PDA

Versiunea completa : Pregatirile miresicilor de mai 2010

Pagini : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 [35] 36 37 38 39 40

Penelopea
30.03.2010, 16:40:48
Via fetelor cat de energice sunteti ma bucur o sa fie bine pentru toate si voi si eu putin mai linistita cand isi ia miresoiul tinuta.
Am si eu o intrebare la voi pana la urma cine cumpara paharele mirii sau nasii ?:-B

emilinicole
30.03.2010, 16:54:59
Via fetelor cat de energice sunteti ma bucur o sa fie bine pentru toate si voi si eu putin mai linistita cand isi ia miresoiul tinuta.
Am si eu o intrebare la voi pana la urma cine cumpara paharele mirii sau nasii ?:-B

noi le-am cumparat noi:)
dar am luat doar pt noi 2:)

dianaruxi
30.03.2010, 17:25:23
noi le-am cumparat noi:)
dar am luat doar pt noi 2:)
si noi la fel da noi nu avem nasi.

norishor
30.03.2010, 17:36:47

Am cumparat noi paharele 4 bucati. 2 pt noi si 2 pt nasi. :)
Face fiecare cum vrea, nu cred ca este o regula. Vorbiti cu nasii si stabiliti cum faceti, sa nu va treziti cu 8 pahare sau mai rau...cu niciunul.
>:D<

mortisha_20
30.03.2010, 18:20:16
Sunt super unghiutele tale si-mi place la nebunie culoarea si fluturasul e super cu floricele aduc a primavara :D de abia astept sa mi le pun si eu desi tot mi-am dorit am ezitat m-am hotarat sa mi le pun in luna aprilie cand voi merge la o nunta asa nu voi fi nevoita sa le umplu numai o data pana la nunta.
Ce sa va zic in rest ca am fost azi cu iubitelul sa-si caute costum in sfarsit dar parca nimic nu a fost pe placul lui :gen_07: i-am dat timp maxim o saptamana sunt rea :D. Maine ne intalnim cu nasii si apoi mai vedem :-p
multumesc frumos si eu am fost in dubii sa-mi pun sau nu, ma chinui de la craciun, apoi am zis k imi pun la sf valentin :)) apoi k nu-mi mai pun, si uite-ma le am acum si sunt f multumita :D

aici se vede mai bine cat de bine arata, super, sunt chiar fff frumoase. dar vad ca si tu ai unghii frumoase, lungi in carne, de ce ti-ai pus cu gel?
si chiar unde o fi ruxi?
mi le-am pus in ge sa fiu sigura k in ziua nuntii nu mi se agata , sa nu am motive de stres maxim :))

ruxi86
30.03.2010, 19:45:29

Din cate am auzit si eu, se spune ca mirii cumpara paharele atat pt miri cat si pt nasi. Noi de exemplu am luat 4 pahare: 2 pt noi si au niste fundite crem deschis si alte 2 pahare pt nasi care au fundite rosii.
Dar nu exista o regula asa cum spunea si Nori, fiecare face cum doreste, dupa bunul plac.

Arahne
30.03.2010, 21:51:51
ma bag si eu in zeama cu noile achizitii. Mi-am luat rochie de civila si niste accesorii: voaleta de la care o sa iau plasa si o sa o cos la pieptanul cu pene, pieptanul cu flori e pt voal si cerceii cu pene pe care eu i-am facut ;;)

Biu
30.03.2010, 21:58:20
ma bag si eu in zeama cu noile achizitii. Mi-am luat rochie de civila si niste accesorii: voaleta de la care o sa iau plasa si o sa o cos la pieptanul cu pene, pieptanul cu flori e pt voal si cerceii cu pene pe care eu i-am facut ;;)

fff fain arahne, imi plac si accesoriile si rochita ;;) . unde ai gasit voaleta cu plasa asa faina ?

dianaruxi
30.03.2010, 21:59:11
fff bine arata toate, si in special fff bine ti-au iesit cerceii, rochia nu prea se vede nu imi dau seama cu manecile cum sta treaba, insa pare frumoasa si ea.

dianaruxi
30.03.2010, 22:04:24
fff fain arahne, imi plac si accesoriile si rochita ;;) . unde ai gasit voaleta cu plasa asa faina ?
Biu, cum mai e pe la servici?>:D<
pregatirile au mai avansat?

Biu
30.03.2010, 22:45:50
Biu, cum mai e pe la servici?>:D<
pregatirile au mai avansat?

la servici m-am intergrat cu colegii, au zis ca ma infiaza ;))
din cauza serviciului pregatirile sunt in plop. am inceput sa impart invitatii, am impartit la toate rudele care locuiesc departe. mai planific rudele care locuiesc in oras de pasti, si dupa prietenii.
dupa pasti vreau sa ne apucam de lectii de dans si eu tre sa imi fac piticul sa ma duc la masajul si impachetarile mele, ca de cand le visez. si eu sunt asa mai zgarcita si nu ma prea indur sa dau bani pe impachetari, dar am zis ca acum am scuza perfecta ;-)
tu cand pleci pt civila ? bate la usa <:-P

beeb_strumph
30.03.2010, 22:56:10
Bine ai venit Beeb_strumph! Ce e mai important aveti. Miresicile se pare ca sunt mai harnice, mirii sunt mai lenesi. Nici al meu nu are costumul. :D Speram dupa Paste sa il luam.
Spor la pregatiri!

Poza de la status e cu rochita ta?
Bine v-am gasit! Dap, e rochita mea! Este doar modelul, a mea e gata pe la inceputul lunii mai. <:-P

Arahne
30.03.2010, 23:01:07
la dragonu rosu :)) si eu am fost surprinsa cand am gasit. Multam

fff bine arata toate, si in special fff bine ti-au iesit cerceii, rochia nu prea se vede nu imi dau seama cu manecile cum sta treaba, insa pare frumoasa si ea.
e un sal l-am varat eu dupa bretele

Penelopea
31.03.2010, 01:27:42

Foarte frumoase toate accesoriile si cercei esti tare priceputa si ai si imaginatie si rochita e frumoasa si interesnat desi nu se observa foarte bine.:-p
Va multumesc fetelor pentru ca m-ati lamurit cu paharele le vom cumpara atunci noi dar m-am gandit sa fie mai simple si sa le accesorizez eu ce ziceti daca aveti ideei le astept:D

Arahne
31.03.2010, 07:31:27
Foarte frumoase toate accesoriile si cercei esti tare priceputa si ai si imaginatie si rochita e frumoasa si interesnat desi nu se observa foarte bine.:-p
Va multumesc fetelor pentru ca m-ati lamurit cu paharele le vom cumpara atunci noi dar m-am gandit sa fie mai simple si sa le accesorizez eu ce ziceti daca aveti ideei le astept:D
mersi mult
Parerea mea e ca poti sa le faci in 2 feluri: una cumperi vopsea de sticla (vitraliu) si le pictezi tu sau poti sa lipesti diverse chestii cu silicon (dinala la tub care se pune in baie). Sper sa-ti fie de folos si spor la mesterit

ruxi86
31.03.2010, 08:29:27

Foarte frumoase accesoriile si rochita imi place tare mult, ceva in genul ala asa mai flu-flu caut si eu. Sa le porti sanatoasa si sa iti aduca numai noroc! >:D<

Apropo unde ai gasit rochita aia? ;))

dianaruxi
31.03.2010, 09:51:53
la servici m-am intergrat cu colegii, au zis ca ma infiaza ;))
din cauza serviciului pregatirile sunt in plop. am inceput sa impart invitatii, am impartit la toate rudele care locuiesc departe. mai planific rudele care locuiesc in oras de pasti, si dupa prietenii.
dupa pasti vreau sa ne apucam de lectii de dans si eu tre sa imi fac piticul sa ma duc la masajul si impachetarile mele, ca de cand le visez. si eu sunt asa mai zgarcita si nu ma prea indur sa dau bani pe impachetari, dar am zis ca acum am scuza perfecta ;-)
tu cand pleci pt civila ? bate la usa <:-P
da mai am un pic, pe 15 plec.

ruxi86
31.03.2010, 10:34:18

Ce frumos, Ruxi! Cred ca se resimt tare mult emotiile zilele astea mai ales cand stii ca mai ai foarte putin pana la cununia civila.
Abia astept sa ne arati poze cand te intorci.

Mai ai ceva de luat pt cununia civila sau ati luat tot ce va trebuie?

emilinicole
31.03.2010, 10:37:42

e vezi..prtactic dintre noi tu esti cea care se marita prima:)))
unde in franta te casatoresti?

mortisha_20
31.03.2010, 10:41:47
e vezi..prtactic dintre noi tu esti cea care se marita prima:)))
unde in franta te casatoresti?
eii nu ma uitati pe mine. eu am facut starea civila anul trecut ;). fetelor mi-a trimis o colega urmatorul http://www.youtube.com/watch?v=efG3U8YlSNM, nu admir eu muzica populara, dar ascultand melodia asta trec de la o stare la alta, si simt ca se apropie <:-P

norishor
31.03.2010, 10:47:49

Ce frumoase sunt accesoriile tale. Cand iti deschizi si un magazin? As vrea sa cumpar si eu creatiile tale. :) Ai rabdare muuuulta se pare. =D>

E foarte artistica poza cu rochia.

Penelopeea, bineinteles ca poti sa ornezi tu singura paharele, ca nu e greu si iesi mult mai ieftin asa. Cumperi fundite si pamblicute si le lipesti de pahare, cum iti doresti tu.
Iti atasez cateva poze cu pahare, ca sa te inspiri.

34467134467234467334467434467534467634467734467834 4679

Beep_strumph, e frumos modelul rochitei. Asteptam pozele cand o primesti.

Biu, mult succes cu noul job si cu impachetarile. ;)) Eu dupa Paste incep cu alergarile in parc.

Of, of cate facem noi pt frumusete! :))

Mortisha, ma omori cu muzica....am si eu niste emotii acum. Pfff

Ce ne asteapta...Emotii cu carul. Dar va fi frumos.

mortisha_20
31.03.2010, 10:49:57
bineinteles k va fi frumos. altfel nu este voie

emilinicole
31.03.2010, 11:26:49
eii nu ma uitati pe mine. eu am facut starea civila anul trecut ;). fetelor mi-a trimis o colega urmatorul http://www.youtube.com/watch?v=efG3U8YlSNM, nu admir eu muzica populara, dar ascultand melodia asta trec de la o stare la alta, si simt ca se apropie <:-P

asta se canta cand iti pune voalul?
eu vreau ia-ti mireasa ziua buna:D

Penelopea
31.03.2010, 14:02:17
Ce frumoase sunt accesoriile tale. Cand iti deschizi si un magazin? As vrea sa cumpar si eu creatiile tale. :) Ai rabdare muuuulta se pare. =D>

E foarte artistica poza cu rochia.

Penelopeea, bineinteles ca poti sa ornezi tu singura paharele, ca nu e greu si iesi mult mai ieftin asa. Cumperi fundite si pamblicute si le lipesti de pahare, cum iti doresti tu.
Iti atasez cateva poze cu pahare, ca sa te inspiri.

34467134467234467334467434467534467634467734467834 4679

Beep_strumph, e frumos modelul rochitei. Asteptam pozele cand o primesti.

Biu, mult succes cu noul job si cu impachetarile. ;)) Eu dupa Paste incep cu alergarile in parc.

Of, of cate facem noi pt frumusete! :))

Mortisha, ma omori cu muzica....am si eu niste emotii acum. Pfff

Ce ne asteapta...Emotii cu carul. Dar va fi frumos.

Multumesc mult de modele sper sa-mi iasa mai am o intrebare oare unde as putea gasi accesoriile de pahare gen fudita sfoara de cumparat si sfoara de pe piciorul paharului e lipita cu silicon ? cu ce ar fi mai indicat sa scriu daca vreau ceva pe pahare?
Mortisha ma omori cu muzica vrei sa plang:((nu mai e mult incet incet se apropie si tu esti prima :D

dianaruxi
31.03.2010, 14:53:14
Multumesc mult de modele sper sa-mi iasa mai am o intrebare oare unde as putea gasi accesoriile de pahare gen fudita sfoara de cumparat si sfoara de pe piciorul paharului e lipita cu silicon ? cu ce ar fi mai indicat sa scriu daca vreau ceva pe pahare?
Mortisha ma omori cu muzica vrei sa plang:((nu mai e mult incet incet se apropie si tu esti prima :D
la mercerie sa te duci pt panglici si astea.

emilinicole
31.03.2010, 15:18:43
bineinteles k va fi frumos. altfel nu este voie

ai observat tickerul da?

Arahne
31.03.2010, 17:15:02
Foarte frumoase accesoriile si rochita imi place tare mult, ceva in genul ala asa mai flu-flu caut si eu. Sa le porti sanatoasa si sa iti aduca numai noroc! >:D<

Apropo unde ai gasit rochita aia? ;))
Tot de acolo, initial m-am dus sa-mi iau vre-o 9 metrii de voal sa imi fac rochia la comanda la croitorie, dar am vazut-o pe asta si mi-a placut am zis sa o probez sa vad cum imi vine modelul(vroiam sa-mi croiesc ceva in genul) si mi-a placut asa ca am cumparat-o. S-a cam suparat croitorerasa pe mine dar asta e :-"

uite si voaleta gata (combinata intre pieptane si plasa)

In leg cu paharele nu te sfatuiesc sa pui sfoara e f migalos si s-ar putea sa arate urat daca pui prea mult lipici. Daca vrei sa le imprimi dule la un centru de imprimari. Materiale gasesti la mercerii (cum a zis Diana) inclusiv trandafirasi gata facuti

ruxi86
31.03.2010, 22:04:33
Tot de acolo, initial m-am dus sa-mi iau vre-o 9 metrii de voal sa imi fac rochia la comanda la croitorie, dar am vazut-o pe asta si mi-a placut am zis sa o probez sa vad cum imi vine modelul(vroiam sa-mi croiesc ceva in genul) si mi-a placut asa ca am cumparat-o. S-a cam suparat croitorerasa pe mine dar asta e :-"

In leg cu paharele nu te sfatuiesc sa pui sfoara e f migalos si s-ar putea sa arate urat daca pui prea mult lipici. Daca vrei sa le imprimi dule la un centru de imprimari. Materiale gasesti la mercerii (cum a zis Diana) inclusiv trandafirasi gata facuti

Deci si rochita ai luat-o din Dragonul Rosu ca de acolo am inteles ca ai luat restul materialelor, nu?

Foarte bine ti-a iesit voaleta! Se vede ca ai indemanare si multaaaaaa rabdare ;)) Sa iti aduca numai noroc si bucurii!:*

mortisha_20
31.03.2010, 22:08:24
ai observat tickerul da?
ohh da l-am observat :D deja incepe sa-mi placa starea asta de euforie, o sa-mi fie dor de ea dupa

Arahne
01.04.2010, 09:13:35
Deci si rochita ai luat-o din Dragonul Rosu ca de acolo am inteles ca ai luat restul materialelor, nu?

Foarte bine ti-a iesit voaleta! Se vede ca ai indemanare si multaaaaaa rabdare ;)) Sa iti aduca numai noroc si bucurii!:*
e din europa in dragon desi nu am avut rabdare sa merg peste tot erau cateva si foarte sclipicioase :-& acolo de unde mi-am luat-o eu aveau aproape numai in genul asta mulate pe bust si largi in rest

alinaggg
01.04.2010, 09:18:22

De unde ai cumparat voaleta?

marianamateescu
01.04.2010, 09:37:08
Buna fetelor...eu intru mai rar, dar citesc toate post-urile, ca sa vad daca mai e de facut ceva si mi-a scapat..sa vad ce mai faceti...
Am vazut ca cineva scria ca a depus dosarul la primarie (scuze ca nu am dat citat, nu am mai gasit post-ul acum:()...si ceva de certificatul de botez.... la primarie nu se depune cu 2 saptamani inainte? Iar cu certificatul care e povestea? Imi trebuie? :-SS

apropos de primarie... pe 29 martie am depus dosarul la primarie, m-am programat pe 9 aprilie la cununia civila la ora 16.50 - asa am vrut noi, cat mai tarziu ca sa nu mergem prea devreme la restaurant... nunta ramane insa pe 15 mai...
referitor la dosar:
- buletine in original si copie
- certificate de nastere in original si copie
- certificate prenuptiale
- timbre fiscale
- cerere de casatorie (se completeaza acolo).

BAFTA!!!

emilinicole
01.04.2010, 09:47:01
apropos de primarie... pe 29 martie am depus dosarul la primarie, m-am programat pe 9 aprilie la cununia civila la ora 16.50 - asa am vrut noi, cat mai tarziu ca sa nu mergem prea devreme la restaurant... nunta ramane insa pe 15 mai...
referitor la dosar:
- timbre fiscale

BAFTA!!!

timbrele fiscale de unde le iei si ce valoare trebuie sa aiba?

marianamateescu
01.04.2010, 09:48:15

wow imi plac de mor!!!!
super tare... cel mai mult ma bucur ca ai initiativa si iti faci singura tot ceea ce iti place!!! ai terminat cu voalul???

sa le porti iubita!

o sa pun si eu poze in curand - evident cu tinuta de civila... care va avea loc sapt viitoare, vineri pe 9 aprilie!

poop!

ruxi86
01.04.2010, 09:50:02
referitor la dosar:
- timbre fiscale

BAFTA!!!

Nu ai platit si o taxa? Ca eu asa citisem pe site-ul celor de la primarie ca se plateste o taxa insa nu mai stiu ce valoare avea.

marianamateescu
01.04.2010, 09:57:54
Nu ai platit si o taxa? Ca eu asa citisem pe site-ul celor de la primarie ca se plateste o taxa insa nu mai stiu ce valoare avea.

nope, nu am platit nici o taxa... cred ca taxa se plateste daca e in weekend... cum era pe timpuri... in fine acum ca nu mai putem face decat in timpul saptamanii, nu ne-au cerut nimic...
referitor la timbre... am fost dusi cu pluta... am uitat de ele... dar cea care ne-a programat a zis ca nu-i numic, ca putem sa le aducem in ziua cununiei, sau ca putem sa-i dam 10 RON si le pune ea... ce sa mai stam sa aducem... cu siguranta am fi uitat... asa ca am dat 10 RON si gata treaba!

ruxi86
01.04.2010, 10:07:38
nope, nu am platit nici o taxa... cred ca taxa se plateste daca e in weekend... cum era pe timpuri... in fine acum ca nu mai putem face decat in timpul saptamanii, nu ne-au cerut nimic...
referitor la timbre... am fost dusi cu pluta... am uitat de ele... dar cea care ne-a programat a zis ca nu-i numic, ca putem sa le aducem in ziua cununiei, sau ca putem sa-i dam 10 RON si le pune ea... ce sa mai stam sa aducem... cu siguranta am fi uitat... asa ca am dat 10 RON si gata treaba!

Stiu ca la sectorul 1 inca se oficiaza cununii civile sambata, duminica nu s-au facut si nici nu se vor face. Sau s-a schimbat situatia si la sectorul 1? Stii ceva legat de asta?

emilinicole
01.04.2010, 10:09:25

am inteles, deci mie aia de la slatina knd i-am sunat nu mi-au zis de timbre, dar ma interesesz:)

dianaruxi
01.04.2010, 10:13:32
fetelor dar analizele alea medicale nu se mai cer?

atreya
01.04.2010, 10:16:30
Ba da, se cer si analize medicale. Noi am platit o taxa de 40 ron iar timpbrele sunt pentru certif prenuptial...trebuie mers cu ele la doctor sa le puna pe ele. sunt in valoare de 2 ron total(fiecare 1 ron sau max 2 ron)..deci cine a dat 10 ron lui dna...hmmmm...cam multicel in plus :(

va pup

ruxi86
01.04.2010, 10:16:32

Ba da, alea sunt certificatele prenuptiale.

dianaruxi
01.04.2010, 10:23:17
Ba da, alea sunt certificatele prenuptiale.
aaa ok am inteles. bafta cu dosarele fetelor.

marianamateescu
01.04.2010, 10:28:37
Ba da, se cer si analize medicale. Noi am platit o taxa de 40 ron iar timpbrele sunt pentru certif prenuptial...trebuie mers cu ele la doctor sa le puna pe ele. sunt in valoare de 2 ron total(fiecare 1 ron sau max 2 ron)..deci cine a dat 10 ron lui dna...hmmmm...cam multicel in plus :(

va pup

a meritat 10 RON - pt ca noi am venit prea tarziu, se facusera deja programari pt ziua respectiva... si cum noi vroiam ultimii... ne-a gasit acolo un locsor,,, i-a mai inghesuit pe unii altii... pt noi.. asa ca merita o ciocolata!!o:-)

atreya
01.04.2010, 10:42:18
a meritat 10 RON - pt ca noi am venit prea tarziu, se facusera deja programari pt ziua respectiva... si cum noi vroiam ultimii... ne-a gasit acolo un locsor,,, i-a mai inghesuit pe unii altii... pt noi.. asa ca merita o ciocolata!!o:-)

eeee...asa da:)
noi nu am avut norocul asta desi as fi dat 8 ron in plus sa ne puna mai tarziu de 12.10:)

english_muffin
01.04.2010, 10:43:56
fetelor, am mai avansat si noi asa...cam pana la genunchii broastei :). Am comandat invitatiile si vor fi gata in a 2-a saptamana din aprilie...sper sa nu fie prea tarziu de impartit (aven nunta in ultimul weekend din mai); am comandat verighetele; am aranjat la biserica... Mai sunt florile...ufff asta-i o problema. La noi buchetele si lumanarile le fac nasii...cum ma duc eu sa le spun ce flori vreau, sa nu ma trezesc cu frezii mov pe culorile nuntii care sunt rosu, negru si alb!?

emilinicole
01.04.2010, 10:58:34
eu stiu ca e asa..faci analizele..mergi cu ele la doctora de fam..si el iti elibereaza certificatul prenuptial.in general se aranjaeaza treaba asta.

dianaruxi
01.04.2010, 11:03:32
fetelor, am mai avansat si noi asa...cam pana la genunchii broastei :). Am comandat invitatiile si vor fi gata in a 2-a saptamana din aprilie...sper sa nu fie prea tarziu de impartit (aven nunta in ultimul weekend din mai); am comandat verighetele; am aranjat la biserica... Mai sunt florile...ufff asta-i o problema. La noi buchetele si lumanarile le fac nasii...cum ma duc eu sa le spun ce flori vreau, sa nu ma trezesc cu frezii mov pe culorile nuntii care sunt rosu, negru si alb!?
eu zic sa ii lasi sa le faca cum vor ei - calul de dar nu se cauta la dinti, si oricum ce conteaza ca nu o sa se asorteze cu culorile nuntii? nu le pui pe masa, o sa stea undeva in spatele mesei mirilor, deci nu o sa se observe.

ruxi86
01.04.2010, 11:17:17

Si eu zic ca nu e nevoie sa fie buchetele si lumanarile in aceleasi culori cu aranjamentele salii. Lumanarile oricum le vei tine in spatele mesei voastre sau intr-un colt si nu prea vor fi observate, iar buchetul tau la un moment dat va trebui sa il arunci.
Nici eu sa stii ca nu am tinut cont de o anumita culoare cand am ales toate accesoriile pt nunta, desi mi-as fi dorit sa merg mai mult pe mov, nu a fost sa fie, pt ca lucrurile care ne-au placut nu aveau nici in clin nici in maneca cu movul. Invitatile de ex sunt alb cu negru, marturiile sunt maro.
Am incercat sa mentin cat de cat la tinuta mea de mireasa aceeasi nuanta ca sa nu arat ca un pom de Craciun.

emilinicole
01.04.2010, 11:52:39
eu chiar nu cred ca trebuie sa se asorteze,dimpotriva, sa fie altfel, sa iasa in evidenta:)

marianamateescu
01.04.2010, 12:08:48
eu le fac cum vreau... nasa m-a intrebat... eu am dus-o la floraria unde o sa le fac... i-am aratat modelul si culorile - frezie cu minirose! totul pe rotund... si a fost ok!
- 5 mil lumanarile - le platesc nasii!
- 2 mil buchetele - le plateste viitorul sot!
Am primit si un bonus!
- buchetul de cununie si cocardele 6 la numar GRATIS!

Arahne
01.04.2010, 12:50:20
De unde ai cumparat voaleta?
tot din dragon (dragonul 1 si 2) din acelasi loc am luat si pieptanul

Certificatele prenuptiale cu cat timp poti sa le faci inainte?

Nu am mai lucrat la voal mi s-a cam luat l-am facut cam 60%

Biu ti-ai facut voaleta?

ruxi86
01.04.2010, 13:32:38
eu le fac cum vreau... nasa m-a intrebat... eu am dus-o la floraria unde o sa le fac... i-am aratat modelul si culorile - frezie cu minirose! totul pe rotund... si a fost ok!
- 5 mil lumanarile - le platesc nasii!
- 2 mil buchetele - le plateste viitorul sot!
Am primit si un bonus!
- buchetul de cununie si cocardele 6 la numar GRATIS!

La ce florarie ai fost? Spune-mi si mie te rog unde este si cum se cheama ca au preturi foarte bune vad eu fata de ce am mai gasit eu.

tot din dragon (dragonul 1 si 2) din acelasi loc am luat si pieptanul

Certificatele prenuptiale cu cat timp poti sa le faci inainte?

Nu am mai lucrat la voal mi s-a cam luat l-am facut cam 60%

Biu ti-ai facut voaleta?

Certificatele prenuptiale trebuie practic sa le ai cand depui dosarul, adica cu 10 zile inainte de data cununiei civile si am inteles ca aceste certificate sunt valabile 2 sapt. Problema este ca nu stiu cat dureaza sa fie gata acele certificate, probabil depinde de la clinica la clinica.

PS: Am mai gasit ceva informatii despre certificatele medicale prenuptiale. Si anume ca trebuie eliberate cu cel mult 2 saptamani inainte de casatorie si ca sunt valabile 14 zile de la data emiterii si care trebuie sa cuprinda mentiunea expresa ca persoana in cauza se poate casatori.

english_muffin
01.04.2010, 15:02:24
eu zic sa ii lasi sa le faca cum vor ei - calul de dar nu se cauta la dinti, si oricum ce conteaza ca nu o sa se asorteze cu culorile nuntii? nu le pui pe masa, o sa stea undeva in spatele mesei mirilor, deci nu o sa se observe.

Mda..numai ca pe mine nu m-ar deranja sa le cumparam noi, dar sa le pot face cum vreau. Pe de alta parte, ai si tu dreptate, ca nu se vad...poate totusi ma intreaba :). Cu toate astea tin foarte mult la buchetul meu de mireasa, pe care il vreau din cale...

Biu
01.04.2010, 15:29:03

eu merg pe teoria mai bine zic ce-mi palce, decat sa ma trezesc cu ceva ce poate nu e pe gustul meu. buchetul tau zic eu ca tb sa se asorteze cu rochia in primul rand, lasa sala, ca la sedinta foto nu se vede sala ;;) si bineinteles cu personalitatea :>

@ Arahne : inca nu am facut-o, dar e pe vine, cred ca o fac de Pasti, cand in sfarsit o sa am o zi in care teroetic nu am nimic de facut [-o<. In a doua zi de Pasti, ca si atunci mare minune ca sunt libera, voi imparti invitatii.

emilinicole
01.04.2010, 15:34:23
Mda..numai ca pe mine nu m-ar deranja sa le cumparam noi, dar sa le pot face cum vreau. Pe de alta parte, ai si tu dreptate, ca nu se vad...poate totusi ma intreaba :). Cu toate astea tin foarte mult la buchetul meu de mireasa, pe care il vreau din cale...

pai asta ii poti sugera..eu cu nasa mea ne-am trimis mail-uri cu poze..ne-am gandit impreuna ce flori punem ..si ea le ia, dar eu zic ca ai putea sa o suni pe nasa ta, sa o intrebi.."auzi tu cum zici sa facem buchetele si lumanarile?"..sigur va intelegti:)

dianaruxi
01.04.2010, 19:41:00
pai atunci zi-i ca le platesti tu si ca ei nu trebuie sa dea banii, nu cred ca o sa zica nu.

Penelopea
02.04.2010, 00:53:38
Vai fetelor v-a apaucat deja criza pregatirilor nu ma alrmati si pe mine ca sunt cam distrusa:-SS ca miresoiul meu nu-si gaseste un costum de seama numai sclipiciuri si luciuri nu imi plac deloc nici mie el tot zice ca costumul lui e pus undeva deoparte :gen_07:
Arahne foarte frumos sti tu sa lucrezi nu vi si la mine sa ma ajuti ca vad ca ai imaginatie si rabdare :D
Multumesc pentru lamuririle legate de pahare o sa va atsez o poza cand imi termin operele de arta =))
Va poop pe toate spor la pregatiri
P.s la noi la Cluj sunt cam mari preturile la bauturi fine pe la voi prin zona cum sunt ?:O

ruxi86
02.04.2010, 13:40:07
Fetelor, e cam liniste pe aici ... probabil sunteti in pregatiri pt Paste! ;))

Va doresc un Paste fericit, multa sanatate, liniste sufleteasca si belsug!

Am zis sa va urez de acum toate cele bune pt sarbatorile pascale pt ca nu cred ca mai apuc sa va "vad" zilele astea!

Va pup si sa aveti parte numai de bucurii >:D<

norishor
02.04.2010, 15:15:38
Paste fericit si tie Ruxi! Asa e, precis fetele sunt prin bucatarie. :D

Va doresc si eu dragi miresici, sa aveti parte de un Paste fericit, ultimul in calitate de d-soare. Multa fericire si belsug, mai ales liniste in suflete!
Sa aveti grija la mancare ca ne asteapta niste rochite frumoase sa le purtam.
Paste fericit si Hristos a Inviat!

P.S. Ultima sarbatoare importanta inainte de nunta:-SS<:-P<:-P<:-P

emilinicole
02.04.2010, 16:05:02
Un Paste Fericit si multe bucurii tuturor.

Va pup
:grouphug:

Arcee
02.04.2010, 17:47:03
Un Paste fericit si voua fetelor! Si multa lumina in case si in suflet!!:*

mortisha_20
02.04.2010, 18:00:45
buna miresici. Sa aveti un Paste plin de Lumina in suflet si in case. si in legatura cu mancatu da Doamne ^:)^ cateva kg in plus :))

dianaruxi
02.04.2010, 18:18:12
Paste fericit, fetelor va pup!!

iuli_sis
02.04.2010, 22:52:12
eu am nunta in 9 mai si sunt de-a dreptul inebunita. vreau un bolero si o pereche de pantofi. de unde iau ca mai am putin si mor!

nicoletaa
03.04.2010, 00:11:19
buna fetelor si noi mai stationam putin cu pregatirile pan dupa pasti,apoi intram pe ultima suta de metri:D...in mare suntem ok cu pregatirile mai trebuie unele nimicuri, incet dar sigur se rezolva.Va doresc un Paste Fericit alaturi de cei dragi,pupiccciiiii...

marianamateescu
03.04.2010, 02:38:22
Un Paste linistit alaturi de cei dragi!
http://us.mg1.mail.yahoo.com/ya/download?mid=1%5f807620%5fAG19v9EAAAvGS7ZsAgRUdyU5 n%2bM&pid=2.2&fid=Sent&inline=1fetelor sa fiti fericite, sa petreceti un weekend de neuitat!
multa liniste... si cadouri sa primiti!
va pup!

eu am nunta in 9 mai si sunt de-a dreptul inebunita. vreau un bolero si o pereche de pantofi. de unde iau ca mai am putin si mor!
buna iuli, bine ei venit printre noi!
bolero gasesti in magazinul victoria, sau iti faci pe comanda - eu mi l-am facut la nava bride.
pantofi... daca vrei cu platforma gasesti la thea visconti... gasesti si prin unirii...
bafta la cumparaturi!

La ce florarie ai fost? Spune-mi si mie te rog unde este si cum se cheama ca au preturi foarte bune vad eu fata de ce am mai gasit eu.
Certificatele prenuptiale trebuie practic sa le ai cand depui dosarul, adica cu 10 zile inainte de data cununiei civile si am inteles ca aceste certificate sunt valabile 2 sapt. Problema este ca nu stiu cat dureaza sa fie gata acele certificate, probabil depinde de la clinica la clinica.
PS: Am mai gasit ceva informatii despre certificatele medicale prenuptiale. Si anume ca trebuie eliberate cu cel mult 2 saptamani inainte de casatorie si ca sunt valabile 14 zile de la data emiterii si care trebuie sa cuprinda mentiunea expresa ca persoana in cauza se poate casatori.
floraria e in militari, pe iuliu maniu, la valea lunga... de la gorjului prima statie! mi-am dus si nasii... si ei isi fac lumanarile si buchetele acolo... asta pt ca ei se vor casatori pe 24 aprilie, cu 3 sapt. inaintea mea!

daca stai in zona... merita! florareasa face cam tot ce-ti trece prin cap - spun asta pt ca am vazut ce iese din mainile ei - la alte nunti!
bafta!

joanne79
03.04.2010, 15:46:08
Vai fetelor v-a apaucat deja criza pregatirilor nu ma alrmati si pe mine ca sunt cam distrusa:-SS ca miresoiul meu nu-si gaseste un costum de seama numai sclipiciuri si luciuri nu imi plac deloc nici mie el tot zice ca costumul lui e pus undeva deoparte :gen_07:
Arahne foarte frumos sti tu sa lucrezi nu vi si la mine sa ma ajuti ca vad ca ai imaginatie si rabdare :D
Multumesc pentru lamuririle legate de pahare o sa va atsez o poza cand imi termin operele de arta =))
Va poop pe toate spor la pregatiri
P.s la noi la Cluj sunt cam mari preturile la bauturi fine pe la voi prin zona cum sunt ?:O
De ce nu incerci costumele de la Dinasty (Alb si Negru). Noi am gasit un costum super simplu, negru, fara luciu, fara sclipici, sobru si elegant. Plus camasa, vestuta, lavaliera...L-am luat de la targul Romesxpo din ianuarie, dar sunt sigura ca vei gasi la ei in magazine! Spor la treaba :)

Biu
03.04.2010, 18:58:03
fetelor mi-am luat pantofi de civila, de la magazin ieftinache cu 35 de lei :-$
acum am dilema, nu sunt prea curcubeu cu pantofii mov si rochia turcuaz ? ma gandeam sa iau rochia turcuaz, pantofii mov, accesoriile tot mov, si voaleta turcuaz ( care de fapt se cam vede ivory, cand o termin pun poze )
ca mi-am mai luat o rochita mov, ca era prea ieftina sa o las acolo (49 de lei de la Orsay ), v-am pus poza si cu ea, dar parca prea sunt toate aceeasi culoare, toatre mov....

dianaruxi
03.04.2010, 19:11:55
acum am dilema, nu sunt prea curcubeu cu pantofii mov si rochia turcuaz ? ma gandeam sa iau rochia turcuaz, pantofii mov, accesoriile tot mov, si voaleta turcuaz ( care de fapt se cam vede ivory, cand o termin pun poze )
ca mi-am mai luat o rochita mov, ca era prea ieftina sa o las acolo (49 de lei de la Orsay ), v-am pus poza si cu ea, dar parca prea sunt toate aceeasi culoare, toatre mov....
eu votez varianta doi, si poti accesoriza cu o gentuta galbena, ca sa mai variezi un pic, ca mi se pare ca mov cu turcoaz nu prea merge. ambele rochii sunt frumoase, dar mi se pare ca pantofii merg mai bine cu cea mov. super ieftin by the way.

Biu
03.04.2010, 19:34:57
eu votez varianta doi, si poti accesoriza cu o gentuta galbena, ca sa mai variezi un pic, ca mi se pare ca mov cu turcoaz nu prea merge. ambele rochii sunt frumoase, dar mi se pare ca pantofii merg mai bine cu cea mov. super ieftin by the way.

o am asta aurie. o luasem pt nunta ;;)
oricum plasa de voaleta am mai multe culori ca stiam de pe atunci ca m-oi suci. am si mov, si roz pal, si ivory...;))

dianaruxi
03.04.2010, 19:44:15
o am asta aurie. o luasem pt nunta ;;)
oricum plasa de voaleta am mai multe culori ca stiam de pe atunci ca m-oi suci. am si mov, si roz pal, si ivory...;))
e fff buna, asta o sa fie variatia de culoare care iti trebuie la tinuta.

cris226
04.04.2010, 00:42:08
http://dl4.glitter-graphics.net/pub/2740/2740974mcii4bv7mt.jpg (http://www.glitter-graphics.com)
Paste Fericit si sa aveti nunti minunate ;;)

andrelutza_2010
04.04.2010, 09:55:49
Hristos A Inviat !

Un Paste fericit tuturor !

:*:*:*

dianaruxi
04.04.2010, 10:05:57
Paste fericit, hristos a inviat!!

ciocolatika
04.04.2010, 10:36:12
Paste fericit, hristos a inviat!!

Adevarat a inviat! Multumim la fel si voua:*:*:*:*:*

Eu_miresica
04.04.2010, 16:34:34
Adevarat a inviat! Fetele, usor cu bunatatile de zilele astea!

Arahne
05.04.2010, 00:47:47
si mie-mi place mai mult aia mov

Penelopea
05.04.2010, 17:06:26

Si mie imi place cea mov mai mult si gentuta draguta :D
Multumesc joanne79 am fost si la Alb Negru dar mi se par un pic cam scumpe si nici nu am vazut ceva deosebit dar sper ca pana la urma vom gasi si noi ceva.

Sarbatori fericite alaturi de cei dragi ,sa aveti parte de multa caldura in suflet si in casa,bucurie in inima si multa sanatate si putere de munca.
PASTE FERICIT!!!! tuturor :*

hazeleyes
05.04.2010, 19:21:52
Fetelor, help, help!!! stie vreuna din voi in cat timp poti sa iti faci o rokita la natalie vasiliev?k am avut ceva "probleme" cu rokita, si abia akum as putea sa o fac si nu stiu dc m am timp sa o fac akolo unde imi doresc, natalie vasiliev

dianaruxi
05.04.2010, 20:37:03
Fetelor, help, help!!! stie vreuna din voi in cat timp poti sa iti faci o rokita la natalie vasiliev?k am avut ceva "probleme" cu rokita, si abia akum as putea sa o fac si nu stiu dc m am timp sa o fac akolo unde imi doresc, natalie vasiliev
eu zic sa le intrebi pe fetele de aici http://www.miresici.ro/showthread.php?t=4879&page=39, este topicul natalia vasiliev.

dunia
05.04.2010, 21:00:02

Rochita mov e intr-adevar superba! Felicitari, sa o porti sanatoasa! Asa ceva mi-as dori si eu pt civila...

Biu
05.04.2010, 21:08:43
fetelor, multumesc pentru pareri. juriul a deliberat : rochita mov castiga \:D/
acum mai ramane sa imi fac voaleta, va pun poze cand e gata, si sa stabilim data pt civila, sa vedem daca e la sfarsitul lunii aprilie, sau inceput de mai :D

nicoletaa
05.04.2010, 21:46:54
Adevarat a Inviat...biu votez mov,chiar imi place,apropo de unde ti-ai luat accesorile??? is super

Biu
05.04.2010, 22:14:41
Adevarat a Inviat...biu votez mov,chiar imi place,apropo de unde ti-ai luat accesorile??? is super

merci nicoletaa, de la Meli Melo sunt. la fel si cerceii de mireasa cu care inca nu am apucat sa va pun poze, dar va pun si cu aceia :D

nicoletaa
05.04.2010, 22:32:27
uuaaauuu ii super maine merg sa vad dak il gasesc si la noi ca mie mi-l trebuie pentru rochita, ca asa e diadema cu mov si roz,ar merge fff bine. Sper sa-l gasesc:D.cat ai dat pe el??mersi mullltttt:*:*:*

mortisha_20
05.04.2010, 23:49:38
Hristos a inviat! Ce faceti fetelor? cum mai stati cu pregatirile? eu am intrat pe ultima suta de metri. in seara asta am luat cadou nasilor, in sfarsit. maine la shopping, sa-si ia puiu curea camasa si butoni( apropo de ei sunt neaparat necesari?) a si sa-si scurteze pantalonii. saptamana asta sa fac si proba de machiaj, cred sa vad cum vine fata din concediu. si cam gata pe sapt asta. apoi viitoarea sa strang confirmarile si....sa clarific ultimele detalii cu muzica , foto si meniuri

Arahne
06.04.2010, 10:06:20
fetelor, multumesc pentru pareri. juriul a deliberat : rochita mov castiga \:D/
acum mai ramane sa imi fac voaleta, va pun poze cand e gata, si sa stabilim data pt civila, sa vedem daca e la sfarsitul lunii aprilie, sau inceput de mai :D
Pai si voaleta o faci mov?

norishor
06.04.2010, 10:31:24
Adevarat a Inviat!
Biu ma numar si eu printre fetele care iti recomanda sa o porti pe cea mov. E superba rochita. Sa o porti sanatoasa!

Mortisha, ce putin mai ai.>:D<<:-P<:-P<:-P

De maine continui si eu mai tare cu pregatirile, ca am stagnat un pic. Trebuie sa imi revin. Fac planul casutei de bani si o sa imi cumpar bijuteriile.Sper sa gasesc.

Va pup si spor la pregatiri!

Penelopea
06.04.2010, 12:09:51
Hristos a inviat! Ce faceti fetelor? cum mai stati cu pregatirile? eu am intrat pe ultima suta de metri. in seara asta am luat cadou nasilor, in sfarsit. maine la shopping, sa-si ia puiu curea camasa si butoni( apropo de ei sunt neaparat necesari?) a si sa-si scurteze pantalonii. saptamana asta sa fac si proba de machiaj, cred sa vad cum vine fata din concediu. si cam gata pe sapt asta. apoi viitoarea sa strang confirmarile si....sa clarific ultimele detalii cu muzica , foto si meniuri

Cand ma uit la cat timp mai ai pana la nunta ma iau pe mine fiorii si emotiile
Spor la ultimele detalii !:D

cristiana_loredana
06.04.2010, 12:41:20
Buna fetelor

Mai sunt mai putin de 2 luni si am niste emotiiii.Cu cat se apropie timpul cu atat mai multe emotii ma apuca.Voi ce stare de spirit aveti?

Penelopea
06.04.2010, 13:04:27
Buna fetelor

Mai sunt mai putin de 2 luni si am niste emotiiii.Ma gandesc ca daca acum sunt asa in ziua nuntii o sa ma copleseasca emotiile.Voi ce stare de spirit aveti?E greu dar si frumos sa fii mireasa .

E frumos sa fi mireasa intr-adevar mie frica insa sa nu ma ia cu lesinuri pentru ca nici eu nu mai am mult si inca nu am terminat de impartit invitatii pentru ca nu am dat asa multe de Pasti:( costumul mirelui, voalul, ore de dans , bautura,pahare... :-SS

cristiana_loredana
06.04.2010, 13:23:30
Exact Penelope asta simt si eu imi e teama sa nu ma ia cu lesinuri dar o sa fie bine ; noua ne mai trebuie camasa mirelui si bijuteriile mele plus costumatiile de cununie civila; mai tre sa iau marturii, comanda tort etc; invitatii am dat dar mai sunt destule in general la neamuri nu am dat , am dat mai mult pe la servici si prieteni

Penelopea
06.04.2010, 13:29:55
Exact Penelope asta simt si eu imi e teama sa nu ma ia cu lesinuri dar o sa fie bine ; noua ne mai trebuie camasa mirelui si bijuteriile mele plus costumatiile de cununie civila; mai tre sa iau marturii, comanda tort etc; invitatii am dat dar mai sunt destule in general la neamuri nu am dat , am dat mai mult pe la servici si prieteni

Cred ca pana la urma o sa rezolvam pe toate poate mai pe fuga dar o sa fie totul bine sa avem nuntasi si sa ne simitim bine nu ;-)

cristiana_loredana
06.04.2010, 13:46:11
Asa zic si eu o sa fie bine, imi doresc ca pentru toate miresele ziua nuntii sa fie cea mai frumoasa zi ; vad ca sunt destule miresici de mai si ma bucur mult e o luna superba luna mai

Arcee
06.04.2010, 14:01:18
Hristos a inviat fetelor! Cum mai stati cu pregatirile? Noi mai avem cateva invitatii de dat si am scapat:D
Biu..mergi pe mov..rochita e super si cu un buchetel finut de lalele galbene o sa fii=P~
Arahne..nu am apucat sa-ti spun pana acum..foarte frumoase accesoriile..esti foarte talentata

cristinanicolae
06.04.2010, 17:23:45
Salutare tutror!

rugaminte mare, cine are idee cam care ar fi preturile rochitelor "andree"?.... ***
va rog, am vazut acolo un modelas frumusel cum imi doresc eu, dar nu am cum deocamdata sa ajung sa le vad live...va rog frumos! pupici!

Buna, nu stiu daca ai primit raspuns la intrebarea ta dar totusi iti mai raspund si eu... :) preturile sunt intre 2.800 ron - 4.000 ron cel putin asa erau in martie...eu mi-am luat rochia de la ei in martie de la targul din fata casei poporului si am dat 3.200 ron (pretul fiind redus de la 3.800 ron, datorita targului)...daca te pot ajuta cu ceva amanunte, te astept cu un mesaj...:)

nicoletaa
06.04.2010, 17:54:51
merci nicoletaa, de la Meli Melo sunt. la fel si cerceii de mireasa cu care inca nu am apucat sa va pun poze, dar va pun si cu aceia :D

biu akum merg la meli melo sper sa gasesc accesoriile alea cu mov,pur si simplu ma-m indragostit de ele,dak nu le gasesc fac urat:-&...are ceva nume setu ala???????mersic mult si tine-mi pumnii sa-l gasesc:*:*:*

Biu
06.04.2010, 18:12:16
biu akum merg la meli melo sper sa gasesc accesoriile alea cu mov,pur si simplu ma-m indragostit de ele,dak nu le gasesc fac urat:-&...are ceva nume setu ala???????mersic mult si tine-mi pumnii sa-l gasesc:*:*:*

face parte din ceva colectie cu swarovsky, sau cum se scrie. si stiu ca nu se gasesc in orice magazin meli melo, numai in cele mari, de ex cele din mall-uri.
iti tin pumnii sa gasesti, eu le-am luat azi iarna, prin dec, ian asa ceva. stiu ca v-am pus poze si la momentul respectiv

mortisha_20
06.04.2010, 20:53:46
Cand ma uit la cat timp mai ai pana la nunta ma iau pe mine fiorii si emotiile
Spor la ultimele detalii !:D
Multumesc multumesc. Inca putin si gata

RamiP
06.04.2010, 21:40:01
Buna, nu stiu daca ai primit raspuns la intrebarea ta dar totusi iti mai raspund si eu... :) preturile sunt intre 2.800 ron - 4.000 ron cel putin asa erau in martie...eu mi-am luat rochia de la ei in martie de la targul din fata casei poporului si am dat 3.200 ron (pretul fiind redus de la 3.800 ron, datorita targului)...daca te pot ajuta cu ceva amanunte, te astept cu un mesaj...:)

Buna! merci mult de tot pt.raspuns :). Mi-am cumparat si eu o rochita minunata de la navabride la targul din 19 februarie, deja este ajustata si asteapta sa fie purtata :)....am si postat la un moment dat poza de pe site... Felicitari pt.rochita ta si pt.reducere <:-P...si eu am avut parte de reducere (ca la targ) de la 2.300lei la 1.650 lei. Pupici!

nicoletaa
06.04.2010, 21:47:23
face parte din ceva colectie cu swarovsky, sau cum se scrie. si stiu ca nu se gasesc in orice magazin meli melo, numai in cele mari, de ex cele din mall-uri.
iti tin pumnii sa gasesti, eu le-am luat azi iarna, prin dec, ian asa ceva. stiu ca v-am pus poze si la momentul respectiv

:-&nu am gasit:-&nu l-or avut,nici nu au ceva asemanator,asa ciuda mi:-SS.Am lasat numarul dak poate sa faca rost sa ma anunte da sanse zero:P,asta e :D merci mult biu

Biu
07.04.2010, 00:12:45
:-&nu am gasit:-&nu l-or avut,nici nu au ceva asemanator,asa ciuda mi:-SS.Am lasat numarul dak poate sa faca rost sa ma anunte da sanse zero:P,asta e :D merci mult biu

las ca le intreb eu pe fetele din mall :>

ruxi86
07.04.2010, 08:19:54
Buna fetele, sper ca ati petrecut foarte bine alaturi de familie si cei dragi zilele astea. Cu totii am avut nevoie de zilele acestea libere sa ne mai distingem si noi putintel.
Eu am profitat si de ziua de ieri ca am avut liber, abia azi am revenit in birou.
Pt nunta nu prea am mai rezolvat nimic, o sa mergem sa luam niste vin cu nasu' care stie un loc bun unde se vinde vin la varsat si sa dezugstam, ca ar cam fi cazul sa o rezolvam si pe asta.

Nicoleta, si eu am cautat setul ala de bijuuri a lu' Biu, dar nici eu nu l-am mai gasit. Mie mi s-a spus ca s-a schimbat colectia, cel putin la noi in Bucuresti au bagat o colectie in care predomina perlutele si sunt mai mult pe un roz pal.

Biu, apropo, felicitari pt tinuta pt cun. civila. Este foarte frumoasa si cu siguranta vei arata minunat.

Biu
07.04.2010, 09:04:22
fetelor, toate transpiratiile ma trec :-SS:-SS:-SS:-SS
foarte multi din cei carora le-am dat invitatia vor sa vina cu copii, si lucrul asta mi-a dat peste cap numaratoarea invitatilor, daca intr-adevar vor veni toti cu copii ( numai pana acum am 11 copii), incepe sa fie inghesuiala pe la mese :-<.
ca sa nu mai vorbesc despre faptul ca eu vroiam mese rotunde, dar cum inca nu am primit niciun refuz, mesele rotunde vor fi history ca nu-mi incap toti oamenii cu mese rotunde :-SS:-SS:-SS
alta buba, cum nu am lucrat o luna, dar nici nu am mai ajuns sa imi fac dosarul pt somaj, m-au scos astia de pe lista de asigurati de la CAS :O, si m-a sunat medicul de familie sa ma duc sa imi rezolv, asta mai lipsea :-"

@ ruxi : merci :*, stiam ca-ti place, doar e movvvv :x

Cami_
07.04.2010, 09:28:09
Pot sa ma dau si eu cu parerea? Desi nu-i locul meu la topicul vostru, dar mi-esti draga... :-p
Eu cred ca ar merge super rochia turcuaz (care-i fooarte frumoasa :x), pantofii mov, voaleta turcoaz sau mov (:x), dar alte bijuterii. Unele simple, mici, uni, argintii eventual.
Sunt foarte dragute cele pe care le ai, numai ca nu prea le vad in combinata asta. Mai degraba la o tinuta allblack. In plus eu le-as purta separate. Nu ma topesc dupa seturile ostentative care "tipa": lume, lume, suntem set, ne asortam perfect. ;;)

ruxi86
07.04.2010, 09:48:02
foarte multi din cei carora le-am dat invitatia vor sa vina cu copii, si lucrul asta mi-a dat peste cap numaratoarea invitatilor, daca intr-adevar vor veni toti cu copii ( numai pana acum am 11 copii), incepe sa fie inghesuiala pe la mese :-<.
ca sa nu mai vorbesc despre faptul ca eu vroiam mese rotunde, dar cum inca nu am primit niciun refuz, mesele rotunde vor fi history ca nu-mi incap toti oamenii cu mese rotunde :-SS:-SS:-SS
alta buba, cum nu am lucrat o luna, dar nici nu am mai ajuns sa imi fac dosarul pt somaj, m-au scos astia de pe lista de asigurati de la CAS :O, si m-a sunat medicul de familie sa ma duc sa imi rezolv, asta mai lipsea :-"

Biu, dar nu poti pune niste mese mai mari ... adica ma intreb daca mesele alea rotunde au o marime standard sau poti face rost de unele mai mari, dar tot rotunde bineinteles. Si eu tot mese rotunde o sa am, numai ca la mine se pune problema sa mai facem rost de oameni, ca deja am primit si ceva raspunsuri negative ... nu ni s-a spus clar "NU" ci ni se dau motive gen .. pai stii mai am vreo alte 2-3 nunti in aceeasi zi toate bineinteles in orase diferite, plus ca mai trebuie sa il ia pe tata, bunicu' sau mai stiu eu cine de la aeroport si tot asa ... foarte urat, as prefera sa imi spuna clar ca nu vine si gata.

Acum ca te-ai reangajat, nu te-au bagat automat la CAS? Eu cred ca asa ar trebui sa procedeze ... sa te bage automat pe lista celor de la CAS ca doar esti din nou angajata.

dianaruxi
07.04.2010, 09:57:21

Eu am ramas fara job ca mi-am dat demisia, deci nu mai sunt asigurata de nici o culoare.
Noi ne mutam in Franta ca aici nu mai e de lucru. Deci pana imi gasesc de munca stau fara asigurare.

mortisha_20
07.04.2010, 11:25:10
neatza fetelor. am mai taiat si eu ceva de pe lista, camasa lui iubi ( am cautat siin Galati si in Braila si nu gaseam toate ii erau scurte la maneci, la fel patisem si cu sacoul de la costum) intr-un sfarsit am gasit#:-S, curea, butoni, si ne-am luat alte verighete. a mai ramas f putin, si de spat viitoare incep sa strang confirmarile

atreya
07.04.2010, 11:42:14
Hristos a invait!!!

va puupp si scuze ca nu prea am intrat, am fost in alergatura de Pasti..

Ruxi, pai si noi am tot primit deja rasp negative, dar nici nu ne asteptam sa vina toti, avem 180 invitati si credem ca vor veni 110-120 max...e f ok asa :)

pupp

ruxi86
07.04.2010, 11:56:19
neatza fetelor. am mai taiat si eu ceva de pe lista, camasa lui iubi ( am cautat siin Galati si in Braila si nu gaseam toate ii erau scurte la maneci, la fel patisem si cu sacoul de la costum) intr-un sfarsit am gasit#:-S, curea, butoni, si ne-am luat alte verighete. a mai ramas f putin, si de spat viitoare incep sa strang confirmarile

Felicitari pt achizitii. Sa va aduca numai noroc!
Dar de ce ati luat alte verighete? Ce s-a intamplat cu celelalte? Nu va mai placeau sau s-au stricat?

Mai ai asa putin, mortisha ... nu imi vine mie sa cred cand ma uit la tickerul tau ... intri pe ultima suta de metrii cand trebuie sa strangi confirmarile, sa dai numarul exact de meniuri la restaurant, sa mai verifici aranjamentele etc :D

Multa bafta sa iasa totul asa cum iti doresti tu!!!

Hristos a invait!!!

va puupp si scuze ca nu prea am intrat, am fost in alergatura de Pasti..

Ruxi, pai si noi am tot primit deja rasp negative, dar nici nu ne asteptam sa vina toti, avem 180 invitati si credem ca vor veni 110-120 max...e f ok asa :)

pupp

Adevarat a Inviat!

Deea si noi ne asteptam la raspunsuri negative, dar nu imi place sa fiu mintita, nu suntem nici noi nebuni sau absurzi, intelegem ca nu este posibil ca toti cei invitati sa si fie prezenti la nunta, mai ales din cauza perioadei proaste prin care trecem cu totii, dar macar sa imi spuna adevarul in fata, ca nu ma supar.

mortisha_20
07.04.2010, 15:03:42
Dar de ce ati luat alte verighete? Ce s-a intamplat cu celelalte? Nu va mai placeau sau s-au stricat?

Mai ai asa putin, mortisha ... nu imi vine mie sa cred cand ma uit la tickerul tau ... intri pe ultima suta de metrii cand trebuie sa strangi confirmarile, sa dai numarul exact de meniuri la restaurant, sa mai verifici aranjamentele etc :D

multumesc Ruxi. da mai e f putin, intram in focuri. pai e o adevarata istorie cu verighetele. iubi a pierdut-o luna trebuca in fantele de aer care incalzesc parbrizu la masina. intr-un cuv a pierdut-o in masina. a comandat un aparatde 500 euro care intra pe acolo, dar nimic, a fugit :)) ieri am plecat sa-si ia el, dar nu am gasit la fel, chiar daca erau cele mai simple posibile, dar erau f subtiri in comparatie cu a mea. k sa facem comanda nu ajungea pana la nunta. asha k am schimbat-o si pe a mea.

ruxi86
07.04.2010, 16:02:08
multumesc Ruxi. da mai e f putin, intram in focuri. pai e o adevarata istorie cu verighetele. iubi a pierdut-o luna trebuca in fantele de aer care incalzesc parbrizu la masina. intr-un cuv a pierdut-o in masina. a comandat un aparatde 500 euro care intra pe acolo, dar nimic, a fugit :)) ieri am plecat sa-si ia el, dar nu am gasit la fel, chiar daca erau cele mai simple posibile, dar erau f subtiri in comparatie cu a mea. k sa facem comanda nu ajungea pana la nunta. asha k am schimbat-o si pe a mea.

Ah da, ne-ai mai povestit tu odata patania asta, dar am uitat :D
Pai atunci ... va doresc numai noroc si bucurii cu noile verighete (si sper sa ramana acolo unde le este locul ... pe degetele voastre ;)))

mortisha_20
07.04.2010, 16:08:09
Ah da, ne-ai mai povestit tu odata patania asta, dar am uitat :D
Pai atunci ... va doresc numai noroc si bucurii cu noile verighete (si sper sa ramana acolo unde le este locul ... pe degetele voastre ;)))
si eu sper acelasi lucru. acum nu le mai purtam pana la nunta. stau cumintele in cutiutza lor

emilinicole
07.04.2010, 16:12:27
si eu sper acelasi lucru. acum nu le mai purtam pana la nunta. stau cumintele in cutiutza lor

HEllo...

cu pregatiri mortisha?
tare faza cu verigheta..dar uite asa aveti amandoi verighete noi acum:)

PS:eu sambata duc rokia la scurtat si calcat(ii face sistem de prindere al trenei)..am vb cu formatia..eh..e cam stresanta perioada asta:)
azi am primit si prima confirmare:)(fara sa sunam noi..ne-a sunat cineva sa ne confirme prezenta la nunta:))

marianamateescu
07.04.2010, 16:50:51
Buna! merci mult de tot pt.raspuns :). Mi-am cumparat si eu o rochita minunata de la navabride la targul din 19 februarie, deja este ajustata si asteapta sa fie purtata :)....am si postat la un moment dat poza de pe site... Felicitari pt.rochita ta si pt.reducere <:-P...si eu am avut parte de reducere (ca la targ) de la 2.300lei la 1.650 lei. Pupici!

... navabride... cred ca te-ai inteles super bine cu lidia... si eu si mama ne-am facut rochitele pt cununie - respectiv nunta (mama) tot la navabride!
felicitari de alegere!

iata pozele cu rochita de cununie - bolero - voaleta - pantofi... si cum mai am 2 zile pana la cununie... off... ce emotii am... o sa pun poze si de la eveniment!!!!

mortisha_20
07.04.2010, 18:00:38
HEllo...

cu pregatiri mortisha?
tare faza cu verigheta..dar uite asa aveti amandoi verighete noi acum:)

PS:eu sambata duc rokia la scurtat si calcat(ii face sistem de prindere al trenei)..am vb cu formatia..eh..e cam stresanta perioada asta:)
azi am primit si prima confirmare:)(fara sa sunam noi..ne-a sunat cineva sa ne confirme prezenta la nunta:))
prea tare...eu nu am primit nici un telefon

marianamateescu
07.04.2010, 18:41:50
prea tare...eu nu am primit nici un telefon

am DEJA 92 de confirmari din 203!
bine .. mai multi de 140 nu cred ca o sa avem...
sa dea Domnul sa veti si voi cat mai multe confirmari!
o:-)

nicoletaa
07.04.2010, 19:05:36
las ca le intreb eu pe fetele din mall :>

sa le intrebi pls...Mai incerc in mall in timi merg duminica poate poate sa norocu peste mine:*:*:*

Biu
07.04.2010, 19:59:33
sa le intrebi pls...Mai incerc in mall in timi merg duminica poate poate sa norocu peste mine:*:*:*

nicoletaa, vin cu vesti proaste :(, se pare ca ei retrag din magazine colectiile vechi cand intra cele noi. tot ce am putu sa aflu din "surse " e ca le vor mai scoate la vanzare, dar in campania viitoare de reduceri, adica la sfarsitul sezonului curent, iunie-iulie
tu pe cand le vroiai ? pt nunta ?

@ marianamateescu : foarte frumoasa tinuta ! sa ne pui si noua poze de la civila :*

nicoletaa
07.04.2010, 22:28:58
nicoletaa, vin cu vesti proaste :(, se pare ca ei retrag din magazine colectiile vechi cand intra cele noi. tot ce am putu sa aflu din "surse " e ca le vor mai scoate la vanzare, dar in campania viitoare de reduceri, adica la sfarsitul sezonului curent, iunie-iulie
tu pe cand le vroiai ? pt nunta ?

@ marianamateescu : foarte frumoasa tinuta ! sa ne pui si noua poze de la civila :*
da biu le vroiam pt nunta se asortau perfect cu diadema mea,norocul asta bata-l vina:)),merg la timi duminica poate gasesc ceva sa se potriveasca:*.mersi mult

norishor
07.04.2010, 23:01:10
Marianamateescu spor la ultimele pregatiri pt civila. Sa aveti parte de tot ce va doriti si sa iasa asa cum ati planificat. Ma voi gandi la tine in ziua aceea. Te pup!

P.S. E foarte frumoasa tinuta. Sa o porti cu placere!

marianamateescu
08.04.2010, 02:21:44
Marianamateescu spor la ultimele pregatiri pt civila. Sa aveti parte de tot ce va doriti si sa iasa asa cum ati planificat. Ma voi gandi la tine in ziua aceea. Te pup!

P.S. E foarte frumoasa tinuta. Sa o porti cu placere!

Multumim frumos... arata mult mai bine decat in poze!
la tinuta asta o sa asortez si un buchet de frezie rosii cu floarea miresii!
totul este alb cu rosu!!!!

imediat dupa eveniment voi pune poze!

sper sa fie bine la noi toate!
[-o<

ruxi86
08.04.2010, 08:03:28
... navabride... cred ca te-ai inteles super bine cu lidia... si eu si mama ne-am facut rochitele pt cununie - respectiv nunta (mama) tot la navabride!
felicitari de alegere!

iata pozele cu rochita de cununie - bolero - voaleta - pantofi... si cum mai am 2 zile pana la cununie... off... ce emotii am... o sa pun poze si de la eveniment!!!!

Foarte draguta tinuta pt cununia civila. Sa o porti sanatoasa!
Si mult spor la ultimele pregatiri pt cununia civila. Sa decurga totul asa cum va doriti si sa aveti parte de mult noroc si fericire! >:D<

atreya
08.04.2010, 12:34:17

Adevarat a Inviat!

Deea si noi ne asteptam la raspunsuri negative, dar nu imi place sa fiu mintita, nu suntem nici noi nebuni sau absurzi, intelegem ca nu este posibil ca toti cei invitati sa si fie prezenti la nunta, mai ales din cauza perioadei proaste prin care trecem cu totii, dar macar sa imi spuna adevarul in fata, ca nu ma supar.

Aici sunt perfect de acord...dar cred ca cel mai bine cand ai rasp clare, faci cf confirmari si mai pui o masa 2 de rezerva...max...oricum stiu cazuri de confirmari clare si nu au aparut...vreo 6 la o nunta...asa ca ce sa mai BAFTA! :)

angi300
08.04.2010, 13:13:22
buna fetele
un sfat va rog....si-a luat mirele un costum gri cu striati mov, nu foarte stridente....ce vesta si camasa ar merge?
ieri am facut sedinta de logodna...doamne frumos a fost....ne place sa fim pozati=))...daca ma invatati si pe mine o sa pun ceva poze ....numai ca nu m-am prins care e treaba exact cu picassa.^:)^
spor la treaba.

norishor
08.04.2010, 15:25:50
buna fetele
un sfat va rog....si-a luat mirele un costum gri cu striati mov, nu foarte stridente....ce vesta si camasa ar merge?
ieri am facut sedinta de logodna...doamne frumos a fost....ne place sa fim pozati=))...daca ma invatati si pe mine o sa pun ceva poze ....numai ca nu m-am prins care e treaba exact cu picassa.^:)^
spor la treaba.

Hello!
Felicitari pt sedinta de logodna! =D>
Vesta de la costum ar trebui sa fie gri, mov sau neagra. Daca te hotarasti la gri, sa cautati exact aceeasi nuanta pe care o are costumul, ca altfel va arata urat. Camasa alba. Oricum, e alegerea voastra. Eu asa as face in locul vostru. Daca ai reusi sa atasezi poze cu costumul ne-ar fi mult mai usor sa ne dam cu parerea.

Pozele le poti micsora in ce program vrei tu, ca sa nu aiba dimensiuni mari.

Te pup!

gabyP10
08.04.2010, 15:27:18
In cat timp ti-au livrat-o. Cum ai luat legatura cu ei? Numai pe mail sau si la tel?

Ti-ai luat pana la urma rochita Cambria Marie ...nu de alta dar avem nunta in acesi zii si dk ti-ai luat-o vom avea si aceasi rochie de mireasa...;))

dianaruxi
08.04.2010, 15:44:22
buna fetele
spor la treaba.
cu picasa e destul de usor, iti faci cont, si pe urma ai buton acolo add new album si pe urma in album ai buton cu upload, si apesi acolo si incarci ce poze vrei. sau iti instalezi programul picasa si iti uploadeaza foldere din calc tau pe picasa.

Penelopea
09.04.2010, 03:04:15
felicitari de alegere!

Superba rochita de cununie sa o porti cu placere ;)) si pantofiorii la fel draguti.
In sfarsit iubi meu si-a gasit costum #:-Smai trebuie sa luam pantofi, lavaliera , vesta si curea am fost sa vedem si de bauturi /:) am mai dat din invitatii atreya (http://www.miresici.ro/member.php?u=50967) nu te stresa prea tare si noi deja avem cateva NUU RI si ma ofticasem ca soacra a facut o lista mai mare dar acum zic ca e ok si noi speram sa ne vina macar 120 130:D
Mortisha zboara timpul foarte repede nu mai ai mult dar nici eu succes la finalizari ;-)

mortisha_20
09.04.2010, 11:49:52
Superba rochita de cununie sa o porti cu placere ;)) si pantofiorii la fel draguti.
In sfarsit iubi meu si-a gasit costum #:-Smai trebuie sa luam pantofi, lavaliera , vesta si curea am fost sa vedem si de bauturi /:) am mai dat din invitatii atreya (http://www.miresici.ro/member.php?u=50967) nu te stresa prea tare si noi deja avem cateva NUU RI si ma ofticasem ca soacra a facut o lista mai mare dar acum zic ca e ok si noi speram sa ne vina macar 120 130:D
Mortisha zboara timpul foarte repede nu mai ai mult dar nici eu succes la finalizari ;-)
multumesc frumos. intradevar nu mai e mult. noi mai trebuie sa scurtam pantalonii lui. si si...aaa si duminica ne ducem la cursuri de dans:))

Penelopea
09.04.2010, 14:10:25
multumesc frumos. intradevar nu mai e mult. noi mai trebuie sa scurtam pantalonii lui. si si...aaa si duminica ne ducem la cursuri de dans:))

noi mergem azi la a doua lectie de dans si trebuie sa dansez deja pe tocuri ;;)
iti doresc succes la lectii ;-)

emilinicole
09.04.2010, 15:25:30

noi i-am scurtat...maine merg si cu rokia de mireasa la scurtat, sa imi faca sistemul de prindere al trenei si calcat:)

azi merg sa le iau pe cele de la civila de la curatat si calcat(mi s-au parut mie k au mai fost probate si am zis sa le si curat daca tot le duc la calcat)

mortisha_20
09.04.2010, 16:24:59
noi mergem azi la a doua lectie de dans si trebuie sa dansez deja pe tocuri ;;)
iti doresc succes la lectii ;-)
multumesc frumos ! spor la dans.

noi i-am scurtat...maine merg si cu rokia de mireasa la scurtat, sa imi faca sistemul de prindere al trenei si calcat:)

azi merg sa le iau pe cele de la civila de la curatat si calcat(mi s-au parut mie k au mai fost probate si am zis sa le si curat daca tot le duc la calcat)
bvo bvo. eu ma duc cu rochita de mireasa inainte cu cateva zile la calcat.

emilinicole
09.04.2010, 18:05:17
bvo bvo. eu ma duc cu rochita de mireasa inainte cu cateva zile la calcat.

pai o iau intr-o saptamana..dar cum nu fac nunta in bucuresti...si depun actele pe 22..atunci plec din buc si tre sa o iau cu mine:)

mortisha_20
09.04.2010, 18:29:17
pai o iau intr-o saptamana..dar cum nu fac nunta in bucuresti...si depun actele pe 22..atunci plec din buc si tre sa o iau cu mine:)
aha bun atunci. mai e un pic emilnicole.....eu deja simt un gol in stomac

norishor
09.04.2010, 21:04:14
aha bun atunci. mai e un pic emilnicole.....eu deja simt un gol in stomac

Bafta multa fetelor la pregatiri!

Simt si eu deja un gol in stomac pt voi. Imi imaginez cam cum e.
Am inceput si eu sa am vise cu nunta. Ca m-am trezit in data de 28 mai, cu o zi inainte de nunta si n-am avut bijuterii, rochie de civila (eu fac si civila si cununia religioasa in aceeasi zi si voi purta la ambele rochia de mireasa). M-am dus prin magazine grabita sa caut rochie....bijuterii si nu gaseam. A fost groaznic visul. Pur si simplu m-am simtit presata de timp.
Sper sa nu aveti si voi astfel de vise si sa va bucurati din plin cat mai puteti de perioada de logodna. :)

Va pup, viitoare miresici!>:D<>:D<>:D<>:D<

mortisha_20
10.04.2010, 00:08:59
Bafta multa fetelor la pregatiri!

Simt si eu deja un gol in stomac pt voi. Imi imaginez cam cum e.
Am inceput si eu sa am vise cu nunta. Ca m-am trezit in data de 28 mai, cu o zi inainte de nunta si n-am avut bijuterii, rochie de civila (eu fac si civila si cununia religioasa in aceeasi zi si voi purta la ambele rochia de mireasa). M-am dus prin magazine grabita sa caut rochie....bijuterii si nu gaseam. A fost groaznic visul. Pur si simplu m-am simtit presata de timp.
Sper sa nu aveti si voi astfel de vise si sa va bucurati din plin cat mai puteti de perioada de logodna. :)

Va pup, viitoare miresici!>:D<>:D<>:D<>:D<
Visele vin si la fel pleaca. eu visez numai k nu sunt machiata epilata :)) si ca n-am invitati.

dianaruxi
10.04.2010, 16:23:23
Visele vin si la fel pleaca. eu visez numai k nu sunt machiata epilata :)) si ca n-am invitati.
inca putin mortisha

maine ma duc la degustare si sa aleg florile si husele va tin la curent. azi m-am vazut cu tipa care imi va face buchetul si lumanarile si am dat avans, sunt incantata de schemele pe care mi le-a facut.

mortisha_20
10.04.2010, 22:31:08
maine ma duc la degustare si sa aleg florile si husele va tin la curent. azi m-am vazut cu tipa care imi va face buchetul si lumanarile si am dat avans, sunt incantata de schemele pe care mi le-a facut.
bvo bvo. da f putin mai este. eu maine ma duc la cursuri de dans. apoi de luni sa ma duc la buchete si lumanari, concarde, si ce mai trebuie

dianaruxi
11.04.2010, 14:37:52
bvo bvo. da f putin mai este. eu maine ma duc la cursuri de dans. apoi de luni sa ma duc la buchete si lumanari, concarde, si ce mai trebuie
si noi vrem sa facem cursuri de dans, ne-am ales in sfarsit o melodie, UB40 - Fools rush in (http://www.youtube.com/watch?v=Ajp0Uaw4rqo&feature=related)
Si azi am facut si sedinta foto de logodna dc imi da niste poze maine fotograful va pun si voua.

norishor
11.04.2010, 17:42:04
si noi vrem sa facem cursuri de dans, ne-am ales in sfarsit o melodie, UB40 - Fools rush in (http://www.youtube.com/watch?v=Ajp0Uaw4rqo&feature=related)
Si azi am facut si sedinta foto de logodna dc imi da niste poze maine fotograful va pun si voua.

Felicitari Dianaruxi! E frumoasa melodia! Abia astept pozele!

Spor la pregatiri!

Vai ce liniste e la noi in clubulet!;)) Cand ne mai adunam toate?

angi300
11.04.2010, 17:50:55
buna fetele! am mai avansat si noi....am luat vesta si lavaliera pe gri, camasa alba....de fapt au fost toate impreuna...si are si la guler culoarea vestei..si la manseta idem..
am dat comanda si la tort...mini tortutele...si la caserole..
acuma ramane sa ma duc sa-mi caut o rochie....si mici detalii...
spor fetele la treaba.
dianaruxi...sa ne pui poze..eu inca nu le-am primit.

beatrice_cossma
11.04.2010, 18:55:59
Sunt in dilema cu aranjamentele ptr masini... Cate sa fac si din ce sa fie...:( Aveti idei? Voi la ce v-ati oprit?

mortisha_20
11.04.2010, 21:00:18
fetele eu am fost azi la prima ora de dans. a fost super, parca pluteam, nu am ales inca melodia, dar am invatat pasii individuali. in fata spate, lateral si intoarcerile. vineri cred ne vom duce iar, facem cam de 2 ori pe sapt. odata in timpul sapt, si o data in weekend. cred k dupa nunta ma bag la amatori atat de mult mi-a placut

Sunt in dilema cu aranjamentele ptr masini... Cate sa fac si din ce sa fie...:( Aveti idei? Voi la ce v-ati oprit?
eu inca nu am dat comanda, maine ma duc sa cercetez inca o data piata :) si apoi ma hotarasc si marti sa termin si cu buchete/ aa#ranjamente. eu din cate am inteles crizantemele sunt mai suferitoare.

dianaruxi
11.04.2010, 23:24:35
fetelor am pus poze de la degustare si rezultatul aici http://www.miresici.ro/showthread.php?t=1739&page=419
mi-am gasit masina de epoca

mortisha_20
11.04.2010, 23:31:15
fetelor am pus poze de la degustare si rezultatul aici http://www.miresici.ro/showthread.php?t=1739&page=419
am vazut pozele. intradevar f frumos decorul, si mancarea arata intr-un fel de mare fel. mi s-a facut fomica. as manca niste sarmalutze de acolo.

marianamateescu
12.04.2010, 01:38:23
superb... am fost la cateva nunti acolo... stai sa vezi ce decor superb vei avea si in gradina... totul verde... flori... o sa fie superb!
bravo!
<:-P

emilinicole
12.04.2010, 10:13:18
eu inca nu am dat comanda, maine ma duc sa cercetez inca o data piata :) si apoi ma hotarasc si marti sa termin si cu buchete/ aa#ranjamente. eu din cate am inteles crizantemele sunt mai suferitoare.

eu am ales asa: buchete mireasa si nasa: orhidee imperiala si frezii, lumanari orhidee imperiala, aranajamente pe mese: santini, mini margarete albe si cateva mini margarete galbene, cocarda nas si mire : orhidee imperiala, cocarde parinti/nasi/frati: orhidee cupa mica.

pt masinile nasului si mirelui : aranjamente florale: santini, anturium alb si mini margarete albe.
pt celelalte masini: pampoane albe(din material de care se pune la buchetele de flori), cat un pum de mari, de pus la oglinzi.

PS: mi-am luat batic pt dezgatit:)))))))))))e ft misto, matase..l-am luat cu alb si negru sa il pot pune la gat apoi:)

@dianaruxi:super decorul

mortisha_20
12.04.2010, 10:33:15
eu am ales asa: buchete mireasa si nasa: orhidee imperiala si frezii, lumanari orhidee imperiala, aranajamente pe mese: santini, mini margarete albe si cateva mini margarete galbene, cocarda nas si mire : orhidee imperiala, cocarde parinti/nasi/frati: orhidee cupa mica.

pt masinile nasului si mirelui : aranjamente florale: santini, anturium alb si mini margarete albe.
pt celelalte masini: pampoane albe(din material de care se pune la buchetele de flori), cat un pum de mari, de pus la oglinzi.

PS: mi-am luat batic pt dezgatit:)))))))))))e ft misto, matase..l-am luat cu alb si negru sa il pot pune la gat apoi:)

eu cred k nu am sa pun flori pe masini. am sa imbrac masinile in tulle. ma mananca piciorusele sa plec pe undeva:))

norishor
12.04.2010, 10:36:18
Mortisha, la fel cred ca as face si eu, imi place sa dansez muuult, insa nu stiu cum l-as putea convinge pe viitorul sotior. El nu este asa de pasionat. Precis va fi frumos dansul vostru.
Dianaruxi, vreau sa iti spun ca am admirat pozele tale. Arata foarte bine mancarea, sigur e si gustoasa.
Angi, ma bucur ca ati gasit ceea ce ati tot cautat in ultimele zile. Sa le poarte sanatos!
Beatrice_Cosma, aceeasi dilema o am si eu. M-am tot gandit la masina mirilor, si am gasit cam cum sa o facem, insa la masinile invitatilor, habar nu am. Initial ma gandeam la baloane albe atasate de oglinzile masinilor, apoi m-am gandit ca ar fi mai fain cu niste fundite din acelea din plastic care se cumpara de la librarie. Suntem in curs de analizare...Mai da-mi si tu idei. Sper sa reusim sa facem ceva frumos. :)
Marianamateescu nu ne-ai povestit cum a fost la cununia civila. A fost frumos, asa cum v-ati imaginat? >:D<
Emilinicole, felicitari pt achizitii. Ai facut alegeri foarte bune la flori.
Ma bucur ca mai e cineva care vrea masinile cu pampoane.

Va pup!

P.S. Ce putin mai avem toate. Ma trec fiori cand ma gandesc.:-SS

mortisha_20
12.04.2010, 11:03:56
Mortisha, la fel cred ca as face si eu, imi place sa dansez muuult, insa nu stiu cum l-as putea convinge pe viitorul sotior. El nu este asa de pasionat. Precis va fi frumos dansul vostru.

stai linistita al meu nu danseaza deloc, dar ieri chiar ma bufnea rasul cand il vedeam cat suflet pune. stiu ca face asta ptr mine. De asta il iubesc eu mult mult.

emilinicole
12.04.2010, 11:43:46
eu cred k nu am sa pun flori pe masini. am sa imbrac masinile in tulle. ma mananca piciorusele sa plec pe undeva:))

cunosc senzatia, dar pana pe 23 nu prea mai am ce cumpara..dupa 23 mergem la vin..suc, apa si ce mai trebuie...
acum mai am de luat doar agrafe:)))

dianaruxi
12.04.2010, 11:52:36

pt buchet am vb si eu voi avea asa, lisianthus, sephanotis, hortensii, si dendrobium si agapanthus.
LA lumanari voi avea hortensii si orhidee curgatoare.

emilinicole
12.04.2010, 12:18:08
pt buchet am vb si eu voi avea asa, lisianthus, sephanotis, hortensii, si dendrobium si agapanthus.
LA lumanari voi avea hortensii si orhidee curgatoare.

imi place:)

am uitat buchetul de civila: lalele roz si trachelium(mov)

mortisha_20
12.04.2010, 12:31:16
cunosc senzatia, dar pana pe 23 nu prea mai am ce cumpara..dupa 23 mergem la vin..suc, apa si ce mai trebuie...
acum mai am de luat doar agrafe:)))
eu trebuie sa mai iau: artificii ptr tort, suc apa, piscoturi, sampania , bomboane biserica, cozonac biseria, vin ptr biserica, fructe, alune, prajituri, buchetele, 2 aranjamente, corsaje, tulle. cam atat. 150 kg de vin ajung cam la 120 de pers?

emilinicole
12.04.2010, 12:52:55
eu trebuie sa mai iau: artificii ptr tort, suc apa, piscoturi, sampania , bomboane biserica, cozonac biseria, vin ptr biserica, fructe, alune, prajituri, buchetele, 2 aranjamente, corsaje, tulle. cam atat. 150 kg de vin ajung cam la 120 de pers?

eu zic ca ajung sigur,chiar o sa mai ramana, dar mai bine intreaba la restaurant.

Penelopea
12.04.2010, 13:19:56
Am mai avansat si noi putin am invatat in principal toata coregrafia la dans nu-mi vine sa cred ca iubi meu care nu prea e pasionat de dans, danseaza mai bine decat mine :)) dar ma si bucur.
Ieri am fost la niste rude ale mirelui in Brasov sa mai dam niste invitatiii a fost superb am tot trecut prin Brasov dar nu l-am vizitat niciodata am fost in Poiana am facut o multime de poze am cumparat suveniruri si apoi ne-a asezat cu totii pe o terasa ca era timp placut si am savurat mici si bere :D
Sper sa reuseasca sa vina cu totii la nunta pentru ca m-am simitit bine in compania lor :-p

beatrice_cossma
12.04.2010, 13:56:18

SALUT! DE UNDE AI CUMPARAT " pampoane albe(din material de care se pune la buchetele de flori), cat un pum de mari, de pus la oglinzi?

emilinicole
12.04.2010, 14:00:28
SALUT! DE UNDE AI CUMPARAT " pampoane albe(din material de care se pune la buchetele de flori), cat un pum de mari, de pus la oglinzi?

:)))))m-ai facut sa rad
mi le face o verisoara, ea a cumpart material si ea le face(a lucrat l ao florarie si stie).
dar cumnata mea, a facut la fel, si stiu ca ea le-a cumparat de la o florarie, cu vreo 1.5 lei bucata:)

dianaruxi
12.04.2010, 14:10:31

eu la civila habar nu am si e weekendul asta.:))
I-am trimis pe mail soacrei niste poze, si o sa fie surpriza. va arat dupa aia ce a iesit.

emilinicole
12.04.2010, 14:16:42
eu la civila habar nu am si e weekendul asta.:))
I-am trimis pe mail soacrei niste poze, si o sa fie surpriza. va arat dupa aia ce a iesit.

ooo, succes, pai si cand pleci in Fr?

dianaruxi
12.04.2010, 14:18:27
ooo, succes, pai si cand pleci in Fr?
miercuri seara, si ma intorc pe 20.

emilinicole
12.04.2010, 14:46:17
miercuri seara, si ma intorc pe 20.

succes, sa ai o zi frumoasa!
sa ne pui poze:)

dianaruxi
12.04.2010, 15:29:30
succes, sa ai o zi frumoasa!
sa ne pui poze:)
sigur va pun
o sa le recuperez repede ca fac invitatii poze, nu avem fotograf pt civila.

dianaruxi
12.04.2010, 15:50:19
nu v-am zis ca mi-am gasit masina de epoca pt drumul de acasa la biserica si la restaurant. asta e

emilinicole
12.04.2010, 16:04:54
nu v-am zis ca mi-am gasit masina de epoca pt drumul de acasa la biserica si la restaurant. asta e

:)))
super funny..o sa iasa niste poze misto:)

Biu
12.04.2010, 16:49:52

wow, super tare masina !!!!! :x
eu azi ma duc la proba la coafat, sa vedem ce a iesi. am fost si sa imi cumpar extensii de par, m-am socat cand mi-a zis cat costa :345 de lei :-SS, sunt din par natural cu clips. noroc ca nu aveau pe stoc culoarea parului meu :))
ma duc totusi sa imi faca o proba si fara extensii, poate iese ceva, ca-s prea zgarcita sa dau 345 de lei pt extensiile de la freza :))
va pun poze dupa ;-)

madalinapol
12.04.2010, 17:05:32

unde iti faci buchetul???Si eu sunt fana lalele!!!!Sa ne arati poze....:D

emilinicole
12.04.2010, 17:26:21
unde iti faci buchetul???Si eu sunt fana lalele!!!!Sa ne arati poze....:D

totul fac la MKR, o sa pun si poze:)

Arcee
12.04.2010, 18:04:11
eu azi ma duc la proba la coafat, sa vedem ce a iesi. am fost si sa imi cumpar extensii de par, m-am socat cand mi-a zis cat costa :345 de lei :-SS, sunt din par natural cu clips. noroc ca nu aveau pe stoc culoarea parului meu :))
ma duc totusi sa imi faca o proba si fara extensii, poate iese ceva, ca-s prea zgarcita sa dau 345 de lei pt extensiile de la freza :))
va pun poze dupa ;-)
Sa ne pui poze de la proba..Eu mi-am facut programare pt sambata sa imi pun extensii tot cu clips si ma costa 18 lei suvita. Ideea e ca nu prea stiu cat de late sunt. Ai idee?[-o<

Arcee
12.04.2010, 18:05:20
Super tare masinuta... si decorul..si papa arata demential...=P~

ruxi86
12.04.2010, 18:47:37

Super tare masinuta, Ruxi!

Ti-am admirat si pozele de la deguztare, o sa iasa cu siguranta totul f. frumos, decorul si papica aratau superrrrrr!!!

Multa bafta sa iasa la cununia civila asa cum iti doresti tu si ... bineinteles ca asteptam pozici de acolo! >:D<

va pun poze dupa ;-)

Biu, bafta la proba. Asteptam pozici :D

Eu sunt in concediu sapt. asta ... am dat o fuga pana la taicamiu si la sormea in Austria ... sper sa ma intorc si eu cu tinuta pt. cununia civila de aici :D si poate si cu ceva bautura alcoolica, dar trebuie sa studiem preturile zilele astea.

angi300
12.04.2010, 19:20:46
norishor multumesc
dianaruxi e frumos totul pe acolo....inclusiv masinuta.
si eu am rezolvat cu masina....a zis tata ca ma duc cu dacia 1310..prima lui masina...:))... (eu inca ma tot gandesc ca o zis-o la gluma...noi oricum facem pe jos tot traseul)
ma duc si eu pe sambata sa-mi dau comanda la rochia de mireasa.
abia astept sa treaca nunta asta sa ne putem apuca de pregatire botez:D

norishor
12.04.2010, 19:24:37
Saluti fetelor!
Dianaruxi, e super masina voastra. Cat costa inchiriatul? Ai fix 2 luni pana la nunta. Si la tine mai e un pic. Bafta pt civila!
Explicati-mi si mie de ce o coafura de mireasa e mai scumpa decat una obisnuita? La noi preturile sunt uriase la mirese. Astia profita ca stiu ca nu avem de ales.
Biu, Roxya, sper sa reusiti sa va faceti parul fain...nici eu n-as da atatia bani pe niste suvite. Banii astia sunt problema.
Ruxi, concediu placut in continuare! Sper sa gasiti tot ce v-ati propus, la preturi bune si sa fie si faine. :D
Angi...sper ca ai pantofi comozi, daca zici ca parcugeti drumul pe jos. Si eu astept botezul. :D

mortisha_20
12.04.2010, 20:07:36
am mai taiat si eu ceva de pe listutza azi. am luat tulle 40 m, am dat comanda la buchete de mireasa si de nasa, la flori de pus in piept si la aranjamente ptr masa de prezidiu si masa mirilor.

Biu
12.04.2010, 20:42:09
pfuuu, dintr-o pare arata bine, din spate arata semi-dezastru, pt ca nu a mai avut timp sa faca in spate bucle, si de fapt sa il aranjeze :[email protected]
in prima poza am in cap niste flori din vaza coafezei, ca imi uitasem puful acasa si a pus ceva de forma =))
ce ma contrariaza e faptul ca femeia e coafeza buna, ca m-am mai facut la ea, acum m-a facut cel mai urat evere ever [-X
ii mai dau o sansa, si mi-am facut o progrmaare la ea pt freza de la civila, ca acolo sigur nu sufar depresii si daca nu iese perfect, si daca o da iar in bara schimb coaforul L-)

@ roxya, extensiile ce le-am vazut eu azi difera ca lungime a bandei, este cu 4,3,sau 2 clipsuri, si se folosesc in diferite zone ale capului.
@nori : sunt f scumpe pt ca sunt din par natural, cele din par artificial sunt mai ieftine
@ angi : sezi femeie pe c*ru tau otzara ca nu-i usor de gasit joburi in ziua de azi :-p

dianaruxi
12.04.2010, 20:42:47
masina asta costa 350 euro pt tot traseul si mai aveau broscute mai vechi la 200 euro .

Cami_
12.04.2010, 20:51:25
pfuuu, dintr-o pare arata bine, din spate arata semi-dezastru, pt ca nu a mai avut timp sa faca in spate bucle, si de fapt sa il aranjeze :[email protected]
in prima poza am in cap niste flori din vaza coafezei, ca imi uitasem puful acasa si a pus ceva de forma =))
ce ma contrariaza e faptul ca femeia e coafeza buna, ca m-am mai facut la ea, acum m-a facut cel mai urat evere ever [-X
ii mai dau o sansa, si mi-am facut o progrmaare la ea pt freza de la civila, ca acolo sigur nu sufar depresii si daca nu iese perfect, si daca o da iar in bara schimb coaforul L-)

Creata lu' mama >:D< Esti frumoasa rau! In ultimele doua poze imi place muuuult cum iti sta, fix asa neglijent cum e!

1. Nu pricep de ce trebuie sa-ti pui si par de catel mort in cap. Oricum nu va sta cret ca al tau si dupa cateva ore va arata ca o blana plouata.
2. Cerceii sunt dementiali :x (poti sa-mi iei si mie unii si sa mi-i pui la posta :-p glumesc)!

mortisha_20
12.04.2010, 20:54:40

@ roxya, extensiile ce le-am vazut eu azi difera ca lungime a bandei, este cu 4,3,sau 2 clipsuri, si se folosesc in diferite zone ale capului.
@nori : sunt f scumpe pt ca sunt din par natural, cele din par artificial sunt mai ieftine
@ angi : sezi femeie pe c*ru tau otzara ca nu-i usor de gasit joburi in ziua de azi :-p
mie imi place tare prima poza. bine arati superb in toate pozele, esti fotogenica rau, eu in poze ba am un deget in nas ba in gura :)) ba ma stramb. imi place asha mai neglijent, dar vezi tu la civila ce si cum, sia poi ai timp sa mai schimbi ce nu-ti place

dianaruxi
12.04.2010, 20:54:56

sunt de acord cu tine, eu una nu i-as mai da o sansa, m-am saturat, mi s-a acrit de fiecare data cand le ceri ceva sa iasa altceva.

mortisha_20
12.04.2010, 20:56:02

si sa-ti mai zic ceva si pe mine la proba tot asha m-a facut in crestetul capului, k cik la spate ma face la nunta :)) k s-asa nu ma vad eu la spate :)) din fata sa-mi placa.

Biu
12.04.2010, 21:05:56
Creata lu' mama >:D< Esti frumoasa rau! In ultimele doua poze imi place muuuult cum iti sta, fix asa neglijent cum e!

1. Nu pricep de ce trebuie sa-ti pui si par de catel mort in cap. Oricum nu va sta cret ca al tau si dupa cateva ore va arata ca o blana plouata.
2. Cerceii sunt dementiali :x (poti sa-mi iei si mie unii si sa mi-i pui la posta :-p glumesc)!

vroiam par de catel mort in cap pt ca eu vroiam coada ca in poza asta :)) ( f tare faza cu catelu mort, sa nu cumva sa citeasca sotu ca la cat e de mistocar rade de mine 2 ani de acuma-ncolo :)):)):)) )
deci coada ca in prima poza, la ceafa ca in poza 2 combinat cu poza 3, a iesit a4-a varianta 8-}
cerceii sunt de la meli melo, ca si ceilalti. cam mari, but i love them :x. nu-mi mai pun nimic la gat, doar cerceii astia si puful ramane. ( bine si voalul dimineata, la poze si la ceremonia religioasa, dupa aceea jos cu el ca are 2 metri jumate, ma trage la vale :-p )

Cami_
12.04.2010, 21:35:21
vroiam par de catel mort in cap pt ca eu vroiam coada ca in poza asta :)) ( f tare faza cu catelu mort, sa nu cumva sa citeasca sotu ca la cat e de mistocar rade de mine 2 ani de acuma-ncolo :)):)):)) )
deci coada ca in prima poza, la ceafa ca in poza 2 combinat cu poza 3, a iesit a4-a varianta 8-}
cerceii sunt de la meli melo, ca si ceilalti. cam mari, but i love them :x. nu-mi mai pun nimic la gat, doar cerceii astia si puful ramane. ( bine si voalul dimineata, la poze si la ceremonia religioasa, dupa aceea jos cu el ca are 2 metri jumate, ma trage la vale :-p )
Am inteles. Foate draguta coada (din par de catel). Sper sa-ti reuseasca coafeza ceea ce vrei, cu atat mai mult cu cat nu-i foarte dificil.
Vei fi superba oricum. Esti enervant de frumoasa si fotogenica! :*

Nu puteam sa-mi pun si eu nunta in mai?! Ca vad ca tot pe-aici trag... :))

Arcee
12.04.2010, 21:40:23

aham.. am inteles..mie cred ca imi pune unele pe inel..parca asa zicea tipe.. in fine...
iubita..sincer, dar sa nu te superi pe mine..schimba coafeza...eu cred ca asa puteai sa ti-l faci si tu sau o prietena, pare nefinisat...esti asa de frumoasa si cu ochi superbi si ar fi pacat sa-ti arate parul ca o claie de fan...ce n-as da ca si al meu sa fie asa..am 3 fire si alea linse ca de vaca:((

dianaruxi
12.04.2010, 22:31:55
da oricum tie ti-ar sta bine si cu un catel mort pe cap, deci poate sa o dea in bara rau de tot tanti aia ca nu conteaza, si esti si fotogenica, eu sunt ca un copil prost nu ies deloc bine in poze.

Biu
12.04.2010, 23:52:25
da oricum tie ti-ar sta bine si cu un catel mort pe cap, deci poate sa o dea in bara rau de tot tanti aia ca nu conteaza, si esti si fotogenica, eu sunt ca un copil prost nu ies deloc bine in poze.

fetelor ma faceti sa inrosesc, eu nu ma vad foarte fotogenica :-B

hai Babi muta-ti nunta in mai ca aici la noi e bisericuta faina :*

Si roxya, nu stiu nici eu exact care-s mesele cu inel, dar sper ca nu sunt permanente, pt ca acelea iti strica f tare parul tau. eu am vazut unele cu clip on, le dai jos ca pe niste agrafe. intre timp am mai dat si eu pe goagal, si am gasit mai rezonabile la pret, si in mai multe varinate. Stiu ca imaginea cu freza mea arata o coafeza dezastru, dar eu pana acum am fost foarte multumita de cum m-a aranjat. Azi a busit-o deoarece i s-au intercalat programarile si m-a cam fuserit. Era pe sistemul cum i-a zis si Mortishei cofeza, las ca la spate oricum nu te vezi :)) De aceea am zis ca ii mai dau o sansa la civila, vedem ....

tcv16
13.04.2010, 07:17:39
Am salvat pozele ca inspiratie. Te pup!

foxxy
13.04.2010, 09:43:55
Fetelor, aveti ceva idei pt alternativa "pernutza pt verighete" ?
Nu vleau pernutza, m-ar tenta un cosuletz, o cutiutza mai patratoasa si eleganta, un cufar mic.....ati vazut ceva de genul asta pe net ?

Am gasit doar o scoica , inauntru are 2 snuruletze de care se prind verighetele, apoi scoica se inchide si prinde verighetele inauntru.

atreya
13.04.2010, 10:46:39
Hey,

Am mai rezolvat si noi cate ceva, semnat contractul cu florile si inceput cursurile de dans...o s fie super zic eu:)

in rest mai e timp..pupici

mortisha_20
13.04.2010, 10:50:45
Fetelor, aveti ceva idei pt alternativa "pernutza pt verighete" ?
Nu vleau pernutza, m-ar tenta un cosuletz, o cutiutza mai patratoasa si eleganta, un cufar mic.....ati vazut ceva de genul asta pe net ?

Am gasit doar o scoica , inauntru are 2 snuruletze de care se prind verighetele, apoi scoica se inchide si prinde verighetele inauntru.
foarte interesanta scoica. eu am de ales un cufaras alb, primit la cumpararea verigetelor sau o pernutza.

foxxy
13.04.2010, 10:55:32
foarte interesanta scoica. eu am de ales un cufaras alb, primit la cumpararea verigetelor sau o pernutza.

Nu cumva ai o poza cu acel cufaras, m-aifacut tare curioasa.

Aceasta este scoica:

mortisha_20
13.04.2010, 10:59:02
Nu cumva ai o poza cu acel cufaras, m-aifacut tare curioasa.

Aceasta este scoica:
dragutza scoica. sa caut sa vad prin comp daca am pozat-o fara sa-mi dau seama, nu e la mine acasa, noi am dus totul la mama, ca de acolo plecam amandoi. dar nu-ti imagina k e un cufar, e o cutiutza alba .

emilinicole
13.04.2010, 11:00:03
noi averm o pernuta, de la niste prieteni care au facut nunta anul trecut:)

mortisha_20
13.04.2010, 11:01:34
nu am cu cutia inchisa, dar ca sa-ti faci o idee. tin sa spun k nu mai am verighetele astea :)

foxxy
13.04.2010, 11:04:21
nu am cu cutia inchisa, dar ca sa-ti faci o idee. tin sa spun k nu mai am verighetele astea :)

dap, stiu povestea cu verigheta pierduta prin " canalele" masinii :)
Imi place cutia, este o idee buna, am sa caut prin Unirea poate gasesc pe la bijuterii ceva in genul acesta.

<Mercic

mortisha_20
13.04.2010, 11:16:52
dap, stiu povestea cu verigheta pierduta prin " canalele" masinii :)
Imi place cutia, este o idee buna, am sa caut prin Unirea poate gasesc pe la bijuterii ceva in genul acesta.

<Mercic
trebuie sa gasesti k doar tot dintr-o bijuterie am luat-o

ruxi86
13.04.2010, 14:14:15

Biu si eu iti dau dreptate ... dintr-o parte arata bine, de la spate dezastru. Desi imi place tare mult cum sta cu parul aranjat asa neglijent ... partea buna este ca esti tu frumusica foc si al naibii de fotogenica :* si ai facut pozele astea tare mai mai :D

Ar trebui sa imi dai si mie un pic de la tine sa fiu si eu fotogenica asa ... ca vorba lu' Mortisha eu ba sunt cu mana'n nas, ba ma stramb, ba cine stie ce mai fac si mereu ies aiurea. :))

Si eu am facut ieri o mini-proba de coafura ... s-a jucat un picut sormea cu parul meu sa vedem ce se poate face din el ca este si rar si scurt. O sa va pun poze zilele astea sa vedeti si voi ce a iesit. :D

Pupici si spor la pregatiri in continuare!

angi300
14.04.2010, 12:47:57
daca tot vorbiti de programari..eu in 11 imi fac proba.....
maine ma duc si eu la dentist (pt periaj &co).
pana una alta...doar anul trecut mi-am dat comanda de la veronesse de pantofi fuchsia insa pe atunci era alb si negru culorile nunti, iar acum tinand cont ca le-am schimbat mi-am schimbat si pantofii..si ieri mi-am dat comanda tot de la veronesse dar albastri (model schimbat). astia au fost mai ieftini 320 lei.
in rest am plasat comanda pt pix si cartea de oaspeti.
acuma vad ca mai am o luna. parca incep sa am fluturi...fetele care sunteti in fata....cum stati cu emotiile?
biu pai stau stau....dar mai bine acuma decat mai incolo.

Arcee
14.04.2010, 13:19:57
Fetelor..mare atentie unde va tineti bautura pt nunta..la mine la bloc s-au spart vreo 10 pivnite, inclusiv a mea..si am ramas fara tot vinul de nunta:((

dianaruxi
14.04.2010, 13:49:23
Fetelor..mare atentie unde va tineti bautura pt nunta..la mine la bloc s-au spart vreo 10 pivnite, inclusiv a mea..si am ramas fara tot vinul de nunta:((
doamne fereste nu mai stiu ce sa fure. cat vin aveai si cat costase?

Arcee
14.04.2010, 14:05:21
doamne fereste nu mai stiu ce sa fure. cat vin aveai si cat costase?
pai aveam 110 sticle..nu mai stiu exact cat am dat parca pana in 8 mil...o sa cumparam altul in saptamana aceea si il duc direct la restaurant..
sau il tin in masina ca e mai sigur se pare
#-o..de la mine vin de la vecini muraturi.. si uite asa au si ei de o petrecere...asta e.. e pacatul lor. chiar daca nu ii prinde politia totul se judeca intr-un final..

..si ca sa mai destind atmosfera (ca tot am venit acasa de la scarbici si macar sa mai stau de vorba cu voi ca nu mai apuc)..aseara m-am intalnit cu tipa cu florile sa-i mai dau nista bani si sa mai modificam cate ceva: buchetul meu + in poza a doua funda pt buchet,cocarda mire, buchet nasa, lumanari (trandafiri albi si frezii albe), aranjament masa trandafiri bordo si frezii albe

emilinicole
14.04.2010, 14:40:51
daca tot vorbiti de programari..eu in 11 imi fac proba.....
maine ma duc si eu la dentist (pt periaj &co).
pana una alta...doar anul trecut mi-am dat comanda de la veronesse de pantofi fuchsia insa pe atunci era alb si negru culorile nunti, iar acum tinand cont ca le-am schimbat mi-am schimbat si pantofii..si ieri mi-am dat comanda tot de la veronesse dar albastri (model schimbat). astia au fost mai ieftini 320 lei.
in rest am plasat comanda pt pix si cartea de oaspeti.
acuma vad ca mai am o luna. parca incep sa am fluturi...fetele care sunteti in fata....cum stati cu emotiile?
biu pai stau stau....dar mai bine acuma decat mai incolo.

eu strang confirmari:)..emotii sunt cateva..
e ok..ajungeti si voi acolo..uite acus:)

Crina10
14.04.2010, 15:05:36
Eu mai am 24 zile pana la nunta , nu imi vine sa cred k am mai putin de 1 luna...abia acum incep sa realizez k se apropie. ;;) Cine are mai repede nunta? Aveti emotii?

emilinicole
14.04.2010, 15:47:43
Eu mai am 24 zile pana la nunta , nu imi vine sa cred k am mai putin de 1 luna...abia acum incep sa realizez k se apropie. ;;) Cine are mai repede nunta? Aveti emotii?

eu si mortisha avem pe 1 mai:) deci avem 16 zile:madlaugh:
pai de la 9 la 18 la serviciu..nu prea e timp de emotii..dupa..mai gasesc cateva..dar habar nu am sa spun:)))))))))))

mortisha_20
14.04.2010, 17:17:21
vai, ce situatie naspa. eu am dat comanda de vin tocmai din Vrancea si a vb nasu cu baiatul ala si l-am rugat sa il tina la ei acolo in conditii optime pana la nunta

emotii ce-s alea? eu doar knd ma gasesc cu cate cineva si imi aduce aminte, ma apuca cate un fior.
azi am fost si am facut programare pt vopsit, ptr pensat si gomaj si ....aaa si mi-am luat sandalutze de schimb. sa va pun si pozici.

angi300
14.04.2010, 19:04:33
roxya007 imi pare rau.... chiar ca lumea asta e de pierit...am fost si noi sambata la nasi in vizita si cand sa urcam in masina numai ce am vazut ca lipseste un capac de la roata din fata....au zis nasii ca sa mai venim pe la ei...=))
emilinicole eu nu am ce confirmari sa strang ..noi toti pe care i-am chemat au zis pe loc ca vin...acuma parca incep sa-mi fac probleme...ca parca nu poate fi chiar asa de perfecta treaba
mortisha_20 imi plac enorm sandalele.....trebuie sa-mi caut si eu ceva de schimb ca pe tocuri de 10 sigur nu rezist.

foxxy
14.04.2010, 19:18:08
emotii ce-s alea? eu doar knd ma gasesc cu cate cineva si imi aduce aminte, ma apuca cate un fior.
azi am fost si am facut programare pt vopsit, ptr pensat si gomaj si ....aaa si mi-am luat sandalutze de schimb. sa va pun si pozici.

Foarte faine sandalele, si par si comode. \:D/
Mi-ar place as ceva de schimb, in loc de balerini.

mortisha_20
14.04.2010, 19:29:26
intradevar sunt atat de comode pe cat par. si eu prima data am cautat balerini, apoi mi-am adus aminte k rochitza a fost scurtata dupa pantofi de 7 cm, nu au sandalutzele chiar 7 cm, dar nici f joase nu sunt. ma mai bucur k nu are unde sa ma roada :). eu caut de 3 sapt si abia azi am gasit

Biu
15.04.2010, 00:29:33
fetele, azi in sfarsit am inceput sa merg la impachetari si masaj anticelulitic #:-S, deja ma simt mai increzatoare :))
ne-am hotarat sa facem civila in 30 aprilie, maine ma duc la medicul de familie sa iau trimitere, pt ca luni ar trebui sa facem analizele, dupa calculele mele.

@angi300 : si mie mi-au confirmat toti pe loc, dar eu totusi ii mai sun cu 2 sapt inainte, ca totusi cred ca unii au zis ca vin si nici nu s-au uitat in calendar cand o fi 22 mai.... si ia pune-te pe probat de rochii, de 3 luni te trimit !!! meriti bataie ( la cap, ce crezi ;)) )

@mortisha : super comode par sandalutele, felicitari pentru achizitie

@roxya : sunt socata, cum saracia ti-au furat vinul de nunta ? ce nesimititi, nu s-or prins ca nu sunteti voi spirtari si ca va trebuie la ospatz ? jur ca nu o sa-i inteleg niciodata pe astia de fura muraturi, ce tara avem....:-<

emilinicole
15.04.2010, 09:59:15
roxya007 imi pare rau.... chiar ca lumea asta e de pierit...am fost si noi sambata la nasi in vizita si cand sa urcam in masina numai ce am vazut ca lipseste un capac de la roata din fata....au zis nasii ca sa mai venim pe la ei...=))
emilinicole eu nu am ce confirmari sa strang ..noi toti pe care i-am chemat au zis pe loc ca vin...acuma parca incep sa-mi fac probleme...ca parca nu poate fi chiar asa de perfecta treaba
mortisha_20 imi plac enorm sandalele.....trebuie sa-mi caut si eu ceva de schimb ca pe tocuri de 10 sigur nu rezist.

prietenii nostri, cei la care ne-am asteptat sa vina au zis toti ca vin, doar 3 nu vin..si mai avem vreo 7-8 de intrebat..dar e ok, stii care e faza ca si noua ne-au zis ca vin, dar nu vreau sa platesc nush cate meniuri in plus daca nu vin, prefer sa nu risc, nu ma supar daca nu vin, dar mai bine sa spuna...la fel fac si ai nostri..oricum eu imi iau o miza si comand mai putin cu 10 menirui, ca au zis cei de la rest ca pot asigura 10-15 meniuri.

mortisha_20
15.04.2010, 10:09:16
prietenii nostri, cei la care ne-am asteptat sa vina au zis toti ca vin, doar 3 nu vin..si mai avem vreo 7-8 de intrebat..dar e ok, stii care e faza ca si noua ne-au zis ca vin, dar nu vreau sa platesc nush cate meniuri in plus daca nu vin, prefer sa nu risc, nu ma supar daca nu vin, dar mai bine sa spuna...la fel fac si ai nostri..oricum eu imi iau o miza si comand mai putin cu 10 menirui, ca au zis cei de la rest ca pot asigura 10-15 meniuri.
eu am fost f trista aseara. toti ce-i pe care ma bazam nu vin, din partea mea, infara de neamuri, nu vine nimeni, nicio prietena nimic, aseara ma gandeam cine ma imbraca, dc mi se intampla mie asha. oameni se strang, dar cei pe care ii doream nu vin.
a si sa va spun topul refuzurilor. "nu mai putem veni k am amanat si noi nunta", adik sa inteleg k veneau numai dk faceau ei nunta sa ma duc si eu la ei. bine fie si asha, nu fac anu asta, dar la anu sau peste 2 tot fac. altul nu vine k i-a luat permisu :)) altul k strange bani sa=si faca concediu si nu are bani de dat aiurea. si lista poate continua.
si mie mi-au zis k rest e capabil sa faca 20 de meniuri peste comanda. am sa dau nr de meniuri cu 5-10 mai putine. mai bine sa se chinuie sa faca decat sa platesc din buzunar.

emilinicole
15.04.2010, 10:24:41
eu am fost f trista aseara. toti ce-i pe care ma bazam nu vin, din partea mea, infara de neamuri, nu vine nimeni, nicio prietena nimic, aseara ma gandeam cine ma imbraca, dc mi se intampla mie asha. oameni se strang, dar cei pe care ii doream nu vin.
a si sa va spun topul refuzurilor. "nu mai putem veni k am amanat si noi nunta", adik sa inteleg k veneau numai dk faceau ei nunta sa ma duc si eu la ei. bine fie si asha, nu fac anu asta, dar la anu sau peste 2 tot fac. altul nu vine k i-a luat permisu :)) altul k strange bani sa=si faca concediu si nu are bani de dat aiurea. si lista poate continua.
si mie mi-au zis k rest e capabil sa faca 20 de meniuri peste comanda. am sa dau nr de meniuri cu 5-10 mai putine. mai bine sa se chinuie sa faca decat sa platesc din buzunar.

nu mai fi trista mortisha..o iei pe nasa sa te imbrace..pe mama..gasesti tu..eu de la un prieten de-al "sotului"(nu ma pot obisnui sa ii spun asa:)))) ma asteptam sa vina..si nu vine..dar asta e..avem de unde taia..
dar ai tai au niste motive...mie nu acum imi e..ca ei confirma..dar daca confirma si nu vin..pai mor cu ei de gat apoi..de la obraz le zic...

cristina08
15.04.2010, 11:28:35
cred ca trebuie insistat pentru raspunsuri pentru ca e mult mai rau sa ne trezim cu o cheltuiala mare pentru ca nu au fost ei in stare sa ne spuna ca nu vin.
Se pare ca asa sunt vremurile de azi, si eu am fost foarte dezamagita de unii prieteni si mai ales de cateva rude care nici nu ma asteptam sa nu vina. E aiurea dar macar sa ne spuna. Sper sa aiba atata minte sa ne spuna, pentru ca nu e tocmai ieftin un meniu.

atreya
15.04.2010, 11:39:40
cred ca trebuie insistat pentru raspunsuri pentru ca e mult mai rau sa ne trezim cu o cheltuiala mare pentru ca nu au fost ei in stare sa ne spuna ca nu vin.
Se pare ca asa sunt vremurile de azi, si eu am fost foarte dezamagita de unii prieteni si mai ales de cateva rude care nici nu ma asteptam sa nu vina. E aiurea dar macar sa ne spuna. Sper sa aiba atata minte sa ne spuna, pentru ca nu e tocmai ieftin un meniu.

OOfff... si eu ma gandesc cu groaza ca o sa trebuiasca sa-i intreb pe cate unii si o sa oscileze si pe urma nu vin. Eu ma gandesc la fel, 10-15 meniuri in minus si asta este.
cred ca peste 20 zile maxim o sa incep sa-i stresez cu telefoane..

va pup pe toate!

rain_girl
15.04.2010, 12:05:46
Sa va spun si eu o poveste. Deloc placuta de altfel. Deci noi cand ne-am hotarat sa facem nunta, anul trecut, primul lucru pe care l-am rezolvat a fost masina pentru nunta. O sa va intrebati probabil de ce asa mare graba cu masina. Ei bine, am vazut-o eu o data in oras si i-am zis iubitului meu ca daca ne casatorim, aia vreau sa fie masina. Era o masina de epoca superba, crem, adusa din Anglia. Zis si facut. Cum sotul meu are firma de piese auto, iar proprietarul masinii era un fost coleg de liceu de-al lui, n-a fost deloc greu sa obtina ce-am vrut. Deci de prin noiembrie, eu stiam ca masina e asigurata. Tipul foarte incantat, sigur, cum sa nu. Nu stiu daca era vorba de o presimtire sau nu, dar de fiecare data il rugam pe iubi al meu sa-i aminteasca tipului ca masina e a noastra pe 29 mai. Din nou, zis si facut. Ce credeti? Intr-o dimineata, ma suna iubitul meu si imi spune ca are o veste buna si una foarte proasta. Habar nu aveam la ce sa ma gandesc. Si bineinteles am vrut vestea proasta mai intai. Il sunase in dimineata respectiva nevasta tipului cu masina sa-i spuna ca de fapt masina fusese inchiriata unei agentii din Baia Mare cu mult timp inainte si sotul ei n-a stiut. Iar acum idiotului ii era rusine sa sune el si a pus-o pe nevasta-sa! Si imi spune asta acum, pe ultima suta de metri! Deci am crezut ca innebunesc! Si acum trebuie sa ma apuc iar de cautat masina. Simt ca o iau iarasi de la inceput!

mortisha_20
15.04.2010, 12:08:19
nu mai fi trista mortisha..o iei pe nasa sa te imbrace..pe mama..gasesti tu..eu de la un prieten de-al "sotului"(nu ma pot obisnui sa ii spun asa:)))) ma asteptam sa vina..si nu vine..dar asta e..avem de unde taia..
dar ai tai au niste motive...mie nu acum imi e..ca ei confirma..dar daca confirma si nu vin..pai mor cu ei de gat apoi..de la obraz le zic...
pai si eu le-am spus k mai mult apreciez k imi spun NU, decat sa zica da si apoi sa nu vina.

mortisha_20
15.04.2010, 12:11:14
Sa va spun si eu o poveste. Deloc placuta de altfel. Deci noi cand ne-am hotarat sa facem nunta, anul trecut, primul lucru pe care l-am rezolvat a fost masina pentru nunta. O sa va intrebati probabil de ce asa mare graba cu masina. Ei bine, am vazut-o eu o data in oras si i-am zis iubitului meu ca daca ne casatorim, aia vreau sa fie masina. Era o masina de epoca superba, crem, adusa din Anglia. Zis si facut. Cum sotul meu are firma de piese auto, iar proprietarul masinii era un fost coleg de liceu de-al lui, n-a fost deloc greu sa obtina ce-am vrut. Deci de prin noiembrie, eu stiam ca masina e asigurata. Tipul foarte incantat, sigur, cum sa nu. Nu stiu daca era vorba de o presimtire sau nu, dar de fiecare data il rugam pe iubi al meu sa-i aminteasca tipului ca masina e a noastra pe 29 mai. Din nou, zis si facut. Ce credeti? Intr-o dimineata, ma suna iubitul meu si imi spune ca are o veste buna si una foarte proasta. Habar nu aveam la ce sa ma gandesc. Si bineinteles am vrut vestea proasta mai intai. Il sunase in dimineata respectiva nevasta tipului cu masina sa-i spuna ca de fapt masina fusese inchiriata unei agentii din Baia Mare cu mult timp inainte si sotul ei n-a stiut. Iar acum idiotului ii era rusine sa sune el si a pus-o pe nevasta-sa! Si imi spune asta acum, pe ultima suta de metri! Deci am crezut ca innebunesc! Si acum trebuie sa ma apuc iar de cautat masina. Simt ca o iau iarasi de la inceput!
rain_girl iti doresc k asta sa fie singura problema la nunta. eu nici nu ma gandesc la masini, decoratiuni masini si alte alea.
eu sunt dezamagita k desi aveam petentii la oamenii carora le-am dat invitatii macar sa sune sa zica nu, dar tot noi sunam, mai bine nu iroseam tusu ala pe invitatie .

emilinicole
15.04.2010, 12:20:35
rain_girl iti doresc k asta sa fie singura problema la nunta. eu nici nu ma gandesc la masini, decoratiuni masini si alte alea.
eu sunt dezamagita k desi aveam petentii la oamenii carora le-am dat invitatii macar sa sune sa zica nu, dar tot noi sunam, mai bine nu iroseam tusu ala pe invitatie .

noi nici nu am scris pe invitatie sa ne sune ei..ca stiam de la alti prieteni care au avut nunta ca nu suna..asa ca sunam noi pe toti..parintii pe ai lor si gata:)

cristina08
15.04.2010, 12:20:45
Astea cred ca sunt incercarile inainte de nunta prin care trebuie sa trecem toate.
E bine sa fim increzatoare ca pana la urma va fi bine cu sau fara cei de la care ne-am asteptat sa ne fie alaturi.

rain_girl
15.04.2010, 12:27:28
Sincer eu la asta nici nu ma mai gandesc...ca stiu ca impart invitatii degeaba. Pacat ca am facut invitatii asa frumoase:) Sunt convinsa ca din partea mea o sa vina numai familia de gradul I, pentru ca sunt tocmai din Suceava...si e putin probabil sa bata cineva atata drum, desi am asigurat si transportul si cazarea. De asta o sa ma stresez putin mai incolo:)
Singura parte buna e ca am familie destul de mare...daca ne adunam toti, cu copii cu tot...suntem vreo 20:))

mortisha_20
15.04.2010, 13:18:19
fetelor am facut si eu un calcul minim si imi ies 64 de familii cu tot cu noi. nunta mi-o fac nasii, dar oricum sunt cunsotinte comune, nasa mea fiind matusa mea

beatrice_cossma
15.04.2010, 13:26:53
Hey dragelor... am si eu poze cu rochita mea: Coco de la Maggie Soterro. Inca nu am ridicat-o pentru ca trebuie scurtata... si calcata.
Undeva la sfarsitul lunii, cand voi merge s-o ridic voi ridica si voalul pe care l-am cerut modificat... mai pompos si asimetric. ;))

ruxi86
15.04.2010, 13:32:40

Mortisha, din pacate nu prea avem ce face si va trebui tot noi sa punem mana pe telefon sa ii sunam pe toti celor carora le-am dat invitatiile, pt ca nimeni nu iti va confirma prezenta la nunta, in afara de neamurile foarte apropiate bineinteles.
Noi am preferat sa scriem textul acela cu confirmarea acasa decat sa il dam la o tipografie pt ca stiam ca oricum scriem degeaba acel text, dar am zis hai sa fie si ala ca asa face mai toata lumea.
Si noi o sa ne apucam cam cu vreo 2-3 sapt inainte de nunta sa telefonam pe toata lumea ca sa strangem confirmarile ca sa dam nr. exact de meniuri cu 2 sapt. inainte de nunta la restaurant.

@ rain_girl: imi pare rau pt ce ti s-a intamplat cu masina. Sper sa se rezolve cat mai repede si sa gasiti masinuta "voastra"!!! Si noi ne doream o masina mai speciala pt ziua nuntii, dar am renuntat la aceasta idee pt ca lista invitatiilor a inceput sa se micsoreze inca dinainte sa incepem impartirea invitatilor. Ne-am gandit ca cea mai potrivita masina ramane tot Fuxi al nostru ;))

Hey dragelor... am si eu poze cu rochita mea: Coco de la Maggie Soterro. Inca nu am ridicat-o pentru ca trebuie scurtata... si calcata.
Undeva la sfarsitul lunii, cand voi merge s-o ridic voi ridica si voalul pe care l-am cerut modificat... mai pompos si asimetric. ;))

Superba rochita! Iti vine ca turnata, se vede ca este rochita ta! Sa o porti sanatoasa si iti aduca numai noroc si fericire!

beatrice_cossma
15.04.2010, 14:15:55
Mortisha, din pacate nu prea avem ce face si va trebui tot noi sa punem mana pe telefon sa ii sunam pe toti celor carora le-am dat invitatiile, pt ca nimeni nu iti va confirma prezenta la nunta, in afara de neamurile foarte apropiate bineinteles.
Noi am preferat sa scriem textul acela cu confirmarea acasa decat sa il dam la o tipografie pt ca stiam ca oricum scriem degeaba acel text, dar am zis hai sa fie si ala ca asa face mai toata lumea.
Si noi o sa ne apucam cam cu vreo 2-3 sapt inainte de nunta sa telefonam pe toata lumea ca sa strangem confirmarile ca sa dam nr. exact de meniuri cu 2 sapt. inainte de nunta la restaurant.

@ rain_girl: imi pare rau pt ce ti s-a intamplat cu masina. Sper sa se rezolve cat mai repede si sa gasiti masinuta "voastra"!!! Si noi ne doream o masina mai speciala pt ziua nuntii, dar am renuntat la aceasta idee pt ca lista invitatiilor a inceput sa se micsoreze inca dinainte sa incepem impartirea invitatilor. Ne-am gandit ca cea mai potrivita masina ramane tot Fuxi al nostru ;))

Superba rochita! Iti vine ca turnata, se vede ca este rochita ta! Sa o porti sanatoasa si iti aduca numai noroc si fericire!

Multumesc... tu cand ne pui poze cu rochita ta?

emilinicole
15.04.2010, 14:28:58

iti vine perfect:)
e foarte frumoasa!:)

anton_gianina
15.04.2010, 14:44:05
[QUOTE=angye16;2935137]din 2010 e 13 mil taxa.. noi cand am fost la biserica, in septembrie, ne-am inteles cu preotul pt 10 mil... doar ca nu ne-a dat nici o chitanta nimic.. si mi-e ca s-ar putea sa avem o surpriza la cun relig...
anyway.. stiu ca e ff scump, dar mi-a placut ff mult biserica..[/QUS/Scuze ca intru nepoftita gianina ma numesc si sunt o miresica de august 2010 mia atras atentia suma infernala care tia ceruto la biserica noi am dat taxa doar 100ron de ce asa mult sub ce pretext:-SS:Osau ticnit popii?poop

ruxi86
15.04.2010, 14:48:35
Multumesc... tu cand ne pui poze cu rochita ta?

Pai eu v-am pus poze cu rochita acum foarte multa vreme. Eu o am acasa de anul trecut, de prin octombrie-noiembrie. O sa caut sa vad unde am postat poze cu ea si mai pun link-ul odata.

norishor
15.04.2010, 16:00:10
Salutare fetelor!
Biu, ce draguta esti in poze. Ai dreptate in ceea ce priveste coafura. Abia astept sa vad cum iti va sta in varianta finala.
Beatrice_cosma e foarte frumoasa rochita ta si iti sta minunat. Sa o porti cu placere si sa dansezi toata noaptea in ea.

Ma scuzati ca nu va raspund tuturor dar sunt la serviciu si nu prea pot scrie mult. Mii de scuze!

Va pup pe toate si va doresc sa aveti spor la pregatiri!

CE PUTIN MAI AVEEEEEEM!

Arcee
15.04.2010, 17:31:02
Felicitari! Este superba rochita, toate rochitele maggie sottero au ceva special.. Sa o porti/dansezi sanatoasa si voioasa si sa ai o nunta de vis..>:D<

angi300
15.04.2010, 19:02:52
beatrice imi place enorm de mult rochia ta...
biu nu ma mai certa si tu.....ca maine ma duc, sper ca sambata sa vin cu ea.
am primit si noi cateva poze de la logodna....sa alegem pt cutia de dar ( am facut in jur de 200..dar doar atatea ne-a trimis)

foxxy
15.04.2010, 19:55:09

Foarte frumoasa rochia si iti vine si foarte bine. O sa fi superba !

norishor
15.04.2010, 19:59:01
Angi, sunt superbe pozele de la logodna. Felicitari, aveti un fotograf priceput!
Ce sa mai zic de voi...va potriviti si sunteti si foarte frumosi amandoi. Casa de piatra!>:D<

emilinicole
15.04.2010, 20:29:36
beatrice imi place enorm de mult rochia ta...
biu nu ma mai certa si tu.....ca maine ma duc, sper ca sambata sa vin cu ea.
am primit si noi cateva poze de la logodna....sa alegem pt cutia de dar ( am facut in jur de 200..dar doar atatea ne-a trimis)

foarte misto pozele angi....sigur o sa ai un album super:)

angi300
15.04.2010, 21:15:56
norishor, emilinicole multumesc mult. si eu sunt incantata de ele.

emilinicole
15.04.2010, 21:24:04

ai si de ce, kiar sunt super, imi place genul asta de poze:)>:D<

Arahne
15.04.2010, 22:15:55
Superba imi place si voalul e f finut cu modelul ala pe margine

loridana
16.04.2010, 09:26:08
Astea cred ca sunt incercarile inainte de nunta prin care trebuie sa trecem toate.
E bine sa fim increzatoare ca pana la urma va fi bine cu sau fara cei de la care ne-am asteptat sa ne fie alaturi.
Foarte bine spus ...>:D<

Arahne
16.04.2010, 10:40:45
Mi-a venit si mie coronita din State <:-P

beanna
16.04.2010, 11:44:37
Fetelor cu cat timp inainte de nunta va faceti modificarile la rochii? Eu mai am o luna si nu stiu ce sa fac...trebuie sa ma hotarasc daca duc maine rochia la Cluj la modificari sau sa mai astept? Nu stiu ce sa fac, voi ce m-ati sfatui? De slabit nu stiu cat as mai putea slabi, am 52kg; Ruxy stiam ca tu ai de modificat rochia, ai dus-o sau mai astepti?

Foarte bine iti vine rochita, ai o talie de invidiat, sa o porti cu mare placere!

RamiP
16.04.2010, 11:52:49
Fetelor cu cat timp inainte de nunta va faceti modificarile la rochii? Eu mai am o luna si nu stiu ce sa fac...trebuie sa ma hotarasc daca duc maine rochia la Cluj la modificari sau sa mai astept? Nu stiu ce sa fac, voi ce m-ati sfatui? De slabit nu stiu cat as mai putea slabi, am 52kg; Ruxy stiam ca tu ai de modificat rochia, ai dus-o sau mai astepti?

Sincer, eu nu as mai astepta...mai ai doar o luna ... daca cele de la atelier sunt f.aglomerate sau Doamne fereste intampina o probleme.... a mea cand am dus-o la modificat, mi s-a spus 2 saptamani si ups!surpriza! a stat acolo o luna, dar a iesit perfecta :)... ca sa slabesti intr-o luna asa mult sa iti ramana larga rochita ar trebui sa nu papi nimic :(..totusi... bafta si pupici!

beanna
16.04.2010, 11:57:47
Sincer, eu nu as mai astepta...mai ai doar o luna ... daca cele de la atelier sunt f.aglomerate sau Doamne fereste intampina o probleme.... a mea cand am dus-o la modificat, mi s-a spus 2 saptamani si ups!surpriza! a stat acolo o luna, dar a iesit perfecta :)... ca sa slabesti intr-o luna asa mult sa iti ramana larga rochita ar trebui sa nu papi nimic :(..totusi... bafta si pupici!
Tocmai am vorbit la telefon si mi-a spus sa merg pe 3 mai ca modifica in 1-2 zile si ca pana atunci are deja multe rochii; daca o duc o sa o tina acolo pentru ca modifica pt cele cu nunta mai apropiata:-?

RamiP
16.04.2010, 12:02:26
Tocmai am vorbit la telefon si mi-a spus sa merg pe 3 mai ca modifica in 1-2 zile si ca pana atunci are deja multe rochii; daca o duc o sa o tina acolo pentru ca modifica pt cele cu nunta mai apropiata:-?

dar mai exact ce modificari trebuie sa faca?!...

...totusi daca ele zic 1-2 zile..nu stiu ce sa zic...

beanna
16.04.2010, 12:30:49
Nu sunt modificari majore...lungime si putin pe solduri este mai larguta

ruxi86
16.04.2010, 12:54:36

Superbe pozele de la logodna, Angi! Imi plac tare mult!
Va sta tare bine impreuna! Sa aveti o nunta de vis!>:D<

@ Arahne: foarte frumoasa coronita si iti vine foarte bine! Sa o porti cu multa placere!

@ beanna: daca te referi la mine, eu nu am de modificat rochita, doar trebuie sa ii prind un nasturel la spate pt ca asa este sistemul de prindere al trenei, si nu mai avea nasturelul cu pricina cand am luat-o.

Apropo fetele, m-am facut si de rochita pe cununia civila. O sa imprumut o rochita neagra scurta, deasupra genunchilor de la sormea ca sa nu imi mai cumpar alta ca nu are rost. Mai trebuie doar sa imi iau pantofi rosii si accesorii rosii pt ca vreau neaparat sa merg pe rosu la cununia civila.

beatrice_cossma
16.04.2010, 13:10:57
iti vine perfect:)
e foarte frumoasa!:)
Multumesc mult

Pai eu v-am pus poze cu rochita acum foarte multa vreme. Eu o am acasa de anul trecut, de prin octombrie-noiembrie. O sa caut sa vad unde am postat poze cu ea si mai pun link-ul odata.
mmm... hai te rog, mai pune-ne poze... eu nu imi amintesc (spre rusinea mea) E tot de la Maggie Soterro?

Salutare fetelor!
Biu, ce draguta esti in poze. Ai dreptate in ceea ce priveste coafura. Abia astept sa vad cum iti va sta in varianta finala.
Beatrice_cosma e foarte frumoasa rochita ta si iti sta minunat. Sa o porti cu placere si sa dansezi toata noaptea in ea.
Ma scuzati ca nu va raspund tuturor dar sunt la serviciu si nu prea pot scrie mult. Mii de scuze!
Va pup pe toate si va doresc sa aveti spor la pregatiri!
CE PUTIN MAI AVEEEEEEM!
Multumesc ... DAAAAAAAAAAAAA , mai e atat de putin ;))

Superba imi place si voalul e f finut cu modelul ala pe margine
Multumesc mult ! :)

Mi-a venit si mie coronita din State <:-P
Coronita ta asa va sta ... pe frunte? Imi amintesc ca ai o rochita alba cu un bie negru, nu?

mortisha_20
16.04.2010, 13:22:02
\
Multumesc ... DAAAAAAAAAAAAA , mai e atat de putin ;))
voi va plangeti eu mai am 14 zile :))

Arahne
16.04.2010, 13:24:10
Coronita ta asa va sta ... pe frunte? Imi amintesc ca ai o rochita alba cu un bie negru, nu?
Da rochia e alba, pe talie si in spate negru(de asta am si comandat-o cu floricele negre pe lateral) si da va sta pe frunte e gen LOTR ;)) Cam singurul moft pe care l-am avut

RamiP
16.04.2010, 13:48:37
Nu sunt modificari majore...lungime si putin pe solduri este mai larguta

A, pai chiar e putin de facut :)

mama...nu vreau sa ma gandesc cum e in ultimile 2-1 saptamani...8-}

emilinicole
16.04.2010, 15:13:09
A, pai chiar e putin de facut :)

mie tot undeva la sold trebuie sa imi modifice, scurtata si calcata..si e gata maine , am dus-o sambata, am fost marti pt scurtat(a scurtat-o pe mine)..si maine ma duc sa o iau..o probez..daca e nevoie de ceva fac atunci si o ridic.
eu zic sa luati in considerare ca acum sunt nunti week-end de week-end, si toate casele de moda sunt aglomerate,luati-va ca marja de eroare o saptama pt modificari ca nu stii ce intervine..

hai k nu esti singurica..mai sunt si eu:))

foxxy
16.04.2010, 19:04:35
Si eu ;))
AMR: 2 saptamani