PDA

Versiunea completa : Pregatirile miresicilor de mai 2010

Pagini : 1 2 3 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40

andrelutza_2010
05.10.2009, 12:54:44
sincer, si eu as fi dat 3000 euro daca-mi permiteam, pentru ca fotografii si cameramanul ei sunt cu o clasa mai sus decat ai mei.
eu dau 3000, dar lei, ca asta mi-e bugetul

3000 de lei nu mi se pare un pret foarte mic, dimpotriva. Si ei muncesc, si noi muncim...

CONT-INCHIS-023
05.10.2009, 13:06:22
[quote=emilinicole;2449007]ea zicea de ron..
tu kiar 3000 de euro dai?ca vad ca nu face nimik in plus fata de cei la max 1000 euro..nu-i cam mult?oricum eu nu prea ma pricep la dastea dar parca e mult..[/quote

sunt cei mai buni...nu ma dau banii afara din casa...dar chiar nu ma risc pt nimik in lume...si formatia tot cam atat ma costa...cei mai buni de la noi( machidoni)

Biu
05.10.2009, 13:13:06
3000 de lei nu mi se pare un pret foarte mic, dimpotriva. Si ei muncesc, si noi muncim...
andre, nu am zis ca e pret mic. Cand am inceput sa ma interesez de foto-video am ramas putin asa :-SS , cand auzeam preturile.
Dar i-am ales pe cei care consider ca isi merita acesti bani, am considerat corect raportul calitate-pret.
Ca nu-i vorba,sunt si mai ieftini ( 1500 de lei foto si video ), sunt si mai scumpi ( vezi 3000 euro.. )

CONT-INCHIS-023
05.10.2009, 13:23:23
fetelor..mie nu mi-a raspuns nimeni pe landy!?....de ce oare?! am trimis 2 mail-uri...

dianaruxi
05.10.2009, 13:28:06
fetelor..mie nu mi-a raspuns nimeni pe landy!?....de ce oare?! am trimis 2 mail-uri...
pai parca zisese ruxi ca e ssarbatoare mare la ei si sunt liberi, deci rabdare, ca ei raspund la mailuri, si eu am scris odata.

dianaruxi
05.10.2009, 13:31:33
ruxi ti-a rasp tipa care vindea monalisa royale?

ruxi86
05.10.2009, 13:34:04

nici mie nu mi-au raspuns cei de la landy ... dar mai ai ceva rabdare, or sa raspunda ei stai fara grija.

ruxi86
05.10.2009, 13:37:16
ruxi ti-a rasp tipa care vindea monalisa royale?

da, mi-a raspuns abia astazi ... ca tipa e in america si nu isi verifica asa des adresa de mail ... mi-a spus ca mai este de vanzare, nu a vandut inca rochita, am intrebat-o de unde este ca sa stiu daca pot vedea rochita, sa o probez ... am inteles ca ea a lasat rochita aici in RO la parintii ei ... problema e ca zice ca are 1,63 inaltime, iar eu 1,67 ... sa vedem acum cum vine rochita si sper sa fie din bucuresti :D
oricum sapt asta vreau sa sun si la magic bride sa fac programare la ei si sa vad daca au rochitele care vroiam sa le probez.

dianaruxi
05.10.2009, 13:39:12
da, mi-a raspuns abia astazi ... ca tipa e in america si nu isi verifica asa des adresa de mail ... mi-a spus ca mai este de vanzare, nu a vandut inca rochita, am intrebat-o de unde este ca sa stiu daca pot vedea rochita, sa o probez ... am inteles ca ea a lasat rochita aici in RO la parintii ei ... problema e ca zice ca are 1,63 inaltime, iar eu 1,67 ... sa vedem acum cum vine rochita si sper sa fie din bucuresti :D
oricum sapt asta vreau sa sun si la magic bride sa fac programare la ei si sa vad daca au rochitele care vroiam sa le probez.
si masura nu ti-a spus care e?

Biu
05.10.2009, 13:45:29
poti sa iti iei crinolina cu un singur cerc, si va fi mai lunga :>

ruxi86
05.10.2009, 13:57:18
si masura nu ti-a spus care e?

nu, astept raspunsul ei .. ii scrisesem asta si in PM-ul initial, si i-am mai scris odata acum ... si astept sa imi raspunda, deocamdata nimic.

ruxi86
05.10.2009, 13:59:01
poti sa iti iei crinolina cu un singur cerc, si va fi mai lunga :>

da? i-auzi ... pe asta nu o stiam :D

numai ca eu incercam sa evit cat mai mult crinolina, dar imi spunea si miresica de la nunta la care am fost sambata ca e foarte bine cu crinolina, mergi mai usor si nu ai probleme cand te asezi pe scaun ca nu se ridica fusta, mie de asta imi era teama. poate pana la urma am sa recurg la crinolina, vom vedea :D

dianaruxi
05.10.2009, 15:23:57
am gasit pantofi albastri cum ii vreau eu, numa ca sunt super scumpi

Sannda
05.10.2009, 15:38:42

Nu merita un mic sacrificiu bugetar?Cat sant de scumpi?
Sant foarte frumosi.Poate ca gasesti asemanatori mai ieftini.

dianaruxi
05.10.2009, 15:47:40
Nu merita un mic sacrificiu bugetar?Cat sant de scumpi?
Sant foarte frumosi.Poate ca gasesti asemanatori mai ieftini.
cred ca sunt in jur de 700 euro, nu-mi permit.

Sannda
05.10.2009, 15:55:01

Sant cam scumpi intradevar.Oricat ar fi de frumosi 700 de euro sant multi pentru o pereche de pantofi.Dar sant sigura ca o sa iti gasesti o pereche asemanatoare,poate chiar mai frumoasa si mai ieftina.

raluca1986
05.10.2009, 15:55:48
eu am zis k mai bine nu ma complic cu dezlegare pt 22 mai...asa k am sunat la restaurant si din fericire cei care au rezervat pt 15 mai nu au dat avansul ^:)^
^:)^ ...asa k am mutat eu nunta pe 15 mai... #-o ce mi-e 15 mai sau 22 mai? faza e k vreau sa ma cunune preotul la care merg de obicei...si dak el m a sfatuit sa nu fac pe 22, am zis k mai bine il ascult si o mut pe 15...asa k cel mai bine sa vb la biserica inainte sa apucati sa va rezervati formatia

dianaruxi
05.10.2009, 15:56:43
am gasit un site care ii vinde mai ieftini, nu stiu dc sunt originali, cred ca-s facaturi desi ei zic ca sunt la reducere, si costa 170 dolari, plus 20 livrarea in franta. Poate ma bag la unii de acolo.

Sannda
05.10.2009, 16:03:02
am gasit un site care ii vinde mai ieftini, nu stiu dc sunt originali, cred ca-s facaturi desi ei zic ca sunt la reducere, si costa 170 dolari, plus 20 livrarea in franta. Poate ma bag la unii de acolo.

Trebuie doar sa ai rabdare si sa cauti.Poate pana la nunta gasesti ceva care sa iti placa mai mult.

Sannda
05.10.2009, 16:03:44
Va salut fetelor.Gata cu serviciul pe azi.Mai vb maine.Va doresc o zi buna.

ruxi86
05.10.2009, 16:04:08

foarte frumosi pantofiorii, dar intr-adevar foarte scumpi.

nu ai gasit pe nicaieri prin bucuresti pantofiori albastri ca astia? sau poate vb cu tipa aia de care am tot vb inainte ca face pantofi la comanda, poate iti face chiar modelul asta intr-un pret rezonabil, pt ca 700 de euro chiar e prea mult.

ruxi86
05.10.2009, 16:05:07
Va salut fetelor.Gata cu serviciul pe azi.Mai vb maine.Va doresc o zi buna.

O zi frumoasa si tie, Sanda! Pe maine>:D<

dianaruxi
05.10.2009, 16:08:45
foarte frumosi pantofiorii, dar intr-adevar foarte scumpi.

nu ai gasit pe nicaieri prin bucuresti pantofiori albastri ca astia? sau poate vb cu tipa aia de care am tot vb inainte ca face pantofi la comanda, poate iti face chiar modelul asta intr-un pret rezonabil, pt ca 700 de euro chiar e prea mult.
tipa aia face modelele ei, nu copiaza alti designeri de pantofi, imi face dc vreau un model de al ei alta culoare. Oricum o sa ma duc si eu pe la ea, sa vad dc nu are si saten albastru, sa-mi faca un model de la ea asa, ca sa comand din afara nu pot ca la mine variaza numarul la picior, ba 40 ba 39.

norishor
05.10.2009, 16:09:04
Dianaruxi sunt superbi pantofii. Sper sa iti gasesti ceva asemanator la un pret mai convenabil. Ma bucur ca ai curajul sa porti pantofi de alta culoare decat albul traditional.:)>-

dianaruxi
05.10.2009, 16:19:35
Dianaruxi sunt superbi pantofii. Sper sa iti gasesti ceva asemanator la un pret mai convenabil. Ma bucur ca ai curajul sa porti pantofi de alta culoare decat albul traditional.:)>-
de ce nu?
cu aia albi nu am ce sa fac dupa aia, macar pe astia ii pot purta ca si asa rochia nu o pot purta.

ruxi86
05.10.2009, 16:25:00
tipa aia face modelele ei, nu copiaza alti designeri de pantofi, imi face dc vreau un model de al ei alta culoare. Oricum o sa ma duc si eu pe la ea, sa vad dc nu are si saten albastru, sa-mi faca un model de la ea asa, ca sa comand din afara nu pot ca la mine variaza numarul la picior, ba 40 ba 39.

am inteles, nu stiam ca face numai modelele ei, am crezut ca face orice alt model daca ii aduci poze cu ce vrei. aceeasi problema cu marimea o am si eu, in functie de model port ori 38 ori 39.
eu inca nu m-am apucat sa caut pantofiori, am sa incep sa ma uit dupa ei abia dupa ce dau avansul la rochie, ca la retusari cand ma duc sa am pantofiorii cu mine.

PS: mi-a raspuns tipa care vindea monalisa royale a mea ... si mi-a zis ca rochita e marimea 8 ... ce inseamna asta? ce marime este? 38-40? si plus ca ai ei sunt in barlad, dar spunea ca are multi prieteni in bucuresti si daca intr-adevar imi doresc rochita gasim noi o cale de mijloc.

ruxi86
05.10.2009, 16:26:41

Si eu am sa iau pantofiori de alta culoare nu albul acela traditional ... exact cum spunea si ruxi, dupa aceea nu am ce face cu ei daca sunt albi ;))
Eu am sa apelez insa la iubitul meu mov =))

dianaruxi
05.10.2009, 16:29:36
am inteles, nu stiam ca face numai modelele ei, am crezut ca face orice alt model daca ii aduci poze cu ce vrei. aceeasi problema cu marimea o am si eu, in functie de model port ori 38 ori 39.
eu inca nu m-am apucat sa caut pantofiori, am sa incep sa ma uit dupa ei abia dupa ce dau avansul la rochie, ca la retusari cand ma duc sa am pantofiorii cu mine.

PS: mi-a raspuns tipa care vindea monalisa royale a mea ... si mi-a zis ca rochita e marimea 8 ... ce inseamna asta? ce marime este? 38-40? si plus ca ai ei sunt in barlad, dar spunea ca are multi prieteni in bucuresti si daca intr-adevar imi doresc rochita gasim noi o cale de mijloc.
marimea 8 este marimea 40, din cate stiu eu, ca eu tot atata am comandat. Pana la urma de unde vrei sa-ti iei rochia, de zici de avans?

ruxi86
05.10.2009, 16:53:36
marimea 8 este marimea 40, din cate stiu eu, ca eu tot atata am comandat. Pana la urma de unde vrei sa-ti iei rochia, de zici de avans?

Am gresit exprimarea ... nu va fi avans, ci plata integrala, pt ca as prefera sa o cumpar online de pe shopforlover.com, de unde si-a mai luat si o prietena si a fost tare incantata de rochita si de calitatea materialelor. O sa fim si mai multe fete care o sa cumparam de la ei, si ne vor face discount.
Dar imi surade si ideea de a cumpara rochita originala la mana a 2-a.
Nu m-am decis inca ce o sa fac, de aceea nu i-am dat un raspuns final tipei care vindea monalisa royale pt ca nu vreau sa ii pun nici pe ai ei pe drumuri.
Vreau oricum mai intai sa ma duc la magic bride sa probez rochitele care mi le-am notat si dupa aia vedem.

CONT-INCHIS-023
05.10.2009, 18:05:16
am gasit pantofi albastri cum ii vreau eu, numa ca sunt super scumpi\

fff frumosi...si eu tot albastrii caut...tot electric...si bijuterii,adica doar cercei atarnatori cu multe pietre albastru electric
cat sunt pantofii?!

CONT-INCHIS-023
05.10.2009, 18:10:39
\

fff frumosi...si eu tot albastrii caut...tot electric...si bijuterii,adica doar cercei atarnatori cu multe pietre albastru electric
cat sunt pantofii?!

scz ..am vazut mai sus cat sunt...scumpi rau...

Arahne
05.10.2009, 21:29:09
A fost pana pe 4 ziua nationala a Chinei ;)) Eu mi-am luat o mare tseapa azi cu transferul bancar, jepatii aia de la reifeisen imi iau 45 de eur comision :-L

Arahne
05.10.2009, 21:33:40
Join the club ce pot sa-ti zic. Poate ai bafta cu varianta 2 %%-

angi300
05.10.2009, 22:03:03
dianaruxi ..eu ti-am zis mai cu ceva pagini in urma ca am vazut albastru din asta la benvenuti...nu erau scumpi deloc...cam intre 200 si 250 lei..nu mai tin minte chiar exact. oricum erau tot saten albastru.

Biu
05.10.2009, 22:04:23
A fost pana pe 4 ziua nationala a Chinei ;)) Eu mi-am luat o mare tseapa azi cu transferul bancar, jepatii aia de la reifeisen imi iau 45 de eur comision :-L
si mie mi-a luat comision, da parca 9 euro, brd

Arahne
05.10.2009, 22:20:05
si mie mi-a luat comision, da parca 9 euro, brd
Si ai avut cont la BRD? Ca mie mi-au cerut sa fac cont in euro la Reifeisen

Biu
05.10.2009, 22:22:10
Si ai avut cont la BRD? Ca mie mi-au cerut sa fac cont in euro la Reifeisen
ciudat:-?...mie nu mi-au cerut decat sa le platesc, nu a pomenit nimeni nimic de vreo banca anume.
da eu am platit cu pay pal, si daca m-am uitat pe hoartogarii mi-am dat seama ca nici macar nu am platit 9 euro, tineam minte gresit, am platit sub 1 euro

CONT-INCHIS-023
06.10.2009, 01:02:08
ciudat:-?...mie nu mi-au cerut decat sa le platesc, nu a pomenit nimeni nimic de vreo banca anume.
da eu am platit cu pay pal, si daca m-am uitat pe hoartogarii mi-am dat seama ca nici macar nu am platit 9 euro, tineam minte gresit, am platit sub 1 euro

fetelor..mi-au raspuns cei de la landy...mi-au cerut masuri ...dar nu stiu exact ce masuri vor ei...sau daca voi stii eu sa ma masor..sa completez acolo tot ce mi-au cerut ei....maine s avad ce-oi face?!
aveti vreuna deja rochia de la e venita...din cele care vorbim noi aici?!

loridana
06.10.2009, 08:04:03
Neata miresici,
Vin si eu cu voi la o sueta? Am nunta pe 8 mai si sincera sa fiu nu prea stiu cam cum sa le aranjez si sa le rezolv in timp util. Sper sa ma ajutati si pe mine 8-}.

Sannda
06.10.2009, 08:18:07
Neata miresici,
Vin si eu cu voi la o sueta? Am nunta pe 8 mai si sincera sa fiu nu prea stiu cam cum sa le aranjez si sa le rezolv in timp util. Sper sa ma ajutati si pe mine 8-}.

Neata! Bine ai venit Loridana>:D<.Te primim cu mare drag alaturi de noi la sueta ;-).Ce ai rezolvat pana acum?

georgeta26
06.10.2009, 08:34:29
~o) buna dimineata
super pantofii albastri...

loridana
06.10.2009, 08:37:02
Neata! Bine ai venit Loridana>:D<.Te primim cu mare drag alaturi de noi la sueta ;-).Ce ai rezolvat pana acum?
Pai am reusit sa rezervam salonul ( din bacau) si am dat accont si la muzica. In seara asta mergem la posibilii nasi - si sper sa accepte - dar grija mea mare este fotograful. Imi doresc pe cineva care sa imi lase niste amintiri pe hartii cu adevarat minunate. Sa vedem ce gasim. Conu' mire nu prea e de acord ....dar ......Oare e prea devreme sa le rezolv din timp? sau sa ma mai interesez?:-s

georgeta26
06.10.2009, 08:38:01
Dar imi surade si ideea de a cumpara rochita originala la mana a 2-a.
Nu m-am decis inca ce o sa fac, de aceea nu i-am dat un raspuns final tipei care vindea monalisa royale pt ca nu vreau sa ii pun nici pe ai ei pe drumuri.
Vreau oricum mai intai sa ma duc la magic bride sa probez rochitele care mi le-am notat si dupa aia vedem.

din cate stiu eu, marimea 8 este 36 la noi. eu port 36, iar marimea 8 imi vine ca turnata...

Sannda
06.10.2009, 08:51:31
Pai am reusit sa rezervam salonul ( din bacau) si am dat accont si la muzica. In seara asta mergem la posibilii nasi - si sper sa accepte - dar grija mea mare este fotograful. Imi doresc pe cineva care sa imi lase niste amintiri pe hartii cu adevarat minunate. Sa vedem ce gasim. Conu' mire nu prea e de acord ....dar ......Oare e prea devreme sa le rezolv din timp? sau sa ma mai interesez?:-s

Nu e prea devreme.Noi deja am rezolvat cu sala,muzica,foto-video,nasii,staroste si chiar cu rochita mea si pantofiorii,iar saptamana asta mergem sa incheiem contract si cu cei care decoreaza sala.
Daca iti place cineva care lucreaza foarte bine eu spun ca nu e prea devreme.
Va doresc spor la pregatiri.

Biu
06.10.2009, 08:54:34
din cate stiu eu, marimea 8 este 36 la noi. eu port 36, iar marimea 8 imi vine ca turnata...
eu confirm ce a zis dianaruxi, masura 8 americana este masura 40 romaneasca ;-)

loridana
06.10.2009, 08:56:04
Nu e prea devreme.Noi deja am rezolvat cu sala,muzica,foto-video,nasii,staroste si chiar cu rochita mea si pantofiorii,iar saptamana asta mergem sa incheiem contract si cu cei care decoreaza sala.
Daca iti place cineva care lucreaza foarte bine eu spun ca nu e prea devreme.
Va doresc spor la pregatiri.
Mersic mult Sannda, chiar nu ma mai simt vinovata. Ma gandeam ca poate o sa creada lumea ca sunt nerabdatoare si ca ma agit ca un pepsi mult prea devreme. Am vb si eu cu preotul, dar mi s-a spus ca sa revin in ianuarie ca abia atunci se deschide noul registru pentru anul 2010.

Biu
06.10.2009, 08:59:45
fetelor..mi-au raspuns cei de la landy...mi-au cerut masuri ...dar nu stiu exact ce masuri vor ei...sau daca voi stii eu sa ma masor..sa completez acolo tot ce mi-au cerut ei....maine s avad ce-oi face?!
aveti vreuna deja rochia de la e venita...din cele care vorbim noi aici?!

unghiigelconstanta, ei se refera la masurile tale gen, cm sub bust, cat de lunga sa-ti faca rochia ( aici sa ai mare grija, ca ei socotesc ca tu vei purta rochia cu crinolina de 3 cercuri si o sa ti-o faca de lungime astfel incat daca ai lua crinolina cu 3 cercuri sa-ti vina perfect ca lungime ) si asa mai departe.
Daca consideri ca te incadrezi intr-o masura standard, gen 36 sau 38, poti sa ii dai direct marimea plus lungimea rochiei. Eu zic totusi sa ii dai toate masurile, ca asa ti-o face exact dupa corpul tau.
Eu mi-am comandat rochie prin martie anul asta, pentru ca speram ca om gasi loc pentru a face nunta anul asta, si da de unde [-( =)).
Poti sa citesti si topicul "comandati rochia on line", pentru ca vei gasi multe informatii ajutatoare ;-)

redfoxxy
06.10.2009, 09:04:03
In 21 mai nu e vineri? Se fac nunti vinerea?
Ba da, e vineri.
Facem cununia civila atunci.
Iar cea religioasa in septembrie, insa eu tin cont de cea din mai.

dianaruxi
06.10.2009, 09:25:12
dianaruxi ..eu ti-am zis mai cu ceva pagini in urma ca am vazut albastru din asta la benvenuti...nu erau scumpi deloc...cam intre 200 si 250 lei..nu mai tin minte chiar exact. oricum erau tot saten albastru.
eu m-am uitat la benvenutti de la noi din oras si nu ii au pe aia de care zici tu.=((

dianaruxi
06.10.2009, 09:27:45
neata si bun venit noilor miresici.~o)

ruxi86
06.10.2009, 09:39:09
Neata dragele mele, si bun venit Loridana, speram sa te simti foarte bine printre noi!

loridana
06.10.2009, 09:50:03
Neata dragele mele, si bun venit Loridana, speram sa te simti foarte bine printre noi!
Neata si mersic de primire . Chiar e placut sa poti discuta si sa stii ca e cineva acolo cu care sa te confrunti. Este extra acest site si ma bucur ca l-am gasit ;))

ruxi86
06.10.2009, 09:56:50
unghiigelconstanta, ei se refera la masurile tale gen, cm sub bust, cat de lunga sa-ti faca rochia ( aici sa ai mare grija, ca ei socotesc ca tu vei purta rochia cu crinolina de 3 cercuri si o sa ti-o faca de lungime astfel incat daca ai lua crinolina cu 3 cercuri sa-ti vina perfect ca lungime ) si asa mai departe.
Daca consideri ca te incadrezi intr-o masura standard, gen 36 sau 38, poti sa ii dai direct marimea plus lungimea rochiei. Eu zic totusi sa ii dai toate masurile, ca asa ti-o face exact dupa corpul tau.
Eu mi-am comandat rochie prin martie anul asta, pentru ca speram ca om gasi loc pentru a face nunta anul asta, si da de unde [-( =)).
Poti sa citesti si topicul "comandati rochia on line", pentru ca vei gasi multe informatii ajutatoare ;-)

Eu inca nu am primit raspuns de la ei, bine nici nu am mai insistat cu mail-uri, cand mi-au dat auto reply-ul acela ca sunt in concediu pana pe 4 oct. pt ca e ziua Chinei, am asteptat si inca astept.
Oricum eu cred ca am sa apelez la shopforlover, pt ca monalisa mea facuta de cei de la landy e groaznica, nu imi place deloc.

georgeta26
06.10.2009, 10:02:31
fetelor, voi veti avea domnisoare de onoare? cate?

Biu
06.10.2009, 10:11:19
eu cred ca voi avea, 5 ;))
m-am gandit sa le si imbrac in aceleasi culori. tema nuntii mele este peacock vintage, si cred ca mi-ar placea sa fie in albastru si verde imbracate. Am si gasit material sa le iau. Dar nu vreau sa isi faca acelasi model de rochie, ci fiecare sa aiba alt model, doar acelasi material.
Iar pentru cavaleri, le voi face cravata din acelasi material ;)) ( sper sa nu dau faliment cu nunta asta :)) )

dianaruxi
06.10.2009, 10:14:25
eu cred ca voi avea, 5 ;))
m-am gandit sa le si imbrac in aceleasi culori. tema nuntii mele este peacock vintage, si cred ca mi-ar placea sa fie in albastru si verde imbracate. Am si gasit material sa le iau. Dar nu vreau sa isi faca acelasi model de rochie, ci fiecare sa aiba alt model, doar acelasi material.
Iar pentru cavaleri, le voi face cravata din acelasi material ;)) ( sper sa nu dau faliment cu nunta asta :)) )
si eu vreau tot vreo 5
da de imbracat la fel nu cred ca o sa-mi iasa.

ruxi86
06.10.2009, 10:18:01
si eu vreau tot vreo 5

eu am doar 2 domnisoare de onoare momentan ... dar as fi vrut 3.

insa nu vreau sa le imbrac nici in acelasi culori sau acelasi model, ramane decizia lor ... fetele nici nu se cunosc intre ele, sunt si firi diferite, asa ca prefer sa nu le oblig la ceva ce nu vor.

Biu
06.10.2009, 10:19:35
si eu vreau tot vreo 5
ale mele sunt incantate ;))

loridana
06.10.2009, 10:22:09
Eu o fac mai clasica.....o domnisoara de onoare, mai ales ca nu o sa prea respect traditiile [-X moldovenesti

georgeta26
06.10.2009, 10:28:54
eu nu vroiam domnisoare... sa "chinui" bietele fete... dar "mi-a sarit in cap" o prietena foarte buna.. si pana la urma cred ca voi avea si eu vreo 3 (prietena mea a avut 7!!)

dianaruxi
06.10.2009, 10:31:36
oricum nu prea trebuie sa faca nimik, decat sa puna cocarde in piept, si una dintre ele sa tina lumanarea.

Sannda
06.10.2009, 10:32:41
Eu o sa am doar 2 domnisoare de onoare,pe care le las sa se imbrace cum vor ele.Si rolul lor va fi sa insoteasca mirele cand merge dupa nasi.Va avea fiecare buchetul de flori pe care il va da fiecarei nase.

Sannda
06.10.2009, 10:35:49
oricum nu prea trebuie sa faca nimik, decat sa puna cocarde in piept, si una dintre ele sa tina lumanarea.

Eu stiu ca mireasa pune cocardele in piept si nu domnisoarele de onoare,iar lumanarile la biserica le tin mirii si nasii ( asa este la noi,nu stiu cum se procedeaza la catolici)

georgeta26
06.10.2009, 10:38:45
eu le voi lasa sa isi aleaga modelul din cateva (alese de mine)- adica sa-mi placa si mie... culorile vor fi la toate la fel si as vrea sa fie si acelasi model.... oricum nu cred ca vor sta toata seara imbracate asa...

dianaruxi
06.10.2009, 10:42:01
Eu stiu ca mireasa pune cocardele in piept si nu domnisoarele de onoare,iar lumanarile la biserica le tin mirii si nasii ( asa este la noi,nu stiu cum se procedeaza la catolici)
nu e de catolici e de zona, la noi mireasa pune doar cocardele pt mire, nasi si parintii mirilor si fratii mirilor, iar la restul invitatilor pune domnisoara de onoare. Iar lumanarile le tin domnisoara de onoare cu cavalerul de onoare, dar la catolici cred ca sunt puse in suport, ca nimeni nu sta in picioare pe parcursul ceremoniei.

Biu
06.10.2009, 10:47:50
nu e de catolici e de zona, la noi mireasa pune doar cocardele pt mire, nasi si parintii mirilor si fratii mirilor, iar la restul invitatilor pune domnisoara de onoare. Iar lumanarile le tin domnisoara de onoare cu cavalerul de onoare, dar la catolici cred ca sunt puse in suport, ca nimeni nu sta in picioare pe parcursul ceremoniei.
la noi nu se pun cocarde la toti invitatii. doar la rude foarte apropiate, nasi si evident mire

georgeta26
06.10.2009, 10:50:38
aici stiu ca mireasa pune doar la mire,nasi si parinti... de restul invitatilor se ocupa don'soarele... 2 tineri(necasatoriti) duc lumanarile, iar nasiii isi duc finii (nasa- finul, nasul- fina)

georgeta26
06.10.2009, 10:51:24
apropo, voi veti respecta traditiile?? gen: dusul miresei la apa, facutul bradului....

Biu
06.10.2009, 10:53:27
apropo, voi veti respecta traditiile?? gen: dusul miresei la apa, facutul bradului....
traditiile difera foarte mult de la o zona la alta, eu de ex nici macar nu am auzit de primul, iar al doilea la noi nu se tine

dianaruxi
06.10.2009, 11:05:25
habar n-am despre ce vb cu dusul si bradul:))

georgeta26
06.10.2009, 11:12:15

=)) dusul... adica mersul la apa...

emilinicole
06.10.2009, 11:16:53

la mine se fac astea...dar nu le fac...prea multa bataie de cap..

alinaggg
06.10.2009, 11:18:30
Eu o sa am doua domnisoare de onoare avand in vedere ca o sa avem si doua perechi de nasi.
Oricum in biserica nu prea e loc de mai multe :D
Si cocarde la invitati nu o sa pun, mi se pare f pacatoase mai ales daca boldul e ciuntit.

georgeta26
06.10.2009, 11:18:49
Traditii si obiceiuri de nunta - Bradul
In dimineata nuntii, ginerele, impreuna cu prieteni apropiati impodobesc doi brazi cu diferite obiecte, fructe si chifle. Brazii sunt purtati de tineri necasatoriti pana la casa nasului, unde, unul este legat in fata portii. Apoi, alaiul isi continua drumul catre casa miresei, loc in care ramane cel de-al doilea brad. Bradul este simbolul vigorii si al tineretii; impodobirea lui simbolizeaza viata "imbelsugata" a viitoarei familii.

Traditii si obiceiuri de nunta - Udatul
Mireasa, flacaul cu bradul si alaiul miresei merg la cea de-a treia fintina spre rasarit,numarata de la casa miresei, insotiti de lautari. Pe drum, mireasa si flacaul poarta un ulcior (sau o vadra de lemn in alte zone), legat cu stergar tesut in casa, pina la fintina. Aici, flacaul scoate apa de trei ori si, de fiecare data, impreuna cu mireasa, stropeste multimea cu un manunchi de busuioc, inmuiat in apa din ulcior, in semn de urare de maritis la fete, insuratoare la flacai si spor la neveste. Flacaul poate fi altul decit purtatorul bradului si va pastra ca dar ulciorul nou si stergarul cu care a facut udatul. Intorsi de la apa, nuntasii incing o hora in care mireasa trece pe la fiecare si ii prinde in piept floarea de nunta. Aceleasi flori sau cocarde le vor primi nuntasii mirelui, nasii, alti invitati la biserica.

dianaruxi
06.10.2009, 11:19:10
ce mers la apa?
explica si mie despre ce e vb.

georgeta26
06.10.2009, 11:20:36
eu locuiesc in ilfov... si mai la toate nuntile am vazut ca se respecta aceste obiceiuri....

dianaruxi
06.10.2009, 11:21:33
Traditii si obiceiuri de nunta - Bradul
In dimineata nuntii, ginerele, impreuna cu prieteni apropiati impodobesc doi brazi cu diferite obiecte, fructe si chifle. Brazii sunt purtati de tineri necasatoriti pana la casa nasului, unde, unul este legat in fata portii. Apoi, alaiul isi continua drumul catre casa miresei, loc in care ramane cel de-al doilea brad. Bradul este simbolul vigorii si al tineretii; impodobirea lui simbolizeaza viata "imbelsugata" a viitoarei familii.

Traditii si obiceiuri de nunta - Udatul
Mireasa, flacaul cu bradul si alaiul miresei merg la cea de-a treia fintina spre rasarit,numarata de la casa miresei, insotiti de lautari. Pe drum, mireasa si flacaul poarta un ulcior (sau o vadra de lemn in alte zone), legat cu stergar tesut in casa, pina la fintina. Aici, flacaul scoate apa de trei ori si, de fiecare data, impreuna cu mireasa, stropeste multimea cu un manunchi de busuioc, inmuiat in apa din ulcior, in semn de urare de maritis la fete, insuratoare la flacai si spor la neveste. Flacaul poate fi altul decit purtatorul bradului si va pastra ca dar ulciorul nou si stergarul cu care a facut udatul. Intorsi de la apa, nuntasii incing o hora in care mireasa trece pe la fiecare si ii prinde in piept floarea de nunta. Aceleasi flori sau cocarde le vor primi nuntasii mirelui, nasii, alti invitati la biserica.
gata am inteles, astea se fac la tara, la mine asa se facea, dar la tara.

Sannda
06.10.2009, 11:21:45

Apropo de aceste traditii,am vazut la tv pe euforia,emisiunea "nunta cu stil".Si in aceasta emisiune o mireasa a respectat toate aceste traditii.A inceput cu hora din fata blocului ,cu ruptul turtei deasupra capului de catre nasa,cu dusul ,care de fapt era un manunchi de busuioc bagat intr-o galeata si stropea pe nuntasi si apoi bradul impodobit ,care nu stiu exact ce simbolizeaza si mai apoi la intrarea in restaurant, celor doi miri le-a fost agatat un prosop de gat,care nici asta nu stiu ce inseamna.
La noi nu se respecta nici o traditie din toate cele enumerate mai sus.De fapt daca stau bine si ma gandesc noi nu avem de respectat nici o traditie.Sau ma insel?Voi ce stiti miresici din Transilvania?

loridana
06.10.2009, 11:24:12
la mine se fac astea...dar nu le fac...prea multa bataie de cap..
Nici eu nu o sa respect traditiile, cel putin in totalitate. De exemplu in Moldova si poate si in alte parti, inainte de hora miresei se arunca cozonacul, vinul si spartul paharului - ceea ce eu nici nu ma gandesc sa le indeplinesc. Nici hora miresei nu o sa respect....Fiecare generatie cu traditiile lor ;-)

Biu
06.10.2009, 11:30:09
Apropo de aceste traditii,am vazut la tv pe euforia,emisiunea "nunta cu stil".Si in aceasta emisiune o mireasa a respectat toate aceste traditii.A inceput cu hora din fata blocului ,cu ruptul turtei deasupra capului de catre nasa,cu dusul ,care de fapt era un manunchi de busuioc bagat intr-o galeata si stropea pe nuntasi si apoi bradul impodobit ,care nu stiu exact ce simbolizeaza si mai apoi la intrarea in restaurant, celor doi miri le-a fost agatat un prosop de gat,care nici asta nu stiu ce inseamna.
La noi nu se respecta nici o traditie din toate cele enumerate mai sus.De fapt daca stau bine si ma gandesc noi nu avem de respectat nici o traditie.Sau ma insel?Voi ce stiti miresici din Transilvania?

e obiceiul ( pe care nu-l suport) sa vina ceterasii pe drumul mire-nasi-mireasa.
si sa trangane din acordeon. eu nu stiu cum sa ma fofilez de la asta, ca la bunica-mea i-i musai sa am cantatori pe drum ( pe mine bunica m-a crescut, si de dragul ei as vrea sa-i fac pe plac, dar pur si simplu nu-i suport).
Si gasesc foarte deplasat sa mutam obiceiuri de la sat la oras. La sat una era sa mergi cu ceterasi prin tot satul, ca acolo tot satul si venea la nunta, ca asa-i la tara. Dar la oras? Ca ce chestie sa-mi trezesc toti vecinii cu acordeonul? Mi se pare foarte aiurea ( plus ca nu-mi place mie muzica aia).
Eu imi doresc sa ma intalnesc cu al meu mire doar la altar ( care nu va fi in biserica, ci pe malul lacului, pe terasa motelului unde facem nunta ) si sa ma conduca tata, ca el ma da, nu nasul.
Nu stiu daca o sa am succes in toata aceasta actiune, ca nici macar mirele nu vrea :-", ca el vrea sa ma ia de acasa, la naiba !:|

Sannda
06.10.2009, 11:41:13
e obiceiul ( pe care nu-l suport) sa vina ceterasii pe drumul mire-nasi-mireasa.
si sa trangane din acordeon. eu nu stiu cum sa ma fofilez de la asta, ca la bunica-mea i-i musai sa am cantatori pe drum ( pe mine bunica m-a crescut, si de dragul ei as vrea sa-i fac pe plac, dar pur si simplu nu-i suport).
Si gasesc foarte deplasat sa mutam obiceiuri de la sat la oras. La sat una era sa mergi cu ceterasi prin tot satul, ca acolo tot satul si venea la nunta, ca asa-i la tara. Dar la oras? Ca ce chestie sa-mi trezesc toti vecinii cu acordeonul? Mi se pare foarte aiurea ( plus ca nu-mi place mie muzica aia).
Eu imi doresc sa ma intalnesc cu al meu mire doar la altar ( care nu va fi in biserica, ci pe malul lacului, pe terasa motelului unde facem nunta ) si sa ma conduca tata, ca el ma da, nu nasul.
Nu stiu daca o sa am succes in toata aceasta actiune, ca nici macar mirele nu vrea :-", ca el vrea sa ma ia de acasa, la naiba !:|

Mie imi plac acei ceterasi.Lasa sa stie toti vecinii ca e nunta in bloc.:))Fara ei mi se pare ca nu are farmec.Si pe mine ma apuca emotiile ori de cate ori aud acei ceterasi cantand ;)) ( chiar nu stiu de ce:D).
In ce priveste restul pasilor eu fac cum face toata lumea,adica vine mirele cu nasii dupa mine acasa si de acolo mergem spre parc pt cununia civila ,apoi spre biserica si dupaia la restaurant.

georgeta26
06.10.2009, 11:52:40
si eu voi avea "lautari' pe drum (mire-nasi-mireasa)... dar ca sa le fac la toti pe plac, voi imbina traditia cu ceva modern.... am de gand sa-i iau pe cei de la " los platanos" (mariachi)....

dianaruxi
06.10.2009, 11:59:29
si eu voi avea "lautari' pe drum (mire-nasi-mireasa)... dar ca sa le fac la toti pe plac, voi imbina traditia cu ceva modern.... am de gand sa-i iau pe cei de la " los platanos" (mariachi)....
eu nici sa aud de asa ceva, ma enerveaza ca vin si cer bani, si de ce sa stie toata lumea ca eu ma marit, nu vreau sa stie decat cui i-am zis eu.

Sannda
06.10.2009, 12:04:39
eu nici sa aud de asa ceva, ma enerveaza ca vin si cer bani, si de ce sa stie toata lumea ca eu ma marit, nu vreau sa stie decat cui i-am zis eu.

Pentru ca e un moment de bucurie si vreau sa il imparatasesc cu toata lumea.
Dar fiecare face cum crede ca e mai bine pentru nunta lor.
Eu una vreau sa am acei lautari pe drum pentru ca fara ei,am mai spus,nu are nici un farmec ,dar asta e strict parerea mea ( sa nu mi-o iei in nume de rau).Pana la urma fiecare isi face nunta asa cum vrea.

Lalu
06.10.2009, 12:11:11
fetelor traditiile sunt traditii......o nunta perfecta inseamna sa fie asa cum ai visat-o tu.....care te face fericita...indiferent daca se respecta traditiile....indiferent daca cuiva nu ii convine lucrul asta

ruxi86
06.10.2009, 12:12:43
Ce de traditii si obiceiuri ... chiar nu mi-am imaginat ca pot fi asa de multe, si asa de diferite de la zona la zona.
Noi o sa tinem o foarte mica parte din ele, pt ca la oras nu se prea mai respecta.
Se mai tin cea cu imbracatul mirelui la el acasa, barbierirea lui in timp ce ii canta acordeonistul, dupa aia pleaca cu cavalerii de onoare la nasi, ii da buchetul nasei, si vin toti la mireasa acasa. Mireasa e imbracata de domnisoarele de onoare si tot asa trebuie sa ii cante acordeonistul, apoi se joaca hora miresei sau cum se cheama in fata casei (noroc ca stau la casa) si se rupe turta ... care sincera sa fiu nu stiu ce simbolizeaza si apoi se merge la biserica.

ruxi86
06.10.2009, 12:25:45
Sunt happy happy rau ... sambata la 10 ma duc sa o imbrac pe monalisa mea draga ;)) Care intre timp s-a ieftinit ... e 1200 euro ... e cam multicel pt mine, dar abia astept sa vad cum vine pe mine. Iupiiiiiiiiii\:D/<:-P

dianaruxi
06.10.2009, 12:27:04
Pentru ca e un moment de bucurie si vreau sa il imparatasesc cu toata lumea.
Dar fiecare face cum crede ca e mai bine pentru nunta lor.
Eu una vreau sa am acei lautari pe drum pentru ca fara ei,am mai spus,nu are nici un farmec ,dar asta e strict parerea mea ( sa nu mi-o iei in nume de rau).Pana la urma fiecare isi face nunta asa cum vrea.
Nu am zis nimik de tine, Doamne fereste, am zis ca eu nu vreau sa stie lumea ca ma marit, nu de tine, fiecare face cum ii place.
Mie nu-mi place ideea de nenea ala care se tine dupa mine, cu acordeonul doar ca sa ii dau bani, si sa mai si atraga atentia asupra mea. Deja e o zi in care voi fi destul de surmenata de toata atentia care mi se va acorda, deci numai am nevoie si de asta.

dianaruxi
06.10.2009, 12:27:47
Sunt happy happy rau ... sambata la 10 ma duc sa o imbrac pe monalisa mea draga ;)) Care intre timp s-a ieftinit ... e 1200 euro ... e cam multicel pt mine, dar abia astept sa vad cum vine pe mine. Iupiiiiiiiiii\:D/<:-P
ti-ai facut programare?
cum s-a ieftinit? poate se refera la cea de pe stoc, ca stiu ca fac reduceri la rochiile care au fost probate

Sannda
06.10.2009, 12:43:07
Nu am zis nimik de tine, Doamne fereste, am zis ca eu nu vreau sa stie lumea ca ma marit, nu de tine, fiecare face cum ii place.
Mie nu-mi place ideea de nenea ala care se tine dupa mine, cu acordeonul doar ca sa ii dau bani, si sa mai si atraga atentia asupra mea. Deja e o zi in care voi fi destul de surmenata de toata atentia care mi se va acorda, deci numai am nevoie si de asta.

Nici eu nu am zis strict de mine,am spus asa in general.;-)

ruxi86
06.10.2009, 12:55:12
ti-ai facut programare?
cum s-a ieftinit? poate se refera la cea de pe stoc, ca stiu ca fac reduceri la rochiile care au fost probate

da, am sunat ceva mai devreme ... si am facut programare pt sambata, mai avea liber doar la ora 10, asa ca am acceptat ora aia.
pai mi-a spus ca monalisa normal e 1400 euro si face reducere de 10% la comanda, si din spusele ei rochia ar fi 1200 euro.
posibil sa fie asa cum spui tu, asa mi s-a spus si mie peste tot pe unde am probat ca rochiile din stoc au reduceri. dar exprimarea ei a fost alta.
oricum vad sambata ce si cum ... abia astept ;))

dianaruxi
06.10.2009, 13:01:32
da, am sunat ceva mai devreme ... si am facut programare pt sambata, mai avea liber doar la ora 10, asa ca am acceptat ora aia.
pai mi-a spus ca monalisa normal e 1400 euro si face reducere de 10% la comanda, si din spusele ei rochia ar fi 1200 euro.
posibil sa fie asa cum spui tu, asa mi s-a spus si mie peste tot pe unde am probat ca rochiile din stoc au reduceri. dar exprimarea ei a fost alta.
sau s-ar putea sa fie perioada reducerilor, ca imi zicea ceva ca ar face reduceri prin noiembrie ca sa centralizeze comenzile sau ceva de genul. N-am inteles de ce dar oricum numai conteaza pt mine. Pai e mai ok asa 1200 euro, monalisa ta e printre cele mai scumpe rochii.

Sannda
06.10.2009, 13:10:27

http://www.rochiimireasa.eu/products/Rochii-Mireasa-Monalisa-Regia.html
Am gasit asta adineauri pe net.Rochita din avatarul tau este aici 690 euro.

Arcee
06.10.2009, 13:12:34
sunt copii pe site-ul respectiv...ruxi sa ne spui cum a fost la proba.. si eu trebuie sa-mi fac o programare cat de curand..ca mai e putin pana in mai:-s

Sannda
06.10.2009, 13:12:57

Scuze ,dar nu acela e pretul .Din greseala am vazut reducerea.^:)^^:)^

dianaruxi
06.10.2009, 13:16:24

Scuze ,dar nu acela e pretul .Din greseala am vazut reducerea.^:)^^:)^
astea sunt copii si inca copii scumpe, mai bine comanzi pe landy, e mai ieftin ca copie. Si din cte am inteles sunt si probl cu acest site.

ruxi86
06.10.2009, 13:27:57
astea sunt copii si inca copii scumpe, mai bine comanzi pe landy, e mai ieftin ca copie. Si din cte am inteles sunt si probl cu acest site.

da, e o copie, am gasit multe site-uri de genul asta si in limba romana care faceau copii dupa monalisa mea.
nu imi place cum iesea monalisa mea facuta de cei de la landy.
am sa o fac la shopforlover ... ma costa doar 329 de dolari.

ruxi86
06.10.2009, 13:30:20
sunt copii pe site-ul respectiv...ruxi sa ne spui cum a fost la proba.. si eu trebuie sa-mi fac o programare cat de curand..ca mai e putin pana in mai:-s

sigur Roxy ca va spun cum a fost la proba. o sa va pun si pozici de la proba, nici o grija. la telefon tipa mi s-a parut super draguta, sper sa fie OK la probe, pt ca as vrea sa probez mai multe, sa vedem ce mai au pe stoc in tip A ;))
i-am spus doar de monalisa, monalisa royale, selma si jean. jean mi-a spus ca nu o mai are :-s

dianaruxi
06.10.2009, 13:35:43
sigur Roxy ca va spun cum a fost la proba. o sa va pun si pozici de la proba, nici o grija. la telefon tipa mi s-a parut super draguta, sper sa fie OK la probe, pt ca as vrea sa probez mai multe, sa vedem ce mai au pe stoc in tip A ;))
i-am spus doar de monalisa, monalisa royale, selma si jean. jean mi-a spus ca nu o mai are :-s
la magic bride nu te lasa sa faci poze la proba.

Arcee
06.10.2009, 13:43:16
da si eu stiu ca nu te lasa sa faci poze, insa am auzit de stefania ca e o tipa super, iti da multe sfaturi pertinente.
ps: te rog mult sa intrebi de pret la selma (e in top 10 la mine)>:D<

ruxi86
06.10.2009, 13:48:29
la magic bride nu te lasa sa faci poze la proba.

eh na ce urat .. uoffffff
imi puneam asa mari sperante in pozicile alea ... daca imi vine bine atunci e super.

ruxi86
06.10.2009, 13:50:36
da si eu stiu ca nu te lasa sa faci poze, insa am auzit de stefania ca e o tipa super, iti da multe sfaturi pertinente.
ps: te rog mult sa intrebi de pret la selma (e in top 10 la mine)>:D<

mi-a spus deja la telefon pretul pt rochitele care vreau sa le probez ... si cum selma era si in topul meu ... mi-a spus pretul si pt selma ... costa 1450 euro, e chiar mai scumpa si ca monalisa mea ;))
iar cu reducerea aia de 10% costa 1200 euro ... asa mi-a spus.
dar am sa o mai intreb odata cand ma duc sambata la ea.

Arcee
06.10.2009, 13:53:09
mi-a spus deja la telefon pretul pt rochitele care vreau sa le probez ... si cum selma era si in topul meu ... mi-a spus pretul si pt selma ... costa 1450 euro, e chiar mai scumpa si ca monalisa mea ;))
iar cu reducerea aia de 10% costa 1200 euro ... asa mi-a spus.
dar am sa o mai intreb odata cand ma duc sambata la ea.
multumesc mult pt info...auzi dar daca iti place ceva de la maggie sottero si iti aflii si masura acum cu ocazia probei, nu ar fii o idee sa comanzi de la tipa aia? ca iesi mult mai ieftin;)) ...si daca ai nevoie de retus iti recomand eu o super croitoreasa buna si ieftina (face costumele la circ)

ruxi86
06.10.2009, 14:32:11
multumesc mult pt info...auzi dar daca iti place ceva de la maggie sottero si iti aflii si masura acum cu ocazia probei, nu ar fii o idee sa comanzi de la tipa aia? ca iesi mult mai ieftin;)) ...si daca ai nevoie de retus iti recomand eu o super croitoreasa buna si ieftina (face costumele la circ)

am vorbit deja saptamana trecuta cu tipa aia din SUA care are magazin acolo si mi-a spus ca ar fi tarziu sa mai astepte o saptamana pt ca este posibil sa nu o mai aiba pe monalisa mea pe stoc. in momentul acela o avea pe stoc si in marimea mea, insa ea mi-a spus ca imi da rochia cu toate costurile incluse la 1200 euro in conditiile in care la magic bride rochia ar fi 1600 euro.
desi tipa de la magic bride mi-a spus la telefon ca rochia ar fi 1200 euro.
eu prefer sa fac comanda online la shopforlover si sa dau 329 $.;))

chiar am sa te rog sa imi dau un PM cu datele de contact ale croitoresei de care vorbesti, ca sa stiu sa apelez la ea daca va fi nevoie sa fac unele retusari.

Arcee
06.10.2009, 14:41:16
am vorbit deja saptamana trecuta cu tipa aia din SUA care are magazin acolo si mi-a spus ca ar fi tarziu sa mai astepte o saptamana pt ca este posibil sa nu o mai aiba pe monalisa mea pe stoc. in momentul acela o avea pe stoc si in marimea mea, insa ea mi-a spus ca imi da rochia cu toate costurile incluse la 1200 euro in conditiile in care la magic bride rochia ar fi 1600 euro.
desi tipa de la magic bride mi-a spus la telefon ca rochia ar fi 1200 euro.
eu prefer sa fac comanda online la shopforlover si sa dau 329 $.;))

chiar am sa te rog sa imi dau un PM cu datele de contact ale croitoresei de care vorbesti, ca sa stiu sa apelez la ea daca va fi nevoie sa fac unele retusari.
ti-am trimis pm...dar vezi ca nu o sa fie originala la shopforlover...o sa dai peste o copie (macar sa fie reusita)>:D<

ruxi86
06.10.2009, 14:50:33
ti-am trimis pm...dar vezi ca nu o sa fie originala la shopforlover...o sa dai peste o copie (macar sa fie reusita)>:D<

merci mult de PM ... da, stiu ca si aia tot copii fac ... dar de acolo si-a luat o prietena si a spus ca a iesit exact cum si-a dorit, si calitatea materialelor e buna.
vedem ... in caz ca are nevoie de retusari, am la cine apela acum ;)) >:D<

emilinicole
06.10.2009, 14:52:31
fetelor suntei niste curoajoase sa comandati rochiile de pe net..mie mi-ar fi frica.:)

ruxi86
06.10.2009, 15:12:26
fetelor suntei niste curoajoase sa comandati rochiile de pe net..mie mi-ar fi frica.:)

pai trebuie sa recurgem si la asta ... e recesiune ;))
mie una nu imi permite buzunarul sa dau peste 1000 de euro pe o rochie care o port doar o singura data.
eu una mai mult de 30 de mil nu as vrea sa dau.
si ma tot gandesc ca va o rochie care o voi imbraca o singura data, si de ce sa nu profit daca exista posibilitatea sa o iau mai ieftin chiar daca va fi o copie ... parerea mea bineinteles :D

CONT-INCHIS-023
06.10.2009, 15:56:48
fetelor...dar n-a fost nimeni la demetrios?! as dori si eu daca ajngeti vreuna dn voi..sa intrebati daca au modelul B 154...atasez si o poza ...poate intrebati si cat este!?mssssss muult

alinaggg
06.10.2009, 15:58:15

Eu am nevoie de o croitoreasa. Mi-am comandat rochia de la Cristina si trebuie sa ii fac sistemul de prindere si cupele...nu poate fi foarte dificil nu?

emilinicole
06.10.2009, 16:50:12
mie una nu imi permite buzunarul sa dau peste 1000 de euro pe o rochie care o port doar o singura data.
si ma tot gandesc ca va o rochie care o voi imbraca o singura data, si de ce sa nu profit daca exista posibilitatea sa o iau mai ieftin chiar daca va fi o copie ... parerea mea bineinteles :D

dar gasesti rokii pana in 3000 RON..nici eu nu imi permit sa dau mai mult de atat...de fapt..maxim 3000 RON..si am gasit la Decosta si Salon Gabriela unele misto..zic de online ca mie mi-ar fi frica sa comanda..daca nu ar ajunge..daca nu e facuta bine..daca vine alta rokie..etc...cred ca sunt eu cam disperata:))))

emilinicole
06.10.2009, 16:52:26
Stiu si eu ca nu se poat face poze la MB..am fost cu o prietena care si-a luat rokia de acolo, si nu ne-a permis sa ii facem poze in rokie, insa intr-adevar e ft amabila si draguta tipa de acolo.

emilinicole
06.10.2009, 16:53:57

apropo de recesiune, ruxi..poti face pe maonalisa ta la o casa de moda..gen Dona Mia, Adeline...nu te duce mai mult de 2000 RON...asta daca nu comanzi:)

norishor
06.10.2009, 16:57:55
Am intrat doar sa va salut. Nu prea am timp sa scriu. Spor la cumparaturi de rochite. Pupici!>:D<

ruxi86
06.10.2009, 17:16:41
apropo de recesiune, ruxi..poti face pe maonalisa ta la o casa de moda..gen Dona Mia, Adeline...nu te duce mai mult de 2000 RON...asta daca nu comanzi:)

merci mult de pont, am sa merg si acolo sa vad daca o pot face si cat m-ar costa. >:D<

ruxi86
06.10.2009, 17:17:34
Am intrat doar sa va salut. Nu prea am timp sa scriu. Spor la cumparaturi de rochite. Pupici!>:D<

Pupici si tie norishor >:D< Si spor la pregatiri in continuare!

ruxi86
06.10.2009, 17:19:22
dar gasesti rokii pana in 3000 RON..nici eu nu imi permit sa dau mai mult de atat...de fapt..maxim 3000 RON..si am gasit la Decosta si Salon Gabriela unele misto..zic de online ca mie mi-ar fi frica sa comanda..daca nu ar ajunge..daca nu e facuta bine..daca vine alta rokie..etc...cred ca sunt eu cam disperata:))))

Am mai auzit de Salon Gabriela, mi s-a spus ca au rochii frumoase si la preturi accesibile. Am sa dau o fuga si acolo, cine stie poate gasesc ceva care imi pica cu tronc ;))
Momentan sunt pornita pe Monalisa, cum eram si pe cea de la Mori Lee si m-am razgandit cand am pus-o pe mine ;))

emilinicole
06.10.2009, 17:42:13
Am mai auzit de Salon Gabriela, mi s-a spus ca au rochii frumoase si la preturi accesibile. Am sa dau o fuga si acolo, cine stie poate gasesc ceva care imi pica cu tronc ;))
Momentan sunt pornita pe Monalisa, cum eram si pe cea de la Mori Lee si m-am razgandit cand am pus-o pe mine ;))

eu vreau sa dau o fuga pana la salon gabriela..au preturi gen..1900, 2300, 2500, 2800 RON...la Rose Marie..si la decosta au la 2300, 2700, 2500RON...
iar de facut stiu pe cineva care si-a facut, ea avea o rokie tot de la MB..dar era 1500 euro..si-a fact-o cu 22 mil...si a iesit ft bine..

oricum bafta, orice ai alege:)

o sa va pun si eu poze dupa ce probez...dar mai dureaza o sapt, 2..:)

seara buna..si salutari pt norishor:)

alinaggg
06.10.2009, 17:46:05
Eu am vazut in realitate rochia Monalisa si e intradevar deosebita. Plus ca rochiile MB se aseaza altfel pe tine, materialele sunt de calitate si iti dau stralucire :D

ruxi86
06.10.2009, 19:55:21
Eu am vazut in realitate rochia Monalisa si e intradevar deosebita. Plus ca rochiile MB se aseaza altfel pe tine, materialele sunt de calitate si iti dau stralucire :D

Inseamna ca am facut o alegere foarte buna cu Monalisa ;))
Abia astept sa se faca sambata sa o probez :-"

ruxi86
06.10.2009, 20:01:52
eu vreau sa dau o fuga pana la salon gabriela..au preturi gen..1900, 2300, 2500, 2800 RON...la Rose Marie..si la decosta au la 2300, 2700, 2500RON...
iar de facut stiu pe cineva care si-a facut, ea avea o rokie tot de la MB..dar era 1500 euro..si-a fact-o cu 22 mil...si a iesit ft bine..

oricum bafta, orice ai alege:)

o sa va pun si eu poze dupa ce probez...dar mai dureaza o sapt, 2..:)

seara buna..si salutari pt norishor:)

Sa fie emilinicole, sa fie bafta pt toata lumea ca o sa avem nevoie toate :)

Chiar am sa ma uit pe site-ul salonului Gabriela sa vad ce modele au si maine dimineata am sa le dau un telefon sa vad daca este nevoie de programare, poate daca este posibil, ma duc tot sambata sa scap de o grija, ca nu mai am rabdare deloc ;))

Asteptam poze emilinicole dupa probe :)

O seara frumoasa si tie, pupici!

angi300
06.10.2009, 20:21:35
am "pierdut" discutia cu traditiile dar nu ma pot abtine sa nu comentez. la noi nu sunt tare multe traditii asa ca nu am ce respecta. insa o sa respect toate superstitiile alea..numa asa...de ciuda pt toate babele ce mi-o sarit in cap ca fac nunta in mai. deci cea cu luna mai e rezolvata; o sa am cale la nunta; o sa ma uit in biserica inapoi; perle nu o sa port la gat, dar numai asa ca sa le arat babelor ca am perle mi le lipesc de panfof(talpa); o sa-mi schimb pantofii; o sa-mi fie si decupati in fata..asta imi vin acuma..sa-mi ziceti ce mai sunt..o sa le respect pe toate.

unghiideconstanta...cred ca acest model de rochie o sa mi-l fac si eu..insa la comanda...nu cred ca are rost sa ma complic cu originalul tinand cont ca am de gand sa o fac ferfelita la trash the dress.

CONT-INCHIS-023
06.10.2009, 21:38:45
am "pierdut" discutia cu traditiile dar nu ma pot abtine sa nu comentez. la noi nu sunt tare multe traditii asa ca nu am ce respecta. insa o sa respect toate superstitiile alea..numa asa...de ciuda pt toate babele ce mi-o sarit in cap ca fac nunta in mai. deci cea cu luna mai e rezolvata; o sa am cale la nunta; o sa ma uit in biserica inapoi; perle nu o sa port la gat, dar numai asa ca sa le arat babelor ca am perle mi le lipesc de panfof(talpa); o sa-mi schimb pantofii; o sa-mi fie si decupati in fata..asta imi vin acuma..sa-mi ziceti ce mai sunt..o sa le respect pe toate.

unghiideconstanta...cred ca acest model de rochie o sa mi-l fac si eu..insa la comanda...nu cred ca are rost sa ma complic cu originalul tinand cont ca am de gand sa o fac ferfelita la trash the dress.

si unde o faci?
eu am comandat si un exemplar pe landy
o voi vinde daca nu-mi vine cum vreau eu si o sa-mi iau originalul din turcia

angi300
06.10.2009, 21:43:05
si unde o faci?
eu am comandat si un exemplar pe landy
o voi vinde daca nu-mi vine cum vreau eu si o sa-mi iau originalul din turcia

o doamna din ucraina...si materialul il iau tot de acolo..e mai ieftin.
si cat e exemplarul pe landy? in 23 plec acolo..o sa-ti zic atunci cat ma costa pe mine.

CRYSS_YNNA
06.10.2009, 21:50:36
Mama, mama da vorbarete mai sunteti...am si pierdut firul discutiilor...
Eu nu inteleg de ce voi cumparati rochiile si dati atatia bani pe ele, cand se pot inchiria la jumate de pret, ca oricum se foloseste o singura data.
Eu asa consider si asa am sa si fac, prefer sa inchiriez una cu 2000 lei si care sa imi placa, decat sa o cumpar cu 3000 si sa fiu dezamagita ca existau altele si mai frumoase dar nu mi-am putut-o permite. Asta este doar parerea mea , fiecare face cum e mai bine pentru ea... Eu va doresc spor la pregatiri si sa fiti 'mumoase, 'mumoase!

dianaruxi
06.10.2009, 21:51:45

Chiar am sa ma uit pe site-ul salonului Gabriela sa vad ce modele au si maine dimineata am sa le dau un telefon sa vad daca este nevoie de programare, poate daca este posibil, ma duc tot sambata sa scap de o grija, ca nu mai am rabdare deloc ;))

La salon gabriela nu e nevoie de programare, am sunat si eu si cand am intrebat de programare credeau ca vb despre retusuri.
M-am dus fara programare, si aveau timp fetele, nu sunt ff dragute dar nici ale dracu, dar nici aici nu te lasa sa faci poze.

CONT-INCHIS-023
06.10.2009, 21:59:17
o doamna din ucraina...si materialul il iau tot de acolo..e mai ieftin.
si cat e exemplarul pe landy? in 23 plec acolo..o sa-ti zic atunci cat ma costa pe mine.

nu stiu...urmeaza sa-mi spuna au zis

Sannda
07.10.2009, 08:30:42
Neata fetelor!!

Eu mi-am cumparat rochia de la Salon Gabriela si am dat pe ea jumatate din pretul de pe eticheta.Rochita costa 2990 de lei si eu am luat-o cu 1500 lei.Toate modelele de anul acesta si anul trecut erau cu 50 % reducere.
Eu zic sa cautati mai bine si sigur veti gasi modele la fel de frumoase si mult mai ieftine.

andrelutza_2010
07.10.2009, 09:16:52
Neata tuturor !

~o)

Sa aveti o zi frumoasa ;-).

ruxi86
07.10.2009, 09:20:01
Neata neata!

Am sa dau o fuga atunci la Salon Gabriela sambata dupa ce termin cu Monalisa mea, daca nu este nevoie de programare, si sa vedem ce modele au.

alinaggg
07.10.2009, 09:26:17
Neata neata!

Am sa dau o fuga atunci la Salon Gabriela sambata dupa ce termin cu Monalisa mea, daca nu este nevoie de programare, si sa vedem ce modele au.

Cand te duci la Salon Gabriela sa intrebi te rog daca au vreun voal roz palid :D sau daca se poate face pe comanda ^:)^

Merciii

ruxi86
07.10.2009, 09:35:13
Cand te duci la Salon Gabriela sa intrebi te rog daca au vreun voal roz palid :D sau daca se poate face pe comanda ^:)^

Merciii

Am sa intreb, sigur ca da, nici o problema.

Dar de ce roz palid?:D Culoarea rochitei e roz palid? Sau asa vrei tu sa fie culoarea voalului? :D

vera_b
07.10.2009, 09:35:59
Neata fetelor,

Rochitele de la Mirandi nu va plac? A probat cineva? Am trecut aseara pe la ei si am vazut niste modele foarte dragute.

Va pup

O zi frumoasa

dianaruxi
07.10.2009, 09:36:58
neata ~o) coffeee

ruxi86
07.10.2009, 09:55:25
Ruxi, azi e ziua cea mare cand te duci la coafat, nu? ;-)

Abia astept pozici sa vedem ce a iesit. Ce ai vrea sa iti faca? Ai tu ceva anume in gand sau te lasi pe mana ei sa iti faca ea ce vrea? ;))

dianaruxi
07.10.2009, 10:15:48
Ruxi, azi e ziua cea mare cand te duci la coafat, nu? ;-)

Abia astept pozici sa vedem ce a iesit. Ce ai vrea sa iti faca? Ai tu ceva anume in gand sau te lasi pe mana ei sa iti faca ea ce vrea? ;))
as vrea un coc spaniol, din ala rotund jos la baza gatului, o sa scot o poza sa ii duc, va pun diseara sau maine poze la ce iesit, am luat aparatul cu mine.

dianaruxi
07.10.2009, 10:16:24
Neata fetelor,

Rochitele de la Mirandi nu va plac? A probat cineva? Am trecut aseara pe la ei si am vazut niste modele foarte dragute.

Va pup

O zi frumoasa
la mirandi nici nu am fost, ce am vazut pe site la ei nu m-a impresionat, prin urmare nici nu m-am mai dus.

CONT-INCHIS-023
07.10.2009, 10:20:47
yuhuuu...mi-am mai luat si eu cate ceva: invitatiile,paharele miri si marturiile...:D sunt fffffff incantata!sper sa va placa si voua!

dianaruxi
07.10.2009, 10:28:23
yuhuuu...mi-am mai luat si eu cate ceva: invitatiile,paharele miri si marturiile...:D sunt fffffff incantata!sper sa va placa si voua!
da inimioara aia ce e?cutia de bani?

CONT-INCHIS-023
07.10.2009, 10:29:12
da inimioara aia ce e?cutia de bani?

nu..marturia..care se umple cu bombonele in tiul cred ca o sa pun

CONT-INCHIS-023
07.10.2009, 10:30:06
nu..marturia..care se umple cu bombonele in tiul cred ca o sa pun
am ales-o pe asta ca intradevar cutia de bani este o colivie tot asa impletita si suflata cu argint:D, dar e patrata cutoa de bani

CONT-INCHIS-023
07.10.2009, 10:31:59
si sticlutzele vor avea etichete personalizate cu textul invitatiei

ruxi86
07.10.2009, 10:38:08

foarte frumoase ... paharele alea mi-au placut si mie foarte mult, sunt super ;))

sticlutele alea le vei folosi pe post de invitatie?

CONT-INCHIS-023
07.10.2009, 10:42:53
foarte frumoase ... paharele alea mi-au placut si mie foarte mult, sunt super ;))

sticlutele alea le vei folosi pe post de invitatie?

daa...am facut eu niste etichete in publisher....poate gasesc un program mai bun sa le fac mai bine...ca nu sunt ff incantata de ele...imi trebuie un program special daca o exista numai de etichete...sau voi merge la un centru undeva...nu stiu inca...

emilinicole
07.10.2009, 10:49:51

nu ai nevoie de programare la gabriela, stiu sigur...
lasa ca daca te duci tu sambata, pui tu poze inainte..sau daca merg si eu poate dam una peste alta acolo:))))))

ruxi86
07.10.2009, 10:57:49
daa...am facut eu niste etichete in publisher....poate gasesc un program mai bun sa le fac mai bine...ca nu sunt ff incantata de ele...imi trebuie un program special daca o exista numai de etichete...sau voi merge la un centru undeva...nu stiu inca...

daca esti nemultumita de aranjarea in pagina, intra pe site-ul de la microsoft, stiu ca la un moment dat vazusem niste sabloane pentru invitatii si erau diferite modele. am sa ma uit si eu si daca il regasesc, am sa ti-l trimit aici, poate te ajuta.

dianaruxi
07.10.2009, 10:59:00
am ales-o pe asta ca intradevar cutia de bani este o colivie tot asa impletita si suflata cu argint:D, dar e patrata cutoa de bani
si cat te-a costat cutiuta aia pt marturie? si de unde le-ai luat?

dianaruxi
07.10.2009, 10:59:59
lasa ca daca te duci tu sambata, pui tu poze inainte..sau daca merg si eu poate dam una peste alta acolo:))))))
nici la salonul gabriela nu te lasa sa faci poze la proba.

ruxi86
07.10.2009, 11:01:05

pai nu am cum sa pun poze ca nu te lasa sa pui poze :-<desi mi se pare o mare prostie ca nu te lasa sa faci poze, daca vrei sa le copiezi modelul, o faci tu pana la urma, ca doar isi posteaza modele si pe site, deci tot le poti "fura" daca vrei.

ar fi tare sa ne intalnim acolo ;))

vera_b
07.10.2009, 11:05:20
la mirandi nici nu am fost, ce am vazut pe site la ei nu m-a impresionat, prin urmare nici nu m-am mai dus.

Sunt de acord cu tine..nici pe mine nu m-au impresionat cele de pe site..am trecut intamplator pe langa magazin si am decis sa intru....ce pot sa iti garantez e ca in realitate arata mult mai bine si preturile sunt acceptabile..

dianaruxi
07.10.2009, 11:10:32
Sunt de acord cu tine..nici pe mine nu m-au impresionat cele de pe site..am trecut intamplator pe langa magazin si am decis sa intru....ce pot sa iti garantez e ca in realitate arata mult mai bine si preturile sunt acceptabile..
oricum eu deja mi-am comandat rochia, asa ca nu ma mai uit la nimik, pt ca mi-e frica sa nu vad ceva sa-mi placa mai mult, nu ma mai duc la nici un magazin de rochii, si nici pe situri nu mai intru.

emilinicole
07.10.2009, 11:12:37
nici la salonul gabriela nu te lasa sa faci poze la proba.

eeeeeeeeeeeeeeeeeee:((

atunci nu fac...ce ma enerveaza...

emilinicole
07.10.2009, 11:13:40
oricum eu deja mi-am comandat rochia, asa ca nu ma mai uit la nimik, pt ca mi-e frica sa nu vad ceva sa-mi placa mai mult, nu ma mai duc la nici un magazin de rochii, si nici pe situri nu mai intru.

nu are cum sa iti placa, pt ca a ta e ft frumoasa ;;)

;;)

dianaruxi
07.10.2009, 11:17:24
nu are cum sa iti placa, pt ca a ta e ft frumoasa ;;)

;;)
stiu ca e frumoasa in poza, dar in realitate nu am vazut-o

ruxi86
07.10.2009, 11:21:59
stiu ca e frumoasa in poza, dar in realitate nu am vazut-o

cand iti soseste rochita? anul asta sau anul viitor?

dellutza
07.10.2009, 11:41:22

Cat costa o marturie? De fapt cat te-a costat cutiuta fara tul si bomboane??

dianaruxi
07.10.2009, 11:50:52
cand iti soseste rochita? anul asta sau anul viitor?
mi-a zis ca pe 15 ianuarie, dar alinei i-a venit cu o luna inainte de termen.

alinaggg
07.10.2009, 12:03:04
Am sa intreb, sigur ca da, nici o problema.

Dar de ce roz palid?:D Culoarea rochitei e roz palid? Sau asa vrei tu sa fie culoarea voalului? :D

Rochita mea este roz palid spre alb la soare, iar la umbra e spre bej :)
Si pana acum nu am gasit niciun voal care sa se potriveasca :((

ruxi86
07.10.2009, 12:15:09
mi-a zis ca pe 15 ianuarie, dar alinei i-a venit cu o luna inainte de termen.

inteleg ... deci e posibil sa o primesti chiar prin decembrie, daca e sa iti vina mai devreme.

Arcee
07.10.2009, 12:17:06
alina, dar nu poti sa comanzi tot la tipa aia si voalul? cei de la maggie sottero nu au diferite tipuri de voaluri pentru toate modelel lor?

ruxi86
07.10.2009, 12:21:53

Si nu ai gasit pe nicaieri nici material roz palid din care sa iti poata face voalul o croitoreasa?

Eu am sa intreb si la Salon Gabriela cand ma duc sambata, poate o stii sa imi spuna si un loc de ai putea sa cumperi material de voal roz palid, daca nu au ele sa iti faca.

dianaruxi
07.10.2009, 12:27:32
alina, dar nu poti sa comanzi tot la tipa aia si voalul? cei de la maggie sottero nu au diferite tipuri de voaluri pentru toate modelel lor?
cei de la maggie sottero nu fac voaluri.

dianaruxi
07.10.2009, 12:28:24
inteleg ... deci e posibil sa o primesti chiar prin decembrie, daca e sa iti vina mai devreme.
da sper sa o primesc inainte de craciun ca eu plec de craciun din tara. Sa fie un fel de cadou de craciun

Arcee
07.10.2009, 12:36:00
cei de la maggie sottero nu fac voaluri.
nu stiam.. asta...hmmm voaluri stiu ca aveau la demetrios...te cam usuca, dar sunt frumoase

alinaggg
07.10.2009, 13:03:06

Am intrebat :) nu au decat white diamond, white si gold

ruxi86
07.10.2009, 13:04:42
nu stiam.. asta...hmmm voaluri stiu ca aveau la demetrios...te cam usuca, dar sunt frumoase

si cei de la bien savvy/la sposa aveau voaluri, foarte frumoase de altfel ... numai ca majoritatea erau lungi, dar nu cred ca aveau si roz palid cum vrea alina.

ruxi86
07.10.2009, 13:05:55
da sper sa o primesc inainte de craciun ca eu plec de craciun din tara. Sa fie un fel de cadou de craciun

ar fi foarte frumos ... ce alt cadou mai frumos decat rochita ta ai putea primi de craciun? ;))

dianaruxi
07.10.2009, 13:18:12
ar fi foarte frumos ... ce alt cadou mai frumos decat rochita ta ai putea primi de craciun? ;))
pai un lant cu diamante, cercei cu diamante, o casa, etc. lista poate continua;;)

ruxi86
07.10.2009, 13:23:31
pai un lant cu diamante, cercei cu diamante, o casa, etc. lista poate continua;;)

=)) da, buna asta ... o lista din asta am si eu =))

dar lasa ca te faci tu mare si o sa ai si toate cele de mai sus =))

CONT-INCHIS-023
07.10.2009, 13:28:08
si cat te-a costat cutiuta aia pt marturie? si de unde le-ai luat?
2,5 ron..si le-am gasit la un magazin la mine in cta
daca vreti sa va iau...pot...doar ca trebuie pe comanda

CONT-INCHIS-023
07.10.2009, 13:28:41
Cat costa o marturie? De fapt cat te-a costat cutiuta fara tul si bomboane??

2.5 ron de la un mag din cta

CONT-INCHIS-023
07.10.2009, 13:30:17
cei de la landy mi-au cerut toate detaliile , le-am at si acum mi-au zis ca se apuca de rochie cand le trimit banii....asa se procdeaza...mi-e cam teama la faza aasta...si daca nu-mi place rochia cum fac, ce fac?1 imi mai recuperez eu banii de la ei?!
sfatuiti-ma si pe mine...cum sa fac!?

andrelutza_2010
07.10.2009, 13:37:47
cei de la landy mi-au cerut toate detaliile , le-am at si acum mi-au zis ca se apuca de rochie cand le trimit banii....asa se procdeaza...mi-e cam teama la faza aasta...si daca nu-mi place rochia cum fac, ce fac?1 imi mai recuperez eu banii de la ei?!

Eu una nu m-as risca ...:-s

dellutza
07.10.2009, 13:44:50
2.5 ron de la un mag din cta
Eram curioasa...;-)
Mi-am luat si eu de la Istanbul numai ca ale mele sunt patrate.

alinaggg
07.10.2009, 14:10:53

Parerea mea este ca cei de la Landy uneori le nimeresc alteori nu. Chiar daca vezi un model facut de ei care arata bine e posibil ca a doua oara sa nu mai iasa la fel. Pe topicul de rochii de mireasa - comenzi online poti vedea rochiile facute de ei pentru miresici din Romania si daca iti place ce vezi atunci fa comanda :)
In mod sigur nu iti recuperezi banii daca nu iti place.
Insa de ce nu cumperi o rochie la mana a doua? E mai safe si poti gasi la bazar rochite f dragute, intacte si la preturi ok. Gandeste-te si la varianta asta :)

Arahne
07.10.2009, 14:45:23
Faza cu landy e un risc pe care ti-l asumi in general cand comanzi ceva dp net si normal ca se apuca de lucru dupa ce au banii, gandeste-te invers ca ar face rochia si intre timp clientul s-ar razgandi. Eu zic ca la cat de ieftine sunt merita sa incerci, eu cel putin o sa ma risc;-)

dianaruxi
07.10.2009, 14:50:25
nu i-ai intrebat si tu dc au mai facuut rochia aia, si daca da sa-ti trimita poze cu copia lor?

CONT-INCHIS-023
07.10.2009, 15:01:45
nu i-ai intrebat si tu dc au mai facuut rochia aia, si daca da sa-ti trimita poze cu copia lor?

da..au zis ca nu au mai facut-o pe asta....si mi-au cerut 230 usd...o fii bine..si prietenul meu mi-a zis sa ma duc sa le trimit banii...soi daca nu-mi place ...sa o vand....
dar oare gasesc s-o vand?!

CONT-INCHIS-023
07.10.2009, 15:02:26

u iti comanzi tot de pe landy?
arahne...si u tot de pe landy?1
m-as risca si eu asha...;))

dianaruxi
07.10.2009, 15:02:46
da..au zis ca nu au mai facut-o pe asta....si mi-au cerut 230 usd...o fii bine..si prietenul meu mi-a zis sa ma duc sa le trimit banii...soi daca nu-mi place ...sa o vand....
dar oare gasesc s-o vand?!
o porti la un trash the dress dc nu-ti place.

CONT-INCHIS-023
07.10.2009, 15:03:37
Faza cu landy e un risc pe care ti-l asumi in general cand comanzi ceva dp net si normal ca se apuca de lucru dupa ce au banii, gandeste-te invers ca ar face rochia si intre timp clientul s-ar razgandi. Eu zic ca la cat de ieftine sunt merita sa incerci, eu cel putin o sa ma risc;-)

u ai dat comanda?...cred ca ma duc s ale pun banii...poate reusesc s-o vand macar...daca nu-mi place......dar oare gasesc!?

CONT-INCHIS-023
07.10.2009, 15:04:07
o porti la un trash the dress dc nu-ti place.

da...si asta...chiar e o idee

dianaruxi
07.10.2009, 15:17:21
u iti comanzi tot de pe landy?
arahne...si u tot de pe landy?1
m-as risca si eu asha...;))
nu eu nu comand de pe landy dar am avut o tentativa, oricum eu cred ca sunt seriosi, risti doar sa nu-ti placa rochia.

CONT-INCHIS-023
07.10.2009, 15:33:15
Eram curioasa...;-)
Mi-am luat si eu de la Istanbul numai ca ale mele sunt patrate.

cu cat le-ai luat de acolo?1 si rochitza tot de acolo ti-ai luat?! merita sa merg?! gasesc oare!?

emilinicole
07.10.2009, 16:26:25
fetelor...ce este acest trash the dress????nu ca nu as intelege treaducerea, dar mai eaxct???

alinaggg
07.10.2009, 16:32:53
fetelor...ce este acest trash the dress????nu ca nu as intelege treaducerea, dar mai eaxct???

Trash the dress este o sedinta foto dupa nunta. Practic la aceasta sedinta poti face orice, sa sari in apa, sa te tavalesti in nisip, sa iti murdaresti rochia de ketchup.
E practic o sedinta foto artistica cu mireasa si mirele :)
http://www.trashthedress.com/
Poti vedea aici cateva idei ;)

CONT-INCHIS-023
07.10.2009, 17:11:56
cine stie sa fac etichete...?! am facut in publisher...dar nu ma incanta

ruxi86
07.10.2009, 17:28:26
cine stie sa fac etichete...?! am facut in publisher...dar nu ma incanta

ia vezi poate te ajuta link-ul asta:

http://office.microsoft.com/en-gb/templates/FX100595491033.aspx?pid=CL100632981033

Arahne
07.10.2009, 17:36:21
u ai dat comanda?...cred ca ma duc s ale pun banii...poate reusesc s-o vand macar...daca nu-mi place......dar oare gasesc!?
sambata ca trb sa-mi deschid un nou cont in euro, vreau sa platesc pana la urma prin paypal. In USD ti-au cerut nu euro??

CONT-INCHIS-023
07.10.2009, 17:50:01
sambata ca trb sa-mi deschid un nou cont in euro, vreau sa platesc pana la urma prin paypal. In USD ti-au cerut nu euro??

nu ..230 usd...prin western le voi trimite...oare cat platesc extra, com ision?!

Arcee
07.10.2009, 19:13:46
nu ..230 usd...prin western le voi trimite...oare cat platesc extra, com ision?!
la western era acum un an 10% comision pe care il plateai tu. adica la 100 dolari trimisi mai trebuia sa pui 10 pt comision;-)

CONT-INCHIS-023
07.10.2009, 20:11:24
la western era acum un an 10% comision pe care il plateai tu. adica la 100 dolari trimisi mai trebuia sa pui 10 pt comision;-)f
ahaa...mss..voi afla maine cand le voi pune banii

Arahne
07.10.2009, 20:29:08
f
ahaa...mss..voi afla maine cand le voi pune banii
Sa-mi zici si mie pls. Ce ciudat mie mi-au cerut in eur, ce rochie ti-ai luat tu de pe siteul lor sau alta?

CONT-INCHIS-023
07.10.2009, 21:00:19
Sa-mi zici si mie pls. Ce ciudat mie mi-au cerut in eur, ce rochie ti-ai luat tu de pe siteul lor sau alta?

alta...modelul B154 de la demetrios...am recitit mailul..si da in USD mi-au cerut? tie cat ti-au cerut?!

Arahne
07.10.2009, 21:21:21
alta...modelul B154 de la demetrios...am recitit mailul..si da in USD mi-au cerut? tie cat ti-au cerut?!
272 eur cu crinolina si taxe transp. Cam ciudat toate preturile sunt in euro pe site

CONT-INCHIS-023
07.10.2009, 23:22:46
272 eur cu crinolina si taxe transp. Cam ciudat toate preturile sunt in euro pe site

mie nu mi-au zis nimik de crinolina...si eu am vb cu unul hank, parca?!
si nici de taxe nu mi-au zis nimik...

CONT-INCHIS-023
07.10.2009, 23:23:31
si eu nu mi-am luat voal , nimik altceva...oare imi va cere bani si pt crinolina si taxe si mie?!

CONT-INCHIS-023
07.10.2009, 23:27:22
"
We'll charge USD230 for your dress ,hope it's OK for you."

si petticoat= crinolina?!

ca mi-a zis ca mi-o vor pune pe petticoat

andrelutza_2010
08.10.2009, 08:21:26
Neata feteleee !

~o) ~o) ~o)

georgeta26
08.10.2009, 08:23:54
buna dimineata ~o)

Arahne
08.10.2009, 08:47:33
Neatza! In sfarsit pot sa zic si eu neata pe forum, am chiulat azi de la facultate;;)

andrelutza_2010
08.10.2009, 08:49:16
Neatza! In sfarsit pot sa zic si eu neata pe forum, am chiulat azi de la facultate;;)

:-w ... [-X

;)) >:D< neata !

Arahne
08.10.2009, 08:50:16
"
We'll charge USD230 for your dress ,hope it's OK for you."

si petticoat= crinolina?!

ca mi-a zis ca mi-o vor pune pe petticoat

Eu am vb cu unu Juan i-am zis ca vreau si crinolina (initial mi-a dat pretul doar pt rochie), da crinolina=peticoat si vezi ca au mai multe modele. Nu stiu ce sa-ti zic e mai bine pt tine ca-i mai ieftin;-)

dianaruxi
08.10.2009, 09:17:44
neata fetele,
am adus aparatul foto la mine, sa va pun pozele de la proba, dar din graseala am luat alt cablu cu mine, asa ca va pun maine pozele.
ce pot sa spun e ca nu am fost multumita, nici de machiat nici de coafat.

ruxi86
08.10.2009, 09:31:49
neata miresici mumoase ~o)

ruxi86
08.10.2009, 09:34:57
neata fetele,
am adus aparatul foto la mine, sa va pun pozele de la proba, dar din graseala am luat alt cablu cu mine, asa ca va pun maine pozele.

de ce n-ai fost multumita? ce s-a intamplat? asa rau a iesit?
imi pare rau, chiar ma asteptam sa vii incantata de acolo ... tot ce sper este sa nu fie tipa aia de care tot spuneam eu ca ma duc la ea ;))
apropo ... stii cum se numeste salonul unde ai fost? :D si cat te-a costat proba de coafat si cea de machiat?

andrelutza_2010
08.10.2009, 09:38:35
neata fetele,

Pai asteptam pozele .. sa ne dam si noi cu parerea :-"

dianaruxi
08.10.2009, 09:42:49
de ce n-ai fost multumita? ce s-a intamplat? asa rau a iesit?
imi pare rau, chiar ma asteptam sa vii incantata de acolo ... tot ce sper este sa nu fie tipa aia de care tot spuneam eu ca ma duc la ea ;))
apropo ... stii cum se numeste salonul unde ai fost? :D si cat te-a costat proba de coafat si cea de machiat?
este salonul julia de care ziceai si tu, cu magazinul in curte, magazinul e al sorei coafezei. Proba de coafat a fost 70 iar de machiat 30. La machiat i-am zis ca as vrea cu albastru, dar nu pot sa zic ca era albastrul pe care l-as fi vrut eu, eram prea albastra la ochi, insa ca tehnica a fost ok. Dar nu pune gene false iar rimel a aplicat prea mult de ziceai ca am ochi de paianjen. La coafat mi-a facut un coc, sus plin de cerculete din alea de care nu-mi plac mie, plus ca se vedeau clamele pe care le pusese sa tina cerculetele, insa tipa e ok, si dispusa sa satisfaca omul, aseara la 8 voia sa ma desfaca sa imi mai faca inca odata coafura, dar am zis ca e prea tarziu.
S-ar putea ca pt coafat sa ma mai duc odata sau de mai multe ori, plus ca a zis ca odata ce am platit o proba restul sunt gratuite.

ruxi86
08.10.2009, 10:09:57
este salonul julia de care ziceai si tu, cu magazinul in curte, magazinul e al sorei coafezei. Proba de coafat a fost 70 iar de machiat 30. La machiat i-am zis ca as vrea cu albastru, dar nu pot sa zic ca era albastrul pe care l-as fi vrut eu, eram prea albastra la ochi, insa ca tehnica a fost ok. Dar nu pune gene false iar rimel a aplicat prea mult de ziceai ca am ochi de paianjen. La coafat mi-a facut un coc, sus plin de cerculete din alea de care nu-mi plac mie, plus ca se vedeau clamele pe care le pusese sa tina cerculetele, insa tipa e ok, si dispusa sa satisfaca omul, aseara la 8 voia sa ma desfaca sa imi mai faca inca odata coafura, dar am zis ca e prea tarziu.
S-ar putea ca pt coafat sa ma mai duc odata sau de mai multe ori, plus ca a zis ca odata ce am platit o proba restul sunt gratuite.

eu am vazut-o facand cocuri si mi-a placut ce a iesit. pe cumnata-mea o facea mereu asa ... coc sus, cu cerculete din alea, iar agrafele nu se vedeau, bine ea si punea agrafe cu floricele sau tot felul de minuni in capat.
nasol ca n-a iesit cum ti-ai dorit, chiar ma asteptam sa iasa ceva frumos din mana ei, mai ales ca ea a tot lucrat in domeniul asta de atata timp.
mai du-te eventual la ea odata, sau de ori, si asa daca zici ca restul probelor sunt gratuite, mai incearca altceva, poate ii va iesi ... incearca cocul acela spaniol care il vroiai tu.

dianaruxi
08.10.2009, 10:23:05
eu am vazut-o facand cocuri si mi-a placut ce a iesit. pe cumnata-mea o facea mereu asa ... coc sus, cu cerculete din alea, iar agrafele nu se vedeau, bine ea si punea agrafe cu floricele sau tot felul de minuni in capat.
nasol ca n-a iesit cum ti-ai dorit, chiar ma asteptam sa iasa ceva frumos din mana ei, mai ales ca ea a tot lucrat in domeniul asta de atata timp.
mai du-te eventual la ea odata, sau de ori, si asa daca zici ca restul probelor sunt gratuite, mai incearca altceva, poate ii va iesi ... incearca cocul acela spaniol care il vroiai tu.
eu i-am dus doua poze, din care una cu cocul spaniol, dar cred ca stie sa faca ceva si atat. iar eu coc sus nu vreau, ma uitam la topicul de coafat ca vb acolo de Cristina Grama si acum a pus o tipa niste poze care arata super, ma gandesc sa ma duc si eu la ea da nu stiu cat costa.

CONT-INCHIS-023
08.10.2009, 11:21:54
Eu am vb cu unu Juan i-am zis ca vreau si crinolina (initial mi-a dat pretul doar pt rochie), da crinolina=peticoat si vezi ca au mai multe modele. Nu stiu ce sa-ti zic e mai bine pt tine ca-i mai ieftin;-)
unde ua modlele de crinolina?!..mie nu mi-a zis sa-mi aleg..probabil stiu ei cate sa puna...si nu mi-a zis nimik nici te txe de transport

CONT-INCHIS-023
08.10.2009, 11:38:27
unde ua modlele de crinolina?!..mie nu mi-a zis sa-mi aleg..probabil stiu ei cate sa puna...si nu mi-a zis nimik nici te txe de transport

am primit si eu un mail cu un site sa-mi aleg crinolina...cu preturi in euro..si le-am trimis cu ce mi-am ales eu si le-am zis ca inteleg ca intra in pretul rochiei de 230 de Usd...daca ieri mi-a zis ca asta-i pretul ..si ca astia trebuie sa-i pun...astept sa vad ce mai zic...

ruxi86
08.10.2009, 11:56:12
eu i-am dus doua poze, din care una cu cocul spaniol, dar cred ca stie sa faca ceva si atat. iar eu coc sus nu vreau, ma uitam la topicul de coafat ca vb acolo de Cristina Grama si acum a pus o tipa niste poze care arata super, ma gandesc sa ma duc si eu la ea da nu stiu cat costa.

posibil sa nu mai fi facut vreun coc spaniol pana acum si ti-a facut ce stia ea.
ce preturi are cristina grama?

ruxi86
08.10.2009, 11:57:42
am primit si eu un mail cu un site sa-mi aleg crinolina...cu preturi in euro..si le-am trimis cu ce mi-am ales eu si le-am zis ca inteleg ca intra in pretul rochiei de 230 de Usd...daca ieri mi-a zis ca asta-i pretul ..si ca astia trebuie sa-i pun...astept sa vad ce mai zic...

mie nu mi-au raspuns nici pana in ziua de azi cei de la landy ... desi le-am mai dat niste fwd-uri la mailul initial si degeaba ... urat din partea lor [-X

mixi
08.10.2009, 12:02:56
Salut! Eu tocmai am aterizat pe site :) Si eu am nunta in mai 2010, abia de 2 saptamani ne am hotarat si deja am gasit sala. insa doar atat, restul detaliilor pe parcurs.

dianaruxi
08.10.2009, 12:15:27
posibil sa nu mai fi facut vreun coc spaniol pana acum si ti-a facut ce stia ea.
ce preturi are cristina grama?
nu stiu trebuie sa o intreb pe tipa aia de pe topicul cu coafuri.

angi300
08.10.2009, 12:15:44
Salut! Eu tocmai am aterizat pe site :) Si eu am nunta in mai 2010, abia de 2 saptamani ne am hotarat si deja am gasit sala. insa doar atat, restul detaliilor pe parcurs.

bine ai venit!

dianaruxi
08.10.2009, 12:28:32
welcome ^:)^

ruxi86
08.10.2009, 12:33:10

bine ai venit printre noi, mixi! >:D<

Arcee
08.10.2009, 12:36:32

Bine ai venit!! Spor la pregatiri!>:D<

andrelutza_2010
08.10.2009, 12:47:40
Welcome Mixi !>:D<

CONT-INCHIS-023
08.10.2009, 13:47:55
mie nu mi-au raspuns nici pana in ziua de azi cei de la landy ... desi le-am mai dat niste fwd-uri la mailul initial si degeaba ... urat din partea lor [-X
eu le-am scris pe site-ul din china..pe ala mi-au raspuns...si chiar acum am finalizat toate detaliile cu ei..merg sa le pun banii...

vera_b
08.10.2009, 15:12:41

Bine ai venit printre noi.Te asteptam sa miresim impreuna.:[email protected]

dellutza
08.10.2009, 15:31:17
cu cat le-ai luat de acolo?1 si rochitza tot de acolo ti-ai luat?! merita sa merg?! gasesc oare!?
Marturiile le-am luat cu aproximativ 0,9 lei.
La rochii nu prea m-am uitat, totusi...pareau cam incarcate ptr. gustul nostru.

CONT-INCHIS-023
08.10.2009, 16:33:32
le-am trimis si banii celor de la landy...acum am niste emotii o luna de zile ..de mooor...sper sa gasesc s-o vand...pana la nunta ca sa mi-o pot lua pe cea originala...aa si mi-au cerut si mie inca 50 euro pt crinolina...

ruxi86
08.10.2009, 17:09:25
le-am trimis si banii celor de la landy...acum am niste emotii o luna de zile ..de mooor...sper sa gasesc s-o vand...pana la nunta ca sa mi-o pot lua pe cea originala...aa si mi-au cerut si mie inca 50 euro pt crinolina...

sa fie cu noroc! sper sa iti vina o copie reusita a rochitei care ti-o doresti! sa ne arati pozici cu ea cand iti sosete ;))

apropo ... ce rochita ai vrut sa iti faca? ce model este?

Biu
08.10.2009, 17:11:48
pai deja te gandesti sa o vinzi :)) , stai sa vezi intai poate le iese rochia ;)) . totusi, te-au cam taxat la crinolina....

ruxi86
08.10.2009, 17:11:59
sa fie cu noroc! sper sa iti vina o copie reusita a rochitei care ti-o doresti! sa ne arati pozici cu ea cand iti sosete ;))

ah gata am vazut cate pagini mai in spate ca ai atasat o poza cu rochita de la demetrios care o vrei ;)) superba de altfel.;))

Biu
08.10.2009, 17:48:46
fetelor, dupa indelungi cautari si nenumarate dvd-uri vizionate, mi-am ales in sfarsit cameraman \:D/ \:D/ \:D/

emilinicole
08.10.2009, 17:54:21
fetelor, dupa indelungi cautari si nenumarate dvd-uri vizionate, mi-am ales in sfarsit cameraman \:D/ \:D/ \:D/

bravooo
eu am stabilit 3 intalniri, dar toate la sf lunii, k atunci ajung in slatina:)
apoi trec si eu de asta, k parca nu mai iau odata...

alinaggg
08.10.2009, 18:09:48
Fetelor am gasit borcanase de miere :D
Mi-au raspuns cei cu mierea si sunt foarte bune preturile cu tot cu transport. O sa ma coste 2,3 ron borcanasul cu miere :D

Biu
08.10.2009, 18:15:57
Mi-au raspuns cei cu mierea si sunt foarte bune preturile cu tot cu transport. O sa ma coste 2,3 ron borcanasul cu miere :D
borcanas plus miere ? chiar convenabil ;-)

alinaggg
08.10.2009, 18:54:45
Daaa! Sunt foarte incantata :D

CONT-INCHIS-023
08.10.2009, 21:19:26
Daaa! Sunt foarte incantata :D

cum sunt astea?!pt marturii le folosesti?!

CONT-INCHIS-023
08.10.2009, 21:20:59

sper si eu...dar oricum eu sunt ffff pretentioasa...cred ca i-am innebunit pe aia de cap...de cred ca o sa-mi cumpere originalul si mi-l trimit cadou...la pretentiile pe care le-am impus:)))...sau o sa-mi dea o buleala de ma sinucid...:))

CONT-INCHIS-023
08.10.2009, 21:24:29
pai deja te gandesti sa o vinzi :)) , stai sa vezi intai poate le iese rochia ;)) . totusi, te-au cam taxat la crinolina....

da ..ma gandesc...ca cine stie ce material o avea...sau cum o iesi?!eu surnt mai perfectionista asha?! dar acum nu stiu ce a fost cu mine de m-am aruncat eu asha fara cap...sper sa nu regret total...m-a incantat ce preturi am vazut la ei pe site p-acolo...am vazut ca multe fet si-au luat de caolo...si totusi m-a ajuns destul dw mult pana la urma,comparativ cu preturile de pe site +taxe+crinolina
doamne ajuta!! rugati-va si pentru mine plsss!!ms

dianaruxi
08.10.2009, 22:41:22
Am revenit cu pozele promise:D

angi300
08.10.2009, 22:42:14

da-mi te rog si mie un pm. eu ce am gasit era in mall la 5 lei borcanasul.

angi300
08.10.2009, 22:46:10

ai avut dreptate....albastrul ala....:-? poate daca nu il intindea atat si poate vrei sa incerci cum vine cu mai mult rosu in obraji. imi place nuanta de ruj.
cat despre coc, nu am inteles eu bine..ma gandeam ca vrei dintr-o sg "invarteala", adica nu atatea cate sunt in poza (sper sa intelegi ce zic)..^:)^

Biu
08.10.2009, 22:59:31
hm...albastru ala nu-i a buna..., nu-mi place.
In legatura cu coafura, nu pot zice ca e o nepriceputa, ca ti-a aranjat parul, dar pot sa zic ca nu e perfectionista, nu e atenta la detalii. Ce-i cu agrafele alea de se vad ? Nu,nu....

nicoletaa
08.10.2009, 23:01:38

Nu sunt deloc urate,dar dak tot ti-a zis ca poti sa mai faci probe gratuite mai bine mai incerci dak nu esti multumita...dak nu schimb-o pana crezi ca e cea ideala,,,eu asa as face as cauta pana as fi ''mult peste'' multumita,
Sper sa gasesti pe 'cineva' care sa te faca exact cum vrei tu>:D< :*

CONT-INCHIS-023
09.10.2009, 00:27:32
eu am un sfat pentru fetele care aveti parul lung...o coafura cat mai lejera cu parul desfacut e de o mie de ori mai eleganta decat orice bucle prinse...un breton lasat intr-o parte,niste bucle lejere naturale..prinse cu o clamitza ceva in loc de diadema intr-o parte undeva...dar lasat cat mai desfacut...parul lung este de o mie de ori mai elegant...;)

sorinico
09.10.2009, 00:44:20
buna fetele,
Am citit mesajele voastre si nu imi vine sa cred.
nu pot pe 22 mai 2010?????????///////////////

eu am semnat contractul pt 05.06.2010
si am schimbat data pt ca in iunie este post
acum nu pot nici pe 22 mai????????

ma ia cu lesin !!!!!!!!!chiar nu mai pot face nunta?????????????:-L:-L:-L:-L:-L:-L

sorinico
09.10.2009, 01:16:58
buna
si eu sunt miresica de 22 mai 2010
stii ca s-ar putea sa fie post?
este in ajunul rusaliilor si este preznic
am aflat acum si innebunesc
eu am mai schimbat o data (am semnat prima oara pe 05.06.2010 si este post)si nu cred ca mai pot si a doua oara
ce stiti despre asta???????????? help!!!!!!!!!!!

georgeta26
09.10.2009, 08:35:52
buna dimineata

Sannda
09.10.2009, 09:07:16
buna
si eu sunt miresica de 22 mai 2010
stii ca s-ar putea sa fie post?
este in ajunul rusaliilor si este preznic
am aflat acum si innebunesc
eu am mai schimbat o data (am semnat prima oara pe 05.06.2010 si este post)si nu cred ca mai pot si a doua oara
ce stiti despre asta???????????? help!!!!!!!!!!!

Nu iti fa griji.Asa am patit si noi,dar am vorbit cu preotul la care vrem sa facem cununia si ne da derogare.Trebuie sa mergi sa vorbesti cu preotul tau si sa ceri sa iti faca derogare.

Sannda
09.10.2009, 09:11:16
sper si eu...dar oricum eu sunt ffff pretentioasa...cred ca i-am innebunit pe aia de cap...de cred ca o sa-mi cumpere originalul si mi-l trimit cadou...la pretentiile pe care le-am impus:)))...sau o sa-mi dea o buleala de ma sinucid...:))

Daca esti ffff pretentionasa cum spui tu,nu inteleg atunci de ce iti comanzi rochita de pe net.De ce nu iti cauti prin magazine,ca sa le poti proba,sa le poti vedea materialul din care sant facute,daca iti sta bine sau nu....Eu una nu m-as risca cu astfel de rochii comandate de pe nu stiu ce siteuri,mai ales cea de mireasa.[-X

dianaruxi
09.10.2009, 09:22:25
hm...albastru ala nu-i a buna..., nu-mi place.
In legatura cu coafura, nu pot zice ca e o nepriceputa, ca ti-a aranjat parul, dar pot sa zic ca nu e perfectionista, nu e atenta la detalii. Ce-i cu agrafele alea de se vad ? Nu,nu....
Da asta a fost si parerea mea plus ca eu ii dusesem doua poze pt coafat care nu au nici o legatura cu ce a iesit. Va atasez pozele pe care i le-am dus.

ruxi86
09.10.2009, 09:23:17
Neata fetele >:D<

Ruxi, coafura aia nu e asa rea, intr-adevar cam multe cercuri pe acolo, nu asta vazusem eu. Cand ai zis ca e coc sus, m-am gandit ca si cercurile vor fi tot sus, in crestetul capului, dar ea vad ca le-a facut pe toata partea din spate, nu inteleg de ce :-? Coafura cu una peste alta imi place, e draguta, si chiar iti sta bine.
Iar albastrul ala ... no way [-X e prea tare. Poate daca l-ar fi intins mai bine sau nu punea asa multa culoare ...
Poate pana la urmatoarea proba, se mai perfectioneaza la micile astea detalii care se observa ;))

ruxi86
09.10.2009, 09:24:49
Da asta a fost si parerea mea plus ca eu ii dusesem doua poze pt coafat care nu au nici o legatura cu ce a iesit. Va atasez pozele pe care i le-am dus.

Probabil o fi vrut sa il imite pe al doilea, dar nu i-a iesit ... cine stie ce a vrut ea de fapt sa faca si nu i-a iesit asa cum trebuia.
Al doilea coc chiar e foarte frumos, imi place mult.