PDA

Versiunea completa : Pregatirile miresicilor de mai 2010

Pagini : [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40

Arcee
06.04.2009, 12:45:32
Miresici de mai care ati trecut peste superstitia ca "nu e bine sa faci nunta in mai" va astept aici sa ne sfatuim...:*

Arcee
07.04.2009, 19:56:05
chiar sunt singura miresica de mai? fetelor unde sunteti?=((

carmen_aiud
08.04.2009, 08:40:36
chiar sunt singura miresica de mai? fetelor unde sunteti?=((
nu esti singura !!!!!! suntem doua deocamdata.... si avem si nunta in aceeasi zi<:-P <:-P :* :*

ankgeorgia2584
08.04.2009, 14:27:12
nu esti singura !!!!!! suntem doua deocamdata.... si avem si nunta in aceeasi zi<:-P <:-P :* :*

Buna fetelor...nu sunteti singurele...mai sunt si eu :D...In legatura cu superstitia ca nu e bine sa faci nunta in luna mai...eu nu cred in chestii de genul asta...in schimb luna mai e cea mai frumoasa luna din an...cu cele mai multe flori..nu-i asa? :)
Va pup...spor la pregatiri!

delphi
08.04.2009, 16:54:57
Spor la pregatiri de pe acum. Miresicile de mai 2009 sunt cele mai vorbarete <:-P

Arcee
08.04.2009, 18:53:11
:rocking: iuhuuu.. suntem mai multe...carmen cum stai cu pregatirile ti-ai gasit restaurant? ca stiu ca in provincie e mai greu..putine sali de nunti, multe miresici. am o prietena din mediasi care a rezervat restaurant anul trecut pt singura sambata ramasa libera din 2010, undeva in sept.

carmen_aiud
10.04.2009, 14:49:02
ciau roxy!!!! pai locatia este rezervata deja de la craciun.... acum de pasti cand mergem acasa (noi suntem stabiliti in arad doar nunta va avea loc la aiud) speram sa avem timp sa rezolvam cu muzica , fotograful si cameramanul.... tu cum stai cu pregatirile????

carmen_aiud
10.04.2009, 14:53:16
Spor la pregatiri de pe acum. Miresicile de mai 2009 sunt cele mai vorbarete <:-P

delphi cum stai cu pregatirile? au crescut emotiile......? mai ai foarte putin pana vei sarbatori cea mai importantazi din viata.....:* :*

Arcee
13.04.2009, 19:07:55
ciau roxy!!!! pai locatia este rezervata deja de la craciun.... acum de pasti cand mergem acasa (noi suntem stabiliti in arad doar nunta va avea loc la aiud) speram sa avem timp sa rezolvam cu muzica , fotograful si cameramanul.... tu cum stai cu pregatirile????
Noi doar restaurantul l-am rezervat acum o luna in rest nimic.. aa...si muzica adica dj-ul k e inclus in meniul de la restaurant. cu foto si video ma gandeam mai inspre toamna ca e timp si vb aia Bucurestiul e mare si plin. rochia cam stiu cum vreau astept targurile din ianuarie colectii noi, reduceri la cele din 2009..;))

carmen_aiud
14.04.2009, 09:50:46
noi speram sa putem rezolva dj-ul, foto si video acum in perioada pastelor, dar din pacate nu avem liber de la lucru decat luni, asa ca... ramane pe luna viitoare.... la noi trebuie rezervate mai din timp ca oferta nu este super mare si ca sa prinzi ceva bun trebuie sa fii printre primii.... ce este mai nasol e ca noi suntem stabiliti in arad si facem nunta in alba... dar ne descurcam noi...:* :* :*

Cristina_84
14.04.2009, 11:28:31
Hello fetelor! Ma primiti si pe mine?>:D<
Si eu o sa am nunta in mai,legat de superstitii eu si cu viitorul meu sot habar n-aveam de ele in momentul in care am facut rezervarea la restaurant:)),noi ne-am gandit asa : facem la anul ca sa avem timp de pregatiri,ne-ar fi placut luna august sau sepembrie dar am fi avut prea mult de asteptat:)),el e nascut in luna mai si uite asa ne-am hotarat pt mai care de altfel e o luna f frumoasa;-) .
Dupa ce am facut rez si am inceput sa spunem familiei,prietenilor,au inceput sa "curga" si superstitiile,noi habar n-aveam;)) da nici nu credem in asa ceva,din punctul meu de vedere sunt doar vorbe si atat. Asa ca,luna mai la putere!!!:* :*

carmen_aiud
14.04.2009, 15:30:51
si noi am fi vrut pentru anul asta dar am gasit doar la sf lui oct....frig afara ....at am zis sa mai asteptam putin si sa fie o luna frumoasa de primavara...nici prea cald sa nu fie.... s-a nimerit mai si data coincide cu luna lui de nastere , ziua mea de nastere, data noastra in viitor....:* :* :*

Cristina_84
15.04.2009, 10:46:58
si noi am fi vrut pentru anul asta dar am gasit doar la sf lui oct....frig afara ....at am zis sa mai asteptam putin si sa fie o luna frumoasa de primavara...nici prea cald sa nu fie.... s-a nimerit mai si data coincide cu luna lui de nastere , ziua mea de nastere, data noastra in viitor....:* :* :*

Si noi am vrut initial data de 29 Mai,dar era deja ocupata,asa ca am mai scazut o saptamana si am ajuns la 22 Mai:)) ,dupa aceea am vazut ca 22 Mai e chiar dupa "Sf.Constantin si Elena".....dar nu cred sa fie vreun inconvenient pentru nuntasi,nu?

Arcee
15.04.2009, 13:26:20
Si noi am vrut initial data de 29 Mai,dar era deja ocupata,asa ca am mai scazut o saptamana si am ajuns la 22 Mai:)) ,dupa aceea am vazut ca 22 Mai e chiar dupa "Sf.Constantin si Elena".....dar nu cred sa fie vreun inconvenient pentru nuntasi,nu?
bine ai venit printre noi...inconvenient... de ce? double the party<:-P mie imi pare rau ca nu pica 27 intr-o sambata ca e ziua mea ;))

ankgeorgia2584
15.04.2009, 13:55:21
Hello fetelor! Ma primiti si pe mine?>:D<
Si eu o sa am nunta in mai,legat de superstitii eu si cu viitorul meu sot habar n-aveam de ele in momentul in care am facut rezervarea la restaurant:)),noi ne-am gandit asa : facem la anul ca sa avem timp de pregatiri,ne-ar fi placut luna august sau sepembrie dar am fi avut prea mult de asteptat:)),el e nascut in luna mai si uite asa ne-am hotarat pt mai care de altfel e o luna f frumoasa;-) .
Dupa ce am facut rez si am inceput sa spunem familiei,prietenilor,au inceput sa "curga" si superstitiile,noi habar n-aveam;)) da nici nu credem in asa ceva,din punctul meu de vedere sunt doar vorbe si atat. Asa ca,luna mai la putere!!!:* :*

Buna, Cristina, buna tuturor miresicilor....exact asa am patit si noi, am rezervat restaurantul,pentru mai, asa am vrut dintotdeauna( facem nunta intr-o poienita superba in padure, la un resturant foarte dragut),iar cand am inceput sa anuntam familia si prietenii au inceput sa ne spuna din superstitii :)).Nici noi habar nu aveam....
Citeam acum la restul miresicilor din 2010 ce inaintate sunt cu pregatirile si ma gandesc ca eu..(noi) inafara de nasi si resturant nu mai avem nimic rezolvat....8-}.... Va pup pe toate...spor la pregatiri si o zi excelenta!!>:D<

Arcee
15.04.2009, 14:13:48
Buna, Cristina, buna tuturor miresicilor....exact asa am patit si noi, am rezervat restaurantul,pentru mai, asa am vrut dintotdeauna( facem nunta intr-o poienita superba in padure, la un resturant foarte dragut),iar cand am inceput sa anuntam familia si prietenii au inceput sa ne spuna din superstitii :)).Nici noi habar nu aveam....
Citeam acum la restul miresicilor din 2010 ce inaintate sunt cu pregatirile si ma gandesc ca eu..(noi) inafara de nasi si resturant nu mai avem nimic rezolvat....8-}.... Va pup pe toate...spor la pregatiri si o zi excelenta!!>:D<
ai si nasi!!! super..noi nici macar asta nu avem...nu avem decat restaurant si atat. ar trebui sa incep sa-mi fac griji? eu zic ca mai e timp, nu?:*

Cristina_84
16.04.2009, 00:16:02
ai si nasi!!! super..noi nici macar asta nu avem...nu avem decat restaurant si atat. ar trebui sa incep sa-mi fac griji? eu zic ca mai e timp, nu?:*

Nici noi nu ne-am "cerut"inca nasii,ne-am gandit la niste prieteni de-ai nostri,putin mai mari ca noi la varsta,dar am zis ca lasam pana prin mai sa le spunem sa fie cu un an inainte:D .
Noi am rezolvat cu restaurantul si muzica,atat deocamdata,dar eu zic ca avem tot timp un an pentru toate,nu?:*

carmen_aiud
16.04.2009, 09:11:19
fetelor si noi sunt in aceeasi situatie ca si voi....avem sala rezervata si ne-am gandit la nasi (dar inca nu am fost la cerut)... in rest nu avem nimic... suntem inca in faza de informare... in mai speram sa rezolvam muzica, fotograful si cameramanul... deci nu sunteti singure stati linistite... dupa mine zic ca inca avem timp... sper doar sa nu avem surprize neplacute...:* :* :*

Ann04
19.04.2009, 07:38:49
Buna fetelor...nu sunteti singurele...mai sunt si eu :D...In legatura cu superstitia ca nu e bine sa faci nunta in luna mai...eu nu cred in chestii de genul asta...in schimb luna mai e cea mai frumoasa luna din an...cu cele mai multe flori..nu-i asa? :)
Va pup...spor la pregatiri!

HRISTOS A-NVIAT!

Buna fetelor, Paste Fericit
Sunt si eu miresica de mai 2010
pup dulce si mai vb

ankgeorgia2584
22.04.2009, 13:32:31
HRISTOS A-NVIAT!

Buna fetelor, Paste Fericit
Sunt si eu miresica de mai 2010
pup dulce si mai vb

Buna...acum vad ca avem nunta in aceeasi zi<:-P...doar in locatii diferite;))...una intr-un colt de tara alta in coltul opus :))...spor la treaba miresicilor!!!Va pup

adina_mari
22.04.2009, 14:01:22
spor la pregatiri miresici de mai!o sa vedeti ce repede trece timpul...
noi mai avem putin de tot;))

Ann04
22.04.2009, 15:01:03
spor la pregatiri miresici de mai!o sa vedeti ce repede trece timpul...
noi mai avem putin de tot;))
Daaa...f putin
abia astept sa ne povestesti
mult mult norok si sa ai parte de o nunta de vis
:*

adina_mari
22.04.2009, 17:20:04
Daaa...f putin
abia astept sa ne povestesti
mult mult norok si sa ai parte de o nunta de vis
:*
multumesc mult! si eu va doresc tuturor sa aveti parte de nunti minunate

andreiuta22
22.04.2009, 20:57:21
spor la miresit, la planuri si sa fiti la fel de vorbarete ca si noi cele de mai 2009, si daca aveti ceva intrebari nelamuriri ne gasiti la miresici de mai 2009:-p :* :* :*

Arcee
23.04.2009, 14:17:28
spor la miresit, la planuri si sa fiti la fel de vorbarete ca si noi cele de mai 2009, si daca aveti ceva intrebari nelamuriri ne gasiti la miresici de mai 2009:-p :* :* :*
multumim.... noi suntem inca la inceput si cred ca multe dintre noi nu suntem decat in faza cu dat avans la restaurant...mai avem timp pana vor incepe "grijile":*

carmen_aiud
24.04.2009, 09:58:37
asa este .... suntem inca la faza de dat avans:D :D avem inca destul timp sa ne omoram cu pregatirile....
voua miresicilor de mai 2009 sa aveti parte de o nunta ca in povesti si casa de piatra va doresc:* :*

ancutica
24.04.2009, 12:44:27
Eu am nunta pe 16 mai 2010...mai este cineva in aceasta luna??

Arcee
24.04.2009, 13:37:49
buna cum sa fii singura.. dar vezi ca deja exista un topic pe tema asta
http://www.miresici.ro/showthread.php?t=19509&page=3
rog moderatorii sa-ti mute mesajul:*

Arcee
27.04.2009, 16:33:12
ce mai faceti fetelor? cam liniste pe aici...eu am parte de cateva "senzatii" tari legate de meniul restaurantului, dar sper sa se rezolve...:*

andreiuta22
27.04.2009, 20:23:51
de ce-i asa slabuta activitatea pe aici?:[email protected]

Ramona_pisicuta
30.04.2009, 20:15:39
Buna vitoare miresici si eu sunt una dintr-e ele in 29 mai 2010 am nunta si mi-ar place sa discutam pe aceasta tema. Astept ide:* i

Cristina_84
02.05.2009, 10:40:04
Buna vitoare miresici si eu sunt una dintr-e ele in 29 mai 2010 am nunta si mi-ar place sa discutam pe aceasta tema. Astept ide:* i

Si noi ne-am dorit initial data de 29 mai 2010 dar era ocupata sala de la restaurantul pe care "ni s-a pus pata":)) asa ca am mai scazut o saptamana si am ajuns la data de 22 mai - na e bine si asa;-) asta desi am fost in luna februarie sa facem rezervarea - si eu care credeam ca numai noi ne-am trezit sa rezervam asa devreme;))

Cristina_84
02.05.2009, 10:41:24
Ce ziceti fetelor,cu cat timp inainte se face rezervarea pentru cununia religioasa la biserica?;;)

ancutica
03.05.2009, 20:37:02
Buna fetelor!!! Si eu sunt o miresica de mai 2010, mai precis pe 16...nu cred in superstitii, in schimb consider ca aceasta luna este una dintre cele mai frumoase din an. Observ ca majoritatea dintre voi sunteti cam la acelasi stadiu cu mine in ceea ce priveste pregatirile de nunta. Am rezervat sala la restaurant si am vorbit cu cei ce urmeaza sa ne fie parinti spirituali. In rest cam nimic...

carmen_aiud
04.05.2009, 09:59:31

Buna Ramona!!! Suntem mirese in aceeasi zi, doar ca una in alba si cealalta in targu mures!!!! Cum stai cu pregatirile? Sper sa ne sfatui pe viitor si sa ne putem ajuta reciproc:* :*

Cristina_84
05.05.2009, 00:07:43
Buna fetelor!!! Si eu sunt o miresica de mai 2010, mai precis pe 16...nu cred in superstitii, in schimb consider ca aceasta luna este una dintre cele mai frumoase din an. Observ ca majoritatea dintre voi sunteti cam la acelasi stadiu cu mine in ceea ce priveste pregatirile de nunta. Am rezervat sala la restaurant si am vorbit cu cei ce urmeaza sa ne fie parinti spirituali. In rest cam nimic...

Noi cu viitorii nasi nu am vorbit inca,mai lasam pana prin iunie-iulie:)) ,in schimb am fost sambata si am dat avansul pt formatie,deci am mai bifat o chestie importanta :D . Pupici :*

ancutica
05.05.2009, 09:26:56
Noi cu viitorii nasi nu am vorbit inca,mai lasam pana prin iunie-iulie:)) ,in schimb am fost sambata si am dat avansul pt formatie,deci am mai bifat o chestie importanta :D . Pupici :*
Noi inca nu ne-am gandit la formatie, dar sper ca pana ne hotaram sa nu fie prea tarziu....

CRYSS_YNNA
05.05.2009, 17:21:22
Buna fetelor, ma primiti si pe mine in hora?
In primul rand as vrea sa va urez "casa de piatra!" tuturor si tot binele din lume. Aveti grija la data in care va fixati nunta, fiindca in 2010 sunt f multe sambete in care nu se pot face nunti, fie din cauza ca este post, fie ca sunt zile de praznice imparatesti sau ajun de praznice imparatesti si nu este indicat a se face nunti. Noi initial am facut contract pt. data de 22 mai 2010, dar am fost nevoiti da schimbam din cauza ca in 23 mai sunt RUSALIILE, - sarbatoare imparateasca- iar 22 mai e ajun de sarbatoare imparateasca, deci nu se fac nunti la ortodocsi. Nu stiu in alte parti, dar in zona noastra se tine cont de aceste lucruri, iar daca iti fixezi cununia intr-o astfel de zi nu se poate oficia decat cu derogare de la episcop, si probabil mai primesti si ceva canoane bisericesti...asa ca bafta si aveti grija.#-o

CRYSS_YNNA
05.05.2009, 17:50:05
Miresici, la ce culoare v-ati gandit pentru decor?L-)

Cristina_84
05.05.2009, 18:18:30
Buna fetelor, ma primiti si pe mine in hora?
In primul rand as vrea sa va urez "casa de piatra!" tuturor si tot binele din lume. Aveti grija la data in care va fixati nunta, fiindca in 2010 sunt f multe sambete in care nu se pot face nunti, fie din cauza ca este post, fie ca sunt zile de praznice imparatesti sau ajun de praznice imparatesti si nu este indicat a se face nunti. Noi initial am facut contract pt. data de 22 mai 2010, dar am fost nevoiti da schimbam din cauza ca in 23 mai sunt RUSALIILE, - sarbatoare imparateasca- iar 22 mai e ajun de sarbatoare imparateasca, deci nu se fac nunti la ortodocsi. Nu stiu in alte parti, dar in zona noastra se tine cont de aceste lucruri, iar daca iti fixezi cununia intr-o astfel de zi nu se poate oficia decat cu derogare de la episcop, si probabil mai primesti si ceva canoane bisericesti...asa ca bafta si aveti grija.#-o
Vai de mine,m-ai pus pe ganduri,m-am uitat pe net si intr-adevar asa e,ai dreptatemnai ramane sa vorbim cu preotul sa vedem ce zice,daca nu se poate,va trebui sa schimbam data,singura speranta e sa mai gasim date disponibile:(( :((

ancutica
06.05.2009, 09:09:19
Eu m-am gandit la auriu...deja am vazut cum arata sala in aceasta culoare si mi-a placut fff mult, si viitorului meu sot la fel...ca doar trebuie sa tinem cont si de parerea lor:)... Pupici:*

Arcee
06.05.2009, 14:31:54
Eu m-am gandit la auriu...deja am vazut cum arata sala in aceasta culoare si mi-a placut fff mult, si viitorului meu sot la fel...ca doar trebuie sa tinem cont si de parerea lor:)... Pupici:*
din pacate sala in care voi face eu nunta nu este inca gata. din cate stiu pana acum peretii sunt un galben pal, iar husele scaunelor vor fi pe ivoire...sper sa arate bine..>:D<

ancutica
06.05.2009, 15:41:15
[quote=roxya007;1854191]din pacate sala in care voi face eu nunta nu este inca gata. din cate stiu pana acum peretii sunt un galben pal, iar husele scaunelor vor fi pe ivoire...sper sa arate bine..>:D<[/quot
Cu siguranta o sa arate bine...important este sa-ti placa:). Si la noi sala ,din cate imi adus aminte, este vopsita tot intr-un galben pal...iar in ceea ce priveste coloarea husele, mi s-a oferit posibilitatea sa aleg intre mai multe nuante. Oricum cred ca am sa merg pe auriu, dar cine stie pana la anul in mai se pot schimba multe. Pupici:)

ankgeorgia2584
06.05.2009, 15:42:13

Eu m-am gandit la un auriu pal...dar nu sidefat...si ceva crem...inca nu stiu exact...sunt in cautare...saptamanile viitoare ma voi intalni cu mai multi decoratori sa vedem care ne convin mai mult ca pret si oferte...:d....Sala are o nuanta de crem spre putin portocaliu pal...dar anul acesta o renoveaza....asa ca voi vedea exact in toamna sau in iarna cand va fi gata de renovat ce culori voi alege pentru nunta:)
Va pup pe toate...sa aveti o zi frumoasa.:*

Cristina_84
06.05.2009, 17:10:32
Vai de mine,m-ai pus pe ganduri,m-am uitat pe net si intr-adevar asa e,ai dreptatemnai ramane sa vorbim cu preotul sa vedem ce zice,daca nu se poate,va trebui sa schimbam data,singura speranta e sa mai gasim date disponibile:(( :((

Na,mi-am mai revenit,a vorbit maicamea cu un preot si a zis ca nu e nici o problema,se face o dezlegare,se plateste o taxa:))si totul e OK.Totusi,am sa mai cer parerea la inca 2 preoti cel putin:D sa fiu sigura. Va pup!

CRYSS_YNNA
07.05.2009, 13:15:45
Ma bucur ca se rezolva, si noi am fost in situatia asta, dar am fost sfatuiti sa schimbam data. Este adevarat ca se poate face dezlegare, dar eu nu am vrut sa il pun pe frate-meu in situatia de a merge cu noi la episcop si sa cerem derogare, ca nu cumva sa aiba si el ceva probleme pe urma. El este pereot si chiar are un caz de cununie anul acesta pe 6 iunie, cand de- asemenea este ajun de Rusalii, si-mi zicea ca daca nu primesc mirii dezlegarea si nu numai ei ci si el, nu are cum sa ii cunune si va fi nevoit sa faca slujba de joi.
Nu as vrea sa te supar, doamne fereste, iti spun doar ceea ce stiu si am auzit de la dansul; sunt multe chestii de care unii preotii tin cont iar altii nu, de ex. la noi, la ortodocsi nasii tb. sa fie neaparat casatoriti, sa fie ortodocsi etc.; deci nu inseamna ca daca spun eu o chestie tb. neaparat sa fie in unanimitate valabila. Mare influenta are insa si traditia in toate aceste chestii, si sa nu uitam ca eu am cununia religioasa la tara unde toate acestea sunt mult mai bine pastrate si respectate de cat la oras.
Nu te descuraja, mergi inainte, dar totusi informeaza-te ca totul sa fie in regula.:*

CRYSS_YNNA
07.05.2009, 13:28:22
La noi intra in renovare tot restaurantul, il maresc si-l modifica total. Lui bubu meu ii place tot auriu, si mie imi place, dar e prea comun pe la noi, asa ca m-am gandit sa punem huse aurii si fundite lila ca sa nu ne suparam nici unul si sa si dam un ton mai cald si mai viu ca de' -e primavara, nu?
Mai ex. varianta cu auriu si verde crud, dar totusi parca lila ma atrage mai tare, ca-mi place culoarea asta de cand ma stiu.<:-P

ankgeorgia2584
07.05.2009, 16:40:34
La noi intra in renovare tot restaurantul, il maresc si-l modifica total. Lui bubu meu ii place tot auriu, si mie imi place, dar e prea comun pe la noi, asa ca m-am gandit sa punem huse aurii si fundite lila ca sa nu ne suparam nici unul si sa si dam un ton mai cald si mai viu ca de' -e primavara, nu?
Mai ex. varianta cu auriu si verde crud, dar totusi parca lila ma atrage mai tare, ca-mi place culoarea asta de cand ma stiu.<:-P

Da...asa m-am gandit si eu la auriu cu verde crud..in principiu eu as vrea doar florile sa fie cu foarte mult verde....imi place foarte mult combinatia...chiar ma incanta combinatia asta.
Voi in ce stadiu sunteti...apropo....de fotograf si video cand incepeti sa va interesanti?...ca eu habar n-am ce mai am de facut...am rezervat restaurantul..am vorbit cu nasii...si acuma astept...imi tot spun ca mai este timp....
Va pup fetelor...sa aveti o zi excelenta

CRYSS_YNNA
07.05.2009, 20:07:16
Noi am inchiriat restaurantul, am contractat formatia, am cumparat vinul alb, whisky-ul, ne-am invitat nasii, iar acum ne gandim sa cautam foto si video iar apoi sa comandam prajiturile si tortul- si asta cat mai urgent posibil!:)

Arcee
07.05.2009, 20:15:08
Noi am inchiriat restaurantul, am contractat formatia, am cumparat vinul alb, whisky-ul, ne-am invitat nasii, iar acum ne gandim sa cautam foto si video iar apoi sa comandam prajiturile si tortul- si asta cat mai urgent posibil!:)
wow..cate ai facut!!! noi nici macar nu avem nasi:-$ esti sigura ca nu se stica vinul daca il iei cu mai mult de un an inainte? Si tortul, de acum trebuie sa-l comanzi pt la anul???:*

cris226
07.05.2009, 20:49:08
cum sa il comanzi de acum???? :O
eu abia l-am comandat ... si nici acum nu am luat bauturile, le iau saptamana viitoare :-"

CRYSS_YNNA
07.05.2009, 22:20:39
wow..cate ai facut!!! noi nici macar nu avem nasi:-$ esti sigura ca nu se stica vinul daca il iei cu mai mult de un an inainte? Si tortul, de acum trebuie sa-l comanzi pt la anul???:*

Bauturile acestea sunt luate de mai bine de o luna si jumatate. Vinul (60 sticle) nu se strica, cu cat este mai vechi cu atat este mai bun si mai tare- e imbuteliat la 0.75l si e din 2005 si nici whisky-ul nu expira fiindca are peste 40grade.(angelli cherry am mai luat, mai avem de luat lichiorul, dar acesta e cu termen de garantie si nu-l putem lua inca). Toate sunt insa depozitate in beci la racoare si la intuneric.
Avand in vedere ca bauturile se scumpesc pe zi ce trece, si nu numai bauturile, noi incercam sa ne cumparam cat mai multe din cele necesare si sa achitam majoritatea cheltuielilor, ca nu cumva sa avem surpriza ca dupa nunta sa nu ne ajunga banii.=))
Ce ziceti, incercam sa intocmim o lista cu cele ce ne sunt necesare pt nunta?^:)^

Cristina_84
07.05.2009, 23:50:24
Ma bucur ca se rezolva, si noi am fost in situatia asta, dar am fost sfatuiti sa schimbam data. Este adevarat ca se poate face dezlegare, dar eu nu am vrut sa il pun pe frate-meu in situatia de a merge cu noi la episcop si sa cerem derogare, ca nu cumva sa aiba si el ceva probleme pe urma. El este pereot si chiar are un caz de cununie anul acesta pe 6 iunie, cand de- asemenea este ajun de Rusalii, si-mi zicea ca daca nu primesc mirii dezlegarea si nu numai ei ci si el, nu are cum sa ii cunune si va fi nevoit sa faca slujba de joi.
Nu as vrea sa te supar, doamne fereste, iti spun doar ceea ce stiu si am auzit de la dansul; sunt multe chestii de care unii preotii tin cont iar altii nu, de ex. la noi, la ortodocsi nasii tb. sa fie neaparat casatoriti, sa fie ortodocsi etc.; deci nu inseamna ca daca spun eu o chestie tb. neaparat sa fie in unanimitate valabila. Mare influenta are insa si traditia in toate aceste chestii, si sa nu uitam ca eu am cununia religioasa la tara unde toate acestea sunt mult mai bine pastrate si respectate de cat la oras.
Nu te descuraja, mergi inainte, dar totusi informeaza-te ca totul sa fie in regula.:*

Mersi mult de incurajari!:* Desi m-au asigurat 2 preoti ca nu e nici o problema,eu nu sunt tocmai impacata cu ideea,vreau sa zic ca de cand am aflat(asta multumita tie=D>)sunt intr-o agitatie continua si l-am agitat si pe miresoiul meu:)) asa ca ne-am hotarat sa incercam totusi sa schimbam data si doar in cazul in care nu mai sunt date libere care sa ne fie pe plac,ramanem la 22 mai,facem acea dezlegare si asta e...offf,maine vb la restaurant...

Cristina_84
07.05.2009, 23:52:19
Ce ziceti, incercam sa intocmim o lista cu cele ce ne sunt necesare pt nunta?^:)^

Eu sunt de accord dar nu ma pot concentra inca,pana nu rezolv cu data intr-un fel sau altul...pupici:*

Roxely
08.05.2009, 10:47:59
Buna miresici de primavara! vad ca unele sunteti foarte harnice, noi abia ne-am stabilit restaurantul, dupa ce initial am rezervat intr-un loc si am fost la o nunta care ne-a dezamagit....saptamana asta am schimbat.
Cand ma mai obisnuiesc si eu cu lucrurile de pe aici va arat niste poze cu ceva restaurante din Tg.Mures.;;)

ankgeorgia2584
08.05.2009, 11:31:44
Bauturile acestea sunt luate de mai bine de o luna si jumatate. Vinul (60 sticle) nu se strica, cu cat este mai vechi cu atat este mai bun si mai tare- e imbuteliat la 0.75l si e din 2005 si nici whisky-ul nu expira fiindca are peste 40grade.(angelli cherry am mai luat, mai avem de luat lichiorul, dar acesta e cu termen de garantie si nu-l putem lua inca). Toate sunt insa depozitate in beci la racoare si la intuneric.
Avand in vedere ca bauturile se scumpesc pe zi ce trece, si nu numai bauturile, noi incercam sa ne cumparam cat mai multe din cele necesare si sa achitam majoritatea cheltuielilor, ca nu cumva sa avem surpriza ca dupa nunta sa nu ne ajunga banii.=))

Mamaaa.....ce harnicuta esti!!!:*...Chiar ai rezolvat multe....eu nu prea am timp de miresit....dar incet incet le voi rezolva si eu...intru asa dimineata cand imi beau cafeaua sa vad ce mai faceti....
Va pup...sa aveti o zi excelenta...

ankgeorgia2584
08.05.2009, 11:34:00
Buna miresici de primavara! vad ca unele sunteti foarte harnice, noi abia ne-am stabilit restaurantul, dupa ce initial am rezervat intr-un loc si am fost la o nunta care ne-a dezamagit....saptamana asta am schimbat.
Cand ma mai obisnuiesc si eu cu lucrurile de pe aici va arat niste poze cu ceva restaurante din Tg.Mures.;;)

Bine ai venit printre noi...se pare ca suntem din ce in ce mai multe<:-P...ma bucur...:madlaugh:

CRYSS_YNNA
08.05.2009, 11:45:45

Esti bine-venita>:D< . Casa de piatra si spor la pregatiri!8-}

english_muffin
08.05.2009, 16:02:24
Buna Miresici de 2010!!! Ma alatur voua si va multumesc!!

va intrebati de ce!? Simplu. Astazi am "rasfoit" paginile acestei comunitati si am aflat cu stupoare ca imi trebuie dispensa sa ma marit pe 22 mai 2010 asa cum stabiliseram acum o luna... Spre norocul nostru restaurantul a mai fost disponibil si pe 29 mai, asa ca am ne-am mutat cu arme si bagaje dupa ce, in prealabil un preot ne-a asigurat ca 29 mai e ok.

Asa ca, ina o data, MULTUMESC.^:)^

Roxely
08.05.2009, 20:12:52
<:-P multumesc tuturor de primirea calda!!
am vazut ca ati vorbit de culori...sala noastra se numeste Only Pink, deci predomina nuante de roz, mov inchis, visiniu. Este fff inalta, cu tot felul de candelabre. eu ii zic "extravaganta" :-B inca nu stiu ce culoare voi alege pentru huse si pt fetele de masa...voi merge saptamanile urmatoare si o voi vedea aranjata pt alte nunti si voi fura idei.:>

CRYSS_YNNA
08.05.2009, 21:13:20

va intrebati de ce!? Simplu. Astazi am "rasfoit" paginile acestei comunitati si am aflat cu stupoare ca imi trebuie dispensa sa ma marit pe 22 mai 2010 asa cum stabiliseram acum o luna... Spre norocul nostru restaurantul a mai fost disponibil si pe 29 mai, asa ca am ne-am mutat cu arme si bagaje dupa ce, in prealabil un preot ne-a asigurat ca 29 mai e ok.

URA!!!!!!!!! Infloresc miresicile lunii lui florar, strangem randurile -ce ziceti, intindem o hora? BINE AI VENIT IN JOC!

Cristina_84
08.05.2009, 23:19:42

Eu n-am fost asa norocoasa ca tine,la restaurantul nostru mai au sambete libere la anul doar in noiembrie :( ,asa ca noi lasam data asta 22 mai 2010 si deja am aflat ca si mitropolitul e de accord sa ne dea dezlegarea deci nu cred ca va fi o problema,asta e...

english_muffin
09.05.2009, 09:17:09
Eu n-am fost asa norocoasa ca tine,la restaurantul nostru mai au sambete libere la anul doar in noiembrie :( ,asa ca noi lasam data asta 22 mai 2010 si deja am aflat ca si mitropolitul e de accord sa ne dea dezlegarea deci nu cred ca va fi o problema,asta e...

Draga mea, nu-ti face griji. Sunt sigura ca totul e ok. Eu cand am fost sa-l intreb pe preot eram super stresata...si el imi spune ca are un coleg preot al carui fiu se insoara chiar in ziua de Rusalii! Asa ca eu zic sa stai linistita. Daca n-as fi avut de ales, si eu as fi ramas la 22 mai.

Arcee
09.05.2009, 10:27:16
neata fetelor! nu am prea mai intrat pe aici ca am avut un examen si in curand o sa incep si sesiunea si nu o sa prea mai am timp de miresit....
vreau sa va spun cu sunt tare fericita ca mi-a aparut miresica dintr-o alta sala a restaurantului unde fac<:-P sper sa intre si ea pe aici...ma gandeam dupa ce voi afla si cine sunt celelalte 2 (ca sunt 4 sali) sa le propun la fete sa facem cumva sa fim furate in acelasi timp si la rascumparare sa fim inlocuite una cu alta, ce ziceti de ideea mea?
...legat de data de 22 mai eu zic sa stati linistite si sa nu va mai faceti atatea griji. cu o mica "atentie" se rezolva tot in ziua de azi (pana si la biserica din pacate)
multi pupici si sa aveti un weekend placut:*

vn_mihaela
09.05.2009, 12:02:39
neata fetelor! nu am prea mai intrat pe aici ca am avut un examen si in curand o sa incep si sesiunea si nu o sa prea mai am timp de miresit....
vreau sa va spun cu sunt tare fericita ca mi-a aparut miresica dintr-o alta sala a restaurantului unde fac<:-P sper sa intre si ea pe aici...ma gandeam dupa ce voi afla si cine sunt celelalte 2 (ca sunt 4 sali) sa le propun la fete sa facem cumva sa fim furate in acelasi timp si la rascumparare sa fim inlocuite una cu alta, ce ziceti de ideea mea?
...legat de data de 22 mai eu zic sa stati linistite si sa nu va mai faceti atatea griji. cu o mica "atentie" se rezolva tot in ziua de azi (pana si la biserica din pacate)
multi pupici si sa aveti un weekend placut:*

mi-am facut intrarea (ca sa zic asa..) de ceva vreme ;)) , numai ca ce-i drept am acordat mai multa atentie discutiilor despre restaurant, pe aici am cam tras chiulul. Promit sa ma revansez :)

Cristina_84
09.05.2009, 17:29:02
Draga mea, nu-ti face griji. Sunt sigura ca totul e ok. Eu cand am fost sa-l intreb pe preot eram super stresata...si el imi spune ca are un coleg preot al carui fiu se insoara chiar in ziua de Rusalii! Asa ca eu zic sa stai linistita. Daca n-as fi avut de ales, si eu as fi ramas la 22 mai.

Gata,m-am mai linistit,m-am "resemnat"cu ideea:)) ,22.05.2010 si gata ;-) luni mergem sa stabilim si ora la biserica.:*

ancutica
09.05.2009, 18:18:04
Gata,m-am mai linistit,m-am "resemnat"cu ideea:)) ,22.05.2010 si gata ;-) luni mergem sa stabilim si ora la biserica.:*

Hmmm...incep sa cred ca raman in urma cu pregatirile.....eu ma gandeam ca abia la anu sa merg sa vorbesc de ora la biserica. Poate totusi ar trebui sa anunt preotul din timp...Apropo de cununia religioasa, v-ati gandit cam cum o sa se desfasoare. Mie mi-ar placea sa o fac in timpul Liturghiei, asa cum este traditia pe la noi prin Moldova, cu totul ca aproape nimeni nu o mai respecta. Pt noi, si cred ca pt majoritatea cuplurile, cununia religioasa este cel mai important si special moment.
Va astept sa discutam...pupici :*

ankgeorgia2584
09.05.2009, 23:35:31
Hmmm...incep sa cred ca raman in urma cu pregatirile.....eu ma gandeam ca abia la anu sa merg sa vorbesc de ora la biserica. Poate totusi ar trebui sa anunt preotul din timp...Apropo de cununia religioasa, v-ati gandit cam cum o sa se desfasoare. Mie mi-ar placea sa o fac in timpul Liturghiei, asa cum este traditia pe la noi prin Moldova, cu totul ca aproape nimeni nu o mai respecta. Pt noi, si cred ca pt majoritatea cuplurile, cununia religioasa este cel mai important si special moment.

Eee...nu esti singura in urma cu pregatirile...si eu abia la anu merg sa vb cu preotul pentru ceremonie....spor!!

Cristina_84
09.05.2009, 23:57:11
:))

Pai noi mergem deja ca sa putem sta linistiti,cum la noi e chestia asta cu dezlegarea..dar si pt ca am inteles de la cunoscutii care au mai facut cununia religioasa la biserica la care ne dorim noi ca trebuie sa mergem din timp daca vrem sa "prindem":)) ora pe care ne-o dorim...mai nou se rezerva si la biserica cu un an inainte ca la restaurant

Arcee
11.05.2009, 13:45:58
ce mai fac miresicile de mai? cam liniste pe aici...>:D<

vn_mihaela
11.05.2009, 14:17:09
ce mai fac miresicile de mai? cam liniste pe aici...>:D<

Apropo de biserici...vad ca tu nu te-ai hotarat unde veti face, dar cu cat timp inainte va duceti sa vorbiti? Noi ne gandeam in iunie, sper sa fie ok.

cris226
11.05.2009, 14:24:37
Apropo de biserici...vad ca tu nu te-ai hotarat unde veti face, dar cu cat timp inainte va duceti sa vorbiti? Noi ne gandeam in iunie, sper sa fie ok.
mihaela eu nu cred ca poti in iunie .. noi am fost in ianuarie sa rezervam ... prima oara am mers in noiembrie si nu se faceau programari pt ca nu aveau calendarul de anul viitor
multa bafta >:D<

vn_mihaela
11.05.2009, 14:40:48
mihaela eu nu cred ca poti in iunie .. noi am fost in ianuarie sa rezervam ... prima oara am mers in noiembrie si nu se faceau programari pt ca nu aveau calendarul de anul viitor
multa bafta >:D<

In noiembrie pt mai? si nu s-a putut?
La biserica la care ne-am gandit noi cred ca ar trebui sa mergem din timp, de vreme ce in noiembrie anul trecut mai aveau liber pentru 13 iunie 2009, de exemplu, doar ora 1 parca (oricum, foarte devreme) si ora 21. (foarte tarziu, asadar). Daca nu as fi auzit cazuri d'astea, probabil ma duceam cu 2-3 luni inainte . Asa ca...norocul meu ca am auzit!8-}
N-as vrea sa exagerez, insa, si sa ma duc cu un an jumatate inainte. De aici si intrebarea mea. Ms, Cris.

cris226
11.05.2009, 14:45:45
In noiembrie pt mai? si nu s-a putut?
La biserica la care ne-am gandit noi cred ca ar trebui sa mergem din timp, de vreme ce in noiembrie anul trecut mai aveau liber pentru 13 iunie 2009, de exemplu, doar ora 1 parca (oricum, foarte devreme) si ora 21. (foarte tarziu, asadar). Daca nu as fi auzit cazuri d'astea, probabil ma duceam cu 2-3 luni inainte . Asa ca...norocul meu ca am auzit!8-}
N-as vrea sa exagerez, insa, si sa ma duc cu un an jumatate inainte. De aici si intrebarea mea. Ms, Cris.
la ce biserica vrei sa faci??
eu am fost dupa Sf. Ion si m-am programat >:D< >:D<

Arcee
11.05.2009, 15:33:18
cris cred ca mihaela se referea la iunie anul asta pt mai anul viitor...>:D<

cris226
11.05.2009, 15:41:08
cris cred ca mihaela se referea la iunie anul asta pt mai anul viitor...>:D<
am inteles roxy , ca doar anul viitor nu avea cum sa mearga in iunie >:D< >:D<
eu am zis doar ca am fost cam la 4 biserici anul trecut si cam toate mi-au zis sa vin dupa sarbatorile de iarna >:D< >:D< >:D<

Arcee
11.05.2009, 15:45:04
am inteles roxy , ca doar anul viitor nu avea cum sa mearga in iunie >:D< >:D<
eu am zis doar ca am fost cam la 4 biserici anul trecut si cam toate mi-au zis sa vin dupa sarbatorile de iarna >:D< >:D< >:D<
da?? uff... e bine de stiut... eu oricum nu vreau la o biserica cunoscuta ceva aproape de casa si ar fi 3 variante sf vasile calea victoriei, sf nicolae tabacu un semafor mai jos sau cea de vis-a-vis mcdonalds buzesti nu stiu cum se cheama? stii ceva? ca pe la topicul cu biserici nu am aflat mare lucru:*

cris226
11.05.2009, 15:47:51
da?? uff... e bine de stiut... eu oricum nu vreau la o biserica cunoscuta ceva aproape de casa si ar fi 3 variante sf vasile calea victoriei, sf nicolae tabacu un semafor mai jos sau cea de vis-a-vis mcdonalds buzesti nu stiu cum se cheama? stii ceva? ca pe la topicul cu biserici nu am aflat mare lucru:*
sa stii ca nici eu nu prea am aflat de la topicul cu bisericii, m-am dus singura si am cautat ... cel putin de asta unde fac eu nici nu auzisem, dar cand am vazut-o mi-a placut mult :* :*
cel mai bine e sa te duci sa le si vezi inainte , sa stii cum e slujba si cat tine ... eu de exemplu am fost sambata la o miresica de la mai de la noi , care a facut slujba la aceiasi biserica cu mine sa vad si eu cum e ;;)

Arcee
11.05.2009, 16:11:19
sa stii ca nici eu nu prea am aflat de la topicul cu bisericii, m-am dus singura si am cautat ... cel putin de asta unde fac eu nici nu auzisem, dar cand am vazut-o mi-a placut mult :* :*
cel mai bine e sa te duci sa le si vezi inainte , sa stii cum e slujba si cat tine ... eu de exemplu am fost sambata la o miresica de la mai de la noi , care a facut slujba la aceiasi biserica cu mine sa vad si eu cum e ;;)
multumesc pt sfaturi..o sa incerc sa le pun in aplicare. sper sa gasesc un preot "de treaba" ca eu nu prea le am cu mersul la biserica. cred, dar nu prea mergo:-)

BEATRICE24
11.05.2009, 16:39:46
Buna fetelor, ma alatur si eu voua miresici de mai 2010. Sincer, eu sunt mai in urma cu pregatirile, abia am dat avansul la sala si cam atat. Deocamdata imi bat capul cu lista de invitati (sunt destul de multi ), la o prima numaratoare au iesit 320, dar totusi o sa mai restrang lista sa ramana max 300.
Va doresc la toate o nunta ca-n povesti si "casa de piatra".

Arcee
11.05.2009, 17:25:16
Buna fetelor, ma alatur si eu voua miresici de mai 2010. Sincer, eu sunt mai in urma cu pregatirile, abia am dat avansul la sala si cam atat. Deocamdata imi bat capul cu lista de invitati (sunt destul de multi ), la o prima numaratoare au iesit 320, dar totusi o sa mai restrang lista sa ramana max 300.
Va doresc la toate o nunta ca-n povesti si "casa de piatra".
bine ai venit printre noi...wow ce de invitati ai!!! o sa ai mult de muncit la aranjatul la mese;-)

vn_mihaela
11.05.2009, 18:07:24
la ce biserica vrei sa faci??
eu am fost dupa Sf. Ion si m-am programat >:D< >:D<

prima pe lista e Domnita Balasa, sa speram ca e ok, noi avem 2 perechi de nasi si trebuie sa vb cu preotul si in acest sens.

Cristina_84
13.05.2009, 11:30:40
Noi ne-am uitat ieri intr-un catalog cu invitatii,vai cate modele super...si culmea am pus ochii amandoi pe acelasi model;)) pacat ca e prea devreme sa comandam invitatiile:))

Ann04
13.05.2009, 12:45:03
buna fetele
waw, ce-mi place ca ati dat-o inainte cu mesajele la forumul asta
hihihi...mai sunt miresici cu nunta pe 15 mai
suntem 3 cred..
super
va pupa mama
:*:*
o zi buna!!!!!

BEATRICE24
14.05.2009, 16:33:33
buna fetele
waw, ce-mi place ca ati dat-o inainte cu mesajele la forumul asta
hihihi...mai sunt miresici cu nunta pe 15 mai
suntem 3 cred..
super
va pupa mama
:*:*
o zi buna!!!!!
Si eu ma bucur ca suntem cat mai multe, deocamdata ,daca am vazut bine suntem 4 care avem nunta pe 15 mai 2010. Dar sunt sigura ca o sa se mai alature si alte miresici. Va doresc toate cele bune.:*

elenucam
15.05.2009, 22:02:43
salut toate miresicile de mai,una din cele mai frumoase luni ale anului!!!\:D/

frooxy
16.05.2009, 18:14:11
Salutare la toate miresicile de mai 2010 ...acum suntem 5 pe 15 mai :)
Noi pana acum am dat doar avansul pt sala si am vorbit cu nasii. Cu organizarea din pacate o sa fie mai dificil pt ca nu suntem in tara, dar speram sa ne descurcam pe cat se poate fara a apela prea mult la cei de acasa 8-|.

Pana acum am fost o cititoare fidela a miresicilor de mai 2009 dar ma bucur ca v-am gasit si de abia astept sa ne ajutam cu idei, sfaturi....

Cristina_84
17.05.2009, 08:23:47
Cred ca in curand mai bifam ceva important de pe "lunga lista":)) : ne vom cere nasii,in luna iunie:D...am observat ca multe din voi stati deja bine la capitolul nasi:azn: si ma gandeam sa nu raman in urma:))

ankgeorgia2584
18.05.2009, 17:40:49
Salutare la toate miresicile de mai 2010 ...acum suntem 5 pe 15 mai :)
Noi pana acum am dat doar avansul pt sala si am vorbit cu nasii. Cu organizarea din pacate o sa fie mai dificil pt ca nu suntem in tara, dar speram sa ne descurcam pe cat se poate fara a apela prea mult la cei de acasa 8-|.

Pana acum am fost o cititoare fidela a miresicilor de mai 2009 dar ma bucur ca v-am gasit si de abia astept sa ne ajutam cu idei, sfaturi....

Bine ai venit, ma bucur si eu ca suntem din ce in ce mai multe miresici.Apropo...in 15 mai anul asta, la cluj, a fost atat de frumos afara...si cald...mi-am pus o dorinta...sa fie si anul viitor in 15 mai la fel de frumos si cald....va pup pe toate>:D<

frooxy
18.05.2009, 18:25:50
Bine ai venit, ma bucur si eu ca suntem din ce in ce mai multe miresici.Apropo...in 15 mai anul asta, la cluj, a fost atat de frumos afara...si cald...mi-am pus o dorinta...sa fie si anul viitor in 15 mai la fel de frumos si cald....va pup pe toate>:D<

Asta fac si eu de la inceputul lunii mai ...ma tot uit la vreme pe Yahoo sa vad daca e cald in speranta ca va fi la fel si la anul ;;)

Pupici

P.S. Nasica noastra e tot din Cluj si desi nu este nici ea in tara a avut acum aproape 3 ani nunta in Cluj

andreiuta22
18.05.2009, 21:11:31
hmmm ce ma bucur ca deveniti si voi mai vorbarete, si va inmultiti, va doresc spor la pregatiri si sa nu uitati sa traiti cu intensitate fiecare moment al pregatirilor ca acum va trece anul:* Va pup si ca doresc toate cele bune:* :* :*

Cristina_84
19.05.2009, 00:14:12
hmmm ce ma bucur ca deveniti si voi mai vorbarete, si va inmultiti, va doresc spor la pregatiri si sa nu uitati sa traiti cu intensitate fiecare moment al pregatirilor ca acum va trece anul:* Va pup si ca doresc toate cele bune:* :* :*
Multumim frumos pentru urari;-) . Mai ai atat de putin...iti doresc de pe acum Casa de Piatra si fie ca ziua de 23 mai sa fie cel putin asa cum ai visat-o,sa fi cea mai fericita si noi te asteptam aici cu poze;)) >:D<

freesia
23.05.2009, 10:54:13
Buna, miresicilor!
Nu am citit chiar toate raspunsurile si sper sa nu repet ceva ce s-a mai spus.
Noi ne-am ales luna mai pentru ca asa am vrut noi. E luna in care ne-am cunoscut si pe deasupra e si foarte frumoasa. De asemenea, si anul 2010 e mai plin pentru noi, fiind cam singura luna care ne-ar permite sa facem nunta.
Superstitiile? Mama lui a fost cea care a incercat sa ne convinga ca nu e bine.
Dar m-am interesat putin, sa am argumente. Si am gasit!
Un preot a spus ca luna mai este luna Maicii Domnului, care este ocrotitoarea familiei si ce luna mai buna ai putea decide sa-ti incepi viata cu alesul tau? Eu zic ca acesta e cel mai bun argument, intarit de frumusetea vremii si a florilor.
Deci, capul sus, miresicilor si lasati supertitiile la o parte!

Arcee
24.05.2009, 19:57:58
ce faceti fetelor! din pacate eu nu prea am mai intrat ca am inceput lucrarile si in curand incepe si sesiunea si nu mai imi vad capul de atata treaba...e gata sala mea. sambata a fost prima nunta. va pun poze...nu sunt foarte incantata cam mult galben. ma gandeam la flori rosii pe mese in ton cu covorul si place cardurile, numerele si menuiurile albe cu nist fundite in aceeasi nuanta de rosu. cum vi se pare?

frooxy
25.05.2009, 01:53:26
ce faceti fetelor! din pacate eu nu prea am mai intrat ca am inceput lucrarile si in curand incepe si sesiunea si nu mai imi vad capul de atata treaba...e gata sala mea. sambata a fost prima nunta. va pun poze...nu sunt foarte incantata cam mult galben. ma gandeam la flori rosii pe mese in ton cu covorul si place cardurile, numerele si menuiurile albe cu nist fundite in aceeasi nuanta de rosu. cum vi se pare?

Buna roxy... se potriveste cu rosu dar daca nu iti place atat galben/portocaliu nu poti sa-ti iei alte huse pentru scaune ? Ma gandeam huse albe si doar niste fundite galbene sa fie in ton cu perdelele si restul salii. Asa nu ai mai avea peisajul incarcat de prea mult galben...

Arcee
25.05.2009, 21:23:42
Buna roxy... se potriveste cu rosu dar daca nu iti place atat galben/portocaliu nu poti sa-ti iei alte huse pentru scaune ? Ma gandeam huse albe si doar niste fundite galbene sa fie in ton cu perdelele si restul salii. Asa nu ai mai avea peisajul incarcat de prea mult galben...
mda...asa eu idei am multe...aceste huse sunt oferite de restaurant. ca sa le schimb ar trebui sa aduc o firma de decoratiuni si ar insemna o cheltuiala in plus. oricum mai am un an si 3 zile de gandit si razgandit;))

frooxy
26.05.2009, 00:16:06
mda...asa eu idei am multe...aceste huse sunt oferite de restaurant. ca sa le schimb ar trebui sa aduc o firma de decoratiuni si ar insemna o cheltuiala in plus. oricum mai am un an si 3 zile de gandit si razgandit;))

Asa e...mai e o gramada de timp. Pana atunci se uzeaza husele astea si le schimba restaurantul ;))

Cristina_84
26.05.2009, 10:24:37
Fetelor,cum mai stati cu pregatirile?:D Da,stiu ca mai avem un an pana la nunta,dar eu sunt adepta lucrurilor facute din timp...si facute bine;-) .
Cu toate astea,desi ma "laudam" sapt trecuta ca mergem la biserica sa stabilim ora,inca n-am ajuns;)) ,iar nasilor le vom spune luna viitoare cand ne intoarcem din concediu;;) ,in rest,ma gandeam sa ne apucam de caut firme pt fimare,poze...sau e prea devreme?:))

ancutica
26.05.2009, 15:34:49
Fetelor,cum mai stati cu pregatirile?:D Da,stiu ca mai avem un an pana la nunta,dar eu sunt adepta lucrurilor facute din timp...si facute bine;-) .
Cu toate astea,desi ma "laudam" sapt trecuta ca mergem la biserica sa stabilim ora,inca n-am ajuns;)) ,iar nasilor le vom spune luna viitoare cand ne intoarcem din concediu;;) ,in rest,ma gandeam sa ne apucam de caut firme pt fimare,poze...sau e prea devreme?:))
Eu nu cred ca e prea devreme...dupa ce terminam cu sesiunea ne apucam si noi de cautat firme si formatii...restul ramane pe mai tarziu:)

emilinicole
28.05.2009, 15:23:16
Miresicilor de mai 2010

Ma alatur si eu voua..vad ca pana acum sunt singura care are nunta pe 1 mai:D..asa ca eu voi da startul :)

Va pup

Arcee
28.05.2009, 16:35:05
Miresicilor de mai 2010

Ma alatur si eu voua..vad ca pana acum sunt singura care are nunta pe 1 mai:D..asa ca eu voi da startul :)

Va pup
Bine ai venit alaturi de noi!>:D< :*

Cristina_84
29.05.2009, 18:35:50
Miresicilor de mai 2010

Va pup

:* Da,tu vei da startul la anul\:D/ super!

ankgeorgia2584
30.05.2009, 18:24:50
Miresicilor de mai 2010

Va pup

Bine ai venit! Super..1 mai!

casilopeea
30.05.2009, 19:24:37
Bine ai venit! Super..1 mai!

hehe..uite inca o cooraseanca de a mea..ce ma bucur<:-P

Spor la pregatiri:*

ankgeorgia2584
31.05.2009, 23:08:58
hehe..uite inca o cooraseanca de a mea..ce ma bucur<:-P

Spor la pregatiri:*

Mersi,mersi...da sunt din Baia Mare, momentan locuiesc de vreo 6 ani in Cluj, dar in B-M vom face nunta fiind amandoi din BM.Probabil ca la un moment dat ne vom muta din nou in Baia Mare...probabil :D
Te pup,va pup pe toate...si spor la ce faceti, pregatiri, invatati, munciti...etc :)

andrelutza_2010
01.06.2009, 15:07:32
Buna fetelor!

Ma bag si eu la voi aici (in calitate de miresica de mai 2010 :D).

:)>- :)>- :)>-

Spor la pregatiri :* !

Arcee
01.06.2009, 16:29:28
Buna fetelor!

Ma bag si eu la voi aici (in calitate de miresica de mai 2010 :D).

:)>- :)>- :)>-

Spor la pregatiri :* !
Bine ai venit miresica de 29 mai!>:D< creste, creste numarul...;))

andrelutza_2010
02.06.2009, 08:37:06
Bine ai venit miresica de 29 mai!>:D< creste, creste numarul...;))

Bine v-am gasit! Nici nu ma gandeam ca sunteti asa multe miresici pt. 29 mai .. Sper din suflet sa avem parte de vreme frumoasa toate.

Anul asta n-a fost prea norocoasa ziua :-< .

Bine ca am trecut peste superstitia cu luna mai .. nici eu nu am aflat de ea decat dupa ce am stabilit data :)) . Acum sa vedem ce se intampla daca mai alegem si perlute pt. bijuterii, si papuci decupati :-" ...

andrelutza_2010
02.06.2009, 08:38:02
spor la miresit si sa fiti la fel de vorbarete ca miresicile de mai 2009>:D< >:D< :x

Multam ! Cred ca o sa ne dam silinta :> .

adina_mari
02.06.2009, 15:10:32
spor la pregatiri fetelor!vad ce v-ati adunat deja destul de multe:*

andrelutza_2010
02.06.2009, 15:19:20
spor la pregatiri fetelor!vad ce v-ati adunat deja destul de multe:*

Ce dragute sunt pozelee :> . Casa de piatra si mult noroc :* !

emilinicole
03.06.2009, 10:55:20
salutare,

kiar asa, ma lasati singura de 1 mai??

/:)

adelinad2003
04.06.2009, 10:49:59
ma alatur si eu!! Uau , exista o superstitie legata si de pantofii decupati???Eu sunt un pic de superstitioasa dar asta cu luna mai nu ma sperie , parintii mei s-au casatorit in luna mai si le-a mers si le merge f bine inca multi ani de acum incolo sper eu

emilinicole
05.06.2009, 17:21:40
Revenind la ale nuntilor,voi in ce stadiu suntei?ati luat lautarii?ati gasit nasi?
ce rochii va plac si cat sunteti dispuse sa platiti pt rokia de mireasa?

Va pup, si ne "auzim" pe luni..ca eu de acasa nu prea intru ca sta mai mult iubitul meu la calc:)

broskigi
05.06.2009, 18:46:28
Buna fetelor,

Care-i treaba cu luna mai, de ce nu-i bine sa te casatoresti?
Eu sunt supertitioasa, dar ma straduiesc sa ma educ, sfidind aceste legi ale babelor. So, si eu tot in mai vreau, mai precis pe 15.
Pe unde faceti voi nunti in Bucuresti, ca eu imi tot caut, dar n-am reusit sa ma decid?

Referitor la superstitii, de fapt sunt mai mult curioasa, ia ma sa vad ce se intampla si cu astea?
Consider ca viata si destinul ni-l facem noi insine. Cand mi-am cunoscut viitorul sot, nu speram sa stam impreuna mai mult de 2 luni, pen' ca o ghicitoare in cafea mi-a spus ca ma marit cu un brunet, iar el este blond. Si de aceasta data am sfidat "sfaturile" ghicitoarei.
Iata ca au trecut 8 ani de cand ne cunoastem si 3 ani de cand locuim efectiv impreuna, avem o casa, o masina cumparate tot impreuna cu credite si avem un chef nebun de a ne petrece restul vietii tot impreuna.

So, lasati bebele. Si totusi care-i treaba cu mai-ul? V-am spus ca sunt curioasa.

Hai merci.

dianaruxi
06.06.2009, 09:11:28
Buna fetelor, ma alatur si eu voua avand in vedere ca topic de iunie nu exista:-p, ca nu vreau sa deschid unul si sa ma gasesc singura pe el.

dianaruxi
06.06.2009, 09:12:18
Buna fetelor,

habar n-aveam ca nu e bine sa te casatoresti in mai.

frooxy
07.06.2009, 00:04:04
Buna fetelor, ma alatur si eu voua avand in vedere ca topic de iunie nu exista:-p, ca nu vreau sa deschid unul si sa ma gasesc singura pe el.

Bine ai venit Diana...nici miresicile de mai nu sunt prea vorbarete, nu suntem in criza de timp cu pregatirile deocamdata. Momentan se vorbeste de pisicute :).

Roxana

frooxy
07.06.2009, 00:13:25
Buna fetelor,

Eu sunt supertitioasa, dar ma straduiesc sa ma educ, sfidind aceste legi ale babelor. So, si eu tot in mai vreau, mai precis pe 15.
Pe unde faceti voi nunti in Bucuresti, ca eu imi tot caut, dar n-am reusit sa ma decid?

Referitor la superstitii, de fapt sunt mai mult curioasa, ia ma sa vad ce se intampla si cu astea?
Consider ca viata si destinul ni-l facem noi insine. Cand mi-am cunoscut viitorul sot, nu speram sa stam impreuna mai mult de 2 luni, pen' ca o ghicitoare in cafea mi-a spus ca ma marit cu un brunet, iar el este blond. Si de aceasta data am sfidat "sfaturile" ghicitoarei.
Iata ca au trecut 8 ani de cand ne cunoastem si 3 ani de cand locuim efectiv impreuna, avem o casa, o masina cumparate tot impreuna cu credite si avem un chef nebun de a ne petrece restul vietii tot impreuna.

So, lasati bebele. Si totusi care-i treaba cu mai-ul? V-am spus ca sunt curioasa.

Hai merci.

Am auzit si eu ca nu ar fi bine sa faci nunta in luna mai , dar niciodata nu m-am interesat de ce pt ca nu sunt superstitioasa. Am dat acum un search pe google si uite explicatia ;)):
``Se spune ca nu e bine sa faci nunta in mai, caci se va spulbera casnicia la fel ca florile copacilor. ``

dianaruxi
07.06.2009, 14:30:48
Am auzit si eu ca nu ar fi bine sa faci nunta in luna mai , dar niciodata nu m-am interesat de ce pt ca nu sunt superstitioasa. Am dat acum un search pe google si uite explicatia ;)):
``Se spune ca nu e bine sa faci nunta in mai, caci se va spulbera casnicia la fel ca florile copacilor. ``
ce balarii. nu trebuie sa credeti in toate prostiile astea. conteaza omul de langa tine, si felul in care va intelegeti, nu luna in care va casatoriti. Asa ca dc va iubiti si stiti sa comunicati cum trebuie, fetelor nu va ingrijorati

atheaa_me
07.06.2009, 16:40:12
buna:) bine ai venit printre noi:D esti cam singurica in luna iunie, pentru ca e post toata luna:( nu se fac nunti, k altfel ar fi existat ele muullteee amatoare:*

dianaruxi
07.06.2009, 17:31:29
buna:) bine ai venit printre noi:D esti cam singurica in luna iunie, pentru ca e post toata luna:( nu se fac nunti, k altfel ar fi existat ele muullteee amatoare:*
da asta e, poate or mai fi catolici asa ca noi.

atheaa_me
07.06.2009, 17:44:57
da asta e, poate or mai fi catolici asa ca noi.
da da, cu siguranta se vor mai gasi in timp:)sau poate fac si nunta asa in iuunie cu dispensa:) si eu mi-as fi dorit in iunie, dar asta este:(

dianaruxi
07.06.2009, 21:58:25
da da, cu siguranta se vor mai gasi in timp:)sau poate fac si nunta asa in iuunie cu dispensa:) si eu mi-as fi dorit in iunie, dar asta este:(
eu am noroc ca viitorul sot e catolic si pot sa fac cand vreau numa in postul pastelui nu.

ralutzicu
08.06.2009, 11:32:06
Salut tuturor miresicilor!
Pana ieri stiam ca voi fi miresica de luna iunie. Am si rezervat restaurantul pentru 5 iunie... Apoi am aflat ca anul viitor toata luna iunie e un post special, care are loc o data la cativa ani atat de lung (de obicei tine doar 2 saptamani)... A trebuit sa o reprogram si singura sambata libera in mai a fost cea din 1 mai. Asa ca am ajuns miresica de luna mai. ;;) Sper sa fie de bun augur.
Va felicit pe toate si astept sa povestim.

ankgeorgia2584
08.06.2009, 12:56:38
Salut tuturor miresicilor!
Pana ieri stiam ca voi fi miresica de luna iunie. Am si rezervat restaurantul pentru 5 iunie... Apoi am aflat ca anul viitor toata luna iunie e un post special, care are loc o data la cativa ani atat de lung (de obicei tine doar 2 saptamani)... A trebuit sa o reprogram si singura sambata libera in mai a fost cea din 1 mai. Asa ca am ajuns miresica de luna mai. ;;) Sper sa fie de bun augur.
Va felicit pe toate si astept sa povestim.

Bine ai venit....vei vedea ca luna mai o sa fie cea mai frumoasa :-p iar voi veti fi cei mai fericiti...viva luna mai, inca o data bine ai venit si spor la pregatiri...sau la multe altele...te pup>:D<

ankgeorgia2584
08.06.2009, 13:00:57
Buna fetelor,

Hai merci.

Sunt niste prostii toate superstitiile astea...bine ai venit! Deja suntem mai multe pe 15 mai...=D>...spor la cautat locatie...tinem pumnii sa gasesti pe 15 mai>:D<

Arcee
08.06.2009, 15:08:24
Buna fetelor,

Hai merci.
Buna miresica de mai! Eu pot sa-ti recomand Hotel Alexander da o fuga pana acolo si sunt sigura ca nu vei regreta>:D<

ralutzicu
08.06.2009, 17:14:32
Bine ai venit....vei vedea ca luna mai o sa fie cea mai frumoasa :-p iar voi veti fi cei mai fericiti...viva luna mai, inca o data bine ai venit si spor la pregatiri...sau la multe altele...te pup>:D<

Bine te-am gasit si v-am gasit! Nu prea reusesc sa intru foarte des pe miresici.ro, doar cand mai prind un minut liber la serviciu...:D
Multumesc de urari! >:D<

eliza77iasi
10.06.2009, 22:53:06
Miresici de mai care ati trecut peste superstitia ca "nu e bine sa faci nunta in mai" va astept aici sa ne sfatuim...:*
Dragi miresici de mai 2010 ma bucur sa vad ca ne adunam tot mai multe.Mult succes celor care sunt in sesiune.Pupici :x>:D<

Arcee
13.06.2009, 15:16:45
..ca sa fim si "on topic"...fetelor azi am fost in sfarsit sa vad si eu sala gata (cand am semnat contractul era un mare santier). din pacate am ajuns cam devreme si inca nu erau facute aranjamentele florale. una din poze e cu o parte din holul de primire unde vor fi mesele cu paharele de sampanie. ce parere aveti?

Cristina_84
13.06.2009, 22:15:19
..ca sa fim si "on topic"...fetelor azi am fost in sfarsit sa vad si eu sala gata (cand am semnat contractul era un mare santier). din pacate am ajuns cam devreme si inca nu erau facute aranjamentele florale. una din poze e cu o parte din holul de primire unde vor fi mesele cu paharele de sampanie. ce parere aveti?

E frumos restaurantul,imi place;;)

frooxy
14.06.2009, 02:20:57

Arata elegant si pare destul de spatios...aranjamentele florale ii vor da si mai multa "viata"

dianaruxi
14.06.2009, 03:12:46
Eu am fost sapt trecuta la melek la nunta si chiar mi-a placut, mancarea e ff buna si destula. stiu ca ati avut niste discutii la voi pe topic despre asta dar chiar nu e nevoie de suplimentare, e deja prea multa, nimeni nu poate manca atata. cert e ca serviciile de la alexander sunt de calitate si nu ati ales prost.

Arcee
14.06.2009, 19:12:46
Eu am fost sapt trecuta la melek la nunta si chiar mi-a placut, mancarea e ff buna si destula. stiu ca ati avut niste discutii la voi pe topic despre asta dar chiar nu e nevoie de suplimentare, e deja prea multa, nimeni nu poate manca atata. cert e ca serviciile de la alexander sunt de calitate si nu ati ales prost.
multumesc diana pt reasigurari... sunt ferm convinsa ca am facut alegerea potrivit. dar asta e din cand in cand mai apare cate o "floricica" dornica sa strice imaginea acestui loc minunat...dar nu are nici o sansa cu noi;))
ps:..restaurantul tau este superb. din pacate peste bugetul meu pt ca altfel cu siguranta l-as fi ales. urmaresc si eu din umbra posturile si mai ales pozele: loc 1 combinatia alb negru cu copacei, loc 2 lila-ul>:D<

dianaruxi
14.06.2009, 22:58:18
multumesc diana pt reasigurari... sunt ferm convinsa ca am facut alegerea potrivit. dar asta e din cand in cand mai apare cate o "floricica" dornica sa strice imaginea acestui loc minunat...dar nu are nici o sansa cu noi;))
ps:..restaurantul tau este superb. din pacate peste bugetul meu pt ca altfel cu siguranta l-as fi ales. urmaresc si eu din umbra posturile si mai ales pozele: loc 1 combinatia alb negru cu copacei, loc 2 lila-ul>:D<
da multumesc mult, si mie tot alb cu negru imi place cel mai mult:)), dar mama zice ca e cam macabru.dar dc ma enervez eu tot cum vreau eu voi face.
pe mine asta m-a cucerit decoratiunile, ca ai de unde alege.

adriana_ilie2007
15.06.2009, 16:35:21
BUNA! SANT ADRIANA. EU AM NUNTA PE 15/05/2010.

emilinicole
15.06.2009, 17:45:11
Bine ai venit printre noi!
>:D<

dianaruxi
15.06.2009, 18:29:03
BUNA
bine ai venit <:-P

ancutica
15.06.2009, 19:03:41
Buna Adriana..incantata de cunostinta...bine ai venit printre noi:)

andriga
15.06.2009, 19:20:03
Buna fetelor...si eu sunt o miresica de mai 29 mai.....luna florilor.....foarte frumos...in iulie august prea cald si multe concedii....
Va doresc succes......si apropo de launa mai, cuntem protejate de Constantin si Elena ....;-)

alinaggg
15.06.2009, 20:39:03
Hello

Sunt si eu miresica de 22 mai 2010 :)

eliza77iasi
15.06.2009, 21:59:16
Bine ai venit Adriana!Si noi tot atunci avem nunta.Pupici si spor la miresit.

eliza77iasi
15.06.2009, 22:01:35
Buna fetelor...si eu sunt o miresica de mai 29 mai.....luna florilor.....foarte frumos...in iulie august prea cald si multe concedii....
Va doresc succes......si apropo de launa mai, cuntem protejate de Constantin si Elena ....;-)
Bine ai venit miresico!Pupici

eliza77iasi
15.06.2009, 22:04:33
Hello

Bun venit!Pup .Spor la miresit.

eliza77iasi
15.06.2009, 22:17:29
Bine v-am gasit! Nici nu ma gandeam ca sunteti asa multe miresici pt. 29 mai .. Sper din suflet sa avem parte de vreme frumoasa toate.

Anul asta n-a fost prea norocoasa ziua :-< .

Bine ca am trecut peste superstitia cu luna mai .. nici eu nu am aflat de ea decat dupa ce am stabilit data :)) . Acum sa vedem ce se intampla daca mai alegem si perlute pt. bijuterii, si papuci decupati :-" ...
Si noi am aflat de superstitia legata de nuntile in mai tot cand am fixat data.Dar ce superstitie e aia cu papucii decupati ca nu am mai auzit de ea =)).Pupici

adriana_ilie2007
16.06.2009, 11:23:54
este vreuna? am si eu cateva intrebari

andrelutza_2010
16.06.2009, 14:21:02
Si noi am aflat de superstitia legata de nuntile in mai tot cand am fixat data.Dar ce superstitie e aia cu papucii decupati ca nu am mai auzit de ea =)).Pupici

Deci :[email protected] ... papucii decupati lasa norocul sa plece, si perlutele ar insemna lacrimi ..

L-) Revenind la realitate, destinul ni-l facem singure :x , in cea mai mare parte .

Hugs & kisses

Cristina_84
16.06.2009, 14:46:37
Hello

Bine ai venit! Cat ma bucur,in sfarsit mai e cineva cu data de 22.05 :D

dianaruxi
16.06.2009, 14:56:25
Bine ai venit! Cat ma bucur,in sfarsit mai e cineva cu data de 22.05 :D
cred ca eu mai am de asteptat pana sa gasesc pe cineva cu aceeasi data. ma indoiesc amarnic ca va fi cineva

emilinicole
16.06.2009, 15:15:42
cred ca eu mai am de asteptat pana sa gasesc pe cineva cu aceeasi data. ma indoiesc amarnic ca va fi cineva

buna,

avand in vedere ca la anu nu se fac nunti in iunie, clar o sa gasesti greu..:)

sa vedem cum gasesc si eu, k vad ca nu e nimeni cu 1 mai pana acum:P

dianaruxi
16.06.2009, 15:24:39
buna,

poate s-o gasi inca vreo miresica catolica, sau care se casatoreste cu un catolic.
tu ai mai multe sanse oricum avand in vedere ca in romania 90% din locuitori sunt ortodocsi.

ankgeorgia2584
16.06.2009, 17:55:13

Bine ai venit !!! Acum chiar imi place ...ne adunam multe miresici in luna mai...va fi super cand vom incepe pregatirile intens...spor la pregatiri!:*
Pupici si celorlalte miresici de mai :D

ankgeorgia2584
16.06.2009, 17:57:02
Hello

Bine ai venit!!!...Si spor la pregatiri, e foarte frumos ca ne adunam din ce in ce mai multe miresici de mai :)

emilinicole
16.06.2009, 18:36:10
Bine ai venit!!!...Si spor la pregatiri, e foarte frumos ca ne adunam din ce in ce mai multe miresici de mai :)

WELCOME!

pt toate miresicile de mai nou venite:D
cat mai multe pe zi ce trece:)

frooxy
17.06.2009, 00:39:43
buna,

Din cate imi aduc aminte mai e o miresica de 1 mai, ralutziku din Cluj...si probabil o sa mai apara :)

narcyssa
17.06.2009, 08:39:11
poate s-o gasi inca vreo miresica catolica, sau care se casatoreste cu un catolic.
tu ai mai multe sanse oricum avand in vedere ca in romania 90% din locuitori sunt ortodocsi.
noi vom face nunta la greco catolici, preotul mi-a spus k in data de 5 iunie cand as vrea sa fac nunta nu e post, pe net am vazut k e post, inca sunt in dubii 29 mai sau 5 iunie, dar as prefera 5 iunie

andrelutza_2010
17.06.2009, 09:00:06
noi vom face nunta la greco catolici, preotul mi-a spus k in data de 5 iunie cand as vrea sa fac nunta nu e post, pe net am vazut k e post, inca sunt in dubii 29 mai sau 5 iunie, dar as prefera 5 iunie

Neatza !

Eu stiu ca toata luna iunie e post. La ortodocsi. Deci e foarte posibil la catolici sa nu fie.. in iunie e super dupa parerea mea :D .

primavara
17.06.2009, 09:18:30
WELCOME!

pt toate miresicile de mai nou venite:D
cat mai multe pe zi ce trece:)

Buna dimineata miresici de mai 2010. Va saluta o miresica de mai 2009;))

Pentru cele care v-ati ales data de 1 mai pt nunta, v-as recomanda ca atunci cand dati avans pentru servicii sau orice altceva, sa le amintiti ca 1 mai e declarata zi libera-sa nu aveti surprize pe urma .
Eu am avut pe 2 mai si a fost foarte bine: orasul nu prea aglomerat, am avut locuri de parcare , nu a fost foarte cald dar a plouat putin .

dianaruxi
17.06.2009, 09:28:04
e post dar la ei poti sa faci si in post, deci welcome to my club. noi facem la romano-catolici.

Arcee
17.06.2009, 10:09:19
exista deja un topic cu miresici de mai 2010 uite aici http://www.miresici.ro/showthread.php?t=19509&page=21
ne gasesti pe toate aici pt info;;)

Arcee
17.06.2009, 12:01:33
cred ca ar trebui sa redenumim topicul miresici de mai 2010 + 2 miresici de iunie:D ...ce bine.. ne inmultim fetelor...

dianaruxi
17.06.2009, 12:02:57
cred ca ar trebui sa redenumim topicul miresici de mai 2010 + 2 miresici de iunie:D ...ce bine.. ne inmultim fetelor...
pai ce sa facem noi miresici de iunie suntem mai oropsite la anu.

Arcee
17.06.2009, 13:09:56
pai ce sa facem noi miresici de iunie suntem mai oropsite la anu.
sa sti ca da...daca era dupa mine si eu faceam in iunie, deh postul asta:-L

dianaruxi
17.06.2009, 13:31:18
sa sti ca da...daca era dupa mine si eu faceam in iunie, deh postul asta:-L
da e aiurea, dar de ce e asa mare postul asta la anu, parca de obicei era de doua saptamani.
nu stiu de ce nu sunt mai flexibili ortodocsii in privinta asta, ca in restul privintelor sunt mai flexibili ca, catolicii.
Asta si cu casatoria mixta sunt punctele lor slabe.

Arcee
17.06.2009, 14:00:45
da e aiurea, dar de ce e asa mare postul asta la anu, parca de obicei era de doua saptamani.
nu stiu de ce nu sunt mai flexibili ortodocsii in privinta asta, ca in restul privintelor sunt mai flexibili ca, catolicii.
Asta si cu casatoria mixta sunt punctele lor slabe.
da.. asta e.. sa nu-ti faci griji in privinta asta.. ca tot Doamne Doamne e...>:D<

dianaruxi
17.06.2009, 14:06:36
da.. asta e.. sa nu-ti faci griji in privinta asta.. ca tot Doamne Doamne e...>:D<
stiu dar mie chiar imi convine la catolica, asa va fi nunta visurilor mele, ca in filme.

adriana_ilie2007
17.06.2009, 17:41:46
buna fetelor! noi eram hotarati sa facem nunta pe 15 mai 2010 dar cred ca o sa schimb data. Se spune ca aduce ghinion si chiar nu am nevoie de el

cris226
17.06.2009, 17:54:00
buna fetelor! noi eram hotarati sa facem nunta pe 15 mai 2010 dar cred ca o sa schimb data. Se spune ca aduce ghinion si chiar nu am nevoie de el
buna adriana
eu am avut nunta in mai si a fost o zi super din toate punctele de vedere ... oricum eu nu cred in superstitii si nu cred ca luna mai aduce ghinion... e cea mai frumoasa luna :x :x :x

Cristina_84
17.06.2009, 20:27:03

Fara suparare,dar mi se pare o prostie sa-ti schimbi data pentru ca "aduce ghinion"..sincer,eu nu mi-am schimbat-o cand am aflat ca 22 mai e Ajun de Rusalii la anul....parerea mea e sa lasati superstitiile la o parte si sa nu va mai ganditi la asa ceva,acuma...cum consideri,dar chiar nu e cazul sa schimbi data din cauza "ghinioanelor":-?

cris226
17.06.2009, 22:39:56
Fara suparare,dar mi se pare o prostie sa-ti schimbi data pentru ca "aduce ghinion"..sincer,eu nu mi-am schimbat-o cand am aflat ca 22 mai e Ajun de Rusalii la anul....parerea mea e sa lasati superstitiile la o parte si sa nu va mai ganditi la asa ceva,acuma...cum consideri,dar chiar nu e cazul sa schimbi data din cauza "ghinioanelor":-?
ai dreptate ... eu nu stiu de unde a mai aparut si supersitia asta ... si mie mi-au sarit toate matusicile si vecinele in cap, dar parca si mai mult m-au convins sa fac nunta in luna mai ;)) ;))

adelina85
18.06.2009, 11:09:23
Salutare,

Eu inca nu stiu data sigur insa cred ca o sa ma alaturi si eu voua cu ultimul weekend din Mai.Nu de alta dar in 2010 nu prea mai ai cand sa te casatoresti,ca este postul foarte lung.

dianaruxi
18.06.2009, 12:04:54
Salutare,

Eu inca nu stiu data sigur insa cred ca o sa ma alaturi si eu voua cu ultimul weekend din Mai.Nu de alta dar in 2010 nu prea mai ai cand sa te casatoresti,ca este postul foarte lung.
in acest caz iti uram bine ai venit.<:-P

emilinicole
19.06.2009, 14:35:01
buna,

voi chiar credeti k nu sunt motive mai bune de despartit pe lumea asta decat ca ai facut nunta in luna mai??
eu zic sa nu credeti in prostii dastea, si sa stati linistite!cunosc atatia oameni care au facut nunta in mai si nu au nimik..sunt fericiti si la casele lor!
so don't worry, be happy!

Cristina_84
19.06.2009, 15:05:13
buna,

voi chiar credeti k nu sunt motive mai bune de despartit pe lumea asta decat ca ai facut nunta in luna mai??
eu zic sa nu credeti in prostii dastea, si sa stati linistite!cunosc atatia oameni care au facut nunta in mai si nu au nimik..sunt fericiti si la casele lor!
so don't worry, be happy!

Exact,e si asta o chestie stii,mai sunt oameni care s-au despartit si repede au sarit "vocile atotstiutoare" "normal,daca au facut nunta in mai" sau "era evident doar au facut nunta in post" sau etc etc...prostii,eu chiar nu cred in superstitii de astea si sfatuiesc pe toata lumea sa faca asa cum le dicteaza inima nu sa tina cont de ce stii ce superstitie..:*

dianaruxi
19.06.2009, 15:51:08
Exact,e si asta o chestie stii,mai sunt oameni care s-au despartit si repede au sarit "vocile atotstiutoare" "normal,daca au facut nunta in mai" sau "era evident doar au facut nunta in post" sau etc etc...prostii,eu chiar nu cred in superstitii de astea si sfatuiesc pe toata lumea sa faca asa cum le dicteaza inima nu sa tina cont de ce stii ce superstitie..:*
dar totusi ce conteaza superstitiile cand topicul in sine se cheama miresici de mai? daca ati ales mai clar nu credeti in superstitii.

emilinicole
19.06.2009, 16:06:20
dar totusi ce conteaza superstitiile cand topicul in sine se cheama miresici de mai? daca ati ales mai clar nu credeti in superstitii.

ca bine zici..
mie chiar mi se pare cea mai mare porcarie, la modul cel mai serios!
mai nou am auzit ca nu e bine nici in iunie...amuzant nu?

dianaruxi
19.06.2009, 17:30:35
ca bine zici..
mie chiar mi se pare cea mai mare porcarie, la modul cel mai serios!
mai nou am auzit ca nu e bine nici in iunie...amuzant nu?

apai dc o luam asa numai trebuie sa facem nimik. numai iesim din casa si gata.

norishor
20.06.2009, 15:46:18
Bine v-am gasit dragelor!>:D< Sunt si eu o miresica de 29 mai 2010. Sper sa ne fim alaturi pana in clipa mult aseptata a nuntii si sa ne ajutam cu sfaturi si informatii. Vreau sa va spun ca eu inca plutesc de fericire dupa cererea in casatorie.

Spre deosebire de majoritatea dintre voi, care aveti deja stabilite multe lucruri pentru nunta, noi suntem cam in urma. Acum suntem la stadiul rezervare restaurant. :((Am sunat la localul in care am vrea sa organizam si ne-au spus ca e liber pe 29. Sper ca pana mergem, intr-una din zilele saptamanii viitoare, sa dam avansul, sa nu se ocupe. Ne-am gandit si la cei pe care ii vom pune nasi dar nu stim cam dupa cat timp sa ii intrebam?

Cum v-am spus, sunt foarte fericita si nu-mi vine sa cred ca mi se intampla si mie.:A

cris226
20.06.2009, 15:48:42
Bine v-am gasit dragelor!>:D< Sunt si eu o miresica de 29 mai 2010. Sper sa ne fim alaturi pana in clipa mult aseptata a nuntii si sa ne ajutam cu sfaturi si informatii. Vreau sa va spun ca eu inca plutesc de fericire dupa cererea in casatorie.

Spre deosebire de majoritatea dintre voi, care aveti deja stabilite multe lucruri pentru nunta, noi suntem cam in urma. Acum suntem la stadiul rezervare restaurant. :((Am sunat la localul in care am vrea sa organizam si ne-au spus ca e liber pe 29. Sper ca pana mergem, intr-una din zilele saptamanii viitoare, sa dam avansul, sa nu se ocupe. Ne-am gandit si la cei pe care ii vom pune nasi dar nu stim cam dupa cat timp sa ii intrebam?

Cum v-am spus, sunt foarte fericita si nu-mi vine sa cred ca mi se intampla si mie.:A
felicitari , sa fiti fericiti toata viata >:D< >:D< >:D< >:D<
noi am intrebat nasii cam cu un an inainte ...

norishor
20.06.2009, 16:00:25
noi am intrebat nasii cam cu un an inainte ...

Iti multumesc draga mea pentru primirea calduroasa si urarile de bine! La fel va doresc si voua, multa fericire, sanatate si cati copii va doriti!>:D<

Cu prima ocazie vom merge si noi pana la viitorii nasi sa-i intrebam. Am emotii.

cris226
20.06.2009, 16:10:45
Iti multumesc draga mea pentru primirea calduroasa si urarile de bine! La fel va doresc si voua, multa fericire, sanatate si cati copii va doriti!>:D<

Cu prima ocazie vom merge si noi pana la viitorii nasi sa-i intrebam. Am emotii.
cu placere si multumesc de urari :* :* :*
bafta multa la nasi si bucura-te de perioada asta pana la nunta , ca totul trece asa de repede ... :-< :-<

Cristina_84
22.06.2009, 00:46:42
[quote=dianaruxi;2072563]dar totusi ce conteaza superstitiile cand topicul in sine se cheama miresici de mai? daca ati ales mai clar nu credeti in superstitii.

Dar topicul este deschis pentru orice fel de discutie referitoare la luna mai si nu numai...libertatea de exprimare a fiecaruia,nu?

Cristina_84
22.06.2009, 00:51:55
Ne-am gandit si la cei pe care ii vom pune nasi dar nu stim cam dupa cat timp sa ii intrebam?

Asta nici noi n-am facut-o inca:D ,noi ne gandeam la o pereche de nasi de mult,de vreun an si ei ne-au tot dat de inteles ca ne-ar vrea de fini...dar inca nu i-am "cerut"propriu-zis,tot amanam:)) de la luna la luna,poate totusi luna viitoare?:))

andrelutza_2010
22.06.2009, 11:11:34

Bine ai venit Norishor ! Join the club :)) ! .. ma refer aici desigur la clubul miresicilor norocoase de mai 2010 L-) :D . Deci nu e in ghilimele, e pe bune :)>- ;-) . Suntem norocoase ca ne-am gasit jumatatea, si ca ne casatorim in luna florilooor :x . Si o sa fie totul cum am visat noi :) .
Vedeti ce optimista sunt ? :))

Revenind la subiect, avem tot timpul sa ne organizam asa cum trebuie, deci Norishor, spor la toate ! Incepand cu rezervarea restaurantului. >:D<

dianaruxi
22.06.2009, 11:22:32
[quote=dianaruxi;2072563]dar totusi ce conteaza superstitiile cand topicul in sine se cheama miresici de mai? daca ati ales mai clar nu credeti in superstitii.

Dar topicul este deschis pentru orice fel de discutie referitoare la luna mai si nu numai...libertatea de exprimare a fiecaruia,nu?
Da ce am zis eu ceva?
fiecare e liber sa se exprime.

norishor
22.06.2009, 11:45:16
Cristina_84, sa stii ca si noua ni se intampla la fel. Cei pe care ii vrem nasi ne spun deja "fini". Nu i-am cerut inca si mai ales ca ultima oara cand i-am vazut, iubi meu nu-mi pusese marea intrebare. Viitorii nasi sunt finii parintilor logodnicului meu, (sper sa intelegeti ;))). Dupa ce rezolvam cu restaurantul ne facem curaj si cu nasii. Oricum sa stiti ca suntem amandoi emotionati in ceea ce priveste cerutul nasilor, nici nu stim cum sa formulam...offf, abia astept sa trecem si peste asta. Deci, cristina_84, iti tin pumnii stransi sa fie luna asta si sa ne povestesti si noua cum a fost. Pupici

andrelutza_2010 iti multumesc mult pentru primirea in clubuletul miresicilor norocoase! La fel ma gandeam si eu, ca suntem bine-cuvantate ... si avem nunta in aceeasi zi <:-P
-in anotimpul in care sunt cele mai multe flori,
-nu e nici prea cald si nici frig,
-vom avea oferte cu preturi accesibile pentru luna de miere, luna iunie fiind extrasezon. (noi atunci vrem sa mergem in "saptamana de miere";;))

Ma bucur foarte mult ca ne apropiem incet-incet spre marele eveniment si ca voi avea cu cine sa ma sfatuiesc pe parcurs daca am vreo nelamurire.

dianaruxi
22.06.2009, 11:46:24
Cristina_84, sa stii ca si noua ni se intampla la fel. Cei pe care ii vrem nasi ne spun deja "fini". Nu i-am cerut inca si mai ales ca ultima oara cand i-am vazut, iubi meu nu-mi pusese marea intrebare. Viitorii nasi sunt finii parintilor logodnicului meu, (sper sa intelegeti ;))). Dupa ce rezolvam cu restaurantul ne facem curaj si cu nasii. Oricum sa stiti ca suntem amandoi emotionati in ceea ce priveste cerutul nasilor, nici nu stim cum sa formulam...offf, abia astept sa trecem si peste asta. Deci, cristina_84, iti tin pumnii stransi sa fie luna asta si sa ne povestesti si noua cum a fost. Pupici

andrelutza_2010 iti multumesc mult pentru primirea in clubuletul miresicilor norocoase! La fel ma gandeam si eu, ca suntem bine-cuvantate ... si avem nunta in aceeasi zi <:-P
-vom avea oferte cu preturi accesibile pentru luna de miere, luna iunie fiind extrasezon. (noi atunci vrem sa mergem in "saptamana de miere";;))

Ma bucur foarte mult ca ne apropiem incet-incet spre marele eveniment si ca voi avea cu cine sa ma sfatuiesc pe parcurs daca am vreo nelamurire.
bine ai venit pe topicul asta, desi eu nu sunt mireasa de mai, dar topic de iunie nu e

norishor
22.06.2009, 12:10:11
bine ai venit pe topicul asta, desi eu nu sunt mireasa de mai, dar topic de iunie nu e

Bine te-am gasit dianaruxi. >:D<Si in iunie e foarte frumos sa faci nunta, cred ca esti extrem de fericita.

Eu sunt coplesita de sentimente de bucurie dar si teama pentru ca imi dau seama, citind mai multe pe forum, ca sunt foarte multe de facut si poate nu o sa reusesc sa termin. Va pup pe toate miresicile de mai si iunie 2010. >:D<>:D<>:D<

dianaruxi
22.06.2009, 13:11:38
Bine te-am gasit dianaruxi. >:D<Si in iunie e foarte frumos sa faci nunta, cred ca esti extrem de fericita.

Eu sunt coplesita de sentimente de bucurie dar si teama pentru ca imi dau seama, citind mai multe pe forum, ca sunt foarte multe de facut si poate nu o sa reusesc sa termin. Va pup pe toate miresicile de mai si iunie 2010. >:D<>:D<>:D<
ai timp destul nu te stresa.

andrelutza_2010
22.06.2009, 13:50:57

Daa, noi avem si in aceeasi zi >:D< . Ma bucur si eu de racoarea din mai, numai sper sa nu fie prea racoare :-p ... si sa ploua[-o< . E adevarat cu ofertele pt luna de miere, si cred ca si pt. rochite si servicii sunt oferte, targurile cam pe la inceput de an sunt :D . Sa fie intr-un ceas bun!!
O sa ma gandesc eu in seara aceea, k mai sunt si alte fete emotionate ca mine, mai mult, o sa va si cunosc poate :)>- .

Arahne
22.06.2009, 16:50:13
si eu as vrea sa fac nunta in mai ( nu am fixat inca data precisa) m-am gandit ca nu este prea cald :D Sper sa nu-mi iau teapa cu ca m-am culcat pe o urechie, singurul lucru de care am chef sa ma ocup este rochia de mireasa \:D/ Cat despre superstitie am auzi si eu de ea dar eu sunt chiar contra ( dupa mine mi-as face si rochia neagra :D )

Cristina_84
22.06.2009, 23:07:44

Mersi mult,pai daca nu va fi luna asta,cu siguranta luna viitoare:)) ,ca maica-mea deja ma streseaza la cap sa ne cerem odata nasii...asa si noi,suntem destul de emotionati de chestiunea asta cu cerutul nasilor si cred ca de asta tot amanam..,
In legatura cu avantajele nuntii in mai ai perfecta dreptate si noi vom merge tot la inceputul lui iunie in luna de miere;-)

norishor
23.06.2009, 11:04:31
Buna miresici! Am fost ieri cu iubi meu si cu viitorii socri la restaurant si am dat avansul pentru nunta. Ramane pe 29 mai 2010 si vor fi 200 de persoane. Nici nu-mi vine sa cred cati s-au adunat. Majoritatea sunt neamurile iubitului. Urmatorul pas este sa cautam o formatie si sa mergem la nasi. Voi cam cati invitati aveti?
Va pup si mai astept noutati de la voi.>:D<

dianaruxi
23.06.2009, 11:22:02
Buna miresici! Am fost ieri cu iubi meu si cu viitorii socri la restaurant si am dat avansul pentru nunta. Ramane pe 29 mai 2010 si vor fi 200 de persoane. Nici nu-mi vine sa cred cati s-au adunat. Majoritatea sunt neamurile iubitului. Urmatorul pas este sa cautam o formatie si sa mergem la nasi. Voi cam cati invitati aveti?
eu am cam 130 pers. sper sa nu fie mai multe, ca numai am loc de ei.

emilinicole
23.06.2009, 11:42:28
Salutare,

Eu am cam 200, dar cum vor mai fi si care nu vor veni, probabil in final or sa ramana cam 170-180 zic eu.
eu deja am luat restaurantul si formatia.

spor la toate!

dianaruxi
23.06.2009, 12:19:10
eu am semnat pt restaurant, azi semnez pt dj si maine fotograf. Biserica va urma mai tarziu, pe undeva prin februarie.

norishor
23.06.2009, 12:35:39
Salutare,

Eu am cam 200, dar cum vor mai fi si care nu vor veni, probabil in final or sa ramana cam 170-180 zic eu.
eu deja am luat restaurantul si formatia.

spor la toate!

emilinicole sa stii ca si eu ma gandeam la fel, ca poate vor ramane mai putini dupa ce dam invitatiile. In orice caz, chiar daca vor ramane 200, vor fi cu totii bine-veniti! Ma bucur ca nu sunt singura cu asa multe persoane invitate. >:D<

dianaruxi asa credeam si eu initial ca vom fi cam 120 - 130 de persoane. Eu am vreo 50 de persoane, cam 30 de la serviciu si ma gandeam ca se aduna cu rudele lui iubi cam asa, 130. Se pare ca dupa ce a facut si el o lista, am constatat ca depasim cu mult numarul. E bine si asa, ce sa facem, are familie mare. :smile:

Incerc sa sun la o formatie din Deva. Am primit recomandari foarte multe si se pare ca sunt buni. Tare as vrea sa vina sa cante si la noi la nunta. Totusi nu stiu cat e pretul...sper sa nu fie atat de mare. In orice caz, cei de la restaurant ne-au zis ca au si eu un solist, care in acelasi timp si canta la divese instrumente si cere doar 400 euro. Il vom lua pe el si sper sa ramanem si la formatie. Sa-mi tineti pumnii stransi sa fie bine.:*

Voi aveti preturi orientative cumva, referitor la formatii de cantareti? Sa-mi fac o idee.
La solisti cunoscuti nu cred ca vom apela pentru ca nu ne prea permitem. Ma bucur pentru cele care au posibilitati. >:D<

dianaruxi
23.06.2009, 12:39:19
noi o sa luam doar dj

emilinicole
23.06.2009, 12:58:10
Eu am luat formatie, cereau 2000 euro, dar niste prieteni au vb cu ei pt ca au cantat la ei la nunta acum o luna, si ne-au lasat la 1800, si de la prieteni am primit ca dar de nunta avansul de 400 euro, deci mai dam 1400:)
va pup.

norishor
23.06.2009, 12:58:36
Si noi ne-am gandit la varianta dj insa socrii, incusiv iubi sunt ardeleni si la ei e mare fala sa ai formatie, solist si mai ales ca cei mai multi invitati vor fi de-ai lor. Ne-am mai gandit si ca vom avea nevoie de intrumentisti care sa vina acasa la mire, nasi respectiv mireasa si sa insoteasca masinile nuntasilor.
In fine, incepem sa agream din ce in ce mai mult ideea cu formatia pentru ca ei vor intretine atmosfera toata noaptea. <:-P

La fel ca si tine dianaruxi, vom avea si noi si melodii de pe calculator, ca si cantaretii vor trebui sa isi mai traga sufletul. ;))

Referitor la foto-video, noi avem deja totul asigurat. Un coleg de-al nostru, care este cameraman iar in timpul liber filmeaza la nunti, s-a oferit sa ne ajute.;;)

dianaruxi
23.06.2009, 13:16:04
cameraman nu stiu dc vreau, dar fotografi ne-am gasit deja. sunt super amandoi si o sa semnam contractul maine.

Cristina_84
23.06.2009, 19:18:39

Si la noi tot vreo 200 s-au adunat,evident nu vor veni toti,dar pana la anul poate mai adunam cativa pe lista :))

Cristina_84
23.06.2009, 19:21:35
Si noi ne-am gandit la varianta dj insa socrii, incusiv iubi sunt ardeleni si la ei e mare fala sa ai formatie, solist si mai ales ca cei mai multi invitati vor fi de-ai lor. Ne-am mai gandit si ca vom avea nevoie de intrumentisti care sa vina acasa la mire, nasi respectiv mireasa si sa insoteasca masinile nuntasilor.
In fine, incepem sa agream din ce in ce mai mult ideea cu formatia pentru ca ei vor intretine atmosfera toata noaptea. <:-P

La fel ca si tine dianaruxi, vom avea si noi si melodii de pe calculator, ca si cantaretii vor trebui sa isi mai traga sufletul. ;))

Referitor la foto-video, noi avem deja totul asigurat. Un coleg de-al nostru, care este cameraman iar in timpul liber filmeaza la nunti, s-a oferit sa ne ajute.;;)

Adevarul e ca si mie mi-ar fi placut Dj,insa trebuie s ma gandesc si la binele invitatilor + miresoiul,parintii,prietenii toti sunt pentru varianta formatie,da..si noi suntem ardeleni;;) ,astfel ca ne-am luat formatie,am platit avansul deja,acum vreo luna,in total ne costa 1500 Euro formatia:*

norishor
23.06.2009, 20:36:58
Adevarul e ca si mie mi-ar fi placut Dj,insa trebuie s ma gandesc si la binele invitatilor + miresoiul,parintii,prietenii toti sunt pentru varianta formatie,da..si noi suntem ardeleni;;) ,astfel ca ne-am luat formatie,am platit avansul deja,acum vreo luna,in total ne costa 1500 Euro formatia:*

Cristina_84 ma bucur ca aveti deja formatia. <:-P

Eu nu prea am noutati. Am stabilit in linii mari cam cum va arata totul si am ales domnisoarele de onoare si cavalerii. Vor fi 5 perechi iar fetele vor purta toate rosu.

Mai caut pe site-ul asta, poate gasesc ceva si despre sarcinile domnisorilor de onoare. Voi ce ziceti, v-ati gandit ce le dati fetelor sa faca?

dianaruxi
24.06.2009, 09:45:11
Cristina_84 ma bucur ca aveti deja formatia. <:-P

Eu nu prea am noutati. Am stabilit in linii mari cam cum va arata totul si am ales domnisoarele de onoare si cavalerii. Vor fi 5 perechi iar fetele vor purta toate rosu.

Mai caut pe site-ul asta, poate gasesc ceva si despre sarcinile domnisorilor de onoare. Voi ce ziceti, v-ati gandit ce le dati fetelor sa faca?
doar sa puna cocarde, asta e tot si una cred ca-mi ajunge mie.

norishor
24.06.2009, 10:36:10
Fetelor, azi sunt si mai fericita! Verisoara mea draga se casatoreste si ea la anul, mai exact in 28 august...si vom fi noi nasi. <:-P

Anul 2010 se anunta a fi unul plin de evenimente frumoase. Sunt foarte incantata.\:D/

Cate pregatiri ma asteapta...

dianaruxi
24.06.2009, 10:44:42
Fetelor, azi sunt si mai fericita! Verisoara mea draga se casatoreste si ea la anul, mai exact in 28 august...si vom fi noi nasi. <:-P

Anul 2010 se anunta a fi unul plin de evenimente frumoase. Sunt foarte incantata.\:D/

FELICITARI =D>

norishor
24.06.2009, 12:46:19
FELICITARI =D>

Iti multumesc draga! >:D<

Voi ce mai ziceti fetelor? Cum stati cu pregatirile? Ce mai e de facut in aceasta perioada? :zz:As vrea sa nu ma aglomerez cand se apropie nunta.
Va pup pe toate!:*

dianaruxi
24.06.2009, 13:52:59
Iti multumesc draga! >:D<

Voi ce mai ziceti fetelor? Cum stati cu pregatirile? Ce mai e de facut in aceasta perioada? :zz:As vrea sa nu ma aglomerez cand se apropie nunta.
Va pup pe toate!:*
eu am rezervat dj-ul, si fotografii, si mai am cameramanul. Si in rest numai ai ce sa mai faci acum.

Cristina_84
24.06.2009, 20:53:15

Super,veti fi si nasi,felicitari! Si eu abia astept sa fiu si nasa...asta dupa ce-o sa fiu mireasa mai intai,normal:D

andrelutza_2010
25.06.2009, 12:29:03
Buna fetelor ! >:D<

Si noi am rezolvat in mare aproape tot ce se putea asa devreme. Sala, muzica, foto, biserica .. Mai trebuie video.

Felicitari viitoarei nasici !
Norishor .. ce super suna un grup de domnisoare si cavaleri :D . Am vazut pe youtube cateva filmulete haioase de la nunti americane - cred ca poti da search la wedding evolution dance. :)) Mie mi-au placut mult!

norishor
25.06.2009, 16:31:28
Buna fetelor ! >:D<

Si noi am rezolvat in mare aproape tot ce se putea asa devreme. Sala, muzica, foto, biserica .. Mai trebuie video.

Felicitari viitoarei nasici !
Norishor .. ce super suna un grup de domnisoare si cavaleri :D . Am vazut pe youtube cateva filmulete haioase de la nunti americane - cred ca poti da search la wedding evolution dance. :)) Mie mi-au placut mult!

Ce harnicuti ati fost!=D> Va tin pumnii stransi ca sa gasiti ceva pe placul vostru, atat la pret cat si la calitate.

In schimb noi, nu prea am avut noroc cu formatia. Sunam aproape in fiecare zi la ei si ne resping apelul sau nu raspund. Chiar nu stiu ce e de facut. Mi-as fi dorit sa ii avem pe ei dar cred ca trebuie sa cautam alta formatie.
Referitor la biserica mi-e si frica sa ma gandesc. Eu sunt reformata iar mirele este ortodox. Eu voi trece la religia lui. Ma tot gandesc cu groaza la momentul in care imi va spune preotul ce am de facut ca sa trec la ortodocsi. Stiti voi cumva cum se face sa ajung si eu ortodoxa? :-\
Si apoi fixam si ora la biserica.

andrelutza_2010 am cautat pe youtube chestiuni cu grupul de domnisoare si cavaleri de onoare si am ras cu pofta la unele. ;))
Deocamdata m-am gandit la lucruri marunte:
-una din domnisoare imi va tine tot ce as avea eu in poseta,
-una imi va aminti ce am de facut de-a lungul serii si la ce ora ( jarteluta, surpriza pt mire, aruncarea buchetului...)
-toate ma vor ajuta cu distribuitul invitatilor la mesele lor, la sosire
Ma mai gandesc si poate facem impreuna si o surpriza pentru viitorul sot. :-"

Sper la toate la pregatiri!>:D<

Cristina_84
25.06.2009, 23:34:34
andrelutza_2010 am cautat pe youtube chestiuni cu grupul de domnisoare si cavaleri de onoare si am ras cu pofta la unele. ;))
Deocamdata m-am gandit la lucruri marunte:
-una din domnisoare imi va tine tot ce as avea eu in poseta,
-una imi va aminti ce am de facut de-a lungul serii si la ce ora ( jarteluta, surpriza pt mire, aruncarea buchetului...)
-toate ma vor ajuta cu distribuitul invitatilor la mesele lor, la sosire
Ma mai gandesc si poate facem impreuna si o surpriza pentru viitorul sot. :-"

Sper la toate la pregatiri!>:D<

La noi se obisnuieste sa ai la nunta 3,5,7,9,etc... perechi de domnisoare + cavaleri de onoare,ideea e sa fie nr fara sot :D ,noi cred ca o sa avem vreo 5...nu ne-am gandit exact...insa mare lucru nu au de facut perechile de cavaleri si domnisoare,decat sa insoteasca alaiul pe traseul mire-nasi-mireasa-sfat-biserica-poze-sala...:*

norishor
26.06.2009, 00:23:04
La noi se obisnuieste sa ai la nunta 3,5,7,9,etc... perechi de domnisoare + cavaleri de onoare,ideea e sa fie nr fara sot :D ,noi cred ca o sa avem vreo 5...nu ne-am gandit exact...insa mare lucru nu au de facut perechile de cavaleri si domnisoare,decat sa insoteasca alaiul pe traseul mire-nasi-mireasa-sfat-biserica-poze-sala...:*

Cred ca am vazut pe forum ceva despre sarcinile doamnisoarelor si cavalerilor de onoare si am zis sa profit, pt ca eu nu voi putea sa ma ocup de multe lucruri in acea seara si pe langa asta, stiu ca si ei se vor bucura ca sunt implicati intr-un fel in organizarea nuntii si cu siguranta se vor simti speciali.

Eu tot cam 5 voi avea...as fi putut si 7 dar ma gandeam ca poate sunt prea multi. O parte din ei au aflat deja si sunt foarte incantati. Cu totii vor sa le dau sarcini... si nu mai stiu ce sa le mai spun :)

Nu stiu cum sunteti voi dar eu sunt foarte bucuroasa....e atat de frumos totul. :A

frooxy
26.06.2009, 06:27:22
M-am gandit sa vin in ajutorul miresicilor cu o lista pt planificare nuntii. Am gasit detaliile pe un site acum ceva timp si am facut o lista sa ma ajute la pregatiri ... sper sa va fie si voua de folos.

Eu am cam terminat tot ce era de facut cu 12 luni inainte.

Cu 12 luni inainte
- Stabiliti lista initiala de invitati
- Reservati restaurantul
- Alegeti nasii
- Contactati formatie/DJ
- Contactati fotograf si cameraman

Cu 9 - 6 luni inainte
- Alege rochia de mireasa si accesoriile, costumul de mire
- Comandati verighetele
- Contactati firma de decoratiuni/aranjamente florale
- Planificati luna de miere
- Vorbiti cu preotul pentru cununia religioasa

Cu 3 luni inainte
- Finalizati lista de invitati
- Comandati/Trimiteti invitatiile
- Comandati marturiile pentru invitati
- Stabiliti aranjametele florale, buchetul de mireasa, nasa, domnisoare de onoare, si lumanarile de cununie
- Contactati hair-stylist-ul si make-up artist-ul

Cu 2 luni inainte
- Aflati documentele necesare pentru cununia civila
- Comandati tortul pentru nunta
- Stabiliti playlist-ul cu formatia / DJ-ul

Cu 1 luna inainte
- Faceti programarea pentru cununia civila
- Finalizati meniul la restaurant
- Comandati bauturile daca nu sunt oferite de resturant
- Faceti proba de machiaj/coafura
- Stabiliti detaliile pentru cazarea/transportul invitatilor din afara orasului
- Contactati-i pe cei care nu au confirmat participarea
- Stabiliti programul concret pentru ziua nuntii si comunicati detaliile tuturor colaboratorilor

Cu 2 saptamani inainte
- Stabiliti cum vor fi asezati invitatii la mese
- Alegeti persoanele care sa se ocupe cu repartizarea invitatilor la mese, care sa comunice cu toti colaboratorii in ziua nuntii – domnisoarele si cavalerii de onoare daca aveti

dianaruxi
26.06.2009, 09:25:43
da cred ca vazusem si eu acest site. Si eu am cam facut tot ce era de facut cu 12 luni inainte.

norishor
26.06.2009, 11:43:05
M-am gandit sa vin in ajutorul miresicilor cu o lista pt planificare nuntii. Am gasit detaliile pe un site acum ceva timp si am facut o lista sa ma ajute la pregatiri ... sper sa va fie si voua de folos.

frooxy iti multumim pentru lista adaugata, cel putin mie imi este foarte utila.>:D<>:D<>:D<

Noi nu am terminat inca pregatirile corespunzatoare "cu 12 luni inainte". Saptamana viitoare am stabilit in sfarsit o intalnire cu cei care ne vor canta la nunta #:-S iar cu nasii...inca nu am vorbit, ne tot facem curaj. :talk_01:

Va pup pe toate:grouphug:

frooxy
27.06.2009, 00:29:23
frooxy iti multumim pentru lista adaugata, cel putin mie imi este foarte utila.>:D<>:D<>:D<

Noi nu am terminat inca pregatirile corespunzatoare "cu 12 luni inainte". Saptamana viitoare am stabilit in sfarsit o intalnire cu cei care ne vor canta la nunta #:-S iar cu nasii...inca nu am vorbit, ne tot facem curaj. :talk_01:

Va pup pe toate:grouphug:

Cu placere. In privinta nasilor, si noi am fost la fel pana sa ii intrebam...nu stiam cum si cand sa ii intrebam, nu stiam daca o sa zica da...si spre surpinderea noastra au acceptat fara sa stea pe ganduri nici macar 1 sec. Deci, curaj ca o sa fie bine. ;-)

eliza77iasi
27.06.2009, 10:21:05

Cu 12 luni inainte
-Stabiliti lista initiala de invitati
-Reservati restaurantul
-Alegeti nasii
-Contactati formatie/DJ
-Contactati fotograf si cameraman

Cu 9 - 6 luni inainte
-Alege rochia de mireasa si accesoriile, costumul de mire
-Comandati verighetele
-Contactati firma de decoratiuni/aranjamente florale
-Planificati luna de miere
-Vorbiti cu preotul pentru cununia religioasa

Cu 3 luni inainte
-Finalizati lista de invitati
-Comandati/Trimiteti invitatiile
-Comandati marturiile pentru invitati
-Stabiliti aranjametele florale, buchetul de mireasa, nasa, domnisoare de onoare, si lumanarile de cununie
-Contactati hair-stylist-ul si make-up artist-ul

Cu 2 luni inainte
-Aflati documentele necesare pentru cununia civila
-Comandati tortul pentru nunta
-Stabiliti playlist-ul cu formatia / DJ-ul

Cu 1 luna inainte
-Faceti programarea pentru cununia civila
-Finalizati meniul la restaurant
-Comandati bauturile daca nu sunt oferite de resturant
-Faceti proba de machiaj/coafura
-Stabiliti detaliile pentru cazarea/transportul invitatilor din afara orasului
-Contactati-i pe cei care nu au confirmat participarea
-Stabiliti programul concret pentru ziua nuntii si comunicati detaliile tuturor colaboratorilor

Cu 2 saptamani inainte
-Stabiliti cum vor fi asezati invitatii la mese
-Alegeti persoanele care sa se ocupe cu repartizarea invitatilor la mese, care sa comunice cu toti colaboratorii in ziua nuntii – domnisoarele si cavalerii de onoare daca aveti
Buna dimineata miresici de mai 2010.:*:*:*:*:*:*:*:*:*:*:* Noi am rezolvat de mult partea aia cu **12 luni inainte**si am dat avansul si la firma care o sa se ocupe de aranjarea salii si de aranjamentele florale,iar in toamna o sa mai vorbim cu preotul, sa luam verigetele ,sa luam bautura si restul .Spor la miresit.Va pup

Cristina_84
27.06.2009, 11:47:43
[quote=frooxy;2099388]M-am gandit sa vin in ajutorul miresicilor cu o lista pt planificare nuntii. Am gasit detaliile pe un site acum ceva timp si am facut o lista sa ma ajute la pregatiri ... sper sa va fie si voua de folos.

Cu 12 luni inainte
-Reservati restaurantul
-Alegeti nasii
-Contactati formatie/DJ

Cristina_84
27.06.2009, 11:50:06
[quote=frooxy;2099388]M-am gandit sa vin in ajutorul miresicilor cu o lista pt planificare nuntii. Am gasit detaliile pe un site acum ceva timp si am facut o lista sa ma ajute la pregatiri ... sper sa va fie si voua de folos.

Cu 12 luni inainte
-Reservati restaurantul
-Alegeti nasii
-Contactati formatie/DJ

Scuze pt mesajul anterior :-SS din greseala...
Noi mai avem asa : de contactat fotograf si cameraman si partea cu nasii..[-o< ,in "sectiunea":)) cu 12 luni inainte....abia astept sa ajung la "cu 2 saptamani inainte":D .Va pup!

frooxy
27.06.2009, 14:15:46
Buna dimineata miresici de mai 2010.:*:*:*:*:*:*:*:*:*:*:* Noi am rezolvat de mult partea aia cu **12 luni inainte**si am dat avansul si la firma care o sa se ocupe de aranjarea salii si de aranjamentele florale,iar in toamna o sa mai vorbim cu preotul, sa luam verigetele ,sa luam bautura si restul .Spor la miresit.Va pup

Pai va miscati cu viteza luminii, si mai ales ca din cate vad nu sunteti in RO =D>=D>=D>. Cand terminati pregatirile voastre mai ne dati si noua o mana de ajutor ;));));))

eliza77iasi
27.06.2009, 15:34:48
Pai va miscati cu viteza luminii, si mai ales ca din cate vad nu sunteti in RO =D>=D>=D>. Cand terminati pregatirile voastre mai ne dati si noua o mana de ajutor ;));));))
Momentan eu sunt in Romania dar o sa plec peste doua saptamani si o sa venim impreuna pentru scurt timp in toamna.Va ajutam cu placere daca e nevoie ;-).Pupici

norishor
27.06.2009, 19:42:31
Cu placere. In privinta nasilor, si noi am fost la fel pana sa ii intrebam...nu stiam cum si cand sa ii intrebam, nu stiam daca o sa zica da...si spre surpinderea noastra au acceptat fara sa stea pe ganduri nici macar 1 sec. Deci, curaj ca o sa fie bine. ;-)

Iti multumesc pentru incurajari. Ma bucur ca la voi a fost atat de usor si s-a terminat cu bine. >:D<

:OCe multe ati scris de cand n-am mai intrat, sunteti foarte harnice fetelor.
Referitor la aranjarea salii, restaurantul nostru nu accepta sa vina nici o firma care se ocupa de amenajare. Au ei tot ce avem nevoie si este inclus in pretul meniului.

Eliza77iasi felicitari pentru tot ce ati rezolvat pana acum. Mi-ai amintit si mie de verighete, uitasem de ele. :D

Chiar, voi ce oferta ati primit de la restaurant? Noi am negociat si am ajuns la 120 de lei/persoana. In pret avem inclusa si noaptea nuntii in camera cu pat matrimonial, pentru ca au si pensiune deasupra restaurantului, amenajarea cu huse si fundite, mancarea si transportul bauturilor de la depozit. B-)

Cristina_84 sa sti ca si eu abia astept sa ajungem mai aproape de momentul casatoriei. Inca nu m-am obisnuit cu ideea ca voi fi sotie...dar oricum, e atat de frumos sa faci pregatiri.;))

Dianaruxi cum stai cu planificarea? Mai povesteste-ne ce ai mai rezolvat.

Pupici pentru toate miresicile

eliza77iasi
27.06.2009, 20:22:11
Iti multumesc pentru incurajari. Ma bucur ca la voi a fost atat de usor si s-a terminat cu bine. >:D<

:OCe multe ati scris de cand n-am mai intrat, sunteti foarte harnice fetelor.
Referitor la aranjarea salii, restaurantul nostru nu accepta sa vina nici o firma care se ocupa de amenajare. Au ei tot ce avem nevoie si este inclus in pretul meniului.

Eliza77iasi felicitari pentru tot ce ati rezolvat pana acum. Mi-ai amintit si mie de verighete, uitasem de ele. :D

Chiar, voi ce oferta ati primit de la restaurant? Noi am negociat si am ajuns la 120 de lei/persoana. In pret avem inclusa si noaptea nuntii in camera cu pat matrimonial, pentru ca au si pensiune deasupra restaurantului, amenajarea cu huse si fundite, mancarea si transportul bauturilor de la depozit. B-)

Cristina_84 sa sti ca si eu abia astept sa ajungem mai aproape de momentul casatoriei. Inca nu m-am obisnuit cu ideea ca voi fi sotie...dar oricum, e atat de frumos sa faci pregatiri.;))

Dianaruxi cum stai cu planificarea? Mai povesteste-ne ce ai mai rezolvat.

Pupici pentru toate miresicilePai e un pret avantajos zic eu 120 lei de persoana.Noi cand am dat avansul la restaurant (in decembrie 2008) au spus ca meniurile sunt intre 120lei si 140 iar de aranjatul salii se ocupa o firma dar nu intra in pretul restaurantului.Sala unde facem nunta e la parterul unui hotel(sala restaurant) si sincer ne-am gandit si noi sa luam o camera ,sa fie acolo nu se stie niciodata;)).Daca ati luat sala este perfect pentru restul este timp.La noi cel mai greu a fost cu muzica aranjasem ceva si nu s-a mai putut dar am gasit ceva si mai bun si s-a putut negocia.Pupici:*

Cristina_84
28.06.2009, 00:01:42
Pai e un pret avantajos zic eu 120 lei de persoana.Noi cand am dat avansul la restaurant (in decembrie 2008) au spus ca meniurile sunt intre 120lei si 140 iar de aranjatul salii se ocupa o firma dar nu intra in pretul restaurantului.Sala unde facem nunta e la parterul unui hotel(sala restaurant) si sincer ne-am gandit si noi sa luam o camera ,sa fie acolo nu se stie niciodata;)).Daca ati luat sala este perfect pentru restul este timp.La noi cel mai greu a fost cu muzica aranjasem ceva si nu s-a mai putut dar am gasit ceva si mai bun si s-a putut negocia.Pupici:*

Da,e foarte avantajos,ai dreptate,la noi meniul e undeva intre 170-200 lei...

frooxy
28.06.2009, 05:10:04
Da,e foarte avantajos,ai dreptate,la noi meniul e undeva intre 170-200 lei...

E bine pt voi ca stiti ceva sigur. Noua ne-au zis cand am semnat contractul (dec 2008) ca aveau preturile undeva intre 120-140 parca, dar pana in 2010 o sa mai creasca probabil.... nu ne-au dat un pret sigur. Sper sa nu se mareasca prea mult si sa ne trezim cu cine stie ce preturi umflate [-([-([-(

dianaruxi
28.06.2009, 11:24:32
buna fetelor,
eu sunt cam in aceeasi stare cu pregatirile, mai am cameramanul, pe care l-am gasit e sotul unei miresici de pe site, dar trebuie sa ne vedem si sa semnam contractul.
Meniul meu este 360 RON, pentru ca in bucuresti sunt fff scumpe restaurantele, iar noi aici vom face pentru ca eu sunt din Bucuresti, si el e francez dc am face la el ar fi bani aruncati pe fereastra. La el nu-ti da lumea bani iti da cadouri, ceea ce mie nu-mi trebuie eu am tot ce-mi trebuie. Nu facem nunta pt bani dar nici nu vreau sa cheltuim bani aiurea, ca cu banii de pe o nunta iti iei masina. As vrea macar sa iesim cat de cat egal.
Nu v-am zis ca in meniul de 360 de ron intra si decoratiunea salii cu o multime de feluri de fete de masa si scaune si panglici, si aranjamentele florale, si bauturile nelimitat toata noaptea.

dianaruxi
28.06.2009, 11:27:51
va pun niste poze de la restaurantul nostru

Cristina_84
28.06.2009, 16:40:35
E bine pt voi ca stiti ceva sigur. Noua ne-au zis cand am semnat contractul (dec 2008) ca aveau preturile undeva intre 120-140 parca, dar pana in 2010 o sa mai creasca probabil.... nu ne-au dat un pret sigur. Sper sa nu se mareasca prea mult si sa ne trezim cu cine stie ce preturi umflate [-([-([-(

Noi am semnat contractul in feb anul acesta si ne-au zis ca mai mult ca sigur preturile vor fi aceleasi si la anul,nici noi nu avem certitudinea ca asa va fi,speram sa nu mai creasca...

Cristina_84
28.06.2009, 16:47:31
va pun niste poze de la restaurantul nostru

Foarte frumos restaurantul,intr-adevar preturile sunt mai mari in Bucuresti dar e bine ca in acest pret aveti inclusa bautura nelimitata;-) .
Va atasez si eu o poza cu restaurantul nostru,din pacate n-am reusit sa salvez mai multe poze de pe net...revin cu mai multe cand o sa reusesc;)) .Va pup!>:D<

dianaruxi
28.06.2009, 18:09:35
Foarte frumos restaurantul,intr-adevar preturile sunt mai mari in Bucuresti dar e bine ca in acest pret aveti inclusa bautura nelimitata;-) .
Va atasez si eu o poza cu restaurantul nostru,din pacate n-am reusit sa salvez mai multe poze de pe net...revin cu mai multe cand o sa reusesc;)) .Va pup!>:D<
vezi ca e foarte mica si nu se deschide.

frooxy
28.06.2009, 18:30:16

Mai incearca sa atasezi inca odata poza ca daca dai click pe ea nu se deschide in alta pagina...

Va atasez si eu poze de la restaurant. Si la noi ne-au zis ca pot sa ne ofere huse, aranjamenete florale, bautura nelimitata si bineinteles astea se vor aduaga la pretul meniului daca o sa apelam la ei. Ar fii bine ca nu ne-am mai stresa noi sa gasim de toate dar nu i-am intrebat inca daca au huse pt scaune culoarea bordeaux pt ca vrem sa fie totul cu alb si bordeaux.

Cristina_84
28.06.2009, 20:07:25
vezi ca e foarte mica si nu se deschide.

Sper ca acum merg,am atasat doua,una cu scaunele lasate simple,si una cu huse pe scaune(asa vom avea noi)

AnamariaAlexandra
28.06.2009, 20:19:11
Sper ca acum merg,am atasat doua,una cu scaunele lasate simple,si una cu huse pe scaune(sa vom avea noi)

buna, am fost la o nunta la majestic anul trecut in iulie, a fost f bine...chiar f bine...>:D<>:D<

tuturor miresicilor de mai 2010, tot binele din lume si sa aveti un an de pregatiri minunat si sa aveti parte de cele mai frumoase nunti..
>:D<>:D<

Cristina_84
28.06.2009, 21:24:39
buna, am fost la o nunta la majestic anul trecut in iulie, a fost f bine...chiar f bine...>:D<>:D<

tuturor miresicilor de mai 2010, tot binele din lume si sa aveti un an de pregatiri minunat si sa aveti parte de cele mai frumoase nunti..
>:D<>:D<

Ma bucur ca ti-a placut la Majestic,eu chiar n-am fost la nici o nunta acolo#-o,dar sper sa fie totul bine;-) .
Multumim frumos pentru urari si voua casa de piatra si numai bine!:*

dianaruxi
29.06.2009, 09:10:04
Mai incearca sa atasezi inca odata poza ca daca dai click pe ea nu se deschide in alta pagina...

Va atasez si eu poze de la restaurant. Si la noi ne-au zis ca pot sa ne ofere huse, aranjamenete florale, bautura nelimitata si bineinteles astea se vor aduaga la pretul meniului daca o sa apelam la ei. Ar fii bine ca nu ne-am mai stresa noi sa gasim de toate dar nu i-am intrebat inca daca au huse pt scaune culoarea bordeaux pt ca vrem sa fie totul cu alb si bordeaux.
super restaurantul e in alexandria?

dianaruxi
29.06.2009, 09:10:35
Sper ca acum merg,am atasat doua,una cu scaunele lasate simple,si una cu huse pe scaune(asa vom avea noi)
fff stilat. imi place

AnamariaAlexandra
29.06.2009, 09:57:34
Ma bucur ca ti-a placut la Majestic,eu chiar n-am fost la nici o nunta acolo#-o,dar sper sa fie totul bine;-) .
Multumim frumos pentru urari si voua casa de piatra si numai bine!:*

multumim frumos, la fel sa aveti parte si voi!
o sa fie totul bine, o sa vezi, carcotasi oricum exista si nu merita sa nu te simti bine la nunta ta, pt 1 sau 2 oameni, plictisiti si uraciosi!
>:D<>:D<>:D<

frooxy
29.06.2009, 15:42:43
super restaurantul e in alexandria?

Da, e undeva la iesirea din Alexandria.

norishor
29.06.2009, 20:32:42
Vaaai fetelor, ce frumoase sunt restaurantele unde faceti nunta. Superbe. Sunt sigura ca invitatii se vor simti bine acolo. ;-) Am vazut in cateva poze mult auriu si crem parca, asa va fi si la mine...si cu rosu.;;)

Eu din pacate nu prea am ce sa va arat. Pe site-ul restaurantului pozele sunt in flash si nu se pot copia.

Pana data viitoare, va pup dragelor! >:D<>:D<>:D<

Cristina_84
29.06.2009, 20:44:00
Noi ne-am apucat de cautat fotografi si cameramani,cred ca e cam timpul sa ne ocupam si de chestia asta,nu? Voi cum stati la capitolul asta?

dianaruxi
30.06.2009, 09:35:19
Noi ne-am apucat de cautat fotografi si cameramani,cred ca e cam timpul sa ne ocupam si de chestia asta,nu? Voi cum stati la capitolul asta?
da acum e timpul pt fotografi si cameraman si dj. Eu mai am cameraman si termin.

alinaggg
30.06.2009, 11:37:03
Buna fetelor,

Eu am aranjat pana acum :
- restaurantul (salon Traian)
- biserica (Gradina Icoanei)
- fotografii
- rochia de mireasa (vine in august) + rochita de cununie civila
Urmeaza sa discut saptamana aceasta cu cameramanul :)
Am inceput sa caut si marturii, invitatii, voal, pantofi si accesorii.
Am curtat cateva agentii pentru aranjamente florale...nimic concret :(

dianaruxi
30.06.2009, 11:45:14
Buna fetelor,

Eu am aranjat pana acum :
- restaurantul (salon Traian)
- biserica (Gradina Icoanei)
- fotografii
- rochia de mireasa (vine in august) + rochita de cununie civila
Urmeaza sa discut saptamana aceasta cu cameramanul :)
Am inceput sa caut si marturii, invitatii, voal, pantofi si accesorii.
Am curtat cateva agentii pentru aranjamente florale...nimic concret :(
deja ti-ai luat rochia?
si biserica?
mie mi-a spus preotul sa vin in februarie martie sa rezerv data la biserica. Iar de rochie nici nu ma uit inca pt ca o sa apara colectia noua 2010 si asta de 2009 va fi redusa.

alinaggg
30.06.2009, 11:50:41
deja ti-ai luat rochia?
si biserica?
mie mi-a spus preotul sa vin in februarie martie sa rezerv data la biserica. Iar de rochie nici nu ma uit inca pt ca o sa apara colectia noua 2010 si asta de 2009 va fi redusa.

Da :)
La Biserica Gradina Icoanei deja poti sa faci rezervare cat si la alte biserici. Nici una nu m-a trimis acasa sa revin in alta luna...
Rochia am comandat-o din Statele Unite si am probat o gramada de rochii toate frumoase dar doar una mi se potrivea :)
In momentul in care simti ca este THE ONE ... de ce sa mai astepti?
In privinta reducerilor eu sunt destul de sceptica. De obicei reducerile se fac la rochiile care sunt pe stoc si au fost probate de multe persoane...

dianaruxi
30.06.2009, 12:22:32
Da :)
La Biserica Gradina Icoanei deja poti sa faci rezervare cat si la alte biserici. Nici una nu m-a trimis acasa sa revin in alta luna...
Rochia am comandat-o din Statele Unite si am probat o gramada de rochii toate frumoase dar doar una mi se potrivea :)
In momentul in care simti ca este THE ONE ... de ce sa mai astepti?
In privinta reducerilor eu sunt destul de sceptica. De obicei reducerile se fac la rochiile care sunt pe stoc si au fost probate de multe persoane...
tu esti in state?
de la ce casa de moda ai luat-o?
cat despre biserica nu m-a trimis acasa numai ca eu nu voiam sa fac de atunci rezervare ma dusesem doar sa intreb dc pot face nunta in post. Oricum noi ne casatorim la catolica asa ca nu cred ca e probl cu rezervarea.
iar reduceri sunt in luna ianuarie la targ la orice rochie chiar dc comanzi una noua pe care nu a probat-o nimeni, si in mai sunt reduceri la colectiile anterioare la fel la toata colectia, inclusiv dc comanzi una care nu o au in stoc

alinaggg
30.06.2009, 13:06:23
tu esti in state?
de la ce casa de moda ai luat-o?
cat despre biserica nu m-a trimis acasa numai ca eu nu voiam sa fac de atunci rezervare ma dusesem doar sa intreb dc pot face nunta in post. Oricum noi ne casatorim la catolica asa ca nu cred ca e probl cu rezervarea.
iar reduceri sunt in luna ianuarie la targ la orice rochie chiar dc comanzi una noua pe care nu a probat-o nimeni, si in mai sunt reduceri la colectiile anterioare la fel la toata colectia, inclusiv dc comanzi una care nu o au in stoc

Nu sunt din state insa este o persoana care aduce rochite Maggie Sottero la preturi mai bune decat in reprezentanta din Romania.
In privinta bisericii mi s-a intamplat sa fiu trimisa acasa in 2008 cand m-am dus sa intreb daca pot sa fac nunta pe data de 22 mai. Cucoana de acolo a fost cam agresiva... insa cand m-am dus sa vorbesc sa ma programez nu am avut nici o problema in a o face. Plus ca asa pot sa imi aleg ora la care vreau sa fac :) In cazul tau nu cred ca vor fi probleme. Bisericile catolice sunt foarte frumoase si mi-ar fi placut si mie sa fac cununia la o biserica catolica.
Cand am fost la expozitii, am probat la Bien Sawy, Benjamin Roberts, Avangarde si toti imi propuneau reduceri la rochiile care sunt pe stoc. La Bien Sawy erau dispusi sa imi vanda rochii cu 2-3 marimi mai mari si sa mi-o modifice. Intr-adevar mai sunt cateva firme care iti acorda reduceri (10-15%) insa poti sa pierzi la cursul de schimb. Insa trebuie sa tii cont ca daca comanzi la sfarsitul lui ianuarie si ai nunta in mai este foarte posibil ca rochia sa nu ajunga la timp. Sunt multe rochite care dureaza 4 luni ca sa fie gata.
Eu de felul meu sunt mai precauta si prefer sa le fac pe toate in avans si sa imi ramana o marja de timp ca sa stau intinsa la soare <:-P

dianaruxi
30.06.2009, 13:28:59
Nu sunt din state insa este o persoana care aduce rochite Maggie Sottero la preturi mai bune decat in reprezentanta din Romania.
In privinta bisericii mi s-a intamplat sa fiu trimisa acasa in 2008 cand m-am dus sa intreb daca pot sa fac nunta pe data de 22 mai. Cucoana de acolo a fost cam agresiva... insa cand m-am dus sa vorbesc sa ma programez nu am avut nici o problema in a o face. Plus ca asa pot sa imi aleg ora la care vreau sa fac :) In cazul tau nu cred ca vor fi probleme. Bisericile catolice sunt foarte frumoase si mi-ar fi placut si mie sa fac cununia la o biserica catolica.
Cand am fost la expozitii, am probat la Bien Sawy, Benjamin Roberts, Avangarde si toti imi propuneau reduceri la rochiile care sunt pe stoc. La Bien Sawy erau dispusi sa imi vanda rochii cu 2-3 marimi mai mari si sa mi-o modifice. Intr-adevar mai sunt cateva firme care iti acorda reduceri (10-15%) insa poti sa pierzi la cursul de schimb. Insa trebuie sa tii cont ca daca comanzi la sfarsitul lui ianuarie si ai nunta in mai este foarte posibil ca rochia sa nu ajunga la timp. Sunt multe rochite care dureaza 4 luni ca sa fie gata.
Eu de felul meu sunt mai precauta si prefer sa le fac pe toate in avans si sa imi ramana o marja de timp ca sa stau intinsa la soare <:-P
spune-mi si mie cine aduce rochii maggie sottero din state?