PDA

Versiunea completa : Cofetarii in Calarasi

Valentina0309
06.04.2009, 19:53:58
Nu Stiu La Ce Cofetarie Sa Fac Tortul Nu Foarte Scump.... Dar Nici Foarte Ieftin.......pls Fetele.....:*

willy
06.04.2009, 19:55:22
Nu Stiu La Ce Cofetarie Sa Fac Tortul Nu Foarte Scump.... Dar Nici Foarte Ieftin.......pls Fetele.....:*
eu recomand cu caldura cofetaria Simona, de pe Bd. Republicii. Pretul pentru un kg de tort de martipan e 40 de lei, parca (stiu ca am cumparat acumd e lasata secului), si de frisca vreo 35 de lei. super bun!

daneza_1983
07.04.2009, 08:04:45
Se fac torturi bune si la cofetaria de la pescaru dar inca nu stiu preturile urmeaza sa merg sa ma ocup si de problema asta.

Onouk
07.04.2009, 10:22:12
Buna,
Noi am vorbit la Hotel Calarasi si ne-au spus ca va trebui sa luam tortul de la cofetaria lor. Am inteles ca fac torturi bune, desi cofetaria e recent deschisa. Voi ce ati auzit?

verra3
08.05.2009, 19:22:11
la simona puteti avea surprize,desi la prima vedere pare totul ok.intr-adevar,pretul e bun,era 75lei la 3kg.eu am comandat un tort si am ales diplomat cu trandafirasi roz iar inainte sa fie luat...surpriza:era ornat cu kiwi si alte fructe cum il au de obicei.#-o
la hotel nu e neaparat nevoie sa iei si tortul de la cofetaria lor.chiar nu am incercat.
iar la pescaru sunt bune prajiturile poate ca si tortul la fel.
la karina nu va recomand.

willy
09.05.2009, 12:18:27
la simona puteti avea surprize,desi la prima vedere pare totul ok.intr-adevar,pretul e bun,era 75lei la 3kg.eu am comandat un tort si am ales diplomat cu trandafirasi roz iar inainte sa fie luat...surpriza:era ornat cu kiwi si alte fructe cum il au de obicei.#-o
la hotel nu e neaparat nevoie sa iei si tortul de la cofetaria lor.chiar nu am incercat.
iar la pescaru sunt bune prajiturile poate ca si tortul la fel.
la karina nu va recomand.
cele mai bune torturi raman cele de la simona (acolo l-am facut pe al meu) si de la pescaru (am mancat la mai multe nunti si sunt foarte bune). ref la surprize, bag mana in foc ca pentru un tort de nunta ornarea nu se schimba... pentru un tort obsinuit, poate ca mai gresesc fetele...

verra3
09.05.2009, 12:31:25
cele mai bune torturi raman cele de la simona (acolo l-am facut pe al meu) si de la pescaru (am mancat la mai multe nunti si sunt foarte bune). ref la surprize, bag mana in foc ca pentru un tort de nunta ornarea nu se schimba... pentru un tort obsinuit, poate ca mai gresesc fetele...
era pt.cununie tortul:D ..si era sa lesin cand l-am vazut..noroc ca au fost dragute fetele de acolo si mi l-au schimbat la timp

crissy18
09.05.2009, 19:10:40
eu recomand cu caldura cofetaria Simona, de pe Bd. Republicii. Pretul pentru un kg de tort de martipan e 40 de lei, parca (stiu ca am cumparat acumd e lasata secului), si de frisca vreo 35 de lei. super bun!
Am fost la cofetaria Simona si nu mi au placut urmatoarele lucruri: trebuia sa dam comanda cu o luna inainte (si nu avem cum sa stim inainte cate kg trebuie sa aiba tortul pt ca nu stiam nr de pers), faceau tortul doar dupa modelele lor (si noua nu ne au placut ce modele aveau)....asa ca il facem in bucuresti la cofetaria altfel....tot 40lei/kg + 300 transportul, dar transportul nu e obligatoriul, il putem aduce si noi.

willy
10.05.2009, 10:47:33
Am fost la cofetaria Simona si nu mi au placut urmatoarele lucruri: trebuia sa dam comanda cu o luna inainte (si nu avem cum sa stim inainte cate kg trebuie sa aiba tortul pt ca nu stiam nr de pers), faceau tortul doar dupa modelele lor (si noua nu ne au placut ce modele aveau)....asa ca il facem in bucuresti la cofetaria altfel....tot 40lei/kg + 300 transportul, dar transportul nu e obligatoriul, il putem aduce si noi.

eu am dat comanda cu 2 saptamani inainte... habar nu am ce ar fi cauzat schimbarea asta....

intradevar au modele acolo, dar le poti da idei daca vrei....

in fine, cred ca ori am fost eu norocoasa, ori s-au schimbat lucrurile pe acolo. cert este ca retetele lor sunt bune...

claudiauk
11.05.2009, 10:21:12
eu am dat comanda cu 2 saptamani inainte... habar nu am ce ar fi cauzat schimbarea asta....

intradevar au modele acolo, dar le poti da idei daca vrei....

in fine, cred ca ori am fost eu norocoasa, ori s-au schimbat lucrurile pe acolo. cert este ca retetele lor sunt bune...

eu ma tot uit la tortul tau si cam ceva in genul asta mi-as dori si eu. doar ca as vrea sa fie p alb, si trandafirasii respectivi tot albi. acum stau si ma uita la poze...cam cate kg de tort ai avut tu cu tot cu cel mare (ala de e separat) ? mie mi-ar trebui vreo 20 kg...cred (160-190 persoane). la 20kg cred ca ma ajunge vreo 800-900 lei, nu?

willy
11.05.2009, 14:50:55
eu ma tot uit la tortul tau si cam ceva in genul asta mi-as dori si eu. doar ca as vrea sa fie p alb, si trandafirasii respectivi tot albi. acum stau si ma uita la poze...cam cate kg de tort ai avut tu cu tot cu cel mare (ala de e separat) ? mie mi-ar trebui vreo 20 kg...cred (160-190 persoane). la 20kg cred ca ma ajunge vreo 800-900 lei, nu?
eu l-am avut de 22 de kilograme, cred :"> ... incep sa mai uit din detalii... eu am avut 170 de invitati, dar aproape jumatate din partea care venea singura mi-a dat-o acasa... si pretul cam ala e...

claudiauk
11.05.2009, 17:59:37
hm poate ar trebui sa fac si eu 22 doar ca sa fiu sigura....oricum eu cred k asa ca prezentare am sa-l aduc doar pe cel etajat in sala, ma gandeam insa la altceva: suportul pt tort este de la cofetarie, nu? adica nu trebuie sa imi cumpar suport sper :D ca habar n-am unde gasesti asa ceva. pupic

willy
12.05.2009, 10:34:52
hm poate ar trebui sa fac si eu 22 doar ca sa fiu sigura....oricum eu cred k asa ca prezentare am sa-l aduc doar pe cel etajat in sala, ma gandeam insa la altceva: suportul pt tort este de la cofetarie, nu? adica nu trebuie sa imi cumpar suport sper :D ca habar n-am unde gasesti asa ceva. pupic
suportul este de la cofetarie, intr-adevar. cand o sa platesti tortul (in noaptea nuntii, cand ti-l va aduce) va trebui sa le lasi un buletin. o sa-l iei cand duci suportul inapoi a doua zi!

claudiauk
12.05.2009, 21:03:35
:D habar nu aveam ca se plateste in noaptea nuntii. credeam ca se da un avans ceva si restul in ziua respectiva...de fapt nici nu m-am gandit prea tare la problema asta....grrr ink 2 luni si eu tot nu sunt complet imformata. noroc cu tine :D ma mai luminez si eu :P

elegant
30.05.2009, 20:02:16
Buna,
Noi am vorbit la Hotel Calarasi si ne-au spus ca va trebui sa luam tortul de la cofetaria lor. Am inteles ca fac torturi bune, desi cofetaria e recent deschisa. Voi ce ati auzit?

Ai mai aflat ceva? eu as vrea sa il fac tot la cofetaria de la Hotel, am inteles ca asigura si transportul (contra cost). Daca aflii ceva anunta si tu te rog.

daneza_1983
01.06.2009, 07:36:02
Buna dimineata
Cofetarii care fac livrari pentru nunti la ora indicata de voi(in cazul meu va fi ora 3) sunt:cofetaria de la pescaru, simona si patiseria de la bcr nu stiu cum se numeste, in rest ti-l aduc la ora 9 si te descurci cu el, nu stiu daca este chiar indicat de la 9 seara pana pe la 3 sa il tii in bucataria localului sau in frigider si sa prinda miros de mancare.

crissy18
01.06.2009, 23:22:21
Buna dimineata
Cofetarii care fac livrari pentru nunti la ora indicata de voi(in cazul meu va fi ora 3) sunt:cofetaria de la pescaru, simona si patiseria de la bcr nu stiu cum se numeste, in rest ti-l aduc la ora 9 si te descurci cu el, nu stiu daca este chiar indicat de la 9 seara pana pe la 3 sa il tii in bucataria localului sau in frigider si sa prinda miros de mancare.
Noua ne a adus tortul la restaurant de la bucuresti la ora 18...cei de la queen au camera de frig si chiar nu a fost nici o problema. Eu zic ca ar trebui sa vorbiti intai la restaurant sa i intrebati daca au unde sa l tina...

daneza_1983
02.06.2009, 07:35:20
Noua ne a adus tortul la restaurant de la bucuresti la ora 18...cei de la queen au camera de frig si chiar nu a fost nici o problema. Eu zic ca ar trebui sa vorbiti intai la restaurant sa i intrebati daca au unde sa l tina...

Eu am vb la restaurant si nu au o astfel de camera dar voi vb cu cei de la cofetarie sa fie livrat la ora 3.

COCOLETA
19.06.2009, 10:55:28
Fetelor, mi-am dat comanda de tort la cofetaria Pescaru. O sa fie de 24-25 kg, din sarlota de fructe( foarte racoritoare) imbracat in martipan. Ce parare aveti despre inghetata "Parfe" langa felia de tort?
Va salut!

willy
19.06.2009, 12:17:39
Fetelor, mi-am dat comanda de tort la cofetaria Pescaru. O sa fie de 24-25 kg, din sarlota de fructe( foarte racoritoare) imbracat in martipan. Ce parare aveti despre inghetata "Parfe" langa felia de tort?
Va salut!
eu cred ca este o alegere perfecta, mai ales ca ai nunta in toiul verii. o sa mai racoresti invitatii;))

claudiauk
19.06.2009, 22:06:55
Va salut!
si eu voi servi (well nu eu propriu zis :))) aceasta inghetata langa tort. mai ales ca nu mai servesc si prajituri (din ce am inteles nu le mai papa nimeni)

Laucata
29.06.2009, 13:53:43
Buna,

noi l-am avut de la Pescaru si afost foarte bun...ora de livrare o stabilesti cu ei, la noi l-au adus la 4 dimineata...

erica_roberta
31.07.2009, 13:26:52
Buna miresici.

A facut cineva tortul la hotel?

Eu ma gandeam ca daca nunta va avea loc acolo sa comand tortul tot de la ei. Ar fi mai simplu.

Ma puteti ajuta cu un sfat ceva?

sofiaa74
18.08.2009, 16:31:19
eu tortul de nunta lam avut de la cofetaria hotel calarasi si a fost foarte bun .
pretul e ca peste tot.

elegant
18.08.2009, 18:34:36
eu am fost duminica si am dat comanda. Nici nu ma asteptam sa fi facut deja modelul de tort pe care-l vreau eu. sper sa iasa bine. Va anunta dupa!

erica_roberta
21.08.2009, 11:12:33
pai unde ai comandat tortul?

Amalia78
29.09.2009, 23:41:48
buna
A facut cineva tortul la Simona?

fovi
15.01.2010, 14:46:05
Pana la urma, daca ar fi sa faceti un clasament, care cofetarie ar fi in top? Eu nu am inteles mare lucru pana acum.

yna1983
22.02.2010, 13:05:19
din pt meu de vedere cea mai buna cof este la hotel calarasi...pret kg de la 30 la 40 lei/kg are poze sa iti alegi...pe suport sau cu etaj....este deschisa de 1 an...eu aici o sa il fac

Onouk
12.03.2010, 15:21:44
Tortul nostru a fost comandat la Simona. Modelul l-au avut ei, noi am schimbat doar culoarea. Gustul - ff placut. Ce-i drept, l-am gustat a doua zi, in ziua nuntii am avut prea mari emotii si nu am putut manca nimic...

lenutza28
12.03.2010, 16:01:39
Tortul nostru a fost comandat la Simona. Modelul l-au avut ei, noi am schimbat doar culoarea. Gustul - ff placut. Ce-i drept, l-am gustat a doua zi, in ziua nuntii am avut prea mari emotii si nu am putut manca nimic...
e super din ce l-ai avut?cand l-am vazut=P~

elegant
12.03.2010, 17:45:32
Eu sfatuiesc pe toata lumea sa aleaga cofetaria de la Hotel, e foarte bun si fetele sunt dragute, ce model vrei aia iti fac. iata o poza cu al nostru=P~

lenutza28
12.03.2010, 18:50:23
Eu sfatuiesc pe toata lumea sa aleaga cofetaria de la Hotel, e foarte bun si fetele sunt dragute, ce model vrei aia iti fac. iata o poza cu al nostru=P~

e super si al tau,au catalog,ceva de pe care poti sa iti alegi?

Onouk
13.03.2010, 09:08:12
Martipan, iar in interior - crema de fructe. ;;)

elegant
13.03.2010, 19:26:25
e super si al tau,au catalog,ceva de pe care poti sa iti alegi?

Au cateva poze, dar poti sa vii tu cu un modele si cred ca ti-l pot face pe acela.

eliss
21.04.2010, 08:59:47
recomand cu caldura cofetaria Hotel Calarasi...
Cofetaria Simona-acolo am facut eu tortul la botezul puiului meu
Cofetaria pescaru

Cri_si
03.05.2010, 19:21:14
Eu am mers la cofetaria de la Pescaru, cu o foto, le-am explicat ce vreau, am ales de la 3-4 prajituri crema si blatul, in ziua nuntii le-am dus florile si a fost excelent.

denydenisa
18.06.2010, 19:59:30
Eu am mers la cofetaria de la Pescaru, cu o foto, le-am explicat ce vreau, am ales de la 3-4 prajituri crema si blatul, in ziua nuntii le-am dus florile si a fost excelent.
frumos tortul....si eu tot la pescaru il fac am mai facut acolo si am fost foarte multumita.

anncutza86
21.06.2010, 16:47:30
De la Carina a avut cineva?

noi l-am avut de la ei.
a fost foarte foarte bun. imi pare rau ca nu mai stiu exact cum se numea. parca Jofre (sper ca am scris corect). imbracat in ciocolata si pe deasupra a avut ciocolata alba si neagra. nu a fost ceva deosebit, dar a fost foarte gustos. noi initial hotarasem nunta pt 2009, dar pana la urma am avut-o in 2008. si in aug ne-am decis, iar in oct gata nunta. tortul cred ca fost singurul lucru la care nu ne-am gandit. ma refer sa fie deosebit.

ralukada
22.06.2010, 11:05:14
Eu la hotel am facut comanda de tort, va fi de 20 kg din martipan alb cu blat de cacao si crema de cicolata cu visine..iami-iami, costa 40 lei/kg si 30 lei transportul..inca stau in dubiu ca nu stiu ce sa pun pe el...ma gandeam la flori naturale, voi ce ma sfatuiti?

tortul nostru..=P~:x