PDA

Versiunea completa : Pregatirile miresicilor de mai 2010

Pagini : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 [39] 40

ruxi86
31.05.2010, 14:46:22
A trecut si cununia noastra :) O zi de vis....machiajul, coafura, totul a iesit asa cum am vrut si ne-am dorit. Doar ploaia ne-a speriat putin dimineata, inainte sa plecam la cununie. Cand am ajuns la mall, mai picura doar un pic, iar dupa ce ne-am casatorit, a iesit soarele....toti invitatii au spus ca la fel va fi si in viata noastra de-acum inainte. Am mai scris cate ceva aici (http://www.miresici.ro/showthread.php?t=19395&page=1451)
CASA de PIATRA tuturor miresicilor de 29-30 mai!!!!

Casa de piatra si multa multa fericire, Adina! Ai fost superba :*

fetelor, gata...am incheiat luna :)

va atasez si eu cateva poze facute de prieteni

http://picasaweb.google.ro/104493494...fiPozePrieteni (http://picasaweb.google.ro/104493494287027823861/NuntaStefiPozePrieteni)#

va pup, si ne vedem dupaaaaaa luna de miereee

Ai fost mumoasa foc, Stefi! Si dansul vostru cred ca a facut senzatie din cate observ din poze :D
Casa de piatra si multaaa fericire! :*

andreeadumitru
31.05.2010, 17:11:12
Multumim muuuuuuult pt cuvintele frumoase...Multumim maritatelor, precum si celor care vor avea nunta....Primelor le dorim intelegere intre ei, multa iubire si muuuuuuuulti copii....In a doua categorie intra viitoarele miresici, carora le dorim sa nu aiba emotii, sa fie fericite, casa de piatra si sa se suuuuuuuuuuuper distreze la nunta lor...Va pupam pe totzi si sper ca v-au placut pozele noastre...http://picasaweb.google.com/108087984547208192226 !!! Va pupam pe toate si sper sa fititi fericiti impreuna!

roxi_libo
31.05.2010, 20:05:37
fetelor, gata...am incheiat luna :)

va atasez si eu cateva poze facute de prieteni

http://picasaweb.google.ro/104493494287027823861/NuntaStefiPozePrieteni#

va pup, si ne vedem dupaaaaaa luna de miereee

foarte frumoasa mireasa!!! SA FITI FOARTE FERICITI, si casa de piatra!!!
eu vreau sa te intreb daca nu ati alunecat pe gresie din cauza bulelor pt ca si noi am vrea dar mi tare frica!!!

aly24
31.05.2010, 20:18:36
Casa de piatra tuturor celor care au avut nunta!!!!! multa fericire, belsug, bucurii , bebei si tot ce e mai bun!!!!!!spor la pregatiri celor care urmeaza :D

popesiuliana
31.05.2010, 22:56:57
Felicitari tuturor miresicilor care au avut nunta in acest weekend, Casa de piatra si multa multa fericire !
Asteptam poze, impresii ,recomandari ....:D !

w_martina
01.06.2010, 11:20:46
Multumim muuuuuuult pt cuvintele frumoase...Multumim maritatelor, precum si celor care vor avea nunta....Primelor le dorim intelegere intre ei, multa iubire si muuuuuuuulti copii....In a doua categorie intra viitoarele miresici, carora le dorim sa nu aiba emotii, sa fie fericite, casa de piatra si sa se suuuuuuuuuuuper distreze la nunta lor...Va pupam pe totzi si sper ca v-au placut pozele noastre...http://picasaweb.google.com/108087984547208192226 !!! Va pupam pe toate si sper sa fititi fericiti impreuna!

draga Andreea,
ai fost minunata, pozele sunt super, vi se citeste fericirea in priviri. Mi-a placut tare rochita ta.
iti multumesc pentru urarile de incurajare, mai am si eu putin pana la ziua cea mare ;))

o viata in 2 minunata!
sa fie intr-un ceas bun!!!!

te pup si iti doresc o zi super

Fetelor, s-a cam terminat luna noastra :-<
Dar acum urmeaza miresica noastra de iunie, dianaruxi, careia ii doresc mult spor la ultimele pregatiri si sa aiba o nunta de vissssss, sa iasa totul asa cum si-a dorit, sa se distreze la maxim, sa zambeasca toata ziulica si abia asteptam pozici! :D

Pupici!

Ruxi draga, ai fost superba. Pozele jos palaria!
Casa de piatra draga si sa va fie viata mereu plina de voie buna si impliniri!

o zi frumoasa!
:*

Casa de piatra tuturor celor care au avut nunta!!!!! multa fericire, belsug, bucurii , bebei si tot ce e mai bun!!!!!!spor la pregatiri celor care urmeaza :D

draga Aly, ai intrat pe ultima saptamana, uau. Cum stai cu emotiile? iti doresc o zi de vis, sa aveti parte de vreme buna si sa va simtiti bine!
cu toate asteptam poze ;;)

te pup, o zi frumoasa

gianina_n_is
01.06.2010, 11:46:42
Salutare!
Am fost si eu o miresica de mai...chiar daca nu am postat pe aici, v-am citit cu interes.
Am avut si noi parte de o nunta superba, si nici o clipa nu am regretat ca am ales sa fac nunta in luna MAI...
Iata cateva poze:
http://picasaweb.google.ro/gianinanis/NuntaNoastra#

rroana
01.06.2010, 11:56:08
Fetelor, s-a cam terminat luna noastra :-<
Dar acum urmeaza miresica noastra de iunie, dianaruxi, careia ii doresc mult spor la ultimele pregatiri si sa aiba o nunta de vissssss, sa iasa totul asa cum si-a dorit, sa se distreze la maxim, sa zambeasca toata ziulica si abia asteptam pozici! :D

Pupici!
felicitari pentru nunta si pentru poze....pozele sunt exceptionale...=P~<:-P
ma bucur k ai avut o nunta k-n povesti asa cum ti-ai dorit-o
CASA DE PIATRA!
eu sunt in stadiul...emotii dinaintea nuntii...mai am 4 luni....stii cum e...k doar ai trecut si tu prin asta;))

ruxi86
01.06.2010, 13:02:24
Ruxi draga, ai fost superba. Pozele jos palaria!
Casa de piatra draga si sa va fie viata mereu plina de voie buna si impliniri!

o zi frumoasa!
:*

Multumesc mult! :*

Spor la ultimele pregatiri, sa ai o nunta de vis, draga mea si auzim numai de bine!

Salutare!
Am fost si eu o miresica de mai...chiar daca nu am postat pe aici, v-am citit cu interes.
Am avut si noi parte de o nunta superba, si nici o clipa nu am regretat ca am ales sa fac nunta in luna MAI...
Iata cateva poze:
http://picasaweb.google.ro/gianinanis/NuntaNoastra#

Foarte frumoasa ai fost! Casa de piatra, fericire, iubire, intelegere!

felicitari pentru nunta si pentru poze....pozele sunt exceptionale...=P~<:-P
ma bucur k ai avut o nunta k-n povesti asa cum ti-ai dorit-o
CASA DE PIATRA!
eu sunt in stadiul...emotii dinaintea nuntii...mai am 4 luni....stii cum e...k doar ai trecut si tu prin asta;))

Multumesc mult :*
Sa stii ca emotii am avut si eu inaintea nuntii, dar in ziua respectiva nu am avut nici un pic de emotii nici eu si nici sotul. Cred ca eram prea agitati ca s-a cam decalat programul la un moment dat si foarte concentrati la poze, asa ca pt noi nu a fost de emotii! Si sa stii ca e mult mai bine asa, fara emotii, stres, asa poti savura fiecare moment al nuntii, mereu cu zambetul pe buze si fericita, asa va doresc sa fiti toate in ziua cea mare!
Mult spor iti doresc la ultimele pregatiri si sa ne povestesti si noua cum a fost si cum te-ai simtit :D

dunia
01.06.2010, 15:13:16
Felicitari, casa de piatra si multa fericire si iubire tuturor miresicilor de mai 2010!

A trecut si nunta mea... totul a decurs foarte bine, vremea a tinut cu noi, am avut si putina ploaie, asa pentru noroc, exact dupa sedinta foto :) Acum..urmeaza o perioada de relaxare totala, dupa aproape un an in care am fost trup si suflet pentru acest eveniment.
Va multumesc dragi miresici, ca ati contribuit in mare masura, cu sfaturi si idei, la organizarea acestui eveniment unic din viata noastra.

Va pup si...voi ramane alaturi de voi.

Cateva pozici facute de niste prieteni buni de-ai nostri:
http://picasaweb.google.ro/ang.gabi

Arahne
01.06.2010, 15:26:17
Ati fost frumoase toate >:D<
Ma bucur ca v-au iesit nuntile bine si ca nu ati avut probleme. Felicitari si Casa de Piatra

p.s. Sper ca mai stati pe forum ;))

ruxi86
01.06.2010, 15:32:42
Felicitari, casa de piatra si multa fericire si iubire tuturor miresicilor de mai 2010!

A trecut si nunta mea... totul a decurs foarte bine, vremea a tinut cu noi, am avut si putina ploaie, asa pentru noroc, exact dupa sedinta foto :) Acum..urmeaza o perioada de relaxare totala, dupa aproape un an in care am fost trup si suflet pentru acest eveniment.
Va multumesc dragi miresici, ca ati contribuit in mare masura, cu sfaturi si idei, la organizarea acestui eveniment unic din viata noastra.

Va pup si...voi ramane alaturi de voi.

Cateva pozici facute de niste prieteni buni de-ai nostri:
http://picasaweb.google.ro/ang.gabi

Felicitari, casa de piatra, multa fericire si iubire si tie, draga mea! Foarte frumosi ati fost :*

Ati fost frumoase toate >:D<
Ma bucur ca v-au iesit nuntile bine si ca nu ati avut probleme. Felicitari si Casa de Piatra

p.s. Sper ca mai stati pe forum ;))

Tot la fel de frumoasa o sa fie si nunta ta! Sunt sigura de asta, abia astept sa vad pozici cu tine si cu rochita aia superba a ta!
Eu una intentionez sa scriu cat de des pot pe forumul asta. Ne putem "vedea" si pe off-topic miresici de 2010 ca sa nu fim chiar asa off topic pe aici :D

Geanina82
01.06.2010, 15:51:07
Fetelor, felicitari si casa de piatra!

V-am urmarit indeaproape pe toate si m-am bucurat nespus de pozele voastre, paraca pe an ce trece miresicile sunt mai frumoase!

va va veni un pic greu la inceput acum, ca a trecut nunta si probabil o perioada veti astepta inca sa "vina" nunta, am trecut si eu prin asta... Bucurati-va de sotii vostri, iubiti-va mult si ganditi-va si la bebei cand va fi cazul, aspirantele va asteapta cu drag!

cevafrumos
01.06.2010, 16:54:05
felicitari miresici si casa de piatra! am si eu o curiozitate stie cineva cat dureaza cununia religioasa?

ruxi86
01.06.2010, 18:25:55
Fetelor, felicitari si casa de piatra!

V-am urmarit indeaproape pe toate si m-am bucurat nespus de pozele voastre, paraca pe an ce trece miresicile sunt mai frumoase!

va va veni un pic greu la inceput acum, ca a trecut nunta si probabil o perioada veti astepta inca sa "vina" nunta, am trecut si eu prin asta... Bucurati-va de sotii vostri, iubiti-va mult si ganditi-va si la bebei cand va fi cazul, aspirantele va asteapta cu drag!

Multumim foarte mult pt sfaturi! Cu siguranta vom tine cont de ele :*

felicitari miresici si casa de piatra! am si eu o curiozitate stie cineva cat dureaza cununia religioasa?

Depinde si de biserica unde iti vei oficia cununia religioasa. Depinde si foarte mult daca ai cor sau daca ati facut logodna inainte sau nu. Poate dura 30 de min sau 45 min sau chiar o ora, in cazul meu a durat aproape 60 de minute, a fost foarte frumoasa slujba, insa nu mai puteam de picioare ;))

alinaggg
01.06.2010, 19:35:06
A trecut si luna mai dar a fost o luna reusita cu nunti superbe :D

corina241
01.06.2010, 20:02:47
GATA SI EU >:/!!!!!!ULTIMA MIRESICA DE MAI!!!!!;))A FOST DE VIS,TOATA LUMEA INTR_O FORMA MAXIMA,EU MIRESICA DANSATOARE=P~VA DORESC TUTUROR SA AVETI O NUNTA MINUNATA!!!!!!!PS.cateva pozici facute de prieteni

corina241
01.06.2010, 20:05:56
Si pozici cu printele mele impreuna cu torturile lor<:-p<:-p.revin cu poze si detalii!!!!

Arahne
02.06.2010, 09:17:48
superba ai fost. Rochia e f finuta

dianaruxi
02.06.2010, 13:07:11
Buna fetelor,
Am reusit sa adun 90 de persoane pt nunta, bine ca am semnat doar pt 80 de pers. Ca imi luam o mare teapa dc ma bazam pe ce mi-a zis lumea. Oricum am comandat si placecardurile si meniurile, si mi-am comandat si un super evantai, mai am doar de luat marturii.
Va pup

ruxi86
02.06.2010, 19:31:58
Buna fetelor,
Am reusit sa adun 90 de persoane pt nunta, bine ca am semnat doar pt 80 de pers. Ca imi luam o mare teapa dc ma bazam pe ce mi-a zis lumea. Oricum am comandat si placecardurile si meniurile, si mi-am comandat si un super evantai, mai am doar de luat marturii.
Va pup

Super! Ai iesit bine cu numarul persoanelor, sper sa nu ai probleme mai aproape de nunta!!!
Noi ne-am luat teapa chiar in ziua nuntii, 6 persoane nu au venit, dar na .... asta e, noroc ca cei de la restaurant au fost draguti si am platit doar meniurile pt persoanele prezente.
Spor mult la ultimele pregatiri! Pupici.

norishor
02.06.2010, 20:25:55
GATA SI EU >:/!!!!!!ULTIMA MIRESICA DE MAI!!!!!;))A FOST DE VIS,TOATA LUMEA INTR_O FORMA MAXIMA,EU MIRESICA DANSATOARE=P~VA DORESC TUTUROR SA AVETI O NUNTA MINUNATA!!!!!!!PS.cateva pozici facute de prieteni

Ai fost tare draguta! Casa de piatra draga Corina si bebei sanatosi!

Dianaruxi se apropie si la tine momentul. Ma bucur ca ai iesit bine cu nr de persoane. Multa bafta la ultimele pregatiri!>:D<

dianaruxi
02.06.2010, 21:16:00
Multumesc fetelor pentru urari.
Ruxi dar tu nu ziceai ca ai avut ff putine confirmari? Vreo 76 din 120 pt cati semnasei?
Si aia 6 nu au zis nimic? De ce nu au venit?

ruxi86
03.06.2010, 08:24:52
Multumesc fetelor pentru urari.
Ruxi dar tu nu ziceai ca ai avut ff putine confirmari? Vreo 76 din 120 pt cati semnasei?
Si aia 6 nu au zis nimic? De ce nu au venit?

Ba da, erau 76 de persoane confirmate, desi semnasem pt 100, pt ca noi eram foarte siguri ca vom avea cel putin 120 de pers. si ulterior am impartit invitatii la toti acestia 120. Iar sambata, in ziua nuntii m-am trezit cu 6 pers. in minus, dintre care doar un cuplu l-a sunat pe sotu' meu cand eram pe cale sa intram in restaurant sa ii spuna ca nu poate ajunge. Asta e ... bine macar ca l-a sunat si i-a spus. Acum nu mai conteaza, ne bucuram ca a iesit totul mult peste asteptarile noastre, a fost foarte frumos, lumea s-a simtit bine.
Asta iti doresc si tie si restul miresicilor ... sa aveti o nunta frumoasa, frumoasa, s-a iasa totul cel putin asa cum v-ati imaginat, sa zambiti toata seara, sa dansati ... ce sa mai ... sa va simtiti superrrrr in acea zi asa speciala!

rain_girl
03.06.2010, 13:17:05
Gata si nunta mea;)) desi am fost stresata pana in ultimul moment, pana la urma lucrurile...sau, ma rog, multe dintre ele au iesit mai bine decat ma asteptam...Surpriza a venit de dimineata cu buchetul meu care a iesit exact asa cum mi-l doream, desi am cam avut emotii in legatura cu asta...A fost frumos....iar sala de la restaurant a iesit si ea mult mai bine decat ma asteptam...desi trebuie sa recunosc...au fost multe lucruri pe care mi le-am dorit si nu s-au intamplat:) Cum ar fi sa fie vreme buna:)) Pana la urma lumea a fost multumita...cu mici exceptii...Cu exceptia a patru persoane, toata lumea care a confirmat a si venit..Iar compensarea a venit din partea unor persoane care au spus initial ca nu vin...si la nunta au aparut...spre disperarea mea care aveam locurile stabilite la fix:) Pana la urma a fost ok si cu aranjarea la mese...Si au fost prezenti putin peste 230 de persoane...Toata lumea radea de noi inainte de nunta ca ne stresam ca pana in ultimul moment tot s-au facut confirmari...Pt ca de obicei mirii se plang ca au prea putini confirmati...iar noi nu mai stiam de unde sa mai facem rost de scaune si mese...As avea de povestit o gramada despre nunta...dar ma tem ca v-ati plictisi...Asa ca o sa atasez doar cateva fotografii pe care le-am furat de pe site-ul fotografilor..dar iertati calitatea....pt ca nu le-am putut salva decat cu print screen...si a trebuit sa acopar cumva watermark-ul...
Acum ne pregatim sa plecam in Egipt...si abia astept;))

ruxi86
03.06.2010, 13:27:41
Gata si nunta mea;)) desi am fost stresata pana in ultimul moment, pana la urma lucrurile...sau, ma rog, multe dintre ele au iesit mai bine decat ma asteptam...Surpriza a venit de dimineata cu buchetul meu care a iesit exact asa cum mi-l doream, desi am cam avut emotii in legatura cu asta...A fost frumos....iar sala de la restaurant a iesit si ea mult mai bine decat ma asteptam...desi trebuie sa recunosc...au fost multe lucruri pe care mi le-am dorit si nu s-au intamplat:) Cum ar fi sa fie vreme buna:)) Pana la urma lumea a fost multumita...cu mici exceptii...Cu exceptia a patru persoane, toata lumea care a confirmat a si venit..Iar compensarea a venit din partea unor persoane care au spus initial ca nu vin...si la nunta au aparut...spre disperarea mea care aveam locurile stabilite la fix:) Pana la urma a fost ok si cu aranjarea la mese...Si au fost prezenti putin peste 230 de persoane...Toata lumea radea de noi inainte de nunta ca ne stresam ca pana in ultimul moment tot s-au facut confirmari...Pt ca de obicei mirii se plang ca au prea putini confirmati...iar noi nu mai stiam de unde sa mai facem rost de scaune si mese...As avea de povestit o gramada despre nunta...dar ma tem ca v-ati plictisi...Asa ca o sa atasez doar cateva fotografii pe care le-am furat de pe site-ul fotografilor..dar iertati calitatea....pt ca nu le-am putut salva decat cu print screen...si a trebuit sa acopar cumva watermark-ul...

Casa de piatra, sa fiti fericiti, sanatosi si sa va iubiti multtttt! Ai fost o frumoasa, iar pozele sunt mumoase mumoase!
Sa ai un honeymoon superb, si poate cine stie ... va intoarceti mai multi :))
Cand te intorci, poate ai timp sa ne povestesti mai multe despre nunta, ar fi chiar dragut sa impartasim intre noi povestea nuntii noastre, cu bune si cu rele!

Cami_
03.06.2010, 15:29:40
Casa de piatra! Ai fost absolut superba!!!

O astept si pe cealalta mireasa a mea preferata sa apara. Cred ca-i in luna de miere doamna Biu :-?

roxi_libo
03.06.2010, 15:31:40

ce frumosi ati fost!!!!!!!!!!! casa de piatra si tot ce va doriti!!!:*
imi spui cu cine ai facut pozele, pls?!

maria1984
03.06.2010, 16:29:43
Casa de piatra!Ati fost superbi:x

rain_girl
03.06.2010, 16:42:36
ce frumosi ati fost!!!!!!!!!!! casa de piatra si tot ce va doriti!!!:*
imi spui cu cine ai facut pozele, pls?!
Fotografiile au fost facute de Claudia Veja:) dar astea sunt pozele cele mai putin reusite:) pt ca cu astea mai problematice a inceput:)

Sya
03.06.2010, 18:17:02
Fotografiile au fost facute de Claudia Veja:) dar astea sunt pozele cele mai putin reusite:) pt ca cu astea mai problematice a inceput:)

Ati fost foarte frumosi, felicitari, casa de piatra!!! multa fericire, asa frumos par ai avut, superb!!!

Reni0921
03.06.2010, 21:52:26

casa de piatra. foooarte frumoase pozele :)
distractie in luna de miere

norishor
03.06.2010, 22:36:36
Rain_girl, ai fost superba! V-a stat foarte bine impreuna! Felicitari pt casatorie si pt povestea frumoasa pe care ati trait-o in ziua cea mare! Casa de piatra!

P.S. Asteptam mai multe poze dupa ce va intoarceti din luna de miere.>:D<

dianaruxi
03.06.2010, 23:26:05
Rain girl esti superba, ar trebui sa fii fotomodel. Parca faci reclama la rochii de mireasa. Pozel sunt de asemenea superbe. Felicitari si casa de piatra. Vacanta placuta!!!

angye16
04.06.2010, 00:03:22

Rain_girl foarte frumosi ati fost :) :x !!! Casa de piatra!!!

angye16
04.06.2010, 00:07:48
Rain girl esti superba, ar trebui sa fii fotomodel. Parca faci reclama la rochii de mireasa. Pozel sunt de asemenea superbe. Felicitari si casa de piatra. Vacanta placuta!!!

Dianaruxi mai ai ff putin :D cum stai cu pregatirile?? :)

beatrice_cossma
04.06.2010, 10:52:58
Casa de piatra tuturor celor care au avut nunta, multa fericire, belsug, bucurii si tot ce e mai bun! :*

rain_girl
04.06.2010, 10:58:10
si ca tot am reusit sa mai fur niste poze de la fotografa...m-am gandit sa le impartasesc si cu voi:)

dianaruxi
04.06.2010, 11:38:18
Dianaruxi mai ai ff putin :D cum stai cu pregatirile?? :)

Buna angy,
Da mai am ff putin, ieri am dat comanda si de marturii, am gasit niste mascute venetiene, fff dragute, la 5 lei bucata, mi-a venit si evantaiul, si o sa-mi vina sapt viitoare si poace cardurile si meniurile.
Mai am doar de facut chestii mici, gen sa merg la ultima pregatire cu preotul. Si sa duc rochia la calcat.

madalinapt
04.06.2010, 12:04:56
si ca tot am reusit sa mai fur niste poze de la fotografa...m-am gandit sa le impartasesc si cu voi:)
Ai fost superba!Casa de piatra

dianaruxi
04.06.2010, 14:51:07
rain girl cum am mai spus esti absolut superba, ar trebui sa te faci fotomodel, si cred ca esti si super fotogenica pt ca iesi super in toate pozele.

zcristina
04.06.2010, 15:15:00
rain_girl ati fost suuuperbi! felicitari si casa de piatra!

dreya_Elle
04.06.2010, 16:35:20
foarte reusite fotografiile !!!cu asa modeleee ;;)

CASA DE PIATRA !SA FITI FERICITI !<:-P

corinutza_mica
04.06.2010, 17:46:06

superba, superba! si fotogafiile arata asta

corinutza_mica
04.06.2010, 17:53:11

am intrat pe site la fotografa voastra si v-am vayut pozele. jos palaria in fata ei! super profi

Sannda
06.06.2010, 14:24:01
Salutare fetelor!!

In primul rand,casa de piatra si multa ,multa fericire tuturor miresicilor.V-am admirat pe fiecare in parte si ati fost toate superbe.
A trecut si nunta mea cu bine.A fost o zi minunata,pe care,cu siguranta nu o voi uita niciodata.
Inca nu am primit pozele profi,dar am deja videoclipul,pe care vi-l atases si voua.
Va pup:*

www.vimeo.com/12115049

cris226
06.06.2010, 16:02:26
esti superba .... si pozele sunt foarte frumoase
casa de piatra sa fiti fericiti toata viata ;;)

dianaruxi
06.06.2010, 22:27:06
Salutare fetelor!!

In primul rand,casa de piatra si multa ,multa fericire tuturor miresicilor.V-am admirat pe fiecare in parte si ati fost toate superbe.
A trecut si nunta mea cu bine.A fost o zi minunata,pe care,cu siguranta nu o voi uita niciodata.
Inca nu am primit pozele profi,dar am deja videoclipul,pe care vi-l atases si voua.

www.vimeo.com/12115049 (http://www.vimeo.com/12115049)
Sanda felicitari si casa de piatra!!! si ati fost frumosi asteptam si pozele.

tcv16
06.06.2010, 23:13:36
Buna! Mascutele de unde le ai comandat ?

Buna angy,
Da mai am ff putin, ieri am dat comanda si de marturii, am gasit niste mascute venetiene, fff dragute, la 5 lei bucata, mi-a venit si evantaiul, si o sa-mi vina sapt viitoare si poace cardurile si meniurile.
Mai am doar de facut chestii mici, gen sa merg la ultima pregatire cu preotul. Si sa duc rochia la calcat.

dianaruxi
06.06.2010, 23:22:00
Buna! Mascutele de unde le ai comandat ?
uite de la tipa asta http://fleur-baroque.daportfolio.com/ ea le face. ea mi-a facut si un evantai.

tcv16
06.06.2010, 23:44:35
Merci mult! 5 lei mascuta ziceai ?

uite de la tipa asta http://fleur-baroque.daportfolio.com/ ea le face. ea mi-a facut si un evantai.

dianaruxi
07.06.2010, 00:44:49
Are si la 3 lei dar mie mi s-au parut cam mici mi se pare ca aveau 3 cm. Din poza asa pareau mici. Acum nu stiu nu le-am vazut in realitate. Alea la 5 lei aveau cam 5 cm.

Biu
07.06.2010, 01:50:13
i'm back :*:*:*
nu am avut timp sa citesc ca inca nu am despachetat. dianaruxi, abia astept sa vad ce ti-a facut helga, evantaiele care mi le-a facut mie au fost superbe ! bafta si fara emotii si stress ca n-are rost :*

ruxi, nori si rain girl casa de piatra. clubul mireseleor superbe de mai nu se dezminte ;;)

tcv16
07.06.2010, 07:18:21
Te ai intors....astept sa vad poze si evantaiele tale.....dar si mascutele facute de ea daca are cineva poze.

:">
nu am avut timp sa citesc ca inca nu am despachetat. dianaruxi, abia astept sa vad ce ti-a facut helga, evantaiele care mi le-a facut mie au fost superbe ! bafta si fara emotii si stress ca n-are rost :*

ruxi, nori si rain girl casa de piatra. clubul mireseleor superbe de mai nu se dezminte ;;)

ruxi86
07.06.2010, 08:23:34
Salutare fetelor!!

www.vimeo.com/12115049 (http://www.vimeo.com/12115049)

Sanda, ai fost superba! Casa de piatra si multa fericire! Videoclipul e tare mumos si asteptam mai multe poze cand faci rost de ele! :*

Biu, bine ai revenit printre noi :*
Te asteptam cu poze cand ai timp sa mai admiram si noi o alta mireasa frumoasa :D

dianaruxi
07.06.2010, 10:06:13

hey biulino, cum fu ?

Te ai intors....astept sa vad poze si evantaiele tale.....dar si mascutele facute de ea daca are cineva poze.

:">
uite am scos eu pozele trimise de ea de pe tel.

evantaiul mi l-a trimis deja, am vazut vreo doua poze, a iesit super, e acasa la mama ma asteapta.

Arahne
07.06.2010, 10:14:00
ce dragute sunt! Iti tin pumnii sa-ti iasa totul perfect. bafta

criston84
07.06.2010, 10:38:49
Salutare fetelor!!

www.vimeo.com/12115049

Felicitari Sanda pentru nunta , frumos videoclip sunteti superbi.
Casa de piatra va doresc si multa fericire:)

Reni0921
07.06.2010, 11:04:27
Biu, cat ne mai tii in suspans ;)) ?
poze cand ne arati si tu :D ?

ruxi86
07.06.2010, 11:23:15

Foarte frumoase mascutele. O sa faci senzatie cu asa marturii! Bafta multa la ultimele pregatiri si sa iasa totul asa cum iti doresti!

Arcee
07.06.2010, 14:40:12
hey biulino, cum fu ?

evantaiul mi l-a trimis deja, am vazut vreo doua poze, a iesit super, e acasa la mama ma asteapta.
Foarte frumoase mascutele ruxi de-abia astept sa e vad mireasa...Inca nu-mi vine sa cred ca "am scapat" toate...

norishor
07.06.2010, 14:41:46
Salutare doamnelor!

Sannda, ai fost superba! E deosebit clipul vostru, romantic. Ti-a iesit minunat buchetul! Felicitari si casa de piatra!
Biu, bine ai revenit! Sa ne pui poze neaparat ca nu mai putem de curiozitate! :D Povestea suna super. :)
Dianaruxi, stiu prin ce treci acum, dar mai ai atat de putin si vine momentul mult asteptat. Abia astept sa te vad mireasa ... pt ca sunt super, atat rochita cat si pantofiorii albastri, aaa, si marturiile! Te pup si spor la pregatiri!
Eu s-ar putea maine sa primesc pozele. Abia astept! Promit sa postez cateva.

Ma simt tare bine in noua postura...de sotie!:-$ Voi cum sunteti?

dianaruxi
07.06.2010, 14:51:30
da mai am si eu un pic, azi e ultima zi de liniste ca de maine intru in priza. va pup eu am avion azi la 7 ma duc acasa.

ruxi86
07.06.2010, 14:52:48
Salutare doamnelor!

Sannda, ai fost superba! E deosebit clipul vostru, romantic. Ti-a iesit minunat buchetul! Felicitari si casa de piatra!
Biu, bine ai revenit! Sa ne pui poze neaparat ca nu mai putem de curiozitate! :D Povestea suna super. :)
Dianaruxi, stiu prin ce treci acum, dar mai ai atat de putin si vine momentul mult asteptat. Abia astept sa te vad mireasa ... pt ca sunt super, atat rochita cat si pantofiorii albastri, aaa, si marturiile! Te pup si spor la pregatiri!
Eu s-ar putea maine sa primesc pozele. Abia astept! Promit sa postez cateva.

Ma simt tare bine in noua postura...de sotie!:-$ Voi cum sunteti?

Te asteptam cu pozele maine, atunci :D

Si eu ma simt tare bine in postura de sotie. De fapt, inca nu a aparut nici o schimbare fata de postura anterioara, in afara de schimbarea numelui si noul buletin :))

In rest, la noi este agitatie multa si stres, pt ca ne-am apucat de casuta noastra, mai bine zis etajul nostru, ca facusem o pauza pe parcursul pregatirilor de nunta si acum am reluat amenajarea etajului. Si e nebunie mare la noi, ca trebuie practic totul facut de la zero: pereti, izolatie, instalatii sanitare si termice, gresie, faianta, mobila, restul aparaturilor; asteptam echipa de constructori sa vina in 2 saptamani si speram cam in 2-3 luni sa ne mutam si noi in casuta noastra.

da mai am si eu un pic, azi e ultima zi de liniste ca de maine intru in priza. va pup eu am avion azi la 7 ma duc acasa.

Sa ai un zbor linistit, Ruxi! Si te asteptam acasica la Bucale :D
Bafta multa la ultimele pregatiri si sa ne tii la curent cand mai ai timp sa intri, si mai ales sa nu ne uiti cu pozele :))
Iti urez de pe acum CASA DE PIATRA si multa multa fericire! Pupici!

dianaruxi
07.06.2010, 14:57:45
Te asteptam cu pozele maine, atunci :D

nd mai ai timp sa intri, si mai ales sa nu ne uiti cu pozele :))
Iti urez de pe acum CASA DE PIATRA si multa multa fericire! Pupici!
ms mult ruxi, sigur ca va pun poze doar nu am vb noi un an de zile si sa nu va pun poze la sfarsit. plus ca sunt ultima. doar n-o sa va las asa cu ochii in soare

dianaruxi
07.06.2010, 15:28:28
Asa asa, sa nu ne lasi cu ochii in soare :)
Si sper sa mai vorbim si de acum incolo, sa nu ne oprim aici. Oricum trebuie sa mai fim pe aici sa ajutam si miresicile de mai 2011 si tot asa :D
pai cred ca vom putea vb la offtopic de 2010 ca mi se pare ca dupa ce se incheie anul inchid si topicurile pe luni.

Arahne
07.06.2010, 21:24:18
ms mult ruxi, sigur ca va pun poze doar nu am vb noi un an de zile si sa nu va pun poze la sfarsit. plus ca sunt ultima. doar n-o sa va las asa cu ochii in soare
eu sunt ultima :-p

rroana
08.06.2010, 11:22:59
fostelor miresici...Doamnelor:">....
am si eu o rugaminte la voi[-o<...imi spuneti si mie va rog ce texte ati folosit pentru invitatiile de nunta:-\
O zi frumoasa!
Va pup!

Arahne
08.06.2010, 13:58:47
search pe google gasesti o gramada de exemple,mai poti intrba si unde iti faci invitatiile

dianaruxi
08.06.2010, 13:59:49
eu sunt ultima :-p
aoleo scuze arahne am uitat ca tu esti in iulie.

rroana
08.06.2010, 14:35:10
search pe google gasesti o gramada de exemple,mai poti intrba si unde iti faci invitatiile
multumesc de raspuns..
eu vreau ceva simplu si frumos..dar parca si altceva...nu stiu...ceva care sa nu fie prea uzual..

ruxi86
08.06.2010, 15:43:08
multumesc de raspuns..
eu vreau ceva simplu si frumos..dar parca si altceva...nu stiu...ceva care sa nu fie prea uzual..

Uite aici un topic special facut pt texte de invitatii si gaseesti aici cate vrei, sper sa gasesti ceva sa iti placa si care sa iti satisfaca dorintele:

http://www.miresici.ro/showthread.php?t=400

Spor la miresit!

Arahne
08.06.2010, 15:45:46
aoleo scuze arahne am uitat ca tu esti in iulie.
pas de probleme (parca asa ii zice-franceza mea e cam ruginita) :-p. Cum stai cu pregatirile?

norishor
08.06.2010, 16:33:54
Buna doamnele mele!
Am primit si eu pozele, in sfarsit! Va arat si voua cateva, sper sa va placa!

Dianaruxi ce trece timpul! A venit si nunta ta! Abia asteptam poze si de la tine.>:D<
Arahne...tu esti ultima, ai dreptate. Chiar sunt curioasa cum va fi la tine. Abia astept sa te vad cu rochita ta deosebita. Tu ce mai faci? Nu ne mai spui nimic de tine? Ce mai ai de facut?>:D<

Arahne
08.06.2010, 16:52:01
Buna doamnele mele!

Dianaruxi ce trece timpul! A venit si nunta ta! Abia asteptam poze si de la tine.>:D<
Arahne...tu esti ultima, ai dreptate. Chiar sunt curioasa cum va fi la tine. Abia astept sa te vad cu rochita ta deosebita. Tu ce mai faci? Nu ne mai spui nimic de tine? Ce mai ai de facut?>:D<
ce draguta esti!!! Semeni cu actrita aia din twilight :x Freza cum ai tu vreau sa-mi fac si eu, dar cu suvite pe fata. Pai nu prea ma facut nimic am impartit majoritatea invitatiilor ( si cum sunt blonda am comandat cu 20 mai multe adica 150), acum mesteresc la niste manusi sa se potriveasca cu rochia dar nu prea imi ies.
astea-s invitatiile, pe masura ce tragi intra mirii in casa
http://img121.imageshack.us/gal.php?g=imgsz.jpg

norishor
08.06.2010, 17:27:08
ce draguta esti!!! Semeni cu actrita aia din twilight :x Freza cum ai tu vreau sa-mi fac si eu, dar cu suvite pe fata. Pai nu prea ma facut nimic am impartit majoritatea invitatiilor ( si cum sunt blonda am comandat cu 20 mai multe adica 150), acum mesteresc la niste manusi sa se potriveasca cu rochia dar nu prea imi ies.
astea-s invitatiile, pe masura ce tragi intra mirii in casa
http://img121.imageshack.us/gal.php?g=imgsz.jpg

Multumesc pt aprecieri!
Ce fain de tine, inca esti relaxata. Vei intra si tu in stress, cand vei avea mai putin de o luna. Bucura-te cat mai poti. Si noi am comandat mai multe invitatii decat am avut nevoie. Mai bine sa ramana decat sa nu ajunga. Ale noastre au fost si ieftine si nu ne-am facut probleme.
Sunt super invitatiile voastre si interesante. Sa va aduca multi invitati. :)
Ma tot mir de cata rabdare poti sa ai. Noi ne-am chinuit cu paharele, casuta de dar plus funditele de la place carduri si cosuletele pt petale si ne-am saturat de migalit. Felicitari si sper sa iti iasa manusile asa cum iti doresti.

Te pup si spor la miresit!

dianaruxi
08.06.2010, 17:39:21
pas de probleme (parca asa ii zice-franceza mea e cam ruginita) :-p. Cum stai cu pregatirile?
uite acum faceam listele de invitati, si aranjarea la mese. si astept sa-mi vina place cardurile sa le scriu si sa le duc la restaurant, si pe vineri imi vin si marturiile, maine cred ca dau o tura la doraly. ce pavilion era cel cu nunti? P6?

shiny_star
08.06.2010, 19:03:56
ce frumoasa ai fost! Minunate pozele. Imi spui te rog de unde ti-ai luat accesoriul pt par, m-ar interesa pt sora mea ca are si ea nunta peste putin timp si ar vrea sa-si faca si ea parul asa. :*

Arcee
08.06.2010, 19:50:16
Buna doamnele mele!

Norishor ce frumoasa ai fost!! Sa fiti fericiti o mie de ani! :* ...eu inca mai astept pozele de la foto:((

norishor
08.06.2010, 20:04:59
Norishor ce frumoasa ai fost!! Sa fiti fericiti o mie de ani! :* ...eu inca mai astept pozele de la foto:((

Multumesc! :"> La fel va dorim si voua!
Stiu cum e sa astepti dupa poze, am zis ca imbatranesc pana le primesc. L-am tot batut la cap pe fotograf sa imi dea macar o parte din ele. Mai avea cateva de prelucrat.
Vor veni si pozicile voastre si atunci...sa nu uiti sa le postezi. :D

Arahne
08.06.2010, 20:28:37
Multumesc! :"> La fel va dorim si voua!
Stiu cum e sa astepti dupa poze, am zis ca imbatranesc pana le primesc. L-am tot batut la cap pe fotograf sa imi dea macar o parte din ele. Mai avea cateva de prelucrat.
Vor veni si pozicile voastre si atunci...sa nu uiti sa le postezi. :D
Daca sughiti sa stii ca eu te pomenesc :-p
Ala-i parul tau natural? ai cumva o poza fara voal din lateral sau de la spate?

norishor
08.06.2010, 20:56:15
Daca sughiti sa stii ca eu te pomenesc :-p
Ala-i parul tau natural? ai cumva o poza fara voal din lateral sau de la spate?

Da, e parul meu. Am poze doar cu voalul. Atasez acum cateva. Sper ca te-am putut ajuta!

Te pup!

manu08
08.06.2010, 21:23:04
Da, e parul meu. Am poze doar cu voalul. Atasez acum cateva. Sper ca te-am putut ajuta!

Te pup!

Buna si Casa de Piatra!

Sper sa nu va deranjeze k va citesc si eu si ma inspir de la voi,cele care ati trecut prin stresul nuntii!
Vreau sa te intreb cum ti-ai prins voalul...a avut el pieptan sau cu clame???:*

norishor
08.06.2010, 21:47:47
Buna si Casa de Piatra!

Sper sa nu va deranjeze k va citesc si eu si ma inspir de la voi,cele care ati trecut prin stresul nuntii!
Vreau sa te intreb cum ti-ai prins voalul...a avut el pieptan sau cu clame???:*

Nici vorba sa ma deranjeze! Iti multumesc si pt urari!
Voalul a avut pieptan si a fost prins si cu agrafe. Nu s-a miscat nici un milimetru in noaptea aia. A fost foarte bine prins. La fel si diadema.
Spor la miresit!>:D<

manu08
08.06.2010, 21:51:39
Nici vorba sa ma deranjeze! Iti multumesc si pt urari!
Voalul a avut pieptan si a fost prins si cu agrafe. Nu s-a miscat nici un milimetru in noaptea aia. A fost foarte bine prins. La fel si diadema.
Spor la miresit!

Merci frumos>:D<

atreya
08.06.2010, 22:11:14
Foarte frumoase mascutele. O sa faci senzatie cu asa marturii! Bafta multa la ultimele pregatiri si sa iasa totul asa cum iti doresti!

heyyy....super pozele!!!
casa de piatra!

pupici:)

dianaruxi
08.06.2010, 23:17:54
nori ai o claie de par in cap, felicitari!!!!!! as vrea si eu claia ta, eu chelesc treptat in fata. este superb parul tau. si nu mai stiu dc ti-am zis sau nu casa de piatra!!!

ruxi86
09.06.2010, 08:46:58
Buna doamnele mele!

CASA DE PIATRA, Nori si multa multa fericire! Foarte frumoasa ai fost, coafura imi place tare mult!

heyyy....super pozele!!!
casa de piatra!

pupici:)

Multumesc mult de urari! Casa de piatra si tie si multa multa fericire! :*
Si inca mai asteptam poze cu tine miresica, nu scapi sa stii :-p

sttefi
09.06.2010, 12:00:34
Foarte frumoase pozele.. tot ce va doriti si multi, multi copii :-p

Abia le astept si eu pe ale mele...cele oficiale :)

Urmeaza miresica noastra de iunie, nu? :)

dianaruxi
09.06.2010, 15:09:49
Da eu urmez dar sunt super nervoasa, azi dimineata m-am trezit iar cu rosu in gat, imi vine sa bat pe cineva, de fiecare data la petreceri eu trebuie sa fiu cu flegmon ca daca nu sunt nu e bine, la civila am ajuns la spital a doua zi aici poate ajung in timpul. :gen_01::gen_01::gen_01::gen_01::gen_01::gen_21::g en_21::gen_21::gen_21::gen_20::gen_20::gen_20::gen _20:

norishor
09.06.2010, 16:11:44
Ma bucur ca va plac si voua pozele si va multumesc pt aprecieri! >:D<

Dianaruxi, imi pare nespus de rau ca te necajeste gatul. Sper sa iti revii pana in ziua nuntii. Si eu am avut parte de o sperietura. Mie mi-a aparut un herpes cu o saptamana inainte de nunta, de am zis ca mor. Din fericire mi-a trecut pana atunci. Sper sa ti se intample si tie la fel. Dupa nunta neaparat sa mergi la doctor sa iti dea un tratament ceva sau sa iti scoata amigdalele. Multa sanatate si spor la pregatiri! Sa ai grija de tine!

>:D<

Arahne
09.06.2010, 16:20:25
Da eu urmez dar sunt super nervoasa, azi dimineata m-am trezit iar cu rosu in gat, imi vine sa bat pe cineva, de fiecare data la petreceri eu trebuie sa fiu cu flegmon ca daca nu sunt nu e bine, la civila am ajuns la spital a doua zi aici poate ajung in timpul. :gen_01::gen_01::gen_01::gen_01::gen_01::gen_21::g en_21::gen_21::gen_21::gen_20::gen_20::gen_20::gen _20:
mamaaa flegmom la varsta ta? (ala apare mai ales la copii) Norishor are dreptate ar trb sa-ti scoti amigdalele daca nu ai facut-o deja, baga rapid antiinflamatoare nesteroidiene antibiotice si descongestionante. Bafta!

lore_edana
10.06.2010, 01:26:09
rain_girl asteptam cu mare nerbdare pozele de la nunta!!!pusy:*

dianaruxi
10.06.2010, 02:03:23
mamaaa flegmom la varsta ta? (ala apare mai ales la copii) Norishor are dreptate ar trb sa-ti scoti amigdalele daca nu ai facut-o deja, baga rapid antiinflamatoare nesteroidiene antibiotice si descongestionante. Bafta!
am fost deja la doctor si mi-a dat flamexin, si un antibiotic care a zis el ca e super puternic. si m-au programat la operatie in fr, dar dupa nunta, si am facut doua pana acum. unul dupa civila, duminica eram in spital si unul inainte de civila. deci nu e doar pt copii mici.

sttefi
10.06.2010, 11:45:26
am fost deja la doctor si mi-a dat flamexin, si un antibiotic care a zis el ca e super puternic. si m-au programat la operatie in fr, dar dupa nunta, si am facut doua pana acum. unul dupa civila, duminica eram in spital si unul inainte de civila. deci nu e doar pt copii mici.

Lasa ca te va ajuta Dumnezeu sa ai o zi minunata si sa nu te supere nimic.
Iti tinem pumnii...abia astept sa te vad :)
tic..tac...sa vezi cum trece....mie nu-mi vine sa cred ca sambata facem deja 2 saptamani :(, ce repede a trecut...

Biu
11.06.2010, 10:18:29
>:D<dianaruxi bafta pe maine, sa ai o zi superbaaaaaaaaaa >:D<>:D<:rocking::gen_05:

Arcee
11.06.2010, 12:12:29
>:D<dianaruxi bafta pe maine, sa ai o zi superbaaaaaaaaaa >:D<>:D<:rocking::gen_05:
Biu nu ne pui si noua poze cu tine??/:)

Biu
11.06.2010, 12:14:11
Biu nu ne pui si noua poze cu tine??/:)

sper sa am timp maine sa urc din ele pe picassa. recunosc ca am primit o parte din poze ;-)

Arcee
11.06.2010, 12:16:56
sper sa am timp maine sa urc din ele pe picassa. recunosc ca am primit o parte din poze ;-)
suuper.. de-abia astept..eu inca nu le-am primit pe ale mele:(( am primit doar filmarea

ruxi86
11.06.2010, 12:54:34

Foarte frumoasa poza cu voi 2 din semnatura! Abia astept sa vad mai multe poze de la nunta ta!

suuper.. de-abia astept..eu inca nu le-am primit pe ale mele:(( am primit doar filmarea

Roxy, abia astept sa vad si de la tine mai multe pozici.
Aseara am primit si eu filmarea, 4 dvd-uri. Eu nu am reusit sa vad decat 1 singur DVD, sotul a stat pana tarziu si le-a vazut pe toate si mi-a zis ca a iesit super nunta si ca toata lumea s-a distrat, a dansat :))
Pe primul DVD am si un clip care este rezumatul nuntii insa nu stiu unde si cum as putea sa il incarc ca sa vi-l arat si voua.

Arcee
11.06.2010, 13:08:21
Foarte frumoasa poza cu voi 2 din semnatura! Abia astept sa vad mai multe poze de la nunta ta!

Aseara am primit si eu filmarea, 4 dvd-uri. Eu nu am reusit sa vad decat 1 singur DVD, sotul a stat pana tarziu si le-a vazut pe toate si mi-a zis ca a iesit super nunta si ca toata lumea s-a distrat, a dansat :))
Pe primul DVD am si un clip care este rezumatul nuntii insa nu stiu unde si cum as putea sa il incarc ca sa vi-l arat si voua.
Si eu am 3 dvd-uri si tot la asta ma chinui. Incerc sa transform fisierul de pe dvd in mp4 sau avi si sa-l tai.. nu stiu s vad ce o iesi.. acum google-uiesc dupa programele:D te anunt daca reusesc ceva

dianaruxi
11.06.2010, 13:11:04
mi-a trecut durerea de gat, si acum fac o lista cu melodii pt dj, va multumesc pt urari, va pup.

Arcee
11.06.2010, 13:23:32
mi-a trecut durerea de gat, si acum fac o lista cu melodii pt dj, va multumesc pt urari, va pup.
Ce ma bucur ca te simti mai bine.... Sa ai parte maine de o nunta de vis, sa dansezi, sa zambesti si sa nu lasi nimic si pe nimeni sa-ti umbreasca ziua...>:D<

Biu
11.06.2010, 13:35:03

de ce nu rugati cameramanul sa vi-l urce pe vimeo? ca doar ei asta fac toata ziua

ruxi86
11.06.2010, 13:48:33
Si eu am 3 dvd-uri si tot la asta ma chinui. Incerc sa transform fisierul de pe dvd in mp4 sau avi si sa-l tai.. nu stiu s vad ce o iesi.. acum google-uiesc dupa programele:D te anunt daca reusesc ceva

Da, te rog, daca gasesti ceva, anunta-ma si pe mine. O sa vad ce reusesc sa fac si eu cand ajung acasa ca nu am cu mine la birou DVD-urile.

de ce nu rugati cameramanul sa vi-l urce pe vimeo? ca doar ei asta fac toata ziua

Uite la asta nu m-am gandit, oricum sapt viitoare ma vad iar cu fotograful si am sa il rog sa imi spuna cum putem face, pt ca numele sau nr de telefon al cameramanului nu-l stiu, fotograful a venit cu el si eu de tratat, am tratat numai cu fotograful.

Arcee
11.06.2010, 14:11:19
Ok.. am reusit cu prima parte..clipul.. nu se vede prea bine pt ca e convertit...urmaeaza in curand si dansul..;-) http://www.youtube.com/watch?v=fDtRWgshYJk

ruxi86
11.06.2010, 15:29:35
Ok.. am reusit cu prima parte..clipul.. nu se vede prea bine pt ca e convertit...urmaeaza in curand si dansul..;-) http://www.youtube.com/watch?v=fDtRWgshYJk

Foarte frumoasa nunta ai avut, Roxicule! Casa de piatra inca odata! Super super, mi-a placut tare mult filmuletul! >:D<

Arcee
11.06.2010, 15:56:22
Foarte frumoasa nunta ai avut, Roxicule! Casa de piatra inca odata! Super super, mi-a placut tare mult filmuletul! >:D<
Sarumana mult.. hai ca am reusit sa atasez si valsul8-}
http://www.youtube.com/watch?v=gBoYTkXjya0

maria1984
11.06.2010, 16:18:50
Foarte frumos valsul=D>=D>
Felicitari v-ati descurcat de minune...=D>=D>

Arahne
11.06.2010, 17:59:01
ce frumos ati dansat, felicitari!

roxi_libo
11.06.2010, 19:17:57
incredibil cat ati fost de frumosi!!!
felicitari! si CASA DE PIATRA!

ruxi86
11.06.2010, 21:14:28

Foarte frumos valsul, foarte reusit! Ati dansat superrrrr!

Acum am terminat de vazut toate DVD-urile, le copiez in calculator si ma apuc si eu sa prelucrez clipul ca sa il pot incarca pe youtube sa vi-l arat si voua.

marianamateescu
12.06.2010, 01:37:20
fetelor ce frumoase a-ti fost!!!

ma bucur ca aveti la ce sa va uitati... eu inca astept pozele si dvd-urile... asa imi trebuie daca imi pun prietenii la munca... si-au permis sa-mi spuna ca mai intarzie cu montajul ca sunt unii si altii de prin tara care se grabesc... etc...
pana le primesc si eu pe ale mele... ma uit la ale voastre! felicitari pt petreceri!

... de luna de miere nu zice nimeni nimic? noi abia ne-am intors din egipt - a fost de vis!!!
voi, care pe unde v-ati distrat?

va pup Doamnelor!;-)

angi300
12.06.2010, 08:46:58
... de luna de miere nu zice nimeni nimic? noi abia ne-am intors din egipt - a fost de vis!!!

va pup Doamnelor!;-)

noi din pacate nu am reusim sa plecam undeva...ne-am intors fiecare la lucru....si nici nu cred ca vom merge curand...da nu-i problema....eu tot cate o luna de miere am cand il vad pe sot..;)) cum face curat prin casa & co.

roxyaimi place coregrafia....imi place miscarea de la minutul 1.40 si incolo.

norishor
12.06.2010, 16:41:08
Salutare doamnelor!
Oare ce face Dianaruxi acum? Cred ca are niste emotii...dar sigur va fi bine!

Biu, am vizionat acum pozele tale de la nunta. NU AM CUVINTE!!!! SUPERB! Ai avut o nunta de vis. As avea cate ceva de spus de fiecare poza. Toate sunt minunate. Serios vorbesc. Casa de piatra inca o data!

Roxya, am vazut si eu filmuletul tau de la nunta si valsul. A iesit super! Va felicit pt vals, se vede ca ati lucrat mult la el. Ce fluiera audienta. :) V-ati descurcat bine amandoi. Eu inca nu am primit filmarea asa ca ma bucur si eu impreuna cu tine pt imagini. Sper sa fie si ale mele asa de faine. Te pup!

Marianamateescu, bine ai revenit! Noi nu am ajuns sa mergem inca in luna de miere pt ca ne-am schimbat buletinele si a durat o saptamana sa le primim si am inceput examenele. Nu e mare problema pt ca in august oricum aveam programata o excursie la Venezia si o vom numi, "luna de miere". :) Felicitari pt voi ca ti ajuns la Egipt. Si noua ne-ar fi placut sa mergem, dar sigur ajungem si noi odata. Ma bucut pt tine!>:D< Ati inceput proiectul bebe? Scrie ceva la semnatura ta.

Angi, felicitari pt sotul harnic! Si al meu e la fel. Suntem amandoua in luna de miere! :D Ne adaptam si noi vremurilor de criza. :D

Ruxi, abia astept sa vad clipul tau de la nunta!

Arahne, esti ultima miresica de mai ...cu extensie pana in iulie. Cu ce te mai ocupi? Ai reusit sa faci manusile? Spor la pregatiri!

Ne-am luat ieri masinaaaaa! Suntem tare bucurosi si fericiti! Avem tot ce ne trebuie acum.

Arahne
13.06.2010, 11:30:35
m-am tot chinuit sa le fac dar nu-mi ies pt ca imi trebuie saten elastic, dar mi-a venit o idee o sa iau niste manusi lungi cu degete din saten le tai si le fac cum vreau ;-)

Voi ce mai faceti? Ceva nou "in familie" decand v-ati casatorit?
Felicitari Nori pt masina!

Arcee
13.06.2010, 19:40:07
Am primit si eu cateva poze de la fotograf...poze in semnatura

dianaruxi
13.06.2010, 20:37:59
buna fetelor, ceva poze de la nunta a pus melek la topicul restaurantului. va pup

Reni0921
13.06.2010, 20:39:39
buna fetelor, ceva poze de la nunta a pus melek la topicul restaurantului. va pup
ti-am vazut pozele in picassa lui melek.
casa de piatra si muuuuuuuuulta fericire. ati fost doi frumosi.
rochia ta e superba!!!!

Roxya, la fel iti doresc si tie casa de piatra si multa fericire!!!!
si ai fost si tu fooooooarte frumoasa

rain_girl
13.06.2010, 22:25:46
Fetelor, multumesc tuturor pentru aprecieri:) si imi cer scuze ca n-am apucat sa prea mai raspund nimanui pe-aici...dar numai ce m-am intors din luna de miere;))...a fost tare frumos(poate pun mai tarziu niste poze in album)....acum ne-am intors si trebuie sa trecem la lucruri mai serioase...adica sa incepem sa ne cautam apartament...

fetelor ce frumoase a-ti fost!!!

ma bucur ca aveti la ce sa va uitati... eu inca astept pozele si dvd-urile... asa imi trebuie daca imi pun prietenii la munca... si-au permis sa-mi spuna ca mai intarzie cu montajul ca sunt unii si altii de prin tara care se grabesc... etc...
pana le primesc si eu pe ale mele... ma uit la ale voastre! felicitari pt petreceri!

va pup Doamnelor!;-)
;)) noi tot in Egipt am fost...

ce frumoasa ai fost! Minunate pozele. Imi spui te rog de unde ti-ai luat accesoriul pt par, m-ar interesa pt sora mea ca are si ea nunta peste putin timp si ar vrea sa-si faca si ea parul asa. :*
Scumpa mea...multumesc mult pentru compliment:) si tu ai fost o frumoasa...Cat despre accesoriul de par...nu stiu cat o sa te ajute ce-ti spun...Dar eu sunt o impatimita a accesoriilor de par....am colectie acasa:) Si pentru nunta imi doream ceva mai deosebit....si luni de zile am tot cautat....si cu doua saptamani inainte de nunta, mi-am dat seama ca n-o sa gasesc niciodata ceva asa cum imi doresc eu:(....asa ca mi-am facut curaj....si mi-am confectionat singura accesoriul de par...exact asa cum mi-l doream....si toata lumea a fost super incantata de el...mai ales EU!:)e adevarat ca mi-a luat vreo cinci zile sa-l termin...dar la sfarsit m-am indragostit de el... pun niste poze in care se vede mai bine sa ma laud:">

Reni0921
13.06.2010, 22:27:35
Fetelor, multumesc tuturor pentru aprecieri:) si imi cer scuze ca n-am apucat sa prea mai raspund nimanui pe-aici...dar numai ce m-am intors din luna de miere;))...a fost tare frumos(poate pun mai tarziu niste poze in album)....acum ne-am intors si trebuie sa trecem la lucruri mai serioase...adica sa incepem sa ne cautam apartament...

;)) noi tot in Egipt am fost...

Scumpa mea...multumesc mult pentru compliment:) si tu ai fost o frumoasa...Cat despre accesoriul de par...nu stiu cat o sa te ajute ce-ti spun...Dar eu sunt o impatimita a accesoriilor de par....am colectie acasa:) Si pentru nunta imi doream ceva mai deosebit....si luni de zile am tot cautat....si cu doua saptamani inainte de nunta, mi-am dat seama ca n-o sa gasesc niciodata ceva asa cum imi doresc eu:(....asa ca mi-am facut curaj....si mi-am confectionat singura accesoriul de par...exact asa cum mi-l doream....si toata lumea a fost super incantata de el...mai ales EU!:)e adevarat ca mi-a luat vreo cinci zile sa-l termin...dar la sfarsit m-am indragostit de el... pun niste poze in care se vede mai bine sa ma laud:">
si ne spui si noua cum l-ai facut :P ?

rain_girl
13.06.2010, 22:34:35
si ne spui si noua cum l-ai facut :P ?
Pai e destul de greu de explicat:) am cumparat un fel de sarma argintie foarte subtire si asa...zimtata...si am folosit perlute albe...In total au fost 20 de randuri...si fiecare rand are vreo 3 fire de sarma...pe care le-am invartit cumva...nu prea stiu cum as putea explica:)))

Reni0921
13.06.2010, 22:36:07
Pai e destul de greu de explicat:) am cumparat un fel de sarma argintie foarte subtire si asa...zimtata...si am folosit perlute albe...In total au fost 20 de randuri...si fiecare rand are vreo 3 fire de sarma...pe care le-am invartit cumva...nu prea stiu cum as putea explica:)))
am cam prins idea :)
si ce sistem de prindere le-ai pus :) ?
nu ti s-o incalcit de par?

rain_girl
13.06.2010, 22:48:55
am cam prins idea :)
si ce sistem de prindere le-ai pus :) ?
nu ti s-o incalcit de par?
La spate i-am pus un fel de panglici ca sa se poata lega...Nu mi s-a incalcit deloc de par:)

Reni0921
13.06.2010, 22:50:31
La spate i-am pus un fel de panglici ca sa se poata lega...Nu mi s-a incalcit deloc de par:)
am inteles :)
chiar ca a fost usor de facut :)
iar rezultatul a fost super :)
mai vrem poze de la tine :D:D:D:D
pentru machiaj cat ai platit de aceasta data :) ?

rain_girl
13.06.2010, 23:09:08
am inteles :)
chiar ca a fost usor de facut :)
iar rezultatul a fost super :)
mai vrem poze de la tine :D:D:D:D
pentru machiaj cat ai platit de aceasta data :) ?
Pai machiajul si parul au fost 400:) iar poze nu prea am mai primit nici eu...dar am pus pozele pe care le aveam in semnatura in picasa daca vrei sa le vezi:) oricum inca nu sunt cele oficiale:)

andrea85
13.06.2010, 23:20:35
Pai machiajul si parul au fost 400:) iar poze nu prea am mai primit nici eu...dar am pus pozele pe care le aveam in semnatura in picasa daca vrei sa le vezi:) oricum inca nu sunt cele oficiale:)

Nu se deschide albumul tau...sau doar eu am probleme cu vizionarea pozelor tale?! :-s

Reni0921
13.06.2010, 23:22:20
eeeehhhhhhhh, tu crezi ca nu le-am vazut deja :D
te-am urmarit si pe site-ul fotografei tale :D:D:D

Nu se deschide albumul tau...sau doar eu am probleme cu vizionarea pozelor tale?! :-s
Andrea, vizionare placuta :)
http://picasaweb.google.com/dellyah13/MyPerfectHappyDay#

andrea85
13.06.2010, 23:40:37
eeeehhhhhhhh, tu crezi ca nu le-am vazut deja :D
te-am urmarit si pe site-ul fotografei tale :D:D:D

Andrea, vizionare placuta :)
http://picasaweb.google.com/dellyah13/MyPerfectHappyDay#

Mersi, acum le-a vazut si eu ;-)...rain_girl ai fost minunata, machiaj, par, rochita, buchet...absolut tot superb. :)

Reni0921
13.06.2010, 23:50:01
Mersi, acum le-a vazut si eu ;-)...rain_girl ai fost minunata, machiaj, par, rochita, buchet...absolut tot superb. :)
laaaasa, ca asa o sa fim si noi :D

sper :-s

andrea85
13.06.2010, 23:57:04
laaaasa, ca asa o sa fim si noi :D

sper :-s

Da, sper sa fie si la nunta noastra totul atat de perfect. ;;)

dianaruxi
14.06.2010, 00:46:26
am si eu cateva poze de la o matusa
http://picasaweb.google.com/dianaruxi/Nunta12Iunie2010#

norishor
14.06.2010, 00:57:34
Felicitari Dianaruxi! Ai fost superba! Mi-au placut mult si pozele cu aranjamentele. Casa de piatra draga si tot ce va doriti in noua voastra viata sa vi se implineasca!

Arahne, abia astept sa vad rezultatul proiectului "manusile" :D. Sunt sigura ca vor fi un succes. :)
La noi inca nu s-a intamplat nimic, in afara de masina, in viata noastra. Proiectul bebe il vom demara anul viitor poate. Acum ne bucuram de noul statut.
Cat mai ai mai exact? De ce nu iti pui un tiker? Bafta la pregatiri!

dianaruxi
14.06.2010, 01:00:25
nori iti multumesc, si felicitari pt masina sa o stapantiti sanatosi.

ruxi86
14.06.2010, 08:33:39

Ai fost superba, Ruxi! CASA DE PIATRA si multa fericire va doresc!
Eu am vazut si pozele care le-a pus Melek in albumul ei de pe picasa si ati fost superbe amandoua. Aranjamentele au fost foarte foarte frumoase. Buchetul imi place tare mult, si eventaiul tare reusit!

Am primit si eu cateva poze de la fotograf...poze in semnatura

Roxy, foarte frumoase pozele, superbeee la fel ca voi 2! Sa fiti fericiti si sa va iubiti 1000 de ani!
Foarte frumoasa sala amenajata! Abia astept sa o vad live ca urmeaza sa ma duc la o nunta in iulie acolo in sala Pella!

Arahne
14.06.2010, 09:43:32
Felicitari Ruxi!!!! A iesit super nunta ;-) maison en pierre (stiu ca nu se zice asa :-p )

Raingirl welcome back! Super ideea cu accesoriu ti-a iesit foarte bine

Nori nu-mi pun ticket ca ma streseaza, am tendinta sa ma stresez ca e prea putin timp. Nunta e pe 31 iulie :-SS

Arcee
14.06.2010, 14:55:27
Multumesc tuturor pt complimente ca nu stiu daca am apucat ca sunt cam ametita in ultima vreme.....
Arahne tu ne-ai mai ramas....cum stai cu pregatirile? dar cu emotiile?
Ruxi86 pe ce data te duci? eu le-am cunoscut pe miresicile de pe 3 si de pe 17:D
rain_girl.. ai radiat ca un inger.. casa de piatra si tie!
dianaruxi...iti mai zic inca o data casa de piatra si multa fericire.. a aratat de vis sala
norishor...felicitari pt masina! sa o stapaniti sanatosi si fara incidente
Biu.. super pozele, super decorul.. ai fost o frumoasa
...sper ca nu am uitat pe nimeni, daca a facut-o..mii de scuze si multi pupici :* :* :*

ruxi86
14.06.2010, 15:17:15
Multumesc tuturor pt complimente ca nu stiu daca am apucat ca sunt cam ametita in ultima vreme.....
Arahne tu ne-ai mai ramas....cum stai cu pregatirile? dar cu emotiile?
Ruxi86 pe ce data te duci? eu le-am cunoscut pe miresicile de pe 3 si de pe 17:D
dianaruxi...iti mai zic inca o data casa de piatra si multa fericire.. a aratat de vis sala
norishor...felicitari pt masina! sa o stapaniti sanatosi si fara incidente
Biu.. super pozele, super decorul.. ai fost o frumoasa
...sper ca nu am uitat pe nimeni, daca a facut-o..mii de scuze si multi pupici :* :* :*

Pe data de 3 ma duc la Nico. Vii si tu? Poate ne intalnim la restaurant :D

Arcee
14.06.2010, 15:30:39
Pe data de 3 ma duc la Nico. Vii si tu? Poate ne intalnim la restaurant :D
Nu, nu vin.. Pe nico am cunoscut-o la nunta mea.. a venit sa vada salasi sa vorbeasca cu managerul de acolo...e o draguta..:D

rain_girl
14.06.2010, 21:06:58
Multumesc tare mult:) chiar a fost frumos...dar sa stii ca n-au fost toate chiar perfecte...dar in ziua aia nici n-a mai contat asta;))

Raingirl welcome back! Super ideea cu accesoriu ti-a iesit foarte bine

Multumesc:) si mie mi-a placut...eram tare mandra cand toata lumea imi zicea ce dragutza chestie am pe cap;))

Multumesc tare mult:) am fost tare happy in ziua aia...nici sa zambesc nu mai puteam la un moment dat:) casa de piatra si tie:)

marianamateescu
16.06.2010, 01:35:21
fetelor.... ceva planuri de viitor? bebe? noi lucram... sper sa fie cu noroc!

va poop!

norishor
16.06.2010, 08:06:37
Multa bafta draga marianamateescu! Sper sa aveti un bebelus cat mai curand!
Noi mai asteptam putin. Poate la anul.

Arcee
16.06.2010, 10:29:51

va poop!

Mult noroc la "lucru" :D
Si noi vrem sa mai asteptam un an, doi.

Eu_miresica
16.06.2010, 10:37:20
Buna fetele !
V ati schimbat carnetul de conducere?
Nu reusesc sa ajung la politie si nu stiu exact ce acte sunt necesare.
Mersi!

vera_b
16.06.2010, 11:37:03
Buna fetele !
Mersi!

Buna,

Pt. preschimbarea permisului de conducere ai nevoie de:

1. permisul de conducere pe care il schimbi in original si copie xerox
2. cartea de identitate in original si copie
3. taxa de 68 RON platita la CEC sau BCR
4. o fisa a detinatorului de permis ce trebuie completata de tine , o poti descarca de aici http://www.prefecturabucuresti.ro/formulare/cat_view/53-formulare/39-permise-i-inmatriculri-auto.html
5. certificatul de casatorie in original si copie xerox

si cam atat

eu l-am schimbat ieri, in doua ore ar tb sa ti-l elibereze.

Sper ca ti-am fost de folos.

Te pup

Vera

Eu_miresica
16.06.2010, 11:40:09
Mersi pt rasuns!

Buna,

Pt. preschimbarea permisului de conducere ai nevoie de:

1. permisul de conducere pe care il schimbi in original si copie xerox
2. cartea de identitate in original si copie
3. taxa de 68 RON platita la CEC sau BCR
4. o fisa a detinatorului de permis ce trebuie completata de tine , o poti descarca de aici http://www.prefecturabucuresti.ro/formulare/cat_view/53-formulare/39-permise-i-inmatriculri-auto.html
5. certificatul de casatorie in original si copie xerox

si cam atat

eu l-am schimbat ieri, in doua ore ar tb sa ti-l elibereze.

Sper ca ti-am fost de folos.

Te pup

Vera

Geanina82
16.06.2010, 15:08:40

va poop!

multa bafta, sa fie de bine! >:D<

corina241
16.06.2010, 15:24:50
Frumoasele mele miresici de mai!!!!!!!Pana acum am stat pe forum si v-am admirat cat ati fost de frumoase,asteptand pozicile de la nea' foto:D care mi le-a adus dupa 2 saptamani si jumatate:((.Oricum faptul este consumat si sunt bucuroasa ca le am in sfarsit:).CASA DE PIATRA tuturor ,FERICIRE si MULTA IUBIRE pentru toata lumea!!!!!!!

ruxi86
16.06.2010, 15:45:08
Frumoasele mele miresici de mai!!!!!!!Pana acum am stat pe forum si v-am admirat cat ati fost de frumoase,asteptand pozicile de la nea' foto:D care mi le-a adus dupa 2 saptamani si jumatate:((.Oricum faptul este consumat si sunt bucuroasa ca le am in sfarsit:).CASA DE PIATRA tuturor ,FERICIRE si MULTA IUBIRE pentru toata lumea!!!!!!!

Foarte frumosi ati fost! Si din poze pare ca ati avut o super petrecere si v-ati distrat de minune! Asta ma bucura tare mult! Va doresc CASA DE PIATRA si multa multa fericire! >:D<

Arcee
16.06.2010, 16:56:46
Ai fost foarte frumoasa! Casa de piatra, multa fericire si sa va iubiti la fel de mult pana la adanci batraneti!! :*
nasa ta a avut rochie alba??:O

marianamateescu
17.06.2010, 01:29:04
multa bafta, sa fie de bine! >:D<

sa dea Dumnezeu!
[-o<
multumesc!

Buna fetele !
Mersi!

... dupa ce-ti schimbi permisul de conducere... in caz ca ai masina pe numele tau dar ti-ai schimbat numele si domiciliul, va trebui sa-ti schimbi si talonul de la masina.
... daca cumva masina era inregistrata pe numele tau dar pe alt judet o data cu schimbarea domiciliului - intr-un alt judet, va treb sa-ti schimbi si numarul de la masina - eu asa am patit: stateam in bucuresti si m-am mutat in cernica jud. ILFOV - evident alti bani alta distractie! a trebuit sa radiez masina de la sectorul in care era inscrisa si mutata la primaria cernica... cata birocratie!

bafta multa cu actele!

corina241
17.06.2010, 13:08:25
Daaa Ruxya 007...NASA mea a avut rochia ALBAL-)...Ce sa mai zic,daca asa a crezut ea de cuviinta...iar seara ,la restaurant s-a schimbat tot cu o rochie ALBA:D.

corina241
17.06.2010, 13:14:35
Scuze,roxya...cred ca treb sa facem toate pozele alb -negru si atunci era ok pt nasica(care era la a 4 a pereche de fini si cred ca avea cunostiinta despre toate aceste detalii...nu mai zic nimic,oricum parerea mea este ca nici ca invitat(a) nu te imbraci in rochie alba la o nunta:D.Va mai atasez cateva poze sa-mi treaca...:-p

corina241
17.06.2010, 13:19:51
Ai fost foarte frumoasa! Casa de piatra, multa fericire si sa va iubiti la fel de mult pana la adanci batraneti!! :*
nasa ta a avut rochie alba??:O
Mersi frumos pentru urari:x,ne iubim de vreo 9 ani,aveti 2 copii minunati(suntem "batranei"):-psi aceata binecuvantarea in fata lui D-zeu a fost ca o incununare a aceste iubiri.Ti-am raspuns mai sus la intrebare....:DTOT BINELE DIN LUME!!!!!!!!

dianaruxi
17.06.2010, 13:22:57
Daaa Ruxya 007...NASA mea a avut rochia ALBAL-)...Ce sa mai zic,daca asa a crezut ea de cuviinta...iar seara ,la restaurant s-a schimbat tot cu o rochie ALBA:D.
aha deci nici macar una dintre ele nu a fost alta culoare, ce dragut din partea ei. cred ca o linsam.

corina241
17.06.2010, 13:35:54
aha deci nici macar una dintre ele nu a fost alta culoare, ce dragut din partea ei. cred ca o linsam.
:suuuper:fff tare.Imi pare rau de un singur lucru ca in fff multe poze(majoritatea la biserica si dupa) am fost extrem de trista:(( pentru ca sincer,chiar m-a afectat.Am avut un shoc cand am vazut-o!!!!!!!Si,culmea,din ziua urmatoare nuntii s-a produs o schimbare ,o raceala mai bine zis.Poate s-a suparat ca m-am imbracat in rochie alba/:).In fine,eu nu consider ca am gresit cu nimic,am respectat aproape toate obiceiurile,ne-am facut datoria fata de ei prin diferite surprize placute ca sa nu simta ca o facem altfel decat din placere si bun simt.Sincer,daca as mai face nunta o data nu as schimba NIMIC!!!!!

cevafrumos
17.06.2010, 13:52:52
Scuze,roxya...cred ca treb sa facem toate pozele alb -negru si atunci era ok pt nasica(care era la a 4 a pereche de fini si cred ca avea cunostiinta despre toate aceste detalii...nu mai zic nimic,oricum parerea mea este ca nici ca invitat(a) nu te imbraci in rochie alba la o nunta:D.Va mai atasez cateva poze sa-mi treaca...:-p
dar nu trebuie sa iti faci griji pt asta ca oricat ar fi vrut sa fie mai frumoasa ca tine nu a reusit mai rau a facut sincer ca nu a iesitt deloc in evidenta ca "nasa" asa ca ......ai fost o frumoasa:x Casa de piatra!!!

rain_girl
17.06.2010, 13:56:12
Ai fost asa frumoasa si eleganta!!! :) Dar am fost de-a dreptul socata sa vad nasa mbracata in rochie alba lunga!!! Eu cred ca as fi trimis-o acasa sa se schimbe! Pai nu intreba nimeni cine e mireasa???
Si inca o chestie...sper sa nu te superi...dar la cat de frumoasa si finuta ai fost...fotografiile don't do you any justice:(...pacat...ai fi putut avea niste fotografii superbe la cat de frumosi ati fost...Si ce ma socheaza mai mult e ca fotograful a incercat sa va ia ochii cu tot felul de trucuri ieftine. Tu ziceai ca numai dupa 2 saptamani jumatate ai primit fotografiile...si esti suparata...Ei bine, eu prefer sa astept cele doua luni prevazute in contract ca sa primesc fotografiile...dar sa stiu macar ca sunt frumoase:) sper ca nu ai dat prea multi bani pe fotograf!

P.S. Poate nasa a uitat ce rol i-ai atribuit in cadrul nuntii...si o fi crezut ca e si ea una dintre flower girls (ca am vazut ca aveai fetitele imbracate in rochite albe):)))

dianaruxi
17.06.2010, 14:14:24
:suuuper:fff tare.Imi pare rau de un singur lucru ca in fff multe poze(majoritatea la biserica si dupa) am fost extrem de trista:(( pentru ca sincer,chiar m-a afectat.Am avut un shoc cand am vazut-o!!!!!!!Si,culmea,din ziua urmatoare nuntii s-a produs o schimbare ,o raceala mai bine zis.Poate s-a suparat ca m-am imbracat in rochie alba/:).In fine,eu nu consider ca am gresit cu nimic,am respectat aproape toate obiceiurile,ne-am facut datoria fata de ei prin diferite surprize placute ca sa nu simta ca o facem altfel decat din placere si bun simt.Sincer,daca as mai face nunta o data nu as schimba NIMIC!!!!!
nasa mea a fost o dulce, sau ma rog semi nasa, ca nu au dat cu subsemnatul la biserica. uite aici ce nasa faina am avut: http://picasaweb.google.ro/cristinanicolescu/NuntaRuxi12Iunie2010#5482234556630485314
La mine nici o invitata nu a purtat rochie alba

Arcee
17.06.2010, 14:35:28
corina... lasa..tu ai fost absolut superba, iar rusinea sa stii ca a fost a ei.. si ce daca ai purtat rochie alba? pt ca ai deja copii? prostii.... asa a vrut Doamne Doamne sa le oranduiasca... :*
eu am parte de o nasica foarte draguta care m-a intrebat ce culoare vreau sa-si faca rochia :))
http://picasaweb.google.ro/roxya007/Nunta#5482290754625418946

Geanina82
17.06.2010, 15:24:54
sa dea Dumnezeu!
[-o<
multumesc!

... dupa ce-ti schimbi permisul de conducere... in caz ca ai masina pe numele tau dar ti-ai schimbat numele si domiciliul, va trebui sa-ti schimbi si talonul de la masina.
... daca cumva masina era inregistrata pe numele tau dar pe alt judet o data cu schimbarea domiciliului - intr-un alt judet, va treb sa-ti schimbi si numarul de la masina - eu asa am patit: stateam in bucuresti si m-am mutat in cernica jud. ILFOV - evident alti bani alta distractie! a trebuit sa radiez masina de la sectorul in care era inscrisa si mutata la primaria cernica... cata birocratie!

bafta multa cu actele!

si cartea de indentitate a masinii trebuie updatata, ca si acolo e scris numele, am patit-o si eu... >:D<

Geanina82
17.06.2010, 15:26:28

e urat de tot, ma mir ca nu i-a atras nimeni atentia... [-(

oricum tu ai fost cea mai frumoasa! >:D<

Geanina82
17.06.2010, 15:33:15
nasa mea a fost o dulce, sau ma rog semi nasa, ca nu au dat cu subsemnatul la biserica. uite aici ce nasa faina am avut: http://picasaweb.google.ro/cristinanicolescu/NuntaRuxi12Iunie2010#5482234556630485314

cum adica? nu a venit la biserica? si cine v-a cununat? >:D<

dianaruxi
17.06.2010, 15:38:38
cum adica? nu a venit la biserica? si cine v-a cununat? >:D<
ba a venit, dar noi la biserica am avut martori pe fratii nostrii, pt ca ne-am cununat la catolica

Geanina82
17.06.2010, 18:21:52
ba a venit, dar noi la biserica am avut martori pe fratii nostrii, pt ca ne-am cununat la catolica

aaa, nu stiam ca e asa...

si varul meu s-a casatorit la catolici, dar a avut nasi ca si noi, probabil ca depinde de zona... >:D<

dianaruxi
17.06.2010, 19:17:48
aaa, nu stiam ca e asa...

si varul meu s-a casatorit la catolici, dar a avut nasi ca si noi, probabil ca depinde de zona... >:D<
nu depinde, nasii se pun la noi la romani ca si noua ne zisese, dar ne-a zis ca nasi sunt din punctul nostru de vedere ca din punctul de vedere al bisericii sunt doar martori, doar la botez ai nevoie obligatorie de nasi.

Geanina82
17.06.2010, 19:43:08
nu depinde, nasii se pun la noi la romani ca si noua ne zisese, dar ne-a zis ca nasi sunt din punctul nostru de vedere ca din punctul de vedere al bisericii sunt doar martori, doar la botez ai nevoie obligatorie de nasi.

am inteles acum, chiar nu stiam... >:D<

corina241
17.06.2010, 19:43:36
. uite aici ce nasa faina am avut: http://picasaweb.google.ro/cristinanicolescu/NuntaRuxi12Iunie2010#5482234556630485314
La mine nici o invitata nu a purtat rochie alba[/QUOTE]
Felicitari!Nu a fost intentia mea de a ma victimiza,cu atat mai putin sa starnesc comentarii de genul "uite aici ce nasa faina am avut"....

dianaruxi
17.06.2010, 20:26:14
. uite aici ce nasa faina am avut: http://picasaweb.google.ro/cristinanicolescu/NuntaRuxi12Iunie2010#5482234556630485314
Felicitari!Nu a fost intentia mea de a ma victimiza,cu atat mai putin sa starnesc comentarii de genul "uite aici ce nasa faina am avut"....[/QUOTE]
nu stiu care e problema ta, eu doar voiam sa o laud nitel pe nasa mea. chiar nu imi dau seama cu ce te-a ofensat comentariul meu.

norishor
17.06.2010, 21:41:51
Corina, vreau sa te felicit inca o data, pt ca ai fost o mireasa foarte eleganta si stilata! =D>
Referitor la nasa, am observat si eu in poze ca era imbracata in alb, insa credeam ca asa ati stabilit impreuna sa poarte si ea rochie alba, de aceea n-am zis nimic. Azi cand am citit ce ati vorbit, nu mi-a venit sa cred.
Imi pare rau daca te-a intristat nasa voastra, insa ma bucur ca pana la urma ti-ai revenit si nu ai lasat-o sa iti strice buna-dispozitie din timpul nuntii. E normal cum te-ai simtit cand ai vazut-o pt ca nimeni nu se asteapta la asa ceva. Numai o femeie care nu cunoaste bunele maniere sau care este rau intentionata face asa ceva. Ma bucur ca totul a iesit asa cum ai visat si ca, exceptand acest mic inconvenient, a fost o nunta frumoasa.
Sa stai linistita ca e dreptul tau sa imbraci ce rochie doresti la nunta ta. Nasa nu are ce comenta referitor la preferintele tale. E chiar culmea femeia asta. Imi pare rau ca te-a facut sa te simti aiurea chiar si a doua zi! Important e ca v-a placut, tie si mirelui. Asta e cel mai important. :)

Imi place mult poza cu voi langa limuzina si cea cu d-soarele de onoare. Aaa, superbe miresicile mici. Ca doua papusi. :) Casa de piatra draga Corina si multa fericire atat pt voi doi ca si cuplu cat si ca parinti! Sa va traiaca si copilasii!>:D<

sttefi
18.06.2010, 10:00:22

Voi ati fost foarte frumosi si din poze pareti foarte fericiti. E tot ce conteaza...

Oricum nu stiu ce relatie ai cu ea, dar clar e o nesimtita (scuza-ma, dar nu ma pot abtine). Eu cred ca faceam o criza de nervi...si cum a mai zis o exmiresica de aici...o trimiteam acasa sa se schimbe :-w

Dar intr-un fel e bine cum ai reactionat si tu...si ai tratat cu indiferenta problema, ca asta doare cel mai tare. Si stai linistita, in fata tuturor, ea a avut de pierdut la faza asta, nu tu. Suntem alaturi de tine....pupiciiiiiiiiiiii:*:*

angi300
18.06.2010, 12:58:59
CASA DE PIATRA dianaruxi, corina, norishor sunteti frumoase! v-am admirat pozele!

si eu am de asteptat dupa poze....cam 3 sapt, cred.:(( na, asta e...duminica am avut tdd, doamne cat m-am putut distra. paul o fost mai retinut (cum sa intre el in apa cu costumul) dar nu l-a tinut mult.:D. din pacate doar in apa, la o cariera si prin lanuri de grau...porumb am reusit sa facem poze. m-am inspirat si eu din pozele puse pe miresici pt tdd...si ne-am dus si noi cu o undita si am facut pozele respective....poza cu acel cutit cum baiatul il tine la spate....

in rest legat de viata de familie....inca ma obisnuiesc cu notiunea de "sot". cred ca il iubesc mai mult acuma decat in perioada cat imi era prieten....

sa aveti un week frumos!

corina241
18.06.2010, 16:30:08
Felicitari!Nu a fost intentia mea de a ma victimiza,cu atat mai putin sa starnesc comentarii de genul "uite aici ce nasa faina am avut"....
nu stiu care e problema ta, eu doar voiam sa o laud nitel pe nasa mea. chiar nu imi dau seama cu ce te-a ofensat comentariul meu.[/QUOTE]

Te inteleg perfect ca vrei sa-ti lauzi nasa,foarte dragutza dealtfel.....Sunt convinsa ca este o persoana extraordinara si ,crede-ma,aceleasi sentimente le-as fi avut si eu fata de nasa mea,dar sincer acum este proaspata imaginea cu ea imbracata in ALB...iar comentariul tau "uite aici ce nasa faina am avut" ar trebui sa i-l dedic ei aratandu-i-l....ooofff.C'est la vie!!!!!
P.S.scuze,poate ca l-am crezut tendentios si la adresa mea....:)>-

corina241
18.06.2010, 16:44:01
in rest legat de viata de familie....inca ma obisnuiesc cu notiunea de "sot". cred ca il iubesc mai mult acuma decat in perioada cat imi era prieten....

sa aveti un week frumos![/QUOTE]

:x:x:xImportant este sa ne iubim si mai mult,odata cu trecerea timpului...Pot sa spun ca si noi ne-am iubit mai mult dupa fiecare eveniment important din viata noastra,copiii ne-au adus fericirea deplina(ne-am creat o lume a nostra si ne simtim minunat):x:x:x:x
S-a vazut ca v-ati distrat pe cinste<:-P
,tortul a fost superb,iar ideea cu pantofii albastri>:D<CASA DE PIATRA!!!!!!!

dianaruxi
18.06.2010, 19:58:41
nu stiu care e problema ta, eu doar voiam sa o laud nitel pe nasa mea. chiar nu imi dau seama cu ce te-a ofensat comentariul meu.

Te inteleg perfect ca vrei sa-ti lauzi nasa,foarte dragutza dealtfel.....Sunt convinsa ca este o persoana extraordinara si ,crede-ma,aceleasi sentimente le-as fi avut si eu fata de nasa mea,dar sincer acum este proaspata imaginea cu ea imbracata in ALB...iar comentariul tau "uite aici ce nasa faina am avut" ar trebui sa i-l dedic ei aratandu-i-l....ooofff.C'est la vie!!!!!
P.S.scuze,poate ca l-am crezut tendentios si la adresa mea....:)>-[/QUOTE]

nu sincer doar voiam sa o laud pe a mea, ca atat de mult mi-a placut de ea incat acum poze peste tot cu rochia ei mov, asa o surpriza placuta mi-a facut, nu a fost nimic rautacios la adresa ta.

beanna
19.06.2010, 12:30:54

Sa stii ca si eu am fost oarecum supi cand am vazut ca una din nase avea costumas alb, dar ce ai patit tu este peste orice asteptari...chiar ca e penibil si imi imaginez cat ai fost de dezamagita. In schimb, ai fost o mireasa foarte frumoasa si o mamica foarte sexy.Casa de piatra!

Biu
19.06.2010, 14:40:22
am primit si eu poze de la civila. le-am pus in semnatura.
@ dianaruxi : foarte frumoase pozele de la civila :*:*:*, abia astept pozele de la nunta, ati fost amandoi foarte frumosi.

eu am o mare mare problema. nu am facut poze doar eu cu familia la nunta, am realizat abia cand am vazut toate pozele. unde mi-a fost capul ???? in nori cred ! acum voi avea ttd in iulie, si o pun pe mama sa mearga la coafor si sa ne facem cateva poze, asa ceva nu se poate, ce ciuda mi-a putu fi cand mi-am dat seama, ceva incredibillllllllll

denisa86
19.06.2010, 15:19:34
@ dianaruxi : foarte frumoase pozele de la civila :*:*:*, abia astept pozele de la nunta, ati fost amandoi foarte frumosi.

eu am o mare mare problema. nu am facut poze doar eu cu familia la nunta, am realizat abia cand am vazut toate pozele. unde mi-a fost capul ???? in nori cred ! acum voi avea ttd in iulie, si o pun pe mama sa mearga la coafor si sa ne facem cateva poze, asa ceva nu se poate, ce ciuda mi-a putu fi cand mi-am dat seama, ceva incredibillllllllll

sunt superbe pozele.. superbi ati fost si voi...
pe cine ati avut fotograf?

dianaruxi
19.06.2010, 15:19:43

nu ai vazut pozele de la nunta?Nunta Ruxi 12 iunie 2010 - Cristina - Picasa Web Albums (http://picasaweb.google.ro/cristinanicolescu/NuntaRuxi12Iunie2010#5482235671860680082)

Biu
19.06.2010, 15:47:17
nu ai vazut pozele de la nunta?Nunta Ruxi 12 iunie 2010 - Cristina - Picasa Web Albums (http://picasaweb.google.ro/cristinanicolescu/NuntaRuxi12Iunie2010#5482235671860680082)

le-am vazut astea, ma refeream la cele de la fotograf :-p

sunt superbe pozele.. superbi ati fost si voi...
pe cine ati avut fotograf?

despre foto am scris aici :
http://www.miresici.ro/showthread.php?t=1705&p=3258672#post3258672

dianaruxi
19.06.2010, 16:01:35

aaa da pt asta mai e nu stiu cand le primesc.

corina241
20.06.2010, 00:10:45
Biu ai fost SUPERBAAA!!!!!Si pozele MINUNATE!!!!!!!!!!

Arcee
20.06.2010, 14:23:45

Casa de piatra inca o data Biu!!! Superba...Totul a aratat minuntat! Sa fiti fericiti pana la adanci batraneti!:*:*:*

dianaruxi
20.06.2010, 22:17:24
biulina mama acum am observat ca ai pus si poze de la nunta cu tine in rochia de mireasa, arati bestial ca intotdeauna, imi place coafura imi place voalul, evantaiul e superb, mor dupa evantaiele fetei asteia. Iar masina roz e mortala, se potriveste exact cu tine. Tortul e super de asemenea. si se vede ca v-ati distrat.

Biu
20.06.2010, 23:35:24
biulina mama acum am observat ca ai pus si poze de la nunta cu tine in rochia de mireasa, arati bestial ca intotdeauna, imi place coafura imi place voalul, evantaiul e superb, mor dupa evantaiele fetei asteia. Iar masina roz e mortala, se potriveste exact cu tine. Tortul e super de asemenea. si se vede ca v-ati distrat.

aaaa, acuma vad ca am scris poze de la civila din greseala, vroiam sa scriu nunta :-p.
multumesc fetelor pentru complimete :*. Voalul am reusit sa il fac eu. am maturat cu el pe jos de mama focului, si nu are nici o gaurica :)). si trena de la rochia nu am ridicat-o decat la sfarsitul nuntii pentru ca mi-am schimbat sandalele si aveau toc mai mic decat primele, ca altfel nu as fi ridicat-o deloc, geniala rochia asta, extraordinar de comoda ( ca de frumoasa ce sa mai zic? )
torul a iesit cum am cerut, masina clar e de vis, glamour asa ca mine :-p
ei fetelor, ce amintiri frumoase o sa avem de povestit la copii si nepoti :D

marianamateescu
21.06.2010, 01:08:12
wow!!!! Doamne ce ochi ai!?!?!?!?!?!:O
nu am cuvinte - pozele sunt geniale!!!! ii felicit pe fotografi - baietii astia stiu meserie!
... ce sa mai spun de "modele" - aratati ca din filme!
sunteti superbi! amandoi aratati senzational!%%-

bravo de N ori!
felicitari pt alegerile facute, culorile te scot in evidenta! rochita e superbaaaaaaaaaaaaaaaaa! mi-ar fi placut sa am si eu trena ca a ta, dar asta este - ma multumesc cu ce am avut!:A

BRAVO! pacat ca nu te vedem si la tv... offfff... mi-ar fi placut sa-ti vad nunta!\:D/
felicitari!

ruxi86
22.06.2010, 13:02:52
Fetele, in sfarsit am reusit si eu sa prelucrez si sa tai clipul nostru de restul filmarii de la nunta:

http://www.youtube.com/watch?v=lZdHIzDYoWk

Calitatea nu este asa minunata pt ca am convertit fisierul in .avi si plus ca dimensiunile lui sunt si mai mici decat normal.

Sper sa va placa!

Va pup!

Biu
22.06.2010, 13:53:35
wow!!!! Doamne ce ochi ai!?!?!?!?!?!:O
nu am cuvinte - pozele sunt geniale!!!! ii felicit pe fotografi - baietii astia stiu meserie!
... ce sa mai spun de "modele" - aratati ca din filme!
sunteti superbi! amandoi aratati senzational!%%-

bravo de N ori!
felicitari pt alegerile facute, culorile te scot in evidenta! rochita e superbaaaaaaaaaaaaaaaaa! mi-ar fi placut sa am si eu trena ca a ta, dar asta este - ma multumesc cu ce am avut!:A

BRAVO! pacat ca nu te vedem si la tv... offfff... mi-ar fi placut sa-ti vad nunta!\:D/
felicitari!

multumesc mariana, esti o scumpa ca de obicei >:D<
abia astept filmarea de la nunta si eu. cred ca o sa iasa ceva frumos si cu dansul nostru, pt ca am avut o mica sclipire de inspiratie in dimineata nuntii, si cand am fost sa facem poze, am fost si intr-un club, si desi nu era muzica :-", am facut dansul si acolo. poate daca are cameramanul timp ( si daca il rog frumos.. ) va face un mic montaj doar cu cadre de la dans, eu cred ca ar iesi ceva frumos. am dansat pe Sophia, My love, cu o coregrafie cha cha.

Fetele, in sfarsit am reusit si eu sa prelucrez si sa tai clipul nostru de restul filmarii de la nunta:

Calitatea nu este asa minunata pt ca am convertit fisierul in .avi si plus ca dimensiunile lui sunt si mai mici decat normal.

Sper sa va placa!

Va pup!

ruxi, sunteti foarte frumosi si aparent fara emotii ( asa a si fost ? ). sigur va ramane o amintire draga sufletului vostru >:D<

ruxi86
22.06.2010, 14:14:57
ruxi, sunteti foarte frumosi si aparent fara emotii ( asa a si fost ? ). sigur va ramane o amintire draga sufletului vostru >:D<

Multumim mult, Biu :* Chiar nu am avut emotii deloc toata ziulica, nici eu si nici sotul, nu am mai avut timp de ele. ;))
A fost o zi foarte foarte reusita, cel putin asa ni se pare noua, si eu zic ca daca noi am fost multumiti de rezultatul final, asta e cel mai important, ca sa fie asa cum spui tu ... sa ramana o amintire draga sufletului nostru.

norishor
22.06.2010, 17:02:06
Biu, sunt minunate pozele si ...toata nunta! Am admirat fiecare poza si fiecare detaliu. La fel ca marianamateescu, nu am cuvinte! Jos palaria pt fotograf si pt voi, mirii, care v-ati straduit cam un an, sa faceti sa arate totul ca intr-un vis! Parca sunteti din reviste. Felicitari!

Ruxi, super filmarea! Ati fost niste scumpi amandoi. Se vede ca va iubiti mult! Casa de piatra si o viata minunata impreuna!

Va pup fetelor!

Arcee
22.06.2010, 17:15:35

Sper sa va placa!

Va pup!
Superb ruxi. Inca o data felicitari! Se vede ca v-ati distrat pe cinste si ca o sa aveti o gramada de amintiri minunate! :*

Reni0921
22.06.2010, 22:55:08

Biu, ti-am zis deja, dar ma repet :))
totul a fost de vis!!!!!!!!!!!!!
si acum, vin cu intrebari :))
1. mai multe poze cu coafura nu ai, ca imi place mult dar nu prea vad asa zisele detalii :))
2. pana la urma ati dansat pe dirty dancing? la un moment ziceai ca vreti :) . as fi taaaaaaaare curioasa ca noi acesta am ales pentru primul dans :)

Biu
22.06.2010, 23:18:45
Biu, ti-am zis deja, dar ma repet :))
totul a fost de vis!!!!!!!!!!!!!
si acum, vin cu intrebari :))
1. mai multe poze cu coafura nu ai, ca imi place mult dar nu prea vad asa zisele detalii :))
2. pana la urma ati dansat pe dirty dancing? la un moment ziceai ca vreti :) . as fi taaaaaaaare curioasa ca noi acesta am ales pentru primul dans :)

1. mai am, da ;;)
2. coregrafia este foarte grea la dirty dancing, si sotul nu a mai vrut sa dansam pentru ca si la repetitii tot...greseam.... dar cand a fost mirele meu furat, am primit pedeapsa sa dansam , si buba e ca nu mai repetasem de mult, a isit asa jumate coregrafie, jumate improvizat. uite aici inceputul http://picasaweb.google.ro/Biu220510/WeddingPicturesSELECTED#5484091729679699650
pe une ai umblat ?

Reni0921
22.06.2010, 23:33:37
1. mai am, da ;;)
2. coregrafia este foarte grea la dirty dancing, si sotul nu a mai vrut sa dansam pentru ca si la repetitii tot...greseam.... dar cand a fost mirele meu furat, am primit pedeapsa sa dansam , si buba e ca nu mai repetasem de mult, a isit asa jumate coregrafie, jumate improvizat. uite aici inceputul http://picasaweb.google.ro/Biu220510/WeddingPicturesSELECTED#5484091729679699650
pe une ai umblat ?
DAAAAAA, de la aceasta poza mi-am adus aminte :)
ma gandeam ca asta e :D

dar si noi vrem ceva "lejer" sa zic asa, nu ca la carte :)
incercam, si vedem ce iese :)

dar daca ai poze, nu esti draguta sa le impartasesti si mie :)) ?

am fost cu logodnicul la sovata, el era in delegatie si eu am dormit toata ziua :)). sambata ne-am intors si am petrecut pana luni ca a fost ziua mea pe 20 :D
dar am revenit cu forte noi, acum sunt la servici si recuperez TOT pana dimineata cand ies din tura :)):))

Biu
22.06.2010, 23:56:59
DAAAAAA, de la aceasta poza mi-am adus aminte :)
ma gandeam ca asta e :D

dar si noi vrem ceva "lejer" sa zic asa, nu ca la carte :)
incercam, si vedem ce iese :)

dar daca ai poze, nu esti draguta sa le impartasesti si mie :)) ?

am fost cu logodnicul la sovata, el era in delegatie si eu am dormit toata ziua :)). sambata ne-am intors si am petrecut pana luni ca a fost ziua mea pe 20 :D
dar am revenit cu forte noi, acum sunt la servici si recuperez TOT pana dimineata cand ies din tura :)):))

as fi draguta sa le impartasesc cu tine, cand intri pe mess, iti dau ;))
acuma daca vreti sa dansati pe dirty dancing, faceti ca lumea, mai ales daca faceti primul dans.
pe la minutul 2 este o pirueta, cand trebuie sa sari pe soldul lui sa te invarta, ei,am facut o intindere musculara de nu m=am vazut bine la faza asta =)). acum apreciez danssatorii la adevarata lor valoare;))

Reni0921
23.06.2010, 00:08:57
acuma daca vreti sa dansati pe dirty dancing, faceti ca lumea, mai ales daca faceti primul dans.
pe la minutul 2 este o pirueta, cand trebuie sa sari pe soldul lui sa te invarta, ei,am facut o intindere musculara de nu m=am vazut bine la faza asta =)). acum apreciez danssatorii la adevarata lor valoare;))
:)):))
vedem noi cum o sa facem :)
suntem destul de priceputi la dans, dar daca chiar nu iese, facem noi altceva :)

acum sunt pe maail, dar sper sa reusesc sa intru intr-o zi de acasa :)

angi300
23.06.2010, 19:58:59
pe la minutul 2 este o pirueta, cand trebuie sa sari pe soldul lui sa te invarta, ei,[I][I]am facut o intindere musculara de nu m=am vazut bine la faza asta =)). acum apreciez danssatorii la adevarata lor valoare;))

=))
sunt superbe pozele...ca si voi.normal.

ruxi imi place videoclipul...e foarte frumos. imi place cum se vede pregatirea voastra pentru poza si poza finala....acuma m-am prins si eu ce cauta al doilea cameraman dupa noi...cand am fost la poze.=))

ruxi86
24.06.2010, 13:27:39
=))

ruxi imi place videoclipul...e foarte frumos. imi place cum se vede pregatirea voastra pentru poza si poza finala....acuma m-am prins si eu ce cauta al doilea cameraman dupa noi...cand am fost la poze.=))

Multumesc mult, Angi! Clipul nostru a fost un fel de "making of", d-aia se vede asa ... cum ne aranjam pt poza si dupa aia poza in sine. :D

Sannda
25.06.2010, 11:06:55
Multumesc mult, Angi! Clipul nostru a fost un fel de "making of", d-aia se vede asa ... cum ne aranjam pt poza si dupa aia poza in sine. :D

Foarte fain videoclipul,iar voi niste scumpi.Se vede ca aveati mari emotii ( la fel am avut si noi:-p).Sa va iubiti mult si sa fiti fericiti.

ruxi86
25.06.2010, 13:59:13
Foarte fain videoclipul,iar voi niste scumpi.Se vede ca aveati mari emotii ( la fel am avut si noi:-p).Sa va iubiti mult si sa fiti fericiti.

Multumim mult, Sanda! Asemenea va doresc si voua! :*

Cat despre emotii, chiar nu am avut deloc, nici eu si nici sotul, si chiar imi spunea la un moment dat o miresica ca nu s-au vazut deloc emotiile si ma intreba daca chiar nu am avut deloc :D

Sannda
25.06.2010, 14:53:36
Multumim mult, Sanda! Asemenea va doresc si voua! :*

Cat despre emotii, chiar nu am avut deloc, nici eu si nici sotul, si chiar imi spunea la un moment dat o miresica ca nu s-au vazut deloc emotiile si ma intreba daca chiar nu am avut deloc :D

multumim :*

Mie asa mi s-a parut,dar nu asta conteaza.Aveti un video reusit.Nota 10 pt actori.Foarte naturali :)

ruxi86
26.06.2010, 00:59:23
multumim :*

Mie asa mi s-a parut,dar nu asta conteaza.Aveti un video reusit.Nota 10 pt actori.Foarte naturali :)

Nu-i problema, fiecare percepe altfel >:D<
Doar spuneam cum a fost de fapt si de drept, nu am spus-o in nume de rau.

Multumesc inca odata pt urari. Si asteptam si filmuletul tau ca nu cred ca l-am vazut, nu-i asa? Pupici!

marianamateescu
26.06.2010, 01:43:24
bine ca ai avut ce sa prelucrezi... noi inca nu am primit nimic...:((
off... ma uit la voi... cat de frumosi ati fost... si cat de bine v-a iesit totul... sper sa fie ok si la noi!

felicitari si pupici multi!
sa va mearga din plin!

Sper sa va placa!

Va pup!

Arahne
26.06.2010, 09:24:40
Sannda ai te rog o poza cu buchetul tau? Cred ca mi-a venit o idee traznita

ruxi86
26.06.2010, 13:00:22
off... ma uit la voi... cat de frumosi ati fost... si cat de bine v-a iesit totul... sper sa fie ok si la noi!

sa va mearga din plin!

Multumesc mult, draga mea! Cu siguranta a iesit totul foarte bine si la voi, ai sa vezi!
Sa fiti fericiti si sa va iubiti mult mult! Pupici!

Sannda ai te rog o poza cu buchetul tau? Cred ca mi-a venit o idee traznit

Ce idee traznica ti-a trecut prin capsoru' ala al tau? ;)) Nu ne spui si noi ce ai de gand sa faci? :D

Arahne
26.06.2010, 15:46:04
Multumesc mult, draga mea! Cu siguranta a iesit totul foarte bine si la voi, ai sa vezi!
Sa fiti fericiti si sa va iubiti mult mult! Pupici!

Ce idee traznica ti-a trecut prin capsoru' ala al tau? ;)) Nu ne spui si noi ce ai de gand sa faci? :D
ma gandema sa fac tema nuntii cu floarea soarelui si sa-mi fac buchetul din floarea soarelui combinat cu pene negre de strut/cocos sau cu floricele dinalea mici si verzi (nu stiu cum le zice) si de el agatate niste ghirlande de margarete mici galbene

dianaruxi
26.06.2010, 18:12:58
ma gandema sa fac tema nuntii cu floarea soarelui si sa-mi fac buchetul din floarea soarelui combinat cu pene negre de strut/cocos sau cu floricele dinalea mici si verzi (nu stiu cum le zice) si de el agatate niste ghirlande de margarete mici galbene
santini se cheama floricelele alea mici si verzi da nu sunt numai verzi.

Sannda
28.06.2010, 08:41:10
Sannda ai te rog o poza cu buchetul tau? Cred ca mi-a venit o idee traznita

Scuze de intarziere

Uite o poza cu buchetul meu

angi300
28.06.2010, 12:31:10
Scuze de intarziere

Uite o poza cu buchetul meu

foarte mullt imi place buchetul tau. suntem nasi in 17 si fina e tot cu tema floarea soarelui...dar a zis ca nu isi face buchet din floarea s. hm...nu stie ce pierde.

Sannda
28.06.2010, 12:58:31
foarte mullt imi place buchetul tau. suntem nasi in 17 si fina e tot cu tema floarea soarelui...dar a zis ca nu isi face buchet din floarea s. hm...nu stie ce pierde.

Eu am fost si inca sant foarte incantata de buchetul meu.M-am simtit asa de mandra cand toata lumea mi l-a apreciat.

Sh3nia
28.06.2010, 13:06:32
aaaa, acuma vad ca am scris poze de la civila din greseala, vroiam sa scriu nunta :-p.
multumesc fetelor pentru complimete :*. Voalul am reusit sa il fac eu. am maturat cu el pe jos de mama focului, si nu are nici o gaurica :)). si trena de la rochia nu am ridicat-o decat la sfarsitul nuntii pentru ca mi-am schimbat sandalele si aveau toc mai mic decat primele, ca altfel nu as fi ridicat-o deloc, geniala rochia asta, extraordinar de comoda ( ca de frumoasa ce sa mai zic? )
torul a iesit cum am cerut, masina clar e de vis, glamour asa ca mine :-p
ei fetelor, ce amintiri frumoase o sa avem de povestit la copii si nepoti :D
Buna...as dori sa va felicit si eu si sa va spun ca ati fost superbi...de 1.000 000 de ori...Extrordinar de frumosi si de eleganti...Felicitarile mele sincere............=D>=D>=D>=D>=D>=D>=D>!!!....

izabelle
28.06.2010, 17:18:35
Buna Biu ! Sincere felicitari si din partea mea , f frumosi ati fost sa aveti parte de tot ce va doriti. Machiajul tau mi-a placut mult , dc esti draguta sa arati si u o poza mai aproape :)

angi300
28.06.2010, 22:22:31
Eu am fost si inca sant foarte incantata de buchetul meu.M-am simtit asa de mandra cand toata lumea mi l-a apreciat.

nu ne pui mai multe poze...sper ca nu le-ai pus si le-am scapat...:(

Sannda
29.06.2010, 08:33:12
nu ne pui mai multe poze...sper ca nu le-ai pus si le-am scapat...:(

Nu am pus poze,doar filmuletul,mai in spate cu cateva pagini.
Am pus acum cateva.

ruxi86
29.06.2010, 08:45:53
Am pus acum cateva.

Inca odata felicitari, Sanda! Ati fost foarte frumosi, iar buchetul tau e foarte foarte reusit si cu siguranta a fost admirat de toata lumea!

Sannda
29.06.2010, 08:52:13
Inca odata felicitari, Sanda! Ati fost foarte frumosi, iar buchetul tau e foarte foarte reusit si cu siguranta a fost admirat de toata lumea!

Multumesc frumos Ruxi:*

sttefi
29.06.2010, 11:09:13

sa va mearga din plin!

nici noi nu am primit inca nimic de la pozari :)), intrasem in panica...poate nu le mai are... (mai ales ca m-a amanat de 3 ori pana acum...).

M-a asigurat ca pana vineri sunt gata...sa vedem
Poate avem aceeasi firma :)):)):))

dianaruxi
29.06.2010, 11:32:43
Am pus acum cateva.
ff frumoase pozele, tu esti frumoasa rau, si rochia ta imi place ff mult. de altfel si coafura. Casa de piatra Sanda!!

Sannda
29.06.2010, 11:59:47
ff frumoase pozele, tu esti frumoasa rau, si rochia ta imi place ff mult. de altfel si coafura. Casa de piatra Sanda!!

Multumesc mult Ruxi.:* Si tu ai fost o miresica superba.

Din pacate, din cauza parului meu extrem de moale, coafura mea nu a rezistat eroic pana la sfarsit.
Asa arata dupa cateva ore:

dianaruxi
29.06.2010, 12:09:03
Din pacate, din cauza parului meu extrem de moale, coafura mea nu a rezistat eroic pana la sfarsit.
Asa arata dupa cateva ore:
nu conteaza ca tot arata bine. rochia de unde ai cumparat-o?

Sannda
29.06.2010, 12:40:26
nu conteaza ca tot arata bine. rochia de unde ai cumparat-o?

Mersi. Esti draguta:">
De la salon gabriela e rochita.Am cumparat-o anul trecut.

dianaruxi
29.06.2010, 12:41:45
Mersi. Esti draguta:">
De la salon gabriela e rochita.Am cumparat-o anul trecut.
a da parca ziceai ca ai gasit-o cu reducere 50 % nu?

Sannda
29.06.2010, 12:48:13
a da parca ziceai ca ai gasit-o cu reducere 50 % nu?

Da a fost la reducere 50 %.Era ultima bucata si marimea mea asa ca nu am ratat-o.

angi300
29.06.2010, 13:37:08
Da a fost la reducere 50 %.Era ultima bucata si marimea mea asa ca nu am ratat-o.

foarte frumoasa ai fost. felicitari si casa de piatra!!!!!!

Sannda
29.06.2010, 14:04:41
foarte frumoasa ai fost. felicitari si casa de piatra!!!!!!

Multumesc frumos si tie Angi:*

Arcee
29.06.2010, 18:32:12
Am pus acum cateva.
Sanda inca o data Casa de piatra! Sa fiti fericiti...Ai fost o frumoasa, iar buchetul;)) nu credeam ca poate sa iasa asa o minunatie din floarea soarelui...

Sannda
01.07.2010, 08:34:35
Sanda inca o data Casa de piatra! Sa fiti fericiti...Ai fost o frumoasa, iar buchetul;)) nu credeam ca poate sa iasa asa o minunatie din floarea soarelui...

Multumesc Roxya :*. Casa de piatra si tie si tuturor miresicilor.

Arahne
01.07.2010, 20:35:29
Belea buchetul! Cam asa vreau si eu
Mai tineti minte cand m-am plans ca trebuie sa fac petrecerea de civila la un local ca bunicii mei nu vor sa arunce troacele din curte? Ei bine se pare ca pentru nunta am rezolvat-o a plecat bunica-mea la tara si impreuna cu fratemiu, sotu si inca un prieten am stat noaptea pana la 2 si am aruncat tot, am umplut de 6 ori duba cu gunoaie (nici nu va inchipuiti ce putea sa stranga). Bunica-miu care a fost de fata, nu mai vorbeste cu mine si bunica-mea cand s-a intors m-a facut in toate felurile :)) Dar le trece lor pana la nunta. Acum eu cu fratemiu suntem in culmea fericirii ca le-am facut-o si avem planuri mari de decorare a curtii >:)

dianaruxi
01.07.2010, 20:39:13
Mai tineti minte cand m-am plans ca trebuie sa fac petrecerea de civila la un local ca bunicii mei nu vor sa arunce troacele din curte? Ei bine se pare ca pentru nunta am rezolvat-o a plecat bunica-mea la tara si impreuna cu fratemiu, sotu si inca un prieten am stat noaptea pana la 2 si am aruncat tot, am umplut de 6 ori duba cu gunoaie (nici nu va inchipuiti ce putea sa stranga). Bunica-miu care a fost de fata, nu mai vorbeste cu mine si bunica-mea cand s-a intors m-a facut in toate felurile :)) Dar le trece lor pana la nunta. Acum eu cu fratemiu suntem in culmea fericirii ca le-am facut-o si avem planuri mari de decorare a curtii >:)
ok da ce era asa important acolo?

Biu
01.07.2010, 20:39:42

drac mic ce esti :))
si bunica-ta-i samanta, ca a mea ? :))
auzi cred ca ai pus tu o poza cu un colier din ala mai gothic style asa din mai multe randuri, negru....:-? mai ai poza ?

Edit : am gasit
unde gasesc asa ceva ? :-?

Arahne
02.07.2010, 08:34:21
pai am aruncat un frigider o masina de spalat manuala si un aragaz care evident nu mai mergeau tot felul de fiare si scanduri etc etc

@ Biu nu am mai vazut de mult coliere de genul (cel putin nu fara strassuri). Mai gasesti pe diferitele siteuri cu imbracaminte gotica uite un exemplu http://www.dracinabox.com/enlargement.htm?/00800_a.jpg&ref=00800&name=00800
Eu mi-am facut prin liceu unul dar cu model simplu gen plasa, pun si poza sa nu va speriati. Nu e foarte greu de facut dar iti trebuie multa rabdare

dianaruxi
02.07.2010, 11:53:32
da chiar nu inteleg ce fac cu ele?
anyway cum merg pregatirile? ai ramas singura. esti pe ultima suta de m.

Arahne
03.07.2010, 10:38:17
pai le strange ;)) stii de la o varsta nu mai gandesti cum trebuie.
Am inceput sa ma stresez (spre surprinderea mea), mai am de facut decoratii marturii cocarde etc de modificat rochia de luat costumul etc Maine imi aduc astia extensiile de abia astept ;))

dianaruxi
03.07.2010, 10:40:29
pai le strange ;)) stii de la o varsta nu mai gandesti cum trebuie.
Am inceput sa ma stresez (spre surprinderea mea), mai am de facut decoratii marturii cocarde etc de modificat rochia de luat costumul etc Maine imi aduc astia extensiile de abia astept ;))
iti pui extensii de par?

sttefi
03.07.2010, 11:56:16
Miresici am nevoie de ajutorul vostru... :(

Stiti pe cineva care a avut probleme cu firma de foto-video si i-a dat in judecata?

Am primit cele mai slabe servicii, sunt sub medie...pozele pe care mi le-au facut altii sunt la fel ca cele profesioniste, iar filmarea e groaznica....facuta de un amator :((....

stiti pe cineva care a trecut prin ce trec eu si i-a dat in judecata? chiar nu as vrea sa-i las sa scape asa usor...mai ales ca tipul a avut tupeul sa-mi spuna "in momentul de fata chiar nu imi mai pasa de nimeni si de nimic..." (asta pt ca au f multe contracte si nu le mai fac fata...de aici si calitatea sub mediocru....ca altfel nush cum sa ma exprim.

pe cat de reusita a fost nunta...pe atat de suparata sunt acum :(((

dianaruxi
03.07.2010, 12:11:18

Stiti pe cineva care a avut probleme cu firma de foto-video si i-a dat in judecata?

Am primit cele mai slabe servicii, sunt sub medie...pozele pe care mi le-au facut altii sunt la fel ca cele profesioniste, iar filmarea e groaznica....facuta de un amator :((....

stiti pe cineva care a trecut prin ce trec eu si i-a dat in judecata? chiar nu as vrea sa-i las sa scape asa usor...mai ales ca tipul a avut tupeul sa-mi spuna "in momentul de fata chiar nu imi mai pasa de nimeni si de nimic..." (asta pt ca au f multe contracte si nu le mai fac fata...de aici si calitatea sub mediocru....ca altfel nush cum sa ma exprim.

dar cand ai incheiat contractul ti-au aratat mostre? de filmare si de foto?

sttefi
03.07.2010, 12:58:52
dar cand ai incheiat contractul ti-au aratat mostre? de filmare si de foto?

da...si erau ok, doar ca mi-au recunoscut si la telefon ca nu mai fac fata cu contractele si au contractat altii de prin alte parti sa le faca....

si ghinionul a facut ca la mine sa-mi trimita unii cu care nu lucrau atunci, niste amatori zic eu...dupa cum e filmat si cum arata pozele...

si in plus...se vede clar ca la editare le-au facut in graba si fara pic de bun simt...adica cum sa pui in INTRO din dans doar faze cu spatele???

niste dobitoci...:(((

acum incerc sa caut alta firma dispusa sa mi le reediteze =(( (sper sa-mi dea dobitocii materielele brute)

Biu
03.07.2010, 13:29:03

ca sa ii dai in judecata ( si sa obtii ceva ) ti-ar fi util :
1. sa fie specificat in contract cine faca filamrea/foto, cu nume, cnp... daca ai contract doar cu firma, nu ii opreste nimeni sa trimita niste studenti sa faca poze... #-o
2. ai trecuti in contract indici calitativi ( fff greu de definit, pt ca sunt relativi)
3. care sunt consecintele nerespectarii termenilor contractului
4. sa ai ceva concret ce nu au respectat ( in afara faptului ca nu se ridica la nivelul asteptarilor tale ) de ex: trebuia sa iti predea si brutul materialelor si nu le-au predat/ au avut intarziere fata de termenul prevazut in contract...

raluca_m
03.07.2010, 13:32:58
drac mic ce esti :))
si bunica-ta-i samanta, ca a mea ? :))
auzi cred ca ai pus tu o poza cu un colier din ala mai gothic style asa din mai multe randuri, negru....:-? mai ai poza ?

Edit : am gasit
unde gasesc asa ceva ? :-?
Gasesti pe ebay. Uite de ex. AICI (http://cgi.ebay.com/BLACK-CROSS-VICTORIAN-BEADWORK-BEADED-CHOKER-NECKLACE-/220628634276?cmd=ViewItem&pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item335e7dcaa4) sau AICI (http://cgi.ebay.com/VICTORIAN-STYLE-CZECH-GLASS-HANDBEADED-NECKLACE-SET-/170506825445?cmd=ViewItem&pt=Vintage_Costume_Jewelry&hash=item27b2ffaee5) sau AICI (http://cgi.ebay.com/Black-High-Neck-Victorian-Style-Beaded-Choker-Necklace-/150336280383?cmd=ViewItem&pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item2300bd973f) sau AICI (http://cgi.ebay.com/Black-Beaded-Choker-Necklace-Victorian-Gothic-Burlesque-/390156420129?cmd=ViewItem&pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item5ad7228421). Eu am dat cautare dupa "victorian beaded necklace" sau "victorian beaded choker" ;-)

beanna
03.07.2010, 17:08:17
[QUOTE=sttefi;3417752]da...si erau ok, doar ca mi-au recunoscut si la telefon ca nu mai fac fata cu contractele si au contractat altii de prin alte parti sa le faca....

si ghinionul a facut ca la mine sa-mi trimita unii cu care nu lucrau atunci, niste amatori zic eu...dupa cum e filmat si cum arata pozele...

si in plus...se vede clar ca la editare le-au facut in graba si fara pic de bun simt...adica cum sa pui in INTRO din dans doar faze cu spatele???

acum incerc sa caut alta firma dispusa sa mi le reediteze =(( (sper sa-mi dea dobitocii materielele brute)[/QUOTE

Sa stii ca si eu am patit-o cu astfel de oameni care una iti arata in cataloagele de prezentare si alta fac...din pacate asta e, iti strica niste momente care trebuiau sa fie pline de entuziasm; la mine a fost o faza naspa cu buchetul meu si alte cateva amanunte...in loc sa am un buchet din trandafiri frumosi mov+ verdeata pe margine ( frunze din acelea care incadreaza fumos buchetul), m-am trezit cu niste trandafiri ca vai de ei, ofiliti + un fel de voal din organza movuliu pe margine:-L:-L:-L Credeti-ma am fost mai mult decat dezamagita; apoi n-au mai impodobit balustrada restaurantului ca cica s-au gandit ca daca ploua nu mai era necesar, iar covorul rosu l-a aranjat cineva din familie ca nici pe ala nu au fost in stare sa-l puna. In fine, a trecut, pozele au iesit ok si filmarea, insa...grija mare cand alegeti firma, alegeti in functie de ce ati vazut cu ochii vostri si nu dupa poze.

dianaruxi
03.07.2010, 17:56:13
da...si erau ok, doar ca mi-au recunoscut si la telefon ca nu mai fac fata cu contractele si au contractat altii de prin alte parti sa le faca....

acum incerc sa caut alta firma dispusa sa mi le reediteze =(( (sper sa-mi dea dobitocii materielele brute)
chiar nu stiu ce sa iti zic, ca de dat ti le-au dat, deci practic nu au incalcat contractul. dc in contract scria cine tre sa vina sau ai facut contract cu pfa si nu cu firma atunci ai sanse. Daca ai facut cu firma, poti sa te interesezi dc cei care au venit la nunta ta sunt angajati la firma aia, dar nu stiu unde anume. si oricum pot sa le faca contract de colaborare si sa se scoata asa.
Ai putea incerca sa consulti un avocat sa vezi dc se poate face ceva.

Geanina82
03.07.2010, 23:05:37

Offf, Doamne, groaznic sa ti se intample asa ceva... mai ales ca e un eveniment care nu se mai repeta...:-s
si nasa mea a patit la fel, dar ea nu a facut nimic :-sin privinta asta...

e bine ca te-ai hotarat sa-i dai in judecata, mai ales daca ai si un contract, e inadmisibil sa se intample asa ceva!!!! [-X

Arahne
04.07.2010, 00:03:40
@ steffi
eu as incerca mai intai la OPC sa vezi ce-ti zic

@ Dianaruxi
da, azi mi-au sosit extensiile dar sunt f dezamagita (de mine ca am dat dovada de prostime) Am cumandat full head 13 piese lungimea de 70cm si culoarea red hot. Au venit de cul saten deschis (culmea e culoarea mea naturala) si au doar vreo 60 cm, puteam sa le refuz dar nu am facut-o (nu mi-am dat seama ca-s mai scurte), adica am luat teapa de vre-o 60 ron. Plus de asta mi se par f subtiri fasiile o sa pun poza, dar la asta ma asteptam dupa cum aratau pozele. Concluzia e ca acum nu stiu ce sa fac sa ma vopsesc culoarea naturala, ca oricum vroiam sa renunt la vopsit dupa nunta sau sa le vopsesc pe ele rosii:-?

dianaruxi
04.07.2010, 00:18:12
@ steffi

@ Dianaruxi
da, azi mi-au sosit extensiile dar sunt f dezamagita (de mine ca am dat dovada de prostime) Am cumandat full head 13 piese lungimea de 70cm si culoarea red hot. Au venit de cul saten deschis (culmea e culoarea mea naturala) si au doar vreo 60 cm, puteam sa le refuz dar nu am facut-o (nu mi-am dat seama ca-s mai scurte), adica am luat teapa de vre-o 60 ron. Plus de asta mi se par f subtiri fasiile o sa pun poza, dar la asta ma asteptam dupa cum aratau pozele. Concluzia e ca acum nu stiu ce sa fac sa ma vopsesc culoarea naturala, ca oricum vroiam sa renunt la vopsit dupa nunta sau sa le vopsesc pe ele rosii:-?
eu cu comenzile pe internet nu prea am incredere, decat sa cumpar bilete de avion si ceva gen ceasuri. dar de trimis inapoi nu poti sa iti dea banii inapoi?

Biu
04.07.2010, 09:14:03
@ steffi

@ Dianaruxi

pai... daca le vopsesti pe ele rosii, le mai poti vopsi in alta culoare ?( si sa arate bine me refer ) ca si eu am avut parul fire red vreo 4 ani asa ( nu te asteptai ha :)) ), si greu a iesit pigmenul ala din par cand am vrut sa renunt.
ca daca ele sunt de calitate, nu e problema cu vopsitul, dar sfatul meu e sa mergi la un salon care lucreaza cu extensii, vezi ce-ti zic
asa de curiozitate, cat ai dat pe ele ? ale mele de la nunta daca vroiam sa le cumpar, erau vreo 400 de lei

Arahne
04.07.2010, 09:57:57
pai atat am dat: 400. Puteam sa refuz coletul si sa platesc doar taxa de curier (care-i vreo 20 ron), dar nu am facut-o (de asta ziceam ca am dat dovada de prostie). Da, ai dreptate pigmentul rosu iese cel mai greu din par. Se pot vopsi de cateva ori, dar ma gandeam ca daca o sa renunt la vopsit ar fii pacat sa le vopsesc acum ca intentionez sa le mai port si dupa. Cred ca o sa dau o fuga pe la salon sa intreb daca ma pot face cul lor (adica a mea naturala) din 2 sedinte (presupun ca doar o sedinta nu o sa fie indeajuns)

P.S. stiam ca ai fost rosie Ha! :))

Arahne
04.07.2010, 10:16:42
uite am facut si o poza dar nu se vede nuanta bine ca-i cu mobilu, a doua poza e cu je cu parul natural

Arcee
04.07.2010, 22:04:51
Arahne daca te hotarasti sa le vopsesti sa o faci cu vopsea fara amoniac, gen casting de la l'oreal (nu fac reclama :D ) pe mine asa m-au sfaturit tipele unde mi-am pus extensiile.
stef...imi pare tare tare rau. cel mai bine este sa te sfatuiesti cu un avocat...

angi300
05.07.2010, 14:08:04

du-te pe penal....faci o actiune penala privind savarsirea infractiunii de inselaciune iar in cursul urmarii penale ori in cursul judecatii te constitui si parte civila.
in caz ca iti respinge plangerea pe motiv ca nu prezinta pericolul social al unei infractiuni...faci o plangere impotriva prim procurorului (asta in cazul in care neinceperea urmaririi vine de la procuror) si in cazul in care vine de la prim procuror faci o plangere catre parchetul de pe langa tribunal si in atentia procurorului ierarhic superior.

sttefi
06.07.2010, 19:44:31
du-te pe penal....faci o actiune penala privind savarsirea infractiunii de inselaciune iar in cursul urmarii penale ori in cursul judecatii te constitui si parte civila.
in caz ca iti respinge plangerea pe motiv ca nu prezinta pericolul social al unei infractiuni...faci o plangere impotriva prim procurorului (asta in cazul in care neinceperea urmaririi vine de la procuror) si in cazul in care vine de la prim procuror faci o plangere catre parchetul de pe langa tribunal si in atentia procurorului ierarhic superior.

mersi de sfaturi...o sa vad ce fac, maine ma vad cu ei...sper sa-mi dea materialele brute sa le pot reface cu altcineva...