PDA

Versiunea completa : Pregatirile miresicilor de mai 2010

Pagini : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 [34] 35 36 37 38 39 40

Arcee
12.03.2010, 18:34:53
Fetelor am si eu nevoie de un pic de ajutor. Stiti prresupun cum arata hartiutele in care se coc briosele, eu caut asa ceva dar din carton..Aveti idee unde pot sa gasesc? ^:)^..Am cautat in carrefour, cora, metro, real, mega image...Mi-ar placea sa fac asa ceva...

marianamateescu
12.03.2010, 18:39:46
Fetelor am si eu nevoie de un pic de ajutor. Stiti prresupun cum arata hartiutele in care se coc briosele, eu caut asa ceva dar din carton..Aveti idee unde pot sa gasesc? ^:)^..Am cautat in carrefour, cora, metro, real, mega image...Mi-ar placea sa fac asa ceva...

gasesti in sellgross, numai sa ai legitimatie - eu de acolo mi-am luat niste forme ca cele din poza - micute, exact cat sa poti face marturii!

bafta... si SPOR!

buna fetelor, ma bucur sa va regasesc, vad ca ati avansat, am de recuperat. eu nu am mai facut nimic, pt nunta pt ca am fost internata in spital. dar va pun niste poze cu primaria unde ma voi casatori. si o poza cu bratara asortata la cerceii mei, care mi-a venit in timp ce boleam.

superbe accesoriile! sa le porti iubita!
si primaria e super, la ce sector te casatoresti?

PS acum sper ca te simti bine! MULTA SANATATE ITI DORESC!

dianaruxi
12.03.2010, 18:43:52
superbe accesoriile! sa le porti iubita!
si primaria e super, la ce sector te casatoresti?

PS acum sper ca te simti bine! MULTA SANATATE ITI DORESC!
nu ma casatoresc in romania.
acum sunt mai bine da.sper sa pot merge luni la servici.

Arcee
12.03.2010, 18:46:52
gasesti in sellgross, numai sa ai legitimatie - eu de acolo mi-am luat niste forme ca cele din poza - micute, exact cat sa poti face marturii!

bafta... si SPOR!

super!!! multumesc mult! are mama legitimatie si o sa o iau pe a ei..

dianaruxi..superbe bijuteriile tale..deosebite..felicitari...iti doresc multa multa sanatate

marianamateescu
12.03.2010, 18:58:49
nu ma casatoresc in romania.
acum sunt mai bine da.sper sa pot merge luni la servici.

aha... asadar numai cununia religioasa o vei avea in romania!?

pupici!

super!!! multumesc mult! are mama legitimatie si o sa o iau pe a ei..

dianaruxi..superbe bijuteriile tale..deosebite..felicitari...iti doresc multa multa sanatate

cu placere!
sa stii ca acolo gasesti si din plastic incolor, dar si pe maro!

dianaruxi
12.03.2010, 19:00:31
aha... asadar numai cununia religioasa o vei avea in romania!?

pupici!
da si o petrecere, ca am doua:-$

mortisha_20
14.03.2010, 15:33:59
Buna ziua miresici. eu nu am mai scris de ceva vreme, dra v-am citit postarile. A mai ramas asha putin timp....saptamana asta nu am mai facut mare lucru. Mi-a cumparat mama un set de 6 pahare de sampanie simple, pe care le voi decora eu cu iubi, a dat 14 lei. Am impartit invitatii, mai avem de dat 2...:D. aaaa si sa nu uit si-a luat si iubi costum#:-S . Va pup si sa aveti o duminica placuta si sa profitati de vremea de afara. La mine sunt 10 grade\:D/

ruxi86
14.03.2010, 18:13:45
buna fetelor, ma bucur sa va regasesc, vad ca ati avansat, am de recuperat. eu nu am mai facut nimic, pt nunta pt ca am fost internata in spital. dar va pun niste poze cu primaria unde ma voi casatori. si o poza cu bratara asortata la cerceii mei, care mi-a venit in timp ce boleam.

Foarte frumos a iesit bratarica, se asorteaza foarte bine cu cerceii. Sa le porti sanatoasa si sa iti aduca numai noroc!
Superba si primaria! Abia astept sa vad mai multe poze dupa cununia civila :D
Multa sanatate iti doresc si eu, sa te faci bine cat mai repede!

De rezolvat nici noi nu am mai rezolvat nimic zilele astea in afara de a mai imparti invitatii. Am fost astazi pana in targul din Vitan, cel de masini, ca se gaseste si bautura acolo mai ales whisky JB si Jack Daniels. Jack-ul este 35 de lei 750 ml ... nu mai aveau si la litru ... problema este ca sticlele nu mai au timbru, nu au cutie, e cam straniu asa sa iei de acolo chiar daca e la juma de pret imi e teama sa nu fie altceva in sticle alea. JB nu stiu ce pret are ca nu am intrebat, pt ca noi vrem Jack.

atreya
14.03.2010, 20:01:45
Foarte frumos a iesit bratarica, se asorteaza foarte bine cu cerceii. Sa le porti sanatoasa si sa iti aduca numai noroc!

De rezolvat nici noi nu am mai rezolvat nimic zilele astea in afara de a mai imparti invitatii. Am fost astazi pana in targul din Vitan, cel de masini, ca se gaseste si bautura acolo mai ales whisky JB si Jack Daniels. Jack-ul este 35 de lei 750 ml ... nu mai aveau si la litru ... problema este ca sticlele nu mai au timbru, nu au cutie, e cam straniu asa sa iei de acolo chiar daca e la juma de pret imi e teama sa nu fie altceva in sticle alea. JB nu stiu ce pret are ca nu am intrebat, pt ca noi vrem Jack.

Nu e ok sa iei asa, e f mare sansa sa fie contrafacute...
Noi luam un litru de JB cu 70 ron..e mai mult dar sigur si in plus mi se pare ca ce ramane poti da inapoi si iti iei banutii inapoi...noi luam de la tipul respectiv..ae tot ce vrei...
dar netimbrat, etc nuuuuu

dianaruxi
14.03.2010, 20:04:55

nu le lua de acolo, n-ai de unde sa stii dc sunt ok, dc au scos alcoolul si au indoit cu apa, sau mai stiu eu ce. nu te risca, e nunta ta.
fetelor, am vazut ca biu e finalista la concursul cu coperta revistei miresici, ce mi-ar placea sa castige ea, atunci chiar as cumpara revista aia.

marianamateescu
15.03.2010, 04:09:23
Noi luam un litru de JB cu 70 ron..e mai mult dar sigur si in plus mi se pare ca ce ramane poti da inapoi si iti iei banutii inapoi...noi luam de la tipul respectiv..ae tot ce vrei...

apropos de whisky la auchan au 1L de J&B cu 64,8 RON - noi asa am luat! e chiar ieftin! am luat 10 sticle!

Biu
15.03.2010, 06:55:02
nu le lua de acolo, n-ai de unde sa stii dc sunt ok, dc au scos alcoolul si au indoit cu apa, sau mai stiu eu ce. nu te risca, e nunta ta.
fetelor, am vazut ca biu e finalista la concursul cu coperta revistei miresici, ce mi-ar placea sa castige ea, atunci chiar as cumpara revista aia.

sunt trecuta acolo finalista, dar de fapt nu mai sunt, pt ca din cele 10 finaliste s-au gandit sa mai cheme doar 3, si nu ma numar printre ele :|
oricum aseara am fost sa dam comanda la verighete, ne-au luat amprentele ;-)
si nu v-am povestit ca am probleme cu inelul de logodna. e cu dimant si anul trecut i-a cazut diamantul, mi l-au inlocuit, si acum a inceput iar sa se miste :-w . m-am dus la ei sa imi cer banii inapoi, pt ca pe garantie scrie ca am garantie doar 2 ani ( cand eu stiu ca la diamante ar trebui sa ai pe viata ) si e o telenovela continua cu patronul de la bijuterie, am la nervi #-o #-o #-o
am inceput munca si aici nu am net, de aceea intru mai rar, numai cand sunt pe acasa. am dat comanda de cateva zile si la inv, sper sa fie gata cat de repede sa ma apuc sa le impart :)

ruxi86
15.03.2010, 08:10:54

Nu am de gand sa cumpar de acolo la cum aratau sticlele alea ... risc sa fie contrafacute si mai mult ca sigur ca sunt contrafacute sau combinate cu altceva ... asa mai bine luam la pret intreg si cu asta basta.
Poate vom gasi o oferta buna la Jack Daniels, daca nu si nu, atunci o sa recurgem la JB.
Stiu ca mai este in H in Heraustrau un arab/turc nu mai stiu exact care tot asa vinde bautura alcoolica si daca iei in cantitati mai mari, face si reducere. O sa dam o fuga si acolo ca este relativ aproape de noi si poate reusim sa luam la un pret mai mic decat pe piata.

sunt trecuta acolo finalista, dar de fapt nu mai sunt, pt ca din cele 10 finaliste s-au gandit sa mai cheme doar 3, si nu ma numar printre ele :|
si nu v-am povestit ca am probleme cu inelul de logodna. e cu dimant si anul trecut i-a cazut diamantul, mi l-au inlocuit, si acum a inceput iar sa se miste :-w . m-am dus la ei sa imi cer banii inapoi, pt ca pe garantie scrie ca am garantie doar 2 ani ( cand eu stiu ca la diamante ar trebui sa ai pe viata ) si e o telenovela continua cu patronul de la bijuterie, am la nervi #-o #-o #-o
am inceput munca si aici nu am net, de aceea intru mai rar, numai cand sunt pe acasa. am dat comanda de cateva zile si la inv, sper sa fie gata cat de repede sa ma apuc sa le impart :)

Biu, imi pare rau de telenovela cu inelusul tau de logodna. Dar ce s-a intamplat? Nu vor sa iti returneze banii? Asa ai putea sa iei un alt inel de la alta bijuterie.
Ma bucur ca ai inceput munca si ca nu a durat asa de mult pana ai gasit un nou job.
Eu am crezut ca invitatiile le vei face tu ... te-ai razgandit? Nu le faceai cu pene, daca imi aduc eu bine aminte? Parca facusei si cateva incercari si ne-ai aratat.

Fetelor, in alta ordine de idei ... am gasit un buchet tare dragut de primavara care imi cam face cu ochii de cateva zile si ma gandesc sa il fac pt cununia civila ... si sa il fac singurica. Dar din pacate nu prea imi dau seama ce flori sunt asa ca am nevoie de ajutorul vostru, va rog ... in afara de lalele nu prea stiu ce sunt florile alea mici mov si cele albe.

marianamateescu
15.03.2010, 08:45:59

off... poi si astia de ce nu actualizeaza pagina cu concursul???
... lasa, important e ca ai participat si ai fost aleasa printre cele 10!

bafta cu noul job si mult succes in realizarea invitatiilor!

Nu am de gand sa cumpar de acolo la cum aratau sticlele alea ... risc sa fie contrafacute si mai mult ca sigur ca sunt contrafacute sau combinate cu altceva ... asa mai bine luam la pret intreg si cu asta basta.
Poate vom gasi o oferta buna la Jack Daniels, daca nu si nu, atunci o sa recurgem la JB.
Stiu ca mai este in H in Heraustrau un arab/turc nu mai stiu exact care tot asa vinde bautura alcoolica si daca iei in cantitati mai mari, face si reducere. O sa dam o fuga si acolo ca este relativ aproape de noi si poate reusim sa luam la un pret mai mic decat pe piata.

Biu, imi pare rau de telenovela cu inelusul tau de logodna. Dar ce s-a intamplat? Nu vor sa iti returneze banii? Asa ai putea sa iei un alt inel de la alta bijuterie.
Ma bucur ca ai inceput munca si ca nu a durat asa de mult pana ai gasit un nou job.
Eu am crezut ca invitatiile le vei face tu ... te-ai razgandit? Nu le faceai cu pene, daca imi aduc eu bine aminte? Parca facusei si cateva incercari si ne-ai aratat.

Fetelor, in alta ordine de idei ... am gasit un buchet tare dragut de primavara care imi cam face cu ochii de cateva zile si ma gandesc sa il fac pt cununia civila ... si sa il fac singurica. Dar din pacate nu prea imi dau seama ce flori sunt asa ca am nevoie de ajutorul vostru, va rog ... in afara de lalele nu prea stiu ce sunt florile alea mici mov si cele albe.

offf... mai mult decat lalele... nu stiu!!! m-ai incuiat! cele ciclam le-am tot vazut la florarii, dar nu stiu cum se numesc - stiu doar ca e suficient un fir ca sa faci un buchet!

sper sa gasesti pe cineva care se pricepe la flori si te poate ajuta!

Arcee
15.03.2010, 09:19:24

Ruxi sa nu iei de acolo cu siguranță e contrafacut. Urmărește ofertele din hipermarketuri poate prinzi vreo promotie. Noi am luat, înainte de Crăciun, jack la 0,7 l cu 60 RON sticla din carrefour. Din Cora am luat sharidan's si martini tot la o promotie...si vinul. In metro toate tariile erau 3, 5 si chiar 10 lei mai scumpe, iar vinul cu 1 leu.

dianaruxi
15.03.2010, 10:00:28
Nu am de gand sa cumpar de acolo la cum aratau stic

eu cred ca alea mici sun flori de mazare, iar alea mov tufanele, dar nu bag mana in foc. ruxi du-te si in auchan la titan, si uita-te dupa whisky, pt ca acolo e mai ieftin.

ruxi86
15.03.2010, 10:05:27
Ruxi sa nu iei de acolo cu siguranță e contrafacut. Urmărește ofertele din hipermarketuri poate prinzi vreo promotie. Noi am luat, înainte de Crăciun, jack la 0,7 l cu 60 RON sticla din carrefour. Din Cora am luat sharidan's si martini tot la o promotie...si vinul. In metro toate tariile erau 3, 5 si chiar 10 lei mai scumpe, iar vinul cu 1 leu.

Nu, nu cumpar de acolo, stai fara grija >:D<
Noi am zis ca poate facem vreo economie, dar decat asa mai bine lasa ;-)

Ce vin ai luat? Noi nu stim ce vin sa luam ... Martini vrem si noi ... cu cat l-ai luat?
Nu credeam ca sunt asa scumpe tariile in Metro, noi am avut impresia ca sunt mai ieftine. Poate s-or mai ieftini acum de Paste si vom prinde ceva oferte.

eu cred ca alea mici sun flori de mazare, iar alea mov tufanele, dar nu bag mana in foc. ruxi du-te si in auchan la titan, si uita-te dupa whisky, pt ca acolo e mai ieftin.

Multumesc mult, Ruxi ... o sa tin cont de sfatul tau. Am fost in Auchan acum vreo 2 saptamani dar dupa altceva ... si am uitat sa ne uitam si dupa bautura.

Arcee
15.03.2010, 10:35:01
Vinul l-au ales băieții după degustari intense si remarcare efecte post bauta ( gen dureri de cap) si finaliste au fost zghihara de husi si eticheta neagră mulfatlar. L-am luat pe al doilea ( după mine au același gust amandoua). Martini parca l-am luat cu 33 sau 35 sticla. E foarte buna ideea cu promotiile de Paste.

dianaruxi
15.03.2010, 10:56:41
Vinul l-au ales băieții după degustari intense si remarcare efecte post bauta ( gen dureri de cap) si finaliste au fost zghihara de husi si eticheta neagră mulfatlar. L-am luat pe al doilea ( după mine au același gust amandoua). Martini parca l-am luat cu 33 sau 35 sticla. E foarte buna ideea cu promotiile de Paste.
mie imi place fff mult feteasca neagra de tohani, si nici nu e ff scumpa.

atreya
15.03.2010, 11:13:04
apropos de whisky la auchan au 1L de J&B cu 64,8 RON - noi asa am luat! e chiar ieftin! am luat 10 sticle!
Aha, deci se poate si mai bine :)

emilinicole
15.03.2010, 11:23:05
Aha, deci se poate si mai bine :)

noi am luat in dec wiskey din metro..aveau oferte, la 11 sticle, a 12-a gratis.

ruxi86
15.03.2010, 11:30:19

Multumesc mult pt idei.
Daca ar fi dupa mine, as lua vin dulce, pt ca atat eu cat si miresoiul bem numai vin dulce :D si d-aia mai intreb si eu in stanga si in dreapta sa vad pt ce vinuri s-a decis lumea.

dianaruxi
15.03.2010, 11:35:57
Multumesc mult pt idei.
Daca ar fi dupa mine, as lua vin dulce, pt ca atat eu cat si miresoiul bem numai vin dulce :D si d-aia mai intreb si eu in stanga si in dreapta sa vad pt ce vinuri s-a decis lumea.
eu nu suport vinul dulce, dc imi dai vin dulce nu mai beau deloc toata seara. Dupa mine vinul dulce nu e vin adevarat:D. Asa ca nu lua doar vin dulce ca te asigur ca nu sunt singura care gandeste asa.

andrelutza_2010
15.03.2010, 13:56:39
eu nu suport vinul dulce, dc imi dai vin dulce nu mai beau deloc toata seara. Dupa mine vinul dulce nu e vin adevarat:D. Asa ca nu lua doar vin dulce ca te asigur ca nu sunt singura care gandeste asa.

Eu cred ca cel mai bine e sa iei vin alb demisec, pt. ca dulce nu merge decat la tort, nu? si eventual, sa fie si un vin rosu, daca sunt persoane care-l prefera.
Eu una sunt pt. demidulce, dar n-am intalnit la nici o nunta pana acum :-?, din pacate ...

ruxi86
15.03.2010, 14:08:32

Ah nu voi lua vin dulce, nu o sa luam vin dulce deloc. O sa luam doar alb demisec, insa sa vedem de care. Bautorii de vin nu beau vin dulce, lor sa le dai demisec sau chiar sec mai beau unii ... eu il beau tocmai din cauza asta ca e dulce, eu nu suport altfel de bauturi :D
Ce sa ii faci ... fiecare cu piticii lui =))

dianaruxi
15.03.2010, 14:38:13
Ah nu voi lua vin dulce, nu o sa luam vin dulce deloc. O sa luam doar alb demisec, insa sa vedem de care. Bautorii de vin nu beau vin dulce, lor sa le dai demisec sau chiar sec mai beau unii ... eu il beau tocmai din cauza asta ca e dulce, eu nu suport altfel de bauturi :D
Ce sa ii faci ... fiecare cu piticii lui =))
eu nu suport bauturile dulci, eu si al meu suntem bautori de vin, noi iarna bem in fiecare seara un pahar de vin rosu.
Chiar la metro ai incercat ca stiu ca in fiecare luna au promotie la un whisky.
uita-te pe site la real ca au teachers's cu 37 ron.

Penelopea
15.03.2010, 14:51:05
Buna dragi miresici vad ca va pregatiti de zor;-).Eu am rochia accesoriile de urechi si gat dupa care am alergat ca si nebuna si in sfarsit le-am achizitionat sunt din argint cu sidef si marcasite. Mai am de cumparat pantofii am zis ca mai astept poate apar modele noi eu vreau ceva crem ca asa e si rochia mea imi mai trebuie si voalul ca nu l-am achizitionat inca.Mirele nu prea se grabeste sa-si ia costumul :-w in ciuda eforturilor mele de a-l convinge sa se grabeasca.Invitatiile le-am facut l-a DeluxeCards le astep sa le ridic maine nu stiu daca e tarziu sau nu dar unele dintre voi am observat ca au cam terminat cu impartirea lor.Verighetele nu le-am luat inca vrem sa ne uitam saptamana asta deasemenea sa ne interesam de ore de dans pentru valsul miresei.

Va atasez o poza cu invitatia noastra de nunta sper sa va placa ;))http://img2.pict.com/9b/43/84/3123591/0/800/dsc00032.jpg

Va urez succes la toate ;-)

mortisha_20
15.03.2010, 14:51:40
toata lumea are probl cu bijuurile. al meu sot a pierdut verigheta( noi le purta de un an, de cand am facut strea civila), dar unde credeti k a pridut-o ...in sistemul de incalzire de la masina :(

acele floricele roz sunt crizanteme

ruxi86
15.03.2010, 15:10:43
eu nu suport bauturile dulci, eu si al meu suntem bautori de vin, noi iarna bem in fiecare seara un pahar de vin rosu.
Chiar la metro ai incercat ca stiu ca in fiecare luna au promotie la un whisky.
uita-te pe site la real ca au teachers's cu 37 ron.

Vad ca la Metro nu e oferta la whisky cel putin nu apare printre ofertele de pe site-ul lor. O sa ne uitam si in magazin poate or avea oferte la Jack Daniels, ca al meu vreau sa luam Jack.

Buna dragi miresici vad ca va pregatiti de zor;-).Eu am rochia accesoriile de urechi si gat dupa care am alergat ca si nebuna si in sfarsit le-am achizitionat sunt din argint cu sidef si marcasite. Mai am de cumparat pantofii am zis ca mai astept poate apar modele noi eu vreau ceva crem ca asa e si rochia mea imi mai trebuie si voalul ca nu l-am achizitionat inca.Mirele nu prea se grabeste sa-si ia costumul :-w in ciuda eforturilor mele de a-l convinge sa se grabeasca.Invitatiile le-am facut l-a DeluxeCards le astep sa le ridic maine nu stiu daca e tarziu sau nu dar unele dintre voi am observat ca au cam terminat cu impartirea lor.Verighetele nu le-am luat inca vrem sa ne uitam saptamana asta deasemenea sa ne interesam de ore de dans pentru valsul miresei.

Asteptam pozici cu rochita si accesoriile care ti le-ai luat sa le admiram si noi.
Sa va aduca cati mai multi participanti la nunta invitatiile care le-ati ales!

acele floricele roz sunt crizanteme

Multumesc mult, mortisha.

emilinicole
15.03.2010, 15:23:32
[quote=mortisha_20;3093047]toata lumea are probl cu bijuurile. al meu sot a pierdut verigheta( noi le purta de un an, de cand am facut strea civila), dar unde credeti k a pridut-o ...in sistemul de incalzire de la masina :(

pai si nu o poate recupera?
am vazut ca si-a luat costum..deci gata ai scapat si tu.
noi mai avem de luat cravata lui de mire, ceva sa imi puna mie pe cap cand imi da voalul jos..si lenjerie:d

PS:in afara de europa, unde gasesc si eu role cu material din care sa fac pampoane pt masini?(nush ce material..dala de se pune la buchetele de flori)

Penelopea
15.03.2010, 15:44:31
Multumesc mult ruxi o sa va atasez cat de curand poze cu rochia si accesoriile

Va poop dulce pe toate;-)

marianamateescu
15.03.2010, 16:24:55
Nu, nu cumpar de acolo, stai fara grija >:D<
Noi am zis ca poate facem vreo economie, dar decat asa mai bine lasa ;-)

Ce vin ai luat? Noi nu stim ce vin sa luam ... Martini vrem si noi ... cu cat l-ai luat?
Nu credeam ca sunt asa scumpe tariile in Metro, noi am avut impresia ca sunt mai ieftine. Poate s-or mai ieftini acum de Paste si vom prinde ceva oferte.

Multumesc mult, Ruxi ... o sa tin cont de sfatul tau. Am fost in Auchan acum vreo 2 saptamani dar dupa altceva ... si am uitat sa ne uitam si dupa bautura.

fetelor, eu am la nunta all inclusive - open bar si la vin avem 7 variante: 5 de la crama Oprisor si 2 de la casa Recas! am fost cu nasii la degustare si verdictul a fost clar: fffff bune! asta pt ca abia am resusit sa-i mai aducem acasa de la restaurant... si i-am adus intr-o starea avansata de...veselie:[email protected]

in auchan am fost sa cumpar bautura pt cununie - va avea loc pe 9 aprilie, imediat dupa paste la restaurant randunica, e mai aproape de casa si fff ieftin; ne lasa sa ne aducem bautura, asa ca am luat:

10 sticle J&B rare naked cu 64.89,
5 martini bianco cu 36.54,
athenee palace (sampanie) cu 9.95,
grant's 3 sticle cu 38.59, dar si
angeli bianco cu 15.33.
vin crama oprisor (demisec alb) 7.82!
mai avem sucul si apa!

Va atasez o poza cu invitatia noastra de nunta sper sa va placa ;))http://img2.pict.com/9b/43/84/3123591/0/800/dsc00032.jpg

si eu tot din argint cu sidef si marcasite!
sa fii o miresica frumoasa, sa porti cu placere tot ce ti-ai luat!
sa ai parte de multi invitati!
spor in continuare!

dianaruxi
15.03.2010, 16:58:55

Va atasez o poza cu invitatia noastra de nunta sper sa va placa ;))

felicitari pt achizitii, asteptam pozeeee.

fetelor mi-a facut marina pieptanul, a zis ca mi-l trimite zilele astea, abia astept. asta e, l-a facut special pt rochia mea.

ruxi86
15.03.2010, 19:08:42
fetelor mi-a facut marina pieptanul, a zis ca mi-l trimite zilele astea, abia astept. asta e, l-a facut special pt rochia mea.

Foarte frumos pieptenele tau! Sa il porti sanatoasa!
Ai dat comanda de el pe un site sau cum ai procedat? Or mai avea si altfel de accesorii de par gen brose de par ... clame mai mari asa care se pun intr-o parte?

mortisha_20
15.03.2010, 20:03:55
[quote=mortisha_20;3093047]toata lumea are probl cu bijuurile. al meu sot a pierdut verigheta( noi le purta de un an, de cand am facut strea civila), dar unde credeti k a pridut-o ...in sistemul de incalzire de la masina :(

pai si nu o poate recupera?
am vazut ca si-a luat costum..deci gata ai scapat si tu.
noi mai avem de luat cravata lui de mire, ceva sa imi puna mie pe cap cand imi da voalul jos..si lenjerie:d

PS:in afara de europa, unde gasesc si eu role cu material din care sa fac pampoane pt masini?(nush ce material..dala de se pune la buchetele de flori)
nu o poate scoate...defapt merge dar mana de lucru ptr demontat e mai scumpa decat o verigheta noua :). am scapat si de costum, mai avem camasa de luat, azi mi-am cumparat si dresuri, dar nu sunt prea incantata de ele. si mi-am luat azi si un spray ptr vopsit pahare auriu, am facut proba e un pahar din casa acum e la uscat il pozez maine.

Biu
15.03.2010, 21:05:31

iti dai seama ca nu prea vor sa returneze banii, dar am fost azi si ca sa ma calmeze s-a oferit sa imi dea un diamant mai mare, sa tac :)) .
asa m-am pornit sa le fac eu, dar nu mi-a prea placut ce a iesit, si mi-a facut cineva o varianta f frumoasa, de la ce plecasem eu, dar arata mult mai bine, si mi le face ea ;-) , tot cu pene, i-am dat de lucru saraca.

ruxi, frumos buchetul tau, daca vrei sa il faci singura cere-i ajutorul lui Kalini, se pricepe f bine la flori si sigur te ajuta cu info >:D<

@dianaruxi : f faine accesoriile, sa le porti sanatoasa <:-P

dianaruxi
15.03.2010, 21:25:20
iti dai seama ca nu prea vor sa returneze banii, dar am fost azi si ca sa ma calmeze s-a oferit sa imi dea un diamant mai mare, sa tac :)) .
asa m-am pornit sa le fac eu, dar nu mi-a prea placut ce a iesit, si mi-a facut cineva o varianta f frumoasa, de la ce plecasem eu, dar arata mult mai bine, si mi le face ea ;-) , tot cu pene, i-am dat de lucru saraca.

ruxi, frumos buchetul tau, daca vrei sa il faci singura cere-i ajutorul lui Kalini, se pricepe f bine la flori si sigur te ajuta cu info >:D<

biu :*:*, ne e dor de tine.
bun si un diamant mai mare.:))

mortisha_20
15.03.2010, 23:11:41
saptamana asta fac si eu proba ptr coafura...miercuri mai exact. si nu stiu cum sa ii zic sa ma faca:-s

Biu
16.03.2010, 07:31:11
biu :*:*, ne e dor de tine.
bun si un diamant mai mare.:))

diamnonds are a girls's best friends :x
si mie mi-e dor de voi, pt tine am un evantai care l-am promis mai demult, da nu te-am prins nicicum pe mess sa-ti zic ;-)
Mortisha, si eu vreau sa ajung la proba, sapt asta sau ceva viitoare, si sper sa ajung si la machiaj in aceeasi zi, o sa fie efectul mai complet

ruxi86
16.03.2010, 08:56:27

Multumesc, Biu ... si eu tot la Kalini ma gandeam sa ma ajute cu florile.

Eu mi-am dus pana la urma voalul la o croitoreasa sa mi-l increteasca si sa il coase pe pieptenele care il luasem ca mi-a fost teama sa il fac eu ... si cred ca mai bine il faceam eu acasa ca arata groaznic #-o Se vad cusaturile foarte urat ... nu stiu ce as putea face acum sa acopar cusaturile alea ... am sa ii fac niste poze zilele astea si am sa va arat. Noroc ca m-a costat doar 5 ron toata nebunia asta.
Si vreau sa o sun acum pe tipa din Otopeni sa imi fac programare la ea pt sfarsitul saptamanii sa ma duc la proba de coafura si machiaj.

dianaruxi
16.03.2010, 09:45:27
si mie mi-e dor de voi, pt tine am un evantai care l-am promis mai demult, da nu te-am prins nicicum pe mess sa-ti zic ;-)
Mortisha, si eu vreau sa ajung la proba, sapt asta sau ceva viitoare, si sper sa ajung si la machiaj in aceeasi zi, o sa fie efectul mai complet
serios?
nu esti sanatoasa la cap, nu trebuia, dar dc il ai apai cum facem?

marianamateescu
16.03.2010, 10:29:29
felicitari pt achizitii, asteptam pozeeee.

foarte elegant pieptanul tau! sa-ti poarte noroc!
sa fii frumoasa si voioasa!

dianaruxi
16.03.2010, 10:34:15
foarte elegant pieptanul tau! sa-ti poarte noroc!
sa fii frumoasa si voioasa!
multumesc :*

mi-am comandat monograma pt tort.

bambby
16.03.2010, 11:35:30
Inca O Miresica In Mai>:d<

CE VA PUNETI IN CAP LA DEZGATIT?:-w

dianaruxi
16.03.2010, 12:15:29
buna bine ai venit, eu imi pun un pampon

RamiP
16.03.2010, 12:18:01

Bine ai venit! :)

...mie nasa mi-a luat o voaleta tare draguta si haioasa :)

bambby
16.03.2010, 12:24:39
Bine V-am Gasit!
Ok
Dar De La Ce Magazine Le Procurati?

Eu Am Cautat Tot Bucurestiul Si Nu Am Gasit Nimic! Simt Ca O Iau Razna! Ajutorrrrrrr!

dianaruxi
16.03.2010, 12:34:08
Eu Am Cautat Tot Bucurestiul Si Nu Am Gasit Nimic! Simt Ca O Iau Razna! Ajutorrrrrrr!
eu mi-am facut-o la comanda la o tipa care face cordelute si alte din astea. Dar tu ce vrei adica palarie? sau esarfa sau ce?

mortisha_20
16.03.2010, 12:37:01
eu la machiaj nu-mi fac probleme k am o tipa care machiaza super.

eu mi-am facut-o la comanda la o tipa care face cordelute si alte din astea. Dar tu ce vrei adica palarie? sau esarfa sau ce?
la noi in Galati, exsita obieciul k la dezgatit sa se puna palarie, sau cel mai traditional este o esarfa la care se prinde floarea mirelui

dianaruxi
16.03.2010, 12:42:41
la noi in Galati, exsita obieciul k la dezgatit sa se puna palarie, sau cel mai traditional este o esarfa la care se prinde floarea mirelui
stiu dar o intrebam ca poate ea vrea altceva, de nu reuseste sa gaseasca, ca eu am vazut in multe magazine.

emilinicole
16.03.2010, 12:45:05
eu o sa iau o esafra mai ingusta)nu ft lata, si nu ft lunga:)
daca nu gasesc ceva sa imi placa, imi fac o panglica legata cu 2 funde..din panglica de organza

mortisha_20
16.03.2010, 12:51:34
eu o sa iau o esafra mai ingusta)nu ft lata, si nu ft lunga:)
daca nu gasesc ceva sa imi placa, imi fac o panglica legata cu 2 funde..din panglica de organza
hey ce faci? ai emotii?

RamiP
16.03.2010, 12:53:14

...meli-melo mall plaza lujerului....

emilinicole
16.03.2010, 13:18:26
hey ce faci? ai emotii?

nu stiu:))))))))))
acum nu cred...de fapt parca am un pic:)))
tu?ca suntem in aceeasi oala:)

mortisha_20
16.03.2010, 14:10:07
euuu???? nu stiu este asha o vajaiala in capu meu k nici eu nu stiu ce simt. un pic acolo ceva este.

iubilix_asterix
16.03.2010, 14:58:07
gasesti si cutiute de toate felurile si culorile: cea mai ieftina 0.3 RON, cea mai scumpa 1 leu:)) poti negocia fara probleme! daca cumva te razgandesti, ai de unde alege - au tot felul de marturii - unele foarte elegante - am vazut intr-un singur loc pe lipscani cu 7 RON, iar in europa in cladirea cu merceria, am gasit la 2,5 RON.

spor la cumparaturi!

Imi poti spune si mie unde exact in europa e standul asta dedicat nuntilor? A vrea sa merg si eu acolo sa caut marturii si alte maruntisuri. Mentionez ca eu am cativa ani buni de cand nu am mai fost acolo si am inteles ca s-au facut destul de multe modificari pe acolo. E pe langa cladirea aia mare de sticla neagra, dragonul rosu parca se cheama? asta e singurul reper pe care mi-l amintesc

Multumesc din suflet.

marianamateescu
16.03.2010, 15:20:09
Imi poti spune si mie unde exact in europa e standul asta dedicat nuntilor? A vrea sa merg si eu acolo sa caut marturii si alte maruntisuri. Mentionez ca eu am cativa ani buni de cand nu am mai fost acolo si am inteles ca s-au facut destul de multe modificari pe acolo. E pe langa cladirea aia mare de sticla neagra, dragonul rosu parca se cheama? asta e singurul reper pe care mi-l amintesc

Multumesc din suflet.

este cladirea verde, cea in care gasesti perdele si metraje! acolo pe centru, dar la iesirea dinspre dragonul rosu, vei gasi un stand numai cu marturiii, care mai decare mai moderne... si cand spun moderne, vb fff serios!

eu ma duc din nou sambata, ca mai are mama de luat una alta!
spor la cumparaturi! o sa trec pe acolo sa iau nr de tel si iti dau un pm, numai sa nu uit8-} !

emilinicole
16.03.2010, 16:51:36
euuu???? nu stiu este asha o vajaiala in capu meu k nici eu nu stiu ce simt. un pic acolo ceva este.

vajaiala d-asta am si eu..ce ma enerveaza cel mai mult e ca acum incepe raul..organizare, invitatii, telefoane, confirmari.eu ma obisnuisem sa plec la cumparaturi:)))))

Penelopea
16.03.2010, 17:49:02
Dupa cum am promis iata rochita mea draga si accesoriile pe care le-am aratat doar la 2 persoane si acum le vedeti voi:D, miresoiul nu a vazut-o si nici soacra mea ;)).
Sper sa va placa,azi imi ridic si invitatiile de abia astept dar cand ma gandesc cate mai am de facut ma ia groaza si vad ca voi mergeti deja la probe eu nici macar nu stiu unde sa-mi fac coafura si machiajul:((.

http://img2.pict.com/ce/fb/ee/3132505/0/800/image087.jpg
http://img2.pict.com/38/f4/e1/3132510/0/800/dsc00061.jpg

Arcee
16.03.2010, 18:01:40
Bine V-am Gasit!
Ok
Dar De La Ce Magazine Le Procurati?
am vazut ca la debenhams (chiar azi am vazut in mall vitan) au bagat pamponase pe clips si cordelute cu pene diverse culori...;-)

Dupa cum am promis iata rochita mea draga si accesoriile pe care le-am aratat doar la 2 persoane si acum le vedeti voi:D, miresoiul nu a vazut-o si nici soacra mea ;)).
Sper sa va placa,azi imi ridic si invitatiile de abia astept dar cand ma gandesc cate mai am de facut ma ia groaza si vad ca voi mergeti deja la probe eu nici macar nu stiu unde sa-mi fac coafura si machiajul:((.

foarte frumoasa rochita si accesoriile sunt elegante..chiam imi plac mult ...felicitari! se la porti sanatoasa si sa ai o nunta minunata>:D<

Penelopea
16.03.2010, 18:13:22
Multumesc din suflet in momentul cand o sa-mi iau si restul accesoriilor o sa vi le arat oricum maisunt multe de facut si timpul trece repede.
Va poop pe toate si va urez succes si astept cu nerabdare ideile si pozele voastre ;-)

dianaruxi
16.03.2010, 19:54:20

felicitari penelopea, sunt superbe, sa iti aduca numai fericire.

beatrice_cossma
17.03.2010, 09:39:31

eu vajaiala o am d-acum ... si am nunta pe 29 mai... :))

emilinicole
17.03.2010, 09:56:57
eu vajaiala o am d-acum ... si am nunta pe 29 mai... :))

:))))
pai nu cred ca e un termen pt vajaiala asta:))))
vai de noi intr-un fel..pe de o parte..ce ma fac eu dupa nunta, ca m-am invatat..sambata de sambata prin magazine:))acu nu e problema, ca eu ma duc...dar tre sa mai si cumperi:))))si pe criza asta nu e chiar indicat:))

Arahne
17.03.2010, 11:16:26
salutare fetelor!
Nu am mai intrat de mult ca-s stresata cu examenele.
Dianaruxi e superb pieptanul, ma intreb cum face tipa aia florile am incercat si eu sa modelez saten la cald dar s-a topit =))
Biu welcome back>:D<
Penelopea e superba rochita felicitari
Eu am intrat intr-o gaura neagra cu restul pregatirilor, tipa care face coronita s-a mutat intre timp in state si a mai crescut preturile (deh daca am lalait-o), ma rog livreaza in RO dar ma costa mai mult transportul :-L

ruxi86
17.03.2010, 11:25:04

Foarte frumoase atata rochita cat si accesoriile! Sa le porti sanatoasa si sa iti aduca numai bucurii! >:D<

Penelopea
17.03.2010, 12:08:57
salutare fetelor!
Nu am mai intrat de mult ca-s stresata cu examenele.
Dianaruxi e superb pieptanul, ma intreb cum face tipa aia florile am incercat si eu sa modelez saten la cald dar s-a topit =))
Biu welcome back>:D<
Penelopea e superba rochita felicitari
Eu am intrat intr-o gaura neagra cu restul pregatirilor, tipa care face coronita s-a mutat intre timp in state si a mai crescut preturile (deh daca am lalait-o), ma rog livreaza in RO dar ma costa mai mult transportul :-L

Buna stai linistita numai tu esti in criza si eu si nu am examene dupa cum le ziceam si felelor nu stiu unde sa-mi fac programare pentru make up si coafura oare e prea tarziu sau sunt in timp?
Am vazut ca avem nunta in aceeasi zi sa fie cu noroc si sa iasa totul asa cum ne-am dorit ;-)

mortisha_20
17.03.2010, 17:36:56
gata am mai taiat ceva de pe lista coafura. m-am decis astazi. ma simt mai usurata. am fost la proba....numai k acum renunt la diadema si imi placea..dar asta e...

emilinicole
17.03.2010, 17:40:18
gata am mai taiat ceva de pe lista coafura. m-am decis astazi. ma simt mai usurata. am fost la proba....numai k acum renunt la diadema si imi placea..dar asta e...

POZE???

si pana la urma cum te faci?

mortisha_20
17.03.2010, 17:49:23
POZE???

si pana la urma cum te faci?
prins, imediat pun si poze, ma ajuta o miresica sa le micsorez

tin sa spun k e facut asha de proba, buclele vor fi finisate atunci cu placa, iar la spate prins

Arcee
17.03.2010, 21:06:58
...mi-am luat rochita azi. e absolut superba (mi-au murit laudatorii=)) ), dar are o mica problema...imi este mare. aluneca daca nu o tin, se pare ca am slabit din noiembrie de cand mi-au luat fetele masura (am probat o rochita asemanatoare care statea fixa fixa). o s ama duc la inceputul lui mai la ajustari/stramtari

Andreea_Alex
17.03.2010, 21:15:48
...mi-am luat rochita azi. e absolut superba (mi-au murit laudatorii=)) ), dar are o mica problema...imi este mare. aluneca daca nu o tin, se pare ca am slabit din noiembrie de cand mi-au luat fetele masura (am probat o rochita asemanatoare care statea fixa fixa). o s ama duc la inceputul lui mai la ajustari/stramtari
Buna,

Felicitari pentru rochita!!! Poti sa-mi spui si mie pls unde ti-ai facut-o?cumva la ,,La Novia'' din Bucuresti?

Pupici!!

Arcee
17.03.2010, 21:19:42
Buna,

Felicitari pentru rochita!!! Poti sa-mi spui si mie pls unde ti-ai facut-o?cumva la ,,La Novia'' din Bucuresti?

Pupici!!
Multumesc..Este luata de la sposa del amore: san patrick model estampa>:D<

dianaruxi
17.03.2010, 21:57:16
wow e superba, arata ca in poza, super roxya i love it, iti sta bine. dar dc zici ca pica de pe tine trebuie ajustata. eu nu slabesc nici sa ma impusc, numa in sus urca acul cantarului.

Arahne
18.03.2010, 00:01:25
Buna stai linistita numai tu esti in criza si eu si nu am examene dupa cum le ziceam si felelor nu stiu unde sa-mi fac programare pentru make up si coafura oare e prea tarziu sau sunt in timp?
Am vazut ca avem nunta in aceeasi zi sa fie cu noroc si sa iasa totul asa cum ne-am dorit ;-)
:)) mersi dar eu mi-am amanat-o pe 8 am doar cununia (daca dau drumu astia la nunti sambata) nu esti prea tarziu mai mult ca sigur. Multa bafta la examene :)>-

Biu
18.03.2010, 06:43:57

fff frumoasa rochita roxya :suuuper:
vezi ce face munca din om ? :-s si eu mai nou ma simt ca un titirez :-"

ruxi86
18.03.2010, 08:38:33

E superba rochita, intr-adevar. Si iti vine foarte bine! Felicitari inca odata pt alegere si sa o porti sanatoasa!
Cat despre faptul ca este mare, nu se mai poate modifica un pic atunci inainte de nunta ... eventual cu 1-2 sapt inainte? Ca mai sunt vreo 2 luni si poate continui sa mai slabesti pana atunci.
Si eu am mai dat jos (vreo 4-5 kg ;))) dar nu am probat rochita ... am noroc ca a mea este pe corset si se poate strange la spate oricat este nevoie.

dianaruxi
18.03.2010, 09:05:43
fff frumoasa rochita roxya :suuuper:
vezi ce face munca din om ? :-s si eu mai nou ma simt ca un titirez :-"
si eu muncesc da nu slabesc eu ma ingras.

marianamateescu
18.03.2010, 10:04:30

felicitari!
SA O PORTI IUBITA!
si eu tot marcasite cu sidef am:)

atreya
18.03.2010, 10:20:13

daa..chiar e superba!

marianamateescu
18.03.2010, 10:25:35

wow, arata super!
sa o porti iubita si sa ai parte de o nunta de vis!!!
<:-P

Arcee
18.03.2010, 14:09:16
Multumesc mult fetelor. La modificări o sa mă duc la începutul lui mai si tot atunci o sa-mi facă croitoreasa lor o jupa cu un cerc jos. Fetele s-au oferit sa mi-o imprumute pe cea de la probe, dar arată "intr-un mare fel", iar cea noua mă costa 150 lei.
Sâmbăta am degustarea la restaurant. Vor sa schimbe unele lucruri in aperitiv si s-ar putea sa iasă cam de fite si nu vreau asta :((

dianaruxi
18.03.2010, 14:15:57
Multumesc mult fetelor. La modificări o sa mă duc la începutul lui mai si tot atunci o sa-mi facă croitoreasa lor o jupa cu un cerc jos. Fetele s-au oferit sa mi-o imprumute pe cea de la probe, dar arată "intr-un mare fel", iar cea noua mă costa 150 lei.
Sâmbăta am degustarea la restaurant. Vor sa schimbe unele lucruri in aperitiv si s-ar putea sa iasă cam de fite si nu vreau asta :((
ce vrei sa zici cu mare fel? adica bine sau rau? nu are jupon rochia?
iar despre mancare ce vor sa schimbe?

ruxi86
18.03.2010, 15:12:03

Nu stiam asta cu degustarea la restaurant.
Ce vor sa schimbe la aperitiv? Nu ai posibilitatea de a alege aperitivul clasic, trebuie neaparat sa accepti schimbarile lor?

dianaruxi
18.03.2010, 15:17:06
cred ca o sa facem si noi degustarea duminica, m-a contactat acum tipa de la restaurant sa ma intrebe dc nu vreau. si i-am zis da cum sa nu. trebuie sa-l tin nemancat pe al meu pana la 5.

emilinicole
18.03.2010, 15:21:41
@Mortisha..clar te prinde bine cu parul prins:)da stii ca nici cu el desfacut nu-ti sta rau:P

PS:TU VEZI CE PUTIN MAI AVEM???

Arcee
18.03.2010, 15:22:30
ce vrei sa zici cu mare fel? adica bine sau rau? nu are jupon rochia?
iar despre mancare ce vor sa schimbe?

Adică rău ca după război :)) are rochita jupon, dar asta + cercul ( e defapt o crinolina cu un cerc si cu jupa pe deasupra de la jumătatea coapsei) o face sa stea un pic mai umflată.
Din aperitiv vor sa schimbe buseul cu ciuperci, cel cu creveti pt ca e deja patiserie pe masa si pate-ul... Cu nu stiu ce prosciuto cu măr si smochine, betisoare de jambon cu brânză si file de ton cu ansoa (sper ca asa se scrie) in sos de coniac.

dianaruxi
18.03.2010, 15:31:54
Adică rău ca după război :)) are rochita jupon, dar asta + cercul ( e defapt o crinolina cu un cerc si cu jupa pe deasupra de la jumătatea coapsei) o face sa stea un pic mai umflată.
Din aperitiv vor sa schimbe buseul cu ciuperci, cel cu creveti pt ca e deja patiserie pe masa si pate-ul... Cu nu stiu ce prosciuto cu măr si smochine, betisoare de jambon cu brânză si file de ton cu ansoa (sper ca asa se scrie) in sos de coniac.
hmm si tu nu poti sa le zici ca vrei sa pastrezi cum era inainte?
dc rochia nu cere crinolina nu ii pune. dc e prea umflata cu crinolina inseamna ca nu ii trebuie.

beatrice_cossma
18.03.2010, 15:55:51
Salutare fetelor.
Ieri am fost si mi-am comandat si eu pantofiorii, la Veronesse. Am fost la atelierul lor dupa Soseaua Giurgiului. Sunt gata pe 26 martie. Abia astept! O sa revin cu poze :)

felicitari!
SA O PORTI IUBITA!
si eu tot marcasite cu sidef am:)

S-o porti sanatoasa! E tare dragutza :)

Pep3roNel
18.03.2010, 16:28:20
Bine v-am gasit dragi miresici!

De un an de zile de cand am inceput pregatirile pentru nunta am rasfoit acest forum din scoarta in scoarta si m-a ajutat foarte mult, multumesc tuturor miresicilor/miresoilor pe aceasta cale pentru toate sfaturile pe care le-au oferit. Abia astazi am observat si acest topic si sunt foarte bucuroasa ca exista, este foarte folositor sa vorbesti cu persoane care traiesc aceleasi sentimente, dar este extraordinar atunci cand vorbesti cu persoane care traiesc aceleasi momente in acealsi timp cu tine!!
Acum sa impartasesc si eu cu voi cele ce am reusit sa fac pana acum :D Nu stiu de ce dar am impresia ca am uitat ceva (chiar daca am avut liste facute - tot miresicilor de aici trebuie sa le multumesc si pentru acest lucru :D)
Cununia Civila - subiect inchis, am facut-o pe 26 Februarie.
Biserica (Catolica) - am "rezervat" data, am vorbit cu preotul (nunta va fi mixta, va vorbi preotul catolic cu unul orodox sa participe la ceremonie), am stabilit ornamentele din biserica cu cel care se ocupa de decoratiuni. Am avut o discutie cu cei din cor, am stabilit repertoriul lor.
Nasi - i-am gasit din timp, am avut o discutie despre rolul lor in nunta noastra, am cumparat si cadoul pentru ei.
Restaurant - l-am rezervat din timp pe cel pe care ni l-am dorit, am stabilit meniul, bautura, fructele, rontzaielile (toate sunt oferite de restaurant), mai trebuie sa comandam tortul si sa cumparam mirii de pe tort.
Decoratiuni - vom avea tema marina, am stabilit cu firma de decoratiuni cum vor decora. Lumanarile si buchetul miresei si a nasei va fi facut tot de cei de la deco.
Mireasa - rochita de mireasa, voal cumparate, mai trebuie luat: jartieara, lenjerie, esarfa de pus pe cap dupa ce mi se da voalul jos, desuuri, pantofi, balerini, bijuterii si diadema.
Mire - nu am luat nimic, urmeaza in luna aceasta.
Muzica - avem un DJ cu care am stabilit play list-ul, mai avem de lucrat un pic la vals ( e un colaj de melodii) si trebuie sa incepem repetitiile pasilor (eu ma voi pcupa de coregrafie :D)
Fotograf - l-am "tocmit", deja a fost la cununia civila si am facut si o sedinta foto dupa.
Domnisoara/Cavalerul de onoare - stabilita si isi stie rolul :D, mirele trebuie sa mai gaseasca cavaletul de onoare.
Altele - invitatiile le-am impartit, verighete avem, am cumparat marturiile (sunt niste magneti de frigider sub forma unor vaporase, foarte simpatice :D), mai avem deja: pahare sampanie miri si nasi, casutza pentru dar, cocarde si cosuletz pentru cocarde (trebuie sa mai luam bolduri), stabilit "trusa de urgentza"; trebuie sa ne mai ocupam de: decorarea masinilor, sa luam plicuri pentru bani.
Luna de miere - am vrea sa mergem in Turcia, in august cu alte 2 cupluri proaspat casatorite, inca nu am stabilit nimic pentru ca mai este timp, poate gasim ceva in week-emd-ul asta la targul de turism.

Deci: Ce am uitat?

Emotiile deja au inceput sa-si faca aparitia dar facem fata cu brio la ele.

Multumesc din nou tuturor si va urez sa aveti o nunta de vis!

Petro

Arcee
18.03.2010, 17:13:00
hmm si tu nu poti sa le zici ca vrei sa pastrezi cum era inainte?
dc rochia nu cere crinolina nu ii pune. dc e prea umflata cu crinolina inseamna ca nu ii trebuie.
Ba da, eu sper sa pot pastra pate-ul...hai ca am ajuns acs si sa-ti arat exact ce cu ce inlocuiesc ca eu le-am abramburit:
Urmatoarele preparate:

- Buseu cu Ciuperci
- Pate din Ficat de Pui pe Portocala
- Buseu cu Pasta de Ton si Creveti

vor fi inlocuite cu:

- Bagheta de Jambon cu Pasta de Branza si Busuioc verde
- Prosciutto cu Smochina in Sos Cognac si Mar Verde
- File de Ton cu Anchois si Mascarpone cu Hrean

E bune sa fie un pic mai mult umflata, in plus mai preia din greutatea rochitei (nu e ea foarte grea oricum)

mortisha_20
18.03.2010, 18:08:30
@Mortisha..clar te prinde bine cu parul prins:)da stii ca nici cu el desfacut nu-ti sta rau:P

PS:TU VEZI CE PUTIN MAI AVEM???
azi imi propusesem sa nu ma uit la ticker:)) dar m-ai fortat tu iar curiozitatea mea ma roade. am vazut, mai e f putin, mi-am propus sa ma stresez sapt asta si viitoare. urmatoarele 3 zile vor trece repede k am cursuri la facultate. luni marti iar stres cu nunta, miercuri ma duc la BUcuresti, joi vineri, sambata stres, duminik sper relaxare, k sunt floriile (dar parca vad k vin nasii la noi k amandoi avem nume de floare) :)

marianamateescu
18.03.2010, 18:40:42
Bine v-am gasit dragi miresici!

De un an de zile de cand am inceput pregatirile pentru nunta am rasfoit acest forum din scoarta in scoarta si m-a ajutat foarte mult, multumesc tuturor miresicilor/miresoilor pe aceasta cale pentru toate sfaturile pe care le-au oferit. Abia astazi am observat si acest topic si sunt foarte bucuroasa ca exista, este foarte folositor sa vorbesti cu persoane care traiesc aceleasi sentimente, dar este extraordinar atunci cand vorbesti cu persoane care traiesc aceleasi momente in acealsi timp cu tine!!
Acum sa impartasesc si eu cu voi cele ce am reusit sa fac pana acum :D Nu stiu de ce dar am impresia ca am uitat ceva (chiar daca am avut liste facute - tot miresicilor de aici trebuie sa le multumesc si pentru acest lucru :D)
Cununia Civila - subiect inchis, am facut-o pe 26 Februarie.
Biserica (Catolica) - am "rezervat" data, am vorbit cu preotul (nunta va fi mixta, va vorbi preotul catolic cu unul orodox sa participe la ceremonie), am stabilit ornamentele din biserica cu cel care se ocupa de decoratiuni. Am avut o discutie cu cei din cor, am stabilit repertoriul lor.
Nasi - i-am gasit din timp, am avut o discutie despre rolul lor in nunta noastra, am cumparat si cadoul pentru ei.
Restaurant - l-am rezervat din timp pe cel pe care ni l-am dorit, am stabilit meniul, bautura, fructele, rontzaielile (toate sunt oferite de restaurant), mai trebuie sa comandam tortul si sa cumparam mirii de pe tort.
Decoratiuni - vom avea tema marina, am stabilit cu firma de decoratiuni cum vor decora. Lumanarile si buchetul miresei si a nasei va fi facut tot de cei de la deco.
Mireasa - rochita de mireasa, voal cumparate, mai trebuie luat: jartieara, lenjerie, esarfa de pus pe cap dupa ce mi se da voalul jos, desuuri, pantofi, balerini, bijuterii si diadema.
Mire - nu am luat nimic, urmeaza in luna aceasta.
Muzica - avem un DJ cu care am stabilit play list-ul, mai avem de lucrat un pic la vals ( e un colaj de melodii) si trebuie sa incepem repetitiile pasilor (eu ma voi pcupa de coregrafie :D)
Fotograf - l-am "tocmit", deja a fost la cununia civila si am facut si o sedinta foto dupa.
Domnisoara/Cavalerul de onoare - stabilita si isi stie rolul :D, mirele trebuie sa mai gaseasca cavaletul de onoare.
Altele - invitatiile le-am impartit, verighete avem, am cumparat marturiile (sunt niste magneti de frigider sub forma unor vaporase, foarte simpatice :D), mai avem deja: pahare sampanie miri si nasi, casutza pentru dar, cocarde si cosuletz pentru cocarde (trebuie sa mai luam bolduri), stabilit "trusa de urgentza"; trebuie sa ne mai ocupam de: decorarea masinilor, sa luam plicuri pentru bani.
Luna de miere - am vrea sa mergem in Turcia, in august cu alte 2 cupluri proaspat casatorite, inca nu am stabilit nimic pentru ca mai este timp, poate gasim ceva in week-emd-ul asta la targul de turism.

Deci: Ce am uitat?

Emotiile deja au inceput sa-si faca aparitia dar facem fata cu brio la ele.

Multumesc din nou tuturor si va urez sa aveti o nunta de vis!

Petro

poate un cameraman???
nu l-am vazut trecut pe lista

Penelopea
19.03.2010, 00:32:54
prins, imediat pun si poze, ma ajuta o miresica sa le micsorez

tin sa spun k e facut asha de proba, buclele vor fi finisate atunci cu placa, iar la spate prins

Imi place parul tau e minunat e o coafura simpla si draguta .
Roxy imi place si rochita ta e frumoasa nu-ti fa probleme poate fi modificata, eu mi-am luat rochia cu bretelute tocmai in ideea ca poate o sa slabesc si va cadea de pe mine.

Ce sa zic altfel fetelor in rest am o mare mare amaraciune sunt foarte suparata pe soacra mea sa va spun si de ce si sa va rog sa ma si sfatutiti si sa-mi spuneti ce parere aveti fie pro fie contra.
Am dat comanda la invitatii si am primit un email in care mise cerea confirmare textului invitatiei uramrirea greselior si ok pentru tipar practic o macheta oricum banuiesc ca stiti.Toate bune si frumoase am trimis o si iubitelului meu sa o vada sa io arate si soacrei si ea a zis ca e ok sa va spun acum si cum e invitatia e trecut prima data numele meu si apoi cea a mirelui am vazut ca mai nou se obisnuiesc si aceste invitatii acelasi lucru l-a spus si domnisoara de la inviatii si am mai vazut si al alte mirese.
Acum marea problema e ca a vazut in seara asat soacar mea invitatia pentru ca am fost si le-am ridicat si de ce sunt trecuta eu pe inviatie prima si nu mirele si familia ei .
Draga miresici sa stiti ca la ora asta sunt foarte suparata :(( si plang dupa cum vedeti nu stiam ca pentru unele persoane are importanta acest lucru si mie nu mi s-a parut anormal si acum ce sa fac sa fac alte invitatii?
De ce pentru unele persoane are importanta ce zice X si Y de ce nu conteaza fericirea si dragostea a doua persoane ?

Biu
19.03.2010, 07:41:41
Roxy imi place si rochita ta e frumoasa nu-ti fa probleme poate fi modificata, eu mi-am luat rochia cu bretelute tocmai in ideea ca poate o sa slabesc si va cadea de pe mine.

Ce sa zic altfel fetelor in rest am o mare mare amaraciune sunt foarte suparata pe soacra mea sa va spun si de ce si sa va rog sa ma si sfatutiti si sa-mi spuneti ce parere aveti fie pro fie contra.
Am dat comanda la invitatii si am primit un email in care mise cerea confirmare textului invitatiei uramrirea greselior si ok pentru tipar practic o macheta oricum banuiesc ca stiti.Toate bune si frumoase am trimis o si iubitelului meu sa o vada sa io arate si soacrei si ea a zis ca e ok sa va spun acum si cum e invitatia e trecut prima data numele meu si apoi cea a mirelui am vazut ca mai nou se obisnuiesc si aceste invitatii acelasi lucru l-a spus si domnisoara de la inviatii si am mai vazut si al alte mirese.
Acum marea problema e ca a vazut in seara asat soacar mea invitatia pentru ca am fost si le-am ridicat si de ce sunt trecuta eu pe inviatie prima si nu mirele si familia ei .
Draga miresici sa stiti ca la ora asta sunt foarte suparata :(( si plang dupa cum vedeti nu stiam ca pentru unele persoane are importanta acest lucru si mie nu mi s-a parut anormal si acum ce sa fac sa fac alte invitatii?
De ce pentru unele persoane are importanta ce zice X si Y de ce nu conteaza fericirea si dragostea a doua persoane ?

eu zic sa nu bagi in seama povesti de genul asta.
daca chiar vrei sa dai o explicatie :
1. e mai politicos ca fata/domnisoara sa fie trecuta prima ( eu sunt trecuta prima pe inv, la fel si cand am trecut numele parintilor, nasilor, doamna e prima ),
sau 2. tu iei numele lui de familie, daca tot cedezi la faza asta, macar pe inv sa fi prima :-p
sau 3. pe vremea cand parintii mirelui organizau nunta ( a se citi plateau tot ) ei faceau invitatia ( adica fam x, impreuna cu fam ta, va invita la nunta fiului lor, si de aici e obiceiul cu numele mirelui primul ), dar cum banuiesc ca nu e cazul si nu va achita ei toate facturile, lumea a evoluat si femeia e egala cu barbatul, eu asa m-am prins ;-) , si atunci fiind egali, revenim la varianta nr 1, e mai politicos asa :)>-

marianamateescu
19.03.2010, 09:04:05

nici macar nu trebuie sa dai explicatii! [-( este nunta voastra, nu a ei, voi decideti, ce si cum! daca mirele nu a avut de obiectat, ea cu atat mai mult nu are acest drept! :-w si pana la urma, voi ati platit - deci sunt banii vostri in joc!
pe invitatia noastra, tot eu sunt prima si nu a obiectat nimeni nimic!
doamna intotdeauna prima!:D

fii mai curajoasa, nu cu ea faci casa!:)>-

dianaruxi
19.03.2010, 09:25:37
si eu tot prima sunt pe invitatie, si nu a facut nimeni gura.

emilinicole
19.03.2010, 10:38:08
azi imi propusesem sa nu ma uit la ticker:)) dar m-ai fortat tu iar curiozitatea mea ma roade. am vazut, mai e f putin, mi-am propus sa ma stresez sapt asta si viitoare. urmatoarele 3 zile vor trece repede k am cursuri la facultate. luni marti iar stres cu nunta, miercuri ma duc la BUcuresti, joi vineri, sambata stres, duminik sper relaxare, k sunt floriile (dar parca vad k vin nasii la noi k amandoi avem nume de floare) :)

asta e, sunt viovata:)))))

eu astept pastele..e din ce in ce mai putin..deja dupa paste cred ca o sa am un gol in stomac in fiecare zi:)))))

andrelutza_2010
19.03.2010, 11:13:22
Si eu tot prima m-am trecut pe invitatie ... :-w

Asa mi se pare normal .

dianaruxi
19.03.2010, 11:21:33

Asa mi se pare normal .
cica n-ar fi, cica in mod normal il treci pe el, ca ai lui ar trebui sa plateasca nunta, dar cum acum nu mai se urmeaza traditiile astea nu vad de ce atata oftica pt ordinea numelor, sa-l treaca pe el intai pe tort.

andrelutza_2010
19.03.2010, 11:41:03
cica n-ar fi, cica in mod normal il treci pe el, ca ai lui ar trebui sa plateasca nunta, dar cum acum nu mai se urmeaza traditiile astea nu vad de ce atata oftica pt ordinea numelor, sa-l treaca pe el intai pe tort.

Cum faza cu socrii mari platesc nunta nu prea se mai aplica :[email protected], nu vad de ce ar iesi discutii, vorba ta..

E cam inevitabil la un asemenea eveniment de important, sa n-aiba fiecare ceva de spus cu privire la organizare. Ideea e sa nu-i bagam in seama, sau din politete sa-i ascultam, dar sa facem tot cum vrem noi. ;-)

dianaruxi
19.03.2010, 11:55:29
Cum faza cu socrii mari platesc nunta nu prea se mai aplica :[email protected], nu vad de ce ar iesi discutii, vorba ta..

E cam inevitabil la un asemenea eveniment de important, sa n-aiba fiecare ceva de spus cu privire la organizare. Ideea e sa nu-i bagam in seama, sau din politete sa-i ascultam, dar sa facem tot cum vrem noi. ;-)
pur si simplu sunt unii care nu pot sa treaca peste niste chestii marunte. poate soacra are ceva cu ea, asa e penelopea?

emilinicole
19.03.2010, 12:44:32

Asa mi se pare normal .

si eu la fel:)k asa era normal..asa am primit mereu invitatii, mie imi era indiferent, dar daca asa se face asa am facut si noi:)

dianaruxi
19.03.2010, 12:47:23
si eu la fel:)k asa era normal..asa am primit mereu invitatii, mie imi era indiferent, dar daca asa se face asa am facut si noi:)
eu recunosc ca in general pe invitatiile pe care le-am primit erau primii barbatii
dar eu am trecut cum mi-a venit la mana, si suna mai bine Ruxandra si Julien decat Julien si Ruxandra

yo_yonutza
19.03.2010, 13:21:48
Fetelor mai sunt si eu in aceiasi zi cu voi:-SS ..Stau prost cu pregatirile si ce e cel mai rau...nu mi-am luat rochia de mireasa!!!!!!Va pup

ruxi86
19.03.2010, 13:22:49

Fetelor, nu stiu daca se procedeaza pt ca asa este normal ... normal ar fi sa nu facem din start nunta in mai din cauza superstitiilor si tot asa.
Eu sunt de parere ca fiecare ar trebui sa procedeze cum doreste, atata timp cat majoritatea nuntiilor sunt organizate doar de miri ... in ziua de azi, cel putin asa se face.
Eu pe toate invitatiile care le-am primit am vazut ca numele baiatului era trecut primul, abia pe la targurile de nunti am vazut ca se mai pune si numele fetei primul pe invitatie si apoi al baiatului.
In cazul meu am pus numele lui primul, pt ca asa ni s-a parut ca arata mai bine, desi initial cand am scris invitatia am trecut numele meu primul ... parca nu suna asa bine, si nici nu arata prea frumos.

Eu cred ca Penelopea ar trebui sa nu asculte de nimeni, mai ales daca incep sa li se impuna anumite lucruri sau sa li se reproseze de ce au facut asa si nu invers ... ar trebui sa puna numele pe invitatie in ordinea care o doresc ei, cum le place lor mai mult.
Penelopea, capul sus, nu dau atentie la toate rautatile care le auzi in jur >:D<

emilinicole
19.03.2010, 14:38:40
Fetelor, nu stiu daca se procedeaza pt ca asa este normal ... normal ar fi sa nu facem din start nunta in mai din cauza superstitiilor si tot asa.
Eu sunt de parere ca fiecare ar trebui sa procedeze cum doreste, atata timp cat majoritatea nuntiilor sunt organizate doar de miri ... in ziua de azi, cel putin asa se face.
Eu pe toate invitatiile care le-am primit am vazut ca numele baiatului era trecut primul, abia pe la targurile de nunti am vazut ca se mai pune si numele fetei primul pe invitatie si apoi al baiatului.
In cazul meu am pus numele lui primul, pt ca asa ni s-a parut ca arata mai bine, desi initial cand am scris invitatia am trecut numele meu primul ... parca nu suna asa bine, si nici nu arata prea frumos.

Eu cred ca Penelopea ar trebui sa nu asculte de nimeni, mai ales daca incep sa li se impuna anumite lucruri sau sa li se reproseze de ce au facut asa si nu invers ... ar trebui sa puna numele pe invitatie in ordinea care o doresc ei, cum le place lor mai mult.
Penelopea, capul sus, nu dau atentie la toate rautatile care le auzi in jur >:D<

oricum er fi..fiecareface cum vrea...

PENELOPEA: nu mai acorda tu atentie oricarui fleac..
caini latra...ursul merge...

Penelopea
19.03.2010, 15:39:46
Va multumesc din suflet pentru incurajarile voastre dar se pare ca pana la urma socri mei vor sa faca invitatiile din nou pentru ca nu li se pare normal ca eu sa fiu prima si parintii mei si nasii mei ci ei si nasi marii primi ce sa fac, nu am incercat sa vb cu soacra mea am vb doar cu viitorul sot si el e de acord cu refacerea lor.
Oricum sper sa iasa totul bine desi mi-a cam disparut elanul8-|.Dar nu am ce face viata merge inainte.
Succes la toate sper sa nu aveti nici una parte de nici o piedica nici eu nu credeam ca o sa am dar se pare ca am avut pana la urma.
Va poop pe toate

dianaruxi
19.03.2010, 15:48:07
Va multumesc din suflet pentru incurajarile voastre dar se pare ca pana la urma socri mei vor sa faca invitatiile din nou pentru ca nu li se pare normal ca eu sa fiu prima si parintii mei si nasii mei ci ei si nasi marii primi ce sa fac, nu am incercat sa vb cu soacra mea am vb doar cu viitorul sot si el e de acord cu refacerea lor.
Oricum sper sa iasa totul bine desi mi-a cam disparut elanul8-|.Dar nu am ce face viata merge inainte.
Succes la toate sper sa nu aveti nici una parte de nici o piedica nici eu nu credeam ca o sa am dar se pare ca am avut pana la urma.
Va poop pe toate
nu-mi vine sa cred, cat ati dat pe ele?

Penelopea
19.03.2010, 15:54:15
Au fost 1,25 ROn + scris color 0,45 Ron total 1.70 buc ce sa zic poate pentru unii nu sunt multi banii pierduti pentru mine conteaza si ast da cel mai mult ma doare ca voi trebui sa le arunc la gunoi din cauza unor idei preconcepute:(

dianaruxi
19.03.2010, 15:55:34
Au fost 1,25 ROn + scris color 0,45 Ron total 1.70 buc ce sa zic poate pentru unii nu sunt multi banii pierduti pentru mine conteaza si ast da cel mai mult ma doare ca voi trebui sa le arunc la gunoi din cauza unor idei preconcepute:(
mi se pare de-a dreptul tampenie, dar ma rog asta e. si al tau de ce e de acord? are ceva cu tine soacra-ta?

Penelopea
19.03.2010, 15:58:39
mi se pare de-a dreptul tampenie, dar ma rog asta e. si al tau de ce e de acord? are ceva cu tine soacra-ta?
Da este de acord in fond si la urma urmei sunt parinti lui, pana acum m-am inteles foarte bine cu soacra insa cam de o lunga perioada de timp s-a schimbat foarte mult si incep sa cred ca are ceva cu mine desi tot timpul am respectato si am fost sincera cu ea, dar se pare ca asta nu e indeajuns8-|

dianaruxi
19.03.2010, 16:02:51
Da este de acord in fond si la urma urmei sunt parinti lui, pana acum m-am inteles foarte bine cu soacra insa cam de o lunga perioada de timp s-a schimbat foarte mult si incep sa cred ca are ceva cu mine desi tot timpul am respectato si am fost sincera cu ea, dar se pare ca asta nu e indeajuns8-|
sunt parintii lui dar e nunta lui cu tine, nu cu ei, ce mare lucru cine e primul pe invitatii?
mie mi-ar fi rusine sa ma bag sa il pun pe fi-miu sa modifice invitatiile ca nu-mi convine mie.

ruxi86
19.03.2010, 16:10:01

Cred ca ar trebui totusi sa ai o discutie si cu el si cu soacra-ta, nu se poate sa schimbe invitatiile numai ca mama lui nu este de acord ca numele tau sa apara primul pe invitatie si apoi al lui.
Nu stiu ce sa zic, dar mi se pare cam deplasat ca al tau asculta de tot ce ii spun parintii lui.
Si eu am avut unele divergente cu soacra, ca nu a fost de acord cu unele chestii cand noi ne organizam nunta singuri, dar al meu i-a explicat foarte frumos ca facem cum vrem si cum dorim pt ca este nunta noastra ... bineinteles ca nu s-a lasat madame cu una cu doua, insa pana la urma a lasat-o moarta pt ca a vazut ca nu are incotro.

Penelopea
19.03.2010, 16:11:18
sunt parintii lui dar e nunta lui cu tine, nu cu ei, ce mare lucru cine e primul pe invitatii?
mie mi-ar fi rusine sa ma bag sa il pun pe fi-miu sa modifice invitatiile ca nu-mi convine mie.
Si mie una dar ce sa facem nu putem schimba unele idei si gandiri. Chiar nu vreau sa ajung in conflict cu ei ,pentru mine chiar nu conteaza dar asta e .Sper ca nu v-am prea intristat cu problemele mele.
Va multumesc insa ca sunteti alaturi de mine :D

Penelopea
19.03.2010, 16:22:52
Stiti care e de fapt preocupare principala de ce zice lumea pentru ca la nuntile care au fost ei mirele era trecut primul /:)

Pep3roNel
19.03.2010, 16:32:07
Noi facem nunta 100% singuri din punct de vedere funanciar, deci nu am cerut parerea la nimic nici unuia dintre parintii nostrii, si ei nu au avut de obiectat. Poate au mai strambat din nas la cate ceva, dar nu ne-au emotionat, e nunta noastra deci o facem cum vrem.
Noi cand am dat comanda la invitatii am pus numele meu primul, pentru ca asa mi se parea ca suna mai bine, deci pe invitatii mai intai au fost trecuti parintii mei si apoi ai lui. Cand am primit modelul a zis iubi meu ca mai bine ar fi sa fie mai intai parintii lui, deci am schimbat ordinea si numelor noastra si a parintilor fara nici un fel de problema (dar a fost hotararea noastra). Ca e numele ei primul sau al lui este un detaliu, pe care sunt sigura ca putini il vor observa, tocmai de aceea nu ne-am strofocat prea mult cu asa ceva.
Daca ar fi fost numele meu primul pe invitatie si soacrei nu i-ar fi convenit nu cred ca l-as fi schimbat nici in ruptul capului. Daca totusi nu ma mai puteam intelege de nici un fel cu ea din aceasta cauza as fi fost de acord doar daca ar fi platit contravaloarea invitatiilor aruncate la gunoi si contravaloarea invitatiilor noi (nu-mi place sa imi bat joc de banii munciti de mine sau iubitul meu, daca ea are chef sa arunce cu bani nu are decat). Deasemenea daca mamei mele nu i-ar fi convenit ca este el primul pe invitatie si ar fi vrut sa fiu eu i-as fi spus acelasi lucru ca si soacrei.
Dar cum am spus mai sus, acest lucru din puntul meu de vedere este un detaliu, noi am impartit apropate toate invitatiile si nimeni nu ne-a zis nimic de ordinea numelor.

poate un cameraman???
nu l-am vazut trecut pe lista

Cameraman nu vrem, am uitat eu sa precizez lucrul acesta in lista mea. :S

Penelopea
19.03.2010, 20:01:41
M-am mai linistit draga miresici si am uitat sa va spun in toata tevatura cu invitatiile ca ne-am comandat verighetele o sa va atasez o poza cu modelul atat ca diferenta dintre poza si verighetele noastre e ca pe margini sunt din aur galben si in interior aur alb le-am comandat la bijuteria Quartz:D

http://img2.pict.com/e8/e8/a9/3160686/0/produse3301.jpg

dianaruxi
19.03.2010, 20:29:37
M-am mai linistit draga miresici si am uitat sa va spun in toata tevatura cu invitatiile ca ne-am comandat verighetele o sa va atasez o poza cu modelul atat ca diferenta dintre poza si verighetele noastre e ca pe margini sunt din aur galben si in interior aur alb le-am comandat la bijuteria Quartz:D

ffff frumoase, imi plac enorm.

ruxi86
19.03.2010, 20:38:03

Foarte frumoase verighetele! Sa le purtati cu placere si sa va aduca numai noroc si bucurii! >:D<

Penelopea
19.03.2010, 20:52:31
Multumesc draga miresicii sper sa fie asa mai trebuie sa rezolv pantofii si voalul dar inca mai astept sa se primeasca modele la magazine ca pana acum a fost mai rece ,va atasez cateva modele de pantofi care mi-ar placea:

http://img2.pict.com/3d/5d/aa/3161026/0/produse2191.jpg
http://img2.pict.com/86/12/58/3161036/0/produse2697.jpg

marianamateescu
20.03.2010, 03:13:52

foarte frumoase si elegante!
primii pantofi imi plac fff mult - cei cu platforma iti ofera o alta stabilitate, sunt mai comozi... sper sa-ti gasesti ceea ce te reprezinta!

millianca
20.03.2010, 07:32:49
Va poop pe toate

te inteleg...:D la fel mi s-a intamplat si mie!cum???vai???tu prima...nu se poate...pai baiatul primul... nasii lui ...tot alaiul neamului!!!si s-au refacut invitatiile...cu neamul lui primul ca doar asa se cade!!!dar...esti norocoasa!!!priveste partea pozitiva!la mine e si mai rau...#:-S dupa ce am f inv. din nou ne-au anuntat nasii lui ca nu mai pot veni din america la nunta asa ca...tot cu nasii emi am ramas :-p

eu cu pregatirile cred ca stau destul de bine avand in vedere ca nu sunt in tara...adica:am dat avansul la sala,am rochie, pantofi,verighete si muzica...am luat o parte din bauturi: wischi,sampanie,sharidon si redbull...mi-am f programarile la par,unghii si machiaj...am rezolvat si cu aranjarea salii,design...mai am de rezolvat cu foto/video,tort+prajituri,meniul...
oare sunt la un bun punct??:-\

fetele...cum stati cu confirmarile???mie deja 60 persoane mi-au zis in fata ca datorita crizei nu pot sa vina ...nu au bani...vi s-a intamplat asa ceva???mi-e mi-e teama sa nu ma trezesc fara oameni la nunta...
:*

atreya
20.03.2010, 11:17:56

f frumoase..seamana cu al noastre....
pupiiici

Penelopea
20.03.2010, 16:05:11
te inteleg...:D la fel mi s-a intamplat si mie!cum???vai???tu prima...nu se poate...pai baiatul primul... nasii lui ...tot alaiul neamului!!!si s-au refacut invitatiile...cu neamul lui primul ca doar asa se cade!!!dar...esti norocoasa!!!priveste partea pozitiva!la mine e si mai rau...#:-S dupa ce am f inv. din nou ne-au anuntat nasii lui ca nu mai pot veni din america la nunta asa ca...tot cu nasii emi am ramas :-p

eu cu pregatirile cred ca stau destul de bine avand in vedere ca nu sunt in tara...adica:am dat avansul la sala,am rochie, pantofi,verighete si muzica...am luat o parte din bauturi: wischi,sampanie,sharidon si redbull...mi-am f programarile la par,unghii si machiaj...am rezolvat si cu aranjarea salii,design...mai am de rezolvat cu foto/video,tort+prajituri,meniul...
oare sunt la un bun punct??:-\

fetele...cum stati cu confirmarile???mie deja 60 persoane mi-au zis in fata ca datorita crizei nu pot sa vina ...nu au bani...vi s-a intamplat asa ceva???mi-e mi-e teama sa nu ma trezesc fara oameni la nunta...
:*

Imi pare sincer rau ca ti s-a intamplat si tie si chiar de 3 ori nasol.Dar eu m-am hotarat sa dau invitatiile care le-am facut prima data rudelor mele si ea sa-si faca alte invitatii pe care sa le dea rudelor ei.Ce zice procedez bine?

Stai linistita sti vorba aceea "esti in loja" adica avand in vedere ca nici nu esti in tara ai rezolvat mai mult decat mine care sunt aici si am timp:D

Succes draga miresici si multumesc :-p

Millianca am auzit si eu chiar recent de la niste prieteni de ai mei care fac nunta luna viitoare de faptul ca au fost persoane care le-au zis ca nu vin , e nasol cu criza si someri nu cred ca o sa stim asta pana la nunta dar sa traim cu speranta ca va fi bine;-)

ankgeorgia2584
20.03.2010, 21:03:57
Buna miresici!!!! Nu am mai postat de multa vreme, dar cand aveam timp va citeam. Azi m-am uitat la ticker si nu mi-a venit sa cred ce putin timp mai este....desi abia astept sa vina momentul nuntii, sa imbrac rochia, pantofiorii...Cu pregatirile stam destul de bine :D , mai avem de luat inca ceva bautura, trebuie sa ma decid ce flori vreau pentru aranjamente ( da stiu....sunt foarte indecisa si am lasat pe ultima suta de metrii 8-}la fel imi spune si doamna cu care lucrez pentru decor). Mai avem de rezolvat destul de multe...doar ca refuzam sa ne agitam...incercam sa le luam toate pe rand...Am vazut ca majoritatea dintre voi stau foarte bine cu pregatirile. Cu emotiile cum stati? Eu am uneori niste fluturasi in stomac :D
Va pup, spor la pregatiri.

atreya
20.03.2010, 21:24:17
Buna miresici!!!! Nu am mai postat de multa vreme, dar cand aveam timp va citeam. Azi m-am uitat la ticker si nu mi-a venit sa cred ce putin timp mai este....desi abia astept sa vina momentul nuntii, sa imbrac rochia, pantofiorii...Cu pregatirile stam destul de bine :D , mai avem de luat inca ceva bautura, trebuie sa ma decid ce flori vreau pentru aranjamente ( da stiu....sunt foarte indecisa si am lasat pe ultima suta de metrii 8-}la fel imi spune si doamna cu care lucrez pentru decor). Mai avem de rezolvat destul de multe...doar ca refuzam sa ne agitam...incercam sa le luam toate pe rand...Am vazut ca majoritatea dintre voi stau foarte bine cu pregatirile. Cu emotiile cum stati? Eu am uneori niste fluturasi in stomac :D
Va pup, spor la pregatiri.

Eh, da si noi suntem la fel...sa nu ne stresam si sa facem din timp...
cu decorul nici noi nu am rezolvat inca:)
avem idee dar in aprilie o sa rezolvam practic mai concret:)

e ok cu timpul zic eu..si abia astept sa iau rochita pe mineee...iupiii...\

pupici:)

ankgeorgia2584
20.03.2010, 21:36:30
Eh, da si noi suntem la fel...sa nu ne stresam si sa facem din timp...
cu decorul nici noi nu am rezolvat inca:)
avem idee dar in aprilie o sa rezolvam practic mai concret:)

e ok cu timpul zic eu..si abia astept sa iau rochita pe mineee...iupiii...\

pupici:)

Da, cu timpul si eu zic ca stam destul de bine....doar ca citeam la topicul miresicilor de 2011, ca unele isi rezerva deja biserica, au rezolvat cu florile, fotograful, rochie, pantofi...etc....:D Intr-adevar, si eu sunt inscrisa pe forum din februarie 2009, dar pana in ianuarie 2010 nu aveam nimic rezolvat decat restaurantul :D....si multe, multe idei, pentru care multumesc miresicilor >:D< De asta va intrebam si pe voi cum stati cu pregatirile, sa stiu daca sunt in urma tare? 8-}

mortisha_20
20.03.2010, 22:12:17
voi mai aveti 3 saptamani in plus. dar la mine luna aprilie e ptr finalizare :)). daca trece si Pastele, apoi ma ocup de confirmari, stabilirea meniului, pensat vopsit epilat si gataaaaaaaa

Penelopea
20.03.2010, 23:56:10
Da asa e si la noi incercam sa le facem toate pe rand si tot mai sunt multe de facut, sper insa sa nu mai existe alte piedici.Ca sa inchei cu subiectul invitatiilor pana la urma am fost azi cu iubitelul si le-am modificat pe toate cu mirele in fata sti zic ca "pana la urma cel mai destept cedeaza" desi pe mine nu ma deranja oricum.
A da am fost si pe la Veronesse sa ma uit la pantofiori si sunt putin suparata ca nu mi se potrivesc modelele si calapoadele lor dar mai incerc pana la urma sper sa gasesc ceva :D

buburuza24
21.03.2010, 01:02:53
Da, cu timpul si eu zic ca stam destul de bine....doar ca citeam la topicul miresicilor de 2011, ca unele isi rezerva deja biserica, au rezolvat cu florile, fotograful, rochie, pantofi...etc....:D Intr-adevar, si eu sunt inscrisa pe forum din februarie 2009, dar pana in ianuarie 2010 nu aveam nimic rezolvat decat restaurantul :D....si multe, multe idei, pentru care multumesc miresicilor >:D< De asta va intrebam si pe voi cum stati cu pregatirile, sa stiu daca sunt in urma tare? 8-}
sincer, eu de exemplu sunt mai calma decat ma asteptam (eu fiind o fire agitata). noi ne-am hotarat sa ne casatorim abia in luna ianuarie a acestui an. noi de fel suntem mai zapaciti. asa ca... toate panzele sus! a inceput "travaliul'', restaurant, primarie......verighete.....cineva acolo sus ne iubeste. in afara de flori si tort avem totul rezolvat.#:-S recunosc faptul k a fost un maraton:D
multumesc pentru mesajul de bun venit penelopea. iti doresc multa bafta si sa fie intr-un ceas bun. pupici

ankgeorgia2584
21.03.2010, 12:36:39
Da asa e si la noi incercam sa le facem toate pe rand si tot mai sunt multe de facut, sper insa sa nu mai existe alte piedici.Ca sa inchei cu subiectul invitatiilor pana la urma am fost azi cu iubitelul si le-am modificat pe toate cu mirele in fata sti zic ca "pana la urma cel mai destept cedeaza" desi pe mine nu ma deranja oricum.
A da am fost si pe la Veronesse sa ma uit la pantofiori si sunt putin suparata ca nu mi se potrivesc modelele si calapoadele lor dar mai incerc pana la urma sper sa gasesc ceva :D

Imi pare rau in legatura cu invitatiile, dar lasa, inchide subiectul si fa-l uitat!!! Asa e de obicei, cel mai destept cedeaza.
In legatura cu pantofii, mai ai locuri unde sa cauti in cluj. Vei gasi pana la urma ceva sa iti placa si sa ti se potriveasca.
Spor la pregatiri. >:D< pupici.:*:*

sincer, eu de exemplu sunt mai calma decat ma asteptam (eu fiind o fire agitata). noi ne-am hotarat sa ne casatorim abia in luna ianuarie a acestui an. noi de fel suntem mai zapaciti. asa ca... toate panzele sus! a inceput "travaliul'', restaurant, primarie......verighete.....cineva acolo sus ne iubeste. in afara de flori si tort avem totul rezolvat.#:-S recunosc faptul k a fost un maraton:D
multumesc pentru mesajul de bun venit penelopea. iti doresc multa bafta si sa fie intr-un ceas bun. pupici

Salut,
Felicitari pentru nunta!! Spor la pregatiri, sa ai o nunta de vis!>:D<>:D<
Si noi suntem mai aiuriti amandoi, dar in perioada asta ne-am mobilizat atat de bine, nu ne asteptam :D

ruxi86
21.03.2010, 13:50:03
Fetelor, am reusit sa mai taiem si noi ceva de pe listuta ieri si anume pantofii pt mire ... in sfarsit am gasit un model care sa ii placa si sa ii vina la Humanic in Mall Afi si pe langa asta am gasit si camasa pt el pt cununia civila, este un gri deschis iar gulerul si mansetele de la maneci sunt albe, si am gasit-o si la un super pret: 100 ron.
Deci am terminat cu mirele, gata ... pantofi si pantaloni pt civila avea acasa oricum pt ca nu isi ia costum, si am mai ramas eu sa imi gasesc o rochita, pantofiori si poate accesorii pt cun. civila.

Penelopea
21.03.2010, 14:08:32

Si noi doar in luna ianuarie am inceput cautarile l-a sala dar pana acum am reusit cat de cat sa tinem pasul ,noi mai avem destul de multe sa rezolvam fata de tine: pantofi, voal,machiajul,costum mire, pantofi mire ,impartirea invitatiilor ,aranjamente sala si masini,buchet mireasa si nase , meniuri , alegerea tortului , mama si soacra nu si-au luat rochii... dar sa speram ca cu ajutorul celui de sus si cu sfaturiel voastre sa le rezolvam cat mai repede
Va poop pe toate si spor la pregatiri:D

marianamateescu
22.03.2010, 08:44:01

si noi tot in ianuarie, ne-am hotarat! gasit, placut, dat avans;-)
am rezolvat cu tortul, cu buchetele si lumanarile... am dat deja comanda!
parintii si-au luat haine si pt cununie si pt nunta! noi eram gata de la sfarsitul lui ianuarie!^:)^
am tull pt decoratiuni masini... va treb sa ma apuc sa le fac, ca sa stau linistita, si inainte cu 2 sapt de nunta, sa ma ocup doar de mine;)) - spa, manichiura, pedichiura, vopsit, tuns varfuri, masaj... etc.
avem cam totul rezolvat!:-"

bafta tuturor miresicilor... suntem pe ultima suta de metri!!!!=P~

beatrice_cossma
22.03.2010, 09:28:39

Eu zic ca soacra ta este mai de moda veche...:) Nu te lasa intimidata de amanunte atat de marunte. Este un eveniment important in viata ta si trebuie sa te bucuri de el la maxim. Si nu cred ca are ceva cu tine... e doar gandirea aia... ca isi pierde baiatul.:) Asa sunt mamele de baieti. Cand o sa ai si tu baiat si o sa treci prin asta, o sa-ti amintesti cuvintele mele. Eu am o soacra citita, cu pretentii, care sunt sigura ca ma place... insa... chiar si asa... chiar si ea, nu a omis faptul si mi-a zis ca ii "fur baiatul"...:)) Iar despre alegeri...NOI ne-am consultat in totul cu ea, insa, am facut asa cum am vrut noi. Am zis NOI , nu EU.:) Deci, fruntea sus, mai lasa si tu de la tine si o sa fie bine... ai sa vezi. :)

emilinicole
22.03.2010, 13:08:59
voi mai aveti 3 saptamani in plus. dar la mine luna aprilie e ptr finalizare :)). daca trece si Pastele, apoi ma ocup de confirmari, stabilirea meniului, pensat vopsit epilat si gataaaaaaaa

me too:))))
dupa paste merg cu rockia la modificat..si alte dastea mai simple..pe 22 apr..merg sa pun actele si de atunci ma ocup de ult pregatiri..meniuri, coafat, epilat..vinuri(il luam de la dragasani)tot ce trebuie luat in sapt aia..
aolo..putin mai e:madlaugh:

Penelopea
22.03.2010, 13:21:51
Eu zic ca soacra ta este mai de moda veche...:) Nu te lasa intimidata de amanunte atat de marunte. Este un eveniment important in viata ta si trebuie sa te bucuri de el la maxim. Si nu cred ca are ceva cu tine... e doar gandirea aia... ca isi pierde baiatul.:) Asa sunt mamele de baieti. Cand o sa ai si tu baiat si o sa treci prin asta, o sa-ti amintesti cuvintele mele. Eu am o soacra citita, cu pretentii, care sunt sigura ca ma place... insa... chiar si asa... chiar si ea, nu a omis faptul si mi-a zis ca ii "fur baiatul"...:)) Iar despre alegeri...NOI ne-am consultat in totul cu ea, insa, am facut asa cum am vrut noi. Am zis NOI , nu EU.:) Deci, fruntea sus, mai lasa si tu de la tine si o sa fie bine... ai sa vezi. :)

Da cred ca asa e ai dreptate numai ca eu sunt genul de persoana care iarta si nu prea uita, sper ca varsta inaintata sa nu ma faca sa am o gandire invechita si sa fiu mai flexibila .
Eu cred ca cel mai important e ceea ce dorim noi pentru ca in fond si la urma urmei vom forma o familie:D

Draga miresici sunt foarte emotionata azi mergem sa luam prima ora de dans sper sa ne descurcam :-s. O sa va scriu cum a fost;))

Succes tuturor in privinta pregatirilor o sa reusim pana la urma sa finalizam ceea ce ne-am propus;-)

mortisha_20
22.03.2010, 13:44:42
me too:))))
dupa paste merg cu rockia la modificat..si alte dastea mai simple..pe 22 apr..merg sa pun actele si de atunci ma ocup de ult pregatiri..meniuri, coafat, epilat..vinuri(il luam de la dragasani)tot ce trebuie luat in sapt aia..
aolo..putin mai e:madlaugh:
F putin. eu joi ma duc sa iau bauturile! si apoi astept sa treaca pastele sa imi fac proba la machiaj . sa stab meniurile si cam gata :D

emilinicole
22.03.2010, 14:15:16
F putin. eu joi ma duc sa iau bauturile! si apoi astept sa treaca pastele sa imi fac proba la machiaj . sa stab meniurile si cam gata :D

mai simplu nu e..ca mai sunt multe, dar sunt de facut lucrurile normale, cele care se fac doar inainte..oricum ft repede a trecut timpul..si va trece

Penelopea
22.03.2010, 14:22:24
Deja mergi sa iei bauturile?:-SSNoi nici nu am inceput sa dam invitatiile oare suntem noi prea in urma ?

emilinicole
22.03.2010, 14:34:41
Deja mergi sa iei bauturile?:-SSNoi nici nu am inceput sa dam invitatiile oare suntem noi prea in urma ?

cred ca sunteti un pic in urma, invitatiile se dau cu min 1.5 luni inainte:)

ankgeorgia2584
22.03.2010, 15:45:31
Da cred ca asa e ai dreptate numai ca eu sunt genul de persoana care iarta si nu prea uita, sper ca varsta inaintata sa nu ma faca sa am o gandire invechita si sa fiu mai flexibila .
Eu cred ca cel mai important e ceea ce dorim noi pentru ca in fond si la urma urmei vom forma o familie:D

Draga miresici sunt foarte emotionata azi mergem sa luam prima ora de dans sper sa ne descurcam :-s. O sa va scriu cum a fost;))

Succes tuturor in privinta pregatirilor o sa reusim pana la urma sa finalizam ceea ce ne-am propus;-)

buna fetelor!!!
Penelopea, unde faceti dans? si noi azi mergem la primul curs de dans :) poate facem in acelasi loc (cristal t pe berariei? cu rares? ) :)
Nici noi nu am dat invitatiile. Doar dupa Pasti le dam...inca nici nu sunt gata...mai avem de facut cardurile de confirmare:D
Va pup, o zi frumoasa!

angye16
22.03.2010, 17:38:19
nici noi nu am dat invitatiile :((((((
sunt ff stresata.. mai e ff putin timp si atatea de facut :(

cred ca sunteti un pic in urma, invitatiile se dau cu min 1.5 luni inainte:)

Biu
22.03.2010, 19:42:26
nici noi nu am dat invitatiile :((((((
sunt ff stresata.. mai e ff putin timp si atatea de facut :(

eu tocma ce am primit invitatiile, si am dat f putine. weekendul asta am liber sambata si ma dedic invitatiilor, dupa parca mai am un liber in a doua zi de pasti, oare e deplasat sa ma duc cu inv de pasti ? :-?

madalinapol
22.03.2010, 21:51:29
intru si eu in topicul vostru...desi eu am in mai 2011...sper k nu va supar;))

mortisha_20
22.03.2010, 22:24:59
eu cand am inceput sa impart invitatii,m-am gandit la urmatorul lucru: sa aiba invitatul timp sa-si calculeze cheltuielile si sa poata puna banuzti deoparte ca sa poata veni. a inceput cu 2 luni inainte. acum depinde si de zona tarii de unde estii. la noi asha se da

Penelopea
22.03.2010, 23:39:38
eu cand am inceput sa impart invitatii,m-am gandit la urmatorul lucru: sa aiba invitatul timp sa-si calculeze cheltuielile si sa poata puna banuzti deoparte ca sa poata veni. a inceput cu 2 luni inainte. acum depinde si de zona tarii de unde estii. la noi asha se da

Pai eu sunt din cluj si mie mi se pare normal mai repede dar dupa cum sti erau gata dar a intervenit chestia cu schimbatul lor (numele lui primul...) si asa ca-mi sunt gata doar in aceasta saptamana dar o sa incepem imediat impartirea lor.

A fost ok la prima ora de dans noi am fost la Palatul Copiilor la o instructoare super ok si noi initial am vrut la Cristaltop dar mi-a recomandat-o o prietena pe aceasta doamna.Prietena mea a avut nunta anul trecut si am vazut valsul ei si a iesit super.
Azi am invatat doar 2 pasi pe care trebuie sa i repetam pana la ora urmatoare ca sa putem invata urmatorii pasii ;)) sper sa ne descurcam ca de unul singur sa dansezi nu e greu dar la coordonarea in doi e de lucrat./:)

beatrice_cossma
23.03.2010, 09:27:43
Miresici din Bucuresti... voi mergeti la cursuri de dans? Imi dati si mie un pont unde pot invata un vals?

foarte frumoase si elegante!
primii pantofi imi plac fff mult - cei cu platforma iti ofera o alta stabilitate, sunt mai comozi... sper sa-ti gasesti ceea ce te reprezinta!

Verighetele tale sunt deosebit de frumoase. Aur alb sau platina?

emilinicole
23.03.2010, 09:50:15

da, asa m-am gandit si eu, eu am inceput sa invit din martie..parintii mei dupa 15 martie..cam asa se face la noi:)

Penelopea
23.03.2010, 21:43:14
Draga miresici de mai dupa cum am postat anterior azi am fost prin oras la vanatoare de pantofiori si ghiciti mi-am gasit. O sa va atasez pozici sunt pe crem din saten ;)) i-am luat de la Benvenuti :azn: sper sa va placa :

http://img2.pict.com/da/dc/e4/3200004/0/800/dsc00079.jpg
http://img2.pict.com/46/1b/cb/3200056/0/800/dsc00081.jpg

mortisha_20
23.03.2010, 23:11:31
Draga miresici de mai dupa cum am postat anterior azi am fost prin oras la vanatoare de pantofiori si ghiciti mi-am gasit. O sa va atasez pozici sunt pe crem din saten ;)) i-am luat de la Benvenuti :azn: sper sa va placa :

super. imi plac mult! sa-i porti sanatoasa

Penelopea
23.03.2010, 23:51:12
Multumesc ma bucur ca-ti plac mortisha ai tai cum sunt ca nu-mi aduc aminte sa-i fi vazut daca nu te superi ;))

marianamateescu
24.03.2010, 02:43:27

sa le porti iubita, fericita si implinita!
sa ai o nunta magica!

angye16
24.03.2010, 10:24:01
eu le-am primit prin februarie.. m-am gandit insa ca e prea devreme sa le dau la momentul respectiv :gen_07::gen_07: maaare greseala :|
nu mi se pare deloc deplasat sa le dai de pasti.. si eu la fel voi proceda, mai ales ca avem si liber a doua zi de pasti.

eu tocma ce am primit invitatiile, si am dat f putine. weekendul asta am liber sambata si ma dedic invitatiilor, dupa parca mai am un liber in a doua zi de pasti, oare e deplasat sa ma duc cu inv de pasti ? :-?

ali81
24.03.2010, 11:53:55
Buna fetelor , eu pe 29 mai voi avea cununia civila , cu petrecere cu tot :) . In ceea ce priveste pregatirile , eu zic ca sunt ok . Am dat si eu invitatiile si deja am primit si confirmari (nu toate , normal) . Am dat comanda de marturii , am rezolvat meniul la restaurant (cu bauturile , tortul , prajiturile si fructele incluse , deci multe batai de cap in minus ;) ) s cu 2 sapt inainte trebuie sa ma duc la ei sa rezulvam cu aranjamentul salii . Muzica e rezolvata , fotograf nu avem , ca am luat pentru nunta , asa ca aici ne vor face niste cunostinte cateva fotografii .
Mai am de cumparat rochia mea , pantofii si o camasa viitorului mire . Problme mai mari am la petrecerea de la cununia religiosa ... dar incet-incet se rezolva toate . ;))

santon
24.03.2010, 11:57:39

Super pantofiorii! Si eu mi-am luat la fel. De abia am gasit numarul 37. Sa-mi spui cum te-ai simtit cu ei dupa nunta, ca vad ca ai inaintea mea. Mie imi plac la nebunie.
Sa-i porti sanatoasa!

Arahne
24.03.2010, 12:04:47
pana la urma tot nu oficiaza astia nunti sambata?:-s

atreya
24.03.2010, 12:10:31
eu le-am primit prin februarie.. m-am gandit insa ca e prea devreme sa le dau la momentul respectiv :gen_07::gen_07: maaare greseala :|
nu mi se pare deloc deplasat sa le dai de pasti.. si eu la fel voi proceda, mai ales ca avem si liber a doua zi de pasti.

eee...noi le avem din Octombrie si acum am intrat in panica pentru ca efectiv nu am apucat sa le dam pe toate..desi am inceput in Tulcea prin Oct, in Noiembrie in Sibiu si am zis Buc dupa Ian-Febr...si evident ca speram ca pe 10 aprilie sa terminam:)

Nu e nici o problema ca le dai mai din timp..desi noua unii ne-au zis...de acuma?...daaaa...ca nu stiu cand mai ajung usor la Tulcea sau Sibiu:)..mai bine le dai din timp ca sa rezolvi tu problemuta:)

pupici

atreya
24.03.2010, 12:11:25

fff...frumosi! sa te simti super ca o printesa :)
si eu m-am uitat la ei dar nu am vrut cu bot deschis:)

pup

mortisha_20
24.03.2010, 13:13:51
Multumesc ma bucur ca-ti plac mortisha ai tai cum sunt ca nu-mi aduc aminte sa-i fi vazut daca nu te superi ;))
pff mi-a luat ceva sa-i gasesc prin topicuri :).

ruxi86
24.03.2010, 14:12:41
pana la urma tot nu oficiaza astia nunti sambata?:-s

La sectorul 6 si la sectorul 3 nu se mai oficiaza cununii civile sambata, la sectorul 1 da, momentan cel putin.

emilinicole
24.03.2010, 16:01:23
@Penelopa: foarte, foarte misto pantofii si verighetele la fel:)

Mortishaaaaaaaaaa..tu ai vazut ticker-ul?:gen_08:
:gen_05:

atreya
24.03.2010, 16:45:16
La sectorul 6 si la sectorul 3 nu se mai oficiaza cununii civile sambata, la sectorul 1 da, momentan cel putin.
si la 2..stiu din experienta :)

dianaruxi
24.03.2010, 18:23:59
penelopea ff frumosi pantofii sa-i joci sanatoasa

mortisha_20
24.03.2010, 23:40:28
@Penelopa: foarte, foarte misto pantofii si verighetele la fel:)

Mortishaaaaaaaaaa..tu ai vazut ticker-ul?:gen_08:
:gen_05:
ma fac ca nu vad :))

Penelopea
25.03.2010, 00:08:23
pff mi-a luat ceva sa-i gasesc prin topicuri :).

Sunt foarte frumosi si ai tai si deosebiti sa-i dansezi cu placere ca tu o sa-i incalti inaintea mea ;)), si pot sa spun celorlate miresici care mai au acest model ca sunt deosebiti oricum in clujul asta altceva nu am gasit ;-)

norishor
25.03.2010, 12:31:37
Salutare fetelor! Am revenit si eu dupa o scurta pauza in care nu prea am facut mare lucru, doar am impartit invitatii.
Vad ca voi sunteti harnice si nu prea mai aveti multe de cumparat. Eu nu reusesc sa il urnesc pe viitorul sot sa mergem sa luam odata costumul. De dans ce sa zic, de fiecare data cand ii propun sa mai repetam imi da vesnica replica "mai este timp".
Sper sa fie totul bine pana la urma si sa avem o nunta minunata.

Pana acum avem:
nasii
d-sorii de onoare
mireasa mica
restaurantul
decorul salii
muzica
foto/video

bautura alcoolica
avans tort

verighetele
perinuta verighete
rochia
voalul
diadema
pantofii

cosulete
pahare sampanie miri si nasi
pahare unica folosinta
tulle pt impodobit curtea si masina mirilor
invitatiile

programare primarie si biserica

Sper ca nu am uitat nimic.

Va pup...

Mi-a fost dor de voi fetelor!>:D<
Penelopea sunt minunati pantofiorii. Mortisha pe tine te-am felicitat mai de mult! Superbi.

CE PUTIN MAI AVEM!!!!!!!

dianaruxi
25.03.2010, 12:34:57
hey nori, de mult nu ai mai trecut pe la noi, felicitari vad ca ai avansat bine cu pregatirile.

criston84
25.03.2010, 14:15:23

Salut, imi plac foarte mult pantofi tai :)

Nu cred ca e ceva deplasat, in aceeasi situatie sunt eu o sa incep de atunci sa impart invitatiile.
sa ai spor la impartit:)

beanna
25.03.2010, 14:55:41
Nu cred ca e ceva deplasat, in aceeasi situatie sunt eu o sa incep de atunci sa impart invitatiile.
sa ai spor la impartit:)
Si noi tot de Paste vrem sa mergem cu invitatii...

vera_b
25.03.2010, 15:13:15

Penelopea..imi poti spune te rog cat au costat..se potrivesc de minune cu rochia mea care e culoarea asta..sunt super draguti..sa ii porti sanatoasa

norishor
25.03.2010, 15:50:57
hey nori, de mult nu ai mai trecut pe la noi, felicitari vad ca ai avansat bine cu pregatirile.

Bine te-am regasit! Ma bucur si eu ca nu mai sunt atat de multe lucruri de rezolvat. Tu ce ai mai rezolvat? Te pup!

dianaruxi
25.03.2010, 16:32:54
Bine te-am regasit! Ma bucur si eu ca nu mai sunt atat de multe lucruri de rezolvat. Tu ce ai mai rezolvat? Te pup!
pai am depus actele la primarie, am vb cu preotul pt pregatirile de la biserica, si sambata ma duc sa imi iau certificatul de botez.
am stabilit si o intalnire si cu cei de la restaurant, ca sa facem degustarea si sa alegem culorile si florile, si tot ce mai e de ales, mi-am luat azi doua inele unul pt civila si unul pt religioasa si o brosa pt buchetul de la civila.

norishor
25.03.2010, 17:45:24
pai am depus actele la primarie, am vb cu preotul pt pregatirile de la biserica, si sambata ma duc sa imi iau certificatul de botez.
am stabilit si o intalnire si cu cei de la restaurant, ca sa facem degustarea si sa alegem culorile si florile, si tot ce mai e de ales, mi-am luat azi doua inele unul pt civila si unul pt religioasa si o brosa pt buchetul de la civila.

Oau, tu chiar ca esti aproape gata cu pregatirile. Felicitari!
Ai cumva si poze? :D

Cand va fi cununia civila? Stiu ca ai mai spus dar nu mai tin minte. Scuze.

dianaruxi
25.03.2010, 18:23:01
Oau, tu chiar ca esti aproape gata cu pregatirile. Felicitari!
Ai cumva si poze? :D

Cand va fi cununia civila? Stiu ca ai mai spus dar nu mai tin minte. Scuze.
pe 17 aprilie este civila. poze cu ce cu inelele si cu brosa? nu am da fac acum. Ambele inele sunt de argint, si am dat 150 ron pe amandoua, cel verde e pt civila si celalalt pt religioasa.

norishor
26.03.2010, 10:12:34
pe 17 aprilie este civila. poze cu ce cu inelele si cu brosa? nu am da fac acum. Ambele inele sunt de argint, si am dat 150 ron pe amandoua, cel verde e pt civila si celalalt pt religioasa.

Ce frumoase sunt! Si nici nu au fost asa de scumpe. Felicitari si sa le porti sanatoasa!<:-P

Sa stii ca si eu trebuie sa imi cumpar. Bine ca mi-ai amintit!

Inca sunt in dubii. Rochia mea e ivory si are si niste modele cu auriu. Ce fel de bijuterii ar trebui sa port. De aur sau merge si din argint? :-\

Mai e atat de putin pana la civila voastra. Ma bucur pt voi.
Noi le avem pe amandoua in aceeasi zi.

Fetelor pe unde sunteti?
Se vede ca a venit primavara. Nu mai sta nimeni la calculator.
Va pup!:*

dianaruxi
26.03.2010, 10:16:24
Ce frumoase sunt! Si nici nu au fost asa de scumpe. Felicitari si sa le porti sanatoasa!<:-P

Inca sunt in dubii. Rochia mea e ivory si are si niste modele cu auriu. Ce fel de bijuterii ar trebui sa port. De aur sau merge si din argint? :-\
or.
eu zic ca merge si din argint, si rochia mea e ivory si nu am accesorii aurii.

Biu
26.03.2010, 10:19:24

Mai e atat de putin pana la civila voastra. Ma bucur pt voi.
Noi le avem pe amandoua in aceeasi zi.

Fetelor pe unde sunteti?
Se vede ca a venit primavara. Nu mai sta nimeni la calculator.

eu una clar nu mai am timp. am intrat asa intr-o panica ca nu am timp sa le fac pe toate. ca bineinteles ca mi-a traznit sa imi decorez living room-ul. am retapitat canapeaua ( eu si iubi) , am construit un soi de camera de serviciu, acuma urmeaza sa punem tapet si sa facem un semineu fals ( tot noi 2 ).
pt nunta am : de impartii invitatii, mai am de facut din marturii ca nu le-am terminat, de mers la lectii de dans.
eu mai am de mers la proba la coafor si machiaj, sa ma duc la masaj, si astea toate dupa job, unde nu am prea avut zile libere..... :-SS
@dianaruxi : f frumoase bijuteriile, imi place in mod special inelul cu piatra verde :x
Nori : poti sa iei si argint, si aur parerea mea, care iti place mai mult :D

emilinicole
26.03.2010, 11:48:20
Nori..cred ca merge si de aur si de argint, depinde ce porti tu de obicei, eu de ex port argint, si as lua argint:)

Penelopea
26.03.2010, 14:42:35

Imi plac foarte mult accesoriile sa le porti cu placere e foarte deosebita si brosa imi place vai.
Ce inainte sunteti cu pregatirile noi de abia ieri am scos invitatiiile dar va ajungem noi din urma nu va faceti probleme, am rezolvat si cu machiajul dupa Pastii ma duc la un tratament si consultanta .... proba sper ca o sa fie bine mai trebuie sa duc rochia la modificat si sa-mi iau voalul.
De miresoi ce sa zic il urnesc foarte greu....mai avem timp zice el :O cum mai avem inca o luna si ceva :-SS.
Dar stiti cum se spune speranta moare ultima :D
Va poop si spor la pregatiri:-p

norishor
26.03.2010, 15:20:33
Va multumesc fetelor pt sfaturi! Imi place mai mult argintul, asa ca m-am hotarat din ce vor fi bijuteriile. Voi incepe indata cautarile. :D Sper sa gasesc ceva frumos si elegant.

Biu, ce harnici sunteti tu si iubi tau. Cred ca veti face casa buna, daca de pe acum faceti atat de multe lucruri impreuna. In privinta asta, pot sa zic ca si eu sunt norocoasa. Saptamana trecuta am zugravit, eu cu viitorul sot o camera si mai avem dormitorul nostru. Ne pregatim incetisor de musafiri.

Penelopea, sigur ca ne vei ajunge. Toate vom fi pregatite in ziua nuntii. O sa vezi.

Pupici fetelor si multumesc pt ajutor!

Penelopea
27.03.2010, 12:20:20
Va multumesc fetelor pt sfaturi! Imi place mai mult argintul, asa ca m-am hotarat din ce vor fi bijuteriile. Voi incepe indata cautarile. :D Sper sa gasesc ceva frumos si elegant.

Biu, ce harnici sunteti tu si iubi tau. Cred ca veti face casa buna, daca de pe acum faceti atat de multe lucruri impreuna. In privinta asta, pot sa zic ca si eu sunt norocoasa. Saptamana trecuta am zugravit, eu cu viitorul sot o camera si mai avem dormitorul nostru. Ne pregatim incetisor de musafiri.

Penelopea, sigur ca ne vei ajunge. Toate vom fi pregatite in ziua nuntii. O sa vezi.

Pupici fetelor si multumesc pt ajutor!

Multumesc mult de incurajari si succes in gasirea unor accesorii dragute si eu hoinarit destul orasul pana am gasit ceva finut si dragut :D

angi300
27.03.2010, 13:44:00
buna fetele!
din pacate (ori din fericire pt ca sunt unde mi-am dorit :D) si timpul meu este destul de limitat si nu prea am avut timp de intrat. noi nu prea am mai facut multe...sapt asta am uitat amandoi complet de nunta.
am mai rezolvat cu tortul..facem mini tortulete...intre 2-2.5 bucata....mai vedem...mai negociem:D. si am taiat si husele..ne-am gasit din tafta..un ivory foarte frumos si nu sunt tip sac #:-Spret 2,5 (husa si esarfa, e mai ieftin pentru ca le asezam noi)
haine nu ne-am luat nici unul...si nici verigetele....
mult spor la treaba ..vad ca sunteti harnicute rau.

mortisha_20
27.03.2010, 17:23:29
buna fetele! Eu azi am luat wisky si angeli cherry pt madame. prosoape ptr nasii batrani, prosoape ptr torturi, camasa de noapte nasicii si pijamale nasului. si cam atat. AA ieri m-am pensat si vopsit sprancene si luni la 9 la pus unghii. maine degust vinul si cam atat

madalinapol
27.03.2010, 18:23:23
buna fetele! Eu azi am luat wisky si angeli cherry pt madame. prosoape ptr nasii batrani, prosoape ptr torturi, camasa de noapte nasicii si pijamale nasului. si cam atat. AA ieri m-am pensat si vopsit sprancene si luni la 9 la pus unghii. maine degust vinul si cam atat
nu inteleg pt ce iti trebuie prosoape,camasa de noapte si pijamale?????:-\

mortisha_20
27.03.2010, 18:37:30
nu inteleg pt ce iti trebuie prosoape,camasa de noapte si pijamale?????:-\
pai torturile alea 2 care se dau la nasi nu se dau goale. se pune sub fiecare tava cu tort un prosop. iar la noi in familie sunt nebuni multi. normal este o traditie sa dai pijamale la nasi dimineatza, dar prietenii nostrii ii vor imbaca dim pe nasi in pijamale si va fi ceva mai familiar :) si pana la urma asha e traditia la noi la Galati. a si un prosop ne trage mama in restaurant knd ajungem de la biserica

norishor
27.03.2010, 19:03:39
Oau, Mortisha, ce interesant! Nu am mai auzit de obiceiul asta. Cred ca e tare amuzant. :)

Cand ma uit la tikerul tau si vad ca scrie o luna si 3 zile, nu imi vine sa cred ca mai e atat de putin. Incep si eu sa ma emotionez mai tare si parca am un nod in gat.

Va pup fetelor!:*

mortisha_20
27.03.2010, 19:11:44
Oau, Mortisha, ce interesant! Nu am mai auzit de obiceiul asta. Cred ca e tare amuzant. :)

Cand ma uit la tikerul tau si vad ca scrie o luna si 3 zile, nu imi vine sa cred ca mai e atat de putin. Incep si eu sa ma emotionez mai tare si parca am un nod in gat.

Va pup fetelor!:*
dap e f frumos. a si se mai joaca si gaina :)) da mai este f putin timp. astazi am simtit si eu k mai e putin knd m-a intrebat o vecina la cat plec de acasa mireasa, si in timp ce ii explicam ce si cum simteam un nod in gat, care nu ma lasa sa vb

norishor
27.03.2010, 19:19:14
dap e f frumos. a si se mai joaca si gaina :)) da mai este f putin timp. astazi am simtit si eu k mai e putin knd m-a intrebat o vecina la cat plec de acasa mireasa, si in timp ce ii explicam ce si cum simteam un nod in gat, care nu ma lasa sa vb

La tine chiar e foarte aproape momentul mult asteptat.
Cand mai e o luna, incepe numaratoarea inversa. Vor fi zile, nu luni, cum au fost pana acum. :-SS<:-P<:-P:madlaugh::madlaugh:

mortisha_20
27.03.2010, 21:33:22
La tine chiar e foarte aproape momentul mult asteptat.
Cand mai e o luna, incepe numaratoarea inversa. Vor fi zile, nu luni, cum au fost pana acum. :-SS<:-P<:-P:madlaugh::madlaugh:
pai de marti incepe cu 30.29.28 :)) ahaha abia astept k am inebunit lumea cu :"mai am atatea luni/.....acum o sa fie cateva zile" char f putine tinand cont k la mijloc este si pastele.

madalinapol
27.03.2010, 22:28:38
pai torturile alea 2 care se dau la nasi nu se dau goale. se pune sub fiecare tava cu tort un prosop. iar la noi in familie sunt nebuni multi. normal este o traditie sa dai pijamale la nasi dimineatza, dar prietenii nostrii ii vor imbaca dim pe nasi in pijamale si va fi ceva mai familiar :) si pana la urma asha e traditia la noi la Galati. a si un prosop ne trage mama in restaurant knd ajungem de la biserica
F frumoas...la noi nu sunt astefl de obiceiuri si chiar nu am stiut!Sper k nu te-am suparat...[-o<

mortisha_20
27.03.2010, 22:41:11
F frumoas...la noi nu sunt astefl de obiceiuri si chiar nu am stiut!Sper k nu te-am suparat...[-o<
ei stai linistita, nu ma supar eu din atat :)). de aceea am explicat la ce imi folosesc k banuiam k fiecare regiune are sau nu traditiile sale

Biu
27.03.2010, 22:58:05
buna fetele!
din pacate (ori din fericire pt ca sunt unde mi-am dorit :D) si timpul meu este destul de limitat si nu prea am avut timp de intrat. noi nu prea am mai facut multe...sapt asta am uitat amandoi complet de nunta.
am mai rezolvat cu tortul..facem mini tortulete...intre 2-2.5 bucata....mai vedem...mai negociem:D. si am taiat si husele..ne-am gasit din tafta..un ivory foarte frumos si nu sunt tip sac #:-Spret 2,5 (husa si esarfa, e mai ieftin pentru ca le asezam noi)
haine nu ne-am luat nici unul...si nici verigetele....
mult spor la treaba ..vad ca sunteti harnicute rau.

femeie Angi, zi si mie unde ai gasit asa pret bun ?
eu is plina de nervi, in mod "miraculos" isi aduc aminte ba mama ba tata ca mai "trebuie " sa invit pe nushctiu cine, pe nushtiu care, si de la o lista de 140 de invitati am ajuns la 182, cred ca fac cu nervii deja :gen_03: :gen_03: :gen_03: , nu o sa imi mai incapa mesele rotunde daca vin atatia :-< , sunt foarte ofticata.
azi am dat cam 25 % din invitatii, nu prea-mi place partea asta recunosc :"> , abia astept sa termin sa pot sa-mi vad de tapet si lectii de dans :">

Penelopea
28.03.2010, 01:34:57

In Ardeal nu sunt aceste obiceiuri da stiu ca-mi povestea mama ca mai demult cine se casatorea la tara trebuia sa se plimbe tot satul in carul cu boi si acolo in car sa fie pusa toata zestrea fetei cica sa vada satul cat e de avuta, la noi mai nou ne plimbam cu limuzina cine isi permite =))eu una nu#:-Sdar ce conteaza.
Da intr-adevar se apropie momentul cu repeziciune la majoritatea Mortisha e prima si ne va spune cum a fost si ne va da sfaturi cum sa facem sa fie bine.
Apropo Mortisha cat ai dat pe whisky si de care ai luat?:D

Arahne
28.03.2010, 17:42:28
:D
femeie Angi, zi si mie unde ai gasit asa pret bun ?
eu is plina de nervi, in mod "miraculos" isi aduc aminte ba mama ba tata ca mai "trebuie " sa invit pe nushctiu cine, pe nushtiu care, si de la o lista de 140 de invitati am ajuns la 182, cred ca fac cu nervii deja :gen_03: :gen_03: :gen_03: , nu o sa imi mai incapa mesele rotunde daca vin atatia :-< , sunt foarte ofticata.
azi am dat cam 25 % din invitatii, nu prea-mi place partea asta recunosc :"> , abia astept sa termin sa pot sa-mi vad de tapet si lectii de dans :">
Si tu faci lectii?

N-am mai intrat de mult pe forum, eu azi mi-am luat rochia de civila si maine intentionez sa-mi iau voaleta :D Am gasit si croitoreasa sa-mi modifice pe cea de mireasa ( tipa i-a facut si rochia mamei de mireasa) in rest nu prea am facut nimic....dar nici nu ma grabesc incet dar sigur :-p

Mult spor la ultimele pregatiri fetelor:)>-

mortisha_20
28.03.2010, 20:48:21
In Ardeal nu sunt aceste obiceiuri da stiu ca-mi povestea mama ca mai demult cine se casatorea la tara trebuia sa se plimbe tot satul in carul cu boi si acolo in car sa fie pusa toata zestrea fetei cica sa vada satul cat e de avuta, la noi mai nou ne plimbam cu limuzina cine isi permite =))eu una nu#:-Sdar ce conteaza.
Da intr-adevar se apropie momentul cu repeziciune la majoritatea Mortisha e prima si ne va spune cum a fost si ne va da sfaturi cum sa facem sa fie bine.
Apropo Mortisha cat ai dat pe whisky si de care ai luat?:D
pai am luat 12 sticle de wosky si 12 de anglei cherry, dar cred k vor mai trebui 2-3 sticle din fiecare, dar asta dupa confirmari, dupa 15 aprilie. mai socotim cate mese vor fi in functie de persoane. noi punem sticlele pe mese. pai am luat wisky teachers`s cu 38 de lei si angeli cu 11-12 lei cam asa. mai era si ballentine`s cu 40 de lei, dar tata a zis k lui nu-i place, azi am hotarat si cu vinul, va fi alb, dar nu stiu numele :))

:D
Si tu faci lectii?

N-am mai intrat de mult pe forum, eu azi mi-am luat rochia de civila si maine intentionez sa-mi iau voaleta :D Am gasit si croitoreasa sa-mi modifice pe cea de mireasa ( tipa i-a facut si rochia mamei de mireasa) in rest nu prea am facut nimic....dar nici nu ma grabesc incet dar sigur :-p

Mult spor la ultimele pregatiri fetelor:)>-
si eu voi lua lectii de dans, dar dupa paste, vor merge si nasii cu noi, defapt ei ne=au facut surpriza :)

norishor
28.03.2010, 21:05:40
Va salut fetelor!
Ma bucur pt voi ca luati lectii de dans. Cred ca vor ramane cu gura cascata invitatii vostri cand veti incepe sa dansati.
Noi nu o sa luam. Sper sa ne descurcam si fara. Am emotii cand ma gandesc ca la primul dans vor fi cu totii cu ochii pe noi.
[-o< sper sa fie bine.

iasmine
29.03.2010, 00:06:54
[quote=ruxi86;2738159]bine ai venit printre noi >:D<
sa stii ca initial si noi tot in iunie vroiam sa facem nunta, dar cum este post am renuntat, si am ales luna mai. dar se pare ca si de data asta am avut "bafta" pt ca ziua nuntii noastre e iar post, fiind ajunul rusaliilor ... asta e :D

Dar nu e post in Ajun de Rusalii,se precizeaza in calendarul ortodox ca nu se fac nunti in zilele Praznicelor Imparatesti si in Ajunul acestora..la noi problema a fost ca nu am stiut,spre rusinea noastra:( ca Praznic Imparatesc este si de Rusalii.....dar post nu e.

in aceeasi situatie sunt si eu! dar se poate face cu dispensie de la preoti. de amanat nu pot mai ales k am aflat prea tarziu. spor la pregatiri

emilinicole
29.03.2010, 09:32:24
pai am luat 12 sticle de wosky si 12 de anglei cherry, dar cred k vor mai trebui 2-3 sticle din fiecare, dar asta dupa confirmari, dupa 15 aprilie. mai socotim cate mese vor fi in functie de persoane. noi punem sticlele pe mese. pai am luat wisky teachers`s cu 38 de lei si angeli cu 11-12 lei cam asa. mai era si ballentine`s cu 40 de lei, dar tata a zis k lui nu-i place, azi am hotarat si cu vinul, va fi alb, dar nu stiu numele :))

si noi tot asa am luat, si mai completam,dupa ce primim confirmarile.

Arcee
29.03.2010, 09:43:00
Buna dimineața fetelor! Îmi pare rău ca v-am cam părăsit in ultima vreme, dar am avut o grămadă de treaba. Sâmbăta trecută am fost la degustarea meniului de nunta...delicioasa mâncarea. Si tot cu ocazia asta ne-am hotărât sa luam si formație. I-am ascultat la degustare si ne-au plăcut sper sa fie ok la nunta. In rest, am dat aproape toate invitatiile si pana de Paste vrem sa terminam cu impartitul. Mai avem doar marturiile ( la care nu reușesc sa mă decid) si lectiile de dans + 3 botezuri si o nunta pana pe 29 mai:-<

beatrice_cossma
29.03.2010, 10:19:35
Buna dimineata. Saptamana trecuta mi-am ridicat si eu pantofiorii pentru rochia de mireasa. Sunt frumosi si super-comozi (eu am o problema cu piciorul stang, a fost rupt si sudat gresit).
I-am facut pe comanda la Veronesse. A fost modelul ales de mine (care este in culoarea rochiei), calapodul agreat de talpile mele si tocul potrivit pentru a sta o seara intreaga pe ei. Va atasez cateva fotografii. :)

norishor
29.03.2010, 10:47:10
Buna dimineata. Saptamana trecuta mi-am ridicat si eu pantofiorii pentru rochia de mireasa. Sunt frumosi si super-comozi (eu am o problema cu piciorul stang, a fost rupt si sudat gresit).
I-am facut pe comanda la Veronesse. A fost modelul ales de mine (care este in culoarea rochiei), calapodul agreat de talpile mele si tocul potrivit pentru a sta o seara intreaga pe ei. Va atasez cateva fotografii. :)

Sunt foarte frumosi si deosebiti! Sa ii porti sanatoasa si sa fie asa cum iti doresti! Sa dansezi toata noaptea in ei si sa fie comozi pana in ultima clipa. >:D< Te pup!

dianaruxi
29.03.2010, 10:47:24
ff frumosi, si cred ca sunt si comozi, ca tocul e mic si stabil. sa-i porti sanatoasa.

emilinicole
29.03.2010, 11:17:45

foarte draguti sunt, sa ii dansezi cu placere:))
si clar par foarte comozi:)

Penelopea
29.03.2010, 11:41:38

Foarte frumosi pantofiori si deosebiti eu am fost la Veronesse la noi in Cluj dar nu am vazut acest model.Sa-i porti cu placere si sa-ti fie comozi :D

atreya
29.03.2010, 14:11:45

bunaaa....si noi am fost la Sepala sa facem comanda pt pantofi. La jumatatea lui Aprilie ii ridicam...va pun atunci poze..sunt supeeer:)

noi am schimbat biserica cand am aflat de Ajun de Rusalii..bla bla...

dianaruxi
29.03.2010, 14:37:10
bunaaa....si noi am fost la Sepala sa facem comanda pt pantofi. La jumatatea lui Aprilie ii ridicam...va pun atunci poze..sunt supeeer:)

noi am schimbat biserica cand am aflat de Ajun de Rusalii..bla bla...
cat te costa pantofii, ca sunt curioasa imi plac ff mult pantofii mihaelei glavan.

mihaelaa1986
29.03.2010, 15:47:49
Buna fetelor...eu intru mai rar, dar citesc toate post-urile, ca sa vad daca mai e de facut ceva si mi-a scapat..sa vad ce mai faceti...
Am vazut ca cineva scria ca a depus dosarul la primarie (scuze ca nu am dat citat, nu am mai gasit post-ul acum:()...si ceva de certificatul de botez.... la primarie nu se depune cu 2 saptamani inainte? Iar cu certificatul care e povestea? Imi trebuie? :-SS

dianaruxi
29.03.2010, 15:53:29
Buna fetelor...eu intru mai rar, dar citesc toate post-urile, ca sa vad daca mai e de facut ceva si mi-a scapat..sa vad ce mai faceti...
Am vazut ca cineva scria ca a depus dosarul la primarie (scuze ca nu am dat citat, nu am mai gasit post-ul acum:()...si ceva de certificatul de botez.... la primarie nu se depune cu 2 saptamani inainte? Iar cu certificatul care e povestea? Imi trebuie? :-SS
cred ca de mine e vb cu certificatul de botez, nu iti trebuie, eu ma casatoresc la catolica si acolo se cere asa ceva. dc te casatoresti la biserica ortodoxa nu ai nici o grija. si cu dosarul de la primarie tot despre mine cred ca era vb, eu ma casatoresc la o primarie in franta, unde se poate depune dosarul si cu o luna inainte deci din nou nu te ingrijora.

mihaelaa1986
29.03.2010, 16:03:54
cred ca de mine e vb cu certificatul de botez, nu iti trebuie, eu ma casatoresc la catolica si acolo se cere asa ceva. dc te casatoresti la biserica ortodoxa nu ai nici o grija. si cu dosarul de la primarie tot despre mine cred ca era vb, eu ma casatoresc la o primarie in franta, unde se poate depune dosarul si cu o luna inainte deci din nou nu te ingrijora.

:)) Am inteles...esti un caz aparte...Multumesc:*

mortisha_20
29.03.2010, 16:11:43
eu am mai rezo;vat astazi 2 lucruri. mi-am pus unghii cu el ca sa ma invat cu ele pana la nunta si mi-am facut si programare ptr incarcat in sapt nuntii. maine ma duc sa iau tulle, pantofi de schimb, clamite, pieptane ptr voal, si am uitat cred k mai sunt de luat

dianaruxi
29.03.2010, 16:16:15
eu am mai rezo;vat astazi 2 lucruri. mi-am pus unghii cu el ca sa ma invat cu ele pana la nunta si mi-am facut si programare ptr incarcat in sapt nuntii. maine ma duc sa iau tulle, pantofi de schimb, clamite, pieptane ptr voal, si am uitat cred k mai sunt de luat
sa ne pui si noua poze cu unghiile.
eu m-am hotarat sa le las pe ale mele naturale, pt ca am facut un tratament si nu se mai exfoliaza sunt super multumita de ele acum.

mihaelaa1986
29.03.2010, 16:30:42

Uff...eu am incercat sa-mi intretin unghiile...si acum 3 zile mi s-a rupt una.... dar sper sa-mi creasca frumoase si egale pana la nunta, desi si pe mine m-ar incanta varianta cu gel...doar ca eu nu prea am timp sa stau de ele si sunt si cam zgarcita :D, prin urmare am zis ca gelul reprezinta o solutie de compromis :))

mortisha_20
29.03.2010, 16:34:41
sa ne pui si noua poze cu unghiile.
eu m-am hotarat sa le las pe ale mele naturale, pt ca am facut un tratament si nu se mai exfoliaza sunt super multumita de ele acum.
si eu am zis prima data ca le las pe ale mele, dar acum cu curatenia s-au subtiat si s-au rupt, si nu as vrea in ziua nuntii sa ma agatz in rochie. plus k tu mai ai destul timp in care sa-ti creasca unghiile. am pozica, dar e facuta cu telu. o atasez pe asta care o am si deseara cand ajunge sotul acasa pun si o poza mai luminata

am uitat de poza :))

emilinicole
29.03.2010, 16:49:44

foarte mumoase:)
nici nu zici ca sunt false:))))
adik mie kiar imi par naturale:)

tre sa iau si eu niste clamute ceva..bentita de organza...si nimicuri dastea dar cred ca sapt viitoare:)

mortisha_20
29.03.2010, 16:58:15
foarte mumoase:)
nici nu zici ca sunt false:))))
adik mie kiar imi par naturale:)

tre sa iau si eu niste clamute ceva..bentita de organza...si nimicuri dastea dar cred ca sapt viitoare:)
pai nu le-am vrut f lungi si incarcate, am ales ceva simlu si de efect! oricum sunt marisoare fata de cum ma port de obicei emilinicole mai avem un pic!!!!!!!!

emilinicole
29.03.2010, 17:16:28
pai nu le-am vrut f lungi si incarcate, am ales ceva simlu si de efect! oricum sunt marisoare fata de cum ma port de obicei emilinicole mai avem un pic!!!!!!!!

pai cred ca d-asta imi si plac..mie nu imi plac cele foarte mari ci asa de bun simt:)
eeeeeeeeee, hai sa nu mai discutam de timp:madlaugh:
..sambata acum ma duc sa vb pt tort, si sa stabilesc ult detalii cu formatia:rocking:

mortisha_20
29.03.2010, 17:19:06
pai cred ca d-asta imi si plac..mie nu imi plac cele foarte mari ci asa de bun simt:)
eeeeeeeeee, hai sa nu mai discutam de timp:madlaugh:
..sambata acum ma duc sa vb pt tort, si sa stabilesc ult detalii cu formatia:rocking:
in mare am cam terminat. trebuie sa stab ultimele detalii la rest , muzica si foto, dara stea pe 15 aprilie. cad strng si confirmarile

emilinicole
29.03.2010, 17:26:18
in mare am cam terminat. trebuie sa stab ultimele detalii la rest , muzica si foto, dara stea pe 15 aprilie. cad strng si confirmarile

da sa stii, adik nu prea mai ai ce sa faci acum..decat organizare..si restul dupa 15 aprilie cand avem confirmarile..restul de bautura..vinul..fructele atunci vinerea..
bine nu vb de apilat, vopsit, probe coafura, pensat...

sa ne vezi apoi cu impresii:))

mortisha_20
29.03.2010, 17:29:26
da sa stii, adik nu prea mai ai ce sa faci acum..decat organizare..si restul dupa 15 aprilie cand avem confirmarile..restul de bautura..vinul..fructele atunci vinerea..
bine nu vb de apilat, vopsit, probe coafura, pensat...

sa ne vezi apoi cu impresii:))
eu dupa paste fac proba la make up, am programat vopsit, pensat si manichiura, mai am cateva :))

emilinicole
29.03.2010, 17:52:50
eu dupa paste fac proba la make up, am programat vopsit, pensat si manichiura, mai am cateva :))

eu de vopsit ma vopsesc in saptamana aia...lunea, si tot atunci vopsesc si sprancenele..iar de pensat..vinerea:)

proba fac tot atunci:)..intre 22 apr-26 apr..

mihaelaa1986
29.03.2010, 18:30:58
si eu am zis prima data ca le las pe ale mele, dar acum cu curatenia s-au subtiat si s-au rupt, si nu as vrea in ziua nuntii sa ma agatz in rochie. plus k tu mai ai destul timp in care sa-ti creasca unghiile. am pozica, dar e facuta cu telu. o atasez pe asta care o am si deseara cand ajunge sotul acasa pun si o poza mai luminata

Asa este, si oricum arata super unghiile cu gel...Chiar mi se par mai frumoase decat cele naturale.
Hmmm....poate pana la nunta ma indur sa-mi pun si eu:))

dianaruxi
29.03.2010, 19:46:09
wow arata chiar super natural. felicitari.

mortisha_20
29.03.2010, 19:47:02
eu de vopsit ma vopsesc in saptamana aia...lunea, si tot atunci vopsesc si sprancenele..iar de pensat..vinerea:)

proba fac tot atunci:)..intre 22 apr-26 apr..
pai si eu tot luni ma vopsesc , iar de pensat mi-a zis tipa sa ma duc cu 2 zile inainte,probabil o sa ma duc in aceeasi zi cu unghiile sa nu plec de 2 zile la rand

wow arata chiar super natural. felicitari.
multumesc frumos. asta mi-am dorit si eu sa para naturale.

norishor
29.03.2010, 22:27:00
Va salut fetelor!
Ma apuca si pe mine emotiile Mortisha si Emilinicole cand vad ce putin mai aveti. Multa bafta si bucurati-va cat mai puteti de perioada asta frumoasa a pregatirilor!
Mortisha, chiar, ce unghiute frumoase ai. Sunt sigura ca in realitate sunt si mai frumoase. Te invidiez. :D Eu cred ca le voi pastra pe ale mele. Sper ca manichiurista sa reuseasca sa mi le faca frumoase, chiar si fara gel. Nu prea am avut pana acum probleme cu unghiile.
Unde o fi Ruxi?

Va pup dragi miresici!

mortisha_20
29.03.2010, 22:51:27
Va salut fetelor!
Ma apuca si pe mine emotiile Mortisha si Emilinicole cand vad ce putin mai aveti. Multa bafta si bucurati-va cat mai puteti de perioada asta frumoasa a pregatirilor!
Mortisha, chiar, ce unghiute frumoase ai. Sunt sigura ca in realitate sunt si mai frumoase. Te invidiez. :D Eu cred ca le voi pastra pe ale mele. Sper ca manichiurista sa reuseasca sa mi le faca frumoase, chiar si fara gel. Nu prea am avut pana acum probleme cu unghiile.
Unde o fi Ruxi?

Va pup dragi miresici!
dap eu si Emilnicole suntem primele. dam startul. Intradevar unghiutele sunt mai frumoase in realitate e un french roz cu sclipici iar pe inelare am flururasi :D. maine ma duc iar la cumparaturi, sper sa vin cu ceva acasa.am facut o alta poza care se vede mai bine

norishor
29.03.2010, 22:54:44
dap eu si Emilnicole suntem primele. dam startul. Intradevar unghiutele sunt mai frumoase in realitate e un french roz cu sclipici iar pe inelare am flururasi :D. maine ma duc iar la cumparaturi, sper sa vin cu ceva acasa.am facut o alta poza care se vede mai bine

Sunt foaaaarte frumoase! Super!

Fetelor, voi puteti sa trimiteti mesaje private? Eu incerc de vreo 20 min si nu reusesc. Imi da o eroare.

mortisha_20
29.03.2010, 23:01:15
Sunt foaaaarte frumoase! Super!

Fetelor, voi puteti sa trimiteti mesaje private? Eu incerc de vreo 20 min si nu reusesc. Imi da o eroare.
multumesc frumos. si mie imi plac tare. mi-am facut progr ptr 28 aprilie la intretinere si sa-mi fac atunci un french alb

nu am incercat sa trimit pm

Penelopea
30.03.2010, 00:36:58

Sunt super unghiutele tale si-mi place la nebunie culoarea si fluturasul e super cu floricele aduc a primavara :D de abia astept sa mi le pun si eu desi tot mi-am dorit am ezitat m-am hotarat sa mi le pun in luna aprilie cand voi merge la o nunta asa nu voi fi nevoita sa le umplu numai o data pana la nunta.
Ce sa va zic in rest ca am fost azi cu iubitelul sa-si caute costum in sfarsit dar parca nimic nu a fost pe placul lui :gen_07: i-am dat timp maxim o saptamana sunt rea :D. Maine ne intalnim cu nasii si apoi mai vedem :-p

dianaruxi
30.03.2010, 08:55:23
aici se vede mai bine cat de bine arata, super, sunt chiar fff frumoase. dar vad ca si tu ai unghii frumoase, lungi in carne, de ce ti-ai pus cu gel?
si chiar unde o fi ruxi?

emilinicole
30.03.2010, 10:29:39

sunt super tariiiiiiiiiiiiiiiiiii..naturale:))))
nu te cred ca sunt cu gel:P

beeb_strumph
30.03.2010, 12:01:09
Salutare miresici de mai! Si eu am nunta in mai si sunt noua pe-aici! Sa aveti spor la pregatiri! <:-P

dianaruxi
30.03.2010, 12:02:33
Salutare miresici de mai! Si eu am nunta in mai si sunt noua pe-aici! Sa aveti spor la pregatiri! <:-P
bun venit, in ce stadiu esti cu pregatirile?

ruxi86
30.03.2010, 12:45:39
aici se vede mai bine cat de bine arata, super, sunt chiar fff frumoase. dar vad ca si tu ai unghii frumoase, lungi in carne, de ce ti-ai pus cu gel?
si chiar unde o fi ruxi?

Sunt aici fetelor :*
Va mai urmaresc asa din umbra, dar in perioada asta am fost cam ocupata la birou si nu prea am apucat sa va mai scriu.
Felicitari celor care au mai facut ceva achizitii in perioada asta.

Noi nu am mai rezolvat nimic, am terminat cu tinuta mirelui complet si pt cun. religioasa si pt cun. civila. Mai avem de luat tinuta mea pt cun. civila, buchete si lumanari, bauturile ca nu am luat absolut nimic. Si ar trebui sa rezolv si cu probele de machiaj si coafura ca nu am apucat sa ma duc.

dianaruxi
30.03.2010, 12:47:14
Sunt aici fetelor :*
Va mai urmaresc asa din umbra, dar in perioada asta am fost cam ocupata la birou si nu prea am apucat sa va mai scriu.
Felicitari celor care au mai facut ceva achizitii in perioada asta.

Noi nu am mai rezolvat nimic, am terminat cu tinuta mirelui complet si pt cun. religioasa si pt cun. civila. Mai avem de luat tinuta mea pt cun. civila, buchete si lumanari, bauturile ca nu am luat absolut nimic. Si ar trebui sa rezolv si cu probele de machiaj si coafura ca nu am apucat sa ma duc.
heyy, te dadeam disparuta, noi nu avem tinuta lui pt religioasa, trebuie sa ne uitam si noi. ce recomandari aveti pt costume calumea da nici extrem de scumpe?

norishor
30.03.2010, 14:07:13
Salutare fetelor!

Ruxi, bine ai revenit. Stiu cum e cu timpul. Asa e si la noi.

Am mai putin de 2 luni pana la nunta. <:-P<:-P<:-P

Va pup pe toate!

beeb_strumph
30.03.2010, 14:19:01
bun venit, in ce stadiu esti cu pregatirile?

Binisor. Mi-am luat rochia de mireasa si pantofii, verighete, invitatii, cutiutele pentru marturii...si alte nimicuri. Mai trebuie ca iubitul meu sa-ti cumpere costumele si eu rochia de cununie si nu prea gasim :-s .
Sper sa gasim pana la urma!
Voi in ce stadiu sunteti?

norishor
30.03.2010, 14:24:00
Binisor. Mi-am luat rochia de mireasa si pantofii, verighete, invitatii, cutiutele pentru marturii...si alte nimicuri. Mai trebuie ca iubitul meu sa-ti cumpere costumele si eu rochia de cununie si nu prea gasim :-s .

Bine ai venit Beeb_strumph! Ce e mai important aveti. Miresicile se pare ca sunt mai harnice, mirii sunt mai lenesi. Nici al meu nu are costumul. :D Speram dupa Paste sa il luam.
Spor la pregatiri!

Poza de la status e cu rochita ta?

dianaruxi
30.03.2010, 14:37:02
eu am cam tot, in afara de marturii, si costumul si pantofii lui pt religioasa.

beanna
30.03.2010, 14:46:08
Buna fetele, mi-am ridicat si eu rochita ieri, insa poze nu pot sa pun inca...am luat si camasa pentru sotior, insa n-am gasit vesta pe masura lui.Am vazut ceva la A&N dar te obligau sa iei si camasa, care era foarte urata, tot pt 500 lei.Cam mult, pt ca am gasit cu 270 o camasa speciala, foarte frumoasa, slim, iar vesta si lavaliera sau cravata cat mai pot costa peste? Mai avem de luat si pantofii si in rest nu mai stiu. La noi stiu ca lumanarile le iau nasii, iar buchetele ni le fac cei cu aranjamentele salii.Civila e in aceeasi zi cu nunta, asa ca nu mai avem nevoie de 2 costumatii.

norishor
30.03.2010, 14:54:46
Buna fetele, mi-am ridicat si eu rochita ieri, insa poze nu pot sa pun inca...am luat si camasa pentru sotior, insa n-am gasit vesta pe masura lui.Am vazut ceva la A&N dar te obligau sa iei si camasa, care era foarte urata, tot pt 500 lei.Cam mult, pt ca am gasit cu 270 o camasa speciala, foarte frumoasa, slim, iar vesta si lavaliera sau cravata cat mai pot costa peste? Mai avem de luat si pantofii si in rest nu mai stiu. La noi stiu ca lumanarile le iau nasii, iar buchetele ni le fac cei cu aranjamentele salii.Civila e in aceeasi zi cu nunta, asa ca nu mai avem nevoie de 2 costumatii.

Felicitari draga pentru achizitii! Nu mai aveti mult nici voi. Si noi avem civila in aceeasi zi cu nunta. ;;)

Aaaaa, sa nu uiti sa pui poze cu rochia cand poti. Cum e, esti multumita de ea?

dianaruxi
30.03.2010, 14:55:16
curea are ? pt pantaloni?

emilinicole
30.03.2010, 15:04:46
Felicitari draga pentru achizitii! Nu mai aveti mult nici voi. Si noi avem civila in aceeasi zi cu nunta. ;;)

Aaaaa, sa nu uiti sa pui poze cu rochia cand poti. Cum e, esti multumita de ea?

si noi tot in aceeasi zi le avem, dar avem 2 costumatii, iar eu am 2 buchete, 2 coafuri, 2 machiaje:))
una este la 10 dimineata si cealalta la 18.45

ruxi86
30.03.2010, 15:09:15
heyy, te dadeam disparuta, noi nu avem tinuta lui pt religioasa, trebuie sa ne uitam si noi. ce recomandari aveti pt costume calumea da nici extrem de scumpe?

Eu am vazut costume dragute si la Zara in Afi cam pe la 800 de lei. Am observat ca astia inca mai au reduceri eventual poate mai prindeti ceva.

Nori, si la mine e la fel, tot mai putin de 2 luni si parca incep sa se simta asa emotiile ... mai ales in ultima vreme cand am mai impartit invitatii pe la colegi. Unul dintre colegii mei, trecut de 40 de ani, imi spunea ca el cu sotia implinesc 30 de ani de casatorie anul asta si era asa fericit pt mine ca fac nunta ;))

Beanna, felicitari pt rochita. Asteptam impresii legate de ea, daca esti multumita de cum a iesit si bineinteles pozici.

emilinicole
30.03.2010, 15:23:33
Eu am vazut costume dragute si la Zara in Afi cam pe la 800 de lei. Am observat ca astia inca mai au reduceri eventual poate mai prindeti ceva.

Nori, si la mine e la fel, tot mai putin de 2 luni si parca incep sa se simta asa emotiile ... mai ales in ultima vreme cand am mai impartit invitatii pe la colegi. Unul dintre colegii mei, trecut de 40 de ani, imi spunea ca el cu sotia implinesc 30 de ani de casatorie anul asta si era asa fericit pt mine ca fac nunta ;))

Beanna, felicitari pt rochita. Asteptam impresii legate de ea, daca esti multumita de cum a iesit si bineinteles pozici.

al meu si-a luat de la magazinul Rebelle de pe calea mosilor(au multe costume, fr dragute,el a dat 650 lei), stiu ca au magazin si la Muncii, pe partea stanga de la muncii spre iancului, tot asa cu multe costume.ei au si in mall vitan, dar acolo au mai mult de fete..costume deloc..
eu zic sa incercati.pereturi bune, calitate buna.

norishor
30.03.2010, 15:31:29
si noi tot in aceeasi zi le avem, dar avem 2 costumatii, iar eu am 2 buchete, 2 coafuri, 2 machiaje:))

Vaaai, nu-mi vine sa cred. Veti fi eroi dupa ce veti reusi sa faceti atatea intr-o singura zi. Multa bafta! =D>

Ruxi, cred ca toate suntem deja constiente ca se apropie cu repeziciune nunta. Cred ca vor veni emotii din ce in ce mai puternice.
Am inceput sa realizez ca intr-adevar ma casatoresc dupa ce am inceput sa impartim invitatiile. Oamenii aia se vor aduna pt noi, vor fi acolo pt noi, vor dansa pt noi. E minunat ce se va intampla. Pfff, ce frumos! Abia astept sa fiu mireasa si sa vad reactia mirelui cand ma va vedea pt prima oara cu rochita!
>:D<

dianaruxi
30.03.2010, 15:50:30
mama emilie, cred ca o sa ajungeti franti la restaurant.

emilinicole
30.03.2010, 15:54:13
mama emilie, cred ca o sa ajungeti franti la restaurant.

la noi acolo asa se fac nuntile..la toti prietenii la care am fost asa a fost:)
adik stiu ce ma asteapta:)
m-am coplicat ca am ales 2 tinute, 2 coafuri..dar am zis ca sunt evenimente diferite:)
doamne dar ce putin mai am:)))

beanna
30.03.2010, 16:04:17
curea are ? pt pantaloni?
Ca bine zici, nu, nu are...am uitat de ea.Thanks