PDA

Versiunea completa : Pregatirile miresicilor de mai 2010

Pagini : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 [37] 38 39 40

beatrice_cossma
30.04.2010, 15:36:15
Am emotii cand ma gandesc ca de maine se da startul ...:gen_05:..

cristina_val1986
30.04.2010, 15:58:26
Multumim, multumim, sa fie o zi de neuitat.
Si acum....ma duc sa incep sa ma fac frumoasa....:-B

fetelor caum stati cu confirmarile?...casa de piatra!

ankgeorgia2584
30.04.2010, 16:01:48
Buna miresici de mai!!!!!!! De maine incepe luna noastra. Abia astept!!!! Casa de piatra, petrecere frumoasa, sa avem parte de nuntile la care am visat. Va pup. ;-)>:D<>:D<

lily_ana2003
30.04.2010, 16:07:28
Fetelor, sunteti norocoase pt ca aveti parte de probe de machiaj si coafat.:* Am ramas impresionata de cate face o mireasa inainte de nunta. Va admir!>:D<Am decis ca machiajul sa-l fac singura:-\:-\(nu pt faptul ca nu mi-as permite)fiindca nu am timp sa vin la Resita. Intreaga nunta va fi la tara(cununia civila, religioasa si balul) si totul incepe de dimineata pe la 8. :O:OE mult prea obositor. #-oSurpriza cea mai mare am primit-o acum cateva zile: la starea civila ne va intampina in loc de primar, verisorul meu primar;));))<:-P<:-PAlte surprize?;)) Noroc intr-o prietena care mi-a zis ca vor sa vina fosti colegi si eu"neserioasa " nu aveam de gand sa-i chem la nunta.:)>- Miresicilor de pe 1 mai, va doresc ca nunta sa va fie de vis, sa fiti fericite!!!

Deea_deiutza
30.04.2010, 16:17:06
Casa de piatra le doresc tuturor miresicilor de mai...sa aveti parte de nunti de vis...petrecere frumoasa:*

norishor
30.04.2010, 16:23:28
fetelor caum stati cu confirmarile?...casa de piatra!

Salutare!
Cristina, din pacate nu am primit asa de multe confirmari cum m-as fi asteptat. Multi au zis ca nu vin si ceilalti asteapta data de 5 mai, pe care am scris-o pe plic sa confirme daca vin sau nu. Dupa aceasta data incep sa ii sun eu. In 15 mergem la restaurant si trebuie sa le dam nr exact de persoane.

Deseara ma uit pe lista si iti spun cate confirmari am primit din cei 200 pe care i-am invitat.

Sunt foarte trista din cauza ca sunt cateva persoane la care chiar nu ma asteptam sa lipseasca. :( Nu doresc nimanui asa ceva. Totusi, ma gadesc ca sunt si cateva persoane la care nu ma asteptam sa vina si totusi vor fi acolo.
Va pup fetelor!

P.S. Nu stiu daca v-am zis, dar ieri iubitul meu si-a luat in sfarsit costum, pantofi, curea si mai are camasa si butonii. In rest, suntem cam gata cu imbracamintea.

Nu stiu daca voi reusi sa mai intru azi si in week-end asa ca va doresc tuturor miresicilor de 1 si 2 mai, asa cum am mai zis, nunti de vis si celorlalte un "1 Mai muncitoresc" :D superb...si mai usor cu micii ca trebuie sa avem grija de silueta.

frooxy
30.04.2010, 17:34:13
Nu am mai scris de mult timp dar nu puteam sa nu urez miresicilor de 1 mai o nunta de vis, multa bafta sambata si CASA DE PIATRA!!!!!!!!!!!!. Din cate am vazut o sa aveti parte de o vreme superba ... speram sa ramana asa toata luna mai :)

Astazi plecam si noi spre Romania .... speram sa ajungem cu bine si sa nu avem probleme cu vulcanii ca nunta fara miri nu se poate ;))

Va pup si distractie placuta weekendul asta Mortisha, Foxxy, Emilinicole si spor la ultimele pregatiri celorlalte miresici.

ana0808
30.04.2010, 17:41:48
CASA DE PIATRA miresicilor din acest week-end!!!
si o petrecere cat mai frumoasa...<:-P

ralupono
30.04.2010, 18:48:35
Miresici de 1 si 2 Mai....distractie la maxim si vreme frumoasa. si fie ca toata organizarea si dedicatia pt aceasta zi sa fie asa cum va-ti dorit.
:rocking::rocking:sa inceapa Distractia

atheaa_me
30.04.2010, 20:27:40
miresici de 1 si 2 mai, o nunta frumoasa! suntem cu gandul la voi:)

rroana
30.04.2010, 20:36:01
=P~miresicilor....va doresc o zi plina de momente frumoase alaturi de cei dragi voua...o petrecere cat mai frumoasa=P~.....
o nunta k-n povesti!!!!!!!!>:D<
eu am nunta pe 2 oct...dar am deja emotii...:-SSin fiecare sambata...imi imaginez k mai e ff putin...si va veni si nunta noastra8-}
va pup!

elenucam
30.04.2010, 21:25:19
Casa de piatra miresicilor de 1 mai!!!!<:-p

sufletelali
30.04.2010, 22:03:30
Casa de piatra miresicilor de 1 si 2 mai...distractie placuta si asteptam pozicile....

Penelopea
30.04.2010, 22:25:16
Multumesc multumesc tuturor!!! Eu am terminat roata treaba ptr nunta. Maine luam fructele si gata! sa va arat si unghiutzele mele ptr nunta ! Va pup si sa aveti si voi un weekend placut k vine 1 mai ....

Superbe unghiutele Mortisha sa le porti cu placere sa ai parte de o nunta minunata asa cum ti-o doresti :suuuper:sa aveti parte numai de fericire, sanatate si intelegere ;-) CASA DE PIATRA
Emilinicole, Fooxy -CASA DE PIATRA si voua fetelor sa aveti parte de o nunta minunata si sa ne impartasiti si noua sentimentele prin care a-ti trecut;))
Si nu uitati sa zambiti si sa nu va ganditi decat la voi si la ziua speciala care va astepta :D eu acest lucru mi-am propus;;)
Biu foarte frumoase verighetele sunt un model deosebit nu am mai vazut asa ceva pana acum sa le purtati cu placere si iubire ;))
Norishor am vazut ca esti tot nelinistita din cauza confirmarilor nu-ti face probleme eu zic ca cel mai bine e sa fiti sinceri si directi cu toti cei pe care i-ati chemat sa sunati voi daca ei nu suna pana la data la care trebuie sa confirme si sa le explicati motivele pentru care aveti nevoie de un raspuns direct ;-)

Si noi suntem pe ultima 100 de metri cum s-ar zice timpul trece foarte repede parca zboara ma trec fiorii si am foarte mari emotii:-s
VA DORESC UN 1, 2 MAI FRUMOS si tuturor miresicilor din aceasta luna le doresc sa aiba parte de timp frumos si soare :D
Atentie la silueta fetelor :))

Biu
30.04.2010, 22:47:05
Superbe unghiutele Mortisha sa le porti cu placere sa ai parte de o nunta minunata asa cum ti-o doresti :suuuper:sa aveti parte numai de fericire, sanatate si intelegere ;-) CASA DE PIATRA
Emilinicole, Fooxy -CASA DE PIATRA si voua fetelor sa aveti parte de o nunta minunata si sa ne impartasiti si noua sentimentele prin care a-ti trecut;))
Si nu uitati sa zambiti si sa nu va ganditi decat la voi si la ziua speciala care va astepta :D eu acest lucru mi-am propus;;)
Biu foarte frumoase verighetele sunt un model deosebit nu am mai vazut asa ceva pana acum sa le purtati cu placere si iubire ;))
Norishor am vazut ca esti tot nelinistita din cauza confirmarilor nu-ti face probleme eu zic ca cel mai bine e sa fiti sinceri si directi cu toti cei pe care i-ati chemat sa sunati voi daca ei nu suna pana la data la care trebuie sa confirme si sa le explicati motivele pentru care aveti nevoie de un raspuns direct ;-)

Si noi suntem pe ultima 100 de metri cum s-ar zice timpul trece foarte repede parca zboara ma trec fiorii si am foarte mari emotii:-s
VA DORESC UN 1, 2 MAI FRUMOS si tuturor miresicilor din aceasta luna le doresc sa aiba parte de timp frumos si soare :D
Atentie la silueta fetelor :))

ce atentie la silueta ? sa va povestesc de aseara incepand. ajung eu acasa pe la 23.00, ma apuc sa calc hainele pt azi si dupa ce termin, pe la 12 noaptea probez eu rochia sa vad daca am calcat-o bine, si cand colo ce sa vezi, imi era mare de statea pe mine ca pe gard :-L. imi venea sa plang. iau alta rochie, asta imi venea bine ( prima nu e elastica, a doua e). bun zic, iau asta a doua, scot toata incaltamintea din dulap, se potrivea o singura pereche de sandale maxim de incomode, ingrozitor de scumpe, si care nici macar nu erau ale mele =)) ( le imprumutasem mai demult de la o prietena).aveam de mers azi pe la niste ruine la poze, asa ca am hotarat sa merg cu rochia planificata initial si pantofii cumparati special pt asta :-"
incearca iubi sa ma calmeze, ne punem la dorimit cumva pe la 2, la 6.20 mi-a sunat ceasul. aveam o fata de impins vagoane, toata umflata de cum era sa plang noaptea.
bun, beau o cafea, bag un sanwich in poseta si plec la machiat si coafat. coafeza ma bate la cap sa aduc rochia in caz ca stric frezanu sa-l repare.
il sun pe iubi, imi aduce rochia, o iau pe mine.... la care incep toate fetele din salon sa se mire ce rau imi sta cu ea " vai...da ce rau iti sta", "da rochia asta vrei sa o imbraci ?? !!?? " "ai cumparat-o fara sa o porobezi?? "
cu tensiunea la 200 ies din salon ( am si uitat sa platesc coafatul =)) ), in rochie, cu voaleta pe cap, fara ciorapi si in tenesi =))
tusti acasa sa caut alta rochie, ce naiba ?
acasa ma uit in oglinda, imi zic mie ca doar nu-mi sta chiar dezastru, prind rochia in talie cu o brosa, o cos putin asa pe mine cum era, si am plecat =))
am avut parte de o vreme superba, am facut o sedinta foto si video bestiala, abia astept pozele si video !
era sa nu mai ajungem la cununie ca eram blocati in trafic ( deja ma vedeam alergand pe tocuri prin centru =)) ), dar am ajuns, totul a fost bine si frumos si multumesc lui dumnezeu pentru ziua asta frumoasa !

angi300
30.04.2010, 22:47:52
casa de piatra inca o data pentru viitoarele doamne emilinicole...mortihsa....foxxy
biu casa de piatra doamna!

Penelopea
30.04.2010, 22:58:01
ce atentie la silueta ? sa va povestesc de aseara incepand. ajung eu acasa pe la 23.00, ma apuc sa calc hainele pt azi si dupa ce termin, pe la 12 noaptea probez eu rochia sa vad daca am calcat-o bine, si cand colo ce sa vezi, imi era mare de statea pe mine ca pe gard :-L. imi venea sa plang. iau alta rochie, asta imi venea bine ( prima nu e elastica, a doua e). bun zic, iau asta a doua, scot toata incaltamintea din dulap, se potrivea o singura pereche de sandale maxim de incomode, ingrozitor de scumpe, si care nici macar nu erau ale mele =)) ( le imprumutasem mai demult de la o prietena).aveam de mers azi pe la niste ruine la poze, asa ca am hotarat sa merg cu rochia planificata initial si pantofii cumparati special pt asta :-"
incearca iubi sa ma calmeze, ne punem la dorimit cumva pe la 2, la 6.20 mi-a sunat ceasul. aveam o fata de impins vagoane, toata umflata de cum era sa plang noaptea.
bun, beau o cafea, bag un sanwich in poseta si plec la machiat si coafat. coafeza ma bate la cap sa aduc rochia in caz ca stric frezanu sa-l repare.
il sun pe iubi, imi aduce rochia, o iau pe mine.... la care incep toate fetele din salon sa se mire ce rau imi sta cu ea " vai...da ce rau iti sta", "da rochia asta vrei sa o imbraci ?? !!?? " "ai cumparat-o fara sa o porobezi?? "
cu tensiunea la 200 ies din salon ( am si uitat sa platesc coafatul =)) ), in rochie, cu voaleta pe cap, fara ciorapi si in tenesi =))
tusti acasa sa caut alta rochie, ce naiba ?
acasa ma uit in oglinda, imi zic mie ca doar nu-mi sta chiar dezastru, prind rochia in talie cu o brosa, o cos putin asa pe mine cum era, si am plecat =))
am avut parte de o vreme superba, am facut o sedinta foto si video bestiala, abia astept pozele si video !
era sa nu mai ajungem la cununie ca eram blocati in trafic ( deja ma vedeam alergand pe tocuri prin centru =)) ), dar am ajuns, totul a fost bine si frumos si multumesc lui dumnezeu pentru ziua asta frumoasa !

Biu draga mea ce ai facut ai slabit rau oricum pe langa faptul ca e o poveste hazlie cu happy end :)) sa sti ca seamana cu unul din cosmarurile pe care le-am avut eu nu demult :-s.
Dar totul e bine cand se termina cu bine si ce e cel mai important ca ai reusit sa treci peste moment si sa remediezi situatia
Felicitari si sper sa vedem cat de curand pozele ;-)

Biu
30.04.2010, 23:22:29
Biu draga mea ce ai facut ai slabit rau oricum pe langa faptul ca e o poveste hazlie cu happy end :)) sa sti ca seamana cu unul din cosmarurile pe care le-am avut eu nu demult :-s.
Dar totul e bine cand se termina cu bine si ce e cel mai important ca ai reusit sa treci peste moment si sa remediezi situatia
Felicitari si sper sa vedem cat de curand pozele ;-)

pai m-am tot dus la masaj anticelulitic si impachetari la cald, si am scazut ceva cm. dar si in ultimele zile nu am prea avut timp sa manac.
nu am slabit 10 kg, nu va imaginati asta, cred ca acolo 2-3 ( ca nu m-am cantarit ) dar nici rochia nu m-a ajutat deloc, pt ca nu era elastica, si se vede f repede orice fluctuatie in greutate pe asa rochie.
noroc ca cea de mireasa e cu siret, nu am emotii la capitolul asta ;))

corina241
30.04.2010, 23:30:53
casa de piatra miresicilor din 1 si 2 mai!!!!!!sa aveti o nunta ca-n povesti!!!!!!<:-P<:-P<:-P

bianka_matis
01.05.2010, 13:15:19
exista cineva care nu pleca mireasa de acasa de la parinti? :-\ eu nu pot pt ca mirele ii la arad si eu sunt din deva...ii prea mare distanta ca sa o pot face si pe asta si mai am si cursul festiv in ziua aia.am asa un sentiment ciudat pt ca nu pot pleca de acasa,cunoaste cineva senzatia?...:-\

dianaruxi
01.05.2010, 14:06:48
aventuri biu mama, ce sa mai, si eu am patit-o cu pantofii, in ziua dinaintea cununiei alergam prin oras cu durerea in gat, dupa pantofi. ma bucur ca pana la urma a iesit cum trebuie, eu numai de slabit nu am slabit.
Acum am ajuns si eu in Franta sunt la soacra si am acces la net. sapt trecuta nu am mai avut calc ca il dusesem aici, si oricum nu as fi avut timp sa intru, toata ziua am alergat ca nebuna si am facut curat de si acum ma dor bratele si picioarele.
In alta ordine de idei mi-au venit monogramele pt tort sunt super multumita de ele, si mi-am luat si un caiet de impresii.

cris226
01.05.2010, 18:17:10
casa de piatra miresicilor care au nunta astazi>:D<>:D<

gnm
01.05.2010, 19:47:30
gata, a inceput numaratoare inversa!
CASA DE GRANIT! tuturor miresicilor de luna mai!
sa dea DD sa avem o casnicie de vis! sa fim iubite si pretuite asa cum meritam!

Reni0921
01.05.2010, 20:26:32
Doamna BIU, felicitari si CASA DE PIATRA!!! foarte hazlie povestea, dar bine ca are happy end. de abia asteptam pozele :D
e bine de stiut ca foloseste masajul anticelulitic, pentru ca si pe mine ma batea gandul sa ma duc. acum m-ai convins!! >:D<

ojitosazules85
01.05.2010, 22:18:41
Miresici eu nu am mai avut timp sa mai scriu pe forum, v-am mai citit din cand in cand. Sambata viitoare o sa fie nunta mea asa ca sunt cu stresul...Le doresc miresicilor care au nunta in luna mai, o nunta frumoasa si o viata fericita alaturi de barbatul ales! Si petrecere pe cinste!:D

angye16
01.05.2010, 22:34:50
Miresicilor a venit si luna noastra <:-P<:-P<:-P<:-P va doresc sa aveti o nunta ca in poveste si casa de piatra !!!!!

Reni0921
01.05.2010, 22:55:46
fetelor, eu azi am vazut o miresica de 1 mai, asa de frumoasa!!! ca o papusa barbie :D. din ce am vazut nu este pe miresici.ro, ca sa o felicit, dar m-am gandit ca va zic voua :D
rochita ei seamana mult cu a mea, si ii statea suuuper.

norishor
01.05.2010, 23:03:33
Biu, felicitari pt casatorie! Esti doamna acum. Interesanta povestioara ta...insa e bine ca finalul e fericit, cum ziceau si celelalte fete. Astept si eu pozele.
Dianaruxi, bine ai revenit pe forum. Ne-ai lipsit. >:D< Cum te mai simti? Te mai doare gatul?
Penelopea, iti multumesc pt sfat. Incerc sa nu ma mai stresez. Le-am zis tuturor ca as aprecia sa ma anunte din timp daca nu vin. M-am uitat azi pe lista cu invitatii din partea mea...deocamdata am 55 confirmari din 80. 14 nu vin.
Ojitosazules, ce putin mai ai si tu. Bafta la ultimele pregatiri.

Oare ce fac miresicile noastre de 1 mai acum? Cu siguranta sunt ca niste printese, toate trei.

Va pup si noapte buna!

dianaruxi
01.05.2010, 23:09:34
Biu, felicitari pt casatorie! Esti doamna acum. Interesanta povestioara ta...insa e bine ca finalul e fericit, cum ziceau si celelalte fete. Astept si eu pozele.
Dianaruxi, bine ai revenit pe forum. Ne-ai lipsit. >:D< Cum te mai simti? Te mai doare gatul?
Penelopea, iti multumesc pt sfat. Incerc sa nu ma mai stresez. Le-am zis tuturor ca as aprecia sa ma anunte din timp daca nu vin. M-am uitat azi pe lista cu invitatii din partea mea...deocamdata am 55 confirmari din 80. 14 nu vin.
Ojitosazules, ce putin mai ai si tu. Bafta la ultimele pregatiri.

Oare ce fac miresicile noastre de 1 mai acum? Cu siguranta sunt ca niste printese, toate trei.

Va pup si noapte buna!
buna nori, pai eu ma simt bine dar sa vedem ca marti ma duc la doctor, si sa vad cand ma programeaza pt operatie.
sper sa ma operez inainte de nunta ca sa nu mai am vreo surpriza atunci si sa nu recidivez pana la operatie.
Acum am acces la net stau la soacra pana ne gasim apartament, si dupa aia pana ne baga net iar o sa am o pauza de net, mi-a fost si mie dor de voi.

sttefi
01.05.2010, 23:16:22
Salut,

Nici eu nu am intrat de mult timp, am contrul facut mai inainte insa nu am scris. Sunt frumoase verighetele, le-ai facut la comanda?

Da, sunt inspirate dupa un model de la Coriolan/

Una peste alta cred ca am ghinion :(/ Pantofii mi i-au gresit si a doua oara. (La Veronesse i-am comandat)/ Si desi dupa prima greseala le-am trimis mail sa aiba scris exact ce vreau si cu poza lor de pe site atasata....iar i-au gresit (mi-au pus alt accesoriu). Uff le-am dat termen pana pe 7 mai sa mi-i termine.

Cand ma gandesc ca unele dintre noi deja petrec la ora asta....;;);))

Va pup de noapte buna...

exista cineva care nu pleca mireasa de acasa de la parinti? :-\ eu nu pot pt ca mirele ii la arad si eu sunt din deva...ii prea mare distanta ca sa o pot face si pe asta si mai am si cursul festiv in ziua aia.am asa un sentiment ciudat pt ca nu pot pleca de acasa,cunoaste cineva senzatia?...:-\

Hmmm...eu zic sa nu-ti faci griji pentru asta. Dar daca totusi tii la treaba asta, nu pleca de la ai tai. Planifica-ti toata nunta la Arad acolo...sau nu merge?

rain_girl
02.05.2010, 00:13:45
Eu stiu ce inseamna asta...La mine e si mai ciudat...parintii mei locuiesc in Suceava...eu in Cluj, iar el in Deva:)))...deci o sa plec probabil de la un hotel de pe-acolo...Sincer, inca nici nu m-am gandit daca asta ma deranjeaza:)...cred ca o sa fie ok...

Fetelor, eram asa nerabdatoare sa vad verighetele...si am fost ieri dupa ele si ce credeti? Ne erau mult prea mari si mie si lui iubi...lui iubi cu vreo doua marimi!! Nu inteleg cum ne-a luat tipa aia masurile! Dar cel putin mi-au placut tare mult cum a iesit...dar mi-e ciuda ca mai avem de asteptat inca vreo zece zile sa ni le stramteze...

dianaruxi
02.05.2010, 11:19:05
Fetelor, eram asa nerabdatoare sa vad verighetele...si am fost ieri dupa ele si ce credeti? Ne erau mult prea mari si mie si lui iubi...lui iubi cu vreo doua marimi!! Nu inteleg cum ne-a luat tipa aia masurile! Dar cel putin mi-au placut tare mult cum a iesit...dar mi-e ciuda ca mai avem de asteptat inca vreo zece zile sa ni le stramteze...
poate aveati degetele umflate cand v-a luat masurile mie mi s-a intamplat cu niste inele.

Penelopea
02.05.2010, 15:38:08
Miresici eu nu am mai avut timp sa mai scriu pe forum, v-am mai citit din cand in cand. Sambata viitoare o sa fie nunta mea asa ca sunt cu stresul...Le doresc miresicilor care au nunta in luna mai, o nunta frumoasa si o viata fericita alaturi de barbatul ales! Si petrecere pe cinste!:D

Avem nunta in aceeasi zi asa ca succes sa aveti cu ultimele pregatiri:D
Dianaruxi iti urez si tie succes la operatie sa iasa foarte bine si sa fi sanatoasa.
Biu stai linistita iti vor confirma si restul personalelor sunt sigura ca vor veni [-o< sau cel putin ma rog sa fie asa :D
Ieri am fugit si noi de la padure sa vedem sala pentru ca urma sa aiba loc o alta nunta unde o sa facem si noi ,am vazut niste huse foarte frumoase portocalii asa ca m-am razgandit si voi merge pe aceasta nuanta mi-a placut mult.:-p
Saptamana aceasta va fi o saptamana plina ma trec tot felul de ganduri si emotii,:-SShttp://surfcanyon.com/favicon.ico (http://search.surfcanyon.com/search?f=nrl1&q=%23%3A-S%09%3A-%24%0D%0A%3A%22%3E%09%3A-%26%0D%0A&partner=fastestfox)
Sunt curioasa ce fac noile doamne care au facut ieri pasul cel mai important din viata nunta de 1 MAI, de abia astept sa ne scrie impresiile lor:D
Va pup pe toate;;)

marianamateescu
02.05.2010, 15:48:54
buna fetelor!!!
am disparut pt un timp... motivat!!!:)>-
revin sa le urez casa de piatra primelor miresici de mai!!!
celor care a-ti avut ieri, 1 mai, nunta, va felicit si va urez mult noroc! sa aveti o familie fericita, unita si sa va iubiti mult!

nu uitati sa ne povestiti cum a iesit si sa ne puneti pozeeeee!

va poop!

S-A DAT STARTUL MIRESICILOR DE MAI!!!
<:-P

Arahne
02.05.2010, 16:27:43
Citesc ce scrieti pe aici si ma apuca si pe minte emotiile :))
Totusi e bine ca mai am inca 3 luni. Va tin pumnii

marianamateescu
02.05.2010, 20:55:38
cununia civila a fost pe 9 aprilie... iata si cateva poze... sper sa va placa!

corina241
02.05.2010, 21:00:41

Ai fost superba!!!!

dianaruxi
02.05.2010, 21:03:12
ai fost o frumoasa, casa de piatra >:D<

marianamateescu
02.05.2010, 22:45:18
Buna Mariana
as vrea sa stiu si eu unde mai exact gasesc mercerie in Europa... ca e asa mare complexul ala...
Sambata pe la ce ora ar trebui sa ma duc? Ai idee la cat inchid standurile? As vrea sa iau niste tull sa fac fundele pentru masina si poate gasesc niste marturii dragutze .. ca inca nu le-am luat >:-<

sorry beatrice pt raspunsul intarziat...
am luat brocartul si tull-ul din cladirea verde (acolo unde au numai perdele si metraje) aia din parcare inainte sa intri spre dragonul rosu
este exact la intrare
nu trebuie sa te afunzi...
ar trebui sa te duci cat mai de dimineata, pt ca pe la 13 inchid...

au si marturii dragute... chiar frumoase si fff ieftine!
spor la cumparaturi!

Penelopea
03.05.2010, 00:11:49

Casa de piatra ! Foarte frumoase pozele si frumosi amandoi va urez numai sanatate, fericire si intelegere :D

mortisha_20
03.05.2010, 01:58:16
eeeeeeeeeeeeeeeeeee..ce faceti fetelor? v-a fost dor de mine :D? Intr-un cuvant a fost superb, au fost si momente enervante dar le-am savurat duminik si nu am lasat nimic sa ma supere "prea tare". o sa va povestesc in amanunt knd o sa am mai mult timp. tin minte doar secvente din nunta. abia astept pozele si filmarea. am dansat si am cantat toata noaptea. am avut oameni petrecareti rau. era ora 6 si nu se lasau dusi. am besici in talpa, dar am jucat si azi, adica ieri la ciorba. am avut 130 persoane., dadusem 115 la rest. am reusit sa achitam tot. :D nu-mi vine sa cred k s-a terminat. parca tot sunt stresata :)) simt k mai trebuie sa facem ceva :))
hmmm daca tot e liniste sa va povestesc :))
1.coafura super, machiaj mi-a placut
2. buchetul meu mi-a placut ffff mult, chiar daca incepuse sa paleasca spre seara, buchetul nasei( sincer nu mi-a placut) prea mic a iesit nu stiu dc.
3. lacrimi doar knd a venit miresoiul si m-a gasit, un pic, nu au curs pe obraz, doar licareau in ochisori, si la biserica la cununii
4. supriza nasilor mi-au adus o decapotabila neagra :D cu 2 locuri pana la biserica eu cu nasu, si de la bis cu miresoiul
5. obositoare sedinta foto
6. intrarea in restaurant emotionanta
7. primul dans :)) nu stiu ce a iesit, am vazut la final k avea lumea lacrimi in ochi, dar eu nu am auzit nici muzica :)) astept sa vad filmarea
8. au dansat 2 pusti dupa noi f dragutzi au fost ( surpriza nasilor0
9. cum am spus si mai sus am dansat toata noaptea , a fost demential. nu m-am distrat nicioadata asha de mult
10. am uitat la biserica k unul din preoti era un amic cu care am copilarit la tara
11. tortul delicios, luat de la c&D, stiam ca nu am gusturi rele :))
Ceea ce m-a emotionat cel mai tare, ceea ce nu am vazut de mult la o nunta a fost hora femeilor de dupa dezgatit, knd eu stateam in mijloc si toate femeile in jurul meu in hora si rand pe rand veneau ma luau la dans si imi puneau bani la san si ma felicitau( am scos 7 mil :)) )
Faze naspa ....Next episode :)) acum ma pun la somn k nu mai pot. am dormit doar 4 ore

aveti aici cateva pozici. nu sunt ele de cea mai buna calitate, sunt facute de o miresica, care m=a onorat cu prezenta la biserica
http://www.miresici.ro/showthread.php?t=8452&page=615

ruxi86
03.05.2010, 08:29:21
aveti aici cateva pozici. nu sunt ele de cea mai buna calitate, sunt facute de o miresica, care m=a onorat cu prezenta la biserica

Casa de piatra, mortisha si tie si celorlalte miresici care au avut atat cununia religioasa cat si pe cea civila! Va doresc multa fericire si mult noroc in noua voastra viata!
Ai fost tare mumoasa, mortisha! Abia astept pozele oficiale de la tine!
Si asteptam sa ne povestesti si restul peripetiilor dupa ce stai si analizezi totul ca sa ti le amintesti pe toate ... precis au fost si multe momente haioase ;))

Annia13
03.05.2010, 08:54:29
Casa de piatraaaaa !!! Ai fost o printesa foarte frumoasa si bolero-ul acela ti-a stat f bine ! Nota 10 si pentru coafura! Abia asteptam poze...si partea a doua a povestii :D

Reni0921
03.05.2010, 10:35:54
foooooarte frumosi :*
CASA DE PIATRA si asteptam sa revii cu partea a doua si poate, si mai multe poze ;;)

norishor
03.05.2010, 11:15:38
Felicitari Marianamateescu pt casatorie. Ati fost foarte frumosi amandoi. Casa de piatra!
Mortisha am admirat si eu pozele voastre si intr-adevar, se vede ca ti-a iesit coafura si machiajul. Rochita a fost superba. Ai fost ca o printesa. Felicitari pt casatorie si casa de piatra! Sa aveti o viata frumoasa impreuna si sa va iubiti pana la adanci batraneti!:*

cristina08
03.05.2010, 11:42:34
Casa de piatra tutror fetelor care au devenit deja doamne si celor care vor deveni :). Numai fericire si sa fiti iubite.

Mai avem putin si parca prea repede trece timpul. Mie nici nu imi vine sa cred ca mai e o sapt si ceva.
Si cred ca nu este nunta fara cateva peripetii macar. Nici noi nu am scapat :). Eu am descoperit ca pantofii de mireasa mi-s un pic mari si imi ies din picioare cand dansam. Am fugit repede la magazin sa le puna o bareta. Noroc ca se pot modifica.
Pe langa asta sala noastra de nunta inca nu e gata :D. Suntem primii care o sa facem nunta acolo si era vorba sa fie gata in aprilie. Ei uite ca e mai si inca nu e gata dar eu sincer nu imi fac griji pt ca stiu ca va fi bine in final.

In privinta aranjamentelor floare foarte greu m-am hotarat dar pana la urma azi o sa dau varianta finala pe care o doresc :).

Fetelor va doresc multa fericire iar celor care inca va asteapta nunta sa mearga totul ca pe roate si sa fiti voi fericiti ca eu cred ca asta conteaza pana la urma cel mai mult.

corina241
03.05.2010, 11:48:28

Foarte frumoasa!!!!Casa de piatra!!!!

atreya
03.05.2010, 12:00:56
Casa de piatra...superbe!!!
sa fiti la fel de happy si zambitori mereu!

pupici

Arcee
03.05.2010, 13:23:30
Casa de piatra! Ai fost superba! Sa ne traiesti 1000 de ani! Sa fiti fericiti, sanatosi si cu multi bebei!!...Nu-mi vine sa cred ca mai avem asa putin si unele dintre noi chiar au "scapat"... parca ieri ne sfatuiam...:-<

dianaruxi
03.05.2010, 13:24:16
felicitari mortisha, multumim de impresii, ati fost niste frumosi imi place coafura ta, machiajul nu prea se vede pozele nu sunt ff clare.
casa de piatra si multe felicitari asteptam pozele oficiale.

melinda21
03.05.2010, 13:33:33

casa de piatra, ai fost foarte frumoase

Arahne
03.05.2010, 15:27:15
Casa de piatra mortisha, sunteti niste frumosi

gnm
03.05.2010, 15:58:29
casa de piatra mortisha!
arahne, urmezi tu...!

beatrice_cossma
03.05.2010, 16:16:10
sorry beatrice pt raspunsul intarziat...
am luat brocartul si tull-ul din cladirea verde (acolo unde au numai perdele si metraje) aia din parcare inainte sa intri spre dragonul rosu
este exact la intrare
nu trebuie sa te afunzi...
ar trebui sa te duci cat mai de dimineata, pt ca pe la 13 inchid...

au si marturii dragute... chiar frumoase si fff ieftine!
spor la cumparaturi!

Multumesc mult iubita. Am printat raspunsul tau si o sa ma duc sambata.

CASA DE PIATRA!!! Foarte frumoase fotografiile .:)

Arahne
03.05.2010, 16:41:54
casa de piatra mortisha!
arahne, urmezi tu...!
doar cu civila din pacate :(
Am vazut ca mai am 4 zile si mi s-a sculat parul inexistent de pe spate. Azi cica mi-au venit pantofii de dans( care o sa-i port la civila) imi veneau perfect erau superbi singura chestie e ca eu i-am comandat albi si au venit negrii=)). Tipa ai a spus ca mii face din nou pana joi, sper ca daca nu o sa se trezeasca cu mine in fata magazinului rochia de civila si in papuci sambata :-p

dianaruxi
03.05.2010, 17:19:48
doar cu civila din pacate :(
Am vazut ca mai am 4 zile si mi s-a sculat parul inexistent de pe spate. Azi cica mi-au venit pantofii de dans( care o sa-i port la civila) imi veneau perfect erau superbi singura chestie e ca eu i-am comandat albi si au venit negrii=)). Tipa ai a spus ca mii face din nou pana joi, sper ca daca nu o sa se trezeasca cu mine in fata magazinului rochia de civila si in papuci sambata :-p
incredeibil nu stiu ce e cu astia in ultima vreme, ma uitam si la topicul cu pantofi fetele care au dat comanda nici una nu a fost multumita.

angye16
03.05.2010, 19:56:28
Casa de piatra Mortisha.. ati fost ff frumosi amandoi <:-P:)

angi300
03.05.2010, 20:16:28
marianamateescu casa de piatra.
mortisha cred ca esti relaxata acuma ca a trecut cu bine totul. sunteti frumosi. casa de piatra!
biuvorba fetelor..bine ca a trecut cu bine...asteptam poze.

cele ce stam cu emotii ...cum sunteti? am ascultat si eu de biu si ma duc la masaj....dar din pacate am doar 4 sedinte..pana la nunta o sa fie 12....nu cred ca o sa se vada nu stiu cat....dar macar psihic :))
in rest maine scot pozele pe care le punem pe casuta de dar si ma chinui acuma sa mesteresc la pahare.

ce vopsea folositi pentru par?

nicoletaa
03.05.2010, 23:40:16
Casa de piatra doamnelor sa fiti fericite si iubite!!!eu azi am fost la coafor si sunt fff multumita de rezultat o sa pun maine poze...la mine cam incep emoticoanele(ar fi cazul nu??=))))),suntem pe ultimele sutimi,bafta la pregatirile ramase.pusiciiii:*:*:*

ruxi86
04.05.2010, 10:59:58
Fetelor, ieri am avut proba de machiat si coafat si m-am intors cu inima impacata acasa, pt ca sunt multumita de ce a iesit. Si miresoiul a fost incantat de rezultat, si nasii. Deci e bine, cand totul se termina cu bine :D

Va pun cateva poze, insa calitatea nu este extraordinara pt ca nu am aparat asa bun. Din poze, machiajul arata foarte tare, insa nu este chiar asa in realitate. Si m-am mirat totusi ca parul meu e destul de lungut, desi imi era tare teama ca este prea scurt.

Coafura nu este finisata, mi-a prins-o doar cat de cat asa ca sa imi fac o idee, era si foarte tarziu si nu prea mai aveam stare. Floricele acelea albe o sa fie in ziua nuntii orhidee micute mov sau albe ... ma mai gandesc, ca nu vreau sa exagerez foarte mult nici cu movul. Si la machiaj vor mai veni in plus genele false. Si cred ca am sa renunt si la floricele de la spate ... mai vedem ... ma mai gandesc :D

Sper sa va placa si voua ce a iesit, eu una am fost incantata de rezultat, sper sa fie la fel si in ziua nuntii.

Va pup pe toate!

norishor
04.05.2010, 12:29:42
Fetelor, ieri am avut proba de machiat si coafat si m-am intors cu inima impacata acasa, pt ca sunt multumita de ce a iesit. Si miresoiul a fost incantat de rezultat, si nasii. Deci e bine, cand totul se termina cu bine :D

Va pun cateva poze, insa calitatea nu este extraordinara pt ca nu am aparat asa bun. Din poze, machiajul arata foarte tare, insa nu este chiar asa in realitate. Si m-am mirat totusi ca parul meu e destul de lungut, desi imi era tare teama ca este prea scurt.

Coafura nu este finisata, mi-a prins-o doar cat de cat asa ca sa imi fac o idee, era si foarte tarziu si nu prea mai aveam stare. Floricele acelea albe o sa fie in ziua nuntii orhidee micute mov sau albe ... ma mai gandesc, ca nu vreau sa exagerez foarte mult nici cu movul. Si la machiaj vor mai veni in plus genele false. Si cred ca am sa renunt si la floricele de la spate ... mai vedem ... ma mai gandesc :D

Sper sa va placa si voua ce a iesit, eu una am fost incantata de rezultat, sper sa fie la fel si in ziua nuntii.

Va pup pe toate!

Imi place mult cum te-a machiat. Iti vine foarte bine cu mov. E frumoasa si coafura. In ceea ce ma priveste, iti dau dreptate, ar fi mai bine sa iti pui niste floricele albe in par...sa nu fie prea mult mov. Esti o frumoasa!>:D<

Biu
04.05.2010, 12:34:28
am primit cateva poze de la civila http://picasaweb.google.ro/Biu220510/Civila# (http://picasaweb.google.ro/Biu220510/Civila)#
am primit si clip video dar inca nu-l pot pune ca e pe siteul cameramanului si nu e voie ca-i reclama, trebuie sa-l uploadez eu undeva. mai vad pe maine ca si ala e fff frumos

ruxi86
04.05.2010, 12:47:33
Imi place mult cum te-a machiat. Iti vine foarte bine cu mov. E frumoasa si coafura. In ceea ce ma priveste, iti dau dreptate, ar fi mai bine sa iti pui niste floricele albe in par...sa nu fie prea mult mov. Esti o frumoasa!>:D<

Multumesc mult, Nori :*

am primit cateva poze de la civila http://picasaweb.google.ro/Biu220510/Civila# (http://picasaweb.google.ro/Biu220510/Civila)#
am primit si clip video dar inca nu-l pot pune ca e pe siteul cameramanului si nu e voie ca-i reclama, trebuie sa-l uploadez eu undeva. mai vad pe maine ca si ala e fff frumos.

Foarte frumoase pozele, Biu! Sunteti niste frumosi! Rochita iti vine de minune, nu stiu ce ai reusit sa ii faci sau poate erau doar emotiile tale care te faceau sa crezi ca rochita sta aiurea pe tine, dar mie imi place tare mult cum ai aratat. Si buchetelul e tare hazliu. Felicitari inca odata si casa de piatra, multa fericire si mai ales iubire!!!:*

Btw ... cine ti-a fost fotograf si cameraman? :D

dianaruxi
04.05.2010, 12:53:49
am primit si clip video dar inca nu-l pot pune ca e pe siteul cameramanului si nu e voie ca-i reclama, trebuie sa-l uploadez eu undeva. mai vad pe maine ca si ala e fff frumos
biu esti o frumoasa cum ti-am mai zis-o, sunteti amandoi frumosi, multi pupici.
ruxi sincer se putea mai bine, cam mult fard pe fata iar coafura este ff dezordonata si nefinisata, dar dc pe tine te multumeste eu ce pot sa zic imi pare bine ca ti-ai gasit pe cineva.

foxxy
04.05.2010, 13:06:08
Mortisha si emilinicole, casa de piatra !!!

Rezumatul meu : http://www.miresici.ro/showthread.php?1739-Casa-Heimerl-Otopeni&p=3256573#post3256573

norishor
04.05.2010, 13:19:54
Biu, n-am cuvinte! Ati fost foarte frumosi amandoi. Ochii tai au o culoare superba!
Cum zicea si Ruxi, chiar nu se vede ca a fost ceva in neregula cu rochita ta.Ti-a stat foarte bine.
De asemenea fotograful e foarte talentat.
Felicitari si casa de piatra inca o data!

Foxxy, e foarte frumoasa povestea nuntii tale. Casa de piatra, multa fericire in noua voastra viata si copii sanatosi si frumosi ca voi! Imi plac mult pozele. Superba rochita...buchetul, aranjamentele.... foaaaarte faine toate. Felicitari!

ruxi86
04.05.2010, 13:43:23
biu esti o frumoasa cum ti-am mai zis-o, sunteti amandoi frumosi, multi pupici.
ruxi sincer se putea mai bine, cam mult fard pe fata iar coafura este ff dezordonata si nefinisata, dar dc pe tine te multumeste eu ce pot sa zic imi pare bine ca ti-ai gasit pe cineva.

Machiajul l-a facut dupa niste modele care i le-am aratat eu, intr-adevar in poze arata foarte diferit fata de cum eram in realitate. Eu asa mi-am dorit ... un machiaj mai proeminent, ceva mai tare, desi in poze pare exagerat de tare. Oricum pozele fotografului vor fi foarte diferite de ce am facut eu ieri la ea in salon :D
Sper sa iasa totul bine in ziua cea mare!

Rezumatul meu : http://www.miresici.ro/showthread.ph...73#post3256573 (http://www.miresici.ro/showthread.php?1739-Casa-Heimerl-Otopeni&p=3256573#post3256573)

Foarte frumoasa ai fost! Si aranjamentele, buchetul ... super ... chiar ca ai facut o alegere foarte buna! Asteptam mai multe pozici cand le vei avea!
Casa de piatra, multa fericire si iubire!:*

Arcee
04.05.2010, 17:23:43
Biu..felicitari doamna ai fost superba..ai niste ochi..mama mama..
foxxy..Casa de Piatra! Restaurantul a aratat elegant si gradina a fost de vis...Ramona Chirita te-a facut super..sunt foarte incantata ca am ales-o..
ruxi86..imi place parul la nebunie, desi paraca ar mai trebui aranjat/finisat un pic la spate; la machiaj nu sunt foarte convinsa. cred ca se putea un pic mai bine. Imi place movul de la ochi, dar parca nu trebuia sa-ti faca si buzele aceeasi culoare..Oricum aparatul foto denatureaza si cel mai important e sa-ti placa tie si sa te simti tu bine:*

atreya
04.05.2010, 17:51:43
Ruxi, iti sta f ok la ochis dar buzele...hmmm.nu prea...stiu ca principiul de baza este ori se scot ochii ori buzele in evidenta si cred ca cel mai ok e ochii pt o nunta...

te pup si sigur in realitate arata mai cuminte machiajul :)

dianaruxi
04.05.2010, 17:54:14
Ruxi, iti sta f ok la ochis dar buzele...hmmm.nu prea...stiu ca principiul de baza este ori se scot ochii ori buzele in evidenta si cred ca cel mai ok e ochii pt o nunta...

te pup si sigur in realitate arata mai cuminte machiajul :)
eu cand am fost la proba la tipa aia care a facut-o pe ruxi ce se vedea in poze era mult mai pal decat realitatea, in realitate eram ff strident machiata.

atreya
04.05.2010, 18:02:38
eu cand am fost la proba la tipa aia care a facut-o pe ruxi ce se vedea in poze era mult mai pal decat realitatea, in realitate eram ff strident machiata.
Da..asa am patit si eu cand am avut proba la machiaj si oricum cel mai important este cum vom arata in ziua cea Mare :)

Reni0921
04.05.2010, 19:28:25
sunteti foarte frumosi.
iar tu, absolut superba
felicitari

angye16
04.05.2010, 21:17:21
Casa de piatra doamnelor !!!!!

Foxxy ai fost ff frumoasa, iar localul e de vis !!!

Rezumatul meu : http://www.miresici.ro/showthread.php?1739-Casa-Heimerl-Otopeni&p=3256573#post3256573

biu ff frumoase pozele, iar voi sunteti doi frumosi !!! casa de piatra

angi300
04.05.2010, 21:23:33
biu superb....ati avut o tinuta de tinuta.
foxxyesti frumoasa....localul arata super....si cred ca v-ati distrat pe cinste.
ruxi86 sunt de aceeasi parere cu atreya......un pic arata cam a prea mult, insa poate si aparatul mai distorsioneaza realitate.

angye16
04.05.2010, 21:35:43
fetelor cum mai stati cu pregatirile?? mai am 10 zile si atatea de facut :((( :-$
astazi am fost si mi-am dat comanda de voal .. iar maine vreau sa merg la florarie sa dau comanda de buchete si lumanari etc.. nu-mi mai ajung zile cate bullet-uri am in word :)))

apropo, am si eu o intrebare .. e musai spovedania dinaintea cununiei civile?? noi ar fi trebuit sa mergem maine.. dar din pacate nu am cum sa ma invoiesc de la munca asa ca ori o amanam ori o anulam :-\

Ruxi parul imi place cum ti l-a facut , dar machiajul, parerea mea , nu e cel mai reusit.. cred ca ar trebui sa renunti la rujul mov.. sper sa nu te superi .. pup

Va pup pe toate!

Biu
04.05.2010, 23:33:44
foxxy si mortisha ati fost niste frumoase si jumatate :*. pe unde umbla emilinicole ? o fi si plecat in honey moon de nu ne scrie deloc ?

fetelor, ma bucur ca va plac pozele, eu ma tot uit la ele de aseara non stop \:D/
si mai tineti voi minte proba aceea la par foarte ratata de parca ma trezisem din pat ? ei, aceeasi coafeza mi-a facut parul la civila. diferenta de la cer la pamant intre proba si coafura de la cununie. eu nu inteleg ce-i cu capul lor, oare ele nu inteleg ca noi prin proba chiar ne referim la proba ? si nu la "aranjat parul cumva sa sa vedem in mare cum ne-ar sta ? "
in fine, mereu ma uit in poze cum mi-am cusut rochia pe mine ( eu vad unde :)) ), si aici nu am inca brosa, ca de la primarie incolo o sa mai am o brosa in talie :)) cred ca o sa-mi amintesc toata viata de rochia asta si de nervii din dimineata aceea :-$
m-am bucurat foarte mult la sedinta foto de cum au colaborat fotografii cu cameramanul, si de ei toti am fost foarte multumita de cum s-au comportat ( poate o sa am timp intr-o zi sa va povesc chiar tot, cum era sa-mi las masina in intrsectie si sa o luam la goana prin centru sa ajungem la primarie, dar am ales sa trecem pe rosu :">, asta e , asteptam amenda in posta ca ne=a filamt cel mai probabil $-))

nicoletaa
05.05.2010, 00:25:42
35401635400035399935399835399735399635399535399435 39933539923539913539903539893540013540023540033540 15354014354013354012354011354010354009354008354007 354006354005354004353988poziciii

dianaruxi
05.05.2010, 00:46:03
poziciii
mama nico ce pregatita esti!!!!mai ai olecutza!!!
imi plac bijuurile tale. vad ca ai si o domnisorica frumusica, iar pisica ta s-a indragostit de umbrela. pup
am uitat sa-ti zic ca-mi place cum iti sta cu suvite

ruxi86
05.05.2010, 08:16:21
Fetelor, multumesc pt aprecieri. Stiu ca este normal sa nu avem toate aceeasi parere, va multumesc ca ati fost sincere si nu iau nici un sfat in nume de rau si nici nu ma supar pe nimeni :*
M-am tot uitat si eu mai bine la poze si parca rujul ala mov e cam multicel acolo :D Si parca nu as vrea nici cu movul ala sa exagerez, mai ales ca floricele alea din par vor fi tot albe, asa ca mai bine si alta culoare de ruj, dar cum eu deobicei nu folosesc ruj decat gloss, sa vedem ce culoare va fi rujul.

Se cam apropie momentul cel mult asteptat si mai avem atatea de facut. Saptamana viitoare luni sau marti ma vad cu cei de la restaurant pt ultimele detaliile si cred ca tot la ei o sa imi dau comanda si de buchete si lumanari. Apoi a mai ramas o parte din bautura, eu nici acum nu am pantofi si bijuuri pt civila :D
Miresoiul are si el nevoie de papion ca nu mai vrea lavaliera.

@angye16: Eu stiu ca trebuie sa te spovedesti inainte cununiei religioase, nu a celei civile, cel putin asa ne-a spus preotul.

@nicoletaa: Foarte frumoase toate accesoriile tale! Sa iti aduca numai noroc! Apropo ... foarte bine iti vine cu suvite ... o sa fii o mumoasaaaa :*

@Biu: Sa stii ca ar fi tare frumos ca dupa nunta, cand le linistim toate, sa stam la povesti despre cum a fost, cum ne-am simtit, sa povestim si momentele haioase ... sa mai depanam amintiri!

Arahne
05.05.2010, 09:37:55
35401635400035399935399835399735399635399535399435 39933539923539913539903539893540013540023540033540 15354014354013354012354011354010354009354008354007 354006354005354004353988poziciii
Ce colaj de poze. Imi place de aia mica e o scumpete!

Biu
05.05.2010, 09:49:49
Fetelor, multumesc pt aprecieri. Stiu ca este normal sa nu avem toate aceeasi parere, va multumesc ca ati fost sincere si nu iau nici un sfat in nume de rau si nici nu ma supar pe nimeni :*
M-am tot uitat si eu mai bine la poze si parca rujul ala mov e cam multicel acolo :D Si parca nu as vrea nici cu movul ala sa exagerez, mai ales ca floricele alea din par vor fi tot albe, asa ca mai bine si alta culoare de ruj, dar cum eu deobicei nu folosesc ruj decat gloss, sa vedem ce culoare va fi rujul.

Se cam apropie momentul cel mult asteptat si mai avem atatea de facut. Saptamana viitoare luni sau marti ma vad cu cei de la restaurant pt ultimele detaliile si cred ca tot la ei o sa imi dau comanda si de buchete si lumanari. Apoi a mai ramas o parte din bautura, eu nici acum nu am pantofi si bijuuri pt civila :D
Miresoiul are si el nevoie de papion ca nu mai vrea lavaliera.

@angye16: Eu stiu ca trebuie sa te spovedesti inainte cununiei religioase, nu a celei civile, cel putin asa ne-a spus preotul.

@nicoletaa: Foarte frumoase toate accesoriile tale! Sa iti aduca numai noroc! Apropo ... foarte bine iti vine cu suvite ... o sa fii o mumoasaaaa :*

@Biu: Sa stii ca ar fi tare frumos ca dupa nunta, cand le linistim toate, sa stam la povesti despre cum a fost, cum ne-am simtit, sa povestim si momentele haioase ... sa mai depanam amintiri!

ruxi, eu la rochia ta as vedea o diadema. in principiu nu sunt fan diademe, dar la rochia ta chiar cred ca ar merge mai bine decat floricelele.
si in legatura cu machiajul, de regula daca faci ochii in culori puternice, lasi buzele mai nude. focusul trebuie sa mearga doar pe una din doua : ochi sau buze, parerea mea. fa ochii smokey cu roz si mov, pune gene false ca efectul e wow, si lasa buzele intr-o culoare care sa nu fie stridenta ( nu zic sa nu pui nimic pe ele, trebuie musai ceva, dar culoarea sa fie naturala )
fetelor ceputin mai avemmmmmmmmmmmmmmmm :>

ruxi86
05.05.2010, 10:06:04
ruxi, eu la rochia ta as vedea o diadema. in principiu nu sunt fan diademe, dar la rochia ta chiar cred ca ar merge mai bine decat floricelele.
si in legatura cu machiajul, de regula daca faci ochii in culori puternice, lasi buzele mai nude. focusul trebuie sa mearga doar pe una din doua : ochi sau buze, parerea mea. fa ochii smokey cu roz si mov, pune gene false ca efectul e wow, si lasa buzele intr-o culoare care sa nu fie stridenta ( nu zic sa nu pui nimic pe ele, trebuie musai ceva, dar culoarea sa fie naturala )
fetelor ceputin mai avemmmmmmmmmmmmmmmm :>

Saru-mana pt sfaturi :*
Nici eu nu sunt fan diadema, dar poate iti voi urma sfatul ... sa vedem ce se va intampla.
La rujul ala puternic am sa renunt, ca si mie mi se pare ca este cam mult, e prea strident, si o sa folosesc un ruj cu o culoare mai naturala.

atreya
05.05.2010, 10:51:23
Saru-mana pt sfaturi :*
Nici eu nu sunt fan diadema, dar poate iti voi urma sfatul ... sa vedem ce se va intampla.
La rujul ala puternic am sa renunt, ca si mie mi se pare ca este cam mult, e prea strident, si o sa folosesc un ruj cu o culoare mai naturala.
Asta ziceam si eu....dar la ochi e f ok...

pupici si da...mai avem cam 2 saptamani...wowww..nu-mi vine sa cred...cum stati cu confirmarile?
la noi din 170 au dat inapoi cam 90 din care 20 zisesera ca vin clar!!!!!

uf m-am cam stresat initial dar acum ma gandesc, cine vrea sa vina si sa ne fie alaturi cine nu, asta e :)

ruxi86
05.05.2010, 11:11:18
Asta ziceam si eu....dar la ochi e f ok...

pupici si da...mai avem cam 2 saptamani...wowww..nu-mi vine sa cred...cum stati cu confirmarile?
la noi din 170 au dat inapoi cam 90 din care 20 zisesera ca vin clar!!!!!

uf m-am cam stresat initial dar acum ma gandesc, cine vrea sa vina si sa ne fie alaturi cine nu, asta e :)

Eu sunt tare suparata cu confirmarile astea. Pana astazi trebuia lumea sa ma sune sa imi confirme, insa nimeni n-a sunat. In afara de familie si un coleg de la servici nimeni nu mi-a confirmat. Am insa multe persoane care ne-au dat de inteles ca nu pot veni, ba ca si-au planuit sa vina dar din cauza unor circumstante neplacute nu mai au cum sa ajunga, etc. Preferam sa imi spuna de la inceput ca se gandesc si imi spun alta data ce decid, nu imi promiti de la inceput de cand iti dau invitatia ca vii si dupa aia mi se da de inteles ca are altele de facut, nici macar nu iti spune in fata ca nu vine si gata.
Uofffff ... miresoiul incearca sa ma linisteasca sa imi spuna ca asta e, cine vrea sa ne fie alaturi, va veni, cine nu, sa nu vina. Problema este ca sunt persoane de la care nu ma asteptam sa imi faca asa ceva ... dar na, asta e viata se pare.

Fetelor, bafta in continuare la ultimele pregatiri! Pupici!

norishor
05.05.2010, 12:01:18
Salutare miresici!
Nicoleta imi plac pozicile atasate. E super umbreluta si funditele. Eu mai am de cumparat cateva pt masinile invitatilor. Super si bijuteriile si suvitele. Pupici!
Ruxi, sunt sigura ca vei face alegerea cea mai buna si te vei simti foarte bine cu machiajul ales. Si mie imi place movul foarte mult.
Tie sigur ti-ar sta bine cu o diadema. Eu oschilez daca sa port sau nu ...o am acasa dar nu as vrea sa fiu prea incarcata. Ma mai gandesc. In 18 mai am proba de coafor si o sa vad cum imi vine cu ea.
Referitor la confirmari sunt la fel ca voi. Azi e data limita pana cand trebuiau sa sune sa ne anunte. De maine incepem noi sa dam telefoane celor care au uitat sau pur si simplu nu au vrut sa sune de rusine sau din alt motiv. Sunt si eu dezamagita. Sunt cateva persoane la care ma asteptam sa fie alaturi de noi la nunta si ma gandeam ca vor face tot posibilul sa nu lipseasca si....nu vor veni. Mi-au dat lacrimile de cateva ori dupa cate un refuz. As vrea sa nu ma afecteze atat dar asta e, ma voi obisnui cu ideea.

Si eu imi doresc ca la final... cand terminam toate cu nuntile...(ultima e Dianaruxi in 12 iunie), sa depanam amintiri haioase. Abia astept!:*

dianaruxi
05.05.2010, 12:05:06
M-am tot uitat si eu mai bine la poze si parca rujul ala mov e cam multicel acolo :D Si parca nu as vrea nici cu movul ala sa exagerez, mai ales ca floricele alea din par vor fi tot albe, asa ca mai bine si alta culoare de ruj, dar cum eu deobicei nu folosesc ruj decat gloss, sa vedem ce culoare va fi rujul
pai numai gloss ar fi fost super, si la ochi un pic mai lejer cu movul ca sa nu dai in diverse. si cu sclipiciul sa o lase mai moale zic eu. in mod normal cand ochii sunt machiati strident la ruj te limitezi la un gloss transparent sau ceva o nuanta deschisa calda culoarea buzelor.

dianaruxi
05.05.2010, 12:06:46
Eu sunt tare suparata cu confirmarile astea. Pana astazi trebuia lumea sa ma sune sa imi confirme, insa nimeni n-a sunat. In afara de familie si un coleg de la servici nimeni nu mi-a confirmat. Am insa multe persoane care ne-au dat de inteles ca nu pot veni, ba ca si-au planuit sa vina dar din cauza unor circumstante neplacute nu mai au cum sa ajunga, etc. Preferam sa imi spuna de la inceput ca se gandesc si imi spun alta data ce decid, nu imi promiti de la inceput de cand iti dau invitatia ca vii si dupa aia mi se da de inteles ca are altele de facut, nici macar nu iti spune in fata ca nu vine si gata.
Uofffff ... miresoiul incearca sa ma linisteasca sa imi spuna ca asta e, cine vrea sa ne fie alaturi, va veni, cine nu, sa nu vina. Problema este ca sunt persoane de la care nu ma asteptam sa imi faca asa ceva ... dar na, asta e viata se pare.

Fetelor, bafta in continuare la ultimele pregatiri! Pupici!
din pacate asa sunt oamenii, cand le zici de nunta toti zic ca vin bla bla, si pe urma se fac ca nu stiau si si-au planuit altceva etc, sau ca nu au bani. Dar dc le zici de un an de zile si ei nu au avut timp sa stranga acolo ceva sa vina?

ruxi86
05.05.2010, 12:30:34
din pacate asa sunt oamenii, cand le zici de nunta toti zic ca vin bla bla, si pe urma se fac ca nu stiau si si-au planuit altceva etc, sau ca nu au bani. Dar dc le zici de un an de zile si ei nu au avut timp sa stranga acolo ceva sa vina?

Pai tocmai asta ma enerveaza .. ca dupa ce m-a cerut, am si plecat sa cautam restaurant, si dupa ce am facut rezervari si la restaurant, formatie si foto, am anuntat pe toata lumea. Asta inseamna ca toti stiau de anul trecut de prin iulie-august. As fi preferat sa mi se spuna "bai, nu stiu, sa vedem, ne gandim si va anuntam din timp", dar nu s-a intamplat asa. Ce sa-i faci, asta e. Oricum am ajuns la concluzia ca imi bat capul degeaba, imi fac si nervi aiurea, ca imi fac rau singura pt niste persoane care se pare ca pur si simplu nu merita efortul.
Ma asteptam sa fie asa, sa avem foarte multe nu-uri, dar speram si eu sa nu fie tocmai persoane de la care nu ma asteptam.

dianaruxi
05.05.2010, 12:50:31
Pai tocmai asta ma enerveaza .. ca dupa ce m-a cerut, am si plecat sa cautam restaurant, si dupa ce am facut rezervari si la restaurant, formatie si foto, am anuntat pe toata lumea. Asta inseamna ca toti stiau de anul trecut de prin iulie-august. As fi preferat sa mi se spuna "bai, nu stiu, sa vedem, ne gandim si va anuntam din timp", dar nu s-a intamplat asa. Ce sa-i faci, asta e. Oricum am ajuns la concluzia ca imi bat capul degeaba, imi fac si nervi aiurea, ca imi fac rau singura pt niste persoane care se pare ca pur si simplu nu merita efortul.
Ma asteptam sa fie asa, sa avem foarte multe nu-uri, dar speram si eu sa nu fie tocmai persoane de la care nu ma asteptam.
e vb despre prieteni apropiati?

ruxi86
05.05.2010, 13:09:06
e vb despre prieteni apropiati?

Momentan, da. Sa vedem ce se intampla de maine incolo, cand voi pune eu mana pe telefon sa ii sun pe toti. Si soacra-mea are ceva telefoane de dat la toate neamurile ei, sa fim siguri de prezenta lor.

dianaruxi
05.05.2010, 13:20:01
Momentan, da. Sa vedem ce se intampla de maine incolo, cand voi pune eu mana pe telefon sa ii sun pe toti. Si soacra-mea are ceva telefoane de dat la toate neamurile ei, sa fim siguri de prezenta lor.
aiurea eu dc un amic de al meu apropiat ar veni cu scuze tampite la mine, cred ca m-as supara ff tare. mai ales ca si ei o sa se marite odata si or sa vada pe urma cum e sa ii refuze lumea.

ruxi86
05.05.2010, 13:27:28
aiurea eu dc un amic de al meu apropiat ar veni cu scuze tampite la mine, cred ca m-as supara ff tare. mai ales ca si ei o sa se marite odata si or sa vada pe urma cum e sa ii refuze lumea.

Tocmai ... roata se poate intoarce oricand. Nu sunt nici eu nebuna sa nu inteleg cand o persoana are probleme, dar parca e prea de tot. Pana acum imi spuneai ca vii, si acum dintr-odata nu se mai poate.
Iti dai seama ca si noi suntem suparati rau de tot, si cand le va veni si lor randul, vom plati cu aceeasi moneda.

dianaruxi
05.05.2010, 13:39:05
Tocmai ... roata se poate intoarce oricand. Nu sunt nici eu nebuna sa nu inteleg cand o persoana are probleme, dar parca e prea de tot. Pana acum imi spuneai ca vii, si acum dintr-odata nu se mai poate.
Iti dai seama ca si noi suntem suparati rau de tot, si cand le va veni si lor randul, vom plati cu aceeasi moneda.
am si eu o prietena care zicea ca vine si nu mai vine pt ca si-a facut credit pt casa si are nevoie de toti banii pe care ii poate economisi, dar ea sta in franta o costa si biletul de avion, inteleg, nu zic ca nu-s dezamagita dar o inteleg dar motive tampite de genul ca sunt plecata din tara atunci sau alte din astea nu le inteleg ca doar stii de un an de zile.

Arcee
05.05.2010, 13:55:41
nicoletaa sunt foarte frumoase toate.. ai o domnisorica super..un matz tare curios:-$
atreya, ruxi86 si eu m-am tot stresat cu confirmarile.[-o< Cine vrea sa fie cu adevarat langa voi va fi, din pacate in momentele acestea sa vad adevaratii prieneni. Din fericire, noi suntem undeva la limita fix spre binisor.Multi ne-au spus din start ori ca da ori ca ba, iar pe cei care nu ne-au zis nimic nu i-am numarat. Eu data limita de confirmare o am pe 10 mai. Pana acum am confirmati sigur 105 persoane( fara noi 2, 1 foto, 1 videoa, 1 dj si 5 formatie)...asa ca trag speranta va voi avea cele 100 persoane pt care am semnat la restaurant

foxxy
05.05.2010, 14:11:53
S noi am dat invitatii cam pt 120 persoane, au confirmat si venit 100, n-a lipsit nicio persoana din cei care au confirmat.

Faza haioasa a fost ca exact cei care s-au cam auto-invitat (" cum, te mariti? pune-ma pe lista ca vin sigur " , " nu-mi trebuie invitatie, venim oricum", etc ) exact astia nu au mai venit. Atata timp cat nu mi-au creat probleme cu restaurantul / locul la mese, nu m-am suparat. Daca vroiau musai sa vina, veneau ! Asa stiu ca la nunta au fost doar cei care au venit din placere ( si probabil cativa din obligatie :> )

Fete, sunt alaturi de voi acum la ultimele pregatiri, va doresc nervi tari, sa nu aveti emotii ca sa puteti savura acele 12 ore fantastice, sa nu va enervati pt nimic in lume ( ca faceti riduri :-p ) , sa zambiti si ma ales SA FITI FERICITE....si nici la 15 ani dupa nunta sa nu uitati de ce ati ales pe acel barbat.

Daca aveti intrebari, sunt pe aici, va " veghez" din umbra, deja ma simt batrana si cu experienta ;;);;)

Aaa, inca ceva: faceti tot asa cumva doriti VOI !!, nu parintii, nasii sau tanti aglaia :>. Pt ca oricum cineva va fi nemultumit, dar voi 2 sunteti cei mai importanti !!!!

ruxi86
05.05.2010, 14:58:33
am si eu o prietena care zicea ca vine si nu mai vine pt ca si-a facut credit pt casa si are nevoie de toti banii pe care ii poate economisi, dar ea sta in franta o costa si biletul de avion, inteleg, nu zic ca nu-s dezamagita dar o inteleg dar motive tampite de genul ca sunt plecata din tara atunci sau alte din astea nu le inteleg ca doar stii de un an de zile.

Si noi avem pe cineva in cazul asta, care si-a luat apartament tot pe credit si este bagat bine de tot in datorii. Pe langa faptul ca stia de nunta noastra de anul trecut, am zis na s-a nimerit sa gaseasca apartamentul care si-l dorea tocmai acum si a trebuit sa faca acel credit. Asta e, intelegem, dar exact motive tampitele care nu isi au rostul .. nu stiu ce sa zic ... asta e, fiecare si le stie pe ale lui si ce este prioritar.

Intr-adevar cine o vrea sa ne fie alaturi, ne va fi ... si cum spunea si Roxy, acum se vor vedea adevaratii prieteni.

Multumim pt sfaturi, foxxy, vom incerca pe cat posibil sa tinem cont de ele, ca doar e o zi unica de care trebuie sa ne bucuram din plin si sa o savuram la maxim fara sa tinem cont de intentiile rele ale celor din jur.

atreya
05.05.2010, 17:29:57
Deci partea asta mi se pare cea mai de kkt!!!!
Sa zicem ca-i lasam pe aia care de la inceput au zis "sa vedem...", au fost persoane care au cerut invitatia...persoane din familia lui care acum brusc pleaca cu serviciul...nu mai zic de cei care fix atunci pleaca in delta sau pe la munte!!!! dumnezeule...macar sa inventeze naiba scuze mai finute..
Am o prietena care a confirmat cu 10 pers in minus fata de cat i se confirmase, si bine a facut..persoane care cu o zi inainte ii zisesera "ne vedem maine, dansam super, distractie" nu au aparut la nunta pur si simplu.

Noua ni s-a facut greata sa-i mai sunam!
Dar a trebuit sa luam toata lista cap-coada, si bine am facut. Au fost persoane care din 2 vine 1, care pur si simplu nu vin...noi avem lista definitivata, 70 confirmam si gata! vor fi probabil max 80, dar decat sa ma risc...

noi nu mai sunam pe nimeni, cine nu a raspuns la tel, s-a fastacit sau mai stiu eu e sters clar de pe lista!
AAaaaaa si faza, trebuie sa suni din timp, ca unii te iau cu iti zic peste 3-10 zile si uite asa...bleah!
dupa ce ca ii invitam mai trebuie sa ne si rugam de ei?
Am o tipa care cand a avut nunta am facut tot ce am putut s-o ajut si acum ca are bebe de 4 luni nu vine (are cu cine sa-l lase), si am o fata cu bebe de 3 luni care vine si una chiar insarcinata in 5 luni...

Am decis clar, de acum facem selectie, ma duc la nunti unde chiar e apropiata persoana, asa cum pt alti nu conteaza nu va mai conta nici pt noi.
Persoane apropiate de 10 ani, nu vin!!! are in august nunta...clar nu ma duc!

scuze de mesajul lung :) dar m-am cam aprins....

va pup

angi300
05.05.2010, 18:47:06
noi nu ne-am trecut numerele pe invitatie...nu avea rost.
ideea este ca noi am crezut ca suntem prieteni/e cu ei/ele...dar treaba nu a fost reciproca din moment ce ne-au zis ca nu ne vin la nunta...alta scuza nu le gasesc.
eu 2 faze am patit...tipa cu care am stat in apartament pe timpul facultatii nu imi vine pt ca nu o lasa parintii (are 24 ani) si una dintre domnisoarele mele de onoare s-o gandit sa plece in italia..dar nu s-o gandit sa ma anunte ( si eu cu 2 zile inainte de marea ei plecare o intrebam de modelul de la rochie..daca ii place nuanta etc) ...ci sa o trimita pe mama ei sa-mi zica ca na...a plecat......precizez ca am fost colege de banca 4 ani de liceu...apoi normal ca am tinut legatura. dar no....ce sa faci..la toti ni greu....macar nu e scuza ca nu au bani...is scuze noi =))

angye16
05.05.2010, 20:00:02
uff, m-am referit la cununia religioasa, dar am scris de civila :D e de la stres... #:-S

si noi avem doar 96 de confirmari (fara noi si furnizori) din aprox 180 de invitati , dar se pare ca suntem acoperiti pt restaurant, sper sa nu mai avem parte de "surprize" [-o<
majoritatea au venit cu scuze gen: mai au nunti /botezuri in aceeasi zi, la frate/sora/verisori ... nush cum toate s-au n imerit in aceeasi zi cu nunta noastra.. dar nu-i bai... mai putine nunti de frecventat si pt noi :D
dar cea mai tare scuza am auzit-o de la doi prieteni din gasca de la facultate.. am mancat din aceeasi oala 4 ani :))) - cica nu pot sa ajunga la nunta noastra, pt ca deja au fost la nunta nasei mele - (desi nush ce legatura are :))) ) si nu au cum sa se duca la toate nuntile la care sunt invitati .
iar cel mai mult ma enerveaza persoanele care , atunci cand au auzit ca ne casatorim au strigat in gura mare ca neaparat vor sa asiste si ei la marele eveniment , iar dupa ce le-am dat invitatiile si sunat pt confirmare nici nu au raspuns la telefon...

Deci partea asta mi se pare cea mai de kkt!!!!
Sa zicem ca-i lasam pe aia care de la inceput au zis "sa vedem...", au fost persoane care au cerut invitatia...persoane din familia lui care acum brusc pleaca cu serviciul...nu mai zic de cei care fix atunci pleaca in delta sau pe la munte!!!! dumnezeule...macar sa inventeze naiba scuze mai finute..
Am o prietena care a confirmat cu 10 pers in minus fata de cat i se confirmase, si bine a facut..persoane care cu o zi inainte ii zisesera "ne vedem maine, dansam super, distractie" nu au aparut la nunta pur si simplu.

Noua ni s-a facut greata sa-i mai sunam!
Dar a trebuit sa luam toata lista cap-coada, si bine am facut. Au fost persoane care din 2 vine 1, care pur si simplu nu vin...noi avem lista definitivata, 70 confirmam si gata! vor fi probabil max 80, dar decat sa ma risc...

noi nu mai sunam pe nimeni, cine nu a raspuns la tel, s-a fastacit sau mai stiu eu e sters clar de pe lista!
AAaaaaa si faza, trebuie sa suni din timp, ca unii te iau cu iti zic peste 3-10 zile si uite asa...bleah!
dupa ce ca ii invitam mai trebuie sa ne si rugam de ei?
Am o tipa care cand a avut nunta am facut tot ce am putut s-o ajut si acum ca are bebe de 4 luni nu vine (are cu cine sa-l lase), si am o fata cu bebe de 3 luni care vine si una chiar insarcinata in 5 luni...

Am decis clar, de acum facem selectie, ma duc la nunti unde chiar e apropiata persoana, asa cum pt alti nu conteaza nu va mai conta nici pt noi.
Persoane apropiate de 10 ani, nu vin!!! are in august nunta...clar nu ma duc!

scuze de mesajul lung :) dar m-am cam aprins....

va pup

ruxi86
05.05.2010, 20:26:49
Fetelor, sincer mi se pare putin cam aiurea ca unele persoane sa gaseasca scuze asa stupide, mai ales fiind vorba de persoane aproapiate care au fost anuntate de peste juma de an ... deci sa ma ierte Dzeu. dar in juma de an nu au putut sa isi elibereze calendarul sau sa stranga niste banuti ....

In fine ... ca sa ne mai luam mintea de la astea, va atasez cateva pozici cu place card-urile & plicurile mele de bani ... vor fi 2 in 1 si place card si plic de bani. Sper sa va placa ... pt ca am muncit ceva la ele :D
Le-am terminat in week-end-ul trecut, mai au mici defecte ... pt ca acest carton are mici rizuri, ca asa este movitul, tusul se mai duce, asa ca va trebui atunci mai aproape de data nuntii sa refac usor fiecare litera stricata cu o carioca fina de culoare neagra ... gen carioca din aia pt CD-uri.

Arcee
05.05.2010, 21:51:22
ruxi86..foarte reusite felicitari..ale mele nu au iesit asa bine, cam descentrat scrisul pe verso, dar asta e nu o sa se uite nimeni cu lupa la ele..

ce ma "laudam" eu mai devreme...hai sa va povestesc din ciclul scuze jalnice: eram la o plimbare cu nasii in Herestrau si vad eu un apel ratat. Sun..un fost coleg de facultate (ca sa folosesc expresia lui angy am mancat 6 ani din aceeasi oala)..ca scuze nu prea mai am baterie, nu sunt in Bucuresti stii a intervenit ceva si va trebui sa plecam in provincie, dar poate ajung la Biserica, dar nu stiu sigur in functie de ora la care plecam...bun, ii zic nu-i nimic, mi-ar fi facut placere, dar daca nu se poate asta e, multumesc ca m-ai anuntat din timp si inchid...nu merg 50m si dau nas in nas cu el si cu prietena lui (si ea fosta colega)..a ramas masca... (el nefiind in Bucuresti, da?)..Am zambit frumos si le-am spus ca mi-a facut placere sa-i revad si ca ne mai auzim...am intrat in masina si am inceput sa injur.. frate, macar spune-mi nu vin ca nu am bani, ca nu am chef, ca nu imi face placere, dar fara scuze si minciuni patetice...gata... m-am descarcat si eu...

ruxi86
05.05.2010, 22:00:19
ruxi86..foarte reusite felicitari..ale mele nu au iesit asa bine, cam descentrat scrisul pe verso, dar asta e nu o sa se uite nimeni cu lupa la ele..

ce ma "laudam" eu mai devreme...hai sa va povestesc din ciclul scuze jalnice: eram la o plimbare cu nasii in Herestrau si vad eu un apel ratat. Sun..un fost coleg de facultate (ca sa folosesc expresia lui angy am mancat 6 ani din aceeasi oala)..ca scuze nu prea mai am baterie, nu sunt in Bucuresti stii a intervenit ceva si va trebui sa plecam in provincie, dar poate ajung la Biserica, dar nu stiu sigur in functie de ora la care plecam...bun, ii zic nu-i nimic, mi-ar fi facut placere, dar daca nu se poate asta e, multumesc ca m-ai anuntat din timp si inchid...nu merg 50m si dau nas in nas cu el si cu prietena lui (si ea fosta colega)..a ramas masca... (el nefiind in Bucuresti, da?)..Am zambit frumos si le-am spus ca mi-a facut placere sa-i revad si ca ne mai auzim...am intrat in masina si am inceput sa injur.. frate, macar spune-mi nu vin ca nu am bani, ca nu am chef, ca nu imi face placere, dar fara scuze si minciuni patetice...gata... m-am descarcat si eu...

Roxy, mie imi plac cum au iesit si chiar nu mi se par descentrate ... oricum astea tot la noi o sa ajunga inapoi ... asa ca nu iti face griji :*
Imi pare rau pt colegu' tau sau mai bine zis pt scuza lui "foarte bine gandita" ... asta face parte din cenaclul celor mai bune scuze ... uofff ... deja sincer nu ma mai mira absolut nici o scuza.

rain_girl
05.05.2010, 22:55:44
Offf...fetelor, ce nu-mi plac povestile astea cu confirmarile:(...si cel mai groaza mi-e ca trebuie si eu sa incep sa sun oamenii de-acum...si nu stiu...parca ma simt asa aiurea cand incep fiecare s-o dea din colt in colt...ca sa vezi, ca nu stiu, ca...Numai cand imi imaginez, nu-mi mai vine sa sun:((
Dar pe de alta parte azi mi s-a intamplat un lucru bun!:) Am fost la o noua proba de machiaj, si a inceput sa arate asa cum mi-l imaginam eu:) Din pacate nu am poze sa va atasez:( ca mi-am uitat cardul de la aparat acasa la socri;))

Reni0921
05.05.2010, 22:57:47
ma bag si eu in seama... sa va spun eu ce am patit anul trecut, aici nesimtirea a venit din partea mirilor.
au avut nunta prin iulie, eram prieteni buni cu ei, nu cei mai apropiati, dar tineam legatura, adica trei ani la rand am facut revul impreuna si cam odata pe luna ieseam la un suc impreuna. anul trecut prin ianuarie erau cu gura mare ne distram in iulie la nunta etc. printre prieteni mai erau 2, adica o pereche cu nunta cu 2 saptamani inaintea celor cu gura mare. aceste 2 perechi cu nunta nu s-au cunoscut la fel de bine, doar o data la un rev s-au vazut. noi, restul 6 persoane eram cunoscutii comuni. perecehea care era cu nunta mai repede, pe ceilalti 2 nu i-a invitat pe motiv ca nici nu se cunosc defapt, ce mi s-a parut logic. iar acea pereche, care verbal deja de juma de an ne-a invitat, nu ne-a mai dat invitatie si nici nu mai vorbesc cu noi, restul de 6 persoane, pe motiv ca s-au suparat pe ceilalti ca nu i-au chemat la nunta lor......
de asta ce mai ziceti :-B?
de parca noi am facut invitatiile la nunta altora [-(

norishor
05.05.2010, 23:30:43
Fetelor, ce super sunt place cardurile voastre. Eu mai astept putin sa aflu nr exact de oameni care vin, si apoi dau comanda la tipografie. Sper sa fie si ale noastre la fel de frumoase ca ale voastre. :)
Am fost si eu azi la a doua proba de machiaj. Sunt semi-incantata. Imi place dar parca nu e ceva atat de spectaculos cum mi-am imaginat eu.
Va atasez si cateva poze. Sa imi ziceti parerea voastrea sincera. 354314354313354312

Despre invitati care nu vin, am si eu cativa scuze stupide. La inceput m-am enervat putin insa acum imi vine sa rad. Un coleg de serviciu mi-a zis ca nu poate veni pt ca e ocupat in acea zi, el avand de filmat la o alta nunta si nu are cum sa lipseasca. Am inteles lucrul asta si nu m-am suparat. Asta e. A vorbit cu prietena lui, ca sa vina ea macar, bineinteles, nu va veni. Motivul? D-soara mea de onoare cu care e foarte buna prietena, vine de dimineata la mine iar ea, prietena, nu va avea cu cine sa isi faca intrarea la restaurant. Incredibil. :))
O alta scuza. Alt coleg...prietena lui pleaca din oras iar el nu vine sa fara ea. :))
Intr-adevar acum se cern prieteniile.

nicoletaa
06.05.2010, 00:41:08
Offf oamenii astia fitze si figuri,asta e ce sa facem lasati mai bine mai putini si bunii,oricum vom avea o nunta de vis...:*:*,:* Noi o sa avem cam 100 dar suntem multumiti,acum sa vedem dupa ,cat de multumiti o sa mai fim.:*:*:*

Reni0921
06.05.2010, 00:48:32
Fetelor, ce super sunt place cardurile voastre. Eu mai astept putin sa aflu nr exact de oameni care vin, si apoi dau comanda la tipografie. Sper sa fie si ale noastre la fel de frumoase ca ale voastre. :)
Am fost si eu azi la a doua proba de machiaj. Sunt semi-incantata. Imi place dar parca nu e ceva atat de spectaculos cum mi-am imaginat eu.
Va atasez si cateva poze. Sa imi ziceti parerea voastrea sincera. 354314354313354312

Despre invitati care nu vin, am si eu cativa scuze stupide. La inceput m-am enervat putin insa acum imi vine sa rad. Un coleg de serviciu mi-a zis ca nu poate veni pt ca e ocupat in acea zi, el avand de filmat la o alta nunta si nu are cum sa lipseasca. Am inteles lucrul asta si nu m-am suparat. Asta e. A vorbit cu prietena lui, ca sa vina ea macar, bineinteles, nu va veni. Motivul? D-soara mea de onoare cu care e foarte buna prietena, vine de dimineata la mine iar ea, prietena, nu va avea cu cine sa isi faca intrarea la restaurant. Incredibil. :))
O alta scuza. Alt coleg...prietena lui pleaca din oras iar el nu vine sa fara ea. :))
si mie imi place machiajul tau, dar asa cum zici si tu, nu e destul de spectaculos. acest machiaj cred ca ar fi super la o alta ocazie. poate ai putea incerca sa mai adaugi o pata de culoare. nu prea ma pricep ce ti s-ar potrivi, dar poate fetele stiu mai bine. dar daca totusi o sa alegi acest machiaj, tot o sa fi fooooarte frumoasa ca e ok si iti vine bine :*

Biu
06.05.2010, 07:41:57

si eu am inceput sa sun ieri pt confirmari, nu prea mi-au raspuns oamnenii la tel :))
in fine, am alte stressuri acum, ca nu mi-am gasit croitoreasa sa imi schibe cupele la rochie#-o
nori, in legatura cu machiajul, ideile pe care a mers nu sunt rele , insa nu are mana destul de buna vad. dunga cu tus trebuia sa fie mai subtire ca sa iti intensifice privirea, aiochi foarte frumosi si patrunzatori si nu sunt pusi in valoare :-s. eu as mai fi facut niste umbre la coltul ochiului... si spancenele putin mai subtiri pt ca va crea imprsia de luminozitate a fetei. rujul iar nu imi place maxim cum se vede in poze, trebuie o nunanta mai diafana ceva.

am reusait sa imi urc si eu clipul de la civila pe net sa vi-l arat http://vimeo.com/11505135

ruxi86
06.05.2010, 08:36:18

Nori, mie imi place ce a iesit, dar parca vorba ta ... nu e asa spectaculos.
Cred ca va trebui sa ii dau dreptate lu' Biu, poate ti-ar sta mult mai bine cum spune ea: cu sprancene mai subtiri, umbre la coltul ochiului ... eu nu ma prea pricep asa in materie de machiaj. Asa ca ma abtin de la comentarii ca sa nu dau cu bata-n balta.
Intr-adevar ai niste ochi superbi :*

@Biu: Nici nu am cuvinte despre videoclipul asta, insa in adevaratul sens al cuvantului, nu pot sa spun decat ca este SUPERB. Iar voi 2 sunteti niste frumosi cum ti-am mai spus-o ... ce sa mai, e clar ca ai facut o alegere foarteeeeee buna atat cu foto cat si cu video. Si tu ai niste ochi superbi, poza aia de aproape cu ochisorii tai ... e criminala. Felicitari inca odata, Biu! Casa de piatra si multa fericire :*

Sannda
06.05.2010, 09:38:09
si eu am inceput sa sun ieri pt confirmari, nu prea mi-au raspuns oamnenii la tel :))
in fine, am alte stressuri acum, ca nu mi-am gasit croitoreasa sa imi schibe cupele la rochie#-o
nori, in legatura cu machiajul, ideile pe care a mers nu sunt rele , insa nu are mana destul de buna vad. dunga cu tus trebuia sa fie mai subtire ca sa iti intensifice privirea, aiochi foarte frumosi si patrunzatori si nu sunt pusi in valoare :-s. eu as mai fi facut niste umbre la coltul ochiului... si spancenele putin mai subtiri pt ca va crea imprsia de luminozitate a fetei. rujul iar nu imi place maxim cum se vede in poze, trebuie o nunanta mai diafana ceva.

am reusait sa imi urc si eu clipul de la civila pe net sa vi-l arat http://vimeo.com/11505135

Imi place la nebunie locatia unde ati facut pozele si video.Imi spui te rog unde este?;;)

norishor
06.05.2010, 10:58:32
Va multumesc fetelor pt pareri! Inca nu stiu ce o sa fac cu machiajul. In ziua nuntii ii voi face doamnei si eu cateva sugestii si poate va iesi mai bine...sper.
Biu, am vizionat si eu filmuletul. Nu am nici eu cuvinte, ca si celelalte miresici, am ramas uimita. E foarte fain filmat iar voi sunteti foarte frumosi. Ochii tai sunt superbi Biu. Rochita a fost tare frumoasa, la fel si pantofii. Multa fericire va doresc si casa de piatra!>:D<

atreya
06.05.2010, 11:09:49
Noi am mai primit un telefon ieri, sa ne zica un cupla ca vin :))
e primul si singurul telefon primit cu da :)
am fost socati...deci se poate si asa. deci o sa avem cam 80 dar confirmam 70....cf contract.

Norishor, machiajul e ok, dar nu e profesionist...daca tot te face cineva trebuie sa iasa cum tu nu te-ai putea face ;)

pupici

foxxy
06.05.2010, 12:36:14

Nori, mai incearca. Mi se pare un machiaj banal, aproape de zi cu zi. Ai trasaturi fff frumoase si ochi frumos, incearca ceva mai pronuntat. Si eu am acceptat cu greu machiaj cu mult mov, dar arata f fff bine, iar in poza nu se vede nici jumatate din intensitatea lui cum te vezi tu in oglinda.

Arahne
06.05.2010, 13:35:04

Supeeeerb, locatia se potriveste de minune cu melodia (del a nightwish ;-) ) foarte profesional facut, o elgere excelenta,

dianaruxi
06.05.2010, 14:00:28
nori mie nu imi place deloc, mi se pare ca iti da cearcane ceea ce tu nu ai, prea mult negru, pe deasupra pe dedesupt, si nu iti scoate deloc in evidenta culoarea ochilor, incearca ceva cu pasteluri gen piersica rozuliuri prafuite si mai putin eyeliner ca nu te avantajeaza. sorry ca sunt asa negativista dar ma stiti pe mine niciodata multumita.
biu imi place videoclipul calitatea filmarii se vede si din versiunea asta, si culorile imi plac ff mult ff vioaie.
roxxya super nasoala faza cu colegul in parc nu inteleg de ce simt oamenii nevoia sa te abureasca, spune-mi in fata ca nu ai bani si gata, ca oricum o sa te injur.=))

norishor
06.05.2010, 17:18:52
Va pup fetelor si va multumesc pt sfaturi! Sunt putin cam debusolata pt ca nu stiu ce sa fac.:zz: Nu pot merge nemachiata la nunta.:gen_07: Sper sa gasesc in alta parte si sa nu am iar ghinion. Va tin la curent oricum.

Azi merg la a doua sedinta de solar... abia astept.:gen_08:

Fetele noastre care au casatoria in 8 mai, oare ce mai fac? Cum stau cu stresul?

Arahne...cum e cu emotiile?:madlaugh:
Ojitosazules, Nicoletaa...sunteti pregatite?:A

Nu imi vine sa cred cand ma uit la tiker. Mai sunt doar cateva zile....<:-P

Va pup pe toate!>:D<

dianaruxi
06.05.2010, 17:36:28
Va pup fetelor si va multumesc pt sfaturi! Sunt putin cam debusolata pt ca nu stiu ce sa fac.:zz: Nu pot merge nemachiata la nunta.:gen_07: Sper sa gasesc in alta parte si sa nu am iar ghinion. Va tin la curent oricum.

Azi merg la a doua sedinta de solar... abia astept.:gen_08:

Fetele noastre care au casatoria in 8 mai, oare ce mai fac? Cum stau cu stresul?

Arahne...cum e cu emotiile?:madlaugh:
Ojitosazules, Nicoletaa...sunteti pregatite?:A

Nu imi vine sa cred cand ma uit la tiker. Mai sunt doar cateva zile....<:-P

Va pup pe toate!>:D<
arahne are nunta in iulie din cate stiu eu au schimbat data.
iar cu make up artistul mai cauta sau ii dai tu instructiuni clare tipei.

norishor
06.05.2010, 18:09:03
arahne are nunta in iulie din cate stiu eu au schimbat data.
iar cu make up artistul mai cauta sau ii dai tu instructiuni clare tipei.

Da, stiu ca are in iulie, dar civila nu o are in week-end? Scuze daca am inteles gresit!

dianaruxi
06.05.2010, 18:12:38
Da, stiu ca are in iulie, dar civila nu o are in week-end? Scuze daca am inteles gresit!
aa asta nu stiu s-ar putea.

rain_girl
06.05.2010, 18:17:20
Off...nici nu stiti ce aiurea m-am simtit cand a trebuit azi sa-i dau raspuns unei foste colege de faculta daca merg sau nu la nunta:-< mi-a parul tare rau ca a trebuit sa o refuz, dar in momentul asta, chiar nu ne permitem sa mergem...mai ales ca nunta ei e pe 15 si mie exact in saptamana aia imi ajunge rochia...deci mai am de platit inca vreo 800 de euro la ea...si tot atunci ni-s gata si verighetele...I-am zis...sincer, pur si simplu nu avem bani...Stiu ca nu i-a placut raspunsul...dar asta e...Ar fi fost mai complicat daca ar fi venit ea la nunta la noi...dar ea mi-a spus de mai demult ca nu poate veni ca e inca in luna de miere...Asta e...
Eu in rest, saptamana asta am rezolvat cu decorul restaurantului...am pus toate detaliile la punct...si am inceput sa merg la solar:))...
Voi ce mai aveti de facut? Cum stati cu emotiile?
Biu, ai fost superba la cununie...si video-ul mi-a placut tare mult...sper ca nu te superi daca gresesc, dar pentru cine intreba...cred ca locatia e la castelul Banffy, aici langa Cluj...dar nu bag mana in foc pentru asta:)
Norishor, mie mi se pare putin cam neglijent realizat machiajul...si la tine nu cred ca putem da vina pe calitatea fotografiei, pentru ca fotografiile se vede ca sunt ok...Dar eu zic sa nu disperi, mai ales daca e prima proba pe care ai facut-o:D...eu ieri am facut a patra proba...si i-am spus eu fiecare pas, ce si cum vreau, si spre surprinderea mea, la sfarsit a iesit aproape asa cum doream...M-a asigurat ca la nunta o sa fie oricum mult mai atenta si va folosi alte produse mult mai bune, care o sa-i ajunga curand din state...Ideea e sa nu te sfiesti sa-i zici ce nu-ti place...ca asa sigur nu ajungi niciunde! Iti tinem pumnii...oricum esti frumoasa si in ziua aia o sa fii si mai frumoasa!

Arahne
06.05.2010, 21:15:12
aa asta nu stiu s-ar putea.
Da acum sambata la ora 11.20 trebuie sa fim acolo, nu am emotii is chilled ;-) Tocmai am terminat voaleta (am cusut-o si am descusut-o de 3 ori) Pantofii tot nu mi-au venit sper sa vina maine, ca daca nu am dat-o in bara ca nu am nici o pereche de pantofi albi, merg in papuci =))

angye16
06.05.2010, 21:47:32
Noi astazi am dat ultimile telefoane pt confirmari, din 6 persoane doar una a confirmat pozitiv:-?..asta este, nu vreau sa ma mai stresez din aceasta cauza, important e ca cele mai dragi persoane vor fi alaturi de noi si sunt sigura ca vom avea o seara de neuitat L-)
Astazi am fost si la cofetarie sa dam comanda de tort.. nu mi-a placut niciunul :(((( sper ca invitatii sa aiba alte gusturi in materie de torturi :)))
Maine sper sa rezolv si cu aranjamentele florare si sa ma vopsesc, iar sambata merg sa mai probez o data rochia sa vedem daca mai trebuie sau nu scurtata. Nu stiu cum ma voi descurca cu rochia de mireasa - mi-au stramtat-o atat de tare, cand am probat-o mi-era frica sa respir, sa nu crape pe mine :D vroiam ff mult sa ma mai ingras inainte de nunta, dar acum tare mi-e teama ca va trebui sa ma pun pe slabit.. :-?

Apropo de machiaj si coafat, eu nu am facut proba si nici nu voi face, am mers pe recomandare - sper sa fiu multumita de rezultat :|

rain_girl
06.05.2010, 22:47:24
Apropo de machiaj si coafat, eu nu am facut proba si nici nu voi face, am mers pe recomandare - sper sa fiu multumita de rezultat :|
ce miresica curajoasa esti:) eu una n-as face asa ceva never ever! Nu stii niciodata ce surpriza poti avea...Dar e important si daca ai mai fost vreodata machiata profi...pentru ca daca nu, probabil o sa ti se para wooowww...dar daca ai mai fost, atunci lucrurile se schimba cand faci comparatii...eu iti urez succes oricum:)

angye16
06.05.2010, 23:06:50
:D stiu, nu vreau sa fac proba pt ca am incredere in tipa care ma va machia.. am vazut mai multe miresici machiate de ea si mi-a placut la nebunie, e stilul meu :) , ne-am intalnit pt stilizare sprancene si am discutat mai multe detalii despre make-up - am incredere in ea :) ma va machia si la civila, sa zicem ca aia va fi proba :)) desi civila e pe 14 mai :-"
in cazul in care n-o sa imi placa, ma pot machia si singura :))) (sper sa nuuuu fie cazul) ma machiez de o viata :))), folosesc aceleasi produse ca majoritatea make-up art. ,deci n-ar fi o problema=P~
iar de coafat nici nu ma gandesc sa nu iasa ceva wow :D cristina e o profesionista :)

ce miresica curajoasa esti:) eu una n-as face asa ceva never ever! Nu stii niciodata ce surpriza poti avea...Dar e important si daca ai mai fost vreodata machiata profi...pentru ca daca nu, probabil o sa ti se para wooowww...dar daca ai mai fost, atunci lucrurile se schimba cand faci comparatii...eu iti urez succes oricum:)

Penelopea
07.05.2010, 01:03:04
Biu-foarte frumoase pozele ai fost frumoasa si rochia e minunata nici nu se observa modificare adusa in ultimul minut Casa de piatra
Mortisha-si pozele tale sunt frumoase sper insa sa postezi cat de curand pozele tale sa te vedem mai bine;-)
Emilinicole-o fi prin luna de miere sper sa avem vesti in curand de la ea
Norishor-mie mi se pare ok machiajul atata timp cat iti place tie
Ojitosazules, Nicoletaa nu mai avem mult sper sa fie timp frumos poate nu mai apuc sa intru si atunci va urez de pe acum Casa de piatra;-) mult noroc , fericire si intelegere.

Ce sa va spun e ca am mari emotii azi am fost la restaurant si am facut proba de dans m-au cuprins emotiile si simteam ca mi se inmoaie genunchii :((:-SSsper insa sa iasa bine.
Pregatirile sunt finalizate din 170 de persoane pana la urma vin 145 asa ca nu va mai stresati cu confirmarile cine vrea sa vina vine si nu gasesc motive slabe ca sa spuna ca nu vin :D
Va atasez cateva pozici sper sa va placa :-p

nicoletaa
07.05.2010, 01:30:43
da fetelor bine ziceti,pregatirile sunt in toi speram sa avem vreme buna desi se anunta ploi(asta e om fi bogati dak ploua:)))...maine merg la pensat si manichiura si cam sunt apunto pt ziua cea mare..iuuppiii,spor la pregatiri miresici:*:*:*

Sannda
07.05.2010, 09:09:11
Fetelor care aveti maine nunta,multa bafta si distractie placuta.Sa tina vremea cu voi si sa iasa soarele%%-
Casa de piatra si multa ,multa fericire.

Reni0921
07.05.2010, 09:15:35
fetelor mai aveti cateva ore \:D/
eu va doresc pentru azi o zi linistita, relaxanta iar pentru maine/poimanine distractie la maxim si o nunta de vis!!!!
de abia astept poze :D

ruxi86
07.05.2010, 09:21:33
Ce draguttttt ... maine este urmatoarea runda a miresicilor de mai! :D
Fetelor, va doresc sa aveti o zi superba, o nunta de vis, multa distractie si mai ales relaxxxxx ca doar voi si sotiorul vostru o sa contati! Asteptam pozici dupa marele eveniment si cat mai multe detalii :D
Va pup pe toate >:D<

sttefi
07.05.2010, 09:29:58
fetele,

Am ghinion cred...sau o fi vreun semn.
Mi-au gresit IAR pantofii cei de la VERONESSE. Am facut scandal si nu i-am mai luat. Mi-am cerut banii inapoi. E deja a 3-a oara. Sunt scarbita de ei. Iar mi-au pus alt model la floare, si dupa ce ca era alta floare erau puse stramb (una mai in fata, alta mai in spate). Si asta dupa 3 mailuri cu poza lor de pe site, si cu explicatii ca la prosti!
Niste nesimtiti...ce sa va zic!

Mi-am luat primii balerini albi care mi-au iesit in cale la Leonardo.

:) Toate cele bune,
Va pup

Reni0921
07.05.2010, 09:31:29
fetele,

Mi-au gresit IAR pantofii cei de la VERONESSE. Am facut scandal si nu i-am mai luat. Mi-am cerut banii inapoi. E deja a 3-a oara. Sunt scarbita de ei. Iar mi-au pus alt model la floare, si dupa ce ca era alta floare erau puse stramb (una mai in fata, alta mai in spate). Si asta dupa 3 mailuri cu poza lor de pe site, si cu explicatii ca la prosti!

Va pup
incredibil.....#-o
dar bine ca ti-ai gasit pana la urma ;-)

criston84
07.05.2010, 09:53:22
Buna,

Doresc CASA DE PIATRA celor care urmeaza sa se casatoreasca, sa aveti o nunta de vis :) plina de lucrurii frumoase:)

ruxi86
07.05.2010, 10:25:04
fetele,

Va pup

Eu nu inteleg oamenii astia ... ce o fi asa greu sa faca conform unor instructiuni si unor poze primite, si mai sunt si ditamai firma care spun ca fac pantofi la comanda. Of of of ... imi pare rau, Stefi, pt ce ti s-a intamplat, pacat ca a trebuit sa astepti atata, si ti-ai mai facut si nervi ... important este ca uite pana la urma s-a terminat cu bine si ti-ai gasit balerini.

aly24
07.05.2010, 10:40:00
Casa de piatra si multa fericire pt toate miresicile care se vor casatori maine si duminica!!!!!!!! sa va bucurati de momentul mult asteptat de voi!!:*>:D<>:D<

atreya
07.05.2010, 10:51:15
Ce draguttttt ... maine este urmatoarea runda a miresicilor de mai! :D
Fetelor, va doresc sa aveti o zi superba, o nunta de vis, multa distractie si mai ales relaxxxxx ca doar voi si sotiorul vostru o sa contati! Asteptam pozici dupa marele eveniment si cat mai multe detalii :D
Va pup pe toate >:D<
Multa fericire si relaxare miresicilor de 8-9 Mai... :)
Ruxi, mai avem si noi putin...nu-mi vine sa cred...2 saptamani!!!!!!8-}
vroiam sa te intreb daca vine Dani (banuiesc, clar :))..in rest din gasca cineva cunoscut? Paul?

te puup

maria1984
07.05.2010, 10:53:54
CASA DE PIATRA si multa fericire miresicilor din weekend-ul acesta...
Fie ca nunta voastra sa iasa asa cum ati visat si va doresc distractie placuta...adica distractie MAXIMA:D
MAXIM AM SPUS<:-P<:-P<:-P
Pupici si va asteptam cu povestitul;;)

norishor
07.05.2010, 11:13:43
Salutare fetelor!
Steffi imi pare rau pt tine ca a trebuit sa te enervezi pt pantofiori. Si pe mine ma scarbesc firmele astea care pur si simplu nu isi dau silinta. Bine ca ai reusit sa iti gasesti altceva.>:D<

Penelopea scuza-ma ca am uitat ca si tu ai nunta in 8. Multumesc pt aprecieri draga!

Asadar, Penelopea distractie placuta la nunta! Casa de piatra si tot ceea ce va doriti sa vi se implineasca in noua voastra viata. Copii frumosi si sanatosi, intelegere si iubire de-alungul vietii!<:-P<:-P<:-P

Arahne la fel si voua va doresc! Multa bafta la civila si sa iasa asa cum va doriti! Casa de piatra si multa fericire!:gen_08:
Nicoleta, Ojitosazules casa de piatra, distractie pe cinste la nunta si sa fiti niste printese! Sa fiti o familie unita si sa va iubiti tot mai mult pana la sfarsitul vietii!:rocking:

Multa fericire si pt celelalte miresici de 8 si 9 mai! :grouphug:

Pupici dragelor si sa nu uitati sa intrati cand puteti dupa nunta sa ne povestiti cum a fost!>:D<

lily_ana2003
07.05.2010, 11:32:15
Tuturor miresicilor de 8-9 mai, le doresc casa de piatra, fericire si o nunta de vis.:*:*:* Sper ca vremea sa tina cu noi, sa fie cald si frumos.:-s:-?[-o<[-o<. Va doresc ca nunta voastra sa iasa asa cum va doriti, sa inceapa distractia!<:-P<:-P>:D<:*

ruxi86
07.05.2010, 12:18:45
Multa fericire si relaxare miresicilor de 8-9 Mai... :)
Ruxi, mai avem si noi putin...nu-mi vine sa cred...2 saptamani!!!!!!8-}
vroiam sa te intreb daca vine Dani (banuiesc, clar :))..in rest din gasca cineva cunoscut? Paul?

te puup

Incredibil cum a trecut timpul asta, nu-i asa? :))
Eu momentan nu prea realizez ca in 2 sapt ma marit :D Insa stresul e ca la el acasa la mine =))
Sigur ca vine Dani, n-are incotro acum daca s-a insurat cu sormea ... numai ca nu o sa stea foarte mult in tara, vin joi seara dinaintea nuntii si pleaca duminica seara cand o sa fie ciorba de potroace. Paul nu vine, pt ca nici noi nu am fost la el ca nu eram in Bucuresti ... si stii doar cum se face ... vii daca vin si eu la tine sau ceva de genul. In rest, nu prea isi mai face nimeni prezenta din gasca .. Fane nu vine nici el, Soare o sa vina cu prietena si cam atat.

angi300
07.05.2010, 13:07:41
Nicoleta, Ojitosazules, Penelopea, Arahne casa de piatra fetelor! sa aveti distractie frumoasa, sa iasa totul asa cum va doriti si sa fiti toata viata la fel de fericite precum o sa fiti maine!
:rocking::rocking::rockon:

atreya
07.05.2010, 13:25:17
Incredibil cum a trecut timpul asta, nu-i asa? :))
Eu momentan nu prea realizez ca in 2 sapt ma marit :D Insa stresul e ca la el acasa la mine =))
Sigur ca vine Dani, n-are incotro acum daca s-a insurat cu sormea ... numai ca nu o sa stea foarte mult in tara, vin joi seara dinaintea nuntii si pleaca duminica seara cand o sa fie ciorba de potroace. Paul nu vine, pt ca nici noi nu am fost la el ca nu eram in Bucuresti ... si stii doar cum se face ... vii daca vin si eu la tine sau ceva de genul. In rest, nu prea isi mai face nimeni prezenta din gasca .. Fane nu vine nici el, Soare o sa vina cu prietena si cam atat.
Aha...de aia ziceam ca vine si Dani...Soare cu ALina (si pea o stiu din generala)...iar in rest PAul si Fane...hmmm pacat:)

as fi venit si eu sa va vad sau chiar la nunta ;)
dar asa....ne gandim una la alta si gata...

foxxy
07.05.2010, 13:27:39
Miresici si miresoi de 8-9 mai, va doresc din toata inima o nunta ca in povesti !!!
Sa fiti fericiti si sa va iubiti !! >:D<
La nunta sa dansati,\:D/ sa zambiti, :)) sa faceti poze,:x sa va pupaciti, :* lasati grijile si stresul acasa, iar cand or pleca dimineata invitatii acasa sa le para rau ca s-a terminat o nunta asa frumoasa !!!! ;-)

ruxi86
07.05.2010, 13:43:51
Aha...de aia ziceam ca vine si Dani...Soare cu ALina (si pea o stiu din generala)...iar in rest PAul si Fane...hmmm pacat:)

as fi venit si eu sa va vad sau chiar la nunta ;)
dar asa....ne gandim una la alta si gata...

Eh in cazul nostru e de inteles ca avem in aceeasi zi, ca altfel nici nu se punea problema sa nu venim la tine ;-)

Asta e, ce sa facem ... noi sa fim sanatosi si sa avem nunti frumoase, cine vrea sa vina si sa ne fie alaturi, o sa vina. Noi credem ca mai mult de 70-80 pers. nu o sa avem, iar contractul l-am facut pt 100 de pers. Vai de noi, poate vom reusi sa mai vorbim cu restaurantul, dar cine stie, odata ce am semnat pt atatea pers. :(

Sannda
07.05.2010, 13:50:32
Eh in cazul nostru e de inteles ca avem in aceeasi zi, ca altfel nici nu se punea problema sa nu venim la tine ;-)

Asta e, ce sa facem ... noi sa fim sanatosi si sa avem nunti frumoase, cine vrea sa vina si sa ne fie alaturi, o sa vina. Noi credem ca mai mult de 70-80 pers. nu o sa avem, iar contractul l-am facut pt 100 de pers. Vai de noi, poate vom reusi sa mai vorbim cu restaurantul, dar cine stie, odata ce am semnat pt atatea pers. :(

Cum sa procedez sa am si eu ticker ca cel pe care il ai tu?Pls help^:)^

ruxi86
07.05.2010, 14:11:56
Cum sa procedez sa am si eu ticker ca cel pe care il ai tu?Pls help^:)^

Pai fi antena ... apesi mai intai pe tickerul meu ca sa te duca la site-ul cu care l-am facut eu ... si ai acolo instructiuni cum sa creezi tickerul ... apoi revii aici pe forum si ai sus in dreapta "Optiuni", apesi acolo si se deschide "Control Panel utilizator" de aici alegi din meniul din stanga "Modifica semnatura" si aici bagi codul BB care il creezi cu site-ul care face tickere si dupa aia apesi pe butonul "Salveaza semnatura".

Sper sa fiu destul de explicita, daca nu, let me know, si te ajut.

Sannda
07.05.2010, 15:32:57
Pai fi antena ... apesi mai intai pe tickerul meu ca sa te duca la site-ul cu care l-am facut eu ... si ai acolo instructiuni cum sa creezi tickerul ... apoi revii aici pe forum si ai sus in dreapta "Optiuni", apesi acolo si se deschide "Control Panel utilizator" de aici alegi din meniul din stanga "Modifica semnatura" si aici bagi codul BB care il creezi cu site-ul care face tickere si dupa aia apesi pe butonul "Salveaza semnatura".

Sper sa fiu destul de explicita, daca nu, let me know, si te ajut.

Am urmat intocmai pasii pe care mi i-ai scris.Oare de ce nu imi apare?:-?

Sannda
07.05.2010, 15:33:35
Am urmat intocmai pasii pe care mi i-ai scris.Oare de ce nu imi apare?:-?

Ba da.Uite ca apare.

Mersi draguta:*

ruxi86
07.05.2010, 16:40:52
Ba da.Uite ca apare.

Cu multa placere, draga mea! :*

Un WE placut va doresc, fetelor ... eu imi fac "bagajelul" ca plec la shopping de pantofiori si bijuuri pt civila, sper sa gasesc ceva sa imi placa. Va pup pe toate!

Arcee
07.05.2010, 16:56:44
Cu multa placere, draga mea! :*

Un WE placut va doresc, fetelor ... eu imi fac "bagajelul" ca plec la shopping de pantofiori si bijuuri pt civila, sper sa gasesc ceva sa imi placa. Va pup pe toate!
spor la cumparaturi!!! Sa gasesti exact ce iti doresti...sa nu ne uiti cu pozici;-)

atreya
07.05.2010, 16:58:39

stiu, normal ca am fi nuntit una la alta :)
noi am semnat pe 70 si o sa avem max 80, deci lasam cate sunt in contract...
cum ai zis cine vrea sa ne fie alaturi ok, cin nu....sa fie f sanatos!
oricum sa stii ca in final suntem f happy pentru ca avem exact persoanele care ne sunt apropiate si i-am fi vrut alaturi...au mai fost si invitati indepartati...dar chemati ca na..pe urma scoteau ochii.
Iar voi, mai discutati cu aia de la restaurant....trebuie sa inteleaga!

pup

MONYKUE12
07.05.2010, 19:44:43
CASA DE PIATRA tuturor miresicilor din luna mai!

beanna
07.05.2010, 20:47:01
Miresici de 8 si 9 mai, va doresc o zi ca-n povesti, o nunta minunata, multa intelegere si casa de piatra!=D>@};[email protected]};-:love:

beanna
07.05.2010, 21:10:26
Fetelor ce sa aleg, unghii din ceramica sau gel? Ce stiti, dati-mi un sfat

Geanina82
07.05.2010, 21:24:20

gel neaparat ;-)

dianaruxi
07.05.2010, 21:24:24
exista si din ceramica?

angye16
07.05.2010, 21:41:17
Ceramica sau acril??? intre acril si gel iti recomand gelul :)

Biu
07.05.2010, 21:48:07

gelul tine mai mult, dar eu prefer ca si aspect acryl

fetelor, tocmai ce imi confectionez volaul, tine-ti-mi pumnii :D

dianaruxi
07.05.2010, 21:50:17

biu multa bafta :*

angye16
07.05.2010, 21:53:37
sa ai spor :D cum il faci?

cris226
07.05.2010, 21:56:53
casa de piatra miresicilor din acest weekend :*:*

dianaruxi
07.05.2010, 22:44:59
fetelor va urez o nunta super ca in povesti celor care aveti weekendul asta nunta

nicoletaa
08.05.2010, 01:25:19
Multumesc fetelor pt urarii,sa dea Dumnezeu sa fie asa cum am visat-o toate...Casa de piatra miresici si petrecere frumoasa!!!

Arcee
08.05.2010, 10:58:40
Casa da piatra miresicilor de azi! Sa aveți nunti de vis, sa fiti fericite si sa va iubiti la fel dd mult si peste ani! :*

ruxi86
08.05.2010, 15:41:14
Casa de piatra fetelor care au nunta in WE asta sau doar cununia civila! Multa fericire si iubire in noua voastra viata si sa aveti o zi superbaaaaa :*>:D<

Fetelor, am mai taiat ceva de pe listuta si eu. Am reusit sa imi gasesc pantofiori rosii, sunt tare dragutei, simpli si rosii, exact ce cautam ... pacat ca nu am gasit cu platforma asa cum cautam, dar na ... asta e. Si am gasit si niste cercelusi care mi-au placut tare mult, cred ca o sa ii port la cununia civila :D

Reni0921
08.05.2010, 15:42:55
Casa de piatra fetelor care au nunta in WE asta sau doar cununia civila! Multa fericire si iubire in noua voastra viata si sa aveti o zi superbaaaaa :*>:D<

Fetelor, am mai taiat ceva de pe listuta si eu. Am reusit sa imi gasesc pantofiori rosii, sunt tare dragutei, simpli si rosii, exact ce cautam ... pacat ca nu am gasit cu platforma asa cum cautam, dar na ... asta e. Si am gasit si niste cercelusi care mi-au placut tare mult, cred ca o sa ii port la cununia civila :D
pantofii sunt superbi :)
cerceii sunt si ei frumosi, dar nu stilul meu :)
sa le porti sanatoasa >:D<

angye16
08.05.2010, 18:15:01
Casa de piatra miresici de 8 si 9 mai !!! Sa aveti o nunta ca-n povesti, cu multa distractie si cu oamenii dragi alaturi !!!

beatrice_cossma
08.05.2010, 21:51:15
fetele,

Va pup

Imi pare sincer rau. Nu prea inteleg de ce ai avut asemenea experienta. Eu am fost super-multumita de promptitudinea lor. Pantofiorii mei de miresica sunt tot de la Veronesse si abia astept sa-i incalt...

Cu gel. Eu am unghii cu gel de aproape un an si sunt super-multumita. Mereu am manichiura curata>:)

dianaruxi
08.05.2010, 22:11:01

ruxi si mie imi plac cerceii poarta-i la civila. si pantofii sa ii porti sanatoasa.

beatrice_cossma
08.05.2010, 22:15:46
Mai avem putin...:)
Eu am stagnat pregatirile... acum o saptamana am avut un necaz in familie...cockerasul nostru a vrut sa sara un gard si si-a dislocat un disc la colana vertebrala. Suntem devastati. Are piciorusele paralizate.:( Mai face infiltratii si maine iar daca nu se pune pe picioare, saptamana viitoare o sa il ducem la operatie la Viena.:(

dianaruxi
08.05.2010, 22:17:42
Eu am stagnat pregatirile... acum o saptamana am avut un necaz in familie...cockerasul nostru a vrut sa sara un gard si si-a dislocat un disc la colana vertebrala. Suntem devastati. Are piciorusele paralizate.:( Mai face infiltratii si maine iar daca nu se pune pe picioare, saptamana viitoare o sa il ducem la operatie la Viena.:(
vai beatrice imi pare fff rau, sper ca o sa se faca bine, tinem pumnii.

gnm
09.05.2010, 00:38:01
ooooooooo,ce pacat! care e vertebra cu pricina? lucrez in domeniu.si ce varsta are?

Reni0921
09.05.2010, 08:35:42
vai de mine....saracul. sa ne ti la curent, noi ii tinem pumnii >:D<

ruxi86
09.05.2010, 12:33:45
ruxi si mie imi plac cerceii poarta-i la civila. si pantofii sa ii porti sanatoasa.

Saru' mana :*

Imi pare rau pt cockerasul tau. Iti tinem pumnii sa se faca bine repejor.:* Sa ne tii la curent.

beatrice_cossma
09.05.2010, 18:08:33
ooooooooo,ce pacat! care e vertebra cu pricina? lucrez in domeniu.si ce varsta are?

Va multumesc tuturor ptr incurajari. Catelusul meu are 8 anisori si 15 kg. E vorba de vertebra T2 SI T3. Maine ii face pasaport si ii pune cip de verificare internationala iar in cursul saptamanii viitoare ar trebui sa plece la Viena ptr operatie. Asteptam raspunsul celor de la clinica din Viena iar apoi pleaca. :( E dureros si suntem foarte tristi. Miercuri s-a ranit iar joi ar fi trebuit sa mergem la foto-logodna cu Daniel Chindea, la Club Snagov. Am anulat tot, ca nu mai aveam starea necesara de fotografii.:(

Reni0921
09.05.2010, 18:15:33
Va multumesc tuturor ptr incurajari. Catelusul meu are 8 anisori si 15 kg. E vorba de vertebra T2 SI T3. Maine ii face pasaport si ii pune cip de verificare internationala iar in cursul saptamanii viitoare ar trebui sa plece la Viena ptr operatie. Asteptam raspunsul celor de la clinica din Viena iar apoi pleaca. :( E dureros si suntem foarte tristi. Miercuri s-a ranit iar joi ar fi trebuit sa mergem la foto-logodna cu Daniel Chindea, la Club Snagov. Am anulat tot, ca nu mai aveam starea necesara de fotografii.:(
te inteleg perfect.... eu sunt innebunita dupa catelusi.... indiferent de rasa/culoare etc :). pur si simplu ii ador. si eu am un catelus de 2 anisori :). inainte de el am avut altul, saracutul avea 14 ani cand a murit =((=((=((si acum ma apuca plansul cand ma gandesc la el....

>:D<>:D<>:D<

atreya
09.05.2010, 20:02:28

Ooaaau...sunt f draguti pantofii si cercelusii eleganti :)
Noi am avut w/e asta petrecerea de burlaci :)
a iesit super desi vineri seara cativa asa zisi prieteni de-ai lui au vrut sa-l scoata in oras cica la o bere, am aflat ieri ca de fapt la masaj erotic :))...nu zic si restul...al meu s-a enervat rau! in primul rand ca noi vroiam sambata asta, si 2 cel care planificase este insurat de vreo 3 ani...si ca nu l-au intrebat daca ar vreu asa ceva inainte de orice :)..plus ca m-au sunt si pe mine daca-l las l femei :)) auzi la ei...dar si-au luat-o peste nas aseara bine de tot:))

pup
pup

imi pare rau pt catelus...o sa fie bine!

normal ca nu v-a mai ars de asta :)

pupici

nicoletaa
09.05.2010, 22:49:21
A FOST..SI..A TRECUT...MAI VREAUUUUUU..... a fost superb,toate bune si frumoase...O sa va pove zilele astea mai pe larg cum a fost si ce repede a trecut,deocamdata pun cateva pozici de la invitatii.va pup

beatrice_cossma
09.05.2010, 23:34:45
a fost..si..a trecut...mai vreauuuuuu..... A fost superb,toate bune si frumoase...o sa va pove zilele astea mai pe larg cum a fost si ce repede a trecut,deocamdata pun cateva pozici de la invitatii.va pup

Minunat! Casa de piatra si sa dea Domnu sa fie numai o data... Chiar daca a fost ... Si a trecut prea repede ..;-) pupici

dianaruxi
09.05.2010, 23:52:38
A FOST..SI..A TRECUT...MAI VREAUUUUUU..... a fost superb,toate bune si frumoase...O sa va pove zilele astea mai pe larg cum a fost si ce repede a trecut,deocamdata pun cateva pozici de la invitatii.va pup
ati fost doi frumosi, si se vede fericirea pe fetele voastre casa de piatra si te pup nico:*:*:*

ruxi86
10.05.2010, 08:43:24

Foarte frumosi ati fost amandoi! Va doresc casa de piatra, multa fericire asa cum se vede in aceste poze si sa va iubiti mult de totttttt! >:D<

angi300
10.05.2010, 08:54:54

te cred......cu toata agitatia care este pe la noi cu siguranta asa o sa zic si eu pe duminica.
casa de piatra sa aveti! frumoase poze si protagonisti!

norishor
10.05.2010, 11:07:24
Felicitari Nicoleta! Casa de piatra va dorim!
Ati fost frumosi amandoi si se vede ca v-ati distrat. Mi-a placut buchetul mult de tot si tortul.

Te pupam!>:D<

criston84
10.05.2010, 13:22:11
Ba da.Uite ca apare.

Mersi si eu pentru indicati, sper sa apara si la mine

:)

Arcee
10.05.2010, 16:43:11
Ai fost asa de frumoasa...felicitari..Casa de Piatra si sa ai parte de tot ce-ti doresti!! :*

Arahne
10.05.2010, 17:33:59
In sfarsit am si eu timp sa postez impresii. A cam fost cu peripetii, am avut doar o ora jumate timp sa ma imbrac coafez machiez etc dar zic eu ca a iesit ok. La starea civila a trebuit sa asteptam 45 de min sa vina nasii :-L am tot bagat alte perechi inainte pt ca plecase si tata dupa ei sa-i aduca. Astia de la sectorul 5 sunt jepati in afara de faptul ca fac nunti ca pe banda nici nu te lasa sa feliciti/bei sampanie dupa, 5 min si gata. Sincer nu ma asteptam sa vina atata lume si m-am bucurat tare mult ca au venit. La restaurant a fost distractie. Per total m-am simtit super!

Biu
10.05.2010, 19:28:11
In sfarsit am si eu timp sa postez impresii. A cam fost cu peripetii, am avut doar o ora jumate timp sa ma imbrac coafez machiez etc dar zic eu ca a iesit ok. La starea civila a trebuit sa asteptam 45 de min sa vina nasii :-L am tot bagat alte perechi inainte pt ca plecase si tata dupa ei sa-i aduca. Astia de la sectorul 5 sunt jepati in afara de faptul ca fac nunti ca pe banda nici nu te lasa sa feliciti/bei sampanie dupa, 5 min si gata. Sincer nu ma asteptam sa vina atata lume si m-am bucurat tare mult ca au venit. La restaurant a fost distractie. Per total m-am simtit super!

vai arahne cat esti de frumoasaaaaaaaaaaa >:D<>:D<>:D< atat de angelica ca era sa nu te recunosc :P. noroc ca se intevede un mic tatuaj, si m-am linistit, esti tu ;-) casa de piatra si sa fiti fericiti toata viata >:D<

@ nicoletaa : vai cum se citeste fericirea pe chipul tau >:D< casa de piatra si multi copii frumosi >:D<

Arcee
10.05.2010, 19:36:14
Felicitari Arahne..Casa de piatra Doamna! Sa ne traiesti si te asteptam si cu poze de la nunta, atunci cand va fi! pupicei
PS: azi mi-au mai confirmat inca 3 persoane de care nu stiam daca vin sau nu;-)

dianaruxi
10.05.2010, 20:08:45
arahne arati super, imi place coafura ta, si esti ff eleganta, imi pare bine ca te-ai distrat si ca totul a fost ok, asta sper sa aud de la voi toate.

Biu
10.05.2010, 20:23:18
Felicitari Arahne..Casa de piatra Doamna! Sa ne traiesti si te asteptam si cu poze de la nunta, atunci cand va fi! pupicei
PS: azi mi-au mai confirmat inca 3 persoane de care nu stiam daca vin sau nu;-)

ce distractie am mai tras weekendul asta cu confirmarile :)). evidnet nu m-a sunat nimeni, zero absolut ( ca in reclama :)) ) si am inceput noi sa sunam. nu intleg de ce oamenii se jeneaza atata de tare sa refuze. trebuia sa ghicesc din bajbaieli ca de fapt vor sa refuze. e atat de simplu : da sau ba. ca motivele sincer nu eram atat de indiscreta incat sa le cer. cel mai tare m-a distrat o persoana care mi-a raspuns si a zis : sunt in roming, nu pot vb, pa ", si a inchis =)). cel mai tare m-a suparat un prieten de-al sotului care din ce clipa i-a spus ca il cauta sa ii dea invitatie, nu i-a mai raspuns la telefon, pe mess, la sms [-(. ce-o fi cu capul lui ? daca ar fi asa un amic cu care ne-am intalni pe strada o data la 5 luni, nici nu m-as supara, dar chiar ne vedem des ( nu acum, ca ne evita :)) ). doamne, mare ti-e gradina, si tare multi sar gardul [-X
oricum, noi aveam, de invitat 155 pers, am avut lista de 189 pt ca f multi s-au autoinvitat, si am ramas dupa confirmari (mai tb sa sunam totisu cativa ) cu 154. deci la fix erau calculele mele ;-)

scriu cu greseli ca mi-am pus unghii din astea cu gel , si mi le-a lasat cam lungi.....trebuie sa ma duc sa le mai tunda putin :P

dianaruxi
10.05.2010, 20:30:36
scriu cu greseli ca mi-am pus unghii din astea cu gel , si mi le-a lasat cam lungi.....trebuie sa ma duc sa le mai tunda putin :P
super romanasii nostrii, eu am primit mesaj de la nasa mea, nu venim casa de piatra felicitari, super nu? nasa de botez.
iar unghiile mele care reusisem dupa lupte seculare sa le las sa creasca nu se mai exfoliau nimic acum le-am zdrelit pe toate una am dat cu ea in masina de spalat, am rupt-o din carne a fost extrem de dureros (curgea borsul peste tot) si e inca rupta iar restul le-am rupt agatate de diverse lucruri, ma scoate din minti cu o luna inainte, mie imi cresc fff greu unghiile.

Reni0921
10.05.2010, 20:31:33
ce distractie am mai tras weekendul asta cu confirmarile :)). evidnet nu m-a sunat nimeni, zero absolut ( ca in reclama :)) ) si am inceput noi sa sunam. nu intleg de ce oamenii se jeneaza atata de tare sa refuze. trebuia sa ghicesc din bajbaieli ca de fapt vor sa refuze. e atat de simplu : da sau ba. ca motivele sincer nu eram atat de indiscreta incat sa le cer. cel mai tare m-a distrat o persoana care mi-a raspuns si a zis : sunt in roming, nu pot vb, pa ", si a inchis =)). cel mai tare m-a suparat un prieten de-al sotului care din ce clipa i-a spus ca il cauta sa ii dea invitatie, nu i-a mai raspuns la telefon, pe mess, la sms [-(. ce-o fi cu capul lui ? daca ar fi asa un amic cu care ne-am intalni pe strada o data la 5 luni, nici nu m-as supara, dar chiar ne vedem des ( nu acum, ca ne evita :)) ). doamne, mare ti-e gradina, si tare multi sar gardul [-X
oricum, noi aveam, de invitat 155 pers, am avut lista de 189 pt ca f multi s-au autoinvitat, si am ramas dupa confirmari (mai tb sa sunam totisu cativa ) cu 154. deci la fix erau calculele mele ;-)

=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))

Nicoleta si Arahne, ati fost minunate!!! se vede fericirea pe chipurile voastre; va doresc sa ramaneti asa pentru totdeaauna >:D<

Biu
10.05.2010, 21:13:49
super romanasii nostrii, eu am primit mesaj de la nasa mea, nu venim casa de piatra felicitari, super nu? nasa de botez.
iar unghiile mele care reusisem dupa lupte seculare sa le las sa creasca nu se mai exfoliau nimic acum le-am zdrelit pe toate una am dat cu ea in masina de spalat, am rupt-o din carne a fost extrem de dureros (curgea borsul peste tot) si e inca rupta iar restul le-am rupt agatate de diverse lucruri, ma scoate din minti cu o luna inainte, mie imi cresc fff greu unghiile.

nasa mea de botez e o batranica simpatica de 75 de ani. am invitat-o din politete, si spre surprinderea mea, vine :)

a, stai ca imi mai amintesc de un individ care din pacate mi-e ruda. cand i-am dat invitatia a zis ca vine. i-am cerut nr de tel ca nu-l aveam, a zis ca nu mi-l da ca el vine. eu am insistat si pana la urma mi l-a dat. atunci depana amintiri de la nunta lui, tinea mine chiar si cu ce rochie am fost imbracata, si cand l-a sunat mama pt confirmare a zis ceva de genul " aaa...nunta ????...hm...cand e mai exact... ( deja e clar, nu? )...pai nu stiu ce sa zic, avem obligatie? " pfuuuu ce mi-a urcat tensiunea la 500. nu obliga nimeni pe nimeni sa faca nimic. auzi obligatie [-(. cred ca mai degraba i-as obliga eu sa mai revizuiasca termenul "bun simt"

tcv16
10.05.2010, 21:26:12
Mult succes si fii optimista draga mea.

[email protected]};-

nasa mea de botez e o batranica simpatica de 75 de ani. am invitat-o din politete, si spre surprinderea mea, vine :)

a, stai ca imi mai amintesc de un individ care din pacate mi-e ruda. cand i-am dat invitatia a zis ca vine. i-am cerut nr de tel ca nu-l aveam, a zis ca nu mi-l da ca el vine. eu am insistat si pana la urma mi l-a dat. atunci depana amintiri de la nunta lui, tinea mine chiar si cu ce rochie am fost imbracata, si cand l-a sunat mama pt confirmare a zis ceva de genul " aaa...nunta ????...hm...cand e mai exact... ( deja e clar, nu? )...pai nu stiu ce sa zic, avem obligatie? " pfuuuu ce mi-a urcat tensiunea la 500. nu obliga nimeni pe nimeni sa faca nimic. auzi obligatie [-(. cred ca mai degraba i-as obliga eu sa mai revizuiasca termenul "bun simt"

ruxi86
10.05.2010, 21:32:57

Felicitari, Arahne, tare frumoasa ai fost! Casa de piatra va doresc si sa va iubiti multtttt!

Inca odata, am realizat ca de mica poate fi lumea ... l-am recunoscut pe baiatul din a 2-a poza, care are un buchet de flori, Eugen ... a lucrat cu mine acum vreo 2 ani de zile :)) Incredibil cat de mica e lumea asta :))=)) E fratele sotului? ... cam seamana asa :D

Fetelor, cat despre invitati ... eu m-am resemnat rau de tot ... am plans ca proasta si ieri si azi ... sunt plina de nervi, matusi, veri care vorba aia iti sunt familie ... vezi Doamne asa dintr-odata nu au bani sa vina la nunta. Si din 100 de persoane cat am semnat la restaurant, am fix 64 de persoane ... ne mai adaugam pe noi 2, nasii, formatia si foto+video vin 75 de meniuri. No comment! Ce sa mai spun ... ziceti voi? Eu una am ramas fara cuvinte la astfel de faze. Si miercuri ma duc la restaurant sa stabilim ultimele detalii, poate om reusi sa mai tratam cu ei sa ne scada vreo 20 de meniuri, incercam si noi, acuma ce sa facem.

Penelopea
10.05.2010, 21:33:14
Buna draga miresici ne simtim super ,nunta noastra a trecut foarte repede am fost emotionati dar pana la urma le-am depasit si ne-am distrat de minune.
Momentan suntem inca obositi pentru ca am tot avut musafiri si in plus mai avem de rezolvat cu cheltuielile de dupa nunta .
Azi am fost sa vedem cateva poze si mi-au placut foarte mult de abia astept sa vad albumul care e promis sa fie gata saptamana aceasta si bineanteles ca voi posta cateva sa le vedeti si voi ;-)
A fost o nunta de vis si toata lumea s-a simitit bine, oricum o sa va mai povestesc mai detaliat cand o sa am mai mult timp liber.:D
Nicoletaa si Arahne ati fost frumoase amandoua.>:D<Va doresc multa fericire si intelegere

dianaruxi
10.05.2010, 21:36:34
Felicitari, Arahne, tare frumoasa ai fost! Casa de piatra va doresc si sa va iubiti multtttt!

Inca odata, am realizat ca de mica poate fi lumea ... l-am recunoscut pe baiatul din a 2-a poza, care are un buchet de flori, Eugen ... a lucrat cu mine acum vreo 2 ani de zile :)) Incredibil cat de mica e lumea asta :))=)) E fratele sotului? ... cam seamana asa :D

Fetelor, cat despre invitati ... eu m-am resemnat rau de tot ... am plans ca proasta si ieri si azi ... sunt plina de nervi, matusi, veri care vorba aia iti sunt familie ... vezi Doamne asa dintr-odata nu au bani sa vina la nunta. Si din 100 de persoane cat am semnat la restaurant, am fix 64 de persoane ... ne mai adaugam pe noi 2, nasii, formatia si foto+video vin 75 de meniuri. No comment! Ce sa mai spun ... ziceti voi? Eu una am ramas fara cuvinte la astfel de faze. Si miercuri ma duc la restaurant sa stabilim ultimele detalii, poate om reusi sa mai tratam cu ei sa ne scada vreo 20 de meniuri, incercam si noi, acuma ce sa facem.
ruxi imi pare ff rau pt tine, dar nu mai te consuma ca nu are rost. ce o fi o fi si voi sa fiti sanatosi. cert e ca nu ne-am ales o perioada buna sa ne casatorim.

dianaruxi
10.05.2010, 21:37:54
Buna draga miresici ne simtim super ,nunta noastra a trecut foarte repede am fost emotionati dar pana la urma le-am depasit si ne-am distrat de minune.
Momentan suntem inca obositi pentru ca am tot avut musafiri si in plus mai avem de rezolvat cu cheltuielile de dupa nunta .
Azi am fost sa vedem cateva poze si mi-au placut foarte mult de abia astept sa vad albumul care e promis sa fie gata saptamana aceasta si bineanteles ca voi posta cateva sa le vedeti si voi ;-)
A fost o nunta de vis si toata lumea s-a simitit bine, oricum o sa va mai povestesc mai detaliat cand o sa am mai mult timp liber.:D
Nicoletaa si Arahne ati fost frumoase amandoua.>:D<Va doresc multa fericire si intelegere
asteptam poze penelopea, casa de piatra!!!

dar sa stii ca nici francezii nu-s mai prejos, din ce imi zisesera toti ca vin ca bla bla, din 50 pers am ramas cu 9.

angye16
10.05.2010, 21:45:24
Casa de piatra !!! sa fiti fericiti si sa va iubiti la fel toata viata !!!
Uff Ruxi ce te inteleg :| noi am invitat 180 si ne vin 96 ... eu zic sa incerci sa mai negociezi la numarul de meniuri, sper sa fie intelegatori.. iti tin pumnii !!>:D<

Arahne
10.05.2010, 21:51:10

:)):)):)) e fratemiu, ai lucrat la cannon? (am fost si eu pe acolo). Nasol rau faza cu invitatii, nu vad de ce nu ai putea sa scazi din locuri ca doar nu au gatit mancare inca...

@Biu ce nostima esti, mi te si inchipui imbracata in camuflaj pandind oamenii prin boscheti - Rambo Biu

Multumesc mult fetelor pt aprecieri:*

ruxi86
10.05.2010, 21:54:44
Casa de piatra !!! sa fiti fericiti si sa va iubiti la fel toata viata !!!
Uff Ruxi ce te inteleg :| noi am invitat 180 si ne vin 96 ... eu zic sa incerci sa mai negociezi la numarul de meniuri, sper sa fie intelegatori.. iti tin pumnii !!>:D<

Fetelor, va multumesc pt sustinere. Sa vedem cum va decurge treaba miercuri, sper sa ne iasa ca altfel nu stiu ce vom face. O sa ne grecizam de tot probabil :)) Mai glumesc si eu nitel, poate asa mai uit ...

Va pup fetelor!

ruxi86
10.05.2010, 22:00:10
:)):)):)) e fratemiu, ai lucrat la cannon? (am fost si eu pe acolo). Nasol rau faza cu invitatii, nu vad de ce nu ai putea sa scazi din locuri ca doar nu au gatit mancare inca...

@Biu ce nostima esti, mi te si inchipui imbracata in camuflaj pandind oamenii prin boscheti - Rambo Biu

Fratitu? Hai ca asta e tare :))
Nu, n-am lucrat la Cannon, ci la BitDefender, acolo l-am cunoscut. Din cate stiu, el tot acolo este si acum, nu? Intreaba-l de Ruxandra, poate si-o mai aminti de mine ca am lucrat cam 1 an impreuna, eu una n-am rezistat mai mult de 2 ani si ceva la BD :D

Si eu sper sa reusesc sa mai scad din locuri ... partea proasta e ca asa am convenit cu ei pt 100 de pers. Dar na, acum de unde sa scot atatea persoane ... tineti-mi pumnii, sa fie cu noroc intalnirea de miercuri cu cei de la restaurant. Tot cu ei am sa fac si buchetele, lumanarile, aranjamentele pt masina si pt biserica ... si poate poate vom avea noroc sa ne inteleaga.

angye16
10.05.2010, 22:08:54
Si eu sper sa reusesc sa mai scad din locuri ... partea proasta e ca asa am convenit cu ei pt 100 de pers. Dar na, acum de unde sa scot atatea persoane ... tineti-mi pumnii, sa fie cu noroc intalnirea de miercuri cu cei de la restaurant. Tot cu ei am sa fac si buchetele, lumanarile, aranjamentele pt masina si pt biserica ... si poate poate vom avea noroc sa ne inteleaga.

cu atat mai mult ar trebui sa mai lase :) daca faceti si lumanarile si aranjamentele cu ei.. si noi am negociat cu cei de la restaurant, ne mai lasa 10 meniuri sub numarul discutat la semnarea contractului. Chiar daca la inceput nu pareau , pana la urma s-au dovedit a fi ff intelegatori :)

dar sa nu mai vb de rele :P sunt sigura ca vei avea o nunta de neuitat pt ca persoanele dragi nu-si vor permite sa lipseasca; si pana la urma ele sunt cele mai importante :)

Arahne
10.05.2010, 22:12:40
Fratitu? Hai ca asta e tare :))
Nu, n-am lucrat la Cannon, ci la BitDefender, acolo l-am cunoscut. Din cate stiu, el tot acolo este si acum, nu? Intreaba-l de Ruxandra, poate si-o mai aminti de mine ca am lucrat cam 1 an impreuna, eu una n-am rezistat mai mult de 2 ani si ceva la BD :D

Stanciu nu? Isi aminteste de tine, super tare faza. Tot acolo rancezeste e consecvent ;-) Multa bafta miercuri, iti tinem pumnii

norishor
10.05.2010, 22:18:16

Felicitari draga Arahne! Ai fost superba la cununie. Rochita ti-a stat foarte bine si ai fost eleganta. Mi-a placut si buchetul. Te potrivesti foarte bine cu sotul tau! Casa de piatra si multi copii harnici, ca tine! :)

Biu, stai linistita ca nu esti singura. La fel ni s-a intamplat si noua. Nu pot sa inteleg de ce le este asa de greu sa sune. Noi din 200 avem 180 si mai asteptam telefoane. In 20 mai abia trebuie sa dam nr exact de meniuri. Sper sa se mai adune. Ma bucur ca si la tine s-au adunat cam cati ai calculat initial.

Dianaruxi sunt si eu ca tine. Nasii mei de botez nu vor veni la nunta pt ca nu au bani. Ei stiau ca ne vom casatori cam cu un an inainte si acum sunt in situatia asta. Nu imi vine sa cred. Am fost foarte trista cand am aflat insa acum mi-a trecut. Nu are rost sa ma consum.

Ruxi, imi pare rau pt oamenii care nu vor veni la nunta ta. Nici nu stiu ce pierd. Probabil ca habar nu au cat te-ai straduit ca sa ii faci sa simta bine si sa se bucure alaturi de voi. E valabil si pt noi toate. Ne-am tot stresat sa facem aranjamente faine, muzica buna, mancare, bautura....Se vor bucura cei care chiar tin la noi si le pasa. Multa bafta miercuri!

Felicitari Penelopea! Casa de piatra si multa fericire alaturi de sotul tau! Sa aveti parte de o viata frumoasa impreuna! Asteptam pozele, cu nerabdare!

dianaruxi
10.05.2010, 22:20:06
Dianaruxi sunt si eu ca tine. Nasii mei de botez nu vor veni la nunta pt ca nu au bani. Ei stiau ca ne vom casatori cam cu un an inainte si acum sunt in situatia asta. Nu imi vine sa cred. Am fost foarte trista cand am aflat insa acum mi-a trecut. Nu are rost sa ma consum.
!
la mine au bani dar cred ca nu au chef

norishor
10.05.2010, 22:30:11
la mine au bani dar cred ca nu au chef

Aaaa, s-ar putea si la noi sa fie inclusiv si lipsa de chef. Asta e! Ne descurcam noi si fara ei. >:D<

Biu
10.05.2010, 23:19:24

vai arahne am ras de ma dor falcile :)):)):)):)) de ce mama imi zici rambo biu ?: :)):)) eu nu sunt violenta ;-)
imi place cum ti-a iesit voaleta, am uitat sa-ti zic >:D< azi am facut si eu una asemanatoare cu a ta

corynutzza
11.05.2010, 00:46:14

Casa de piatra,ai fost foarte frumoasa si accesoriul din cap a fost superb.Cat te-a costat?si de unde l-ai cumparat?

Arahne
11.05.2010, 06:57:57
Casa de piatra,ai fost foarte frumoasa si accesoriul din cap a fost superb.Cat te-a costat?si de unde l-ai cumparat?
multumesc
a fost 2 in 1 am luat plasa atasata de o cordeluta si am taiat-o si am cumparat si pieptanele cu pene, am cusut plasa depieptane. Le-am luat de la dragonul rosu 10-15 lei una

@Biu. Pai pune si tu pozne cu ea. Apropo le-ai pus pe pieptan sau?

ruxi86
11.05.2010, 08:09:49
Stanciu nu? Isi aminteste de tine, super tare faza. Tot acolo rancezeste e consecvent ;-) Multa bafta miercuri, iti tinem pumnii

Da, da :)) Pai toata lumea vrea sa faca radacini acolo am impresia :))

Va multumesc mult fetelor. Parca ma simt mai bine acum cand vad ca am si sustinerea voastra. Acum sunt sigura ca intrevederea de miercuri va fi un succes, trebuie ;-)

Biu
11.05.2010, 08:49:00
nu v-am povestit ca mergem la lectii de dans. si intr-o zi am avut buna inspiratie sa imi iau sandalele de nunta, ca sa constat ca nu sunt cele mai comode [-(. sunt comode la mers, dar nu si la dans. asa ca ieri am dat fuga si mi-am luat sandale de dans ;-), nu am gasit culoarea care o doream, doar culoarea bronz, destul de inchise la culoare, dar decat sa stau cu dureri la picioare, mai bine le-am luat.
tot ieri am rezervat si hotel pt honey moon, in tenerife, 3 stele 611 euro parca 13 nopti 2 pers
ieri am luat si tulle pt masini si alte decoruri de pe acasa cu 2,5 lei metru, mai ieftin nu am gasit
ne apropiem vertiginos de terminarea livingului, foarte bine a iesit, va pun poze cand e gata.
azi ma duc sa-mi faca sistem de prindere a trenei, la o alta proba la coafor sa vedem daca ii iese mai bine decat celei care m-a aranjat la civila, si spre seara ma duc sa stabilim meniul
fetelor, umblu cu liste dupa mine ca nu mai tin minte cate am de facut 8-}, si voi asa sunteti ?

Cristina_84
11.05.2010, 08:53:32
nu v-am povestit ca mergem la lectii de dans. si intr-o zi am avut buna inspiratie sa imi iau sandalele de nunta, ca sa constat ca nu sunt cele mai comode [-(. sunt comode la mers, dar nu si la dans. asa ca ieri am dat fuga si mi-am luat sandale de dans ;-), nu am gasit culoarea care o doream, doar culoarea bronz, destul de inchise la culoare, dar decat sa stau cu dureri la picioare, mai bine le-am luat.
tot ieri am rezervat si hotel pt honey moon, in tenerife, 3 stele 611 euro parca 13 nopti 2 pers
ieri am luat si tulle pt masini si alte decoruri de pe acasa cu 2,5 lei metru, mai ieftin nu am gasit
ne apropiem vertiginos de terminarea livingului, foarte bine a iesit, va pun poze cand e gata.
azi ma duc sa-mi faca sistem de prindere a trenei, la o alta proba la coafor sa vedem daca ii iese mai bine decat celei care m-a aranjat la civila, si spre seara ma duc sa stabilim meniul
fetelor, umblu cu liste dupa mine ca nu mai tin minte cate am de facut 8-}, si voi asa sunteti ?

Biu,sunt in aceeasi situatie8-}si noi ne-am apucat saptamana trecuta de dans si...pantofiorii mei,de care ma tot miram "vai,cat sunt de comozi,chiar daca sunt f inalti"ei bine sunt comozi la mers dar la dans....nu ma descurc cu ei,asa ca va trebui sa-mi iau altii zilele astea.
Daaaa nici eu nu mai las agenda si listele din mana,offff,stiti ce vreau fetelor? Sa vina odata ziua nuntii,nu mai am rabdare...si sunt asa stresata..

Giokonda
11.05.2010, 09:10:54
Fetele, sunt alaturi si eu de voi; cand ma gandesc ca asa as fi fost si eu acum daca nu se amana nunta...
dar sunt sigura ca va fi totul bine, ideea este sa nu intrati in panica; sunteti pregatite din timp, v-am urmarit, lista voastra este bine pusa la punct si se vor lega toate.

Ne-ati spus ca aveti nevoie de alti pantofi pt dans, dar nu ne-ati spus cum merg cursurile efectiv... cum va descurcati? iese coregrafia? ce melodii ati ales?

pup si succes

Biu
11.05.2010, 09:12:56
Biu,sunt in aceeasi situatie8-}si noi ne-am apucat saptamana trecuta de dans si...pantofiorii mei,de care ma tot miram "vai,cat sunt de comozi,chiar daca sunt f inalti"ei bine sunt comozi la mers dar la dans....nu ma descurc cu ei,asa ca va trebui sa-mi iau altii zilele astea.
Daaaa nici eu nu mai las agenda si listele din mana,offff,stiti ce vreau fetelor? Sa vina odata ziua nuntii,nu mai am rabdare...si sunt asa stresata..

daca gasesti la tine in oras, iti recomand sandale de dans ;-) eu le-am cerut cu talpa de strada ca sa le pot purta si cu alte ocazii. in mod noral costa 165 de lei de unde le iau eu dar platesc inca 20 de lei pt talpa de strada. crede-ma e alta viata cu sandalutele astea >:D<

@gioconta : noi am invatat coregrafie de cha cha pt primul dans : pe sophia, my love, si inca una pe time of my life, dansul din dirty dancing. cel din dirty dancing e ffff greu, am facut intindere la muschii de la mana cand am incercat o rotire

ruxi86
11.05.2010, 10:02:40

Biu, esti tare bine organizata, bravo bravo. Si eu am o gramada de liste si listute pe acasa cu ce am facut si ce mai am de facut si tot asa :))
Si noi vrem sa facem rezervare pt honey moon dupa nunta, insa noi vom pleca in septembrie deci nu e asa o urgenta.

Arahne
11.05.2010, 10:18:36
daca gasesti la tine in oras, iti recomand sandale de dans ;-) eu le-am cerut cu talpa de strada ca sa le pot purta si cu alte ocazii. in mod noral costa 165 de lei de unde le iau eu dar platesc inca 20 de lei pt talpa de strada. crede-ma e alta viata cu sandalutele astea >:D<

@gioconta : noi am invatat coregrafie de cha cha pt primul dans : pe sophia, my love, si inca una pe time of my life, dansul din dirty dancing. cel din dirty dancing e ffff greu, am facut intindere la muschii de la mana cand am incercat o rotire
Da, nici nu se compara, eu m i-am luat cu talpa de dans (dar nu au avut nici o chestie pana acum) si apropo sunt facuti in cluj ;-)

emilinicole
11.05.2010, 11:28:51
hello fetele,

ce mai faceti voi...eu am revenit in sfarsit..de azi sunt la munca..
mortisha?pe unde esti cum te-ai distrat la nunta?
la mine a fost totul ft ok..vremea a fost asa frumoasa ca nu credeam, coafura, machiajul..muzica, am dansat toata noaptea si eu si ginerica..nici nu am mancat, dar am auzt ca mancarea a fost foarte buna:)).nici nu visam sa fie asa ok, au venit toti invitatii,am comandat 210 meniuri si au venit 210 persoane..noroc cu carul am avut..totul a iesit peste asteptari:)si asa va doresc si voua

mult succes viitoarelor miresici si "casa de piatra celor" care deja sunt doamne:)

atreya
11.05.2010, 11:38:03
Ruxi, nu te mai stresa si eu sunt intr-o situatie identica!!!!!
Azi noapte m-am trezi la 2-3 (ma culcasem la 12) si nu am mai adormit pana la 6 :(( iar la 8 am fost in picioare.
M-am tot gandit daca mai scad 4 persoane pana la nunta sunt sub-contract si nenea L mi-e ca o sa se supere :((
Deci ieri o colega de liceu care clar a zis ca vine mi-a zis ca s-ar putea sap lece la Roma cu serv...fix acum :(
Din 174 pers, 100 pleace fix acum in Mai, nu au bani sau mai stiu eu ce. Cel mai de kkt e tipa la a carei nunta ma fost si la botezul fetitei si acum ea nu vine, vine doar barbatisu'...asta e de kkt rau!!!!!
ce sa mai...sunt fffff deprimata si trista!
Vorba fetelor, noi chiar ne-am stresat sa iasa ok nunta si altora nu le pasa....:((

imi vine sa ma culc si sa ma trezesc vineri pe 21 :(

oricum va f pup!

ruxi86
11.05.2010, 11:43:23
hello fetele,

ce mai faceti voi...eu am revenit in sfarsit..de azi sunt la munca..
mortisha?pe unde esti cum te-ai distrat la nunta?
la mine a fost totul ft ok..vremea a fost asa frumoasa ca nu credeam, coafura, machiajul..muzica, am dansat toata noaptea si eu si ginerica..nici nu am mancat, dar am auzt ca mancarea a fost foarte buna:)).nici nu visam sa fie asa ok, au venit toti invitatii,am comandat 210 meniuri si au venit 210 persoane..noroc cu carul am avut..totul a iesit peste asteptari:)si asa va doresc si voua

mult succes viitoarelor miresici si "casa de piatra celor" care deja sunt doamne:)

Casa de piatra, emilinicole! Multa fecirire va doresc, sa va iubiti multtttttt >:D<
Ne bucuram sa auzim ca totul a decurs bine, ca v-ati distrat, ca invitatii au fost incantati, si mai ales ca au venit toti :D
Asteptam pozne si mai multe detalii cand ai timp. Sa ne povestesti prin ce peripetii ati trecut, cum v-ati distrat :)

ruxi86
11.05.2010, 11:48:28
Ruxi, nu te mai stresa si eu sunt intr-o situatie identica!!!!!
Azi noapte m-am trezi la 2-3 (ma culcasem la 12) si nu am mai adormit pana la 6 :(( iar la 8 am fost in picioare.
M-am tot gandit daca mai scad 4 persoane pana la nunta sunt sub-contract si nenea L mi-e ca o sa se supere :((
Deci ieri o colega de liceu care clar a zis ca vine mi-a zis ca s-ar putea sap lece la Roma cu serv...fix acum :(
Din 174 pers, 100 pleace fix acum in Mai, nu au bani sau mai stiu eu ce. Cel mai de kkt e tipa la a carei nunta ma fost si la botezul fetitei si acum ea nu vine, vine doar barbatisu'...asta e de kkt rau!!!!!
ce sa mai...sunt fffff deprimata si trista!
Vorba fetelor, noi chiar ne-am stresat sa iasa ok nunta si altora nu le pasa....:((

imi vine sa ma culc si sa ma trezesc vineri pe 21 :(

oricum va f pup!

Da, iubita, stiu ai dreptate, ne stresam prea mult ... ar trebui sa ne linistim, ca ne ies riduri si o sa fim urate in ziua cea mare. :D
Asta e ce sa facem, aia care o sa vina, o sa vina, si o sa ne distram atatia cati suntem. Ce sa mai ... Vorba lu' maicamea sanatosi sa fim si noi sa ne simtim bine ca la cati neseriosi sunt, degeaba ne batem capul.

Pupici!

atreya
11.05.2010, 11:59:29
Da, iubita, stiu ai dreptate, ne stresam prea mult ... ar trebui sa ne linistim, ca ne ies riduri si o sa fim urate in ziua cea mare. :D
Asta e ce sa facem, aia care o sa vina, o sa vina, si o sa ne distram atatia cati suntem. Ce sa mai ... Vorba lu' maicamea sanatosi sa fim si noi sa ne simtim bine ca la cati neseriosi sunt, degeaba ne batem capul.

Pupici!
Da, sanatosi sa fim...stiu...dar uite ca ma trezesc noaptea si uit asta..ma iau ganduri stresuri..sper sa nu patesc la fel cu o noapte inainte :)

pup

dianaruxi
11.05.2010, 12:37:15
Vai fetelor cand va aud ce povestiti aici mi se scoala parul in cap, nu am nici un chef sa ma apuc de sunat lumea.
fiti optimiste ca o sa fie ok. atreya tu ai semnat pt cate pers la rest?
emili cand ne pui si noua poze sa vedem cat de frumoasa ai fost?

ruxi86
11.05.2010, 14:47:51
Da, sanatosi sa fim...stiu...dar uite ca ma trezesc noaptea si uit asta..ma iau ganduri stresuri..sper sa nu patesc la fel cu o noapte inainte :)

pup

Aoleu Deea, linisteste-te ... si la noi e rau de tot ce sa-i faci ... nici nu vreau sa ma gandesc la momentul platii dupa petrecere, ma gandesc cu groaza ce se va intampla atunci. Incerc sa ma linistesc, ca imi fac singura nervi si aiurea pt persoane care nu merita, sincer ... de ce sa ne agitam noi pt niste oameni care nu ii intereseaza de noi? Nu merita serios.

Apropo tu ai semnat pt un nr anume de persoane la restaurant?

dianaruxi
11.05.2010, 15:06:13
tocmai m-a sunat mama si mi-a zis ca matusa si unchiul nu vin ca nu au bani, vara miu si nevasta-sa nu vin ca nu au bani, etc, deci incepe si la mine, cu scuze din astea. ce ma enerveaza cel mai tare e ca familia mea i-a ajutat pe toti mereu ca noi stam la Bucuresti si toti vin mereu la noi cand au nevoie de ceva, stau cu zilele pune-te masa scoala-te masa, le imprumuti bani si nu ti-i dau inapoi cu anii, cand au nevoie de ceva isi aduc aminte ca suntem rude dar cand e vb sa ai tu nevoie de ceva nu au bani.

ruxi86
11.05.2010, 15:12:37
tocmai m-a sunat mama si mi-a zis ca matusa si unchiul nu vin ca nu au bani, vara miu si nevasta-sa nu vin ca nu au bani, etc, deci incepe si la mine, cu scuze din astea. ce ma enerveaza cel mai tare e ca familia mea i-a ajutat pe toti mereu ca noi stam la Bucuresti si toti vin mereu la noi cand au nevoie de ceva, stau cu zilele pune-te masa scoala-te masa, le imprumuti bani si nu ti-i dau inapoi cu anii, cand au nevoie de ceva isi aduc aminte ca suntem rude dar cand e vb sa ai tu nevoie de ceva nu au bani.

Exact despre asta vorbeam si eu :-w Foarte urat si imi pare rau ca ti se intampla si tie asta. Speram ca unele dintre noi sa fie scutite de aceasta experienta.
Inteleg ca este perioada asta aiurea, cand toata lumea nu are bani, dar parca totusi e prea de tot :(
Eu am foarte putine rude in afara de parinti, bunici si sora, mai am 2 matusi si un unchi, dintre care numai 1 matusa nu va veni ... insa din partea sotului au fost probleme cu matusi, unchi si alte neamuri. Si tot la fel cand a fost nevoie sa mergem la ei sau sa ii ajutam, am sarit si i-am ajutat, dar acum cand avem si noi nevoie, nu se mai poate.

atreya
11.05.2010, 15:33:53
Aoleu Deea, linisteste-te ... si la noi e rau de tot ce sa-i faci ... nici nu vreau sa ma gandesc la momentul platii dupa petrecere, ma gandesc cu groaza ce se va intampla atunci. Incerc sa ma linistesc, ca imi fac singura nervi si aiurea pt persoane care nu merita, sincer ... de ce sa ne agitam noi pt niste oameni care nu ii intereseaza de noi? Nu merita serios.

Apropo tu ai semnat pt un nr anume de persoane la restaurant?
Am semnat pe 70 pers, si avem cam 78 acum...sper sa nu scada sub....
m-am mai linistit...tocmai a sunt un fost coleg de liceu care initial zisese nu si acum vine (nu venea ca era in certuri cu iubita si acum s-au despartit - era terminat)...deci se poate sa sune si asa...hmmm...cred ca in sapt asta dac mai suna careva imbatranesc 20 ani :))

ma linistesc, altceva ce pot sa fac:)

Cristina_84
11.05.2010, 15:39:19
[QUOTE=Biu;3275670]daca gasesti la tine in oras, iti recomand sandale de dans ;-) eu le-am cerut cu talpa de strada ca sa le pot purta si cu alte ocazii. in mod noral costa 165 de lei de unde le iau eu dar platesc inca 20 de lei pt talpa de strada. crede-ma e alta viata cu sandalutele astea >:D<

Mersi mult de sfat,o sa caut,nu stiu daca se gasesc dar sper ca da:).

Cristina_84
11.05.2010, 15:45:54
Fetele, sunt alaturi si eu de voi; cand ma gandesc ca asa as fi fost si eu acum daca nu se amana nunta...
dar sunt sigura ca va fi totul bine, ideea este sa nu intrati in panica; sunteti pregatite din timp, v-am urmarit, lista voastra este bine pusa la punct si se vor lega toate.

Ne-ati spus ca aveti nevoie de alti pantofi pt dans, dar nu ne-ati spus cum merg cursurile efectiv... cum va descurcati? iese coregrafia? ce melodii ati ales?

pup si succes

Noi deseara mergem la al doilea curs de dans,desi sotul meu e antitalent la dans:)),s-a descurcat chiar foarte bine.Vrem sa dansam vals in deschidere,"Tiempo de vals"Chayanne,e preferatul meu.
In alta ordine de idei,sunt fooooooarte stresata,nu am fost asa stresata de cand ma stiu,imi fac o mie de ganduri....abia astept sa treaca astea 2 saptamani sa vina ziua nuntii,sa pot si eu sa ma bucur si sa ma distrez

Sannda
11.05.2010, 15:58:25
Aceleasi scuze penibile le-am auzit si noi " nu avem bani,ca e criza"#-oToata lumea se scoate cu chestia asta.Si acuma ma intreb,daca nu era criza ,oare ce alt motiv aveau sa nu vina la nunta?:-?

dianaruxi
11.05.2010, 16:15:46
Aceleasi scuze penibile le-am auzit si noi " nu avem bani,ca e criza"#-oToata lumea se scoate cu chestia asta.Si acuma ma intreb,daca nu era criza ,oare ce alt motiv aveau sa nu vina la nunta?:-?
ziceau ca nu au bani punct. nimeni nu are bani cand e vb de nunti, eu m-am dus la toate nuntile la care am fost invitata in afara de una cand prietenul meu a avut accident de masina si a trebuit sa ma duc la el in franta dar cred ca asta a fost de inteles.

Arcee
11.05.2010, 16:25:36
Offf fetelor..Ma speriati cu lipsa invitatiilor.. Va doresc din tot sufletul sa fie bine pana la urma...>:D< Si noi cred ca o sa depasim cu max 10 persoane nr semnat din contract (noroc ca am luat si formatie:)) )

In rest nu stiu cum stati voi cu pregatirile, dar eu mai am o gramada de facut: sambata neaparat trebuie sa ajung in Doraly sa-mi gasesc marturii (nici macar nu stiu ce vreau) si pahare pt noi si nasi. Maine ma duc sa-mi iau rochita de la stramtat si scurtat. Am putine emostii pt ca a trebuit sa o mai ridice la bust, a taiat din trena..ca deh..mama natura a fost mult prea darnica cu mine. Diseara mergem si noi la prima ora de vals. Mai am sa iau din nou vinul, sa ma vad cu foto, cu Dj si cu formatia..plus vopsit, pensat, unghii etc (dar astea in ultima saptamana)..

atreya
11.05.2010, 16:49:47
Noi deseara mergem la al doilea curs de dans,desi sotul meu e antitalent la dans:)),s-a descurcat chiar foarte bine.Vrem sa dansam vals in deschidere,"Tiempo de vals"Chayanne,e preferatul meu.
In alta ordine de idei,sunt fooooooarte stresata,nu am fost asa stresata de cand ma stiu,imi fac o mie de ganduri....abia astept sa treaca astea 2 saptamani sa vina ziua nuntii,sa pot si eu sa ma bucur si sa ma distrez
Noi avem ultima sedinta miercuri pe 19.05...am facut cam 10 sedinte....eu zic ca e ok :)

emilinicole
11.05.2010, 16:54:45
FETELOR,

un singur sfat va dau:sunati voi si intrebati pe toata lumea..
noi asa am facut si oricum am avut suprize..a fost asa: erau 226 de persoane confirmate..si noi am zis ca sa dam 210..si au venit 210 cate meniuri am comandat..dar o parte din cei care nu au venit..mi-au zis si in sapt aia ca vin, asa ca mai bine intrebati ca nu e rusine ...decat sa platiti voi..

si inca ceva..eu acum ma amuz..ca asa ma stresam si eu..dar sa stiti ca pana la urma chiar iese totul bine.

Ps:in drum spre civila..desi eram in masina..al carei geam din fata era putin deschis, iar eu stateam in spate..o pasarica a facut caca..caca a intrat pe geam si a cazut direct pe mana mea..si putin pe buchet(nu se vedea)..cred ca asta a fost norocul meu:)))cu carul:))

marianamateescu
11.05.2010, 17:32:59
wow fetelor ce mult a-ti mai vorbit!!
e drept ca nu am mai intrat de mult... sunt pe ultima suta de metri:))
felicitari "doamnelor" care au avut nunta pana acum!! sa fiti fericite si iubite! ma bucur sa vad cat de frumoase a-ti fost!!! off... sper sa iasa si la mine bine! fetelor aveti niste poze jos palaria!!! frUmoase foc - ma bucur ca v-a iesit asa cum va asteptati!>:D<
am citi ultimele 17 pagini... eram destul de in urma... dar am recuperat... sa stiti ca si eu sunt in aceeasi situatie cu invitatii... am facut 180 invitatii... am primit 102 confirmari ^:)^- ca am sunat noi, ca altfel...
contractul la restaurant e pe 100... asa ca bine ca ne incadram!!! e multa nesimtire pe lumea asta... nici nu vreau sa stiu cat o sa-mi vina tel... la noi multi au spus, cand i-am sunat prima data, ca stai sa vada... ca s-ar putea sa intervina ceva.. va sunam noi... SI NU AU MAI SUNAT!:-L
am revenit noi cu un tel si la fel ne-au spus... evident am mai asteptat pana aseara, cand trebuia sa dam la restaurant numarul final de invitati... si i-am sunat din nou, ce credeti ca mi-au raspuns - NE-AR FI FACUT MARE PLACERER DAR NU PUTEM, REGRETAM NESPUS!:[email protected]

ce sa mai zic... sunt cu nerviila pamant:-?...offf... la multi le vom spune si noi pass... asa cum au facut si ei...

in fine, am uitat sa va spun ca mi-au placut tinutele voastra - vorbesc de miresicile care au avut cununia civila!!! si rochitele celor care au avut nunta au fost super... fiecare a stiut cum sa-si puna in valoare "calitatile"... BRAVOOOOOOO FETELOR!!!!! SUNT MANDRA CA SI EU MA ALATUR VOUA ...in curand!

spor la pregatiri!

ruxi86
11.05.2010, 18:56:26
Offf fetelor..Ma speriati cu lipsa invitatiilor.. Va doresc din tot sufletul sa fie bine pana la urma...>:D< Si noi cred ca o sa depasim cu max 10 persoane nr semnat din contract (noroc ca am luat si formatie:)) )

In rest nu stiu cum stati voi cu pregatirile, dar eu mai am o gramada de facut: sambata neaparat trebuie sa ajung in Doraly sa-mi gasesc marturii (nici macar nu stiu ce vreau) si pahare pt noi si nasi. Maine ma duc sa-mi iau rochita de la stramtat si scurtat. Am putine emostii pt ca a trebuit sa o mai ridice la bust, a taiat din trena..ca deh..mama natura a fost mult prea darnica cu mine. Diseara mergem si noi la prima ora de vals. Mai am sa iau din nou vinul, sa ma vad cu foto, cu Dj si cu formatia..plus vopsit, pensat, unghii etc (dar astea in ultima saptamana)..

Si noi trebuie neaparat sa ajungem in Europa, si trebuie sambata asta, ca cealalta este nunta, deci nu avem incotro. Vin, sampanie si suc mai avem noi de luat, sa vorbim cu foto+video si formatie ... vopsit saptamana viitoare, pensat si unghii vineri seara.
Am renuntat si la lectii de dans, am zis ca nu are rost sa ne chinuim cu cine stie ce coregrafii cand amandoi suntem paraleli cu dansul, o sa facem un blues si cu asta basta. Si asa prin cate am trecut zilele astea, numai ore de dans nu as mai lua.

Ar mai fi problema si cu pantofii de mireasa ca nu s-au lasat deloc deloc, i-am tot purtat si prin casa, insa pantoful drept ma strange rau de tot si nu stiu ce sa mai fac. I-am pus si cu punga de gheata in congelator si degeaba, fara efect. Mai aveti vreo idee fetelor? Ziceam si eu ca poate reusesc sa stau cu ei la sedinta foto si la biserica, insa in maniera asta slabe sanse. :D

Arcee
11.05.2010, 19:00:07
Si noi trebuie neaparat sa ajungem in Europa, si trebuie sambata asta, ca cealalta este nunta, deci nu avem incotro. Vin, sampanie si suc mai avem noi de luat, sa vorbim cu foto+video si formatie ... vopsit saptamana viitoare, pensat si unghii vineri seara.
Am renuntat si la lectii de dans, am zis ca nu are rost sa ne chinuim cu cine stie ce coregrafii cand amandoi suntem paraleli cu dansul, o sa facem un blues si cu asta basta. Si asa prin cate am trecut zilele astea, numai ore de dans nu as mai lua.

Ar mai fi problema si cu pantofii de mireasa ca nu s-au lasat deloc deloc, i-am tot purtat si prin casa, insa pantoful drept ma strange rau de tot si nu stiu ce sa mai fac. I-am pus si cu punga de gheata in congelator si degeaba, fara efect. Mai aveti vreo idee fetelor? Ziceam si eu ca poate reusesc sa stau cu ei la sedinta foto si la biserica, insa in maniera asta slabe sanse. :D
Ruxi, daca tot te-am prins, imi spui si mie te rog programul in Doraly? Cu alte cuvinte daca ma duc sambata la 8 dimineata gasesc deschis? Unde mai exact in Doraly trebuie sa ajung? Multumesc mult.^:)^

ruxi86
11.05.2010, 20:07:37
Ruxi, daca tot te-am prins, imi spui si mie te rog programul in Doraly? Cu alte cuvinte daca ma duc sambata la 8 dimineata gasesc deschis? Unde mai exact in Doraly trebuie sa ajung? Multumesc mult.^:)^

Roxy, sambata gasesti deschis de la 8 la 15 in Doraly, duminica este inchis. Eu am fost in P6 si am luat marturii, si tot acolo gasesti tot felul de nebunii care le-ai putea folosi ca accesorii sau marturii pt nunta. Gasesti si confetti daca vrei :D Este posibil sa mai gasesti si in celelalte pavilioane accesorii, insa nu stiu sa iti spun in care, noua tot in P6 ni s-a spus sa mergem, si asa am facut :)

Fii antena ce am gasit ... poate asta te ajuta mult mai mult, pana acum nu exista o schema cu pavilioanele din Doraly:

Spor la cumparaturi si sa ne tii la curent! Pupici!

Arahne
11.05.2010, 20:37:48

Da-i cu crema ( de maini) dar sa fie un strat consistent (eventual sa-i si umezesti)-asta daca sunt din piele si incalta-i cu o soseta groasa sai daca ai chestie dinaia de lemn de pus in pantofi, ca sa se largeasca

ruxi86
11.05.2010, 21:29:16
Da-i cu crema ( de maini) dar sa fie un strat consistent (eventual sa-i si umezesti)-asta daca sunt din piele si incalta-i cu o soseta groasa sai daca ai chestie dinaia de lemn de pus in pantofi, ca sa se largeasca

In interior sunt din piele si exteriorul este din lac, deci ar merge sa dau cu crema de maini in interior. La chestia aia din lemn m-am tot gandit si eu, insa nu am si nici nu am gasit sa cumpar.
Multumesc mult pt sfat. >:D<

dianaruxi
11.05.2010, 21:33:42
In interior sunt din piele si exteriorul este din lac, deci ar merge sa dau cu crema de maini in interior. La chestia aia din lemn m-am tot gandit si eu, insa nu am si nici nu am gasit sa cumpar.
nu stiu dc merge sa sa lase dc exteriorul nu e din piele. e piele lacuita sau e poliester lacuit?
dc nu sunt comozi iti sugerez sa te uiti de alta pereche. cat mai ai timp

gnm
11.05.2010, 21:41:22
chestia aia din lemn se numeste calapod si orice cizmar le are :D ca sa nu mai zic, ca,mai bine la cizmar ca e profesionist ,decat ,,leacuri babesti" acasa, unde putem da chix si pierdem timpul:D

ruxi86
11.05.2010, 21:59:07
nu stiu dc merge sa sa lase dc exteriorul nu e din piele. e piele lacuita sau e poliester lacuit?
dc nu sunt comozi iti sugerez sa te uiti de alta pereche. cat mai ai timp

Nu stiu daca e piele lacuita sau poliester lacuit, scrie doar lac atata tot ... dupa mine pare a fi piele lacuita, dar na, poate ma insel eu.
Ei sunt foarte comozi, problema este doar ca ma strange pantoful drept, adica stau aiurea cu piciorul in pantof, trebuie sa stau cu degetul mic indoit, si nu prea e asa minunat. Calapodul e foarte OK si comod, chiar nu cred ca as avea probleme cu ei, daca as sta bine cu piciorul asa cum stau si cu cel stang.

Cred ca mai bine procedez cum spune gnm sa ma duc la un cizmar. El e mai profi decat bine si sper sa faca treaba buna, imi e teama sa nu ii largeasca prea tare sau sa ii strice chiar.

Geanina82
11.05.2010, 23:11:43

unde te sranga da-i cu unt de corp gras apoi pune o soseta si poarta-i prin casa cateva zile... isi vor da drumul... Succes! ;-)

Arahne
12.05.2010, 08:05:26
chestia aia din lemn se numeste calapod si orice cizmar le are :D ca sa nu mai zic, ca,mai bine la cizmar ca e profesionist ,decat ,,leacuri babesti" acasa, unde putem da chix si pierdem timpul:D
Pai si tu crezi ca cizmarul da din bagheta? nu prea are ce sa le faca decat sa ii bata si s-ar putea sa-i zgharaie mai ales ca sunt din lac (stiu asta din experienta-cunosc pe cineva care e cizmar si stiu cum se procedeaza). "leacurile babesti" cum le spui tu au chiar o logica pielea pantofului are aceeasi structura ca si pielea umana, crema sau untul de corp cum a sugerat alta miresica patrunde prin pori si o destinde - hidrateaza si daca il poarta cu o soseta groasa sau il pune pe calapod se largeste mai usor

Biu
12.05.2010, 08:49:54

ruxi, de regula incaltamintea de la zara nu e din piele [-(. daca ai macar una din fete din piele te poti declara fericita. eu i-am incercat pe cei care i-ai luat tu, mi s-au parut pe lor incomozi. te sfatuiesc chiar daca incerci sa ii largesti sa iti iei o pereche de rezerva, trebuie sa dansezi toata noaptea, nu sa-ti strice o pereche de pantofi seara >:D<

edit : nu pot sa cred, in 22 mai se anunta furtuna =((=((=((=((=((

ruxi86
12.05.2010, 08:59:36
ruxi, de regula incaltamintea de la zara nu e din piele [-(. daca ai macar una din fete din piele te poti declara fericita. eu i-am incercat pe cei care i-ai luat tu, mi s-au parut pe lor incomozi. te sfatuiesc chiar daca incerci sa ii largesti sa iti iei o pereche de rezerva, trebuie sa dansezi toata noaptea, nu sa-ti strice o pereche de pantofi seara >:D<

Serios? Eu m-am uitat pe eticheta si scria ca interiorul este din piele si doar exteriorul din lac, acum cine stie care o fi adevarul. In orice caz, am o a 2-a pereche de schimb ca nu o sa rezist eu toata seara pe tocuri pt ca nu sunt obisnuita cu ele, cum eu de regula nu port tocuri. Mie mi s-au parut comozi cand i-am incaltat, acum problema este cum rezolv eu cu largirea pantofului care ma strange. Sa vedem ce reusesc pana la urma sa fac.

Giokonda
12.05.2010, 09:16:17
Ruxi, si eu stiu ca daca dai pielea interioara cu crema grasa (era acea Doina pe care o foloseam si la curatarea exterioara a pantofilor de piele) si ii tii fortati se vor lasa; daca nu ai un calapod, poti improviza ceva, o bucata de lemn sau plastic, pe care sa-l invelesti in ceva moale si care sa stea tot timpul in pantoful respectiv.
Plus ca atunci cand ii incalti ar fi bine sa pui un ciorapel mai gros; o sa fie incomod la inceput, dar sigur vei rezolva problema.

Ce ati mai rezolvat in rest? eu m-am hotarat sa inlocuiesc artificiile cu lampioane chinezesti :-)
M-am hotarat la decorul mesei, iar place cardurile le vom face noi, pentru ca nu am gasit nimik ce sa-mi placa pe la firme.
succes
Diana

Arahne
12.05.2010, 09:49:18
foarte tare ideea! Dar de unde poti sa le iei?

Arcee
12.05.2010, 10:29:33
Aseară am avut si eu parte de surprize neplacute legat de confirmari. Mulți ne-au confirmat de când le-am dat invitatiile, dar am zis hai sa fiu sigura si bine am făcut. L-am pus pe al meu sa ii sune pe cei din partea lui si surpriza ori nu au răspuns la tel ori au întrebat când e nunta ( evident pe cât scrie pe invitatie) si din da-ul sigur s-a ajuns nu știu te sun in câteva zile, sa vorbescu cu soția, prietena etc. Da' pana acum ce naiba au făcut ca au invitatia de 2 luni si... In fine sper doar sa nu scad sub numărul impus la restaurant :(
Aseara am fost la prima lecție de vals. Am subestimat experiența si am venit rupti acasă :D

Sannda
12.05.2010, 10:48:58

edit : nu pot sa cred, in 22 mai se anunta furtuna =((=((=((=((=((

Eu cand m-am uitat ieri la meteo arata cer patial noros,cu 19 grade.Azi imi arata furtuna.Ma uit si maine ,poate arata soare.Nu ma mai bazez pe siteuri care arata prognoza ,ca de multe ori nu a fost asa cum au scris.Si ,in plus,se schimba de la o zi la alta.Asa ca eu mai am speranta ca va fi soare.Macar pana ajungem la restaurant.