PDA

Versiunea completa : rochii de nasica

maielus
07.04.2009, 00:05:59
unde va cumparati rochii de nasica?

Ballet
07.04.2009, 10:19:42
unde va cumparati rochii de nasica?
Eu mi-am luat de la Ma cherie. Si nici nu a fost nesimtit de scumpa...
Dupa ce am gasit-o, inainte s-o platesc, m-am mai uitat si in alte magazine, dar sub 2000 de lei n-am vazut foarte frumoase. In schimb, anul trecut mi-am luat din Polus o rochita f frumoasa cu 2oo lei, cu care m-as fi dus linistita de nasa, dar deja am putrat-o si nu mai puteam s-o iau. Asa ca, daca aveti rabdare, puteti gasi chiar si la preturi mici rochite elegante. Nu chiar de seara, cu paiete si strasuri, dar nici nu vad potrivita asa o rochita daca nunta e de zi. Mai repede ceva colorat, de vara, vaporos, ''curgator''...Mie asa mi-ar fi placut, insa e putin mai eleganta decat mi-e stilul. Dar am zis ca numai odata sunt anul asta nasa... :))
Este in Iulius un magazin nou vizavi de Leonardo, cu rochite dragute, dar cam scumpe...In Central mai puteti avea surprize placute, asta daca mergeti in fiec saptamana pe acolo, si insistati...:-p
In Polus la Mango sau Zara n-am vazut niciodata rochite elegante pe gustul meu. Desi mai erau si sub 4 mil unele, erau mai ciudatele, culori sterse, de pensionare...=P~
In Polus mai este magazinul Miss Miss unde sunt f multe rochite, dar majoritatea cu paiete si sclipici, pietre multe si culori tipatoare....
Pot sa scriu o carte pe tema asta, atata am cautat si m-am documentat.:))
Aaaa...si mai este varianta sa o faceti la o croitorie. Daca gasiti un model care sa va placa si sa credeti ca va avantajeaza, cu tot cu materila, nu ar trebui sa va coste mai mult de 5 mil..Depinde si ce material, e adevarat...

Piersicuta24
07.04.2009, 14:23:12
Dupa ce am gasit-o, inainte s-o platesc, m-am mai uitat si in alte magazine, dar sub 2000 de lei n-am vazut foarte frumoase. In schimb, anul trecut mi-am luat din Polus o rochita f frumoasa cu 2oo lei, cu care m-as fi dus linistita de nasa, dar deja am putrat-o si nu mai puteam s-o iau. Asa ca, daca aveti rabdare, puteti gasi chiar si la preturi mici rochite elegante. Nu chiar de seara, cu paiete si strasuri, dar nici nu vad potrivita asa o rochita daca nunta e de zi. Mai repede ceva colorat, de vara, vaporos, ''curgator''...Mie asa mi-ar fi placut, insa e putin mai eleganta decat mi-e stilul. Dar am zis ca numai odata sunt anul asta nasa... :))
Este in Iulius un magazin nou vizavi de Leonardo, cu rochite dragute, dar cam scumpe...In Central mai puteti avea surprize placute, asta daca mergeti in fiec saptamana pe acolo, si insistati...:-p
In Polus la Mango sau Zara n-am vazut niciodata rochite elegante pe gustul meu. Desi mai erau si sub 4 mil unele, erau mai ciudatele, culori sterse, de pensionare...=P~
In Polus mai este magazinul Miss Miss unde sunt f multe rochite, dar majoritatea cu paiete si sclipici, pietre multe si culori tipatoare....
Aaaa...si mai este varianta sa o faceti la o croitorie. Daca gasiti un model care sa va placa si sa credeti ca va avantajeaza, cu tot cu materila, nu ar trebui sa va coste mai mult de 5 mil..Depinde si ce material, e adevarat...Adica ce surprize ai in Central?:O

Ballet
07.04.2009, 14:38:23
Adica ce surprize ai in Central?:O
Vroiam sa spun ca de obicei nu prea gasesti ceva deosebit, dar se poate intampla si sa ai surprize placute...

CCCC
08.04.2009, 13:01:43
Aaaa...si mai este varianta sa o faceti la o croitorie. Daca gasiti un model care sa va placa si sa credeti ca va avantajeaza, cu tot cu materila, nu ar trebui sa va coste mai mult de 5 mil..Depinde si ce material, e adevarat...

Foarte frumoase rochitele de la Ma Cherie.............
Tu ce model ai ales (lunga sau scurta) si cam ce preturi au ......daca nu sunt indiscreta.:-"

roxyroxana
08.04.2009, 14:46:34
mie imi mai plac unele rochite de la debenhams ... polus ... iar preturile sunt ok ... mai ales daca prinzi si ceva reducere

pusicu
08.04.2009, 15:10:40
mie imi mai plac unele rochite de la debenhams ... polus ... iar preturile sunt ok ... mai ales daca prinzi si ceva reducere
Si mie imi plac rochitele de la Debenhams, mai ales daca cauti o anumita culoare acolo sigur gasesti si la capitolul accesorii stau bine, dar mie preturile mi se par cam mari.:-s

Ballet
08.04.2009, 19:20:29
Si mie imi plac rochitele de la Debenhams, mai ales daca cauti o anumita culoare acolo sigur gasesti si la capitolul accesorii stau bine, dar mie preturile mi se par cam mari.:-s
Azi de exemplu am vazut in Polus(m-am pus si eu pe cautat pantofi si geanta pt cununie :-<) o rochita alb cu negru f draguta, care ar merge f bine la nunta. Era pe gustul meu, cel putin , si era 3 mil si ceva...Deci destul de decent...Si am mai vazut si altele care ar merge la nunti, chiar si de nasa, depinde de gusturi...Si uneori chiar au preturi ok. Mi-am luat o rochita de la ei anul trecut care e cea mai tare din garderoba mea, si care a fost cam 2 mil si ceva parca...Deci se poate :D

Ballet
08.04.2009, 19:23:23
Foarte frumoase rochitele de la Ma Cherie.............
Tu ce model ai ales (lunga sau scurta) si cam ce preturi au ......daca nu sunt indiscreta.:-"
Rochita mea nu este pe site. E lunga, maronie, in degrade, catre bej, cu bretele, ceva voal f finut pe deasupra, cu bretelute...Si are niste pietre sub sani. Alta data mi s-ar fi parut cam incarcata, dar pe mine arata chiar f bine.;;)
Si a fost 550. Cred ca e cea mai ieftina rochita pe care au avut-o vreodata la Ma cherie..=))=)) Restul sunt cam in jur de 1500 si peste...

CCCC
09.04.2009, 08:31:40
Rochita mea nu este pe site. E lunga, maronie, in degrade, catre bej, cu bretele, ceva voal f finut pe deasupra, cu bretelute...Si are niste pietre sub sani. Alta data mi s-ar fi parut cam incarcata, dar pe mine arata chiar f bine.;;)
Si a fost 550. Cred ca e cea mai ieftina rochita pe care au avut-o vreodata la Ma cherie..=))=)) Restul sunt cam in jur de 1500 si peste...

Merci,merci....esti draguta,daca pui si o pozica ,esti si mai draguta.....:* Poate sunt un pic stresanta,dar mai sunt 2 luni pana la nunta si eu nu am nimic.
Eu vreau o rochita simpluta, dar in acelasi timp eleganta,nu vreau sa fie tare impopotonata.......intotdeauna mi-au placut lucrurile simple dar de efect.......

Ballet
09.04.2009, 09:09:15
Merci,merci....esti draguta,daca pui si o pozica ,esti si mai draguta.....:* Poate sunt un pic stresanta,dar mai sunt 2 luni pana la nunta si eu nu am nimic.
Eu vreau o rochita simpluta, dar in acelasi timp eleganta,nu vreau sa fie tare impopotonata.......intotdeauna mi-au placut lucrurile simple dar de efect.......
Poza nu am pt ca inca nu e acasa la mine...E la magazin pt ca trebuie modificata putin la bretele.

ALI
09.04.2009, 17:06:54
fetelor voi vreti rochii lungi sau scurte pt cand o sa fiti nasa?

pusicu
09.04.2009, 18:17:12
Eu le prefer pe cele lungi pentru ca mi se par mult mai elegante pt rolul de nasa.

tati_sew
10.04.2009, 11:18:36
Eu le prefer pe cele lungi pentru ca mi se par mult mai elegante pt rolul de nasa.
asa mi se pare si mie..doar ca totul depinde si de buget!:-s

ALI
10.04.2009, 13:55:44
te inteleg si mie mi se par ff elegante, dar parca nu ma regasesc in ele. eu cand am fost nasa am optat pt rochite scurte, pana la genunchi.

Cammie
10.04.2009, 15:09:55
Eu pe inaltimea mea nu-mi gasesc rochii lungi :D. Toate sunt foooooarte lungi pentru mine. Doar daca imi fac la comanda.

pusicu
10.04.2009, 15:21:29
Pai nici eu nu sunt foarte inalta, 1.63, dar ma mai ajuta si tocurile sau croitoreasa sa mai taie din rochie. Pe mine rochiile lungi ma avantajeaza in sensul ca ma ajuta sa par de varsta pe care o am:)) (25), ca altfel lumea nu-mi da mai mult de 20 de ani.:">

orhidutza
10.04.2009, 15:21:47
Eu pe inaltimea mea nu-mi gasesc rochii lungi :D. Toate sunt foooooarte lungi pentru mine. Doar daca imi fac la comanda.daca modelul o permite cred ca poti sa le si scurtezi la o croitoreasa... nu e obligatoriu sa renunti la ideea de rochie lunga >:D<

Cammie
10.04.2009, 17:28:37
Eu am 1,55m. Tocuri iau maxim de 7-8 cm. Am 28 de ani dar nici mie nu-mi da lumea mai mult de 20 :D.
Iar croitoresele pe care le-am cunoscut eu prefera sa faca o rochie de la inceput decat sa modifice una.
Am avut eu de-a lungul timpului si rochii lungi, facute la comanda bineinteles, dar in momentul de fata nu ma mai incap :-$ .

ALI
10.04.2009, 23:28:24
Eu am 1,55m. Tocuri iau maxim de 7-8 cm. Am 28 de ani dar nici mie nu-mi da lumea mai mult de 20 :D.
Iar croitoresele pe care le-am cunoscut eu prefera sa faca o rochie de la inceput decat sa modifice una.
Am avut eu de-a lungul timpului si rochii lungi, facute la comanda bineinteles, dar in momentul de fata nu ma mai incap :-$ .

cunosc si eu croitoreasa care mai bine face o rochie, decat sa retuseze una cumparata.
eu am avut o singura rochia lunga, cand am terminat clasa a 12 ;)) ;)) ;)) sunt inca ff mandra de ea,mai ales ca inca mi-e buna;))

laura2112
11.04.2009, 10:39:51
O sa fiu si eu nasica in mai. Ma ajutati si pe mine sa gasesc o rochie de nasa???? :"> :"> Problema mea e marimea rochiei. Eu caut ceva marimea 42-44 si nu gasesc.

Ballet
11.04.2009, 10:42:47
O sa fiu si eu nasica in mai. Ma ajutati si pe mine sa gasesc o rochie de nasa???? :"> :"> Problema mea e marimea rochiei. Eu caut ceva marimea 42-44 si nu gasesc.
Eu am facut mai in urma un rezumat al cautarilor mele...Poti sa citesti acolo, poate iti mai vin idei .:)
Eu zic ca dimensiunile tale nu sunt deloc anormale, asa ca gsesti orice rochita cu nr 42-44.

dydo
11.04.2009, 22:22:07
Si eu o sa fiu nasica vara asta :"> si am inceput sa imi caut rochita. Eu nu vreau o rochie lunga as vrea ceva pana
mai jos de genunchi . Mi se pare destul de dificila problema gasirii unei rochite elegante, care sa se incadreze in buget ( am vazut la alb si negru niste rochii superbe ... pe la 2000 de ron ). La ma cherie nu m-am uitat, e o idee buna. Stiu ca mai este un magazin acolo unde era Flacara unde am gasit o rochita draguta.

daniela_psy
12.04.2009, 01:54:55
Pai nici eu nu sunt foarte inalta, 1.63, dar ma mai ajuta si tocurile sau croitoreasa sa mai taie din rochie. Pe mine rochiile lungi ma avantajeaza in sensul ca ma ajuta sa par de varsta pe care o am:)) (25), ca altfel lumea nu-mi da mai mult de 20 de ani.:">
same old sh-t :)) Cand ma iau cu d-ra imi creste tensiunea;)) Mama spune ca ar trebui sa ma bucur:|
Chiar nasicilor,am ramas super impresionata de modelele de pe site de la ma cherie. Oare cate din modelele de acolo se gasesc in mazin? Si eu vreau lunga doar ca mai am ceva timp pana in iulie, mai cercetez listuta lui Ely^:)^

Ballet
13.04.2009, 09:35:42
same old sh-t :)) Cand ma iau cu d-ra imi creste tensiunea;)) Mama spune ca ar trebui sa ma bucur:|
Chiar nasicilor,am ramas super impresionata de modelele de pe site de la ma cherie. Oare cate din modelele de acolo se gasesc in mazin? Si eu vreau lunga doar ca mai am ceva timp pana in iulie, mai cercetez listuta lui Ely^:)^
Foarte putine modele sunt in magazin, dar iti aduc la comanda care vrei. Dar trebuie s-o platesti si s-o duci acasa , chiar daca nu-ti place cum iti vine. Exista riscul asta, daca nu o poti proba inainte. Sau, a zis doamna, ca daca nu-ti place, nu e neaparat s-o cumperi, dar sa iei alta tot de la ei din magazin...Asa ca, daca iti place vreun model de pe site, eu ti-as recomanda sa ti-o faci la croitorie. Eu mi-am scos rochita de cununie si sunt f multumita. #:-SAm stat ca pe ghimpi pana sa sa fie gata, dar...acum pot dormi linistita. \:D/

wanna
13.04.2009, 13:59:21
Foarte putine modele sunt in magazin, dar iti aduc la comanda care vrei. Dar trebuie s-o platesti si s-o duci acasa , chiar daca nu-ti place cum iti vine. Exista riscul asta, daca nu o poti proba inainte. Sau, a zis doamna, ca daca nu-ti place, nu e neaparat s-o cumperi, dar sa iei alta tot de la ei din magazin...Asa ca, daca iti place vreun model de pe site, eu ti-as recomanda sa ti-o faci la croitorie. Eu mi-am scos rochita de cununie si sunt f multumita. #:-SAm stat ca pe ghimpi pana sa sa fie gata, dar...acum pot dormi linistita. \:D/
si eu vreau sa o vad!!! se poate? ;;)

daniela_psy
14.04.2009, 00:54:14
zi-mi de tanti, deci coase bine? si modele mai elaborate? cat te-a costat manopera?

daniela_psy
14.04.2009, 00:55:52
si eu vreau sa o vad!!! se poate? ;;)
toate am vrea sa vedem....ca altfel n-o credem pe cuvant:-p

Ballet
14.04.2009, 10:18:36
toate am vrea sa vedem....ca altfel n-o credem pe cuvant:-p
I-am facut o poza sa o arat cuiva,dar nu pot sa v-o arat pt ca e necalcata si arata cam ''ciufulita''...:)) Intr-o saptamana va fi gata de imbracat, pt ca o duc la croitoreasa sa mi-o calce profi, ca eu nu-s in stare, si v-o arat atunci.
Manopera a fost 450 de lei, pt rochita si sacou. Materialele m-au costat 60.
Si s-a chinuit f mult saraca , pt ca mi-am pus un brau cam de 15 cm in talie, care l-a facut din banda de 2,5 cm latime, pt ca n-am gasit material intreg auriu cum am vrut eu. Ca na, mi s-a pus pata...:))
Edit: Eu aici vorbeam de rochita de cununie, facuta la croitoreasa....
M-am zapacit de tot cu atatea rochii...8-}

Ballet
14.04.2009, 10:30:17
Ieri, in disperarea cu care cautam pantofi sau sandale albe, am intrat in toate magazinele din centru. Asa ca, va mai dau cateva sugestii unde ati putea cauta rochite de nasa.
In Piata M Viteazu, pe partea cu Napolact, dar mai catre intersectie, sunt cam 3, 4 magazine de profil, unde sunt sanse sa gasiti ceva dragutz, nu va cramponati de chicioseniile pe care o sa le vedeti la prima vedere 8-}
Cautati bine, pt ca de exemplu ieri am vazut o rochita mov, din voal, pana sub genunchi cred ca era, cu o aplicatie pe sani , chiar foarte frumoasa. Era cam 5 mil... Si am mai vazut una neagra foarte eleganta lunga, tot cam pretul ala...
Sunt si mai ieftine, numai ca alea sunt scurte...
Si am mai mai vazut rochite dragute pe Napoca, la Vanila, sau Mode Link, nu stiu dupa ce nume il stiti..De obicei sunt cam scumpe, dar daca aveti noroc sa fie ceva reduceri, sigur gasiti ceva frumos. Mie mi-a placut una chiar tare....

laura2112
14.04.2009, 11:39:01
Ieri, in disperarea cu care cautam pantofi sau sandale albe, am intrat in toate magazinele din centru. Asa ca, va mai dau cateva sugestii unde ati putea cauta rochite de nasa.
In Piata M Viteazu, pe partea cu Napolact, dar mai catre intersectie, sunt cam 3, 4 magazine de profil, unde sunt sanse sa gasiti ceva dragutz, nu va cramponati de chicioseniile pe care o sa le vedeti la prima vedere 8-}
Cautati bine, pt ca de exemplu ieri am vazut o rochita mov, din voal, pana sub genunchi cred ca era, cu o aplicatie pe sani , chiar foarte frumoasa. Era cam 5 mil... Si am mai vazut una neagra foarte eleganta lunga, tot cam pretul ala...
Sunt si mai ieftine, numai ca alea sunt scurte...
Si am mai mai vazut rochite dragute pe Napoca, la Vanila, sau Mode Link, nu stiu dupa ce nume il stiti..De obicei sunt cam scumpe, dar daca aveti noroc sa fie ceva reduceri, sigur gasiti ceva frumos. Mie mi-a placut una chiar tare....

La magazinele de pe napoca daca mergi ai sansa de 80 % sa ti se spuna "Mai mare de marimea 38 nu avem" Si daca cum mai ai si ceva forme nu ai nici o sansa sa iti gasesti. Eu cand am de cumparat haine, deja ma apuca groaza pentru nu prea gasesti ceva de calitate la un pret rezonabil.
In afara de alb si negru unde au si marimi pentru oameni normali, la tinute elegante ma refer, rest nu gasesti modele sau marimi care sa iti vina.

Ballet
14.04.2009, 19:26:13
La magazinele de pe napoca daca mergi ai sansa de 80 % sa ti se spuna "Mai mare de marimea 38 nu avem" Si daca cum mai ai si ceva forme nu ai nici o sansa sa iti gasesti. Eu cand am de cumparat haine, deja ma apuca groaza pentru nu prea gasesti ceva de calitate la un pret rezonabil.
In afara de alb si negru unde au si marimi pentru oameni normali, la tinute elegante ma refer, rest nu gasesti modele sau marimi care sa iti vina.
Rochita aia mov de care ziceam ca mi-a placut era marimea 40, dar mie imi arata mai mare de atat...

laura2112
07.05.2009, 19:14:36
Rochia mea de nasica

aria_cluj
08.05.2009, 15:02:37
o sa postez si eu cateva modele dintre rochitele mele preferate...

LaviCreatza
22.05.2009, 14:18:00
Saptamana trecuta mi-am cumparat rochia de nasa...i-a ghiciti de unde? Din Turda....neasteptat pentru mine in ideea in care am care am cautat prin Cluj si nu am gasit nimic care sa "corespunda" ca model si ca pret bineinteles..Am ramas tare dezamagita de Alb si Negru (Central)..de obicei aveau rochii frumoase dar acum au niste modele si culori...adica na...depinde...dupa gustul fiecareia...inteleg ca se poarta culorile "sterse', "prafuite" dar rochiile astea parca au fost spalate de 10 ori..decolorate...La alte magazinele am vazut modele frumoase de rochii dar prea incarcate cu paiete sau alte ornamente sclipicioase. Eu nu sunt adepta lucrurilor foarte "bling-bling"..
Revenind la rochia de nasa...am cumparat-o de la un magazin numit April. Sunt lucruri dragute numai rabdare trebuie..au si accesorii, lenjerie..Atasez poze cu rochita.

aria_cluj
22.05.2009, 16:19:54
Saptamana trecuta mi-am cumparat rochia de nasa...i-a ghiciti de unde? Din Turda....neasteptat pentru mine in ideea in care am care am cautat prin Cluj si nu am gasit nimic care sa "corespunda" ca model si ca pret bineinteles..Am ramas tare dezamagita de Alb si Negru (Central)..de obicei aveau rochii frumoase dar acum au niste modele si culori...adica na...depinde...dupa gustul fiecareia...inteleg ca se poarta culorile "sterse', "prafuite" dar rochiile astea parca au fost spalate de 10 ori..decolorate...La alte magazinele am vazut modele frumoase de rochii dar prea incarcate cu paiete sau alte ornamente sclipicioase. Eu nu sunt adepta lucrurilor foarte "bling-bling"..
Revenind la rochia de nasa...am cumparat-o de la un magazin numit April. Sunt lucruri dragute numai rabdare trebuie..au si accesorii, lenjerie..Atasez poze cu rochita.

e f draguta
sa o porti sanatoasa si fericita!
nu ne spui si noua pretul?

laura2112
22.05.2009, 17:52:09

Rochia mea e cumparata de la Alb si Negru. Ti se par culori prafuite? Ce intelegi prin culori prafuite? /:) /:)

aria_cluj
24.05.2009, 09:11:52
Rochia mea e cumparata de la Alb si Negru. Ti se par culori prafuite? Ce intelegi prin culori prafuite? /:) /:)

f eleganta!;;)

LaviCreatza
25.05.2009, 09:08:24
Rochia ta e draguta si nu seamana deloc cu ce am vazut eu acolo...culori prafuite adica un roz spre plamaniu deschis, albastru-gri deschis, gri ...e adevarat ca eu sunt adepta culorilor vii..in fine...acum stii cum e...fiecare cu opiniile personale...nu stiu cand ti-ai cumparat tu rochita dar eu cand am fost la central erau rochiile de care ziceam...

LaviCreatza
25.05.2009, 09:10:21
e f draguta
sa o porti sanatoasa si fericita!
nu ne spui si noua pretul?
A costat 350 lei...ieftin dupa mine, avand in vedere ce preturi am vazut in alte magazine

anca1230_pop
25.05.2009, 11:45:15

Foarte frumoasa! Si te prinde foarte bine!
Felicitari pt alegere!

anca1230_pop
25.05.2009, 11:45:59
A costat 350 lei...ieftin dupa mine, avand in vedere ce preturi am vazut in alte magazine

E foarte frumoasa si rochia ta!
Acu mai trebuie sa ma pun si eu pe cautat!Numa de asta nu am chef cu cate am pe cap!!!!!!:-w

LaviCreatza
25.05.2009, 12:40:00
Foarte frumoasa! Si te prinde foarte bine!
Felicitari pt alegere!
Multumesc mult..si eu sunt f incantata de ea :*

LaviCreatza
25.05.2009, 12:59:59
E foarte frumoasa si rochia ta!
Acu mai trebuie sa ma pun si eu pe cautat!Numa de asta nu am chef cu cate am pe cap!!!!!!:-w
Eu nu am umblat foarte mult. Sunt o fire hotarata si de obicei daca ma incanta ceva din prima cumpar produsul respectiv pentru ca stiu ca am facut alegerea cea buna. Rochia de mireasa a fost prima probata...mi-a placut si am cumparat-o...
Am fost numai la cateva magazine...am fost in CampiaTurzii la un magazin, in Turda la cel de unde am cumparat rochia, in Cluj la Central, la Promesis si pe strada aia cu Promesis din Mihai Viteazul...Dupa ce am vazut cam ce este prin Cj am mers in Turda si am cumparat rochia. Bine...stiu ca am vazut doar 5% din magazine dar sincera sa fiu nu am rabdare sa umblu mult si mai ales sa probez...Spor la cautat. Doamne ajuta sa gasesti ceea ce isi doresti

Ballet
26.05.2009, 17:42:14
Ma tot chinui sa pun poza cu rochita mea, pt ca sambata am imbracat-o in sfarsit, dar nu reusesc nicicum...:(

Ballet
30.05.2009, 13:53:51
In sfarsit si pozele cu rochita mea de nasa...;;). Din pacate nu mi se vede trena bine in nici o poza.
Multumesc Cristina :D

4499ELENUTA
30.05.2009, 14:58:48
In sfarsit si pozele cu rochita mea de nasa...;;). Din pacate nu mi se vede trena bine in nici o poza.

e superba rochia si tu ai fost o frumoasa:*

Cammie
30.05.2009, 19:54:36
Superba! Si nasa si rochia.

anca1230_pop
31.05.2009, 14:44:36

Absolut superba! Si rochita, si nasica!
Au cu ce sa se mandreasca mirii!:-p
De unde ai cumparat-o, si cat a costat?

mamuska
31.05.2009, 15:29:39
Este absolut superba!!! Felicitari=D> =D> Ai fost o nasica frumoasa si eleganta:x

Ballet
31.05.2009, 22:34:30
Absolut superba! Si rochita, si nasica!
Au cu ce sa se mandreasca mirii!:-p
De unde ai cumparat-o, si cat a costat?
Ma Cherie , 550 lei. :">

anca1230_pop
31.05.2009, 22:45:53
Ma Cherie , 550 lei. :">

A fost un business bun!

LaviCreatza
01.06.2009, 01:34:40
Foarte frumoasa rochita. Si tu ai fost finutza si draguta. Felicitari

Ballet
01.06.2009, 08:37:32
A fost un business bun!
Si eu asa am zis....N-am gasit altele sa fie ceva de capul lor sub 1000 lei.
Am avut noroc, eu ma dusesem sa probez rochita de mireasa si mi-am luat-o asta...:))

pusicu
01.06.2009, 11:26:18
Si eu asa am zis....N-am gasit altele sa fie ceva de capul lor sub 1000 lei.
Am avut noroc, eu ma dusesem sa probez rochita de mireasa si mi-am luat-o asta...:))
Ai fost o nasica foarte frumoasa si norocoasa ca ai gasit asemenea rochie la un pret bun...nasa mea nu stiu de cand isi cauta o rochita sa-i placa si sa fie si accesibila ca pret.

alexalia
01.06.2009, 11:36:18

ai fost superba... felicitari si casa de piatra finutilor vostri>:D<

Ballet
01.06.2009, 13:28:40
Multumesc mult fetelor :*

Tatunitza
01.06.2009, 17:20:57

vai tu, dar esti sublima!!!! asa nasa nu am mai vazut...

Ballet
01.06.2009, 17:30:50
vai tu, dar esti sublima!!!! asa nasa nu am mai vazut...
Esti totala...:))
Ma mai intrebau la nunta unii cati ani am....Ma vedeau ca dansez ca nebuna, poate credeau ca am 22...;;)

Tatunitza
02.06.2009, 12:47:42
Ma mai intrebau la nunta unii cati ani am....Ma vedeau ca dansez ca nebuna, poate credeau ca am 22...;;)

pai, la cum arati...ma mir ca nu te-au furat in locul miresei...;))

daniela_psy
09.06.2009, 17:32:43
pei si cati ai tanti:))?

roxana
09.06.2009, 17:56:18
pei si cati ai tanti:))?
nu se spune cati ani are o doamna, dar eu stiu ca e inca minora :-"

daniela_psy
09.06.2009, 19:14:55
nu se spune cati ani are o doamna, dar eu stiu ca e inca minora :-"
;)) minora sau nu, la cei 27 de ani din profil e beton doamna;))

Ballet
10.06.2009, 08:07:59
;)) minora sau nu, la cei 27 de ani din profil e beton doamna;))
Vai de capul meu....De mult timp apuse vremurile cand mai aveam ceva BETON :-<
Mai noi m-am apucat de masaje cu tot felul de scule si ventuze...Batranetile maica :-"

pusicu
10.06.2009, 09:45:33
Mai noi m-am apucat de masaje cu tot felul de scule si ventuze...Batranetile maica :-"

Daca tu te plangi la cat de bine arati, fetele care au cateva kg in plus ce mai zic?:))Acum am vazut si eu pozele de la cununia civila si ati fost foarte frumosi. Tu ai fost cumva la liceul Eminescu pt ca am vazut cateva persoane care au terminat acolo inclusiv nasul:-p(ii placea la o colega de el:)))?

Ballet
10.06.2009, 12:06:28
Daca tu te plangi la cat de bine arati, fetele care au cateva kg in plus ce mai zic?:))Acum am vazut si eu pozele de la cununia civila si ati fost foarte frumosi. Tu ai fost cumva la liceul Eminescu pt ca am vazut cateva persoane care au terminat acolo inclusiv nasul:-p(ii placea la o colega de el:)))?
Eu nu sunt din Cj...Doar mirele si nasul. Si majoritatea invitatilor ;))
Avea ''nanasul'' admiratoare, ha? :))

pusicu
10.06.2009, 13:16:49
Eu nu sunt din Cj...Doar mirele si nasul. Si majoritatea invitatilor ;))
Avea ''nanasul'' admiratoare, ha? :))
Daa era iubit in secret...:D

daniela_psy
11.06.2009, 18:37:56
sa nu te aud ca te bate Doamne Doamne! Esti f faina Ely si m-au convins inca o data pozele de la civila.Auzi, da' si plivitul e un sport daca tot iti place asa mult;))

alexalia
15.06.2009, 15:22:13
am si eu doua rochii de nasica. Am fost anul trecut nasi si cu o rochita m-am dus la partea initiala, de pana la restaurant, e vb de cea rosie, si cu cea albastra am fost la restaurant.

cea albastra nu se vede prea bine, dar toate restul pozelor le am de cand dansam si eram cu spatele.

pusicu
15.06.2009, 17:17:47
am si eu doua rochii de nasica. Am fost anul trecut nasi si cu o rochita m-am dus la partea initiala, de pana la restaurant, e vb de cea rosie, si cu cea albastra am fost la restaurant.

cea albastra nu se vede prea bine, dar toate restul pozelor le am de cand dansam si eram cu spatele.
Foarte bine iti sta si cu rosu si cu albastru. Rochia rosie are si un imprimeu cu negru?

alexalia
16.06.2009, 11:38:18
Foarte bine iti sta si cu rosu si cu albastru. Rochia rosie are si un imprimeu cu negru?

pe rochita rosie era aplicat un model din ceva danteluta neagra.

mercic>:D<

monicuta81
25.05.2010, 11:41:09
Si eu am tot cautat rochita pentru petrecerea de dupa nunta... Nu am gasit inca ceva sa-mi placa... In afara de cele de la Ma Cherie, care sunt deosebite, intr-adevar... :-p

cricket
08.06.2010, 10:26:25
eu mi-am luat rochita de nasa de la Lookxury in ianuarie cand au avut reduceri de 50%, sunt foarte multumita de ce-am luat, o rochie lunga superba:)

georgi_cj
09.06.2010, 14:56:45
eu mi-am luat rochita de nasa de la Lookxury in ianuarie cand au avut reduceri de 50%, sunt foarte multumita de ce-am luat, o rochie lunga superba:)
Si nu ne trimiti si noua o poza?
Cat a costat rochita?

tataie12
28.06.2010, 09:19:30
stie cineva unde imi pot gasi un bolero rosu sau violet? modelul ar trebui sa fie ca si cel din imagine. mersi!

alina_1985
05.07.2010, 14:26:29
Rochia mea de nasica:

374437 374438 374439

nunta_mea
05.07.2011, 14:54:39
Rochia mea de nasica:

374437 374438 374439

e foarte frumoasa. sa o porti cu placere, alaturi de finutii tai.