PDA

Versiunea completa : Pregatirile miresicilor de mai 2010

Pagini : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 [36] 37 38 39 40

mortisha_20
16.04.2010, 21:10:48
intradevar a mai ramas f putin timp

gnm
16.04.2010, 22:47:45
chiar vine luna mai?#-o nu cumva ne inselam? pe zi ce trece imi dau seama ca se apropie ziua ,,z" si ma sperii.... parca incep sa am emotii! eu:O cea mai tare din parcare:Oincep sa simt cum mi-se strecoara fiorul in oase8-} mi-e teama sa nu intervina ceva sa-mi strice ziua, sa nu reusesc sa rezolv ceva(iar eu am totul pregatit,mai ramane doar sa ma fac frumoasa si sa ma prezint la primarie!!!!!) nu stiu,devin paranoica!!!!!:madlaugh:

Biu
17.04.2010, 00:24:21
fetele, mi-am facut si eu voaleta. in poza se vede paan cam albastra, dar de fapt e chiar mov ;)

acuma dilema, ce imi iau deaspura rochiei ? am cautat ceva bej/crem... dar nu gasesc nimic.... dca iau mov sunt iar prea mov... :-s

@gnm : bine ai revenit ! >:D<, si nu-i zice paranoia, ca-i zice sindromul dinaintea nuntii :))

Arahne
17.04.2010, 08:49:44
fetele, mi-am facut si eu voaleta. in poza se vede paan cam albastra, dar de fapt e chiar mov ;)

acuma dilema, ce imi iau deaspura rochiei ? am cautat ceva bej/crem... dar nu gasesc nimic.... dca iau mov sunt iar prea mov... :-s

@gnm : bine ai revenit ! >:D<, si nu-i zice paranoia, ca-i zice sindromul dinaintea nuntii :))
marfa ti-a iesit, ce cul e plasa? Ca nu-mi dau seama

tcv16
17.04.2010, 14:03:13
o luna si 3 zile;))?

te pup! abia astept sa vad pozele

gnm
17.04.2010, 14:13:59

pai ,,sindromul" asta sa stea la fetele tinere,fara experienta:gen_20: nu la cotoarbe batrane ca mine! inima mea batraioara nu mai rezista la astfel de emotii:-SS!
cred ca ma dau pe ceai de tei ca remediu:D

baibianca
17.04.2010, 16:59:57
Buna fetelor!

Si eu am nunta in mai, pe 22 :) inca nu e gata rochia, o fac pe comanda, insa sunt happy ca azi am dat comanda de pantofi :D abia stept s aii ridic!

Aveti cumva idee ce atributii are nasa? :))

Va pup!

am uitat sa ma si subscriu :D

ruxi86
17.04.2010, 18:07:21

Foarte frumoasa combinatia, Biu! Si voaleta ti-a iesit foarte bine! Sa le porti sanatoasa! :*

@gnm: bine ai revenit printre noi :*

@dianaruxi: casa de piatra, draga mea! ca azi ai cununia civila, sper sa iasa totul asa cum iti doresti si sa ai o cununie civila superbaaaaa :*

@beatrice_cossma: promit ca am sa caut unde am postat pozele si le voi adauga din nou. este monalisa royale de la maggie sottero!

@baibianca: bine ai venit printre noi si spor la pregatiri in continuare >:D< ca mai avem tare putintel.

Biu
17.04.2010, 18:56:35
marfa ti-a iesit, ce cul e plasa? Ca nu-mi dau seama

e ivory plasa. ma tenta sa pun un roz fumuriu dar tot asa se vede :)), singura care parca are tenta de culoare (cand e desfacuta si asezatat pe fata ) e cea tucuaz

tcv :*, timpul tace si trece. D. mi-a pus pe desktop numaratoarea inversa, in fiecare dimineata vad "35 days to our wedding, baby", si asta tine loc de cafea :)). o luna si 3 zile inca suna bine, dar ma uit la 35.. pfuu ce repede trec...

Ruxi : :*

si Dianaruxi : Felicitariiii !!!! <:-P<:-P<:-P, vrem poze sa te vedem :*

Biu
17.04.2010, 23:23:09
azi am fost tare harnica, mi-am facut caietul de ganduri. e un caiet banal cu coperti tari caruia i-am cusut la masina ( am invatat sa fac si asta :-" ) o coperta din catifea mov...., i-am pus o brosa , si lanaga e si pixul care l-am cumparat gata facut cu pana

mortisha_20
17.04.2010, 23:37:46
13 zile mai am si eu. foarte putin. azi am fost la prima nunta de pe tpicul de Galati. I`m next

azi am fost tare harnica, mi-am facut caietul de ganduri. e un caiet banal cu coperti tari caruia i-am cusut la masina ( am invatat sa fac si asta :-" ) o coperta din catifea mov...., i-am pus o brosa , si lanaga e si pixul care l-am cumparat gata facut cu pana
Foarte draguzt caietelul, dar stie cineva ce trebuie sa faca cu el?

Biu
18.04.2010, 07:41:21
Foarte draguzt caietelul, dar stie cineva ce trebuie sa faca cu el?

nu am de gand sa-mi fac o masa speciala de gues book, de banii aia mai bine fac un candy bar pe tarasa :D, in schimb am sa dau sarcina domnisoarelor de onoare sa explice inv ce e cu el ;-)

ruxi86
18.04.2010, 18:58:07

Biu, m-ai omorat cu movul asta =)) Esti criminala cata rabdare ai sa faci atatea lucrusoare pt nunta, imi dau seama ca trebuie sa fie foarte frumos sa poti face tu ceva cu manuta ta. Numai cuvinte de lauda pt tine :*
Foarte frumos ti-a iesit caietul de ganduri si mi se pare si o idee tare buna sa rogi invitatii sa iti scrie acolo ceva! Peste zeci si zeci de ani, cand vei reciti acel caiet, o sa te treaca din nou emotiile din ziua nuntii ... vai ce frumos o sa fie ;-)

Mortisha, mai ai putintel de tot. Multa bafta la ultimele pregatiri sa iasa totul cum iti doresti si sa ai o nunta de visssss! >:D<

Biu
18.04.2010, 22:18:41
Biu, m-ai omorat cu movul asta =)) Esti criminala cata rabdare ai sa faci atatea lucrusoare pt nunta, imi dau seama ca trebuie sa fie foarte frumos sa poti face tu ceva cu manuta ta. Numai cuvinte de lauda pt tine :*
Foarte frumos ti-a iesit caietul de ganduri si mi se pare si o idee tare buna sa rogi invitatii sa iti scrie acolo ceva! Peste zeci si zeci de ani, cand vei reciti acel caiet, o sa te treaca din nou emotiile din ziua nuntii ... vai ce frumos o sa fie ;-)

Mortisha, mai ai putintel de tot. Multa bafta la ultimele pregatiri sa iasa totul cum iti doresti si sa ai o nunta de visssss! >:D<

vaiii eu asa m-am indragosti de catifeaua asta mov ca vreau sa imi fac un taior ( bine nu eu sa il fac, ca la asta chiar nu ma bag :)) )
si da, sa sti ca e o satisfactie sa vad ca le-am facut eu :D

Phoenix_Bird
18.04.2010, 23:09:06
Fetelor, mai am putin si ma inec la mal . Care stiti unde pot gasi in Bucuresti vulcani/artificii cu flacara rece pentru dansul miresei ? Nunta o am la mare, iar firma de decoratiuni de acolo nu are. De cateva zile mi s-a pus pata pe vulcanii astia (s-a trezit o prietena sa-mi spuna de ei) si de atunci caut in disperare, fara noroc :-SS

angi300
19.04.2010, 10:55:44
fetelor.....nu gasesc cercei lungi si asa mai mari nicaieri...ori nu caut eu bine ori nu caut bine....nu ma ajutati cu ceva site-uri...asta in caz ca ati dat de asa ceva..as vrea pe albastru.
biu nice nice
ai de capu meu..acuma vad ca imi arata pe zile.....26....ioi.....:(((((

norishor
19.04.2010, 11:51:16
Felicitari Dianaruxi pt cununie!

Se apropie si la noi ziua mult asteptata.
Azi am fost sa dam masurile pt casuta de bani. Sper sa fie frumoasa. O facem la comanda. Noi doar vom asambla piesele si o vom zugravi. :)
Mi-am luat bijuteriile sambata. Sunt din argint cu zirconiu. Sunt minunate. Imi plac foarte mult.
Am luat si jarteluta...baloane albe si pampoane de pus pe masini.
Bafta viitoare miresici, la pregatiri!>:D<

ruxi86
19.04.2010, 11:51:54
fetelor.....nu gasesc cercei lungi si asa mai mari nicaieri...ori nu caut eu bine ori nu caut bine....nu ma ajutati cu ceva site-uri...asta in caz ca ati dat de asa ceva..as vrea pe albastru.
biu nice nice
ai de capu meu..acuma vad ca imi arata pe zile.....26....ioi.....:(((((

Angi, ai incercat sa te uiti pe silverzone.ro?
Acolo am vazut ca au tot felul de modele de cercei, si mai lungi si mai scurti si cu pietricele si fara pietricele. Poate gasesti acolo ceva.
Dar prin oras nu ai gasit nimic? La Meli Melo sau Moa?

Nori, sa ne pui si noua poze cu bijuurile tale, sa le admiram si noi :)
Felicitari pt achizitii, sa va aduca numai bucurii si spor in continuare la ultimele pregatiri!

Noi credem ca vom merge in seara asta sa luam bautura pt nunta sau macar o parte. Vazusem la Metro o oferta buna la JB acum o saptamana, inainte sa plecam in concediu, si speram sa o mai gasim.

emilinicole
19.04.2010, 12:42:31
Hei,

DIANARUXI felictari:)esti o doamna acum:)

Fetelor eu mai sunt cu voi pana miercuri,.apoi plec la slatina sa depun actele si mai vin dupa nunta:)de fapt dupa luna de miere;)

mai e asa putin..si asa multe de facut:)

ruxi86
19.04.2010, 13:12:57
Hei,

Fetelor eu mai sunt cu voi pana miercuri,.apoi plec la slatina sa depun actele si mai vin dupa nunta:)de fapt dupa luna de miere;)

Sa ai multa bafta pt ultimele pregatiri! Sa iasa totul asa cum v-ati planificat si sa aveti o nunta de vis!!! >:D<

emilinicole
19.04.2010, 13:53:16
Sa ai multa bafta pt ultimele pregatiri! Sa iasa totul asa cum v-ati planificat si sa aveti o nunta de vis!!! >:D<

multumim, la fel si voua

norishor
19.04.2010, 13:56:43
Hei,

Nu imi vine sa cred! Cat de putin mai ai... Felicitari draga! Daca nu ne mai "vedem" iti doresc sa ai parte de o nunta mai frumoasa decat ti-ai imaginat! Sa fii o printesa! Sper ca invitatii sa se distreze de minune. Numai urari de bine. Te pupam emilinicole, una din primele noastre miresici!
Sa mai intri dupa aceea, cand poti, sa ne povestesti cum a fost. Eu o sa am nunta la aproape o luna dupa tine.

Ruxi, bijuteriile sunt acestea.349021349022
Le-am luat de la Splend'or Timisoara. In poze nu se vede cat de tare stralucesc. Cum le-am vazut, m-am indragostit de ele.

ruxi86
19.04.2010, 14:01:46
Nu imi vine sa cred! Cat de putin mai ai... Felicitari draga! Daca nu ne mai "vedem" iti doresc sa ai parte de o nunta mai frumoasa decat ti-ai imaginat! Sa fii o printesa! Sper ca invitatii sa se distreze de minune. Numai urari de bine. Te pupam emilinicole, una din primele noastre miresici!
Sa mai intri dupa aceea, cand poti, sa ne povestesti cum a fost. Eu o sa am nunta la aproape o luna dupa tine.

Le-am luat de la Splend'or Timisoara. In poze nu se vede cat de tare stralucesc. Cum le-am vazut, m-am indragostit de ele.

Nori, foarte frumoase bijuteriile! Sa le porti cu multa placere! Cu siguranta vor straluci si mai tare daca vor fi purtate de tine! >:D<

emilinicole
19.04.2010, 14:10:13

foarte frumoase nori, sa le porti fericita!
eu normal ca mai intru iti dai seama, intru apoi sa va povestesc..sa vad ce faceti si voi..nu terminam aici:)))

Arcee
19.04.2010, 14:12:39
dianaruxi..Casa de piatra, doamna! Sa ne traiesti!!!
Biu.. esti o adevarata maestra..mi-ar fi placut si mie sa am indemanarea ta
norishor..absolut superbe bijuteriile
(scuze daca am ratat pe cineva)

Azi am fost si eu la starea civila sa ma interesez cand trebuie sa depun actele. M-am enervat inca de la intrare cand a trebuit sa dau cu spatele in ditamai coada pt ca pe cel din fata mea nu l-a lasat sa intre cu masina in curte...hi hi eu aveam 3 lei pregatiti..si am avut si loc de parcare la scara...urmatorul pas tanti care imi spune pe ca data sa depun actele..19 mai pt 28 mai (o sa facem vineri dupa-amiaza civila) care mi-a numarat de 5 ori zilele de pe 19-28 dar si 28-19 sa fie sigura ca nu gresim..si mi-a spus ca ora trebuie sa o "discut" cu Dl. Director (am deja o sticla de vin bun pregatita)..traiasca Romanica noastra!!!

atreya
19.04.2010, 14:27:28
Angi, ai incercat sa te uiti pe silverzone.ro?
Acolo am vazut ca au tot felul de modele de cercei, si mai lungi si mai scurti si cu pietricele si fara pietricele. Poate gasesti acolo ceva.
Dar prin oras nu ai gasit nimic? La Meli Melo sau Moa?

Nori, sa ne pui si noua poze cu bijuurile tale, sa le admiram si noi :)
Felicitari pt achizitii, sa va aduca numai bucurii si spor in continuare la ultimele pregatiri!

Noi credem ca vom merge in seara asta sa luam bautura pt nunta sau macar o parte. Vazusem la Metro o oferta buna la JB acum o saptamana, inainte sa plecam in concediu, si speram sa o mai gasim.
Bijuurile de la siverzone sunt superbe...de acolo mi-am luat perlutele, dar acum nu mai merg cu rochita ca nu are perlutze pe ea :(

nu stiu ce sa fac...am pietricele pe rochita si nu cred ca merge cu perlute...ce parere aveti?

Arcee
19.04.2010, 14:36:14
Bijuurile de la siverzone sunt superbe...de acolo mi-am luat perlutele, dar acum nu mai merg cu rochita ca nu are perlutze pe ea :(

nu stiu ce sa fac...am pietricele pe rochita si nu cred ca merge cu perlute...ce parere aveti?
pune poze..ca sa ne dam seama mai bine:D

mortisha_20
19.04.2010, 15:39:03
ce fac fetele. vad ca ati intrat in priza...
emilnicole, daca nu mai intru eu pana miercuri iti doresc casa de piatra. o nunta minunata, invitati multi si multa distractie in seara de 1 mai . o sa trecem prin aceleasi emotii in ziua aia. ce imi doresc eu mie ptr 1 mai sa ti se intample si tie. te pop

emilinicole
19.04.2010, 16:40:01
ce fac fetele. vad ca ati intrat in priza...
emilnicole, daca nu mai intru eu pana miercuri iti doresc casa de piatra. o nunta minunata, invitati multi si multa distractie in seara de 1 mai . o sa trecem prin aceleasi emotii in ziua aia. ce imi doresc eu mie ptr 1 mai sa ti se intample si tie. te pop

hey,

Dap ..prin aceleasi emotii o sa trecem..la fel iti urez si eu, toate cele bune, sa iasa asa cum iti doresti, adica foarte foarte bine!

ne"auzim "dupa:)

madalinapol
19.04.2010, 18:10:45
hey,

Dap ..prin aceleasi emotii o sa trecem..la fel iti urez si eu, toate cele bune, sa iasa asa cum iti doresti, adica foarte foarte bine!

ne"auzim "dupa:)
O sa vin sa te fur...!!:))

atreya
19.04.2010, 18:28:58
pune poze..ca sa ne dam seama mai bine:D

nu am poze, dar mi-am dat seama ca mai bine perlute cu rochita ivoire decat ceva din argint...

Arcee
19.04.2010, 18:32:38
nu am poze, dar mi-am dat seama ca mai bine perlute cu rochita ivoire decat ceva din argint...
da...clar...eventual poti sa ai montura perlutelor din argint...:x

angi300
19.04.2010, 20:37:52

imi plac mult...insa nu sunt lungiii :((
emilinicole CASA DE PIATRAAAA!!!! O nunta cat mai frumoasa! Sa zambiti cat mai mult!

nicoletaa
19.04.2010, 23:08:42
biu ar trebui sa ne luam de mana;-)si eu sunt cu mov:))...deja i-am inebunit pe toti cu movul meu:*:*:*

Penelopea
20.04.2010, 01:04:33
Dragele mele din pacate nu mi-a mers netul cateva zile si nu am putut sa vad ce a-ti mai scris vad ca toate sunteti in febra pregatirilor si eu :D
dianaruxi-FELICITARI CU OCAZIA CUNUNIEI CIVILE =D>, foarte frumoasa si haioasa masinuta
Biu- foarte frumoasa si fotogenica esti bine au zis fetele orice coafura ai avea iti sta bine;-) frumos caietelul si mie imi place movul
roxya- sper sa-ti iasa coafura asa cum iti doresti , cam scumpe extensiile astea eu una nu mi-as pune m-as tot gandi din capul cui sunt :)),imi pare rau de furtul vinului cu criza asta iti fura si muraturile din pivnita eu m-am gandit sa le tin pe balcon
Ruxi- concediu placut in Austria sa te gandesti la noi :-p
Mortisha- oau ce trece timpul mai ai putintel vad ca tot tai de pe lista si eu ,imi pare rau de nu-uri si noi am avut parte de ele sa speram ca vom avea nuntasi sti mama ma incuraja zicand ca chiar daca vom fi doar noi familia o sa ne distram pentru ca oricum e o zi deosebita :D, apropo frumoase sandalutele
rain girl - stai linistita ca gasesti tu alta masinuta
emilinicole-succes cu confirmarile si noi trebuie sa ne apucam de strans la ele
Arahne-frumoasa coronita din State ma faci geloasa :D cum stai cu pregatirile nu mai avem asa mult
Norishor-superbe bijuteriile sa le porti cu placere

Si eu tot tai de pe lista cu ce sa incep mi-am pus si eu unghiute tehnice de fapt tipsuri , mi-am dus rochita la modificat mi-am luat in sfarsit voalul de lungime medie e foarte finut are margelute pe margine :D,mi-am inchiriat si un bolero in caz ca va fi rece.
Ne-am gasit locul de unde sa luam bautura am degustat vinul , am gasit si vin de dat acasa, incepem sa culegem confirmarile,mireselul meu inca nu a binevoit sa-si ia camasa :-SSdar lasa ca-i vin eu de hac :))
Aproape am finalizat dansul mirilor sper sa iasa bine, am avut sambata asta nunta si mi-am facut cu ocazia asta proba coafurii ,la sfarsitul saptamani ma duc si la machiaj ,am scos verighetele.
Mai trebuie sa dam comanda la buchete, florii si sa finalizam ce mai este de finalizat:D
Aici va atasez cateva pozici ;-)
http://i42.tinypic.com/ekccx.jpg
http://i41.tinypic.com/fw3xfq.jpg
http://i41.tinypic.com/35lez2u.jpg

Va poop dulce sper sa va placa;-)

loridana
20.04.2010, 09:28:41
Se pare ca avem nunta pe aceeasi data.....Si eu am parte de nu-uri se pare si parca numai de ele am parte. La fel zice si miresoiul meu ca o sa fie bine si o sa ne descurcam, dar mie imi e ciuda ca tocmai rudele pe care mi le doresc alaturi de mine au gasit scuze :-s.
De pew lista tot tai, chiar ieri am dat comanda de tort, am stabilit meniul, am inceput sa umblam dupa certificatele prenuptiale. Probele la par si la machiaj le-am facut deja si sunt multumita, iar manichiura mea o sa fie frantuzeasca si cat mai clasica. O sa revin cu o poza de machiaj, dar sa o caut acuma :-"
Spor la pregatiri miresici >:D<

Si proba de la machiaj

Penelopea
20.04.2010, 10:49:12
Si proba de la machiaj
foarte frumos un machiaj natural;-)

ruxi86
20.04.2010, 11:27:49
Buna fetele mele!

Am mai taiat si eu ceva de pe listuta. Ieri am fost si am luat whisky, martini si gin. Mai avem de luat vinul si cred ca vom lua Cotnari - Dealul Catalina, asa s-a votat pana acum de cei carora le-am dat sa deguste mai multe feluri de vin, si bineinteles sucurile si sampania pt tort, pt ca apa va fi din partea restaurantului si la fel si sampania la intrare.

@Penelopea: draguta coafura, iti vine bine. Asa vrei sa iti faci parul la nunta sau vrei sa mai incerci si alte coafuri? Foarte dragute si unghiutele. Si eu incerc sa am grija de ele, sa nu se rupa, pt ca eu vreau sa imi folosesc unghiutele mele.

@loridana: foarte finut si natural machiajul. Te prinde foarte bine, dar cred ca ti-ar sta bine si cu un machiaj mai tare, mai proeminent. Mie una imi plac tare mult machiajele mai tari, dar asta e doar parerea mea, sper sa nu te deranjeze.

Hai sa va pun poze si cu rochita mea pt cununia civila, de care v-am povestit zilele trecute ca o imprumut de la sora mea pt ca nu gasesc deloc ceva sa imi placa prin magazine. Mai lipsesc pantofiorii si accesoriile rosii ;))

mortisha_20
20.04.2010, 11:29:31
neatza miresici. am facut si eu in weekend proba la machiaj. acum descarc pozele si va arat

Buna fetele mele!

Am mai taiat si eu ceva de pe listuta. Ieri am fost si am luat whisky, martini si gin. Mai avem de luat vinul si cred ca vom lua Cotnari - Dealul Catalina, asa s-a votat pana acum de cei carora le-am dat sa deguste mai multe feluri de vin, si bineinteles sucurile si sampania pt tort, pt ca apa va fi din partea restaurantului si la fel si sampania la intrare.

@Penelopea: draguta coafura, iti vine bine. Asa vrei sa iti faci parul la nunta sau vrei sa mai incerci si alte coafuri? Foarte dragute si unghiutele. Si eu incerc sa am grija de ele, sa nu se rupa, pt ca eu vreau sa imi folosesc unghiutele mele.

@loridana: foarte finut si natural machiajul. Te prinde foarte bine, dar cred ca ti-ar sta bine si cu un machiaj mai tare, mai proeminent. Mie una imi plac tare mult machiajele mai tari, dar asta e doar parerea mea, sper sa nu te deranjeze.

Hai sa va pun poze si cu rochita mea pt cununia civila, de care v-am povestit zilele trecute ca o imprumut de la sora mea pt ca nu gasesc deloc ceva sa imi placa prin magazine. Mai lipsesc pantofiorii si accesoriile rosii ;))
Foarte dragutza rochitza. sa o accesorizezi cu rosu...adik asha as face du :)) k da bine

nu stiu daca va plac, dar eu am ramas la cel cu mov. cel cu negru-gri-alb era prea dramatic ptr mine, cel cu maro nu mergea cu rochitza si bijuurile , ro hia fiind alba si bijuurile argintii u pitricele, asha k am ramas la cel mov.

emilinicole
20.04.2010, 11:46:59
nu stiu daca va plac, dar eu am ramas la cel cu mov. cel cu negru-gri-alb era prea dramatic ptr mine, cel cu maro nu mergea cu rochitza si bijuurile , ro hia fiind alba si bijuurile argintii u pitricele, asha k am ramas la cel mov.

imi place cum te-a facut:)
se vede ft misto in prima poza:)

mortisha_20
20.04.2010, 11:48:54
imi place cum te-a facut:)
se vede ft misto in prima poza:)
in poze mereu nu iese k in realitate. pe viu e mai puternic :)

ruxi86
20.04.2010, 13:21:08

Eu as merge si pe a 2-a varianta, cea cu gri, mie imi place asa mai dramatic ;))
Si cu mov iti sta foarte bine, sa stii, dar decizia finala iti revine tie :D

Penelopea
20.04.2010, 13:28:55

Mie imi place si cel mov si cel gri iti sta bine cu ambele acum decizia e a ta o intrebare genele sunt ale tale?
Ruxi-foarte frumoasa rochita imi place mult.;-)
Multumesc de apreciere da coafura ramane asa, poate ca o sa-i spun coafezei sa-mi face ceva in plus si o sa-mi pun o orhidee in par ;))
Azi mergem sa vedem de flori :D

mortisha_20
20.04.2010, 13:37:09
Mie imi place si cel mov si cel gri iti sta bine cu ambele acum decizia e a ta o intrebare genele sunt ale tale?
Ruxi-foarte frumoasa rochita imi place mult.;-)
Multumesc de apreciere da coafura ramane asa, poate ca o sa-i spun coafezei sa-mi face ceva in plus si o sa-mi pun o orhidee in par ;))
Azi mergem sa vedem de flori :D
da genele sunt ale mele, rimelul era cam nasol..si e un singur start dat k sa-mi fac o idee.
si eu as alege machiajul cu gri, dar u la nunta . eu sunt f slabutza si asha per total zici k sunt morticia din fam adams :))

ruxi86
20.04.2010, 16:01:07
Fetelor, sunt tare happy, pt ca am reusit astazi sa mai taiem ceva de pe listuta si anume programarea pt cununia civila. Am reusit printr-o cunostiinta sa ajungem la directorul starii civile de la sectorul 1 si ne-am facut programare pt 22 mai ora 09:10. Ne-a dat si niste formulare care le avem de completat si ne-a spus de altfel ce mai avem de pus la dosar, si pe data de 10 mai se va prezenta viitorul sot cu dosarul la nea directorul.
Ne-a aratat si sala unde se va oficia cununia civila, care mi s-a parut draguta si vreo 4 albume foto care sunt intre 200-350 lei. Spunea ca ne putem alege un album, insa nu este obligatoriu, noi nu ne-am ales nici unul, sper sa nu ni-l bage pe gat. :-?
Pe mine deja ma trecusera toate emotiile cand am iesit de la Directia Starii Civile, iar sotiorul radea de mine, se amuza ca ce am =))

Arahne
20.04.2010, 21:37:41
F frumoase unghiile, cum ti-ai desenat alea? arata super; si coafura e misto, iti recomand sa te fardezi cu mov, ca ai ochii albastrii frumosi ;))

Eu m-am culcat pe o ureche (defapt nici nu m-am trezit) inca lucarm la invitatii dar avand in vedere ca ne-am amanat nunta pe 31 iul, nu-i bai. Pt civila mai am de scurtat bretele si modificat oleac voaleta.

De abia astept sa puneti poze de la nunti sa vad cum v-au iesit. Multa bafta si spor la pregatiri, va tin pumnii

mov si maro arata bine (dar mov arata mai bine), tu ce cul ai ochii? ai incercat si cu albastru-verde? gri mi se pare ca-i cam sters prea putin contrast intre pleoape si creionul negru+rimel

norishor
20.04.2010, 22:13:25
Va multumesc fetelor pt aprecierile voastre cu privire la bijuteriile mele. Ma bucur ca va plac si voua! Abia astept sa le port.
Penelopea felicitari pt voal si pt ultimele pregatiri ale voastre. Sa stii ca si eu m-am pus sa caut melodii pt primul dans. Mi-a placut mult "You are the love of my life, George Benson. Sper sa reusim sa facem un vals pe melodia asta. Ungiile sunt superbe, te invidiez. :D In poza cu coafura, sa stii ca imi place si machiajul. :) Spor la pregatiri!
Loridana e frumos machiajul tau. Imi place. S-ar putea sa il am si eu asa, mai natural.
Mortisha, e superb machiajul ales de tine. Stiu cum e cu pozele. Nu reusesc sa capteze exact cum e realitatea.
Ruxi, imi place mult rochita pe care o vei purta. Te felicit si pt programarea la starea civila si pt achizitionarea bauturilor. Ce emotionant!>:D<

Eu astept cumintica sa fie gata piesele pt casuta de bani. Am mai primit niste refuzuri si niste confirmari, si mai avem 3 invitatii de dat. Bineinteles viitorul sot n-are inca costum. Sper sa scapam si de asta in curand.
Va pup fetelor si spor la pregatiri!

Emilinicole, inca o data, iti urez distractie placuta si o nunta de vis!
La fel si voua Mortisha si Foxxy, stiu ca voi sunteti in aceeasi zi, va urez numai lucruri frumoase sa vi se intample in data de 1 mai si sa fie o nunta de neuitat pt voi toti, inclusiv pt invitati vostri!>:D<:rocking::rocking::rockon::rocking::rocking:

Penelopea
20.04.2010, 22:27:41
F frumoase unghiile, cum ti-ai desenat alea? arata super; si coafura e misto, iti recomand sa te fardezi cu mov, ca ai ochii albastrii frumosi ;))

Eu m-am culcat pe o ureche (defapt nici nu m-am trezit) inca lucarm la invitatii dar avand in vedere ca ne-am amanat nunta pe 31 iul, nu-i bai. Pt civila mai am de scurtat bretele si modificat oleac voaleta.

De abia astept sa puneti poze de la nunti sa vad cum v-au iesit. Multa bafta si spor la pregatiri, va tin pumnii

Multumes Arahne mult mi le-a desenat tipa de la manichiura foarte talentata mi-a promis ceva deosebit pentru nunta ;)) , ca si machiaj imi place si mie movul dar sa vedem ce-mi zice cosmeticiana:-?
Mortisha acum inteleg de ce ti-ai ales de fapt acest nick name chiar in seara asta m-am uitat la Familia Adams esti un personaj fermecator ;-) o sa areti sexi in postura de miresica
Ruxi ma bucur ca ti-ai rezolvat cu primaria as vrea sa-mi pot si eu rezolva ca am biserica la ora 12 , cine stie poate reusesc :D
Norishor spor la invitatii si rabdare cu casuta de banuti ;-)
Emilinicole bafta la finalizarea pregatirilor ;))

mortisha_20
21.04.2010, 00:43:09
mov si maro arata bine (dar mov arata mai bine), tu ce cul ai ochii? ai incercat si cu albastru-verde? gri mi se pare ca-i cam sters prea putin contrast intre pleoape si creionul negru+rimel
eu am ochii caprui. albastru nu-mi place, iar in make-up e f greu de combinat cu alte culori, fiind o culoare rece. iar verde...nups...asha k merg pe mov....iar maroul ala mi-l fac pe 29 mai knd am o nunta :)

beatrice_cossma
21.04.2010, 09:23:15
eu am ochii caprui. albastru nu-mi place, iar in make-up e f greu de combinat cu alte culori, fiind o culoare rece. iar verde...nups...asha k merg pe mov....iar maroul ala mi-l fac pe 29 mai knd am o nunta :)

Mai ai o saptamana si cateva zile.... BAFTA~ Sa dea Domnu sa iasa bine, sa fii multumita!>^:)^

Iubitele, am si eu o intrebare: acum ceva timp, am gasit pe Miresici de mai 2010 un link care ma trimetea catre o pagina unde ma invata sa-mi fac singurica fundele pentru masini. Va mai amintiti care era?
Vreau sa ma apuc de funde, am 10 masini de ornamentat si nu stiu cum sa "impletesc" tull-ul.:)
Multumesc
PS Diseara ma duc la Mardikian sa-mi iau verighetele... :-"

Biu
21.04.2010, 09:49:20
Iubitele, am si eu o intrebare: acum ceva timp, am gasit pe Miresici de mai 2010 un link care ma trimetea catre o pagina unde ma invata sa-mi fac singurica fundele pentru masini. Va mai amintiti care era?
Vreau sa ma apuc de funde, am 10 masini de ornamentat si nu stiu cum sa "impletesc" tull-ul.:)
Multumesc
PS Diseara ma duc la Mardikian sa-mi iau verighetele... :-"

si mie mi-au palcut f mult verighetele de la Mardikian, pacat ca nu are magazin si in Cluj.... neaparat sa ne pui poze ;)), eu nu stiu daca reusesc sa le ridic azi, desi sunt gata de o saptamana, iubitul meu e prea preocupat de dat gauri in pereti...:-"( se ambitioneaza sa monteze singur aerul conditionat... ca sa-i faci, barbatii si juacariile... :)))

in alta oridine de idei azi dimineata ne-am depus dosarul la primarie pt cununia civila, care va fi in 30 aprilie, vinerea viitoare ;))

mortisha_20
21.04.2010, 09:54:44
Mai ai o saptamana si cateva zile.... BAFTA~ Sa dea Domnu sa iasa bine, sa fii multumita!>^:)^
off da mai sunt 9 zile....
deja am sters de pe listuta cam tot :)

beatrice_cossma
21.04.2010, 10:03:38
si mie mi-au palcut f mult verighetele de la Mardikian, pacat ca nu are magazin si in Cluj.... neaparat sa ne pui poze ;)), eu nu stiu daca reusesc sa le ridic azi, desi sunt gata de o saptamana, iubitul meu e prea preocupat de dat gauri in pereti...:-"( se ambitioneaza sa monteze singur aerul conditionat... ca sa-i faci, barbatii si juacariile... :)))

in alta oridine de idei azi dimineata ne-am depus dosarul la primarie pt cununia civila, care va fi in 30 aprilie, vinerea viitoare ;))

Oare ar trebui sa-l depunem si noi? Certificatele medicale prenuptiale le-am ridicat aseara...;-)

In sfarsit am gasit cateva link-uri cu fundite :
http://www.offray.com/HOWTO.HTML

http://www.save-on-crafts.com/howtomakribr.html (http://www.save-on-crafts.com/howtomakribr.html)

http://www.horsewyse.com.au/browbands.html (http://www.horsewyse.com.au/browbands.html)

http://sewing.about.com/gi/dynamic/offsite.htm?zi=1/XJ/Ya&sdn=sewing&cdn=hobbies&tm=2&f=00&su=p445.92.150.ip_&tt=14&bt=1&bts=1&zu=http%3A//www.offray.com/howto.html%23anchor6 (http://sewing.about.com/gi/dynamic/offsite.htm?zi=1/XJ/Ya&sdn=sewing&cdn=hobbies&tm=2&f=00&su=p445.92.150.ip_&tt=14&bt=1&bts=1&zu=http%3A//www.offray.com/howto.html%23anchor6)

mortisha_20
21.04.2010, 10:07:39
Oare ar trebui sa-l depunem si noi? Certificatele medicale prenuptiale le-am ridicat aseara...;-)
pai ce data au pe ele certificatele prenuptiale?

andrelutza_2010
21.04.2010, 10:29:39
Salutare !

Si eu cu urarile de rigoare:

Pentru miresicile de 1 mai >:D<>:D<>:D< O nunta cum va doriti ! Distractie placuta si multe clipe de neuitat.

Pt. Dianaruxi - Felicitari Doamna !
Biu - Petrecere frumoasa la civila si emotii 0. :*

ruxi86
21.04.2010, 11:18:26

Faceti pana la urma civila mai devreme? Felicitari, sa aveti o cununie civila superbaaaaa :*

Beatrice, daca faci cununia civila tot pe 29 mai ca si cea religioasa, certificatele prenuptiale impreuna cu restul dosarului ar trebui depuse pe data de 18 mai. Sau eventual te duci si tu cu 2-3 zile inainte, adica pe 16 mai cu un pachet de cafea la domn director de la starea civila ca sa nu stai la nebunia aia cand se vor depune dosarele. :D

atreya
21.04.2010, 11:18:54
Fetelor, sunt tare happy, pt ca am reusit astazi sa mai taiem ceva de pe listuta si anume programarea pt cununia civila. Am reusit printr-o cunostiinta sa ajungem la directorul starii civile de la sectorul 1 si ne-am facut programare pt 22 mai ora 09:10. Ne-a dat si niste formulare care le avem de completat si ne-a spus de altfel ce mai avem de pus la dosar, si pe data de 10 mai se va prezenta viitorul sot cu dosarul la nea directorul.
Ne-a aratat si sala unde se va oficia cununia civila, care mi s-a parut draguta si vreo 4 albume foto care sunt intre 200-350 lei. Spunea ca ne putem alege un album, insa nu este obligatoriu, noi nu ne-am ales nici unul, sper sa nu ni-l bage pe gat. :-?
Pe mine deja ma trecusera toate emotiile cand am iesit de la Directia Starii Civile, iar sotiorul radea de mine, se amuza ca ce am =))

Felicitari:)
emotiile...e normal:)

pup

ruxi86
21.04.2010, 12:03:24
Felicitari:)
emotiile...e normal:)

pup

Multumesc mult, iubita! :*
Stiu ca sunt normale emotiile, dar si eu ma miram ca au aparut asa devreme, mai ales ca doar ce am fost si am vb cu nea directorul pt depunerea actelor pt cununia civila, si iti dai seama ca Marius se amuza ca m-am emotionat tocmai de acum. Acasa glumeam si spuneam poate exista ceva medicamente sau picaturi sa nu ma apuce plansu' in ziua cand se va oficia cununia civila =))=))

Arcee
21.04.2010, 14:54:47
Faceti pana la urma civila mai devreme? Felicitari, sa aveti o cununie civila superbaaaaa :*

Beatrice, daca faci cununia civila tot pe 29 mai ca si cea religioasa, certificatele prenuptiale impreuna cu restul dosarului ar trebui depuse pe data de 18 mai. Sau eventual te duci si tu cu 2-3 zile inainte, adica pe 16 mai cu un pachet de cafea la domn director de la starea civila ca sa nu stai la nebunia aia cand se vor depune dosarele. :D
buna ruxi...nu e cam devreme pe beatrice? pt ca eu am fost luni si m-a numarat tanti aia de cateva ori si mi-a zis sa vin pe 19 mai pt 28 mai...casatoria se oficiaza in a 10-a zi calendaristica de la depunerea actelor (se ia in calcul inclusiv ziua de depunere)

atreya
21.04.2010, 15:43:43
Multumesc mult, iubita! :*
Stiu ca sunt normale emotiile, dar si eu ma miram ca au aparut asa devreme, mai ales ca doar ce am fost si am vb cu nea directorul pt depunerea actelor pt cununia civila, si iti dai seama ca Marius se amuza ca m-am emotionat tocmai de acum. Acasa glumeam si spuneam poate exista ceva medicamente sau picaturi sa nu ma apuce plansu' in ziua cand se va oficia cununia civila =))=))

Noi daca merem pana la restaurant, sau mai fac ceva pt nunta ma apuca emotiile si nu de acum ;)
iar la civila am fost pe alta lumee:))

eh...asa suntem noi fomeile :)

beatrice_cossma
21.04.2010, 16:17:55
pai ce data au pe ele certificatele prenuptiale?[/QUOT

pai au data de 20 aprilie...iar cununia o sa fie pe 29 mai ...in aceeasi zi >:)

[QUOTE=roxya007;3218195]buna ruxi...nu e cam devreme pe beatrice? pt ca eu am fost luni si m-a numarat tanti aia de cateva ori si mi-a zis sa vin pe 19 mai pt 28 mai...casatoria se oficiaza in a 10-a zi calendaristica de la depunerea actelor (se ia in calcul inclusiv ziua de depunere)

hey Roxya, noi avem nunta in aceeasi zi :)

Arcee
21.04.2010, 16:34:39
pai ce data au pe ele certificatele prenuptiale?

pai au data de 20 aprilie...iar cununia o sa fie pe 29 mai ...in aceeasi zi >:)
ai grija cu certificatele.. ca sunt valabile 14 zile si trebuie sa cuprinda si data depunerii actelor si data casatoriei.. tot cu a 10a zi parca...
da stiu ca avem in aceeasi zi.. cum stai cu pregatirile? noi mai avem marturiile, cursurile de dans si din nou vinul:(

ruxi86
21.04.2010, 17:26:55
buna ruxi...nu e cam devreme pe beatrice? pt ca eu am fost luni si m-a numarat tanti aia de cateva ori si mi-a zis sa vin pe 19 mai pt 28 mai...casatoria se oficiaza in a 10-a zi calendaristica de la depunerea actelor (se ia in calcul inclusiv ziua de depunere)

Ma gandeam ca daca le dai ceva acolo cand mergi sa depui dosarul si le spui sa treaca data care trebuie pe dosar, ar fi OK.
Noua de exemplu directorul de la starea civila ne-a spus sa mergem pe 10 mai sa ii lasam dosarul si il va inscrie el cu data de 13 mai, ca cica atunci ar trebui depus pt 22 mai.
Nu stiu ce sa zic ... cel mai bine trebuie mers la Directia Starii Civile a sectorului unde vrea Beatrice sa faca cununia civila si sa vorbeasca chiar cu directorul.

norishor
21.04.2010, 17:40:00
Vai fetelor, m-ati speriat un pic cu data depunerii actelor.
Tot stau si fac calcule....si nu stiu cand sa mergem pt analizele prenuptiale care stiu ca sunt valabile 14 zile. In 17 mai (cu 13 zile inainte de nunta) trebuie depus dosarul la primarie , care include si analizele de sange si radiografia. Nunta mea va fi pe 29 mai. Deci cand merg la analize, stiti voi cumva? In cat timp vor fi gata? Pfff.:-SS

Arahne
21.04.2010, 20:16:23
serologia dureaza cam o sapt radiografie e pe loc, dar se pot face dosare si fara analize, daca ai pile :D

mortisha_20
21.04.2010, 21:03:23
eu nu am facut nicio analiza :)) anul trecut knd am avut civila, am strecurat 80 lei in buzunar la asisitenta si a doua zi le aveam. :D bineinteles nu erau ale noastre , dar aveau numele nostru pe ele

Biu
21.04.2010, 23:04:17
Tot stau si fac calcule....si nu stiu cand sa mergem pt analizele prenuptiale care stiu ca sunt valabile 14 zile. In 17 mai (cu 13 zile inainte de nunta) trebuie depus dosarul la primarie , care include si analizele de sange si radiografia. Nunta mea va fi pe 29 mai. Deci cand merg la analize, stiti voi cumva? In cat timp vor fi gata? Pfff.:-SS

daca nunta e pe 29 mai, dosarul la primarie il depui in 20 ( cu 10 zile inainte de casatorie, dar numeri inclusiv ziua casatoriei ).
analizele medicale le poti face cam oricand, mai important este certificatul prenuptial care il iei de la medicul de familie al carui data nu trebuie sa fie mai veche de 14 zile inainte de data casatoriei ( deci sa iti scrie pe certificat cel mai devreme data de 16 mai ) ( mergi faci analize de sange si radigrafie la plamani, cu rezultatele mergi la med de fam )
si analizele mie mi-au fost gata in aceeasi zi radiografia si sangele pe a doua zi :)

angi300
21.04.2010, 23:08:55
stati relax fetelor..ca toate se rezolva....la fel si cu dosarul la primarie. de ex noi nu putem sa-l depunem decat in 10...si in 15 e nunta...si mi s-a spus ca e oki..
sunt si eu happy...s-a cumparat material pt domnisoarele de onoare...deci se pare ca o sa am 5 gagici imbracate la fel..si pt baieti doar cravata si o sa fie in costum negru.
dianaruxi oare pe unde te petreci....

dianaruxi
21.04.2010, 23:44:52
buna fetelor, nu am avut acces la net, pana acum, am avut civila sambata si petrecerea, totul a fost super o sa va pun niste poze cand reusesc sa le uploadez in picasa, in afara de faptul ca ai mei au ramas in Romania din cauza vulcanului ala stupid care s-a gasit cand sa erupa.
Si duminica am intrat iar in spital, si am stat pana azi, deci am fost cam ocupata :D. Acum vizitam apartamente, si nu prea avem timp. Eu trebuia sa ma intorc ieri acasa dar din cauza de vulcan plus spitalizare nu am mai ajuns la aeroport, deci trebuie sa vad cand reusesc sa gasesc alt bilet.
va pup si spor ca mai aveti putin de tot.

Arahne
22.04.2010, 07:17:38
buna fetelor, nu am avut acces la net, pana acum, am avut civila sambata si petrecerea, totul a fost super o sa va pun niste poze cand reusesc sa le uploadez in picasa, in afara de faptul ca ai mei au ramas in Romania din cauza vulcanului ala stupid care s-a gasit cand sa erupa.
Si duminica am intrat iar in spital, si am stat pana azi, deci am fost cam ocupata :D. Acum vizitam apartamente, si nu prea avem timp. Eu trebuia sa ma intorc ieri acasa dar din cauza de vulcan plus spitalizare nu am mai ajuns la aeroport, deci trebuie sa vad cand reusesc sa gasesc alt bilet.
Felicitari Dna Ruxi :D De abia astept sa vad poznele. Dc ai fost in spital?

Melek
22.04.2010, 08:28:24

Uuuu.. look who`s back! >:D< Te`am tot vanat pe forum, sa te prind >:D< Abia astept sa vad poze!
Casa de piatra, draga mea :*

ruxi86
22.04.2010, 09:47:00
stati relax fetelor..ca toate se rezolva....la fel si cu dosarul la primarie. de ex noi nu putem sa-l depunem decat in 10...si in 15 e nunta...si mi s-a spus ca e oki..
sunt si eu happy...s-a cumparat material pt domnisoarele de onoare...deci se pare ca o sa am 5 gagici imbracate la fel..si pt baieti doar cravata si o sa fie in costum negru. Felicitari, Angi

Felicitari, Angi! Bine ca ai rezolvat cu rochitele domnisoarelor de onoare. Eu le-am lasat sa se imbrace cum vor ele, fiind si firi diferite, e mai bine asa ... mai ales ca stiu cum este sa fii dra. de onoare si sa ti se impuna o anumita culoare :-"

Bine ai revenit printre noi, doamna! >:D< Sa fie intr-un ceas bun!
Ne pare bine ca te-ai simtit bine si ca a fost totul frumos, abia asteptam poze! Dar de ce bolnavioara din nou? Ce s-a intamplat?
Numai la noi s-a facut mare tam-tam cu vulcanul ala care a eruptut, mai ales ca eu citisem pe net si prin ziare s-a scris ca este un nor toxic care se va abate asupra Romaniei ... deci la noi e ca la nimeni.
Eu eram in Austria in perioada aia, dar noroc ca eram cu masina, iar acolo nu s-a vorbit decat foarte putin despre ele, si mai ales ca s-a specificat foarte clar ca populatia nu are de ce sa isi faca griji pt ca nu este toxic, deoarece s-au luat probe din aer si au fost verificate.

angi300
22.04.2010, 09:58:43
[QUOTE=ruxi86;3220603]Felicitari, Angi

Felicitari, Angi! Bine ca ai rezolvat cu rochitele domnisoarelor de onoare. Eu le-am lasat sa se imbrace cum vor ele, fiind si firi diferite, e mai bine asa ... mai ales ca stiu cum este sa fii dra. de onoare si sa ti se impuna o anumita culoare :-"

nu dati cu pietre....nu le-am impus nimic...^:)^ :)
musai tre sa va pun ceva poze cu rochia mea ca sa o criticati aspru....m-a costat 150 lei facuta la comanda in 3 ore.=))

Felicitări pt civila! dianaruxi

dianaruxi
22.04.2010, 11:03:51
am probleme cu amigdalele, si am mai fost spitalizata de doua ori pana acum din martie si trebuie sa treaca o luna min intre infectii ca sa pot sa le scot si eu nu reusesc sa trec de luna aia fara o spitalizare. eu sunt inca in franta trebuia sa ma intorc marti dar inca nu reusesc sa dau de aia de la air france sa vad cand ma reprogrameaza la zbor.
o sa va pun azi niste poze, ca acum asta fac le incarc pe picasa

atreya
22.04.2010, 11:10:47
hey, daca ai pe 29 mai, trebuie depuse actele pe 19 mai!
iar analizele VHS- valabil 14 zile iar Hiv-6 luni, deci te duci pe 10-15 ca in 2-3 zile sunt gata. Rezultatul trebuie sa fie cu max 14 zile inainte si certif.

va pup

norishor
22.04.2010, 11:28:49
Va multumesc fetelor pt ajutor, Biu mai ales tie pt detalii.
Dianaruxi, ma bucur ca a fost frumos la civila. Imi pare rau pt spitalizare si ca parintii nu au putut sa ajunga. Cu siguranta vor fi alaturi de voi la cea religioasa. Casa de piatra!
Angi, sa stii ca la mine vor fi opt d-soare de onoare care vor avea rochii rosi. Vreau sa va zic ca au fost toate incantate de idee si pe langa asta, se tot sfatuiesc intre ele ce flori sa aiba buchetelele lor. Eu le-am zis doar ca as vrea sa fie albe, al meu fiind rosu. Stiu ca nu e toata lumea la fel insa din fericire am d-soare deosebite care ar face lucrul asta pt mine, sa poarte rochite de culoarea aleasa de mine. Si le multumesc!

Noi am inceput ieri repetitiile pt primul nostru dans. Sunt incantata. Sper sa fie frumos.

Va pup!

ruxi86
22.04.2010, 11:41:32
nu dati cu pietre....nu le-am impus nimic...^:)^ :)
musai tre sa va pun ceva poze cu rochia mea ca sa o criticati aspru....m-a costat 150 lei facuta la comanda in 3 ore.=))

Nu dau cu pietre in tine, Angi ... stai linistita >:D<
Presupun ca v-ati inteles asupra culorii rochitei ... eu ma refeream chiar la impunere in adevaratul sens al cuvantului, adica in cazul meu chiar nu a fost cale de mijloc ... oricum numai conteaza.

@dianaruxi: insanatosire grabnica, Ruxi! Sa te faci bine repejor ca sa scapi de probleme ca sa te poti concentra asupra ultimelor pregatiri pt cununia religioasa, mai ales ca nici tu nu mai ai foarte mult pana in ziua nuntii! ;))

@norishor: felicitari pt cursurile de dans! Cu siguranta veti face senzatie cu primul vostru dans! >:D<

Uoff timpul asta pe mine ma omoara ... nici macar la proba de machiaj si coafat nu am ajuns :-s Poate reusesc sa ma duc WE asta sau pe saptamana viitoare ca mai am aproape 1 luna de zile pana la nunta si imi e teama sa nu raman in pom.
In WE asta vrem sa ne apucam sa facem si plicurile pt bani + place card-urile, pt ca vor fi 2 in 1. Marturiile le vom "asambla" atunci inainte cu 1-2 saptamani, pt ca mare lucru nu avem de facut, decat sa punem niste pietricele in niste cufarase.

angi300
22.04.2010, 12:34:22
norishor cred ca o sa dea foarte frumos cele 8 domnisoare si pozele cu ele. spor la dansat.;))
ruxi86 inseamna ca o sa ai ceva treaba in week-end...sa ai spor la treaba. nici eu nu am fost la probe..in 11 mai ma duc....
fetelor sa aveti un week profitabil din punct de vedere al pregatirilor.

Penelopea
22.04.2010, 12:56:41
Dianaruxi imi pare rau ca te-ai imbolnavit sa te faci bine;-)
Fetelor apropo de analize si eu am fost la o cunostinta din primarie si zicea ca trebuie facut numai sangele ca plamanii nu se mai fac daca stiti voi alte detalii ziceti-mi .
Si cred ca exista laboratoare care fac de pe o zi pe alta noi de exemplu mergem in 26 aprilie sa facem analize si poate in aceeasi zi la medicul de familie pentru certificatul prenuptial si in 29 mergem cu actele la primarie :)
Angi si eu las la alegere libera tinuta domnisoarelor de onoare

Penelopea
22.04.2010, 13:48:46
Va multumesc fetelor pt ajutor, Biu mai ales tie pt detalii.
Dianaruxi, ma bucur ca a fost frumos la civila. Imi pare rau pt spitalizare si ca parintii nu au putut sa ajunga. Cu siguranta vor fi alaturi de voi la cea religioasa. Casa de piatra!
Angi, sa stii ca la mine vor fi opt d-soare de onoare care vor avea rochii rosi. Vreau sa va zic ca au fost toate incantate de idee si pe langa asta, se tot sfatuiesc intre ele ce flori sa aiba buchetelele lor. Eu le-am zis doar ca as vrea sa fie albe, al meu fiind rosu. Stiu ca nu e toata lumea la fel insa din fericire am d-soare deosebite care ar face lucrul asta pt mine, sa poarte rochite de culoarea aleasa de mine. Si le multumesc!

Noi am inceput ieri repetitiile pt primul nostru dans. Sunt incantata. Sper sa fie frumos.

Va pup!

Succes la orele de nas te poop;))

dianaruxi
22.04.2010, 14:46:58
aveti aici cateva poze http://picasaweb.google.com/dianaruxi/PozeCivila?authkey=Gv1sRgCKvh8bC3vqioMg# maine nu le mai las pe public

ruxi86
22.04.2010, 15:05:37
aveti aici cateva poze http://picasaweb.google.com/dianaruxi/PozeCivila?authkey=Gv1sRgCKvh8bC3vqioMg# maine nu le mai las pe public

Foarte frumosi ati fost, Ruxi! Si va sta tare bine impreuna!
Se vede din poze cat de fericiti sunteti si ca v-ati simtit foarte bine la petrecere!
Multa fericire, Ruxi si sa aveti parte numai de bucurii si impliniri! >:D<:*:*:*

Arahne
22.04.2010, 15:21:27
waw, ca in filme. Super a fost totul si locatia e superba (ce tare ca statea toata lumea jos, nu ca la noi ;)) ), superb felicitari

angi300
22.04.2010, 15:58:36

atunci e bine ca am mai intrat. foarte frumos aratati impreuna.
mirele e....:madlaugh: ;))

Arcee
22.04.2010, 16:10:37
Superb!!!Felicitari si casa de piatra! Sa fiti fericiti! Si insanatosire grabnica>:D<

atreya.. pe 20 tebuie depus dosarul pt 29..eu pe 19 il depun pt 28 am fost la primarie sa intreb si asa mi s-a spus. Asa ca fetelor cel mai bine este sa faceti un drum pana acolo sa vi se spuna exact in ce zi trebuie sa depuneti dosarul.

dianaruxi
22.04.2010, 16:24:38
atunci e bine ca am mai intrat. foarte frumos aratati impreuna.
mirele e....:madlaugh: ;))
multumesc nu esti singura care mi-a zis asta.:))
nu vreau sa le las prea mult ca sunt poze si cu pers care nu si-au dat acceptul sa fie pe miresici.

Penelopea
22.04.2010, 16:58:38

Oau foarte frumoasa cununie intr-adevar va sta bine impreuna dar mirele e ;))simpatic
Va dores tot binele din lume de fapt tuturor miresicilor ;;)
Norishor scuze am vrut sa zic succes la Dans si am scris o prostie da cred ca mai inteles oricum :-p

atreya
22.04.2010, 18:53:29
Superb!!!Felicitari si casa de piatra! Sa fiti fericiti! Si insanatosire grabnica>:D<

atreya.. pe 20 tebuie depus dosarul pt 29..eu pe 19 il depun pt 28 am fost la primarie sa intreb si asa mi s-a spus. Asa ca fetelor cel mai bine este sa faceti un drum pana acolo sa vi se spuna exact in ce zi trebuie sa depuneti dosarul.

Ei...ok :)
asa o fi..la noi au zis 10 zile inainte...

pupi

norishor
22.04.2010, 20:05:56
Penelopea am inteles ce ai vrut sa zici! Multumesc! >:D<

Dianaruxi, ai niste poze minunate! Felicitari pt casatorie si va doresc casa de piatra! Ma alatur si eu celorlalte miresici. Ai facut o alegere buna.;)) Ai un sot ...foarte frumos. :D Seamana cu logodnicul meu ;;)
Felicitari inca o data! Ati fost amandoi foarte frumosi si eleganti.

angi300
22.04.2010, 20:12:11
dianaruxi eu zic sa tii bine de sot...ca noi nu suntem maritate inca....
mai glumesc si eu...sper ca nu te superi.

beanna
22.04.2010, 20:15:13
Dianaruxi casa de piatra, multa fericire si noroc! Ati fost foarte frumosi, ma bucur ca a iesit totul bine.
Fetelor, va doresc o nunta ca-n povesti! Eu sunt foarte stresata cand ma gandesc la ziua respectiva, sper sa nu fie evenimente neplacute.Voi cum stati cu starea de spirit?

norishor
22.04.2010, 22:12:54
Dianaruxi casa de piatra, multa fericire si noroc! Ati fost foarte frumosi, ma bucur ca a iesit totul bine.
Fetelor, va doresc o nunta ca-n povesti! Eu sunt foarte stresata cand ma gandesc la ziua respectiva, sper sa nu fie evenimente neplacute.Voi cum stati cu starea de spirit?

Beanna, stai linistita. Nu te stresa pt ca nu ai niciun motiv. Gandeste pozitiv. fa-ti o lista de pe acum, daca doresti, cu ce ati vrea sa faceti atunci. Listuta o dai unei d-soare de onoare sau unei prietene si din cand in cand o poti verifica. Gandeste-te ca ziua aceea va fi, cu ajutorul lui D-zeu, o data in viata si ca trebuie sa te bucuri de ea. Sa fii relaxata si sa uiti de toate.
Te pup si spor la ultimele pregatiri!>:D<

dianaruxi
22.04.2010, 22:25:02
si dc te stresezi si dc nu se pot intampla lucruri neprevazute, ca de ex la mine cu vulcanul ala. ce era sa fac? nu avea rost sa ma necajesc atata incat sa-mi stric toata ziua.

mortisha_20
22.04.2010, 23:05:12
ce fac fetele . eu mai am f putin. mi-au ramas maruntaiele . sa fac marturiile, paharele sa iau alune prajituri si fructe. si sapt viitoare luni sa vb la rest de meniuri si cu cea de la deco. ce repede trece timpul.

Penelopea
22.04.2010, 23:18:40

Si eu am mari emotii ced ca o sa tremur toata sper numai sa nu ma incurc la vals :))
Angi foarte frumoase pozele de logodna :D
Va poop si spor la pregatiri

Si eu am mari emotii cred ca o sa tremur toata sper numai sa nu ma incurc la vals :))
Angi foarte frumoase pozele de logodna :D
Va poop si spor la pregatiri

Biu
22.04.2010, 23:57:33

dianaruxi :gen_17:
vorba dirigintei mele : ce tineri si frumosi sunteti :x ( mai stai si tu la pozat din cand in cand :-p, ma bazez ca la nunta trag fotografii vostri minunati sa stati mai mult la pozat [-o< )
acuma zi-ne cum te cheama ca o sa fie un nume din ala sexy frantusesc :D

Arahne
23.04.2010, 09:12:58
sa va povestesc o faza, la mine a fost ieri mare scandal in familie, era vorba sa facem petrecerea de cununie (si ziua mea) la bunici in curte. Dupa ce ei au venit cu ideea si au promis ca ne lasa sa facem curat (adica sa aruncam toate troacele pe care bunica le aduna) acum s-au sucit si le-au ascuns pe toate dupa o perdea (stii cum e cand maturi si ascunzi gunoiul dupa usa...). A iesit cu tipete nervi etc, al meu s-a sup foc si a zis ca nu-i mai cheama la nunta...scandal in fine pana la urma os a facem cum am propus de la inceput inchiriem undeva, alti bani alta distractie....

dianaruxi
23.04.2010, 10:52:49
dianaruxi :gen_17:
vorba dirigintei mele : ce tineri si frumosi sunteti :x ( mai stai si tu la pozat din cand in cand :-p, ma bazez ca la nunta trag fotografii vostri minunati sa stati mai mult la pozat [-o< )
acuma zi-ne cum te cheama ca o sa fie un nume din ala sexy frantusesc :D
nu e cine stie ce ma va chema Delamare.

Kalee
23.04.2010, 14:24:13
Heloo fetele ,si eu sunt miresica de mai,noi am decis sa ne cununam religios in insula Thassos grecia la manastirea sf mihail,si sa fim singurei in momentul ala:-p
deja am emotii cat casa pentru ca ai mei din famile miros ceva ,si nu stiu cum dracu sa ma mai ascund de ei=P~,pupicei.

dianaruxi
23.04.2010, 23:21:48
Heloo fetele ,si eu sunt miresica de mai,noi am decis sa ne cununam religios in insula Thassos grecia la manastirea sf mihail,si sa fim singurei in momentul ala:-p
deja am emotii cat casa pentru ca ai mei din famile miros ceva ,si nu stiu cum dracu sa ma mai ascund de ei=P~,pupicei.
si nu vrei sa inviti familia? eu am vrut sa-i am alaturi de mine si nu s-a putut pt civila, am regretat ca nu au fost acolo, la religioasa nici nu concep, fac depresie dc nu sunt ai mei.

morenita
24.04.2010, 01:18:20
imi place:)

am uitat buchetul de civila: lalele roz si trachelium(mov)

Buna,sa nu te sperii..."trachelium caeruleum" este denumita si floarea vaduvei...:D
Eu sunt la capitolul"buchetul perfect"si caut imaginile florilor dupa denumire...

Geanina82
24.04.2010, 20:06:48
Multa bafta, miresicilor de mai, mai aveti asa putin...:D

gnm
24.04.2010, 21:18:46
:((nu ne mai baga si tu ,,strambe"! suntem destul de ,,morcovite"!:D
eu in fiecare zi vad cat mai am si:-SSvine ziua ,,Z":-SS
ce toanta sunt#-o
da' lasaaaaa, ca treceeeee!!!!!:D
pupici la toate:*:*:*:*:*

Geanina82
24.04.2010, 21:32:47
:((nu ne mai baga si tu ,,strambe"! suntem destul de ,,morcovite"!:D
eu in fiecare zi vad cat mai am si:-SSvine ziua ,,Z":-SS
ce toanta sunt#-o
da' lasaaaaa, ca treceeeee!!!!!:D
pupici la toate:*:*:*:*:*

o sa fie ca mai frumoasa zi, atunci nu vei mai vrea sa treaca... si cand va trece, mai vrei o data...:x

gnm
24.04.2010, 23:48:21
pai eu chiar am mai vrut o data! prima a fost acum 20 de ani si,desi a fost super naspa,din multe puncte de vedere,am mai vrut o data si iata, o mai fac !si tot in luna mai:D! prima pe 4 mai iar acum,pe 29! asa, ca sa provoc soarta la ,,duel":-w! chiar daca ma tot plang eu, imi place la nebunie tensiunea asta, emotiile,iluziile...hai ca sunt masochista:-p! ca sa nu mai spun ca am nasit de 4 ori(4 frati) si finii mei m-au implicat f mult de fiecare data, m-au dus cu zaharelul ca ma pricep la organizare>-) si m-au fugarit ca pe hotii de cai. da-mi plaaaaceeee...\:D/

broskigi
25.04.2010, 13:34:31
Gata,
De-acum voi sunteti in centrul atentiei :)
Cum stati cu pregatirile? Care-s primele?

foxxy
25.04.2010, 21:22:40
Fetelor, apelez la memoria voastra.
Acum cateva luni s-a postat pe forum un tabel cu ce sa avem la noi in ziua nuntii ( maruntisuri gen: ac, ata, lipici, farduri, medicamente etc).

Are cineva link-ul, sau isi aminteste pe unde era? :-SS

angi300
25.04.2010, 21:25:17
Gata,
De-acum voi sunteti in centrul atentiei :)
Cum stati cu pregatirile? Care-s primele?

CASA DE PIATRA! Si multa multa iubire!

foxxyde tabelul acela pe care ni l-a trimis ruxi vorbesti?
penelopea multumesc mult.

foxxy
25.04.2010, 21:38:06
Nu mai stiu pe unde l-am vazut :-SS
Dar stiu ca mi-am zis atunci " pfoooa, ce idee buna, cate sunt de luat dupa mine ca poate-poate trebuiesc" ....si nu il mai gasesc in calculator. :((

Bine, de ac+ata si pastile de dureri m-a dus sipe mine capul sa-mi pregatesc...ar erau multe altele funny si bune de tinut minte.

Pe 1 Mai suntem 3 : eu, Emilinicole si mortisha_20. daca am uitat pe cineva, scuzele mele.

ruxi86
25.04.2010, 21:43:26
Fetelor, apelez la memoria voastra.
Acum cateva luni s-a postat pe forum un tabel cu ce sa avem la noi in ziua nuntii ( maruntisuri gen: ac, ata, lipici, farduri, medicamente etc).

Are cineva link-ul, sau isi aminteste pe unde era? :-SS

Foxxy, eu nu am link-ul unde se gasesc acele liste, le am salvate in calculator, daca le vrei, da-mi un PM te rog cu adresa ta de mail si ti le trimit.

Broskigi are dreptate, incepand cu WE urmator vor fi in prim plan primele noastre miresici de mai: foxxy, mortisha, emilinicole. Sper ca nu am scapat pe nimeni! :D

Fetelor multa bafta la ultimele pregatiri, sa aveti o nunta de vis!:*

@dianaruxi: Stiu ca tu tineai o lista cu miresicile de mai si cand are fiecare nunta ... poti posta te rog listuta? :*

mortisha_20
25.04.2010, 22:02:33
buna seara miresici! gata vine si luna noastra! mai sunt 5 zile pana la prima nunta, si eu ma inumar printre ele. va multumesc ptr urarile de bine. sper sa iasa totul f frumos. chiar daca eram suparata din cauza invitatilor care nu vin, chiar daca am plans pana la suspine, acum sunt f optimista si imi repet in fiecare zi mai bine putin si buni decat multi si prosti :)) sapt asta e putin foaiala , dar si pacuta ptr mine, cosmetica manichiura . fetelor traiti la maxim momentele asrea. dupa o sa va para rau k a trecut nunta

ruxi86
25.04.2010, 22:22:51
buna seara miresici! gata vine si luna noastra! mai sunt 5 zile pana la prima nunta, si eu ma inumar printre ele. va multumesc ptr urarile de bine. sper sa iasa totul f frumos. chiar daca eram suparata din cauza invitatilor care nu vin, chiar daca am plans pana la suspine, acum sunt f optimista si imi repet in fiecare zi mai bine putin si buni decat multi si prosti :)) sapt asta e putin foaiala , dar si pacuta ptr mine, cosmetica manichiura . fetelor traiti la maxim momentele asrea. dupa o sa va para rau k a trecut nunta

Mortisha, nu fi trista din cauza invitatilor care nu vor veni la nunta ta, fi optimista. Este ziua ta si a sotului tau, ziua in care tu si sotul tau sunteti cei mai importanti, este o zi unica pt voi! Lucrul asta e valabil pt noi toate, sa nu ne intristam din cauza celor care nu vor veni la nunta si sa traim la maxim acele momente unice. :*

mortisha_20
25.04.2010, 22:33:44
Mortisha, nu fi trista din cauza invitatilor care nu vor veni la nunta ta, fi optimista. Este ziua ta si a sotului tau, ziua in care tu si sotul tau sunteti cei mai importanti, este o zi unica pt voi! Lucrul asta e valabil pt noi toate, sa nu ne intristam din cauza celor care nu vor veni la nunta si sa traim la maxim acele momente unice. :*
pai pe principiul asta merg si eu saptamana asta. O SA FIE BINE!!! Si daca nu platim in rate k e criza:)) glumesc

broskigi
25.04.2010, 22:36:18
Nu mai stiu pe unde l-am vazut :-SS
Dar stiu ca mi-am zis atunci " pfoooa, ce idee buna, cate sunt de luat dupa mine ca poate-poate trebuiesc" ....si nu il mai gasesc in calculator. :((

Bine, de ac+ata si pastile de dureri m-a dus sipe mine capul sa-mi pregatesc...ar erau multe altele funny si bune de tinut minte.

Pe 1 Mai suntem 3 : eu, Emilinicole si mortisha_20. daca am uitat pe cineva, scuzele mele.

Nu va mai agitati, ca va apar riduri :D
Eu am avut tot sifonierul in mashina unei matusi :)) Nici nu am dormit acasa dupa nunta ca nu aveam loc, asa ca a trebuit sa-mi iau inclusiv izmenele de noapte si periuta de dinti, plus o tinuta frumusica pt a 2-a zi la ciorba de potroace :)

Sa va spun cam ce am avut eu:
- deo + parfum
- un ruj - in gentuta
- o oglinda - in gentuta
- servetele (batiste) - in gentuta
- buletinul - in gentuta
- niste banuti - in gentuta
- ac cu ata alba
- ciorapi de schimb ( nu i-am folosit)
- pantofi de schimb (uh.. ce bine mi-au mai prins :) Mi s-a tocit un flec asa pe-o parte si mi se ducea picioru de-aiurea la dans, ca puteam chiar sa mi-l rup. Bine ca am avut pantofi de schimb)
- telefoane + incarcatoare (am avut un sg un singur tel in gentuta)
- tigari si brichete (pt cele care fumeaza :D ) eventual si un trabuc de sarbatoare. Si eu am avut una din genti pline cu tigari, dar erau ale sotului :) )
- un pieptan (eu am uitat de asta :D), poate si niste agrafe de rezerva
- medicamente, eventual de durere de cap, de calmare, de raceala (sa nu va ia vr-un guturai), un calciu ca face bine la nemancat si emotii
- nu uitati de floarea/palaria/esarfa pt dezgatit (asta daca v-ati cumparat voi, daca nu intrebati pe nasha. Mie imi ratacisera floarea printr-o mashina si s-au dus pe rand sa o caute, in timp ce eu tineam de vorba domnisoare care asteptau buchetul :)) )
Fiti atente la ceas, cand credeti ca s-a facut timpul de furatul miresei sau cand vedeti ca se agita lumea pe langa voi, trageti repede ceva pe umeri, ca nu-i chiar cald sa iesiti transpirate din salon :D

Nu uitati sa intrebati la biserica cu ce tre sa mergeti:
- piscoturi
- vin
- certificat de casatorie
- verighete (unii le mai uita acasa :)) )
- lumanari :D
(astea au stat la tata in mashina care a intarziat vreo juma de ora :)) )

A, si nu uitati melodiile importante din acea seara. Noi am uitat laptopul acasa si era acolo valsul de deschidere, asa ca s-a dus cineva sa-l ia. :-$
Ei, au fost patanii destule, dar acum nu mi le mai amintesc, decat pe cea cu tortul :D Ne-au gresit tortul :)). Noi l-am comandat patrat si ornat cu frisca si ei l-au adus rotund si ornat cu martipan :)) Eh se-ntampla, dar faza funny a fost ca eu nici nu am observat, mi-a zis sotul meu ca-i altceva decat am cerut :)) Lumea zice ca a fost frumos, dar eu nu mai stiu ca n-am vazut nimic in acele momente. Astept sa vad fimarea :))

mortisha_20
25.04.2010, 22:40:23
Nu va mai agitati, ca va apar riduri :D
Eu am avut tot sifonierul in mashina unei matusi :)) Nici nu am dormit acasa dupa nunta ca nu aveam loc, asa ca a trebuit sa-mi iau inclusiv izmenele de noapte si periuta de dinti, plus o tinuta frumusica pt a 2-a zi la ciorba de potroace :)

Sa va spun cam ce am avut eu:
- deo + parfum
- un ruj - in gentuta
- o oglinda - in gentuta
- servetele (batiste) - in gentuta
- buletinul - in gentuta
- niste banuti - in gentuta
- ac cu ata alba
- ciorapi de schimb ( nu i-am folosit)
- pantofi de schimb (uh.. ce bine mi-au mai prins :) Mi s-a tocit un flec asa pe-o parte si mi se ducea picioru de-aiurea la dans, ca puteam chiar sa mi-l rup. Bine ca am avut pantofi de schimb)
- telefoane + incarcatoare (am avut un sg un singur tel in gentuta)
- tigari si brichete (pt cele care fumeaza :D ) eventual si un trabuc de sarbatoare. Si eu am avut una din genti pline cu tigari, dar erau ale sotului :) )
- un pieptan (eu am uitat de asta :D), poate si niste agrafe de rezerva
- medicamente, eventual de durere de cap, de calmare, de raceala (sa nu va ia vr-un guturai), un calciu ca face bine la nemancat si emotii
- nu uitati de floarea/palaria/esarfa pt dezgatit (asta daca v-ati cumparat voi, daca nu intrebati pe nasha. Mie imi ratacisera floarea printr-o mashina si s-au dus pe rand sa o caute, in timp ce eu tineam de vorba domnisoare care asteptau buchetul :)) )
Fiti atente la cea, cand credeti ca s-a facut timpulde furatul miresei sau cand vedeti ca se agita lumea pe langa vi, trageti repede ceva pe umeri, ca nu-i chiar cald sa iesiti transpirate din salon :D

Nu uitati sa intrebati la biserica cu ce tre sa mergeti:
- piscoturi
- vin
- certificat de casatorie
- verighete (unii le mai uita acasa :)) )
- lumanari :D
(astea au stat la tata in mashina care a intarziat vreo juma de ora :)) )

A, si nu uitati melodiile importante din acea seara. Noi am uitat laptopul acasa si acolo valsul de deschidere, asa ca s-a dus cinva sa-l ia. :-$
Ei, au fost patanii destule, dar acum nu mi le mai amintesc, decat pe cea cu tortul :D Ne-au gresit tortul :)). Noi l-am comandat patrat si ornat cu frisca si ei l-au adus rotund si ornat cu martipan :)) Eh se-ntampla, dar faza funny a fost ca eu nici nu am observat, mi-a zis sotul meu ca-i altceve decat am cerut :)) Lumea zice ca a fost frumos, dar eu nu mai stiu ca n-am vazut nimic in acelel momente. Astept sa vad fimarea :))
multumim multumim ptr listuta. ne va fi de folos.
pozici nu ai sa ne arati si noua.?

broskigi
25.04.2010, 22:48:43
Aveti grija si de miresoiul vostru sa aiba la el:
- o camasa de schimb sau chiar 2, depinde de cat este de cald sau cat este de mancau pe el :))
- un maiou de schimb (daca poarta)
- deo + parfum
- sosete de schimb (noi am avut si chilotei :D)
- pantofi de schimb, ca al meu a facut niste bataturi pana la carne vie
- telefoane + incarcatoare (deh, suna lumea ca n-or sti sa ajunga)
- banuti de platit una alta pe la resto, pe la furaciosi de miresica
- servetele
- un pieptan (al meu se piaptana cu prosopul si nu a fost nevoie)
- tigari si brichete + trabuce musai :)
Noi nu am folosit nimic din cele pregatite pt miresoi, dar este bine sa le aveti la voi.

broskigi
25.04.2010, 22:55:11
multumim multumim ptr listuta. ne va fi de folos.
pozici nu ai sa ne arati si noua.?

Uite si poze

mortisha_20
25.04.2010, 23:10:23
Uite si poze
f frumosi ati fost, la fel si localul. imi place mult albastru folosit la rsetaurant

foxxy
25.04.2010, 23:21:47
Casa de piatra, ati fost tare frumosi. %%-Asteptam si pozele de la nenea foto' :-p

Biu
25.04.2010, 23:31:44
Uite si poze

broski : :* pfu tzuca-te-ar mama da frumoasa esti
multumim de listuta, e utila
pe mine m-a apucat o agitatie de nu stiu ce-i cu mine :)). azi m-am trezit cu fata la cearceaf si am zis ca arat ca naiba, ca-s alba de fac reclama la napolact si eu duminica am civila : m-am dus ata la solar. am fost tentata sa ma spreiez cu o vopsea din aia de te bronzeaza, dar nu m-am riscat, ca poate pateaza sau ma facea morcovie :)), asta nu-mi lipseste.
oricum eu nu sunt adepta solarului, dar azi mi s-a pus pata, si mi-am facut abonament, mi-am sacrificat pauza de masa si m-am dus la solar, las ca nu mai trebuie sa manac atata ca atunci la ce saracie tot masez grasimile ? :))
nu mi-am facut inca volaul si nu mi-am dus rochia sa imi schimbe o croitoreasa cupele la sutien, ca-mi sunt fff mici, pe juma de boob, dar nu reusesc sa gasesc una in care sa am incredere :-SS sa nu stice bunatate de rochie.
la mine pe monitor scrie ca mai am 27 de zile, dar in juma de ora o sa fie 26.... time is ticking, tre sa bag viteza :D

mortisha_20
26.04.2010, 00:21:37
Biu stai linistita k mai ai timp. si eu sunt alba k varu si eram deacord sa ma fac oricum, dar mi-am amintit k acum 6 ani de la autobronzant am stat in spital 3 zile. solar vertical nu am voie k am dermatrita seboreica la contact si am colindat la toate centrele cu solar si nu am voie, iar cel organic sunt reticenta am auzit k ramai cu palmele urate plus degetele de la picioare :D asha k nu mai fac nimic in privinta asta. rochia si voalul nu`s calcate, dar ma duc miercuri sau joi. trebuie sa ma vopsesc sa imi incarc unghiile sa ma pensez sa ma epilez, ultimele discutii la rest deco acordionist, fructe alune si apa minerala . mai am timp???

foxxy
26.04.2010, 00:32:11
=)) =)) =))
Mortisha, zici ca ti-am dictat ce sa scrii =))

Am o lista pt toata saptamana asta, cu fc zi si impartita pe ore, cu ce am de facut: vopsit plete + proba voal si coafat, de luat rochia de la MB , curatenie in casa, unghiutzele, mici cumparaturi ( am ramas fara paharele de miri ).
Iar vineri inainte de "dezmatz"....aproape din ora in ora am cate ceva de facut...am uitat sa-mi programez si masa de pranz :D.

Eu abia acum intru in fibrilatii, pana acum am avut fff mult de munca la birou, si m-am trezit si eu ca mai am o saptamana. Pe naiba, doar 5 zile :-SS:-SS

Si incep tremuricii : ma descurc eu o noapte intreaga cu rochia, cu dansatul ( eu nu prea dansez :( ), cu mutzafirii, daca pleaca lumea repede ca nu este atmosfera ....si tot asa. Zici ca toate gandurile negre s-au adunat la usa mea :-&

Mai am de facut place-cardurile, nr de mese, meniurile, biletezele de masa, listele oficiale , marturiile .....si un AMR de 5 zile:((

ruxi86
26.04.2010, 08:47:57
Uite si poze

Broski, vorba lu' Biu "tzuca-te-ar mama da frumoasa esti" ;))
Tare frumoasa ai fost, si aranjamentele rest. pe albastru au dat foarte bine.
Casa de piatra si sa aveti numai bucurii, noroc si multa multa iubire!

Multumim si pt listute, sunt tare utile! :*

pe mine m-a apucat o agitatie de nu stiu ce-i cu mine :)). azi m-am trezit cu fata la cearceaf si am zis ca arat ca naiba, ca-s alba de fac reclama la napolact si eu duminica am civila : m-am dus ata la solar. am fost tentata sa ma spreiez cu o vopsea din aia de te bronzeaza, dar nu m-am riscat, ca poate pateaza sau ma facea morcovie :)), asta nu-mi lipseste.
oricum eu nu sunt adepta solarului, dar azi mi s-a pus pata, si mi-am facut abonament, mi-am sacrificat pauza de masa si m-am dus la solar, las ca nu mai trebuie sa manac atata ca atunci la ce saracie tot masez grasimile ? :))
nu mi-am facut inca volaul si nu mi-am dus rochia sa imi schimbe o croitoreasa cupele la sutien, ca-mi sunt fff mici, pe juma de boob, dar nu reusesc sa gasesc una in care sa am incredere :-SS sa nu stice bunatate de rochie.
la mine pe monitor scrie ca mai am 27 de zile, dar in juma de ora o sa fie 26.... time is ticking, tre sa bag viteza :D

Biu, mama stai calm, inseamna ca nu m-ai vazut pe mine inca ce alba sunt ;)) Eu am un pigment tare frumusel, pe langa faptul ca sunt alba ca varul, nici cand ma bronzez nu imi prea schimb culoarea, ma fac rosie =))
Asa ca tot cel mai bun este fondul de ten, care face minuni. Plus ca solarele alea nu fac bine deloc, mai bine lasa-le ca sa nu apara surprize mai tarziu.
Biu, stai lin, trage aer in piept, respira adanc si usurel cu calm le rezolvi tu pe toate, ca doar esti fata desteapta (Eu vorbesc, care sunt o agitata de nu se mai poate, nu stiu cum ma mai suporta al meu saracul)

Eu trebuie sa ajung foarte rapid la Patriarhie sa ridic cererea de dezlegare care s-a aprobat acum ceva timp ca sa ne putem cununa religios pe 22 mai, trebuie sa platim taxa de 1 milion lei vechi pt o nenorocita de stampila care ne-a pus-o pe cerere si cu cererea trebuie sa mergem la biserica unde ne vom cununa pt ca le trebuie alora de la biserica domne sa o treaca la dosar.

Reni0921
26.04.2010, 08:54:01
Buna dimineata miresici de mai!!!
Voi urmati <:-P

corina241
26.04.2010, 10:11:25
:-&

Mai am de facut place-cardurile, nr de mese, meniurile, biletezele de masa, listele oficiale , marturiile .....si un AMR de 5 zile:(([/QUOTE]

Oooffff,si eu care ziceam ca am ramas in urma cu pregatirile....cam astea au mai ramas si la mine de facut+ voalul care nu am idee cum va fi#-o,pur si simplu nu ma pot hotari(rochia mea este toata din dantela):-":-"

Deea_deiutza
26.04.2010, 10:36:28

Biu, mama stai calm, inseamna ca nu m-ai vazut pe mine inca ce alba sunt ;)) Eu am un pigment tare frumusel, pe langa faptul ca sunt alba ca varul, nici cand ma bronzez nu imi prea schimb culoarea, ma fac rosie =))
Asa ca tot cel mai bun este fondul de ten, care face minuni. Plus ca solarele alea nu fac bine deloc, mai bine lasa-le ca sa nu apara surprize mai tarziu.
Biu, stai lin, trage aer in piept, respira adanc si usurel cu calm le rezolvi tu pe toate, ca doar esti fata desteapta (Eu vorbesc, care sunt o agitata de nu se mai poate, nu stiu cum ma mai suporta al meu saracul)

Eu trebuie sa ajung foarte rapid la Patriarhie sa ridic cererea de dezlegare care s-a aprobat acum ceva timp ca sa ne putem cununa religios pe 22 mai, trebuie sa platim taxa de 1 milion lei vechi pt o nenorocita de stampila care ne-a pus-o pe cerere si cu cererea trebuie sa mergem la biserica unde ne vom cununa pt ca le trebuie alora de la biserica domne sa o treaca la dosar.
Dar ce e pe 22 mai de nu va puteti cununa fara dezlegare?

atreya
26.04.2010, 10:52:31
Uite si poze
Casa de piatra!!!

ai fost superba!

Am si eu o intrebare..cand a venit lumea la tine...cu ce i-ai asteptat pe tava? ca si bauturi?

mersic si puup

Sannda
26.04.2010, 10:54:08
Dar ce e pe 22 mai de nu va puteti cununa fara dezlegare?

Este ajun de Rusalii.

ruxi86
26.04.2010, 11:09:50
Este ajun de Rusalii.

Bine ai revenit printre noi, Sanda :*

Ce mai faci? Cum mai stai cu pregatirile?

Arahne
26.04.2010, 11:59:15
Uite si poze
Felicitari, casa de piatra!!!!

broskigi
26.04.2010, 13:18:47
=)) =)) =))
Mortisha, zici ca ti-am dictat ce sa scrii =))

Am o lista pt toata saptamana asta, cu fc zi si impartita pe ore, cu ce am de facut: vopsit plete + proba voal si coafat, de luat rochia de la MB , curatenie in casa, unghiutzele, mici cumparaturi ( am ramas fara paharele de miri ).
Iar vineri inainte de "dezmatz"....aproape din ora in ora am cate ceva de facut...am uitat sa-mi programez si masa de pranz :D.

Eu abia acum intru in fibrilatii, pana acum am avut fff mult de munca la birou, si m-am trezit si eu ca mai am o saptamana. Pe naiba, doar 5 zile :-SS:-SS

Si incep tremuricii : ma descurc eu o noapte intreaga cu rochia, cu dansatul ( eu nu prea dansez :( ), cu mutzafirii, daca pleaca lumea repede ca nu este atmosfera ....si tot asa. Zici ca toate gandurile negre s-au adunat la usa mea :-&

Mai am de facut place-cardurile, nr de mese, meniurile, biletezele de masa, listele oficiale , marturiile .....si un AMR de 5 zile:((

In acelasi stadiu eram si eu cu o sapt inainte de nunta :)
Calmati-va si luati-o catinel cu fiecare, ca timp mai aveti.

broskigi
26.04.2010, 13:22:17
Casa de piatra!!!

ai fost superba!

Am si eu o intrebare..cand a venit lumea la tine...cu ce i-ai asteptat pe tava? ca si bauturi?

mersic si puup

cu whisky si Martini
Conteaza?!! :)

Sannda
26.04.2010, 13:25:03
Bine ai revenit printre noi, Sanda :*

Ce mai faci? Cum mai stai cu pregatirile?

Bine v-am regasit>:D<
Sant bine.Nu am mai scris cam de mult pe forum,dar va citesc in fiecare zi:smile:
Cu pregatirile stam bine,pe ultima suta de metri.Am terminat si noi de impartit invitatiile,dupa mine cel mai dificil lucru din toate pregatirile.Partea asta nu mi-a placut deloc #-o.Mi-am ales buchetul,am fost la probe de machiaj si coafura (de data asta mult mai reusita ),mi-am dus rochita la modificat si curatat si acuma cautam costum de mire.El e mai dificil ca si mine atunci cand cumparam haine.Imi spune ca trebuie sa se simta fericit daca va cumpara acel costum;)).Pana acum nu s-a simtit fericit in nici unul,dar mai incercam.
Felicitari celor care deja au devenit doamne si bafta celor carora li se apropie ziua cea mare.:gen_17:
Spor la pregatiri in continuare

ruxi86
26.04.2010, 13:42:02
Bine v-am regasit>:D<
Sant bine.Nu am mai scris cam de mult pe forum,dar va citesc in fiecare zi:smile:
Cu pregatirile stam bine,pe ultima suta de metri.Am terminat si noi de impartit invitatiile,dupa mine cel mai dificil lucru din toate pregatirile.Partea asta nu mi-a placut deloc #-o.Mi-am ales buchetul,am fost la probe de machiaj si coafura (de data asta mult mai reusita ),mi-am dus rochita la modificat si curatat si acuma cautam costum de mire.El e mai dificil ca si mine atunci cand cumparam haine.Imi spune ca trebuie sa se simta fericit daca va cumpara acel costum;)).Pana acum nu s-a simtit fericit in nici unul,dar mai incercam.
Felicitari celor care deja au devenit doamne si bafta celor carora li se apropie ziua cea mare.:gen_17:
Spor la pregatiri in continuare

Ma bucur sa aud ca ai rezolvat mai aproape totul. Cred ca toate suntem cam in acelasi stadiu ca doar mai avem foarte putin pana in ziua cea mare.
Sa ne pui si noua te rog poze cu buchetul care ti l-ai ales, cu machiajul si coafura, poate ne mai inspiram si noi nitel ;))
Te pup si spor la pregatiri in continuare!

Sannda
26.04.2010, 13:57:51
Ma bucur sa aud ca ai rezolvat mai aproape totul. Cred ca toate suntem cam in acelasi stadiu ca doar mai avem foarte putin pana in ziua cea mare.
Sa ne pui si noua te rog poze cu buchetul care ti l-ai ales, cu machiajul si coafura, poate ne mai inspiram si noi nitel ;))
Te pup si spor la pregatiri in continuare!

Acesta va fi buchetelul meu.Sper sa reuseasca fata care imi face buchetele sa il faca intocmai.Pozele cu machiajul si coafura inca nu le-am descarcat din aparat.Mi-a fost lene:-"

Te pup si eu si mult spor

Geanina82
26.04.2010, 14:38:57

ai fost norocoasa... eu am platit 500 RON...#-o

karynutza
26.04.2010, 14:50:11
Buna miresicilor!
Bucuroase de oaspeti?http://www.miresici.ro/images/icons/icon7.gif

norishor
26.04.2010, 14:55:24
Vai fetelor ce putin mai avem, nu-mi vine sa cred.
Broskigi felicitari pt nunta si casa de piatra! Pozele sunt minunate. Esti o papusica! Felicitari de asemenea pt sarcina. Sa aveti un bebe sanatos si frumos ca voi.
Mortisha, Emilinicole, Foxxy distractie placuta la nunta! Sa va simtiti ca niste printese!
Sannda, e frumos buchetelul tau. Imi place. Al meu e cu flori rosii si albe, ca in poza de la avatar.

Eu maine merg la proba de machiaj. Sper sa imi placa.

Va pup si spor la ultimele pregatiri!

ruxi86
26.04.2010, 15:01:58
Acesta va fi buchetelul meu.Sper sa reuseasca fata care imi face buchetele sa il faca intocmai.Pozele cu machiajul si coafura inca nu le-am descarcat din aparat.Mi-a fost lene:-"

Te pup si eu si mult spor

Foarte frumos buchetelul tau, Sanda! Imi place tare mult!

ai fost norocoasa... eu am platit 500 RON...#-o

5 milioane lei vechi? Mi se pare o mare bataie de joc. Dupa ce ca nici taxa la biserica nu o platim atat cat ar trebui si toti iti cer ba 100 RON ba 150 RON, daca nu chiar mai mult, mai da-le si preotilor in ziua respectiva cate ceva, si hai sa mai aruncam cu alte cateva sute de RON pt o stampila.

.... Eu maine merg la proba de machiaj. Sper sa imi placa.

Multa bafta la proba de machiaj, Nori! Sper sa iasa totul bine! Si asteptam pozici dupa ;))

In sfarsit mi-am facut si eu programare pt proba de machiaj si coafat pt joi seara. Sa vedem ce iese ca sunt tare curioasa. Sper sa iasa totul bine ca nu imi vine sa mai caut in alta parte. Am sa revin cu poze dupa "eveniment".

Arcee
26.04.2010, 15:38:07
Buna fetelor! Ce dor imi era de voi.. dar ma misc cam greu..
Emilinicole, foxxy si mortisha sa aveti o nunta de vis si sa fiti numai un zambet in ziua voastra cea mare...
Sannda, norishor foarte frumoase buchetele voastre
Arahne ti-am vazut voalul la alt topic..te pricepi..bravo...

Duminica am vorbit pt vals si de pe 11 mai incepem cursurile. Ultima lectie va fi chiar vineri seara inainte de nunta la restaurant...Am mari emotii pt ca am 2 picioare stangi si ne-am si ales un val mai greut.
Am fost sambata sa vad aranjamentele florale la restaurant si sunt cam dezamagita de ce a iesit (prima poza e modelul a doua rezultatul). Cred ca o sa optez pt lalele albe in loc de frezii (sunt la acelasi pret)..nu stiu..deja contractul l-am semnat pt flori si sunt cam dezamagita de rezultat:-<

atreya
26.04.2010, 16:30:57
Buna fetelor! Ce dor imi era de voi.. dar ma misc cam greu..
Emilinicole, foxxy si mortisha sa aveti o nunta de vis si sa fiti numai un zambet in ziua voastra cea mare...
Sannda, norishor foarte frumoase buchetele voastre
Arahne ti-am vazut voalul la alt topic..te pricepi..bravo...

Duminica am vorbit pt vals si de pe 11 mai incepem cursurile. Ultima lectie va fi chiar vineri seara inainte de nunta la restaurant...Am mari emotii pt ca am 2 picioare stangi si ne-am si ales un val mai greut.
Am fost sambata sa vad aranjamentele florale la restaurant si sunt cam dezamagita de ce a iesit (prima poza e modelul a doua rezultatul). Cred ca o sa optez pt lalele albe in loc de frezii (sunt la acelasi pret)..nu stiu..deja contractul l-am semnat pt flori si sunt cam dezamagita de rezultat:-<
Scuze, dar mie imi place mai mult ca a iesit decat poza :)

rroana
26.04.2010, 18:43:20
miresici...de 2010 ...cine are o listutza cu tot ceea ce trebuie pentru nunta...:>

angi300
26.04.2010, 19:44:20
vai fetelor.. am emotii pentru voi....d-apoi pentru mine.
eu mai am asa:
- sa vad daca mai pun sau nu plasa la voaleta
- sa ma hotarasc la accesorii.
biuam vazut ce mi-ai zis insa alea-s pe turcoaz, pantofii mi-s albastru electric.
- in rest pentru sala sa-si mai bata si altii capul ca mie imi este suficient.

bianka_matis
26.04.2010, 19:52:22
fetelor,aveti emotii?in 15 mai am si eu nunta dar sincer nu prea am emotii...si inca pot sa dorm noaptea spre deosebire de soacra_mea care de cand stie ca facem nunta ii tot agitata si are nopti albe...=)) ale voastre cum sunt?

nicol_ristea
26.04.2010, 19:54:03
In sfarsit mi-am facut si eu programare pt proba de machiaj si coafat pt joi seara. Sa vedem ce iese ca sunt tare curioasa. Sper sa iasa totul bine ca nu imi vine sa mai caut in alta parte. Am sa revin cu poze dupa "eveniment".

Ce faci Ruxi, cum stai cu pregatirile?
SA imi spui si mie unde faci proba de machiaj si coafat........
Raman datoare de cinste........:*

karynutza
26.04.2010, 20:04:02
vai fetelor ce putin mai avem, nu-mi vine sa cred.
broskigi felicitari pt nunta si casa de piatra! Pozele sunt minunate. Esti o papusica! Felicitari de asemenea pt sarcina. Sa aveti un bebe sanatos si frumos ca voi.
mortisha, emilinicole, foxxy distractie placuta la nunta! Sa va simtiti ca niste printese!
sannda, e frumos buchetelul tau. Imi place. Al meu e cu flori rosii si albe, ca in poza de la avatar.

Eu maine merg la proba de machiaj. Sper sa imi placa.

buna
spune-mi si mie te rog cine te machiaja
mersi mult

norishor
26.04.2010, 22:25:27
buna
spune-mi si mie te rog cine te machiaja
mersi mult

Buna seara miresici!

Karinutza eu sunt din Lugoj. Voi merge la machiaj la Salon Isabel. Sper sa ma faca frumoasa. Voi face poze cand ajung acasa.
Roxya, imi plac ambele buchete, n-ai de ce sa iti faci griji. Sunt chiar frumoase. Eu nu m-as stresa in locul tau.
Ruxi, bafta si tie la machiaj si coafura. Sper sa te faca frumoasa. Abia astept si eu pozele. Te pup!
Bianka_matis si la mine e la fel cu soacra. E o scumpa. Apreciez faptul ca ma sustine si ca se bucura impreuna cu noi pt eveniment. Eu n-am ce sa-i reprosez. E o soacra minunata.
De emotii ce sa zic. Nu pot sa zic ca am. Doar cand ma gandesc la cate un moment mai deosebit ce o sa vina, ma mai trec fiori, in rest sunt doar stresata ca poate nu reusim sa terminam totul la timp. Sunt totusi multe de facut in ultima saptamana. Sper sa reusim toate cu pregatirile si sa avem nunti asa cum am visat.

Va pup dragelor!

gnm
26.04.2010, 23:06:59
dragutelor,vreau sa va reamintesc ,ca ne-a venit randul<:-P<:-P<:-P
incepe luna noastra<:-P<:-P<:-P
din suflet vreau sa va doresc,sa fiti frumoase,iubite si fericite in acea zi atat de speciala!
sa va dea DD multa sanatate, multa dragoste si intelegere in casnicie, copii frumosi si sanatosi, bunastare si noroc![-o<[-o<[-o<
hai sa ne distram luna aceasta,sa ne bucuram de febra pregatirilor,sa savuram emotiile!

:rockon::rocking:
iiiiiiiiiuuuuuuuuhhhhhhhhhuuuuuuuu!!!!!!!!!!
:gen_19::gen_19::gen_19::gen_19::gen_19:

roxy05nt
27.04.2010, 00:22:40
miresici...de 2010 ...cine are o listutza cu tot ceea ce trebuie pentru nunta...:>
nasococind pe aici saitul am vazut topicul vostru de mai ce bine de voi mai aveti un picut si scapati si de emotii si de stres . am o lista completaa pt nunta (de la miresicile mele de august...)daca o vrei trimite-mi un pm cu adresa de email pt ca altfel nu o pot trimite...:bye_01:

ruxi86
27.04.2010, 08:30:58

Da-mi te rog un PM cu adresa ta de mail, si iti trimit listutele cu pregatirile necesare pt nunta.

@gnm: Asemenea si tie, draga mea! Multa sanatate, dragoste, intelegere, fericire in casnicie, copii frumosi si sanatosi! Si mai ales o nunta de vis, sa iasa totul asa cum ti-ai planificat, sa savurezi din plin acea zi speciala si unica in viata noastra!

@norishor: Nori, ai sa vezi ca vom reusi sa avem toate o nunta superba, si vom trece cu bine si peste stresul si agitatia din ultima saptamana, care este cea agitata pt ca trebuie sa vorbim si cu cei de la restaurant, si cu formatia/DJ-ul, si cu foto + video ... Dar cred ca ar trebui sa savuram din plin aceasta agitatie si emotii, pt ca dupa ce va trece, ii vom duce lipsa. ;))

atreya
27.04.2010, 10:26:51
Fetele, voi faceti petrecere burlaci/burlacitze?
mie asa nu-mi place ideea, si nici lui prea mult, baietii vor propune sa mearga cine stie unde si el nu vrea...etc...
asa mi se pare o ideea stupida, stiu ca pe urma pot iesi discutii si fix de asta nu avem nevoie inainte de nunta :)

hmm..ce parere aveti?

va pup

Reni0921
27.04.2010, 10:50:41
Fetele, voi faceti petrecere burlaci/burlacitze?
mie asa nu-mi place ideea, si nici lui prea mult, baietii vor propune sa mearga cine stie unde si el nu vrea...etc...
asa mi se pare o ideea stupida, stiu ca pe urma pot iesi discutii si fix de asta nu avem nevoie inainte de nunta :)

hmm..ce parere aveti?

va pup
din moment ce nu va place ideea nu ar trebui sa mergeti. le spuneti frumos ca voi nu vreti....nu au de ce sa se supere.
noua ne place ideea, deci noi o sa avem. dar nimic sofisticat. baietii vor sa mearga la o bere, iar noi fetele mergem la un retro party si dupa acea facem un pijama party la careva acasa ;)). deci nu o sa fie neaparat petrecerea burlacitelor, doar asa o iesire cu baietii/fetele ceea ce o sa fie bine venit si un pic de distractie nu o sa strice in toata nebunia...
scuze ca m-am bagat peste voi ca musca-n lapte ;;)

atreya
27.04.2010, 11:01:45
din moment ce nu va place ideea nu ar trebui sa mergeti. le spuneti frumos ca voi nu vreti....nu au de ce sa se supere.
noua ne place ideea, deci noi o sa avem. dar nimic sofisticat. baietii vor sa mearga la o bere, iar noi fetele mergem la un retro party si dupa acea facem un pijama party la careva acasa ;)). deci nu o sa fie neaparat petrecerea burlacitelor, doar asa o iesire cu baietii/fetele ceea ce o sa fie bine venit si un pic de distractie nu o sa strice in toata nebunia...
scuze ca m-am bagat peste voi ca musca-n lapte ;;)
Pai asa imi place si mie...seara fete/baieti...dar doar sa nu degenereze si sa creeze probleme...plus ca al meu la faza asta e fraier...se teme ca aia o sa zic hai maaa, ce naiba...bla bla!
eh...nici eu nu as face dar am apucat sa stabilim...cel mai bine vom organiza noi si astfel nu are ce sa se intample, care vrea altceva sa se duca...

pupici

norishor
27.04.2010, 13:02:18
Asa e Ruxi, trebuie sa savuram fiecare moment pt ca in curand va trece totul....si ne raman doar amintirile.
Atreya, nu stiu ce sa iti zic. Daca nu vreti, le spuneti prietenilor vostri ce credeti, ca sa nu fie probleme. Trebuie sa va inteleaga si sa nu va forteze.
Din punctul asta de vedere, noi vom avea petrecerea burlacitelor si cea a burlacilor separat. Baietii se pregatesc sa il rapeasca sa il duca la un stiptease pe iubitelul meu iar fetele cine stie ce coc. Noi o vom avea intr-un week-end si sincer, abia astept. Noi suntem mai nebunatici asa si ne plac ideile astea. >:D<

dianaruxi
27.04.2010, 15:58:22
fetelor multi pupici, si bafta celor ce mai au atat de putin, eu nu prea mai pot sa intru, cu mutarea si cu toate cele nu mai am nici net nici calc le-am dus pe toate in franta, iar acolo nu avem inca apart asa ca nu stiu cand o sa mai va aud. sper sa aveti nunti frumoase si sa vad si eu pozele voastre, va pup pe toate!!!

MONYKUE12
27.04.2010, 16:15:17
buna la toate miresicile!
tinand cont ca eu voi fi o miresica de octombrie, pana atunci...sper ca ma primiti si pe mine in discutiile voastre....sa mai "fur" si eu din ideile voastre !
am fost "in vizita " la miresicile de aprilie ,acum sunt la voi....
spor la pregatiri!

ruxi86
27.04.2010, 16:16:20
fetelor multi pupici, si bafta celor ce mai au atat de putin, eu nu prea mai pot sa intru, cu mutarea si cu toate cele nu mai am nici net nici calc le-am dus pe toate in franta, iar acolo nu avem inca apart asa ca nu stiu cand o sa mai va aud. sper sa aveti nunti frumoase si sa vad si eu pozele voastre, va pup pe toate!!!

Ruxi, iubita, pacat ca nu mai poti intra asa des, insa ma bucur tare mult pt tine ca poti duce o viata mai buna in alta tara. Iti doresc numai fericire si o viata frumoasa alaturi de sotiorul tau, care e tare mumusel ;))
Sa ai o nunta de vis si sa decurga totul asa cum v-ati planificat!
Asteptam cu mare drag sa vedem si noi poze de la nunta ta si sa ne spui impresii despre cum a decurs totul! Pupici si numai bine!

angi300
27.04.2010, 17:46:10
buna la toate miresicile!
tinand cont ca eu voi fi o miresica de octombrie, pana atunci...sper ca ma primiti si pe mine in discutiile voastre....sa mai "fur" si eu din ideile voastre !
am fost "in vizita " la miresicile de aprilie ,acum sunt la voi....
spor la pregatiri!

of ce-mi place data nuntii tale;))
dianaruximultumim. mult spor si tie la treaba si multa rabdare cu mutatul.>:D<

rain_girl
27.04.2010, 18:43:53
Fetelor, azi am ajuns si eu in sfarsit la proba de machiaj si coafura...Si asta a iesit...Machiajul mi s-a parut mult prea accentuat pentru mine, desi in poze lucrul asta nu e deloc evident...fiindca se pierde foarte mult din culoare...Iar parul eu l-am vrut asa liber...dar nu prea mi se pare ca au iesit genul de bucle pe care le voiam eu...Voi ce parere aveti?
P.S. Parul e doar in ultimele 3 poze...:)

Biu
27.04.2010, 20:09:06
Fetelor, azi am ajuns si eu in sfarsit la proba de machiaj si coafura...Si asta a iesit...Machiajul mi s-a parut mult prea accentuat pentru mine, desi in poze lucrul asta nu e deloc evident...fiindca se pierde foarte mult din culoare...Iar parul eu l-am vrut asa liber...dar nu prea mi se pare ca au iesit genul de bucle pe care le voiam eu...Voi ce parere aveti?

mie in principiu imi place machiajul ;-). stiu ca machiajul se vede doar daca e pronuntat in poze, insa ma gandesc ca nu trebuie sa ne machiem pt poze, ci ca sa aratam bine,nu ? ;)). cred ca machiozele-s puse pe pilot automat cand aud "machiaj de mireasa" se gandesc "ia sa bag culoare ca nu i s-o vedea in poze si a zice lumea ca n-am machiat-o" :))
si eu am vineri civila si cu ocazia asta o sa fie si proba de machiaj si coafura, sper sa nu trebuiasca sa vin acasa sa ma spal pe fata =))
parca as avea de obiectat la fondul de ten totusi :-? e cam prea mat.... eu as pune un ilumitaor sub el, ca sa dea senzatia aceea de ten diafan...
in rest parul e chiar ok, dar parca buclele sunt cam prea lejere si nu stiu cat resizta in forma asta ( depinde si de firul tau de par daca e subtire/gros... )

foxxy
27.04.2010, 20:25:40

Fata draga, esti prea frumoasa de la mama natura ;)) Nu stiu ce machiaj ar putea sa te urateasca sau sa nu iti vina bine, zau asa.
Doar buclele sunt prea...nici bucle, nici ondulat, neterminat.
Si eu vrea sa imi lase parul mai liber, ca in poza aceasta (desi nu am parul lung, la proba a iesit binisor )

rain_girl
27.04.2010, 20:31:52
Fata draga, esti prea frumoasa de la mama natura ;)) Nu stiu ce machiaj ar putea sa te urateasca sau sa nu iti vina bine, zau asa.
Doar buclele sunt prea...nici bucle, nici ondulat, neterminat.
Si eu vrea sa imi lase parul mai liber, ca in poza aceasta (desi nu am parul lung, la proba a iesit binisor )
Deci ma faci sa rosesc:">...multumesc pt compliment:)...cat despre bucle...sincer, eu le vreau si mai putin definite...adica asa, un stil mai wavy...nu asa mult spiralate...si parca nu prea i-au iesit asa cum imi imaginam eu...oricum la urmatoarea proba o sa incerc si alta varianta...Nici eu nu am parul foarte lung, dar am apelat la extensii:)

mie in principiu imi place machiajul ;-). stiu ca machiajul se vede doar daca e pronuntat in poze, insa ma gandesc ca nu trebuie sa ne machiem pt poze, ci ca sa aratam bine,nu ? ;)). cred ca machiozele-s puse pe pilot automat cand aud "machiaj de mireasa" se gandesc "ia sa bag culoare ca nu i s-o vedea in poze si a zice lumea ca n-am machiat-o" :))
si eu am vineri civila si cu ocazia asta o sa fie si proba de machiaj si coafura, sper sa nu trebuiasca sa vin acasa sa ma spal pe fata =))
parca as avea de obiectat la fondul de ten totusi :-? e cam prea mat.... eu as pune un ilumitaor sub el, ca sa dea senzatia aceea de ten diafan...
in rest parul e chiar ok, dar parca buclele sunt cam prea lejere si nu stiu cat resizta in forma asta ( depinde si de firul tau de par daca e subtire/gros... )
Sincer, de data asta a fost mai mult vina mea pt machiaj...ca eu i-am aratat o foto cu un machiaj asa, asemanator, si i-am zis ca asa il vreau...Si ea m-a atentionat ca in realitate, machiajul respectiv este foarte accentuat si dramatic...si ea, dupa cum ma stie pe mine, nu m-ar sfatui...Dar am zis sa incerc oricum...Mai merg la o proba saptamana viitoare si incercam ceva mai light...O sa-i spun si de fondul de ten (multumesc):)
Cat despre bucle, cum ziceam si mai sus...eu le-as vrea si mai lejere...si de rezistat cred ca o sa reziste pt ca cea mai mare parte din parul ala nu e al meu:)) si extensiile de obicei asa cum le aranjezi, asa raman...oricum o sa mai incerc si alta varianta data viitoare..
Abia astept sa vad poze de la cununia ta...si sper sa nu fie nevoie sa te speli pe fata:)))

gnm
27.04.2010, 21:00:45

:O:O:Oce ochi frumosi ai!!!!! ce gene!!!!!

foxxy
27.04.2010, 21:27:35
PAi cu extensii este si mai usor, se modeleaza dupa cum vrei tu, nu au atata personalitate precum parul tau.
Cauta o poza pe net care sa fie aproape de ceea ce iti doresti si arat-o coafezei sa inteleaga bine ce / cum vrei.

geanyna23
27.04.2010, 21:40:45
iubita iti sta abolut superb si machiajul si parul,bcelele ar fi trebuit un pic mai stranse,nu stiu tipul tau de par daca o sa vrea sa reziste asa pana dimineatza,ma mai bag si eu in vb ...na..meseria o cere

rain_girl
27.04.2010, 22:20:11
:O:O:Oce ochi frumosi ai!!!!! ce gene!!!!!
Multumesc...dar genele din pacate nu sunt chiar ale mele:) Am gene false, din alea, fire separate:)

iubita iti sta abolut superb si machiajul si parul,bcelele ar fi trebuit un pic mai stranse,nu stiu tipul tau de par daca o sa vrea sa reziste asa pana dimineatza,ma mai bag si eu in vb ...na..meseria o cere

Multumesc mult de tot...cat despre bucle, cum spuneam si mai sus...eu le-as fi vrut si mai lasate...si de rezistat, nu imi fac probleme pt ca sunt mai mult extensii;)) si alea cum le pui, asa stau:)

Reni0921
27.04.2010, 22:30:34
Multumesc...dar genele din pacate nu sunt chiar ale mele:) Am gene false, din alea, fire separate:)

Multumesc mult de tot...cat despre bucle, cum spuneam si mai sus...eu le-as fi vrut si mai lasate...si de rezistat, nu imi fac probleme pt ca sunt mai mult extensii;)) si alea cum le pui, asa stau:)
cum sta treaba cu genele astea false, mi-ar placea si mie dar nu am habar cum si cat sunt ;))
par fooooarte reale ;))

Arcee
27.04.2010, 22:35:02
dianaruxi..daca nu ne mai auzim iti doresc casa de piatra sa fii fericita si poate reusesti sa ne pui si noua o poza doua >:D<
rain_girl..esti asa de frumoasa...stai linistita ca nu ai cum sa nu arati superb la nunta..
Reni..legat de gene false poti sa intrebi pe tipa care te machiaza..la mine intra in pretul machiajului si aplicarea de gene false

Reni0921
27.04.2010, 22:43:41
dianaruxi..daca nu ne mai auzim iti doresc casa de piatra sa fii fericita si poate reusesti sa ne pui si noua o poza doua >:D<
rain_girl..esti asa de frumoasa...stai linistita ca nu ai cum sa nu arati superb la nunta..
Reni..legat de gene false poti sa intrebi pe tipa care te machiaza..la mine intra in pretul machiajului si aplicarea de gene false

si in cazul tau cat costa machiajul final???

rain_girl
27.04.2010, 22:44:40
cum sta treaba cu genele astea false, mi-ar placea si mie dar nu am habar cum si cat sunt ;))
par fooooarte reale ;))
Pai asa cum spunea roxya, genele ar trebui sa fie incluse in pretul make-up-ului...si intr-adevar genele astea grupate asa, par foarte reale:)

Multumesc mult mult de tot:) sper sa iasa pana la urma ce-mi doresc:)

Arcee
27.04.2010, 22:55:11
si in cazul tau cat costa machiajul final???
machiajul teoretic costa 100 euro, dar pt ca o face si pe mama o sa fie 140 euro.
la salonul unde mi-am pus eu extensiile era o domnisoara care si-a pus gene false si a platit vreo 250 lei parca...dar trimite un pm lui rain_girl ca vad ca e tot din cluj si poate de ajuta cu mai multe detalii.

Reni0921
27.04.2010, 23:01:11
machiajul teoretic costa 100 euro, dar pt ca o face si pe mama o sa fie 140 euro.
la salonul unde mi-am pus eu extensiile era o domnisoara care si-a pus gene false si a platit vreo 250 lei parca...dar trimite un pm lui rain_girl ca vad ca e tot din cluj si poate de ajuta cu mai multe detalii.
hm...cam mult pentru mine....:-s

Arcee
27.04.2010, 23:05:09
hm...cam mult pentru mine....:-s
sunt sigura ca gasesti si mai ieftin. in bucuresti totul este exagerat de scump...>:D<

foxxy
27.04.2010, 23:07:24

Ramona cumva?? :-"

Reni0921
27.04.2010, 23:07:41
sunt sigura ca gasesti si mai ieftin. in bucuresti totul este exagerat de scump...>:D<
mersi mult>:D<

rain_girl
27.04.2010, 23:10:18
mersi mult>:D<
Nu stiu ce fel de gene false si-a pus tipa respectiva...dar ti-am zis la celalalt topic ca eu de fiecare data cand mi-am pus gene false (de obicei pt sedintele foto)...imi lua vreo 30 de lei;))...probabil depinde de mai multe chestii...nu stiu...

zdiva
27.04.2010, 23:11:15
chiar sunt singura miresica de mai? fetelor unde sunteti?=((

Eu sunt miresica de 22 mai :) si infrunt toate superstitiille, nunta in mai... cununie civila la ora 13:00....perle pe rochia de mireasa :)) Dar nu ma intereseaza, I'm as happy as can be, restul nu mai conteaza :love:

Reni0921
27.04.2010, 23:20:38
Eu sunt miresica de 22 mai :) si infrunt toate superstitiille, nunta in mai... cununie civila la ora 13:00....perle pe rochia de mireasa :)) Dar nu ma intereseaza, I'm as happy as can be, restul nu mai conteaza :love:
ar mai trebui sa-ti faci buchetul din cale si atunci sigur te incadrezi la toate superstitiile :))

Nu stiu ce fel de gene false si-a pus tipa respectiva...dar ti-am zis la celalalt topic ca eu de fiecare data cand mi-am pus gene false (de obicei pt sedintele foto)...imi lua vreo 30 de lei;))...probabil depinde de mai multe chestii...nu stiu...
da, multumesc de ajutor. o sa ma interesez ca nu e chiar asa de scump cum mi-ai zis tu ;-)

beatrice_cossma
28.04.2010, 09:47:36
Buna dimineata MIRESICI de MAI 2010.
Celor care peste cateva zile au nunta, le doresc casa de piatra, sa fie fericite si implinite si vesnic iubite.
Personal, va multumesc la toate pentru toate sfaturile si gandurile bune pe care le-ati lasat in aceste pagini.:) Pregatirile alaturi de voi au fost mult mai usoare... Eu ma numar printre ultimele; am nunta pe 29 Mai... si probabil ca multe veti fi in honney moon - deci nu voi mai avea ocazia sa va multumesc atunci, pana in eveniment. :)
Cu astea spuse, sa dam drumul la petreceri...>:rockon::rocking:

Arahne
28.04.2010, 12:03:21
Is de acord cu Biu. Mi se pare ca-ti vine f frumos la ochi desi rimelul ar fi trebuit sa fie mai lichid, pt ca ai genele lungi si se vede adunat pe gene, fondul de ten e cam prea mult dat sau asa pare in poze si pt buze as opta pt un ruj mai putin sidefat si mai glossy. Despre par iti vine super (apropo aia e diadema pt nunta?) dar tot asa nu cred ca o sa reziste mult, in general buclele largi daca nu le dai cu o tona de fixativ nu prea tin (iar daca le dai arata ca niste arcuri)

broskigi
28.04.2010, 12:13:14

Sper ca ai buchetul din Cale, da?!! =))

par fooooarte reale ;))

Cica-s f grele si trebuie sa te "obisnuiesti" cu ele.

Iti sta f bine.
Eu ma bucur cand vad mirese fara coc, acum depinde si de gusturi.
Toata lumea vorbeste de mirese cu coc. Nici eu nu am avut coc.
Inainte de nunta toata lumea ma intreba ce "coc imi fac" :)) Nu-mi fac coc. - Cum adica, nu-ti faci coc??!!! :))
Ei uite, na ca nu mi-am facut coc :)) sa moara coc-celitele de ciuda :))

Arahne
28.04.2010, 12:35:30
Iti sta f bine.
Inainte de nunta toata lumea ma intreba ce "coc imi fac" :)) Nu-mi fac coc. - Cum adica, nu-ti faci coc??!!! :))
Is de aceeasi parere:D deci dintr-un punct devedere practic e mai usor cu coc, dar mie nu-mi sta bine mi se pare ca ma imbatraneste. Asa ma intreaba si pe mine lumea, cum rochie de mireasa cu negru, diadema pe frunte etc, pana la urma conteaza sa ne simtim noi bine :D

Cica-s f grele si trebuie sa te "obisnuiesti" cu ele.
eu m-am itneresat la cosmetica is mai multe tipuri: 1 gene pe un rand, manunchiuri de cate 3 si fire separate. Firele separate arata mai natural dar costa f mult si trb sa ai grija de ele(gen sa nu dormi pe burta etc)- dureaza cam 1-3 luni, gene la manunchi costa mai putin si durea c.a. o sapt.
Rain tu de care ai avut in poza?

broskigi
28.04.2010, 12:44:46
Is de aceeasi parere:D deci dintr-un punct devedere practic e mai usor cu coc, dar mie nu-mi sta bine mi se pare ca ma imbatraneste. Asa ma intreaba si pe mine lumea, cum rochie de mireasa cu negru, diadema pe frunte etc, pana la urma conteaza sa ne simtim noi bine :D

Ai rochie de mireasa cu negru?!!
Tre' sa recunosc ca esti indrazneata. Abia astept sa te vad :) Ai o poza de la probe?

criston84
28.04.2010, 12:44:57
Buna fetelor,

Stie careva dintre voi firme din zona Clujului care comercializeaza sticle din sticla pentru tuica care se da acasa?

O zi faina va doresc :)

broskigi
28.04.2010, 12:46:43
Buna fetelor,

Stie careva dintre voi firme din zona Clujului care comercializeaza sticle din sticla pentru tuica care se da acasa?

Pe net n-ai gasit nimic?

criston84
28.04.2010, 12:48:46
Pe net n-ai gasit nimic?

Am gasit ceva la un pret foarte mare dar nu din zona Clujului.

Arahne
28.04.2010, 13:35:20
Ai rochie de mireasa cu negru?!!
Tre' sa recunosc ca esti indrazneata. Abia astept sa te vad :) Ai o poza de la probe?
da e gata de asta iarna, acum e la modificat ca nu-mi place fusta (e prea gogosar si prea lunga)

rain_girl
28.04.2010, 13:45:13
eu m-am itneresat la cosmetica is mai multe tipuri: 1 gene pe un rand, manunchiuri de cate 3 si fire separate. Firele separate arata mai natural dar costa f mult si trb sa ai grija de ele(gen sa nu dormi pe burta etc)- dureaza cam 1-3 luni, gene la manunchi costa mai putin si durea c.a. o sapt.
Rain tu de care ai avut in poza?
Eu la toate sedintele foto am avut gene false din alea cate trei...nu sunt deloc scumpe si absolut deloc grele...nu trebuie sa te obisnuiesti cu ele:) Cat despre partea de durabilitate...sincer, mie nu mi-au tinut niciodata mai mult de doua zile...la prima demachiere mi-au cazut...Si am fost machiata si la bucuresti de o tipa care e un make-up artist destul de cunoscut...dar aceeasi poveste:) atasarea celor fir cu fir presupune munca de chinez batran, vorba cuiva:)) si din cauza asta sunt mai scumpe...dar mai mult de 2 saptamani nu tin nici alea (tot de la un make-up artist stiu)
Cat despre machiaj...fondul de ten era cam mat intr-adevar, dar nu a fost aplicat in cantitati mari...ca nu am mari probleme cu tenul...dar imi sugera cineva sa folosesc ceva iluminator inainte de fondul de ten. Rimelul pare asa probabil din cauza ca eu eram putin data cu rimel dinainte si ea a zis ca e ok, sa nu ma mai demachiez...si a aplicat inca un rand...
Iar cat despre par, am spus mai sus ca am extensii in par...si alea nici nu trbuie fixate, ca asa cum le pui, asa stau...deci nu ma tem ca o sa se lase. Dar nu, diadema nu e aia...aia o aveam eu pe acasa...pt ca la nunta inca nu am habar ce o sa port:(

Iti sta f bine.
Eu am asa oroare de cocuri:)) Cu toate ca am avut la un moment dat la o sedinta foto si coc si parca nu mi s-a parut asa cumplit:)...dar la nunta la mine n-as putea sa port coc pt nimic in lume...Stai sa vad daca gasesc poza cu cocul;))

Si uite si pozele;)) Dar din nou, nu va imaginati ca ala e parul meu:))) as vrea eu sa am atata par de sa iasa asa un coc:))

Arahne
28.04.2010, 14:04:19
da, intr-adevar iti sta mult mai bine cu parul desprins. Cred ca-mi schimb parerea despre gene false :D Extensii de care ai? cu clipsuri sau inele(si cat te-au costat)? Si eu vroiam sa-mi cumpar sapt viitoare, acum chiar m-ai convins sa iau. Daca planuiesti sa-ti lasi parul asa desprins nu prea merge clasicul voal ca nu ai de ce sa-l prinzi, mie personal imi place cum iti sta cu bentita te face mai copilaroasa, ai mai putea sa optezi pt floare sau voaleta, acum depinde de rochie si gusturi

Geanina82
28.04.2010, 14:06:02

imi place foarte mult cum ti-au iesit buclele, sunt bine definite si te incadreaza perfect. cam asa ceva am avut si eu, dar pentru ca eu am un oar des si foarte greu, nu au stat mai mult de 2 ore din pacate, oricat fixativ am bagat...

machiajul in schimb... mi se pare ca nu te avantajeaza, te imbatraneste, parca nu ai fi tu... in pozele de la logodna esti mult mai bine machiata... >:D<

foxxy
28.04.2010, 14:25:04
da e gata de asta iarna, acum e la modificat ca nu-mi place fusta (e prea gogosar si prea lunga)

>:D< Ti-am admirat foarte mult rochia de cand ai pus primele poze. Felicitari pt curaj si atitudine, sa o porti fericita!!!
Si eu imi dorisem o rochie mai simpla, cu o banda neagra in talie ( de la MSottero ) , dar au sarit toti in capul meu.....eram deja 50% convinsa sa renunt. Apoi am probat genul acela de rochie...si fiind mica de inaltime, nu-mi venea bine deloc.
Si uiteasa am ajuns la ditamai rochie

rain_girl
28.04.2010, 14:27:13
da, intr-adevar iti sta mult mai bine cu parul desprins. Cred ca-mi schimb parerea despre gene false :D Extensii de care ai? cu clipsuri sau inele(si cat te-au costat)? Si eu vroiam sa-mi cumpar sapt viitoare, acum chiar m-ai convins sa iau. Daca planuiesti sa-ti lasi parul asa desprins nu prea merge clasicul voal ca nu ai de ce sa-l prinzi, mie personal imi place cum iti sta cu bentita te face mai copilaroasa, ai mai putea sa optezi pt floare sau voaleta, acum depinde de rochie si gusturi
Ohh...alta idee pe care eu una nu o agreez:) Nu o sa am voal pe cap, asta e sigur...O sa am tot ceva in genul a ce aveam in fotografii pe cap si atat...Asta e sigur:) Cat despre extensii...ale mele erau clip on...dar practic nu ma costa nimic pt ca ele sunt ale tipei care o sa-mi aranjeze parul...si o sa i le dau inapoi dupa nunta. Dar bineinteles, exista si posibilitatea sa-ti cumperi tu ale tale, dar trebuie sa stii dinainte ca sunt destul de scumpe...Ce am eu acolo in par ajunge cam 370 de lei, un set intreg...Dar oricum preferabile sunt cele clip on care sunt foarte usor de aplicat. Si genele false mie imi plac la nebunie...Ieri, dupa ce am ajuns acasa, din doua in doua minute, fetele se uitau la genele mele si tot ziceau: woaaa...deci ce fain arata genele!

imi place foarte mult cum ti-au iesit buclele, sunt bine definite si te incadreaza perfect. cam asa ceva am avut si eu, dar pentru ca eu am un oar des si foarte greu, nu au stat mai mult de 2 ore din pacate, oricat fixativ am bagat...

machiajul in schimb... mi se pare ca nu te avantajeaza, te imbatraneste, parca nu ai fi tu... in pozele de la logodna esti mult mai bine machiata... >:D<
Buclele mele nu cred ca o sa fie asa problematice:) pentru ca extensiile sunt tratate si de obicei stau exact asa cum le aranjezi...Iar cat despre machiaj...a fost foar o incercare...nu o sa fie in nici un caz asta machiajul de nunta...Dar l-am facut ca sa ma conving ca nu o sa fie:) La logodna m-a machiat oricum aceeasi tipa...deci sunt sigura ca o sa se descurce ea:) Dar e in mare parte si vina aparatului de fotografiat (sedinta de logodna a fost profi, iar ce am facut eu singura a fost cu un aparat mai prost decat telefonul meu:)) )...si din cauza asta discrepanta pare mare intre cele dou tipuri de machaj...
Doar ca eu vreau un machiaj care sa ma faca sa par asa...mai copila...ca iubi al meu are o fatza de copil de 18 ani si toata lumea ma intreaba cati ani are...ca pare asaaa tinerel...Adevarul e ca e cu mai bine de 2 ani mai mare decat mine...dar nu prea se vede asta:(

>:D< Ti-am admirat foarte mult rochia de cand ai pus primele poze. Felicitari pt curaj si atitudine, sa o porti fericita!!!
Si eu imi dorisem o rochie mai simpla, cu o banda neagra in talie ( de la MSottero ) , dar au sarit toti in capul meu.....eram deja 50% convinsa sa renunt. Apoi am probat genul acela de rochie...si fiind mica de inaltime, nu-mi venea bine deloc.
Nu vreau sa fiu rea acum...dar ce te face sa crezi ca genul asta de rochie te-ar face sa pari mai inalta??? Pt ca in primul rand, partea de jos foarte incarcata nu ajuta in nici un caz la creerea iluziei de inalt, iar in al doilea rand e bine stiut ca genul asta de corset mai lung, iti face picioarele sa para scurte...8-|...adica nu zic ca rochita nu e frumoasa, pentru ca e foarte frumoasa! dar nu mi se pare ca te face in nici un caz sa pari mai inalta, daca asta iti doreai...
Uite...iti atasez o poza cu rochita mea de la prima proba...Si a mea e destul de ampla si incarcata jos...dar faptul ca are corsetul asa scurt ma face sa par inalta, imi alungeste picioarele. Si eu am numai 1.70...si toti cand au vazut poza...au facut...wooaaa...ce inalta esti...

Geanina82
28.04.2010, 14:54:05

sigur ca ai cum... cu un pieptan se prinde de oriunde si nu cade... >:D<

lily_ana2003
28.04.2010, 15:07:26
Buna, miresicilor de mai, am ajuns si eu pe forum mult prea tarziu.:-SSVa doresc tuturor sa fi-ti frumoase in ziua nuntii, sa va bucurati de nunta voastra din plin, sa aveti o casnicie minunata alaturi de sotii vostri...sa stiti sa-i iubiti mereu ...la bine ...si la greu.:x;;) Daca nunta va fi dupa placul vostru totul e ok...iar superstitiile vor fi luate in calcul de cei ce cred in ele;-). Va doresc"casa de piatra", fericire si copii frumosi !!! pupici:*:*:*

Arahne
28.04.2010, 15:27:00
E perfecta rochia! Iti faca o talie de printesa mama mama >:D< Da e cam mare, o ai pe crinolina sau pe jupe? O prietena de a mea a avut genul asta de fusta si pt ca a fost prea grea (si ea prea zbantuita) i s-a rupt crinolina si i-a intrat plasticul in picioare. Imi place boleruoul, it's classy!

Arcee
28.04.2010, 17:38:25
Ramona cumva?? :-"
de-abia acum am vazut mesajul tau..da, la romona si tu tot la ea?
rain_girl e absolut superba rochita ta=P~

Reni0921
28.04.2010, 17:43:43
Foxxy si Rain_girl rochiile voastre sunt SUPERBE!!!

Arcee
28.04.2010, 18:29:58
Fetelor din Bucuresti..unde gasesc si eu butoni mai eleganti fara briz-brizuri si la un pret rezonabil? In Unirea nu am gasit nimic:(

foxxy
28.04.2010, 18:44:29
Nu vreau sa fiu rea acum...dar ce te face sa crezi ca genul asta de rochie te-ar face sa pari mai inalta??? Pt ca in primul rand, partea de jos foarte incarcata nu ajuta in nici un caz la creerea iluziei de inalt, iar in al doilea rand e bine stiut ca genul asta de corset mai lung, iti face picioarele sa para scurte...8-|...adica nu zic ca rochita nu e frumoasa, pentru ca e foarte frumoasa! dar nu mi se pare ca te face in nici un caz sa pari mai inalta, daca asta iti doreai...
Uite...iti atasez o poza cu rochita mea de la prima proba...Si a mea e destul de ampla si incarcata jos...dar faptul ca are corsetul asa scurt ma face sa par inalta, imi alungeste picioarele. Si eu am numai 1.70...si toti cand au vazut poza...au facut...wooaaa...ce inalta esti...

Dar nici nu am zis ca vroiam sa par mai inalta, ci doar sa imi stea bine :-p. Ori in genul de rochii grecesti, pe langa forma corpului, paream si mai mica si mai...indesata =P~
Nu sunt nici inalta, nici slaba, nu le pot avea pe toate ...asa ca am ales o rochie cu corset lung, care sa imi stea bine pe talie chiar daca nu par mai inalta.
Rochia ta este fff frumoasa, sa o porti fericita !

Arahne, rochia este intr-adevar mare si grea, am crinolina pe 3 cercuri, trena va fi prinsa in 4 puncte pe snur ( nu pe nasturi / bride ) tocmai pt ca este grea, ca sa previna ruperea.
Nu imi va fi chiar usor la dansat, dar este 1 singura noapte, cred ca merita tot efortul!!! :-p

Roxya, dap si eu la Ramona, + mama mea si o prietena. O sa iasa bine , am facut proba la cununia civila si am fost incantata.

rain_girl
28.04.2010, 18:59:01
Dar nici nu am zis ca vroiam sa par mai inalta, ci doar sa imi stea bine :-p. Ori in genul de rochii grecesti, pe langa forma corpului, paream si mai mica si mai...indesata =P~
Nu sunt nici inalta, nici slaba, nu le pot avea pe toate ...asa ca am ales o rochie cu corset lung, care sa imi stea bine pe talie chiar daca nu par mai inalta.
Rochia ta este fff frumoasa, sa o porti fericita !

Arahne, rochia este intr-adevar mare si grea, am crinolina pe 3 cercuri, trena va fi prinsa in 4 puncte pe snur ( nu pe nasturi / bride ) tocmai pt ca este grea, ca sa previna ruperea.
Nu imi va fi chiar usor la dansat, dar este 1 singura noapte, cred ca merita tot efortul!!! :-p

Roxya, dap si eu la Ramona, + mama mea si o prietena. O sa iasa bine , am facut proba la cununia civila si am fost incantata.
si fiind mica de inaltime, nu-mi venea bine deloc. - asta m-a facut sa cred ca voiai ceva care sa te faca sa pari mai inalta:)...oricum, ai dreptate....rochita vine ca turnata pe tine...s-o porti cu placere!

de-abia acum am vazut mesajul tau..da, la romona si tu tot la ea?
rain_girl e absolut superba rochita ta=P~
Multumesc...daca ma crezi m-am saturat de cand astept sa-mi vina...am comandat-o de vreo doua luni...si abia prin 10 mai imi vine:) SPER SA-MI VINA:)))

foxxy
28.04.2010, 19:11:10
Adica....timp de asteptare cam 2 luni jumatate?
Pai eu am oftat cam 4 luni :-SS, si nu gaseam si eu poze cu miresici cu acest model, sa vad si pe altele cum vine, stateam si oftam:-SS

rain_girl
28.04.2010, 19:16:41
Adica....timp de asteptare cam 2 luni jumatate?
Pai eu am oftat cam 4 luni :-SS, si nu gaseam si eu poze cu miresici cu acest model, sa vad si pe altele cum vine, stateam si oftam:-SS
Sincer, eu nu mai aveam mai mult timp la dispozitie cand in sfarsit am gasit-o...si le-am zis...ca daca imi vine pana in zece mai o iau...daca nu, nu...si au facut ei ceva demersuri sa vina ca deh...nu-s bani putini...Sincer, nici eu n-am mai vazut vreo miresica cu modelul meu de rochie...dar nu-mi fac griji:)

corina241
28.04.2010, 23:20:51
Seara buna,fetelor!!!>:D<Am reusit si eu sa fac florile(cocardele)>:D< si bratarici pentru doamne si domnisoare:x...deocamdata nu pot descarca pozele :D,sper sa reusesc sa-mi spuneti parerea...pupici!!!!spor la pregatiri!!!

foxxy
28.04.2010, 23:26:45
Fetelor, nu stiu cat voi mai apuca sa intru pe net...mi se apropie " termenul" cu repezeala :-p
Va doresc o nunta ca in povesti, sa fiti fericite si iubite, si sa zambiti mereu ca in ziua nuntii >:D<

Ne auzim dupa bal, la schimbul de impresii.

Va pup pe toate!>:D<
Colegelor mele de 1 Mai, Mortisha si Emilinicole, sa aveti parte de o zi superba, nu uitati sa zambiti si sa va relaxati, sa va bucurati de fiecare moment !!!
VINE ZIUA NOASTRA!

Penelopea
28.04.2010, 23:31:47
Buna fetelor,

Incearca pe str Traian la firma Invitatii au acolo sticle de plastic noi si etichete pt. ele si pungi personalizate noi de acolo luam pungile :D mi se pare ca au vreo 3 modele si sunt in jur de 1.20 sau 1.50 ron bucata /:)
Spor la pregatiri :)>-

corina241
28.04.2010, 23:34:28
Am reusit...>:D< Sunt doua marimi de cocarde...ma gandeam ca cele mici sa nu fie prea mici,iar cele mari -prea mari:D.Voi ce ziceti?Bratara nu am "inchis-o".Le voi face pe toate zilele urmatoare.p.s. aceasta este sala(ultima fotografie).

norishor
28.04.2010, 23:37:36
Buna seara fetelor!
Am fost ieri la machiaj. Inca nu am descarcat pozele de pe telefon. Vreau sa va zic ca a fost un esec total. Nu mi-a placut deloc. Am aratat ca o vrajitoare. Aveam un fard inchis la culoare in colturile exterior al ochilor, ce se intindea pana sub sprancene, de parca veneam de la o sedinta de spiritism. Rujul a fost unul roz spre rosu, foarte aprins. :gen_07:Am ramas socata cand m-am privit in oglinda. 8-}

Miercuri am alta programare si bineinteles ca in alta parte. Sper sa fie cu noroc data urmatoare. Ca nu mai am nervi sa mai caut. :gen_20:
Ruxi, maine ai proba, nu-i asa? Iti tin pumnii.

Ieri am vorbit pt flori. Cu 2 saptamani inainte de nunta, mergem si semnam contractul. Aranjamentele vor fi 10 lei vaza cu flori. gerbera rosii. Buchetelul de la avatar, fix asa, va costa in jur de 150 lei. Pt aranjamentul pt prezidiu, inca nu am stabilit pretul.
Am terminat de zugravit dormitorul nostru.#:-S Suntem tare mandri pt tot ce am realizat pana acum.:gen_04: Biu, voi mai aveti de lucru prin casa? Ati terminat si voi?

Maine dimineata cumparam costumul sigur. Am ochit unul. Sa vedem...

Va pup dragelor!>:D<

Biu
28.04.2010, 23:50:56
Buna seara fetelor!
Am fost ieri la machiaj. Inca nu am descarcat pozele de pe telefon. Vreau sa va zic ca a fost un esec total. Nu mi-a placut deloc. Am aratat ca o vrajitoare. Aveam un fard inchis la culoare in colturile exterior al ochilor, ce se intindea pana sub sprancene, de parca veneam de la o sedinta de spiritism. Rujul a fost unul roz spre rosu, foarte aprins. :gen_07:Am ramas socata cand m-am privit in oglinda. 8-}

Miercuri am alta programare si bineinteles ca in alta parte. Sper sa fie cu noroc data urmatoare. Ca nu mai am nervi sa mai caut. :gen_20:
Ruxi, maine ai proba, nu-i asa? Iti tin pumnii.

Ieri am vorbit pt flori. Cu 2 saptamani inainte de nunta, mergem si semnam contractul. Aranjamentele vor fi 10 lei vaza cu flori. gerbera rosii. Buchetelul de la avatar, fix asa, va costa in jur de 150 lei. Pt aranjamentul pt prezidiu, inca nu am stabilit pretul.
Am terminat de zugravit dormitorul nostru.#:-S Suntem tare mandri pt tot ce am realizat pana acum.:gen_04: Biu, voi mai aveti de lucru prin casa? Ati terminat si voi?

Maine dimineata cumparam costumul sigur. Am ochit unul. Sa vedem...

Va pup dragelor!>:D<

noi am terminat de pus tapetul , a iesit mai frumos decat ne-am fi imaginat. mai avem de facut un semineu fals si de pus niste margini unde se uneste tapetul cu tavanul ( nu stiu cum le zice, corespondentul plintelor de jos :-p ) sper sa reusim cu semineul fals, pt ca nu gasim nicaieri pe stoc elementele de care avem nevoie.

maine ma duc sa imi pun unghii tehnice si sa vb cu machioza pt vineri pe civila.

azi am ridicat verighetele, cand fac poze va arat, au iesit minunate :x:x

am luat pungi pt cadoul de dat acasa ( minitoprtulet + o sticla de vin), pungile le-am gasit la 0.61 de bani/buc, sunt albe simple.

nori, imi pare rau de esecul cu proba la machiat, dar bucura-te ca nu te-ai lasat fara proba si sa te apuce nervii si plansul in ziua nuntii daca nu ai fi facut-o. sa privim partea plina a paharului >:D<. iti doresc sa iti iasa bien a doua proba, cred ca te enerveaza ca trebuie sa arunci cu bani pe probe aiurea

mortisha_20
29.04.2010, 00:18:27
Fetelor, nu stiu cat voi mai apuca sa intru pe net...mi se apropie " termenul" cu repezeala :-p
Va doresc o nunta ca in povesti, sa fiti fericite si iubite, si sa zambiti mereu ca in ziua nuntii >:D<

Ne auzim dupa bal, la schimbul de impresii.

Va pup pe toate!>:D<
Colegelor mele de 1 Mai, Mortisha si Emilinicole, sa aveti parte de o zi superba, nu uitati sa zambiti si sa va relaxati, sa va bucurati de fiecare moment !!!
VINE ZIUA NOASTRA!
Multumesc frumos Foxxy. eu toata saptamana am fost stresata sper k de maine sa incep sa ma relaxez si eu un pic cate un pic pana sambata, k nu mai e mult. hahaha 2 zile pline si gata. Foxxy si Emilinicole, ce imi doresc eu ptr mine sambata va doresc si voua de 1000 de ori. pop, casa de piatra si distractie maxima.

Arahne
29.04.2010, 07:07:30
Ce tare: mai ai o zi pana la nunta. Trebuia sa te culci si tu mai devreme (fac si eu ca bunica). Multa bafta sa fii fericita

criston84
29.04.2010, 08:09:23
Incearca pe str Traian la firma Invitatii au acolo sticle de plastic noi si etichete pt. ele si pungi personalizate noi de acolo luam pungile :D mi se pare ca au vreo 3 modele si sunt in jur de 1.20 sau 1.50 ron bucata /:)
Spor la pregatiri :)>-

Multumesc, o merg pana acolo sa vad .

Spor si tie la pregatiri:)

Biu
29.04.2010, 08:11:53
http://picasaweb.google.com/Biu220510/Verighete#

am pus aici poze cu verighetele noastre :madlaugh::madlaugh:
primele 3 poze sunt pozele de inspiratie, urmatoarele cu ce a iesit. verighetele sunt turnate intr-un mulaj cu amprentele noastre ( a mea in mulajul cu amprentele lui iubi si invers ;;) )a mea bieninteles ca are un diamant :D

ruxi86
29.04.2010, 08:23:05

primele 3 poze sunt pozele de inspiratie, urmatoarele cu ce a iesit. verighetele sunt turnate intr-un mulaj cu amprentele noastre ( a mea in mulajul cu amprentele lui iubi si invers ;;) )a mea bieninteles ca are un diamant :D

Foarte frumoase si speciale verighetele, Biu! Imi plac tare mult, sa le purtati cu placere si sa aduca numai iubire si noroccccc :*

Nori, imi pare rau sa aud ca a fost un esec proba de machiaj. Eu astazi ar fi trebuit sa am proba de coafat si machiaj, dar am reprogramat-o pt luni, pt ca astazi nu mai am cum sa ajung. Sper sa fie cu noroc!!!

Mortisha, Foxxy, Emilinicole, va doresc sa aveti o nunta de vis, sa iasa totul asa cum v-ati planificat voi. Nu bagati in seama rautatile altora, ca precis o sa fie si comentatori, voi trebuie sa savurati momentul, pt ca acea zi este ziua voastra, ziua in care voi veti fi niste printese. Abia astept sa reveniti cu pozici si cu impresii bineinteles! Va pup si ... distractie placuta ca doar trebuie sa va distrati :*:*:*

angi300
29.04.2010, 10:43:33

superbe rau!
Mortisha, Foxxy, Emilinicole inca o data CASA DE PIATRA si sa fiti mereu fericiti. Sa va distrati la maxim...o sa treaca repede.

Reni0921
29.04.2010, 10:47:39
Miresici de 01.05 si 02.05 va doresc muuuuuuulta distractie, casa de piatra si fericire :*
Biu si tie Casa de piatra si distractie la civila
<:-P

norishor
29.04.2010, 12:08:12
Va multumesc fetelor pt incurajari! Sper si eu ca proba urmatoare de machiaj sa fie mai reusita. Ruxi, iti tin pumnii luni, sa nu ai parte de esecuri, ca mine.
Biu, felicitari pt ceea ce ati realizat. Sunteti foarte harnici. Bafta la semineu!
Eu vreau sa mai fac niste linii verticale pe un perete, cu tiefel. Azi le fac, sper sa imi iasa cum imi doresc.
Vreau sa te mai felicit si pt verighete. Ma bucur ca sunt asa cum ati dorit. Sa le purtati cu placere viata intreaga.

Si acum, sa trec la felicitari.
Ce bine arata tikerele voastre.
Mortisha, Foxxy, Emilinicole si alte miresici de 1 mai, va doresc sa aveti parte de cea mai minunata nunta. Sa va distrati si sa va simtiti bine, alaturi de invitatii vostri. Sa va fie comozi pantofii, sa fie faina muzica, sa va iasa coregrafia si mancarea sa fie buna! Numai fericire sa aveti, din acea zi si pana la sfarsitul vietii!
Casa de piatra mirilor!

maria1984
29.04.2010, 12:12:18
Doresc tuturor miresicilor de mai Casa de Piatra si multa fericire...
Fie ca nunta sa va fie asa cum ati visat... sa aveti o petrecere frumoasa si distractie maxima.
MAXIM AM SPUS:D:D:D:D
Pupici.:*>:D<

rain_girl
29.04.2010, 13:18:56

Biu, foarte originala ideea voastra:) imi place...vineri ma duc si eu sa iau verighetele...Nici nu vreau sa ma gandesc ce-a iesit...
Fetelor care aveti nunta pe 1....casa de piatra si relaxati-va....totul o sa fie perfect>:D<

Kalee
29.04.2010, 16:13:10
Pupici la miresici,noi intram pe ultima suta de metrii...am primit verighetele,mi-am pus unghii cu gel sa vad cum vin,next week merg la coafor si la cumparat de hainute#-o,si va jur ca tremur ca varga de emotii,incep sa-mi dau seama de maretia gestului pe care il vom face,,,ramane sa ma rog sa fie bine .pupici voua,si casa de piatra celor cu nunta pe 1 Mai,

dianaruxi
29.04.2010, 16:25:28
am intrat si eu un pic sa va zic celor care aveti pe 1 mai nunta, multa fericire si distractie, si sa va iasa totul cum vreti si cum ati visat. va pup pe toate

mortisha_20
29.04.2010, 16:49:00
Multumesc multumesc tuturor!!! Eu am terminat roata treaba ptr nunta. Maine luam fructele si gata! sa va arat si unghiutzele mele ptr nunta ! Va pup si sa aveti si voi un weekend placut k vine 1 mai ....

norishor
29.04.2010, 16:57:15
Multumesc multumesc tuturor!!! Eu am terminat roata treaba ptr nunta. Maine luam fructele si gata! sa va arat si unghiutzele mele ptr nunta ! Va pup si sa aveti si voi un weekend placut k vine 1 mai ....

Foarte frumoase unghiutele! Imi plac mult. >:D<
Nu imi vine sa cred ca mai ai doar o zi. Pff.
Sa pui poze dupa nunta, sa te vedem si noi.

Distractie placuta!

:rocking::rocking::rocking::rockon::rockon:

mortisha_20
29.04.2010, 16:59:48
Foarte frumoase unghiutele! Imi plac mult. >:D<
Nu imi vine sa cred ca mai ai doar o zi. Pff.
Sa pui poze dupa nunta, sa te vedem si noi.

Distractie placuta!

:rocking::rocking::rocking::rockon::rockon:
o sa pun o sa pun :)

beatrice_cossma
29.04.2010, 17:11:09
uitati si pozele

DE unde ti-ai luat pantofiorii aia albastru electric>?

ok si acum pozele, care au iesit cam aiurea, e mai frumoasa rochia in realitate, si nu e asa lucioasa.

Rochia ta e foarte sexy...:)

beanna
29.04.2010, 17:19:24

Super frumoase unghiile!
Fetelor care aveti nunta pe 1 mai sa va dea Domnul numai fericire, sa iasa totul asa cum va doriti si casa de piatra!

Reni0921
29.04.2010, 17:31:46
Mortisha_20 imi plac mult unghiile tale. foooooarte frumoase.

ruxi86
29.04.2010, 18:50:19

Foarte frumoase unghiutele! Tare bine iti vine!
Incredibil tickerul ala ... arata ca mai ai 1 zi pana la nunta >:D<
Nici nu imi vine sa cred cat de repede a trecut timpul, fetelor. Imi amintesc cum acum 1 an de zile, ne sfatuiam ce rochite, ce coafuri, machiaj sa ne alegem, admiram poze de la probele cu rochite impreuna ... si uite ca acum intram pe ultima suta de metri cand vom deveni mirese alaturi de cei cu care dorim sa ne impartim viata pana la sfarsit.

Dragelor, vreau sa va spun din nou ca va doresc sa aveti o nunta minunata plina de dans si voie buna :D O sa fiti sau mai bine zis o sa fim niste mirese superbeeee.

Mortisha, Emilinicole, Fooxy ... voi sunteti primele care sparg gheata pt miresicile de mai ... multa fericire, o nunta de vis va doresc! Si va asteptam cu poze.

Biu, si tu ai cununia civila in WE asta, daca imi amintesc eu bine. O cununie civila de vis iti doresc! Numai fericire si iubire sa ai in noua ta viata. Te asteptam sa revii cu poze si impresii.

V-am pupat!

geanyna23
29.04.2010, 20:21:25

f originala ideea,sunt superbe sa va duca numai iubire si noroc,bn ca i-ai luat amprenta;))

joanne79
29.04.2010, 20:58:30
Buna dragi miresici vad ca va pregatiti de zor;-).Eu am rochia accesoriile de urechi si gat dupa care am alergat ca si nebuna si in sfarsit le-am achizitionat sunt din argint cu sidef si marcasite. Mai am de cumparat pantofii am zis ca mai astept poate apar modele noi eu vreau ceva crem ca asa e si rochia mea imi mai trebuie si voalul ca nu l-am achizitionat inca.Mirele nu prea se grabeste sa-si ia costumul :-w in ciuda eforturilor mele de a-l convinge sa se grabeasca.Invitatiile le-am facut l-a DeluxeCards le astep sa le ridic maine nu stiu daca e tarziu sau nu dar unele dintre voi am observat ca au cam terminat cu impartirea lor.Verighetele nu le-am luat inca vrem sa ne uitam saptamana asta deasemenea sa ne interesam de ore de dans pentru valsul miresei.

Va atasez o poza cu invitatia noastra de nunta sper sa va placa ;))http://img2.pict.com/9b/43/84/3123591/0/800/dsc00032.jpg

Va urez succes la toate ;-)

Ce dragut !!! Si noi avem invitatii la fel !!! Sa va poarte noroc si sa fiti fericiti! Sa inteleg ca tema nuntii sunt fluturasii?

sttefi
29.04.2010, 22:03:42
Buuuna,

Fetele ce vorbarete sunteti...cum de mai aveti timp????
Eu nu am mai intrat de foarte muuuult timp. dar am zis sa-mi impart bucuria cu voi si sa va arat si eu verighetele pe care le astept de ceva vreme...au iesit exact cum ne-am dorit...

Va pup si spor la pregatiri cine mai are....sa aveti nunti minunate cele care sparg gheata sambata....

alynna89
29.04.2010, 22:08:44
Buuuna,

Eu nu am mai intrat de foarte muuuult timp. dar am zis sa-mi impart bucuria cu voi si sa va arat si eu verighetele pe care le astept de ceva vreme...au iesit exact cum ne-am dorit...

Va pup si spor la pregatiri cine mai are....sa aveti nunti minunate cele care sparg gheata sambata....

Salut,

Nici eu nu am intrat de mult timp, am contrul facut mai inainte insa nu am scris. Sunt frumoase verighetele, le-ai facut la comanda?

Biu
29.04.2010, 22:59:13
fetelor, ma bucur ca va plac verighetele noastre :x

eu acum am ajuns de la munca acasa, trebuie sa calc hainele cu care ne imbracam maine :)), buna teaba
Ruxi, maine am civila ;-)

fetele care aveti nunta we acesta : casa de piatra si petrecre frumoasa va doresc !!!!! vad ca vremea tine cu voi !!!! doamne ajuta in fiecare we din mai sa fie frumos sa avem toate cele mai frumoase nunti :x:x:x

bafta feteleeeeeeee
:gen_19::gen_19::gen_19::gen_19::rocking::rocking: :rocking:

norishor
29.04.2010, 23:38:10
Sttefi bine ai revenit! Te mai asteptam cand ai timp la ultimele discutii. Sunt foarte frumoase verighetele. Sa le purtati sanatosi si fericiti intotdeauna. :)
Biu, vreme buna, oamenii dragi alaturi si sa fie asa cum va doriti cununia voastra civila!
Te pupam. Casa de piatra!

nicoletaa
29.04.2010, 23:45:03
miresicilor de 1 mai spargeti gheata\:D/\:D/<:-P<:-P=D>=D>. sa aveti o nunta de vis asa cum ne dorim toate sa fiti fericite si sa lasati toate emotiile, ca toate o sa decurga de la sine...va pup si va doresc casa de piatra si multa multa iubire!!!!!si in curand sa ne auzim si la aspirante de bebei >:D<>:D<:*:*.

eu acum am ajuns de la munca acasa, trebuie sa calc hainele cu care ne imbracam maine :)), buna teaba

fetele care aveti nunta we acesta : casa de piatra si petrecre frumoasa va doresc !!!!! vad ca vremea tine cu voi !!!! doamne ajuta in fiecare we din mai sa fie frumos sa avem toate cele mai frumoase nunti :x:x:x

bafta feteleeeeeeee
:gen_19::gen_19::rocking::rocking:
biu casa de piatrraaa

atreya
30.04.2010, 00:07:45
Buuuna,

sunt superbe!

fetele...incepe luna noastra...bafta muulta!

noapte buna pt moment

ruxi86
30.04.2010, 08:09:08
Buuuna,

Bine ai revenit, Stefi >:D< Ne-a fost dor de tine :*
Foarte frumoase verighetele, sa le purtati cu multa placere si sa aduca numai bucurii si noroc!

bafta feteleeeeeeee
:gen_19::gen_19::gen_19::gen_19::rocking::rocking: :rocking:

Biu, eu tineam minte ca duminica ai civila ;)) Eh m-am incurcat nitel si eu, dar n-am facut nici o boacana, ca am precizat doar in WE asta ai civila :-"
Multa bafta si tie, Biu ca si tu devii doamna in WE asta. Se anunta o vreme superbaaaa de 1 Mai, asa ca tot ce va pot dori este sa aveti o nunta minunataaaaa!

Eu tocmai mi-am cumparat revista "miresici" de la chiosc pt ca a aparut astazi si vreau sa ma apuc sa o rasfoiesc, poate gasesc ceva care m-ar mai putea ajuta acum pe ultima suta de metri. Pt inceput va pot spune ca au facut o coperta frumoasa, desi mi-ar fi placut sa o vad pe una dintre miresicile noastre de mai care s-au inscris la concurs Biu sau Arahne.

@rain_girl: Nu ne-ai spus ca apari si tu in revista "miresici" ... ai tinut secret doar pt tine ;))
Foarte frumos ai iesit ... superba, naturala ... o adevarata profi ce sa mai!

Sannda
30.04.2010, 09:41:39
Miresici de 1 mai,va doresc petrecere frumoasa si o zi cat mai insorita.

Multa bafta si casa de piatra!!<:-P

Foarte frumoase verighetele, sa le purtati cu multa placere si sa aduca numai bucurii si noroc!

Biu, eu tineam minte ca duminica ai civila ;)) Eh m-am incurcat nitel si eu, dar n-am facut nici o boacana, ca am precizat doar in WE asta ai civila :-"
Multa bafta si tie, Biu ca si tu devii doamna in WE asta. Se anunta o vreme superbaaaa de 1 Mai, asa ca tot ce va pot dori este sa aveti o nunta minunataaaaa!

Eu tocmai mi-am cumparat revista "miresici" de la chiosc pt ca a aparut astazi si vreau sa ma apuc sa o rasfoiesc, poate gasesc ceva care m-ar mai putea ajuta acum pe ultima suta de metri. Pt inceput va pot spune ca au facut o coperta frumoasa, desi mi-ar fi placut sa o vad pe una dintre miresicile noastre de mai care s-au inscris la concurs Biu sau Arahne.

@rain_girl: Nu ne-ai spus ca apari si tu in revista "miresici" ... ai tinut secret doar pt tine ;))

Deja a aparut revista miresici???
Sper sa o gasesc si eu prin Cluj.

ruxi86
30.04.2010, 10:00:06
Deja a aparut revista miresici???
Sper sa o gasesc si eu prin Cluj.

Da, azi a aparut la chioscurile de ziare. Ieri a fost distribuita in toata tara. Primul numar este pt sezonul primavara-vara 2010 si este o editie promotionala, costa 9,9 lei in loc de 14,9 lei.
Mie mi se pare destul de frumos facuta, e chiar bine gandita. E plina de rochite de mireasa si cateva povestioare ale unor miresici de 2009.
Eu doar am rasfoit-o un picut pt ca nu am timp foarte mult momentan la birou, sper cand ajung acasa sa o iau la "puricat" din colt in colt. ;))

bianka_matis
30.04.2010, 10:00:35
sa vedeti ce mi s-a intamplat....eu sunt ultimul an de facultate in arad la inginerie si am programat nunta in 15 mai.toate bune si frumoase pana acum cateva zile cand am aflat ca tot in 15 mai am si cursul festiv la faculta....cand am aflat am intrat in panica pt ca nu stiam cum le voi face pe amandoua in aceeasi zi,am primit mai multe sfaturi si am ajuns la concluzia ca le voi face pe amandoua si voi fi ce mai fericita in acea zi pt ca ma ajuta putin si ora la care incepe toata nebunia ;;) ;)) va pup

Sannda
30.04.2010, 10:28:16
Da, azi a aparut la chioscurile de ziare. Ieri a fost distribuita in toata tara. Primul numar este pt sezonul primavara-vara 2010 si este o editie promotionala, costa 9,9 lei in loc de 14,9 lei.
Mie mi se pare destul de frumos facuta, e chiar bine gandita. E plina de rochite de mireasa si cateva povestioare ale unor miresici de 2009.
Eu doar am rasfoit-o un picut pt ca nu am timp foarte mult momentan la birou, sper cand ajung acasa sa o iau la "puricat" din colt in colt. ;))

In pauza de masa dau si eu fuga la chiosc sa mi-o cumpar.Abia astept sa o resfoiesc;))

ruxi86
30.04.2010, 12:04:14
sa vedeti ce mi s-a intamplat....eu sunt ultimul an de facultate in arad la inginerie si am programat nunta in 15 mai.toate bune si frumoase pana acum cateva zile cand am aflat ca tot in 15 mai am si cursul festiv la faculta....cand am aflat am intrat in panica pt ca nu stiam cum le voi face pe amandoua in aceeasi zi,am primit mai multe sfaturi si am ajuns la concluzia ca le voi face pe amandoua si voi fi ce mai fericita in acea zi pt ca ma ajuta putin si ora la care incepe toata nebunia ;;) ;)) va pup

Felicitari! Sa fie intr-un ceas bun! >:D<
Ai sa faci si cununia civila si cea religioasa in acea zi plus cursul festiv la facultate? Wow, tot respectul ... mie mi se pare prea mult cununia civila si cea religioasa bineinteles cu tot cu petrecearea in aceeasi zi. Cred ca va trebui sa dorm vreo 2 zile incontinuu inainte de marele eveniment ;))

beatrice_cossma
30.04.2010, 12:16:56
offf...
mi-am luat brocart 15RON/m (pt ciorba de potroace - mama vrea ca toate mesele sa arate la fel - o sa facem petrecerea de dupa nunta la curte, si o sa avem vreo 6-8 mese, daca e frumos le asezam in curte).
am mai luat si tull cu 1RON/m - am luat 30, asa ca sa fiu sigura ca pot sa fac fundele pt masini cat de mari vreau!

Buna Mariana
as vrea sa stiu si eu unde mai exact gasesc mercerie in Europa... ca e asa mare complexul ala...
Sambata pe la ce ora ar trebui sa ma duc? Ai idee la cat inchid standurile? As vrea sa iau niste tull sa fac fundele pentru masina si poate gasesc niste marturii dragutze .. ca inca nu le-am luat >:-<

dianaruxi
30.04.2010, 12:21:01
DE unde ti-ai luat pantofiorii aia albastru electric>?
ochia ta e foarte sexy...:)
pai eu am 3 perechi, prima am luat-o din auchan e un magazin cu pantofi, a doua de la H&M si a treia de la Nine West.
biu imi plac la nebunie cum au iesit verighetele, sunt super, sa le purtati sanatosi si frumosi.
mortisha imi plac unghiutele tale, multa fericire maine seara si distractie si tot ce va doriti tuturor care aveti maine nunta. va pup pe toate

beatrice_cossma
30.04.2010, 12:52:14
pai eu am 3 perechi, prima am luat-o din auchan e un magazin cu pantofi, a doua de la H&M si a treia de la Nine West.
biu imi plac la nebunie cum au iesit verighetele, sunt super, sa le purtati sanatosi si frumosi.
mortisha imi plac unghiutele tale, multa fericire maine seara si distractie si tot ce va doriti tuturor care aveti maine nunta. va pup pe toate

Multam . pup

anca_eu
30.04.2010, 12:56:18
Casa de piatra si multa fericire tuturor celor care au nunta maine in prima zi a lunii Mai.

GoGo_82
30.04.2010, 14:15:06
super laura;-) o nunta de vis si casa de piatra<:-P

loridana
30.04.2010, 14:16:33
Casa de piatra miresicilor de maine. Sa aveti o vreme superba si o petrecere minunata.
Pe mine deja ma incearca niste emotii de la stomac #-o
Spor la pregatiri celorlalte miresici>:D<>:D<

rain_girl
30.04.2010, 14:32:33

Ce scumpa esti;))...n-am spus pentru ca nu-s eu genul de persoana care sa se laude;)) multumesc mult pentru aprecieri...oricum eu am participat tot pentru coperta...dar pana la urma eu am ramas cu editorialul fashion...dar nu ma plang...a fost o experienta foarte frumoasa:)
Si pt miresica care intreba de revista in Cluj...eu azi mi-am cumparat-o:) deci se gaseste!

Arcee
30.04.2010, 14:35:33
Fetelor Casa de Piatra pt mâine, sa aveți nunti de vis. Sa fiti sănătoase, sericite si sa aveți parte de tot binele din lume :*

foxxy
30.04.2010, 15:12:55
Multumim, multumim, sa fie o zi de neuitat.
Si acum....ma duc sa incep sa ma fac frumoasa....:-B