voi fi eu, dar nu stiu de unde as putea lua tull mai ieftin si mie ca il cumpar degeaba pt ca nu ma pricep deloc sa fac funditele alea.

Arahne
02.03.2010, 09:28:22
nup il iau tot de la chineji, acolo e 10 ron metru sau mai putin. Nu mai comand chestii dp net mi-am luat odata teapa am comandat de pe net sarma modelaj cu 25 ron si la europa era aceeasi cu 10 :-L

uite un site care explica cum se fac funde, nu-i mare jmen ;;)
http://www.save-on-crafts.com/howtomakloop.html
http://www.save-on-crafts.com/puffybow.html

Am impresia ca toti barbatii se comporta asa ... "pai ce nu mai este timp?" .... "mai avem timp destul" si tot asa. Duminica am fost in Feeria, in Baneasa, am intrat un pic in Carrefour, si dupa aia trebuia sa mergem in mall sa ne uitam pe la magazine ca trebuie sa isi ia pantofi domnu', dar bineinteles ca nu a mai vrut sa mearga pe la magazine, ca se plictisise, si nu mai avea chef =)) "Ce doar mai sunt 2 luni si ceva, mai avem timp sa cautam"

Noi aproape am terminat de impartit invitatiile, mai avem foarte putine invitatii de impartit. Si vad ca au inceput sa se auto-invite persoane care nu erau pe lista si care promit solemn ca abia asteapta sa ne vada in ziua cea mare si cu siguranta ca nu vor lipsi. Noroc ca am mai luat invitatii in plus, ca ne gandeam noi ca se vor gasi persoane care se vor auto-invita.

Si eu as fi vrut fundite din tull pt masina in care voi fi eu, dar nu stiu de unde as putea lua tull mai ieftin si mie ca il cumpar degeaba pt ca nu ma pricep deloc sa fac funditele alea.

Asa e si al meu, noroc ca am amanat nunta alfel nu am fi fost pregatiti, eu ma tot stresez el mai e timp.

In fine acum au sarit toti cu ideea ca e mai bine sa ai formatie la nunta, ca vezi doamne or sa dea invitatii mai multi bani la dar...Voi ce parere aveti?
Din fericire a gasit taicamiu pe unii care fac parte din ansamblul 2 al armatei, mie-mi plac ca au vioara si DJ (deci nu sunt lautari de lautari) acum sa vedem cat or costa....

dianaruxi
02.03.2010, 10:20:31
Ce fac fetele mele?
noi am mai taiat ceva de pe lista, pantofi pt miresoi, pt civila. am facut si niste poze cu primaria in care ne vom casatori, arata super. o sa vi le arat cand ma intorc.

ruxi86
02.03.2010, 10:23:54
Asa e si al meu, noroc ca am amanat nunta alfel nu am fi fost pregatiti, eu ma tot stresez el mai e timp.

In fine acum au sarit toti cu ideea ca e mai bine sa ai formatie la nunta, ca vezi doamne or sa dea invitatii mai multi bani la dar...Voi ce parere aveti?
Din fericire a gasit taicamiu pe unii care fac parte din ansamblul 2 al armatei, mie-mi plac ca au vioara si DJ (deci nu sunt lautari de lautari) acum sa vedem cat or costa....

Si eu sunt la fel de stresata ... mai ales ca mai sunt 2 luni si ceva si noi nici bautura nu am luat =)) Noroc ca nu mai sunt foarte multe de luat, ca am tot tras de ele sa le cumpar din timp ca incepeam sa ne aglomeram cu ele, si asa am facut o gaura in buget cat noi de mare ... dar na asta e.

Cred ca va influenta invitatii mult mai mult o formatie decat un DJ, dar nu neaparat in sensul ca darul va fi mai mare. Eu de exemplu am semnat cu o formatie, nu lautari de lautari, nu stiu sa cante manele, si nici nu vor canta. Eu sunt de parere ca o formatie ar face mult mai mult atmosfera fata de un DJ, canta si live, e mai de senzatie asa ... zic eu. Aproape la toate nuntile la care am fost am vazut numai formatii si a fost o atmosfera superrrrr. La o singura nunta am fost si aveau DJ, adevarul este ca nici DJ-ul nu a fost extraordinar, lumea mai mult statea la masa. Acum depinde foarte mult si de DJ bineinteles ca si de formatie sa stie ce melodii sa puna, cand sa le puna ca sa danseze lumea, nu sa stea toata noaptea la masa, lipiti de scaune.

Apropo de unde de la chineji vei lua tull-ul? Din Europa? Poate totusi ma incumat si eu sa cumpar sa incerc sa fac funda pt masina in care voi fi eu. Oare cati metri vor trebui pt o funda? Ai vreo idee?

ruxi86
02.03.2010, 10:25:55
Ce fac fetele mele?
noi am mai taiat ceva de pe lista, pantofi pt miresoi, pt civila. am facut si niste poze cu primaria in care ne vom casatori, arata super. o sa vi le arat cand ma intorc.

Super, Ruxi, felicitari pt achizitie ... sa poarte sanatosu' sotiorul tau pantofiorii si sa ii aduca numai noroc!

atreya
02.03.2010, 10:26:23

Da, stiu cum sunt ei:)
Dar eu ii tot zic,,,NU LASAM PE ULTIMUL MOMENT :))

si intelege cat de cat..

dianaruxi
02.03.2010, 10:27:13
Da, stiu cum sunt ei:)
Dar eu ii tot zic,,,NU LASAM PE ULTIMUL MOMENT :))

si intelege cat de cat..
al meu nu are nimik de facut pt nunta, tot ce trebuie sa faca el e sa fie acolo ;))

andrelutza_2010
02.03.2010, 10:27:59
nup il iau tot de la chineji, acolo e 10 ron metru sau mai putin. Nu mai comand chestii dp net mi-am luat odata teapa am comandat de pe net sarma modelaj cu 25 ron si la europa era aceeasi cu 10 :-L

Danke! de linkuri. Mi-am salvat tot :D. Deja ma vad facand funde :)) .

Ce putin mai avem pana la nunta fetelor... parca ma trece un fior cand ma gandesc :-s..

norishor
02.03.2010, 10:45:52
Buna fetelor!
Eu am luat metrul de tulle cu 1,8 lei, de pe net, de la o firma din Bucuresti. Am cumparat 25 de m si sunt foarte multumita. O alta miresica a recomandat aceasta firma. In urma cu cateva luni v-am mai zis de asta si v-am trimis id-ul celor care mi l-ati cerut pt a lua legatura cu un reprezentant al firmei. Eu zic ca nu are rost sa dati multi bani pe asa ceva pt ca nu cred ca veti refolosi in viitor.
Fug la munca :((
Va pup!

atreya
02.03.2010, 11:10:56
al meu nu are nimik de facut pt nunta, tot ce trebuie sa faca el e sa fie acolo ;))
Eu l-am implicat putin ca pe urma sa nu poate reprosa nimic, de genul aaa...ca aici nu m-ai intrebat! sau, ca el nu e implicat si fac totul de una singura:)

andreea1987
02.03.2010, 11:54:32
Buna norishor! spune-mi si mie te rog cum se numeste firma de la care ai luat tul sa ii caut si eu pe net. mersi

Arahne
02.03.2010, 12:09:16
Si eu sunt la fel de stresata ... mai ales ca mai sunt 2 luni si ceva si noi nici bautura nu am luat =)) Noroc ca nu mai sunt foarte multe de luat, ca am tot tras de ele sa le cumpar din timp ca incepeam sa ne aglomeram cu ele, si asa am facut o gaura in buget cat noi de mare ... dar na asta e.

Cred ca va influenta invitatii mult mai mult o formatie decat un DJ, dar nu neaparat in sensul ca darul va fi mai mare. Eu de exemplu am semnat cu o formatie, nu lautari de lautari, nu stiu sa cante manele, si nici nu vor canta. Eu sunt de parere ca o formatie ar face mult mai mult atmosfera fata de un DJ, canta si live, e mai de senzatie asa ... zic eu. Aproape la toate nuntile la care am fost am vazut numai formatii si a fost o atmosfera superrrrr. La o singura nunta am fost si aveau DJ, adevarul este ca nici DJ-ul nu a fost extraordinar, lumea mai mult statea la masa. Acum depinde foarte mult si de DJ bineinteles ca si de formatie sa stie ce melodii sa puna, cand sa le puna ca sa danseze lumea, nu sa stea toata noaptea la masa, lipiti de scaune.

Apropo de unde de la chineji vei lua tull-ul? Din Europa? Poate totusi ma incumat si eu sa cumpar sa incerc sa fac funda pt masina in care voi fi eu. Oare cati metri vor trebui pt o funda? Ai vreo idee?

Mersi de incurajare eu mereu am trait cu impresia ca formatiile stalcesc cantecele orginale ;))

Depinde cat de pufoasa e funda, oricum nu cred ca mai mult de 2m. Dar daca vrei sa faci ca in pozele de la Norishor iti trebuie tull sa ajunga din fata(mijlocul capotei) pana la oglinzi asa ca apuca-te de masurat :D M-am gandit si cum s-ar putea prinde, o varianta ar fi cu ventuze alta sa prinzi ata sau sarma cu care ai legat funda sub capota, iar cele la oglinzi le legi pur si simplu.

Tulle-ul l-am vazut in fata acolo la intrare in dragonul rosu sunt magazine numai cu metraje si chestii de mercerie (eu mi-am luat si niste strassuri pt voal de lipit). Sa ai si in vedere ca tulle-ul are o latime (de la 1-2m la jumate) ceea ce e cam mult deci ai putea sa-l tai

ruxi86
02.03.2010, 12:10:20
Buna fetelor!
Eu am luat metrul de tulle cu 1,8 lei, de pe net, de la o firma din Bucuresti. Am cumparat 25 de m si sunt foarte multumita. O alta miresica a recomandat aceasta firma. In urma cu cateva luni v-am mai zis de asta si v-am trimis id-ul celor care mi l-ati cerut pt a lua legatura cu un reprezentant al firmei. Eu zic ca nu are rost sa dati multi bani pe asa ceva pt ca nu cred ca veti refolosi in viitor.
Fug la munca :((
Va pup!

Nori, pt cate funde iti ajung aia 25 m de tull?
Sa imi dai si mie te rog un PM cu site-ul de unde ai comandat tull-ul. ;;)

norishor
02.03.2010, 12:16:54
Nori, pt cate funde iti ajung aia 25 m de tull?
Sa imi dai si mie te rog un PM cu site-ul de unde ai comandat tull-ul. ;;)

Nu am calculat inca dar cand o sa fac iti voi spune. Eu vreau oricum doar la o masina sa fie funda aceea mare.
Iti trimit imediat si tie pm..desi cred ca ti-am mai trimis odata, mai de mult. :)

>:D<

ruxi86
02.03.2010, 12:19:08
Mersi de incurajare eu mereu am trait cu impresia ca formatiile stalcesc cantecele orginale ;))

Depinde cat de pufoasa e funda, oricum nu cred ca mai mult de 2m. Dar daca vrei sa faci ca in pozele de la Norishor iti trebuie tull sa ajunga din fata(mijlocul capotei) pana la oglinzi asa ca apuca-te de masurat :D M-am gandit si cum s-ar putea prinde, o varianta ar fi cu ventuze alta sa prinzi ata sau sarma cu care ai legat funda sub capota, iar cele la oglinzi le legi pur si simplu.

Tulle-ul l-am vazut in fata acolo la intrare in dragonul rosu sunt magazine numai cu metraje si chestii de mercerie (eu mi-am luat si niste strassuri pt voal de lipit). Sa ai si in vedere ca tulle-ul are o latime (de la 1-2m la jumate) ceea ce e cam mult deci ai putea sa-l tai

Daca dai peste o formatie buna, nu ai de ce sa iti fie teama ca vor stalci cantecele originale. Eventual cel mai bine ar fi sa te duci sa ii asculti pe cei care i-a gasit tatal tau si sa iti faci o parere despre ei, daca merita sau nu. Eu sunt tare multumita de Micul Pavarotti care va canta la noi la nunta ;)) Tot el cred ca va canta si la botez, cand va veni vremea, bineinteles =))

Multumesc ca m-ai lamurit cu tull-ul! O sa ma apuc sa imi masor masina sa vad ce si cum. Funda as vrea sa fie cum a aratat Nori in pozele care le-a atasat, deci cred ca imi va trebui probabil ceva mai mult de 2 m de tull, acum sa vedem ce va rezulta dupa ce masor masina. Si cred ca pana la urma voi folosi masina mea chiar daca e neagra ... la inceput imi doream masina alba ... dar parca imi e greu sa ma despart de "baiatu' meu" (masinuta adica =))) tocmai in ziua cea mare.

Arahne
02.03.2010, 12:20:07
apropo sa ma laud ce am mai chinezarit pe la voal :D . Ce ziceti arata ok? Parca mai lipseste ceva....

ruxi86
02.03.2010, 12:23:31
Nu am calculat inca dar cand o sa fac iti voi spune. Eu vreau oricum doar la o masina sa fie funda aceea mare.
Iti trimit imediat si tie pm..desi cred ca ti-am mai trimis odata, mai de mult. :)

>:D<

Multumesc mult pt PM :*

O sa ma apuc si eu sa masor masina si sa fac un calcul sa vad cat tull imi va trebui.

Ai dreptate, mi-ai mai dat odata link-ul respectiv ... il aveam deja salvat, dar am uitat complet de el ;))

ruxi86
02.03.2010, 12:25:53
apropo sa ma laud ce am mai chinezarit pe la voal :D . Ce ziceti arata ok? Parca mai lipseste ceva....

Mie imi place ce a iesit =D>

Ai avut rabdare nu gluma ca sa cosi strasurile alea pe voal ;))

Felicitari, chiar a iesit super! Bravo!!!

norishor
02.03.2010, 12:29:16

Da....esti o chinezoaica harnica. :) Nu-mi vine sa cred cata rabdare poti sa ai.
Nu-mi dau seama ce ar mai putea lipsi. Mie imi place asa cum e. Pune o poza cu voalul intreg....:suuuper:

Arahne
02.03.2010, 12:34:10
Multam mult de aprecieri. Mie mi se pare ca e trecerea prea brusca de la modelul cu perlute pe margine la cel cu negru (ma gandeam sa mai fac o linine valurita neagra intre modele cu negru) Dar de-o cam data o las asa sa vad cu e cand il termin, ceea ce o sa mai dureze (:|

ruxi86
02.03.2010, 12:47:47
Multam mult de aprecieri. Mie mi se pare ca e trecerea prea brusca de la modelul cu perlute pe margine la cel cu negru (ma gandeam sa mai fac o linine valurita neagra intre modele cu negru) Dar de-o cam data o las asa sa vad cu e cand il termin, ceea ce o sa mai dureze (:|

Eu zic ca nu ar fi nevoie de o alta linie valurita neagra, cred ca ar fi prea mult, ar fi prea incarcat voalul. Acum depinde si daca tu il vrei asa incarcat. Este suficient asa cum este! Astepam o poza cu el cand e gata sa il vedem complet! Spor la voal ;-)

andrelutza_2010
02.03.2010, 13:16:19
Buna norishor! spune-mi si mie te rog cum se numeste firma de la care ai luat tul sa ii caut si eu pe net. mersi

Bine ai venit la miresici de mai ;;) ! ;))

Arcee
02.03.2010, 14:15:47
buna fetelor..ce de pregatiri!!! A mai ramas asa de putin;)) Noi nu am dat decat vreo 15 invitatii, dar ne luam revansa weekendul asta. Am mai comandat inca 10 buc ca ne-am dat seama ca mai aveam nevoie de vreo 2-3... Am sunat azi dupa verighete (trebuiau sa fie gata de duminica si nu m-au sunat) si mi-au zis ca le-au primit sambata, dar erau negravate si le-au trimis inapoi la gravatL-) Acum o astept pe ramona chirita ca vine la 4 sa-mi faca proba la machiaj.. Ah, si mi-am adus aminte sa va pun poza cu puful meu pt dezgatit (e un pic mai inchis in realitate);))

mortisha_20
02.03.2010, 14:32:36

in legatura cu formatia, asha am auzit si eu, k cik ar creste darul daca iei una. dar de ex mama a fost la o nunta unde a fost o formatie si a pus mai putin cu 1 mil ptr k toata noaptea au cantat doar 3 melodii:))acum depinde si ce formatie iti iei

andrelutza_2010
02.03.2010, 14:36:58
buna fetelor..ce de pregatiri!!! A mai ramas asa de putin;)) Noi nu am dat decat vreo 15 invitatii, dar ne luam revansa weekendul asta. Am mai comandat inca 10 buc ca ne-am dat seama ca mai aveam nevoie de vreo 2-3... Am sunat azi dupa verighete (trebuiau sa fie gata de duminica si nu m-au sunat) si mi-au zis ca le-au primit sambata, dar erau negravate si le-au trimis inapoi la gravatL-) Acum o astept pe ramona chirita ca vine la 4 sa-mi faca proba la machiaj.. Ah, si mi-am adus aminte sa va pun poza cu puful meu pt dezgatit (e un pic mai inchis in realitate);))

Foarte dragut :D ! Cat a costat?

Arcee
02.03.2010, 14:40:24
Foarte dragut :D ! Cat a costat?
multumesc mult.. am dat 50 lei pe el si l-am luat de la targul de la sala polivalenta. mi se pare ca am dat cam mult pe el, dar in lipsa de alte variante...

andrelutza_2010
02.03.2010, 14:48:09
multumesc mult.. am dat 50 lei pe el si l-am luat de la targul de la sala polivalenta. mi se pare ca am dat cam mult pe el, dar in lipsa de alte variante...

Nu e mult 50 lei .. eu am dat vreo 40 de lei parca pe unul alb, dar e cam maricel .. inca ma gandesc daca sa-l port sau nu :)). Macar al tau il poti asorta si dupa nunta la alte tinute ;-), ceea ce e f fain.

ruxi86
02.03.2010, 15:21:34

Foarte frumos puful tau, si nu e scump deloc! Sa il porti sanatoasa si sa iti aduca numai noroc :*

Sa ne pui poze dupa proba de machiaj ... abia astept sa vad cum te va machia Ramona Chirita. Sper sa iasa totul bine la proba!!!

norishor
02.03.2010, 15:41:20
Roxya, multa bafta la machiaj. Sper sa te faca frumoasa foc...
Sper sa fie in regula de data aceasta verighetele.

Super si pufuletul tau.

emilinicole
02.03.2010, 15:51:53
Buna fetelor,

back in business si eu.
am gasit cazare in slatina pt invitatii care vor veni de la buc si am rezolvat cu tortul:)

arhane..e ft misto voalul, esti un munte de rabdare

Ps: atasat aveti tortul meu:)

Arahne
02.03.2010, 16:06:08
Buna fetelor,

back in business si eu.
am gasit cazare in slatina pt invitatii care vor veni de la buc si am rezolvat cu tortul:)

Multam
F interesant tortul, lasi aranjamentul ala sau pui figurina?

emilinicole
02.03.2010, 17:05:16
Multam
F interesant tortul, lasi aranjamentul ala sau pui figurina?

las aranjamentul ala:)
nu ma omor eu dupa figurine:)

norishor
02.03.2010, 17:14:56
Emilinicole e superb tortul vostru. Foaaaarte interesant.<:-P
Sper sa fie gustos pe cat de frumos. :)>:D<

emilinicole
02.03.2010, 17:27:11
Emilinicole e superb tortul vostru. Foaaaarte interesant.<:-P
Sper sa fie gustos pe cat de frumos. :)>:D<

mercic nori
e foarte gustos..noi l-am descoperit anul trecut in primavara, si l-aam rata unor prieteni, care l-au si facut la nunta pe 30 mai 2009..deci l-am gustat deja:)

PS..aoleu ce trece timpul..

mortisha_20
02.03.2010, 17:48:36
Buna fetelor,

back in business si eu.

chiar iti iese asha tortul???

emilinicole
02.03.2010, 18:00:26
chiar iti iese asha tortul???

:))
iti dai seama ca asa finisat ca asta nu se poate..asta din poza cred ca e din pvc.
atasat e cel al prietenilor..atunci l-a facut cofetaria prima data:)deci acum deja au experienta
vreau doar sa le zic sa faca tepele de pe el mai inalte:)

Arcee
02.03.2010, 18:07:26
Tocmai a plecat ramona de la mine si m-am apucat de pozat. scuzat moaca, dar am tot incercat sa se vada cat mai bine machiajul in poza. precizez ca nu m-a dat cu baza de machiaj ci doar cu putin fond de ten si pudra, un pic de gloss si a ramas sa-mi puna gene la machiajul de mireasa. eu in mare sunt multumita, ea zicea ca m-ar vedea cu niste culori si mai aprinse, poate cu mov. am ales ceva cu rosu pt ca in buchet am cale bordo. pentru mine e un mare soc sa ma vad asa pe la ochi pt ca in general nu ma machiez. so, asa in mare, ce parere aveti>:/

mortisha_20
02.03.2010, 18:21:30
:))
iti dai seama ca asa finisat ca asta nu se poate..asta din poza cred ca e din pvc.
atasat e cel al prietenilor..atunci l-a facut cofetaria prima data:)deci acum deja au experienta
vreau doar sa le zic sa faca tepele de pe el mai inalte:)
super misto tortul, imi ploua in gura! Si inauntru ce fel e? ce creme are?

Tocmai a plecat ramona de la mine si m-am apucat de pozat. scuzat moaca, dar am tot incercat sa se vada cat mai bine machiajul in poza. precizez ca nu m-a dat cu baza de machiaj ci doar cu putin fond de ten si pudra, un pic de gloss si a ramas sa-mi puna gene la machiajul de mireasa. eu in mare sunt multumita, ea zicea ca m-ar vedea cu niste culori si mai aprinse, poate cu mov. am ales ceva cu rosu pt ca in buchet am cale bordo. pentru mine e un mare soc sa ma vad asa pe la ochi pt ca in general nu ma machiez. so, asa in mare, ce parere aveti>:/
mie imi place makeup-ul. ceva in genu dar cu mov am sa ma machiez eu. numai k eu am ochii caprui si am sa mai accentuez un pic cu tus. ce sa mai spun de ten care arata super ok. esti o norocoasa. eu am dermatrita la contact si arata cateodata naspa, mai ales daca sunt stresata.

Arcee
02.03.2010, 18:30:41
mie imi place makeup-ul. ceva in genu dar cu mov am sa ma machiez eu. numai k eu am ochii caprui si am sa mai accentuez un pic cu tus. ce sa mai spun de ten care arata super ok. esti o norocoasa. eu am dermatrita la contact si arata cateodata naspa, mai ales daca sunt stresata.
da, in privinta tenului am si nu am noroc. Am noroc ca nu am cosuri decat 1 data pe luna (intelegi tu) si atunci 1-2, dar am tenul extrem de uscat si daca nu-l hidratez suficient il apuca exfoliatul:-s....m-a sfatuit sa ma duc la pensat cu o zi doua inainte si cu vreo 3 inainte sa renunt la "mustacioara"=)) si mi-a mai zis in saptamana nuntii sa nu incerc nici un tratament pt fata sau sa merg la cosmetica..nimic.. si bronzat daca vreau cu cel putin 2 saptamani inainte

mortisha_20
02.03.2010, 18:35:44
da, in privinta tenului am si nu am noroc. Am noroc ca nu am cosuri decat 1 data pe luna (intelegi tu) si atunci 1-2, dar am tenul extrem de uscat si daca nu-l hidratez suficient il apuca exfoliatul:-s....m-a sfatuit sa ma duc la pensat cu o zi doua inainte si cu vreo 3 inainte sa renunt la "mustacioara"=)) si mi-a mai zis in saptamana nuntii sa nu incerc nici un tratament pt fata sau sa merg la cosmetica..nimic.. si bronzat daca vreau cu cel putin 2 saptamani inainte
hmm iau si eu din sfaturile tale, dar 3 zile nu e prea tarziu ptr mustacioara, adik nu ramai iritata?? adic cel putin la mine asha sse intampla...imi apar 2-3 bubite rosii

Arcee
02.03.2010, 18:40:53
hmm iau si eu din sfaturile tale, dar 3 zile nu e prea tarziu ptr mustacioara, adik nu ramai iritata?? adic cel putin la mine asha sse intampla...imi apar 2-3 bubite rosii
nu raman iritata. de exemplu la o nunta asta vara m-am facut dimineata si seara m-am machiat si nu am avut nimic.. acum depinde de ten. tu il stii pe al tau cel mai bine

mortisha_20
02.03.2010, 18:43:29
nu raman iritata. de exemplu la o nunta asta vara m-am facut dimineata si seara m-am machiat si nu am avut nimic.. acum depinde de ten. tu il stii pe al tau cel mai bine
dap aici ai dreptate, fiecare cu a ...ei :))

nicoletaa
02.03.2010, 19:54:10
mi-am luat si eu rochita..iuuuppiii

Arahne
02.03.2010, 20:01:44
Mie-mi place mai ales ca nu-i sclipicios, cu blush te-a dat? cat te costa machiajul si proba? Are dreptate in legatura cu movul merge pt ochii verzi rosu nu prea, de asemenea ai putea sa incerci si auriu.

incearca sa dai cu hidrocortizon unguent si pe dermatita.

Arcee
02.03.2010, 20:06:38
Mie-mi place mai ales ca nu-i sclipicios, cu blush te-a dat? cat te costa machiajul si proba? Are dreptate in legatura cu movul merge pt ochii verzi rosu nu prea, de asemenea ai putea sa incerci si auriu.
m-a dat si cu blush, dar foarte foarte putin. urma aceea finuta din obraji e de la blush, ca eu sunt alba la fata zici ca-s moarta=)) proba costa 20 euro, iar machiajul 100 euro, 140 mireasa+1 persoana, 170 mireasa + 2 persoane.

pt dermatite de contact e foarte buna o crema pe care o iei de la farmacie Diprogenta se cheama. E foarte buna, putin cam scumpa..eu am folosit-o pt ca faceam dermatita de contact de la capsele de la unii blugi.

mortisha_20
02.03.2010, 20:30:33
nu ma mai dau cu cortizon, k am facut o alergie, mi-a dat o doamna doftor f pricveputa o crema pe baza de cortizon, si mi-a zis sa ma dau pana imi trece, eu m-am dar 1 luna si am facut-o lata. am facut mai rau, acum imi merge binisor cu tratamentul dat de alt doctor

norishor
02.03.2010, 21:12:40
Roxya...imi place mult machiajul tau. E super. Iti scoate in evidenta culoarea ochilor. Iti sta bine asa. Ai facut o alegere buna cu make-up artistul.>:D<

Nicoleta felicitari pt rochita! Sa o porti placere si sa te simti bine in ea.>:D<

Arahne
02.03.2010, 22:06:08
Felicitari pt noua achizitie! Sa o porti sanatoasa

nicoletaa
02.03.2010, 22:11:32
Roxya...imi place mult machiajul tau. E super. Iti scoate in evidenta culoarea ochilor. Iti sta bine asa. Ai facut o alegere buna cu make-up artistul.>:D<

Nicoleta felicitari pt rochita! Sa o porti placere si sa te simti bine in ea.>:D<
multumesc la fel

Felicitari pt noua achizitie! Sa o porti sanatoasa
mersi la fel sa o purtam sanatoase:*>:D< :* :*

andrelutza_2010
03.03.2010, 08:43:16

Superb ! Prinde f bine culoarea asta la ochii tai verzi ! :x
insa cred ca si mov te-ar prinde bine .

mersi la fel sa o purtam sanatoase:*>:D< :* :*

Felicitari pt rochita ! Sa-ti aduca noroc ;;).

ruxi86
03.03.2010, 09:20:22

Foarte frumos machiajul, Roxy! Imi place tare mult si cum iti vine, iti scoate ochii fff bine in evidenta. Noroc ca vad si eu pe cineva cu ochii verzi cum vine un astfel de machiaj ... asa prind mai multa incredere ca poate mi-ar sta si mie bine cu un machiaj de genul asta .. eu am ochii verzi-albastri ... depinde de stare, de cum ma imbrac, isi schimba culoarea =))
Buna alegere ai facut cu Ramona, si cu siguranta vei fi o miresica superba in ziua cea mare!

Sa o porti sanatoasa, Nico si sa iti aduca numai noroc!

emilinicole
03.03.2010, 09:55:22
[quote=mortisha_20;3039720]super misto tortul, imi ploua in gura! Si inauntru ce fel e? ce creme are?

jovra, blad si visine:)
invelit in martipan:)
e foarte, foarte bun la gust:)deabea astept sa mai mananc:)))

norishor
03.03.2010, 10:08:58
[quote=mortisha_20;3039720]super misto tortul, imi ploua in gura! Si inauntru ce fel e? ce creme are?

eu in afara de visine si martipan nu stiu ce inseamna celelalte ingrediente. :D

atreya
03.03.2010, 10:21:52
felicitari! iti vin f bine :)

emilinicole
03.03.2010, 11:07:19
[quote=emilinicole;3041668]

eu in afara de visine si martipan nu stiu ce inseamna celelalte ingrediente. :D

pai la cum am scris normal k nu stii:))
vroiam sa scrie jofra(joffre) si blat:)))
sorry:*

mortisha_20
03.03.2010, 11:26:11

vai ce buuuunnnn

marianamateescu
03.03.2010, 12:33:42

ai ochii foarte frumosi! e bine ca a stiut sa ti-i puna invaloare! a iesit fff bine!
este un machiaj care te prinde!

felicitari!

Arcee
03.03.2010, 12:36:38
Multumesc mult fetelor:*
nicoletaa felicitari pt rochita. sa ai o nunta de vis!
marianamateescu ma duc si eu la o nunta la celebration, dar la garden pe 24 aprilie la verisoara mea..o sa-ti spun impresii

marianamateescu
03.03.2010, 13:05:09
Multumesc mult fetelor:*
nicoletaa felicitari pt rochita. sa ai o nunta de vis!
marianamateescu ma duc si eu la o nunta la celebration, dar la garden pe 24 aprilie la verisoara mea..o sa-ti spun impresii

multumesc ca te-ai gandit, abia astept... eu voi face nunta in sala mare... am peste 170 invitati... sa te distrezi!!!

<:-P

lukyYYY
03.03.2010, 13:44:25
Se poarta si coronite si floricele in par, depinde ce iti place tie mai mult si bineinteles cum iti va sta mai bine.
Se poarta orice iti place tie! Cel mai bine ai face o proba de coafura sa vezi cum iti vine mai bine: cu coronita sau cu floricele.
Eu una nu ma prea dau in vant dupa coronite/diademe/tiare ... eu as prefera ori niste floricele, ori un pieptenas dragut sau o clema/brosa mai mare asa in par intr-o parte.
Multumesc de sfat am sa ma duc pana la salon sa vad ce zice
tipa de acolo sper sa gasesc ceva sa-mi stea bine eu am un par destul de slab si nu stiu ce o sa faca cu el

emilinicole
03.03.2010, 14:13:47

e foarte ok machiajul..eu te-as vedea si cu niste buze mai rosii sa stii:)))
oricum mergi pe mana ramonei..stiu multe miresici multumite:)

DKPI
03.03.2010, 14:23:17
Buna miresici de luna Mai >:D<

Si eu am nunta in mai, pe 29 <:-P si abia astept. Am si eu o intrebare : daca imi pun diadema, mai merge si o floare mare in spate sau e prea mult? Parul m am gandit sa fie f lejer prins putin la spate sau intr o parte, cu bucle

Va rog da ti mi si mie un sfat .

Va pup pe toate si spor la pregatiri..ca mai e putin si devenim "doamne" :))

ruxi86
03.03.2010, 14:45:32
Multumesc de sfat am sa ma duc pana la salon sa vad ce zice
tipa de acolo sper sa gasesc ceva sa-mi stea bine eu am un par destul de slab si nu stiu ce o sa faca cu el

Cu multa placere! Intr-adevar cel mai bine este sa vorbesti cu cea care te va coafa, cu siguranta va stii sa te sfatuiasca cel mai bine, care ar fi coafura cea mai buna, cum sa iti prinda voalul.

Si eu am nunta in mai, pe 29 <:-P si abia astept. Am si eu o intrebare : daca imi pun diadema, mai merge si o floare mare in spate sau e prea mult? Parul m am gandit sa fie f lejer prins putin la spate sau intr o parte, cu bucle

Bine ai venit printre noi >:D<

Eu una zic ca e prea mult si diadema si flori in par. Daca vrei sa iti prinzi parul intr-o parte, iti poti pune eventual o clama mare in par intr-o parte si voalul eventual sa fie prins cu niste ace sau agrafe de par sau o floare intr-o parte. Daca il prinzi la spate, poti sa iti faci din flori o diadema.
Si flori si diadema, eu zic ca e mult prea mult.

Cel mai bine incearca sa faci o proba, sa vezi care arata mai bine, ce te avantajeaza mai bine pe tine.

Uite iti pun cateva poze, poate te ajuta!

DKPI
03.03.2010, 15:13:24
Ma gandeam eu ca nu merg si flori naturale si diadema (pt ca eu vreau diadema musai :D ) .

Voalul va fii din acela lung lung, mantilla (inca nu l am cumparat ) si l voi purta doar la biserica. Daca sunteti careva di Cj si mi ati spune unde pot gasi voal lung de vreo 3/4 m, si la ce pret, tare m as bucura.

pupici si o zi frumoasa :)

marianamateescu
03.03.2010, 16:59:49

wow!!!
cata rabdare!!!
te felicit!

sa o porti iubita, fericita si implinita!

norishor
03.03.2010, 17:03:03
Ma gandeam eu ca nu merg si flori naturale si diadema (pt ca eu vreau diadema musai :D ) .

Voalul va fii din acela lung lung, mantilla (inca nu l am cumparat ) si l voi purta doar la biserica. Daca sunteti careva di Cj si mi ati spune unde pot gasi voal lung de vreo 3/4 m, si la ce pret, tare m as bucura.

pupici si o zi frumoasa :)

Bine ai venit printre noi!
Are dreptate Ruxi. Ai fi prea incarcata si cu flori si cu diadema. Daca vrei neaparat diadema, atunci...poart-o doar pe ea dar renunta la floricele. Sigur vei arata bine. :)
Referitor la voal....intreaba la magazinele cu rochii de mireasa, poate reusesti sa iti faci unul asa cum iti doresti, pe comanda.

marianamateescu
03.03.2010, 17:18:48
Buna fetelor,

back in business si eu.

forte tare tortul vostru!
indraznet!;-)
bravo voua!
eu sunt prea clasica ca sa incerc varianta voastra, felicitari!

emilinicole
03.03.2010, 17:47:41
forte tare tortul vostru!
indraznet!;-)
bravo voua!
eu sunt prea clasica ca sa incerc varianta voastra, felicitari!

multumim:)
important e sa fie si bun..dar asta stim deja, ca l-am gustat.

@nicoletaa: foarte bine iti vine rochita:)
felicitari

marianamateescu
03.03.2010, 17:53:14

bine ai venit printre noi!<:-P
daca vrei musai diadema, teb sa renunti la flori... alegerea iti apartine!
sa ai spor la pregatiri!

dianaruxi
03.03.2010, 18:14:54
buna fetelor,
emilinicole imi place rau tortul tau, e chiar fff original,
Roxya te-a machiat bine tipa, imi place e profesionista, si imi place si puful ala rosu.
nicoletta am vazut ca ti-ai luat rochita, felicitari cred ca ai luat o piatra de pe inima,
bun venit noilor miresici de mai.
noi am luat azi si camasa pt civila, pt mire si curea si cravata, mai avem tinuta de religioasa pt mire.

DKPI
03.03.2010, 18:35:35
Multumesc mult pt sfaturi

Pupici multi la toate

beanna
03.03.2010, 18:56:55
Fetelor voi ati folosit plasturi pentru albirea dintilor de la crest whitestrips?

ruxi86
03.03.2010, 19:06:55
buna fetelor,
emilinicole imi place rau tortul tau, e chiar fff original,
Roxya te-a machiat bine tipa, imi place e profesionista, si imi place si puful ala rosu.
nicoletta am vazut ca ti-ai luat rochita, felicitari cred ca ai luat o piatra de pe inima,
bun venit noilor miresici de mai.
noi am luat azi si camasa pt civila, pt mire si curea si cravata, mai avem tinuta de religioasa pt mire.

Felicitari pt achizitii, Ruxi! =D>
Mai aveti un pic si ati terminat cu tot ce aveati de luat pt nunta ... ceea ce este foarte bine!

Eu azi am trecut prin piata de langa noi (ne-am oprit in drum spre casa sa luam un buchet de flori pt socrela ca azi e ziua ei) ... si am dat si peste un magazin cu tot felul de accesorii: cercelusi, lanticuri, mese de par, truse de machiaj si am gasit aici pieptene pt voal ... simplu cu niste cristale si am dat 15 lei pe el. Urmeaza acum sa il prind de voal dar nu prea stiu cum sa cos pieptenele de voal. Aveti vreo idee ceva?

marianamateescu
03.03.2010, 19:40:34
Mai aveti un pic si ati terminat cu tot ce aveati de luat pt nunta ... ceea ce este foarte bine!

Eu azi am trecut prin piata de langa noi (ne-am oprit in drum spre casa sa luam un buchet de flori pt socrela ca azi e ziua ei) ... si am dat si peste un magazin cu tot felul de accesorii: cercelusi, lanticuri, mese de par, truse de machiaj si am gasit aici pieptene pt voal ... simplu cu niste cristale si am dat 15 lei pe el. Urmeaza acum sa il prind de voal dar nu prea stiu cum sa cos pieptenele de voal. Aveti vreo idee ceva?

cred ca mai bine era sa cumperi voalul cu tot cu pieptan, eu asa l-am luat - si rochita si manusile si voalul de la aceesi firma!
ai putea sa te duci la un magazin de mirese sa ceri un voal cu pieptan sa te uiti la el, ca si cum l-ai cumpara - sigur iti va fi de folos!
bafta!

Fetelor voi ati folosit plasturi pentru albirea dintilor de la crest whitestrips?

astea cat costa? cate iti trebuie? stii sa le folosesti?
o sa-mi fac un detartraj si o albire cu gel... asta daca varianta ta nu e mai avantajoasa!

Arahne
03.03.2010, 19:53:25

Daca e deja incretit e simplu cosi cu ata (de preferat dinaia din nylon invizibila) . Il cosi depinde unde vrei sa-l pui, daca il pui deasupa cocului trebuie sa-l cosi pe dos la baza dintilor. Daca vrei sa-l prinzi sub coc trebuie sa-l cosi tot la baza dintilor dar pe fata anterioara (sper ca nu te-am incurcat, nu le am cu explicatiile) Daca nu e incretit si ne indoit (cum e al meu) il indoi sa aiba o parte mai scurta care va veni deasupa si una mai lunga dedesubt, trebuie sa cosi cu o ata mai puterica (gen dinaia de margele) o cusatura simpla (fata-dos) dupa ce ai terminat strangi si se increteste. Cusatura nu o faci de la un capat la celalalt depinde de cat de umflat vrei sa fie cu atata faci cusatura mai lunga si mai deasa.

uite aici explica mai bine, sper sa-ti fie de folos
http://www.chicaandjo.com/2008/04/08/make-your-own-wedding-veil/

mortisha_20
03.03.2010, 19:59:55

vai daca aflii sa-mi zici si mie, eu sunt stresata ca nu ma poate ajuta nimeni, daca nu gasesc, s-asa ma duc peste 2 sapt la control la buc il iau cu mine si le rog pe fetele de unde l-am cumparat sa mi-l faca

Daca e deja incretit e simplu cosi cu ata (de preferat dinaia din nylon invizibila) . Il cosi depinde unde vrei sa-l pui, daca il pui deasupa cocului trebuie sa-l cosi pe dos la baza dintilor. Daca vrei sa-l prinzi sub coc trebuie sa-l cosi tot la baza dintilor dar pe fata anterioara (sper ca nu te-am incurcat, nu le am cu explicatiile) Daca nu e incretit si ne indoit (cum e al meu) il indoi sa aiba o parte mai scurta care va veni deasupa si una mai lunga dedesubt, trebuie sa cosi cu o ata mai puterica (gen dinaia de margele) o cusatura simpla (fata-dos) dupa ce ai terminat strangi si se increteste. Cusatura nu o faci de la un capat la celalalt depinde de cat de umflat vrei sa fie cu atata faci cusatura mai lunga si mai deasa.

daa...eu tot nu ma bag singurik...mi-e frik sa nu-l stric

foxxy
03.03.2010, 20:07:57
Astazi am primit si eu invitatiile <:-P
Cutiutza este facuta dintr-un carton lucios, sidefiu, exact culoarea rochiei iar invitatie este sub forma de sul, pe hartie pergament, tot o nuanta sidefiu.
Scrisul este mov.

Sunt f f f multumita de ele.

ruxi86
03.03.2010, 20:14:09

Multumesc mult, Arahne ... foarte bun link-ul asta!
Voalul meu nu este indoit ... trebuie sa il indoi eu si sa il incretesc si dupa aia sa cos si pieptenele.

vai daca aflii sa-mi zici si mie, eu sunt stresata ca nu ma poate ajuta nimeni, daca nu gasesc, s-asa ma duc peste 2 sapt la control la buc il iau cu mine si le rog pe fetele de unde l-am cumparat sa mi-l faca

Cand il termin de facut, te anunt cum a iesit. Eu prefer sa incerc eu sa il fac decat sa il dau pe mana altcuiva fie ea si croitoreasa, si dupa aia sa imi blestem zilele ca nu a facut cum trebuie, asa ma injur singura si cu asta basta ;))
Nu pare mare lucru daca te uiti pe link-ul ala trimis de Arahne ... sunt si poze si iti arata exact cum sa cosi ... eu zic ca o sa ma descurc.

norishor
03.03.2010, 20:14:17
Cutiutza este facuta dintr-un carton lucios, sidefiu, exact culoarea rochiei iar invitatie este sub forma de sul, pe hartie pergament, tot o nuanta sidefiu.
Scrisul este mov.

Sunt super invitatiile voastre. Deosebite! Sa va aduca multe confirmari.>:D<

ruxi86
03.03.2010, 20:18:24
Scrisul este mov.

Foarte frumoase invitatiile! Au iesit chiar superrrr, sa va aduca cati mai multi invitati!

norishor
03.03.2010, 20:23:58
Zilele trecute ati adus vorba de tinuta mamelor noastre asa ca azi eu m-am dedicat in intregime cautarilor de rochite, costume si ce le mai trebuie mamicutelor.
Priviti si voi ce am gasit. Sper sa va inspire.>:D<

norishor
03.03.2010, 20:25:25
Mai am cateva.

Ultimele sunt preferatele mele. :)

ruxi86
03.03.2010, 20:35:53
Zilele trecute ati adus vorba de tinuta mamelor noastre asa ca azi eu m-am dedicat in intregime cautarilor de rochite, costume si ce le mai trebuie mamicutelor.

Mie imi plac foarte mult a 3-a din randul 2, a 3-a din randul 3 si prima din randul 5. Eu as vedea pe maica-mea in ceva asemanator rochiei a 3-a din randul 3 si asa ea vrea o rochie scurta, cam pana la genunchi asa si forma rochiei ar avantaja-o destul de bine.

mortisha_20
03.03.2010, 20:43:44
Scrisul este mov.

foarte frumoase si finutze! sa va aduca multi invitati

Multumesc mult, Arahne ... foarte bun link-ul asta!
Voalul meu nu este indoit ... trebuie sa il indoi eu si sa il incretesc si dupa aia sa cos si pieptenele.

Cand il termin de facut, te anunt cum a iesit. Eu prefer sa incerc eu sa il fac decat sa il dau pe mana altcuiva fie ea si croitoreasa, si dupa aia sa imi blestem zilele ca nu a facut cum trebuie, asa ma injur singura si cu asta basta ;))
Nu pare mare lucru daca te uiti pe link-ul ala trimis de Arahne ... sunt si poze si iti arata exact cum sa cosi ... eu zic ca o sa ma descurc.
mult succes...sa imi arati cum a iesit..eu sunt mai stangace si nu-mi iese nimic bine...va admir ptr pricepere

[quote=norishor;3045754]Mai am cateva.

Ultimele sunt preferatele mele. :)[/quotefoarte dragutze, dar mamicu meu nu e fotomodel, si e si un picutz complexata...

beanna
03.03.2010, 21:40:38
astea cat costa? cate iti trebuie? stii sa le folosesti?
o sa-mi fac un detartraj si o albire cu gel... asta daca varianta ta nu e mai avantajoasa!
Pai nu stiu, da un search pe google cu numele plasturilor si vei gasi site-ul.Nu stiu cum sunt de aia am intrebat.Albirea la cabinet costa 500, asa mi s-a spus.

mortisha_20
03.03.2010, 21:49:31
Pai nu stiu, da un search pe google cu numele plasturilor si vei gasi site-ul.Nu stiu cum sunt de aia am intrebat.Albirea la cabinet costa 500, asa mi s-a spus.
asha e si la mine in oras 500 ron. eu am un prieten care e stomatolog si mi-a zis k el nu recomanda albirea k se distrug dintisorii. si asta e...spalaturi cu bicarbonat o pasta mai bunicica

Biu
03.03.2010, 23:07:02
Fetelor sunt finalista la concurs :d.daca vin la capitala nu discut sa nu va intalnesc personal ;)), si sa ma duceti si pe mine pana la thea visconti. Eu va citesc cand apuc de pe telefon, e a naibii de nasol.va pup

beatrice_cossma
03.03.2010, 23:52:25

eu am adus vorba..;)) Multumesc mult .:)

Fetelor sunt finalista la concurs :d.daca vin la capitala nu discut sa nu va intalnesc personal ;)), si sa ma duceti si pe mine pana la thea visconti. Eu va citesc cand apuc de pe telefon, e a naibii de nasol.va pup

:) Felcitari!!!! Noi nu putem vota? Suntem mandre de tine. Si te asteptam cu drag la Bucuresti. :)

ruxi86
04.03.2010, 08:10:34

Felicitari, Biu! Stiam noi ca vei avea succes ;))
Abia te asteptam in Bucuresti, si ar fi chiar superrrr sa facem o reuniune a miresicilor de mai 2010.

Sadicuta
04.03.2010, 09:30:16
Scrisul este mov.

Felicitari! Foarte dragute! Simple si elegante

atreya
04.03.2010, 10:16:47
Mai am cateva.

Ultimele sunt preferatele mele. :)
F frumoase, dar din pacate mamele mele de ex nu au siluetele astea si trebuie sa probeze, nu se stie ce le avantajeaza :)

Arahne
04.03.2010, 10:27:28
Felicitari!<:-P <:-P <:-P
Gata mergem la o bere! :-p

emilinicole
04.03.2010, 11:09:35
Felicitari!<:-P <:-P <:-P
Gata mergem la o bere! :-p

gata, s-a facut..BIU te asteptam:)

norishor
04.03.2010, 11:38:15
Biu FELICITARI!!!!!<:-P
Ma bucur mult ca ai ajuns in finala. Meriti! E foarte frumoasa povestea ta.>:D<

dianaruxi
04.03.2010, 12:35:48
hello hello,
foxxy am vazut invitatiile tale, sunt super chiar nu am mai vazut ca ale tale, dar ce culoare sunt exact?
biu felicitari stiam ca n-o sa ai nici o problema sa ajungi in finala, claaaar ne vedem.<:-P

beanna
04.03.2010, 12:43:22
<:-P <:-P <:-P Sa fie cu noroc Biu, felicitari!

beanna
04.03.2010, 12:46:28
asha e si la mine in oras 500 ron. eu am un prieten care e stomatolog si mi-a zis k el nu recomanda albirea k se distrug dintisorii. si asta e...spalaturi cu bicarbonat o pasta mai bunicica
Da si eu am auzit asta, dar eu as fi avut nevoie mai mult pentru ca am ceva de lucru la un incisiv lateral si as fi vrut sa-i albesc...dar cred ca renunt pt dintii mei sunt foarte sensibili...Am vazut ceva benzi care se aplica peste dinti si contin peroxid de hidrogen.Cica sunt din SUA si ar avea ceva efect, si sunt mai ieftine...incepand de la 150.Voi ce spuneti?Nu stiti pe nimeni care sa fi folosit?

Arcee
04.03.2010, 13:07:31
va dau bataita fetelor...iar albire??? of fetelor..decat sa dati banii pe albire mai bine un detartraj si un periaj profesional si se deschid 1-2 nuanta..v-am mai zis[-X
Biu felicitari!! Te asteptam in Bucuresti sa ne cunoastem...
foxxy...si mie imi plac la nebunie invitatiile tale, dar sa stii ca nici eu nu-mi dau seama de culoarea exacta

...in alta ordine de idei aseara ne-am ridicat si noi verighetele. sunt clasice, simple, din aur galben..ne-am gandit ca asa nu se demodeaza niciodata, sunt elegante si merg la orice...

dianaruxi
04.03.2010, 13:09:30
va dau bataita fetelor...iar albire??? of fetelor..decat sa dati banii pe albire mai bine un detartraj si un periaj profesional si se deschid 1-2 nuanta..v-am mai zis[-X
foxxy...si mie imi plac la nebunie invitatiile tale, dar sa stii ca nici eu nu-mi dau seama de culoarea exacta

...in alta ordine de idei aseara ne-am ridicat si noi verighetele. sunt clasice, simple, din aur galben..ne-am gandit ca asa nu se demodeaza niciodata, sunt elegante si merg la orice...
super roxxya, si eu sunt de aceeasi parere, clasicul nu se demodeaza niciodata. felicitari, fff frumoase.

ruxi86
04.03.2010, 13:13:23

Sunt foarte frumoase si elegante, Roxy! Sa le purtati cu placere si sa va aduca numai bucurii si noroc!

Eu o sa fiu cuminte si am sa te ascult ;)) ... mai ales ca tot acelasi lucru i-a recomandat iubitului meu stomatoloaga la care a fost de curand si si-a facut niste "operatii" pe la dantura.

dianaruxi
04.03.2010, 13:14:18
Sunt foarte frumoase si elegante, Roxy! Sa le purtati cu placere si sa va aduca numai bucurii si noroc!

Eu o sa fiu cuminte si am sa te ascult ;)) ... mai ales ca tot acelasi lucru i-a recomandat iubitului meu stomatoloaga la care a fost de curand si si-a facut niste "operatii" pe la dantura.
si eu o sa stau locului si imi fac doar periaj, ca detartrajul am auzit ca doare.

Arcee
04.03.2010, 13:19:37
si eu o sa stau locului si imi fac doar periaj, ca detartrajul am auzit ca doare.
multumesc mult fetelor..
sa stii ca nu doare..doar bazaitul ala poate fi un pic neplacut, iar dupa canteva zile o saptamana dintii sa fie mai sensibili la rece, dulce si asta datorita faptului ca sunt mai curati si nu mai au tartrul care sa-i "protejeze" de diferiti stimuli...

ruxi86
04.03.2010, 13:39:13
multumesc mult fetelor..
sa stii ca nu doare..doar bazaitul ala poate fi un pic neplacut, iar dupa canteva zile o saptamana dintii sa fie mai sensibili la rece, dulce si asta datorita faptului ca sunt mai curati si nu mai au tartrul care sa-i "protejeze" de diferiti stimuli...

O sa "suferim" putintel ca sa fim frumoase si sa avem un zambet mai alb ... stiti voi vorba aia "baba sufera la frumusete" ;))

beanna
04.03.2010, 13:47:23
Mi-am facut anul trecut detartraj profesional + periaj = senzatie foarte ciudata de la bazait si intr-adevar o sensibilitate crescuta.Dar la sfarsit am fost multumita pentru ca dintii erau foarte fini.

mortisha_20
04.03.2010, 13:53:13
Da si eu am auzit asta, dar eu as fi avut nevoie mai mult pentru ca am ceva de lucru la un incisiv lateral si as fi vrut sa-i albesc...dar cred ca renunt pt dintii mei sunt foarte sensibili...Am vazut ceva benzi care se aplica peste dinti si contin peroxid de hidrogen.Cica sunt din SUA si ar avea ceva efect, si sunt mai ieftine...incepand de la 150.Voi ce spuneti?Nu stiti pe nimeni care sa fi folosit?
tipu asta de care pov ca e stomatolog, i-a adus iubitei lui din SUA o pasta care se aplica pe o proteza de genu cum au cei care fac box, si doarme toata noaptea cu chestia aia in gura. mi-a zis k are efect, dar ataca gingiile, de nu te mai poti peria. plus k cik simti k un sfarait toata noapte pe dinti

sa le purtati sanatosi si ale mele sunt la fel, numai k nu le-am gravat

beanna
04.03.2010, 16:15:09
tipu asta de care pov ca e stomatolog, i-a adus iubitei lui din SUA o pasta care se aplica pe o proteza de genu cum au cei care fac box, si doarme toata noaptea cu chestia aia in gura. mi-a zis k are efect, dar ataca gingiile, de nu te mai poti peria. plus k cik simti k un sfarait toata noapte pe dinti
Astea pe care le-am gasit pe net se pun doar 30 min

AMALIA28
04.03.2010, 17:04:33
Eu am nunta in 29 MAI 2010.;))

beanna
04.03.2010, 17:14:56
Bine ai venit! Cum stai cu pregatirile?

Arahne
04.03.2010, 19:43:15
multumesc mult fetelor..
mai nu vreau sa te contrazic dar nu ai dreptate dintii dor pt ca se subtiaza smaltul prin urmare stimulul ajunge mai repede la pulpa (nervi), ca in reclama aia ;)) Si mie mi-a zis la fel stomatologul albirea si detartrajul subtiaza smaltul care nu se mai ingroasa. Asa ca mai bine renuntam la cafea :))

p.s. arata super verighetele, imi plac si cum sunt gravate >:D<

Arcee
04.03.2010, 21:08:24
mai nu vreau sa te contrazic dar nu ai dreptate dintii dor pt ca se subtiaza smaltul prin urmare stimulul ajunge mai repede la pulpa (nervi), ca in reclama aia ;)) Si mie mi-a zis la fel stomatologul albirea si detartrajul subtiaza smaltul care nu se mai ingroasa. Asa ca mai bine renuntam la cafea :))

p.s. arata super verighetele, imi plac si cum sunt gravate >:D<

=)) iubita crede-mă ca nu vorbesc in necunostinta de cauza. Smaltul nu se subtiaza prin detartraj pt ca detartrajul cu ultrasunete (o vibratie) desprinde de pe dinti depunerile de tartru. Ce subtiaza smaltul este albirea...peroxidul din compozitia diverselor geluri pt albire dizolva ca sa zic asa aproximativ 2 microni din smaltul care are 2 mm :D

simina02
05.03.2010, 06:56:15
Dragelor,

Stie cineva vreo florarie care sa lucreze si cu flori aduse de client?
Ideea e , ca am pe cineva ca are o sera de trandafiri care ii vinde mult mai ieftin decat cei de la firmele de decoratiuni/ florarii.

Voi unde va faceti aranjamentele pentru mese & lumanarile?
Si la ce preturi?

Pup si spor :)
Simina

marianamateescu
05.03.2010, 10:00:25
Dragelor,

Stie cineva vreo florarie care sa lucreze si cu flori aduse de client?
Ideea e , ca am pe cineva ca are o sera de trandafiri care ii vinde mult mai ieftin decat cei de la firmele de decoratiuni/ florarii.

Voi unde va faceti aranjamentele pentru mese & lumanarile?
Si la ce preturi?

Pup si spor :)
Simina

sincer la fel vroiam si eu, sa-mi aduc florile, dar am renuntat (doar buchetele domnisoarelor de onoare - 3 la numar, le voi face personal). parintii mei stau in militari, si cum de acolo va veni ginerica sa ma ia, am gasit o florarie pe la Gorjului careia i-am aratat ce vreau si ce flori si mi-a calculat pe loc, dupa numarul de fire, pretul! un buchet de mireasa 80 lei - 13 minirose somon, 20 frezie albe, si 10 floarea miresei... eu asa vreau, pe rotund! peretul este valabil si pt nasa dar pe alte culori. tot acolo o sa fac si lumanarile - de pret nu am mai intrebat de vreme ce buchtele sunt asa de ieftine!

bafta!

Scrisul este mov.

felicitari! sunt super!
sa va aduca invitati cu dare de mana!

inca o data se dovedeste ca simplu insemna si elegant!
sa va aduca intelegere, respect si multa dragoste!

marianamateescu
05.03.2010, 10:10:21
...

dap... e mai bine sa stai locului, acum 2 ani mi-am facut un detartraj si albire... 3 mil... nu doare nimic, e doar un usor disconfort... si sincer nu merita, de atunci am ramas cu o sensibilitate la rece si dulce - si asta e tare nasol! un periaj, este arhi-suficient! si la o adica, putem folosi zeama de lamaie cu bicarbonat de sodiu (se pune de regula la prajituri - deci nu are cum sa ne faca rau) si o pasta cu fluor si ne descurcam!

bine ai venit printre noi!
in ce stadiu esti cu pregatirile?

asteptam vesti!

asa mai merge!
bravo de reusita!
sa fie cu noroc!

marianamateescu
05.03.2010, 10:19:46
FETELOR AR TREBUI SA FACEM UN PARTY IN IUNIE;-) ASTA DUPA CE TOATE MIRESICILE DE MAI AU TERMINAT CU NUNTILE, CE ZICETI??? SA NE VEDEM SA NE CUNOASTEM SA SCHIMBAM IMPRESII DESPRE NUNTI...DAR SI DESPRE BOTEZURILE CARE VOR URMA;)) SI...NA... ZIC SI EU... MAI INVATAM UNA DE LA ALTA...;;) una e sa vb pe forum si alta e sa ne vedem (macar o data) face to face - la un suc, o cafea sau orice altceva!!!

ce ziceti???<:-P

Arahne
05.03.2010, 10:34:48
eu is de acord :D desi nu o sa schimb impresii despre nunta ca o am in iulie ;)) , dar imi iau notite de la voi

ruxi86
05.03.2010, 10:45:55
eu is de acord :D desi nu o sa schimb impresii despre nunta ca o am in iulie ;)) , dar imi iau notite de la voi

Pai ne mai vedem odata si dupa nunta ta, ca sa ne spui impresii chestii ;))

Chiar ar trebui sa facem odata o reuniune de genul asta, sa ne cunoasteam si noi .... ar cam fi cazul :D

emilinicole
05.03.2010, 10:59:53
Pai ne mai vedem odata si dupa nunta ta, ca sa ne spui impresii chestii ;))

Chiar ar trebui sa facem odata o reuniune de genul asta, sa ne cunoasteam si noi .... ar cam fi cazul :D

subscriu si eu:)

Arcee
05.03.2010, 12:53:40
FETELOR AR TREBUI SA FACEM UN PARTY IN IUNIE;-) ASTA DUPA CE TOATE MIRESICILE DE MAI AU TERMINAT CU NUNTILE, CE ZICETI??? SA NE VEDEM SA NE CUNOASTEM SA SCHIMBAM IMPRESII DESPRE NUNTI...DAR SI DESPRE BOTEZURILE CARE VOR URMA;)) SI...NA... ZIC SI EU... MAI INVATAM UNA DE LA ALTA...;;) una e sa vb pe forum si alta e sa ne vedem (macar o data) face to face - la un suc, o cafea sau orice altceva!!!

si eu vreau....
azi eram pe langa lipscani si am intrat la magazinul de textile si mi-am luat panglica de organza si de satin ca sa pun la place carduri niste fundite mici si la meniuri ceva in genul pozei;))

Arcee
05.03.2010, 14:57:16
cam liniste pe aici:-s..fetelor (din Bucuresti) voi unde si cu cine invatati valsul miresei?..noi vrem o coregrafie draguta, dar nici sa ne usuce la bani. am vaazut pe net la 500ron/ 4 sedinte si mi se pare mult sincer...^:)^

ruxi86
05.03.2010, 15:18:24
cam liniste pe aici:-s..fetelor (din Bucuresti) voi unde si cu cine invatati valsul miresei?..noi vrem o coregrafie draguta, dar nici sa ne usuce la bani. am vaazut pe net la 500ron/ 4 sedinte si mi se pare mult sincer...^:)^

Da, asa e ... este cam liniste ... probabil vremea ne-a speriat pe toate ;))
A venit iar ninsoarea asta urata ... uoffff ma saturasem de frigu' asta :-s

Bun sa revenim la ale noastre ... si noi vrem o coregrafie draguta, nu foarte complicata, si tocmai am aflat de curand ca o viitoare nevasta a unui var de-al iubitului meu a facut dansuri si ne ajuta ea sa facem o coregrafie draguta. Si mai stiu pe cineva, e o tipa care are sala undeva pe Stefan cel Mare parca numai sunt foarte sigura, care anul trecut lua 100 RON de sedinta.
Din cate am inteles, de la fata care mi-a recomandat-o, mai poti negocia cu ea si eventual o lasa si mai jos pretul. Mirii care au facut coregrafia cu ea au dansat foarte frumos. Daca te intereseaza iti dau un PM cu numarul ei de telefon si poti vb cu ea.

Arcee
05.03.2010, 15:21:51
Da, asa e ... este cam liniste ... probabil vremea ne-a speriat pe toate ;))
A venit iar ninsoarea asta urata ... uoffff ma saturasem de frigu' asta :-s

Bun sa revenim la ale noastre ... si noi vrem o coregrafie draguta, nu foarte complicata, si tocmai am aflat de curand ca o viitoare nevasta a unui var de-al iubitului meu a facut dansuri si ne ajuta ea sa facem o coregrafie draguta. Si mai stiu pe cineva, e o tipa care are sala undeva pe Stefan cel Mare parca numai sunt foarte sigura, care anul trecut lua 100 RON de sedinta.
Din cate am inteles, de la fata care mi-a recomandat-o, mai poti negocia cu ea si eventual o lasa si mai jos pretul. Mirii care au facut coregrafia cu ea au dansat foarte frumos. Daca te intereseaza iti dau un PM cu numarul ei de telefon si poti vb cu ea.
Da...da-mi te rog un pm..multumesc..;))

atreya
05.03.2010, 15:49:45
Ne vedem in iunie!!! pupici

dansurile pt coregrafie, particularele sunt cam 100 ron...

marianamateescu
05.03.2010, 16:40:32
si eu vreau....
azi eram pe langa lipscani si am intrat la magazinul de textile si mi-am luat panglica de organza si de satin ca sa pun la place carduri niste fundite mici si la meniuri ceva in genul pozei;))

offf... daca ai fi avut timp sa te duci in europa!? eu am fost joi dimineata si am luat tot felul de panglici din organza (30 m - 10RON) banuiesc ca tu ai dat mai mult... mi-am luat si pahare pt miri simple fara nimic cu 6RON/buc dar le-am accesorizat cu diverse - duminica revine miresoiul acasa cu tot cu aparat foto si va pun poze (de la merceria din europa am luat tot felul de snururi ca sa imbrac piciorul paharului, si niste chestii cu doua verighete unite pe care le-am lipit cu silicon - arata ca si cum le-ai fi cumparat de pe lipscani) - cu tot ce am lipit pe ele, am dat 13RON/perechea!!!

mi-am luat brocart 15RON/m (pt ciorba de potroace - mama vrea ca toate mesele sa arate la fel - o sa facem petrecerea de dupa nunta la curte, si o sa avem vreo 6-8 mese, daca e frumos le asezam in curte).

am mai luat si tull cu 1RON/m - am luat 30, asa ca sa fiu sigura ca pot sa fac fundele pt masini cat de mari vreau!

mi-am luat si umbrelutza - 25RON:) si confeti - 2RON/buc - tub de 40cm...

si sunt cam gata!

ojitosazules85
05.03.2010, 17:09:13
Fetelor eu v-am citit, dar de scris n-am mai scris, eu am stagnat cu pregatirile, am fost doar la cosmetica, in schimb n-am facut nimic! Astept sa vina mireselul acasa din germania, sa ma mai ajute si el la treburi, eu m-am saturat sa fac singura tot! Spor la pregatiri!;;)

Arcee
05.03.2010, 17:35:20
offf... daca ai fi avut timp sa te duci in europa!? eu am fost joi dimineata si am luat tot felul de panglici din organza (30 m - 10RON) banuiesc ca tu ai dat mai mult... mi-am luat si pahare pt miri simple fara nimic cu 6RON/buc dar le-am accesorizat cu diverse - duminica revine miresoiul acasa cu tot cu aparat foto si va pun poze (de la merceria din europa am luat tot felul de snururi ca sa imbrac piciorul paharului, si niste chestii cu doua verighete unite pe care le-am lipit cu silicon - arata ca si cum le-ai fi cumparat de pe lipscani) - cu tot ce am lipit pe ele, am dat 13RON/perechea!!!

mi-am luat brocart 15RON/m (pt ciorba de potroace - mama vrea ca toate mesele sa arate la fel - o sa facem petrecerea de dupa nunta la curte, si o sa avem vreo 6-8 mese, daca e frumos le asezam in curte).

am mai luat si tull cu 1RON/m - am luat 30, asa ca sa fiu sigura ca pot sa fac fundele pt masini cat de mari vreau!

mi-am luat si umbrelutza - 25RON:) si confeti - 2RON/buc - tub de 40cm...

si sunt cam gata!
buna..multumesc pt informatii. vreau sa ajung si eu pe acolo sa ma uite de niste cutiute pt marturii. am luat organza cu 1leu metrul 20 m si satinul cu 50 bani metrul 12m si am mai luat niste floricele bordo si aurii sa le pun pe casuta de bani (ca e mostenire de la o prietena dar are floricelele pe lila) si am dat 31 lei pe toate..e ok zic eu

Ne vedem in iunie!!! pupici

dansurile pt coregrafie, particularele sunt cam 100 ron...
100 ron/ sedina, nu? ca eu sunt cam8-} la ora asta si nu pricep=))

dianaruxi
05.03.2010, 18:01:35

si eu sunt de acord si poate ne vedem dupa nunta mea. ca cred ca in iunie la inceput voi fi total depasita.

marianamateescu
05.03.2010, 18:03:24
buna..multumesc pt informatii. vreau sa ajung si eu pe acolo sa ma uite de niste cutiute pt marturii. am luat organza cu 1leu metrul 20 m si satinul cu 50 bani metrul 12m si am mai luat niste floricele bordo si aurii sa le pun pe casuta de bani (ca e mostenire de la o prietena dar are floricelele pe lila) si am dat 31 lei pe toate..e ok zic eu

gasesti si cutiute de toate felurile si culorile: cea mai ieftina 0.3 RON, cea mai scumpa 1 leu:)) poti negocia fara probleme! daca cumva te razgandesti, ai de unde alege - au tot felul de marturii - unele foarte elegante - am vazut intr-un singur loc pe lipscani cu 7 RON, iar in europa in cladirea cu merceria, am gasit la 2,5 RON.

spor la cumparaturi!

dianaruxi
05.03.2010, 18:09:07
gasesti si cutiute de toate felurile si culorile: cea mai ieftina 0.3 RON, cea mai scumpa 1 leu:)) poti negocia fara probleme! daca cumva te razgandesti, ai de unde alege - au tot felul de marturii - unele foarte elegante - am vazut intr-un singur loc pe lipscani cu 7 RON, iar in europa in cladirea cu merceria, am gasit la 2,5 RON.

spor la cumparaturi!
auzi niste acadele din alea mari si rotunde si plate ai vazut prin europa?

angi300
05.03.2010, 18:41:45
buna fetele..
noi am terminat casuta de dar (e cutia aceea din lemn cu 4 poze,nu ne-a costat nimic, am avut noi lemnul) si am fost sa vb pt lectii de dans...incepem luni si ne costa 30 lei/ora. am terminat si cu invitatiile..ne-au costat 14 lei-140 buc (mai precis doar 0,2/coala, printat gratuit). din nou nu-mi gasesc cablul ca sa pot pune poze.

dianaruxi
05.03.2010, 18:45:03
buna fetele..
noi am terminat casuta de dar (e cutia aceea din lemn cu 4 poze,nu ne-a costat nimic, am avut noi lemnul) si am fost sa vb pt lectii de dans...incepem luni si ne costa 30 lei/ora. am terminat si cu invitatiile..ne-au costat 14 lei-140 buc (mai precis doar 0,2/coala, printat gratuit). din nou nu-mi gasesc cablul ca sa pot pune poze.
wow super ieftin invitatiile, asteptam poze.;;)

marianamateescu
05.03.2010, 19:03:20
auzi niste acadele din alea mari si rotunde si plate ai vazut prin europa?

ba da sunt, din alea mari la 5 cm cred... colorate... gen curcubeu... numai ca nu stiu pretul!

buna fetele..

eu am luat cutia din europa cu 25 RON ;)) - decat sa o inchiriez cu 30 RON de la restaurant, mai bine o cumpar si daca o sa am fetita=D> ... o adaptez... ca sa poata avea casa pt papusi=))

fetelor exista un magazin senzational=D> la statia de metrou piata victoriei pe intrarea geneva nr. 8! se numeste casa retro si au tot ce-ti poate trece prin minte... intrati pe site... eu mi-am luat niste perforatoare sub forma de ingerasi, inimioare, soare, flori ca sa-mi fac invitatiile (le fac eu cu miresoiul) au cartoane si accesorii, care se pot atasa la invitatii, felicitari etc au si LASER ART... ai tot ce vrei pt toate gusturile^:)^ ... au si gablonturi... papetarie... birotica... tot ce e elegant dar si funny! merita sa va duceti macar o data... doar asa ca fapt divers... sigur nu o sa plecati cu mana goala<:-P

simina02
06.03.2010, 05:47:30
sincer la fel vroiam si eu, sa-mi aduc florile, dar am renuntat (doar buchetele domnisoarelor de onoare - 3 la numar, le voi face personal). parintii mei stau in militari, si cum de acolo va veni ginerica sa ma ia, am gasit o florarie pe la Gorjului careia i-am aratat ce vreau si ce flori si mi-a calculat pe loc, dupa numarul de fire, pretul! un buchet de mireasa 80 lei - 13 minirose somon, 20 frezie albe, si 10 floarea miresei... eu asa vreau, pe rotund! peretul este valabil si pt nasa dar pe alte culori. tot acolo o sa fac si lumanarile - de pret nu am mai intrebat de vreme ce buchtele sunt asa de ieftine!

bafta!

Multumesc pentru raspuns!
Intr-adevar preturile de care spui tu sunt foarte bune, fata de ce imi ofera cei cu care am vorbit pentru aranjarea salii.
Oricum, eu vreau sa mai caut o florarie care sa lucreze cu florile aduse de mine. Sper sa gasesc....

Spor la pregatiri

beatrice_cossma
06.03.2010, 12:49:32
Ieri m-au sunat de la Magic Bride. A venit si rochita mea! Sunt atat de fericita!!!

ankgeorgia2584
06.03.2010, 12:57:54
buna fetele..

Salut, imi poti spune si mie pe ce carton le-ati imprimat? pt ca e foarte ieftin. L-ai luat din cluj sau din Dej? Lectiile de dans tot in dej le faceti? Pt ca noi am vb pentru ore particulare,dar in cluj si ne costa 50 de lei pe lectie.Mersi anticipat, spor in continuare la pregatiri, oricum stati foarte bine la capitolul asta :) Te pup.>:D<>:D<

ruxi86
06.03.2010, 13:26:46
Da...da-mi te rog un pm..multumesc..;))

S-a rezolvat, ti-am dat PM! Multa bafta la dansuri! ;))

Ieri m-au sunat de la Magic Bride. A venit si rochita mea! Sunt atat de fericita!!!

Felicitari, asteptam pozici cu rochita cand te duci la proba!

gabyP10
06.03.2010, 23:05:05

Si eu ;));))

Cum stati cu pregatirile?:-s

marianamateescu
07.03.2010, 15:10:13

felicitari!!!!
asteptam sa te vedem!

dianaruxi
07.03.2010, 15:16:44
felicitari!!! pozeeeeeeeeeeee!!!

AMALIA28
07.03.2010, 16:27:45
Buna,

Si eu sunt miresica de mai, tot in 29....Spor la pregatiri.Eu am rezolvat cu rest,cu muzica,am facut invitatiile,am vb cu nasii....si inca mai sunt multe de facut...;))

dianaruxi
07.03.2010, 18:38:33
Buna,

Si eu sunt miresica de mai, tot in 29....Spor la pregatiri.Eu am rezolvat cu rest,cu muzica,am facut invitatiile,am vb cu nasii....si inca mai sunt multe de facut...;))
ai rezolvat destule, rochia de mireasa o ai?

beatrice_cossma
07.03.2010, 21:28:43
felicitari!!!!
asteptam sa te vedem!

Multumesc! Si eu abia astept sa ma vad... :) probabil ca saptamana viitoare ptr ca miercuri plec din tara si ma intorc abia duminica seara.

lukyYYY
08.03.2010, 08:16:16
LA MULTI ANI tuturor femeilor dar mai ales miresicilor de mai............
cum stati cu emotiile?mai avem putin si gata .
Va doresc o primavara frumoasa,un 8martie insorit si spor la pregatiri.<:-P<:-P<:-P<:-P<:-P<:-P<:-P<:-P<:-P<:-P<:-P<:-P<:-P<:-P

ruxi86
08.03.2010, 08:26:22
Multumesc! Si eu abia astept sa ma vad... :) probabil ca saptamana viitoare ptr ca miercuri plec din tara si ma intorc abia duminica seara.

Sa ne tii la curent cu rochita! Cu siguranta iti vine perfect si va fi o frumusete ca toate rochiile MS de altfel ;))

LA MULTI ANI tuturor femeilor dar mai ales miresicilor de mai............
cum stati cu emotiile?mai avem putin si gata .
Va doresc o primavara frumoasa,un 8martie insorit si spor la pregatiri.<:-P<:-P<:-P<:-P<:-P<:-P<:-P<:-P<:-P<:-P<:-P<:-P<:-P<:-P

Deocamdata emotii nu prea am ... ma mai apuca cand incep sa vb de pregatiri si cum stam si mai ales ca toata lumea incepe si imi spui ca mai avem foarte putin ;))
Desi emotiile de acum nu vor fi deloc la fel cu ce vom simti in ziua respectiva, cred ca mi se vor inmuia picioarele, mai ales ca eu sunt mai emotiva de fel, deci cred ca imi va fi foarteeee greu sa ma stapanesc si probabil vor curge 1-2 lacrimi :-"

Fetelor, la multi ani de 8 Martie, va doresc o zi superba, ca doar e ziua noastra, a femeii si mai ales ca in curand vor fi niste doamne cu acte in regula <:-P

lukyYYY
08.03.2010, 09:07:13
Sa ne tii la curent cu rochita! Cu siguranta iti vine perfect si va fi o frumusete ca toate rochiile MS de altfel ;))

Deocamdata emotii nu prea am ... ma mai apuca cand incep sa vb de pregatiri si cum stam si mai ales ca toata lumea incepe si imi spui ca mai avem foarte putin ;))
Desi emotiile de acum nu vor fi deloc la fel cu ce vom simti in ziua respectiva, cred ca mi se vor inmuia picioarele, mai ales ca eu sunt mai emotiva de fel, deci cred ca imi va fi foarteeee greu sa ma stapanesc si probabil vor curge 1-2 lacrimi :-"

Fetelor, la multi ani de 8 Martie, va doresc o zi superba, ca doar e ziua noastra, a femeii si mai ales ca in curand vor fi niste doamne cu acte in regula <:-P
si ce daca vor curge 2...3 lacrimi os sa fie de fericire toate miresele varsa cateva in ziua nunti

emilinicole
08.03.2010, 09:44:28
La multi ani tuturor miresicilor de mai,
va pup:)

PS: am scapat si noi de costum de mire, camasa mire, pantofi mire..mai avem vesta si lavaliera..sau cravata daca nu gasim dastea:)

ruxi86
08.03.2010, 10:28:01
si ce daca vor curge 2...3 lacrimi os sa fie de fericire toate miresele varsa cateva in ziua nunti

Imi strica machiajul ;))
Eh ... e normal sa fie emotiv in ziua respectiva ... m-a apucat pe mine plansu' la nunta surorii mele anul trecut, daramite la nunta mea ;))

La multi ani tuturor miresicilor de mai,
va pup:)

PS: am scapat si noi de costum de mire, camasa mire, pantofi mire..mai avem vesta si lavaliera..sau cravata daca nu gasim dastea:)

Felicitari pt achizitii, nico! Sa va aduca numai noroc!
Vesta noi nu o sa luam, pt ca nu vrea miresoiul, iar de lavaliera am scapat, ca o ia pe cea de la fratisu', butoni pt camasa are de la cumnatul meu ... pantofi mai avem si noi de luat pt mire.

emilinicole
08.03.2010, 10:46:07
Imi strica machiajul ;))
Eh ... e normal sa fie emotiv in ziua respectiva ... m-a apucat pe mine plansu' la nunta surorii mele anul trecut, daramite la nunta mea ;))

Felicitari pt achizitii, nico! Sa va aduca numai noroc!
Vesta noi nu o sa luam, pt ca nu vrea miresoiul, iar de lavaliera am scapat, ca o ia pe cea de la fratisu', butoni pt camasa are de la cumnatul meu ... pantofi mai avem si noi de luat pt mire.

si noi ne gandeam doar la lavaliera..dar crezi ca merge fara vesta?

ruxi86
08.03.2010, 11:00:35

Nu stiu, habar n-am ... dar daca el nu vrea sa poarte vesta, nu am ce face, nu il pot obliga :D
Desi din apropiati ne-au spus ca nu ar fi o problema daca nu poarta vesta. Vom vedea pana la urma daca ramane asa sau isi va lua vesta pana la urma.

atreya
08.03.2010, 11:14:26
:* :* [quote=ruxi86;3063241]Imi strica machiajul ;))

...eh..cred si eu :)

asta e :)
noi sa fim fericite si LA MUULTI ANI FETELE!!!!!:* :* :*

Arcee
08.03.2010, 11:24:45
La mulți ani fetelor! Sa aveți o primavara fumoasa si o nunta de vis!
Am mai comandat 10 buc de invitatii pt ca am constatat ca nu ne ajung. Au fost foarte draguti cei de la koza mi le-au făcut in câteva zile si nici nu le-am plătit la preț întreg. Mi-au dat si acum reducerea de 25% pe care am avut-o la celelalte. Azi mă duc sa-mi iau pantofiorii....pun poze mai tarziu :*

mortisha_20
08.03.2010, 11:35:27
nu stiu daca merge fara....doar sa fie un anumit tip

si-a gasit mami rochitza in weekend si sunt fericita k mama nu e fotomodel, dar arata f bine in ea. mai trebuie sa-si ia miresoiul costum, camasa si lavaliera cred ...

negutescuioanaroxana
08.03.2010, 11:54:49
Ca un bobocel de floare
Sa traiesti in sarbatoare
Ca o floare inflorita
Sa te simti mereu iubita
Ca un fir de iarba fina
Sa fii scaldata in lumina
Ca o gingasa orhidee
Sa ramai mereu femeie.
La Multi Ani de 8 Martie!

marianamateescu
08.03.2010, 13:24:33
La multi ani viitoare domne!
Sa fiti iubite, fericite, sanatoase si-nplinite!
... sa aveti o nunta asa cum ati visat!

beanna
08.03.2010, 13:44:50
<:-P <:-P <:-P La Multi Ani, Sa Aveti O Nunta Pe Masura Asteptarilor Voastre!

andrelutza_2010
08.03.2010, 14:33:05
La multi ani ! :*:*

Sa aveti o zi senina, plina de zambete, voie buna, si cadouri frumoase!

foxxy
08.03.2010, 16:38:40
hello hello,
foxxy am vazut invitatiile tale, sunt super chiar nu am mai vazut ca ale tale, dar ce culoare sunt exact?
biu felicitari stiam ca n-o sa ai nici o problema sa ajungi in finala, claaaar ne vedem.<:-P

Diana, in primul rand sanatate multa, au auzit ca esti bolnavioara :(

Culoarea este sidef, intamplator aceeasi culoare ca si rochia ( eh..nu chiar exact, rochia bate putin in roz-sidef ), am scris pe ele cu mov. Cam astea vor fi si culorile de la aranjamentul salii.

La multi ani, domnisoarelor si doamnelor !
Sa aveti o primavara frumoasa si o nunta asa cum v-ati dorit-o! <:-P

Arcee
08.03.2010, 18:19:49
Mi-am ridicat pantofiorii!!! Sunt extremi de comozi, nici nu simt ca au tocuri<:-P..inca o saptamana si o sa am si rochita..

mortisha_20
08.03.2010, 18:32:15
Mi-am ridicat pantofiorii!!! Sunt extremi de comozi, nici nu simt ca au tocuri<:-P..inca o saptamana si o sa am si rochita..
foarte frumosi pantofiorii! sa-i porti sanatoasa si sa-i dansezi toata noaptea!

dianaruxi
08.03.2010, 18:52:24

fff frumosi pantofii, sa-i joci sanatoasa.
eu sunt in continuare bolnava, nici la munca nu m-am dus.

beanna
08.03.2010, 18:55:20
Roxy felicitari pentru pantofi sunt foarte dragutei.In ce data trebuie sa-ti soseasca rochita?
Diana insanatosire grabnica

ruxi86
08.03.2010, 19:09:24

Superbi pantofiorii tai, Roxy! Sa ii porti sanatoasa si sa iti aduca numai noroc!

eu sunt in continuare bolnava, nici la munca nu m-am dus.

Insanatosire grabnica, Ruxi! Sa revii cat mai repede printre noi sanatoasa!
Dar ce ai patit? O raceala, o gripa ceva?

Apropo de pantofi fetelor ... am incercat metoda cu gheata adica am pus cate o punguta cu apa in fiecare pantof in partea din fata unde stau degetele pt ca pe mine acolo ma strange si dupa aia am bagat pantofii la congelator. I-am lasat vreo 2-3 zile, dar tin sa va spun ca nu prea a dat rezultate bune ... s-au lasat putin pantofiorii dar nu indeajuns. Acum ii tot port cate putin de vreo 2 zile sa se mai lase ca altfel o sa imi plang de mila in ziua nuntii.

Biu
08.03.2010, 19:18:24
Fetelor, se pare ca pana la urma nu sunt finalista la concurs, deci momentan nu am scuza sa vin la bucuresti :(.diana ce-ai patit? Nu reusesc sa citesc tot ce scrieti ca tot plecata sunt si intru d pe tel. In orice caz insanatosire grabnica! Si roxya super pantofi ?

ruxi86
08.03.2010, 19:26:43
Fetelor, se pare ca pana la urma nu sunt finalista la concurs, deci momentan nu am scuza sa vin la bucuresti :(.diana ce-ai patit? Nu reusesc sa citesc tot ce scrieti ca tot plecata sunt si intru d pe tel. In orice caz insanatosire grabnica! Si roxya super pantofi ?

Cum asa, pai ce s-a intamplat, Biu? De ce nu te mai numeri printre finaliste?

Arcee
08.03.2010, 19:55:54
Multumesc fetelor!!
dianaruxi multa sanatate:*
Biu cum de nu esti? ce s-a intamplat? ca erai pe lista, nu?..erai ca te-am vazut cu ochii mei..nici pozele tale nu mai sunt..:(

Biu
08.03.2010, 22:11:42
Cum asa, pai ce s-a intamplat, Biu? De ce nu te mai numeri printre finaliste?

Au hotarat sa faca un soi de shortlist al finalistelor, adica din cele 10 mai merg doar 3.ei s-au gandit bine sa nu ne puna pe drumuri aiurea, dar ar fi fost mai frumos sa se gandeasca la asta inainte sa publice lista :)

tcv16
09.03.2010, 08:09:42
Ce pacat. Si eu care te asteptam sa sarbatorim :(

Au hotarat sa faca un soi de shortlist al finalistelor, adica din cele 10 mai merg doar 3.ei s-au gandit bine sa nu ne puna pe drumuri aiurea, dar ar fi fost mai frumos sa se gandeasca la asta inainte sa publice lista :)

andrelutza_2010
09.03.2010, 09:24:48
Superbi pantofiorii tai, Roxy! Sa ii porti sanatoasa si sa iti aduca numai noroc!
Insanatosire grabnica, Ruxi! Sa revii cat mai repede printre noi sanatoasa!
Dar ce ai patit? O raceala, o gripa ceva?
Apropo de pantofi fetelor ... am incercat metoda cu gheata adica am pus cate o punguta cu apa in fiecare pantof in partea din fata unde stau degetele pt ca pe mine acolo ma strange si dupa aia am bagat pantofii la congelator. I-am lasat vreo 2-3 zile, dar tin sa va spun ca nu prea a dat rezultate bune ... s-au lasat putin pantofiorii dar nu indeajuns. Acum ii tot port cate putin de vreo 2 zile sa se mai lase ca altfel o sa imi plang de mila in ziua nuntii.

Neata!

Am uitat sa spun, dar si eu am probat treaba cu gheata, si n-a avut nici un rezultat ... :(. A ramas sa-i duc la cizmar, sa-i puna pe un calapod mai mare putin, sa-si dea drumul.

Biu, imi pare rau pt concurs. Deja imi programasem sa urmaresc emisiunea in iulie sa te vad :-<.

ale1212xa
09.03.2010, 09:43:06
neatza fetele

sunt si eu o viitoare miresica de mai 2010. Noi ne-am hotarat de abia acum, trebuia sa avem nunta undeva prin octombrie dar am nascut in ianuarie si am zis sa facem nunta impreuna cu botezul acum in mai. Asadar sunt la inceput cu pregatirile, am vazut ca voi sunteti in focuri, va ajung eu din urma. Sfaturi ceva?

editez ca sa va spun ca noi am facut cununia civila anul trecut cand am aflat ca sunt graviduta asa ca la noi ramane doar biserica si binenteles petrecerea:D

beatrice_cossma
09.03.2010, 10:03:03

Sa-i porti sanatoasa! Sunt foarte frumosi.:) De unde i-ai luat? Cat ai dat pe ei?

ruxi86
09.03.2010, 10:10:23
Neata!

Am uitat sa spun, dar si eu am probat treaba cu gheata, si n-a avut nici un rezultat ... :(. A ramas sa-i duc la cizmar, sa-i puna pe un calapod mai mare putin, sa-si dea drumul.

Biu, imi pare rau pt concurs. Deja imi programasem sa urmaresc emisiunea in iulie sa te vad :-<.

Multumesc pt pont, Andrelutza! Am sa incerc si eu varianta asta daca nu reusesc sa ii fac sa se lasa purtandu-i cate putin prin casa.
Daca cumva ii duci la cizmar, sa imi spui si mie ce s-a intamplat, daca a dat sau nu rezultate.

neatza fetele

sunt si eu o viitoare miresica de mai 2010. Noi ne-am hotarat de abia acum, trebuia sa avem nunta undeva prin octombrie dar am nascut in ianuarie si am zis sa facem nunta impreuna cu botezul acum in mai. Asadar sunt la inceput cu pregatirile, am vazut ca voi sunteti in focuri, va ajung eu din urma. Sfaturi ceva?

editez ca sa va spun ca noi am facut cununia civila anul trecut cand am aflat ca sunt graviduta asa ca la noi ramane doar biserica si binenteles petrecerea:D

Bine ai venit printre noi si sa iti traiasca bebeul >:D<
Ai reusit sa rezervi restaurantul, biserica, formatia/DJ-ul? Cum stai cu pregatirile?

Arcee
09.03.2010, 10:20:28
neatza fetele

Bine ai venit printre noi!! Intreb si eu ca ruxi, cum stai cu pregatirile?

marianamateescu
09.03.2010, 13:13:16
fetelor in sfarsit am intrat in posesia aparatului foto si am facut poze!!!

am terminat cu invitatiile - noi le-am facut, sunt somon (am printat pe calc, iar cartonul l-am perforat cu forma de ingeras)!
iata si paharele, tot noi le-am facut!
am pus poze cu rochita de la agnes toma (partea din catifea e tip sirena, deasupra e din matase naturala cu broderie)... si de asemenea am pus si o poza cu accesoriile - argint cu marcasite si sidef, exact ca brosa de la rochita!
tot aici gasiti si verighetele - la rosa!
:)

Arcee
09.03.2010, 13:41:24

am terminat cu invitatiile - noi le-am facut, sunt somon (am printat pe calc, iar cartonul l-am perforat cu forma de ingeras)!
am pus poze cu rochita de la agnes toma (partea din catifea e tip sirena, deasupra e din matase naturala cu broderie)... si de asemenea am pus si o poza cu accesoriile - argint cu marcasite si sidef, exact ca brosa de la rochita!
wow..ai muncit ceva. Sunt foarte reusite invitatiile. sa-ti aduca cati mai multi invitati. rochita este foarte finuta, iar bijuteriile sunt cu adevarat deosebite, de unde le-ai luat?

ruxi86
09.03.2010, 13:41:54

Foarte frumoase toate accesoriile astea pt nunta! Invitatiile si paharele ti-au iesit super! Accesoriile pt rochie imi plac la nebunie!
Verighetele simple, elegante si foarteeee frumoase! De rochita nici nu mai spun ... imi place foarte mult. Poate ne pui si o poza cu tine imbracata cu rochita ;))
Sa va aduca mult noroc toate si sa va bucurati din plin de ele!

marianamateescu
09.03.2010, 14:14:04
wow..ai muncit ceva. Sunt foarte reusite invitatiile. sa-ti aduca cati mai multi invitati. rochita este foarte finuta, iar bijuteriile sunt cu adevarat deosebite, de unde le-ai luat?

multumesc frumos! asa sa dea Dumnezeu, si voua la fel sa va aduca invitati de calitate!

bijuteriile le-am luat din Unirii la parter - You & Me - 180 RON

atreya
09.03.2010, 14:22:46

WOOW...SUPERBE!
ati muncit, nu gluma!

pupici

marianamateescu
09.03.2010, 14:23:35
Foarte frumoase toate accesoriile astea pt nunta! Invitatiile si paharele ti-au iesit super! Accesoriile pt rochie imi plac la nebunie!
Verighetele simple, elegante si foarteeee frumoase! De rochita nici nu mai spun ... imi place foarte mult. Poate ne pui si o poza cu tine imbracata cu rochita ;))
Sa va aduca mult noroc toate si sa va bucurati din plin de ele!

multumesc din suflet pt aprecieri!
o invitatie ne-a dus la 9,785 RON + timp 2 zile (am facut 110)!
un pahar 8 RON - am facut ceva economii...
mult noroc si voua!

emilinicole
09.03.2010, 15:28:38
mult noroc si voua!

9 lei invitatia?ca mi se pare scump:)

ruxi86
09.03.2010, 15:37:27
mult noroc si voua!

Si mie mi se pare ca te-au costat cam mult invitatiile ... am crezut ca ai dat mult mai putin pe ele, mai ales ca le-ai facut singurica ... eu am dat 8 lei pe invitatia mea.
Eu pe 4 pahare am dat 20 de lei ... 5 lei paharul ... luate din europa si gata decorate.
Trebuia sa fi incercat sa te duci in Doraly sau in Europa sa iei materialele pt invitatii si pt pahare. Acolo gasesti tot ce vrei si nu vrei si la preturi foarte bune.

lally_is
09.03.2010, 16:40:59
Buna fetelor.
Si eu ma numar printre fetele care au nunta in mai, mai precis pe 15 mai.
Pana acum nu am avut emotii...insa de acu incep sa am:-$
Invitatiile deja le avem,verighetele trebuie sa le ridicam de la Coriolan sapt viitoare, bautura alcoolica am luat-o deja(sunt din suceava si la noi se bea mai mult;)) ;)) ;)) )
Rochia inca nu mi-am luat-o pentru ca sunt la dieta si sapt viit incep si electrostimularea....nu de alta da odata esti mireasao:-) .
Avand in vedere ca sunt in ultimul an la master....am si disertatia in iunie...o sa se adune mai multe dar sper sa fie bine.
numai bine
:*

ana0808
09.03.2010, 17:32:38

Foarte frumoase...sa va aduca multi invitati :)

poti sa-mi spui de unde ai cumparat plicurile?

marianamateescu
09.03.2010, 17:39:52
9 lei invitatia?ca mi se pare scump:)

fetelor eu am gresit la exprimarea in lei noi:"> de fapt am dat 90 bani:-B , nici macar un leu!!!:-"

atreya
09.03.2010, 17:47:41
fetelor eu am gresit la exprimarea in lei noi:"> de fapt am dat 90 bani:-B , nici macar un leu!!!:-"
EEE.ASA mai merge:))

marianamateescu
09.03.2010, 17:51:03
Si mie mi se pare ca te-au costat cam mult invitatiile ... am crezut ca ai dat mult mai putin pe ele, mai ales ca le-ai facut singurica ... eu am dat 8 lei pe invitatia mea.
Eu pe 4 pahare am dat 20 de lei ... 5 lei paharul ... luate din europa si gata decorate.
Trebuia sa fi incercat sa te duci in Doraly sau in Europa sa iei materialele pt invitatii si pt pahare. Acolo gasesti tot ce vrei si nu vrei si la preturi foarte bune.

am gresit cand am calculat pt ca am calculat in lei vechi si am scris in lei noi;)) am dat aproape 1 leu pe una$-)
... si eu mi-am luat paharele din europa, doar ca simple - accesoriile le-am luat separat si le-am facut acasa! cartonul l-am cumparat de la augusta papier - producator (am luat carton pt 150 invitatii - 32 RON asa scrie pe factura;)) nu am calculat eu) carton somon sidefat:) doar ca nu le-am facut pe toate 150!

Foarte frumoase...sa va aduca multi invitati :)

poti sa-mi spui de unde ai cumparat plicurile?

plicurile de la augusta papier de unde am luat si cartonul - cred ca am dat 30 bani pe unul.

ruxi86
09.03.2010, 18:08:21
am gresit cand am calculat pt ca am calculat in lei vechi si am scris in lei noi;)) am dat aproape 1 leu pe una$-)
... si eu mi-am luat paharele din europa, doar ca simple - accesoriile le-am luat separat si le-am facut acasa! cartonul l-am cumparat de la augusta papier - producator (am luat carton pt 150 invitatii - 32 RON asa scrie pe factura;)) nu am calculat eu) carton somon sidefat:) doar ca nu le-am facut pe toate 150!

Ah bun asa ... ne-am mai linistit ca ne speriasei rau de tot ;))
Noi am gasit carton in Doraly ... noua ne trebuiau pt plicurile de bani ca le facem noi acasa. Si am luat 100 de coli de carton A4 pe care am dat 15 RON.

sorinico
09.03.2010, 20:42:34
salut fetelor!
nu am mai vb de mult.
am si eu nevoie de o parere, sau un sfat:tatal viitorului nas de cununie a decedat.....
intrebarea e daca ne mai poate cununa.
in ca nu am discutat cu ei ( a decedat pe 27 .02)cred ca e prea devreme, si as prefera sa deschida ei subiectul
voi ce parere aveti?
sa deschidem noi subiectul sau sa-i lasam pe ei?
credeti ca o sa ne mai cunune?

Biu
09.03.2010, 20:49:37
fetelor i'm back ;)) , am reusit sa vin azi acasa, adica juma de zi mai devreme.
Andre, la teveu tot ma vezi , era vb de 2 concursuri la care participasem. la asta de pe miresici nu mai particip :-" , la celalt da.
Marianamateescu vai cat e de frumoasa rochita ta :x :x :x , asa vintage cum imi plac mie. Sa o porti sanatoasa :*
Dianaruxi unde-i? Ce face ? :-?
Angi 300 harnicuta mai esti ;))
intreba cineva de ore de dans in cj maiieftine de 50 de eli, sa imi dea un pm ca nu mai stiu cine intreba, si eu am gasit cu 30 de lei in Floresti.

marianamateescu
09.03.2010, 21:19:31
fetelor i'm back ;)) , am reusit sa vin azi acasa, adica juma de zi mai devreme.
Andre, la teveu tot ma vezi , era vb de 2 concursuri la care participasem. la asta de pe miresici nu mai particip :-" , la celalt da.
Marianamateescu vai cat e de frumoasa rochita ta :x :x :x , asa vintage cum imi plac mie. Sa o porti sanatoasa :*
intreba cineva de ore de dans in cj maiieftine de 50 de eli, sa imi dea un pm ca nu mai stiu cine intreba, si eu am gasit cu 30 de lei in Floresti.

multumesc semenea! ma reprezinta... aceeasi rochita am vrut sa o iau de anul trecut... acum m-am dus la targ direct cu gandul la ea:) este un alb sidef!

... imi pare rau pt ce s-a intamplat cu concursul... cel mai important este sa aveti o nunta de vis, invitati pe masura si o petrecere pe cinste!

myrelabr
09.03.2010, 21:19:57
un cort imens.. cel putin asa a fost in primavara :-p ...gata miresitul.. am iesit ca intr-o sapt am licenta si sunt dependenta de voi si adio invatatul:*
Fetelor,vorbiti despre targul din piata constitutiei,de-acum?primavara 2010?ce stiti de el?stiu ca e in 26 martie la casa poporului.atat.cum e?scump,scump?8-|

marianamateescu
10.03.2010, 09:29:07
fetelor am expediat invitatia electronica - practic, 93% dintre invitati, sunt deja invitati;)) . am facut un filmulet de 1.45 min (o combinatie de voce, text, muzica de ambianta si poze) pe care l-am trimis prin mail, urmand ca mai apoi, sa ajung sa le inmanez si invitatia oficiala!;-)

ruxi86
10.03.2010, 09:33:24
salut fetelor!
nu am mai vb de mult.
am si eu nevoie de o parere, sau un sfat:tatal viitorului nas de cununie a decedat.....
intrebarea e daca ne mai poate cununa.
in ca nu am discutat cu ei ( a decedat pe 27 .02)cred ca e prea devreme, si as prefera sa deschida ei subiectul
voi ce parere aveti?
sa deschidem noi subiectul sau sa-i lasam pe ei?
credeti ca o sa ne mai cunune?

Nu cred ca ar fi vreo problema faptul ca a murit tatal nasului vostru, adica in sensul ca nasul vostru ar putea sa va cunune in continuare. Acum depinde si de el bineinteles, de nasul vostru, daca se mai simte in stare, ca asa ceva te afecteaza destul de rau. Cred ca ar trebui sa ii intrebati voi pana la urma, lasati rusinea la o parte si deschideti voi subiectul, mai ales ca mai este fff putin pana la nunta si in caz ca Doamne fereste veti avea nevoie de alti nasi, timpul e foarte scurt.

Bine ai revenit printre noi >:D<
Deci te mai vedem la TV, asta e bine atunci ... abia astept ;))
Imi pare insa rau de celalalt concurs, cel de pe miresici, ca nu mai participi ... pacat ... speram sa te vedem pe coperta revistei miresici ;))
Dianaruxi, am inteles ca e bolnavioara :(

Fetelor, mai am un picut si am terminat de impartit toate invitatiile, si norocul meu ca am mai facut si vreo 10 invitatii in plus, ca ne gandeam noi ca se vor mai auto-invita oamenii. Mie imi convine ca se mareste numarul persoanelor, se apropie incet incet de 100 de pers. Mai ales ca eu pt 100 de pers. am semnat cu restaurantul.

Fetelor,vorbiti despre targul din piata constitutiei,de-acum?primavara 2010?ce stiti de el?stiu ca e in 26 martie la casa poporului.atat.cum e?scump,scump?8-|

Nu stiu sa iti spun daca Roxy se referea la targul din Pta. Constitutiei de la sfarsitul acestei luni, insa iti pot spune cate ceva despre targul din Pta. Constitutiei care a fost anul trecut. Practic sezonul de nunti 2010 a fost deschis cu acest targ din Pta. Constitutiei. A fost foarte mare inghesuiala, organizatorii au fost intr-un cort amplasat intr-o parcare din fata Casei Poporului, era foarte cald in acel cort, preturi acceptabile zic eu, cam aceleasi care au fost si la celelalte targuri, nu mai ca nu au fost foarte multe firme. Imi amintesc ca au fost Cards International parca ii chema, cei cu invitatii, Carla Brillanti, Andree Salon. Intrarea era 10 lei ca si la restul targurilor, nu mai ca se dadeau inainte invitatii gratuite la targ daca completai nu stiu ce talon cu datele tale.
Uita-te cel mai bine pe e-mariage punct ro si acolo gasesti si lista cu expozanti pt acest targ, datele cand se va desfasura si daca se mai dau si de data asta invitatii gratuite.

ale1212xa
10.03.2010, 09:49:33
neatza fetele

multumesc de urari>:D<
ma intrebati de pregatiri...pai...suntem la inceput de tot, am rezervat restaurantul, in we mergem la biserica, ne-am interesat de invitatii..aproape ne-am hotarat la ele, vedem ce facem la biserica si apoi dam comanda de ele. In rest nu am facut mare lucru...suntem mult in urma dar le rezolvam noi cumva.aaa si o sa avem dj-ul restaurantului...mai trebuie fotograf acum rapid

norishor
10.03.2010, 14:49:48
Buna ziua fetelor!
Am revenit si eu dupa o mica pauza.
Felicitari pt rochie marianamateescu, e foarte frumoasa. Imi plac si invitatiile si paharele. La fel ca voi, ne-am pus sa ornam si noi paharele. Am cumparat diferite pamblicute si fundite, sper sa arate frumos.
Dianaruxi, sper sa te insanatosesti rapid.
Bun venit noilor miresici. Spor la pregatiri si sa fie intr-un ceas bun.
Biu, ma bucur ca totusi la emisiune la tv, te vom vedea. Abia astept!

Noi am impartit saptamana asta primele invitatii. Am primit confirmari de la majoritatea dintre colegi. Sunt incantata.

Sper sa aveti si voi muuuuulte confirmari. Va pup!

ruxi86
10.03.2010, 15:00:07
Buna ziua fetelor!
Felicitari pt rochie marianamateescu, e foarte frumoasa. Imi plac si invitatiile si paharele. La fel ca voi, ne-am pus sa ornam si noi paharele. Am cumparat diferite pamblicute si fundite, sper sa arate frumos.

Noi am impartit saptamana asta primele invitatii. Am primit confirmari de la majoritatea dintre colegi. Sunt incantata.

Si noua ne-au spus toti celor care le-am dat invitatiile ca vor veni, si colegii, si prietenii, si rudele ... lista se tot mareste. Iti dai seama ca ne bucura, dar tare imi e teama ca vom avea mari dezamagiri, sper din tot sufletul sa nu fie de la persoanele de la care ne nu asteptam.

neatza fetele

multumesc de urari>:D<
ma intrebati de pregatiri...pai...suntem la inceput de tot, am rezervat restaurantul, in we mergem la biserica, ne-am interesat de invitatii..aproape ne-am hotarat la ele, vedem ce facem la biserica si apoi dam comanda de ele. In rest nu am facut mare lucru...suntem mult in urma dar le rezolvam noi cumva.aaa si o sa avem dj-ul restaurantului...mai trebuie fotograf acum rapid

Este foarte bine ca ati reusit sa rezolvati cate ceva, mai ales restaurantul, muzica ... sunt desul de greu de gasit. Sa rezervati cat mai repede si biserica, ca sa puteti da comanda de invitatii, ca cine stie cat mai dureaza si alea pana le primiti, daca comandati din afara orasului tau.
Rochia, accesoriile tale, costumul mirelui ... la capitolul asta cum stai?

Spor la pregatiri in continuare, sa iasa totul asa cum va doriti!

Arcee
10.03.2010, 15:19:33
Nu stiu cand e targul din primavara. Tu ai dat citat la un mesaj de al meu din 08.09.2009:-$..pot sa spun ca cel din toamna nu m-a dat pe spate..

mihaelaa1986
10.03.2010, 17:49:46
Buna fetelor, ma alatur si eu grupului vostru :smile:
Noi avem nunta pe 29 mai si cred ca am facut mai tot....mai putin foto-video, aici avem dileme, si costumatia lui...in rest, suntem linistiti.

beanna
10.03.2010, 18:42:47
Buna fetelor, ma alatur si eu grupului vostru :smile:
Noi avem nunta pe 29 mai si cred ca am facut mai tot....mai putin foto-video, aici avem dileme, si costumatia lui...in rest, suntem linistiti.
Bine ai venit! De ce aveti dileme, n-ati gasit ce vreti?

angye16
10.03.2010, 19:33:44
fetelor mi=a ajuns rochita :D maine ma duc s-o ridic<:-P<:-P

roxya a ta nu a ajuns inca??

marianamateescu
10.03.2010, 19:35:16
Buna ziua fetelor!

multumim frumos! e bine ca va faceti singuri paharele... voi stiti cel mai bine ce va reprezinta! si noi am impartit saptamana asta primele invitatii! am primit deja confirmari! sa dea Domul sa ne fie bine la toate! sa avem parte de invitati multi si petrecareti! sa fie multa voie buna si ce sa mai, sa fie O REUSITA!

Pup!

asteptam pozeee!\:D/

Arcee
10.03.2010, 19:40:14

ba da, a ajuns..azi m-au sunat. din pacate eu nu sunt in Bucuresti si cred ca de-abia marti o sa ajung sa o iau. Sa ne pui poze!!!:*

danadanika
11.03.2010, 08:24:45
Buna dimineata, miresici de mai!

Mai primiti in clubul vostru o viitoare mireasa? Nunta noastra va fi pe 15 mai 2010 si deja emotiile cresc odata cu trecerea fiecarei ore.
Eu nu sunt la prima casatorie (si nu m-am casatorit in mai!) si imi doresc si ne dorim sa fie pentru totdeauna, cu dragoste, credinta si respect.

:* Danika

ruxi86
11.03.2010, 09:22:16

ba da, a ajuns..azi m-au sunat. din pacate eu nu sunt in Bucuresti si cred ca de-abia marti o sa ajung sa o iau. Sa ne pui poze!!!:*

Felicitari ca v-au ajuns rochitele, sa faceti poze si sa ne aratati si noua >:D<

Bun venit noilor miresici! Felicitari in primul rand pt nunta si sa fie intr-un ceas bun! Si mult spor la pregatiri ;-)

mihaelaa1986
11.03.2010, 10:40:19
Bine ai venit! De ce aveti dileme, n-ati gasit ce vreti?

Buna. Nu, nu am gasit ceva care sa ne convina, eu nu sunt prea pretentioasa, in schimb miresoiul este si...uite-asa, umblam de nebuni dupa un foto-video care sa indeplineasca toate conditiile...in seara asta avem intalnire cu un fotograf, sa vedem cum iese
O zi buna fetelor, ca frumoasa....mai greu:(

marianamateescu
11.03.2010, 10:48:53
Buna dimineata, miresici de mai!

Mai primiti in clubul vostru o viitoare mireasa? Nunta noastra va fi pe 15 mai 2010 si deja emotiile cresc odata cu trecerea fiecarei ore.
Eu nu sunt la prima casatorie (si nu m-am casatorit in mai!) si imi doresc si ne dorim sa fie pentru totdeauna, cu dragoste, credinta si respect.

:* Danika

bine ai venit! si eu tot pe 15... ;-) si sunt convinsa ca va fi cu noroc!
sa dea Domnul sa fie asa cum va doriti!^:)^
ai pus totul la cale? cum stai cu pregatirile?

samirasamira
11.03.2010, 12:29:58
buna , fetelor!! am si eu o intrebare ..unde as putea gasi o agrafa, un pieptene cu cristale asha mai mare pentru par, in forma de floare sau ceva abstract sa-l pot pune undeva asha intr-o parte...? stiti cumva?! daca as gasi undeva pe net-ul asta sa comand...#-omi-ar fi mai comod..multumesc

RamiP
11.03.2010, 12:35:37
Buna fetelor!

Rugaminte, stiti unde as putea gasi hartie pt.invitatie de culoare crem...hartie fina, nu carton.... multumesc!^:)^

andrelutza_2010
11.03.2010, 12:46:36
bine ai venit! si eu tot pe 15... ;-) si sunt convinsa ca va fi cu noroc!
sa dea Domnul sa fie asa cum va doriti!^:)^
ai pus totul la cale? cum stai cu pregatirile?

Felicitari pt alegeri. Rochia imi place mult de tot. E preferata mea din rochitele Agnes T.
Invitatiile au iesit faine, si paharele. Iar bijuurile.. :x.

Biu, ma bucur ca o sa te vad la TV ;-). Abia astept ! ;))

Bun venit celor care s-au alaturat de curand grupului miresicilor de mai.:)

andrelutza_2010
11.03.2010, 12:49:37
Buna fetelor!

Rugaminte, stiti unde as putea gasi hartie pt.invitatie de culoare crem...hartie fina, nu carton.... multumesc!^:)^

La Augusta. Daca dai search pe google e prima optiune.Au si cartoane si hartii. Nu stiu exact unde au depozit, ca nu-s bucuresteanca :-".

RamiP
11.03.2010, 12:51:14
La Augusta. Daca dai search pe google e prima optiune.Au si cartoane si hartii. Nu stiu exact unde au depozit, ca nu-s bucuresteanca :-".

saru'mana!!>:D<

ruxi86
11.03.2010, 13:08:07
buna , fetelor!! am si eu o intrebare ..unde as putea gasi o agrafa, un pieptene cu cristale asha mai mare pentru par, in forma de floare sau ceva abstract sa-l pot pune undeva asha intr-o parte...? stiti cumva?! daca as gasi undeva pe net-ul asta sa comand...#-omi-ar fi mai comod..multumesc

Gasesti aproape la toate casele de moda care vand si rochite de mireasa. Ce mi-a sarit mie in ochi au fost cele de la Blache Collections, Ophelia Bridal, Celebration, apoi ai mai putea incerca la Carla Brillanti, Tria Alfa, Josephine care fac accesorii de mireasa.
Poti da si un search pe google dupa accesorii de mireasa si gasesti tot ce vrei si ce nu vrei.

Buna fetelor!

Ai putea sa mai incerci chiar in Europa sau Doraly, unde sunt mult mai ieftine, si daca sunt pt invitatii se merita, pt ca vei avea nevoie de un numar destul de mare de hartie si vei face economii considerabile.

samirasamira
11.03.2010, 13:30:13
[quote=ruxi86;3077847]Gasesti aproape la toate casele de moda care vand si rochite de mireasa. Ce mi-a sarit mie in ochi au fost cele de la Blache Collections, Ophelia Bridal, Celebration, apoi ai mai putea incerca la Carla Brillanti, Tria Alfa, Josephine care fac accesorii de mireasa.
Poti da si un search pe google dupa accesorii de mireasa si gasesti tot ce vrei si ce nu vrei.

da ..multumesc..chiar vizionasem pe astea.ma gandeam ca poate mai sunt si altele pe care nu le-am descoperit eu...am 2 variante: una valabila la carla si una nu mai e disponibila la blanche,,,ms mult

adelinad2003
11.03.2010, 14:54:46
off sunt un car de nervi , nu stiu daca e prea devreme sa ma alarmez sau nu - am facut comanda de invitatii pe net e am platit vreo 3 sferturi din comanda acum vreo 2 saptamanii si ceva si am asteptat , mi s-a spus ca in 5 zile pleaca de la ei , ieri am sunat sa vad totusi , mi s-a spus ca aaa au plecat trebuie sa ajunga sa sun mai tarziu sa imi zica nr trimiterii am zis lasati ca astept , nu am primit nik ieri in posta si nici azi asa ca am suant iar pe un nr de mobil la care mi s-a dat respins apoi pe fix imi raspunde o domnisoara care imi zice sa sun peste 10 min asta de vreo 2 ori ca ea e noua , intr-un final reusesc sa vb cu o persoana careia ii cer nr trimiterii si imi zice aa pai stiti nu va pot da ca , colegul a luat facturile acasa asa ca nu pot sa va dau nik , okkk ma duc la posta sa vad totusi la posta bineinteles nik , sun din nou pe mobil imi raspunde cineva si dupa ce ii zic numele incepe sa tipe ca ce sun iar nu mi-a zis colega cum sta treaba , ca nu a uitat el facturile acasa ca sunt mai multi de parca trebuie sa stiu eu cati sunt ei ca habar nu au sa raspunda la telefon de cate ori am dat telefon a trebuit sa intreb eu daca am nimerit unde trebuie ca ei nu stiu sa se prezinte , mai astept pana maine desi tare a teapa imi miroase sau oricum nu sunt deloc seriosi

andrelutza_2010
11.03.2010, 15:05:48
off sunt un car de nervi , nu stiu daca e prea devreme sa ma alarmez sau nu - am facut comanda de invitatii pe net e am platit vreo 3 sferturi din comanda acum vreo 2 saptamanii si ceva si am asteptat , mi s-a spus ca in 5 zile pleaca de la ei , ieri am sunat sa vad totusi , mi s-a spus ca aaa au plecat trebuie sa ajunga sa sun mai tarziu sa imi zica nr trimiterii am zis lasati ca astept , nu am primit nik ieri in posta si nici azi asa ca am suant iar pe un nr de mobil la care mi s-a dat respins apoi pe fix imi raspunde o domnisoara care imi zice sa sun peste 10 min asta de vreo 2 ori ca ea e noua , intr-un final reusesc sa vb cu o persoana careia ii cer nr trimiterii si imi zice aa pai stiti nu va pot da ca , colegul a luat facturile acasa asa ca nu pot sa va dau nik , okkk ma duc la posta sa vad totusi la posta bineinteles nik , sun din nou pe mobil imi raspunde cineva si dupa ce ii zic numele incepe sa tipe ca ce sun iar nu mi-a zis colega cum sta treaba , ca nu a uitat el facturile acasa ca sunt mai multi de parca trebuie sa stiu eu cati sunt ei ca habar nu au sa raspunda la telefon de cate ori am dat telefon a trebuit sa intreb eu daca am nimerit unde trebuie ca ei nu stiu sa se prezinte , mai astept pana maine desi tare a teapa imi miroase sau oricum nu sunt deloc seriosi

Foarte urat din partea lor. Ar trebui sa spui cine-s, sa stie lumea sa se fereasca de ei. Si eu am vrut initial sa comand de pe net, dar pana la urma mi-am luat de la mine din oras, si le-am platit la final, dupa ce am vazut ca sunt ok toate.

Bafta ! :-<

ruxi86
11.03.2010, 15:42:50

Imi pare nespus de rau pt ce ti s-a intamplat! Sper ca pana la urma sa iti primesti cat mai repede posibil invitatiile!
Dar la fel ca si Andrelutza iti spun si eu ca ar fi mai bine sa mentionezi numele celor de unde ai comandat invitatiile ca sa stie si celelalte fete sa se fereasca de aceasta firma.

adelinad2003
11.03.2010, 16:15:04
invitatii-nunta e site-ul , deocamdata inca sper sa fie o incurcatura , sa fie doar faptul ca nu stiu sa se poarte si sa vina invitatiile in 2-3 zile , sa vedem maine daca imi dau nr trimiterii

marianamateescu
11.03.2010, 17:37:38
Felicitari pt alegeri. Rochia imi place mult de tot. E preferata mea din rochitele Agnes T.
Invitatiile au iesit faine, si paharele. Iar bijuurile.. :x.

Biu, ma bucur ca o sa te vad la TV ;-). Abia astept ! ;))

Bun venit celor care s-au alaturat de curand grupului miresicilor de mai.:)

multumesc frumos! sa dea Domul sa fim cele mai frumoase si mai fericite mirese!

angi300
11.03.2010, 22:03:14
buna fetele!
imi pare rau ca nu pot sa fiu mai activa....dar va recuperez de cate ori pot.
legat de nunta nu am mai avansat tare mult. maine incepem sa impartim invitatiile...si maine avem a doua sedinta de dans...
peste 3 sapt avem sedinta foto de logodna...abia asteptam..<:-P
in rest..cu joburile..;))
spor sa aveti!

marianamateescu
12.03.2010, 11:22:48
Buna fetelor!

rami eu mi-am luat si cartonul si hartia si plicurile de la augusta, de la depozit. au super ptreturi! este pe soseaua cernica, pantelimon - de la cora pantelimon cum mergi spre cernica, pe stanga... sunt numai vilute pe acolo - de la capatul tramvaiului nu ar treb sa faci mai mult de 5 - 7 min. spor la cumparaturi!

fetelor, unde va duceti in luna de miere:-\ stiati ca luna asta pe 25 - 27 la romexpo are loc targul de turism!? eu o sa fiu prezenta - vrem sa mergem in egipt si cautam oferte - cel putin la targurile astea beneficiem si de reduceri!o:-)

pupici!

emilinicole
12.03.2010, 11:34:14
fetelor, unde va duceti in luna de miere:-\ stiati ca luna asta pe 25 - 27 la romexpo are loc targul de turism!? eu o sa fiu prezenta - vrem sa mergem in egipt si cautam oferte - cel putin la targurile astea beneficiem si de reduceri!o:-)

pupici!

Noi o sa plecam o sapt la Paris:)
nasii ne-au facut o surpriza:)

RamiP
12.03.2010, 16:20:54
rami eu mi-am luat si cartonul si hartia si plicurile de la augusta, de la depozit. au super ptreturi! este pe soseaua cernica, pantelimon - de la cora pantelimon cum mergi spre cernica, pe stanga... sunt numai vilute pe acolo - de la capatul tramvaiului nu ar treb sa faci mai mult de 5 - 7 min. spor la cumparaturi!

Multumesc! :*

fetele, care dintre voi va faceti buchetele si lumanarile in sectorul 6? nasa locuieste chiar la lujerului si am vrea sa comandam prin imprejurimi...undeva sa faca frumusel...pupici!

dianaruxi
12.03.2010, 18:33:54
buna fetelor, ma bucur sa va regasesc, vad ca ati avansat, am de recuperat. eu nu am mai facut nimic, pt nunta pt ca am fost internata in spital. dar va pun niste poze cu primaria unde ma voi casatori. si o poza cu bratara asortata la cerceii mei, care mi-a venit in timp ce boleam.