PDA

Versiunea completa : Restaurant rustic de pe Insula lui Ovidiu

dreya_Elle
06.04.2009, 17:52:25
E un cadru foarte frumos pe Insula lui Ovidiu,foarte natural ,si ma gandeam daca a facut vre-o miresica nunta acolo ...sa ne impartaseasca si noua cum a fost eventual pozici...:) :) :)

babyjoanna
09.04.2009, 15:25:11
E un cadru foarte frumos pe Insula lui Ovidiu,foarte natural ,si ma gandeam daca a facut vre-o miresica nunta acolo ...sa ne impartaseasca si noua cum a fost eventual pozici...:) :) :)

buna miresici....eu am vorbit cu o prietena care a facut nunta acolo...mi-a povestit cam cum a fost...si o sa va zic si voua problemele cu care s-a confruntat...in primul rand problema insectelor...care vara te omoara acolo...fiindca majoritatea nuntilor se fac in aer liber....ea a trebuit sa dea o saptamana inaintea nuntii cu insecticid...seara de seara...ceea ce i-a costat ceva....si inca o problema...a fost cea a transportului...care s-a facut la o ora fixa de pe pontonul de unde pleaca vaporasul Ovidiu...daca cumva nu ajungeai la ora stabilita nu mai mergeai la nunta...sau iti plateai singur transportul:P(iar dimineatza la fel...toata lumea pleaca odata la o ora stabilita)

sper k am fost de folos cu informatia:P
pup

ela_pm
22.04.2009, 11:21:39
eu am vrut sa fac nunta acolo. am fost si m-am interesat cum sta treaba... pretul meniului (4 feluri de mancare) nu e scump aprox 200 ron in care era inclus si transportul cu vaporasul, dar problema mare era vremea...nu ai de unde sa stii cum va fi in noaptea aia. cei de la restaurant ne-au spus ca nu ne pot asigura si "acoperisul". faci nunta in aer liber pe raspunderea ta si ca sa inkizi cumva acolo e ff scump (noua ne-au cerut 3000E pt un fel de cort care se punea in mijloc).
am mai intrebat si eu cine a fost sau a avut nunta acolo.... dar nici o informatie :(

o_nebuna84
11.05.2010, 20:39:03
si eu sunt interesata....as vrea sa fac acolo nunta...locul este superb....transportul este un pic problematic...dar daca lumea este punctuala nu va fi nicio problema. daca a facut cineva nunta acolo....mai multe detalii va rugam.
apropo...am vorbit eu cu cei de la restaurant, meniul este intre 160-210 lei....incluzand transportul