PDA

Versiunea completa : bazine de inot in Bucuresti

ALEX21A
13.11.2006, 11:28:37
fetelor,am nevoie de niste recomandari!!;;) ...am cu iuby o pb medicala si tb neaparat sa mearga la inot!!.....niste bazine intretinute,curate??.......

monis
13.11.2006, 11:32:01
din cate stiu eu....polo club floreasca..dar ma duceam acolo acum 5 ani, pe vremea cand eram in liceu, ca era aproape.
arunci era curat, si bazinul si la dusuri

irinavasile
13.11.2006, 12:29:46
fetelor,am nevoie de niste recomandari!!;;) ...am cu iuby o pb medicala si tb neaparat sa mearga la inot!!.....niste bazine intretinute,curate??.......

La Hotelul Passion Club este o piscina. Si din cate am auzit eu se fac si lecti de inot. Mai multe amanunte http://www.passionclub.ro/

ALEX21A
13.11.2006, 12:40:39
La Hotelul Passion Club este o piscina. Si din cate am auzit eu se fac si lecti de inot. Mai multe amanunte http://www.passionclub.ro/
ai fost acolo??....din cate am vazut pe site,ofertele nu sunt deloc atractive..mai ales pt abonamente......poate o sa ma duc sa vb personal...

ALEX21A
13.11.2006, 12:52:01
la clubul miramar a fost cineva??...cel de langa orange pantelimon...

monis
13.11.2006, 12:58:30
poti intra pe site-ul lor...poate afli mai multe detalii http://www.clubmiramar.ro/sala_de_forta.htm
Asta e ceea ce am gasit eu despre piscina lor: Piscina: bazin semiolimpic acoperit , modern , toate accesoriile , apa tratata corespunzator , cu sistem de improspatare , filtrare , recirculare continua , temperatura constanta 28-29 de grade , functionabil tot anul.Instructori specializati , cursuri de initiere inot pentru toate varstele . Inot terapeutic , de relaxare, recuperare, inviorare, sport , antrenarea circulatiei sangvine , efecte garantate ale inotului.Program de luni-sambata intre orele 8-21, duminica intre 8-20.

ALEX21A
17.11.2006, 10:53:40
n a mai mers nimeni la inot??.......referinte ceva??

Buze
17.11.2006, 15:44:12
Eu am fost la Hotel Bucuresti acum cativa ani si era super dar de cand a fost vandut hotelul nu stiu ce se mai intampla pe acolo...cofetaria se denaturase rau, toate mergeau din ce in ce mai prost asa ca nu mai stiu nimic. La Miramar am fost mai mult la sala dar am vazut si bazinul de innot si sincer nu m-as duce acolo desi stau f aproape. Conditiile sunt mult sub pretul cerut de ei.

AZZARDO
17.11.2006, 15:58:32
draga mea eu te sfatuiesc sa mergi ori la Club Passion..foarte curat..insa ca servicii nu stiu daca gasesti pe cineva in masura sa rezolve o problema medicala ori la Hotel Parc..piscina mare, curata..si sanse mari sa gasesti un "instructor medical".
Bafta multa..si sanatate maxima!!!!

tasha
17.11.2006, 16:13:08
La Miramar sincer eu nu iti recomand. Initial erau ok, dar pe masura ce a inceput lumea sa vina.... apa destul de ..."mirositoare", fire de par plutind la liber prin apa (si brrrrr, ce senzatie e cind se lipesc de tine :-&). Sincer, desi imi este foarte aproape, am hotarit (cam toata familia, ca noi mergeam acolo ca la pic-nic, cu gashka :)) ) ca vom mai ajunge acolo numai cind vrem sa intram in concediu medical pe motiv de hepatita.[-X

ALEX21A
17.11.2006, 16:16:05
draga mea eu te sfatuiesc sa mergi ori la Club Passion..foarte curat..insa ca servicii nu stiu daca gasesti pe cineva in masura sa rezolve o problema medicala ori la Hotel Parc..piscina mare, curata..si sanse mari sa gasesti un "instructor medical".
Bafta multa..si sanatate maxima!!!!
nu ma intereseaza sa gasesc pe cineva la bazin cu pregatire medicala..................am nevoie de un bazin,o piscina intretinuta si cu conditii.......atmosfera placuta.......de referintele cuiva care merge la inot de placere intr un loc placut....

ALEX21A
17.11.2006, 16:18:25
La Miramar sincer eu nu iti recomand. Initial erau ok, dar pe masura ce a inceput lumea sa vina.... apa destul de ..."mirositoare", fire de par plutind la liber prin apa (si brrrrr, ce senzatie e cind se lipesc de tine :-&). Sincer, desi imi este foarte aproape, am hotarit (cam toata familia, ca noi mergeam acolo ca la pic-nic, cu gashka :)) ) ca vom mai ajunge acolo numai cind vrem sa intram in concediu medical pe motiv de hepatita.[-X
mersi mult pt sfat......si pe noi ne tenta ca stam aproape.....bine ca stim acu......vad ca buze e de aceeasi parere cu tine...stiti voi ce stiti s cred ca stiti bine....
va multumesc^:)^ ^:)^

tasha
17.11.2006, 16:34:40
Stiu ca uneori este mai greu sa mergi la un bazin mai scump, dar parerea mea este ca daca merita, pentru sanatatea ta si pentru a face ca inotul sa fie o relaxare si o placere, cred ca merita sa dai mai mult :)
Nu mai stiu cum e la Dinamo, pe vremuri era ok, mai ales pt ca acolo merg baietii de la polo ;))

eva
18.11.2006, 05:16:25
La Intercontinental este o piscina buna, si abonamentele pe termen mai lung mi se par destul de avantajoase, poti folosi si piscina si sala de fitness zilnic cate ore ai chef. Sau poti plati doar ziua in care te duci, dar asa e destul de scump.

ALEX21A
16.01.2007, 18:56:14
gata..ne am hot si la inot...mergem la stadionul national lia manoliu........de 3 ori pe sapt...1,3 mil;-) ........conditii bune.......e ok

movulina
16.01.2007, 18:59:21
dc toate numai in Buc???=((

mam
16.01.2007, 19:11:40
dar unu mai prin centru nu stiti? :D anu trecut am reusit sa invat sa inot shi vreau sa nu uit :))

irina
16.01.2007, 22:53:50
Cum ai reusit??? Vreau si eu...:((:((:((

Si ca sa fiu si on-topic, ca oricum ma tineam de mult sa intreb, unde se poate merge intr-un loc curat si nu prea aglomerat la inot in orasul asta???

alecsa
17.01.2007, 01:43:46
eu n-as recomanda miramarul. anul trecut am fost sa o iau pe o prietena de la fitness si mi-a zia ca ea nu mai calca pe acolo, desi platise abonamentul. faza e ca atunci cand s-a dus sa si-l faca, nu era nimeni la sala, si mirosea ok, era f curat, ingrijit, dar cand s-a dus a doua oara....mirosea a transpiratie se i se facuse rau, iar la dusuri era si mai jale. plus ca erau numai tigani care se tot luau de fete......

referitor la bazine....mai in centru....puteti merge la inter, am auzit ca e super civilizat si intretinut, dar e cu o grila de preturi pe ore parca, de-ti sta mintea in loc. #-o la sala era destul de convenabil la pret, adica putin peste un pret practicat de o sala de nivel mediu. nu costa mult, dar era cu acea grila de ore...dupa ora 16 parca era mai ieftin si chiar se merita!;-)

apoi mai e marriot........dar e cam scumpicel. e mai convenabil daca iti faci abonament, asa ai liber la mai multe facilitati!:-?

dupa......mai e un bazin in floreasca, langa sala floreasca, vis-a-vis de parc. au si sala se sport, masaj etc. aici e cu un card, cu intrari, parca abonam e 130ron, dar nu stiu ce intra in abonam asta. pot sa intreb miine pe cineva care se duce acolo. e doar pt femei din cate am inteles, e central, e f curat, nu vin "fitze" de femei!;))

alecsa
17.01.2007, 02:11:01
un abonament la world class health academy in marriott, pt un program la alegere, de ex inot, cu 8 sed cu antrenorul personal si 8 intrari pt invitati costa full time 1120E/an si day time 780E/an. abonamentul pe 6 luni este 70% din pretul anual si pt 3 luni 40%. intrarea zilnica este 35E. pt orice tip de abonament ti se dau prosoape, ti se asigura vestiar si acces la sauna uscata. apoi, daca mergi cu partenerul, obtii o reducere de 15 % pt partener, iar daca ai copil intre 12 si 16 ani, 60% reducere.

daca stai sa calculezi.......780E/an = 65E/luna = 220ron/luna.......si conditiile sunt incredibile, crede-ma!

ALEX21A
17.01.2007, 19:09:28
Cum ai reusit??? Vreau si eu...:((:((:((

Si ca sa fiu si on-topic, ca oricum ma tineam de mult sa intreb, unde se poate merge intr-un loc curat si nu prea aglomerat la inot in orasul asta???

deci ...am fost in mai multe locuri.....dar bazinu era prea mic,apa prea mica.........asa ca al meu nu a vrut........aici bazinul e pt olimpici...pt profesionisti...si se tin si ore de agrement...o sa merg si eu,poate invat sa inot...dar din februarie,dupa ce imi trec vanataile de la masaj...se sperie aia,zic ca sunt maltratata dc ma vad;))

ALEX21A
17.01.2007, 19:13:06
un abonament la world class health academy in marriott, pt un program la alegere, de ex inot, cu 8 sed cu antrenorul personal si 8 intrari pt invitati costa full time 1120E/an si day time 780E/an. abonamentul pe 6 luni este 70% din pretul anual si pt 3 luni 40%. intrarea zilnica este 35E. pt orice tip de abonament ti se dau prosoape, ti se asigura vestiar si acces la sauna uscata. apoi, daca mergi cu partenerul, obtii o reducere de 15 % pt partener, iar daca ai copil intre 12 si 16 ani, 60% reducere.

daca stai sa calculezi.......780E/an = 65E/luna = 220ron/luna.......si conditiile sunt incredibile, crede-ma!

e super bine ca pret.......mai ales pt conditii.........la noi este av pt ca e si f aproape de noi;-) ......mariot inseamna sa trav toata aglomeratia.......iar bazinul tre sa fie musai cu apa adanca si mare8-} ...asa vrea iuby.....cred ca are ganduri acunse >sa ma inece pe mine;)) ;))

ALEX21A
17.01.2007, 19:17:25
eu n-as recomanda miramarul. anul trecut am fost sa o iau pe o prietena de la fitness si mi-a zia ca ea nu mai calca pe acolo, desi platise abonamentul. faza e ca atunci cand s-a dus sa si-l faca, nu era nimeni la sala, si mirosea ok, era f curat, ingrijit, dar cand s-a dus a doua oara....mirosea a transpiratie se i se facuse rau, iar la dusuri era si mai jale. plus ca erau numai tigani care se tot luau de fete......

nici eu nu recomand...am fost si noi pana sa ne hot...bazinul e mic...miroase cam uratel...nimic din ce e acolo nu mi place........

referitor la bazine....mai in centru....puteti merge la inter, am auzit ca e super civilizat si intretinut, dar e cu o grila de preturi pe ore parca, de-ti sta mintea in loc. #-o la sala era destul de convenabil la pret, adica putin peste un pret practicat de o sala de nivel mediu. nu costa mult, dar era cu acea grila de ore...dupa ora 16 parca era mai ieftin si chiar se merita!;-)

apoi mai e marriot........dar e cam scumpicel. e mai convenabil daca iti faci abonament, asa ai liber la mai multe facilitati!:-?

din ce spui e super.....dar e departe de noi,sa zic asa.......

dupa......mai e un bazin in floreasca, langa sala floreasca, vis-a-vis de parc. au si sala se sport, masaj etc. aici e cu un card, cu intrari, parca abonam e 130ron, dar nu stiu ce intra in abonam asta. pot sa intreb miine pe cineva care se duce acolo. e doar pt femei din cate am inteles, e central, e f curat, nu vin "fitze" de femei!;))

aici ne am hot si noi......aici se antreneaza cei ce fac sport de performanta........abon e 1,3 mil>asa e......si ai 2 variante...........nu e doar pt femei.........au renovat de curand........iuby a optat pt sala floreasca,din cadrul parcului "stad national"......

ALEX21A
17.01.2007, 19:18:15
de unde pot cumpara casca si ochelari pt inot...e obligatoriu unde mg la inot........

cinezee
10.09.2007, 00:14:04
A mai fost pana la urma cineva la inot ..sa u totul a fost doar o dorinta pe care s-a " asezat praful " :-?

oliviutza
14.01.2009, 01:03:33
Na ca vroiam sa ma duc la Miramar si m-ati intors din drum :))
Eu caut un bazin unde sa il pot duce si pe Matei la cursuri de inot de la 1 an si unde sa pot inota si eu. Daca mai au si dans aerobic e perfect. Miramarul am vazut ca are de toate, dar daca e mizerie.. :(
Stiti vreun loc de genul acesta?

axlrose
26.01.2009, 15:25:21
Buna fetelor. Ma intereseaza si pe mine un bazin pentru copii. Pustiul meu are 9 ani si as vrea sa-l duc la inot. Daca cele care aveti copii si mergeti cu ei, sau sunt la vreun club ok din pct de vedere mai ales al curateniei, puteti sa dati mai multe detalii. Multumesc mult.

Glowy
16.02.2009, 23:16:44
Fetelor stie cineva vreun bazin de inot/piscina prin sect 1? Ma gandeam la Tineretului dar nu stiu daca e ceva amenajat si in interior si nici nu stiu daca mai exista:-s Ceva sfaturi?

cinezee
17.02.2009, 11:07:43
bazine de inot la dinamo si sala floreasca dar acestea sunt cu ore impuse vara ...

mai este si cel de la de langa sala floreasca dar acela e particular si e piscina ptr public cu mai multe in acea locatie

tineretului nu a avut niciodata ceva de interior , a fost baza sportiva ani la randul cat si bazine de inot ptre public pana acum vreo 4 ani , acum locatia este inchisa ptr public ( am presia ca a pus cineva mai mare ochi pe locatie )

Glowy
17.02.2009, 13:01:57
Merci pt raspuns;-)

CONT-INCHIS-026
17.02.2009, 13:51:35
bazine de inot la dinamo si sala floreasca dar acestea sunt cu ore impuse vara ...

mai este si cel de la de langa sala floreasca dar acela e particular si e piscina ptr public cu mai multe in acea locatie

tineretului nu a avut niciodata ceva de interior , a fost baza sportiva ani la randul cat si bazine de inot ptre public pana acum vreo 4 ani , acum locatia este inchisa ptr public ( am presia ca a pus cineva mai mare ochi pe locatie )

Floreasca are ora impusa tot timpul anului. Programul pentru publicul platitor de abonament este 20.30-22.00. La Floreasca exista si instructor pentru incepatori (am vazut multi copii de 5-8-10 ani care iau lectii pe un culoar de bazin). Abonamentul e de 12 sedinte, dar poate fi folosit de 2 persoane simultan (6 sedinte de fiecare). Bazinul este adanc, 2-4 metri, apa este bine curatata, dar te ustura ochii de la dezinfectantul din apa, deci sunt necesari ochelari.

Loradarling
06.04.2009, 16:49:22

Nu mai este piscina la Passion Club! Asa, ca sa stiti (topicul este vechi)

Liv
23.07.2009, 13:51:20
Vreau sa stiu pareri despre bazinul de la Lia Manoliu. Sotl meu vrea sa se duca acolo...

clipsy
05.08.2009, 12:03:37
Vreau sa stiu pareri despre bazinul de la Lia Manoliu. Sotl meu vrea sa se duca acolo...

Am fost eu
a fost ok, bazinul curat, apa fara miros, nu prea erau pusti sa se arunce in bazin ceea ce conteaza f.f. mult
per total super ok! programul cam aiurea:)>-

cinezee
05.08.2009, 22:15:59
Anu trecut cand am fost de imi duceam nepotica cea mare la lia manoliu mi-a placut si mie dar , vorba Clipsycii programul este nasol, fiind bazin ptr sportivi

dannemaria
15.11.2009, 18:21:23
Anu trecut cand am fost de imi duceam nepotica cea mare la lia manoliu mi-a placut si mie dar , vorba Clipsycii programul este nasol, fiind bazin ptr sportivi

Noi mergem la IDM Club unde ne place foarte mult, mai ales de cand am implinit doi ani si avem acces la sala 2, unde exista piscina semiolimpica (f. curat si bazinul si vestiarele, neaglomerat, program de luni pana duminica de la 9:00 AM la 1:00 AM... Accesul e pe baza de card (stiu ca am fost pe o lista de asteptare pana ne-au sunat ca putem obtine cardul), am dat vreo 300 ron de caciula (parca), e valabil 6 luni si iti ofera doar accesul la wellness; de fiecare data cand te duci, platesti "consumatia" (piscina, fitness, sauna, masaj etc.), iar la prelungire platesti in functie de cat ai cheltuit in cele 6 luni precedente... mai multe detalii pe idmclub.ro

29mai
29.08.2010, 19:15:28
Despre bazinul din Complexul Sportiv 2000 (Militari) stie cineva ceva? Preturi, pareri...

mirelami
27.02.2011, 10:14:24
Despre bazinul din Complexul Sportiv 2000 (Militari) stie cineva ceva? Preturi, pareri...
Sunt scumpi rau.

diana_dema
06.04.2011, 08:45:18
E un bazin foarte ok, mare, adanc... apa curata.

elena32
17.04.2012, 15:29:17
Vreun bazin prin zona 1 Mai - Grivita - Piata Scanteii aveti idee?