PDA

Versiunea completa : Pregatirile miresicilor de mai 2010

Pagini : 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40

Biu
27.09.2009, 19:55:56
Si runda 2 de pozici ;;)
ruxi, modelul acesta, din dantela iti vine DE DEPARTE cel mai bine. Este un croi care iti pune in valoare punctele forte si ascunde punctele slabe. Eu una cu asta votez. Parerea mea ;;)

Arahne
27.09.2009, 20:16:24
deci cea din ultima runda e super, iti sta fff bine. No Diana are dreptate nu te avantajau cele gen princess.

sttefi
27.09.2009, 21:13:47
Si am mai fost sa probez niste rochite de miresica, insa mi-a picat cam picat fata cand mi-a zis ce preturi au rochiile respective :D

Atasez aici pozele sa imi dati o parere, va rog!

Ruxi, tu sigur ai sa recunosti casa de moda unde am fost ... multam mult pt sfat, chiar a meritat sa incerc sa probez si alt gen:*

PS: Sa va vad daca va dati seama care mi-a placut cel mai mult dintre toate acestea :D

Dupa cum zambeai cred ca prima ti-a placut cel mai mult. Dar mie imi place cum iti sta in cea din ultima poza :), prima runda :). Iar din cea de-a doua runda votez si eu pentru prima. :)

Eu nu te stiu si in cele gen printesa, ca sa-mi dau cu parerea si la modelul acela :)

angi300
27.09.2009, 21:17:14
ruxi86 mie imi place ultima din prima runda. ;))
imi place ca ai fost si ai probat atatea rochite.....eu mereu am avut "norocul" sa dau peste vanzatoare de un fel incredibil, daca ceream a doua rochie deja se uitau la mine crucis si daca doamne feri nu cumparam mai imi dadeau si replici de genu "daca nu vroiai sa cumperi trebuia sa zici din prima". si apoi explodam si eu....deja am semn de "intrare interzisa" la magazinele de vestimentatie din orasul meu. am zis asta pt ca mi-as dori sa ma duc si eu la probat ..curioasa sunt cum mi-ar veni rochiile de mireasa...insa cand ma gandesc la ce bafta am eu de vanzatoare dragute si amabile...:-<

vera_b
27.09.2009, 21:45:37
ruxi, modelul acesta, din dantela iti vine DE DEPARTE cel mai bine. Este un croi care iti pune in valoare punctele forte si ascunde punctele slabe. Eu una cu asta votez. Parerea mea ;;)

Ruxi86 consider ca Biu are foarte mare dreptate. Votez si eu cu modelul din runda a doua.

CONT-INCHIS-023
27.09.2009, 22:15:34
Pai bine acum dupa gusturi si finante mie 2000 eur mi se pare mult. Singurul lucru pe care pot sa ti-l spun e ca in bucuresti nu gasesti sa o probezi (am vrut si eu sa o probez dar nu era) Nu am inteles prea bine faza cu turcii dar oricum diferentele de preturi sunt mici la diversele reprezentante demetrios(pana si intre Romania si SUA)

nu o aveau?!! pai cred ca innebunesc...la turci nu stiu daca e demetrios...dar am zis poate gasesc acolo ceva care sa-mi ia ochii ca d-aia merg acolo..m-ar interesa materialul mai mult sa fie de fffffffffff buna calitate...asta de la demetrios imi pare mai calitativa...acuyma nu stiu...dar mi-as dori-o pe asta

CONT-INCHIS-023
27.09.2009, 22:35:47
Ruxi86 consider ca Biu are foarte mare dreptate. Votez si eu cu modelul din runda a doua.

dar oare se poate face comanda daca nu o au? maine intentionez sa sun..deja nu mai pot dormi..

atreya
27.09.2009, 23:10:57
Si am mai fost sa probez niste rochite de miresica, insa mi-a picat cam picat fata cand mi-a zis ce preturi au rochiile respective :D

Ruxi, tu sigur ai sa recunosti casa de moda unde am fost ... multam mult pt sfat, chiar a meritat sa incerc sa probez si alt gen:*

PS: Sa va vad daca va dati seama care mi-a placut cel mai mult dintre toate acestea :D

heyyy...felicitari pt nunta de la anu care va fi in aceeasi zi cu mine!
in plus ne cunoastem ;-)

iti trimit PM.

casa de piatra pentru sora ta;-)

atreya
27.09.2009, 23:17:36

ultima din runda 1;-)

atreya
27.09.2009, 23:20:31

da total de acord!
si a 2-a e super<:-P

Cristina_84
28.09.2009, 00:17:24
Ruxi86,m-am uitat si eu la pozele tale,parerea mea e ca cel mai bine iti sta cu prima rochita,iti vine perfect;-) ....eu n-am fost inca la probat,mi se pare totusi devreme...

morenita
28.09.2009, 02:37:56
BUNA FETELOR SI EU TOT LA ANUL MA MARIT SI SUNT F STRESATA CA NU STIU CU CE SA INCEP...NU MAI AM NICI SOMN...SE VEDE ORA NU?;)) CRISTI,NICI TU N-AI SOMN?BAREM AICI IN SP.E 1:40 LA TINE E 2:40!!
PUPICI

frooxy
28.09.2009, 04:07:53

Eu votez pt prima rochita din prima runda ... si cea de dantela e frumoasa dar tot pt cealalta votez :)

Cristina_84
28.09.2009, 04:58:38
BUNA FETELOR SI EU TOT LA ANUL MA MARIT SI SUNT F STRESATA CA NU STIU CU CE SA INCEP...NU MAI AM NICI SOMN...SE VEDE ORA NU?;)) CRISTI,NICI TU N-AI SOMN?BAREM AICI IN SP.E 1:40 LA TINE E 2:40!!
PUPICI

Eu sunt in tura de noapte,de asta am mai mereu postari de astea nocturne :))

Bine ai venit,Morenita!

Sannda
28.09.2009, 08:37:51
Neata fetelor!!
Ce ma faceti voi?

Ruxi86-Eu votez cu rochita din runda a doua.

frooxy
28.09.2009, 08:41:05
Neata fetelor!!
Ce ma faceti voi?

Ruxi86-Eu votez cu rochita din runda a doua.

Neata Sannda ... ce matinala esti :) Eu acum ma pregatesc sa merg la somn (e aproape 2 noaptea pe aici). Mereu ratez cafelutele de dimineata cu voi, doar le visez la orele alea :)) :))

Sannda
28.09.2009, 08:51:22
Neata Sannda ... ce matinala esti :) Eu acum ma pregatesc sa merg la somn (e aproape 2 noaptea pe aici). Mereu ratez cafelutele de dimineata cu voi, doar le visez la orele alea :)) :))

Sant asa matinala din cauza jobului.:-s
Nu fi necajita,o sa bem o cafeluta si pentru tine;-).
Somn usor.

frooxy
28.09.2009, 08:55:15
Sant asa matinala din cauza jobului.:-s
Nu fi necajita,o sa bem o cafeluta si pentru tine;-).
Somn usor.

Ms ... spor la miresit pe ziua de azi :)

dianaruxi
28.09.2009, 09:03:03
neata fetele (:|~o)

andrelutza_2010
28.09.2009, 09:05:30
Buna dimineata !

~o)

frooxy somn usor si vise dulci !

unghiigelconstanta - draguta rochita ;;). Mi-ar placea sa vad si cum se aseaza pe tine >:D<.

Ruxi86 - votul meu merge la urmatoarea rochita:
(dupa parerea mea iti sta superr cu ea)

ruxi86
28.09.2009, 09:13:25
Neata fetelor ~o)

Va multumesc tare mult pt voturi ;)) Preferata mea era cea din runda 2, este o frumusete, si intr-adevar imi place mult mai mult cum imi sta cu tipu A de rochita. Deocamdata insa nu m-am decis la una dintre ele, inca mai visez la 2161 =)) Am sa le mai fac totusi celor de la 2161 inca o vizita sa probez si niste rochite tip A, poate or fi mai avantajoase la pret, pt cei la care am fost acum, m-au speriat cu preturile:-s

ruxi86
28.09.2009, 09:16:23
heyyy...felicitari pt nunta de la anu care va fi in aceeasi zi cu mine!
in plus ne cunoastem ;-)

iti trimit PM.

casa de piatra pentru sora ta;-)

hei andreea, pare bine ca ne intalnim aici :*

multumesc mult pt felicitari, si tie de asemenea!

dianaruxi
28.09.2009, 09:17:42
Neata fetelor ~o)

Va multumesc tare mult pt voturi ;)) Preferata mea era cea din runda 2, este o frumusete, si intr-adevar imi place mult mai mult cum imi sta cu tipu A de rochita. Deocamdata insa nu m-am decis la una dintre ele, inca mai visez la 2161 =)) Am sa le mai fac totusi celor de la 2161 inca o vizita sa probez si niste rochite tip A, poate or fi mai avantajoase la pret, pt cei la care am fost acum, m-au speriat cu preturile:-s
la bien savvy chiar sunt preturi enorme, mai bine intoarce-te la avangarde ca si asa materialele sunt cam aceleasi croiala e la fel.

ruxi86
28.09.2009, 09:23:31
la bien savvy chiar sunt preturi enorme, mai bine intoarce-te la avangarde ca si asa materialele sunt cam aceleasi croiala e la fel.

Da Ruxi, asa am de gand sa fac, vreau sa le mai fac o vizita celor de la Avangarde. Oricum as vrea sa merg si la targul din noiembrie ca mai am timp de el daca este sa iau rochita de la Avangarde.
Cea din danteluta de la Bien Savvy era colectia 2010 si costa doar 7.000 RON ... putin, nu?:-s Cand am ajuns acasa si i-am zis miresoiului ca mi-am gasit rochita de 7.000 lei .. saracu' de el s-a blocat nu stia cum sa mai reactioneze;))

dianaruxi
28.09.2009, 09:33:14
Da Ruxi, asa am de gand sa fac, vreau sa le mai fac o vizita celor de la Avangarde. Oricum as vrea sa merg si la targul din noiembrie ca mai am timp de el daca este sa iau rochita de la Avangarde.
Cea din danteluta de la Bien Savvy era colectia 2010 si costa doar 7.000 RON ... putin, nu?:-s Cand am ajuns acasa si i-am zis miresoiului ca mi-am gasit rochita de 7.000 lei .. saracu' de el s-a blocat nu stia cum sa mai reactioneze;))
sunt exagerate si nici nu mi se pare ca merita, eu as zice sa te duci si la Magic Bride sa vezi ca sunt mult mai misto rochiile, si ca material si ca croiala, si nu mi se par mai scumpe. Si la salonul gabriela au niste rochii super la preturi cam de 1000 de euro, si te poti duce fara programare.

Sannda
28.09.2009, 09:33:41
Eu am avut mare noroc cand mi-am achizitionat rochita de mireasa.Era ultima bucata din modelul acela care imi placea mie,era fix marimea mea si mai era si cu 50 % reducere.
Cred ca a fost un semn;-) ca aia trebuie sa fie a mea .Asa imi place mie sa spun;;)

sttefi
28.09.2009, 09:36:02

Neatza fetele(:| ,

Costa doar?:D, uh...eu mai mult de 5000 lei nu am de gand sa dau...Totusi dupa o sa o tinem in dulap si o sa se umple de praf si o sa se ingalbeneasca:))). Sunt sigura ca gasim alte variante frumoase si mai acceptabile la pret. Am vazut ca sunt reduceri de 50% la Casa Rochiilor de Mireasa de pe Lipscani, dar mie una mi se pare devreme sa mi-o iau de acum.

A fost cineva acolo? Cum sunt materialele? E ceva calitate la preturile pe care le au?

CONT-INCHIS-023
28.09.2009, 09:43:22
[quote=sttefi;2417657]Neatza fetele(:| ,

Costa doar?:D, uh...eu mai mult de 5000 lei nu am de gand sa dau...Totusi dupa o sa o tinem in dulap si o sa se umple de praf si o sa se ingalbeneasca:))). Sunt sigura ca gasim alte variante frumoase si mai acceptabile la pret. Am vazut ca sunt reduceri de 50% la Casa Rochiilor de Mireasa de pe Lipscani, dar mie una mi se pare devreme sa mi-o iau de acum.

o putem baga in ceva foarte dragutz( ceva ca o cutie paltifiata transaparenta) si pusa pe un manechid d-ala negru..fara fatza manechinul..doar bustul asha..si pusa de decor intr-un coltz undeva
eu spre exemplu mi-am luat toate accesoriile pt nunta( pahare,coloivie dar,pernutza verighete, juranl,etc)argintate care merg puse in livingul meu de 40 m2 la parter ...unde totul e negru si gri:D..abia astept sa-mi fac coltzul meu;;)

CONT-INCHIS-023
28.09.2009, 09:45:54
ce parere aveti de ''impanatul'' asta al meu ;))?<:-P

alinaggg
28.09.2009, 09:51:01
Buna fetelor,

Bien sawy au reduceri destul de mari in cadrul expozitiilor. Aviz amatoarelor :)

Sannda
28.09.2009, 09:51:33
ce parere aveti de ''impanatul'' asta al meu ;))?<:-P

Foarte originala ideea;))

CONT-INCHIS-023
28.09.2009, 09:53:58
Foarte originala ideea;))..;)

mss...alaltaseara mi-a venit ideea...si zic sa va zic si voua...merita un efort si un mic spatiu totusi ;)

Sannda
28.09.2009, 09:55:46
..;)

mss...alaltaseara mi-a venit ideea...si zic sa va zic si voua...merita un efort si un mic spatiu totusi ;)

Pacat numai k se umple de praf si e mai greu de curat:(

dianaruxi
28.09.2009, 09:59:24
[quote=sttefi;2417657]Neatza fetele(:| ,

o putem baga in ceva foarte dragutz( ceva ca o cutie paltifiata transaparenta) si pusa pe un manechid d-ala negru..fara fatza manechinul..doar bustul asha..si pusa de decor intr-un coltz undeva
eu spre exemplu mi-am luat toate accesoriile pt nunta( pahare,coloivie dar,pernutza verighete, juranl,etc)argintate care merg puse in livingul meu de 40 m2 la parter ...unde totul e negru si gri:D..abia astept sa-mi fac coltzul meu;;)
n-o sa fie un pic sinistru?
tu vb de rochia de mireasa nu?

ruxi86
28.09.2009, 10:01:00
sunt exagerate si nici nu mi se pare ca merita, eu as zice sa te duci si la Magic Bride sa vezi ca sunt mult mai misto rochiile, si ca material si ca croiala, si nu mi se par mai scumpe. Si la salonul gabriela au niste rochii super la preturi cam de 1000 de euro, si te poti duce fara programare.

Multumesc mult de sfat. Am sa incerc si acolo, poate am noroc, si asa mai mult de 1000 euro nu as vrea sa dau pe rochie, si asa e mult si 1000 euro, dar ... vedem ;))

CONT-INCHIS-023
28.09.2009, 10:01:39
[quote=unghiigelconstanta;2417692]
n-o sa fie un pic sinistru?
tu vb de rochia de mireasa nu?

da de rochie vb...nu o sa fie...ea o sa fie bagat intr-o cutie de plastifiata transaprenta..care se sterge cu clin de geamuri...

dianaruxi
28.09.2009, 10:04:50
Multumesc mult de sfat. Am sa incerc si acolo, poate am noroc, si asa mai mult de 1000 euro nu as vrea sa dau pe rochie, si asa e mult si 1000 euro, dar ... vedem ;))
oricum dc iti place ceva de la MB poti sa iti comanzi prin tipa aia, ca te scoti mai ieftin, eu am dat 3000 ron.

ruxi86
28.09.2009, 10:04:51
Neatza fetele(:| ,

A fost cineva acolo? Cum sunt materialele? E ceva calitate la preturile pe care le au?

Pe Lipscani preturile sunt acceptabile, cel putin sunt mai mici decat prin casele astea de moda, insa calitatea rochiei in raport cu preturile lasa de dorit. Mie una nu prea mi-au placut rochiile, plus ca majoritatea sunt gen printesica .... poate or mai fi bagat modele noi intre timp, eu am fost pe Lipscani acum vreo 2 luni. Incearca totusi poate gasesti ceva mumos ;-)

CONT-INCHIS-023
28.09.2009, 10:05:08
macar pt o perioada...merita...o mai bag in dulap ..iar o mai afisez...o mai mut in livingul de la etaj...daca o merge cu decoru' ca inca nu m-am hot cum o sa fie sus...oricum..celelalte obiecte clar vor sta la loc de cinste pe un suport ceva in vazul tuturor si al meu:D

ruxi86
28.09.2009, 10:06:14
oricum dc iti place ceva de la MB poti sa iti comanzi prin tipa aia, ca te scoti mai ieftin, eu am dat 3000 ron.

Da, mi-ai povestit tu asta, trebuie sa incerc si asta. Am sa ma mai uit odata pe MB ... dar tot la tipa aia pot merge si la probe? Ca totusi nu vreau sa dau comanda fara proba.

dianaruxi
28.09.2009, 10:06:16
macar pt o perioada...merita...o mai bag in dulap ..iar o mai afisez...o mai mut in livingul de la etaj...daca o merge cu decoru' ca inca nu m-am hot cum o sa fie sus...oricum..celelalte obiecte clar vor sta la loc de cinste pe un suport ceva in vazul tuturor si al meu:D
eu ma gandeam ca pe a mea o pot vopsi si sa o fac rochie de nasa.

CONT-INCHIS-023
28.09.2009, 10:06:26

tipa aduce din sua cumva?! aduce si demetrios?!

dianaruxi
28.09.2009, 10:08:32
tipa aduce din sua cumva?! aduce si demetrios?!
nu doar maggie sottero, iti spuneam dc aducea si demetrios.

CONT-INCHIS-023
28.09.2009, 10:09:25

taare si-asa:D ...eu mi-as fi dorit ca rochia mea de mireasa sa fie de printesa...identica cu cea demetrios care o vreau...dar pe negru;))...dar mama, tata si restul cred ar face infarct...asha ca tre sa fie alba
am avut o idee intr-o bvreme sa fie gri....si si prietenul meu s-a sup un pic...si cica" frate nu poti sa fii si u normala''?! ;))

CONT-INCHIS-023
28.09.2009, 10:10:05

aha..am inteles...pacat

Biu
28.09.2009, 10:14:02
Si eu asa ma gandeam cu a mea ;;)

CONT-INCHIS-023
28.09.2009, 10:16:53
oricum,fetelor...care ajungeti pe la demetrios...poate vedeti si rochitza mea( b 154) si imi spune-ti si mie va rog...multumesc

dianaruxi
28.09.2009, 10:21:39
oricum,fetelor...care ajungeti pe la demetrios...poate vedeti si rochitza mea( b 154) si imi spune-ti si mie va rog...multumesc
eu nu ma mai duc nicaieri, ca am comandat rochia si nu vreau sa gasesc ceva sa-mi placa mai mult, asa ca sorry. dar vad ca au un magazin in Ruse in Bulgaria. Eu zic sa te duci acolo ca am inteles ca la bulgari au preturi mai mici.

CONT-INCHIS-023
28.09.2009, 10:23:50
[quote=dianaruxi;2417999]eu nu ma mai duc nicaieri, ca am comandat rochia si nu vreau sa gasesc ceva sa-mi placa mai mult, asa ca sorry. dar vad ca au un magazin in Ruse in Bulgaria. Eu zic sa te duci acolo ca am inteles ca la bulgari au preturi mai mici.[/qun

nu-i probl...da??? la russe?? unde ai gasit asta?!pe net?

dianaruxi
28.09.2009, 10:25:16
[quote=dianaruxi;2417999]eu nu ma mai duc nicaieri, ca am comandat rochia si nu vreau sa gasesc ceva sa-mi placa mai mult, asa ca sorry. dar vad ca au un magazin in Ruse in Bulgaria. Eu zic sa te duci acolo ca am inteles ca la bulgari au preturi mai mici.[/qun

nu-i probl...da??? la russe?? unde ai gasit asta?!pe net?
da pe situl demetrios international, ai store locator, si scrie acolo despre toate tarile unde gasesti reprezentanta oficiala. adresa din ruse e
Name: BUTIK STUDIO
Address: 3 Shtip Str
Zip code: NA
City: RUSE
Dept.: NA
Tel #: +359/887/41-79-24
Fax #: NA

CONT-INCHIS-023
28.09.2009, 10:32:42
[quote=unghiigelconstanta;2418016]
da pe situl demetrios international, ai store locator, si scrie acolo despre toate tarile unde gasesti reprezentanta oficiala. adresa din ruse e
Name: BUTIK STUDIO
Address: 3 Shtip Str
Zip code: NA
City: RUSE
Dept.: NA
Tel #: +359/887/41-79-24
Fax #: NA

aa..da..am gasit si eu...si chiar mi-am si notat si adresele din turcia..dar e un pic prea dim pt mine...si cu atatea pe cap..msssssss mult

dianaruxi
28.09.2009, 10:34:13
[quote=dianaruxi;2418030]

aa..da..am gasit si eu...si chiar mi-am si notat si adresele din turcia..dar e un pic prea dim pt mine...si cu atatea pe cap..msssssss mult
cu placere. oricum ruse e mai aproape te poti duce si cu masina, si avand in vedere ca pt o rochie tre sa te duci de mai multe ori la magazin cred ca e mai convenabil.

CONT-INCHIS-023
28.09.2009, 10:37:28
[quote=unghiigelconstanta;2418095]
cu placere. oricum ruse e mai aproape te poti duce si cu masina, si avand in vedere ca pt o rochie tre sa te duci de mai multe ori la magazin cred ca e mai convenabil.

da..asha e! pai nu maine...dar de joi in colo...sigur ajung intr-o zi...imi iua gps-ul..si-am plecat singurica

sttefi
28.09.2009, 10:57:00

Cine aduce rochii Maggie Sottero? M-ar interesa si pe mine una:D

Mai ales daca este mai ieftina decat la MB.

Sannda
28.09.2009, 10:59:16
Aveti cumva idee unde gasesc un sablon asemanator cu cel din imagine?
Mi-ar placea si mie modelul acesta de fluturas pentru cardurile cu numere.

sttefi
28.09.2009, 11:09:47

Vaiiiiiiiii ce frumos :)

Si eu as vrea sa am ceva tematica legata de fluturi.
Chiar m-am gandit in loc de clasicii porumbei sa imi iau fluturi la biserica...dar e riscul mare, pentru ca daca e innorat nu zboara, daca ploua ... platesti degeaba ca nu ii mai elibereaza, asa ca nu stiu inca ce sa fac.

S-a mai gandit cineva la fluturi?

CONT-INCHIS-023
28.09.2009, 11:23:34
habar n-aveam ca exista si fluturi...fff tare...si unde gasesc?!

Sannda
28.09.2009, 11:40:41
Vaiiiiiiiii ce frumos :)

Si eu as vrea sa am ceva tematica legata de fluturi.
Chiar m-am gandit in loc de clasicii porumbei sa imi iau fluturi la biserica...dar e riscul mare, pentru ca daca e innorat nu zboara, daca ploua ... platesti degeaba ca nu ii mai elibereaza, asa ca nu stiu inca ce sa fac.

S-a mai gandit cineva la fluturi?

Mie imi plac foarte mult fluturasii de aceea o sa isi lase si ei amprenta pe acolo;-).Inafara de acele place carduri in forma de fluturas m-am gandit sa mai imi pun unu sau doi ( albi ) pe buchetelul de mireasa,poate cativa pe tort ( vreau ceva in genul celor din poza,daca o sa mi-l poata face cineva ) si mai vreau si bijuteriile in forma de fluturas ( inca nu am gasit nimik,dar sper ca pana la nunta sa gasesc ceva frumos ) si paharele pentru sampanie le vreau ornate tot cu fluturi.
Sper sa nu fie prea multi;))

E riscant sa iti cumperi fulturi pentru a le da drumul la iesirea din biserica.Pe langa faptul ca sant scumpi poate mai si ploua afara si atunci ce mai faci cu ei?

Si am uitat....vreau si invitatiile sa aiba ceva fluturei pe ele:D

ruxi86
28.09.2009, 12:16:41
Mie imi plac foarte mult fluturasii de aceea o sa isi lase si ei amprenta pe acolo;-).Inafara de acele place carduri in forma de fluturas m-am gandit sa mai imi pun unu sau doi ( albi ) pe buchetelul de mireasa,poate cativa pe tort ( vreau ceva in genul celor din poza,daca o sa mi-l poata face cineva ) si mai vreau si bijuteriile in forma de fluturas ( inca nu am gasit nimik,dar sper ca pana la nunta sa gasesc ceva frumos ) si paharele pentru sampanie le vreau ornate tot cu fluturi.
Sper sa nu fie prea multi;))

E riscant sa iti cumperi fulturi pentru a le da drumul la iesirea din biserica.Pe langa faptul ca sant scumpi poate mai si ploua afara si atunci ce mai faci cu ei?

Si am uitat....vreau si invitatiile sa aiba ceva fluturei pe ele:D

Foarte frumoasa ideea cu fluturasii ... si eu ma tot gandesc sa avem o nunta tematica dar inca nu stiu ce si cum ... si mie imi plac flutureii tare mult ... eu as avea cateva bijuterii in forma de fluturei, dar nu se potrivesc pt nunta ... am o pereche de cercelusi cu fluturei aurii si niste bilute mov ;)) si un lantic cu medalion in forma de fluturas tucoaz ...

Ai incercat in magazinele gen Meli Melo, unde au tot felul de accesorii? Am vazut ca acolo gasesti toate nebuniile si in toate formele ...

Sannda
28.09.2009, 12:27:16
Foarte frumoasa ideea cu fluturasii ... si eu ma tot gandesc sa avem o nunta tematica dar inca nu stiu ce si cum ... si mie imi plac flutureii tare mult ... eu as avea cateva bijuterii in forma de fluturei, dar nu se potrivesc pt nunta ... am o pereche de cercelusi cu fluturei aurii si niste bilute mov ;)) si un lantic cu medalion in forma de fluturas tucoaz ...

Ai incercat in magazinele gen Meli Melo, unde au tot felul de accesorii? Am vazut ca acolo gasesti toate nebuniile si in toate formele ...

Cred ca o sa dau o tura pe acolo cand i-au salariul;-).Mi-ar placea sa gasesc ceva mai finut,insa nu cred,pentru ca m-am uitat si pe net si nu am gasit nimic.:(Dar sant optimista,pana la nunta sigur gasesc ceva care sa ma incante;))

ruxi86
28.09.2009, 12:45:54
Cred ca o sa dau o tura pe acolo cand i-au salariul;-).Mi-ar placea sa gasesc ceva mai finut,insa nu cred,pentru ca m-am uitat si pe net si nu am gasit nimic.:(Dar sant optimista,pana la nunta sigur gasesc ceva care sa ma incante;))

Gasesti cu siguranta, mai avem timp ;-)
Incearca si in mall-uri, sigur vei gasi magazine cu accesorii care sa iti placa. Tin minte ca anul trecut cand eram eu in cautare dupa accesorii pt nunta nashei mele, am dat peste tot felul de magazine prin mall-uri. Si poate ai noroc si mai prinzi si reduceri ... aici in Bucuresti, vad ca mai sunt reduceri pe ici pe colo pe la accesorii ;))
Eu vreau sa rezolv partea cu rochita, cu pantofiorii, si apoi trec la accesorii, si pt ele cred ca tot la mall-uri am sa apelez mai ales ca gasesti mai multe magazine sub acelasi acoperis, dar de cele mai multe ori au lucruri dragute si la preturi acceptabile.

Sannda
28.09.2009, 12:53:43
Gasesti cu siguranta, mai avem timp ;-)
Incearca si in mall-uri, sigur vei gasi magazine cu accesorii care sa iti placa. Tin minte ca anul trecut cand eram eu in cautare dupa accesorii pt nunta nashei mele, am dat peste tot felul de magazine prin mall-uri. Si poate ai noroc si mai prinzi si reduceri ... aici in Bucuresti, vad ca mai sunt reduceri pe ici pe colo pe la accesorii ;))
Eu vreau sa rezolv partea cu rochita, cu pantofiorii, si apoi trec la accesorii, si pt ele cred ca tot la mall-uri am sa apelez mai ales ca gasesti mai multe magazine sub acelasi acoperis, dar de cele mai multe ori au lucruri dragute si la preturi acceptabile.

Cu rochita si pantofiorii am rezolvat.#:-SAcum sant preocupata de accesorii.Poate gasesc ceva interesant si la targurile de nunti ce vor urma.

ruxi86
28.09.2009, 13:01:55
Cu rochita si pantofiorii am rezolvat.#:-SAcum sant preocupata de accesorii.Poate gasesc ceva interesant si la targurile de nunti ce vor urma.

Da, tot pe targurile de nunti ma bazez si eu foarte mult. Desi asta din noiembrie va fi singurul la care voi putea participa, pt ca dureaza in jur de 3-4 luni pana imi soseste rochia, deci cel tarziu in decembrie, pana in sarbatori, va trebui sa dau comanda ... asa ca targurile din ianuarie si februrie ies din discutie pt mine :-<Sau poate eventual sa apelez la ele in caz ca nu am rezolvat cu accesoriile pt rochie, invitatii ;))

dianaruxi
28.09.2009, 13:03:39
fetelor dc vreti fluturasi de decorat sala, mi-a spus o miresica de la CH ca le-a luat de la Doraly.

Sannda
28.09.2009, 13:07:45

Am gasit pe un alt topic cu miresici sablon pt fluturasii mei.<:-P
Ce ziceti,oare reusesc cu acest sablon sa ii fac sa para ca in imagine?:-\

http://www.learner.org/jnorth/images/graphics/sm/SMTemplate2003.pdf

dianaruxi
28.09.2009, 13:14:28

pe asta voiam sa ti-l dau si eu dar nu am putut sa atasez poza

norishor
28.09.2009, 13:23:41

Sannda vreau sa te felicit pentru ideea cu fluturasii!:suuuper: Este super ce veti avea la nunta. Pozele postate de tine cu torturile si paharele, minunate.
Ma gandesc si eu la ceva inedit insa nu gasesc...hm:zz: :((

ruxi86
28.09.2009, 13:24:55

Reusesti cu siguranta sa faci fluturasii cu acel sablon, probabil va treb sa folosesti o hartie mai dura, un fel de carton ceva.

Sa ne arati cum ti-au iesit cand e gata ;;)

Sannda
28.09.2009, 13:39:29
Va multumesc tuturora pentru incurajari,laude...>:D<>:D<
Azi o sa printez fluturasul si maine o sa caut un carton mai finut sa incerc sa fac unul de model.Daca iese frumos o sa postez imaginea.
Nu e chiar originala ideea mea cu fluturii.Am vazut ca multe miresici o ''practica'',insa daca mie tot imi plac asa mult fluturii ,am zis ca de ce sa nu fie si ei prezenti la mine la nunta;))

ruxi86
28.09.2009, 14:07:07
Azi o sa printez fluturasul si maine o sa caut un carton mai finut sa incerc sa fac unul de model.Daca iese frumos o sa postez imaginea.
Nu e chiar originala ideea mea cu fluturii.Am vazut ca multe miresici o ''practica'',insa daca mie tot imi plac asa mult fluturii ,am zis ca de ce sa nu fie si ei prezenti la mine la nunta;))

Sannda, important este sa fi tu multumita de alegerea facuta, sa iti iasa totul asa cum ti-ai dorit, chiar daca ideea nu este a ta 100%.
Oricum va fi ceva original, mai ales ca este facut cu manutele tale! :*

Spor cu fluturasii! ;))

Sannda
28.09.2009, 14:09:55
Sannda, important este sa fi tu multumita de alegerea facuta, sa iti iasa totul asa cum ti-ai dorit, chiar daca ideea nu este a ta 100%.
Oricum va fi ceva original, mai ales ca este facut cu manutele tale! :*

Spor cu fluturasii! ;))

Multumesc>:D<

andrelutza_2010
28.09.2009, 14:48:26

Spor la treaba ! sa ne arati poza cu rezultatul ;;).

angi300
28.09.2009, 17:54:38
buna fetelor. am nevoie de ceva pareri de la voi va rog.

noi in loc de plasutele acelea personalizate ce se dau la plecare, vrem sa dam cutii ori sub forma dreptunghiulara ori patrate. si eventual sa le legam cu o fundita sau altceva......
sannda imi place ce spui tu acolo de flururi. noi suntem fani pesti si la masa noastra vrem sa punem 2 boluri pe margini si in fiecare cate 2 carasi portocalii....
ce ziceti?

frooxy
28.09.2009, 18:16:24

noi in loc de plasutele acelea personalizate ce se dau la plecare, vrem sa dam cutii ori sub forma dreptunghiulara ori patrate. si eventual sa le legam cu o fundita sau altceva......
sannda imi place ce spui tu acolo de flururi. noi suntem fani pesti si la masa noastra vrem sa punem 2 boluri pe margini si in fiecare cate 2 carasi portocalii....
ce ziceti?

Eu zic ca ar arata bine ... am fost la o nunta care a avut pestisori in boluri pe fiecare masa .... ca in poza , numa ca nu se vede pestele :))

frooxy
28.09.2009, 18:17:16
Eu zic ca ar arata bine ... am fost la o nunta care a avut pestisori in boluri pe fiecare masa .... ca in poza , numa ca nu se vede pestele :))

oppss..am uitat poza

CONT-INCHIS-023
28.09.2009, 18:27:30
oppss..am uitat poza

interesant...nici asta nu stiam..de faza cu miniacvarii!!!nota 10 fetelor ...sunteti fffffffff inspirate

angi300
28.09.2009, 18:30:56

aha....dar totusi nu vreau asa pe fiecare masa...ca ma gandesc ce fac cu ei dupa....nu ma apuc sa-mi fac crescatorie de carasi...plus ca astia 4 de care ziceam sa-i punem pe masa noastra ii am acasa..deci numai bine..ii scot la plimbare sa vada nunta "parintilor" asta in cazul in care se voteaza favorabil. ;))

frooxy
28.09.2009, 18:44:00
aha....dar totusi nu vreau asa pe fiecare masa...ca ma gandesc ce fac cu ei dupa....nu ma apuc sa-mi fac crescatorie de carasi...plus ca astia 4 de care ziceam sa-i punem pe masa noastra ii am acasa..deci numai bine..ii scot la plimbare sa vada nunta "parintilor" asta in cazul in care se voteaza favorabil. ;))

Hahaha ... pai hai sa-ti spun, cei la care am fost la nunta chiar vroiau "crescatorie" , numai ca nu prea au ramas cu niciunul :)...ori ii vor copiii mici de pe la nunta cu tot cu bol , ori le-au cam murit dupa nunta ... nu stiu sigur ce pesti au avut .

Sa nu iti vina vreun prichindel sa-ti fure pestii daca ii aduci de acasa :))

sttefi
28.09.2009, 19:04:11
habar n-aveam ca exista si fluturi...fff tare...si unde gasesc?!

Uitati..am gasit pe youtube un filmulet si se intampla exact ce am spus eu in caz de vreme innorata sau sub 20 de grade ... http://www.youtube.com/watch?v=Py0PwIYf0aM nu vor sa zboare :)), daca va uitati mai atent la un moment dat ii da cu mana din cos.

Pentru cele interesate aveti aici site-ul care se ocupa de asa ceva: http://www.butterflytrading.ro/

Cred ca trebuie vreo 100-150 de fluturi ca sa fie intr'adevar spectacol...

Biu
28.09.2009, 19:10:27

ce ziceti?
si eu. vreau sa dau cadou la invitati un minitortulet si o sticla mica de vin.Care sa le pun intr-o cutiuta.
Initial vroiam sa dau cadou la doamne un evantai, dar nu am gasit cadoul pentru domni, si am zis ca pana la urma cred ca tot mai apreciate vor fi clasicele prajiturica si sticluta de ceva ;;)

angi300
28.09.2009, 19:49:07
Hahaha ... pai hai sa-ti spun, cei la care am fost la nunta chiar vroiau "crescatorie" , numai ca nu prea au ramas cu niciunul :)...ori ii vor copiii mici de pe la nunta cu tot cu bol , ori le-au cam murit dupa nunta ... nu stiu sigur ce pesti au avut .

Sa nu iti vina vreun prichindel sa-ti fure pestii daca ii aduci de acasa :))

nu-mi fac probleme din astea....doar nepotii mei o sa fie pe la nunta, si ei deja au acvarii acasa...deci stiu ca nu-s de mancare.

angi300
28.09.2009, 19:51:23
si eu. vreau sa dau cadou la invitati un minitortulet si o sticla mica de vin.Care sa le pun intr-o cutiuta.
Initial vroiam sa dau cadou la doamne un evantai, dar nu am gasit cadoul pentru domni, si am zis ca pana la urma cred ca tot mai apreciate vor fi clasicele prajiturica si sticluta de ceva ;;)

pai da ..asta e problema ca la noi lumea nu e deschisa la nou. cum dai ceva diferit cum te barfeste pe la colturi.
prin urmare e ok si cu pesti si cu cutia...deci o sa le pun in practica. multumesc fetelor.

sannda...apropo de fluturi la topicul nume/numere pt masa.....la pagina 23 este pus un model cu fluturi, asta in caz ca o sa ai nevoie de asa ceva.

simina02
28.09.2009, 21:39:50
Buna dragi Miresici,

Ma alatur si eu voua, Miresicilor de Mai 2010 :)
Mi-am facut rezervare la Restaurant Puerto Events Hall (Pipera). Din pacate este o locatie noua, abia deschisa anul acesta si nu prea am gasit pareri ale miresicilor care si-au facut nunta aici.
Poate sa ma ajute si pe mine cineva cu cateva informatii? ^:)^

Sunt asa de stresata ca nu gasesc pe nimeni care sa-si spuna parerea! Pentru moment nu pot decat sa sper ca o sa iasa bine! Pls, daca stiti pe cineva....

Va astept cu sugestii si spor la pregatiri!

pup,
Simina

dianaruxi
28.09.2009, 21:45:54
Buna dragi Miresici,

Mi-am facut rezervare la Restaurant Puerto Events Hall (Pipera). Din pacate este o locatie noua, abia deschisa anul acesta si nu prea am gasit pareri ale miresicilor care si-au facut nunta aici.

Sunt asa de stresata ca nu gasesc pe nimeni care sa-si spuna parerea! Pentru moment nu pot decat sa sper ca o sa iasa bine! Pls, daca stiti pe cineva....

pup,
Simina
buna si bine ai venit, nu stiu ce sa-ti zic in plus fata de ce se discuta pe topicul restaurantului, eu zic sa le intrebi pe fetele alea pe acolo.

sttefi
28.09.2009, 21:50:07
Buna dragi Miresici,

pup,
Simina

Buna si bine ai venit :),

Am o prietena care a fost la o nunta acolo si mi-a spus in mare ca a fost ok. Nu mai tin minte exact (nu prea m-a interesat la momentul respectiv), dar parca mi-a spus ceva de ospatari...ca au fost cam aiuriti...

Nu mai stiu exact, dar uite cum facem...intreaba-ma ce vrei sa stii si eu o intreb pe ea.

Pupici

simina02
28.09.2009, 22:06:24
Buna si bine ai venit :),

Am o prietena care a fost la o nunta acolo si mi-a spus in mare ca a fost ok. Nu mai tin minte exact (nu prea m-a interesat la momentul respectiv), dar parca mi-a spus ceva de ospatari...ca au fost cam aiuriti...

Nu mai stiu exact, dar uite cum facem...intreaba-ma ce vrei sa stii si eu o intreb pe ea.

Pupici

Buna Sttefi,

Super !!! Nici nu ma asteptam la un raspuns atat de prompt ! Ce m-as face fara voi !!! :):):)
Pai, in mare m-ar interesa daca a fost mancare suficienta (eu am ales meniul de 69 Euro - mancare + racoritoare). Sper sa ajunga si sa nu aud tot felul de cometarii in stanga si-n dreapta!(:|

Oricum, ma intereseaza toate aspectele negative (sper eu sa fie cat mai putine), roag-o sa imi dea ce detalii poate, dar doar cele care tin de restaurant in sine (nu muzica sau aranjamente ca pe astea si le face fiecare cum doreste). In cazul in care nu are prea multe informatii si daca nu este deranjul prea mare, poate arunca o intrebare la miresica respectiva daca ar fi dispusa sa stam de vorba la telefon pentru 5 minute? ^:)^ ^:)^ Pentru mine ar insemna enorm, as mai scapa si eu de stresul asta!!! Recunosc ca ne-am "trezit" cam tarziu cu programatul nuntii, dar ce sa-i faci daca ginerica "se misca mai incet"??? <:-P
Serios vorbind,este unul dintre putinele localuri pe care le-am mai gasit disponibile si care chiar mi-au placut!

Multumesc din suflet pentru ajutor !

pup,
Simina

vera_b
28.09.2009, 22:31:58
Ruxi86 atasez o pozica cu un buchetel de mireasa mov cum iti place tie ;)) .

atreya
29.09.2009, 00:11:52

Ruxi, daca vrei poti incerca ce am facut eu, sa alegi un model pe net, pe shopforlover.com si sa o comanzi. Mie in 3-4 sapt maxim mi-a vnit..adik imi vine in 2 zile. Pana acum au fost profesionisti. mai ramane sa vad rochia si daca e perfecta, merita e max 300usd ;)
iti iau ei masurile tot si o fac pe comanda, poti sa si alegi ce model vrei tu sa le trim poza si ei o fac...daca e sa te tenteze ideea sa-mi zici...

pup

atreya
29.09.2009, 00:14:11
Buna Sttefi,

Super !!! Nici nu ma asteptam la un raspuns atat de prompt ! Ce m-as face fara voi !!! :):):)
Pai, in mare m-ar interesa daca a fost mancare suficienta (eu am ales meniul de 69 Euro - mancare + racoritoare). Sper sa ajunga si sa nu aud tot felul de cometarii in stanga si-n dreapta!(:|

Oricum, ma intereseaza toate aspectele negative (sper eu sa fie cat mai putine), roag-o sa imi dea ce detalii poate, dar doar cele care tin de restaurant in sine (nu muzica sau aranjamente ca pe astea si le face fiecare cum doreste). In cazul in care nu are prea multe informatii si daca nu este deranjul prea mare, poate arunca o intrebare la miresica respectiva daca ar fi dispusa sa stam de vorba la telefon pentru 5 minute? ^:)^ ^:)^ Pentru mine ar insemna enorm, as mai scapa si eu de stresul asta!!! Recunosc ca ne-am "trezit" cam tarziu cu programatul nuntii, dar ce sa-i faci daca ginerica "se misca mai incet"??? <:-P
Serios vorbind,este unul dintre putinele localuri pe care le-am mai gasit disponibile si care chiar mi-au placut!

Multumesc din suflet pentru ajutor !

pup,
Simina

Buna, ca sfat daca vrei incearca si la hotel ALexander e putin mai incol PEH. E f ok acolo;)

atreya
29.09.2009, 00:16:12
Pai deja sunteti profesionisti ... sunt convinsa ca o sa va iasa ceva super :)

eee..mersi mult! si eu sper caci chiar sunt departe de profesionalism...iti trebuie ani buni de dans pt asta:)

pupici

simina02
29.09.2009, 05:41:14
Buna, ca sfat daca vrei incearca si la hotel ALexander e putin mai incol PEH. E f ok acolo;)

Multumesc pentru sfat
M-am uitat deja la H. Alexander, dar am vazut ca are o capacitate max de 140 de persoane (asa scrie pe site), iar eu o sa am vreo 200 de invitati .

Multumesc inca odata
Daca mai aveti si alte sfaturi, va astept cu drag :)

Pup,
simina

andrelutza_2010
29.09.2009, 08:48:01
Buna dimineata miresici de mai :* !

~o) ~o) ~o)

Sa inteleg ca eu sunt cea mai matinala azi ?:-B

Edit: de fapt e simina cea matinala .. careia apropo, ii urez bun venit printre noi si mult spor la pregatiri %%- !

Sannda
29.09.2009, 09:08:31
Neata miresici~o)~o)

dianaruxi
29.09.2009, 09:12:27
Multumesc pentru sfat
M-am uitat deja la H. Alexander, dar am vazut ca are o capacitate max de 140 de persoane (asa scrie pe site), iar eu o sa am vreo 200 de invitati .

Multumesc inca odata
Daca mai aveti si alte sfaturi, va astept cu drag :)

Pup,
simina
cred ca are si sali de 300 de pers, ca sunt 3 sali , nu e doar una.

dianaruxi
29.09.2009, 09:13:15
neata fetele mele.~o)

Sannda
29.09.2009, 09:15:14
Uitati..am gasit pe youtube un filmulet si se intampla exact ce am spus eu in caz de vreme innorata sau sub 20 de grade ... http://www.youtube.com/watch?v=Py0PwIYf0aM nu vor sa zboare :)), daca va uitati mai atent la un moment dat ii da cu mana din cos.

Pentru cele interesate aveti aici site-ul care se ocupa de asa ceva: http://www.butterflytrading.ro/

Cred ca trebuie vreo 100-150 de fluturi ca sa fie intr'adevar spectacol...

Decat sa dai o caruta de bani pe fluturasi si sa ai ghinionul sa ploua sau sa fie innorat mai bine te gandesti la altceva.Desi imi plac f f mult fluturasii nu o sa risc cu ei pentru iesirea din biserica.Mai bine imi cumpar niste baloane albe:gen_12: si cand iesim sa le dea drumul ( astea cred ca zboara si pe ploaie:-? , in cazul in care va ploua,dar Doamne fereste^:)^,pentru ca imi doresc vreme [email protected]};[email protected]};[email protected]};[email protected]};-)

Sannda
29.09.2009, 09:17:19
pai da ..asta e problema ca la noi lumea nu e deschisa la nou. cum dai ceva diferit cum te barfeste pe la colturi.
prin urmare e ok si cu pesti si cu cutia...deci o sa le pun in practica. multumesc fetelor.

sannda...apropo de fluturi la topicul nume/numere pt masa.....la pagina 23 este pus un model cu fluturi, asta in caz ca o sa ai nevoie de asa ceva.

O sa arunc o privire si pe acolo.Mersi:*

Sannda
29.09.2009, 09:20:33

ce ziceti?

http://www.miresici.ro/showthread.php?t=2701&page=3
Arunca o privire pe acest topic.Poate gasesti ceva care sa iti fie de folos.

Biu
29.09.2009, 09:31:13
~o)(:| neatza

ruxi86
29.09.2009, 09:47:08
neata miresicile mele ~o)

bun venit simina, sper sa te simti bine printre noi!

ruxi86
29.09.2009, 09:49:16
Ruxi86 atasez o pozica cu un buchetel de mireasa mov cum iti place tie ;)) .

ms mult, Vera. il stiam pe ala ca l-am descoperit pe site-ul ala ;))
dar mi-am gasit deja modelul de buchet, stiu deja pe care am sa il fac ;;)
uite va atasez o pozica

dianaruxi
29.09.2009, 09:50:59
ms mult, Vera. il stiam pe ala ca l-am descoperit pe site-ul ala ;))
dar mi-am gasit deja modelul de buchet, stiu deja pe care am sa il fac ;;)
uite va atasez o pozica
ai uitat sa atasezi poza.

ruxi86
29.09.2009, 09:51:38
iar am uitat sa pun pozica =))

uofff e prea dimineata fetelor, treb sa ma intelegeti ;))

ruxi86
29.09.2009, 09:54:42
Ruxi, daca vrei poti incerca ce am facut eu, sa alegi un model pe net, pe shopforlover.com si sa o comanzi. Mie in 3-4 sapt maxim mi-a vnit..adik imi vine in 2 zile. Pana acum au fost profesionisti. mai ramane sa vad rochia si daca e perfecta, merita e max 300usd ;)
iti iau ei masurile tot si o fac pe comanda, poti sa si alegi ce model vrei tu sa le trim poza si ei o fac...daca e sa te tenteze ideea sa-mi zici...

pup

Multumesc mult de recomandare, Andreea ... am sa arunc si acolo o privire ... cred ca pana la nunta ma mai razgandesc de cine stie cate ori ;))
Ma uit acolo si daca gasesc ceva sa imi convina, te anunt.
Pupici!

ruxi86
29.09.2009, 09:55:16
ai uitat sa atasezi poza.

da ... e cam dimineata asa ... ce sa-i faci, se mai intampla =D>

emilinicole
29.09.2009, 09:55:37
Neata,

azi si eu sunt la cafea cu voi..la propriu..noapte lunga....

1 mai...de azi mai avem fix 7 luni:-SS

foarte frumos buchetul asta:)

dianaruxi
29.09.2009, 10:06:16
da ... e cam dimineata asa ... ce sa-i faci, se mai intampla =D>
e ff frumos buchetul de unde vrei sa il comanzi? ai gasit florarie?

emilinicole
29.09.2009, 10:24:49

apropo de florarie, sambata am fost la nunta verisorului meu, la slatina...si am gasit florarie unde sa fac buchetul(din cale) si lumanarile..la cea la care a facut el, mi-a aratat chiar poze cu buchete din cale facute acolo, foarte misto!si in plus sotia lui lucreaza acolo:)

CONT-INCHIS-023
29.09.2009, 10:58:22
Neata,

azi si eu sunt la cafea cu voi..la propriu..noapte lunga....

1 mai...de azi mai avem fix 7 luni:-SS

foarte frumos buchetul asta:)

cum azi e 1? e 29??????!

dianaruxi
29.09.2009, 11:01:12
cum azi e 1? e 29??????!
e 29 dar zicea ca de azi mai are fix 7 luni pana pe 1 mai.

Biu
29.09.2009, 11:02:37
cum azi e 1? e 29??????!
vrea sa zica ca pana la nunta ei, care va fi de 1 mai, mai sunt fix 7 luni ( ca nu toate lunile au acelasi nr de zile ), conform tickerului ;-)

Biu
29.09.2009, 11:03:20
e 29 dar zicea ca de azi mai are fix 7 luni pana pe 1 mai.
am scris in acelasi timp :D

emilinicole
29.09.2009, 11:10:45
am scris in acelasi timp :D

da da, asta zic, ca fetele care au pe 1 mai, mai au fix 7 luni..mie asa imi arata :D

ruxi86
29.09.2009, 11:21:42

Multumesc ... nu m-am interesat inca de florarie ... am primit insa un pont despre o florarie pe la Razoare parca, daca tin eu minte bine ;))
Pentru florarie mi se pare chiar prea devreme, mai astept putintel, sper numai sa imi poata face buchetul asta.

emilinicole
29.09.2009, 11:22:37
Multumesc ... nu m-am interesat inca de florarie ... am primit insa un pont despre o florarie pe la Razoare parca, daca tin eu minte bine ;))
Pentru florarie mi se pare chiar prea devreme, mai astept putintel, sper numai sa imi poata face buchetul asta.

sigur se poate face, idee e sa dai comanda din timp, sa aduca florile respective:)

ruxi86
29.09.2009, 11:28:07
Sa vedeti ce "prostioara" am facut de dimi ... pana la urma m-am calcat pe inima si i-am arat pozele de la probele de rochita la care am fost lui iubi al meu ... pt ca se tot stramba la toate modele care i le aratam pe net ... cica "cum sa iti iei din asta asa tip A, pai ia uite lu' aia i se vad soldurile, o sa se vada urat la tine" si tot asa ... si pana la urma am scos frumos stick-ul si i-am aratat pozele ... si primele de la avangarde unde am probat pe cele gen princess si pe cele de la bien savvy ... eh si nu o sa va vina sa credeti, dar nu ii place 2161 cum imi vine, nu ii plac nici alea princess, ci ii plac cele care le-am postat aici de la bien savvy, in afara de aia din dantela =))
Mi-am luat acum o piatra de pe inima, pt ca stiu acum ca am sa aleg ceva ce o sa fie si pe placul lui ... si chiar daca m-a vazut imbracata in mireasa, nu ma intereseaza ... desi spune el la sfarsit dupa ce i-am aratat rochiile "nu m-am uitat la fata ta sa stii, m-am uitat doar cum iti vine rochia" =))

Deci fetelor multumesc tare mult ca m-ati "obligat" sa probez si alte modele, ca uite ma luam dupa unii si altii si ajungeam eu imbracata in printesica la altar si speria iubi de mine ;))

ruxi86
29.09.2009, 11:30:04
sigur se poate face, idee e sa dai comanda din timp, sa aduca florile respective:)

Da, la asta ma tot gandesc si eu ... daca or putea avea de unde sa faca rost de florile alea ... pe net de unde am luat poza asta spunea ca florile din buchetul asta care il vreau eu sunt ilios si frezii mov. Acum sa vedem ... nici nu mai stiu ce sa fac mai repede :-s

dianaruxi
29.09.2009, 11:31:38
Sa vedeti ce "prostioara" am facut de dimi ... pana la urma m-am calcat pe inima si i-am arat pozele de la probele de rochita la care am fost lui iubi al meu ... pt ca se tot stramba la toate modele care i le aratam pe net ... cica "cum sa iti iei din asta asa tip A, pai ia uite lu' aia i se vad soldurile, o sa se vada urat la tine" si tot asa ... si pana la urma am scos frumos stick-ul si i-am aratat pozele ... si primele de la avangarde unde am probat pe cele gen princess si pe cele de la bien savvy ... eh si nu o sa va vina sa credeti, dar nu ii place 2161 cum imi vine, nu ii plac nici alea princess, ci ii plac cele care le-am postat aici de la bien savvy, in afara de aia din dantela =))
Mi-am luat acum o piatra de pe inima, pt ca stiu acum ca am sa aleg ceva ce o sa fie si pe placul lui ... si chiar daca m-a vazut imbracata in mireasa, nu ma intereseaza ... desi spune el la sfarsit dupa ce i-am aratat rochiile "nu m-am uitat la fata ta sa stii, m-am uitat doar cum iti vine rochia" =))

Deci fetelor multumesc tare mult ca m-ati "obligat" sa probez si alte modele, ca uite ma luam dupa unii si altii si ajungeam eu imbracata in printesica la altar si speria iubi de mine ;))
Bravo tie, eu nu m-am luat dupa nimeni am probat de toate, si am vazut care mi-a placut mie mai mult, oricum dc tie iti place cum iti vine, te simti bine in ea si iti da incredere in tine, asa ca n-ai cum sa dai gres.

emilinicole
29.09.2009, 11:42:35
Bravo tie, eu nu m-am luat dupa nimeni am probat de toate, si am vazut care mi-a placut mie mai mult, oricum dc tie iti place cum iti vine, te simti bine in ea si iti da incredere in tine, asa ca n-ai cum sa dai gres.

si eu o sa probez de toate..la inceput uram pe cele gen princess, dar acum imi plac..o sa probez, k nu pierd nimik..o sa iau si in A, si sirena..si vad eu care e mai misto:).

Sannda
29.09.2009, 11:44:51
Fetelor,trebuie neaparat sa iti asortezi culoarea buchetului de mireasa cu,(virgula) culoarea huselor de pe scaune?:-\
Sala as vrea sa o aranjez pe auriu deschis,pentru ca peretii au culoarea portocalie si incerc sa asortez cat de cat , ca sa nu fie 100 de culori.Insa buchet galben nu prea am vazut sa imi placa.

ruxi86
29.09.2009, 11:45:17

Da, si eu aveam de gand sa fac tot asa, adica sa probez ce vreau eu, si sa imi aleg rochia care imi place mie cel mai mult, dar cand mai mergi si cu altcineva, si iti spune ca nu ii place asta, ca nu ii place aia, si vroiam totusi si parerea lui iubi, nu ma iau eu dupa toate superstitiile astea, daca aude mama si soacra-mea innebunesc alea ca a vazut al meu pozele cu mine imbracata in mireasa =))

Sannda
29.09.2009, 11:49:04
Da, si eu aveam de gand sa fac tot asa, adica sa probez ce vreau eu, si sa imi aleg rochia care imi place mie cel mai mult, dar cand mai mergi si cu altcineva, si iti spune ca nu ii place asta, ca nu ii place aia, si vroiam totusi si parerea lui iubi, nu ma iau eu dupa toate superstitiile astea, daca aude mama si soacra-mea innebunesc alea ca a vazut al meu pozele cu mine imbracata in mireasa =))

Eu m-am dus direct cu prietenul meu sa imi cumpar rochia;)).

dianaruxi
29.09.2009, 11:50:04
eu am fost singura cam de majoritatea datilor, iar cand am fost cu cineva, am fost de acord amandoua asupra a ceea ce ne placea sau nu.

emilinicole
29.09.2009, 11:50:41
Fetelor,trebuie neaparat sa iti asortezi culoarea buchetului de mireasa cu,(virgula) culoarea huselor de pe scaune?:-\
Sala as vrea sa o aranjez pe auriu deschis,pentru ca peretii au culoarea portocalie si incerc sa asortez cat de cat , ca sa nu fie 100 de culori.Insa buchet galben nu prea am vazut sa imi placa.

eu nu cred asta...iti asortezi buchetul cu floare mirelui..atat

dianaruxi
29.09.2009, 11:50:59
nu trebuie sa asortezi buchetul cu husele, cine ti-a zis? Buchetul e de sine statator. La galben merge mov sa stii.

ruxi86
29.09.2009, 11:52:54

nu trebuie neaparat sa asortezi buchetul cu husele ... doar daca vrei tu, si iti face tie placere ... mie una mi-ar placea ca fetele de masa si fusele sa fie albe si funda aia care se leaga pe scaune sa fie tot mov =))
am innebunit de tot fetelor cu mov-ul asta, nu ma luati in seama;))
eu le-as fi facut rosu, pt ca imi place f mult roshul ...
daca peretii au culoarea portocalie, poti sa iti faci buchetul portocaliu, eu am vazut buchete tare mumoase pe portocaliu ... eu asa l-am vrut initial ... am sa caut prin calc niste buchete portocalii poate gasesti ceva sa iti placa.

Biu
29.09.2009, 11:54:10
eu o sa-mi asortez in cel mai bun caz buchetul cu bijuteriile si pantofii, toate colorate ;)). Prima data trebuie sa gasesc bijuteriile #-o

Sannda
29.09.2009, 11:59:54
Mersi miresici de lamuriri.Am sa incep sa caut de acum incolo alte culori de [email protected]};-

ruxi86
29.09.2009, 12:00:24
uite le pun pe toate portocalii care le aveam eu salvate in calculator .. unele nu sunt complet portocalii ... dar sunt dragute spun eu ... poate te ajuta sa te inspiri

dianaruxi
29.09.2009, 12:00:32
eu o sa-mi asortez in cel mai bun caz buchetul cu bijuteriile si pantofii, toate colorate ;)). Prima data trebuie sa gasesc bijuteriile #-o
da asa zic si eu sa asortez buchetul cu pantofii

dianaruxi
29.09.2009, 12:01:20
uite le pun pe toate portocalii care le aveam eu salvate in calculator .. unele nu sunt complet portocalii ... dar sunt dragute spun eu ... poate te ajuta sa te inspiri
sunt chiar superbe toate

ruxi86
29.09.2009, 12:06:47
sunt chiar superbe toate

sper sa inspire pe cineva ... si mie imi plac toate

eu tot asa vreau sa imi asortez pantofiorii cu bijuteriile si cu buchetul, si poate eventual si cu gentuta/sacutul asta in functie de rochita care o sa o am, sa vad ce merge mai bine ... geanta sau sacut ...

dianaruxi
29.09.2009, 12:12:27
sper sa inspire pe cineva ... si mie imi plac toate

eu tot asa vreau sa imi asortez pantofiorii cu bijuteriile si cu buchetul, si poate eventual si cu gentuta/sacutul asta in functie de rochita care o sa o am, sa vad ce merge mai bine ... geanta sau sacut ...
gentuta cred ca o iau alba ca ce-i prea mult strica.

Sannda
29.09.2009, 12:18:41

Sant deosebit de frumoase,in special buchetul 4.Mersi ruxi86>:D<

emilinicole
29.09.2009, 12:23:25
gentuta cred ca o iau alba ca ce-i prea mult strica.

eu nu vreau gentuta nici saculet dala

dianaruxi
29.09.2009, 12:28:58
eu nu vreau gentuta nici saculet dala
eu mi-as lua ceva in genul asta **

andrelutza_2010
29.09.2009, 12:37:43
eu mi-as lua ceva in genul asta****

foarte draguta !

Eu m-am gandit la trandafiri rosii pt mese, dar nu as vrea buchet tot asa ...

:[email protected] dar mai stiu eu ce pitic imi mai vine pe creier pana atunci ... k in fiecare sapt imi vine cate o idee. Macar voi sunteti mai statornice ;;)

Biu
29.09.2009, 12:39:25
eu mi-as lua ceva in genul asta ***
ceva de genul mi-am luat de la accesorize, dar am cam gresit-o cu culoarea :-s. Rochia mea e ivory, chiar champaigne as zice. Dar poseta mi-e cam aurie. Acuma ce sa fac, o iau asa, ca am si broderie aurie la rochie

dianaruxi
29.09.2009, 12:44:20
ceva de genul mi-am luat de la accesorize, dar am cam gresit-o cu culoarea :-s. Rochia mea e ivory, chiar champaigne as zice. Dar poseta mi-e cam aurie. Acuma ce sa fac, o iau asa, ca am si broderie aurie la rochie
nu trebuie neaparat sa fie la fel la fel, nu te stresa.

ruxi86
29.09.2009, 12:46:09
Sant deosebit de frumoase,in special buchetul 4.Mersi ruxi86>:D<

Cu multa placere, Sannda :*

ruxi86
29.09.2009, 12:48:14
eu mi-as lua ceva in genul asta***

e frumoasa foc gentuta ... ti-ai luat-o deja? sau inca in proces de achizitie? :D

dianaruxi
29.09.2009, 12:50:53
e frumoasa foc gentuta ... ti-ai luat-o deja? sau inca in proces de achizitie? :D
nu n-am luat-o
astept sa-mi vina rochia sa vad ce culoare e, ca eu am comandat culoarea Gold da nu prea stiu cum arata in realitate. Dupa pantofi am inceput sa ma uit, dar voalul bijuteriile si geanta mai asteapta.

emilinicole
29.09.2009, 12:55:17
e draguta gentuta , diferita de ce am vazut eu, eu zic sa o iei.
mie nu imi place ideea in sine, pt mine ma refer, si d-asta nu imi iau.

CONT-INCHIS-023
29.09.2009, 13:08:16
as incerca si eu sa-mi fac place cardurile...dar nu stiu de unde sa iau hartie d-aia cartonata alb-diamond lucioasa...:-s

andrelutza_2010
29.09.2009, 13:11:53
as incerca si eu sa-mi fac place cardurile...dar nu stiu de unde sa iau hartie d-aia cartonata alb-diamond lucioasa...:-s

nu aveti depozit Augusta Papier in Constanta?

dianaruxi
29.09.2009, 13:13:42
nu e e doar in cluj, buc, si iasi

andrelutza_2010
29.09.2009, 13:13:55

Gata m-am uitat pe site. Au doar in Buc, Cluj, Iasi si Timisoara ...

andrelutza_2010
29.09.2009, 13:16:35
nu e e doar in cluj, buc, si iasi

n-am apucat sa vad k ai rasp tu .. scuze :-"

Biu
29.09.2009, 13:18:29
astia sunt b2b, sau pot sa ma duc si eu sa cumpar ?

Sannda
29.09.2009, 13:25:55
astia sunt b2b, sau pot sa ma duc si eu sa cumpar ?

Daca reusesti sa cumperi sa imi spui si mie te rog,pentru ca si eu am nevoie pentru fluturasii mei.

CONT-INCHIS-023
29.09.2009, 13:26:50
offf...si imi mai trebuie si hartie autocolanta pt etichete invitatii...

ruxi86
29.09.2009, 13:41:03
offf...si imi mai trebuie si hartie autocolanta pt etichete invitatii...

din asta treb sa gasesti prin librarii ... tin minte de la nunta surorii mele ... ca ea tot de acolo si-a luat hartie autocolanta pt etichetele invitatiei

andrelutza_2010
29.09.2009, 14:25:07
Daca reusesti sa cumperi sa imi spui si mie te rog,pentru ca si eu am nevoie pentru fluturasii mei.

Eu am luat de la Augusta din Iasi, si-ti dau exact cat vrei tu (bine, nu mai putin de o coala - care e cat 9 A4). Presupun ca e la fel peste tot.

dianaruxi
29.09.2009, 14:36:01
fetelor de machiat cine va machiaza v-ati gandit?

ruxi86
29.09.2009, 14:48:02
fetelor de machiat cine va machiaza v-ati gandit?
eu o sa recurg tot la tipa care ma va coafa ... machiaza foarte frumos si mi-a placut ... dar as vrea si aici 1-2 probe sa vedem cum mi-ar sta mai bine ... nici nu stiu daca este posibil asa ... sa faci probe si la machiaj :D

Sannda
29.09.2009, 14:53:31
Cam prin martie ma gandesc sa ma duc sa ma interesez de machiaj,coafor,manichiura...si oare ce o mai fi:-?...cosmetica...
Doamne multe tre sa facem noi fetele.
Baietii doar isi dau cu un pic de gel in freza si sant gata...pe cand noi.8-}

dianaruxi
29.09.2009, 15:06:09
eu am inceput sa trimit cereri de oferte la diferite make-up artists, si preturile variaza intre 70-300 euro, imi vine rau, si mai trebuie sa dai si bani la proba.

Sannda
29.09.2009, 15:13:25
eu am inceput sa trimit cereri de oferte la diferite make-up artists, si preturile variaza intre 70-300 euro, imi vine rau, si mai trebuie sa dai si bani la proba.

:OCattt? Enorm.Doamne cati bani fac astia de pe urma noastra.
Si eu care ma gandeam ca ma costa coafura pana in 100 de lei#-o
Am sa ma duc si eu sa ma interesez de preturi,pentru ca vad ca astia exagereaza rau de tot:-&

dianaruxi
29.09.2009, 15:15:57
:OCattt? Enorm.Doamne cati bani fac astia de pe urma noastra.
Si eu care ma gandeam ca ma costa coafura pana in 100 de lei#-o
Am sa ma duc si eu sa ma interesez de preturi,pentru ca vad ca astia exagereaza rau de tot:-&
da cum aud ca e coafura de mireasa pretul se dubleaza, depinde si unde te duci, dc te duci la un coafor fara renume presupun ca nu te costa mai mult de 100 de lei. plus ca in bucuresti astia exagereaza cu cerintele.

vera_b
29.09.2009, 15:17:52

DianaRuxi, la fel am procedat si eu.Am vb cu Dana Argesan care ia 300 euro pt. machiaj mireasa si 250 pentru proba. Si am mai vb si cu Roxana Dumitru care mi-a placut foarte mult cum machiaza si tariful ei este de 500 lei.Tu cu cine ai vb. si ce preturi ti-au spus?

dianaruxi
29.09.2009, 15:26:38
DianaRuxi, la fel am procedat si eu.Am vb cu Dana Argesan care ia 300 euro pt. machiaj mireasa si 250 pentru proba. Si am mai vb si cu Roxana Dumitru care mi-a placut foarte mult cum machiaza si tariful ei este de 500 lei.Tu cu cine ai vb. si ce preturi ti-au spus?
nu am vb inca cu nimeni am trimis niste mailuri astept raspunsuri, dar mi se pare mult si 500 ron.

Sannda
29.09.2009, 15:34:06

300 de euro un machiaj????:O:O
Muzica am contractat-o cu 235 de euro si asta cere 300 pt un machiaj?
Si 500 de lei mi se pare o suma enorma.In cazul asta prefer sa ma machiez singura.
Sper ca la noi in Cj nu sunt sume atat de mari[-o<

emilinicole
29.09.2009, 15:35:57
nu am vb inca cu nimeni am trimis niste mailuri astept raspunsuri, dar mi se pare mult si 500 ron.

credeti-ma..cumnata mea s-a machiat la salonul unde s-a coafat, e drept, in Slatina, 60 RON makiaj mireasa, ft tare...si eu sunt ft pretentioasa, dar nu exagerez, a tinut dela 8 dim pana la 8 dim...deci..500 ron, 800 ron..300 euro..mie mi se pare ft exagerat..

ce ziceti de genul asta de marturii?
http://www.ciocolaterie.ro/botez.php?idx=5&titlex=TUlOSVRBQkxFVEUgZGUgY2lvY29sYXRhIHBlbnRydSB udW50YQ==

le-a gasit o miresica de mai, din slatina:)

vera_b
29.09.2009, 15:41:33

Sunt de acord cu tine.Mult si 500 lei..si in cazul asta ce facem? Mai cautam, poate gasim pe cineva mai accesibil la pret si care sa faca si minuni ;;) .

andrelutza_2010
29.09.2009, 15:47:32
credeti-ma..cumnata mea s-a machiat la salonul unde s-a coafat, e drept, in Slatina, 60 RON makiaj mireasa, ft tare...si eu sunt ft pretentioasa, dar nu exagerez, a tinut dela 8 dim pana la 8 dim...deci..500 ron, 800 ron..300 euro..mie mi se pare ft exagerat..

ce ziceti de genul asta de marturii?
http://www.ciocolaterie.ro/botez.php?idx=5&titlex=TUlOSVRBQkxFVEUgZGUgY2lvY29sYXRhIHBlbnRydSB udW50YQ==

le-a gasit o miresica de mai, din slatina:)

Interesante.. imi place ideea. Ce pret e pe bucata?

dianaruxi
29.09.2009, 15:52:29
eu o sa recurg tot la tipa care ma va coafa ... machiaza foarte frumos si mi-a placut ... dar as vrea si aici 1-2 probe sa vedem cum mi-ar sta mai bine ... nici nu stiu daca este posibil asa ... sa faci probe si la machiaj :D
da bineinteles ca se face proba si la machiaj.

emilinicole
29.09.2009, 15:53:55
Interesante.. imi place ideea. Ce pret e pe bucata?

0.7, 0.9/1 ron tableta

andrelutza_2010
29.09.2009, 15:57:31
0.7, 0.9/1 ron tableta

e si avantajos ;;). Nu-ti iei?

emilinicole
29.09.2009, 16:37:50
e si avantajos ;;). Nu-ti iei?

ba da:D:D

mi se par ft tari, si dragute
o sa pun si flori in piept, si marturii din tablete dastea personalizate

Cristina_84
29.09.2009, 20:11:56
Eu sunt o norocoasa in ceea ce priveste coafurile...pot sa fac o mie de probe si tot nu ma costa nimic...doar mi le face sora mea:D ,in ceea ce priveste make-up-ul vreau sa gasesc pe cineva dispus/a sa se deplaseze la mine acasa in ziua nuntii,sa nu mai umblu eu pe la saloane daca tot imi face coafura acasa..

angi300
29.09.2009, 20:21:14
buna fetele.
ms sannda de link...

cat despre probe la machiaj si coafor....eram ieri la o agentie de nunta, era o tipa ce o cunoasteam pe acolo (mai avea nevoie de ceva invitatii)...si am intrebat-o cine o coafeaza si a zis ca inca nu s-a programat....la machiaj nici atat...cam am zis de proba....s-a uitat asa speriata....zici ca nu stia ce e.
a..si tipa are nunta peste 2 sapt. =))

si noi aici "stresate" cu 7 luni inainte...;))

simina02
29.09.2009, 22:36:40
Buna Miresici,

Vad ca sunteti foarte active... bravo, bravo, asa mai invatam si noi cate ceva

Multumesc tuturor pentru urarile de bun venit, cat si pentru sfaturi

In cazul in care mai aflati ceva despre Puerto events , poate imi impartasiti si mie impresiile

pup,
simina

Arcee
29.09.2009, 23:10:42
buna fetelor! din pacate observ ca eu sunt din ce in ce mai putin activa pe aici. ce-i drept nu prea am foarte mult timp liber. sa va spun ce am facut duminica...am fost cu o prietena (ea a participat) la TTD organizat de fetele de pe forum.. a fost suuper... aproape 30 de mirese o "armata" de fotografi, crema fotografilor (bucuresti, constanta, craiova). prietena mea a fost singura curajoasa care s-a incumetat sa intre in lacul de la cernica;)) ...am reusit sa vad si cateva poze..ufff poate ii convingem sa mai organizeze si la anul si pt noi... stateam pe margine si ma uitam la ele/ei.. tare as fi vrut si eu :-s

nicoletaa
29.09.2009, 23:26:03
ce harnicute sunteti miresicilor..\:D/ in fiecare seara stau si citesc sa vad care unde a ajuns cu pregatirile...ce repede trece timpul..ufffff si atatea mai sunt de facut...Dar toate se merita pentru CEA MAI FERICITA ZI DIN VIATA NOASTRA!!!!!:* >:D< =;

frooxy
30.09.2009, 00:19:16
buna fetele.
ms sannda de link...

cat despre probe la machiaj si coafor....eram ieri la o agentie de nunta, era o tipa ce o cunoasteam pe acolo (mai avea nevoie de ceva invitatii)...si am intrebat-o cine o coafeaza si a zis ca inca nu s-a programat....la machiaj nici atat...cam am zis de proba....s-a uitat asa speriata....zici ca nu stia ce e.
a..si tipa are nunta peste 2 sapt. =))

si noi aici "stresate" cu 7 luni inainte...;))

Cam asa o sa fiu si eu pt ca vin in tara cu 2 sapt. inainte de nunta .... si din pacate nu o sa pot face proba la nimic cu pre mult timp inainte. Ma las pe mana alor mei parinti cu programarile si cu alesul coafezei .... sper sa nu am prea mari surprize in ziua nuntii :-s

frooxy
30.09.2009, 00:22:23
buna fetelor! din pacate observ ca eu sunt din ce in ce mai putin activa pe aici. ce-i drept nu prea am foarte mult timp liber. sa va spun ce am facut duminica...am fost cu o prietena (ea a participat) la TTD organizat de fetele de pe forum.. a fost suuper... aproape 30 de mirese o "armata" de fotografi, crema fotografilor (bucuresti, constanta, craiova). prietena mea a fost singura curajoasa care s-a incumetat sa intre in lacul de la cernica;)) ...am reusit sa vad si cateva poze..ufff poate ii convingem sa mai organizeze si la anul si pt noi... stateam pe margine si ma uitam la ele/ei.. tare as fi vrut si eu :-s

sunt poze postate pe undeva ? vreau sa vad si eu :D

ruxi86
30.09.2009, 08:01:42
(:| neata miresicile mele ... va astept la o cana de ~o)

andrelutza_2010
30.09.2009, 08:03:10
(:| neata miresicile mele ... va astept la o cana de ~o)

Neata Ruxi ! :*

~o) te insotesc.

O zi frumoasa tuturor !

ruxi86
30.09.2009, 08:04:30
probabil veti observa o schimbare la avatarul meu ... m-am decis ieri dupa lungi dezbateri ... ca revin ca prima mea mare iubire ;)) ... monalisa royale ... pe care abia o astept, am gasit-o si la un pret fff bun pe net ... incepe sa imi surada norocul asa incet incet <:-P

ruxi86
30.09.2009, 08:05:45
Neata Ruxi ! :*

~o) te insotesc.

O zi frumoasa tuturor !

Neata Andre :*

Ce matinale suntem ;))

frooxy
30.09.2009, 08:09:19
Neata Andre :*

Ce matinale suntem ;))

Neata fetelor ... tocmai iti admiram rochita de la avatar :)

andrelutza_2010
30.09.2009, 08:19:00

Neata neata !

Draguta rochita ruxi. N-ai o poza mai mare ? sau lasa.. o gasesc eu pe net :-B.

andrelutza_2010
30.09.2009, 08:20:50
Neata neata !

Draguta rochita ruxi. N-ai o poza mai mare ? sau lasa.. o gasesc eu pe net :-B.

Draguta e putin spus ... e superbaa ! cu cat ai gasit-o ? =P~

ruxi86
30.09.2009, 08:33:02

Neata frooxy :* ... si iti place? ;;)

ruxi86
30.09.2009, 08:35:14
Draguta e putin spus ... e superbaa ! cu cat ai gasit-o ? =P~

am o poza mai mare salvata pe calc de acasa ... acum sunt la scarbici :D
dar o gasesti pe maggie sottero ... se numeste monalisa royale.
am gasit-o pe landy cu 165 euro :D ... eu zic ca se merita ... si asa ma cam bate gandul sa fac comanda online pt rochita ... la banii astia eu zic ca este super OK, si asa saraca dupa aia va sta in dulap :-s

frooxy
30.09.2009, 08:36:01
Neata frooxy :* ... si iti place? ;;)

E superbaaaaa .. e in genul la a mea numai ca Monalisa are mai multa broderie / cristale

Ai comandat-o deja?

frooxy
30.09.2009, 08:38:12
am gasit-o pe landy cu 165 euro :D ... eu zic ca se merita ... si asa ma cam bate gandul sa fac comanda online pt rochita ... la banii astia eu zic ca este super OK, si asa saraca dupa aia va sta in dulap :-s

s-ar putea sa nu iasa chiar la fel ca in poza daca e de pe landy . Dar la ce pret are merita sa risti :suuuper: :suuuper:

ruxi86
30.09.2009, 08:46:09
s-ar putea sa nu iasa chiar la fel ca in poza daca e de pe landy . Dar la ce pret are merita sa risti :suuuper: :suuuper:

nu am comandat-o inca, e putintel cam devreme pt comanda, mai ales ca eu sunt in proces de slabire acum ;)) as mai astepta ... am vazut si pareri pro si pareri contra despre landy ... tu tot de acolo ti-ai comandat-o si nu a iesit asa cum arata in poza? stii alt site unde pot comanda unde imi pot face rochita ?
ma astept oricum sa nu iasa la fel ca in poza, e si normal, o sa fie o copie ... dar as vrea totusi sa semene cu monalisa mea ... ar merita totusi sa incerc mai ales la pretul asta ... asa dau 30-40 de mil sau cat o fi din magazin de la noi, si tot se va alege praful de ea ;))

frooxy
30.09.2009, 08:53:22
nu am comandat-o inca, e putintel cam devreme pt comanda, mai ales ca eu sunt in proces de slabire acum ;)) as mai astepta ... am vazut si pareri pro si pareri contra despre landy ... tu tot de acolo ti-ai comandat-o si nu a iesit asa cum arata in poza? stii alt site unde pot comanda unde imi pot face rochita ?
ma astept oricum sa nu iasa la fel ca in poza, e si normal, o sa fie o copie ... dar as vrea totusi sa semene cu monalisa mea ... ar merita totusi sa incerc mai ales la pretul asta ... asa dau 30-40 de mil sau cat o fi din magazin de la noi, si tot se va alege praful de ea ;))

Eu nu mi-am comandat de acolo .... dar am o prietena care si-a luat-o de pe landy. Ea a fost foarte multumita, dar daca te uiti la original si la rochia ei se vede ca e un pic altfel (ex. are mai putine pietricele pe corset ) -
Am pus niste poze aici sa vezi originalul si rochia ei
http://picasaweb.google.ca/roxana.fainus/PregatiriNunta#

ruxi86
30.09.2009, 09:02:02
Eu nu mi-am comandat de acolo .... dar am o prietena care si-a luat-o de pe landy. Ea a fost foarte multumita, dar daca te uiti la original si la rochia ei se vede ca e un pic altfel (ex. are mai putine pietricele pe corset ) -
Am pus niste poze aici sa vezi originalul si rochia ei
http://picasaweb.google.ca/roxana.fainus/PregatiriNunta#

Alte diferente intre original si rochita prietenei tale in afara de pietricele nu prea observ, este chiar reusita, mie chiar imi place ce a iesit din mana lor ... de calitatea materialelor ce stii? sunt bune materialele din care e facuta rochita?

frooxy
30.09.2009, 09:07:50
Alte diferente intre original si rochita prietenei tale in afara de pietricele nu prea observ, este chiar reusita, mie chiar imi place ce a iesit din mana lor ... de calitatea materialelor ce stii? sunt bune materialele din care e facuta rochita?

Nu stiu prea multe de materiale ... doar pot sa spun ca nu am auzit nimic de rau :) Atata timp cat arata bine si se aseaza bine pe tine cred ca nu conteaza asa mult ce folosesc .... oricum rochita o purtam decat odata

Va pup fetelor ... spor la miresit ca eu fug la somn -e 2 noaptea pe la mine :D

dianaruxi
30.09.2009, 09:08:09
neata fetelor vad ca vb de landy, ruxi dc vrei poti sa vezi cum arata copii dupa rochia ta facute de ei, trimite-le un mail si zi-le ca vrei sa vezi cum arata rochia aia facuta de ei, in engleza, si o sa vezi ca raspund destul de prompt, si eu am incercat.
si sunt sigura ca pe monalisa au mai facut-o a fost ff la moda anu asta.

ruxi86
30.09.2009, 09:21:48
Nu stiu prea multe de materiale ... doar pot sa spun ca nu am auzit nimic de rau :) Atata timp cat arata bine si se aseaza bine pe tine cred ca nu conteaza asa mult ce folosesc .... oricum rochita o purtam decat odata

Ms mult de info :*
Somn usor scumpa, pupici!

dianaruxi
30.09.2009, 09:22:31

noapte buna frooxy.

ruxi86
30.09.2009, 09:24:32
neata fetelor vad ca vb de landy, ruxi dc vrei poti sa vezi cum arata copii dupa rochia ta facute de ei, trimite-le un mail si zi-le ca vrei sa vezi cum arata rochia aia facuta de ei, in engleza, si o sa vezi ca raspund destul de prompt, si eu am incercat.
si sunt sigura ca pe monalisa au mai facut-o a fost ff la moda anu asta.

neata ruxi :*
ms mult, asa am sa fac, le scriu chiar acum un mail sa vad ce si cum ... aseara am tot incercat eu sa deslusesc ceva pe site-ul ala al lor cu copii si nu am inteles nimic.
aseara am luat la puricat topicul pt comenzi online, pt am de gand sa fac comanda online pt rochita de miresica, si e si fff posibil sa fac la fel in cazul celei de cununie civila ... asta in caz ca nu gasesc ceva sa imi placa prin oras.

dianaruxi
30.09.2009, 09:29:44
neata ruxi :*
ms mult, asa am sa fac, le scriu chiar acum un mail sa vad ce si cum ... aseara am tot incercat eu sa deslusesc ceva pe site-ul ala al lor cu copii si nu am inteles nimic.
aseara am luat la puricat topicul pt comenzi online, pt am de gand sa fac comanda online pt rochita de miresica, si e si fff posibil sa fac la fel in cazul celei de cununie civila ... asta in caz ca nu gasesc ceva sa imi placa prin oras.
si eu ma gandeam la rochite pt domnisoarele de onoare, dar cum nu reusesc sa le conving sa poarte toate aceeasi culoare, m-am enervat si sa-si cumpere singure.

ruxi86
30.09.2009, 09:39:09
si eu ma gandeam la rochite pt domnisoarele de onoare, dar cum nu reusesc sa le conving sa poarte toate aceeasi culoare, m-am enervat si sa-si cumpere singure.

m-am uitat si eu la rochitele pt domnisoarele de onoare ... insa eu le-am spus ca nu vreau neaparat sa aiba aceeasi rochita, aceeasi culoare, model ... sa faca cum doresc ele cel mai bine ... nu vreau sa le oblig sa imbrace acelasi model sau aceeasi culoare ... tot ce le-am cerut e sa nu aleaga culoarea roz ;)) ... I have pink :D
am sa le pun doar floricele din alea la mana ... nu mai stiu cum se numesc .. cumva cocarde :-\ sa nu zic vreo prostie :D

dianaruxi
30.09.2009, 09:45:10
m-am uitat si eu la rochitele pt domnisoarele de onoare ... insa eu le-am spus ca nu vreau neaparat sa aiba aceeasi rochita, aceeasi culoare, model ... sa faca cum doresc ele cel mai bine ... nu vreau sa le oblig sa imbrace acelasi model sau aceeasi culoare ... tot ce le-am cerut e sa nu aleaga culoarea roz ;)) ... I have pink :D
am sa le pun doar floricele din alea la mana ... nu mai stiu cum se numesc .. cumva cocarde :-\ sa nu zic vreo prostie :D
sunt bratari de domnisoare, nu stiu exact cum le zice. eu n-am nevoie sa le zic sa nu se imbrace in roz ca nu le place rozul, nici lor.

CONT-INCHIS-023
30.09.2009, 09:58:08

cum165?nu inteleg

ruxi86
30.09.2009, 10:04:36
sunt bratari de domnisoare, nu stiu exact cum le zice. eu n-am nevoie sa le zic sa nu se imbrace in roz ca nu le place rozul, nici lor.

ai scapat atunci ;))

tocmai le-am trimis celor de la landy un ditamai mail-ul ... asteptam raspuns acum :D

ruxi86
30.09.2009, 10:07:24
cum165?nu inteleg

adica ei fac modelul respectiv care il vreau eu ... monalisa royale ... cu 165 de euro :D
nu este originalul ... este o copie a rochiei respective.

dianaruxi
30.09.2009, 10:13:21
adica ei fac modelul respectiv care il vreau eu ... monalisa royale ... cu 165 de euro :D
nu este originalul ... este o copie a rochiei respective.
vezi ca e o tipa pe topicul maggie sottero care a avut rochia asta.

ruxi86
30.09.2009, 10:14:34
ai scapat atunci ;))

tocmai le-am trimis celor de la landy un ditamai mail-ul ... asteptam raspuns acum :D

o sa imi raspunda la mail abia dupa 4 oct., pt ca au liber 4 zile de ziua nationala a Chinei :(( ... deci mai asteptam ... probabil sapt viitoare voi avea un raspuns de la ei.

dianaruxi
30.09.2009, 10:16:42
o sa imi raspunda la mail abia dupa 4 oct., pt ca au liber 4 zile de ziua nationala a Chinei :(( ... deci mai asteptam ... probabil sapt viitoare voi avea un raspuns de la ei.

http://www.youtube.com/watch?v=SsnLPQ4Ns5g&feature=related uite aici e tipa aia.

ruxi86
30.09.2009, 10:34:54
http://www.youtube.com/watch?v=SsnLPQ4Ns5g&feature=related uite aici e tipa aia.

e fff mumoasa rochitica ... e superba foc :D
treb sa merg la proba urgent sa vad cum imi vine ;-)

dianaruxi
30.09.2009, 10:40:53
e fff mumoasa rochitica ... e superba foc :D
treb sa merg la proba urgent sa vad cum imi vine ;-)
ai intrebat dc o au la proba?

Biu
30.09.2009, 10:40:53
Ruxi, uita-te pe landybridal.cn :> este site-ul lor in chineza, unde vezi direct cum arata rochiile facute de ei. Intre modelul pe care il copiaza si modelul facut de ei difera literele de la inceput, cifrele raman aceleasi.

ruxi86
30.09.2009, 10:59:13
ai intrebat dc o au la proba?

n-am intrebat inca, ca nu am sunat la ei ... dar sper sa o aiba mai ales ca am vazut-o pe site-ul MB, sper sa nu imi faca vreo surpriza neplacuta si sa nu o aiba.

ruxi86
30.09.2009, 11:01:08
Ruxi, uita-te pe landybridal.cn :> este site-ul lor in chineza, unde vezi direct cum arata rochiile facute de ei. Intre modelul pe care il copiaza si modelul facut de ei difera literele de la inceput, cifrele raman aceleasi.

Biu, asta tot incerc, dar nu stiu de ce nu prea ma descurc cu site-ul asta, ba mi se blocheaza browser-ul ... uoff ... hai k mai incerc ... si asa nu mai stiu ce nr avea modelul meu pe .com .. mi l-am salvat acasa pe calc si desteapta de mine a uitat sa il trimita si pe mail ca sa il pot accesa si de la serv :-<

goiaamada
30.09.2009, 11:09:32
nu cred ca o sa ma duc decat la o proba, ma voi duce la mai multe decat dc nu-mi place ce-mi face la prima proba

mda! faza e ca mie mi-a placut mult ce mi-a facut...adica chiar nu ma mai dezlipeam de oglinda in ziua respectiva si toata lumea wow wow...din astea! acum mi se pare ca mi-am facut proba prea devreme :D ...desi fata mi-a zis ca ar trebui sa facem proba macar cu o luna inainte de nunta..ca sa isi mai aduca si ea aminte ce mi-a facut!:-p ...va dati seama pana in mai cate fete o avea de facut!:-B ...oricum o sa am niste evenimente prin martie si o sa o mai chem sa ma machieze! B-)

dianaruxi
30.09.2009, 11:13:11
mda! faza e ca mie mi-a placut mult ce mi-a facut...adica chiar nu ma mai dezlipeam de oglinda in ziua respectiva si toata lumea wow wow...din astea! acum mi se pare ca mi-am facut proba prea devreme :D ...desi fata mi-a zis ca ar trebui sa facem proba macar cu o luna inainte de nunta..ca sa isi mai aduca si ea aminte ce mi-a facut!:-p ...va dati seama pana in mai cate fete o avea de facut!:-B ...oricum o sa am niste evenimente prin martie si o sa o mai chem sa ma machieze! B-)
am primit o oferta de la o tipa pe nume mirela ecobici 250 ron , machiajul plus proba si vine pt ambele la tine acasa, pe raza bucurestiului, mi s-a parut ok pretul.

ruxi86
30.09.2009, 11:16:23

Biu, ma poti ajuta tu te rog ... nu stiu ce tot are dar chiar nu merge ... nr modelului pe landybridal.com este HS5024 ... poti tu te rog sa te uiti pe .cn si sa imi trimiti un link? scuze ca te stresez cu asta, dar la mine nu merge, imi tot da eroare linkul, nu se incarca complet, si nu mai am rabdare pana imi raspund ei sapt viitoare.

andrelutza_2010
30.09.2009, 11:17:45

corsaje cred ... mie mi-ar fi placut sa aiba domnisoarele rochii de acceasi culoare .. au promis k isi dau silinta o:-).

Somn usor frooxy ;;).

dianaruxi
30.09.2009, 11:20:47
corsaje cred ... mie mi-ar fi placut sa aiba domnisoarele rochii de acceasi culoare .. au promis k isi dau silinta o:-).

Somn usor frooxy ;;).
ale mele sunt niste donsoare ff incapatanate care nu fac decat ce vor ele, una vrea sa se imbrace in rosu una in negru si nu vor sa se puna de acord la o culoare asa ca eu am zis ca sa faca ce or vrea numa sa vina.

andrelutza_2010
30.09.2009, 11:33:02
ale mele sunt niste donsoare ff incapatanate care nu fac decat ce vor ele, una vrea sa se imbrace in rosu una in negru si nu vor sa se puna de acord la o culoare asa ca eu am zis ca sa faca ce or vrea numa sa vina.

>:)>:) ce mai conteaza acum culoarea rochitelor, conteaza sa-si indeplineasca taskul. Adica sa faca atmosfera <:-P<:-P<:-P. Ca asa.. degeaba au rochite frumoase si la fel, daca stau numai pe scaun si nu le vede nimeni o:-).

Deeeeci, pe langa miri, don'soarele trebuie sa fie pe ringul de dans mai mereu ;;).

dianaruxi
30.09.2009, 11:36:28
>:)>:) ce mai conteaza acum culoarea rochitelor, conteaza sa-si indeplineasca taskul. Adica sa faca atmosfera <:-P<:-P<:-P. Ca asa.. degeaba au rochite frumoase si la fel, daca stau numai pe scaun si nu le vede nimeni o:-).

Deeeeci, pe langa miri, don'soarele trebuie sa fie pe ringul de dans mai mereu ;;).
da si sa puna cocarde si sa tina lumanarile

redfoxxy
30.09.2009, 11:40:33
Si eu ma casatoresc in mai :)
Eu am nimerit de Sf Constantin si Elena.
Habar nu aveam de sarbatoarea asta cand am ales data :)
Oricum am gasit undeva pe net, o idee, cum ca ar fi ok sa te casatoresti atunci, fiindca cei doi sfinti sunt ctitori de familie.
Oricum, eu nu cred in superstitii de astea.

Multa fericire va doresc!

beanna
30.09.2009, 11:47:07
In 21 mai nu e vineri? Se fac nunti vinerea?

ruxi86
30.09.2009, 11:47:28
Oricum am gasit undeva pe net, o idee, cum ca ar fi ok sa te casatoresti atunci, fiindca cei doi sfinti sunt ctitori de familie.

bine ai venit printre noi!
multa fericire si tie, si sa iasa totul asa cum iti doresti!

spor la miresit!;))

dianaruxi
30.09.2009, 11:49:45

buna bine ai venit.

Sannda
30.09.2009, 11:51:50

Bine ai venit.>:D<
Tu faci nunta de noapte? 21 mai este intr-o vineri.

Biu
30.09.2009, 11:58:28
Biu, ma poti ajuta tu te rog ... nu stiu ce tot are dar chiar nu merge ... nr modelului pe landybridal.com este HS5024 ... poti tu te rog sa te uiti pe .cn si sa imi trimiti un link? scuze ca te stresez cu asta, dar la mine nu merge, imi tot da eroare linkul, nu se incarca complet, si nu mai am rabdare pana imi raspund ei sapt viitoare.
Vai de mine ce au evoluat chinejii de la landy. Acum au si in elgleza siteul asta. Dar vad ca nu mai au toate rochiile facute de ei aici ( de ex eu nu o mai gasesc pe a mea, ca si eu mi-am comandat de la ei). Am impresia ca au lasat numai modelele cele mai cerute, sau nu stiu...
In orice caz nu mi-o gaseste pe a ta, desi e un model popular din cate stiu si 100% l-au mai facut. Ce parere ai despre a cumpara o rochie originala la mana a doua ? Stiu ca multora nu le place, dar e o diferenta intre modelul original si copie, oricat de buna ar fi copia.

Sannda
30.09.2009, 12:06:03
Ce bine ma simt eu ca am scapat de stresul ''alergatului'' dupa rochita.;))

Biu
30.09.2009, 12:10:11
Vai de mine ce au evoluat chinejii de la landy. Acum au si in elgleza siteul asta. Dar vad ca nu mai au toate rochiile facute de ei aici ( de ex eu nu o mai gasesc pe a mea, ca si eu mi-am comandat de la ei). Am impresia ca au lasat numai modelele cele mai cerute, sau nu stiu...
In orice caz nu mi-o gaseste pe a ta, desi e un model popular din cate stiu si 100% l-au mai facut. Ce parere ai despre a cumpara o rochie originala la mana a doua ? Stiu ca multora nu le place, dar e o diferenta intre modelul original si copie, oricat de buna ar fi copia.
Trebuie sa rectific. Site-ul la care ma refeream este landybridal.com.cn, asta tot in chineza e :-".
Uite daca vrei sa vezi rochia care mi-am comandat-o eu si cum e in realitate
http://www.miresici.ro/showpost.php?p=2207382&postcount=4365
al doilea link, de pe landy.com.cn nu mai merge, dovada ca au modificat site-ul

beanna
30.09.2009, 12:15:56
Eu sunt de parere ca mai bine ai o rochie originala decat o copie, deoarece eu n-as avea incredere s-o comand de pe net...mai ales rochia de mireasa. Mai bine caut peste tot sa pot sa probez:-s sunt foooooooooarte nehotarata

ruxi86
30.09.2009, 12:25:19
Trebuie sa rectific. Site-ul la care ma refeream este landybridal.com.cn, asta tot in chineza e :-".

Exista unele diferente intre original si copie, mai ales la corset am observat eu ... dar mie imi place si ce au facut ei.
Sunt constienta de faptul ca originalul si copia nu vor fi la fel, este f clar, dar ma gandesc ca rochia aia nu o sa o port decat o singura data, si de ce sa dau pe ea 1000 de euro cand pot da doar 100?
Rochita chiar e super asa cum au facut-o chinezii chiar daca nu este la fel ca originalul.

Sannda
30.09.2009, 12:26:55

Uauuuu!!!! Ce trena lunga are.Foarte frumoasa.Sa o porti sanatoasa.
Bine ca te-am vazut in poza ca acuma o sa te recunosc la cununia civila;))
Si rochita mea are trena,insa eu vreau sa mai imi tai din ea,ca nu prea vreau sa mi-o calce nimeni in picioare si mai ales ''sa fac curatenie'' pe unde trec.:D

ruxi86
30.09.2009, 12:27:32

Nu e o idee rea nici partea cu ... cumpararea unei rochite la mana a 2-a ... depinde bineinteles si de pret ... pt mine joaca un rol f important si banutii ... mai ales ca noi incercam sa facem ceva frumos cu banutii care ii avem noi la dispozitie fara ajutorul nimanui ... si nu prea imi vine sa arunc o suma f mare pe o rochie care nu o voi purta decat 1 zi.
Stii pe cineva care vinde rochita asta care o vreau eu? M-ar tenta sa ii arunc 1-2 intrebari ...

ruxi86
30.09.2009, 12:30:20
Uauuuu!!!! Ce trena lunga are.Foarte frumoasa.Sa o porti sanatoasa.
Bine ca te-am vazut in poza ca acuma o sa te recunosc la cununia civila;))
Si rochita mea are trena,insa eu vreau sa mai imi tai din ea,ca nu prea vreau sa mi-o calce nimeni in picioare si mai ales ''sa fac curatenie'' pe unde trec.:D

Apropo de trena, Biu ... ii faci un sistem de prindere ceva ca este f lunga trena? Tot o trena lunga imi doresc si eu ... iar Monalisa are o trena superba :D Ma tot gandesc ce sistem de prindere ar merge la rochita, pt ca vorba Sandei nu vreau sa mi-o calce nimeni in picioare sau sa fac curatenie pe jos.

beanna
30.09.2009, 12:32:39
E chiar frumoasa rochia, sa o porti sanatoasa. Intrebarea mea este daca are ceva sistem de prindere a trenei

Biu
30.09.2009, 12:57:15
Nu e o idee rea nici partea cu ... cumpararea unei rochite la mana a 2-a ... depinde bineinteles si de pret ... pt mine joaca un rol f important si banutii ... mai ales ca noi incercam sa facem ceva frumos cu banutii care ii avem noi la dispozitie fara ajutorul nimanui ... si nu prea imi vine sa arunc o suma f mare pe o rochie care nu o voi purta decat 1 zi.
Stii pe cineva care vinde rochita asta care o vreau eu? M-ar tenta sa ii arunc 1-2 intrebari ...
Eu am tot scris pe topicul de comandati rochia online. Mi-am comandat rochia asta de la landy, dar nu ma sint "eu" in ea. Nu ma resprezinta asa cum credeam. E incomoda. Asa ca m-am hotarat sa o port la un trash the dress sau ceva, mai vad, sau poate o vand. Intre timp mi-am intalnit rochia "the one". Este de la Ersa Atelier. Eu nu imi permiteam sa dau 2300 Euro, cat costa la ea la atelier, dar am gasit-o la mana a doua cu 1400 de lei. A fost dragoste la prima proba ;)). La nunta am sa ma imbrac cu Ersa. De aceea iti sugeram o rochie originala la mana a doua. Dupa parerea mea este o optiune mai buna. Si mi se pare ca miresica Stafida vinde Monalisa Royale, trage o privire.
Ia sa va arat si rochia Ersa

Biu
30.09.2009, 12:58:13
E chiar frumoasa rochia, sa o porti sanatoasa. Intrebarea mea este daca are ceva sistem de prindere a trenei
Daca as fi ales sa o port, i-as fi facut sistem de prindere in 7 puncte, pentru ca trena e grea.
Momentan nu am facut nimic, tocmai pt ca nu stiu ce voi face cu ea :>

Sannda
30.09.2009, 13:00:47
Eu am tot scris pe topicul de comandati rochia online. Mi-am comandat rochia asta de la landy, dar nu ma sint "eu" in ea. Nu ma resprezinta asa cum credeam. E incomoda. Asa ca m-am hotarat sa o port la un trash the dress sau ceva, mai vad, sau poate o vand. Intre timp mi-am intalnit rochia "the one". Este de la Ersa Atelier. Eu nu imi permiteam sa dau 2300 Euro, cat costa la ea la atelier, dar am gasit-o la mana a doua cu 1400 de lei. A fost dragoste la prima proba ;)). La nunta am sa ma imbrac cu Ersa. De aceea iti sugeram o rochie originala la mana a doua. Dupa parerea mea este o optiune mai buna. Si mi se pare ca miresica Stafida vinde Monalisa Royale, trage o privire.

Superba rochita :x

dianaruxi
30.09.2009, 13:26:33
uite ruxi miresica asta vinde monalysa royale
http://www.miresici.ro/showthread.php?t=22809&highlight=vand+rochie+monalisa+royale

beanna
30.09.2009, 13:30:07
E foarte sexy rochita Ersa, te cred ca ai preferat-o celeilalte

ruxi86
30.09.2009, 13:36:00

Uauuuuu ... e superba Ersa ... foarte sexy!
Am gasit intre timp si poze cu copia dupa Monalisa ... m-a ajutat miresica raluca_m de pe maggie sottero .... seamana asa cat de cat copia cu originalul ... eu zic ca se merita ... trebuie sa risc sa vad ce iese.
va postez si voua linkul cu originalul si copia care mi le-a dat raluca:

http://www.miresici.ro/showpost.php?...postcount=1786 (http://www.miresici.ro/showpost.php?p=1234192&postcount=1786)

ce parere aveti?

dianaruxi
30.09.2009, 13:38:17
Uauuuuu ... e superba Ersa ... foarte sexy!
Am gasit intre timp si poze cu copia dupa Monalisa ... m-a ajutat miresica raluca_m de pe maggie sottero .... seamana asa cat de cat copia cu originalul ... eu zic ca se merita ... trebuie sa risc sa vad ce iese.
va postez si voua linkul cu originalul si copia care mi le-a dat raluca:

http://www.miresici.ro/showpost.php?...postcount=1786 (http://www.miresici.ro/showpost.php?p=1234192&postcount=1786)

ce parere aveti?
e ok, dar nu prea seamana cu monalisa.

ruxi86
30.09.2009, 13:46:22
uite ruxi miresica asta vinde monalysa royale
http://www.miresici.ro/showthread.php?t=22809&highlight=vand+rochie+monalisa+royale

multumesc mult, ruxi ... chiar acum i-am dat mesaj, sa vad ce si cum ... mai ales ca a mai lasat si la pret.

ruxi86
30.09.2009, 13:48:49
e ok, dar nu prea seamana cu monalisa.

mda ... nu prea ... dupa ce am mai studiat-o si eu ... corsetul, fusta, nici spatele ... uofff
e frumos ce au facut ei ... dar nu prea seamana :-<

dianaruxi
30.09.2009, 13:50:22
multumesc mult, ruxi ... chiar acum i-am dat mesaj, sa vad ce si cum ... mai ales ca a mai lasat si la pret.
nu scrie ce marime e, dar nici nu m-am uitat atenta.

dianaruxi
30.09.2009, 13:52:20
da-i pm mai bine, ca o anunta pe mail.

ruxi86
30.09.2009, 13:55:56
da-i pm mai bine, ca o anunta pe mail.

i-am dat si PM, dar i-am scris si pe forum ... poate poate am bafta si raspunde :)

Biu
30.09.2009, 14:08:44
Superba rochita :x
Da, my love.... :x:x:x As proba-o in fiecare zi ;)), dar nu prea pot, ca am plasat-o strategic sa o gaseasca al meu o:-)

dianaruxi
30.09.2009, 14:09:38
i-am dat si PM, dar i-am scris si pe forum ... poate poate am bafta si raspunde :)
eu iti tin pumnii.

ruxi86
30.09.2009, 14:17:42
eu iti tin pumnii.

multumesc mult, desi nu prea cred ca am sanse ... m-am tot uitat pe acolo pe bazar ... si rochitele ori sunt marimi 36-38 ori peste 48 ... eu am nevoie de 42 ... iar ce am gasit la 42 nu mi-a placut :-<
cred ca tot la copie o sa recurg :-s

dianaruxi
30.09.2009, 14:20:31
multumesc mult, desi nu prea cred ca am sanse ... m-am tot uitat pe acolo pe bazar ... si rochitele ori sunt marimi 36-38 ori peste 48 ... eu am nevoie de 42 ... iar ce am gasit la 42 nu mi-a placut :-<
cred ca tot la copie o sa recurg :-s
poate poate rochita de la bazar e chiar 42, iti tin totusi pumnii. poate e pt tine, te asteapta.

ruxi86
30.09.2009, 14:26:12
poate poate rochita de la bazar e chiar 42, iti tin totusi pumnii. poate e pt tine, te asteapta.

saru-mana mult pt optimism :*
sa dea domnu' sa ai gura aurita ;))

CONT-INCHIS-023
30.09.2009, 14:39:34

uau...fffff tare...spune-mi si mie cum ai procedat? cat a durat?!
mss :*

Biu
30.09.2009, 14:50:30
uau...fffff tare...spune-mi si mie cum ai procedat? cat a durat?!
mss :*
mi-am comandat-o de pe landybridal.com. Sunt chineji care reproduc modele populare de rochii de mireasa. Sa fii atenta ca pe site sunt pozele cu modele originale, nu cu produsul finit, care il vei primi tu. Rochia mea a costat 175 E plus parca 35 sau 40E trasportul prin dhl. Mi-a ajuns in 2 luni, exact cat imi spusesera ei ca dureaza.

CONT-INCHIS-023
30.09.2009, 17:40:07
ia uitati ce martutii mi-am gasit!!! in ton cu ce am eu..adica eu am colivie de dar..nu acsutza si uitati marturiile: