PDA

Versiunea completa : Pregatirile miresicilor de mai 2010

Pagini : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 [40]

corinutza_mica
06.07.2010, 21:05:50
mersi de sfaturi...o sa vad ce fac, maine ma vad cu ei...sper sa-mi dea materialele brute sa le pot reface cu altcineva...

scuze ca ma bag...dar pt infractiunea de inselaciune sigur se va da NUP, k nu o sa ai cum sa dovedesti inducerea in eroare. si mai mult ca sigur o sa stie cum sa se acoper. mai bine ai consulat un avocat

angi300
07.07.2010, 11:48:10
scuze ca ma bag...dar pt infractiunea de inselaciune sigur se va da NUP, k nu o sa ai cum sa dovedesti inducerea in eroare. si mai mult ca sigur o sa stie cum sa se acoper. mai bine ai consulat un avocat

eu zic ca e se cam poate dovedi din moment ce atunci cand a semnat contractul l-a semnat pe o anumita calitate si a primit cu totul altceva. în definitiv tocmai în baza acelei erori a semnat contractul, altfel își gasea o alta firma.
si presupunad ca se da NUP i se va comunica acasa ordonanta suficient cat sa vada ca nu are cu cine sa se joace. iar mai apoi se poate face plangere la prim procuror/ procuror ierarhic.
cum zicea si sttefi pe ea o intereseaza casetele brute..nu altceva.

arahne ...spor la ultimele pregatiri.

sttefi
08.07.2010, 18:17:41
eu zic ca e se cam poate dovedi din moment ce atunci cand a semnat contractul l-a semnat pe o anumita calitate si a primit cu totul altceva. în definitiv tocmai în baza acelei erori a semnat contractul, altfel își gasea o alta firma.
si presupunad ca se da NUP i se va comunica acasa ordonanta suficient cat sa vada ca nu are cu cine sa se joace. iar mai apoi se poate face plangere la prim procuror/ procuror ierarhic.
cum zicea si sttefi pe ea o intereseaza casetele brute..nu altceva.

arahne ...spor la ultimele pregatiri.

fetele multumesc pt sprijin.>:D<

Am facut rost de materialele brute:)>- (casete si pozele in format .jpeg) si le-am trimis o notificare in care le-am adus la cunostinta toate nemultumirile legate de calitatea serviciilor, cu detalii si exemple. (ca desi am materialele brute, se pot doar edita...nu se pot face din nou poze si filmare...)
Le-am mai scris in notificare ca sunt dispusa sa inchei amiabil colborarea si sa-mi spuna care considera ei ca este suma pe care o merita pentru astfel de servicii...inca nu am primit raspuns...

Va tin la curent, :*

Arahne
08.07.2010, 20:22:31
Nu vreau sa te dezamagesc, dar traim in Romania nu cred ca pe oamenii astia-i intereseaza altceva decat banii.

beatrice_cossma
17.07.2010, 20:24:19
Miresici am nevoie de ajutorul vostru... :(

Stiti pe cineva care a avut probleme cu firma de foto-video si i-a dat in judecata?

Am primit cele mai slabe servicii, sunt sub medie...pozele pe care mi le-au facut altii sunt la fel ca cele profesioniste, iar filmarea e groaznica....facuta de un amator :((....

stiti pe cineva care a trecut prin ce trec eu si i-a dat in judecata? chiar nu as vrea sa-i las sa scape asa usor...mai ales ca tipul a avut tupeul sa-mi spuna "in momentul de fata chiar nu imi mai pasa de nimeni si de nimic..." (asta pt ca au f multe contracte si nu le mai fac fata...de aici si calitatea sub mediocru....ca altfel nush cum sa ma exprim.

pe cat de reusita a fost nunta...pe atat de suparata sunt acum :(((

Cu cine ai lucrat? Poate se strang mai multe persoane si faceti o plangere in grup.

sttefi
18.07.2010, 21:32:51
Cu cine ai lucrat? Poate se strang mai multe persoane si faceti o plangere in grup.

sper sa am voie sa scriu numele, drake photo se numeste firma...problema e ca ei nu au mai facut fata si au contractat pe altii...nush cum, si la mine s-a nimerit sa contracteze pe altcineva, nu mi-au trimis din cei de la firma lor.... un kk.

Oricum mi-au raspuns, mi-au spus ca renunta la bani...ca bla bla...el parea cel afectatu' din toata povestea...

puup

norishor
20.07.2010, 10:22:14
Buna fetelor! N-am mai intrat de mult timp pe forum dar nu v-am uitat.
Arahne, astept cu nerabdare nunta ta. :) Mai ai asa de putin. Sa nu uiti de noi si dupa marele eveniment sa ne pui si noua cateva poze si mai ales sa ne povestesti.

Te pup si bafta la ultimele pregatiri! :)>:D<

Noi suntem foarte bine. Port cu mandrie verigheta si ma simt tare bine ca sotie.

Biu
20.07.2010, 23:32:13
Buna fetelor! N-am mai intrat de mult timp pe forum dar nu v-am uitat.
Arahne, astept cu nerabdare nunta ta. :) Mai ai asa de putin. Sa nu uiti de noi si dupa marele eveniment sa ne pui si noua cateva poze si mai ales sa ne povestesti.

Te pup si bafta la ultimele pregatiri! :)>:D<

Noi suntem foarte bine. Port cu mandrie verigheta si ma simt tare bine ca sotie.

noriii ce mai faci ? >:D<
mi-e dor de miresicile mele de mai, nu mai scrie nimeni pe aici.
e nunta lui Arahne sambata ? sa-i facem galerie la crazy woman :gen_05:

azi am primit si noi clipul de la nunta, puteti sa il vedeti in semnatura :x

Arahne
21.07.2010, 08:25:52
Ma bucur ca mai sunteti pe forum :x
Marfa rau videoclipul Biu, foarte vesel. Au avut imaginatie astia ai tai de la foto-video, good job!
Am vazut ca vrei rochie tip sirena pt ttd, nu o mai terfelesti pe aia din china? Ar fii tare sa faci un ttd sub apa cu aparat dinala subacvatic de unica folosinta :D
Nunta e sambata pe 31, mai am atatea de facut ...:((

sttefi
21.07.2010, 09:03:14
Ma bucur ca mai sunteti pe forum :x
Marfa rau videoclipul Biu, foarte vesel. Au avut imaginatie astia ai tai de la foto-video, good job!
Am vazut ca vrei rochie tip sirena pt ttd, nu o mai terfelesti pe aia din china? Ar fii tare sa faci un ttd sub apa cu aparat dinala subacvatic de unica folosinta :D
Nunta e sambata pe 31, mai am atatea de facut ...:((

sa vezi ce repede trece timpul...nici nu o sa mai simti :)

norishor
21.07.2010, 11:29:42
Salutare fetelor!
Mai intru si eu din cand in cand sa va vad. Si mie imi e dor de vremurile frumoase din-naintea nuntii.
E superb clipul de la nunta Biu. Ma tot minunez ce frumosi ati fost. Totul e la superlativ. Felicitari draga!
Arahne, ai sa vezi cum zboara timpul. Ce putin mai ai. Sa zambesti si sa fii fericita in ziua cea mare!
Sunt curioasa cum va fi si la tine. Abia astept sa iti vad rochita si voalul la care ai muncit atata. :)
Steffi, ce mai faci?

Biu, noi suntem bine. Ne bucuram de viata de proaspat casatoriti. Suntem fericiti. Eu cel putin, inca plutesc. Ma tot uit inapoi si nu imi vine sa cred ca a trecut si nunta noastra. Ce amintiri frumoase.
Prin octombrie demaram proiectul bebe. :D Voi? Ce planuri aveti?

Va pup dragele mele!

rroana
21.07.2010, 14:45:27
fetelor voi ce ati scris pe plicuri...
trebuie sa-mi ajunga invitatiile...
ati scris simplu..Familia...
la cei care nu sunt casatoriti..?[-o<astept raspunsuri

Arahne
21.07.2010, 16:08:20
Salutare fetelor!
Mai intru si eu din cand in cand sa va vad. Si mie imi e dor de vremurile frumoase din-naintea nuntii.
E superb clipul de la nunta Biu. Ma tot minunez ce frumosi ati fost. Totul e la superlativ. Felicitari draga!
Arahne, ai sa vezi cum zboara timpul. Ce putin mai ai. Sa zambesti si sa fii fericita in ziua cea mare!
Sunt curioasa cum va fi si la tine. Abia astept sa iti vad rochita si voalul la care ai muncit atata. :)
Steffi, ce mai faci?

Biu, noi suntem bine. Ne bucuram de viata de proaspat casatoriti. Suntem fericiti. Eu cel putin, inca plutesc. Ma tot uit inapoi si nu imi vine sa cred ca a trecut si nunta noastra. Ce amintiri frumoase.

Va pup dragele mele!
Bafta! Iti tinem pumnii. Ce ai vrea sa fie fata sau baiat? :D

Eu cu bb cred ca o sa mai aman cativa ani pana ma asez la casa mea:)

norishor
21.07.2010, 16:52:26
Rroana, noi am scris doar prenumele pe plic celor care nu au fost casatoriti. Pe ale celor care au fost casatoriti am scris doar "familia ... "

Arahne, pt noi nu conteaza ce va fi bebe desi presimt ca vom avea baietel...mai mult de atat, imi doresc sa am candva doi. Celalalt presimt ca va fi tot baietel :D. Eu mi-as dori atat baiat cat si o fetita.
Imi doresc nespus un bebelus mic si dragalas de mult timp si mai ales ca avem casuta noastra iar eu am poimaine 26 de ani, n-are rost sa mai amanam.

Oare marianamateescu ce mai face? Stiu ca ea a inceput deja munca pt bebe.

rroana
21.07.2010, 17:08:44
Rroana, noi am scris doar prenumele pe plic celor care nu au fost casatoriti. Pe ale celor care au fost casatoriti am scris doar "familia ... "

Arahne, pt noi nu conteaza ce va fi bebe desi presimt ca vom avea baietel...mai mult de atat, imi doresc sa am candva doi. Celalalt presimt ca va fi tot baietel :D. Eu mi-as dori atat baiat cat si o fetita.
Imi doresc nespus un bebelus mic si dragalas de mult timp si mai ales ca avem casuta noastra iar eu am poimaine 26 de ani, n-are rost sa mai amanam.

multumesc...
spor:-p

Arahne
21.07.2010, 17:29:02

Iti zic de pe acum la multi ani >:D< si inca odata spor!

Biu
21.07.2010, 17:47:25
Salutare fetelor!
Steffi, ce mai faci?

Va pup dragele mele!

Ei nori, esti pe-o minte cu mine, si eu am socotit ca in oct ar trebui facem bb, ca sa se nasca in iulie, leu ca mine ( si ca tine :-p) :)). Dar noi inca nu vom demara proiectul, ca inca nu ma simt in stare :-SS.
Cat despre viata de insuratei, ce sa zic ? Mie una tare-mi place. Nu stiu cum sa descriu senzatia.. ma sint confortabila in pielea mea :x

@ Rroana : si noi ca si nori, daca nu erau casatoriti, doar prenumele

@ Arahne : ooo, acuma simti si tu adrenalina, tic tac 10 zile <:-P

Reni0921
21.07.2010, 20:53:25
fetele multumesc pt sprijin.>:D<

Am facut rost de materialele brute:)>- (casete si pozele in format .jpeg) si le-am trimis o notificare in care le-am adus la cunostinta toate nemultumirile legate de calitatea serviciilor, cu detalii si exemple. (ca desi am materialele brute, se pot doar edita...nu se pot face din nou poze si filmare...)
Le-am mai scris in notificare ca sunt dispusa sa inchei amiabil colborarea si sa-mi spuna care considera ei ca este suma pe care o merita pentru astfel de servicii...inca nu am primit raspuns...

Va tin la curent, :*
ce voal interesant ai avut :)
nu ai o poza mai apropiata, unde se vede mai bine ?
poate ma inspira :)

sttefi
22.07.2010, 09:14:31
Salutare fetelor!
Steffi, ce mai faci?

Va pup dragele mele!

norishor eu am demarat proiectul bebe :D, sa vedem cat se lasa asteptat :)
nici mie nu-mi vine sa cred ca a trecut asa repede....pacat ca nu am inca clipuri si poze sa va arat. le-am dat la prelucrat la altcineva...sa-mi mai salveze ce se poate...abia astept sa va arat dansul meu cu domnisoarele de onoare ;))
va puuup,

ruxi86
22.07.2010, 10:18:32
Buna fetelor, ce mai faceti? Imi pare bine ca ati mai revenit pe topicul asta.

Biu, foarte frumos clipul de la nunta. Numai cuvinte de lauda pt foto-video care i-ai ales. Super ce sa mai.

Arahne, mai ai asa putintel ... doar cateva zile ... pe 31 si noi o sa avem o nunta ... deja a 2-a pe anul asta, dar presimt ca anul viitor va fi tare incarcat cu nunti ;)) Ce mai ai de facut, ca ziceai ca mai ai atatea? Stai linistita, nu te stresa, ai sa vezi ca pana la urma o sa rezolvati totul si veti avea o nunta superbaaaa, si totul va iesi asa cum v-ati planificat. Important este ca voi 2 sa fiti multumiti si fericiti si sa zambiti toata seara, sa savurati fiecare minutel pt ca va trece asa repede.

Nori, multa bafta la proiectul bebe, si noi ne dorim un bebelus, insa vrem sa mai asteptam ... sa mai copilarim si noi un picut ... macar 1-2 ani ... nu stiu dar parca eu una nu ma simt asa pregatita sa devin mamica. Si iti doresc la multi ani de pe acum in caz ca nu apuc sa mai intru, sa ai parte de tot ce e mai bun, multa sanatate, fericire si multa multa iubire!

Stefi, multa bafta si tie la proiectul bebe, sper sa ati aveti cat mai repede un bebelus frumos si sanatos care sa va umple vietile de bucurii si impliniri.

Si mie imi place tare mult viata de femeie maritata ;)) Chiar e mult mai bine acum decat inainte. Multa lumea ne-a spus asta, dar na ... pana nu o simti pe pielea ta, nu ai de unde sa stii exact. E tare tare frumos ... azi sarbatorim 2 luni deja ... si lucrurile merg foarte bine.

In luna de miere ati fost fetelor? Noi cred ca o sa mai amanam pana la anul, desi ne doream tare mult sa plecam in septembrie anul asta in Turcia, insa cheltuielile cu constructia casei sunt mult prea mare si nu ne permitem sa mai plecam si in afara. Preferam sa investim totul in casuta, sa terminam odata si sa stam dupa aia linistiti ca sa putem savura si noi vacanta asa cum se cade.

Va pup, fetelor si sa auzim numai de bine!

norishor
22.07.2010, 10:21:11
fetelor ma bucur ca ne adunam din nou. Nu stiu de ce dar imi place mai mult aici decat la off topic, dar cand se va inchide aceasta sectiune, la sfarsitul anului, ne vedem dincolo. :) Mi-ar place sa pastram legatura.
Arahne, iti multumesc pt urari! :)
Biu, nu imi vine sa cred ca suntem in aceeasi zodie..desi am observat unele asemanari de-alungul timpului :D. La multi ani si tie, pt cand va fi ziua ta, banuiesc ca nu mai e mult!
Referitor la copilas, chiar de aceea am calculat asa, sa incepem in octombrie, ca sa avem un bebe leu. Si sotul meu e tot leu. :D
Steffi, iti doresc multa bafta la facut bebe. :D Abia astept sa ne dai vestea cea mare.>:D<
Ruxi, multa bafta cu casuta. Sa ne faci poze si sa ne-o arati cand e gata. :)
Multumesc pt urare! Esti draguta.

angi300
22.07.2010, 10:52:28
of leii astia...ma omorati.=)) si al meu tot leu..tot incearca sa se impuna...numai ca na...nu prea are cu cine...ca eu is geamana..... ;))
noi de vreo 2 zile am primit filmarea si pozele...si de atunci tot la ele ma uit....ce mult mi-a putut sa-mi placa mireasa...as mai face nunta de 100 de ori...paul NU.=))
vad ca vb aici de bebe... si noi ne dorim..insa din pacate eu m-ai am de asteptat (dee...cariera asta). asa ca cele ce sunteti aspirante pt anul acesta....sa aveti parte de multa sanatate si sa fie totul bine pana la capat si nu numai.â
ruxi86 nici noi nu am putut sa plecam din cauza lucrului....pe sf lui august inceput de septembrie poate reusim sa mergem undeva..insa nu am rezervat nimic.
biu foarte tare clipul....eu astept tdd-ul voastru...sunt convinsa ca o sa fie demential. asteptam poze din honeymoon.

Biu
22.07.2010, 10:54:26
fetelor ma bucur ca ne adunam din nou. Nu stiu de ce dar imi place mai mult aici decat la off topic, dar cand se va inchide aceasta sectiune, la sfarsitul anului, ne vedem dincolo. :) Mi-ar place sa pastram legatura.
Arahne, iti multumesc pt urari! :)
Biu, nu imi vine sa cred ca suntem in aceeasi zodie..desi am observat unele asemanari de-alungul timpului :D. La multi ani si tie, pt cand va fi ziua ta, banuiesc ca nu mai e mult!
Referitor la copilas, chiar de aceea am calculat asa, sa incepem in octombrie, ca sa avem un bebe leu. Si sotul meu e tot leu. :D
Steffi, iti doresc multa bafta la facut bebe. :D Abia astept sa ne dai vestea cea mare.>:D<
Ruxi, multa bafta cu casuta. Sa ne faci poze si sa ne-o arati cand e gata. :)
Multumesc pt urare! Esti draguta.

Multumesc, in 28 va fi ziua mea. Tot speram ca mergem la trash the dress de ziua mea, dar nu prea cred ca va iesi... depinde de cameraman :-s . Ziua sotului a fost acum 3 zile, el e racusor ;)).

@ Steffi, sa ne areti si noua cand sunt gata poele/filmuletul, iti tinem pumnii sa se poata remedia ceva ;-)
@ Ruxi : bafta multa cu casuta . Si eu tot vreau sa redecorez dormitorul, dar parca nu prea imi vine pe caldura asta.... :|

ruxi86
22.07.2010, 14:07:23
Multumesc mult, fetelor ... sper sa iasa totul asa cum ne-am dorit ca ne-am saturat pana peste cap #-o
Sigur ca voi pune si poze, iti dai seama ca abia o sa astept sa ma "laud" si eu nitel cu ce am realizat noi doi ;)) Numai ca va mai dura cel putin 1 luna pana totul va fi gata ... speram noi cel putin. Echipa de constructori ne-a spus ca pe la inceputul lui august sunt gata cu peretii, sapa, gresia si faianta. Mai ramane parchetul care il vom pune noi, si vopseaua pe pereti de care se va ocupa sotiorul meu. Si the last but not the least mobilarea :D

Angi, cred ca acum stiu de ce nu prea merge treaba cu impunerea in familie ... si eu tot geamana sunt ... sotul insa se afla intre capricorn si varsator ... unele zodiacuri spun ca ar fi ultima zi din capricorn, altele ca ar fi prima zi din varsator ... el este nascut pe 20 ianuarie ... mie mi se pare insa ca seamana destul de mult cu zodia varsatorului. Eu una nu prea cred in zodii si chestii de genul asta, daca ar fi sa ma iau dupa ele, nici n-ar mai fi trebuit sa facem nunta, ca vezi doamne varsator cu geaman nu ar fi compatibili.:-"

Foarte frumoase au iesit pozele, Angi ... TTD-ul e chiar superb, foarte foarte mijto, iar cercelusii tai sunt criminali, imi plac la nebunie :x

Arahne
22.07.2010, 17:12:07
Superbe pozele angi, acum vad ca si tu ai pata cu penele ;))
Eu saptamana asta in loc sa ma ocup cu pregatirile a trebuit sa ma stresez cu examenele la germana ca planuim sa emigram, bine ca s-au sfarsit.
In rest am cam totul pregatit (mi-am luat si eu evantai cu pene negre - ca e in voga la miresicile de mai =))) numai ca ma tot poarta croitoreasa cu vorba, nici nu a inceput sa lucreze la rochie #-o

Multa bafta miresicilor la toate planurile bb casa sau cariera >:D<

dianaruxi
22.07.2010, 18:39:40
Superbe pozele angi, acum vad ca si tu ai pata cu penele ;))
Eu saptamana asta in loc sa ma ocup cu pregatirile a trebuit sa ma stresez cu examenele la germana ca planuim sa emigram, bine ca s-au sfarsit.
In rest am cam totul pregatit (mi-am luat si eu evantai cu pene negre - ca e in voga la miresicile de mai =))) numai ca ma tot poarta croitoreasa cu vorba, nici nu a inceput sa lucreze la rochie #-o

Multa bafta miresicilor la toate planurile bb casa sau cariera >:D<
nu ne arati si noua evantaiul?

norishor
23.07.2010, 11:36:54
Multumesc pt urari fetelor!
Angi, am vazut si eu pozele. Sunt superbe. Priceput fotograful vostru. Felicitari!
Biu, la multi ani si tie, de pe acum, ca nu stiu cand mai intru. La multi ani si sotului racusor!
Ruxi, noi n-am fost inca in luna de miere, dar sper sa plecam in august pe undeva. Sper sa prindem o oferta buna. Initial am vrut sa mergem in Italia dar nu prea stam bine cu bugetul asa ca ne punem sa cautam in alt loc.
Multa bafta la lucrarile pt casuta voastra. Sper sa fie gata in curand! :)
Va pup dragele mele miresici de mai!>:D<

sttefi
23.07.2010, 11:58:22
fetelor voi ce ati scris pe plicuri...
trebuie sa-mi ajunga invitatiile...
ati scris simplu..Familia...
la cei care nu sunt casatoriti..?[-o<astept raspunsuri

eu mi-am alintat invitatii, si la cei cu care mi-am permis le-am scris numele cu care ii stim noi "de ex..unui tip Covete George i-am pus pe plic, COVE, ca asa ii spunem noi toti.

La restul cei necasatoriti am trecut doar prenumele...Dan si Ioana, si la Familii am trecut familiile

ce voal interesant ai avut :)
nu ai o poza mai apropiata, unde se vede mai bine ?
poate ma inspira :)

Voalul a fost voal normal, din matase naturala... doar ca eu nu am vrut sa-l port, si la insistentele tuturor..am zis ca il pun la biserica si dupa il dau jos..si i-am zis coafezei sa aiba grija cum il pune...ca eu nu vreau voal si vreau sa mi-l dau jos....

Ea mi-a zis sa am incredere in ea...ca si-a dat seama ce-mi doresc...si mi-a placut atat de tare cum mi l-a pus...ca nu mi l-am mai dat jos, si dupa mi-a mai zis si toata lumea ca imi sta bine voalul....:D.
De fapt problema mea nu era ca nu vreau voal, ci doar ca am vrut sa fie altfel.

Ti-am atasat poze de la spate, sper sa-ti dai seama cum e prins...in partea dreapta mi la umflat si mi l-a ridicat de tot...si in stanga mi l-a lasat mai lejer..

Buna fetelor, ce mai faceti? Imi pare bine ca ati mai revenit pe topicul asta.

In luna de miere ati fost fetelor? Noi cred ca o sa mai amanam pana la anul, desi ne doream tare mult sa plecam in septembrie anul asta in Turcia, insa cheltuielile cu constructia casei sunt mult prea mare si nu ne permitem sa mai plecam si in afara. Preferam sa investim totul in casuta, sa terminam odata si sa stam dupa aia linistiti ca sa putem savura si noi vacanta asa cum se cade.

Va pup, fetelor si sa auzim numai de bine!

noi am plecat imediat dupa nunta in "luna de miere", care de fapt a fost mai putin de o saptamana...m-am gandit ca daca nu plecam atunci dupa nu o sa mai aiba aceeasi intensitate...am fost sa vizitam Istanbulul...a fost f misto, am si un album foto deja cu luna noastra de miere...facut de mine pe net...e f fain :)

Angi foarte frumoase pozele tale...mai ales TDD...
fetelor am fugit, suficient pt azi ca sunt platita sa muncesc...:D

va pup

dianaruxi
25.07.2010, 19:42:31
Fetelor am primit si noi pozele de la fotografi imi plac ff mult.
http://picasaweb.google.ro/dianaruxi/PozeFotografNunta12Iunie?authkey=Gv1sRgCJnMlu2ZzsD jXQ#

steluza32
25.07.2010, 20:09:10
ati fost ff frumosi si din toate pozele s-a vazut ca distractia a fost la maxim =D>,FELICITARI SI CASA DE PIATRA!!!!!!!!!!!!=D>=D>

norishor
25.07.2010, 21:06:12
Dianaruxi, sunt super pozele voastre. Ti-a stat foarte bine rochia. Mi-a placut si aranjamentul din sala si masa cu fructe. Super!

Casa de piatra inca o data!

Arahne
25.07.2010, 21:31:08
F frumoasa ai fost Ruxi ,te-am studiat cu atentie ca deh si eu sunt la aceeasi coafeza si machieuza (mersi apropo) Eu stau acum si ascult discutiile aprinse intre socrii oooooooooofff doamne ;)) Pana la urma am cam taiat din pretentii pt nunta, cum ar fii sky laterns nu mai iau =(( Am noroc ca arata locul bine si nu prea trebuiesc decoratii (ar fii chiar in plus) . Amoptat totusi pt lumini in jusrul piscinii chiar arata bine. Tineti-mi pumnii sa nu ploo ;))

dianaruxi
25.07.2010, 21:34:35
F frumoasa ai fost Ruxi ,te-am studiat cu atentie ca deh si eu sunt la aceeasi coafeza si machieuza (mersi apropo) Eu stau acum si ascult discutiile aprinse intre socrii oooooooooofff doamne ;)) Pana la urma am cam taiat din pretentii pt nunta, cum ar fii sky laterns nu mai iau =(( Am noroc ca arata locul bine si nu prea trebuiesc decoratii (ar fii chiar in plus) . Amoptat totusi pt lumini in jusrul piscinii chiar arata bine. Tineti-mi pumnii sa nu ploo ;))
nu ai nici un motiv sa te ingrijorezi nici de coafeza nici de machioza, sunt amandoua geniale, si nu o sa te dezamageasca. Si cat despre pretentii stai linistita si eu am renuntat la chestii, dar nu mi-a parut rau ca dc iti faci inima rea pt orice nu ajungi nicaieri. Mie cel mai rau imi pare ca la civila nu au fost ai mei si fratemiu, dar asta nu a depins de ei.
Eu skylanterns nu aveam voie ca e langa aeroport. nu cred ca o sa ploua. Cat mai ai tu?

Arahne
25.07.2010, 21:59:17
sambata viitoare :-"

Reni0921
25.07.2010, 22:40:58
Dianaruxi, normal ca iti plac pozele pentru ca sunt absolut SUUUUUUUPERBE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

imi spui te rog, numerele si meniul cu roz au fost? oare nu ai sablonul sau cum le zice, dupa care le-ai facut??? sunt foarte frumoase oricum :)

dianaruxi
25.07.2010, 22:56:06
Dianaruxi, normal ca iti plac pozele pentru ca sunt absolut SUUUUUUUPERBE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

imi spui te rog, numerele si meniul cu roz au fost? oare nu ai sablonul sau cum le zice, dupa care le-ai facut??? sunt foarte frumoase oricum :)
nu le-am facut dupa un sablon, le-am gasit pe situl asta si le-am modificat eu putin si da e roz http://www.magicwandweddings.com/weddings/shimmer_pc.htm, asta a fost baza de la care am pornit, si au devenit roz cu firele alea rosii, place cardurile au devenit lungi si le-am infipt in servet, iar meniurile tot lungi si am adaugat funda de organza.

dianaruxi
25.07.2010, 23:10:30
sunt foarte reusite :)
dar de pe site-ul asta trebuie cumparate :( ?
nu reusesc nicicum sa le descarc............ sau pur si simplu le salvez? dar atunci mai ramane acea stralucire?
ce stralucire? nu sunt sabloane, sunt poze cu ce fac ei.
Deci eu am dat linkul tipei care mi le-a facut si ea s-a descurcat

dianaruxi
25.07.2010, 23:17:33
uite iti atasez mostrele facute de tipa de la firma de invitatii. primele doua sunt place carduri dar eu l-am ales pe al doilea cel pe verticala. si am schimbat culoarea firelor.

sttefi
26.07.2010, 10:57:52
http://picasaweb.google.ro/dianaruxi/PozeFotografNunta12Iunie?authkey=Gv1sRgCJnMlu2ZzsD jXQ#

foarte frumoase pozele, si voi :)

ruxi86
26.07.2010, 12:43:55

Sunt foarte foarte reusite pozele, Ruxi! Iar voi ati fost doi frumosi! Felicitari inca odata si sa va iubiti mult mult de tot ca sunteti tare mumosi impreuna :*
Mi-au placut foarte mult pozele din aeroport, cand te-au furat. Foarte mijto regizate!

Arahne, mai ai putintel de tot si tu. Cum stai cu pregatirile? Ai cam intrat pe ultima suta de metri :D
Nu te mai stresa si agita din cauza socrilor, ce sa faci ... asta e ... mai trebuie sa renunti la una alta ca sa multumesti pe toata lumea, mereu trebuie sa lasam noi de la noi ca altfel ... si eu a trebuit sa renunt la multe lucruri si sa fac mai fac si cum vor altii ca na ...
Oricum nu asta conteaza, conteaza ca voi doi sa fiti fericiti si sa savurati acea zi. Ai sa vezi ca totul va iesi bine pana la urma si vei avea o zi superbaaaa si o nunta minunata. :*

Arcee
26.07.2010, 12:56:04
Ruxi..absolut superba ai fost...un mire frumusel foc si o nasica adorabila:* flori extraordinare...Pozele..de vis mi-au placut la nebunie (se vede ca stim noi cine sunt cu adevarat profesionisti)

Arahne
26.07.2010, 14:25:43
Sunt foarte foarte reusite pozele, Ruxi! Iar voi ati fost doi frumosi! Felicitari inca odata si sa va iubiti mult mult de tot ca sunteti tare mumosi impreuna :*
Mi-au placut foarte mult pozele din aeroport, cand te-au furat. Foarte mijto regizate!

Arahne, mai ai putintel de tot si tu. Cum stai cu pregatirile? Ai cam intrat pe ultima suta de metri :D
Nu te mai stresa si agita din cauza socrilor, ce sa faci ... asta e ... mai trebuie sa renunti la una alta ca sa multumesti pe toata lumea, mereu trebuie sa lasam noi de la noi ca altfel ... si eu a trebuit sa renunt la multe lucruri si sa fac mai fac si cum vor altii ca na ...
Oricum nu asta conteaza, conteaza ca voi doi sa fiti fericiti si sa savurati acea zi. Ai sa vezi ca totul va iesi bine pana la urma si vei avea o zi superbaaaa si o nunta minunata. :*
Azi am fost la restaurant si am aranjat ultimele detalii, am optat pt flori artificiale chiar daca arata mai nasol nu am chef sa cheltuiesc bani pe cele naturale (am inceput sa devin mai harbara asa pe ultima 100 de m) si lumanari pe masa, oricum sunt multe chivece cu flori naturale agatate de foisoare. Am comandat si tortul 16 kg din caramel, ne-a placut mai mult la gust fata de restul. Cam atat mai trebuie sa dau zilele astea peste o florarie sa fac buchetele si cocardele, aveti vre-o recomandare? Chiar m-ar ajuta. Multumesc mult :*

dianaruxi
26.07.2010, 14:29:19
Azi am fost la restaurant si am aranjat ultimele detalii, am optat pt flori artificiale chiar daca arata mai nasol nu am chef sa cheltuiesc bani pe cele naturale (am inceput sa devin mai harbara asa pe ultima 100 de m) si lumanari pe masa, oricum sunt multe chivece cu flori naturale agatate de foisoare. Am comandat si tortul 16 kg din caramel, ne-a placut mai mult la gust fata de restul. Cam atat mai trebuie sa dau zilele astea peste o florarie sa fac buchetele si cocardele, aveti vre-o recomandare? Chiar m-ar ajuta. Multumesc mult :*
eu nu am facut la florarie, am facut la o tipa, dar cred ca trebuie sa stie din timp de tine
eu am vb cu ea cu luni inainte de nunta.ca ei isi comanda florile cu o sapt inainte cred.

Arahne
26.07.2010, 15:18:55
da stiu unde ti-ai facut dar nu vreau acolo ca mi se pare prea scump. Nu stiu daca e cazul sa comand inainte (desi asa ar fii trebuit) ca eu vreau din floarea soarelui care e de sezon

angi300
26.07.2010, 19:16:21
dianaruximai confirm si eu , nu ca ar mai fi necesar acest lucru, ca ati fost si sunteti foarte frumosi. ati avut o nunta foarte reusita, din cat pot sa deduc din poze. felicitari pentru tot.

rroana
27.07.2010, 14:49:48
buna miresici...
la felul in care o sa decorati masinile v-ati gandit?...fundite...flori...etc=P~
astept parerile voastre ..detalii

sttefi
27.07.2010, 16:32:17
buna miresici...
la felul in care o sa decorati masinile v-ati gandit?...fundite...flori...etc=P~
astept parerile voastre ..detalii

eu le-am decorat cu fundite din tull facute de mine si de domnisoare...si cu flori naturale de la cununie :)
mie mi se pare ca au fost ok, si pretul scazut...am cumparat doar tull - 2 set (cu 50 de lei / 50 m), si niste panglica din material - mov...3-4 lei /rola...si in rest munca noastra. Avand in vedere ca o fundita era 40 de lei si eu am facut 7 si am decorat si curtea...eu zic ca am iesit bine :D

hai sa-ti pun o poza sa vezi...stiu ca nu o sa ti se para mare lucru, dar eu am fost mandra de ele ca au fost facute de noi...cu suflet :D

sttefi
27.07.2010, 16:33:54
cred ca as putea sa le caut prin pod sa vad ce mai am...unele au ramas la cei carora li le-am pus la masini.
ar trebui spalate...:d, daca te intereseaza spune-mi...

stef

Arahne
27.07.2010, 17:03:00
si eu le-am facut singura tot din tulle (defapt i-am aratat prietenei mele si le-a pus ea) inca mai trebuie sa le pun pe masini sa masor distanta capota-oglinda

Azi am ajuns la o concluzie, imi fac singura buchetele si aranjamentele la sala, ma duce totul cam 1,5 mil rol, am luat deja buretii si microfoanele (pt buchete) vineri iau si florile, tineti-mi pumnii sa-mi iasa bine ;-)

aaa si mi-am schimbat si culoarea la par is satena acu :))

norishor
27.07.2010, 21:13:02
Salutare fetelor!
Eu am cumparat de la librarie fundite din acelea care se pun si pe cadouri, nu mai stiu exact cat au costat, apoi le-am dat nuntasilor sa si le lege la oglinzile masinilor.
Steffi, a iesit foarte bine fundita ta de pe masina. Bravo!
Arahne, nu imi vine sa cred ca sambata e si nunta ta. Asta inseamna ca eu o sa am 2 luni deja.
Iti tin pumnii sa iti iasa bine buchetele, desi nu cred ca vor fi probleme, florile sunt oricum frumoase de la natura :). Esti o curajoasa ca ti-ai schimbat culoarea parului, chiar inainte de nunta... Nuntasii cred ca vor avea o multime de surprize :D.
Mai ai multe de facut?

dianaruxi
27.07.2010, 21:47:00
eu pt masina am luat de la carrefour funde din alea care se pliaza, si le-am agatat de oglinzile masinilor.

Biu
27.07.2010, 21:58:13

foarte reusite pozele, dar sa recunoastea ca i-ati ajutat si voi ca sunteti 2 frumosi >:D<
am vazut pe alt topic ca mergeti la ttd, si eu abia astept sa merg, nu mai am rabdare :-w

si eu le-am facut singura tot din tulle (defapt i-am aratat prietenei mele si le-a pus ea) inca mai trebuie sa le pun pe masini sa masor distanta capota-oglinda

Azi am ajuns la o concluzie, imi fac singura buchetele si aranjamentele la sala, ma duce totul cam 1,5 mil rol, am luat deja buretii si microfoanele (pt buchete) vineri iau si florile, tineti-mi pumnii sa-mi iasa bine ;-)

aaa si mi-am schimbat si culoarea la par is satena acu :))

da din ce flori faci de-ti iese asa moka ? ca eu pt una din sedintele ttd aveam de gand sa-mi mai fac un buchet, dar sub 100 de lei nu vrea nimeni sa imi faca 8-}
paru l-ai facut sa mearga cu extensiile ? abia astept sa te vad miresica you crazy woman :*

Arahne
28.07.2010, 08:02:14
din floarea soarelui, santini si hypericum (care nu l-am gasit inca- sa vad daca pun alt ceva). Sunt f ieftine la piata de flori: 20 fire de floarea soarelui 15 ron, 10 fire de santini tot 15 ron si am gasit si spray pt flori sa nu se usuce :D . Si am mai strans si tot felul de margele si pene de pui de strut negre sa vad cum le combin sa nu iasa chicios.
Parul l-am vopsit ca am realizat ca-mi sta mai bine cu el mai inchis - e un fel de saten roscat. Nu mai fol extensii ca mi-au dat aia teapta si is de plastic :-< Nu prea mai am cine stie ce de facut. Avem o problema cu dansul - nu ne coordonam bine sa zic asa in rest totul e ok.

Biu ttd cu ce rochie faci?

Biu
28.07.2010, 09:39:52
din floarea soarelui, santini si hypericum (care nu l-am gasit inca- sa vad daca pun alt ceva). Sunt f ieftine la piata de flori: 20 fire de floarea soarelui 15 ron, 10 fire de santini tot 15 ron si am gasit si spray pt flori sa nu se usuce :D . Si am mai strans si tot felul de margele si pene de pui de strut negre sa vad cum le combin sa nu iasa chicios.
Parul l-am vopsit ca am realizat ca-mi sta mai bine cu el mai inchis - e un fel de saten roscat. Nu mai fol extensii ca mi-au dat aia teapta si is de plastic :-< Nu prea mai am cine stie ce de facut. Avem o problema cu dansul - nu ne coordonam bine sa zic asa in rest totul e ok.

Biu ttd cu ce rochie faci?

Nu stiu daca bine tin minte, dar parca floarea sorelui e recomandat sa o sarmuiesti pe coada sa nu se pleosteasca. Si sunt sigura ca o sa gasesti o combinatie ok cu penele si margelele alea :>
Da la extensiile alea nu ai factura ? Sa iti iei banii inapoi ? Ca ai dat ceva pe ele, cred ca m-as cirza maxim sa imi zica ca-s naturale si sa fie de plastic la banii aia :(
LA ttd-u de care vb nu stiu inca ce rochie iau. Vroiam sa o iau pe aia de la LAndy, dar mi-e groaznic de mare, imi sta ca pe gard :-SS. Mi-e lunga nevoie mare, si acuma numa asta nu-mi lipseste sa mai dau banii pe croitoreasa. Si oricum nu imi placea mie foarte tare cum imi sta cu ea, ca eu in capul meu naiv vroiam sa o port fara crinolina, si nu sta nicicum fara........... Da tre' sa gasesc o solutie ca ttd-u e sambata viitoare :-\

angi300
28.07.2010, 14:22:59
LA MULTI ANI BIU!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
:rocking::gen_05::rockon:
Sa nu te schimbi niciodata si sa nu uiti ca cel mai bun lucru iti este suficient!

Biu
28.07.2010, 14:31:38
LA MULTI ANI BIU!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
:rocking::gen_05::rockon:
Sa nu te schimbi niciodata si sa nu uiti ca cel mai bun lucru iti este suficient!

:gen_17::gen_04::love: merci

Arcee
28.07.2010, 15:45:29
:gen_17::gen_04::love: merci
E ziua ta??Nu stiam... La multi ani! sa fii fericita, sanatoasa si sa ai parte de tot ce e maibun si mai frumos pe lume!:*

Biu
28.07.2010, 15:51:28
E ziua ta??Nu stiam... La multi ani! sa fii fericita, sanatoasa si sa ai parte de tot ce e maibun si mai frumos pe lume!:*

>:D< merci roxya draga

Biuta draga LA MULTI ANI si muuulte bucurii, si tot ce iti doresti :*:*:*:*
>:D<>:D<>:D<>:D<

>:D<

dianaruxi
28.07.2010, 19:15:10
La multi ani si din partea mea!!! biule!!!
@};[email protected]};[email protected]};[email protected]};-

norishor
28.07.2010, 23:41:19
Biu, leoaica noastra, iti urez "La multi ani!" si sa ti se indeplineasca dorintele! :) >:D<

Biu
29.07.2010, 13:26:10
Biu, leoaica noastra, iti urez "La multi ani!" si sa ti se indeplineasca dorintele! :) >:D<

La multi ani si din partea mea!!! biule!!!
@};[email protected]};[email protected]};[email protected]};-

multumesc fetelor, mi-ati facut ziua mai frumoasa :*:*:*

Sannda
29.07.2010, 14:18:35
multumesc fetelor, mi-ati facut ziua mai frumoasa :*:*:*

Biu, daca te intereseaza, iti dau numarul de telefon al tipei care mi-a facut mie buchetele.Lucreaza foarte ieftin si frumos.

dianaruxi
29.07.2010, 14:21:21
Biu, daca te intereseaza, iti dau numarul de telefon al tipei care mi-a facut mie buchetele.Lucreaza foarte ieftin si frumos.
arahne intreba de buchete, dar ea nu e din cluj

Sannda
29.07.2010, 14:27:28
arahne intreba de buchete, dar ea nu e din cluj

Am vazut ca si Biu vrea sa isi faca buchet pt TTD

dianaruxi
29.07.2010, 14:55:33
Am vazut ca si Biu vrea sa isi faca buchet pt TTD
a da? n-am vazut sorry.
mai mai biule, vrei sa te faci exact la nunta!!

norishor
30.07.2010, 08:09:59
Draga Arahne, iti urez o nunta de vis si distractie placuta maine! Sa nu ai emotii si sa fie totul exact cum ai planificat. O sa ma gandesc la tine!
Te pup draga mea!

Esti ultima miresica de mai :)

Arahne
30.07.2010, 08:58:00
La Multi Ani Biule, cu intarzire ce-i drept dar nu am mai avut cand sa intru.

Multumesc pentru urari fetelor, sper sa iasa totul ok. Nu sunt f streseata (inca) .Acum astept sa vina Gabi la mine sa ma penseze,

Biu
30.07.2010, 13:46:17

Multumesc pentru urari fetelor, sper sa iasa totul ok. Nu sunt f streseata (inca) .Acum astept sa vina Gabi la mine sa ma penseze,

Arahneeeeeee maine e ziua cea mare :D
:rocking::rockon::rockon::gen_05::gen_05:
iti tinem pumnii sa iasa asa cum ai visat, si chiar mai bine :x !!!!!

si multzam de urari, merci si tie Ruxi :D
@ Sannda, da-mi te rog pe privat nr

dianaruxi
30.07.2010, 14:24:47

As vrea sa iti urez sa ai o zi superba, vreme buna da nu prea cald, sa te distrezi si toti invitatii tai sa se simta bine!!!
Casa de piatra si multe pupaturi arahne!!!

Arcee
30.07.2010, 23:46:32
Draga Arahne îți doresc din suflet mâine sa ai o zi minunata, o nunta de vis... Casa de piatra, fericire, sa va iubiti, sa faceți bebei frumosi si sanatosi si sa aveți parte de tot ce e mai bun pe lume. Mulți pupici si te așteptăm cu poze după ... :* :* :*

angi300
31.07.2010, 21:22:49
arahne CASA DE PIATRA!!!!!! Sper ca a iesit tot asa cum ti-ai dorit..si un pic in plus.<:-P

nicoletaa
01.08.2010, 12:03:18
arahne CASA DE PIATRAAAAAA...si sa va iubiti mult multtttttttt

Arahne
02.08.2010, 10:24:48
Multumesc mult fetelor pentru urari idei sfaturi si inspiratie >:D< Sunt in convalescenta acum:-p Am postat povestea si cateva poze aici http://www.miresici.ro/showthread.php?t=19580&p=3486953#post3486953

Sper sa primesc mai multe in curand :D

dianaruxi
02.08.2010, 10:37:16
Multumesc mult fetelor pentru urari idei sfaturi si inspiratie >:D< Sunt in convalescenta acum:-p Am postat povestea si cateva poze aici http://www.miresici.ro/showthread.php?t=19580&p=3486953#post3486953

wow arahne, super frumoasa esti!!! imi pare rau ca au fost neseriosi cei de la restaurant. si-au cerut scuze sau ceva? imi place masinuta albastra pe care scrie elf, e o lada? cu aia ai venit tu la restaurant?
Casa de piatra!!!!

Biu
02.08.2010, 10:41:39
wow arahne, super frumoasa esti!!! imi pare rau ca au fost neseriosi cei de la restaurant. si-au cerut scuze sau ceva? imi place masinuta albastra pe care scrie elf, e o lada? cu aia ai venit tu la restaurant?
Casa de piatra!!!!

Cred ca masina e Dacia 1100 :D
Arahne esti fff frumoasa :suuuper: Rochia iti vine foarte bine, cum saracie ai stricat-o ? :)). Vrem poze cu nuntasii in piscina :-p, si cu manusile tale ca citisem pe ceva topic si alea le-ai mesterit si nu le-am vazut ca lumea. Voalul ti-a iesit foarte bine, mama cata rabdare ai mai avut :D

Arahne
02.08.2010, 10:45:55
e dacia 1100 a lui fratemiu cu ea am fost de acasa la biserica si de la biserica la restaurant, a facut furori. La un moment dat eram la stop si s-a adunat lumea in jurul ei sa se uite si un puradel a intrebat de unde a luat-o la care fratemiu: din Romania ;))

dianaruxi
02.08.2010, 10:51:09
e dacia 1100 a lui fratemiu cu ea am fost de acasa la biserica si de la biserica la restaurant, a facut furori. La un moment dat eram la stop si s-a adunat lumea in jurul ei sa se uite si un puradel a intrebat de unde a luat-o la care fratemiu: din Romania ;))
=))=))e haioasa, si mai scrie si elf pe ea

ruxi86
02.08.2010, 12:11:53

Doamna draga, ati fost superba! :x Rochia iti vine de minune, ca sa numai spun de accesoriul ala de pe frunte ... foarte foarte frumoasa ai fost! Felicitari si casa de piatra!:*
Pare rau ca ati inceput prost, insa din cate am citit pana la urma totul a decurs foarte bine si v-ati simtit excelent!
Asteptam mai multe poze cand le vei primi. Pupici!

norishor
02.08.2010, 12:27:35
Arahne draga, esti fata maritata! Casa de piatra si tot ceea ce iti doresti in noua viata!

Ai fost o mireasa superba! Rochia a fost deosebita, n-am mai vazut niciunde ca a ta. Ma bucur ca a fost distractie si ca v-ati simtit bine!
Peste tot mai sunt probleme dar depinde daca le lasam sa ne strice cheful...e bine ca la voi n-a fost cazul.
Pupici si toate cele bune!

dianaruxi
02.08.2010, 12:27:36
Doamna draga, ati fost superba! :x Rochia iti vine de minune, ca sa numai spun de accesoriul ala de pe frunte ... foarte foarte frumoasa ai fost! Felicitari si casa de piatra!:*
Pare rau ca ati inceput prost, insa din cate am citit pana la urma totul a decurs foarte bine si v-ati simtit excelent!
Asteptam mai multe poze cand le vei primi. Pupici!
aaa da am uitat sa ii zic ca imi place la nebunie tiara ei, sau adaptarea ei la tiara, si forma ochilor ei imi place ff mult!!

sttefi
03.08.2010, 20:46:03

Felicitari...aveam impresia ca am mai scris odata...dar nu sunt sigura :D, foarte frumoasa si interesanta rochia. Iti admir curajul.... :)

pupici

angi300
04.08.2010, 12:33:03
eh....in final casa de piatra tuturor miresicilor....totul e bine cand se termina cu bine! acum sa stim sa apreciem ceea ce avem langa noi si cum spunea cineva...sa nu uitam niciodata motivul pentru care am zis DA in fata bisericii!

dianaruxi
05.08.2010, 15:05:47
am facut rost si de film!!!http://www.youtube.com/watch?v=kzjG6JjeHTA
va pun doar videoclipul

rroana
05.08.2010, 15:36:46
va pun doar videoclipul
super super...
la final imi place enorm de mult reactia ta..parca te uitai in jur..vedeai lumea fericita...multumita de tot ce a fost...si erai ff fericita ca a iesit nunta asa cum v-ati dorit-o..
Casa de piatra!
te pup..
succes in viata alaturi de sotul tau!

dianaruxi
05.08.2010, 15:37:40
super super...
la final imi place enorm de mult reactia ta..parca te uitai in jur..vedeai lumea fericita...multumita de tot ce a fost...si erai ff fericita ca a iesit nunta asa cum v-ati dorit-o..
Casa de piatra!
te pup..
succes in viata alaturi de sotul tau!
ms mult, sa dea DD!!

norishor
05.08.2010, 16:24:20
Ce frumos a fost la nunta Dianaruxi! Se vede ca sunteti facuti unul pt celalalt si ca va iubiti. In acest filmulet asta mi-ati transmis...multa dragoste! Sa fiti fericiti, inca o data va urez si sa aveti grija de iubirea voastra!
Te pup draga! >:D<

dianaruxi
05.08.2010, 17:29:46
Ce frumos a fost la nunta Dianaruxi! Se vede ca sunteti facuti unul pt celalalt si ca va iubiti. In acest filmulet asta mi-ati transmis...multa dragoste! Sa fiti fericiti, inca o data va urez si sa aveti grija de iubirea voastra!
Te pup draga! >:D<
Multu mult nori !! pup si eu!!!:x

gianina_n_is
05.08.2010, 21:22:26
va pun doar videoclipul

Felicitari!!!
Este foarte reusit videoclipul si de vede ca si nunta voastra a fost la fel!
Casa de piatra si o viata la fel de frumoasa ca si acest eveniment!

sttefi
05.08.2010, 22:01:30
va pun doar videoclipul

frumooooos....fruuumooooos
nu stiam ca ati facut tot la catolici :D, am "recunoscut" juramintele si faza cu verigheta....minunateeeeeeo:-)
8->, as mai face o data nunta pentru cununia religioasa...ati avut si voi cor? :D

Sannda
06.08.2010, 09:36:10
Multu mult nori !! pup si eu!!!:x

Am vazut videoclipul vostru.Este atat de frumos si melodia atat de bine aleasa ca mi-a dat o lacrima:-<
Sa fiti fericiti si sa va iubiti la fel de mult toata viata.

dianaruxi
06.08.2010, 10:31:19
si noi am avut cor si orga, iar sanda melodia nici macar nu am ales-o noi, ci cameramanul, care a fost ff inspirat.
Va multumesc fetelor.

angi300
06.08.2010, 22:04:36
foarte frumos dianaruxi imi place buchetul tau enorm.....

am atasat si eu clipurile noastre, nu se vad tare bine...am lucrat un pic la format.#-o de stricat am reusit...de ameliorat mai greu. piesele noi le-am ales.

rain_girl
09.08.2010, 15:21:07
Nici nu mai stiu de cand nu am mai scris aici...:) si fiindca tot aveam ceva timp liber, m-am gandit sa intru sa vad ce mai faceti...cum va simtiti in noua postura?:) si bineinteles...pe cand va ganditi la un copilas? M-am uitat la pozele voastre si toate ati fost superbe!

ruxi86
10.08.2010, 10:04:01
va pun doar videoclipul

Foarte frumos videoclipul! Mi-a placut tare mult, Ruxi! Iar melodia e foarte foarte inspirata ... Felicitari inca odata pt nunta! Sa traiti fericiti 1000 de ani si sa va iubiti mult mult! :*

Nici nu mai stiu de cand nu am mai scris aici...:) si fiindca tot aveam ceva timp liber, m-am gandit sa intru sa vad ce mai faceti...cum va simtiti in noua postura?:) si bineinteles...pe cand va ganditi la un copilas? M-am uitat la pozele voastre si toate ati fost superbe!

Nici eu nu prea am mai scris ... adevaru' este ca am fost si foarte ocupata la birou, desi este perioada de vacanta, la mine e nebunie mare.
Ti-am vazut pozele de la TTD care le-ai postat pe Picasa. Foarte reusite, mi-au placut tare mult, iar voi doi sunteti niste mumosi! Sa va iubiti mult :*
Referitor la intrebarile tale ... eu pot spune ca acum m-am obisnuit si cu noul nume si cu noua postura. A fost mai dificil la inceput sa ma obisnuiesc cu noul nume, plus ca am avut de alergat tocmai pt a-mi schimba numele prin diferite locuri.
Copilasul la noi va trebui sa mai astepte ... cel putin 2 ani de zile ... cel putin asta ne dorim noi ... sa vedem acum si ce planuri are DD pt noi :D

dianaruxi
10.08.2010, 10:08:39
noi cu bebe mai asteptam vreo 5 ani pe putin. voi?
ruxi mersi mult de urari si omplimente!!

Arahne
10.08.2010, 13:37:07
uite acum m-am intors si eu din saptaluna de miere. Ti-am vazut videoclipul e f dragut
Voi pe unde ati fost?/daca ati fost ca nu prea ati povestit.

eu nu am planuri de bb ink, ma sperie ideea :D

dianaruxi
10.08.2010, 13:58:07
noi nu am fost inca in luna de miere. ne vom duce in februarie.

beanna
10.08.2010, 17:13:27
si noi am avut cor si orga, iar sanda melodia nici macar nu am ales-o noi, ci cameramanul, care a fost ff inspirat.
Va multumesc fetelor.
FELICITARI, ati fost foarte frumosi, iar videoclipul este superb!

sttefi
10.08.2010, 19:51:45

5 ani?? dc asa mult?
Noi lucram... :)

dianaruxi
10.08.2010, 20:22:18
5 ani?? dc asa mult?
Noi lucram... :)
ca mie nu prea imi plac copiii si nici nu suntem instalati, nu avem casa nu avem job stabil tara stabila etc.. plus ca nu imi plac inca copiii:)):))

angi300
11.08.2010, 09:23:43
Hahaha ... foarte tare ... cunosc sentimentul :D
Nici eu nu ma dau in vant asa de mult dupa copii, sotului insa ii plac, si al naibii sa fie mai si are lipici rau de tot la copii :))
Eu ma gandesc cu groaza cand va trebui sa stau acasa sa am grija de el, si eu nu sunt obisnuita sa stau inchisa in 4 peretii toata ziulica, plus urlete, tipete, trezirea in miez de noapte ... ma sperie rau de tot ideile astea :-s

ei....haideti si voi....poate o sa aveti noroc si o sa fie cuminte. eu una nu ma amagesc, sunt constienta ca o sa semene cu ma-sa.=))

rain_girl
11.08.2010, 10:48:21
Ce amuzanta mai esti tu;)) La noi nu cred ca o sa se lase asteptat prea mult bebele...ca eu ador copiii...si dupa cei sase nepoti pe care i-am crescut, culmea, inca nu m-am saturat de ei..:) dar ghinionul a fost sa merg in vizita cu iubitul meu sotior la niste prieteni de familie care tocmai au primul copilas...Si desi inainte isi dorea fff mult un bebe...acum s-a razgandit, cand a vazut cat e de greu:))) si habar nu am pentru cata vreme...dar eu am rabdare si avem timp oricum...

rain_girl
11.08.2010, 10:53:16
Foarte frumos videoclipul! Mi-a placut tare mult, Ruxi! Iar melodia e foarte foarte inspirata ... Felicitari inca odata pt nunta! Sa traiti fericiti 1000 de ani si sa va iubiti mult mult! :*

Nici eu nu prea am mai scris ... adevaru' este ca am fost si foarte ocupata la birou, desi este perioada de vacanta, la mine e nebunie mare.
Ti-am vazut pozele de la TTD care le-ai postat pe Picasa. Foarte reusite, mi-au placut tare mult, iar voi doi sunteti niste mumosi! Sa va iubiti mult :*
Referitor la intrebarile tale ... eu pot spune ca acum m-am obisnuit si cu noul nume si cu noua postura. A fost mai dificil la inceput sa ma obisnuiesc cu noul nume, plus ca am avut de alergat tocmai pt a-mi schimba numele prin diferite locuri.
Copilasul la noi va trebui sa mai astepte ... cel putin 2 ani de zile ... cel putin asta ne dorim noi ... sa vedem acum si ce planuri are DD pt noi :D
Multumesc :) dupa cum mai spuneam undeva, pozele de la asa zisul TTD nu sunt profi...ci sunt facute de cumnata mea:) Dar mie imi plac foarte mult:D Eu acum nici nu stiu daca mi-as aminti cum ma cheama de cand n-a mai trebuit sa raspund la intrebarea asta:)))

dianaruxi
11.08.2010, 15:17:50
Hahaha ... foarte tare ... cunosc sentimentul :D
Nici eu nu ma dau in vant asa de mult dupa copii, sotului insa ii plac, si al naibii sa fie mai si are lipici rau de tot la copii :))
Eu ma gandesc cu groaza cand va trebui sa stau acasa sa am grija de el, si eu nu sunt obisnuita sa stau inchisa in 4 peretii toata ziulica, plus urlete, tipete, trezirea in miez de noapte ... ma sperie rau de tot ideile astea :-s
mai imi plac dar nu sa fie ai mei, si nu bebe care urla, imi plac copiii cuminti ca sa zic asa, dar si eu am lipici la copii, stau 15 min cu unu si gata e tot pe mine si zambeste la mine etc.
rain-girl sa stii ca e ff dificil sa ai copil, la inceput turbezi de atata stat in casa, mi-au povestit prietenele mele.

rain_girl
11.08.2010, 16:39:23
mai imi plac dar nu sa fie ai mei, si nu bebe care urla, imi plac copiii cuminti ca sa zic asa, dar si eu am lipici la copii, stau 15 min cu unu si gata e tot pe mine si zambeste la mine etc.
rain-girl sa stii ca e ff dificil sa ai copil, la inceput turbezi de atata stat in casa, mi-au povestit prietenele mele.
Stiu cum e...ti-am zis ca am sase nepotei:) deci nu trebuie nimeni sa-mi spuna ca e dificil...dar pe de alta parte sunt sigura ca se merita:)

dianaruxi
11.08.2010, 22:47:52
Stiu cum e...ti-am zis ca am sase nepotei:) deci nu trebuie nimeni sa-mi spuna ca e dificil...dar pe de alta parte sunt sigura ca se merita:)
eu nu zic ca nu se merita, dar nu ma simt inca pregatita, parca nu mi-am trait viata, nu am facut destule ca sa ma leg la cap inca, pt ca mie asta mi se pare ca te legi la cap.

rain_girl
13.08.2010, 23:56:42
Dupa lungi asteptari am primit intr-un final pozele oficiale de la nunta:) aici le gasiti http://picasaweb.google.com/dellyah13/MyPerfectHappyDay#

dianaruxi
14.08.2010, 12:00:09
Dupa lungi asteptari am primit intr-un final pozele oficiale de la nunta:) aici le gasiti http://picasaweb.google.com/dellyah13/MyPerfectHappyDay#
ti-am zis-o si la poze de nunta, imi place ff mult de tine, esti finuta frumoasa si eleganta!! felicitari toate pozele sunt frumoase, dar si tu le faci sa fie si mai frumoase!

shiny_star
14.08.2010, 12:57:03
Foarte reusite pozele rain_girl :x! Si voi ati fost frumosi! Filmuletul nu ni-l arati?
Eu mai am putin cu pozele cam 2 saptamani ca le prelucrez eu sa fie pe gustul meu, pe urma vi le arat si eu :)

ruxi86
16.08.2010, 08:44:06

Inca odata felicitari si din partea mea, sunt foarte foarte frumoase pozele. S-a meritat asteptarea ... pt ca rezultatul este absolut superb :)
Sa fiti fericiti impreuna si sa va iubiti mult mult de tot! >:D<

mireasa0406
29.08.2010, 23:35:05
Fetelor,

E cineva de pe aici care a facut nunta la Restaurant Cupola, din incinta Romexpo.

Mie mi-a placut restaurantul insa nu am gasit nici o parere despre ei deoarece nu sunt de mult pe piata (ei zic ca fac nunti/ au activitate de la inceputul anului insa eu cred ca nu au organizat foarte multe avand in vedere ca majoritatea miresicilor avea deja ceva rezervat de anul trecut).

As vrea sa stiu cum e servirea, mancarea, colaborarea cu personalul etc.

sper sa poata cineva sa ma lamureasca cu cateva detalii.

Va pup

dianaruxi
29.08.2010, 23:49:01
eu as zice sa te orientezi catre un local unde si-au mai facut si alte mirese nunta ca sa poti avea pareri pozitive. ca am vazut multe intamplari de genul restaurant nou deschis intoxicatie alimentara uita-te la topicul cu probleme la restaurante. http://www.miresici.ro/showthread.php?t=3748

mireasa0406
30.08.2010, 10:18:14
eu as zice sa te orientezi catre un local unde si-au mai facut si alte mirese nunta ca sa poti avea pareri pozitive. ca am vazut multe intamplari de genul restaurant nou deschis intoxicatie alimentara uita-te la topicul cu probleme la restaurante. http://www.miresici.ro/showthread.php?t=3748

mersi frumos pentru sfat.

norishor
31.08.2010, 10:32:35
Va salut miresicile mele de mai! ;-)
Mi-e dor de vremurile cand se discuta intens aici.

Va pup cu drag!>:D<

dianaruxi
31.08.2010, 10:36:01
Va salut miresicile mele de mai! ;-)
Mi-e dor de vremurile cand se discuta intens aici.

Va pup cu drag!>:D<
veniti si voi pe offtopic de 2010, sa mai discutam acolo, ca dc ne apucam aici ne apostrofeaza moderatoarele.

Biu
01.09.2010, 23:18:14
veniti si voi pe offtopic de 2010, sa mai discutam acolo, ca dc ne apucam aici ne apostrofeaza moderatoarele.

da mie aici imi place, la bisericuta noastra ;))
te pup noriiiiiiiii, luna viitoare e octombire !!!!!!!! ;-)

dianaruxi
01.09.2010, 23:24:42
da mie aici imi place, la bisericuta noastra ;))
te pup noriiiiiiiii, luna viitoare e octombire !!!!!!!! ;-)
si mie imi place aici dar dc vb despre altceva decat despre nunta o sa fie tot sters si o sa fim atentionate

Biu
01.09.2010, 23:27:01
si mie imi place aici dar dc vb despre altceva decat despre nunta o sa fie tot sters si o sa fim atentionate

si acolo la off topic nu ma baga nimeni in seama :-"

dianaruxi
02.09.2010, 09:52:33
si acolo la off topic nu ma baga nimeni in seama :-"
oricum nu e nimeni sunt numai eu si cu ruxi, asa ca vino!! asa dc venim toate vb intre noi.

norishor
02.09.2010, 10:07:53
Hei fetelor!
Biu, da, stiu ca e octombrie in curand. Luna asta merg la analize. :) Abia astept. Am vazut-o pe Mortisha pe topicul preconceptia...nu imi vine sa cred ca subiectul nu mai e nunta ci bebe.
Ca sa fim in tema cu topicul...ai niste poze minunate la semnatura. Imi place foarte mult ce a iesit la TTD. Nu am cuvinte. V-am vazut pe amandoua..si pe tine si pe Angi. Frumoase miresicile noastre de mai. :)
Dianaruxi, o sa vin si eu pe off-topic cat mai curand..desi aici imi e mai drag. Cand se va inchide...nu voi avea de ales.
Sper sa am vesti bune cat mai curand si sa fiu iar activa pe forum...cum am fost odata. :)
Voi fetelor, sunteti bine? Cum e viata de sotie?

PS. Am fost nasi sambata trecuta. Va atasez cateva poze. A fost foarte frumos!
In prima poza sunt cu cealalata nasa, in a doua, sunt eu cu finuta, apoi eu cu sotul meu...iar in ultima poza suntem nasii si mirii.

dianaruxi
02.09.2010, 10:11:35
nori da ce se intampla in octombrie?
ff frumoasa ai fost ca nasica, si eu as vrea sa nasesc da nu am pe cine. prietenele mele nici una nu are de gand.

beanna
02.09.2010, 13:00:28
Hei fetelor!
Biu, da, stiu ca e octombrie in curand. Luna asta merg la analize. :) Abia astept. Am vazut-o pe Mortisha pe topicul preconceptia...nu imi vine sa cred ca subiectul nu mai e nunta ci bebe.
Ca sa fim in tema cu topicul...ai niste poze minunate la semnatura. Imi place foarte mult ce a iesit la TTD. Nu am cuvinte. V-am vazut pe amandoua..si pe tine si pe Angi. Frumoase miresicile noastre de mai. :)
Dianaruxi, o sa vin si eu pe off-topic cat mai curand..desi aici imi e mai drag. Cand se va inchide...nu voi avea de ales.
Sper sa am vesti bune cat mai curand si sa fiu iar activa pe forum...cum am fost odata. :)

In prima poza sunt cu cealalata nasa, in a doua, sunt eu cu finuta, apoi eu cu sotul meu...iar in ultima poza suntem nasii si mirii.

Ai fost o nasica pe cinste, felicitari!

norishor
02.09.2010, 13:09:02
nori da ce se intampla in octombrie?
ff frumoasa ai fost ca nasica, si eu as vrea sa nasesc da nu am pe cine. prietenele mele nici una nu are de gand.

Din octombrie o sa incercam sa facem un bebe. :)

Multumesc Beanna! :*

bebedinio
02.09.2010, 17:57:03
in rest legat de viata de familie....inca ma obisnuiesc cu notiunea de "sot". cred ca il iubesc mai mult acuma decat in perioada cat imi era prieten....

sa aveti un week frumos!

superbe pozele !!!

ruxi86
03.09.2010, 08:42:49
Hei fetelor!

Ce nasica frumoasa ai fost, Nori ... doi frumosi si tu si sotul tau!
Multa bafta la proiectul bebe :* Sper sa vina cat mai repede si sa nu se lase asteptat ;))
Iar referitor la viata de sotie ... e tare mumoasa, am un sot minunat, tare dragastos, deja m-am obisnuit si cu numele, si cu noua semnatura. Oricum in cazul nostru nu au fost schimbari foarte majore, locuiam impreuna de 5 ani de zile si tot in aceeasi casa locuim in continuare, numai ca trebuie terminata partea unde vom locui noi ca sa nu stam la comun cu socrii :D

norishor
03.09.2010, 12:53:29
Ce nasica frumoasa ai fost, Nori ... doi frumosi si tu si sotul tau!
Multa bafta la proiectul bebe :* Sper sa vina cat mai repede si sa nu se lase asteptat ;))
Iar referitor la viata de sotie ... e tare mumoasa, am un sot minunat, tare dragastos, deja m-am obisnuit si cu numele, si cu noua semnatura. Oricum in cazul nostru nu au fost schimbari foarte majore, locuiam impreuna de 5 ani de zile si tot in aceeasi casa locuim in continuare, numai ca trebuie terminata partea unde vom locui noi ca sa nu stam la comun cu socrii :D

Iti multumesc draga Ruxi pt aprecieri si pt urarile de bine! Sper sa fie asa cum zici tu iar bebe sa vina cat mai repede.

Ma bucur ca sunteti in continuare fericiti. Asa si trebuie. Multa bafta la lucrarile pt casuta voastra. Nici la noi nu au fost schimbari majore. Noi am locuit in jur de un an impreuna, inainte sa ne casatorim. Cu numele nu sunt 100% obisnuita iar cu semnatura nici atat. Dar cu siguranta voi reusi. :)

Si noi suntem fericiti. Nu pot sa explic ce s-a intamplat dar parca iubirea noastra a crescut si mai mult dupa casatorie. E totul foarte frumos si sper sa tina cat mai mult euforia asta de dupa nunta. :)
Sunt o sotie fericita!

Va pup fetelor si sa auzim numai de bine!:*

dianaruxi
03.09.2010, 12:55:42
eu inca nu mi-am schimbat numele tre sa merg la ambasada dar mai astept nitel ca sa imi iau titrul de sejur si dupa aia ma duc sa depun actele la ambasada ca am nevoie de ele pt prefectura. da mi-e asa o tarsala nici nu as mai vrea la cate chestii am inteles ca trebuie schimbate si la cate cozi tre sa stau.

ruxi86
03.09.2010, 13:52:13
Iti multumesc draga Ruxi pt aprecieri si pt urarile de bine! Sper sa fie asa cum zici tu iar bebe sa vina cat mai repede.

Ma bucur ca sunteti in continuare fericiti. Asa si trebuie. Multa bafta la lucrarile pt casuta voastra. Nici la noi nu au fost schimbari majore. Noi am locuit in jur de un an impreuna, inainte sa ne casatorim. Cu numele nu sunt 100% obisnuita iar cu semnatura nici atat. Dar cu siguranta voi reusi. :)

Si noi suntem fericiti. Nu pot sa explic ce s-a intamplat dar parca iubirea noastra a crescut si mai mult dupa casatorie. E totul foarte frumos si sper sa tina cat mai mult euforia asta de dupa nunta. :)
Sunt o sotie fericita!

Va pup fetelor si sa auzim numai de bine!:*

Ma bucur ca aud ca esti fericita, asa si trebuie sa fii :)
Nu-i asa ca este un sentiment asa de placut si de frumos sa iubesti si sa fii iubit inapoi? Da, e minunat, stiu :)
Cu siguranta va tine euforia asta dupa nunta, ideea este ca trebuie sa muncim si unii si altii sa tinem iubirea vie, sa nu cumva sa intervina monotonia.
Sa ne tii la curent cu proiectul bebe! Multa bafta inca odata! Pupici!

angi300
06.09.2010, 12:10:12
buna feteleeee.
nori sa va traiasca finutii, sa aveti grija de ei...ai nostri au plecat in italia, se pare ca la noi in tara nu mai gasesti nimic de lucru..
dianaruxi sigur o sa aveti si voi fini in curand, sa nu vina prea multi deodata. :)
ruxi86 mare dreptate ai in ce ai zis.
biu si mie imi este mai acasa aici...:)
bebedinio multumim!
ma bucur fetelor ca sunteti fericite..ar fi chiar culmea ca nu suntem tare veterane. paul ma distreaza pe mine cel mai mult, de cand a intrat si el in randul celor care nu cuvanta =)) are de dat la sfaturi din alea grele pentru viitorii miri, gen....sa stiti ca sunteti supravegheati tot timpul, si atunci cand credeti ca nu va vede nevasta si atunci va vede, cu femeile nu stii niciodata cum sa faci ca sa faci bine......zici ca vorbeste din experienta =)).
va pup

dianaruxi
06.09.2010, 12:39:57
da nu stiu angi ca aici nu exista nasi de cununie, si nici una dintre prietenele mele nu prea par ca ar vrea sa se casatoreasca in curand

norishor
20.09.2010, 20:22:16
Fetelor, nu aveti chef sa imbracati din nou rochita de mireasa? In 6 noiembrie va fi Balul Mirilor in Timisoara. Mi-ar place sa ne intalnim acolo. Eu am cumparat deja bilet.

Va pup cu drag!

dianaruxi
20.09.2010, 20:46:39
Fetelor, nu aveti chef sa imbracati din nou rochita de mireasa? In 6 noiembrie va fi Balul Mirilor in Timisoara. Mi-ar place sa ne intalnim acolo. Eu am cumparat deja bilet.

Va pup cu drag!
as veni da nu sunt in tara.

angi300
23.09.2010, 15:24:51

Va pup cu drag!

suna interesant. din pacate sigur sigur nu l-as urnii pe paul din loc...am avut dificultati si la trash-uri d-apoi la un bal :))
mai e timp pana acolo..insa iti zic de pe acuma distractie frumoasa.

atreya
23.09.2010, 15:36:53
>:D<Heyyy, va pup si iertati-ma ca am fost neserioasa si nu am mai intrat >:D<

In rest sunt fff happy cu noul nume, sot si tot...
ne apucam 2 sapt maxim sa terminam casa de renovat, iar apot gata cu totul..a fost un an plin!
Am fost in Barcelona in luna de miere si toata vara pe la munte, mare....si am tot incercat sa mentinem dragostea vie :)

Tickeul arata ca ceva a iesit \:D/:">;;);;)

dianaruxi
23.09.2010, 15:46:58

ne apucam 2 sapt maxim sa terminam casa de renovat, iar apot gata cu totul..a fost un an plin!
Am fost in Barcelona in luna de miere si toata vara pe la munte, mare....si am tot incercat sa mentinem dragostea vie :)

ooooo esti prima dintre noi!!
felicitari atreya!!!
sarcina usoara si copil sau copii sanatosi!! nu-mi vine sa cred ce productivi ati fost. ne pui si noua niste poze de la barce? ador orasul ala.

atreya
23.09.2010, 16:18:38
ooooo esti prima dintre noi!!
felicitari atreya!!!
sarcina usoara si copil sau copii sanatosi!! nu-mi vine sa cred ce productivi ati fost. ne pui si noua niste poze de la barce? ador orasul ala.
o sa pun ca-s datoare si cu cateva de la nunta :)
era in plan dar nu asa repede, tocmai urma sa-mi schimb job-ul (am aflat in ziua in care urma sa-mi dau demisia) si sambata dinainte am avut un accident la genunchi iar noaptea am ajuns la urgenta (din club) pt radiografie...si marti inainte de rmn am avut un feeling sa fac un test...si cand am vazut ca ar aparea si a 2-a linie 8-|..am mai facut pe urma inca 4 :))

mergem inaite :)

dianaruxi
23.09.2010, 16:24:09
o sa pun ca-s datoare si cu cateva de la nunta :)
era in plan dar nu asa repede, tocmai urma sa-mi schimb job-ul (am aflat in ziua in care urma sa-mi dau demisia) si sambata dinainte am avut un accident la genunchi iar noaptea am ajuns la urgenta (din club) pt radiografie...si marti inainte de rmn am avut un feeling sa fac un test...si cand am vazut ca ar aparea si a 2-a linie 8-|..am mai facut pe urma inca 4 :))

mergem inaite :)
da da si poze de la nunta.

atreya
23.09.2010, 17:33:48
da da si poze de la nunta.
Am reusit sa atasez 3...cele din Barce zilele astea ca acum nu le am...

dianaruxi
23.09.2010, 17:35:01
esti o frumoasa, si ce culoare frumoasa are parul tau. e naturala?

atreya
23.09.2010, 17:37:50
esti o frumoasa, si ce culoare frumoasa are parul tau. e naturala?
mersic...da e naturala>:D<

dianaruxi
23.09.2010, 17:39:59
mersic...da e naturala>:D<
si cand vine bebe?

ruxi86
23.09.2010, 21:05:31

Tare tare frumoasa ai fost! :*
Si felicitari si pt bebe, sa fie sanatos si mumos asa ca mamica ei! Sa ai o sarcina usoara!

norishor
23.09.2010, 22:08:57
Angi, multumesc pt urari! Si eu a trebuie sa il conving cu greu pe Sorin, dar am reusit. Vom merge noi doi si finii nostri. Abia astept sa imbrac din nou rochita.
Ai fost super la trash the dress! Si tu si Biu. Super miresicile de mai. :*

Atreya, felicitaaaaari!
Nu imi vine sa cred. Prima fosta miresica cu burtica. Ma bucur nespus. Sper sa fiu a doua. :)
Foarte frumoase pozele de la nunta. >:D<

Sarcina usoara si bebe frumos si sanatos!

atreya
23.09.2010, 23:32:31
si cand vine bebe?
pai ar trebui in mai :)
in jur de 20 si ceva <:-P
sarbatorim si anul de la nunta si venirea lui bebe:)

atreya
23.09.2010, 23:33:02
Tare tare frumoasa ai fost! :*
Si felicitari si pt bebe, sa fie sanatos si mumos asa ca mamica ei! Sa ai o sarcina usoara!
multumesc, esti o scumpa!!!!

atreya
23.09.2010, 23:35:05
Angi, multumesc pt urari! Si eu a trebuie sa il conving cu greu pe Sorin, dar am reusit. Vom merge noi doi si finii nostri. Abia astept sa imbrac din nou rochita.
Ai fost super la trash the dress! Si tu si Biu. Super miresicile de mai. :*

Atreya, felicitaaaaari!
Nu imi vine sa cred. Prima fosta miresica cu burtica. Ma bucur nespus. Sper sa fiu a doua. :)
Foarte frumoase pozele de la nunta. >:D<

Sarcina usoara si bebe frumos si sanatos!
te pup, multu mult!
pai iti doresc sa se intample cat mai curand...sa-ti impartasesc secretul meu (mi-a mers de 2 ori): nu te gandi la asta, lasa se intample cand o fi si ai sa vezi zbang...vine si testul de sarcina cu 2 liniute :)
eu in ziua in care am aflat trebuia sa-mi dau demisia ca-mi gasisem in alta parte si sa fac si un rmn la picior...intuitia mi-a zis sa fac un test...asadar toate planuri s-au schimbat ca vine gaga :)

angi300
24.09.2010, 09:03:03
oo ce veste buna ne dai atreya....sincere felicitari si cel mai important sa fie un copil sanatos/a. pana atunci sa ai parte de o sarcina usoara, sa nu ridici, sa nu te apleci (asta pe cand nu o sa mai poti), sa-ti faci analizele (ultima data zicea la tv ca sunt 5 analize importante pe timpul sarcinii...asa ca sa faci sa iasa 5..:) )
nori cum zice si atreya...sa incerci sa nu te gandesti doar la bebe..si o sa vezi ca o sa fie bine. asta e ca si cerutul de sotie..=)).

fetelor..daca aveti timp...sa ne votati si pe noi (ori nu). multumim si sper sa nu abuzez prea mult de voi. va pup. noi suntem perechea 7.
am sters site-ul...am vazut ca nu mai e posibil sa punem link pe site...si nu vreau sa ma trezesc cu "amenda"...am destul de lucru si fara. :))

dianaruxi
24.09.2010, 10:52:25
oo ce veste buna ne dai atreya....sincere felicitari si cel mai important sa fie un copil sanatos/a. pana atunci sa ai parte de o sarcina usoara, sa nu ridici, sa nu te apleci (asta pe cand nu o sa mai poti), sa-ti faci analizele (ultima data zicea la tv ca sunt 5 analize importante pe timpul sarcinii...asa ca sa faci sa iasa 5..:) )
nori cum zice si atreya...sa incerci sa nu te gandesti doar la bebe..si o sa vezi ca o sa fie bine. asta e ca si cerutul de sotie..=)).

fetelor..daca aveti timp...sa ne votati si pe noi (ori nu). multumim si sper sa nu abuzez prea mult de voi. va pup. noi suntem perechea 7.
am sters site-ul...am vazut ca nu mai e posibil sa punem link pe site...si nu vreau sa ma trezesc cu "amenda"...am destul de lucru si fara. :))
da-ne pe pm.

norishor
24.09.2010, 13:50:08
Asa o sa fac. Docamdata nu ma gandesc chiar asa de des pt ca nu ne-am apucat inca de lucrul pt bebe. :)
Atreya felicitari inca o data pt mica voastra minune!
Angi, te-am votat.
Saluti fetelor! Sa aveti grija de voi si de sotiorii vostri.:*

cristina_val1986
24.09.2010, 16:40:51

buna...scz de offtopic...si eu tot cam atat am la sarcina dar am fost azi la eco tranvaginala si mi-a vazut decat sacul si nici asa nu mi-a putut confirma nici daca e sarcina sau nu...la tine cum a fost?

atreya
24.09.2010, 17:13:11
:*
buna...scz de offtopic...si eu tot cam atat am la sarcina dar am fost azi la eco tranvaginala si mi-a vazut decat sacul si nici asa nu mi-a putut confirma nici daca e sarcina sau nu...la tine cum a fost?
In primul rand felicitari!
Da, am vazut ca ai ca mine, la mine ultima zi de CM a fost 18.08
Pe 14.09 trebuia sa fac rmn si am facut un test de sarcina inainte care s-a pozitivat usor...asa ca la urgenta in loc de rmn am facut eco. La eco nu se vedea nimic, decat un chistulet dermoid...am fugit apoi la ora 4 la Medlife pt o transvaginala, in care iar nu putut vedea mai nimic, doar ceva vag pe pertele uterului. Dar era prea devreme clar. Mi-a zis nenea sa revin sambata acum (25.09), dar eu nu ma mai duc la el ca nu mi-a placut asa ca am programarea pe 29.09 la spital cu doctora pe care o vreau pt urmarire+nastere (Medlife).

Eu cred ca e prea mic, mi-a zis nenea atunci ca pana in 5-6 saptamani nu se vede mai nimic...

Imi povestesti ce ai facut luni+eu o sa-t povestesc ce ma facut miercuri...

O sa fie bine!\:D/

cristina_val1986
24.09.2010, 17:17:55
:*
In primul rand felicitari!
Da, am vazut ca ai ca mine, la mine ultima zi de CM a fost 18.08
Pe 14.09 trebuia sa fac rmn si am facut un test de sarcina inainte care s-a pozitivat usor...asa ca la urgenta in loc de rmn am facut eco. La eco nu se vedea nimic, decat un chistulet dermoid...am fugit apoi la ora 4 la Medlife pt o transvaginala, in care iar nu putut vedea mai nimic, doar ceva vag pe pertele uterului. Dar era prea devreme clar. Mi-a zis nenea sa revin sambata acum (25.09), dar eu nu ma mai duc la el ca nu mi-a placut asa ca am programarea pe 29.09 la spital cu doctora pe care o vreau pt urmarire+nastere (Medlife).

Eu cred ca e prea mic, mi-a zis nenea atunci ca pana in 5-6 saptamani nu se vede mai nimic...

Imi povestesti ce ai facut luni+eu o sa-t povestesc ce ma facut miercuri...

O sa fie bine!\:D/

ms mult...esti o scumpa...nici nu iti dai seama cat de usurata ma simt acum...ramane sa vb la aspirante ca sa fim pe topic...multa bafta si felicitari si tie....si sa ne creasca bebeii mari si frumosi;)

atreya
24.09.2010, 17:32:26
ms mult...esti o scumpa...nici nu iti dai seama cat de usurata ma simt acum...ramane sa vb la aspirante ca sa fim pe topic...multa bafta si felicitari si tie....si sa ne creasca bebeii mari si frumosi;)
cu pla :)
ok, ne vedem la aspirante!

dianaruxi
24.09.2010, 18:04:53
cu pla :)
ok, ne vedem la aspirante!
pai nu mai sunteti aspirante sunteti gravide nu? sau nu inteleg eu cum functioneaza treaba?

atreya
24.09.2010, 21:26:05
pai nu mai sunteti aspirante sunteti gravide nu? sau nu inteleg eu cum functioneaza treaba?
da :)
asa e dar daca cristina_val a zis sa ne vedem acolo, e ok....\:D/

Arahne
30.09.2010, 16:28:50
salutari, revin si eu pe forum ca tocmai am mi-am dat licenta si am scapat de stress. Am primit fotografiile in sfarsit, nu pot sa zic ca a meritat asteptarea ca nu au iesit cine stie ce dar nu-mi mai fac ganduri negre ca-s prea fericita ca am scapat :D

http://picasaweb.google.com/100515587102252751904/Nuntah#

dianaruxi
30.09.2010, 16:33:24
arahne sunt de acord nu-s cine stie ce pozele, insa tu arati ff bine, iar tortul vostru imi umple gura cu saliva. casa de piatra!!

ruxi86
30.09.2010, 20:15:01
salutari, revin si eu pe forum ca tocmai am mi-am dat licenta si am scapat de stress. Am primit fotografiile in sfarsit, nu pot sa zic ca a meritat asteptarea ca nu au iesit cine stie ce dar nu-mi mai fac ganduri negre ca-s prea fericita ca am scapat :D

http://picasaweb.google.com/100515587102252751904/Nuntah#

Tare frumosi ati fost! Ai aratat superb sa stii, iar rochita ta de miresica ti-a venit de minune. Si voalul ti-a iesit foarte bine!
Asta conteaza si e cel mai important, chiar daca pozele nu se ridica la asteptarile tale ... oricum se observa ca sunteti tare fericiti si ca v-ati distrat!
Multa multa fericire si iubire! Pupici!

PS: Te asteptam la off topic 2010 ... sa palavragim vrute si nevrute :D

norishor
02.10.2010, 14:47:08
Arahne, ai fost o mireasa frumoasa si cum zic si fetele, se vede ca ati fost fericiti amandoi. :)
Imi place mult diadema, sau cum se numeste ce ai avut tu. :) Ai fost o mireasa nonconformista!

Te pup!

florina01vn
08.11.2010, 05:04:27
multumesc de informatie, dar ai raspuns la un mesaj foarte vechi:-$ ...rochita mi-am ales-o..

in alta ordine de idei azi am dat o raita prin mall vitan si mi-am gasit rochita si pantofi pt cununia civila. cred ca nu am fost foarte inspirata cand am facut pozele cu blitul. rochita e usor lucioasa si pare gri deschis..in realitate e un gri inchis-petrol:D
ce draguta e rochita ;-)

Daniela_Chiriac
29.11.2010, 21:57:12
rimul sfat din partea mea e sa-l evitati pe videograful Cristi Ivan. Imi pare rau ca trebuie sa zic asta dar nu mai vreau sa treaca si alta miresica prin ce am trecut eu cu 1 saptamana inainte de nunta. A fost o experienta neplacuta in momentul in care m-a sunat acest domn sa-mi spuna ca din cauza unei "obligatii" nu mai poate veni sa filmeze el, cu toate ca in momentul semnarii contractului a zis clar ca el "personal va veni sa filmeze".
Inintial am vrut sa-l refuz definitiv dar... ce mai puteam face cu 1 saptamana inainte.
Bineinteles ca a venit un baiat cam aerian, nu prea l-am vazut pe langa mine dar nu avea nici un rost sa ma mai enervez. Filma ca o statuie, in loc sa se miste el in jurul tau, te miscai tu in jurul lui.
Dupa cum stiti serviciile oferite de el sunt...destul de scumpe, iar daca vrei ca el sa-si dea tot interesul trebuie sa alegi pachetul full, iar eu nu doream chiar tot, dar se pare ca peste tot ca banul vorbeste.
Produsul finit a fost ok, in nici un caz ca cel de pe site, diferenta se vede clar.
Degeaba face el montajul daca nu are inregistrari bune, decat niste oameni invartindu-se in cerc pentru ca celui care a filmat i-a fost mai usor sa se aseze in mijlocul lor ignorandu-i pe ceilalti.
Daca vroiam un oarecare sa-mi filmeze il angajam pe nea ionita si-mi filma la fel.
E f usor sa accepti si pe urma sa nu-ti mai pese. Trebuie ca te gandesti ca niste oameni se bazeaza pe tine iar tu vii cu o saptamana inainte de acel moment unic din viata lor si le spui fara nici un regret ca nu mai poti veni....e trist ca se intampla astfel de lucruri si pe bani multi.

mitze
10.01.2011, 23:37:28
Miresici de 2010, am incheiat un an frumos, plin de emotii si vise realizate. Acum, sa predam stafeta Miresicilor de 2011 si 2012 <:-P

Subiectele lunare si cel anual din anul incheiat vor fi inchise. In continuare, puteti purta discutiile la Off-Topic Miresici de 2010 (http://www.miresici.ro/showthread.php?t=13074&page=6499) sau in cadrul oricaror alte sectiuni ale forumului care va sunt dragi :)