PDA

Versiunea completa : Laguna Club

roxxana1
14.04.2009, 01:37:28
buna fetelor,aveti sau ati avut nunta la Laguna Club?ma intereseaza pt.ca anul acesta pe 16 august am nunta si caut firma pt.decoratiuni.astept si alte pareri legate de club.va poop

oana_eliseea
03.05.2009, 10:07:23
buna fetelor,aveti sau ati avut nunta la Laguna Club?ma intereseaza pt.ca anul acesta pe 16 august am nunta si caut firma pt.decoratiuni.astept si alte pareri legate de club.va poop
Buna,

La anul am si eu nunta, tot la acest Laguna Club vreau sa fie si as avea nevoie de cateva indrumari, sfaturi. Daca vrei iti pot lasa un id i.oana_elena84.Multumesc:*

roxxana1
12.05.2009, 01:05:19
oana o sa-ti spun totul dar iti dai seama ca nu pot decat dup anunta;)) pt ca nici eu nu stiu mare lucru poop.vb

danybhf
22.12.2009, 22:27:40
aici o sa fac si eu nunta la club laguna cred k o sa fie ff frumos:D

olgutza26
23.12.2009, 13:23:04
spor la pregatiri! daca ai nevoie de sfaturi, noi suntem alaturi de tine >:D< :*

anca_toader
05.01.2010, 00:39:51
spor la pregatiri! daca ai nevoie de sfaturi, noi suntem alaturi de tine >:D< :*

Noi am fost la nunta cumnatului la Laguna, a fost ok, imi place privelistea si localul in sine, ce nu mi-a placut a fost ca pentru fiecare pahar de bautura pe care il vrei trebuie sa chemi chelnerul, nu lasa sticla pe masa. Imi dau seama ca asa e mai elegant, dar la cat cola beau eu ar fi trebuit sa faca 100 de drumuri. I-am cerut totusi sa lasa sticla de cola la noi pe masa, a comentat ca asta e politica localului, dar tot a lasat-o pana la final.

Gloriuta
05.01.2010, 14:06:58
Eu una nu suport sticlele pe masa! Mi-as dori foarte mult ca nici la nunta mea sa nu am parte de o asemenea "priveliste". Insa nici sa chemi ospatarul de cate ori vrei sa bei ceva nu mi se pare normal.

Ar trebui gasita o cale de mijloc. In rest, localul mi se parte foarte dragut

biluta18
23.02.2010, 22:35:52
buna fetelor,
va rog ajutati-ma cu cateva pareri/opinii referitoare la restaurantul Laguna din ploiesti. A facut careva nunta acolo, daca da cat e meniul, sala si cum a fost?

va multumesc din suflet

strumf08
24.02.2010, 09:33:00
buna fetelor,
va rog ajutati-ma cu cateva pareri/opinii referitoare la restaurantul Laguna din ploiesti. A facut careva nunta acolo, daca da cat e meniul, sala si cum a fost?

va multumesc din suflet

una din miresicile care au participat la schimb (organizat de subsemnata) a facut nunta la laguna si chiar eu am nimerit sa ma duc acolo. din ce vorbisem eu cu ea, meniul a fost in jur de 160 lei, parca... mie sincer sala nu mi s-a potrivita pentru o nunta. e o sala ok, mai ales ca restaurantul e destul de nou, dar ringul de dans e intr-o parte si cred ca nu toata lumea poate vedea ce se intampla acolo...acum depinde de fiecare ce preferinte are, de ex pt mine ringul a fost un lucru extrem de important, deoarece eu acolo mi-am petrecut mai toata nunta (la masa daca am stat 30 de min max) alaturi de invitati, in plus detest faza in care imi dau coate cu ospatarii care servesc sau debaraseaza mesele, cum mi s-a intamplat la cateva nuntii (la laguna, fiind pozitionat si deliminat, intr-adevar nu exista aceasta problema)...de pe alta parte trebuie mentionat ca exista si piscina si cred ca daca ar fi decorata cu ceva lumanari ar fi chiar interesant pentru invitati sa se plimbe pe marginea ei....la mine nu au avut decat varianta unei terase nu foarte mari...in rest despre mancare si servire, din pacate nu-ti pot spune nimic si am observat ca mireasa care a facut nunta acolo, respectiv lavinia_88 nu a mai intrat...totusi vezi daca nu cumva sunt discutii despre acest restaurant la topic-ul cu acelasi nume...

strumf08
24.02.2010, 09:36:47
am gasit si alte pareri...nu foarte multe, dar decat nimic.....

http://www.miresici.ro/showthread.php?t=19793

biluta18
24.02.2010, 21:22:49
am gasit si alte pareri...nu foarte multe, dar decat nimic.....

http://www.miresici.ro/showthread.php?t=19793
ms mult de tot si o sa ma duc sa vad care-i treba pe acolo. chestia cu ringul nici mie nu-mi convine:(

te pup

Buffnitza
02.03.2010, 22:50:44
Draga mea initial si eu vroiam laguna, aveam o cunostinta care a putut pune o intrebare si ce iti pot spune este ca meniul era in jur de 200 de lei, iar marele minus care m-a facut sa ma razgandesc a fost ca nu puteai duce nici un fel de bautura, singura chestie aceptata fiind sucurile, dar neaparat naturale si la cutie. Asta e tot ce stiu despre acest local. Sper ca ti-am fost de ajutor.

lavinia_r_88
10.03.2010, 21:42:03
Draga mea initial si eu vroiam laguna, aveam o cunostinta care a putut pune o intrebare si ce iti pot spune este ca meniul era in jur de 200 de lei, iar marele minus care m-a facut sa ma razgandesc a fost ca nu puteai duce nici un fel de bautura, singura chestie aceptata fiind sucurile, dar neaparat naturale si la cutie. Asta e tot ce stiu despre acest local. Sper ca ti-am fost de ajutor.

Fetelor, eu am facut nunta la Laguna anul trecut in septembrie si pot sa spun ca am fost mulumita de serviciile oferite de ei in proportie de peste 90%.
In primul rand sala e potrivita daca nu ai foarte multe persoane. Capacitatea (spun ei) ar fi de 150 locuri, din care separeul nou construit este de 30 dar eu cred ca ar fi mai bine sa ai un nr mai mic de invitati ca sa se incadreze bine in restaurant.
In ceea ce priveste ringul, e o chestiune de gust; mie mi-a convenit, pt ca cine dorea sa danseze, mergea pe ring, iar cei care doreau sa stea de vorba la masa, aveau avantajul ca muzica se auzea putin mai incet decat pe ring, asa ca toate gusturile au fost satisfacute.
In legatura cu bauturile, am putut aduce orice tip de bautura am vrut, nu am avut restrictii, iar apa ne-au oferit-o ei, alaturi de meniu, contra cost, bineinteles( in total am platit 180 si ceva de lei de persoana, dar erau mai multe tipuri de meniu...) Cat despre sticlele cu diverse bauturi , m-am bucurat foarte mult ca nu a fost cazul sa le tin pe mese, intrucat aveau ei suficiente masute speciale. Mie mi se pare ca arata urat insirate pe mese, deoarece am vrut sa atrag atentia pe aranjamentele florale, si nu pe multitudinea de sucuri colorate... sau mai stiu eu ce... Pot sa spun si ca am avut o mica problema cu un chelner, care a indus invitatii in eroare, spunand ca nu avem nu-stiu-ce bautura, care era trecuta in meniu... Dar nu a fost o asa mare tragedie...
Una peste alta, lucrurile au mers bine, iar seful de sala a fost foarte atent cu anumite detalii, de care noi uitasem...deci, eu va recomand sa mergeti si sa discutati cu seful de sala, cu domnul Gabi, care e foarte amabil, si va lamureste in legatura cu toate aspectele...
Spor la treaba, pupici!

mireasamika5
30.05.2010, 09:47:48
Servirea ...Praf....te rugai de ei( ospatari ) sa aduca o sticla de apa.; au cerut la final o spaga pentro ospatari destul de mare 1000 lei....binenteles ca nu li s-a dat ;) s- a furat din bauturi la greu.....s-a furat impropriu spus...dupa ospatari.....toata bautura s-a baut....:)))
la tort..au dat drumu la o masina de baloane de sapun...moment destul de nepotrivit ...toata spuma de la baloane s-a dus pe tort si ar mai fii ....destule neajunsuri...
Concluzie.... de evitat.

oana_eliseea
20.09.2010, 20:14:30
Buna fetelor,

Impresii dupa nunta :
- meniul a fost super ok atat calitativ cat si cantitativ, in jur de 180 ron ;
- din cei 180 ron, 20 ron au reprezentat 1 cafea, 50 ml tarie (whisky sau martini) si apa minerala sau plata la discretie, acesti bani ii adaugai indiferent de varianta de meniu.
- referitor la partea cu sucurile, noi am adus tot ceea ce a tinut de ele, plus bauturile alcoolice;
- ospatarii au fost foarte atenti, iar serviciile lor foarte bune;
- noi am fost multumiti ca bauturile nu au fost insirate pe mese, pentru ele existand masute de serviciu amplasate in apropiere;
- ,, spaga" a fost multumitoare atat pentru ei cat si pentru noi - 1000 ron
- referitor la intamplarea celor cu tortul si spuma din mesajele anterioare - la sevirea tortului noi nu am avut probleme...cei de la local nici nu au masina de facut baloane, spuma ( probabil firma care a organizat nunta respectivilor a avut asemenea aparat si nu a stiut sa-l coordoneze);
- capacitatea localului ( sala mare + separeul cel mare), maxim 130 persoane care pot fi asezate in conditii decente la mese.
In concluzie recomand localul ca fiind o locatie deosebita petru nunta.=D>=D>=D>

iuliasept
03.09.2015, 16:10:38
Buna fetelor,
Nunta noastra a fost pe 22 august la Club Laguna.
Iata cateva impresii:
1) Locatia este superba, mai ales vara. Noi am avut 108 invitati plus 15 oameni din staff (orchestra, foto, video etc), iar spatiul a fost suficient!
Daca la inceput aveam dubii in privinta ringului (mi se parea micut), in cele din urma s-a dovedit perfect pentru ca parea mereu plin. Tot timpul era cineva pe ringul de dans.
Am inchiriat si gradina, pentru a face primirea invitatilor la piscina. In foisorul de langa piscina, in intampinarea invitatilor a fost si un cvartet - cvartetul Passione- care a cantat si incantat pe toata lumea!
2) Managerul Emil este o persoana foooarte draguta care ne-a sarit in ajutor de fiecare data, oferindu-ne solutia perfecta. Cu aceasta ocazie tin sa ii multumsc din suflet pentru ca a dat dovada de profesionalism.
Pe toata durata nuntii a fost alaturi de noi si a solutionat orice cerinta.
3) Mancarea a fost incredibil de buna si foarte frumos prezentata.
4) Servirea la mese a fost ireprosabila. Toti invitatii au fost foarte multumiti. Cum se golea un pahar, cum ospatarul il umplea. Erau extrem de atenti.
5) Cineva de pe forum spunea ca ospatarii au " furat" bautura. In cazul nostru, pot sa va spun ca pana si ultima sticla de pe masa ne-a fost data inapoi, fara ca noi sa fi cerut asta.
In concluzie, colaborarea cu ei a decurs foarte bine, am plecat cu totii foarte multumiti!
Va recomand cu caldura acest restaurant, intrucat fac ceea ce promit! Eu, personal, nu am ce sa le reprosez. Efectiv, si-au facut treaba asa cum trebuie!
Va stau la dispozitie pentru mai multe detalii.
Spor la treaba miresici!

mmartha
03.12.2015, 18:01:55
Buna fetelor,
Nunta noastra a fost pe 22 august la Club Laguna.
Iata cateva impresii:
1) Locatia este superba, mai ales vara. Noi am avut 108 invitati plus 15 oameni din staff (orchestra, foto, video etc), iar spatiul a fost suficient!
Daca la inceput aveam dubii in privinta ringului (mi se parea micut), in cele din urma s-a dovedit perfect pentru ca parea mereu plin. Tot timpul era cineva pe ringul de dans.
Am inchiriat si gradina, pentru a face primirea invitatilor la piscina. In foisorul de langa piscina, in intampinarea invitatilor a fost si un cvartet - cvartetul Passione- care a cantat si incantat pe toata lumea!
2) Managerul Emil este o persoana foooarte draguta care ne-a sarit in ajutor de fiecare data, oferindu-ne solutia perfecta. Cu aceasta ocazie tin sa ii multumsc din suflet pentru ca a dat dovada de profesionalism.
Pe toata durata nuntii a fost alaturi de noi si a solutionat orice cerinta.
3) Mancarea a fost incredibil de buna si foarte frumos prezentata.
4) Servirea la mese a fost ireprosabila. Toti invitatii au fost foarte multumiti. Cum se golea un pahar, cum ospatarul il umplea. Erau extrem de atenti.
5) Cineva de pe forum spunea ca ospatarii au " furat" bautura. In cazul nostru, pot sa va spun ca pana si ultima sticla de pe masa ne-a fost data inapoi, fara ca noi sa fi cerut asta.
In concluzie, colaborarea cu ei a decurs foarte bine, am plecat cu totii foarte multumiti!
Va recomand cu caldura acest restaurant, intrucat fac ceea ce promit! Eu, personal, nu am ce sa le reprosez. Efectiv, si-au facut treaba asa cum trebuie!
Va stau la dispozitie pentru mai multe detalii.
Spor la treaba miresici!

Buna @iuliasept. Urmaream demult acest topic, dar toate postarile erau mai vechi si nu stiam daca se mai potrivesc informatiile.. Ai putea sa ma ajuti si pe mine cu mai multe detalii te rog? Multumesc :)