PDA

Versiunea completa : Pregatirile miresicilor de mai 2010

Pagini : 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40

dianaruxi
08.09.2009, 12:57:27
Daca martorii pe care vrei sa ii ai nu sunt casatoriti , trebuie sa vezi la biserica daca te lasa.Unii preoti nu accepta decat perechi de nasi casatorite.( of , preotii astia cate pretentii au,Doamne iarta-ma [-o<)
la catolici nu conteaza dc sunt casatoriti sau nu, trebuie sa fie doi martori, poti sa ai si 2 barbati dc vrei.

alinaggg
08.09.2009, 13:05:13
Buna fetelor

Noi am rezolvat urmatoarele:
- Restaurant
- Biserica
- Rochie de mireasa + pantofi
- Rochie de cununie
- Verighetele trebuie sa soseasca in zilele urmatoare
- Fotografi
- Cameraman

In curand sper sa rezolv si cu aranjamentele florale cand o sa binevoiasca sa raspunda diversele firme la care am inceput tratativele.
In urmatoarea etapa nu prea stiu ce ar mai fi de aranjat decat micile detalii: marturii, invitatii, costum mire, VOAL!!!, diverse accesorii ...
Si mult mai incolo trebuie vazut machiajul si coafura unde ce si cu cine :)
Am ratat ceva? :-B

Arcee
08.09.2009, 13:16:17
vai... voi stati bine cu pregatirile: eu am asa restaurant, dj, foto, biserica (retinuta data, inca nu am dat avansul ca e prea devreme:P). sper acum la targul din noiembrie sa rezolv cu rochia. iar la cele din ianuarie invitatiile si eventual verighetele (daca nu ne hotaram sa le facem la un bijutier). de video nu imi fac griji ca avem un amic in domeniu si ne "rezolva" el.

Biu
08.09.2009, 13:16:20
Noi la starostele pe care l-am ales i-am spus ca nu vrem sa intervina prea mult peste nunta,doar sa organizeze un pic nunta pana ajungem la sala si acolo sa anunte doar momentele importante.Ne-a cerut 800 de lei,un pret foarte bun fata de cei cu care am mai vorbit.
Contract foto-video am incheiat cu o firma de pe Eroilor ,is doi baieti tare de treaba pe care i-am vazut la nunta unor prieteni.Am vazut pozele si filmul dupa nunta si am fost incantati de ce le-a iesit.
Muzica am luat-o de la studio Dario.
Chiar la pret bun e starostele. Of ca avem nunta in aceeasi zi :(. Nu mai stii vreunul la acelasi pret ?:D

Sannda
08.09.2009, 13:43:21
la catolici nu conteaza dc sunt casatoriti sau nu, trebuie sa fie doi martori, poti sa ai si 2 barbati dc vrei.

Ce fain ca la voi ca nu sunt atatea reguli ca si la noi ortodocsii.:(

Sannda
08.09.2009, 13:47:25
Chiar la pret bun e starostele. Of ca avem nunta in aceeasi zi :(. Nu mai stii vreunul la acelasi pret ?:D

Din pacate nu :(, dar daca aflu ceva te anunt;-).

Sannda
08.09.2009, 13:48:05
vai... voi stati bine cu pregatirile: eu am asa restaurant, dj, foto, biserica (retinuta data, inca nu am dat avansul ca e prea devreme:P). sper acum la targul din noiembrie sa rezolv cu rochia. iar la cele din ianuarie invitatiile si eventual verighetele (daca nu ne hotaram sa le facem la un bijutier). de video nu imi fac griji ca avem un amic in domeniu si ne "rezolva" el.

O sa fie targ de nunti anul acesta in Bucuresti?

Arcee
08.09.2009, 13:51:18
O sa fie targ de nunti anul acesta in Bucuresti?
da 6,7,8 noiembrie in piata constitutiei (in fata la casa popurului)..primul targ pt 2010:)>-

dianaruxi
08.09.2009, 14:01:31
Ce fain ca la voi ca nu sunt atatea reguli ca si la noi ortodocsii.:(
eu sunt tot ortodoxa sotul e catolic( a se citi ateu)

dianaruxi
08.09.2009, 14:02:30
da 6,7,8 noiembrie in piata constitutiei (in fata la casa popurului)..primul targ pt 2010:)>-
uuuuuuuuuuu, trebuie sa ma duc si eu, care e piata constitutiei? si va fi in aer liber?

alinaggg
08.09.2009, 14:06:10
uuuuuuuuuuu, trebuie sa ma duc si eu, care e piata constitutiei? si va fi in aer liber?

Eu stiu ca a fost la cort. In noiembrie iti clantane dintii in gura daca stai sa probezi rochiile in aer liber :D

Arcee
08.09.2009, 14:06:17
un cort imens.. cel putin asa a fost in primavara :-p ...gata miresitul.. am iesit ca intr-o sapt am licenta si sunt dependenta de voi si adio invatatul:*

Sannda
08.09.2009, 14:09:58
un cort imens.. cel putin asa a fost in primavara :-p ...gata miresitul.. am iesit ca intr-o sapt am licenta si sunt dependenta de voi si adio invatatul:*

Daca o sa fiu in Buc. in perioada aia sigur dau o tura pana acolo.

Spor la invatat si bafta.

emilinicole
08.09.2009, 16:17:30
Buna idee cu targul asta..ca sigur vor aduce si din colectiile pe 2009, si vor fi reduceri, eu o sa merg..daca nu pentru rokie macar pt flori, invitatii, carduri..

PS: nu e in aer liber, in primavara erau 3 corturi foarte mari.

dianaruxi
08.09.2009, 16:31:23
Buna idee cu targul asta..ca sigur vor aduce si din colectiile pe 2009, si vor fi reduceri, eu o sa merg..daca nu pentru rokie macar pt flori, invitatii, carduri..

PS: nu e in aer liber, in primavara erau 3 corturi foarte mari.
da macar invitatii, sau chestii de genul si eu tot de aia vreau sa merg.

norishor
08.09.2009, 22:47:21
Bun venit noilor miresici de mai! >:D<>:D<>:D<

Spor la invatat, multa, multa bafta la licenta si sa nu ai emotii! %%- La fel doresc si celorlalte mirese-studente!

Referitor la targurile de nunti, eu sunt putin ingrijorata. Sper sa fie vreun targ pana in februarie si in Timisoara sau Arad. Eu pana maxim in acea luna, as vrea sa imi cumpar rochita si ar fi super daca as gasi la targ. Cred ca mai trebuie sa am rabdare. Asta daca nu imi gasesc din intamplare o rochie in magazin.

Nu stiu ce sa va mai zic. Sunt atat de ocupata in ultima vreme ca nici nu reusesc sa mai intru pe miresici. N-am mai taiat nimic de pe lista in ultima vreme ... Astept cu nerabdare sa trecem la urmatoarea etapa...si intre timp mai adun banuti.

Va pup pe toate!:)>-

Arahne
08.09.2009, 23:08:12
poate ne intalnim din greseala pe la targ :D Ne certam pe acceasi rochie de exemplu :-p

dianaruxi
09.09.2009, 10:18:15
poate ne intalnim din greseala pe la targ :D Ne certam pe acceasi rochie de exemplu :-p
eu deja mi-am comandat rochia deci nu are cum :D

norishor
09.09.2009, 10:28:32
Ce super de tine dianaruxi ca ti-ai gasit rochia mult visata. Cred ca esti mai relaxata acum ca nu mai trebuie sa cauti. Abia astept sa fiu si eu ca tine...si sa o am in dulap. <:-P

Dar ce pacat ca o vom purta o singura noapte...:((

dianaruxi
09.09.2009, 10:34:50
Ce super de tine dianaruxi ca ti-ai gasit rochia mult visata. Cred ca esti mai relaxata acum ca nu mai trebuie sa cauti. Abia astept sa fiu si eu ca tine...si sa o am in dulap. <:-P

Dar ce pacat ca o vom purta o singura noapte...:((
nu o am inca in dulap, e pe drum, ajunge in ianuarie. Deci sunt un pic stresata ca trebuie sa mentin greutatea de acum, sau sa slabesc, plus ca nu am probat-o niciodata pe asta, am probat una asemanatoare, si sper sa imi vina bine.

alinaggg
09.09.2009, 11:34:35
eu deja mi-am comandat rochia deci nu are cum :D

A mea a si venit :D :D :D
Imi trebuie voal pentru ea :-SS de culoare roz-bej-crem-galbui ... intelegeti voi :)

Sannda
09.09.2009, 11:44:54
Eu deja am rochita si voalul in dulap:-p. Mai lipsesc pantofii.

dianaruxi
09.09.2009, 12:06:37
Eu deja am rochita si voalul in dulap:-p. Mai lipsesc pantofii.
si de unde ai luat rochia?ne-ai aratat-o?ca eu nu mai imi aduc aminte.

Sannda
09.09.2009, 12:11:20
si de unde ai luat rochia?ne-ai aratat-o?ca eu nu mai imi aduc aminte.

Rochita am luat-o de la salon Gabriela din Cj.Era ultima bucata si fix marimea mea:>.Am vazut-o intru-un catalog si am mers, asa de curioasa sa o probez sa vad cum imi vine si a fost " dragoste la prima vedere":D.
Am luat-o si cu 50 % reducere;-).
Nu v-am aratat-o.Nu stiu sa atasez poze:(.

emilinicole
09.09.2009, 12:26:32
Rochita am luat-o de la salon Gabriela din Cj.Era ultima bucata si fix marimea mea:>.Am vazut-o intru-un catalog si am mers, asa de curioasa sa o probez sa vad cum imi vine si a fost " dragoste la prima vedere":D.

macar pune link-ul, sau zi modelul..ca si mie imi plac rochiile de la gabriela..si kiar vreau sa probez:)
sa o stapanesti sanatoasa!!!

dianaruxi
09.09.2009, 12:35:50
pai cand scrii mesaj ai jos ataseaza fisiere, apesi pe butonul ala, si trebuie sa fie de dimensiune mica, max 640x640 mi se pare.

dianaruxi
09.09.2009, 12:37:11
macar pune link-ul, sau zi modelul..ca si mie imi plac rochiile de la gabriela..si kiar vreau sa probez:)
sa o stapanesti sanatoasa!!!
si mie imi plac am fost si eu la proba mi-a placut ff mult modelul asta

Sannda
09.09.2009, 12:42:00
pai cand scrii mesaj ai jos ataseaza fisiere, apesi pe butonul ala, si trebuie sa fie de dimensiune mica, max 640x640 mi se pare.

Sper sa fi reusit.

Sannda
09.09.2009, 12:43:23
si mie imi plac am fost si eu la proba mi-a placut ff mult modelul asta

E foarte frumoasa.O vrei roz rochita ?

dianaruxi
09.09.2009, 12:55:05
E foarte frumoasa.O vrei roz rochita ?
nu eu nu am ales-o pe asta, dar din ce am probat la salonul gabriela asta mi-a placut cel mai mult, dar nu pe roz. Eu mi-am comandat la maggie sottero rochia asta: http://www.maggiesottero.com/dress.aspx?keywordText=layne&keywordType=any&page=0&pageSize=12&style=A3272

dianaruxi
09.09.2009, 12:56:36
Sper sa fi reusit.
fff frumoasa rochia ta, sa o porti sanatoasa.

Sannda
09.09.2009, 13:03:25
fff frumoasa rochia ta, sa o porti sanatoasa.

Este minunata si rochita ta.Iti doresc si eu sa o porti sanatoasa.;;)

norishor
09.09.2009, 13:03:38
Vaaai cat sunt de frumoase rochiile voastre. Dianaruxi....e superba si a ta. Cat a costat?

Eu o sa merg sambata prin magazine la mine in oras cu inca o viitoare miresica si o prietena. Ne punem pe incercat. Poate gasim un model care sa ne placa.

Va pup>:D<

dianaruxi
09.09.2009, 13:07:35
Vaaai cat sunt de frumoase rochiile voastre. Dianaruxi....e superba si a ta. Cat a costat?
Va pup>:D<
o sa coste 1025 dolari in total, am dat deja un avans de 200.

CONT-INCHIS-023
09.09.2009, 13:22:44
vai, fetelor, ce bine de voi!!! sunteti foarte avansate...si cu rochitza( in dulap, pe drum,etc.)...eu nici macar nu am un model prestabilit....eu ma gandeam ca prin feburarie , martie sa merg in turcia... acolo am auzit si am vazut cateva rochitze de acolo cu nistematerial.e superbeeee...pe mine materialul ma procupa..desi sunt ffffff pretentioasa si la modele..nu stiu daca in viata asta o sa-mi gasesc ceva care sa ma multumeasca pe deplin...dar na...m-am obisnuit cu mine;))...
eu abia am arvunit fotograful, cameramanul, restaurantul, formatia...si am vb cate\ ceva cu firma organizatoare...si atat...;))
aaa..si mi-am ales ornamentul pt mese( pene de strutz), invitatiile( sticle vin in miniatura cu etichete personalizate) si chiar ca atat...cred ca sa ma apuc si eu mai in detaliu de organizarea la toti pasii astia...sper sa nu fie f tarziu
aaapropo...cat va ajunge pe voi fotograful si cameramanul? pe mine m-au rups si astia(1300 euro si 900 euro) iulian verisan si cristi ivan...dar sunt chiar deosebiti...

norishor
09.09.2009, 13:29:14
o sa coste 1025 dolari in total, am dat deja un avans de 200.

Ce rau imi pare ca nu am banii astia. Am intrat si eu acum pe site-ul lor. Sunt nemaipomenite rochiile. N-am cuvinte. Nu m-am asteptat sa fie atat de multe rochii frumoase pe un site. Sper doar sa gasesc ceva asemanator prin magazine... Felicitari pt rochie draga si sa o porti cu placere!

dianaruxi
09.09.2009, 13:29:35
aaapropo...cat va ajunge pe voi fotograful si cameramanul? pe mine m-au rups si astia(1300 euro si 900 euro) iulian verisan si cristi ivan...dar sunt chiar deosebiti...
eu nu am dat ff mult pe cameraman(de fapt mama va da ca ea a insistat sa avem video) 350 euro, pt foto am alocat mai mult pt ca aici mi s-a parut mai important, 600 euro, dar nu imi permit sa ii iau pe iulian verisan si cristi ivan.

dianaruxi
09.09.2009, 13:31:31
Ce rau imi pare ca nu am banii astia. Am intrat si eu acum pe site-ul lor. Sunt nemaipomenite rochiile. N-am cuvinte. Nu m-am asteptat sa fie atat de multe rochii frumoase pe un site. Sper doar sa gasesc ceva asemanator prin magazine... Felicitari pt rochie draga si sa o porti cu placere!
si eu am cautat mult si nu am vazut nicaieri rochii ca la ei, am fost la magic bride, si am probat 2 rochii, dar mi-am dat seama imediat de calitate, si nu am mai vrut sa ma mai uit la altceva. Eu aveam alocate 40 mil pt rochie, dar s-a nimerit sa dau doar 30 si e chiar ff bine. care e bugetul tau pt rochie?

norishor
09.09.2009, 13:42:21
si eu am cautat mult si nu am vazut nicaieri rochii ca la ei, am fost la magic bride, si am probat 2 rochii, dar mi-am dat seama imediat de calitate, si nu am mai vrut sa ma mai uit la altceva. Eu aveam alocate 40 mil pt rochie, dar s-a nimerit sa dau doar 30 si e chiar ff bine. care e bugetul tau pt rochie?

In jur de 20 mil as da pe rochie. Daca totusi nu gasesc nimic la acest pret, probabil ca mai pun niste banuti.

Rochiile de la maggie sotero se fac doar la comanda?

dianaruxi
09.09.2009, 13:44:13
In jur de 20 mil as da pe rochie. Daca totusi nu gasesc nimic la acest pret, probabil ca mai pun niste banuti.

Rochiile de la maggie sotero se fac doar la comanda?
eu am comandat-o printr-o tipa nu am comandat-o la magic bride(reprezentanta Maggie sottero in bucuresti) pt ca era mult mai ieftina asa, altfel as fi dat 1150 euro. La ce magazine ai tu acces usor?

norishor
09.09.2009, 13:49:22
eu am comandat-o printr-o tipa nu am comandat-o la magic bride(reprezentanta Maggie sottero in bucuresti) pt ca era mult mai ieftina asa, altfel as fi dat 1150 euro. La ce magazine ai tu acces usor?

Din pacate la mine in oras nu sunt reprezentante la magazine mari, dar voi merge in Timisoara si acolo sigur voi gasi ceva. Multumesc pt informatii!>:D<

dianaruxi
09.09.2009, 13:59:59
Din pacate la mine in oras nu sunt reprezentante la magazine mari, dar voi merge in Timisoara si acolo sigur voi gasi ceva. Multumesc pt informatii!>:D<
cu multa placere, dc te mai pot ajuta cu ceva spune.

CONT-INCHIS-023
09.09.2009, 14:00:00
da..e adevarat cam muly...dar ce am vazut pe sie-urile lor...nu am mai vazut nicaieri...garantat...si o sa am propriul videoclip...:D
blog iulian verisan
blog cristi ivan
de curiozitate sa va uitati daca vreti...la crisi ivan ..la filmul extreme bride ;)

dianaruxi
09.09.2009, 14:02:48
da..e adevarat cam muly...dar ce am vazut pe sie-urile lor...nu am mai vazut nicaieri...garantat...si o sa am propriul videoclip...:D
blog iulian verisan
blog cristi ivan
de curiozitate sa va uitati daca vreti...la crisi ivan ..la filmul extreme bride ;)
da am vazut deja ce pot face cei doi, insa la film nu prea ma interesa asa mult decat sa fie simplu si cu bun gust. si la foto cred ca nu am ales rau. Eu am mare incredere ca o sa iasa ceva super cu fotografii mei.

CONT-INCHIS-023
09.09.2009, 14:11:36
da am vazut deja ce pot face cei doi, insa la film nu prea ma interesa asa mult decat sa fie simplu si cu bun gust. si la foto cred ca nu am ales rau. Eu am mare incredere ca o sa iasa ceva super cu fotografii mei.

da...pozele sunt de fapt cele mai trainice...

norishor
09.09.2009, 14:14:26
blog iulian verisan
blog cristi ivan

Pe blogul lui Iulian Verisan nu am reusit sa vad nicio poza, se pare ca sunt ceva probleme cu site-ul sau problema e la mine la pc.
Pe al lui Cristi Ivan am intrat mai inainte si am ramas fara cuvinte. Foarte frumos si cu bun-gust. Vei avea un videoclip deosebit cu siguranta. Felicitari pt alegerea facuta. Sigur nu o sa regreti.

Care sunt preturile la voi la o ora filmata?

CONT-INCHIS-023
09.09.2009, 14:57:39
Pe blogul lui Iulian Verisan nu am reusit sa vad nicio poza, se pare ca sunt ceva probleme cu site-ul sau problema e la mine la pc.
Pe al lui Cristi Ivan am intrat mai inainte si am ramas fara cuvinte. Foarte frumos si cu bun-gust. Vei avea un videoclip deosebit cu siguranta. Felicitari pt alegerea facuta. Sigur nu o sa regreti.

Care sunt preturile la voi la o ora filmata?

sincer mi-a cerut 900 euro cu tot cu videoclip si ce imi mai da el acolo...acum nu stiu cat e ora...
iar fotograful 1300 euro tot asa cu albume..sedinta foto si dupa nunta...etc

Biu
09.09.2009, 15:48:38
blog iulian verisan
blog cristi ivan
Wow, te invidiez sincer pentru cei doi ! mi i-as fi dorit si eu....dar sunt way over the budget :-s . Sa ne areti pozele si video dupa ;;) , sigur vor fi bestiale !

CONT-INCHIS-023
09.09.2009, 16:47:57
Wow, te invidiez sincer pentru cei doi ! mi i-as fi dorit si eu....dar sunt way over the budget :-s . Sa ne areti pozele si video dupa ;;) , sigur vor fi bestiale !

da...nu ma dau banii afara din casa in nici un caz, insa prefer sa investesc in asta ca asta e chiar singurul lucru si cel mai valoros de la nunta mea... ;-)

Biu
09.09.2009, 16:58:37
da...nu ma dau banii afara din casa in nici un caz, insa prefer sa investesc in asta ca asta e chiar singurul lucru si cel mai valoros de la nunta mea... ;-)
si verighetele, ca si acelea ne raman ;;)

frooxy
09.09.2009, 23:19:06

Iti dau mare dreptate...si noi am investit, poate cel mai mult, in poze/video pentru ca astea o sa fie singura amintire dupa nunta, in special pozele :). Stiu alte persoane care s-au bazat pe "prieteni profesionisti" si nu s-au ales cu mare lucru. Cred ca mai bine cheltuim un pic mai mult acum decat sa regretam mai tarziu...

Arahne
09.09.2009, 23:20:03
\:D/ S-a revenit la subiectul rochii. Eu doar le-am scris la cei de la landy si nu mi-au raspuns inca (de vre-o 5 zile) dar nici nu prea ma stressez daca u merge comand "originalul" ma costa cu 800 eur mai mult dar asta e. Diana tie-ti da tipa ai personal rochia sau cum? Sapt ciit imi fac programare la o casa de moda din Munchen pt pantofi sper sa aiba numarul meu.

De unde ai gasit pene de strut si cat te-au costat?

Spor la miresit ;;)

CONT-INCHIS-023
09.09.2009, 23:28:32
\:D/ S-a revenit la subiectul rochii. Eu doar le-am scris la cei de la landy si nu mi-au raspuns inca (de vre-o 5 zile) dar nici nu prea ma stressez daca u merge comand "originalul" ma costa cu 800 eur mai mult dar asta e. Diana tie-ti da tipa ai personal rochia sau cum? Sapt ciit imi fac programare la o casa de moda din Munchen pt pantofi sper sa aiba numarul meu.

Spor la miresit ;;)
am gasit si pe internet ...si am vb si cu agentia cu care organizez..nu au inca dar pana in mai vor avea...nu stiu cat o sa coste inca...sper ca nu mai mult decta cu flori

frooxy
10.09.2009, 00:41:44

Spor la miresit ;;)

Tocmai am vorbit cu o prietena din Buc care si-a luat rochia de mireasa de pe lady... i-a ajuns in ~ 2 luni de cand a comandat-o, dar a prins si nu stiu ce sarbatoare la ei....deci s-ar putea sa ajunga si mai repede. Stiu ca ea a comandat-o direct, nu i-a contactat initial, deci nu pot sa-ti spun cat de rpd raspund la emailuri in general. Pe mine ma intereseaza pt ca as vrea sa comand rochiile de domnisoare de onoare de acolo ... deci daca auzi ceva de bine /rau de ei pls spune-mi si mie >:D< >:D< >:D<

alinaggg
10.09.2009, 09:22:59

Spor la miresit ;;)

Am sa iti raspund eu la intrebare :)
Tipa din state iti trimite rochia in Romania la socrii ei. Tu te duci si dai avansul la socrii ei si de asemenea ridici rochia tot de la ei si platesti restul rochiei.
Rochia pe comanda dureaza cam vreo 4 luni insa mie mi-a venit ceva mai repede :)
Rochiile chiar sunt originale si vin cu certificat de autenticitate.
Spor!

alinaggg
10.09.2009, 09:23:37
Penele de strut sunt cam scumpe...:(

dianaruxi
10.09.2009, 09:31:24

Spor la miresit ;;)
rochia imi vine prin posta la socrii ei din Bucuresti, si cand ma duc sa o iau le dau si restul banilor.

Biu
10.09.2009, 13:16:42
Penele de strut sunt cam scumpe...:(
Asa stiu si eu. Cele de paun sunt mai ieftine.

CONT-INCHIS-023
10.09.2009, 17:17:06
fetele...am si eu nevoie de o lista cu ce trebuie sa iau de la o agentie organizatoare de nunti...asha cap coada ..daca stiti ..ca sa stiu si eu ce pot sa-mi fac singura...
oricum invitatiile, florile si ornamnetle pt masini mi le cumpar singurica
doar ca eu nu prea cunosc asha toate detaliile

norishor
10.09.2009, 22:36:14
fetele...am si eu nevoie de o lista cu ce trebuie sa iau de la o agentie organizatoare de nunti...

Ti-am trimis PM. Sper sa iti fie de folos. >:D<

Arahne
10.09.2009, 22:57:45
Tocmai am vorbit cu o prietena din Buc care si-a luat rochia de mireasa de pe lady... i-a ajuns in ~ 2 luni de cand a comandat-o, dar a prins si nu stiu ce sarbatoare la ei....deci s-ar putea sa ajunga si mai repede. Stiu ca ea a comandat-o direct, nu i-a contactat initial, deci nu pot sa-ti spun cat de rpd raspund la emailuri in general. Pe mine ma intereseaza pt ca as vrea sa comand rochiile de domnisoare de onoare de acolo ... deci daca auzi ceva de bine /rau de ei pls spune-mi si mie >:D< >:D< >:D<

Si a fost ok croita? ( nu stiu daca te-am mai intrebat). Le-am mai trimis un mai si mi-au raspuns \:D/ Nu ma grabesc paote sa ajunga si in 6 luni dar o sa o comand totusi in octombrie cand ma intorc. Sper sa nu am surprize neplacute pt ca nu am inca un "plan B".

tinutza_o
10.09.2009, 23:01:07
ma lamureste si pe mine ce-i cu superstita asta de mai, pt ca si eu am nunta pe data de 15 mai???

Arahne
10.09.2009, 23:28:23
ma lamureste si pe mine ce-i cu superstita asta de mai, pt ca si eu am nunta pe data de 15 mai???

Daca iti vei face nunta in mai se va destrama cununia precum petalele florilor in vant. bla bla bla bla bla bla;))

CONT-INCHIS-023
11.09.2009, 01:01:08
hello , fetele! cum mai sunteti cu pregatirile?! ca pe mine m-ati speriat cat de avansate sunteti majoritatea...asa ca m-am pus si eu pe micile detalii macar...
mi-am achizitionat paharele miri si nasi ,jurnalul,colivia,setul pt tort, marturiile,pernutza verighete,suportul pt certificatul de castorie....si sunt fffffffffffffffffffffffffffffffff incantata de toate ..chiar sunt pe gustul meu..desi mi-era teama ca nu o sa gasesc exact ce vreau..as vrea sa vi le arat si voua ...o sa incerc intr-un mesaj viitor

CONT-INCHIS-023
11.09.2009, 01:07:09
sper sa fi le pus pe toate:
aaa...si invitatiile sunt sticlutze de vin sange de taur in miniatura cu etichete personalizate...pe fatza numele cu data si un mesaj..iar pe spate textulD o sa vi le art si pe ele..inca nu am imprimat etichetele astept pareri

frooxy
11.09.2009, 01:32:02
Si a fost ok croita? ( nu stiu daca te-am mai intrebat). Le-am mai trimis un mai si mi-au raspuns \:D/ Nu ma grabesc paote sa ajunga si in 6 luni dar o sa o comand totusi in octombrie cand ma intorc. Sper sa nu am surprize neplacute pt ca nu am inca un "plan B".

Ea a fost foarte multumita...acum cred ca depinde si de cat de pretentios e fiecare. Rochiile nu o sa fie exact la fel ca si originalele. Am pus niste poze aici http://picasaweb.google.ca/roxana.fainus/PregatiriNunta# cu rochia care (cred) ca si-a comandat-o si cu rezultatul final :) ... sunt un pic diferite in partea de sus. Am presupus ca modelul asta si l-a comandat pt ca seamana destul de mult :D Daca vrei intradevar sa-ti comanzi de pe site-ul asta, cred ca ar fii mai bine sa comanzi cat mai repede... in cazul in care nu iti place sa ai suficient timp sa iti cauti alta in magazine / la targurile de nunti din ianuarie ;-)

frooxy
11.09.2009, 03:01:50

http://www.accesoriievenimente.ro/product.php?id_product=391

aaa...si invitatiile sunt sticlutze de vin sange de taur in miniatura cu etichete personalizate...pe fatza numele cu data si un mesaj..iar pe spate textulD o sa vi le art si pe ele..inca nu am imprimat etichetele astept pareri

Ce repede le-ai comandat, arata foarte frumos....interesante paharele :) Eu vreau ceva cu alb si visiniu / rosu (am atasat o poza), dar ma gandeam sa le iau ceva mai tarziu , in cazul in care mai imi schimb gusturile pana la nunta sau mai apare ceva nou :)

Invitatiile tale par super interesante...de unde ai luat sticlute in miniatura?? le-ai comandat online??

Sannda
11.09.2009, 08:36:11
Yupiiii:madlaugh: am obtinut si eu derogarea de la preot!!!!#:-S

anette10
11.09.2009, 08:44:28

Sunt foarte frumoase, mai ales setul cu jurnal, pernuta..sunt simple si elegante. Am vazut ca ti-ai comandat marturiile de unde vreau si eu sa le iau. Ti-a ajuns comanda, totul e ok?

alinaggg
11.09.2009, 09:07:15
Buna fetelor

Ieri am fost si ne-am ridicat verighetele :D :D :D
Sunt mult mai frumoase decat ne asteptam :D
Curand o sa pun si poze cu ele :x

dianaruxi
11.09.2009, 09:13:48
Sunt foarte frumoase, mai ales setul cu jurnal, pernuta..sunt simple si elegante. Am vazut ca ti-ai comandat marturiile de unde vreau si eu sa le iau. Ti-a ajuns comanda, totul e ok?
si eu tot marturiile alea le voiam insa mi se pare ca gasesc mai ieftine in dragonul rosu.
si mie imi place setul cu jurnalul si perna, sunt super.

dianaruxi
11.09.2009, 09:15:29
Buna fetelor

asteptam pozeeee:D:D:D:D:D:D:D:D:D

Ramona_pisicuta
11.09.2009, 10:31:35
BUNA MIRESICI DE 2010 SI EU VOI AVEA NUNTA TOT IN 29.05.2010 SI MI-AR PLACE SA NE POVESTIM DESPRE ORGANIZARE ROCHII SI TOT CE TINE DE NUNTA.
V-AM PUPAT SI SUCCES LA PREGATIRI

dianaruxi
11.09.2009, 10:55:05
BUNA MIRESICI DE 2010 SI EU VOI AVEA NUNTA TOT IN 29.05.2010 SI MI-AR PLACE SA NE POVESTIM DESPRE ORGANIZARE ROCHII SI TOT CE TINE DE NUNTA.
bine ai venit!!!>:D<

Biu
11.09.2009, 11:06:57
Buna fetelor

poze !poze !!! de unde le-ati luat?
mie imi plac tare mult verighetele merdikian, dar nu au magazin si in cluj...uffff ce ma enerveaza =((

CONT-INCHIS-023
11.09.2009, 11:28:03
Invitatiile tale par super interesante...de unde ai luat sticlute in miniatura?? le-ai comandat online??[/quote]

nu..am gasit la metro o suuuuuuuuuper oferta sticluza cu 2,6 ron...oricum gasisem inainte pe internet in jur de 6,7,8 ron....is mi-am luat..le-am spalt cu apa caldutza de eticheta lor care oricum nu era lipita ff bine...si mi-am facut etichetele in publisher singura...si o sa le imprim...dar mai incolo..nu ma grabesc...si o sa-mi iaucear rosie ..sa cerez dopurile vreau;)

CONT-INCHIS-023
11.09.2009, 11:31:01

am comandat abia..dureaza 4-5 zile..

norishor
11.09.2009, 11:34:42

Bine ai venit Ramona! Te asteptam la discutii.
Avem nunta in aceeasi zi, sa fie intr-un ceas bun!>:D<>:D<>:D<

CONT-INCHIS-023
11.09.2009, 11:38:43
Ti-am trimis PM. Sper sa iti fie de folos. >:D<

multumesc mult.poop

alinaggg
11.09.2009, 15:12:45
poze !poze !!! de unde le-ati luat?
mie imi plac tare mult verighetele merdikian, dar nu au magazin si in cluj...uffff ce ma enerveaza =((

Noi le-am luat de la Mardikian :)
Insa ei vin tot timpul la targurile de nunti. Poate faci un drum pt targuri:)

alinaggg
11.09.2009, 15:13:51
Invitatiile tale par super interesante...de unde ai luat sticlute in miniatura?? le-ai comandat online??

nu..am gasit la metro o suuuuuuuuuper oferta sticluza cu 2,6 ron...oricum gasisem inainte pe internet in jur de 6,7,8 ron....is mi-am luat..le-am spalt cu apa caldutza de eticheta lor care oricum nu era lipita ff bine...si mi-am facut etichetele in publisher singura...si o sa le imprim...dar mai incolo..nu ma grabesc...si o sa-mi iaucear rosie ..sa cerez dopurile vreau;)[/quote]

Si sangele de taur?? >-)

CONT-INCHIS-023
11.09.2009, 15:42:02
nu..am gasit la metro o suuuuuuuuuper oferta sticluza cu 2,6 ron...oricum gasisem inainte pe internet in jur de 6,7,8 ron....is mi-am luat..le-am spalt cu apa caldutza de eticheta lor care oricum nu era lipita ff bine...si mi-am facut etichetele in publisher singura...si o sa le imprim...dar mai incolo..nu ma grabesc...si o sa-mi iaucear rosie ..sa cerez dopurile vreau;)

Si sangele de taur?? >-)[/quote]
asa se numeste vinul..;-)

alinaggg
11.09.2009, 17:04:42
Si sangele de taur?? >-)
asa se numeste vinul..;-)[/quote]

Se vede ca nu sunt bautoare de vin :))

alinaggg
11.09.2009, 17:05:23
Gata si pozele :D :D :D

CONT-INCHIS-023
11.09.2009, 19:46:13
dar mirese din constanta nu mai sunt p-aici?!/:)

Biu
11.09.2009, 19:56:55

veryyyyy nice \:D/
acuma daca as fi in locu tau le-as proba tot la 2 zile :love:

CONT-INCHIS-023
11.09.2009, 20:24:28

dragutze raau!!! sa le purtati sanatosi si cu mandrie cand va veni vremea lor!!!

frooxy
12.09.2009, 00:05:03

Cred ca o sa iasa foarte dragutze ... ceva unic, eu m-am cam saturat sa vad toate invitatiile la fel si cu acelasi text plictisitor "Fam. X alaturi de Fam. Y impreuna cu nasii va invita sa luati parte la celebrarea cununiei religioase ...... felicitarile, masa si dansul vor avea loc ..." :)) :)) :)) :))

Si noi vrem sa facem invitatiile singuri ... "message in a bottle", cu nisip, scoici, si invitatia rulata .... toate puse intr-o sticluta mica...bineinteles cu un text amuzant ;;) ;;) Tipul asta de invitatii de obicei se face pt cei care au nuntile pe plaja sau cu tema marina (sau de ce nu pt miresicile din Constanta :-p ). La noi se potriveste pt ca venim de peste ocean si o sa ne intalnim la nunta in RO cu familia si toti prietenii de acolo ...

CONT-INCHIS-023
12.09.2009, 00:10:33
:)) :)) :)) :))

Si noi vrem sa facem invitatiile singuri ... "message in a bottle", cu nisip, scoici, si invitatia rulata .... toate puse intr-o sticluta mica...bineinteles cu un text amuzant ;;) ;;) Tipul asta de invitatii de obicei se face pt cei care au nuntile pe plaja sau cu tema marina (sau de ce nu pt miresicile din Constanta :-p ). La noi se potriveste pt ca venim de peste ocean si o sa ne intalnim la nunta in RO cu familia si toti prietenii de acolo ...

fff tare si asha

norishor
12.09.2009, 17:47:29

Sunt foarte dragute! Sa le purtati cu placere! Imi place pietricica de la verigheta ta. :suuuper:

geworgi
12.09.2009, 20:02:01
Si eu sunt o viitoare miresica de mai 2009 o:-) .. si tot pe 29 <:-P

Din Buzau mai sunt miresici de mai ?

Biu
12.09.2009, 20:07:47
Si eu sunt o viitoare miresica de mai 2009 o:-) .. si tot pe 29 <:-P

Din Buzau mai sunt miresici de mai ?
welocome my lady \:D/

angi300
12.09.2009, 20:39:03
buna miresici....
vad ca sunteti toate harnice..eu nu am mai facut nimic....ar trebui sa ma panichez? :))

biu..ai gasit foto?

Biu
12.09.2009, 20:45:29
buna miresici....
vad ca sunteti toate harnice..eu nu am mai facut nimic....ar trebui sa ma panichez? :))

biu..ai gasit foto?
da, foto am gasit :D. acum imi bat capu cu cameramanul. nu prea gasesc ce caut.

angi300
12.09.2009, 20:51:21
da, foto am gasit :D. acum imi bat capu cu cameramanul. nu prea gasesc ce caut.

oki..aveam eu o recomandare...dar ei lucreaza foto si video (cel putin asa cred)..din cate am vb cu ei anul viitor o sa fie 1200 lei...2 camere plus foto, plus o sedinta de a doua zi. noi peste o sapt mergem sa semnam contract si de alea alea..:)
cat dai pe foto?

Biu
12.09.2009, 20:58:16
oki..aveam eu o recomandare...dar ei lucreaza foto si video (cel putin asa cred)..din cate am vb cu ei anul viitor o sa fie 1200 lei...2 camere plus foto, plus o sedinta de a doua zi. noi peste o sapt mergem sa semnam contract si de alea alea..:)
cat dai pe foto?
ti-am dat pm ;;)

dunia
12.09.2009, 21:34:44
Va salut, dragi miresici, si bine v-am gasit!

Si eu sunt o viitoare miresica de mai 2010...mai exact, voi avea nunta pe 29, in Targoviste.

De ce ar trebui sa ma mai ocup acum..? Deocamdata am dat avans pentru restaurant si am gasit lautarii si pe cei ce se vor ocupa de partea foto-video la nunta. Dar nu am incheiat inca un contract cu ei.

Astept targul de nunti din noiembrie pt rochita de mireasa si alte accesorii.
A, si mi-am luat o pereche de pantofiori fara toc, comozi, pe care ii voi incalta in momentul in care nu voi mai putea suporta tocurile..

Va pup!

norishor
12.09.2009, 22:32:23
geworgi si dunia, bine ati venit! Ne adunam tot mai multe miresici de 29 mai.

Am fost azi cu finuta si cu o prietena sa incerc niste rochite. Am vrut sa vad ce model ma avantajeaza. Am incercat cred ca vreo 5 rochii. Una dintre ele mi-a placut enorm. Era 2.080 lei. Prietena mea a facut si poze cu telefonul. Luni cand le primesc, o sa le atasez. O sa va rog sa imi spuneti si voi ce parere aveti de ea si daca imi sta bine. :)
Nu-mi vine sa cred cum m-am simtit cand am luat-o pe mine. A fost atat de frumoasa si ma facea asa de subtirica...Am avut parca emotii. :">
Incep sa ma simt si eu miresica. ;;) Acum stiu cam cum va arata rochia mea...Prin ianuarie, februarie sper sa o gasesc si sa o si cumpar pe "the one".

Felicitari fetelor care deja au comandat-o si celor care o au deja in dulap!

Cristina_84
12.09.2009, 22:53:16
V-am mai ajuns si eu din urma cu pregatirile:D ,am gasit fotograf + cameraman,sunt sot si sotie(ea foto,el video):) ,am fost foarte incantati de ceea ce ne-au aratat,acum putem sta linistiti o perioada...apoi urmeaza o gramada de alte chestii:-SS ,ce parere aveti despre inchirierea unei limuzine pt nunta?:*

norishor
12.09.2009, 23:02:15
V-am mai ajuns si eu din urma cu pregatirile:D ,am gasit fotograf + cameraman,sunt sot si sotie(ea foto,el video):) ,am fost foarte incantati de ceea ce ne-au aratat,acum putem sta linistiti o perioada...apoi urmeaza o gramada de alte chestii:-SS ,ce parere aveti despre inchirierea unei limuzine pt nunta?:*

E foarte buna ideea. Si eu as fi vrut limuzina, insa nu se poate pt ca locuiesc pe o strada cam ingusta si ar fi cam dificil sa ajunga pana in fata casei. Daca voi nu aveti probleme de genul asta, ar arata foarte frumos in alaiul de nunta.
La mine in oras, o ora cu limuzina este 100 euro.

Cristina_84
13.09.2009, 04:44:08
E foarte buna ideea. Si eu as fi vrut limuzina, insa nu se poate pt ca locuiesc pe o strada cam ingusta si ar fi cam dificil sa ajunga pana in fata casei. Daca voi nu aveti probleme de genul asta, ar arata foarte frumos in alaiul de nunta.
La mine in oras, o ora cu limuzina este 100 euro.

Pai si eu locuiesc la fel ca si tine,pe o strada mai ingusta si aglomerata de foarte multe masini,parcate aiurea :-p ,insa acum doua saptamani a avut o vecina nunta si a avut limuzina,s-a chinuit putin soferul cand a iesit de pe strada,dar a reusit,deci...se poate:D . Si la noi e tot asa,100 Euro/ora si la 3 ore a patra gratis,din cate am inteles.

alinaggg
13.09.2009, 10:56:12
Multumesc fetelor pentru urari :)

Arahne
13.09.2009, 17:51:50
Pe mine o sa ma duca fratele meu cu bolidul lui o dacie 1100 =)) super restaurata si bibilita facuta ca o masina de curse

Arahne
13.09.2009, 17:55:58
wow ce frumoase sunt!!! cat te-au costat si de unde le-ai luat ?;;)

Cristina_84
13.09.2009, 20:03:24
Pe mine o sa ma duca fratele meu cu bolidul lui o dacie 1100 =)) super restaurata si bibilita facuta ca o masina de curse

Foarte tare!!!:)>-

Biu
13.09.2009, 20:13:22
super :D ! si eu caut un trabant tunat, sau o broscuta decapotabila :D

Arahne
13.09.2009, 21:56:58
super :D ! si eu caut un trabant tunat, sau o broscuta decapotabila :D
:D foarte tare ideea, totusi daca nu gasesti si vrei o dacie let me know uite o poza cu ea.
http://www.daciaclub.ro/index.php?showuser=2028

Biu
13.09.2009, 22:46:41
:D foarte tare ideea, totusi daca nu gasesti si vrei o dacie let me know uite o poza cu ea.
http://www.daciaclub.ro/index.php?showuser=2028

foarte tare si asta ! in principiu vreau ceva out of the ordinary, deci nu am un fix cu o anumita marca :>

Sannda
14.09.2009, 09:07:02

Superbe verighetele.Sa le purtati sanatosi.

dianaruxi
14.09.2009, 09:47:00
eu m-am gandit sa inchiriez o masina de epoca, dar nu stiu cam cat va costa.

Sannda
14.09.2009, 12:03:06
eu m-am gandit sa inchiriez o masina de epoca, dar nu stiu cam cat va costa.

La noi in Cj e 100 euro pe ora.

didutu
14.09.2009, 12:17:49
salut fetelor ,

si eu!!! si eu!!! ma incadrez in gasca din luna mai :-)
eu nu am auzit niciodata ca nu ar fi bine sa faci nunta in mai ...din contra , am auzit ca nuntille care se fac in mai sunt cele mai trainice :D :-p asa ca..... noi am hotarat sa facem doua NUNTI IN LUNA MAI :D :-p
am prins si eu curaj sa scriu doua vorbe:"> doar de cateva saptamani mi am facut cont si tot casc ochiii :-p pe aici !
sunt foarte nerabdatoare sa aud pareri din partea voastra ( cele care au facut deja doua nunti si cele care vor face ) pentru ca inca am impresia ca nu mie mi se intampla 8-} poate asa ma mai adun si eu :-)

dianaruxi
14.09.2009, 12:35:00
salut fetelor ,

si eu!!! si eu!!! ma incadrez in gasca din luna mai :-)
eu nu am auzit niciodata ca nu ar fi bine sa faci nunta in mai ...din contra , am auzit ca nuntille care se fac in mai sunt cele mai trainice :D :-p asa ca..... noi am hotarat sa facem doua NUNTI IN LUNA MAI :D :-p
am prins si eu curaj sa scriu doua vorbe:"> doar de cateva saptamani mi am facut cont si tot casc ochiii :-p pe aici !
sunt foarte nerabdatoare sa aud pareri din partea voastra ( cele care au facut deja doua nunti si cele care vor face ) pentru ca inca am impresia ca nu mie mi se intampla 8-} poate asa ma mai adun si eu :-)
buna , bine ai venit, si eu voi face doua nunti, una in aprilie si una in iunie, stiu ca nu ma incadrez la miresici de mai, dar sunt deja de-a casei pe aici.:D

dianaruxi
14.09.2009, 12:36:47
La noi in Cj e 100 euro pe ora.
cred ca si la noi e cam la fel, am gasit un site cu masini si arata chiar bine.

didutu
14.09.2009, 12:48:00
salut ... ce bine imi pare !!!!
credeam ca sunt unica miresuca la patrat si le vad pe fete cat sunt de organizate si ca au pregatit toate cele iar eu cu doua nunti pe cap nu stiu de ce sa ma apuc :-) am reusit doar sa vorbim de muzica si sala !
hai te rog zi mi mai multe , cum o sa procedati o sa faceti cununia civila la sotior si biserica la tine , nu ?( NOI asa ne am gandit dar EU- in mod deosebit EU :-p - ma tot gandesc cum sa procedam cu obiceiurile , traditiile - le facem in ambele parti ??#:-S :-?
o sa te imbraci cu aceeasi rochie...? mama cate te as mai intreba !!!! :-)

dianaruxi
14.09.2009, 12:54:37
salut ... ce bine imi pare !!!!
credeam ca sunt unica miresuca la patrat si le vad pe fete cat sunt de organizate si ca au pregatit toate cele iar eu cu doua nunti pe cap nu stiu de ce sa ma apuc :-) am reusit doar sa vorbim de muzica si sala !
hai te rog zi mi mai multe , cum o sa procedati o sa faceti cununia civila la sotior si biserica la tine , nu ?( NOI asa ne am gandit dar EU- in mod deosebit EU :-p - ma tot gandesc cum sa procedam cu obiceiurile , traditiile - le facem in ambele parti ??#:-S :-?
o sa te imbraci cu aceeasi rochie...? mama cate te as mai intreba !!!! :-)
pai noi facem civila si o nunta in franta, si biserica si cealalta nunta in rom. La civila nu ma imbrac in rochie cred ca voi lua un costum sau ceva in genul. rochia doar la biserica.traditii nu se fac pt civila, eu voi considera nunta din franta ca un fel de petrecere, nu fac decat o mare masa, nu e chiar ca nunta cand esti imbracata in rochie de mireasa cu buchet cu toate, nici nu stiu dc trebuie sa-mi iau buchet la civila, ca nu stiu cum fac ei acolo.Deci toate traditiile si obiceiurile le voi face in rom la petrecerea dupa biserica, dar nici acolo nu vor fi multe pt ca mie nu prea imi plac. Dc mai ai intrebari nu ezita.

didutu
14.09.2009, 13:17:41
aha ..am inteles cum e situatia la tine . vreau din tot sufletul sa i multumesc si pe unii si pe altii si nu as vrea ca cei din partea sotiorului ( unde se va face cununia civila ) sa se simta mai putin importati pe ca eu nu sunt imbracata in miresuca sau chestii de genu , stii ? :-) tin tare mult sa fie doua nunti la fel de importante :-) oricum in ultima vreme doar acolo ma gandesc ..cum sa fac sa fie bine !!!! :-SS

dianaruxi
14.09.2009, 13:24:01
aha ..am inteles cum e situatia la tine . vreau din tot sufletul sa i multumesc si pe unii si pe altii si nu as vrea ca cei din partea sotiorului ( unde se va face cununia civila ) sa se simta mai putin importati pe ca eu nu sunt imbracata in miresuca sau chestii de genu , stii ? :-) tin tare mult sa fie doua nunti la fel de importante :-) oricum in ultima vreme doar acolo ma gandesc ..cum sa fac sa fie bine !!!! :-SS
nu pot sa ma imbrac in mireasa din moment ce nu trec pe la biserica, nu pot am blocaj mental. Dar la tine care e situatia exacta?

didutu
14.09.2009, 13:38:49
pai o nunta va fi la pitesti -cununia civila + nunta de 200- 250 de persoane iar peste o sapt inca una in alba iulia - biserica+ nunta 400-450 persoane :-)
prima nunta va fi in 1 mai in aceazi zi cu ( virgula ) cununia civila , ma gandeam sa ma imbrac in mireasa ca sa nu se supere nimeni ..pe de alta parte vorba ta ...cu biserica ...nu stiu cum sa fac :-( chiar nu stiu ....)

dianaruxi
14.09.2009, 13:53:35
pai o nunta va fi la pitesti -cununia civila + nunta de 200- 250 de persoane iar peste o sapt inca una in alba iulia - biserica+ nunta 400-450 persoane :-)
prima nunta va fi in 1 mai in aceazi zi cu ( virgula ) cununia civila , ma gandeam sa ma imbrac in mireasa ca sa nu se supere nimeni ..pe de alta parte vorba ta ...cu biserica ...nu stiu cum sa fac :-( chiar nu stiu ....)
nu cred ca se va supara cineva, pt ca se intelege ca e civila, si nu poti sa te imbraci in mireasa si nici sa faci celelalte traditii, si nici verighetele nu le poti purta, ca nu au fost sfintite de parinte.

Biu
14.09.2009, 14:18:39
nu cred ca se va supara cineva, pt ca se intelege ca e civila, si nu poti sa te imbraci in mireasa si nici sa faci celelalte traditii, si nici verighetele nu le poti purta, ca nu au fost sfintite de parinte.
eu cunosc un cuplu care a facut doua nunti, in buna regula. Bineinteles ca au facut o singura data starea civila, iar la biserica daca bine retin au facut o data doar logodna, iar la a doua nunta cununia propriu-zisa. Si ea s-a imbracat in mireasa de 2 ori :) .
Din cate vad eu didutu face doua nunti chiar sanatoase ;-) ( la una parca zicea ceva de ~200 invitati, iar a doua ~ 400 ). Ai putea sa faci acelasi artificiu cu biserica : prima data doar logodna, iar a doua oara cununia :)>- .

alinaggg
14.09.2009, 14:28:36
wow ce frumoase sunt!!! cat te-au costat si de unde le-ai luat ?;;)

Sunt verighete de la Mardikian de 18kt cu un diamant de 0.8 kt
Au fost 650 euro.

didutu
14.09.2009, 16:18:32
eu cunosc un cuplu care a facut doua nunti, in buna regula. Bineinteles ca au facut o singura data starea civila, iar la biserica daca bine retin au facut o data doar logodna, iar la a doua nunta cununia propriu-zisa. Si ea s-a imbracat in mireasa de 2 ori :) .
Din cate vad eu didutu face doua nunti chiar sanatoase ;-) ( la una parca zicea ceva de ~200 invitati, iar a doua ~ 400 ). Ai putea sa faci acelasi artificiu cu biserica : prima data doar logodna, iar a doua oara cununia :)>- .

SALUT ,
mi se pare o idee EXCELENTA , nici nu mi a trecut asa ceva prin cap !!! >:D< o sa vb acasa cu iubi meu sa vad el ce parere are !!!
mersi !

Biu
14.09.2009, 19:08:42
SALUT ,
mi se pare o idee EXCELENTA , nici nu mi a trecut asa ceva prin cap !!! >:D< o sa vb acasa cu iubi meu sa vad el ce parere are !!!
mersi !
ma bucur ca am putut fi de folos >:D<

norishor
15.09.2009, 11:21:25
Pai si eu locuiesc la fel ca si tine,pe o strada mai ingusta si aglomerata de foarte multe masini,parcate aiurea :-p ,insa acum doua saptamani a avut o vecina nunta si a avut limuzina,s-a chinuit putin soferul cand a iesit de pe strada,dar a reusit,deci...se poate:D . Si la noi e tot asa,100 Euro/ora si la 3 ore a patra gratis,din cate am inteles.

Aaaa, am uitat sa precizez ca este si strada infundata si nu imi dau seama cum ar putea sa intoarca. :-\Doar daca vine cu spatele pana la mine. :(Offfff, imi pare atat de rau ca trebuie sa renunt. Dar...gasim alta solutie. Poate o trasura. E si mai ieftin...1000 lei, toata ziua.

Cristina_84, in cazul in care te hotarasti la limuzina, iti urez un drum fara peripetii si sa va bucurati cum se cuvine de drumul vostru spre altar. <:-PTe pup!

dianaruxi
15.09.2009, 11:27:54
fetelor, trebuie sa deschid discutia la un subiect care ma intereseaza mult, si nu stiu ce sa aleg, ce buchet vreti sa va faceti?, cu ce flori? eu as vrea ceva albastru electric, pt ca vreau si pantofii tot albastru.

norishor
15.09.2009, 11:49:29
fetelor, trebuie sa deschid discutia la un subiect care ma intereseaza mult, si nu stiu ce sa aleg, ce buchet vreti sa va faceti?, cu ce flori? eu as vrea ceva albastru electric, pt ca vreau si pantofii tot albastru.

E foarte buna alegerea ta. Albastru e culoarea mea preferata, insa am ales rosu pt buchet si pt accesoriile de pe mesele din sala.

Am gasit cateva poze cu buchete albastre. Sper sa iti fie de folos.

dianaruxi
15.09.2009, 11:56:26
E foarte buna alegerea ta. Albastru e culoarea mea preferata, insa am ales rosu pt buchet si pt accesoriile de pe mesele din sala.

Am gasit cateva poze cu buchete albastre. Sper sa iti fie de folos.
sunt superbe hortensiile, eu nu cred ca o sa ma asortez cu ce culori am ales la restaurant, pt ca dc iau alb cu negru, o sa mearga orice, mie mi-au placut si astea.

dianaruxi
15.09.2009, 11:58:14
fetelor azi ma vad cu fata care mi-a facut o chestie de pus in cap, pt dezgatit mi-a trimis o poza cu respectiva chestie, v-o atasez.

Sannda
15.09.2009, 12:30:45
fetelor azi ma vad cu fata care mi-a facut o chestie de pus in cap, pt dezgatit mi-a trimis o poza cu respectiva chestie, v-o atasez.

Draguta acea chestie, cum ii spui tu.La noi in Transilvania nu este acel obicei cu dezgatitul.Mireasa ramane cu voalul pe cap de la inceputul pana la sfrarsitul nuntii.

dianaruxi
15.09.2009, 12:39:08
am gasit pe net o donsoara care face pantofi, se numeste coca zaboloteanu. si are atelierul in bucuresti la eroilor, si nici nu mi se par atat de scumpi. cred ca o sa ma duc sa ma uit cand vine vremea.

Sannda
15.09.2009, 12:41:37

Am gasit si eu doua poze cu buchete albastre.

Sannda
15.09.2009, 12:45:09
Am gasit si eu doua poze cu buchete albastre.

Nu ma lasa sa pun si a 2-a poza :(

dianaruxi
15.09.2009, 12:54:42
Nu ma lasa sa pun si a 2-a poza :(
poate trebuie micsorata.

Sannda
15.09.2009, 12:59:36
poate trebuie micsorata.

Am copiat-o de pe net si nu cred ca poate fi micsorata.

dianaruxi
15.09.2009, 13:04:57
Am copiat-o de pe net si nu cred ca poate fi micsorata.
ba da poti sa o micsorezi si dc ai copiat-o de pe net, nu conteaza.

norishor
15.09.2009, 21:28:16
Fetelor, am nevoie de ajutorul vostru.[-o< Va rog sa-mi dati un sfat sau o parere macar. Am fost sambata, dupa cum v-am mai spus, la incercat de rochite de mireasa si acum atasez pozele sa le vedeti si voi. Imi spuneti, care din ele imi sta mai bine? Eu si prietenele mele am zis ca rochia mulata pana sub fund e cea care ma avantajeaza.:"> Voi ce ziceti? Cam ce format de rochie ar fi bun pt mine? :-\ Nu vreau sa o cumpar pe niciuna, dar sa stiu in genul careia sa caut data viitoare.

P.S. Scuzati calitatea pozelor, sunt facute cu telefonul. :D

Biu
15.09.2009, 21:34:30
Fetelor, am nevoie de ajutorul vostru.[-o< Va rog sa-mi dati un sfat sau o parere macar. Am fost sambata, dupa cum v-am mai spus, la incercat de rochite de mireasa si acum atasez pozele sa le vedeti si voi. Imi spuneti, care din ele imi sta mai bine? Eu si prietenele mele am zis ca rochia mulata pana sub fund e cea care ma avantajeaza.:"> Voi ce ziceti? Cam ce format de rochie ar fi bun pt mine? :-\ Nu vreau sa o cumpar pe niciuna, dar sa stiu in genul careia sa caut data viitoare.

dintre ele, cu prima iti sta mai bine ;;) . Dar mai sunt croiuri de rochii, nu te opri la probat numai 3 :)>- .

norishor
15.09.2009, 21:39:22
dintre ele, cu prima iti sta mai bine ;;) . Dar mai sunt croiuri de rochii, nu te opri la probat numai 3 :)>- .

Am mai incercat cateva, insa n-am atasat pozele pt ca nu prea mi-au placut. Acestea sunt cat de cat mai acceptabile. :D

Multumesc frumos pt apreciere! O sa mai caut pana ce o gasesc pe cea mai frumoasa...;;)

Cristina_84
15.09.2009, 22:10:06
Cristina_84, in cazul in care te hotarasti la limuzina, iti urez un drum fara peripetii si sa va bucurati cum se cuvine de drumul vostru spre altar. <:-PTe pup!

Multumesc,inca ne mai gandim:D .Norishor,.cu prima rochita imi place cel mai mult cum iti sta;-) .
Referitor la buchet,mie mi-ar placea sa fie rosu,de preferinta trandafiri rosii;;) ,ce ziceti,ar merge sa avem si eu si nasa buchete rosii?Sau ar trebui sa fie de culori diferite? Chiar nu stiu....

norishor
15.09.2009, 22:27:02
Multumesc,inca ne mai gandim:D .Norishor,.cu prima rochita imi place cel mai mult cum iti sta;-) .
Referitor la buchet,mie mi-ar placea sa fie rosu,de preferinta trandafiri rosii;;) ,ce ziceti,ar merge sa avem si eu si nasa buchete rosii?Sau ar trebui sa fie de culori diferite? Chiar nu stiu....

Multumesc pt ajutor!
Hm...nu stiu ce sa iti zic. La noi nu se obisnuieste ca nasa sa aiba buchet. Dar daca ea doreste, nu e nici o problema, nu-i asa? In cazul in care ea vea buchet..si tot rosu, ar fi bine sa fie din alte flori..nu ca si cele ale miresei si sa fie mai micut.
Eu as vrea ca buchetul meu sa fie tot din trandafiri rosii cu foricele albe, ca acesta.

Domnisoarele de onoare vor avea buchete albe iar pe mese vom avea aranjamente cu flori albe si rosii.

Arahne
15.09.2009, 22:28:56

Si eu tot prima zic, cea de-a doua e prea mare si ultima nu se vede in fata dar nu-mi place ca are REBU(trena) prea mare. eu zic ca ti-ar sta ceva gen sirena sau A-line ca ai corpul frumos :D

Arahne
15.09.2009, 22:33:41
eu as vrea ceva de genul

raluuuca
16.09.2009, 00:02:46
Buna, seara sau buna dimineata,
ma numesc raluca, sunt din tg. mures si am nunta in 1 Mai 2010....am ales data aceasta pentru ca toata lumea va tine minte data :-p ...cu siguranta o sa ne primim si injuraturi :)>- , dar am zis k o data ne castaorim si sa alegem o data mai aparte....

Cristina_84
16.09.2009, 00:27:47
Buna, seara sau buna dimineata,
ma numesc raluca, sunt din tg. mures si am nunta in 1 Mai 2010....am ales data aceasta pentru ca toata lumea va tine minte data :-p ...cu siguranta o sa ne primim si injuraturi :)>- , dar am zis k o data ne castaorim si sa alegem o data mai aparte....

Bine ai venit Raluca! :*

Cristina_84
16.09.2009, 00:36:28
[quote=norishor;2373848]
Eu as vrea ca buchetul meu sa fie tot din trandafiri rosii cu foricele albe, ca acesta.

Foarte frumos buchetul asta trandafiri rosii cu floricele albe;;)

frooxy
16.09.2009, 07:11:16
Multumesc pt ajutor!
Hm...nu stiu ce sa iti zic. La noi nu se obisnuieste ca nasa sa aiba buchet. Dar daca ea doreste, nu e nici o problema, nu-i asa? In cazul in care ea vea buchet..si tot rosu, ar fi bine sa fie din alte flori..nu ca si cele ale miresei si sa fie mai micut.

Domnisoarele de onoare vor avea buchete albe iar pe mese vom avea aranjamente cu flori albe si rosii.

Eu inca ma gandesc daca o sa am buchetul cu trandafiri albi sau rosii, dar e superb cel pe care l-ai ales... Initial ma gandeam sa am eu buchetul alb, domnisoarele de onoare rosu, si nasa alb + rosu ... dar mai am timp sa ma hotarasc :)
Pe masa si noi tot aranjamente cu flori albe si rosii vrem, deci ne potrivim la partea asta >:D< >:D< >:D<

frooxy
16.09.2009, 07:17:09

Si eu sunt de parere ca prima rochie iti vine cel mai bine. Si rochita mea este tot A-line dar are si trena ... deci poate sunt si putin subiectiva :)

Sannda
16.09.2009, 08:37:54

Si eu sant de parere ca prima rochita iti vine cel mai bine.

emilinicole
16.09.2009, 10:49:29
eu vreau buchet din cale portocalii:), imi plac la nebunie, mi se par "altfel"

Uite si pentru nasa, tot din cale dar un grena deschis, cu accente de roz ..asa ne par noua:)))

dianaruxi
16.09.2009, 10:50:49
norishor mai ai un vot si de la mine pt prima rochie, iar buchetul ala rosu este super.

dianaruxi
16.09.2009, 10:51:47
Uite si pentru nasa, tot din cale dar un grena deschis, cu accente de roz ..asa ne par noua:)))
si mie imi plac ff mult calele dar imi mai place si hortensia, si santini si bujorii, asa ca la mine o sa fie de toate cred.

Sannda
16.09.2009, 11:10:41
Eu as vrea sa imi pastrez buchetul de miresica si cred ca trandafirii rezista cel mai bine in timp.Voi stiti si alte tipuri de flori care nu se ofilesc asa repede?

lau_si
16.09.2009, 11:19:20
Salutare fetelor!

Nici nu mi-am imaginat cate topicuri pot exista pe forumul acesta :).
Si eu sunt mireasa tot in luna mai. Voi unde veti merge in luna de miere? Eu voi avea nunta in 16 mai, si ma tot gandesc la o locatie unde sa fie cald si bine in aceasta perioada...

Multumesc,
Laura

dianaruxi
16.09.2009, 11:28:03
Eu as vrea sa imi pastrez buchetul de miresica si cred ca trandafirii rezista cel mai bine in timp.Voi stiti si alte tipuri de flori care nu se ofilesc asa repede?
mie mi-ar placea si gardenii miros superb, si tin destul de mult in ghiveci dar asa taiate nu stiu. cred ca si calele tin mult, orhideele din nou.

dianaruxi
16.09.2009, 11:29:14
Salutare fetelor!

Si eu sunt mireasa tot in luna mai. Voi unde veti merge in luna de miere? Eu voi avea nunta in 16 mai, si ma tot gandesc la o locatie unde sa fie cald si bine in aceasta perioada...

Multumesc,
Laura
Bine ai venit. eu cred ca in turcia sau grecia e destul de cald, si mai ieftin, iar dc ai bani te poti duce in insule din astea gen maldive, sau caraibe etc, acolo e super cald.

norishor
16.09.2009, 11:35:15
Bine ai venit Raluca!

Multumesc foarte mult fetelor pentru aprecieri!>:D<>:D<>:D<Si mie tot prima rochie imi place. Sper sa gasesc ceva asemanator si la anul, cand merg sa si cumpar. Sper sa nu trebuiasca sa imi fac la comanda, pt ca nu am rabdare pana o primesc :D.

Arahne e interesant buchetul tau! Cu siguranta invitatii nu o sa il uite niciodata. E mai deosebit. :up

Frooxy ce culoare are sala in care faceti nunta? La noi este crem cu auriu. Am vrut sa pun o pata de culoare cu rosu.

Emilinicole e superb buchetul pe care l-ai ales. Initial si eu am vrut cale, dar rosii, insa sunt cam piperate la pret si nu vreau sa il pun la cheltuiala pe iubi meu.:)

Dianaruxi cred ca va fi superb buchetul tau. Cand gasesti o poza asemanatoare cu cel pe care il doresti, sa-l postezi. Sunt curioasa cum va arata.:-? Eu as fi vrut si lalele ca va fi sezonul in mai, insa nu prea am idee cum se vor potrivi cu trandafirii.

Sannda nu prea pot sa te ajut pentru ca eu nu voi pastra buchetul. Dupa ce il va prinde o domnisoara, nu il voi lua inapoi. Oricum il voi vedea in poze si pe filmare. Ma va deprima daca l-as pastra...Sa-l vad ofilit si fara culoare. Asta e. Daca tu doresti sa-l pastrezi, sper sa va incante privirea cat mai mult timp!

Lau_si bine ai venit printre miresicile de mai!

Va pup pe toate!

P.S. Maine mergem dupa verighete. Abia astept sa le revad.:A

andrelutza_2010
16.09.2009, 12:17:52
Dupa o indelungata pauza.. am revenit si eu !

Bine v-am regasit sau, dupa caz, gasit (:> pe fetele noi).

Diana, felicitari pt rochita. Tot pt ea as fi votat si eu, numai ca n-am mai apucat.. Ma bucur ca a fost si alegerea ta. Sa-ti aduca mult noroc !! %%-

Am mai vazut si verighetele (tot cu pietricica imi doresc si eu).. detinatorilor sa le aduca mult noroc !

Spor la pregatiri tuturor !
:*:*:*

angi300
16.09.2009, 12:21:16
norishor ai probat o rochie tip sirena?

eu vreau buchetul sa-mi fie cu anthurium fuchsia si eventual cativa trandafiri albastri.

spor la pregatiri.

dianaruxi...cum esti cu tabelul? ne-am mai adunat? :D

Sannda
16.09.2009, 12:22:11
Salutare fetelor!

Multumesc,
Laura

Bine ai venit>:D<.
Noi pt luna de miere ne-am gandit sa facem un mic tur al Europei, ca noua nu ne prea place sa lenevim la soare:D.Niste prieteni de-ai mei care au avut nunta in mai anul acesta au fost in Egipt si au spus ca a fost cald,foarte cald , deci ar fi si asta o idee.

andrelutza_2010
16.09.2009, 12:30:17
mie mi-ar placea si gardenii miros superb, si tin destul de mult in ghiveci dar asa taiate nu stiu. cred ca si calele tin mult, orhideele din nou.

Sunt preferatele mele.Am avut si eu in ghiveci dar au murit :( ... sunt destul de pretentioase. Insa am vazut sigur pe net poze cu buchete de mireasa din gardenii.

Si hortensiile albastre sunt foarte frumoase :>.

andrelutza_2010
16.09.2009, 12:53:19
Bine ai venit Raluca!

Multumesc foarte mult fetelor pentru aprecieri!>:D<>:D<>:D<Si mie tot prima rochie imi place. Sper sa gasesc ceva asemanator si la anul, cand merg sa si cumpar. Sper sa nu trebuiasca sa imi fac la comanda, pt ca nu am rabdare pana o primesc :D.
P.S. Maine mergem dupa verighete. Abia astept sa le revad.:A

Inca un vot pt. prima rochita !
:)>-

ruxi86
16.09.2009, 13:00:02
Bunaaaaaa fetelor,

Bine v-am gasit! Dupa ce am studiat cum sta treaba cu forumul asta si cate topicuri exista, am decis sa ma alatur si eu voua ... mai ales listei de miresici de mai 2010 ;;)

Si dupa cate am observat, suntem destul de multe care nu cred in superstitiile legate de nunti in luna mai ... asta e si chiar ma bucura acest lucru!

Va doresc mult noroc cu pregatirile!

Apropo de pregatiri ... cum stati la acest capitol? presupun ca majoritatea dintre voi deja au ales restaurantul, formatia/DJ-ul, eventual si fotograf + cameraman.

Va doresc o zi frumoasa ... v-am :*

andrelutza_2010
16.09.2009, 13:18:27
Bine ai venit !

Din lista ta am bifat toate mai putin cameramanul .. in schimb am papucei :)). Plus ca am facut si marturiile.. mai trebuie sa le prind cu o fundita (asta mai aproape de eveniment). Si pt. invitatii as avea cateva idei, dar e prea devreme.
Spor la pregatiri si tie !

Bunaaaaaa fetelor,

Bine v-am gasit! Dupa ce am studiat cum sta treaba cu forumul asta si cate topicuri exista, am decis sa ma alatur si eu voua ... mai ales listei de miresici de mai 2010 ;;)

Si dupa cate am observat, suntem destul de multe care nu cred in superstitiile legate de nunti in luna mai ... asta e si chiar ma bucura acest lucru!

Apropo de pregatiri ... cum stati la acest capitol? presupun ca majoritatea dintre voi deja au ales restaurantul, formatia/DJ-ul, eventual si fotograf + cameraman.

Biu
16.09.2009, 13:23:33
Bine ai venit !

Din lista ta am bifat toate mai putin cameramanul .. in schimb am papucei :)). Plus ca am facut si marturiile.. mai trebuie sa le prind cu o fundita (asta mai aproape de eveniment). Si pt. invitatii as avea cateva idei, dar e prea devreme.
Spor la pregatiri si tie !
uite niste invitatii foarte frumoase dupa parerea mea : http://www.coilldesign.ie/Detailed_Product_Information.htm si http://www.invitationsbyalecia.com/NewSite/Wedding/GateFolds/Damask/Damask2.html
sper ca nu se considera reclama, pentru ca nu sunt din tara.

Sannda
16.09.2009, 13:29:50
uite niste invitatii foarte frumoase dupa parerea mea : http://www.coilldesign.ie/Detailed_Product_Information.htm si http://www.invitationsbyalecia.com/NewSite/Wedding/GateFolds/Damask/Damask2.html

Foarte dragute invitatiile cu blanita:)

ruxi86
16.09.2009, 13:43:22
Multumesc frumos, Andrelutza!

Cum arata marturiile tale? Ai pus undeva pe aici pe forum vreo poza cu ele sa le vad si eu?

Eu am primit o super idee de la fotograful nostru ... sa folosim gen marturii niste batoane de scortisoara din comert pe care le putem lua din supermarket-uri si la care sa legam o funditza ceva ... cica ar avea un efect foarte mijto ... plus ca am vazut si aici pe forum undeva o chestie de genul asta ... noi am ramas tare incantati de aceasta idee si este foarte posibil sa o si aplicam, dar deocamdata e prea devreme, mai avem timp ;-)

Si papuceii? Cum arata? Cum ii pot vedea si eu? :D

Noi deocamdata nu ne-am apucat de asa zisele cumparaturi ... suntem inca la stadiul de strangere a ideilor ;))
Avem doar ce am mentionat eu in mail-ul precedent ... si urmeaza zilele astea sa mergem sa ne interesam de verighete (poate le si achizitionam daca gasim ceva sa ne placa), invitatii, pahare si restul accesoriilor.

Pupici, fetelor!

andrelutza_2010
16.09.2009, 13:43:33

Foarte frumoase ! Sunt exact pe gusturile mele.
Asta o aveam eu in gand (vazusem pe albastru - modelul):

http://www.invitationsbyalecia.com/NewSite/Wedding/StarFoldInvitations/Olive/olivestarfold.html

Biu
16.09.2009, 13:49:50
Foarte frumoase ! Sunt exact pe gusturile mele.
Asta o aveam eu in gand (vazusem pe albastru - modelul):

http://www.invitationsbyalecia.com/NewSite/Wedding/StarFoldInvitations/Olive/olivestarfold.html

faine, faine ! uite preferatele mele : http://www.coilldesign.ie/Green_Passion.htm
Dar nu mi se prea potrivesc cu decorul care imi place pentru sala. Si vreau sa am meniuri si place card in ton cu invitatia. Asa ca inca nu m-am hotarat.
Nu ne areti papuceii ? Eu casc ochii de vreo 6 luni dupa niste sandalute pentru nunta, dar inca nu le-am gasit....

andrelutza_2010
16.09.2009, 13:51:56
Nu am pus poza, nici cu una nici cu alta :-p. Dar promit sa fac asta cum ajung acasa. Marturiile sunt un fel de cutiute in forma de piramida - mi-ar fi placut sa le cumpar pt. ca erau foarte frumoase la magazin, dar erau 10 lei buc., plus bombonelele separat ...mi s-a parut cam mult. Si cum ma pasioneaza, am zis ca de ce sa nu incerc macar... Ideea cu scortisoara imi place mult. Am vazut si eu de cumparat, erau foarte interesante marturiile de genul asta.
Ah, si am luat si un set de pahare pt. sampanie, care urmeaza sa le decorez, dar dupa ce ma hotarasc asupra culorii ;;).

Bafta la ales verighetele !

La bauturi v-ati gandit ce anume sa cumparati ? si cat ?

Multumesc frumos, Andrelutz!

Cum arata marturiile tale? Ai pus undeva pe aici pe forum vreo poza cu ele sa le vad si eu?

Eu am primit o super idee de la fotograful nostru ... sa folosim gen marturii niste batoane de scortisoara din comert pe care le putem lua din supermarket-uri si la care sa legam o funditza ceva ... cica ar avea un efect foarte mijto ... plus ca am vazut si aici pe forum undeva o chestie de genul asta ... noi am ramas tare incantati de aceasta idee si este foarte posibil sa o si aplicam, dar deocamdata e prea devreme, mai avem timp ;-)

Si papuceii? Cum arata? Cum ii pot vedea si eu? :D

Noi deocamdata nu ne-am apucat de asa zisele cumparaturi ... suntem inca la stadiul de strangere a ideilor ;))
Avem doar ce am mentionat eu in mail-ul precedent ... si urmeaza zilele astea sa mergem sa ne interesam de verighete (poate le si achizitionam daca gasim ceva sa ne placa), invitatii, pahare si restul accesoriilor.

Pupici, fetelor!

andrelutza_2010
16.09.2009, 14:02:00
faine, faine ! uite preferatele mele : http://www.coilldesign.ie/Green_Passion.htm
Dar nu mi se prea potrivesc cu decorul care imi place pentru sala. Si vreau sa am meniuri si place card in ton cu invitatia. Asa ca inca nu m-am hotarat.
Nu ne areti papuceii ? Eu casc ochii de vreo 6 luni dupa niste sandalute pentru nunta, dar inca nu le-am gasit....

Diseara, le pun poza aici.Si eu m-am uitat mult prin magazine, si n-am gasit nimic. Eu nu port tocuri de regula, si imi trebuia ceva comod, dar si elegant cat de cat. Am gasit astia din greseala ... si am actionat sub impulsul momentului >:).

emilinicole
16.09.2009, 15:12:44
Inca un vot pt. prima rochita !
:)>-

Ms Pt Buchet!
tot prima rokita zic si eu..mi se pare ca modelul ala te avantajeaza mai bine!

pupici

ruxi86
16.09.2009, 15:32:33
Pai asteptam atunci pozele si cu papuceii si cu marturiile cand ai timp si poti, si bineinteles cu paharele cand sunt gata :smile:

Papuceii m-ar interesa in mod special, pt ca nici eu nu port tocuri, si imi trebuie ceva cu toc foarte jos, mai ales ca al meu viitor sot este doar cu 5 cm mai inalt ca mine, si nu pot purta ceva foarte inalt.

Ne-am gandit la bautura inca de cand am facut rezervarea la restaurant :D, am vorbit si cu patronul restaurantului in cauza .. si plus am facut noi listuta frumusel acasa si cu costuri, bineinteles asa estimativ ... din pacate nu o am la mine, eu fiind la scarbici acum, dar o postez zilele astea, daca va intereseaza.

Foarte dragutze invitatiile ... eu insa caut ceva haios ... am gasit aici pe forum la topicul deschis special pt invitatii un model de invitatie gen ziar ... mi-a placut tare mult, e ceva iesit din comun, e altfel fata de restul invitatiilor, am gasit si texte care ar merge cu acest gen de invitatie ... ramane sa ne interesam la tipografie care ne pot face aceasta invitatie, pt ca o vrem din hartie speciala de ziar ... sa fie exact ca un ziar ... sa vedem cat dureaza, cam cat ne-ar costa.
Daca va intereseaza, pot posta o poza cu invitatia in cauza care am "furat-o" de la o alta miresica de aici de pe forum. :">

dianaruxi
16.09.2009, 15:51:57
am mai revizuit lista

ruxi86
16.09.2009, 16:48:35
am mai revizuit lista

dianaruxi,

cateva info aditionale ca sa actualizezi lista ... mireasa este Ruxandra, adica eu :D ... numele mirelui este Marius ... familia Iacob ... iar cununia civila va fi in aceeasi zi cu cea religioasa, adica pe 22.05.09.

Arahne
16.09.2009, 16:54:06
Foarte tare ideea cu scortisoara :)>- dar nu se rupe repede?
Eu am "gasit" patofi si pe marimea mea (41-traiesc pe picior mare) problema e ca sunt 300 eur :-< Teoretic pot sa-i iau dar nu as vrea sa risipesc asa banii. Ce ziceti merita?
http://www.wiggins.no/wp-content/themes/wiggins/products/hassall/2009/Buttercup.jpg
http://www.highsocietybridal.co.uk/wp-content/uploads/2008/12/buttercup-web.jpg

alinaggg
16.09.2009, 17:07:50
Eu am "gasit" patofi si pe marimea mea (41-traiesc pe picior mare) problema e ca sunt 300 eur :-< Teoretic pot sa-i iau dar nu as vrea sa risipesc asa banii. Ce ziceti merita?
http://www.wiggins.no/wp-content/themes/wiggins/products/hassall/2009/Buttercup.jpg

Sunt foarte frumosi dar parerea mea este ca nu se merita atat de multi bani :)
Cred ca poti gasi ceva mai frumos si mai ieftin. Poti sa faci si pe comanda ;)

andrelutza_2010
16.09.2009, 17:41:36

draguti foc ! imi plac la nebunie :D ! ce-i drept cam scumpi ...

andrelutza_2010
16.09.2009, 17:48:10
papuceii mei ...

frooxy
16.09.2009, 18:07:41
Bine ai venit Raluca!

Frooxy ce culoare are sala in care faceti nunta? La noi este crem cu auriu. Am vrut sa pun o pata de culoare cu rosu.

A

Peretii sunt albi / crem, pe jos un caramiziu ... acum au niste draperii portocalii pe care as vrea sa le dam jos la nunta, sa ramana numai perdelele albe. Vreau sa fie totul alb si visiniu. Pozele de le-am pus sunt de la restaurantul unde facem nunta ...

Arahne
16.09.2009, 18:10:22
draguti foc ! imi plac la nebunie :D ! ce-i drept cam scumpi ...
Sunt asa de scumpi ca au broderia aia din organza si sunt "couture" vezi doamne. Pe mine broderia nu ma incanta ci doar forma si faptul ca-mi veneau perfect ceea ce nu se intampla des :D Dar e o idee foarte buna faza cu comandatul :)>-

frooxy
16.09.2009, 18:14:29
Bunaaaaaa fetelor,

Bine ai venit ruxi!!!
Noi avem deja tot ce ai mentionat tu + verighete comandate. Spor la pregatiri

Arahne
16.09.2009, 18:15:36
papuceii mei ...
Foarte frumosi dar nu vrei toc?

frooxy
16.09.2009, 18:17:26
Foarte dragutze invitatiile ... eu insa caut ceva haios ... am gasit aici pe forum la topicul deschis special pt invitatii un model de invitatie gen ziar ... mi-a placut tare mult, e ceva iesit din comun, e altfel fata de restul invitatiilor, am gasit si texte care ar merge cu acest gen de invitatie ... ramane sa ne interesam la tipografie care ne pot face aceasta invitatie, pt ca o vrem din hartie speciala de ziar ... sa fie exact ca un ziar ... sa vedem cat dureaza, cam cat ne-ar costa.
Daca va intereseaza, pot posta o poza cu invitatia in cauza care am "furat-o" de la o alta miresica de aici de pe forum. :">

Si noi tot ceva haios vrem pt invitatii...deocamadata am ramas la ideea de "message in a bottle" - o sticluta cu nisip, scoici, poate un palmier ceva, si invitatia rulata pusa in sticlutza.

Dar vreau sa o vad si pe cea de tip ziar daca ai putea sa pui poza>:D< >:D< >:D< Suna interesant si nu am vazut pana acum

andrelutza_2010
16.09.2009, 19:12:18
Foarte frumosi dar nu vrei toc?

Au talpa ortopedica .. nu pot micsora o poza din profil destul cat sa se vada bine :-< . Ma simt bine in ei.. si-s multumita. Mi-ar fi placut cu toc inalt, si chiar am vazut cateva modele pe net (in jur de 500 lei, tot cu broderie, draguti tare) insa mai mult de-o ora nu cred ca rezist cu ei in picioare :(( ...

andrelutza_2010
16.09.2009, 19:28:06
Si marturiile ..
Nu cred ca se vede bine, dar cartonul e un alb sidefat care bate spre auriu. Urmeaza sa le completez cu accesorii (panglici colorate, margelute,un tradafir micut alb) .. mai vad eu. O sa va arat rezultatul final, cand va fi gata :-p .

norishor
16.09.2009, 19:42:13
Peretii sunt albi / crem, pe jos un caramiziu ... acum au niste draperii portocalii pe care as vrea sa le dam jos la nunta, sa ramana numai perdelele albe. Vreau sa fie totul alb si visiniu. Pozele de le-am pus sunt de la restaurantul unde facem nunta ...

Foarte frumoase pozele. E super localul vostru. Deci, orice varianta de flori ai alege dintre alb si rosu, se va potrivi. Abia astept pozele de dupa nunta. :)

Ionelyta
16.09.2009, 19:59:09
Salutare fetelor. Sunt si eu miresica de mai...dar n-am auzit de superstitia ca nu e bine sa faci nunta in mai....care e poveste?
Va pup

Arahne
16.09.2009, 21:33:09
Si marturiile ..
Nu cred ca se vede bine, dar cartonul e un alb sidefat care bate spre auriu. Urmeaza sa le completez cu accesorii (panglici colorate, margelute,un tradafir micut alb) .. mai vad eu. O sa va arat rezultatul final, cand va fi gata :-p .
Tu cat ai avut la lucru manual cand erai mica? :D Foarte frumos facut pravo 10 cu felicitari.:)>-

frooxy
16.09.2009, 22:12:26
Foarte frumoase pozele. E super localul vostru. Deci, orice varianta de flori ai alege dintre alb si rosu, se va potrivi. Abia astept pozele de dupa nunta. :)

Mai avem de asteptat ceva timp pana la nunta ... dar cu siguranta o sa postez pozele pe miresici dupa marele eveniment <:-P

ruxi86
17.09.2009, 08:27:00
Arahne, tare frumosi pantofiorii care i-ai gasit, intr-adevar cam scumpicei :D

Andrelutza, si ai tai sunt mumosi focccc .... ar cam trebui sa ma apuc si eu sa caut pantofiori care ar merge cu rochita care mi-o doresc :D Si marturiile imi plac tare mult, f ingenioase, mai ales ca nici nu prea am vazut pe piata asa ceva, sigur ii va da pe spate pe toti. :grin:
Apropo rochita este cea de la avatar ... am gasit-o pe net la o casa de moda din Spania, insa nu stiu sigur daca este vorba despre Pronovias, dar mai verific odata.

Frooxy, tare mumos salonul tau ... si mi se pare fff mare ... este superb ce sa mai incoace si incolo :-p

Uite atasez si o poza cu invitatia la care ma gandeam eu ... sper sa va placa ...>:D<

andrelutza_2010
17.09.2009, 08:27:40
Tu cat ai avut la lucru manual cand erai mica? :D Foarte frumos facut pravo 10 cu felicitari.:)>-

:D Merci merci ! nu mai stiu ce note aveam :)).
Nu e chiar cea mai originala idee, dar mi se pare e ok. Nu e nici saculet ... si am iesit destul de ieftin, si au fost si usor de facut.

Sticlute cu invitatie n-am primit niciodata ! E super ideea *:-)

ruxi86
17.09.2009, 08:33:38
Salutare fetelor. Sunt si eu miresica de mai...dar n-am auzit de superstitia ca nu e bine sa faci nunta in mai....care e poveste?
Va pup

Bine ai venit printre noi, Ionelyta!

Exista o superstitie legata de nunta in luna mai ... cum mai este luna florilor si casnicia va fi la fel de trecatoare ca florile ...

Dar la cate superstitii exista ... in curand nu o sa avem voie sa mai facem nimic :D

Dar uite am mai citit ceva interesant ... e posibil sa fie foarte adevarat, nu stiu ... dar se pare ca religia ortodoxa ar respinge toate aceste superstitii.

Spor la pregatiri, fetelor!

Apropo ... frooxy, ziceai ca ai facut rost de verighete, nu? nu atasezi si tu te rog o pozica cu ele ca nu le-am gasit pe topicul asta? ;-)

andrelutza_2010
17.09.2009, 08:39:00
Nici invitatie ziar n-am mai primit :">. E super ideea !
Draguta rochia .. mi-ar placea sa vad o poza mai mare cu ea :D.

De papucei k veni vorba, am vazut pe-un site american cred, il pun mai jos, niste miresici cu pantofi colorati - imi place mult ideea, dar n-am curaj :( parca .. si deacuma deja am ivoire ..

http://www.amelialyon.net/
:azn:

Arahne, tare frumosi pantofiorii care i-ai gasit, intr-adevar cam scumpicei :D

Andrelutza, si ai tai sunt mumosi focccc .... ar cam trebui sa ma apuc si eu sa caut pantofiori care ar merge cu rochita care mi-o doresc :D Si marturiile imi plac tare mult, f ingenioase, mai ales ca nici nu prea am vazut pe piata asa ceva, sigur ii va da pe spate pe toti. :grin:
Apropo rochita este cea de la avatar ... am gasit-o pe net la o casa de moda din Spania, insa nu stiu sigur daca este vorba despre Pronovias, dar mai verific odata.

Frooxy, tare mumos salonul tau ... si mi se pare fff mare ... este superb ce sa mai incoace si incolo :-p

Uite atasez si o poza cu invitatia la care ma gandeam eu ... sper sa va placa ...>:D<

ruxi86
17.09.2009, 08:51:22

De papucei k veni vorba, am vazut pe-un site american cred, il pun mai jos, niste miresici cu pantofi colorati - imi place mult ideea, dar n-am curaj :( parca .. si deacuma deja am ivoire ..

Multumesc andrelutza!

Uite atasez toate pozicile care le am cu rochitica care mi-a furat inima :D
Eu o ador, e pur si simplu dragutza.:">

Sa imi spuneti ce parere aveti, accept si parere bune si pareri mai putin bune :D

ruxi86
17.09.2009, 08:59:18
Daca stau bine si ma gandesc, cred ca ar da super bine ca miresica sa aiba pantofiori colorati ... mie chiar imi face cu ochiul aceasta idee, mai ales ca imi doresc un buchet de mireasa fff colorat :smile:

Acum problema este sa gasesc o pereche de pantofiori care sa imi placa, sa imi vina, si mai ales cu toc jos ... iar ultima parte este f grea ... mai ales ca peste tot pe unde intru, vad numai tocuri imense :sad:

dianaruxi
17.09.2009, 09:40:36
Multumesc andrelutza!

Sa imi spuneti ce parere aveti, accept si parere bune si pareri mai putin bune :D
rochia este mori lee. sa te uiti la topicul avangarde brides, sunt multe fete care au avut aceeasi rochie.

dianaruxi
17.09.2009, 09:42:14

eu vreau pantofi de mireasa albastrii electric, chiar nu am ce face cu ei albi dupa aia, asa macar ii pot folosi si dupa nunta. Am gasit o tipa care face pantofi la comanda, si arata bine, si cica sunt si comozi, o cheama coca zaboloteanu, are si site.

ruxi86
17.09.2009, 09:45:34
rochia este mori lee. sa te uiti la topicul avangarde brides, sunt multe fete care au avut aceeasi rochie.

Multumesc mult! Acum ma documentez sa vad ce si cum :D

emilinicole
17.09.2009, 10:05:10
Au talpa ortopedica .. nu pot micsora o poza din profil destul cat sa se vada bine :-< . Ma simt bine in ei.. si-s multumita. Mi-ar fi placut cu toc inalt, si chiar am vazut cateva modele pe net (in jur de 500 lei, tot cu broderie, draguti tare) insa mai mult de-o ora nu cred ca rezist cu ei in picioare :(( ...

draga mea, eu am aceeasi problema ca si tine..nu ma pot incalta in tocuri, ca as fi mai inalta decat ginerica..si nici nu sunt in stare sa stau prea mult pe tocuri..asa ca eu ca mireasa imi iau direct balerini..cel mult cu un toculet de 2 cum, 3 max..doar la cununia civila iau cu un toc de 4-5 cm, ca astia se vad, dar cei de mireasa nu se vad de sub rokita..si oricum o sa iau unii mai speciali.
in ceea ce preiveste pantofii lui arhane..mie personal mi se par prea scumpi..mult prea scumpi, mai ales ca nu ii mai poti lua alta data.vezi k e o tipa, coca zaboloteanu, si face pe comanda..a zis si diana ruxi..si are preturi rezonabile, cam 300 ron perechea.....dar daca iti plac atat de mult, si banii nu sunt o problema, atunci nu mai sta pe ganduri:)

pupici

Biu
17.09.2009, 10:05:21

Eu o sa mi-i fac colorati :D. Rochia mea e ...cred ca champangne ii zice la culoare. Am pus o poza, dar e salvata de pe site si e mica, sper sa se vada. Pantofii ii voi face verde cu mov. Sper sa gasesc bijuterii care sa aiba pietre verde cu mov.Sa vad ce gasesc ca este expzitie de bijuterii cu pietre semipretioase in primul weekend din oct. In orice caz pana nu gasesc bijuteriile, nu dau comanda la pantofi o:-).

emilinicole
17.09.2009, 10:06:36

mie imi place cum ai ales cu pata de culoare..e mai frumos decat cu auriu:)

andrelutza_2010
17.09.2009, 10:08:40
e superbaaa ! :D Trebuie s-o probezi si sa faci poza :> ! si sa ne arati si nouaa

Dianaruxi, am gasit pe picasa poze cu papucei. Draguti. Atasez care imi plac mie. Sunt foarte comozi cred. Si colorati ar arata super ! Pe site-ul acela care l-am postat mai devreme, este la un moment dat, o mireasa cu pantofi turcoaz :x.

Multumesc andrelutza!

Biu
17.09.2009, 10:15:16
eu vreau pantofi de mireasa albastrii electric, chiar nu am ce face cu ei albi dupa aia, asa macar ii pot folosi si dupa nunta. Am gasit o tipa care face pantofi la comanda, si arata bine, si cica sunt si comozi, o cheama coca zaboloteanu, are si site.

Imi plac pantofii ei ;;)

dianaruxi
17.09.2009, 10:24:10
Imi plac pantofii ei ;;)
da si am inteles ca sunt si comozi, iar ca pret sunt acceptabili.

Sannda
17.09.2009, 10:33:50
e superbaaa ! :D Trebuie s-o probezi si sa faci poza :> ! si sa ne arati si nouaa

Dianaruxi, am gasit pe picasa poze cu papucei. Draguti. Atasez care imi plac mie. Sunt foarte comozi cred. Si colorati ar arata super ! Pe site-ul acela care l-am postat mai devreme, este la un moment dat, o mireasa cu pantofi turcoaz :x.

Ce frumosi sant pantofii:x.Oare au si pe alb?Imi plac foarte mult pentru ca au tocurile micute.Nici eu nu pot incalta tocuri prea mari pentru ca in primul rand as fi mai inalta decat prietenul meu si in al doilea rand nici nu ma prea descurc sa umblu bine pe tocuri pentru ca eu toata ziua sant in balerini ( sant mult mai comozi :D)

Biu
17.09.2009, 10:41:58
Ce frumosi sant pantofii:x.Oare au si pe alb?Imi plac foarte mult pentru ca au tocurile micute.Nici eu nu pot incalta tocuri prea mari pentru ca in primul rand as fi mai inalta decat prietenul meu si in al doilea rand nici nu ma prea descurc sa umblu bine pe tocuri pentru ca eu toata ziua sant in balerini ( sant mult mai comozi :D)
iti face ce culoare vrei :)>-

dianaruxi
17.09.2009, 10:43:09
Au pe toate culorile, o suni si iti face ce vrei tu, si eu am intrebat.

Sannda
17.09.2009, 10:44:29
iti face ce culoare vrei :)>-

aha , mersi de pont;-)

dianaruxi
17.09.2009, 10:46:01
aha , mersi de pont;-)
mai sunt si kaloni shoes care fac pe comanda dar sunt un pic mai scumpi in jur de 3.5 mil, si dalilah shoes sau ceva in genul.

Sannda
17.09.2009, 10:52:05
mai sunt si kaloni shoes care fac pe comanda dar sunt un pic mai scumpi in jur de 3.5 mil, si dalilah shoes sau ceva in genul.

Am inteles.
Pai daca tot nu am de lucru la serviciu am sa ma pun pe cautat papucei:-p

Biu
17.09.2009, 10:56:56
Am inteles.
Pai daca tot nu am de lucru la serviciu am sa ma pun pe cautat papucei:-p

Si mai sunt si in Cluj care fac la comanda, daca vrei sa ii incerci intai. Mi-au datw fetele pe topicul de CJ vreo 3-4 locatii unde fac la comanda :>

Sannda
17.09.2009, 10:59:49
I-a uitati ce papucei draguti am gasit eu pe un site.;;)

Sannda
17.09.2009, 11:00:52
si acestia sant draguti.

Sannda
17.09.2009, 11:01:47
Si mai sunt si in Cluj care fac la comanda, daca vrei sa ii incerci intai. Mi-au datw fetele pe topicul de CJ vreo 3-4 locatii unde fac la comanda :>

Scrie-mi te rog si mie pe private adresele.Mersi

andrelutza_2010
17.09.2009, 11:02:04
si acestia sant draguti.

interesanti :> !

roxi_doc
17.09.2009, 11:05:25
Buna la toate lumea!
Ma alaturi si eu voua miresicilor de mai!
Noi am reusim si am ales restaurantul, atat!
Mai departe chiar nu stiu de ce sa ma apuc....inca sunt destul de bulversata de faptul ca ma voi marita si chiar nu stiu care este ordinea logica!
Vad ca voi sunteti tare experimentate si cu picioarele pe pamant si v-as ruga tare [-o< mult sa ma sfatuiti un pic ca sa vad si eu drumul pe care trebuie s-o apuc :D
Va multumesc mult,

Sannda
17.09.2009, 11:06:19
si astia si gata

Sannda
17.09.2009, 11:10:23
Buna la toate lumea!
Mai departe chiar nu stiu de ce sa ma apuc....inca sunt destul de bulversata de faptul ca ma voi marita si chiar nu stiu care este ordinea logica!
Vad ca voi sunteti tare experimentate si cu picioarele pe pamant si v-as ruga tare [-o< mult sa ma sfatuiti un pic ca sa vad si eu drumul pe care trebuie s-o apuc :D
Va multumesc mult,

Bine ai venit roxi>:D<.Pai,urmatorul pas ar fi sa va cautati dj si foto-video,ca daca vreti ceva anume trebuie contractati din timp.;-)

dianaruxi
17.09.2009, 11:13:19
Buna la toate lumea!
Va multumesc mult,
Bine ai venit te-am adaugat si pe tine la lista.

andrelutza_2010
17.09.2009, 11:17:49
Buna la toate lumea!
Va multumesc mult,

Bine-ai venit ! >:D<

roxi_doc
17.09.2009, 11:25:13
Va multumesc mult de tot !!!! :*

roxi_doc
17.09.2009, 11:27:54
Sannda, iti multumesc mult pt raspunsul prompt. Chiar acum am inceput sa google-lesc :-p site-urile cu foto/video!

Sannda
17.09.2009, 11:32:04

Am primit mesajul.Mersi mult.

andrelutza_2010
17.09.2009, 11:32:17
Sannda, iti multumesc mult pt raspunsul prompt. Chiar acum am inceput sa google-lesc :-p site-urile cu foto/video!

Foarte bine ! Fotografiile si videoclipul de la nunta sunt amintirile care iti raman peste ani si ani, deci foarte importante. Si sigur ca de muzica depinde in mare parte atmosfera, deci si ea e f importanta.
Spor la cautari si multa bafta in alegere ! %%-

Sannda
17.09.2009, 11:32:49

Cu placere.;;) Spor la cautat.

ruxi86
17.09.2009, 11:39:18
si astia si gata

foarte frumosi pantofiorii ... mie ultima pereche imi face cu ochiul ... si cu un toculetz mai micutz :D si eventual un movvvvvvv

ruxi86
17.09.2009, 11:44:16
Buna la toate lumea!
Va multumesc mult,

Bine ai venit printre noi, roxi!

Pai acum ar urma formatia sau DJ-ul, depinde ce iti doresti si bineinteles foto+video ... daca vrei foto+video iti pot recomanda pe cineva, din pacate nu are site ca sa il gasesti pe undeva, dar iti dau un nr de tel si poti vb cu el ... face niste poze superbeeeee, eu l-am vazut si cum lucreaza ... si am ramas masca cat suflet poate pune omul asta in ceea ce face.
Si formatie iti pot recomanda daca doresti ... din pacate iar nu au site, si noi am primit la randul nostru recomandare, si l-am ascultat si cantat atata la o nunta cat si la un botez ... si jos palaria! Am cateva piese cu formatia noastra, daca vrei ... iti pot trimite sa asculti.

dianaruxi
17.09.2009, 11:46:03
Bine ai venit printre noi, roxi!

Pai acum ar urma formatia sau DJ-ul, depinde ce iti doresti si bineinteles foto+video ... daca vrei foto+video iti pot recomanda pe cineva, din pacate nu are site ca sa il gasesti pe undeva, dar iti dau un nr de tel si poti vb cu el ... face niste poze superbeeeee, eu l-am vazut si cum lucreaza ... si am ramas masca cat suflet poate pune omul asta in ceea ce face.
Si formatie iti pot recomanda daca doresti ... din pacate iar nu au site, si noi am primit la randul nostru recomandare, si l-am ascultat si cantat atata la o nunta cat si la un botez ... si jos palaria! Am cateva piese cu formatia noastra, daca vrei ... iti pot trimite sa asculti.
si cum il cheama pe fotograf?

roxi_doc
17.09.2009, 11:51:03
Dap, chiar as vrea nr de tel al fotografului. Formatie nu-mi doresc. Vreau dj si probabil voi invita pe cineva sa cante...
Multumesc mult!

ruxi86
17.09.2009, 12:05:40
si cum il cheama pe fotograf?

Calin il cheama ... lucreaza si cu agentia Banner ... daca vrei iti dau un pm cu nr lui de telefon ca nu stiu daca este voie sa postam nr de telefon pe forum

dianaruxi
17.09.2009, 12:10:30
Calin il cheama ... lucreaza si cu agentia Banner ... daca vrei iti dau un pm cu nr lui de telefon ca nu stiu daca este voie sa postam nr de telefon pe forum
nu nu e voie nici numere de tel, nici adrese de mail, nici situri. Dar nu imi trebuie eram doar curioasa, eu am deja contract cu fotografii mei, ai zis ca face poze super, si voiam sa ii dau un search pe net sa vad si eu.:D

andrelutza_2010
17.09.2009, 12:13:55
Nu e voie sigur :-p. Nici de nume nu stiu daca e voie ... reclama se penalizeaza. Depinde cum e interpretat post-ul de catre moderatori.

ruxi86
17.09.2009, 12:14:47
Dap, chiar as vrea nr de tel al fotografului. Formatie nu-mi doresc. Vreau dj si probabil voi invita pe cineva sa cante...
Multumesc mult!

Roxi, ti-am dat un PM cu detalii despre fotograf.

Sper sa iti fie de folos .. bineinteles decizia e a ta, daca il alegi sau nu.

ruxi86
17.09.2009, 12:17:09
nu nu e voie nici numere de tel, nici adrese de mail, nici situri. Dar nu imi trebuie eram doar curioasa, eu am deja contract cu fotografii mei, ai zis ca face poze super, si voiam sa ii dau un search pe net sa vad si eu.:D

Am inteles :smile: ... pai sa vad cum fac rost de niste poze de ale lui sa le pun eventual pe picasa sa va arat ... din pacate pozele lui le am pe un CD ... dar le public eu cumva ... if it's necessary :D

ruxi86
17.09.2009, 12:19:53
Nu e voie sigur :-p. Nici de nume nu stiu daca e voie ... reclama se penalizeaza. Depinde cum e interpretat post-ul de catre moderatori.

Ups, am facut-o de oaie inseamna :D
Sper sa fie in regula ca am postat doar numele fotografului ... ca nu este mesaj publicitar ... zic eu o:-)

dianaruxi
17.09.2009, 12:32:07
ba da nume avem voie, pt ca altfel nu vad cum am putea sa ne mai ajutam.
Eu am dat nume in multe locuri si nu am fost penalizata, plus ca am vazut si la topicuri de coafuri si de buchete, fetele dau nume, numai restul nu ai voie.

andrelutza_2010
17.09.2009, 12:43:27
Eu am dat nume in multe locuri si nu am fost penalizata, plus ca am vazut si la topicuri de coafuri si de buchete, fetele dau nume, numai restul nu ai voie.

Aha ! atunci e bine . :)
Se pare ca nu ai voie sa mentionezi decat o singura data informatii despre un produs/firma, si numai daca se refera la subiectul respectiv si daca au fost cerute.

E bine de stiut pe viitor.:)>-

ruxi86
17.09.2009, 12:46:48

Da, ai dreptate ... ar trebui sa fie permise numele ... si presupun ca daca ar fi fost vreo problema ... as fi incasat-o pana acum :D

Ce bine, am scapat de data asta #:-S

andrelutza_2010
17.09.2009, 12:54:15
Da, ai dreptate ... ar trebui sa fie permise numele ... si presupun ca daca ar fi fost vreo problema ... as fi incasat-o pana acum :D

Ce bine, am scapat de data asta #:-S

eiii.. nu-ti mai fa atatea probleme. N-ai facut-o de oaie cum zici tu :-p

dianaruxi
17.09.2009, 13:02:35
deci fetelor eu caut pantofi albastrii. Heeeeelp!!!!

andrelutza_2010
17.09.2009, 13:04:45
deci fetelor eu caut pantofi albastrii. Heeeeelp!!!!

Pai nu-ti faci la comanda la tipa aia?
Oare face si modele propuse?

Poate gasesti pe net un model super, si ea sa ti-l faca asa pe albastru.

dianaruxi
17.09.2009, 13:15:46
Pai nu-ti faci la comanda la tipa aia?
Oare face si modele propuse?

Poate gasesti pe net un model super, si ea sa ti-l faca asa pe albastru.
nu imi place albastrul ei, vreau altfel de albastru.

andrelutza_2010
17.09.2009, 13:20:37
nu imi place albastrul ei, vreau altfel de albastru.

electriiiic ! da .. >:)

Si oare nu poate face rost de material in culoarea care o vrei tu ?

dianaruxi
17.09.2009, 13:23:07
electriiiic ! da .. >:)

Si oare nu poate face rost de material in culoarea care o vrei tu ?
habar nu am, dar o sa ma duc odata la atelierul ei sa ma uit, si la kaloni, ca parca aia ii croiesc mai bine pantofii, si-a facut o fata de pe aici pantofii acolo si mi-au placut la nebunie. Atasez poze cu pantofii ei.

alinaggg
17.09.2009, 13:33:28

Albastru electric aveau acum la Aldo in mallul din baneasa. Aratau dragut :)

Biu
17.09.2009, 13:37:55
ooofffff in sfarsit imi gasisem si eu un cameraman care imi place si nu e disponibil pt data mea :((:((:((

andrelutza_2010
17.09.2009, 13:41:16
habar nu am, dar o sa ma duc odata la atelierul ei sa ma uit, si la kaloni, ca parca aia ii croiesc mai bine pantofii, si-a facut o fata de pe aici pantofii acolo si mi-au placut la nebunie. Atasez poze cu pantofii ei.

vaiii ..ce frumosi suuunt :x:x:x:x:x

cat au costat oare, nu stii ?

dianaruxi
17.09.2009, 13:43:00
vaiii ..ce frumosi suuunt :x:x:x:x:x

cat au costat oare, nu stii ?
au costat=o atunci 600 ron, si zicea ea ca au costat atata ca nu-i mai facusera niciodata, ca venise cu modelul ei, dar cica dc te duci acum si ii comanzi ar costa mai putin, pt ca au deja calapodul facut pt ei, in jur de 330ron.

andrelutza_2010
17.09.2009, 13:43:26
ooofffff in sfarsit imi gasisem si eu un cameraman care imi place si nu e disponibil pt data mea :((:((:((

>:D< sunt sigura ca mai sunt si altii. Nu dispera ! cat costa acesta ?