PDA

Versiunea completa : Pregatirile miresicilor de mai 2010

Pagini : 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40

Sannda
17.09.2009, 13:47:59
ooofffff in sfarsit imi gasisem si eu un cameraman care imi place si nu e disponibil pt data mea :((:((:((

La studio Dario ( in spate la Sora ) ai ncercat?

Biu
17.09.2009, 13:52:16
>:D< sunt sigura ca mai sunt si altii. Nu dispera ! cat costa acesta ?
300 Euro :-<Maine ma intalnesc cu cel de pe locul 2 :)>- ( la fel pretul)

Biu
17.09.2009, 13:52:59
La studio Dario ( in spate la Sora ) ai ncercat?
nu. cum filmeaza/monteaza ?

Sannda
17.09.2009, 14:14:39
nu. cum filmeaza/monteaza ?

Eu mi-am ales de la ei doar muzica,dar stiu ca au si foto-video.Din pacate nu stiu cum lucreaza dar poti sa intri la ei pe site.studio dario-da un google search

Biu
17.09.2009, 14:23:39
Eu mi-am ales de la ei doar muzica,dar stiu ca au si foto-video.Din pacate nu stiu cum lucreaza dar poti sa intri la ei pe site.studio dario-da un google search
Nu m-au impresionat. Merci oricum de sugestie !

Sannda
17.09.2009, 14:30:26
Nu m-au impresionat. Merci oricum de sugestie !

Intereseza-te printre cunostintele tale care au avut nunta recent.Poate te ajuta ele.Eu asa mi-am facut rost de foto-video.I-am vazut la nunta unor prieteni,am mers dupa ce au primit pozele si filmatul si am fost incantati de ei.La fel am ales si muzica si starostele.Toate pe vazute.

Sannda
17.09.2009, 14:37:52
ooofffff in sfarsit imi gasisem si eu un cameraman care imi place si nu e disponibil pt data mea :((:((:((

Daca nu am fi avut nunta pe aceeasi data ti i-as fi recomandat pe cei cu care facem noi.

Biu
17.09.2009, 14:39:36
Intereseza-te printre cunostintele tale care au avut nunta recent.Poate te ajuta ele.Eu asa mi-am facut rost de foto-video.I-am vazut la nunta unor prieteni,am mers dupa ce au primit pozele si filmatul si am fost incantati de ei.La fel am ales si muzica si starostele.Toate pe vazute.
O, demult am facut asta. Nu a fost pe gustul meu absolut deloc :-B.

CONT-INCHIS-023
17.09.2009, 14:48:34
au costat=o atunci 600 ron, si zicea ea ca au costat atata ca nu-i mai facusera niciodata, ca venise cu modelul ei, dar cica dc te duci acum si ii comanzi ar costa mai putin, pt ca au deja calapodul facut pt ei, in jur de 330ron.
da-mi si mie te rog pe PM adresa ceva...imi place rau modelul asta de pantof...de un de e ? buc? msss mult

Sannda
17.09.2009, 14:52:46
O, demult am facut asta. Nu a fost pe gustul meu absolut deloc :-B.

Imi pare rau ,dar o sa vezi ca pana la urma o sa iti gasesti ceva pe gustul tau,atunci cand te astepti mai putin.Fi optimista.

dianaruxi
17.09.2009, 14:54:13
da-mi si mie te rog pe PM adresa ceva...imi place rau modelul asta de pantof...de un de e ? buc? msss mult
da e din bucuresti. iti dau acum pm.

Arahne
17.09.2009, 15:12:40
da e din bucuresti. iti dau acum pm.
da-mi si mie te rog mult.
O sa trec pe acolo cand ma intorc in tara.
Ce repede ati raspuns pe aici am cam pierdut firul :D
Intrebare: angajeaza cineva firma de catering pt decor?

dianaruxi
17.09.2009, 15:22:58
da-mi si mie te rog mult.
O sa trec pe acolo cand ma intorc in tara.
Ce repede ati raspuns pe aici am cam pierdut firul :D
Intrebare: angajeaza cineva firma de catering pt decor?
cu placere. cum adica firma de catering pt decor?

beanna
17.09.2009, 15:26:35
Buna fetelor, si eu sunt miresica de mai; noi aniversam in ziua nuntii 4 ani de cand suntem impreuna, asa ca sper sa fie cu noroc. Voi cam cand v-ati gandit sa va luati rochia?

ruxi86
17.09.2009, 15:34:21
Buna fetelor, si eu sunt miresica de mai; noi aniversam in ziua nuntii 4 ani de cand suntem impreuna, asa ca sper sa fie cu noroc. Voi cam cand v-ati gandit sa va luati rochia?

Bine ai venit printre noi, beanna!

Se pare ca avem ceva fete printre noi care si-au luat deja rochita :D

Eu de exemplu sunt inca la capitolul cautari ... probe ... guaglesc deocamdata ... si astept targurile de nunti ca au destul de multe reduceri.

Apropo ... vom avea nunta in aceeasi zi :D

Spor la pregatiri, pupici!

beanna
17.09.2009, 15:37:50
Eu m-am uitat doar pe net si as vrea o rochie cu trena ,,la sposa"; sunt superbe, acuma sa vedem si cu pretul...
Abia astept sa merg sa probez:">

dianaruxi
17.09.2009, 15:40:26
Eu m-am uitat doar pe net si as vrea o rochie cu trena ,,la sposa"; sunt superbe, acuma sa vedem si cu pretul...
Abia astept sa merg sa probez:">
Preturile variaza intre 1200-2500 euro la rochiile la sposa

beanna
17.09.2009, 15:51:07
http://www.splasposa.com/ Rochii de mireasa superbe...am inteles ca se gasesc in Cluj-Napoca, stie cineva ceva?

beanna
17.09.2009, 15:52:04
Scuze, am postat inainte sa vad rasp.

dianaruxi
17.09.2009, 16:01:20
http://www.splasposa.com/ Rochii de mireasa superbe...am inteles ca se gasesc in Cluj-Napoca, stie cineva ceva?
eu stiu ca la sposa se vinde la bien savvy si la vera sposa, dar m-am uitat la ei pe site si nu am vazut cluj pe lista oraselor. Mai bine stiu fetele din Cluj sa iti raspunda.

andrelutza_2010
17.09.2009, 16:12:04
mie modelul asta imi place :D
insa nu ma incanta materialul acela lucios .. spuma marii sau cum se mai cheama...

dianaruxi
17.09.2009, 16:18:32
mie modelul asta imi place :D
insa nu ma incanta materialul acela lucios .. spuma marii sau cum se mai cheama...
este organza creponata cred, nici mie nu-mi place, mie imi place taftaua si satinul. restul materialelor nu ma incanta deloc, dar nici satinul nu-mi place decat ala gros.

angi300
17.09.2009, 18:46:57
ruxi86 este superba rochia
dianaruxi eu am vazut la benvenuti pe albastrul acela electric de care zici, insa e drept trecu ceva vreme. cu siguranta o sa-ti gasesti, in cj cel putin pe strada am vazut modele. bafta!

va inchiriati careva fantana de ciocolata? am gasit o oferta pt 200 de pers si anume: ciocolata belgiana 13 kg, fructe 45 kg, servetele, betigase bambus si personal 2 fete pret 20 mil.

frooxy
17.09.2009, 19:11:50
Arahne, tare frumosi pantofiorii care i-ai gasit, intr-adevar cam scumpicei :D

Andrelutza, si ai tai sunt mumosi focccc .... ar cam trebui sa ma apuc si eu sa caut pantofiori care ar merge cu rochita care mi-o doresc :D Si marturiile imi plac tare mult, f ingenioase, mai ales ca nici nu prea am vazut pe piata asa ceva, sigur ii va da pe spate pe toti. :grin:
Apropo rochita este cea de la avatar ... am gasit-o pe net la o casa de moda din Spania, insa nu stiu sigur daca este vorba despre Pronovias, dar mai verific odata.

Frooxy, tare mumos salonul tau ... si mi se pare fff mare ... este superb ce sa mai incoace si incolo :-p

Uite atasez si o poza cu invitatia la care ma gandeam eu ... sper sa va placa ...>:D<

Merci ca ai postat invitatia >:D< >:D<

frooxy
17.09.2009, 19:14:05
Bine ai venit printre noi, Ionelyta!

Exista o superstitie legata de nunta in luna mai ...

Apropo ... frooxy, ziceai ca ai facut rost de verighete, nu? nu atasezi si tu te rog o pozica cu ele ca nu le-am gasit pe topicul asta? ;-)

As vrea sa va arat poze dar din pacate nu am ... verighetele o sa fie gata la inceputul lui octombrie si promit ca pun atunci ;;)

dianaruxi
17.09.2009, 19:25:59
dianaruxi eu am vazut la benvenuti pe albastrul acela electric de care zici, insa e drept trecu ceva vreme. cu siguranta o sa-ti gasesti, in cj cel putin pe strada am vazut modele. bafta!

va inchiriati careva fantana de ciocolata? am gasit o oferta pt 200 de pers si anume: ciocolata belgiana 13 kg, fructe 45 kg, servetele, betigase bambus si personal 2 fete pret 20 mil.
chiar nu vreau fanatana de ciocolata, noi o sa avem bar de fructe inclus in meniu, deci cred ca e destul, si oricum la cate mancare e nu cred ca va mai manca cineva si din aia. plus ca mi se pare extrem de scumpa, la noi la rest mi se pare ca e 200 euro, fara fete.

Arahne
17.09.2009, 22:22:50
cu placere. cum adica firma de catering pt decor?
adica o firma care se ocupa special cu decorul/flori daca restaurantul nu se ocupa sau vrei ceva mai special.

Arahne
17.09.2009, 22:28:42
Nici eu nu vreau fantana de ciocolata, ce sa danseze nu sa stea sa bage in ei ca spartii :-p

ina_vet
17.09.2009, 22:31:00
salutare tuturor miresicilor de mai.....!!!....!
si eu ma nunmar printre voi... off....emotiiile au si inceput...
dar pana at avem timp destul sa ne sfatuim ..sper...
va pup
=;

Arahne
17.09.2009, 22:52:32
salutare tuturor miresicilor de mai.....!!!....!
si eu ma nunmar printre voi... off....emotiiile au si inceput...
dar pana at avem timp destul sa ne sfatuim ..sper...
va pup
=;

Bun venit printre noi astea mai primavaraticele ;))

Cristina_84
18.09.2009, 00:13:30
Si pe mine m-ar incanta o fantana de ciocolata,trebuie sa ma interesez de preturi,daca e prea scumpa cred ca o sa renunt...
Fetelor,am inchiriat de la cei cu foto/video si 10 porumbei albi pt nunta:D ,mai aveti careva?

frooxy
18.09.2009, 04:19:45
Si pe mine m-ar incanta o fantana de ciocolata,trebuie sa ma interesez de preturi,daca e prea scumpa cred ca o sa renunt...
Fetelor,am inchiriat de la cei cu foto/video si 10 porumbei albi pt nunta:D ,mai aveti careva?

Nu am vorbit de prombei :) , dar si noi am vrea. Poti sa ne spui cat au costat? Eu am vazut online, acum ceva timp, porumbei de cumparat si mi s-au parut cam scumpi. De inchiriat nu stiu daca o sa gasesc ceva prin zona pe unde avem noi nunta.

Sannda
18.09.2009, 08:55:35
Mi-am cumparat ieri papuceii!!!:madlaugh:

dianaruxi
18.09.2009, 09:00:45
Mi-am cumparat ieri papuceii!!!:madlaugh:
felicitari sa ne pui si noua o poza.

Sannda
18.09.2009, 09:03:15
felicitari sa ne pui si noua o poza.

multumesc. poate diseara,k acuma sant la serviciu:D

dianaruxi
18.09.2009, 09:07:00
Nu am vorbit de prombei :) , dar si noi am vrea. Poti sa ne spui cat au costat? Eu am vazut online, acum ceva timp, porumbei de cumparat si mi s-au parut cam scumpi. De inchiriat nu stiu daca o sa gasesc ceva prin zona pe unde avem noi nunta.
porumbei am vazut ca sunt de doua feluri aia pe care ii eliberezi din mana cand iesi din biserica, si aia care merg pe jos infoiati in fata ta.
Dar nu prea imi surade ideea mie.

Biu
18.09.2009, 09:19:25
morning my ladies ;;)
eu savurez cafelutza ~o), ca sunt libera azi.
Apropos de porumbei, am inteles ca se inchiriaza cu 10 lei/porumbelul. Dar sa fiti atente sa intrebati daca sunt maturi si daca sunt calatori. Porumbeii de cateva luni nu prea stiu sa zboare, si o sa cada ca racheta pe pamant in loc sa isi ia zborul... In schimb daca sunt de peste un an si dresati sa zboare, este intra-devar un moment reusit \:D/.

Sannda
18.09.2009, 09:23:17
Eu am acasa o lista de preturi de la o agentie de decoratii si acolo scria ca perechea de porumbei este 300 de lei.

andrelutza_2010
18.09.2009, 09:24:27
morning my ladies ;;)
Apropos de porumbei, am inteles ca se inchiriaza cu 10 lei/porumbelul. Dar sa fiti atente sa intrebati daca sunt maturi si daca sunt calatori. Porumbeii de cateva luni nu prea stiu sa zboare, si o sa cada ca racheta pe pamant in loc sa isi ia zborul... In schimb daca sunt de peste un an si dresati sa zboare, este intra-devar un moment reusit \:D/.

Ohoo.. la 10 lei mai pui 5 si-ti cumperi porumbeii . Glumesc !
Adevarul ca e foarte dificil sa-i pui intr-o cusca si sa le dai drumul la biserica in fata mirilor (:|. Apoi zboara inapoi acasa si gata. Si uite-asa faci bani. Cred ca imi deschid o afacere ! :))

Se castiga mult pe seama nuntilor in ziua de azi ..

andrelutza_2010
18.09.2009, 09:25:29
morning my ladies ;;)

Pofta mare la cafea :D.

Iti tin companie sa stii :*

dianaruxi
18.09.2009, 09:27:28
Pofta mare la cafea :D.

Iti tin companie sa stii :*
si eu sunt cu cafeaua in fata dar la munca.
mi-e asa o lene.
cat despre porumbei habar nu am cat costa, dar da se fac la bani cu nuntile , si am inteles ca deloc nu a fost afecatata industria asta de criza.

andrelutza_2010
18.09.2009, 09:39:00
si eu sunt cu cafeaua in fata dar la munca.
mi-e asa o lene.
cat despre porumbei habar nu am cat costa, dar da se fac la bani cu nuntile , si am inteles ca deloc nu a fost afecatata industria asta de criza.

Pe bune ca deloc. Preturile cresc in continuare... salariile mai putin :(.
Asta e .. mergem inainte !

Pofta mare la cafea si tie Dianaruxi. Vinerea lenea cu miros de week-end e la putere :">! deci nu esti singura :-$.

ruxi86
18.09.2009, 09:40:44

Multumesc mult de tot, angi!

ruxi86
18.09.2009, 09:42:45
As vrea sa va arat poze dar din pacate nu am ... verighetele o sa fie gata la inceputul lui octombrie si promit ca pun atunci ;;)

Asteptam atunci in octombrie pozici cu verighete :D

Biu
18.09.2009, 09:43:23
Eu am acasa o lista de preturi de la o agentie de decoratii si acolo scria ca perechea de porumbei este 300 de lei.

cat?!? fugi de agentia aia cat poti. Poate la pretul asta iti da 30 de porumbei, ca altfel nu-mi explic :-\. Eu sincer 2 luni numai m-am documentat cum sa eviti tepele din industria asta...

Biu
18.09.2009, 09:47:49
Pe bune ca deloc. Preturile cresc in continuare... salariile mai putin :(.
Asta e .. mergem inainte !

Pofta mare la cafea si tie Dianaruxi. Vinerea lenea cu miros de week-end e la putere :">! deci nu esti singura :-$.

Eu din motivul asta nu am contractat mare lucru pana acum. Sper sa se mai trezeasca consumatorii astia romani, sa le dea de veste si furnizorilor de servicii ca nu e totul roz, sa mai faca o reducere, ceva. Tarifele care le practica majoritatea sunt exagerat de deplasate. Si vorba aceea, nu e prost ala care cere....

ruxi86
18.09.2009, 09:55:37
Eu din motivul asta nu am contractat mare lucru pana acum. Sper sa se mai trezeasca consumatorii astia romani, sa le dea de veste si furnizorilor de servicii ca nu e totul roz, sa mai faca o reducere, ceva. Tarifele care le practica majoritatea sunt exagerat de deplasate. Si vorba aceea, nu e prost ala care cere....

Ma bag si eu ca musca-n lapte in discutia voastra;))

Pai cum sa fie prosti ... daca vad ca le merge treaba cu preturile exagerate si omul tot vine si cumpara ... ei dau inainte ... mai si maresc preturile eventual ... dar noi cica suntem in criza :D

dianaruxi
18.09.2009, 10:10:04
Ma bag si eu ca musca-n lapte in discutia voastra;))

Pai cum sa fie prosti ... daca vad ca le merge treaba cu preturile exagerate si omul tot vine si cumpara ... ei dau inainte ... mai si maresc preturile eventual ... dar noi cica suntem in criza :D
pai romanu tot roman e, in loc sa scada preturile ca e criza el le mareste ca e criza si are mai putini clienti.

ruxi86
18.09.2009, 10:22:56
pai romanu tot roman e, in loc sa scada preturile ca e criza el le mareste ca e criza si are mai putini clienti.

sincera sa fiu, nu stiu daca numarul clientilor este mai mic ... am observat ca si in supermarket-uri si in magazinele de imbracaminte/incaltaminte lumea cumpara la fel ... sau poate chiar mai mult decat inainte.

dar binteineles ca la noi e ca la nimeni ... "criza" dar marim preturile ... scadem salariile ... mai dam si afara din oameni de la locurile de munca ... ca sa fie pachetul complet.

Sannda
18.09.2009, 10:32:57
cat?!? fugi de agentia aia cat poti. Poate la pretul asta iti da 30 de porumbei, ca altfel nu-mi explic :-\. Eu sincer 2 luni numai m-am documentat cum sa eviti tepele din industria asta...

Intradevar sant scumpi porumbeii , dar restul aranjamentelor sant ieftine,cred eu:de expemplu au pentru 2010 aranjatul unui scaun cu 3.5 lei,iar cum eu am in jur de 300 de persoane imi convine acest pret.
Eu in loc de porumbei as prefera baloane albe la care sa le dea drumul cand iesim din biserica.

Biu
18.09.2009, 10:52:43
sincera sa fiu, nu stiu daca numarul clientilor este mai mic ... am observat ca si in supermarket-uri si in magazinele de imbracaminte/incaltaminte lumea cumpara la fel ... sau poate chiar mai mult decat inainte.

dar binteineles ca la noi e ca la nimeni ... "criza" dar marim preturile ... scadem salariile ... mai dam si afara din oameni de la locurile de munca ... ca sa fie pachetul complet.

eu lucrez in comertul cu textile, si sa stii ca la noi se cam simte, au scazut vanzarile

andrelutza_2010
18.09.2009, 11:11:23
eu lucrez in comertul cu textile, si sa stii ca la noi se cam simte, au scazut vanzarile

Si eu as zice la fel.. eu cel putin am redus cheltuielile de moft..
Mancarea e mancare, n-ai cum fara ea..

Partea proasta e ca din cauza crizei multi invitati nu vor veni la nunta (ca deh, au motiv), si pe urma ne va fi destul de greu sa ne scoatem cheltuielile. De ieftinit nu cred ca se ieftinesc serviciile pt. nunti.. sincer. De aceea ar fi bine sa ne calculam bine cheltuielile cu nunta, sa nu ne trezim dupa cu datorii :-<.

dianaruxi
18.09.2009, 11:22:51
Si eu as zice la fel.. eu cel putin am redus cheltuielile de moft..
Mancarea e mancare, n-ai cum fara ea..

Partea proasta e ca din cauza crizei multi invitati nu vor veni la nunta (ca deh, au motiv), si pe urma ne va fi destul de greu sa ne scoatem cheltuielile. De ieftinit nu cred ca se ieftinesc serviciile pt. nunti.. sincer. De aceea ar fi bine sa ne calculam bine cheltuielile cu nunta, sa nu ne trezim dupa cu datorii :-<.
da asa e asta e un motiv bun pt invitati sa refuze, dar eu dau invitatii numai la cine vreau neaparat sa vina si cine deja mi-a zis ca vin, si pe care i-am amenintat ca dc nu vin ii spanzur.

andrelutza_2010
18.09.2009, 12:00:04
da asa e asta e un motiv bun pt invitati sa refuze, dar eu dau invitatii numai la cine vreau neaparat sa vina si cine deja mi-a zis ca vin, si pe care i-am amenintat ca dc nu vin ii spanzur.

esti haioasa :D !

Din pacate, pe la noi, am auzit de nunti la care au venit numai jumatate din invitatii care erau asteptati (cu datorie adica). Nici nu vreau sa ma gandesc, dar va dati seama ce dezamagire ar fi sa afli cu o saptamana inainte ca nu-ti vine verisorul sau unchiul, si ca te trezesti numai cu jumatate din oamenii de care erai aproape sigura ca vin..Iti strica putin dispozitia :(.

Dar "let's hope for the best !". Poate la anul o sa fie mai bine. Doamne ajuta !! [-o<

dianaruxi
18.09.2009, 12:25:06
esti haioasa :D !

Din pacate, pe la noi, am auzit de nunti la care au venit numai jumatate din invitatii care erau asteptati (cu datorie adica). Nici nu vreau sa ma gandesc, dar va dati seama ce dezamagire ar fi sa afli cu o saptamana inainte ca nu-ti vine verisorul sau unchiul, si ca te trezesti numai cu jumatate din oamenii de care erai aproape sigura ca vin..Iti strica putin dispozitia :(.

Dar "let's hope for the best !". Poate la anul o sa fie mai bine. Doamne ajuta !! [-o<
Si eu la fel, sper sa iasa totul bine, ca poti sa planifici tu cat vrei, dc nu ai si un pic de noroc, tot degeaba.

ruxi86
18.09.2009, 14:21:53
Biu, nu te contrazic .. tu stii mai bine, mai ales ca tu trebuie sa stii cel mai bine lucrand si in domeniul respectiv.

Si la mine in companie se simte criza asta ... cei care aveau mobile de servici, au avut .. cei cu locuri de parcare la fel ... bine nu toti, intr-adevar, dar o parte din ei ... iar in sucursalele din alte tari, am inteles ca au dat si afara ... noroc ca la noi nu s-a intamplat ... si sper sa nu se intample.

Fetelor, noi o sa avem o nunta destul de restransa .. in sensul ca nu chemam decat familia, care nu este f numeroasa ... si prietenii foarte apropriati ... sper totusi sa nu ma dezamageasca, desi toata lumea spune de acum ca va veni, nu poti stii sigur .. si precis voi avea surprize :(
Dar in felul acesta, vom vedea cine ne apreciaza cu adevarat, nu?

Biu
18.09.2009, 14:32:10
Biu, nu te contrazic .. tu stii mai bine, mai ales ca tu trebuie sa stii cel mai bine lucrand si in domeniul respectiv.

Si la mine in companie se simte criza asta ... cei care aveau mobile de servici, au avut .. cei cu locuri de parcare la fel ... bine nu toti, intr-adevar, dar o parte din ei ... iar in sucursalele din alte tari, am inteles ca au dat si afara ... noroc ca la noi nu s-a intamplat ... si sper sa nu se intample.

Fetelor, noi o sa avem o nunta destul de restransa .. in sensul ca nu chemam decat familia, care nu este f numeroasa ... si prietenii foarte apropriati ... sper totusi sa nu ma dezamageasca, desi toata lumea spune de acum ca va veni, nu poti stii sigur .. si precis voi avea surprize :(

Ei, acuma nu e cazul sa ne stresam, ca nu rezolvam nimic. Parerea mea e ca trebuie sa masuram de 10 ori si sa taiem o data, sa nu dam banii degeaba. Cuvantul de ordine : precautie :)>- .

andrelutza_2010
18.09.2009, 14:33:13

Da.. >:)>:)>:)>:)>:)

Sannda
18.09.2009, 15:33:40
Haideti fetelor sa gandim pozitiv,ca totul va iesi frumos.Sa fim optimiste.

ruxi86
18.09.2009, 15:35:43
Ei, acuma nu e cazul sa ne stresam, ca nu rezolvam nimic. Parerea mea e ca trebuie sa masuram de 10 ori si sa taiem o data, sa nu dam banii degeaba. Cuvantul de ordine : precautie :)>- .

Da, bine zis, asta este cuvantul :D

ruxi86
18.09.2009, 15:39:02
Haideti fetelor sa gandim pozitiv,ca totul va iesi frumos.Sa fim optimiste.

Optimism ... yeahhhh, sounds good :D

Hai sa facem o recapitulare :-p Trebuie sa fim precaute, optimiste ... si daca mai avem si cateva persoane langa noi sa ne incurajeze si sa ne ajute, eu zic ca avem nevoie de cateva persoane trecute printr-o astfel de organizare de la care sa primim niste sfaturi, indrumari ... totul va iesi perfect. :*

CRYSS_YNNA
18.09.2009, 16:21:49
buna floricelelor de mai, ce mai faceti voi? Cum mai stati cu pregatirile si cu emotiile? Stiti la ce ma gandeam? -la ce i-as cere mirisorului meu drept rascumparare daca voi fi furata in noaptea nuntii. Vreau sa fie ceva hazliu, sa-l supun la ceva impreuna cu nasu. Voi ce idei aveti?:-p

Biu
18.09.2009, 16:34:20
buna floricelelor de mai, ce mai faceti voi? Cum mai stati cu pregatirile si cu emotiile? Stiti la ce ma gandeam? -la ce i-as cere mirisorului meu drept rascumparare daca voi fi furata in noaptea nuntii. Vreau sa fie ceva hazliu, sa-l supun la ceva impreuna cu nasu. Voi ce idei aveti?:-p
al meu a avut formatie hip hop cand eram in liceu, si o sa-i cer sa interpreteze una din melodiile lui, nu altceva:D . Nu de alta, dar desi am fost colegi de clasa in liceu, nu l-am ascultat niciodata cantand. Nu ma invita niciodata, ca ma considera fitoasa :-< ...=P~ . Asa ca depinde de el, de personalitatea lui. Pune-l sa daneseze valsul mirilor cu nasul sau ceva :D .

ruxi86
18.09.2009, 16:34:57

Buna si tie floricico de mai ;-)

Emotii iti dai seama ca sunt la toata lumea mai mult sau mai putin :D

Uite o idee ar fi sa iti faca o declaratie de dragoste, dar care sa includa anumite cuvinte ... eu am fost la o nunta unde s-a intamplat asa ceva, si a fost tare amuzant cand mirele a compus acea declaratie de dragoste, toata lumea s-a amuzat copios :suuuper:

Eu de exemplu am restaurant, foto+video, formatie ... in rest suntem inca la faza de informare ... insa urmam sa mergem dupa verighete, pahare pt miri si nasi, setul de tort ... sa achizitionam cate ceva ca se vor strange prea multe dupa aia.

Tu cum stai cu pregatirile?

Pupici!

Cristina_84
18.09.2009, 17:05:30

Cei 10 porumbei costa 100 lei,deci 10 lei porumbelul:)) ,sunt porumbei albi voiajori,eu n-am vrut neaparat dar miresoiul a fost tare incantat,asa ca i-am facut pe plac :D

CONT-INCHIS-023
18.09.2009, 18:27:01
buna! eu nu am mai facut nimik inca...oricum mi-au fost de folos site-urile voastre de pantofi...mi-am cam ales si eu ceva...rochia mi-am ales-o dar e fffff scumpa si nu stiu cum as putea sa o gasesc in viatza asta;))...dar mai vad eu...poate ajung la turci ca asta e in tentia mea si singura sansa...va pup

Arahne
18.09.2009, 22:25:59
Un bax cu BERE!!!!!

angi300
18.09.2009, 22:54:06
de fiecare data cand ma gandesc la posibilitatea de a avea porumbei la nunta, imi aduc aminte de o prietena ce a avut si i-a mai lasat porumbelul si o amintire pe rochia ei de mireasa. :)) acuma e comic...atunci nu a fost.
apropo biu de mesajul tau....la mine e invers...eu sunt cea care a avut formatie vreo doi ani de zile...(doamne , ce vremuri ) si sper ca nu o sa-i treaca prin cap mirelui meu sa ma puna sa cant...nu de alta dar s-ar prapadii lumea pe jos pe acolo.
legat de ce o sa ii cer eu..dupa ce m-am tot gandit ( si mai am destula vreme) am ramas la ideea cum ca eu o sa fiu furata de domnisoarele mele de onoare...si o sa ne oprim intr-un magazin cu genti de piele ( sunt o fana de fana) iar acolo o sa fie o geanta aleasa cu ceva zile inainte...prin urmare e ca mirele va trebui sa-mi dea bani sa mi-o cumpar...altfel nu mai vin la nunta. :))...asta e ideea in momentul asta..poate ma mai razgandesc....oricum cuvantul de baza este avantaj eu. :)) plus ca la noi nici nu prea sunt locuri unde sa duci mireasa furata...cluburi zero....doar ceva discoteci pline cu pusti.

Biu
18.09.2009, 23:14:25
de fiecare data cand ma gandesc la posibilitatea de a avea porumbei la nunta, imi aduc aminte de o prietena ce a avut si i-a mai lasat porumbelul si o amintire pe rochia ei de mireasa. :)) acuma e comic...atunci nu a fost.
apropo biu de mesajul tau....la mine e invers...eu sunt cea care a avut formatie vreo doi ani de zile...(doamne , ce vremuri ) si sper ca nu o sa-i treaca prin cap mirelui meu sa ma puna sa cant...nu de alta dar s-ar prapadii lumea pe jos pe acolo.
legat de ce o sa ii cer eu..dupa ce m-am tot gandit ( si mai am destula vreme) am ramas la ideea cum ca eu o sa fiu furata de domnisoarele mele de onoare...si o sa ne oprim intr-un magazin cu genti de piele ( sunt o fana de fana) iar acolo o sa fie o geanta aleasa cu ceva zile inainte...prin urmare e ca mirele va trebui sa-mi dea bani sa mi-o cumpar...altfel nu mai vin la nunta. :))...asta e ideea in momentul asta..poate ma mai razgandesc....oricum cuvantul de baza este avantaj eu. :)) plus ca la noi nici nu prea sunt locuri unde sa duci mireasa furata...cluburi zero....doar ceva discoteci pline cu pusti.

esti mortala <:-P:* vreau sa vad geanta dupa nunta.
Si nici in cazul meu nu este loc de dus mireasa, ca nunta e la Gilau, adica pentru fetele din alte orase, comuna asta e la 15 km de Cluj. Numai de nu dau la peste la pastravaria de langa :> =))=))

frooxy
18.09.2009, 23:30:43

Hahahaha ... m-ai facut sa rad cu ideea ta. Dar nu se presupune ca cine te fura trebuie sa fie recompensat sa te aduca inapoi :-p ... in cazul tau domnisoarele de onoare ... poate se aleg ele cu cate o geanta si tu cu nimic ;)) ;)) ;))

frooxy
18.09.2009, 23:35:30
esti mortala <:-P:* vreau sa vad geanta dupa nunta.
Si nici in cazul meu nu este loc de dus mireasa, ca nunta e la Gilau, adica pentru fetele din alte orase, comuna asta e la 15 km de Cluj. Numai de nu dau la peste la pastravaria de langa :> =))=))

Si la noi restaurantul e in afara orasului tot cam la 10-15 km... singura mea optiune cred ca o sa fie lanul de porumb =)) =)) ... sau un drum pana in oras :-p

traya_2005
18.09.2009, 23:49:21
salut miresicilor de mai!!!si noi la fel am facut..pt ca e ziua mea in mai am vrut sa ne casatorim tot in aceeasi luna..plus ca deja avem luna de miere cumparata pt iulie si abia dupa ce ne faceam planuri am aflat ca cica nu e bine...nici nu stim motivul da nici nu ne intereseaza detaliile astea superstitioase:-p nu credeam ca e asa stresanta organizarea....:-SS

frooxy
19.09.2009, 00:14:30
salut miresicilor de mai!!!si noi la fel am facut..pt ca e ziua mea in mai am vrut sa ne casatorim tot in aceeasi luna..plus ca deja avem luna de miere cumparata pt iulie si abia dupa ce ne faceam planuri am aflat ca cica nu e bine...nici nu stim motivul da nici nu ne intereseaza detaliile astea superstitioase:-p nu credeam ca e asa stresanta organizarea....:-SS

Bine ai venit printre miresicile de mai! Deja v-ati cumparat bilete pt luna de miere :O :O ce locatie ati ales ?!??

Cristina_84
19.09.2009, 00:14:54
[quote=angi300;2385770]de fiecare data cand ma gandesc la posibilitatea de a avea porumbei la nunta, imi aduc aminte de o prietena ce a avut si i-a mai lasat porumbelul si o amintire pe rochia ei de mireasa. :)) acuma e comic...atunci nu a fost.

God..asta mi-ar lipsi, sa-mi lase porumbelul vreo amintire pe rochie:)) ..da cum s-a intamplat...din zbor sau cand il tinea in mana?=)) .Ce intrebari pun si eu:))

dianaruxi
19.09.2009, 13:38:40
fetelor, ma uitam la topicul cu petrecerea burlacitelor, ce parere aveti vreti una? si cam in ce ar consta?
bun venit noii miresici, si felicitari in alegerea lunii de miere, spune-ne unde va duceti, te rugam.

calina
19.09.2009, 13:43:38
fetelor, ma uitam la topicul cu petrecerea burlacitelor, ce parere aveti vreti una? si cam in ce ar consta?
bun venit noii miresici, si felicitari in alegerea lunii de miere, spune-ne unde va duceti, te rugam.
Tocmai am fost la o nunta. Prietenele miresei (domnisoarele de onoare) au aranjat tot ce trebuie pentru o excursie de 4 zile la Istanbul, i-au dat darul in avion (ca sa aiba bani de cheltuiala) si a fost tare frumos pentru ele. E o idee deosebita pentru petrecerea burlacitelor.

Cristina_84
19.09.2009, 14:50:42

La noi cu o saptamana inaintea nuntii va fi ziua de nastere a miresoiului,asa ca vom face o petrecere cu toti prietenii + nasii,in loc de petrecerea burlacilor/burlacitelor..

Arahne
19.09.2009, 14:54:31

Eu ma gandeam sa-mi iau prietenele si sa mergem in vr-un club dar in nici un caz in noaptea dinainte de nunta

dianaruxi
19.09.2009, 14:55:08
La noi cu o saptamana inaintea nuntii va fi ziua de nastere a miresoiului,asa ca vom face o petrecere cu toti prietenii + nasii,in loc de petrecerea burlacilor/burlacitelor..
eu vreau ceva doar cu fetele, sa mergem prin cluburi, etc.

ruxi86
19.09.2009, 16:52:25
Fetelor nu am mai rabdat si m-am dus pana la urma sa probez rochita mea mult visata :D

Deja incepuse sa imi fie teama ca nu va veni bine pe mine la cat visasem sa o imbrac :-p

Si am ajuns sa probez mai multe modele ... fetele de acolo sunt niste scumpe, si mi-au aratat mai multe rochite care mi s-ar potrivi ... le-am probat pe toate si am facut si pozici si am sa le postez si aici ... pt ca as avea nevoie si de parerile voastre ... dar cat se poate de sincere va rog ... sunt cam nehotarata :-SS

Asta e prima rochita ... cea de la avatar ... pe care mi-o doream ...

ruxi86
19.09.2009, 16:54:58
Aceasta e a 2-a rochita ....

ruxi86
19.09.2009, 16:56:18
si cea de-a treia ...

dianaruxi
19.09.2009, 17:13:45
si cea de-a treia ...
parca cea de-a doua imi place cel mai mult. si pana la urma nu-ti mai doresti rochia aia? de ce vb la trecut?

dianaruxi
19.09.2009, 17:24:57
altceva in afara de printese nu ai incercat?

cris226
19.09.2009, 17:41:31
Fetelor nu am mai rabdat si m-am dus pana la urma sa probez rochita mea mult visata :D

Deja incepuse sa imi fie teama ca nu va veni bine pe mine la cat visasem sa o imbrac :-p

Si am ajuns sa probez mai multe modele ... fetele de acolo sunt niste scumpe, si mi-au aratat mai multe rochite care mi s-ar potrivi ... le-am probat pe toate si am facut si pozici si am sa le postez si aici ... pt ca as avea nevoie si de parerile voastre ... dar cat se poate de sincere va rog ... sunt cam nehotarata :-SS

ruxi ai fost la simone?:D:D
imi place 2161, normal :)>- :)>- dar ce s-a intamplat nu o mai vrei??

frooxy
19.09.2009, 18:25:52

Mie imi place mai mult a 2-a ... iti pune mai mult in valoare corpul (talia). Acum nu imi dau seama prea bine din poze ... dar mi se pare mie sau prima rochita e putin cam mare de tine. Daca era mai mare, probabil ca ti-ar veni mult mai bine masura ta.

Arcee
19.09.2009, 18:39:12

ok o sa incerc sa fiu cat pot de obiectiva:D este foarte frumoasa rochita si te avantajeaza... era o marime mai mare? pt ca pare larga la bust si tot acolo prea inalta...adica in poza parca e mai decoltata...sincer jos imi place f mult, iti face si talie, dar la bust are ceva ce pe mine una nu ma incanta:* ..alte modele ai mai incercat?
..acum am vazut si restul pozelor..imi place mai mult a doua... problema e ca cine ti-a facut pozele le-a facut probabil stand jos sau de mai jos pt ca par distorsionate pozele si la primele doua rochite pare ca rochia se duce pana la gat..sau nu mai vad eu bine?:-B

Biu
19.09.2009, 20:02:20
Dintre astea 3, cu a doua iti sta cel mai bine, pentru ca te subtiaza considerabil mai mult in talie decat prima sau a treia ;;)

Biu
19.09.2009, 20:04:23
eu vreau ceva doar cu fetele, sa mergem prin cluburi, etc.

Si eu vreau ceva cu fetele. Dar parca decat sa merg in cluburi, mai bine m-as duce vreo 2-3 zile la Spa....numai masaje si rasfat ...si parca niste bronz nu ar strica inainte de nunta( din ala de soare, nu de solar, ca mi se pare ca e prea galben cel de solar ) :D

ruxi86
19.09.2009, 20:15:53
Fetelor, va multumesc tare mult ca mi-ati raspuns ca am nevoie de mai multe pareri cat se poate de obiective.

Sunt intr-o mare dilema ... ma tot gandesc pe care sa o aleg ... inca imi mai place prima rochita, 2161, dar imi place in acelasi timp si a 2-a ... pe care ati mentionat-o si voi. Cea de a 2-a este 86053.
Cumnatzica, cea care a fost cu mine, si care mi-a facut pozele (intr-adevar stand jos), mi-a spus ca tot cea de a 2-a ma avantajeaza mai mult. Insa nici de la prima nu imi pot lua gandul.

Prima rochita din contra, imi era mica, nu mare, iar fetele au tot incercat sa mi-o tina strans la spate ca sa dea bine in poza ... din pacate nu aveau numarul meu pe stoc, si mi-ar fi trebuit cativa centrimetrii in plus.

Uoffff ... e tare greu ... sa ma decid la una. :D
Simona mi-a spus ca trebuie cel tarziu pe 22 decembrie sa dau comanda daca ma decid sa cumpar de la ele, apoi mai dureaza in jur de 3-4 luni sa imi vina rochita din America ... deci practic ar veni cu o luna inainte de nunta mea cand vor putea sa faca ultimele retusuri.

Va multumesc tare mult dragele mele :* Am sa va tin la curent cu decizia care o iau, va pup!

angi300
19.09.2009, 22:17:00
God..asta mi-ar lipsi, sa-mi lase porumbelul vreo amintire pe rochie:)) ..da cum s-a intamplat...din zbor sau cand il tinea in mana?=)) .Ce intrebari pun si eu:))
pai statea mireasa cu el in mana....la poze si asa....si tot numara cu mirele sa-l "lanseze" deodata...insa intre timp....s-a lansat surpriza..:))....

biu pai treaba cu pastravaria e o varianta...mergi la un pescuit intre timp (macar mergi la sigur ca prinzi) :)... ce ai rezolvat cu foto?
apropo de padure.. ma gandeam ca dupa ce-s furata, sa mergem in padure la un paint-ball, in juma de ora ii "impusc" pe toti si daca nu inchide la magazin ma duc si dupa geanta....deci fetele ce faceti nunta pe langa padure asta e o varianta...sau tineti la indemana un atv..si dati o tura pana are loc "negocierea" voastra.
ori ca tot e moda cu trash the dresk...il luati pe nenea cameraman si incepeti de pe atunci filmuletul...asa cum mergeti pe strada..printre lume...cum se uita la voi...reactii...
ruxi86 personal iti recomand sa mergi cu un baiat cand probezi...poate gasesti un prieten bun...( nu am nimic cu cumnata ta..ar fi culmea sa am :)) )

Arahne
19.09.2009, 22:32:49
Da asa e cum au zis fetele. Tu pt ca ia bustul mare nu te avantajeaza decolteul drept ci unul in V plus ca cel drept+croiala corsetului dreapta te face mai lata asa ca prima nu te avantajeaza. Cea de-a 3-a ar fi ok numai ca bretelele dupa gat iti fac bratele si umerii lati.

Biu
19.09.2009, 23:48:10
pai statea mireasa cu el in mana....la poze si asa....si tot numara cu mirele sa-l "lanseze" deodata...insa intre timp....s-a lansat surpriza..:))....

1. biu pai treaba cu pastravaria e o varianta...mergi la un pescuit intre timp (macar mergi la sigur ca prinzi) :)... 2. ce ai rezolvat cu foto?
3. apropo de padure.. ma gandeam ca dupa ce-s furata, sa mergem in padure la un paint-ball, in juma de ora ii "impusc" pe toti si daca nu inchide la magazin ma duc si dupa geanta....deci fetele ce faceti nunta pe langa padure asta e o varianta...sau tineti la indemana un atv..si dati o tura pana are loc "negocierea" voastra.
ori ca tot e moda cu trash the dresk...il luati pe nenea cameraman si incepeti de pe atunci filmuletul...4. asa cum mergeti pe strada..printre lume...cum se uita la voi...reactii...
5. ruxi86 personal iti recomand sa mergi cu un baiat cand probezi...poate gasesti un prieten bun...( nu am nimic cu cumnata ta..ar fi culmea sa am :)) )

1. haha..as prinde, da ! numa ca sincer nu vreau sa miros a peste in ziua nuntii =))=))=))=))
2. foto am, era vb de video. Nu am rezolvat nimic. Totusi, am mai ochit vreo 3, ii sun luni, ca daca ii sunam azi cred ca ii deranjam ca or fi in campul muncii :">
3. scoate-ti paint ball-u din cap pana la tash the dress. o punem de un paint ball amandoua dupa :D, ca suntem aproape #:-S.
4. asta da, imi place
5. foarte bun sfat. Barbatii sunt obiectivi :*

angi300
19.09.2009, 23:56:04
1. haha..as prinde, da ! numa ca sincer nu vreau sa miros a peste in ziua nuntii =))=))=))=))
2. foto am, era vb de video. Nu am rezolvat nimic. Totusi, am mai ochit vreo 3, ii sun luni, ca daca ii sunam azi cred ca ii deranjam ca or fi in campul muncii :">
3. scoate-ti paint ball-u din cap pana la tash the dress. o punem de un paint ball amandoua dupa :D, ca suntem aproape #:-S.
4. asta da, imi place
5. foarte bun sfat. Barbatii sunt obiectivi :*

2. video da..stiam ...dar eu tot am o problema cu asta...pun video si foto mereu impreuna. of.
3. eu ma bag.
:*

CONT-INCHIS-023
20.09.2009, 01:14:52
hello!!! ia sa vedem acum la ce v-ati gandit sa aveti in program la nunta...un program artistic ceva?!;))eu ma tot gandesc la niste dansatoare orientale...sau la un cantaretz renumit la noi in ct de muzica greceasaca care vine si cu dansatori...insa nu stiu unde pot gasi online..un site, adresa ceva..care se ocupa cu astfel de programe artistice...daca ati zarit ceva prin navigatul pe net v-as multumi...

LoryTea
20.09.2009, 01:45:59
dragele mele miresici de mai,

stiti ca exista o superstitie prin care se spuneam ca Mai nu e o luna portrivita pt nunta, pt ca nu va rezista in timp? ghiciti.... voi fii si eu o miresica de mai :D

si pt ca deocamdata am rezervat numai restaurantul, as avea nevoie de ajutorul vostru: cum locatia pt nunta e Curtea de Arges, nu stiu de unde sa incep cu formatia, filmat, fotograf, saloane, aranjat de sala ... :(( etc... daca imi da cineva o mana de ajutor cu informatii ar fii genial.

spor la pregatiri!!

cris226
20.09.2009, 13:04:53
Fetelor, va multumesc tare mult ca mi-ati raspuns ca am nevoie de mai multe pareri cat se poate de obiective.

Sunt intr-o mare dilema ... ma tot gandesc pe care sa o aleg ... inca imi mai place prima rochita, 2161, dar imi place in acelasi timp si a 2-a ... pe care ati mentionat-o si voi. Cea de a 2-a este 86053.
Cumnatzica, cea care a fost cu mine, si care mi-a facut pozele (intr-adevar stand jos), mi-a spus ca tot cea de a 2-a ma avantajeaza mai mult. Insa nici de la prima nu imi pot lua gandul.

Prima rochita din contra, imi era mica, nu mare, iar fetele au tot incercat sa mi-o tina strans la spate ca sa dea bine in poza ... din pacate nu aveau numarul meu pe stoc, si mi-ar fi trebuit cativa centrimetrii in plus.

Uoffff ... e tare greu ... sa ma decid la una. :D
Simona mi-a spus ca trebuie cel tarziu pe 22 decembrie sa dau comanda daca ma decid sa cumpar de la ele, apoi mai dureaza in jur de 3-4 luni sa imi vina rochita din America ... deci practic ar veni cu o luna inainte de nunta mea cand vor putea sa faca ultimele retusuri.

Va multumesc tare mult dragele mele :* Am sa va tin la curent cu decizia care o iau, va pup!
bafta ruxi ... alege-o pe cea pe care o simti the one :x :x :x

mariana_sty
20.09.2009, 15:59:42
Buna!

Si eu, si eu...! :) Tot in mai 2010... si fara niciun fel de superstitii...
Deocamdata am rezervat decat localul, iar discutiile voastre de pana aici ma sperie... credeam ca mai am o gramada de timp.....

Cristina_84
20.09.2009, 21:38:42
Ruxi86,m-am uitat si eu la pozele tale cu rochitele probate...imi dau seama ca iti plac foarte mult rochitele tip printesa,dar incearca sa probezi si altceva,macar asa de curiozitate,cine stie poate o sa ai surprize,poate o sa ajunga sa-ti placa un anumit gen de rochita la care nici nu te gandesti acum...probeaza cat mai multe;-)
P.S. -Din cele trei probate,parerea mea e ca a doua iti vine cel mai bine>:D<

Arahne
20.09.2009, 22:17:24
Buna!

Si eu, si eu...! :) Tot in mai 2010... si fara niciun fel de superstitii...
Deocamdata am rezervat decat localul, iar discutiile voastre de pana aici ma sperie... credeam ca mai am o gramada de timp.....

Bun venit printre noi>:D< . Nu te speria noi suntem mai agresive cand vine vb de organizare mrrrrrrrrr

frooxy
21.09.2009, 06:43:52
Bun venit miresicilor LoryTea si mariana_sty. Cred ca saptamana asta a fost record la miresici de mai care ni s-au alaturat pe forum ... ne strangem din ce in ce mai multe :suuuper: :suuuper:

Mariana mai ai suficient timp cu organizarea ... am o prietena care a organizat totul in 2 sapt si a iesit bine :)) ... deci nu te speria

dianaruxi
21.09.2009, 09:26:44
buna dimineata, si bun venit noilor miresici.

andrelutza_2010
21.09.2009, 10:31:17
buna dimineata, si bun venit noilor miresici.

Neata neata ! ~o)

Inca un vot pt rochita nr. 2 ruxi86.. Desi si prima mi se pare draguta.;-)
Biu, ce idei interesante ai pt. furatul miresei.. :-?
Mie nu mi-a trecut prin cap nimic inedit 8-|.. Si la mine e cam departe restaurantul de oras, si n-as vrea sa pierd prea multe .. ca e nunta mea la urma urmei :))..
Ca pedeapsa pt. mire, poate fi pus sa cante o melodie (Frumoasa mea :-p). Daca e afon o sa fie haios, daca are putina voce iese un moment dragut. Acuma depinde de el.. daca ar fi dispus :))
Eu una m-as simti penibil >-) ...
Ideea cu declaratia de dragoste suna bine. Numai sa stie dinainte, sa o pregateasca.. Altfel ar putea fi in pana de idei din cauza emotiilor.

Bun venit noilor fete ! Spor la pregatiri !

beanna
21.09.2009, 10:44:16
Fetelor, la voi cum se procedeaza cu cheltuielile pt nunta? Cine plateste rochia, muzica, aranjat sala, foto si meniurile...in fine...eu cred ca parintii ii ajuta pe miri sa puna la punct nunta nu? Adica nu trebuie sa vina la sfarsit cu darul si sa nu se implice deloc

dianaruxi
21.09.2009, 11:05:02
Fetelor, la voi cum se procedeaza cu cheltuielile pt nunta? Cine plateste rochia, muzica, aranjat sala, foto si meniurile...in fine...eu cred ca parintii ii ajuta pe miri sa puna la punct nunta nu? Adica nu trebuie sa vina la sfarsit cu darul si sa nu se implice deloc
Asta depinde de fiecare, eu incerc sa nu le cer ajutorul deloc, pana acum mi-au dat doar avansul pt rochie, iar restul l-am dat noi, avansul la rest, la foto, dj. etc. Deci ei mi-au dat 6 mil, iar noi am pus 52.

dianaruxi
21.09.2009, 11:15:52
Neata neata ! ~o)

Mie nu mi-a trecut prin cap nimic inedit 8-|.. Si la mine e cam departe restaurantul de oras, si n-as vrea sa pierd prea multe .. ca e nunta mea la urma urmei :))..
Ca pedeapsa pt. mire, poate fi pus sa cante o melodie (Frumoasa mea :-p). Daca e afon o sa fie haios, daca are putina voce iese un moment dragut. Acuma depinde de el.. daca ar fi dispus :))
Ideea cu declaratia de dragoste suna bine. Numai sa stie dinainte, sa o pregateasca.. Altfel ar putea fi in pana de idei din cauza emotiilor.

eu la furat vreau sa ma cumpere cu whisky, nu vreau sa faca el ceva, ca nu-mi place nici mie sa zic chestii personale, in fata tuturor, asa ca nu vreau sa-l pun nici pe el in situatia respectiva, eu sunt mai privata cand e vb de sentimente.

Biu
21.09.2009, 11:26:19
Neata neata ! ~o)

neatza fetele ~o)
apropos de furat, noi am furat mireasa vara asta, si i-am dat pedeapsa la mire sa ii compuna o declaratie de drgoste cu niste cuvinte impuse. Erau cuvinte legate de meseria lui si de pasiunile lui : in cazul de fata componenete de calculator :)) . A iesit ceva foarte haios, s-a creat un moment placut in cadrul nuntii si de asemenea o amintire draguta. Eu una nu agreez rascumpararile materiale, una era pe vremea lui Ceau cand nu gaseai o sticla de wiskey...in ziua de azi cand poti cumpara linistit de la supermarket mi se pare pur si simplu aiurea sa se ceara chestii materiale ( cum am auzit la o nunta, un card de memorie....8-| )

Biu
21.09.2009, 11:30:09

Noi pana acum am platit singuri tot, si daca totul decurce comform planului, parintii nostri vor fi invitati la nunta si vor da dar cat considera :)>-

dianaruxi
21.09.2009, 11:31:01
neatza fetele ~o)
apropos de furat, noi am furat mireasa vara asta, si i-am dat pedeapsa la mire sa ii compuna o declaratie de drgoste cu niste cuvinte impuse. Erau cuvinte legate de meseria lui si de pasiunile lui : in cazul de fata componenete de calculator :)) . A iesit ceva foarte haios, s-a creat un moment placut in cadrul nuntii si de asemenea o amintire draguta. Eu una nu agreez rascumpararile materiale, una era pe vremea lui Ceau cand nu gaseai o sticla de wiskey...in ziua de azi cand poti cumpara linistit de la supermarket mi se pare pur si simplu aiurea sa se ceara chestii materiale ( cum am auzit la o nunta, un card de memorie....8-| )
nu chestii din astea si mie mi s-ar parea aiurea, dar bautura mi se pare ok, sau sa faca ceva amuzant, dar nu declaratie de dragoste, si nici striptease cum am mai vazut pe la alte nunti.

Biu
21.09.2009, 11:48:53
nu chestii din astea si mie mi s-ar parea aiurea, dar bautura mi se pare ok, sau sa faca ceva amuzant, dar nu declaratie de dragoste, si nici striptease cum am mai vazut pe la alte nunti.

Depinde intr-adevar si de personalitaea mirilor. Daca sunt mai dezinvolti si extrovertiti o declaratie, un dans, ceva mi se pare ca merge. Daca nu preferi atata atentie din partea publicului, fie si o sticla de ceva.
Dar stiptease si pedepse din astea de trebuie sa mergi in afara restaurantului sa le cumperi ... astea nu le agreez. Ideea e sa fie ceva pe placul mirilor, de bun gust si sa faca atmosfera placuta, nu penibila ;-) .

viyorica
21.09.2009, 11:53:48
Buna,
Sunt Viorica,
Si eu tot in mai vreau sa fac nunta

andrelutza_2010
21.09.2009, 12:01:40

E dupa cum vrea fiecare, si dupa posibilitati ;-) ! Noi de exemplu n-am asteptat bani de la parinti, si pe cat posibil am planificat sa strangem toti banii singuri. Ca ne-au mai ajutat si ei pe ici colo, asta e partea a doua :-p.

ruxi86
21.09.2009, 12:09:39
Ruxi86,m-am uitat si eu la pozele tale cu rochitele probate...imi dau seama ca iti plac foarte mult rochitele tip printesa,dar incearca sa probezi si altceva,macar asa de curiozitate,cine stie poate o sa ai surprize,poate o sa ajunga sa-ti placa un anumit gen de rochita la care nici nu te gandesti acum...probeaza cat mai multe;-)
P.S. -Din cele trei probate,parerea mea e ca a doua iti vine cel mai bine>:D<

Sa stii ca nu imi doresc in mod special o rochita tip printesa, dar cele mai pe corp sau tip sirena, imi pun defectele in evidenta ... eu fiind mai plinuta:D Mai peste tot pe unde am fost mi s-a recomandat modelul asta de rochita ... tip printesa ... si am vazut ca asta ma avantajeaza ... am probat si una tip sirena ... si arat groaznic :D
Dar mai am putintel timp sa mai probez si alte modele ;-)

Multumesc mult de sfaturi, dragele mele! Pupici!

dianaruxi
21.09.2009, 12:10:47
Sa stii ca nu imi doresc in mod special o rochita tip printesa, dar cele mai pe corp sau tip sirena, imi pun defectele in evidenta ... eu fiind mai plinuta:D Mai peste tot pe unde am fost mi s-a recomandat modelul asta de rochita ... tip printesa ... si am vazut ca asta ma avantajeaza ... am probat si una tip sirena ... si arat groaznic :D

Dar A-line?eu cred ca si ala ti-ar veni bine.

ana0808
21.09.2009, 12:13:43
Salutare tuturor!>:D<

Ma alatur si eu grupului de mai....

Sa aveti o zi cat mai buna!

ruxi86
21.09.2009, 12:14:26
Dar A-line?eu cred ca si ala ti-ar veni bine.

Uite asta nu am incercat ... dar iti voi urma sfatul si voi proba si o astfel de rochita ... cine stie poate o sa am vreo surpriza :D

andrelutza_2010
21.09.2009, 12:15:02

Nici eu nu sunt tocmai fotomodel, din contra 8-|.. si ma gandeam la o rochita in forma de A. Cea tip sirena sare deodata din schema, iar unele din acestea tip printesa am impresia ca accentueaza anumite defecte ..

Eu inca mai trag speranta sa slabesc ... :((

Sannda
21.09.2009, 12:22:04
Bun venit noilor miresici de mai>:D<

dianaruxi
21.09.2009, 12:23:33
Nici eu nu sunt tocmai fotomodel, din contra 8-|.. si ma gandeam la o rochita in forma de A. Cea tip sirena sare deodata din schema, iar unele din acestea tip printesa am impresia ca accentueaza anumite defecte ..

Eu inca mai trag speranta sa slabesc ... :((
eu am probat de toate, dar mi-a placut cel mai mult aia care ati votat-o cu toatele.

ruxi86
21.09.2009, 12:25:03

Beanna, cred ca asta depinde de fiecare cum doreste sa faca. E clar ca parintii vor dori sa se implice, pt ca vor sa isi ajute copii ...

Noi de exemplu ne-am platit totul pana acum ... avansul la restaurant, avansul pt fotograf, avansul pt formatie ... vrem pe cat posibil sa ne facem singuri nunta ... posibil insa ca rochita mea sa fie luata de mama mea, pt ca mi-a zis ca imi plateste ea rochia care mi-o doresc, si asta ne-ar prinde totusi bine pt ca avem de facut foarte multe cheltuieli, cum precis toate stiti acest lucru.

Desi stiti ce spune traditia? Se spune ca rochia miresei trebuie platita de parintii mirelui, iar costumul mirelui de parintii miresei :)

ruxi86
21.09.2009, 12:27:27
Bun venit noilor miresici de mai! Ne bucuram sa va avem alaturi!

Pupici si spor la pregatiri!

andrelutza_2010
21.09.2009, 13:10:56
Beanna, cred ca asta depinde de fiecare cum doreste sa faca. E clar ca parintii vor dori sa se implice, pt ca vor sa isi ajute copii ...

Noi de exemplu ne-am platit totul pana acum ... avansul la restaurant, avansul pt fotograf, avansul pt formatie ... vrem pe cat posibil sa ne facem singuri nunta ... posibil insa ca rochita mea sa fie luata de mama mea, pt ca mi-a zis ca imi plateste ea rochia care mi-o doresc, si asta ne-ar prinde totusi bine pt ca avem de facut foarte multe cheltuieli, cum precis toate stiti acest lucru.

Desi stiti ce spune traditia? Se spune ca rochia miresei trebuie platita de parintii mirelui, iar costumul mirelui de parintii miresei :)

Noi o sa alegem si cumparam singurei >:) !
Voi luati rochia de fata cu mirele ? sau ii faceti o surpriza? /:)

Biu
21.09.2009, 13:14:56

Mie nu mi-a vazut rochita
:D . Si nici nu i-o arat pana la nunta:-p

dianaruxi
21.09.2009, 13:32:12
Mie nu mi-a vazut rochita
:D . Si nici nu i-o arat pana la nunta:-p
la mine nu a vrut el sa ma vada, eu voiam sa-i arata sa vad dc ii place, sa alegem impreuna, da nu a vrut ca a zis ca-i ghinion.

angi300
21.09.2009, 13:37:29

pai aici depinde de tine...am mai zis si in mesajele anterioare cum ca au fost fete ce si-au luat rochia impreuna cu mirele (trecand peste acea superstitie) si nu s-a ajuns apoi in instanta. eu am zis ca nu o sa io arat prin urmare nu o cumpar cu el tocmai pt ca vreau sa ii vad reactia in momentul intalnirii din ziua cea mare. de probat rochii nu am fost...cred ca prin ianuarie-februarie o sa incep..nu ma agit...si o sa ma duc cu ceva prieteni (baieti) si cu cumnatii mei... stiu ca m-ar sfatuii la sigur (plus ca ei singuri s-au oferit) si mi-ar zice din prima daca nu arata bine..nu ar cauta "sa nu ma supere"

si totusi...superstitia asta din mai ...cunoaste cineva vreun divort din cei ce au avut nunta in mai? ca eu cunosc din aproape toate lunile..numai mai nu. :))
v-am pupat.

Sannda
21.09.2009, 13:41:27

Eu m-am dus cu miresicul meu sa cumpar rochia.Initial m-am dus numai asa sa vad ce modele sant si ce mi-ar sta bine,dar m-am indragostit de cea care am probat-o prima si aia am cumparat-o.
Nasa mi-a spus ca si ea s-a dus cu sotul ei cand si-a cumparat rochia si a vazut-o imbracata cu ea atunci la proba,si sant bine mersi ,au 15 ani de casnicie.Sant o pereche minunata.Asa ca si chestia cu ...sa nu ma vada imbracata in rochie inainte de nunta... e tot o superstitie.

Sannda
21.09.2009, 13:43:08
Eu m-am dus cu miresicul meu sa cumpar rochia.Initial m-am dus numai asa sa vad ce modele sant si ce mi-ar sta bine,dar m-am indragostit de cea care am probat-o prima si aia am cumparat-o.
Nasa mi-a spus ca si ea s-a dus cu sotul ei cand si-a cumparat rochia si a vazut-o imbracata cu ea atunci la proba,si sant bine mersi ,au 15 ani de casnicie.Sant o pereche minunata.Asa ca si chestia cu ...sa nu ma vada imbracata in rochie inainte de nunta... e tot o superstitie.

Tre sa recunosc ca la inceput m-am panicat si eu pana m-a linistit nasa ca nu e nici o problema.

Biu
21.09.2009, 13:53:36
la mine nu a vrut el sa ma vada, eu voiam sa-i arata sa vad dc ii place, sa alegem impreuna, da nu a vrut ca a zis ca-i ghinion.
Eu nu i-am arat-o ca nu am vrut. Sa moara de curiozitate pana la nunta :)) . Io nu le am astea cu supersitiile, ca n-as mai ajunge nicaieri. Am nunta in mai, in zi de post, iubitul meu m-a vazut in rochie de mireasa, dar nu in cea care o voi purta la nunta ;-) , o sa port sandale ( chiar nu mai auzisem ca nu-i bine sa porti sandale, care o fi duda ?:-? ) si o sa-mi iau si pantofi de schimb, ca la asa o zi obositoare am toate sansele sa mi se umfle picioarele ( ca am citit aici pe forum ca si asta o mai fi ceva nasol )
I do not care ;)) si evident nici voi fetele mele, ca avem toate nunta in mai ( te bag in oala si pe tine dianaruxi, ca facem medie intre aprilie si iunie >:D< )

sttefi
21.09.2009, 13:56:25
Buna tuturor,

Si eu ma numar printre miresicile care s-au decis sa treaca peste superstitii si sa faca nunta in mai :)

Eu in afara de restaurant nu m-am pregatit cu nimic :D, am zis ca din ianuarie ma apuc de treaba. O fi tarziu?

Stie cineva cantareti de muzica populara (nu f cunoscuti) care ar accepta sa cante doar 1-2 ore ? Eu o sa am DJ, dar as vrea si ceva muzica populara live.

Pupici :)

Arahne
21.09.2009, 14:09:39
:-p
Buna tuturor,

Si eu ma numar printre miresicile care s-au decis sa treaca peste superstitii si sa faca nunta in mai :)

Eu in afara de restaurant nu m-am pregatit cu nimic :D, am zis ca din ianuarie ma apuc de treaba. O fi tarziu?

Stie cineva cantareti de muzica populara (nu f cunoscuti) care ar accepta sa cante doar 1-2 ore ? Eu o sa am DJ, dar as vrea si ceva muzica populara live.

Pupici :)

Eu nu le am cu populara stiu ca fac mai multa atmosfera dar eu vreau dj precum i-am spus si lui taicamiu Rammstein nu se poate canta la acordeon :-p plus ca ma seaca cum stalcesc cantecele si dealtfel djul e mai ieftin.

Cat despre rochie - aratat la viitoare victima, eu pe al meu l-am tarat prin mai toate magazinele dar pana la urma el a zis ca nu vrea sa stie ce model imi iau e mai superstitios. M-am hotarat sa nu arat la nimeni decat la prietena mea cea mai buna rochia dar oricum majoritatea stiu cam ce as vrea sa-mi cumpar.

sttefi
21.09.2009, 14:17:56
:-p

Eu nu le am cu populara stiu ca fac mai multa atmosfera dar eu vreau dj precum i-am spus si lui taicamiu Rammstein nu se poate canta la acordeon :-p plus ca ma seaca cum stalcesc cantecele si dealtfel djul e mai ieftin.

Cat despre rochie- aratat la viitoare victima. Eu pe al meu l-am tarat prin mai toate magazinele dar pana la urma el a zis ca nu vrea sa stie ce model imi iau e mai superstitios. M-am hpotarat sa nu arat la nimeni decat la prietena mea cea mai buna rochia dar oricum majoritatea stiu cam ce as vrea sa-mi cumpar.

Rochia nici eu nu o sa i-o arat viitorului sot, pentru ca asa am vrut eu...sa-l surprind. Dar sa nu-ti spun cat de fericit a fost la aflarea vestii =)) , pentru ca ma stie cat stau pentru o haina de zi cu zi, dar pentru rochia de mireasa ... Asa ca nici eu nu o sa o arat decat catorva prietene cu care merg sa o cumpar. Pana la urma nici nu e bine sa mergi cu multe persoane sau sa o vada multi inainte sa o cumperi, pentru ca gusturile sunt diferite, si te pot zapaci.

Eu oricum o sa merg la targurile de nunti din ianuarie si februarie de la Romexpo si cred ca atunci am sa o cumpar. (poate mai si slabesc intre timp ;)) ). Poate ne vedem mai multe miresici de aici ... acolo

Sannda
21.09.2009, 14:32:58
Eu nu i-am arat-o ca nu am vrut. Sa moara de curiozitate pana la nunta :)) . Io nu le am astea cu supersitiile, ca n-as mai ajunge nicaieri. Am nunta in mai, in zi de post, iubitul meu m-a vazut in rochie de mireasa, dar nu in cea care o voi purta la nunta ;-) , o sa port sandale ( chiar nu mai auzisem ca nu-i bine sa porti sandale, care o fi duda ?:-? ) si o sa-mi iau si pantofi de schimb, ca la asa o zi obositoare am toate sansele sa mi se umfle picioarele ( ca am citit aici pe forum ca si asta o mai fi ceva nasol )
I do not care ;)) si evident nici voi fetele mele, ca avem toate nunta in mai ( te bag in oala si pe tine dianaruxi, ca facem medie intre aprilie si iunie >:D< )

Chestia cu sandalele: se zice ca se scurge norocul printre degete daca porti in ziua nuntii sandale.Doamne multe superstitii mai sant.:[email protected] ca daca ar fi sa ti cont de toate ar fi tare stresant.Sa tot auzi,nu fa aia ,nu zi aia...#-o

ruxi86
21.09.2009, 14:53:25

Eu vroiam sa ii fac o supriza, dar este asha de curios ca nu am scapat ... si a trebuit sa ii arat pe net ce modele am probat :D
Nu vreau sa ma vada imbracata cu rochita, as prefera sa ma vada atunci in ziua nuntii cand sunt si coafata si machiata .. ca o sa fiu mai mumoasa atunci ;)) Dar nu are absolut nici o treaba cu superstitiile, mai ales ca facem nunta in mai ... plus ca eu vreau buchetul de mireasa din cale =)) Desi se spune ca nu e bine sa ai cale in buchetul de mireasa, dar nu stiu exact de ce ;))
Si eu am de gand sa imi iau o a 2-a pereche de pantofiori ca sa ma pot schimba in ziua nuntii, poate chiar o pereche de balerini ca sunt comozi ... sau poate chiar in picioarele goale ... si asha am dansat aproape toata seara la nunta surorii mele in vara asta in picioarele goale :D

ruxi86
21.09.2009, 14:56:43
Apropo dar la coafuri v-ati gandit? Vreti clasicul coc sau parul desfacut? :D
Eu una as vrea parul desfacut, un pic buclat si eventual prins intr-o parte cu o agrafa sau clama mare ... daca e mov e si mai bine :D
Am facut o pasiune pt mov, fetelor ;))

Vreau sa imi iau pantofiorii mov, buchetelul sa fie tot mov, accesoriile la fel ... si poate si gentuta/sacutul tot mov ... sa vedem daca gasesc ... din pacate nu am gasit rochii mov =))

Sannda
21.09.2009, 15:06:28
Apropo dar la coafuri v-ati gandit? Vreti clasicul coc sau parul desfacut? :D
Eu una as vrea parul desfacut, un pic buclat si eventual prins intr-o parte cu o agrafa sau clama mare ... daca e mov e si mai bine :D
Am facut o pasiune pt mov, fetelor ;))

Vreau sa imi iau pantofiorii mov, buchetelul sa fie tot mov, accesoriile la fel ... si poate si gentuta/sacutul tot mov ... sa vedem daca gasesc ... din pacate nu am gasit rochii mov =))

Si eu tot la par desfacut m-am gandit,prins doar un pic in spate cat sa se poata prinde voalul.

Asa mi-ar placea,daca o sa se poata,pentru ca am parul foarte moale.

ruxi86
21.09.2009, 15:17:47
Si eu tot la par desfacut m-am gandit,prins doar un pic in spate cat sa se poata prinde voalul.

E frumoasa coafura. Eu sper sa imi creasca parul pana atunci, pt ca acum cateva luni m-am tuns scurt ... asha frantuzeste ... si acum a crescut foarte putin.
Si eu am aceeasi problema cu parul, este moale, si nu prea sta el mereu asa cum vreau eu, se aranjeaza foarte greu.

Sannda
21.09.2009, 15:25:19
E frumoasa coafura. Eu sper sa imi creasca parul pana atunci, pt ca acum cateva luni m-am tuns scurt ... asha frantuzeste ... si acum a crescut foarte putin.
Si eu am aceeasi problema cu parul, este moale, si nu prea sta el mereu asa cum vreau eu, se aranjeaza foarte greu.

Eu din martie nu m-am mai tuns.Pana acum purtam si eu parul mai scurt,dar acuma desi imi e greu cu el asa lung ,o sa fac un sacrificiu pana dupa nunta si o sa il las sa creasca.
Sant sigura si pentru noi,cele cu parul dificil se gaseste o coafura draguta care sa ne avantajeze,doar a evoluat " tehnologia " si in acest domeniu;-).

ruxi86
21.09.2009, 15:38:47
Eu din martie nu m-am mai tuns.Pana acum purtam si eu parul mai scurt,dar acuma desi imi e greu cu el asa lung ,o sa fac un sacrificiu pana dupa nunta si o sa il las sa creasca.
Sant sigura si pentru noi,cele cu parul dificil se gaseste o coafura draguta care sa ne avantajeze,doar a evoluat " tehnologia " si in acest domeniu;-).

Eu m-am tuns prin mai ... vroiam neaparat o schimbare ... pt ca dintotdeauna am avut parul lung si nu stiam ca va urma nunta pt ca nu fusesem inca ceruta ... cererea a venit la cateva saptamani dupa schimbarea mea radicala ... probabil i-a placut asha mult ca a zis k ma ia de soata =))
Deja am vorbit cu tipa care ma va coafa pt nunta, ea fiind ceva care m-a tuns asa scurt, si la ea m-am tot aranjat de atatea ori, si mi-a spus sa nu il mai tund, sa nu ii mai fac absolut nimic, ca vedem atunci aproape de nunta daca e nevoie sa ii mai faca ceva.
Da, sigur se va gasi ceva si pt noi ... daca nu, ne pune o mesa ceva si gata :D

andrelutza_2010
21.09.2009, 15:50:37

Foarte draguta coafura ! ;))
Mi-ar fi placut si mie desfacut, dar cred ca o sa-mi fie prea cald. Nu de alta, dar am de gand sa ma zbantui toata noaptea :))..

dianaruxi
21.09.2009, 15:54:13
Eu m-am tuns prin mai ... vroiam neaparat o schimbare ... pt ca dintotdeauna am avut parul lung si nu stiam ca va urma nunta pt ca nu fusesem inca ceruta ... cererea a venit la cateva saptamani dupa schimbarea mea radicala ... probabil i-a placut asha mult ca a zis k ma ia de soata =))
Deja am vorbit cu tipa care ma va coafa pt nunta, ea fiind ceva care m-a tuns asa scurt, si la ea m-am tot aranjat de atatea ori, si mi-a spus sa nu il mai tund, sa nu ii mai fac absolut nimic, ca vedem atunci aproape de nunta daca e nevoie sa ii mai faca ceva.
Da, sigur se va gasi ceva si pt noi ... daca nu, ne pune o mesa ceva si gata :D
eu il am destul de lung si pana la nunta numai tund, desi cred ca pana atunci mai creste vreo 10 cm.Eu as vrea un coc spaniol, ceva jos la baza gatului, in nici un caz sus in varful capului.Sau poate o coafura mai flu-flu asa, cum ati zis si voi, ceva lejer.

Sannda
21.09.2009, 15:55:24
Foarte draguta coafura ! ;))
Mi-ar fi placut si mie desfacut, dar cred ca o sa-mi fie prea cald. Nu de alta, dar am de gand sa ma zbantui toata noaptea :))..

Mie imi sta cel mai bine cu parul desfacut ( am eu asa o obsesie,k parul strans in coc nu ma avantajeaza ).Si daca o sa imi fie cald o sa suport,k doar na, sufera baba la frumusete :D.

andrelutza_2010
21.09.2009, 16:11:23
Mie imi sta cel mai bine cu parul desfacut ( am eu asa o obsesie,k parul strans in coc nu ma avantajeaza ).Si daca o sa imi fie cald o sa suport,k doar na, sufera baba la frumusete :D.

Bravo ! pai arata mai bine desfacut. Eu doar de comoditate o sa-l strang.

dianaruxi
21.09.2009, 16:15:14
mie asa mi-ar placea, ador genul asta de cocuri.

andrelutza_2010
21.09.2009, 16:21:31
mie asa mi-ar placea, ador genul asta de cocuri.

Am vazut printre pozele fotografului care-l vom avea noi la nunta, o mireasa cu acest gen de coc. Si ii statea superrr ! Numai ca ea si-a pus si cateva firicele de mini rosa albe.

dianaruxi
21.09.2009, 16:32:33
va pun poze de la proba de la bien savvy, pt tine ruxi le pun mai mult poate vezi ceva ce te inspira, astea nu le-am mai pus nicaieri

ruxi86
21.09.2009, 17:00:31
va pun poze de la proba de la bien savvy, pt tine ruxi le pun mai mult poate vezi ceva ce te inspira, astea nu le-am mai pus nicaieri

saru-mana mult ... sa stii ca imi place tare mult tipul asta de rochita, insa nu stiu cat ma va avantaja pe mine, imi ramane doar sa probez, poate am succes.

cel mai mult imi place penultima ... care de altfel iti vine superrrr bine!

merci mult de tot, ruxi! cu ocazia asta, am sa ma uit si pe site-ul lor, poate mai gasesc ceva dragutz ;))
apropo ... am uitat sa te intreb cam ce preturi au cei de la bien savvy.

dianaruxi
21.09.2009, 17:02:26
saru-mana mult ... sa stii ca imi place tare mult tipul asta de rochita, insa nu stiu cat ma va avantaja pe mine, imi ramane doar sa probez, poate am succes.

cel mai mult imi place penultima ... care de altfel iti vine superrrr bine!

merci mult de tot, ruxi! cu ocazia asta, am sa ma uit si pe site-ul lor, poate mai gasesc ceva dragutz ;))
si mie tot aia mi-a placut cel mai mult, dar mie nu prea imi place rochia in sine, imi placea cum venea. Plus ca era prea scumpa pt banii mei. Aia era 52 mil.

ruxi86
21.09.2009, 17:32:44
si mie tot aia mi-a placut cel mai mult, dar mie nu prea imi place rochia in sine, imi placea cum venea. Plus ca era prea scumpa pt banii mei. Aia era 52 mil.

Ouch, cam scumpa si pt buzunarul meu :D
Si celelalte ce preturi aveau, daca iti mai amintesti?

Biu
21.09.2009, 19:22:38
sa va arat si eu ce freza vreau ;))
poate o stiti pe miresica Dimar care a participat prin intermediul forumului la o sesiune din asta de hair and make up. AM si innebunit instant cand am vazut freza :madlaugh::madlaugh::madlaugh:

ruxi86
21.09.2009, 21:30:12
poate o stiti pe miresica Dimar care a participat prin intermediul forumului la o sesiune din asta de hair and make up. AM si innebunit instant cand am vazut freza :madlaugh::madlaugh::madlaugh:

este foarte mijto freza asta =P~

dar pt freza aia imi mai trebuie cel putin un an de zile sa imi creasca parul ;))

angi300
21.09.2009, 21:31:49

nice....si daca si lungimea parului iti permite...:*

Biu
21.09.2009, 21:35:12
este foarte mijto freza asta =P~

dar pt freza aia imi mai trebuie cel putin un an de zile sa imi creasca parul ;))

pai nici al meu nu e lung, dar pentru freza asta o sa-mi puna stilista niste mese cu clame ;-)

ruxi86
21.09.2009, 21:50:05
pai nici al meu nu e lung, dar pentru freza asta o sa-mi puna stilista niste mese cu clame ;-)

ah da, asa va merge sigur.

ai fost deja sa vorbesti cu stilista despre freza asta?

apropo cand incepeti probele pt diferite freze? ... ca nu stiu cand sa ma apuc ... bine, eu deja am discutat cu tipa care vreau sa ma coafeze, i-am spus ca ea va fi "THE ONE", dar nimic mai mult. dar cred ca cel mai bine am sa stau de vorba cu ea, si asa trebuie sa o "vizitez" saptamana viitoare pt ca trebuie sa merg la o nunta ... si vreau sa ma coafeze.

v-am pupat fetelor, si noapte buna, ca ma bag la nani k imi este somnic |-)

vera_b
21.09.2009, 22:42:47
Buna fetelor,

Sunt si eu o miresica de mai 2010 . Am aflat de la Ruxi86 de forumul vostru si am fost curioasa sa le cunosc si eu pe miresicile care vor trai aceleasi sentimente ca si mine in mai 2010. Asadar ma bucur sa va cunosc pe toate >:D< si ma bucur ca putem sa ne impartasim ideile, sa ne ajutam reciproc cu sfaturi si pareri.

Va pup >:D<

Noapte buna

Arahne
21.09.2009, 23:09:39
Buna fetelor,

Sunt si eu o miresica de mai 2010 . Am aflat de la Ruxi86 de forumul vostru si am fost curioasa sa le cunosc si eu pe miresicile care vor trai aceleasi sentimente ca si mine in mai 2010. Asadar ma bucur sa va cunosc pe toate >:D< si ma bucur ca putem sa ne impartasim ideile, sa ne ajutam reciproc cu sfaturi si pareri.

Noapte buna

Bun venit printre noi >:D<

Arahne
21.09.2009, 23:15:06
Si eu am avut parul f lung si m-am tuns cu 3 luni inainte sa ma ceara evident mi-a fost foarte ciuda dar asta e. M-am gandit sa-mi cumpar extensii cu clip problema e de culoare eu sunt natural blond inchis am fost vopsita negru si acum m-am vopsit rosu si cu varfurile negre si extensiile tot rodii le vreau asa ca nu stiu ce culoare sa le cumpar...

cam asa as vrea sa arate parul

andrelutza_2010
22.09.2009, 08:08:11
dianaruxi .. superba rochita asta ! Iti sta f bine cu ea. ;))

dianaruxi
22.09.2009, 09:17:45
Ouch, cam scumpa si pt buzunarul meu :D
Si celelalte ce preturi aveau, daca iti mai amintesti?
celelalte tot cam asa 49 mil, cred ca cea mai ieftina era 42,iar aia ff lejera era cea mai scumpa, 64 mil.

dianaruxi
22.09.2009, 09:18:22
Buna fetelor,

Noapte buna
bun venit!!!!

elenaellena
22.09.2009, 09:18:47
Buna dimineata,

Ma alatur si eu miresicilor de mai 2010...o sa avem nunta pe 22 mai,am vazut ca mai sunt miresici cu aceasta data :smile: si ma bucur.

O zi buna si sa auzim numai de bine!

andrelutza_2010
22.09.2009, 09:21:01
Buna dimineata,

Ma alatur si eu miresicilor de mai 2010...o sa avem nunta pe 22 mai,am vazut ca mai sunt miresici cu aceasta data :smile: si ma bucur.

Welcome ! >:D< si spor la pregatiri !

Mama ce multe ne-am mai adunat ;)) !

dianaruxi
22.09.2009, 09:50:29
am mai revizuit lista again.

andrelutza_2010
22.09.2009, 10:14:47

Si uite cum se mareste lista "neagra" :)) . kidding!

vera_b
22.09.2009, 10:18:09

Sunt si eu in lista ta...ma bucur mult. Foarte buna ideea cu lista, vad si alte miresici in lista care au nunta in aceeasi zi cu mine. Ce ma mai bucur >:D< .

dianaruxi
22.09.2009, 10:24:51
Sunt si eu in lista ta...ma bucur mult. Foarte buna ideea cu lista, vad si alte miresici in lista care au nunta in aceeasi zi cu mine. Ce ma mai bucur >:D< .
pai eu revizui lista de fiecare data cand apar miresici noi.

sttefi
22.09.2009, 10:28:43

Eu nu sunt in lista :(

sttefi
22.09.2009, 10:31:02
pai eu revizui lista de fiecare data cand apar miresici noi.

Tu ai nunta in iunie? Parca e post toata luna...

Biu
22.09.2009, 10:59:41
nu si pentru catolici ;-)

sttefi
22.09.2009, 11:05:39
nu si pentru catolici ;-)

tare...si eu ma casatoresc la catolici (viitorul sot e catolic), dar eu sunt ortodoxa si nu-mi schimb religia...asa ca de-aia am ales mai :)

dianaruxi
22.09.2009, 11:22:23
te trec si pe tine acum.>:D<

dianaruxi
22.09.2009, 11:26:04
gata te-am trecut si pe tine

Cristina_84
22.09.2009, 11:57:04
Sa va arat si eu cam ce tip de coafura imi place.Pe mine ma va face sora mea(sunt norocoasa,am sora coafeza ;)) ),deci pana in mai la anu'am pe cine sa stesez:)) .
Sa-mi spuneti parerea voastra,please :

dianaruxi
22.09.2009, 11:57:50
Sa va arat si eu cam ce tip de coafura imi place.Pe mine ma va face sora mea(sunt norocoasa,am sora coafeza ;)) ),deci pana in mai la anu'am pe cine sa stesez:)) .
Pozele sunt puse in ordinea preferinteleor mele,sa-mi spuneti parerea voastra,please :
sunt cam mici pozele. nu prea se vede mare lucru.

andrelutza_2010
22.09.2009, 12:12:04

exact ..
dar din cat se vede, e dragut tipul de coafura. ;;)

dianaruxi
22.09.2009, 12:14:35
eu mai gasisem ceva care mi-a placut.Am atasat.

dianaruxi
22.09.2009, 12:43:48
si mai am cateva.

ruxi86
22.09.2009, 13:05:44
Buna fetelor,

Noapte buna

Bine ai venit printre noi, Vera! =D>

ruxi86
22.09.2009, 13:08:56
celelalte tot cam asa 49 mil, cred ca cea mai ieftina era 42,iar aia ff lejera era cea mai scumpa, 64 mil.

mama, ce scumpe ... cel putin pt buzunarul meu ... si eu care imi faceam planuri sa sun sa imi fac programare pt probe ... dar tot ma duc sa vad cum ar sta pe mine ;))

ruxi86
22.09.2009, 13:10:38
Buna dimineata,

Bine ai venit printre noi, ne bucuram sa te avem alaturi!

ruxi86
22.09.2009, 13:13:37
si mai am cateva.

pe prima o stiu si eu, la aia ma gandeam sa o aplic :D

iubitzik
22.09.2009, 13:16:17
si mie imi place tare mult prima coafura dar si celelalte sunt dragute...

ruxi86
22.09.2009, 13:21:07
Dar de astea ce spuneti? Va plac?

Sannda
22.09.2009, 13:25:46

Foarte frumoase,in special a doua si a treia .:x

dianaruxi
22.09.2009, 13:25:52
a doua imi place super mult.

Sannda
22.09.2009, 13:26:50
[quote=Sannda;2396007]Foarte frumoase,in special a doua si a treia .:x
Dar cu parul meu moale nu rezista asa ondulat nici 5 minute :((

dianaruxi
22.09.2009, 13:28:05
[quote=Sannda;2396007]Foarte frumoase,in special a doua si a treia .:x
Dar cu parul meu moale nu rezista asa ondulat nici 5 minute :((
Hmm, nici cu o tona de fixativ?
Eu nu stiu ca parul meu e batos ca sarma, eu ma chinui sa-l fac mai moale.

ruxi86
22.09.2009, 13:40:09
[quote=Sannda;2396014]
Hmm, nici cu o tona de fixativ?
Eu nu stiu ca parul meu e batos ca sarma, eu ma chinui sa-l fac mai moale.

Si mie tot a 2-a si a 3-a imi plac, dar imi place si ultima sa stiti.

La mine dupa ce imi da cu un tub de fixativ in cap, va sta, pt ca parul meu tot moale este.;))

Sannda
22.09.2009, 14:00:03
Poate cu un tub de fixativ mi-l va tine ondulat toata nunta.Macar pana ajung la sala sa stea ca dupaia nu mai conteaza.Important e pana ajungem acolo sa stea frumos ca sa dea bine in poza:D

dianaruxi
22.09.2009, 14:06:17
Poate cu un tub de fixativ mi-l va tine ondulat toata nunta.Macar pana ajung la sala sa stea ca dupaia nu mai conteaza.Important e pana ajungem acolo sa stea frumos ca sa dea bine in poza:D
Eu zic ca daca alegi un coc, nu are ce sa se strice, doar dc vrei o coafura flu-flu ai sanse sa se strice.Iar dc ti le face cu drotul, sigur o sa tina, sau la casca.

Sannda
22.09.2009, 14:16:57
Eu zic ca daca alegi un coc, nu are ce sa se strice, doar dc vrei o coafura flu-flu ai sanse sa se strice.Iar dc ti le face cu drotul, sigur o sa tina, sau la casca.

Nu cred ca o sa imi fac coc,pt ca nu imi place,vreau o coafura lejera.O sa merg eu la o proba inainte sa vad ce o sa iasa.

dianaruxi
22.09.2009, 14:22:06
Nu cred ca o sa imi fac coc,pt ca nu imi place,vreau o coafura lejera.O sa merg eu la o proba inainte sa vad ce o sa iasa.
Trebuie neaparat sa mergi la proba, au mai fost fete care au patit-o fara proba, le-a iesit o mare balarie in cap.

Sannda
22.09.2009, 14:26:40
Trebuie neaparat sa mergi la proba, au mai fost fete care au patit-o fara proba, le-a iesit o mare balarie in cap.

Nici nu se pune problema sa nu ma duc la proba.Macar una,pentru a fi linistita.
Problema e ca nu am o coafeza calumea,ca m-am tot dus ba la una ba la alta si nu m-am stabilit pe nici una.

dianaruxi
22.09.2009, 14:27:13
Bravo, bravo, felicitari, ruxi!=D> <:-P
multumesc, multumesc>:D<

ruxi86
22.09.2009, 14:34:46
Nici nu se pune problema sa nu ma duc la proba.Macar una,pentru a fi linistita.
Problema e ca nu am o coafeza calumea,ca m-am tot dus ba la una ba la alta si nu m-am stabilit pe nici una.

Am inteles ca unele fete se duc si de 3 ori la proba :-s

Oare de cate ori o fi necesar sa te duci la proba k nici sa te duci de o mie de ori nu cred ca e recomandat ... dar cred ca depinde si de coafeza respectiva, daca are indemanare si stie sa te coafeze in asa fel incat sa te avantajeze ...

ruxi86
22.09.2009, 14:36:12
multumesc, multumesc>:D<

cu multa placere, viitoare doamna!;)) :*

dianaruxi
22.09.2009, 14:38:09
Am inteles ca unele fete se duc si de 3 ori la proba :-s

Oare de cate ori o fi necesar sa te duci la proba k nici sa te duci de o mie de ori nu cred ca e recomandat ... dar cred ca depinde si de coafeza respectiva, daca are indemanare si stie sa te coafeze in asa fel incat sa te avantajeze ...
pai cred ca eu o sa ma duc de 2 ori, odata sa-mi faca cocul ala si odata o coafura mai lejera, si sa vad cu care imi place mai mult, si ala ramane.

ruxi86
22.09.2009, 14:44:38
pai cred ca eu o sa ma duc de 2 ori, odata sa-mi faca cocul ala si odata o coafura mai lejera, si sa vad cu care imi place mai mult, si ala ramane.

da, cred ca este suficient de 2 ori.

dar stii cine te va coafa? te duci la vreun salon pe undeva sau ai vreo prietena, pe cineva in familie care te va aranja?
eu ma duc la o gagica in otopeni, are un salon deschis chiar la ea in curte, de curand l-a deschis ... bine de fapt cred k are deja juma de an de cand functioneaza :D

dianaruxi
22.09.2009, 14:48:07
da, cred ca este suficient de 2 ori.

dar stii cine te va coafa? te duci la vreun salon pe undeva sau ai vreo prietena, pe cineva in familie care te va aranja?
eu ma duc la o gagica in otopeni, are un salon deschis chiar la ea in curte, de curand l-a deschis ... bine de fapt cred k are deja juma de an de cand functioneaza :D
nu stiu inca, pt ca nu stiu dc sa ma duc eu sau sa chem pe cineva acasa, ma gandeam la abatte la una dintre fetele de acolo, cristina grama, sau andreea manolea, nu stiu, sau mai e un coafor chiar langa casa mamei mele, si acolo o sa ma imbrac eu, deci nu stiu.

Sannda
22.09.2009, 14:52:07
Culmea culmilor ar fi daca la proba ti-ar iesi coafura de minune si cand sa te duci pentru nunta sa nu mai iasa.:D

Biu
22.09.2009, 14:54:25
Culmea culmilor ar fi daca la proba ti-ar iesi coafura de minune si cand sa te duci pentru nunta sa nu mai iasa.:D
sa speram ca nu se va intampla la nimeni chestia asta :-s

Sannda
22.09.2009, 14:58:21
sa speram ca nu se va intampla la nimeni chestia asta :-s

Doamne fereste..^:)^

ruxi86
22.09.2009, 15:03:18

Doamne fereste! :-s

ruxi86
22.09.2009, 15:05:30
nu stiu inca, pt ca nu stiu dc sa ma duc eu sau sa chem pe cineva acasa, ma gandeam la abatte la una dintre fetele de acolo, cristina grama, sau andreea manolea, nu stiu, sau mai e un coafor chiar langa casa mamei mele, si acolo o sa ma imbrac eu, deci nu stiu.

nici eu nu stiu daca o sa ma duc eu la ea sau va veni ea la mine, stiu doar cine ma va coafa, va trebui sa discut si cu ea, daca poate veni la mine sa ma aranjeze, daca are cine sa o aduca si sa o duca inapoi la ea acasa.

dianaruxi
22.09.2009, 15:07:40
nici eu nu stiu daca o sa ma duc eu la ea sau va veni ea la mine, stiu doar cine ma va coafa, va trebui sa discut si cu ea, daca poate veni la mine sa ma aranjeze, daca are cine sa o aduca si sa o duca inapoi la ea acasa.
da si eu trebuie sa vad treaba asta, si in legatura cu proba super ok, si la nunta oribil, am citit ceva de genul chiar aici pe miresici. Era fata distrusa.

ruxi86
22.09.2009, 15:12:56
da si eu trebuie sa vad treaba asta, si in legatura cu proba super ok, si la nunta oribil, am citit ceva de genul chiar aici pe miresici. Era fata distrusa.

Groaznic, nici nu vreau sa ma gandesc la asa ceva!

Sper din toata inima sa ii iasa coafura superrrr asa cum i-au iesit si toate celelalte de pana acum, pt ca am fost mereu multumita de ce a iesit din mana ei, si nu imi doresc sa ma dezamageasca tocmai atunci ... in ziua cea mare.

dianaruxi
22.09.2009, 15:15:31
Groaznic, nici nu vreau sa ma gandesc la asa ceva!

Sper din toata inima sa ii iasa coafura superrrr asa cum i-au iesit si toate celelalte de pana acum, pt ca am fost mereu multumita de ce a iesit din mana ei, si nu imi doresc sa ma dezamageasca tocmai atunci ... in ziua cea mare.
Daca o cunosti si ai incredere ff bine, eu una nu am gasit nici pana in ziua de azi o coafeza calumea, sa faca ce ii zic eu in capul meu.
M-am dus la una la coaforul din auchan, titan, si i-am zis ca vreau un ondulat lejer, ceva in genul britany spears, ea mi-a facut sarmale si am mai dat si 800 de mii. imi venea sa o iau la palme.

Biu
22.09.2009, 15:33:43
Daca o cunosti si ai incredere ff bine, eu una nu am gasit nici pana in ziua de azi o coafeza calumea, sa faca ce ii zic eu in capul meu.
M-am dus la una la coaforul din auchan, titan, si i-am zis ca vreau un ondulat lejer, ceva in genul britany spears, ea mi-a facut sarmale si am mai dat si 800 de mii. imi venea sa o iau la palme.
eu am gasit una super super. Dar probelam e ca fiind foarte buna si-a marit foarte mult tarifele, si din cauza asta nu o mai frecvetez.....=(( .
Totusi la nunta o sa ma duc la ea, desi ma va costa cu tot cu proba vreo 6-700 lei....

andrelutza_2010
22.09.2009, 15:54:52
eu am gasit una super super. Dar probelam e ca fiind foarte buna si-a marit foarte mult tarifele, si din cauza asta nu o mai frecvetez.....=(( .
Totusi la nunta o sa ma duc la ea, desi ma va costa cu tot cu proba vreo 6-700 lei....

700 de lei $-). Oh My God !!
Eu ma gandeam ca mai mult de 200 de lei nu ma costa. Cu proba separat ..

Felicitari Dianaruxi pt. noua titulatura ! La cat mai multe mesaje .. ca sa ajungi sa-ti alegi una cat mai originala. %%-

ruxi86
22.09.2009, 15:57:39

Da, o cunosc si am increderea f mare in ea, tocmai de aceea vreau sa ma fac la ea. Sper sa nu isi mareasca tarifele pana la anul f mult.

In august de exemplu anul acesta, cand am fost la nunta surorii mele, m-a coafat ea, bine nu a facut cine stie ce din parul meu pt ca era prea scurt, doar la indreptat din perie, l-a tapat putintel, a pus tone de fixativ ca sa stea, dar a iesit chiar fff bine ... iar preturile la ea pt un coafat varieaza intre 300 si 500 de mii (30-50 RON) ;)) Eu zic ca e super bine ca pret.

andrelutza_2010
22.09.2009, 15:59:07
Da, o cunosc si am increderea f mare in ea, tocmai de aceea vreau sa ma fac la ea. Sper sa nu isi mareasca tarifele pana la anul f mult.

In august de exemplu anul acesta, cand am fost la nunta surorii mele, m-a coafat ea, bine nu a facut cine stie ce din parul meu pt ca era prea scurt, doar la indreptat din perie, l-a tapat putintel, a pus tone de fixativ ca sa stea, dar a iesit chiar fff bine ... iar preturile la ea pt un coafat varieaza intre 300 si 500 de mii (30-50 RON) ;)) Eu zic ca e super bine ca pret.

Asa mai merge .. :-"

dianaruxi
22.09.2009, 16:43:31
da cred ca cam asa duce la una buna, dar eu nu cunosc inca.

Biu
22.09.2009, 17:58:51
da cred ca cam asa duce la una buna, dar eu nu cunosc inca.
bine ca eu nu inteleg o chestie. aranjat de ocazie e 150 de lei ( fara spalat), dar aranjat de mireasa e 300 de lei, tot fara spalat ( adica nu tot aranjat de ocazie e si asta ? ! ? ). Si daca vreau proba platesc tot 300, ca-i proba la aranjat de mireasa :-":-":-". In fine, daca nu ar avea cliente nu si-ar permite sa ceara tarifele astea.

vera_b
22.09.2009, 17:59:59

Ruxi, ma poti ajuta si pe mine cu un contact al acestei coafeze...are un salon unde lucreaza sau cum procedeaza? Am o nunta sambata si nu stiu unde sa ma duc sa ma coafez.Am fost si acum 2 saptamani la o nunta si m-am coafat la un salon...rezultatul..deloc multumitor..si pretul destul de piperat :-s .

Plss Help Me>:D<

dianaruxi
22.09.2009, 18:11:31

Este super ok ca pret, la ce salon lucreaza, si cum o cheama?

angi300
22.09.2009, 18:14:31
bun venit fetelor noi.
ca si noutate...este ca am cumparat un foarfece cu model pt invitatii.. =))
eu nu sunt regina..inca...dar sunt bugetara la master...<:-P

Biu
22.09.2009, 18:27:51
bun venit fetelor noi.
ca si noutate...este ca am cumparat un foarfece cu model pt invitatii.. =))
eu nu sunt regina..inca...dar sunt bugetara la master...<:-P
am luat si eu....am taiat cateva coli de am avut dupa ce strange, si am abandonat-o in sertar ;)).
felicitari pentru admitere ! ( ce master ? )

angi300
22.09.2009, 21:44:02
am luat si eu....am taiat cateva coli de am avut dupa ce strange, si am abandonat-o in sertar ;)).
felicitari pentru admitere ! ( ce master ? )

mai vroiam azi sa aflu un pret la carton...insa toti ma luau cu faze de genu "nu se merita sa-ti faci singura, hai ca-ti aratam noi modele"...of...zici ca as vrea sa le fac singura ca sa economisesc nu stiu ce bani...ca poate in final ma costa tot acolo + munca..e doar ideea ca sunt facute de noi, dar nu pricep astia cu invitatiile lor. ti-ai gasit carton?

institutii de drept privat. >:D<

Arahne
22.09.2009, 23:44:46
Deci cine ce recomanda in domeniul coafezelor? Eu as vrea una sa stie cum sa umble cu extensii si sa nu-mi faca buclele prea sarma (nu stiu daca asta se poate avand in vedere ca am parul f moale).

Si inca odata felicitari Diana pt titlu ;-)

Cristina_84
23.09.2009, 01:55:42

Sper ca se vad mai bine acum : Astept pareri :)

ruxi86
23.09.2009, 08:16:53
Ruxi, ma poti ajuta si pe mine cu un contact al acestei coafeze...are un salon unde lucreaza sau cum procedeaza? Am o nunta sambata si nu stiu unde sa ma duc sa ma coafez.Am fost si acum 2 saptamani la o nunta si m-am coafat la un salon...rezultatul..deloc multumitor..si pretul destul de piperat :-s .

Plss Help Me>:D<

Sigur Vera, iti dau un PM cu detaliile ei.

Sper sa fii multumita de ce va iesi din mana ei, dar eventual sa suni chiar azi la ea sa iti face programare.

ruxi86
23.09.2009, 08:26:25
Este super ok ca pret, la ce salon lucreaza, si cum o cheama?

Salon se numeste Julia, si este al ei, doar ea lucreaza acolo ... ea coafeaza, ea face manichiura, le face pe toate ;))
Salonul e micutz, si probabil nici clientela asa multa nu are incat sa fie necesar de mai multe angajate.

Din pacate nu stiu sa iti dau adresa exacta a ei, pt ca nu este trecuta nici pe cartea ei de vizita, iar eu merg acolo cu cineva care cunoaste drumul :-s

Insa daca vrei, iti pot da nr ei de telefon si ii faci o vizita ... este undeva pe la intrarea in Otopeni, nu este foarte departe de linia aia de cale ferata, numai ca este printre niste stradute si pe mine m-au cam bagat in ceata.

ruxi86
23.09.2009, 08:30:28

Sunt foarte dragute, dar cel mai si cel mai mult imi plac ultimele 2 ;;)

andrelutza_2010
23.09.2009, 08:34:24
mai vroiam azi sa aflu un pret la carton...insa toti ma luau cu faze de genu "nu se merita sa-ti faci singura, hai ca-ti aratam noi modele"...of...zici ca as vrea sa le fac singura ca sa economisesc nu stiu ce bani...ca poate in final ma costa tot acolo + munca..e doar ideea ca sunt facute de noi, dar nu pricep astia cu invitatiile lor. ti-ai gasit carton?

institutii de drept privat. >:D<

Felicitari pt. admiterea la master. Multa bafta %%-.

Referitor la carton, eu am dat 150 de lei, si cu acel carton imi ies in jur de 100 de marturii (incap 2 pe un A4), si 75 carduri de masa (1 buc pe un A4). Eu as zice k ies bine. Si erau foarte multe modele de carton. Deasemeni, este si hartie de acelasi tip, daca vrei sa faci plicurile la fel.

andrelutza_2010
23.09.2009, 08:41:51

Toate imi plac, dar prima e "the best" (*) !

angi300
23.09.2009, 10:49:33
neata =))
ma duc prin oras sa mai "accesorizez" nunta. daca sunteti interesate de pene am vazut la magnolia, la cutie, nu scrie exact cate sunt as tinde cam catre 100 insa nu sunt foarte lungi pret 55 lei...
intre timp m-am enervat de ce preturi gasesc prin oras, asa ca imi fac si eu magazin, deocamdata cu rochii de mireasa sigur.

Biu
23.09.2009, 10:52:40
neata =))
ma duc prin oras sa mai "accesorizez" nunta. daca sunteti interesate de pene am vazut la magnolia, la cutie, nu scrie exact cate sunt as tinde cam catre 100 insa nu sunt foarte lungi pret 55 lei...
intre timp m-am enervat de ce preturi gasesc prin oras, asa ca imi fac si eu magazin, deocamdata cu rochii de mireasa sigur.
de la ce pasare?

Biu
23.09.2009, 10:54:02
neata =))

pornirea asta am avut-o si eu ;))

dianaruxi
23.09.2009, 10:55:28
neata =))
asa sa faci, si sa ne facem partenere, ca si eu as vrea afacerea mea cu chestii de nunta.

andrelutza_2010
23.09.2009, 10:57:40
asa sa faci, si sa ne facem partenere, ca si eu as vrea afacerea mea cu chestii de nunta.

si eu si eu ... cu decoratiuni as vrea <:-P

atreya
23.09.2009, 10:58:20
Bau...si eu sunt o miresica de mai 2010.
Ce tare chiar ma gandeam la un topic legat de aceasta supersititie...eu un nu cred in ea deloc!
Nasii nostri fac nunta pe 13.02.2010...13 ar fi cica cu ghinion dar ei considera ca nu e asa. Oricum sapt asta am fost la biserica sa aflam cum stau lucrurile si ei nu pot face cununia religioasa pe 13 asa ca o vor face pe 6.02 iar pe 13 ramane petrecerea de restaurant. Parererea mea este ca cel mai important e ceea ce crezi si ai in suflet!
Asadar dragutelor, sunt convinsa ca totul e ok!

va pup>:D<

ruxi86
23.09.2009, 11:05:28
Bau...si eu sunt o miresica de mai 2010.
Ce tare chiar ma gandeam la un topic legat de aceasta supersititie...eu un nu cred in ea deloc!
Nasii nostri fac nunta pe 13.02.2010...13 ar fi cica cu ghinion dar ei considera ca nu e asa. Oricum sapt asta am fost la biserica sa aflam cum stau lucrurile si ei nu pot face cununia religioasa pe 13 asa ca o vor face pe 6.02 iar pe 13 ramane petrecerea de restaurant. Parererea mea este ca cel mai important e ceea ce crezi si ai in suflet!
Asadar dragutelor, sunt convinsa ca totul e ok!

va pup>:D<

Bine ai venit, atreya! Ne pare bine sa te avem printre noi!

Spor la pregatiri!

andrelutza_2010
23.09.2009, 12:19:22
Bun venit Atreya ! bafta cu pregatirile .

Sa nu uiti sa te treci in lista noastra la Dianaruxi :-B.

sttefi
23.09.2009, 13:02:53
[quote=ruxi86;2400640]Ce suma rotunda de mesaje am facut! <:-P

Ruxi, in poza esti tu?

ruxi86
23.09.2009, 13:16:42
[quote=ruxi86;2400640]Ce suma rotunda de mesaje am facut! <:-P

Ruxi, in poza esti tu?

Din pacate, nu ... mi-ar fi placut mie sa fiu ceva din poza ;))

Este modelul rochitei de miresica care mi-o doream ... sau mi-o doresc ... nici eu nu mai stiu ... sunt un pic confuza ... pt ca am mai gasit cateva rochite care imi plac ... si acum nu mai stiu la care sa ma decid :-<

sttefi
23.09.2009, 15:26:35
[quote=sttefi;2400687]

Din pacate, nu ... mi-ar fi placut mie sa fiu ceva din poza ;))

Este modelul rochitei de miresica care mi-o doream ... sau mi-o doresc ... nici eu nu mai stiu ... sunt un pic confuza ... pt ca am mai gasit cateva rochite care imi plac ... si acum nu mai stiu la care sa ma decid :-<

Foarte frumoasa rochita, de-aia te-am si intrebat :). Urma sa te intreb de unde ti-ai luat-o :))
;))

atreya
23.09.2009, 15:36:52
va multumeeesc! si voua spor la pregatiri. desi mai avem pana atunci....

andrelutza_2010
23.09.2009, 15:43:00
va multumeeesc! si voua spor la pregatiri. desi mai avem pana atunci....

Mai avem mai avem.. dar stii ce repede trece timpul ? Parca ieri mai aveam un an, si acuma-s 8 luni ..
Doamne, cand a trecut timpul asta ..? :-"

vera_b
23.09.2009, 15:51:55
Mai avem mai avem.. dar stii ce repede trece timpul ? Parca ieri mai aveam un an, si acuma-s 8 luni ..

Andrelutza tu ai nunta in aceeasi zi cu mine<:-P ...foarte tare..;;)

ruxi86
23.09.2009, 15:54:49
[quote=ruxi86;2400773]

Foarte frumoasa rochita, de-aia te-am si intrebat :). Urma sa te intreb de unde ti-ai luat-o :))
;))

Multumesc mult. Iti pot spune unde te poti duce sa o probezi, nici o problema ;;)

Iti dau un PM cu detaliile casei de moda unde poti sa probezi rochitica respectiva.

ruxi86
23.09.2009, 16:02:01

Chiar ca ... a trecut asa repede timpul asta ... mie imi arata ca mai am 7 luni si cateva saptamani :-"
Incredibil cum a trecut timpul asta ... si parca incep emotiile :)) Eu incerc sa le mai stapanesc, dar ele nu vor ;))

CONT-INCHIS-023
23.09.2009, 16:06:07

ce este cu lista aceasta?!:d

CONT-INCHIS-023
23.09.2009, 16:08:06
in genul ultimei imi fac si eu coafura:D

andrelutza_2010
23.09.2009, 16:16:35
Andrelutza tu ai nunta in aceeasi zi cu mine<:-P ...foarte tare..;;)

Daaaa ... suntem un grup maricel pe 29 mai. 16 miresici mai exact .. E cea mai aglomerata zi se pare .. dupa lista "neagra" ;)).

andrelutza_2010
23.09.2009, 16:17:17
ce este cu lista aceasta?!:d

Ne-am gandit noi sa ne organizam si oficial ;;).

CONT-INCHIS-023
23.09.2009, 16:20:48
Ne-am gandit noi sa ne organizam si oficial ;;).

ahaa/...si pot fi si eu pe lista?!

ruxi86
23.09.2009, 16:24:21
in genul ultimei imi fac si eu coafura:D

Da si mie mi-ar placea asha mai wild ;;)
Si machiajul tipei respective este foarte mijto ;))

goiaamada
23.09.2009, 16:24:59
buna fetelor
eu sunt noua pe aici...si cred ca si in "domeniu"! noi ne-am hotarat luna asta sa facem nunta in mai..;;) ...si deja simt ca sunt in criza de timp....nici nu stiu cu ce sa incep mai intai....ne-am gandit doar la ce biserica sa facem, dar atat! nu restaurant ...nimic!...par, machiaj, rochie, buchet...heeelp!abia astept sfaturile voastre!acum cred ca incepe nebunia!#-o

ruxi86
23.09.2009, 16:36:14
buna fetelor
eu sunt noua pe aici...si cred ca si in "domeniu"! noi ne-am hotarat luna asta sa facem nunta in mai..;;) ...si deja simt ca sunt in criza de timp....nici nu stiu cu ce sa incep mai intai....ne-am gandit doar la ce biserica sa facem, dar atat! nu restaurant ...nimic!...par, machiaj, rochie, buchet...heeelp!abia astept sfaturile voastre!acum cred ca incepe nebunia!#-o

Bine ai venit printre noi!

Sper sa gasesti multe sfaturi ajutoare printre paginile acestui topic!

Urmatorul pas ar trebui sa va rezervati restaurantul pt 2010, rezervarile au inceput de ceva vreme, si in functie si de restaurant este posibil sa fie cam tarzior. Nu vreau sa te sperii, dar trebuie sa va grabiti putintel si sa luati restaurantele la picior, sa va decideti la unul dintre ele si sa faceti rezervare. :D
Cauti locatia intr-o zona anume a Bucurestiului sau nu conteaza?

Apoi ti-ar mai trebui formatie sau DJ, in functie de ce va doriti si bineinteles perechea de nasi ar trebui sa fie deja inclusa in pachet ;))

Spor la pregatiri! Orice nelamuriri ai, ne gasesti aici si te ajutam cu mare drag!

angi300
23.09.2009, 16:41:35
buna fetelor

bine venisi. eh lasa este vreme in 7 luni sa faci mai mult de o nunta. incet incet..cu treaba buna, se rezolva. spor

angi300
23.09.2009, 16:49:00
faza cu magazinul nu era o gluma...sper ca sa deschid cam peste o luna....
am mai fost pe la vreo 2 agentii...numai m-am enervat, in primul rand toti incearca sa ma faca sa ma razgandesc la culori. la ultima agentie nu avea nici fete de masa si cica "pai fete de masa nu are restaurantul?...la care faceti de nu are fete de masa"? =)) doamne....si imi dadea lectii ca tre sa fie albe si eventual naproane colorate...si cand i-am zis ca eu vreau portocalii fetele a facut o fata "pai nu se poate asa", le-am zis ca vreau anthurium..au zis ca e scump nu se merita, le-am zis ca vreau porumbei mi-au zis la fel ca nu mi se merita....astia cred ca au prea multi clienti ca altfel nu-mi explic comportamentul lor. asa ca de la agentii am intrat la textile sa ma interesez de materiale, in final imi fac eu de toate, si huse, si esarfe, si fete de masa.