PDA

Versiunea completa : Biserica Sfintii Imparati

cristina852002
26.04.2009, 15:35:46
Buna,miresici !!! Am reusit sa rezerv si eu biserica, in sfarsit . #:-SPreotul de-acolo mi-a spus ca nu va mai fi nevoie sa vorbesc cu o firma de aranjamente , pentru ca se ocupa ei . Asa ca, am o rugaminte catre fostele miresici care au facut cununia religioasa acolo , sa-mi spuna daca mai este nevoie sau nu sa apelez la o astfel de firma. Pupici :*:*:*

madutza2308
30.04.2009, 18:21:20
Buna,miresici !!! Am reusit sa rezerv si eu biserica, in sfarsit . #:-SPreotul de-acolo mi-a spus ca nu va mai fi nevoie sa vorbesc cu o firma de aranjamente , pentru ca se ocupa ei . Asa ca, am o rugaminte catre fostele miresici care au facut cununia religioasa acolo , sa-mi spuna daca mai este nevoie sau nu sa apelez la o astfel de firma. Pupici :*:*:*

Buna
Eu am facut acolo anul trecut. Se ocupa ei in biserica, au stalpisori si pe o parte si pe alta pe culoarul pe care intri in biserica si sunt legati intre ei cu tulle si impodobiti cu flori. Ahh si am uitat te vor costa 50 ron iti spune tanti de la lumanari subtil ca trebuie sa platesti. Altceva nu ai arcade sau alte chestii iti spun ca sa sti pentru ca si mie mi-au spus ca o sa fie de toate dar din pacate nu prea a fost tot ce mi-am dorit eu.
Pup

cristina852002
02.05.2009, 18:14:43
Buna
Eu am facut acolo anul trecut. Se ocupa ei in biserica, au stalpisori si pe o parte si pe alta pe culoarul pe care intri in biserica si sunt legati intre ei cu tulle si impodobiti cu flori. Ahh si am uitat te vor costa 50 ron iti spune tanti de la lumanari subtil ca trebuie sa platesti. Altceva nu ai arcade sau alte chestii iti spun ca sa sti pentru ca si mie mi-au spus ca o sa fie de toate dar din pacate nu prea a fost tot ce mi-am dorit eu.
Pup
Iti multumesc ca m-ai anuntat, sa stiu sa apelez la o firma.Pupici :*:*:*

CrisL
14.06.2009, 12:44:10
eu am avut nunta pe 9 mai, anul acesta . a fost f frumos la biserica. Contra unei sume mici _ 50 ron, ei iti pun covor rosu, stalpisori, petale de trandafiri pe jos, tul cu flori pe bancute...si multe buchete de flori in vaze. Daca vrei cor sa nu uiti sa vb cu preotul cel mare...MARIN parca, pentru ca noi am vb cu celalalt si ne-am trezit fara. Vor fi 3 preoti..asa ca in mod siggur vei multumi toate babele...F frumoasa biserica. Bv pentru alegere!

cristina852002
26.06.2009, 23:21:13
Mai nou am auzit ca nu ma lasa sa aduc o firma sa-mi aranjeze biserica..sper sa fie numai zvonuri,dar cel mai bine ar fi sa dau o fuguta pana acolo si sa discut acest subiect cu preotul.Voi ati auzit ceva in privinta aranjarii? Pupici :*:*:*

andreeaduta
26.10.2009, 17:55:05
Am si eu o rugaminte la miresicile care au avut cununia religioasa la Sf Imparati sau la cele care au participat la o slujba acolo...au fost situatii in care ora programata s-a decalat? Cu cat? Am fost zilele astea si am rezervat aici insa ora pe care o vroiam era ocupata si am ales intervalul imediat urmator. Tot aud zvonuri ca sunt decalaje si de 2 ore si deja incep sa ma sperii....va rog mult sa ma ajutati sa-mi formez o parere...:-s:-s

strumf08
30.10.2009, 12:24:44
eu am avut nunta pe 9 mai, anul acesta . a fost f frumos la biserica. Contra unei sume mici _ 50 ron, ei iti pun covor rosu, stalpisori, petale de trandafiri pe jos, tul cu flori pe bancute...si multe buchete de flori in vaze. Daca vrei cor sa nu uiti sa vb cu preotul cel mare...MARIN parca, pentru ca noi am vb cu celalalt si ne-am trezit fara. Vor fi 3 preoti..asa ca in mod siggur vei multumi toate babele...F frumoasa biserica. Bv pentru alegere!

eu am participat la o cununie in octombrie si au fost 2 preoti....

VERA
30.10.2009, 12:41:29
eu am avut nunta acolo acum 2 ani si au fost 2 preoti iar corul a cantat ff frumos . Anul trecut am fost la o nunta acolo si era decat un preot.In ceea ce priveste decalatul orei la nunta la care am fost s-a decalat cu o ora pt ca au fost unii mai din urma care au intarziat au intrat altii in locul lor iar spre ghinionul lor cei la care am fost au trebuit sa mai astepte o ora pt ca au intrat cei intarziati in fata lor. Am uitat sa iti spun ca noua ne-a zis sa aducem flori de la cununie pt aranjatul bisericii.In principiu noi am fost multumiti si de aranjatul bisericii si de atmosfera creeata.

cristina852002
05.11.2009, 19:37:25
La nunta noastra de sambata au fost 4 preoti si corul. Intr-adevar cununiile religioase se mai decaleaza dar nu mai mult cu o jumatate de ora (cel putin in cazul nostru) , pentru ca am vrut sa avem si cununia civila inaintea cununiei religioase, si inaintea noastra mai era un cuplu, dar intr-o jumatatae de ora totul a fost gata. Pupici :*:*:*

roxy_dobre
05.02.2010, 09:58:52
Buna fetelor
Eu am nunta anul acesta pe 3 iulie
Cununia religioasa m-am gandit sa o fac la Sf. Imparati...
Va intreb, cine stie ceva despre ea?E ok?
Eu locuiesc in Brasov si nu mai sunt la curent cu bisericile din Ploiesti?
Apropo, biserica Sf. Antonie unde este?
Mersi!

flory2177
05.02.2010, 20:47:59
Sfintii Imparati este o biserica foarte frumoasa si pe langa asta cei de acolo se ocupa si cu decoratul interiorului cu flori.Sunt 3 preoti care oficiaza si au si cor.Concluzia mea este ca merita

ancasinana
05.02.2010, 22:32:12
multumesc mult fetelor!!!

Buffnitza
02.03.2010, 21:29:26
[quote=roxy_dobre;2939268]Buna fetelor

Draga mea eu am participat ca invitata anul trecut la o nunta la Sfintii Imparati. Slujba a fost foarte frumoasa tinuta de trei preoti, nu taraganata, nu cu plictiseala nu nimic. Preotul a tinut un discurs dupa slujba urand toate cele bune mirilor...Foarte frumos organizat, totul asa cum trebuie. Deci go for it. De pret din cate stiu a fost in jur de 700 de lei insa nu stiu daca corul intra in pret sau nu. Bafta multa

roxy_dobre
03.03.2010, 07:09:46
Din pacate nu am mai gasit loc la Sf. Imparati si am alea Sf. Pantelimon.
Sper sa fie ok si acolo.
Mersi!!

Gyulya4ev3r
27.04.2010, 19:12:59
Buna fetelor
Apropo, biserica Sf. Antonie unde este?
Mersi!
salut.... costul pt cununie este d 600 lei .... iar dak vrei si cor mai scoti ink 200 lei din buzunar. mie personal mi s pare cam mult mai ales k imi botez si fetita tot acolo si mai dam ink 350 lei ...dar atata timp kt nu platesc eu ... biserik o aranjeaza tot ei ... si km atat stiu eu .
iti urez casa d piatra si o nunta perfecta

Gyulya4ev3r
11.06.2010, 11:23:47
mda ... s pare k sfintii imparati e una din bisericile d fite d prin ploiesti .... super slujba .... eu am avut atat botezul fetitei cat si cununia mea religioasa..... aranjat tot super, tulle, flori,covor rosu dar fara petale d trandafir ...dar cam prea scump l plata .... noi am platit vreo 250 lei (rezervarea orei pt cununie , behaiturile dascalului, aranjamentul bisericii si cristelnita pt bebe) + nasii inca 950 lei .... total 1200 lei .... dar l cununia am avut intr`adevar 3 preoti foarte simpatici ... sfatul meu pt cei c opteaza pt biserica asta .... cereti chitanta k nu e logic pt c cere atatia bani .... astept vesti d l viitoarele miresici in legatura cu preturile percepute l aceasta biserica ...;-)

MariJo
21.06.2010, 10:34:34
Buna miresici!
Eu am facut proramarea cu o luna in urma pentru sfarsitul lui septembrie, si deja era plin caietul. Ne-a strecurat preotul pana la urma si ne-a gasit un loc dupa amiaza, asa cum vroiam noi. Am dat 100 de lei la programare. Problema mea este ca noi vrem sa facem si civila inainte, tot acolo, si aveam nevoie de un sfat de la voi: cum sa procedez? Sa o chem mai devreme pe doaman gergescu acolo nu pot, pentru ca biserica este ocupta... sa o chem exact la ora la care am programat cununia religioasa? nu se supara preotii? voi cum ati facut? AAA! Si cam cat dureaza cununia religioasa la Sfintii Imparati, cu tot cu cor? K sa stiu cum fac programarile... oofff! Ce de probleme cu organizarea asta!! Multumesc anticipat pentru ajutor. :*

cristina852002
26.06.2010, 20:38:56
Hello! Cununia religioasa nu dureaza mai mult de 30-40 de minute,iar cea civila maxim 10 minute. Cand depui actele la starea civila , trebuie sa faci o cere catre Doamna Georgescu sa o anunti cand,unde si la ce ora dosresti sa ai cununia religioasa.Dupa aceea te vei duce dupa raspuns. Bafta! Pupici :*:*:*

babushk
10.08.2010, 18:58:34
buna ,
si eu am nunta tot pe 25 sept la sf. imparati poate vb la starea civila sa vina sa ne cunune la biserica.
daca nu se deranjeaza pt o nunta poate o face pt doua;))

babushk
10.08.2010, 19:03:58
stii cumva cati bani trebuie sa dam daca am vrea sa oficializam casatoria in alta parte?

MariJo
24.08.2010, 14:30:53
Din cate stiu eu nu trebuie sa dam niciun banutz! Dar vezi k trebuie sa faci o cerere la primarie dak vrei sa ti se oficieza cunuia civila in alta parte. Auzeam acum k cica nu mai sunt platiti ofiterii de stare civila sambata, si k ar trebui sa se perceapa o taxa... dar nu e nimci concret inca. Cum aflu ceva, scriu :). tu la ce ora ai cununia religioasa? Shi... cel mai important: esti superstitioasa? adik...sa nu vezi mirese dak esti mireasa... si de-alea? :D Pup si spor la pregatiri... k io tare-s disperata :)

babushk
02.09.2010, 22:05:09
Am la 17:00. Nu sunt superstitioasa in ziua de azi sunt multi care respecta regulile si tot ajung la divort asa ca dupa parerea mea important este respectul reciproc, daca avem parte de asta atunci putem sa imbatranim linistiti si fericiti:D

MariJo
05.09.2010, 09:27:28
Am la 17:00. Nu sunt superstitioasa in ziua de azi sunt multi care respecta regulile si tot ajung la divort asa ca dupa parerea mea important este respectul reciproc, daca avem parte de asta atunci putem sa imbatranim linistiti si fericiti:D

:D Eu am imediat dupa tine, la 17.30! Atunci sigur o sa ne pupam si o sa ne felicitam. :) si... subscriu si la partea cu respectul.... este, intr-adevar cel mai important dintre toate in orice relatie....
Te pup si sa ai o nunta de vis!

MariJo
17.09.2010, 19:06:01
buna ,
si eu am nunta tot pe 25 sept la sf. imparati poate vb la starea civila sa vina sa ne cunune la biserica.
daca nu se deranjeaza pt o nunta poate o face pt doua;))

Am vorbit deja cu Domana Georgescu si e in regula... o luam noi de undeva (ink nu stiu de unde, ne va spune ea vineri seara) si o aducam la Biserica. A fost super dragutza cand cam depus dosarele. Daca si tu ai facut cererea respectiva, insemana k porbabil va fi deja la biserica Sfintii Imparati :D .
Intrebare: tu ai vorbit cu cineva pentru cor? adik trebuie sa il cerem noi? k eu credeam k e acolo oricum...si .. dam banii (200 de lei) si ne canta... Si inca o intrebare (acum k te-am gasit colega de biserica :))) ) : voi ati fost sa va spoveniti? k pe noi ne-a chemat preotul, dar nu ne-am putut duce, k am lucrat eu. Oare nu ne mai cununa din cauza asta :)
pupici :*

strumf08
21.09.2010, 13:50:24
Am vorbit deja cu Domana Georgescu si e in regula... o luam noi de undeva (ink nu stiu de unde, ne va spune ea vineri seara) si o aducam la Biserica. A fost super dragutza cand cam depus dosarele. Daca si tu ai facut cererea respectiva, insemana k porbabil va fi deja la biserica Sfintii Imparati :D .
Intrebare: tu ai vorbit cu cineva pentru cor? adik trebuie sa il cerem noi? k eu credeam k e acolo oricum...si .. dam banii (200 de lei) si ne canta... Si inca o intrebare (acum k te-am gasit colega de biserica :))) ) : voi ati fost sa va spoveniti? k pe noi ne-a chemat preotul, dar nu ne-am putut duce, k am lucrat eu. Oare nu ne mai cununa din cauza asta :)
pupici :*

Eu am fost sa ma spovedesc in vinerea dinaintea nuntii, dupa un post de o saptamana (sotul n-a reusit decat vreo 3 zile). Nu cred ca se pune problema anularii slujbei religioase, dar e bine sa incepi casatoria curat dpdv religios, lucru care se obtine prin post si spovedanie.

MariJo
28.09.2010, 17:27:41
Helooo!
Eu am trecut cu bine de ziua cea mare! Un sfat pentru voi care veti avea cununia religioasa la Sfinti Imparati: nu dati banii pe confetii pentru ca pe noi nu ne-au lasat sa aruncam decat cu orez si le-am luat degeaba. Va pup si spor!

strumf08
04.10.2010, 13:52:57
Helooo!
Eu am trecut cu bine de ziua cea mare! Un sfat pentru voi care veti avea cununia religioasa la Sfinti Imparati: nu dati banii pe confetii pentru ca pe noi nu ne-au lasat sa aruncam decat cu orez si le-am luat degeaba. Va pup si spor!

Casa de piatra si multi ani fericiti!

Bine ca v-au lasat macar cu orez...:D

raluk12
28.01.2011, 13:41:46
Casa de piatra si multi ani fericiti!

Bine ca v-au lasat macar cu orez...:D

Buna fetelor!

Am si eu 2 intrebari:
1. E adevrata ca nu te lasa cu confetti?? Afara pe scari?
2. Avansul de 1 mil se scade dupa slujba?

Multumesc! Spor la pregatiri! :)

strumf08
28.01.2011, 14:04:51
Buna fetelor!

Am si eu 2 intrebari:

Nu stiu cum e Sfintii Imparati, dar nu cred ca se scade vreun avans, pt ca pe acela il dati voi si la nunta platesc nasii....Sunt tare curioasa daca e asa sa nu...

kty13
28.01.2011, 16:31:10
Voi avea si eu nunta anul acesta pe data de 27.08.2011 la Sfintii Imparati...si ma gandeam sa fac si cununia civila tot acolo...in felul asta evit sa ma trambalez de doua ori in oras, evit doua costumatii si de asemenea evit aglomeratia acea de la casa casatoriilor ( sau mai nou de la Teatrul Toma Caragiu daca sunt bine informata).
Totusi vroiam sa va intreb daca preotul este de acord cu organizarea cununiei civile la biserica? Am inteles ca la primarie e de ajuns sa fac o cerere cand depun dosarul...inca nu sunt hotarata si trebuie sa ma consult si cu viitorul sot.
Din cate am citit pe forum biserica pe interior o sa fie decorata...ceea ce e foarte bine pentru ca eu am comandat decoratii numai pentru exterior (6 stalpisori si covor rosu). Poate cineva sa puna poze de la cununia religioasa astfel incat sa vad si eu decoratiunile oferite de ei.
In ceea ce priveste corul...cred ca iese mult mai frumoasa slujba...insa astept sugestii...

Va multumesc anticipat! O zi buna!

strumf08
31.01.2011, 08:23:31
Voi avea si eu nunta anul acesta pe data de 27.08.2011 la Sfintii Imparati...si ma gandeam sa fac si cununia civila tot acolo...in felul asta evit sa ma trambalez de doua ori in oras, evit doua costumatii si de asemenea evit aglomeratia acea de la casa casatoriilor ( sau mai nou de la Teatrul Toma Caragiu daca sunt bine informata).
Totusi vroiam sa va intreb daca preotul este de acord cu organizarea cununiei civile la biserica? Am inteles ca la primarie e de ajuns sa fac o cerere cand depun dosarul...inca nu sunt hotarata si trebuie sa ma consult si cu viitorul sot.
Din cate am citit pe forum biserica pe interior o sa fie decorata...ceea ce e foarte bine pentru ca eu am comandat decoratii numai pentru exterior (6 stalpisori si covor rosu). Poate cineva sa puna poze de la cununia religioasa astfel incat sa vad si eu decoratiunile oferite de ei.
In ceea ce priveste corul...cred ca iese mult mai frumoasa slujba...insa astept sugestii...

Mie una, inr-adevar, imi place mult mai mult o slujba care are cor.

Cununiile civile stiam ca se fac la palatul administrativ, casa casatoriilor a fost retrocedata de vreo 2 ani....#-o

kty13
31.01.2011, 09:46:09
Mie una, inr-adevar, imi place mult mai mult o slujba care are cor.

Cununiile civile stiam ca se fac la palatul administrativ, casa casatoriilor a fost retrocedata de vreo 2 ani....#-o

Da...in ultimul timp se faceau la Casa Alba vis-a-vis de Winmarkt insa acum am inteles ca sambata se fac la Teatrul Toma Caragiu...nu stiu insa sigur!

MariJo
12.02.2011, 16:35:35

Draga mea, eu am facut civila la biserica, inainte de cea religioasa. Eu initial stiam ca se va face in biserica, dar cand am ajuns acolo am vazut ca era pregatit totul afara (dupa cum vezi in poze). A fost dragutz, repede si exact cum ne-am dorit. dupa ce am zis DA si ne-am pupat cu toata lumea, am intrat in biserica si a inceput slujba. Noi am avut cor si il recomand pentru ca este mult mai frumoasa slujba asa, dar este un pic mai lunga... la noi a durat vreo 40 de minute. Biserica nu a fost prea impodobita, decat cu niste tul pe marginea bancutelor (poza :D ) si afara alti doi stalpisori. In plus, e bine sa stii k noua, cand am mers cu o saptamana inainte sa stabilim exact ce si cum, ne-a cerut 50 de lei pentru aceste aranjamente. Si tot atunci e bine sa spui doamnei care se ocupa de biserica ca veti avea si civila tot acolo k sa pregateasca totul. Atasez mai multe poze care sper sa te ajute. Stiu exact cum te simit pentru ca si pe mine m-ar fi ajutat mult niste poze sau niste sfaturi... Daca te mai pot ajuta, cu drag! Spor maxim la pregatiri :)

Gyulya4ev3r
21.03.2011, 13:06:38
Buna fetelor!

Am si eu 2 intrebari:

dak l aduci aminte s scade...dak nu ... ei nu iti zic nimic ... eu am patit`o ...ar trebui s l dai cat poti tu pt k ei sunt platiti pt ceea c fac deja .... sfatul meu ... p mn m`a dus nunta si botez 12 mil fara avansul d kre s faceau k au uitat ... ;-) ... asa k spune`i nasului si sotului tau s l ceara chitanta s vezi c s balbaie atunci ... sau s s fak si ei l randul lor k nu mai stiu kt s dea ... si ai grija cu behaiala dascalului ... e urat

elenush1986
04.04.2011, 08:43:28
Draga mea, eu am facut civila la biserica, inainte de cea religioasa. Eu initial stiam ca se va face in biserica, dar cand am ajuns acolo am vazut ca era pregatit totul afara (dupa cum vezi in poze). A fost dragutz, repede si exact cum ne-am dorit. dupa ce am zis DA si ne-am pupat cu toata lumea, am intrat in biserica si a inceput slujba. Noi am avut cor si il recomand pentru ca este mult mai frumoasa slujba asa, dar este un pic mai lunga... la noi a durat vreo 40 de minute. Biserica nu a fost prea impodobita, decat cu niste tul pe marginea bancutelor (poza :D ) si afara alti doi stalpisori. In plus, e bine sa stii k noua, cand am mers cu o saptamana inainte sa stabilim exact ce si cum, ne-a cerut 50 de lei pentru aceste aranjamente. Si tot atunci e bine sa spui doamnei care se ocupa de biserica ca veti avea si civila tot acolo k sa pregateasca totul. Atasez mai multe poze care sper sa te ajute. Stiu exact cum te simit pentru ca si pe mine m-ar fi ajutat mult niste poze sau niste sfaturi... Daca te mai pot ajuta, cu drag! Spor maxim la pregatiri :)

poti sa-mi spui te rog, cat te-a costat cununia civila, adica banuiesc ca te-a costat mai mult ca a venit d/na la biserica si a oficiat acolo , nu? si preotul a fost de acord sa le invadezi curtea ? sau ti-au mai cerut si pt asta ceva ? imi place foarte mult ideea si de asta te intreb .

ms,

MariJo
17.04.2011, 12:22:26
poti sa-mi spui te rog, cat te-a costat cununia civila, adica banuiesc ca te-a costat mai mult ca a venit d/na la biserica si a oficiat acolo , nu? si preotul a fost de acord sa le invadezi curtea ? sau ti-au mai cerut si pt asta ceva ? imi place foarte mult ideea si de asta te intreb .

ms,

Buna,
Cununia civila nu m-a costat nimic. Unii spun ca exista o taxa dar nu este asa. Trebuie doar sa o aduci tu pe d-na georgescu la biserica (cu o zi inainte vb cu ea la telefon si iti spune de unde sa o iei pentru a o aduce la biserica). Noi am avut noroc pentru ca ea era deja acolo (cununase civil exact culpul care era inaintea noastra la aceeasi biserica). Daca tu vrei sa ii dai ceva doamnei pentru a-i multumi, atunci este alegerea ta :)
Cat despre cei de la biserica, deja sunt obisnuiti sa organizeze cununii civile acolo in curte. Numai ca trebuie sa o anunti pe tipa aia care administreaza biserica, ca faci si cununia civila acolo, pentru ca ea se ocupa de toate amenajarile si de afara si din interior. IMPORTANT! inainte de a face asta trebuie sa ti se aprobe cererea facuta la primarie cu care mergi la doamna georgescu si daca ea iti confirma ca nu are altceva programat si ca poate veni la tine la ora programata, atunci poti sa vorbesti la biserica.
Cam asta ar fi. Te pup si bafta la pregatiri!

elenush1986
18.04.2011, 12:51:08
Buna,

merci frumos .chiar ma gandesc serios sa facem si noi asa, cununia civila la biserica .

dianadianna
22.04.2011, 23:47:44
Buna miresici.Nu am avut ocazia sa intru in aceasta biserica,dar vazand pozele lui MariJo,m-a facut sa-mi doresc si eu o cununie religioasa la Sf. Imparati.Imi place tare mult cum se vede-n poze si sper doar sa am noroc si sa nu fie prea tarziu.Din pacate nu am primit un raspuns luni.Trebuie sa revenim dupa Paste.:sad:.Asta ar fi in cateva zile.Sper sa fie loc si ptr mine.Va pup pe toate si spor la miresit :*:*.Si,..........Paste fericit tuturor miresicilor

kty13
26.04.2011, 14:32:19

Buna MariJo,

Iti multumesc mult de tot pentru poze si pentru toate detaliile pe care mi le-ai dat. O sa ma duc maine sa depun si eu cererea la primarie si sper sa mi-o aprobe. Vreau sa te intreb insa cu cat timp inainte te-ai prezentat pentru cununia civila...la ora programata pentru cea religioasa sau cu putin timp inainte?
Mersi mult! :*

kty13
26.04.2011, 14:34:32
Buna miresici.Nu am avut ocazia sa intru in aceasta biserica,dar vazand pozele lui MariJo,m-a facut sa-mi doresc si eu o cununie religioasa la Sf. Imparati.Imi place tare mult cum se vede-n poze si sper doar sa am noroc si sa nu fie prea tarziu.Din pacate nu am primit un raspuns luni.Trebuie sa revenim dupa Paste.:sad:.Asta ar fi in cateva zile.Sper sa fie loc si ptr mine.Va pup pe toate si spor la miresit :*:*.Si,..........Paste fericit tuturor miresicilor

Buna,

Si mie mi-a placut foarte mult aceasta biserica si de-asta am si ales-o! Bafta!

dianadianna
29.04.2011, 13:30:42
Buna,

Si mie mi-a placut foarte mult aceasta biserica si de-asta am si ales-o! Bafta!
Multumesc si spor la pregatiri.Am avut noroc pot spune,am gasit liber la ora 19;00.Sunt asa de fericita,pana acum pot spune ca totul este asa cum mi-am dorit.Bafta miresici

MariJo
23.05.2011, 11:33:39
Buna MariJo,

Iti multumesc mult de tot pentru poze si pentru toate detaliile pe care mi le-ai dat. O sa ma duc maine sa depun si eu cererea la primarie si sper sa mi-o aprobe. Vreau sa te intreb insa cu cat timp inainte te-ai prezentat pentru cununia civila...la ora programata pentru cea religioasa sau cu putin timp inainte?
Mersi mult! :*

Buna,
Cununia civila am programat-o din timp cuo jumatate de ora inainte de cea religioasa. Am avut, cum spuneam, bafta ca era libera doamna Georgescu chiar atunci si totul a mers snur :) Deci la bierica mergi la ora la care ti-ai programat cununia civila. Pup si spor maxim la pregatiri in continuare!

MariJo
23.05.2011, 11:38:16
Multumesc si spor la pregatiri.Am avut noroc pot spune,am gasit liber la ora 19;00.Sunt asa de fericita,pana acum pot spune ca totul este asa cum mi-am dorit.Bafta miresici

Felicitari!!! Daca te mai pot ajuta cu ceva sau daca mai ai intrebari, cu drag iti raspund :D O sa fie minunat, ai sa vezi! Spor la pregatiri in continuare! Pup!

iolanda_elena
23.05.2011, 18:46:04
Tot la aceasta biserica as vrea si eu sa fac cununia religioasa, anul viitor si m-ar interesa cam cu cat timp inainte ar trebui sa ma duc sa vorbesc ca sa gasesc liber la o ora acceptabila.

toaderanna
25.05.2011, 06:42:15
Tot la aceasta biserica as vrea si eu sa fac cununia religioasa, anul viitor si m-ar interesa cam cu cat timp inainte ar trebui sa ma duc sa vorbesc ca sa gasesc liber la o ora acceptabila.
cred ca cel mai bine ar fi sa intrebi de pe acum direct la biserica, poate cine stie se face o planificare de pe acum.

iolanda_elena
30.05.2011, 19:17:09
cred ca cel mai bine ar fi sa intrebi de pe acum direct la biserica, poate cine stie se face o planificare de pe acum.

Nu cred ... de abia am planificat restaurantul si formatia si cand am fost sa intreb de foto-video si aranjamente au zis k nici sa nu auda k e prea devreme, vorbim mai incolo.....deci. Eu m-am gandit prin februarie, martie anul viitor dar vroiam pareri si de la alte miresici care si-au programat biserica si a fost ok :D

raluk12
31.05.2011, 07:41:59
Nu cred ... de abia am planificat restaurantul si formatia si cand am fost sa intreb de foto-video si aranjamente au zis k nici sa nu auda k e prea devreme, vorbim mai incolo.....deci. Eu m-am gandit prin februarie, martie anul viitor dar vroiam pareri si de la alte miresici care si-au programat biserica si a fost ok :D

Buna!

Poti merge de pe acum sa-ti faca programarea si la inceputului anului viitor te va chema sa dai un avans de 100 lei. Importanta e sa ai ora stabilita de pe acum, pt ca e posibil sa se ocupe pana in feb.
Spor la pregatiri! :)

dianadianna
15.06.2011, 12:28:25
Felicitari!!! Daca te mai pot ajuta cu ceva sau daca mai ai intrebari, cu drag iti raspund :D O sa fie minunat, ai sa vezi! Spor la pregatiri in continuare! Pup!
Multumesc mult:*

dimaelena
08.09.2011, 06:48:33
Este super ok pt ca se ocupa ei de covoras, stalpisori, flori. este bine de stiut ca sa nu mai vorbesc cu firma de aranjamente.

baridoi
18.07.2012, 15:24:59
Stiti cumva care sunt preturile pentru slujba la aceasta biserica ? Oficiale si neoficiale ... ;-)
Multumesc !

n_alexandra
05.09.2012, 07:44:57
Slujba a fost superba, DAR: doamna de la lumanari ne-a spus ca, cu totul costa 650 ron, noi achitasem 50 ron decoratiuni (3 funde si un covoras rosu cam de 1 m, nu s-au meritat banii) si 100 ron avans cand am facut programarea, iar dupa slujba nasului i s-a cerut 800 ron. Asa ca...na' sa zicem ca s-a meritat, dar trebuia sa ni se spuna de la inceput exact cat o sa fie, noi am avut nasii fara obligatii si ne facusem si noi niste calcule.

ankapa
17.09.2012, 15:26:52
Noi am dat avans 100 de ron ,pe care ii voi dovedi cu chitanta daca este cazul,si mai raman 600 ron slujba si 200 ron corul.La decoratiuni nu ne-am hotarat daca sa le punem sau nu.
Alexandra,ai niste poze in care sunt surprinse decoratiunile,te rog mult?!

n_alexandra
09.10.2012, 10:12:24
Buna, scuze de intarziere, da o sa pun curand si niste poze. Decoratiunile sunt de fapt 2 funde mari puse de o parte si de alta a intrarii in biserica, un covoras rosu care nu ajunge nici macar pana la prima treapta de sus si cateva funde se voal puse inauntru (astea erau chiar reusite) in capatul bancutelor de lemn. Sincer nu regret nici banii dati pe slujba, nici pe decoratiuni, dar regret fff tare faptul ca nu am vorbit cu cei de la decoratiuni si pentru Biserica. Atunci chiar ar fi fost totul perfect.

n_alexandra
28.10.2012, 10:10:56
In semnatura am pus un link spre poze, cateva sunt din biserica asa va puteti face o idee in legatura cu decoratiunile.

Anaros
20.01.2013, 09:39:49
In semnatura am pus un link spre poze, cateva sunt din biserica asa va puteti face o idee in legatura cu decoratiunile.
Multumim de poze! Doamna de la lumanari e de acord sa aducem decoratiunile noastre?

olgutza26
20.01.2013, 10:21:23
Multumim de poze! Doamna de la lumanari e de acord sa aducem decoratiunile noastre?

Din cate stiu eu, ei zic ca se ocupa ei de decoratiuni (care sunt un pic cam saracacioase, daca ar fi sa ma intrebi pe mine). Dar cu siguranta poti sa aduci si tu decoratiunile pe care ti le doresti.

Anaros
27.02.2013, 08:17:54
M-am interesat si putem aduce decoratiuni doar la exterior. Nici nu stiu daca se mai merita sa aducem la exterior daca sunt nunti una dupa alta.. Nu stiu cat ne vom bucura de ele.